PDA

View Full Version : Preskakanje srca

stranice : 1 [2] 3

lost_17
15.06.2010., 22:54
Ne znam za lupanje srca, ja sam pričala o preskoku otkucaja srca.

aha, ispričavam se na grešci.
meni ne preskače, samo se uzlupa tu i tamo.
pri velikoj tahikardiji nisu našli aritmija što mislim da je dobro...

Bubica30
16.06.2010., 12:55
Ja sam već dosadna sebi i drugima. Ne znam više kako da si pomognem, stalno imam to preskakanje, pritisak u prsima, ne mogu normalno udahnut. Radila sam ekg i uzv, nalaz ok (valjda), imam tahikardiju. Ali ja više ne vjerujem nikome, stalno sam opterećena s tim srcem . Imam problema sa kralježnicom i moja dr. me uvjerava da je srce ok a ti simptomi mogu biti i od kralježnice. Da li je netko imao takvih problema vezano iz kralježnicu? kako da si pomognem?:confused:

sanjuska, evo ja imam 28 godina, operirala donji dio kraljeznice, a gornji u defektu...
znaci, uz preskakanje srca, gusenje ti je povezana iprsna kraljeznica, ali i vratna kraljeznica...
posto meni dr nisu znali od ceg imam pritisak, radila sam ekg (uredan), pila ad (nastavilo se nakon njih)......
kraljeznica ti je najvjerojatnije uzrok svom pritisku....
:ne zna:

sanjuška67
16.06.2010., 13:23
[QUOTE=bublica28;27256401]sanjuska, evo ja imam 28 godina, operirala donji dio kraljeznice, a gornji u defektu...
znaci, uz preskakanje srca, gusenje ti je povezana iprsna kraljeznica, ali i vratna kraljeznica...
posto meni dr nisu znali od ceg imam pritisak, radila sam ekg (uredan), pila ad (nastavilo se nakon njih)......
:ne zna:[/QUOTE

ma i meni je ekg i uzv u redu,stalno imam taj pritisak i preskakanje , i svi me uvjeravaju da je to od kralježnice. Ali znaš kad te stisne u prsima nije baš ugodno i uvijek mislim na najgore.

Bubica30
16.06.2010., 13:51
[QUOTE=bublica28;27256401]sanjuska, evo ja imam 28 godina, operirala donji dio kraljeznice, a gornji u defektu...
:ne zna:[/QUOTE

ma i meni je ekg i uzv u redu,stalno imam taj pritisak i preskakanje , i svi me uvjeravaju da je to od kralježnice. Ali znaš kad te stisne u prsima nije baš ugodno i uvijek mislim na najgore.

da...znam to i sama draga.......ali, viruj mi, koliko puta si to vec osjecala, pa da te srce nije strfilo:eek:..tako ja sebi kazem....
jesi pod stresom?

sanjuška67
16.06.2010., 16:22
A pod stresom? Ništa posebno , a ko danas nije pod stresom. Priznajem da sam napeta ali zbog toga što stalno osluškujem to srce i opterećena sam s njim.

Cinnamon Girl
17.06.2010., 13:47
Pa to ti je najgori stres. Nije stres samo to što imaš puno posla, što moraš stići i ovo i ono. Najgori stres je onaj koji te ne napušta nikako: briga za zdravlje, pretjerana briga za dijete, roditelje, muža, tebe samu, emocionalna patnja. To je najgori stres.

Bubica30
17.06.2010., 14:18
Pa to ti je najgori stres. Nije stres samo to što imaš puno posla, što moraš stići i ovo i ono. Najgori stres je onaj koji te ne napušta nikako: briga za zdravlje, pretjerana briga za dijete, roditelje, muža, tebe samu, emocionalna patnja. To je najgori stres.

upravo tako....a to ce ti voditi i u psihicku problematiku..zato relax

sweetmalena
17.06.2010., 17:01
meni se također javlaj preskakivanje srca... i t mi se prvi put javilo predprošlu godinu ..kad sam uzimala pilule yasmin..i smatram da je to uzrok..od onda imam probleme..poremetila mi se funkcija štitnjače i srce mi svako malo preskače i osjetim tu nelagodu i nedostatak zraka..EKG mi je bio 105, a dokroti kao nije to ništa..neznaju uzrok..jedan hormon štitnjače mi je povišen i nisu mi dali nikakvu terapiju nit ništa.. od onda sam prestala uzimati te pilule al preskakivanje srca mi se dalje javlja al živim s tim.. a prije nisam imala nikakve probleme nego dok sam počela uzimat te proklete yasmin... ! a šta ćeš.. :)

Chucklike
21.06.2010., 11:12
Nisam žensko, ali tegobe su iste. Pa da se malo pridružim.
Sve je počelo prije 2 god, sad imam 23.god. Kada sam tati pustio film i trebao se sagnuti počelo mi nešto preskakati u prsima. Čim sam se ispravio prestalo je. I onda panika, što je to sad bilo. Nakon dugog razmišljanja što je bilo počelo je gušenje da nisam znao kud ću sa sobom. Nakon gušenja strašni trnci u rukama i grčenje u prsima. Rekao sam samo tako izgleda infarkt :ne zna: . Zvao sam starce da nešto nije u redu i da zovu hitnu, što su i napravili. Kad je hitna stigla ja dišem kao da grabim za zrakom, :eek:. Dali su mi 2 injekcije i mjerili EKG doma, potom prevezli u bolnicu na daljnje pretrage. Na internoj mi vadili krv, jer kad me vidjela doktorica odmah je pomislila da sam anemičan. Ali krv je bila u redu. I rekla mi da je to bio nekakav napadaj/hiperventilacija i da se moram više aktivno baviti. Sljedeći dan sam opet završio na hitnoj jer nisam skoro ništa spavao zbog gušenja tokom razmišljanja što mi se dogodilo/događa i dali je sve ok sa mnom. I onda su odlučili ostaviti me u bolnici s riječima "da mi dokažu da nije ništa" . Napravio ultrazvuk , sve u redu sa blagim prolapsom PMZ (navodno nije ništa strašno). EKG su mi snimali 2-3 puta. Tlak je bio negdje 135/85 najčešće. Nosio holter od kojeg neznam rezultate. I išao ne ergometriju (mislim da se tako zove ono hodanje na nekoj spravi) i nakon toga su me pustili jer sam imao ispit na faksu, sa riječima ti si zdrav 'ko dren. Prošle godine sam nosio opet holter i zabilježeno je prosjek 75 otkucaja/min (43min , 162 max) a tih 162 sam vjerojatno nabio pičenjem biciklom uzbrdo pri povratku kući. I zabilježeno je 9 pojedinačnih SVES. nema VES. Nije zabilježena ni jedna pauza. Još uvijek osijećam te preskoke ponekad (nekad par puta na dan a nekad prođe i dan bez preskoka, skoro uvijek u mirovanju, ne sjećam se da mi se to dogodilo dok radim nešto).
Neki dan sam bio kod doktorice zbog otežanog disanja (najčešće navećer pred spavanje) koje me popusti nakon 2-3 sata. Također kada nekad legnem na stranu osjećam preskoke svakih par sekundi , a kad legnem na leđa odjednom nestanu :ne zna:. Malo mi je osluškivala srce dok sam ležao (toliko je udaralo jako "ne brzo" da sam mislio da će pući i u trenutku kad je htjela maknuti onaj prisluškivač dogodio se preskok. Ja ostao zapanjen, a ona kaže jel ikad primjetiš kao da ti preskoći. Reko evo sad sam, a ona se samo :D i objasnila mi kako je to neka promjena ritma :rolleyes:. Primjetio sam također kada hodam 10ak minuta i samo kada se "ispravim" nešto me žigne/uštipne u prsima. Dobio uputnice za snimanje kralježnice i za pulmologa sa respiratorom (valjda ono za puhanje zraka). Vidjet ćemo što će mi tamo ustanoviti. A u 9. mj opet slijedi ultrazvuk srca. Eto povelike priče o mom iskustvu s tim problemom. Nadam se da će ta preskakanja prestati jednog dana, jer tko ih nema nezna koliko je sretan :D.

drmed
21.06.2010., 23:23
Normalno srce "preskace". Zovu se ekstrasistole a uzrok im moze biti mali milijun razloga (a vecinu ste ih naveli). Znam da je nekome to jako neugodan osjecaj ali vjerujte mi da srce ima toliko zastitnih mehanizama da vam sigurno nece stati. Osluskivanjem svoga srca i panikom pri ekstrasistolama samo pogoršavate stvar. Vidim da vas ima par koji su toliko opsjednuti svojim srcem da to prelazi u domenu psihijatara.
Ja sam doktor i gotovo svakodnevno imam po par ekstrasistola (nekad vise, nekad manje), dva puta u zivotu sam snimio EKG i to oba iz zajebancije

Cinnamon Girl
21.06.2010., 23:36
Super bi bilo kad bi mogao objasniti zasto se povecava broj ekstrasistola u periodu stresa, onako kao doktor.

Odin335
22.06.2010., 00:02
Evo meni je jućer preskakalo :ne zna: Imao sam 2 ispita na faksu :D

maple leaf rag
22.06.2010., 13:12
Normalno srce "preskace". Zovu se ekstrasistole a uzrok im moze biti mali milijun razloga (a vecinu ste ih naveli). Znam da je nekome to jako neugodan osjecaj ali vjerujte mi da srce ima toliko zastitnih mehanizama da vam sigurno nece stati. Osluskivanjem svoga srca i panikom pri ekstrasistolama samo pogoršavate stvar. Vidim da vas ima par koji su toliko opsjednuti svojim srcem da to prelazi u domenu psihijatara.
Ja sam doktor i gotovo svakodnevno imam po par ekstrasistola (nekad vise, nekad manje), dva puta u zivotu sam snimio EKG i to oba iz zajebancijeOvo je izvrstan post!:top:

drmed
22.06.2010., 23:42
Super bi bilo kad bi mogao objasniti zasto se povecava broj ekstrasistola u periodu stresa, onako kao doktor.

U stresu se luci adrenalin......povecana koncentracija adrenalina u krvi djeluje pozitivni inotropno na srce, odnosno ubrzava rad srca, pojačava snagu kontrakcije srcanog misica i povećava provodljivost impulsa kroz provodni sustav srca (koji je zasluzan za ritam). Od svega ovoga srce je sklonije nastanku ekstrasistola iliti preskakanja.
Mislim da ne postoji nijedno srce na svijetu koje nije imalo bar jednu ekstrasistolu, fora je u tome da to neki ljudi ne osjete a neki ne.
Ima ljudi koji imaju apsolutnu aritmiju ili recimo svaki drugi otkucaj ekstrasistola (bigeminija) a to uopce ne osjecaju (vidio sam to vise puta u praksi).

@maple hvalaaaa ;)

bo dernek
27.06.2010., 18:17
Najčešće kad se dobro najedem, pogotavo ako je štogod slatko, zna preskakat po pola sata. po dvadeset puta zaredom. Nemam nikakvih problema prilikom tih preskakanja osim malo neugodnog osjećaja. Sad, kakve veze ima hrana i srce? Možda ne'ko nešto zna?

milka_18
27.06.2010., 18:30
Najčešće kad se dobro najedem, pogotavo ako je štogod slatko, zna preskakat po pola sata. po dvadeset puta zaredom. Nemam nikakvih problema prilikom tih preskakanja osim malo neugodnog osjećaja. Sad, kakve veze ima hrana i srce? Možda ne'ko nešto zna?

Želudac ti može imati veze sa tahikardijama. Želudac se "napuše" i onda pritišće dijafragmu i to uzrokuje tahikardije. Imaš li inače problema sa želudcem? Probaj jesti laganiju hranu i uzimaj više manjih obroka pa ćeš vidjeti ima li razlike :mig:

Cinnamon Girl
27.06.2010., 19:08

Hehe, upravo to mi je doktor objasnio (cak nacrtao) neki dan. Nemas frke. Jedino bi bilo pozeljno radije jesti manje porcije hrane, a jesti malo cesce :)

Ne brini.

MarijaEma
28.06.2010., 14:17
Zna li neko kakva je situacija sa ekstrasistolama u trudnoći? Osjećam ih već godinu dana, poslije UZV i holter EKG kardiolog mi je rekao da je sve u redu i da je to od stresa (imala sam 27 VES i 5 SVES, pojedinacnih u toku 24 h).
Sad sam u trećem mjesecu trudnoće pa me pomalo brine da se neće preskakanje srca pogoršati tokom trudnoće ili na porodu.

Cinnamon Girl
28.06.2010., 14:55
Moguće je, to se često dešava u trudnoći, ali osim što je neugodno, bezopasno je.

basna
01.07.2010., 21:48
LJUDI MEDI DODJE DA VRISNEM OD NEMOĆI.......mene gušenje i lupanje te pritom preskakanje,probadanje oko srca blizu srca izludi.neznam sta da radim dali da plačem ili nešto drugo.nemogu više piti ni tablete mislim helax.moje tegobe kreću sa gušenjem pa zatim lupanjem srca zatim preskakanjem. kad god se to desi imam osjećaj da ću svakog trena dobiti srčani.bila kod dok.krv uredu,štitnjača u redu,spirometrija uredu,EKG uredu,jedino imam gastritis i neki problem sa crijevima nekad neznam naziv za to po laički teško obavljam nuždu nekad ali par minuta poslije imam proljev-sory na izrazu.da kičma mi je nakrivljena islim c ali dok. kaže da nije toliko strasno da bi zbog nje imala neke veće tegobe,tako ona kaze.sada me je uputila specjalisti za srce i na uvz trbuha tj jetre itd.kako si pomoći do prije par godina to se znalo desiti par puta god a sada skoro svaki dan. sta da radim osjećam se tako nemoćno.počela sam se izolirati od straha da će mi se to desiti u javnosti.to je tako strasan osjećaj.POMOĆ. MOLIM VAS.

ordinaryhandsom
04.07.2010., 11:29
LJUDI MEDI DODJE DA VRISNEM OD NEMOĆI.......mene gušenje i lupanje te pritom preskakanje,probadanje oko srca blizu srca izludi.neznam sta da radim dali da plačem ili nešto drugo.nemogu više piti ni tablete mislim helax.moje tegobe kreću sa gušenjem pa zatim lupanjem srca zatim preskakanjem. kad god se to desi imam osjećaj da ću svakog trena dobiti srčani.bila kod dok.krv uredu,štitnjača u redu,spirometrija uredu,EKG uredu,jedino imam gastritis i neki problem sa crijevima nekad neznam naziv za to po laički teško obavljam nuždu nekad ali par minuta poslije imam proljev-sory na izrazu.da kičma mi je nakrivljena islim c ali dok. kaže da nije toliko strasno da bi zbog nje imala neke veće tegobe,tako ona kaze.sada me je uputila specjalisti za srce i na uvz trbuha tj jetre itd.kako si pomoći do prije par godina to se znalo desiti par puta god a sada skoro svaki dan. sta da radim osjećam se tako nemoćno.počela sam se izolirati od straha da će mi se to desiti u javnosti.to je tako strasan osjećaj.POMOĆ. MOLIM VAS.

Awwwwww!

Ma nije to toliko nista strasno malena! Gastritis (upla želuca) obično zna imati takve simptome. Upali ošit (pokrov gornjih rebara), pa onda se javljaju takve komplikacije kao da ti je ne znam što. Razlupa se srce, peče oko srca, uhvati te strah, razvije neku vrstu anksioznosti, i onda se srce još više razlupa, a sav taj trah djeluje i na disanje.

Teška stolica je ovdje, gotovo sam siguran - plod straha. Tjeskoba i anksioznost troše previše bioenergije, a to je potrebno srcu i probavi za normalan rad.

Sva ta nervoza na kraju manifestira se i na probavu, pa polude i crijeva.

Terapija:
- probaj Peptoran 150mg (svakih 12 sati), nakon 2 sata poslije peptorana Normabel 5mg, tako par dana (Peptoran odlično sanira žgaravicu koja radi gluposti po želucu)
- vrlo je važno da se riješiš te tjeskobe i straha. dok se toga ne riješiš nema pomoći.

I sve će bit okej ;)

ps: ak te doktor/ica ne hebe oko toga puno, probaj posjetit hitnu KBC Rebro oko 1 ujutro najbolje ;)

Cinnamon Girl
06.07.2010., 10:29
Terapija:
- probaj Peptoran 150mg (svakih 12 sati), nakon 2 sata poslije peptorana Normabel 5mg, tako par dana

Vi se sljukate tim Normabelom kao da je Aspirin.

Normabel je VEOMA ozbiljan lijek, koji moze povuci sa sobom kobne posljedice nakon duzeg vremena uzimanja. Ukljucujuci nastanak kronicne tjeskobe, panicnih napadaja i inih vragova.

Nastojte ne uzimati!

basna
06.07.2010., 22:30
a kako se riješiti tijeskobe i straha???????????????????to su dva jaka osjećaja..............

Termination
07.07.2010., 11:17
Ovaj podforum je namijenjen isključivo službenoj medicini. Za sve što nema podršku službene medicine i uporište u znanosti, tu je podforum Alternativno liječenje. Prema tome, ovdje nema mjesta ni za bioenergiju ni za ostale alternativne mantre. Takvi postovi (kao i odgovori na njih) podložni su brisanju. Ako autori takvih postova žele kopiju svojih izbrisanih postova, istu mogu zatražiti od mene na pm. Hvala na razumijevanju!

trebor
09.07.2010., 21:53
@ordinarynešto...
Počao sam pisati nešto slično što je pisao kolega terminate....al da ga ubiješ nemam inspiraciju nešto večeras nadugačko.....pa sam jednostavno obrisao nebulozno-opsesivno-kvazimedicinsko mantranje peptoranom i normabelom...Pa nemoj molim te više o tome ( makar ne na ovaj način ) jer ću te kartonirat....eto, jel pošteno?....

Cinnamon Girl
10.07.2010., 19:02
Kako vam je srce na ovim vrućinama?

sanjuška67
12.07.2010., 12:41
Meni je grozno po ovim vrućinama, stalno mi preskače. Danas mi je tako dva puta za redon preskočilo da sam se sledila. Da li vas zna bolit u prsima kad vam preskače srce?

Cinnamon Girl
12.07.2010., 13:04
Mene ne boli. Tj. mene često żiga, kao i vas, ali to su obični mišići. I jučer je boljelo i preskakalo, ali to nema veze jedno s drugim. Tj ako ima, jedina je veza stres.
Zadnje vrijeme me intenzivno drma stres i ekstra sistole mi se najčešće javljaju ako duboko uzdahnem ili zadržim zrak uslijed, zbog stresa, nepravilnog disanja.
Eh... Bem ti stres.

sanjuška67
13.07.2010., 10:43
Ma ja stvarno više ne mogu to podnijeti, vidim da tu ima puno ljudi sa tim simptomima ali mene ovo već zabrinjava. Ne znam više kako da si pomognem, kad mi preskoči srce uhvati me grozna panika. Šta god popijem od ljekova tipa normabel, helex sve je isto ništa ne pomaže. Ne mogu više normalno funkcionirati. Znam da je puno toga od stresa, ali ima ljudi koji su u većem stresu pa nemaju to preskakanje.:ne zna:

Cinnamon Girl
13.07.2010., 11:17
Pa ne reagiraju svi na stres na isti nacin. Niti na sve ljude stres djeluje jednako. Niti su svi jaki/slabi kao ti.

Cinnamon Girl
13.07.2010., 14:27
Ja trenutno na sebi imam holter i nosit cu ga 48 sati. I ovaj danas dan, ko za inat, nema nijednog faking preskoka! A svaki ubogi dan me maltretiraju, ne mogu od njih disat.

SuperCow
13.07.2010., 15:03
Ja trenutno na sebi imam holter i nosit cu ga 48 sati. I ovaj danas dan, ko za inat, nema nijednog faking preskoka! A svaki ubogi dan me maltretiraju, ne mogu od njih disat.

Onda znaš da je psiha u pitanju :mig:
To se i meni dogodilo, svaki dan mi je srce preskakalo, pogotovo navečer prije spavanja, i napokon stavim holter i smrad radi savršeno :mad:
Pogađaš, dan nakon što sam ga skinula, opet preskače.
Nekad se to preskakanje uopće ne osjeti, no holter svejedno zabilježi. Jel ideš na još neke pretrage?

Uglavnom, ja nemam nikakve bolove ali nekad mi preskoči i zaboli me grlo :confused: Možda ne baš grlo, nego dio prema jednjaku, ne znam kak da to opišem :ne zna: Dosta čudan osjećaj.

Cinnamon Girl
13.07.2010., 15:54
Onda znaš da je psiha u pitanju :mig:
To se i meni dogodilo, svaki dan mi je srce preskakalo, pogotovo navečer prije spavanja, i napokon stavim holter i smrad radi savršeno :mad:
Pogađaš, dan nakon što sam ga skinula, opet preskače.
Nekad se to preskakanje uopće ne osjeti, no holter svejedno zabilježi. Jel ideš na još neke pretrage?

Uglavnom, ja nemam nikakve bolove ali nekad mi preskoči i zaboli me grlo :confused: Možda ne baš grlo, nego dio prema jednjaku, ne znam kak da to opišem :ne zna: Dosta čudan osjećaj.

Ja takodjer vjerujem da je stres, ali zelim da mogu reci: "Vjerujem da je stres", nego "Potvrdjeno je da je stres". Tako da se ne dam opterecavati vise s tim.
Ljekar mi je dao da radim taj holter, jer sam mu rekla da mi se preskoci javljaju i za vrijeme fizickih aktivnosti.

SuperCow
13.07.2010., 18:42
Ja takodjer vjerujem da je stres, ali zelim da mogu reci: "Vjerujem da je stres", nego "Potvrdjeno je da je stres". Tako da se ne dam opterecavati vise s tim.
Ljekar mi je dao da radim taj holter, jer sam mu rekla da mi se preskoci javljaju i za vrijeme fizickih aktivnosti.

Znam šta misliš :mig: Ne vrijedi ti ništa tuđa riječ (pa čak ni kad je doktor u pitanju) ako sama nisi uvjerena u to.
Ja sam dobila holter jer sam imala napad panike (koji nisu prepoznali nego su mislili da nešt ne valja sa srcem), ne zbog preskakanja. A imala sam ih, i imam još uvijek, iako je i taj nalaz bio dobar, i ultrazvuk i svaki EKG do sad.
Pa ajd, onda ću im vjerovati na riječ :D

bird
16.07.2010., 11:15
Drage moje, evo da se i ja javim po 1x na Forum - pa ne zamjerite ako nešto nekud krivo ode...
Ubiše me ta preskakanja u zadnje vrijeme! Nekidan sam bila na sistematskom i vele sve ok, ali ako hoću konkretnije pregledati srce da neka se obratim kardiologu (no shit). Inače, pijem ConcorCor 2,5mg već preko dvije godine zbog povišenog tlaka. E, sad kakve i koliko bih tek tih extrasistola imala da ga ne pijem??!!!
Totalna sam paničarka s dijagnosticiranom anksioznošću, a na ovim vrućinama bih i ja i moje srce najrađe iz kože iskočili. Jutros me spucala tahikardija do te mjere da sam popila Normabel (2mg) što inače nerado činim jer nisam od ljekova! Stalno mislim o tom srcu blesavom i užasavam se odmora na moru gdje su svi suvisli medicinski lokaliteti uglavnom teško dostupni (ako ih uopće ima)! Ne daj Bože da ti se nešto dogodi van Zagreba!
Pitanje: jeste li te holtere EKG-a stavljali kod privatnika, ili kod ovih državnih? Koliko se čeka na takvu pretragu?

Cinnamon Girl
17.07.2010., 14:48
Jesi li probala baviti se fizickim aktivnostima?

bird
19.07.2010., 15:00
Ma naravno da sam probala, yoga! Uz to imam 2 djece pa skačem k'o sumanuta po cijeli dan :rolleyes:! Ostavljam sve za jesen... pa nek preskače koliko god hoće u međuvremenu. Najgore je u pms-u u kojem sam upravo, JAAAAAKO!
Pozdrav

Cinnamon Girl
19.07.2010., 15:57
Skakanje po kući nije rekreacija nego stres. A ne znam koliko si dugo ič esto prakticirala jogu. Joga pomaže kod stresa (tim i ekstrasistola) ako se redovno radi.

_angeleyes_
19.07.2010., 17:08
Ima li netko iskustva s preskakanjem srca?
Tj, kad mjerite puls, da jedan otkucaj potpuno preskoči i onda krene dalje.
Ja to osjećam već zadnja 2 i pol mjeseca, nekad više, nekad manje.

Ne bih ni pisala ovdje da me odgovori i mišljenja liječnika ne zbunjuju i totalno nerviraju.
Prvi puta mi se to pojavilo u 5.mj kad sam imala užasno stresan tjedan i bila sam jako napeta. Otišla sam na hitnu gdje su mi mjerili EKG koji je pokazao samo ubrzan puls (oko 100). Ekstra sistole (kako su mi kasnije stručno objasnili) nisu uhvatili.
S obzirom da mi se to jako puno pojavljivalo tih dana, čak po 30-tak preskakanja u sat vremena, otišla sam kardiologu. Nalaz krvi ok, štitnjača ok, UZV srca ok, EKG ok. Holter mi nije stigao napraviti jer sam morala putovati. Al je rekao da je navodno srce u redu.

Rekli su mi da uzimam tablete za smirenje tipa lorazepam ili slično.
I štos je u tome što mi je taj lorazepam pomagao. Ali me i ošamućivao. Više ga nemam.

