PDA

View Full Version : Jupiter - natalni i tranzitni

tessaa
27.04.2008., 16:59
Kako je Jupiter jedna jaako dobra planeta :), zašto da ne kažemo koju i o njoj? Razglabali smo o Saturnu, Uranu i Plutonu - uglavnom "lošim" planetama (iako znamo da ni jedna planeta sama po sebi nije loša, ali ipak su tradicionalno - malefik!)
Jupiter: planeta rasta, razvoja, tamo gdje se nađe donosi sreću...

Inače, meni se nalazi (natalno) u Vagi, u 7. kući (eh, bila bih dobra pravnica ili političarka :eek:), pozitivno aspektiran s Mjesecom. Drugih aspekata nema.
U tranzitu (a sad je na oko 21-22 stupnja Jarca), upravo stiže u egzaktnu konjukciju s natalnom Venerom (koja je inače u natalu u 12.kući :( ), a nakon toga stiže u egzaktni trigon s natalnim Mjesecom (u 3.kući) i natalnim Plutonom (u 7.kući)...
Inače, napomena: Jupiter se od 10.5 do 8.9. kreće retrogradno, te kao takav je skoro 15 dana u egzaktnoj konjukciji s natalnom Venerom, te ponovno u istoj poziciji početkom prosinca (kad mi je i rođendan! :mig:)
A u siječnju 2009. mi dolazi u trigon s natalnim Jupiterom i natalnim Uranom u 7.kući...

Bit će veselo :lol::lol:

Saradonija
27.04.2008., 17:32
Ja Jupitera ovaj čas nemogu vidjet naštampanog. Kvadrira mi natalnu opoziciju Sunce/Pluton. Bljak.
Al bar je u 3.k. pa pišem pomalo :kava: iako ni to nije nešto jer je u Jarcu znaku pada...pišem i bacam napisano...

Suspirium
27.04.2008., 19:11
Ljudi imaju dosta zabluda oko Jupitera.

Pogrešno je uvjerenje da on uvijek i isključivo daje pozitivan utjecaj. Pogledajte natale osoba koje su umrle i naći ćete sigurno trigon Jupitera sa nekom jakom planetom.

Zašto ?

8 polje je smrt a po nekoj logici 9 polje je ono što je iza smrti. Tu su Strijelac i Jupiter i ukazuju na putovanje. Dakle Jupiter paralelno sa Neptunom kao srodnom donekle planetom upravlja našim životom iza smrti a prije sljedeće inkarnacije.

ray ban
27.04.2008., 19:20
meni jupiter tranzitira asc i radi trigon sa suncem,ali ga nešto slabo osjećam,vjerovatno jer mi saturn tranzitira sunce,pa mi taj saturn prevladava :(
i još pluton tranzitira asc.

inače,jupiter mi je u natalnoj u blizancima(tu je u izgonu),i iako imam trigone sa venerom,merkurom,marsom i mjesecom,ništa od toga ne osjećam,jer je slab.

ray ban
27.04.2008., 19:25

Pogrešno je uvjerenje da on uvijek i isključivo daje pozitivan utjecaj. Pogledajte natale osoba koje su umrle i naći ćete sigurno trigon Jupitera sa nekom jakom planetom.

Suspirium,misliš ti ljudi su imali trigon jupitera sa jakom planetom tranzitno kada su umrli?
jer ako je samo aspekt u natalnoj,svi moramo kad tad umrijeti(pa čak i oni koji imaju jupiter u trigonu s nekom planetom). :confused:

ray ban
27.04.2008., 19:26

Zašto ?

8 polje je smrt a po nekoj logici 9 polje je ono što je iza smrti. Tu su Strijelac i Jupiter i ukazuju na putovanje. Dakle Jupiter paralelno sa Neptunom kao srodnom donekle planetom upravlja našim životom iza smrti a prije sljedeće inkarnacije.

Suspirium,to je tvoj zaključak ili si to negdje pročitao?

Suspirium
27.04.2008., 19:30
to je spoznaja do koje sam ja došao što se tiče simbolike 9 polja.

a ovo za negativno djelovanje jupitera kad su u pitanju smrti je dosta poznata stvar. samo problem je što ljudi forsiraju modernu astrologiju odriču se arapske i tradicionalne koja je najpreciznija u predikcijama.

Saradonija
28.04.2008., 12:50

Zašto ?

Primjetila sam da je prilikom smrti često tranzitni Jupiter napravio neki aspekt na natalno Sunce. Posljednja pomast?

Fish 1968
28.04.2008., 13:05
Primjetila sam da je prilikom smrti često tranzitni Jupiter napravio neki aspekt na natalno Sunce. Posljednja pomast?
Lijepo je s tim aspektom završiti život. :) Jer ako je i napravila greške osoba uči iz njih i na "budućnost gleda s povjerenjem" jer odnosi s sobom visoke principe.

Saradonija
28.04.2008., 14:37
Lijepo je s tim aspektom završiti život. :) Jer ako je i napravila greške osoba uči iz njih i na "budućnost gleda s povjerenjem" jer odnosi s sobom visoke principe.

Jest, lijepo je. Jupiterov tranzit u tim trenucima označava jačanje vjere, prisustvo svećenika, primanje nekog znanja, 'ugodnu smrt'....

Drakulj
28.04.2008., 22:50
Mene zapravo zanima kako se tumači situacija kad se Jupiter i Saturn nađu u istoj kući? Znam da ovisi u kojim su znakovima, jesu li u padu itd., koje aspekte rade.
Meni su oba u 8. kući i u literaturi sam našla da bi tu trebali opisivati način smrti osobe, ali i neka druga pitanja (tipa nasljedstvo). Međutim, to se bitno razlikuje kod ova dva planeta. Jupiter je u Lavu, Saturn u Djevici, vladar 8. kuće je Sunce. I sad, utjecaj kojega će prevladati? Jupiter u 8. kući je dobar za nasljedstva, Saturn kaže - ništa od toga itd. :D

Saradonija
29.04.2008., 07:09
Mene zapravo zanima kako se tumači situacija kad se Jupiter i Saturn nađu u istoj kući? Znam da ovisi u kojim su znakovima, jesu li u padu itd., koje aspekte rade.
Meni su oba u 8. kući i u literaturi sam našla da bi tu trebali opisivati način smrti osobe, ali i neka druga pitanja (tipa nasljedstvo). Međutim, to se bitno razlikuje kod ova dva planeta. Jupiter je u Lavu, Saturn u Djevici, vladar 8. kuće je Sunce. I sad, utjecaj kojega će prevladati? Jupiter u 8. kući je dobar za nasljedstva, Saturn kaže - ništa od toga itd. :D

Da li je jače postavljen Jupiter ili Saturn reći će njihov položaj u znaku i aspekti. Jupiter u Lavu je u znaku svog tripliciteta (Lav je vatreni znak kao i znak Strijelca gdje Ju vlada), Saturn je također u Djevici znaku svog tripliciteta. Dakle po položaju u znaku su oboje dobro postavljeni. Zato su važni u tvom slučaju aspekti. Tko je bolje aspektiran?
Nadalje, važni su njihovi vladari. Jupiter je u Lavu, njegov vladar je Sunce - kako je položeno i aspektirano? Saturn je u Djevici pa pogledaj kakvo je stanje njegovog vladara Merkura.
To što je Saturn u 8. skup sa Jupiterom ne govori o tome - ništa od nasljedstva, govori o tome da nasljedstvo dolazi pod stare dane, što se tiče smrti prisustvo Saturna u 8. generalno označava dugovječnost ili 'smrt u starijoj dobi' (Saturn).
Dakle da bi znala prevladava li u tvojoj 8.k. Jupiter ili Saturn pogledaj koji je bolje aspektiran, i da li su bolje postavljeni Sunce ili Merkur - njihovi vladari.

Suspirium
29.04.2008., 08:10
Saradonija ti je odlično opisala.

Ja samo želim dodati tome da prvo djeluje planeta najbliža vrhu polju, ako je JU u Lavu, tada kao vladara gledaš sunce, no progresijom samog horoskopa vrh 8 će doći i na Djevicu i na taj Saturn. Tako da moraš uzeti kao vladare i Sunce i Merkur i vidjeti koje oni aspekte pravi kao i koje aspekte prave JU i SA. Zaista komplicirano u tvom slučaju jer ima tako puno toga. No malo po malo sve se to da srediti.

Drakulj
29.04.2008., 13:00
Hvala ekipa.
Malo proučavam tu situaciju. Dosta je teško za procijeniti. Jupiter ima bolje aspekte ali ih ima manje nego Saturn, čiji aspekti nisu povoljni. Sunce kao vladar Jupitera u Lavu je dosta dobro aspektirano (u Blizancima), Merkur (koji je vladar Saturna) također, iako se nalazi u Raku. I Sunce i Merkur su u 7. kući.
Ima dosta toga, kao što je rekao Suspirium.

blanka m
07.05.2008., 09:02
Ja imam zanimljivu situaciju sa Jupiterom i Saturnom u istoj kući. Oba su u 6. kući i to u konjunkciji, ali je jupiter u Djevici, a Saturn u Vagi. Već duže vrijeme pokušavam razjasniti samoj sebi tu 6. kuću, ali nikako ne uspijevam. Vladar Saturna je Venera koja je isto u 6. kući i u Djevici, pa je tu u padu, a od aspekata radi jedino trigon s Mjesecom u Jarcu kojeg je vladar opet taj Saturn iz 6. kuće. Vladar Jupitera je Merkur koji je u 8. kući u Škorpionu, a od značajnijih aspekata ima konjunjkciju s Marsom (dominantna planeta i vladar karte) i Uranom. I Saturn i Jupiter imaju skladne aspekte.
Čitala sam da Venera i Jupiter u 6. kući daju dobro zdravlje i radnu svakodnevicu, a Saturn to naravno sputava. Sa zdravljem nisam imala problema, a na poslu mi je odlično. Radim u odvjetničkom uredu (odvjetnički vježbenik), koji je prekrasno uređen, ljudi su super i posao je unutar radnog vremena pa bi s obzirom na navedeno mogla reći da više osjećam utjecaj Venere i Jupitera u 6. kući iako su u padu, a Saturn je egzaltiran.
Jel može jedan astrološki osvrt na izneseno?:mig::mig: bila bi zahvalna :top:

Asteri
13.05.2008., 22:58
Blanka, Saturn nije uvek strašan u 6. polju, tj. uopšte nije tako strašan kao što ga često doživljavamo. On može dati neprijatne lekcije, ali uglavnom ti daje "krst koji možeš poneti". Ljudi sa Saturnom u 6. su najčešće veoma odgovorni i ne pada im teško ni težak rad ni disciplina (neki bi rekli da je to samo po sebi kazna:rofl:).

Nije zgoreg povesti računa o ovoj konjukciji prilikom prolaska tranzitnog Saturna (sve osim trigona), tranzitnog Marsa (kvadrat, konjukcija) i povesti računa o bubrezima (i okolini) ako je Venera tu negde ili loše aspektovana.

Da se vratim na temu...

Jupiter je daleko od toga da uvek nosi samo dobro. Ukoliko nema izazovnih aspekata (a pri tom ima sekstile i/ili trigone) Jupiter je siguran put u bolest, gojaznost, lenjost, depresiju... Jako je nezgodan kad se utrefi u nekom tranzitnom apsektu sa Venerom , pogotovo ako sa treće strane deluje neki malefik.

Kada je "predobro" aspektovan, u zavisnosti od polja gde se nalazi može potencirati narcizam, lažno samopouzdanje, pozerstvo, gramzivost...

Ja ga najviše volim u onim čuvenim "sportskim", "lošim" aspektima sa Marsom. Čini mi se da ga se tako najbolje može iskoristiti. Mora nešto da ga pokrene da bi se potencijal Jupitera realizovao.

ray ban
13.05.2008., 23:29
Ja ga najviše volim u onim čuvenim "sportskim", "lošim" aspektima sa Marsom. Čini mi se da ga se tako najbolje može iskoristiti. Mora nešto da ga pokrene da bi se potencijal Jupitera realizovao.

nije ti to dobar aspekt.
moj brat ima jupiter u kvadratu sa marsom,i još odmalena je išao na neke operacije(auto ga 3 puta udarilo),slijepo crijevo.
pa mu se te operacije iskompliciraju,pa mora ići ponovo...
prestrašno nešto :(

onda sam ja kasnije saznala da je taj aspekt pokazatelj lomova kostiju,operacija...

ray ban
13.05.2008., 23:47
Jupiter je daleko od toga da uvek nosi samo dobro. Ukoliko nema izazovnih aspekata (a pri tom ima sekstile i/ili trigone) Jupiter je siguran put u bolest, gojaznost, lenjost, depresiju... Jako je nezgodan kad se utrefi u nekom tranzitnom apsektu sa Venerom , pogotovo ako sa treće strane deluje neki malefik.

Kada je "predobro" aspektovan, u zavisnosti od polja gde se nalazi može potencirati narcizam, lažno samopouzdanje, pozerstvo, gramzivost...

ne znam,ja imam 4 trigona sa jupiterom, jupiter mi nema neharmoničnih aspekata,i sretna sam zbog toga.

za ovo da je predobro aspektiran isto ne bih rekla da donosi narcizam,lažno samopouzdanje,pozerstvo,gramzivost...
jer ja sam totalna suprotnost od svega navedenog(manjak samopouzdanja,samozatajnost-ne mogu shvatiti pozere,skromnost-mrzila bih samu sebe da sam gramziva,od narcizma nemam ni "n"...)
ali možda je to kod mene zbog nekih drugih aspekata,ne znam.

Asteri
14.05.2008., 02:53
ne znam,ja imam 4 trigona sa jupiterom, jupiter mi nema neharmoničnih aspekata,i sretna sam zbog toga.

za ovo da je predobro aspektiran isto ne bih rekla da donosi narcizam,lažno samopouzdanje,pozerstvo,gramzivost...
jer ja sam totalna suprotnost od svega navedenog(manjak samopouzdanja,samozatajnost-ne mogu shvatiti pozere,skromnost-mrzila bih samu sebe da sam gramziva,od narcizma nemam ni "n"...)
ali možda je to kod mene zbog nekih drugih aspekata,ne znam.

Ja uvek podvlačim da je svaka natalna karta knjiga za sebe, samo sam navela neke od mogućih LOŠIH osobina, ne daj Bože da jedna osoba ima sve to.

ray ban
14.05.2008., 10:00
to je već nešto drugo,to ima smisla.

blanka m
15.05.2008., 08:01
hvala, Asteri na odgovoru. istina je da sam odgovorna i kad se treba disciplinirati nije mi teško.

Asteri
15.05.2008., 15:17
nije ti to dobar aspekt.
moj brat ima jupiter u kvadratu sa marsom,i još odmalena je išao na neke operacije(auto ga 3 puta udarilo),slijepo crijevo.
pa mu se te operacije iskompliciraju,pa mora ići ponovo...
prestrašno nešto :(

onda sam ja kasnije saznala da je taj aspekt pokazatelj lomova kostiju,operacija...

Vidi, nije ti taj aspekt pokazatelj lomova već pokazatelj pojačane fizičke aktivnosti, fizičke spremnosti, takmičarskog duha... Hoće li biti lomova i operacija, i u kojoj meri, zavisi od toga:

- u koju kuću planete upadaju
- kojim kućama vladaju
- od ostalih aspekata koje grade

Činjenica je da kvadrati uvek nose u sebi veći mogućnost povređivanja nego, na primer opozicija.

soks
15.05.2008., 18:01

baš sam pogledala, moj djed je imao baš taj aspekt kad je umro.

Suspirium
22.05.2008., 18:27
baš sam pogledala, moj djed je imao baš taj aspekt kad je umro.

ja to cijelo vrijeme govorim, 9 polje je uskrsnuće odlazak , putovanje = strijelac, nije džabe tu Kiron suvladar strijelca. Dakle jako je to važno gledati.

netko je pitao jupiter u 8 90 Pluton ? E sad to vrijedi ako je pluton natalni ako su obje planete u tranzitu ako horoskop nije kardinalan može se lako dogoditi ništa.

ako je pluton natalan, može donijeti burnu i strastvenu vezu , koja loše završava, a ovisno o horoskopu može i donijeti nasljedstvo, međutim onda je ovdje uključeno nečije stradanje.

Dragonfly
10.01.2009., 12:24

Tako nekako kaže i moj frend - da Jupiter nije baš tak "dobroćudan" kako ljudi uvijek misle.
Rekao mi je da on donosi "širenje" tamo gdje se nađe. :eek:
Pa sad, ako ti se proširi struk, to baš i nije neka fora, ali ako ti se prošire vidici, cool..:)

E sad si mi dala konačno odgovor za moju "sportsku žicu" - bar mislim da jesi. :s Otkad znam za sebe, non stop nekaj treniram, imam užasnu volju i želju za sportovima i najbolje se i mentalno i duhovno osjećam nakon neke sportske aktivnosti. Kao da mi je to ono, "ispušni ventil" za moju ravnotežu.
Isto tako mi je super kada se moji prijatelji ili partneri zajdno sa mnom bave nečime - svejedno da li je to badminton na travi dok roštiljamo ili nešto slično - osjećam se povezano totalno s njima i baš mi je to lijepo. :) Bolje mi se "posvađat" na terenu, nego verbalno unutar 4 zida - nekak mi je to zdravije i poslije smo svi sretni i smijemo se.

E sad, zanimljivo mi je koliko sam se dugo mučila da otkrijem nešto što mi baš ono leži od tih svih silnih sportova: teretana mi je bila beskrajno dosadna, ali sam nevjerojatno dugo u njoj izdržala (to valjda pragmatičan Mars u Jarcu :D ), trčanje mi je bilo isto dosadno, ove igre s lopticama su mi bile ful zanimljive, ali timski i tek kad sam otkrila borilačke, shvatila sam da sam tu "doma" - ono, meditacija i pokret. To mi je falilo. Duhovni aspekt u sportu takoreć.

Natalno mi je Jupiter u konjukciji s Marsom na vrhu petog polja (Jupiter na 5, a Mars na 4) i ta konjukcija radi trigon s AC i Plutonom. Usput mi još i Mars kvadrira Uran.
Sad bi mi preko toga trebao proći i tranzitni Jupiter (tj. već prolazi) - nije valjda da ću "proširit" svoje aktivnosti u klubu? :D

sasa62
10.01.2009., 13:09
Naravno, ključna riječ za Ju je širenje... u principu je pozitivan no ne uvijek... kad se osoba nalazi u "lošem" periodu tranzit Ju ga može ublažiti, no isto tako ako postoji neki problem tranzitni Ju ga može proširiti, odnosno povećati , naravno ukoliko aktivira onu točku u natalu preko koje je i nastao neki problem....

Iz tog razloga nemora uvijek biti pozitivan.... naprimjer jedan grubi primjer ... iz astrološke medicine , zna se da, recimo, kancerogena stanja ne mogu proizvesti tranziti Ju i Ne, ali ih mogu proširiti. Jer to su benigne planete i mogu "donijeti" recimo benigne izrasline, ciste i sl., no međutim ukoliko se desi da već postoji neki problem sami tranziti Ju ili Ne preko područja u natalu koji je "proizveo" problem može dovesti do širenja istog... u tom slučaju , naravno da nije pozitivan...

Dragonfly
13.01.2009., 23:54
Bog i bogme ;)

Rosary
14.01.2009., 01:03
meni je fakat taj jupiter znao prošišati nezamijećeno.

žalosno, ali istinito. :mad:

Wonder Woman
14.01.2009., 11:32
meni je fakat taj jupiter znao prošišati nezamijećeno.

žalosno, ali istinito. :mad:

Isto tako i meni :ne zna:
Prošle godine mi je šetao kroz 11. polje, prolazio preko mjeseca, radio trigone na natalne planete u 2. I niš! Nit ostvarenja ikakvih želja, nit poboljšanja na financijskom planu.. nula. :confused:

Hermione Granger
14.01.2009., 12:25
Isto tako i meni :ne zna:
Prošle godine mi je šetao kroz 11. polje, prolazio preko mjeseca, radio trigone na natalne planete u 2. I niš! Nit ostvarenja ikakvih želja, nit poboljšanja na financijskom planu.. nula. :confused:

Wonder, možda zato što ti Jupiter nije osobito značajan u natalu ( nema mnogo aspekata ili se ne nalazi na nekoj od osjetljivih točaka natalne karte ).

Wonder Woman
14.01.2009., 12:34
Wonder, možda zato što ti Jupiter nije osobito značajan u natalu ( nema mnogo aspekata ili se ne nalazi na nekoj od osjetljivih točaka natalne karte ).

U natalu mi je u konjukciji s Venerom i trigonu s Mjesecom (opoziciju s Uranom zanemarujem jer je orbis više od 8st.:D). Tako da bih rekla da mi je u ovom konkretnom slučaju trebao biti važan... :ne zna:

Hermione Granger
14.01.2009., 12:48
Lijepo položen Jupiter, u svakom slučaju :)
U tom slučaju ti je, ako je u tranzitima napravio konjunkciju s natalnim Mjesecom, mogao aktivirati natalne aspekte, a zašto nije - uistinu ne znam, na to bi ti mogao odgovoriti netko tko zna više od mene. No, možda se uistinu radi o tome da treba biti na veoma istaknutom mjestu u karti da bi '' radio '' u tranzitima. Znam po sebi jer meni je vladar karte i prima nekih 8 aspekata sve zajedno i retrospektivno prateći tranzite uočila sam da je u svakom važnijem događaju u mom životu imao svoje prste :) Recimo, prije 12 godina, kada mi je tranzitni Jupiter posljednji puta napravio konjunkciju sa natalnim, rodila mi se sestra ( Ju, vladar 1. kuće u egzaktnom sekstilu sa Ur, vladarem 3. kuće ). :)

A postoji mogućnost i da si aspekt odradila na nematerijalnoj razini, da si se duhovno i emocionalno obogatila.

ray ban
29.01.2009., 19:28
pročitala sam nešto da tranzit jupitera 4.poljem može osobi donijeti smrt,da li može donijeti i smrt u obitelji te osobe ili samo toj osobi?

maria_5359
26.03.2009., 17:47
svoj prvi pravi posao dobila sam kad mi je jupiter tranzitirao 6. poljem! divno vrijeme je to bilo... smršavila sam nekih 7-8 kila gotovo iz čistog mira, a baš sam se bojala da mi taj tranzit ne donese još naslaga... :s

Allegria
30.03.2009., 18:40
Činjenica je da kvadrati uvek nose u sebi veći mogućnost povređivanja nego, na primer opozicija.

da?
daj mi malo pojasni, molim te.

moj sin ima opoziciju marsa i jupitera. misliš da je kvadrat gori?
vrlo je sportski tip, ali imao je i jednu sportsku ozljedu, koju će još dugo trebati sanirati.

inače, vidjela sam dosta često kvadrat marsa i jupitera u horoskopima sportaša, ali ne mogu se sad točno sjetiti konkretnih primjera. mislim da košarkaš dino rađa ima kvadrat marsa i jupitera. koliko znam, nije baš imao ozljeda, na sreću.

leticija5
08.02.2010., 22:33
moja zapažanja u vezi tranzitnog jupitera su ta da kad mi je tranzitni jupiter bio u konjukciji s lilithom tad sam imala prvo seksualno iskustvo, a kad mi je par godina poslije radio sekstil sa lilithom tad sam također imala kratku avanturu(ali bez sexa.ovaj put:p)...pa evo ak je netko imao sličnih iskustava...

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif

nastja
19.02.2010., 17:39
podijelit ću i ja svoja friška iskustva s jupiterom.. na početku mjeseca mi je iz 3. kuće kvadrirao asc i malo poslije toga natalni jupiter u blizancima u 7. kući. ugl, ne znam je li on imao prste u tome, ali sam baš u to vrijeme izgubila volju za učenjem, disciplina, radne navike= 0 bodova, i nikako, ali baš nikako se nisam mogla koncentrirati.i izgubila sam 2. ispitna roka:flop:
i do prije par dana radio mi je sekstil s neptunom u jarcu u 2. kući i nisam ga ni osjetila. pretpostavljam da se trebao odraziti na materijalnom planu, ali se apsolutno ništa nije dogodilo.
ugl, kad su neki napeti aspekti redovito me bocne, a često ovi dobri tranziti prolaze totalno nezapaženo. ccc

* Kali *
16.06.2010., 08:45
svoj prvi pravi posao dobila sam kad mi je jupiter tranzitirao 6. poljem!

i ja :)
sad mi ide na mjesec u 9. kuću :D

adiam
16.06.2010., 09:45
svoj prvi pravi posao dobila sam kad mi je jupiter tranzitirao 6. poljem! divno vrijeme je to bilo... smršavila sam nekih 7-8 kila gotovo iz čistog mira, a baš sam se bojala da mi taj tranzit ne donese još naslaga... :s

Ja ne znam što mi donosi tranzit Jupitera kroz 6.polje,a tek je i ušao u to polje pa ću vidjeti.I meni je prošlo glavom da bi mogao donijeti kilograme:D,a kako nisam sklona debljanju baš,valjda i neće.Uglavnom radi mi trigon sa MC-om od ovog mjeseca pa do veljače iduće godine,što je baš dobro...a radi i kvadrat sa Neptunom do početka iduće godine,hmm tu bi morala izgleda biti oprezna.

stipe_bp
16.06.2010., 09:53
Jupiter zna lepo da iznenadi ali mislim da mu ipak nije toliko jako dejstvo...

Maelys
16.06.2010., 12:08
ugl, kad su neki napeti aspekti redovito me bocne, a često ovi dobri tranziti prolaze totalno nezapaženo. ccc

Najčešće je i meni tako.
Dobar Jupiter (na tranzite mislim) mi se često provuče 'inkognito', kao da ništa nije ni bilo. Sramota! :mig:

smedjišećer
02.05.2012., 19:03
Imam pitanje, prilikom tranzita jupitera ( u biku) na natalnu veneru ( u biku), ja sam se malo zaljubila:D. Gledala sam orbis je 3,24 a.

Pitanje, kada zapravo počinje djelovati taj tranzit, mora li biti manji orbis?

Inače, jupiter mi je vladar asc ( asc. u strijelcu), a u biku su mi jupiter, venera, sunce i merkur.

Svi planeti u 6 kući, u biku. Lik je stranac i upoznali smo se preko posla na putovanju
po lijepoj našoj, kroz posao, kolege smo.

Jedino kaj on nije zagrijan.:(

A svugdje piše da tranzitni jupi koji konjugira veneru, donosi happy ljubav.

JBV
03.05.2012., 14:58
Imam pitanje, prilikom tranzita jupitera ( u biku) na natalnu veneru ( u biku), ja sam se malo zaljubila:D. Gledala sam orbis je 3,24 a.

Pitanje, kada zapravo počinje djelovati taj tranzit, mora li biti manji orbis?

Inače, jupiter mi je vladar asc ( asc. u strijelcu), a u biku su mi jupiter, venera, sunce i merkur.

Svi planeti u 6 kući, u biku. Lik je stranac i upoznali smo se preko posla na putovanju
po lijepoj našoj, kroz posao, kolege smo.

Jedino kaj on nije zagrijan.:(

A svugdje piše da tranzitni jupi koji konjugira veneru, donosi happy ljubav.

Može ali i ne mora.
Nije to tranzit koji se odnosi samo na ljubavne veze.
Prvenstveno se mora vidjeti kako je aspektiran natalno i kako su natalno aspektirane planete koje tranzitira. Kojim poljima vladaju i kakvi su drugi tranziti, jer ako je istovremeno sa tranzitnim Jupiterom na natalnu Veneru npr, tranzit Saturna ili Plutona na natalni Mjesec, ništa od sretne ljubavne veze.

Jupiter često donosi (pre)velika očekivanja.

smedjišećer
03.05.2012., 17:18
Pa baš zato, jer mi je i u natalu jupiter u konjukciji s venerom. Dobro, orbis je malo veći u natalu. Jupiter je vladar asc, a venera vladar 6 i 10 i dobrim djelom 5, jer je samo vrh 5 u ovnu. Pa nije valjda da se ama baš ništa meni neće lijepoga dogoditi.

JBV
04.05.2012., 14:58
Pa baš zato, jer mi je i u natalu jupiter u konjukciji s venerom. Dobro, orbis je malo veći u natalu. Jupiter je vladar asc, a venera vladar 6 i 10 i dobrim djelom 5, jer je samo vrh 5 u ovnu. Pa nije valjda da se ama baš ništa meni neće lijepoga dogoditi.

Vjerojatno hoće ali možda ne baš ono što očekuješ (veliku ljubav). Kako je venera vladar 6. i 10. polja ja bih prije očekival aneki prosperitet na poslu/karijeri iako ni ljubav nije isključena.
No vladar tvoje 5. (ljubavne veze) je Mars, a 7. (parnera) Merkur pa pogledaj i tranzite prema njima.

Večina (uključujući i mene iako mi je Juptier natalno u skroz lošoj poziciji, umetnut, retrogradan, u egzilu , kvadratima i vrh inkonjunkcije) očekuje balgostanje i lagodan život pod njegovim tranzitom. A nije baš tako.
Npr. mom mužu je Jupiter vladar MC-a, upravo sada u egzaktnom trigonu na Sunce, pa je umjesto (mog) očekivanog napretka, a i obečavali mu brda i doline) završio na burzi.

Sanja Doležal sa tranzitnim Jupiterom na Suncu postala je na žalost udovica.

smedjišećer
05.05.2012., 00:43
Jupiter će negdje početkom lipnja zatim doći u konjukciju s merkurom, vladarem moje 7 kuće i suncem, vladarem moje 9 kuće. Inače, krivo sam napisala, zapravo su mi merkur i sunce na samom vrhu 7.
A venera je dispozitor 7.

Dakle, jupi će mi prelaziti preko vladara 7, a sad prelazi preko njegovog dispozitora.

marla81
05.05.2012., 18:03
Može ali i ne mora.
Nije to tranzit koji se odnosi samo na ljubavne veze.
Prvenstveno se mora vidjeti kako je aspektiran natalno i kako su natalno aspektirane planete koje tranzitira. Kojim poljima vladaju i kakvi su drugi tranziti, jer ako je istovremeno sa tranzitnim Jupiterom na natalnu Veneru npr, tranzit Saturna ili Plutona na natalni Mjesec, ništa od sretne ljubavne veze.

Jupiter često donosi (pre)velika očekivanja.

dobro govoriš.... iako sam u mnogo natalnih karata vidjela početak dugogodišnjih veza sa tranzitom Ju na VE, ili JU preko Ac ili MC ukoliko neka jača planeta (SA, PL...) nepato aspektira emotivna planete ništa od toga... ali lijepih emotivnih kratkotrajnih trenutaka bi trebalo biti...

uskoro ja očekujem JU sekstil na VE i normalno imam neka nadanja, ali sumnjam da je išta moguće dok SA kvadrira VE i Ur je na MO...

smedjišećer
05.05.2012., 19:10
Pa dobro, nadam se da vi griješite i da sam u pravu u svoju korist.:mig:

Lily_
06.05.2012., 15:45
[/B]

Večina (uključujući i mene iako mi je Juptier natalno u skroz lošoj poziciji, umetnut, retrogradan, u egzilu , kvadratima i vrh inkonjunkcije) očekuje balgostanje i lagodan život pod njegovim tranzitom. A nije baš tako.
Npr. mom mužu je Jupiter vladar MC-a, upravo sada u egzaktnom trigonu na Sunce, pa je umjesto (mog) očekivanog napretka, a i obečavali mu brda i doline) završio na burzi.

Sanja Doležal sa tranzitnim Jupiterom na Suncu postala je na žalost udovica.

Dapače, imala je i konjukciju Venere i Jupitera u solarnom horoskopu. :(

Ni ja nisam primijetila neke naročite benefite od povoljnih tranzita Jupitera, ne znam što je to s njim... :ne zna: Ili je uzalud na dobrom glasu. :rofl:

JBV
07.05.2012., 09:22
Jupiter će negdje početkom lipnja zatim doći u konjukciju s merkurom, vladarem moje 7 kuće i suncem, vladarem moje 9 kuće. Inače, krivo sam napisala, zapravo su mi merkur i sunce na samom vrhu 7. A venera je dispozitor 7.

Dakle, jupi će mi prelaziti preko vladara 7, a sad prelazi preko njegovog dispozitora.

Bilo bi najbolje da postaviš svoju kartu pa da vidimo gdje je što, jer ovo što si napisala je jednom ovako, drugi put onako...
Dakle, ako si podznak Strijelac i ako je Merkur vladar 7.polja, a venera njegov disopzitor, onda zaključujem da je i Merkur u BIku. No kako se onda nalazi na samom vrhu 7 polja ?
Zaključujem da se nalazi nekoliko stupnjeva prije descendenta ---?

