PDA

View Full Version : Ascendent i aspekti na ascendent?

ray ban
19.05.2008., 23:05
dakle,ovdje ne mislim na konjukcije sa ac-om,nego na sve ostalo:trigone,kvadrate,sekstile i opozicije.

ja ih nikada ne uzimam u obzir(imam ih 4-5),ali vidim da ih neki ljudi ozbiljno shvaćaju.
zašto?

koliko su ti aspekti zaista bitni(ako uopće jesu)?

možete navesti i svoje primjere i reći da li to utječe na vašu osobnost.

Asteri
20.05.2008., 13:14
Trebalo bi da pocnes da ih posmatras. :kava:

Vazni su, izmedju ostalog, kao pokazatelj koliko su tvoje aktivnosti, planovi, ponasanje...vec u zavisnosti od planete....i u skladu sa samom tobom (sa sustinom tvoje licnosti, sa tvojom pravom prirodom).

Vazni su i kao dodatne nijanse koje odredjuju (opisuju) tvoju licnost, njenu kompaktnost, harmonicnost ili disharmonicnost...

Prostudiraj malo, ne samo aspekte sa ASC vec i sa MC, IC i DESC- mnogo ces novog saznati o sebi (ili naci potvrdu za neke stvari koje nisi bas primecivala da su "upisane" u horoskop). Primetices sigurno i logicnost "suprotstavljenih" aspekata (ACS - DESC i MC - IC). Tu se tacno vidi koliko astroloska tumacenja mogu biti jako, jako logicna i jednostavna.

ray ban
20.05.2008., 19:33
hvala na komentaru Asteri!

ma stvar je u tome da sam prije 15 god.kada sam počela sa proučavanjem astrologije,počela ju proučavati iz Astro magazina(i tako 10 god.,a kupujem ga još i dan danas,iz navike.)
oni tamo nikada nisu spomenuli važnost aspekata koje tvori asc.
pa sam mislila da su potpuno nebitni.

to sam otkrila tek tu na forumu,jer vidim da ljudi pridaju važnost takvoj vrsti aspekata.

i baš sam si pogledala na astro.com svoju natalnu i vidim da ih imam čak 6.

inače imam jako puno aspekata i bez tih sa ac-om(9 trigona,7 sekstila,6 konjukcija,2 kvadrata i jednu opoziciju).
i to mi je previše,i sad još ovih 6 sa ac-om(valjda sam ih podsvjesno ignorirala,jer ne želim toliko aspekata).

Suspirium
21.05.2008., 12:59
tu se nema što reći. od ključne su važnosti.

12.kuća
21.05.2008., 21:56
A što bi značio trigon Plutona iz 05. na ASC?

ray ban
21.05.2008., 23:19
12.kuća,jesi si napravila natalnu na www.astro.com ?
kada ju napraviš,klikneš mišem na asc i otvori ti se prozorčić gdje ti oni izlistaju sve aspekte i objašnjenja. :s

meni su za moj kvadrat sa plutonom napisali da se moram kloniti čudnih i teških ljudi(bilo je toga još,ali ovo sam zapamtila).

12.kuća
22.05.2008., 00:11
12.kuća,jesi si napravila natalnu na www.astro.com ?
kada ju napraviš,klikneš mišem na asc i otvori ti se prozorčić gdje ti oni izlistaju sve aspekte i objašnjenja. :s

meni su za moj kvadrat sa plutonom napisali da se moram kloniti čudnih i teških ljudi(bilo je toga još,ali ovo sam zapamtila).

Jesam, napravila sam. Ipak mi je drago pročitati i vaša mišljenja, a pogotovo iskustva, zbog toga pitam:)

ray ban
22.05.2008., 00:16
i šta su ti napisali,jesu i tebi ovako nešto kao meni?

inače ja ne znam šta bi trigon plutona sa ac-om značio,možda ti se javi netko tko ga ima.

kod mene je istina ovo što su mi napisali.

12.kuća
22.05.2008., 00:55
i šta su ti napisali,jesu i tebi ovako nešto kao meni?

inače ja ne znam šta bi trigon plutona sa ac-om značio,možda ti se javi netko tko ga ima.

kod mene je istina ovo što su mi napisali.

Kaže:) kako osobe s tim aspektom mogu napraviti sve što zamisle ( ja bih to nazvala dvosjeklim mačem, Pluton je planeta ekstrema, imaš li dekstruktivnu ideju takvom će se bez sumnje i pokazati, no konstruktivna ideja bi se mogla pretvoriti u nešto izuzetno ), kreativnost osobe je ( između ostalog i zbog 05. kuće ) jako naglašena, osoba zna prepoznati loše osobine i usmjeriti ih u pozitivnom smjeru.
S druge strane, kaže kako treba voditi računa o činjenici da ljude oko sebe treba pustiti da sami " transforimiraju " svoj životni put budući osoba sa Pl trigon ASC ima sposobnost utjecaja na ljude u tom smislu koju treba koristiti konstruktivno i s mjerom. Sam Pluton nije sklon umjerenosti stoga je nužna svijest o tomu.

krsnik
22.05.2008., 10:05
dakle,ovdje ne mislim na konjukcije sa ac-om,nego na sve ostalo:trigone,kvadrate,sekstile i opozicije.

ja ih nikada ne uzimam u obzir(imam ih 4-5),ali vidim da ih neki ljudi ozbiljno shvaćaju.
zašto?

koliko su ti aspekti zaista bitni(ako uopće jesu)?

možete navesti i svoje primjere i reći da li to utječe na vašu osobnost.
moja konjukcija ma i asc u sco zasjenila je kvadrate asc s me i mo.
iako kvadrat s mo i me potencira sklonost tračanju (me) (tako barem pročitah) i podcjenjivanju osjećaja (mo), kod mene to baš nije tako, nego obratno.
tračanje bilo koje vrste ne podnosim, ali sam zato na meti dežurnih dušebrižnika, vječno pod povećalom. :rolleyes:
osjećaje ne podcjenjujem, ali zato mrzim patetiku, žalopojke i parole, parole, parole. zbog tog kvadrata mo i asc djelujem dosta povučeno, suzdržano i šutljivo. rijetki su ti trenutci kad ću reći kako se osjećam uglavnom zbog toga što volim da sve što govorim ima određenu svrhu, pouku i smisao, a najčešće ispadne tako da neka riječ ljudima bude triger za to da sebe prepoznaju u djeliću onoga što pričam i onda se prebace na parole, parole, parole, a ja ostanem neizrečen, prekinut u pola rečenice :o i sveden na vrlo svakodnevnu priču o tome kako je život težak i nepravedan. i koji je smisao svega toga? taj kvadrat me tjera da ne ostanem zakopan u osjećajima, nego da se izdignem iznad njih, proanaliziram ih, odbacim ono što ne valja, a ono što valja transformiram (me trine pluto) u jedan viši oblik postojanja, rekao bih čak metafizički. svakom osjećaju vratiti dostojanstvo vraćajući ga njegovom izvoru. volim to raditi sam, ali ako se ukaže prilika da to uradim u društvu, super, ako ne - više se nikada ne vratim patetičnoj osobi u razgovore o emocijama.:kava:
i onda se tu u priču uplete konjukcija ma i asc kojoj ne treba 150 puta da napravi istu pogrešku i zbog čega je prozovu hladnom i proračunatom.:o
no ona samo skenira individue od kojih ima koristi bilo koje vrste i onda svu svoju energiju usmjeri u materijaliziranje bilo kojih vrijednosti (jer njoj zaista jest potrebno moći kanalizirati tu ogromnu vodenu scorpio marsovsku energiju budući da takva voda živi isključivo kao hitri potok, a ne statično jezero), s ljudima koji su, naposljetku, za tako nešto i sposobni. :)

electras
22.05.2008., 16:19
Ja imam trigone Asc sa Ur, Ne, i Sa i sekstil sa Ve i pojma nemam kako to utice na mene. Inace imam puno aspekata, a od ovih vaznijih to su: 8 trigona, 8 sekstila, 9 kvadrata, 3 konjunkcije i jedna opozicija. Imam i tu famoznu konjunkciju So i Ju (orbis 1st.) u XII kuci u Ovnu i mogu da kazem da sam veciti maler.

aleksandra
22.05.2008., 19:10
zašto?
ja ih imam jako puno i to me izluđuje.
znam da puno aspekata pokazuje talente(ali od silne svestranosti i željom da se baviš sa puno toga istovremeno,jednostavno izludiš ili si pod stresom,pa onda padneš u depresiju zbog tog stresa).

npr.moj brat ima malo aspekata,ali je puno sretniji od mene(nije toliko hiperaktivan,jako je lijen,i ništa ga ne zanima).

evo si i sama djelomicno odgovorila na to pitanje:) manjak aspekata pogotovo glavnih moze ukazivati da osoba nema dovoljno unutrašnjih poticaja za akciju ili usmjerenje prema nekoj određenoj temi sta uzrokuje na kraju ljenost i ne zanimaciju za ista...ti mislis kako je njemu zivot ljep, bez briga i da uziva jer ima manjak aspekata da nema napetosti i briga . On vjerovatno ignorira teškoce, ne obazire se na njih i sretno zivi. Ali onog trena kada nastupe problemi,on vjerovatno ne zna kako da izadje na kraj s njima ili jednostavno bjezi od problema, potiskujuci svoja osjecanja. Ne zna kako da se direktno suoci sa problemima. I opcenito nece nista da napravi od svog zivota jer nema tog poticaja...:)..to je moje osobno videnje manjka aspekata mozda grijesim, jer ne znam detalje u vezi tvog brata..ovo je opcenito :)

ray ban
22.05.2008., 22:09
ja bih se rado mijenjala sa mojim bratom za aspekte :)
jer iako ih ima malo i iako je lijen,ljudi ga vole i jako je popularan.
ima sreće u svemu što radi(vjerovatno ovisi i o prirodi samih aspekata,ima ih malo,ali su moćni,na ac-u,sekstil sa jupiterom...).
ja se moram 10 puta više namučiti od njega,a on sve dobije servirano na pladnju.
i bit će u životu puno uspješniji od mene(već i je).
jako se dobro snalazi kada iskrsnu problemi,bolje nego ja.

ali,slažem se s tobom,ne mora kod svih sa malim brojem aspekata biti takva situacija.

mush mushi
22.05.2008., 23:44
što se ukupnih aspekata tiče imam ih zbilja dosta: 3 konjukcije (1 sa Asc), 7 trigona, 7 sekstila, 7 kvadrata i 1 opozicija... uz to imam još i dosta inkonjukcija (opet 7) :D

a sa Asc mi nisu baš bajni aspekti - trigon Sunce, inkonj. Mjesec, kvadrat Merkur, polukvadrat Venera, kvadrat Jupiter, sekstil Saturn, konjukcija Uran i inkonj. Pluton...e sad šta bi to sve značilo nemam pojma :ne zna:

mush mushi
23.05.2008., 00:11
jesi si napravila natalnu na www.astro.com ?

o čemu ti pričaš? ja nikad dosad nisam dobila niti vidjela nikakva objašnjenja kad kliknem natalnu nego ti ju samo poveća ako nije na 100 %

ako tebi uspijeva onda objasni kako to napraviš ...ja koristim astro.com već godinama pa si me sad malo začudila

Dorée
23.05.2008., 00:55
uđeš na astroclick portrait-interactive horoscope:)

aleksandra
23.05.2008., 02:34
ja bih se rado mijenjala sa mojim bratom za aspekte :)
jer iako ih ima malo i iako je lijen,ljudi ga vole i jako je popularan.
ima sreće u svemu što radi(vjerovatno ovisi i o prirodi samih aspekata,ima ih malo,ali su moćni,na ac-u,sekstil sa jupiterom...).
ja se moram 10 puta više namučiti od njega,a on sve dobije servirano na pladnju.
i bit će u životu puno uspješniji od mene(već i je).
jako se dobro snalazi kada iskrsnu problemi,bolje nego ja.

ali,slažem se s tobom,ne mora kod svih sa malim brojem aspekata biti takva situacija.

ja sam rekla opcenito gledano bez njegove karte :) i tako je slazem se sve ovisi kakve aspekte ima :)

12.kuća
13.08.2008., 21:10
Ako se ASC nalazi na 28 st. 44 Blizanaca, postoji li veza ASC sa slijedećim znakom ( Rak ) ili se isklučivo gleda kako ASC u Blizancima?

Saradonija
14.08.2008., 06:56
Ako se ASC nalazi na 28 st. 44 Blizanaca, postoji li veza ASC sa slijedećim znakom ( Rak ) ili se isklučivo gleda kako ASC u Blizancima?

asc je u blizancima, međutim ako je cijeli znak raka unutar 1.k dakle ukliješten, tada se gledaju oba znaka...

* Kali *
14.08.2008., 19:35
ja imam trigone asc-a s mjesecom i marsom, ništa od velikog vatrenog trigona ako nije 3 planet u điru, ha :)

ima netko kvadrat s jupiterom možda da napiše malo o tome :o

zvjezdoznanac
14.08.2008., 19:43
ja imam trigone asc-a s mjesecom i marsom, ništa od velikog vatrenog trigona ako nije 3 planet u điru, ha :)

ima netko kvadrat s jupiterom možda da napiše malo o tome :o

Svaki planet u aspektu sa ascedentom "boji" ličnost dodatnim energijama. Ako je dobar aspekt(konjukcija,trigon,sekstil) energije tih planeta se skladno spajaju sa ascedentom,a ako je loš aspekt(kvadrat,opozicija) energije ometaju ascedent, dok ih pojedinac ne nauči izražavati, barem u početku na mahove! I na žalost nemaš veliki trigon, treba i treći planet! :D

* Kali *
14.08.2008., 19:51
he he, znam da treba treći ipak :)
dobra mi je kombinacija, ionako lavovski asc mi farba mars i mjesec iz ovna :D :mad:
dobro da me moja draga vaga s 5 planeta spašava:rofl:

tenk ju zvjezdoznanac:)

zvjezdoznanac
14.08.2008., 19:58
he he, znam da treba treći ipak :)
dobra mi je kombinacija, ionako lavovski asc mi farba mars i mjesec iz ovna :D :mad:
dobro da me moja draga vaga s 5 planeta spašava:rofl:

tenk ju zvjezdoznanac:)

Lav,Ovan i Vaga sa pet planeta, lude li kombinacije! Jaka vatra razblažena sa uravnoteženom Vagom,treba sa tim živjeti! Šalim se, ali stvarno imaš ludu kombinaciju!:top:

