PDA

View Full Version : Imate li simptome dolaska ovulacije?

larazg
29.04.2008., 22:13
Pitanje je više nego direktno..

Cure, da li vas oko ovulacije na mah prerežu jajnici? ili imate iscjedak koji upućuje i daje signal da je ovulacija tu ili dolazi?

Da li vi imate ikakvih simptoma oko dolaska ovulacije?

Ako ih i imate..da li ste se seksali u to vrijeme da zatrudnite???

Te koji su rezultati bili nakon toga???

Da li uopće u te metode vjerujete?

valneahana
30.04.2008., 07:55
nekad imam iscjedak a nekad ne,uglavnom kad je ovulacija iscjedak je proziran i može se rastegnuti do 10 cm između prstiju i po tome se zna da su plodni dani,znači dok god je takav iscjedak su plodni dani a pošto ovulacija traje 24 sata nitko ti nemože reći niti nemožeš osjetiti kad je u tim plodnim danima ovulacija-tako smo mi učili u med.školi,i da bole me jajnici i to par dana,znači dok god su plodni dani ja njih osjećam tj. uvijek osjećam jednog i točno svaki put znam iz kojeg jajnika dolazi ovulacija jer me svaki put drugi boli-to me počelo boljeti nakon poroda,prije nije i normalno se sexam i kad su plodni samo što on nesvršava u mene i nije se niš do sad dogodilo a kad smo planirali dijete sexali smo se 5 mj. i kad su bili i plodni i neplodni i tek sam nakon 5 mj. zatrudnila

jongerica
30.04.2008., 08:09
po dva simptoma znam da slijedi ovulacija:
1/ bole me jajnici (odnosno, mene uvijek boli lijevi jajnik)
2/ napaljena sam za popizdit

inače, imaš super kalendar ovulacije na pliva vaše zdravlje. upišeš sve podatke koje te traže, pa ti oni na mail šalju obavijesti tipa "upravo ovulirate" ili "za tri dana slijedi menstruacija" :D

larazg
30.04.2008., 08:37
znači ipak su to ti simptomi. U razgovoru sa puno cura..nijedna nema niti jedan simptom.

Pa sam počela umišljati da ja to izmišljam.

ditta
30.04.2008., 08:43

inače, imaš super kalendar ovulacije na pliva vaše zdravlje. upišeš sve podatke koje te traže, pa ti oni na mail šalju obavijesti tipa "upravo ovulirate" ili "za tri dana slijedi menstruacija" :D

Ja sam jednom u taj kalendar unijela podatke i zaboravila da sam to napravila. Nakon nekog vremena sam dobila mail, otprilike ovakvog sadržaja: "vaša menstruacija kasni, postoji mogućnost da ste trudni." :zubo:
Mjesecima prije unosa podataka u plivin kalendarčić, nisam bila seksualno aktivna.:lol:

Ot: znam da ovuliram po titranju jajnika i iscjetku.

rijecanka77
30.04.2008., 08:49
i kod mene simptomi:
-sluzav iscjedak
-pojacana zelja za seksom
-bol (probadanje) u jajnicima, najcesce na desnoj strani (neki put cak uzmem lagani analgetik jer me jako zaboli)

Maslina
30.04.2008., 09:52
znači ipak su to ti simptomi. U razgovoru sa puno cura..nijedna nema niti jedan simptom.

Pa sam počela umišljati da ja to izmišljam.

Ljudi nisu svjesni svoga tijela, da malo stanu i poslušaju ga, znali bi ih prepoznati. Ja sam jako napaljena, fizički i psihički za vrijeme ovulacije, znam naći i po par kapi krvi na gaćicama, proziran i rastezljiv iscjedak, a neposredno nakon što prođe osjetim jak pad seksualne želje i počinjem stalno biti gladna :). Zapravo, ako nisam previše zaokupljena poslom ili pod stresom, uvijek mogu znati u kojem dijelu ciklusa sam trenutno. Malo razmislim kako se osjećam, pogledam na kalendar i vidim da se i datum slaže s mojim stanjem.
Nisam još pokušavala zatrudniti, tako da tu nemam iskustva, ali moja sestra je nakon prve neuspjele trudnoće mjerila bazalnu temperaturu da bi znala kada raditi dijete. Naravno, ostala je trudna kada je prestala s tim. Kada se čovjek previše opterećuje s tim i iščekuje ovulaciju, obično od sve te silne napetosti ne ostane trudan.

Splenda
30.04.2008., 18:10
iscjedak. psihički razdrmana, probudim se s mišlju na seks. nekad mi i hrana miriši drugačije. i neku toplinu osjećam dolje. a ponekad me i zaboli. al najviše psihički to osjetim. jer sam živčana, i dobivam poriv da si gurnem četku za kosu ili bilokaj tamo dolje.

larazg
01.05.2008., 08:02
hvala cure na tim simptomima...

sad mi je lakše jer vidim da je to normalno....

znači seks u to vrijeme ako hoćemo potomstvo

zelena sara
01.05.2008., 10:53
Lara meni dijagnosticirali pcos prije par dana, a sigurna sam da ih imam cijeli život.
No ja ipak imam ovulaciju bar zadnjih godinu dana i to se i na ultrazvuku vidjelo.
Simptomi: probadanje jajnika
napaljenost
jaaako rastezljivi sluzavi iscjedak, proziran, nije kisel niti neugodnog mirisa

Eto ne znam kaj da radim. da li da iskoristim dok još imam ovulacije i ostanem u drugom stanju. s druge strane imam još 4 ispita ne radim niti mi partner radi... ma koma, mislim da ću ipak probati.
rekli mi da ako u 6 mj ne ostanem trudna trebam liječenje.

larazg
01.05.2008., 10:54
Lara meni dijagnosticirali pcos prije par dana, a sigurna sam da ih imam cijeli život.
No ja ipak imam ovulaciju bar zadnjih godinu dana i to se i na ultrazvuku vidjelo.
Simptomi: probadanje jajnika
napaljenost
jaaako rastezljivi sluzavi iscjedak, proziran, nije kisel niti neugodnog mirisa

Eto ne znam kaj da radim. da li da iskoristim dok još imam ovulacije i ostanem u drugom stanju. s druge strane imam još 4 ispita ne radim niti mi partner radi... ma koma, mislim da ću ipak probati.
rekli mi da ako u 6 mj ne ostanem trudna trebam liječenje.

draga, ako pitaš mene.... zatrudni.
Ne može se postati uvjek roditelj a faks uvijek možeš završiti.

a možeš i trudna na ispite (ja sam to radila).

Pokušaj zatrudniti

ciganche
01.05.2008., 20:31
uvijek imam simptome i točno znam kad mi je ovulacija - jako sluzavi i čvrsti iscjedak, jaka bol samo u desnom jajniku, pogotovo kada hodam, želja za slatkim i užasna nervoza. Bolje da u te dane ne razgovaram s ljudima :eek:

zelena sara
02.05.2008., 22:52
draga, ako pitaš mene.... zatrudni.
Ne može se postati uvjek roditelj a faks uvijek možeš završiti.

a možeš i trudna na ispite (ja sam to radila).

Pokušaj zatrudniti

:tuzni: sad dok imam ovulacije, menge svaki mjesec, sad nema druge nego pokušati. ma šta pokušati...uspjeti. budemo se ti i ja uskoro sa trudnica dopisivale, jel tak!!!:)

nemam što razmišljati, oduvijek znam da moram biti mama (i baka), sve drugo je manje bitno i vrlo vrlo rješivo.

u utorak idem sa nalazima doktorici, pa uputnice za endokrinologa, a možda i odaberem nekog privatnika ili nekoga drugoga doktora koji ima iskustva sa pcos.
svi brisevi su mi super(ona 4 ciljana) tak da je to riješeno :D
sad sam u pohodu za literaturom i alternativom, opet trčim ujutro, i prehrana je opet super, bez provociranja inzulina.

prva stvar koju sam odlučila isti tren kad sam saznala (tj. dobila dokaz od doktora) je bila da se neću više uzrujavati tako, da se jednostavno mirim i idem mirnijim putem. nema više situacije koja je bitnija od moga zdravlja, sreće i moje bebice. ako se opet uhvatim ( a oću jer su te naučene reakcijena stres kod mene već rutina) da se uzrujavam, jednostavno ću stati.

Vidimo se Lara na trudnicama skoro!!!!

ruzy
03.05.2008., 08:18
uvijek imam bar iscjedak tak da bar po tome znam... a nemam namjeru još zatrudnit zato pazim u svakom slučaju

CosmaShiva
03.05.2008., 09:50
imam obilan proziran bez mirisa iscjedak.napaljena sam.
i ne bole me jajnici.
dva puta sam se sexala na plodni dan i oba puta ostala trudna.
jednom točno 14 dan nakon menge a drugi put 18 dan.
da sam na 18.dan imala ovulaciju me stvarno iznenadilo jer znala sam da da mi je
plodni dan prošao i sigurna sam da sam imala dvije ovulacije,jer nakon tog seksa 18. mi se ujutro
opet pojavio iscjedak.sad više ne gledam na te plodne,neplodne jer mi nije baš pouzdano.a i ne želimo
više djece tako da se jako bojim da nebi ostala trudna.

rh4ps0dy
03.05.2008., 09:57
Boli jajnik cijeli dan za poluditi, najčešće lijevi, iscjedak je tu obilan...

Panthera once
03.05.2008., 18:41
i kod mene simptomi:
-sluzav iscjedak
-pojacana zelja za seksom
-bol (probadanje) u jajnicima, najcesce na desnoj strani (neki put cak uzmem lagani analgetik jer me jako zaboli)

Kod mene isti siptomi, već mi na živce to ide.

larazg
03.05.2008., 22:39
Vidimo se Lara na trudnicama skoro!!!!

o da :cerek:

ja sam uskoro spremna na novu trudnoću. gubitak bebe mi je stvorio želju za novom bebom više nego ikada u životu.

Vidimo se na trudnicama... uskoro.

Držim nam objema palčeve sreće

argentina
06.05.2008., 15:07
jel se ikad ikome desilo da ima simptome ovulacije a na kontracepciji je?! :ne zna:

jongerica
07.05.2008., 08:03
jel se ikad ikome desilo da ima simptome ovulacije a na kontracepciji je?! :ne zna:

da.
ja sam na yasminu imala simptome ovulacije skoro pa dva tjedna svaki mjesec.

argentina
07.05.2008., 08:30
steta sto ja nemam. suha sam ko sahara :bonk: sluzi nigdje na vidiku :misli:

miyu_luna
07.05.2008., 13:32
Ovulaciju tko ima neka je sretan jer ima puno žena tj. cura koje niti znaju što je O niti ju osjećaju ili imaju. Ja sam bila sigurna da ju imam svaki mjesec jer sam imala probadanja jajnika....aliii....pregledima, vađenjem hormona i praćenjem svoga tijela skužili smo ginić i ja da nemam svaki mjesec O iako nemam PCOS! Plodna sluz i povišena tjelesna tj. bazalna temperatura je dovoljno velik znak ovulacije! zato komadi u akciju kada osjetite O...jer ja zbog te neredovite O ne mogu nikako ostati trudna ( i muževog spermiograma naravno ...) :rolleyes:

argentina
07.05.2008., 14:17
miyu_lina, pa nek ti ginekolog uz čuda moderne medicine malo pomogne!

zelena sara
08.05.2008., 12:41
o da :cerek:

ja sam uskoro spremna na novu trudnoću. gubitak bebe mi je stvorio želju za novom bebom više nego ikada u životu.

Vidimo se na trudnicama... uskoro.

