PDA

View Full Version : Apetit i ishrana u ranoj trudnoći

Suncica_B
27.04.2008., 21:59
Ovak , cure
ja od ovulacije, cini mi se... ne prestajem jesti
i mogu reci da sam otad (8. , 9. 4.) dobila oko 4 kg..
non - stop sam gladna..

i mogu reci da mi je to jedini simptom koji imam

ostalih zaista nemam
nista...
i to mi je pomalo cudno... i malo me plasi...

e, sad.. brijem da cu biti predebela ako ovako nastavim.. ali samo mi se hrana mota po glavi i to ona koju definitivno ne bih smjela jesti (kaloricna, masna, slatkisi)...
da li je normalan ovakav apetit u prvim tjednima trudnoce?

onda se stalno osjecam krivom ako ne jedem odmah kad osjetim glad, jer se bojim da time ne stetim bebici..
kako da se snadjem s ovom ishranom..

sta ste vi jele u prvim tjednima trudnoce i da li ste imale ovakav ludjacki apetit?

"ami"
27.04.2008., 22:01
sunčica zašto si trudna i u šoku...mene to zanima nevezano za ovu temu? nisi očekivala trudnoću ili?
E da i ČČČČČČČČČEEEEEEEESSSSSSSSSTTTTTTTIIIIIIITTTTTTAAAA AAAMMMMMMM!!!!!!!!!!!

funnys
27.04.2008., 22:06
ja sam nekontrolirano jela do 6og tjedna kada su mučnine počele pa više nisam mogle...ali nenormalno sam jela u početku...:lol:grozno

Suncica_B
27.04.2008., 22:19
znaci, i ti si kao i ja, funnys., hahahahah

dobro je.. valjda necu dobit svih 12 kg odmah u prvom tromjesjecju
inace ja sam u petom, a jos nemam ni mucnine...

ami, ma bila sam u soku neki dan... i tako mi ostalo.. nisam mogla da vjerujem.. a trudnocu sam ocekivala i planirala i sad cu da promijenim ovo :)
i hvala na cestitkama

vista
27.04.2008., 22:49
0-13 tjedna +10kg, mela sve pred sobom, sve se rasporedilo po meni
13-23 tjedna +2kg, najela se prije :D, a 1/4 otišla ravno bebi

A trudnički hormoni funkcioniraju jednostavno: kad jedem, peče me savjest jer se užasno debljam. Kad ne jedem opet me peče savjest jer mi je beba gladna. Realnost je valjda negdje između. Ne zabrinjavaj se - beba uzme što joj je potrebno, pa ako treba i od tebe :top:

Suncica_B
27.04.2008., 23:01
0-13 tjedna +10kg, mela sve pred sobom, sve se rasporedilo po meni
13-23 tjedna +2kg, najela se prije :D, a 1/4 otišla ravno bebi

A trudnički hormoni funkcioniraju jednostavno: kad jedem, peče me savjest jer se užasno debljam. Kad ne jedem opet me peče savjest jer mi je beba gladna. Realnost je valjda negdje između. Ne zabrinjavaj se - beba uzme što joj je potrebno, pa ako treba i od tebe :top:

upravo se ovako osjecam

pa eto ja sam vec od dana zaceca dobila 4 kg
cini se da cu proci kao i ti..
10 kg odmah na startu...:eek::rofl:

larazg
27.04.2008., 23:05
nemoj pretjerivati sa debljanjem i jedenjem. Ginekolog će te još staviti na dijetu. Nije zdravo se tako brzo debljati

vista
27.04.2008., 23:12
nemoj pretjerivati sa debljanjem i jedenjem. Ginekolog će te još staviti na dijetu. Nije zdravo se tako brzo debljati

Istina. Nije dobro ni tebi ni bebi. Meni gin ništa ne prigovara jer i sam ima 145 kg. Ali, zbilja nije dobro - nećeš se osjećat baš naj sama sa sobom. Moram ipak priznat, ja sam se zbilja lipo najela :D, ono svega za čim sam žudila.

Suncica_B
27.04.2008., 23:26

a kako da se odbranim.
ne bih ni ja da se sad odmah zdebljam
ali kako kad sam gladna stalno
evo sad sam gladna i odmah me pocinje boljeti glava ako ne jedem
i sad cu jesti i leci.. i sve se naravno prima..

ako legnem bez vecere, osjecat cu se kao da kaznjavam bebicu

usput, ne jedem ja bas puno puta dnevno... jedem oko 3-4 x , ali mi se cini da mi se svaki gram prima sto nikad nije
ja sam inace po prirodi bila uvijek mrsavica

larazg
27.04.2008., 23:28
a kako da se odbranim.
ne bih ni ja da se sad odmah zdebljam
ali kako kad sam gladna stalno
evo sad sam gladna i odmah me pocinje boljeti glava ako ne jedem
i sad cu jesti i leci.. i sve se naravno prima..

ako legnem bez vecere, osjecat cu se kao da kaznjavam bebicu

usput, ne jedem ja bas puno puta dnevno... jedem oko 3-4 x , ali mi se cini da mi se svaki gram prima sto nikad nije
ja sam inace po prirodi bila uvijek mrsavica

pojedi jabuku, pojedi neko voće...
pojedi neku salatu..nešto lagano a hranjivo

Suncica_B
27.04.2008., 23:35
da, i ja sam skuzila da ce mi trebat hrpa voce
hem je zdravo hem njega mogu jesti koliko hocu

jabuke iskreno nesto posebno i ne volim, i smijesno zvuci, ali od njih sam uvijek osjecala glad...

larazg
27.04.2008., 23:36
da, i ja sam skuzila da ce mi trebat hrpa voce
hem je zdravo hem njega mogu jesti koliko hocu

jabuke iskreno nesto posebno i ne volim, i smijesno zvuci, ali od njih sam uvijek osjecala glad...

