PDA

View Full Version : Perut

stranice : 1 2 [3]

kaana
12.12.2010., 14:42
ja bih ti preporucila posjet dermatologu ako ti bas i medicinski sanponi ne pomazu...

Nella5
12.12.2010., 15:06
Ako koristiš posebne šampone, treba proći najmanje 3 tjedna pa i više da bi se vidli nekakvi rezultati.

Tara Barata
12.12.2010., 19:59
trenutno koristim head&sholders a prije mozda godinu dana sam korsitio razne sampone iz apoteke

Skura
12.12.2010., 20:29
Pročitaj temu o brendu Rougj...
Evo linka: http://www.forum.hr/showthread.php?t=263973

A ako ti je počelo i na čelu meni se para da ti imaš puno većih problema od peruti...

I obavezno pođi dermatologu.

I nemoj više koristit Head&Shoulder - samo ćeš si još više iziritirati vlasište ;)

Što se nosa tiče, to je dehidracija. Reci jesi nedavno bio prehlađen? Jedna od mogućnosti je da si nos maramicom sredio... Ako nisi, onda ti kože nije masna nego dehidrirana, fali joj vlage....

Tara Barata
12.12.2010., 20:50
Pročitaj temu o brendu Rougj...
Evo linka: http://www.forum.hr/showthread.php?t=263973

A ako ti je počelo i na čelu meni se para da ti imaš puno većih problema od peruti...

I obavezno pođi dermatologu.

I nemoj više koristit Head&Shoulder - samo ćeš si još više iziritirati vlasište ;)

Što se nosa tiče, to je dehidracija. Reci jesi nedavno bio prehlađen? Jedna od mogućnosti je da si nos maramicom sredio... Ako nisi, onda ti kože nije masna nego dehidrirana, fali joj vlage....
nisam bio prehladjen..al slabo pijem vodu nemam zelju i nagon da pijem vodu pa mozda hvali vlage ako je to to..a jel moze biti razlog pubertet i nada da ce se to povuci kasnije?Kolko se sjecam od Rougj sam koristio nesto sto se nanosi na kosu prije pranja 10 min pa se ispere i pere normalnim samponom kolko se sjecam al nzm kako se zove..

chichita
13.12.2010., 20:43
ja ne znam koji je vrag s mojim tjemenom.... svrbi k'o vrag već 100 godina, isprobala sam brdo šampona, od biljnih do profesionalnih, za osjetlivo vlasište i protiv peruti i konstantno ista stvar... perut imam kad ju tražim, da tako kažem tako da ni ne znam 100% da je to perut, ne znam što bih više probala i radila... jel bi mi pomgolo kad bi išla na pregled vlasišta? :ne zna: jel oni "otkriju" šta s tim? ne vidim nikakvo crvenilo i kažem ljuskice su tu i tamo koja, uzlela sam i superhvaljeni Redkenov šampon za čišćenje tjemena i očistilo ga je od naslaga ali i dalje svrbi...
inače kosa mi je dosta suha i perem ju dva puta tjedno i ispirem skoro hladnom vodom, jer to kao pomaže ali meni ne... poludjet ću više :mama:

perilica
13.12.2010., 22:12
Imam 15 godina i strasno mnogo peruti cak sam prosle godine imao vise..koristio sam razne medicinske sampone al nepomaze il ja nevidim..operem kosu pa osusim za 2 sata se vec stvorila perut i masna mi koza glave i ta perut se guli..prije se nisam mogo pocesljati da nezapne cesalj...I jos mi se sad pojavilo mo celu kao da se guli koza lici na perut i oko nosa a masno mi je lice..Da li moze biti razlog pubertet il je nesto drugo..I ako ima neki dobar sampon i krema da mazem celo da mi preporucite.HVALA

Da nemaš možda seborejički dermatitis?
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/273/

jel si probao od vichija šampon?
http://www.vichyconsult.com.hr/communs/visuels/packshots/tgrands/DADTSF01.jpg

edit: head&sholders je preepreagresivan šampon. Sa njima možeš komotno pločice ribati u wc-u. Kani se toga. Samo će ti bezveze izritirati vlasište i pogoršati stanje.

watch more tv
02.01.2011., 14:47
...tko molim zna cime da se pobijedi jaki prhut,kod kose i tjemena koji se ekstremno brzo masti,i kod tjemena koji je preosjetljivi na sve vrste sampona protiv prhuta-biljnih i marki koje kostaju i do 15 eura..poslije pranja kose samponom protiv prhuta,koza je jos vise suha i zategnuta,a drugi dan svrbi,pojavi se crvenilo i gnojni pristici...uzas....pa ak neto zna nekve druge ucinkovie metode,neka,molim napise...h´vala

Fra Ante
02.01.2011., 19:29
...tko molim zna cime da se pobijedi jaki prhut,kod kose i tjemena koji se ekstremno brzo masti,i kod tjemena koji je preosjetljivi na sve vrste sampona protiv prhuta-biljnih i marki koje kostaju i do 15 eura..poslije pranja kose samponom protiv prhuta,koza je jos vise suha i zategnuta,a drugi dan svrbi,pojavi se crvenilo i gnojni pristici...uzas....pa ak neto zna nekve druge ucinkovie metode,neka,molim napise...h´vala

Iako sam medicinar, kad je mom ocu prhut bila najveći problem, nisam mu imao što pametno prepisati, pošto nije htio ići kod dermatovenerologa (kao što, pretpostavljam, ni ti ne želiš ići). Tada sam mu sugerirao da u rakiju stavi koprivu, ostavi da odstoji na suncu nekih mjesec dana i da s tim ispre kosu. Iako osobno nisam vjerovao u tu metodu, ispostavilo se da mu je riješila sve probleme.

Ovo je samo iznošenje mog primjera alternativne medicine, koju ti ne mogu službeno preporučiti. Vidi sam, proguglaj. A ako nikako ne prođe, javi se dermatologu.

mali buco
02.01.2011., 20:22
Iako sam medicinar, kad je mom ocu prhut bila najveći problem, nisam mu imao što pametno prepisati, pošto nije htio ići kod dermatovenerologa (kao što, pretpostavljam, ni ti ne želiš ići). Tada sam mu sugerirao da u rakiju stavi koprivu, ostavi da odstoji na suncu nekih mjesec dana i da s tim ispre kosu. Iako osobno nisam vjerovao u tu metodu, ispostavilo se da mu je riješila sve probleme.

Ovo je samo iznošenje mog primjera alternativne medicine, koju ti ne mogu službeno preporučiti. Vidi sam, proguglaj. A ako nikako ne prođe, javi se dermatologu.

hm... moram se nadovezat na ovo!
ja imam seboreju, koja svako malo pošandrca i onda ja odem dermatologu (nekad na šalatu, na vinogradsku, privatno) i svima je isti "odgovor": kupite oronazol/vichy/ovaj onaj... nijedan ne riješi problem :rolleyes:

ali još bitnije, nijedan dermatolog kojeg sam pitala za savjet mi nije ni poogledao vlasište...više mi je pomogla promotorica neke firme koja mi je u apoteci s kamerom pogledala glavu i ti su proizvodi čak i funkcionirali neko vrijeme.

u zadnje vrijeme sam čula za neki recept s jabučnim octom, ali sam zaboravila točno...ako netko zna, neka napiše :mig:

Fra Ante
02.01.2011., 20:27
ja imam seboreju, koja svako malo pošandrca i onda ja odem dermatologu (nekad na šalatu, na vinogradsku, privatno) i svima je isti "odgovor": kupite oronazol/vichy/ovaj onaj... nijedan ne riješi problem :rolleyes:

Da, to se, nažalost, u hrvatskoj medicini zove - skupi lovu i bježi, ili drugim rječnikom - brigo moja prijeđi na drugoga. Sve mi je jasno.

atlantis
02.01.2011., 21:55

ali još bitnije, nijedan dermatolog kojeg sam pitala za savjet mi nije ni poogledao vlasište...više mi je pomogla promotorica neke firme koja mi je u apoteci s kamerom pogledala glavu i ti su proizvodi čak i funkcionirali neko vrijeme.
u zadnje vrijeme sam čula za neki recept s jabučnim octom, ali sam zaboravila točno...ako netko zna, neka napiše :mig:

evo, da ne budem prva :) pa da ne ispadne da reklamiram :)

u privatnim ljekarnama često imaš letke o besplatnoj kontroli kose/vlasišta
niš te ne košta da se prijaviš za jedan pregled a nakon pregleda odluči želiš li kupiti preparate ili ne

ja sam, zaista, nakon mjesec dana na kameri vidjela manje upaljenih crvenih područja i puno više mlade kose

ostatak poboljšanja još čekam :) ali i s ovim sam jako zadovoljna

mali buco
02.01.2011., 22:17
evo, da ne budem prva :) pa da ne ispadne da reklamiram :)

u privatnim ljekarnama često imaš letke o besplatnoj kontroli kose/vlasišta
niš te ne košta da se prijaviš za jedan pregled a nakon pregleda odluči želiš li kupiti preparate ili ne

ja sam, zaista, nakon mjesec dana na kameri vidjela manje upaljenih crvenih područja i puno više mlade kose

ostatak poboljšanja još čekam :) ali i s ovim sam jako zadovoljna

pa e! :D

a o čem ja govorim :ne zna:

prijavila se, bila, probala, kupila...djelovalo neko vrijeme, poslije više ne :D

a koje si proizvode testirala? ja phyto čin mi se :misli:

JackBlack
03.01.2011., 16:33

u plastičnu bočicu od pola litre bočicu (onu s dudom, janu ili tako nekakvu)
staviš 1 decilitar jabučnog octa, i ostalo napuniš s mlakom vodom. i nakon što opereš kosu šamponom, regeneratorom bla,bla, to polako sipaš po kosu, s naglaskom da umasiravas u tjeme. samo jednim laganim mlazom malo isprei s vodom i to je to. nemoj skroz ispirat. slijedeći dan će ti se perut povuć i neće te svrbit. meni je bar tako. od svih silnih šampona po 100 kn, jedino mi je to na kraju pomoglo. ono, glupi ocat, zamisli! :kokice:

Freestayler
04.01.2011., 22:55
pozz ljudi,
ko sto tema kaze imam perut i nezz kak se je rijesit
gledo sam nest na netu i mislim da imam ovu bolest al nisam siguran :ne zna:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1317/
koristio sam i head and sholders, al u pocetku je bilo ok al kasnije se vratilo
pa preporucite neki sampon ak znate sta o tome

RainbowAngel08
05.01.2011., 14:33
@JackBlack I ja preporučujem taj recept protiv peruti. Probala sam razne šampone, ali je samo to dalo rezultate.
Taj recept sam našla ovdje: http://www.coolinarika.com/recept/protiv-peruti/

JackBlack
05.01.2011., 18:32
@JackBlack I ja preporučujem taj recept protiv peruti. Probala sam razne šampone, ali je samo to dalo rezultate.
Taj recept sam našla ovdje: http://www.coolinarika.com/recept/protiv-peruti/

i ja isto! :top:

neka ekipa proba, najjeftinije je i fakat pomaže.

Freestayler
05.01.2011., 21:43
jbt ocat (xD koda sam opsovo oca) izgleda da radi
opro sam kosu i i vise mi se nestvara perut, mislim ima je jos al manje
kad sam pravio tu smjesu, napravio sam viska i na kraju sam sve polio sam po kosi i ocat mi oso i u usta oci i nos :S
i da vas pitam, kolko ste vi puta si to radili, taj ocat stavljai na glavu?

Šlus
10.01.2011., 19:27
Ah, imam perut, nije toliko beznadan slučaj ali dugo traje, prije sam koristila Head & S. samo bi se pogoršalo, kasnije sam od skupljih koristila Kron i smanjilo se, trenutno se samo peruta i svrbi tu i tamo, želim je se riješit TOTALNO, znači da mi se niti ne peruta i da napokon koristim normalan šampon, koji nije protiv peruti :D

Mene sada zanima ovaj jabučni ocat, vidim da je nekima pomoglo, ali možete li malo detaljnije opisati tko ga je koristio, kako je pomoglo, kakvi su rezultati?

divazg
28.01.2011., 19:46
evo, nakon cca mjesec dana korištenja oronazola vidim poboljšanje i rješila sam se peruti. prala sam kosu svakih pet dana. prvo našamponiram običnim šamponom (balea, afrodita), a onda stavim oronazol i čekam oko 5min i isperem. nema više svrbeža i perutanja. cijena oronazola je oko 90kn u ljekarnama i ta jedna bočica od 100ml je i više nego dovoljna :)

Eve*
01.02.2011., 20:10
Tražim preporuku za šampon protiv masne peruti koji ima u dm-u:)
Ako može da nije Head and shoulders jer mi je on preagresivan za tjeme. I nešto bi da ne isušuje kosu (imam bojanu kosu).
Hvala puuuno!:) :cerek:

micek<3
13.02.2011., 00:25
a hoce li mi smrdit kosa po octu kasnije nakon sto isperem ? samo mi jos i to treba em imam perut em smrdim:cerek:

i dali je ovo netko probao za suhu prhut?http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/image/427/http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/313/

bojim se da bi mi rougj preparati bili preagresivni

lolita_RI
15.03.2011., 07:37
ko mala sam imala jedno vrijeme perut, ali kratko i više se ne sjećam kako je prošla, al je prošla bez problema

i sad prije oko 3 mjeseca evo je opet :confused:
probala sam 3-4 vrste šampona i ništa (trenutno koristim fitoval protiv peruti)

stavila sam nekidan prije pranja kose masku od maslinovog i avokadovog ulja, ostavila pola sata ako ne i duže i kad mi se kosa osušila peruti je bilo i dalje ali mi se tjeme sjajilo (kad razmaknem kosu), to me još više zbunilo :ne zna:
i čitajući po netu našla sam da treba kod pranja kose kad se prvi put šamponira ostaviti par minuta da šampon djeluje, a poslije samo našamponirat i isprati - a ja sam uvijek radila obrnuto :rolleyes: ne znam od kud mi ta logika :p
i kad sam isprala drugo šamponiranje stavila sam ovaj pripravak od jabučnog octa o kojem ste par postova prije pisali i peruti nema barem zasad

ne znam da li je za to zaslužan ovaj način šamponiranja ili jabučni ocat, ali je nema :D

samo što jabučni ocat smrdi za poludit, pa kad sam ga polila po kosi i utrljala, dobro sam kosu isprala, stavila regenerator u spreju koji se ne ispire (ima lijep miris) i na vrhove mlijeko za kosu od breskve, tako da sad ne smrdi, možda se mrvicu osjeti :)

m@non
15.03.2011., 08:42
Meni se prhut pojavila nakon bojanja kose...koma....probala sam sve živo i pola tih šampona mi je samo pogoršalo stanje...
Budući da ionak bojam kosu u narančasto, prešla sam na kanu jer sam čitala da pomaže kod prhuti i nakon jednog kaniranja prošlo skoro pa sve, ko rukom odnešeno... sad koristim normalne šampone, i ništa mi se nije vratilo.

Frank Zappa
15.03.2011., 08:50
Meni jedino odgovara Alpecin, inače sam ga nabavljao iz Njemačke ali sada nisam u mogućnosti, ima li ga za kupiti u Zagrebu?

Catherine
16.03.2011., 21:14
Meni jedino odgovara Alpecin, inače sam ga nabavljao iz Njemačke ali sada nisam u mogućnosti, ima li ga za kupiti u Zagrebu?

Ima u mulleru ;-)!

Good evil
20.03.2011., 13:14
evo, nakon cca mjesec dana korištenja oronazola vidim poboljšanje i rješila sam se peruti. prala sam kosu svakih pet dana. prvo našamponiram običnim šamponom (balea, afrodita), a onda stavim oronazol i čekam oko 5min i isperem. nema više svrbeža i perutanja. cijena oronazola je oko 90kn u ljekarnama i ta jedna bočica od 100ml je i više nego dovoljna :)

koja je razlika Oronazol šampona, Vichy, Roujg, Phyto itd - ovi ljekarnički šamponi me zanimaju..??

I vidim da se koriste termini suha/masna perut, po čemu se to razlikuje?

Ako ima koja dobra duša da me prosvijetli, htjela bi pomoći dragome :Pop:
Ima problem kao ovaj koji je *jezebel* opisala u svom postu (http://forum.hr/showpost.php?p=23826046&postcount=425) za svog dragog.

Good evil
20.03.2011., 13:18
nikad se nisam mogla rješit prhuti dosad, al meni je fkt pomogo oronazol, stvarno preporučam. head and shoulders nikad nikakve pomoći, pomogao mi je i revlonov za prhut od zelenog čaja to vam je fkt jeftin šampon i pomaže,al moram priznat da mi je oronazol učinkovitiji ipak:top:

Gdje ima za kupiti Revlonov šampon?
Prvi put cujem da revlon ima i šampone :D

djevojka-broj-8
20.03.2011., 21:38
meni je protiv peruti pomogo lushov sampon, onaj ko sapun i nekakvo ulje od tamo. mislim da sam imala suhu perut koja se javila zbog atopijskog derm. taj jedan sampon mi je trajo 3mj i sad sam kupila isti. neugodnog je mirisa ali je pomog a to je ipak vaznije :top:

bumblebee :)
26.03.2011., 18:41
Tražim preporuku za šampon protiv masne peruti koji ima u dm-u:)
Ako može da nije Head and shoulders jer mi je on preagresivan za tjeme. I nešto bi da ne isušuje kosu (imam bojanu kosu).
Hvala puuuno!:) :cerek:

syos :D (plavi :P ) isprobano!

divazg
27.03.2011., 13:29
koja je razlika Oronazol šampona, Vichy, Roujg, Phyto itd - ovi ljekarnički šamponi me zanimaju..??

I vidim da se koriste termini suha/masna perut, po čemu se to razlikuje?

Ako ima koja dobra duša da me prosvijetli, htjela bi pomoći dragome :Pop:
Ima problem kao ovaj koji je *jezebel* opisala u svom postu (http://forum.hr/showpost.php?p=23826046&postcount=425) za svog dragog.

oronazol je registriran kao lijek, dok ovi ostali nisu, što ja osobno smatram velikom prednošću jer znam da je prošao sva potrebna ispitivanja za dokazanu učinkovitost. i mislim da im nije svima jednaka aktivna tvar. kod oronazola je to antimikotik ketokonazol. a za ostale ne znam. općenito ti se u šamponima protiv peruti koriste: cink pirition, ketokonazol, klimbazol, pirokton olamin. najbolje djeluje ketokonazol, a naslabije cink pirition - ovi ostali su negdje između.
ja osbno ne bih kupila onu Rougj pjenu jer ima dosta agresivne sastojke - bez obzira na to šta ona babetina koja radi promocije za njih pričala kupcima.
za vichy sam čula da su ljudi dosta zadovoljni. imala sam njihov šampon protiv ispadanja kose i bio mi je super.
što se tiče Phyta, iako sam čula jako dobre komentare, imala sam neki tester onog njihovog šampona Phytocyan i nakon pranja s njime mi je dosta kose ispalo još za vrijeme pranja kose :ne zna: tako da ih ne bi preporučila.

perut uzrokuju gljivice, a gljivična infekcija se manifestira kao masna ili suha perut.
suha perut se još može javiti i kao reakcija na pretjerano isušivanje vlasišta fenom, agresivim šamponom, centralnim grijanjem i sl.

zrikzrikzrikavac
06.06.2011., 21:14
iskustva sa šamponima za suhu perut? ne znam odtkud krenuti...

Helou Kiti
06.06.2011., 22:42
Ja sam koristila Fitoval, ali ni vrit ni mimo, perut nije otišla, a nije se ni pogoršala... i nikako da se zapjeni taj šampon, imala sam osjećaj da mi je kosa još uvijek prljava kad bi je oprala :confused: ali to je moje iskustvo, nekom drugom je možda bio bolji!

relativnost
07.06.2011., 20:54
Meni je pomogao Syoss. Jeftino i ucinkovito. Dugo sam prao kosu s Head & Shoulders ali peruti nije nestajala. Onda sam isprobao skupi Vichy i jedno vrijeme je bilo ok, pa se poslije opet perut vratila. Nakon njega T-Gel ista stvar ko i sa Vichyem. Probao sam i jos neke jeftine, al nis nije pomoglo. Na kraju otkrio Syoss i nema peruti vec evo trecu flasu od pol litre.

Lent11
12.06.2011., 15:10
Već nekih 5 godine imam velikih problema s peruti (sad imam 15), nenormalno ispada perut. Promjenio sam tone šampona, stavlajo maslonovo ulje... ma sve... Ne koristim gelove ni ništa, sada perem s crnim šamponom dr. Tempta, i isto je??
Btw.. šampon je koštao 96 kuna:mad:
Moja iskustva s sljedećim šamponima ( negativna naravno:D)

1. Head & Sholuders - nešto najgore što je čovjek mogao izmisliti, kosa nakon njega... bože oslobodi
2.Vichy - neki žuti iznutra - za preut takođe - 1.i 2. pranje - dobro, zatim grozno, a i kosu je isušivao
3. Asebon - spalio mi kosu :rofl::rofl::rolleyes: isto mi nevalja
?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????
S čim da perem kosu ??:mad::mad::mad:
Nisam išao dermatologu, mada bih trebao.

divazg
12.06.2011., 15:19
već sam pisala gore o oronazolu i fidiketozolu koji su registrirani kao lijekovi, a možeš ih kupiti bez recepta u ljekarnama. probaj s njima. oronazol ti je 90kn, a fidiketozol 75kn, a sastav im je isti :mig: oni će ti pomoći samo ako je tvoja perut uzrokovana gljivicama. ako ti niti oni ne pomognu trebao bi otići kod dermatologa.

Melissa P.
12.06.2011., 18:13
Kad sam bila malešna nisam imala perut. I onda osnovna škola - bum! Perut se nakretenila na mojoj glavi, ali ono u mene to nije obična perut bila, bilo je toliko nje na glavi, baš mi se ljuštilo tjeme. I prošla je brzo sama od sebe. Onda otprilike drugi srednje i lito nakon njega - bum! Opet! Ista velika perut, nijedan šampon nije pomaga, a probala sam ih sve i one iz ljekarni od kojih mi je kosa otpadala. Nisan znala šta ću i onda je opet nestala sama od sebe. Sad se opet vratila, ali minimalno, nije kao ona prije, samo šta kosa me opet svrbi i kad je čista i masna, probala samu ja manje prat i nisam postigla ništa osim neurednosti, prije sam od dermatologa dobila nekakvu kremu, al ništa to...
Ideje, itko?

Željezna
21.06.2011., 11:22
Čula sam pohvale za lerbolario šampon od propolisa pa probajte :)

domokun
23.06.2011., 20:39
Ja koristim Recept vec dosta dugo, i prhut mi se pojavila tu i tamo, ali je uglavnom nije bilo.
Prije 2 mjeseca mi se opet pojavila i ne mice se. Svrbi me glava, nasla sam neke krastice kod cela, na tjemenu, iznad vrata i sve mi se cini da mi se glava navikla na Recept sampon.
Sad citam o tim Rougj proizvodima i skuzim da sam njihov sampon koristila jos prije dost godina i bio mi je odlican pa bi se pokusala opet prebacit na njega.
Jel ga ima u ljekarnama u Virovitici negdje za kupit, jel zna netko?
I ako imate savjete za nekakve prirodne preparate sto si mogu doma smiksat (voce, povrce, jogurti, ulja...), pliz ih napisite ovdje, jer sam ocajna i najrade bi si cijeli scalp iscupala od tog svrbeza!!! :mad:
Dankesen! :)

volume3d
24.06.2011., 12:29
Ja sam prvo koristio Vichy za masnu perut...super je bilo oko pola godine:) onda se opet pojavila perut....nakon toga sam kupio Ducray(čini mi se da se tako pise) jer vise nije bilo Vichyja (čini mi se da je rekla da ne postoji taj koji sam ja koristio)...ducray nije bas bio dobar.........poslije sam otisao dermatologu, oranozol mi dao....evo bilo je ok ovih pola godine!ali sad je i on prestao djelovati!:)

ne znam što cu sada...jel postoji jos u ljekarnama Vichy za masnu perut?ne sjecam se koje boje je bio, mislim da bijelo-zelena bočica....

PS imam perut samo u liniji gdje počinje vlasište, mozda 2,3 cm širine

Elora
25.06.2011., 23:37
Ja sam prvo koristio Vichy za masnu perut...super je bilo oko pola godine:) onda se opet pojavila perut....nakon toga sam kupio Ducray(čini mi se da se tako pise) jer vise nije bilo Vichyja (čini mi se da je rekla da ne postoji taj koji sam ja koristio)...ducray nije bas bio dobar.........poslije sam otisao dermatologu, oranozol mi dao....evo bilo je ok ovih pola godine!ali sad je i on prestao djelovati!:)

ne znam što cu sada...jel postoji jos u ljekarnama Vichy za masnu perut?ne sjecam se koje boje je bio, mislim da bijelo-zelena bočica....

PS imam perut samo u liniji gdje počinje vlasište, mozda 2,3 cm širine

Meni je isto najbolji taj od vichya za masnu perut, to je taj u zelenoj ambalaži ,kupila sam si zalihe prošli tjedan jer su u većini ljekarni na akciji 1+1:cerek:

Georgina Odette
27.06.2011., 16:50
Ja sam se dugi niz godina farbala i nikad u životu nisam imala problema s peruti. Sad se više ne farbam i imam problema s, pretpostavljajm suhom sitnom peruti. Kad me zasvrbi vlasište počešem se i -voila- eto peruti koja se zadržava uz vlasište. Sad me zanima pomaže li farbanje sprječavanje peruti ili pospješuje? Koristila sam Loreal casting creme. Nikad nikakvog problema. :confused:

mrkvich
27.06.2011., 23:11
meni se pojavi s vremena na vrijeme ili od cestog pranja ili sto cesto mjenjam sampone, uglavnom, rijesim se peruti sa nekakvim losionom od argitala, na biljnoj je bazi i stvarno pomaze. inac eimam suhu perut pa ne znam kako djeluje za masnu. a i tu i tamo znam preliti kosu nakon pranja sa cajem od ruzmarina.

Znatiželjko
30.06.2011., 16:47
Evo da se ja javim nakon presavršenog pronalaska :cerek:

Meni već blizu pola godine ni traga peruti. Maslinovo ulje za tjeme :s :s

Cijena, neznam točno, ispod 50 kn 100ml sigurno, u ljekarni.
Ja sam koristio za masnu perut, jednom dnevno desetak kapi utrljao dobro u tjeme. Ne vidim zaš nebi bilo dobro i za suhu perut...

Nisam imao puno peruti ali bila je naporna i ničime ju nisam uspio ukloniti. Česta pranja bilo kakvim šamponima samo pogoršavaju stvar. Zadnje što sam probao i nije bilo pomoglo je neki prirodni šampon od čajevca iz biljne ljekarne od 50kn :rolleyes: glupost....al ovo maslinovo :s :cerek: stvar smatram riješenom

fedor-fan
01.07.2011., 18:54
i ja imam problema s peruti, zanima me ako se obrijem na nulu ziletom oce li mi proci!

fedor-fan
03.07.2011., 18:07
a daj pa zna li itko stvarno mi je hitno!!!

Lilli_007
03.07.2011., 18:47
mislim da ne, moj brat ima dosta peruti i jos crnu kosu pa je dost izrazeno, a kad si obrije glavu i dalje se vidi.

fedor-fan
03.07.2011., 19:57
mislim da ne, moj brat ima dosta peruti i jos crnu kosu pa je dost izrazeno, a kad si obrije glavu i dalje se vidi.

i meni se vidi kad se obrijem na nulu ali sto ako ziletom brijem par dana glavu hoce li i onda ostat! Jer svatko tko je bas celav nema peruti pa mislim da bi i meni trebalo tako bit!

jadzi
03.07.2011., 20:57
Neće ti proći, to je problem kože vlasišta

_angelce_
05.07.2011., 14:37
vidim da se i ovdje spominje jabučni ocat u borbi protiv peruti.. evo ja sam ga jučer počela koristit, i nadam se da će mi pomoći, jer ću izludit više... :mad:

praktički godinama se borim protiv peruti, i to one izraženije... izludila sam od posjeta dermatologu, koji samo preporučuju one grozne medicinske šampone, i kojekakve tretmane koji su mi još više uništili kosu.
bila sam jedno vrijeme koristila nekakav prirodni šampon, koji mi je dosta dugo pomagao, gotovo u potpunosti sam se bila riješila peruti, no u zadnje vrijeme sve manje je pomagao, i onda je jednostavno je nestao sa tržišta.
tako da sam se bacila na slične tipove šampona, ali čim operem s jednim više puta, kao da prestane djelovati, katastrofa. tako da ih kombiniram nekoliko.

stvarno mi je pun kufer svega :rolleyes:
nadam se da ću u skoro vrijeme pronaći neko djelotvorno rješenje.

Dugonoga
16.07.2011., 22:06
Zna li tko gdje se ima kupiti Doveov sampon protiv peruti? Gledala sam u DM-a, Kozma, Konzuma, Kauflanda, ali nemaju. Cini mi se da je netko predlagao Muller, ali nema ga u mom gradu. Rodjakinja mi ima problema s peruti (i ja samo sto je meni na kraju ispalo da je seboreja u pitanju) i jedino joj on pomaze, a nema ga nigdje za kupiti.

valneahana
17.07.2011., 07:22
imam suho tjeme ,suhu kosu i suhu prhut,koža mi se peruta od te suhoće,tako mi je na tjemenu ali ne po cijeloj glavi,najviše iznad čela

ništa mi nije pomoglo sve dok nisam kupila vichy šampon protiv suhe prhuti,prhuti više nema,jedina mana mu je kaj kosa je nakon njega još sušija imam osjećaj ali tako i onako neću ga stavljati više po cijeloj kosi već samo gore gdje sam ju imala i svakako masku ili regenerator bez obzira koji je šampon u igri

Tamara21
17.07.2011., 13:12
Meni je odličan onaj subrina recept šampon protiv peruti i lijepo miriši..

ruzy
17.07.2011., 22:06
imam suho tjeme ,suhu kosu i suhu prhut,koža mi se peruta od te suhoće,tako mi je na tjemenu ali ne po cijeloj glavi,najviše iznad čela

ništa mi nije pomoglo sve dok nisam kupila vichy šampon protiv suhe prhuti,prhuti više nema,jedina mana mu je kaj kosa je nakon njega još sušija imam osjećaj ali tako i onako neću ga stavljati više po cijeloj kosi već samo gore gdje sam ju imala i svakako masku ili regenerator bez obzira koji je šampon u igri

umm to o cemu ti pricas meni vise lici na seboreju :misli:

valneahana
18.07.2011., 06:30
umm to o cemu ti pricas meni vise lici na seboreju :misli:

zašto?

valneahana
18.07.2011., 09:19
zašto?

jel suho tjeme nužno znači seboreju?

onda sam sva takva,i koža po tijelu mi je suha i zateže ako se ne namažem poslije tuširanja

ruzy
18.07.2011., 11:35
sorry, prebrzo citam :D rekla si suha koza a ja sam samo vidjela prhut iznad cela a poznato je da je to "zona" gdje se seboreja pojavljuje... stvar je u tome da je seboreja masna koza koja se peruta, ne suha... opet, moja greska :o

valneahana
18.07.2011., 15:25
sorry, prebrzo citam :D rekla si suha koza a ja sam samo vidjela prhut iznad cela a poznato je da je to "zona" gdje se seboreja pojavljuje... stvar je u tome da je seboreja masna koza koja se peruta, ne suha... opet, moja greska :o

uf već si me prepala ali čitala sam nešto ali tamo se nešto spominje i sa suhom kožom,neka seborestoza ili tako nekako

btw. ta perut mi je počela u prvoj trudnoći i od onda se je nisam mogla rješiti do tog vichijevog šampona,i sad ne perem svaki put s njim nego svaki treći recimo i nema je

PachoZG
20.07.2011., 23:18
Perem svaki dan kosu i niti traga peruti..

252btc
16.09.2011., 19:06
ima li netko iskustva sa selsun blue šamponom, kakav mu se pokazao.
meni se čini da mi je još gore od njega.

Rainie
23.09.2011., 18:45
Ovako, ne znam je li ova tema vec otvorena ili ne, ali eto, jos jednom valjda nece skodit. Nasla sam tu na netu nesto u vezi najboljih sampona protiv prhuti. E sad, zapeo mi je za oko Paul Mitchell special tea tree shampoo jer je na prirodnoj bazi. Isprobala nema sta sve ne, od onog najobicnijeg H&S do Kelualovih sampona. Mislim da bih mogla i ovaj, ionako nemam nista za izgubit. Pa me zanima gdje ga tu kod nas ima za kupiti (ako ga ima), i ako ga je netko vec koristio kakva su njegova misljenja. Takoder, rado cu procitati i nove savjete jer nikako da se otarasim ovoga. Ako ne operem kosu nakon max. 2 dana sve me na potiljku pocinje svrbiti i od cesanja dobijem krastice. Takoder, ima i crvenih fleka. Kosa mi je na tjemenu masna, a na vrhovima onako ajmo rec suha. Prijedlog?
p.s. kod dermatologice sam bila, na kraju mi je jos vise zeznula stvar. :504: :503::503:

Allexis
23.09.2011., 19:51
imaš topic perut i topic šamponi...

Dadushka
25.09.2011., 20:00
moj dečko ima perut, i nema pojma što da koristi više. znam da sad koristi neki šampon protiv peruti,
ali problem je što on ima "netipičnu" perut, njemu kao da se "guli" tjeme, i veće je od peruti :ne zna:
ne znam kako da objasnim..

Sigurna
25.09.2011., 20:15
Možda je ipaj seboreja, tu ne pomažu "obični" šamponi proiv peruti. Meni pomaže ovo:

http://www.farmacia-internacional.net/tienda/images/kelual_ds_champu.jpg?osCsid=65cb9027ecabd87c65bb1a b28e8b5d4 - 100kn u ljekarni

ili

http://www.pakswholesale.com/images/content/productimgRegular/SelsunShampoo.jpg - 70-tak kn u ljekarni ili BIPI

Inače, ako je stanje sve gore, možda bi trebao neko vrijeme prijeći na "obične" šampone...ne dječje, nego kupite u DM-u ili Mulleru one njihove za 10-tak kuna na kojima piše da su neutralni, bez sapuna ili slično

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS78Z3gJXfq__uHwqegzhRIOHUYISvGm 7i3ilVv9ZkgSO1Xmzne4i0HRS1imw

....tek toliko da vidite kakvo će biti stanje, jer ovi šamponi protiv peruti su mu možda već "pojeli" vlasište...e ond akad se koža malo oporavi, prijeđite na neke od ovih iz ljekarne. Ja imam i losion kojim mažem prije pranja, ali za to bi vam trebao recept dermatologa.

Željezna
02.10.2011., 17:23
Probao tko ovaj zadnji na slici- Balein ?

Kakav je

Jeguljica
02.10.2011., 17:46
Probao tko ovaj zadnji na slici- Balein ?

Kakav je

I mene zanima??

Sigurna
02.10.2011., 18:46
Pa ja sam probala, ali ja imam seborejični dermatitis, a to nije šampon za perut. Koristila sam ga samo da se malo odmorim od agresivnih šampona. Ovako je od njega kosa mekana, ok je, blag. Nema miris inače.

Volim_glazbu
04.10.2011., 23:34
Jel dobar fitoval?

Miss Jones
05.10.2011., 13:30
Meni pomaže protiv peruti Matrixov šampon (uzimam onaj za kemijski tretiranu kosu, jer se farbam). Odlična stvar, 100 % učinak, ali mi se brzo masti kosa.

dvorac.w
07.10.2011., 11:51
ne znam dal je tko pisao..uzela neki dan u mulleru shaumu velika svijetloplava boca sa rozim cepom..za probu..i iznenadjujuce za 2 koristenja..super..

pepsiihead
07.10.2011., 15:55
vec je netko prije spomenuo,ali onaj vichyev sa zelenim cepom je meni tjeme spasio

istina malo smrducka,ali djeluje :D

dvorac.w
07.10.2011., 15:59
ja sam godinama zeleni vichy koristila i nisam mogla bez njega ali ovo je zasada 1/1:)

Good evil
12.10.2011., 19:04
Dal je možda netko koristio i Selsun blue i asebon, pa da mi može reći razliku - koji je bolji?

dvorac.w
15.10.2011., 08:32
good evil, moje iskustvo..isti ucinak i jedan i drugi..

SuperQueer
17.10.2011., 00:26
ljudi moji ja vise neznam kaj da radim, cim mi kosa malo poraste prhut se pojavi u indusrtijskim kolicinama, koristim oranozol jer je to navodno najbolje, losion, kosu perem sa head and shouldersom, al mi se cini da to pospjesuje perut jer ne pomaze nimalo, danas sam ocetkao tjeme prvi put (kosa mi je jako kratka) i izasla je jusna zlica peruti, dali treba cetkat tjeme ponekad ili kaj ?? kaj se moze kupit da to istrijebim pucam vise to mi tako ide na zivce, koliko sam svih zivih sredstava iz cijelog sijeta isprobao nista ne pomaze, onako bude ok kad mi je kosa skroz kratka i kad koristim oranozol onda se smanji al sada sam odlucio pustit malo kose jer mi je ok kosa i ljpa boja pa da vidim kak je, svi prijedlozi dobro dosli, hvala

Sigurna
17.10.2011., 12:24
Zašto svi vi koji kupujete tolio raznih preparata ne odete dermatologu? Manje bi vas koštao privatnik nego koliko ovako trošite. Ja sam pregled platila 150kn pred dvije godine, dobila šampon i losion koji mi spremaju u ljekarni prema receptu, sve moram platiti, ali djeluje, a recept je ponovljiv i nisam morala više ići k dermatologu po novi. Losion mi traje cca 3 mjeseca, šampon nešto manje...a oboje platim 170kn. Čak kad sam skužila sastav, razmišljam da počnem losion raditi sama.

Pajaco
17.10.2011., 13:25
Dal je možda netko koristio i Selsun blue i asebon, pa da mi može reći razliku - koji je bolji?

Kupio asebon za suhu i za masnu perut,javim ako valjaju.

Pajaco
17.10.2011., 13:32
ljudi moji ja vise neznam kaj da radim, cim mi kosa malo poraste prhut se pojavi u indusrtijskim kolicinama, koristim oranozol jer je to navodno najbolje, losion, kosu perem sa head and shouldersom, al mi se cini da to pospjesuje perut jer ne pomaze nimalo, danas sam ocetkao tjeme prvi put (kosa mi je jako kratka) i izasla je jusna zlica peruti, dali treba cetkat tjeme ponekad ili kaj ?? kaj se moze kupit da to istrijebim pucam vise to mi tako ide na zivce, koliko sam svih zivih sredstava iz cijelog sijeta isprobao nista ne pomaze, onako bude ok kad mi je kosa skroz kratka i kad koristim oranozol onda se smanji al sada sam odlucio pustit malo kose jer mi je ok kosa i ljpa boja pa da vidim kak je, svi prijedlozi dobro dosli, hvala

Mislim da imas suhu perut(koliko sam skuzio iz opisa) a ako je tako mozda da probas sa vichijem protiv suhe peruti a i dobro je ricinusovo ulje umasirati cca 2 h prije pranja kose,ili nakon pranja ali tada jako malo.Head and shoulders je meni najgori sampon ikad.

Eve*
25.10.2011., 22:14
Pojavila mi se masna perut na obrvi ( na kosi ju držim pod kontrolom alverde šamponom za perut), dakle žute ljuskice koje se drže za kožu, ima li kakva dobra i jeftina kremica za to u Zg? Tnx:)

escada333
21.12.2011., 13:17
Nikad nisam imala problema s peruti do prosle godine, pojavila se naglo, popracena svrbezom,na trenutke neizdrzivim, i eventualnom pojavom krastica,ali na pocetku nije bilo ljuskica nego samo svrbez pa nisam bas ni obracala paznju. Sad je to vec postao malo veci problem,probala sam sa H&S,nista,asebon sampon je dobar samo za privremeno ublazavanje,kasnije je isto ili jos gore. Bila sam i u dermatologa,dao mi je recept za elocom i neki losion koji u ljekarni prave,to sam koristila kojih mjesec dana i nije pomoglo! U jednoj ljekarni je bila doktorica za besplatni pregled vlasista i rekla mi da sam jos u pubertetu (sa 20 god. :) ) i da vidi pojacano lucenje znoja koje razmnozava gljivice i stvara perut. Naime, covjek ima 30-40% posto prirodnih gljivica koje su dobre i stite kozu od vanjskih utjecaja, medutim,pojacanim lucenjem masti taj postotak se povecava i tako nastaje perut. Ja sam mislila da imam seboroicni dermatitis,medutim ona je rekla da on nastupa kad gljivice dodu do nekih 85%! Rekla je i da je taj elocom i losion samo za sprjecavanje upale i da se mora koristiti ograniceno, i preporucila mi neki losion,tj. pjenu i jos nesto i da dodem za mj dana opet na pregled,da bi mi se kao trebalo povuc,ne skroz nestati,ali povuci da! Jedno i drugo kosta oko 250 kn,ali nisam jos nista uzela jer je to preporucila svakome ko je dosa napregled, i s peruti i bez nje,i s masnom i suhom kosom, cista promocija!

cipelitza
27.12.2011., 14:17

znas kako kazu, tko nikad nije imao prhut, nek proba hed en šolderz:D
osipavat ce se ko snijeg s bora

tallly
29.12.2011., 09:06
Meni kod peruti najviše pomaže Eucerinov šampon protiv peruti. Taj mi je stvarno super, a i dosta nježan je. Imala sam i oronazol, ali taj mi je bio preagresivan. Strašno mi je isušio i vlasište i kosu, pa je stanje bilo još gore.

Nedavno sam poslala mamu u ljekarnu po taj Eucerin i ljekarnik joj je predložio Ducray Kerytol P. S. O., da je puno bolji, da Eucerin ne valja. I sestra koja ima trenutno dosta problema sa peruti, oprala s tim kerytolom i pojavile su joj je krvave, kraste po vlasištu, sve ju je peklo. A i inače ima dosta osjetljivo vlasište. Očito joj je taj kerytil preagresivan. Sad je dva puta oprala s eucerion i polako se stanje popravlja.

cipelitza
29.12.2011., 12:17
oke, bez zajehancije, dobro je rekla curka na strani ispred, a da probate otic dermatologu s tim glavama?
za kreme, sampone i pomade se ima, a za pregled uputnica i malo volje nema?

mislim na ove sta rane uzgoje na glavi i opet isprobavaju ko da su medju slatkisima pa svaki dan ajmo drugi)) za boga miloga, strava.

mene je strah uopce citat da ljudi hodaju okolo s ovakvim kronicnim problemima koji se pretvaraju u netretirane otvorene rane po tijelu. em je gadljivo, em je nehigijenski.

malo volje, pa ne idete na klanje, dobit cete mishung koji ce vasoj kozi i zatecenom stanju odgovarat i bog te veseli..))

xena01
02.02.2012., 01:30
aaa!!! izludit ću!
počela sam koristit šampon protiv prhuti, od neutrogene, a prije toga sam probala od asebona.. i ugl, ono što me nervira..

znači super mi se sviđa što stvarno dobro očisti kosu, sada ima volumena ko nikad, ali nikad prije, ne treba mi ni pjena za volumen.. ali me totalno, ali totalno nervira što mi totalno, ali totalno isuši vrhove, sad mi sva kosa strši, sve sitne dlačice, ugl vrhovi su totalno isušeni, previše.. jučer sam stavila silk serum na vrhove kad sam se fenirala i to je debelo popravilo stvar, ali i dalje postoji taj problem.. toliko mi je isušilo vrhove da sad stavljam sva moguća živa i ne živa ulja na nju :(
znači, ti šamponi mi toliko isuše kosu da je toliko naelektrizirana da se ne mogu uopće isfenirat koliko sve leti, samo se približim četkom i sva je u zraku (toliko o tome da nalektriziranost nema veze sa isušivanjem i da se ona ne može spriječit sa serumima za vrhove, jer tako je meni moja frizerka bila rekla, da ja ne smijem koristi nikakve serume za vrhove jer imam tanku kosu koja se jako brzo masti pa će mi se od toga još brže zamastit i sva će bit u rezancima, a uopće nije tako, i rekla mi je da elektirziranost nema veze s tim serumima iako sam ja još ranije debelo shvatila da kad stavim neki serum da mi se kosa ne elektrizira)...
a kad koristim one normalne šampone, DM-šampone, od njih mi svih opet totalno padne kosa jer ju opće dobro ne operu..
ko što sam probala i vichyev i ducreyev šampon za masnu kosu, koji isto uopće dobro ne operu kosu, sva bude mlitava i pada, jer su očito suviše nježni, a ne pomažu čak ni u smislu da se kosa manje masti....
ugl jel ima tko kakav dobar savjet ili preporuku za neki šampon za masnu kosu koji će dobro očistit kosu tako da dobijem taj volumen i poletnost a da je opet neće isušit? ili ja tražim previše?
i jel netko od vas zna za neki šampon protiv masne prhuti, a da nije agresivan ko T/gel ili asebon?
ili kako da barem zaštitim vrhove za vrijeme pranja od isušivanja tih šampona?

crvenkapica5
04.02.2012., 21:17
ugl jel ima tko kakav dobar savjet ili preporuku za neki šampon za masnu kosu koji će dobro očistit kosu tako da dobijem taj volumen i poletnost a da je opet neće isušit? ili ja tražim previše?
i jel netko od vas zna za neki šampon protiv masne prhuti, a da nije agresivan ko T/gel ili asebon?
ili kako da barem zaštitim vrhove za vrijeme pranja od isušivanja tih šampona?

nemam ti idealni šampon za preporučiti... još :D ali ja radim svakih 7-10 dana dubinsko čišćenje kose sa šamponima za tu namjenu (imaš ih raznih, trebaš proučiti sastav prije kupovine ako znaš da te nešto posebno iritira) i to mi regulira masnoću/perut. između toga koristim nježniji šampon kao što je bioderma node.
što se tiče volumena tu nisam stručnjak previše, poslije takvih čišćenja obično mi bude više volumena, a i ovisi kakvu masku koristim.
slažem se da se ostatak kose isuši i baš zbog toga sam prestala cijelo vrijeme koristiti agresivne šampone. no i dalje provodim nešto što mi pomaže: pri svakom pranju kose, nakon šamponiranja, stavim i masku na dužinu kose (znači sve osim skalpa) i dobro ju sačuvam. često joj je potrebno još nešto pa koristim klorane serum bez ispiranja (nakon pranja, na vlažnu ili suhu kosu) sa maslacima manga, i on mi je odličan jer ga tanka kosa super podnosi, relativno brzo ga upije i "osuši se" bez da imalo oteža. taj serum rasporedim po cijeloj kosi i to je to. zasada funkcionira :)

Jehana
04.02.2012., 23:35
Uf ja prhut imam već jako dugo, uglavnom je dosta velika i masna, a znam imati i milijun krastica po glavi odnosno tjemenu.
Probala sam kao i svi vi milijun šampona, no niti jedan mi nije djelovao, svi mu djelovali tek nakon prvog pranja.

Prije par mjeseci sam bila u jednom frizerskom salonu, gdje su mi snimili vlasište i preporučili Kerastase specifique kupku protiv peruti za masnu kosu i mogu reći da mi je jako puno pomogao. Prhut i dalje imam no mnogo manje :), dok su mi krastice potpuno nestale :).

xena01
05.02.2012., 01:20
nemam ti idealni šampon za preporučiti... još :D ali ja radim svakih 7-10 dana dubinsko čišćenje kose sa šamponima za tu namjenu (imaš ih raznih, trebaš proučiti sastav prije kupovine ako znaš da te nešto posebno iritira) i to mi regulira masnoću/perut. između toga koristim nježniji šampon kao što je bioderma node.
što se tiče volumena tu nisam stručnjak previše, poslije takvih čišćenja obično mi bude više volumena, a i ovisi kakvu masku koristim.
slažem se da se ostatak kose isuši i baš zbog toga sam prestala cijelo vrijeme koristiti agresivne šampone. no i dalje provodim nešto što mi pomaže: pri svakom pranju kose, nakon šamponiranja, stavim i masku na dužinu kose (znači sve osim skalpa) i dobro ju sačuvam. često joj je potrebno još nešto pa koristim klorane serum bez ispiranja (nakon pranja, na vlažnu ili suhu kosu) sa maslacima manga, i on mi je odličan jer ga tanka kosa super podnosi, relativno brzo ga upije i "osuši se" bez da imalo oteža. taj serum rasporedim po cijeloj kosi i to je to. zasada funkcionira :)

to znači radiš uvijek? i kad ne koristiš te agresivne šampone?
ali kad si ih koristila, to ti je pomoglo? :)
nisam ni znala da klorane ima takav serum..
koju masku koristiš?

Uf ja prhut imam već jako dugo, uglavnom je dosta velika i masna, a znam imati i milijun krastica po glavi odnosno tjemenu.
Probala sam kao i svi vi milijun šampona, no niti jedan mi nije djelovao, svi mu djelovali tek nakon prvog pranja.

Prije par mjeseci sam bila u jednom frizerskom salonu, gdje su mi snimili vlasište i preporučili Kerastase specifique kupku protiv peruti za masnu kosu i mogu reći da mi je jako puno pomogao. Prhut i dalje imam no mnogo manje :), dok su mi krastice potpuno nestale :).

nisam nigdje vidjela ponudu za tu kupku.. tj da uopće postoji..
jel ti se da stavit mi link? da znam što da tražim :)ž
i nisam te skontala u svezi nečeg.. napisala si da ti niti jedan nije djelovao, i onda da su ti svi djelovali tek nakon prvog pranja.... vjerovato si se nešto zabunila :)
jel ti isušuje kosu ta kupka? jel ju možeš usporedit sa nekim drugim šamponom protiv peruti koji si koristila? ja sam npr asebon i neutrogena t/gel, oboje preagresivno, neutorgena čak još agresivnija

crvenkapica5
08.02.2012., 12:45

baš sam se pitala što kerastase ima za ovakvo stanje... tnx, istražiti ću gdje je najpovoljnije za kupiti :)

to znači radiš uvijek? i kad ne koristiš te agresivne šampone?
ali kad si ih koristila, to ti je pomoglo? :)
nisam ni znala da klorane ima takav serum..
koju masku koristiš?

da, još uvijek radim iako sam počela zbog tih šampona koji su mi djelovali, ali previše isušivali ostatak kose. sada mi pomaže da mi vrhovi ne ispucaju tako brzo, i održava ostatak kose u vrlo boljem stanju nego bez korištenja maske. no ja ne koristim nikakav drugi regenerator, maske su mi puno bolja zamjena za njih. trenutno imam phyto anti-age masku. dobre su mi bile i maske iz lusha i loccitanea. da, klorane ima taj serum od manga, 100ml dođe oko 50-tak kn i dugo traje.

voorn7
09.02.2012., 13:01
nisam citala cijelu temu pa ne znam jel ko vec savjetovao:

a da se odmaknete od tih sampona, kupki i ko zna cega i malo poradite na unosu b komlexa i omega 3 masnih kiselina?:mig:

mislim, problem peruti je unutarnji problem. a vi ga tretirate samo vanjski.

imala sam problema s time jos u srednjoj skoli i jedino sto me spasilo su bile tablete b kompleksa.

od sampona bi preporucila selsun blu i dercos od vichija jer se baziraju na drugoj kemikaliji od vecine sampona za perut. ne znam tocno kak se taj sastojak zove, zaboravila, ali bilo je ucinkovito.:mig:

sretno!

xena01
09.02.2012., 22:45

a da se odmaknete od tih sampona, kupki i ko zna cega i malo poradite na unosu b komlexa i omega 3 masnih kiselina?:mig:

imala sam problema s time jos u srednjoj skoli i jedino sto me spasilo su bile tablete b kompleksa.

od sampona bi preporucila selsun blu i dercos od vichija jer se baziraju na drugoj kemikaliji od vecine sampona za perut. ne znam tocno kak se taj sastojak zove, zaboravila, ali bilo je ucinkovito.:mig:

sretno!

unosim aj cijeli spektar svih mogućih vitamina i minerala i masnih kiselina i to u dobrim dozama... ali ništa...
doduše nije ništa, nokti mi uopće ne pucaju tj od kad sam to sve počela pit mogu imat duge nokte, a nikad ih nisam imala, a onda kada sam pravila pauzu sa vitaminima poispadalo mi pola kose pa kad sam se vratila na njih, eto kosa je potpuno prestala ispadat..
ali da se manje masti od omega kiselina, to nisam skontala

vocnijogurt
10.02.2012., 10:17
2 lude glave. Mojoj peruti je head&shoulders samo afrodizijak pa ju drugi dan ima za 5 glava

slažem se head&shoulders ne valja niš

voorn7
10.02.2012., 11:41
unosim aj cijeli spektar svih mogućih vitamina i minerala i masnih kiselina i to u dobrim dozama... ali ništa...
doduše nije ništa, nokti mi uopće ne pucaju tj od kad sam to sve počela pit mogu imat duge nokte, a nikad ih nisam imala, a onda kada sam pravila pauzu sa vitaminima poispadalo mi pola kose pa kad sam se vratila na njih, eto kosa je potpuno prestala ispadat..
ali da se manje masti od omega kiselina, to nisam skontala

ovo u vezi mascenja, cuj, to ti ovisi od koze. ko i koza lica tako i vlasiste moze proizvoditi vise sebuma ili manje. omege su ti bitne upravo za to ljuskanje. onda sljedece, malo prosurfaj u vezi kvalitete vitamina koje uzimas. vjeruj mi postoje velike razlike a nisu uvjetovane cijenom. bas sam nedavno radila cijelo mini istrazivanje na temu omega 3 i dosla do kljuca svog problema. a isto sam pila omegu, i pila i pila a nije mi se na testiranju uopce pokazalo da mi ih organizam ima dovoljno.:)

Noemi
10.02.2012., 14:52

sretno!

Problem peruti moze biti problem sampona, tvrde vode, zagadjenja u okolini, centralnog grijanja, detergenta kojima se peru rucnici..etc...samo da nabrojim neke od vanjskih.

Ne bi covjek vjerovao ali ima i takvih kojima ovo navedeno za koristenje iznutra ne pomaze. A muku muce s preosjetljivom kozom i ranicama na glavi :ne zna:

Meni je vichy napravio jos gori kaos :(

xena01
10.02.2012., 20:26
ovo u vezi mascenja, cuj, to ti ovisi od koze. ko i koza lica tako i vlasiste moze proizvoditi vise sebuma ili manje. omege su ti bitne upravo za to ljuskanje. onda sljedece, malo prosurfaj u vezi kvalitete vitamina koje uzimas. vjeruj mi postoje velike razlike a nisu uvjetovane cijenom. bas sam nedavno radila cijelo mini istrazivanje na temu omega 3 i dosla do kljuca svog problema. a isto sam pila omegu, i pila i pila a nije mi se na testiranju uopce pokazalo da mi ih organizam ima dovoljno.:)

jel možeš to podijelit s nama? :)
što se tiče suplemenata što se tiče vitamina, to sam si našla svoje za koje sam zaključila da mi najviše pomaže :) barem po kosi i noktima.. a sad jel imam manjak drugih vitamina, to ne znam, ali uzimam sve.. iako kad sam vadila krv, imala sam snižene vrijednosti koji ukazuje na manjak B-kompleksa, cinka i magnezija, a pijem ih ko luda.. i imam povišen kolesterol mislim od zaka :lol: jer se ne mogu hranit zdravije nego što se hranim.... zato te i pitam za omega kiseline :mig:

Zrikavica
05.04.2012., 12:50
http://mademoisellenevertells.blogspot.com/2012/02/drtemt-crni-sampon.html ako vam može pomoci mozete procitati kako djeluje dr-temt crni sampon...

ange ou...
09.09.2012., 18:20
Cure pomagajte! :(
Ovako, zadnjih dva tjedna sam pod velikim stresom i pojavila mi se stvarno pojačana perut. Inače mi se znala pojavljivati ponekad, ali ništa posebno jako, brzo bi je se riješila. Nemojte mi molim vas reći da se smirim, jer trenutnu situaciju nemogu promjeniti, ali nadala sam se nekom savjetu za šampon ili neki tretman koji nema neku suludu cijenu a koji bi mogao pomoći mom vlasištu. Uzela sam Subrina recept šampon i perem s njim kosu eto otkad sam prvi put primjetila ali nisam uočila ama baš ikakvo poboljšanje. Vlasište me ne svrbi, nego primjećujem po kosi dosta velike bijele ljuskice (što se posebno dobro vidi na mojoj tamnoj kosi). :o Head&shoulders šampon sam jednom probala koristiti, ali me od njih vlasište svrbi i nedaj bože da mi upadne u oko jer peče narednih par sati koliko god se trudila isprati. :o

gilmoreica
10.09.2012., 15:53
Ovako, zadnjih dva tjedna sam pod velikim stresom i pojavila mi se stvarno pojačana perut. Inače mi se znala pojavljivati ponekad, ali ništa posebno jako, brzo bi je se riješila. Nemojte mi molim vas reći da se smirim, jer trenutnu situaciju nemogu promjeniti, ali nadala sam se nekom savjetu za šampon ili neki tretman koji nema neku suludu cijenu a koji bi mogao pomoći mom vlasištu. Uzela sam Subrina recept šampon i perem s njim kosu eto otkad sam prvi put primjetila ali nisam uočila ama baš ikakvo poboljšanje. Vlasište me ne svrbi, nego primjećujem po kosi dosta velike bijele ljuskice (što se posebno dobro vidi na mojoj tamnoj kosi). :o Head&shoulders šampon sam jednom probala koristiti, ali me od njih vlasište svrbi i nedaj bože da mi upadne u oko jer peče narednih par sati koliko god se trudila isprati. :o

Mene vichy dercos spašava već par godina, a trošila sam na sve druge i jeftine i skupe i ništa.. Probala sam iza vichy-ja uzeti neki drugi i nije mi se vratila perut,,ali svejedno uvijek ga volim imati doma..svatko tko je imao problema sa vlasištem shvatit će..ali meni je to bilo samo uz rub čela i dolje ispod uha..to je tako svrbilo da su se rane stvarale..već nakon prvog korištenja sve je nestalo i svrab i crvenilo i te bijele ljuskice..stalno sam se vraćala pred ogledalo jer nakon toliko godina nisam mogla vjerovati da je napokon nešto pomoglo...i nije se vratilo i ne stvara ovisnost..i je ,možda je skuplji,oko 90ak kuna ali ako pogledaš kad kupiš dva-tri šampona po 20,30 kuna koji ne valjaju dođe ti na isto.samo što ovaj pomaže 100%

anoda
11.09.2012., 12:51

meni su asebon samponi pomogli kod peruti. Nisu pretjerano skupi,a sluze svrsi...takoder me i sebamed-ov sampon rijesio peruti kad se znala pojaviti...to su samponi koje mozes naci u drogerijama :mig:

Victoria88
13.09.2012., 18:38
svaki sampon protiv peruti koji sam probala do sad mi je smirio vlasiste ali trenutno...na kojih mjesec, dva...i onda ne toliko perut koliko krastice po glavi...sad sam uzela balea med ph neutral sampon, mozda mi se stanje smiri za pocetak...kasnije cemo vidjeti sta i kako dalje :-/

Timbalandica
18.09.2012., 06:43
tako i meni. ako konstantno koristim jedan šampon, eto ti peruti.

I tak ja sada perem kosu sa tri šampona :zubo:
Svako pranje sa drugim. Imam L'Occiteaneov protiv peruti, Sebamed i Rene Furterer šampon. :)

Za sada mi je ok.

AmyAnna
28.09.2012., 09:57
nije da imam nekih prevelikih problema s peruti, al s vremena na vrijeme mi se znala pojavit.. :mad:
no od kako koristim Subrinin šampon Recept, stvarno neam više tih problema.
pa eto, nek proba koga volja :top:

(međutim, cula sam u frizerskom salonu ako prečesto mjenjate šampon da je moguca pojava te peruti )

Timbalandica
28.09.2012., 10:15
Meni je baš obrnuto.

Kod svakog pranja kose koristim drugi šampon protiv peruti.
Ako konstantno koristim jedan te isti, pojavi mi se perut i svrbež.

A svakome je drugačije :D

AmyAnna
28.09.2012., 13:31
ubiti, ja trebam savjet. sestra mi ima 10god i ima puno peruti, masne.
no s obzirom da je ona djete, nebi neke sad teške šampone isprobavala joj. može kakav savjet, koji bi mi preporučili, a da nije head and shoulders jer joj ne odgovara i previše ju pekle oči, a i samo tjeme?

tihana_86
06.10.2012., 14:30
hello....imam i ja problema s peruti još od malena. probala sam sve i svašta od šampona koji se mogu kupiti u dućanu, do onih iz ljekarne i na recept. ne kažem da su oni loši, no nakon upotrebe tog šampona (nekolikom mj) ona se vrati. očito je tolko evoluirala :503:..
Već otprilike godinu, godinu i pol koristim jedan šampon koji sam jedino vidjela u ponudi Mullera (ne znam zašto to drugi dućani nemaju). Riječ je o Garnier Esensial plavo pakiranje (cijeli je plavo-tirkizan) i ima ih nekoliko vrsta. Ja ih koristim 3 vrste (ovisi koji imaju na polici, često ih nema u prodaji):
1. unutra je proziran, 2. unutra je svjetloplavi s tamnoplavim granulicama i 3. unutra je svjetloplavi.
Moram priznat da mi je taj šampon super.
Da li je netko od vas ga probao?

maxmurluk
26.10.2012., 15:13
Mene vichy dercos spašava već par godina, a trošila sam na sve druge i jeftine i skupe i ništa.. Probala sam iza vichy-ja uzeti neki drugi i nije mi se vratila perut,,ali svejedno uvijek ga volim imati doma..svatko tko je imao problema sa vlasištem shvatit će..ali meni je to bilo samo uz rub čela i dolje ispod uha..to je tako svrbilo da su se rane stvarale..već nakon prvog korištenja sve je nestalo i svrab i crvenilo i te bijele ljuskice..stalno sam se vraćala pred ogledalo jer nakon toliko godina nisam mogla vjerovati da je napokon nešto pomoglo...i nije se vratilo i ne stvara ovisnost..i je ,možda je skuplji,oko 90ak kuna ali ako pogledaš kad kupiš dva-tri šampona po 20,30 kuna koji ne valjaju dođe ti na isto.samo što ovaj pomaže 100%

Ja isto koristim Vichy godinama ali su prije nekog vremena mijenjali ambalažu (a time i formulu) i više mi ne odgovara...
Morat ću pronaći nešto novo :ceka:

eseper
12.12.2012., 22:53
Ja se peruti ne mogu riješiti već otprilike godinu dana. Prije toga bi mi se znala pojaviti, ali malo i rijetko. Sada je to užas, ne znam koji je razlog, ali bez obzira ošišam li se skroz kratko ili imam dužu kosu, ona je tu. Perem je sa šamponima protiv prhuti, ali to pomaže 1 do maksimalno 2 dana, nakon čega opet isto, a imam osjećaj da to stalno pranje još više uništava i iritira tjeme. Osim što bi nedostatak vitamina mogao biti uzrok perutanja, postoji li možda još nešto?

Tallyy
13.12.2012., 15:45
Ja isto koristim Vichy godinama ali su prije nekog vremena mijenjali ambalažu (a time i formulu) i više mi ne odgovara...
Morat ću pronaći nešto novo :ceka:

Ma da, i formulu su promijenili? Oni fakat nisu normalni, čemu mijenjati nešto što je dobro. Meni je jedino taj šampon pomogao protiv peruti, a nakon što sam je se riješila nisam vše kupovala one za 20kn, nego Biodermu Node u ljekarni, šampon bez sapuna, za često pranje, i već cca 2 godine peruti nema. Kad odem kod frizera i opere mi s nekim jeftilenom, za sat vremena si hoću poderati glavu koliko me češe.

Kaname
01.01.2013., 15:01
Znači imam problema sa prhuču i sa maščenjem kose. Užasno.
Probao sam sve moguče šampone;
H&S- sve vrste, najučinkovitiji mi je bio oni neki ljubičasti, neznam ime.
Olival šampon sa čičkom- bio učinkovit u potpunosti tjedan dana, a poslje ništa ne valja. Sada ga koristim naizmjence 1 na mjesec/tjedan.
Syoss crni sa cink piritionom- hm, koristio ga 2 dana i bio dobar, nije uklonio sve ali... Več treči dan ništa.
Šauma- pih, mislio sam da valja nešto ali ne! čak nakon prvog pranja dok mi se kosa osušila, prhut je počela padati i padati! grozno
ima ih još ali se ne mogu sjetiti. Stim da perem kosu svaki dan, eventualno svaki drugi. Masti mi se kosa užasno, prek noči nije za povjerovati.
Jedino nisam koristio nikakva ulja ili tako nešto slično. Ima tko kakve preporuke za šampon ili alternativu kakvu? Više neznam što da radim.

bellisima
05.01.2013., 16:51
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa vama, nadam se da ce bar nekome pomoci.

Imala sam dugo godina problema sa peruti i uzasno me svrbilo tjeme, i to cim bi svjeze oprala kosu. Prvo sam pocela sa H & S - koristila nekoliko godina, nisam imala peruti, ali me je i dalje svrbilo tjeme, pa sam onda presla na neki drugi sampon protiv peruti, pa treci, cetvrti itd . . . Dok nisam jedan dan slucajno naisla u ljekarnu kad je bio besplatan pregled vlasista onom mikrokamerom, i nakon pregleda mi kaze zena ovako - razlog pojave vase peruti je taj sto ste agresivnim samponima protiv peruti unistili prirodnu floru vlasistai zbog toga se pojavljuje perut i svrbez i preporucila mi potpuno prirodni sampon koji ce mi obnoviti prirodnu floru vlasista, taj sampon se zove Marbo i nije bas ugodnog mirisa, ali hajde probala sam sve i svasta, pa si mislim probat cu i to.
Naravno, farmaceutkinja mi je napomenula da ce potrajati neko vrijeme dok se vlasiste ne obnovi, ja sam prala kosu tim samponom oko 4 mj, nakon toga sam odlucila poceti prati kosu sa nekim drugim samponom, da vidim da li ce se perut opet pojaviti.

Evo proslo je oko godinu dana, a ja nemam peruti, kosu perem sa obicnim samponom ph-neutralnim i pre zadovoljna sam.

Samo da ukratko sad rezimiram, ako niste sto posto sigurni da vasu perut ne uzrokuju gljivice - sto je u oko 90 % slucajeva uzrok peruti, onda pokusajte jedno vrijeme prati kosu sa potpuno prirodnim samponom protiv peruti, koji obnavlja vlasiste i uspostavlja normalnu mikrofloru. Ne mora biti Marbo, u biljnim drogerijama ima dosta izbora takvih prirodnih sampona.

Zaboravila sam jos napisati da sam prvih mjesec dana uz ovaj sampon koristila i tonik za kosu - isto za obnavljanje vlasista.

Kaname
06.01.2013., 20:32
Mene isto svrbi tjeme, pogotovo ljeti kad se čovjek oznoji :o

Victoria88
07.01.2013., 18:56
Bellisima je sve rekla - prirodni sampon...jer od silnih "protiv peruti" vam se samo iziritira vlasiste (zbog preagresivnih sastojaka u samom samponu) i stanje se samo pogorsa...

V the fabulous
07.01.2013., 19:41
Mislim da bi prvo svatko od vas trebao provjeriti koji je uzrok peruti (govorim iz vlastitog iskustva) jer nisu svi šamponi za sve vrste peruti. Ako je perut uzrokovana gljivicama Pityrosporum ovale (što je kod mene bio slučaj) onda će Oronazol rješiti stvar. Bezpogovorno. Ali ako je uzrokovana preosjetljivošću na neki šampon/regenerator/pitaj boga koji lijevi sastojak onda će pomoći neki blagi šampon bez puno kemije koji će smiriti vlasište. Ako je uzrok kronični nedostatak vitamina (recimo b može izazvati kaos na koži) onda neće pomoći šamponi nego treba organizmu dat to kaj mu fali. A ako je uzrok stres i pojačana kiselost organizma zbog koje može doći do pojave gljivica (ali ne nužno onih koje oronazol rješava) onda treba prvo sredit pretjeranu kiselost. Šamponi sa cink piritionom i uljem čajevca mogu pomoći u borbi s takvim gljivicama al to je (isprike na fujastoj usporedbi) ko da sastružete plijesan sa trulog šnicla i zaključite da je sad jestiv. Nemojte bacat lovu na šampone dok ne znate koji vam treba.

duchessa
08.01.2013., 10:57
Mene zadnjih 6 mjeseci svako malo svrbi vlasište i povremeno se pojavi prhut (osobito u "one dane u mjesecu") i to samo malčice .Reko vjerovatno padne imunitet pa stoga....:ne zna: ..
Kadli poslije Božića odem frizeru i kaže mi moja frizerka: Kaj ti se desilo...imaš dosta prhuti!! Opere mi kosu isfenira i kosa divna krasna.
Dan poslije primjetim u Areni centru da imaju savjetovalište o problemima s vlasištem.
Pregleda me žena i kaže : imate dosta prhuti..to nije okom vidljivo..vi to ne primjetite, sanirate šamponom al uzrok postoji. Buljim ja u tu kameru i ne vjerujem..lijepo se vidi da mi je vlasište svo zahvaćeno :(
Kaže to vam je masna prhut!! e dotad mislila da je to 100 %suha prhut jer kad mi se prhut pojavi malčice na tjemenu bila je sva "lepršava" + čitav život mučim muku sa suhoćom kose (a i vlasište mi se ne masti uopće :ne zna:)
Uglavnom sad sam na plus active tretmanu.
http://www.vitalplusactive.com/ba/tretmani-ba.html
Koristim šampon & Fs+Fu tretman...krajem mjeseca će opet biti savjetovanje u Areni (Farmacia) pa idem vidjeti jel se što saniralo.
Nekak mi je lakše..nema svrbeži..a prhuti da, jer ovaj tretman čisti pa i piše da će se pojačano prhutati.
Inače, procedura mi je naporna :( 12-24 sata prije pranja utrljat jedne kapi Fs, pa prati šamponom (3 min umasirati u vlasište, pa pustiti da stoji 5 min) nakon toga opet kapi utrljati-ovaj put Fu i odmah posušiti kosu.
p.s. Inače kako mi je kosa suha..rijetko sam sušila kosu (ili tek cca 1h nakon pranja, prvo bi pustila da se prirodno posuši..jer mi je tak manje "metlasta")- a sada moram odmah sušiti kosu jer kaže teta iz activeplusa- da mokro vlasište uzrokuje stvarnje gljivica koje uzrokuju pruhut..
Eto to je to :)..zasad sam uporna

Kaname
09.01.2013., 11:55
Mislim da bi prvo svatko od vas trebao provjeriti koji je uzrok peruti (govorim iz vlastitog iskustva) jer nisu svi šamponi za sve vrste peruti. Ako je perut uzrokovana gljivicama Pityrosporum ovale (što je kod mene bio slučaj) onda će Oronazol rješiti stvar. Bezpogovorno. Ali ako je uzrokovana preosjetljivošću na neki šampon/regenerator/pitaj boga koji lijevi sastojak onda će pomoći neki blagi šampon bez puno kemije koji će smiriti vlasište. Ako je uzrok kronični nedostatak vitamina (recimo b može izazvati kaos na koži) onda neće pomoći šamponi nego treba organizmu dat to kaj mu fali. A ako je uzrok stres i pojačana kiselost organizma zbog koje može doći do pojave gljivica (ali ne nužno onih koje oronazol rješava) onda treba prvo sredit pretjeranu kiselost. Šamponi sa cink piritionom i uljem čajevca mogu pomoći u borbi s takvim gljivicama al to je (isprike na fujastoj usporedbi) ko da sastružete plijesan sa trulog šnicla i zaključite da je sad jestiv. Nemojte bacat lovu na šampone dok ne znate koji vam treba.

Ah, neam vremena za preglede i to sve... Zato samo kupim šampon i perem :lol:.

V the fabulous
09.01.2013., 16:25
Ah, neam vremena za preglede i to sve... Zato samo kupim šampon i perem :lol:.

Onda ti je mozda najpametnije prvo probat s Oronazolom, s obzirom da su one glupe gljivice najcesci uzrocnik. Pa ak s tim ne ide bar ces znat da nije od njih. Meni se vec nakon prvog pranja vidla razlika, nakon 5 se povuklo al treba prat 3x tjedno mjesec dana bez obzira, da se gljivice do kraja ubiju. Ja sam uz to kupila i baby sampon i prvo oprala s njim pa onda s Oronazolom jer imam hrpu kose i bankrotirala bi inace. I poslije bi stavila masku za kosu i nije mi se kosa ostetila nimalo.
A mozes pocet pit i b kompleks, za svaki slucaj, visak se izlucuje mokracom pa se ne moras bojat da ces se zatrovat.

Kaname
09.01.2013., 19:31
Onda ti je mozda najpametnije prvo probat s Oronazolom, s obzirom da su one glupe gljivice najcesci uzrocnik. Pa ak s tim ne ide bar ces znat da nije od njih. Meni se vec nakon prvog pranja vidla razlika, nakon 5 se povuklo al treba prat 3x tjedno mjesec dana bez obzira, da se gljivice do kraja ubiju. Ja sam uz to kupila i baby sampon i prvo oprala s njim pa onda s Oronazolom jer imam hrpu kose i bankrotirala bi inace. I poslije bi stavila masku za kosu i nije mi se kosa ostetila nimalo.
A mozes pocet pit i b kompleks, za svaki slucaj, visak se izlucuje mokracom pa se ne moras bojat da ces se zatrovat.

Hvala, probat ču sa tim. Iako meni je večina šampona učinkovita samo prvih par dana. Neznam kako da perem kosu 3x/tjedan kad imam tako masnu da mogu iscjediti :p. Svaki/svaki drugi moram prati :o obavezno.

V the fabulous
09.01.2013., 20:20
Hvala, probat ču sa tim. Iako meni je večina šampona učinkovita samo prvih par dana. Neznam kako da perem kosu 3x/tjedan kad imam tako masnu da mogu iscjediti :p. Svaki/svaki drugi moram prati :o obavezno.

Što ju više pereš to će se više mastit. Vlasištu vjerojatno smeta prečesto šamponiranje pa se manijakalno masti da se zaštiti. To ti je nažalost začarani krug i jedini način da ga prekineš je da počneš manje prati kosu. Ili barem kupi neki blaaaaaagi šampon za svakodnevno pranje pa peri s tim. A s Oronazolom nemoj ni slučajno prat svaki dan, skurit će ti skalp! :eek:

Victoria88
09.01.2013., 21:49
oronazolom se kosa pere dva puta tjedno, ne vise...

Kaname
09.01.2013., 22:01
Što ju više pereš to će se više mastit. Vlasištu vjerojatno smeta prečesto šamponiranje pa se manijakalno masti da se zaštiti. To ti je nažalost začarani krug i jedini način da ga prekineš je da počneš manje prati kosu. Ili barem kupi neki blaaaaaagi šampon za svakodnevno pranje pa peri s tim. A s Oronazolom nemoj ni slučajno prat svaki dan, skurit će ti skalp! :eek:

A smeta mi jednostavno masna kosa. Zamastim krevet i odječu. :rofl:
Ne stvarno, užaš :503:
Uglavnom, postat ču vam sliku kose pa budete vidjeli :p

kiksy
12.01.2013., 18:01
Uzeo neki mirišljavi iz Muellera,ali ista stvar,baš su oni komadići prhuti,ili kako se to već zove :confused: imate li neku preporuku?

Kaname
13.01.2013., 17:27
Uzeo neki mirišljavi iz Muellera,ali ista stvar,baš su oni komadići prhuti,ili kako se to već zove :confused: imate li neku preporuku?

Meni puna jakna i majca te prhuti :o

la reine margot
13.01.2013., 18:55

Ja nikad nisam imala problema s peruti, barem do unatrag 2godine (zadnji ispiti na faksu, počelo jako stresno razdoblje koje do danas nije završilo), kada sam primijetila da sam u vrlo kratkom roku dobila jako puno sijedih vlasi, i to doslovno preko noći. Bilo je perioda gdje su mi po kosi baš bile ogromne "pahuljice" peruti i vlasište mi je djelovalo jako suho, isto kao i koža lica. Prvo sam koristila Vichyev šampon protiv ispadanja kose i peruti, ali to je samo ublažilo problem, a perut nije nikada totalno nestala.

Nakon duže pauze sam na netu naišla na komentare kako je tzv. crni šampon dr.temta jako dobar i kupila ga, ali opet ista stvar. Malo pomoglo, perut je i dalje tu...Bio mi je gori od Vichyja.

Opet pauza i isprobavam Oronazol... koristila sam ga po uputstvima i nakon 2 tjedna perut je nestala, ali samo na mjesec dana... Malo nakon što sam ga prestala upotrebljavati opet se perut vratila. Dalje nisam poduzimala ništa, već ludila jer sve ovo kaj je drugima pomoglo meni nije skoro ništa, a nije mi se dalo bacat pare za nešto što mi neće pomoć...

Nakon nekog vremena počeo je svrbež vlasišta i tada sam opet počela koristiti Oronazol i samo je riješio svrbež, a perut više uopće ne!

I što bi to sad u mojem slučaju (oronazol nije pomogao) značilo da uzročnik nisu te gljivice ko u velikom broju slučajeva? I koji su to šamponi s cink piritonom i uljem čajevca? Jesu li tebi djelovali ili znaš nekoga kome jesu??? Jedino još to nisam probala.
Uvijek sam imala gustu prekrasnu kosu, a sada mi očito zbog te peruti jako ispada već 2godine i dosta se prorijedila i ne znam više kaj da radim...

Jedino kaj mi je u cijeloj priči čudno jest činjenica da kad ofarbam kosu, onda mi perut nestane (valjda zbog nečega što je bilo u boji za kosu), ali samo na maksimalno 3-4tjedna, a onda se opet vrati, i tako svaki put kad ofarbam kosu. Ima li netko sličan problem?

Victora
13.01.2013., 19:05
...

A je te teta lijepo namrdala da kupiš njihove proizvode :rolleyes:. Jer pretpostavljam je to zastupnica neke kozmetičke kuće, ili?

Uglavnom, prognoziram da će ti slijedeći put reći kako je sad malo bolje (da ne ispadne da ti proizvod ne koristi), ali da treba još (kako bi opet nešto kupila).

Trebala si pravac dermatologu i manje bi te sve to koštalo, čak i ako odeš privatniku.

Koliko si do sad novaca na to potrošila? Ali iskreno.

Ja sam 1x čekala u duuuuugom redu u ljekarni i slušala kaj žena govori ženi čije vlasište pregledava, kaj joj sve treba za njenu kosu...uvalila joj je 4 proizvoda, ova sve kupila :facepalm:.

Kymatica
13.01.2013., 19:08
Meni puna jakna i majca te prhuti :o

crni šampon dr.Temt - 70 kn, zakon.

Victora
13.01.2013., 19:10
crni šampon dr.Temt - 70 kn, zakon.

Puno ljudi ima kojima taj pomaže. Još jedan znam koji baš deratolozi prepisuju, a i sama sam probala, i pomaže - Ducray Kelual DS (ako je suha perut). 100kn za 100mL. I Selsun blue je dobar - na taj sam prešla iz financijskih razloga, naisplativiji je, koristim ga već godinama. 200mL za 70kn. S tim da ja baš seboreju imam. Ako meni to pomaže za seboreju, "običnu" perut bi trebalo još lakše iskorijeniti. Uglavnom, meni bočica traje 2-3 mjeseca. Sića od troška, ako sve uzmemo u obzir.

Kaname
14.01.2013., 16:15
Crni šampon dr.Temt ču probati. Iako sada mi je veča briga masna kosa... Pa zato perem sa nekim laganim šamponima za djecu ili za svakodnevno pranje...

Blood Dima
11.02.2013., 09:58
Ima tko iskustva s ovim šamponom ovdje (http://www.terra-organica.hr/prirodni-sampon-protiv-peruti-prhuti-razlicak-lavera.html)?

orGinaLna
12.02.2013., 22:19
Nakon puuuno isprobanih šampona i preparata, našla sam šampon od kojeg nemam problema s peruti.

Probala sam i sve ostale moguće H&S, ali ovaj novi je pokazao najbolje rezultate do sad.

http://www.eklegelsin.com/aslanlar/image/cache/data/Urunler/Cekilen15/HeadShouldersEkstraNemlendirici-500x500.jpg

Blood Dima
12.02.2013., 22:38
Ja sam koristio H&S par mjeseci.
Riješio je perut, no od njega mi se kosa počela užasno mastiti :facepalm:
Sad sam riješio masnu kosu, a opet dobio perut, ko začarani krug.

Kažu za H&S da je otrov za vlasište.

wawrinka1
02.04.2013., 10:53
Pati me jedan problem,možda netko ima sličan, ali ma puno stranica, a i moj problem je malo drugačiji.

Muško sam, imam kratku kosu, operem ju i vec nakon par sati kad prodjem rukom onako malo jače preko nje (zatrljam) krene mi perut spadat, ali i neka prašina, kao da mi se za kosu hvata svaka čestima u zraku. Kako se riješiti toga? Hvala unaprijed

jezic
14.06.2013., 19:48
Dali netko ima saznanja o nekom biljnom preparatu protiv suhe peruti?Čula sam za losion od thuje,ali gdje toga ima za kupiti i jeli efikasno?H&shoulders baš i ne pomaže!

leeloo27
15.06.2013., 14:29
Došlo sa Ženskog zdravlja.

Blood Dima
15.06.2013., 22:14
Ja sam koristio H&S par mjeseci.
Riješio je perut, no od njega mi se kosa počela užasno mastiti :facepalm:
Sad sam riješio masnu kosu, a opet dobio perut, ko začarani krug.

Kažu za H&S da je otrov za vlasište.

Da sam sebe citiram i pospem pepelom.

Nakon borbe sa šamponima na prirodnoj bazi, od Asebona, Biokapa i čega sve ne, vratio sam se H&S.
Iako ovi navedeni u početku jesu očistili perut, onda se ubrzo vratila. Sad sam opet počeo koristiti H&S.

ultramundane
09.10.2013., 10:47
meni h&s uvijek pomogne. najčešće ga koristim, ali pošto je jak i skup, uvijek ga se želim riješiti i onda pokušam prati kosu običnim laganim šamponima, ali perut se uvijek vrati, bude katastrofa, mislim da je on dosta jak za kosu i da miče dosta prirodne masnoće iz kose, zato je dobar samo za one koji imaju masnu kosu, mislim da je za suhu kosu pre težak. uvijek se riješim peruti s njim, ali čim ga prestanem koristiti, ista muka. grozno, kao da je lijek na koji je vlasište ovisno, čudno, kak su to smislili&smiksali.

black fox
13.10.2013., 17:15
može li mi netko preporučiti neki blagi šampon, tj. koji nema puno jakih kemikalija kao npr. Garnier Fructis ili H&S. Oni mi ništa ne pomažu. Imam perut i svrabež.

Čarobnjaković
15.11.2013., 10:09
Evo rjesenje koje je meni pomoglo, mozda jos nekom pomogne. Prije tuširanja - kupanja bih uzeo maslinovog ulja i dobro istrljao kosu i mjesta gdje sam osjetio da ima prhuti. Nakon toga sam pricekao pola sata da odstoji i onda obicnim samponom oprao kosu. Nakon tjedan dana, nije vise bilo nista.

Blood Dima
29.11.2013., 21:21
meni h&s uvijek pomogne. najčešće ga koristim, ali pošto je jak i skup, uvijek ga se želim riješiti i onda pokušam prati kosu običnim laganim šamponima, ali perut se uvijek vrati, bude katastrofa, mislim da je on dosta jak za kosu i da miče dosta prirodne masnoće iz kose, zato je dobar samo za one koji imaju masnu kosu, mislim da je za suhu kosu pre težak. uvijek se riješim peruti s njim, ali čim ga prestanem koristiti, ista muka. grozno, kao da je lijek na koji je vlasište ovisno, čudno, kak su to smislili&smiksali.

Upravo to. Ima tu mojih postova gdje sam pisao o raznoraznim biljnim, skupim pa drek. Nestane na par dana i eto je odmah nazad, uzas. I nema druge nego se vratiti na H&S posto on zbilja i ukloni perut. Nije los ovaj total care, njega sad koristim vec mjesec dana. :)

mrBin
30.11.2013., 16:41
Da se i ja priključim ovoj temi. Nisam sve čitao, iskreno ne da mi se, pa ću postavit par pitanja koja su možda već odgovorena. :)

Inače, perut dobijem jednom u godini, baš u ovom periodu i to mi je :503: Koristio sam H&S, pomogao mi je, ali samo privremeno. Ubrzo se perut vratila, a ako ćemo realno, nije šampon ni jeftin pa mi se ne isplati davat pare za nešto što ne djeluje. Sad koristim ovaj Nivein
http://i.ebayimg.com/t/NIVEA-Power-Anti-Dandruff-Shampoo-for-Men-250ml-8-5-oz-Normal-Hair-/00/s/NTAwWDUwMA==/z/kskAAOxyFrNRwfKb/$T2eC16F,!)sE9swm(vcyBRwfKbK7gw~~60_35.JPG

Ima li ko iskustva s njim? Je li pomaže ili odmaže? :kava: E sad, čuo sam i za onaj alternativni način skidanja peruti. Kažu, prije pranja kose, utrljati dobro octa od jabuke ili sode bikarbone i ima onaj, koji mi se čini najučinkovitiji, a to je limunov sok. Je li ko probao to? :ne zna:

winter1212
18.01.2014., 00:11
Imam perut samo na dijelu glave (tamo gdje je razdjeljak). Je li to perut ili se samo skida koža? Kako si pomoći?
Hvala

psb
28.03.2014., 09:35
Kolegica s posla se više od 20 godina borila sa problemima vlasišta. Ima izrazito crnu kosu i perut je bila jako izražena. Sve joj je padalo po ramenima i po odjeći. Probala je sve i svašta i nijedan skupi šampon joj nije pomogao. Na moju preporuku kupila je šampon za koji sam čula da je odličan i već nakon nekoliko pranja riješila problem. Nakon par tjedana ni traga peruti niti svrbežu vlasišta, tjeme skroz čisto. Da ne reklamiram ovdje jer su mi par puta maknuli linkove, ako nekog zanima molim na PM.

ultramundane
30.03.2014., 18:27
htjela sam se zadnjih par mjeseci riješiti h&s.
nije uspjelo.
danas sam ga opet kupila jer mi je glava već crvena.

neraazg
10.04.2014., 02:49
probaj Lamical kremu..znam da je odlicna

Raven81
13.04.2014., 16:01
Ovo garantirano rješava sve probleme. Isprobano!
Ako ne, vraćam pare :cerek:

JASON NATURAL (http://www.iherb.com/jason-natural-treatment-shampoo-dandruff-relief-12-fl-oz-355-ml/6253?rcode=nnt354)

Martina1989
22.04.2014., 12:01
Mene zadnjih 6 mjeseci svako malo svrbi vlasište i povremeno se pojavi prhut (osobito u "one dane u mjesecu") i to samo malčice .Reko vjerovatno padne imunitet pa stoga....:ne zna: ..
Kadli poslije Božića odem frizeru i kaže mi moja frizerka: Kaj ti se desilo...imaš dosta prhuti!! Opere mi kosu isfenira i kosa divna krasna.
Dan poslije primjetim u Areni centru da imaju savjetovalište o problemima s vlasištem.
Pregleda me žena i kaže : imate dosta prhuti..to nije okom vidljivo..vi to ne primjetite, sanirate šamponom al uzrok postoji. Buljim ja u tu kameru i ne vjerujem..lijepo se vidi da mi je vlasište svo zahvaćeno :(
Kaže to vam je masna prhut!! e dotad mislila da je to 100 %suha prhut jer kad mi se prhut pojavi malčice na tjemenu bila je sva "lepršava" + čitav život mučim muku sa suhoćom kose (a i vlasište mi se ne masti uopće :ne zna:)
Uglavnom sad sam na plus active tretmanu.
http://www.vitalplusactive.com/ba/tretmani-ba.html
Koristim šampon & Fs+Fu tretman...krajem mjeseca će opet biti savjetovanje u Areni (Farmacia) pa idem vidjeti jel se što saniralo.
Nekak mi je lakše..nema svrbeži..a prhuti da, jer ovaj tretman čisti pa i piše da će se pojačano prhutati.
Inače, procedura mi je naporna :( 12-24 sata prije pranja utrljat jedne kapi Fs, pa prati šamponom (3 min umasirati u vlasište, pa pustiti da stoji 5 min) nakon toga opet kapi utrljati-ovaj put Fu i odmah posušiti kosu.
p.s. Inače kako mi je kosa suha..rijetko sam sušila kosu (ili tek cca 1h nakon pranja, prvo bi pustila da se prirodno posuši..jer mi je tak manje "metlasta")- a sada moram odmah sušiti kosu jer kaže teta iz activeplusa- da mokro vlasište uzrokuje stvarnje gljivica koje uzrokuju pruhut..
Eto to je to :)..zasad sam uporna

Hei Duchessa! Ja imam jako problema sa vlasištem a čitala sam po forumu malo i naišla na tvoj post u kojem si napisala da si počela koristiti PLUS ACTIVE, VITAL PLUS. Ja sam danas bila na pregledu vlasišta kod nas u ljekarni i doktorica mi je rkla da počnem koristiti PLUS ACTIVE. Ja sam cijeli taj paket nekih seruma platila 367,00 kn. Ja imam malo veći problem sa tim jer je meni to već skroz uznapredovalo i spustilo mi se na lice i uši. Znam da je prošlo već dosta vremena od kada si ti koristila PLUS ACTIVE ali nadam se da se sijećaš jel ti to šta pomoglo?? Neznam više šta da radim, počela sam se hvatati za slamku. Nadam se da ćeš mi odgovoriti.

Lijep pozdrav iz Vukovara :confused:

zlatnimib
04.05.2014., 10:07
Naišla sam na ovu stranicu, a vezano s problemom perutanja kože. Vjerujem da ljudi koji ne poznaju nastajanje peruti mogu povjerovati "stručnjacima" tj. tko ne bi povjerovao računalu! Sve je to dobar marketing, vjerujte!
Kod pojave peruti na suhom vlasištu i suhe kose, ljuskice se očituju kao sitne male pahuljice koje lepršaju na kosi a posljedica su ljuštenja presuhe kože.
Kod pojave peruti na masnom vlasištu i masne kose( jer kosa se masti od vlasišta) pojavljuju se veće ljuskice uz vlasište( u ekstremnim slučajevima slijepe se uz kožu). Liječi se samo masna perut, a suha se iščešljava.
Kod masne peruti preporučujem šampon od SUBRINE protiv peruti i losion od istog proizvođača koji se nakon 5-min. šamponiranja i ispiranja kose nanosi direktno na vlasište i NE ISPIRE SE! Potrebno je koristiti učestalo sve dok perut ne nestane.
Nakon stavljanja losiona vlasište će malo peckati alkohol koji se nalazi u losionu. Ako je perut slijepljena potrebno ju je gustim češljem iščešljati.
Pozdrav!