I sad sam ja u Austriji (ono je gore bilo u Hr) i odem ovdje kod liječnika i sve mu ispričam. On mi izmjeri tlak i bio mi je gornji 160 i kaže mi da imam visok tlak. Ja mu kažem da nikad nisam imala takav, znao mi je biti do 140 kod liječnika jer se ja uplašim, al kod kuće je normalan.
Al on meni lijepo da betablokator pa da dođem za tjedan dana ako još imam preskakanja srca. Od toga mi se vrtilo u glavi, a preskakanja nisu prestala. Nekad ih nema uopće 2 dana, a nekad ih imam puno u sat vremena.
I ovaj u Austriji dr mi nije htio dati lorazepam jer kaže izaziva ovisnost.

Najgore mi je što je to užasno nelagodno. Kad mi to srce preskoči, ja u prsima osjetim taj nelagodan osjećaj.

Trebala bih na godišnji, a kod kardiologa ovdje u Austriji ne mogu dobiti termin sada i brinem se jel to nešto ozbiljno.

mislim da bi to mogao biti i malo priklješten jedan od vratnih živaca.
Meni srce preskače kad npr. stavim glavu na jastuk kojeg sam zgužvala onako da mi bude višlji.

Elli99
19.07.2010., 20:56
Iz licnog iskustva, preporucujem posjet psihijatru, razgovor, te dogovor o daljoj terapiji (bilo lijekovima, bilo psiho terapijom - ja sam se licno odlucila za potonje).

Ako kroz preglede ustanovite da je sa vama fizicki sve u redu, treba rjesavati napadaje panike jer su oni ti koji pogorsavaju stvar, te naci nacina kako se nositi sa anksioznoscu i stresom.

Jedna od gorih stvari koje sebi mozete uciniti jeste zanemariti pshioloski moment, jer tada mozak, u pokusaju da nastavi sa "normalnim zivotom", stvara modele ponasanja koje je kasnije jako tesko promijeniti ili prevazici - puno teze nego kada se problem rjesava dok je "svjez".

Cinnamon Girl
19.07.2010., 21:02
Iz licnog iskustva, preporucujem posjet psihijatru, razgovor, te dogovor o daljoj terapiji (bilo lijekovima, bilo psiho terapijom - ja sam se licno odlucila za potonje).

Ako kroz preglede ustanovite da je sa vama fizicki sve u redu, treba rjesavati napadaje panike jer su oni ti koji pogorsavaju stvar, te naci nacina kako se nositi sa anksioznoscu i stresom.

Jedna od gorih stvari koje sebi mozete uciniti jeste zanemariti pshioloski moment, jer tada mozak, u pokusaju da nastavi sa "normalnim zivotom", stvara modele ponasanja koje je kasnije jako tesko promijeniti ili prevazici - puno teze nego kada se problem rjesava dok je "svjez".

Da. Slazem se.

vale_zg
11.08.2010., 20:15
Evo ovako,dok ovo tipkam,nabrojao sam 10-tak prebačaja i danas mi se to dešava skoro pa cijeli dan,žasu..fuj..:mad:
Inače prije toga ne pamtim kad me je šupilo(možda jednom/dva put dnevno)..imam 26 god,nepušač,trenkam svaki dan 1h(trčanje/snaga) zdravo se hranim...:D

Naravno svi doktori kažu isto,meni moj svaki put kaže; Da kaj se brinem,da kaj koji k paničaraim?,zdrav,mlad tlakača perf.120/80,svi nalazi savršeni...

Ali postoji jedan problem a to je; GEN!!! :p

Zato sam se prestao opterečivat pogotovo kad sam provjerio da su mi u obitelji svi imali,tj imaju isti problem.., Mama,tetka,ujo,sestra,baba..i svima je počelo poslije puberteta..

Sad,dali je kod vas tako,neznam..volio bi da je jer onda bar znate ZAŠTO BAŠ JA!!!:p

Pozdrav.

bertaberta
11.08.2010., 22:46
evo da i ja napisem i meni se to dogadalo al kao bi doslo tako i otislo isto napravila sam sve pretrage srca i rekli su da je ok al ja luda uvik se bojim infarkta mada mim je doktorica rekla da nema straha jer neman ni masnocu ni visoki tlak ni nikakve bolesti srca i da sam mlada za to jer zene nisu rizicne do menopauze a meni je 29 haahahh tjesi se tjesi ima li ko slican problem

Cinnamon Girl
11.08.2010., 23:09
Srce preskace svima! Svi imaju ekstra sistole. Oni koji su senzitivni imaju ih cesce, a posebice u periodima stresa. Takodje dolazi do njih u odredjenim situacijama: ako se covjek prezdere npr. S toga se onima koji cesto od tog pate, preporuca da jedu cesce, a manje porcije.
Takodje, moze se pojaviti i kod jaceg podrigivanja - smijesno, ali tako je.
Ekstra sistole nisu opasne i gotovo nikad i ne zahtijevaju lijecenje.
Sto se vise paznja na njih obraca - cesce se javljaju, jer su nerijetko prouzrocene i mentalno.
Ekstra sistole nemaju nikakve veze sa infarktom, ekstra sistole imaju i djeca i mladi ljudi.

sanjuška67
15.08.2010., 10:20
Moja dr. me isto tako uvjerava da srce preskače svima, ali ja u zadnjih mjesec dana više ne mogu to podnijeti. Svaki dan barem 10 puta mi preskoči srce ne znam više šta da radim. Uvjeravam se da mi neće ništa biti od toga ( već bi mi vjerojatno bilo koliko puta mi je preskočilo) ali to je sada tako često nekad mi preskoči dva tri puta za redom. Najviše me brine što je to tako često.

Cinnamon Girl
15.08.2010., 10:29
Jesi li pocela piti Magnesium? Meni se preskakanje smanjilo otkako pijem Magnesium. Uzimaj bar 300 mg dnevno. I pij Donat vodu ako ti nije ruzna. Takodjer jedi manje porcije hrane.

sanjuška67
15.08.2010., 10:36
Ma pila sam Magnezij 300 dosta dugo ali stanje je bilo isto. Danas sam dobila jednu preporuku za neke biljne kapi Kardial pa ću probat to možda pomogne. Ma samo me brine to što je to tako često kroz dan.

Cinnamon Girl
15.08.2010., 10:38
10 puta nije cesto.

sanjuška67
15.08.2010., 10:42
A da li se tebi dogodi ta ti preskoči dva tri puta zaredom? Tad jedva dođem do zraka.

Cinnamon Girl
15.08.2010., 11:09
Desi mi se i nekoliko puta, a ne samo dva. Zna mi preskakati po 5-10 sek, jedva disem i osjecam kao da je srce u grlu. Onda se smiri i bude sve ok. Ali sve je to normalno - vjeruj mi.

Potrebno je piti Magnesium duze vremena. Ako si pila 300 mg dnevno, povecaj dozu na duplo i pij bar dva mjeseca za redom.

bertaberta
15.08.2010., 13:01
najbolje je ne obadavati toliko pa poludija bi da cilidan slusas kako ti srce kuca ako ti je likar reka da nije nista opasno onda ne obadavaj toliko i proce samo od sebe bar je meni tako proslo

sanjuška67
26.08.2010., 06:36
Ljudi ja više ne mogu izdržat to preskakanje srca. Kako da si pomognem, da li netko od vas pije nekakvu terapiju za to, čaj, kapi bilo što? Pijem magnezij ali baš nikakvog poboljšanja nema, ne bih htjela piti tablete za smirenje ali ovo je sad već previše koliko me muči i preskače. :flop:

Cinnamon Girl
26.08.2010., 08:52
Koliko Magnezijuma piješ dnevno i kad si počela piti?
Budući da dolazi kao posljedica stresa, straha i iz glave, kao i napetosti povezane s tim, bilo bi jako dobro da počneš trčati ili ići na yogu. U kojem gradu živiš?

sanjuška67
26.08.2010., 08:58
Kupila sam od Twin laba kapsule magnezija 400 mg. Ma pijem ga dva tjedna. Živim u Zagrebu. Ali nikako se ne mogu osloboditi tog straha kad mi počne preskakati srce, stalno ga osluškujem i ne mogu se opustiti.

Cinnamon Girl
26.08.2010., 09:17
Pa koliko pijes???? Je li pijes jednu dnevno ili dvije?

Dva tjedna je malo. Treba proci bar mjesec, dva.

Kao sto sam ti rekla, buduci da se bojis, sto se vise bojis, srce ce ti cesce preskakati. Meni otkako je nalaz rekao da je sve ok, ja sam se prestala bojati i brinuti i vise ne preskace. Usput sam pocela opet redovno trcati - to opusti misice.

Koliko imas godina?
Gdje zivis?
Da li bi pocela trcati ili ici na yogu i dati sansu na taj nacin da ti se srce i strah smire? Mislim, ako si toliko ocajna i uplasena, valjda si spremna dati sve od sebe da to izlijecis?

sanjuška67
26.08.2010., 09:43
Pijem jednu dnevno više nije preporučljivo. Pa pokušavam sve da bih se toga oslobodila, vježbam ( imam problema sa krqalježnicom) idem na masaže jednom tjedno, ali nikako se ne mogu opustiti to je očito jače od mene i stalno mi je u mislima "kad će preskočit, hoće li mi biti loše" i sl.
I meni su nalazi pokazali da je sve u redu, moja dr. me uvjerava da je to normalno samo su neki ljudi osjetljiviji pa to preskakanje više primjećuju, ali ja sam stalno u panici.

Cinnamon Girl
26.08.2010., 09:47
Jako me nervira sto ne odgovaras na pitanja koja ti postavljam i kojima ti zelim pomoci.

Ali ti ocito ni sama sebi ne zelis pomoci. Zelis se samo zaliti i strasiti, pa izvoli: trpi i pati i boj se, dok ce ti srce svaki dan preskakti jos vise od tog silnog straha i opsesije.

523
26.08.2010., 10:07
meni je magnezij 300 (šumeći-1 dnevno) spas kad počmu preskakanja

a najviše mi ide na živce šta ta preskakanja počmu kad se ja sjetim toga ili ovako naletim na ovakvu temu ili neku sličnu spiku.
iako imam od rođenja urođenu srčanu manu (prolaps valvule) pomirila sam se sa tim da su ova preskakanja najviše na psihičkoj bazi, pa se ne zamaram puno...

sanjuška67
26.08.2010., 10:12
Jako me nervira sto ne odgovaras na pitanja koja ti postavljam i kojima ti zelim pomoci.

Ali ti ocito ni sama sebi ne zelis pomoci. Zelis se samo zaliti i strasiti, pa izvoli: trpi i pati i boj se, dok ce ti srce svaki dan preskakti jos vise od tog silnog straha i opsesije.

Čuj jedino pitanje na koje ti nisam odgovorila je koliko imam godina, što mislim da i nije presudno za moj problem i ne znam na koji način bi mi ti pomogla ako znaš moje godine. A joga me ne zanima pa to nisam niti komentirala.
Ovo je forum gdje ljudi dijele svoja iskustva i nitko ne može savjetima nekoga izliječiti, ali je mnogima lakše kada se sa nekim tko ima iste probleme savjetuju. A tvoj zadnji odgovor nije niti ljudski niti pristojan.:)

Cinnamon Girl
26.08.2010., 10:14
Najneljudskije je po mom misljenju to sto ti sebi sama ne zelis pomoci i sto nisi spremna uciniti nista aktivno da si pomognes.

A godine su itekako bitne. Kao i tvoj stav prema osobnim problemima i rjesavanjima istih.

Cinnamon Girl
26.08.2010., 10:18
Čuj jedino pitanje na koje ti nisam odgovorila je koliko imam godina

Pitala sam te:

1. Koliko imas godina (jesi li u dvadesetima, cetrdesetima, sezdesetima)
2. Pitala sam te gdje zivis (manjem gradu, vecem, na moru, nisi morala precizno odgovoriti je li to Split, Mali Ston, Zagreb ili Varazdin)
3. Pitala sam te koliko si spremna uciniti da bi ti problem nestao

Nista od tog nisi odgovorila, a i nekoliko puta sam te morala pitati koliko mg magnezijuma pijes i koliko vremena vec, prije no ti se dalo odgovoriti.

Ja te sve ovo pitam ZBOG TEBE, a ne zbog mene same. I sve te pitam, jer sam imala jednako velike probleme zbog istog i nestali su jer sam ispravno cinila. Ali kao sto rekoh - ti si ne zelis pomoci, ti samo zelis nad sobom jaukati i bojati se. Pa izvoli.

sanjuška67
26.08.2010., 10:43
Da si malo bolje čitala vidjela bi da sam odgovorila na tvoja pitanja, sve osim godina:

"Kupila sam od Twin laba kapsule magnezija 400 mg. Ma pijem ga dva tjedna. Živim u Zagrebu.
Pijem jednu dnevno više nije preporučljivo. Pa pokušavam sve da bih se toga oslobodila, vježbam ( imam problema sa krqalježnicom) idem na masaže jednom tjedno,"
A ti si ženo očito danas "nabrijana" na svađu, nemoj se previše nervirat da ti ne počne preskakat srce. Pozdrav :)

Cinnamon Girl
26.08.2010., 10:44
Whatever - kako sebi prostres, tako ces i leci.

hera86
26.08.2010., 20:53
ima nas još, preskače mi već par godina, a prije nekih 3-4 sam imala i napadaj panike kao neki,
iz čista mira, sve bilo ok,
evo već neko vrijeme ništa, radila sam pretrage, holter, jel kad sam ga nosila,
nijednom nije preskočilo, uzv srca, sve u vezi štitnjače,
sve ok,
dragom bolje otkako pije magnezij, a pokušavam se ne živcirati jako,
jer sam si dokazala da je razlog STRES!

0merta
02.09.2010., 01:05
I meni se znalo desit da mi srce iz čista mira 'preskoči'..onako, sjedim normalno, nikakvi napori i samo odjednom, osjetim ga u prsima onako jače, 'u grlu' kako bi se reklo i čujem u ušima...kao aritmija. :ne zna:

Eshyy
02.09.2010., 08:59
I meni se znalo desit da mi srce iz čista mira 'preskoči'..onako, sjedim normalno, nikakvi napori i samo odjednom, osjetim ga u prsima onako jače, 'u grlu' kako bi se reklo i čujem u ušima...kao aritmija. :ne zna:

I meni ponekad. Dok sam bila mlađa i češće. :ne zna:

koralj-u-kamenu
06.09.2010., 16:04
Zna li netko sto znaci 2 VES. Danas sam dobila holter, najvisa frekvencija mi je 162 otkucaja, zabiljezena prilikom normalnog hoda. :confused:
hvala

Faro
06.09.2010., 17:26
2 Ventrikularne ekstrasistole, nastaju na području ventrikla od ektopičnog centra. Kod zdravih ljudi puno se rijeđe javljaju od SVES-a (supraventrikularnih), ukoliko ne postoji neka bolest srca (zdravo srce) ne predstavljaju opasnost i nisu od prediktivnog značenja u smislu morbiditeta i morateliteta (nisu riziko-faktor). Mogu biti neugodne u smislu da se osjete.

mala28
16.09.2010., 18:34
Cinnamon Girl, što si se ti riješila tih preskakanja pijenjem magnezija?
Naime, i ja imam isti problem,,,nekad ih osjetim više, nekad manje.. u zadnje vrijeme puno manje nego prije...čak bi mogla reći ništa...obavila sam sve pretrage, UZV, holter (koji je pokazao 250 VESa), ergometriju i sve super!! I istina je što kažeš da čim se više bojiš i što više razmišljaš o njima, to će ti preskakanja biti izraženija i jače ćeš ih osjećati..
meni je u početku bilo koma...a danas ih skoro niti ne osjećam...

Cinnamon Girl
16.09.2010., 19:04
Kao prvo, pijem Magnezijum.
Kao drugo, kad sam saznala da mi nije nista, pocela sam ignorirati ta preskakanja i odmah su se smanjila.
Sad kad se pojave pri stresu, ja ih osjetim, budu neugodna, ali to je to...
Svi ih imamo, samo se netko boji vise, netko manje.
Netko to osjeti, ali ne zna, niti ga interesira je li to preskakanje srca ili neko kratkotrajno gusenje.

mala28
19.09.2010., 12:47
da, slažem se s tobom... u biti i meni su svi nalazi bili ok..i više nego dobri i specijalista mi je rekao da svi imaju ta preskakanja samo ih osobe koje su malo više osjećajne (ajmo to tako reći) osjete više...
nego, daj mi reci kakav magnezij piješ? šumeći ili u kapsulama i koliko?

Cinnamon Girl
19.09.2010., 13:21
Sad 300 mg dnevno, ali sam pila 500 mg. Ne trebas se bojati prevelike doze magnezijuma. Onaj visak koji tijelu ne treba bude sasvim prirodno izbacen iz organizma i ne stvara apsolutno nikakve probleme.

Takodjer mislim da bi ti yoga/meditacija/vjezbe pravilnog disanja mogle mnogo, mnogo pomoci. Biti svjestan pravilnog disanja tijekom dana je veoma bitno i pomaze kod ublazavanja stresa, napetosti, a samim ti i ucestavlih preskakanja srca.

mony66
21.09.2010., 07:35
Vidim da nas puno ima sa istim problemom. Ja već duže vrijeme imam preskakanje srca. Napravila sam uzv srca-nalaz uredan, ekg-uredan sinus tahikardija, holter ekg-a zabilježeno 5 SVES I 36 VES frekvencija uredna, kaže dr da je nalaz dobar, da se to svima događa samo neki ljudi to osjete a neki ne.
Izluđuje me to preskakanje i užasno sam opterećena time, svaki dan mi se događa preskanje i po 20 i više puta. Ne znam šta da više napravim, da li je to opasno? ne mogu normalno funkcionirati.

hera86
21.09.2010., 08:10
ko što sam napisala md je počeo pit mg prije godišnjeg i mjesec i pol dana ništaaaa, ništa.
kad smo počeli radit opet je počelo... znači kako se riješit svakodnevnog stresa,, jer to je to.

mony66
21.09.2010., 08:18
Ma ja pijem magnezij ali nikakve promjene ne osjećam, i ovaj godišnji mi je bio koma jer me preskakanje mučilo, meni se to događa i doma i na poslu i na moru i više nema dana da ga ne osjetim.

Cinnamon Girl
21.09.2010., 08:35
Zašto te izludi i muči to?

mony66
21.09.2010., 08:41
pa stalno sam u nekom strahu bez obzira na nalaze. ustvari više me to sad ljuti i iritira nego što me zabrinjava da će mi se nešto desiti. Ne mogu normalno funkcionirat niti na poslu niti doma, kad me lupi taj preskok ostanem bez zraka. Uvjeravam sama sebe da će prestati i da to nije ništa, jer valjda bi se iz tih silnih pretraga ustanovilo da je nešto ozbiljno. Ne znam možda ima veze i sa hormonima jer imam 43 godine.

Cinnamon Girl
21.09.2010., 08:50
Nema veze s hormonima. Kao sto ti je doktor rekao, nije nista, svima se desava, samo se kod nekog jace osjeti, kod nekog ne. Kao npr. sto kad se netko udari od neki rub, odmah dobije modricu, a netko ne.
Pomaze ako ravnomjerno dises. Ako si pod stresom ili ako si napeta, imas tendenciju plitkog i nepravilnog disanja, a to takodjer moze utjecati. Kao i ako si gladna pa se previse najedes.

Meni je doktor nacrtao i objasnio kako srce kuca i kako funkaju ti signali i sto se desi pa da signal bude poremecen i poslan "naopako", te to rezultira preskakanjem srca. Razumijevanje tog mehanizma mi je dosta pomoglo.

To sto ti imas i po 20 puta preskakanja srca dnevno, to je jako, jako mali broj. Opasno je tek kad tih preskakanja ima vise nego normalnih i kad je pauza izmedju normalnih preskakanja premala. Ja ti to objasnjavam kao laik, a ne kao profesionalac, zato me nemoj uzeti bas za svaku rijec, ali potrudila sam se koliko mogu.

Kad sam ja u sedmom mjesecu dobila nalaz da je sve ok, mnogo mi se smirilo to. I vremenom sam prestala misliti na ta preskakanja, cak i kad su se javljala. Sad sam u veoma stresnom periodu i opet se vratilo, veoma je ucestalo i osjetim ih, ali samoj sebi kazem da je to i da se ne zelim plasiti, nego samo registrirati da je preskocilo i ajmo dalje.

Iako je neugdno, to preporucam i tebi. I kad se posjeces dok rezes kruh, neugodno je, ali nista ti nece biti. Znas to i iz iskustva, a i iz lijecnickih prica. Tako i ovo. Srce ti je do sad preskocilo milijun puta i nikad ti nista nije bilo, osim sto je bilo neugodno. Ne brini, Mony66 :D

mony66
21.09.2010., 08:59
Hvala ti na utješnim riječima, ja sam inače osjetljive prirode i valjda me to zato tako "pere". Istina je da kad manje obraćam pažnju na to lakše ta preskakanja podnosim ali ima dana kad me hvata panika jer je stvarno to užasno neugodno. A bit će valjda bolje!!:)

towar
21.09.2010., 11:44
Mislim da sam već napisao to na ovoj temi al ponovit ću ako treba - ekstrasistole su potencijalno opasne kada je barem svaki 5 ili 6 otkucaj takav, neki su tu granicu pomakli već na 2 ekstrasistole u minuti, ali mislim da je i to još relativno blagi oblik...

Uglavnom, izbjegavaj kavu, alkohol, probaj naći dosta vremena za spavanje, kloni se stresa koliko god možeš...
Kasnije gotovo da i ne primjetiš da je srce preskočilo, evo meni skoro pa svakodnevno zna preskočit, ali me više i ne zabrinjava...

mony66
21.09.2010., 11:50
Mislim da sam već napisao to na ovoj temi al ponovit ću ako treba - ekstrasistole su potencijalno opasne kada je barem svaki 5 ili 6 otkucaj takav, neki su tu granicu pomakli već na 2 ekstrasistole u minuti, ali mislim da je i to još relativno blagi oblik...

Uglavnom, izbjegavaj kavu, alkohol, probaj naći dosta vremena za spavanje, kloni se stresa koliko god možeš...
Kasnije gotovo da i ne primjetiš da je srce preskočilo, evo meni skoro pa svakodnevno zna preskočit, ali me više i ne zabrinjava...

Ma najgore je što se ja ne mogu riješiti te brige, odnosno to je sada ljutna i nervoza jer se to događa svakodnevno barem 15-20 puta.
A valjda će se smiriti, s obzirom da su nalazi dobri.

tupogled
21.09.2010., 11:59
Ako se radi o tzv prijevremenim ventrikularnim kompleksima, nije opasno, samo uzrokuje nelagodu (klijetke se stisnu prije vremena pa se onda srce "resetira" tak da propusti jedan udarac). Puno je veći problem ako se radi o tzv AV bloku drugog stupnja, jer on može prerasti u AV blok trećeg stupnja (koji je onda opasan po život - rješava se ugradnjom pacemakera). No da se radi o AV bloku drugog stupnja onda bi ti se "preskakanje" događalo stalno....

http://en.wikipedia.org/wiki/Premature_ventricular_contraction
http://en.wikipedia.org/wiki/AV_block

Cinnamon Girl
21.09.2010., 12:53
No da se radi o AV bloku drugog stupnja onda bi ti se "preskakanje" događalo stalno....

http://en.wikipedia.org/wiki/Premature_ventricular_contraction
http://en.wikipedia.org/wiki/AV_block

Da, i "stalno" NIJE "svaki dan 20-30 puta" :)

mony66
21.09.2010., 18:34
Ljudi ne znam šta da radim, srce mi preskače svakih par sekundi već jedno pola sata jel se kome od vas događalo to da vam preskače svakih par sekundi?

Cinnamon Girl
21.09.2010., 18:47
A da nisi ti, mony66, u stvari sanjuska67, samo si promijenila nick, jer su prestali reagirati ljudi na tvoja pisanja od prije?
Bas cu priupitati moderatore da provjere ip adresu, je li ista.
Ako ne, mea culpa.

tupogled
21.09.2010., 18:50
Ljudi ne znam šta da radim, srce mi preskače svakih par sekundi već jedno pola sata jel se kome od vas događalo to da vam preskače svakih par sekundi?Meni. Znalo trajati par sati i onda samo od sebe prestalo...

Ako ti se nastavi i sutra... zovi 194, reci da ti srce cijeli dan preskakuje i ne znaš što napravit... pa ćeš vidjet. Velika vjerojatnost da će poslat kola po tebe, otpeljat te u bolnicu, napravit EKG i dat ti neke lijekove... :kava:

Termination
22.09.2010., 00:59
A da nisi ti, mony66, u stvari sanjuska67, samo si promijenila nick, jer su prestali reagirati ljudi na tvoja pisanja od prije?
Bas cu priupitati moderatore da provjere ip adresu, je li ista.
Ako ne, mea culpa.

Je, sanjuska76 i mony66 su ista osoba. Za to neću sankcionirati (iako bih mogao), ali eto da znate i da ne gubite vrijeme uzalud...

alma 188
11.10.2010., 22:02
vidim da nas ima puno sa istim problemom,to je..preskakanje. Zanima me da li se to nekome dešava dok spava,ono da ga taj preskok probudi iz sna.To pitam zato jer mi je liječnik onako nonšalantno rekao da ako te to ne budi,onda je na psihičkoj bazi i kao kad spavaš nisi napet i to ti je znak da je stres u pitanju.Meni se to preskakanje počelo dešavati još prije 20 god,nestalo bi godinama,vratilo se ,trajalo nekad kraće nekad duže.Dok sam bila mlada stalno sam trčala doktoru od straha,ono sve pretrage OKa ja bih ležala mjerila puls,stalno nešto osluškivala šta se dešava,,ma totalna frikuša.Nedavno mi je opet počelo sa preskocima,po 10-20 dnevno a primjetila sam da su najčešći uvećer poslije većere.Inače pijem i lijekove za povišeni tlak lizonopril H te odavna Atenolol jer imam epizode tahikardije najčeće opet uzrokovane stresom,pijem i normabel...ma putujuća apoteka...uglavnom nervoza,ljutnja,strak,stres,panika...to su moji okidači.Nije ugodno kad lupi u grlo ili želudac...da li je moj liječnik u pravu sa svojom teorijom da nema straha ako te to ne budi,a ja kakva sam infišana počet ću se i budit noću a bar sam spavala dok mi nije rekao svoju teoriju.Dakle budi li vas preskok ili mirno spavate?

stopage time
25.11.2010., 19:16
Huh, moram priznati da sam osjetio "olakšanje" naletivši na ovu temu guglajući stanje koje me muči već neko vrijeme.
I sam osjećam ta preskakanja, već odavno. U djetinjstvu sam trenirao plivanje i košarku i znao sam osjećati te tegobe, posebno u bazenu. I one su nastavile da se dešavaju sa vremena na vrijeme, najčešće usljed emocionalnog ili fizičkog napora. Ali zadnjih mjeseci dešava se mnogo češće, više puta na dan. Nisam brojao ali recimo između 20-50 puta na dan. Najčešće dok hoda, ili čak krećem se uopšte. Posjetio sam doktora i uputio me na neke dalje pretrage. EKG uredan, neki dan sam pregledao štitnjaču i čekam nalaze hormona. Ostalo mi je još da uradim ultrazvuk srca, holter EKG i RTG želuca, jer internista misli da možda imam kilu na želucu koja mi gura dijafragmu i pritišće srce pa mu otežava rad. Dosta sam guglao o ovome i, recimo da se radi o nekoj vrsti aritmije, uglavnom piše kako mogu ali ne moraju biti opasne. I kako neko "osjeti ove tegobe a neko ne (!?)". Enivej, doktorica kaže da je "dozvoljeno" oko 100 tih "preskoka" dnevno. Meni je to ipak malo visoka brojka, no dobro.
Inače, kao što i većina vas piše, stvara mi jako neugodan osjećaj i dekoncentriše me. Ne mogu reći da se nešto posebno tripujem oko toga, nisam se zaključao u sobu i ne pijem sedative, ali bih volio da se što prije toga riješim.
Nisam imao vremena (ok lažem, nisam imao želje) da prelistam svu temu, pa me interesuje kako ste se vi koji ste imali ove tegobe, riješili istih? Da li su lijekovi efikasni i kako ste se osjećali poslije toga.

Inače, najsretniji bih bio da je to sve na "nervnoj bazi", jer kad čitam postove drugih ljudi isto kao da čitam svoje riječi, i kod njih se eto na sreću ispostavilo da nije ništa ozbiljno. Pa se i ja tome nadam.

Pozdrav.

Ereshkigal
29.11.2010., 18:30
Pozdrav! Evo da se pridružim temi...riječ je o mojoj mami. Ona ima godinama problema sa preskakanjem srca, ali to je sve bilo tu i tamo i nitko se nije brinuo, do unazad par mjeseci kada svakih par dana završi na hitnoj jer joj napadaj ne prestaje satima. Bila je kod raznih dr. nekoliko puta su joj mijenjali terapiju i za sada joj nije ništa bolje. Može li mi netko s više iskustva preporučiti dobrog doktora, idealno bi bilo u Rijeci (nevažno privatnog ili socijalnog), ali nije problem ni ako je i u nekom drugom gradu, samo da već jednom riješimo taj probem. Zahvaljujem unaprijed!

Euronymous
30.11.2010., 19:50
Pozdrav, evo da sa vama podijelim što me muči.
Prije točno mjesec dana kada sam imao ispite sam zbog svojih radnih navika dugo u noć učio i spavao svega sat-dva (kod mene je to uobičajeno jer popodne to nadoknadim) pa sam na ispitu, koji mi je bio oko 9 ujutro u jednom trenutku osjetio otkucaje srca, nisu bili brzi, no osjećao sam ih i bilo je neugodno, no kratko je trajalo pa sam to zanemario. Evo nedavno opet došli ispiti (tako to funkcionira na mom faksu, ne pitajte) i opet fizika na redu, također učio dugo u noć, točnije, sinoć nisam uopće spavao i u ujutro sam navršio preko dan ne spavanja i krenem ja polako na ispit, stojim u tramvaju i u jednom trenutku osjetim opet srce i čak me jednom obuzeo onaj osjećaj kao da mi se krv zagrijala i nabrzinu prošla kroz cijelo tijelo, to me zasralo totalno i na sreću tramvaj je morao nešto skretat pa sam izašao na draškovićevoj i bio je svjež zrak i bilo mi je malo bolje od toga, no šećući prema faksu opet me to uhvatilo i to je više bio kao osjećaj da mi se srce baš napuhalo i nekako sam se bojao do kraja izdahnuti, no onda je malo popustilo pa je sve bilo normalno i tako par puta. Kada je ispit bio gotov, bilo mi je općenito bolje jer sam bio malo euforičan i nakon toga nisam više ništa osjetio. Popodne sam se naspavao i sada mi također nije ništa.

Stvarno nemogu reći dal je ovo aritmija ili šta jer neznam kako ju prepoznati pošto nemogu baš objektivno reći da li su mi periodi otkucaja jednaki ili ne jer se ne primim odmah za zglob da to provjerim.

Što vi mislite o svemu tome?? Jel taj manjak sna stvarno utječe na rad srca?

edit: (neki dan sam navršio 20 godina)

SuperCow
01.12.2010., 02:30
Pozdrav, evo da sa vama podijelim što me muči.
Prije točno mjesec dana kada sam imao ispite sam zbog svojih radnih navika dugo u noć učio i spavao svega sat-dva (kod mene je to uobičajeno jer popodne to nadoknadim) pa sam na ispitu, koji mi je bio oko 9 ujutro u jednom trenutku osjetio otkucaje srca, nisu bili brzi, no osjećao sam ih i bilo je neugodno, no kratko je trajalo pa sam to zanemario. Evo nedavno opet došli ispiti (tako to funkcionira na mom faksu, ne pitajte) i opet fizika na redu, također učio dugo u noć, točnije, sinoć nisam uopće spavao i u ujutro sam navršio preko dan ne spavanja i krenem ja polako na ispit, stojim u tramvaju i u jednom trenutku osjetim opet srce i čak me jednom obuzeo onaj osjećaj kao da mi se krv zagrijala i nabrzinu prošla kroz cijelo tijelo, to me zasralo totalno i na sreću tramvaj je morao nešto skretat pa sam izašao na draškovićevoj i bio je svjež zrak i bilo mi je malo bolje od toga, no šećući prema faksu opet me to uhvatilo i to je više bio kao osjećaj da mi se srce baš napuhalo i nekako sam se bojao do kraja izdahnuti, no onda je malo popustilo pa je sve bilo normalno i tako par puta. Kada je ispit bio gotov, bilo mi je općenito bolje jer sam bio malo euforičan i nakon toga nisam više ništa osjetio. Popodne sam se naspavao i sada mi također nije ništa.

Stvarno nemogu reći dal je ovo aritmija ili šta jer neznam kako ju prepoznati pošto nemogu baš objektivno reći da li su mi periodi otkucaja jednaki ili ne jer se ne primim odmah za zglob da to provjerim.

Što vi mislite o svemu tome?? Jel taj manjak sna stvarno utječe na rad srca?

edit: (neki dan sam navršio 20 godina)

Meni se čini da kod tebe probleme stvara panika. Ovaj osjećaj "kao da ti se krv zagrijala i naglo prošla kroz tijelo", ne znam na što točno misliš, ali nešto slično doživljavam kod napada panike. Nije ništa opasno :)

A sad što se tiče ovoga sa srcem, ne mogu reći da li je sve ok ako nisi otišao na pregled, no mislim da si na pitanje odgovorio sam- ispiti i cijela noć bez sna, to itekako utječe na kompletno psihofizičko stanje :zubo: Ja ako se ne naspavam cijeli dan imam osjećaj da ću se skljokati i da mi srce ne radi pravilno. Tj. osjećam jake otkucaje kad sam umorna, kad nisam sve je ok. Ne znam, živa sam pa valjda nije opasno :ne zna:

Od četvrtka sam bila u inozemstvu i danima se nisam normalno naspavala + vraćanje busom po nemogućim uvjetima i vrlo vjerojatno s ljetnim gumama, a vani pola metra snijega, cijelo putovanje sam bila na iglama i nisam spavala ništa, i kad sam napokon došla doma, legla u krevet počeo je tulum, svakih par sekundi preskače :rolleyes: srećom zaspala sam u rekordnom roku i sve je bilo ok kad sam se probudila (to je ujedno i odgovor na ono pitanje iznad- ne bude me ni 2 alarma pa tako ni preskakanje srca). No ono što mene užasno živcira kod tog preskakanja je što nemam nikakve tegobe kad sam pod stresom, no čim se opustim i zaboravim na to što me muči počinje preskakati.
Kad bi mi se to pojavljivalo prije ispita, putovanja ili nečeg trećeg, barem bi znala uzrok. Ovako sam super opuštena i sve (ili samo mislim da jesam) i onda mi se to dogodi pa se sva uplašim jer ne vidim uzrok :mad:

Euronymous
01.12.2010., 03:45
Hvala ti na odgovoru!
Stvarno je moguće da su glavni (a možda i jedini) uzroci stres i neispavanost jer jedino iz fizike nam je uopće uvjet bodovanja cijelog ispita taj da imamo bar jedan poptuno točan zadatak, inače se to svede na nula bodova :rofl::rofl::zubo: vjerojatno me to uspaničilo.

Vidjet ćemo kako će se srce ponašati za par dana kada sve to na faksu bude gotovo..

Pozdrav

Cinnamon Girl
01.12.2010., 07:28
Hvala ti na odgovoru!
Stvarno je moguće da su glavni (a možda i jedini) uzroci stres i neispavanost jer jedino iz fizike nam je uopće uvjet bodovanja cijelog ispita taj da imamo bar jedan poptuno točan zadatak, inače se to svede na nula bodova :rofl::rofl::zubo: vjerojatno me to uspaničilo.

Vidjet ćemo kako će se srce ponašati za par dana kada sve to na faksu bude gotovo..

Pozdrav

Pa to sto kazes je li moguce da je aritmija, jeste aritmija TRENUTNA i ne moras se plasiti. Kad je covjek napet i pod stresom, mekanizmi su u tijelu malo drukciji. Da nesto nije u redu sa srcem, onda bi ti bili cesci takvi otkucaji srca nego oni normalni. A ni tad nije nista za paniku, dobiju se beta blokeri, koji ustabile rad srca i nemas frke.

Ako ti je bas gore od toga i ne mozes se smiriti, odi ljekaru opce prakse nek ti objasni kako do tog dolazi i zasto, te zbog cega nije opasno.

Meni su zadnji tjedni jako stresni i imam ta preskakanja srca mnogo, mnogo puta na dan. Nekad ih se nekoliko zareda i srce nekako cudno kuca i preskace nekoliko puta za redom, kao da se cijeli grudni kos od toga poremeti i osjetim srce "skroz u grlu". Cak i ja, koja znam da je to stres i da mi nece nista biti, budem jako napeta i uplasena u takvim trenucima, jer je jbg neugodno jako. I bas kako ti kazes, prelije me neka toplina u cijelom tijelu. To je nagla reakcija na to sa srcem, jer se covjek (prirodno) isprepada.

Cinnamon Girl
01.12.2010., 07:34
No ono što mene užasno živcira kod tog preskakanja je što nemam nikakve tegobe kad sam pod stresom, no čim se opustim i zaboravim na to što me muči počinje preskakati.
Kad bi mi se to pojavljivalo prije ispita, putovanja ili nečeg trećeg, barem bi znala uzrok. Ovako sam super opuštena i sve (ili samo mislim da jesam) i onda mi se to dogodi pa se sva uplašim jer ne vidim uzrok :mad:

Mislim da je to do toga sto tijelo i tad odreagira na onaj dio dana kad si bila u alarmantnoj poziciji. Evo npr, ti si opisala nesto slicno sto se meni desilo prekjuce.

Vracali smo se sa odmora, suprug i ja, pozajmili smo tudje auto, on rijetko vozi, nije ni navikao na auto (mozda vozi dva puta godisnje), a vani poledica, a i na nekim mjestima napadao snijeg, neki voze kao ludi, jako je napeta bila atmosfera cijelim tim putem od 5 sati dok smo dosli kuci (em se upalila neka crvena lampica sa usklicnikom, pa smo se jos bojali da nam auto ne zavrsi u kvaru). Dosli kuci, sve ok proslo, ja napravila caj, istusirala se, uzela knjigu i sjela na kauc i onda je pocelo preskakanje, stiskanje, bolovi i probadanja u lijevoj ruci, oko srca, ispod pazuha na strani srca. I bas sam se pitala: zasto sad, a dok sam sjedila u autu i nije bilo bas puno.

Jednostavno mislim da je tijelo pocelo odreagiranje kad je moglo. Jer do tad je bilo u alarmantnoj poziciji, spremno da se "brani" u slucaju neceg opasnog.

MAKY<3
01.12.2010., 21:53
imas aritmiju.. imam ju i ja :(

nije nista strasno.. naime uzroci su ti ugl. losa prehrana, prevelik napor, i najgore stres i pritisak na faksu, kod kuce, mozda na poslu..

ja sam ju imala, i mogla sam osjetiti kako mi srce nekuca pravilno tj. preskace.. ali sad otkad sam si organizirala vrijeme i otkad sam ajmo reci "sretna" :) je sve u redu i aritmija je na neki nacin "nestala"

vjerujem da kad bi se vratila na staro, stres, pritisak, prevelik napor.. da bih ju opet dobila :/

Lady_Morgana
24.12.2010., 14:10
imas aritmiju.. imam ju i ja :(
.../

Imam i ja pitanje vezano za to..zna mi nekad isto srce preskakat, ali i na tren jednostavno stane i lupne..kao da me netko udario u leđa..
..a sad već 2 dana zaredom su mi otkucaji srca 105 (jučer) i 100 (danas)..
zna li netko o tome nešto?
zahvaljujem

Cinnamon Girl
24.12.2010., 15:16
Imam i ja pitanje vezano za to..zna mi nekad isto srce preskakat, ali i na tren jednostavno stane i lupne..kao da me netko udario u leđa..
..a sad već 2 dana zaredom su mi otkucaji srca 105 (jučer) i 100 (danas)..
zna li netko o tome nešto?
zahvaljujem

To sto dozivljavas da ti na tren jednostavno stane i lupne je isto sto i preskakanje srca. Tocnije, to je ekstra sistola, a nekad se dozivljava kao da srce preskoci otkucaj, ili kao da duplo otkuca ili kao da jednom jace udari. Uz to cesto dolazi i do osjecaja da se srce popelo u grlo, osjecaj da si udaren u ledja.

Ne moras se brinuti. Za to se najcesce ne daje ni lijek. Ekstra sistole mogu biti samo opasne kod ljudi koji vec unaprijed imaju neku srcanu manu, pa imaju uz sve to jos i mnogo ekstra sistola.

A ako inace imas zdravo srce, ne pijes za nj nikakve lijekove, onda se ni tih ekstra sistola ne trebas bojati.

Puno pozdrava.

(Poslednjih mjesec dana sam opet pod stresom i stalno mi se to desava, mnogo puta dnevno i nekad cak i vise puta za redom. Jako je neprijatno!).

Lady_Morgana
26.12.2010., 14:50
...

A ako inace imas zdravo srce, ne pijes za nj nikakve lijekove, onda se ni tih ekstra sistola ne trebas bojati.

Puno pozdrava.

(Poslednjih mjesec dana sam opet pod stresom i stalno mi se to desava, mnogo puta dnevno i nekad cak i vise puta za redom. Jako je neprijatno!).

..ne događa se često, ne pijem ljekove..ali koliko vidim onda, stres ima veliku ulogu..vjerojatno nagle promjene dnevne rutine i to sve..
hvala..^^

Pikica Pinky
09.02.2011., 09:51
uh to preskakanje srca. muči nas sve :rolleyes:
ugl. ako smijem podjelit svoje iskustvo. imam 20 god, a preskakanja osjećam od 16. od onda sam i nosila holter, i ekg, uzv krvih žila i sve, i svi nalazi odlični. (to je ono peh da baš kad nosiš holter nema aritmije xD). sve se smirilo sa negdje 18 godina i godinu-dvije bila sam mirna, al sad kad sam se vratila na fax obaveze, nesanica i opet sam počela osjećati ovo neugodno lupkanje preskakanje i bla bla. al nije ovoliko često desi se jednom na dan lupka svakih minutu, ali prestane nakon sat vremena. tu vidim da se javljaju ljudi sa stalin preskakanjem pa vidim da sam ja još super sretna jer se mi ne javlja toliko često.
iz iskustva znam da se moram smirit, po mogućnosti trošiti magnezij, a i ono kaj meni pomaže je da se zalijem led ledenom vodom.

mislim da je glavni problem stres u glavi radi obaveza, neispavanost ili uzbuđenost.

nemam nikakvo pitanje samo sam htjela prokomentirat temu. svi znamo da je neugodno ali nije opasno, zbilja probajte sa mlazom ledene vode. :top:

smokvica13
20.02.2011., 16:12
bok! ja imam 32 god i imam preskoke nekih 12 god. prvo su mi dr govorili da nije ništa da mi je to "proljeće", kao da sve umišljam jer mi je EKG svaki put bio uredan. kad sam rodila drugo dijete s 25. iza toga 6 mj sam završila na hitnoj zbog preskoka i prvi put su mi ulovili preskoke. kardiolog mi je prepisao concor cor 2,5 mg, a kasnije čak i 5mg. ostala sam trudna s 30 god s trečim djetetom i morala sam radi bebe prestat pit concor, a u trudnoči bez njega nisam imala ni jedan preskok. kad sam rodila opet sus se preskoci vratili. nije mi ništa dokazano zbog čega imam preskoke, najvjerojatnije psiha ili hormoni. najgore mi je kao i večini tjedan dana prije menstruacije.

nikkica
12.03.2011., 18:06
Da li je nekom pomogao ritmonorm kod ekstrasistola? Meni je počelo to preskaknje prije mjesec dana, s tim da već 20 godina imam povremene tahikardije. Bila sam kod kardiologa i nakon holtera, EKG-a i ultrazvuka rekao mi je da je to sve psihosomatski i da probam ignorirati ekstrasistole, ali mi je prepisao ritmonorm da ga pijem samo povremeno kad dođe do napada tahikardiije. Ja nikako ne mogu ignorirati te ekstrasistole, čak mislim da mi je gore, pa sam otisla do svoje doktorice opce prakse i ona mi je rekla da probam piti ritmonorm svaki dan, pa mi mozda prođe preskakanje, a ja uopce nisam sigurna dal' da ga pijem ili ne. Pomagajte!!

Cetripenula
12.03.2011., 18:35
Da li je nekom pomogao ritmonorm kod ekstrasistola? Meni je počelo to preskaknje prije mjesec dana, s tim da već 20 godina imam povremene tahikardije. Bila sam kod kardiologa i nakon holtera, EKG-a i ultrazvuka rekao mi je da je to sve psihosomatski i da probam ignorirati ekstrasistole, ali mi je prepisao ritmonorm da ga pijem samo povremeno kad dođe do napada tahikardiije. Ja nikako ne mogu ignorirati te ekstrasistole, čak mislim da mi je gore, pa sam otisla do svoje doktorice opce prakse i ona mi je rekla da probam piti ritmonorm svaki dan, pa mi mozda prođe preskakanje, a ja uopce nisam sigurna dal' da ga pijem ili ne. Pomagajte!!

Čuj, ja sam na ritmonormu godinama i ne znam kaj bi ti pametno rekla. Ekstrasistole su i dalje prisutne, a valjda bi bilo gore da ga ne pijem :ne zna: Ja imam inače prolaps srčanog zaliska. Koji ritmonorm si dobila? Možda ne bi bilo loše da potražiš još jedno mišljenje od drugog kardiologa. Mislim, nisu to pez bonkasi.

nikkica
14.03.2011., 17:21
Ma kardiolog mi je dao te tablete samo radi toga da popijem jednu u slučaju napada tahikardije i to ako bi ona predugo trajala, a ne radi ekstrasistola. Ali moja doktorica opće prakse mi je rekla da ih probam piti, jednu na dan, pa mi možda prođu ekstrasistole...i sad ja nemam pojma dal da to napravim ili ne...inače dobila sam rytmonorm 150 mg. Što se tiče drugog mišljenja, možda i probam kod nekog drugog, makar sam već bila kod dosta njih i svi kažu isto...ustvari sve više razmišljam da odem na bioenergiju...

mobikom
14.03.2011., 21:26
meni preskače srce vec 14 god a sada imam 38 i sve mi se čini da je vezano za kolesterol, jer sam primjetio da nakon sto pojedem cijelu čokoladu malu milku, par keksa , komadić torte, kokice, srce mi više preskače. dakle nakon toliko godina iskustva sa preskakivanjem srca mislim da je posrijedi loša prehrana. Nosio sam prije 3god holter,bio na ultrazvuku srca,Ekg na bicikli, svi nalazi su mi bili uredni ali preskakivnja je uvijek bilo, sad i prije 10god uvijek isto, živim sa njima i izbjegavam te male slatke radosti koliko mogu ali neki put poslije ručka ne odolim milki ili mikado,u biti u zadnje vrijeme uzmem suhe smokve ili grožđice

Obese Maurice
18.03.2011., 12:32
Lep pozdrav svima,

Prihajam iz Slovenije, upam da me boste razumeli. :top: Slučajno sem naletel na ta forum.

@nikkica

Star sem 26 let, težave z ekstrasistolami pa imam že več kot 10 let. Večino časa sem jih dokaj normalno prenašal, v zadnjih letih pa so postale tako moteče, da mi je kardiolog predpisal zdravila. Srce imam sicer popolnoma zdravo.

Zjutraj in zvečer vzamem tableto Rytmonorm 150 in polovico tablete Concor COR 2,5mg. Ta kombinacija zdravil je v mojem primeru tako učinkovita, da praktično nimam več težav z ekstrasistolami. Pojdi do zdravnika in naj ti predpiše Concor COR, zagotovo ti bo pomagal.

lucas07
19.04.2011., 21:52
Podižem temu :D

Imam već dugo problema s ekstrasistolama, nekih 7 god cca. Napravila ekg i ergometriju, sve ok, na ergo nije zabilježena niti jedna, iako ih znam imati i kad se krećem ili vježbam, ali mislim da je to baš zato jer netom prije nego je osjetim pomislim na njih. Uglavnom dva kardiologa su mi rekla da je sve ok, ali i savjetovali me da napravim uzv i holter (koji nisam mogla nositi jer sam dojila) po njihovim riječima "da sebe umirim". I sad to sve 5, a neki dan kad sam bila u šetnji s malim, tako mi je nekako intenzivno preskočilo da mi se zavrtilo i skoro sam pala u nesvijest. Naravno da sam guglala i našla da je to opasno, znak kardiomiopatije i sl. pa me zanima jel netko s ok nalazima i zdravim srcem isto uz ekstrasistole imao vrtoglavice i ostajao bez daha i sl.?

Cetripenula
20.04.2011., 05:43

Imam već dugo problema s ekstrasistolama, nekih 7 god cca. Napravila ekg i ergometriju, sve ok, na ergo nije zabilježena niti jedna, iako ih znam imati i kad se krećem ili vježbam, ali mislim da je to baš zato jer netom prije nego je osjetim pomislim na njih. Uglavnom dva kardiologa su mi rekla da je sve ok, ali i savjetovali me da napravim uzv i holter (koji nisam mogla nositi jer sam dojila) po njihovim riječima "da sebe umirim". I sad to sve 5, a neki dan kad sam bila u šetnji s malim, tako mi je nekako intenzivno preskočilo da mi se zavrtilo i skoro sam pala u nesvijest. Naravno da sam guglala i našla da je to opasno, znak kardiomiopatije i sl. pa me zanima jel netko s ok nalazima i zdravim srcem isto uz ekstrasistole imao vrtoglavice i ostajao bez daha i sl.?

Pa ja nemam zdravo srce, ali samo sam ti htjela napisati da su i kod mene uz ekstrasistole uvijek izražene vrtoglavice.

Cinnamon Girl
20.04.2011., 18:12

Koliko ti traje ta "vrtoglavica"?
Inace, cula sam da je dobro kad dodje do ekstra sistola, masirati onu zilu kucavicu na vratu (lijeva strana), te pet puta grciti trbusne misice i popustiti. To smiri duple sistole. Meni pomaze.

lucas07
21.04.2011., 00:21
Pa ja nemam zdravo srce, ali samo sam ti htjela napisati da su i kod mene uz ekstrasistole uvijek izražene vrtoglavice.
A što je tvojem srčeku?
Meni je dvoje doktora reklo da je zdravo. :ne zna:

Koliko ti traje ta "vrtoglavica"?
Inace, cula sam da je dobro kad dodje do ekstra sistola, masirati onu zilu kucavicu na vratu (lijeva strana), te pet puta grciti trbusne misice i popustiti. To smiri duple sistole. Meni pomaze.

Kratko traje, koliko traje i ekstrasistola. I ne događa se kod svakog preskakanja. U biti, mislim da mi se par puta desilo uz preskok.

Ne znam ima li kod mene smisla masirati tu žilu jer es prestanu dok ja dođem do vrata s rukom...

Cinnamon Girl
21.04.2011., 08:36
A što je tvojem srčeku?

Kratko traje, koliko traje i ekstrasistola. I ne događa se kod svakog preskakanja. U biti, mislim da mi se par puta desilo uz preskok.

Ne znam ima li kod mene smisla masirati tu žilu jer es prestanu dok ja dođem do vrata s rukom...

Pa to je normalno. Tako je i meni.

lucas07
21.04.2011., 10:53
A da? Hvala ti, sad si me smirila malo :kiss:

Noćas sam imala noćnu moru i iz nje me probudilo preskakanje. :horor:

U biti vjerujem da se kod mene svako nerviranje, svaki stres i nespavanje i svaki pms manifestira s es. A već sam dugo pod stresom i neispavana.:(

lucas07
21.04.2011., 17:49
Cinn, nemaš mjesta za nove pp :D

RockNrolla1
22.04.2011., 12:34
Pozdrav, u zadnjih mjesec dana znalo mi se dogoditi da se naglo probudim iz sna uz osjecaj kao da mi je srce preskocilo toliko da sam izgubio dah. Neku noc gledajuci tv opet mi se to dogodilo samo sto mi je srce pocelo lupati kao ludo, trajalo je nekoliko min, usrao sam se Ziv i otisao na hitnu. Stavili me na ekg rekli da je sve u redu dali normabel i poslali kuci. U planu mi je odlazak kardiologu. Inace bavim se stalno sportom. smirujuce djeluje na mene citanje vasih postova jer vidim da nisam jedini s takvim problemima. Stres i nervoza su isto zastupljeni u mom zivotu gotovo svakodnevno. Imam 24god i stvarno se nadam da je sve ovo ipak samo psihicke naravi...

luna_lana
22.04.2011., 13:07
neznam kad sam otvorio ovu temu ima petnaestak dana jel?... ugl sve ok bilo poslije i sad OPET. prije 10 min me majka dovezla doma jer niam mogao biciklu voziti. ko da ću se srušiti mi je bilo i opet srce odjednom počelo ubrzano jako jako lupati pa onda sporije itd.. i sad opet osjećam tu slabinu kao da ću pasti u nesvjest. neznam što da radim kad mi ovakvi trenutci dođu :(
Hmm, a da probaš napraviti holter, tj 24 satno kontinuirano snimanje ekg-a, možda te taj nalaz smiri i uvjeri daje sa tvojim srcem sve u redu.
To je uređaj koji nosiš kroz 24 sata, on bilježi srčani ritam i svaku nepravilnost rada srca.
Ti se baviš svakodnevnim aktivnostima i vodiš dnevnik aktivnosti i bilježiš pojavu situacija kao ovu koju si ovdje opisao.

Meni osobno je prije 5 godina kad sam imala ozbiljne napadaje panike sa simptomima sa strane srca pomogla kompletna kardiološka obrada u jednoj privatnoj poliklinici i razgovor sa specijalistom kardiologom koji me je uvjerio da je moje srce u potpunosti zdravo i da nemam nikakav razlog za brigu i da se radi samo o neurozi i da će proći i zaista jeste, kad sam shvatila da mi je srce zdravo, da neću umrijeti, srušiti se, doživiti infarkt i slično polako su jenjavali i PA.

BlueWhale
22.04.2011., 14:53
A što je tvojem srčeku?

Hej, i bolje da si ne masiraš karotidu jer to nije baš bezazlen manevar i može dovesti do komplikacija poput nesvjestice a nećeš od tog imati velike koristi. Najvažnije je da ti je srce zdravo tj. da nije utvrđeno strukturnih anomalija i promjena na ergometriji...Ekstrasistole su jako česte u općoj populaciji i benigne su (većina). U tvom slučaju bi možda razmislio i o nekakvoj psihosomatici. Anksiozna stanja i panične atake se mogu manifestirati i ekstrasisolama.

SuperCow
22.04.2011., 21:51

Ja nemam vrtoglavice uz preskok, ali dobijem nekakav nagon za kašljanjem. Hoću reći da svatko ima neki drugačiji doživljaj, a najčešće je to psihički, pogotovo ako si radila pretrage i nalazi su dobri.
Meni preskoči jednom i onda nastavi normalno kucati, dakle nemam više preskoka jedan za drugim, a pretpostavljam da je tako i kod tebe, jer si napisala da prestanu brzo, ne stigneš niti dohvatiti vrat :) Uglavnom, ja sam danas eto završila na hitnoj jer sam teško disala i par puta mi je preskočilo srce, pa je ispalo da sam imala alergijsku reakciju, nešto totalno nepovezano sa srcem. Tko bi rekao :zubo:
Gle, pročitaj si ovo http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=96&article=3992 mene je taj članak dosta smirio.

lucas07
27.04.2011., 22:47
Hej, i bolje da si ne masiraš karotidu jer to nije baš bezazlen manevar i može dovesti do komplikacija poput nesvjestice a nećeš od tog imati velike koristi. Najvažnije je da ti je srce zdravo tj. da nije utvrđeno strukturnih anomalija i promjena na ergometriji...Ekstrasistole su jako česte u općoj populaciji i benigne su (većina). U tvom slučaju bi možda razmislio i o nekakvoj psihosomatici. Anksiozna stanja i panične atake se mogu manifestirati i ekstrasisolama.
To je to. Svaka/i ti dao. Često sam anksiozna.

Ja nemam vrtoglavice uz preskok, ali dobijem nekakav nagon za kašljanjem. Gle, pročitaj si ovo http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=96&article=3992 mene je taj članak dosta smirio.

Zna i kod mene biti da me lagano škaklje, ali ne svaki put, isto tu i tamo.

Sada sam u žestokom pms-u i po es vidim da bi sutra, eventualno prekosutra trebao biti prekinut i postati ms. :rofl:

Uglavnom, tnx ljudovi!:)

limacica
09.05.2011., 18:29
eiiiii......
imam pitanje sto se tice ove teme,,,i dali ima ikoga da mu je ovako nesto slicno se dogadjalo....
ovako:
-meni je pocelo unazad nekih mj.dana preskakat srce tj.neznam kako objasnit kao da jace lupi,ka<o da zetreperi i to kada mi se desi nestoi me stegne u vratu i ostanem na sekundu dvije bez zraka,vise na izdisaju onako me onda malo panika ulovi ali brzo prodje,to mi se desi dnevno jedno - puta,grozan osjecaj,zastrasujuci jako,cak sam zavrsila nedavno na hitnoj jer me jos k tome obuzela panika i strah,ekg uredan,leukociti bili malo poviseni,al to nema veze s tim tako mi rekli,mjerili mi ekg puta i sve super,nazalost tada ni jednom se to nije desilo :(,tako da nisu nista vidjeli,poslana sam od svoje doktorice za holter al tek sam dobila termin u mj. ::(,a mene strah neopisivo,,strasno samo mislim i cekam kad ce me opet strefit i kad cu definitivno ostat bez zraka tju.da cu infarkt dobit...uzas cak kad ce me tto primit osjetim kao u grlu neki nadrazajem za kasljom....
help.....:eek:
dali je iko imao ovakvo iskustvo da me utjesi...
i dali je opasno jako????????????????
:s

limacica
09.05.2011., 18:32
eiiiii......
imam pitanje sto se tice ove teme,,,i dali ima ikoga da mu je ovako nesto slicno se dogadjalo....
ovako:
-meni je pocelo unazad nekih mj.dana preskakat srce tj.neznam kako objasnit kao da jace lupi,ka<o da zetreperi i to kada mi se desi nestoi me stegne u vratu i ostanem na sekundu dvije bez zraka,vise na izdisaju onako me onda malo panika ulovi ali brzo prodje,to mi se desi dnevno jedno - puta,grozan osjecaj,zastrasujuci jako,cak sam zavrsila nedavno na hitnoj jer me jos k tome obuzela panika i strah,ekg uredan,leukociti bili malo poviseni,al to nema veze s tim tako mi rekli,mjerili mi ekg puta i sve super,nazalost tada ni jednom se to nije desilo :(,tako da nisu nista vidjeli,poslana sam od svoje doktorice za holter al tek sam dobila termin u mj. ::(,a mene strah neopisivo,,strasno samo mislim i cekam kad ce me opet strefit i kad cu definitivno ostat bez zraka tju.da cu infarkt dobit...uzas cak kad ce me tto primit osjetim kao u grlu neki nadrazajem za kasljom....
help.....:eek:
dali je iko imao ovakvo iskustvo da me utjesi...
i dali je opasno jako????????????????

10 PUTA DNEVNO I PUTA MI EKG MJERILI,NIJE MI PRIHVATILO BROJEVE...SORY

leeloo27
09.05.2011., 18:43
limacice molim te nemoj pisati velikim slovima jer se to na forumu smatra deranjem i kažnjava se sa crvenim kartonom.

limacica
09.05.2011., 19:06
limacice molim te nemoj pisati velikim slovima jer se to na forumu smatra deranjem i kažnjava se sa crvenim kartonom.

ispricavam se,,,,nisam zn:mig:ala.....

leeloo27
09.05.2011., 19:29
ispricavam se,,,,nisam zn:mig:ala.....

Ma sve pet, samo da znaš za ubuduće da ne bi negdje pokupila crveni karton bezveze. :)

kopitarka
09.05.2011., 19:54
ajme, koliko se to puta meni dogodilo, meni se zna čak više puta dnevno, i još ostanem bez zraka, užas živi, ali meni se to događa zbog drugih problema, naime doktorica mi je rekla ako imaš malo teži zatvor da ti isto zna zbog toga preskakati, a ja upravo patim od kroničnog, :rofl: a to je posljedica stresa, dakle sve od stresa

limacica
10.05.2011., 18:31
ajme, koliko se to puta meni dogodilo, meni se zna čak više puta dnevno, i još ostanem bez zraka, užas živi, ali meni se to događa zbog drugih problema, naime doktorica mi je rekla ako imaš malo teži zatvor da ti isto zna zbog toga preskakati, a ja upravo patim od kroničnog, :rofl: a to je posljedica stresa, dakle sve od stresa

eiii....
a i ja imam problema sa stolicom,tj nemam redovito, znam ne ici po 2,3 dana nekad i po 4 dana koma,al nisam to povezivala da bi moglo biti s tim.....
ma koma mi je osjecaj tj.strah samo sjedim i odjednom me samo strefi na 2,3 sekunde kao da cu umrjet a neuspijem ni trepnut vec prodje ,a to nije bol vec onaj jako ruzan osjecaj bas te stegne i zacrni mi se na sekundu dvije,,,, koma a srce kao da jace lupi......
koma,,,,
nadam se da nije opasno...i sad samo cekam kad ce me opet...bas me strah...koma i kao da me nesto zaskaklja u vratu i nadrazuje na kasalj..

novipočetak
13.05.2011., 15:04
helou :)
imam pitanje, pa ko zna...nek progovara ;)
dulje vrijeme pijem atenolol (prije tog ormidol)cca 15 god....e, sad---> psihosomatski je uzrok, dakle, sam lijek nepotreban? :S
dobila sam fevarin + anksiolitik po potrebi. sad sam na 25 mg atenolola, a dr. hoće nebilet od 5mg (1/2) ubaciti umjesto njega, jer eto...noviji, bolji....PLAĆA SE :/...kakogod, dali netko ima iskustva s mijenjanjem atenolola za nebilet? cilj mi je sići sa beta-blokatora...opća praxa inzistira na zamjeni pa sam zbunjena...internist veli da reguliram "kako se osijećam"?!

hasnfefer
13.05.2011., 15:14
eiii....
a i ja imam problema sa stolicom,tj nemam redovito, znam ne ici po 2,3 dana nekad i po 4 dana koma,al nisam to povezivala da bi moglo biti s tim.....
ma koma mi je osjecaj tj.strah samo sjedim i odjednom me samo strefi na 2,3 sekunde kao da cu umrjet a neuspijem ni trepnut vec prodje ,a to nije bol vec onaj jako ruzan osjecaj bas te stegne i zacrni mi se na sekundu dvije,,,, koma a srce kao da jace lupi......
koma,,,,
nadam se da nije opasno...i sad samo cekam kad ce me opet...bas me strah...koma i kao da me nesto zaskaklja u vratu i nadrazuje na kasalj..

:rolleyes: Boldano baš isto kao i kod mene! Nestvarno, iz čistog mira nepravilan rad, poput aritmije, tj., i je aritmija u neku ruku, i ponekad, samo ponekad mi se na tren zakašlje! Isto vrlo brzo prođe, ali nemam probleme sa gušenjem, niti se brinem da ću odapeti, ništa mi se ne zacrnjuje. Unatoč tome vozim jako puno bicikl. Morao bih otići doktoru, ali mi se ne ide :rolleyes:

Cinnamon Girl
13.05.2011., 16:01
eiii....
koma,,,,

To je stres/anksioznost i psihosomatski je.

Sto se stolice tice, i to je stres.
Uzmiaj 500 mg Magnzijuma pred spavanje. To ce ti opustiti misice, smanjiti preskakanje srca i ici ces redovito na kaku.

hop c-cc-cup
03.06.2011., 03:08
pozdrav!
ako može netko odgovorit na nekoliko pitanja koji me muče vezano za aritmiju?
još prije 2-3 god. osjetija sam kao nekakvo laganije izbijanje zraka iz pluća, odmah sam posumnja na preskaknje srca ali kad god bi išao provijerit puls bija bi uredan a nikad tu reakciju nisam uspija dočekat sa prstima na vratu da se stvarno uvjerim.. međutim zadnjih nekoliko godina mi je bilo extremno stresno a zadnje ozbiljnije šta mi se desilo vezano za srce je početkom ovog tjedna:
Nakon malo burnijeg i stresnijeg vikenda te lošijeg spavanja primjetija san učestalije ali lagnije "izbijanje zraka" kad sam provijerija puls primjetija sam da mi srce preskače... napravija sam EKG i UZ rezultati su bili uredni čak i bolji od većine s obzirom da sam profesionalni sportaš.. međutim doktor mi je reka da bi mi se to trebalo smirit. Meni se to još nije smirilo dapače jednako mi je učestalo iako sam se dobro odmorija, izbacija kavu i sve kofeinske napitke a nepušač sam već 3 god..
Uglavnom pročita sam na forumu da aritmija nije opasna ukoliko je do 63 puta u 24h i ukoliko nepreskače u paru. Jeli suprotno znači da je opasna?? jer meni je trenutno oko 30-60 puta u satu ( nekad više nekad manje) poveća se u sitacijama pi nekakvom uzbuđenju i sl. a pri tjelesnoj aktivnosti je još nisam primjetija..i šta znači preskakanje u paru?? Događa mi se da mi preskoči jednom a i da mi preskoči npr. 3 otkucaja brže pa se vrati na normalu?
Koje još pretrage trebam napravit i jesu li uopće potrebne?
Mogu li nastaviti sa treninzima tj. fizičkim opterećenjima?
Ako mogu ukoliko osjetim preskaknja za vrijeme treninga trebam li prestat sa aktivnošću ili mogu nesmetano nastavim?
puno hvala!!

Cinnamon Girl
03.06.2011., 07:58
I to je stres. I nestat će kad ti se psiha malo smiri. I meni se dešavalo mnogo puta na sat. Aritmija nije opasna i rijetko se liječi, moraš baš imati veliku aritmiju, a to se otkrije na EKG i holteru jako lako. Ako ti srce u većem procentu dnevno kuca nenormalno nego normalno, onda se liječi. Kod tebe to nije slučaj. Bilo bi dobro da meditiraš, to smiruje psihu.

Taribo West
14.06.2011., 11:40
Drage djevojke, zene, majke, kraljice:-)… a i momci…

Slucajno sam na webu bio u potrazi za jednom informacijom o VES-ovima i naisao na ovaj forum. Nakon sto sam procitao dobar dio postova, odlucio sam vas malo utjesiti. Naime, vecina vas koji imate problema sa VES-ovima ne trebate se nista bojati jer dok su god na psihickoj bazi, bezopasne su, jedino kaj vam psihicki strah smanjuje kvalitetu zivota, ali tome je uzrok hipohondrija, anksioznost i depresija i to treba lijeciti, a za srce se ne trebate bojati.
S 27 godina sam imao zatajenje srca, transplantacija izgledna, srce osteceno kao da sam imao 10 infarkata, doslovce unisteno i mogu vam posvjedociti da su tada simptomi malo drugaciji. Hocu reci da su simptomi uvijek drugaciji kada je u pitanju bilo sto fizicke prirode vezano bas za samo srce. Simptomi nisu pojedinacni, vec dolaze u skupini. Obicno se ne moze disati, ne boli u prsima, vec u ramenima i u abdomenu, a da ne kazem da ti je zlo ko nikada u zivotu. Kada se uzrok preskakanja nalazi u samom srcu, tad obicno dok traje preskakanje osjecate pritisak u abdomenu, kao da vas netko sakom stisce u trbuh. Anyway, rekose meni tada na Rebru da sam vjerojatno gotov, da je srce kaput, da ce mozda trebat transplantacija, e pazi sad, da sam bio hipohondar, tada bi se vjerojatno srusio u nesvjest i vise se nikada ne bi pridigao. Medjutim, ja to tada prihvatim stoicki, sto je, tu je kazem ja, it's better to burne out than fade away…. Bilo mi je samo nevjerojatno da prije toga nikada nisam osjecao ama bas nikakve tegobe, bio sam zdrav ko dren i onda se jedno jutro probudio i nisam mogao disati i osjeco se kao da se raspadam! Da covjek ne povjeruje!
Ono sto sada slijedi je jos nevjerojatnije! Lezim ja tako na Rebru, nakljukase oni mene lijekovima da vide sto ce biti. Lezim ja, lezim i kad ono, pocnem se oporavljati, svakim danom mi je bilo sve bolje i bolje. Proslo su otad cetiri godine i ja se (Bogu hvala) skroz oporavio. Jest da i dalje moram piti saku lijekova, ali da ih ne pijem sada ne bi bio siguran da se to uopce dogodilo. Hocu reci, sto god da ti se u zivotu sa zdravljem dogodi, od svega se mozes oporaviti, samo treba imati srece i naravno pozitivnog duha, jer depresijom se nista ne moze rijesiti! Anyway, ne misli vise na to svoje preskakanje srca, vec zgrabi taj dan, tvoj je, uzivaj u njemu i nemoj ga potratiti u strahu i panici. Nebo je jos uvijek plavo, a cvijece jos uvijek mirisi. More je slano, a nevina i iskrena ljubav je najbolje sto se covjeku moze dogoditi!

Zivjeli!

Cinnamon Girl
14.06.2011., 13:43
Hocu reci da su simptomi uvijek drugaciji kada je u pitanju bilo sto fizicke prirode vezano bas za samo srce.
Zivjeli!

I ovo je najbitnija recenica koju si rekao.
Hvala sto si se javio, nadam se da ce to mnogima ovdje pomoci.

niky1204
30.06.2011., 17:19
moze mi neko pomoc
prepisali su mi beta blokatore pa me zanima dal trebam izbjegavat pijenje alkohola uz njih,mislim ne bi ja odma poslije tabletet pila alkohol vec bi napravila pauzu od barem 10 sati
pomozite!! :)

trešnjica
07.07.2011., 22:56
Nekto je prije napisao da ima aritmije kad ima alergijsku reakciju. Na što? MOžeš li mi malo pojasniti :misli:

Već zadnjih par mjeseci (sa pauzama od nekoliko tjedana pa čak i mjeseci) zna mi se dogoditi to famozno preskakanje srca. Kuca normalno, kuca, gotovo da i ne primjetim ali onda odjednom zakuca jače ili još gore preskoči pa me uhvati panika. Naleti mi nešto poput onoga osjećaja kada auto naglo ubrza pa vam "duša" hoće da izleti iz tijela, ako znate što mislim. Pokušala sam "osluškivati" rukom puls na vratu i recimo idu dva otkucaja normalno i onda nekakva dulja pauza pa jaki udarac, je li to normalno? I tako nekoliko puta. Neki dan me prestrašila čudna bol na leđima da tako kažem, ispod lopatice lijevog ramena a tada sam imala čudan puls i laganu bol u prsima. Umišljam li? Utješite me :moli:

Imam još jedan problem, Primjetila sam da recimo kada vozim na sobnom biciklu tj. pokušavam :D ako malo duže vozim (recimo 10ak minuta normalnim tempom) srce ubrza rad kao da podižem nekakav teški teret ili kao da sam otrčala maraton. Treba mi nekoliko minuta da se smirim inače bih se sigurno srušila. Nemam Bog zna kakvu kondiciju ali to me zabrinjava. Je li to samo nedostatak kontinuiranog vježbanja tj. neimanje kondicije ili je razlog za brigu? Nekako mi nije normalno da ne mogu izdržati voziti bicikl ni 15 minuta :eek:

Radila sam EKG i to je bilo prije nekoliko godina, sve je bilo u redu. Imam 21 godinu, ako je to bitno.

Cinnamon Girl
07.07.2011., 23:22
Sve djeluje normalno. Bol u ledjima su sigurno mišići, preskakanje je normalno, a jak puls pri vožnji je i normalan i znak loše kondicije. Kreni polako, ne pretjeruj.

KresoS.
27.07.2011., 23:54
Ovako,prije par mjeseci osjetio sam preskakanje srca,mislio sam da će prestati,i tako sam čekao tjedan dana,to je trajalo praktički 0-24 te sam otišao kardiologu.Nakon pretraga dobio sam concor 1.25 mg,te mi je nakon prvog uzimanja to prestalo,pijem ga par mjeseci i sve je u redu.Problem se javlja kad počnem s nekom aktivnošću,npr. dižem utege i uglavnom nakon kratkog vremena srce mi počne jako lupati,primi me neki umor,osjećam i lagano gušenje u prsima,nekad mi se javljaju ti simptomi,nekad ne.U čemu bi tu bio problem,slabo srce možda?Također osjećam neki šum ispod srca kad sam u određenom položaju,u području rebara,ako imate kakva iskustva,pomagajte.

Termination
28.07.2011., 23:48
Jesu li se ti problemi počeli javljati s terapijom (Concor) ili prije? Beta blokatori inače usporavaju rad srca, snizuju tlak i stvaraju osjećaj umora...

mister_KŠ
29.07.2011., 15:55
Jesu li se ti problemi počeli javljati s terapijom (Concor) ili prije? Beta blokatori inače usporavaju rad srca, snizuju tlak i stvaraju osjećaj umora...

ma bilo je toga i prije,umor se javlja tijekom neke fizičke aktivnosti,tj. nakon što se malo više izmučim,ali ne baš tipični umor,pospanost i to,nego više kao da su mi kapci teški,neki čudan osjećaj,nastojim redovito trenirati ali ne vidim rezultate,uvijek se brzo umorim...neznam,možda paničarim samo ili je slabo srce.

Termination
31.07.2011., 21:30
Meni je nemoguće ocijeniti radi li se možda o nekoj bolesti ili jednostavno o nedostatku kondicije. Javlja li se to samo tijekom aerobnog vježbanja ili i tijekom anaerobnog? Koje si kardiološke pretrage do sada radio? Ne bi bilo loše ispitati i štitnjaču (hormoni T3, T4, TSH), jer i bolest štitnjače može izazvati takve simptome, pa čak i ona preskakanja mogu biti povezana s njome.

the edge
01.08.2011., 22:01
Slučajno sam maloprije naletio na ovu temu. I skoro pao na guzicu. Otvarač teme myself. Prije sedam i pol godina. Sedam i pol fucking godina. Nisam ni znao da sam toliko ovdje.
Anyway, svima koji ste pisali u međuvremenu, znajte da je pokretač teme još uvijek živ i zdrav. A srce i dalje preskače ponekad. Javim se opet krajem 2018.

Arash's friend
26.12.2011., 00:08
Nosio sam holter jedan dan, nalaz kaze: "Osnovni ritam je sinusni, s frekvencijom u rasponu od 41 do 149/min, prosjecno 69/min. Registrirano 4530 VES, koje se javljaju izolirano i u formi bigemnije, jedam put u paru."

tih 4530 extra ventrikularnih sistola je ok broj?

hrvoje dr.
26.12.2011., 12:26
Nosio sam holter jedan dan, nalaz kaze: "Osnovni ritam je sinusni, s frekvencijom u rasponu od 41 do 149/min, prosjecno 69/min. Registrirano 4530 VES, koje se javljaju izolirano i u formi bigemnije, jedam put u paru."

tih 4530 extra ventrikularnih sistola je ok broj?
Nije potreban je pregeld kardiologa,te tegobe zbog kojeg je rađen holter,obiteljska anamneza,osnovni nalazi krvi itd.

Arash's friend
26.12.2011., 16:52
Nije potreban je pregeld kardiologa,te tegobe zbog kojeg je rađen holter,obiteljska anamneza,osnovni nalazi krvi itd.

E hvala! Na holter sam isao jer su mi na sistematskom u sijecnju rekli da bih ga trebao obaviti da se malo pogleda to preskakanje. Za uzv srca sam narucen u svibnju a za kardiologa sam narucen u lipnju, a bio sam malo znatizeljan prije tog pregleda cuti kakvi su ovi nalazi od holtera.

Nekih bitnih tegoba nemam, pred jedno 3 godine sam imao visok tlak I puls, ali to se sredilo skidanjem kila I polaganim bicikliranjem.

SuperCow
26.12.2011., 18:34
Nekto je prije napisao da ima aritmije kad ima alergijsku reakciju. Na što? MOžeš li mi malo pojasniti :misli:

Hm, ovo sam tek sad vidjela ali odgovorit ću pa možda nekom pomogne :ne zna:

Dakle, ja sam pisala o tome. Imala sam alergijsku reakciju na neku hranu, ne sjećam se šta sam jela, pa me počelo stezati u prsima i grlo se stisnulo.

Nakon toga je došlo i preskakanje srca, svakih desetak sekundi po jedan preskok, no pretpostavljam da je to bilo jer sam se usrala od straha i nisam normalno disala jer nisam mogla zbog stisnutog grla i panike.
Nije alergijska reakcija uzrokovala preskakanje nego sve ovo ostalo što je došlo s reakcijom, a najviše ta panika.

