PDA

View Full Version : Frižideri - marke i modeli

stranice : 1 [2] 3

suseda
22.01.2008., 14:01
Moja sveki ima side by side direktno spojen i funcionira to ALI (uvijek ima ali) ti frižideri su sranje što se tiče dijela di ti je zamrzivač jer je uzak a visok. Što se onda dešava - sveki kupi malo veći komad mesa i mora rezati na male komadiće da stane u ladice (preuske su), ako kupi u šoping centrima pakovanje recimo pilećih bataka opet otvaraj raspoređuj mozgaj i sl, živo sranje.

Mi smo prije 3 mjeseca uzeli novi frižider sa ledomatom i vodom, nije direkt spojen (nije ni bitno), ali je gornji dio ogroman i stane nam stvarno sve, donji dio ima 4 ladice za zamrzavanje ultra prostrane. To je tzv. američki stil, možda bolje da takvo što potražiš. :ne zna:

Viš, to mi nije palo na pamet..jest da nebum imala cijelog pajceka za metnunti u friđ, :klopa:
al hvala, nikad mi to ne bi palo na pamet..

e a kaj se tiče tzv. američkih friđeva, jel to nekaj slično ovome:

http://www.propero.hr/images/G25IX_mal.jpg

il je to nekaj drugoga?? aj stavi sliku, da me prosvjetliš!!

Hvala:top:

kisikana
22.01.2008., 14:30
Viš, to mi nije palo na pamet..jest da nebum imala cijelog pajceka za metnunti u friđ, :klopa:

Jok, izgleda ti kao vulgaris frižider samo jedno barem 50% širi i puuuuuno dublji od "običnih" tipa ovako nešto:

http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/hladnjaci/kombinirani-hladnjaci/samsung-kombinirani-hladnjak-sr-l629evss

samo sa i ledomatom i vodom u gornjem dijelu... jedino što ti za to treba poveća kuhinja jer mu bome treba mjestaaaa kad ga otvaraš :D

dkacunic
22.01.2008., 18:40

koliko sam ja skuzio, ako ne spominju dispezeer leda, a govore o ledomatu, misle na posebnu policu u zamrzivaču u kojoj se nalaze kalupi za kockice leda koji se samo "iskrenu" u tu ladicu, a voda ide iz spremnika od npr 1,5l (neki gorenje to ima, cini mi se) i tada nema spajanja na vodovod.

Takav je slucaj npr kod svih liebherr modela, samo oni skupnji ipak imaju dovod vode i ledomat, ali bez dispenzera, sto ce rec da moras otvorit zamrzivac i rukom/zlicom/lopatom/kantom zagrabiti led.

a ako ne pise u opisu proizvoda, proguglaj i potrazi upute ili specifikacije na stranicama proizvođaca gdje mora pisati nesto tipa "Water line in" ili slicno

LP

kisikana
22.01.2008., 20:37
koliko sam ja skuzio, ako ne spominju dispezeer leda, a govore o ledomatu, misle na posebnu policu u zamrzivaču u kojoj se nalaze kalupi za kockice leda koji se samo "iskrenu" u tu ladicu, a voda ide iz spremnika od npr 1,5l (neki gorenje to ima, cini mi se) i tada nema spajanja na vodovod.

Takav je slucaj npr kod svih liebherr modela, samo oni skupnji ipak imaju dovod vode i ledomat, ali bez dispenzera, sto ce rec da moras otvorit zamrzivac i rukom/zlicom/lopatom/kantom zagrabiti led.

a ako ne pise u opisu proizvoda, proguglaj i potrazi upute ili specifikacije na stranicama proizvođaca gdje mora pisati nesto tipa "Water line in" ili slicno

LP

Ako je izravno spojen onda nema grabljenja rukom (većina modela), imaš rupu sa dve poluge, kad jednu polugu gurneš čašom u čašu ulazi voda a kad drugu gurneš izlaze kocke leda

dkacunic
22.01.2008., 21:44
Ako je izravno spojen onda nema grabljenja rukom (većina modela), imaš rupu sa dve poluge, kad jednu polugu gurneš čašom u čašu ulazi voda a kad drugu gurneš izlaze kocke leda

ni jedan liebherrov model nema vanjski dipenzer, ve moras otvoriti frizider i uzimati led iz ladice, čak i kad se radi o najsupljim modelima (mislim oko 27000 kn), a spojeni su na dovod vode
LP

Neuson
22.01.2008., 23:45
Imam ja takvo Samsungovo čudo od prije par godina. Nemam baš riječi hvale. Spojen na vodovod, pljuje ili kockasti ili izdrobljeni led iz jedne rupe, a vodu iz druge.

Kvalitetom nisam zadovoljan jer su se npr ručke, koje su bijele boje i kojima otvarm pojedinu stranu, onako mjestimično izlizale do temeljne sive. Vide se kao flekice. Onaj prekidač koji pali svjetla, kada se otvore vrata, na "hladnjak dijelu" cijelog frižidera gubi kontakt pa svjetlo treperi kao u nekom horor filmu. Firma od koje sam ga kupio je "krepala" prije godinu i pol (a garanciju sa popisom servisa izgubio tko zna gdje) pa nisam uspio doći ni do novog filtera za taj dovod vode za ledomat (sad ga rijetko koristim jer led bude onako bjelkast), a ni onih od aktivnog ugljena koji se zabiju u one ventilacijske rozete na stražnjem dijelu unutašnjosti i koji apsorbiraju smrad. Ako netko zna gdje toga ima, bio bih mu zahvalan na informaciji. Par puta mi se i zaledio i prestao hladiti iako je u načelu "ice free" i hladi strujanjem hladnog zraka. Nije da ga toliko puno i dugo otvaram, a prostora oko njega sa svake strane min 15 cm, no đubre se zaledi i onda ga moram iskopčat iz zida na par dana da se odledi.:mad:

Eto, nije baš da sam ubo pravu stvar, ali sam ga platio oko 2500 eura.:( Draga htjela biti kao Amerikanka:cerek: sa mega hladnjakom, a i meni se dopao na prvi pogled, pa mi nije toliko žao, ali ga ne bih preporučio.

dkacunic
23.01.2008., 08:27
Imam ja takvo Samsungovo čudo od prije par godina. Nemam baš riječi hvale. Spojen na vodovod, pljuje ili kockasti ili izdrobljeni led iz jedne rupe, a vodu iz druge.

Kvalitetom nisam zadovoljan jer su se npr ručke, koje su bijele boje i kojima otvarm pojedinu stranu, onako mjestimično izlizale do temeljne sive. Vide se kao flekice. Onaj prekidač koji pali svjetla, kada se otvore vrata, na "hladnjak dijelu" cijelog frižidera gubi kontakt pa svjetlo treperi kao u nekom horor filmu. Firma od koje sam ga kupio je "krepala" prije godinu i pol (a garanciju sa popisom servisa izgubio tko zna gdje) pa nisam uspio doći ni do novog filtera za taj dovod vode za ledomat (sad ga rijetko koristim jer led bude onako bjelkast), a ni onih od aktivnog ugljena koji se zabiju u one ventilacijske rozete na stražnjem dijelu unutašnjosti i koji apsorbiraju smrad. Ako netko zna gdje toga ima, bio bih mu zahvalan na informaciji. Par puta mi se i zaledio i prestao hladiti iako je u načelu "ice free" i hladi strujanjem hladnog zraka. Nije da ga toliko puno i dugo otvaram, a prostora oko njega sa svake strane min 15 cm, no đubre se zaledi i onda ga moram iskopčat iz zida na par dana da se odledi.:mad:

Eto, nije baš da sam ubo pravu stvar, ali sam ga platio oko 2500 eura.:( Draga htjela biti kao Amerikanka:cerek: sa mega hladnjakom, a i meni se dopao na prvi pogled, pa mi nije toliko žao, ali ga ne bih preporučio.

http://www.europatrade.hr/content/hr/proizvodi/catalog_group.aspx?GID=113

mislim da bi trebali imati i rezervnih djelova

2cool4school
23.01.2008., 12:15
Ja imam dispenzer leda koji nije spojen na dovod vode. Kad otvoris vrata zamrzivaca, na njima imas "kutiju" koja ti viri sa velikom rupom gore u koju se ulije voda stane 4 litre.

mfcc
23.01.2008., 15:22
Rezervni dijelovi kao i filteri za Samsung frizidere mogu se kupiti u njihovom glavnom servisu u Sesvetama (Zagreb).
Konkretno filter za vodu za dotični frižider košta oko 280kn.

dkacunic
31.01.2008., 22:00
razgovarao sam sa poznanikom koji radi u epilsa. rekao mi je da su prošle godine imali samo jedu reklamaciju na LG side by side, pa eto ako kome šta znači.

Wisteria
01.02.2008., 17:52
Kad smo već kod side-by-side čudesa, evo jednog LG modela, TV included :D

http://us.lge.com/products/model/detail/home%20appliances_refrigerators_side-by-side_LSC27991.jhtml

:eek:

Ne znam ima li tog čuda kod nas ili je predviđen samo za amere?

dkacunic
01.02.2008., 18:05
Kad smo već kod side-by-side čudesa, evo jednog LG modela, TV included :D

http://us.lge.com/products/model/detail/home%20appliances_refrigerators_side-by-side_LSC27991.jhtml

:eek:

Ne znam ima li tog čuda kod nas ili je predviđen samo za amere?

ima ima
siemens, ali je preko 22000 mislim.:visi:

miems
22.04.2008., 10:42
imam malu kuhinju u koju pored elemenata ne stane ni centimetar širi hladnjak pa bi vas molila za preporuku ako netko ima iskustva s time.

Imoen
22.04.2008., 11:12
imam malu kuhinju u koju pored elemenata ne stane ni centimetar širi hladnjak pa bi vas molila za preporuku ako netko ima iskustva s time.

Tu klikni na hladnjak i u tražilicu upiši širina do 55 cm. Ako ćeš ići gledati, ipak ponesi metar pa provjeri širinu na licu mjesta,

http://www.bijela-tehnika.hr/

elegant
22.04.2008., 12:07

mi već gotovo tri godine imamo Gorenje ... gore hladnjak, dolje ledenica sa tri ladice ... širina 55cm, visina cca 185cm ... sve 5;
kupljeno u Elipso .... Sopot.

nešto ovog tipa ... samo bijeli :D

http://www.gorenje.hr/11901?aid=4427

miems
22.04.2008., 13:04
je. i ja sam gledala taj od gorenja i u najužem mi je izboru... mislila sam možda kad bi uspjela naći neki i niži...to bi bilo super, a da nije candy...

toncica
22.04.2008., 13:17
ja ti imam isto takav gorenje i frižider je sasvim ok

meni nije baš igrala ulogu šririna ali mi je ljepše izgledao taj uži i viši nego drugi model koji je širi i niži a volumen skoro isti

za ostale proizvođače ne znam jel imaju takve uže modele i kakvi su :ne zna:

crvenkapica33
22.04.2008., 13:20
http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/hladnjaci/indesit-hladnjak-s-dvostrukim-vratima-r24s

meni je ovaj zgodan dizajn. ima i bijeli.

miems
22.04.2008., 13:42
jest zgodan je, ali nije meni primjenjiv jer mi je ledenica gore jedna od najnepraktičnijih stvari koje sam dosad srela. Možda navika, ali nikako si ne bi priuštila svakodnevno saginjanje po recimo salatu ;)

crvenkapica33
22.04.2008., 13:49
pa ti nizi ti uglavnom imaju ledenicu gore - znam jer je meni trebao do 145 cm visine, 60 širine i nema. ispod 150 nema ledenica dolje. :tuzni:

crvenkapica33
22.04.2008., 13:58
ovaj boschov je ok

https://www.bijela-tehnika.com/webshop/kombinirani-hladnjaci/samostojeci/Bosch/KGV24V00/3-2-5106-2.html

crvenkapica33
22.04.2008., 13:59
ali je bijeli, ne znam koja tebi boja odgovara :misli:

miems
22.04.2008., 14:02
pa baš gledam tog boschovog... bijela mi odgovara jer su mi i gornji elementi bijeli, srebrnima ostaju otisci prstiju što mi se ne sviđa, a i prostor je mali pa će se bijeli baš fino uklopit... inače.. sad mi je taj boschov definitivno favorit uz gorenje.. nešto je niži pa mu gornju stranu mogu iskoristit za recimo kutiju za kruh ;)

crvenkapica33
22.04.2008., 14:07
pa ovaj:

https://www.bijela-tehnika.com/webshop/kombinirani-hladnjaci/samostojeci/Liebherr/CU-27210/3-28-5120-2.html

elegant
22.04.2008., 14:16
jest zgodan je, ali nije meni primjenjiv jer mi je ledenica gore jedna od najnepraktičnijih stvari koje sam dosad srela. Možda navika, ali nikako si ne bi priuštila svakodnevno saginjanje po recimo salatu ;)

meni je isto praktičnije kad je ledenica dolje ... osim toga, u tim opcijama ledenica ima ladice, pa je sve lakše organizirati i sortirati.

mi smo bosh gledali prije nego smo se odlučili za gorenje ... u njemu je lošiji raspored polica, ali je niži (što nama i nije bila neka kvaliteta .... ako je frižider uži od standarda, onda želimo da se ta razlika kompenzira sa visinom). A i ovako na njemu stoji radio i koješta ... daleko od toga da je mu je gornja ploha neiskorištena :zubo:

crvenkapica33
22.04.2008., 14:29
je, kad nemam mjesta :ne zna: kad sam si sve savršeno posložila u mojoj savršenoj kuhinjici :cerek:(ovaj izraz je samo radi tebe) :ne zna: kaj možeeeeeeeeeeeeem.

crvenkapica33
22.04.2008., 16:09
miems, dobila novi katalog od konzuma, zanussi 140x54x60, dolje ledenica, 1746 kuna!

elegant
22.04.2008., 16:19
je, kad nemam mjesta :ne zna: kad sam si sve savršeno posložila u mojoj savršenoj kuhinjici :cerek:(ovaj izraz je samo radi tebe) :ne zna: kaj možeeeeeeeeeeeeem.

možeš full time uživat u svojoj krasnoj kuhinjici :cerek:

miems
23.04.2008., 08:56
uf.. prokopavam po konzumovoj stranici, al ne vidim nikakav fridge :( pa idem probat po zanussi stranici :)

crvenkapica33
23.04.2008., 08:59
uf.. prokopavam po konzumovoj stranici, al ne vidim nikakav fridge :( pa idem probat po zanussi stranici :)

katalog vrijedi od sutra pa bu ga sutra valjda metnuli - meću samo aktualne. :mig:

ne piše koji je (ono brojke i slova) - samo zanussi. pa imaš valjda koji konzum veći u blizini

miems
23.04.2008., 09:03
jedini koji sam pronašla na stranici da odgovara je ugradbeni: http://www.zanussi.com.hr/node64.aspx?productid=8397 :( meni to neće funkcionirati. Al danas poslije posla - pravac konzum :)

crvenkapica33
23.04.2008., 09:05
jedini koji sam pronašla na stranici da odgovara je ugradbeni: http://www.zanussi.com.hr/node64.aspx?productid=8397 :( meni to neće funkcionirati. Al danas poslije posla - pravac konzum :)

ovaj je samostojeći. katalog vrijedi od SUTRA. jedino nekad imaju dan prije.

mirta2
23.04.2008., 10:14
Sorry što se ubacujem u tvoju temu, ali meni treba mali hladnjak u razini radne ploče. Zanima me postoji li nešto uže od 48 cm. Zna li tko?

elegant
23.04.2008., 10:16
Sorry što se ubacujem u tvoju temu, ali meni treba mali hladnjak u razini radne ploče. Zanima me postoji li nešto uže od 48 cm. Zna li tko?

koliko znam, ne postoji

crvenkapica33
23.04.2008., 10:22
mislim da je najuže 50 cm. :ne zna:

mirta2
23.04.2008., 10:48
48 ima zasigurno, a ja imam mjesta za 45.

crvenkapica33
24.04.2008., 10:20
miems, evo http://i28.tinypic.com/mh96qu.jpg

protzacoal
08.05.2008., 20:50
Pozdrav!!!!

Dakle ovak. Treba mi za stan novi hladnjak. Dimenzije 200 cm visina, 60 sirina, dubina 60....Posto nemam pojma o hladnjacima i svim onim sepcifikacija điđe miđe dajte neku preporuku. Da cujem misljenja ljudi sa iskustvom...

I da......imam 5000 kn za potrosit

freya7
10.05.2008., 20:45
electrolux erb 40003, bijeli...3800kn

tihi11
10.05.2008., 22:37
whirpool 7657 IX, u euronicsu je na akciji, 5056,00kn za kes.
mi ga kupili, ali nismo još isprobali. ima total no frost, antibakterijski filter, A klasa potrosnje energije, inox boja...
uglavnom, mi smo se odlucili za njega nakon dosta trazenja.

Giko
10.05.2008., 23:35
U Hrvatskoj se kupuje Končar! :azdaja:
http://www.koncar-ka.hr/hladjenje_i_zamrzavanje_kombinirani_hladnjaci.htm

elegant
12.05.2008., 18:32
samsung .... svi tih širina su do 4.500 kn

gnjavež
13.05.2008., 21:44
jel valjaju sta electroluxovi, meni je zapeo jedan od 180cm?

sandrag
14.05.2008., 07:14
Ja imam kombinirani LG no frost, kupljen prije nekih 5 godina tako da sad ne znam točan model ali :top:

elegant
14.05.2008., 10:25
jel valjaju sta electroluxovi, meni je zapeo jedan od 180cm?

moji roditelji imaju ih u stanu i u vikendici ... rade ko vurice, ali meni se ne sviđa unutrašnjost ... police su potpuno blesavo posložene i zapravo ima jako malo iskoristivog prostora ... ah da, to su modeli sa ledenicom dolje, visine cca 180cm.

freya7
14.05.2008., 10:45
možda griješim ali koliko sam ja gledala electroluxovi imaju najveću zapremninu....
za istu dimenziju dobiješ najviše prostora.....u odnosu na neke druge proizviđače

i moji doma imaju vec 11 godina, radi ko svicarski sat..

elegant
14.05.2008., 10:55
možda griješim ali koliko sam ja gledala electroluxovi imaju najveću zapremninu....
za istu dimenziju dobiješ najviše prostora.....u odnosu na neke druge proizviđače

i moji doma imaju vec 11 godina, radi ko svicarski sat..

mi zbog tih hladnjaka nismo ni gledali više ellux. ... dosta je što na moru ne možemo posložiti u friđ sve što nam treba, nego koristimo i jedan mali friđ u ljetnoj kuhinji!
za sad ... oduševljeni sa gorenjem ... mjesta ko u priči ... a i samsung je odličan iako ne znam koliko bespriejkorno rade.

freya7
14.05.2008., 11:24
ja sam isto u potrazi za kombiniranim...dolje ledenica, bijeli, iznad 180 cm:), po mogucnosti da ima klasičnu ručku za otvaranje
tak da primam i ja prijedloge...

Torcidas
16.05.2008., 12:43
Vidim da je tema odavno bez odgovora ali me zanima kako stvari stoje sa 55cm širine hladnjaka.. Ja moram uredit stan a budale koje su ga radile su ostavile 120cm širine bez pločica i sad nemogu stavit normalan hladnjak...

Torcidas
16.05.2008., 12:51
Kako stvari sad stoje sa 55-57 cm širinom kombiniranog hladnjaka ima neka dobra duša da mi predloži neki dobar (najbolji) model u ovoj katergoriji. Našao sam Gorenje (http://www.gorenje.hr/11901?aid=4427) pa me zanima ima li na tržištu neki bolji od ovoga?

elegant
16.05.2008., 18:02
Kako stvari sad stoje sa 55-57 cm širinom kombiniranog hladnjaka ima neka dobra duša da mi predloži neki dobar (najbolji) model u ovoj katergoriji. Našao sam Gorenje (http://www.gorenje.hr/11901?aid=4427) pa me zanima ima li na tržištu neki bolji od ovoga?

ja tog imam cca 2 godine i radi ko vurica :top:

Torcidas
16.05.2008., 19:10
ja tog imam cca 2 godine i radi ko vurica :top:

Ja sam danas bia u gorenja i naša jednu novu kolekciju (ORA ITO) sa kombiniranim hladnjakom širine 55 cm koja izgleda superička :)

http://www.gorenje.hr/16940

Vidim u svim trgovinama da su sve cijene gorenja iste uz sitne razlike i poneku akcijsku cijenu koja odskaće. Ima li neko kakve informacije dali je moguće u kojem dučanu cjenkat se za popust kad se kupuje dosta toga..

elegant
17.05.2008., 06:24
Ja sam danas bia u gorenja i naša jednu novu kolekciju (ORA ITO) sa kombiniranim hladnjakom širine 55 cm koja izgleda superička :)

http://www.gorenje.hr/16940

Vidim u svim trgovinama da su sve cijene gorenja iste uz sitne razlike i poneku akcijsku cijenu koja odskaće. Ima li neko kakve informacije dali je moguće u kojem dučanu cjenkat se za popust kad se kupuje dosta toga..

ako se kupuje za gotovinu .,... neki daju neki manji aparat, npr. napu, badava. U Japi (Electolux je tako ... Euronics na ZV slično....).
Ali cjenkat?! :rofl:

Torcidas
17.05.2008., 09:19
ako se kupuje za gotovinu .,... neki daju neki manji aparat, npr. napu, badava. U Japi (Electolux je tako ... Euronics na ZV slično....).
Ali cjenkat?! :rofl:

Ja probao ali svi me lagano otkantali.. kao ono to su cijene za gotovinu i za 12 rata :) Ja imam cash i hoću popust a niko me ne šljivi 2% :) I još kad sam izračunao ima bi kupit opreme u vrijednosti 20ak tisuća kuna :) Da meni neko dođe kupit materijal koji prodajem odma bi mu da extra popust samo da da toliko kunica :)

elegant
17.05.2008., 11:10
Ja probao ali svi me lagano otkantali.. kao ono to su cijene za gotovinu i za 12 rata :) Ja imam cash i hoću popust a niko me ne šljivi 2% :) I još kad sam izračunao ima bi kupit opreme u vrijednosti 20ak tisuća kuna :) Da meni neko dođe kupit materijal koji prodajem odma bi mu da extra popust samo da da toliko kunica :)

meni su za istu cifru na ZV ponudili napu ili neki manji aparat ....

setnjica
18.05.2008., 01:52
Mi za apartaman kupili friz, Končar, e sad da me ubiješ ne znam da li je 50 ili 55, pitat ću dragog sutra - kad se probudi:)

Torcidas
18.05.2008., 09:25
meni su za istu cifru na ZV ponudili napu ili neki manji aparat ....

Znači prica je ovakva. Gorenje ne daje da se cijene daju ispod standardnih cijena koje su propisane kod njih u njihovim centrima, a do sada u svim dučanima (večim centrima) imaju te cijene i nitko ofc nema niti mogučnosti spustiti cijenu niti ponuditi nešto extra gratis na ovaj iznos.

elegant
18.05.2008., 10:22
Znači prica je ovakva. Gorenje ne daje da se cijene daju ispod standardnih cijena koje su propisane kod njih u njihovim centrima, a do sada u svim dučanima (večim centrima) imaju te cijene i nitko ofc nema niti mogučnosti spustiti cijenu niti ponuditi nešto extra gratis na ovaj iznos.

probaj Deak Tehna ... mislim da su iz Sv. Nedjelje ... dostava besplatna u Zgb, ako je veći iznos

setnjica
18.05.2008., 13:47
Sorry, dragi kaže 50 cm širine.

Končar 250HL

Mislim da Gorenje ima u ponudi 55 širine

ivana_5
18.05.2008., 16:51
Evo pretražila cijeli forum ali nisam nista nasla....
Namjeravamo kupiti novi frizider.... mora biti inox ili siva boja..... ne onaj veliki fensi- šmensi.... obicni ali ne znam koju marku odabrati...
Candy nam se svidja... cijena je super ali to je candy a opet electrolux i whirpool mi se cine precjenjeni a i cula sam da im support ( servisiranje) nije bas nesto tu u hrvatskoj.... Sta preporucate?????

crvenkapica33
18.05.2008., 17:01
mi smo uzeli ovaj gorenjev http://www.times.hr/shop/product_info.php?manufacturers_id=80&products_id=375

bili smo limitirani visinom - inače nam se sviđao ovaj http://www.times.hr/shop/product_info.php?manufacturers_id=80&products_id=377, ali nam bio par cm previsok

koju visinu-širinu trebaš?

odi na http://www.bijela-tehnika.hr/

i tamo možeš tražiti po visini, boji, širini...

ivana_5
18.05.2008., 17:08
kakav je to dućan... baš jučer smo bili u tom dućanu i super su cijene ali nisam čula od šire mase da kupuju tamo????

crvenkapica33
18.05.2008., 19:07
http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/

evo tu tražiš.

nemam pojma, znam dobit katalog u kaslić-ga bijela tehnika :ne zna:

anita
18.05.2008., 20:27
Možda bogohulno zvuči, ali nemoj se libiti pogledati Quadro. Imaju i inox i sivi.
Imam jedan Quadro i sasvim je OK. Imam i jedan Whirlpool i na tome je s unutrašnje strane na zadnjoj stranici puknula plastika. Navodno kod frižidera slobodno možeš gledati prema onome što ti se sviđa izvana, jer najvažniji dio (kompresor) za većinu svjetskih marki proizvodi Danfoss. A Quadro ima odličnu cijenu i 3 godine garancije.

Torcidas
18.05.2008., 22:29
probaj Deak Tehna ... mislim da su iz Sv. Nedjelje ... dostava besplatna u Zgb, ako je veći iznos

Paaaaaaa mislim da mi username govori kako nisan iz tih krajeva :) Imam još par firmi koje su rekle javit mi se u ponediljak sa cijenama pa ćemo vidit sutra šta će bit:)

elegant
19.05.2008., 06:02
Paaaaaaa mislim da mi username govori kako nisan iz tih krajeva :) Imam još par firmi koje su rekle javit mi se u ponediljak sa cijenama pa ćemo vidit sutra šta će bit:)

:mig: sorry nisam gledala .... a tko zna, možda i na tvom području ima neko rješenje .... obično su to privat dućani, a ne Gorenje i sl. :cerek:

Torcidas
19.05.2008., 06:58
Evo pretražila cijeli forum ali nisam nista nasla....
Namjeravamo kupiti novi frizider.... mora biti inox ili siva boja..... ne onaj veliki fensi- šmensi.... obicni ali ne znam koju marku odabrati...
Candy nam se svidja... cijena je super ali to je candy a opet electrolux i whirpool mi se cine precjenjeni a i cula sam da im support ( servisiranje) nije bas nesto tu u hrvatskoj.... Sta preporucate?????

Imaš li kakva ograničenja u visini, širini ili sl za hladnjak? Ja sam tražio 55 cm širinu i izludia san se dok sam naša neki hladnjak koji mi odgovara, jer svi imaju samo osnovne modele od 55cm širine osim gorenja koji ima 3 modela koji baš lipo izgledaju..

crvenkapica33
19.05.2008., 08:07
Imaš li kakva ograničenja u visini, širini ili sl za hladnjak? Ja sam tražio 55 cm širinu i izludia san se dok sam naša neki hladnjak koji mi odgovara, jer svi imaju samo osnovne modele od 55cm širine osim gorenja koji ima 3 modela koji baš lipo izgledaju..

:rofl:

a ja samo ove od 55 nalazila u visini koja je meni trebala (<145) :ne zna:

ludibik
19.05.2008., 13:20
ne znam jel ti prekasno i od kud si, al ja sam jučer bio u Pevcu u potrazi za frižiderom i vidio sam jedan takav uski.. brijem da je čak 45cm a visok je nekih 160, sa ledenicom i sve.

Radi se o Pevcu na Jankomiru...

Pozdrav!

miko10
19.05.2008., 18:10
http://www.bosch-kucanskiaparati.hr/podrobno_o_izdelku.aspx?id=304&catid=108

freya7
19.05.2008., 20:15
kakav je to dućan... baš jučer smo bili u tom dućanu i super su cijene ali nisam čula od šire mase da kupuju tamo????

super je ducan, ja sam kupila boshovu perilicu rublja tamo....

imaju ok cijene i daju na 6 rata beskamatno...
ali čini mi se da u konikom ima sve što i tamo, ali su neke cijene jeftinije..u konikomu možeš na 12 rata beskamatno...

Torcidas
20.05.2008., 07:48
:mig: sorry nisam gledala .... a tko zna, možda i na tvom području ima neko rješenje .... obično su to privat dućani, a ne Gorenje i sl. :cerek:

Da istina. I danas sam našao jednog koji bi dao dodatan popust na količinu :)

oscar13
20.05.2008., 11:16
Ja bih preporucila SHARP frizidere.

Ja imam jedan vec 5 godina i upravo sam kupila jos ejdan(za novi stan). Ima ih u technomax ducanima (npr. u King Crossu) ili u Mercatoru (u njihovoj Tehnici).

Raznih su velicina, oblika i boja :D Ja imam krem boje :cerek: a naravno ima i u inoxu. Svi su No Frost, super unutrasnji raspored i dobre cijene.

Moj je 60 x 170, no frost, krem, ima onu fresh aldicu, veliku aldicu za povrce, veliku rpetinac za 2l flase, staklene police, jedna od tih staklenih se da na pola uvui, ako trebas staviti veci lonac. Jedino kaj se nekima ne svidja, a meni je okej, je kaj je ledenica gore. Ledenica dakle nije na ladice nego na police, ima i pretinac za raditi led (vrlo praktican, umjesto onih posudica). Cijena mu je bila 4.700kn.

freya7
22.05.2008., 16:10
tražim frižider....

visina od 185cm na gore, može i preko 200cm
širina 60 cm
bijeli
ledenica dolje

ne treba biti no frost

bitno je da ima veliku zapremninu i obvezno normalne ručke za otvaranje....

cijena do 4500-5000kn maximalno

unaprijed hvala :mig:

freya7
25.05.2008., 13:53
Našla sam ovaj model ali bijeli, pa me zanimaju iskustva sa samsung frižiderima
https://www.bijela-tehnika.com/#prikaz_artikla

Funky Monkey
26.05.2008., 21:49
Postoji li neki 50cm širine, ali da nije onaj maleni od 84cm visine već neki sa malo večom zapreminom? Dakle tanak i visok?

Hvala :)

freya7
01.06.2008., 20:52
nitko ništa.....?

oscar13
02.06.2008., 07:38
Vjerojatno nema puno ljudova na forumu koji imaju iskustva sa Samsung fridzevima, isto ko i za Sharp, tu sam valjda ja jedina :D

Ja sam gledala Samsunge prije dve-tri godine, al su mi bili preveliki pa sam odustala. Cinili su se kvalitetni, al ko sto rekoh, nemam iskustva jer mi nisu odgovarali dimenzijama.
Pogledaj direktno u trgovinama, zastupnik je Europatrade www.europatrade.hr , a salon je mislim u Sesvetama (ovo bi trebala bit adresa: Sesvete, Rimski put b.b.)

marija36
02.06.2008., 08:04
jel ima tko iskustva s duplim frižiderima. meni su jako lijepi. a predvidjeli smo već mjesto u kuhinji za tako nešto. pa me zanimaju iskustva.

freya7
02.06.2008., 19:51
Vjerojatno nema puno ljudova na forumu koji imaju iskustva sa Samsung fridzevima, isto ko i za Sharp, tu sam valjda ja jedina :D

Ja sam gledala Samsunge prije dve-tri godine, al su mi bili preveliki pa sam odustala. Cinili su se kvalitetni, al ko sto rekoh, nemam iskustva jer mi nisu odgovarali dimenzijama.
Pogledaj direktno u trgovinama, zastupnik je Europatrade www.europatrade.hr , a salon je mislim u Sesvetama (ovo bi trebala bit adresa: Sesvete, Rimski put b.b.)

hvala an trudu.....
gledala sam ali nisam ni sama sigurna da li da uzmem samsung ili whirpool..nisam pametna...........

Ilana
03.06.2008., 13:53
Evo da se javim s iskustvom sa Samsung friziderom :). Kupili (tj. dobili kao vjencani poklon) prosle godine u 8. mjesecu ovaj model:
http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/hladnjaci/kombinirani-hladnjaci/samsung-kombinirani-hladnjak-rl-39-wbsw
Kumovi imaju isti takav i njima super radi vec cca godinu i pol, a nas je prosli tjedan prestao hladiti. Valjda je i njemu prosli tjedan bilo prevruce :). Serviser bio u petak i rekao da je crknuo kompresor i da mora staviti novi. On se narucuje iz Samsunga pa ga trebamo cekati cca tjedan dana. Javim se kad proradi...

Uglavnom, sto se tice frizidera - ima jako puno mjesta i u hladnjaku i u ledenici. Mi smo dvoje pa nam cak i nije bio potreban toliki frizider, ali eto. Spremnik za vodu (ili neko drugo pice) u vratima je meni odlicna stvar. Mi uglavnom pijemo vodu i super mi je jer je uvijek na dobroj temperaturi. Cak sam se bojala da ce biti prehladna za piti, ali nije. To isto ovisi na koliko stupnjeva nariktas hladnjak (kod nas je na 4°C).
U ledenici ima ledomat, ali to nije nista nuzno. Jedino pozitivno je sto mozes napraviti hrpu leda koji ima svoju posudicu u ledenici i ne lijepi se jedna za drugu kockicu.

Da me netko pitao prije dva tjedna, jako bi ga nahvalila, ali sad... hmm ne znam. Kumovima radi, a valjda se mora jedan od svakog modela pokvariti.
Nadam se da sam bar malo pomogla :)

freya7
04.06.2008., 17:42
joj sad ni ja ne znam da li bi samsung.....:ne zna:

elegant
06.06.2008., 08:40
ovo je moj osobni favorit ... bez konkurencije :top:

http://www.gorenje.hr/11901?aid=8789

crvenkapica33
06.06.2008., 08:42
mda, sad ti je odjednom gorenje favorit :kava:

a kad sam ja to tvrdila - fuj gorenje fuj fuj

:trk:

:rofl:

čuj, a di je tu spremnik za vodu :misli:

elegant
06.06.2008., 08:49
ma gorenje imamo i sad .... to je bila reakcija na ZERP :lol:

a spremnik .... eh, onaj koji je konstatirao da ga svaki pošteni friđ MORA imati, shvatio da ta nakaza oduzme puno mjesta u unutrašnjosti friđa, a zapravo je niš koristi i još bi ga sam morao čistiti .... pa sad ... koji je razlog stvarno prevagnuo u odluci da naš friđ to ne mora i neće imat ... nit znam nit me zanima ... ali i njemu je ovo najodabir :cerek:

laurizia
11.06.2008., 22:25
Sve samo ne CANDY! Dovezli nam novi frižider...
Upalili ga i zaledilo se sve živo u njemu. Onda su ga uzeli 4 dana na popravak. Vratili ga i opet nije valjao. Onda su ga opet uzeli i dali mi drugi (ne moram reći da sam se otelila zivkajući i moleći da mi daju drugi). Frižider je koma. U pretincu za povrće se stalno kondenzira voda, tako da se povrće kupa u vodi ako stalno ne brišem. Sve u svemu, napravljen je katastrofa! Bježite od njega što dalje!

project zwo
22.06.2008., 10:15

griješiš - mi imamo jedan već 10 godina (ima i slika naše kuhinje tu na netu pa se more djelomično vidjet). No frost, nikakvih briga sa njim, samo ga prebrisat iznura i voila!
S obzirom na starost ovoga, ponovo gledamo Samsunga za novi model!:top:

zico_zg
29.06.2008., 14:44
ja imam candy(ugradbeni) i odlican je, stvarno odlican. imam i od gorenja i jos neki no name i nemam problema niti s jednim.

da kupujem obican, samostojeci, i da imam para naravno, kupio bih whirpool bez razmisljanja, definitivno najbolji na trzistu. svi su puni hvale za njega.

Stari Zeke
29.06.2008., 15:43
Ja sam u podstanarskom stanu zatekao "Ocean" frižider.... To piše na njemu, iskreno, surfao sam po neu i nisam ništa suvislo našao... Uglavnom, oko 2m je visok, ima dobar raspored, a nemam pojma koliko je star. 2 god sam u stanu, niti jednom ga nisam odmrzavao, čistio i sl. :) Radi ko beba! Tih je, niti ne znam za njega. Uskoro useljavam u vlastitu kuću i kad bih našao isti takav frižider, kupio bih ga bez razmišljanja!

Identities
12.07.2008., 18:29
da kupujem obican, samostojeci, i da imam para naravno, kupio bih whirpool bez razmisljanja, definitivno najbolji na trzistu. svi su puni hvale za njega.

Ne pričaj gluposti zico_zg, kad skupiš love, kupi Whirlpool pa se veseli !!! :flop:

vanda31
16.07.2008., 11:29
Pozdrav svima!

Evo spremam se kupiti jedan pa me interesiraju vaša iskustva i savjeti, kako se kreću cijene, jel zna netko da ih ima negdje povoljnije itd.
Interesira me čak i može li se kako uvesti obzirom da vani koštaju oko 3000,00 kn?

Hvala.

moja-kucica
16.07.2008., 12:03
Pozdrav svima!

Evo spremam se kupiti jedan pa me interesiraju vaša iskustva i savjeti, kako se kreću cijene, jel zna netko da ih ima negdje povoljnije itd.
Interesira me čak i može li se kako uvesti obzirom da vani koštaju oko 3000,00 kn?

Hvala.

3000kn :confused::confused::confused:

a di to molim te..upravo sam si kupio frizider "normalni" a ovakvi koje ti trazis nisu bili ispod 10. e sad ako mi kazes gdje su to 3 probat cu otkazati ovu na narudzbu sta sam napravio..
mislim, da kosta 3, pa kupi ga tamo, ograniziraj si prevoz i plati carinu i sve sta ide uz to i jos uvjek ces ga platit barem duplo manje nego sta je ovdje a u rangu moga duplo manjeg..

s.lexie
27.07.2008., 19:55
imam ja jedno pitanje... frizider visine od 2m, da li vam trebaju ljestve da dodjete do gornje police? vidim da se mnogi odluce za uze a vise, sto je super da imas vise mjesta u kuhinji pa me samo zanima prakticna strana... sta drzite na gornjoj polici... ovaj gorenje od elegant mi se cini super iako moj dragi cilja na onaj dupli "side by side"..

sowuljaga
27.07.2008., 20:17

adresa je azgrebacka 36, i unatar toga je ducan. radila sam tamo pa znam, i to na prvom i drugom katu je ducan. dakle od dubca dvije stanice busom za sesvete i s lijeve strane cete vidjet neobicnu zgradu s velikim natpisom europatrade, imaju i svoj parking

bonagracija123
04.08.2008., 19:00
imam ja jedno pitanje... frizider visine od 2m, da li vam trebaju ljestve da dodjete do gornje police? vidim da se mnogi odluce za uze a vise, sto je super da imas vise mjesta u kuhinji pa me samo zanima prakticna strana... sta drzite na gornjoj polici... ovaj gorenje od elegant mi se cini super iako moj dragi cilja na onaj dupli "side by side"..

Kada digneš ruke u zrak ne možeš dosegnuti 2m?

Hmmm... Pa da, onda ti svakako ti trebaju ljestve za sve viseće elemente u kuhinji...

Ili zamoliš dragog da te podigne kad nešto trebaš izvaditi iz frizera :mig:

grozda
06.08.2008., 22:58
Koji frizider od ova dva uzeti, LG je skuplji 10-ak eura.

1. Indesit frižider kombinovani BAN 13 NF S
http://www.tehnomanija.rs/katalog/indesit-frizider-kombinovani-ban-13-nfs.html

2. LG frižider kombinovani GR-389SNQ http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg_frizider_gr_389snqf.html

Oba su no frost pitanje je Indesit ili LG ?

pingulinka
08.08.2008., 08:21
ima li tko iskustva sa markom Blomberg? naime tražim frižider (bez zamrzivača, imam ga posebno) do cca. 160cm, srebni/sivi, i jedino sam do sada-bar po ovim Splitskim dućanima našla Blombergov, a da mi odgovara i visina i boja i dobra unutrašnjost-glede rasporeda, al visina i boja su mi prioritet (ne ide mi viši jer mi poviše njega ide polica)...možda je netko vidio nešto slično druge marke...hvala

setnjica
15.08.2008., 05:16
Bloomberg

Poznata marka u EU, ne znam kakav im je servis ovdje. To je važan element kod odabira

babobabo
16.08.2008., 14:23
molio bih iskustva s tim kombi hladnjakom:s

hvala

OpticaLL
24.08.2008., 21:37
navodno bi bilo dobro da imaju Danfoss-ov kompresor, to mi je rekao obiteljski prijatelj, stjecajem okolnosti profi serviser kucanskih aparata.. ipak je to najvazniji dio frizidera.. :mig:

Isabella
25.08.2008., 09:44
Spremam se u kupnju velikog frižidera, dupli ili kako se to već zove, s ledomatom i malim otvorom u vratima za uzimanje stvari.
Sad, vidim da ima različitih proizvođača, vidjela sam prošli tjedan neke Daewoo frižidere koji mi po izgledu sasvim odgovaraju, a i jeftiniji su koju tisućicu od Samsungovih, Electroluxovih i sl., pa me zanima jel oni idu po principu kolko para tolko muzike ili bolje da platim više pa sam sigurnija?! I koji od ovih skupljih bi bio najbolja varijanta, cijena do 9.000 kn. Ako neko ima iskustva ili znanja. Thnx! :)

Klapica
28.08.2008., 08:48
Ima možda netko frižider marke BOSCH KDN40X60?

Zanimaju me iskustva...

Interpol2
28.08.2008., 09:04
Bloomberg

Poznata marka u EU, ne znam kakav im je servis ovdje. To je važan element kod odabira

Nije Bloomberg, nego Blomberg :) A za servis ne bi trebalo bit problema jer dijele Boschovu mrezu servisa

miko10
28.08.2008., 12:45
Ima možda netko frižider marke BOSCH KDN40X60?

Zanimaju me iskustva...

Mislim da je šifra KDN40A60 sa ledenicom gore. Odličan hladnjak.
Spada u A+ razred. (razlika imeđu A i A+ potrošnje je 23% uštede energije sa A+ razredom) Što je jako bitno jer je to uređaj koji radi 24/7. Antibakterijska presvlaka na unutarnjim stjenkama hladnjaka koja uništava bakterije. No frost hladnjak nema zamrzavanja niti kapljica na zadnjoj stjenki. Filter za mirise unutar hladnjaka pa ti mljeko neće smrditi po ribi ako ju staviš unutra. Multi airflow sistem tako da ti je temperatura na svim policama jednaka.
Ima pretinac sa svježom zonom koji služi za povrće voće i meso tako da duže traje, a ne kao u običnim gdje je za 3 dana salata kao prožvakana.

Ako misliš kupit javi se da pomognem.

Imoen
28.08.2008., 14:40
Koji frizider od ova dva uzeti, LG je skuplji 10-ak eura.

1. Indesit frižider kombinovani BAN 13 NF S
http://www.tehnomanija.rs/katalog/indesit-frizider-kombinovani-ban-13-nfs.html

2. LG frižider kombinovani GR-389SNQ http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg_frizider_gr_389snqf.html

Oba su no frost pitanje je Indesit ili LG ?

Ovaj LG-ev GR ja imam skoro 10 mjeseci. Zasad nemam apsolutno nikakve zamjerke.

Klapica
28.08.2008., 20:54
Mislim da je šifra KDN40A60 sa ledenicom gore. Odličan hladnjak.
Spada u A+ razred. (razlika imeđu A i A+ potrošnje je 23% uštede energije sa A+ razredom) Što je jako bitno jer je to uređaj koji radi 24/7. Antibakterijska presvlaka na unutarnjim stjenkama hladnjaka koja uništava bakterije. No frost hladnjak nema zamrzavanja niti kapljica na zadnjoj stjenki. Filter za mirise unutar hladnjaka pa ti mljeko neće smrditi po ribi ako ju staviš unutra. Multi airflow sistem tako da ti je temperatura na svim policama jednaka.
Ima pretinac sa svježom zonom koji služi za povrće voće i meso tako da duže traje, a ne kao u običnim gdje je za 3 dana salata kao prožvakana.

Ako misliš kupit javi se da pomognem.

E vidiš, ja zapravo imam doma taj frižider i počeo mi je raditi probleme.. Ubiti, ne znam da li je to normalno, ali on je od samog početka počeo proizvoditi čudne zvukove; jako pucketanje se čulo! A sad nakon 1.g. starosti se dešava da toliko ruži, ja mislim ventilator, doslovno kao da vam neko štema zid. To je toliko jaki zvuk da ja ne mogu boraviti u prostoriji... u kuhinji!! Iako je antifrost, po savjetu servisa smo ga jednom odledili i bilo je ok 2 mjeseca, a sad opet ponovno isti problem!! Dođe mi da ga istućem.. mislim BOSCH!!!!

Patkica_ST
28.08.2008., 21:09
E vidiš, ja zapravo imam doma taj frižider i počeo mi je raditi probleme.. Ubiti, ne znam da li je to normalno, ali on je od samog početka počeo proizvoditi čudne zvukove; jako pucketanje se čulo! A sad nakon 1.g. starosti se dešava da toliko ruži, ja mislim ventilator, doslovno kao da vam neko štema zid. To je toliko jaki zvuk da ja ne mogu boraviti u prostoriji... u kuhinji!! Iako je antifrost, po savjetu servisa smo ga jednom odledili i bilo je ok 2 mjeseca, a sad opet ponovno isti problem!! Dođe mi da ga istućem.. mislim BOSCH!!!!

Probaj ga balansirat, stavi neke podmetače ispod njega. To se nedavno dogodilo mom Gorenju starom 20 god. Mislila sam da mu je od starosti, ali sad je tih ko bubica. :)

nemesis
10.11.2008., 21:59
tražim frižider crne ili antracit boje (širina 60)
za sada sam našao jedan samsung

labtec
03.01.2009., 19:45
ja cu si uzeti ovog ali budem ga stavio u elemnt tj vrata nebudu pokrivena nego samo bočne stranice i iznad njeg abude mi još element

http://baza.bijela-tehnika.hr/pics/generic/articlesPICTURE-11280-thumb.jpg

ima ko iskustava s takvim??

dejan1
06.01.2009., 13:39
Treba mi neki veci hladnjak i odlicio sam uzeti onda i sa ledomatom.
Koju marku uzeti?
Kakav je Daewoo, ima ga u Metrou za 6950kn, 2 god. garancije?
Svidjaju mi se i Quadro hladnjaci, njihove cijene i 3 god. garancije.
(Imam 3 njihova Tv-a i svi su za sad OK.)
Isao bi do nekih 8000-9000kn.
Molim neke preporuke i savijete!
Hvala unaprijed
:)

murtila
19.01.2009., 19:16
evo sam se i ja mučila koji uzet,u užem izboru su bili:samostojeći

Elekrolux -ERB 40442x inspire ,2 kompresora ali nije no frost,cijena oko 5700

Elektrolux- ENA 38351S no frost cijena oko 6200,pa mi je samim tim i otpao
jer nisam mislila dat toliko para

LG -GR B 449BLQA ,NO frost 5000 kn i njega sam izabrala i upravo danas
mi je došao kući.Super mi je i mislim da za toliko para nisam mogla bolje
proć s obzirom da su većina no frost hladnjaka skuplja.A sad kako će me služit,
to ću tek vidit.

Prijateljica mi ima side-by-side i nije zadovoljna jer koliko god se činio velik,ona se žali kako ne može stavit teće unutra i šta ja znam šta još.
Da sam imala više mjesta uzela bih one od 70 cm što im je ledenica gore.

nemesis
19.01.2009., 20:22
kupio sam ovo, 4600 kn

http://www.europatrade.hr/content/hr/proizvodi/catalog_detail.aspx?GID=113&PID=199

CabDriver
20.01.2009., 09:36
LG -GR B 449BLQA ,NO frost 5000 kn i njega sam izabrala i upravo danas
mi je došao kući.Super mi je i mislim da za toliko para nisam mogla bolje
proć s obzirom da su većina no frost hladnjaka skuplja.A sad kako će me služit,
to ću tek vidit.

Da te malo ohrabrim - imam isti model par mjeseci i mogu reć' samo pohvale... draga i ja smo u početku bili skeptični prema LGu, no kad smo razgledali sve ostale modele, vratili smo se u Ecos i uzeli ovaj...
Podešen je na najniži nivo hlađenja i opet hladi k'o blesav, zamrzivač nam je na -19°C, prilično je tih i kompresor se ne pokreće često.
Inače nama je bilo potrebno otvaranje vrata na drugu stranu, prvo su nam rekli da to mora odradit ovlašteni serviser, ali onda su na moje inzistiranje išli provjerit tu informaciju pa se ispostavilo da to nije točno... tako da sam sam premontirao mehanizam za otvaranje na drugu stranu i sve 5... pozdrav :)

murtila
20.01.2009., 13:42
kupio sam ovo, 4600 kn

http://www.europatrade.hr/content/hr/proizvodi/catalog_detail.aspx?GID=113&PID=199

Nisam baš Samsunge imala gdje vidit možda bi i oni došli u obzir.Nisam hjela da ima ispred vodu jer mi
samo zauzima mjesto unutra,moj ima neki kao ledomat(u zamrzivaču)pa mi je
to dovoljno,

Da te malo ohrabrim - imam isti model par mjeseci i mogu reć' samo pohvale... draga i ja smo u početku bili skeptični prema LGu, no kad smo razgledali sve ostale modele, vratili smo se u Ecos i uzeli ovaj...
Podešen je na najniži nivo hlađenja i opet hladi k'o blesav, zamrzivač nam je na -19°C, prilično je tih i kompresor se ne pokreće često.
Inače nama je bilo potrebno otvaranje vrata na drugu stranu, prvo su nam rekli da to mora odradit ovlašteni serviser, ali onda su na moje inzistiranje išli provjerit tu informaciju pa se ispostavilo da to nije točno... tako da sam sam premontirao mehanizam za otvaranje na drugu stranu i sve 5... pozdrav :)

Aj,baš si me usrećija,:siako je to još premalo vrimena ali svejedno lipo je čut za početak
Ista situacija,skeptični,razgledali i vratili se u Ecos...:top:
Isto i meni treba otvaranje na drugu str. koje još nismo napravili jer je MM mislio da treba zvat servisera.Super da to može sam,a i ja sam mu rekla da
to ne bi trebao bit problem jer ima dvije vide

gr82bman
21.01.2009., 14:59
kupio sam ovo, 4600 kn

..i ja planiram uzeti nešto slično pa me zanimaju tvoja iskustva...

marija36
23.01.2009., 12:51
vidjela sam da dosta ljudi traži side by side hladnjak..i sama ga namjeravam kupiti...pa sam samo htjela reći da ima u metrou na sniženju model LG GR-P227YLQA. cijena..nešto manje od 9000 kn i još se dobije i prijenosna klima gratis...koliko sam gledala svuda je taj model dosta skuplji...pa ako nekome pomogne da se odluči.....:)

melis@
26.01.2009., 09:08
da li neko ima iskustva sa ovim modelom?

LG GR-F449BTQA
http://www.ecos.hr/slike/834v2.jpg

i jedno, mozda malo glupo pitanje, da li je zamrzivac kod side by side frizidera samo na jednoj strani?

malagudac
26.01.2009., 14:33
i jedno, mozda malo glupo pitanje, da li je zamrzivac kod side by side frizidera samo na jednoj strani?

postoje takvi veliki frižideri i sa french door kombinacijom, gdje je frižider u gornjoj polovici i nema pregrade između, a frizer je dolje kao ladičar. takvi su mi prekrasni :) u hrv imaš takav whirlpool i siemens, ako se ne varam. ako proguglaš french door refrigerator naći ćeš američku stranicu sa masu takvih frižidera..

dejan1
28.01.2009., 08:35
Jel ima u Metrou jos onih Daewoo hladnjaka side by side za 6950kn???

marija36
30.01.2009., 20:17
mislim da ima tih daweoo u metrou, ne znam jel još uvijek ta cijena. al čula sma da nisu baš nešto. da se dost abrzo kvare i tak..

sussina
02.02.2009., 08:05
Imam novi LG GRB-369PLQA. Uključuje se svakih 65-70 minuta i radi 20 minuta, ali mi se čini prilično bučan, a deklarirano je 42 decibela. Nemam pojma di li je to tako normalno ili ima neku grešku.

sussina
02.02.2009., 13:01
Imam novi LG GRB-369PLQA. Uključuje se svakih 65-70 minuta i radi 20 minuta, ali mi se čini prilično bučan, a deklarirano je 42 decibela. Nemam pojma di li je to tako normalno ili ima neku grešku.

A čula sam da svaki novi frižider radi malo glasnije dok se malo ne uhoda, tamo do nekih 30-tak dana. Moj je u funkciji 1 tjedan, pa se nadam da će se smiriti uskoro.

neveena
02.02.2009., 13:08
da li neko ima iskustva sa ovim modelom?

LG GR-F449BTQA
http://www.ecos.hr/slike/834v2.jpg

ja imam ovakav i odlican je! :)

sussina
02.02.2009., 14:44
moj je takav, samo bez ručki i ovoga za vodu i taj buči. Tebi ne ?:confused:

sussina
02.02.2009., 15:50
muka mi je .... malo sam prelistala forum. Mislim da je vrlo vazno to sto je kupljen u Pevec-u ....

sussina
02.02.2009., 15:52

zvirni malo, molim te što ti piše na onoj pločici sa tehničkim podacima u frižideru : made in ???

Tink
23.02.2009., 19:14
Kupila sam kombinirani hladnjak samsung RL-34ECPS, no frost je. Ne znam kako funkcijonise :D, sve sto sam nasla ma netu za njega je na italijanskom, ako neko zna nesto malo da mi pomogne,

• Multi flow – strujanje hladnog zraka kroz cijeli hladnjak

sta ovo znaci i treba li biti stalno ukljuceno ....

ombia
24.02.2009., 15:54
P ako si ga kupila nije li normalno da nadjes uputstvo (koje dobijes pri kupnji) i na sluzbenom jeziku zemlje u kojoj zivis?

Tink
24.02.2009., 16:41
Da ima uputstvo ne bi ni pitala, doslo je samo na italijanskom, prevoda nema ni na jedan jezik.Nista, oticicu u radnju gdje sam uzela.

ombia
24.02.2009., 21:04
sorry sto ti ne mogu pomoci, ali ne znam po kom zakonu trgovina prodaje robu cije upuststvo za upotrebu nije prevela

neveena
24.02.2009., 21:29
zvirni malo, molim te što ti piše na onoj pločici sa tehničkim podacima u frižideru : made in ???

izvinjavam se nisam bas pratila ovu temu...ali pise mi da me made in korea :)

gs398965
25.02.2009., 18:11
draga je uzela samsungov side by side, koji se spaja na vodovod. buduci da nam kuhinja jos nije niti narucena, a frizider, je li, nam treba, da li se on smije koristiti a da nije prikljucen na vodu? ono, ustekat ga na struju da hladi, a vodu kad bude kuhinja gotova?

sussina
26.02.2009., 13:06

E moj je ravno iz Kine, ali moram ga pohvaliti jer se smirio nakon kojih 20-tak dana. Sada sam zadovoljna.

Isabella
28.02.2009., 15:43
draga je uzela samsungov side by side, koji se spaja na vodovod. buduci da nam kuhinja jos nije niti narucena, a frizider, je li, nam treba, da li se on smije koristiti a da nije prikljucen na vodu? ono, ustekat ga na struju da hladi, a vodu kad bude kuhinja gotova?
Mi smo imali takav slučaj s LG-om i zvali smo njihov servis i rekli su nam da nema problema, sve normalno radi samo kaj nema vode i leda.
Možda je najbolje da isto nazoveš ovlašten servis koji ti je naveden na jamstvu i pitaš. :mig:

murtila
28.02.2009., 22:00

Moj je isti samo bez vode,LG GR B449BLQA
Isto mi piše made in Korea,i zbog toga sam zadovoljna jer je Korea jedna od vodećih zemalja
što se tiče tehnološkog razvoja

melis@
02.03.2009., 20:54

moj je takav, samo bez ručki i ovoga za vodu i taj buči. Tebi ne ?

hvala na odgovorima :). najvjerovatnije ce i moj biti ovaj model. malo me to za buku dvoumi. koja je razina buke prihvatljjiva za frizider?

solar
03.03.2009., 07:57
.. malo me to za buku dvoumi. koja je razina buke prihvatljjiva za frizider?

ma to ti je čudno.. moji starci imaju bosch deklariran s 40 dB, ja imam jedan drugi isto s 40 dB, njihov nikad nisam čuo a moj pušta zvukove kao da će poletjeti.. i k tome se kompresor pali svaki čas i ronda po pol sata :rolleyes:
frižider je star godinu dana, dobro je postavljen i dobro hladi.

melis@
03.03.2009., 08:38
znaci neka prihvatljiva buka je do 40 dB, a to opet zavisi od modela do modela.
koje marke je taj tvoj frizider sto polijece kao avion? btw. moja LG ves-masina to isto radi :rofl:.

solar
03.03.2009., 08:45
to ti je jedan jeftilen.. zamijenit ću ga boljim namjerno :D

Big Panajotovic
14.04.2009., 23:06
Jedna boca od 18l plina moze trajati oko mesec dana.Postizu ti frizideri od 5-10 stepena celziusovih.Ja sam kupio od coveka koji to pravi frizider od 180 l kutija je od obicnog frizidera u kome je ubacen amonijacni i plinski sistem sa termo zastitom.Zadovoljan sam njime pre svega zbog velicine a i zbog hladjenja koje je slicno kao i kod kompresorskih sistema.

DarkoG
26.04.2009., 13:23
Radi se naravno o modelu s tri ladice i na njemu normalan frižider.
Imali smo najprije Končara, a sad zadnjih godina Candy. Problem s oba je bio uvijek prisutan - slabo rashlađivanje. Evo ovaj Candy kojeg sad imamo čak i kad je na maximumu unutra mu bude 12-14°C!!!
Meni se to čini jako puno, mogu samo zamisliti šta će bit na ljeto na 30+... :ne zna:

Ne znam jesam li u krivu ako pretpostavim da je to zato šta obe sekcije dijele isti kompresor.... To je moj neki laički zaključak, ne znam kako drugačije objasnit tako slabo hlađenje. 2-3 puta je tokom jamstvenog roka bio reklamiran ali slabe koristi od toga...

Zato vas molim preporuku iz vašeg iskustva za kombinirani frižider navedenih dimenzija koji bi mogao potrajati. Ako netko ima takvog npr 2-3 godine i da mu radi ko bog to bi onda bilo tog...

Mnogi znaju reć "e imamo mi xyz marku već 10 godina i radi ko urica".
Imam i ja malog Obodina starog 30 godina na selu i hladi ko blesav samo dok ga na 1 staviš... :D Tako da bi mi više značila preporuka nekih aktualnijih modela...

Puno vam hvala unaprid, stvarno me više živciraju pokvarene namirnice u Candyu! :mad:

Big Panajotovic
30.04.2009., 22:33
Js sa tim uređajima radim 21.godinu.Moja preporuka je da ako ste u umogućnosti da nadjete uređaj koji ima dva motora tj. zasebno hlađenje frizidera odnosno zamrzivaca.U frizideru je preporučljivo da ima ventilator odnosno kuler koji ce izjednačavati temperaturu robe sa temperaturom hladnjaka i koji vrši brže otapanje rashladne površine isparivača i smanjuje vreme pauze od isključenja do uključenja.Ta pauza što bila kraća to će temperatura robe ostati neznatno povećana.
Kod svih kombinovanih frižidera bitno je da se rashladna povrsina tj. isparivač nakon isključenja termosta otopi i da se u kraćem intervalu uključi.Kod vaseg frižidera je problem sto je ta vremenska pauza dosta velika te nakon toga vremna do sledećeg uključenja roba trpi tj. teperatura robe se poveća pa se i brže kvari.Vremenska pauza bi trebala da bude desetak minuta ako je to duze problem vam je u termostatu koji to reguliše.Kupite Termostat po mojoj preporuci neka to bude danfuz K59 i nađite majstora koji će to promeniti.Nadam se da ćete biti zadovoljni. Bojan Pirot

Dragana4you
05.05.2009., 08:23
Ima li tko iskustva sa SMEG-om ? Apsolutno svi su mi :cerek:
Dok samo gledam, cijene zanemarujem.. ahh....

kelj11
09.05.2009., 14:23
Našli smo miele friž u jednom salonu na rasprodaji, moraju se rješiti starijih modela,
KF 883 iD za 5000 kn,zna li tko šta o tom modelu...

DarkoG
20.05.2009., 09:11
Js sa tim uređajima radim 21.godinu.Moja preporuka je da ako ste u umogućnosti da nadjete uređaj koji ima dva motora tj. zasebno hlađenje frizidera odnosno zamrzivaca.

Bilo bi lipo to, ali mislim da je glavni problem šta nama treba frižider širine 55cm, pa smo jako ograničeni izborom u startu... A da ne govorim šta još nisam uspio nać 55cm kombinirani frižider sa 2 kompresora.

Kod svih kombinovanih frižidera bitno je da se rashladna povrsina tj. isparivač nakon isključenja termosta otopi i da se u kraćem intervalu uključi.Kod vaseg frižidera je problem sto je ta vremenska pauza dosta velika te nakon toga vremna do sledećeg uključenja roba trpi tj. teperatura robe se poveća pa se i brže kvari.Vremenska pauza bi trebala da bude desetak minuta ako je to duze problem vam je u termostatu koji to reguliše.Kupite Termostat po mojoj preporuci neka to bude danfuz K59 i nađite majstora koji će to promeniti.Nadam se da ćete biti zadovoljni. Bojan Pirot

Hvala na preporuci, pokušat ćemo...

p.s. Danfuz = Danfoss?

armadazapad
07.06.2009., 12:03
Pozdrav svima, imam jedno brzo pitanje....
Koliko prosječno treba frižideru da počne hladiti, pri prvom uključivanju?? Kupio sam novi Candy, neznam sad koji model, upaljen je već jedno 12 sati, na max 5, ali nikako još da počne hladiti, niti prostor za smrzavanje...bo...

Hrc
07.07.2009., 08:45
Koji uzeti? Imaju neki Quadrovi i imaju dosta garancije i veeeliki su što je najvažnije. Znači trebam takav da ima dolje hladnjaču a gore frižider i po mogućnosti čim veći. Ima li tko iskustva, da se ne kvare i ostalo. Naravno Whirlpool ne dolazi u obzir nakon čitanja nekih postova ;)

bulthaup
07.07.2009., 09:57
Ja sam dugo imao Bosh frizider i nekako mi se vise svidjao od ovog novog Siemens-a. Nisam sa njim imao nikakvih problema.

Xen@
08.07.2009., 07:30
jel netko bio nedavno u potrazi za fižiderom?
tražim samostojeći frižider, srebrni (sivi). Kako sam ograničena sa vremenom:Dgdje ima najbolji izbor? znači zanima me dobra ponuda sa ok cijenama, da ne hodam baš previše okolo.

Lefti
08.07.2009., 17:21
jel netko bio nedavno u potrazi za fižiderom?
tražim samostojeći frižider, srebrni (sivi). Kako sam ograničena sa vremenom:Dgdje ima najbolji izbor? znači zanima me dobra ponuda sa ok cijenama, da ne hodam baš previše okolo.

Ja sam nakon visemjesecne potrage odlucila uzeti LG, najpovoljniji je bio u Emmezeti (:confused:) a obisla sam apsolutno sve ducane.

Nakon frizidera sam kupovala sve ostale aparate i otkrila stolariju Mraz, imaju online kupnju apsolutno svih aparata po puno nizoj cijeni, prosla sam par tisuca kuna jeftinije nego da sam sve isto kupovala u ducanu.

Friz nisam tamo uzela jer nisam znala tad za to, ali mislim da su i oni puno jeftiniji. Odi u jedan ducan, vidi koji ti se svidja i pogledaj na njihovom webu!:mig:

lava72
26.11.2009., 12:53
Ljudi pomozite.

Želio bih kupiti side by side frižider / zamrzivač sa ledomatom i dispenzerom za vodu.

Da li znate da li postoje ovakvi frižideri ali da im je dubina cca 60-62 cm kao kod normalnih?

Našao sam samo jedan Samsungov model, ali taj je baš skup i nije dostupan u BiH.

Maya_78
30.11.2009., 20:27
UGRADBENI ILI SAMOSTOJEĆI?
(vječna dilema...)

mirta2
02.12.2009., 08:35
Ja trebam kombinirani hladnjak, da je što veći, ali želim da mi ledenica bude dolje. Našla sam nešto što bi mi odgovaralo, pa me zanimaju iskustva, ima li tko Sharp SJF 78 PESL http://www.bijela-tehnika.com/trgovina/kombinirani-hladnjaci/sharp/sjt-440-rsl/6321.bt#prikaz_artikla
to nije ovaj što se odmah otvara na linku, nego ga morate potražiti

Aoife
02.12.2009., 10:24
UGRADBENI ILI SAMOSTOJEĆI?

Pa ovisi o dizajnu kuhinje.. Negdje ljepše izgleda ugradbeni a negdje samostojeći.. Ako misliš na praktičnost, sigurno da generalno manje problema ima sa samostojećim (lakša zamjena isl.), ali nije to toliki faktor da bi se prema tome odlučivalo.

Maya_78
02.12.2009., 11:48
Aiofe, baš to me kopka
naime, nemam mjesto di bih ga mogla "ubaciti", a da dobro izgleda nego bi morao biti u produžetku elemenata (dosta blizu ugradbene ploče za kuhanje)
dilema stoji i zbog toga što su ugradbeni poprilično manji iznutra nego obični istih dimenzija... uh...

Aoife
02.12.2009., 15:35
Probaj staviti skicu kuhinje na "izrada kuhinja...", sigurno će biti komentara. Osim rasporeda, nije nebitno ni koje boje misliš koristiti.

kaiser sose
03.12.2009., 07:24
pozdrav,ima li itko ikakva iskustva sa kombiniranim hladnjakom marke BEKO? gledajuci kako izgleda,garanciju od 5 godina,a i cijenu koja je spram nekih marki poprilicno povoljnija,cini mi se kao dobra kupnja....hvala

milomoje
03.12.2009., 19:03
pozdrav,ima li itko ikakva iskustva sa kombiniranim hladnjakom marke BEKO? gledajuci kako izgleda,garanciju od 5 godina,a i cijenu koja je spram nekih marki poprilicno povoljnija,cini mi se kao dobra kupnja....hvala

Mogu citirati ovo ali bi mogao sve izcitirati jer ljudi traže svašta ali neznaju ni sami što traže.
Ovako jedan od najboljih a ima i boljih ali vezano za naše tržište najbolji je Liebherr.
Proizvođač koji je možda među prvima napravio hladnjak sa funcijom koju ima danas.
Znači vrlo duga tradicija, inovacija klase od A+ do A++ u No Frost sistemima itd da ne nabrajam sve ( osim ako netko želi i te podatke )
Prvo prije kupnje bilo kojeg aparata treba znati što želite dali želite više ledenice manje ledenice dali želite odmrzavanje ili ne u prostoru zamrzivača ( No Frost ) dali vam je potreban ventilator u hladnjaku dali želite odvojeno biranje temperature u hladnjaku i zamrzivaču itd. jedino ljudi moji ne gledajte koliko ima kompresora.
Zašto pa vrlo jednostavan je razlog ne može postići klaase A ili A+ ili A++.
Pa zašto jer svaka zemlja a pogotovo ako su aparati iz Eu imaju pravo da izražavaju svoje nacionalne norme koje su u većinu slučajeva drugačije od svjetskih.
Zato imate u nekim slučajevima da srednja klasa kao Elektrolux AEG Zanussi Candy Gorenje Whirlpool itdima ih previše zavaravaju kupce baš tim detaljima za koje doduše ni svaki trgovac nezna ali i oni što znaju neće da kažu.
Drugo imate dva osnovna načina za kupnju kupi dobar aparat i plati ga ali to ne znači da mora biti svemirski brod nego neki pristojan sa što manje elektronike ili gledajte garanciju i kupujte po njoj.
Nastavit ću kasnije ovo pisanje......

milomoje
03.12.2009., 20:52
pozdrav ,ima li itko ikakva iskustva sa kombiniranim hladnjakom marke BEKO? gledajući kako izgleda ,garanciju od 5 godina ,a i cijenu koja je spram nekih marki po prilično povoljnjia ,čini mi se kao dobra kupnja....hvala

Mogu citirati ovo ali bi mogao sve iz citirati jer ljudi traže svašta ali ne znaju ni sami što traže.
Ovako jedan od najboljih a ima i boljih ali vezano za naše tržište najbolji je Liebherr.
Proizvođač koji je možda među prvima napravio hladnjak sa funkcijom koju ima danas.
Znači vrlo duga tradicija, inovacija klase od A+ do A++ u No Frost sistemima itd da ne nabrajam sve ( osim ako netko želi i te podatke )
Prvo prije kupnje bilo kojeg aparata treba znati što želite dali želite više ledenice manje ledenice dali želite odmrzavanje ili ne u prostoru zamrzivača ( No Frost ) dali vam je potreban ventilator u hladnjaku dali želite odvojeno biranje temperature u hladnjaku i zamrzivaču itd. jedino ljudi moji ne gledajte koliko ima kompresora.
Zašto pa vrlo jednostavan je razlog ne može postići klaase A ili A+ ili A++.
Pa zašto jer svaka zemlja a pogotovo ako su aparati iz Eu imaju pravo da izražavaju svoje nacionalne norme koje su u većinu slučajeva drugačije od svjetskih.
Zato imate u nekim slučajevima da srednja klasa kao Elektrolux AEG Zanussi Candy Gorenje Whirlpool itd ima ih previše zavaravaju kupce baš tim detaljima za koje doduše ni svaki trgovac ne zna ali i oni što znaju neće da kažu.
Drugo imate dva osnovna načina za kupnju kupi dobar aparat i plati ga ali to ne znači da mora biti svemirski brod nego neki pristojan sa što manje elektronike ili gledajte garanciju i kupujte po njoj.
Inače po zakonu o potrošačima svaka trgovina mora imati istaknutu deklaraciju na proizvodu znači (naziv aparata, zemlja podrijekla, adresa i naziv proizvođača odnosno sjedište) zatim istaknuti C znak preko kojeg inspekcija može utvrditi tko ga je atestirao u hrvatskoj odnosno dali je plaćeno sve ono što je trebalo platiti državi jer je smiješno da usklađujemo zakon sa EU a tražimo da se posebno atestira kod nas taj isti aparat iz unije u koju mi želimo ući ali ajde dobro pošto još nismo ušli onda recimo da imaju pravo sve to tražiti. Zatim obaveznu energetsku naljepnicu na kojoj je izražena razred potrošnje, volumen, razred sušenja, potrošnja vode, decibeli nije uvjet kod svakog aparata, potrošnja u kw kod pećnice sa klasičnim načinom i prisilnim zrakom itd ima još par sitnica zatim po novom EMC i LVD izjave o sukladnosti ,informacijski list koji je širi opis energetske naljepnice. OBAVEZNE UPUTE NA HRVATSKOM sa jamstvenom izjavom.
E sada recite vi meni u kojoj ste vi to trgovini sve ovo što sam nabrojao našli u aparatu ?
Ljudi moji jedan kratki zaključak ja osobno radim vrlo dugo u trgovini i naslušao sam se svega i svačeg od čega su mi suze išle od smijeha nisu krivi ni kupci ali ni trgovci nego njihove gazde koje ni k...a ne rade na usavršavanju svog radnika. Osobno ja pristupam kupcu uvijek sa velikim poštovanjem i isto tako nastojim dati kupcu smjernicu pri kupnji i ponuditi savršen aparat za njega. Zato postoje trgovci ali to u hrvatskoj zasada se teško nađe jer uglavnom svi misle da je dobar trgovac onaj koji zna nešto uvaliti pa kako to bilo dobro ili loše a kad bi ih pitali jeli mogu sto posto garantirati za taj aparata onda se krene miškoljiti i to dovoljno govori koliko je aparata prodao.
Ako bude nekog nešto zanimalo nek mi se slobodno javi jer bitno je naći aparat koji će vam najbolje odgovarati, to je isto kao i kad kupujete stan auto ili radite kuću uvijek nastojite napraviti ili kupiti najbolje tako bi se trebalo odnositi i sa ostalim stvarima bez obzira o čemu se radi.
Mi uglavnom trebamo poraditi na toj svijesti i onda ćemo se nazvati kupcima jer do sada su ljudi uzimali samo ono što su im mediji nudili. ( REKLAME )

kaiser sose
08.12.2009., 06:52
ok,milomoje,lijepo od tebe što si se raspisao,ali nisam tražio da mi objašnjavaš što svaki hladnjak mora imati i tko je koliko hladnjaka prodao! bezobzira,informacija o garancija mi ipak nešto znači! hvala na tome! još jednom, tražim informaciju da li itko ima ikakva iskustva sa BEKO kombiniranim hladnjacima?

milomoje
08.12.2009., 07:13
ok,milomoje,lijepo od tebe što si se raspisao,ali nisam tražio da mi objašnjavaš što svaki hladnjak mora imati i tko je koliko hladnjaka prodao! bezobzira,informacija o garancija mi ipak nešto znači! hvala na tome! još jednom, tražim informaciju da li itko ima ikakva iskustva sa BEKO kombiniranim hladnjacima?

nisam se ja još raspisao kako treba ali nebitno ono što je bitno ako prošvrljaš po forumima viditi češ da imaš polovično mišljenje vezano za BEKO nekom je super a nekom katastrofa pa sad ti sam odluči.

solar
08.12.2009., 09:16
nisam baš pročitao katastrofalne impresije vezano uz beko, uglavnom su pozitivne! beko je među najprodavanijim markama na nekim zahtjevnim eu tržištima i mislim da to nije bez razloga.

laella
08.12.2009., 09:54
Imam ja impresije za dućan u Solidumu u kojem se prodaje famozni Liebherr.
Takvu neprofesionalnost prodavača u životu nisam vidjela.
Prvo me pustio pola sata da sama bludim po dućanu, bez da je i dobar dan promrmljao kroz usta. A onda nije ni došao da mi ponudi pomoć, da malo i zaradi svoju plaću, već mi je došao reći (ne zamoliti) da ako mogu, dođem ponovo za nekih pola sata, jer da on mora izići iz dućana zbog neke dostave. Vrag mi nije dao mira, pa sam zaista i došla nakon pola sata. Lik je opsluživao informacijama neki ozbiljni par, mene nije ni registrirao. Dala sam mu 10tak minuta, a nakon toga se okrenula na peti i izišla. Moja radoznalost je bila zadovoljena.
Bit će da mu, onako sportivo mladenačkog look-a, nisam izgledala kao dovoljno ozbiljan kupac :flop: :flop:
Takvi dućani me, u pravilu, više nikad ne vide.

Silno su usavršili svoje radnike :rofl:

murtila
08.12.2009., 09:58
Meni nekako najviše povjerenja uljevaju aparati koji su rađeni u Njemačkoj, pa od toga i krećem
Ista marka,odnosno aparat napravljen u Švabiji i u nekoj istočnoj zemlji, po meni je velika razlika
sad, možda sam u krivu ali uvijek krećem od toga pa di završim :D
Eto možda u današnje vrijeme može i Španjolska iako prije 10-ak god. ne bi kupila ni njihov
Ipak Frižider nisam kupila njemački, uzela sam LG koji je napravljen u Korei a to mi više znači nego isti koji je iz Turske,
A vrijeme će pokazati koliko sam bila u pravu ili ne

Aoife
08.12.2009., 10:39

Ima ih za kupiti i u Technomaxu. Ja sam gledala kad sam tražila frižider - izvana izgledaju super, ali unutarnji raspored i materijali su nekako - socijalistički. Kao da nisu mijenjali dizajn zadnjih 30 godina :ne zna:

milomoje
08.12.2009., 12:19
Solar

Ok vidim da puno njih površinski kupuje ali nije to vaš problem nego našeg standarda.
BSH grupacija je jedna ako možda i je najveća grupacija koja ima prodaju najviše aparata na svijetu za zadnje 3 godine to mogu tvrditi za ovu neznam ali znam da jedino Bosh ima porast prodaje aparata za 30 % u odnosu na druge kojima je zabilježen pad za nekih 5 % do 15 %.
E sad reci ti meni prijatelju što ti to govori. Po onome što si rekao možemo ovako zaključiti da je Bosh najprodavaniji onda je i najsigurniji odnosno ne kvari se puno, da to je sigurno ali jesi li vidio di piše da je najsigurniji odnosno koliko se kvari, e to ne piše nigdi.
Znači ako je najprodavaniji da je i najbolji pa statistike govore kako je pad standarda u cijelom svijetu, oni koji imaju trenutno ne troše a oni koji se krpaju normalno da kupuju jeftinije i to je to.
Ja te pitam kako bi Miele, Liebherr, Siemens, Gaggenau, Bauuman, Esinger i ostali u visokoj klasi di aparat ne dođe manje od 5000 kuna prodavali isto onoliko koliko i jedan Bosh, Gorenje, Beko, Vivax, Thomson i sl njima to im ne može uspiti nikako jedino i da oni prodaju po istoj cijeni onda možda bi i uspili im se približiti prodaji.

Aoife gledaj puno proizvođača ne radu sa istim materijalima a kad bi se gledala funkcionalnost onda Liebherr ima najfunkcionalnija riješenja ali uglavnom kako to ide kod naših ljudi više se ne gleda ni funkcionalnost ni pita kvaliteta kod nas samo ocjenu prolaznosti ima izgled i cijena. Ovo drugo je najbitniji faktor a kako mnogi neznaju što govore kad su u pitanju aparati onda to ispadne svaštarija koja nema smisla. Da se pitaju auti vrlo brzo bi svi znali kako neke marke su ekstra a kako neke nisu iste klase i koje su razlike kad voziš Fiat i kad Voziš Audi to je samo primjer e pa malo razmislite nije to samo pravilo za aute nego i za mnogo mnogo drugih stvari.

Aoife
08.12.2009., 12:51
Moj Bosch frižider kojeg sam na kraju kupila, je koštao isto koliko ovaj Liebherr jednakih dimenzija. Gledala sam i kvalitetu, i vanjski izgled, i unutrašnjost - današnje tržište je zahtjevno i sve je bitno. A kvaliteta je upravo razlog što sam odustala od Liebherra - plastika, a pogotovo ladice u unutrašnjosti su djelovale jako nekvalitetno. Nije mi jasno tko bi na to pristao u današnje vrijeme, za takvu cijenu frižidera.
I na kraju sam jako zadovoljna svojim Boschom klase A+, a račun za struju mi je presmiješan.

solar
08.12.2009., 12:58
milomoje, svima nam je jasno da postoji visoka klasa kućanskih uređaja.. ali to ne znači da ostalo ne valja.
pitaj ljude kojima npr. beko perilica besprijekorno radi već godinama jesu li zadovoljni ili ne.
ljudima danas treba pristupačno i pouzdano. elitizam tipa "to ne valja jer se proizvodi u turskoj" je prošlost :D
vremena se mijenjaju :top:
čak i perilice iz turske imaju na sebi oznake AAA i ostale karakteristike modernih uređaja.. i garanciju 5 godina.

moji frendovi su jako ponosni na svoju super whirpool perilicu (garancija 2 godine :misli: ) - kad su vidjeli da je proizvedena u slovačkoj malo im se ukiselio osmijeh. ali perilica je ok...

edit: baš ću danas pogledati gdje je proizveden moj bosch frižider.

milomoje
08.12.2009., 13:42
hm taj Bosh vjerovatno je napravljen u Turskoj a možda i nije nikad se nezna.
Ako u Boshu nije jeftina plastika onda neznam di je ali dobro neda mi se uopće na takav način raspravljati jer niti forsiram kvalitetu niti preferiram neki proizvod niti kažem ako je nešto jeftinije da je shit samo pišem realno stvari kako stoje na tržištu oće li me netko skužiti ili ne to je njegov problem ne moj. Tu sam da pomognem sa svojim savjetima koliko mogu i da ljudi možda skuže razlike a kako vidim na forumima se samo piše o tome kako je netko kupio za 1000 kuna svemirski brod i evo samo čeka da ga upali i krene na dalek put.
Mislim aloo.
Isto tako ne znači ako je nešto napravljeno u nekoj istočnoj europi ili dalekih zemalja da je lošije kvalitete jer to nisu stare tvornice koje su propale i netko ih je od ovih proizvođača kupio samo da bi nastavile raditi na onom što su imali prije 30 godina i više već su to moderne tvornice koje kad ih vidite posramu one u tkz. zapadnoj razvijenoj europi.
Toliko od mene.

milomoje
08.12.2009., 13:46
da na dodam bio sam u Turskoj u tvornici Elica, tvornica Faber Italija, Siemens i Bosh u Njemačkoj, Liebherr Švicarska i Bugarska, Miele Njemačka, Gorenje Turska itd neću više dodavati mislim da je to dovoljno.

kaiser sose
09.12.2009., 14:26
ok,vidim da ovdje ima znalaca,pa cu svoje pitanje prefolmulirati. dakle,koji kombinirani hladnjak preporucate za iznos od 2.200,oo-2.800,oo kuna,s tim da je uvjet da je ledenica dolje i da hladnjak ima najmanje tri police i po mogucnosti ruckice na vratima?

milomoje
09.12.2009., 17:27
ok,vidim da ovdje ima znalaca,pa cu svoje pitanje prefolmulirati. dakle,koji kombinirani hladnjak preporucate za iznos od 2.200,oo-2.800,oo kuna,s tim da je uvjet da je ledenica dolje i da hladnjak ima najmanje tri police i po mogucnosti ruckice na vratima?

Svaki klasični je dobar za te novce s tim da je bez no frosta, bez ventilatora, bez bio fresha i neke posebne elektronike kao na primjer kontrole na dodir i sl. i radna temperatura da bude SN od + 16 do + 36, odnosno ST od +16 do +38
Tu imaš jako puno izbora od Beka kako svi pričaju o njemu pa evo i da ga ja spomenem do Candya Whirlpoola Rexa Zanussi Elektrolux Bosh i neznam kojih već u srednjoj klasi.
Možda ti netko više pomogne ili potraži iskustva drugih na forumu iako je i to tema za razglabanje ali ipak možeš nešto više saznati od pojedinačnom proizvodu.

xls
11.12.2009., 21:13

opcenito je osoblje u ducanima bijele tehnike prilicno neljubazno, a i nestrucno. usput paralelno s gradnjom kuce pomalo obilazim i takve ducane - jedino u deak tehni sam imao prilicno korektan odnos (gdja pretpostavljam vlasnica).

na zalost i po ostalim ducanima koje sam obilazio situacija nije nista puno bolja: keramika, namjestaj, gradjevinski materijal...

sijandraffm
29.01.2010., 19:46
Ima li tko Nardi frizider ???
kakva su iskustva ???

mi smo prosle godine kupili oldtimer od gorenja, u kojem je ledenica unutra, dakle s jednim vratima, i nonstop je sve mokro u njemu, mjenjali su nam vrata ledenice, vrata frizidera, na kraju su nam donijeli skroz novi frizider, i evo opet isto:(:(
sad ce ga vjerojatno uzet nazad i vratit nam novac, pa gledam ove od nardi isto imaju oldtimere, ali se bojim da nebi bilo opet isto.

milomoje
30.01.2010., 07:22
opcenito je osoblje u ducanima bijele tehnike prilicno neljubazno, a i nestrucno. usput paralelno s gradnjom kuce pomalo obilazim i takve ducane - jedino u deak tehni sam imao prilicno korektan odnos (gdja pretpostavljam vlasnica).

na zalost i po ostalim ducanima koje sam obilazio situacija nije nista puno bolja: keramika, namjestaj, gradjevinski materijal...

ovisno u koji ducan si usao

milomoje
30.01.2010., 07:23
Ima li tko Nardi frizider ???
kakva su iskustva ???

mi smo prosle godine kupili oldtimer od gorenja, u kojem je ledenica unutra, dakle s jednim vratima, i nonstop je sve mokro u njemu, mjenjali su nam vrata ledenice, vrata frizidera, na kraju su nam donijeli skroz novi frizider, i evo opet isto:(:(
sad ce ga vjerojatno uzet nazad i vratit nam novac, pa gledam ove od nardi isto imaju oldtimere, ali se bojim da nebi bilo opet isto.

a ti uzmi normalan hladnjak pa ti nece curiti

sijandraffm
30.01.2010., 11:40
a ti uzmi normalan hladnjak pa ti nece curiti

a kakvi je to "normalan" ???:confused: nekuzim:ne zna:

mislila sam da su svi normalni.........:D

stvarno nekuzim na sto ciljas mislis na to da ledenica bude odvojena ili na model ?

sijandraffm
30.01.2010., 11:42
ovisno u koji ducan si usao

pa ovisi, ali opcenito je ovako kako je xls opisao, ali naravno da ima iznimka, bez iznimka nema ni redosljeda:D

milomoje
30.01.2010., 16:26
Krivo sam se izrazio uzmes najobicniji a ne retro stilovi koji vraćaju nostalgiju za prošlim kvalitetnim vremenima a uglavnom se najčešće čuje kako su baš ti proizvodi koji su razvikani zbog dizajna ili retro gluparija za 2k-3k kuna jako loši i ljudi žale što kupe takve proizvode.( to je uglavnom spomenuto za hladnjake )
Ali to je moje mišljenje da naglasim.

sijandraffm
12.03.2010., 10:06
1. jeli u frizidera koji imaju ledenicu integriranu, generalno problem da unutra puno vlaze, ili smo mi naletili na losu liniju ???

2. Ima li netko preporuku za ugradbeni frizider sa tako integriranom ledenicom, sto manja, a rashladni dio oko 230l da bude ???

luna_lana
13.03.2010., 15:35
Pozdrav!
Imam jedno pitanje koje se tiče kombiniranog hladnjaka marke Samsung, vidim da nema baš puno iskustava na forumu...pa eto jel ima netko možda svježe iskustvo sa njima.
Mene zanima ovaj model http://img101.imageshack.us/img101/6380/samsungsrl629evss7500kn.jpg
Htjela bih taj jer imam nišu široku 85 cm, a on je širok 82 cm i savršeno bi se uklopio, od ostalih modela nisam našla toliko široke hladnjake.
A i predivan mi je i izvana i unutra, ali cjena je dosta visoka, oko 7500 kn.
Doduše našla sam ga u samsungovoj trgovini u West Gate-u za oko 6500 kn, na sniženju je.
Kuhinja mi još nije gotova pa ipak još razmišljam i istražujem....

sowuljaga
13.03.2010., 16:16
obavezno provjeri u thecnomaxu u west gateu oni imaju najnize cijene jer su uvoznici. ljudi kazu da im je onaj crni dvokrilni super

luna_lana
13.03.2010., 17:44
obavezno provjeri u thecnomaxu u west gateu oni imaju najnize cijene jer su uvoznici. ljudi kazu da im je onaj crni dvokrilni super
Hvala na informaciji, baš ću pogledati!
Meni su ti što kažeš dvokrilni tj side by side prekrasni, ali nažalost mene ograničava prostor od 85 cm, oni su ako se ne varam 91-92 cm...:(

sowuljaga
13.03.2010., 19:15
Hvala na informaciji, baš ću pogledati!
Meni su ti što kažeš dvokrilni tj side by side prekrasni, ali nažalost mene ograničava prostor od 85 cm, oni su ako se ne varam 91-92 cm...:(

bah, znam kak ti je,taj crni mi je san snova bio ali je jednostavno pevelik za kuhinjicu jer imam prozor ko pola kuhinje :rolleyes:

onda sam nasla gorenje ora ito kolekciju-isto crno staklo cifra ccs 6200 za 54cm sirine :rolleyes: i htjela sve aparate iz iste kolekcije(sto mi je diglo cijenu kuhinje za objesit se) i sad je izasla simplicity linija od gorenja i nju cemo komplet piknut. iako je frizider od crnog sjajnog emajla a ne stakla:o al je cijela linija 2000kuna manje po aparatu :tuzni:

s time da se vratim na temu sto se tice technomarketa kod njih je klima koju ce nam sad monitrati 600kuna jeftinija nego u eruopatrade i imaju je u boji koju zelimo(crna) dok europatrade je imao samo bijelobisernu.
a za siroke frizidere znam da je candy imao ful sirok ali je s prednje strane onak valovit(al se ne sjecam sirine)

edit: evo ga al je nazlost 73sirine
http://www.candy.hr/UserDocsImages/samostojeci/CSCN%207615.jpg

luna_lana
14.03.2010., 14:49
Sowuljaga - kužim te totalno, točno znam o čemu pričaš i mi smo u sličnoj situaciji sa aparatima za kuhinju.
Jedino što se kod nas radi o Elektroluxu. Tj svi će bit njihovi osim frižidera, jer oni nemaju tako široke, osim one iznad 90 cm, a te sam nažalost u startu morala otpisati. :(
Uglavnom našla sam da jedino Samsung ima taj frižider i stoga i nemam ni neki izbor, jer kakav god da je ipak je ljepše da sa svake strane zida ostaje po 1.5 cm nego 10 - tak.
A ona lelujava linija Candya mi je grozna, kak bi to tek izgledalo u mojoj niši. :D
A što se tiče prozora u kuhinji i ja ga imam, i to ogromnog, do koljena mi se proteže dole...uglavnom svjetlosti ko u priči, previše, i zato sam ti se odlučila za Elektrolux aparate jer oni imaju neki premaz na sebi protiv otisaka prstiju...pa ono da se ne vidi baš svaki prstić.
linija je skupa, ali imam maliu bebu koja obožava tackanje po kuhinji i nema šanse da svaki dan glancam i pala je odluka ipak za tu liniju.
Ali priznajem uopće me je strah koliko će to na kraju sve skupa ispasti. Bolje da ne zbrajam! :o

sowuljaga
14.03.2010., 18:33
Sowuljaga - kužim te totalno, točno znam o čemu pričaš i mi smo u sličnoj situaciji sa aparatima za kuhinju.
Jedino što se kod nas radi o Elektroluxu. Tj svi će bit njihovi osim frižidera, jer oni nemaju tako široke, osim one iznad 90 cm, a te sam nažalost u startu morala otpisati. :(
Uglavnom našla sam da jedino Samsung ima taj frižider i stoga i nemam ni neki izbor, jer kakav god da je ipak je ljepše da sa svake strane zida ostaje po 1.5 cm nego 10 - tak.
A ona lelujava linija Candya mi je grozna, kak bi to tek izgledalo u mojoj niši. :D
A što se tiče prozora u kuhinji i ja ga imam, i to ogromnog, do koljena mi se proteže dole...uglavnom svjetlosti ko u priči, previše, i zato sam ti se odlučila za Elektrolux aparate jer oni imaju neki premaz na sebi protiv otisaka prstiju...pa ono da se ne vidi baš svaki prstić.
linija je skupa, ali imam maliu bebu koja obožava tackanje po kuhinji i nema šanse da svaki dan glancam i pala je odluka ipak za tu liniju.
Ali priznajem uopće me je strah koliko će to na kraju sve skupa ispasti. Bolje da ne zbrajam! :o

onda nemas puno za birat. mi djece nemamo tak da me za packanje ne brine toliko koliko sklad cijelog stana(sve je crno bijelo sa crvenim detaljima. tj bit ce). i ono ne placa mi se 2000kuna vise po aparatu(napa je 4000kuna razlike)jer u biti jedino u cemu se linije razlikuju je da ora ito ima sve od stakla dok simplicity ima dsve od stakla osim frizidera pa mi se ne isplati utuc 12000kuna (a simplicity ima neke naprednije opcije).

nadam se da ces biti zadovoljna s friziderom. mada mi decec koji radi u technomarketu kaze da nisu frizider bas nesto,samo ti dualni su im jako dobri ali :ne zna:

dROGAR
29.03.2010., 13:45
need help

ovako zanima me temperatura koju frizder mora ostvariti na odredenom stupnju (1-6).
radi se o frizderu quadro bdfr-320.
gdje naci te podatke.

sowuljaga
29.03.2010., 20:31
imas temu o hladnjacima pa zaviri tamo

Maya_78
31.03.2010., 15:32
dajte mi preporuku za neki komb. hladnjak/zamrzivač od cca 70-75 cm širine... (to mi je bitno!)

maša_26
01.04.2010., 08:00
jel imate iskustva sa markom Ariston? nisam nikad čula pa me zanima...

Humana dolina
01.04.2010., 09:06
dajte mi preporuku za neki komb. hladnjak/zamrzivač od cca 70-75 cm širine... (to mi je bitno!)

Ja imam takav indesitov 3god....zasad gura.
Cijena cca 3000kn

sfar
03.04.2010., 11:13
Samo ne uzimajte frižidere sa plinom R600a ,to je isiobutan i dosta je problema s tim.

komutator
06.04.2010., 15:58
Nikako da naidjem na post koji bi mi pomogao s mojim predmetom interesa: htio bih se raspitati o izboru i cijenama side-by-side hladnjaka s prikljuckom za vodu i filterom. Proslo sam ljeto kratko posjetio nekoliko trgovina u Zagrebu ali nisam uspio vidjeti to sto me zanima. Lijepo bih molio par informacija o tome gdje se takvi hladnjaci mogu kupiti, kakav je izbor i naravno, nesto o cijenama. Osim toga, zanima me informacija o rezervnim filterima za vodu (izbor i cijene).
Online pretragom se bas ne moze tocno vidjeti u kojem se slucaju radi o hladnjacima koji imaju dispenzer za vodu a u kojem slucaju su to hladnjaci sa onim sto mene zanima.

bulthaup
07.04.2010., 07:22
Vazno je da takav veliki frizider ne stavis u malu kuhinju, jer onda cudno izgleda.

komutator
07.04.2010., 15:24
Naravno da se podrazumijeva kamo taj hladnjak pripada. Ali, meni se čini da su oni u Hrvatskoj, jako, jako precijenjeni (suludo je po meni dati 20.000 kn za uređaj koji vrijedi najviše 10.000).
Zato molim za informacije o ponudi kako bih mogao napraviti najbolji izbor.

Jellle
07.04.2010., 18:43
dvoumim se između Electrolux i Gorenja frižidera :rolleyes:
Gorenje daje garanciju od 5 godina a Electrolux 2 godine. Po cijeni, izgledu i opisu su tu negdje.
koji uzeti?
Sad trenutno imam Zanussiev.Star je 2 godine i radi ko traktor :flop: navečer kad legnem spavati čujem ga i u spavaćoj. baš je jako, jako glasan.

sijandraffm
07.04.2010., 23:30
dvoumim se između Electrolux i Gorenja frižidera :rolleyes:
Gorenje daje garanciju od 5 godina a Electrolux 2 godine. Po cijeni, izgledu i opisu su tu negdje.
koji uzeti?
Sad trenutno imam Zanussiev.Star je 2 godine i radi ko traktor :flop: navečer kad legnem spavati čujem ga i u spavaćoj. baš je jako, jako glasan.

ja s gorenjem friziderima nisam bas nesto zadovoljna, ...pogotovo s onima koji imaju integrirani zamrzivac:flop:

sfar
09.04.2010., 16:22
uzmi ti ipak gorenje 5 godina garancije je 5 godina ,a na electrolux će ti majstor doć i prije toga pogotovo ako je plin R-600A

sijandraffm
09.04.2010., 22:19
pa zapravo gorenje na jedan nacin moram i pohvalit, nama su nakon sto smo prijavili kvar na frizideru dosli majstori, pokusavali nesto popravit, stavljali nova vrata, nakon toga ista stvar u kvaru jos uvijek, onda su nam dofurali novi frizider. Nazalost mu ista stvar nije valjala, dakle mi opet prijavimo kvar, oni dodu, slikaju nakon nekoliko tijedana pregovaranja kazu da ce vratit novac, ili ako bi uzeli opet gorenje da bi mogli dobit i do 400-500 kn skuplji bez nadoplate, tako i bi, izabrali smo 500kn skuplji, oni ga dofurali dosli po stari i sve pet ! bez da smo i kune nadoplatili, service im je :top:

e sad, neznam sto ce sa ovim biti, i dali ce vlazit i mokrit ka ova zadnja dva.....

suticivana6
10.04.2010., 15:49
Mi smo imali do sada Gorenje(btw sve super), sad smo kupili Wirlpool i fakat je dobar, super pretinci, tihi rad, zamrzivač prekrasan... Gorenje čemo odvesti u vikendicu jer još radi, ima skoro 10 godina ali je ok.

xoxo
10.04.2010., 21:06
da li mi netko moze preporuciti modele frižidera od sirine 70cm? nasla sam super frizider od LG-a (navodno ih jako hvale) ali je širine 75, a ja u kuhinji imam mjesta samo za 75..da li mi mozete pomoci sa nekim savjetima?
hvala!

Elaine123
11.04.2010., 13:21
Jel se ikome dogodilo sa no frostom kaj se desilo nama? Imamo nekakav Electroluxov no frost koji je radio čist dobro par godina kad nas je jednog dana dočekao nemoguć smrad u cijeloj kući. Al ono, ko da se 50 ljudi zrigalo. Nismo imali pojma otkud, al nekud iz kuhinje...i počistili sve, udavili se u Oustu...kad ono i dalje smrdi...i skužim ja to ide od frižidera. I zovemo majstora, i navodno je ta neka tekućina iza bila zasmrđena...jel se radilo o nekoj hrani il nečem, što kajd je no frost tehnologijica otapala frižider palo tamo...uglavnom smrt. I sad najozbiljnije razmišljam da sebi novi frig uzmem obični i odleđujem ga zdravo seljački a ne da se jedan dan probudim i ugušim od smrada. :ne zna:

sunce217
04.05.2010., 11:29
evo i ja sam u kupnji frižidera...uzeli bi od samsunga, no freeze, kombinirani hladnjak, inox...4000 kn...ima li netko iskustva, savjet? thx!

Maddogg
06.05.2010., 12:35
posto useljavamo u novi stan i mi smo bili u potrazi za novim fridzem sa ledenicom...pregledao sam sve marke i sve cjenovne razrede

na kraju sam uzeo Beko DNE50220 koji za cijenu koju sam platio ima puno vise toga nego mnogi drugi skuplji fridzevi - A+ klasa, sirina 70 cm, full no frost, multibakterijska zastita, disperzer za vodu, ledomat, digitalne kontrole, kotacici za lakse micanje...

cijena nesto malo ispod 4500 u deak tehni

luna_lana
06.05.2010., 14:12
Jel se ikome dogodilo sa no frostom kaj se desilo nama? Imamo nekakav Electroluxov no frost koji je radio čist dobro par godina kad nas je jednog dana dočekao nemoguć smrad u cijeloj kući. Al ono, ko da se 50 ljudi zrigalo. Nismo imali pojma otkud, al nekud iz kuhinje...i počistili sve, udavili se u Oustu...kad ono i dalje smrdi...i skužim ja to ide od frižidera. I zovemo majstora, i navodno je ta neka tekućina iza bila zasmrđena...jel se radilo o nekoj hrani il nečem, što kajd je no frost tehnologijica otapala frižider palo tamo...uglavnom smrt. I sad najozbiljnije razmišljam da sebi novi frig uzmem obični i odleđujem ga zdravo seljački a ne da se jedan dan probudim i ugušim od smrada. :ne zna:
Moj šogor je imao problema sa Elektroluxovim frižiderom, njemu je bili nešto sa plinom, nije hladio kako treba, uglavnom došli majstori i rekli da se to ne može popraviti i da može kupiti drugi.
Imao ga je nešto manje od 3 godine, a garancija mu je bila 2 godine.

sfar
06.05.2010., 14:24
Da većinom je to plin R600a i nije to preporučljivo popravljati kod starnke jer to je kombinacija propan butan plin.
No no frost tehnologija je ok postoji samo stvar ako se rupa za odvod zaštopa unutar frižidera onda smrdi .
Preporuka ne frižider sa plinom R- 600a , piše na svakom frižideru koji je plin. R 134a ok, a najbolji je ali više nije u upotrebi R-12.

Leptiric
17.05.2010., 12:48
trazim frizider sirine 70 cm (cm gore-dolje nema veze) do 5000 kn...
molim preporuku za marku... :D
zasad smo vidjeli electrolux end 44500x, erb 36605x i erb 40405x... ima li kakvih iskustava?

robbie80
18.05.2010., 14:12
Pozdrav svima,

može pomoć oko izbora kombiniranog hladnjaka, ovo su prijedlozi:

Candy 145cm CFD-2465E
A+ razred 2789,00 kn

Samsung 171cm RL26DCAS
A razred 2500,00kn

Electrolux 159cm ERD-28304W
A+ razred 2400,00 kn

hvala unaprijed,

pozz

Maddogg
19.05.2010., 15:09
zasad smo vidjeli electrolux end 44500x, erb 36605x i erb 40405x... ima li kakvih iskustava?

Mi smo uzeli Beko DNE50220. Visina 191, sirina 70. Full no frost, A+ klasa, ima ledomat i disperzer za vodu, multibakterijska zastita, nosac za boce.... I ima 5 godina garancije.

Cijena 4880 u Elipsu, 4480 u Deak tehni

k-kekec
21.05.2010., 21:05
:facepalm:
beko....

Candy je definitivno najlošiji od brandova.
savjetujem samsung:mig:

maxpeedz
13.06.2010., 19:43
Pozdrav.

Kako mi je usred ove sparine riknuo 30g stari obodin,u procesu sam nabavke novog fridža.
Osim lovom,limitiran sam i dimenzijama...širina do 60cm,a ledenica bi trebala biti što manja.
Bacio sam oko na gorenje RB6285W (http://www.gorenje.hr/hladnjaci/samostojeci_hladnjaci?c=101905)...što mislite o njemu,kao i o firmi općenito?

Što biste mi preporučili za 3-3500kn?

LedenaKocka
13.06.2010., 20:05
Ako trazis do 145cm visine imamo isti problem.
Inace ja sam u startu odbacila Gorenje kao bilo kakvu opciju iz razloga sto vjerujem da za te novce (ako ne i manje novaca) je moguce dobiti nesto sigurno kvalitetnije i bolje. Moji favoriti su:
Beko DSA25000
Liebherr CT 2441 - ComfortGlassLine
Blomberg DSM9510A+

maxpeedz
13.06.2010., 20:21
Uglavnom je širina problem,ali nisam daleko od rušenja zida:D

Gorenjac me privlači zbog garancije i dobrog customer supporta,ali škicnut ću i ove.

Baš gledam ovaj blomberg...ima skoro 3x veću ledenicu ( 56 vs 21l),ali skoro čak 80l (168 vs 247l) manje u rashladnom dijelu,što mi nikako ne paše.
Slični su i ova druga 2...jednostavno mi ne pašu po kapacitetu...rashladni prodtor im je premalen,a ledenica prevelika.

LedenaKocka
14.06.2010., 05:10
Gle, imaju oni i drugih modela :)
Ovo je vise manje ono sto ja pikiram od brendova :)
Uglavnom, pogledaj na sto vise mjesta i uzmi si vremena da proucis sto vise, ja sam nakon odredjenog vremena zakljucila da "nedam pare" i suzila izbor na ova tri uglavnom zbog garancije (osim LIebherra, on me jednostavno privukao)
Moram te pitati treba li ti onda uopce ta mala ledenica?

lion406
14.06.2010., 09:17

boldani frižider posjedujem i za sad koliko je u upotrebi nemam prigovora (hladi odlično a namješten je na 1 od mogućih 5)...naravno da trenutno nije frižider zatrpan ali kad je namješten na više onda mi recimo sokovi budu dosta hladni ;)

ima velik kapacitet frižider što smo mi htjeli plus ima u ledenici dio za pripravak leda što mi se punoviše sviđa od recimo frižidera sa dispanzerima za hladnu vodu

u vratima ima stalak za boce i to one od 2-2,5l stanu kako Bog zapovijeda (u opisu tog frižidera to i napominju http://www.ugradbeni-aparati.com/kombinirani-hladnjak-electrolux-end-44500-x-frost-free/121449/Electrolux) + što imaju staklene police a ne rešetku jer mi se desilo u starom frižideru da nešto slučajno prospem i onda imam problema sa čišćenjem cijelog frižidera (a ovdje samo policu izvučeš i to je to)

dobra stvar je i ZERO zona u kojoj je super recimo držati odmrznuto meso za roštilj ili što god drugo, a nećeš koristit odmah čim se odmrzne ili povrće koje će duže trajati u tom dijelu

tih je pri radu tako da je i to jedna od odlika

lion406
14.06.2010., 09:25
Uglavnom je širina problem,ali nisam daleko od rušenja zida:D

Gorenjac me privlači zbog garancije i dobrog customer supporta,ali škicnut ću i ove.

Baš gledam ovaj blomberg...ima skoro 3x veću ledenicu ( 56 vs 21l),ali skoro čak 80l (168 vs 247l) manje u rashladnom dijelu,što mi nikako ne paše.
Slični su i ova druga 2...jednostavno mi ne pašu po kapacitetu...rashladni prodtor im je premalen,a ledenica prevelika.

kako sam naveo u gornjem postu toplo bi preporučio ali vidim da si ograničen do 3500kn, ali eto ako ti nije problem još 300kn ibera onda da vidiš recimo ovaj model Electrolux ERB 40033 W (http://www.ugradbeni-aparati.com/hladnjak-electrolux-erb-40033-w/121155/samostojeci-aparati)

naveo sam ga iz razloga KAPACITETA koji će te zadovoljiti u oba slučaja...

maxpeedz
14.06.2010., 14:54
Gle, imaju oni i drugih modela :)
Ovo je vise manje ono sto ja pikiram od brendova :)
Uglavnom, pogledaj na sto vise mjesta i uzmi si vremena da proucis sto vise, ja sam nakon odredjenog vremena zakljucila da "nedam pare" i suzila izbor na ova tri uglavnom zbog garancije (osim LIebherra, on me jednostavno privukao)
Moram te pitati treba li ti onda uopce ta mala ledenica?
Treba,ali onako površno...za sladolede,led,neke manje pakete smrznutog mesa i sl.
Imam ogromni ladičar koji nije u funkciji,jer mi naprosto ne treba...ne koljem,niti pravim zalihe za crne dane:D

Moram priznati da sam totalni noob što se tematike tiče,pa čak dosad i nisam čuo za blomberg...morat ću se raspitati i kod lokalnog servisera.
Kad smo već kod njega,kakvu reputaciju firma ima i što misliš o modelu dsm 9650a+?
Zašto smatraš da su gorenjci precijenjeni?
Sorry na maltretiranju i hvala ti unaprijed.

@ lion406
To je onako okvirna cifra...našao bih još 3oo kad bi se radilo o ponudi koja se ne odbija.
U ovom slučaju,morao bih kupiti ohoho sladoleda da ga napunim do čepa.

inra
14.06.2010., 15:06
boldani frižider posjedujem i za sad koliko je u upotrebi nemam prigovora .....

ja sve ovo mogu potvrditi. i mi imamo isti, samo je naš bijeli. prezadovoljni smo. mi smo svoj jesenas platili oko 3800 kn. bio zadnji bijeli u hrvatskoj. bar su nama tako rekli.

pored svega što je lion naveo, ja bih još rekla da je kao bezdan. šta sve u njega stane, a pregledan je.

u svakom slučaju, toplo preporučam!

LedenaKocka
14.06.2010., 18:41
Nisam ni ja neki strucnjak za bijelu tehniku, ali sam se u posljednje vrijeme ufurala u manijakalno obilazenje ducana jer s obzirom da opremam stan treba mi SVE!
Ugl. Blomberg sam vidjela i ono sto me odusevilo je raspored polica unutra i cini mi se dosta prostran. Takodjer, ima krasno smjestenu kromiranu policu za boce (detalji i sitnice) koja ne zauzima skoro nikakav prostor a savrseno dobro dodje ako imas npr.pivu, npr. mlijeko u boci i te stvari. Mozda izvana nije bas predivan, ali ga prostranost po meni alpsolutno vadi.
Inace, do sad nisam bas nigdje procitala da je itko imao neke teze kvarove i nikakve prituzbe ni na Beko ni na Bloomberg, osim klasicnih "fuj, to je iz Turske"
Inace Beko, Bosch i Bloomberg dolaze iz iste firme u Turskoj i svi imaju po 5 godina garancije. Takodjer, koliko sam primijetila ima dosta ovlastenih servisa (pogledaj www.eplus.com), sto je naravno najbitnije.

A sto se tice Gorenja, mislim da su u posljednje vrijeme vise pucali na dizajn nego li na kvalitetu jer mi se dosta prijatelja koji su kupili gorenje zalilo i dosta sam prituzbi procitala i tu na forumu pa sam odmah otpisala. Prednost5 ti je opet ta da njihovih servisa ima na svakom cosku. Nekako vise vjerujem novijem (tj. manje poznatom) brendu koji se tek treba dokazati na ovom trzistu, nego nekome tko je to vec napravio i nema se vise zasto pretjerano truditi. Ako malo bolje proucis ponudu frizidera od 2500 do 3500 na nasem trzistu i usporedis to, vidjet ces da ima i znatno boljih ponuda od Gorenja
To je samo moje misljenje, ali najbolje ti je pitati ako vec znas nekog servisera, on ce ti sigurno tocnije reci.

maxpeedz
14.06.2010., 20:08
Tnx na svemu,ima tu kod mene blombergov serviser,pa ću ga cimnuti.

LedenaKocka
14.06.2010., 20:10
Javi sto ti kazu :)

miko10
15.06.2010., 07:59
Inace Beko, Bosch i Bloomberg dolaze iz iste firme u Turskoj i svi imaju po 5 godina garancije.

Vječite greške!!
Beko i Bloomberg dolaze iz turske i spadaju u grupaciju Archelik.
Bosch ima svoju vlastitu tvornicu u Turskoj po njemačkim standardima i nema apsolutno nikakve veze sa Bekom i Bloombergom.
I Bosch nema 5 godina garancije osim svake godine krajem godine kad naprave akciju.

miko10
15.06.2010., 08:02
Nekako vise vjerujem novijem (tj. manje poznatom) brendu koji se tek treba dokazati na ovom trzistu, nego nekome tko je to vec napravio i nema se vise zasto pretjerano truditi. Ako malo bolje proucis ponudu frizidera od 2500 do 3500 na nasem trzistu i usporedis to, vidjet ces da ima i znatno boljih ponuda od Gorenja
To je samo moje misljenje, ali najbolje ti je pitati ako vec znas nekog servisera, on ce ti sigurno tocnije reci.

Pa kad tako gledaš onda uzmi u obzir i Quadro, Vivax, Sharp, LG...
To su ti također novi brandovi koji se trebaju dokazati. I Quadro i Vivax će ti biti najpovoljniji.
Mislim da nije dobro mješati u istim rečenicama dokazane brandove koji imaju svoju reputaciju već 60 godina sa nekim brendovima koji se tek trebaju probiti na tržištu i gdje im je jedino rješenje niska cijena.
BTW kod kuće imam sve aparate od Gorenja (pećnica, ploča, hladnjak, napa, perilica rublja) već 4 godine i nemam apsolutno nikakvih problema. Jedini problem koji sam imao sa aparatima je perilica posuđa od Boscha. Ali i dalje tvrdim da Bosch ima najbolje perilice posuđa na tržištu.

LedenaKocka
15.06.2010., 11:43
Iznijela sam svoje misljenje i nikoga nisam napala, pa stoga te molim da i ti radis isto. A ako mi je od deset ljudi koje znam da su uzeli Gorenje reklo da su imali problema + negativna iskustva koje sam procitala na ovom forumu su mi dovoljna da procjenim firmu koja postoji 60 godina. Kao sto rekoh, nije da Gorenje nema prednosti, ima servise na svakom cosku.

maxpeedz
15.06.2010., 13:37
Javi sto ti kazu :)

Čuo sam se ali,nažalost,insiderskih informacija nemam.
Čovjek naprosto nije imao posla s njihovim frižiderima...kaže da je riječ o beko proizvodima za zapadno,ugl njemačko,tržište.

E,sad,kakav je beko kao firma?
Neki ga pljuju,drugi su sasvim zadovoljni...ima li opravdanih razloga sumnjati u turski know how?
Garancija je kao u zlovenaca 60 mjeseci,pa pretpostavljam da bi u tom roku sve mane morale isplivati na površinu?

325i
15.06.2010., 13:46
imam gorenje, neznam koji model, ali onaj za oko 2200kn mislim...ima mjesta ko u priči, ali nisam 100% zadovoljan..

pozitivno - mjesta puno, i malo troši

negativno - vrata su se malo objesila i odmah se sjebala guma koja dihta...a nikad ne stavljam u vrata teške stvari, i ne rade vrata od zamrzivača...:ne zna:jedva zatvorim...

maxpeedz
15.06.2010., 16:01
Zanimljivo...taman sad kad sam bacio oko na gorenjce RF4275W (cca 2300kn)
http://img9.imageshack.us/img9/2383/gorenje4275w.jpg
i RK41295W (cca 3200)
http://img199.imageshack.us/img199/151/gorenjerk42195w2.jpg...oba su ispod 55cm fakin širine.

Na usporedbi na gorenje.hr pod "odleđivanje" stoji im:
- "Ručno odleđivanje" za skuplji model
- "Ručno otapanje" za jeftiniji...u čemu je fora s tim?

Potrošnja im je tu negdje,kao i volumen,a nisam siguran opravdavaju li razlike u par pretinaca,ladicama u ledenici i rasporedu gotovo soma razlike?

Što više saznajem,to mi se teže odlučiti...najbolje pričekati zimu,pa onako studentski hladiti klopu na prozoru.:D

Vespers
15.06.2010., 16:34
Upravo sam na Forumu našla pozitivne komentare za Sharp kad smo kupovali friđ. Sad ga imamo već dvije godine. Prezadovoljni smo i nikad nismo požalili da smo ga uzeli iako smo mogli proć i jeftinije s nekim markama!

BaracudaVk
15.06.2010., 16:36
RK41295W (cca 3200)
http://img199.imageshack.us/img199/151/gorenjerk42195w2.jpg...oba su ispod 55cm fakin širine.

Na usporedbi na gorenje.hr pod "odleđivanje" stoji im:
- "Ručno odleđivanje" za skuplji model
- "Ručno otapanje" za jeftiniji...u čemu je fora s tim?

Potrošnja im je tu negdje,kao i volumen,a nisam siguran opravdavaju li razlike u par pretinaca,ladicama u ledenici i rasporedu gotovo soma razlike?

Što više saznajem,to mi se teže odlučiti...najbolje pričekati zimu,pa onako studentski hladiti klopu na prozoru.:D

Ja mislim da ću uzeti na kraju ovaj model. 55cm širine, oko 200litara gore i oko 60 litara dolje, taman dovoljno. Ostala je rupa u kuhinji 60cm za frižider, pa mora ići 55cm širine :)

maxpeedz
16.06.2010., 13:31
Baš sam vidio 41295w i unutrašnjost mu je očajna!
Mjesta nema,polica je malo,jedna je tek polovična,stalaža za boce nije dio opreme,a ladice u vratima djeluju plitko i jeftino...šteta.

BaracudaVk
16.06.2010., 20:31
Ja baš gledam letak, gorenjev i vidim model nrk 41285, što je očito stariji model.

Gledam sad sliku ovog "jačeg" i neznam što uzet. Ali prvo ih moram naći u trgovini :D

Edit: Pitanje za znalce: treba li biti mjesta između zida i frižidera, frižidera i elementa?

Rupa je ostavljena u kutu 60 cm, a svi su frižideri baš 60cm. Oni od 55 su rijetki.

TheGal
17.06.2010., 10:18
RF4275W i RB6285W od gorenja ne bi preporučila
puca ona plastika u vratima
bez obzira koje stvari stavljate (pa i one najlakše) ta plastika cila popuca
čak i u gorenju su nam rekli da su na novijim modelima poradili na taj plastici koja se pokazal strašno nekvalitetnom

BaracudaVk
17.06.2010., 19:17
Nrk 41285 je bio prvi izbor.
41295 drugi, dok nisam skužio da je to lošija verzija, jeftina ovog gornjeg. No no frost :D

I tako gledam gledam i uzmemo danas Candy cfm 3260/1 e :cerek:

Baš je fancy tak candy :lol:

http://baza.bijela-tehnika.hr/pics/generic/articlesPICTURE-13387-thumb.jpg

zabica171
17.06.2010., 19:56
trebam malo pomoc u potrazi sam za ugradbenim friziderom do 180 cm visine, sirine do 90 cm i sto dublji. mozete li mi preporuciti neke modele? gdje da to uopce trazim u zagrebu? postoji li uopce firma koja proizvodi dublje fridere od standardnih? gdje to mogu naci? pls uputite me gdje da trazim..malo sam se izgubila na internetu od svih tih modela....hvala!

lion406
19.06.2010., 19:14
trebam malo pomoc u potrazi sam za ugradbenim friziderom do 180 cm visine, sirine do 90 cm i sto dublji. mozete li mi preporuciti neke modele? gdje da to uopce trazim u zagrebu? postoji li uopce firma koja proizvodi dublje fridere od standardnih? gdje to mogu naci? pls uputite me gdje da trazim..malo sam se izgubila na internetu od svih tih modela....hvala!

ne znam da li je to to....ali mi da smo imali malo više prostora u kuhinji kupili bi ovaj frižider http://www.samsungcenter.net/detalji_proizvoda.1e993bd314d44d55b841001cf37aa790 .sr-l629evss_hladnjak_kombinirani_samsung.aspx

jer je velik (390l hladnjak i 161l zamrzivač netto)....mislim ako to nije velik onda šta je...a odgovara dimenzijama koje tražiš 180cm visina, 82 širina i 710 dubina...ako se ne varam to nije standard...

isti takav sam vidio kod frenda i kad sam vidio na prvi pogleda sam se zaljubio...ali nažalost ljubav je i dalje prisutna ali mogućnosti su nažalost drugačije...

znači možeš se raspitat u Samsunh Europatrade ili Samsung centar u West Gate-u... sretno pri kupnji

BaracudaVk
19.06.2010., 23:15
I tako gledam gledam i uzmemo danas Candy cfm 3260/1 e :cerek:

Baš je fancy tak candy :lol:

http://baza.bijela-tehnika.hr/pics/generic/articlesPICTURE-13387-thumb.jpg

Pušten danas u rad.

Plave ledice služe za rasvjetu u frižideru :s

zrixy
20.06.2010., 11:41
Mi kupili ovaj (http://www.gorenje.hr/imagelib/products-magnified/c66d4fb84a783ba24713d390c6cf4c22_69204_fp.jpg). Gorenje R60395HFW.
Pustili ga u rad i za sada (istini za volju tek dva dana radi) smo super zadovoljni! Do sada smo imali zanussi i razlika je nebo i zemlja...zanusi svaki puta kad se komresor ugasi zdrma sve oko sebe...jako je glasan. Ovaj radi da se i ne čuje! :top:

zabica171
21.06.2010., 08:13
ne znam da li je to to....ali mi da smo imali malo više prostora u kuhinji kupili bi ovaj frižider http://www.samsungcenter.net/detalji_proizvoda.1e993bd314d44d55b841001cf37aa790 .sr-l629evss_hladnjak_kombinirani_samsung.aspx

jer je velik (390l hladnjak i 161l zamrzivač netto)....mislim ako to nije velik onda šta je...a odgovara dimenzijama koje tražiš 180cm visina, 82 širina i 710 dubina...ako se ne varam to nije standard...

isti takav sam vidio kod frenda i kad sam vidio na prvi pogleda sam se zaljubio...ali nažalost ljubav je i dalje prisutna ali mogućnosti su nažalost drugačije...

znači možeš se raspitat u Samsunh Europatrade ili Samsung centar u West Gate-u... sretno pri kupnji

prekrasan je hvala na savjetu ali trazim neki bez prednjih stranica tj. lica. hocu ga ugraditi u element da se uopce ne vidi. da li mozda netko zna postoje li dupli tj. side by side hladnjaci da su u potpunosti ugradbeni? trenutno sam zapela na nekom bosch kombiniranom-ugradbenom. slaba je ponuda ugradbenih frizidera po ducanima. svi su mi rekli da nabavljaju po narudzbi.jako mi se svidjaju i aag frizideri (proucavala u katalogu). ima li netko iskustva sa njima?
molim savjeteeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

čUVAR GRADA
21.06.2010., 08:14
Gorenje:mad::mad::mad::mad::mad:

crótach
21.06.2010., 08:51
Jel ima ko Siemensov frizider? Selim se uskoro i trebam ubost novi, jer mi se stari ne uklapa u kuhinju a i poceo je rondat opako.

Trenutno su mi izbor Siemens, Bosch i Liebherr. Potonji je najskuplji pa i samim tim najmanje zanimljiv. Siemens KG39VX77 je A++ potrosnja i odlican raspored. Ostalo mi je li-la, anti fingerprint, safety glass itd.

Vidim da ima hrpa modela sa nekim ventilatorima nutra i kao duze ti traje hrana itd. Jel to cemu? Meni to zgleda totalno bezveze, jos jedna stvar da mi ronda po kuhinji i da se kvari.

lion406
22.06.2010., 00:27
prekrasan je hvala na savjetu ali trazim neki bez prednjih stranica tj. lica. hocu ga ugraditi u element da se uopce ne vidi. da li mozda netko zna postoje li dupli tj. side by side hladnjaci da su u potpunosti ugradbeni? trenutno sam zapela na nekom bosch kombiniranom-ugradbenom. slaba je ponuda ugradbenih frizidera po ducanima. svi su mi rekli da nabavljaju po narudzbi.jako mi se svidjaju i aag frizideri (proucavala u katalogu). ima li netko iskustva sa njima?
molim savjeteeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

koliko znam (ne tvrdim naravno), ali kod nas je slaba ponuda ugradbenih fižidera.....to znam iz iskustva jer nam je u prvotnoj opciji kod crtanja kuhinje bilo da stavimo ugradbeni frižider i onda kad smo "kao" počeli ih tražit da vidim šta bi, koji bi i tako to naišli smo na to da ih ima jako SLABO i brzo smo se odlučili na samostojeći

između ostalog bratić mi ima ugradbeni pa mi je dao svoje mišljenje o njima i rekao je da sljedećom prilikom bude kuhinju mijenjao da on leti van (jer on je unutar elemenata fiksiran i kad ga hoće čistit odostraga jer se nakupilo prašine onda mora i to rastavit da bi ga izvukao van + skinut vrata s njega)

i još jedna stvar koja je bitna (bar ja mislim da je), a to je da je motor od frižidera u dosta zatvorenijem prostoru od samostojećih (cirkulacija zraka oko samog tj. veće zagrijavanje)....naravno ako netko misli da griješim neka me ispravi

tako da sretno u nabavi istog...ali me strah da će te morat potegnut i van naših granica za tako nešto

mirta2
22.06.2010., 08:14
Nisam ograničena prostorom, trebam kombinirani hladnjak, uvjet da je ledenica dolje. Bitno mi je da je širok i da stanu bar dvije šerpe od 4 litre bez problema. Amerikanci ne dolaze u obzir jer su odjeljci uski. Gledam ovaj...
http://www.gorenje.hr/hladnjaci/samostojeci_kombinirani_hladnjaci?c=257246
ima li ga netko?
neki drugi prijedlog?

maxpeedz
02.07.2010., 23:59
RF4275W i RB6285W od gorenja ne bi preporučila
puca ona plastika u vratima
bez obzira koje stvari stavljate (pa i one najlakše) ta plastika cila popuca
čak i u gorenju su nam rekli da su na novijim modelima poradili na taj plastici koja se pokazal strašno nekvalitetnom
Hvala...odustao sam i prije,a ovo je zacementiralo odluku.

Kakvim su se pokazali liebherrovi proizvodi?
Ovaj (http://www.liebherr.com/HG/en-GB/region-UK/products_hg.wfw/id-407675-0_21747-2) mi je zapeo za oko,naravno,bijeli (soma jeftiniji).

the.elles.d
05.07.2010., 14:06
Meni sutra stiže CUP 3021 Comfort, pa ću ti znati reći kakav je za tjedan dana :)

marioxp
05.07.2010., 23:24
Imali tko iskustva s Electrolux hladnjacima kakvi su, da li se kvare, kakva je plastika?

Treba mi veliki hladnjak s ledenicom dolje tako da gledam one najveće od 200cm ali nesmije mi biti dublji od 63cm i 60cm širok.

maxpeedz
07.07.2010., 13:50
Meni sutra stiže CUP 3021 Comfort, pa ću ti znati reći kakav je za tjedan dana :)
Jel stigao?
Daj par brzih...ne mogu čekati još tjedan :)

Mariolino 7
07.07.2010., 21:58
Gorenje ima 5 godina garancije i servisa kao plave ribe.
Electrolux, Whirlpool - ok.
Libherr, Bosch - cool. :)

the.elles.d
08.07.2010., 08:41
Daj par brzih...ne mogu čekati još tjedan :)

Rano je još :)
Za sada se čini dobar. Vrlo tih, hladi, ima staklene police koje su bile tako pričvršćene za stranice da je frižider mogao pasti s 5. kata bez da im se išta dogodi :) Ima puno mjesta u njemu.
Jedino mi se čini da na jačim stupnjevima hlađenja predugo radi, skoro konstantno. A+ je, pa se ne brinem za struju :), ali ipak...

maxpeedz
12.07.2010., 11:49
Na kraju sam se ipak prelomio za rušenje zida i kupio electrolux ena 34415x (http://www.electrolux.hr/node38.aspx?productid=42403&QPProducts=42397,42398,42399,42402,27900,42400,424 01,42403,42404,16944,13357,42408,42410,16945,16947 ,13351,16948,42412,42434,42435,42405,42406,42407,4 2409,42411).

Hvala svima na pomoći.

decec
17.07.2010., 21:28
Kakvi su vam Quadro frižideri, zapeo nam je za oko ovaj: 187 L hladnjak + 47 L ledenica, DFR 2600A, za 1800 kuna, A+ klasa. Ima netko iskustava kakvih?
Ima i sličan frižider od Končara, za malo višu cijenu. To smo gledali u Pevecu, jer je neka akcija trenutno.