Držim nam objema palčeve sreće

samo naprijed i Lara: opušteno!!! ja polagano mijenjam životne navike, iako sam oduvijek pazila da budem zdrava, sad pazim 24 h što jedem. ali ipak najveći pomak napraviti ćemo kad se budemo manje sekirale i stvarale situaciju "morati".

još nešto, baš sam počela čitati knjigu Žensko tijelo, ženska mudrost (Izdavač planetopija, u bio i bio ima za kupiti) i ima dobrih savjeta o preharni, o praćenju ciklusa i što je najbitnije ima puno primjera kako se nositi sa energetskim blokadama u nama.
ja recimo ne znam kako točno naći uzroke problema, ali znam da već neko vrijeme silujem organizam i emocije. možda kad krenemo opuštenije, slušajući što nam iznutra tijelo govori, damo prostora i zraka nekim stvarima koje nas muče i guše. Tada o njima razmisliti, proplakati i krenuti dalje mirnog srca.
Valjda tada i rane u nama mogu početi zacjeljivati.
Žena koja je napisala knjigu govori da nam tijelo uvijek pokušava svrnuti pažnju na neki problem boli ili bolešću i to je ono što uvijek osjećamo kad se razbolimo (i na tvoj se slučaj može primjeniti): da nas je bolest obogatila da više cijenimo život.
Mislim da je to veliki plus i milost kad tako postavimo stvari.
No na kraju, ono što sigurno znaš, jest činjenica puna nade: da tijelo ima mudrost i mogućnost samoizlječenja, mi možemo postći čudo.
Ma znam da je lakše reći nego učiniti, ali koliko je veće zdravlje nekoga toko ima nadu i vjeru.
Zato vjeruj sebi, svome tijelu i svojem filigu spremnosti.
Možda su sve nevolje koje si prošla samo nešto što će te trebalo napraviti jačom i boljom mamom, koja je puna nade i ljubavi, bez straha za upravno nekoga tko tek stiže.
pusa i nedaj se svakodnevnom stresu

ivy24
08.05.2008., 17:58
simptomi:
-lagani iscjedak, povećeva se kada je tik do menge
-napaljenost da
-lagani pritisak i bolovi u jajnicima
-bolovi u grudima, i nadutost (ko da nosim mlijeko)
-živčanost
-želja za hranom

...nedavno na pregledu kod ginića, saznah da imam jako izraženu ovulaciju, naime već 5 dana nakon završetka menge, vidljiva mi je bila ovulacija u jednom jajniku.. rekao je da je to super, i poprilično rijetko, i meni je naravno drago, jednog dana kada ću htjeti djecu, pogotovo, jer sam više nego očito plodna:D
ali me smeta šta većinu vremena provedem u pripremama za mengu, nadutim sisama, i živčanošću... no sve je to ok..

ajmemeni
08.05.2008., 23:12
Ja sam jučer imala vrhunac,užasnu sexualnu eng,lagana menstrualna bol u jajniku..a menga mi je završila prije 3 dana,i uvjek to pratim i točno za dva tjedna mi dođe m.javit ću vam 22 ili 23 da li ću dobit m,pa da vidimo jeli točno.
Nekada imam laganu sukrvicu,a uvjek se jebeno dobro osječam u tim danaima..plodnim..

2 dana prije menge mi se opet javi pojačana želja za sexom,a dan prije me hvata napadaj smijanja i glazbu doživljavam puno emotivnije!!!Ozbiljno..al zvuči nevjerojatno! Samo treba pratit svije tjelo i slušat znakove..stvarno ima svega..

ajmemeni
08.05.2008., 23:14
vrhunac=ovulacija na vrhuncu.Jer mi simptomi počinju polako i treći ili drugi dan dosegnu vrhunac,valjda tada ovuliram.

Monica.
09.05.2008., 08:49

Ovo kao da sam ja pisala, imamo identične simptome, i mene uvijek boli lijevi jajnik.

zelena sara
10.05.2008., 11:12
Ja sam jučer imala vrhunac,užasnu sexualnu eng,lagana menstrualna bol u jajniku..a menga mi je završila prije 3 dana,i uvjek to pratim i točno za dva tjedna mi dođe m.javit ću vam 22 ili 23 da li ću dobit m,pa da vidimo jeli točno.
Nekada imam laganu sukrvicu,a uvjek se jebeno dobro osječam u tim danaima..plodnim..

2 dana prije menge mi se opet javi pojačana želja za sexom,a dan prije me hvata napadaj smijanja i glazbu doživljavam puno emotivnije!!!Ozbiljno..al zvuči nevjerojatno! Samo treba pratit svije tjelo i slušat znakove..stvarno ima svega..

hej to što osjećaš nije tema, naime po Jungu 5 dana prije menge i 5 dana poslije menge su Lilith faze menstrualnog ciklusa kad su neplodni dani i tijelo to signalizira pojačanom potrebom za seksom (i ostalim), kada se žena može prepustit svemu tome samo iz užitka ne iz reproduktivnih potreba.
potreba za seksom u ovulaciji, dakle na sredini ciklusa (neovisno o tome imate li ili nemate pravilne ovulacije, to je tako po mjesečevim fazama sa kojima se naš organizam pokušava uskladiti) je reproduktivne prirode i tada je žena i interesantnija muškarcima (radi hormona i mirisa).

:: Jelena ::
10.05.2008., 13:34
Evo cure, da vam se i ja pridružim.
Moji simptomi su naročito izraženi, iscjedak, bistri, rastezljiv nalik bjeljanku jajeta, svaki mjesec, a osim toga još i bol u jajniku, ili jednom ili čak u oba, ovisi kako kada i primjetila sam, da su mi u vrijeme ovulacije i plodnih dana čak i stidne usne malo zadebljane, kao natečene. Ne znam da li je to normalno.

ajmemeni
10.05.2008., 19:02
Ma znam zelena sara,ovo prvo što sam napisala je u sredini ciklusa,a ono dole drugo je prije menge.Znaju mi biti kratki ciklusi pa malo prođe nakon menge da počnem ovulirat,recimo 9 dan ciklusa jer mi nekad ciklus traje 23 dana.od 23 do 28.a prije menge mi dođe isto užasna sexualna eng al to nema veze sa ovulacijom.I tako sad sam malo odahnula,sexualna eng je isplasnula...evo to su moje dvije faze kad sam sexualno na vrhuncu.A naravno za vrijeme ovulacije su žene muškarcima najprivlačnije!

gnjavež
11.05.2008., 00:50
mene zna tako probadat da par sati ne mogu normalno hodat.

Lutijena
13.05.2008., 03:09
Ljudi nisu svjesni svoga tijela, da malo stanu i poslušaju ga, znali bi ih prepoznatiTacno,ja nekako uvek znam kada mi je ovulacija,uglavnom iscedak,zelja za seksom :cerek: i nekada sam zivcana,uglavnom cini mi se da su isti simptomi kao u vreme pms-a

mafri
13.05.2008., 09:38
Mene u vrijeme ovulacije jako bole jajnici i imam jak iscjedak!

Maddie
16.05.2008., 21:18
ja skoro svakog 14 dana ciklusa prokrvarim malo i tako 4-5 dana ima malo krvi
ali je točno za popizditi.
ima mjeseci kad nema krvi,ali u zadnje vrijeme se zaredala.

summer_white
30.07.2008., 12:36
mene također bole jajnici, tj. lijevi., iscjedak koji je jaako rastezljiv i napaljena sam ko prasica :cerek:

meelitaa
31.07.2008., 21:47
iscjedak je normalan za to razdoblje i mora bit rastezljiv jer se radi o plodnim danima, al bol u području jajnika ako je jača nije
ja sam se žalila godinu i pol svojoj doktorici na bol na ljevoj strani više nego na desnoj koja je prisutnija prilikom ovulacije
pregledala me svaki put colordoplerom i nije ništa vidila sve dok bol nije bila podnošljiva više, a tad je pola sata gledala jedan jajnik, zaustavila je sliku i onda gledala to dvodimenzionalno, i rekla mi da imam proširen jajovod.
naime u toku ovulacije se oslobađa tekući sadržaj pa oni ne mogu vidit tako dobro stanje jajnika, jajovoda od tog sadržaja.
uglavnom mene je jako počelo bolit dolje ljevo pa me išla baš detaljno gledat jer sam se toliko dugo žalila a postalo je nepodnošljivo i rekla mi je da imam proširen ljevi jajovod i da je ispunjen hipoehogenim (gustim) sadržajem te da mi se ta bol javlja jer mi to nateže jajnik i povlači sve... to objašnjava zašto me boli kad se istegnem itd..
uglavnom to nije ništa strašno postoje cure kojima je to i prirođeno, al se mora kontrolirat i lječit ako nije oduvjek tako ili je posljedica upale što je slučaj kod mene jer može utjecat na plodnost jednog dana...
nadam se da vas nisam prepala, malena bol je normalana ukoliko je kratko prisutna
pusa

larazg
31.07.2008., 21:49
Plodna sluz/Cervikalna sluz

Cervikalna sluz
Cervikalna sluz izlučuje se u žlijezdama vrata maternice. Zove se plodna jer služi prehrani i pokretanju spermija i tako izravno utječe na oplodnju. Žena je može osjetiti, vidjeti i opipati. Opažanje se provodi svakodnevno prilikom odlaska na toalet na toaletnom papiru ili čistim prstima na izlazu iz rodnice. Laganim pokretom brisanja od naprijed prema nazad, prije i nakon obavljanja nužde, površno se prijeđe vanjsko spolovilo, potom se papir presavije i promatra je li sluz prisutna i dade li se rastezati.

Nikada se ne smije ispitivati unutrašnjost rodnice, jer bi to moglo dovesti do pogrešnog zaključka s obzirom na tamo stalno prisutan stanovit stupanj vlažnosti.
Izlučivanje cervikalne sluzi počinje nekoliko dana prije ovulacije pod utjecajem porasta hormona estrogena. U vrlo kratkim ciklusima to može biti odmah nakon menstruacije, iznimno pomiješana s krvlju zadnjih dana menstruacijskoga krvarenja. Obično se sluz pojavljuje nekoliko dana nakon prestanka mjesečnice.
U početku ona je oskudna, mutna, gusta, ljepljiva, grudasta, a iz dana u dan mijenja se, najprije u mjestimično rastegljiviju i prozirniju, pa potom u izrazito, rastegljivu (do 15 cm) prozirnu, pletivu i često sve obilniju. Potrebno je istaknuti da ne postoji neplodna sluz. Postoji samo plodna sluz koja može imati osobine sluzi manje plodnog tipa, više plodnog tipa ili vrhunca sluzi.
Čim se nakon menstruacije pojavi bilo kakva sluz, to je znak da je plodno razdoblje započelo.
Izlučivanje plodne sluzi praćeno je osjećajem skliske vlažnosti.
Posljednji dani prisutnosti sluzi, kada ona ima i jednu značajku plodne sluzi (rastegljivost, prozirnost, kao bjelanjak jajeta, skliskost i vlažnost) naziva se vrhuncem plodnosti .

Dovoljan je i sam osjećaj vlažnosti, bez vidljive sluzi, jer ona katkad može biti toliko vodenasta da teče i da se ne može opaziti. Nakon vrhunca sluz se naglo mijenja pod utjecajem porasta hormona progesterona i postaje oskudna, gusta, bjelkasta ili žućkasta, a može i posve iščeznuti. Dane nakon vrhunca plodnosti prati osjećaj suhoće.

U dane nakon menstruacije potrebno je pažljivo pratiti i prepoznati osjet vlažnosti najčešće dan prije pojave sluzi kada ona još nije vidljiva izvana. Osjet vlažnosti osjeća se iznutra, unutar rodnice, za razliku od izvanjske vlažnosti koja prati otjecanje plodne sluzi. Važno je da žena nauči prepoznati osjet vlažnosti dan prije pojave sluzi, jer on označuje početak plodnog razdoblja. Na kraju faze sluzi, sluz može biti posve vodenasta tako da se ne može vidjeti. Tada i samo prisutni osjet vlažnosti označuje vrhunac plodnosti.

Pojedine žene uopće nemaju suhe dane, nego je u njih uvijek prisutan oskudan, bjelkast iscjedak praćen osjećajem suhoće, iz dana u dan jednak. To je njihov temeljni tip neplodnosti, i u te dane nisu plodne. Tu je bitno uočiti bilo kakvu promjenu takva svakodnevnog iscjetka, jer ona može značiti početak plodnog razdoblja.

Ako ima nejasnoća u vezi s osobinama iscjetka, žena bi morala obaviti ginekološki pregled, koji se i inače preporučuje prije primjene prirodnih metoda radi uvida u zdravstveno stanje spolnih organa.

Kao što je svaki čovjek neponovljiva jedinka, tako i u plodnosti ima razlika i osobitosti od žene do žene, te posebnosti svakog pojedinog ciklusa u iste žene, ovisno o njezinoj životnoj dobi. Ciklus prosječno traje od 23 do 35 dana, ali u fazi ženina dozrijevanja, nakon porođaja, te u klimakteriju dužina ciklusa može znatnije varirati. Tada su učestaliji i anovulacijski (neplodni) ciklusi u kojima izostaju pokazatelji plodnosti, jer su bez ovulacije.
Promjena dužine ciklusa ne smeta primjeni metode zato što se uvijek prati postojeći, tekući ciklus, a ne oslanja se samo na kalendarski proračun otprije.

eleuthera
31.07.2008., 21:55
mene također bole jajnici, tj. lijevi., i napaljena sam ko prasica :cerek:

Ovo dvoje i mene "muči". :zubo:

eberlin
05.08.2008., 10:32
mislim da ti simptomi postaju izrazeniji i s godinama, ja sam znala i sa 17 koji su simptomi ovulacije,ali ih nisam osjecala. sad ih osjecam i jednaki su kao i kod vecine zena, pojacan iscjedak,proziran, zelatinast..lagana bol u donjem dijelu trbuha, cak i u ledima i presjecanje u jajnicima. uz to sam isto napaljena i tjedan dana prije toga...

BlackLotus
06.08.2008., 03:44
simptomi...
napaljonost :cerek: i bol u jednom od jajnika :flop:
mhm.
sex u to vrijeme...? da. :ne zna:
bez zaštite...? da... prekinuti snošaj i nije neka najpouzdanija metoda.
želja za trudnoćom...? ne.ups? al nie da bi meni ili dečku bilo krivo da ostanem trudna, makar smo jako mladi(pogotovo ja khm.), pa eto...
vjerujem li u to da ta formula pali ako želiš zatrudnit...? da.

amelie41
08.12.2008., 16:44
meni simptomi ovulacije variraju 4-5 dana, tako da nikad ne znam na čemu sam, valjda to ide s godinama, a zanima me da li neko zna kakve pretrage treba obavljati za liječenje neplodnosti?

Pješčani sat
15.12.2008., 00:27
kad sam zadnji put bila kod doktorice vidjela sam na njenim vratima da radi na planiranju obitelji, znaci u timu je koji radi s parovima koji ne mogu zaceti. ako te zanima javi se na PM za pojedinosti

sanjuška67
06.12.2009., 10:04
Već neko vrijeme primjetila sam da u vrijeme ovulacije imam povišenu tjelesnu temperaturu, negdje oko 37-37,2. Da li netko ima slične simptome i da li je to moguće da temperatura bude povišene u vrijeme ovulacije?:confused:

frupy
06.12.2009., 14:12
Je, moguce je.:mig:

Bella007
01.02.2010., 12:33
simptomi...

Istina

Megi Pegi
02.02.2010., 23:56
Pročitala sam vaše postove i moram reći da ja gotovo nemam nikakve simptome, ništa me ne boli, a "plodna sluz" mi je u tragovima, postoji ali jako, jako malo. Trebam li se zabrinuti? Radila sam do sad samo klasične ginekološke preglede i papa testove i sve je bilo ok. Mora li plodna sluz biti obilna?

Brijana
04.02.2010., 16:19
Ja imam sve te simptome, i vrlo lako osjetim u kojoj sam fazi ciklusa. S tim da probadanje u jajniku nije svaki mjesec, dok sluz i ostalo je.
Iako i kolicina sluzi varira, a nekad je jednostavno neces primjetiti.

I jos jedan simptom, osim seksualne zelje, koja u budnom stanju cesto ovisi i o zbivanjima i vanjskim faktorima, nepogresivi znak ovulacije mi je to da sanjam seks. Ali na nacin da mi se seks uvuce u totalno nepredvidivi scenario razlicitih snova. Prije sam znala nakon budjenja osjecati krivnju, onda sam shvatila da se ne trebam brinuti zbog konkretnog sadrzaja snova, vec to shvatiti kao prakticni menstrualni kalendar. :D

I taj moj individualni osjecaj se pokazao puno tocniji u praksi od onih kerefeka koje kupis, tipa papirici koji ti mjere kolicinu hormona u mokraci, ili povecalo kojim gledas strukturu sluzi i sl.

Osim toga, u plodne dane imam povecan optimizam, povecanu razinu energije i zelju za aktivnoscu (ako vec ne seksualnom, onda samo da je akcija, ples, izlazak, sport...). I cini mi se da, iako inace vrlo smireno vozim, u te dane imam malo zescu nogu na gasu - valjda zbog podignute razine testosterona u doba plodnih dana.

malaSplit87
05.02.2010., 17:53
Pa imam skoro sve iste simpome kao i većina vas.
Ono probadanja u jajniku, sluz, seksualna želja...

I ja se super osjećam za vrime ovulacije, nekako sam najženstvenija u tom periodu, ono uživam šta sam žena, sebi sam tada najlipša i osjećam se nekako hm toplo :zubo:

Dustflower
06.02.2010., 01:44
probadanje obavezno i lagana bol u križima. libido uvijek jednake jačine :cerek: :D

housewife
06.02.2010., 17:59
Ja imam neredovite cikluse. Zadnji ciklus je trajao 30 dana pa su me poslije M već 9. DC jako boljeli jajnici i krenula je sluz. Bol se javlja ponovo 14., uz prozirnu sluz, 15. i 16. Danas je 16. DC i sluz je obilnija, ali nije više bijela. Boli me trbuh. Ne znam jel to sad tek priprema za ovulaciju ili je prošla ili zbog mioma.. Imam bolove zbog njih još otprije nego sam za njih saznala.:( Kako da sad razlikujem tu bol..I ta sluz zbunjuje. Čekam trakice da mi dođu..Naravno, bilo bi lijepo da u međuvremenu ostanem trudna, bili smo vrijedni.:)

Eshyy
08.02.2010., 09:59
Ja imam sve te simptome, i vrlo lako osjetim u kojoj sam fazi ciklusa. S tim da probadanje u jajniku nije svaki mjesec, dok sluz i ostalo je.
Iako i kolicina sluzi varira, a nekad je jednostavno neces primjetiti.

I jos jedan simptom, osim seksualne zelje, koja u budnom stanju cesto ovisi i o zbivanjima i vanjskim faktorima, nepogresivi znak ovulacije mi je to da sanjam seks. Ali na nacin da mi se seks uvuce u totalno nepredvidivi scenario razlicitih snova. Prije sam znala nakon budjenja osjecati krivnju, onda sam shvatila da se ne trebam brinuti zbog konkretnog sadrzaja snova, vec to shvatiti kao prakticni menstrualni kalendar. :D

I taj moj individualni osjecaj se pokazao puno tocniji u praksi od onih kerefeka koje kupis, tipa papirici koji ti mjere kolicinu hormona u mokraci, ili povecalo kojim gledas strukturu sluzi i sl.

Osim toga, u plodne dane imam povecan optimizam, povecanu razinu energije i zelju za aktivnoscu (ako vec ne seksualnom, onda samo da je akcija, ples, izlazak, sport...). I cini mi se da, iako inace vrlo smireno vozim, u te dane imam malo zescu nogu na gasu - valjda zbog podignute razine testosterona u doba plodnih dana.

Boldano, tako je i meni. Sanjam seks, čak se i uzbudim. Toliko da sam nekoliko puta postigla i orgazam u snu. Čak mi ni seksualna želja na javi nije tolika kao u snovima.

Vesela Kata
10.02.2010., 16:53
I ja točno kužim kada imam ovulaciju. Ne bi trebala imati problema sa zatrudnjivanjem jednog dana....:lol:

alicecat
10.02.2010., 17:28

a mene ta napaljenost uhvati na kraju menge, svaki put! jel je moguće da ovulacija dođe ranije, odmah iza menge. recimo, meni uglavnom zna biti da se onaj smećkasti iscjedak vrlo brzo pretvori u bjeličastu sluz.

i obavezno me jajnik boli i malo u leđima, a znaju se i prištići pojaviti.

Eshyy
11.02.2010., 08:58
a mene ta napaljenost uhvati na kraju menge, svaki put! jel je moguće da ovulacija dođe ranije, odmah iza menge. recimo, meni uglavnom zna biti da se onaj smećkasti iscjedak vrlo brzo pretvori u bjeličastu sluz.

i obavezno me jajnik boli i malo u leđima, a znaju se i prištići pojaviti.

Tako je i meni. Napaljenost i želju za seksom najviše imam pri kraju menstruacije, čak 4 dan, iako mi sluz najviše bude 9 ili 10 dan. Te dane kada mi je sluz, znala sam i završiti na Hitnoj zbog bolova. Prije su bili jači, sad su donekle slabiji ali traju više dana. Skoro mi se spoje i sa PMS-om. :mad:
PMS zna biti posebni horor, spašena sam i sretna tek kad je dobijem. :)

Moja majka je s mnom i bratom ostala trudna odma iza menge, 6 dan. Tako je i većini žena koje poznajem.

Osobno mislim da se plodni dani razlikuju od žene do žene i da ne treba uvijek gledati "školske" primjere.

alicecat
11.02.2010., 11:36
Tako je i meni. Napaljenost i želju za seksom najviše imam pri kraju menstruacije, čak 4 dan, iako mi sluz najviše bude 9 ili 10 dan. Te dane kada mi je sluz, znala sam i završiti na Hitnoj zbog bolova. Prije su bili jači, sad su donekle slabiji ali traju više dana. Skoro mi se spoje i sa PMS-om. :mad:
PMS zna biti posebni horor, spašena sam i sretna tek kad je dobijem. :)

Moja majka je s mnom i bratom ostala trudna odma iza menge, 6 dan. Tako je i većini žena koje poznajem.

Osobno mislim da se plodni dani razlikuju od žene do žene i da ne treba uvijek gledati "školske" primjere.

Ja također mislim da se razlikuju od žene do žene. Čak sam i sigurna da su moji plodni dani poslije menge, a ne u sredini...

poisonivy3
15.03.2010., 11:32
Ja također mislim da se razlikuju od žene do žene. Čak sam i sigurna da su moji plodni dani poslije menge, a ne u sredini...

naravno da je kod svake žene drugačije.... meni je potvrđeno (ginekolog) da mi je ovulacija 10 dan. :)

a simptomi su mi kao i kod večine žena koji ih imaju! :D

ADRIANAA
17.01.2011., 16:58
Ja vidim da ste sve napaljene i da vam već sad treba jedan dobar keks ali netko je postavio pitanje na koje nisam nigdje pročitala odgovor a i samu me muči ista stvar pa me baš zanima odgovor. A pitanje je šta ako nema sluzi nikada jeli to i znak da nema ovulacije nikada? Osobno jedina sluz koju viđam na sebi već godinama je kad sam malo, tj puno na pa lje na, (da ne izgleda prosto) ali kad se obrišem papirom, pogotovo izvana kako je to ovdje spomenuto ne primječujem nikakvu sluz a pogotovo ne neku koja bi se rastezala 5 a kamoli 15 cm. Ali zato probadanje to je onako fakat ko da me pikaš nožem. Recimo da mi je u ovu nedjelju bio 14 dan a danas je ponedjeljak a mene još probada. MOŽDA GLUPO PITANJE ALI KOJI OD OVA DVA DAN JE NASTUPILA OVULACIJA, PRVI, DRUGI ILI?
POMOĆ, JA NEMAM BLAŽENI ISCJEDAK....

Silvery
20.01.2011., 00:08
Ne moraš imati taj blaženi iscjedak i nije svakome isto. Netko uopće ne ide za tim, a ja osobno u svom životu nisam nikada za vrijeme ovulacije na papiru vidjela sluzavu sajlu od pitaj-Boga-koliko cm, a opet sam imala O, s manje sluzi, vrlo malo i li nikako (doduše imala sam ja i anovulatornih ciklusa budući da imam PCOS). Ne moraš ni osjetiti neke bolove, ni napaljenost. S druge strane, može ti ta sluz za vrijrme ovulacije biti doslovce jadna, jedva primjetna da ćeš je lako zamijenit za nešto drugo ili je nećeš uopće zamijetit. Može biti da je i anovulatorni ciklus, to se posebno odnosi na one koje nemaju redovite cikluse, imaju PCOS, endo i sl. Ovulacija ne traje 1 sat, traje satima i ne mora NUŽNO biti baš točno 14. dan, čim osvane dan. Bol (dok jajnik ovulira) može potrajati i duže. Računaj, prati ciklus i ovulaciju, mjeri bazalnu temperaturu pa ćeš i sama točno znati (barem sa većom sigurnošću) kad se dogodila ili kad bi se mogla dogoditi O.

Sve ovisi kakav ti je ciklus, jeli točan i koliko je točno dug, ali na ovo pitanje ti mogu odgovoriti samo ovi gore pokazatelji praćenja i mjerenja. ;)
Dakle, ne brini se što nemaš klasične simptome ovulacije.

ćelavo_pile
13.02.2011., 13:49
Pitanje je više nego direktno..

Cure, da li vas oko ovulacije na mah prerežu jajnici? ili imate iscjedak koji upućuje i daje signal da je ovulacija tu ili dolazi?

Da li vi imate ikakvih simptoma oko dolaska ovulacije?

:cerek: ooo daaa :cerek:
prozirni iscjedak + bol u jajnicima
:bonk:

kordica
13.02.2011., 18:43
da, hvala bogu u zadnjih 6 mjeseci točno znam kad imam ovulaciju, bol u jajnicima koju ne znam opisat ali je drugačija od onih bolova kad trebam dobit mengu ili nekih drugih bolova i većinom imam eggwhite ili watery sluz. i naravno, povećana potreba za seksom. seksamo se na te dana ali za sada nije urodilo plodom, ali za to su već neki drugi razlozi krivi

ane_007
28.02.2011., 22:18
ja sam rodila prije 19 mjeseci, a dojila sam 14 mjeseci

mengu imam već jedno godinu dana, prije jedno 6-7 mjeseci mi je postala stalna, i dolazi mi svakih 28 dana, stvarno je redovita

ali mene brine ovulacija:(
prije sam imala iscjedak i bolilo bi me u jajnicima, a sad nemam baš neke simptome, nema iscjedka ni boli, možda neka mala mala mala bol, al ne znam ni sama jel to od toga

užasno me počelo to zabrinjavati ....morat ću što prije kod gina

ne znam kako je vama koje ste rodile? :confused:

malo me počinje biti strah da nešto nije u redu.....:ne zna:

e da, i još nešto....prije menge isto nemam nikakve simtome da ću dobiti mengu, prije su me cice bolile i natekle bi a sad ništa:(, ne mogu niti malo nateći pa da izgledaju malo ljepše:cerek:

Nefertiti111
05.03.2011., 19:48
ja sam rodila prije 19 mjeseci, a dojila sam 14 mjeseci

mengu imam već jedno godinu dana, prije jedno 6-7 mjeseci mi je postala stalna, i dolazi mi svakih 28 dana, stvarno je redovita

ali mene brine ovulacija:(
prije sam imala iscjedak i bolilo bi me u jajnicima, a sad nemam baš neke simptome, nema iscjedka ni boli, možda neka mala mala mala bol, al ne znam ni sama jel to od toga

užasno me počelo to zabrinjavati ....morat ću što prije kod gina

ne znam kako je vama koje ste rodile? :confused:

malo me počinje biti strah da nešto nije u redu.....:ne zna:

e da, i još nešto....prije menge isto nemam nikakve simtome da ću dobiti mengu, prije su me cice bolile i natekle bi a sad ništa:(, ne mogu niti malo nateći pa da izgledaju malo ljepše:cerek:

Sve ti ovisi o hormonima,hoćeš li nešto intenzivnije osjećat ili ne. Mislim da bi ti bilo najbolje otić kod gina da utvrdiš jel imaš ovulaciju i kada,to ti je najsigurnije. A šta se tiče napetosti grudi u pms-u,možda su ti grudi opuštenije nego prije dojenja pa i ne osjećaš svaku napetost kao prije dojenja. Znam da je meni tako bilo,a i grudima mi je dosta trebalo da se nakon dojenja vrate u kakvu-takvu normalu. Sve ovisi i koliko su ti se povećale u dojenju(moje su bile ogromne :eek:). Ali mislim da su svakako manje osjetljive na pms nego prije dojenja

Silvery
06.03.2011., 21:54
Evo da dam report...
Baš sam prije dana bila na UZV-u zbog PCOS-a, jajnici su OK, jedan nalik na PCO i da skratim priču - lijevi jajnik ima onaj famozni vodeći folikul koji je tada bio na 19 mm. Ginekolog je rekao da bih za koji dan trebala ovulirati, tj. taj folikul bi trebao prsnuti. I eto kako je rekao - dogodilo se - možda čak malo kasnije nego sam očekivala. Cijelo jutro i poslijepodne me štrecao upravo taj lijevi jajnik, čak me malo boljelo, ali ne kao kod menstruacije, a bio je tu i onaj tipičan simptom prozirne 'sline' (doduše ovaj put u neznatnoj količnini), a i graf je pokazao O.

muzikalno prase
14.03.2011., 17:12
drago mi je zbog ove teme:D

mislim da ovuliram, sto je super jer sam se prije dva mjeseca skinula s diana (PCOS). prvi mjesec me bolio jajnik, sad nista, a tu su sluz i nevjerojatna napaljenost, vec nego ikada prije. :D mozda sam u krivu, probat cu sljedeci put s trakicama za ovulaciju. ugl, nevjerojatno, ludo, uzivam:cerek:

krtica
03.07.2011., 00:45
Mengu trebam dobiti za 10ak dana, ciklus od 28-31 dan. Jel netko ima bolne, jako bolne grudi sredinom ciklusa? Jel je i to neki simptom ovulacije? Nikada prije me nisu boljele po dva tjedna prije menge... Luda sam od bolova.

plagra
10.07.2011., 22:29
prije poroda nisam osjetila,ali nakon-točno osjećam specifičnu bol u jajnicima.probadajuću.