ma navela sma jabuke jer ja upravo sad jedem jabuku...ma koje hoćeš voće jedi ali njime ubijaj glad. nemoj se razvaliti previše.. nije dobro

Suncica_B
27.04.2008., 23:39
znam, draga moja

i bas me strah tih kilograma
a i odmah sam nekakva sjebana
ne zelim se razvalit odmah na samom startu

znam da nikad vise necu imati ovakvo tijelo, ali eto, ne moram dobiti 25 kg

larazg
27.04.2008., 23:44
znam, draga moja

i bas me strah tih kilograma
a i odmah sam nekakva sjebana
ne zelim se razvalit odmah na samom startu

znam da nikad vise necu imati ovakvo tijelo, ali eto, ne moram dobiti 25 kg

naravno da ne moraš.
Jedi kada osjetiš glad, jedi obroke redovito, međuobroke obavezno sa puno voća.

Npr. kiwi. savršen je i super izvor vitamina. Jagode su isto ok, sad im je sezona.

Znam da si bosanka, i da kod vas bez umaka i mesa nema ručka, ali pokušaj malo jesti zdravije

Suncica_B
27.04.2008., 23:53
ma zato mi mama treba, da mi pravi kuhana jela
ja to slabo sa sestrom jedem
ali sad je vrijeme da krenem s takvom ishranom

draga, kad smo kod svega ovoga, postavila sam temu o folnoj na vitamini i minerali.. nekako u tebe imam dosta povjerenja :)

larazg
28.04.2008., 00:00
ma zato mi mama treba, da mi pravi kuhana jela
ja to slabo sa sestrom jedem
ali sad je vrijeme da krenem s takvom ishranom

draga, kad smo kod svega ovoga, postavila sam temu o folnoj na vitamini i minerali.. nekako u tebe imam dosta povjerenja :)

ako mene pitaš...pij čistu folnu. Dnevna doza je 400IU.

Suncica_B
28.04.2008., 00:04
da, sad citam po netu i vidim da svugdje pise 400..
to znaci da bih trebala piti ove 3 ili piti samu folnu...
nista, popijem sad i ovu ujutro pa odem nabavit obicnu folnu

ma ja sam bas trazila obicnu folnu, ali mi ova u apoteci rekla da je ovakva kombinacija najbolja
ali mi nije jasno zasto mi je onda rekla samo jednu tabletu
ti mi je skroz premalo..

i recimo da uzimam 3x dnevno, onda mi je
nekako puno kalcija ... 800

Zaljubljena i sretna
28.04.2008., 00:06
Jel tebi nije ginekolog prepisao folnu??

larazg
28.04.2008., 00:07
da, sad citam po netu i vidim da svugdje pise 400..
to znaci da bih trebala piti ove 3 ili piti samu folnu...
nista, popijem sad i ovu ujutro pa odem nabavit obicnu folnu

ma ja sam bas trazila obicnu folnu, ali mi ova u apoteci rekla da je ovakva kombinacija najbolja
ali mi nije jasno zasto mi je onda rekla samo jednu tabletu
ti mi je skroz premalo..

i recimo da uzimam 3x dnevno, onda mi je
nekako puno kalcija ... 800

uzmi Twinlab..on je najkvalitetniji i najprirodniji

Suncica_B
28.04.2008., 00:11
lara, trazila sam tog proizvodjaca, ali nije bilo... ne mogu da ga nadjem ovdje...
bas sam se tog imena sjetila jer znam da si ti nekom to govorila

zaljubljena i sretna, nisam jos isla ginicu , odem poslije praznika..
jos mi je rano da se cuje srce...

Zaljubljena i sretna
28.04.2008., 00:14
lara, trazila sam tog proizvodjaca, ali nije bilo... ne mogu da ga nadjem ovdje...
bas sam se tog imena sjetila jer znam da si ti nekom to govorila

zaljubljena i sretna, nisam jos isla ginicu , odem poslije praznika..
jos mi je rano da se cuje srce...

A.ok,meni je ginic jos prije trudnoce rekao da ako planiram,pocnem piti par mjeseci unapred.Pijem po jednu tabletu jos uvijek,do kraja trudnoce.

Suncica_B
28.04.2008., 00:17
ma meni dr. prije trudnoce nije htjela uraditi ni briseve na klamidiju i ureaplazmu, a kamol da me posavjetuje o folnoj
otjerala me je kuci i rekla da sam ja jos dijete i kako mogu mislit o trudnoci
tako da nidje veze...

a koje ti pijes tablete?

jesi mozda pila FOLIC PLUS? meni ona u apoteci te preporucila kao najbolje i rekla mi po jednu dnevno, ali mislim da je to malo, jer jedna sadrzi samo 133 folne... u uputama pise po 3 sto bi odg. toj brojki 400

Zaljubljena i sretna
28.04.2008., 00:22
ma meni dr. prije trudnoce nije htjela uraditi ni briseve na klamidiju i ureaplazmu, a kamol da me posavjetuje o folnoj
otjerala me je kuci i rekla da sam ja jos dijete i kako mogu mislit o trudnoci
tako da nidje veze...

a koje ti pijes tablete?

jesi mozda pila FOLIC PLUS? meni ona u apoteci te preporucila kao najbolje i rekla mi po jednu dnevno, ali mislim da je to malo, jer jedna sadrzi samo 133 folne... u uputama pise po 3 sto bi odg. toj brojki 400

Ne zivim u Hr,pa ne znam kakve su te.Ja koristim Folio i jedna tabletica ima 400mg.
Ne znam da li postoje te kod nas,mislim da li ih uvoze u Hr.
A bolje odmah,ako si u mogucnosti mjenjaj doktoricu,ta je bas koza!:mad:
U normalnom slucaju te ginekolog mora o svemu savjetovati,bez obzira koliko godina imas.
Prosli mjesec sam imala suhi kasalj i meni je ginekolog prepisivao koje tablete da trosim,a ne doktor opce prakse(iako sam provjerila i kod njega)
A koliko imas godinica?

Suncica_B
28.04.2008., 00:27
imam 23 godine
ma to sam samo isla da bi mi ona uzela briseve i papu..
sad se opet moram javiti kod nje da mi da uputnicu za bolnicu... tamo cu pratit trudnocu...
a mislim da cu pored tog socijalnog imati jos jednog privatnog ginica..

Zaljubljena i sretna
28.04.2008., 00:48
E,odoh ja sad malo pregledati te dlake,pa se pisemo ujutro.Lijepo spavajte...:w

Suncica_B
28.04.2008., 00:50
i ti takodjer lijepo pajaj ...Pusaaaaaaaaaaa

Apathetic
28.04.2008., 07:57
..cure kužim Vas skroz....:cerek:
...ti napadaji gladi su uzrokovani divljanjem hormona....ja u prvoj trudnoći dobila 25 kg!!!
sad u drugoj od silnog straha da se ne zdebljam , sam više gladna nego sita...(idem spavati s grčevima u želucu od gladi), jer mi je ginić preporučio 8 malih obroka dnevno ( a to je niš).
I opet sam do 12 tj. dobila 3 kg.:eek:

kayah
28.04.2008., 08:15
Mislim da uopće nije stvar u kvantiteti nego u kvaliteti...ja jedem svakih sat ili dva, dobro ponekad i svaka tri sata ali stvarno se zdravo hranim i uspijevam održavati težinu. I da nebi mislile da ja ne jedem slatko ili masno...jedem ali ne svaki dan i ne u prevelikim količinama. Imam možda tu prednost kaj sam doma pa imam vremena kuhati si svaki dan ali nisu to jela koja se pripremaju dulje od sat vremena. Ja se ajmo reći nastojim zdravo hraniti već dvije godine i stvarno osjećam razliku. a trudnoća je stvarno razdoblje kada bi trebalo paziti na prehranu.

alanka
28.04.2008., 09:20
blago se vama kad možete jesti, ja imam cijeli dan mučnine, najgore navečer i na sve mi se riga (iako ne povraćam puno, par puta tjedno)

dosad (12 tjedana) izgubila skoro 3 kg, uopće ne osjećam glad i sva hrana mi je odbojna, što pojedem, pojedem na silu :rolleyes:

najgore je što sam užasno nervozna zbog te mučnine, nadam se da će uskoro proći...

nova_ovdje
28.04.2008., 09:51
alanka, prošla slično, tek oko 15-16. tj se smirile mučnine, isto sam povraćala navečer a ne ujutro, samo pij puno tekućine, da ne dehidriraš

sunčica ja ti pijem folacin, jednu dnevno i ništ drugo od vitamina, prenatala i sl., tako doc rekao

cesaria
28.04.2008., 10:35
evo samo da se nadovezem na ovo o kilama...
Ako si prije trudnoce bila pre mrsava, onda ti je skroz normalno (cak kazu preporucljivo) u prvom tromjesjecju dobiti malo vise, tj. da dodjes na normalnu tezinu...
Recimo, takva je bila moja sestricna, koja je bila prakticki neuhranjena, i u prva 3 mj. dobila 7 kg!! I tek tad je izgledala normalno...

A ako si normalne tezine, onda naravno ne...

Tako da ako si mrsavica, kao sto kazes, mozda ti tijelo prirodno proizvodi osjecaj gladi kako bi doslo na normalu...:)

Tučak
28.04.2008., 10:36
I ja sam isto u ranoj trudnoći (9. tjedan)! Uvijek sam bila bonkulovička (voljela sam papati fine stvatri), a sad jedem jer moram! Hranu ne mogu vidjeti! Ne povračam, ali mi se javlja mučnina čim pomislim na jelo!
Uglavnom, savjetujem ti da jedeš raznovrsno i ako ikako možeš u umjerenim količinama!
Ispričat ću ti jednu anegdotu o apetitu u trudnoći iz moje obitelji: ginekolog je mojoj teti preporučio da jede puno svježeg sezonskog voća. Kako je bilo ljeto i kao je bilo vrijeme breskvi, savjetovao joj je da jede to sezonsko voće. Poslušala je doktora doslovno! S obzirom da je imala ogroman apetit, sjela je ispod stabla breskve i dok nije potamanila sve plodove sa stabla, nije se ni maknula! :cerek:

Tučak
28.04.2008., 10:39
Također pijem folacin! Jednu dnevno kako mi je ćića gliša rekao. Mislim da ću tek nakon 1. tromjesječja početi uzimati prenatal ili nešto slično!

petra593
28.04.2008., 12:08
i ja sam stalno morala nešto grickati u ranoj trudnoći- spasile me grožđice, sušene brusnice, ananas i meni najdraži sušeni limun. Osim što je sve fino i slatko, i zdravo je-grožđice su pune željeza, brusnice-već znamo svi, limun-c vitamin. Jedino nisam mogla smisliti sušene banane i kokos (koji sam prije trudnoće volila, a sad i 8mj iza poroda njegov miris mi smeta). E, da - kombinacija -čips od jabuke i crne masline, sad kad to vidim napisano stvarno grozno zvuči, ali meni je bilo super...

Apathetic
28.04.2008., 12:36
i ja sam stalno morala nešto grickati u ranoj trudnoći- spasile me grožđice, sušene brusnice, ananas i meni najdraži sušeni limun. Osim što je sve fino i slatko, i zdravo je-grožđice su pune željeza, brusnice-već znamo svi, limun-c vitamin. Jedino nisam mogla smisliti sušene banane i kokos (koji sam prije trudnoće volila, a sad i 8mj iza poroda njegov miris mi smeta). E, da - kombinacija -čips od jabuke i crne masline, sad kad to vidim napisano stvarno grozno zvuči, ali meni je bilo super...
sušeni limun??! gdje tog ima ? mercator, billa?

Suncica_B
28.04.2008., 13:19
Mislim da uopće nije stvar u kvantiteti nego u kvaliteti...ja jedem svakih sat ili dva, dobro ponekad i svaka tri sata ali stvarno se zdravo hranim i uspijevam održavati težinu. I da nebi mislile da ja ne jedem slatko ili masno...jedem ali ne svaki dan i ne u prevelikim količinama. Imam možda tu prednost kaj sam doma pa imam vremena kuhati si svaki dan ali nisu to jela koja se pripremaju dulje od sat vremena. Ja se ajmo reći nastojim zdravo hraniti već dvije godine i stvarno osjećam razliku. a trudnoća je stvarno razdoblje kada bi trebalo paziti na prehranu.

moj je problem mozda i to sto sam kuci, pa sve sto pojedem, primi se.
nikad nisam spavala poslije rucka, ali sad mi organizam trazi i ne mpgu si pomoci nikako..
de budi fina pa mi napisi koja to jela pravis da i ja pravim..
od danas sam i ja rekla da cu uvesti sankcije..
i kupila sam tonu voca..:s

petra593
28.04.2008., 17:07
sušeni limun??! gdje tog ima ? mercator, billa?

Ja kupovala u Konzumu.

Apathetic
30.04.2008., 12:17
evo curke, završilo mi prvo tromjesečje!
I moram priznati da je to dosta utjecalo na moj apetit; smanjio se preko noći!!:s
Nemam više one luđačke napadaje gladi s kojima sam se borila prva tri mjeseca, sad bez problema ujutro izdržim da dođem u firmu i tam popapam neko pecivo i voćku.
na početko mi je to bilo nezamislivo, čim sam se digla ujutro prvo sam napala čokolino, a za sat vremena sam već umirala!:ne zna:
Očito je moj jadan želudac odustao od borbe sa mnom :rofl:

kayah
30.04.2008., 12:33
moj je problem mozda i to sto sam kuci, pa sve sto pojedem, primi se.
nikad nisam spavala poslije rucka, ali sad mi organizam trazi i ne mpgu si pomoci nikako..
de budi fina pa mi napisi koja to jela pravis da i ja pravim..
od danas sam i ja rekla da cu uvesti sankcije..
i kupila sam tonu voca..:s

Doručak mi je svaki dan isti i to jogurt sa zobenim pahuljicama i lanenim sjemenkama - ne one zaslađene i s dodatkom još tisuću stvari, nego zobene pahuljice vulgaris... međuobroci su mi voće tj. voćne salate, integralni kruh sa sirnim namazom,... Svaki dan obavezno radim juhu od povrća (rajčica, brokula, tikvice, karfiol, ...). ako u nju stavim meso (isključivo piletina i puretina jer crveno meso ne volim) onda mi je to ručak a ako ne onda pojedem uz to ili neku ribu ili meso pečeno na naglo i to najrađe s ribanom mrkvom jer salatu ne volim... ili integralnu tjesteninu s raznoraznim umacima. ili si napravim palačinke pujene sa svježim sirom i špinatom... super su mi i lignje sa krumpirom pečene u pečnici i to samo sa maslinovim uljem, soli i mediteranskim začinima.... super su mi i oni alnatura proizvodi iz dm-a, volim one vafle s medom, to kad mi se jede nešto slatko.... obožavam i integralna rižota sa svime i svačime... i još jedna bitna stvar, pijem isključivo vodu, znači bez sokova i gaziranih pića... dobro, sad popijem tu i tamo sok od brusnice. eto, nadam se da sam ti dala koju ideju.

misko
30.04.2008., 13:51
I moram priznati da je to dosta utjecalo na moj apetit; smanjio se preko noći!!:s
Nemam više one luđačke napadaje gladi s kojima sam se borila prva tri mjeseca, sad bez problema ujutro izdržim da dođem u firmu i tam popapam neko pecivo i voćku.
na početko mi je to bilo nezamislivo, čim sam se digla ujutro prvo sam napala čokolino, a za sat vremena sam već umirala!:ne zna:

E još jedna slična tebi,ja sam sad u 19-tom tjednu i apetit mi se smanjio,a prva tri mjeseca ajme meni....stalno bi jela,još ako nemaš mučnine u prvom tromjesječju samo misliš na hranu i jedeš.ma ajde sve je to ok

Apathetic
30.04.2008., 14:22
E još jedna slična tebi,ja sam sad u 19-tom tjednu i apetit mi se smanjio,a prva tri mjeseca ajme meni....stalno bi jela,još ako nemaš mučnine u prvom tromjesječju samo misliš na hranu i jedeš.ma ajde sve je to ok

ma ja se prepala da me čeka scenarij od 1 trudnoće..25 kg+
Ali očito ako se izdrži prva tri mjeseca neizdržive gladi, želudac se ne raširi, pa daljnjeg prejedanja nema.
..sad si me baš utješila, bilo bi super da i meni ovako nastavi s tim smanjenim apetitom:top:

Lake
30.04.2008., 16:15
i ja sam u 1. tromjesečju stalno bila gladna i stalno sam imala osjećaj da ću se onesvjestit od gladi...a stalno sam morala nešto grickat unatoč mučnini koja je navečer bila najveća...a nikad nisam povratila! Najviše su mi pasale grickalice slane...

nego sam htjela pitat, vidila sam da je netko spominjao, zar se nesmije u trudnoći uopće jest PRŠUT? Ok, znam da nevalja neprerađeno ili sirovo meso radi toxoplazme i to nego jel ima još kakav razlog? Jer ja sam ga dosta jela za Božić, novu godinu...:confused:

sestrahelga
02.05.2008., 08:10
:grli::klopa::klopa::klopa:suncice!! pa nema nam tebe na wannabe,pa kako to?
e ma to ti je normalno,taj apetit i to sve,ja sam kada sam ostala trudna nisam ni znala,mislila sam da su mi se ciklusi poremetili,al ono najcudnije mi je bilo to prejedanje,ja sam stalno trazila samo nesta da stavim u usta,joj takav apetit samo trudnica moze imat!!!
to je sve normalno,samo ti papaj!

bABY_M
05.05.2008., 07:54

Potpisujem ovo :D I ja sam u prva tri mjeseca dobila 4 kile.
Sada mi se smanjio apetit i to puuuno :top:
Prestala sam piti folnu (nije mi više potrebna) i ne papa mi se više toliko :D
Uvjerena sam da je to od folne, već smo negdje pričale o tome kako povećava apetit :mig:

alanka
05.05.2008., 09:54
hm, ja pijem uredno folnu pa mi je apetit još uvijek na 0 (svaki tjedan -0,5 kg), nema to veze sa folnom kiselinom :mig:

Suncica_B
06.05.2008., 15:54
Potpisujem ovo :D I ja sam u prva tri mjeseca dobila 4 kile.
Sada mi se smanjio apetit i to puuuno :top:
Prestala sam piti folnu (nije mi više potrebna) i ne papa mi se više toliko :D
Uvjerena sam da je to od folne, već smo negdje pričale o tome kako povećava apetit :mig:

ja doslovno imam napadaje gladi bez obzira koliko pojedem...
posebno ujutro
i ak odmah ne pojedem nesto, uzasna me mucnina uhvati...

bABY_M
07.05.2008., 07:40
posebno ujutro

Tako sam i ja imala... :D Ako te hvata mučnina, radije jedi. Jer sam ja tako napravila grešku nisam pojela ujutro i srušila se u nesvjest. Tako da ako ti je slabo bolje jedi, sve ćemo mi to brzo izgubit :D

Sunčice, imaš ti MSN ili Facebook? Ajd pošalji mi na PP, da malo podijelimo iskustva... :D

Apathetic
07.05.2008., 10:14
posebno ujutro

tak je i meni bilo prva tri mjeseca....ak nisam bila sita..odmah mučnina..
jedini način je bio da nešto grickam. :ne zna:

coolinesay
27.03.2010., 14:48
ja se inače obožavam prežderavati čokoladom. jel to ok u trudnoći??

pljucpljuc
27.03.2010., 15:24
ja se inače obožavam prežderavati čokoladom. jel to ok u trudnoći??

to što se obožavaš prežderavat čokoladom je sasvim ok, ako namjeravaš bebu odhranit na čokoladi nećeš se usrećit...u prvom tromjesećju su vrlo popularni zatvori, pa kad tjedan dana ne bude ti guza vidjela wc-a vidjet ćeš kako ćeš počet obožavat povrće sa što više vlakana, prirodne pahuljice i suhe šljive

coolinesay
27.03.2010., 15:56
to što se obožavaš prežderavat čokoladom je sasvim ok, ako namjeravaš bebu odhranit na čokoladi nećeš se usrećit...u prvom tromjesećju su vrlo popularni zatvori, pa kad tjedan dana ne bude ti guza vidjela wc-a vidjet ćeš kako ćeš počet obožavat povrće sa što više vlakana, prirodne pahuljice i suhe šljive

inače se volim prežderavati i čušpajzima, nije mi to nikakav problem.
danas je na meniju bilo tijesto sa sirom. i sad za popodne sam imala namjeru uzet mančmalove i nažderat ih se ko krave kada pobjegnu u djetelinu. oće mi to kaj štetit ovak sad jedan dan u tjednu?? ili da ipak uzmem samo voće i sjemenje... hm...

a što u vezi soli? se smije npr. jesti slani kikiriki i smokiji? pretpostavljam da ne... :confused:

pljucpljuc
27.03.2010., 16:04
inače se volim prežderavati i čušpajzima, nije mi to nikakav problem.
danas je na meniju bilo tijesto sa sirom. i sad za popodne sam imala namjeru uzet mančmalove i nažderat ih se ko krave kada pobjegnu u djetelinu. oće mi to kaj štetit ovak sad jedan dan u tjednu?? ili da ipak uzmem samo voće i sjemenje... hm...

a što u vezi soli? se smije npr. jesti slani kikiriki i smokiji? pretpostavljam da ne... :confused:

pa nije trudnoća bolest...jedi šta ti se jede i budi sretna dok imaš apetit i nemaš mućnine. Kad ti ginekolog zabrani da nešto jedeš onda to nemoj jesti, dok ti je trudnoća uredna jedi šta ti paše. Kao da ja jedem nešto zdravo, tjednima sam jela dvopeke i tostove i sendviče, a sada mi je skoro svaki dan na meniju pizza. Samo što sam prije uživala u čokoladi i morala ju jesti svaki dan, a sada mi ju se uopće ne jede.

marinella
27.03.2010., 16:13
aj nek ima još netko osim mene da mu je apetit povećan :zubo: iako mislim da moj nije toliko povećan koliko sam doma pa više se opterećujem time što i koliko jedem.

znači jedem 4-5 puta dnevno osrednji obroci,trudim se zaista kvalitetnije hranit znači jogurti,povrće,voće ne toliko ne volim ga,salate,jaja,riba bar dva puta tjedno,meso umjereno slatkiši i grickalice nikako (ne paše mi ni jedno ni drugo) i koliko god ja kukala koliko jedem evo 10.tjedan i nisam dobila ni grama zato tješim se da moja prehrana je ipak ok.za mene ne vrijedi ono pojedi jabuku,jogurt jer ja kad sam gladna ja tražim konkretan obrok inače idu teške glavobolje.znači za one koji su u istom sosu ko ja što više povrća,ribe,jogurta,pahuljica meso u normalnim količinama ne pretjerivat s slatkim i grickalicama i bit će to ok.ako vam je npr.komad voća premalo pojedite ga malo prije obroka il ne volite jogurt učinite isto manje ćete pojesti za ručak a i jako je zdravo i potrebno u trudnoći.

