PDA

View Full Version : Sindrom policističnih jajnika (PCOS – polycystic ovary syndrome) i trudnoća?

RUTA
28.12.2006., 14:19
utvrđeni su mi policistični jajnici, iako još čekam rezultate krvnih pretraga, dobila sam dabroston 2x dnevno sljedećih 3 do 6 mjeseci. kako prepoznati plodne dane kod policističnih jajnika- iako pretpostavljam da će se uz dabroston normalizirati i biti nekakvih znakova (cervikalna sluz pojačana, bol..)ili jednostavno da budemo poput zečića?

magic blue
28.12.2006., 14:43
opusteni sex sto vise :top:

chiara
29.12.2006., 08:18
ja isto imam policistične jajnike i kada smo htjeli bebicu ustanovilo se da nemam ovulaciju i morala sam uz dabroston piti i klomifen, čak 5 kom dnevno, 5 dana. pratili smo ovulaciju i iz 3 pokušaja je uspjelo!
i još nešto, morala bi napraviti one briseve, papu i sve to, već je bila jedna tema o tome, pa malo pogledaj.
želim ti puno sreće :kiss:

moja volja
02.01.2007., 09:44
Ma ne brini ja uz PCOS zatrudnila a da nisam ni znala...samo su mi sike počele bujati i ono oplaaa...bebaa...moj savjet ti je ..ako imaš viška kila skini bar 10% jer s tim stabiliziraš hormone i vratiti je ovulacija i bit će sve OK...ja sam skinula 7 kg za tjedan dana uz SOUTH BEACH dijetu i ostala trudna za mj dana.

magic blue
02.01.2007., 10:04
Ma ne brini ja uz PCOS zatrudnila a da nisam ni znala...samo su mi sike počele bujati i ono oplaaa...bebaa...moj savjet ti je ..ako imaš viška kila skini bar 10% jer s tim stabiliziraš hormone i vratiti je ovulacija i bit će sve OK...ja sam skinula 7 kg za tjedan dana uz SOUTH BEACH dijetu i ostala trudna za mj dana.
ma koja je sad pa to :confused:
ustvari idem otvorit novi topic o dijetama da tu ne spamamo :mig:

RUTA
02.01.2007., 17:14
opusteni sex sto vise :top:
joj curke, puno vam hvala. ja sam već prešla kod babe vraćare na lagani mix biljnih trava, pa saznaš štošta. za sada uz dabroston pijem čaj od stolisnika, i već sam se udebljala 3 kile jer inače imam 50 kg. ali ne mogu jedino prepoznati ovulaciju, probala sam mjerenjem bazalne, ali to me ubija. možda da sačekam mjesec dana da počinje mix djelovati, jer dabroston pijem tek 10 dana.

Wedding
03.01.2007., 08:23
joj curke, puno vam hvala. ja sam već prešla kod babe vraćare na lagani mix biljnih trava, pa saznaš štošta. za sada uz dabroston pijem čaj od stolisnika, i već sam se udebljala 3 kile jer inače imam 50 kg. ali ne mogu jedino prepoznati ovulaciju, probala sam mjerenjem bazalne, ali to me ubija. možda da sačekam mjesec dana da počinje mix djelovati, jer dabroston pijem tek 10 dana.
Ja ti preporucam Mayby Baby jer je precizan ...... ja sam se pomocu njega stitila godinu i pol tj. on mi je bio nesto kao kontracepcija:rofl: i sve je pokazivao tocno cak i polodne dane kad sam zatrudnila:top:

ema1
03.01.2007., 08:43
Ja isto imam problema sa "prepoznavanjem" ovulacije, ali sam tome uspješno doskočila Lh testovima ( sa sigurnošću ti pokaže kada je vrijeme). Preko neta su jeftiniji.

Cuska Frntifljuska
03.01.2007., 18:01
Evo, i ja te mogu utjesiti jednom pricom.
Moja frendica ima policisticne jajnike i...ma da skratim - ista prica kao ti. Predvidjali su da ce tesko i imati djecu.
Medjutim, zatrudnila je dvaput bez ikakve frke i ima dvoje divne djecice. Doduse, mislim da se oni nisu pretjerano zamarali proracunima, nego su oba puta potrefili u opustenom raspolozenju. Ali, ocito je da to ipak nije nepremostivi problem. Samo vi delajte i zelim vam puno srece:D :top:

Leda
03.01.2007., 22:48
probala sam mjerenjem bazalne, ali to me ubija.
dabroston ti podize temperaturu, tako da ne znam koliko ti ima smisla mjerit bazalnu temp.

RUTA
07.01.2007., 13:18
Ja isto imam problema sa "prepoznavanjem" ovulacije, ali sam tome uspješno doskočila Lh testovima ( sa sigurnošću ti pokaže kada je vrijeme). Preko neta su jeftiniji.

hvala, razmišljala sam i o tome, i o maybe- baby, pa zapravo neznam što je bolje ? koja web stranica je za LH TESTOVE?

Leda
07.01.2007., 15:08
hvala, razmišljala sam i o tome, i o maybe- baby, pa zapravo neznam što je bolje ? koja web stranica je za LH TESTOVE?

Ruta, Lh testove mozes jeftino naruciti na jednoj od ovih stranica
testsforless (http://www.testsforless.com/)
saveontests (http://www.saveontests.com/)
a tamo ces naci i uputstva kako ih koristiti.
Kod nas mozes u ljekarnama kupiti ovugnost test, ali kosta cca 50-60kn. Preskupo!!!

Ja glasam radje za Lh testove, nego maybe-baby (iako ustvari ni s jednim ni s drugim nemam vlastita iskustva, pa ovo uzmi s rezervom).
Jedino ti mogu reci da kod PCOSa, zbog poremecaja hormona, pitanje je kako reagiraju i Lh testovi i maybe-baby.

ema1
08.01.2007., 07:51
Kod mene se boljim pokazao test, kod maybe-baby cijeli ciklus sam bila u "paprati", test mi ipak pokaže kako treba, čak i sa pcos.
Ja sam dva puta naručila preko testsforlessa, došlo mi je unutar 10 dana. 25 Lh testova i 5 hcg za cca 150 kn, nesrazmjerno jeftiniji nego kod nas.

RUTA
14.01.2007., 12:08
Kod mene se boljim pokazao test, kod maybe-baby cijeli ciklus sam bila u "paprati", test mi ipak pokaže kako treba, čak i sa pcos.
Ja sam dva puta naručila preko testsforlessa, došlo mi je unutar 10 dana. 25 Lh testova i 5 hcg za cca 150 kn, nesrazmjerno jeftiniji nego kod nas.
gledam već par dana da si naručim testove, pa nikako, kolegica mi je rekla da će mi prodati maybe baby za 200 kuna, pa ću probati, a ovulacija mi je za par dana+5, tako da se bacam na posao.:cerek: :grli:

lunali
15.01.2007., 20:22
Maybe baby ti je bez veze, tj. nije pouzdan i daje krive rezultate. Moja je prijateljica po njemu stalno ovuluirala, a slično sam čula od mnogih cura, tako da mislim da ti je bolje naručiti preko neta LH-trakice. Ujedno za reguliranje ciklusa ti je odličan čaj od vrkute, koji ujedno pospješuje mršavljenje i još ima xy odličnih učinaka. Ja sam ga pila i izvrsno mi je regulirao ciklus.
Želim ti čim prije bebicu!!!

RUTA
21.01.2007., 12:20
Maybe baby ti je bez veze, tj. nije pouzdan i daje krive rezultate. Moja je prijateljica po njemu stalno ovuluirala, a slično sam čula od mnogih cura, tako da mislim da ti je bolje naručiti preko neta LH-trakice. Ujedno za reguliranje ciklusa ti je odličan čaj od vrkute, koji ujedno pospješuje mršavljenje i još ima xy odličnih učinaka. Ja sam ga pila i izvrsno mi je regulirao ciklus.
Želim ti čim prije bebicu!!!

ja sam zadovoljna aparatićem, ali s obzirom da pijem dabroston, ovaj mjesec ovulacija je bila vidljiva iz aviona. i bila sam presretna,nakon dugo vremena- napokon nornalna, i aparatić je potvrdio stanje!

chiara
22.01.2007., 09:04
curke drage, pošto je ova tema o pcos-u i trudnoći, htjedoh reći da imam 15 tableta klomifena od 50 mg koje bi rado poklonila nekoj koja ih mora trošiti. nisu baš jeftine, a meni su ostale od moje stimulacije ovulacije i vjerujem da mi ove godine više neće trebati, a rok trajanja im je do 10/2007. ako nekoj treba javite se na pm. :kiss:

RUTA
28.01.2007., 14:07
curke drage, pošto je ova tema o pcos-u i trudnoći, htjedoh reći da imam 15 tableta klomifena od 50 mg koje bi rado poklonila nekoj koja ih mora trošiti. nisu baš jeftine, a meni su ostale od moje stimulacije ovulacije i vjerujem da mi ove godine više neće trebati, a rok trajanja im je do 10/2007. ako nekoj treba javite se na pm. :kiss:

meni je moja gin poručila: da ako do 6 mjeseca ne ostanem trudna, da će mi prepisati nešto za ovulaciju- što je zvućalo poput klomifena! pa ja ti se svakako javim ukoliko mi bude zatrebalo upravo to. a..... tebi su pomogle? koliko dugo si ih pila?

chiara
28.01.2007., 15:31
meni je moja gin poručila: da ako do 6 mjeseca ne ostanem trudna, da će mi prepisati nešto za ovulaciju- što je zvućalo poput klomifena! pa ja ti se svakako javim ukoliko mi bude zatrebalo upravo to. a..... tebi su pomogle? koliko dugo si ih pila?

nema problema! :top:
meni su pomogle, evo još 6 tjedana i dobit ćemo bebača :cerek:
pila sam ih mislim 3 ciklusa, počeli smo sa 3, pa 4 i uspjeli sa 5 tableta dnevno kroz 5 dana
neka ti obavezno uzme briseve i papu
i naravno želim ti da nam se i ti uskoro pridružiš u klubu trudnica :kiss:

..donata..
07.05.2007., 10:26
Drage cure, prvi put sam počela razmišljati o trudnoći....

Zapravo moj problem su policistični jajnici. Nedavno sam prestala piti tablete i imala sam 1 mengu u 3 mjeseca. Nekako razmišljam bolje je što prije krenuti. Ginekolog kaže da ne bi trebala imati problema, da postoji terapija koja izaziva ovulaciju i sl.,ali svejedno pomalo me strah. Ovaj tjeda idem kod ginekologa da sve dogovorim.

Molim Vas, ako ima među vama koja trudnica s policističnim jajnicima da podijeli svoja iskustva.

Hvala.

Mai
07.05.2007., 10:29
Draga,želim ti da što prije vidiš + i da sve bude ok.:kiss: :kiss: :kiss:

Štrumpfeta
07.05.2007., 11:06
ja mislim da danas ginekolozi olako postavljaju dijagnozu policističnih jajnika. meni je jako poznata dr u svojoj poliklinici postavila ovu dijagnozu. međutim, kad sam otišla na vuk vrhovac (zbog liječenja neplodnosti) tamo isto tako poznati dr nije vidio ništa policistično. a poslije ni njegov kolega.
drugo mišljenje nije naodmet a isto tako se preporuča "seljačka zabava" radi postizanja željenog rezultata (bebe)

..donata..
07.05.2007., 12:42
ja sam bila kod više ginekologa i sigurno imam policistične jajnike već jako, jako dugo.

Nedavno sam čula slučaj da je cura ostala trudna, ima policistične jajnike i mengu samo 2 puta godišnje. Da bar i ja budem te sreće!

maja m
07.05.2007., 16:41
ja sam bila kod više ginekologa i sigurno imam policistične jajnike već jako, jako dugo.

Nedavno sam čula slučaj da je cura ostala trudna, ima policistične jajnike i mengu samo 2 puta godišnje. Da bar i ja budem te sreće!

ja sam imala u neku ruku takav problem (malo gori) i nisam imala mengu 3 g. prije nego sam ostala trudna. tako da se ne trebaš zabrinjavati, dat će ti nešto progesteronsko+klomifen vjerovatno i ovulirat ćeš.
a ja sam na kraju ostala trudna i bez tih hormona.
samo se opusti, jer ne ide pod pritiskom :top:

..donata..
08.05.2007., 08:10
ja sam imala u neku ruku takav problem (malo gori) i nisam imala mengu 3 g. prije nego sam ostala trudna. tako da se ne trebaš zabrinjavati, dat će ti nešto progesteronsko+klomifen vjerovatno i ovulirat ćeš.
a ja sam na kraju ostala trudna i bez tih hormona.
samo se opusti, jer ne ide pod pritiskom :top:

Joj, hvala ti maja. Stvarno si me utješila. Valjda onda i ja neću imati problema.

Wedding
08.05.2007., 09:41
Drage cure, prvi put sam počela razmišljati o trudnoći....

Zapravo moj problem su policistični jajnici. Nedavno sam prestala piti tablete i imala sam 1 mengu u 3 mjeseca. Nekako razmišljam bolje je što prije krenuti. Ginekolog kaže da ne bi trebala imati problema, da postoji terapija koja izaziva ovulaciju i sl.,ali svejedno pomalo me strah. Ovaj tjeda idem kod ginekologa da sve dogovorim.

Molim Vas, ako ima među vama koja trudnica s policističnim jajnicima da podijeli svoja iskustva.

Hvala.

policisticni jajnici se mogu izlijecit i sami od sebe;) kao sto je bio i slucaj samnom..... svaki jaki stres, sokovi, neuredan zivot itd poticu rad hipotalamusa a on je zaduzen za funkciju jajnika ( zvuci glupo ali za policisticne jajnike kriva je samo nasa glavica:rofl: ) ........ meni su svi ginekolozi govorili da cu tesko ostat trudna i da cu trebat na injekcije koje poticu ovulaciju i na kraju sam zatrudnila bez ikakvog problema:rofl: i sad da su jajnici kao novi tj. potpuno su se oporavili i kao da nista nije bilo na njima - ginicka se krizala kada sam ostala trudna jer je rekla da je taj nagli oporavak fenomen i da se to dogadja 1 naprema neznam ni ja koliko je rekla tj. da se dogadja jako rijetko

bimbi
02.07.2007., 01:30
cure, može pitanje?

3 ipo godine sam pila diane 35 radi ciste koju sam imala na jajniku, ne pijem ih od 12 mjeseca. Od tada sam samo 2 puta imala menstruaciju. Zadnja je bila prije 2 mjeseca. Doktro kaže da ne mogu ostati trudna baš radi toga jer u dva mjeseca nisam imala menstruaciju. Imam 22 godine i još mi nije u planu zatrudnjeti pa me zanima što vi mislite o ovome što je on rekao jer ja sam malo skeptična.

maja m
02.07.2007., 07:25
cure, može pitanje?

3 ipo godine sam pila diane 35 radi ciste koju sam imala na jajniku, ne pijem ih od 12 mjeseca. Od tada sam samo 2 puta imala menstruaciju. Zadnja je bila prije 2 mjeseca. Doktro kaže da ne mogu ostati trudna baš radi toga jer u dva mjeseca nisam imala menstruaciju. Imam 22 godine i još mi nije u planu zatrudnjeti pa me zanima što vi mislite o ovome što je on rekao jer ja sam malo skeptična.

pročitaj postove s prethodne stranice :top:

bimbi
02.07.2007., 12:54
čitala sam ali još uvijek nisam sigurna što i kako u mom slučaju...

Joules
03.07.2007., 14:09
policisticni jajnici se mogu izlijecit i sami od sebe;) kao sto je bio i slucaj samnom..... svaki jaki stres, sokovi, neuredan zivot itd poticu rad hipotalamusa a on je zaduzen za funkciju jajnika ( zvuci glupo ali za policisticne jajnike kriva je samo nasa glavica:rofl: ) ........ meni su svi ginekolozi govorili da cu tesko ostat trudna i da cu trebat na injekcije koje poticu ovulaciju i na kraju sam zatrudnila bez ikakvog problema:rofl: i sad da su jajnici kao novi tj. potpuno su se oporavili i kao da nista nije bilo na njima - ginicka se krizala kada sam ostala trudna jer je rekla da je taj nagli oporavak fenomen i da se to dogadja 1 naprema neznam ni ja koliko je rekla tj. da se dogadja jako rijetko

Slicni slucaj... PCO, pa onda jos i cin3, cis i konizacija...
Medjutim, onda sam odselila van sa mm i radila tamo... bila dosta zadovoljna zivotom, placom itd i polagano su mi se ciklusi regulirali, a nakon sto sam se nakon godinu i pol vratila doma postali su uredni 'ko svicarski sat. Nedavno smo mm i ja odlucili probati napraviti bebu, mislili moglo bi biti problema i uspjeli u te 2 noci napravit nase malo zlato...
Samo hrabro i prvo probaj rascistit u glavi... odmaknut stres i ako ima nekih stvari za koje se krivis u zivotu... rijesi to... :kiss:

bimbi
03.07.2007., 21:51
ima li netko savjet?

Joules
04.07.2007., 06:58
ima li netko savjet?

Moj savjet je da ukoliko sad ne planiras trudnocu koristis neka kontracepcijska sredstva... cast rijetkim ciklusima, ali nikad ne znas kad ce se sve "posloziti"... ne bi bila prva koja je s takvom dijagnozom zatrudnila...

Blue Racer
04.07.2007., 07:03
... cast rijetkim ciklusima, ali nikad ne znas kad ce se sve "posloziti"... ne bi bila prva koja je s takvom dijagnozom zatrudnila...

Istina. Ja ostala trudna s karijerom od deset godina neliječenih policističnih jajnika. Trebalo je malo duže ali opet... potpuno prirodno, tak da je sve moguće.

maja m
04.07.2007., 07:57
moj post s prethodne strane. doktror ti je vjerovatno mislio da ne možeš ostati trudna prirodno(iako je i to moguće), jer postoji terapija. a to ti se najbolje dogovoriti s doktorom jer svatko ima svoje doze.

moja volja
04.07.2007., 08:36
Ma dajte sve koje imaju policistične jajnike ili PCOS mogu ostati trudne i nema toga jedan naprama milijun..ja sam isto jedna od tog ''milijun'' i moje tri prijeteljice isto..ma PCOS se ne može izlječiti s njim se živi samo se mora kontrolirati stres i prehrana zbog hormona ... ma progooglajte PCOS pa če te vidjeti.

moja volja
04.07.2007., 08:45
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/neplodn/05pcos.asp

..donata..
04.07.2007., 10:40
Ja već preko 10 godina imam policistične jajnike, 5 godina sam pila pilule. Jedno vrijeme Diane i nakon njih nikako mengu nisam dobivala, onda Yasmin i sad sam odustala. Sad dobijem svakih mjesec i pol - dva, dakle prirodnim putem. Trenutno liječim candidu, a onda ću probati zatrudniti. Prvo prirodno ako se dogoditi, ako ne, onda pomoću terapije. Prije sam bila jako zabrinuta zbog toga, sad sam optimistična.

bimbi
04.07.2007., 17:54
cure, hvala na odgovorima.... mene je samo zanimalo jesam li mogla ostati trudna budući da dva mjeseca nemam menstruaciju. Doktor kaže da ne ali meni je to malo blesavo... Naime, kad-tad ću imat ovulaciju, kako on zna da baš onda nisam ovulirala? Zato vas i pitam....

bimbi
06.07.2007., 19:31
da javim.. imam sve simptome da ću dobiti menstruaciju, natečen stomak, boli me u području jajnika, bolne grudi, nervozna za poludit.. jučer mi je cijeli dan bio neki smeđi iscjedak i baš kad sam se ponadala da ću dobiti mengu, stalo... šta bi to trebalo značiti? pliz, help..

bimbi
09.07.2007., 23:25
dobila večeras...

gracijelica
20.05.2008., 16:33
prije 7 godina mi je ginekolog ustanovio pco,od tada pijem hormonalnu terapiju ,pila sam diane 35,yasmin..sve ove godine su mi ginekolozi govorili da će se to sve popraviti kad rodim,nisam do nedavno nit razmišljala o trudnoći pa sam pila hormonsku terapiju koju su mi dali i tako iz mjeseca u mjesec,,e sad kad sam polako počela razmišljati o trudnoći shvatila sam da to neće biti tako jednostavno jer nemam ovulacije,kad pitam ginekologa on mi kaže nije to tako strašno sve će biti u redu kad i zatrudnim i rodim da će to sve doć na svoje,ali kako ću ostati trudna bez ovulacije to mi ne ide u glavu:ne zna:.Vidjela sam da ima dosta cura na ovom forumu sa sličnim problemima ali nikako uhvatiti nekog da podjelimo mišljenja i iskustva,i ako ima netko sa pco tko je već rodio da nam kaže što nas čeka!:)

sunny55
20.05.2008., 17:01
meni je isto gin rekao da imam PCO prije par godina,mjesecni ciklusi su preskakali i po 2 -3 mjeseca.Pila sam Diane 35 dva puta po 6 mjeseci,i tad se bas sjecam i kad pogledam svoje stare fotke kolika mi je debela ruka oko ramena.Prestala sam to pit na svoju ruku i ta debljina ruke se povukla.
citala sam na netu i dok je rekao sto se trudnoce tice da ce teze ici al da nije nemoguce,imaju neke tabletice koje izazivaju ovulaciju umjetno,tak da se sjecam da me je pitao zelim li ostat u drugom stanju,vjerovatno da mi ih da,al ja tad nisam imala partnera ni muza tak da nist od toga.
kad sam se udala rekla sam muzu da ce mozda potrajati da dobijemo bebu,jer se nisam nadala,kad ono plusic dosao poslije 2 mjeseca,pa ti sad vidi...
moj ti je savjet ne zamaraj se ,nego se opusti,ako si pod stresom ho0rmoni se disbalansiraju.

gracijelica
20.05.2008., 17:19
meni je isto gin rekao da imam PCO prije par godina,mjesecni ciklusi su preskakali i po 2 -3 mjeseca.Pila sam Diane 35 dva puta po 6 mjeseci,i tad se bas sjecam i kad pogledam svoje stare fotke kolika mi je debela ruka oko ramena.Prestala sam to pit na svoju ruku i ta debljina ruke se povukla.
citala sam na netu i dok je rekao sto se trudnoce tice da ce teze ici al da nije nemoguce,imaju neke tabletice koje izazivaju ovulaciju umjetno,tak da se sjecam da me je pitao zelim li ostat u drugom stanju,vjerovatno da mi ih da,al ja tad nisam imala partnera ni muza tak da nist od toga.
kad sam se udala rekla sam muzu da ce mozda potrajati da dobijemo bebu,jer se nisam nadala,kad ono plusic dosao poslije 2 mjeseca,pa ti sad vidi...
moj ti je savjet ne zamaraj se ,nego se opusti,ako si pod stresom ho0rmoni se disbalansiraju.

jeli imaš sad nakon trudnoće problema s ciklusima,jesu se ciste očistile?

sunny55
20.05.2008., 17:25
jos uvijek sam trudna,a to sto ce bit sa cistama nakon gin mi je rekao da se poslije trudnoce sve to samo od sebe ocisti,tako da ne brini

gracijelica
20.05.2008., 17:52
tako sam i ja čula,baš mi je drago da je netko s pco bez problema zatrudnio.,već mi je lakše.ja sam mislila na trudnoću ići sljedeće godine pa se želim pripremiti,ali ako se dogodi i prije isto ću biti sretna,evo sad je prošlo 50 dana od zadnje menge,ali mislim da mi je to zbog pco,test nisam ni radila ,muka mi je jer mislim da će me opet gin.vratiti na tbl.izgleda da bez njih nemogu

sunny55
20.05.2008., 18:07
PCo ti je nasljedan,imala ga je i moja mama.Tako da mislim da nije strasno i da puno zena ima to.

visa003
20.05.2008., 19:15
:top:evo i ja se pridružujem.baš mi je drago da je netko otvorio ovu temu,ja isto imam godinama problema s pco pila sam cilest i diane,sad mi je pauza .planiram u skoroj budućnosti trudnoću ali isto tako kao ti nemam ovulacije pa neznam kako,što,oću li teško ostat trudna...:)

morfin@
20.05.2008., 20:20
I meni je bio dijagnosticiran PCOS ali sam u dogovoru s liječnikom išla na teži put rješavanja cisti (u mom slučaju:()- na redukciju težine za 10%. Nakon toga sam očekivala nekakvo liječenje ili bar dosta strpljenja ali mali se "primio" valjda čim je vidio mamu kako je skinula nekoliko kilica :cerek: Doktor je samo uz smješak konstatirao "Jajnici su vam u odličnom stanju" :D Tako da (ne)očekivano postajemo roditelji- već sljedeći mjesec u braku nam sletjela roda. :rofl: Sad kad rodim- opet u borbu s kilama, nadam se samo da se neće odmah "primiti" drugo ali ni da neće biti cisti...

natal8ja
20.05.2008., 22:11
drage moje, evo ja sam imala (ili još uvijek imam :ne zna: ) PCOS, sada sam napokon trudna :top: , a napokon znači nakon 5 godina pokušavanja :flop: ...
pa sad ti znaj hoće li se "primiti" odmah, ili nakon par godina, ili nikad...
s težinom nikad nisam imala problema, čak naprotiv, a većinom su PCOS žene deblje, tu su neke skoro odmah uspjele, a ja eto nisam...

a sad, je li će to nestati nakon trudnoće -to i mene zanima, pa cure, ako ima koja s iskustvom nakon poroda, hvala na odgovoru.

inače sam od tableta pila dabrostone s prekidima, nikakvu kontracepciju.

pozdrav!

yasmine
20.05.2008., 23:28
Evo i mene sa PCOS-om.:mad: Moj problem su uvijek bile neredovite menstruacije bez ovulacija. Dabroston sam pila zadnjih 10 godina. Nisam pila kontracepciju osim 2 puta po 6 mjeseci, ali zbog drugog problema. Jako teško sam ostala trudna uz pomoć klomifena za poticanje ovulacije. I sada imam blizance od 3 mjeseca. :mig:

Nefertiti111
20.05.2008., 23:29
Ja sam isto imala PCO,prije 7 god sam uzimala Diane 35,iza toga više ništa nisam uzimala,ciklusi su bili i neredoviti i preskakali,nekad i krvarenje po mjesec dana.Vodenih cista ka u priči a od ovulacija ništa. Na kraju ostala trudna potpuno prirodno i imala sam cistu na jajniku kad sam ostala trudna i čitavu trudnoću. Kad sam bila na kontroli iza poroda,ništa nije bilo na jajnicima,a sad oće li tako ostat... :ne zna:

Nefertiti111
20.05.2008., 23:32
I da,nekim ženama se to povuče nakon poroda,a nekima ne. Npr moja teta je isto imala PCO pa su joj opet nastajale ciste iza poroda,ali isto je rodila troje zdrave djece

gracijelica
21.05.2008., 00:23
Ja sam isto imala PCO,prije 7 god sam uzimala Diane 35,iza toga više ništa nisam uzimala,ciklusi su bili i neredoviti i preskakali,nekad i krvarenje po mjesec dana.Vodenih cista ka u priči a od ovulacija ništa. Na kraju ostala trudna potpuno prirodno i imala sam cistu na jajniku kad sam ostala trudna i čitavu trudnoću. Kad sam bila na kontroli iza poroda,ništa nije bilo na jajnicima,a sad oće li tako ostat... :ne zna:

nadm se da će ti tako i ostati,zanima me jesi li na svoju ruku prestala piti diane 35 ili na preporuku?,jer meni kad se zareda par neredovitih ciklusa odmah mi daju diane,a ja ih stvarno više ne želim piti pa što bude

Nefertiti111
21.05.2008., 09:32
Ma od tih Diana 35 sam bila cila neprirodna,inače sam mršavica,a dok sam ih pila udebljala sam se sigurno 10-ak kila(ako ne i više),odjednom sam dobila ogromne sisetine,guzica je bila u rangu sa J-Lo,mislim strašno,to više nisam bila ja. Istina,ciklusi su mi bili ka naručeni i ten mi je bio porculanski(inače sam radi PCO imala problema s tenom),ali kao šta sam već rekla,totalno sam se umjetno osjećala(a samim time i nezdravo). Naizmjenice sam uzimala i prekidala Diane 35 dok nisam shvatila da već 2 godine nisam uopće imala svoju menstruaciju,jer kad god bi ja išla prestat s tim tabletama ciklus bi preskočio,ten bi se pogoršao(šta je i normalno),a oni bi me vratili na Diane 35. Međutim,meni to nije riješilo problem - sve je bilo super dok sam ih pila,a kad prestanem katastrofa,nastupio bi takav gubitak kilaže i kao šta sam već rekla ten bi mi postao ajme a menstruacije ni na vidiku. Promijenila sam svih mogućih ginekologa,na kraju sam otišla kod jednog privatnika(šta i nije toliko bitno jer sam i prije njega bila kod privatnika) - tada već mjesec dana nisam uzimala Diane 35 i cijelo moje opće stanje je bilo strašno. Pregledao me na ultrazvuk,na svakom jajniku sam imala grozdove vodenih cista i bio mi je napisao preporuku za laparoskopiju u bolnici. I rekao mi kad sam već prije mjesec dana prestala s tabletama da se sad ne vraćam(jer kad sam se vidila kako izgledam,bila sam u debeloj kušnji da ih ponovo počnem uzimat),jer da je to u mom slučaju kao vrsta ovisnosti - dok ih uzimam sve super,a čim prestanem katastrofa i da trebamo nać način kako da ja profunkcioniram bez njih. A kada mi je ginekologica u bolnici dala prvi put da ih pijem nije imala osnovu za to jer su mi nalazi hormona bili ok a ni na nalazu ultrazvuka nigdje ne piše da sam tada u početku imala PCO,to se tek kasnije razvilo,tako da njemu nije bilo jasno na temelju čega je ona meni uopće dala te tablete,možda kad mi je vidjela ten,ali taj problem je trebalo drugačije riješit. I rekao je da te tablete imaju strašno visoku dozu hormona,da on,da je i mislio dat mi neku terapiju da bi mi dao tablete s minimalnom dozom hormona,da mi ne remeti toliko moju prirodnu ravnotežu hormona. Onda mi je rekao da 3 mjeseca ne uzimam ništa,da pustim malo organizam da izbaci te umjetne hormone iz krvi pa da ćemo vidjet šta će bit,ako ne dobijem stvari da ćemo na drugu terapiju. Nakon mjesec dana sam dobila stvari bez ikakve terapije :s i te ciste šta su se nakupile svo to vrime su popucale kad sam dobila stvari,pa hvala Bogu nije bilo potrebe ni za laparoskopijom. I rekao mi je da puno žena ima PCO,ali da samo rijetki slučajevi zahtjevaju terapiju,da neke zatrudne bez problema,neke se trebaju više potrudit, a opet nekima treba i pomoć pri začeću,sve ovisi o stanju,ali da nije nemoguće. Ja sam svaki mjesec imala cistu promjera 4-5 cm,nekad možda malo manju,ali bi se stvarale,pa sam opet ostala trudna i rodila bez problema. Dobro nisam baš odmah ostala trudna,ali nisam ni htjela odmah ostat trudna,vjerovatno nisam ni plodne dane pogodila - jer kakvi su mi bili ciklusi,bilo je nemoguće izračunat kada su plodni dani :) Nakon nekih 8 mj sam ostala trudna. Ali svaki slučaj je zaseban,ja sam bila pošto-poto odlučila više maknut se s tih glupih tableta,pa nek mi ciklusi budu neredoviti i nek se stvaraju ciste,obično puknu kad dobijem stvari(a jednu sam ponosno nosala i čitavu trudnoću :D)a probleme s tenom sam riješila na drugi način. Kažem ti,najbolje je kad imaš doktora kojem potpuno vjeruješ,mene su izvozali ka budalu s tim tabletama a mogla sam i bez njih. Ne znam kakvo je tvoje stanje,možda baš zahtjeva terapiju s Diane 35,najbolje ti je slušat svog liječnika.

Linea Exclusive
21.05.2008., 09:47
Moja seka (ribica0603) ima PCOS i pije Diane s pauzama već 10 godina. Dobila ih je zbog hormonskog disbalansa (nizak P4, ogroman testosteron) i velikih problema s licem. Super su joj pomogle (dok ih pije), a kad je radila pauze, imala je mengu svakih 3-6 mjeseci.

Sad žele bebu, i gin ju je skinuo s tableta. Rekao da se 3-4 mjeseca paze, a da onda mogu normalno početi raditi na bebi. Ako se desi i prije, još bolje. Svi se pitamo kad će dobiti mengu prirodno, nitko ne zna.

Nagovaram je da ode na uzv (jer već dugo nije radila), da vidi ima li u biti još uvijek i zapravo PCOS. A mogla bi u hormone izvaditi da se vidi kakvo je stanje. Uskoro ide i na briseve.

Nadamo se da će uspjeti, samo je pitanje kako kad nema pojma kad je ovulacija, a najkraći ciklus je valjda 60 dana.:(

Nefertiti111
21.05.2008., 09:50
Sorry,malo sam se razvezala,ali ako nekome moje iskustvo može pomoć...:D

yasmine
21.05.2008., 11:06
Moja seka (ribica0603) ima PCOS i pije Diane s pauzama već 10 godina. Dobila ih je zbog hormonskog disbalansa (nizak P4, ogroman testosteron) i velikih problema s licem. Super su joj pomogle (dok ih pije), a kad je radila pauze, imala je mengu svakih 3-6 mjeseci.

Sad žele bebu, i gin ju je skinuo s tableta. Rekao da se 3-4 mjeseca paze, a da onda mogu normalno početi raditi na bebi. Ako se desi i prije, još bolje. Svi se pitamo kad će dobiti mengu prirodno, nitko ne zna.

Nagovaram je da ode na uzv (jer već dugo nije radila), da vidi ima li u biti još uvijek i zapravo PCOS. A mogla bi u hormone izvaditi da se vidi kakvo je stanje. Uskoro ide i na briseve.

Nadamo se da će uspjeti, samo je pitanje kako kad nema pojma kad je ovulacija, a najkraći ciklus je valjda 60 dana.:(

Ako ne dobije megu treba piti dabroston. A ovulaciju određene dane ciklusa mogu joj pratiti ultrazvukom. Tako je kod mene bilo.

..donata..
21.05.2008., 14:02
Mame i trudnice koje imate PCOS, zanima me možete li skužiti kad ste zatrudnile. Da li je to 14, 15 dc (što je normalno) ili 30,40.... dc?

diamonds
21.05.2008., 14:13
hej.. evo i ja "imam" probleme s Pcos..prije 2 mj sam prestala piti diane, jer zelim zatrudniti. par dana nakon prestanka sam isla na ultrazvuk,i nije bilo ni jedne ciste. gin je rekao da bi moglo duze potrajati dok ne zatrudnim ali da nije problem! Inace su mi ciklusi oko 30 dana, ali nakon menge koju sam dobila odma nakon kaj sam prestala s diane, drugu nisam jos dobila, kasni sad vec 12 dana. Cula sam da je to normalno nakon pilula, al se ipak pitam jel su mi se vec mogle vratit ciste? :( Ima neko iskustva s tim, koliko brzo se ciste mogu vratiti??
I druga stvar, gore je netko napisao da je gin preporucio ne radit na bebi 3-4 mj... meni moj 2 mj.. cula sam i slucajeve kad je preporuceno cekat pola godine, a i "cim prije to bolje" Sta je na kraju istina?!

gracijelica
21.05.2008., 17:28
hej.. evo i ja "imam" probleme s Pcos..prije 2 mj sam prestala piti diane, jer zelim zatrudniti. par dana nakon prestanka sam isla na ultrazvuk,i nije bilo ni jedne ciste. gin je rekao da bi moglo duze potrajati dok ne zatrudnim ali da nije problem! Inace su mi ciklusi oko 30 dana, ali nakon menge koju sam dobila odma nakon kaj sam prestala s diane, drugu nisam jos dobila, kasni sad vec 12 dana. Cula sam da je to normalno nakon pilula, al se ipak pitam jel su mi se vec mogle vratit ciste? :( Ima neko iskustva s tim, koliko brzo se ciste mogu vratiti??
I druga stvar, gore je netko napisao da je gin preporucio ne radit na bebi 3-4 mj... meni moj 2 mj.. cula sam i slucajeve kad je preporuceno cekat pola godine, a i "cim prije to bolje" Sta je na kraju istina?!

ja ne pijem diane od prošle god,prva dva ciklusa su mi bila nakon 30 dana a ostali 40-50 dana,evo sad je prošlo oko 52 dana i još nemam menge,isto tako kad sam prestala piti mi je gin rekao da nemam cista,a prije mjesec dana kad sam bila na uzv mi je rekao da ih imam tj.vratile su se ali mi nije dao nikakve tbl.rekao je da želi vidjeti kako će biti bez njih.sad neznam dali će me vratiti na diane(što nebi voljela).rekao mi je kad budem planirala trudnoću da prvo pokušam bez ikakve hormonske th i tek ako tako ne uspije na taj način ,da će mi dati nekakve tbl.

jesi radila sad test kad ti kasni 12 dana?

diamonds
21.05.2008., 19:39
jesam, i to dva puta..negativan naravno, al to sam i ocekivala. nadam se da bude se sve normaliziralo uskoro! A za trudnocu se nadam da ce uspijeti prirodnim putem..
Od kad vi radite na bebi?

gracijelica
22.05.2008., 08:58
jesam, i to dva puta..negativan naravno, al to sam i ocekivala. nadam se da bude se sve normaliziralo uskoro! A za trudnocu se nadam da ce uspijeti prirodnim putem..
Od kad vi radite na bebi?

mi smo se prestali paziti od prošlog mjeseca,ne pijem više kontracepciju(diane35)pa kad bude tj.kad se uhvati,ništa se ne žurimo. u biti htjeli smo na bebu dogodine,ali ako se dogodi prije bit ćemo sretni

diamonds
22.05.2008., 12:20
sretno vam bilo Gracijelica :) jeste ti i dragi u braku ili ne, ako nije tajna? Mislim da je tako najbolje-bez zurbe..i mi isto, kad bude, bude!

gracijelica
22.05.2008., 17:57
sretno vam bilo Gracijelica :) jeste ti i dragi u braku ili ne, ako nije tajna? Mislim da je tako najbolje-bez zurbe..i mi isto, kad bude, bude!

7 godina smo zajedno,vjenčanje je sljedeće godine u 4 mj,zato smo mislili sljedeće godine na bebu. a ti?

natal8ja
22.05.2008., 19:05
Mame i trudnice koje imate PCOS, zanima me možete li skužiti kad ste zatrudnile. Da li je to 14, 15 dc (što je normalno) ili 30,40.... dc?

osjetila sam nakon 2 tjedna da se nešto događa s mojim tijelom, a nakon mjesec dana test i gin potvrdili, a kasnilo mi 2 mjeseca :eek: a to mi je bilo normalno, da mi kasni, jelte... :rofl:
ali bitno je da je sada sve ok :top:

visa003
23.05.2008., 16:46
osjetila sam nakon 2 tjedna da se nešto događa s mojim tijelom, a nakon mjesec dana test i gin potvrdili, a kasnilo mi 2 mjeseca :eek: a to mi je bilo normalno, da mi kasni, jelte... :rofl:
ali bitno je da je sada sve ok :top:

kakve si promjene primjetila,kakvi su znakovi bili kod tebe,znam dva mjeseca ti je kasnila ali to je kod pco čest slučaj da toliko kasni

natal8ja
23.05.2008., 20:26
kakve si promjene primjetila,kakvi su znakovi bili kod tebe,znam dva mjeseca ti je kasnila ali to je kod pco čest slučaj da toliko kasni

bila sam napuhana, kao kada trebam dobiti M, ali na neki čudan način :ne zna: , inače sam bila mršavija, odjednom više nisam mogla ni zakopčati hlače, što mi je bilo čudno. Dobila odjednom apetit, smrdile mi cigarete (prestala pušiti 2 tjedna prije trudnoće :top:), imala sam neki feeling da imam bebicu u trbuhu :cerek:, ali sam sama sebe zavaravala da nije da se ne razočaram kad saznam da nisam trudna. A MM i ja se inače nismo pazili već zadnjih 5 godina sigurno ...

Eto.

yasmine
26.05.2008., 13:16

Ja sam znala kada, jer sam ovulaciju pratila ultrazvukom.:cerek:

diamonds
26.05.2008., 20:37
Ja sam znala kada, jer sam ovulaciju pratila ultrazvukom.:cerek:

hej..kak se to ultrazvukom prati? Treba ici na ultrazvuk u odredeno vrijeme, ili bilo kad? i se to ide samo 1 na mjesec ili vise puta?
Thanx:mig:

elly
28.05.2008., 08:39
evo da vam i ja kažem svoje iskustvo.... također sam već 10 godina uz pauze od po 3 mjeseca na raznoraznim hormonskim terapijama (cileste, diane 35...) zbog PCOS. Ginekolog mi je predvidio probleme sa začećem i pretpostavio da će mi trebati inekcija kao pomoć pri zatrudnjivanju. E pa moja situacija je ovakva... Prestala sam piti Diane 35, dobila prvu mengu bez tableta za 30-ak dana, i zatrudnila 14 dana poslije toga. I za to nam je bio dovoljan jedna, jedina noć nježnosti :cerek:. Istina, da sam morala u početku strogo mirovati jer je postojala opasnost da će mi jedna velika cista na desnom jajniku izgurati plod, ali hvala Bogu, to se nije dogodilo i sada sam u 26. tjednu trudnoće a curica je zdrava i žilava :cerek:. Što se tiče pauze nakon pilula, liječnici se baš i ne slažu oko stava. Neki kažu da čim dobiješ prvu spontanu mengu da se tijelo riješilo hormona, neki kažu 3 mjeseca, neki 6 mjeseci... Iako sam ja ostala odmah trudna i zasad je stvarno sve super, mislim da je najpametnije pričekati 3 mjeseca i onda na posao :rofl:

yasmine
28.05.2008., 21:31
hej..kak se to ultrazvukom prati? Treba ici na ultrazvuk u odredeno vrijeme, ili bilo kad? i se to ide samo 1 na mjesec ili vise puta?
Thanx:mig:

Ideš određene dane ciklusa. 10, 12, 14 dan ili kako već ginekolog odredi i ultrazvukom gleda da li folikuli rastu i hoće li biti ovulacije. Tako barem sigurno znaš hoće li biti ovulacije i kada! :)

diamonds
29.05.2008., 10:43
Gracijelica di si?? imas kakvih novosti?
meni danas 50 dc..i imam smedi iscjedak, pa sam sretna jer znaci da mi je konacno dosla menga :)

gracijelica
29.05.2008., 15:49
Gracijelica di si?? imas kakvih novosti?
meni danas 50 dc..i imam smedi iscjedak, pa sam sretna jer znaci da mi je konacno dosla menga :)

ej evo me,meni je menga došla u nedjelju i danas peti dan već staje,zbog toga sam jako sretna jer mi je zadnji put trajalo krvarenje više od 20 dana,situacija se popravlja. jesi li ti imala problema s produženim krvarenjem?

diamonds
29.05.2008., 15:55
super, evo sve bude nam se normaliziralo! :)
meni m obicno traje oko 5,6 dana..a onda ponekad iscjedak jos isto toliko..
Koliko se sjecam ti jos od prosle godine ne pijes pilule?..jer citala sam da vecini zena nakon diana ciklusi traju po 50 dana..i obicno onda zatrudne ili odma sljedeci mjesec, ili za 6-9 mjeseci..

chiara
30.05.2008., 08:50
ja isto imam pcos i dugo sam pila dabrostone i klomifene jer nisam uopće imala ovulaciju. išla sam svaki dan ili svaki drugi na folikulometriju. pila sam po 5 klomifena i samo 1 jajašce se stvorilo. bio nam je cilj bar 2 pa da imam veće šanse da zatrudnim. i mislim da sam negdje iz 4. pokušaja zatrudnila i sad imam harambašu od 14 mj. :cerek:
sada pijem yasmin i javim kak će biti kad se ponovo odlučimo na trudnoću :zubo: nadam se da će ići lakše :zubo:

mufloncic
02.09.2008., 20:35
u veljači ove godine mi je dijagnosticiran sindrom policitičnih jajnika, i ginekologica mi je rekla kako mi LH nije previsok što bi trebalo značiti da mi vjerovatno ne izostaje ovulacija. moj normalan ciklus je od 45 do 50 dana, a ovulacija mi nastupa tek oko 30 do 33 dana ciklusa, u najboljem slučaju. često se dogodi da mi zbog najmanjeg stresa ciklus produži, tako sam tijekom 2007. imala dva najduža ciklusa u zadnjih 5 godina, trajali su 90-ak dana.
pošto smo mm i ja počeli raditi na bebi početkom godine pitala sam doktoricu hoće li mi to stvarati probleme (pošto je jedan od glavnih simptoma PCOS-a poteškoća pri zaćeću), ona mi je rekla da se to ne može predvidjeti, ali kako imam 'samo' 26 godina nema smisla da odmah mislimo najgore. danas 5 ciklusa kasnije, mm i ja pokušavamo ubost O svaki put, i uspilo nam je 4 puta, ali ništa. ovaj mjesec planiram se uhvatit svih mogućih pretraga koje slijede.
zanima me jeli netko od vas imao iskustva s ovim i kakve ste vi dobivali savjete? isto tako me zanimaja ima li tko od vas kome je postavljena dijagnoza i nakon toga je ostala trudna?
hvala

lotus_flower
02.09.2008., 20:40
isto tako me zanimaja ima li tko od vas kome je postavljena dijagnoza i nakon toga je ostala trudna?
hvala

ne znam ti baš puno o tome (mene pak muče prekratki ciklusi - pretprošli mi je bio samo 21 dan :() ali da te malo utješim: moja kolegica je s dijagnozom PCOS ostala trudna dva puta bez većih poteškoća ...ciklusi su joj bili negdje oko 50 dana čini mi se...

mufloncic
02.09.2008., 20:51
voljela bih ako neko zna gdje mogu naći više informacija da mi javi kontakt na pp ili stavi link. a curama koje su tek na početku ovih problema ću staviti par osnovnih linkova na kojima sam ja promašla korisne informacije. i jedan mali savjet: niti jedan ginekolog ne može bez kontrole hormona postaviti dijagnozu PCOS, ali zato to vole reć svakoj curi koja ima neredovit ciklus!

www.roda.hr (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=184&Tekst2ID=185&Show=693)
www.poliklinika-harni.hr (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/neplodn/05pcos.asp)
www.womenshealth.gov (http://www.womenshealth.gov/faq/pcos.htm?session=WqBA121Kn24G5Wf0PgnSTeN06y)

mufloncic
02.09.2008., 20:53
ne znam ti baš puno o tome (mene pak muče prekratki ciklusi - pretprošli mi je bio samo 21 dan :() ali da te malo utješim: moja kolegica je s dijagnozom PCOS ostala trudna dva puta bez većih poteškoća ...ciklusi su joj bili negdje oko 50 dana čini mi se...

moja doktorica kaze da mi je najvjerovatnije i mama imala PCOS ali i ona je ostala dva puta trudna iz prve....
jesu ti šta rekli za prekratke cikuse? jednom davno sam čula d to može biti veći problem od izostanka. :ne zna::ne zna:

yasmine
02.09.2008., 21:55
Ja imam pcos, 10 godina sam pila dabrostone. Moj problem je bio izostanak menstruacija i nikakve ovulacije. I jako sam teško ostala trudna ali ipak jesam. Bila sam i na laparoskopiji i drillingu jajnika. Sada nakon poroda više ne pijem ništa. Ciklusi su se sredili.

lotus_flower
03.09.2008., 06:17
moja doktorica kaze da mi je najvjerovatnije i mama imala PCOS ali i ona je ostala dva puta trudna iz prve....
jesu ti šta rekli za prekratke cikuse? jednom davno sam čula d to može biti veći problem od izostanka. :ne zna::ne zna:

pa rekla mi dva ginekologa da nije ništa zabrinjavajuće ako mi je dikoji ciklus tako kratak. jer meni je normalan ciklus 25-26 dana i taj je po riječima gina ok jer ovuliram, lutealna faza je dovoljno duga, bla bla....primijetila sam da kad sam pod stresom, meni se ciklus skracuje, za razliku od ostatak (normalnog) svijeta valjda :D

mufloncic
03.09.2008., 10:03
Ja imam pcos, 10 godina sam pila dabrostone. Moj problem je bio izostanak menstruacija i nikakve ovulacije. I jako sam teško ostala trudna ali ipak jesam. Bila sam i na laparoskopiji i drillingu jajnika. Sada nakon poroda više ne pijem ništa. Ciklusi su se sredili.

baš mi je drago da si to rekla jer su meni tako nekako opisali potencijalni razvoj događaja. i mojoj mami se ciklus sredio nakon što je rodila.. meni je gin rekla da je dobro jer imam oko 8 ciklusa godišnje i LH mi nije previsok. ali isto tako mi je rekla da nema načina da dokažemo O ili njen izostanak.

lotus, meni to objasnili ovako, nije važno kolikoje od M do O, već da od O do M ima 10 ili više dana, kako bi plod imao vremena usadit se u maternicu!:)

..donata..
03.09.2008., 10:48
u veljači ove godine mi je dijagnosticiran sindrom policitičnih jajnika, i ginekologica mi je rekla kako mi LH nije previsok što bi trebalo značiti da mi vjerovatno ne izostaje ovulacija. moj normalan ciklus je od 45 do 50 dana, a ovulacija mi nastupa tek oko 30 do 33 dana ciklusa, u najboljem slučaju. često se dogodi da mi zbog najmanjeg stresa ciklus produži, tako sam tijekom 2007. imala dva najduža ciklusa u zadnjih 5 godina, trajali su 90-ak dana.
pošto smo mm i ja počeli raditi na bebi početkom godine pitala sam doktoricu hoće li mi to stvarati probleme (pošto je jedan od glavnih simptoma PCOS-a poteškoća pri zaćeću), ona mi je rekla da se to ne može predvidjeti, ali kako imam 'samo' 26 godina nema smisla da odmah mislimo najgore. danas 5 ciklusa kasnije, mm i ja pokušavamo ubost O svaki put, i uspilo nam je 4 puta, ali ništa. ovaj mjesec planiram se uhvatit svih mogućih pretraga koje slijede.
zanima me jeli netko od vas imao iskustva s ovim i kakve ste vi dobivali savjete? isto tako me zanimaja ima li tko od vas kome je postavljena dijagnoza i nakon toga je ostala trudna?
hvala

Kod mene je potpuno ista situacija. Ciklusi isto od 45 do 50 dana, jajnici puni cistica, a hormoni u granicama normale. O trudnoći nisam još previše razmišljala, ali nisam se ni štitila. U biti sam mislila da prirodnim putem nikad neću zatrudniti, jer...toliko je parova koji nemaju problema, a ne ide im. Vrlo brzo ostala sam trudna. Ovulacija je bila 30-ti dan. Iznenađenju i sreći nije bilo kraja, ali nažalost nije dugo trajalo. Plod se nije razvio. Iako tužna i razočarana, pratila me misao da sam plodna i da mogu imati djecu. Imala sam i depresivnih trenutaka, kad sam mislila: eto dogodilo se slučajno, možda više neće....I dogodilo se prije nego sam mislila...Nisu čak prošla ni ona 3 mjeseca koliko liječnici preporučuju paziti se nakon kiretaže.Sad sam u 5 mj. trudnoće i zasad je ok.

Pročitala sam milijun ovakvih priča i mislila kako ove cure imaju sreće, ali eto ta sreća se i meni dogodila, kao i što će i tebi.
Moj ti je savjet: ne razmišljaj kad ti je ovulacija i plodni dani, jednostavno uživaj, dogodit će se sigurno.

mufloncic
03.09.2008., 12:23
Kod mene je potpuno ista situacija. Ciklusi isto od 45 do 50 dana, jajnici puni cistica, a hormoni u granicama normale. O trudnoći nisam još previše razmišljala, ali nisam se ni štitila. U biti sam mislila da prirodnim putem nikad neću zatrudniti, jer...toliko je parova koji nemaju problema, a ne ide im. Vrlo brzo ostala sam trudna. Ovulacija je bila 30-ti dan. Iznenađenju i sreći nije bilo kraja, ali nažalost nije dugo trajalo. Plod se nije razvio. Iako tužna i razočarana, pratila me misao da sam plodna i da mogu imati djecu. Imala sam i depresivnih trenutaka, kad sam mislila: eto dogodilo se slučajno, možda više neće....I dogodilo se prije nego sam mislila...Nisu čak prošla ni ona 3 mjeseca koliko liječnici preporučuju paziti se nakon kiretaže.Sad sam u 5 mj. trudnoće i zasad je ok.

Pročitala sam milijun ovakvih priča i mislila kako ove cure imaju sreće, ali eto ta sreća se i meni dogodila, kao i što će i tebi.
Moj ti je savjet: ne razmišljaj kad ti je ovulacija i plodni dani, jednostavno uživaj, dogodit će se sigurno.

jako ohrabrujuć prića. hvala bogu na razumu pa još uvijek ne upadam u teške depresije jer nisam trudna, ali me je samo mala panika. svjesna sam da će doć, i hvala bogu ima vremena. pošto smo ja i dragi već 4 puta pogodlili O i nismo ostali trudni mislim da nema smisla da se po tome više ravnam, kad dođe dođe. ali pošto mene počmu grudi bolit čim ovuliram ne žalost ne mogu se sproiječiti onoj nadikoja se svaki put stvori u zadnja dva tjedna ciklusa. ali tješi me da si uspjela i nadam se da će ti biti sve u redu u nastavku trudnoće.

natal8ja
03.09.2008., 12:38
i ja sam imala PCOS, sada sam trudna 34+4 :)
ne valja gubiti nadu, ja sam ostala trudna nakon 6 godina odnosa bez zaštite, kod gina sam išla, ali MM nije htio na spermiogram, kao, biti će sve u redu, i kad sam većodustala od nagovaranja MM-a, ja ostala trudna... eee, sad je li tu u pitanju ona psihička blokada, pa kad smo se opustili evo trudnoe, ili nešto drugo, ne znam...
znam cure koje su ostale trudne odmah, a imale su PCOS, a ja eto nisam mogle 6 god. ...
Sad se brinem kakvu zaštitu koristit nakon toliko god. ne razmišljanja o zaštiti, sad se "pročepilo" :rofl:

ribica0603
03.09.2008., 18:22
moram se i ja ovdje pridruzit....:mig:

imam dijagnosticiran PCOS i od '92 sam na Diane....prestala sam piti u 4 mjesecu i sad pokusavam ostat trudna...

narucila sam i trakice za ovulaciju...one vec 10-ak dana pokazuju 2 crtice(malo slabije,malo jace) pe me i to dodatno zbunjuje...:ne zna:

a moram napomenut da sam zadnju mengu imala 16.6. i jos cekam...:confused:

mufloncic
03.09.2008., 20:36
moram se i ja ovdje pridruzit....:mig:

imam dijagnosticiran PCOS i od '92 sam na Diane....prestala sam piti u 4 mjesecu i sad pokusavam ostat trudna...

narucila sam i trakice za ovulaciju...one vec 10-ak dana pokazuju 2 crtice(malo slabije,malo jace) pe me i to dodatno zbunjuje...:ne zna:

a moram napomenut da sam zadnju mengu imala 16.6. i jos cekam...:confused:

kod trakica su meni rekli da curama s PCOS ne pokazuju baš toćno (jer je nama LH konstantno povišen). meni su pokazale stvarno jake dvi crte samo jednom a ostatak vremena su mu varirale. tebi se dobrano protega ovaj ciklus. meni je tko bilo prošlo ljeto, zbog stresa od ispita nisam ih imala 90-ak dana. :mad::mad:
možda b bilo dobro da odeš na folikulometriju pa da ti gin reće u kojem si dijelu ciklusa... meni je zadnji put ona rekla kad mi je O.

margarita
03.09.2008., 21:30
Ja imam sindrom policisticnih jajnika i moji ciklusi su obicno 37-40 dana. Rijetko sam imala ovulaciju - mozda jednom ili dva puta godisnje ali to nisam znala sve dok nakon cetiri godine pokusavanja nismo otisli specijalisti za plodnost.

U klinici za plodnost su mi odmah nakon dijagnoze dali clomid da izazove ovulaciju i tako smo pokusavali tri mjeseca medjutim kod clomida moguca nus pojava je da iako se ovulacija normalizira matericna ovojnica (lining) ostane pretanak da bi se plod ugnijezdio.

Poslije toga smo presli na Puregon - injekcije u stomak i nakon oprvog mjeseca sam ostala trudna - medjutim bila je to vanmatericna trudnoca (meni druga po redu - prva prirodnim putem) - tako da smo se nakraju odlucili na IVF i upalilo is prvog puta.

Ja bih na tvom mjestu trazila uputnicu specijalisti za plodnost - mene su tako 4 godine zavlacili - te mlada si, te ne mora se odmah nanajgore pomisliti i sl. - ali da sam prije 4 godine otisla kopd specijaliste sad bi vec bila majka.

nema nikakve negativne strane traziti savjet specijaliste - lakse ti je i psihocki podnijeti to iscekivanje ako ti specijalista tocno utvrdi da li imas redovitu ovulaciju ili da li ti treba npr. clomid da ti malo to pogura.

kako god odlucis sretno - drzim ti fige :top:

margarita
03.09.2008., 21:32
kod trakica su meni rekli da curama s PCOS ne pokazuju baš toćno (jer je nama LH konstantno povišen). meni su pokazale stvarno jake dvi crte samo jednom a ostatak vremena su mu varirale. tebi se dobrano protega ovaj ciklus. meni je tko bilo prošlo ljeto, zbog stresa od ispita nisam ih imala 90-ak dana. :mad::mad:
možda b bilo dobro da odeš na folikulometriju pa da ti gin reće u kojem si dijelu ciklusa... meni je zadnji put ona rekla kad mi je O.

i meni je to specijalista rekao - te trakice su totalno beskorisne za zene s PCOS

sandrić
04.09.2008., 06:33

moram se složit s ovim. I moja priča ide otprilike tako, dakle 4 god. kontracepcije ( triquilar i diane 35 ) nakon toga dijagnoza PCOS, prema mišljenju mog ginekologa ništa šta se ne može držat pod kontrolom al da je uzelo maha jest...
meni skeptičnoj kao i uvik to nije bilo dovoljno, odem u petrovu specijalistu ( dr. Vrčić ), divan doktor i on me pošalje na pretragu hormona da vidimo u kojem je to uopće stadiju al kaže on meni da bi prvo tribala skinit koji kg jer ih imam malo too much da bi imala redovitu ovulaciju i mogla ostat trudna ( višak kilograma posljedica PCOS, hormoni su mi divljali nevjerojatno! ).
Inače ciklus neredovit da gori ne može biti, menstruaciju sam imala u prosjeku jednom u dva miseca!! ma koma.
opet ja nezadovoljna odem privatniku vodeći se onim ''plati pa se rugaj''.Poliklinika medirad na preporuku jedne prijateljice, doktorica divna da divnija ne može bit, Ona meni ispriča sve najgore:čujte vama hormoni divljaju, ovulaciju uopće nemate i trudnoća je moguća isključivo sa poticanjem ovulacije znači kljukanjem hormonima.
nakon 8 mj.''pokušavanja'' naravno odustala sam i pomirila se da to neće ić prirodnim putem,menga kasnila misec dana ko i obično ma vrag mi ne da mira kupim ja test kad ono POZITIVAN.kupim još jedan jer ne mogu virova i on isto pozitivan!! ( 9 ipo tjedana )
poanta u tome jest da sam 3 tjedna prije testa bila na UZV kod iste privatnice koja m i je još jednom potvrdila da od trudnoće nema ništa a ja sam tad već bila trudna 6 ipo tjedana!! pa ti plati za svoje zd
ravlje...ma ne viruj draga nikome nego baš to OPUSTI SE I BIT ĆE!:mig:

mufloncic
04.09.2008., 08:04
cure, hvala vam. meni svi govore da si nabijam nepotreban pritisak s pustim pretragama, a ja bi samo voljel znati na čemu sam. svjesna sam da trudnoća neće doći lagano ali neka samo dođe.
sandrić, pretpostavljala sam da će to biti proces. idući tjedan bi trebala ić u gina po uputnice pa da malo požurim tu bebu!
SRETNO S TRUDNOĆOM!

eruditio
04.09.2008., 09:30
Ja imam sličan problem. U sedmom mjesecu postavljena mi je dijagnoza da je desni jajnik "lagano plocističan". Dr. rekla da to nije ništa strašno, neka i dalje pokušavamo, pa ako do devetog mjeseca ne bude trudnoće, neka se javim, točno na dan kad dobijem mengu - jer se neke pretrage mogu raditi samo točno određeni dan ciklusa. I eto, deveti mjesec došao, bebača još nema (pokušavamo oko 6mj.) i sad sam u dilemi dal da odem na te pretrage ili ne. Može li mi netko reći kako izgledaju te pretrage vezane uz PCOS?

mufloncic
04.09.2008., 11:34
Ja imam sličan problem. U sedmom mjesecu postavljena mi je dijagnoza da je desni jajnik "lagano plocističan". Dr. rekla da to nije ništa strašno, neka i dalje pokušavamo, pa ako do devetog mjeseca ne bude trudnoće, neka se javim, točno na dan kad dobijem mengu - jer se neke pretrage mogu raditi samo točno određeni dan ciklusa. I eto, deveti mjesec došao, bebača još nema (pokušavamo oko 6mj.) i sad sam u dilemi dal da odem na te pretrage ili ne. Može li mi netko reći kako izgledaju te pretrage vezane uz PCOS?

prvo i osnovno je vađenje hormona 3-5 dana ciklusa kada se vidi kolika ti je razina LH i po tome se odreuje koliko su ti policistični jajnici i ako cu uopće policistični. zna se dogoditi da su jajnici nalik na policistične a hormoni su u redu.
mi evo sada 7 mjesec pokušavamo ostat trudni ali to je meni samo 5 ciklusa.... ma možemo mi to. javi šta ti je gin rekla...

margarita
04.09.2008., 17:33

ma nista strasno - radis nalaze krvi da se provjeri nivo LH hormona i glukose test (da vide da li imas otpornost na insulin - to je jedan od pokazatelja PCOS-a), isto tako gledaju probleme s aknama na bradi i oko usta i nivo dlakavosti (ili gubljenja kose). PCOS se javlja kod zena koje luce visak androge-a (muski hormon) koji zaustavlja ovulaciju. PCOS je jedan on glavnih uzroka neplodonosti kod zena.

Ne postoji lijek za PCOS ali se simptomi mogu drzati pod kontrolom - ako se ne poduzima nista za tretiranje simptoma PCOS moze dovesti do dijabetasa tip 2 i srcane bolesti. Zato je vazno i nakon poroda kotrolirati simptome i paziti na prehranu (ograniciti unos secera i ugljikohidrata)

Is osobnog iskusta mogu reci da terapija hormonima da omoguci trudnocu nije uopce tako strasna - bar ne u poredjenju sa konstantnim propalim pokusajima zaceca i neizostavnog psihichkog pritiska koji nehotice sami sebi stvarmo nakon x mjeseci pokusaja. U vecini slucajeva kod PCOS-a tablete clomida su dovoljne - osim ako imate dodatni problem kao u mom slucaju

Ako znate da imate problem - moj savjet je uradite pretrage kod specijaliste za neplodnost i postedjet cete i sebe i partnera nepotrebnog stresa i razcoranja

sretno dame!

margarita
04.09.2008., 17:37
cure, hvala vam. meni svi govore da si nabijam nepotreban pritisak s pustim pretragama, a ja bi samo voljel znati na čemu sam. svjesna sam da trudnoća neće doći lagano ali neka samo dođe.
sandrić, pretpostavljala sam da će to biti proces. idući tjedan bi trebala ić u gina po uputnice pa da malo požurim tu bebu!
SRETNO S TRUDNOĆOM!

pusti ti sta drugi govore - sad je vrijeme kad ti i tvoj partner morate uraditi ono sto VI mislite da je najbolje za vas a ne sto drugi savjetuju

ako vama najvise odgovara otici na odmor npr i probati se totalno opustiti par mjeseci onda to i uradite - ako vam odgovara ici na pretrage onda trazite uputnicu ne zaboravi - tvoje tijelo je u pitanju - ni doktorovo, ni moje ni susjedino :mig:

Salona21
04.09.2008., 21:12
Ja sam cula da se ti policisticki jajnici dobiju od prevelike tezine, mozda da pokusas malo smrsati???

mufloncic
04.09.2008., 21:58
Ja sam cula da se ti policisticki jajnici dobiju od prevelike tezine, mozda da pokusas malo smrsati???

curo, provjeri svoje informacije prije nego gurneš nos tamo di mu nije misto.

yasmine
04.09.2008., 22:09
Ja sam išla svaki mjesec uporno na praćenje ovulacija uzv-om i svaki mjesec ništa. Folikuli uvijek isti. Od ovulacije ni O. E onda smo krenuli sa klomifenom i odmah BINGO.:cerek:

mufloncic
05.09.2008., 09:52
Ja sam išla svaki mjesec uporno na praćenje ovulacija uzv-om i svaki mjesec ništa. Folikuli uvijek isti. Od ovulacije ni O. E onda smo krenuli sa klomifenom i odmah BINGO.:cerek:

ja imam dogovoreno u gina u pon u 4 pa ću joj reć da bi ja u drugu fazu, tj nek me natira da ovuliram.... OĆU TABLETE!:cerek::cerek:

eruditio
05.09.2008., 12:14

Kod mene je bas obrnuto - dugo vremena sam imala manjak kila (164 visoka, 48 kila). Kazu da i to nije dobro za plodnost. Pa sam preko ljeta to nadoknadila.....i sad sam blize 55:D ako vec nisam i preko:kava:

Pojavio se jos jedan problem - sad sam otprilike na sredini ciklusa (12.dan), a jutros sam na gacima primjetila kap krvi. To mi se jos nikad nije dogodilo, cak ni s 13g.kad su ciklusi neuredni. Poslije nije bilo nista, to je bila samo sukrvica, ali svejedno se brinem.

margarita
05.09.2008., 14:53

veza sa tezinom je upravo obrnuta - kad zena ima PCOS moguce je da se lakse udeblja

ribica0603
05.09.2008., 19:03
prvo i osnovno je vađenje hormona 3-5 dana ciklusa kada se vidi kolika ti je razina LH i po tome se odreuje koliko su ti policistični jajnici i ako cu uopće policistični. zna se dogoditi da su jajnici nalik na policistične a hormoni su u redu.
mi evo sada 7 mjesec pokušavamo ostat trudni ali to je meni samo 5 ciklusa.... ma možemo mi to. javi šta ti je gin rekla...

a kako da ja odredim te dane ciklusa kad nemam ni mengu 3 mjeseca i Boga pitaj kada cu ju je docekat....:confused:

margarita
05.09.2008., 19:18
a kako da ja odredim te dane ciklusa kad nemam ni mengu 3 mjeseca i Boga pitaj kada cu ju je docekat....:confused:

kad odes kod specijaliste reci ce ti da im se javis sa prvim danom ciklusa i onda ce ti napraviti raspored pregleda. Ali je bitno da odes na prvu konsultaciju prje nego pocnes sljedeci ciklus.

ako vec nemas 3 mjeseca kod tebe mogu mozda uraditi neke druge testove jer ocito nisi imala ovulaciju tri mjeseca

ribica0603
05.09.2008., 19:24
pa ocito nisam....:flop:

ma sve sam ja to prosla i na pilulama sam preko 10 god....kad sam god radila pauzu,uvijek je bilo ovako neredovito...

a koliko je realno vrijeme pokusavanja prije nego pitam ginekologa za tablete za stimulaciju?

margarita
05.09.2008., 19:28

ma sve sam ja to prosla i na pilulama sam preko 10 god....kad sam god radila pauzu,uvijek je bilo ovako neredovito...

a koliko je realno vrijeme pokusavanja prije nego pitam ginekologa za tablete za stimulaciju?

kazu godinu dana - ali mislim da se toodnosi na zene sa normalnom duzinom ciklusa. Ti mozes odmah otici i reci da nemas normalan ciklus da bi htjela znati sta nije u redu i nek rade nalaze.

Ja ne bih otisla i trazila tablete - pusti ih nek utvrde sta je - mozda se moze nekako drugacije rijesiti

I puno srece zelim!

mufloncic
06.09.2008., 09:34

na žalost PCOS nam ne omogućava da u kraćem periodu od 1 godine počmemo sa stimulacijama- ja pitala svoju doktoricu. čak i kod PCOS-a (:confused::confused:) treba se čekati godina, ali ja mislimda je to samo jer zavod za zdravstveno ranije odbija financirati pretrage, pa može doktorima uvalit kontroli. ali sve ima svoje rješenje, dođeš u ginekologa i malo slažeš :mig:. rečeš mi da se ne pazite već godini ipo ali da baš pratite ovulaciju recimo zadnjih 5 ciklusa. neke nalaze ti mogu raditi i odma: brisevi, hormoni... ali potpomaganje začeću tek nakon godine dana :ne zna::ne zna:.
što se tiće vađenja hormona, prvi dan ciklusa odeš kod doktorice i ona to da uputnice, ili kao moja, meni je dala ranije uputnice i reklakada dobiješ idi vaditi i dođi s nalazima. ja idem u ginekologa u ponedjeljak pitati sa stimulacije ovulacije, i baš me zanima šta će mi reć! :s:s:s nadam se da će mi dozvoliti.

mufloncic
06.09.2008., 09:36

PS dok čekaš stimilaciju, ima ti jedno pomagalo: TRAKICE. www.saveontests.com, kupiš trakice koje detektiraju ovulaciju pa možeš znati kada ti je i ciljano se keksati!! dađi ti nama na wannabe, zbor! sve ćemo te naučit! :cerek::cerek:

eruditio
06.09.2008., 17:35
ma nista strasno - radis nalaze krvi da se provjeri nivo LH hormona i glukose test (da vide da li imas otpornost na insulin - to je jedan od pokazatelja PCOS-a), isto tako gledaju probleme s aknama na bradi i oko usta i nivo dlakavosti (ili gubljenja kose). PCOS se javlja kod zena koje luce visak androge-a (muski hormon) koji zaustavlja ovulaciju. PCOS je jedan on glavnih uzroka neplodonosti kod zena.

sretno dame!

Hvala na odgovoru, sad mi je sve puno jasnije, ali imam jos jedno pitanje - ako mi propisu hormonsku terapiju koliko ona otprilike traje? Preptostavljam da se u tom periodu treba izbjegavati moguća trudnoća?

Thnx

ribica0603
06.09.2008., 18:38
PS dok čekaš stimilaciju, ima ti jedno pomagalo: TRAKICE. www.saveontests.com, kupiš trakice koje detektiraju ovulaciju pa možeš znati kada ti je i ciljano se keksati!! dađi ti nama na wannabe, zbor! sve ćemo te naučit! :cerek::cerek:

vec ih imam...i koristim nekih 15-ak dana i svaki dan imam 2 crtice :confused: pa ne kuzim o cemu se radi...

znam da je nama sa PCOS razina LH stalno povisena pa to zapravo ima smisla...

ali tada trakice nemaju previse koristi,jel tako? :ne zna:

margarita
07.09.2008., 00:30
Hvala na odgovoru, sad mi je sve puno jasnije, ali imam jos jedno pitanje - ako mi propisu hormonsku terapiju koliko ona otprilike traje? Preptostavljam da se u tom periodu treba izbjegavati moguća trudnoća?

Thnx

imas dvije opcije - kontrloa PCOS simptoma uzimanjem tableta za kontracepciju (to vazi za zene koje nece trudnocu ocito) a za one koje bi da zatrudne daju se hormoni koji poticu ovulaciju - znaci ne bi oni tebe stavili na terapjiu (bar ne bi trebali) sa tabletema za kontracepciju jer cim ih prestanes piti svi se simptomi ponovo jave. Za PCOS nema lijeka - samo kontrola simptoma

U tvom kao i u mom slucaju poceli bi sa hormonima za poticanje ovulacije i pod tim tabletama odmah pokusavas zanijeti.

jednom kad zatrudnis PCOS ne predstavlja nikakvu prepreku normalnoj trudnoci - tako da za vrijeme trudnoce ne moras brinuti za simptome

PCOS je toliko ucestala pojava a u stvari ginekolozi jako malo znaju o tome - vise znaju oni koji specijaliziraju za probleme s plodnosti

pokusaj se sto vise informirati sama - kroz clanke i knjige - tako sam ja - jer i kad odes kod ovih za plodnost moras se sve sama raspitivati - oni kao da misle da mi vec sve znamo o tome

ne daj se obeshrabriti - kad pogledas na druge moguce uzroke neplodnosti PCOS i nije tako strasan

glavu gore i hrabro

:top:

mufloncic
08.09.2008., 08:04
vec ih imam...i koristim nekih 15-ak dana i svaki dan imam 2 crtice :confused: pa ne kuzim o cemu se radi...

znam da je nama sa PCOS razina LH stalno povisena pa to zapravo ima smisla...

ali tada trakice nemaju previse koristi,jel tako? :ne zna:

sve ti zavisi od razine LH.. meni jedan ciklus nisu apsolutno ništa rekla ali su mi zato savršeno predvidile O sljedeći. to sam planirala pitati doktoricu popodne... već sam bila napisala kako trakice nisu baš najpouzdanije kod PCOS-s, ali te malo zabave, i bar meni su pomogle da se prestanem osjećat kao da je sve to van moje kontrole. a nisu tako skupe:cerek::cerek::cerek:. malo psihološke stimulacije...

mufloncic
08.09.2008., 08:08
margarita, utješno mi je vidjeti da taj problem neznanja kod ginekologa nije samo moj. meni je dijagnosticiran PCOS bez hormonske slike, onako od oka :confused:.... i sve šta znam sama sam saznala, ali mi je kako žao šta cure na forumu Žensko zdravlje misle da se PCOS da izlječiti pa non stop pitaju zašto im doktori daju tablete kad im se nakon njih stanje vrati na isto....

ribica0603
08.09.2008., 14:41
danas sam bila kod gina i na UZV je nasao malu cistu na desnom jajniku...i sad moram na Dabrostone da izazovemo ciklus i nakon toga na kontrolni UZV...tek tada ce mi dati za vadjenje hormona....

a dotad...cekamo...:ceka:

sanja1984
08.09.2008., 14:43
..evo možda te utješi moja priča...ja sam sa 13 god. prvi put dobila i nakon 3 puta sam ju izgubila i od tad sam pila hormone (diane,dabroston,provera,yasmin...) pod dijagnozom PCOS..doktorica mi je rekla da kad ću htjeti ostati trudna da ćemo onda razmišljati o prestanku tableta...i evo javila se ja nakon 10 god da želim ostati trudna i prestala sam ih piti...ali men. nisam dobila već 6 mj. pokušali smo u međuvremenu s dabrostonima ali ne reagiram više (jajnici mi spavaju:))..nakon toga smo napravila hormonalni status koji je prilično neuredan i na to sve mi doktor preko socijalnog kaže "vi ne možete ostati trudni prirodnim putem,javite se u petrovu u kliniku za sterilitet???ja ga pitam pa da probamo a on kaže da nema smisla jer nema šanse..." ne moram ni reći koliko sam bila u komi ...i odlučila sam uzeti stvar u svoje ruke i otišla sam privatno u kliniku i rekli su da nema razloga za brigu...dobila tablete kojima stimuliramo mengu ali uz njih moramo pokušavati i nadati se plusiću..ja sam sigurna da će sve biti u redu....želim samo reći da treba potražiti drugo mišljenje jer nisu ni doktori uvijek u pravu...
sorry zbog dužine posta...

puno sreće i držim fige za plusić...:)

sanja1984
08.09.2008., 14:46
:cerek:

Linea Exclusive
08.09.2008., 14:58
danas sam bila kod gina i na UZV je nasao malu cistu na desnom jajniku...i sad moram na Dabrostone da izazovemo ciklus i nakon toga na kontrolni UZV...tek tada ce mi dati za vadjenje hormona....

Sis, to ti je vodena (folikularna) cista, koja se stvori kad folikul ne pukne na vrijeme iz nekog razloga, pa mjehurić samo nastavi rasti. Očito nije došlo do ovulacije, jajna stanica nije izišla iz jajnika, i zato ni nemaš menge ovoliko. Ona bi trebala puknuti od Dabrostona, mada i ne mora.
Jesi napravila test prije nego si popila prvu tbl? I nazovi tetu i naruči čaj od vrkute, dobar je za to.:s Obavezno.
:grli:

Sanja, držim fige.:cerek:

margarita
08.09.2008., 16:05
Isto tako kod zena koje imaju PCOS nije uopce nuzno da imaju ciste na jajnicima - ja nisam nikad cistu imala - uglavnom su izostanak ovulacije, rezistencija na insulin i pojacana dlakavost glavni simptomi

isto tako moja kolgeica na poslu je vec tri puta morala na laproskopiju da operira ciste na jajnicima a nema PCOS - ciste su jako nepouzdan pokazatelj

ja sam se zaprepastila kad su mi to objasnili jer u imenu dijagnoze stoji "policisticni" i naravno da podrazumjevas da ima puno cisti - totalno zbunjujuce

mufloncic
08.09.2008., 18:04

ti i ja mozemo ruku pod ruku... i meni je cista na desnom jajniku, nekakvih 1,8 cm i doktorica je rekla da je to folikul koji nije puknuo, jer u prošlom ciklusu nisam ovulirala. isto tako mi je rekla da mm mora na spermiogram i ako bude u redu a ja ne ostanem trudna do 11 mj idem na propuhivanje janjnika, a tek nakon toga ćemo pričati o tome da mi da hormone (sve je to jer meni hormonalana slika nije pretjerano neuredna), ali mi je rekla neka održavam težinu i pazim malo na prehranu.... :ne zna::ne zna: ja se nadam da će to sve urodit plodom...

ja sam se zaprepastila kad su mi to objasnili jer u imenu dijagnoze stoji "policisticni" i naravno da podrazumjevas da ima puno cisti - totalno zbunjujuce

policistični se odnosi na male ciste koje se nalaze u stjenki jajnika i stvaraju zadebljanje koje dovodi do debalansa u hormonima... a jedini razlog zašto bi netko s PCOS-om bio skloniji cistama je nepucanje folikula koje se pretvore u ciste (meni je ovo drugi put u 6 mjeseci), ali to se može dogoditi svakome!

margarita
09.09.2008., 16:20
policistični se odnosi na male ciste koje se nalaze u stjenki jajnika i stvaraju zadebljanje koje dovodi do debalansa u hormonima... a jedini razlog zašto bi netko s PCOS-om bio skloniji cistama je nepucanje folikula koje se pretvore u ciste (meni je ovo drugi put u 6 mjeseci), ali to se može dogoditi svakome![/QUOTE]

znaci svi oni nezreli folikuli koji samo stoje na janiku i ne rade nista

ej a to propuhivanje jajovoda - jel to onaj ultrazvuk koji rade kad ubrizgaju vodu u mtarnicu i prate da li izlazi kroz jajovode - da vide ima li zacepljenje?

mufloncic
09.09.2008., 16:31
znaci svi oni nezreli folikuli koji samo stoje na janiku i ne rade nista

ej a to propuhivanje jajovoda - jel to onaj ultrazvuk koji rade kad ubrizgaju vodu u mtarnicu i prate da li izlazi kroz jajovode - da vide ima li zacepljenje?

to bi trebalo biti to ali mi je jedna cura rekla kako taj pregled opako boli.... :eek::eek:
doktorica je rekla da im to daje informaciju o stanju jajovoda ali da ih i malo razčisti na neko vrijeme... ja samo znam da je mene toga strah... u splitkoj bolnici to nije najugodniji pregled, a u privatnika je 700 kn.

margarita
09.09.2008., 17:42
to bi trebalo biti to ali mi je jedna cura rekla kako taj pregled opako boli.... :eek::eek:
doktorica je rekla da im to daje informaciju o stanju jajovoda ali da ih i malo razčisti na neko vrijeme... ja samo znam da je mene toga strah... u splitkoj bolnici to nije najugodniji pregled, a u privatnika je 700 kn.

ne znam jel ti ovo sta pomaze - meni nije bolilo ni malo - malo je neugodno bilo ali nije bolilo - ali moji jajovodi nisu bili zacepljeni - mozda nisu ni kod tebe pa nece bolit

samo poslije stavi veliki ulozak - ta voda curi poslije

drzim fige :top:

mufloncic
09.09.2008., 18:15
ne znam jel ti ovo sta pomaze - meni nije bolilo ni malo - malo je neugodno bilo ali nije bolilo - ali moji jajovodi nisu bili zacepljeni - mozda nisu ni kod tebe pa nece bolit

samo poslije stavi veliki ulozak - ta voda curi poslije

drzim fige :top:

ja se planiram nakljukat ketonalima... :s:rofl::s:rofl:, a mislim da ću to otići napraviti privatno, jer kažu da je tada znatno ugodniji pregled.... bože dragi šta mi sve neće uvalit tamo dole????:eek::eek::eek:

kinki
09.09.2008., 18:17
Mufi meni je dosadno!

mufloncic
09.09.2008., 18:20
Mufi meni je dosadno!

ja sam na poslu i dosadno mi jeeeeee....

kinki
09.09.2008., 18:25
Aj na wannabe, ne smimo chatat ovde!

ribica0603
09.09.2008., 18:48
Sis, to ti je vodena (folikularna) cista, koja se stvori kad folikul ne pukne na vrijeme iz nekog razloga, pa mjehurić samo nastavi rasti. Očito nije došlo do ovulacije, jajna stanica nije izišla iz jajnika, i zato ni nemaš menge ovoliko. Ona bi trebala puknuti od Dabrostona, mada i ne mora.
Jesi napravila test prije nego si popila prvu tbl? I nazovi tetu i naruči čaj od vrkute, dobar je za to.:s Obavezno.
:grli:

Sanja, držim fige.:cerek:

napravila test jutros i potrosila jos jedan na minus...jbg...:mad:

yasmine
10.09.2008., 12:25
Meni su pregledali jajovode na laparoskopiji i tada su puštali kontrast kroz njih da se vidi da li su prohodni.

mufloncic
10.09.2008., 15:09
Meni su pregledali jajovode na laparoskopiji i tada su puštali kontrast kroz njih da se vidi da li su prohodni.

kako su meni objasnili to ide nakon propuhivanja jajovoda.... hmmmm, koliko toga nam još mogu napravit???? http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a093.gif

yasmine
11.09.2008., 15:57
kako su meni objasnili to ide nakon propuhivanja jajovoda.... hmmmm, koliko toga nam još mogu napravit???? http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a093.gif

Mene nisu slali na nikakvo propuhivanje. Predložili laparoskopiju, ja sva sretna pristala i tada pregledali prohodnost jajovoda a ja lijepo spavala.:top:

margarita
11.09.2008., 16:00
Mene nisu slali na nikakvo propuhivanje. Predložili laparoskopiju, ja sva sretna pristala i tada pregledali prohodnost jajovoda a ja lijepo spavala.:top:

a zasto laproskopiju? zar nisu mogli to vaginalno - bez da te rezu?

mufloncic
11.09.2008., 17:35
a zasto laproskopiju? zar nisu mogli to vaginalno - bez da te rezu?

to ti je propuhivanje janika ali je laparoskopija točnija. ja sam se već jednom laparoskopski operirala i ne podnosim dobro narkozu pa bi to htjela preskoćit ako je ikako moguće...

trudnica24
12.09.2008., 23:23
margarita, utješno mi je vidjeti da taj problem neznanja kod ginekologa nije samo moj. meni je dijagnosticiran PCOS bez hormonske slike, onako od oka :confused:.... i sve šta znam sama sam saznala, ali mi je kako žao šta cure na forumu Žensko zdravlje misle da se PCOS da izlječiti pa non stop pitaju zašto im doktori daju tablete kad im se nakon njih stanje vrati na isto....

Pozdrav svima!!!Moj savjet ti je da napravis hormonsku sliku, jer je i meni doktor kako ti kažeš od oka dijagnosticirao PCOS i tako sam živjela u uvjerenju 8 godina, uzimala sam sve moguće tablete od dobrastona do svih mogucih kontracepcijskih pilula.zadnje 2 god sam bila na najslabijima jasmin, uz prekide.Prstala sam ih uzimat jer sam htjela bebu.mislila sam da ce to biti mukotrpan proces,a ja sam ostala trudna iz prvog pokušaja.Otišla sam kod drugog doktora(privatnika) da bi mi on rekao kako moji jajanici nisu PCOS nego samo nalik na policistične i da zato nije bilo problema oko toga da zanesem,a ja se od 15-god mislim hocu li ikad imati djecu ili ne zbog krive dijagnoze.Želim vam svima da sta prije zatrudnite i da budete sretne kao ja !!!

mufloncic
13.09.2008., 08:29
Pozdrav svima!!!Moj savjet ti je da napravis hormonsku sliku, jer je i meni doktor kako ti kažeš od oka dijagnosticirao PCOS i tako sam živjela u uvjerenju 8 godina, uzimala sam sve moguće tablete od dobrastona do svih mogucih kontracepcijskih pilula.zadnje 2 god sam bila na najslabijima jasmin, uz prekide.Prstala sam ih uzimat jer sam htjela bebu.mislila sam da ce to biti mukotrpan proces,a ja sam ostala trudna iz prvog pokušaja.Otišla sam kod drugog doktora(privatnika) da bi mi on rekao kako moji jajanici nisu PCOS nego samo nalik na policistične i da zato nije bilo problema oko toga da zanesem,a ja se od 15-god mislim hocu li ikad imati djecu ili ne zbog krive dijagnoze.Želim vam svima da sta prije zatrudnite i da budete sretne kao ja !!!

tako ti je meni prvotno doktorica dijagnosticirala PCOS iz UVZ-a:eek::eek::eek:!!! i kad sam je pitala na sljedećem pregledu šta s tim, ona meni da ne zna o čemu ja pričam. ja lipo promjenila doktora i otišla u famoznog Poljaka u CITO-a i St-u i to mu rekla a on na to samo frknija jer očito nisam imala dovoljno simptoma. sada sam kod dr. Branice i ona mi je u 2 mj dala da vadim hormone koji su potvrdili dijagnosu ali isto tako mi anomalije nisu tako jake pa se to ne smatra teškim poremećajem.... ma oni su neodgovorni, i misle ako si mlađa da te mogu maslat.

drago mi je da si trudna i želim ti sretnu trudnoću!

margarita
14.09.2008., 20:20
to ti je propuhivanje janika ali je laparoskopija točnija. ja sam se već jednom laparoskopski operirala i ne podnosim dobro narkozu pa bi to htjela preskoćit ako je ikako moguće...

ma meni se cini da su neki doktori malo vrzi na skalpelu :mig:

to propuhivanje iliti pregled da se vidi da li su jajpvodi prohodni se sasvim lijepo moze raditi vaginalno

naravno da je laproskopija tocnija ali rezati da bi se dijagnosticiralo mi se cini malo predrastricno kad postoji alternativa

ja sam prosla kroz laproskopiju - i slazem se s tobom - pokusati izbjeci u svakom slucaju

i kad su mi dijagnosticirali drugu vanmatericnu trudnocu prvo su pokusali rijesiti to putem injekcije kemoterapije (da se izbjegne operacija ta injekcija ako se da na vrijeme zaustavi rast embrija u jajovodu i onda ga tijelo absorbuje) - na zalost menu su tu injekciju dali dva dana opre-kasno pa sam i poslije injekcije zavrsila u hitnoj na operaciji

mufloncic
14.09.2008., 20:31
ja sam prosla kroz laproskopiju - i slazem se s tobom - pokusati izbjeci u svakom slucaju

kada sma se savjetovala za laparoskopsku operaciju žuči moj doktor koji je mlađi je bio za to, dok je memin stariji (oba kirurzi) je bip protiv jer je to operacija koja se dijelom radi kroz pupak i tako povećava opasnost od kile pri porodu (no ja jer sam nositelj gena hemofilije ću ionako najvjerovatnije morati na carski rez). iako sam nakon te operacije u roku 6 dana bila na nogama svako rezanje mišićnog zida nije dobro, tako da mislim da mi je to stvarno opcije taman prije umjerne oplodnje...
kod nas se inaće puuunooo toga riješava tako nasilnim tretmanima jer se ljudima ne da zamarti dužim ali manje nasilnim metodama. tu vrijedi moć informacije, na ništa se ne pristaje dok se ne dobije drugo mišljenje i dok se dobro ne raspitaš jeli to baš nužno!!

MalaLola
16.09.2008., 09:04
Tražila nešto o propolisu u trudnoći, pa sam naišla i na ovo..
Za one koje možda nisu već to pročitale, jer pretpostavljam da ste itekako informirane:)
Znanstvenici zaključuju da je "pčelinji propolis učinkovita mogućnost u liječenju neplodnosti kod žena s minimalnom ili blagom endometriozom." Izvrsni rezultati ove pilotske studije upućuju na opravdanost multicentričnog prospektivnog ispitivanja učinka pčelinjeg propolisa.
Evo i cijeli link http://www.poliklinika-harni.hr/teme.asp?id=162
Sretno drage koke :kiss:

trudnica24
16.09.2008., 16:40
Hvala mufloncic na lijepim željama!Ako slucajno opet ne budes zadovoljna s gin. odi kod dr. cecuka (put firula 21.),on je riješio sve moje zablude, on mi sada vodi trudnocu i jako sam zadovoljna jedino je problem sta je privatnik.

par-istra
23.09.2008., 12:47
bok svima,evo i ja imam policističene jajnike i nemogu zatrudnjet.več smo god i pol u obradi i imali već dvije bezuspješne inseminacije.isto sam pila klomifen ua ovulaciju i nakon svakog mj mi se cista počela povečavat i onda čekat da pukne ili operirat.luda sam več.ako ima koja od vas da želi podijelit iskustvo neka se javi.baš bi mi trebalo da s nekim razgovaram ko ima iste probleme a vidim da vas ima dosta.pliz.javite se

JustForFun
24.09.2008., 15:52
Par-Istra, koliko ti je godina?

Je li ti kakvo objašnjenje dao ginekolog?

par-istra
26.09.2008., 13:04
justforfun na kakvo objašnjenje misliš?25 god

JustForFun
05.10.2008., 09:56
pa mislila sam jel ti išta ginekolog objasnio i šta prognozira?

ribica0603
12.12.2008., 17:15
Da nastavim priču sa svojim PCOS... C/p s MPO teme dijelom, no hard feelings što se ponavljam.
Danas sam saznala da bismo trebali ući u neke mpo postupke. Konkretno, PCOS, mm ok, pila Diane 10 godina, prestala u 5. mj., otada nisam imala prirodno megu.
Bila je jedna folikularna ciasta koju smo razbili Dabrostonima, pa prokrvarila u 8.mj. Otada opet ništa.
Vadila hormone, sve pomalo zmrdano (inverzija FSH-LH, povišeni svi testosteroni). Bila kod soc ginića, mislila da će mi dati Klomifene/Femaru, ali rekao da misli da ćemo odmah trebati na injekcije (jel to Decapeptyl?), i da se javim na Sv. Duh ili Petrovu. Jel to znači IVF?:nezna:
Ima što novo kod vas?:cerek:

jokka55
13.02.2009., 17:35
Pozdrav, meni su isto diagnosticirani policistični, hormoni su mi u razini normale ali mi je M neredovita, gin je totalno opušten, kao kad budeš želila zatrudnit samo ćemo inducirat ovulaciju i za regulaciju mi je dao dabroston od kog mi je 3 mj svaki dan curila krv iz nosa :ne zna:
Kad čitam o PCOS-u na rodama i ostalim forumima totalno me panika uhvati da ću se morat ful mučit da zatrudnim a da ne pričam o povećanom postotku pobačaja...
Još ne planiramo bebu iako ne bi bili nesretni da se desi ali još se ništa nije desilo i to me malo brine a jedina "kontracepcija" nam je prekinuti snošaj (možda stvarno prekidamo na vrijeme :rofl: ) Sad bi naj rađe išla radit bebača odmah samo da se uvjerim da je sve ok :)

moonyena
14.02.2009., 11:22
Yokka55, nemoj se uopće nervirati, ja sam imala slične nalaze kao i ti, isto mi je ginekologica rekla, pa sam ipak bez ikakvih problema i poticanja zatrudnila 2 puta. :mig:

Dabroston nisam uzimala, nego Diane i dr. 4 godine, ali više ne bih, jer imam dojam da mi je to s druge strane štetilo za druge stvari (npr. celulit mi nastao tamo gdje ga prije nije bilo :rolleyes: :o, bojim se povećanog rizika od kardiovaskularnih bolesti, jer osjećam aritmije, pojavila mi se seboreja itd.) -uglavnom, da sam sad opet u istoj situaciji, pokušala bih s najprije s prirodnim metodama - smanjenjem težine, makrobiotičkom prehranom, tinkturom konopljike, itd.

jokka55
14.02.2009., 16:29
Ma meni je index tjelesne mase u granicama normale, hoću reći nemam višak kilograma ni povišen šećer ni dlakavost ni nikakve druge simptome :ne zna:

mufloncic
14.02.2009., 19:42
bok svima,evo i ja imam policističene jajnike i nemogu zatrudnjet.več smo god i pol u obradi i imali već dvije bezuspješne inseminacije.isto sam pila klomifen ua ovulaciju i nakon svakog mj mi se cista počela povečavat i onda čekat da pukne ili operirat.luda sam več.ako ima koja od vas da želi podijelit iskustvo neka se javi.baš bi mi trebalo da s nekim razgovaram ko ima iste probleme a vidim da vas ima dosta.pliz.javite se

ja imam par pitanja... kažeš da su te stimulirali klomifenima a kako si na njih reagirala i koliko ti je u tom trenutku bio debel endometrij...jer klomifen poznato stanjuje endometrij...
bila si na inseminacijama... a jesi prije toga bila na HSG? inseminacija nema smisla ako ti jajovodi nisu ok... koliko su ti dugi ciklusi... jel mjeriš bazalnu.. jesi ikad vadila P4.. toliko toga ima šta traba napravit da bi se PCOS-u moglo pristupiti znalački...
meni je PCOS dijagnosticiran prije 6 godina... nikada nisam pila kontracepciju jer nikada nisam imala nekih većih problema osim neredovitog ciklusa.. u prošlom ciklusu sam imala 24 ciste, a tijekom 2008. sam imala 7 ciklusa... ovaj ciklus sam trebala pauzirati od svega jer su mi našli ureaplazmu ali ako to inače biva u svemiru nešto se okrenulo...
nakon M sam počela piti PMS free i evo ovulirala sam 21 dc...(jeli to bilo zbog PMS free ili jer su se hormoni na moment normalizirali niko ne zna) bila sam na UZV 6 dpo i doktor kaže da imam nešto sitnih, jako sitnih antralnigh cista na lijevom jajniku ali da sam uredno O na desnom:):)... vadila sam P4 i čekam nalaze.... sada stavljam utrogestane za svaki slučaj...:s:s
nisu PCOS najgora stvar samo treba znat natjerat doktore da te saslušaju..
ja sam sada kod novoga i nakon šta mi je pogledao sve nalaze lijepo me je pitao šta ja mislim da bi trebalo dalje... i rekao mi je da ima još puno toga šta se može napraviti prije najdrastičnije opcije- drillinga!

sretno!!

mufloncic
14.02.2009., 19:44
Pozdrav, meni su isto diagnosticirani policistični, hormoni su mi u razini normale ali mi je M neredovita, gin je totalno opušten, kao kad budeš želila zatrudnit samo ćemo inducirat ovulaciju i za regulaciju mi je dao dabroston od kog mi je 3 mj svaki dan curila krv iz nosa :ne zna:
Kad čitam o PCOS-u na rodama i ostalim forumima totalno me panika uhvati da ću se morat ful mučit da zatrudnim a da ne pričam o povećanom postotku pobačaja...
Još ne planiramo bebu iako ne bi bili nesretni da se desi ali još se ništa nije desilo i to me malo brine a jedina "kontracepcija" nam je prekinuti snošaj (možda stvarno prekidamo na vrijeme :rofl: ) Sad bi naj rađe išla radit bebača odmah samo da se uvjerim da je sve ok :)

ja i ti imamo iste probleme i gin ti je dobro rekao... nemoj se puno nervirati jer jednom kad odlučiš ostati trudna AKO budeš imala problema dat će ti Klomifen ili Femaru i tako riješiti problem...

jokka55
14.02.2009., 20:49
A ja sam baš planirala da mi se desi :)

mufloncic
14.02.2009., 21:40
A ja sam baš planirala da mi se desi :)

i ja sam se nadala godinama... ali gledaj to s vedrije strane... i moja mama ima PCOS i ostala je trudna prvi put ber ikakvih problema....:mig::mig::mig::mig::mig:

frupy
14.02.2009., 23:24
nisu PCOS najgora stvar samo treba znat natjerat doktore da te saslušaju.. ja sam sada kod novoga i nakon šta mi je pogledao sve nalaze lijepo me je pitao šta ja mislim da bi trebalo dalje... i rekao mi je da ima još puno toga šta se može napraviti prije najdrastičnije opcije- drillinga!

Upravo sam i ja o tome pisala gore na metodama i nacinima zaceca. Ja sam se nasla izmedju dvije totalno razlicite ginice - jedne koja sve pusta da ide prirodno i pustala bi tako valjda 10 god. bez da ista poduzme i druge koja hoce obaviti 1000 pretraga u tjedan dana a pritom isto trenutno nista konkretno ne rjesava jer s tim pretragama nikad nisi gotov..:rolleyes: Ni prva ni druga me nikad nisu saslusale dulje od 3 min. Zato sam se sada narucila kod trece, iskljucivo na konzultacije, da poprica sa mnom kak spada.
On topic: znam dosta cura s pcosom i nema pravila sto se tice trudnoce - neke su zatrudnile doslovno iz prve, a neke pokusavaju vec godinama. To ovisi o stvarno puno faktora. I zato cure, nemojte odmah biti u strahu dok jos niste ni krenule na bebace. Samo polako, valjda cemo svi jednom docekati taj plus... :)

TinchiS
15.02.2009., 00:04
I ja sam imala PCO pa sam prvi put ostala trudna nakon godinu dana ( nakon Dianea 35 ) ali sam zbog te dijagnoze i zbog štitnjače bila od početka na Dabrostonu i Utrogestanu. Sad sam opet trudna ( 27 tj. ) i ovaj put smo uspjeli nakon 6 mj.
Tak da cure, bez živciranja! SRETNO! :)

mufloncic
15.02.2009., 15:05
Upravo sam i ja o tome pisala gore na metodama i nacinima zaceca. Ja sam se nasla izmedju dvije totalno razlicite ginice - jedne koja sve pusta da ide prirodno i pustala bi tako valjda 10 god. bez da ista poduzme i druge koja hoce obaviti 1000 pretraga u tjedan dana a pritom isto trenutno nista konkretno ne rjesava jer s tim pretragama nikad nisi gotov..:rolleyes: Ni prva ni druga me nikad nisu saslusale dulje od 3 min. Zato sam se sada narucila kod trece, iskljucivo na konzultacije, da poprica sa mnom kak spada.
On topic: znam dosta cura s pcosom i nema pravila sto se tice trudnoce - neke su zatrudnile doslovno iz prve, a neke pokusavaju vec godinama. To ovisi o stvarno puno faktora. I zato cure, nemojte odmah biti u strahu dok jos niste ni krenule na bebace. Samo polako, valjda cemo svi jednom docekati taj plus... :)

moja bivša ginkologica se vodila politikom da sam mlada i da ima vremena... bože dragi imam 27... da čekam 35???
moj novi ginekolog kod kojeg sam bila prvi put prije 5 dana me je prvo saslušao. pitao šta ja želim od svega... i nakon toga prešao na pregled... ček me pitao šta ja mislim da bi trebao biti sljedeći korak..

ja isto tako znam puno cura kje su unatoč dijagnozi PCOS ostajale trudne bez problema... dok neke nikako... zato to i je skup simptoma a ne bolest... neki imaju jedne a neki druge ali moramo sve biti informirane da nas nebi zavlačili.... :top::top:

nana1978
27.03.2009., 12:30
bok cure!!!
nova sam ovdje ali moram podjeliti svoje iskustvo s Vama...
pocetkom drugog mjeseca dijagnosticirani su mi izrazito policistični jajnici,menstruaciju nisam imala od 13.12.2008. doktor mi je rekao da pocinjem uzimati diane 35....s obzirom da sam 6 mjeseci u braku i da zelimo bebu ja sam se odlucila za alternativu,barem za probu par mjeseci pa da vidim rezultate...
uglavnom nakon tog pregleda pila sam čaj od vrkute pola litre dnevno dva tjedna, a nakon njega sam pila mješavinu čaja "pomoć ženama" koju sam kupila od travara u kauflandu i to sam nastavila piti....da skratim trudna sam oko 6 tjedana, na mogu tocno utvrditi kolko buduci da je zadnja menstruacija bila tad kad je bila...uglavnom sam presretna i sigurna da je caj imao utjecaja jer smo 6 mjeseci prije toga pokusavali i nije islo...sad se samo nadam da ce na sljedecem pregledu biti sve ok i da cu 11 mjesecu postati mama...
sretno svima

tia19
30.03.2009., 21:20
ej sanja...bas si me razveselila s postom.:D ahh ev moja prica je da isto imam pcos...nemam problema s tezinom dapace mrsava sam al imam jakih problema s aknama (leđa) i malo pojacana dlakavost--pila sam yasmin,koza se sredila al jajnici isti i dalje,dapace jos i gori--dobila ogromnu cistetinu i kronicnu upalu lijevog jajnika i bila na laparoskopiji da provjere dal je doslo do ostecenja jajovoda,al bilo sve oke. Prestala pit pilule--opet se osipala. Ciklusi mi od 25 do 38 dana...menga katastrofalno bolna,kad mi je 35 dan a ne dobim onda mi daju dabrostone....6 mj nisam ostala trudna,folikuli nisu pucali...al i bolje jer se ta veza kasnije raspala....al sad sam s covjekom kojeg obozavam,u planu je svadba i strah me da necu ostat trudna. Uz to danas mi 42.dan ciklusa,radim i ne stignem ginicu..radila dva testa-negativna su...ono nadam se da se nes primilo al da je prerano jer me strah opet doc na uzv a tamo brdo cista...i opet pit dabrostone...luda sam od njih i od svega vise..... Od cajeva pijem Evin caj---mjesavina je to al ima i vrkute unutra...cini mi se super...zadnja menga bila skoro pa bezbolna. Usput imam koma ginicku,ne zanima ju nis i prilicno je glupa,za privatne nemam novaca pa ako mi neko moze preporucit dobru socialnu ginićku ili ginića u zg-u....hvala vam curke i sretno!!! :cerek::top:

tia19
30.03.2009., 21:25
joj sorry....kad sam off pise mi sanja 1984 a sad dok sam online piše mi nana 1978--u svakom slučaju iako sam sad zbunjena čestitam ti i hvala na optimističnom postu :D

Wedding
31.03.2009., 10:55
Cure ja sam se borila sa PCOSom nekoliko godina, pila sam silne hormonalne tablete, medju njima i Promolut-nor i hrpu svega i svacega(hormonalana slika mi je bila u komi), sopala me ginicka kemijama do neba, pa nikako dobit ovucaciju a kada sam dobila ovulaciju nikako ni priblizno ispostavit nekako normalan ciklus i kad sam promjenila ginekologicu i imala sa novom ginekologicom jedan fini podugacki razgovor o svemu ispostavilo se da puno doktora grijesi pri lijecenju i da je za jajnike odgovoran hipotalamus koji kada je pod stresom ( a danas vecina nas zivi u nekom stresu ovakvom ili onakvom) pocinje radit sranja koja se naravo izraze na jajnicima:(, uglavnom nakon jos jednog stresa i hrpe svega i svacega ginicke me poslala da napravim eeg i nakon toga tj. nakon terapije koja je usljedila nalazom eeg-a ( nalaz je bio uzasno los i bila sma na terapiji natidepresivima sto je meni djelovalo glupo i nelogicno, ono tipa: pobogu pa sta cemi antidepresivi:confused: ali eto ispostavilo se punim pogotkom)moji jajnici su se vratili u normalu i eto ponosno cekam drugo dijete:cerek:

zato surke, dobro se raspitajte oko svega a ja samo mogu bit zahvalna svojoj ginekologici koja je svemu pristupala logicki :top:

Nova0303
21.04.2009., 12:49
evo wannabijke ako kome zatreba...treba malo prokopati i podići i otsale teme...

jokka55
21.04.2009., 13:01
Evo samo da objavim da iako su mi diagnosticirani PCOS (doduše nisam baš klasičan primjerak) mi smo zatrudnili iz prve i das se nadamo da će sve bit uredu :cerek:

Irra
02.12.2009., 09:49
cure malo da podignem temu...

da ne duljim, imala sam PCOS, prošla kroz terapije klomifenom, ništa, spremali se na vuk vrhovec i u pauzi čišćenja ostala trudna...
danas imam bebaća od 9 mj. :cerek:

međutim, od 6 tjedna trudnoće, čim je bio + ginić me bacio na bolovanje-čuvanje trudnoće i ja sam doslovce 8 mjeseci samo ležala doma, zabranio mi je auto, šetnje samo malo i jako polako, nikakvi fiz. napori i sl.

a moje pitanje je: s obzirom da me malo počela kopkati ideja o drugoj bebi (prije par mjeseci sam vrištala nikad više :rolleyes:) da li mogu očekivati s obzirom na prethodnu trudnoću da me i ovaj put baci na bolovanje od početka?
kolike su šanse tj. vaša iskustva, da zatrudnim prirodno, ili ću vjerojatno opet morati na stimulaciju?

napomena: menge iza poroda su mi postale redovite 28-29 dana, osim ove zadnje koja je došla 23 dan i trajalo neko krvarenje 1 dan - ali imala sam virozu, pa se nakljukala raznim tabletama pa se valjda sve smućkalo...

ribica0603
03.12.2009., 11:22
meni je dr rekao da su sanse za prirodno zacece jako velike u drugoj trudnoci...i da najvjerojatnije nece biti potrebna stimulacija...

a i mi smo prvu bebicu dobili pomocu Klomifena nakon vise od 10 godina Diana

Irra
03.12.2009., 11:29
meni je dr rekao da su sanse za prirodno zacece jako velike u drugoj trudnoci...i da najvjerojatnije nece biti potrebna stimulacija...

a i mi smo prvu bebicu dobili pomocu Klomifena nakon vise od 10 godina Diana

a jesi bila na čuvanju trudnoće?
mislim ja nisam imala nikakvih konkretnih problema, tipa da sam krvarila, sve u najboljem redu, ali opet je rekao odmah na bolovanje, za svaki slučaj... imam dobrog doca, znam jednu curu kojoj njezin nije htio dati bolovanje-čuvanje trudnoće, a imala je većih problema i istu dijagnozu...

da je drugi put lakše, to sam čitala, ali eto da pitam iskustva..

ribica0603
03.12.2009., 14:00
nikakvo cuvanje...sve pod normalno...
ali sam radila tezi posao u tom trenu pa sam isla na bolovanje u 4.mj. trudnoce...

Bamby
03.12.2009., 14:26
Curke imam jedno pitanje...
Prije pola godine su mi dijagnosticirani PCOS. Dobila sam dabrostone i uvijek sam dobila menstruaciju dan-dva nakon zadnje tablete. Sad je vec proslo 10 dana a od menstruacije nista. Naravno, svih ovih 6 mjeseci radimo na bebi ali nista. Da li je nekim cudom moguce da sam trudna? Idem ginekologici sljedeci tjedan, test jos nisam napravila jer me jednostavno strah ponovnog razocaranja....

Pozz

head over heels
03.12.2009., 14:45
Helou, cure! :mig:
Ja bi htjela samo malo dobrih vibri na ovaj podforum sa primjerom moje obitelji, gdje i baka, i mama, i sestra i ja dijelimo taj divni PCOS, a sve su (do mene, mi se ipak nadamo početi tek nakon svadbe) ostale trudne u roku od 5-6mj. otkad su krenule u "akcije". :top:
Tako da molim da se drže samo dobre misli na umu, jer sve mi ima da u roku keks nunamo svoje hahare :cerek::) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :cerek:

Bokanjanka
03.12.2009., 14:49
i od mene malo dobrih vibri.PCOS mi je prije prve trudnoce stvarao probleme ali je zato druga upalila iz prve,nakon prvog poroda sve se bilo reguliralo i potrajalo neko vrijeme,posli opet po starom ali ne zalim se...dvoje djece sasvim dovoljno

Irra
04.12.2009., 07:37
Curke imam jedno pitanje...
Prije pola godine su mi dijagnosticirani PCOS. Dobila sam dabrostone i uvijek sam dobila menstruaciju dan-dva nakon zadnje tablete. Sad je vec proslo 10 dana a od menstruacije nista. Naravno, svih ovih 6 mjeseci radimo na bebi ali nista. Da li je nekim cudom moguce da sam trudna? Idem ginekologici sljedeci tjedan, test jos nisam napravila jer me jednostavno strah ponovnog razocaranja....

Pozz

Meni je isto tako bilo, pila dabrostone i 2-3 dana iza dolazila menga...
Jednom prilikom mi je kasnila ali ništa, jednostavno se i uz tablete opet nešto poremetilo...
A drugi put je kasnila 3 dana - kupila sam test i pokazao je plus - to je moj mali koji je jučer imao 9 mjeseci...:cerek:
Ako ti toliko kasni, ja bih rekla da je vrlo moguće da si trudna (ali opet nisam doktor); ja bih na tvom mjestu kupila test ...
Držim fige da pokaže + :top:

Bamby
04.12.2009., 17:47
Meni je isto tako bilo, pila dabrostone i 2-3 dana iza dolazila menga...
Jednom prilikom mi je kasnila ali ništa, jednostavno se i uz tablete opet nešto poremetilo...
A drugi put je kasnila 3 dana - kupila sam test i pokazao je plus - to je moj mali koji je jučer imao 9 mjeseci...:cerek:
Ako ti toliko kasni, ja bih rekla da je vrlo moguće da si trudna (ali opet nisam doktor); ja bih na tvom mjestu kupila test ...
Držim fige da pokaže + :top:

Na zalost nije +... opet :cry::cry::cry::cry:

marinella
07.12.2009., 08:12
imam pitanje,inače sam na WB zbor,ginekolog mi je vidio cistu na lijevom jajniku 4X4 cm čini mi se,prije mentruacije sam imala smećkasto-roskasti iscjedak koji se pojavljivao nakon mokrenja,u jako malim količinama,jednu veče.jel tome uzrok može biti cista?nije pukla nakon menge,koja mi je trajala kraće 3,5 dana,inače traje 6 dana.

Irra
07.12.2009., 09:08
Na zalost nije +... opet :cry::cry::cry::cry:

žao mi je :(
ali nemoj biti previše tužna, doći će i + jednom; meni je došao kad sam se najmanje nadala (ne znam koliko godina imaš; ja sam imala 33 tako da me i to bediralo dodatno)
znam da je to lako reći, jer znam kako je meni bilo kad su mi govorili ma opusti se, nemoj to previše uzimati k srcu, došlo bi mi da ih sve pridavim jer nitko nije razumio to (čak ni mm);
tako da znam kako ti je, svaki mjesec u iščekivanju i onda tuga i bijes i suze, zašto ja, sve to skupa; ali opet iz vlastitog iskustva nemoj gubiti nadu :mig:
držim fige i želim ti ga uskoro odeš na temu "objavimo +" :grli:

Bamby
07.12.2009., 09:35
žao mi je :(
ali nemoj biti previše tužna, doći će i + jednom; meni je došao kad sam se najmanje nadala (ne znam koliko godina imaš; ja sam imala 33 tako da me i to bediralo dodatno)
znam da je to lako reći, jer znam kako je meni bilo kad su mi govorili ma opusti se, nemoj to previše uzimati k srcu, došlo bi mi da ih sve pridavim jer nitko nije razumio to (čak ni mm);
tako da znam kako ti je, svaki mjesec u iščekivanju i onda tuga i bijes i suze, zašto ja, sve to skupa; ali opet iz vlastitog iskustva nemoj gubiti nadu :mig:
držim fige i želim ti ga uskoro odeš na temu "objavimo +" :grli:

A doci ce, mora doci :) samo je pitanje kada a ja nestrpljiva. Bas sam jucer dobila neki rozi isjedak... mozda je pocetak menge, sve mi nesto cudno :(.

Irra
08.12.2009., 07:20
ovo je mjesec božića, čarolija, čuda ....:mig: tko zna, možda će se malo čudo desiti ovih dana...
probaj barem sada ne misliti puno na to...
drago mi je da si pozitivna, samo tako naprijed, ja ti držim fige, tebi i svima koji tako željno iščekuju plusić... :top: :grli:

Nolina
08.12.2009., 10:29
Nikada mi nisu zapravo dijagnosticirali PCOS, ali oni hormoni koji bi trebali biti obrnuti su izjednačeni (zaboravila sam koji su :rolleyes: ) i testosteron mi je jako povišen. Bila sam ful dugo na Dianama i čim ih prestanem piti u roku par mjeseci prestanem ovulirat, imam pojačan apetit, ali užasno mršavim - jel moguće da prestanem ovulirat zato kaj smršavim ili smršavim zato kaj prestanem ovulirat...? Jooooj, ma neznam....i nikada me nisu stavili na dabrostone?! wtf?!

JustForFun
08.12.2009., 10:49
Nikada mi nisu zapravo dijagnosticirali PCOS, ali oni hormoni koji bi trebali biti obrnuti su izjednačeni (zaboravila sam koji su :rolleyes: ) i testosteron mi je jako povišen. Bila sam ful dugo na Dianama i čim ih prestanem piti u roku par mjeseci prestanem ovulirat, imam pojačan apetit, ali užasno mršavim - jel moguće da prestanem ovulirat zato kaj smršavim ili smršavim zato kaj prestanem ovulirat...? Jooooj, ma neznam....i nikada me nisu stavili na dabrostone?! wtf?!

Nolina, ako mršaviš - to nije razlog da prestaneš ovulirati, dapače mršanjem bi se trebale potaknuti ovulacije

jedino ako mršanje nije ispod svih granica normale

jesi li ikad vadila hormone štitnjače?

superlight
08.12.2009., 15:05
meni su dijagnosticirali pcos prije 10god. nakljukavali me godinama tabletama;diane,dabroston, progesteron, ,,,od svih mi je bilo nenormalno zlo, dok nisam sve lijepo odjeb.., i pocela pit caj vrkutu.ona mi je regulirala ovulaciju i unatoc pricama da necu tak lako ostat trudna, bome sam ostala.
te tablete sto ginovi prepisuju samo umrtvljuju prirodni hormonski sustav i stavljaju ga u poziciju daljnje inertnosti da se ne bori sam za ravnotezu nego da stalno ovisi o dozama vanjskih hormona. vrkuta potice hormonski sustav tijela na samoregulaciju.
ali to je samo moje nemedicinsko misljenje i metoda vlastite koze i mislim da to vrijedi za mnoge cure. netko ce se nadam se prepoznat u mom slucaju i ne dat od sebe pravit pokusnog kunića.:top:
e da; za mršave cure; treba nakupit i određen index masti u organizmu. to potiče ovulacije. inače tijelo procjenjuje da nije dovoljno spremno za trudnoću

Nolina
09.12.2009., 10:12
Nolina, ako mršaviš - to nije razlog da prestaneš ovulirati, dapače mršanjem bi se trebale potaknuti ovulacije

jedino ako mršanje nije ispod svih granica normale

jesi li ikad vadila hormone štitnjače?

Pa, malo jesam ispod granice. BMI mi je 18,8, a najdonja granica je 19....? Zato se i brinem već lagano, jedem skoro ko moj muž, a nikako se udebljat - već sam mjesec i pol na 48 kg i nikako se najest... :rolleyes:

Vadila sam TSH (ili kako se zove) prije godinu dana i bio mi je normalan :ne zna:

JustForFun
09.12.2009., 10:16
Pa, malo jesam ispod granice. BMI mi je 18,8, a najdonja granica je 19....? Zato se i brinem već lagano, jedem skoro ko moj muž, a nikako se udebljat - već sam mjesec i pol na 48 kg i nikako se najest... :rolleyes:

Vadila sam TSH (ili kako se zove) prije godinu dana i bio mi je normalan :ne zna:

a kolko si visoka?

Nolina
09.12.2009., 10:20
a kolko si visoka?

160
Sad sam išla računat, zato znam koliki mi je bmi

JustForFun
09.12.2009., 10:48
pa mislim da nisi premršava na svoju visinu, ako želiš koje kilo možda da probaš pit b kompleks :ne zna::ne zna:

obično žene sa pcos imaju problema sa debljinom, mada nije pravilo da svaka mora biti debela

uglavnom izostanak ovulacije utječe na debljanje na stomaku i "muškim zonama"

jokka55
09.12.2009., 10:55
pa mislim da nisi premršava na svoju visinu, ako želiš koje kilo možda da probaš pit b kompleks :ne zna::ne zna:

obično žene sa pcos imaju problema sa debljinom, mada nije pravilo da svaka mora biti debela

uglavnom izostanak ovulacije utječe na debljanje na stomaku i "muškim zonama"

Ma daj kako nije pre mršava pa čak joj je i BMI pre nizak. Noli odi kod doc. opće prakse i reci mu da normalno jedeš i bez obzira na to jako mršaviš i nek te pošalje na pretrage, to može bit uzrokovano pojačanim radom štitnjače a ona utječe i na sve druge hormone. Samo pijenje vitamina B ti neće rješit problem jer on služi za poticanje apetita a kolko sam skužila ti apetita imaš

JustForFun
09.12.2009., 13:28
pa bolje da je malo mršavija nego deblja s obzirom da ima PCOS :ne zna::ne zna:

podržavam savjet da napravi pretrage, jer ako ima ubrzanu štitnjaču to bi bilo objašnjenje zašto ne dolazi do začeća, ito relativno bezbolno jer se da regulirati

JustForFun
09.12.2009., 13:30
na netu sam čitala da nekim curama koje imaju idealnu težinu preporučavaju čak mršanje radi uspostave ovulacije, tako da malo manja kilaža nije tolki problem

osim ako nije atletičarka koja nema masnog tkiva

obično danas i oni koji su jako mršavi imaju dovoljno masnog tkiva (koje je bitno za O) jer se danas malo tko kreće koliko treba

marela23
09.12.2009., 13:55
cure meni su nadeni policisticni jajnici inace cikluse imam 35-40 dana,imam visak kilograma...ono sto mene najvise smeta je potreba za slatkom hranom.....jel ima koja od vas taj problem?
od proslog tjedna pocela sam pit inofolic i sada su mi plodni dani,toliko sluzi imam da moram svaka dva do tri sata ulozak mijenjat dnevni....jel koristi koja od vas taj inofolic...

JustForFun
09.12.2009., 13:58
ja koristim infolic već skoro 3 mjeseca i primjetila sam poboljšanje, zadnji ciklus mi je bio 29 dana uz ovulaciju na 18 dan ciklusa, to je službeno najbolji ciklus ove godine, a inače su mi kao kod tebe i još gori, imala sam svakakvih sranja

sad ne znam jel to samo od infolica ili čak i od drugih mjera koje poduzimam

FIGICA
09.12.2009., 14:07
cure meni su nadeni policisticni jajnici inace cikluse imam 35-40 dana,imam visak kilograma...ono sto mene najvise smeta je potreba za slatkom hranom.....jel ima koja od vas taj problem?
od proslog tjedna pocela sam pit inofolic i sada su mi plodni dani,toliko sluzi imam da moram svaka dva do tri sata ulozak mijenjat dnevni....jel koristi koja od vas taj inofolic...

Slatka hrana i ostali ugljikohidrati su ti kao ovisnost,što ih više jedeš više će ih tijelo tražiti,probaj par dana izdržat bez njih i uopće poslije nećeš imati potrebe da to jedeš,sve ti je stvar navike

marela23
09.12.2009., 14:49
ja koristim infolic već skoro 3 mjeseca i primjetila sam poboljšanje, zadnji ciklus mi je bio 29 dana uz ovulaciju na 18 dan ciklusa, to je službeno najbolji ciklus ove godine, a inače su mi kao kod tebe i još gori, imala sam svakakvih sranja

sad ne znam jel to samo od infolica ili čak i od drugih mjera koje poduzimam

sta jos poduzimas?

JustForFun
09.12.2009., 14:53
Slatka hrana i ostali ugljikohidrati su ti kao ovisnost,što ih više jedeš više će ih tijelo tražiti,probaj par dana izdržat bez njih i uopće poslije nećeš imati potrebe da to jedeš,sve ti je stvar navike

dapače kod PCOS ta hrana je udarac gdje nas najviše boli jer u pozadini ovog poremećaja je rezistencija na inzulin (bez obzira imale mi dijabetes ili ne)

JustForFun
09.12.2009., 14:58
sta jos poduzimas?

pa pijem i 3X850 mg metmorfina, kako za ovaj problem, kako za dijabetes koji imam, prije sam pila po dvije te tablete, ali mi je endokrinolog podigao na 3, kako za bolju regulaciju šećera, tako i za PCOS, ne znam jesi li upoznata da mnoge žene u Americi liječe PCOS sa ovim lijekom, pogotovo ako žele začeti, pokušava se sa ovim prije ikakvih stimulacija

zatim pijem macinu travu također od menge do O

plus pijem i omega 3 (nije baš povezano direkt sa PCOS)

uglavnom općenito vodim računa o sebi, pa sad ne znam jel sve produkt svega po malo ili najviše inozitola, mada sma uvijek vodila računa o sebi

plus smanjila sam unos inzulina koji mi je preporučen u cilju poboljšavanja stanja, što nije samo promjena terapije već cijeli projekat za mene pošto moram održavati šećer na razini prihvatljivoj za trudnoću

marela23
09.12.2009., 15:45
meni je secer ok,hormoni su ok.bas sam neki dan radila oggt i hba1c to je sve u redu.

marela23
09.12.2009., 15:45
inace sam uvijek pazila na sebe.pogotovo sto se tice mog zdravlja...

Nolina
09.12.2009., 19:29
Noli odi kod doc. opće prakse i reci mu da normalno jedeš i bez obzira na to jako mršaviš i nek te pošalje na pretrage, to može bit uzrokovano pojačanim radom štitnjače a ona utječe i na sve druge hormone. Samo pijenje vitamina B ti neće rješit problem jer on služi za poticanje apetita a kolko sam skužila ti apetita imaš

Dobro si skužila :rofl:

pa bolje da je malo mršavija nego deblja s obzirom da ima PCOS :ne zna::ne zna:

podržavam savjet da napravi pretrage, jer ako ima ubrzanu štitnjaču to bi bilo objašnjenje zašto ne dolazi do začeća, ito relativno bezbolno jer se da regulirati

na netu sam čitala da nekim curama koje imaju idealnu težinu preporučavaju čak mršanje radi uspostave ovulacije, tako da malo manja kilaža nije tolki problem

osim ako nije atletičarka koja nema masnog tkiva

obično danas i oni koji su jako mršavi imaju dovoljno masnog tkiva (koje je bitno za O) jer se danas malo tko kreće koliko treba

Danas sam bila kod dr-ice, veli da bi moglo biti nešta vezano uz šećer ili uz štitnjaču, idem vadit krvi sljedeći tjedan, pa ćemo vidjet.
I veli da je možda izostanak ovulacije zbog mršavljenja - nisam baš nekak objasnila u prošlom postu, ali poanta je da sam izgubila skoro 5 kg u mjesec dana uz normalnu prehranu i ne mogu ih vratiti uz pojačanu prehranu :ne zna:

Javim rezultate :mig:
I, hvala vam na odgovorima :kiss: :kiss:

JustForFun
15.12.2009., 13:39
http://i47.tinypic.com/2wposvr.png

ovo sam našla na FF, ženska imala O 41 dc i seksala se skoro svaki dan, a nekad i dva puta :s:s:s:s
:eek::eek:

twisted.x.siste
07.03.2010., 21:00
ja bi se obesila rađe

protelos
16.03.2010., 06:49
Malo pozitivnih vibra... Ja sam sa SPCO zatrudnila prirodnim putem nakon samo 6 mjeseci "truda", mjerenja bazalne temperature i "hvatanja" ovulacije, prva koja se u tih 6 mjeseci pojavila bila je moja kcer koja danas ima 15 godina. Sada sam u 39-toj ponovno zatrudnila po sistemu, necemo se cuvat pa ako se primi, neka se, ako se ne primi necemo dramit. U opustenoj atmosferi, bez pritisaka "mora bit" i bez mjerenja temperature zatrudnila sam isti mjesec kad smo se prestali cuvat. Sad se zezamo da je to bio labudji pjev mojih jajnika. Hocu reci da PCOS nije presuda bez mogucnosti pomilovanja, treba samo vise strpljenja i manje zivciranja i bit ce sve ok.

Blackie
16.03.2010., 07:02
Malo pozitivnih vibra... Ja sam sa SPCO zatrudnila prirodnim putem nakon samo 6 mjeseci "truda", mjerenja bazalne temperature i "hvatanja" ovulacije, prva koja se u tih 6 mjeseci pojavila bila je moja kcer koja danas ima 15 godina. Sada sam u 39-toj ponovno zatrudnila po sistemu, necemo se cuvat pa ako se primi, neka se, ako se ne primi necemo dramit. U opustenoj atmosferi, bez pritisaka "mora bit" i bez mjerenja temperature zatrudnila sam isti mjesec kad smo se prestali cuvat. Sad se zezamo da je to bio labudji pjev mojih jajnika. Hocu reci da PCOS nije presuda bez mogucnosti pomilovanja, treba samo vise strpljenja i manje zivciranja i bit ce sve ok.

potpisujem :amen:

mi smo isto tako krenuli s pretpostavkom da će nam zbog pcos trebati dulje i rekli smo kad Bog da, da....

kad ono, prvi mjesec plusić :eek:

sretno :D

lianne
17.03.2010., 19:16
jedan jajnik ludacki pun cista..drugi cist..normalan ciklus..ostala odmah trudna..:D

tinaskr
10.04.2010., 23:01
i ja iman jedan polic. jajnik a drugi je navodno u redu...
pijen duph. da mi se ciklus regulira...ima li šanse za trudnoču?????ne pazimo se več 6-7 mj.

*forumašica*
19.02.2011., 21:00
jel ova tema još funkcionira?

tina2701
19.02.2011., 21:33
...sve funkcioniraju :raspa:

*forumašica*
20.02.2011., 08:19
i ja iman jedan polic. jajnik a drugi je navodno u redu...
pijen duph. da mi se ciklus regulira...ima li šanse za trudnoču?????ne pazimo se več 6-7 mj.

a koliko dugo piješ duphaston? i ja ga pijem 4 mj, a prije toga diane 5 g. Šta mislite jel treba proći neko vrijeme da se organizam očisti od Diana? Doktorica mi rekla da ne treba, a znam cure koje nisu imale nikakvih problema(zdravstvenih) al poslije kontracepcije nisu mogle ostat trudne i po 2 god. E a u vezi duphastona- kako ga ti piješ? Meni dr rekla od 17 dc, pa 10 dana (2 puta dnevno), a vidim tu da cure piju od 15,16 dc. pa mi je to malo čudno jer mi ciklus traje oko 30 dana, a vjerovatno ako bi bila od 15,16 dana bio bi mi 28 dana (jer dobijem :ne zna: oko 3 dana nakon što uzmem zadnju). Jel još netko tako pije od 17 dc?

Nana_dbk
21.02.2011., 08:00
meni nisu dali Dufiće, samo Klomifenom pokušavamo izazvati ovulaciju i zatrudnjeti :cerek: ...

Reina
21.02.2011., 08:43
od 13-e godine (od prve menge) imam dijagnosticiran sindrom poli jajnika.
već desetu godinu pijem cilest tablete i moj ginekolog mi je rekao da nakon tableta ne treba proći neko vrijeme da se tijelo očisti, da se slobodno može krenuti na bebicu. (moj ginić je dr. kuna iz vinogradske)
inače, kad mi ultrazvukom gleda jajnike, veli da su mi baš žalosni, totalno uništeni od cista.

na bebu bi probali ići početkom iduće godine, pa se nadam da nećemo naići na probleme zbog pcos-a.
mislim, nisam baš sad super mlada.
ja ću biti u 28-oj, a muž u 34-oj.

mislim si da je to taman.:cerek:

Ereshkigal
21.02.2011., 10:10
Evo da napišem što je nama pomoglo. Godinama sam se borila sa pcosom, 10-ak pila pilule. Kad god je spomenuto zatrudnjivanje gin bi odmahivali glavom i kao o tome ćemo brinut kad dođe vrijeme, naravno opet tablete i sl. S obzirom na neke loše nalaze (koagulacija), a i dosta mi je bilo više hormona... Odlučila sam to riješiti prirodnim putem, puno čitala i informirala se (ima i na ovom forumu, na ženskom zdravlju super tema o pcosu) znači: skinula sve suvišne kile, redovito i puuunnno pješačila, zdravo se hranila (pritom izbacila sve rafinirane ugljikohidrate, meso i mliječne proizvode- nafilane hormonima...), pila konopljiku, čaj za zaštitu žena, cink i folnu. Čim sam riješila ciste (iznenađenje na ultrazvuku) - + u prvom pokušaju!:cerek:

zara...
28.03.2011., 13:37
ja pokušavam zatrudnit, i danas mi doktor dao Diane 35 :confused::confused::confused:

pa kad će više beba????

Ereshkigal
28.03.2011., 13:54
ja pokušavam zatrudnit, i danas mi doktor dao Diane 35 :confused::confused::confused:

pa kad će više beba????

S Dianama sigurno nećeš zatrudnit. Meni se ista stvar desila koji mjesec prije trudnoće, jedan jako hvaljeni ginekolog mi je dao Diane za početak pa onda ćemo kao vidjeti, ali ja ih nisam nikad počela uzimati, nego sam se zainatila i odlučila da ću prvo pokušati prirodno i uspjelo je...:cerek:

zara...
28.03.2011., 13:55
a ja moram, imam neredovite menge, pa kao s tim regulirat,
a i policistične jajnike

Ereshkigal
28.03.2011., 14:10
a i policistične jajnike

Pa sve sam to i ja imala uz cijelu hrpu popratnih simptoma. Imaš malo iznad post o tome kako sma to izregurilala, a imaš i super temu na ženskom zdravlju. Naravno ja ti ne sugeriram da ne slušaš doktora, samo iznosim svoje iskustvo. Osobno ne bih nikad više na hormone jer znam da se to može i drukčije.

Nana_dbk
28.03.2011., 17:17
Cure, ja sam jedna od onih sretnica koja ima PCOS od kad znam za sebe i uspjela sam zatrudniti. Posebnog recepta nema, to je sreća i Bozja pomoć. A ono sto sam ja uradila je ... svaki dan 1 l čaja od Vrkute i evinog čaja, HSG, Klomifen (2x1 / 5 dana) :cerek:
SRETNO SVIMA!!

tina2701
28.03.2011., 17:47
Nana..ti si uspjela ...sad sam valjda ja na redu...pozelenila sam već od čajeva....:rofl:

annnna
28.03.2011., 17:48
Pa sve sam to i ja imala uz cijelu hrpu popratnih simptoma. Imaš malo iznad post o tome kako sma to izregurilala, a imaš i super temu na ženskom zdravlju. Naravno ja ti ne sugeriram da ne slušaš doktora, samo iznosim svoje iskustvo. Osobno ne bih nikad više na hormone jer znam da se to može i drukčije.

potpis na ovo i oni prije post od ereshkigal... osim sto sam ja prije toga provela tri godine pijuci diane, nakon cega mi se stanje vratilo na isto pa cak i losije :rolleyes:

aaatina
28.03.2011., 21:43

pa kad će više beba????

Možda smo kod istog čudaka :rolleyes:,meni je moj rekao da bi trebala 3 godine piti Diane da ciklus ima neku svoju "rutinu",ja prestala nakon 2 godine jer nema nikakvog napretka,čak i uz Diane moje M je trajala 2,3 dana,njemu je sve to bilo normalno,ja na svoju ruku prije 3 mjeseca prestala piti Diane,ništa od trudnoće još,razmišljamo da odemo u kliniku za neplodnost u Osijek,da li ja tamo mogu samo otići sa MM ili mi treba uputnica mog ginekologa?

tina2701
28.03.2011., 22:13
Možda smo kod istog čudaka :rolleyes:,meni je moj rekao da bi trebala 3 godine piti Diane da ciklus ima neku svoju "rutinu",ja prestala nakon 2 godine jer nema nikakvog napretka,čak i uz Diane moje M je trajala 2,3 dana,njemu je sve to bilo normalno,ja na svoju ruku prije 3 mjeseca prestala piti Diane,ništa od trudnoće još,razmišljamo da odemo u kliniku za neplodnost u Osijek,da li ja tamo mogu samo otići sa MM ili mi treba uputnica mog ginekologa?

..ja sam tamo...treba ti uputnica tvog ginekologa....

Nana_dbk
29.03.2011., 09:33
Nana..ti si uspjela ...sad sam valjda ja na redu...pozelenila sam već od čajeva....:rofl:

Naravno da jesi! :grli: Hahahaha kako se meni zubarica zabezeknula kad sam došla molit da mi izbjeli zelene zube, ne žute, nego doslovno zelene :lol: :rofl: od marulje pogotovo :rofl:

zara...
01.05.2011., 00:01
meni je prije 2 tjedna rekao ginić da moram na laparoskopiju, deilling jajnika i hidrotubaciju.... :confused::ne zna::(:(:(:s

linakina
01.05.2011., 20:17
a i policistične jajnike

ja pila duphaston od 16-25 dana ciklusa, istina trebalo mi je nešto više od tri godine, ali evo čekamo pišulinca.

FIGICA
01.05.2011., 21:50
Ja sam uspjela nakon pola godine,jako mi je pomoglo mjerenje bazalne temperature,ona je pokazala da su mi ovulacije oko 20 dc pa sam se mogla bolje orijentirat na plodne dane
U prvom dijelu ciklusa sam pila čaj i tinkturu od kadulje a tokom cijelog ciklusa kapsule konopljike

Samo, mislila sam da će mi se ciklusi nakon poroda srediti i sada opet mjerim bazalnu baš da vidim kako će dalje biti,no opet ista stvar-ovulacija tek na 23 dc,dugi ciklusi :rolleyes:

tina3003
05.06.2011., 16:58
Imam PCOS već 10 godina i mislila sam da neće to biti sam tak...
Nisam već godinama ništa pila i od uvijek imam redovitu menstruaciju na 28.dan.
Poslije svadbe u 5.mjesecu 2010. smo rekli budemo pokušali pa kaj bude..
U 10.mjesecu su kolegice pile čaj od vrkute 3x dnevno i riješile se nekih problema, jedna je prestala i piti Diane i kod ginekologa otkrila da se skroz očistila od PCOSa..:) i tako i ja počela..pila do Božića kad u 1.mjesecu nema menstruacije..Bila sam uvjerena da se nešto poremetilo(dobila sam prišteve,a i zadnjih par mjeseci je ciklus bio svakih 30, 31 dan a z.m. 15.12.) kad ono test kaže +!!!!:rofl:

Zato preporučujem da pokušate sa vrkutom, ja nju smatram zaslužnom, a naravno poklopili su nam se očito i dani i sati....:p

A što se tiće kolegice i ona je ostala prije 2 mjeseca trudna!!!!!:top:

tina2701
05.06.2011., 18:16
drago mi je zbog tebe sto si uspjela..al mozda bi uspjela isto tako i bez vrkute kad kazes da su ti ciklusi oko 30ak dana..ima nas dosta sa pcos_om koje pijemo cajeve al ne pomaze svima jednako..treba probnati sa svim nacinima..ja sam za to,nekima pomogne jedno,nekima drugo..al bar se zna da se probalo sve.

tina3003
05.06.2011., 18:57
drago mi je zbog tebe sto si uspjela..al mozda bi uspjela isto tako i bez vrkute kad kazes da su ti ciklusi oko 30ak dana..ima nas dosta sa pcos_om koje pijemo cajeve al ne pomaze svima jednako..treba probnati sa svim nacinima..ja sam za to,nekima pomogne jedno,nekima drugo..al bar se zna da se probalo sve.

Ma naravno...gle da nije ovako...ko zna što bi sve probali...:(

Ja samo velim da smo ja i kolegica na kraju uspjele bez većih problema, iako su me strašili cijeli život za to(mama mi radi u Petrovoj pa to cijelo vrijeme slušam)
i srećom da nismo imali nikakvih problema sa nečim drugim...a čitala sam već i po drugim forumima da su ljudi uspjeli...:)

Držim fige svim mojim PCOSicama koje se trude!!!!!

FIGICA
05.06.2011., 23:19
Ja sam uspjela nakon pola godine
A ovo je bila moja dobitna kombinacija-kapsule konopljike,čaj i tinktura od kadulje do ovulacije,andol 100,mjerenje bazalne temperature i mm sam uvalila da pije od Dopell Herza vitamine selen,cink,c,e

Meni vrkuta nije pomagala kod regulacije ciklusa a znala sam ju lokati na litre,također ni marulja...

TinchiS
05.06.2011., 23:27
Ja sam uspjela nakon godinu dana i to bez ičega. :)
Pila sam jako dugo Diane. Nakon njih, kad sam htjela zatrudnjeti, ciklusi su mi bili katastrofa, 35-50 dana :rolleyes: i već smo se MM i ja naručili u Kliniku za neplodnost, MM obavio spermiogram i sve 5 :top: tak da sam znala da me moj PCO zeza a i štitnjača. Na datum kad smo trebali u Petrovu kasnila mi je menga 50 dana ali više nisam radila testove jednostavno zato što sam se svaki puta razočarala kad je bio negativan.
I ništ, taj dan si mislim: ajde, ipak ću napraviti test, nemrem tam doći i reći da mi je 50 dan ciklusa ali da ne znam jesam li trudna ( a 100% nisam ),idem ipak napraviti test da budem sigurna. Kad ono + :eek:
Nisam mogla vjerovati, već skoro 8 tjedana trudna a ja nemam pojma. :rofl:

I tak...od početka na Utrogestanima i svačem nečem, čuvala trudnoće ali da ne duljim...imam 2 sinčića ( 6 i 2 god. ). Drugi put nam je trebalo 6 mj. Možda bi treći put bilo iz prve. :D

Cure, držim vam svima fige da i vi dočekate svoje plusiće i male štruce. :cerek:

FIGICA
05.06.2011., 23:41
Ovo me zanima,dali su vam se nakon poroda sredili ciklusi ili barem stanje malo popravilo?
Zadnji ciklus ovulacija na 28 dc :rolleyes: ,ajde lutealna je bila ok..Dobila sam ju 40 dana nakon poroda,s tim sam zadovoljna...

Ninna
06.06.2011., 20:38
evo čitam da inofolic tablete pomažu kod pcos-a...gdje ste ga nabavljale?
jeli to u biti kolin+inozitol ili nešto drugo? help :)

tina2701
06.06.2011., 20:50
...čitala sam da ga ima u italiji za kupit..ne znam dal ga ima kod nas..:ne zna:

Ninna
06.06.2011., 21:06
da, i ja sam to čitala, navodno je taj kolin i inozitol nešto slično.
sad vidim da su to glavni sastojci lecitina, a i to postoji kao tablete...
ima tko iskustva, neznam sad šta da kupim :ne zna:

tina2701
06.06.2011., 21:28
da, i ja sam to čitala, navodno je taj kolin i inozitol nešto slično.
sad vidim da su to glavni sastojci lecitina, a i to postoji kao tablete...
ima tko iskustva, neznam sad šta da kupim :ne zna:

.lmaš od twinlab-a (http://www.agram89.com/v2/?page_id=zdravlje&brand_id=twinlab&line_l1_id=null&line_l2_id=preparati&product_line_id=null_twinlab&product_id=367&search_text=inositol) kolin+inozitol pa probaj negdje potražiti...imaš ovdje i popis njihovih centara..

Ninna
06.06.2011., 21:40
hvala :mig:

zara...
13.06.2011., 01:12
ja pila duphaston od 16-25 dana ciklusa, istina trebalo mi je nešto više od tri godine, ali evo čekamo pišulinca.

baš mi je drago, čestitam! :top:

tantric
19.05.2012., 01:55
Inozitol stvarno pomaže, ali trebalo među dodatke ubaciti više vitamina i minerala kao i GLA masnu kiselinu, tako preporučaju nutricionistički liječnici diljem svijeta. Inozitola ima povoljno na Njuškalu za naći http://www.njuskalo.hr/hrana-pice-ostalo/sw-inozitol-100-cisti-prah-227g-190-kn-oglas-5121492

Kako je vama pomogao inozitol? :)

LutonjicaT
09.06.2012., 08:50
Evo mog iskustva. Dijagnoza PCOS, godine + 35, ostala trudna oba puta, odmah, bez terapije, iako liječnička prognoza nije bila najbolja. Vjerujem da je i postavljačica teme u međuvremenu postala mama.

bubica12345
02.01.2013., 17:12
Bok curke.
Ja imam 25 godina, prije par mjeseci su mi utvđeni policisticni jajnici.
što s emojih mengi tiče najviše mi je kasnila 25 dana...nekad mi dođe točno 28 dan, nekad nakon 10 dana itd. Znači nisu veliki jako razmaci.
Ne pijem nikakve hormonalne tablete, i još kad sam sad čitala šta ste pisali, mislim d ai neću.
želim bebu imati, radim na njoj...nadam se da će se jednom desiti....

oštrilo
08.01.2013., 09:54
Nekad ne valja ni puno analizirati liječničke nalaze. Prva trudnoća odma u 25. godini, pa mi je dijagnosticiran PCOS, ciklusi neuredni od 33-50 dana, pila duphaston, bila kod endokrinologa, dg je bila da kako sam uopće zatrudnila s prvim :rolleyes: mislim wtf??

Odustala od tableta i bacila se na posao, nakon 6 mjeseci zatrudnila, imam 30 godina i danas sam 39+2 :mig:

Sretno curke :w

problems 1
18.01.2013., 08:25
Evo i moje priče. Imam 21 god u braku sam već 1,5god tada sam i otkrila da imam policistične jajnike. Doktorica mi je propisala klomifen koji sam pila 6 ciklusa i tada sam počela loše reagirati na njega (jaka bol, povraćanje, vrtoglavica) poslije sam pila razne čajeve (macinu travu, nevenov čaj i neke mjesavine).
Prije mjesec dana sam saznala za Femisan A kapi koje proizvodi HERBASVET naručila sam ih i sada ih pijem (30kapi prije jela) ali već dva mjeseca nisam dobila i osjećam opet jaku bol u donjem dijelu stomaka.

tantric
24.03.2013., 16:41
Kakva su vaša iskustva sa upotrebom 2g inozitola dnevno? Na jednom drugom forumu se puno pisalo o tome, u vrlo pozitivnom smislu...

catty
24.03.2013., 20:50
imam policistične jajnike od prvog pregleda, M nikad ne izostane al su ciklusi 30-35 dana. jedno sam vrijeme pila hormone, više ne pijem, a gin mi je rekao da ih ne moram pit zbog cista jer ionako kad ih opet prestanem uzimati, ciste će se opet javiti, kao što je i bilo. ovulaciju imam. neki dan mi je frendica rekla da ju ona nema i da joj je gin rekao da što prije pokuša imati djecu (još smo premlade..), zbog tog pa smo se obje prestrašile. obje naravno želimo imati djecu, za cca 5 godina. koliko sam pročitala, nije smak svijeta? hoće li zaista biti presudno koliko kasno se odluči na trudnoću? i koliko će meni utjecati te ciste i poveći ciklus?

tina2701
25.03.2013., 09:21
ako imaš ovulacijunebi ti trebao biti problem ostati trudna...ciste onda ne smetaju....

a nije smak svijeta ni ak netko nema ovulaciju (kao ja npr)..ima lijekova koji potiču ovulaciju...npr klomifen i metformin...

catty
28.03.2013., 19:58
ako imaš ovulacijunebi ti trebao biti problem ostati trudna...ciste onda ne smetaju....

a nije smak svijeta ni ak netko nema ovulaciju (kao ja npr)..ima lijekova koji potiču ovulaciju...npr klomifen i metformin...

ok, hvala! i sretno vam svima da dobijete plusiće!