Ne moraš se fokusirati na tranzit Jupitera prema natalnoj Veneri koji traje maksimalno 10 dana, kada će ti tako i tako tranzitirati 7.polje mjesecima pa u tom periodu možeš očekivati da će biti događanja na polju partnerstva.

smedjišećer
15.05.2012., 12:49
Da, nalazi se 5 stupnjeva prije desc. (vjerojatno)
Mnogi astrolozi tvrde, da ukoliko se planeta nalazi pri samom kraju neke kuće,
ima utjecaja i na drugu. Kad ja ne znam točno vrijeme rođenja:503:

Ili su pri kraju 6 ili na počecima 7 kuće.
Znam samo da sam rođena od 29 stupnja škorpiona do 5 stupnja strijelca.
U tom razdoblju ( između 19:40h do najkasnije 20:15h)
20:15h piše u papirima, a mama misli da je bilo 19:40h.
Ali dobro, hvala ti na odgovoru.

mirnabr
04.06.2012., 22:01
Sta donosi tranzit JU u opoziciji sa natalnim UR koji je vladar 2. polja?

zvjezdoznanac
05.06.2012., 11:44
Sta donosi tranzit JU u opoziciji sa natalnim UR koji je vladar 2. polja?

u svakom slučaju nedostatak novca ili pojačano trošenje..ali bitna je i kuća gdje se uran nalazi

bellisima
16.06.2012., 18:48
Moze li mi netko odgovoriti sta donosi tranzitni Jupiter prolaskom kroz 12. polje ?

Kako je usao nedavno u Blizance, na pocetku je mojeg 12. polja, pa me zanima sto je za ocekivati. Nemam planeta u 12. polju, podznak sam Blizanac, ali na samom kraju, mislim da je na 27 stupnju. Natalni Ju mi je u 2. polju u Lavu.

Hvala.

srcelence
21.06.2012., 22:38
Ju mi ušo u 7. kuću i astro.com mi obećaje nove partnerske odnose. Sad se događa slijedeća stvar. Na velika vrata se otvaraju nove poslovne mogućnosti ALI preko muža (koji je moj posl. partner). Budući da nastojim osamostalit posao ova me situacija ne veseli, bar ne na dulje staze. Jel mi je to što mi je ili bude još nečega?

kosmopolita
23.06.2012., 15:23
Evo mi Ju ovih dana bio 0*Sa,120*PL,ništa se nije događalo kroz simboliku 8p,mada sam svašta započela gde bi se mogao osetiti njegov tranzit.Takođe već sutra imam 120*Mo,i to je onda aktiviran veliki vazdušni trigon u mojoj karti.
Jel moguće da sve ovo prođe ne zapaženo?
natalna http://tinypic.com/view.php?pic=1z3w9sg&s=7
http://tinypic.com/view.php?pic=2u6nzw0&s=5solar

Mrs.Stelium
17.07.2012., 16:56
Ja mislim da ljudi potcenjuju uticaj JU u svojom kartama. :)

Ako je SA zaduzen za sve ono sto boli i sto nam pada kao teret na dusu, kako niko ne pomisli koliko bi to zlo bilo da nema JU da ga malo ublazi?

Nikada jedan JU ne moze biti toliko los koliko moze biti SA.

Istina je da moze da donose preterivanje, lazne nade, lakomislenost cak i laz, ali nikako u dobrim aspektima, to je jednostavno u najmanju ruku nelogicno. JU u dobrim aspektima ima tendenciju da olaksava, ublazava, donosi srecu i plemenitost onome sto aspektuje. Zato aspekt trigona u sebi nosi JU, a aspekt sextila u sebi nosi VE, jer su to jedina dva benefika u horoskopu. Njihova uloga je uglavnom da pomazu, a ne da odmazu ili sprecavaju da se nesto realizuje.

Ne moze SO120JU nikada biti oholo, dok recimo SO180JU ili SO90JU moze ( jer prvi u sebi nosi SA kroz aspekt opozicije, a drugi pritisak zbog prirode kvadrata koja u sebi nosi MA ).

SO120JU je ponosno, aritsokratsko, toplo, velikodusno i plemenito, a SO180JU je oholo, sujetno, egocentricno, arogantno ( najgrublje receno ).

Ne razumem zasto pljuvati po jedinoj beneficnoj planeti u horoskopu.
Pa kakav bi nam jadan zivot bio da nema njega da nam ulije nadu, optimizam ili veru da ce nesto da se zavrsi dobro? :ne zna:

Miranda333
17.07.2012., 18:22
Meni je Jupiter konacni dispozitor a direktno vlada Venerom,Marsom i Neptunom. Da bi osetili njegovo dejstvo ne samo na prakticnom polju a cesto se dejstvo odrazava vise na duhovno,mozda je potrebno imati taj njegov pecat u karakteru? Na kraju ni tranzit Saturna se ne oseti svuda isto,negde i on prodje relativno nezapazen. Moje je misljenje da se akcija vise oseti nad poljima i planetama koje su nam inace jake u karti a ne na svim redom i podjednako. Upravo mi do aprila 2013 tranzitni Ju zatvara veliki vazdusni trigon sa planetom u V (Sunce) i njenim vladarom u I (Uran) pa bumo vidli mada se oseca vec spring in the air :D

Mrs.Stelium
17.07.2012., 18:33
Meni je JU uvek nesto doneo.
On mi je dupli vladar, jer sam dupli Strelac, natalno je u Vodoliji i ima samo lepe aspekte.
S obzirom kakvog SA i MO imam, mislim da me je on celog zivota stitio.
Cak i sada, kada prolazim kroz bas teske aspekte SA pitam se, koliko bi tesko bilo da nisam pod njegovom zastitom?
Zato mislim da potcenjujemo njegov uticaj, nismo nekada ni svesni da nas mozda bas on stiti da ne bude jos gore nego sto jeste...:ne zna:

Miranda333
17.07.2012., 18:52
Da,zato i kazem da bi ga poznali mozda ga treba imati jace integriranog u karakteru. Jer taj optimizam,gledanje sire slike, svodjenje sve na dobro nemaju svi zar ne pa tako i ne prepoznaju kada se desi. Slazem se sa tobom,ja ga uvek vidim,osetim i zahvalim :)

Mrs.Stelium
18.07.2012., 06:24
Kakav bi mogao biti opis tranzita JU90SA, ali i SA90JU, narocito ako se poklapaju? ( JU vlada 4. i 7 p. SA vlada 5. i 6 p. natalno je u 12 p. i ima SA0MO )

magic potion
20.07.2012., 15:01
Kad sam upoznala svog sadašnjeg partnera, Jupiter je tranzitirao kroz 7. kuću.:D

sagena
18.10.2012., 17:06
Tranzit Jupitera nad mojom 4.kućom donio mi je poslove oko uređenja stana. A sad se nadam da će mi sljedeće godine, u tranzitu nad 5. kućom donijeti i ljubav...:kava: Prije 12 godina (otprilike) jest...

Ice_scorpio
18.10.2012., 18:44
Što može donijeti tranzit Jupitera 12. kućom?
Na netu sam našla ovakav opis: .....Jupiter ovde budi našu duhovnost......razvija je i širi....Uz pomoć ove blagonaklone planete možemo da se suočimo sa skrivenim i potisnutim emocijama, strahovima..... Ovo je period u kome ćemo ih najpre otkriti a tek onda i raditi na njima.....I da bude jasno mnogi to neće moći sami, biće im potrebna stručna pomoć u vidu psihologa, ali i duhovnog lica.....ili bilo kog drugog u koga imamo poverenja.....možda je to najbolji prijatelj ili kum ili kuma jer ova kuća predstavlja njih.....Možda sam ja otišla predaleko a vi nemate takvih problema, onda Jupiter ovde znači jednu vrstu zaštite svojevrsnog "anđela ćuvara".....divno zar ne? Nemate takvih problema, ali možda je ovo prilika da radite i zaradite u nekim zatvorenim ustanovama, ili ćete možda biti u poslu koji zahteva da budete daleko od očiju javnosti.....vi radite nešto što će kasnije javnost imati priliku da vidi....Neko od vas će se otisnuti na daleki put.....ali zaista daleki....Mnogi će se samo usamiti i pritajiti jer će osetiti potrebu za tim. Ovo je veme da obiđete manastire, crkve, hramove, bolje to nego bolnice ili nedaj Bože zatvore.....

Zanima me još neko mišljenje ukoliko netko ima?? :)

izvor (http://zvezdanindnevnik.blogspot.com/2012/06/tranzitni-jupiter-kroz-natalne-kuce.html)

Miranda333
18.10.2012., 22:01
Upravo mi do aprila 2013 tranzitni Ju zatvara veliki vazdusni trigon sa planetom u V (Sunce) i njenim vladarom u I (Uran) pa bumo vidli mada se oseca vec spring in the air :D

Evo jos informacija, da, doneo mi je ljubav posle mnogo godina i bas mu hvala. Sve je pocelo na ulasku u orbis trigona sa Suncem iz V i trajalo do pocetka X meseca. Zivot je namestio situaciju gde na kretanje Ju nazad veza staje zbog donosenja izvesnih odluka. Da li ce se nastaviti kad Ju krene napred ili kad ponovo orbisom dodirne Sunce videcamo. Sve u svemu, samosvest je nakon dugo godina rodjena i radi se na njoj. Period poleta,optimizma,vere u zivot... Mnogo lep aspekt i desavanja

hipi hopi
22.10.2012., 20:21
Hm, zanimljiv mi je ovaj trenutni jupiter koji je u retro. to me podsjeća na onu veneru retro iz 5.,6. mjeseca. isto u blizancima. ljubav, pa sreca, ima neke simbolike

Raven 99
23.10.2012., 16:34
Tranzitni JU mi se nalazi u 9.polju (blizanac) i radi trigon s natalnim JU.

Kako se ispoljava ovaj tranzit? :)

cinober
24.10.2012., 16:32
meni je zadnjih godinu bio u 12.
i ništa konkretnog mi nije donio. pročitala sam jako puno knjiga.
našla se po institucijama i bolnicama (pomažuć drugima,ne zbog sebe)

ne znam da li bi to pripisala jupiteru, ali pojavila se potreba za osamom.

ah da, i mudro sam zaključila kako bih mogla na dijetu.
to se nije dogodilo. :D

skorpija_strela
28.10.2012., 19:28
meni je zadnjih godinu bio u 12.
i ništa konkretnog mi nije donio. pročitala sam jako puno knjiga.
našla se po institucijama i bolnicama (pomažuć drugima,ne zbog sebe)

ne znam da li bi to pripisala jupiteru, ali pojavila se potreba za osamom.

ah da, i mudro sam zaključila kako bih mogla na dijetu.
to se nije dogodilo. :D

niti ce se dogoditi kad udje u prvu:D
posebno kad udje u raka

odgovorno tvrdim da se podznak rak da se podgoji:rofl: i svi podznaci strelac:cerek:

cinober
28.10.2012., 19:36
jezik pregrizla, ali da si u pravu - jesi. :D

cinober
28.10.2012., 19:38
meni je asc 11 blizanac, možda još malo ode u rikverc, pa mi pođe za rukom.

Bolji od tebe
28.10.2012., 20:54
Što se događa, kada nam je Jupiter natalnoj 10. kući, a iduće godine ulazi tranzitno ponovo u to polje?

cinober
28.10.2012., 21:14
to je vrlo jaka pozicija za jupiter, nosi jako lijepe okolnosti u životu.
računaj na hrpu povoljnih prilika, ponajprije po pitanju karijere,ali i općenito napretka u životu.
ali osobno bih primjetila, jupiterovi tranziti ti nose da se dobro osjećaš, onak baš ti je super. a taj osjećaj zna donijeti i lijenost.
hoću reć bit će lijepih prilika, ali nemoj ih propustiti.
deseta kuća se odnosi na : status, ugled,posao, profesija, poslodavci, jedan od roditelja..

srcelence
28.10.2012., 21:18
...
odgovorno tvrdim da se podznak rak da se podgoji:rofl: i svi podznaci strelac:cerek:

ovo ne razumjem :ne zna:

absinth
28.10.2012., 22:15
Tranzitni JU mi se nalazi u 9.polju (blizanac) i radi trigon s natalnim JU.

Kako se ispoljava ovaj tranzit? :)

ako studiraš- izlazi na svaki rok bez obzira jesi se pripremila ili ne. prolazit ćeš sa dvojkama, ali prolaz je-prolaz!

biriboza
29.10.2012., 20:06
Imam natalno JU, koji mi je vladar AC i IC, u 10. polju, konjukcija sa SA. Dok je bio u 6. polju, posla ni u najavi, ali nade na pretek. :)
Trenutno tranzitira mojim 7. poljem. Kada je pravio 120 sa svojom natalnom pozicijom, otišla sam u susjednu državu na odmor. Onda 120 sa nat SO 0 MO, počela jedna romansa, doduše podržana tr SA 120 nat MA (MA vladar 5. polja).
Evo sa Jupiterko krenuo unazad, meni veza puče, ali nije on jadničak kriv. :D
Eto kažu da je njegova pozicija u 10. kući znak srećne zvijezde, hajde i to čudo da vidimo!

skorpija_strela
29.10.2012., 21:28
ovo ne razumjem :ne zna:

mala gramaticka greska

rekoh
da cemo da se ugojimo kad nam JUpiter udje u raka
podznak rak jer ce da tranzitira prvom kucom
a podznak strelac jer je JUpiter vladar horoskopa

Bubica30
30.10.2012., 08:44
Moj natalni Jupiter u skorpionu u 8-oj kuci....
Trenutacni tranzit je u blizancima u 4-oj kuci.....

Jel mi moze netko to prodiskutirati?

New Order
31.10.2012., 21:16
Kako je Jupiter jedna jaako dobra planeta :), zašto da ne kažemo koju i o njoj? Razglabali smo o Saturnu, Uranu i Plutonu - uglavnom "lošim" planetama (iako znamo da ni jedna planeta sama po sebi nije loša, ali ipak su tradicionalno - malefik!)
Jupiter: planeta rasta, razvoja, tamo gdje se nađe donosi sreću...

Mhhhmm specijalno kad je npr retrogardan u 11. kuci Ovna te radi trigone s Sucem, Saturnom i Uranom, te kvadrate Mjesecom i Venerom :rolleyes:

sportina
22.01.2013., 19:16
Pozdrav !!!
Da li mi netko može objasniti moj Jupiter I njegove tranzite u 2013.g. !?
On je u 12. kući u strijelcu, aspekti :
Jupiter Conjunction Sun 5.33
Jupiter Sextile Mars 4.67
Jupiter Conjunction Neptune 5.45
Jupiter Quincunx Chiron 5.41
Jupiter Conjunction Ascendant 4.42
Jupiter Sextile Midheaven 2.10

Moja natalna:http://tinypic.com/r/2hp28w9/6

infra red
22.01.2013., 19:55
Moj natalni Jupiter u skorpionu u 8-oj kuci....
Trenutacni tranzit je u blizancima u 4-oj kuci.....

Jel mi moze netko to prodiskutirati?

Jupiter u 8oj moze ukazati na financijske benefite od partnera, ili novac od nasljedstva i slicno. Ali uvelike zavisi kakvi su mu aspekti. Primjetila sam da je u teskim aspektima osoba pomalo sklona megalomanstvu, neumjerenosti, i rasipnosti. Prvo trosi svoj novac, a kad ga potrosi, onda posudjuje.
Takodjer interes za okultno. Entuzijazam.

Ja slabo osjetim te Jupiterove tranzite kroz prazne kuce. U cetvrtoj ti moze ucvrstiti samopouzdanje. Mozes ukazati i na kupovinu nekretnine, ili se mozes osjecati ugodno u obiteljskoj atmosferi, domu itd.

Ice_scorpio
24.01.2013., 15:39
Evo ja pokušavam spoznati tranzit Jupitera kroz 12. kuću. Znači, ako je ključna riječ Jupitera širenje, a 12. kuća predstavlja sve skriveno, daleko, zatvorene prostore, podsvijest, tajne, neprijatelje.. Da li onda ako povežem to dvoje mogu dobiti to da Jupiter kroz tranzit 12. kuće može zapravo donijeti (proširiti) moje vidike glede nekih stvari, može donijeti veći broj neprijatelja, možda neko dalje putovanje?!
Može neko još nešto napisati o tranzitu Jupitera kroz 12. kuću ? :)

infra red
24.01.2013., 15:55
Pa fokus je usmjeren na unutrasnje, duhovno, religiozno. Samospoznaja, iznosenje na svjetlo dana karakteristika licnosti koje nam se ne svidjaju. Razvijanje suosjecanja. Meni osobno, zadnji put kad je bio u 12. kuci tata je imao srcani udar i bio je u jako teskom stanju. Dakle, sva sam bila u tom nekom stanju na granici ovog i onog svijeta, puna neptunovskih preokupacija, suosjecanja i milosti i straha od gubitka.

lilarose001
24.06.2013., 15:40
Jupiter mi je upravo ovih dana u konjukciji sa vrhom 5.kuće :kava:... i sad će tranzitirati 5.kuću, u kojoj (natalno) nemam planeta...
Vrh 5. mi je na 29stupnja Blizanca:rolleyes: - da li je vladalac te kuće Merkur ili Mjesec - budući da mi je cijela kuća zapravo u Raku? :ne zna:

I kako bi se mogao manifestirati kvadrat tranzitnog Jupitera sa natalnim koji je na 3 stupnja Vage u 7.kući, kao i kvadrat s natalnim Uranom isto u 7. kući???

Ice_scorpio
24.06.2013., 16:58
Jupiter ako sam dobro shvatila, 26.6. ulazi u znak Raka, gdje mi se nalazi i ASC, početak 1. kuće.

Što njegov tranzit može donijeti kroz 1. kuću? Inače, tvorit će trigon s vrhom moje 10. kuće, trigon na Sunce itd.
Ostavit ću kartu pa ako netko ima vremena i voljan je protumačit što bi mogao donijeti u mom slučaju tranzit Jupitera kroz 1. kuću, bila bih jako, jako zahvalna :D

KARTA: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7

A može naravno i općenito značenje tranzita Ju kroz 1. kuću? :)

infra red
24.06.2013., 17:15
Jupiter ako sam dobro shvatila, 26.6. ulazi u znak Raka, gdje mi se nalazi i ASC, početak 1. kuće.

Što njegov tranzit može donijeti kroz 1. kuću? Inače, tvorit će trigon s vrhom moje 10. kuće, trigon na Sunce itd.
Ostavit ću kartu pa ako netko ima vremena i voljan je protumačit što bi mogao donijeti u mom slučaju tranzit Jupitera kroz 1. kuću, bila bih jako, jako zahvalna :D

KARTA: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7

A može naravno i općenito značenje tranzita Ju kroz 1. kuću? :)

Tranzit prvom kucom povecava samopouzdanje, optimizam, a mozes se i udebljati. Mozes na neki nacin profitirati od ljudi s kojima budes u kontaktu. Ostavljat ces dobar utisak na druge i dobro ces se osjecati u svojoj kozi. To bi bilo generalno.

jelena1777
24.06.2013., 19:47
Što znači kada tranzitni Jupiter ušeta u 7 kuću...što donosi, nešto dobro za brak, pa trebalo bi biti vezano uz taj dio...valjda.

Ice_scorpio
24.06.2013., 23:00
Tranzit prvom kucom povecava samopouzdanje, optimizam, a mozes se i udebljati. Mozes na neki nacin profitirati od ljudi s kojima budes u kontaktu. Ostavljat ces dobar utisak na druge i dobro ces se osjecati u svojoj kozi. To bi bilo generalno.

Može li dati i bezrazložni optimizam (ono tipa sve ide nizbrdo ali osoba se i dalje blesavo smije misleći da će sve to dobro biti :rofl: )? Ili neka pretjerivanja, lijenost?

Hvala na odgovoru. :)

Fata_Morgana
25.06.2013., 09:08
Može li dati i bezrazložni optimizam (ono tipa sve ide nizbrdo ali osoba se i dalje blesavo smije misleći da će sve to dobro biti :rofl: )? Ili neka pretjerivanja, lijenost?

Hvala na odgovoru. :)

Može...ima jedna izreka koja kaže: ako vam ide suviše glatko, pogledajte, možda vam ide nizbrdo.:mig: Jupiter donosi takvo opuštanje, gdje nam mogu promaći dobre prilike samo zato što nam je bilo suviše "dobro" da bismo tražili nešto bolje. JU i ME (racionalni um) nisu baš srodni jer su im sjedišta u suprotnim znacima, pa su im i uticaju suprotni...

Ice_scorpio
25.06.2013., 09:48
Može...ima jedna izreka koja kaže: ako vam ide suviše glatko, pogledajte, možda vam ide nizbrdo.:mig: Jupiter donosi takvo opuštanje, gdje nam mogu promaći dobre prilike samo zato što nam je bilo suviše "dobro" da bismo tražili nešto bolje. JU i ME (racionalni um) nisu baš srodni jer su im sjedišta u suprotnim znacima, pa su im i uticaju suprotni...

E tako sam i pretpostavljala.:D Trebala mi je nečija potvrda.. tnx i tebi

Etna 911
03.07.2013., 16:48
Meni tranzitni Ju sada radi brdo aspekata , trigon na natalnu Ve0Mc0Pl , opoziciju na Asc0Ne samim tim i konjukciju na Dc i kvadrat na Mo0Ma :)

E sada dok je bio u blizancima jadnim i kada je radio trigon na natalni Ju i trigon na Mo0Ma, nista sem flertovanja nije doneo (tranzitirao je 5 i 6 kucom). E sada nadam se da ce nesto uraditi dok je u Raku , jer pored toga sto je u znaku egzaltacije i u ugaonoj kuci je pa ono drzim fige da bude nesto :D
Ono sto mogu da kazem je to da mi je raspolozenje mnogo bolje i pozitivnije , e sada da li je to autosugestija (ono kao e super sada je u raku bice dobro) ili stv arno Ju radi ne znam ali samo da mi se ne vraca raspolozenje koje je trajalo poslednjih 6 meseci...

hipi hopi
07.11.2013., 00:30
Evo i jupiter krenuo u retro :D:D Bas se veselim tome, opet ce se vratit na moj mjesec. :D

Znaci, zanima me jupiter u 10. kuci u konjukciji s mjesecom.?

Saznao sam da je stupanj egzaltacije jupitera 15° Raka. Znaci, jos ce se dva puta prosetati kroz svoj stupanj egzaltacije i kroz moj mjesec :D

Ima li kakve simbolike u tome sto je meni kao strijelcu, tamo moj natalni mjesec, blizu stupnja egzaltacije jupitera?

intercepts
07.11.2013., 19:01
Iz druge ruke sam se u nekolicini slučajeva prethodnoga vremena "uvjerio"što radi jupiter u 10.kući,dok je mene isti tranzit činio užasno nesretnim i širio moje "megalomanske"apetitie,iako mi se karijerno ostvario "vrhunac",no ne na način koji sam htjeo,jer je opozicija saturna u tome periodu udarala na natalni MC i jupiter koji se nalaze u 10. polju.
Dakle u pogledu tadašnje osobnosti jedno veliko razočarenje u kontekstu "ostvarene"dugoočekivanje želje.

Trenutno mi tranzitni jupiter prolazi 12.kućom kroz znak raka,ali istovremeno mi "saturn"radi konjukciju na natalni pluton i opoziciju na natalnu veneru u 10.polju.Rezultat;zatvorenost i velika emocionalna distanciranost-povučenost u sebe,sklonost okultizmu.

Iskreno se nadam tome "Velikome"ostvarenju kada mi jupiter bude tranzitirao 1. i 2. kuću,pretežito zato jer je tranzit kroz obje kuće u istome znaku,a vladar druge kuće(venera)se nalazi u 10. U istome periodu mi jupiter radi opoziciju na natalni mjesec i trigon sa natalnom venerom.Vjerujem kako je "pakleni"period pred menom,nešto što sam usudio bih se reći čekao 12 godina. :D

intercepts
07.11.2013., 19:07
Nešto uzputno vezano za natalni jupiter i njegov položaj...
Da li je zbilja jupiter u 10. kući u konjukciji sa MC(ovan) znak "sretne"zvijezde?..nailazim na svašta..Radi mi sextil na mjesec u vodenjaku(7. kuća) i trigon na saturn i uranom u strijelcu (5.kuća).

riba34
11.01.2014., 21:20
Jupiter mi ove godine dolazi na natalni Saturn koji je na 27° Raka u 11. kući. Saturn mi je inače vladar 5. kuće, a Jupiter 4. kuće.
Natalni Jupiter mi je u 8. kući.
Što bi to moglo značit onako općenito, molim ako netko može odgovorit.
Postoji li mogućnost kupnje ili možda dobivanja nekretnine ?
Zahvaljujem !

infra red
11.01.2014., 21:40
Jupiter mi ove godine dolazi na natalni Saturn koji je na 27° Raka u 11. kući. Saturn mi je inače vladar 5. kuće, a Jupiter 4. kuće.
Natalni Jupiter mi je u 8. kući.
Što bi to moglo značit onako općenito, molim ako netko može odgovorit.
Postoji li mogućnost kupnje ili možda dobivanja nekretnine ?
Zahvaljujem !

Onako skroz opcenito - moguce da ce imati nekakav pozitivan utjecaj na stvari kojima vlada 5.kuca. A to su - djeca, igre na srecu, kreativnost, zabava, ljubav itd....A moguce da ces se samo dobro osjecati u svojoj kozi. Buduci da tranzitira 11. kucom, moguce da ces vise vremena provoditi s prijateljima....

ivanstalker
12.01.2014., 10:31
Sta se moze reci opcenito za tranzitni jupiter kroz 5. kucu?

Inace mi je jupiter vladar 7. kuce koja je u znaku djevice - a vladar 5.kuce je rMars koja je u znaku raka.

Znaci onako opcenito...

infra red
12.01.2014., 14:51
Sta se moze reci opcenito za tranzitni jupiter kroz 5. kucu?

Inace mi je jupiter vladar 7. kuce koja je u znaku djevice - a vladar 5.kuce je rMars koja je u znaku raka.

Znaci onako opcenito...

Isto ovo sto sam gore napisala - zabava, djeca, kreativnost, ego itd. Sad zavisi imas li tu kakvih planeta. Ako da onda ces vjerojatno jace osjetiti njegov tranzit.

manaya
18.01.2014., 23:17
Tranzit prvom kucom povecava samopouzdanje, optimizam, a mozes se i udebljati.

Hahahahahah, vidjela ja da mi Jupiter dolazi u Rak i meni na ASC (fizički fino okruglasta). 1 asocijacija - debljanje. Ma ne, nemora biti...kad stvarno meni se apetit puno popravio i papam ja i papam, kolačiće, hlače jedva skapačam... E rekla ja dosta, idem na dijetu i prevariti Jupiter. Odgulim 3 mjeseca dijete i izgubim 13 kg...haha prevarila ja njega. Kad malo bolje pogledam Jupiter mi je vladar 6. kuće - zdravlja, discipline... NEMA VARANJA!!!

stamera
19.01.2014., 12:20
Jupiter mi upravo prolazi 9-om kucom,moze li mi tko napisati par rijeci o tome!?

europe
20.01.2014., 11:16
Iz druge ruke sam se u nekolicini slučajeva prethodnoga vremena "uvjerio"što radi jupiter u 10.kući,dok je mene isti tranzit činio užasno nesretnim i širio moje "megalomanske"apetitie,iako mi se karijerno ostvario "vrhunac",no ne na način koji sam htjeo,jer je opozicija saturna u tome periodu udarala na natalni MC i jupiter koji se nalaze u 10. polju.
Dakle u pogledu tadašnje osobnosti jedno veliko razočarenje u kontekstu "ostvarene"dugoočekivanje želje.

Trenutno mi tranzitni jupiter prolazi 12.kućom kroz znak raka,ali istovremeno mi "saturn"radi konjukciju na natalni pluton i opoziciju na natalnu veneru u 10.polju.Rezultat;zatvorenost i velika emocionalna distanciranost-povučenost u sebe,sklonost okultizmu.

Iskreno se nadam tome "Velikome"ostvarenju kada mi jupiter bude tranzitirao 1. i 2. kuću,pretežito zato jer je tranzit kroz obje kuće u istome znaku,a vladar druge kuće(venera)se nalazi u 10. U istome periodu mi jupiter radi opoziciju na natalni mjesec i trigon sa natalnom venerom.Vjerujem kako je "pakleni"period pred menom,nešto što sam usudio bih se reći čekao 12 godina. :D

I meni prolazi kroz 12. kuću kroz raka, ne znam šta bi rekao šta mi proširuje,
možda mi je malo više izražena intuicija, više sanjam, ali mislim da je to zbog neptuna u ribama :ne zna:

Riba72
06.02.2014., 14:20
Što donosi tranzitni Jupiter u 9-toj kući u Raku? Natalni se nalazi u 3-oj kući u znaku Jarca.

http://i40.tinypic.com/w9up3t.jpg

Lorena10
06.02.2014., 21:48
Što donosi tranzitni Jupiter u 9-toj kući u Raku? Natalni se nalazi u 3-oj kući u znaku Jarca.

meni kad je tranzitirao 9.kuću upisala sam faks u inozemstvu, i otputovala,može ti proširiti vidike,pojačati želju za putovanjima,taj period je povoljan za upis ili završetak studija, za učenje stranih jezika, antropologiju, filozofiju i duhovne nauke. Možda upoznaš nekoga tko nije odavdje,pa kasnije skupa odete u inozemstvo...

-Ariadne-
07.02.2014., 21:42

Malo prije njegovog ulaska u 9. polje, počela sam proučavati astrologiju.:p

Mariqa
14.04.2014., 09:12
Sta se dogada kad Jupiter tranzitira desetim poljem?

seagreen
07.06.2014., 13:11
Tranzitni Jupiter mi 27.6.´14. ulazi u 7. kuću u Raku.

Ima li netko iskustva s ovim tranzitom? :)

Vladar 7. mi je Mjesec u Djevici koji je isto u 7. kući. U 7. kući mi se nalazi i retrogradani Jupiter u Lavu (Jupiterov povratak? :ne zna: ).

Raditi će mi opoziciju prvo na AC, SMČ, Saturn, a potom (kada uđe u Djevicu) Sunce i Merkur.

Čini mi se kao vrlo značajan tranzit, ali nemam nekog iskustva da bih si mogla ovo sama interpretirati. Do sada mi je prošao Venerom u 2. (pripreme oko maturalne večeri) i Marsom u petoj (više energije i dadiljanje djece :cerek:).

Nemam niti jednu planetu u Strijelcu, jedino je 11. kuća u tom znaku.

yildirim
07.06.2014., 14:05
Što može donijetii tranzit Jupitera preko ASC-a? Hvala.:)

seagreen
07.06.2014., 16:58

Slučajno, evo upravo mom dragom Ju tranzitira Ac-om pa ti možda ovo pomogne :)

Veli da nikada nije bio sretniji u životu (iako je možda prije imao realno manje briga) i to se vidi na njemu. Ac predstavlja naš osnovni nastup okolini. Inače je dosta suzdržan, ali sada Jupiter izvlači onog Rakonju na površinu :) (otvoreno pokazuje brižnost, nježnost, neke očinske osjećaje itd.) Naravno, tu je bilo i nekih događaja i promjena u njegovom životu, ali su privatni i ne bi ih htjela iznositi. Sve u svemu, jedan lijep period u njegovom životu i privatnom i poslovnom. Na poslovnom, djelom i zato što ovaj Ju/Ac djeluje na pozitivno predstavljanje sebe okolini. Samouvjeren je, otvoren, aktivan, ostavlja jako pozitivan utisak na okolinu. Njemu je uvijek čaša puna, u svemu vidi neku dobru stranu, izbjegava sve depresivne i teške teme, ne zapinje u prošlosti, optimističan je ...

yildirim
07.06.2014., 17:08
Slučajno, evo upravo mom dragom Ju tranzitira Ac-om pa ti možda ovo pomogne :)

Veli da nikada nije bio sretniji u životu (iako je možda prije imao realno manje briga) i to se vidi na njemu. Ac predstavlja naš osnovni nastup okolini. Inače je dosta suzdržan, ali sada Jupiter izvlači onog Rakonju na površinu :) (otvoreno pokazuje brižnost, nježnost, neke očinske osjećaje itd.) Naravno, tu je bilo i nekih događaja i promjena u njegovom životu, ali su privatni i ne bi ih htjela iznositi. Sve u svemu, jedan lijep period u njegovom životu i privatnom i poslovnom. Na poslovnom, djelom i zato što ovaj Ju/Ac djeluje na pozitivno predstavljanje sebe okolini. Samouvjeren je, otvoren, aktivan, ostavlja jako pozitivan utisak na okolinu. Njemu je uvijek čaša puna, u svemu vidi neku dobru stranu, izbjegava sve depresivne i teške teme, ne zapinje u prošlosti, optimističan je ...

Puno hvala na odgovoru skoro pa iz prve ruke:D Boldano je kod mene bika često prisutno, a i ovog drugog sad u zadnje vrijeme sam sve svjesniji.
U zadnje vrijeme, tj. kako se Jupiter približava ACS-u osjećam se potpuno neopterećeno, ne da mi se više strepiti i kontrolirati tijek događaja, želim uživati u Svjetskom i baš me briga za ostalo.:rofl:

seagreen
07.06.2014., 17:17
Puno hvala na odgovoru skoro pa iz prve ruke:D Boldano je kod mene bika često prisutno, a i ovog drugog sad u zadnje vrijeme sam sve svjesniji.
U zadnje vrijeme, tj. kako se Jupiter približava ACS-u osjećam se potpuno neopterećeno, ne da mi se više strepiti i kontrolirati tijek događaja, želim uživati u Svjetskom i baš me briga za ostalo.:rofl:

I drugi put :)

Što reći nego - Uživaj !!! :D

intercepts
07.06.2014., 17:35

Ovisi o puno faktora.
Kuća u kojoj ti je položen vladar prvog polja(mjesec?),aspekte koje radi vladar na veće planete i ono najbitnije koje aspekte radi jupiter osim što tranzitira Asc,radi konjukciju.
Bitni su ostali aspekti koje radi svojim tranzitom jer u prvome polju širi pa su aspekti jači i izraženiji(ekspanzija).
Kako je prvo polje vezano za pojavnost i osobnost(ego)tranzit jupitera kroz prvu kuću je možda i najjači i najviše se osijeti sa obzirom na ostale kuće.

intercepts
07.06.2014., 17:41
Tranzitni Jupiter mi 27.6.´14. ulazi u 7. kuću u Raku.

Ima li netko iskustva s ovim tranzitom? :)

Vladar 7. mi je Mjesec u Djevici koji je isto u 7. kući. U 7. kući mi se nalazi i retrogradani Jupiter u Lavu (Jupiterov povratak? :ne zna: ).

Raditi će mi opoziciju prvo na AC, SMČ, Saturn, a potom (kada uđe u Djevicu) Sunce i Merkur.

Čini mi se kao vrlo značajan tranzit, ali nemam nekog iskustva da bih si mogla ovo sama interpretirati. Do sada mi je prošao Venerom u 2. (pripreme oko maturalne večeri) i Marsom u petoj (više energije i dadiljanje djece :cerek:).

Nemam niti jednu planetu u Strijelcu, jedino je 11. kuća u tom znaku.

Jupiter kroz 7.polje pojačava emocije u kontekstu ljubavnog života i tu bi trebala imati puno prilika,na tebi je da konkretiziraš.Ali čuvaj se i pretjrranog idealiziranja jer ti konjukcijom na mjesec pumpa osjećaje(ideal)pa bi u kontekstu mogla sve to "proći"u glavi bez da se išta od veza i ljubavi materijalizira.No sa obzirom da u polju osjećaja(ljubavi)radi opoziciju na Ac i saturn,mogla bi figurativno izgubiti glavu za nekim.

seagreen
07.06.2014., 18:06
Jupiter kroz 7.polje pojačava emocije u kontekstu ljubavnog života i tu bi trebala imati puno prilika,na tebi je da konkretiziraš.Ali čuvaj se i pretjrranog idealiziranja jer ti konjukcijom na mjesec pumpa osjećaje(ideal)pa bi u kontekstu mogla sve to "proći"u glavi bez da se išta od veza i ljubavi materijalizira.No sa obzirom da u polju osjećaja(ljubavi)radi opoziciju na Ac i saturn,mogla bi figurativno izgubiti glavu za nekim.

Izgubila sam ja glavu za nekim puno prije ovog tranzita :D
U stabilnoj sam vezi dvije godine, živimo skupa i dijelimo obiteljski život, imamo naravno problema i briga, ali ne jedno s drugim. Tako da se ljubav materijalizirala takoreći prije nego mi je iz guze došlo u glavu :)

Čak i njemu Jupiter prolazi prvom kućom, radi opoziciju na Sunce, Merkur, Veneru, Neptun, a uskoro i na vladara 1. kuće (Mjesec).
U kompozitu nam je Jupiter na IC-u i 4. kući.
Saturn nam je na Mjesecu i Plutonu, tako da smo stvarno stabilno pa evo i astrološki gledano. Oko mene se pružaju "prilike", ali ne osjetim napast da ih ostvarim. :ne zna:

Ne znam stvarno što bi moglo novoga donijeti ovaj tranzit...

Facies
12.06.2014., 14:01

Ne mora da znaci,Ju u 7moj (meni trenutno vec duze vrijeme tranzitira 7mom kucom) moze da donese i razmisljanje "lako cemo" po pitanju partnerskih odnosa,da naznaci lijenost po tom pitanju,da u osobi probudi teznju za "slobodom" SAturn u 7moj je taj(on je i egzaltiran u Vagi,sto znaci da je jak i u 7 kuci) koji trazi tu vrstu partnerskih "obaveza"

seagreen
13.06.2014., 09:51
Ne mora da znaci,Ju u 7moj (meni trenutno vec duze vrijeme tranzitira 7mom kucom) moze da donese i razmisljanje "lako cemo" po pitanju partnerskih odnosa,da naznaci lijenost po tom pitanju,da u osobi probudi teznju za "slobodom" SAturn u 7moj je taj(on je i egzaltiran u Vagi,sto znaci da je jak i u 7 kuci) koji trazi tu vrstu partnerskih "obaveza"

Kada mi je Saturn prolazio 7. Kucom, bila sam u vezi. Medjutim, taj odnos je bio prilicno nekonvencionalan( mozda jer mi je natalno Saturn u Vodenjaku). Uz to, oboje smo bili optereceni, duboko nezadovoljni i nesretni u toj vezi. Bila je tu ljubav, ali nije nas ona drzala na okupu, nego neki apstraktni osjecaj duznosti i krivice, bar s moje strane. Bilo je tesko prekinuti, stalno se vracao i inzistirao na ne rusenju mostova iza nas. No ja nisam vidjela nasu buducnost i radost pri pomisli na zajednicki zivot, obveze, djecu, dobro i lose... Most se sam srusio jer nije bio kvalitetno izgradjen. Naucila sam jako puno iz tog odnosa, o svemu. To mi je Saturn u 7. donio.

A Jupiter (inace su mi Jupiter i Saturn natalno u opoziciji)...vidjeti cemo. Ljubav mi nije on "donio", moze ju jos samo ozakoniti i proslaviti :) Ali ako mi donese "lako cemo" razmisljanje, dobro ce mi doci jer se stalni nesto brinem, oko svega :D

Facies
13.06.2014., 12:45
Kada mi je Saturn prolazio 7. Kucom, bila sam u vezi. Medjutim, taj odnos je bio prilicno nekonvencionalan( mozda jer mi je natalno Saturn u Vodenjaku). Uz to, oboje smo bili optereceni, duboko nezadovoljni i nesretni u toj vezi. Bila je tu ljubav, ali nije nas ona drzala na okupu, nego neki apstraktni osjecaj duznosti i krivice, bar s moje strane. Bilo je tesko prekinuti, stalno se vracao i inzistirao na ne rusenju mostova iza nas. No ja nisam vidjela nasu buducnost i radost pri pomisli na zajednicki zivot, obveze, djecu, dobro i lose... Most se sam srusio jer nije bio kvalitetno izgradjen. Naucila sam jako puno iz tog odnosa, o svemu. To mi je Saturn u 7. donio.

A Jupiter (inace su mi Jupiter i Saturn natalno u opoziciji)...vidjeti cemo. Ljubav mi nije on "donio", moze ju jos samo ozakoniti i proslaviti :) Ali ako mi donese "lako cemo" razmisljanje, dobro ce mi doci jer se stalni nesto brinem, oko svega :D

Vodeci se tom logikom bi se reklo da sve one Vage u kojoj je SAturn egzaltiran(teznja da na realan nacin pogledaju sve vrline i negativnosti partnera) i koje pod vladarstvom Venere traze to svoje drugo "ja",bez kojeg tesko egzistiraju,da su i obavezno nesretne u svojim vezama,ali ih eto trpe.

NA tvoj odnos sa tm momkom,nije uticao SAturn u 7,nego odnos vasih licnih planeta,Saturn te je samo podstakao da se das u "akciju" i da se aktiviras na tom planu.
Mel Gibson npr ima SAturna u 5 u Skorpiji,pa ima 7,ili 8 djece(vjerovatno je nesretan zbog toga),a ja imam Jupitera u 5 pa nemam ni jedno,jer nikada nisam ni osjetio potrebu za tim,malo me je i strah toga,obaveza je to velika ;)

seagreen
13.06.2014., 13:26
Vodeci se tom logikom bi se reklo da sve one Vage u kojoj je SAturn egzaltiran(teznja da na realan nacin pogledaju sve vrline i negativnosti partnera) i koje pod vladarstvom Venere traze to svoje drugo "ja",bez kojeg tesko egzistiraju,da su i obavezno nesretne u svojim vezama,ali ih eto trpe.

Jesam li ja igdje napisala da svi kojima Saturn tranzitira 7. su nesretni ili sam igdje spominjala Vage?

Ovdje je riječ o Jupiteru. Rekao si da ne mora značiti da će tranzitni Jupiter aktivirati ljubavni život osobe i naveo sebe za primjer. Potom si komentirao kako je to "zadaća" Saturna (jer je egzaltiran u Vagi) pa sam ti ja isto navela na vlastitom primjeru da ne mora značiti ni da će Saturn donijeti "tu vrstu partnerskih obaveza", jer sve ovisi, kao što si rekao, o odnosu planeta između dvije osobe (sinastriji).

Tranziti planeta(bilo kojih, ne samo Saturna i Jupitera) kroz 7. kuću, aktiviraju područje života pokriveno njenom simbolikom. Kako će to izgledati, ovisi o više pokazatelja. Zato ne mora značiti da će osoba imati sreće i puno prilika u ljubavi ako joj Jupiter prolazi sedmom ili da će se nužno obvezati za partnera ili biti u ozbiljnoj vezi ako Saturn prolazi sedmom. Možda će joj se samo promjeniti pogled na partnerske odnose i druge teme predstavljene 7. kućom. Evo kod tebe je Jupiter donio stav "lako ćemo" i nekakvu lijenost po pitanju partnerskih odnosa, kod mene je Saturn donio osjećaj dužnosti i opterećenja.

Odnos s mojim bivšim je moguće opisati našom sinastrijom (no ovo nije tema za to). Saturn koji je tada tranzitirao 7. kućom je opisivao mene, moj pogled na međuljudske odnose i moje ponašanje u bliskim odnosima, uključujući i u tadašnjoj vezi. Zato sam opisivala kako sam ja gledala na taj odnos i kako sam se osjećala u odnosu, a ne kakav je to odnos bio i što sam osjećala prema bivšem ( to je opet domena sinastrije).

Postavila sam pitanje o Jupiteru koji će mi uskoro tranzitirati 7. kućom, kao osoba koja već jest u stabilnoj, ozbiljnoj i sretnoj vezi. Pitam se (i Vas) kako bi mogao utjecati na mene s obzirom da već imam partnera s kojim živim i dijelim sve.

Nadam se da sam uspjela bolje objasniti svoje pitanje. :)

Facies
13.06.2014., 13:47
Kada mi je Saturn prolazio 7. Kucom, bila sam u vezi. Medjutim, taj odnos je bio prilicno nekonvencionalan( mozda jer mi je natalno Saturn u Vodenjaku). Uz to, oboje smo bili optereceni, duboko nezadovoljni i nesretni u toj vezi.

Evo sta si napisala,pa sam pomislio da krivicu za ovakav razvoj situacije trazis obavezno u polozaju SAturna.
DA,svaka planeta na DC bi trebala sukladno svojoj "prirodi" da opise nacin na koji ulazimo ili ne ulazimo u te "partnerske" odnose,ali ne dozivljava slucajno bas SAturn svoj maximum u toj 7 kuci,sto znaci da je vise nego neophodan,da bi neka veza bila na cvrstim nogama,da bi bila stabilna itd.

Nije tema SAturn,ali je opozit Jupiterov,pa je cesto ramisljanje da ako Ju treba da da nesto dobro,Saturn mora obavezno da da lose,sto nema veze sa realnoscu.SAturn vlada Mcom,Ju 9tom kucom,u tome treba traziti razliku.

Hoce li ti Jupiter u 7moj sta pozitivno da ti donese na polju partnerskih odnosa ne znam,meni nije,jos mi tranzitira 7mom,ali stvarno nemam trenutno nikakvu ni zelju da imam ikoga,znaci ambicija na tom planu ravna Nuli(iako imam prolaza kod mnogih zena),sloboda zakon:D
Mozda i sto sam SAturnovac,pa je samodovoljnost osobina koja me odredjuje,sto znaci da treba ipak pogledati polozaj planeta koje odredju psiholoski portret osobe,i koje odredjuju licnost i karakter,pa tek onda posmatrati 7 kucu (neosobna kuca)

seagreen
13.06.2014., 14:50
Evo sta si napisala,pa sam pomislio da krivicu za ovakav razvoj situacije trazis obavezno u polozaju SAturna.
DA,svaka planeta na DC bi trebala sukladno svojoj "prirodi" da opise nacin na koji ulazimo ili ne ulazimo u te "partnerske" odnose,ali ne dozivljava slucajno bas SAturn svoj maximum u toj 7 kuci,sto znaci da je vise nego neophodan,da bi neka veza bila na cvrstim nogama,da bi bila stabilna itd.

Nije tema SAturn,ali je opozit Jupiterov,pa je cesto ramisljanje da ako Ju treba da da nesto dobro,Saturn mora obavezno da da lose,sto nema veze sa realnoscu.SAturn vlada Mcom,Ju 9tom kucom,u tome treba traziti razliku.

Nespretno sam se izrazila, tako sam ja vidjela naš odnos, da smo oboje opterećeni, nesretni, no ne znači da je i on bio. Dapače, on ima drugačiji pogled na cijelu tu priču.
Slažem se. Smatram da je Saturn doista neophodan za tu vrstu stabilnosti, ali ne mora nužno tranzitirati nečijom natalnom 7. kućom, da bi i veza, koju ta osoba ima s nekim, bila stabilna. Za to su pak potrebni međusobni aspekti Saturna u sinastriji, a i neke predispozicije u natalu da bi osobe uopće težile toj vrsti "obvezanja".

Nije tema SAturn,ali je opozit Jupiterov,pa je cesto ramisljanje da ako Ju treba da da nesto dobro,Saturn mora obavezno da da lose

Nemam ovakav stav. Za početak, planete uopće ne dijelim da dobre i loše. Svjesna sam da postoje termini "malefici" i "benefici", ali im malo drugačije pristupam (no nije tema).

Hoce li ti Jupiter u 7moj sta pozitivno da ti donese na polju partnerskih odnosa ne znam,meni nije,jos mi tranzitira 7mom,ali stvarno nemam trenutno nikakvu ni zelju da imam ikoga,znaci ambicija na tom planu ravna Nuli(iako imam prolaza kod mnogih zena),sloboda zakon:D
Mozda i sto sam SAturnovac,pa je samodovoljnost osobina koja me odredjuje,sto znaci da treba ipak pogledati polozaj planeta koje odredju psiholoski portret osobe,i koje odredjuju licnost i karakter,pa tek onda posmatrati 7 kucu (neosobna kuca)

Da li ti taj Jupiter u 7. aktivira i neke druge planete (radi li aspekte na natalne planete u 7. i ostalim kućama)? U kojoj kući ti je vladar 7.?
Moj partner je saturnovac ( Su, Ve, Me, Ne u Jarcu), meni je Saturn u konjukciji sa Ac-om i moram ti reći, naljepše je biti sam u dvoje :cerek:

Facies
13.06.2014., 15:01
Nemam ovakav stav. Za početak, planete uopće ne dijelim da dobre i loše. Svjesna sam da postoje termini "malefici" i "benefici", ali im malo drugačije pristupam (no nije tema).

Da li ti taj Jupiter u 7. aktivira i neke druge planete (radi li aspekte na natalne planete u 7. i ostalim kućama)? U kojoj kući ti je vladar 7.?
Moj partner je saturnovac ( Su, Ve, Me, Ne u Jarcu), meni je Saturn u konjukciji sa Ac-om i moram ti reći, naljepše je biti sam u dvoje :cerek:

Malefik je i otac koji ne da djetetu da bude 24 sata vani,pa dijete misli da ga otac ne voli,ali kasnije kada malo omudra shvati da je otac bio u pravu ;)

Venera mi je na 4 Riba,pa je radio tranzitni Ju trigon na tu Veneru,kada je usao u RAka,a kako je u Raku radi svo vrijeme i 180 na So,Me i Ma u 1 u Jarcu.
Vladar DCa je Merkur,u 1 u JArcu,nagazio ga je sada tranzitni Pluton(tacno na njemu),ali i dok nije bio blizu Merkura isti sam bio,u svim vezama sam uvijek osjecao pritisak,jednostavno ne volim nikakve obaveze,ili osjecaj da nesto "moram",bukvalno se jezim od toga.
Jedino ako je u pitanju istina,pravda,tu sam odgovoran,i idem do kraja ;)

jelena1777
14.06.2014., 17:16

I meni Jupiter tranzitira 7 poljem...no, nekako sam u jako lošoj fazi barem što se tiče partnerstva i tih odnosa...no, mislim da se više radi o nekom razočarenju u takvu vrstu odnosa s obzirom d ami je vladar 7 Mjesec i da je on u 10 kući, a tamo mi je sada sjeo Saturn koji me eto prisilio da na neke stvari gledam na drugi način...tj. na jedan pomalo crni način. Čini mi se da nisam nikada imala kvalitetan odnos sa bilo kime i da sam loš partner i da biram loše partnere. S obzirom da su mi natalno Neptun i Mjesec u konjukciji ovaj pritisak Saturna doživljavam nažalost kao svojevrsno buđenje sa određenom dozom gađanja prema svim mogućim partnerskim odnosima. Bojim se da će me ovaj tranzit obilježiti i u budućnosti, jer jednostavno nekako izgubih smisao za taj dio života.:(

Facies
14.06.2014., 17:56
I meni Jupiter tranzitira 7 poljem...no, nekako sam u jako lošoj fazi barem što se tiče partnerstva i tih odnosa...no, mislim da se više radi o nekom razočarenju u takvu vrstu odnosa s obzirom d ami je vladar 7 Mjesec i da je on u 10 kući, a tamo mi je sada sjeo Saturn koji me eto prisilio da na neke stvari gledam na drugi način...tj. na jedan pomalo crni način. Čini mi se da nisam nikada imala kvalitetan odnos sa bilo kime i da sam loš partner i da biram loše partnere. S obzirom da su mi natalno Neptun i Mjesec u konjukciji ovaj pritisak Saturna doživljavam nažalost kao svojevrsno buđenje sa određenom dozom gađanja prema svim mogućim partnerskim odnosima. Bojim se da će me ovaj tranzit obilježiti i u budućnosti, jer jednostavno nekako izgubih smisao za taj dio života.:(

Veliki broj ljudi sa kojima sam razgovarao u zadnje vrijeme se zali da im natalni Jupiter apsolutno ne radi nista u simbolici polja i znaka u kojima se nalazi,ali sa druge strane je SAturn obavezno odgovoran za sve nedace(iako je vladar Mca,pa nas uvijek zapravo gura naprijed),i nikada ne zakaze:D,bez obzira sto im isti problem traje 6,7 godina,ili vise,a SAturn je u tom vremenu promijenio 2,3 znaka i polja,ali opet je Saturn kriv,sto znaci da je najlake voditi se stereotipnosti( i teoriji neutemeljenoj u praksi),i za svoje probleme nalaziti utjehu obavezno u polozaju SAturna,iako praksa pokazuje sasvim drukacije stvari.Pa cak i kada Saturn odradi nesto "pozitivno",stereotipci ce da izmisle neki polozaj Jupitera,koji nema veze sa situacijom,i da uspjeh pripisu Jupiteru.Valjda to tako mora,jer Saturn samo kada je osporavan ima potrebu da se dokaze,i da da ono najbolje od sebe(da zasjerni i Jupitera i sve ostale)
Bez obzira na polozaj trenutnog SAturna,Jupiter u 7moj bi trebao da odigrta svoju simbolicku ulogu,ali je to lijencina lijena kojem snaga opada sa godinama jer je opozitan Vremenu(Saturnu).

SAturn na vladaru 7me,ti nece dati "crnilo" u pogledu pronalazenja partnera,nego dozu realnosti,ali i dozu kriticnosti u pogledu istog,pa ces i medju potencijalnim partnerima da odvajas zito od kukolja,i da tezis "kvaliteti" a ne kvantiteti.Pa ce Sa na DC,ili na vladaru 7me da ti kaze da je bolje da budes sama nego sa svakim,sto naravno dovodi do smanjenja broja veza.Mislim da je Saturn tu u pravu,ali opet sve ovisi sta ko voli,i kakav je psiholoski portret osobe,licne planete gdje su itd.Meni kao Jarcu taj uticaj SAturna ne moze da smeta,jer sam rodjen sa njim,mozda nekom Ovnu,Lavu jednostavno ne pase.

Evo ona ima natalno Sa pored vladara 7me Mjeseca,pa joj veza u zivotu nije nedostajalo,do duse i Ju daje podrsku,ali je aspekt Mjeseca sa Saturnom daleko egzaktniji.

http://www.astrotheme.com/astrology/Sophia_Loren

Moraju se gledat prakticni primjeri,samo se tako mozes dotaci sustine i istine ;)

jagodica_bobica
14.06.2014., 18:47
kako misliš ovo da sopfiji loren nije nedostajalo veza? udvarača joj sigurno nije nedostajalo; lijepa i slavna :) no koliko je poznato, ona je sa 15 godina upoznala muškarca za kojeg se kasnije udala i s njim je ostala do kraja njegovog života. tako da ovdje njena 7. kuća tj. njen vladar u konjukciji sa saturnom savršeno oslikava njen brak- dakle i sklonost starijim muškarcim(saturn) i brak koji dugo traje(ostala je s istim tipom do njegove 90 i neke tj do njegove smrti).

nimfaKalipso
14.06.2014., 18:57
Tranzitni Saturn na natalnom Mjesecu... Zar to nije sade sati?
Nije iznenađujuće da se čovjek osjeća emotivno loše.

jagodica_bobica
14.06.2014., 19:10
Tranzitni Saturn na natalnom Mjesecu... Zar to nije sade sati?
Nije iznenađujuće da se čovjek osjeća emotivno loše.

ja mislim da je, iako je cijeli period i dulji od perioda u kojemu je saturn na natalnom mjesecu. sade sati, koliko se sjećam, bi trebao biti i period kada saturn prolazi onaj znak koji je ispred našeg natalnog mjeseca i onaj koji je iza. dakle, oko 7 i pol godina.
tako da, ne brigaj. nije još kraj:rofl::D

Facies
14.06.2014., 19:47
kako misliš ovo da sopfiji loren nije nedostajalo veza? udvarača joj sigurno nije nedostajalo; lijepa i slavna :) no koliko je poznato, ona je sa 15 godina upoznala muškarca za kojeg se kasnije udala i s njim je ostala do kraja njegovog života. tako da ovdje njena 7. kuća tj. njen vladar u konjukciji sa saturnom savršeno oslikava njen brak- dakle i sklonost starijim muškarcim(saturn) i brak koji dugo traje(ostala je s istim tipom do njegove 90 i neke tj do njegove smrti).

Pa to sam i rekao,nije joj nedostalao udvaraca,ali je zbog Sa0 Mo(vladar) 7me pazljivo birala skim ce,nije bila poznata po nekim izletima(osim sa CAry Grantom:D) i po velikom broju veza.ZA Pontija se dva puta udavala,manji od nje za glavu bio:D,ali Djevice u veze ulaze vise razumom ,manje srcem (sigurnost)

Evo on ima SA0Mo isto,Mo je vladar 5te,pa mu nije nedostajalo tih "predbracnih veza",naprotiv :D

http://www.astrotheme.com/astrology/George_Clooney

ili ona

http://www.astrotheme.com/astrology/Dita_von_Teese

Nego mi je fascinantan polozaj Jupitera kod ovog "ludjaka".Znamo da je svojim govorima uticao na clanove svoje sekte i da je ispirajuci im mozak inspirisao iste da ubijaju ljude.

http://www.astrotheme.com/astrology/Charles_Manson

Vidimo mu Jupiter u konjukciji sa Merkurom.

Ili ovaj koji je sa Ju i Ur na MC bio okrenut humanizmu i dobru za covjecanstvo,tako sto je pobio vise ljudi nego sto je i sam Hitler znao,i sto je bio najodgovorniji za smrt 6 miliona jevreja u Ausvicu

http://www.astrotheme.com/astrology/Heinrich_Himmler

jelena1777
15.06.2014., 01:23
Veliki broj ljudi sa kojima sam razgovarao u zadnje vrijeme se zali da im natalni Jupiter apsolutno ne radi nista u simbolici polja i znaka u kojima se nalazi,ali sa druge strane je SAturn obavezno odgovoran za sve nedace(iako je vladar Mca,pa nas uvijek zapravo gura naprijed),i nikada ne zakaze:D,bez obzira sto im isti problem traje 6,7 godina,ili vise,a SAturn je u tom vremenu promijenio 2,3 znaka i polja,ali opet je Saturn kriv,sto znaci da je najlake voditi se stereotipnosti( i teoriji neutemeljenoj u praksi),i za svoje probleme nalaziti utjehu obavezno u polozaju SAturna,iako praksa pokazuje sasvim drukacije stvari.Pa cak i kada Saturn odradi nesto "pozitivno",stereotipci ce da izmisle neki polozaj Jupitera,koji nema veze sa situacijom,i da uspjeh pripisu Jupiteru.Valjda to tako mora,jer Saturn samo kada je osporavan ima potrebu da se dokaze,i da da ono najbolje od sebe(da zasjerni i Jupitera i sve ostale)
Bez obzira na polozaj trenutnog SAturna,Jupiter u 7moj bi trebao da odigrta svoju simbolicku ulogu,ali je to lijencina lijena kojem snaga opada sa godinama jer je opozitan Vremenu(Saturnu).

SAturn na vladaru 7me,ti nece dati "crnilo" u pogledu pronalazenja partnera,nego dozu realnosti,ali i dozu kriticnosti u pogledu istog,pa ces i medju potencijalnim partnerima da odvajas zito od kukolja,i da tezis "kvaliteti" a ne kvantiteti.Pa ce Sa na DC,ili na vladaru 7me da ti kaze da je bolje da budes sama nego sa svakim,sto naravno dovodi do smanjenja broja veza.Mislim da je Saturn tu u pravu,ali opet sve ovisi sta ko voli,i kakav je psiholoski portret osobe,licne planete gdje su itd.Meni kao Jarcu taj uticaj SAturna ne moze da smeta,jer sam rodjen sa njim,mozda nekom Ovnu,Lavu jednostavno ne pase.

Evo ona ima natalno Sa pored vladara 7me Mjeseca,pa joj veza u zivotu nije nedostajalo,do duse i Ju daje podrsku,ali je aspekt Mjeseca sa Saturnom daleko egzaktniji.

http://www.astrotheme.com/astrology/Sophia_Loren

Moraju se gledat prakticni primjeri,samo se tako mozes dotaci sustine i istine ;)

Da, ali kod mene se ne radi o natalnom položaju, nego o tranzitu Saturna na natalni Mjesec u 10 kući, a Mjesec je vladar 7 kuće.

Meni je Saturn inače naglašen, jer mi je podznak u Jarcu...dakle, nije Saturn nešto čega se bojim, on je uvijek dio mene i prilično me određuje u smislu "crnila" ali na način svjesnosti istog.

Problem ovog tranzita je u tome što mi je naprosto na jedan način otvorio oči u smislu toga da sam emotivno kolabirala u shvaćanju besmislenog očekivanja nečega čega nema.

Zapravo emotivno sam prilično istrošena i iscjeđena. Saturn je učitelj...ne bojim se novih znanja, samo spoznajem da je ovoga puta učinio ono što je trebao učiniti ovim tranzitom.

Što se tiče tranzita Jupitera kroz 7 kuću, to bi trebalo biti recimo dobro, ali me zbog ovog drugo tranzita, ovaj prvi nije dohvatio ili ga je ovaj drugi zapravo naprosto onemogućio.

lilarose001
15.06.2014., 11:41
Djeluje li ikako tranzit Jupitera nad Točkom fortune?
Jupiter mi je inače vladar sunčevog znaka i natalno se nalazi u 7.kući.

Facies
15.06.2014., 11:46
Da, ali kod mene se ne radi o natalnom položaju, nego o tranzitu Saturna na natalni Mjesec u 10 kući, a Mjesec je vladar 7 kuće.

Meni je Saturn inače naglašen, jer mi je podznak u Jarcu...dakle, nije Saturn nešto čega se bojim, on je uvijek dio mene i prilično me određuje u smislu "crnila" ali na način svjesnosti istog.

Problem ovog tranzita je u tome što mi je naprosto na jedan način otvorio oči u smislu toga da sam emotivno kolabirala u shvaćanju besmislenog očekivanja nečega čega nema.

Zapravo emotivno sam prilično istrošena i iscjeđena. Saturn je učitelj...ne bojim se novih znanja, samo spoznajem da je ovoga puta učinio ono što je trebao učiniti ovim tranzitom.

Što se tiče tranzita Jupitera kroz 7 kuću, to bi trebalo biti recimo dobro, ali me zbog ovog drugo tranzita, ovaj prvi nije dohvatio ili ga je ovaj drugi zapravo naprosto onemogućio.

Pa mislim da je ista simbolika,bilo da se radi o natalnom ili tranzitnom aspektu.Samo sto se sa natalnim covjek sazivi ,a tranzitni traje u odredjenom vremenskom inervalu.
Bas zato sto ti je Saturn naglasen (Ac u JArcu) bi trebalo da razumijes prirodu SAturna,ali pogledaj ti natalne polozaje svih licnih planeta,Sunca (svijesti),Merkura (uma),Mjeseca(nesvjesnog u nama,duse),Marsa(genetski faktor,,MArs je vladar i mozga) jer svi problemi koje imamo nam dolaze 90% iz glave;)

Facies
15.06.2014., 11:51
Djeluje li ikako tranzit Jupitera nad Točkom fortune?
Jupiter mi je inače vladar sunčevog znaka i natalno se nalazi u 7.kući.

Ne djeluje,imam ga natalno na Fortuni u 5,pa znam ;)

Moj je i vladar moje karte,podznaka ;)

Fish 1968
15.06.2014., 11:53
Ovo je tema o Jupiteru, toliko puta su neki sudionici već bili upozoravani na to da ovaj višegodišnji teror Saturna na svakoj temi će od sada biti kartoniran.

jelovnici
17.06.2014., 00:31
Što mogu očekivati od tranzitnog jupitera na mc,da li se mogu nadati bar nekom poslu napokon?

Hockney
30.06.2014., 11:52
Jupiter mi je usao u 5-tu kucu, i u narednih par mjeseci cu imati aspekte Ju120Ur, Ju60Sa, Ju60Ju... Sto mogu ocekivati? Oce li biti neka nova ljubavna prica, neki dobitak na igrama na srecu, kladionicu...?

Lily_
30.06.2014., 19:12
Ljudi, nemojte očekivati previše od tranzitnog Jupitera, To je jako čudna planeta: lijepo ga je imati dobro aspektiranog u natalu, ali u tranzitima on zna stvarno biti jako čudan (u smislu neprimijećen, neosjetan, pa i djelovati sasvim suprotno od onog što čovjek očekuje), dakle jako iznevjeriti i razočarati. A stvar je u tome da izgleda svi očekuju jako puno od njegovog tranzita, redovito se od njega očekuje dobrobit, nekakvo dobročinstvo i dobici, ekspanzija, napredak, uspjeh, blagotvornost, finacijski probitak, sreća u ljubavi i sl, ovisno već u koju kuću pada tranzit.

U zadnjih nekoliko godina mogu reći da sam ostala kao pokisla kokoš što se tiče očekivanja blagotvornih Jupiterovih tranzita. Dok je tranzitirao 2. kućom pojavile su se financijske teškoće i ograničenja vezana za to područje kao nikad - nikako mrdnut naprijed po tom pitanju, nego baš naprotiv, kad je tranzitirao 4. kućom, umjesto nekog blagotvornog utjecaja na dom, kuću, porodicu, imala sam samo višestruke štete na imovini tj, stanu koja će me znatno koštati (kvarovi, štete od oluje, nevremena, prokišnjavanja, dizanja parketa i sl.), nemir i tugu u obitelji itd. Sad će uskoro iz 4. kuće ući u 5. i ne očekujem ništa. :ne zna:

Upravo guglajući o njemu prije oko godinu dana (jer me stvarno čudio takav njegov utjecaj odn. posvemašnji nedostatak pozitivnog utjecaja) negdje sam pronašla da Jupiter zapravo zna proširiti i potencirati probleme koje ionako imamo vezano uz tu kuću kojom tranzitira. Npr., ako inače imate financijskih i materijalnih problema, on će ih tranzitirajući 2. kućom još proširiti i pojačati, ako imate neke probleme u domu on će ih još proširiti tranzitirajući 4. kućom itd. Na žalost nisam zabilježila taj link i ne znam bi li ga opet znala pronaći, ali ako ćete malo upornije guglati vjerujem da ćete i sami naći slična objašnjenja. Ne znam je li to točno i ne pretendiram da tvrdim da je, ali kod mene osobno se na žalost pokazalo upravo tako. :(

AceOfCups
30.06.2014., 19:48
Bilo je situacija kad mi je donio nešto dobro, ali to je tako nekako slabo i jadno:rofl: da ne treba ni spominjati. U svakom slučaju, puno manje nego što bi se očekivalo.
Evo bio je u tranzitu 10. poljem, ništa mi nije donio. Prešao je i preko Mo, opet ništa. Napravio 60 na Ve0Ma, isto ništa...Kvadrirao Me, vladara asc i mc-a, ništa.:rofl:
Ne očekujem ništa od njega ubuduće.
Čak mi se čini da više djeluje nekako na unutarnje stanje, a događaj neki da izazove, teško.:ne zna:

lilarose001
30.06.2014., 19:57
Super. Meni je upravo u tranzitu nad 6.kućom i baš mi je aktivirao hipohondriju. Tj. proširio brigu o zdravlju. Nemam nikakve neobične simptome ili neki realan razlog za brigu, ali eto... to je Jupiter, valjda.
No relativno brzo će mi doći nad 7.kuću. Ne želim ni znati što će proširiti u ovom slučaju. S partnerom ionako imam dovoljno problema i bez Jupitera i njegovog širenja.
Tako da, eto, kod mene ove teze gore ispadaju skroz točne.:kava:

Lily_
30.06.2014., 20:01
Bilo je situacija kad mi je donio nešto dobro, ali to je tako nekako slabo i jadno:rofl: da ne treba ni spominjati. U svakom slučaju, puno manje nego što bi se očekivalo.

Baš tako, malo, jadno, škrto u tranzitu. :(
Nije široke ruke kad je riječ o tranzitima, dapače ponekad zezne i kao da se sprda, okrene baš na obratno, zavrne pipu umjesto da je odvrne i potencira probleme (proširi ih) u toj kući, umjesto da ih umiri svojom blagotvornom rukom i učini neko dobročinstvo (ajde da se tako malo pjesnički izrazim :mig:), a stvar je u tome da vidim da se svi jako puno nadaju od njega. Puno nadanja, a onda ostaneš :eek: :( :503: i pitaš se pa gdje li je uopće bio taj Jupiter, gdje je taj veliki dobrotvor, je li zaspao baš na mom slučaju?!!! :D

yildirim
12.07.2014., 12:33
Samo da se osvrnem na tek minuli tranzit Jupitera preko ASC-a. Ukratko, ništa. Ništa se nije dogodilo, ni dobro ni loše. Pretpostavljam da će tako biti i kroz cijeli njegov tranzit prvom kućom.

lilarose001
12.07.2014., 14:32
Mislim da Jupiter treba neki "poticaj" u obliku kvadrata, da bi djelovao u tranzitima... :ne zna:
Isto tako, sam prolazak kroz kuću neće donijeti bogzna što, ako nisu uključeni (i) neki aspekti...
Meni je u tranzitu nad ASC-om donio kupnju stana... tranzit preko IC-a - opremanje stana (završno)...

yildirim
12.07.2014., 14:37
Mislim da Jupiter treba neki "poticaj" u obliku kvadrata, da bi djelovao u tranzitima... :ne zna:
Isto tako, sam prolazak kroz kuću neće donijeti bogzna što, ako nisu uključeni (i) neki aspekti...
Meni je u tranzitu nad ASC-om donio kupnju stana... tranzit preko IC-a - opremanje stana (završno)...

Sad sam pogledao aspekte koji slijede, i to su opozicija na Mjesec u sedmom polju i kasnije opozicija na Jupiter u sedmom polju. Možda koji od ovih aspekata donese toliko žuđenu vezu. :)

lilarose001
12.07.2014., 14:46
Sad sam pogledao aspekte koji slijede, i to su opozicija na Mjesec u sedmom polju i kasnije opozicija na Jupiter u sedmom polju. Možda koji od ovih aspekata donese toliko žuđenu vezu. :)

Hm... meni je jednu vezu donio trigon Jupitera na natalnu konjukciju Jupitera i Urana u 7.polju... zatim vezu prije toga... trigon Jupitera na natalnu konjukciju Sunca i Merkura na MC-u... međutim, mislim da je tu bilo važno i to što mi je Sunce vladar 7.polja, a Merkur vladar 5... (zaljubljenost - veza)

Za zaljubljivanje bi trebalo gledati tranzite Jupitera na planete i/ili vladara 5.polja, a za ostvarivanje veze tranziti Jupitera na planete i/ili vladara 7.polja...

jelena1777
12.07.2014., 14:59
Možda previše razmišljamo o tim tranzitima, pa se ili bojimo kada je loš ili se nadamo nečemu velikom kada je dobar.

Jupiter mi je u 5 kući u Biku...ne vidim baš neku veliku sreću sa tim položajem Jupitera, ali kažu da mu je tu dobro...opozicija na Mjesec...možda je to pokvarilo opći dojam :D

Facies
12.07.2014., 15:23
Meni je traznzitni Jupiter protutnjao 7 kucom,i nista dobro ni lose mi nije donio,cak sam imao vecu potrebu za slobodom,nego inace,iako bi Ju u 7 simbolicki trebao da predstavlja spustanje kriterijuma pri izboru potencijalne partnerke(zene),tj pribjegavanje vise kvantiteti nego kvaliteti.

Natalno je i meni u 5 u Biku,pa niti imam veci broj djece (nemam ih nikako),niti sam poznat po tome da sam imao mnogo ljubavnih veze,uvijek sam vise pribjegavao idealima(mozda sto je Ve u Ribama)pa sam se vodio onom "bolje sam nego sa svakim"(ima tu uticaja i Saturna,ipak sam Jarac)
Ju mi pravi 90 sa Mo,pa sa svojim narodom nikada nisam bio na istom kolosijeku,jako me iritira lakovjernost,nedostatak osjecaja za istinu i pravdu,umna ogranicenost ,naturanje laznih vrijednosti,pomodarstvo, onih oko menepa se borim sa tim stvarima jako dugo,a sa samim sobom sam zadovoljan :D jer imam i Ju 120 So, pa mislim da sam vise nego Pravedna osoba.

lilarose001
12.07.2014., 15:23
Jupiter mi je u 5 kući u Biku...ne vidim baš neku veliku sreću sa tim položajem Jupitera, ali kažu da mu je tu dobro...opozicija na Mjesec...možda je to pokvarilo opći dojam :D

Moj je u 7.kući i Vagi, i iskreno - uopće ne vidim kod sebe tu njegovu simboliku... pogotovo zato jer je u konjukciji s Uranom. :rolleyes:
Ali inače ima dobre aspekte, trigon i sekstil, uopće ne razumijem zašto ne djeluje... :p

Još kad pogledam da Jupiter mi je vladar MC-a (a u 7.polju je) , a Uran vladar ASC-a (u 7 polju) , a Sunce vladar 7.polja ( u 10. polju u konjukciji s MC-om) ...

Uspješan, poznat partner... :rolleyes:
Kod mene je ostalo od svega toga samo to da imam (očito) - prevelika očekivanja od partnera... :p

infra red
12.07.2014., 16:42
Moj je u 7.kući i Vagi, i iskreno - uopće ne vidim kod sebe tu njegovu simboliku... pogotovo zato jer je u konjukciji s Uranom. :rolleyes:
Ali inače ima dobre aspekte, trigon i sekstil, uopće ne razumijem zašto ne djeluje... :p

Još kad pogledam da Jupiter mi je vladar MC-a (a u 7.polju je) , a Uran vladar ASC-a (u 7 polju) , a Sunce vladar 7.polja ( u 10. polju u konjukciji s MC-om) ...

Uspješan, poznat partner... :rolleyes:
Kod mene je ostalo od svega toga samo to da imam (očito) - prevelika očekivanja od partnera... :p

Strpi se.....dosta je jaka ta simbolika povezanosti 7. i 10. polja kod tebe, tako da ce i do toga vjerojatno doci.
Ja isto imam Jupiter u 7. polju u konjukciji s Venerom vladaricom 7. polja. Taj Jupiter i ne mora biti neki preveliki "blessing" jer moze upucivati i na preveliki entuzijazam i ocekivanja od strane partnera (sto si i sama napomenula). Ja definitivno patim od toga. Ne nuzno ocekivanja u smislu partnerove uspjesnosti i slicno, vise ocekivanja da brak bude super skladan i uspjesan.
Ono sto je dobro je da kad su i neke teske situacije, taj Jupiter ti opet da polet i vjeru u vezu/brak.
Meni je na pocetku braka (dobrih par godina) taj Jupiter vise odmagao nego pomagao. Stalno sam htjela da je sve savrseno i to zna biti naporno ( i za mene i za muza). Sad (nakon 7. godina :)) malo sam naucila kontrolirati taj naporni entuzijazam.

infra red
12.07.2014., 16:44
A i inace ljudi previse ocekuju od Jupitera. Kod tranzita, ako nema istovremenih aspekata od strane Saturna da materijalizira/ostvari povoljnu priliku (Jupiter) nista od nekih super povoljnih dogadjaja.

ivanstalker
12.07.2014., 17:32
Samo da se osvrnem na tek minuli tranzit Jupitera preko ASC-a. Ukratko, ništa. Ništa se nije dogodilo, ni dobro ni loše. Pretpostavljam da će tako biti i kroz cijeli njegov tranzit prvom kućom.

Ista stvar kod mene.
Tranzitirira preko ASCa, trenitno prolazi kroz 5. kucu gdje je u konjukciji sa natalnim marsom... radi jos neke povoljne tranzite, da sada previse ne odugovlacim... Uglavnom, nista. :ne zna:

lilarose001
12.07.2014., 17:41
A i inace ljudi previse ocekuju od Jupitera. Kod tranzita, ako nema istovremenih aspekata od strane Saturna da materijalizira/ostvari povoljnu priliku (Jupiter) nista od nekih super povoljnih dogadjaja.

Da, i ja mislim da su (i) aspekti Saturna bitni kod Jupiterovih tranzita...
Jupiter je planeta koja sama po sebi, u dobrim aspektima, može prilično ulijeniti čovjeka, pa treba nešto što će pomoći povoljnim aspektima... Saturnova disciplina i ambicioznost, recimo...:ne zna:

Facies
12.07.2014., 17:45
Da, i ja mislim da su (i) aspekti Saturna bitni kod Jupiterovih tranzita...
Jupiter je planeta koja sama po sebi, u dobrim aspektima, može prilično ulijeniti čovjeka, pa treba nešto što će pomoći povoljnim aspektima... Saturnova disciplina i ambicioznost, recimo...:ne zna:

PA SAturn(materija) ogranicava prostor(Jupiter) u nasem fizickom svijetu,pa je logicno da Jupiter ne moze da se razmase dok mu Saturn to ne "dozvoli",ili dok vrijeme(opet Saturn) ne kaze svoje :D

jelena1777
12.07.2014., 18:30
Ne znam baš...meni je Jupiter tranzitirao 7 kuću, tj. još je uvijek tamo jer je ona malo poveća, a natalni Saturn mi je u Ribama...dakle bilo je dobrih aspekata u ovih godinu i nešto, ali ništa dobroga mi se nije dogodilo.

Naravno da je teško gledati samo taj tranzit Jupitera, ali opet možda je bitnost tranzita u važnosti same planete u našem horoskopu. Meni baš i nije toliko naznačen u horoskopu, tj. toliko bitan kao neke druge planete, pa je možda štos u bitnosti samog Jupitera u natalnom...:ne zna:

infra red
16.07.2014., 11:51
Treba definitivno gledati i druge tranzite. Ako u isto vrijeme postoje jedan, dva ili vise teskih tranzita transpersonalnih planeta, onda ce naravno Jupiterovo djelovanje biti oslabljeno.
Npr. mom muzu vec neko vrijeme i Pluton i Uran rade opoziciju/kvadrat na Mjesec , vladar karte u 12. kuci. Kad mu je Jupiter jos sjeo na Mjesec jos se gore osjecao. Sad mu je na ASC i vrlo minimalno popravlja situaciju. Buduci da tu radi i trigon na MC i vladara MC-a, recimo da je na poslu malo bolje.

angelsrain
16.07.2014., 16:58
Sad je bas Jupiter koji je promjenio znak pa ima triplictet u nocnoj karti... vec se osjeca veselije :)

Ice_scorpio
16.07.2014., 23:36
Tranzit Jupitera kroz 1. polje nisam nikako osjetila, ili nisam svjesna tog nečeg što je trebao donijeti a možda je donijeo, a ako jest ja nisam svijesna :lol: .
Znači kao donosi mogućnost viška kilograma, a ja sam se još više prozgodnila :rofl: bez zezanja, nisam imala problema s težinom nikad, a još sam dodatno fizičku aktivnost proširila, tako da sam možda samo koje kilo i izgubila..
Spominje se po netu "sretno razdoblje".. prije bih rekla pretjerani optimizam bez nekog velikog razloga. Iako moja kolegica kojoj je prolazio preko ASC-a na bingu je dobila veliku svotu novca. ( nikakav veći novac lako nisam stekla tijekom njegovog tranzita 1 poljem) .
Pročitala sam i da budi duhovnost i osjećaj za religiju postaje veći.. također ništa specijalno.
Nisam ni otputovala negdje daleko niti planirala brak, obitelj, djecu...
Sad, njegov tranzit bih valjda trebala po nečemu primjetiti, ipak sam u podznaku Rak, a Ju je u Raku u egzaltaciji..
Može neko reći što još osim navedenog je mogao donijeti a da mi je prošlo nezapaženo ili mi nije donijeo :rofl:?

sasa62
17.07.2014., 00:03
Tranzit Jupitera kroz 1. polje nisam nikako osjetila, ili nisam svjesna tog nečeg što je trebao donijeti a možda je donijeo, a ako jest ja nisam svijesna :lol: .
Znači kao donosi mogućnost viška kilograma, a ja sam se još više prozgodnila :rofl: bez zezanja, nisam imala problema s težinom nikad, a još sam dodatno fizičku aktivnost proširila, tako da sam možda samo koje kilo i izgubila..
Spominje se po netu "sretno razdoblje".. prije bih rekla pretjerani optimizam bez nekog velikog razloga. Iako moja kolegica kojoj je prolazio preko ASC-a na bingu je dobila veliku svotu novca. ( nikakav veći novac lako nisam stekla tijekom njegovog tranzita 1 poljem) .
Pročitala sam i da budi duhovnost i osjećaj za religiju postaje veći.. također ništa specijalno.
Nisam ni otputovala negdje daleko niti planirala brak, obitelj, djecu...
Sad, njegov tranzit bih valjda trebala po nečemu primjetiti, ipak sam u podznaku Rak, a Ju je u Raku u egzaltaciji..
Može neko reći što još osim navedenog je mogao donijeti a da mi je prošlo nezapaženo ili mi nije donijeo :rofl:?

Ju u 1 ti je "donio" sve ono o čemu si planirala prethodnu godinu, dok još ni sama nisi znala što bi ili što nebi... dakle posvetila si se sebi i vlastitim potrebama , ma kakve one bile u ovom momentu :mig:

Ice_scorpio
17.07.2014., 01:01
Ju u 1 ti je "donio" sve ono o čemu si planirala prethodnu godinu, dok još ni sama nisi znala što bi ili što nebi... dakle posvetila si se sebi i vlastitim potrebama , ma kakve one bile u ovom momentu :mig:

Moguće, ali kao što sam i rekla, nisam baš svijesna nekih velikih promjena s obzirom na to koliko sam po netu čitala o veličini tog tranzita prvim poljem kroz znak raka.. :ne zna:

infra red
17.07.2014., 17:41
Moguće, ali kao što sam i rekla, nisam baš svijesna nekih velikih promjena s obzirom na to koliko sam po netu čitala o veličini tog tranzita prvim poljem kroz znak raka.. :ne zna:

Treba se pogledati cijela karta i ostali tranziti i onda bi se moglo vidjeti zasto se nije jace osjetio taj Jupiter.
Meni je to bilo super razdoblje i da udebljala sam se. Prvi put nakon 10 godina. Ali ne odmah, vec kad je zasao malo dublje u 1. kucu. Ali ja tu imam i Neptun i Mjesec, pa sam se tad i preselila u inozemstvo i udala itd......