i još nešto za zatvor -šumeći magnezij.:top:

sretno svima!

coolinesay
27.03.2010., 16:48
pljucpljuc - odakle ti to da je trudnoća bolest :facepalm:
možeš jesti što hoćeš ali opet se trudiš jesti što kvalitetnije nego ranije.. jer nije isto ak ćeš furati jednoličnu, nezdravu hranu ili ako ćeš imati pravilne obroke bogate svim namirnicama.
katkad znam cijeli dan biti samo na cigaretama, kikirikiju i coca coli. misliš da je u redu da nastavim s tim? :zubo:

pljucpljuc
27.03.2010., 17:27
pljucpljuc - odakle ti to da je trudnoća bolest :facepalm:
možeš jesti što hoćeš ali opet se trudiš jesti što kvalitetnije nego ranije.. jer nije isto ak ćeš furati jednoličnu, nezdravu hranu ili ako ćeš imati pravilne obroke bogate svim namirnicama.
katkad znam cijeli dan biti samo na cigaretama, kikirikiju i coca coli. misliš da je u redu da nastavim s tim? :zubo:

Mislim da moraš pročitat još jednom.

pa nije trudnoća bolest...jedi šta ti se jede i budi sretna dok imaš apetit i nemaš mućnine. Kad ti ginekolog zabrani da nešto jedeš onda to nemoj jesti, dok ti je trudnoća uredna jedi šta ti paše. Kao da ja jedem nešto zdravo, tjednima sam jela dvopeke i tostove i sendviče, a sada mi je skoro svaki dan na meniju pizza. Samo što sam prije uživala u čokoladi i morala ju jesti svaki dan, a sada mi ju se uopće ne jede.

Da li ti misliš da će ti to što se prejedeš sada sa muchmalowima, čokoladom i napiješ cocacole i pojedeš paketić kikirikija išta škodit bebi?
Pa neće koliko će škodit tebi. Beba je pametna, iz tvog će tijela uzet sve što joj treba za razvoj, uzet će ti željezo, vitamine, minerale, glukozu,ecc...ona će se snać i uzet koliko joj treba, a ti ćeš imat manjak i ti ćeš se počet osijećat loše. Sumnjam da si toliko zapuštena i bolesna da nemaš dovoljno zaliha da izdržiš 1 trudnoću. Ako je afrika puna dijece, znači da se i sa potpuno jednoličnom prehranom i u pothranjenom stanju majke može dijete razvit.

coolinesay
27.03.2010., 17:35
Da li ti misliš da će ti to što se prejedeš sada sa muchmalowima, čokoladom i napiješ cocacole i pojedeš paketić kikirikija išta škodit bebi?
Pa neće koliko će škodit tebi. Beba je pametna, iz tvog će tijela uzet sve što joj treba za razvoj, uzet će ti željezo, vitamine, minerale, glukozu,ecc...ona će se snać i uzet koliko joj treba, a ti ćeš imat manjak i ti ćeš se počet osijećat loše. Sumnjam da si toliko zapuštena i bolesna da nemaš dovoljno zaliha da izdržiš 1 trudnoću. Ako je afrika puna dijece, znači da se i sa potpuno jednoličnom prehranom i u pothranjenom stanju majke može dijete razvit.

da, samo ne želim da mi dijete bude ... štajaznam... bolesno kad se rodi. :confused:
mislim, ne bi doktori preporučali zdraviju prehranu da to nije u velikom slučaju i zbog djeteta.
možeš ti jesti pizze i tostove... ali ono.. ak već kažeš da će te mučit zatvor ili da će tebi falit vitamina, pa kaj onda nije bolje jesti zdravo?

annaaa
27.03.2010., 17:43
da, samo ne želim da mi dijete bude ... štajaznam... bolesno kad se rodi. :confused:
mislim, ne bi doktori preporučali zdraviju prehranu da to nije u velikom slučaju i zbog djeteta.
možeš ti jesti pizze i tostove... ali ono.. ak već kažeš da će te mučit zatvor ili da će tebi falit vitamina, pa kaj onda nije bolje jesti zdravo?

naravno da je bolje jest zdarvo! i treba jest zdravo, trudit se maksimalno. i nije istina da će beba uzeti samo dobre tvari, bome će imati na nju utjecaj i nikotin i coca cola i smoki i to bi sve trebala izbjegavat. pročitaj si malo više o svemu tome pa odluči šta ćeš i kako ćeš.

pljucpljuc
27.03.2010., 17:53

A gle, jede se šta se može...zato uživaj dok imaš apetita...jer kad kreneš s povraćanjem meni se pretvara u dvopek, dvopek, grisini, tostirani kruh...a kad zaostanu samo mućnine bez povraćanja onda jedeš ono što možeš i što ih ne pogoršava. The end.

coolinesay
27.03.2010., 18:17
naravno da je bolje jest zdarvo! i treba jest zdravo, trudit se maksimalno. i nije istina da će beba uzeti samo dobre tvari, bome će imati na nju utjecaj i nikotin i coca cola i smoki i to bi sve trebala izbjegavat. pročitaj si malo više o svemu tome pa odluči šta ćeš i kako ćeš.
ajde nije da sam baš potpuni tumplek... neke stvari ipak znam
A gle, jede se šta se može...zato uživaj dok imaš apetita...jer kad kreneš s povraćanjem meni se pretvara u dvopek, dvopek, grisini, tostirani kruh...a kad zaostanu samo mućnine bez povraćanja onda jedeš ono što možeš i što ih ne pogoršava. The end.nadam se da neće doći do povraćanja. ne znam jel kod svih trudnica isto ali zaista mi je mrsko povraćati. pogotovo jer kad jednom krenem ne mogu prestati. :rolleyes:

Tihi-vz
27.03.2010., 19:50
ja mislim da bi ja trebala u bolnicu. i da će pasti snijeg usred ljeta.... NE JEDE mi se nutella :Pop:

od kad sam trudna, nemrem pojest više od pol šalice vivere za doručak, više od pol malog tanjurića hrane za ručak i sendvička za večeru. ali zato u međuobrocima smažem sve do čega dođem, tipa griz čokolade s jagodom, pol tegle maslina, krekeri... gadi mi se jesti sve kaj je imalo toplo...

cranky
19.10.2010., 01:36
Dižem malo :mig:
Moram se negdje požalit di mi neće reć "a šta bi ti htjela sad?" :mad:
Poludit ću više. Već 2 mjeseca nisam meso pojela. Ne mogu, smrdi mi i gadi mi se, bilo koje meso :( Ali to još i nije taakoo strašno, koliko su ove mučnine 24/7. TKo je to nazvao jutarnjim mučninama :rolleyes: A kad mi baš nije tako mučno onda me zdere gadna žgaravica :eek: I sad zbog svega toga, a i mog nosa na kraju mi je menu sveden na rižu, paštu i krumpir i to najčešće same i kruh sa sirnim namazom. :rolleyes: Poludit ću više od toga.
Uspijem se svaki dan natjerat da popijem čašu mlijeka i kad mi baš nije jaakoo loše nekakvu jabuku ili nar.
Dobro, pijem prenatal, ali svejedno si nekako mislim da ne unosim dovoljno baš neke potrebne stvari za bebicu :(
Sad sam 14+ i nadam se da će ovo ubrzo prestat jer me baš izmorilo :kava:

capoeira-zagreb
20.10.2010., 09:10
meni su fino objasnili i frendica doktorica koja je sada rodila i ginekolog, da ne jedes skoro nista u 3 mjeseca dok te peru mucnine dijete ima sasvim dovoljno da se super razvija. problem je sto to uzima od majke pa s time sto jedes nadoknadjujes i sebi ono bitno. ja vec 3 mjeseca zivim na petit keksima, bijelom pecivu, malo voca i povrca,a bebac raste super! cak sam i izgubila 3 kile. uz to sam vege pa ne jedem ribu ni meso,a ko zainat mi se od jaja, i proteina u svim oblicima odmah povraca:rofl: tako da ne brinite se, radite kako vam pase da "prezivite" ta tri mjeseca,a kasnije imate ostatak da nadoknadite kada cete moci sve jesti :mig::mig::mig:

Ereshkigal
21.10.2010., 07:01
Mene uopće nisu mučile mučnine, a apetit mi je porastao od negdje 8-9 tjedna i stalno mi se jede. I to sve što inače ne jedem. Pazim, ali ....nadam se da neću bit ko slon do kraja trudnoće.

lizianthus
21.10.2010., 07:15
od 0 - 5 + jela sam nenormalno, tukla sam sve iz friđa, poli sendvić s lukom, paradajzom, živjela sam za to. Natukla tada u 2 tjedna 2 kg. U životu nisam bila tolko gladna i tolko jela, prestrašno :brukica:
na prvom pregledu me sestra ismijala jer kao, ja joj kažem da sam dobila 2 kg a ona meni: jeste vi uopće trudni?? Trudnice ne dobivaju nego gube na početku. Tako me ubedirala, koza!

5-8+ već sam se pomalo najela tog polija :rofl: (fuj, baš sam našla što će mi pasati :rolleyes:) i pomalo se unormalila

8-14 + doslovce ništa, jedno tjedan dana nisam mogla ni vodu kolko mi se rigalo, do tada sam već popila kutiju folica (srećom jer me savjest ubijala da bebi u najvažnijim tjednima ne dajem najbitnije) jer u ovim tjednima nisam stavila ništa zelenog što se zove povrće u usta, eventualno grožđe, jogurt i štapiće. pila limunadu i pokušavala prespavat veći dio od 24 sata jer je java bila nepodnjošljiva od smradova i mućnine. Klela sam se da neke stvari tipa kavu nikada više neću pogledat, a kamoli u usta stavit.

14- 18 + polako prestajale mućnine, bili na moru, promjena klime, miris borova awwww :cerek:, napokon miris od kojeg mi se ne riga, ribice, škampice, njamiiii
18-23 + tamanim sve ponovo, povrće moje milo, salate njamiiiii, ma sve kao i prije, ne paše mi baš meso ali to je meni tako oduvijek, ma sad sam si ona stara ja :D. Pijem bijelu kavu, i ne mogu vjerovat da je to "ona" kava iz razdoblja 8-14 + :rofl:

Bože, šta hormoni urade od žene :rofl:

danijela28
21.10.2010., 10:20
Kad sam ja saznala da sam trudna, krenula sam sa zdravom prehranom, koja je potrajala tjedan dana, kad su počele mučnine. I onda sam prestala jest, ništa nisam mogla stavit u usta, samo komad kruha svako toliko. I nisam se brinula oko toga, jer sam znala da bebica uzima iz mojih rezervi sve šta joj treba. S 14+ sam opet počela normalno jest. I jedem isto kao i prije, jedino šta sada i večeram, šta prije trudnoće nisam. Apetita imam i to luđačkog, kad sam gladna, samo mi pred očima prolaze slike pizze, ćevapa..... Al, pojedem najčešće nešto drugo, nešto zdravije (iako i pizzu jedem češće sada nego prije). Međutim, ko da mi se želudac smanjio, čim malo pojedem, sita sam. Mislim da je to zato šta je bebica visoko, pa mi vjerojatno gura želudac, pa ne stane niš u njega.