* Kali *
14.08.2008., 20:12
Lav,Ovan i Vaga sa pet planeta, lude li kombinacije! Jaka vatra razblažena sa uravnoteženom Vagom,treba sa tim živjeti! Šalim se, ali stvarno imaš ludu kombinaciju!:top:

haha, je, vatreno ludilo, full mi je špica :D
vaga-lav-ovan je osnovna, mars je u strijelcu :mig:
e sad, grozota slijedi: jupiter u sco ima kvadrat na asc, s marsom je zamijenio sjedište...sou, računam na to kao da imam kvadrat asc i marsom :eek: jeeez.., e ovo mi ne treba totalno :lol:

fala bogu na vagi :s

zvjezdoznanac
14.08.2008., 20:15
haha, je, vatreno ludilo, full mi je špica :D
vaga-lav-ovan je osnovna, mars je u strijelcu :mig:
e sad, grozota slijedi: jupiter u sco ima kvadrat na asc, s marsom je zamijenio sjedište...sou, računam na to kao da imam kvadrat asc i marsom :eek: jeeez.., e ovo mi ne treba totalno :lol:

fala bogu na vagi :s

A Mars je u Strijelcu, ja sam mislio da je u Ovnu, to malo ublažava situaciju:lol: Vjeruj mi, nemaš kvadrat Marsa sa ascedentom, jer i inače imaš trigon, a da bi po zamjeni sjedišta imala kvadrat govorili bi o novom pravcu u astrologiji:rofl:

* Kali *
14.08.2008., 20:34
A Mars je u Strijelcu, ja sam mislio da je u Ovnu, to malo ublažava situaciju:lol: Vjeruj mi, nemaš kvadrat Marsa sa ascedentom, jer i inače imaš trigon, a da bi po zamjeni sjedišta imala kvadrat govorili bi o novom pravcu u astrologiji:rofl:

da, mislila sam na to da mi je asc ofarban marsovski, em od marsa, em od mjeseca iz marsovskog znaka:)

pa ja čitala o tome,naziva se i uzajamni prihvat (zamjena sjedišta), kad si zamijene mjesta pa se pogleda kako se onda aspekti promijene, npr. zamjena jupiter-mars, imala bi trigon jupiter-mjesec. evo, knjiga "Suvremena astrologija", autorica Joanna Watters, str.86 (primjer B.Gatesa sa suncem i plutonom)

suzette
15.08.2008., 19:05
da, mislila sam na to da mi je asc ofarban marsovski, em od marsa, em od mjeseca iz marsovskog znaka:)

pa ja čitala o tome,naziva se i uzajamni prihvat (zamjena sjedišta), kad si zamijene mjesta pa se pogleda kako se onda aspekti promijene, npr. zamjena jupiter-mars, imala bi trigon jupiter-mjesec. evo, knjiga "Suvremena astrologija", autorica Joanna Watters, str.86 (primjer B.Gatesa sa suncem i plutonom)

mislim da si ti tu nešto krivo shvatila... Bill Gates - Sunce je u Škorpionu, Pluton u Lavu, tu je došlo do uzajamnog prihvata, jerbo je sjedište Sunca u Lavu, a sjedište Plutona u Škorpionu... nema tu stvarne zamjene :D

SmoothOperatress
15.08.2008., 19:16

Neki astrolozi uzimaju Asc i Mc kao tocke koje tvore konfiguracije, a neki ne...moj Asc pravi trigone sa Suncem i Mjesecom i Uranom i u opozicije je sa Saturnom...kad se to sve pospaja tvore konfiguraciju zmaja za koju mi neki kazu da imam, a oni koji ne priznaju Asc da nemam...ja kazem da imam:D

Osim toga imam i kvadrat Asc- Mars i bikvintil sa Plutonom (sta god to bilo:))

Maddie
16.08.2008., 14:29
ovako kiron kvadrat asc
neptun trigon asc
uran kvadrat asc
saturn kvadrat asc
mars kvadrat asc
jupiter opozicija asc
help!:-)

* Kali *
16.08.2008., 16:18
mislim da si ti tu nešto krivo shvatila... Bill Gates - Sunce je u Škorpionu, Pluton u Lavu, tu je došlo do uzajamnog prihvata, jerbo je sjedište Sunca u Lavu, a sjedište Plutona u Škorpionu... nema tu stvarne zamjene :D

offtop lagani, ali šta ima veze:D
ma kažem da ja imam taj uzajamni prihvat, jer mi je jupiter u škorpionu, a mars u strijelcu, jer je mars vladar škorpiona, a jupiter strijelca, pa sam mislila na to da pošto mi jupiter radi kvadrat na asc, ako gledamo na njih kao da su zamijenili poziciju, taj mars "ima" kao kvadrat na asc tad. a takav je primjer uzet baš u toj knjizi s Billom:D pa je autorica gledala šta se događa s ta dva planeta kad bi zamijenili mjesta, jedan "preuzima" aspekte od drugog.(npr. sunce mu dolazi na uran=informatika). možda nisam najbolje objasnila :ne zna:
that`s all folks :mig:

Suspirium
17.08.2008., 09:36
Uglovi su ključne točke našeg horoskopa i vrlo su osjetljivi. Ja gledam aspekte na sve uglove, a kamoli ne na ac kao na najvažniju točku. pa čak nije loše ni nikada gledati aspekte planeta prema vrhovima kuća.

recimo gledamo konjukcije prema ac-u oduvijek jel tako ? zašto onda ne bi gledali i kvadrate i trigone. aspekt sa najmanjim orbisom prema ac-u najviše boji našu ličnost a zatim dolaze oni sa širom i tako dalje.

suzette
17.08.2008., 12:54
offtop lagani, ali šta ima veze:D
ma kažem da ja imam taj uzajamni prihvat, jer mi je jupiter u škorpionu, a mars u strijelcu, jer je mars vladar škorpiona, a jupiter strijelca, pa sam mislila na to da pošto mi jupiter radi kvadrat na asc, ako gledamo na njih kao da su zamijenili poziciju, taj mars "ima" kao kvadrat na asc tad. a takav je primjer uzet baš u toj knjizi s Billom:D pa je autorica gledala šta se događa s ta dva planeta kad bi zamijenili mjesta, jedan "preuzima" aspekte od drugog.(npr. sunce mu dolazi na uran=informatika). možda nisam najbolje objasnila :ne zna:
that`s all folks :mig:

fakat tako piše :)
evo i nakon više od 15 g. bavljenja astrologijom imam što novoga naučiti :s:cerek::D

Suspirium
17.08.2008., 13:02
Kali svaka čast , moguće je ovo što je suzette citirala, ali mi se čini malo nategnutim.

* Kali *
17.08.2008., 14:25
grazie ekipo, ali nisam ja nish novo izmislila, samo se educiram :D

taj mi je moj mars stvarno nešto na pola, malo strijelac, malo škoripon (uvijek sam osjećala to sco vibru, ali jedino je ovako objašnjavam; kako pored toliko zraka i vatre objasnit dozu čangrizavosti, sumnjičavosti, traženje dokaza u svemu - a nemam ni utjecaj djevice) :p :D :D
. pa se,evo, pouzdajem u tu zamjenu sjedišta.
samo što mi se ne sviđa opcija kvadrata na asc :rolleyes:

suspirium, zašto nategnuto?

astrid
19.08.2008., 12:07
ima li neko značenje trigonal mjeseca na asc?

veruschka
19.08.2008., 13:22
Ascendent mi je dosta aspektiran.
Trigon sa Suncem i Marsom (doduše, asc je početak Jarca a Mars kraj Lava), sekstil s Jupiterom i Sjevernim čvorom, kvintil s Venerom.
Kvadrati s Merkurom, Uranom i Plutonom (Merkur i Pluton iz Djevice, Uran iz Vage), i sa Chironom (široki orb od skoro 8').
Inkonjunkcija s Mjesecom (u Raku) - čini mi se problematičnija od ovih kvadrata.
Pretpostavljam ako je harmoničan aspekt iz disharmoničnog elementa i obrnuto da ga to ublažava?
Najbliži aspekt mi je konjunkcija s Erosom, 0'32".

Eh da, i što je još zanimljivo. Mjesec (Rak) je u kvadratu s Venerom (Vaga) - oba u sjedištu i jaka (i još je Mjesec u 7. kući), a Mjesec u inkonjunkciji sa Asc u Jarcu te Venera u inkonjunkciji sa Saturnom u Biku u 5. kući (aplikacioni i manji orb). To su mi jedine dvije inkonjunkcije u horoskopu. Inače mi je Saturn uključen u jedan prilično opak fiksni T-kvadrat (opozicija Neptun, kvadrat Mars) i jedini lagani aspekt mu je trigon na Merkur i Pluton.
Kako bi se to protumačilo - relativno dobro aspektiran Asc (osim tih buntovničkih kvadrata) a vladar Asc totalni killjoy, i po aspektima i po tome što je kao malefik u 5. kući? Što je bitnije? Saturn je u BQ sa Asc, btw.

pms
22.08.2008., 11:21
Kako se tumaci AC ako pocinje na 0°xx' nekog znaka

Suspirium
22.08.2008., 17:05
kao i sve ostalo samo sa zadrškom :D

ion321
24.08.2008., 07:05
Imam trigon AC sa Merkurom i Kironom, pa trigon sa Uranom i trigon Jupitera i Marsa.Smatram ih mojom snagom.

Suspirium
24.08.2008., 10:49
dobro ion a koji ima najmanji orbis ?

ion321
24.08.2008., 11:24
dobro ion a koji ima najmanji orbis ?

Ovaj sa Merkurom i Kironom:).Iscjeljujem pričanjem ha, Ac u Ribi...a riba šuti:D.

reaven
24.08.2008., 12:03
u primarnim direkcijama (stupanj za godinu) pomicu se i osi AC-DSC i MC-IC, zanima me kako se npr. tumaci kad "direkcijski" ASC padne na neku tocku natala ili vrh neke natal kuce...jel to aktivira natalnu kucu pa se tumaci za tu godinu kao da je prva ili lupetam?:rolleyes:

AnimalArmy
31.08.2008., 15:06
da li je dobro imati konjunkciju Saturna i Jupitera na kraju 12. polja blizu ascendenta?

dal` je to dobro za ostvarenje karijere? :kava:

Suspirium
31.08.2008., 15:51
definitivno da :) samo je pitanje koliko je to udaljeno. ova pozicija ukazuje na ekstremno inteligentnog pretka - djeda pradjeda ili dalje. pilot, kapetan broda, inžinjer.

Lutijena
31.08.2008., 18:33
Ja imam 4 planete u 1 kuci,s tim sto imam stelijum na asc od 3 planete,a cetvrta je malo dalja :cerek:,a imam takodje i opoziciju jupitera na dsc direktno na ovaj stelijum i mesec 60* ovaj stelijum...Neko ce reci da sam egoista?

Hermione Granger
11.09.2008., 09:58
Kako se tumače aspekti sa AC-om i MC-om? Jesu li istog utjecaja kao i ostali, ili oslabljenog ? Zasula sam cijeli forum pitanjima i ispričavam se, ali sve me to zanima. :cerek:

Uh, da, i edit: upravo sam pročitala na nekom forumu za početnike da 7. kuća u blizancima sigurno znači da ću se rastati, osobito ako mi je vladar 7. kuće ( Me) loše aspektiran. A meni je jako loše aspektiran. Pa je li to baš sigurno tako? Ne bih se ja rastajala jednog dana, rak sam sa mjesecom u biku, ne bih to podnijela.

Fish 1968
14.09.2008., 15:26
Kako se tumače aspekti sa AC-om i MC-om? Jesu li istog utjecaja kao i ostali, ili oslabljenog ? Zasula sam cijeli forum pitanjima i ispričavam se, ali sve me to zanima. :cerek:
Aspekti na ASC se interpretiraju kao najkarakterističnije izražavanje osobe prema vanjskom svijetu. A priroda aspekta (da li je skladan ili neskladan) govori o tome da li je to izražavanje stresno tj. u obliku pritiska (kvadrat), napeto (opozicija), poticajno (sekstil) ili pak postojano i prirodno (trigon).

MC pokazuju osobne sposobnosti prema kojima osoba "raste" tijekom svog života. Planete koje rade aspekte sa MC-om govore o tipu energije koja utječe na taj "rast" i načinu na koji se taj utjecaj odvija (aspekti). Tj. o vrsti i tijeku energije koja je važna za ostvarenje profesionalnih ciljeva, mjesta, statusa i opstanka individue u svijetu i društvu u kojem živi.

Hermione Granger
15.09.2008., 07:53
Hvala, Fish. Znači, aspekt Ac 120 Me bi, primjerice, dao osobu koja se s lakoćom izražava, a aspekt Mc 120 Ve, hm ... osobu koja će karijeru najlakše ostvariti baveći se umjetnošću. ?

Fish 1968
15.09.2008., 09:41
Hvala, Fish. Znači, aspekt Ac 120 Me bi, primjerice, dao osobu koja se s lakoćom izražava, a aspekt Mc 120 Ve, hm ... osobu koja će karijeru najlakše ostvariti baveći se umjetnošću. ?
Da, trigon je uvijek neposredan, spontan i snažan. Treba povezati znak i polje iz kojeg djeluje trigon (u ovom slučaju najčešće 5. polje ili 9. polje). Ako trigon djeluje iz 5. polja osoba ovim protočnim aspektom vlastite intelektualne i mentalne sposobnosti troši vidom kreativnog izražavanja...jednom riječju oslobađa osobne kreativne zalihe. Također može biti dobar zabavljač ili učitelj jer se voli igrati i družiti s mladim ljudima (Merkur). Peto polje je uvijek povezano s načinom izražavanja u kojem individua vidi vlastiti odraz.

Uzeti ću primjer Charlesa Dickensa (http://www.astrotheme.com/portraits/yg2PTVDYQ37v.htm) engleskog književnika i autora Olivera Twista, jer se ta knjiga smatra prvim engleskim romanom u kojem je glavni protagonist dijete (Merkur). Iz cijelog romana izbija Merkurova energija, ali i energija 5. polja jer on prije svega govori o tome da bi za opće blagostanje bilo dovoljno da ljudi postanu plemeniti i odreknu se gramzivosti (5. polje je prirodno polje lava). Dok je Merkur iz 9. polja vezan uz opći životni stav kojim se osoba izražava na van, stav kojim širi i osobni svjetonadzor (npr. Tom Cruise (http://www.astrotheme.fr/en/portraits/Gk2rBUfYa6zc.htm) alias scijentology :D po nekim podacima ima Merkur u 9. polju)....a općenito takav trigon Merkura povećava moć razumjevanja.

U slučaju MC-a trigon je najčešće iz 2. ili 6. polja (ne mora biti, ali to su ujedno i polja "prirodnog trigona", te je priroda ovog trigona primarno zemljana za razliku od gornjeg vatrenog).

Hermione Granger
15.09.2008., 09:45
Shvatih. :mig: Hvala :)

blanka m
16.09.2008., 08:58
Moj AC je u opoziciji sa Saturnom pa pretpostavljam da vjerojatno ostavljam stariji ili ozbiljniji dojam nego što jesam iako moram priznati da mi češće daju manje godina nego što imam, hm? :misli:
Saturn je ujedno u konjunkciji sa Jupiterom koji je, dakle, također u opoziciji sa AC. E, sad ne znam kakav bi to dojam ostavljalo? :ne zna:

I još me zanima, iako je offtopic - vidjela sam da je Suspirium napisao značenje konjunkcije Saturna i Jupitera u 12. kući, pa me zanima utjecaj te konjunkcije u 6. kući?

Hermione Granger
22.10.2008., 09:56
Upoznala sam osobu koja ima Marsa, Plutona i Saturna na Asc-u. :eek:
I sve to u Škorpiji.
Ono što mogu reći jest da je poprilično destruktivan, sposoban u jednoj sekundi uništiti prijateljstvo jer mu je baš tada došlo da popljuje i izvrijeđa prijatelja pred većim društvom, namjerno ga udarajući tamo gdje zna da najviše boli.
Kasnije možda i žali, ali neće priznati.
Agresivan je u komunikaciji, ima onaj škorpijski žalac i ako si malo osjetljiviji može te užasno povrijediti.
S druge je strane odgovoran, drži do svoje riječi i pošten je.

Nikada ranije nisam upoznala nekoga sa toliko planeta ( i to kojih ) na Asc-u.

ždralexandrijka
25.10.2008., 23:39
Trebam jednog eksperta da mi pojasni što znači kad je podznak lav i u prvoj kući mjesec u tom istom lavu...kakve to osobine daje????

Bosanka_88
12.11.2008., 20:40
Venus Sextile Ascendant (Venera u djevici, asc.rak)

Suspirium
13.11.2008., 18:20
alexandrinha to daje jednu veliku eksponiranost prema javnosti i veliku potrebu za tuđom pažnjom i divljenjem prema samoj osobi.

12.kuća
13.11.2008., 19:20
Pl ( Vaga, 05.kuća ) trigon ASC, kako bi to tumačili i koliki orbis bi se uzimao u obzir?

plavi mjesec
19.11.2008., 15:33
Moj je ASC u Skorpiji u konjukciji sa Uranom. Inace, imam dosta spekata sa ASC, sa skoro svim planetama, poput, trigona sa Marsom i JUpiterom, opozicije sa Mjesecom, kvadrata sa Venerom,...

Da li bi mi neko mogao pojasniti, sta bi ovi aspekti ASC sa Venerom i Mjesecom , dakle kvadrat i opozicija, mogli znaciti?

obican momak
19.11.2008., 16:25
Moj je ASC u Skorpiji u konjukciji sa Uranom. Inace, imam dosta spekata sa ASC, sa skoro svim planetama, poput, trigona sa Marsom i JUpiterom, opozicije sa Mjesecom, kvadrata sa Venerom,...

Da li bi mi neko mogao pojasniti, sta bi ovi aspekti ASC sa Venerom i Mjesecom , dakle kvadrat i opozicija, mogli znaciti?

Ascendent je kompaktna forma kroz koju se izražava sveukupnost tvoje osobnosti. Jako aspektirani ASC ukazuje na zavrzlame na razini pronalaženja forme ispoljavanja sebe na način koji bi zadovoljavao potrebe svih aspekata cjeline.

Tvoj ascendent je u Škorpionu, jednom pasivnom, šutljivom znaku, u konjunkciji s Uranom, neobuzdanim planetom individualnosti i iskazivanja iste, pa bih pri tumačenju pošao od ovog osnovnog razdora.

Za detaljirano pojašnjenje potrebno bi bilo vidjeti ostatak tokova planetarnih energija, ali i bez toga bi se moglo reći da ove planete koje stoje u trigonu s njime ne čine ništa u vezi promjene statusa quo. Ako ASC nije usklađen, Mars i Jupiter će ga svojom simpatetičnošću dodatno potpomagati u toj neusklađenosti. Kad pak pronađeš nit otpetljavanja klupka, njihove energije ti mogu biti od pomoći pri tome.

Opozicija s Mjesecom govori o tome da je potrebno uskladiti te dvije energije osvještavanjem polja na kojima djeluju. Mjesec je planet podsvjesnih emocionalnih struktura, i po mojim najnovijim uvidima je baš on taj gdje se najviše može poduzeti, jer su baš ti neosvješteni obrasci oni koji nas vode kad nismo pri sebi i koji donose mnogo patnje. Konkretnije rečeno, ta opozicija se izražava tako da načini življenja koji ti pričinjavaju zadovoljstvo stoje nasuprot onome kakva osjećaš da bi trebala biti. Pretpostavljam da ti se ne dopada način na koji se daješ prema vani. Kao da kad djeluješ to više nisi ti. Zbog kvadrata s Venerom to se izražava još snažnije, jer imaš dojam da ti ta neusklađenost stoji na putu ka neopterećenom spajanju s ljudima i uživanju uopće.

Zbog gore navedenih trigona s Marsom i Jupiterom, rekao bih da si donekle svjesna da su nagon za akcijom odnosno nemar, lijenost, želja za uživanjem a možda i pretjerano "filozofiranje" ti koji te sprječavaju da u miru razmrsiš to klupko. A to je bolno, posebice onda kad ti se čini da si stala problemu ukraj, pa opet isponova. Lijek za to bi bilo razvijanje temeljitosti i ukroćivanje Marsa zdravim ispoljavanjem kroz neke tjelesne aktivnosti, ali sad već bubam napamet, jer nisam vidio cjelinu. Premda bi Mjesecu u Biku (?) to jako dobro došlo. I inače, spuštanje u sebe ne bi bilo na odmet.

Ukratko...

Pošto je ovo moj prvi osvrt ovakve vrste, bez i mrvice pomagala, molio bih nazočne iskusnije da me isprave i nadopune. Hvala.

Suspirium
19.11.2008., 17:56
običan momak pitao bi te nešto a vezano je uz ovo što ću citirati:

Tvoj ascendent je u Škorpionu, jednom pasivnom, šutljivom znaku, u konjunkciji s Uranom, neobuzdanim planetom individualnosti i iskazivanja iste, pa bih pri tumačenju pošao od ovog osnovnog razdora.

Možeš li mi objasniti kako to da je Uran egzaltiran u Škorpionu ako su osnovne prirode Urana i Škorpiona po tvom tumačenju toliko različite ?

Kod egzaltacije nema "razdora".

obican momak
19.11.2008., 19:03
Imaš pravo. Riječ razdor je loša jer vodi u krivom pravcu.

Tu sam tu rečenicu unio tek naknadno, nakon što sam primjetio da Asc čini trigone s muškim, outgoing planetima (Marsom i Jupitrom) dok sa ženskim (Venerom i Mjesecom) stoji pod kvadratom i opozicijom.

Dakle, Mars i Jupiter ga lako odvuku vani, iako bi mu škorpionska priroda bila više okrenuta prema unutra. Balansi bi pridonijela suradnja Mjeseca i Venere - koje nema. I sad u sve to dođe i konjunkcija sa svojeglavim (muškim) Uranom, koji se tu doduše dobro osjeća i manje iznapadani Škorpion ne bi imao problema uhljebiti ga i integrirati, ali uzimajući u obzir spomenutu zamrzlamu između aktivnog i pasivnog principa, rekao bih da uranovo prisustvo tu donosi dodatne poteškoće.

Kad si napet, sve ti smeta. http://foolstown.com/sm/much.gif

Još oboje fiksno...s tim da je Uran jako brz, a Škorpion dosta spor :zubo:

Suspirium
19.11.2008., 21:36
ok ok to stoji.

Žulaj
20.11.2008., 07:59
uuuu, ja imam podosta aspekata na Asc- Bikić

Venus Square Ascendant
Sun Trine Ascendant
Mercury Trine Ascendant
Pluto Opposition Ascendant
Jupiter Opposition Ascendant

:confused:

plavi mjesec
20.11.2008., 10:30
@ obican momak

Hvala puno na objasnjenju, osvrt ti je jako dobar! :)) Tocno je da sam jako kontradiktorna u ponasanju, djelovanju, cak i razmisljanju koje je dosta eraticno, impulzivno, itd. Najveca " borba " kod mene je izmedju mojih emocija i zelje za slobodom, dakle, istovjetno osjecam potrebu za stabilnoscu, pripadanjem, dakle sve ono sto Venera ili Mjesec zele dok s druge strane, uvijek prevlada Uranovska zelja za slobodom, kao i odbojnost ili nelagoda prema bilo kakvoj vrsti pripadanja, obaveza i odgovornosti koje proizilaze iz veze.
Dakle, kod mene su emocije " bojno polje ". :)))

Medjutim, kod mene je vise naglasen taj spomenuti pasivni princip jer se sve desava na nekoj dubokoj, unutarnjoj razini.

Tocno je da nisam zadovoljna nacinom kojim se predstavljam vani jer se zaista nekad sama sebi cinim " fake ". Procitala sam da ovakav osjecaj ili nezadovoljstvo moze uzrokovati Venera u kvadratu sa ASC.

Opet, puno hvala na brzom ( i detaljnom ! ) odgovoru :))

malleus
27.11.2008., 23:03
moze li mi itko objasniti sto znaci to da cak 6 planeta sa AC tvore kvadrat

http://tinypic.com/view.php?pic=6t3iqh&s=4

Kocka je bacena
30.11.2008., 13:32
Mene zanima par pitanja o vezi mog ASC ili bolje reci u vezi njegovih vladara!ASC mi je u ribama (na zalost,posto preziram taj metiljavi znak) ,a vladari Ju i Ne se nalazi u Vodoliji u 12. kuci i u Jarcu u 10. kuci...Mene ovde pre svega zanima kome ja ovde dajem prednost Ju ili NE....iskreno govoreci meni ti tradicionalni vladari znakova kao sto su ribe,skorpije i vodolije nikako ne idu,jer ne razumem kako jedan konvecionalni Sa moze biti Tradicionalni vladar Vodolije,ili kako jedan pozitivni Ju moze biti vladar tajanstvenih i lazovskih riba...Zatim,2. stvar koja me zanima je sam polozaj ovih vladara Riba...Nedavno sam radila natalnu kod jedne zene astrologa koja je bukavlno govoreci rekla da je skoro katastrofalno imati vladara ASC u 12. kuci,a pogotvo sto je ta ista planeta i vladar 10. kuce-buducnost opet u 12. kuci...Dakle,zanima da li ja nesto mogu pozitivno da izvucem iz ovog Ju u 12. kuci ili je to bas tolikooooooo lose...isto tako rekose mi i da Ne u 10. kuci 0 MC nije bas sjajan,ali opet moram pitati da li i iz njega moze nesto pozitivno da se izvuce?

Fish 1968
22.02.2009., 11:01
No, zanima me šta se menja kad ona (ili bilo koja druga planeta) nije na ASC, već na kraju kuće recimo, ili kao kod mene, u znaku koji sledi za podznakom, a još je i uklještena? Koliko to menja stvari?
ASC predstavlja ćud, a aspekti na ASC se interpretiraju kao najkarakterističnije izražavanje osobe prema vanjskom svijetu. Također ASC govori i o mnogim drugim stvarima kao što je npr. slika koju drugima nudimo, sam identitet i pojedinčev pristup životu, životne poglede, fizički izgled i tijelo, cjelokupna pojava....

Što je planeta bila ona Venera ili neka druga udaljenija od ASC to je naravno i slabija njena veza s tom točkom, pa ga ona manje boji svojim utjecajem (kao i kod svake druge egzaktnosti u natalnoj karti :)). Što se tiče pojma uklještenosti to je isto "fenomen" za sebe o kojem smo pisali na samom topicu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=240260). Zato se kod uklještenosti u 1. polju neke osobine koje se tiču uklještenog znaka i planeta koje su unutar njega razviju kasnije.

Bosanka_88
22.02.2009., 13:29
Venus Sextile Ascendant, Mars Trine Ascendant

ana xd
22.02.2009., 14:48
ASC mi je u škorpiji...čitala sam u jednoj knjizi da ASC određuje izgled ali je hotovo i nebitan za to
osim u ovom slučaju, mom slučaju...kad je podznak škorpion
pisalo je da bili svijetli ili tamniji imamo intenzivan pogled i magnetičnost kojom privlačimo ljude k sebi
snaga volje, moć regeneracije nazovimo to tako i snaga su također karakteristike:)
jel su po tom pluton i mars glavni planeti u mojoj karti?

uvijek ispadam na prvi pogled umišljena i autoritativna
a nisam ni blizu toga
sam mi stvara probleme...

ista
23.02.2009., 07:24
Što je planeta bila ona Venera ili neka druga udaljenija od ASC to je naravno i slabija njena veza s tom točkom, pa ga ona manje boji svojim utjecajem (kao i kod svake druge egzaktnosti u natalnoj karti :)). Hvala lepo :).

To mi i jeste bilo logično, ali me je zbunjivalo što se uvek kaže planeta na ASC ili u prvoj kući, a kod moje uklještene Vodolije to baš i nije primenljivo. :)

Lepo je znati da ću zbog uklještenosti biti još gora ''kad porastem'' :zubo: :rofl:

Dorée
30.05.2009., 19:45
Aspekti na ASC se interpretiraju kao najkarakterističnije izražavanje osobe prema vanjskom svijetu. A priroda aspekta (da li je skladan ili neskladan) govori o tome da li je to izražavanje stresno tj. u obliku pritiska (kvadrat), napeto (opozicija), poticajno (sekstil) ili pak postojano i prirodno (trigon).

MC pokazuju osobne sposobnosti prema kojima osoba "raste" tijekom svog života. Planete koje rade aspekte sa MC-om govore o tipu energije koja utječe na taj "rast" i načinu na koji se taj utjecaj odvija (aspekti). Tj. o vrsti i tijeku energije koja je važna za ostvarenje profesionalnih ciljeva, mjesta, statusa i opstanka individue u svijetu i društvu u kojem živi.

imam 4 aspekta :od toga 3 neskladna ac kvadrat mars ,opozicija uran i neptun i jupiter sekstil :cheer:

MC uran i neptun u sekstilu s mc ,trigonu s plutonom i opozicija sa suncem :eek:šta bi to trbalo značit

dersette
12.06.2009., 18:47
joj, jučer pročitala rodni list, piše da sam rođena u 4:40h, a ja mislila u 23:30! tri godine analiziram kartu pogrešnu hehe...:eek: :lol:
no dobro, otkrila sam da mi je neptun u 12. u jarcu i konjukciji s uranom koji se tamo nalazi i ascedantom.....na ac-u mi je i saturn i sj. mjesečev čvor, obojica u konjukciji s ac-om,a u prvoj kući su mi merkur i sunce! sunce i merkur su oboje u ribama.... čudno...jako čudno i jako sam se iznenadila.... :eek:
no, dogodilo mi se nešto čudno, naime našla sam se u svakoj točki opisa plutona u prvoj, kada sam mislila da mi je u prvoj a nemam ga tamo očito...kako je to moguće????? :ne zna: pluton mi se nalazi na kraju devete u konjukciji s mc....

uglavnom, sve sam pogrešno tumačila, dobro,većinu....planete su još uvijek u istim znacima i imam neke aspekte iste....ali svejedno.....sretna sam i razočarana pomalo istodobno.... sad sve ispočetka analizirati.... i da li je to dobro toliko imati planeta na Ac-u? I da li znači da sa suncem u 1. sam narcisoidna???? :flop: :(

Facies
14.06.2009., 02:40
Moj ASC u Strijelcu radi sextil sa Plutonom u 10 kuci u Vagi,trigon sa Mjesecom i Saturnom u 8 kuci u Lavu i konjukciju sa Neptunom u 12 u Strijelcu.Inace sam Jarac.
Pa ako moze objasnjenje za ove aspekte?

dersette
15.06.2009., 09:04
Aspekti s ac-om su mi svi ili opozicija ili konjukcija, samo jedan sekstil s plutonom.
Opozicija jupiter, konjukcija saturn, konjukcija neptun, opozicija chiron i konjukcija sj. mj. čvor.

papillon2906
16.06.2009., 13:38
moze li mi netko reci postoje li dobri i losi aspekti?
cini mi se da sam negdje procitala da je kvadrat venere i asc-a loš, no u drugim tumacenjima tako ne vidim...
osim tog aspekta, imam i sekstile asc-a sa saturnom i mjesecom te trigon asc-a s merkurom.

jagodica_bobica
21.07.2009., 16:21
a kako sam ja to riba u podznaku, a imam u prvoj kući i ovna.. šta taj ovan tamo radi?:ne zna:

dersette
16.12.2009., 17:32
Kako se tumači konjukcija neke planete iz 12. kuće s Asc?

12.kuća
16.12.2009., 23:18
... kako tumačiti trigon ASC i MC - a?

Gosini
17.12.2009., 00:51
Jupiter kvadrat AS. Jupiter u 4-toj kuci, Skorpija. Kako se to manifestije na natus?:)

SilverJew
17.12.2009., 01:59
U principu, dao bih prednost konjukcijama Asc s nekim od planeta. Na ovo ostalo gledao bih kao na sporedne elemente.

Fish 1968
17.12.2009., 09:51
a kako sam ja to riba u podznaku, a imam u prvoj kući i ovna.. šta taj ovan tamo radi?:ne zna:
ASC ili podznak kako ga nazivaš jest točka na točno određenom stupnju jer je taj stupanj vezan uz točan trenutak rođenja. Dok su polja područja života i različite su veličine i naravno mogu biti veća od 30º. Kako je iza ribe znak ovna tako tvoja prva kuća započinje znakom ribe, a nastavlja se ovnom.

Fish 1968
17.12.2009., 10:01
Kako se tumači konjukcija neke planete iz 12. kuće s Asc?
Baš tako kao što si napisala...kao planeta smještena u 12. kući čija priroda se ispoljava kroz točku ASC. Jer ASC je općenito točka kroz koju se najdirektnije prikazuje ukupna ličnost, a ona planeta koja mu je blizu se i direktno prikazuje kroz nju.

No kako je ASC u biti točka kroz koju se proicira ona kvaliteta koja se više temelji na pojavnosti nego na sadržaju to ta planeta iz 12. polja može značajno utjecati na fizički izlged...a kako se ovdje radi o 12. polju to može npr. biti karakteristika te planete koje osoba nije svjesna (ili u manjoj mjeri) da njome zrači.

P.S. Evo jedan "ružni, fizički" primjer...osobi s afliciranim Saturnom u raku iz 12. polja na ASC-u može npr. smrditi iz usta a da nije ni svjesna u kolikoj mjeri time utječe na bližu okolinu. Ono...moraju se malo "odmaknuti od nje". :)

Fish 1968
17.12.2009., 10:06
... kako tumačiti trigon ASC i MC - a?
Još jedno od onih "nemogućih pitanja". :)

ASC i MC su točke i bez planeta koje se kroz njih direktno manifestiraju tj. općenito šire slike se ne mogu same za sebe "spajati" na ovaj način.

Fish 1968
17.12.2009., 10:28
Jupiter kvadrat AS. Jupiter u 4-toj kuci, Skorpija. Kako se to manifestije na natus?:)
Ovisno o ostatku karte.

...no kako je priroda Jupitera takva da se odnosi na širenje njegova veza s ASC uvijek "otvara osobu" prema njenoj okolini. Tj. ona s često u odnosu na druge "precjenjuje". Budući da se radi o kvadratu iz 4. polja osoba treba raditi na tome da uspostavi zrelije odnose s okolinom. A budući da je ovo kuća roditelja to je značajan njihov utjecaj na osobne moralne i etičke kodekse ponašanja pa je moguće da osoba cijela života iskreno pokušava pokazati svima je li "uzorna mamina i tatina kći/sin".

Gosini
17.12.2009., 15:24
Hvala Fish! S obzirom da je jupiter i u opoziciji sa MC, verujem da ce uticaj biti na "duge staze" :) kao i da se osoba ne zadovoljava sa malim, zeli sve in a big way, kako u privatnom, tako u poslovnom zivotu. Malo mi se ne dopada to precenjivanje sebe... :rolleyes:

dersette
17.12.2009., 18:55
Shvaćam, planeta u 12. ima svoj "sadržaj" kako kažeš, neovisno o konjukciji s ac-om...
no samom ac-u(izgledu i pojavnosti)daje fizičku karakteristiku te planete, za koju osoba nije svjesna najčešće.

Baš tako kao što si napisala...kao planeta smještena u 12. kući čija priroda se ispoljava kroz točku ASC.
Zar nisu kuće te kroz koje se planete ispoljavaju,a aspekti način na koji se ispoljavaju, ili je to iznimka kod Ac-a i Mc-a?

Hvala...

Bolji od tebe
17.12.2009., 21:54
Uran sextile ASC? http://www.forum-opp.com/Smileys/default/Mauridia_17.gif

Fish 1968
18.12.2009., 01:17
Zar nisu kuće te kroz koje se planete ispoljavaju
Jest, kuće su "polja iskustva".
a aspekti način na koji se ispoljavaju, ili je to iznimka kod Ac-a i Mc-a?
Nije iznimka...aspekti uvijek pokazuju način ispoljavanja, te dinamiku i intenzitet iskustva. Konjunkcija je aspekt koji stapa i fokusira (sažima u jednu točku). Kada je planeta u konjunkciji s točkom ASC onda je energija te planete neposredno na raspolaganju ASC-u, tj. direktno i spontano se očituje (ispoljava) prema vani.

Facies
18.12.2009., 15:09
Meni je Neptun u 12 kuci u konjukciji sa Asc u Strijelcu.I imam ASC sextil Pluton u 10 u Vagi i trigone ASC -Saturn i ASC- Mjesec koji su u Lavu.Jako mi je bitno sta predstavlja konjukcija Pluton na MC U Vagi?

malabaya
22.12.2009., 22:30
bok
imam pitanje
jel jači znak ili podznak? što koji znači, a ono što me zanima najviše - na primjer ja sam lav u podznak - da li se horoskopi u medijima i na portalima za znak (ne podznak) lava odnose na mene ili bi za to trebao posebni horoskop

malo sam se zapetljala u pitanju, ali zapravo malo gdje pročitam išta o podznaku, a svi to spominju kao vrlo važno :ne zna: :D
hvala unaprijed :)

fassgodard
29.12.2009., 02:52
Sunce kvadrat ASC?

Bolji od tebe
30.12.2009., 11:42
Opposition Neptun - ASC

Vaš emocinalni život bit će težak I složen. Lako I jako ćete potpadati pod utjecaje, a bit ćete skloni I da snove zamijenite s realnošću. Bit ćete nestabilni, uznemireni, lijeni I apatični. Vaša neusklađenost I raspojasanost učinit će da djelujete čudno, a za posljedicu bi vaš profesionalni život mogao patiti.

Bolji od tebe
22.04.2010., 21:21
Što znači kad su Uran i Merkur u pozitivnom aspektu s ASC? http://forum.krstarica.com/images/smilies/l_girl_kiss.gif

Fish 1968
22.04.2010., 23:39
Što znači kad su Uran i Merkur u pozitivnom aspektu s ASC? http://forum.krstarica.com/images/smilies/l_girl_kiss.gif
Dobro izražavanje, komunikativnost, društvenost, elokventnost, domišljatost...osoba voli raznovrsnost i promjene a takav joj je i pristup životu. Ovo je veliko intelektualno samopouzdanje i radoznalost.

...Uranovi skladni aspekti na ASC: Uranovske osobine poput stalne težnje za novim, za nezavisnošću ili npr. sklonost indiskreciji u ovom slučaju predstavljaju osobine koje osoba može lakše uklopiti u svakodnevni život nego što je to slučaj s neskladnim aspektima bez obzira što Uran uopće nije sklon prilagođavanju. Tj. iako osoba nije sklona prilagođavanju dobro se snalazi u novim i neočekivanim situacijama....kao da je "prirodno opremljena" za takav način života. :)

lady vintage
19.05.2010., 01:47
Od aspekata s ASC-om imam: Pluton konjukcija ASC u Škorpionu, Sunce u Djevici sekstil ASC, Mars u Djevici sekstil ASC, Kiron u Raku trigon ASC. Naravno, ASC mi je u Škorpionu.

Iako su sve to neki moćni aspekti (koliko mi se čini) toliko mi i predstavljaju problem jer nikada nisam zadovoljna, najčešće pitanje mi je koji je smisao toga i toga. Imala sam par situacija u životu kada bi se doslovce transformirala, bez obzira koliko mi teško bilo, jednostavno bih skupila snage za dalje, jača nego prije. Glavna preokupacija u životu mi je smisao svega, zbog tog ponekad padnem u depru, al eto, nikada ona ne traje duže od dan, ako i toliko. Koliko god mi bilo teško, krenem dalje. Znam da uvijek mogu bolje i svakim danom se trudim sebe nadići...

Negdje sam pročitala da konjukcija Plutona i ASC daje najmanje jednu operaciju i težak porođaj...ne moram ni napominjati kako su moji roditelji dugo čekali da se rodim, umalo nisam preživjela pri porodu, imala dosad 2 operacije, od kojih jedna teška, a druga rutinska uklanjanje krajnika, kao mala skoro se ugušila, nekoliko puta skoro poginula u prometu i tako...

Što znači sekstil Marsa i ASC na istom stupnju? Mars mi je na 20 stupnjeva i 14 minute Djevice, a ASC na 20 stupnjeva i 46 minuta Škorpiona :ne zna:

damir1976
19.05.2010., 23:06
Pozdrav svima
sve u svemu moj ASC(prva kuca Strijelac) je dobro aspektiran od strane Sunca(prva kuca u Strijelcu) konjukcija
aspekt sa Marsom (prva kuca Strijelac) konjukcija
aspekt sa Neptunom (prva kuca Strijelac) konjukcija
aspekt sa Mjesecom(osma kuca Lav) trigon /za ovaj aspekt izmedju ostalog kazu da je osobi koja ga ima veoma vazna majka u njihovom zivotu/
aspekt sa Saturnom(osma kuca Lav) trigon
aspekt sa Plutonom(deseta kuca u Vagi) sekstil

:):):)

Fish 1968
21.05.2010., 09:40
Što znači sekstil Marsa i ASC na istom stupnju? Mars mi je na 20 stupnjeva i 14 minute Djevice, a ASC na 20 stupnjeva i 46 minuta Škorpiona :ne zna:
Da se osoba zna zauzeti za sebe, posebno zato jer je Mars i suvladar ASC-u. Ali i da treba obraćati pažnju da to ne prijeđe u neki vid nemilosrdnosti ili sebičnosti (0º Sunce). ;)

Ovaj aspekt naglašava i jača fizičku djelatnost, fizičku konstituciju (mišiće), daje i karakteru i izgledu samom nešto oštro i muško, jača vitalnost i zdravlje te općenito poduzetnost i sposobnost nadvladavanja poteškoća fizičkim putem. Dobro je što je Mars u djevici koji je prilično pribran jer ovakav sekstil ipak u sebi nosi sklonost naglosti i brzanju. Zato kada je ovakva kombinacija u kojoj se Mars sposoban obuzdati, onda se to najčešće očituje na način da je osoba jednostavno spontana i neposredna. A zbog sekstila iz 10. polja na naglašeni škorpionski element na ASC-u (ovo je energetski kao da imaš sekstil Mars/Pluton)...osoba je u stanju urediti okolnosti na način da bude u prednosti, te u većoj ili manjoj mjeri zauzme poziciju autoriteta (Mars/Sunce u 10. polju).

Ovo je jednostavno rečeno sposobnost da se osoba - "probije".

Ovo je i aspekt koji traži fizičku aktivnost da se osoba izrazi kroz nju pa je dobar za sportaše...no kod tebe zbog Plutona u 12. polju i općenito škorpionskog elementa na ASC-u daje veću povučenost i neumoljivost jer je ovo više okrenuto psihi i "potajnome" djelovanju vezanom uz vlastitu "tajnu misiju". Budući da je seksil iz 10. polja zajedno s Suncem...ovo je i snaga volje i sposobnost da se osoba namete i upravlja drugima jer zna djelovati u pravom trenutku...općenito zna fokusirati vlastitu energiju na ono što ona želi.

Fish 1968
21.05.2010., 12:35
Sunce kvadrat ASC?
Evo jednog globalnog aspekta. :)

Sunce i ASC su dva nadominantnija faktora ljudske natalne karte, pa utoliko ovaj aspekt dobiva posebnu važnost. Tj. on se proteže kao neka vrsta ukupnog pristupa životu (a time i životna smjera) - ovo je globalan aspekt.

To je zbog toga jer Sunce predstavlja svjesni dio (središte svjesnog dijela psihe - Ego) a ASC identitet, ali i osobne nagonske reakcije....pa upravo u skladu/neskladu na razini Sunce/ASC stoji i ta naša osobna životna misija na najelementarnijoj razini. Odnosno, jednostavnim riječnikom rečeno - način na koji će osoba svoj život u ovoj inkarnaciji izfuravati i isfurati.

Jer znak na vrhu ASC-a uvijek opisuje i način na koji osoba odrasta i kako se razvija tijekom cijelog svog života. Ovdje je Sunce poput Kapetana, a ASC poput kompasa....i trebalo bi naravno biti da Kapetan drži kompas i vozi životni brod. A ako Kapetan i kompas ne misle isto onda i život ponekada skrene s puta, pa Kapetan treba naglo okrenuti kormilo da se vrati...što ponekada može i zaljuljkati brod.

Dakle, kod kvadrata se radi o tome da ljudski Ego (Sunce) ne ide u korak s životnom dinamikom niti s naravi osobe (temperamentom) općenito. Ili da se izrazim okultnim riječnikom Sunce predstavlja "stazu kojom se ide u smislu individualizacije" - pa ovdje ambicije na nivou ukupnog života nisu usklađene s sposobnostima. Ovo shvati globalno...jeer - kvadrat na Sunce uvijek predstavlja izazov na Ego.

Dakle, potrebno je da osoba uloži svjestan napor da bi Kapetanila vlastitim životom. http://foolstown.com/sm/mat.gif

zvonkaaa
21.05.2010., 14:30
asc u biku kvadrat venera u vodenjaku....sukob onoga kako čovijek izgleda i vizije / ono što futuristička venera voli :D
pa asc u kvadratu s mjesecom u lavu... ne znam što bi to značilo
asc u opoziciji s jupiterom u škorpionu...za ovo sam pročitala, presrdačno ponašanje, na granici sumnjivoga, kao sumnjiv si ljudima zašto bi bio toliko dobar...

eto to su moji aspekti asc-a i planeta u natalu

Vega_21
25.05.2010., 15:28
Što bi značio So 150 Asc?

Vega_21
30.05.2010., 18:14
Što bi značio So 150 Asc?

Čitala sam negdje da je to znak introventiranosti i tajnovitosti osobe,može li mi tko objasniti?

Fata_Morgana
30.05.2010., 18:44
Čitala sam negdje da je to znak introventiranosti i tajnovitosti osobe,može li mi tko objasniti?

Inkonjukcija (150°) je aspekt šeste kuće koja je analogna djevici (služenje, podredjenost), sunce se ne snalazi baš najbolje u ovoj ulozi pa može da se neharmonično ispolji kroz asc odnosno tvoju pojavu i fizičko tijelo, dajući odredjenu dozu nesigurnosti i osjećaja podredjenosti u odnosu na druge osobe, a u fizičkom smislu slabije vitalnosti.

Vega_21
30.05.2010., 19:14
Inkonjukcija (150°) je aspekt šeste kuće koja je analogna djevici (služenje, podredjenost), sunce se ne snalazi baš najbolje u ovoj ulozi pa može da se neharmonično ispolji kroz asc odnosno tvoju pojavu i fizičko tijelo, dajući odredjenu dozu nesigurnosti i osjećaja podredjenosti u odnosu na druge osobe, a u fizičkom smislu slabije vitalnosti.

Ascedent mi je rak mislim da to još više pojačava nesigurnost sadržana u ovom aspektu.

Hvala

Mrs.Stelium
31.05.2010., 14:46
Ascedent mi je rak mislim da to još više pojačava nesigurnost sadržana u ovom aspektu.

Hvala

Možda nije zgoreg pogledati gde se nalazi MO kao vladar tvog ASC, jer je on jedna je od najbitnijih planeta u karti.:)

A inkonjukcija je aspekt prilagođavanja, to je minorni aspekt i nije baš toliko bitan i jak kao Ptolomejski aspekti. Sigurno ima jačih i uticajnijih aspekata na ASC ili vladara ASC ( tvoj MO ) od ovog.:)

Vega_21
17.07.2010., 10:59
Jel su bitni minorni aspekti u aspektima s ascedentom i to oni egzaktni?:kava:

hypatia
23.07.2010., 13:51
Jel su bitni minorni aspekti u aspektima s ascedentom i to oni egzaktni?:kava:

Mislim da minorni nisu toliko mocni.Po mom iskustvu treba gledati samo one precizne,najegzaktnije.Dovoljan je jedan egzaktan da preuzme vladavinu,drugi daju tek neku nijansu.
Koliko sam primetila u tvom slucaju znacajni su Mars i Saturn,time sto je Mars i pored harmonije sa AC,u opoziciji sa vladarem i to dosta preciznim aspektom,pa bi glavna nit tvog AC bila jedna podvojenost- hrabnost i energicnost,ali uglavnom prividno,jer je skoro uvek prisutan svojevrstan unutrasnji strah i nesigurnost.Mozda ovo i nije narocito uocljivo s obzorom na polozenost Marsa u kuci analognoj suncevom znaku,pa je time jos vise naglasena tvoja izrazito drustvena i Vodolijanska priroda.Pretpostavljam da je ovo aspekt s kojim se sama sucavas,na psiholoskoj razini.
Tu je i Saturn,koji moze uzrokovati poteskoce sa realizacijom partnerstva,ali je u Jarcu,na svome,pa ces najverovatnije jednom dostici cilj. :mig:

Neznam samo koliko je Saturn uticao na tvoj fizikus,s obzirom da je posve suprotan znaku AC?!Jesi suvonjava ili je ipak Cancer preovladao?

Vega_21
23.07.2010., 14:35
Mislim da minorni nisu toliko mocni.Po mom iskustvu treba gledati samo one precizne,najegzaktnije.Dovoljan je jedan egzaktan da preuzme vladavinu,drugi daju tek neku nijansu.
Koliko sam primetila u tvom slucaju znacajni su Mars i Saturn,time sto je Mars i pored harmonije sa AC,u opoziciji sa vladarem i to dosta preciznim aspektom,pa bi glavna nit tvog AC bila jedna podvojenost- hrabnost i energicnost,ali uglavnom prividno,jer je skoro uvek prisutan svojevrstan unutrasnji strah i nesigurnost.Mozda ovo i nije narocito uocljivo s obzorom na polozenost Marsa u kuci analognoj suncevom znaku,pa je time jos vise naglasena tvoja izrazito drustvena i Vodolijanska priroda.Pretpostavljam da je ovo aspekt s kojim se sama sucavas,na psiholoskoj razini.
Tu je i Saturn,koji moze uzrokovati poteskoce sa realizacijom partnerstva,ali je u Jarcu,na svome,pa ces najverovatnije jednom dostici cilj. :mig:

Neznam samo koliko je Saturn uticao na tvoj fizikus,s obzirom da je posve suprotan znaku AC?!Jesi suvonjava ili je ipak Cancer preovladao?

Imaš pravo,što se tiće marsa jako mi fali društvo,ne mogu ni jedan dan sama provesti,stalno sam nesigurna i imam unutarnji strah alio na svu sreću vodolija mi daje nadu,:cerek::rofl:
Fizička građa mi je na raka nemam skoro ništa od jarca.:s

elf_dalmatae
29.12.2010., 14:48
Ovo mi djeluje kao ok topik za pitanje koje imam.

Mmm... koja je razlika izmedju podznaka i ascedenta?

Jer, ako sam dobro skontao, u astrologiji postoji znak - > podznak - > ascedent ... tim redom poredani i postavljeni

E sad, kad vadim natalnu kartu po astro stranicama po netu, koje su, jel'te, na engleskom - dobijem, izmedju ostalog, rezultat - ascedent - Strijelac.

(26.08.'83 @ 15:20)

A brijao sam da sam u podznaku prijelaz sa Ovna na Bika... grijesim negdje ili...

Hvala unaprijed.

Badi'a
29.12.2010., 14:58
Ovo mi djeluje kao ok topik za pitanje koje imam.

Mmm... koja je razlika izmedju podznaka i ascedenta?

Jer, ako sam dobro skontao, u astrologiji postoji znak - > podznak - > ascedent ... tim redom poredani i postavljeni

E sad, kad vadim natalnu kartu po astro stranicama po netu, koje su, jel'te, na engleskom - dobijem, izmedju ostalog, rezultat - ascedent - Strijelac.

(26.08.'83 @ 15:20)

A brijao sam da sam u podznaku prijelaz sa Ovna na Bika... grijesim negdje ili...

Hvala unaprijed.

Podznak jest Ascendant, odnosno 1. kuća, ona ti jest u Strijelcu.

Odakle ti ideja o Ovnu/Biku ne znam, prvo sam pomislila da si pomiješao Asc node sa Ascendantom, no vidim da ti je to u Blizancima. Asc node je Sjeverni Mjesečev čvor, sam da ne bude zabune ;)

Lijep pozdrav!

elf_dalmatae
29.12.2010., 15:03
Podznak jest Ascendant, odnosno 1. kuća, ona ti jest u Strijelcu.

Odakle ti ideja o Ovnu/Biku ne znam, prvo sam pomislila da si pomiješao Asc node sa Ascendantom, no vidim da ti je to u Blizancima. Asc node je Sjeverni Mjesečev čvor, sam da ne bude zabune ;)

Lijep pozdrav!

Mistery solved! :mudri:

Blizanci? Lord have mercy on me :facepalm:

Hvala na odgovoru... :five:

Badi'a
29.12.2010., 15:15
Blizanci? Lord have mercy on me :facepalm:

A nemoj tako, ako taj čvor uzmeš kao karmičku lekciju za ovaj život, tada je tvoja pretty straightforward one - naučiti bolje komunicirati sa okolinom i općenito se okrenuti više prema van. Stručnjaci će moći reći koliko bi tebi to moglo biti lako ili teško, s obzirom na ostatak natalne karte.

Nije svaki blizanac za zlo :Pivo:

12.kuća
13.02.2011., 11:57
... evo jedno pitanjce vezano uz aspekte na ASC: bi li se moglo reći da ako točku ASC aspektiraju neosobna tijela (planete) da ona kao točka gubi na snazi i ispoljavanju u odnosu na situaciju kada je ASC neaspektiran, slabo aspektiran ili aspektiran osobnim planetama? Koliko je ASC kao točka snažan u odnosu na neosobne planete? Tko dominira?

Ili na primjeru ... ispoljava li se ASC u primjerice Vagi kao "snažnija" Vaga kada nije aspektiran u odnosu na situaciju kada taj isti ASC Vaga ima jaki trigon sa primjerice Plutonom? Je li ASC kao točka dovoljno jak da u tom slučaju održi " izražajnost" znaka u kojem jest?

Ice_scorpio
18.04.2011., 21:32
Nikad nisam gledala na aspekte s ASC, a koliko vidim imam 3 opozicije.
Venera opozicija ASC
Uran opozicija ASC
Neptun opozicija ASC

Da li ovo moze imati neki utjecaj veliki ili trebam zanemarit ?? ?

srcelence
19.04.2011., 13:15
Evo jednog globalnog aspekta. :)

Sunce i ASC su dva nadominantnija faktora ljudske natalne karte, pa utoliko ovaj aspekt dobiva posebnu važnost. Tj. on se proteže kao neka vrsta ukupnog pristupa životu (a time i životna smjera) - ovo je globalan aspekt.

To je zbog toga jer Sunce predstavlja svjesni dio (središte svjesnog dijela psihe - Ego) a ASC identitet, ali i osobne nagonske reakcije....pa upravo u skladu/neskladu na razini Sunce/ASC stoji i ta naša osobna životna misija na najelementarnijoj razini. Odnosno, jednostavnim riječnikom rečeno - način na koji će osoba svoj život u ovoj inkarnaciji izfuravati i isfurati.

Jer znak na vrhu ASC-a uvijek opisuje i način na koji osoba odrasta i kako se razvija tijekom cijelog svog života. Ovdje je Sunce poput Kapetana, a ASC poput kompasa....i trebalo bi naravno biti da Kapetan drži kompas i vozi životni brod. A ako Kapetan i kompas ne misle isto onda i život ponekada skrene s puta, pa Kapetan treba naglo okrenuti kormilo da se vrati...što ponekada može i zaljuljkati brod.

Dakle, kod kvadrata se radi o tome da ljudski Ego (Sunce) ne ide u korak s životnom dinamikom niti s naravi osobe (temperamentom) općenito. Ili da se izrazim okultnim riječnikom Sunce predstavlja "stazu kojom se ide u smislu individualizacije" - pa ovdje ambicije na nivou ukupnog života nisu usklađene s sposobnostima. Ovo shvati globalno...jeer - kvadrat na Sunce uvijek predstavlja izazov na Ego.

Dakle, potrebno je da osoba uloži svjestan napor da bi Kapetanila vlastitim životom. http://foolstown.com/sm/mat.gif

kvotano je za kvadrat, kako je za opoziciju?

Fish 1968
19.04.2011., 17:29
kvotano je za kvadrat, kako je za opoziciju?
Ovo je kao što rekoh globalno karakterni aspekt a kod Sunca u opoziciji na točku ASC-a generalno postoji osjećaj osobe da joj svijet i život ne uzvraćaju onako kako ona misli da bi trebalo. To bi bilo onako pojednostavljeno rečeno kao da ona neprestano osjeća da je rođena "daleko od sebe".

Ljudi su jedinstvena bića koja su definirana svojim granicama. Tj. svaka osoba ima svoje Ja-granice koje u njenoj psihi i njenom svijetu predstavljaju dozvoljenu razinu kontakta prema određenoj osobi ili okolini. Te granice nisu fiksne već pokazuju varijabilnost i u odnosu na okruženje i u razini svoje ekspanzivnosti. Kod individue s Suncem u 7. polju osoba drži svoje granice propusnim kako bi moglo doći do promjene u njenom Ja, ali i svojima kako bi kao osoba izgradila autonomnost. Jednom riječju ona funkcionira po principu projekcije.

Svoj individualni put teško pronalazi i utire, a uspjeh i samorealizaciju postiže i kasnije u životu i kroz suradnju/odnos. To može biti kroz poslovnu suradnju (ako je Sunce u 6. polju) ili partnersku/bračnu (ako je Sunce u 7. polju) - ovdje osoba doživljava, spoznaje i živi sebe kontaktiranjem ("kroz druge"). Kontaktom se uobičajeno podrazumjeva odnos između sebe i drugoga/okoline ali osoba ovdje na taj način ustvari kontaktira s otuđenim dijelovima sebe...odnosno svime što nije integrirano u ličnosti, te se nije doživljavalo kao Ja već kao "drugo". Ovaj aspekt se može promatrati i kao susret i iskustvo različitosti/razlika.

Dakle, osoba s Suncem u 7. polju je neprestano pripravna da uoči određenu vrstu socijalne informacije iz okoline te da reagira u skladu s njom. Npr. ona može sebe tražiti u mogućnosti da bude s drugim ljudima, može u svakoj situaciji razmatrati mogućnosti ljudskog kontakta ili interakcije, a može se i ponašati tako da ohrabruje druge na interakciju s njom. Ona živi princip projekcije jer načini na koje se ljudi nose sa svojom socijalnom okolinom za nju predstavlja poriv kojem je neprestano izložena u nastojanju da osigura osjećaj pripadanja, ljubavi i poštovanja od strane drugih – tj. osjećaj vlastitog identiteta. :)

Dorée
20.04.2011., 18:05
mars kvadrat asc?:)

Čitam sad kako može značiti da volim uznemiravati ljude svojim lošim manirima.:zubo: To je istina.
I da izražavam mišljenje bez obzira što drugi misle.
To je u principu točno, no i asc je u raku a mars u vagi tako je je sve ublaženo.:o

zvjezdoznanac
21.04.2011., 11:05
mars kvadrat asc?:)

Čitam sad kako može značiti da volim uznemiravati ljude svojim lošim manirima.:zubo: To je istina.
I da izražavam mišljenje bez obzira što drugi misle.
To je u principu točno, no i asc je u raku a mars u vagi tako je je sve ublaženo.:o

Sve si rekla, tumačenje nije potrebno:)

_Jason_
23.07.2011., 01:15
Imam saturn i neptun u konjukciji sa Ascendentom ( Jarac u 12. kuci)...
Kao veoma mlad imao sam ozbiljan stav prema zivotu, i dalje ga imam (mada ni sad nisam bas mator :D ) i naravno tu se javlja problem sto se ne znam dovoljno opustiti i uzivati u zivotu kada zasita to i treba...mislim da je to od aspekta sa saturnom. E sad, sto se tice neptuna...previse obracam paznju na reakciju drugih ljudi i pokusavam spoznati sebe na osonovu istih umesto da da gledam unutar sebe i da slusam svoje osecaje... Toliko na osonovu moje intuicije i mog skromnog poznavanja astrologije :), a bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko rekao jos nesto o ovim aspektima na moj ascendent...takodje me zanima kako oni uticu na moj fizicki izgled, moju pojavu...da li se tu nesto pojacava ili ublazuje...? :)
Hvala! :mig:

Dijaa
24.07.2011., 15:36
vladar ascedenta mi je na samom kraju 11. kuće, u svom sjedištu, ima li to neko posebno značenje ili?
btw, uz to i radi trigon sa suncem, merkurom i marsom...

kosmopolita
06.08.2011., 10:35
Kod samog vrha ASC orbis 1*nalaze mi se lilit i asteroid Karma.Koliko je to uopšte važno pri analizi?

Felikitas
07.08.2011., 10:27
Imam ASC kvadrat Mars(str.)..egzaktno. Moguce da mi daje veliku kolicinu energije. Da bih normalno funkcionisala najbolje je da se redovno bavim fizickom aktivnoscu, da sam u pokretu i sl. Ukoliko nije tako napeta sam i nervozna.
Mozda je i ovo jedan od naredjivackih aspekata :D ..jer Ma je i disp. Ve u Ovnu koja to obozava :D

VenomLady
07.08.2011., 11:43
Interesira me, daje li pluton u opoziciji s ascendentom također natusu neke osobine plutona? Tim više ako je pluton u škorpionu?

Zahvaljujem

12.kuća
04.09.2011., 22:22
... čime je opisano zdravstveno stanje organizma - ASC - om ili 06. poljem?

Fish 1968
05.09.2011., 09:14
... čime je opisano zdravstveno stanje organizma - ASC - om ili 06. poljem?
Zdravstveno stanje fizičkog organizma zajedno s bolestima kojima je taj organizam sklon su opisane 6. poljem. Dok ASC opisuje uobličenost fizičkog tijela, dakle tjelesnu konstituciju ali i otpornost i snagu fizičkog tijela s kojom "smo rođeni". Za zdravlje je npr. jako dobro ako postoji skladan aspekt između vladara ASC-a i vladara 6. polja.

12.kuća
05.09.2011., 10:50
Zdravstveno stanje fizičkog organizma zajedno s bolestima kojima je taj organizam sklon su opisane 6. poljem. Dok ASC opisuje uobličenost fizičkog tijela, dakle tjelesnu konstituciju ali i otpornost i snagu fizičkog tijela s kojom "smo rođeni". Za zdravlje je npr. jako dobro ako postoji skladan aspekt između vladara ASC-a i vladara 6. polja.

... dobro:), a ako postoji skladan aspekt vladara 06. polja na sam ASC (Pl120ASC), i to pozitivno utječe na zdravlje?

Fish 1968
05.09.2011., 16:05
... dobro:), a ako postoji skladan aspekt vladara 06. polja na sam ASC (Pl120ASC), i to pozitivno utječe na zdravlje?
Da naravno...a u ovom slučaju daje sposobnost regeneracije tijela.

12.kuća
05.09.2011., 21:32
Da naravno...a u ovom slučaju daje sposobnost regeneracije tijela.

... hvala:), Fish. A na sam izgled ovaj trigon nema utjecaj (Pl120ASC) (nešto u smislu da me se ljudi ponekad preplaše i sl.)?

piano
05.09.2011., 21:44
- mars kvadrat ASC

- uran opozicija ASC. uran je u sedmoj kući. asc u biku. može li se to tumačiti kao određeni "sukob interesa" polja i vladara. bik je znak koji veliku važnost pridaje tradiciji, domu, obitelji. uran u sedmoj (u škorpionu) tumačim kao popriličnu potrebu za slobodom i liberalnijim vezama. često osjećam te konflikte gdje me tradicionalne veze i poimanja guše, ali jednako tako dijelom imam potrebu za nekim (bikovskim) komponentama.

vladar prve kuće- venera mi je u devetoj u jarcu i čini trigon sa ASC, a i sekstil sa uranom. to bi onda trebalo dovesti do neke normalizacije u smislu da se opozicija i ne osjeća toliko negativno, ili ne? uf, zapetljala sam se u svemu. :o

imam još jedno pitanje. što bi ovi aspekti trebali značiti?

Neptune Quincunx Ascendant
Pluto Quincunx Ascendant

Fish 1968
05.09.2011., 22:26
... hvala:), Fish. A na sam izgled ovaj trigon nema utjecaj (Pl120ASC) (nešto u smislu da me se ljudi ponekad preplaše i sl.)?
Znam što misliš. :) Da, svaka planeta koja ima aspekt na točku ASC se očituje kroz nju. Upravo zato jer to ASC u svojoj biti i jest - točka fokusa našeg fizičkog očitovanja.

P.S. Sličnu stvar (http://www.astrotheme.com/portraits/6jF86BwNuqCm.htm) ima on (http://www.imdb.com/name/nm1500155/)...mislim nije slučajno što su ga odabrali za drakulicu. :)

12.kuća
05.09.2011., 22:35
Znam što misliš. :) Da, svaka planeta koja ima aspekt na točku ASC se očituje kroz nju. Upravo zato jer to ASC u svojoj biti i jest - točka fokusa našeg fizičkog očitovanja.

P.S. Sličnu stvar (http://www.astrotheme.com/portraits/6jF86BwNuqCm.htm) ima on (http://www.imdb.com/name/nm1500155/)...mislim nije slučajno što su ga odabrali za drakulicu. :)

... mislim da to i kod mene djeluje, ponekad osjetim da me se neki ljudi boje dok ne progovorim:) (baš zbog toga kako izgledam dok šutim i promatram) i dobijem potrebu opravdavati se da ja nisam takva kakvom me percipiraju. Mislila sam da je to možda zbog toga što mi je Betelgeuze (priroda Mars - Merkur) na ASC - u, ali mislim da se ona više očituje kada se "počnem ponašati", ovaj strah drugih mi malo više djeluje kao utjecaj tog Plutona iz 05. Jel se varam ili ...?

dersette
01.03.2012., 17:30
Koje su osnovne razlike između Ac-a u Raku i Ac-a u Blizancima?
Može li netko u par natuknica objasniti razlike?

Pitanje sam postavila zato što je osoba rekla da je rođena otprilike u 9 i 10 ujutro(što pokazuje znak blizanca na Ac-u), a već u 9 i 15(što je isto mogućnost s obzirom na ono otprilike) na ac-u je rak. :ne zna:
Pa bih ja pokušala nekako iz ovih razlika izvući što osobi više paše kao podznak. Ne bi trebalo biti teško jer nema nijednu drugu planetu u ta dva znaka, pa me ne bi trebalo smesti ništa sa strane.

I još jedno pitanje, s obzirom da je rekao da je rođen u 9 i 10 sati, podznak koji sam izračunala je blizanac na 28 stupnju, cijela prva kuća je u tom znaku. Dakle, s obzirom da je tako rubno blizanac, a 98%kuće je u Raku, koji znak "više" uzimam kao Ac?:ne zna:

Evo otišla malo na temu Fizički izgled u natalnoj karti i sjetila se da doista i izgleda kao Christopher Lambert(Su u Ov, Mo u Ri pa taj Ac- kad bi bio u Raku)...Nevjerojatna sličnost.
Znam još jednog dečka Ov-Rak koji izgleda kao C.L. ALi isto tako, mlađi brat od prvog muškarca o kojem pričam ima Ov-Rak(sigurno) i slični su na neki način, ali opet jako suprotni. Tipa ovaj prvi je visok do neba i mršav iznimno,a ovaj drugi mišićav i niži. Karakterno također suprotnost živa, ovaj prvi umjetnički filozofski tip, a ovaj drugi inteligentan ali praktičan ,svakodnevan.

Fish 1968
03.03.2012., 01:34
Koje su osnovne razlike između Ac-a u Raku i Ac-a u Blizancima?
Može li netko u par natuknica objasniti razlike?
To su dva posve različita znaka, pa se tako različito i očituju. Osim u fizičkom izgledu koji simbolizira ASC i 1. polje razlikuju se u općenitoj impresiji koju šalje prema vani. Blizanac na ASC-u može puno više i živahnije gestikulirati i pokazivati potrebu da komunicira s okolinom dok je ASC rak suzdržaniji i introvertiraniji. Kretnje, mimika i "razigranost" lica kod ASC blizanca je veća nego u slučaju raka. ASC simbolizira i "početak života" u smislu ulaska u fizički svijet pa možeš pitati kako su došli na svijet i u koji uvjetima (npr. ljudi s Saturnom na ASC mogu se teško i dugo rađati, oni s ribom i Neptunom mogu imati probleme oko pupkovine u koju su se "zapetljali", vodenjak na ASC i Uran se može roditi naglo i prije vremena, itd...)

dersette
03.03.2012., 10:19
To su dva posve različita znaka, pa se tako različito i očituju. Osim u fizičkom izgledu koji simbolizira ASC i 1. polje razlikuju se u općenitoj impresiji koju šalje prema vani. Blizanac na ASC-u može puno više i živahnije gestikulirati i pokazivati potrebu da komunicira s okolinom dok je ASC rak suzdržaniji i introvertiraniji. Kretnje, mimika i "razigranost" lica kod ASC blizanca je veća nego u slučaju raka. ASC simbolizira i "početak života" u smislu ulaska u fizički svijet pa možeš pitati kako su došli na svijet i u koji uvjetima (npr. ljudi s Saturnom na ASC mogu se teško i dugo rađati, oni s ribom i Neptunom mogu imati probleme oko pupkovine u koju su se "zapetljali", vodenjak na ASC i Uran se može roditi naglo i prije vremena, itd...)

Hvala.
:)

nastasja2
06.03.2012., 16:33
i mene ovo baš interesira, ja sam ili blizanac ili rak, isto stalno gestikuliram rukama kad pričam, vrckav stav prema sugovorniku,ali imam crne oči i kosu, ako sam asc rak uz koju simboliku se vezuje moje rođenje, ako je vezano za blizanca da li to znači da sam rođena u trgovačkoj obitelji, kako da te prepoznam

dersette
21.03.2012., 03:43
To su dva posve različita znaka, pa se tako različito i očituju. Osim u fizičkom izgledu koji simbolizira ASC i 1. polje razlikuju se u općenitoj impresiji koju šalje prema vani. Blizanac na ASC-u može puno više i živahnije gestikulirati i pokazivati potrebu da komunicira s okolinom dok je ASC rak suzdržaniji i introvertiraniji. Kretnje, mimika i "razigranost" lica kod ASC blizanca je veća nego u slučaju raka.

A opet tako slična...ne mogu raščlaniti, vidi i zašto:

Osoba djeluje povučeno, jako povučeno i osjetljivo, čak bih rekla izvana hladno i nereaktivno(napose ako se reakcija očekuje ili je izazvana-povlači se), iznutra hipersenzibilno. Djeluje flegmatično izvana,a osjećajan je. Nepovjerljivo.
Ne djeluje brbljavo...ali kada komunicira, komunicira izraženo elokventno.
Pokreti su opet izraženo spori i nekako meki...ali ako je osoba raspoložena onda je razigrana i dovitljiva(blizanci?).
Ostavlja dojam ogromnog znanja(kojeg i objektivno ima),ali ne površnih informacija(kao kod blizanca)...
Uopće nema onu svakodnevnu snalažljivost blizanačku, nema lukavosti, što svatko ima bar malo. To otežava bitno odnose s drugima. Puno mora naučiti o surovom svijetu izvan knjiga(jarac dc?)
Nema ljubav prema debati, ne gleda tv, ne čita novine, sve mu to djeluje plitko, ali 90%slobodnog vremena čita i piše.
Bitno mu je školovanje, nekoliko jezika poznaje, voli putovati, unutrašnji nemir.
Ali odlična koncentracija i duboko razumijevanje informacija, vanjski mir.
Također, ostavlja dojam melankolije i tuge, dosta razmišlja o svojoj prošlosti(a i profesionalno), definitivno pomalo hipohondar.

Nema planeta na Ac-u, a vladar(u oba slučaja) je u 10. kući u ribama.
Nema nijednu planetu u blizancu niti raku.

Fish 1968
21.03.2012., 18:13
A opet tako slična...ne mogu raščlaniti, vidi i zašto:

Osoba djeluje povučeno, jako povučeno i osjetljivo, čak bih rekla izvana hladno i nereaktivno(napose ako se reakcija očekuje ili je izazvana-povlači se), iznutra hipersenzibilno. Djeluje flegmatično izvana,a osjećajan je. Nepovjerljivo.
Ne djeluje brbljavo...ali kada komunicira, komunicira izraženo elokventno.
Pokreti su opet izraženo spori i nekako meki...ali ako je osoba raspoložena onda je razigrana i dovitljiva(blizanci?).
Ostavlja dojam ogromnog znanja(kojeg i objektivno ima),ali ne površnih informacija(kao kod blizanca)...
Uopće nema onu svakodnevnu snalažljivost blizanačku, nema lukavosti, što svatko ima bar malo. To otežava bitno odnose s drugima. Puno mora naučiti o surovom svijetu izvan knjiga(jarac dc?)
Nema ljubav prema debati, ne gleda tv, ne čita novine, sve mu to djeluje plitko, ali 90%slobodnog vremena čita i piše.
Bitno mu je školovanje, nekoliko jezika poznaje, voli putovati, unutrašnji nemir.
Ali odlična koncentracija i duboko razumijevanje informacija, vanjski mir.
Također, ostavlja dojam melankolije i tuge, dosta razmišlja o svojoj prošlosti(a i profesionalno), definitivno pomalo hipohondar.

Nema planeta na Ac-u, a vladar(u oba slučaja) je u 10. kući u ribama.
Nema nijednu planetu u blizancu niti raku.
Ne znam koliko ti ima smisla to ovako izdvojeno procjenjivati obzirom na opis druge osobe, ali po tvom opisu rekla bih definitivno rak ASC, Mjesec i Merkur u istom znaku ribe nadopunjuju sliku. :)

dersette
21.03.2012., 18:52
Ne znam koliko ti ima smisla to ovako izdvojeno procjenjivati obzirom na opis druge osobe, ali po tvom opisu rekla bih definitivno rak ASC, Mjesec i Merkur u istom znaku ribe nadopunjuju sliku. :)

Hvala puno Fish. Razumijem što želiš reći i uzeti ću to s obzirom.

pisces911
16.07.2012., 23:05
moja natalna karta mi je super,ali muči me jedna stvar...vladar podznaka je u 12.kući,planet u padu,na stupnju na kojem je navodno njegov utjecaj najslabiji (Venera u Djevici na 27.stupnju) i još Neptun i Uran kvadriraju podznak...pa eto zanima me,kolika je važnost podznaka ? Ako je on ˝prijevozno sredstvo˝ u našem životu,znači li to da možda neću moći izraziti svoje kvalitete zbog manjka samopouzdanja i vitalnosti ili ih drugi ljudi neće znati prepoznati? Postoji li period u životu kad je utjecaj podznaka dominantan? Pročitala sam negdje da je to od 20-e do 30-e godine.

mali fikus
18.07.2012., 23:03
moj AC u biku radi konjukciju sa mjesecom u blizancima u prvoj kući :(
ja ga osjećam kao jako težak aspekt (introverntnost, sramežljivost-pogotovo u mlađoj dobi, prevelika osjetljivost, nemogućnost izražavanja osjećaja bez prevelikih emocija) da li ovaj aspekt ima i neke pozitivne strane?
I kako bi se tumačio aspekt AC sa jupiterom i saturnom u vagi u aspektu seskvikvadrata? S obzirom da je ovo dosta negativan aspekt bit ću zahvalna na iskrenom i brutalnom:) odgovoru

Ludacha87
18.07.2012., 23:32
j...........
da li ovaj aspekt ima i neke pozitivne strane?

Općenito mjesec na ASC daje osobu koja je hipersenzibilna, sve jako emotivno duboko proživljava, mašta joj je često iznad stvarnosti, daje veliku kreativnost, osjetljivost, vezanost za majku, općenito odnos s majkom jako modelira ličnost, u negativnom ili pozitivnom pravcu, ovisno o ostalim aspektima.
Osobe s Mjesecom na ASC, poput tebe, doživljavaju taj aspekt negativnim, budući kako su emotivno jako osjetljive i sve duboko proživljavaju, mada ima i svoje prednosti. Recimo, obično daje umjetnički nadarene osobe, a budući da je taj Mjesec jo u Blizancima, može biti umjetnost vezana uz pisanje, recimo dar za pisanje pjesama i literalno izražavanje. S druge strane, može dati i osobu koja svoje osjećaje pokušava shvatiti, analizirati, pojasniti samoj sebi, pronaći uzroke svojih osjećanja i sl..

mali fikus
19.07.2012., 09:23
Općenito mjesec na ASC daje osobu koja je hipersenzibilna, sve jako emotivno duboko proživljava, mašta joj je često iznad stvarnosti, daje veliku kreativnost, osjetljivost, vezanost za majku, općenito odnos s majkom jako modelira ličnost, u negativnom ili pozitivnom pravcu, ovisno o ostalim aspektima.
Osobe s Mjesecom na ASC, poput tebe, doživljavaju taj aspekt negativnim, budući kako su emotivno jako osjetljive i sve duboko proživljavaju, mada ima i svoje prednosti. Recimo, obično daje umjetnički nadarene osobe, a budući da je taj Mjesec jo u Blizancima, može biti umjetnost vezana uz pisanje, recimo dar za pisanje pjesama i literalno izražavanje. S druge strane, može dati i osobu koja svoje osjećaje pokušava shvatiti, analizirati, pojasniti samoj sebi, pronaći uzroke svojih osjećanja i sl..

Jako dobro objašnjenje i totalno pogođeno! Evo zaboravila sam napisati da sam sklona analiziranju i to pretjeranom koje kod mene izaziva neodlučnost i nemogućunost uzimanja jasnog smjera ali zato mogu sagledati problem sa svih strana :mig: (blizanac).I još nešto ne mogu sakriti emocije,raspoloženje na svom licu znači nisam dobar glumac,muljator ili cool osoba:) nažalost:) ili na srecu:mig:

jedrilicar
19.07.2012., 10:45
ja ga osjećam kao jako težak aspekt (introverntnost, sramežljivost-pogotovo u mlađoj dobi, prevelika osjetljivost, nemogućnost izražavanja osjećaja bez prevelikih emocija) da li ovaj aspekt ima i neke pozitivne strane?
I kako bi se tumačio aspekt AC sa jupiterom i saturnom u vagi u aspektu seskvikvadrata? S obzirom da je ovo dosta negativan aspekt bit ću zahvalna na iskrenom i brutalnom:) odgovoru

mjesec u blizini asc dati će i bucmasto lice, lijepe grudi, velike oči, otvoren pogled...

taj minorni aspekt asc sa jupiterom i saturnom u vagi bih, manje - više, zanemario ;)

sto_sad
09.08.2012., 20:57
Negdje sam pročitala kako je odsustvo jednog od elemenata u natalnoj karti (vatra, voda, zrak, zemlja) često nadoknađeno njegovim postojanjem upravo kroz ascendent pa onda cjelokupna vanjska ličnost isijava taj nedostajući element.
Ja primjerice nemam niti jednu planetu u zraku a baš asc da pa me ovo malo zamislilo. Inače nisam niti bila sklona vjerovati u slučajnosti a sada sam još manje.. Ispada često kako ovaj naš kozmos doista funkcionira po nekom uređenom sistemu..

Šlus
29.08.2012., 14:36
Kako tumačiti trigon neptuna na asc? U jarcu 9.k. Nešto sa ideologijom ili, mada to mi je više za merkura, neptun je...znate maglovit :D

angelsrain
14.09.2012., 03:31
ajd dobro ovako pitanje, cjeli zivot mi se cini da se borim protiv same sebe, posto imam asc opozicija sunce, dali je potrebno kartu stavit?? Nebi da mislis da namjerno spamam ovde, vec me zanima kakav utjecaj ima asc na osobu??

Subspace
16.09.2012., 17:40
Imam Chiron na 28 stupnju u 12. kući i Lilith na 25 stupnju.

Pronjuškala sam dosta po netu i našla par podudarnosti.

Chiron - obično daje visoke ljude, te imaju neki ožiljak. Oni su znali da nema "raja na zemlji" i odbili se reikarnirati, sukladno tome, dolazi do nekih komplikacija, kao ta da sam mjesec dana morala ostat u bolnici nakon rođenja. Odbijaju prihvatiti svoje tijelo, kao kod rođenja, tako i naknadno jer ga vide kao nešto prolazno. (jedan od zadataka je da ga prihvate)

Lilith - žena je hodajuće utjelovljenje nje. Ima gustu kosu, kao grivu, neukroćenu a finu, niska je i sve na njoj je malo, od grudi, noktiju, nadalje, zrači tim nečim mračnim,daje izvrsne plesačice.

Budući da imam to dvoje u konjukciji u konjukciji s asc blizancima visoka sam175 i građena kao model, imam više ožiljaka na tijelu, jedan oveći, ništa strašno, kosa mi je baš takva, fino plesem, ali ima nešto u tom plesu da se pogledi ljepe, stvarno vidim tijelo kao nešto prolazno, ali počinjem raditi na tome. Ostavljam čudan dojam na ljude, neki me se boje, nekima sam fascinatna, drugima mračna, femme fatale...kao da nitko nije indiferentan prema meni.

Molim vas da nadopišete ako znate još nešto, to je u mojoj 12 kući pa ja to naravno ne vidim naj bolje. :kava:

Edit - što znači konjukcija Lilith i Chirona? to nigdje nisam našla, tnx.

angelsrain
16.09.2012., 17:47
taj chiron iz mog iskustva znaci briga za nemocne. U kojem je znaku.

Subspace
16.09.2012., 18:28
taj chiron iz mog iskustva znaci briga za nemocne. U kojem je znaku.

U blizancima. Znam da je kao "wounded healaer" kak se već piše, kao ranjeni izlječitelj, to objašnjava ožiljke koje daje onima što ga imaju na acs. Budući da je u 12 mogao bi dati neke iscjetiteljske moći, i priča neš o tome o vraćanju ljudi na njihov spiritualni put, kad tome dodam kvadrat Lilitha sa mjesecom i opoziciju urana na acs što mi oboje konjuktiraju poklapa se sa više strana, al ništa takvo ne njušim, možda to dolazi kasnije u životu :ne zna:

Nisam nigdje pročitala da je briga za nemoćne... Možda briga za sve i svakoga :zubo:

angelsrain
17.09.2012., 00:52
Pa recimo neke osobe mogu izljecit kroz price i razgovor, rijeci znaju bit velika utjeha, a recimo da tebe netko ranjava rijecima kad najmanje ocekivas, gledajuci opet merkur. A lilith mislim da to je nesto drugo.

Subspace
17.09.2012., 12:06
Pa recimo neke osobe mogu izljecit kroz price i razgovor, rijeci znaju bit velika utjeha, a recimo da tebe netko ranjava rijecima kad najmanje ocekivas, gledajuci opet merkur. A lilith mislim da to je nesto drugo.

Imaš pravo, ljudi mi se jednostavno se otvaraju o problemima, kad malo bolje razmislim dežurni sam psihijatar, što prijateljima, što kolegicama, ili nepoznatim ljudima koji su se zatekli u mom društvu na neko vrijeme.

Na riječi sam bila jako osjetljiva kao mladunče :zubo: od bilokoga. Sada me može zaboliti riječ samo onoga do koga mi je stalo.

Znaš li išta o Lilith, internet je preplavljen lošim informacijama i viđenjima nje, ali mislim da je to ne znanje. Već sam opisala kako me ljudi vide gore, to je većinom zato jer mi ona konjuktira asc, međutim čim me upoznaju, skontaju kako je to bilo blesavo i onda mi to ispričaju.

Ne mogu zanijekat da sam pomalo mračna, i stvarno sam imala njenu filozofiju cijeli život - da se ne želim udavati ni imati djecu. Ali uvijek sam imala partera, i sad želim jednoga za cijeli život, ali isto pod njenim pravilima - ravnopravnost. Nije da ne volim djecu, ali bojim se te odgovornosti, obaveze kojoj moram podčiniti cijeli život.

angelsrain
17.09.2012., 13:34
Osoba nije lilith 100% meni je recimo u vodenjaku, no ti nisi doista mracna strana. Posto ne znam cjelu kartu mogu samo nagadjat. No za djecu i brak imaju odredjene kuce pa mozes vidjet. Ja isto ne zelim djecu, jer je to prevelika odgovornost.
Possto kazu da je lilith tamna zavodnica, ali recimo se cinit tebi samoj da iako utjehy dajes drugima, da mozda ti sama trebas dat utjehu od nekog, a da se to ne vidi, niti da drugi primjete.

Subspace
17.09.2012., 14:46
Osoba nije lilith 100% meni je recimo u vodenjaku, no ti nisi doista mracna strana. Posto ne znam cjelu kartu mogu samo nagadjat. No za djecu i brak imaju odredjene kuce pa mozes vidjet. Ja isto ne zelim djecu, jer je to prevelika odgovornost.
Possto kazu da je lilith tamna zavodnica, ali recimo se cinit tebi samoj da iako utjehy dajes drugima, da mozda ti sama trebas dat utjehu od nekog, a da se to ne vidi, niti da drugi primjete.

Ovo boldano nisam baš razumilia, ajd mi molim te pojasni. Dužna si mi :zubo: između tvoje konjukcije saturna i plutona pada moj južni čvor. Jesi primjetila da je tvoj sjeverni čvor i venera u čvrstom zagrljaju s mojom lilith i chironom? :cerek:

angelsrain
17.09.2012., 17:50
Ajde ja te lijecim :D , mislis da te ja mogu lekcije naucit?? :D pa ovako lilith( koliko sam citala) mada osobno nemam neku zanimaciju za to, al svejedno je tamna zavodnica, odnosno zavodnica zla, ( moje objasnjenje meni :D) uzimajuci tvoj aspekt mjeseca koji pravi kvadrat sa lilith jel? e recimo emocije kao emocije posto ne znam koji ti je mjesec( kad ne znam ti kartu...) mogu nagadjat da zapravo iako drugima si utjeha( kako si sama gore rekla) rijecima, dok mozda je tebi prijeko potrebno da te utjese. Druga definicija bi bila recimo mozda tebi dolazi ostrina rijeci od tebi najblizi, a to nemas kome reci. Sve ovo je napisano na tom kako si gore opisala chiron i lilith te taj kvadrat sa lilith... nadam se da sam bolje objasnila.

Raven 99
04.10.2012., 21:32
Može li netko nešto napisati o Neptun90ASC i Uran90ASC? Kako se ispoljavaju?

Ice_scorpio
05.10.2012., 01:30
Pozdrav. Zanima me kako vi tumačite aspekt Uran opozicija ASC? Da li to znači da će osoba poprimiti neke karakteristike što ih Uran nosi sa sobom (tipa nešto drugačije, novije, nesvakidašnje) jer ja kako gledam taj Uran boji ASC svojim utjecajem? Ili to pak znači neke poteškoće u izražavanju budući se radi i opoziciji na ASC? Možda nagle tjelesne promjene jer je ASC 1.kuća(fizički izgled), a Uran (nagle promjene) ?

srcelence
12.11.2012., 11:06
Evo nam još jedne Solarne eklipse, utorak 13. studenog 2012. u 23:08. koja se odvija na 21º 56' znaka škorpiona.

...

Jel frka ak ti je Asc točno na tom stupnju?

Fish 1968
12.11.2012., 16:49
Jel frka ak ti je Asc točno na tom stupnju?

ASC je osjetljiva točka naše natalne karte. Naš život započinje našim rođenjem, točka na ASC govori o trenutku našeg prvog pojavljivanja u svijetu. U tom smislu je ASC iznimno važan jer tu osobinu zadržava cijeli život, način kojim se očitujemo i kojim započinjemo svoje akcije u svakoj budućoj životnoj situaciji ili fazi je opisan točkom ASC-a. Kroz točku ASC-a filtrira se naša pojava, on je u tom smislu najviše javan i očigledan drugima. On reflektira pojavnost pojedinca te onu prvu, prirodnu reakciju na nove ljude, situacije ili događaje.

Znak škorpiona na ASC u tom smislu filtrira veliki emocionalni intenzitet koji živi u tom znaku, kada je solarna eklipsa na točci ASC onda to može sugerirati pravi "novi početak" za osobu, jer škorpion je znak obnove. Kao zmija kada odbaci staru kožu, a u tom smislu važan je i položaj vladara ASC-a jer polje u kojem se nalazi sugerira područje života u kojem je potrebna "duboka obnova" i "rađanje novog života".

angelsrain
12.11.2012., 17:11
a recimo da je sunce opozicija asc- hoce li imat ikakav utjecaj nakon tog?

srcelence
13.11.2012., 08:21
ASC je osjetljiva točka naše natalne karte. Naš život započinje našim rođenjem, točka na ASC govori o trenutku našeg prvog pojavljivanja u svijetu. U tom smislu je ASC iznimno važan jer tu osobinu zadržava cijeli život, način kojim se očitujemo i kojim započinjemo svoje akcije u svakoj budućoj životnoj situaciji ili fazi je opisan točkom ASC-a. Kroz točku ASC-a filtrira se naša pojava, on je u tom smislu najviše javan i očigledan drugima. On reflektira pojavnost pojedinca te onu prvu, prirodnu reakciju na nove ljude, situacije ili događaje.

Znak škorpiona na ASC u tom smislu filtrira veliki emocionalni intenzitet koji živi u tom znaku, kada je solarna eklipsa na točci ASC onda to može sugerirati pravi "novi početak" za osobu, jer škorpion je znak obnove. Kao zmija kada odbaci staru kožu, a u tom smislu važan je i položaj vladara ASC-a jer polje u kojem se nalazi sugerira područje života u kojem je potrebna "duboka obnova" i "rađanje novog života".

Ooo, Pl mu je na MC. Znači STVARNO se odvajamo u poslu, tralalalalala

.aquarius.
21.11.2012., 22:18
Svaki planet u aspektu sa ascedentom "boji" ličnost dodatnim energijama.

budući da je ASC tako jaka i važna točka ličnosti, može li se reći da je to naše "drugo sunce"?

primjer- ako je pluton jako naglašen u ženskoj karti, a aspektira (kvadrat 2°07) i veneru, vladara ASC, može li se onda karakter osobe promatrati slično kao da ima sunce u škorpionu, ili možda kao da ima sunce kvadrat pluton ili npr. pluton na ASC?

Miranda333
22.11.2012., 10:02
budući da je ASC tako jaka i važna točka ličnosti, može li se reći da je to naše "drugo sunce"?

primjer- ako je pluton jako naglašen u ženskoj karti, a aspektira (kvadrat 2°07) i veneru, vladara ASC, može li se onda karakter osobe promatrati slično kao da ima sunce u škorpionu, ili možda kao da ima sunce kvadrat pluton ili npr. pluton na ASC?

Iz mojih licnih postavki koje su slicne tvojima :mig: na pitanje moze li se vladar ASC Ve 90 Pl tumaciti kao Sunce u Skorpionu odgovor je nedvosmisleno NE. Definitivno je ovaj kvadrat problematican za odnose ima tu dosta :mad: i :mljacko: ali to nikako ne utice na Sunce u Vodoliji da ga zamenis Suncem u Skorpionu, to su nezamenjive kategorije.

Suncani polozaj je srce karaktera,odatle se krv salje u ostale organe :rofl:, sigurno da je neki organ obojen plutonom i osoba pojavno ili kako god deluje jednim delom plutonski ali je srce tj karakter i dalje ono sto jeste i meni je eto drago zbog toga

I meni je Pluton naglasen u karti (0 ASC, 90 Ve, 60Ju,Ma,Ne, 120So) i on daje dubinu i psihoanalizu i destrukciju i regeneraciju ali je karakter So u Aq.

Na kraju (koliko se secam :D) ti si u vezi sa Skorpionom,ne uvidjas li sustinsku razliku u karakterima ta dva suncana polozaja bez obzira na ostale aspekte?

Dakle jedino gde bi se moglo razmisliti o 'zamenjivanju polozaja sunca' po mom misljenju bila bi konjukcija sunce,pluton

Drugo pitanje,da li bi se vladar karte Ve90Pl mogao zameniti sa Pl0ASC, posto imam oba polozaja mislim opet da ne ali nisam dovoljno koncentrisana da opsirnije obrazlozim :)

.aquarius.
22.11.2012., 14:23
Suncani polozaj je srce karaktera,odatle se krv salje u ostale organe :rofl:, sigurno da je neki organ obojen plutonom i osoba pojavno ili kako god deluje jednim delom plutonski ali je srce tj karakter i dalje ono sto jeste i meni je eto drago zbog toga

probat ću objasniti tu svoju logiku što razumljivije. još puno prije nego sam uopće izradila natalnu kartu u sebi sam uočavala jako puno kontradikcija u svom temeljnom karakteru, a sad što više proučavam aspekte imam dojam da mi se malo pomalo slažu kockice te da kompletna slika dobiva jasnije obrise i sve skupa izgleda smislenije nego se na prvu ruku čini. a dijelom mi je taj moj natal i mentalni izazov i pristupam mu kao rješavanju zagonetke :rofl: me 90 ur/me 120 pl

sunce mi je u vodenjaku i neupitno se ćutim kao vodenjak, ali kao skroz atipičan vodenjak. i nikad mi nije bilo jasno odakle toliko škorpionskog u meni, jer vodenjak i škorpion su dva totalno različita i nespojiva svijeta. sad sam došla do zaključka da je to upravo zbog te moje venere, ali iz razloga što je ne samo ve u ženskoj karti jako bitna, nego i zato što je ta venera vladar mog natala. odatle ta teza da je ASC moje "drugo sunce".

ta venera ima aspekte koji je bojaju bojama dijametralno suprotnim od mog vodenjačkog sunca, a kako je vladar ASC, te će boje uvijek biti ključan dio mog temeljnog karaktera. tako npr. iako sam vodenjak, popriličan sam hedonist jer je ASC u biku i zato kao prasica uživam u svim putenim užicima, od hrane, seksa, alkohola, ali svemu tome pristupam kao jednoj umjetnosti življenja, istraživanju, filozofiji života (ve u 9.kući) i uvijek s mjerom i dostojanstveno (ve u jarcu) iako je zbog plutona sve skupa intenzivno, duboko, fatalistički i s potrebom za mračnim i opasnim. evo, sve ovo nabrojano nimalo ne priliči jednom vodenjaku i mom suncu.

dalje, dispozitor ve je saturn 0 jupiter u šestoj kući, a oba su u trigonu sa aq.suncem. društvo u 6-toj im pravi, naravno i frajer pluton :cerek:
e sad, možda me je do krivog zaključka teorije o ASC-tu dovelo to što se kod mene sve odigrava kroz šestu kuću svakodnevice :ne zna:

navest ću ostale aspekte venere da bude razumljivije ovo što govorim.

ve 60 ur- to bi joj dalo vodenjačke osobine i samim tim pojačale sunčeve osobine u temeljnom karakteru, pa se ta moja vodenjačka luckastost, vitrenost i ekstravagantna ludost ne gubi u općoj slici, ali mislim da je taj aspekt nadjačan plutonovim i saturnovim utjecajem. npr. vodenjak je uvijek u pokretu, leteći, vitren, "nezadrživ", ali ja zbog ve u jarcu mogu stoički ustrajno čekati stoljećima. vodenjak je također pomalo neodgovoran i nestrpljiv zbog te svoje zračne komponente, ali meni je ta jarčevska odgovornost urođena. moje sunce je totalno neemotivno, nimalo posesivno, vezivanje mu nije prirodno, nije osvetoljubivo, bez sirovih strasti, ali ja itekako znam biti sve navedeno zbog vladara ASC u jakom aspektu s plutonom.

mislim, masu je tu primjera kojima bih mogla objašnjavati raznorazne "veze" mojih zaključaka. no, point bi bio da zbog sunca svakako jesam vodenjak, ali i jarac, a najviše od svega škorpion jer pluton intenzivno boji vladara ASC, a plus ima aspekte sa drugim planetama natala direktno ili indirektno (merkurom, mjesecom, marsom, MC-om, uranom preko ve) i svi imaju neku vezu s venerom i suncem.

Allatus
15.06.2013., 15:35
Moj ASC na 27 raka prima egzaktno trigon Venere i egzaktno kvintil Merkur i opoziciju Saturn (orb 2). I kako to da mene drugi doživljavaju više kroz tog Saturna nego kroz Veneru ? Tipa često kažu kako držim distancu i da mi nitko ne može prilaziti bez straha od odbijanja, pa gdje je tu Venera egzaktno i ako uzmemo još Mjesec koji radi konjukciju ? Merkur egzaktno mi je jasno, to sam vidjela na 100 primjera kad me netko vidi 1. put u životu i zaključi da sam jako inteligentna :confused: Ali da je Saturn jači od Venere egzaktno, zar Venera ne bi trebala ostavljati dojam otvorenosti za društvo ? Ili je to do raka na asc pa je on distanciran ? Također ljudi koji me jako dobro znaju kažu kako ja glumim da sam hladna emotivno, a da u biti nisam...a ja ništa ne glumim :lol:, niti sam svjesna da djelujem hladno. Ništa mi nije jasno..

Fata_Morgana
18.06.2013., 10:58
Moj ASC na 27 raka prima egzaktno trigon Venere i egzaktno kvintil Merkur i opoziciju Saturn (orb 2). I kako to da mene drugi doživljavaju više kroz tog Saturna nego kroz Veneru ? Tipa često kažu kako držim distancu i da mi nitko ne može prilaziti bez straha od odbijanja, pa gdje je tu Venera egzaktno i ako uzmemo još Mjesec koji radi konjukciju ? Merkur egzaktno mi je jasno, to sam vidjela na 100 primjera kad me netko vidi 1. put u životu i zaključi da sam jako inteligentna :confused: Ali da je Saturn jači od Venere egzaktno, zar Venera ne bi trebala ostavljati dojam otvorenosti za društvo ? Ili je to do raka na asc pa je on distanciran ? Također ljudi koji me jako dobro znaju kažu kako ja glumim da sam hladna emotivno, a da u biti nisam...a ja ništa ne glumim :lol:, niti sam svjesna da djelujem hladno. Ništa mi nije jasno..

Ako je SA dominantniji kada je u pitanju tvoj izgled i ponašanje, onda ti vjerovatno nije tačno vrijeme rođenja pa je asc na nešto ranijim stepenima, gdje je u ezgaktnom kontaktu sa SA koji je veoma jak, na uglu i u sjedištu, odakle baca zrake i na VE pa je i ona obojena njegovim uticajem, što stvara određenu distancu i utisak nepristupačnosti, pa je ova VE sigurno dala ljepotu i fizičku privlačnost koja govori "gledaj ali ne prilazi", neka barijera jednostavno postoji, ali ona dolazi od vladara 7. kuće, pa vjerovatno najviše emituješ tu nepristupačnost kada si u vezi...vjerovatno ti sleduje i kasniji ulazak u brak...

Allatus
18.06.2013., 11:50
Ako je SA dominantniji kada je u pitanju tvoj izgled i ponašanje, onda ti vjerovatno nije tačno vrijeme rođenja pa je asc na nešto ranijim stepenima, gdje je u ezgaktnom kontaktu sa SA koji je veoma jak, na uglu i u sjedištu, odakle baca zrake i na VE pa je i ona obojena njegovim uticajem, što stvara određenu distancu i utisak nepristupačnosti, pa je ova VE sigurno dala ljepotu i fizičku privlačnost koja govori "gledaj ali ne prilazi", neka barijera jednostavno postoji, ali ona dolazi od vladara 7. kuće, pa vjerovatno najviše emituješ tu nepristupačnost kada si u vezi...vjerovatno ti sleduje i kasniji ulazak u brak... Ne znam kako se gleda utjecaj Saturna na izgled. Meni kao početniku se čini da sam najviše venerin tip, imam sve karakteristike, a kosa mi je mjesečev tip i oči mi se sjaje često, to je onda isto Mjesec ? Možda je i stvar tog ASC raka i Ve u ribama, nisu to baš pristupačni znaci, ali Mjesec u lavu malo popravlja dojam. Stvar je samo da se ljudi meni na prvu ne usude prilaziti ili su oprezni sa mnom na početku, kasnije više ne. A i ja sam vrlo ozbiljna, nikad se ne kreveljim ili izvodim gluposti.

Fata_Morgana
18.06.2013., 13:46
Ne znam kako se gleda utjecaj Saturna na izgled. Meni kao početniku se čini da sam najviše venerin tip, imam sve karakteristike, a kosa mi je mjesečev tip i oči mi se sjaje često, to je onda isto Mjesec ? Možda je i stvar tog ASC raka i Ve u ribama, nisu to baš pristupačni znaci, ali Mjesec u lavu malo popravlja dojam. Stvar je samo da se ljudi meni na prvu ne usude prilaziti ili su oprezni sa mnom na početku, kasnije više ne. A i ja sam vrlo ozbiljna, nikad se ne kreveljim ili izvodim gluposti.

Saturn daje jače/teže kosti, posebno naglašene kosti lica, s obzirom da je njegov uticaj sabijajući, onda je tijelo čvršće, grublje, stameno i više četvrtastih kontura i mršavije, boja kože je tamnija, naklonjenost ka tamnijim bojama odjeće, u jarcu će dati prije klasičan stil, ozbiljnost, kosa kraća, vjetrovita, neuredna ili prorijeđena, zubi naglašeni, veliki ili izbačeni....Venera daje nježnu, svjetliju kožu, obline, punije usne, dužu svjetliju, valovitu kosu do boje bakra, šarm, ljepotu, ljubaznost, zavodljivost, bujnost, veselu i živahnu prirodu, naklonjenost ka bojama, šarenoj, ženstvenijoj odjeći, slatkišima i sl. Međutim, pošto uticaju u natalnoj karti nisu jednostrani, već se miješaju, onda može biti svega po malo od navedenog...A što se tiče očiju, MO u Lavu bi trebao dati blistave, mačije oči, neke toplije smeđe nijanse, možda je ujedno to i najupečatljivije na tvom licu...

Allatus
18.06.2013., 14:03
Saturn daje jače/teže kosti, posebno naglašene kosti lica, s obzirom da je njegov uticaj sabijajući, onda je tijelo čvršće, grublje, stameno i više četvrtastih kontura i mršavije, boja kože je tamnija, naklonjenost ka tamnijim bojama odjeće, u jarcu će dati prije klasičan stil, ozbiljnost, kosa kraća, vjetrovita, neuredna ili prorijeđena, zubi naglašeni, veliki ili izbačeni....Venera daje nježnu, svjetliju kožu, obline, punije usne, dužu svjetliju, valovitu kosu do boje bakra, šarm, ljepotu, ljubaznost, zavodljivost, bujnost, veselu i živahnu prirodu, naklonjenost ka bojama, šarenoj, ženstvenijoj odjeći, slatkišima i sl. Međutim, pošto uticaju u natalnoj karti nisu jednostrani, već se miješaju, onda može biti svega po malo od navedenog...A što se tiče očiju, MO u Lavu bi trebao dati blistave, mačije oči, neke toplije smeđe nijanse, možda je ujedno to i najupečatljivije na tvom licu...
Onda sam definitivno Venerin tip, nemam ništa navedeno od Saturna. :D

Ice_scorpio
18.06.2013., 14:43
ASC na 10. stupnju Raka, u kvadratu s Jupiterom iz 4. polja i opoziciji s Uranom? Kako se to manifestira na osobi u smislu fizičkog izgleda, a i svega što predstavlja Asc? Pravi i opoziciju s Ve i Ne.

angelsrain
24.06.2013., 18:01
Moj asc je na 8 stupnja skorpiona, a So pravi opoziciju sa So i pravi konj. sa Saturnom..

Katunjanka
25.06.2013., 20:48
ASC na 10. stupnju Raka, u kvadratu s Jupiterom iz 4. polja i opoziciji s Uranom? Kako se to manifestira na osobi u smislu fizičkog izgleda, a i svega što predstavlja Asc? Pravi i opoziciju s Ve i Ne.

A dje je Mjesec vladar Asc?

Ako je Asc u Raku i pravi kvadrat sa Jupiterom, onda bi Jupiter trebao biti u Vagi?! Jupiter pozicioniran u vazdusnom znaku utice na visinu natusa, ako aspektuje Asc.
Ja imam trigon Asc (u Ribama) i Jupitera (u Vagi) i visoka sam 180cm. E sad zavisi... ovdje se pominje kvadrat, a ne znamo dje je Mjesec. :kava:

Ice_scorpio
26.06.2013., 10:02
A dje je Mjesec vladar Asc?

Ako je Asc u Raku i pravi kvadrat sa Jupiterom, onda bi Jupiter trebao biti u Vagi?! Jupiter pozicioniran u vazdusnom znaku utice na visinu natusa, ako aspektuje Asc.
Ja imam trigon Asc (u Ribama) i Jupitera (u Vagi) i visoka sam 180cm. E sad zavisi... ovdje se pominje kvadrat, a ne znamo dje je Mjesec. :kava:

Mjesec je u Lavu, 2. kuća, 15. stupanj. :)

Kod mene taj kvadrat očito nema veze s visinom, jer mi je visina prosječna tj. ni previsoko, ni prenisko.

Karta: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7