PDA

View Full Version : Meditacija

stranice : [1] 2

nitko i ništa
28.11.2005., 15:44
Meditacija čini kudikamo više od dobrog osjećaja i smirenosti. Ona može poboljšati cjelokupno stanje, a čak i dramatično izmijeniti strukturu mozga predanog meditanta.

Ljudi koji meditiraju kažu da im obnavlja energiju, a neki čak tvrde da im, kao posljedica dugotrajne meditacije, treba manje sna.

Mnoge su studije već utvrdile da za vrijeme meditacije mozak radi drugačije – mijenjaju se uzorci moždanih valova i sinkronizacija neurološkog pokretanja tih uzoraka.

No, može li meditacija zaista imati neke blagotvorene učinke sna, ostalo je neistraženo.

Zato su Bruce O'Hara i njegovi kolege sa Sveučilišta Kentucky odlučili istražiti upravo to.

Oni su koristili dobro poznate 'posihomotorne zadatke budnost', koji se odavno koriste za kvantificiranje učinaka sna i mentalne oštrine.

Test je uključivao buljenje u LCD monitor i pritiskanje tipke čim se na njemu pojavi slika. Ljudima za reakciju obično treba između 200 i 300 milisekundi, ali ljudima koji nisu dovoljno spavali za reakciju treba puno više, a ponekad se dogodi da potpuno propuste reagirati na podražaj.

U pokusu je testirano deset dobrovoljaca prije i nakon 40 minuta sna, meditacije, čitanja ili 'lake konverzacije', s tim da su svi prošli sva 'stanja'.

Poznato je da san od 40 minuta dobar za poboljšavanje općeg stanja organizma, a nakon samo jednog sata zdravog sna tijelo se može oporaviti i od potpune iscrpljenosti.

No, ono što je najviše iznenadilo istraživače je činjenica da je samo meditacija bila jedina intervencija koja je momentalno vodila do 'superiornog poboljšanja', unatoč tome što nijedan od dobrovoljaca nikad prije nije prakticiro nikakav oblik meditiranja.

"Svaki ispitani pokazao je veliko poboljšanje", kaže O'Hara.

Poboljšanja su bila još izraženija nakon čitave noći bez sna, ali O'Hara priznaje da ne zna zašto su se dogodila. Njegov tim se trenutno bavi proučavanjem iskusnih meditanata, koji svakodevno provedu i po nekoliko sati u meditaciji.

Bildanje mozga
Koji učinak meditacija ima na strukturu mozga također je predmet nekih rasprava.

Sara Lazar i njezini kolege iz Opće bolnice u Bostonu koristili su magnetsku rezonancu kako bi usporedili mozgove 15 ljudi koji se ne bave meditacijom i mozgove 15 meditanata, čije iskustvo u meditiranju ide od jedne do 30 godina.

Oni su otkrili da meditacija stvarno povećava debljinu korteksa u područjima odgovornima za pažnju i osjetilno procesiranje, kao što su prefrontalni korteks i desna prednja insula.

"U meditaciji ga vježbate i on postaje veći", kaže Sara.

Njezino otkriće podudara se sa studijama koje su ustanovile da svi obrazovani glazbenici, sportaši i lingvisti imaju 'podebljanje' korteksa u područjima relevantnim za svaku tu struku.

"Ovo je novi dokaz", kaže Sara, "da jogiji samo sjede i ne čine ništa".

"Rast korteksa nije povezan s rastom novih neurona", naglašava ona. "Nego je to rezultat širenja krvih žila, više podržavajućih struktura kao što su gliji i astrociti, te povećanog grananja i međusobnog povezivanja".

IskonInternet
22.11.2005.

jimmy jazz
29.11.2005., 12:21
a trebala bi ga prazniti..
:tuzni:

jimmy jazz
29.11.2005., 12:24
iako, zanimljiv clanak..bil bi zanimljivh celi clanak.

Lali
29.11.2005., 21:00
jimmy jazz kaže:
a trebala bi ga prazniti..
:tuzni:

Pa i prazni ga, al ne na fizickoj razini, vec misaonoj. Dok ga na energetskoj jaca, tj. na razini svijesti, a to je valjda ona shema da ako se dok se vjezba usmjerava svijest na onaj dio tijela kojim se vjezba, da ce se taj dio vise nabildati....

U svakom slucaju, meditacija rulz :)

divlji_Muzafer
30.11.2005., 08:59
E nije za sve ljude meditacija korisna.....Jako osjetljive osobe i osobe koje su emotivno nestabile,postaju još senzibilnije,a to za njih nije dobro...Imao sam frenda kojem se stanje bitno pogoršalo zbog meditacije,i psihić mu ih je zabranio...:p

Tinchi
30.11.2005., 13:19
IMHO

Ako kroz meditaciju adekvatno razvijaš svijest manje su bolni ostali "ometači" poput emotivnog percipiranja i senzibiliteta... :) Ustvari, manje su šanse da naškode.

Meni pomaže ;)

nitko i ništa
30.11.2005., 13:48
divlji_Muzafer kaže:
E nije za sve ljude meditacija korisna.....Jako osjetljive osobe i osobe koje su emotivno nestabile,postaju još senzibilnije,a to za njih nije dobro...Imao sam frenda kojem se stanje bitno pogoršalo zbog meditacije,i psihić mu ih je zabranio...:p Za njih tai chi, hatha yoga ili takvo što, da pojača vezu s tijelom. Vrtlarenje. Branje maslina. ... :)

jimmy jazz
30.11.2005., 14:38
Tinchi kaže:
IMHO

Ako kroz meditaciju adekvatno razvijaš svijest manje su bolni ostali "ometači" poput emotivnog percipiranja i senzibiliteta... :) Ustvari, manje su šanse da naškode.

Meni pomaže ;)

a kaj ti meditirash... :confused:

jimmy jazz
30.11.2005., 16:39
mislim znam da bildash, al da meditirash..prvi glas!

Tinchi
30.11.2005., 23:28
jimmy jazz kaže:
a kaj ti meditirash... :confused: Počela ;)

I ne bildam. Nikad ni nisam :confused:

jimmy jazz
30.11.2005., 23:46
a...pocela..pa kak to? :confused: :D :top: ;)

Tinchi
30.11.2005., 23:50
jimmy jazz kaže:
a...pocela..pa kak to? :confused: :D :top: ;) Pa... tako :D

goranbo
01.12.2005., 00:40
Prema ezoterici, meditacija je više ili manje znanstven način stupanja u kontakt (ostvarivanja veze) s vlastitom dušom. Meditiranje se doslovno izgradjuje kanal (antakharana) izmedju fizickog mozga i duse.

Što se tiče ovog članka, čitajući takve i slične (te i takove :) - to smo već zaboravili ) članke uvijek imam dojam da ti znanstvenici onako "totalno nabadaju" to jest da ne znaju što istražuju. I da zbog toga dolazi baš do pravih pogrešaka, najviše u tumačenju rezultata, a i ne možeš doć do nekog vrjednijeg rezultata ako ne znaš dobro odabrati što istražuješ.

Dobro ajd, recimo da su dokazali da je meditacija korisna, na svoj čudan način.

Mora se paradigma skroz promijeniti da se dodje do nekih znacajnijih otkrića.

Jel tak?

nitko i ništa
01.12.2005., 16:45
Tema je bila postavljena na Psihologiji, ali evo ''znanstvenici'' s Psihologije su odlučili da im se dotični znanstveni rezultati ne uklapaju u sliku svijeta pa su prebacili na Duhovnost.

misery-
01.12.2005., 17:37
nitko i ništa kaže:
Tema je bila postavljena na Psihologiji, ali evo ''znanstvenici'' s Psihologije su odlučili da im se dotični znanstveni rezultati ne uklapaju u sliku svijeta pa su prebacili na Duhovnost.

ne rezultati, samo forumska rasprava o njima;)

goranbo
01.12.2005., 19:16
Onda neka se u mom slucaju riječ duša briše i zamijeni s nekim od psiholoskih izraza za istu stvar, i neka se ostalo nepodobno briše.

goranbo
01.12.2005., 19:18
Oni su otkrili da meditacija stvarno povećava debljinu korteksa u područjima odgovornima za pažnju i osjetilno procesiranje, kao što su prefrontalni korteks i desna prednja insula. "U meditaciji ga vježbate i on postaje veći", kaže Sara.

Sara genijalka. :)

Largo
21.12.2005., 18:07
IMHO

Meni pomaže ;)
Ako stvarno uđeš malo dublje u meditaciju onda su 'ometači' pomagači.
A, koju ti metodu maditacije koristiš?
Zapravo me zanima kolko forumaša zaista prakticira meditaciju, pogotovo oni sa par tisuća postova?:confused: Prijedlog moderatoru za anketu. Na ovom forumu se puno govori o duhovnosti, a samoj meditaciji gotovo ništa.:ceka:

delija
22.12.2005., 18:19
E nije za sve ljude meditacija korisna.....Jako osjetljive osobe i osobe koje su emotivno nestabile,postaju još senzibilnije,a to za njih nije dobro...Imao sam frenda kojem se stanje bitno pogoršalo zbog meditacije,i psihić mu ih je zabranio...:p

"...Duševno labilne osobe ili osobe koje se nalaze pod energetskim blokadama - iako žele meditirati s kristalima ne mogu ostvariti svjesni kontakt s Vantjelesnim područjem, odnosno kontakt s svojim spiritualnim vodičima.

Tek oni koji "duševno očvrsnu", odnosno kod kojih dođe do energetske deblokade blokiranih područja u tijelu, mogu ostvariti te kontakte.
Tim ljudima Moram ponovo napomenuti budu li za vrijeme meditacije ostvarili bilo kakvo "viđenje" (naročito "viđenje" nečeg ružnog) ili "doživjeli" (naročito "doživljaj" nečeg neprijatnog) - NE Smiju se toga uplašiti.
Naime, na taj se način "kontrolira" snaga njihove Materijalne svijesti.
Da biste shvatili ovu informaciju, iznijet ću nekoliko primjera "kontrole" koju sam doživio ja ili neki od mojih učenika.

1. slučaj:
Počeo sam raditi s kristalima prema skraćenom prijevodu uputstava iz knjige američkog parapsihologa Daela.
Normalno, nisam bio u potpunosti upućen na neka nepredviđena ostvarenja koja se mogu postići nakon energetskog ulaska u kristal jer, konačno, mnogi američki autori opisuju samo konkretan rad s kristalima, naročito na polju iscjeljivanja.

...Nakon četvrtog pokušaja da ostvarim "Vantjelesni ugođaj" putem meditacije (a s fizički prisutnim kvarcnim kristalom) "doživio" sam sljedeće:

18. lipanj, 1988. godine.
Vrijeme: oko 17 sati, dan sunčan i veoma topao.
Ležim na kauču i posmatram kristal u lijevoj ruci.
Vrh i jedan mali dio ravnih površina šesterokuta je proziran. Ostali dio je neproziran - od mliječno bijelih zrnaca koja se nalaze u unutrašnjosti kristala.
Na jednom dijelu prizme primjećujem manju površinu koja je tvorila (kao da je urađeno brušenjem) lik trokuta.
Bio je to istokračni trokut.
Postavljam si pitanje:
- Bi li to mogao biti ulaz u kristal?
Imam neki unutrašnji osjećaj kao da sam nekad davno bio u istom ovom položaju, doživio ista razmišljanja, osjećao iste vibracije iz kristala.
Spuštam lijevu ruku uz tijelo i zatvaram oči.
Osjećam pulsiranje kristala.
Odjednom, ne osjećam kristal u šaci.
Kao da je nestao.
Mozak mi je potpuno oslobođen od bilo kakvih "ovozemaljskih" razmišljanja.
Ipak, u jednom trenutku čujem vrisak djece koja se igraju na ulici, ali misaone reakcije nemam.
Moje tijelo za mene više ne postoji.
Ispred mene se pojavljuje kristal.
Potpuno je iste veličine i na istom mjestu kako sam ga doživio za vrijeme posljednje meditacije.
Veoma je svijetao.
U nekim momentima iz zidova izbija sekundarna blještavost.
U zidu ispred mene se nalazi otvor u obliku raznostraničnog trokuta.
Ugao lijeve katete je oko 35O od podnožja, a desne oko 60 O.
Nailazi mi misao da je trokut ispred mene potpuno različit od onog koji sam promatrao prije meditacije.
Želim ući u kristal, ali primam misaonu zapovijest:
- Ne ulazi dok ne pregledaš svoju auru!
Pregled aure doživljavam potpuno identično kao i za vrijeme treće meditacije.
Tek tada ne osjećam nikakav otpor da uđem u kristal.
Kad ulaska, mahinalno, potrebno je da malo pognem glavu kako ne bih udario u rub kristala.
Desnim stopalom stajem na neko uzvišenje.
Prvo viđenje unutrašnjosti je fascinirajuće.
Veliki hol u koji sam ušao je kristalno jasan i svijetao.
Unutrašnjost je potpuno identična s vanjskim oblikom kristala.
Odmah primjećujem savršenu geometrijsku točnost rasporeda svih elemenata.
Od polovine hola do zida koji se nalazi nasuprot ulaza uzdužno se proteže stepenica preko koje se dolazi na veliki podij koji zauzima 2/4 širine kristala.
Lijevo i desno; po 1/4 prostora je potpuna prazna.
U zidu, nasuprot ulaza, nalaze se dvoja vrata koja su udaljena jedna od drugih za 2/4 širine podija.
Od polovine visine kristala, točno u simetrali između vrata, proteže se tanka pregrada koja se u luku spaja s vrhom kristala.
Prilazim do lijevog zida.
Oslanjam se o njega.
Osjećam ponovo miris ustajalog leda.
Hodam uz zid dodirujući ga.
Pod prstima osjećam ugodnu glatkoću zida.
Povremeno primjećujem sekundarni odsjaj iz zidova.
Pod je isto takav.
Stojim na sredini hola.
Potpuna, ali ugodna tišina vlada oko mene.
Ništa se ne događa.
Odjednom pomislih:
- Bi li s kristalom mogao poletjeti u kozmos?
Istog momenta osjećam da se kristal strelovito kreće u visinu.
Vrh i zidovi kristala nestaju.
Osjećam samo čvrstu površinu platoa na kojoj stojim.
Oko mene je sve tamnoplavo.
U tom dijelu prostora nema ničega.
Hvata me panika.
Zašto sam poželio da odem u kozmos?
Kako ću se, i hoću li se vratiti?
Počeo sam vikati: - Stani! želim se vratiti!
Panika se pretvara u užasan strah.
Odjednom osjećam da sam se zaustavio negdje u prostoru.
Postajem svjestan da se sve događalo sekundarno.
Povratak je identičan odlasku.
Osjećam zaustavljanje na čvrsto tlo.
Prvo zidovi, a zatim vrh formiraju kristal kao što je bio prije moje želje da ostvarim putovanje u kozmos.
Strah nestaje, ali ipak žurim da izađem iz kristala.
Tak tada osjećam sigurnost.
Možda ne i potpunu smirenost.
Otvaram oči.
Nalazim da sam u potpuno istom položaju s kristalom u ruci kao i prije započete meditacije.
Ipak, još sat-dva se nalazim pod izuzetno snažnim dojmom mog prvog doživljaja u kristalu, koji mi se vraća i dandanas ako obnovim razmišljanje na ovaj četvrti pokušaj da ostvarim Nešto tijekom meditacije...

Ilium
06.02.2006., 07:52
O meditaciji se moze puno pricati. Citanje tudjih iskustva nema nikakvog smisla. Svatko dozivaljava neke pojave tijekom meditacije na svoj nacin i ne bi se trebao obazirati i razmisljati - zasto ja ne dozivljavam to isto ili kad cu ja to dozivjeti ili truditi se i misliti na to sto je netko drugi iskusio. Na kraju, sta mene briga sto je neki Pero tijekom meditacije osjecao da hoda po vodi i razgovara s ribama. Meni to nista ne znaci. Mozda Peri da. Isto kao da ja pricam sto sam dozivio i osjetio kad sam jeo spagete s raguom. Koga to interesira? Ja sam uzivao u okusu i bilo mi je super, ali da to prepricavam nekom drugom i da onda on proba isto... to nema smisla.

Nadalje, tijekom meditacije ne bi se trebalo misliti na nista. Al nije da se opet trebate boriti s mislima koje dolaze i tjerati ih, jer onda opet mislite. Treba ih pustiti da prodju same od sebe.

Ovo o cemu govorim je transcendentalna meditacija koju prakticiram vec 15 godina. Bez meditacije ne bi mogao. Danas, kad meditiram, ne shvacam to kao nesto specijalno - dozivljavam to kao dio zivota i kao nesto sto se mora obaviti, a ne zahtjeva nekakve pripreme. Meditaciju shvacam kao i svakodnevnu higijenu (pranje zuba, umivanje). Ne znam kako bi bilo da prestanem meditirat. Ne pada mi na pamet jer me ne zamara i nije mi problem. Na kraju, nekad kad ne stignem meditirat zbog necega (putovanja, posla) ne zamaram se. Meditiram sutradan kad mogu.

Vidite, meditacija nije nesto strasno, misteriozno. Neki ljudi meditiraju, a da ni ne znaju da meditiraju. Ima razlicitih tehnika meditacija. Cuo sam da neke mogu biti opasne, ali to vrijedi samo za one labilne osobe koje imaju tendenciju da prosvikaju. Ne kazem da im ne preporucujem meditaciju, ali NE SMIJU eksperimentirat bez nadzora ucitelja. Ja poznajem ovu tehniku i druge mi ne trebaju i ne interesiraju me.

Njorthr
19.02.2006., 21:36
Delija ti kazes da imas svoje ucenike???
Kakve to tehnike primjenjujes, i di si se naucio meditirati?
Oprostite ako zvucim kao novak jer ja to i jesam.....

delija
20.02.2006., 09:55
(532)

1. Delija ti kazes da imas svoje ucenike???
2. Kakve to tehnike primjenjujes, i
3. di si se naucio meditirati?
Oprostite ako zvucim kao novak jer ja to i jesam.....

1. Svi oni kojima sam kroz 18 godina davao upute kako da djeluju na samoiscjeljenju bili su moji učenici.
Primjedba: Danas to više ne radim – osim u krajnje iznimnom slučaju.

2. RADIM sa Prirodnim kvarcnim (gorskim) Jednobojno-bijelim kristalima.
- Naime ja cca. 18 godina RADIM s kristalima u čijem prisustvu, povremeno, ostvarujem vizualizaciju svoje aure i svojih unutrašnjih organa – kako bih saznao u kojem se zdravstvenom stanju nalazim.
Svakako, to RADIM naročito ako osjetim u tijelu neku bol ili neku drugu vrstu tegobe.
Tad se liječim Određenim IMPULSIMA Fotona koje Moj PODSVJESNI Sistem PRIVLAČI do ''problematičnog mjesta'' u tijelu, odnosno organa, odnosno stanica.

- Uz to, na ''SLIČAN'' način koristim kristale kao što i koristim kompjuter, da bih preko Interneta ostvario kontakt s ljudima na Zemlji.
Dakle putem meditacije ''ulazim'' u KOZMIČKI INTERNET SISTEM i tad ostvarujem - (preko Energetskih polja koja su ''Ugrađena'' u ZEMNOM PODRUČJU MrežE STRUNA, koja Polja mnogi nazivaju Monade) - ONOSTRANE kontakte sa Sviješću inteligentnih memorija, od kojih ''crpim'' Saznanja koja su meni nepoznata.

3. Na ovo pitanje je najbolje da sačekaš dan-dva do moje postavke teksta: INTERVJU sa... gdje ćeš moći naći odgovor na njega.
Istina, postoji već blog: http://dhschultz.blog.hr/ gdje se nalazi tekst u kojem se nalazi odgovor na tvoje pitanje, ali kako je taj tekst na tom blogu nepregledan to ga ni ne preporučujem za čitanje.

etejid :)
24.02.2006., 09:43
... Na kraju, sta mene briga sto je neki Pero tijekom meditacije osjecao da hoda po vodi i razgovara s ribama. Meni to nista ne znaci. Mozda Peri da. Isto kao da ja pricam sto sam dozivio i osjetio kad sam jeo spagete s raguom. Koga to interesira? Ja sam uzivao u okusu i bilo mi je super, ali da to prepricavam nekom drugom i da onda on proba isto... to nema smisla.
...

svi smo mi jedno...i svaki titraj koji se dogadja jednome reflektira se na sve nas samo je pitanje koliko smo tankocutni da to osjetimo :)

Ilium
24.02.2006., 11:21
svi smo mi jedno...i svaki titraj koji se dogadja jednome reflektira se na sve nas samo je pitanje koliko smo tankocutni da to osjetimo :)

Stima da osjetimo i da necija energija djeluje na nas, u stilu da ako je netko nervozan pored nas i bez da to vidljivo pokazuje, mozemo osjetiti da je nervozan. Ono kaj sam ja reko je prepricavanje tudjeg iskustva, a to nema nikakve veze sa ovim kaj si ti napisao/la. Al si me sad sjetila jedne zanimljivosti vezane uz TM...

Kako je TM znanstveno i medicinski potvrdjena tehnika snimanjem mozga EEG-om (prilikom meditacije vrlo je aktivan prednji rezanj zaduzen za rasudjivanje i kreativnost), izveden je zgodan pokus. U jednoj prostoriji je bila jedna osoba koja je meditirala, a u drugoj osoba koja je citala knjigu i koja je bila spojena na EEG. Kod te osobe primjecena je promjena na EEG-u, slicna osobi koja je meditirala. :)

etejid :)
24.02.2006., 12:53
ne mislim samo na direktan kontakt. svi smo uronjeni u ovaj svijet i svaka nasa misao i pokret (nesvjesno) plutaju dalje te poticu ili koce nove misli i pokrete, i tako svatko od nas doseze mnogo dalje nego sto uopce svjesno moze pojmiti...ne nalazimo se niti ovdje niti ondje, nalazimo se bilo gdje :)
...to je na kolektivnoj razini, a na individualnoj svatko ima svoj dozivljaj i nacin reagiranja pa je razumljivo da je razmjena iskustava bitna kako bismo se sporazumjeli i omoguclili jedni drugima slobodan daljnji rast i razvoj :)

Groinx
07.05.2008., 15:12
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....

mandragora
07.05.2008., 15:22
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
nisam znala da crkva zabranjuje meditaciju :confused:
da li sve vrste meditacije?

arna
07.05.2008., 15:30

Prva rečenica ti je odgovor na zadnju. :mig:

Meditacija nije opasna, ne možeš poluditi, i ne možeš ništa krivo napraviti, a učitelj ti treba dok uhvatiš tehniku.
Govorim o običnoj, relaksirajućoj meditaciji gdje smiruješ um i ulaziš u svoj unutarnji mir. :)

Groinx
07.05.2008., 15:53
Prva rečenica ti je odgovor na zadnju. :mig:

Meditacija nije opasna, ne možeš poluditi, i ne možeš ništa krivo napraviti, a učitelj ti treba dok uhvatiš tehniku.
Govorim o običnoj, relaksirajućoj meditaciji gdje smiruješ um i ulaziš u svoj unutarnji mir. :)

aha , bili ikako mogao naučiti meditaciju bez učitelja mislim ovako da skupljam podatke odnosno vjezbe meditacije, znaš li kojih sve vrsta ima meditacija.

bumbar
08.05.2008., 16:29
, bili ikako mogao naučiti meditaciju bez učitelja mislim ovako da skupljam podatke odnosno vjezbe meditacije, znaš li kojih sve vrsta ima meditacija.

Meditacija (u Duhovnom smislu) se ne uči, do nje moraš doć sam, ako bi išao po nekim metodama bio bi na pola puta, ali okvirno mogu reć da uz meditaciju ide; mir, usporeno pravilno disanje, odlazak u prirodu, negdje di imaš mir, a smisao meditacije je doći do izvora sebe samoga i do više svijesti, da bi to mogao iskreno željet onda moraš od srca prvo vidjet zlo ovoga svijeta da bi sebe prepoznao, moraš se odvojit od svjetovonog a to češ napravit tako da obustaviš želje/požude i da se smekšaš iznutra (tj da probudiš osjećaje ) uz to sve ide i žrtvovanje sebe za dobro (uglavnom druge), ima toga još puno ali ovo je ovako blic odgovor.

Saha
10.05.2008., 23:37
Ja sam dosta često s tim eksperimentirao. Kod mene prilikom meditacije počne nešto unutar da se odvaja iz tijela. Osjećaj je fenomenalan, ali nažalost kratko traje i ne uspijem dugo izdržat jer je osjećaj jedinstven i naprosto ne mogu tj. nemam snage a i strah me. Isto tako kod druge tehnike mi tijelo počne samo od sebe vibrirat pa odustanem.
Ima ko možda kakav savjet ili je to sasvim normalna "nuspojava"?

Groinx
11.05.2008., 01:11
Ja sam dosta često s tim eksperimentirao. Kod mene prilikom meditacije počne nešto unutar da se odvaja iz tijela. Osjećaj je fenomenalan, ali nažalost kratko traje i ne uspijem dugo izdržat jer je osjećaj jedinstven i naprosto ne mogu tj. nemam snage a i strah me. Isto tako kod druge tehnike mi tijelo počne samo od sebe vibrirat pa odustanem.
Ima ko možda kakav savjet ili je to sasvim normalna "nuspojava"?

ja mislim da je to nuspojava i meni se to događalo kada meditiram tijelo mi se pođe gibati naprijed nazad nekontrolirano,kazu da se to događa jer duša valjda teži za izlaskom iz fizičkog tijela.

stidljiva ljubičica
13.05.2008., 16:50

koliko ja znam crkva ne zabranjuje meditaciju,bar ne oni moderne i mlade crkvene udruge,čak sam čula od neke takve udruge da je dobro svaki dan uzet par minuta za meditaciju,mislim u smislu smirivanja uma i unutarnjeg mira

Groinx
13.05.2008., 17:01
koliko ja znam crkva ne zabranjuje meditaciju,bar ne oni moderne i mlade crkvene udruge,čak sam čula od neke takve udruge da je dobro svaki dan uzet par minuta za meditaciju,mislim u smislu smirivanja uma i unutarnjeg mira

to dopusta za smirivanje uma i od stresa da se meditira.

Bugy
13.05.2008., 17:15
LOL, Crkva ne zabranjuje meditaciju, možda neke šamanske ili slične stvari, ali Crkva dozvoljava meditaciju

Groinx
13.05.2008., 18:15
jeste li vi ikako meditirali odnosno jesteli meditirali da vam je crkva to dopustila odnosno da vam je to pokazao svećenik kako se radi.

DefCut
13.05.2008., 18:53
Očito da ne znaš što je meditacija, niti ne znaš da ju crkva ne zabranjuje.

emanuela
14.05.2008., 00:06

meditacijom pronalazis neki svoj unutarnji mir, savladavas sve zivotne stresove blabl..siris svoju svijest...
nije opasna, vec je pozeljna
ne moras imati ucitelja, to je ono nesto sto je vec u nama, sigurna sam 100% da ako fakat zelis meditirati da znas i kako se to radi
:lol:ne mozes poluditi
crkva:confused:, kakve veze ima crkva sa tvojom meditacijom? njezin stav? zar je bitan:confused:

MortarMoruzgwa
14.05.2008., 19:16
http://www.yu-budizam.com/index.html

ovdje imas hrpu odlicnih textova, pogotovo pod "praksa" koje NISU pisali new age fanatici.

vjerojatno slijede komentari tipa "neeee nista nemoj citat, to su stvari koje moras sam/sama otkriti" i ja sam tako razmisljo dok nisam otkrio te textove. meni su pomogli. na tebi je da razmsiljas.

Gandalf_suba
14.05.2008., 19:50
Kao prvo ostavi se Crkve, što te boli briga jel dopušta il ne dopušta (osim ako ni član, a i ako jesi sve-jedno).

Ne traži ničje priznanje ni odobravanje, koncentracija na Sebe samo. Ako nešto neko zabranju sigurno se boji toga, al nećemo o tome.

Možeš otići u neki centar pa pitat za upustva za meditaciju, ili na internetu, ima dosta toga.

Traži meditaciju koja je najbolja za tebe. Otkrij što ti želiš i pojavit će ti se ispred nosa to što tražiš.

Ne boj se ničega, ne strahuj, pripoji to sebi, i meditiraj!

Meditacija je super stvar!

Groinx
14.05.2008., 21:40
http://www.yu-budizam.com/index.html

ovdje imas hrpu odlicnih textova, pogotovo pod "praksa" koje NISU pisali new age fanatici.

vjerojatno slijede komentari tipa "neeee nista nemoj citat, to su stvari koje moras sam/sama otkriti" i ja sam tako razmisljo dok nisam otkrio te textove. meni su pomogli. na tebi je da razmsiljas.

hvala ti puno na ovome linku.

Groinx
14.05.2008., 21:42
Kao prvo ostavi se Crkve, što te boli briga jel dopušta il ne dopušta (osim ako ni član, a i ako jesi sve-jedno).

Ne traži ničje priznanje ni odobravanje, koncentracija na Sebe samo. Ako nešto neko zabranju sigurno se boji toga, al nećemo o tome.

Možeš otići u neki centar pa pitat za upustva za meditaciju, ili na internetu, ima dosta toga.

Traži meditaciju koja je najbolja za tebe. Otkrij što ti želiš i pojavit će ti se ispred nosa to što tražiš.

Ne boj se ničega, ne strahuj, pripoji to sebi, i meditiraj!

Meditacija je super stvar!

znam da je meditacija super stvar i da njome moš puno postići u zivotu ali ovo na crkvu mislim briga mene za crkvu nego jeli se protivi mojij vjeri rimokatolik sam pa neznam jeli se rimokatolička crkva tome protivi.

Gandalf_suba
15.05.2008., 00:11
Ako te tješi ta informacija znam jednog bivšeg svečenika koji je za vrijeme dok je služio meditirao zajedno sa svojim učenicima, jer bio vjeroučitelj.

luiz
15.05.2008., 01:58
znam da je meditacija super stvar i da njome moš puno postići u zivotu ali ovo na crkvu mislim briga mene za crkvu nego jeli se protivi mojij vjeri rimokatolik sam pa neznam jeli se rimokatolička crkva tome protivi.

ako znas da je meditacija super,
zasto bi te nesto moglo sputati
kad znas da radis dobru stvar?

uostalom krscanstvo ju je prihvatilo! - no nebitno.

Groinx
15.05.2008., 13:32
evo sta sam nasao na forumu sto je neki lik postao.
Jeli ovo točno.

Crkva nije onakva kakvom se predstavlja,niti sotonizam nije onakav kavim ga crkva predstavlja,sve tvrdnje o sotonizmu su pogrešne,a crkva ih stalno ponavlja i namjerno laže,u sotonizmu nema krvoprolića i zla,nasuprot tomu na početku sotonističkih knjiga uvijek piše čini drugima dobro...,crkva nas uči da je horoskop,tarot i meditacija zlo i da 'nama' kršćanima netreba,to tvrde samo zato jer meditacijom prikupljamo energiju i razvijamo svoje astralno tijelo,kojeg crkva niječe,odnosno šturo nam kaže da imamo dušu koja mora služiti Bogu inače ćemo gorjeti u paklu,također 6. božja zapovijed kaže ne sagriješi bludno...,zašto...,zato jer se seksualnošću postiže velika duhovna energija...,jednom riječju crkva nas želi vezati za Zemlju,odnosno da u ovom životu budemo robovi nevidljivom entitetu koga zovemo 'Bog',da bi nam u zagrobnom životu bilo dobro,a što se tiče crne magije ona je nešto sasvim suprotno od sotonizma,a prvu knjigu o crnoj magiji je napisao sam Papa...

Saha
17.05.2008., 23:39
Smisao života nije u sputavanju već u izražavanju

shamantrixx
18.05.2008., 14:55

Ustraješ li u meditiranju dovoljno dugo - prestat ćeš se identificirati s rimokatoličkom, ili bilo kojom drugom vjerom.

Osim toga, meditacija nie nužno sjesti i umirivati um...

to meditate ili meditation
c.1225, "discourse on a subject," from L. meditationem (nom. meditatio), from meditatus, pp. of meditari "to meditate, to think over, consider," from PIE base *med- "to measure, limit, consider, advise" (cf. Gk. medesthai "think about," medon "ruler," L. modus "measure, manner," modestus "moderate," modernus "modern," mederi "to heal," medicus "physician," Skt. midiur "I judge, estimate," Welsh meddwl "mind, thinking," Goth. miton, O.E. metan "to measure"). Meaning "act of meditating, continuous calm thought upon some subject" is from 1390.

Ako je meditiranje nešto što radiš sat vremena dnevno (ili tjedno, ili 3 sata dnevno), tj. ako je meditiranje nešto što je "odvojeno" od ostatka tvog života... čemu to? Meditirati znači živjet i djelovati odgovorno, te u skladu sa situacijom i okolinom.

Ne postoi "tehnika" za život uz uzajamnu i recipročnu odgovornost prema okolini. Uzajamna i recipročna odgovornost prema okolini JESU tehnika za dobar život... takav život je meditacija!

Sve ostalo je new age guru shit i pišanje u vjetar!

zlatna
19.06.2008., 23:49

a koja je uopce razlika izmedju meditacije i moljenja krunice? meni to izaziva potpuno isti efekt :ne zna:

sjedis mirno i ponavljas mantru .. totalno je identican proces ..razlika u izgovorenim ili neizgovorenim rijecima .. dakle ako od molitve neces poludit ne mozes ni od meditacije:mig:

TincH
22.06.2008., 22:19
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....Opasna nije, dapače, ne treba ti učitelj, možeš sjediti mirno(to je dovoljno, dakle, sjediti mirno i niš više), možeš i u pokretu (koncentirirano kretanje)

Za Crkvu nemam pojma :ne zna:
Valjda su im molitve neki vid meditacije.

300
23.06.2008., 16:52
Crkva tvrdi da pravom katoliku nije potrebna meditacija,jer je njemu dovoljna molitva,i naravno tvrdi da je meditacija opasna jer se možeš susresti s bilokakvim duhovnim i astralnim bićima...

headhunter
12.08.2008., 12:59
Da, kako? :) Kako biste objasnili meditaciju nekome ko nikad nije probao?

pseudomorgoth
12.08.2008., 13:03
Najjednostavniji i najčešće spominjaniji recept je da budeš opušten u sebi najudobnijem položaju (ne mora biti onaj jogi položaj), i uz neki eterični miris isprazniš um od svih misli.
Međutim, to ne mora biti točno, to može biti sam još jedna od izmišljotina Hollywooda, pa i ja pitam isto pitanje. Ja sam više znanstvenik nego alternativac...

300
12.08.2008., 13:15
...pa i nema baš nekog "zakona" što se tiče meditacije,potsoji puno vrsta za jačanje ovog,onog za opuštanje,za otvaranje chakri,ali u biti ako govoriš o samoj meditaciji,onda je to prvenstveno onaj položaj koji je za tebe najbolji,nego nije li ovo više topic za duhovnost...

headhunter
12.08.2008., 13:41
moze biti..nego, ajde ispricaj nam kako izgleda tvoja meditacija,npr. sta si radio danas, ili zadnja koju si radio?

tomo99
12.08.2008., 18:12
Da, kako? :)

najbolje ti je da procitas kakvu knjigu nekog duhovnog ucitelja ili jogija s istoka, nikako nekog zapadnjaka!! preporucam ti knjigu sri chinmoy, meditacija a vidi i vivekanandu, isto se zove knjiga - meditacija.

Kako biste objasnili meditaciju nekome ko nikad nije probao?

za mene je bit meditacije utisavanje uma, dakle postizanje jednog takvog stanja u kojemu ne postoje misli. znam da zvuci nemoguce i kazu da covjek ne moze da ne misli bla bla, nije tocno! kada udjes u to stanje bez misli ti se zapravo poistovjecujes sa svojim "ja", sa svojom dusom... to je prava meditacija.

ma joj sta da ti uopce pricam,
moli i dobit ces, trazi i naci ces, kucaj i otvorit ce ti se!

Baphomet
12.08.2008., 18:26
Da, kako? :) Kako biste objasnili meditaciju nekome ko nikad nije probao?
Ne mrdaj, nit' tijelom nit' umom.

Dragan
12.08.2008., 22:00
Ovo je jedan od najoriginalnijih i najboljih prevoda Patandjalija, koji sam ikada procitao. :top: :lol:
Headhunter, covek ti je sve rekao - na posao.

croatish7
24.08.2008., 14:59

kratko i jasno...
:top:

luiz
06.09.2008., 02:04
o disanju:

http://www.yogacentar.hr/disanje_05.html

STARI RIBAR
06.09.2008., 02:18
o disanju:

http://www.yogacentar.hr/disanje_05.html

je disanje je jako bitno, možda i najbitnije, al velika većina nas danas diše plitko i u grču...

...imam sreće što sam dosta ronio, i nešto kao meditirao, i iskusoi intenziv prosvjetljenja, pa spontano već dišem iz trbuha, ali sve to zajebem sa mojim egoističnim sranjima...ali bit će bolje...nada zadnja umire

lola7
06.09.2008., 12:58
a koja je uopce razlika izmedju meditacije i moljenja krunice? meni to izaziva potpuno isti efekt :ne zna:

sjedis mirno i ponavljas mantru .. totalno je identican proces ..razlika u izgovorenim ili neizgovorenim rijecima .. dakle ako od molitve neces poludit ne mozes ni od meditacije:mig:

Puno je tehnika i načina na koji se meditira,neki su stvarno opasni ako ih prakticira osoba
koja nije pripremljena za jaki potencijal te vježbe,koja je u velikoj psih ili fiz
neravnoteži za dotičnu vježbu
u opasnosti je i osoba koja pretjeruje i misli da će tako ubrazati svoj napredak
u svemu mora biti mjera pa tako i u tome
tako da i svaka kategorizacija u samo poz učinke meditac nije logička,jer dulanost je sveprisutna
u pravu si sa moljenjem krunice..gledano sa tehničkog stajališta.,kao vježbu..ona je meditacija sa elementima autosugestije

Ramzes13
06.09.2008., 13:27
"Om mani padme hum." (four lotus crystal)

http://www.youtube.com/watch?v=B2DXdFYDXCk&feature=related

300
06.09.2008., 14:14
Puno je tehnika i načina na koji se meditira,neki su stvarno opasni ako ih prakticira osoba
koja nije pripremljena za jaki potencijal te vježbe,koja je u velikoj psih ili fiz
u opasnosti je i osoba koja pretjeruje i misli da će tako ubrazati svoj napredak
tako da i svaka kategorizacija u samo poz učinke meditac nije logička,jer dulanost je sveprisutna
u pravu si sa moljenjem krunice..gledano sa tehničkog stajališta.,kao vježbu..ona je meditacija sa elementima autosugestije

meditacija kao meditacija ne bi trebala biti opasna ni za koga,baš suprotno,niti je potrebno kakvo dodatno pripremanje za samu meditaciju,meni se čini da si malo pomješala prizive s meditacijom...

lana10
06.09.2008., 16:42
Zar se nebi trebalo prije doći do same definicije meditacije,

Meditacija je prirodno i izravno umijeće relaksiranja, koje rezultira stanjem unutarnjeg mira i zadovoljstva. Riječ ''meditacija'' dolazi od latinske riječi meditatio, što u prijevodu znači ''razmišljanje'' i ''udubljivanje u misaone procese''.

dalje trebalo bi se i razlučiti vrste meditacija,

Yoga, Autogeni trening, Qigong, Transcendentalna meditacija, Zazen, Vipassana, Kontemplacija i Mantra.

a, sada poćeti razgovor tko što misli i o kojoj meditaciji

osobno, prihvačam autogeni trening....sa ostalim nisam baš u dobrim odnosima, ali to je stvar karaktera...
za mene je najbolja meditacija sjedenje u šumi i gledanje u rijeku koja ima svoj sljed...tada se punim energijom...
netko će reći to ti nije meditacija, ja tvrdim da za mene je,
vježbe disanja, miris, boja...

sve što nas opušta, od moljenja krunice i jednoličnog glasa koji proizvodimo do vizualizacije,pokreta ili auditivnih metoda....smatram dobrom i korisnom meditacijom
meditacija u ovom užurbanom svijetu je itekako potrebna
do te mjere, dok ne postane marketinška igračka isforsirana za zaradu nekom nestručnjaku
v

lola7
06.09.2008., 16:45
meditacija kao meditacija ne bi trebala biti opasna ni za koga,baš suprotno,niti je potrebno kakvo dodatno pripremanje za samu meditaciju,meni se čini da si malo pomješala prizive s meditacijom...

Žao mi je što tako misliš:ne zna:..Ali to samo govori o tome koliko
si upućen u funkcioniranje ljuckog tijela i utjecaju različitih faktora na njega
Ne moj se ljutit ali je tako..zainteresiraj je više za nuspojave vezane uz rad na sebi kroz meditaciju i biti ćeš iznenađen koliko je tu svega i svačega
šta se oslobađa iz nas samih.,.na putu...i ne zaboravi da je sve individulano u neku ruku..
Inače m sam..:top:

lola7
06.09.2008., 16:47
Autogeni trening :top:..između ostalog

300
06.09.2008., 17:01
Žao mi je što tako misliš:ne zna:..Ali to samo govori o tome koliko
si upućen u funkcioniranje ljuckog tijela i utjecaju različitih faktora na njega
Ne moj se ljutit ali je tako..zainteresiraj je više za nuspojave vezane uz rad na sebi kroz meditaciju i biti ćeš iznenađen koliko je tu svega i svačega
šta se oslobađa iz nas samih.,.na putu...i ne zaboravi da je sve individulano u neku ruku..
Inače m sam..:top:

slažem se da sve ovisi o individualcu,ali isto tako meditacija kao meditacija nebi trebala biti ništa loše i negativno,naravno da nije sa psihički nestabilne ili hiperaktivne,ali samim time što pričaš da se loše stvari mogu desiti,može prizazvat kod ljudi strah ili nelagodu,a time ne mogu ništa postići kod meditacije jer je potreban mir i staloženost...

lana10
06.09.2008., 17:41
dobra vježba sa stručnjakom iskljućuje probleme
hiperaktivna osob a samostalno bez treninga niti ne može meditirati
koje loše stvari se mogu desiti ako govorimo o ovim vrstatama meditacije,
zato sam i postavila pitanje o kojim meditacijama govorimo....
mantranje....autogeni trening...

ili ti petljamo i drugo

Ramzes13
06.09.2008., 18:54
Nisam se nikada zapitao šta znači "Meditacija" jel to od media/mediare neki latinizam... :ne zna:?

300
06.09.2008., 20:05
dobra vježba sa stručnjakom iskljućuje probleme
hiperaktivna osob a samostalno bez treninga niti ne može meditirati
koje loše stvari se mogu desiti ako govorimo o ovim vrstatama meditacije,
zato sam i postavila pitanje o kojim meditacijama govorimo....
mantranje....autogeni trening...

ili ti petljamo i drugo

Autogeni trening mogli bismo svrstati u domenu sugestije - autosugestije. Ustvari, autogeni trening je metoda utjecaja na fizičko tijelo - snagom predočavanja, dakle akcijom psihičkog tijela.
Tvorac metode autogenog treninga je neurolog Johannes Heinrich Schultz (1889.-1970.). Temeljna bit autogenog treninga nalazi se u koncentraciji na popuštanje napetosti, odnosno utjecaju na samoga sebe. Primjenjuje se individualno i grupno, a koristi se radi uklanjanja funkcionalnih poremećaja u radu nekih organa i stanja napetosti.
Osim terapijskih, važni su i pozitivni učinci što se postižu i kod zdravih ljudi, a očituju se u povećanju psihičke i tjelesne svježine i spremnosti za rad.
U najnovije vrijeme autogeni trening ušao je u skupinu aktivnih autosugestivnih i oslobađajućih sustava vježbi. Primjenjuju ga i liječnici, najčešće specijalizirani psihoterapeuti.
Iskustvo psihoterapeuta koji su, u liječenju, primjenjivali metodu autogenog treninga govori da taj oblik komplementarne medicine dobro pomaže kod ovisnosti (alkohol, pušenje, droge), anoreksije i bulimije, tjeskobe, depresije, tuge, glavobolje, nesanice, raznih fobija, stresa, raznih trauma, grčeva u mišićima, problema s kralježnicom, astme, bronhitisa, povišenog krvnog tlaka, probavnim smetnji, osjetljivih crijeva, pa čak i kod ekcema.
Autogeni trening oslobađa čovjeka negativnih emocija i potiče stvaralaštvo pojedinca u svrhu poboljšanja vlastitog zdravlja. On pomaže kod promjena na svim razinama tijela, uma, emocija i duha, što je istinska bit holističkog pristupa u liječenju bolesti suvremenog čovjeka.
Osim toga, dobro je naglasiti, autogeni trening izvanredno je moćno sredstvo prevencije koja može spriječiti nastajanje mnogih bolesti povezanih sa stresom - kao uzročnikom....

Mantra je formula od nekoliki riječi na sanskritu ili nekom drugom jeziku.
Mantra masira naše tijelo sa svojim zvukovima-vibracijama.Postoje različite mantre u skladu planeta koje su povezane sa našim tijelom kao npr. Sunce je povezano sa srcem, krvi, arterijama, venama...a njegova mantra je Om Sri Suryaya Namaha, Venera je povezana sa vratom, bubrezima, seksualnim organima, stopalima a njena mantra je Om Sri Shukraya Namaha.Isto tako postoje mantre za horoskopske znakove, pomoć u poslu, dobar brak, dobrog muža ili dobru ženu, novac...Mantra se mantra tako da se u sebi (umu)izgovara i pri tome se osjećaju energetske vibracije koje prolaze kroz tjelo.

lana10
06.09.2008., 23:48
300 ja to jako dobro kužim, kaj je kaj, iz razloga što mi je to bio dio posla, govorimo autogenom treningu, ali pitanje sam postavila jer sam naslutila sukob, oko toga da li je meditacija može stvoriti loše nus pojave....
pa možda sam krivo postavila pitanje
o kojoj vrsti meditacije govorimo, kada je riječ o nuspojavama?

lola7
07.09.2008., 00:34
300 ja to jako dobro kužim, kaj je kaj, iz razloga što mi je to bio dio posla, govorimo autogenom treningu, ali pitanje sam postavila jer sam naslutila sukob, oko toga da li je meditacija može stvoriti loše nus pojave....

Nuspojave nisu nešto loše,u smislu da je to negativno za praktikanta,čak suprotno,znači da se tijelo oslobađa blokada koje se mogu manifestirat
na brdo psih-fiz načina,ovisno u kakvom je stanju osoba koja prakticira..tako da mogu bit blage i jače i nakon njih sledi napredak.U autogenom treningu se spominju kao psih-fiz rasterećenja..Ali sve to zna zbunit nekog ko nema
dužeg iskustva u tome,a opet neki su dovoljno zdravi da ne osijete veći pad,pa ni ne zanju o čemu pričamo..Nuspojave su čišćenja koja su skroz individualna.
Kada sam govorio o tome da med možemo sebi naškodit nisam mislio
na to,nego da se trebaju sljediti pravila i poštovanje prema tome..jer nije
normalno da neko uzme knjigu joga u svakodnevnom životu i
krene od zadnje stranice,isto tako neće neko ko je depresivan
i agresivan ić radit kundalini jogu,isto tako neko ko je u obitelji
imao sizofreniju a sam je malo čudan ići radit vježbe za čakre,također neko
završi 2 stupanj reikija i misli da je bogom dan,radi ga pola godine
i evo ti njega djeli tretmane di stigne,a onda se pita zasto je uvijek umoran i bez volje poslije njih,onda ti lik ide radit med kad je umoran jako ili tužan,ljut,a onda se pita zasto mu se ta emocija pojačala..itd
Stvar je u biti jako jednostavna,ali treba se tome posvetit i prilagodit,razvijat osijećaj za svoje tijelo i ništa ne radit na silu,jer cilj je u konačnici uvijek isti..opustiti se:top:..
A ako niste za med ili taj dan niste raspoloženi za nju poslušajte Lanu 10 i otiđite u prirodu na 2,3 sata,u zelenilo
i time ćete naj jednostavnije i najlakše napuniti svoj energ potencijal..za taj dan.

lana10
07.09.2008., 01:08
e sada...
kaj sam ti potonje pričala...
da ima vrlo malo stručnjaka, a puno diletanata koji žele zaraditi lovu...

nuspojava, oprosti ja sam medicinar, za mene je nuspojava nešto što ne želimo

a, ja ti se najviše bojim da će osoba koja je psihički labilna uzeti knjigu i početi činiti stvari naopako..

lana10
07.09.2008., 01:30
Nisam se nikada zapitao šta znači "Meditacija" jel to od media/mediare neki latinizam... :ne zna:?

već sam napisala, ali ponoviti ću

meditacija dolazi od latinske riječi meditatio - što znači razmišljanje i udubljivanje u misaone procese :)

Alex84
07.09.2008., 02:03
vec dulje vrijeme razmisljam da pokusam sa tim i evo danas sam prvi put..imam osjecaj da nisam dobro radio..sve to sto sam procitao o meditaciji me zbunilo..dosao sam do zakljucka da svaki sajt o meditaciji ima nesto novo..nesto drugacije..ja mislim da svatko sebi mora naci sto mu najbolje odgovara..evo jedan link o meditaciji..http://www.meditacija.org/hr/

sjmo ljudi pisite sto vise..pogotovo za nas pocetnike..

luiz
07.09.2008., 02:36
sto to nisi dobro radio?

da, literatura moze zbuniti, najcesce je najbolje raditi spontano, onako kako te vodi. kada se shvati sto je cilj meditacije, tada znamo i sto nam je ciniti, zato mislim da je individualan pristup bitan.

lana10
07.09.2008., 08:46
sto to nisi dobro radio?

da, literatura moze zbuniti, najcesce je najbolje raditi spontano, onako kako te vodi. kada se shvati sto je cilj meditacije, tada znamo i sto nam je ciniti, zato mislim da je individualan pristup bitan.

potpuno se slažem sa tobom...

Alex84
07.09.2008., 10:54
sto to nisi dobro radio?

pa problem je sto neznam jesam dobro radio..a cilj imam...nije bezveze kao ajmo probati meditaciju da vidimo kako je..nadam se da cu uspjeti usavrsiti to malo bolje..

300
07.09.2008., 12:03

ne shvaćam te kad pitaš o kojoj vrsti meditacije,ja sam mislio da govorimo o meditaciji općenito...:ne zna:...ja mislim da nuspojava nema,barem ne kod autogenog treninga ili mantranja,samo bi se trebao osjećati bolje,a ne gore...naravno ako gledamo da je čovjek psihički potpuno zdrava osoba...

Gurdjieff
07.09.2008., 12:47

ne širi se. možda prije se skuplja. jer kako je gore tako je dole a ne obrnuto.
meditacija služi SAMO za smirivanje uma. :kava:

lana10
07.09.2008., 12:54

300 kaže :
ne shvaćam te kad pitaš o kojoj vrsti meditacije,ja sam mislio da govorimo o meditaciji općenito......ja mislim da nuspojava nema,barem ne kod autogenog treninga ili mantranja,samo bi se trebao osjećati bolje,a ne gore...naravno ako gledamo da je čovjek psihički potpuno zdrava osoba...

o ovom potonjem je bila riječ, pa sam postavila pitanje, onda je bilo rečeno da nuspojave ne moraju biti štetne...na što sam dala odgovor
ne znam da li si sad svatio ili danas idemo po onoj ja šumom ti drumom :mig:
a u svemu sam se potpuno slagala sa tobom

300
07.09.2008., 16:11
o ovom potonjem je bila riječ, pa sam postavila pitanje, onda je bilo rečeno da nuspojave ne moraju biti štetne...na što sam dala odgovor
ne znam da li si sad svatio ili danas idemo po onoj ja šumom ti drumom :mig:
a u svemu sam se potpuno slagala sa tobom

shvatio sam ja tebe skroz,nemoj misliti da sam quoat-ao tvoj post da bi ti prigovorio ili očitao bukvicu...

Jelena Ivanjicki
07.09.2008., 17:56
najbolje i najsigurnije ti je za početak prakticirati meditaciju na dah. Zapravo i za početak i za sredinu i uvijek te meditacije su najbolje zato jer prate fiziologiju tijela i usklađene su s njom.

Osnovna stvar kod meditacije je stišati um tako da se može ući u područje tišine. Po mom sudu totalno je sve jedno kako ćeš to izvesti i ne postoji najbolja meditacija. Ali praćenjem daha potpomažeš se sa fizilologijom i to zbog toga što su dah i um povezani. Što je dah brži plići i neravnomjerniji um je uznemireniji. Što je dah laganiji i tiši to je um smireniji. Pratiš dah kako ulazi iz nosnica i izlazi iz njih i to je sve - možeš dodati neku mantru (so-ham primjerice) koju uskladiš sa dahom

i za čas ćeš osjetiti promjene ....

croatish7
07.09.2008., 22:05
vec dulje vrijeme razmisljam da pokusam sa tim i evo danas sam prvi put..imam osjecaj da nisam dobro radio..sve to sto sam procitao o meditaciji me zbunilo..dosao sam do zakljucka da svaki sajt o meditaciji ima nesto novo..nesto drugacije..ja mislim da svatko sebi mora naci sto mu najbolje odgovara..evo jedan link o meditaciji..http://www.meditacija.org/hr/

sjmo ljudi pisite sto vise..pogotovo za nas pocetnike..

imaj na umu da koncentracija je 1. sto trebas savladati...
i meni je osobno tesko zadrzati je dulje od nekoliko minuta...
dok ne budes osjetio da mozes dalje...
meditiraj na dah...
eo jedna:dok udišeš zamišljas da pustas korijenje duboko u zemljinu srz....
i da se sva pozitivna energija akumulira u tebe...
pri izdahu sva negativna energija izlazi iz tebe....
preporučam disanje u sistemu...
udah kroz nos, zadrzati zrak 2 sek,izdah na usta...
pa sretno...

STARI RIBAR
07.09.2008., 22:35
već sam napisala, ali ponoviti ću

meditacija dolazi od latinske riječi meditatio - što znači razmišljanje i udubljivanje u misaone procese :)

...je, ali u praksi upravo ima drugo značenje, oslobađanje od razmišlljanja i zapetljavanja u misaone procese, i dodir sa našim stvarnim bićem...

rječi, pojmovi, sve to u nama izaziva jednu veliku zbrku, treba se prepustiti i osloboditi se svih kalupa koji nas stežu...

s odlaskom u prirodu i prepuštanju njenom miru i spokoju sigurno nećeš pogriješiti

...a meditacija sigurno može imati i negativne nuspojave, ako čovjek nespreman uputi nju...

sva istraživanja na suptilnijim energetskim nivioma, koliko nam mogu pomoći, mogu nam veoma štetiti, ako nismo sazreli za njih...

Alex84
07.09.2008., 22:55
imaj na umu da koncentracija je 1. sto trebas savladati...
i meni je osobno tesko zadrzati je dulje od nekoliko minuta...
dok ne budes osjetio da mozes dalje...
meditiraj na dah...
eo jedna:dok udišeš zamišljas da pustas korijenje duboko u zemljinu srz....
i da se sva pozitivna energija akumulira u tebe...
pri izdahu sva negativna energija izlazi iz tebe....
preporučam disanje u sistemu...
udah kroz nos, zadrzati zrak 2 sek,izdah na usta...
pa sretno...

E ovo je vec pravi savjet..:top::top:jucer sam prvi put pokusao meditirati.danas cu drugi put..u jednom trenutku me uhvatio svrab na glavi i ledjima..ali rekao sam samom sebi da necu da se pocesem,da cu se koncentrirati na dah..i cini mi se da cim bi mi koncentracija bila bolja da bi svrabez nestajao..cim bi mi se neka misao pojavila svrabez bi se pojavio isto..

takodjer htjeo bi jos reci da mi se u 2,3 navrata,ucinilo kao da sam udahnio neku silu..nesto posebno..neznam to ni da objasnim..uglavnom mozda i brijem i zato bi pitao vas iskusnije,ima li necega u tome sto sam opisao ili jednostavno od prevelike zelje da mi uspije sam zabrijao..

croatish7
07.09.2008., 23:16
E ovo je vec pravi savjet..:top::top:jucer sam prvi put pokusao meditirati.danas cu drugi put..u jednom trenutku me uhvatio svrab na glavi i ledjima..ali rekao sam samom sebi da necu da se pocesem,da cu se koncentrirati na dah..i cini mi se da cim bi mi koncentracija bila bolja da bi svrabez nestajao..cim bi mi se neka misao pojavila svrabez bi se pojavio isto..

takodjer htjeo bi jos reci da mi se u 2,3 navrata,ucinilo kao da sam udahnio neku silu..nesto posebno..neznam to ni da objasnim..uglavnom mozda i brijem i zato bi pitao vas iskusnije,ima li necega u tome sto sam opisao ili jednostavno od prevelike zelje da mi uspije sam zabrijao..

da....
ta sila se vrlo brzo osjeti....
sto je divno jer nastavljas sa meditacijom nakon nekog super iskustva...
meni se to dogodilo nakon neka 3 tjedna...
neobjašnjivo...ali da...usudila bih se to nazvati silom jer je najsličnije...
inače ja to nazivam Bogom...
iz tog razloga smatram da postoji...
jer jedna beskrajna pozitiva i mir je meni jedino objašnjiva pod pojmom "Bog"

nisam meditirala dugooo...
sada to tek priznajem....
uvijek kazem "idem" i zavrsim prije nego sto počnem
jučer sa guruu rekla "svakih tjedan dana" i osjećala se krivo jer lazem...
zadnji put je to bilo s njim prije cca. 2 tjedna...
vrlo rijetko se dočepam nekog mira u kući....
a i poštovati te kodekse nije jednostavno...
nemoj 2 sata prije...nemoj poslije jela....okupaj se...nosi svijetlu odjeću...
na kraju ispadne da sam najbolja iskustva imala onda kada
mi je unutarnji glas govorio da bi bilo dobro...

croatish7
07.09.2008., 23:19
jako je lijepo meditirati s nekim i slati mi pozitivnu energiju...
jer nakon nje oboje imate predivna iskustva..
a i ego ti poraste nakon spoznaje da si sposoban poslati nekome pozitivu.... pa kad ga vidis da blista...

Alex84
07.09.2008., 23:24
da....
ta sila se vrlo brzo osjeti....
sto je divno jer nastavljas sa meditacijom nakon nekog super iskustva...
meni se to dogodilo nakon neka 3 tjedna...
neobjašnjivo...ali da...usudila bih se to nazvati silom jer je najsličnije...
inače ja to nazivam Bogom...
iz tog razloga smatram da postoji...
jer jedna beskrajna pozitiva i mir je meni jedino objašnjiva pod pojmom "Bog"

nisam meditirala dugooo...
sada to tek priznajem....
uvijek kazem "idem" i zavrsim prije nego sto počnem
jučer sa guruu rekla "svakih tjedan dana" i osjećala se krivo jer lazem...
zadnji put je to bilo s njim prije cca. 2 tjedna...
vrlo rijetko se dočepam nekog mira u kući....
a i poštovati te kodekse nije jednostavno...
nemoj 2 sata prije...nemoj poslije jela....okupaj se...nosi svijetlu odjeću...
na kraju ispadne da sam najbolja iskustva imala onda kada
mi je unutarnji glas govorio da bi bilo dobro...

uh..bas mi drago..znaci da sam na dobrom putu..htjeo bi samo napomenuti da mi je prvi put kad sam to osjetio bilo najizrazenije..jos sam dva puta osjeio ali blazeg intenziteta..uglavnom misli su mi stalnoooo bjezale..ali trudio sam se da se skoncentriram na disanje..danas cu primijeniti tvoju taktiku..ono sa korijenjem..

da,to za kupanje sam cuo..cak i da je najvaznije...

Alex84
07.09.2008., 23:26
jako je lijepo meditirati s nekim i slati mi pozitivnu energiju...
jer nakon nje oboje imate predivna iskustva..
a i ego ti poraste nakon spoznaje da si sposoban poslati nekome pozitivu.... pa kad ga vidis da blista...

nazalost jos nemam sa kim a daje pored mene..a kako funkcionira meditiranje sa nekim ko je daleko..da li je to uopce moguce..uff..previse pitam za nekog tko je tek jucer prvi put meditirao:D

croatish7
07.09.2008., 23:27
uh..bas mi drago..znaci da sam na dobrom putu..htjeo bi samo napomenuti da mi je prvi put kad sam to osjetio bilo najizrazenije..jos sam dva puta osjeio ali blazeg intenziteta..uglavnom misli su mi stalnoooo bjezale..ali trudio sam se da se skoncentriram na disanje..danas cu primijeniti tvoju taktiku..ono sa korijenjem..

da,to za kupanje sam cuo..cak i da je najvaznije...

i meni je 1. puta bilo nevjerojatno...
a dalje sve blaze i blaze...
ja to tumačim kao neki mamac...
i sad si zagrizao...
nećeš lako pustit...
ne meditiram toliko koliko čitam o duhovnosti općenito

croatish7
07.09.2008., 23:31
nazalost jos nemam sa kim a daje pored mene..a kako funkcionira meditiranje sa nekim ko je daleko..da li je to uopce moguce..uff..previse pitam za nekog tko je tek jucer prvi put meditirao:D

danas se po 1. put smijem za kompom od srca...
na daljinu...neznam....koliko sam sposobna....
jednom ćemo pokusat...
za vikend...
pripremit ću se sa par kraćih ujutro prije škole slijedećih dana...
misli da do subote stignem i pitat učitelja i sebe ososobit

Alex84
07.09.2008., 23:38
i meni je 1. puta bilo nevjerojatno...
a dalje sve blaze i blaze...
ja to tumačim kao neki mamac...
i sad si zagrizao...
nećeš lako pustit...
ne meditiram toliko koliko čitam o duhovnosti općenito

hmm..da bilo je super..taj osjecaj..ali on me kao trgao..kao ono..vauuu..ali nije bas da sam se navukao..sad kad mi kazes da je ipak nesto bilo znaci da nisam zabbrijao..i to mi je neopisivo drago i samo mi daje podstrek za dalje..

a za meditaciju na daljinu..mislio sam ako sa nekim meditiras u isto vrijeme..je li ga moguce osjetiti..

samo ti pisi sto vise mozes o mediticaji..pogotovo tako malo vise za pocetnike..

luiz
07.09.2008., 23:40
..

sva istraživanja na suptilnijim energetskim nivioma, koliko nam mogu pomoći, mogu nam veoma štetiti, ako nismo sazreli za njih...

da, to je vrlo vazno, ali se to i osjeti, zar ne?

croatish7
07.09.2008., 23:46
hmm..da bilo je super..taj osjecaj..ali on me kao trgao..kao ono..vauuu..ali nije bas da sam se navukao..sad kad mi kazes da je ipak nesto bilo znaci da nisam zabbrijao..i to mi je neopisivo drago i samo mi daje podstrek za dalje..

a za meditaciju na daljinu..mislio sam ako sa nekim meditiras u isto vrijeme..je li ga moguce osjetiti..

samo ti pisi sto vise mozes o mediticaji..pogotovo tako malo vise za pocetnike..

to nisam pokusala...
iako mozes slati energiju...
s time da primatelj nemora meditirat...
samo u istoj prostoriji...:D
iskusila...osjeti se...
a i kao što rekoh...vidiš da djeluje nakon sto ti ispriča sta je vidjeo...
osobno mi je naj nevjerojatnije otvarenje 3. oka...
radila sam to po 1. put i ostala paf nakon sto mi je rekao da je vidio oko u trokutu pri tretmanu...
al jesam...trudila sam se...
nije mi bas bilo jasno sto činiti ali molitva je očito bila učinkovita...

STARI RIBAR
07.09.2008., 23:48
da, to je vrlo vazno, ali se to i osjeti, zar ne?

je ali osjećaji često i zavaraju...

Alex84
07.09.2008., 23:51
to nisam pokusala...
iako mozes slati energiju...
s time da primatelj nemora meditirat...
samo u istoj prostoriji...:D
iskusila...osjeti se...
a i kao što rekoh...vidiš da djeluje nakon sto ti ispriča sta je vidjeo...
osobno mi je naj nevjerojatnije otvarenje 3. oka...
radila sam to po 1. put i ostala paf nakon sto mi je rekao da je vidio oko u trokutu pri tretmanu...
al jesam...trudila sam se...
nije mi bas bilo jasno sto činiti ali molitva je očito bila učinkovita...

jooj da..cuo sam za to trece oko da je prejebeno..da li mi je ipak jos prerano za to..meni je cilj trenutno opustanje..kasnije bi htjeo sve vise i vise da saznam..

croatish7
07.09.2008., 23:56
ni ja nisam nesto pretjerano dugo u svemu tome...
samo sam imala sreću da upoznam "duhovnjaka"....

Alex84
07.09.2008., 23:59
ni ja nisam nesto pretjerano dugo u svemu tome...
samo sam imala sreću da upoznam "duhovnjaka"....

uff i ja bi volio da upoznam nekog da me vodi..

croatish7
08.09.2008., 00:02
ja sam ga slucajno našla...na koncertu...

luiz
08.09.2008., 00:06
je ali osjećaji često i zavaraju...

hajd, onda cu se preciznije izraziti, intuicija je u pitanju.
a ona ipak ne vara.

Alex84
08.09.2008., 00:07
ja sam ga slucajno našla...na koncertu...

aj napisi jos nesto sta bi mi preporucila..za cirka po sata idem meditirati..

STARI RIBAR
08.09.2008., 00:09
laku noć, otvorite svoje srce i onda nećete pogriješiti...

pokušavam to ja, ali još nisam uspio...

croatish7
08.09.2008., 00:11

divno...hvala

luiz
08.09.2008., 00:11
jooj da..cuo sam za to trece oko da je prejebeno..da li mi je ipak jos prerano za to..meni je cilj trenutno opustanje....

kaj si to cul za trece oko?

luiz
08.09.2008., 00:13

koji bi razlog mogao biti tvog neuspjeha?

Alex84
08.09.2008., 00:16
kaj si cul za trece oko?

danas sam pricao sa frendom jednim koji zna nesto o tome..pokusavao mi je objasniti neku svoju tehniku kako je on pokusao..uglavnom on je iso na svoju ruku pa ne bi pisao o tome jer neznam jeli ispravno..kad dodje vrijeme radje cu ja to naucit iz neke literature ili sa nekim tko ima iskustva,,trenutno se ne bi zamarao 3 okom..

croatish7
08.09.2008., 00:17
aj napisi jos nesto sta bi mi preporucila..za cirka po sata idem meditirati..

preporučujem to sa korjenjem
a moš i na mantru....
vidim da si dao link na stranicu na kojoj sam bila pa tamo ima par komada..
ja znam jednu već par dana ali ti ju neću otkrit jer se nemogu sjetit kak ide a neda mi se ić na tu stranu sada jer je mantra u nekoj knjizi u pdf-u
uvijek imam neki tip zahvale na kraju...
iako se i to moze pod mantru shvatit...
ti ili izmisli...ili prepiši...
moja je...
"ja sam božja kreacija...i božja rijeka mira teče kroz mene..."
ponekad dodam nesto sto mi se čini prikladno....
ili sto mi dođe na pamet tokom meditacije...
mozda ti dođe neki unutarnji glas i reče neku na koju ćes biti ponosan jer je samo tvoja...

luiz
08.09.2008., 00:37
danas sam pricao sa frendom jednim koji zna nesto o tome..pokusavao mi je objasniti neku svoju tehniku kako je on pokusao..uglavnom on je iso na svoju ruku pa ne bi pisao o tome jer neznam jeli ispravno..kad dodje vrijeme radje cu ja to naucit iz neke literature ili sa nekim tko ima iskustva,,trenutno se ne bi zamarao 3 okom..

3.oko je 6.culo, ilti intuicija.

i nist nije strasno u vezi sa tim.:cerek:

STARI RIBAR
08.09.2008., 00:40

e kad bih znao...

morat ću još malo previrat po mojoj nutrini, pa ću ti jednom moći odgovorit na pitanje

luiz
08.09.2008., 00:49
nije to tako tesko, samo treba znati sto zelimo.
a ostalo dodje samo po sebi...

STARI RIBAR
08.09.2008., 01:03

jednostavno rečeno i jezgrovito...
laku noć luiz, kasno je idem spati

Beatrix Kiddo
08.09.2008., 01:30

Dobra večer, Luiz sviđa mi se tvoj avatar. :D

Alex84
08.09.2008., 01:33
evo sad sam pokusao opet..ko i jucer u isto sam vrijeme poceo..u odnosu na jucer uveo sam i neke promjene..obukao sam svijetliju odjecu,umio se te oprao noge..zaislio sam neko prostranstvo...nebo i more..udisao sam kroz nos i zamisljao da u mene iz tog neba ulazi pozitivna energija..izdah sam kroz usta i zamisljao sam neku crnu smjesu..negativnu energiju koju sam izbacivao iz sebe..bilo mi se dosta tesko skoncentrirat na to,ali vremenom je islo sve bolje..nisam cijelo vrijeme to zamisljao,bio sam se usredotocio takodjer na samo disanje..

moram priznati jucer mi je nekako bilo bolje..jako mi se tesko skoncentrirati..muce me pitanja da li je to dobro sto radim ili grijesim..a ne bi da gubim vrijeme i krivo radim sad kad sam se zapalio na to..ali to je valjda normalno..ne smije se odustajati,jer tako...???to sam negdje procitao da mnogi u pocetku pomisle kako nema smisla..ali da se tad ne odustaje...to mi urezano ostalo i necu odustajati..

mozda je problem i taj kao sto previse razmisljam o tome..jos se nemogu u dovoljnoj mjeri opustiti..a valjda budem..

ako negdje grijesim ili netko moze pomoci kojim savjetom neka napise..bit cu mu jako zahvalan..

luiz
08.09.2008., 02:23
i meni je jucer bilo bolje. ali to nista ne znaci, jer eto mozda je takav dan...
rekla bi da je sve bilo ok, osim sto si malo nestrpljiv.

@beatrix kiddo, dobra vecer i tebi :mig:

Alex84
08.09.2008., 02:46
i meni je jucer bilo bolje. ali to nista ne znaci, jer eto mozda je takav dan...
rekla bi da je sve bilo ok, osim sto si malo nestrpljiv.

@beatrix kiddo, dobra vecer i tebi :mig:

hvala na rijecima ohrabrenja..LN:kiss:

blade777
08.09.2008., 12:54
nisam znala da crkva zabranjuje meditaciju :confused:
da li sve vrste meditacije?
Crkva ne zabranjuje meditaciju,barem ne onu pozitivno usmjerenu, a zabranjuje zalaženje u neistražena područja gdje se vrlo često događa put prema suprotnoj strani. Kada niste u potpunosti u namjeri da odbacite svu negativnu energiju, ulaskom u faze meditiranja postajete "lak pljen",tada će vas negativna energija ili sila zla, sasvim sigurno porobiti. Hoćete li uistinu meditirati u namjeri ostvarenja dobra, naučite sve tehnike koje vas mogu izvući u "kriznim" situacijama.

300
08.09.2008., 13:25
ako otvoriš 3.oko u potpunosti,nije ti više ništa potrebno,jer onda vidiš cijeli astral i bića u njemu...

Alex84
08.09.2008., 20:43
evo ja sam danas uzeo u knjiznici knjigu od STEPHEN H. WOLINSKY-SRCA U PLAMENU,TAO MEDITACIJE

Da li je neko procitao tu knjigu i ako je neka kaze neko misljenje o njoj..

croatish7
08.09.2008., 20:47
evo sad sam pokusao opet..ko i jucer u isto sam vrijeme poceo..u odnosu na jucer uveo sam i neke promjene..obukao sam svijetliju odjecu,umio se te oprao noge..zaislio sam neko prostranstvo...nebo i more..udisao sam kroz nos i zamisljao da u mene iz tog neba ulazi pozitivna energija..izdah sam kroz usta i zamisljao sam neku crnu smjesu..negativnu energiju koju sam izbacivao iz sebe..bilo mi se dosta tesko skoncentrirat na to,ali vremenom je islo sve bolje..nisam cijelo vrijeme to zamisljao,bio sam se usredotocio takodjer na samo disanje..

moram priznati jucer mi je nekako bilo bolje..jako mi se tesko skoncentrirati..muce me pitanja da li je to dobro sto radim ili grijesim..a ne bi da gubim vrijeme i krivo radim sad kad sam se zapalio na to..ali to je valjda normalno..ne smije se odustajati,jer tako...???to sam negdje procitao da mnogi u pocetku pomisle kako nema smisla..ali da se tad ne odustaje...to mi urezano ostalo i necu odustajati..

mozda je problem i taj kao sto previse razmisljam o tome..jos se nemogu u dovoljnoj mjeri opustiti..a valjda budem..

ako negdje grijesim ili netko moze pomoci kojim savjetom neka napise..bit cu mu jako zahvalan..

namamio si me...danas meditiram...
iako ja mislim da bi bilo najbolje ujutro...
kad iskusis mir ujutro...mislim da ce te drzat dobar dio dana...

croatish7
08.09.2008., 20:48
evo ja sam danas uzeo u knjiznici knjigu od STEPHEN H. WOLINSKY-SRCA U PLAMENU,TAO MEDITACIJE

Da li je neko procitao tu knjigu i ako je neka kaze neko misljenje o njoj..

nisam tu čitala...:D

Alex84
08.09.2008., 21:02

ja zbog mojih zivotnih navika nemogu bas ujutro..tad mi je koncentracija najlosija jer obicno lezem oko 4 nekad i kasnije a ustajem prije 7..tako da je noc za mene najbolji dio za meditirati..mislim meditirati..daleko sam ja jos od prave meditacije..ali bude valjda bolje

luiz
08.09.2008., 21:03
citala sam tao prirodnog disanja i dr. knjigice u vezi sa tao.
tao opisuje dinamicko medjudjelovanje svih suprotnosti, djelovanje u skladu sa tao je djelovanje u skladu s svojom iskonskom prirodom. intuitivno, neusiljeno u skladu sa prirodnim zakonima. tao je nacin zivota.

croatish7
08.09.2008., 21:07
ja zbog mojih zivotnih navika nemogu bas ujutro..tad mi je koncentracija najlosija jer obicno lezem oko 4 nekad i kasnije a ustajem prije 7..tako da je noc za mene najbolji dio za meditirati..mislim meditirati..daleko sam ja jos od prave meditacije..ali bude valjda bolje

nisam sigurna ali mislim da je po srednjoeuropskom vremenu najbolje meditirati oko 5-6 ujutro

Alex84
08.09.2008., 21:07
citala sam tao prirodnog disanja i dr. knjigice u vezi sa tao.
tao opisuje dinamicko medjudjelovanje svih suprotnosti, djelovanje u skladu sa tao je djelovanje u skladu s svojom iskonskom prirodom. intuitivno, neusiljeno u skladu sa prirodnim zakonima. tao je nacin zivota.

a da li mi to moze pomoci u ovome sta ja pokusavam,posto si upoznata sa time..

Alex84
08.09.2008., 21:10
nisam sigurna ali mislim da je po srednjoeuropskom vremenu najbolje meditirati oko 5-6 ujutro

moguce,a opet mozda to nema nikakve veze..uglavnom danas sam saznao da tu kod mene u blizini ima besplatan tecaj meditacije,,nazalost na ovaj sam zakasnio ali valjda bude jos..uglavnom jedna cura je rekla da joj je nakon samo 4 ili 5 meditacija nastao pravi lom..prvo ju je to totalno skrsilo a onda kao da ju je promijenilo iz temelja..ostavila je dugogodisnjeg decka budalu..sto prije nije imala snagu za to..kaze da se jako tesko tamo upada..

luiz
08.09.2008., 21:32
a da li mi to moze pomoci u ovome sta ja pokusavam,posto si upoznata sa time..

tao je nacin zivota alex.
ja sam tao spoznala prije nego sam ga prepoznala u literaturi.

spoznati tao je najmocnija stvar koja se moze desiti. tao znaci ravnotezu u covjeku, ravnotezu misli i emocija, ravnotezu racionalno musku i intuitivno misticnu zensku. u mom potpisu ljubavi opisan je tao ljubavi.
s obzirom da ne poznajem autora, vjerujem da je on spoznao tao, pa tako sam sigurna da je literatura za koju pitas dobra.
tvoja zelja za uspjehom je toliko jaka, da bi cak rekla da nije slucajno to sto si pronasao tao, ili je mozda tao pronasao tebe. :mig:

ponovo se vracam na onaj moj post o intuiciji. zaista po meni bi bilo
bitno raditi na intuiciji, tj. 3.oku. jer kada postanemo intuitivni, onda
si vise nikakva pitanja necemo postavljati, vec cemo jednostavno znati.
odgovori ce se sami otvarati.

Alex84
08.09.2008., 22:08

spoznati tao je najmocnija stvar koja se moze desiti. tao znaci ravnotezu u covjeku, ravnotezu misli i emocija, ravnotezu racionalno musku i intuitivno misticnu zensku. u mom potpisu ljubavi opisan je tao ljubavi.
s obzirom da ne poznajem autora, vjerujem da je on spoznao tao, pa tako sam sigurna da je literatura za koju pitas dobra.
tvoja zelja za uspjehom je toliko jaka, da bi cak rekla da nije slucajno to sto si pronasao tao, ili je mozda tao pronasao tebe. :mig:

eo ovako..danas mi se dogodile dvije stvari..oso sam kod frenda i tamo je bio jos jedan..i on mi je rekao to da u mojoj blizini ima besplatan tecaj meditacije..inace sa tim likom godinama nisam pricao..prepoznao sam u tome The Secret..znas ono,ako nesto jako zelis univerzum ce se pobrinuti da nadjes ljude slicnih interesa..a za knjigu..pa ona je pronasla mene..spletom okolnosti nisam sam mogao pogledati knjige pa neku izabrati vec sam samo zeni sto tamo radi rekao da me zanima meditacija..i ona mi je donijela tu knjigu..donijela mi je kasnije jos jednu ali tu sam uzeo..ostale su bile posudjene..tako da je mozda ipak ona nasla mene..

a intuicija..trece oko..ja jednostavno neznam kako to da zapocnem..neznam postupak i oni tvoji postovi ne govore nista o tome..sad mozda grijesim ali cini mi se da jos nisam za to..pa tek dva dana POKUSAVAM MEDITIRATI..mozda da se malo usredotocim samo na to???kazem neznam,mozda i grijesim..

e da,da ne zaboravim..pokusavam nesto istraziti..malo sam se ulijenio pa sam stao ali pronaci cu vec sta me zanima..pa cu ti javiti...ti to ne prakticiras,ali mozda bi se i moglo..uglavnom javim ti..

lana10
08.09.2008., 22:27

strah

croatish7
08.09.2008., 22:38
idite se kvasit i meditirat na treće oko.....

luiz
08.09.2008., 22:50
..tako da je mozda ipak ona nasla mene..

a intuicija..trece oko..ja jednostavno neznam kako to da zapocnem..neznam postupak i oni tvoji postovi ne govore nista o tome..sad mozda grijesim ali cini mi se da jos nisam za to..pa tek dva dana POKUSAVAM MEDITIRATI..mozda da se malo usredotocim samo na to???kazem neznam,mozda i grijesim..

alex, osjecam da si nestrpljiv i da zelis sve, odmah i sada!
kad bi to bilo tako jednostavno, svi bi se vec vidjali u astralu.

procitaj moj post, i odgovori na njega na topicu 7 cakri, ovdje na MM:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=15569744&postcount=13

p.s. odlicno si to rekao da je ona tebe pronasla! :mig:

p.p.s. intuicija se razvija nezavisno od meditacije.
na intuiciji mozes raditi bilo kada, bilo gdje, u bilo kojem
trenutku. ona je "osluskivanje"..

300
09.09.2008., 13:05

nebih se složio...mislim da je to oko 3 sata ujutro po našem vremenu,kad je najveća tišina i mir i kad je najmanje utjecaja,onda možeš steći najveću kontrolu i sabranost...

300
09.09.2008., 13:10
ne bih se složio da je 3.oko = intuicija...to su dvije zasebne stvari...3.oko služi za komunikaciju i uvid u astral,intuicija je nešto drugo...

3-će oko je direktno povezano sa 6-om čakrom i pineal žlijezdom. Locirano je na sredini čela i zajedno sa 6-om čakrom i i pineal žlijezdom postavlja psihičko mjesto duše.
Kod normalne osobe, pineal žlijezda je neaktivna.

croatish7
09.09.2008., 16:08
nebih se složio...mislim da je to oko 3 sata ujutro po našem vremenu,kad je najveća tišina i mir i kad je najmanje utjecaja,onda možeš steći najveću kontrolu i sabranost...

da....između 3 i 4 ujutro u Indiji i Tibetu...
rekoše....na zapadu između 5 i 6...

croatish7
09.09.2008., 16:09
ne bih se složio da je 3.oko = intuicija...to su dvije zasebne stvari...3.oko služi za komunikaciju i uvid u astral,intuicija je nešto drugo...

3-će oko je direktno povezano sa 6-om čakrom i pineal žlijezdom. Locirano je na sredini čela i zajedno sa 6-om čakrom i i pineal žlijezdom postavlja psihičko mjesto duše.
Kod normalne osobe, pineal žlijezda je neaktivna.

koliko ja znam 6. čakra je u biti treće oko...

300
09.09.2008., 16:54
koliko ja znam 6. čakra je u biti treće oko...

moglo bi se reć,al to 3.oko je više zamišljeno oko između očiju,dok je 6.chakra unutar našeg astralnog tijela...

Alex84
09.09.2008., 21:15
nevjerovatno..ali u vezi tau..danas jos jedan znak..veoma fascinantno..

luiz
09.09.2008., 21:24
kakav?

STARI RIBAR
09.09.2008., 21:28
moglo bi se reć,al to 3.oko je više zamišljeno oko između očiju,dok je 6.chakra unutar našeg astralnog tijela...

ma kakvo zamišljeno oko između očiju???

Alex84
09.09.2008., 21:36
kakav?

naso sam nesto u crkvi o tome..ne nesto puno ni bas znacajno ali opet...i to sasvim slucajno stajalo na papiru na stolicu..

STARI RIBAR
09.09.2008., 21:37
i sam si rekao da je povezano sa pinealnom žlijezdom i šestom čakrom...niš više ne shvaćam...

lana10
09.09.2008., 22:51
ono zbog čega sam ja oprezna kada govorimo o meditaciji je da puno neukih ljudi želi započeti sa meditacijom, da ih puno ne razlikuje vrste meditacije, pa ajmo, svatko onoliko koliko zna o svakoj vrsti meditaciji i njezinim nuspojavama....o meditaciji koju upražnjava i na koji naćin....pustimo oči i čakre, krenimo step by step

raspisaliste se o nekim pojmovima o kojima laici ne znaju

sam opet bila žestoka???? :mig:

lola7
09.09.2008., 23:19

Jesi čitala "Taoističke unutrašnje vježbe" ili "The great Tao"?..preporučujem!:top:

Alex84
09.09.2008., 23:51
ono zbog čega sam ja oprezna kada govorimo o meditaciji je da puno neukih ljudi želi započeti sa meditacijom, da ih puno ne razlikuje vrste meditacije, pa ajmo, svatko onoliko koliko zna o svakoj vrsti meditaciji i njezinim nuspojavama....o meditaciji koju upražnjava i na koji naćin....pustimo oči i čakre, krenimo step by step

hmm..pa nisi zestoka..ja npr dijelim misljenje sa tobom..imas gore opisano u mojim postovima kako ja to trenutno radim..i ja eto nakon 3 puta ali osjecam da je sve bolje i bolje..ulazim u to sam,bez strucne pomoci vec samo sa iskustiva ljudi na ovom forumu..i dobio sam par savjeta da pokusam otvarati totrece oko..ali kako..koji je postupak..kad sam tek nedavno saznao da to i postoji..i zato se slazem sa tobom i pokusavam ici korak po korak..trenutno to sto radim mi je sasvim dovoljno a osjecam i da mi koristi..a usporedno cu proucavati to otvaranje cakri i trece oko,citati,informirati se..usput cu i procitati neku knjigu o tao meditaciji koju sam uzeo i postepeno se obrazovati..mozda odem i na besplatan tecaj meditacije ako nadjem vremena..sve mi je to izazov i zato i zelim ici postepeno..step by step..

STARI RIBAR
10.09.2008., 00:22

žestoka kao i uvjek, ali ovdje si na skilskom tlu...tu ti tvoj intelekt ne može puno pomoći, već samo odmoći...

Alex84
10.09.2008., 00:28
žestoka kao i uvjek, ali ovdje si na skilskom tlu...tu ti tvoj intelekt ne može puno pomoći, već samo odmoći...

a zasto???????

sta time zelis reci

Gurdjieff
10.09.2008., 00:35

:lol::lol: samo određivanje vremena meditacije: "sada ću meditirati! start! i u 6 stop!" :lol::lol:

lana10
10.09.2008., 06:05

dobro, onda ću čitati....šutiti i pratit...pa će mo vidjeti tko je u pravu...

mislim da se je previše ljudi, koji nisu upućeni, upetljalo u nešto što ne zna...

ne kažem za tebe

zar misliš da je dovoljno pročitati knjigu dvije i započeti raspravu,

da li je meni sklisko :ne zna:, rekoh i sama da ako ubrajamo autogeni trening u meditaciju, tu mogu
raspravljati ostalo ne...

vrijeme, čakre, oči....pa ja sam samo realni zdravstvenjak...

treba računati da tu ima mladeži i od 15. - jstak godina na dalje, zato i mislim da bi se trebalo krenu korak po korak i biti oprezan...

micek, opet žestoka, ali kada si ti u pitanju znaš da mi krv proključa :mig:

btw, meni ti nije problem iskoristiti intelekt i sve saznati...proštudirati i onda iznesti, samo pusti da naučim ovo kaj sam si zadala :)

Alex84
10.09.2008., 07:10
Imam ja jedno pitanje..surfajuci naisao sam na nesto,u biti ima veze sa opustanjem prije astralne projekcije..pa me zanima da li to mogu recimo koristiti prije meditacije..evo postupak je ovakav

Proces ide ovako - prvo se morato totalno opustiti , jednostavno legnite negdje u udubno mjesto i opustite sve misice . ( ako ste jako napeti onda mozete izvesti zgodnu metodu opustanja misica , prvo stegnite sve misice tijela koje mozete i brojite do 5 , onda opustite i brojite do 5 , onda opet zategnete i tako dalje tako dugo dok se ne pocnete osjecat fino i opusteno ) .

Kad ste s time gotovi , onda dolazi faza u kojoj morate rascistiti svoj mozak . To mozete napraviti meditacijom ( ili , ako netko nije upoznat s time , mozete koristit jednu zgodnu metodu - recimo kad vidite bljesak munje i onda stanete i cekate da cujete prasak , e u tom momentu kad vi cekate da cujete munju , vas mozak je samo usredotocen na to i nista drugo ne radi . Takav efekt cete vi postici tako da kada lezite opusteni zamisljate da ce u svakom momentu zazvoniti telefon . I samo cekajte i slusajte kad ce se to dogoditi . Primjetit cete da ste zapravo rascistili misli

300
10.09.2008., 12:34
ma kakvo zamišljeno oko između očiju???

vjeruješ li ti da posotji 3.oko kojim se može vidjeti astral?

300
10.09.2008., 12:37
i sam si rekao da je povezano sa pinealnom žlijezdom i šestom čakrom...niš više ne shvaćam...

povezano je,ali radi lakšeg shvaćanja od čovjeka do čovjeka,ono se naziva 3.oko i zamišljeno je da čovjek kroz njega gleda astral,naravno da u stvari ne postoji još jedno oko između naših očiju,možeš ti reći da astral gledaš 6.tom chakrom,ak ti je tak lakše...:ne zna:

Joanna4
10.09.2008., 12:45
Vidim da se svi trudite meditirati... a meditacija (stanje praznog uma) se postize bez napora. Kako tijelu treba napor da do necega dodje, tako duhu treba nenapor... Kad vec ne idete na tecajeve, podijelit cu s vama ono sto je meni pomoglo. Iako se ne moze "nauciti" ulaziti usebe, tecaj vam moze dati smjernice. A moze i literatura. Nakon sto sam procitala Adriana Predraga Kezelea: "Transcendentalna meditacija" (on je ucitelj u RH - tecajevi nisu bas jeftini - naravno da neki misle da je sarlatan, kao i svaki drugi ucitelj...prosudite sami), odlucila sam da i ja zelim dozivjeti to predivno stanje... nisam bila na tecaju, ali sam skupljala informacije i smjernice po knjigama, od duhovnjaka i gdje god sam stigla. I pocela s praksom. Najvaznije je nista ne ocekivati. Samo se opustiti, osigurati neometan mir, i prepustiti se. Ovo s dahom je super za pocetak, ali ne s nekom vizualizacijom. Ok, cak i ona moze pomoci na pocetku, ali cim mozete samo osjecati, bez ikakvih misli, dosli ste na visi (ili dublji) nivo. Dakle, samo pratite dah kako ulazi u vas i izlazi. Ne kontrolirajte ga nego samo promatrajte smiruje li se, ubrzava, produbljuje... Koje god misli vam prolaze kroz glavu, pustite ih... samo pratite dah. Ako vam misli odlutaju, samo ih vratite. Nemojte sami sebe opominjati "kvragu, opet su mi misli pobjegle, nikad necu uspjeti...", samo ih vratite kad osjetite da su odlutale. Ako vam se neke cudne slike pojavljuju pred zatvorenim ocima, pustite ih... sto god da se dogadja u glavi, samo promatrajte, bez zivciranja, bez napora da izbacite misli ili icega. Ako vas nesto zasvrbi, pocesite se, i vratite u nepomican polozaj bez zivciranja oko toga sto ste se morali pomaknuti. Poreporucam da ne lezite ako vam se spava nego udobno sjednete. Mozete npr sjesti na pod da vam noge budu ravne i nasloniti se na nesto... bitno je da vam nijedan misic nije napet. Vazno je i ne prekriziti noge ili ruke, malo rasiriti noge (cca 20 cm) ako su ravne, idealno bi bilo polozaj lotosa (sjedenje po turski za pocetak), a ruke na koljenima ili uz tijelo, dlanovi okrenuti prema gore i otvoreni.

Ostanite u tom polozaju koliko vam odgovara, 5, 10, 20 minuta... uopce nije bitno za pocetak. Ako se nista ne pocne dogadjati u prvih par puta, ne odustajati i ne forsirati. Samo svaki dan provodite ovo, i osjetit cete rezultate kroz vrijeme.

Ne znam sta jos reci, samo polako, bez pritiska, bez ocekivanja, najvaznije se prepustiti. I meni je trebalo dosta dok nisam pocela tonuti u sebe. Practice makes perfect.

300
10.09.2008., 12:56
hmm..pa nisi zestoka..ja npr dijelim misljenje sa tobom..imas gore opisano u mojim postovima kako ja to trenutno radim..i ja eto nakon 3 puta ali osjecam da je sve bolje i bolje..ulazim u to sam,bez strucne pomoci vec samo sa iskustiva ljudi na ovom forumu..i dobio sam par savjeta da pokusam otvarati totrece oko..ali kako..koji je postupak..kad sam tek nedavno saznao da to i postoji..i zato se slazem sa tobom i pokusavam ici korak po korak..trenutno to sto radim mi je sasvim dovoljno a osjecam i da mi koristi..a usporedno cu proucavati to otvaranje cakri i trece oko,citati,informirati se..usput cu i procitati neku knjigu o tao meditaciji koju sam uzeo i postepeno se obrazovati..mozda odem i na besplatan tecaj meditacije ako nadjem vremena..sve mi je to izazov i zato i zelim ici postepeno..step by step..

http://rapidshare.com/files/144098025/3_eye.pdf.html

...evo ti jedne dobre knjige,dosta jake i djelotvorne,radi po njoj ak znaš engleski...

http://www.freewebs.com/templeofpride/meditacijemoci.htm

...ovo ti je site od Spiritualnih Sotonista i njihovih tehnika meditacije,otvaranja chakri i ostalih stvari,isto vrlo jake metode,kažu da su dobili upute direktno od demona Azazela,ali iz osobnog iskustva znam da neki ljudi jako zaziru od njih...

...uvijek možeš biti spontan i napraviti neku svoju kombinaciju ili način otvaranja 3.oka...npr.opusti se skroz,lezi na tvrdu podlogu ili u sjedećem položaju sa skroz uspravnjenim leđima kako ti je najlakše i kako se najugodnije osjećaš,zamisli da svakim udisajem primaš kroz treće oko (točku između očiju) pozitivnu energiju i svakim izdisajem izbacuješ negativnu energiju i koncentriraj se maksimalno na 3.oko,al ne tolko da naprežeš oči,samo tolko da si svjestan...

luiz
10.09.2008., 13:07
Imam ja jedno pitanje..surfajuci naisao sam na nesto,u biti ima veze sa opustanjem prije astralne projekcije..pa me zanima da li to mogu recimo koristiti prije meditacije..evo postupak je ovakav
.....

o astralnoj projekciji i pripremama za nju, bi mogli pisati na alternativi, na top temi o astralnoj projekciji.

croatish7
10.09.2008., 14:42
:lol::lol: samo određivanje vremena meditacije: "sada ću meditirati! start! i u 6 stop!" :lol::lol:

....:flop:
"Najbolje vrijeme za meditaciju, prema indijskim prorocima, svecima i duhovnim Učiteljima, je između tri i četiri sata ujutro. To se vrijeme zove Brahma Muhurta, vrijeme Brahmana, najbolje vrijeme. No ovdje na Zapadu, ako liježete kasnije najbolje vrijeme za vas je 6 sati ujutro. Točno vrijeme se mora podesiti prema svakom pojedinom slučaju i s obzirom na osobne mogućnosti. Drugo vrijeme je između 12 i 13 sati u podne."
:kava:

http://www.meditacija.org/hr/index-2.html

Alex84
10.09.2008., 18:35
http://rapidshare.com/files/144098025/3_eye.pdf.html

...evo ti jedne dobre knjige,dosta jake i djelotvorne,radi po njoj ak znaš engleski...

http://www.freewebs.com/templeofpride/meditacijemoci.htm

...ovo ti je site od Spiritualnih Sotonista i njihovih tehnika meditacije,otvaranja chakri i ostalih stvari,isto vrlo jake metode,kažu da su dobili upute direktno od demona Azazela,ali iz osobnog iskustva znam da neki ljudi jako zaziru od njih...

...uvijek možeš biti spontan i napraviti neku svoju kombinaciju ili način otvaranja 3.oka...npr.opusti se skroz,lezi na tvrdu podlogu ili u sjedećem položaju sa skroz uspravnjenim leđima kako ti je najlakše i kako se najugodnije osjećaš,zamisli da svakim udisajem primaš kroz treće oko (točku između očiju) pozitivnu energiju i svakim izdisajem izbacuješ negativnu energiju i koncentriraj se maksimalno na 3.oko,al ne tolko da naprežeš oči,samo tolko da si svjestan...

Hvala:top:

Alex84
10.09.2008., 18:37
o astralnoj projekciji i pripremama za nju, bi mogli pisati na alternativi, na top temi o astralnoj projekciji.

da mogli bi..samo sto mene trenutno ne zanima astralna projekcija..ovdje sam samo naveo primjer za opustanje te da li to mogu primijeniti u meditaciji..

btw svaki put mi bude nesto novo..jucer je bilo bas ok..

croatish7
10.09.2008., 22:22
da mogli bi..samo sto mene trenutno ne zanima astralna projekcija..ovdje sam samo naveo primjer za opustanje te da li to mogu primijeniti u meditaciji..

btw svaki put mi bude nesto novo..jucer je bilo bas ok..

de de de....pričaj kaj je jučer bilo?
divno mi je to za slusat...:D

Alex84
11.09.2008., 17:22
de de de....pričaj kaj je jučer bilo?
divno mi je to za slusat...:D

pa ono..nista sad posebno ali mislim da sam se dobro opustio ,i osjetio sam bas jake vibracije po nekim dijelovima tijela..znam da je to skoro pa nista ali meni je ko Grcka:Djucer nisam meditirao,malo sam odmarao..ali danas cu opet

Gurdjieff
11.09.2008., 20:03
....:flop:
"Najbolje vrijeme za meditaciju, prema indijskim prorocima, svecima i duhovnim Učiteljima, je između tri i četiri sata ujutro. To se vrijeme zove Brahma Muhurta, vrijeme Brahmana, najbolje vrijeme. No ovdje na Zapadu, ako liježete kasnije najbolje vrijeme za vas je 6 sati ujutro. Točno vrijeme se mora podesiti prema svakom pojedinom slučaju i s obzirom na osobne mogućnosti. Drugo vrijeme je između 12 i 13 sati u podne."
:kava:

http://www.meditacija.org/hr/index-2.html

si ti sigurna da znaš što je meditacija? možda indofili i indofobi na zapadu to ne znaju. :)
naime, imaš još 2 discipline vrlo slične a opet potpuno različite namjene koje se mogu raditi na zadani sat. :mig:

croatish7
11.09.2008., 22:35
si ti sigurna da znaš što je meditacija? možda indofili i indofobi na zapadu to ne znaju. :)
naime, imaš još 2 discipline vrlo slične a opet potpuno različite namjene koje se mogu raditi na zadani sat. :mig:

piše "najbolje vrijeme za meditaciju"... jelte...:D:mig:
doduše...hvala na informaciji...
koje su to 2 discipline?

Gurdjieff
11.09.2008., 22:50
piše "najbolje vrijeme za meditaciju"... jelte...:D:mig:
doduše...hvala na informaciji...
koje su to 2 discipline?

kontemplacija i koncentracija. te se mogu raditi na vrijeme i na štopericu. meditacija ne.

croatish7
11.09.2008., 23:26
kontemplacija i koncentracija. te se mogu raditi na vrijeme i na štopericu. meditacija ne.

prvo moramo savladati koncentraciju da bi započeli meditaciju...
kontemplacija je nesto sto u biti radim svaki dan prije spavanja
samo sto nemjerim...
hvala...:)

Gurdjieff
12.09.2008., 00:56
prvo moramo savladati koncentraciju da bi započeli meditaciju...
kontemplacija je nesto sto u biti radim svaki dan prije spavanja
samo sto nemjerim...
hvala...:)

no p :) viš, sama "meditacija na" je kontemplacija, a ova meditacija koja služi da se smiri um, ta nebi trebala niti mogla biti određena kada i gdje i koliko dugo. što duže, to bolje.
rekao mi jednom u njoj Buda (ako se pojavi, ubij ga!) : "ovaj um koji traži šta da radi to je onaj koji spava"
čim počneš osviještavati tu izreku, ti meditiraš.

croatish7
13.09.2008., 03:04
isprobat cu
:ziba: imala sam potrebu...ipak je prošlo 4...jelte

malizia
16.09.2008., 13:16
ne bojim se toga što je to vid hipnoze, vjerujem u svoju svijest..

al me buni fizički vid toga.. može li nešto npr poć po zlu samo zato što sam gledal u svijećnjak s tri svijeće i sl. - smije li ih bit više, ima neka caka?

Michael___Myers
16.09.2008., 13:20
jel cuo itko za transcedentalno-meditativne jazavce?

Gurdjieff
16.09.2008., 14:04
jel cuo itko za transcedentalno-meditativne jazavce?

misliš "biljke"? :cerek:

Michael___Myers
16.09.2008., 14:54
ne nego jazavac (http://www.naturephotokp.com/images/JAZAVAC1-velika.jpg)

croatish7
16.09.2008., 19:49
ja meditiram od prekjučer ali zaista...
mislim da sam si kroz mjesece čitanja i apstinencije od meditacije (samo iz razloga sto nisam vjerovala u njeno djelovanje) pripremila teren za bolja iskustva no ikad...
naravno tu je i učitelj...kojega nema ali ja se jako dobro snalazim i sama...vjera mi je veća...

Alex84
18.09.2008., 12:12
eo nesto..samo se opustite i gledajte ovo...meni je bas fora hehe

meditation (http://www.youtube.com/watch?v=u6z3nRWPlQo&feature=related)

luiz
23.09.2008., 19:40
meditacijom mozemo umiriti svjesni um, ali podsvijest ostaje i dalje aktivna. no, da li nam je to dovoljno? kako postati bar na tren "bez svijesti"?

Gurdjieff
24.09.2008., 01:54
meditacijom mozemo umiriti svjesni um, ali podsvijest ostaje i dalje aktivna. no, da li nam je to dovoljno? kako postati bar na tren "bez svijesti"?

svijest=podsvijest.
svijesnost=nesvijest

Yoda
25.09.2008., 05:07

Tako da meditacijom svjesni um umirimo do te granice kada on zapravo više ni ne postoji.Tada se meditacijom prelazi u stanje transa iliti u podsvijest.
Vremenom to dovodi do smrti ega.Tada nestaje svega a kad ničega nema nemamo se oko čega nervirati i brinuti.To ne znači sad da će osoba postat pustinjak i jesti bobice u šumi,živjeti u spilji itd.To nam omogućuje da se uvjerimo,točnije da doživimo prolaznost svega i samu činjenicu da smo ovdje samo u posjeti.Također to stvara savršenu karmu jer nema ljubomore,zlobnih misli,pohlepe i svega ostalog na šta se svodi današnji kapitalistički svijet.
Moj savjet da samo nastaviš sa meditacijom i prosvjetljenje će doći kada ga najmanje budeš očekivao.Moj se gubitak ega dogodio jednog jutra dok sam meditirao na terasi i nesvjesno slušao dječje glasove kako se igraju. Ljepota zvuka me je dizala sve više dok nisam doživio prosvjetljenje.Nakon šta stekneš kontrolu nad svijesnim moraš se prepustiti onome šta te u tom trenu diže.A onda odjednom-bum :top:

Gurdjieff
25.09.2008., 16:09
Tako da meditacijom svjesni um umirimo do te granice kada on zapravo više ni ne postoji.Tada se meditacijom prelazi u stanje transa iliti u podsvijest.

nema garancije. jer kako je gore tako je dole, i nema obrnuto.

Vremenom to dovodi do smrti ega.
privremeno. nemoj biti idealist.:top:

Tada nestaje svega a kad ničega nema nemamo se oko čega nervirati i brinuti.To ne znači sad da će osoba postat pustinjak i jesti bobice u šumi,živjeti u spilji itd.To nam omogućuje da se uvjerimo,točnije da doživimo prolaznost svega i samu činjenicu da smo ovdje samo u posjeti.Također to stvara savršenu karmu jer nema ljubomore,zlobnih misli,pohlepe i svega ostalog na šta se svodi današnji kapitalistički svijet.
bajke za djecu.

Moj savjet da samo nastaviš sa meditacijom i prosvjetljenje će doći kada ga najmanje budeš očekivao.
oće, doći će. i to zbog malo meditacije. :rofl:
e da si bar rekao iskustvom sa druge strane, druga priča.:top:

Moj se gubitak ega dogodio jednog jutra dok sam meditirao na terasi i nesvjesno slušao dječje glasove kako se igraju. Ljepota zvuka me je dizala sve više dok nisam doživio prosvjetljenje.Nakon šta stekneš kontrolu nad svijesnim moraš se prepustiti onome šta te u tom trenu diže.A onda odjednom-bum :top:

bum! i onda se umisliš! i eto ti ega kojega si se htio riješiti! bio si van njega 3 sekunde, dakle kako ti kažeš prosvjetljen, a zatim si dokraja života bio u još gorem egu! dakle 3 naprema beskonačno!
čini mi se da uopće nisi osvijestio funkciju ega. :top:

Yoda
25.09.2008., 20:02
Ma nije da sam se umislio nego pojma nemam kako bi to drukčije opisao nego bum.Za mene je to bilo baš tako.A to da kažem sa druge strane,razmišljao sam ali neznam kako bi mogao.Nisam ja stvoren za biti guru.Ono prije je moj najbolji opis.A opet za svakog je drukčije.
Ja sam svoje iskustvo podijelio sa vama a vi sad s time kako hoćete :)

Yoda
25.09.2008., 20:03
bajke za djecu.

Kako to možeš reći kad ima na svijetu toliko svjedočanstva?

luiz
26.09.2008., 00:26
svijest=podsvijest.
svijesnost=nesvijest

da gurdjieff,
podsvijest nas jebe.

lola7
28.09.2008., 18:23
da gurdjieff,
podsvijest nas jebe.

Ne možeš samo meditirat i mislit da ćeš time umirit um do te mjere da te podsvijest neće zamarat..Za podsvijest treba svjesan napor u svakidašnjici i učenje lekcija koje ona zahtijeva da bi se primirila..Samo su rijetki,jako rijetki oni ljudi,koji imaju takve predispozicije da mogu sjest ispod stabla i "rješit probleme

Gurdjieff
01.10.2008., 20:43
Ne možeš samo meditirat i mislit da ćeš time umirit um do te mjere da te podsvijest neće zamarat..Za podsvijest treba svjesan napor u svakidašnjici i učenje lekcija koje ona zahtijeva da bi se primirila..Samo su rijetki,jako rijetki oni ljudi,koji imaju takve predispozicije da mogu sjest ispod stabla i "rješit probleme

rekao je isus u tominom evanđelju: "znak vašeg oca na vama su pokret i odmor". :)

zuni9
01.10.2008., 23:59
Zna li tko kakve kvalitetne knjige o meditaciji, molim neka ih navede iliostavi link. Hvala. :)

Gurdjieff
02.10.2008., 00:07
Zna li tko kakve kvalitetne knjige o meditaciji, molim neka ih navede iliostavi link. Hvala. :)

a sa čime da napuniš intelekt kojeg se meditacijom hoćeš zakratko riješiti? :)

zuni9
02.10.2008., 00:26
a sa čime da napuniš intelekt kojeg se meditacijom hoćeš zakratko riješiti? :)

Nemam se namjeru ničega riješavat. Želim putem meditacije povečati "budnost", pojačati koncentraciju, ovladati zamkama podsvijesti i dostići odgovarajuću razinu kontrole.
Uostalom, pitao sam za knjige, a ne za mišljenje. :D Pokušaj postat štogod korisno u tom smislu. :)

Gurdjieff
02.10.2008., 01:56
:yaaaawn:

Bruna
02.10.2008., 12:00
Nemam se namjeru ničega riješavat. Želim putem meditacije povečati "budnost", pojačati koncentraciju, ovladati zamkama podsvijesti i dostići odgovarajuću razinu kontrole.
Uostalom, pitao sam za knjige, a ne za mišljenje. :D Pokušaj postat štogod korisno u tom smislu. :)

Au, što si ambiciozan. Dakle, ti želiš u savršenim uvjetima, u meditaciji, riješiti problem kaosa. Ne želim suditi o ničijim metodama, ali mislim da si se previše naslušao indijskog new age smeća. Ja mislim (što ne mora biti istina za sve ostale) da ništa od ovog što si nabrojao nije moguće postići meditacijom, nego iskustvom, i radom na sebi. Dakle, pogriješila sam, pa ću nešto sad naučiti. I to svjesno. Podsvijest je priča za sebe. Mislim da tu nemamo upliva, a pogotovo ne svjesnom namjerom. Ne treba mješati mistična iskustva trenutka, s prosvjetljenjem. Do njega, ako se uopće može doći u ovoj dimenziji, dolazi se nakon konkretnog rada i životnog iskustva.
Meditacija je, po meni, samo relaksacija uma i ništa više. Sve ostalo su zablude i zamke uma.
Prosvjetljenje je onkraj razuma, u iracionalnom, u srcu. ;)

lola7
02.10.2008., 23:36
Blago rečeno.,nije potrebno mistificirat podsvijest do te mjere
da je smatramo kao ne ovisnim i cijelovitim oblikom našeg postojanja..
..ona je u neprestanoj interakciji sa svesnim djelom u našoj svakidašnjici..
..bez obzira dali se radi o namjeri ili spontanosti..
....naj jednostavniji primjer je.,naša svjesna namjera,htjenje ili želja
ka pozitivnom stavu ili optimizmu s kojim želimo kročit kroz život .,nakon
kojega sljedi takva akcija,praksa.,a sve to pamti,registrira.,ko će drugi nego podsvijest..
..i nakon nekog xy vremena njoj je ta već poznata,regestrirana(detektirana) informacija povezana sa određenim delovanjem,te je podsvijest
prihvaća kao (ukorjenjenu) sastavnu osobinu nešeg karaktera....

Naša svesna namjera djelovanja na podsvijest je također u autosugestiji..recimo autogeni trening :top:

Gurdjieff
02.10.2008., 23:51
Au, što si ambiciozan. Dakle, ti želiš u savršenim uvjetima, u meditaciji, riješiti problem kaosa. Ne želim suditi o ničijim metodama, ali mislim da si se previše naslušao indijskog new age smeća. Ja mislim (što ne mora biti istina za sve ostale) da ništa od ovog što si nabrojao nije moguće postići meditacijom, nego iskustvom, i radom na sebi. Dakle, pogriješila sam, pa ću nešto sad naučiti. I to svjesno. Podsvijest je priča za sebe. Mislim da tu nemamo upliva, a pogotovo ne svjesnom namjerom. Ne treba mješati mistična iskustva trenutka, s prosvjetljenjem. Do njega, ako se uopće može doći u ovoj dimenziji, dolazi se nakon konkretnog rada i životnog iskustva.
Meditacija je, po meni, samo relaksacija uma i ništa više. Sve ostalo su zablude i zamke uma.
Prosvjetljenje je onkraj razuma, u iracionalnom, u srcu. ;)

radom u sebi, ne na sebi. rad na sebi je svašta ali ne i to. rad na sebi uključuje i ogledala, rad u sebi ne. :top:

Gurdjieff
02.10.2008., 23:52
Blago rečeno.,nije potrebno mistificirat podsvijest do te mjere
da je smatramo kao ne ovisnim i cijelovitim oblikom našeg postojanja..
..ona je u neprestanoj interakciji sa svesnim djelom u našoj svakidašnjici..
..bez obzira dali se radi o namjeri ili spontanosti..
....naj jednostavniji primjer je.,naša svjesna namjera,htjenje ili želja
ka pozitivnom stavu ili optimizmu s kojim želimo kročit kroz život .,nakon
kojega sljedi takva akcija,praksa.,a sve to pamti,registrira.,ko će drugi nego podsvijest..
..i nakon nekog xy vremena njoj je ta već poznata,regestrirana(detektirana) informacija povezana sa određenim delovanjem,te je podsvijest
prihvaća kao (ukorjenjenu) sastavnu osobinu nešeg karaktera....

Naša svesna namjera djelovanja na podsvijest je također u autosugestiji..recimo autogeni trening :top:

ne pamti podsvijest nego nesvijest. podsvijest je prava svijest bića.
ne možeš djelovati na podsvijest, ali ona može na tebe. kako je gore tako je dole i nema obrnuto.
možeš na drugoj strani, biti svoja podsvijest.
autogeni trening ili bilo kakav drugi trening djeluje isključivo na nesvijest. :top:

lola7
03.10.2008., 00:04
ne pamti podsvijest nego nesvijest. podsvijest je prava svijest bića.
ne možeš djelovati na podsvijest, ali ona može na tebe. kako je gore tako je dole i nema obrnuto.
možeš na drugoj strani, biti svoja podsvijest.
autogeni trening djeluje samo na nesvijest. :top:

Autogeni trening djeluje direktno na podsvijest,pogotovo na višem stupnju at_a..
To da je podsvijest prava svijest bića.,to je činjenica,tu si u pravu..
Možda dobro i misliš,ali malo brkaš pojmove..to sa ne svijest ti i nije trebalo :ne zna::mig:
A to da smatraš da se ne može djelovati na podsvijest je manjak educiranosti, praktičnog djelovanja i naravno spoznaje..Nemoj se ljutit.,jer pokušavam biti objektivan,bez napada na tebe kao tebe..:top:

Gurdjieff
03.10.2008., 01:19
a tko djeluje na podsvijest onda? :cerek:

lola7
03.10.2008., 01:36
a tko djeluje na podsvijest onda? :cerek:

Ne znam ča te buni ili zanima,ali ono ča ti zoveš nesvijest ustvari se
podrazumijeva pod podsvijest..

Gurdjieff
03.10.2008., 01:55
:yaaawn: :D

lola7
03.10.2008., 02:17
:yaaawn: :D

:D

Gurdjieff
03.10.2008., 02:21
Ne znam ča te buni ili zanima,ali ono ča ti zoveš nesvijest ustvari se
podrazumijeva pod podsvijest..

treba razlikovati. :D:top:

lola7
03.10.2008., 04:14
treba razlikovati. :D:top:

Uzevši u obzir tvoj odnos naspram nekoj argumentiranoj misli,kažem samo pozzzz.,:ne zna::D

Gurdjieff
03.10.2008., 12:12
pa ako ne razlikuješ podsvijest i nesvijest, da, pozdrav. :cerek::top:

bahmud73
11.01.2009., 10:39
EVO NAS POZIV ZA 3.2. U 12 I 30

RILLE
11.01.2009., 11:57
a kaj ti to misliš točno radit za svoj rođendan,to sa meditaci:mig:jom?

Gurdjieff
11.01.2009., 13:59

a da si nađete bateriju negdje drugdje sekto? npr na placu? :)

Dejjan
11.01.2009., 14:34
Ovaj gore bi mogao da promeni ime u Gunđieff ,jer stalno nešto gunđa,čačka,opstruira,protivreči :D

Gurdjieff
11.01.2009., 15:38
Ovaj gore bi mogao da promeni ime u Gunđieff ,jer stalno nešto gunđa,čačka,opstruira,protivreči :D

zabavlja se kretenlukom sa svih razina dole. :)
to ti je kao da dođem u neko mjesto i vidim plac gdje svi nešto trguju i cijenjkaju se. i onda ja napravim burzu i žestoko se borim za dionice krašexpressa na tom tržištu! :mig::lux::lux:

RILLE
11.01.2009., 15:45
zabavlja se kretenlukom sa svih razina dole. :)
to ti je kao da dođem u neko mjesto i vidim plac gdje svi nešto trguju i cijenjkaju se. i onda ja napravim burzu i žestoko se borim za dionice krašexpressa na tom tržištu! :mig::lux::lux:
:D najbitnije je šta mi mislimo o sebi

Gurdjieff
11.01.2009., 15:49
ne, najbitnije je što sebe (ogledalo) misli o nama. load error. :mig:

YourAngel
11.01.2009., 18:27

Jel to u podne???:kava:
Jel nije zgodnije u ponoć?
Mislim, u podne se rade neke stvari za golu egzistenciju---
Sad, da ću prileć u uredu i bacit se u trans ...:D

YourAngel
11.01.2009., 18:38
Mislim, neki ovdje možda nešto rade i zarađuju ?? Ili ?? :ne zna:

luiz
11.01.2009., 19:43
Jel to u podne???:kava:
Jel nije zgodnije u ponoć?
Mislim, u podne se rade neke stvari za golu egzistenciju...:D

tocno. bilo bi bolje navecer.

bahmud73
11.01.2009., 22:32
evo vam poruka glasnika;
...mogu biti svijetlo...mogu biti vrag...mogu biti onaj koji lijeci...

pa sad vi vidite koga cemo zvati ,, jos jednom 3.2. u 12 i 30

luka313
11.01.2009., 22:40
pa ko je vidio za rodjendan meditirat?
kaj mislis slavit u astralu?

Green Power
12.01.2009., 01:47
i ja bi htjeo da sudjelujem u tome...i mislim da je bolje navece..

Lujza pozz

luiz
12.01.2009., 02:09
i ja bi htjeo da sudjelujem u tome...i mislim da je bolje navece..

Lujza pozz

idemo opet zajedno meditirat? :cerek:

Gurdjieff
12.01.2009., 02:32
zajednička meditacija - to nije meditacija. ništa zajedničko nije meditacija. :mig:

bahmud73
12.01.2009., 06:07
VIZUALIZACIJOM BROJEVA OD 10 DO 1 ULAZIMO U MEDITACIJU UZIMAM SVOJE KRISTALE I POZIVAM SVOJE DUHOVNE VODICE I CUVARE DA SE JAVE ,TRAZIM OD NJIH DA NAM POSALJU PLAVU SVIJETLOST DA NAS LIJECI ,LJUBICASTU DA OTPUSTIMO SVE STO VISE NE ZELIMO U SEBI JA NA PRIMJER LJUTNJU ,ZATIM ZLATNU SVIJETLOST I BLAGOSLOV ZA SVE PRISUTNE OKO MENE. By the way Luiz dont wory oni jos neznaju pa cemo im oprostit

bahmud73
12.01.2009., 08:44
A KOlektivna svijest jesi pesimista nikad nisi radio grupnu meditaciju a tako je naj lakse , e bas si skeptik Gurdjieff

Baphomet
12.01.2009., 09:58
Kad vam već u živo ne ide i ovo je opcija :rofl:

bahmud73
12.01.2009., 10:24
HVALA NA RAZUMIJEVANJU BAPHOMET

dark_lord
12.01.2009., 10:48
Vec kad pricamo o brojanju od 10 do 1, citao sam da se tako lako ulazi u alfa stanje, za rad sa silva metodom, jel zna netko nesto o tome?
Mislio si da svatko meditira na svoj nacin, prizivajuci svoje duhovne vodice? Pa nece valjda vučko i Andjeli i pokoji demon, ak se nadje, ručati skupa?

Ili si time htio reci da moze bilo tko da se ukljuci? Od fizickih, ovozemaljskih, osoba?

bahmud73
12.01.2009., 11:13
naravno da su svi pozvani i da na svoj nacin meditiraju ja sam samo napisao kako ja ulazim u meditaciju jer sam tako naucio i kad vec pozivam druge pa sam napisao sto zelim napravit ja mogu zvati vodice da nas blagoslove ako neko moze vise onda sam uspio u namjeri da podijelim dobru energiju svog rođendana sa drugima i napokon napravimo nesto konkretno na ovom forumu i podijelimo to iskustvo sa drugima jer je vec jako puno ljudi sa trosijeda free mail .hr i my space pristalo tako da bi moglo biti jako lijepo 3.2. u 12 i 30

YourAngel
12.01.2009., 11:14
Mislio si da svatko meditira na svoj nacin, prizivajuci svoje duhovne vodice? Pa nece valjda vučko i Andjeli i pokoji demon, ak se nadje, ručati skupa?

Pa gdje mi opet Vučka nađe...
A niš barem sam mu digla popularnost :cerek:

Pa normalno, na svoj način.
meni kad neko nešto propisuje, ja baš onda volim malo skrenuti...:mig:

luiz
12.01.2009., 13:28
naravno da su svi pozvani i da na svoj nacin meditiraju ja sam samo napisao kako ja ulazim u meditaciju jer sam tako naucio i kad vec pozivam druge pa sam napisao sto zelim napravit ja mogu zvati vodice da nas blagoslove ako neko moze vise onda sam uspio u namjeri da podijelim dobru energiju svog rođendana sa drugima i napokon napravimo nesto konkretno na ovom forumu i podijelimo to iskustvo sa drugima jer je vec jako puno ljudi sa trosijeda free mail .hr i my space pristalo tako da bi moglo biti jako lijepo 3.2. u 12 i 30

mnogi rade, studiraju, rucaju, spavaju u to vrijeme. daj pomakni uru, ili jos bolje, neka bude cijeli dan...pa se ukljucimo kad kome pase.

Gurdjieff
12.01.2009., 14:54
mnogi rade, studiraju, rucaju, spavaju u to vrijeme. daj pomakni uru, ili jos bolje, neka bude cijeli dan...pa se ukljucimo kad kome pase.

e upravo to. spojite računala pa da četate. :cerek:

Ramzes13
12.01.2009., 17:03

Šta će ti vodići pokloniti za rođendan...rolex???:)

Ne kontam te, imaš kontak sa svojim vodićima a zašto onda želiš da drugi isto to rade?

bahmud73
12.01.2009., 22:20
ekipo ja cu poceti u podne i pol tada sam tocno rođen i vidio da cu u to vrijeme biti slobodan .Od luiz prijedlog je dobar neka raje cijeli dan kako je ko slobodan .
Ranzes ja sam napisao ono sto cu ja radit to je jedino sto znam zatrazit svijetlo i blagoslov .Nisam dalje bio zato sam rekao da svako napravi svoj doprinos i dobio sam vise nego sto sam htio ,imas li mozda kakav savijet da odem dalje .To je cilj da nesto naucim i drugi samnom.A sto se tice grupe vec je pokrenuta kolektivna svijest i mislim da je dobra namjera.

Green Power
13.01.2009., 01:09
idemo opet zajedno meditirat? :cerek:

naravno tome se i nadam..jos se sjecam kad smo tek poceli..:cerek:..tad mi je i bilo najbolje..

bahmud73
13.01.2009., 06:08
Green Power hvala na podrsci ,mislim da nam je namjera dobra svi mi zelimo ici dalje od onoga gdje smo bili.Ja zasigurno.

bahmud73
13.01.2009., 23:02
Evo Ramzes konkretno ,posto sam bio u domovinskom ratu i vidio sto je gore bilo,vec se pisalo na topu sefiroti da ima teskih poslijedica ,zatrazit cu iscjeljivanje rana uzrokovanih domovinskim ratom,naravno na duhovnoj,mentalnoj bazi za sto vise ljudi . Sto nas se vise ukljuci .biti ce veci efekt.Sebe znam ljecit ali ima onih koji to neznaju pa cemo im mi u tome pomoc.Mislim da sam bio konkretan.
ponovit cu poruku glasnika;

bahmud73
14.01.2009., 05:43
Pozdrav talermanu ,javio mi se iz Sangaja i bez brige meditirat cemo cijeli dan

bahmud73
14.01.2009., 07:45
pitala si me koji mi je najdrazi top ,pa naravno sefiroti .Na njemu sam najvise naucio i dobio najbolju inspiraciju za dalje i naravno svijetlo se upalilo:top:

Dejjan
14.01.2009., 08:44

Da me hebeš ali ja ove reči nerazumem,ajde ako ti nije teško pojasni malo,šta znači to ....mogu biti vrag...... ?

bahmud73
14.01.2009., 09:02
Oprosti ali si u startu falio ne govorim ja .Ja prenosim poruku glasnika ,morat cu napisat njegovo puno ime ,malo je dugacko i nemogu zapamtit .Prepisat cu sa poruke.

bahmud73
14.01.2009., 09:17
U ostalom vec mi je postavljeno pitanje hocu li nacrtat pentagram i zvat ekipu na tulum.Vrlo jednostavno ,neka sami odluce koga prizivam u meditaciji.

Ramzes13
14.01.2009., 22:38
Zašto sam ja pozvan?

bahmud73
14.01.2009., 23:49
Ramzes13 ti znas sto tebi treba ,sad je pitanje dali zelis podijelit to sa drugima i napravit dobro za malo siri krug ljudi osim sebe,ja zelim podijelit dobru energiju svog rođendana s drugima i usput napravit nes korisno ,a za sad ce mi bit na rođendanu najvise ljudi u mom zivotu ,ja sam vec doboio sto sam htio a ti?

Ramzes13
15.01.2009., 07:12
Ramzes13 ti znas sto tebi treba ,sad je pitanje dali zelis podijelit to sa drugima i napravit dobro za malo siri krug ljudi osim sebe,ja zelim podijelit dobru energiju svog rođendana s drugima i usput napravit nes korisno ,a za sad ce mi bit na rođendanu najvise ljudi u mom zivotu ,ja sam vec doboio sto sam htio a ti?

:) Ok

Ramzes13
15.01.2009., 07:24
Eto ja ti za rođendan poklanjam Diamantnu svijetlost i utjelovljenje djece Sunca i Kristove svijesti...

Iza svih Sunca i Zvijezda leži Krist, utjelovljuju se djeca Sunca putujući kroz sve Plemena Zvijezde... 3.2. ću zaokružiti žutom dijamantnom svijetlošću, rodit ću djecu Suncaa... A ljubavi će biti sve više i više... Kada ratovi posegnu, povest ću svoju vojsku ljubavi...

YourAngel
15.01.2009., 07:24
evo vam poruka glasnika;

Moram priznati da je ova poruka na mene ostavila takav dojam, kao malo šta do sada. :s Podsvjesno tira u meni... Ima nešto. Kao kod, šifra, baš aktivira neke stvari u meni. Poruka glasnika, koja preslikava stanje svakog od nas, biti ću ono što prihvatim u sebe, otvoriti se svjetlosti, umnožiti ju u svojim atomima i odaslati dalje... lančana reakcija... I u tom umnažanju zasjati i približiti se svojoj iskonskoj iskri, vatri svog života... :top:
Divno, predivno :)

YourAngel
15.01.2009., 07:29
A šta će biti ako se neki pas zadesi na području delovanja meditacije ?
Će mu to pomoći da lakše preživi pasje dane ?
:D

Pozitivni vrtlog usisa sve u sebe što mu se nađe na putu, kao i tsunami.
Bez obzira jel čovjek, biljka ili životinja, i sve sa dobrim posljedicama :)
Svatko na svojoj razini postojanja osjetit će određeni napredak u bilo kom smjeru. :top:

Ramzes13
15.01.2009., 07:34
Zaista predivno....

Glasnik Vayu nosi moje riječi: "Ljubav je svepristuna sila života, Krist je radost života, doji nas vodom iz vječnog izvora, taj izvor je Bog jedini nad svim drugim i svi su drugi On, pomičući ljude i trasformirajući ih jest mnogo teže nego premjestit planine govori Krist...
Samo podižući svijest spremamo se za vjenčanje s izvorom, jer ljubav je sveprisutna a djela ljubavi su najsjajniji dragulji što trajno blješte u beskraj univerzuma...
Svako dijelo je jedno sjeme, takov sjeme koje rodi kao ljubav ili strah, mi beremo to svoje sjeme i hranimo se svojim djelom...."

YourAngel
15.01.2009., 07:36
Da me hebeš ali ja ove reči nerazumem,ajde ako ti nije teško pojasni malo,šta znači to ....mogu biti vrag...... ?

Možeš biti na svojoj razini postojanja osobama oko sebe ono što poželiš, pa tako i vrag. Ovisi koju energiju želiš svjesno provoditi kroz sebe, ti si kanal koji bira kakva struja će strujati, umnažati se kroz tebe i prskati okolinu, kao kiša. U tebe ulaze oblaci, a ti kondenziraš. Svi smo međusobno povezani titrajima koje naravno ne vidimo niti ne osjećamo, pa svaka tvoja riječ a i misao bilo da je u tebe usađena putem svjetla ili putem tame djeluje na osobe oko tebe. Čak i ako ju svjesno ne znaš kontrolirati i usmjeriti na pravi način, ti zračiš i nesvjesno.

YourAngel
15.01.2009., 07:39
Zaista predivno....

Samo podižući svijest spremamo se za vjenčanje s izvorom, jer ljubav je sveprisutna a djela ljubavi su najsjajniji dragulji što trajno blješte u beskraj univerzuma...
Svako dijelo je jedno sjeme, takov sjeme koje rodi kao ljubav ili strah, mi beremo to svoje sjeme i hranimo se svojim djelom...."

I djelom našim hrane se pokoljenja, i cijeli univerzum pleše u skladnoj harmoniji boja. Zato jer smo ono što primamo u sebe, i jer sijemo sjeme onoga što primismo davno, primajmo i žudimo za svjetlošću, pa će se i slučajnom namjerniku oči zasjati, zrcalit će se naša svjetlost u njegovim zjenicama...:D

YourAngel
15.01.2009., 07:41
Uh, ova meditacija još nije ni blizu, a ja već puna nadahnuća...
Ovo će izroditi i nekakvim literarnim radovima... :D

Dejjan
15.01.2009., 14:21
Možeš biti na svojoj razini postojanja osobama oko sebe ono što poželiš, pa tako i vrag. Ovisi koju energiju želiš svjesno provoditi kroz sebe, ti si kanal koji bira kakva struja će strujati, umnažati se kroz tebe i prskati okolinu, kao kiša. U tebe ulaze oblaci, a ti kondenziraš. Svi smo međusobno povezani titrajima koje naravno ne vidimo niti ne osjećamo, pa svaka tvoja riječ a i misao bilo da je u tebe usađena putem svjetla ili putem tame djeluje na osobe oko tebe. Čak i ako ju svjesno ne znaš kontrolirati i usmjeriti na pravi način, ti zračiš i nesvjesno.

Poruka je takva da je možeš tumačiti na više načina.To je kao reči neke pesme koje može svako da tumači kako hoće u skladu sa svojim razmišljanjima.
Mene u konkretnom slučaju interesuje šta je glasnik hteo da kaže sa onim....mogu biti vrag..,a to tumačenje nam može najbolje dati sam primalac.
Da je to bila neka generalna poruka čovečanstvu ,koja se odnosi na neko skoro možebitno odvajanje žita od kukolja ,pa da razumem,ovako mi nije jasno.
Ako nešto nevolim to su filozofske višeznačne rečenice.Ja volim kad neko nešto konkretno kaže

bahmud73
15.01.2009., 22:54
Dobro vecer ekipo ,kad smo se uozbiljili mogao bi dati jedan prijedlog vizualizacije.

Excalibur svi znamo kako izgleda.Posto ce te svi usmijerit energiju na mene ja c svu tu energiju usmijeriti u Excalibur i drzati ga u ruci prema gore .Ja sam u rijeci i tocno u podne i pol spustiti cu ga do Beograda.Trebamo vizualizirati oba dva grada ,svatko onaj dio koji poznaje.

šumskičovjek
15.01.2009., 22:58
Dobro vecer ekipo ,kad smo se uozbiljili mogao bi dati jedan prijedlog vizualizacije.

Excalibur svi znamo kako izgleda.Posto ce te svi usmijerit energiju na mene ja c svu tu energiju usmijeriti u Excalibur i drzati ga u ruci prema gore .Ja sam u rijeci i tocno u podne i pol spustiti cu ga do Beograda.Trebamo vizualizirati oba dva grada ,svatko onaj dio koji poznaje.

zasto bismo usmjerili energiju na tebe.mozemo odmah na excalibur,excaliburu netreba posrednik,pogotovo ne koji se sam nudi.

Ramzes13
15.01.2009., 23:11

Evo Vinkovci i Zagreb

migulia9
15.01.2009., 23:21
zasto bismo usmjerili energiju na tebe.mozemo odmah na excalibur,excaliburu netreba posrednik,pogotovo ne koji se sam nudi. normalno, bahamud vam je dao samo sliku (ideju) a vi to radite kako hoćete

Gurdjieff
15.01.2009., 23:23
vaše okul(t)ističko općenje uopće nije meditacija. :cerek:

bahmud73
16.01.2009., 22:07
Eto mene s posla Dobra vecer

luiz
17.01.2009., 00:27
Eto mene s posla Dobra vecer

dobra vecer bahmud. jesi se opustio nakon posla ovdje u nasem drustvu?

bahmud73
17.01.2009., 00:34
naravno, ionaku se nisam umorio na poslu ,efektivnog rada sam imao dva sat ,malo gledao tekmu ionako sam nonstop ukopcan ovdije .Danas sam prije yalaska sunca gledao u sunce inspiriran prcom u emisiji na rubu znanosti o solarnoj jogi.U to vrijeme uzimas najbolju energiju sunca

luiz
17.01.2009., 01:15
Danas sam prije yalaska sunca gledao u sunce inspiriran prcom u emisiji na rubu znanosti o solarnoj jogi.U to vrijeme uzimas najbolju energiju sunca

da, jer je tada smanjeno UV zracenje.