FIGICA
13.07.2011., 23:13
Definitivno po rastezljivoj sluzi znam da se bliži o.zadnji dan takve sluzi je ovulacija,također(s tim sam se prije bavila kada smo radili na bebici) cervix za vrijeme o.je jako visoko
A dobra metoda je i mjerenje bazalne temperature :mig:

Arabea
07.11.2011., 15:13
Imam Mirenu godinu i 8 mjeseci, unazad pola godine uopće nemam menstruaciju. prednost Mirene ;) Super se osjećam i zadovoljna sam, nemam pms niti ovuliram. No, danas sam imala simptom ovulacije, iscjedak koji je baš kao u plodnim danima. Budući nemam menstruaciju dulje vrijeme, kako znati kada bi mi trebala biti O? Jednom mjesečno napravim test na trudnoću, za svaki slučaj, iako znam da je Mirena 99,999% sigurna ;) Ali kako ovuliram uz nju??!! :504:
Ima li tko slično iskustvo ili bar saznanje da podijeli? Hvala

leeloo27
07.11.2011., 15:45
Jesi sigurna da taj iscjedak nije od nečeg drugoga? Može biti nekakva upalica. :ne zna:

Arabea
07.11.2011., 19:26
Jesi sigurna da taj iscjedak nije od nečeg drugoga? Može biti nekakva upalica. :ne zna:

Misliš? :ne zna: Pa ništa me ne boli, za svaki slučaj sam se naručila kod ginića, idem krajem mjeseca. Možda mi se Mirena pomaknila pa "ne radi", pa zbog toga imam ovulaciju??! Tko će znati, zato volim provjeriti. Bila sam u 4.mj. Bilo je sve na mjestu. A ovaj mi iscj.baš izgleda morfološki kao u plodnim danima :rolleyes:

leeloo27
07.11.2011., 22:41
Pa moguće je, zašto ne. :ne zna: Vidjet ćeš sad šta će ti gin reći.

krtica
26.01.2012., 22:04
Ja nemam apsolutno nikakve simptome ovulacije i to me muči jer sada već 8. mjeseci ne ostajem trudna. Imam odnose sredinom ciklusa, al sad mi se čini da tada ni nemam ovulaciju. Vaginalna sluz mi nikad nije bila rastezljiva, nema razlike i to me brine jer kažu sve žene kao i na ovom forumu da se po sluzi lakše može skužiti kada je O. Ina li nekog tko ima istih problema?

zoro007
28.01.2012., 11:04
krtice, da probas mjeriti bazalnu ili koristiti LH trakice? onda ces znati kad ti je O.

moji su simptomi zadnjih mj slicniji onoj neugodnoj boli kad imam cistu..pa se brinem kakva jajca uopce produciram :ne zna:
jedan mjesec sam pred O vadila i hormone, E2 vrijednost je govorila da se radi i pravom foliklu a ne o cisti..al ajde ga znaj. :503:
iskustva? jel netko u slicnoj situaciji?

krtica
29.01.2012., 09:32
Zoro007, hvala na savjetima. Bolove koje imaš puno žena osjeti u vrijeme O, i ne mora apsolutno značiti da nešto nije u redu. par prijateljica su isto govorile da ih boli i danas imaju dječicu! Stoga, nemoj brinuti.
Čula sam za Lh trakice, čitala po forumima o njima, mišljenja i iskustva su svakakva, večina ih ne hvali pa mislim ćemu bacati novac i samo se opterečivati. Al morat ću probati. Zna li itko cijenu i od kojeg proizvođača bi bile najbolje kupiti?

zoro007
31.01.2012., 13:05
Zoro007, hvala na savjetima. Bolove koje imaš puno žena osjeti u vrijeme O, i ne mora apsolutno značiti da nešto nije u redu. par prijateljica su isto govorile da ih boli i danas imaju dječicu! Stoga, nemoj brinuti.
Čula sam za Lh trakice, čitala po forumima o njima, mišljenja i iskustva su svakakva, večina ih ne hvali pa mislim ćemu bacati novac i samo se opterečivati. Al morat ću probati. Zna li itko cijenu i od kojeg proizvođača bi bile najbolje kupiti?

to je najbolja investicija :D
evo malo o trakicama..nazalost du temu zakljucali i otvorini zbirnu temu koju nitko ne koristi. na prvoj stranici su ti linkovi gdje iz mozes povoljno uzeti (http://www.forum.hr/showthread.php?t=167317)

ja sam svoje narucivala preko ebay.
trakice nisu za zene s PCOS jer LH zna biti konstantno povisen. mada i za tu grupu postoje trakice s nizom osjetljivosti. za zene s PCOS je mjerenje bazalne temperature povoljnije..cisto kao primjer.
p.s. ja imam jednu dramu queen, samo nas drugo nece vec tri godine..

autumnrose
13.09.2012., 14:20
a ja se prepala da samnom nešto nije u redu,a to samo ovulacija:p

huskybucka
14.09.2012., 10:37
U kojem dijelu ciklusa bi se uzv-om vidjelo da li ima ovulacije?

crystalmaiden
23.10.2012., 22:15
nisam nigdje pročitala da netko spominje glavobolju, ali ja sam počela dobivati brutalne glavoblje popraćene mučninom ponekad i to sam skužila baš negdje pred ovulaciju (zadnja 3 mjeseca je uvijek oko 20). nekad čak imam glavobolju pred početak menge ili završetak. što je najgore nisam nikad prije imala glavobolje i to tako jake (moram popiti dva ibuprofena po 800 mg). počele su mi se javljati nakon što sam prestala piti pilule prije 4 godine. tako da pilule više nikad. jel moguće da se tako poremete hormoni i da zbog njih i imam te glavobolje, čak bi rekla da su to migrene.

mare41
24.10.2012., 08:57
U kojem dijelu ciklusa bi se uzv-om vidjelo da li ima ovulacije?
nadam se da ćeš se snaći ovdje http://www.neplodnost.com.hr/lijecenje-neplodnosti/15-prije-lijecenja
UZV-om se može pratit rast folikula, dva, tri dana prije ovulacije, i može se utvrditi nakon što je bila ovulacija, po žutom tijelu

mare41
24.10.2012., 09:00
krtice, da probas mjeriti bazalnu ili koristiti LH trakice? onda ces znati kad ti je O.

moji su simptomi zadnjih mj slicniji onoj neugodnoj boli kad imam cistu..pa se brinem kakva jajca uopce produciram :ne zna:
jedan mjesec sam pred O vadila i hormone, E2 vrijednost je govorila da se radi i pravom foliklu a ne o cisti..al ajde ga znaj. :503:
iskustva? jel netko u slicnoj situaciji?
ja sam u dvadesetima, zbog ovulacijskih bolova, išla dva put na pregled, jednom su sumnjali na slijepo crijevo, tako su bili jaki bolovi, i trajali dva, tri dana....zaključak je bio da je to normalna ovulacijska bol (osjeti se rast folikula, pucanje i još traje malo nakon pucanja)