PDA

View Full Version : Keramičke pločice

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

Blu11
28.09.2009., 13:26
Thanks, sly! :top:
Laknulo mi je kad sam pročitala da mogu preći bojom preko fuge. Imam one prastare pločice i jako uske fuge. :D

*Mar*
28.09.2009., 21:07
Tražimo crne, sjajne,male 10*10 podne pločice. Planiramo ih ukomponirati sa bijelim poliranim gresom, no nazalost nigdje ne mozemo pronaci takve male crne. Preporucili su nam da kupimo velike i da ih rezemo, no bojim se zbog rubova. Da li je itko slucajno negdje vidio takve?

Hvaaaala :s

ima ih,ali su klasična keramika za zid,ne gres...a baš sjajnu zidnu keramičku pločicu nije poželjno stavljati na pod-ona je debljine kojih 7 mm i mogla bi puknuti ako nešto padne na nju...mislim da vam je bolje rezati od većeg formata

Hannuma
29.09.2009., 09:19
Dajte mi recite da za moje pločice ima nade...:confused:

naime, kupili u Pevecu kombinaciju crno-bijelih pločica za zid. Barem su tamo tako izgledale!:mad: Ma i u ruci je sve izgledalo u najboljem redu. Medjutim, sad kad je keramičar postavio na zid, bijela pločica, uopće ne izgleda bijelo, nego sivo!!!! :horor:

Neznam šta da radim, postoji li neki premaz, kojim bi to mogla malo popravit. Pločica je u ruci bijela, ali jednostavno kad na zidu padne sjena od svjetla na nju, ona je siva.:flop:

Svaki prijedlog zlata vrijedan.

sly47
29.09.2009., 09:39
nekako mi se cini da to nikakvim premazom ne mozes srediti :ne zna:
Jer nije do plocice koja je bijela nego tvog kupatila - prostora. Mozda da promjenis rasvjetu i u smislu zarulja i pozicije ....

Hannuma
29.09.2009., 11:47
nekako mi se cini da to nikakvim premazom ne mozes srediti :ne zna:
Jer nije do plocice koja je bijela nego tvog kupatila - prostora. Mozda da promjenis rasvjetu i u smislu zarulja i pozicije ....

I ja sam si mislila tako nešto. Al onda sam vidila da je po danjem svjetlu isto tako, a u kupaonici imam jako veliki prozor, kako onda rješit po danu taj isti problem?:confused:

Ja zaista nemogu vjerovat da one djeluju toliko sivo, jer u niti jednom momentu nas troje nije ni na kraj pameti bilo da je ta pločica iti jedne druge nijanse do bijele! :(

macy
29.09.2009., 12:49
ima ih,ali su klasična keramika za zid,ne gres...a baš sjajnu zidnu keramičku pločicu nije poželjno stavljati na pod-ona je debljine kojih 7 mm i mogla bi puknuti ako nešto padne na nju...mislim da vam je bolje rezati od većeg formata

Hvala ti...no, nasli smo ih u medjuvremenu i to od crnog poliranog gresa :cerek: taman kakve sam kupila za kuhinju :))) veličine su 6*6cm,no nije bitno...

*Mar*
29.09.2009., 13:48
Hvala ti...no, nasli smo ih u medjuvremenu i to od crnog poliranog gresa :cerek: taman kakve sam kupila za kuhinju :))) veličine su 6*6cm,no nije bitno...

super,ta dimenzija se jako teško nađe u gresu :top:

fonemf
30.09.2009., 23:41
Da li si obojala i kako je ispalo ? :)
Je si li sa bojom za beton ili nekom drugom ?
ajmo malo iz prve ruke da čujemo jer i mene to čeka ali sve nekako oću-neću :rolleyes:

dakle, obzirom da je boja za fuge, a i boja za beton u malom broju nijansi, odlucila sam se za dulux perivu boju koju su mi preporucili u trgovini. uzela sam ljubicastu.
pofarbala sam jednu kupaonicu, ali nisam na podrucju tuš-kabine, ne zato jer me bilo strah da ce se isprati nego vise nisam imala volje. :D
sad se bavim vecom kupaonicom. nadam se da ce test ucestalog mocenja vodom biti prolazan. za sad mi se cini ok.

onima koji misle krenuti u isti poduhvat, ne preporucam ako su vece povrsine u pitanju. dosta vremena za farbanje i jos vise za skidanje boje koja predje na plocice. mada, ja bih ipak vjerojatno to ponovila jer su mi kupaone bile dosadne. ovako s jakom bojom na bež plocice zaista su fuge u prvom planu.
namjeravam i u kuhinji proci bijelom bojom na podrucjima gdje su mi fuge blatne. ali kuhinja je mala pa to nece biti problem.

stavljam samo jednu fotku iz kupaone s kojom tek krecem. nazalost, sumnjam da se moze vidjeti nijansa boje ali radi se o dulux velvet ribon.

http://img21.imageshack.us/img21/6814/fuge.jpg

snick
01.10.2009., 08:15
Molim vas, u kojem od ovih centara (bauhaus, baumax, pevec...) ima najbolji izbor? Trebam pločice za ostavu, znači neka jeftinija varijanta, ali da ipak nisu jako loše kvalitete.

murtila
06.10.2009., 13:52
@fonemf,

Hvala na odgovoru,
Ta periva boja je obična boja za zid, jel ?Ustvari nije obična čim je dulux :D

Čak se mislim ako se može bojom za zid, da uzmem latex boju umjesto obične ili perive,
iako bi meni igrala i ta za beton jer mi ne treba neka posebna boja,
pločice su mi u takvoj kombinaciji da mi na treba akcent na fugu već bijela
ili siva (da osvježim ove koje su potamnile )

Maya_78
07.10.2009., 12:35
malo sam se izgubila lutajući po salonima keramike
evo što nama treba: sive (tamnije) pločice cca 45x45 ili 50x50, da je glazura lappato (polirana?) i da nisu baš jednolične nego malo "špricane" da se ne vidi baš svaka vlas ili zrnce prašine jer ih namjeravamo staviti u sve prostore (hodnik, kupatilo, kuhinja)?
da li imate iskustva s ovim proizvođačem:
http://www.edilcuoghi.it/web/edilcuoghi/home (kolekcija Compass, boja Polar)

na što treba paziti, kolika min. debljina? 10 mm ili više?
kakva glazura je najbolja za održavanje (znam da ne bi mat, hrapavo i sl...al opet ne PREsjajne)

murtila
07.10.2009., 18:42
evo što nama treba: sive (tamnije) pločice cca 45x45 ili 50x50, da je glazura lappato (polirana?) i da nisu baš jednolične nego malo "špricane" da se ne vidi baš svaka vlas ili zrnce prašine jer ih namjeravamo staviti u sve prostore (hodnik, kupatilo, kuhinja)?

kakva glazura je najbolja za održavanje (znam da ne bi mat, hrapavo i sl...al opet ne PREsjajne)

Ja kad sam kupovala htjela sam isto sive (šprucane, kako mi kažemo)
jer su takve zahvalnije
eto, nisam uzela sive nego boja vanilije, imaju neke kao žilice po sebi ali se to i ne vidi ali
su odlične za održavanje :top:
polirani gres, ali sjajne,iako su manje sjajne od običnih sjajnih pločica,
ja nisam htjela mat jer su teže za održavanje,kako si rekla hrapave su
dim. 40 X 40 , i debljina 1 cm
keramičar kad ih je postavljao, rekao je kako su stvarno kvalitetne, i dosta tvrde jer ih je teško rezao
a bome sam se i uvjerila, nekidan mi pao bat i ništa

*Mar*
08.10.2009., 18:57

takve veće dimenzije moraju biti oko 10 mm,iako je dosta tvornica izbacilo novi trend "tankog gresa" koji je oko 4,5 mm (dosta sam skeptična što se toga tiče)...a najzahvalnija za održavanje je definitivno polirana pločica.
ovako nešto (prvi red su polirane): http://www.rakceramics.com/gems.html
samo ih prebrišem i to je to!

Maya_78
08.10.2009., 21:29
kakve bi bile ove za održavanje (polirani gres):
http://www.archiportale.com/prodotti/industrie-fincuoghi-edilcuoghi/pavimenti-e-rivestimento-in-gres-porcellanato/compass_7258.html

Empty Space
09.10.2009., 00:21
Ima li tko iskustva sa Gorenje pločicama?

Ove mi jako lijepo izgledaju, ali kakve inače cijene čine mi se vrlo jeftine.
http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/kupaonski_program/sfera

Lei
09.10.2009., 09:03
ja imam u kupaoni na zidu od Gorenja Piu (http://www.gorenje.hr/showimage.asp?src=imagelib%2Fmagnified%2Fproducts% 2Finterior%2Fceramics%2Fbathroom%5Fprograme%2Ftile s%2Fpia%2D53%2Ejpg), a na podu Oslo (http://www.gorenje.hr/showimage.asp?src=imagelib%2Fmagnified%2Fproducts% 2Finterior%2Fceramics%2Ffloor%5Fprogramme%2Ftiles% 2Foslo%2D3%2Ejpg) i super su. Ove podne su mozda malo previse mat i kuzi se da nisu bas iz istog programa kao i zidne, ali su jako funkcionalne jer je to u malom wcu za goste u kojem se uglavnom hoda u cipelama, a na ovim sivima se sporko uopce ne pozna, tako da su jako zahvalne.

Empty Space
09.10.2009., 09:21
ja imam u kupaoni na zidu od Gorenja Piu...

Hvala na infu. :)

Znaš li slučajno s kojom najmanjom širinom fuge se mogu postavljati?

Kad sam malo bolje pogledala što se nudi, mislim da ću skombinirati Piu (http://www.gorenje.hr/imagelib/magnified/products/interior/ceramics/bathroom_programe/tiles/pia-53.jpg) i plavu sjajnu Petru (http://www.gorenje.hr/imagelib/magnified/products/interior/ceramics/bathroom_programe/tiles/Petra-9190-SM-%2833.3-x-33.3-.jpg).

Lei
09.10.2009., 10:40
nemam pojma za fuge :( sory

plavu petru imaju frendovi u kupaoni (njihova je s ovim programom: http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/kupaonski_program/luna) i izgleda skroz ok :top:

Maya_78
07.11.2009., 19:22
molim znalce / estete :mig:? / da mi pomognu oko sljedeće dvojbe
imam prostore cca 1.60x7 m i 2x4,5 m te relativno malo kupatilo koje bih obložila istim pločicama
zanima me koja je dimenzija podnih pločica optimalna za te prostore
60x60, 30x60 ili, kako mi mnogi prodavači savjetuju 45x45 (zbog manje škarta)
help, moram brzo naručiti!

Dubrovcanka_25
07.11.2009., 21:47
ja za blagovaonicu + kuhinju od 30 kvadrata narucila kombinaciju 30x30 i 15x15,uvoznik firme me odgovorio od 45x45 jer je rekao da mi nece bas doci do izrazaja.... koliko ces imat skarta ti ovisi i do vrsti postavljanja!
u banji mislim imam 30x60....sto ti znaci relativno malo kupatilo?nemoras isti format stavljat u sve prostore!

xls
08.11.2009., 10:39
molim znalce / estete :mig:? / da mi pomognu oko sljedeće dvojbe
imam prostore cca 1.60x7 m i 2x4,5 m te relativno malo kupatilo koje bih obložila istim pločicama
zanima me koja je dimenzija podnih pločica optimalna za te prostore
60x60, 30x60 ili, kako mi mnogi prodavači savjetuju 45x45 (zbog manje škarta)
help, moram brzo naručiti!

stvar ukusa, mogucnosti i (naravno) izgleda koji zelis postici. sto se prodavaca plocica tice, nemam bas neka pozitivna iskustva - najbolje je da se pouzdas u vlastiti izbor, jedino predlazem da sa sobom povedes keramicara.
:top:

Maya_78
09.11.2009., 09:21
xls, keramičara još nismo angažirali, misliš da bi bilo pametno glede savjeta vezano za kvalitetu i/ili vezano za škart? vidjeh tvoje slike, odlično! i meni se mota po glavi slična kombinacija (ista boja pločica na sve) iako je muž protiv
da li si negdje naišao na mozaik BIJELO-tamnosivih nijansi (proizvođač?)

Dubr., ja ne volim te male formate pločica, minimum mi je 45x45 iako mi i to već sad izgleda demode uz ove 1mx1m iako znam da je sve stvar ukusa i uklapanja u pojedini prostor (malo namještaja, puno namještaja, osvjetljenje...)

tonino2008
09.11.2009., 09:43
Mislim da nema jer 1mm već spada u tzv. 'slijepu fugu' ( dodirivanje pločica ). Ujedno, ne postoje keramičke pločice tako precizne da bi se fuga od 1mm mogla izvesti.

Krizici najmanji 1,5mm a postoje plocice, to su polirani gres ili porculan, one se ne izljevaju, neg imaju rezani rub sto ih cine poprilicno precine:top:

tonino2008
09.11.2009., 09:45
Mayo ak nisi vec gledala UNDEFASA ima jeko veliki izbor, cjene su prihvatljive i kvaliteta je na mjestu

Dimenzije biraj od 33,3x33,3-45x45 za prvi prostor, a drugi 33,3x33,3-50x50

xls
09.11.2009., 11:15
Krizici najmanji 1,5mm a postoje plocice, to su polirani gres ili porculan, one se ne izljevaju, neg imaju rezani rub sto ih cine poprilicno precine:top:

...ako su dobro rezane. upravo sam neki dan istovario 56 m2 neupotrebljivog "gresa" koji je bio nevjerojatno lose rezan (na 40x80 plocice po 0,5 cm razlike:o).

xls
09.11.2009., 11:20
xls, keramičara još nismo angažirali, misliš da bi bilo pametno glede savjeta vezano za kvalitetu i/ili vezano za škart? vidjeh tvoje slike, odlično! i meni se mota po glavi slična kombinacija (ista boja pločica na sve) iako je muž protiv
da li si negdje naišao na mozaik BIJELO-tamnosivih nijansi (proizvođač?)

vise zbog kvalitete, a i zbog skarta - kolicina skarta ovisi o tome kakav rezultat zelis. npr.: zadnje sto sam narucivao fali mi 5 m2 (na 105 m2) plocica jer sam trazio majstore da postuju sva moguca poklapanja fuga i bilo je vise otpada nego sto je uobicajeno.

ako ides na vece formate (ja sam isao u kuhinje na 60x60) najbolje je da prije narudzbe s keramicarom dogovoris seme slaganja i neka on izracuna potrebne kolicine.

mozaik sivo-bijelo (ali samo zidne, ne i podne) sam vidio u ferotermu i md profilima. u ferotermu postoji i "imitacija" mozaika u sivo-bijelim nijansama koja je vrlo jeftina.

Trillian
09.11.2009., 12:09
...ako su dobro rezane. upravo sam neki dan istovario 56 m2 neupotrebljivog "gresa" koji je bio nevjerojatno lose rezan (na 40x80 plocice po 0,5 cm razlike:o).

Meni su rekli kad sam kupovala podne pločice za hodnik da ako ih hoću slagati bez fuga, moraju biti "retificirane" (hebiga, talijani to pišu "rettificate") i to znači da je rub rezan nekim laserom ili tako nekim jarcem i zato je savršeno ravan, pa se pločice mogu slagati bez fuga. :ne zna:
Znači, ako se hoće pločice bez fuga, mora se navodno tražiti tu oznaku.

tonino2008
09.11.2009., 13:02
Moze se, ali tu keramiku moras platiti barem 200kn m2 ili ce se dogoditi to sto je xls napisao(razlika u dimenziji)

xls
09.11.2009., 17:41
Meni su rekli kad sam kupovala podne pločice za hodnik da ako ih hoću slagati bez fuga, moraju biti "retificirane" (hebiga, talijani to pišu "rettificate") i to znači da je rub rezan nekim laserom ili tako nekim jarcem i zato je savršeno ravan, pa se pločice mogu slagati bez fuga. :ne zna:
Znači, ako se hoće pločice bez fuga, mora se navodno tražiti tu oznaku.

...no kod nas se pod retificirane prodaju i ne bas precizno rezane (opet na zalost iz vlastitog iskustva). oprez!:eek:

Dubrovcanka_25
09.11.2009., 22:33
Ma sta 200kn retificirane ,ja sam ove "obicne" platila preko 200kn!

Tocno Trilian, rettificato znaci precizno rezano laserom!
Kako ja u butizi nisam mogla od prodavaca dobit informaciju (pojma oni nemaju sta prodavaju) isla sam kontakirat direkt tvornicu pa su mi lijepo spjegali razliku...

Maya,evo ti site da vidis sheme postavljanja,mozda onda dobijes bolju ideju...
http://www.lafabbrica.it/downloads/consigli_per_la_posa_ITA.pdf
Ja sam se npr. odlucila za 1009

Maya_78
10.11.2009., 12:42
Dubr., ovih mojih ima u dim. 45x45, 30x60, 60x60 i to je to...
ali i inače volim najjednostavnije moguće pa je odluka tim lakša ;)

Kako vam se sviđaju ove:
collection fashion, boja Florence gray
http://www.itcceramiche.it/

tonino2008
10.11.2009., 13:35
Samo sam naveo cijenu od koje krenuti, a "obicnu" keramiku ako hoces platit ima i preko 2000kn m2, ovisi o modelu, god. modela, dimenzija, debljina, oblik, temp. pecenja, tko ih proizvodi i niz drugih procedura proizvodnje

rijecanka77
10.11.2009., 13:38
Dubr., ovih mojih ima u dim. 45x45, 30x60, 60x60 i to je to...
ali i inače volim najjednostavnije moguće pa je odluka tim lakša ;)

Kako vam se sviđaju ove:
collection fashion, boja Florence gray
http://www.itcceramiche.it/

Ja sam škicnula...meni su lijepe :)

Maya_78
11.11.2009., 13:44
Ja sam škicnula...meni su lijepe :)

tnx...
ma uglavnom padam na sive boje (najneutralnije kasnije za kombinirati uz namještaj, uz bež koja mi je dosadila jer ju sada imam prepun stan)
ova siva mi nije pretamna ni presvijetla, čak malo baca na smeđe, ako si skužila...
našla po dobroj cijeni jer rasprodaju asortiman pa moram požurit s odlukom
a mozaik njihov iste boje mislim u kupatilo za obzidati tuš kadu...

murtila
11.11.2009., 14:30
tnx...
ma uglavnom padam na sive boje (najneutralnije kasnije za kombinirati uz namještaj, uz bež koja mi je dosadila jer ju sada imam prepun stan)
ova siva mi nije pretamna ni presvijetla, čak malo baca na smeđe, ako si skužila...
našla po dobroj cijeni jer rasprodaju asortiman pa moram požurit s odlukom
a mozaik njihov iste boje mislim u kupatilo za obzidati tuš kadu...

Lijepe su ti pločice, pa se požuri

I ja volim sive boje i htjela sam u kuhinju stavit gres polirane sive ali moji doma ni za čut :rolleyes: :(
bili su u vecini pa sam na kraju uzela boju vanilije, a najviše zbog toga što
mi je spojen dnevni sa kuhinjom
a u dnevni mi je parket jasen tako da su se te pločice vrlo lijepo uklopile
pogotovo jer to sve skupa nije veliki prostor

Maya_78
12.11.2009., 11:02
meni je sve dosta odvojeno, a htjela sam i tamnije podove (dosadili mi dosadašnji beeeežžž) pa zato sivo...

**Anchy**
12.11.2009., 23:46
Pozz, imam problem, kupili smo savrsene plocice :cerek: za dnevni boravak i kuhinju (oko 40m2). Sivo-bijele su (imaju sare slicne uzorku drveta) mjere su 60x60. Cekali smo ih vise od mjesec dana ali ja se jos uvik nisam odlucila kako zelim da ih postave, tj. "normalno" ili koso. Savjeti???

xls
13.11.2009., 07:15
Pozz, imam problem, kupili smo savrsene plocice :cerek: za dnevni boravak i kuhinju (oko 40m2). Sivo-bijele su (imaju sare slicne uzorku drveta) mjere su 60x60. Cekali smo ih vise od mjesec dana ali ja se jos uvik nisam odlucila kako zelim da ih postave, tj. "normalno" ili koso. Savjeti???

ovisi o prostoru i (naravno) ukusu - najbolje da sama "slozis" par kvadrata na pod u jednoj i drugoj verziji, pa se odlucis...

tonino2008
13.11.2009., 14:46
U zadnje vrijeme vecina traze ravno slaganje...

aranea
17.11.2009., 10:41
jedno pitanje...zbog glazure ne smijemo staviti pločice na pod, ali su zidovi suhi, pa me zanima može li se na zidove staviti pločice, a na pod naknadno????
jer htjeli bi centralno dovršiti, a to ne možemo dok ne postavimo pločice. u tom slučaju bi se i glazura sigurno prije osušila jer bi krenuli sa grijanjem.

snakehunter
17.11.2009., 20:14
jedno pitanje...zbog glazure ne smijemo staviti pločice na pod, ali su zidovi suhi, pa me zanima može li se na zidove staviti pločice, a na pod naknadno????
jer htjeli bi centralno dovršiti, a to ne možemo dok ne postavimo pločice. u tom slučaju bi se i glazura sigurno prije osušila jer bi krenuli sa grijanjem.

...ionako prema pravilima struke prvo se postavljaju zidovi(bez donjeg reda),zatim pod te se na kraju ukraja donji red pločica(zbog padova)...no već nakon 7 dana od izrade glazure moguče je polagati i podne pločice(uz predhodnu hidroizolaciju)...

aranea
18.11.2009., 13:00
hvala...jedan majstor je rekao da je nemoguće postavljati podove bez zidova, pa sam se htjela uvjeriti u suprotno prije nego kontaktiram drugog majstora.
Još nekoliko ljudi mi je reklo istu stvar pa pretpostavljam da se majstoru zapravo neda dolaziti samo zbog zidova! :rolleyes:
Hvala puno!

Renata
09.12.2009., 08:21
željela bih cijeli pod prizemlja kuće urediti u jednom tonu i boji keramičkih pločica.
definitivno budu sjajne polirane pločice, ali ne znam dal bijele ili bež. zidovi budu bijeli. prva zamisao je bila bijela, ali bež daje neku toplinu (bijela je hladna) pa se dvoumim.

imate li vi nešto slično kod kuće i koja boja vam se čini bolja?

xls
09.12.2009., 10:31
željela bih cijeli pod prizemlja kuće urediti u jednom tonu i boji keramičkih pločica.
definitivno budu sjajne polirane pločice, ali ne znam dal bijele ili bež. zidovi budu bijeli. prva zamisao je bila bijela, ali bež daje neku toplinu (bijela je hladna) pa se dvoumim.

imate li vi nešto slično kod kuće i koja boja vam se čini bolja?

mislim da ces tesko naci "snijezno" bijele podne polirane plocice. zapravo na prvi pogled se bijele i mogu naci, no kad se usporedi s necim stvarno bijelim vidi se da "vuku" na sivkaste, plavkaste, bez... naime, ja sam trazio polirane potpuno bijele i najslicnije sam nasao slijedece:

http://img690.imageshack.us/img690/1957/picture2309.th.jpg (http://img690.imageshack.us/i/picture2309.jpg/)

fotografirano je mobitelom, uzivo izgeldaju svijetlije (no ipak je razlika izmedju zida i njih).

Renata
09.12.2009., 11:23
ja sam našla polirano bijele, možda malo malo bež, ali gotovo bijele.
u biti je ideja bila da budu mramorasto bijele, ali to još teže mogu naći.

Renata
09.12.2009., 11:24
kolika ti je debljina fuga na pločicama na slici koju si postavio?
meni je keramičar rekao da moram imati minimalno 3 mm zbog velike površine u komadu (dnevna+kuhinja+blagovaona), pa ako ne bih imala, onda bi morale svejedno biti debelo fugirane dilatacije glazure. tako da je bolje da je svugdje isto

muukigirl
09.12.2009., 12:13
ja sam isto htjela čisto bijele u kupaonici i najsvejtlije sam našla u KIO-keramici. sjajne (25x25cm) na zidu, a mat za pod. s tim da na kraju nisam uzela te mat čisto bijele jer im nisam htjela biti rob. :D

snakehunter
09.12.2009., 14:20
kolika ti je debljina fuga na pločicama na slici koju si postavio?
meni je keramičar rekao da moram imati minimalno 3 mm zbog velike površine u komadu (dnevna+kuhinja+blagovaona), pa ako ne bih imala, onda bi morale svejedno biti debelo fugirane dilatacije glazure. tako da je bolje da je svugdje isto

...ovo od xls-a je slagano bez fuge(rubovi pločice su rezani ukoso...tako kada se stavi pločica uz pločicu dobije se fuga od cca1,5-2mm)
...3 mm križići na porculan ili polirani gres je grijeh-križiči 1,5 mm...
...ukoliko su diletacije dobro izvedene silikonska fuga od 2mm je čisto solidno rješenje...

xls
09.12.2009., 14:44
ja sam našla polirano bijele, možda malo malo bež, ali gotovo bijele.
u biti je ideja bila da budu mramorasto bijele, ali to još teže mogu naći.

"mramorasto" bijele (ako mislimo na isto) imas u ABC interijerima i Stipicu, a slicne i u Ferotermu (znaci da ima i u Keratermu). lijepe su i kvalitetne, no cijena nije bas popularna...

Rudolfa
09.12.2009., 16:43
Mi bi na lođe zgrade stare četrdesetak godina stavili pločice,podloga je neki ružni flekavi beton,za desetak kvadrata koliko bi trebali kupiti pločica?Želimo nešto neupadljivo i nemamo drugih zahtjeva osim da podovi lođa izgledaju urednije.

Aoife
09.12.2009., 17:24
za desetak kvadrata koliko bi trebali kupiti pločica?

Pa, khm, za to će ti trebati :misli::misli::misli: - 10ak kvadrata pločica :lol:
Ili da budem preciznija - između 10 i 100000 komada pločica :lol:

Pločice se prodaju po kvadratima - ako pitaš koliko je to komada pločica, to onak, maaalčice ovisi o dimenzijama pločica, a ako pitaš koliko viška treba uzeti da bi se sigurno pokrilo 10 kvadrata, to isto ovisi o dimenzijama pločica i o načinu slaganja.
Prvo treba odabrati pločice, a ovo ostalo će ti vjerojatno znati reći u salonu pločica.

Renata
09.12.2009., 17:44
...ovo od xls-a je slagano bez fuge(rubovi pločice su rezani ukoso...tako kada se stavi pločica uz pločicu dobije se fuga od cca1,5-2mm)
...3 mm križići na porculan ili polirani gres je grijeh-križiči 1,5 mm...
...ukoliko su diletacije dobro izvedene silikonska fuga od 2mm je čisto solidno rješenje...

mi imamo podno grijanje. ima li i to kakve veze? bez fuga baš nije pametno....

Renata
09.12.2009., 17:46
"mramorasto" bijele (ako mislimo na isto) imas u ABC interijerima i Stipicu, a slicne i u Ferotermu (znaci da ima i u Keratermu). lijepe su i kvalitetne, no cijena nije bas popularna...

našli smo pločice, polirani gres, prva klasa, svjetlo bež boje, cijena super!

tonino2008
09.12.2009., 21:21
mi imamo podno grijanje. ima li i to kakve veze? bez fuga baš nije pametno....

Ljepilo bi trebalo flex, a fuga je stvar ukusa. Kod poliranog gresa velika vecina radi bez fuga, isto tako takva keramika trazi poprilicno ravnu podlogu, na cisti beton moze ako je ravan sa predpremazom

Velis podno grijanje:confused:,zar nije glazura(estrih) preko njega, a ne beton?

snakehunter
09.12.2009., 21:53
našli smo pločice, polirani gres, prva klasa, svjetlo bež boje, cijena super!

1,5mm križić maximalno,obavezno flexibilna fug masa-neutralna...jasmin ili manhattan(ovo zadnje od mapea pošto je u konačnici nešto svjetlija nego od drugih proizvođaća)...čisto iz razloga da fuga ne preuzme dominaciju pošto je veća površina...

gres,1-kl,super cijena??? gdje i pošto...

Renata
10.12.2009., 06:45
Velis podno grijanje:confused:,zar nije glazura(estrih) preko njega, a ne beton?

a zašto bi bio beton? tko je spomenuo beton? imamo glazuru za podno, onu elastičniju od obične...

tonino2008
10.12.2009., 09:10
Renata ispricavam se, zemjenih te s Rudolfa

Ja na tvom mjestu nebih stavljao fugu na polirani gres, poredaj si sama na suho s fugom i bez, sama odluci

Renata
10.12.2009., 09:23
Renata ispricavam se, zemjenih te s Rudolfa

Ja na tvom mjestu nebih stavljao fugu na polirani gres, poredaj si sama na suho s fugom i bez, sama odluci

moraju biti fuge jer će se zbog grijanja cijelog poda glazura stezati i rastezati, malo ali za pločice bi moglo smetati.
vidjela sam često polirani gres sa fugama u trgovačkim centrima, tamo su čak velike fuge, kod mene će biti manje.
i ja bih bez fuga, ali ne može drukčije.

tonino2008
10.12.2009., 11:45
Cementni podovi se nerastezu,a jos manje skupljaju u protivnom bi spucali bez obzira na promjene temp. po nekoj logici, drvo se nestavlja na podove koji griju jer drvo se rasteze i skuplja(ne pod) zbog promjene temp. i vlaznosti zraka. U trgovackim centrima, podovi imaju puno deletacija(presjeka) zbog toga se radi s fugama

Renata
10.12.2009., 12:17
tonino:
mi imamo cijelo prizemlje u pločicama. dnevna soba s blagovaonom ima 50 m2 i ima 3 dilatacije. tamo bi trebale biti dosta debele fuge, ako bismo postavljali pločice bez fuga. druga mogućnost je postaviti pločice sa fugama, ali onda na mjestu dilatacije ne treba ta deblja fuga.
tak nam je barem keramičar objasnio. ti si isto keramičar?

tonino2008
10.12.2009., 15:32
Jesam da, tamo di je deletacija bi morala ici fuga(preporucljivo silikonska)
Postavljanje keramike bez fuga je puno sporije i teze, jer i najmanja neravnina je jako uocljiva, (gotovo sva gres keramika ima smijer polaganja, opcenito podna) kod takvog polaganja se vidi dali je majstor stvarno majstor.

Renata
11.12.2009., 07:57
Jesam da, tamo di je deletacija bi morala ici fuga(preporucljivo silikonska)
Postavljanje keramike bez fuga je puno sporije i teze, jer i najmanja neravnina je jako uocljiva, (gotovo sva gres keramika ima smijer polaganja, opcenito podna) kod takvog polaganja se vidi dali je majstor stvarno majstor.

pa što onda kažeš na sva moja objašnjenja?
eto, da treći put ponovim: ili bez fuga pa debele jako vidljive fuge na dilatacijama (napominjem da su po sredini prostora) ili svugdje fuge od 3 mm (možda 2-2,5) ali onda ne trebaju posebno debele fuge po dilatacijama
zbog toga ja biram ovo drugo

Renata
11.12.2009., 08:03
koji od ABC interijeri salona ima najbolji izbor? idemo danas tamo a nisam iz zagreba pa ne znam.....

crvenkapica8
11.12.2009., 08:46
Trebam staviti pločice na hodnik i sviđaju mi se pločice-imitacija drva. Da li netko ima iskustva s tim pločicama? da li su teške za održavanje?

Renata
11.12.2009., 10:31
mislim da nije teško s njima baš zato jer nikada nisu niti glatke da bi se sklizalo po njima, niti su jednobojne pa da se vidi svaka smet. definitivno lakše nego s poliranim porculanskim kakve ću si ja staviti.
mana im je cijena, imitacija drva je uvijek u rangu s najskupljim pločicama.

Trebam staviti pločice na hodnik i sviđaju mi se pločice-imitacija drva. Da li netko ima iskustva s tim pločicama? da li su teške za održavanje?

Imam takve. Prilično zahvalne za održavanje.

vikica
14.12.2009., 17:36
Tko zna gdje ima ovih dana sniženja pločica u ZG?

murtila
14.12.2009., 19:15
mislim da nije teško s njima baš zato jer nikada nisu niti glatke da bi se sklizalo po njima, niti su jednobojne pa da se vidi svaka smet. definitivno lakše nego s poliranim porculanskim kakve ću si ja staviti.
mana im je cijena, imitacija drva je uvijek u rangu s najskupljim pločicama.

Ja imam polirane i vrlo sam zadovoljna

Održavanje toliko jednostavno, samo prebrišeš čak je dovoljna i samo voda
a i ne kližu se
i ja sam mislila da će možda biti problem sa klizanjem, pogotovo kad se smoće,
ali ništa, baš tada nisu ni malo klizave

dejan83
05.01.2010., 19:09
zanima me kako se krece cijena postavljanja keramike po zagrebu...inace radim keramiku,radio sam po istri i dalmaciji tamo se cijene krecu od 60 pa do 90 kn po m2...no mislim da bi to tu bilo malo previse...!?

snakehunter
05.01.2010., 20:03
zanima me kako se krece cijena postavljanja keramike po zagrebu...inace radim keramiku,radio sam po istri i dalmaciji tamo se cijene krecu od 60 pa do 90 kn po m2...no mislim da bi to tu bilo malo previse...!?

...prosjek 10-tak€,no imam još neprovjerenu informaciju da ima fušera kaj rade već od 40 kn/m2...:top:

dejan83
06.01.2010., 08:56
...prosjek 10-tak€,no imam još neprovjerenu informaciju da ima fušera kaj rade već od 40 kn/m2...:top:

svasta,za 40 kn!?..... to su onda baš fušeri! nije mi jasno kako neki ljudi mogu biti tako glupi,iako cijene goriva,hrane iutd idu prema gore,a cijene radova prema dolje....to je stvarno kretenizam..danas je stvarno svako profesionalac,sve znaju da im ponudis neboder da grade rekli bi ---ma kako ne vec sam ih napravio 5 dva u njemackoj,tri u svicarskoj!!!! kretenizam!!!!

marion56
06.01.2010., 09:24
svasta,za 40 kn!?..... to su onda baš fušeri! nije mi jasno kako neki ljudi mogu biti tako glupi,iako cijene goriva,hrane iutd idu prema gore,a cijene radova prema dolje....to je stvarno kretenizam..danas je stvarno svako profesionalac,sve znaju da im ponudis neboder da grade rekli bi ---ma kako ne vec sam ih napravio 5 dva u njemackoj,tri u svicarskoj!!!! kretenizam!!!!

da, isitina, a znam jednog koji je radio po 35 kn....

zašto on radi po 35? zato što on nemože dobiti 70, misli da zna a nema pojma, kad sam vidio šta je napravio ljudima....Bože sačuvaj.

Pošten, precizan majsot je od 60 kn/m2 na dalje, sve ovo je ispod pusto nabadanje, bacnaje novaca u ružno postavljene pločice.

Pogotovo ljudi koji plate po 150-200 kn/m2 pločice i onda se šugaju da tako kažem i traže nekog majstora za 45 kn...

xls
06.01.2010., 10:14

bolji majstor (tj. skuplji) "ruke s materijalom" (s npr.: murexin ljepilom, naravno bez plocica i lajsni) naplacuje 95-110 kn/m2+pdv. ako moze dodatno naplacuje ugradnju lajsni, silikoniranje, niveliranje...

dejan83
07.01.2010., 12:46
sve to stoji ali ne razumijem kao ljudi onda mogu uzimati te ljude.....zna se,ako je nesti ispod cijene (i to dvostruko) da nesto ne stima....normalno je spustiti cijenu na nekom dobrom poslu ali to za 35,40kn je idiotizam...

Hannuma
07.01.2010., 13:16
Pitanje: kako mogu ić preko pločica novim pločicama? Postoje li neke posebne, tanke pločice, koje idu baš preko starih? Naravno, neda mi se štemat stare, pa tražim rješenje, a načuh nešto slično ovome, nemam pojma jel istinito.. :ne zna:

keramičar
07.01.2010., 13:38
Pitanje: kako mogu ić preko pločica novim pločicama? Postoje li neke posebne, tanke pločice, koje idu baš preko starih? Naravno, neda mi se štemat stare, pa tražim rješenje, a načuh nešto slično ovome, nemam pojma jel istinito.. :ne zna:

Prvo bi bilo dobro stare pločice oprati i očistiti od masnoča i prljavštine, zatim savjetujem da stare pločice premažeš kvarcnim prajmerom MUREXIN super grund D-4 po uputama proizvođača.
Zatim ljepiš keramiku FLEXIBILNIM ljepilom ( murexin, mapei i dr. )
Debljina nove keramike nije važna za kvalitetu prianjanja.
Dosta ti je važno da između nanošenja premaza i postave keramike ne prođe više od 24 sata.

Pozdrav

rijecanka77
07.01.2010., 13:43

Imaš Kerlite (tanak svega 3 mm čini mi se) http://www.kerlite.it/caratteristiche.aspx?ID=VERSIONI&IDVERSION=32 od grupacije Cotto d'Este http://www.cottodeste.it/

http://i46.tinypic.com/2u5ygdx.jpg

bulthaup
08.01.2010., 10:59
Ovo gore stvarno dobro izgleda.

Hannuma
08.01.2010., 13:44
E puno, puno hvala! to bi trebalo dobro ispasti...naravno, neću ja biti izvodjač radova! :D

tonino2008
09.01.2010., 12:11
Prvo bi bilo dobro stare pločice oprati i očistiti od masnoča i prljavštine, zatim savjetujem da stare pločice premažeš kvarcnim prajmerom MUREXIN super grund D-4 po uputama proizvođača.
Dosta ti je važno da između nanošenja premaza i postave keramike ne prođe više od 24 sata.

Pozdrav

Za top kvalitetu:top:

mirna03
10.01.2010., 14:21
:)

ja sam nova na ovome forumu i vidim da ima dosta onih koji se razumiju u keramiku,pa bih zamolila da mi netko pomogne.Naime imam u kuhinji problem sa fugama.Majstor koji mi je lijepio plocice i prije fugiranja nije dobro ocistio fuge,a kako su mi plocice svijetle boje sada po rubovima imam crne pruge kao da su prljave i stare 100 godina.Zanima me sa cim ili kako je najbolje ukloniti stare fuge kako bi stavila nove, a da pri tome ne ostetim plocice koje sam masno platila.

sowuljaga
08.02.2010., 15:10
jedno pitanje, tko zagrebu drzi ove (http://www.rakceramics.com/gems.html) plocice?

xls
08.02.2010., 16:12
jedno pitanje, tko zagrebu drzi ove (http://www.rakceramics.com/gems.html) plocice?

ne sjecam se da li bas od te firme, no slicne keramike (koliko se moze vidjeti po slikama) ima fero term, termocomerce, kera term, abc interijeri, stipic i fadalti (znaci da vjerojatno i svi drugi)... slicne sam i ja trazio, pa sam ih primjetio. :top:

sowuljaga
08.02.2010., 17:32
ne sjecam se da li bas od te firme, no slicne keramike (koliko se moze vidjeti po slikama) ima fero term, termocomerce, kera term, abc interijeri, stipic i fadalti (znaci da vjerojatno i svi drugi)... slicne sam i ja trazio, pa sam ih primjetio. :top:

feroterm nema,abc interijeri takve nemaju. meni zanima bas polirani gres

Nat23
16.02.2010., 17:52
Zna li netko gdje se mogu kupiti pločice proizvođača Realonda? Nekad ih je bilo u Pevecu.
Pločice su imitacija kamena, mogu se stavljati na fasadu i u interijere, ima više vrsta. Ako ne znate gdje bi se mogle naći, možda znate gdje ima nešto slično, a da ne košta kao suho zlato (kao Marazzi, koje su 279kn/kom). Svaka informacija je dobrodošla!

bob_graditelj
17.02.2010., 02:32
Zna li netko gdje se mogu kupiti pločice proizvođača Realonda? Nekad ih je bilo u Pevecu.
Pločice su imitacija kamena, mogu se stavljati na fasadu i u interijere, ima više vrsta. Ako ne znate gdje bi se mogle naći, možda znate gdje ima nešto slično, a da ne košta kao suho zlato (kao Marazzi, koje su 279kn/kom). Svaka informacija je dobrodošla!

Ostalo mi 2 kutije i par komada ako ti je dosta?

pero1
18.02.2010., 13:18
Dali postoji ikakva šansa,mogućnost da se zalijepe keram. pločice na klasični parket.Razlog tome je što se ove zime grijem na kamin-drva i parket se sav rasušio-ima fuga i prst širine.A da idem brusiti parket pa ponovno lakirati,nemoguća misija jer nema teorije to napraviti u namještenoj kući u kojoj živiš.Da ispraznim sobu po sobu ali kod brušenja prašine i kod susjeda, ma to je nemoguće da napravim.Najednostavnije bi bio Laminat ali mi se nikako nesviđa,imao ga u bivšoj kući,nije mi to nešto.Tako da razmišljam o pločicama-ako je moguće.

Prosjecan
18.02.2010., 13:23
Na gotov parket - nema šanse. Izvaditi parket van pa glazura da poravnaš pod ako treba pa onda ljepljenje pločica.

bulthaup
19.02.2010., 07:00
Plocice su previse hladne, za dnevnu sobu.

isazg
19.02.2010., 20:04
Iz vaših iskustava, koja je boja podnih pločica najzahvalnija za WC i jesu li bolje sjajne ili mat pločice.
Uređujemo WC svekru koji živi sam i htjela bih da ih ne mora prati dva puta dnevno da bi izgledale čisto.

Kladi
20.02.2010., 11:03
Iz vaših iskustava, koja je boja podnih pločica najzahvalnija za WC i jesu li bolje sjajne ili mat pločice.
Uređujemo WC svekru koji živi sam i htjela bih da ih ne mora prati dva puta dnevno da bi izgledale čisto.

joooj:rofl: da prostiš....vučeš me za jezik...radi se o dvije boje:D

DAZA
20.02.2010., 19:33
Isazg-meni je lakše sa sjajnim pločicama, ali mislim da ti je najbolje uzeti nekakve šarene, a ne jednobojne.

PLAVI GOLUB
20.02.2010., 19:41
mi imamo u fitnesu..sivo bijele išarane..polusjajane..niš se ne vidi..

isazg
22.02.2010., 21:33
Hvala na savjetima. Znate, svekar ima 89 godina, živi sam...
Dakle, polusjajne, ne jednobojne.

Rumko
04.03.2010., 18:58

Kolika ispada cijena (cca) po m2? (princip sam svoj majstor). Tražim polutrajno rješenje, dakle, ove pločice ne mogu gledati, renoviranje kupaonice će doći na red kroz 5 godina i tražim nešto relativno jeftino za ostvarenje trnutnog duševnog mira. Radi se o površini 4 m2 i 20 m kvadratnih :rofl:

E da, trenutne pločice su blago reljefne. Sređujem li to ljepilom ili trebam sve brusiti do iznemoglosti?

ivan_horvat
07.03.2010., 16:43
Trebaju mi pločice za kupaonu. Super su mi bijele, što većeg formata, mat ili polusjajne (ful sjajne nikako). Želio bih da budu dobre, odnosno da liče na nešto i da traju; a s lovom je kao i u cijeloj državi.

Može li netko preporučiti kvalitetne i ne preskupe pločice koje odgovaraju ovom opisu?

Oko 5 kvadrata podnih, 30-ak kvadrata zidnih...

Hvala!

snakehunter
08.03.2010., 19:28
Trebaju mi pločice za kupaonu. Super su mi bijele, što većeg formata, mat ili polusjajne (ful sjajne nikako). Želio bih da budu dobre, odnosno da liče na nešto i da traju; a s lovom je kao i u cijeloj državi.

Može li netko preporučiti kvalitetne i ne preskupe pločice koje odgovaraju ovom opisu?

Oko 5 kvadrata podnih, 30-ak kvadrata zidnih...

Hvala!

...pogledaj u bauhaus-u,odgovaraju tvom opisu a cijena je oko 120 kn...

V@is
27.06.2010., 12:59
Može li mi netko reći koje su najtvrđe pločice? Imam problema u stanu sa pucanjem pločica, svakih 5 godina ih mijenjam:flop:
vidi sliku (http://img694.imageshack.us/img694/6966/80920384.jpg)

LedenaKocka
27.06.2010., 14:23
Ima li tko prijedlog plocica vecih dimenzija za kuhinju koje bi "pasale" uz stari hrastov parket u boravku? Htjela bi nesto tamnije boje s obzirom da ce na zid bijele mozaik plocice.

keramičar
01.07.2010., 15:16
Može li mi netko reći koje su najtvrđe pločice? Imam problema u stanu sa pucanjem pločica, svakih 5 godina ih mijenjam:flop:
vidi sliku (http://img694.imageshack.us/img694/6966/80920384.jpg)

Ovo što je kod tebe, bar po slici, nije ni čudo da su popucale.
Ovo su najobičnije pločice od gline, čak bih rekao da su zidne.

Kupi podnu gres pločicu d= 10 mm može i više od 120 kn/m2 i ukoliko ti je kvalitetna podloga i postava, nema šanse da puknu.
Gres pločica d= 10 mm se postavlja u trgovačke centre gdje je pod svakodnevno izložen ručnom paletaru i opterečenju od 1000 kg na dva mala kotačića i ne pusaju, tako da...

Samo po pravilima struke i uz sugestiju majstora i nemožeš pogriješiti.

Sretno:top:

bina-bina
01.07.2010., 18:51
Bok! Gdje prodaju keramičke pločice SICHENIA? Znate li koji salon u Karlovcu?
HVALA,LP

Dadushka
02.07.2010., 19:31
kak vam se čine ove pločice http://www.gorenje.hr/namjestaj_i_keramika/keramika/kupaonski_program/elita
dakle te zidne i u jedan red okomito bi ubacili ove zebraste tek toliko da podigne malo prostoriju..
podne su ovo http://www.gorenje.hr/showimage.asp?src=imagelib%2Fmagnified%2Fproducts% 2Finterior%2Fceramics%2Fbathroom_programe%2Ftiles% 2Fzebrano-3-w.jpg

tonino2008
05.07.2010., 19:54
Taj model sam nedavno radio, fantasticno izgledaju, t-top kvaliteta

Giko
07.07.2010., 18:33
Pozdrav.

Molio bi vas da mi preporučite neki specijalizirani dućan sa velikim izborom keramičkih pločica u Zagrebu.

Naime, o čemu se radi - majstor mi je postavio pločice na klimavu žbuku i dobar dio pločica je vrlo brzo otpao skupa sa šroteks žbukom, i sad trebam nabavit iste takve pločice da se poklope sa onima koje su već postavljene i drže se za zid. Moj čovjek je bacio špric na beton na mjesto gdje je popadala žbuka i sad konačno možemo završiti posao. Pločice su od KIO proizvođača, jednostavne sivkaste i relativno jeftine pločice (cca 70 kuna kvadrat).

Imate kakvu ideju gdje da nađem takve pločice? Trebam samo oko dva kvadrata.

Unaprijed hvala. :)

Mirella
07.07.2010., 21:21
najbolje ti je kontaktirati KIO, imaš njihovu internet stranicu s kontaktom, neka ti kažu tko im je distributer u mjestu gdje živiš ili blizu njega. :mig:

Mopsly
07.07.2010., 21:33
KIO dućan je u maloj uličici kod Ozaljske - kada se ide od Trešnjevaškog placa prema Remizi sa desne strane - na ćošku je neki kafić Blu ili tako nešto

Mopsly
07.07.2010., 21:41
KIO dućan je u maloj uličici kod Ozaljske - kada se ide od Trešnjevaškog placa prema Remizi sa desne strane - na ćošku je neki kafić Blu ili tako nešto

Giko
08.07.2010., 03:19
Pogledao sam, ducan je u maloj ulicici negdje tam na pol puta izmedju tresnjevackog placa i ciboninog tornja. Danas idem tamo, fala na infu :mig:

ZeeTso
13.07.2010., 10:06
moji ukutjani su se zasitili socijalisticko bijelih plocica, pa bi ih pofarbali u neku zivlju boju.

plocice su one sa glazurom (kao tanjuri i slicno), ali imaju okruglu udubinu, tako da brusenje prije farbanja otpada.

cika u bauhausu je nakon prvotnog iznenadjenja pitanjem o farbanju preporucio neku 'dulux' boju sa primer-om.

ja sam poprilicno skeptican u vezi tog posla, pogotovo u kupaonici, pa vas molim za neki pametan savjet oko odabira materijala i alata, kao i misljenja o opravdanosti i trajnosti takve investicije.

i ako moze neka globalna usporedba cijena u bauhausu i ostalim ducanima sa alatom i materijalom za farbanje...

tnx!

Kladi
13.07.2010., 15:42
ja bi krenula .....da oprostiš......s pikhamerom.

veliš, iz socijalizma? ...ili su samo socijalističko bijele?:confused:

ZeeTso
13.07.2010., 19:28
oboje :(

Kladi
13.07.2010., 21:37
oboje :(

hm.....teško mi je to reći, ali:

nije stvar samo u socijalističkim pločicama. sigurno je da su ispod i socijalističke cjevi. i znam da su financije rak-rana svakog prosječnog hrvatskog domaćinstva, nije li šteta dati novac za boju (a trud?) za pločice a da se za par mjeseci prikaže neki problem? (to mi je bilo teško reći)

kakva je situacija s instalacijama?

...i molim te, nemoj mi zamjeriti ako sam skrenula kamo nisam trebala...

Lali Puna
14.07.2010., 08:08
jel može meni neki dobar link 'pločice za neznalice'? dakle, kakve vrste, kakve idu na zidove, kakve mogu na podove i zašto, što se uopće (osim boje il uzorka :D) gleda kod kupnje plolčica...

zarana
14.07.2010., 08:21
Evo da ti još jedna neznalica pokuša pomoći:D
Baš sam u potrazi za pločicama za cijelu kuću te sam malo izbezumljena. Uglavnom, jedan striček je imao strpljenja da mi bar nešto objasni...
Dakle, za podove biraj gres ili porculan, za zidove keramiku, tj. za zidove može sve, a podovi trebaju čvršću pločicu.
Jako skupe pločice nisu garancija kvalitete (kao i kod svega)
Jako jeftine pločice su skoro pa garancija nekvalitete :D.
Kineski porculan mi striček nahvalio (jel smijem reći MD-profil)? To su veći formati smeđih nijansi, cijena preko 100kn m2, navodno se jako dobro prodaje.

Osobno imam problem da sve što mi se jaaako sviđa se naručuje i čeka cca mjesec dana.

U Ferotermu imaju zaista preogroman izbor pločica i oznake za pločice koje imaju na lageru i one koje se čeka, tako da čim ulovim vremena odoh tamo, papir i olovka, popis i stavim si ograničenje u cijeni i ....nadam se happyendu:)

zarana
14.07.2010., 08:27
Eh da, pločice prve klase naravno da su najbolje, tj.one imaju najmanje škarta, loše rezanih pločica i ostalih oštećenja...

Što manja pločica, to skuplja (naravno ovo nije strogo pravilo)

Tamne pločice smanjuju prostor, a ja bih dodala ne vidiš jel ti čisto, a bome niti tamniji predmet kad ti ispadne...ili sam ja samo ćorava:rolleyes:

Ajde, javite se pametniji

Kladi
14.07.2010., 10:26
ragno - marazzi http://www.panaria.it/prd/Collection.aspx?CollectionId=57#a

prekrasne boje, dizajni, ima skupljih ali i pristupačnijih, ja kupila kod petrokova u klari, imali su robu na skladištu.

volim sjajnu pločicu, lako se čisti i izgleda čisto, povećava mali prostor:mig:

Aoife
14.07.2010., 10:54
Ja imam marazzi (kaj nije to ovaj (http://www.marazzi.it/) link :misli:), ali preferiram mat pločice. Isto se lako čisti, a pretpostavljam da se slabije vidi kamenac. I da, mislim da su svjetlije boje pogodne za kupaonicu, čak treba uzeti svjetlije od onog što se na prvi pogled čini kad se bira pločica jer će izgledati tamnije kad se stavi u mali zatvoreni prostor.

bulthaup
14.07.2010., 11:01
ja bi krenula .....da oprostiš......s pikhamerom.

veliš, iz socijalizma? ...ili su samo socijalističko bijele?:confused:

Socijalizam otisao, a plocice ostale.:mig:

Lali Puna
14.07.2010., 11:22
ama uzet ću najsvijetlije pločice koje postoje za kupaonicu jer je mala, a kako se stavlja žbuka, cijevi za grijanje pa glazura na pod - imam osjećaj da se još smanjuje iz dana u dan. + strop se spušta + ima samo jedan krovni prozor. tu mi baš trebaju mega svijetle pločice.

ja nisam mislial na sugestije za boje i uzorke, nego više tehničke stvari - ovo gres keramika bl..šta znače one brojke koje pišu kod pločice. mat, sjajno, ove one...

iako, kladionice, dobar je i ovaj tvoj link...mislila sam na zidove ić s bijelom, a na pod s nekom bojom leda (odnosno snijega, kak se zove na linku :D)

Kladi
14.07.2010., 11:37
nemaš manju od moje, budi sigurna!:D

ragno ima tu kolekciju sunset :misli:....ili sunrise:confused:....jednostavne, sjajne, imaju nekoliko opcija bordura i uzoraka (za detalje) u veličini i bojama osnovnih pločica i odgovarajuću podnu gres pločicu.

ja sam mjesecima hodala okolo....ono što mi se svidjelo nije pasalo u moju majušnu kupaonicu, za mali prostor ne možeš staviti neku skupocjenu, tešku , otmjenu:cerek: nekak mislim da se gubi njena ljepota.....na kraju sam upravo u njima prepoznala ono "to je to..." moje su ove druge s lijeva, ali bež na zidu, s zelenom okomitom prugom u ćošku tuš kabine, zelene na podu,

ZeeTso
14.07.2010., 13:02
Socijalizam otisao, a plocice ostale.:mig:

da, bolje bi da je obrnuto, ali to je vec neka druga prica... :rolleyes:

mene jos uvijek zanima, da li je netko od vas farbao plocice i kako je to ispalo? :confused:

Kladi
14.07.2010., 13:49
da, bolje bi da je obrnuto, ali to je vec neka druga prica... :rolleyes:

mene jos uvijek zanima, da li je netko od vas farbao plocice i kako je to ispalo? :confused:

tu malo pogledaj kaj kažu...:mig:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=251355

glk
16.07.2010., 12:11
Kako se izvodi ,s kojim alatom ,zaobljeni rub na coklu od keramičkih pločica ?

more14
17.07.2010., 09:45
Kako se izvodi ,s kojim alatom ,zaobljeni rub na coklu od keramičkih pločica ?

Još nisam čula da postoji takav aparat, nego se kupe lajsne i umetnu na rub. Vidi na SSM, možda oni znaju da tako nešto postoji.

keramičar
17.07.2010., 22:37
hm..
možda se mislilo na " gerung " tj. ljepljenje sokle na vanjskom kutu zida
( brušeni sokl pod kutom od 45 stupnjeva )
ili kao što je već rečeno, kutna zaobljena lajsna.

glk
17.07.2010., 22:49
ne baš sam mislio na normalni sokl(cokl) koji se stavlja okolo po zidu uz pod ali je gornji rub zaobljen kao da ne skuplja prašinu i ljepše izgleda.Znam da neki stavljaju i lajsnu koja se koristi u kupaonicama.
Taj rub sam čuo da neki rade i čuo sam cijnu od 28 kn po metru, pa me zanimalo kako ga rade s kojim strojićem?

keramičar
20.07.2010., 20:28
Da bi napravio takav rub ( zaobljeni ) trebaš imati gres pločicu.
Bilo bi dobro da je bar 10 mm debljine , još bolje 12.
Radio sam stepenice od pločica 120 x 60 i dao ih jednom kamenorescu narezati na mjeru. Gazišta su bila 30 x 120 , a čela 15 x 120 ,
a bočni i prednji gornji dio gazišta je bio polukružno obrađen kod istog kamenoresca.
Obrađuje se ili sa strojem na vodu , kao i kamen, ili ručno brusilicama na vodu i sa puno truda.
Ovaj moj je probao u stroju, ali nije mogao, pa je sve obrađivao ručno.
Pakleno se namučio, dosta naplatio i sve skupa super ispalo.
Investitor bio zadovoljan obradom i postavom, a to je i bio cilj :)

Zardique
21.07.2010., 10:39
Ako itko može preporčiti dobrog majstora za fugiranje pločica u Splitu, bio bih jako zahvalan. Naime, zadnji majstor nije obavio baš najsretniji posao i sad tražim nekoga da popravi sve to.

Exper
22.07.2010., 18:48
ne baš sam mislio na normalni sokl(cokl) koji se stavlja okolo po zidu uz pod ali je gornji rub zaobljen kao da ne skuplja prašinu i ljepše izgleda.Znam da neki stavljaju i lajsnu koja se koristi u kupaonicama.
Taj rub sam čuo da neki rade i čuo sam cijnu od 28 kn po metru, pa me zanimalo kako ga rade s kojim strojićem?

Cilkularom pod kutom 45 samo ploćicu naopaćke licem dole, ili špahtlom za auto kit odrežeš kut i pići po zidu sa fug masom, kad stegne istrljaj višak i nepotrebno operi.:bara:

keramičar
29.07.2010., 19:32
Ovako je to izgledalo kad sam došao na objekt

http://i28.tinypic.com/m7zvjr.jpg

a ovako to izgleda sad.

http://i26.tinypic.com/2rz9o9h.jpg

Izvedena hidroizolacija, postava granitnih poklopnica i keramike.

cilla
29.07.2010., 19:38
ali zašto narančaste pločice i ljubičasta fasada? :eek:

ja osobno ne volim baš ove mozaike, ali ove svjetlije pločice mi se više sviđaju iako su za balkone zahvalnije tamnije

da su pločice sive bio bi dojam puno ljepši

jahorinka
29.07.2010., 19:41
ali zašto narančaste pločice i ljubičasta fasada? :eek:

pa valjda su klijenti tak naručili :ne zna:

ni meni se ne sviđa odabir pločica, to naravno ne znači da nije kvalitetno napravljeno :top:

keramičar
29.07.2010., 20:25
Ne ulazim u odabir boja...

Ali uživo puno ljepše izgleda...fasada nije ljubičasta već je neka magnolija boja..sad je još i malo apšisala i fakat nije loše za vidjeti

cilla
30.07.2010., 06:29
ja ne mislim da nije kvalitetno napravljeno, dapače i ovako na slici tako izgleda

i znam da ti ne biraš boje, ali zbog takvog izbora boja i tvoj rad ne dolazi do izražaja kako bi trebao

a sjećam se i prethodnih radova gdje je isto bilo zanimljivih odabira boja i pločica
ali za izvedbu :top:

keramičar
30.07.2010., 07:26
a sjećam se i prethodnih radova gdje je isto bilo zanimljivih odabira boja i pločica
ali za izvedbu :top:

Hvala..hvala

bokanderos
30.07.2010., 08:41
fali mi 5 m kvadratnih pločica za balkon . proizvođač realonda . gris boja kada se četiri spoje slika izgeda kao tulipan molim vas za pomoć . hvala

keramičar
30.07.2010., 10:13
Teško će ti netko ovdje moći pomoči .
Mislim da bi ti najbolje bilo kontaktirati distributera, tj. trgovinu koja ti je prodala pločice..
A i nisi se za puno zeknuo, samo za 5 m2 :)

sijandraffm
30.07.2010., 12:04
keramicar
izvedba postavljanja plocica :top:, vidi se da je stvarno super napravljeno i ljepo izgleda !

ali za odabir plocica uz ovu boju i stil fasade:flop:...no way, bez imalo ukusa:s

keramičar
30.07.2010., 15:15
:)))

-ima i lijepih slika i ljudi koji znaju fino iskombinirati boje ...

Ali kaj je tu je ...
...cilj je da svi skupa malo vidimo kaj ljudi ugrađuju, kako usklađuju boje i na koji način mi majstori ljudima preporučimo kako neki prostor urediti i osmisliti postavu pločica.

...a ukoliko neko dobije na osnovu ove slike ideju i baš tako poželi sebi urediti balkon sa bojama koje njemu odgovaraju..e onda je ovakav način pokazivanja slika ispunio zadatak.

Pozz svim majstorima i onima koji ih trebaju :)

more14
30.07.2010., 16:49
Meni se jako sviđa ova izvedba, ali su mi isto boje kao prst u oko. Čak su mi pločice zahvalnije boje od fasade, ali u svakom slučaju smo mi ti koji odabiremo boje i materijal, pa za izvedbu sve pohvale.

Rudolfa
30.07.2010., 21:06
Što se tiče rada, tu nemam primjedbe ,a po pitanju ideje,ja bih radje izabrala balkon prije postavljanja ploćica,ovaj odabir ploćica i boja mi se ni malo ne sviđa.

bokanderos
01.08.2010., 14:10
Teško će ti netko ovdje moći pomoči .
Mislim da bi ti najbolje bilo kontaktirati distributera, tj. trgovinu koja ti je prodala pločice..
A i nisi se za puno zeknuo, samo za 5 m2 :)

kupljene su u pevecu ali je on zatvoren a igra mi ulogu jer se četri spajaju u tulipan. hvala

prova
04.08.2010., 16:38
dragi prijatelji NIKAKO ne uzimajte one nove tanke plocice ogromnih dimenzija!!! problema na kvadrat..pucaju,lome se,tesko je rukovati njima i živim u strahu kako ce mi ispasti kupaona.još se nekako daju postaviti ali su jako osjetljive i vec me boli glava od pomisli kako ce biti kad se krenu montirati sanitarije..ako popucaju morati cu raditi pola nove kupaone ili...jednostavno kupiti nove plocice...neke normalne :-(

sparina123
04.08.2010., 20:21
pozdrav svima, jel mi može netko reć dal se mogu lijepit pločice na pločice na podu recimo u kuhinji ili se moraju stare maknut, pa lijepit nove sorry ak je već bilo, ne čitam vas stalno:)

pure silver
05.08.2010., 08:07
Mogu se, ako ti kasnije dobivena visina odgovara. Moj je susjed to isto radio u hodniku i verandi. Izgleda dobro.

Armstrong
05.08.2010., 10:07
pozdrav svima, jel mi može netko reć dal se mogu lijepit pločice na pločice na podu recimo u kuhinji ili se moraju stare maknut, pa lijepit nove sorry ak je već bilo, ne čitam vas stalno:)

E čekaj malo. Prvo moraš utvrditi dali pločice nisu nigdje šuplje, da kasnije nebi došlo do odljepljivanja, zatim je važna visina i na kraju postoji premaz od "sika"-e koji nagriza povrušinu i one postanu hrapave, pa se tek onda može ići lijepiti. Zbroji sve troškove pa odluči :top:

sparina123
06.08.2010., 10:20
ježim se na prašinu, možda je nebi bilo tolko kad bi se ljepile pločice na pločice, promijenila bi i parket, pa mogu visinu prilagodit, ili? jel bi to bilo dobro:confused:

Armstrong
06.08.2010., 12:19
naravno, ali će u konačnici doći skupljije jer abrazivne kemikalije nisu baš jeftine.

keramičar
06.08.2010., 12:46
naravno, ali će u konačnici doći skupljije jer abrazivne kemikalije nisu baš jeftine.

Zašto ići sa kemikalijama??
Osobno sam postavio jako puno pločica na ploče bez upotrebe kemikalija.
Dovoljno je pod očistiti, odmastiti i prajmirasti kvarcnim prajmerom za neupojne podloge.
Pločice lijepiti u flexibilno ljepilo ( mapei, murexin, ardex i sl. ) i nema nikakvog straha.

Armstrong
06.08.2010., 15:41
Zašto ići sa kemikalijama??
Osobno sam postavio jako puno pločica na ploče bez upotrebe kemikalija.
Dovoljno je pod očistiti, odmastiti i prajmirasti kvarcnim prajmerom za neupojne podloge.
Pločice lijepiti u flexibilno ljepilo ( mapei, murexin, ardex i sl. ) i nema nikakvog straha.

Ako imaš na podu recimo pločice od granita velikih dim. vjeruj mi da neće lijepilo tako lijepo primiti kao na hrapavu podlogu, uostalom baš mi je svejedno, ako netko želi ići prema tvojim uputama neka ide, neka poslije ne jadikuje!! :top:

bebačica
06.08.2010., 15:43
Pozdrav svima! Jel mi netko može dati savjet u vezi stavljanja sokla (cokla ili kako već...);stavili smo prekrasne pločice u kuhinju, blagovaonu i hodnik i meni je sad ful ružno kad si zamislim taj sokl-cokl u hodniku i blagovaoni (u kuhinji još i može proći). Jel postoje neke ukrasne lajsne ili nešto slično da se stavi umjesto toga a da opet odudara previše i da ne radi probleme kod čišćenja? Molim znalce da daju svoj komentar i savjet!

belare
06.08.2010., 16:27
Pozdrav!
Imam jedno pitanje vezano za postavljanje pločica. Naime, našao sam sjajne pločice (zidne) 25x40 i savršeno mi odgovaraju za kuhinju i predsoblje, ali ja bi ih stavio na POD!!! Pogledao sam koje norme ima i zadovoljavaju sve karakteristike (na granici su). Zanimaju me vaša iskustva u vezi ovoga zbog toga što nisam naišao nigdje bilo kakav članak za i protiv! POMAGAJTE!!!

keramičar
06.08.2010., 19:08
Pozdrav!
Imam jedno pitanje vezano za postavljanje pločica. Naime, našao sam sjajne pločice (zidne) 25x40 i savršeno mi odgovaraju za kuhinju i predsoblje, ali ja bi ih stavio na POD!!! Pogledao sam koje norme ima i zadovoljavaju sve karakteristike (na granici su). Zanimaju me vaša iskustva u vezi ovoga zbog toga što nisam naišao nigdje bilo kakav članak za i protiv! POMAGAJTE!!!

Moj savjet je da ih ne stavljaš, iako istovremeno imam iskustava i ZA i PROTIV.
Naime, postavljao sam ljudima zidne kupaonske pločice i na pod. Nikad nikakvih problema.
U drugom slučaju se pokazalo da je zidnim pločicama postavljenim na pod ispucala caklina.

No, kako bilo da bilo, sebi nikad ne hih stavio zidne pločice na pod !!

belare
06.08.2010., 19:22
Hvala na savjetu! U ponedjeljak je postavljanje pa imam vremena još malo razbijati glavu!

Exper
06.08.2010., 21:32
Hvala na savjetu! U ponedjeljak je postavljanje pa imam vremena još malo razbijati glavu!

Zidne ne podnose habanje i nisu za pod, brzo se potroše pa ih je ružno vidjet.:facepalm:

Avilu
06.08.2010., 23:47
Pozdrav svima! Jel mi netko može dati savjet u vezi stavljanja sokla (cokla ili kako već...);stavili smo prekrasne pločice u kuhinju, blagovaonu i hodnik i meni je sad ful ružno kad si zamislim taj sokl-cokl u hodniku i blagovaoni (u kuhinji još i može proći). Jel postoje neke ukrasne lajsne ili nešto slično da se stavi umjesto toga a da opet odudara previše i da ne radi probleme kod čišćenja? Molim znalce da daju svoj komentar i savjet!

Pa ako ti se ne svida, zasto ga jednostavno ne stavis? Nigdje ne pise da moras imati cokl...

bebačica
07.08.2010., 08:46
Pa ako ti se ne svida, zasto ga jednostavno ne stavis? Nigdje ne pise da moras imati cokl...

Znam da nigdje ne piše ali mi se čini da je jednostavnije zbog održavanja (pranja poda i sl.) pa me zanima da li postoji neko drugo zgodno rješenje..hvala

Avilu
07.08.2010., 11:27
Znam da nigdje ne piše ali mi se čini da je jednostavnije zbog održavanja (pranja poda i sl.) pa me zanima da li postoji neko drugo zgodno rješenje..hvala

Ja isto nisam htio cokl, ali je zenski dio kuce rekao da ga se zbog ciscenja mora staviti. Sada imamo cokl i, iskreno, zaboravio sam da mi se ne svida...

keramičar
07.08.2010., 21:51
Pozdrav svima! Jel mi netko može dati savjet u vezi stavljanja sokla (cokla ili kako već...);

..A drveni sokl ?
pobajca se u željenu boju i polakira..Upravo sad to radimo ljudima..i nema se tu kaj puni za reći..drvena sokl lajsna se super uklopila.

Za razmisliti je .

pure silver
07.08.2010., 23:23
Trebala bih savjet. Imamo kojih 16 m2 poda na koji idu pločice. Prostorija je recimo pravokutna, ali ne u svim dijelovima jednaka. Negje je 3 m širine, a negdje 2,60. Koristila bi se kao ljetna kuhinja pa smo kupili nešto jednostavnije pločice (cjenovno). Gorenje. E sad. Prostora je 16m2, a pločica imamo 22 m2. Pola ih je smeđih, a pola bež. Znači, ni jednoh dovoljno da bude jednobojno. Kako položiti da bude oku ugodno?

Mislila sam prvo oko zida dva reda smeđih pa jedan red bež pa onda iznutra tih bež dijagonalno opet smeđe, no premalo je onda tih smeđij pločica jer se bež ne iskoristi 5 m2. Što sad? Imate kakve ideje ili linkove?

bebačica
08.08.2010., 11:43
..A drveni sokl ?
pobajca se u željenu boju i polakira..Upravo sad to radimo ljudima..i nema se tu kaj puni za reći..drvena sokl lajsna se super uklopila.

Za razmisliti je .

Hvala na savjetima!

keramičar
08.08.2010., 14:12
Trebala bih savjet. Imamo kojih 16 m2 poda na koji idu pločice. Prostorija je recimo pravokutna, ali ne u svim dijelovima jednaka. Negje je 3 m širine, a negdje 2,60. Koristila bi se kao ljetna kuhinja pa smo kupili nešto jednostavnije pločice (cjenovno). Gorenje. E sad. Prostora je 16m2, a pločica imamo 22 m2. Pola ih je smeđih, a pola bež. Znači, ni jednoh dovoljno da bude jednobojno. Kako položiti da bude oku ugodno?

Mislila sam prvo oko zida dva reda smeđih pa jedan red bež pa onda iznutra tih bež dijagonalno opet smeđe, no premalo je onda tih smeđij pločica jer se bež ne iskoristi 5 m2. Što sad? Imate kakve ideje ili linkove?

Moj prijedlog ti je da okolo staviš smeđe, dva ili tri reda, ne znam ovako napamet koliko točno, a možda na onaj dio gdje će eventualno biti kuhinjski elementi i 4 reda, tj. trebalo bi malo preračunati, a u sredinu u dijagonalu bež pločice, sa ponekom smeđom pločicom, čisto da se razbije monotonija i poveže priča poda dijagonalno složenog sa dijelom okvira.

pozz

pure silver
09.08.2010., 08:54
Moj prijedlog ti je da okolo staviš smeđe, dva ili tri reda, ne znam ovako napamet koliko točno, a možda na onaj dio gdje će eventualno biti kuhinjski elementi i 4 reda, tj. trebalo bi malo preračunati, a u sredinu u dijagonalu bež pločice, sa ponekom smeđom pločicom, čisto da se razbije monotonija i poveže priča poda dijagonalno složenog sa dijelom okvira.

pozz

Hvala! Misliš da tamo gdje su elementi stavimo toliko redova smeđih pločica da jedan red bude ispred elemenata?

keramičar
09.08.2010., 13:27
Hvala! Misliš da tamo gdje su elementi stavimo toliko redova smeđih pločica da jedan red bude ispred elemenata?

Da,otprilike sam tako mislio.
prije početka radova treba točno znati što će se raditi pa da se zna napraviti razmjera i odrediti kako se velika slika radi.Može se i u sredini poda , tamo di je dijagonala složiti od tamnijih pločica, sobzirom da ih ima više, neka slika.

kao ova npr.

http://i36.tinypic.com/dpba6u.jpg

hopeless_ri
11.08.2010., 08:22
Da ne čitam sve ove stranice jer ću već poludit od isčitavanja svih i svakakvih cijena :flop:
Kolika je cca cijena podloge za pločice u kuhinji i kupaoni (zid i pod)? U budućem domu mome su samo zidovi, sada kopamo cijevi i sve to, a slijedeće će doći na red pločice i laminati. Pa ako bi netko bio ljubazan - što od materijala okvirno treba i koliko to dođe? Okvirni iznos, ne trebam u lipu :D
Inače, kuhinja je 2,2 x 2,2 m, kupaona 2,5 x 2,2 m.

_suncica_
11.08.2010., 16:39
Molim savjet/preporuku vezano za podne pločice koje postavljamo...

Pločice su formata 60x60cm i trebale bi biti postavljene po dijagonali da se sakrije nepravilnost zidova (nisu pod pravim kutem...)
Problem je u tome što keramičari koje smo kontaktirali kažu da su sve mašine/strojevi za rezanje pločica uže od dijagonale (85cm) koju bi ovdje trebalo rezati. Da li je to stvarno točno??? I što sad napraviti??

ishtvanna
11.08.2010., 18:38
Kontaktirajte druge keramičare :D

Mi isto imamo pločice 60x60, a postavljene su dijagonalno - na terasi, koja isto nije 100% pod pravim kutem, pa smo zato tako.

Uglavnom, naši keramičari su imali cirkularnu pilu na vodu - baš za pločice, koja uopće nema nikakvih obruba da bi smetala dimenzija pločica.

Sad, ako imaju oni onu ručnu rezalicu (stručan izraz, hehe) vjerojatno je premala. Ali da ne postoji stroj za veće pločice - hm, rekoh - kontaktirajte druge keramičare.

ishtvanna
11.08.2010., 18:41
Sunčica, imali su ovako nešto - samo što je taj stol bio veći, a držalo iznada same pile je bilo postavljeno tako da ne smeta. Uglavnom, nešto slično ovome, čisto da dobiješ ideju - samo fleksibilnije, u smislu da su s time mogli rezat sve dimenzije:

http://www.webgradnja.hr/images/katalog/popup/6421_1.jpg

A ovakvi slični su se prodavali po većim centrima za 40-tak eura, dakle sam svoj majstor. Profesionalni alati onda moraju biti i bolji i funkcionalniji. (ne kažem da ovaj nije profesionalan, u biti nemam pojma kakav je - nije da se kužim previše u alate, samo govorim da je bio takav sličan na prodaju)

snakehunter
11.08.2010., 18:56
Molim savjet/preporuku vezano za podne pločice koje postavljamo...

Pločice su formata 60x60cm i trebale bi biti postavljene po dijagonali da se sakrije nepravilnost zidova (nisu pod pravim kutem...)
Problem je u tome što keramičari koje smo kontaktirali kažu da su sve mašine/strojevi za rezanje pločica uže od dijagonale (85cm) koju bi ovdje trebalo rezati. Da li je to stvarno točno??? I što sad napraviti??

...a čuj,pravi keramičari imaju imaju prave rezalice koje koštaju više tisuća kuna (a ne stotinjak s kakvima fušeri rade)i s kojima su u mogućnosti odraditi takve poslove no takav posao onda i košta...:top:

rtg1
11.08.2010., 20:17
s cime oprati plocice nakon fuigranja???Oprane su samo jednom od majstora, ali sada po danu i postavljenoj rasvjeti se vidi da su prljave od viska fuge--tamna na svijetle plocice i prljavstine

snakehunter
11.08.2010., 20:27
s cime oprati plocice nakon fuigranja???Oprane su samo jednom od majstora, ali sada po danu i postavljenoj rasvjeti se vidi da su prljave od viska fuge--tamna na svijetle plocice i prljavstine

....probaj sa grubom krpom na suho istrljati pločice i pomesti(trebalo bi ići vrlo lagano ukoliko je fugiranje dobro odrađeno)-no ukoliko ne možeš na taj način...fino pozoveš "majstora" da ti završi posao...:top:

pure silver
11.08.2010., 21:10
Da,otprilike sam tako mislio.
prije početka radova treba točno znati što će se raditi pa da se zna napraviti razmjera i odrediti kako se velika slika radi.Može se i u sredini poda , tamo di je dijagonala složiti od tamnijih pločica, sobzirom da ih ima više, neka slika.

kao ova npr.

http://i36.tinypic.com/dpba6u.jpg

Baš su lijepe ove pločice. Kod mene su puno veći kontrasti. Danas smo gledali prostor. Čini se da neće moći kako smo mi to zamislili. Kod ovih središnjih pločica bi trebalo ići dijagonalno i to tri reda da nekako izgleda budući da je prostorija dugačka, ali onda mi ta zadnja pločica dolazi baš ispod elementa, znači kad se sve namjesti ne bi bilo simetrično. I što sad? Imaš još kakve slike još nekih dvobojnih rješenja?

_suncica_
11.08.2010., 21:19
ishtvanna, snakehunter hvala na brzom odgovoru.

Do ovih keramičara s kojima smo razgovarali došli smo isključivo putem preporuke i prema cijeni radova ne bi se baš reklo da su fušeri :D
Ali da, skužila sam i sama da mi ne preostaje ništa drugo nego nastaviti potragu... Imate preporuku za nekoga u ZG? :mig: (može na pp)

keramičar
11.08.2010., 22:01
Baš su lijepe ove pločice. I što sad? Imaš još kakve slike još nekih dvobojnih rješenja?

Slika ? Još? Ma naravno da ih imam , ali slike tebi baš puno neće pomoći.
Trebaš naći majstora koji ima smisla za keramičarski posao i koji ima volje rezati i rezuckati pločice te nacrtati malo prostor u mjerilu.

Treba uzeti dimenzije prostora i pločica, malo se poigrati i sve se može na zadovoljavajući naćin složiti :top:

pure silver
12.08.2010., 06:41
Slika ? Još? Ma naravno da ih imam , ali slike tebi baš puno neće pomoći.
Trebaš naći majstora koji ima smisla za keramičarski posao i koji ima volje rezati i rezuckati pločice te nacrtati malo prostor u mjerilu.

Treba uzeti dimenzije prostora i pločica, malo se poigrati i sve se može na zadovoljavajući naćin složiti :top:

Ići ću vidjeti u salon keramike jesu li nabavili još ovih tamnijih pločica pa položiti jednobojno, ako jesu. Keramičara imam, ali koliko je kreativan ne mogu unaprijed znati.

Cinnamon Girl
14.08.2010., 15:54
Keramicar,
imam pitanje za tebe i bila bih do neba zahvalna za kakav savjet, prijedlog i sl.
U novom stanu imamo malo kupatilo (tus + wc) za goste, ali ima one najobicnije i najruznije plocice koje postoje na svijetu.
Imas li kakav prijedlog za plocice (oblike, boje, finish itd), koje bi kupatilo cinile opticki vecim, a uz to dale izgled modernog i minimalisticnog (ali ne i bolnickog/sterilnog) stila?
Evo fotke kupatila (iza vrata lijevo je udubljenje za tus kabinu, koja ce biti odvojena providnim vratima:

http://base1.dk/data/billeder/10802768_09_Med.jpg

keramičar
14.08.2010., 17:07
Keramicar,
imam pitanje za tebe i bila bih do neba zahvalna za kakav savjet, prijedlog i sl.
U novom stanu imamo malo kupatilo (tus + wc) za goste, ali ima one najobicnije i najruznije plocice koje postoje na svijetu.
Imas li kakav prijedlog za plocice (oblike, boje, finish itd), koje bi kupatilo cinile opticki vecim, a uz to dale izgled modernog i minimalisticnog (ali ne i bolnickog/sterilnog) stila?
Evo fotke kupatila (iza vrata lijevo je udubljenje za tus kabinu, koja ce biti odvojena providnim vratima:

Uh, vrlo težak zadatak mi daješ, nezahvalno je davati savjete u vezi boja i dimenzija pločica.
Stvar je osobne prirode i o ukusima se ne raspravlja, to znaš i sama.
Ali eto , malo ću ipak sugerirati bar nešto...joj, kad ima toliko kombinacija, pa ne znam koju bi ti predložio.

Evo npr. poigraj se sa postavom pločica većeg formata, recimo 60 x 30 ( trenutno se jako puno ugrađuju veliko formatne pločice ) a u tuš kabini postavi mozaik.Preporučio bi da se ide sa istim mozaikom od poda do stropa na zid na kojem je vodokotlić i to u širini max 60 cm , odnosno u širini vodokotlića tako da eventualno mozaik prolazi širinu vodokotlića recimo za 5 cm sa svake strane.
Potražim malo kasnije neku slikicu , pa ak se nađe nekaj kaj smatram da bi te moglo zanimati stavim ovdje.

pozz

Cinnamon Girl
14.08.2010., 17:16
Zar nije 60x30 malo preveliko za ovako malo kupatilo?
I je li nije pravilo da vece kupatilo trazi vece plocice, a malo manje plocice.
Za mozaik je super ideja!

xls
14.08.2010., 18:39

to je bila neka logika prije, po meni - ako su plocice jednostavnih boja/materijala mogu ici i u velike u male prostore. npr.: radio sam kucu s 3 kupaone + wc koje su velicine od 2 do 17 m2 i u sve sam stavljao iste plocice i (bar meni) ne izgleda lose (a nikako preveliko).

namjanji wc, plocice 30x60 na podu i zidu (istog izgleda, na podu mat a na zidu sjajne):
http://img716.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=qfotografija093.jpg

keramičar
14.08.2010., 19:01

Pravilo je da pravila nema :)
Velike pločice, sjajne, jednobojne sa fugom od 0,5 mm izgledaju besprijekorno u prostoru sa kombinacijom mozaika.
Po meni format pločica ne igra nikakvo vizualno povećanje ili smanjenje prostora. Mislim da je igra boja važnija.

Evo jedne kupaonice sa pločicama 33 x 66,minimalnom fugom i kombinacijom mozaika. Ovdje je i zidano postolje za umivaonik.

http://i36.tinypic.com/10gi9s1.jpg

Cinnamon Girl
14.08.2010., 19:29
U pravu si, ovo odlicno izgleda, samo su mi boje uzas. Ali sve je super. Samo da je neka druga boja umjesto narancaste (mada to nije tema ovdje sad).

mirta2
15.08.2010., 08:28
Trenutno sam u fazi kupnje zidnih pločica za kupatilo i kuhinju. Podne su mat. Planirala sam za zidove uzeti polumat ili mat jer imam dojam da se na sjajnima više vidi kamenac kojeg u mom kraju ima ajme.

@keramičar - kakva su tvoja iskustva? Koje se lakše održavaju, sjajne ili mat? Možeš li mi preporučiti super kvalitetnu masu za fugiranje obzirom da mi se u starom stanu isprala oko tuša, a navodno bila kvalitetna.

Lali Puna
15.08.2010., 09:45

meni ovdje problem uopće i nisu toliko pločice
koliko odsustvo bilo kakvog uređenja
uz nekoliko dobro izabranih detalja čini mi se da bi prostor izgledao više moderno i minimalistički čak i s ovim pločicama nego s nekim mozaicima i kombinacijama
proguglat ću sad malo za slikama koje bi dočarale stil na koji sam otprilike mislila, ali mislim na ovaj trenutno in 'industrijski', sirovi look
umjesto ormarića neko ogledalo u nekom težem, metalnom okviru, obična metalna kanta kao koš za smeće par retro detalja...

edit:
http://www.apartmenttherapy.com/uimages/dc/boys%20tile.jpg

to je sve što ovak nabrzinski nalazim...

Cinnamon Girl
15.08.2010., 10:36
Ja znam kako cu urediti kupatilo detaljima (imam okvirne ideje).

Plocice zelim promijeniti jer su mi to najruznije plocice, nikako ih ne volim. Ok je sto tebi plocice nisu problem, to je stvar ukusa. Ja sam vec pronasla i otprilike kakav umivaonik (cetvrtasti, moderni, minimalisticki) i ogledalo (ovo smece od ormarica jedva cekam izbaciti, mozda nece ni biti tu kad se uselim). Vjerojatno cu kupiti i onu skoljku koja se stavlja na zid i nije povezana s podom. Plocice na podu mozda cak i kanim zadrzati, meni su lijepe. A ispod umivaonika dolazi ormaric.

By the way, hvala na odlicnom linku Apartement Therapy. Veoma je inspirativan.

Lali Puna
15.08.2010., 10:41
a, krivo sam te shvatila onda, nisam mislila da je to prostorija koju ti ionako misliš preuređivati..ja sam nekako skužila da ti već živiš u tom stanu, ovo je kupaonica za goste koju bi, eto, nekako osvježila da nije ovakva otužna pa tražiš nešto brzopotezno.
pa htjedoh reći da, iako to stvarno jesu najobičnije i najbezveznije pločice, one mogu bit i inspirativne :D

je, link je odličan ;)

keramičar
15.08.2010., 11:06
Trenutno sam u fazi kupnje zidnih pločica za kupatilo i kuhinju. Podne su mat. Planirala sam za zidove uzeti polumat ili mat jer imam dojam da se na sjajnima više vidi kamenac kojeg u mom kraju ima ajme.

@keramičar - kakva su tvoja iskustva? Koje se lakše održavaju, sjajne ili mat? Možeš li mi preporučiti super kvalitetnu masu za fugiranje obzirom da mi se u starom stanu isprala oko tuša, a navodno bila kvalitetna.

Moj savjetje da ideš pod obavezno sa sjajnim pločicama na zid.
Da , istina je da se vidi na njima kamenac, ali se zato i lakše skida nego sa mat pločica.

Masa za fugiranje MUREXIN, MAPEI, PCI. Ovo su proizvođaći koje ja osobno preferiram, razlog više je što imaju silikone u boji koji prate boje fug mase.
To mi je bitno jer se vertikalni i horizontalni spojevi u kupaonicama i sanitarnim čvorovima silikoniraju silikonom u boji fuge.

muli
15.08.2010., 15:46

Ne znam jeste li zadovoljni svojom glavnom kupaonom ali meni se cini kao dobra ideja urediti ovu gostinjsku u istom/slicnom stilu. Ili mozda bas suprotno, nekaj ful ludo sto se ne bi usudili staviti u ovu ( ove) koju stalno koristite :top:

Aoife
15.08.2010., 17:22

Ja ću samo reći (opet) da su moje mat pločice super lagane za održavanje.

keramičar
15.08.2010., 19:07
Slažem se sa tobom, i mat i sjajne pločice se lagano čiste, uz uvijet da se čiste redovito nakon svakog tuširanja i bar jednom tjedno generalno.

No, ako se malo zapuste , lakše će biti očistiti sjajne pločice.

Aoife
15.08.2010., 20:24
Ja sam svoje zidne pločice do sad očistila jednom, to bi onda valjda bilo čišćenje jednom godišnje :D
Kamenac se ne vidi uopće :kava:
Podne moram čistiti 2x tjedno :kava:

Lali Puna
16.08.2010., 07:44
tenkju, ojfe, tenkju
ja uzela mat zidne za kuhinju i onda se lupala po glavi kak sam mogla zaboravit da su mi svi govorili neka uzmem sjajne
al, ak to nije takav bed..wooohooo!
čistit pločice nakon svakog tuširanja - :vidiga:

Cinnamon Girl
16.08.2010., 11:04
čistit pločice nakon svakog tuširanja - :vidiga:

Pa samo obrisat krpom. To je 20 sek posla :ne zna:

Lali Puna
16.08.2010., 11:13
20 sekundi posla previše :D

ne ulazi mi se u raspravu o tome koliko je zahtjevno brisat pločice nakon svakog tuširanja. to ili imaš u sebi ili nemam. ja bar pošteno priznam da sam šporkača i da nemam.

Cinnamon Girl
16.08.2010., 11:16
Sa ovim traje 10 sec, Lali Puna. Probaj ;)

http://www.vinduespudser.nu/images/016481eae8733d58fd325144e4ee8fa6.jpg

keramičar
16.08.2010., 11:30
Još kad su ovakve sjajne pločice onda 10 sec. svaki 6 dan :top:

http://i33.tinypic.com/or3t69.jpg

Lali Puna
16.08.2010., 11:31
Sa ovim traje 10 sec, Lali Puna. Probaj ;)

http://www.vinduespudser.nu/images/016481eae8733d58fd325144e4ee8fa6.jpg

ma ne pada mi na pamet s tim mahat po kupaoni poslije svakog tuširanja
nekad preskočim i mazanje sebe jer mi se žuri

to il imaš u sebi ili nemaš. ja nemam. amen.

cilla
16.08.2010., 11:54

ko da sebe slušam :D

moje su mat, šargopirgaste i ništ se na njima ne vidi
idealne pločice za mene

i da uređujem kupaonu uzela bih takve nekakve iako ove nisam birala

Lali Puna
16.08.2010., 13:21
o, i moje su šargopirgaste, al u kuhinji
u kupijoni su neke polumat

slavonka123
25.08.2010., 09:15
Zanima me do koje visine postaviti pločice u wc-u jer ne bi ih stavljala do plafona, mislim da nema potrebe? hvala

keramičar
25.08.2010., 12:16
Moja preporuka je da se u wc-u ide sa pločicama do visine štoka tj. do visine cca 2 m od poda.
Neki investitori se odluće za visini 1,5 od poda , a to je visina kuhinjskih zidnih pločica i to mi nije lijepo za vidjeti u wc.u

Moj savjet je 2 m od gotovog poda.

Sretno

xls
26.08.2010., 07:05
Moja preporuka je da se u wc-u ide sa pločicama do visine štoka tj. do visine cca 2 m od poda.
Neki investitori se odluće za visini 1,5 od poda , a to je visina kuhinjskih zidnih pločica i to mi nije lijepo za vidjeti u wc.u

Sretno

moja dopuna: ako se ne ide do stropa predlazem da se ide s nekom "cijelom" visinom plocica - npr.: ako su visine 30 cm onda 7 kom x 30 cm. takodjer mislim da je ljepse vidjeti da plocice "predju" visinu vrata - ako su vrata 205 cm, da su plocice bar 210.

Lali Puna
26.08.2010., 08:49
a zašto ne stavljati pločice skroz do stropa? meni je tako najpraktičnije i najljepše. a razlika u cijeni je velika samo kod onih koji imaju kupaonicu od 20 kvadrata, a mislim da je takvih stvarno malo.

Kladi
26.08.2010., 08:52

Sretno

jel to baš samo za WC ili i kupaonicu?

fasinain
26.08.2010., 08:52
meni je npr ruzno stavljati plocice skroz do plafona (opcenito su mi plocice ruzne :kava:)

po meni bi se tribalo obratiti pozornost na elemente u wc-u i onda odluciti.
vidis do koje visine je onaj element povise lavandina, kolika su vrata i to je to :p

lidija84
26.08.2010., 08:54
Preferiram bjelinu u kupaoni sa ponekim tamnijim detaljima.
Zanima me dali je isplativije uzeti onu vlagootpornu (ili kako se već zove) boju i samo na "kritične" dijelove postaviti ploćice ili je bolje / isplativije ipak sve obložiti u ploćice?

Nešto ovako... http://img186.imageshack.us/img186/918/kupaonaplan.jpg

Thx!

Lali Puna
26.08.2010., 09:04
ne znam što misliš pod isplativije, dal što u startu košta manje ili što dugoročno košta manje
imaj na umu da pločice, ako su kvalitetn(ij)e i dobro postavljene ne moraš mijenjat i 20 godina ili više, a da boju na zidovima, kolikogdo vlagotporna bila, moraš s vremena na vrijeme prefarbat.

u startu je jeftinije, naravno, bojat

fasinain
26.08.2010., 09:14
pa na tom linku su ti u tusu i pokraj umivaonika plocice, a ostatak (pretpostavljam) periva boja.
ja bi napravila nesto slicno...
ja mislin da ti je tu negdi sta se tice isplativosti. a vizalno puno bolje :mig:

lidija84
26.08.2010., 09:17
Ma netko mi je rekao da je ta posebna farba za kupaonice dosta skupa (!?). Da je cijena po kvadratu slična kao ploćice. Ma bitno mi je da je u startu jeftinije. Lako kasnije promijenimo.

bulthaup
26.08.2010., 09:19
Ma netko mi je rekao da je ta posebna farba za kupaonice dosta skupa (!?). Da je cijena po kvadratu slična kao ploćice. Ma bitno mi je da je u startu jeftinije. Lako kasnije promijenimo.

Ta boja nije uopste skupa. Malo je skuplja od obicne dulux.:)

lidija84
26.08.2010., 09:38
Onda ću vjerovatno kombinirat.

Hvala

slavonka123
26.08.2010., 10:17
keramicar - jel nije bolje onda staviti skroz do plafona, znači tih još 30 cm otprilike?

i muči me kako postaviti pločice da izgleda veće, wc je 2,62 kvadrata, a kupaonica 8,38, i nema prozora :(, evo i slike :)

http://i47.photobucket.com/albums/f200/zwizda/kup2.png

Mitchy
26.08.2010., 10:50
Pozdrav...jel znate kako očistiti pločice od fleka? Suprug je farbao u kupaoni plafon, a nije stavio nikakvu zaštitu na podne polčice koje su mat tamnosmeđe. Nakon pola sata obrisao je pod ali su pločice upile taj neki sloj od fabe i sad to izgleda ko masne fleke, točno se vide mjesta na koje mu je kapnula boja. I kaj je još gore kod brisanja pločica pobrisao je i fuge i one više nisu crne nego su nedefinirane tj. crne sa primjesom bijelo-sivoga? Probala sam ih ribati sa octom, sanitarom, sredstvom za pranje pločica pa čak i sredstvom za uklanjanje masnoča i naravno ništa ne pomaže. Zadnja dva puta ribala sam ih sa ribačom kefom i ništa ne pmaže.....

xls
26.08.2010., 12:26
Preferiram bjelinu u kupaoni sa ponekim tamnijim detaljima.
Zanima me dali je isplativije uzeti onu vlagootpornu (ili kako se već zove) boju i samo na "kritične" dijelove postaviti ploćice ili je bolje / isplativije ipak sve obložiti u ploćice?

Nešto ovako... http://img186.imageshack.us/img186/918/kupaonaplan.jpg

Thx!

u svojoj kupaoni sam zelio svesti plocice na minimum, no pojavilo se nekoliko problema: iznad ugradjene kade je trebalo bar 1-2 reda plocica, iza tus kabine je potrebno staviti plocice bar do 210 cm, logicno je "obuci" vodokotic u plocice, iza umivaonika moraju biti plocice... - iz svega navedenog dosao sam do nekakave ocajne cik-cak (po visini) kupaone i zavrsio sam na (cini mi se napamet) 7 redova x 30 cm = 210 cm visine.

Black Molly
26.08.2010., 12:26
Probala sam ih ribati sa octom, sanitarom, sredstvom za pranje pločica pa čak i sredstvom za uklanjanje masnoča i naravno ništa ne pomaže.

Jesi probala s razrjeđivačem? Pošto se radi o boji ... :mig:

Mitchy
26.08.2010., 13:21
Jesi probala s razrjeđivačem? Pošto se radi o boji ... :mig:

Jedino još s njim nisam probala. A kaj se tiče boje ona je otišla odma s pločica ali su ostali flekovi....javim rezultati. Hvala..

keramičar
26.08.2010., 21:20
keramicar - jel nije bolje onda staviti skroz do plafona, znači tih još 30 cm otprilike?

i muči me kako postaviti pločice da izgleda veće, wc je 2,62 kvadrata, a kupaonica 8,38, i nema prozora :(, evo i slike :)

na tebi je da odlučiš do koje visine bi išla sa pločicama..U svakom slučaju kupaonica do plafona, a wc recimo do 2 m od poda tj. u visini štoka, a glede postavljanja keramike da " izgleda veće " to pitanje čujem bar jednom u danu :top:
ili ovo ; - ja bi da mi to vizualno bude veće.

...svijetlije pločice si biraj...trenutno se ugrađuju veći formati pločica 30 x 60, 45 x 45, 45 x 27 , 60 x 120 ..da dobro ste pročitali 60 x 120..sve te velike pločice se rade uglavnom bez fuga i u kombinaciji sa staklenim mozaikom ( obićno u tuš kabinama ) i to izgleda za 5 +

luna_lana
29.08.2010., 14:18
...svijetlije pločice si biraj...trenutno se ugrađuju veći formati pločica 30 x 60, 45 x 45, 45 x 27 , 60 x 120 ..da dobro ste pročitali 60 x 120..sve te velike pločice se rade uglavnom bez fuga i u kombinaciji sa staklenim mozaikom ( obićno u tuš kabinama ) i to izgleda za 5 +
Jel postoje tako veliki formati pločica za kuhinjski pod ( ja bi sebi ove 30 x 60), tj zanima me može li i u kuhinji biti pločice bez fuga.
Ja bi u svoju kuhibju bjele sjajne pločice na pod, ali kad si pomislim, tj zamislim prljave fuge, padne mi mrak na oči...:rolleyes:

keramičar
29.08.2010., 14:23
Jel postoje tako veliki formati pločica za kuhinjski pod ( ja bi sebi ove 30 x 60), tj zanima me može li i u kuhinji biti pločice bez fuga.
Ja bi u svoju kuhibju bjele sjajne pločice na pod, ali kad si pomislim, tj zamislim prljave fuge, padne mi mrak na oči...:rolleyes:

Upravo radimo jednu kuhinju u bijele pločice 60 x 60 bez fuga.
Meni super izgleda, čestitam investitorici na odabiru pločica :top:

Kad završimo , zamolit ću za fotku poda, pa ukoliko dopusti , šaljem .

luna_lana
29.08.2010., 15:07
Upravo radimo jednu kuhinju u bijele pločice 60 x 60 bez fuga.
Meni super izgleda, čestitam investitorici na odabiru pločica :top:

Kad završimo , zamolit ću za fotku poda, pa ukoliko dopusti , šaljem .
Joj super bi bilo vidjet fotku!!! :)
Znači može se to, super! :cerek::cerek:
Meni bi ove 60 x 60 bile prevelike jer mi je kuhinja uska i dugačka...
A čije su te pločice, jel to samo neke posebne idu bez fuga ili se tako može složiti bilo koje?
Nije mi uopće bitna cijena jer kuhinja mi je malena i samo želim da pod izgleda lijepo i uredno (sad trenutno na podu imam pločice šahovskog uzorka, bjelo sive, bože sačuvaj kak izgledaju,a tek fuge, ja neznam šta su ljudi radili u ovom stanu....)

xls
29.08.2010., 16:38
Joj super bi bilo vidjet fotku!!! :)
Znači može se to, super! :cerek::cerek:
Meni bi ove 60 x 60 bile prevelike jer mi je kuhinja uska i dugačka...
A čije su te pločice, jel to samo neke posebne idu bez fuga ili se tako može složiti bilo koje?
Nije mi uopće bitna cijena jer kuhinja mi je malena i samo želim da pod izgleda lijepo i uredno (sad trenutno na podu imam pločice šahovskog uzorka, bjelo sive, bože sačuvaj kak izgledaju,a tek fuge, ja neznam šta su ljudi radili u ovom stanu....)

imam ja u kuhinji bijele sjajne 60x60 uz minimalnu fugu - izgledaju ok.

inace: moguce je fugirati i silikonom (samo treba majstore na to nagovoriti), pa se fuga moze prati.
:mig:

luna_lana
29.08.2010., 16:50
imam ja u kuhinji bijele sjajne 60x60 uz minimalnu fugu - izgledaju ok.

inace: moguce je fugirati i silikonom (samo treba majstore na to nagovoriti), pa se fuga moze prati.
:mig:
Joj da, znam za to,to je super stvar:top: to je onaj bijeli sanitarni silikon, njega imam na rubovima umivaonika i kade i savršeno se lako čisti.
Pitam se samo koliko dana bi mi majstor postavljao onda te pločice po podu :rofl:, al baš me briga mogu pitat, pa mžda bi i htio. :D

xls
29.08.2010., 16:54
Joj da, znam za to,to je super stvar:top: to je onaj bijeli sanitarni silikon, njega imam na rubovima umivaonika i kade i savršeno se lako čisti.
Pitam se samo koliko dana bi mi majstor postavljao onda te pločice po podu :rofl:, al baš me briga mogu pitat, pa mžda bi i htio. :D

meni su 3 dana silikonirali prostor od cca 120 m2! :):):)

to je bilo pred 3-4 godine i majstor (frend) mi jos spominje to i cudi se kako je pristao...
:p

zelio sam da je to tako jer se taj prostor povremeno jako prlja (a plocice/silikon su vecinom gotovo bijeli), a s 2-3 ozbiljnija ciscenja godisnje prostor izgleda vrlo uredno.

luna_lana
29.08.2010., 17:05
meni su 3 dana silikonirali prostor od cca 120 m2! :):):)

to je bilo pred 3-4 godine i majstor (frend) mi jos spominje to i cudi se kako je pristao...
:p

zelio sam da je to tako jer se taj prostor povremeno jako prlja (a plocice/silikon su vecinom gotovo bijeli), a s 2-3 ozbiljnija ciscenja godisnje prostor izgleda vrlo uredno.
Ajoj, mogu mislit, biće čovjek još ima traume od tog posla:rofl:, isuse 120 kvadrata...:lol:
Sve si rekao - to je ključna stvar!:top::s
Mislin vidjet prljave fuge mi jedna od najgorih stvari u bilo kojem prostoru.
Mislim fuge je jednostavno nemoguće prat, zato san i odustala od pločica na zidu i stavit ču kaljeno staklo.
Čak sam razmišljala o tamnim pločicama na podu i tamnim fugama...al to mi je zadnja opcija.

Lali Puna
29.08.2010., 17:32
mene su odgovorili od pločica bez fuga (ne majstori nego šogorica koja ima pločice bez fuga) jer da to super izgleda, super je za održavanje, ali nije baš naj..hm, kako da se izrazim...taj pod/zod nije onda baš najstabilniji. naime, da se fuge stavljaju da se pločice na neki način stabiliziraju, osobito pod po kojem se hoda, trpi velike sile bla..i da je bez fuga to nestabilnije nego s fugama..ne znam jel stabilno prava riječ, ali pokazala mi je kako nakon tri godine izgleda njezin pos u kupaoni - točno se vidi na par mjesta da je neravno, kao da se tih par pločica pomaknulo za par mm ili nadiglo možda...
naravno, to ne upada u oči i u principu se ne vidi ako ne znaš ili se ne zagledaš, al poanta je da se pločice bez fuga brže troše.

keramičare?

koliko god bila lijena domaćica i mrzila čistiti, stavila sam fuge. bilo mi je dovoljno to što sam vidjela.
sive su, doduše :D

keramičar
29.08.2010., 21:31
Majstori izbjegavaju raditi pločice bez fuga, pogotovo one koje su za to i napravljene. Zašto ?
Zato jer je jako teško slagati takve pločice i postavlja se mala količina m2, tu nema bubanja, već se treba koncentrirati na postavu i biti vrlo strpljiv.
Uz sve to, dogodi se da pločice dođu jedna u odnosu na drugu viša 0,5 mm , a kad se radi bez fuga, to se vidi..a zna i biti pločica kojima je rub uvrnut ili gore ili dolje, i tu neam pomoći, sve se vidi.

...neko je spominjao fugiranje silikonom :rolleyes: i to 120 m2..hm..i kaže da se super održava...sve 5, vjerujem da je tako,
ali to se radi sa epoxy fug masom , koja je neupijajuča, vodoodbojna i super za održavanje, a naravno trajno ostaje boja ista.

Pozz

Lali Puna
30.08.2010., 08:21
Zato jer je jako teško slagati takve pločice i postavlja se mala količina m2, tu nema bubanja, već se treba koncentrirati na postavu i biti vrlo strpljiv.
Uz sve to, dogodi se da pločice dođu jedna u odnosu na drugu viša 0,5 mm , a kad se radi bez fuga, to se vidi..a zna i biti pločica kojima je rub uvrnut ili gore ili dolje, i tu neam pomoći, sve se vidi.

e, to, da nisam se mogla sjetit i dobro izrazit
da em podloga nije uvijek savršeno ravna, pločica svaka nije uvijek savršeno ravna, a kod postavljanja bez fuga se to ne može sakrit nego se sve vidi
i da, da se tako ne može popločat veća površina

i da za pločice bez fuga treba imati stvarno dobrog majstora.
a kako nisam mogla dat ruku u vatru za svog, a i nisam htjela riskirat neravan i sprčkan pod, odlučila sam se radije za fuge.

lavida
30.08.2010., 11:18
šta ne ide na takve pločice milimetarska fuga?

pinkday
30.08.2010., 11:46
moli vas savjet. postavljam ovaj tjedan pločice u hodniku. otprilike 7-8 kvadrata, hodnik je kockast

voljela bih staviti porculanske pličice s visokim sjajem, bijele sa možda malo nečim sivkastim po sebi tek toliko da nisu jednolično bijele

moja pitanja su:
1. koju dimeniziju pločica bi trebala uzeti, a da prostor vizualno proširi?
Znam za pravilo da veće dimenzije smanjuju prostor, a male povećavaju, al meni se tako jako sviđaju veće pločice
dvoumim se između 40x40 ili duguljaste, e sad ne znam dimenzije, al pretopostavljam 40x60) ili je to sve preveliko pa treba ipak stavljati manje pločice? (joj nemote samo reči one 15x15)

2. na koji način ih postaviti, dijagonalno ili ravno
a sve u cilju da ne smanje prostor vizualno, nego ga još i povećaju

hvala svima

fasinain
30.08.2010., 11:56
ovako...
i meni su velike plocice puunoo lipse.
a o tome sta smanjuje/povecava prostor, po meni, vise ovisi o boji i samim plocicama nego dimenziji.

ja bi na tvom mistu stavila velike plocice (bez nekog uzorka), i ravno ih postavila.

ovaj novi trend dijagonalnog postavljanja mi se nikako ne svida :ne zna:

pinkday
30.08.2010., 12:24
jupi, 2:0 za velike pločice! hvala fasinain

keramičar
30.08.2010., 13:42
bez straha možeš staviti velike pločice npr. 45 x 45 format , po mogućnosti sa visokim sjajem i sa fugom od 1 mm.
...slaži ih ravno jer u malom hodniku ima fakat jako puno urezivanja oko vratiju pa se time i dobivaju " ficleki " tj, mali trokutići...

..a kod slaganja pločica ravno, puno je lakše kontrolirati i razmjeriti pod.
Pa još kad se nađe fina pločica, odabere dobra fuga i još bolji majstor...veselju nema kraja :top:

pozz

pure silver
31.08.2010., 06:07
Javljam da su one famozne pločice položene. E, sad. Opet problem. Ona plastična lajsna koja ide na kuteve (zid) nije u boji u kojoj bi trebala biti kojom bojom se to može srediti?

pinkday
31.08.2010., 19:28
zna li neko kako se kreću cijene gres tj.porculanskih pločica(sa visokim sjajem) većih dimenizija npr 45x45 u bauhausu?
jel se može nać takve pločice za oko 100 kn kvadrat?

keramičar
31.08.2010., 20:24
Gres pločice 45 x 45 ima u gramatu na radničkoj.
Polirani gres, kvalitetne i jako povoljne cca 85,oo kn / m2

Nisam siguran da li ih još imaju jer ih je ekipa kupovala ko da su besplatno, jer su fakat i više nego povoljno.

Armstrong
31.08.2010., 20:32
Stupam u susjedstvu u "majstorski klan" oko postavljanja podnih pločica, pa bih vas molio da malo više iskomentirate napisano: 99% susjedstva u podrumu (i suvgdje drugdje) ima postavljene pločice na glazuru. Danas nakon cca 10god. pločice su počele zvoniti i lako se odljeplju. Kao pokus u svakoj kući (ne sad baš svakoj jbm) smo potrgali pločice i vidjeli da se glazura potpuno odvaja. Ja doma ima pločice postavljene direktno na beton i 15god nikakve zvonjave. Skladištim drva, padaju razne teške stvari na pod i još niti jedna pločica ne zvoni. Neki od susjeda krenuli su u obnovu i majstor im je ko iz topa predložio glazuru. Kaže, da se glazura raspala zbog loše postave i kvalitete. Zanima me kako je moguće onda da u većini susjedstva baš nitko nije napravio dobru glazuru, jedino taj majstor kaže da će njegova biti top. Recite ako griješim dali je bolje onda lijepiti pločice direktno na beton ili :misli: ???? . Također u podrumu ima 20cm debeli beton iz betonare, koji niti nakon 15god ne pokazuje trunčicu vlage. Znači ja sam ga nedugo nakon puno kiše otvorio- naoravio u podrumu rupu promjera 20Cm da vidimo, jer me susjedi uvjeravaju kako nevalja imati pločice u podrumu a da prije nemam postavljenu nikakvu hidroizolaciju u pod. Naravno pod je bio suh, pozvao sam jednog stručnjaka da izmjeri vlagu i rekao je da spada u suhu kategoriju. I kaj sad?? Znači da niti netrebam u podu imati ljepenku- ispravite me ako griješim!!!! Sada je jedan od susjeda prihvatio da mu majstor ponovo postavi glazuru na to mjesto gdje je bila stara, ali sada će on na pod staviti i ljepenku i aquatrill. Ja sam mu rekao neka sa masom za izravnanvanje poravna, ali je on uporan i opet hoće glazuru. Sad dali će opet imati problema s tim ili ne??

tonino2008
31.08.2010., 20:51
Nece, prije su se te glazure radile potpuno suhe, zatim po njoj se ravnomjerno posipavao cement, slagale plocice i onda se taj gotovi pod poljevao vodom

Postoje fuge koje ostaju fuge, odnosno nepropustaju, neupijaju niti se prljaju, to je poput smole, vrlo je lako radit s njom, savrseno ravna ostaje bez prevelikog truda, cak i razlika u visini te fuge i plocice je gotovo neprimjetna, ali je skupa, cca 135kn 1kg

pinkday
02.09.2010., 07:26
kupila pločice u bauhausu i to baš onakve kakve sam i željela
45x45 visoki sjaj, svjetlo krem, piše da su otporne na mraz
cijena 129 kn
valjda je to ok kvaliteta?
sad samo čekam da majstor to posloži
na prvi pogled mi se čini da su krhke, da kad budem hodala (pogotovo u štiklama), da će to popucat?!
nisam mjerila debljinu, al po mojoj procjeni su oko 8 mm, i prilično su teške

keramičar
02.09.2010., 08:27
Ništa neće popucati...samo ih treba dobro podmazati da nema "zračnih jastuka" pod njima i sve 5.
Gres pločice su jako čvrste i otporne na habanje.
Debljina im je obićno 10 mm.

pinkday
02.09.2010., 11:51
keramičar, imam još jedno pitanje

imam psa u stanu (maltezer) i zbog njega smo i morali mijenjati laminat za pločice jer se laminat počeo dizati na mjestu gdje ima svoju "posudu" za vršenje nužde jer često je fula
nadam se da na pločicama neće ostati nikakve flekice od mokraće tj. da se ne može "uvući" u pločicu žutilo od mokraće

keramičar
02.09.2010., 19:09
Nećeš vjerovati, ali ostat će ti fleke po pločicama, pogotovo ako su svijetle :(

pinkday
03.09.2010., 07:24
a majko mila, nemoj mi to govorit molim te!!!!

okarmmarko
03.09.2010., 09:35
Nećeš vjerovati, ali ostat će ti fleke po pločicama, pogotovo ako su svijetle :(

ovisi od plocice do plocice... ja kad sam kupovao polirani svijetli gres razmisljao sam izmedju dva modela... jedne su bile neke spanjolske, druge kineske... cijene su im bile do 150kn/m2
uzeo sam uzorak i jednih i drugih i ostavio par sati ciklu na njima... na netu sam procitao da je to dobar test... na spanjolskim je ostala mala flekica, dok se na ovim kineskim nije nis ta vidjelo...

bulthaup
03.09.2010., 11:39
Pa vjerovatno zavisi da li su porozne.

Richeilleu
04.09.2010., 13:33
Pozdrav ljudima na ovoj temi, imam jedno pitanje, pa bi bio zahvalan ukoliko bi netko mogao odgovoriti na njega jer sam ne znam odgovor. Naime, želio bi postaviti pločice na vanjske stepenice i terasu, a to sam zamislio na taj način da na terasu stavim vanjski mozaik (ne neki jednostavni, nego mozaik koji prikazuje nešto, tipa velikog orla, lava, slona, borbu Muse Kesenđije s medvjedom :rofl: ili neki prizor općenito, nalik na rimski atrij), pa me interesira da li postoje takvi mozaici za vanjske prostore, odnosno terasu i gdje se predlaže nabava istih? Kolika je po prilici cijena istih? I naravno, kakav je prijedlog za pločice na stepenicama uz takav mozaik?

richardwagner
05.09.2010., 22:55
Keramičaru,

vidim da si u "Fachmann" a imam par pitanja oko keramike.
Radi se o novogradnji,
polako smo došli so trenutka kada trebamo postavljati i keramiku pa te molim da nes uputiš na neke stvari na koje trebamo paziti.
Kako odabrati pravog majstora, ma koliko više zaokružiti narudžbu pločica? (lom, resto, zaliha?(ako treba ako koja pukne ili sl.))
Podne pločice u kuhinji, koje postaviti, ona želi sjajne, Koje uzeti, koja debljina? Nebi volio da sutra kad mi tanjur padne da pločica pukne a tanjur ostane...
Pločice u hodniku (ulaz), našli smo jedne krem-sjajne, polirani gres ako pamtim, (bauhaus) cca 180kn, 45x45 i 45x60 ALI, onako slučajno sam potegao gumenim čekićem po njima (NE PREJAKO) i ostao je teško, jako teško brisiv trag. Bojim se da bi to moglo ostajati i od džonova, ili?
Podne pločice u kupatilu, na šta paziti, sjajne ili mat, debljina, kako procjeniti prokliznost?
I zadnje, prošli smo (iz ZG smo) bauhaus, baumax, feroterm, keroterm, termocomerce i sl. dali ima razlike u kvaliteti izmedu bauhaus-robe i nekih manjih specijaliziranih (dosta skupljih) dućana.
Oprosti na dužini,

puuno hvala

keramičar
06.09.2010., 21:28
Keramičaru,

vidim da si u "Fachmann" a imam par pitanja oko keramike.
Radi se o novogradnji,
polako smo došli so trenutka kada trebamo postavljati i keramiku pa te molim da nes uputiš na neke stvari na koje trebamo paziti.
Kako odabrati pravog majstora, ma koliko više zaokružiti narudžbu pločica? (lom, resto, zaliha?(ako treba ako koja pukne ili sl.))
Podne pločice u kuhinji, koje postaviti, ona želi sjajne, Koje uzeti, koja debljina? Nebi volio da sutra kad mi tanjur padne da pločica pukne a tanjur ostane...
Pločice u hodniku (ulaz), našli smo jedne krem-sjajne, polirani gres ako pamtim, (bauhaus) cca 180kn, 45x45 i 45x60 ALI, onako slučajno sam potegao gumenim čekićem po njima (NE PREJAKO) i ostao je teško, jako teško brisiv trag. Bojim se da bi to moglo ostajati i od džonova, ili?
Podne pločice u kupatilu, na šta paziti, sjajne ili mat, debljina, kako procjeniti prokliznost?
I zadnje, prošli smo (iz ZG smo) bauhaus, baumax, feroterm, keroterm, termocomerce i sl. dali ima razlike u kvaliteti izmedu bauhaus-robe i nekih manjih specijaliziranih (dosta skupljih) dućana.
Oprosti na dužini,

puuno hvala

Sam ćeš morati odlučiti u odabiru majstora, ali svakako je dobro znati kome je sve radio, koliko dugo je u poslu, koje su mu reference, ima li firmu ili obrt, da li su mu radnici prijavljeni i kvalificirani za posao, primaju li redovito plaču...itd..

Ako se slaže keramika ravno 10 % se uzima više na lom, a ako ide dijagonalno onda 15 %.
Podne gres pločice 10 mm .
Inaće polirani gres se lako održava i čudi me da ti je ostao trag gumenog čekića koji je teško išao dolje, a i za to postoje sredstva kojim se polirani gres nakon postave impregnira i miran si narednih 20 god sa održavanjem.

Podne pločice u kupaonici svakako hrapavije odnosno, u svim salonima imaš kupaonice koje su kataloške, tj. u ponudi je i podna i zidna pločica iz iste serije, tako da su podne rađene da su protuklizne i čvrste.

Sve navedene trgovine imaju više manje iste cijene za isti rang kvalitete.

Osobno mi je najdraže raditi sa kera-term i fero - term trgovinama.

Zašto?
- konstantan uvoz robe
- stalne i provjerene tvornice keramike
- specijalizirani su za keramiku, vodu, grijanje i sanitarije
- dugogodišnja suradnja sa njima
- osiguran dobar rabat
- flexibilni su u reklamacijama

Nadam se da sam ti bar malo olakšao.
Pozz

richardwagner
07.09.2010., 13:08
Nadam se da sam ti bar malo olakšao.
Pozz

Da jesi Hvala,

Još jedno -dva pitanja,
Podne pločice za kuhinju, dali je svjedno koje uzmemo ili bi one trebale biti malo deblje, jače s obzirom da će vjerojatno nekad nešto pasti na njih? Kad god pitam u dućanu uvijek kažu ove su jako čvrste (baš uvijek one koje gledamo...), bla bla i sl.

Deko-kamen planiramo na jedan zid, postavljanje istog mogu prepustiti keramičarima ili trebam nekog posebno? KOliko ga je teško postaviti? Kameni zid je bez fuga. KOja je cijena postavljanja cca?

keramičar
07.09.2010., 16:51
Da jesi Hvala,

Još jedno -dva pitanja,
Podne pločice za kuhinju, dali je svjedno koje uzmemo ili bi one trebale biti malo deblje, jače s obzirom da će vjerojatno nekad nešto pasti na njih? Kad god pitam u dućanu uvijek kažu ove su jako čvrste (baš uvijek one koje gledamo...), bla bla i sl.

Deko-kamen planiramo na jedan zid, postavljanje istog mogu prepustiti keramičarima ili trebam nekog posebno? KOliko ga je teško postaviti? Kameni zid je bez fuga. KOja je cijena postavljanja cca?

Debljina pločica ti nužno ne garantira čvrstoču, ukoliko pločica ima caklinu na sebi, s vremenom će se ta caklina od padanja predmeta oštetiti, no ako uzmeš dobru gres pločicu koja je bez cakline puno je manja mogučnost oštečenja.

Da, deko kamen ti svaki ozbiljniji keramičar zna napraviti, zapravo ga je lakše raditi nego keramiku i cijena ugradnje je, ako ne jeftinija, onda bar isto kao i ugradnja keramike.

Deko kamen se radi bez fuga i na flexibilno ljepilo.
Ako je kamen bijele boje, preporuča se raditi na bijelo flexibilno ljepilo, zbog estetike,jer je ružno vidjeti bijeli kamen a ispod sivu podlogu.

pozz

FreeFlyer
09.09.2010., 12:03
Jedno pitanje Keramičar,

u dnevnoj sobi ću imati kaljevu peć, te su mi u pogonu rekli da bi bilo dobro da se ispred vrata peći stave pločice, ili drugi slični materijal, kako bi se spriječilo da u slučaju ispadanja žara i isijavanja topline preko vrata (biti će staklena) dođe do oštećivanja parketa, i to su rekli cca 50 cm dužine.

E sada, drugi frend mi je reko kak je u jednoj kući vidio kak je čovjek stavio u dn. sobu svuda okolo uz zid kamen (granit ili što već). To mi se nekako činila dobra ideja i da se ukombinira sa ovim mojim zaštitinim poljem, pa da ide kamen sve okolo uza zid a oko peći da se spaja sa zaštitnim pojasom ispred peći.

Da li je to moguće dobro i kvalitetno kombinirati - keramiku + parket. da li na spoju keramike i parketa treba staviti neku lajsnu ili što ?

Kaj bi ti preporučio za staviti od te keramike ? Granit, granitne pločice, pločice ili kaj ?

Hvala

FF

bulthaup
09.09.2010., 12:22
Ja sam u Kanadi u dosta kuca gledao granitne pragove i plocice u hodniku, lijepo izgleda, bez ikakvih lajsni.

Ja bih oko te peci definitivno stavio granit.