Ice_scorpio
18.07.2014., 02:45
Treba se pogledati cijela karta i ostali tranziti i onda bi se moglo vidjeti zasto se nije jace osjetio taj Jupiter.
Meni je to bilo super razdoblje i da udebljala sam se. Prvi put nakon 10 godina. Ali ne odmah, vec kad je zasao malo dublje u 1. kucu. Ali ja tu imam i Neptun i Mjesec, pa sam se tad i preselila u inozemstvo i udala itd......

Da, moguće da ti je utjecaj bio veći zbog mjeseca i neptuna.. :ne zna:

Meni je u 1. polju Mars.. ali i dalje nisam sigurna što je trebao donijeti? Možda veću fizičku aktivnost? Jer ako je to onda je i donijeo, jer sam još aktivnija postala što se tiče tjelovježbe i brige za tijelo (ASC)

Evo karta, pa ako ti se da da pogledaš ostalo: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7

AceOfCups
18.07.2014., 11:46

Da bar.:rofl: Kad je pravio kvadrat na moj Me, vl. MC-a, jedino što mi je donio su bile neke grandiozne ideje, i preoptimistično razmišljanje na tom području. Ali u obliku vanjskog događaja, ništa. Zato sam i rekla malo prije kako se on meni najviše odražava na unutarnje stanje.
S druge strane, na natalnom Jupiteru sam zahvalna Univerzumu. Stvarno funkcionira.:D

seagreen
18.07.2014., 14:45
Ne znam, mene uvijek raduje kad vidim ovaj znakić Jupitera u natalnoj, što znači da osjetim njegov povoljni utjecaj, ako ništa, makar toliko koliko radovanje traje :zubo:

http://i62.tinypic.com/24lpp8i.gif

infra red
18.07.2014., 21:32
Da, moguće da ti je utjecaj bio veći zbog mjeseca i neptuna.. :ne zna:

Meni je u 1. polju Mars.. ali i dalje nisam sigurna što je trebao donijeti? Možda veću fizičku aktivnost? Jer ako je to onda je i donijeo, jer sam još aktivnija postala što se tiče tjelovježbe i brige za tijelo (ASC)

Evo karta, pa ako ti se da da pogledaš ostalo: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7

Pa da, definitivno konjukcija Jupitera na Mars potice fizicku aktivnost. Meni se to isto dogodilo prije dvije godine. Kad mi je Jupiter konjuktirao Mars pocela sam trcati, skinula par kila viska itd....i jos uvijek sam na tom putu.

Kad ti je Jupiter usao u 1. kucu, u isto vrijeme ti je Saturn radio konjukciju na Sunce i Pluton.
Tranzitni Pluton ti je radio opoziciju na ASC. Saturn ti je kvadrirao i kvadrira Mjesec - vladar karte. A i Uran ti je radio kvadrat na ASC i DC.
Dakle hrpa teskih i izazovnih aspekata koji su "ublazili" djelovanje Jupitera.

Ice_scorpio
19.07.2014., 02:01
Pa da, definitivno konjukcija Jupitera na Mars potice fizicku aktivnost. Meni se to isto dogodilo prije dvije godine. Kad mi je Jupiter konjuktirao Mars pocela sam trcati, skinula par kila viska itd....i jos uvijek sam na tom putu.

Kad ti je Jupiter usao u 1. kucu, u isto vrijeme ti je Saturn radio konjukciju na Sunce i Pluton.
Tranzitni Pluton ti je radio opoziciju na ASC. Saturn ti je kvadrirao i kvadrira Mjesec - vladar karte. A i Uran ti je radio kvadrat na ASC i DC.
Dakle hrpa teskih i izazovnih aspekata koji su "ublazili" djelovanje Jupitera.

Da, to što se tiče povećanja fizičke aktivnosti i još veće brige za tijelo se dogodilo...

Ah, onda i nije toliko čudno ublaženo djelovanje Jupitera s obzirom na tolike aspekte koji nisu baš bajni.. :rolleyes:
Hvala na osvrtu na natal. :mig:

Brutalis
19.07.2014., 13:45
Meni je zanjimljivo to što mi Jupiter nije donio neku novu ljubav u život dok je radio trigon sa vladarem 5. kuće.
Recimo kada su Uran i Jupiter radili trigon sa vladarem 5. došla mi je stvarno neočekivano nova ljubav, koja je djelovala baš sudbinski :cerek:
Na kraju ništa od toga :lol:

infra red
19.07.2014., 14:03
Meni je zanjimljivo to što mi Jupiter nije donio neku novu ljubav u život dok je radio trigon sa vladarem 5. kuće.
Recimo kada su Uran i Jupiter radili trigon sa vladarem 5. došla mi je stvarno neočekivano nova ljubav, koja je djelovala baš sudbinski :cerek:
Na kraju ništa od toga :lol:

Jupiter nece sam po sebi nista donijeti. Osim entuzijazma i slicno. Potrebni su i drugi tranziti. U kombinaciji s Uranom, to je vec druga prica.

Facies
19.07.2014., 14:43
Jupiter nece sam po sebi nista donijeti. Osim entuzijazma i slicno. Potrebni su i drugi tranziti. U kombinaciji s Uranom, to je vec druga prica.

Jupiter je apstrakcija,materijalizaciju i konkretno "djelo" daje samo i jedino Saturn ;)

intercepts
19.07.2014., 15:55

Evo ga meni u prvoj kući za tjedan dana,osim što osjećam "liniju"manjeg otpora kojom idem,dok ne prođe kvadrat na veneru i počne sa trigonom na MC,pluton(vladara 5.kuće) trigon mi nije donio ništa,za kvadrat ćemo vidjeti.

http://i62.tinypic.com/wgs12g.png

Međutim imam dosta kvadrata u narednome vremenu kroz par godina kao napete aspekte.

intercepts
19.07.2014., 15:57
Jupiter je apstrakcija,materijalizaciju i konkretno "djelo" daje samo i jedino Saturn ;)

Je li istina da se MC aktivira prvim saturnovim povratkom?
U tome pogledu mi ima smisla teorija da je jupiter apstraktan saturnovom davanju.

Facies
19.07.2014., 16:55
Je li istina da se MC aktivira prvim saturnovim povratkom?
U tome pogledu mi ima smisla teorija da je jupiter apstraktan saturnovom davanju.

Mc predstavlja period nekih zrelih godina,tamo negdje od 35 do 40 ,njemu stremimo od malena(da se ostvarimo na profesionalnom planu),a logicno je da do svoj puni kapacitet u tim ambicijama,zeljama dostizemo kada smo fizicki i najjaci.

Mislim da je bez obzira na tranzite jako vazan raspored planeta u natalnoj karti pojedinca,pa osobi koja je navikla da radi,da se bori(nekom SAturnovcu,lupam primjer) nece mnogo olaksanja donijeti "pozitivan" aspekt Jupitera,ako tranzit Saturna ne radi dobre aspekte,ili ce obratno neki Jupiterovac mnoge teze da istrpi neke lose tranzite SAturna,od onoga kojem je SAturn jak u karti,izrazen.

Brutalis
20.07.2014., 14:10
Evo ga meni u prvoj kući za tjedan dana,osim što osjećam "liniju"manjeg otpora kojom idem,dok ne prođe kvadrat na veneru i počne sa trigonom na MC,pluton(vladara 5.kuće) trigon mi nije donio ništa,za kvadrat ćemo vidjeti.

http://i62.tinypic.com/wgs12g.png

Međutim imam dosta kvadrata u narednome vremenu kroz par godina kao napete aspekte.

Imamo skoro podznak na istom stupnju, ako tebi nekaj donese i meni će valjda :)

intercepts
22.07.2014., 20:36
Imamo skoro podznak na istom stupnju, ako tebi nekaj donese i meni će valjda :)

Teško je uspoređivati tranzitni jupiter moje i tvoje natalne karte.
Moje sunce koje je vladar i tvoga prvoga polja(koje će ovim tranzitom dobiti najviše potpore) je sasvim drugačije postavljeno kao i vjerujem večina drugih planeta koja drugačije djeluje na sam spektar karte,pa i sami tranziti ostalih planeta.Nemože meni i tebi jupiter donjeti ništa sličnoga.
U mome je slučaju sunce neaspektirano pa mu svaka "energija"dođe kao ozeblo sunce.

Facies,hvala na objašnjenju. :)

missbone
22.07.2014., 21:06
Pozdrav! Pošto Jupiter ulazi odn ušao je u znak lava 16. ovog mjeseca zanima me što se može očekivati od tranzita, naime, sada mi se nalazi u 12-oj kući ali će putovati i kroz ASC koji je u lavu. Natalni JU je u 4-oj kući u SCO i radi kvadrat s ASC i mislim da je to jedini aspekt u natalu osim možda još sa ME. Zanima me kakva je to pozicija i što bi mogla donijeti. Sada traje jedno naporno razdoblje i ne mogu se pohvaliti da mi išta ide od ruke pa me zanima da li će taj tranzit donijeti nešto bolje ili će još neko vrijeme potrajati ovaj napor? Evo natalna karta.

http://tinypic.com/m/ic0606/2

Enrika77
23.07.2014., 21:23
Pozdrav svima....Interesuje me sta moze da donese tranzit Jupitera preko natalnog Saturna u 9.kuci? Postoji li mogucnost za zaposlenje?

infra red
23.07.2014., 21:37
Pozdrav svima....Interesuje me sta moze da donese tranzit Jupitera preko natalnog Saturna u 9.kuci? Postoji li mogucnost za zaposlenje?

Trebaju se vidjeti i drugi aspekti. Koji planet vlada 10. kucom? itd....Samo ovaj aspekt nije dovoljan za to....

infra red
23.07.2014., 21:51
Pozdrav! Pošto Jupiter ulazi odn ušao je u znak lava 16. ovog mjeseca zanima me što se može očekivati od tranzita, naime, sada mi se nalazi u 12-oj kući ali će putovati i kroz ASC koji je u lavu. Natalni JU je u 4-oj kući u SCO i radi kvadrat s ASC i mislim da je to jedini aspekt u natalu osim možda još sa ME. Zanima me kakva je to pozicija i što bi mogla donijeti. Sada traje jedno naporno razdoblje i ne mogu se pohvaliti da mi išta ide od ruke pa me zanima da li će taj tranzit donijeti nešto bolje ili će još neko vrijeme potrajati ovaj napor? Evo natalna karta.

http://tinypic.com/m/ic0606/2
Kad ti dodje na ASC moze ti donijeti optimizam i polet itd....Mozes se udebljati itd...Kad bude na 15/16 stupnjeva Lava radit ce ti sekstil na Merkur i kvadrat na samog sebe. Dakle Merkur ti vlada 2. kucom, pa eventualno neka dogadjanja u prihodima, zaradi....Ali i Uran ti sada radi opoziciju na Merkur, pa pretpostavljam da je doslo do promjene u prihodima....Jupiter eventualno moze stvari malo popraviti.
Sada i Saturn radi konjukciju na natalni Jupiter (vladar 5. kuce), pa mozda imas nekakva dogadjanja na polju ljubavi, djece, kreativnosti itd..., ali i na podrucju obitelji (Jupiter u 4. polju).

lilarose001
24.07.2014., 08:30
Ah, ja se baš nadam od Jupitera nekoj pomoći...
Evo odmah se bolje osjećam otkada je u Lavu...

Ovih dana će biti u sekstilu sa mojom natalnom konjukcijom Jupitera i Urana (inače mi Jupiter vlada MC-om, a Uran ASC-om)... zatim slijedi trigon Jupitera na natalnu konjukciju Merkur/MC/Sunce (sve u Strijelcu, znači dispozitor Jupiter), Merkur mi vlada 5, a Sunce 7.kućom... zatim slijedi sekstil Jupitera na natalni Mars (vladar 2.) i na kraju (sredina listopada) trigon na natalni Saturn...
A još će mu u kolovozu pomagati i Sunce i Merkur u Lavu, a kasnije i Venera...

Poslije toga slijede malo manje lijepi tranziti, ali o tome kad bude aktualno...:p

missbone
24.07.2014., 20:46
Kad ti dodje na ASC moze ti donijeti optimizam i polet itd....Mozes se udebljati itd...Kad bude na 15/16 stupnjeva Lava radit ce ti sekstil na Merkur i kvadrat na samog sebe. Dakle Merkur ti vlada 2. kucom, pa eventualno neka dogadjanja u prihodima, zaradi....Ali i Uran ti sada radi opoziciju na Merkur, pa pretpostavljam da je doslo do promjene u prihodima....Jupiter eventualno moze stvari malo popraviti.
Sada i Saturn radi konjukciju na natalni Jupiter (vladar 5. kuce), pa mozda imas nekakva dogadjanja na polju ljubavi, djece, kreativnosti itd..., ali i na podrucju obitelji (Jupiter u 4. polju).

Da sve što ste naveli je točno. Hvala. Nadam se da će se financije popraviti. Kako se može uopće vidjeti kada pravi aspekt s drugom planetom, u solaru ili tranzitima? :) THNX

infra red
24.07.2014., 21:39
Da sve što ste naveli je točno. Hvala. Nadam se da će se financije popraviti. Kako se može uopće vidjeti kada pravi aspekt s drugom planetom, u solaru ili tranzitima? :) THNX

No prob. Pa u astro.com pogledas tranzite, a za buduce tranzite imas ephemeris 2014 (ili bilo koju godinu koja te zanima) i vidis kada ce doticni planet biti na odredjenom stupnju i raditi aspekt na tvoju natalnu planetu.

zvjezdoznanac
26.07.2014., 23:58

Prije postoji mogućnost za putovanja u strane zemlje ili za upis na faks, a ako je saturn vladar neke od poslovnih kuća moguće je i zaposlenje :)

jelena1777
27.07.2014., 21:36
Hm...zanima me slijedeće.
Jupiter je promijenio znak i sada je u Lavu. Meni je 7 kuća u RAku...ali se proteže i kroz polje Lava...ne kužim da li mi je Lav isto na kraju 7 kuća ili hvata i dio 8 kuće s obzirom da mi uvijek piše da mi je 8 kuća u Djevici koja je umetnuta, znači da je Lav i 7 i 8 kuća :ne zna:

Enrika77
27.07.2014., 21:56
Prije postoji mogućnost za putovanja u strane zemlje ili za upis na faks, a ako je saturn vladar neke od poslovnih kuća moguće je i zaposlenje :)

Zahvaljujem na odgovoru.Vrh 9.kuce mi je u znaku Raka, a Mjesec mi je natalno u 2.kuci koja znaci novac.Nemam novaca za put u inostranstvo a faks sam zavrsila...jedino me zaposlenje koci jer nikako da nadjem nesto.:504:

Sofia Victoria
28.07.2014., 00:27
Pozdrav! Zanimaju me aspekti Jupitera u mojoj natalnoj karti. Čitala sam da se smatra planetom sreće, pa me zanima može li se uistinu to iščitati iz sljedećeg: Jupiter u Ovnu u 10. kući (retrogradan), u trigonu je s Venerom, Saturnom i Uranom, te u kvadratu s Ascendantom. Mogu samo reći da imam sreće u mnogim stvarima, puno lakše dolazim do nekih stvari nego ostali koji se moraju puno više truditi. Često se izvučem iz nekih loših stvari u zadnji tren, ili npr. prođem ispit "na sreću" i sl.

zvjezdoznanac
28.07.2014., 12:03
Zahvaljujem na odgovoru.Vrh 9.kuce mi je u znaku Raka, a Mjesec mi je natalno u 2.kuci koja znaci novac.Nemam novaca za put u inostranstvo a faks sam zavrsila...jedino me zaposlenje koci jer nikako da nadjem nesto.:504:

ako ti je 9.kuća u raku onda ti je 3.k. u jarcu pa bi ti tranzit jupitera preko saturna morao donijeti neko lijepo putovanje jer ti aktivira 3 i 9.kuću (na saturnu u 9.k. koji vlada 3.k.):)