COCO CHANEL 23
27.12.2011., 06:14
eiii....
koma,,,,

Točno se to i meni događa...osim crnjnja pred očima, isto tako ponekad nemogu doći do zraka, imam osjećaj težine u predjelu srca ali rijetko i traje nekoliko minuta ili imaj osjećaj poriva na kašalj u grlu, a ovu noć sam se probudila jer sam se počela skoro gušiti od nepravilnog kucanja srca....išla sam na pregled štitnjače i sve je ok, sad me zanima što dalje? Imate li možda koji savjet?? Hvala

suzuki
27.12.2011., 22:43
upravo došal sa hitne zbog preskakanja.. otkucaji 198, a tlak šaren iz minute u minutu.. nije prvi put da se to dogodilo, al je prvi put da sam izmjeril.. i inače imam shemu kak to zaustavit, samo što sad više od 20 min nije uspjevalo..
ukućani se zabrinuli, pa zvali hitnu.. doktor šalje odmah vozilo, ja velim da ne idem nikam, onda me malo špota na telefon, pa se zdogovorimo da se čujemo kroz par min.. kroz par min opet isto, pa se opet zove hitna, pa me sad doktorica špota i šalje vozilo.. niti slučajno da sam vozim..
uglavnom zdogovorimo se da bum došal sam.. fino krenem sa autom i prestane lupat.. dođem tam, pa me opet druga doktorica na finjaka špota po kaj sam dolazil kad mi sad nije niš.. :confused:
ekg uredan, sve ok.. - kad prestane lupat sve je ok, znam i sam, kaj da radim, nemrem se stvorit tam.. zato mi i bilo bzvz da dolaze, kad bu prestalo dok se dovuku..

uglavnom niš pametniji, a stvar se vuće još iz djetinjstva.. vele da je to u većini slučajeva bezopasno.. dali mi tableticu, koju mogu i ne moram popiti (odabrao drugu soluciju) i poslali me doma.. zdravije živjeti, manje stresa i te standardne preporuke koje se mogu svima dati..

jedini problem je što je sad to puno dulje trajalo, nisam mogao zaustaviti na uobičajeni način i dogodilo se par puta u nazad par dana..

uz tih 198, ostalo standard, pritisak, u samom startu reflek kašlja, bol u grlu, i tak.. izgleda, furaj dok ide..

hrvoje dr.
28.12.2011., 15:22
upravo došal sa hitne zbog preskakanja.. otkucaji 198, a tlak šaren iz minute u minutu.. nije prvi put da se to dogodilo, al je prvi put da sam izmjeril.. i inače imam shemu kak to zaustavit, samo što sad više od 20 min nije uspjevalo..
ukućani se zabrinuli, pa zvali hitnu.. doktor šalje odmah vozilo, ja velim da ne idem nikam, onda me malo špota na telefon, pa se zdogovorimo da se čujemo kroz par min.. kroz par min opet isto, pa se opet zove hitna, pa me sad doktorica špota i šalje vozilo.. niti slučajno da sam vozim..
uglavnom zdogovorimo se da bum došal sam.. fino krenem sa autom i prestane lupat.. dođem tam, pa me opet druga doktorica na finjaka špota po kaj sam dolazil kad mi sad nije niš.. :confused:
ekg uredan, sve ok.. - kad prestane lupat sve je ok, znam i sam, kaj da radim, nemrem se stvorit tam.. zato mi i bilo bzvz da dolaze, kad bu prestalo dok se dovuku..

uglavnom niš pametniji, a stvar se vuće još iz djetinjstva.. vele da je to u većini slučajeva bezopasno.. dali mi tableticu, koju mogu i ne moram popiti (odabrao drugu soluciju) i poslali me doma.. zdravije živjeti, manje stresa i te standardne preporuke koje se mogu svima dati..

jedini problem je što je sad to puno dulje trajalo, nisam mogao zaustaviti na uobičajeni način i dogodilo se par puta u nazad par dana..

uz tih 198, ostalo standard, pritisak, u samom startu reflek kašlja, bol u grlu, i tak.. izgleda, furaj dok ide..
Valjalo bi učiniti Holter EKG.

adrian310
24.02.2012., 00:38
to preskakanje srca me stalno prati i užasan je osjećaj. Počinje najčešće sa čudnim osjećajem u prsima, nešto kao grčenje,kao da mi neštostisne srce. Nakon toga obično uslijedi osjećaj ili jakog udarca srca ili da je preskočilo jedan otkucaj, kroz tijelo mi u sekundi prijeđe osjećaj kao nekih trnaca, nekad mi se lagano i zavrti, srce nakon toga par puta brže otkuca par otkucaja i smiri se. Nema nikakve boli,ali ta nelagoda ponekad zna i dugo trajati,a srce normalno kuca.
Svi su mi rekli da je to normalno i da se događa kod jako puno ljudi i da je uglavnom vezano za stres (budući je meni na svim nalazima se srce pokazalo zdravim), ali ja se nikako u glavi ne uspjevam pomiriti s tim da tako nešto može biti normalno i ponekad (sve češće) nakon malo jačeg preskoka dobijem pravi napad panike i uglavnom se užasno bojim da ću uslijed toga umrijeti iako znam da je strah nerealan i da od običnih ekstrasistola nitko još nije umro, ali..... :(
Inače,mislim da ima veze i sa mojim ubrzanim načinom života.Stalno žurim i kad nema potrebe,pojedem(čitaj požderem)ne brzinu,u kafiću uzmem novine i za 2 min ih zatvorim i već odlazim....šta učiniti??

tužnadjevojčica
24.02.2012., 22:06
uglavnom se užasno bojim da ću uslijed toga umrijeti iako znam da je strah nerealan i da od običnih ekstrasistola nitko još nije umro

možeš umrijeti od bilo kojeg uzroka, pa i toga, nitko ne zna kad će umrijeti, može biti za 5 sekundi, 5 dana ili 50 godina. najbolji lijek je nesekiranje zbog problema, jer kad se shvati da je sve prolazno, bit će nam lakše, a nekima i neće-:kava:

*Flower*
25.07.2012., 17:05
Prije godinu dana mi se javilo preskakanje srca, svakih par sekundi, bilo mi je prestrašno, jako sam se uplašila. Čitala sam ovdje vaša iskustva, pa me malo smirilo. Doktorica mi je dala nexium, za želudac, i nakon prve tablete sve je prestalo.

Sad mi se opet pojavilo, popila sam par tableta, preostalih od prošlog puta i nije prestalo. Namjeravam sutra kod doktorice, pun sam googlala i negdje pročitala da preskakanja mogu biti i zbog manjka vitamina i minerala. Spominje se Kalij, Magnezij, Vitamin C, B...???

Da li neko od vas uzima nešto takvo i da mu pomaže?

hrvoje dr.
26.07.2012., 08:15
Prije godinu dana mi se javilo preskakanje srca, svakih par sekundi, bilo mi je prestrašno, jako sam se uplašila. Čitala sam ovdje vaša iskustva, pa me malo smirilo. Doktorica mi je dala nexium, za želudac, i nakon prve tablete sve je prestalo.

Sad mi se opet pojavilo, popila sam par tableta, preostalih od prošlog puta i nije prestalo. Namjeravam sutra kod doktorice, pun sam googlala i negdje pročitala da preskakanja mogu biti i zbog manjka vitamina i minerala. Spominje se Kalij, Magnezij, Vitamin C, B...???

Da li neko od vas uzima nešto takvo i da mu pomaže?
Vj. je uzrokovano pshinom
Elektrolitski poremećaji moraju biti jaki da bi uzrokovali smetnje provođenja i najčešće u sklopu nekih drugih bolesti npr. renalna insuff.,mb. parotide,dijareja i sl

*Flower*
26.07.2012., 09:04
Vj. je uzrokovano pshinom
Elektrolitski poremećaji moraju biti jaki da bi uzrokovali smetnje provođenja i najčešće u sklopu nekih drugih bolesti npr. renalna insuff.,mb. parotide,dijareja i sl

Razumijem da može biti uzrokovano psihom, kako da onda psihom vratim sve na staro?:)
Inače imam blagi gastritis, pa mi je dr. objašnjavala da se želudac napuhne i time ometa rad srca, zato mi je prvi put dala nexium i od njega mi je prošlo.
Hormoni štitnjače su mi bili na granici. Masnoća malo povišena.(normakne sam težine)
Da li može biti od štitnjače, ili manjak željeza, ili masnoća... toliko me smeta to preskakanje u mirovanju, dok se krećem, manje je, gotovo ga ni nema...

Pokušavam ga ignorirati, ali nekad mi dođe da poludim koliko me iznervira...

Zaboravila sam, uz preskakanje srca, pojavilo mi se i drhtanje ruku...

hrvoje dr.
28.07.2012., 17:17
Razumijem da može biti uzrokovano psihom, kako da onda psihom vratim sve na staro?:)
Inače imam blagi gastritis, pa mi je dr. objašnjavala da se želudac napuhne i time ometa rad srca, zato mi je prvi put dala nexium i od njega mi je prošlo.
Hormoni štitnjače su mi bili na granici. Masnoća malo povišena.(normakne sam težine)
Da li može biti od štitnjače, ili manjak željeza, ili masnoća... toliko me smeta to preskakanje u mirovanju, dok se krećem, manje je, gotovo ga ni nema...

Pokušavam ga ignorirati, ali nekad mi dođe da poludim koliko me iznervira...

Zaboravila sam, uz preskakanje srca, pojavilo mi se i drhtanje ruku...
Može od hipertireoze,te anemije.

inkspot
28.07.2012., 21:36
Imam 48 godina i godinama patim od aritmija (uzimam beta-blokatore), koje nikada nisu bile zabilježene - do sada. Vratili me s godišnjeg i strpali u bolnicu, jer je holter pokazao preko 8000 VES.
Da ne duljim, preporučena mi je kateterska ablacija, pa me zanima ima li netko iskustva s tim zahvatom i liječnicima koji ga (i gdje) obavljaju.

sarajka01
28.07.2012., 22:07
Zdravo :)

Nisam čitala sve postove, nemam toliko vremena, pa ću da napišem svoje simptome i molim svakoga ko ima iskustva da mi ispriča...

Ovako,
kao mala imala sam šum na srcu, išla na UZV svake godine, svake godine se to gledalo, nije bila potrebna nikakva terapija, nikakva ograničenja, i u nekoj 15toj godini dječiji kardiolog koji me vodio, pustio me, bez ikakvih savjeta da se dalje godišnje kontroliram...

Oko februara ove godine meni su dijagnosticirali ciste u sinusima, i tada sam ja počela da čitam razne stvari na netu, i tako je sve počelo...

Počela sam da osjećam razna žiganja oko srca.. Mami sam predložila da odem opet da se prokontrolišem za svaki slučaj...
Počinju strahovi, umor, ljenost, nervoza, znojenje ruku, a najgora su bila ta razna žiganja u prsima, u vratu i oko srca...
Odem ja na UZV, kaže doktor imaš zdravo srce, možeš da se udaš :)
Ali je dijagnoza prolaps, jedan srčani zalisak je duži, funkcionalno neznatna regurtacija ili kako već :D
Helem, razne pretrage sam radila, mene evo već 2 mjeseca ovo žiga...
Danas čitav dan, po leđima, lijevoj ruci..
Pošto živim na 4. spratu, bez lifta, neki dan kad sam se popela, bilo je i to preskakanje srca, i jedva sam disala.
Prepada me svaki žig :(
Imam grozne misli :(
Ne znam više šta da radim...

hrvoje dr.
29.07.2012., 10:29
Imam 48 godina i godinama patim od aritmija (uzimam beta-blokatore), koje nikada nisu bile zabilježene - do sada. Vratili me s godišnjeg i strpali u bolnicu, jer je holter pokazao preko 8000 VES.
Da ne duljim, preporučena mi je kateterska ablacija, pa me zanima ima li netko iskustva s tim zahvatom i liječnicima koji ga (i gdje) obavljaju.
Nije bitan toliko br. VES,već "poredak" istih.
Trebali bi prepisati dg.,Holter EKG,TTE,te ako postoje još kakvi nalazi.
Također potrebni su anamnestički podaci poput sinakope,hipertenzije,kard. oboljenja u obitelji,terapija.
Dobri su na Rebru te u Magdaleni.

Zdravo :)

Nisam čitala sve postove, nemam toliko vremena, pa ću da napišem svoje simptome i molim svakoga ko ima iskustva da mi ispriča...

Ovako,
kao mala imala sam šum na srcu, išla na UZV svake godine, svake godine se to gledalo, nije bila potrebna nikakva terapija, nikakva ograničenja, i u nekoj 15toj godini dječiji kardiolog koji me vodio, pustio me, bez ikakvih savjeta da se dalje godišnje kontroliram...

Oko februara ove godine meni su dijagnosticirali ciste u sinusima, i tada sam ja počela da čitam razne stvari na netu, i tako je sve počelo...

Počela sam da osjećam razna žiganja oko srca.. Mami sam predložila da odem opet da se prokontrolišem za svaki slučaj...
Počinju strahovi, umor, ljenost, nervoza, znojenje ruku, a najgora su bila ta razna žiganja u prsima, u vratu i oko srca...
Odem ja na UZV, kaže doktor imaš zdravo srce, možeš da se udaš :)
Ali je dijagnoza prolaps, jedan srčani zalisak je duži, funkcionalno neznatna regurtacija ili kako već :D
Helem, razne pretrage sam radila, mene evo već 2 mjeseca ovo žiga...
Danas čitav dan, po leđima, lijevoj ruci..
Pošto živim na 4. spratu, bez lifta, neki dan kad sam se popela, bilo je i to preskakanje srca, i jedva sam disala.
Prepada me svaki žig :(
Imam grozne misli :(
Ne znam više šta da radim...
Trebalo bi učiniti EKG,TSH,opća biokemija KKS,
Može se kod tog "žiganja" probati uzeti antacid.

inkspot
29.07.2012., 11:25
[QUOTE=hrvoje dr.;40606806]Nije bitan toliko br. VES,već "poredak" istih.
Također potrebni su anamnestički podaci poput sinakope,hipertenzije,kard. oboljenja u obitelji,terapija.

Svi nalazi su kod liječnika, jer sam hospitalizirana u Merkuru (no zahvat bih, ako je nužan, radije obavila u Vinogradskoj).
Holter, EKG, UZV, hormoni štitnjače - to je sve obavljeno i holter i EKG su oni koji pokazuju bigeminiju i blok lijeve grane. Inače sam hipotoničar. Do sada sam uzimala ConCor, a sada mi je terapija promijenjena u Betaloc Zok i Tricor. Mama je patila od fibrilacija, ali je pod terapijom i dobro joj je.

inkspot
29.07.2012., 11:29
Nije bitan toliko br. VES,već "poredak" istih.

Svi nalazi su kod liječnika, jer sam hospitalizirana u Merkuru (no zahvat bih, ako je nužan, radije obavila u Vinogradskoj).
Holter, EKG, UZV, hormoni štitnjače - to je sve obavljeno i holter i EKG su oni koji pokazuju bigeminiju i blok lijeve grane. Inače sam hipotoničar. Do sada sam uzimala ConCor, a sada mi je terapija promijenjena u Betaloc Zok i Tricor. Mama je patila od fibrilacija, ali je pod terapijom i dobro joj je.
Zanima me da li je zahvat nužan ili se stanje može medikamentozno držati pod kontrolom, koliko je samo po sebi opasno, te da li je sama ablacija opasna.

sarajka01
29.07.2012., 13:27
Hvala vam puno!
Uradila sam kompletnu krvnu sliku, uradila ultrazvuk stitne zlijezde, uradila hormone stitne zlijezde, uradila ultrazvuk srca, uradila EKG, uradila urinokulturu, bris grla i nosa.
Sve od ovoga uredu, hvala Bogu, eto, jedino na UZV srca su mi rekli da je to blagi prolaps, jedan srčani zalisak malo duži, ali doktor je rekao da je srce zdravo i da se ne sekiram i da popijem Lexilium kada krene aritmija i ostalo.
Ali mene i dalje žiga. Nisu to nepodnošljivi bolovi koji su neprestani, već povremena blaga žiganja na raaaznim mjestima, i onda sve očekujem ne daj Bože neki jaki žig :(
Evo danas me boli tačno na sredini prsa, kada se istežem, kao da je mišić, a ne znam šta je.
Ne znam sta je TSH.
Sta kazete, da li mi je potreban HOLTER i ERGOMETRIJA?
Kada sam radila EKG, pise na nalazu nešto kao Block Dextrocrularis, ali valjda je to uredu jer je rekla da dolazim svakih 6 mjeseci na EKG.
Inače, u Sarajevu, moram prvo otići kod svog doktora da mi da uputnicu za internistu, pa internista SAMO AKO ON MISLI DA TREBA daje uputnicu za holter i ergometriju. Katastrofa. A sve je to udaljeno. Više mi je na vrh glave hodanja po doktorima pogotovo kad vidim koliko su neizanteresirani.

Elisea
29.07.2012., 13:34
Može od hipertireoze,te anemije.

Meni se navodno isto od anemije (kažu doktori i piše na dosta mjesta po netu itd.gdje se priča o anemiji da je to oznaka isto..) događa identično ovo kao što je adrian opisao par postova iznad

:(

*Flower*
30.07.2012., 22:46
Može mi netko objasniti, zbog čega su preskakanja česta u mirovanju, a kad sam u pokretu, gotovo ih i nema???

inkspot
30.07.2012., 23:08
Može mi netko objasniti, zbog čega su preskakanja česta u mirovanju, a kad sam u pokretu, gotovo ih i nema???

Meni su objasnili da je to zato, što dok je tijelo u napetosti, pokretu, onda ima "drugog posla" :mig:, no kada se opusti (meni je to obično bivalo navečer) - e onda krene!:503:

Sashica
31.07.2012., 08:35
Sve od ovoga uredu, hvala Bogu, eto, jedino na UZV srca su mi rekli da je to blagi prolaps, jedan srčani zalisak malo duži, ali doktor je rekao da je srce zdravo i da se ne sekiram i da popijem Lexilium kada krene aritmija i ostalo.
.......

Evo, ja imam šum na srcu od rođenja, odnosno prolaps prednjeg mitralnog kuspisa. Ne primam nikakvu terapiju, radim kontrole svake 2 godine.

Povremeno osjetim probadanja u području srca, tj. iznenada me presiječe jaka oštra bol koja traje nekoliko sekundi, ja tada jako, jako plitko dišem jer sam skužila da to pomaže da me prestane boliti. I nakon nekoliko sekundi prestane.

Uopće se ne zamaram oko toga, jer mi je kardiologica rekla da je to sve normalno. Dakle, kad te primi to ''žiganje'', probaj se smiriti, plitko disati i čekati da prođe, nemoj odmah paničariti i misliti da će te čopiti infarkt :)

*Flower*
31.07.2012., 11:35
Meni su objasnili da je to zato, što dok je tijelo u napetosti, pokretu, onda ima "drugog posla" :mig:, no kada se opusti (meni je to obično bivalo navečer) - e onda krene!:503:

Meni isto, ali i preko dana dok npr. sjedim, dok se krećem ili radim, sve ok. :503:

Da li je tebi prestalo samo od sebe ili?

inkspot
31.07.2012., 14:20
Da li je tebi prestalo samo od sebe ili?

Ne - pijem bleta blokatore, a preporučena mi je kateterska ablacija.:(

Mandarin
01.08.2012., 13:41
Pozdrav svima..Evo naletih na ovaj forum u potrazi za rjesenjem mog problema pa vidim da ima još "luđaka" ko i ja pa mi je lakše. :D

Evo moje priče:

Pred tri godine(sad imam 25 god.) išao sam u ameriku kao student i u New Yorku sam radio u firmi za seljenje. Uglavnom težak fizički posao gdje sam se kvalitetno izubijao noseći namještaj. Jednog dana igramo mi karte u stanu i cimer jedan izvadi marihuanu i ponudi dalje. Inace do onda sam mozda par puta konzumirao tako da sam uzeo par dimova u zaru borbe :P. U jednom trenu osjetio sam trnce u prsima sa sirenjem kroz cijelo tijelo, srce je počelo nekontrolirano i brzo lupat da sam onako naduvan zabrijao da imam infarkt. Takav osjecaj da cu umrijet ne bi zelio nikome. Uglavnom frendovi su se smijali a ja sam bio na rubu očaja i reko im da ću riknut i da me voze na hitnu,srce mi je malo normalno kucalo pa bi pocela bol ispod prsa sa brzim otkucajima. Na hitnoj zena mi mjeri otkucaje( 180 u mirovanju) i stave me tamo na krevet i prikljuce na one ekg aparate kakvi ameri imaju(ko u serijama). Uplašen ko grlica sam bio,napravili mi sve testove, rendgen pluća, dva puta krv vadili,urin, kljukali me ko zna s cime. Zanimljivo da svaki put kad bi vidio aparat kako mi srce kuca ono bi enormno ubrzalo sa neugodnim pistanjem aparata( naravno doktori se nisu obazirali na to),jednostavno poludio sam tamo. Doktorica mi je rekla da mi je krv bila katastrofa(mj dana samo hamburgere jeo i sranja i kolu pio) i da je bilo kokaina unutra. WTF?! Valjda ono sta sam pusio je bilo poprskano s tim sr...m . Stanje se smirilo polako i osjetio sam kako mi otrov izlazi iz tijela;znojenje,pisanje,podrigivanje,prdenje itd. :D...Zavrsni nalaz je bio panicni napad uzrokovan konzumiranjem droge. Slijedecih 10 dana sve mi bilo super.Radio ko konj dalje bez problema sve dok jednog dana nisam razmisljao u krevetu da li sam mozda ostetio srce ili šta i odjednom napad panike sa ubrzanim kucanjem. Tih preostalih 20 dana u americi su bili uzas,nisam prestao razmisljat o srcu i kako sam ga zajebo. Uglavnom kad sam dosao doma kad god sam nekog vidio ono bi pocelo luđački kucat, sportom( nogometas inace) mi se bilo tesko bavit jer bi mi se cesto desio preskok pri trcanju sa enormnim ubrzanjem otkucaja. Napravio pregled kompletni i doktor kaze da je srce perfektno,dapače zdravo sportsko srce. Krenuo sam na slijedece preglede i sve bilo u redu osim zeludca. Uglavnom dijagnoza je bila: Gerb, Helicobacter pylori, mala hijatalna hernija na jednjaku.. Prošao neku terapiju i polako se smiri i simptomi se smanjili i normalno se bavio sportom uz te mini preskoke sve dok me na tekmi nije ulovila takva aritmija da sam mislio da cu riknut( bez vrtoglavice,slabine, nedostatka zraka) samo kucanje i osjecaj straha. Uglavnom poceo sam zanemarivat te preskoke sve dok me na tenisu neki dan nije ulovio u teskom naporu taj preskok sa istom tom aritmijom koja me copila na utakmici ali ovaj put me pocela boljet vilica,maglit se i osjecaj gubljenja svijesti. Brzo me frend odveo na hitnu gdje su mi ustanovili tlak 120/80 i otkucaji 90 i da sam jednostavno lud. :)... Dakle, taj preskok mi se desi samo kad lezim ,kad sjedim, ili kad se zatrcim u sprintu ili neki takav napor i stanem( ja mogu trcat sat vremena ko konj i nista a kad stanem dolazi do tih preskoka). Nakon takvog preskoka imam osjecaj napuhnjenog trbuha sve dok ne podrignem i onda mi bude super al opet se napuhnem i cesto mi se podriguje tokom napora.Imam osjecaj ko da mi je jednjak zapucan u srce. Pošto sam hipohondar to me sve muči bzvz i uvijek sam malo prestrasen dok igram. Naravno ima dana kad ništa ne osjetim i sve bude super. Evo ispuhao sam se malo. Odmah lakše :D

Mandarin
01.08.2012., 13:48
Jedan napomena: Imao sa panicne napadaje česte kojih nema već godinu i pol jer sam malo glavu ohladio al uvijek postoji ta sumnja da nesto nije u redu sa "pumpom". :(

hrvoje dr.
01.08.2012., 21:30
Zanima me da li je zahvat nužan ili se stanje može medikamentozno držati pod kontrolom, koliko je samo po sebi opasno, te da li je sama ablacija opasna.
Najprvo nešto o ablaciji.
Radifrekventva ablacija s kateterom je s velikim uspjehom promjenila th. brojinih aritmija. Toje medota kojojm se radifrekventna energija putem posebne elektrode dovodi do onoga mjesta u srcu za koje je intrakardijalnih elektrofiziološkim ispitivanjem utvrđeno da je odgovorno za nastanak aritmije.
Antiaritmijsko djelovanje se temelji na uništenju izvorišta aritmije.
To se postiže toplinskim djelovanjem radiofrekventne energije kojom se nanosi toplinska ozljeda endokarda ili miokarda.
Obično je temp od 70 st. C dovoljna za ablaciju AV nodusnog puta,AV akscesornog puta i izvorišta VT.
Danas se radiofrekventna ablacija najčešće provodi u simptomatskih bolesnika sa sy. WPW,AV nodusom kružnom tahi.,unifokalnom AT,u nekih sa undulacijom atrija.
Uliječenju VT se primjenjuje pri idiopatskoj/nepoznat uzrok/ VT ,pri tahikardijama koje imaju svoje izvorište na izlažištu D.ventrikula i pri VT s kruženjem preko grana.
Uzadnje vrijeme je uspješna u liječenju FA-ablacija pulmonalnih vena.
Nije mi jasno uzimanje Tricora,zar su baš tako visoki trigliceridi kada se mora uvesti fibrat?,nema anamnestičkih podataka o predhodnoj uporabi statina,svakako evaluirati kompl. lipidogram,te na temelju kl. iindikacije primjeniti "jači" statin npr. Torvas,Rosix u odgovarajućoj dozi Torvas do max. 80mg,Rosix do max. 40mg/dn.
Što se tiče medikamentoznog liječenje,za to prvo bi trebali imati kompl. nalaze,no ubiti ono se temelji na primjeni amiodarona,sotalola-BB,propafenona bez strukturne bolesti srca,danas rijetko dizopiramida,te BB pogotovo u poslije infarktom razdoblju uz ostalu farmakoterapiju /ACE inhibitor,statin../

hrvoje dr.
01.08.2012., 21:32
Pozdrav svima..Evo naletih na ovaj forum u potrazi za rjesenjem mog problema pa vidim da ima još "luđaka" ko i ja pa mi je lakše. :D
.......................e bude super. Evo ispuhao sam se malo. Odmah lakše :D
Ako je TTE uredna onda nema brige.

Mandarin
01.08.2012., 22:07
Ako je TTE uredna onda nema brige.

Sta je tte? Ultrazvuk?

hrvoje dr.
02.08.2012., 09:17
Sta je tte? Ultrazvuk?
ECHO srca.

Mandarin
03.08.2012., 07:21
ECHO srca.

Aha. Dvaputa sam ga napravio u tri god. i bio je savršen.

inkspot
03.08.2012., 12:39
Nije mi jasno uzimanje Tricora,zar su baš tako visoki trigliceridi kada se mora uvesti fibrat?,nema anamnestičkih podataka o predhodnoj uporabi statina,svakako evaluirati kompl. lipidogram,te na temelju kl. iindikacije primjeniti "jači" statin npr. Torvas,Rosix u odgovarajućoj dozi Torvas do max. 80mg,Rosix do max. 40mg/dn.

Tricor je dodan vjerojatno iz razloga što su mi trigliceridi, unatoč uzimanju Vasilipa 2.35, a kolesterol 5,4. Tako da sada uzimam i Vasilip i Tricor.
Da li je kateterska ablacija objektivno opasan zahvat? (nekako imam nelagodan osjećaj pri pomisli na kateter u srcu :mama: )
I da - je li moguće da mi je vibracija brodskog motora izazvala preskakanje? :confused: Znam da zvuči bizarno, ali uvijek sam imala osjećaj da me smeta, a jučer sam sjedila blizu motoru i baš me puklo! :eek:

Mandarin
07.08.2012., 22:44
Evo opet mi se danas na treningu desilo. Znači igramo pola sata u zestokom ritmu i onda zavrsimo i kad stanem i odmaram mi pocne preskakat. Živi užas, neznam šta da radim više da to prestane.. :(((

hrvoje dr.
08.08.2012., 09:50
Tricor je dodan vjerojatno iz razloga što su mi trigliceridi, unatoč uzimanju Vasilipa 2.35, a kolesterol 5,4. Tako da sada uzimam i Vasilip i Tricor.
Da li je kateterska ablacija objektivno opasan zahvat? (nekako imam nelagodan osjećaj pri pomisli na kateter u srcu :mama: )
I da - je li moguće da mi je vibracija brodskog motora izazvala preskakanje? :confused: Znam da zvuči bizarno, ali uvijek sam imala osjećaj da me smeta, a jučer sam sjedila blizu motoru i baš me puklo! :eek:
1,Vrlo je važna doza statina,vrlo vjerojatno se radi da doza nije bila dovoljno visoka+ima "boljih/jačih statina",spomenuo sam ih ranije Torvas,Rosix,simvastatin mi se nečini dobrim izborom. Tu ulazi i trajanje uzimanja statina i dijeta. Tu je pak i neg. metabolički učinak metoprolola.
Ablacija je prilično siguran zahvat.
Preporučam da se javite /obzirom na th. te nalaz Holtera/ u Vinogradsku,Rebro ili Magdalenu,gdje ćete biti kompletno obrađeni i odabrana najbolja th. za vas.
Obavezno pratiti vrijednosti transaminaza uz fibrat,a pogotovo kada se uzima zajedno sa statinom!!

tasha0705
09.08.2012., 18:37
da se i ja priključim.
Imam već 30 godina aritmije, dakle ekstrasistole bez organskog uzroka, ekg sam zadnji put radila u lipnju i sve je bilo OK. Međutim, ima nizak tlak i na ove vrućine mi je užasno loše; ne mogu se nadisati, stalno zijevam kako bih osjetila da su mi se pluća napunila s dovoljno zraka, imam vrtoglavice i sve mi se nešto muti u glavi, neka neklasična vrtoglavica, više kao mantanje i omaglice, nekako mi je čudno u glavi. I najgore mi je što stalno imam osjećaj da imam temperaturu a nemam ju, max. temp je 35.8 C, rijetko kad je viša.
Moja dr sve to pripisuje mojoj psihijatrijskoj dijagnozi (anksiozno-depresivni poremećaj), kojeg imam već 10 godina i pijem Prozac.
A ovo me užasno ometa u svakodnevmnom životu jer se nikud ne usudim ićio sama, ne mogu učiti, ni ti išta, sva sam umorna i troma....
Hvala

hrvoje dr.
10.08.2012., 15:33
da se i ja priključim.
Imam već 30 godina aritmije, dakle ekstrasistole bez organskog uzroka, ekg sam zadnji put radila u lipnju i sve je bilo OK. Međutim, ima nizak tlak i na ove vrućine mi je užasno loše; ne mogu se nadisati, stalno zijevam kako bih osjetila da su mi se pluća napunila s dovoljno zraka, imam vrtoglavice i sve mi se nešto muti u glavi, neka neklasična vrtoglavica, više kao mantanje i omaglice, nekako mi je čudno u glavi. I najgore mi je što stalno imam osjećaj da imam temperaturu a nemam ju, max. temp je 35.8 C, rijetko kad je viša.
Moja dr sve to pripisuje mojoj psihijatrijskoj dijagnozi (anksiozno-depresivni poremećaj), kojeg imam već 10 godina i pijem Prozac.
A ovo me užasno ometa u svakodnevmnom životu jer se nikud ne usudim ićio sama, ne mogu učiti, ni ti išta, sva sam umorna i troma....
Hvala
Nemate nikave "aritmije",SVES i VES u potpuno normalne.
Aritmija je FA,VT,VF i sl.
Trteba izmjeriti tlak,a vjerojano će biti niži pogotovo sada ljerti..

tasha0705
10.08.2012., 16:31
Nemate nikave "aritmije",SVES i VES u potpuno normalne.
Aritmija je FA,VT,VF i sl.
Trteba izmjeriti tlak,a vjerojano će biti niži pogotovo sada ljerti..

Pa, ne znam, radila sam holter ekg prije par godina, ima i jedne i druge ekstrasistolije, zbog kojih mi je dr Bratelj predložio da pijem Ritmonorm, što je moja dr glatko odbila, rekavši mi da je to vrlo opasan lijek, koji može dovesti do zatajenja srca. Imala sam 90 ekstrasistola u sat vremena. Po njemu je to bilo patološki....
A ja osjetim svaku: srce prvo zastane, onda otkuca dvaput brže, palpitacije i sve što iude s im. Svaki put kad mi preskoči srce, osjetim da mi se lagano zamanta u glavi.

hrvoje dr.
11.08.2012., 19:43
Pa, ne znam, radila sam holter ekg prije par godina, ima i jedne i druge ekstrasistolije, zbog kojih mi je dr Bratelj predložio da pijem Ritmonorm, što je moja dr glatko odbila, rekavši mi da je to vrlo opasan lijek, koji može dovesti do zatajenja srca. Imala sam 90 ekstrasistola u sat vremena. Po njemu je to bilo patološki....
A ja osjetim svaku: srce prvo zastane, onda otkuca dvaput brže, palpitacije i sve što iude s im. Svaki put kad mi preskoči srce, osjetim da mi se lagano zamanta u glavi.
Ako možete prepišite nalaz Holtera,baš me zanima.
Inače nije bitan br. VES/SVES,već poredak istih,te simptomi u tom trenutku npr. sinakopa.

tasha0705
11.08.2012., 21:34
Nema problema:
Doctor's summary:
Tijekom praćenja kroz 7 sati i 23 minute registrira se ukupno 33993 srčanih akcija od kojih su 1253 patološke. Prosječna frekvencija ventrikula je 76 u minuti, maksimalna iznosi 107 u minuti (još u ordinaciji), a minimalna 51 u minuti (tijekom spavanja). Registriraju se pojedinačne, monotopne ventrikularne ekstrasistole, pojavnost ES nije u svezi samo s naporom ili tahikardijom jer se gotovo u jednakom broju javljaju i tijekom spavanja i bradikarnih faza, nema VPT nit R na T fenomena kao niti patoloških promjena ST-T segmenta.
Zaključak: Tijekom praćenja nalazi se signifikantni broj pojedinačnih, monotopnih ventrikularnih ekstrasistola, stoga postoji indikacija za antiaritmičku peroralnu terapiju. Preporučam uzimati Rytmonom 150 3x1 dnevno kroz barem 6 mjeseci, kontrola nakon cca. 6 mjeseci, pp i ranije, pod terapijom, kada će se nakon pregleda donijeti odluka o daljnjem tretmanu (evtl će se pod terapijom ponoviti Holter EKG). Oko dva mjeseca nakon početka uzimanja Rytmonorma treba kontrolirati ransaminaze.

Drugi nalaz, drugog kardiologa, koje je radio UZV srca - Status: na srcu akcija ritmična, povremene rijetke ES, šumova nema. Kaviteti normalnih dimenzija, normalna debljina i uredna kontraktilnost lijevog ventrikla, valvule morfološki uredne, nema prolapsa mitralnog zaliska. Za vrijeme pregleda povremene ES. Respiratorna aritmija, rijetke SVES.

Meni je jasno da nema strukturalne bolesti srca, ali od čega mi je to? NIkada nisam imala nikakvu upalu koja mi se preselila na srce, dakle nije bilo miokarditisa, jer nikada nisu uočili nikakav ožiljak iz kojeg bi se slala ta ekstrasistola.
Zatim, jedan dr je vidio supraventrikularne a ovaj na Holteru samo ventrikularne ES. A meni to smeta, jer me svaki put kad preskoči, ošamuti. Nisam ni za šta, ne daj bože da pokušavam vježbati, trčati ili nešto slično, bude mi loše, ne mogu doći do daha, ....
I sad mi recite da je to od anksioznosti. Pa nisam ju imala valjda sa 6 godina? Jer odonda imam i srčanih problema.

hrvoje dr.
14.08.2012., 09:42
Nema problema:
Doctor's summary:
Tijekom praćenja kroz 7 sati i 23 minute registrira se ukupno 33993 srčanih akcija od kojih su 1253 patološke. Prosječna frekvencija ventrikula je 76 u minuti, maksimalna iznosi 107 u minuti (još u ordinaciji), a minimalna 51 u minuti (tijekom spavanja). Registriraju se pojedinačne, monotopne ventrikularne ekstrasistole, pojavnost ES nije u svezi samo s naporom ili tahikardijom jer se gotovo u jednakom broju javljaju i tijekom spavanja i bradikarnih faza, nema VPT nit R na T fenomena kao niti patoloških promjena ST-T segmenta.
Zaključak: Tijekom praćenja nalazi se signifikantni broj pojedinačnih, monotopnih ventrikularnih ekstrasistola, stoga postoji indikacija za antiaritmičku peroralnu terapiju. Preporučam uzimati Rytmonom 150 3x1 dnevno kroz barem 6 mjeseci, kontrola nakon cca. 6 mjeseci, pp i ranije, pod terapijom, kada će se nakon pregleda donijeti odluka o daljnjem tretmanu (evtl će se pod terapijom ponoviti Holter EKG). Oko dva mjeseca nakon početka uzimanja Rytmonorma treba kontrolirati ransaminaze.

Drugi nalaz, drugog kardiologa, koje je radio UZV srca - Status: na srcu akcija ritmična, povremene rijetke ES, šumova nema. Kaviteti normalnih dimenzija, normalna debljina i uredna kontraktilnost lijevog ventrikla, valvule morfološki uredne, nema prolapsa mitralnog zaliska. Za vrijeme pregleda povremene ES. Respiratorna aritmija, rijetke SVES.

Meni je jasno da nema strukturalne bolesti srca, ali od čega mi je to? NIkada nisam imala nikakvu upalu koja mi se preselila na srce, dakle nije bilo miokarditisa, jer nikada nisu uočili nikakav ožiljak iz kojeg bi se slala ta ekstrasistola.
Zatim, jedan dr je vidio supraventrikularne a ovaj na Holteru samo ventrikularne ES. A meni to smeta, jer me svaki put kad preskoči, ošamuti. Nisam ni za šta, ne daj bože da pokušavam vježbati, trčati ili nešto slično, bude mi loše, ne mogu doći do daha, ....
I sad mi recite da je to od anksioznosti. Pa nisam ju imala valjda sa 6 godina? Jer odonda imam i srčanih problema.
To monotopne VES znači da potječu iz istog mjesta u ventrikulu.
Propafenon se koristi prije svega za liječenje atrijalnih aritmija-FA,SVT,sy.WPW,te teške simptomatske VES bez strukturne bolesti srca.
U potpunosti se slažem s vašom dr.,o neuzimanju propafenona,još da vam je kardiolog dao BB npr. Ormidol,Bisobel,ali zbilja nevidim indikaciju za primjenu propafenona.
ECHO srca-uredan nalaz.
Što se tiće VES one nastaju zbog prijevremenog nastanka podražja u d. ili l. ventrikulu iz ektopičnih fokusa,najćešće zbog tzv. reentry mehanizma,ali i zbog lokalnog mrhanizma. Pri bradikardiji može doći do bijega ventrikula pri kojem neki dijelovi miokarda ranije izlaze iz faze refrakternosti i pogoduju automatičnosti pojednihi zona miokarda. Eto kako nastaju VES. VES se vrlo često nalaze u zdravih ljudi.

jasna-jasna
22.08.2012., 10:36
imam 43 godine,visok pritisak koji vec 10 godina regulisem Prinormom (posto osim pritiska imam i aritmiju)Prinorm pijem 1\4 dnevno ujutru,2011 u januaru sam imala histeroktomiju i kardiolog(koji je davao misljenje za operaciju) mi je napomenuo da bi posle trebala da pijem aspirin100,posto sam tada bila pred operaciju nesto nisam nista vise pitala oko toga...sad me znima koliko dugo treba piti taj aspirin i dali se pije trajno ili sa prave pauze? Moze li limun da bude zamena aspirinu?
ovaj forum mi izgleda odlicno,posto sam nova ovde malo mi je tesko da se snadjem posto puno toga ima,tako da neznam ni dali sam ovu poruku postavila na pravo mesto...:confused:
nadam se savetu

hrvoje dr.
22.08.2012., 10:53
imam 43 godine,visok pritisak koji vec 10 godina regulisem Prinormom (posto osim pritiska imam i aritmiju)Prinorm pijem 1\4 dnevno ujutru,2011 u januaru sam imala histeroktomiju i kardiolog(koji je davao misljenje za operaciju) mi je napomenuo da bi posle trebala da pijem aspirin100,posto sam tada bila pred operaciju nesto nisam nista vise pitala oko toga...sad me znima koliko dugo treba piti taj aspirin i dali se pije trajno ili sa prave pauze? Moze li limun da bude zamena aspirinu?
ovaj forum mi izgleda odlicno,posto sam nova ovde malo mi je tesko da se snadjem posto puno toga ima,tako da neznam ni dali sam ovu poruku postavila na pravo mesto...:confused:
nadam se savetu
1.Zanima me kakva je to aritmija?
2.Prinorm jest atenolol,što se toga tiče uputno ga je zamjeniti beta blokatrom novije generacije zbog povoljnijeg metaboličkog učinka npr.bisoprolol-Bisobel,nebivolol-Nibel
3.Po mom mišljenju,ako je hipertezija dobro regulirana i nemate drugi čimbenika rizika npr. DM/oštećena tolerancija glukoze,hiperlipidaemiju,bolesti srca,debljina,poz. obiteljska anamneza
ne vidim razloga za uzimanje ASK/Asipirina.

jasna-jasna
22.08.2012., 11:41
1.Zanima me kakva je to aritmija?
2.Prinorm jest atenolol,što se toga tiče uputno ga je zamjeniti beta blokatrom novije generacije zbog povoljnijeg metaboličkog učinka npr.bisoprolol-Bisobel,nebivolol-Nibel
3.Po mom mišljenju,ako je hipertezija dobro regulirana i nemate drugi čimbenika rizika npr. DM/oštećena tolerancija glukoze,hiperlipidaemiju,bolesti srca,debljina,poz. obiteljska anamneza
ne vidim razloga za uzimanje ASK/Asipirina.

extrasistole,prinorm mi kad mi je prepisan pre 10 godina objasnjenje na moje pitanje zasto prinorm je bilo da je visenamenski da nebi morala uzimati vise raznih tableta za taj moj problem,i stvarno mi vec toliko godina radi svoj posao...mada mi je kardiolog 2011 godine rekao da bi promenio terapiju ali sam ja rekla da mi ovo za sada odgovara(tada stvarno pre operacije nisam bas bila za pricu o nicem),jedno vreme nisam mogla da nabavim prinorm pa su mi u apoteci davali kao isto to mislim da se zvao atenol a i jos nesto ali se nemogu setiti naziva,uglavnom srce mi je preskakalo samo tako da sam se bas bila uplasila,sto znaci da taj prinorm ipak nije isti...uspela sam nabaviti prinorm iz drugih krajeva i sada je sve ok,osim sto mislim da cu morati proveriti vene,noge me jako bole(listovi) a i cesto oticu gleznjevi nogu...imam jedan cvoric od vene ali njega imam od svoje 17 godine...a mislim da bi najpre trebala karotide da proverim...posle moje operacije 2011 sam pila aspirin protiv zgrusavanja krvi jedno mesec dana...pa me cisto zanima trebali mi mozda taj aspirin narocito posto pijem hormonske tablete a oni lose uticu na vene...mada nemam problem sa povisenom kilazom:) hvala na savetu

Inace jos da dodam da je moj otac umro od ifarkta u svojoj 34 godini, moja majka je bila tada u drugom stanju 6 meseci...

zeusxl
22.08.2012., 13:10
extrasistole,prinorm mi kad mi je prepisan pre 10 godina objasnjenje na moje pitanje zasto prinorm je bilo da je visenamenski da nebi morala uzimati vise raznih tableta za taj moj problem,i stvarno mi vec toliko godina radi svoj posao...mada mi je kardiolog 2011 godine rekao da bi promenio terapiju ali sam ja rekla da mi ovo za sada odgovara(tada stvarno pre operacije nisam bas bila za pricu o nicem)
Jeste radili HOLTER (24 satni EKG). Treba vidjeti o kojoj se vrsti ekstrasistola radi. Također je važan tlak i puls. Od beta blokatora zna pasti puls. BB se zbog tog ne uzima navečer.

jasna-jasna
22.08.2012., 17:01
Jeste radili HOLTER (24 satni EKG). Treba vidjeti o kojoj se vrsti ekstrasistola radi. Također je važan tlak i puls. Od beta blokatora zna pasti puls. BB se zbog tog ne uzima navečer.

Hvala,znam da bi trebala da ponovim kontrole ali mi se nemili krenuti,kad krenes nikada kraja:D

hrvoje dr.
22.08.2012., 17:14
extrasistole,prinorm mi kad mi je prepisan pre 10 godina objasnjenje na moje pitanje zasto prinorm je bilo da je visenamenski da nebi morala uzimati vise raznih tableta za taj moj problem,i stvarno mi vec toliko godina radi svoj posao...mada mi je kardiolog 2011 godine rekao da bi promenio terapiju ali sam ja rekla da mi ovo za sada odgovara(tada stvarno pre operacije nisam bas bila za pricu o nicem),jedno vreme nisam mogla da nabavim prinorm pa su mi u apoteci davali kao isto to mislim da se zvao atenol a i jos nesto ali se nemogu setiti naziva,uglavnom srce mi je preskakalo samo tako da sam se bas bila uplasila,sto znaci da taj prinorm ipak nije isti...uspela sam nabaviti prinorm iz drugih krajeva i sada je sve ok,osim sto mislim da cu morati proveriti vene,noge me jako bole(listovi) a i cesto oticu gleznjevi nogu...imam jedan cvoric od vene ali njega imam od svoje 17 godine...a mislim da bi najpre trebala karotide da proverim...posle moje operacije 2011 sam pila aspirin protiv zgrusavanja krvi jedno mesec dana...pa me cisto zanima trebali mi mozda taj aspirin narocito posto pijem hormonske tablete a oni lose uticu na vene...mada nemam problem sa povisenom kilazom:) hvala na savetu
Ekstrasistole su normalna stvar svi ih imamo,bitan je njihov "poredak",tako da to nije aritmija.
Aritmije su recimo FA/fibrilacija atrija,VT/ventrikularna tahikarija i sl.
Kod vas definitivno treba napraviti/ponoviti obradu lab.(npr. KKS,GUK,hepatogram,ionogram,lipidogram,kreatinin,u reja) i npr.(ECHO srca,CDFI karotida,EKG,pp Holter EKG),na osnovu kliničke indikacije.
Prema nalazima ev. modifikacija th.

zeusxl
22.08.2012., 18:03
Ekstrasistole su normalna stvar svi ih imamo,bitan je njihov "poredak",tako da to nije aritmija.
.

ES spadaju u aritmije i mogu biti opasne. Pogotovo ako se radi o VES-ventrikularnim ekstrasistolama -polimorfne(nejednakog oblika i veličine).
VPT spada u tahikardne oblike aritmija. Vrlo opasno stanje. Može prijeći u VF-ventrikularnu fibrilaciju.
Pacijenti sa VPT imaju ugrađen ICD (kardioverter defibrilator)
http://www.nhlbi.nih.gov/health/health-topics/topics/icd/
Ventrikularne aritmije,pa i VES ako se ne prate,mogu izazvati ozbiljne smetnje.
Ovdje imate sve o aritmijama:
http://www.vasdoktor.com/medicina-od-a-do-z/kardiovaskularne-bolesti/848-nenormalni-srcani-ritmovi

jasna-jasna
22.08.2012., 19:01
Kod vas definitivno treba napraviti/ponoviti obradu lab.(npr. KKS,GUK,hepatogram,ionogram,lipidogram,kreatinin,u reja) i npr.(ECHO srca,CDFI karotida,EKG,pp Holter EKG),na osnovu kliničke indikacije.

Hvala,stvarno mi je ovaj prinorm vec duze vremena pomogao a i jod uvek pomaze...ali jasno mi je da moram da ponovo sve proverim to je ipak veliki zahvat:) jad krenes nema kraja

jasna-jasna
22.08.2012., 19:28
evo recimo ca kad vozim bicikli nekad osetetim da je to kraj srce pocinje da "preskace" nepravilno kuca i naravno meni izgleda da ce stati koliko je uznemiremo,to je kod napora ali recimo desava se i dok sedim opusteno da se isto ponasa"lupanjem" nepravilnim otkucajima ili kad krenem da spavam a srce nece da se smiri nego jako kuca bez razloga(ali retko mi se desava ovo pred spavanje zadnih godinu dana),a recimo da imam neki otok u jugularnoj jami na vratu sto sam ja povezala sa karotidama a posto se patim sa alergijama,neznam ni sama sta mi odusima dah...hvala vama na razgovoru(nesto sam i naucila) ali vidim da mi je pravac razna ipitivanja,nekada su to resavali sa manje kojekakvih snimnja a sad ih ima toliko da ti treba godisnji odmor da sve ispitas...":)

zeusxl
22.08.2012., 19:37
Hvala,stvarno mi je ovaj prinorm vec duze vremena pomogao a i jod uvek pomaze...ali jasno mi je da moram da ponovo sve proverim to je ipak veliki zahvat:) jad krenes nema kraja

Bitna je racionalizacija u zdravstvu. Nemamo para na bacanje za nepotrebne pretrage. Dovoljan Ti je kompletni laboratorij, Holter 24 satni EKG . Nakon toga pregled kardiologa. On ce poslije odrediti da li Ti treba jos neka pretraga. Ovo Ti nece oduzeti puno vremena

zeusxl
23.08.2012., 07:00
Osjećaj preskakanja srca (ekstrasistole) mene prati već godinama i to gotovo svakodnevno. Nekad je to prateća pojava tahikardije (zbog nervoze, uzbuđenja, previše kofeina i nikotina), nekad se dogodi nakon obilnijeg obroka, a nekad i iz meni nepoznatih razloga.
Bio sam dvaput na EKG-u u zadnjih 5 godina (firma redovito plaća sistematske preglede) i sve je u redu. Kažu ljudi da je to nerijetka pojava kod mlađih ljudi i sasvim bezopasna.
Imate li i vi takvih iskustava ili možda drugačije mišljenje.

Ovisi o kojim se ES radi. VES, pogotovo ako su polimorfne(nejednakog oblika i veličine) mogu biti opasne.
Postoje SVES(supraventrikularne ES koje svoje žarište imaju u atriju(pretklijtki) ili AV čvoru. Žarište se nalazi iznad Ventrikla.
Druge su VES Ventrikularne ekstrasistole koje mogu biti monomorfne(jednakog oblika i veličine)Kod njih postoji jedno žarište i polimorfne(više žarišta).
Onda je bitna učestalost VES. Svakako da učestale VES treba ispitati. One mogu biti tipa bigeminije(svaka druga) ili trigeminije(svaka treća).
Mogu biti i vezane(znači po nekoliko u nizu). Mogu se pojaviti i kao VPT sa visokom frekvencijom preko 150/min.
Dakle treba biti precizan o kojim se ES radi.
Najbolja dijagnostička metoda je Holter(24 satni EKG)

hrvoje dr.
23.08.2012., 10:15
Ekstrasistole su normalna stvar svi ih imamo,bitan je njihov "poredak"-DOPUNA,tako da to nije aritmija.
Jedna dopuna kod "poredaka",te stupanj oštećenja miokarda.
A što se tiće terapija,u onih bolesnika bez organske bolesti srca,inicirana je kod onih s izrazitim simptomima.
U ovom slućaju sumljam da se radi o polimorfnim ES,već vrlo vrs. o nedužnim ES.

Ihodište se može približno odrediti prema EKG-u/iz d.ventrikl-slika LBBB,l.ventrikl slika RBBB.
U praksi lociranje izvorišta nema nikakavo značenje ili vrlo malo.

sanjuška67
24.08.2012., 06:55
Već dvije godine me muči preskaknje srca svakodnevno,pijem Ormidol 25 mg, malo je stanje bolje ali još uvijek osjećam ta preskakanja.
Da li može netko komentirati nalaz holter ekg-a

Sinus r. prosj. 84/min (62-147)
Rijetke pojedinačne VES (istih oblika 29 ukupno) i SVES 10 po izvje. U 4,36 registrirana kraća SVPT od 10,6 sec., aritmija: odgođena >140%: 6.

zeusxl
24.08.2012., 12:41
Već dvije godine me muči preskaknje srca svakodnevno,pijem Ormidol 25 mg, malo je stanje bolje ali još uvijek osjećam ta preskakanja.
Da li može netko komentirati nalaz holter ekg-a

Sinus r. prosj. 84/min (62-147)
Rijetke pojedinačne VES (istih oblika 29 ukupno) i SVES 10 po izvje. U 4,36 registrirana kraća SVPT od 10,6 sec., aritmija: odgođena >140%: 6.

Nalaz ti je u granici normale. VES su ti ekstrasistole(prijevremene kontrakcije srca . Imaju jedno žarište u klijetki). Oko 29 VES ti je zanemarljiv broj.
SVPT( to su ti supraventrikularne ekstrasistole-sa žarištem iznad klijetki. Frekvencija je ubrzana ). Kratkotrajna. Uobičajena kod mladih osoba.
Nema na Holteru nikakvih znakova ishemije-koronarfne bolesti srca. Nema razloga za uzbunu.

jasna-jasna
24.08.2012., 16:04
Bitna je racionalizacija u zdravstvu. Nemamo para na bacanje za nepotrebne pretrage. Dovoljan Ti je kompletni laboratorij, Holter 24 satni EKG . Nakon toga pregled kardiologa. On ce poslije odrediti da li Ti treba jos neka pretraga. Ovo Ti nece oduzeti puno vremena

Hvala,svakako planiram da u oktobru,proverim sve to,ali me najvise zanimalo to oko aspirina 100,za koji mi je napomenuo kardiolog kad je davao misljenje za operaciju(a ja to u toj fazi nisam bila u koncetraciji da se raspitam detaljnije),,, Zanimama me kad neko uzima aspirin
dali ga neprekidno koristi kroz duze vreme ili se prave pauze?

SuperCow
24.08.2012., 16:44
Ajme meni tako nije dobro ovih dana :(
Stalno mi je pritisak u prsima, pogotovo navečer prije spavanja, onda osjetim kak mi preskoči srce i sva se uspaničarim i tek onda ne mogu disat.
Danas imam i vrtoglavicu od jutra, tlak mi je nešto niži (95/50) i opet osjećam to gušenje, doduše preskočilo je samo jednom ujutro kad sam se probudila i bila odurno žedna pa sam popila valjda litru vode odjednom. Nekad imam osjećaj da mi preskoči kad previše tekućine popijem ili naglo jedem :ne zna:

Jel normalno kod ovakvih odurnih vrućina da se tak plitko diše i da imam osjećaj da će mi pluća eksplodirat? Izbjegavam odlazak na hitnu jer nije tak nepodnošljivo, prije 3 tjedna sam vadila krv, slušali su mi pluća, srce, ekg ionako radim stalno zbog napada panike, to je sve bilo ok.

zeusxl
24.08.2012., 17:40
Ajme meni tako nije dobro ovih dana :(
Stalno mi je pritisak u prsima, pogotovo navečer prije spavanja, onda osjetim kak mi preskoči srce i sva se uspaničarim i tek onda ne mogu disat.
Danas imam i vrtoglavicu od jutra, tlak mi je nešto niži (95/50) i opet osjećam to gušenje, doduše preskočilo je samo jednom ujutro kad sam se probudila i bila odurno žedna pa sam popila valjda litru vode odjednom. Nekad imam osjećaj da mi preskoči kad previše tekućine popijem ili naglo jedem :ne zna:

Jel normalno kod ovakvih odurnih vrućina da se tak plitko diše i da imam osjećaj da će mi pluća eksplodirat? Izbjegavam odlazak na hitnu jer nije tak nepodnošljivo, prije 3 tjedna sam vadila krv, slušali su mi pluća, srce, ekg ionako radim stalno zbog napada panike, to je sve bilo ok.

Znaš i sama da su anksiozne osobe hipohonderi. Posjećuju razne specijaliste i često su na hitnoj.Prateći tvoje postove mogu reći da bi ti pomogao anksiolitik. Sve simptome koje si nabrojala su posljedica anksioznosti. Nema tu organske bolesti.:mig:

zeusxl
24.08.2012., 17:44
Hvala,svakako planiram da u oktobru,proverim sve to,ali me najvise zanimalo to oko aspirina 100,za koji mi je napomenuo kardiolog kad je davao misljenje za operaciju(a ja to u toj fazi nisam bila u koncetraciji da se raspitam detaljnije),,, Zanimama me kad neko uzima aspirin
dali ga neprekidno koristi kroz duze vreme ili se prave pauze?

Aspirin se daje radi cirkulacije i da sprečava stvaranje ugrušaka. Daje se kod osoba sa fibrilacijom atrija i kod osoba koje imaju grešku na srcu. Osobe koje su prebolile infarkt srca ili moždani udar također uzimaju aspirin

jasna-jasna
24.08.2012., 18:29
Aspirin se daje radi cirkulacije i da sprečava stvaranje ugrušaka. Daje se kod osoba sa fibrilacijom atrija i kod osoba koje imaju grešku na srcu. Osobe koje su prebolile infarkt srca ili moždani udar također uzimaju aspirin

Ja sam ga pila posle obe operacije operacije da nebi koji ugrusak se stvorio,po nekud 10 dana mozda vise...nesecam se tacno

king101
04.10.2012., 16:49
nači imam 40 godina i tijekom mirovanja osjetim kako mi srce preskače!dali to moze biti opasno?radi se o ženi.mozete mi reci koje pretrage bi bilo dobro napravit?hvala vam puno unaprijed!

hrvoje dr.
04.10.2012., 18:06
nači imam 40 godina i tijekom mirovanja osjetim kako mi srce preskače!dali to moze biti opasno?radi se o ženi.mozete mi reci koje pretrage bi bilo dobro napravit?hvala vam puno unaprijed!
Može i nemora.

tanveer
04.10.2012., 19:42

nona (baka) od 40 godina? hm... većina ordinacija opće prakse ima EKG aparat, dakle neka ode svom primarnom doktoru na pregled i njega/nju pita što dalje.

king101
05.10.2012., 21:23
nona (baka) od 40 godina? hm... većina ordinacija opće prakse ima EKG aparat, dakle neka ode svom primarnom doktoru na pregled i njega/nju pita što dalje.
ne nije nona!Ok reci cu joj!

sanjuška67
09.10.2012., 10:22
Već par dana osjećam ne onaj "klasični" preskok srca već kao da mi srce par sekundi treperi i tada ostajem bez zraka i osjećam neki pritisak u glavi.

maple leaf rag
09.10.2012., 20:54
Već par dana osjećam ne onaj "klasični" preskok srca već kao da mi srce par sekundi treperi i tada ostajem bez zraka i osjećam neki pritisak u glavi.Klasicni, ne klasicni pusti ga da treperi nista ti nece bit,probaj uopce ne razmisljat o srcu, o tome kako radi,koliko je sad otkucaja u minuti,kad ce preskocit itd itd...naravno ovo govorim sve pod uvjetom da si napravila potrebne pretrage srca i da je sve ok s njim.

sanjuška67
10.10.2012., 06:45
Klasicni, ne klasicni pusti ga da treperi nista ti nece bit,probaj uopce ne razmisljat o srcu, o tome kako radi,koliko je sad otkucaja u minuti,kad ce preskocit itd itd...naravno ovo govorim sve pod uvjetom da si napravila potrebne pretrage srca i da je sve ok s njim.

Ma napravila sam pretrage i navodno sve u granicama normale,pijem Ormidol, i kad razmišljam i kad ne razmišljam ono preskače i svaki put me izbaci iz takta.Znam da se moram pomirit s tim ali ne ide baš tako lako jer me već više od dvije godine zeza.:503:

maple leaf rag
10.10.2012., 08:24
Ma napravila sam pretrage i navodno sve u granicama normale,pijem Ormidol, i kad razmišljam i kad ne razmišljam ono preskače i svaki put me izbaci iz takta.Znam da se moram pomirit s tim ali ne ide baš tako lako jer me već više od dvije godine zeza.:503:Mene je tamo 2008. zezalo isto 2 godine svaki dan , nekad mi je znalo po 6 sati preskakat bez prestanka, ucinio x pregleda,svaki put sve super ali ono preskace pa preskace..i prestalo mi je kad sam se jedno jutro digao i lupnuo sakom od stol i rekao dosta je bilo (moje osjetljivosti,panicnih ataka) i sad vec evo 4 godine nema preskakanja,anksioznosti,napada panike.

sanja34
25.11.2012., 18:42
pozdrav svima, nova sam na forumu, drago mi je da sam naisla na ovu temu, u svoj mojoj muci :( ukratko, taj osjećaj preskakanja srca kod mene se počeo javljati prije nekih tri-četiri godine, ali se događalo vrlo rijetko, ponekad mjesecima ništa i u početku uopšte nisam obraćala pažnju na to, pripisivala sam to nervozi, stresu i sl. U posljednjih godinu dana počelo se javljati sve češće i to uglavnom uveče, kad legnem da spavam, preskakanja su nekad trajala i po par sati i to je bio živi užas... Na kraju, kad više nisam mogla da ignorišem, krenula sam sa pretragama - EKG i UZ srca uredni, kao i ergometrija, štitna žlijezda, krvna slika, RTG želuca, ali na holteru je zabilježeno oko 3.000 VES za 24 sata, uglavnom monomorfnih i nekoliko bigeminija i trigeminija. Ljekari ne znaju šta je uzrok, ali s obzirom da je meni to počelo da smeta u tolikoj mjeri da više nisam mogla normalno da funkcionišem, dali su mi da pijem antiaritmik (sotalol) u malim dozama - uzimam ga već tri mjeseca i mogu reći da mi je jako smirio es, mada ih i dalje osjetim svakodnevno bar desetak puta, uglavnom popodne. E sad, vidjela sam ovdje da većina vas to veže za anksioznost i psihu i zanima me da li sve to zaista može biti uzrokovano time, s obzirom da sam prije desetak godina patila od jake anksioznosti i paničnih napada - dakle, sklona sam takvim stanjima molim vas za pomoć, savjete, bilo šta, živim u strahu i već me depresija hvata od ovoga, ne mogu da se pomirim s tim da će me to pratiti cijeli život ili da ću do kraja života morati da pijem lijekove...

sanjuška67
26.11.2012., 06:16
Već sam pisala na ovom forumu, imam problem takihardije i ekstrasistola oko dvije godine, pijem Ormidol 25. Stanje je malo bolje nego prije.
Sada sam radila kontrolni holter ekg-a koji je pokazao prosječni puls 82 (62min i 122 max), 0 VES i 0 SVES (na nalazu prije godinu dana 29VES i 10SVES) i zabilježene su 2 aritmije jedna po noći i jedna u mirovanju.
I za vrijeme nošenja holtera ja sam osjetila "preskakanje" srca 3-4 puta kroz dan ali to nije zabilježeno na holteru, pa me zanima da li to što ja osjećam i nije preskakanje srca već možda zbog kralježnice s kojom imam velikih problema. :ne zna:

hrvoje dr.
26.11.2012., 19:25
pozdrav svima, nova sam na forumu, drago mi je da sam naisla na ovu temu, u svoj mojoj muci :( ukratko, taj osjećaj preskakanja srca kod mene se počeo javljati prije nekih tri-četiri godine, ali se događalo vrlo rijetko, ponekad mjesecima ništa i u početku uopšte nisam obraćala pažnju na to, pripisivala sam to nervozi, stresu i sl. U posljednjih godinu dana počelo se javljati sve češće i to uglavnom uveče, kad legnem da spavam, preskakanja su nekad trajala i po par sati i to je bio živi užas... Na kraju, kad više nisam mogla da ignorišem, krenula sam sa pretragama - EKG i UZ srca uredni, kao i ergometrija, štitna žlijezda, krvna slika, RTG želuca, ali na holteru je zabilježeno oko 3.000 VES za 24 sata, uglavnom monomorfnih i nekoliko bigeminija i trigeminija. Ljekari ne znaju šta je uzrok, ali s obzirom da je meni to počelo da smeta u tolikoj mjeri da više nisam mogla normalno da funkcionišem, dali su mi da pijem antiaritmik (sotalol) u malim dozama - uzimam ga već tri mjeseca i mogu reći da mi je jako smirio es, mada ih i dalje osjetim svakodnevno bar desetak puta, uglavnom popodne. E sad, vidjela sam ovdje da većina vas to veže za anksioznost i psihu i zanima me da li sve to zaista može biti uzrokovano time, s obzirom da sam prije desetak godina patila od jake anksioznosti i paničnih napada - dakle, sklona sam takvim stanjima molim vas za pomoć, savjete, bilo šta, živim u strahu i već me depresija hvata od ovoga, ne mogu da se pomirim s tim da će me to pratiti cijeli život ili da ću do kraja života morati da pijem lijekove...
Na osnovu ovih podataka vam je dat Darob mite:eek::503::rofl:,nemam komentara.

Već sam pisala na ovom forumu, imam problem takihardije i ekstrasistola oko dvije godine, pijem Ormidol 25. Stanje je malo bolje nego prije.
Sada sam radila kontrolni holter ekg-a koji je pokazao prosječni puls 82 (62min i 122 max), 0 VES i 0 SVES (na nalazu prije godinu dana 29VES i 10SVES) i zabilježene su 2 aritmije jedna po noći i jedna u mirovanju.
I za vrijeme nošenja holtera ja sam osjetila "preskakanje" srca 3-4 puta kroz dan ali to nije zabilježeno na holteru, pa me zanima da li to što ja osjećam i nije preskakanje srca već možda zbog kralježnice s kojom imam velikih problema. :ne zna:
Važno je ono na EKG-u.

sanja34
27.11.2012., 17:48
hrvoje dr. - izvinite, možete li malo pojasniti to "nemam komentara"?

hrvoje dr.
29.11.2012., 13:02
hrvoje dr. - izvinite, možete li malo pojasniti to "nemam komentara"?
Dati na graničan,pa i skoro bezazlen nalaz /nema preciznih anamnestičkih podataka/ nalaz ozbiljan antiartmik Darob mite-proaritmički učinak- torsades de pointes, /produljenje QT intevala i sl..

milan1983
30.11.2012., 11:35
Imam i ja problema sa aritmijama već par godina. Sad imam 29 . Radio sam holter nekoliko puta i utvrđeno mi je da imam do 14000 ekstrasistola dnevno.
Postoji intervencija koja rješava taj problem a zove se radiofrekventna ablacija srca.

inkspot
30.11.2012., 14:50
Imam i ja problema sa aritmijama već par godina. Sad imam 29 . Radio sam holter nekoliko puta i utvrđeno mi je da imam do 14000 ekstrasistola dnevno.
Postoji intervencija koja rješava taj problem a zove se radiofrekventna ablacija srca.

Da, ali nije svejedno gdje ćeš je raditi. Ja imam 8900 VES dnevno (isto prema nalazu holtera), ali su mi kardiolozi izvana savjetovali da ablaciju ne radim kod nas.

Irriducibili
06.12.2012., 20:14
prije mjesec dana nosio sam holter i imao oko 350 ves-a i 2 sves-a.(mislim da ih je znalo biti po mojoj procjeni i do 700-800 dnevno...)
ekstrasistole me muče već 5 mjeseci i ostale su najneugodniji simptom nakon što su me preko ljeta mučili i napadi panike,žgaravica,titranje živaca,pospanost,titranje mišića i titranje oka,osjećaj uzbuđenosti...

nalazim se između kardiologa i psihijatra, kardiolog govori da sam dokazao ekg-om (odlazio bi na ekg kad bi osjetio ''napad ekstrasistola'',a to bi značilo i 15-tak u minuti,ali bi se na ekg-u uvijek uhvatila tek koja) i holterom postojanje ekstrasistola i dao mi najmanji beta blokator od 1,25 mg. ja sam dosta skeptičan prema uzimanju tih tableta pošto je vidljivo da je moj problem psihičke prirode.

s druge strane psihijatar mi savjetuje antidepresiv + xanax po potrebi. ja sam mu rekao da mi xanax praktički ni netreba jer se ja zaista ni neosjećam toliko loše ali kad dođu ekstrasistole znam popiti normabel ako to traje više od 2 sata...

što napraviti? piti concor (byolcor) ? ili recimo samo antidepresiv? što će prije pomoći oko ekstrasistola? nadam se da nisam zakomplicirao i da ste razumjeli...

hrvoje dr.
06.12.2012., 20:41
Nije svjedno kakve su to ekstrasistoe,ali vama je to očigledno sve jednoteisto

Da, ali nije svejedno gdje ćeš je raditi. Ja imam 8900 VES dnevno (isto prema nalazu holtera), ali su mi kardiolozi izvana savjetovali da ablaciju ne radim kod nas.
Nikako se neslažem.

prije mjesec dana nosio sam holter i imao oko 350 ves-a i 2 sves-a.(mislim da ih je znalo biti po mojoj procjeni i do 700-800 dnevno...)
ekstrasistole me muče već 5 mjeseci i ostale su najneugodniji simptom nakon što su me preko ljeta mučili i napadi panike,žgaravica,titranje živaca,pospanost,titranje mišića i titranje oka,osjećaj uzbuđenosti...

nalazim se između kardiologa i psihijatra, kardiolog govori da sam dokazao ekg-om (odlazio bi na ekg kad bi osjetio ''napad ekstrasistola'',a to bi značilo i 15-tak u minuti,ali bi se na ekg-u uvijek uhvatila tek koja) i holterom postojanje ekstrasistola i dao mi najmanji beta blokator od 1,25 mg. ja sam dosta skeptičan prema uzimanju tih tableta pošto je vidljivo da je moj problem psihičke prirode.

s druge strane psihijatar mi savjetuje antidepresiv + xanax po potrebi. ja sam mu rekao da mi xanax praktički ni netreba jer se ja zaista ni neosjećam toliko loše ali kad dođu ekstrasistole znam popiti normabel ako to traje više od 2 sata...

što napraviti? piti concor (byolcor) ? ili recimo samo antidepresiv? što će prije pomoći oko ekstrasistola? nadam se da nisam zakomplicirao i da ste razumjeli...
DA SE RADI O MENI DAKLE OSOBNO mišljenje.
Nebih uzimao bisoprolol/Bisobel.
Iako ga već uzimam s još dod. th. ,ali ne za tu indikaciju.
Već poslušao psihijatra dakle AD redovito te Misar pp.

inkspot
06.12.2012., 23:20
Quote:
inkspot kaže:

Quote:
hrvoje.dr kaže:
Nikako se neslažem.

@ hrvoje dr. - Poštovani, koliko vidim, vi ste gastroenterolog, pa elektrofiziologija srca i nije baš Vaša specijalizacija. Uostalom, ovaj forum služi za razmjenu iskustava. No hard feelings. :)

sanja34
07.12.2012., 09:05
@ hrvoje dr. - moram se složiti sa inkspot. naravno da nikome od nas nije drago da pije beta-blokatore, ali ako nikad niste doživjeli taj osjećaj, onda ne znate o čemu govorite. meni je i sa 3.000 VES dnevno bio pravi horor, a mogu tek misliti kako je vama koji imate i po 10.000 i više... i isto sam na kraju završila kod psihijatra, pa su mi dali Seroxat od kojeg mi je samo bilo još gore - mučnine užasne, a preskakanja ostala... jedino mi je Darob uspio smiriti srce, a za nuspojave znam, ali i običan Aspirin ima takve nuspojave da vas jeza uhvati kad čitate, tako da... što se tiče ablacije, i meni su također rekli da se kod nas - mislim na prostore bivše Jugoslavije - to još uvijek nigdje ne radi uspješno.

sanja34
07.12.2012., 09:09
@ Irriducibili: posavjetuj se još jednom sa ljekarima, ali što se ES tiče, iz ličnog iskustva mislim da ti AD tu neće puno pomoći. za Concor ne treba da brineš, to je jedan lagan, a dosta uspješan lijek i praktično ga možeš piti cijeli život bez ikakvih posljedica - osim ako imaš nizak pritisak, onda je malo nezgodno jer on još snižava... ali i to shvati vrlo uslovno, ako ti ljekar odredi pravu dozu, neće biti problema ;)

meritas
07.12.2012., 15:28
@ hrvoje dr. - Poštovani, koliko vidim, vi ste gastroenterolog, pa elektrofiziologija srca i nije baš Vaša specijalizacija. Uostalom, ovaj forum služi za razmjenu iskustava. No hard feelings. :)

A ti si , doktor? Pacijent? Ne kužim odakle se ti kužiš u elektrofiziologiju, zato što imaš ekstrasistoliju?, zato što si razgovarao s kardiologom?

Kakvi su to kardiolozi izvana, u odnosu na što su oni van.

Da ne bude na kraju ode van, naprave elektrofiziologiju, masno naplate, drmne ga moždani udar tijekom procedure, a nakon toga se vraća na kontrolu lokalnim kardiolozima...

Kakve su uopće to paušalne ocjene što se gdje kako radi?

Evo ja hoću da mi naprave ablaciju akcesornog puta, molim te preporuči mi ustanovu i liječnika (te za koje misliš da dobro rade), usput mi napiši broj godišnje učinjenih zahvata, broj i kvalifikaciju komplikacija, onda to usporedi s lokalnim, pa da ja više riješim svoj problem.

TheLudaMaca
07.12.2012., 18:35
Pozdrav
Zanima me koliko cesto je "normalno" preskakanje. Ja imam vec nekolio dana po 2ili 3 puta dnevno

bo dernek
07.12.2012., 23:05
Mislim, srce mi je oduvijek preskakalo ali u zadnju godinu dana počelo je biti stvarno neugodno, sve jači udarci, kad nešto pojedem obvezno preskakanje, kad sam gladan ponekad preskakanje, kad sam nervozan obvezno preskakanje, kad sam smiren ponekad preskakanje, kad sam neispavan obvezno preskakanje itd, svakako me već počela i panika pomalo, pa sam odlučio napraviti pretrage i evo rezultata:

HOLTER EKG

Dana 30.11. izvršeno je kontinuirano ekg snimanje u trajanju 23 sata i 45 minuta.
Ukupno analizirno 78 519 QRS kompleksa.
Temeljni ritam bio je sinusni prosječne frekvencije 58/min, minimalne 35/min u 05:11 sati, a max 154/min u 19:32 sati.
Ektopična aktivnost sastojala se od:
78 pojedinačnih politopnih SVES,
4000 politopnih VES, od čega je 2981 pojedinačnih, 380 parova VES, 109 epizoda bigemnije VES, te 4 salve od 3-4 VES u nizu.
Zabilježeno je 10 asistolnih pauza RR intervala od 1,9 sekundi, a maksimalno 1,97 sekundi u 05:21 sati.
Nije zabilježena signifikantna depresija ST spojnice.

ULTRAZVUK
- Normalni promjeri svih srčanih šupljina, osim blago proširene lijeve klijetke (LVIDd 60 mm; LA 40 mm), korijen aorte promjera 32 mm.
- Normalna debljina stijenki lijeve klijetke (IVSd i LVPW po 10 mm)
- Hipokinetičan intraventrikulski septum
- Uredna sistolička funkcija lijeve klijetke (EF Teich. 58%)
- Parametri transmitralnog utoka su u referentnim rasponima
- Valvule su normalne morfologije, blago pojačanih su odjeka, primjerenih su anterogradnih protoka, kolor doplerom bilježi se TR (Vmax 211 cm/s; PG 17,7 mmHg, PAPs 22,7 mmHg) i MR angiost. +1 te PR u tragu. PvacT 121 ms.
- Ne nalazi se perikardnog izljeva, intrakavitarnih tvorbi niti međukomorskog šantiranja.

ZAKLJUČNO:
Uredna sistolička i dijastolička funkcija lijeve klijetke. Bez porasta tlakova u plućnom krvotoku. Trivijalne regurgitacije na mitralnoj i trikuspidalnoj valvuli. Hipokinetičan intraventrikulski septum.

Th:
Norprexnil 5/5 mg, 1 tableta ujutro
Darob mite a 80 mg, 2x1 tabletu

Kaže doc: "Nemaš nekog razloga za paniku, dobit ćeš terapiju i bit ćeš dobro i još bla bla kao nisi životno ugrožen...Nakon što misec dana piješ Darob dođi na kontrolu - konzultacije, da vidimo kako je".
E, sad virujen doktoru ali mi ovaj Holter :ne zna:(ogromna brojka, u paru, pauze, salve tri za redom...). Jesam li jednom nogom u grobu a drugom na kori od banane ili...:503:?

player_201
16.01.2013., 22:39
Dali ima netko komentar,prijeslog,savjet u vzi mog EKG-a, koji glasi(nemam točan nalaz kod sebe neg cu napisat svojim riječeima): znači prvo sam ležo nekih 5min,a onda je doktor počeo stavljat kleme..xD, počelo snimanje i doktor kaže:" Imaš ekstra sistolu, jednom ti je preskočilo".

hrvoje dr.
17.01.2013., 19:32
Dali ima netko komentar,prijeslog,savjet u vzi mog EKG-a, koji glasi(nemam točan nalaz kod sebe neg cu napisat svojim riječeima): znači prvo sam ležo nekih 5min,a onda je doktor počeo stavljat kleme..xD, počelo snimanje i doktor kaže:" Imaš ekstra sistolu, jednom ti je preskočilo".
Prepisati nalaz,iako sumljam da se radi o nečem relevantnom,uz NAPOMENU da nema točnog nalaza.

player_201
18.01.2013., 23:37
Prepisati nalaz,iako sumljam da se radi o nečem relevantnom,uz NAPOMENU da nema točnog nalaza.

Ok, hvala.
Ne mogu ga tu prepisat jer su ti svi papiri ostali kod doktora, ako si mislio na to.

Picek25
20.01.2013., 16:40
Evo da vam se ja javim.Ja već 20g živim s aritmijom.Prije 13 godina su mi otkrili ekstrasistou i takihardiju.Od kad sam 2004 godine na internoj kardiologiji stanje mi je sve bolje i bolje.Od 2005. pijem Rytmonorm 2x 300mg i Atenolol 14,5mg svaki dan.Kad sam bila na pedijatriji nalazi su mi svake godine bili loši i tadašnja lječnica mi je svakegodine davala nove tablete.Doktorica mi je strogo zabranila trčanje,skakanje opčenito fizičku aktivnost,a kad sam kod interniste radila ergometriju nalaz je pokazal da mi srce bolje radi kod fizičke aktivnosti nego u mirovanju.Sutra idem po holter a 31.01. idem internisti na pregled.Ja živim normalno kao i svi ostali ljudi jer sam JA JAČA OD SVOJE BOLESTI!!!!

hrvoje dr.
21.01.2013., 15:53
Evo da vam se ja javim.Ja već 20g živim s aritmijom.Prije 13 godina su mi otkrili ekstrasistou i takihardiju.Od kad sam 2004 godine na internoj kardiologiji stanje mi je sve bolje i bolje.Od 2005. pijem Rytmonorm 2x 300mg i Atenolol 14,5mg svaki dan.Kad sam bila na pedijatriji nalazi su mi svake godine bili loši i tadašnja lječnica mi je svakegodine davala nove tablete.Doktorica mi je strogo zabranila trčanje,skakanje opčenito fizičku aktivnost,a kad sam kod interniste radila ergometriju nalaz je pokazal da mi srce bolje radi kod fizičke aktivnosti nego u mirovanju.Sutra idem po holter a 31.01. idem internisti na pregled.Ja živim normalno kao i svi ostali ljudi jer sam JA JAČA OD SVOJE BOLESTI!!!!
Koja vam je točna dijagnoza?

Picek25
26.01.2013., 21:10
Koja vam je točna dijagnoza?
Imam tri dijagnoze tahikardija,ekstrasistola i aritmija.Imam i Nonov sindrom za koji ja neznam što je.

adry87
28.01.2013., 15:51
Pozdrav i molim za pomoć..U 34 sam tjednu trudnoće zadnjih dva mjeseca pojavili su se problemi sa tahikardijama svakodnevnim te ubrzanim pulsom u stanju mirovanja a prije mjesec dana pojavile su se i ekstrasistole.Inače se već 10 godina borim sa paničnim poremećajem i pijem AD te Xanax..Zbog svih ovih problema bila sam i hospitalizirana na odjelu kardologije kako bi napravili sve potrebne pretrage. MR plućna angiografija je rađena i nalaz je uredan, UTZ srca apsolutno u redu reče doktor sportsko srce, Holter ekg zabilježio 4 VES od toga jedan u paru i 25 SVES. Ok ja sam u totalnoj paranoji iako je to sve u redu povrdilo više kardiologa ali ta preskakanja me ubijaju u pojam i što je najgore prije dva dana mi se prvi put dogodilo da osjećam da mi je srce zatreperilo znači u 3 sekunde je bilo sigurno 10 otkucaja...Da vam ne kažem da sam od tada van sebe.je li to šta opasno? terapija concor 2,5mg...Hvala unaprijed

limacica
31.01.2013., 00:07
Drage djevojke, zene, majke, kraljice:-)… a i momci…

Slucajno sam na webu bio u potrazi za jednom informacijom o VES-ovima i naisao na ovaj forum. Nakon sto sam procitao dobar dio postova, odlucio sam vas malo utjesiti. Naime, vecina vas koji imate problema sa VES-ovima ne trebate se nista bojati jer dok su god na psihickoj bazi, bezopasne su, jedino kaj vam psihicki strah smanjuje kvalitetu zivota, ali tome je uzrok hipohondrija, anksioznost i depresija i to treba lijeciti, a za srce se ne trebate bojati.
S 27 godina sam imao zatajenje srca, transplantacija izgledna, srce osteceno kao da sam imao 10 infarkata, doslovce unisteno i mogu vam posvjedociti da su tada simptomi malo drugaciji. Hocu reci da su simptomi uvijek drugaciji kada je u pitanju bilo sto fizicke prirode vezano bas za samo srce. Simptomi nisu pojedinacni, vec dolaze u skupini. Obicno se ne moze disati, ne boli u prsima, vec u ramenima i u abdomenu, a da ne kazem da ti je zlo ko nikada u zivotu. Kada se uzrok preskakanja nalazi u samom srcu, tad obicno dok traje preskakanje osjecate pritisak u abdomenu, kao da vas netko sakom stisce u trbuh. Anyway, rekose meni tada na Rebru da sam vjerojatno gotov, da je srce kaput, da ce mozda trebat transplantacija, e pazi sad, da sam bio hipohondar, tada bi se vjerojatno srusio u nesvjest i vise se nikada ne bi pridigao. Medjutim, ja to tada prihvatim stoicki, sto je, tu je kazem ja, it's better to burne out than fade away…. Bilo mi je samo nevjerojatno da prije toga nikada nisam osjecao ama bas nikakve tegobe, bio sam zdrav ko dren i onda se jedno jutro probudio i nisam mogao disati i osjeco se kao da se raspadam! Da covjek ne povjeruje!
Ono sto sada slijedi je jos nevjerojatnije! Lezim ja tako na Rebru, nakljukase oni mene lijekovima da vide sto ce biti. Lezim ja, lezim i kad ono, pocnem se oporavljati, svakim danom mi je bilo sve bolje i bolje. Proslo su otad cetiri godine i ja se (Bogu hvala) skroz oporavio. Jest da i dalje moram piti saku lijekova, ali da ih ne pijem sada ne bi bio siguran da se to uopce dogodilo. Hocu reci, sto god da ti se u zivotu sa zdravljem dogodi, od svega se mozes oporaviti, samo treba imati srece i naravno pozitivnog duha, jer depresijom se nista ne moze rijesiti! Anyway, ne misli vise na to svoje preskakanje srca, vec zgrabi taj dan, tvoj je, uzivaj u njemu i nemoj ga potratiti u strahu i panici. Nebo je jos uvijek plavo, a cvijece jos uvijek mirisi. More je slano, a nevina i iskrena ljubav je najbolje sto se covjeku moze dogoditi!

Zivjeli!
Svaka cast....
da bar moguja ovako..... a ja svaki minut u strahu od smrti

limacica
31.01.2013., 00:18
Dati na graničan,pa i skoro bezazlen nalaz /nema preciznih anamnestičkih podataka/ nalaz ozbiljan antiartmik Darob mite-proaritmički učinak- torsades de pointes, /produljenje QT intevala i sl..

pozdravvvvv...
ovako...meni se unazad 2 godine digadjaju cuda,,,,da pocnem....krenulo je sve od jednog ljetnog vruceg dana kada sam se vracala sa posla. Krenula sam na bus koji mi je otisao pred nosom pa sam pomislila taman cu se prosetat do samoga zavoja pred kucom me obuzeo cudan osjecaj i strah da sam blizu smrti,zacrnilo mi se pred ocima i jedva sam dosla.....ruke su mi se tresle,nervoza,adrenalin samo da me niko ne vidi....uzasss nakon toga problemi...mucnina,bolovi u cijelom tijelu,misicima,glavobolja,zgaravica,sluzava stolica pracena grcevima,,,,ma svasta ,,,uzasss,,,,napravila sam hrpu pretraga:mr glave , uzv abdomena , ct abdomena , kolonoskopija,kks,urinokultura,uzv srca,par ekg-a,slikanje kraljeznice,vratne slivove gdje mi je jedan nesto uzi ali prohodan,i sve u redu,,,,,a ja svaki minut strjepim kada cu umrjet,preskakuje mi srce tj.jace lupa i onda taj jaci udarac lupi i zagusi me u vratu na par sekundi i cijelo vrijeme osjecam taj adrenalin....strah me je da ce mi srce stat da cu dobit infarkt,,,uzas zeljela bih vase misljenje i iskustva,,,dali je ikoimao nesto slicno,,,,,uplasena sam jako,,,,,

hrvoje dr.
31.01.2013., 08:43
Imam tri dijagnoze tahikardija,ekstrasistola i aritmija.Imam i Nonov sindrom za koji ja neznam što je.
Ništa od toga nije dijagnoza.
Dijagnoze su recimo FA,VT,VF,SVT i sl.
I tko je i na osnovu čega dijagnosticirao Noonan sy. tj. gdje se pratitte?

Pozdrav i molim za pomoć..U 34 sam tjednu trudnoće zadnjih dva mjeseca pojavili su se problemi sa tahikardijama svakodnevnim te ubrzanim pulsom u stanju mirovanja a prije mjesec dana pojavile su se i ekstrasistole.Inače se već 10 godina borim sa paničnim poremećajem i pijem AD te Xanax..Zbog svih ovih problema bila sam i hospitalizirana na odjelu kardologije kako bi napravili sve potrebne pretrage. MR plućna angiografija je rađena i nalaz je uredan, UTZ srca apsolutno u redu reče doktor sportsko srce, Holter ekg zabilježio 4 VES od toga jedan u paru i 25 SVES. Ok ja sam u totalnoj paranoji iako je to sve u redu povrdilo više kardiologa ali ta preskakanja me ubijaju u pojam i što je najgore prije dva dana mi se prvi put dogodilo da osjećam da mi je srce zatreperilo znači u 3 sekunde je bilo sigurno 10 otkucaja...Da vam ne kažem da sam od tada van sebe.je li to šta opasno? terapija concor 2,5mg...Hvala unaprijed
Užasno me zanima tko vas je poslao na MRI angiografiju pluća i pod kojom radnom dg.?
Po meni neradi se o nečemu opasnom,ali obzirom da ste trudni napomenite to svom ginekologu.

sarajka01
31.01.2013., 12:37
Svaka cast....
da bar moguja ovako..... a ja svaki minut u strahu od smrti

Nemam riječi, zaista, svaka mu čast.. Mislim da je pozitiva ono što je najbitnije i čak ono što najviše pomogne u izlječenju. Depresija samo odmaže, ali džaba, dok nisam okusila anksioznost, ismijavala sam se tome.

limacica
31.01.2013., 15:56
pozdravvvvv...
ovako...meni se unazad 2 godine digadjaju cuda,,,,da pocnem....krenulo je sve od jednog ljetnog vruceg dana kada sam se vracala sa posla. Krenula sam na bus koji mi je otisao pred nosom pa sam pomislila taman cu se prosetat do samoga zavoja pred kucom me obuzeo cudan osjecaj i strah da sam blizu smrti,zacrnilo mi se pred ocima i jedva sam dosla.....ruke su mi se tresle,nervoza,adrenalin samo da me niko ne vidi....uzasss nakon toga problemi...mucnina,bolovi u cijelom tijelu,misicima,glavobolja,zgaravica,sluzava stolica pracena grcevima,,,,ma svasta ,,,uzasss,,,,napravila sam hrpu pretraga:mr glave , uzv abdomena , ct abdomena , kolonoskopija,kks,urinokultura,uzv srca,par ekg-a,slikanje kraljeznice,vratne slivove gdje mi je jedan nesto uzi ali prohodan,i sve u redu,,,,,a ja svaki minut strjepim kada cu umrjet,preskakuje mi srce tj.jace lupa i onda taj jaci udarac lupi i zagusi me u vratu na par sekundi i cijelo vrijeme osjecam taj adrenalin....strah me je da ce mi srce stat da cu dobit infarkt,,,uzas zeljela bih vase misljenje i iskustva,,,dali je ikoimao nesto slicno,,,,,uplasena sam jako,,,,,
Netko mozda neki savjet ....... Bilo tko????? Dr??

VragJeUOvojZeni
01.02.2013., 15:50
Meni se ovo ljeto dogadjalo to preskakanje srca.Pa me jednog vruceg dana steglo u prsima ,a onda mi se broj otkucaja popeo u trenu na 180 u minuti ,a ja sva problijedila i sjela na klupu gdje nije dolazilo suncevo svjetlo.Imala san osjecaj da bih odmah dozivila infarkt da san izasla na sunce.Znojila san se ,tesko disala ,osjecala zmarce u rukama(navala adrenalina).
Dosla Hitna po mene i napravili mi EKG-nalazi su bili normalni.
Pitali su me koliko kave pijem.Kad san im rekla da pijem po 6-7 salica dnevno ,rekli su mi da smanjim ili skroz bacim kavu.
Tako san nakon tog dogadjaja imala jos 2-3 puta napade tahikardije ,ali ne tako intenzivno kao prvi put.Pitala san lijecnika i za to preskakanje srca.On mi je rekao da to moze biti od nervoze i stresa ,a kako su mi nalazi EKG bili dobri -rekao mi je da se ne bojim ,vec da promijenim navike.To san i tako bila prisiljena uciniti ,zbog drugih problema sa zdravljem.

neurica
01.02.2013., 16:48
pozdravvvvv...

S obzirom da ste napravili sve nalaze koji su u konačnici normalni, nabolje bi bilo potražiti pomoć psihijatra ili psihologa.
Puno sreće

Picek25
02.02.2013., 18:49
Ništa od toga nije dijagnoza.
Dijagnoze su recimo FA,VT,VF,SVT i sl.
I tko je i na osnovu čega dijagnosticirao Noonan sy. tj. gdje se pratitte?

Užasno me zanima tko vas je poslao na MRI angiografiju pluća i pod kojom radnom dg.?
Po meni neradi se o nečemu opasnom,ali obzirom da ste trudni napomenite to svom ginekologu.

Kaj ja znam,u papirima ima puno toga.Već sam 20. god vjerna bolnici Sestre Milosrdnice u Zagrebu.Niti jedna druga bolnica me neće vidjeti za nijednu bolest.Noonov syndrom su mi našli nakon mnogobrojnih ispitivanja i rađenja raznih testova jer sam niskog rasta

SuperCow
04.02.2013., 10:01
Jučer nakon ručka mi je počelo srce preskakati i nije se smirilo do navečer. Popila sam Helex 0.25 pa se malo smirilo, uvijek se uplašim kad počne preskakati pa mi puls podivlja i bude mi još gore.
Prije spavanja sam imala užasan osjećaj u želucu iako nisam puno jela, tj. nakon ručka samo neke grickalice slane i malo čokolade. Ali osjećaj je bio kao da ne mogu dovoljno udahnuti jer mi nešto u želucu smeta, kao da sam pojela 10kg hrane :ne zna:
Danas ne preskače ali na momente mi počne jako lupati i to traje pol minute otprilike i onda se smiri. Međutim hvata me panika i jako sam nervozna i živčana, imam ispite a cijelo vrijeme razmišljam o srcu.
Trebam li se zabrinuti? Jer jedno je kad mi dva puta dnevno preskoči, ali jučer je baš cijeli dan, svakih nekoliko minuta, i to uvijek kad udahnem zrak.

Nalaz holtera iz 2009.: Tijekom praćenja 24-satnog EKG zapisa osnovni ritam:max.frekv. 171/min i min., u snu 53/min.
remećen je s 1 VES i 216 epizoda sinusne tahikardije.
FRK: 100-171/MIN, 2 od njih FRK:100-101/MIN u snu, ostale u budnom stanju, drugih poremećaja ritma i provođenja kao niti signifikantne promjene ST-spojnice i T-vala nisu registrirani.
Nema SVE ili SVT epizoda.
To je zadnji opsežniji nalaz, poslije toga sao ekg koji je uredan, sinusna tahikardija.

adry87
04.02.2013., 16:08

Kardiolog u bolnici zbog sumnje na plućnu emboliju jer su bili povišeni D dimeri koji su ionako povišeni u trudnoći i simptoma poput zaduhe i lupanja srca pa eto da se utvrdi da nije to..Prošla sam od tada još dva ultrazvuka srca i ponašam se ko hipohondar što i jesam :) i sve je u redu ali mene iz takta ne izbacuje tahikardije nego to preskakanje srca eto...

To što su svakodnevna iako je sto puta rečeno da su nebitna na zdravom srcu ali kad se dogodi par preskoka za redom nikako me ne ostavlja ravnodušnom..i svaki dan mi je fokus srce i samo srce..

hrvoje dr.
09.02.2013., 10:27
Jučer nakon ručka mi je počelo srce preskakati i nije se smirilo do navečer. Popila sam Helex 0.25 pa se malo smirilo, uvijek se uplašim kad počne preskakati pa mi puls podivlja i bude mi još gore.
Prije spavanja sam imala užasan osjećaj u želucu iako nisam puno jela, tj. nakon ručka samo neke grickalice slane i malo čokolade. Ali osjećaj je bio kao da ne mogu dovoljno udahnuti jer mi nešto u želucu smeta, kao da sam pojela 10kg hrane :ne zna:
Danas ne preskače ali na momente mi počne jako lupati i to traje pol minute otprilike i onda se smiri. Međutim hvata me panika i jako sam nervozna i živčana, imam ispite a cijelo vrijeme razmišljam o srcu.
Trebam li se zabrinuti? Jer jedno je kad mi dva puta dnevno preskoči, ali jučer je baš cijeli dan, svakih nekoliko minuta, i to uvijek kad udahnem zrak.

Nalaz holtera iz 2009.: Tijekom praćenja 24-satnog EKG zapisa osnovni ritam:max.frekv. 171/min i min., u snu 53/min.
remećen je s 1 VES i 216 epizoda sinusne tahikardije.
FRK: 100-171/MIN, 2 od njih FRK:100-101/MIN u snu, ostale u budnom stanju, drugih poremećaja ritma i provođenja kao niti signifikantne promjene ST-spojnice i T-vala nisu registrirani.
Nema SVE ili SVT epizoda.
To je zadnji opsežniji nalaz, poslije toga sao ekg koji je uredan, sinusna tahikardija.
Holter je uredan.

Kardiolog u bolnici zbog sumnje na plućnu emboliju jer su bili povišeni D dimeri koji su ionako povišeni u trudnoći i simptoma poput zaduhe i lupanja srca pa eto da se utvrdi da nije to..Prošla sam od tada još dva ultrazvuka srca i ponašam se ko hipohondar što i jesam :) i sve je u redu ali mene iz takta ne izbacuje tahikardije nego to preskakanje srca eto...

To što su svakodnevna iako je sto puta rečeno da su nebitna na zdravom srcu ali kad se dogodi par preskoka za redom nikako me ne ostavlja ravnodušnom..i svaki dan mi je fokus srce i samo srce..
Po meni nema razloga za paniku,no napomenite ginekologu za stanje na kontroli.

Picek25
16.02.2013., 21:41
Bila sam prošli tjedan kod kardiologa na kontroli!!!Nalazi su u skladu s mojim dijagnozama.Kontrola za godinu dana s novim holterom,UVZ i hormonima štitnjače!!!Najviše preskakanja sam imala tokom radnog dana što je sasvim normalno jer imam teški fizički posao. :lol:

milan1983
26.02.2013., 13:07
@ hrvoje dr. - moram se složiti sa inkspot. naravno da nikome od nas nije drago da pije beta-blokatore, ali ako nikad niste doživjeli taj osjećaj, onda ne znate o čemu govorite. meni je i sa 3.000 VES dnevno bio pravi horor, a mogu tek misliti kako je vama koji imate i po 10.000 i više... i isto sam na kraju završila kod psihijatra, pa su mi dali Seroxat od kojeg mi je samo bilo još gore - mučnine užasne, a preskakanja ostala... jedino mi je Darob uspio smiriti srce, a za nuspojave znam, ali i običan Aspirin ima takve nuspojave da vas jeza uhvati kad čitate, tako da... što se tiče ablacije, i meni su također rekli da se kod nas - mislim na prostore bivše Jugoslavije - to još uvijek nigdje ne radi uspješno.

JA SAM ODRADIO ELEKTROFIZIOLOSKA ISPITIVANJA SRCA I ABLACIJU al mi je nisu izveli uspjesno. Poslije intervencije imao sam na holteru vise VES nego ranije. Najvjerovtnije cu opet morati na intervenciju.
Mislim da se ne treba plasiti

El Gato Félix
26.02.2013., 17:30
HandallBIH, Vaš post premješten je na temu Bol, pritisak, probadanje u prsima / prsnom košu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=43816863#post43816863).

Molim Vas da ne ponavljate jedno te isti upit na više tema i da pričekate odgovor. Vrlo vjerojatno će Vam netko odgovoriti, ali do odgovora može proći tjedan pa i više dana. Budite strpljivi!

faktopedija
16.03.2013., 14:02
ovako imam manji prolaps mitralnog zalistka za koji internista kaže ništa opasno na holteru očitane rijetke ves i sves,a meni srce preskače kao ludo svaki dan bar 500-600 puta koje osjetim pijem concor 1,25 ali mi ništa ne pomaže...trebam li se brinuti?

sarajka01
17.03.2013., 19:08
Šta osjetite kada vam preskače srce?
U zadnjih par dana toliko mi se srce "gica" (ne znam naći adekvatnu riječ), odjednom isto kao da naglo zaigra, nešto i onda prestane..I to mi na neki način zaustavi dah i jako me uplaši..A nekad me jako lupi iz čista mira :/ No ovo gicanje je baš specifično, ne znam od čega se to dešava :(
Za 10tak dana idem kod interniste ali već sam zabrinuta :( Previše dugo ja ovo samo trpim a ne znam od čega je..

body halleck
17.03.2013., 20:07
Šta osjetite kada vam preskače srce?
U zadnjih par dana toliko mi se srce "gica" (ne znam naći adekvatnu riječ), odjednom isto kao da naglo zaigra, nešto i onda prestane..I to mi na neki način zaustavi dah i jako me uplaši..A nekad me jako lupi iz čista mira :/ No ovo gicanje je baš specifično, ne znam od čega se to dešava :(
Za 10tak dana idem kod interniste ali već sam zabrinuta :( Previše dugo ja ovo samo trpim a ne znam od čega je..

Mogu samo nagađati, pa je jedno od tih nagađanja kako neki "pobunjenički" centar u tvom srcu nakratko preuzme kontrolu nad automatskim radom srca pa ritam (tj.otkucaji) postane nepravilan&ubrzan. Onda "glavni&dobri" centar za automatski rad srca odluči kako je dosta te "pobune" i "lupi šakom o stol" i preuzme ponovo kontrolu nad radom tvog srca što ti osjetiš kao da te "jako lupi" i možda na neki način "zaustavi dah" i onda opet sve bude u redu. Neugodan je osjećaj, to vjerujem.
Internist će na osnovu tegoba vjerojatno (među ostalim) preporučiti i holterEKG (24h ćeš nositi "napravu" veličine kutije cigareta na sebi koja će snimati rad tvog srca) i na osnovu tog nalaza će mnoge stvari biti jasnije.
A, kad budeš nosila holter, onda kad te uhvati to tvoje "gicanje" i "lupanje" srca, zapiši na papir vrijeme i što si točno osjetila-taj podatak može biti koristan u tumačenju tvog nalaza.(vjerojatno ćeš dobiti i upute što ćeš točno bilježiti tijekom snimanja)
Velika je vjerojatnost kako se radi o nečem neugodnom, ali dobroćudnom :mig:

sarajka01
17.03.2013., 20:42
Problem je što sam ja već uradila holter ekg, i osim blago ubrzanog sinusnog ritma, sve je bilo uredu hB. Kada sam to radila nijednom mi se nije desilo ovo što mi se dešava u zadnjih par dana, tj. dešavalo se i tada prije par mjeseci ali baš u periodu kad sam nosila holter nije. Radila sam i UZV srca i nalaz je prolaps mitralnog zaliska. Ali ono što ne mogu da shvatim je da imam ovako dugo ove izražene tegobe, a doktori ništa :( Ne da je neugodno nego užasno :(

body halleck
17.03.2013., 20:56
Liječnik mora imati objektivnu potvrdu subjektivnih tegoba kako bi mogao preporučiti adekvatnu terapiju.
Vrlo često se u više navrata mora nositi holter kako bi se "uhvatio" poremećaj srčanog ritma.
Od koristi liječniku su i podaci u kojim točno okolnostima dolazi do tegoba (npr. glad, stres,jaka emocionalna reakcija, strah, tuga, nekakve tablete, kava, cigarete...)
A, podatak kako je prethodno učinjeni holter bio uredan, dodatno upućuje kako je velika vjerojatnost,da se radi o neugodnom, ali ipak dobroćudnom poremećaju

JayGee
17.03.2013., 21:09
@ limacica

najvjerojatnije si imala panični napad. na pdf psihokauč možeš razmijeniti iskustva.