capoeira-zagreb
21.10.2010., 11:53
e, da ! to se i meni dogadja, 4-5 zalogaja i nemogu vise :mig: bila na poslovnom rucku i od sramote sto sam zadnja i jos ima preko pola tanjura, ja sam trpala u sebe ali opet je ostalo vise od cetvrtine. a bolove kasnije u zelucu da ni ne spominjem :lol::mig::mig:

anonymous_13
21.10.2010., 16:45
Kad sam ostala trudna najprije mi je - dok još nisam ni znala da sam trudna - apetit skočio da mi se stalno nešto jelo.. :zubo: onda kad sam saznala valjda od šoka sam jedva mogla zinuti, stalno me prala mučnina i osjećaj da ću se ispovraćati, sve do tamo negdje 7.tjedna..

a onda, i sve od onda pa do danas, stalno sam gladna :klopa: :D

brac150
03.11.2010., 11:33
cure ja sam u 11tj. i jedva kontroliram svoju prehranu. do sada sam se udebljala svega 3 kg. jako pazim sto jedem i kad jedem. ovo mi je druga trudnoca i mogu reci da ovakvu glad nikada u zivotu nisam osjetila. sa prvom bebico nisam ni znala da sam trudna, nisam povracala i nisam bila gladna, na skuteru sam se vozila u 7 mj. trudnoce.... zvuci smjesno ali istinito..... :D

u ovoj trudnoci pijem tablete za jacanje ploda, ne smijem trcati, dizati teske stvari jer sam prosle godine imala spontani pobacaj, hrana mi smrdi a jedem na silu, mucnine su prestale ali neku hranu kao npr. mljeveno meso ne mogu ni pogledati a kamoli pomirisati....

savjet; prije svakog obroka pijem casu vode sto mi smanji zelju da se prezderavam... :top:
vjerujte mi da sad znam sto znaci biti trudnica ....

Orleanska I.
13.11.2010., 08:18
Prvih nekoliko dana sam bila strašno gladna, ali mi se nije jelo apsolutno ništa. I smršavjela sam kilogram. SAd opet jedem normalno kao i prije i taj se kg vratio. S obzirom an moju pretilost, vjerujem da će mi ginekologinja dati nekakvu dijetu da se ne udebljam previše.

linkina
15.03.2012., 13:21
Nitko nije dugo pisao, a evo da osvježim temu ukoliko ima i drugih gladnih trudnica :D
Ja sam tek ovaj tjedan saznala da sam trudna, prije toga 2 tjedna sam stalno imala apotrebu jesti i kako tada nisam znala, jela sam dosta nezdravo i udebljala se oko 3kg. Kad sam ovaj tjedan saznala da sam trudna, počela sam naravno pazit da zdravo jedem, ali koliko god ja jela, nikako se najesti. Pored toga lovi me non stop mučnina i traži me da nešto ubacim u usta, iako me ne tjera na povraćanje. Osjećam se jako umorno, pospano i loše, na poslu jedva funkcioniram i ne znam kako dalje ovako izdrzati.
Vidim da neki dobivaju kile, neki gube i da je sve dosta individualno, ali eto ako ima još koga sa sličnim iskustvom ili kakvim savijetom?
Ono što me najviše brine je što sam se udebljala 8kg unatrag pola godine sveukupno, a tek sada sam trudna....ne uspijem li se zaustaviti stvarno bi mogla izmaltretirati svoj organizam.

ivasri
16.03.2012., 19:04
...

hej ,
tako ti je meni bilo u početku. mučnine bez povračanja i samo me je hrana spašavala. uglavnom gluposti tipa kruh i sir, sve nešto suho, ništa kvalitetno.
kruha sam pojela kao nikada :)
i takvo je stanje bilo sigurno do 12-13 tt. onda sam prestala sa takvom ishranom , ali sam i dalje lijepo dobivala na težini .
kile su se navlačile k'o lude. dr me stalno špotao. do 33 tjedna sam dobila 17 kg
...i onda je stalo.
i evo me danas, 39 tt i dalje na + 17.

ne brini se, netko natuće na početku, netko na kraju...sve je individualno. jedino pripazi na šećer i ako budeš puno dobivala dr će te poslati na pretrage

linkina
20.03.2012., 11:02
hej ,
tako ti je meni bilo u početku. mučnine bez povračanja i samo me je hrana spašavala. uglavnom gluposti tipa kruh i sir, sve nešto suho, ništa kvalitetno.
kruha sam pojela kao nikada :)
i takvo je stanje bilo sigurno do 12-13 tt. onda sam prestala sa takvom ishranom , ali sam i dalje lijepo dobivala na težini .
kile su se navlačile k'o lude. dr me stalno špotao. do 33 tjedna sam dobila 17 kg
...i onda je stalo.
i evo me danas, 39 tt i dalje na + 17.

ne brini se, netko natuće na početku, netko na kraju...sve je individualno. jedino pripazi na šećer i ako budeš puno dobivala dr će te poslati na pretrage

Hvala nadam se da će i meni ovo stati jer zatrudnila sam u trenutku kad sam se nadebljala 5kg i još sam nakon toga već dobila nekoliko. Sad sam debelo iznad svoje normalne kilaže, a trudnoća je još u ranoj fazi. Ja jedem sve, od kuhanog, pečenog, slatkog, kiselog, kruha, mesa, jaja, voća, povrća, ali sve kao da samo odlazi u neku crnu rupu i mene ostavlja konstantno gladnom. Već se tjedan dana nisam uspjela najesti, a nekad bi i sa puno manje bila pretrpana već.:eek: