PDA

View Full Version : Mirena

stranice : [1] 2

GoodOne
20.04.2007., 11:55
Zanimaju me iskustva da li hormonska spirala mirena pomaže kod mioma, bilo unutarnjeg bilo vanjskog...

Supruga ima već drugi put dijagnosticiran miom, prvi je uklonjen operacijom i sad su se pojavila dva nova, malecka.

Internet je pun tekstova kako mirena u tom slučaju pomaže, ali nekak' ne vidim da bi netko napisao konkretno iskustvo... tipa: da, imam miom i nakon stavljanja mirene, on je prestao rasti ili se čak smanjio.

Molim iskustva, i pozitivna i negativna su dobro došla...

P.S. Može li se kako thread kroslinkati i u ŽK?

Peregrina
20.04.2007., 12:17
Nemam iskustvo sa spiralom i ne vuce me to.Zasto ne proba Nuvaring?
Ja sam sa Nuvaringom jako zadovoljna.Ne steti toliko ko spirala i moze je sama stavljati i vaditi.Ako zeli vise saznati o tome,ima jedna webstranica:
www.nuvaring.com ukoliko baratate dobro engleski ili popricajte sa ginekologom.:top:

GoodOne
20.04.2007., 12:38
Nemam iskustvo sa spiralom i ne vuce me to.Zasto ne proba Nuvaring?
Ja sam sa Nuvaringom jako zadovoljna.Ne steti toliko ko spirala i moze je sama stavljati i vaditi.Ako zeli vise saznati o tome,ima jedna webstranica:
www.nuvaring.com ukoliko baratate dobro engleski ili popricajte sa ginekologom.:top:

Tnx na odgovoru, ali...

Veliko ali je u tome sto nuvaring sadrzi estrogen, a svi, bas svi tvrde da estrogen potice rast mioma. Zato me i zanimaju iskustva mirene, jer mirena ne sadrzi estrogen ni u najmanjoj mjeri, dapace, sadrzi samo "suprotni" hormon pa bi po teoriji trebala smanjivati miom.

Zato me toliko zanimaju iskustva s mirenom... pisala bi sve ovo moja supruga, ali trenutno nema bas volje... :(

Piggy
20.04.2007., 22:21
Ne brini. Miomi su dobroćudni tumori koji se sastoje od tkiva glatkog mišića. Rastu u generativnoj dobi, i atrofiraju u menopauzi. Ništa strašno. U slučaju da su multipli, e onda je preporučljiva histerektomija (odstranjenje maternice). Reci mi koliko ima godina tvoja supruga?

GoodOne
20.04.2007., 23:54
Ne brini. Miomi su dobroćudni tumori koji se sastoje od tkiva glatkog mišića. Rastu u generativnoj dobi, i atrofiraju u menopauzi. Ništa strašno. U slučaju da su multipli, e onda je preporučljiva histerektomija (odstranjenje maternice). Reci mi koliko ima godina tvoja supruga?

Ah, opet teorija i utješne riječi :), tnx.

O miomima znamo valjda sve osim ovog mojeg pitanja što se dešava u realnosti, fale nam konkretna iskustva da li se ikome miom smanjio ili prestao rasti, naročito u sprezi sa mirenom.

43 godine, prije dvije godine klasična operacija, horizontalni rez, vanjski miom veličine 10x8x8 cm, samo jedan tako da je odstranjen samo on (bez histeroktomije). Otkriven 3 godine prije operacije kao malecki, nakon 2.5 god. počeo bujati...

Zanima nas da li može nešto spriječiti rast mioma, svagdje piše da mirena povoljno djeluje na smanjenje (unutarnjeg) mioma... e, mi bi da to stvarno netko potvrdi. Žena je imala prije mirenu, ali taj vanjski miom nije prestao rasti.

I dalje molim za iskustva...

Znamo da je histeroktomija konačno rješenje, ali ima i ona svoje poprilične nuspojave (brža pojava menopauze iako jajnici ostaju, poremećen položaj unutarnjih organa)

Piggy
21.04.2007., 14:23
Budući da je riječ o relativno mladoj osobi koja je već odstranila veliki miom....e onda bi bilo preporučljivo uzimati antiestrogene (blokada estrogenskog učinka na miom). Lijek se zove tamoksifen. Ipak je najbolje otići ginekološkom onkologu da on procijeni da li je ta terapija potrebna ili nije.

mauna
23.04.2007., 11:09
Imala sam miom od 2 cm prije 6 godina, nalazio se u stjenki maternice. Nisam ništa uzimala, nisam imala trudnoća, pratila sam ga svake godine, ove godine je nestao sam od sebe.

GoodOne
23.04.2007., 13:10
Imala sam miom od 2 cm prije 6 godina, nalazio se u stjenki maternice. Nisam ništa uzimala, nisam imala trudnoća, pratila sam ga svake godine, ove godine je nestao sam od sebe.
Sad ja umjesto supruga (ne da mi se ukucavati svoj nick i password).
Moram priznati da si ti prva žena koja kaže da je nestao sam od sebe miom. Jesi li možda drastično promijenila prehranu ili si u menopauzi? Onda se miomi sami znaju "osušiti". Ali sudeći po mojoj majci čeka me još 7 god. do menopauze.
Naravno da ću otići i svom giniću (imam potpuno povjerenje), ali ko što moj suprug kaže: zanimaju nas stvarna iskustva s mirenom, jer ja sam je dobro podnosila prvi puta (prije 2 god i 3 mj, sam je ugradila),ali kad mi je drugu stavila nakon operacije nikako mi nije odgovarala. Krvarenja su se produljivala,bolovi u križima i sl. Spustila se u ušće matrenice i izazivala duga krvarenja pa sam ju morala izvaditi. Nakon što sam je izvadila 3 ciklusa super. svaki puta po dan kraće krvarenje. 8 dana, pa 7, pa 6,ali onda prokrvarila nakon 2 dana. Možda i zbog stresa jer sam dva stresa doživjela isti dan (smrt jedne osobe, povreda druge).:( :(

Piggy
23.04.2007., 20:36
Da, jer u menopauzi prestaje lučenje estrogena i miom atrofira, jer oni su ti hormon-ovisni.

BBlue
23.04.2007., 22:12
Google... ukucala miomi i Mirena - i evo rezultata:
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/forumi_za_pacijente/specijalizacije/medicina/ginekologija_i_opstetricija/miomi

i ovo...
http://www.hilarus.hr/Menoragija.htm

Natch
23.04.2007., 22:17
Sad ja umjesto supruga (ne da mi se ukucavati svoj nick i password).
Moram priznati da si ti prva žena koja kaže da je nestao sam od sebe miom. Jesi li možda drastično promijenila prehranu ili si u menopauzi? Onda se miomi sami znaju "osušiti". Ali sudeći po mojoj majci čeka me još 7 god. do menopauze.
Naravno da ću otići i svom giniću (imam potpuno povjerenje), ali ko što moj suprug kaže: zanimaju nas stvarna iskustva s mirenom, jer ja sam je dobro podnosila prvi puta (prije 2 god i 3 mj, sam je ugradila),ali kad mi je drugu stavila nakon operacije nikako mi nije odgovarala. Krvarenja su se produljivala,bolovi u križima i sl. Spustila se u ušće matrenice i izazivala duga krvarenja pa sam ju morala izvaditi. Nakon što sam je izvadila 3 ciklusa super. svaki puta po dan kraće krvarenje. 8 dana, pa 7, pa 6,ali onda prokrvarila nakon 2 dana. Možda i zbog stresa jer sam dva stresa doživjela isti dan (smrt jedne osobe, povreda druge).:( :(pa mozes te iste hormone (progesteron) uzimati oralno?

Natch
23.04.2007., 22:22
inace, ocito si sklona miomima, pa vjerojatno znas da je bitno kompletno promijeniti nacin zivota i prehrane: izbaciti meso i mlijeko i masnoce i prehranu bazirati na makrobiotici. isto tako preporucuje se sto vise sportskih aktivnosti, koje takodjer smanjuju nivo estrogena, kao i regulacija tjelesne tezine.
i naravno, maksimalno reduciranje stresa i poticanje imuniteta.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/06_miomi.asp

tu imas i savjete o prehrani.

mauna
24.04.2007., 08:57
A nemojte tako, nisam još za menopauzu..... Imam 35 godina, miom je nastao kao posljedica neuspješne trudnoće (hormoni bum gore, i još veći bum dolje). Svake godine sam išla na UZV da ga kontroliraju i stalno je stagnirao. A evo, sada je napokon nestao.
Što se prehrane tiče, nisam nešto posebno pažljiva, samo što sve radim s maslinovim uljem, jedemo dosta salata i povrća općenito. Za voćem nisam luda iako se ponekad prisilim.
Ne mogu objasniti zašto je nestao - vjerojatno zato što imam sreće.

GoodOne
24.04.2007., 19:47
A nemojte tako, nisam još za menopauzu..... Imam 35 godina, miom je nastao kao posljedica neuspješne trudnoće (hormoni bum gore, i još veći bum dolje). Svake godine sam išla na UZV da ga kontroliraju i stalno je stagnirao. A evo, sada je napokon nestao.
Što se prehrane tiče, nisam nešto posebno pažljiva, samo što sve radim s maslinovim uljem, jedemo dosta salata i povrća općenito. Za voćem nisam luda iako se ponekad prisilim.
Ne mogu objasniti zašto je nestao - vjerojatno zato što imam sreće.

I ja mislim da zaista imaš sreće jer si prva za koju sam čula da je nestao sam od sebe. Zaista mi je drago zbog tebe.:top:
Inače sam osoba koja redovno vježba 2 puta tjedno, svakodnevno jedem voće i povrće, ne hranim se premasno i već 9 godina nisam baš ljubitelj slatkiša. Po BMI imam 4 kg viška. (Znači nisam neka debeljuca!)Znam da bih morala izbaciti meso (ovo prepuno antibiotika i hormona :flop: ).
A o miomima sam apsolvirala zaista puuuunoooo.
I supruga i mene zanimaju OSOBNA ISKUSTVA da se nekoj ženi smanjio miom kao što je Mauna napisala.

dugokosa
03.05.2007., 19:28
I ja mislim da zaista imaš sreće jer si prva za koju sam čula da je nestao sam od sebe. Zaista mi je drago zbog tebe.:top:
Inače sam osoba koja redovno vježba 2 puta tjedno, svakodnevno jedem voće i povrće, ne hranim se premasno i već 9 godina nisam baš ljubitelj slatkiša. Po BMI imam 4 kg viška. (Znači nisam neka debeljuca!)Znam da bih morala izbaciti meso (ovo prepuno antibiotika i hormona :flop: ).
A o miomima sam apsolvirala zaista puuuunoooo.
I supruga i mene zanimaju OSOBNA ISKUSTVA da se nekoj ženi smanjio miom kao što je Mauna napisala.
Zar zaista nitko nema osobnih iskustava?:confused:

dugokosa
05.05.2007., 20:53
:( :(

seamless
22.10.2007., 20:20
Možete li mi reći vaša pozitivna ili pak negativna (ako ih imate) iskustva sa Mirenom? Thx

jajoglavac
22.10.2007., 20:21
mirena?

Riviera
23.10.2007., 08:09
Hm, to ti ovisi od slučaja do slučaja! Moja mama ju je stavila prije godinu dana, imala je dva mioma oko 3, 4 cm i strašno je krvarila za vrijeme menge pa joj je doktor preporučio mirenu. Međutim sad ju ide vaditi jer su joj se od nje miomi povečali i nastalo je još hrpu manjih tak da joj vjerojatno "sve" budu vadili van... Ali evo znam i nekoliko pozitivnih iskustva, nekima se miomi smanjili od nje, a oni koji ih nemaju su prezadovoljni... (moja teta)!!
Koliko se moja mama informirala, to zaista ovisi od osobe do osobe!! Nekome pomogne, nekome odmogne, ali uglavnom ima koliko smo čule više pozitivnih slučaja!!
Nemoj se plašiti, ali dobro se informiraj kod svog doktora za sve prednosti i mane!
Pa pa..:)

goblena
23.10.2007., 10:12
Iskustvo prijateljice: ima je godinu i pol, podnosi je odlicno, nikakvi problemi, puno manje tegobe s pms-om i promjenama raspolozenja, menstrualni grcevi nestali. (Izreklamirala mi je kad sam nedavno dosla k njoj izbezumljena od pms-a.) Ako se dobro sjecam, mislim da mi je rekla da joj je i menstruacija puno manje obilna.

gven_s
23.10.2007., 10:31
Imam je već 2 godine i vrlo sam zadovoljna.
Kad sam ju stavila trebalo mi je 3 mjeseca da mi se organizam navikne na nju,ali nakon toga sve super.

Svaki ogranizam može drugačije reagirati neko nema nikakvih prilagodbi.

Riviera
23.10.2007., 13:13
Eto vidiš, sve ovisi kak na koga djeluje!! Drago mi je da ima više onih s pozitivnim iskustvima. Ja od 10 žena za koje znam da ju imaju, samo dvije su imale problema, nažalost i moja mama!! Ali možda je to zbog mioma, pa se kod nje organizam nije mogao priviknuti na nešto novo..

ŠVRĆO
02.11.2007., 12:23
Imam ju već dvije godine. Ne znam za nju od kad sam je stavila, a skoro ni za mjesećnicu. Bolne mjesećnice su nestale tj. trenutno in nemam već 4 mj(mjesećnicu uopće), a kad i dođe, bude par kapi 1 dan i to je to.No imam kumu kojoj su nestale bolne mjesečnice i donekle se smanjile ali sad duže traju. Tako bi rekla da je to sve individualno, kako koji organizam ih prihvati. Ja osobno sam se spasila. Više ne postoje oni dani kad želim da sam se rodila kao muško.
Pozdrav.

kisikana
15.11.2007., 18:01
Žene koje ste stavile mirenu i kojima je nestala menga... jel vas ikad hvata panika da niste možda trudne? Super mi zvuči metoda kontracepcije i intenzivno o njoj razmišljam ali mislim da ću paničarit ko nenormalna ako ne dobijem mengu nekoliko mjeseci :eek:

obraćena
16.11.2007., 12:26
Doktor mi je odgovorio da su šanse za to 1:10000 i tako da sam čitala na internetu, pa ne brinem! Inače sam jako jako zadovoljna! Ne trebam razmišljati da li sam popila tbl ili nisam i kad ju trebam popiti, pa kad idem na put da li sam ih uzela...

kisikana
16.11.2007., 12:32
Doktor mi je odgovorio da su šanse za to 1:10000 i tako da sam čitala na internetu, pa ne brinem! Inače sam jako jako zadovoljna! Ne trebam razmišljati da li sam popila tbl ili nisam i kad ju trebam popiti, pa kad idem na put da li sam ih uzela...

A sam postupak "umetanja" jel bio bolan? Jer piše da može biti bolno kod žena koje nisu rađale :(

obraćena
17.11.2007., 13:19
Ja sam rodila, pa ne znam kako je onima koje nisu rodile, ali znam da je prednost u odnosu na ostale spirale da ju mogu koristi žene koje nisu rađale, a žele roditi. Doktor mi ju je "umetnuo" u bolnici, a ne u ambulanti. To inače radi iz predstrožnosti, ali rijetko kad ima komplikacija. I ono najbitnije - sad uopće nemam menstruaciju!!:)

jasmine
17.11.2007., 19:26
e zene i ja sam razmisljala o mireni i nikako da odem doktoru da se dogovorim s njim ali sad citajuci vasa iskustva to se ocito isplati jer koliko znam ona je dosta skupa ali se ustedi na uloscima,e to je ekonomicnost i sigurnost. :top:

doda
19.11.2007., 13:43
Možete li mi reći vaša pozitivna ili pak negativna (ako ih imate) iskustva sa Mirenom? Thx

Neznam..stavila sam je prije par dana.Kažu da je bolja od obične spirale, ja sam s običnom bila jako zadovoljna i imala je 4 godine.
Razlika u cijeni je obična 400 kn, Mirena 1500 kn.Pišem cijene kod privatnog gina.Iako sam čula da je Mirena uvrštena i na HZZO listu.

doda
19.11.2007., 13:47
A sam postupak "umetanja" jel bio bolan? Jer piše da može biti bolno kod žena koje nisu rađale :(

Moja gina je to napravila u nekih 10 minuta...jedino što me je boljelo (ali ja sam mimoza i mislim da druge neboli ) je lokalna anestezija.injekcija.i onda ne osjetiš ništa.
neznam dal ju inaće daju..

obraćena
27.11.2007., 08:58
Koliko znam lokalna se ne daje, a cijena je oko 1.200,00 kuna i plaćaju ju one žene koje su mlađe od 35 godine. Iznad 35 godina MIRENA se dobiva preko HZZO (barem nešto :rolleyes: )!

Dvojba
16.01.2008., 16:49
Ja imam miom od 4 cm zbog kojeg imam obilna krvarenja. Nakon toga sam iscrpljena i jedva funkcioniram. Zasad još ne idem na operaciju zahvaljujući krvnoj slici - nemam deficit željeza, a i koagulacija mi je dobra. Općenito jedem malo mesa, mlijeko ne podnosim, sireve tu i tamo, tako da se baš i nisam našla na popisu hrane bogatom estrogenima. U četvrtom mjesecu idem na ultrazvuk - ako će miom rastiti i dalje, onda ću biti predložena za operaciju.

Od 10 mjeseca prošle godine pijem čaj koji sadrži fitoestrogene. Fitoestrogeni se vežu za receptore estrogena te umanjuju njegovo djelovanje. Miomi i jesu estrogenski ovisni tumori. Imam još i tinkturu protiv krvarenja i tinkturu za dizanje imuniteta, jer liječnica koja mi je složila te čajeve, tvrdi da većina tumora nastaje zbog slabog imuniteta.
Od kada pijem te čajeve, krvarenja su mi se smanjila, a strahovala sam od izljeva. Čaj mi je smanjio, a sada nakon 3 mjeseca i potpuno uklonio bolne mjesečnice, koje me prate od 15. godine.

Neću ovdje javno pisati ime i prezime liječnice- fitoterapeuta koja mi je pomogla, no ako neka od vas ima probleme slične mojima, može me kontaktirati na soul-zg@net.hr pa ću joj dati tel. broj te liječnice radi kontakta.

hati
16.02.2008., 19:41
E sad, moje je pitanje za korisnice Mirene sljedeće...neko sam vrijeme koristila flastere i onda mi je počeo rasti tlak. Kada mi je liječnica rekla da bi moglo biti povezano tlak-flasteri, prestala sam ih koristiti. Tlak se normalizirao i to je sada OK. Znam da u Mireni ima hormona. Moja bojazan je da bi mi od Mirene mogao opet narasti tlak. Ima li tko kakvih saznanja o tome? Hvala

Ivanicapeca
16.02.2008., 19:42
Ima li tko s endometriozom da je koristi?

wesna 2
03.04.2008., 09:24
Imala sam obicnu spiralu i jako krvarila.Prije pola godine sam stavila Mirenu i jako sam zadovoljna.Menstruacije su kratke, krvarenje slabo, zeljezo mi se popravilo, inace je prije bilo nisko.PMS gotovo da i ne osjetim. Zbilja, drugi zivot.Prilagodba je trajala 1 mj. a sada je super, samo da tako i ostane.:)

morska alga
03.04.2008., 15:11
Moj gyn kaže da mirena ize na trošak HZZO-a samo ako žena ima preobilne menzise i zbog toga lošu krvnu sliku ili neki sličan problem.
Ma nije stvar toliko u kunama nego šta bi mi baš pasalo da mi se menga smanji i da imam sigurnu kontracepciju. Dok kaže da uz nju ne treba nikakva druga kontracepcija.
Samo, kuma mi je skeptična. Ona je zdravstveni radnik i nasluša se svega. Navodno joj se kolegici pojavio karcinom (ne sićam se di) pa su doktori rekli da je to uz obiteljsku povjest bolesti možda nekakav okidač za tako nešto. Iako znam da naši zdravstvenjaci imaju fobije od svih mogućih hormona i često u takvim temama zvuče ko babe sa pijace.

koji k znam
04.04.2008., 20:53
Imam je oko godinu dana i zadovoljna sam. Menge nema, osim što tu i tamo , u prosjeku jednom u 2 do 3 mjeseca malo kapne krvi. Istina, sad ne znam više u kojoj mi je fazi ciklus, pa nisam sigurna da li bi one napadaje gladi i žudnje za slatkim, tipične za pms pripisala pmsu ili nekim drugim razlozima. Inače moja mi je ginica rekla da bi s mirenom ovi simptomi pmsa trebali biti jači, jer mirena luči progesteron koji je odgovoran za muke po pmsu.lnače je znalo biti i faza bez simptoma, tak da nisam sigurna

najica
22.04.2008., 10:39
:) Ja sam je stavila prije dva mjeseca i upravo imam drugi đir menstruacije (ako se to više može tako nazvati). Prva nakon je bila takva da sam 8 dana nosila mali dnevni uložak, a prije nisam mogla drugi dan hodati od izljeva. Ovom turom ista priča, već tri dana mali uložak i bez problema radim i šetam. PMS je smanjen za 95 %. Mogu spavati, ljudi moji, da me ne probude bolne grudi usred noći kada se okrenem na stomak. Prijateljica koja me je informirala ima je već 3 godine i ima samo riječi hvale. Da ne govorim da sam se nakon 14 godina braka napokon opušteno uživam sa suprugom bez raznoraznih gumiranih i bilokakvih dodataka. Ginekolog je bio fantastičan, iako sam bila napeta jer sam nakon poroda sada prvi put promjenila lik na koji sam navikla (a ima od toga 11 godina). Umetanje je ruku na srce bilo malo bolno pa vjerojatno zato i ne stavljaju ženama koje nisu rodile.

Het
22.04.2008., 18:13
nazalost ja sam morala nakon god i pol mucenja izvadit mirenu..krvarenja su postala ne redovita i puno teza i duza..bilo je jos puno sitnica..sve u svemu nije bilo ugodno
ali kao i sve drugo u zivotu..stvarno ovisi od osobe do osobe

beatta
25.04.2008., 20:28
Činjenica je da je i meni mirena smanjila krvarenja na minimum i da mi se znatno popravila krvna slika tj. željezo.
No istovremeno mi se pojavio i tlak. Gin odbija da to ima veze jedno s drugim. Kako sam u predklimaksnom vremenu ( 47god) ne znam jesu li neki moji simptomi klimaks, bolest, mirena ....
Pojavila mi se i cista na jajniku - ali njih sam povremeno imala i ranije. Baš se spremam na kontrolu vidjeti kakva je trenutna situacija.
Padam u napast da je izvadim i vidim hoće li se nešto promijeniti na bolje ili gore, osobito jer mi pojedini imunološki testovi nisu dobri, a doktorica je jako nezadovoljna što koristim hormonsku kontracepciju i kaže da bi bila puno sretnija da nema toga, jer ne može biti sigurna u nalaze.
Došla sam na ovaj forum vidjeti ima li tko negativnih iskustava. Jedino zbog čega mi je žao riješiti se mirene što su dani menzisa su naprosto neprimjetni i to je prekrasno... šteta :(

bambi11
01.05.2008., 19:45
Dali je to sigurno da se mirena stavlja samo ženama koje su rodile??Dali inače ona utječe na mogućnost zanošenja kad za to dođe vrijeme i želja?

Ivanicapeca
02.05.2008., 10:51
Dali je to sigurno da se mirena stavlja samo ženama koje su rodile??Dali inače ona utječe na mogućnost zanošenja kad za to dođe vrijeme i želja?

Može se staviti i ženama koje nisu rodile, ali je malo teže i bolnije.
Sve ostalo ti je ovdje super objašnjeno:Mirena (http://www.mirena.com.hr/flash.asp)

donedi
11.05.2008., 21:54
molim vas iskustva sa ovom spiralom,i dobra i ona malo lošija...
i da li je neprirodan izostanak menge?

valneahana
11.05.2008., 22:24
molim vas iskustva sa ovom spiralom,i dobra i ona malo lošija...
i da li je neprirodan izostanak menge?

odgovorila sam ti pod forum kontracepcije gdje si isto postAvila pitanje

donedi
12.05.2008., 11:22
odgovorila sam ti pod forum kontracepcije gdje si isto postAvila pitanje

hvala

SanjaRI
20.12.2008., 15:50
Zanimaju me iskustva da li hormonska spirala mirena pomaže kod mioma, bilo unutarnjeg bilo vanjskog...

Supruga ima već drugi put dijagnosticiran miom, prvi je uklonjen operacijom i sad su se pojavila dva nova, malecka.

Internet je pun tekstova kako mirena u tom slučaju pomaže, ali nekak' ne vidim da bi netko napisao konkretno iskustvo... tipa: da, imam miom i nakon stavljanja mirene, on je prestao rasti ili se čak smanjio.

Molim iskustva, i pozitivna i negativna su dobro došla...

P.S. Može li se kako thread kroslinkati i u ŽK?
"Malo" kasnim sa odgovorom ali možda pomogne. Ja sam stavila mirenu u veljači 2008 godine, zbog smanjenja mioma koji mi je radio probleme velikog krvarenja i anemije. Poslije sam imala neuredne menstruacije da bi srpanj i kolovoz stalno krvarila pa sam se odlučila na operaciju. Korištenjem mirene nije postignut očekivani rezultat (ovisi od osobe do osobe), miom je i porastao. Upravo sam izašla iz bolnice, laparaskopski mi je miom odstranjem i dobro se osjećam.
Mene zanimaju iskustva drugih u post operativnom periodu, jer nažalost u našim bolnicama (unatoč vrhunskim kirurzima), nema osobe koja bi malo pojasnila samu operaciju i rekla par riječi o oporavku.

žalfija
06.01.2009., 18:20
Evo ja sam još svježa.
Odstranjem mi je subserozni miom 19.09.08 u KBC Rijeka. Ja nisam imala nikakvih problema u smislu krvarenja, ali je rastao i već je bio promjera 64/77 mm pa sam ga išla izvaditi.

Nakon operacije sam se osjećala dobro, par dana sam krvarila malo ali sam imala dosta problema sa mjehurom, vjerojatno od katetera, baš sam se namučila dok sam sredila to mokrenje.
Mjesečnica mi je došla točno i bila je mrvicu obilnija, slijedeća je već bila normalna. Oko dva puna mjeseca sam bila malo otečena, osjećala pritisak u donjem dijelu trbuha i tu i tamo osjetila malo probadajuće boli, pogotovo ako sam malo više nešto radila
Sad nakon 3mj. je sve normalno, bila sam na utz i pregledu i sve je ok, ništa me nije boljelo tijekom pregleda.
U bolnici sam pokušala malo uloviti kirurga, uspjela sam na 5min, gdje mi je ukratko opisao postupak i rekao da se ne brinem. Šta ćeš? Dobro da postoji internet!:)

adelaide
14.02.2009., 14:49
Razmišljala sam o stavljanju spirale mirena,dali netko ima iskustva sa njom,kako ste zadovoljne?dali boli kad se stavlja?koliko kosta?
Dali menstruacija skroz izostane?
Molim podijelite iskustva.....Hvala unaprijed:s

SanjaRI
14.02.2009., 19:44
Ja sam stavila mirenu u veljači 2008. zbog mioma kojeg sam imala, jer navodno bi ona trebala smanjit miom. U prosincu sam operirala miom, ali su mi ostavili mirenu i sad služi za kontracepciju. U prvim mjesecima bila mi je menstruacija neredovita (ali mislim da to nije objektivno jer sam tad imala miom). Sad mi je menzis normalan. Kod stavljanja ne boli, nikakvih problema mi ne stvara. Ja sam je stavila pod "socijalno" tako da sam platila samo 300.00 kn, ali doktorica mi je rekla da joj je cijena 1.200,00 kn (nisam provjeravala).

Razmišljala sam o stavljanju spirale mirena,dali netko ima iskustva sa njom,kako ste zadovoljne?dali boli kad se stavlja?koliko kosta?
Dali menstruacija skroz izostane?
Molim podijelite iskustva.....Hvala unaprijed:s

adelaide
15.02.2009., 08:54
Ja sam stavila mirenu u veljači 2008. zbog mioma kojeg sam imala, jer navodno bi ona trebala smanjit miom. U prosincu sam operirala miom, ali su mi ostavili mirenu i sad služi za kontracepciju. U prvim mjesecima bila mi je menstruacija neredovita (ali mislim da to nije objektivno jer sam tad imala miom). Sad mi je menzis normalan. Kod stavljanja ne boli, nikakvih problema mi ne stvara. Ja sam je stavila pod "socijalno" tako da sam platila samo 300.00 kn, ali doktorica mi je rekla da joj je cijena 1.200,00 kn (nisam provjeravala).

Hvala puno na odgovoru,nisam znala da se moze preko socijalnog pa to je fenomenalna vijest.A dal se moraju prije neki testovi obaviti recimo papa ili krv?

abba77
26.02.2009., 22:12
Ima li netko saznanja o tome da je zatrudnio pod mirenom i dali se mjenja kilaža?

Het
26.02.2009., 22:21
Ima li netko saznanja o tome da je zatrudnio pod mirenom i dali se mjenja kilaža?

Koliko sam se stigla upoznat sa cinjenicama (morala sam citat radi sebe) Mirena funkcionira drugacije nego obicna spirala te zbog toga je efikasnija sta se tice trudnoce, a za kilazu stvarno neznam moja ginekologica tvrdi da je sve jedan obican myth da se kilaza nakupi zbog bilo koje kontracepcije, osobno nemam neko solidno misljenje o tome posto nisam nikad imala problema sa kilazom koju god kontracpeciju probala a na moju zalost morala sam probat dosta toga.:ne zna:

+Legica+
03.03.2009., 19:17

Ja je imam dvije godine i super sam zadovoljna. Kilaža stoji kakva je bila. Menge skoro nemam, dnevni uložak dva dana, PMS - šta je to? Uglavnom sam super zadovoljna jer sam čula od moje ginice da po najnovijim saznanjima traje 7 godina, a ne 5 kako je prvo rečeno. Moje preporuke svima. Jest da malo više košta, ali kad izračunaš pilule za 7 godina i Mirenu, mislim da se super isplati. Čak me nije ništa boljelo kad mi ju je ginica stavljala a nije mi dala nikakvu anesteziju (žene spominju i to). Kažu da još nitko nije zatrudnio pod Mirenom.
Ja se svima preporučujem.

Carpe Diem ONLY
04.03.2009., 12:30
Hay, rodila sam prije 18mj i sad bi stavila spiralu koja se zove Mirena.
Zanima me vasa iskustva sa tom spiralom.

Cika Strile
04.03.2009., 12:33
Tema je za pdf Žensko zdravlje

Septembar
04.03.2009., 13:04
Ja sam puna hvale za tu spiralu
Isto sam je stavila paola godine nakon poroda, izvadila nakon 5 g (rok trajanja), zatim opet stavila nakon godinu dana, i onda opet izvadila.

Sad trenutno nemam al stavicu opet.

Ja sam se rijesila sve brige o menstruaciji/kontracepciji/PMS-u... , jer ja sam jedna od 30% zena kojoj je menstruacija skroz nestala :D :top: (imala sam izuzetno oskudne cijeli zivot)

Nikakvih nuspojava nisam primejtila, samo pozitvno sve

Neuporedivo manja kolicina hormona nego kod pilula, ujednaceniji hormonalni ciklus bez uspona i apdova, ma milina

Allexis
04.03.2009., 16:27
već postoji tema "mirena" --> http://www.forum.hr/showthread.php?t=339571

Carpe Diem ONLY
13.03.2009., 14:04
Moj gyn kaže da mirena ize na trošak HZZO-a samo ako žena ima preobilne menzise i zbog toga lošu krvnu sliku ili neki sličan problem.
Ma nije stvar toliko u kunama nego šta bi mi baš pasalo da mi se menga smanji i da imam sigurnu kontracepciju. Dok kaže da uz nju ne treba nikakva druga kontracepcija.
Samo, kuma mi je skeptična. Ona je zdravstveni radnik i nasluša se svega. Navodno joj se kolegici pojavio karcinom (ne sićam se di) pa su doktori rekli da je to uz obiteljsku povjest bolesti možda nekakav okidač za tako nešto. Iako znam da naši zdravstvenjaci imaju fobije od svih mogućih hormona i često u takvim temama zvuče ko babe sa pijace.

HAY
HTJELA SAM TE SAMO PITATI NA TEMU MIRENE VIDIM DA SI NAPISALA DA IDE PREKO HZZO-A MENE SAD ZANIMA POSTO SAM JA IMALA OBICNU SPIRALU I JAKE MENGE I LOSE ZELJEZO I KRVNU SLIKU DALI BI MENI SAD HZZO POKRILO MIRENU IMAM SVE NALAZE I AKO BI DI I KOME SE TREBAM OBRATITI. HVALA

Het
13.03.2009., 17:53
HAY
HTJELA SAM TE SAMO PITATI NA TEMU MIRENE VIDIM DA SI NAPISALA DA IDE PREKO HZZO-A MENE SAD ZANIMA POSTO SAM JA IMALA OBICNU SPIRALU I JAKE MENGE I LOSE ZELJEZO I KRVNU SLIKU DALI BI MENI SAD HZZO POKRILO MIRENU IMAM SVE NALAZE I AKO BI DI I KOME SE TREBAM OBRATITI. HVALA

Bez CAPS LOCK molim te, i usput procitaj ostala pravila.:kava:

Hobby
14.03.2009., 00:38
Mene zanima da li ju je netko od vas možda stavio, a da još niste rodile?
Ja za sada pijem pilule, ali i pušim, pa mi je malo frka zbog rizika.
A o pilulama moraš voditi računa svaki dan, što inače nije problem, ali mi se zna dogoditi da imam posla preko glave u uobičajeno vrijeme kada ju pijem ili ju nisam u mogućnosti tog trenutka popiti (imam namješten alarm), pa kasnije zaboravim.
A i malo me muče nuspojave (najviše to što mi totalno uništavaju libido).

Zanima me ako netko slučajno ima saznanja koliko su ju ginekolozi uopće skloni ugrađivati ženama koje još nisu rodile.
Znam da se može ugraditi, ali ne znam kakav stav o tome u praksi imaju ginekolozi.

Pitat ću ginekologicu idući put kada odem na pregled.
Bila sam prije mjesec dana, pa neću sada ići ponovno samo zbog tog pitanja (uostalom, svaki pregled me i poprilično košta).

draganica
14.03.2009., 00:52
I ja citam o Mireni i planiram je staviti, ali upravo sam procitala na nekom drugom forumu temu iz 2006. gde neke cure pisu kako im je Mirena stavljena u totalnoj anesteziji! WTF???

Jedna napominje da su joj prvo noge vezali, pa je uspavali...druga kaze kako se moze staviti i uz lokalnu anesteziju...

Molim?! Zar se to ne stavlja najnormalnije - odes, legnes, gin stavi, ides doma??? Kakva sad anestezija? Meni to gin nije spominjao...glupost.

Het
14.03.2009., 09:56
I ja citam o Mireni i planiram je staviti, ali upravo sam procitala na nekom drugom forumu temu iz 2006. gde neke cure pisu kako im je Mirena stavljena u totalnoj anesteziji! WTF???

Jedna napominje da su joj prvo noge vezali, pa je uspavali...druga kaze kako se moze staviti i uz lokalnu anesteziju...

Molim?! Zar se to ne stavlja najnormalnije - odes, legnes, gin stavi, ides doma??? Kakva sad anestezija? Meni to gin nije spominjao...glupost.

Pobogu davno smo se makli iz kamenog doba, stavljanje Mirene je isto kao i papa test, traje kratko, osjetis doslovno mrvu nelagode, zamole te da ostanes lezat par minuta (vecina je savjet zbog zena sa niskim tlakom) i to je to.
Tako jednostavna procedura.

Ove price iz 'pecine' su za ne vjerovat:rolleyes:

moody
26.05.2009., 12:19
Evo da podijelim s vama svoje iskustvo s Mirenom, možda nekom pomogne u odluci da li da ju stavi ili ne.
Zbog obilnih menstruacija dr mi je prije dvije godine stavio Mirenu. Nakon stavljanja sam konstantno krvarila 2 mjeseca, nakon toga se krvarenje smanjilo i ostao je samo spotting (točkasto krvarenje), a menstruacije su popuno prestale. Taj spotting je trajao bez prestanka dvije godine, eventualno bi tu i tamo bio neki dan bez njega. Moj ginekolog je rekao da bi se to dalo riješiti dodatkom drugog hormona, ali osim spottinga bilo je i drugih nuspojava: česti grčevi i bolovi u maternici, osjetljive i bolne grudi, a najgore mi je bilo zadržavanje vode u organizmu, noge su mi izgledale kao u trudnoći kada sam imala problema sa oticanjem. U početku smo mislili da treba vremena da se organizam privikne, ali umjesto da oslabe nuspojave su postajale još izraženije. Nakon dvije godine, Mirenu smo izvadili, a dva dana poslije noge su mi skroz splasnule i ne otiču niti po najjačim vrućinama. Moja prijateljica ima Mirenu 4 godine i tvrdi da nema nikakvih nuspojava. Valjda svatko reagira drugačije.

pzulic
05.06.2009., 13:11
Zanima me kakva je praksa dobivanja Mirene preko HZZO-a; da li je može dobiti i žena koja nema 35g, u mom slučaju 24g, dvaputa sam rodila, izrazito anemična, sa dugim i obilnim krvarenjima, te poremećajem zgrušavanja krvi (koji se očituje općenitim pojačanim krvarenjem prilikom porezotina i sl. )
I kakav je postupak za dobivanje preko HZZO-a?
HVala

leptirica 2
05.06.2009., 14:15
Zanima me kakva je praksa dobivanja Mirene preko HZZO-a; da li je može dobiti i žena koja nema 35g, u mom slučaju 24g, dvaputa sam rodila, izrazito anemična, sa dugim i obilnim krvarenjima, te poremećajem zgrušavanja krvi (koji se očituje općenitim pojačanim krvarenjem prilikom porezotina i sl. )
I kakav je postupak za dobivanje preko HZZO-a?
HVala
Ček,ćek - jel se može dobiti u nekim slučajevima preko hzzo-a?
To nisam znalA :kava:

pzulic
05.06.2009., 15:52
može ako je žena anemična i ima duge i obilne menstruacije. svugdje gdje nalazim piše za žene 35+, pa neznam da li mogu i one mlađe. čisto sumnjam da će moja ginekologica znati budući da mi je savjetovala neke stvari (vezano uz neke druge probleme)koje su kontradiktorne i svaki laik zna to. al ona eto nezna, a ona je uvijek u pravu :D.
a kod nje idem tek sljedeći tjedan pa bim voljela biti informirana.

inače je prema mojim saznanjima 1000-1200 kn (nije baš mala cifra pa ako mogu dobiti besplatno zašto ne)

HAPPY
05.06.2009., 15:59
može ako je žena anemična i ima duge i obilne menstruacije. svugdje gdje nalazim piše za žene 35+, pa neznam da li mogu i one mlađe. čisto sumnjam da će moja ginekologica znati budući da mi je savjetovala neke stvari (vezano uz neke druge probleme)koje su kontradiktorne i svaki laik zna to. al ona eto nezna, a ona je uvijek u pravu :D.
a kod nje idem tek sljedeći tjedan pa bim voljela biti informirana.

inače je prema mojim saznanjima 1000-1200 kn (nije baš mala cifra pa ako mogu dobiti besplatno zašto ne)

ajde molim te reci kakav imas poremecaj krvi zato sto sam ja isla na vadenje krvi prije operacije pa mi nalaz kougalacije nije dobar,ja mislim da tvoj doktor tebi ako imas dobar razlog moze ti se prpisati znam da ide tek kada napunis 35

tindlbel
05.06.2009., 16:08
može se dobiti preko hzzo ako tvoj ginekolog to zatraži ,al naravno moraju postojati razlozi za to a ti ih imaš,ima još puno toga zbog čega može ići preko hzzo,raspitat ću se kod prijateljice ona ju je stavila prošli tjedan a ima 29 god.,inače košta 1500 kn,provjereno!!!

pzulic
05.06.2009., 17:20
ajde molim te reci kakav imas poremecaj krvi zato sto sam ja isla na vadenje krvi prije operacije pa mi nalaz kougalacije nije dobar,ja mislim da tvoj doktor tebi ako imas dobar razlog moze ti se prpisati znam da ide tek kada napunis 35

e ovako moja dijagnoza je Morbus VOn Wilenbrand (nasljednja bolest, imam je i ja i moj stariji sin, mlađeg još nismo testirali). očituje se povišenim PTV-om, te povišenim faktorom 8, vonwilenbrandov faktor je snižen, a odnedavno mi je snižen i faktor 13 (inače pišu se rimskim brojevima ali meni je ovako jednostavno).
očituje se u preobilnom krvarenju primjerice prije 7 god sam imala malu operaciju na oku (ječmenac, 10 min ambulantno) nakon koje sam cijeli dan jako puno krvarila, a nakon drugog carskog reza sam skoro umrla zbog krvarenja, dobila sam transfuziju, plazmu i krcato lijekova i malo je falilo da iskrvarim na smrt. na prvom carskom nisam krvarila ali sam preventivno dobila neki skupi lijek (moja doza je koštala 7 tisuća kn), a na drugom porodu nisam jer je hematologica zaključila da nije potrebno (da je negdje sretnem mislim da bim je..)

pzulic
05.06.2009., 17:23

inače ja sam iz pule, pretrage radim na KBC Sušak Rijeka najbliže
(u puli nemaju te faktore i nikada nisu čuli za to, kao ni moja ginekologica, ni doktori na patologiji trudnoći, svi su me pitali kaj je to - kao ja bim njim trebala učiti, čak nisu ni htjeli da rodim u Puli, već su me slali u Rijeku ali ja nisam htjela. rekla sam ako šta treba biti biti će bilo gdje da odem roditi, a u puli sam imala sreću da su mi babice bile poznanice od roditelja pa su me stvarno pazili, a šef je došao na slobodan dan me poroditi prvi puta (inucirani porod pa carski), i bio je svih 14 sati uz mene),
inače, to je toliko rijetka i skupa pretraga (barem su tako meni rekli) da to rade samo jednom mjesečno i rijetko tko ide to testirati.

neku posebnu terapiju ne uzimam, ništa mi hematolog nije prepisao, nego samo moram paziti kod povreda, operacija, poroda i sl, nikakve andole i slične stvari nesmijem jer kao to još pojačava krvarenje, niti pilule kao kontracepciju (dok je moja draga ginekologica rekla da mogu, ali eto ona je najpametnija)

HAPPY
05.06.2009., 18:32
e ovako moja dijagnoza je Morbus VOn Wilenbrand (nasljednja bolest, imam je i ja i moj stariji sin, mlađeg još nismo testirali). očituje se povišenim PTV-om, te povišenim faktorom 8, vonwilenbrandov faktor je snižen, a odnedavno mi je snižen i faktor 13 (inače pišu se rimskim brojevima ali meni je ovako jednostavno).
očituje se u preobilnom krvarenju primjerice prije 7 god sam imala malu operaciju na oku (ječmenac, 10 min ambulantno) nakon koje sam cijeli dan jako puno krvarila, a nakon drugog carskog reza sam skoro umrla zbog krvarenja, dobila sam transfuziju, plazmu i krcato lijekova i malo je falilo da iskrvarim na smrt. na prvom carskom nisam krvarila ali sam preventivno dobila neki skupi lijek (moja doza je koštala 7 tisuća kn), a na drugom porodu nisam jer je hematologica zaključila da nije potrebno (da je negdje sretnem mislim da bim je..)

Isuse Boze bas mi je zao ja mislim da ti zbog svega toga bi trebala imati pravo na besplatnu mirenu,a najbolje napisi zahtjev u HZZO i posalji u Zagreb napisi to sve da se zelis zastititi,a spirala ima sada dozivotna to je imala moja tetka.Ja imam cin3 i treban na konizaciju no kada sam napravila koagulogram imam neki poremecaj visak fibrinogena na netu sam jako malo nasla samo je napisala da trebam dobiti inekciju prije operacije.

pzulic
09.06.2009., 15:19
samo da se javim, bila sam kod ginekologice i ona mi je preporučila mirenu ali mi je rekla da nema šanse da je dobijem preko HZZO-a.
sad krećem u akciju pretrage ljekarni da vidim gdje je najjeftinija - ako netko ima iskustva iz pulskih ljekarni neka se javi. THNX

pussy galore
10.06.2009., 10:46
jel nase zdravstvo toliko u kurtzu :(

ja mislim da bi sva kontracepcija trebala bit besplatna :)

pzulic
18.06.2009., 11:39

Trebalo bi al eto. ja sam je kupila (našla sam je za 970 kn, dok je u jednoj drugoj ljekarni bila i 1130) prije dva dana mi ju je stavila. valjda će sve to skupa funkcionirati.

samo postavljanje me nije bolilo, jedino nakon što sam otišla od ginek malo su me leđa bolila ali prošlo je, sve je to više bilo na psihičkoj bazi. večeras ćemo i da isprobamo sex, jučer su nas klinci previše umorili tako da me baš zanima kako ću se osjećati. POzdrav

Ivanicapeca
18.06.2009., 13:55

Zdravstvo je u kurcu, ali sam mišljenja da kontracepcija ne bi trebala biti besplatna, osim za one žene koje moraju biti na nekom obliku kontracepcije zbog bolesti. Mislim da ima puno važnijih lijekova koje bi trebali biti na teret državi umjesto kontracepcije.

pussy galore
20.06.2009., 11:33
Zdravstvo je u kurcu, ali sam mišljenja da kontracepcija ne bi trebala biti besplatna, osim za one žene koje moraju biti na nekom obliku kontracepcije zbog bolesti. Mislim da ima puno važnijih lijekova koje bi trebali biti na teret državi umjesto kontracepcije.

mislim da je u danasnje doba jako vazno planirat obitelj. samim time kontracepcija tu igra veliku ulogu. ako sagledas vecu sliku svega :)
slazem se da bi neki lijekovi isto tako trebali bit besplatni, ali znamo da se to nikad nece desit.

emili
07.07.2009., 07:29
cure, mene zanima da li je koja od vas koje koristite mirenu u ljekarni gdje ste je kupile rečeno da spirala spada u medicinska pomagala i da imamo pravo na povrat poreza ako priložimo R-1 račun u godišnjoj prijavi?
žena u ljekarni mi je sama savjetovala da uzmen R-1 , ali nije sigurna, znate li vi što više o tome?

najica
09.07.2009., 12:31
Nema teorije da išta dobiješ na recept a ni povrat poreza nije istina. probala sam ja u prijavi u 2 mjesec. inače je imam 1,5 godinu i prezadovoljna sam. Život mi se poboljšao 300 %. Od poroda prije 12 godina imala sam izljeve za ne povjerovat. Sada nemem ni pms , ni izljeve, glavobolje su se smanjile i spavam po noći čak i onaj prije očajni "drugi dan".

Ivanicapeca
13.07.2009., 12:52
mislim da je u danasnje doba jako vazno planirat obitelj. samim time kontracepcija tu igra veliku ulogu. ako sagledas vecu sliku svega :)
slazem se da bi neki lijekovi isto tako trebali bit besplatni, ali znamo da se to nikad nece desit.

Pa ako se ništa ne poduzima, neće.

Ne želim da ispadne sad kao neko hvalisanje, ali unatrag godinu dana na listi HZZO nije bilo novih pametnih "besplatnih" lijekova za karcinom bubrega točnije Sutent i Tarceva za karcinom pluća i vladalo je mijenje da nema šanse da se takvo što ikad na listu uspije staviti. Udruga čije sam aktivan član je pritiscima na ministarstvo zdravstva izborilo da se lijekovi stave na listu HZZO iako su oba lijeka užasno skupa (npr. Sutent doza od mjesec dana košta 20 000 kn) i uzimaju se doživotno.

Ako postoji inicijativa da se kontracepcija stavi na listu, treba raditi akcije i pritisak, a ne čekati da netko drugi to napravi. Ipak, puno je veća šansa da se to izbori za onu kontracepciju koju žene moraju uzimati zbog bolesti, nego za sve, jer koliko sam ja upoznata, toga nigdje u svijetu nema i bio bi svojevrsni presedan, što naši nisu spremni baš izvesti.
Inače, kontracepcija je najprofitablinija farmaceutskim industrijama. Najprodavanija i najviše se ispitivanja na njima vrši.

Što se mirene tiče, mislim da bi mnogim ženama pružila veliko olakšanje i spas o grdih tegoba s kojima se moraju boriti. Ako im znanost to može pružiti, imaju moralno pravo na to!

pussy galore
22.07.2009., 14:00
Pa ako se ništa ne poduzima, neće.

Ne želim da ispadne sad kao neko hvalisanje, ali unatrag godinu dana na listi HZZO nije bilo novih pametnih "besplatnih" lijekova za karcinom bubrega točnije Sutent i Tarceva za karcinom pluća i vladalo je mijenje da nema šanse da se takvo što ikad na listu uspije staviti. Udruga čije sam aktivan član je pritiscima na ministarstvo zdravstva izborilo da se lijekovi stave na listu HZZO iako su oba lijeka užasno skupa (npr. Sutent doza od mjesec dana košta 20 000 kn) i uzimaju se doživotno.

Ako postoji inicijativa da se kontracepcija stavi na listu, treba raditi akcije i pritisak, a ne čekati da netko drugi to napravi. Ipak, puno je veća šansa da se to izbori za onu kontracepciju koju žene moraju uzimati zbog bolesti, nego za sve, jer koliko sam ja upoznata, toga nigdje u svijetu nema i bio bi svojevrsni presedan, što naši nisu spremni baš izvesti.
Inače, kontracepcija je najprofitablinija farmaceutskim industrijama. Najprodavanija i najviše se ispitivanja na njima vrši.

Što se mirene tiče, mislim da bi mnogim ženama pružila veliko olakšanje i spas o grdih tegoba s kojima se moraju boriti. Ako im znanost to može pružiti, imaju moralno pravo na to!

U Engleskoj je sva kontracepcija besplatna :ne zna: bar ja nisam nista platila, a ni cure koje poznajem :ne zna:

Mirjana.P.
05.08.2009., 15:40
bok načitala se ja svačega,imam mirenu 1,5 god, dosad bilo sve ok,al već duže vrijeme imam žgaravicu i počela su me boljeti prsa kao kad sam ostala trudna,inače nemam takve bolove,krvarenje mi prestalo ubrzo nakon umetanje spirale,pa ni po tome ne mogu znati jesam li ili ne,al kupim si sutra test pa će biti ili :s ili štrapacirung do doktora
naopako naopako:(
nigdje nisam našla da je netko ostao trudan sa mirenom
nigdje nisam našla ni iskustvo nekog tko je zatrudnio sa običnom spiralom
jel netko zna da li se može onda trudnoća iznijeti normalno do kraja ili kako to već funkcionira???

pozdrav svima:confused:

Het
05.08.2009., 15:48
Najbolje da prvo obavis test, no za info %-ak normalnih trudnoca sa spiralom je skoro ne postojeci vecinom su to slucajevi vanmatericnih ali bas zbog toga bolje da obavis test pa da ne panicaris bez veze citajuci nase komentare. Ako i je normalna trudnoca to je samo stvar odstranjivanja spirale i nista vise.

Mirjana.P.
06.08.2009., 18:30
:s:s:s
test je negativan
nikad se više neću seksat
muž i dalje misli da sam trudna,rekla sam mu da će se za koji mjesec uvjerit:p
ovo me malo bacilo u razmišljanje,kako ćeš ti znati ili posumnjati u trudnoću s mirenom ako nemaš ostale simptome,a menze nemaš,ili će biti neznam dok pupa ne poraste
dobro je moja svekrva rekla nemoj se , ne boj se:mig:

Ivanicapeca
07.08.2009., 21:11
:s:s:s
test je negativan
nikad se više neću seksat
muž i dalje misli da sam trudna,rekla sam mu da će se za koji mjesec uvjerit:p
ovo me malo bacilo u razmišljanje,kako ćeš ti znati ili posumnjati u trudnoću s mirenom ako nemaš ostale simptome,a menze nemaš,ili će biti neznam dok pupa ne poraste
dobro je moja svekrva rekla nemoj se , ne boj se:mig:

Ma kakva trudnoća s mirenom:rofl: Nije to klasična spirala kod koje su se događale van maternične trudnoće. Ova seka ima hormon u sebi koji lagano otpušta i totalno iskljući rad jajnika. Nema ovulacije, a nema uglavnom ni menge.
Jedino da imaš takva turbo intergalaktični hormonalni poremećaj, najčešće štitnjače, ali bi za njega već sigurno puno prije saznala s obzirom na nuspojave.
Seksaj se draga i prati svoje hormone i sve 5:mig:

mama Dalton
13.08.2009., 11:16
Uh, Mirjana P., a jesi me splašila....

Taan sam bila na pregledu, doktor mi dokida pilile za koji mjesec jer ću napunit 40 (šmrc, osjećam se turbo staro); i načelno smo dogovorili Mirenu...

Jel netko u zadnje vrijeme kupovao MIrenu koda nas, i koje su cijene? Kod mog dr. je 1600 kn s "ugradnjom" (Bože, zvuči ko da pričam o kuhinji ili klima uređaju :) ), odnosno samo "ugradnja" 400 kn.

emili
23.08.2009., 19:59
Nema teorije da išta dobiješ na recept a ni povrat poreza nije istina. probala sam ja u prijavi u 2 mjesec. inače je imam 1,5 godinu i prezadovoljna sam. Život mi se poboljšao 300 %. Od poroda prije 12 godina imala sam izljeve za ne povjerovat. Sada nemem ni pms , ni izljeve, glavobolje su se smanjile i spavam po noći čak i onaj prije očajni "drugi dan".

provjereno u poreznoj, priloži se račun R-1 kod porezne prijave i povrat poreza prolazi...a vi kak hoćete :)

double
24.08.2009., 18:02
Ima li ovdje itko da mu je prošlo 5 godina od postavljanja mirene? Meni je dr. rekao da ona djeluje hormonski 3 godine, onda se (pojednostavljeno rečeno) pretvara u običnu spiralu, te da je 5.-tu godinu treba vaditi, odnosno mijenjati.
Meni ona još uvijek (4.-ta godina prolazi) djeluje kao na početku, menzesa nema nikako (jbte, možda sam i izgubila ciklus u međuvremenu, a da i ne znam :rofl:, ipak su tu neke godine, jel'), pa ne znam, može li se držati i dulje od 5 godina ili obavezno mijenjanje? :ne zna:

mama Dalton
24.08.2009., 19:47
Meni je dr. kazao da 5 godina djeluje hormonski, a nakon toga kao obična spirala.

double
25.08.2009., 07:14
Meni je dr. kazao da 5 godina djeluje hormonski, a nakon toga kao obična spirala.

A mijenjanje, obavezno nakon 5 godina?

mavu
25.08.2009., 10:48
Pozdrav svima!
ja sam nova sa mirenom. Jucer sam je stavila i niti me je nesto bolilo niti sta poslije osjecam. Nemam neka ni posebna krvarenja. Ja se nadam da ce tako i ostati. Platila sam je 1000kn kod svoje dr i to je to.

mavu
26.08.2009., 09:10
Žene drage, kako znati da je Mirenica još na mjestu?

Ivanicapeca
26.08.2009., 20:44
Žene drage, kako znati da je Mirenica još na mjestu?

:confused: pa ako prstom možeš napipati končić...a gdje bi bila?

mavu
27.08.2009., 07:19
pa da nije možda ispala???? a moja dr mi je rekla da nemogu napipati končić

Het
27.08.2009., 07:35
pa da nije možda ispala???? a moja dr mi je rekla da nemogu napipati končić

Iskreno meni je jedna doktorica rekla da mozes a jedna da ne mozes:ne zna:
Znam samo da su mi savjetovali da ako prilikom odnosa koncici 'smetaju' dragom da ih se moze doc skratit tako da postoji mogucnost (moje misljenje) da ih ne moras napipat ali stvarno ne znam. Najbolje je ic na pregled i rijesis dilemu.

mama Dalton
27.08.2009., 12:18
Ajoj, čitam ove vaše sitne muke s Mirenom, i čini i se da su tablete fakat jednostavne kao kontracepcija... Nekak bi radije ostala na Yasminu nego prešla na Mirenu... NO godine neumitno lete, i veli dr da nisam niš mlađa, dapače :( (bez obzira na to kaj ja mislila o svom procesu starenja :p)

AAAAhhhhh, kak je koma bi odgovorno žensko.....

manc
28.08.2009., 13:43
Razmisljam si o Mireni..godinama:D
Al mi je "problem", kak cu zant da nisam trudna, a nema krvarenja:confused::ne zna:. Kak vi to "rijesavate"?

mavu
04.09.2009., 08:17
Razmisljam si o Mireni..godinama:D
Al mi je "problem", kak cu zant da nisam trudna, a nema krvarenja:confused::ne zna:. Kak vi to "rijesavate"?

Ja sam skroz zadovoljna sa mirenom, a to da nema krvarenja brzo se naviknes i jednostavno prihvatis da je to to. Nema krvarenja - nema trudnoce.
Ja nisam imala nikakvih ni tockastih krvarenja u fazi privikavanja. Do sada sam pila tablete, pa su mi savjetovali zbog godina 35g i tlaka da ih ne pijem vise, i da razmislim o mireni. Pa sam i ja kao i ti mozgala i prevrtala po glavi i napokon se odvazila, pa sta bude bude. I stvarno je odlicna.:mig:
Zato ne razmisljaj nego stavljaj.

manc
04.09.2009., 13:34
Idem u srijedu kog ginekologa. Bum ga pitala. Imam 36, pijem tablete 6 godina bez pauze..Mislim...super su meni tablete, nemem nikakvih problema, al imam godine :D.
Bumo vidli.:)

mama Dalton
05.09.2009., 14:32
Ja još imam fore s pilulama do iza Nove godine, kad punim 40 (tak mi je rekel dr), a onda valjda i ja prelazim na Mirenu...

hrckica2
09.10.2009., 09:20
Drage moje! Ja sam svoju postavila prije tjedan dana. Kako nisam rodila, postavljanje je bilo prilično bolno. Dobila sam i pikicu odmah nakon protiv bolova jer sam bila kompletno zgrčena. Ginić mi je rekao da ne zna drugo rješenje za mene. Pila sam već nekoliko različitih tableta s raznim dozama hormona, ali sam stalno imala probojna krvarenja (što će reči da sam u ciklusu od 28 dana krvarila 15). Tak da nisam imala puno izbora već da probamo i ovo. Krvarila sam samo još 1 dan i za sada je sve ok. Nadam se da bude tako i ostalo. Nisam valjda patila bezveze!

ameliee
13.10.2009., 11:33
Drage,
molim Vas vaša iskustva s klasičnom i hormonskom spiralom, prednosti mane....
hvala Vam puno

ryana
15.10.2009., 04:49
zasto nitko ne napise kakav je sex s tim?dosta sam plitka a partner ima malo viska pa su odnosi cesto grubi a i oboje volimo da je do kraja unutra jer volimo malo grublje i divlje.zbog cilesta bude i pretjerano jer znam cesto bit suha pa si razmisljam o mireni ili necem dugotrajnijem.ali opet se bojim "predmeta" u sebi i kako bi se to odrazilo na odnose s obzirom da oboje volimo grubije s puno akrobacija??frendica je zbog posla morala na neku kontraceptivnu inekciju koja "drzi" par godina i menstruacije su rijetke a cesto i nestanu pa misli da to nije ni dobro ni zdravo biti bez m. pa me i to zabrinjava.kakva su vasa misljenja i iskustva??

CosmaShiva
16.10.2009., 13:44
zasto nitko ne napise kakav je sex s tim?dosta sam plitka a partner ima malo viska pa su odnosi cesto grubi a i oboje volimo da je do kraja unutra jer volimo malo grublje i divlje.zbog cilesta bude i pretjerano jer znam cesto bit suha pa si razmisljam o mireni ili necem dugotrajnijem.ali opet se bojim "predmeta" u sebi i kako bi se to odrazilo na odnose s obzirom da oboje volimo grubije s puno akrobacija??
:lol:
o đizs a kak ti znaš da si plitka ili si mjerila i neke druge
za usporedbu a da poze imaju utjecaja na mirenu ne vjerujem.
i pitaj najbolje ginića kao se mirena ponaša pri grubljem sexu. :D

SuperDi
17.10.2009., 12:18
Ginekolog mi je savjetovao mirenu zbog obilne menge i niskog željeza (1,9), zna li netko da li je onda na teret HZZO- a ili se i tada plaća. Hvala što iznosite vaša iskustva jer sam u početku bila odlučna da je neću staviti ali sada mi se već čini da bi mi to moglo podignuti kvalitetu života.

CosmaShiva
17.10.2009., 17:44
Ginekolog mi je savjetovao mirenu zbog obilne menge i niskog željeza (1,9), zna li netko da li je onda na teret HZZO- a ili se i tada plaća. Hvala što iznosite vaša iskustva jer sam u početku bila odlučna da je neću staviti ali sada mi se već čini da bi mi to moglo podignuti kvalitetu života.
ne znam kako to onda točno ide ali ako ginekolog savjetuje onda to ide
na račun HZZO-a. i ja sam htjela preko HZZO-a zbog jako obilnih menstruacija
mirenu ali nisam ju dobila jer mi je željezo ok.

SuperDi
18.10.2009., 07:28
Hvala na odgovoru. Nadam se da ću ja biti u toj grupi koja ne plaća. Pogledat ću još na stranicama HZZo-a.
Pozz... mig

hrckica2
19.10.2009., 18:50
Preko HZZO-a se može dobiti ako si starija mislim od 30 i imaš nisko željezo i obilne menge. Onda plaćaš samo participaciju od nekih 200-300 kuna.

~Scarlet~
19.10.2009., 18:56
Koje su mogućnosti ostati trudna uz Mirenu? :ne zna: Inače imam slabu mengu, pa pretpostavljam da bi spadala u onu skupinu žena kojima bi u potpunosti nestala. I onda ak sam baksuz i ostanem trudna, neću znati...:eek:

CosmaShiva
20.10.2009., 09:31
Koje su mogućnosti ostati trudna uz Mirenu? :ne zna: Inače imam slabu mengu, pa pretpostavljam da bi spadala u onu skupinu žena kojima bi u potpunosti nestala. I onda ak sam baksuz i ostanem trudna, neću znati...:eek:

ja mislim da nema slučajeva da je žena uz mirenu još ostala
trudna. toga je i mene strah jer sam čitala da se kod takve trudnoće
preporučuje ab. baš je mislim bilo na njihovoj stranici ako se osjeti
umor i ono mučnina prvi znaci trudnoće da se javi hitno ginekologu.
a radi utjecaja tih hormona na plod se prepručuje ab.,meni
je to najveći bed da ostanem uz mirenu trudna jer ne znam jel bih bila sposobna za
ab.:ne zna:

dalmata40
21.10.2009., 17:39
Ima li ovdje itko da mu je prošlo 5 godina od postavljanja mirene? Meni je dr. rekao da ona djeluje hormonski 3 godine, onda se (pojednostavljeno rečeno) pretvara u običnu spiralu, te da je 5.-tu godinu treba vaditi, odnosno mijenjati.
Meni ona još uvijek (4.-ta godina prolazi) djeluje kao na početku, menzesa nema nikako (jbte, možda sam i izgubila ciklus u međuvremenu, a da i ne znam :rofl:, ipak su tu neke godine, jel'), pa ne znam, može li se držati i dulje od 5 godina ili obavezno mijenjanje? :ne zna:

Sad će punih 5 godina u sječnju 2010.g. ali moja ginekologica kaže da je ostavim još 2 godine jer iako sad nema hormona ona i dalje vrši funkciju sprječavanja začeća kao i svaka druga spirala

mama Dalton
23.10.2009., 13:59
No ak je zgubila hormonalnu funkciju, jel sad tijekom te 2 godine moraš koristiti i neku dodatnu zaštitu?

dalmata40
27.10.2009., 08:27
No ak je zgubila hormonalnu funkciju, jel sad tijekom te 2 godine moraš koristiti i neku dodatnu zaštitu?

Još uvijek nemam pravo menstruaciju- mislim imam 2-3 dana jako malo krvarenja
ali ja sam i sa njom imala menzes kao zadnji dan krvarenje u tragovima tj. u tih 5 godina uvijek sam imala menzes. Kaže moja ginekol. da vjerojatno spirala ima još hormona kad se menzes nije ustabilio.

korana
02.11.2009., 12:37
Je li moguće da zbog Mirene imam stalno povišeni krvni tlak? Dok je nisam stavila imala sam normalan tlak, a nakon toga je svaki dan visok i moram stalno piti tablete za sniženje tlaka. Ima li to veze s Mirenom?

Termination
03.11.2009., 16:10
Selim na Žensko zdravlje. Možda one znaju... :D

mavu
09.11.2009., 19:29
pozz korana
od mirene nije moguc visoki krvni tlak. prije mirene sam pila tablete i imala visoki tlak( imam ga i sada ), u stvari sam ga tada otkrila, i cca 1g sam bila po pretragama, pod holterom, ....i nista mi nisu otkrili. koliki ti je tlak? sada sam se raspitivala za Mirenu i sa svih strana sam doznala da nema veze sa krvnim tlakom

tihana75
15.11.2009., 07:13
imam par pitanja za vas koje ste pune iskustva...
trenutno razmišljam između mirene i yaz tableta (skupljam iskustva po forumu) prije nego odem kod gin.
zanima me da li neka od vas ima iskustva sa pcos pa da je počela koristiti mirenu...... zanimaju me poboljšanja vezana za akne, pojačanu dlakavost, promjene raspoloženja (blagodati policističnih jajnika), i naravno trenutno apsolutno nepostojeći libido .... na svakom odgovoru sam neizmjerno zahvalna...

ŠILJO
11.12.2009., 00:01
Ja sam imala Mirenu oko 8 mj. i moprala sam je vaditi..Uopće mi nije odgovarala.Non stop sam imala lagana krvarenja onda su počeli bolovi u dnu leđa non stop.Nisam mogla izvaditi robu iz mašine.Na UZV ona je bila na mistu ali ipak nije za mene..Onih par dana kada nisam krvarila i kada me nije bolilo sex je bija bezbolan,neopterećen.Kada sam je izvadila spasila sam se.Bris mi je bija normalan,ona na mistu ali moje tijelo je nikako nije prihvatilo.Događa se.inače ako se zatrudni uz nju obavezan abortus.Tako mi je Dr rekla.Dr mi je još rekla da je imala još par žena sa istim problemom kao moj.Kome paše blago njoj.Riješila je kontracepciju.Moja prijateljica je nakon tableta prišla na Mirenu i nakon 3-4 miseca joj je bila super.Ko i sve.Nekome valja nekome ne..

korana
16.12.2009., 05:45
pozz korana
od mirene nije moguc visoki krvni tlak. prije mirene sam pila tablete i imala visoki tlak( imam ga i sada ), u stvari sam ga tada otkrila, i cca 1g sam bila po pretragama, pod holterom, ....i nista mi nisu otkrili. koliki ti je tlak? sada sam se raspitivala za Mirenu i sa svih strana sam doznala da nema veze sa krvnim tlakom

sorry, nisam ranije vidjela pitanje.

tlak mi je stalno 160/95. ne znam jesam li ga imala ranije, ali od kako imam mirenu, stalno je takav.

vhumic
17.12.2009., 19:47
Ugradila sam mirenu prije dva ipo mjeseca , nakon miesec dana dobila sam upalu rodnice .Ginekolog mi je dao Xorimax 500 mg i Estrofem 1 mg ,koje sam pila 7 dana .Kako mi je kontrola zakazana tek za mjesec dana a meni nije ništa bolje , zanima me dali je to zbog mirene kao što je rekao moj ginekolog?

Aeon+
07.03.2010., 11:15
pitanje:imam strašno duga,obilna i užasno bolna krvarenja oduvijek (uz povraćanje,nesvjesticu,itd...).jedan porod iza mene,željezo prije trudnoće katastrofa,sad nisam neko vrijeme provjeravala.dob-uskoro 26. jel imam indikacije za mirenu preko hzzo-a? mislim,normalno da ću sve provjeriti s ginekologom,ali dotad da čujem ako tko zna možda...hvala.

Crude Sapphire
07.03.2010., 12:53
Cure, kakva vam je Mirena u usporedbi s pilulama po pitanju nuspojava?

plava zgrada
12.03.2010., 20:00
nemam iskustva ali imam pitanja...
Danas sam dobila uputnicu za Petrovu,naime moj ginekolog mi je prije nekog vremena pokušao staviti MIRENU ali nije išlo.
Kao jako sam uska a rodila sam dvoje djece,pa me je uputio na bolničko "ugrađivanje".
Ima li tko takvo iskustvo?
Dali je ta Mirena dobra opcija,jer sam u 40-tima,pušim i prestala sam uzimati pilule?
Nakon svih peripetija malo mi se poljuljala vjera u sve to.

Lola-ST
13.03.2010., 17:38
evo mi baš žao što ima tako malo postova o Mireni, u usporedbi s onima na stranim forumima...
Ja sam svoju ugradila prije 6 mjeseci, i baš se mislim ostaviti je ili vaditi; nije laka odluka, jer mi je samo postavljanje bilo pakleno, al izdržala, a cijena isto nije za se šalit, al i to preživila...ovo kako sada izgledam već je teže preživit:p
Moje je pitanje ima li neko izraženije akne nego prije, i šta misli poduzet u vezi toga? Baš me to muči:mad:, i ne bih je vadila jer je nisam stavila tek tako, već iz baš medicinskih razloga - navodna endometrioza...
Jel ima neko sa sličnim problemom?

ps. u odgovor na prethodni post: ja jesam rodila, al na carski, i imam zavaljenu maternicu - postavljanje uspjelo, ali bilo baš bolno, nešto strašno, kao i par dana poslije...mislim da je uspjelo samo zbog povjerenja koje sam imala u ginekologa, inače ništa od toga...

Lola-ST
13.03.2010., 17:46
Cure, kakva vam je Mirena u usporedbi s pilulama po pitanju nuspojava?

Evo mogu ja reć, kao ponosni korisnik hormonalne kontracepcije već 12 godina: pila sam i Diane, i Cilest, i oba Stedirila, te konačno Yasmin...Jedino sam se s Yasminom osjećala kao normalno žensko čeljade, bez bijesnih ispada u PMSu, nenapuhana i bez bolova...S Mirenom je nekako drugačije, prvo jer ne krvarim - samo dan dva nešto bezveze svako 5 tjedana; drugo jer sam napuhana većinu vremena, al ti ne znam reć jel to zbog zadržavanja tekućine ili mojih probavnih problema :p; treće, s Yasminom mi je lice blistalo, sada se jedva usudim iz kuće i ormar mi je pun dolčeviti, čak i onih kratkih rukava-spremam se za lito :rofl:
Isto mi se nekako čini da je kod svakog drugačije, i da ne znaš dok ne probaš; malo skup sport, ali šta ćeš...

double
13.03.2010., 19:01
I ja imam Mirenu, skoro pa 5 godina. I mogu reći da nikakvih nuspojava nisam imala. Jest da je samo postavljanje bilo JAKO, JAKO BOOOLNOO. Ne znam zašto? Prije nje sam imala običnu spiralu,i postavljanje te spirale nisam tako neugodno osjetila. Neki nelagodan osjećaj, ali ne mogu reći da je bila bol. Ali zato kod Mirene!!?!
Inače, svih 5 godina, možda 8 puta imala nekakav mali nagovještaj (ne mogu reći ni da je bila menstruacija). Ono, stavila bih mali svakodnevni uložak i to je to. Govorim, možda sve skupa 8 puta u 5 godina.
I mogu reći da sam se preporodila nakon one prve spirale, pri kojoj sam imala ogromne izljeve, koji su trajali po 7 dana.
Uglavnom moji dojmovi su odlični i žao mi je što je ubrzo moram vaditi, jer ima ograničeno vrijeme trajanja. Ali, vraćam joj se nakon kratkog, kratkog vremena. Hehe

anna01
27.04.2010., 19:57
zanima me za one koje imaju mirenu... cijena, dal se daje ginekologu još novca za postavljanje, koliko traje postavljanje i boli li, da li se prije postavljanja radi papa, i koliko nakon postavljanja ona stiti....

bebuli
28.04.2010., 19:46
bok,ja sam nova na ovom forumu i nadam se da ce te me dobro prihvatiti i da ce mo se jos bolje druziti....evo vako ja sam malo zabrinuta i nadam se da ce mi neka od vas barem malo pomoci,ja imam 27 godina i u desetom mjesecu sam stavila mirenu i od onda do danasnjeg dana nisam imala menstruaciju,da li je to normalno?

anna01
29.04.2010., 20:10
bok,ja sam nova na ovom forumu i nadam se da ce te me dobro prihvatiti i da ce mo se jos bolje druziti....evo vako ja sam malo zabrinuta i nadam se da ce mi neka od vas barem malo pomoci,ja imam 27 godina i u desetom mjesecu sam stavila mirenu i od onda do danasnjeg dana nisam imala menstruaciju,da li je to normalno?

po nekim iskustvima sto sam cula, to je normalno... iako se spominje da se u nekoliko mjeseci smanji krvarenje, ne bas da odmah prestane, ali ako imas nedoumica pitaj ginekologa...

p.s. jel mozes odgovoriti na neko moje pitanje iz prošlog posta?:D

double
30.04.2010., 18:43
zanima me za one koje imaju mirenu... cijena, dal se daje ginekologu još novca za postavljanje, koliko traje postavljanje i boli li, da li se prije postavljanja radi papa, i koliko nakon postavljanja ona stiti....

Ovako, cijena prije skoro 5 godina je bila 1000 i nešto kuna. Ginekologu nisam dala ništa za postavljanje, iako mi nije postavio moj socijalni nego me poslao u bolnicu. Postavljanje ne traje dugo, ali iskreno, bolilo me da sam mislila da neću moći na noge više (imala 2 poroda prije toga). Prije sam imala običnu spiralu i to postavljanje i ne pamtim, ali sam postavljanje Mirene dooobrrooo :mad: zapamtila. Papu sam radila redovno, ne sjećam se jesam li baš posebno prije postavljanja Papu napravila, i štiti me.... :D evo skoro pa 5 godina. Žao mi je što mora van ubrzo, ali.... bit će nova :mig: o da, da...

anna01
30.04.2010., 20:30
Ovako, cijena prije skoro 5 godina je bila 1000 i nešto kuna. Ginekologu nisam dala ništa za postavljanje, iako mi nije postavio moj socijalni nego me poslao u bolnicu. Postavljanje ne traje dugo, ali iskreno, bolilo me da sam mislila da neću moći na noge više (imala 2 poroda prije toga). Prije sam imala običnu spiralu i to postavljanje i ne pamtim, ali sam postavljanje Mirene dooobrrooo :mad: zapamtila. Papu sam radila redovno, ne sjećam se jesam li baš posebno prije postavljanja Papu napravila, i štiti me.... :D evo skoro pa 5 godina. Žao mi je što mora van ubrzo, ali.... bit će nova :mig: o da, da...

znaci bolilo je iako si rodila prije, hmmm... a ja kukavica:D akako sa mjesečnicama? jel sto manje po količini i intezitetu, to je veliki azlog i za postavljanje...

double
04.05.2010., 08:38
znaci bolilo je iako si rodila prije, hmmm... a ja kukavica:D akako sa mjesečnicama? jel sto manje po količini i intezitetu, to je veliki azlog i za postavljanje...

Mjesečnica? Što je to? :mig: 4,5 godina nisam kupila uloške, nisu mi trebali. :top: Zato i žalim što mora van.
Postavljanje je bolilo, ali rekli su mi da je taj doktor inače poznat po "teškoj ruci", pa je možda i do toga, možda nije svakome tako... :ne zna:

plave oči
04.05.2010., 23:23
Evo mogu ja reć, kao ponosni korisnik hormonalne kontracepcije već 12 godina: pila sam i Diane, i Cilest, i oba Stedirila, te konačno Yasmin...Jedino sam se s Yasminom osjećala kao normalno žensko čeljade, bez bijesnih ispada u PMSu, nenapuhana i bez bolova...S Mirenom je nekako drugačije, prvo jer ne krvarim - samo dan dva nešto bezveze svako 5 tjedana; drugo jer sam napuhana većinu vremena, al ti ne znam reć jel to zbog zadržavanja tekućine ili mojih probavnih problema :p; treće, s Yasminom mi je lice blistalo, sada se jedva usudim iz kuće i ormar mi je pun dolčeviti, čak i onih kratkih rukava-spremam se za lito :rofl:
Isto mi se nekako čini da je kod svakog drugačije, i da ne znaš dok ne probaš; malo skup sport, ali šta ćeš...

Stavila Mirenu prije 7 mjeseci i sada sam u nedoumici kao i ti. Da li je izvaditi.
Kad sam je stavljala-bolilo bome pošteno. Nakon toga mjesec dana krvarila u komadu :mad:
Čula sam da dosta žena skoro pa i ne krvari sa mirenom ali ja nisam te sriće.
Uvijek moram imat mali dnevni ulošćić jer uvijek nešto mrvicu kapne. Pravu mjesečnicu dobijem svako 25-30 dana i onda teče 10-12 dana. Užas.
Ma sve bi ja to preživila da nema još jedne nuspojave a to su prištići. I to ne mali nego veliki, bolni potkožni :(
U pubertetu sam imala svega par prištića na licu a sad izgledam kao da su me pčele napale. Nikada nisam imala ništa po vratu a sada su vrat i rub čeljusti puni potkožnih prišteva. Najrađe bih šetala sa šalom a na glavu stavila škartoc :brukica:
I to nije sve :hebemu:, kosa mi otpada kao nikad do sada.
Eto, sad sam se izjadala, pa gospođa Mirena i ja idemo leć :amen:

strijelčica
05.05.2010., 11:21
Ja ju imam soro godinu dana i prezadovoljna sam ,Imala sam užasno bolne i duge menzise,krvarenja preobilna,željezo mi bilo užasno nisko sada se sve normaliziralo ,a uz to imala sam i problem sa miomima,prvi dobila u trudnoći srečom sam je otišao ,ali od tada se vračao u par navrata svaki put sve veći,sa mirenom otišli i miomi, željezo mi se stabiliziralo.PMS šta je to,krvarenja tako reć nepostoje osim sitnog točkastom,ali prvih mjesec krvarila svakodnevno ,to me brinulo ali ginekologica rekla da će se i to stabilizirati ,tako je i bilo.Topla preporuka svima ,nežalim 1500 kuna koje sam dala,

Perla100
05.05.2010., 21:31
Mirena i ja se družimo nekih 14 mjeseci. Postavljena uz bolove, krvarenje skoro bez prekida puna 3 mjeseca, već sam došla u iskušenje da je izvadim..no onda se stanje nekako stabiliziralo. Menstruacije imam svakih, točno na dan, 25 dana i traju punih 7 dana. Doduše krvarenje je puno oskudnije nego što je bilo prije Mirene ali na žalost kod mene nije slučaj da ga nemam uopće ili da kratko traje:ne zna:. I od kad je imam udebljala sam se punih 7 kila:confused:Kaže moj ginekolog da je to zato što više nisam izmučena jakim krvarenjima i što mi se iz tog razloga pojačao imunitet. Može biti, no zbog toga nisam baš najsretnija:). PMS imam kao što sam imala i prije..uglavnom ne znam da li bih je nekome preporučila ili ne. Sad kad ju imam, nek bude još 4 g koliko joj je rok trajanja:)

Perla100
05.05.2010., 22:18
Stavila Mirenu prije 7 mjeseci i sada sam u nedoumici kao i ti. Da li je izvaditi.
Kad sam je stavljala-bolilo bome pošteno. Nakon toga mjesec dana krvarila u komadu :mad:
Uvijek moram imat mali dnevni ulošćić jer uvijek nešto mrvicu kapne. Pravu mjesečnicu dobijem svako 25-30 dana i onda teče 10-12 dana. Užas.
Ma sve bi ja to preživila da nema još jedne nuspojave a to su prištići. I to ne mali nego veliki, bolni potkožni :(
U pubertetu sam imala svega par prištića na licu a sad izgledam kao da su me pčele napale. Nikada nisam imala ništa po vratu a sada su vrat i rub čeljusti puni potkožnih prišteva. Najrađe bih šetala sa šalom a na glavu stavila škartoc :brukica:

Prišteve maži par puta na dan klindamicin otopinom, kupi u apoteci, najbolje od Galenskog laboratorija, to ti je tekući antibiotik i garantirano djeluje. Moji pubertetlije su njime riješili svoje tegobe :top:
Ulje čajevca je isto jako dobro, njime ja namažem kad mi se kadkad pojavi kakav prišt, uzrokovan Mirenom ili već čim..

plave oči
06.05.2010., 13:41
Perla hvala na savjetu.
Popodne ću do apoteke jer više ni sama ne znam što staviti na lice.
Sada sa 33 godine se moram boriti sa aknama s kojima do sada nisam imala problema.Nadam se da će klindamicin pomoći :)

Perla100
06.05.2010., 15:42
Perla hvala na savjetu.
Popodne ću do apoteke jer više ni sama ne znam što staviti na lice.
Sada sa 33 godine se moram boriti sa aknama s kojima do sada nisam imala problema.Nadam se da će klindamicin pomoći :)

Trebao bi i budi uporna:top:. Mojem sinu ga je prepisao liječnik jer je imao užasne pubertetske (kakvi već jesu u toj dobi) prišteve. A curica od 14 g ih se isto riješila sa klindamicinom. Namoči vatu i malo drži pa tako par puta na dan, mislim da ne može škoditi:mig:

tinaa
06.05.2010., 21:52
Imam jedno pitanje, moja mama isto ima mirenu oko godinu dana. Zanima me jel koja od vas imala problema s povišenim krvnim tlakom od kad ima mirenu? hvala

Lola-ST
07.05.2010., 15:12

evo nakon dva mjeseca da prijavim: akni sa vrata i čeljusti sam se riješila:cerek:, ostali samo mali ožiljci, ali je neusporedivo bolje...koristila Avene Diacneal nakih mjesec dana, maske od gline, i hidrolate-uglavnom prirodnu kozmetiku...naravno, Diacneal ne spada u to...
Loša je vijest da Diacneal ne možeš koristiti preko ljeta, zbog sunca...
Dobra je da bi ti sunce u umjerenim količinama moglo puno pomoći-nisu ni te akne nepobjedive...
Imaš u New Yorkera pamučne dolčevite jako povoljno, a kratkih rukava-nije škartoc, a izgledaju super:top:

draganica
20.05.2010., 00:38
stavila mirenu pre 11 meseci, nije bilo bolno, samo lagana neprijatnost, ali citav postupak je trajao nekih 5 minuta.

od tada sam svaki mesec imala mengu (pre mirene trajala je 7 dana, od kojih je u prva 4 krvarenje bilo vrlo obilno, cesto uzasno bolno, peti dan tak-tak, 6. i 7. jedva da ga je bilo): sad su krvarenja neeeuporedivo slabija, recimo 1. dan kao nekad peti, a ostali dani takvi da je dovoljan dnevni ulozak. nekad jedino menga traje duze, po desetak dana, a u poslednjih par meseci i krace od nekadasnjih sedam.

e sad - problem: ovaj mesec uopste nisam imala mengu, tj. rekla bih da mi kasni nekih 10 dana.

naravno, uhvatila me je panika da sam trudna.

kako uopste znati da li je mirena na svom mestu? konce nikad nisam umela napipati niti sam se trudila, ne volim bas zavlaciti prste tamo. :)

kolike su uopste sanse da mirena ispadne, pa jos da se to ne primeti? jeste li cule za neki takav slucaj?

ili sam mozda imala nekakvo tackasto "krvarenje" koje nisam ni primetila?

ili sam od onih srecnica kojima s mirenom menga jednostavno izostaje? ali kako je moguce da sam je tokom ovih 11 meseci imala i sad je odjednom nestala????

zapravo sam se i vratila na ovu temu da proverim posle koliko meseci je menga pocela izostajati zenama koje su stavile mirenu, ali vidim da je vecina ili odmah izgubila mengu ili je sve vreme imala oskudno krvarenje...

vidim ja da cu ovih dana napraviti test, ali do tad...misljenja? hvala! :)

Perla100
23.05.2010., 17:12
stavila mirenu pre 11 meseci, nije bilo bolno, samo lagana neprijatnost, ali citav postupak je trajao nekih 5 minuta.

od tada sam svaki mesec imala mengu (pre mirene trajala je 7 dana, od kojih je u prva 4 krvarenje bilo vrlo obilno, cesto uzasno bolno, peti dan tak-tak, 6. i 7. jedva da ga je bilo): sad su krvarenja neeeuporedivo slabija, recimo 1. dan kao nekad peti, a ostali dani takvi da je dovoljan dnevni ulozak. nekad jedino menga traje duze, po desetak dana, a u poslednjih par meseci i krace od nekadasnjih sedam.

e sad - problem: ovaj mesec uopste nisam imala mengu, tj. rekla bih da mi kasni nekih 10 dana.

naravno, uhvatila me je panika da sam trudna.

kako uopste znati da li je mirena na svom mestu? konce nikad nisam umela napipati niti sam se trudila, ne volim bas zavlaciti prste tamo. :)

kolike su uopste sanse da mirena ispadne, pa jos da se to ne primeti? jeste li cule za neki takav slucaj?

ili sam mozda imala nekakvo tackasto "krvarenje" koje nisam ni primetila?

ili sam od onih srecnica kojima s mirenom menga jednostavno izostaje? ali kako je moguce da sam je tokom ovih 11 meseci imala i sad je odjednom nestala????

zapravo sam se i vratila na ovu temu da proverim posle koliko meseci je menga pocela izostajati zenama koje su stavile mirenu, ali vidim da je vecina ili odmah izgubila mengu ili je sve vreme imala oskudno krvarenje...

vidim ja da cu ovih dana napraviti test, ali do tad...misljenja? hvala! :)

Jesi u međuvremenu napravila test ili dobila mengu? Ja bih prije rekla da si jedna od onih sretnica kojima jednostavno izostaje. Da barem meni hoće..svaka 24-25 dana nema da omane:). Ne vjerujem da Mirena baš može ispasti a šanse za trudnoćom su totalno zanemarive mislim. Ja svoj končić napipam bez problema i jako me ta stvar nervira:confused:

rusha
24.05.2010., 11:31
Razmišljam da stavim mirenu. Godinama sam pila Triquilar, a nedavno sam prešla na Logest. I s jednima i drugima je najgora nuspojaval pad libida i to mi užasno smeta, a s Logestom imam i lagani krvavi iscjedak tokom drugog dijela ciklusa (valjda su mi preslabe). Htjela bi staviti Mirenu, ali me strah da nuspojave ne bi bile iste ili možda i gore. Što vi mislite?

Perla100
24.05.2010., 16:01
Razmišljam da stavim mirenu. Godinama sam pila Triquilar, a nedavno sam prešla na Logest. I s jednima i drugima je najgora nuspojaval pad libida i to mi užasno smeta, a s Logestom imam i lagani krvavi iscjedak tokom drugog dijela ciklusa (valjda su mi preslabe). Htjela bi staviti Mirenu, ali me strah da nuspojave ne bi bile iste ili možda i gore. Što vi mislite?

Ja mislim da nećeš znati odgovor dok ne probaš, kao niti mi ostale jer sve je to individualno od žene do žene. Npr.ja sam isto od pilula znala povremeno prokrvariti, uzimala sam Stedirile niše neznam niti koje su oznake bili i sjećam se da jedino od onog najjačeg nisam uopće krvarila za vrijeme ciklusa. nakon toga sam prešla na Cilest i povremeno sam imala problema. Mirenu imam oko godinu i pol i nakon početnog iskušenja da je izvadim tj.3 mjeseca gotovo neprekidnog krvarenja, sada sam jako zadovoljna. Bila bih zadovoljnija da kao neke žene nemam uopće menstruacije (moja dolazi ko urica na 24-25 dana i traje po 6-7 dana) ali to krvarenje je ipak neusporedivo slabije nego što je bilo sa pilulom. Nekad sam imala i običnu spiralu, a to su bila prestrašna krvarenja i bolovi:flop:. Libido mi nije smanjen:top:, smeta me jedino što nekad osjetim končić u rodnici koji mi je mislim ginekolog ostavio predugačkim ali sve u svemu je ok. Nema razmišljanja da li sam zaboravila popiti pilulu, količina hormona koje Mirena ispušta je navodno zanemariva i puno me manje boli glava i trbuh nego što me je boljelo dok sam uzimala pilule. PMS nije tako strašan. Uglavnom ne bih je sad mijenjala niti za jednu vrstu kontracepcije:s

No kažem, to je moje individualno iskustvo:ne zna:

rusha
25.05.2010., 07:29
Hvala Perla. Popričat ću malo sa svojom ginekologicom da čujem i njezino mišljenje i dogovoriti se. Moja g. ne ugrađuje mirenu nego da uputnicu za polikliniku. Računam da mi se isplati staviti ju (naravno ako ju ne budem morala vaditi) jer su mi pilule dosta skupe a očito mi baš ne pašu.

Pozdrav.

nany 0202
07.06.2010., 19:44
Danas sam čula od jedne poznanice da je Mirenu dobila na recept i da nije niti kune platila, jel netko išta o tome zna ili je ona polupala lončiće ????? :mig:

nephthys
07.06.2010., 21:48
Danas sam čula od jedne poznanice da je Mirenu dobila na recept i da nije niti kune platila, jel netko išta o tome zna ili je ona polupala lončiće ????? :mig:

mislim da je besplatno za žene iznad 35. koje su rodile ili tako nešto.

stihaa
08.06.2010., 07:39
Besplatno je ako imaš neku dijagnozu -menoragija možda, tj. ako zbog obilnih mjesečnica imaš problema sa željezom (anemiju).

Perla100
08.06.2010., 15:07
Ja sam svoju platila 200 kuna kod privatnog ginekologa koji ima ugovor sa HZZO, nisam imala nikakvu dijagnozu osim što imam preko 35 godina:p. Za žene do 35 godina je nekih 1000-1200, nisam sigurna

nany 0202
09.06.2010., 16:00
Jako dobro ,daj mi javi na pp koji je to ginekolog jer soma kuna nije mala razlika a i ja imam preko 35 god. hvala

bombonina
29.06.2010., 01:20
Imala sam Mirenu 1x 2,5 god i nakon toga pauza 3 mjeseca pa ponovno godinu dana.
Platila sam oba puta 1600, 00 kn i prilikom vađenja samo pregled i ultrazvuk )nije obavezan uzv) 350,00 kn.
Nije me bolilo ni prilikom vađenja ni prilikom stavljanja jer imam najbolju dr na svijetu :top:
Izvadila sam je iz jedinog razloga jer su me živcirale akne, nisam imala menge i zadnjih par mjeseci sam bila napuhana podbuhla, natećena sva, i da počela sam dlakavit po bradi, par dlačica.
Spirala je vani, a sada :confused:...
Prije toga sam imala 4 god. obićnu i bila mi je super.

KIP
05.07.2010., 13:36
drage moje evo i mene još jedne s mirenom....imam je dvije godine i puna su mi bila usta hvale za to ČUDO...
izgubila sam menstruaciju skroz ...imala sam ju samo prvi mjesec a od onda...ni kapi...javljala su se neka krvarenja koja su zapravo bila pucanje nekih cistica...ali od menge ni m.
I sad ovaj stari kov " mame,tete,strine" mene uvjeravaju kak to baš njima i nije nešto
U međuvremenu su se pojavili bolovi ...u jajnicima..oštri...hitno otišala d omog GINIĆA....nije ga bilo pa me primio kolega koji je rekao da se neka tekučina skuplja oko mirene i da na janiku imam HIPEREHOLOŠKU TVORBU 15 mm i da se njemu ne sviđa što nemam mengu uopće i da ju vadim van...A MOJ GINIĆ totalno suprotno...za tvorbu misli da je bila ovulacija a tekučina da je normalna...i nek uživam s mirenom....sve u svemu da doktora o istoj stvari totalno različito....MALO SAM ZBUNJEN...help

Perla100
05.07.2010., 15:02
drage moje evo i mene još jedne s mirenom....imam je dvije godine i puna su mi bila usta hvale za to ČUDO...
izgubila sam menstruaciju skroz ...imala sam ju samo prvi mjesec a od onda...ni kapi...javljala su se neka krvarenja koja su zapravo bila pucanje nekih cistica...ali od menge ni m.
I sad ovaj stari kov " mame,tete,strine" mene uvjeravaju kak to baš njima i nije nešto
U međuvremenu su se pojavili bolovi ...u jajnicima..oštri...hitno otišala d omog GINIĆA....nije ga bilo pa me primio kolega koji je rekao da se neka tekučina skuplja oko mirene i da na janiku imam HIPEREHOLOŠKU TVORBU 15 mm i da se njemu ne sviđa što nemam mengu uopće i da ju vadim van...A MOJ GINIĆ totalno suprotno...za tvorbu misli da je bila ovulacija a tekučina da je normalna...i nek uživam s mirenom....sve u svemu da doktora o istoj stvari totalno različito....MALO SAM ZBUNJEN...help

Nije ni čudo što si zbunjena..ajd da sad čovjek bude pametan kojeg od njih dvojice poslušati:ne zna:. Ja bih potražila i treće mišljenje..ipak to nisu stvari sa kojima se baš može igrati:confused:. I ja bih rado da uopće nemam mengu ali je imam po 7 dana..no ruku na srce i meni je nekako normalnije da je imam nego da je nemam uopće, ma koliko bi mi to odgovaralo. Nekako mi više izgleda prirodnije:kava:

Silvery
06.07.2010., 00:32
...sve u svemu dva doktora o istoj stvari totalno različito....MALO SAM ZBUNJEN...help

Ideš po treće, ako treba i četvrto mišljenje. Nije se za igrati, posebice ako te probada u jajnicima i ako imaš već jedno upozorenje ginekologa.

KIP
06.07.2010., 09:42
Nije ni čudo što si zbunjena..ajd da sad čovjek bude pametan kojeg od njih dvojice poslušati:ne zna:. Ja bih potražila i treće mišljenje..ipak to nisu stvari sa kojima se baš može igrati:confused:. I ja bih rado da uopće nemam mengu ali je imam po 7 dana..no ruku na srce i meni je nekako normalnije da je imam nego da je nemam uopće, ma koliko bi mi to odgovaralo. Nekako mi više izgleda prirodnije:kava:

da eto i ti dijeliš mišljenje večine žena oko mene...naravno da mi paše kaj sam zaboravila kaj je to uložak....ali....hmmm
i upravo to čekam nalaz papa testa iako on za jajnike ništa nemože pokazati pa onda po treće mišljenje uvaženog Zovka iz Merkura....BAAAAAAAŠ ME ZANIMMMMMMA.....
pa ako je i to bila kao ovulacija...pa zar to stvarno tako boli....
Ako neko ima iskustva sa Zovkom...pišite....hvala:)

KIP
09.07.2010., 07:35
eto mene s pregleda i još jednog mišljenja ....
DA MIRENA MORA VAN....nisam tip za tu spiralu više za bakrenu .....
i to je riješeno....

tala22
13.07.2010., 07:47
Pijem Cilest i doktor mi je savjetovao da stavim Mirenu. Zanima me da li moram napraviti pauzu između Cilesta i Mirene ili mogu staviti Mirenu odmah po prvoj slijedećoj menstruaciji dok sam još pod Cilestom?

double
30.10.2010., 10:13
Tko je uklonio Mirenu, molim pomoć.
Dakle, 25.10. sam nakon 5 godina izvadila Mirenu. Sve ok pri samom postupku, i dan nakon toga. Međutim 2 dana nakon uklanjanja sam počela krvariti. Kao oskudnija menstruacija, i to traje evo već 4 dana. Je li to normalno? Doktor mi nije rekao da se moram čuvati nekih poslova, a tih dana sam se baš naradila i nosila teške stvari.
Sad ne znam je li mi to menstrualno krvarenje, koje bi trebalo bit početi tek 14.11. ili ...? Jesam li trebala odmarati dan-dva nakon uklanjanja? Itko? :ne zna:

emily_
30.10.2010., 23:33
Ma sve bi ja to preživila da nema još jedne nuspojave a to su prištići. I to ne mali nego veliki, bolni potkožni :(U pubertetu sam imala svega par prištića na licu a sad izgledam kao da su me pčele napale. Nikada nisam imala ništa po vratu a sada su vrat i rub čeljusti puni potkožnih prišteva. Najrađe bih šetala sa šalom a na glavu stavila škartoc :brukica:
I to nije sve :hebemu:, kosa mi otpada kao nikad do sada.Eto, sad sam se izjadala, pa gospođa Mirena i ja idemo leć :amen:

ovo je imala i moja prijateljica.....i još toga je bilo.....imala je makar pola od navedenih nuspojava...

ne bi ja to stavila da mi još i plaćaju......

emily_
30.10.2010., 23:39
moram i ovo dodati.....
koliko sam loših iskustava čula o mireni,a ginekolozi ih uporno preporučuju,
moj je zaključak da dobivaju dobar postotak......

Silvery
01.11.2010., 23:54
Sad ne znam je li mi to menstrualno krvarenje, koje bi trebalo bit početi tek 14.11. ili ...? Jesam li trebala odmarati dan-dva nakon uklanjanja? Itko? :ne zna:

Trebala si se odmarati, posebno to važi ako si doista dizala teže predmete i naprezala mišiće u zdjeličnom području.

double
02.11.2010., 14:10
Trebala si se odmarati, posebno to važi ako si doista dizala teže predmete i naprezala mišiće u zdjeličnom području.

Hm, da, dizala i nosila 20 kg. Eeee, doktori, doktori... Pa zar je teško reći, pripazite se par dana? Znači, krvarenje je radi naprezanja, nema veze s tim što je izvađena ili sve krvarimo nakon vađenja Mirene?
A je li dr. trebao uzeti kakav bris sa Mirene i poslati na analizu? Čitala sam da je takav postupak, a ovaj moj je izvadio, pokazao i bacio u kantu za smeće.:eek:

Silvery
02.11.2010., 14:39
A znam da znaju biti užasno škrti na riječima, ali zar nisi napisala kako ti je doktor rekao da se moraš čuvati nekih poslova - to podrazumijeva sve teže poslove, posebno dizanje tereta. :mig:

Što se tiče postupka nakon vađenja Mirene i uzimanja briseva sa nje - stvarno ne znam :ne zna:.
Valjda će se naći koja forumašica da potvrdi jeli bi tako trebalo biti. :)

double
03.11.2010., 10:57
A znam da znaju biti užasno škrti na riječima, ali zar nisi napisala kako ti je doktor rekao da se moraš čuvati nekih poslova - to podrazumijeva sve teže poslove, posebno dizanje tereta. :mig:

Ma ne, pogledaj ponovo, nije mi ništa rekao. Kao da je gledao da me se što prije riješi i ide doma. Pa da je rekao, ne bi radila što sam radila. :Snajper:

nadalina80
11.11.2010., 11:47
Ma ne, pogledaj ponovo, nije mi ništa rekao. Kao da je gledao da me se što prije riješi i ide doma. Pa da je rekao, ne bi radila što sam radila. :Snajper:

I ja sam svoju izvadila u ponedjeljak nakon 5 godina,i bilo mi je koma.Gin.nije mogao naći končić,pa je to trajalo nekih pola sata.Dobila sam antibiotik,i rekao mi je da nesmijem krvariti vise od dva dana i ne dizati teško,i da pripazim malo da se ne prehladim.Toga se i drzim.Sva sreća da ju je uspio izvaditi u protivnom bi trebala u bolnicu,i na kiretazu.

vera_00
16.11.2010., 09:19
Meni je Mirena izvađena nakon 5 godina 27.10, tri dana sam imala malo smećkastog iscjetka. Nakon tri dana počelo mi je obilnije krvarenje sa ugrušcima. Dosta sam se zabrinula, jer me doktor naravno nije upozorio na to, ali na stranim forumima pronašla sam da se to zapravo vrlo često dešava- neke žene imaju krvarenje i po 2,3 tjedna. Meni je trajalo 5 dana- zapravo po obilnosti i trajanju jednako kao i moje menstruacije prije Mirene( dok sam imala Mirenu menstruacije su mi bile vrlo oskudne, više kao smeđi iscjedak, ali su trajale oko 8 dana). Objašnjenje tog krvarenja jest navodno da je maternica čitavo vrijeme dok je spirala bila unutra mislila da je trudna.
Ja sam menstruaciju trebala dobiti oko 8.11, ali očito je ovo krvarenje bilo to. Sad čekam sljedeću m. i javljam se radi stavljanja nove mirene. Za mene to nije idealno kontracepcijsko sredstvo, ali je najbolje koje sam probala.
Mislim da obzirom da Mirena nije toliko dugo u primjeni još ni doktori nisu sigurni što očekivati kad je izvade- mislim da je zato važno iznjijeti svoja iskustva.

nann
06.01.2011., 23:21
Pozdrav,
imam mirenu već dvije godine, i nisam još rodila. Menstruacije mogu reći nemam, ni PMS. Postavljanje je bilo bolno i dugo je trajalo, ali se isplatilo. Ne bih je mijenjala za ništa. Još godina-dvije i vadim je, pa bebica, i onda svakako ponovo mirena.

rusha
07.01.2011., 13:12
Cure, ima li koja da ju je ugrađivala u KBC Rijeka?

strijelčica
08.01.2011., 21:10
Cure, ima li koja da ju je ugrađivala u KBC Rijeka?

nisam u KBC-u ali sam u Medici.

rusha
10.01.2011., 11:50
Ja se dvoumim da li bi išla u KBC ili u Medico, Sunce... ne znam. Ne znam kakva je procedura u KBC-u i da li se isplati ići privatno, ako je procedura neka zaguljena. I da li se i koliko u KBC-u naplaćuje?

~Scarlet~
13.01.2011., 14:49
Imam Mirenu već cca 1.5 g. Jednom mjesečno sam imala "menstruacije", dvije tri kapljice krvi po par dana. Sad sam dobila pravu mengu. Jel to normalno ili da se uputim kod ginića kad prođe krvarenje?
Jel se to nekom već dogodilo?

stihaa
14.01.2011., 07:59
Imam Mirenu već cca 1.5 g. Jednom mjesečno sam imala "menstruacije", dvije tri kapljice krvi po par dana. Sad sam dobila pravu mengu. Jel to normalno ili da se uputim kod ginića kad prođe krvarenje?
Jel se to nekom već dogodilo?

Možda ti se pomaknula?

~Scarlet~
14.01.2011., 14:00
Možda ti se pomaknula?

O hebemu, pa kak je to moguče?:confused: Misliš da je pomakom došlo do neke unutarnje ozljede uterusa pa zato krvarenje? Zaštita bi trebala biti i dalje valjda, obzirom da je hormonalna.
Idem u veljači na papu, pa ću usput ipak i na uzv da se vidi kaj je. Valjda mi nije ispala.:eek:

stihaa
17.01.2011., 08:02
O hebemu, pa kak je to moguče?:confused: Misliš da je pomakom došlo do neke unutarnje ozljede uterusa pa zato krvarenje? Zaštita bi trebala biti i dalje valjda, obzirom da je hormonalna.
Idem u veljači na papu, pa ću usput ipak i na uzv da se vidi kaj je. Valjda mi nije ispala.:eek:

meni je Zlopaša, kada sam mu rekla da znam imati krvarenja između menstruacija - a koja nisu smećkasta iliti točkasta - rekao da ćemo drugi put napraviti UZV da vidimo da se nije možda pomakla. meni je poalo napamet da ako se pomakla da više možda ne vtrši funkciju - to me uvijek plaši da ne ostanem trudna:D. Ne znam, naručena sam 01.02.2011. tek pa ću vidjeti.

M Renata
24.01.2011., 13:20
Za korisnice Mirene:

Da li imate problem s PMS, dok koristite mirenu, kao što su bolne grudi, neraspoloženje i dr.?!?

Da li koristite neke preparate koji su za PMS balans?
Ja sam uvela sojino mlijeko, ali mi je pojačano krvarenje. A ako stopiram soju, vrati se neraspoloženje. Da li je soja uopće poželjna s Mirenom?
Što s ženama koje su vegani?

Hvala na bilo kakvom komentaru.

kirshna
27.02.2011., 15:52
Dali su vam muževi osjetili Mirenu tijekom seksa?

Moj se tuži da ju osjeća :(

Gerta
01.03.2011., 18:41
Dali su vam muževi osjetili Mirenu tijekom seksa?

Moj se tuži da ju osjeća :(

Skroz moguće.
Ne osjeti Mirenu već onaj plastificirani končić koji viri van iz cerviksa. Odi ginekologu, skratit će ti taj končić - vrlo je jednostavno.

kirshna
01.03.2011., 19:11
To sam si i mislila. Hvala.

Ja se jako dobro osjećam s Mirenom i nebi ju vadila...osim što me već nervira to smeđe krvarenje...imam ju tek mjesec dana

Gerta
01.03.2011., 19:26
To sam si i mislila. Hvala.

Ja se jako dobro osjećam s Mirenom i nebi ju vadila...osim što me već nervira to smeđe krvarenje...imam ju tek mjesec dana

Proći će.
Meni je taj iscjedak trajao neka 2 mjeseca.

lola 123
07.03.2011., 08:41
hej
jel spirala svira kad prolazite kroz detektor za metal na aerodromima.
moram putovat za 10 dana s obitelji, a oni ne znaju za spiralu....

nann
07.03.2011., 20:14
hej
jel spirala svira kad prolazite kroz detektor za metal na aerodromima.
moram putovat za 10 dana s obitelji, a oni ne znaju za spiralu....

naravno da ne!!

M Renata
25.03.2011., 09:28
Pozdrav!

Zanima me, za korisnice Mirene, koliko često mjesečno dobivate krvarenje (uključeno i točkasto), koje se može tumačiti kao mjesečnica?

Evo ja:
po ugradnji 22 dc, pa 26 dc, pa 39dc i sad čekam

Za one koje duže koriste Mirenu, da li da očekujem da će taj period biti sve duži?

nann
25.03.2011., 19:48
Svakih mjesec, mjesec i pol. Ja sam to već prestala pratiti jer je zanemarivo. Čak me počelo mučiti koliko je pametno ići protiv prirode...

M Renata
26.03.2011., 08:46
Svakih mjesec, mjesec i pol. Ja sam to već prestala pratiti jer je zanemarivo. Čak me počelo mučiti koliko je pametno ići protiv prirode...

Ja koristim Mirenu zbog obilnih krvarenja, anemije i ako pogledam prednosti u tom pogledu, drago mi je da postoji Mirena. A krvarenja (točkasto) svaki mjesec ili i po, redovne kontrole, govore o pametnoj uporabi Mirene:top:

Otilija
27.03.2011., 13:31
koliko su slicne nuspojave mirene nuspojavama pilula,npr.mucnine,pad libida,malaksalost,promjene raspolozenja i sl. ? da li je ijedna od vas stavila mirenu iako nije rodila,jer kazu da je postupak jaako bolan

~Scarlet~
28.03.2011., 17:01
koliko su slicne nuspojave mirene nuspojavama pilula,npr.mucnine,pad libida,malaksalost,promjene raspolozenja i sl. ? da li je ijedna od vas stavila mirenu iako nije rodila,jer kazu da je postupak jaako bolan

Evo ja ti mogu reći obzirom da nisam imala vaginalan porod, već carski, a stavila sam Mirenu.
Postupak je kao papa, traje malo duže. Ništa specijalno bolno, malo nelagodno.
Mislim da ti u privatnim Poliklinikama daju i lokalni anestetik pa se raspitaj.
Inače imam nisku toleranciju na bol. Ne mogu ni zub popraviti bez anestezije...

Šta se tiče nuspojava, nisam imala ništa navedeno, iako sam pila 7 godina pilule. Imam jedino osjećaj da mi se brže masti koža i kosa nego prije.

nann
31.03.2011., 07:52
Nikakve nuspojave, ali mene je sam postupak umetanja bolio strašno!

Otilija
01.04.2011., 12:19
da li je ijedna od korisnica pusac,ja sam mislila da je manji rizik od spirale,ali sad kontam da je to isto?

sakure
05.04.2011., 13:09
DRAGE MOJE VEĆINA PROBLEMA POČINJE NAKON DVI GODINE OD STAVLJANJA MIRENE.JA SAM NAŽALOST BILA TA KOJA JE SVE TO OSJETILA NA SVOJOJ KOŽI OD DEBLJANJA,OPADANJA KOSE.NAPADAJA PANIKE,ANKSIOZNOSTI,DEPRESIJE,RAZDRAŽLJIVOSTI,GUBI TKA LIBIDA I PUNO TOGA JOŠ IAKO SU ME SVI OD GINEKOLOGA DO PSIHIJATRA UVJERAVALI DA TO NEMA VEZE SA MIRENOM JA SAM BILA UPORNA U TRAŽENJU DOKAZA I NAŠLA OVU STRANICU PA AKO VAS ZANIMA POGLEDAJTE NA MEDICATION.COM I SAMI ODLUČITE,A JA PREPORUČUJEM SVIMA KOJI JE NISU STAVILI DA JE I NE STAVLJAJU A VI KOJI STE SE ZEZNILI KA I JA DA JE IZVADITE ŠTA PRIJE,POZDRAV

sakure
05.04.2011., 13:16
VELIKO NE MIRENI...........................MEDICATION.COM

leeloo27
05.04.2011., 17:03
Molim te nemoj pisati velikim slovima jer se to na netu smatra deranjem.

ivanabb
05.04.2011., 18:44
ja sam mirenu imala 3,5 god, izvadila sam je prošli mjesec jer smo se odlučili za drugu bebu.
što se tiče mjesečnice bilo je sve ok, kratke, redovite i oskudne, bezbolne :-)
ali......glavobolje, koje su prerasle u migrenu (koje nikada nisam imala), smanjeni libido, strašan pms (doduše samo ponekad, ali toliko grozan da sam sama sebi bila grozna)
ne znam.....svi je hvale, od ginekologa do žena, ali možda bi trebalo provjeriti i onu drugu stranu medalje.

sakure
05.04.2011., 20:31
DRAGE MOJE VEĆINA PROBLEMA POČINJE NAKON DVI GODINE OD STAVLJANJA MIRENE.JA SAM NAŽALOST BILA TA KOJA JE SVE TO OSJETILA NA SVOJOJ KOŽI OD DEBLJANJA,OPADANJA KOSE.NAPADAJA PANIKE,ANKSIOZNOSTI,DEPRESIJE,RAZDRAŽLJIVOSTI,GUBI TKA LIBIDA I PUNO TOGA JOŠ IAKO SU ME SVI OD GINEKOLOGA DO PSIHIJATRA UVJERAVALI DA TO NEMA VEZE SA MIRENOM JA SAM BILA UPORNA U TRAŽENJU DOKAZA I NAŠLA OVU STRANICU PA AKO VAS ZANIMA POGLEDAJTE NA MEDICATION.COM I SAMI ODLUČITE,A JA PREPORUČUJEM SVIMA KOJI JE NISU STAVILI DA JE I NE STAVLJAJU A VI KOJI STE SE ZEZNILI KA I JA DA JE IZVADITE ŠTA PRIJE,POZDRAV

ja se izvinjavam na velikim slovima al jednostavno sam htjela da što više žena vidi koje je to zlo...........................

Sandrone
11.04.2011., 22:38
Nije istina Sakure. Ja mirenu koristim već petu godinu i ove godine ću je vaditi jer joj se nakon pete godine učinak smanjuje. I stavit ću je ponovno. Nikakve simptome nisam imala a niti imam. Vrlo sam, baš vrlo zadovoljna. Zanemariva krvarenja a psihosomatske simptome koje navodi Sakure su iste kao i kada imate PMS. Znači , kada imate ovulaciju a to mirena ne isključuje, tada imate i PMS ili ti ga predmenstrualni sidrom kao i da nemate mirenu. Svaka žena drugačije doživljava PMS i sa mirenom i bez nje. Stoga nadutost, razdražljivost, nekad smanjeni libido itd. su simptomi PMS-a koji nastupaju svakih 28-30 dana odnosno sedam do deseta dana prije "menstrualnog ciklusa" Obzirom da Mirena sprećava stvaranje menstrualnog ciklusa odnosno ljuštenje maternice tada i nemate to fizičko krvarenje ali imate ovulaciju jajnika. Mirena se neponaša kao da ste sterilizirane.:)) Jajnici normalno funkcioniraju i tako funkcioniraju i promjene u organizmu svaki žene. Potrebno je ići na redovite kontrole papa testa i to je sve. U privatnim klinikama uz anestetik se podstavlja Mirena i i vadi. Možete isti dan izvaditi staru odnosno nakon pet godina i odmah postaviti novu. Ja je osobno preporučam. Opuštenija sam i zadovoljnija sam sa Mirenom. Sretno svima.

i da se nadopunin, nikakvo ispadanje kose, nikakvi prištići, nikakva posebna agresivnost, nikakva debljina, nikakav manjak zainteresiranosti za sex, dapače sada sam opuštenija pa imam i veću potrebu :) nikakve gljivične ni bakterijske infekcije , nikakve boleštine......

I da još napomenem. Mirena ne odgovara svima. Tijelo će vam je samo ili izbaciti ili se nećete dobro osjećati sa njom. Ista stvar je i sa vrstom tableta sa kontracepciju. Meni je odgovarao prije Stediril M , nekome Stediril D..... ovisi o tipu žene. Dobro bi bilo napraviti hormonalni test prije uzimanja svake kontracepcije. Plus toga, pravi genekolog bez pozitivnog papa testa neće vam staviti Mirenu. Sve mora biti čisto :)) i usklađeno. Kao i kod svake kontracepcije. Niste djeca, znate to i sami , ali treba na to misliti i posavjetovati se sa genikologom . Mirena je plastična nije bakrena i sa time njena prilagodba koja ide na ušće maternice je prihvatljivija kao i materijal od kojeg je napravljena. Bakrene spirale znaju često izazvati gljivične i bakterijske infekcije kao i oštećenja ušća maternice , što može izazvati daljnje komplikacijie.

M Renata
12.04.2011., 07:45
Reci mi samo da li s Mirenom imaš bolne grudi (pms) i kakve su ti menge (braon, crvene) i koliko traju i nakon koliko vremena se ponavljaju kao mj. ciklus?

Tnx

nann
13.04.2011., 11:27
Apsolutno se slažem sa Sandrone!

Sandrone
13.04.2011., 19:54
Renata : Reci mi samo da li s Mirenom imaš bolne grudi (pms) i kakve su ti menge (braon, crvene) i koliko traju i nakon koliko vremena se ponavljaju kao mj. ciklus?

Bolne grudi imam samo kada bi mi trebala kao doći menstruacija.Evo kako to izgleda, iskreno. Prije cca dva tjedna imala sam ovulaciju.A to znači, povećana vlažnost,ne iscjedak, povećan libido, promjenjivo raspoloženje i želja za zadovoljavanjem - konkretno kod mene je problem da moram nešto kupit - pa kad kupim nešto, sretna sam ko beba, posebno u tim danima u mjesecu :)) Rijetko u tim danima odem frizeru, iako neke žene tada mijenjaju frizuru. Ali to su sve simptomi mojeg PMS kojeg sam imala i prije ugradnje Mirene. Nakon toga uslijedilo je pri tjedan dana bolne grudi i nadutost, to je trajalo neka tri dana. A prije dva dana sve je prestalo, nakon toga sad osjećam umor koji već polagano nestaje . I to ti je sve. A što se tiće ktz. "menge" ona u pravilu ne postoji. Ja koristim dnevni uložak radi osobne higijene i boljeg osjećaja i na njemu ponekad jednom mjesečno, nešto se pojavi blijedo smeđe.Totalno zanemarivo i traje dan do dva. Mogu se kupati, mogu sve obavljati. Nema što je najvažnije nikakvih bolova u trbuhu, nema krvarenja i trošenja velikih uložaka. Što se tiće ,želje za hranom ili ti ga čokoladom, sve isto kao i prije , kada se svega uželim, navalim.:) To nema veze sa Mirenom.
Isto tako , važno je znati, da je dobra za žene u predklimateričnom i klimakteričnom razdoblju. Naime, obzirom da se ne ljušti maternica putem krvarenja, odnosno nema tog mestrualnog ciklusa,koje zovu i "čišćenje" ne postoji straha od kiritaža koje znaju biti česta pojava kod žena u klimakteriju kao poslijedica upravo tih dugotrajnih obilnih krvarenja koje nekad zna biti i u grumenima krvi. Moja mama je imala tri kiritaže :( Napominjem, jajnici ti rade normalno, što je važno za zdravlje svake žene i eventualnu buduću trudnoću. Ako želiš ostati trudna , izvadiš Mirenu i ostaneš trudna :))

Isto tako , razne ciste i upale....
Vrlo sam sretna što je moj organizam tako dobro prihvatio Mirenu.

Sandrone
13.04.2011., 20:01
ovo ciste i upale, mi je ispalo napola. Htjela sam napisati, da takva bolesna ženska stanja sa Mirenom su izbjegnuta ili svedena na mimimum minimuma. Naravno., prije umetka Mirene, Vaš papa-test mora biti čist, pozitivan. U protivnom Mirena se ne umeće jer može se stanje upale ako postoji ili možda ciste, pogoršati i sve iskomplicirati. Ali ako je sve OK, vi zdrave i ne želite momentalnu trudnoću a rodile ste barem jednom, Mirena je spas i ona na jedan vrlo kvalitetan način zaštićuje ženu i njene važne organe.

Ako netko sa Mirenom imam problema, znači da mu je tijelo nije prihvatilo. Tada to tijelo odnosno taj organizam neće prihvatiti ni ostale kontracepcijske zaštite u obliku spirale.... Takvim ženama možda preostaje mogućnost zaštite pilulama ili neposredna kontracepcija prije odnosa. To najbolje zna njihov genikolog , koji ti ujedno treba biti i dobar savjetnik ako mu budeš iskrena i kažeš što želiš i što osjećaš. Kontracepciju nikad nemojte uzimati napamet. Jer može biti kobna.

pzulic
15.04.2011., 10:36
mene zanima o uzimanju antibiotika a imam Mirenu. da li korištenje antibiotika, točnije Klavocin smanjuje učinak Mirene?

brenk12
19.04.2011., 10:23
da se malo i ja uključim.
17-05-2011 bit će točno godina dana od umetanja mirene. imam 35 godina i jedno djete. sam postupak umetanja spirale me je toliko bolio da sam misla da ću se onesvjestit na stolu, sreća nakon 5-10 minuta sve je prošlo, osim osjećaja napetosti u stomaku. nisam krvarila nakon umetanja, i onda nakon 2 tjedna sam dobila ona točkasta krvarenja, koja su trajala, i trajala i trajala :rolleyes:. nakon 3-4 mj se sve normaliziralo, ja imam redovitu menstruaciju svakih 21 dan, traje 2-3 dana , oskudno, dan prođe sa 1-2 higijensa uloška dnevna, light.
nisam se udebljala, ne ispada mi kosa, nemam pms, libido n ikad veći :zubo: osim dan prije menstruacije imam gadnu glavobolju. ja sam ju stavila radi izuzetno bolnih menstruacija, i mogu reći da mi je nakon mi8rene kvaliteta života za 99% bolja, ona glavobolja spada u onaj 1%. neznam šta se sve može dogoditi u narednim godina, nedaj bože komplikacija kakvih, ostane li sve ovako kako je danas , nakon ove stavljam odmah drugu.
ja znam da nismo svi isti i nekome odgovara nekome ne, ali mislim da kod mirene treba i strpljenja.
jesam se raspisala :rolleyes:
htjela sam samo podijeliti svoje iskustvo koje je za mene izuzetno pozitivno, mirena je definitivno promjenila moj živt, nabolje!

Sandrone
19.04.2011., 10:45
Za pzulić : Korištenje antibiotika ne smanjuje učinak Mirene !!!

potpisuje brenk 12 :) iako ja nemam menstruaciju, u svakom slučaju kvaliteta života i intimnog odnosa znatno je poboljšana i olakšano na onaj ženski način:).

pzulic
19.04.2011., 13:46
Za pzulić : Korištenje antibiotika ne smanjuje učinak Mirene !!!

potpisuje brenk 12 :) iako ja nemam menstruaciju, u svakom slučaju kvaliteta života i intimnog odnosa znatno je poboljšana i olakšano na onaj ženski način:).

super, da znam i za ubuduće. misliila sam da je tako, ali bolje provjeriti.

M Renata
28.04.2011., 21:08
Sandrone, hvala ti na tvom iscrpnom odgovoru, kao i brenk 12.
Naime, pokušavam iz Vaših odgovora shvatiti kojem "tipu mirene" pripadam, da bi se ravnala što mogu očekivati u budućnosti.
A možda i griješim, jer možda pravila i nema.

Shvatila sam do sada da postoje 2 tipa:

tip A: nema bolnih grudi, nema pms-a, traje 2-3 dana smećkasto krvarenje, jak libido, nema debljanja

tip B: bolne grudi, jak pms, menzes prisutan ali oskudniji, nadutost, umor, mučnina

E sad, definitivno ako niste tip A, mislim da bi trebalo ju vaditi.

Ja još ne znam koji sam tip, pokušavam shvatiti, jer mi se nije ustalio jedan te isti obrazac ponavljanja reakcija. Tješi me da zasad nemam krvavih dana, nego smećkasta tekućina, dovoljan dnevni uložak, ali...

Zanima me koliko dugo traje prilagodba? 4-6mj? Kada se ustali ritam stalno istih reakcija hormonalnog statusa, onda znači da je prošao period prilagodbe ili nije tako?

Recite mi svoje iskustvo:top:

brenk12
28.04.2011., 22:14
Sandrone, hvala ti na tvom iscrpnom odgovoru, kao i brenk 12.
Naime, pokušavam iz Vaših odgovora shvatiti kojem "tipu mirene" pripadam, da bi se ravnala što mogu očekivati u budućnosti.
A možda i griješim, jer možda pravila i nema.

Shvatila sam do sada da postoje 2 tipa:

tip A: nema bolnih grudi, nema pms-a, traje 2-3 dana smećkasto krvarenje, jak libido, nema debljanja

tip B: bolne grudi, jak pms, menzes prisutan ali oskudniji, nadutost, umor, mučnina

E sad, definitivno ako niste tip A, mislim da bi trebalo ju vaditi.

Ja još ne znam koji sam tip, pokušavam shvatiti, jer mi se nije ustalio jedan te isti obrazac ponavljanja reakcija. Tješi me da zasad nemam krvavih dana, nego smećkasta tekućina, dovoljan dnevni uložak, ali...

Zanima me koliko dugo traje prilagodba? 4-6mj? Kada se ustali ritam stalno istih reakcija hormonalnog statusa, onda znači da je prošao period prilagodbe ili nije tako?

Recite mi svoje iskustvo:top:

mislim da je prilagodba individualna, ja sam se malo sj**** sa treningom, lijepo mi ginićka rekla ne trenirati na power plateu jer je to vibrirajuća visokofrekvencijska sprava, ali ja nisam poslušala i tada sam imala pravu mengu, sa bolnim grudima , agresijom i strašnom glavoboljom, skoro migrena. jednostavno sam skužila da mi je to od toga i prestala trenirati, usput i promjenila prehranu ( čitaj izbacila svo smeće koje sam jela) i sve se popravilo. iako prošli mj. sam na 2 dana imala pravu krvavu mengu, odmah sam išla k ginekologu u strahu da se nije pomaknula, ispala ili neznam ni ja šta, pa je ona rekla nakon pregleda i ultrazvuka da je i to normalno. iskreno prestala sam se pilati oko bilo čega u svezi mirene iz razloga jer je moj život s njom poboljšan za 200% :D. ja sam ju stavila radi izrazito bolnih menstruacija, ono ležala bi na hitnoj 24 sata od bolova. da imam 7 dana prave pravcate menge ja bih bila zadovoljna jer nemam bolove. velim sad nemam ništa nikakvog znaka da će doći i to jako dobro djeluje na moju psihu :)ali se sjećam da sam cijelo prošlo ljeto se kupala bez problema. ja sam super na nju odreagirala sve što se kasnije događalo sama sam kriva. moje frendice koje imaju mirenu se slažu da treba proći godina dana da bi sve to sjelo na svoje mjesto.

M Renata
29.04.2011., 10:10
mislim da je prilagodba individualna, ja sam se malo sj**** sa treningom, lijepo mi ginićka rekla ne trenirati na power plateu jer je to vibrirajuća visokofrekvencijska sprava, ali ja nisam poslušala i tada sam imala pravu mengu, sa bolnim grudima , agresijom i strašnom glavoboljom, skoro migrena. jednostavno sam skužila da mi je to od toga i prestala trenirati, usput i promjenila prehranu ( čitaj izbacila svo smeće koje sam jela) i sve se popravilo. iako prošli mj. sam na 2 dana imala pravu krvavu mengu, odmah sam išla k ginekologu u strahu da se nije pomaknula, ispala ili neznam ni ja šta, pa je ona rekla nakon pregleda i ultrazvuka da je i to normalno. iskreno prestala sam se pilati oko bilo čega u svezi mirene iz razloga jer je moj život s njom poboljšan za 200% :D. ja sam ju stavila radi izrazito bolnih menstruacija, ono ležala bi na hitnoj 24 sata od bolova. da imam 7 dana prave pravcate menge ja bih bila zadovoljna jer nemam bolove. velim sad nemam ništa nikakvog znaka da će doći i to jako dobro djeluje na moju psihu :)ali se sjećam da sam cijelo prošlo ljeto se kupala bez problema. ja sam super na nju odreagirala sve što se kasnije događalo sama sam kriva. moje frendice koje imaju mirenu se slažu da treba proći godina dana da bi sve to sjelo na svoje mjesto.

Ja sam ovaj put imala s agresijom, bolnim grudima i umorom. Krenulo je jučer kao smećkasta tekućina, danas su grudi splasnule i 2-gi dan s glavoboljom.
U pravu si što se tiče prehrane, kada sam pila PMS balance u kombinaciji sa sojom, bilo je bolje. Super je što imaš tako dobru ginekologicu, koja se razumije u mirenu i kaže pravi savjet.

Meni je isto u interesu zbog obilnih krvarenja je zadržati što duže. :top:
Čitamo se, pozdrav!

sanja 29
30.04.2011., 16:10
Nije istina Sakure. Ja mirenu koristim već petu godinu i ove godine ću je vaditi jer joj se nakon pete godine učinak smanjuje. I stavit ću je ponovno. Nikakve simptome nisam imala a niti imam. Vrlo sam, baš vrlo zadovoljna. Zanemariva krvarenja a psihosomatske simptome koje navodi Sakure su iste kao i kada imate PMS. Znači , kada imate ovulaciju a to mirena ne isključuje, tada imate i PMS ili ti ga predmenstrualni sidrom kao i da nemate mirenu. Svaka žena drugačije doživljava PMS i sa mirenom i bez nje. Stoga nadutost, razdražljivost, nekad smanjeni libido itd. su simptomi PMS-a koji nastupaju svakih 28-30 dana odnosno sedam do deseta dana prije "menstrualnog ciklusa" Obzirom da Mirena sprećava stvaranje menstrualnog ciklusa odnosno ljuštenje maternice tada i nemate to fizičko krvarenje ali imate ovulaciju jajnika. Mirena se neponaša kao da ste sterilizirane.:)) Jajnici normalno funkcioniraju i tako funkcioniraju i promjene u organizmu svaki žene. Potrebno je ići na redovite kontrole papa testa i to je sve. U privatnim klinikama uz anestetik se podstavlja Mirena i i vadi. Možete isti dan izvaditi staru odnosno nakon pet godina i odmah postaviti novu. Ja je osobno preporučam. Opuštenija sam i zadovoljnija sam sa Mirenom. Sretno svima.

i da se nadopunin, nikakvo ispadanje kose, nikakvi prištići, nikakva posebna agresivnost, nikakva debljina, nikakav manjak zainteresiranosti za sex, dapače sada sam opuštenija pa imam i veću potrebu :) nikakve gljivične ni bakterijske infekcije , nikakve boleštine......

I da još napomenem. Mirena ne odgovara svima. Tijelo će vam je samo ili izbaciti ili se nećete dobro osjećati sa njom. Ista stvar je i sa vrstom tableta sa kontracepciju. Meni je odgovarao prije Stediril M , nekome Stediril D..... ovisi o tipu žene. Dobro bi bilo napraviti hormonalni test prije uzimanja svake kontracepcije. Plus toga, pravi genekolog bez pozitivnog papa testa neće vam staviti Mirenu. Sve mora biti čisto :)) i usklađeno. Kao i kod svake kontracepcije. Niste djeca, znate to i sami , ali treba na to misliti i posavjetovati se sa genikologom . Mirena je plastična nije bakrena i sa time njena prilagodba koja ide na ušće maternice je prihvatljivija kao i materijal od kojeg je napravljena. Bakrene spirale znaju često izazvati gljivične i bakterijske infekcije kao i oštećenja ušća maternice , što može izazvati daljnje komplikacijie.

Draga Sandrone u potpunosti se slažem sa tobom oko mirene ja sam stavila već drugu i prezadovoljna sam sa njom i ako sve bude ok kad mi ovoj prođe pet godina stavit ću i treću (normalno ako sve bude ok )
A šta se tiće komplikacija to je individualno kao i trajanje menstruacije nekom traje 4 dana a nekom 7 dana . Tako i mirena nekom paše nekom ne .
Eto toliko pozdrav svima !!!!!

nann
09.05.2011., 18:07
Poštovane korisnice mirene..
Ja je imam već 2,5 godine i sve je super, menstruacije neprimjetne, par smeđih točkica - sve do danas. Danas sam naime dobila menstruaciju kao nekad, istina, ne u tolikoj količini, ali nisu smeđe točkice, već krv, i to dosta krvi. Ima li netko ideju što se moglo desiti? neobično mi je vidjeti tako nešto nakon 2,5g..malo me hvata panika - je li ispala ili što? Znam da je to moguće samo na početku, ali svejedno.

brenk12
09.05.2011., 21:54
Poštovane korisnice mirene..
Ja je imam već 2,5 godine i sve je super, menstruacije neprimjetne, par smeđih točkica - sve do danas. Danas sam naime dobila menstruaciju kao nekad, istina, ne u tolikoj količini, ali nisu smeđe točkice, već krv, i to dosta krvi. Ima li netko ideju što se moglo desiti? neobično mi je vidjeti tako nešto nakon 2,5g..malo me hvata panika - je li ispala ili što? Znam da je to moguće samo na početku, ali svejedno.

zadnja menstruacija je moja takva bila, znači nakon 11 mj. ja sam dobila pravu pravcatu mengu, odmah isti dan sam otrčala k ginekologu pregledala me, napravila uzv i rekla da je sve ok. kaže da je to također normalno da se svako toliko pojavi i prava menga, a razloga može biti milijun.
rado bih ti rekla da je normalno i da se ne brineš, ali znam po sebi kakva sam ja ..i da mi se opet dogodi jednako bih reagirala opet bih išla k giniću, tako da radi tvoga duševnog mira mislim da je pametno da odeš giniću, ili ju makar nazoveš da čuješ što će ti reći.
držim fige da je sve u redu :top:

pišemo se...

nann
10.05.2011., 19:57
Hvala, Brenk12. Nažalost moj doktor trenutno ne radi tako da ne mogu k njemu. Danas je sve po starome, od menge skoro ni m. Tako da je vjerojatno to normalno, baš kao što je tebi rekla tvoja dr.

brenk12
10.05.2011., 20:29
Hvala, Brenk12. Nažalost moj doktor trenutno ne radi tako da ne mogu k njemu. Danas je sve po starome, od menge skoro ni m. Tako da je vjerojatno to normalno, baš kao što je tebi rekla tvoja dr.

vjerujem da je tako, samo eto nemože čovjek da se ne zabrine, držim :top: da je sve u redu! :)

leek
11.05.2011., 08:43
Imala sam 13 godina "običnu" spiralu, uz redovne kontrole jednom godišnje. Imam 35 godina i izvadio ju je prije 2 tjedna jer je "dala svoje dvostruko", kaže.
Danas idem na UZV radi stavljanja Mirene...naime, nju mi je preporučio.
Mene najviše muči taj izostanak mjesečnice....Nije da je volim,ali nekako mi je prirodno da je imam,a osim toga, nekada sam davno pila tablete (prije spirale), Trinovum... opadala mi je kosa i bilo mi je zlo od njih.
Dr. mi rekao tad da mi je dao hormonski najslabije i da mi očito ne odgovaraju i da predlaže spiralu. Tako sam se ja družila sa spiralom punih 13 godina (uz izmjene) i sve 5!
Sad bih ja opet spiralu,ali me muči što Mirena ima hormonalno djelovanje,koje mi u tabletama nije odgovaralo....

Mišljenja, molim!

brenk12
11.05.2011., 21:09
[QUOTE=leek;33559379]Imala sam 13 godina "običnu" spiralu, uz redovne kontrole jednom godišnje. Imam 35 godina i izvadio ju je prije 2 tjedna jer je "dala svoje dvostruko", kaže.
Danas idem na UZV radi stavljanja Mirene...naime, nju mi je preporučio.
Mene najviše muči taj izostanak mjesečnice....Nije da je volim,ali nekako mi je prirodno da je imam,a osim toga, nekada sam davno pila tablete (prije spirale), Trinovum... opadala mi je kosa i bilo mi je zlo od njih.
Dr. mi rekao tad da mi je dao hormonski najslabije i da mi očito ne odgovaraju i da predlaže spiralu. Tako sam se ja družila sa spiralom punih 13 godina (uz izmjene) i sve 5!
Sad bih ja opet spiralu,ali me muči što Mirena ima hormonalno djelovanje,koje mi u tabletama nije odgovaralo....

Mišljenja, molim![/QUO

mirena jeste hormonalna spirala , ali djeluje lokalno, samo u maternici. znači puuuno manje nego tableta koja ide u krvotok. žene koje su tek rodile i doje mogu staviti mirenu, jer nema hormona u krvotoku. ja vjerujem da je tako. meni osobno ne fali menstruacija jer sam od prve do zadnje imala užasno bolne, obilne itd...
s druge strane s mirenom imaš normalnu ovulaciju i rad jajnika, odmah nakon vađenje žene koje žele mogu zatrudniti bez ikakvih rizika, itd...
neznam ja sam prije stavljanja mirene jako puno čitala i raspitivala se. ja sam se preporodila od kada ju imam i svima bih preporučila.
e sad postoji i ona druga strana medalje, gdje jednostavno nismo sve iste, ne reagiramo jednako na nju, nekima treba puno više prilagodbe, nekome uopće ne odgovara..itd...
ja osobno sam imala nakon poroda bakrenu spiralu . jedva sam izdržala 2 mj. s njom, s tim da sam 40ak dana krvarila. morala je van, dok s mirenom nikakvih problema.
znači ja bih ju preporučila :top:

leek
12.05.2011., 06:19
Hvala ti, brenk12!
Ja sam isto imala bakrenu, punih 13 god (uz izmjene) i sve 5!
Jučer bila na uzv, kaže sve odlično, može mirena. Isto mi je rekao da ti hormoni djeluju lokalno samo i da koliko ih je stavio, nema uopće negativnih iskustava pacijentica. Naročito, kaže,ako su već imale spiralu i da im je odgovarala...bez obzira koja....
Tako da sam odlučila da ću staviti.
Pozz!!

PERLA_
12.05.2011., 13:23
Ja namjeravam staviti Mirena spiralu, nakon što obavim papa test. Zapravo veselim se stavljanju, jer će me na duže vrijeme štititi od trudnoće, a spriječit će mi i obilne menstruacije. Samo me zanima koliko novaca trebam izdvojiti za nju?

brenk12
12.05.2011., 13:27
Ja namjeravam staviti Mirena spiralu, nakon što obavim papa test. Zapravo veselim se stavljanju, jer će me na duže vrijeme štititi od trudnoće, a spriječit će mi i obilne menstruacije. Samo me zanima koliko novaca trebam izdvojiti za nju?

prije godinu dana sam ja stavila i koštala me 950 kn. čula sam da nekima ginić naplačuje ugradnju, moja ginička meni nije naplatila ništa. spiralu sam preko nje uzela jer u ljekarni je tada bila oko 1200 kn. znači preko giničke je išlo po nabavnoj cijeni.:)

PERLA_
12.05.2011., 15:57
prije godinu dana sam ja stavila i koštala me 950 kn. čula sam da nekima ginić naplačuje ugradnju, moja ginička meni nije naplatila ništa. spiralu sam preko nje uzela jer u ljekarni je tada bila oko 1200 kn. znači preko giničke je išlo po nabavnoj cijeni.:)

Hvala na informaciji.:)

Nighty
12.05.2011., 16:06
Ja sam imala Mirenu oko 8 mj. i moprala sam je vaditi..Uopće mi nije odgovarala.Non stop sam imala lagana krvarenja onda su počeli bolovi u dnu leđa non stop.Nisam mogla izvaditi robu iz mašine.Na UZV ona je bila na mistu ali ipak nije za mene..Onih par dana kada nisam krvarila i kada me nije bolilo sex je bija bezbolan,neopterećen.Kada sam je izvadila spasila sam se.Bris mi je bija normalan,ona na mistu ali moje tijelo je nikako nije prihvatilo.Događa se.inače ako se zatrudni uz nju obavezan abortus.Tako mi je Dr rekla.Dr mi je još rekla da je imala još par žena sa istim problemom kao moj.Kome paše blago njoj.Riješila je kontracepciju.Moja prijateljica je nakon tableta prišla na Mirenu i nakon 3-4 miseca joj je bila super.Ko i sve.Nekome valja nekome ne..

jako slicno kod mene. nakon 6 mjeseci su poceli problemi, nakon dva mjeseca sam ju izvadila, nije islo. bilo mi je zao ko psu, jer je tih prvih sest mjeseci bilo savrseno, bez krvarenja, bez bolova, savrseno.
rekla mi doktorica da ne znaci da ju u neko kasnije doba necu moci opet probati staviti, mozda kad i ako bum rodila.
zene koje podnose mirenu nemaju sto drugo traziti, to je naj metoda po meni, a i ne nosi neke toliko opasne nuspojave kao pilue npr.
nazalost osobno ne smijem koristiti nista drugo hormonsko (opasnost od tromboze), mirena mi je bila zadnja opcija :(

nann
12.05.2011., 19:49
Perla, ja sam je sama kupila i platila 600 ili 700kn i ugradnju 200 ili 250kn, Nazovi nekoliko apoteka, različite su cijene u svakoj, ako se dobro sjećam čak i do 200kn!

PERLA_
12.05.2011., 23:08
Perla, ja sam je sama kupila i platila 600 ili 700kn i ugradnju 200 ili 250kn, Nazovi nekoliko apoteka, različite su cijene u svakoj, ako se dobro sjećam čak i do 200kn!

Odlično i učinit ću to.:top: Nadam se da mi tijelo neće odbaciti tu spiralu, jer mi je dosta obilnih menstruacija, a i ne želim više djece.

rusha
16.05.2011., 12:32
Evo ja sam stavila Mirenu u petak. Za sad je sve ok. Imam samo lagani iscjedak, nema krvarenja. Ništa me ne boli. Doc mi je rekao da mirujem preko vikenda (nismo se baš sporazumjeli oko termina "mirovanje" :) ) Uglavnom za sada sve je ok.

Babayaga
23.05.2011., 09:25
jako slicno kod mene. nakon 6 mjeseci su poceli problemi, nakon dva mjeseca sam ju izvadila, nije islo. bilo mi je zao ko psu, jer je tih prvih sest mjeseci bilo savrseno, bez krvarenja, bez bolova, savrseno.
rekla mi doktorica da ne znaci da ju u neko kasnije doba necu moci opet probati staviti, mozda kad i ako bum rodila.
zene koje podnose mirenu nemaju sto drugo traziti, to je naj metoda po meni, a i ne nosi neke toliko opasne nuspojave kao pilue npr.
nazalost osobno ne smijem koristiti nista drugo hormonsko (opasnost od tromboze), mirena mi je bila zadnja opcija :(

Ovakva slična iskustva imam i ja. Naime stavila sam Mirenu prije 8 mjeseci, postavljanje je boljelo ko sam vrag, čak sam i povraćala od bolova, cijeli dan nisam mogla na noge ... katastrofa. Nakon toga 2 mjeseca nisam imala menstruaciju, pa sam onda dobila dvije u mjesec dana i sad unatrag 2 mjeseca imam svakih 20 dana. Poslije odnosa me sve živo boli i peče, stalno sam naduta, čak sam imala i simptome trudnoće. (Kasnije su mi objasnili da Mirena zapravo radi na principu osjećaja stalne lažne trudnoće tako da mi je laknulo). Konstatno imam iscjedak i svrbež... 3-4 dana između menstruacija mi je ok, sve ostalo je blagi užas. Strašno sam se veselila postavljanju te Mirene jer mi sva ostala kontracepcija nije odgovarala. Međutim kako stvari stoje, vjerojatno ću je vadit. Ako tko ima slična iskustva molim neka se javi, bit će mi lakše da nisam među rijetkima sa ovim simptomima.

brenk12
23.05.2011., 11:26
o bože...stvarno mi je žao radi problema koje imaš.
znam da sam zločesta sada ali ja sam se preporodila s mirenom. 17,05 smo proslavile godišnjicu :) ....prezadovoljna sam i već planiram za 4 g kako ću ovu vadit drugu stavljati, pod uvjetom da sve bude ok.

a šta tvoj ginić kaže na sve to?

samakama
25.06.2011., 16:42
Ovakva slična iskustva imam i ja. Naime stavila sam Mirenu prije 8 mjeseci, postavljanje je boljelo ko sam vrag, čak sam i povraćala od bolova, cijeli dan nisam mogla na noge ... katastrofa. Nakon toga 2 mjeseca nisam imala menstruaciju, pa sam onda dobila dvije u mjesec dana i sad unatrag 2 mjeseca imam svakih 20 dana. Poslije odnosa me sve živo boli i peče, stalno sam naduta, čak sam imala i simptome trudnoće. (Kasnije su mi objasnili da Mirena zapravo radi na principu osjećaja stalne lažne trudnoće tako da mi je laknulo). Konstatno imam iscjedak i svrbež... 3-4 dana između menstruacija mi je ok, sve ostalo je blagi užas. Strašno sam se veselila postavljanju te Mirene jer mi sva ostala kontracepcija nije odgovarala. Međutim kako stvari stoje, vjerojatno ću je vadit. Ako tko ima slična iskustva molim neka se javi, bit će mi lakše da nisam među rijetkima sa ovim simptomima.

Pozdrav!
Izgleda da nas ima dosta sa nepovoljnim učincima Mirene.
Ja sam stavila Mirenu u 11.mj.,dva mjeseca sam imala nepravilna krvarenja,točkasta,a nakon toga više ništa.Gin. mi je rekao da većina žena nema uopće mengu pa sam prihvatila da je to normalno(makar meni baš i nije).
Cijelo vrijeme sam se osjećala napuhnuta i muž mi je znao često reći da osjeti končiće.
OK to sam prihvatila da će tako biti dok me prije 15 dana nije počelo strašno boliti u predjelu jajnika i maternice tako da sam završila u bolnici i sumnjali su u vanmateričnu trudnoću.
Na kraju se ispostavilo da nije vanmaterična nego sam ostala trudna uz MIRENU!!! Mirena mi je izvađena ,napravljena kiretaža ,a Mirenu sam dobila u maloj vrećici kao poklon da me podsjeti da je najpouzdanije kontracep. sredstvo kod mene zakazalo.

Pošto nisam na forumu nikada pročitala da se nekom desila trudnoća uz Mirenu ,a i moj gin.ih je stavio oko 5 000 i kaže da ni on nije imao slučaja trudnoće osjetila sam dužnost da ovo napišem ne iz razloga da nekoga plašim,nego samo da uputim na oprez i možda malo češće kontrole.

POZZZZZZZZZZZZZ

~Scarlet~
25.06.2011., 16:45
Pozdrav!
Izgleda da nas ima dosta sa nepovoljnim učincima Mirene.
Ja sam stavila Mirenu u 11.mj.,dva mjeseca sam imala nepravilna krvarenja,točkasta,a nakon toga više ništa.Gin. mi je rekao da većina žena nema uopće mengu pa sam prihvatila da je to normalno(makar meni baš i nije).
Cijelo vrijeme sam se osjećala napuhnuta i muž mi je znao često reći da osjeti končiće.
OK to sam prihvatila da će tako biti dok me prije 15 dana nije počelo strašno boliti u predjelu jajnika i maternice tako da sam završila u bolnici i sumnjali su u vanmateričnu trudnoću.
Na kraju se ispostavilo da nije vanmaterična nego sam ostala trudna uz MIRENU!!! Mirena mi je izvađena ,napravljena kiretaža ,a Mirenu sam dobila u maloj vrećici kao poklon da me podsjeti da je najpouzdanije kontracep. sredstvo kod mene zakazalo.

Pošto nisam na forumu nikada pročitala da se nekom desila trudnoća uz Mirenu ,a i moj gin.ih je stavio oko 5 000 i kaže da ni on nije imao slučaja trudnoće osjetila sam dužnost da ovo napišem ne iz razloga da nekoga plašim,nego samo da uputim na oprez i možda malo češće kontrole.

POZZZZZZZZZZZZZ

Žao mi je što ti se to desilo.:( Ali ne otkrivamo toplu vodu da se uz svako sredstvo kontracepcije može zatrudnjeti...:ne zna:

mikica_zg
04.07.2011., 14:24
Ja imam mirenu 5 mjeseci i nemam nikakvih problema osim što u vrijeme pms-a (mengu imam redovito) bi pojela tvornicu Kraš koliko me muči potreba za slatkim, tako da mislim da ću se udebljati i izvaditi je prije vremena.
Na prvom pregledu nakon postavljanja mi se bila pomaknula, vraćena mi je na mjesto, ali stalno imam paranoje kako ću ostati trudna. Tako da vjerujem čim ne dobijem mengu kako treba, ću raditi test na trudnoću....ali eto, iskustva su različita.

Sandrone
07.07.2011., 23:03
Samakama, baš sam iznenađena da si ostala trudna uz Mirenu. Do sada to nikada nisam čula, čak mi ni dva ginekologa nisu to nikada potvrdila da je to ikakva mogućnost. Neznam što se moglo dogoditi. Mirena se postavlja, duboko, duboko horizontalno na samo ušće maternice. Ona skoro pa zatvara to samo ušće. Njena je funkcija da sa svojim hormonalnim djelovanjem sprijeći oplodnju, odnosno laićki "uništi" "nadolazeće" spermadozoide.:)) Isto tako mi je neobično da ti je suprug osjetio končiće. Meni, se osobno čini da Mirena kod tebe ipak nije bila dobro postavljena, nažalost. Končići se uopće ne smiju osjetiti , ni u kom slučaju, ni za vrijeme mokrenja ni za vrijeme odnosa, ... Ako je krivo postavljena, odnosno ne dovoljno duboko, kako bi rekli ako nije "ugnježdena u svoj položaj odnosno na samo ušće maternice" onda postoji mogućnost da ili sama čak ispadne vani ili da prilikom odnosa se pomakne i tada otvara prostor prema maternici odnosno mogućnost oplodnje ukoliko dođe do penetracije. Svaki ginekolog prilikom postavljanja Mirene, mora dobro paziti način na koji postavlja Mirenu i gdje, te kasnije UZV-om provjeriti njen položaj. Pacijent mora to i pitati i nema nikakve žurbe :))) To zna bit bolnoi i za vrijeme postavljanja a i kasnije, sa sukrvicama . Prije postavljanja Mirene pacijentica mora biti opuštena, pa se preporuča uzeti Normabel a kasnije i nešto protiv bolova. Odnose bi bilo dobro malo izbjegavati dva - tri dana, dok sve ne "legne" na svoje mjesto i dok se Vi ne budete osjećali spremni. I to je induvidualno.

PERLA_
03.08.2011., 10:35
Ja Mirenu uskoro stavljam i bila sam ugodno iznenađena time da sve troškove, pokriva socijalno.
Mirenu naruči liječnik i sve je besplatno, ako se naravno ide kod liječnika preko socijalnog, a ne privatnika.

lasta 45
07.08.2011., 18:45
Evo i ja da nešto napišem o tome.
Imam Mirenu već 4g, mogu reći sve najbolje o njoj, osim jedno, a to je da povremeno imam lagano krvarenje za vreme odnosa što mi jako smeta..
Ima li tko slična iskustva??????

Arabea
07.08.2011., 22:50
Ja imam Mirenu godinu i po dana. Bez menst sam oko 6 mj. Sve super, papa testovi uredni, nemam ciste niti ikakvih problema do nedugo. Ne znam ima li poveznice, ali stitnjaca mi pocela slabo raditi, hipotireozu dobila, udebljala se 10 kg u par mj. Cula sam da disbalans stitnjace umanjuje ucinkovitost Mirene, pa sam si kupila testove za trudnocu, pa tako provjeravam. Bas me strah. Inace, ima dosta trudnoca uz Mirenu, samo se ne pise toliko o tome. Barem ne kod nas. Vani ima cak i previse slucajeva. Od onih koje zavrse kiretazom, pa do normalnih poroda bez komplikacija. Bas sam zapamtila iskustvo dviju korisnica kojima nisu uspjeli izvaditi iu uslijed trudnoce, te su jako strahovale. Jedna je rodila bebu, mirena joj bila zapetljana u kosici, a drugoj je bila u rukici. Hehe, kao ono; neces ti mene zaustaviti;) Eto, ima dosta toga, pa me strah.

---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

mikica_zg
12.08.2011., 07:09
Ja imam Mirenu godinu i po dana. Bez menst sam oko 6 mj. Sve super, papa testovi uredni, nemam ciste niti ikakvih problema do nedugo. Ne znam ima li poveznice, ali stitnjaca mi pocela slabo raditi, hipotireozu dobila, udebljala se 10 kg u par mj. Cula sam da disbalans stitnjace umanjuje ucinkovitost Mirene, pa sam si kupila testove za trudnocu, pa tako provjeravam. Bas me strah. Inace, ima dosta trudnoca uz Mirenu, samo se ne pise toliko o tome. Barem ne kod nas. Vani ima cak i previse slucajeva. Od onih koje zavrse kiretazom, pa do normalnih poroda bez komplikacija. Bas sam zapamtila iskustvo dviju korisnica kojima nisu uspjeli izvaditi iu uslijed trudnoce, te su jako strahovale. Jedna je rodila bebu, mirena joj bila zapetljana u kosici, a drugoj je bila u rukici. Hehe, kao ono; neces ti mene zaustaviti;) Eto, ima dosta toga, pa me strah.

---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

Kao što sam već pisala prije mjesec dana, kad mi nestane menga javit će se panika, i eto, baš mi se to dogodilo. Nemam mengu već dva mjeseca, s time da sam prošli bila na pregledu i nisam bila trudna ali opet mi se mirena pomaknula (ne znam je lit ko od vas imao ovo iskustvo, ali meni se već dva puta pomaknula), a sada moram napraviti test jer sam luda više. Stalno sam naduta i izgledam kod sam trudna, stvarno, a i počeli su mi se po licu pojavljivati prištići, s čime nikada nisam imala problemu. Donijela sam odluku da ću izvadit mirenu idući mjesec kad će mi bit vrijeme menge, jer ne želim živjeti bez menstrucije. Nisam sigurna koliko je to zdravo, a i da svaki mjesec mislim da sam trudna, ma nema šanse. Radije ću paziti, pa ako i ostanem trudna, barem ću imati opciju da rodim to dijete...a ne ovako. Svaka je od nas različita i svakoj tijelo drugačije reagira, ja na žalost imam loše iskustvo.

PERLA_
25.08.2011., 00:08
Stavila sam mirenu. Prvi dan me boljelo, a već sutradan nisam ništa osjećala. Dobro mi je bilo. Međutim nakon par dana sam imala odnos i krvarila sam.
Jel još nekom tako bilo i ako je, koliko traje?

2princa
25.08.2011., 11:25
Ja sam isto zainteresirana za tu mirenu, jer već mi je dojadilo stalno paziti i svako toliko raditi test za trudnoću pošto već imam dvoje dijece.
Al evo i meni baš nije to ok šta onda nemaš mengu kako bi trebalo, a kamoli da se zdebljam još 10 kg. Neznam budem još razmislila!!!!

PERLA_
25.08.2011., 18:27
Ja sam totalno razočarana. :tuzni:
Ma krvarenje tijekom odnosa i nije toliko veliki problem, da se sve lijepo obaviti, ali da li je ikom pao na pamet oralni seks.
Meni to nikako, nikako nije nevažno.
Ja ću je izvaditi ako to ne budem mogla imati.

Gerta
25.08.2011., 19:27
Ja sam totalno razočarana. :tuzni:
Ma krvarenje tijekom odnosa i nije toliko veliki problem, da se sve lijepo obaviti, ali da li je ikom pao na pamet oralni seks.
Meni to nikako, nikako nije nevažno.
Ja ću je izvaditi ako to ne budem mogla imati.

To krvarenje ti je vjerojatno uzrokovano time što je tijekom postavljanja Mirene možda napravljena manja ranica na cerviksu instrumentom.
U svakom slučaju proći će i ne smije biti nikakvog krvarenja tijekom odnosa.

Nije mi baš jasan ovaj dio sa oralnim seksom, zašto bi Mirena imala ikakvog utjecaja na to? :confused:

PERLA_
25.08.2011., 20:11
To krvarenje ti je vjerojatno uzrokovano time što je tijekom postavljanja Mirene možda napravljena manja ranica na cerviksu instrumentom.
U svakom slučaju proći će i ne smije biti nikakvog krvarenja tijekom odnosa.

Nije mi baš jasan ovaj dio sa oralnim seksom, zašto bi Mirena imala ikakvog utjecaja na to? :confused:

Znači ne bi trebalo u skorije vrijeme biti krvarenja. Pa to je odlična vijest.

Oralni seks ne bi bio moguć ukoliko dolazi do bilo kakvog krvarenja iz rodnice.

Koliko sam skužila do krvarenja dolazi radi ozljede na cerviksu i to potiče penetracija.

Znači ako mi se to krvarenje bude često ponavljalo tijekom seksa, mora se liječniku, jer to nije normalno?

Gerta
25.08.2011., 20:15
Znači ne bi trebalo u skorije vrijeme biti krvarenja. Pa to je odlična vijest.

Oralni seks ne bi bio moguć ukoliko dolazi do bilo kakvog krvarenja.

Koliko sam skužila do krvarenja dolazi radi ozljede na cerviksu i to potiče penetracija.

Znači ako mi se to krvarenje bude često ponavljalo tijekom seksa, mora se liječniku, jer to nije normalno?

Da, to krvarenje ne bi smjelo potrajati.
Ne smije biti krvarenja ni za vrijeme niti bez odnosa.
Ali moraš dati tijelu koji mjesec prilagodbe.

Ako nakon 2 mjeseca i dalje krvaruckaš obavezno odi kod ginekologa.
Poanta Mirene i je bezbrižan seks, a ne da te ograničava i sputava.:mig:

PERLA_
25.08.2011., 20:25
Da, to krvarenje ne bi smjelo potrajati.
Ne smije biti krvarenja ni za vrijeme niti bez odnosa.
Ali moraš dati tijelu koji mjesec prilagodbe.

Ako nakon 2 mjeseca i dalje krvaruckaš obavezno odi kod ginekologa.
Poanta Mirene i je bezbrižan seks, a ne da te ograničava i sputava.:mig:

Hvala na odgovoru. :) Znači trebam dati šansu svome tijelu.
Kad sam pričala o oralnom seksu mislila sam na onaj koji se vrši nad ženom.
Sigurno je tu došlo do male zabune.

~Scarlet~
26.08.2011., 17:53
Razdoblje prilagodbe može trajati i do 6 mj. Ja sam skoro 5 mj. skoro svakodnevno krvarila (koja kapljica ili smećkasti iscjedak), lice mi se počelo mastiti, dobivala sam akne na bradi (u pubertetu nisam imala akni), kosa mi se mastila i više nego inače, i imam osjećaj napuhanosti abdomena.
Već sam ju mislila vaditi, ali mi je ginićka rekla da se strpim još 1 mj. Krvarenje i sve ostalo je nestalo, jedino imam osjećaj nadutosti, kao da mi je trbuh malo veći nego inače. Ima li netko takva iskustva?

Gerta
26.08.2011., 18:13
Meni je isto trbuh napuhaniji...ali sam to pripisala tome da više jedem, manje vježbam, nisam više u 20-tima i tako :raspa:

~Scarlet~
26.08.2011., 18:29
Meni je isto trbuh napuhaniji...ali sam to pripisala tome da više jedem, manje vježbam, nisam više u 20-tima i tako :raspa:

Pa i ja se nekako dvojim da li je to isto zato ili od Mirene.:D
Mada nisam primjetila da više jedem, čak više hodam nego prije, vježbala nikad nisam, rodila carskim prije 2.5 g. a trbuh mi je 3 tj.nakon poroda bio ravan. :ne zna:
Jedino kaj više nisam u 20-ima.:durica
Al škembica je ti. Da li od Mirene ili zuba vremena...:o

Gerta
26.08.2011., 19:01
Ma meni nikada zapravo trbuh nije nakon poroda postao više skroz ravan, ali kad sam u par navrata redovito vježbala ipak je izgledao pristojno.

A čokolada mi je ovisnost :cerek:

Ma ja si nekako mislim - ako je razina hormona apsorbiranih u sistemsku cirkulaciju preniska da bi uzrokovala prekid ovulacije (za usporedbu uzmi kolike su razine hormona u mikrodozažnim OC pilulama najnovije generacije) zvuči mi nevjerojatno da je dovoljno visoka za sistemne nuspojave tipa debljanje :ne zna:

Meni sve to više zvuči da žene traže opravdanje što više ne izgledaju kao prije pa Mirena sasvim dobro dođe kao objašnjenje :D

~Scarlet~
28.08.2011., 09:55
Ma meni nikada zapravo trbuh nije nakon poroda postao više skroz ravan, ali kad sam u par navrata redovito vježbala ipak je izgledao pristojno.

A čokolada mi je ovisnost :cerek:

Ma ja si nekako mislim - ako je razina hormona apsorbiranih u sistemsku cirkulaciju preniska da bi uzrokovala prekid ovulacije (za usporedbu uzmi kolike su razine hormona u mikrodozažnim OC pilulama najnovije generacije) zvuči mi nevjerojatno da je dovoljno visoka za sistemne nuspojave tipa debljanje :ne zna:

Meni sve to više zvuči da žene traže opravdanje što više ne izgledaju kao prije pa Mirena sasvim dobro dođe kao objašnjenje :D

Ma nisam ni mislila da mi Mirena uzrokuje debljanje, pa ni noviji OC ju ne uzrokuju, yaz čak potiče riješavanje vode iz organizma, pa si "lakši", a Mirena potiče zadržavanje vode.
Mada OC i Merna imaju totalno drugačiji modus: prvo je estrogen-progesteron i samo zato nema ovulacije, a Mirena ju solo progeteronska kontracepcija koja atrofira endometrij. Mislim, nije toliko stavr u dozaži, već kombinaciji hormona.

flekica35
28.08.2011., 13:12

Mirena i ja se družimo poslijednje dvije godine.
Smanjila su se krvarenja, popravila krvna slika, popravila mi se malo i psiha :rofl:

Prvih nekoliko mjeseci sam primjetila da mi grudi rastu, trbuh natiče, voda se zadržava. No, to s vremenom sve ide na bolje. Osim trbuha :p, al me natjerao da se pokrenem, pa ga dovodim vježbom u red;)

PERLA_
01.09.2011., 21:45
Ja nisam napuhnuta; sa trbuhom mi je sve u redu.
Međutim, imam iscjedak smeđo krvavi i zabrinuta sam za svoj seksualni život. :504:
Ozbiljno razmišljam da pričekam nekih dva mjeseca i ako se stanje ne popravi, da je skinem.

PERLA_
01.09.2011., 22:56
I usput budi rečeno.
Znam za ženu koja je između ostalog dobila nogu od tipa kad je stavila Mirenu.

Naime, čovjeku se nisu svidjeli iscjedci, a nije mu se dalo čekati da to prođe.

Ima divnih muškaraca, zar ne. :504:

rusha
02.09.2011., 08:12
I usput budi rečeno.
Znam za ženu koja je između ostalog dobila nogu od tipa kad je stavila Mirenu.

Naime, čovjeku se nisu svidjeli iscjedci, a nije mu se dalo čekati da to prođe.

Ima divnih muškaraca, zar ne. :504:

Vidiš, vidiš... još jedna dobra strana Mirene. Djeluje kao filter za kretene. :kava:

flekica35
02.09.2011., 08:46
Vidiš, vidiš... još jedna dobra strana Mirene. Djeluje kao filter za kretene. :kava:

:rofl:

...da su krila uvjet za let letile bi kokoške i pingvini...

19NERA82
02.09.2011., 13:39

:rofl: počinjem razmišljati o mireni nakon ovog!!!

PERLA_
10.09.2011., 16:56
Evo mene nakon nekog vremena i jako sam zadovoljna.
Sitne boli u trbuhu su nestale, iscjedci su nestali.
Već sam bila jako ljuta zbog tih iscjedaka.

Meni je Mirena prvenstveno trebala jer sam imala jako obilne i dosadne menstruacije, premda je sa mnom bilo ginekološki sve u redu.

Ako ovako dalje bude, onda je ovo između Mirene i mene početak jednog divnog prijateljstva. :top:

matilda30
19.09.2011., 15:11
ja sam stavila Mirenu 22.8.2011 i to četvrtidan ciklusa..jučer sam trebala dobiti prvu menstruaciju i nisam pa me sve kopka šta je....sve zakove PMS a imam ali me nekon 4 godine prvi put bole bradavice pred manstruaciju...
još me nešto kompka...supru je osjeti taj sistem par puta tijekom odnosa pa me zanima da li je to normalno? ili postoji mogućnost da seona pomakla?
ako se pomakne da li je ona malaaaaa vjerojatnost koja postoji od trudnoće veća? :(
imam curicu od 3ipo i blizance od godinu ipo i stavila sam je da se zaštitim od trudnoće,ali sam imala i bolne i obilne menstruacije....da li je kod neke od vas partner osjetio prilikom odnosa nešto? i ja nikako ne mogu naći te dvije niti koje bih trebala naći?????? nije mi doktro ni objasnio kako ih napipati ili to nije problem pa ne treba objašnjenje....:(

mops0807
19.09.2011., 18:51
da li je kod neke od vas partner osjetio prilikom odnosa nešto? i ja nikako ne mogu naći te dvije niti koje bih trebala naći?????? nije mi doktro ni objasnio kako ih napipati ili to nije problem pa ne treba objašnjenje....:(

mmeni je odmah ginekologica naglasila da ce mi ostaviti malo duze repice jer imam zavaljenu maternicu i da je moguce,pogotovo prvo vrijeme,da mm to osjeti.i osjetio je par puta:mig: ako nakon duzeg vremena i dalje bude osjecao(a smeta mu) mozes otici da ti skrati malo repice:lol:
tako nemoj se brinuti:mig: