PDA

View Full Version : Bojenje zidova

stranice : 1 2 [3] 4

Ne, ne, nije isplativije, nego je jedino tako izvedivo. Odeš u radnju, izabereš nijansu i dobiješ baš takvu koju želiš. Kod kuće možeš miješati do sutra i nikad neće ispati kako si htio. Mada je jeftinije.

maler & CO.
10.03.2009., 20:50
imam ja zid boje lavande. al mi smo kupili, dali miješati boju. kod ovakvih, jačih tonova ne dodaje se pigment u bijelu boju, već obrnuto:mig:

inače, mislim da se mixa crvena i plava i tko zna koja.....

nekak sumnjam da ćeš to sama riješit:ne zna: pusti stvar kompjuteru da riješi po pantonu

Pigment se dodaje u "bazu",ovisi o nijansi u prosjeku 3-5 različitih tonova.Bojama ovisi cijena samo u trgovinama koje imaju "politiku",pravljenja cjenika ovisno o pigmentu.Moj je izbor boja kojoj je cijena svih 10 000 nijansi ista,ukoliko se radi o navedenoj koja se koristi za klasične zidne površine.

Koliko bi mi trebalo da ponudu izradim,na onoj drugoj politici?

Profesionalno rješenje je bojanje cijeloga m2 na zidnoj površini prije odluke o nijansi,tri nijanse 3 m2.To se inače radi s testerima.Ton karta je premala da bi dala točniju viziju.

Druga solucija je kamera i laptop samo ekran treba biti "kalibriran" po postavkama proizvođača boje.Najbolje rješenje za veče i tamnije površine.

Toneri koji se koriste u Hand-made izvedbi su preslabi za jače nijanse,obično se dodaju neke "Jače" boje tipa Akrilnih,fasadnih ili za beton,i postepeno se miješa.Ali mješalicom a ne ručno,s time da se nakon svakoga miješanja napravi jedan mali uzorak.Sve u svemu s današnjom tehnologijom samo trošenje vremena.

Što se tiče cijena boje one mogu koštati od neke siće pa do par tisuća kuna,Zlatne i puno više....

eto pa ako Vam je ovo šta pomoglo.

ptica_trkachica
30.03.2009., 14:04
Jel mi može netko reći od kojeg je proizvođača najkvalitetnija boja za zidove? I u koje godišnje doba bi ih bilo najbolje farbati? Ja sam do sada uvijek u proljeće ili ljeti kad je bilo suho i toplo.

2lava
30.03.2009., 14:32
ja volim Dulux. i sve mi je farbano sa duluxom.
farbam bilo kada jer nema mirisa i dobro susi.

bulthaup
30.03.2009., 14:52
Slazem se.

cedevitaaa
17.04.2009., 13:54
uređujemo stan , imamo veliki veći dnevni boravak , povezan za kuhinjom i blagavaonom , sve zajedno ide u slovo L .
Planirala sam da mi sav taj prostor bude u toplim bojama , boja zidova kombinacija tople narančaste-nježna svijetlo zelena -žuto , pa namještaj prilagođen tome, onako smeđi tonovi....

Naravno , ograničeni novcem , u potrazi za kuhinjom koju smo išli prvu kupovati , jer mi je to najskuplji dio , a i najvažniji , već se pojavio problem i sve mi pada u vodu...
Kupili smo super sniženu kuhinju , za tu cijenu dobila sam iznimno kvalitetnu kuhinju , ali je problem u boji ....:rolleyes: , kuhinja je kombinacija plave boje i trešnjinog drveta , bar mislim da je to...tri dana kombiniramo , jedino smo zaključili da sad zelena ni pod razno ne dolazi u obzir...
ima li tko dobar prijedlog i još bolju maštu:D?

Aoife
17.04.2009., 14:50
Ja imam plavu kuhinju i jedan zid u narančastoj, i dobro si paše. U drugoj sobi, plavi ormar i žuti zid, opet dobro. Samo pazi da ne bude previše različitih boja u jednom prostoru.

ombia
17.04.2009., 17:48
I ja sam kao i Aoife imala, no hvala bogu da me prosvjetlio izaci iz plave faze.

cedevitaaa
17.04.2009., 20:10
ma znam , valjda smo svi prosli tu zuto-plavu fazu....
nisam nikako planirala takvu kuhinju....mislim tih boja.. , pogotovo jer je to povezan prostor....jedino što me spašava velik udio drveta u kuhinji i to ona topla boja.....sad razmišljam o narančastim zidovima , mozda jedan zid žuti , ali bojim se da bi i to bilo previše....

DAZA
18.04.2009., 22:28
ma znam , valjda smo svi prosli tu zuto-plavu fazu....
nisam nikako planirala takvu kuhinju....mislim tih boja.. , pogotovo jer je to povezan prostor....jedino što me spašava velik udio drveta u kuhinji i to ona topla boja.....sad razmišljam o narančastim zidovima , mozda jedan zid žuti , ali bojim se da bi i to bilo previše....

Zbog te kombinacije boja ja bih na tvom mjestu stavila samo jednu boju, znači žutu ili blago narančastu. Nikako više njih. Govorim iz iskustva...:rofl:

butterfly_87
06.06.2009., 14:47
Pozdrav!!!
Dečko je odlučio okrečiti sestri sobu u ljubičastu, on i frend su pomiješali plavu i crvenu boju, ali nije ispalo kako je trebalo. Ispala je neka plavkasta.

Uglavnom, zanimalo bi me je l ima kakav omjer koji se treba koristiti da bi se dobila ljubičasta miješanjem plave i crvene???

Hvala!!!

Pozdrav!!!
Dečko je odlučio okrečiti sestri sobu u ljubičastu, on i frend su pomiješali plavu i crvenu boju, ali nije ispalo kako je trebalo. Ispala je neka plavkasta.

Uglavnom, zanimalo bi me je l ima kakav omjer koji se treba koristiti da bi se dobila ljubičasta miješanjem plave i crvene???

Hvala!!!

Najbolje ti je kupiti već gotovu boju, izabereš iz kataloga i biće baš takva. Ali su naravno skuplje.

A rekao bih da bi za kućno miješanje najbolji omjer bio 1:1, logično.

Aoife
06.06.2009., 17:40
Ja nikako ne bih ljubičastu pokušala sama zamiješati - mislim da nema šanse da to ispadne dobro. Ručno bih korigirala eventualno ako želim postojeću boju malo posvijetliti ili lagano promijeniti nijansu.
Ljubičasta je posebno osjetljiva jer je jako velika razlika između npr t-com ljubičaste i boje lavande - a ako bi u neki prostor pasala jedna, vjerojatno druga ne bi pa mislim da nije svejedno.
Odi lijepo u bilo koji dućan s bojama, odaberi točnu nijansu koju želiš i pričekaj da smiješaju strojno! Nema tu nikakve uštede ako ćeš miješati sam jer ćeš ionako to samo morati baciti u smeće.

butterfly_87
06.06.2009., 17:45
Hvala puno na odgovorima!
Ma i ja sam mu rekla da j e najbolje da kupi gotovu, ali on zna bolje...

Tnx!!!

diesel_zg
08.06.2009., 20:18
butterfly_87, odite do Baumaxa, imate tisuće boja na odabir,
ekipa ti izmiješa boju za 2 minute, kila 100 kn s kojom možeš prekrit do 17m2.
odabereš boju i nema da fulaju, dobiješ baš onakvu kakvu pokažeš na uzorcima.
ja neki dan kupio, obojao i perfektno izgleda!!!

butterfly_87
09.06.2009., 00:48
butterfly_87, odite do Baumaxa, imate tisuće boja na odabir,
ekipa ti izmiješa boju za 2 minute, kila 100 kn s kojom možeš prekrit do 17m2.
odabereš boju i nema da fulaju, dobiješ baš onakvu kakvu pokažeš na uzorcima.
ja neki dan kupio, obojao i perfektno izgleda!!!

Hvala na odg! :kiss:

Otići ćemo ovaj tjedan pa smo mirni!

:w

silk1
09.06.2009., 09:11
Ako moze pomoc oko izbora boja. Dnevni boravak, trpezarija i kuhinja su spojeni.
Kuhinja je bijela sa crnom radnom plocom, ugaona je zeleno zuta. Detalji u dnevnoj su crveno smedji. Klub stolic i ormar su u boji tresnje, kao i vitrina, sto i stolice u trpezariji. Tepih u dnevnoj sobi je bordo crveni, u kuhinji svijetlo zeleni.
Prostorije su dosta svijetle, prozori na zapadnoj strani.
Sve ideje su dobro dosle.

Durga
07.07.2009., 19:57
Pozdrav!

Treba mi pomoć. Dečko farba sobu u vikendici (na moru-to govorim da znate da ne bi sad neke pahulje na zidovima i tako to, a bome i ovaj kamin sugerira nešto drugo :D) i imamo problem :D Dakle, on bi htio da ovaj zid iznad kamina bude jedne boje, a ostatak neke druge i ne možemo se nikako usuglasit oko odabira boja :D Ono što mu ja predlažem je , kad već mora, nek zid iznad kamina ofarba u neke tamniju boje a ostale zidove svjetlije (tipa: duboka plava+narančasta). Sad smo pregledavali uzorke i boje (još jednom hvala, fonemf :)) ali ćemo se počupat ako ne dobijemo neko neutralno mišljenje :rofl:
Također, muče nas dimenzije sobe, prilično je mala (ne znam točnu kvadraturu) pa bi bilo poželjno vizualno ju učiniti većom. Vrata su upravo ovdje gdje stoji fotograf.
Dakle, slika:

http://i31.tinypic.com/uouuq.jpg

Hvala!

etera35
07.07.2009., 20:07
Defintiivno trebaju biti svijetle boje da se poveća prostor. Ja ne bih ni taj jedan zid tamno, nego mozda tamnijom nijansom svijetle boje.

etera35
07.07.2009., 20:09
Ako je to njegova vikendica, mislim da je jasno čija bi trebala biti zadnja :)

Durga
07.07.2009., 20:19
I meni je isto glupo što hoće jedan zid u tamniju boju, al šta ću mu ja :ne zna:
Enivej, hvala, a što se druge opservacije tiče, ne bi me pitao za mišljenje da mu nije važno, no, naravno da je njegova zadnja :) Ne vidim, doduše, kakve to točno veze ima s topikom o bojanju zidova na pdf-u Stanovanje, no dobro ajde :D

yamadado
08.07.2009., 07:58
neka tamna iznad kamina iz praktičnih razloga, dim ce ga zmazat prije ili kasnije...

oona
10.07.2009., 10:22
dim?
koji dim?
kamin u vikendici na moru se gusto upotrebljava...ne bih rekla.

marty_19
10.07.2009., 11:39
ša mislite o jupolu pomiješanom sa onim bojama dipi?
kolko mi treba otprilike tih dipija i koliko jupola da bi dobila ovakav crveni zid?

http://www.apartmanija.hr/slike/villas/Villa_Petra_22Copy_of_crveni_zid.JPG

razmišljam o bojanju sobe, nisam još odlučila koje zidove jer je u potrovlju, ali definitivno onaj zid na kojem je prislonjen krevet...

Aoife
10.07.2009., 11:49
Mani se toga, u većini dućana s bojama možeš odabrati točnu crvenu nijansu koju želiš da strojno zamješaju, a kako se radi samo o dijelu jedne sobe sigurno nećeš bankrotirati za tu razliku u cijeni..

marty_19
10.07.2009., 12:15
a mislila sam iskombinirati to kad je već ostalo jupola :)
vidjet ću još..

maler & CO.
19.07.2009., 13:02
ša mislite o jupolu pomiješanom sa onim bojama dipi?
kolko mi treba otprilike tih dipija i koliko jupola da bi dobila ovakav crveni zid?

http://www.apartmanija.hr/slike/villas/Villa_Petra_22Copy_of_crveni_zid.JPG

razmišljam o bojanju sobe, nisam još odlučila koje zidove jer je u potrovlju, ali definitivno onaj zid na kojem je prislonjen krevet...

S dipijem ne treba kombinacija jer je to nemoguće. Možda boja za beton bi imala bolji učinak ako se dodaje, ali kako čovjek kaže kupi gotovu. U takvu boju ide pet različitih tonera, od kojih je crna jedan.

maler & CO.
19.07.2009., 13:05
Pozdrav!

Treba mi pomoć. Dečko farba sobu u vikendici (na moru-to govorim da znate da ne bi sad neke pahulje na zidovima i tako to, a bome i ovaj kamin sugerira nešto drugo :D) i imamo problem :D Dakle, on bi htio da ovaj zid iznad kamina bude jedne boje, a ostatak neke druge i ne možemo se nikako usuglasit oko odabira boja :D Ono što mu ja predlažem je , kad već mora, nek zid iznad kamina ofarba u neke tamniju boje a ostale zidove svjetlije (tipa: duboka plava+narančasta). Sad smo pregledavali uzorke i boje (još jednom hvala, fonemf :)) ali ćemo se počupat ako ne dobijemo neko neutralno mišljenje :rofl:
Također, muče nas dimenzije sobe, prilično je mala (ne znam točnu kvadraturu) pa bi bilo poželjno vizualno ju učiniti većom. Vrata su upravo ovdje gdje stoji fotograf.
Dakle, slika:

http://i31.tinypic.com/uouuq.jpg

Hvala!

Ovo je fora i sviđa mi se. Ja bi isto tamniju stavio negdje (toplu) kako bi dobio kontrast kamin-pod-strop. Jedino šta bi za taj zahvat definitivno rasvjetu drugačije riješio. Sigurno da bi maskicu od knaufa sa halogenom rasvjetom stavio iznad kamina, pa možda i cijeli taj dio bojao u tamnije.

darka-1
22.07.2009., 11:56
Bok ljudi, trebala bih savjet u vezi spavaće sobe, dosta je mala, stane samo krevet i 2 noćna ormarića, trebala bih ju premaljati, pa bih vas molila za ideje u koju boju. Krevet je od svijetlog drveta, takve ću dati i noćne ormariće raditi...

Hvala unaprijed!:s:s:s

marty_19
22.07.2009., 17:27
moj savijet- u bijelo...
vizualno proširuje...ili neku svijetlu boju breskve...:p
i na to zaljepi neku cool naljepnicu:)
imam i ja malu sobu pa sam ju tako sredila :mig:

darka-1
23.07.2009., 08:10
moj savijet- u bijelo...
vizualno proširuje...ili neku svijetlu boju breskve...:p
i na to zaljepi neku cool naljepnicu:)
imam i ja malu sobu pa sam ju tako sredila :mig:

da, tak sam i ja mislila, nešto svjetlo, bijelo, a jedan zid (iznad zaglavlja kreveta) onak u boju lavande i gore slika...:ne zna:

daki_ki
29.07.2009., 19:44
i Dulux ima svoje ispiration sajtove di su odprilike uredjeni u nijansi zidova i stolarije pa si na netu mos vidit.

T.noodle
31.07.2009., 03:34
Dragi forumaši, imam pitanje za vas budući da ste se puno puta iskazali u pomaganju mladim i neiskusnim tulcima pri uređivanju interijera. :)

Uskoro dečko i ja selimo u novi stan (ma podstanarski - al ko da je naš...) :D Sve što smo do sad kupovali je bilo kombinacija tirkizne, zelene i žute jer mene naprosto oduševljavaju detalji u tim bojama, odnosno prugice, leptirići i cvjetići (još sam dijete u duši, kaj bih ja. :D )
Dosta toga što imamo (svjećnjaci, jastuci, bla bla) je u prilično kričavoj zelenoj ili žutoj boji.
Problem je u tome što sad ne znamo kako kombinirati boju zidova (govorim o boravku, da ne bi mislili da je sve takvo) da bude usklađena s tim detaljima, a opet, da ne bude ta dosadna bijela koju smo imali do sad. U stanu u kojem ćemo biti su doduše, "vidljiva" samo dva zida, jer je na jednoj strani staklena stijena, a okomito na nju je veliki ugradbeni ormar odnosno regal.

Da biste otprilike znali o čemu pričam, evo jedan detalj koji bi recimo najbolje prikazao boje koje prevladavaju kod nas. Bez žute. Ali ono, za žutu svi znate kak izgleda. :)
http://img380.imageshack.us/img380/1268/turtley.jpg

Pa eto, svaki savjet je dobro došao, znam da ste ovdje uvijek voljni pomoći... hvala unaprijed svim dobrim dušama :)

roza1.
31.07.2009., 19:13
Draga moja T.noodle mislim da bi trebala izabrati između neke nježno žute ili nježno zelene! Plava i njezine varijante nisu moj osobni izbor (kod mene je sve u narančasto-zelenim tonovima):cerek:,pa možda i zbog toga "ne vidim" ništa osim zelene ili žute u tvom prostoru.
U svakom slučaju,koju god boju odabereš,moj je savjet da bude skroz nježna da ti na kraju ne bi sve ispalo prešareno.
Nadam se da sam ti barem malo pomogla i da ćemo imati priliku vidjeti koju slikicu kad sve bude gotovo.:mig:

ombia
31.07.2009., 19:57
I moj glas za neku od boja zuta, tirkizna ili zelena ali samo jednu na zid i to u pastelnoj izvedbi, nikako jake boje.

T.noodle
01.08.2009., 00:06
Plave i tirkizne nijanse ni meni nisu nešto prekrasne, tim više što mi je djevojačka soba sva bila u plavim tonovima, pa mi to već ide na uha van.
Ni žutu pretjerano ne volim, pa mislim da ćemo se odlučili za zelenu.
Našla sam na duluxovoj stranici par dobrih nijansi...
http://www.dulux.co.uk/web/images/swatch/willow_creek_3.jpg
http://www.dulux.co.uk/web/images/swatch/green_parrot_4.jpg
http://www.dulux.co.uk/web/images/swatch/willow_creek_4.jpg
http://www.dulux.co.uk/web/images/swatch/woodland_fern_6.jpg
(dobro, zadnja je malo pretamna...)
Željela bih da bude izražajna jer će vjerojatno biti samo na tom zidu preko puta prozora, a opet, da ne bude šaka u oko... :)

Što se tiče kasnijeg prebojavanja u bijelo (kad izlazimo iz stana), s takvim nijansama neće biti problema s prekrivanjem, zar ne?

Hvala na pomoći, djevojke :)

ombia
01.08.2009., 13:00
Ne bi trebalo biti problema, ja sam imala problema samo sa zidom koji je bio tamno zeleni.

vall
01.08.2009., 22:29
već sam postavila ovo pitanje na jednom mjestu, ali više ljudi više saznanja :)
imam nekoliko pitanja, ako nije problem iskusnijima da me upute

radi se o ovome: skidati ću tapete u kuhinji stare 30 g, pošmirglati, pogletati, staviti impregnaciju i farbati. prostor je dosta uzak tako da mislim da će brzo nastati fleke na zidu gdje se dotakne rukom ili slučajno nešto špricne. moji ne žele uljanu boju (zapravo žele tapete ), pa sam našla da postoje perive boje. mislite li da bi 2-3 sloja te perive boje bila dovoljna da kuhinja izgleda kako-tako godinu, dve ili više? našla sam Kemopol boju perivu 10 l za 165kn, zanima me valja li to što? vidjela sam da dosta preporučujete dulux, možda bolje njega?
imate li kakvih savjeta kako da to što bolje izvedem, s obzirom da ću raditi sama?
palo mi je na pamet da pošpricam neki uzorak nijansom tamnije boje, ili da napravim nešto u stilu imitacije kamena, mramora (ili u mojoj izvedbi tragovi neke alatke kojom ću ututkavati boju) da ne bude sve jednobojno i svaki flek vidljiv...
hvala unaprijed!

eh, da, i još pitanje . ako zid bude donekle ravan, moram li ga baš cijeloga gletati ili mogu samo pokrpati neravnine?
ako sve ne bude baš savršeno ova vrsta boje mi neće otkinuti i staru boju i glet sa zida i oljuštiti se sve zajedno,ne, recite da ne? :D

Aoife
01.08.2009., 23:10
Kad kažeš u kuhinji, misliš kod iza štednjaka, sudopera, ili samo negdje sa strane? Mislim da nikakva boja nije dobra ideja za iza štednjaka, radije pogledaj temu "kaljeno staklo umjesto pločica (http://www.forum.hr/showthread.php?t=282970&page=8)".

Ja imam dulux na zidovima, meni to uopće ne djeluje perivo u smislu u kojem su pločice perive (jednom sam skidala neku fleku mokrim papirnatim ručnikom, otišla je fleka ali je i papir bio malo obojan), a s druge strane nije ga ni lako zaflekati (tj. ne ostaju packe i slično, drugo je ako pošpricaš direktno sa štednjaka).

Uglavnom generalno u kuhinju može bilo koja od tih boja, ali mislim da je loša ideja staviti samo boju iza štednjaka a možda i sudopera, i da je bolje obložiti staklom barem te dijelove.

vall
01.08.2009., 23:35
Kad kažeš u kuhinji, misliš kod iza štednjaka, sudopera, ili samo negdje sa strane? Mislim da nikakva boja nije dobra ideja za iza štednjaka, radije pogledaj temu "kaljeno staklo umjesto pločica (http://www.forum.hr/showthread.php?t=282970&page=8)".

Ja imam dulux na zidovima, meni to uopće ne djeluje perivo u smislu u kojem su pločice perive (jednom sam skidala neku fleku mokrim papirnatim ručnikom, otišla je fleka ali je i papir bio malo obojan), a s druge strane nije ga ni lako zaflekati (tj. ne ostaju packe i slično, drugo je ako pošpricaš direktno sa štednjaka).

Uglavnom generalno u kuhinju može bilo koja od tih boja, ali mislim da je loša ideja staviti samo boju iza štednjaka a možda i sudopera, i da je bolje obložiti staklom barem te dijelove.

iza štednjaka i sudopera su pločice, mislim na suprotni zid i bočne zidove. naime kuhinja je 1,70 m x 5,50m, uz duži zid je u jednom dijelu stol, a u drugoj polovici kuhinjski elementi, dok se uz drugi duži zid prolazi i sada je on u najgorem stanju, točno u visini ruku i oko pekidača za svjetlo. moji će sigurno odbijati krečenje svake god, kako su odbijali uređivanje do sada (:ne zna::(), tako da tražim opciju koja će omogućiti da se one najgore packe mogu povremeno obrisati, a da je boja mat i da nije uljana (neki strah od zidova koji ne dišu i bla).

ombia
02.08.2009., 11:35
eh, da, i još pitanje . ako zid bude donekle ravan, moram li ga baš cijeloga gletati ili mogu samo pokrpati neravnine?
ako sve ne bude baš savršeno ova vrsta boje mi neće otkinuti i staru boju i glet sa zida i oljuštiti se sve zajedno,ne, recite da ne? :D

Evo mog slucaja.:D Usla u potpuno renovirani stan u centru, dakle starija zgrada, renoviran tapetama. Sa sokom ustanovila da mace te tapete grebu, a u proslom stanu nisu.:rolleyes:
Dakle, jos jedan duty vikend za mene. Skinula tapete tako da sam ih namocila vodom i trgala i gdje je bilo vise ljepila i strugala onom strugalicom za ceran.
Skuzila da je ispod toga zamuljano u impregnaciju ostatak stare tapete.:rolleyes::flop: U baumarkt po neki razrjedjivac toga, jer na dijelu gdje sam obojala, a da to nisam skinula - kao da je pristavi zid, uglavnom ruzno.
Namazala, ostavila preko noci, opet strugala spahltom tu staru tapetu. Tad mi je vec bilo dosta cijelog zida, tako da sam gletala samo ocite neravnine ili rupice. Uz rizik sto bude da bude. Stavila impregnacijski sloj jer zid malo upije boje i to neravnomjerno, a ovo ti dodje kao primer kad se sminkas.:D

Lijepo zaglasi, izjednaci ispolira i sminka duze traje.:cerek:
Pise na pakiranju da se susi 4 sata, ja opet ostavila preko noci. Ja sam 10 litara karnister platila oko 75 kuna i ostalo mi jos vise od pola. Uzela sam neki no name.
Nakon toga bojala valjkom i zbog impregnacije mi bio samo jedan sloj boje dosta:top: imam jos pola kante boje u nijansi ljuska jajeta.
Dakle i ustedis jer ta tekucina je jeftinija nego boja a zbog toga potrosis manje boje.
Drugi dan maca se zaputila u svoj omiljeni rekreacijski centar, kutak hodnika i zabila kandze tj. pokusala :E prestravio ju je skripajuci zvuk i tvrdi zid i uz ruzno mijakukanje shvatila je tuznu sudbinu.
Dakle ako je zgrada starija mozes ocekivati i neka iznenadjenja ispod, jer mnogi zalijepe tapetu samo da na brz nacin zakamufliraju pravo stanje zida.

E da u kupaoni imam na jednom dijelu tu uljanu boju, onako je sjajna nije mat i kad sam bojala kosu prijateljici strcnulo mi na plafon malo te boje, jer smo se smijale i izvodile kerefeke.:rolleyes:

I nisam ni vidjela odmah, tek kad sam sljedeci put legla u kadu na kontempliranje. Zasusena boja i hidrogen, skinula arfom i ribanjem ali blagim i ne onom grubom stranom spuzvice. Nista se ne vidi.

Aoife
02.08.2009., 22:41
iza štednjaka i sudopera su pločice, mislim na suprotni zid i bočne zidove. naime kuhinja je 1,70 m x 5,50m, uz duži zid je u jednom dijelu stol, a u drugoj polovici kuhinjski elementi, dok se uz drugi duži zid prolazi i sada je on u najgorem stanju, točno u visini ruku i oko pekidača za svjetlo. moji će sigurno odbijati krečenje svake god, kako su odbijali uređivanje do sada (:ne zna::(), tako da tražim opciju koja će omogućiti da se one najgore packe mogu povremeno obrisati, a da je boja mat i da nije uljana (neki strah od zidova koji ne dišu i bla).

Za to je dobra Dulux ili bilo koja druga periva boja. Ne treba farbati svake godine, ali svaku boju je dobro osvježiti svakih par godina. Mislim da nema potrebe farbati neravnomjerno, ne vidim razloga zašto bi bilo puno fleka :ne zna:

Xen@
12.08.2009., 17:23
POMOĆ! useljavamo u novi stan i razmišljam kak ćemo ga ofarbat, za sad je dilema hodnik i dnevna+blagavaona.

hodnik (http://img259.imageshack.us/i/hodnik.jpg/) na lijevi zid će ići bijeli veliki klizni ormar sa ogledalom. Ne vidi se cijeli hodnik, al dosta je da steknete neki dojam.

dnevna i blagavaona (http://img38.imageshack.us/img38/8421/dnevna.jpg) je povezna sa kuhinjom, a kuhinja će bit kombinacija bijelih gornjih elemenata i drvo masline dole, kombinacija tih dviju boja će bit i regal u dnevnoj. Kutna u dnevnoj je čokladno smeđa, a stol u blagavaoni je stakleni sa bijelim stolicama.

Razmišljala sam o nekim nijansama narančaste:ne zna:blago zelene:ne zna:smeđe:rofl::rofl::rofl::rofl:ma nemam poima više, ajde POMAGAJTE!

Xen@
15.08.2009., 16:18
niko nema ideje :tuzni:

lunita31
17.08.2009., 19:21
Pokrenuli smo doma veliku radnu akciju i sad smo došli na farbanje zidova, međutim nemamo nikakvu ideju. Ja bi nešto ludo i otkačeno međutim ne ide jer nam je stan u potkrovlju tako da za lude boje tu nema mjesta.

Evo ovako...
KUHINJA - elementi su svijetlo zeleni i bukva.
DNEVNI BORAVAK - kauč ljubičasti, a ormari plavi
SPAVAČA SOBA - krevet i komoda su boje bukve

... pa ukoliko imate kakav savjet slobodno recite.
I ne zaboravite stan u potkrovlju tako da je jedna strana zidova kosa.
E da i razmišljam o nekim šablonama pa ako netko ima nešto cool za te kose zidove SUPER!! :) Hvala

laney*
18.08.2009., 14:52
radi se o sobi koja je i radna i spavaća,
svijetli parketi, namještaj u kombinaciji bež i svijetlog drveta.
soba nije baš jako osvijetljena, i nije baš velika.

kako bi obojali zidove (može i kombinacije boja, ili 1 zid u neku boju)?
šaljite ako imate neku dobru sliku za primjer :top:

blaah
19.08.2009., 19:09
:bonk:

dakle... jedan zid u boravku svake godine bojamo u drugu boju i svake godine boja ne ispadne kao na ton karti, ni blizu već moramo dodavati pigmente. Ove godine smo odlučili obojati u toplu tamno crvenu, tzv meksički crvenu boju i onda kreću problemi:

prvi dan smo uzeli chromos crvenu boju i teta nam ju je strojno smiješala, ali već se u kanti vidjelo da neće biti ni blizu kao na papiru nego svijetlo narančasta... uzela sam dvije bočice crvenog pigmenta i jednu smeđeg i doma smiješala boju koja je nijansom bila savršena, ali je ispala flekava pretpostavljam zato jer ju ja nisam uspjela dobro izmiješati.

drugi dan mi je rečeno da ima gotova jupol trend tamno crvena, pa sam stavila nju iako nije baš onak topla kao sam si zamislila ali kad se osušila ispala je svijelo crvena i vukla na ciklamu...

treći dan otišla u treći dućan sa Sigma bojama i ljubazan striček mi je objasnio da za tu boju koju sam odabrala treba prvo zid obojati baznom koja je ljubičasta pa onda dvije ruke crvene i dobije se ta tamno crvena topla kao na ton karti i da nema greške. Obojala sam baznom bojom, nanijela na mali dio zida i tu crvenu koja je u kantici drečeće narančasta, dvije ruke i sad sam opet dobila malo tamniju narančastu boju, dakle ova baza niš nije napravila...

Postoji li preklinjem vas negdje u zagrebu netko tko ne miješa boje kompjuterski nego tonira ručno jer ovi kompjuteri pod milim bogom ništa ne valjaju a ja sad gledam u ljubičasti zid s narančastom točkom umjesto tamno crveni topli i dobivam serije histeričnih napadaja.....

Kako je moguće da su sve boje koje mi komjuteri smućkaju narančaste ili roze a ne tamno crvene ako uvijek na ton kartama biram gotovo identičnu tamno crvenu nijansu?????? :mad::azdaja::rospija:

MJB6
27.08.2009., 11:50
Pozdrav svima,

uređujem svoj novi stan i došli smo do farbanja dnevnog boravka...pola zida ( zid je 5-6 m ) ide u smeđu boju ostalo je vanilija...ima li netko dobar savjet kako što preciznije napraviti prijelaz između smeđe i vanilije...probali smo sa trakom, nije loše ispalo, ali ipak nije 100% ravno

Pozdrav

quetin
28.09.2009., 20:24
Znači, kupih kanticu Duluxove boje... Kad sam došao doma i namazao boju na zid shvatio sam da je pretamna, prejaka.
Želio bih je posvjetliti ali ne znam dali je smijem mješati sa jupolom ili nekom sličnom bijelom bojom a da nije oriđiđi Dulux?
Tnx

Vodenna
29.09.2009., 06:15
Znači, kupih kanticu Duluxove boje... Kad sam došao doma i namazao boju na zid shvatio sam da je pretamna, prejaka.
Želio bih je posvjetliti ali ne znam dali je smijem mješati sa jupolom ili nekom sličnom bijelom bojom a da nije oriđiđi Dulux?
Tnx

I mi smo imali takvu situaciju x3 i posvijetlili smo ju sa duluxom, samo znaj da ima jaki pigment i da treba puno jupola da se posvijetli...sve ok, samo više nema svojstva duluxa....:top:

laella
29.09.2009., 21:03
A možeš i ovdje pitati http://www.forum.hr/showthread.php?t=205716 :mig:

Dirljiva
30.09.2009., 18:32
nedavno je izasla knjiga o tehnikama bojanja, pa za one koji zele sami..:-)

50 ideja za bojenje zidova : Jednostavne tehnike za dekoriranje prostora
Gail E. McCauley

http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=5601

mariop
09.10.2009., 08:34
Pozdrav svima i unaprijed isprika ako nešto napravim krivo,
dakle kao što naslov kaže tražim neku ideju ili prijedlog za obojiti blagavaonu.Radi se o dograđenom dijelu kuće znači boja se prvi puta podloga je knauf, soba je malo veća 4x7 (visina svega 2,25) a do nje se nalazi dnevna soba u koju sam davno prije postavio zidnu oblogu (tamno plava s nekim crnim detaljima).Mene sada zanima kako da obojim tu novu sobu a da se koliko toliko slaže uz ovu staru pošto je izmađe njih praktički otvoreni zid ustvari otvor je oko 2 m širine?:ne zna:

Da li se može uljna boja prebojati normalnom?

bojleric
22.10.2009., 20:26
Imam problem... Uređujem stan. Zidove sam već lijepo pobojao i skoro sve priveo kraju da bi mi se sada dogodio problem. Da ne ulazim u detalje, dio zida mi je izgorio :( Nije velika površina (30x10 cm) ali crno je crno posebno na bijelo zidu. Kako da saniram štetu, a da ne moram nanovo bojati cijeli zid? Dali li da samo pobojam oštećenu površinu? Da li da prvo pogletam bijelom glet masom pa onda pobojam? Da li da probam mokrom krpom prvo pobrisati pa ppotom bojati? Savjeti?

Elektra
24.10.2009., 23:05
:bonk:

dakle... jedan zid u boravku svake godine bojamo u drugu boju i svake godine boja ne ispadne kao na ton karti, ni blizu već moramo dodavati pigmente. Ove godine smo odlučili obojati u toplu tamno crvenu, tzv meksički crvenu boju i onda kreću problemi:

prvi dan smo uzeli chromos crvenu boju i teta nam ju je strojno smiješala, ali već se u kanti vidjelo da neće biti ni blizu kao na papiru nego svijetlo narančasta... uzela sam dvije bočice crvenog pigmenta i jednu smeđeg i doma smiješala boju koja je nijansom bila savršena, ali je ispala flekava pretpostavljam zato jer ju ja nisam uspjela dobro izmiješati.

drugi dan mi je rečeno da ima gotova jupol trend tamno crvena, pa sam stavila nju iako nije baš onak topla kao sam si zamislila ali kad se osušila ispala je svijelo crvena i vukla na ciklamu...

treći dan otišla u treći dućan sa Sigma bojama i ljubazan striček mi je objasnio da za tu boju koju sam odabrala treba prvo zid obojati baznom koja je ljubičasta pa onda dvije ruke crvene i dobije se ta tamno crvena topla kao na ton karti i da nema greške. Obojala sam baznom bojom, nanijela na mali dio zida i tu crvenu koja je u kantici drečeće narančasta, dvije ruke i sad sam opet dobila malo tamniju narančastu boju, dakle ova baza niš nije napravila...

Postoji li preklinjem vas negdje u zagrebu netko tko ne miješa boje kompjuterski nego tonira ručno jer ovi kompjuteri pod milim bogom ništa ne valjaju a ja sad gledam u ljubičasti zid s narančastom točkom umjesto tamno crveni topli i dobivam serije histeričnih napadaja.....

Kako je moguće da su sve boje koje mi komjuteri smućkaju narančaste ili roze a ne tamno crvene ako uvijek na ton kartama biram gotovo identičnu tamno crvenu nijansu?????? :mad::azdaja::rospija:

Je da je pitanje staro i vjerujem da ste već par puta prefarbali zid, ali eto, ako nekom zatreba :D

Da bi se dobila odgovarajuća boja treba miješati više pigmenata.
Ti da bi dobila tamniju crvenu trebaš sa crvenom izmiješati plavu i ljubičastu koje su hladan podton, kako bi izbjegla to da ti crvena vuče na narančasto koja je topli podton. Pod plavom mislim na onu tamniju modru plavu boju, ne svijetlo plavu, a pod ljubičastom mislim na tamno ljubičastu boju, bez ikakvih primjesa nekakvih ostalih nijansi. :)

I to je proces. Kompjuterski nećeš ništa postići. Ti moraš nać nekoga (ako sama ne znaš) tko će ti fino doma to izmiješati i onda polako isprobati malo na zid i pustit da se osuši. Ako ne valja, ajde opet dodaj šta fali, itd. itd.

Zahtjevnu boju si odabrala. :D

azram
26.10.2009., 07:40
Da li mi može netko reći da li dulux boje dišu, osobito eggshell i da li se sa eggshell smiju farbati spavaće sobe?

sijandraffm
26.10.2009., 08:03
Je da je pitanje staro i vjerujem da ste već par puta prefarbali zid, ali eto, ako nekom zatreba :D

Da bi se dobila odgovarajuća boja treba miješati više pigmenata.
Ti da bi dobila tamniju crvenu trebaš sa crvenom izmiješati plavu i ljubičastu koje su hladan podton, kako bi izbjegla to da ti crvena vuče na narančasto koja je topli podton. Pod plavom mislim na onu tamniju modru plavu boju, ne svijetlo plavu, a pod ljubičastom mislim na tamno ljubičastu boju, bez ikakvih primjesa nekakvih ostalih nijansi. :)

I to je proces. Kompjuterski nećeš ništa postići. Ti moraš nać nekoga (ako sama ne znaš) tko će ti fino doma to izmiješati i onda polako isprobati malo na zid i pustit da se osuši. Ako ne valja, ajde opet dodaj šta fali, itd. itd.

Zahtjevnu boju si odabrala. :D

Mi smo dali mijesat kompjuterski, i dobili smo cisto crvenu kakvu smo zeljeli.
Tajna je u tome sto pigment treba mijesat sa Bazom, nista drugo.
Tako da cistu crvenu neces nikada dobro pogodit sam.

laella
02.11.2009., 21:22
Da li mi može netko reći da li dulux boje dišu, osobito eggshell i da li se sa eggshell smiju farbati spavaće sobe?
Kako da otkrijem koliko mi zid premazan eggshell-om diše :ne zna:

**Anchy**
06.11.2009., 21:57
Moze par savjeta :mig: poceli smo s sredjivanjem kuce, u dosta stvari znam sta zelim ali boje mi nisu jaca strana. Ko prava vaga strasno sam neodlucna :flop: prvo cu pocet sa sobom, ima oko 15-ak kvadrata i namjestaj je u crno-bijeloj kombinaciji (prevladava crna) obojala bi zid iznad kreveta ali pitanje je u koju boju. Moram napomenit da su skoro sve plocice u kuci u raznim nijansama sive boje i sad ne znam kojom bojom "razvedrit" dnevni boravak (koji zajedno s kuhinjom ima 40m). Za kuhinju samo znam da ce bit duga + sank i vjerojatno ce bit neka neutralna boja.

mali miš
07.11.2009., 18:50
Moze par savjeta :mig: poceli smo s sredjivanjem kuce, u dosta stvari znam sta zelim ali boje mi nisu jaca strana. Ko prava vaga strasno sam neodlucna :flop: prvo cu pocet sa sobom, ima oko 15-ak kvadrata i namjestaj je u crno-bijeloj kombinaciji (prevladava crna) obojala bi zid iznad kreveta ali pitanje je u koju boju. Moram napomenit da su skoro sve plocice u kuci u raznim nijansama sive boje i sad ne znam kojom bojom "razvedrit" dnevni boravak (koji zajedno s kuhinjom ima 40m). Za kuhinju samo znam da ce bit duga + sank i vjerojatno ce bit neka neutralna boja.

uz crno-bijelu kombinaciju mani najbolje ide crvena. iako uz te dvije boje mozes u principu kombinirati bilo koju.
isto tako uz sivo ide bilo koja boja. ovisi o tome koje boje volis. meni je uz sivu super za vidjeti tirkiz ili zutu.

jerkoj
08.11.2009., 16:09
koliko puta je potrebno prebojati nove zidove,i št a prije bojanja,koja je'odprilike cijena,ima oko 4 50-480m2. Hvala unaprjed

maler & CO.
08.11.2009., 22:41
koliko puta je potrebno prebojati nove zidove,i št a prije bojanja,koja je'odprilike cijena,ima oko 4 50-480m2. Hvala unaprjed

Nove u smislu čega ? ogletane ili već obojane ?

cijena na tu kvadraturu ogletanih dvije ruke (480 m2). 6720, 00 kn

ranije bojanih sa sitnim popravcima 7200,00 kn

boja Jub, zaštita uključena.

eto po tome se ravnaj, u principu....

jerkoj
10.11.2009., 21:03
Nove u smislu čega ? ogletane ili već obojane ?

cijena na tu kvadraturu ogletanih dvije ruke (480 m2). 6720, 00 kn

ranije bojanih sa sitnim popravcima 7200,00 kn

boja Jub, zaštita uključena.

eto po tome se ravnaj, u principu....

zidovi su ožbukani sa rofix 510,i sa njom su zavrseni(filcani,struktura oko 1,25mm)nema nikakvih popravki,samo impregnacija,i dvije ruke pituranja,znaci cijena samo ruku,bez materijala. znaci nikakvih priprema nema,ni zastite.

maler & CO.
11.11.2009., 04:29
zidovi su ožbukani sa rofix 510,i sa njom su zavrseni(filcani,struktura oko 1,25mm)nema nikakvih popravki,samo impregnacija,i dvije ruke pituranja,znaci cijena samo ruku,bez materijala. znaci nikakvih priprema nema,ni zastite.

A ne znam ti ja cijene samo ruku. To se trebaš dogovoriti sa majstorima. eto

arantes30
02.12.2009., 14:20
pozdrav svima kupi sam za sobu boju celeste i obojao dva zida. zanima me koja je boja komplemenatrna s ovom za treći zid tj. šta bi dobro išlo na treći zid i jeli ok u sobi dva zida u jednu a treći u drugu obojati? to je nježna tirkizno plava nijansa i ne znam koja bi boja dobro išla uz nju???

Vodenna
02.12.2009., 14:51
pozdrav svima kupi sam za sobu boju celeste i obojao dva zida. zanima me koja je boja komplemenatrna s ovom za treći zid tj. šta bi dobro išlo na treći zid i jeli ok u sobi dva zida u jednu a treći u drugu obojati? to je nježna tirkizno plava nijansa i ne znam koja bi boja dobro išla uz nju???

ide ti pješčana boja

character
13.12.2009., 11:01
zanimalo bi me jedno pitanje,budući da želim jedan zid ofarbati u crno,a ostale u bijelo sad se malo dvoumim između crne boje farbe ili crnih tapeta,bojim se da mi crna boja ne ispadne "šarena"na zidovima budući da imam loša iskustva s tamnijom plavom,koju su mi btw mješali u dućanu...:ne zna:

Tink
13.12.2009., 11:21
Cao svima,
i ja sam konacno uspjela da sredim malo stan, treba mi opet pomoc oko bojanja zidova. Ubacila bi neku boju u dnevnu sobu, mozda narandzastu, sve mi je jedna prostorija sa kuhinjom.Kombinacija boja je - venge , bez i siva, evo i slicice pa se nadam da ce mi neka dobra dusa pomoci u odabiru boje...:mig:

http://www.forum.hr/attachment.php?attachmentid=9250&stc=1&d=1260703059http://www.forum.hr/attachment.php?attachmentid=9251&stc=1&d=1260703116

zanimalo bi me jedno pitanje,budući da želim jedan zid ofarbati u crno,a ostale u bijelo sad se malo dvoumim između crne boje farbe ili crnih tapeta,bojim se da mi crna boja ne ispadne "šarena"na zidovima budući da imam loša iskustva s tamnijom plavom,koju su mi btw mješali u dućanu...:ne zna:

Ja preporučujem bojanje. I to neopol plus, perivi. Mada za crnu nije ni važno :)
Nikad ti se neće desiti da ispadne 'šareno', ako pređeš dovoljno puta. Ako si vidjela da je šareno, trebala si preći još jednom.

ghostrider333
26.12.2009., 21:33
1.Kuca je novogradnja(podrum+prizemlje+1 kat+tavan)
2.Došo je red na odabir boje..pa tražim neke savjete koji su experimentirali s bojama jer meni najveci pothvat je bilo farbanje sobe u plavo..
3.ovo je neki 3d tlocrt (http://i46.tinypic.com/2m305kl.jpg)

Vozim KTM-a pa mi je najdraža boja ..pogodite koja.. tak da bi narancastu kombiniral s jos nekim bojama pa ak ima netko ko bi me upitio u veselu avanturu..

Hvala unaprijed.. :top:

baxy
27.12.2009., 11:16
Evo ti malo narančastih dizajnova. Ja bih osobno obojao sobu u neku svijetliju nijansu a narančastu koristio za detalje poput zavjesa, tapeta, nekih detalja po zidu ili stropu.

http://farm3.static.flickr.com/2408/2088885141_f54a9183f6.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2273/2241915080_3abf50b644.jpg
http://www.goodhousekeeping.com/cm/goodhousekeeping/images/Bedroom-Decor-Gallery-33-fb-64659666.jpg
http://www.comfyco.com/pics2/lg/g020b-lg.jpg
http://www.interior-design-it-yourself.com/images/bedroom_decorating_ideas_orange_aqua.jpg
http://img.hgtv.com/HGTV/2007/11/05/civility-design-red-bedroom_lg.jpg
http://www.aboutbar.com/wp-content/uploads/2009/10/dining-room-with-orange-on-the-walls.jpg
http://www.decoration-pic.com/uploads/allimg/2008-12/04161520-2-1AQ.jpg

ghostrider333
27.12.2009., 22:19
E to care,ovo mi vec puno znaci :s:s:top::top:

zagorsky
02.01.2010., 14:53
Budući da sam uredio stan,stavio gotovo sav namještaj (kombinacija wenge i bijela ,parket je svijetli hrsat,kao i sva stolarija) interesira me koja boja zidova bi bila idealna?..sada je nježno žuta i u balagavaoni i boravku..i mislim da je malo premonotono:ne zna:
PITANJE GLASI:
1. dal postoji neka web starnica preko koje bi se mogao igrati tim bojama ?
2.dal netko s foruma može u photo shopu napravit tj obojat pojedine zidove?

Bio bih vam jako zahvalan na informacijama jer nebi htio ići ništa kemijat prije nego li vidim kako bi nešto izgledalo
Ako netko misli da može pomoći mogu mu poslati nekoliko slika :top:

hvala

maler & CO.
04.01.2010., 18:29
Budući da sam uredio stan,stavio gotovo sav namještaj (kombinacija wenge i bijela ,parket je svijetli hrsat,kao i sva stolarija) interesira me koja boja zidova bi bila idealna?..sada je nježno žuta i u balagavaoni i boravku..i mislim da je malo premonotono:ne zna:
PITANJE GLASI:
1. dal postoji neka web starnica preko koje bi se mogao igrati tim bojama ?
2.dal netko s foruma može u photo shopu napravit tj obojat pojedine zidove?

Bio bih vam jako zahvalan na informacijama jer nebi htio ići ništa kemijat prije nego li vidim kako bi nešto izgledalo
Ako netko misli da može pomoći mogu mu poslati nekoliko slika :top:

hvala

Ja imam Dulux-ov softwer. A bojanje na kompu po paleti radim, ali samo klijentima. Pogledaj na dulux.com mislim da imaš i tu šemu online ...eto

kinfa84
04.01.2010., 18:36
ljudi pomozite....
mislim farbati 4 zida u 4 razlicite prostorije.Svaki zid u drugu boju...recite mi gdje mi mogu zamutit boju?bamuax ili? i da li ce mi htijeti to napravit posto svaki zid ni 9m2?sta da radim?

zagorsky
04.01.2010., 21:02
hvala puno maler&co!!

zagorsky
04.01.2010., 21:14
Koja boja zida bi bila idealna za kombiniranje sa WENGE+BEŽ boja namještaja..?

maler & CO.
05.01.2010., 18:04
ljudi pomozite....
mislim farbati 4 zida u 4 razlicite prostorije.Svaki zid u drugu boju...recite mi gdje mi mogu zamutit boju?bamuax ili? i da li ce mi htijeti to napravit posto svaki zid ni 9m2?sta da radim?

Bilo gdje Dulux Vinyle Mat. Po litra 110 kn. Samo sumnjam ako nisi radio,da češ s litrom pokriti svaki zid.

kinfa84
06.01.2010., 11:11
hvalaaa na info!!!

mirta2
07.01.2010., 07:40
@maler & CO
Zidovi su strojno žbukani gipsanom žbukom, vrlo ravni i mislim da nema potrebe za gletanjem. Zidove u kupaoni i kuhinji smo žbukali cementnom žbukom i moraju se gletati. Planiram cijeli stan obojiti u bijelo. Koja boja bi bila najbolja za prvo bojanje i da li mogu istom vrstom boje bojati obje žbuke?

maler & CO.
08.01.2010., 15:32
@maler & CO
Zidovi su strojno žbukani gipsanom žbukom, vrlo ravni i mislim da nema potrebe za gletanjem. Zidove u kupaoni i kuhinji smo žbukali cementnom žbukom i moraju se gletati. Planiram cijeli stan obojiti u bijelo. Koja boja bi bila najbolja za prvo bojanje i da li mogu istom vrstom boje bojati obje žbuke?

Ne razumijete, gletati se treba. Pa i najravnija, najfinija recimo gipsana žbuka. Postoje razlozi, pa da sada ne pišem (imaš na mojoj temi soboslikarski radovi).

Koja bi bila najbolja ? pa ukoliko je gletanje napravljeno vrhunski onda akrilne boje. Ukoliko je standardno, ne baš kao staklozid onda može recimo obični Jub ili nešto u tome rangu.

mirta2
09.01.2010., 16:51
Hvala, odoh sad na tvoju temu tamo...

Jelsa
26.01.2010., 11:08
Postoji li neki program gdje se mogu mjenjat boje zidova na fotografijama prostora?

Žbla
28.01.2010., 09:46
1.Kuca je novogradnja(podrum+prizemlje+1 kat+tavan)
2.Došo je red na odabir boje..pa tražim neke savjete koji su experimentirali s bojama jer meni najveci pothvat je bilo farbanje sobe u plavo..
3.ovo je neki 3d tlocrt (http://i46.tinypic.com/2m305kl.jpg)

Vozim KTM-a pa mi je najdraža boja ..pogodite koja.. tak da bi narancastu kombiniral s jos nekim bojama pa ak ima netko ko bi me upitio u veselu avanturu..

Hvala unaprijed.. :top:

Hehehehehe ja vozim zeku narančastog, pa isto kupio narančastu posteljinu, obojao zidove u narančastu... :lol:

Ali sve u lijepim kombinacijama, da ne mislite da mi je cijeli stan u narančastoj..

**Anchy**
31.01.2010., 22:15
Pozz svima :mig: napokon sam se odlucila za boju kuhinje, (crna s bijelom radnom plocom) posto bi za nekih mj. dana trebala bit gotova trebam izabrat boje za zid, sta mi je ko pravoj vagi jako tesko :ne zna: Za sada sam za sivu (svijetliju nijansu) u kuhinji i zelenu u dnevnom boravku (sve je jedna prostorija od nekih 40m2), plocice su sivkasto-bijele (s godovima drva). Ima li tko koji prijedlog :cerek:

bulthaup
01.02.2010., 07:49
Pozz svima :mig: napokon sam se odlucila za boju kuhinje, (crna s bijelom radnom plocom) posto bi za nekih mj. dana trebala bit gotova trebam izabrat boje za zid, sta mi je ko pravoj vagi jako tesko :ne zna: Za sada sam za sivu (svijetliju nijansu) u kuhinji i zelenu u dnevnom boravku (sve je jedna prostorija od nekih 40m2), plocice su sivkasto-bijele (s godovima drva). Ima li tko koji prijedlog :cerek:

Crna bijela i siva su super kombinacija. Ja bih tu jos dodao detalje u svjetlom drvetu.:)

Aviss
05.02.2010., 18:58
Molila bih vas za savjet,

Radi se dnevnom boravku 3,80x3,80 m! U dnevni boravak se ulazi (1,60 širina otvora) iz hodnika, nećemo stavljati nikakva vrata. Na zidu suprotnom od tv i regala je prozor (2m širok) i ostaje jedan zid prazan.

Regal će biti boja wenge, minimalistički. Na zid, ispod prozora ide kutan garnitura tamno smeđa.

Možete li mi savjetovati koji zid farbati ili više njih? Bež , smeđa,...?

Molim vas za savjet! :s:s:s

clia
06.02.2010., 17:03
Poštovani forumaši,
nedavno sam se preselila u stan čiji su zidovi u prilično lošem stanju. Potrebno je skinuti staru boju koja se na dijelovima oljuštila, sve to izraditi po postupku u koji nisam previše upućena:confused:, te odabrati nijanse novih, željenih boja.
Stan se sastoji od:
-male radne sobe (okrenute k jugu, s velikim prozorom, pogledom, puno svijetla)
-kuhinje i blagavaonice koje čine jednu, neprekinutu cjelinu
-spavaće sobe (okrenute zapadu, polusvijetla, manji prozor)
-užasno male kupaonice, ali tu bih mijenjala i ploćice koje su plave i ružne
Boje bi trebale biti mladenačke, ali i profinjene, elegantne, odnosno sve bi trebalo imati nekoga smisla, sačinjavati cjelinu.
Namještaj nemam, tek bi ga trebala kupiti, ali primarno mi je srediti zidove, pa potom ostalo.

Pitanja su:
1. Znate li nekoga dobrog majstora molera u Zadru koji bi dobro, a povoljno to mogao napraviti?
2. Moguće kombinacije boja za tri navedene prostorije (stan je manji i željela bih da izgleda toplo, udobno, te da se vizualno otvori prostor zbog manjka kvadrata)
Razmišljala sam:
-spavaća: možda neka lila s bijelim stropom
-dnevna: neka klasično neutralna: marelica, bež, ugl. topla ili... možda svijetla+još neka tamna boja (lakše je uklopiti novi namještaj u boju koja ide uza sve)
-radna: neka nijansa zelene, koja stimulira, potiče na rad, možda u kombinaciji s još jednom bojom.

Trebala bih i neke postojeće zidove od ips ploča rušiti! Da li je to težak i dugotrajan posao? Tko mi tu može pomoći?

Unaprijed svima hvala!:mig:

Aoife
06.02.2010., 18:36
U prostoru je bitnije kako se boja uklapa nego da li je lijepa sama za sebe, pa je teško ovako odrediti napamet bez tlocrta i skice namještaja.
Samo bih rekla da je generalno bolje obojati samo jedan, vizualno centralni zid u prostoriji, pogotovo ako se radi o jakim bojama - inače prostorija djeluje vizualno manja, može djelovati "živčano" i teže je uklopiti namještaj.
Tako da predlažem da u svakoj prostoriji odabereš samo po jedan zid koji neće biti bijeli, pa dalje prostor nadopunjavaš detaljima u boji tog zida. Ove nabrojane boje zvuče dobro.

Kyra
24.02.2010., 08:45
Naslov sve kaže: treba mi netko pouzdan i kvalitetan.

Hvala :s

p.s. može i okolica Rijeke :zubo:

Lapulapu
24.02.2010., 09:16
evo c/p s ponude:

BARBALIĆ
Soboslikar i ličilac
RIJEKA, S.Milenića Lovre 17.
E-mail:alfred.barbalic@gmail.com

Nije jeftin, al je odličan - brz, kvalitetan i uredan. Nemaš što očistiti poslije njega i ekipe. Ništa ne moraš micat od namještaja niti pokrivati. Sve sami riješe i poslije očiste.

obratite se na PP za detaljniji info i broj telefona!

Weky
16.04.2010., 21:33
ej! zanima me što mislite o uljnim bojama u kupaonici. naime, dragi i ja smo se bacili u renoviranje stana i planiramo izbaciti pločice iz kupatila i zidove obojati bojom. Da li su te uljne boje (ili neke druge- slobodno preporučite :) ) doista vodootporne? mi bi i zid koji je iznad kade isto obojali, pa me zanima da li može ta boja zamijeniti donekle pločice ili ipak ne?
koliko slojeva impregnacije treba staviti ispod? i koje proizvođače preporučate?

hvala :)

envoy
19.04.2010., 19:27
ej! zanima me što mislite o uljnim bojama u kupaonici. naime, dragi i ja smo se bacili u renoviranje stana i planiramo izbaciti pločice iz kupatila i zidove obojati bojom. Da li su te uljne boje (ili neke druge- slobodno preporučite :) ) doista vodootporne? mi bi i zid koji je iznad kade isto obojali, pa me zanima da li može ta boja zamijeniti donekle pločice ili ipak ne?
koliko slojeva impregnacije treba staviti ispod? i koje proizvođače preporučate?

Ja sam imala uljnu boju u prošlom stanu i nisam baš bila oduševljena.
Moj skromni savjet: drž' se pločica!

bulthaup
20.04.2010., 08:08
Slazem se, plocice u kupaonici su nezamjenjive.

lepijander
20.04.2010., 13:56
Meni su osobno pločice ne baš jako dragi izbor. U jednoj kupaonici su pločice od do, a drugu kupaonicu želim napraviti tako da izgleda kao soba, onak američki pa ću to nadam se postići upravo bojanjem.

No ne bih se usudila, bez obzira na impregnaciju, ne postaviti pločice oko kade - mislim do neke određene visine - tu ćemo staviti sitni mozaik kao i oko ugradbenog kotlića.

Sandra October
20.04.2010., 15:05

radila sam to u prošlom stanu u kupaonici.. majstori me odgovarali a ja ko mutava zapela. :D ili moraju finalni glet izravnati do savršenstva (č jako skupo i rijetko dobro) ili se na zid naljepi neki vodootporni knauf (neki zeleni) i onda se on preboja baznom pa uljnom bojom.. ja sam pristala na kompromis jer su me uvjeravali da barem kutove (č gdje je ugradbeni umivaonik i oko kade) i podove stavim u pločice zbog padova stvari tj eventualnih rupa koje ti onda naprave stres (č vlaga prodire) .. all in all.. meni je to i dalje predivno al se kod nas jako fuša sa ovom tehnologijom il ja barem nisam našla dobrog majstora .. divno izgleda al sam nakon 4 godine vidjela prve gljivice.. eto, pa ti vidi.

Teeja
26.04.2010., 17:50
Upadam ko padobranac.

Koja je po vama boja prilagođena za sobu sa masivnim namještajem boje trešnje s tim da je s moje lijeve strane (gledajući poziciju kako spavam ili sam uz komp) prozor i to dosta velik i s desne su vrata.

Razmišljala sam o boji vanilije, svijetlo zelene, lila ljubičaste što su po meni nježne a lijepe boje.

figolina
26.04.2010., 19:35
nemogu se odlučiti koja bi mi boja zida bila najbolja i u kombinaciji sa zidnim tapetom. Zid bi bio u kuhinji koja je minimalistička bijela mdf a tapet bi bio umjesto pločica ispod stakla između donjih i gornjih elemenata. Mislila sam na neku bež- šporko rozu . Parket je svijetao
Svaka pomoč i sugestija je dobrodošla

Aoife
26.04.2010., 22:53
figolina, sve boje ti pašu, ovisi samo o tome koje se tebi najviše sviđaju i o ostatku prostora ako je spojen sa kuhinjom.

Kladi
26.04.2010., 22:56
Upadam ko padobranac.

Koja je po vama boja prilagođena za sobu sa masivnim namještajem boje trešnje s tim da je s moje lijeve strane (gledajući poziciju kako spavam ili sam uz komp) prozor i to dosta velik i s desne su vrata.

Razmišljala sam o boji vanilije, svijetlo zelene, lila ljubičaste što su po meni nježne a lijepe boje.

imaš kakvu sliku namještaja, bilo bi lakše odgovoriti...:mig:

abba
01.05.2010., 09:54
planiramo bojati zidove i odabrali smo boje pistaccio i vanilija za sobe. molim za pomoć kako da dobijemo te nijanse tj koje boje da miješamo.
btw. znam da je lakše kupiti gotove. mi hoćemo biti sami svoji majstori :D

hvala.

Aoife
01.05.2010., 10:08
Ovo je nešto gdje se ne isplati biti sam svoj majstor. Sigurno nećete dobiti nijansu kakvu ste zamislili, i velika je lutrija hoće li vam se boja uopće sviđati. A i nije da je neka značajna ušteda :ne zna:

-moni-
21.05.2010., 22:34
Pozdrav! trebam pomoć! nadam se da sam na pravom mjestu postavila upit:)
Uređujem sobu (tj. dvije sobice spojene prolazom - u jednoj je krevet, ormar, u drugoj kauč, ormari, tv...) i zidove sam bojala u maslinasto-zeleno-sivkastu (to je jedna boja, ne znam kako bih je opisala), strop je bijeli, a na podu je tamno smeđi laminat. zavjese će biti bijele i sav namještaj je u kombinaciji tamno smeđa-bijela. U problemu sam jer ne znam koje boje bi najbolje pasale uz tu boju zida (moram još kupiti tepih, prekrivač za kauč, jastučiće, posteljinu) . Ja sam planirala sve nešto u blago rozom (nešto kao shaby chic - cvjetovi i to), ali sve mi to djeluje nekako preneutralno. Mislim da trebam sad neku jaču boju koja će prevladati, živnuti.. Razmišljam o kombinaciji tamno plavoj - narančastoj, al uvjeravaju me da tamno plavo ne ide uz takvu boju zida. Pomoćć....:) Što mislite?

grm
21.05.2010., 23:56
možda ne zamišljam dobro sve boje koje si opisala, ali meni na to dobro zvuči narančasta, žuta ili čak i roza možda ali neka jača, kao magenta. uglavnom koja god od tih bila, trebala bi biti kričavija da živne. i nježno roza bi pasala, ali ako ti je to dosadno, onda je, zavisi što voliš :mig:

papi73
22.05.2010., 00:41
slazem se, nesto otvoreno, mada ja ne bih blago, barbie rozo nego jace, skoro pa ljubicasto, i taj spektar, od narandjaste do crvene... kad si vec odabrala tu zelenu, onda da das karakter prostoru..

papi73
22.05.2010., 00:43
planiramo bojati zidove i odabrali smo boje pistaccio i vanilija za sobe. molim za pomoć kako da dobijemo te nijanse tj koje boje da miješamo.
btw. znam da je lakše kupiti gotove. mi hoćemo biti sami svoji majstori :D

hvala.

ma pusti to sam svoj majstor, ja pokazala nijansu duluxa, oni izmjesali i tocno takav mi je zid ispao. nije to neka velika stavka, pa sam svoj majstor si ak sama vuces valjak po zidu :)

viktory
09.06.2010., 12:38
Dan svima :)
Evo i ja kao SSM molim malo prijedloga. Spremam se promijeniti boju dnevne sobe pravokutna oblika i okrenute na sjever(prozor i balk. vrata). Kutna garnitura i stol su mi tamno smeđi a namještaj boje izbjedljelog hrasta.
Do sad je bio zid nasuprot kutne boje patliđana a ostatak sobe svijetlo maslinast. Sad mi sve djeluje monotono, pa bih promijenila boje. Napominjem da mi jedan kuhinjski zid ulazi u sobu a naranđaste je boje.Kaj mislite o kombinaciji kivi- tamnozelena.Da nebude :flop:

[QUOTE]

envoy
09.06.2010., 18:14
Dan svima :)
Evo i ja kao SSM molim malo prijedloga. Spremam se promijeniti boju dnevne sobe pravokutna oblika i okrenute na sjever(prozor i balk. vrata). Kutna garnitura i stol su mi tamno smeđi a namještaj boje izbjedljelog hrasta.
Do sad je bio zid nasuprot kutne boje patliđana a ostatak sobe svijetlo maslinast. Sad mi sve djeluje monotono, pa bih promijenila boje. Napominjem da mi jedan kuhinjski zid ulazi u sobu a naranđaste je boje.Kaj mislite o kombinaciji kivi- tamnozelena.Da nebude :flop:

[QUOTE]

Probaj s nekom živom bojom. Kombinacija sa tamnozelenom bi možda mogla biti malkice tamna/tmurna.
Ako baš želiš zelenu možda ne bi bila loša ¨jabuka zelena¨,ona s malo žute u toj zelenoj. Imaš odličnih dulux nijansi.

Tinnka
10.06.2010., 08:04
trebam savjet, imam wenge namještaj u sp sobi. Što će ispasti efektije/ljepše da li da zid iza kreveta obojam cijeli u ljubičasti ili da stavim tri vodoravne pruge različitih debljina i nijansi ljubičaste (ostatak sobe je bijel)

paprenjak
11.06.2010., 18:12
Pozdrav!
Imam pitanje,naime htjeli bi ofarbati jednu sobu (6-8 kvadrata),dolazi bebe pa da bude svježe:cerek:,pa me zanima koliko to košta i neka preporuka soboslkara. Btw,u Zagrebu sam.
Hvala

nea
12.06.2010., 00:22
bojamo dnevnu sobu koja je u obliku slova L zajeno sa trpezarijom, i mene jednostavno odusevljava zelena boja, prvo sam htjela vrlo tamnu, ali posto je prostorija na sjeveru bez puno svjetla htjela bi ovu kao kauc na ovoj slici

www.aboutbar.com/2010/06/04/color-design-choosing-color-for-the-living-room/#more-2183

protor nije prevelik, namjestaj je boje cokolade, kozni kauci stolovi i sve ostalo
L je oblik jer je u sredini kocka (post) i to bi bojala bijelo bijeli stokovi i
poslije detalje u narancasto i tirkizno
e sad me zanima da li ce zelena ugusiti prostor da izgleda jos manji

zasto mi ovo gore nije izaslo kao link

envoy
12.06.2010., 07:00
bojamo dnevnu sobu koja je u obliku slova L zajeno sa trpezarijom, i mene jednostavno odusevljava zelena boja, prvo sam htjela vrlo tamnu, ali posto je prostorija na sjeveru bez puno svjetla htjela bi ovu kao kauc na ovoj slici

www.aboutbar.com/2010/06/04/color-design-choosing-color-for-the-living-room/#more-2183

protor nije prevelik, namjestaj je boje cokolade, kozni kauci stolovi i sve ostalo
L je oblik jer je u sredini kocka (post) i to bi bojala bijelo bijeli stokovi i
poslije detalje u narancasto i tirkizno
e sad me zanima da li ce zelena ugusiti prostor da izgleda jos manji

zasto mi ovo gore nije izaslo kao link

Točno ovakvu boju ja imam u dnevnom boravku na jednom zidu i uopće ne smanjuje prostor koji je i kod mene relativno mali.Svakako se odvaži-mislim da ćeš biti zadovoljna! Jedino što ti mogu savjetovat' je da ne pretjeruješ sa detaljima u drugoj boji jer bi tek onda mogla dobiti kontra efekt. Tri boje za manji stan su i više nego dovoljne,a ti ih već imaš (smeđa,bijela i zelena)!
Sretno!:mig:

Stonožica Bosica
12.06.2010., 17:18
Točno ovakvu boju ja imam u dnevnom boravku na jednom zidu i uopće ne smanjuje prostor koji je i kod mene relativno mali.Svakako se odvaži-mislim da ćeš biti zadovoljna! Jedino što ti mogu savjetovat' je da ne pretjeruješ sa detaljima u drugoj boji jer bi tek onda mogla dobiti kontra efekt. Tri boje za manji stan su i više nego dovoljne,a ti ih već imaš (smeđa,bijela i zelena)!
Sretno!:mig:

Meni ta zelena najviše sliči ovoj duluxovoj indian ivy 5

http://www.dulux.co.uk/colour/indian_ivy_5

Možeš reći koja je točno tvoja boja, jer i ja ju planiram staviti u kuhinju koja je inače vanilija žute boje, samo se bojim kako će to izgledati na većem prostoru. Drugo je ovako kad gledaš mali komadić boje, a druga stvar obojati cijelu prostoriju.

envoy
13.06.2010., 07:58
Meni ta zelena najviše sliči ovoj duluxovoj indian ivy 5

http://www.dulux.co.uk/colour/indian_ivy_5

Možeš reći koja je točno tvoja boja, jer i ja ju planiram staviti u kuhinju koja je inače vanilija žute boje, samo se bojim kako će to izgledati na većem prostoru. Drugo je ovako kad gledaš mali komadić boje, a druga stvar obojati cijelu prostoriju.

Da,to i je Indian Ivy!
Ja mislim da će u većem prostoru izgledati još i bolje! Možda ti je i bolje da ne bojaš cijelu prostoriju,već samo jedan centralni zid. ostatat upotpuniš detaljima u toj boji.

nea
18.06.2010., 20:08
bas gledam to je nesto izmedju 3 i 5 ali nije 4, ha ha
pa sad razmisljam da li je previse intezivna ili da idem sa nekom bojom vise na maslinu, ali posto je dnevna soba na sjeeveru strah me da ce biti previse mrtvo
sad sam presla na boje za kuhinju, prvo sam htjela crvene kabinete, ali mozda ce to biti malo prejako i dosaditi ce mi nakon kratkog vremena,
i narvano iz krajnosti u krajnost sad razmisljam onako onu baby zutu i baby plave zidove ili mozda baby zelene, ali plava vodi, posto su mi plocice (backsplash) bijele i onaj vrhovi donjih kabineta bijeli (tako je doslo i samo boja se moze mjenjati za sada)
sve mi se cini da previse boja ukljucujem, jer ce opet i sobe biti drukcije, hm hm
puno puno dilema

a sto sa hodnikom

Aurorica
23.06.2010., 12:04
LJudi,

koju boju da koristim za zid di će bit ugradbeni ormar. Kažu mi neke akrilne (koje), a opet kažu da i te akrilne nisu paropropusne te da se znaju gljivice stvorit..

pomažiteeeeeeeee

Utpala
01.07.2010., 10:00
ja imam jedan siz premazan akrilnom bojom, a druga dva sa domflok lakom.

Tomy no.1
01.07.2010., 17:28
koju boju bi preporučili za hodnik ?

Mirella
03.07.2010., 12:53
Pa sve zavisi koliko je velik i širok hodnik i kakav je namještaj u njemu, ako uopće ima namještaja. uglavnom za male hodnike preporučaju živahne i svijetle boje. No ja bih svakako uzela perivu boju, kod mene je u hodniku uvijek najviše flekova, valjda je to zbog uskog prostora, klinci uvijek nekako s nogom zakače zid. :D

envoy
03.07.2010., 13:32
Ja bi,da ponovno radim hodnik, stavila sunce žutu. Zapravo, to ću uskoro i napraviti.:D Mislim da je dobro riješenje za mračan hodnik.

Madame Hooch
03.07.2010., 13:40
Ja bi,da ponovno radim hodnik, stavila sunce žutu. Zapravo, to ću uskoro i napraviti.:D Mislim da je dobro riješenje za mračan hodnik.

ako ti je hodnik stvarno mračan, bolje je da ga "prepoloviš" - žuta do 120 cm visine, a nebesko modra od te crte na gore + plafon

ako imaš prostora u hodniku onda je najbolje ostaviti bijeli sa led rasvjetom u prijelomu zida i stropa te slikama po zidovima (obiteljske fotografije u c/b , mornarski motivi u modro-juta kombinaciji i sl. ...)

na pr.:
http://www.sonshinegirlspainting.com/images2/21.jpg

http://easycolortips.com/wp-content/uploads/2009/12/How-To-Hang-Black-and-White-Photos.jpg

http://www.lightfair.com/exbdata/15029/images/Lighting_in_Hallway(2).jpg

http://www.gdlaneinteriors.ie/blog/wp-content/uploads/2009/05/hallway-house-to-home.jpg

kod uskih hodnika i ogledala jako doprinose dojmu širine prostora, kao :
http://farm4.static.flickr.com/3084/2890212898_792a8cc02e.jpg

envoy
03.07.2010., 15:18
Ma ja sam svoj ostavila bijeli i složila mozaik obiteljskih slika. Hodnik je jako mali pa se nisam usudila izvodit kerefeke. Na ideju žute sam došla kako bih ga malo ˝osvjetlila˝.

Madame Hooch
03.07.2010., 15:54
Ma ja sam svoj ostavila bijeli i složila mozaik obiteljskih slika. Hodnik je jako mali pa se nisam usudila izvodit kerefeke. Na ideju žute sam došla kako bih ga malo ˝osvjetlila˝.

"sunce žuta" ti je pretopla i imat ćeš osjećaj da se zidovi obrušavaju na tebe

elllena
03.07.2010., 17:21
upravo samo ofarbali jedan zid u spavaćoj sobi u crno.sad se suši! predobro izgleda obzirom da je sve ostalo bijelo; ugradbeni ormar, bijeli kožni krevet i bijeli noćni ormarići :))

lollipop
03.07.2010., 18:09
"sunce žuta" ti je pretopla i imat ćeš osjećaj da se zidovi obrušavaju na tebe
Možda je tako za hodnik, ali takvu 'sunce žutu' sam imala u dnevnoj koja je dosta mala i mračna - ta žuta ju je toliko digla, svaki put me osvježila i oraspoložila kad sam došla doma : ))

maler & CO.
03.07.2010., 18:41
upravo samo ofarbali jedan zid u spavaćoj sobi u crno.sad se suši! predobro izgleda obzirom da je sve ostalo bijelo; ugradbeni ormar, bijeli kožni krevet i bijeli noćni ormarići :))

:top:

envoy
03.07.2010., 19:47
Možda je tako za hodnik, ali takvu 'sunce žutu' sam imala u dnevnoj koja je dosta mala i mračna - ta žuta ju je toliko digla, svaki put me osvježila i oraspoložila kad sam došla doma : ))

Ma da,ne bih ja ni farbala cijeli hodnik nego samo jedan ˝nezakrčeni˝ zid ili tek neki dio zida.Čisto da digne priču.
Al' to ću se još malo strpit... valda.:cerek:
Trenutno imam zeleni dnevni boravak (maltene tek namješten), i već razmišljam o žutom...sad kad sam čula kak je tebi supać odmah bih ga sutra išla bojat.:kava:
Još kad bi dragec nekak pristal' na tu ideju....:rolleyes:

Utpala
04.07.2010., 15:50

moj je žarko žuti i da radim ponovno - opet bih istu boju.

Madame Hooch
04.07.2010., 16:42
moj je žarko žuti i da radim ponovno - opet bih istu boju.

ma gle - nemojte me sad razapeti tu !!! :o

dok sam još bila u garsonjeri i ja sam si složila majušni hodnik (1x2m) sa 2 sunčano žuta zida , na 3-em je bila vješalica za kapute s podlogom od hasure i klupica/polica za cipele te vrata za kupaonicu, a na 4-om ulazna vrata ... s time da su vrata u ostatak stambenog prostora bila staklena (dakle, svjetla i providna)

i da, kad bih sjela na klupicu za obut' se - imala sam osjećaj da će se suprotni (žžžuuuti) zid sručiti na mene :D

Maja_MD_DU_PHX
04.07.2010., 21:23
Ovo sam nedavno narucila preko Ebay-a. Posto je meni mrsko da crtam trazila sam naljepnice i naishla na ovo:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120590984227#ht_4797wt_1137

envoy
05.07.2010., 07:40
ma gle - nemojte me sad razapeti tu !!! :o

dok sam još bila u garsonjeri i ja sam si složila majušni hodnik (1x2m) sa 2 sunčano žuta zida , na 3-em je bila vješalica za kapute s podlogom od hasure i klupica/polica za cipele te vrata za kupaonicu, a na 4-om ulazna vrata ... s time da su vrata u ostatak stambenog prostora bila staklena (dakle, svjetla i providna)

i da, kad bih sjela na klupicu za obut' se - imala sam osjećaj da će se suprotni (žžžuuuti) zid sručiti na mene :D

Ma u pravu si ti, no sikiriki.
Ali pošto ja u hodniku boravim 5 sekundi kad ulazim i 5 sekundi kad izlazim iz stana prioritet ipak dajem osvjetljenosti. :mig:

mallena28
12.07.2010., 09:07
Hellou! Pitanjce - uređujem spavaću sobu. Namještaj je boja oraha / vanilija, bijela kožna fotelja i klasični laminat na podu. Dvoumim se oko izbora boje za zidove.... Imam u planu nešto između boje breskve i naranđaste.... kaj velite?? Slobodno predložite svoje ideje!! :)

Nuru
12.07.2010., 11:13
Ja imam problema s tim bojama orah, bor, jela... :) Nikad ne znam kakva je to točno boja. Da li je orah nešto ovako?
http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/0/f/0f7966d5de9171ab80e59b5a7218deb1_category_large.jp g
Moja spavaća soba je narančasta i nekako mi uz ovakav namještaj to ne ide. Moj namještaj u sobi je tamno smeđi (ovakve boje http://www.njuskalo.hr/image-w450/antikviteti/antikna-spavaca-soba-slika-1380641.jpg) i na to mi super paše narančasta.
Za svjetliji namještaj kao što je onaj orah gore na prvoj slici mi najbolje paše nekakva maslinasto zelena. Ali ako se nađe dobra boja breskve ili nešto više na žućkasto možda bi i to dobro ispalo.

mallena28
12.07.2010., 11:39
Ja imam problema s tim bojama orah, bor, jela... :) Nikad ne znam kakva je to točno boja. Da li je orah nešto ovako?
http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/0/f/0f7966d5de9171ab80e59b5a7218deb1_category_large.jp g
Moja spavaća soba je narančasta i nekako mi uz ovakav namještaj to ne ide. Moj namještaj u sobi je tamno smeđi (ovakve boje http://www.njuskalo.hr/image-w450/antikviteti/antikna-spavaca-soba-slika-1380641.jpg) i na to mi super paše narančasta.
Za svjetliji namještaj kao što je onaj orah gore na prvoj slici mi najbolje paše nekakva maslinasto zelena. Ali ako se nađe dobra boja breskve ili nešto više na žućkasto možda bi i to dobro ispalo.

Ma ni ja nisam sigurna u tu boju oraha jel je ili nije. Ugl namještaj mi je svijetliji od ove 1.slike, a opet ne previše svjetliji. :facepalm: aj... što dobro objašnjavam.... :D Htjela bih da mi je soba vedre boje, a kombiniranje boja nije mi jača strana....

Nuru
12.07.2010., 11:46
Ako biš vedro onda je nekakva žuta, narančasta, breskvasta dobar izbor. Od kako mi je soba žuto-narančasta je ful veselija. Maslinasto zelena daje više "ozbiljniji" izgled.
Samo pripazi da ti se boja zida ne stopi previše s namještajem. To mi onda izgleda kao da je netko cijelu sobu zalio jednom kantom boje.
I ne moraš nužno sve zidove pofarbati u neku boju. Ako uzmeš kakvu jaču boju dovoljno je 1 ili 2 zida koja se najviše vide, "najpraznije" zidove.

adriatica
12.07.2010., 22:37
Treba mi prijedlog ili savjet za boju zidova (pročitala sam puno dobrih savjeta, pa možda pomognete i meni :D ). Dakle, riječ je spojenoj kuhinji, blagovani i dnevnom boravku, zidovi su trenutno bijeli (sa dosta slobodnih površina), a pokućstvo mat plavo (kuhinja) i svijetlo drvo, mislim da je to boja bukve (regal, stol, vrata) + metalni detalji. Planiramo kupiti crnu kutnu garnituru i promijeniti boju zidova pa su u tom pogledu prijedlozi dobrodošli :mig: :cerek:

Nuru
13.07.2010., 14:25
Ne znam kakva je to točno nijansa plave, ali recimo da bi mi na to pasali lagano plavi i bež zidovi. Ako se ne varam to su 3 spojene prostorije pa ima dosta zidova. Malo mi je previše da svi budu u istoj boji, pa bi kombinirala dvije.

adriatica
19.07.2010., 12:29
Ne znam kakva je to točno nijansa plave, ali recimo da bi mi na to pasali lagano plavi i bež zidovi. Ako se ne varam to su 3 spojene prostorije pa ima dosta zidova. Malo mi je previše da svi budu u istoj boji, pa bi kombinirala dvije.

Hvala na odgovoru ;) Što misliš o kombinaciji plave i sive? (plava je nijanse otprilike kao ovaj smajlić :lol: )

Nuru
19.07.2010., 16:33
Hvala na odgovoru ;) Što misliš o kombinaciji plave i sive? (plava je nijanse otprilike kao ovaj smajlić :lol: )

Sivi zid bi stavila samo ako je jaaaako svjetlo siva i ako ima dosta živih detalja u prostoriji i sunca. Inače bi me bilo strah da će izgledati nekako tužno, kao da cijeli dan pada kiša. Znam da ni bež nije neka živa boja, ali možda je barem malo vedrija.

:lol: - na ovako plavu bi mi pasala i svjetlo žuta. upravo gledam svoju plahtu, pa je baš takve plave boje, a donja plahta je svjetlo žuta. u kombinaciji sa sivim (uzela sam si sivu majicu :) ) mi je nekako "ozbiljno".

slavonka123
19.07.2010., 19:22
vidim da sve kao i mene muči kojom bojom obojiti zidove, zbog toga sam stalno na netu u potrazi za inspiracijom i mislim da sam našla jako dobar program koji će mi pomoći u izboru. uglavnom stranica je slijedeća http://www.sherwin-williams.com/pro/paint_colors/paint_color_samples/color_visualizer/index.jsp

jednostavno uploadate sliku svoje sobe koju želite obojati i birate boju, eto nadam se da će vam pomoći :)

adriatica
20.07.2010., 08:34
Hvala Nuru, puno su mi pomogli tvoji savjeti :top:

Nuru
20.07.2010., 16:49
Hvala Nuru, puno su mi pomogli tvoji savjeti :top:

Jeeej, drago mi je da sam pomogla. :cerek: Obožavam birati boje za zidove i kombinirati koji zid u koju boju. :)

Elektra
21.07.2010., 08:49
Treba mi prijedlog ili savjet za boju zidova (pročitala sam puno dobrih savjeta, pa možda pomognete i meni :D ). Dakle, riječ je spojenoj kuhinji, blagovani i dnevnom boravku, zidovi su trenutno bijeli (sa dosta slobodnih površina), a pokućstvo mat plavo (kuhinja) i svijetlo drvo, mislim da je to boja bukve (regal, stol, vrata) + metalni detalji. Planiramo kupiti crnu kutnu garnituru i promijeniti boju zidova pa su u tom pogledu prijedlozi dobrodošli :mig: :cerek:

I mi imamo takav raspored :D ali ne znam sad na koji način je tvoje točno spojeno no ovako nešto sam ja mislila kod sebe napraviti, pa se možda i tebi svidi. :)

Ako ti je kuhinja mat plava, a misliš kupiti crnu garnituru, mislim kako bi neka jarka boja jako dobro došla u svemu tome. Ja bih ofarbala npr. jedan manji zid sa jarko plavom bojom (u blagavaoni primjerice), a u dnevnom radije stavila na zidove nekakve detalje, slike, koje bi se uklopile umjesto bojanja svih zidova. :) Ne znam dal si možeš moj prijedlog predočiti. :zubo:

Evo, ovako nešto (nažalost, nemoguće je bilo pronaći plavu blagavaonu a da je odgovarala mojoj viziji, ali mislim kako je ovo dosta slično, samo zamisli da je boja plava umjesto narančaste, lol) - link (http://www.femaleways.com/wp-content/uploads/2010/03/Colorful-Dining-room-make-over-Ideas-from-Hulsta.jpg), a mislila sam na ovakvu nijansu jarke plave, no ne na toliku veliku površinu - link (http://freshbump.com/graphics/image_files/post_blue-dining-rooms.jpg). :)

bulthaup
21.07.2010., 11:21
Ova plava bas izgleda kao plava u mojoj spavacoj sobi - divna boja.

adriatica
23.07.2010., 08:36
Odličan prijedlog, Elektra :top: Isprobavam boje u ovom (http://http://www.sherwin-williams.com/pro/paint_colors/paint_color_samples/color_visualizer/index.jsp) programu. Slažem se da je najbolja opcija istaknuti jedan zid, problem je što su na zidu blagovaone vrata za dječju sobu pa mi se ta koncepcija ne uklapa :(
Bočni zid koji je "slobodan" je onaj uz kojeg će doći crna garnitura? Što mislite o farbanju tog zida u neku intenzivniju boju? :misli:

Nuru
23.07.2010., 11:10
Ja uvijek u žarku boju farbam zidove na kojima nemam prozore, zavjese ili velike ormare. To su mi neki "prazni" zidovi na kojima mi budu samo slike, možda kakva polica ili kauč. Tako da, ako sam dobro shvatila, to bi bio taj tvoj zid di je garnitura. Usput će povezat dnevni dio za kuhinjom koja ti je takve plave boje.

Elektra
23.07.2010., 12:31
Odličan prijedlog, Elektra :top: Isprobavam boje u ovom (http://http://www.sherwin-williams.com/pro/paint_colors/paint_color_samples/color_visualizer/index.jsp) programu. Slažem se da je najbolja opcija istaknuti jedan zid, problem je što su na zidu blagovaone vrata za dječju sobu pa mi se ta koncepcija ne uklapa :(
Bočni zid koji je "slobodan" je onaj uz kojeg će doći crna garnitura? Što mislite o farbanju tog zida u neku intenzivniju boju? :misli:

Pa meni i taj zid uz koji je garnitura zvuči dobro jer opet, garnitura je crna. :)

Ovo (http://lulupainting.com/wp-content/uploads/2009/07/Modern_blue_2B_white_living_room.jpg) mi je fora, malo prigušenija nijansa plave, a evo jarkog primjera - link (http://www.gharexpert.com/mid/1026200752908.jpg) :)

bruiser
23.07.2010., 19:28
Planiram obojit sobicu 5x5m u nekakvu nijansu crvene boje.
Nijansu i mjesanje boje bi odabrao u ducanu, pa me zanima samo informacija koliko bi otprilike morao novaca izdvojit za boju...?

wordstoker
26.07.2010., 21:33
pitanjce...

trebam obojiti zidove na stepeništu. ne znam koja bi boja pasala uz svijetlo drvo, stepenice, ograda i rukohvat je od jasena prefarban samo bezbojnim lakom. super izgleda i ne znam šta bi išlo uz to. problem je u tome što nije dobro osvjetljeno, nema danjeg svijetla a imam samo jednu žicu za struju (i to ne znam šta da stavim). dosta je visoko i mislim da ne smije ni jedna tamna boja (koja bi bila kontrast svijetlom drvetu) dakle trebalo bi nešto svjetlije a šta god mi padne na pamet mi je fuj. žuta mi ne ide zbog drveta, crvene nijanse mi više idu uz sobe, plava nikako fuj fuj, bijelu još više ne podnosim, ostaje mi zelena koje nisam baš fan al to je jedino što mi pada na pamet. e sad, nisam nikada farbala uz svijetlo drvo pa ne znam kak bi to izgledalo....ufffff, a jesam ga razduljila, sorry.
pliz help

ombia
26.07.2010., 22:10
A bezh? Ljuska boje jajeta?

wordstoker
27.07.2010., 07:57
a to je isto bezbojno i stopilo bi se sa tim drvetom. uostalom cijeli dnevni mi je u toj boji :(

Aoife
27.07.2010., 09:50
Pogledaj na stranici ispred ovaj (http://www.forum.hr/showpost.php?p=27589926&postcount=621) post. Ja ne bih išla sa nekom jakom bojom, možda siva, pa onda se na zid mogu staviti detalji npr. fotke, koji mogu i ne moraju biti u boji.

Nuru
27.07.2010., 13:19
pitanjce...

trebam obojiti zidove na stepeništu. ne znam koja bi boja pasala uz svijetlo drvo, stepenice, ograda i rukohvat je od jasena prefarban samo bezbojnim lakom. super izgleda i ne znam šta bi išlo uz to. problem je u tome što nije dobro osvjetljeno, nema danjeg svijetla a imam samo jednu žicu za struju (i to ne znam šta da stavim). dosta je visoko i mislim da ne smije ni jedna tamna boja (koja bi bila kontrast svijetlom drvetu) dakle trebalo bi nešto svjetlije a šta god mi padne na pamet mi je fuj. žuta mi ne ide zbog drveta, crvene nijanse mi više idu uz sobe, plava nikako fuj fuj, bijelu još više ne podnosim, ostaje mi zelena koje nisam baš fan al to je jedino što mi pada na pamet. e sad, nisam nikada farbala uz svijetlo drvo pa ne znam kak bi to izgledalo....ufffff, a jesam ga razduljila, sorry.
pliz help

A nekakva žuto-narančasta? Znam da takva boja bolje paše uz tamnije drvo,ali ako tražiš nešto što bi malo posvijetlilo sobu onda je to to. Ja imam sobu te boje u kojoj nema previše sunca i baš izgleda veselo i živo.

Elektra
27.07.2010., 19:21
pitanjce...

pliz help

Obzirom da nisi fan nekih boja, možda da radije dodaš neke detalje u boji? Ili se baš zidovi trebaju farbat? Neke slike ili možda neki crtež od poda prema stropu ali ne skroz do stropa? :)

Madame Hooch
27.07.2010., 19:41
pitanjce...

pliz help

za takve kao ti, odgovor su "međuboje" - da uskladiš sa drvenarijom uzmi zemljane tonove ;
- umjesto žute - sienna oker
- umjesto naranđaste ili roza - apricot razrijeđen sa puno bijele

ako želiš radikalnije - odi u marokanski stil : jarko plavo i jarko naranđasto razbijeno sa temaskim keramičkim pločicama

!!! izbjegavaj zelenu u pljesnivim nijansama, osim ako ti je hodnik čekaonica za zubarsku ordinaciju !!!

wordstoker
27.07.2010., 21:17
hvala na prijedlozima. :)

Elektra, ja jesam fan boja u tome i jeste problem, bojim se da bi mi kuća izgledala ko cirkus ako opičim opet nešto živo. kuhinja mi je crveno-žuta, zidovi žuti, na žalost pločice su neke šugave bijele, bile su već tamo pa ih nismo imali para mijenjati. u stanu prije iz kojeg sam donjela kuhinju su bile crveno žute, ma imam i frižider i pećnicu u žutoj :rofl:. dnevnu, koja se spaja sa kuhinjom sam u krem-smeđe ofarbala da ne bude prekričavo sve skupa, al morala sam opičit jedan crveni zid, da razbije monotoniju jer je i namještaj u tim tonovima, tepih crveni. radna soba plava. dječja roza-smeđe. kupaona donja tirkizna, kupaona gornja zelena. spavaća bež-bordo, mala soba za koju se nadam da će jednom postati ormar lavanda. hodnik (koji će se spojiti sa stepeništem je žuti, za sada je to odvojeno jer još nismo uredili kat). sve pršti od boja, mislim da bi neka divlja bila zaista previše.

ovako sam na koncu smislila. nekakva zelena, malo svijetlija ali ne presvjetla na zidove, na podestu, gdje će biti rasvjeta, sam mislila staviti neku veliku zidnu fotografiju, polje suncokreta ili uvećane vlati trave sa kapljicama vode. iznad ili ispod toga nekakve staklene teglice u koje bi stavila sjemenke, sasušene cvjetove ili tak nešt. na zidove na usponu crno bijele obiteljske fotografije. plafon prljavo bijelo ili bež, i zidove u gornjem hodniku u istu tu boju. sve se spaja pa da ne bude prezeleno.

kak vam se to čini? nadam se da sam dobro objasnila :zubo:

ja i bash ja
27.07.2010., 21:20
hvala na prijedlozima. :)

Elektra, ja jesam fan boja u tome i jeste problem, bojim se da bi mi kuća izgledala ko cirkus ako opičim opet nešto živo. kuhinja mi je crveno-žuta, zidovi žuti, na žalost pločice su neke šugave bijele, bile su već tamo pa ih nismo imali para mijenjati. u stanu prije iz kojeg sam donjela kuhinju su bile crveno žute, ma imam i frižider i pećnicu u žutoj :rofl:. dnevnu, koja se spaja sa kuhinjom sam u krem-smeđe ofarbala da ne bude prekričavo sve skupa, al morala sam opičit jedan crveni zid, da razbije monotoniju jer je i namještaj u tim tonovima, tepih crveni. radna soba plava. dječja roza-smeđe. kupaona donja tirkizna, kupaona gornja zelena. spavaća bež-bordo, mala soba za koju se nadam da će jednom postati ormar lavanda. hodnik (koji će se spojiti sa stepeništem je žuti, za sada je to odvojeno jer još nismo uredili kat). sve pršti od boja, mislim da bi neka divlja bila zaista previše.

ovako sam na koncu smislila. nekakva zelena, malo svijetlija ali ne presvjetla na zidove, na podestu, gdje će biti rasvjeta, sam mislila staviti neku veliku zidnu fotografiju, polje suncokreta ili uvećane vlati trave sa kapljicama vode. iznad ili ispod toga nekakve staklene teglice u koje bi stavila sjemenke, sasušene cvjetove ili tak nešt. na zidove na usponu crno bijele obiteljske fotografije. plafon prljavo bijelo ili bež, i zidove u gornjem hodniku u istu tu boju. sve se spaja pa da ne bude prezeleno.

kak vam se to čini? nadam se da sam dobro objasnila :zubo:

stavi natpis "Circue Orfei" nad vrata :top:

wordstoker
27.07.2010., 21:23
:P
pa i mogla bih, ionako malecka radi cirkus po cijele dane...

archie69
06.08.2010., 11:03
Trebao bi preporuku za bojanje sobe. Uglavnom radi se o sobi od 20tak kvadrata u potkrovlju. Namještaj i laminat su boje bukve, a trosjed je kombinacija bež sjedišta i smeđih naslona za ruke. Sve što pronađem na netu je modernije i ništa s tim kombinacijama. Eto ako ima netko neku preporuku. U sobi ima dva krovna prozora također boje bukve ako nešto znači. Soba je pozicionirana s pogledom na sjever.

Nuru
07.08.2010., 11:35
Da probaš sa zelenom? Žuta i narančasta su mi preslične toj bukv, bež i smeđemu pa bi sve bilo nekako monotono, a ostale boje mi ne pašu. A i ja sam luda za bež-zeleno-smeđim kombinacijama. :)

tinchylo
07.08.2010., 15:00
uz namještaj od bukve lijepo ide neka zelena--nježno zelena. evo jedna slikica. detalj je bila dekoracija al vidi se malko namještaj od bukve i zeleni zid(malko je tamniji ,tu je zbog bliza ispalo jako svijetlo)
http://img267.imageshack.us/img267/6717/dsc03333w.th.jpg (http://img267.imageshack.us/i/dsc03333w.jpg/)

Nuru
07.08.2010., 16:12
Ja sam više imala u glavi neku kiwi zelenu boju, nešto jako slično ovoj boji: http://i21.tinypic.com/aekvq1.jpg
Imam u dnevnom boravku stolice koje su slične toj bukva boji i detalje pofarbane s ovakvom zelenom. Meni je to baš osvježilo prostoriju i baš je sva vesela. :)

felis23
02.09.2010., 11:05
hellou,

ovako farba se studentska soba u stanu, velika oko 17kvadrata, soba je oblika pravokutnika s prozorom na istok. namještaj (ormar, komoda, polica s knjigama, obrub kreveta i kuča) je boje drva, tu je i neka prastara smeđa kalijeva peć koja nije u finkciji. namještaj je raspoređen uz duže plohe zidova, uz jednu kraću stranu ormar a druga je kao što rekoh prozor.

e sad, studentska soba mapominjem, primarno učenje :D a drugo jel, to je soba u kojoj i spavam i tv je tu i dva kreveta, stol i tako to... tepihčić je crvenkaste boje, tj jako crven s šarama

koje boju/e predlažete. čujem da će se kupit žuta za neke druge dijelove u stanu pa-?-što mislite o tom, dali sva 4 zida u istu?

envoy
03.09.2010., 07:51
hellou,

ovako farba se studentska soba u stanu, velika oko 17kvadrata, soba je oblika pravokutnika s prozorom na istok. namještaj (ormar, komoda, polica s knjigama, obrub kreveta i kuča) je boje drva, tu je i neka prastara smeđa kalijeva peć koja nije u finkciji. namještaj je raspoređen uz duže plohe zidova, uz jednu kraću stranu ormar a druga je kao što rekoh prozor.

e sad, studentska soba mapominjem, primarno učenje :D a drugo jel, to je soba u kojoj i spavam i tv je tu i dva kreveta, stol i tako to... tepihčić je crvenkaste boje, tj jako crven s šarama

koje boju/e predlažete. čujem da će se kupit žuta za neke druge dijelove u stanu pa-?-što mislite o tom, dali sva 4 zida u istu?

Ako u toj sobi učiš onda predlažem zelenu. Ili ostavi bijelu. :)

Ako u toj sobi učiš onda predlažem zelenu. Ili ostavi bijelu. :)

Ja uvijek predlažem zelenu :mig: A pogotovo za učenje, u pravu si.

plavusa123
19.09.2010., 22:49
Planiram bojat sobu od curice. Sada su joj 2 zida žuta a 2 crvena. Na žutim zidovima je krevet s crvenim uzglavljem,a na crvenom zidu je ormar s žutim vratima. Malo mi je dosadila ta žuta i crvena boja zida i ne znam šta bi pasalo uz takav namještaj.

plavusa123
22.09.2010., 21:30
Planiram bojat sobu od curice. Sada su joj 2 zida žuta a 2 crvena. Na žutim zidovima je krevet s crvenim uzglavljem,a na crvenom zidu je ormar s žutim vratima. Malo mi je dosadila ta žuta i crvena boja zida i ne znam šta bi pasalo uz takav namještaj.

Ima li itko ideju:ne zna:

zarana
22.09.2010., 22:31
Narančasta :)?
Al na sve zidove.Ne znam koliko su jake ta žuta i crvena, pa jačinu nijanse uskladiti. Nisam baš obožavateljica navedenih boja i nikada ih sama ne bih
miješala, ali sam ne jednom vidjela da na kombinacijama npr.zavjesa,tepiha i sl.daju toplinu. Ono, preplavi te ugoda :) Da, baš žuta, narančasta, crvena...samo onda treba biti jako oprezan sa ostalim detaljima u sobi.

City
22.09.2010., 23:22
Narančasta :)?
Al na sve zidove.Ne znam koliko su jake ta žuta i crvena, pa jačinu nijanse uskladiti. Nisam baš obožavateljica navedenih boja i nikada ih sama ne bih
miješala, ali sam ne jednom vidjela da na kombinacijama npr.zavjesa,tepiha i sl.daju toplinu. Ono, preplavi te ugoda :) Da, baš žuta, narančasta, crvena...samo onda treba biti jako oprezan sa ostalim detaljima u sobi.

Hm, mislim da je to preintenzivno za jednu dječju sobu.
Ali opet, ovisi o kvadraturi, količini prirodnog svjetla itd.
I o tome što on/ona želi, koliko je staro dijete?

Moj prijedlog je da ono što se može mijenjati "teže" (namještaj) ostane u intenzivnim bojama, a ono što se može mijenjati "lakše" (zidovi, detalji) bude što je više moguće neutralno.
Da ne kažem bijelo. :mig:

Ili...
Da se namještaj oboji u bijelu ili neku pastelnu boju, a zid(ovi) budu intenzivni.

plavusa123
22.09.2010., 23:56
evo slikica kako je sada
http://de.tinypic.com/r/dlhisw/7
http://de.tinypic.com/r/209hljl/7

City
23.09.2010., 00:08
evo slikica kako je sada

Očekivao sam da je je cijela kombinacija puno žešća, ali zapravo je skroz OK.
Ako želiš promijeniti boju zida, ja bih umjesto žute stavio bijelu.
Crvenu bih ostavio.
Žuti namještaj prebojao bih bijelom bojom.
Onda bi ostale dvije boje - crvena i bijela.

Ali opet, sve ovisi o tome koliko si sredstava namijenila za uređenje - želiš li da se sve zaustavi samo na bojenju zidova ili u obzir dolazi i bojenje namještaja?

plavusa123
23.09.2010., 00:11
Očekivao sam da je je cijela kombinacija puno žešća, ali zapravo je skroz OK.
Ako želiš promijeniti boju zida, ja bih umjesto žute stavio bijelu.
I žuti namještaj prebojao bijelom bojom.
Onda bi ostale dvije boje - crvena i bijela.
Ali opet, sve ovisi o tome koliko si sredstava namijenila za uređenje - želiš li da se sve zaustavi samo na bojenju zidova ili u obzir dolazi i bojenje namještaja?

Samo bi zidove bojali. Namještaj je star tek 2 god pa mi ga žao dirat. Ja sam mislila o nekoj nježno zelenoj boji ali :ne zna:. Ili da ponovim žutu i crvenu.

City
23.09.2010., 00:17
Samo bi zidove bojali. Namještaj je star tek 2 god pa mi ga žao dirat. Ja sam mislila o nekoj nježno zelenoj boji ali :ne zna:. Ili da ponovim žutu i crvenu.

Zeleno, žuto, crveno - previše je to.

Zeleno i žuto - super.
Zeleno i crveno - super.
Crveno i zeleno - super.
Crveno i žuto - super.

Ali sve tri boje zajedno i još u kombinaciji s furniranim iveralom - nije dobro.

Ovako nije loše - veselo je, a opet nije preintenzivno.
Ako se njoj sviđa, onda ja ne bih ništa mijenjao.

Iako bih ja sad predložio nešto što bi prilično promijenilo cijelu priču, a opet to onda uključuje i nešto više financijskih sredstava. Ali ne previše.
Onda bi bila mirna jedno duže vrijeme, a sitnim intervencijama bi kroz određeno vrijeme mogla napraviti vidljivu i ugodnu promjenu. :mig:

plavusa123
23.09.2010., 00:24
Zeleno, žuto, crveno - previše je to.

Zeleno i žuto - super.
Zeleno i crveno - super.
Crveno i zeleno - super.
Crveno i žuto - super.

Ali sve tri boje zajedno i još u kombinaciji s furniranim iveralom - nije dobro.

Ovako nije loše - veselo je, a opet nije preintenzivno.
Ako se njoj sviđa, onda ja ne bih ništa mijenjao.

Iako bih ja sad predložio nešto što bi prilično promijenilo cijelu priču, a opet to onda uključuje i nešto više financijskih sredstava. Ali ne previše.
Onda bi bila mirna jedno duže vrijeme, a sitnim intervencijama bi kroz određeno vrijeme mogla napraviti vidljivu i ugodnu promjenu. :mig:

Sta bi predložio?
btw. na bojanje smo se odlučili jer je potrebno,nije samo estetika u pitanju:)

City
23.09.2010., 00:41
Sta bi predložio?
btw. na bojanje smo se odlučili jer je potrebno,nije samo estetika u pitanju:)

OK.
Ja bih sav namještaj prebojao u bijelo.
Također i uzglavlje kreveta. :D

Kada imaš bijeli namještaj i bijele zidove - u poziciji si da na zid staviš (skoro) bilo koju intenzivnu ili pastelnu boju.

Budući da je curica, predložio bih ove varijante:

1) Crveno-bijela soba - 2 zida (jedan nasuprot drugog) obojiš crvenom, a ostala 2 zida bijelom bojom. Detalji u crvenoj i bijeloj boji. Tu nema puno mudrovanja.

2) Ljubičasto-bijela soba - 2 zida (jedan nasuprot drugog) obojiš tamnijom ljubičastom, a ostala 2 zida pastelnom ljubičastom. Detalji u tamnijoj nijansi ljubičaste, kao i svjetlijoj nijansi iste. Ovo je već skroz drukčija priča. :mig:

3) Zeleno-bijela soba - 2 zida (jedan nasuprot drugog) obojiš tamnijom zelenom, a ostala 2 zida pastelnom zelenom. Detalji u tamnijoj nijansi zelene, kao i svjetlijoj nijansi iste. Ovo je, također, jedna skroz drukčija priča.

Zašto sam naveo sve tri kombinacije?
Posve su drukčije jedna od druge i samim time dobivaš potpuno drukčiji interijer - radeći "sitne" intervencije - tj. bojajući zid u drugu boju.
Bazu imaš, a to je bijeli namještaj. Sve ostalo je praktički - igra. :)

Možda će nekome ove moje kombinacije zvučati štreberski, ali osobno ne volim "trpanje" svega i svačega u interijer.
Jedna boja je puno. Dvije su previše. A tri su nedopustive. :D
Iako uvijek postoje iznimke. :mig:

Humana dolina
23.09.2010., 06:23
http://i51.tinypic.com/o7k38o.jpg

Ovo je soba moje kćeri...friško okrečena, još se suši

plavusa123
23.09.2010., 07:29
City to s bijelim namještajem je odlična ideja. Samo za sad mi ga još žao rušit a i lova igra ulogu. Kad još malo podraste to bi se moglo napravit. Ne znam,onda da sad ponovim boje ove koje već jesu na zidu kad bi 3 boje bilo previše? Možda ta kombinacija boja al na druge zidove...

envoy
23.09.2010., 08:19
evo slikica kako je sada

Ja bi potpuno uklonila crvenu sa zida. Izgleda mi preživčano za dječju sobu (iako slika može prevariti).
Žuta mi se sviđa. Možda bi prebojala opet u žutu, ali malo ˝sunčaniju˝.

*jezebel*
23.09.2010., 12:31
plavuso, ja bih ili ponovila ove boje, ili bih sve zidove u zuto (mozda cak neku intenzivniju zutu koja ce ugrijati prostoriju i dati osjecaj ''nove boje'' bez da su zidovi napadni zbog visebojnosti) jer sami detalji u sobi pokrivaju dovoljno crvene. ne bih iskakala sa zelenom, pored neizbjeznih crvenih detalja mi je to pomalo previse, a ni nije mi bas lijepo za djevojcicu.

inace, meni se svidja kombinacija crveno-ruzicasto (ma sto neki mislili o tome :D), ali to ovdje ne bi dobro izgledalo jer ima dosta zutih detalja, druga stvar da je namjestaj potpuno natur ili u odgovarajucim bojama. takodjer, ruzicasto-plavo, ali isto samo ukoliko bi se i namjestaj mijenjao. sve ovisi o mogucnostima i o tome sto tvoja curica uopce voli. crveno-bijelo je malo nezgodno za kombinirati, ako se ne dozira dobro, soba bi mogla izgledati jeftino i nalikovati hrvatskoj sahovnici. inace, mislim da farbanje fronti ormara ne bi trebalo biti prezahtjevno.

ako zelis visebojno, ne moras zid obojati u jednu boju. mozes, recimo, sve zidove pofarbati zuto pa se poigrati trakama ili krugovima u drugoj boji ili mjestimicno nalijepiti ogledalca.

Magali_B
23.09.2010., 12:51

Imam pitanje u vezi bojanja namještaja od iverala, ne znam gdje da ga postavim, a da ne budem ovdje offtopic? :mig:

Aoife
23.09.2010., 13:03
Ovdje

http://www.forum.hr/showthread.php?t=309562

Magali_B
23.09.2010., 14:13
Ovdje

Hvala :)

richa
23.10.2010., 20:13
Pozdrav svima...

Evo i ja sad planiram malo da farbam sobu (dosadila vise ova bijela:)), pa posto vidim da se ovdje dosta toga moze i nauciti i dobiti dobrih savjeta odlucih se da saslusam sta mi imate predloziti.

Radi se o potkrovlju u kojem je gore lamperija, a dole brodski pod. Drveni namjestaj je u iveral u boji bukve, a ugaona garnitura je crvene (skoro bordo) boje. Tepih je bez boje. Soba se koristi i za spavanje i za rad na racunaru u njoj. Fax sam zavrsio tako da se nece pretjerano uciti.:D

Ja sam mislio da farbam dva suprotna zida u zutu boju, tj. boju limuna, a drugi zid nemam pojma. Inace prozor od sobe se nalazi na sjeveru tako da imam i manjak svijetlosti u sobi.

Svaki prijedlog je dobro dosao.

lavida
12.11.2010., 19:09
imam problem sa dulux bojama

ofarbali smo zid u svjetlo sivu boju, 2 ruke, ispalo ok
onda smo jedan dio zida ( komadić) popravljali naknadno sa čistim rulom i ostao je okvir, svjetliji nego zid

znači, ofarbali smo jednu malu kocku, pola metra sa pola, unutrašnjost te kocke je ista kao i zid , ali vidi se okvir:confused:

probali smo još jednom ( jer kao duluxom uvijek možeš popravit a ne vide se tragovi i razlika), i isto sr...

koji je razlog i šta da radim?:ne zna:

miroslavsk
14.11.2010., 18:49
upravo smo u fazi sređivanja sobe našeg školarca i treba nam pomoć oko izbora boja. soba je pravokutnog oblika i cijela istočna strana je u staklu. krevet i radni stol su boje bukve, komoda za tv kombinacija sive i tamno-plave.... on voli žutu, plavu i zelenu boju a svakako ne želimo pretjerati u "šarenilu" :rofl:

Angel2
14.11.2010., 20:23

Ja bih ovako..pošto je namještaj u jakim bojama zidove bih obojala u svijetlu zelenu,onu pistaciju boju..da umiri jačinu boje namještaja.ipak je to dječja doba ..previše je jakih boja...

beni08
29.11.2010., 14:05
molim pomoć

uređujem dnevni boravak koji se nalazi na sjevernoj strani i nema dovoljno svjetla.veličine je 15m2.na pod je parkt.
namješaj,kao i tv će biti na jednom zidu.
ovako izgleda boja i model namještaja

http://yfrog.com/2hhemnesj

e sad-obojala bih zid na kojem će se taj namještaj nalaziti ali nisam sigurna u koju boju.
boja namještaja je neka sivo-smeđa,nedefinirana pa bi sa time trebalo uskladiti boju koja mu paše ali da opet "otvara" obzirom da prostorija nema puno svjetla.
koja bi to boja bila?
da li možda puderasto roza (boja maline) ili boja kave? ne znam,ali prvenstveno želim da mi prostorija djeluje toplo.ipak je to dnevni boravak.
hvala

velika.jabuka
11.12.2010., 13:39
bok svima!

zna li netko.. PLEASE.. o kojem se efektu/boji radi kad su zidovi onako grubo i pomalo neuredno pofarbani, da izgledaju malo industrijski i kao da u boji ima pijeska?

teško mi je to objasnit, nije obična glatka boja ili bar zid pod njom nije obični glatko gletani, a pripadajuće boje su obično sive, smeđe,..

takav sam zid vidjela u Velvetu (dućanu) u Dežmanovom prolazu i stvarno je supercoool!

free spirit
11.12.2010., 20:52
proguglaj terra sol d.o.o., šestinski dol u zagrebu

velika.jabuka
13.12.2010., 14:52

Aoife
12.03.2011., 18:10
Iako je u prošlosti to ponekad bila praksa, molim da se od sada na dalje ovdje ne postavljaju pitanja u koju boju bi nešto bilo najbolje obojati - za to postoji tema sa savjetima o uređenju.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=442591

Ovo je tema o vrstama boja, tehnikama farbanja isl.

Aoife
13.03.2011., 09:26
...a tema o bojanju namještaja je ovdje

crnka26
04.04.2011., 20:55
hej ljudi,trebam hitno pomoć..farbali smo samo jedan zid u dnevnoj u ljubičastu i ostale zidove odvojili ljepljivom trakom..međutim na dosta mjesta je pobjeglo ljubičaste pod traku pa smo to probali ponovo bijelom i tada je bijela prelazila na ljubičastu..i tako u krug..zanima me dali postoje kakvi rubnici ukrasni da jednostavno stavim na krajeve zida to i točka jer me ovo ubija a nikako dobiti ravnu crtu.. helppppppp...
čak sam htjela i tapetu staviti preko cijelog ofarbanog zida kolik me to sve naljutilo al mi je žao boje jer je predivna.. :mad:

bulthaup
04.04.2011., 21:20
hej ljudi,trebam hitno pomoć..farbali smo samo jedan zid u dnevnoj u ljubičastu i ostale zidove odvojili ljepljivom trakom..međutim na dosta mjesta je pobjeglo ljubičaste pod traku pa smo to probali ponovo bijelom i tada je bijela prelazila na ljubičastu..i tako u krug..zanima me dali postoje kakvi rubnici ukrasni da jednostavno stavim na krajeve zida to i točka jer me ovo ubija a nikako dobiti ravnu crtu.. helppppppp...
čak sam htjela i tapetu staviti preko cijelog ofarbanog zida kolik me to sve naljutilo al mi je žao boje jer je predivna.. :mad:

Samo koristi kvalitetnu ljepljivu traku, ovde je dobra plava i odlijepi je odmah poslije bojenja.

robertinoo
04.04.2011., 22:06

platiti nekom soboslikaru,koji ce u tren posla izvuci ravnu crtu

ppart
05.04.2011., 10:56

Popravak malim kističem, uz malo truda.

crnka26
05.04.2011., 12:34
bulthaup-probala sam jako pritisnuti traku na zid i svejedno mi je prošlo ispod nje..možda zato što je novogradnja i farbano je tek jednom u bijelo..

robetinoo-trenutno nemamo baš love za soboslikare,nije bio problem uopće ofarbati već izvući sad taj rub al nekako ćemo valjda uspjeti..

ppart-probala s najmanjim kistićem i opet ne ispadne ravno.. to mi je bilo zadnje što sam probala pa sam sad luda..

:(

pure silver
05.04.2011., 12:40

Ima za kupiti takav alat (ne mogu reći da je valjak jer nije), pravkutnih je oblika i može se napraviti potpuno ravna linija. Mislim da je oko 60 kn. Ili kist.

crnka26
05.04.2011., 14:54
Ima za kupiti takav alat (ne mogu reći da je valjak jer nije), pravkutnih je oblika i može se napraviti potpuno ravna linija. Mislim da je oko 60 kn. Ili kist.

..pitati ću u bojama i lakovima..možda će znati što je to il mi barem dati neki savjet.. hvala.. :)

Aoife
06.04.2011., 10:19
Iako je u prošlosti to ponekad bila praksa, molim da se od sada na dalje ovdje ne postavljaju pitanja u koju boju bi nešto bilo najbolje obojati - za to postoji tema sa savjetima o uređenju.

Ovo je tema o vrstama boja, tehnikama farbanja isl.

Moram ponoviti ovo. Ovo nije tema za savjete o kombinacijama boja - za to postoje savjeti o uređenju!

bulthaup
08.04.2011., 23:04
bulthaup-probala sam jako pritisnuti traku na zid i svejedno mi je prošlo ispod nje..možda zato što je novogradnja i farbano je tek jednom u bijelo..

Vjerovatno zid nije skroz ravan.:)

Klara 32
16.06.2011., 10:43
Iza ovog dubioznog naslova stoji pitanje apsolutnog početnika po pitanju farbanja zidova:
htjeli bi tijekom ljeta dok nas ne bude u stanu pofarbati cijeli novi stan u nove boje (sada je sve bijelo). Uglavnom, radnici bi imali ključ i radili to sami a imali bi poznatog koji bi to pogledao i malo vodio brigu oko toga.
Zanima me kako ide sa time ako mi ranije izaberemo boje - jel se to na zidu moze pretvorit u nešto drugo ili je boja - boja uvijek ista, ona izabrana? (e, je sam ga pojasnila)
Drugo što me zanima: ideje za uređenje boravka, soba, kuhinje i blagaovaonice. Naime, jako mi se sviđaju kombinacije žute, svjetlonarančaste i pistacio zelene. Medjutim, ne znam u koju bi boju ofarbala koju od navedenih prostorija. Što predlažete?
Hvala!

robertinoo
16.06.2011., 19:35
ako izaberes boju iz kataloga,onda ce takva bit na zidu,moze eventualno odstupat nesto sitno. vodi racuna na to da je jedno gledati boju na maloj kockici u paleti boja,a drugo kad su sva 4 zida obojana,(osim ako farbas recimo 1 zid),i da ces uvjek imati dojam da je boja na zidu dosta tamnija. Zato nakon sto odaberes boju u katalogu koja ti se svidja,uzmi za 1 broj svijetliju nijansu (ako farrbas cijelu prostoriju tom bojom). Majstore nadam se da si izabrala po preporuci,a ne po cijeni.

Sta se tice kombiniranja boja,ovisi o namjestaju,velicini,plocicama,itd...

končar33
17.06.2011., 06:30
i to smo koristili onaj otporniji na "habanje". Za sve nijanse za koje nismo bili "ziher" kako će ispasti, kupili smo uzorke istih boja. To su kantice mislim od 2-3 dcl i cijena je smiješna. S tim uzorkom se da pofarbati 1-2m2 i tada ćete dobiti sasvim drugačiju percepciju izabrane boje u svom ambijentu. Mi smo i nakon godinu dana prezadovoljni. Doduše ja sam farbao sam, pa i to nešto znači :rofl:
Sretno :top:

Klara 32
17.06.2011., 08:17
Hvala na savjetima!
Ljudi koji će farbati su po preporuci pa se nadam da neće bit problema...

Aoife
17.06.2011., 13:49
Ponavljam da molim forumaše da savjete o bojama na zidovima traže na temi sa savjetima o uređenju

A ova tema da se koristi za savjete o konkretnom postupku farbanja, vrstama farbi i slično...

they call me Bo
14.08.2011., 11:10
dakle, pitanje u vezi bojanja zidova.
hoću ofarbati zidove u bijelo, trenutno su "svakakvi".
vi koji imate bijele zidove, da li je to obična bijlea boja (dobri stari jupol), ili su neke extra nijanse...npr dulux pod "bijelom" ima otprilike 24 nijanse ...

dakle trebam preporuku koji boju da uzmem.
thanx

maler & CO.
16.08.2011., 21:15
dakle, pitanje u vezi bojanja zidova.
hoću ofarbati zidove u bijelo, trenutno su "svakakvi".
vi koji imate bijele zidove, da li je to obična bijlea boja (dobri stari jupol), ili su neke extra nijanse...npr dulux pod "bijelom" ima otprilike 24 nijanse ...

dakle trebam preporuku koji boju da uzmem.
thanx

http://www.forum.hr/showthread.php?t=205716&page=186

grgurmali
22.12.2011., 11:22
Pozdrav svim majstorima.

Radi prinove u obitelji htio bih osvježiti sobu i zidove. Na zidovima su tapete. Ovdje (http://www.zotico.hr/faq/mozete-li-bojati-zidove-oblozene-tapetama/) sam našao opis kako bojati zidove s tapetama pa me zanima preporuka za izbor boje obzirom se radi o dječijoj sobi.
Hvala na savjetu.

Mushmula
21.02.2012., 12:18
Jel zna netko nešto o ovoj tehnici bojanja zidova?
http://i44.tinypic.com/2duwb5v.jpg

Dakle, htjela bih taj efekt 'betona' na zidu dužine 5 m, dakle nekih max 15 m2. No nemam pojima koliko bi me takvom iskustvo koštalo, niti kome se uopće trebam obratiti.

Aoife
21.02.2012., 13:26
Pa ja mislim da to i je beton :zubo:, točnije žbuka bez boje za zid.
Košta jeftinije nego da ti bojaju zid :zubo:

Mushmula
21.02.2012., 20:09
:503: selim u novogradnju i u stanu je već bijela boja na zidu. dečko će me upucati ako mu kažem da želim strugati frišku boju sa zidova, jer već rušimo jedan zid :rofl:
šalu na stranu, vidjela sam tako nešto u lemon baru u gajevoj. pogledala sam izbliza i rekla bih da je riječ o boji, da nije žbuka. iako nije da se nešto previše kužim u građevinske materijale... ima šanse da to dobijem u novogradnji? ili da radije nađem neke tapete za akcentni zid i da se ne patim s ovim?

Aoife
22.02.2012., 22:28
To se često viđa na fotkama npr. na "modernim interijerima", i ja bih rekla da je to baš žbuka.
Postoje i neke soboslikarske tehnike da se pofarba tako "musavo", a sad koliko će to u konačnici ličiti na beton nemam pojma :ne zna:

Možda dečki ovdje imaju nekog iskustva s time, probaj pitati

http://www.forum.hr/showthread.php?t=205716&page=197

Elabela
15.04.2012., 15:45
Pogledajte Venecijansku žbuku.Slučajno sam naletjela na slike te žbuke.Poprilično mi izgleda kao ovo na slici gore. Venetian plaster ili Venecijanska žbuka.

winnerica
16.04.2012., 17:25
Imam pitanjce za znalce: može li se štukatura od stiropora u obliku lajsne postaviti umjesto lajsni oko vrata i na koji način se ona učvrsti (ljepljenje, šraf, silikon...??)?

beatriz-zg
20.04.2012., 18:09
Lijepi se posebnim ljepilom, no taj stiropor je super dok je na stropu. Oko vrata... ne znam bas. Osim sto ce se prljati, stiropor je mekan.
Probaj razmisliti o drvenim lajsnama tj. stukaturama.

DeeJay Dee
25.04.2012., 09:44
pozdrav svima i kratko pitanje ak neko zna - kaj bi cca. vredila malerija stana od 50-ak kvadrata (57 je ustvari, al ne bi kupaonu i špajzu, neg dnevnu, spavaću, kufinju s blagovaonicom i hodnik) s uključenim materijalom (sve bijela boja ili ev. jedna soba u neku nježniju krem, boja breskve il tak neš, glet masa i sl.)?

zadnje je farbano pred točno 7 godina :eek: i u principu je manje-više sve u dobrom stanju, bez ikakvih fizičkih oštećenja i sl.

fala na pomoći. ;)

katjes
06.05.2012., 15:48
molim vas pomoć:

što je uobičajeno kad se farbaju svi zidovi u neku bojicu (svijetlu, naravno) - da se plafon ostavi u bijelu ili da i plafon ide u tu neku boju?
jasno mi je kod malo žešćih tonova da se plafon ostavi bijeli radi više svjetla.

Fi Fi
06.05.2012., 21:41
molim vas pomoć:

što je uobičajeno kad se farbaju svi zidovi u neku bojicu (svijetlu, naravno) - da se plafon ostavi u bijelu ili da i plafon ide u tu neku boju?
jasno mi je kod malo žešćih tonova da se plafon ostavi bijeli radi više svjetla.

ako već bojaš u neku boju,osim bijele,puno lipše je da je plafon bijeli.
ako i njega obojaš,bilo bi malo previše :zvrko:

ako već bojaš u neku boju,osim bijele,puno lipše je da je plafon bijeli.
ako i njega obojaš,bilo bi malo previše :zvrko:

Da. Ja sam to radio prije (farbao i plafon u istu boju) i pokajao se.

Jedino je dobra opcija, osim bijelog plafona, da ga farbaš u mnogo svjetliju nijansu iste boje kao i zidove.

beatriz-zg
07.05.2012., 07:33
Meni se najviše sviđa bijeli plafon, a boja zidova da ne ide do ruba bočnog zida i plafona nego se ostavi bijela crta cca 10-15cm na zidu. Pogotovo ako je tamna boja da se ne vidi koliko zapravo zidovi nisu ravni.

V element
07.05.2012., 08:52
Zna li netko mogu li obojati samo cigle koje stoje na otvorenom, dakle izložene su kiši sl, ako da sa kojim bojama?
Imam jednu ''ogradu'' koje se sastoji samo od naslaganih cigli, bez žbuke ili ičega, htjela bi ih malo obojati da baš ne izgledaju tako jadno

Aoife
07.05.2012., 10:53
Probaj pitati ovdje

http://www.forum.hr/showthread.php?t=205716&page=202

katjes
12.05.2012., 06:42
nastavno na moje raspitivanje o farbanju- od svih kombinacija kako i čime ofarbati, i nakon svih izračuna potrošnje farbe, postignut je konsenzus da ćemo uzeti bijeli jupol i sami smutiti boju pa kak ispadne :durica

kako već imam iskustva sa miješanjem i farbanjem u žuto, rezultat koji sam dobila je sasvim ok. točno znam kako ta dipi žuta izgleda (ko limun) ali ovaj put bismo htjeli dobiti nijansu koja vuče na narančasto, malo topliju od limuna (ko žuto jesensko lišće)

imate savjet kako to postići?
da miješamo žutu + narančastu ili žutu+par kapi crvene?

Lyda
18.05.2012., 21:04
zna li tko gdje ima za kupiti srebrna boja za zidove?

katjes
09.06.2012., 15:25
i evo mene opet tu :kava:

trenutno su radovi u tijeku, gleta se, znači uskoro farbanje... :lux:
nakon puno dvoumljenja između gotove smiješane boje ili samsvojmajstor (dipi+jupol) i kalkuliranja, odlučili smo se sami smiješati (poveća kvadratura, hrapav zid, na boju bi nam otišlo ohoho novaca).

soba (dnevna) je dim 3,8x4,5, sa veeelikim prozorom na zapadnoj strani, međutim na toj strani je brdo i nemamo dovoljno svjetla, sunce nam kratko traje, a vani je puno zelenila, borova.. zato smo se odlučili za žuto narančastu. kao, svi zidovi u toj istoj boji, ne limun žutoj nego malo življe i toplije (ko što sam spominjala 2 posta iznad).

e sad kad smo nadomak farbanju, sad mi padaju nove ideje na pamet; da jedan zid bude življi od druga 3. e sad, pitanje je koji zid?
da li taj sa prozorom ili možda onaj nasuprot njega?
ne mogu si vizualizirati kako bi više pasalo u odnosu na svjetlo, kako bi se bolje reflektiralo? što vi mislite? ako ste uopće shvatili što hoću reći?

što se tiče organizacije zidova; taj na kojem je prozor je prazan, odnosno samo prozor, a u kutu kauč, lijevo od prozora vitrine, knjige, TV, HiFi (dakle, prilično pun zid), desno od prozora je kauč, radni stol i popratni sadržaj (police).. tu je opet,dakle, pun zid.
nasuprot prozora je čist zid, samo blagovaonski stol jednom stanom naslonjen. pa s obzirom na popunjenost prostora opet dolazim na to da bi istakla i oživila ili nasuprotni zid ili ovaj sa prozorom? mišljenje?

i hvaaalaaa na svakom izraženom mišljenju :cerek:
i svaka čast ako ste me pohvatali :D

peachwoman
10.06.2012., 16:25
nakon farbanja zidova, koliko vremena treba proći da naljepim onako trake-tapete:ne zna:?

Hvala ekipa:)

Aoife
11.06.2012., 12:37
Evo možeš sad :zubo:
Mislim da je dovoljno pustiti da se suši jedno 5-6 sati, ako hoćeš biti ziher pričekaj 24 sata

peachwoman
11.06.2012., 14:24
Evo možeš sad :zubo:
Mislim da je dovoljno pustiti da se suši jedno 5-6 sati, ako hoćeš biti ziher pričekaj 24 sata

Hvala, pitam jer mi je jedna osoba rekla mjesec dana, pa sam malo ostala:eek:

veljača 84
09.08.2012., 16:12
Pozdrav, imam jedan problem, naime selim natrag starcima i u stanu u kojem ću boraviti u kupaonici je jedan dio zida prebojan nekom zaštitnom uljnom bojom i to u bolesničkoj plavoj boji da se zaštiti od vlage i svega ostalog, u biti to je bilo najjeftinije njima.Kako mm i ja tamo useljavamo što nam predlažete kako da riješimo taj zid sa što manje muke?Ista takva podloga boje je stavljena na terasu i izgleda užasno!!:503:
Također ako netko zna i može pomoći svaki savjet je dobrodošao.
Molim vas kako nisam često na forumu odgovorite mi preko pm da lakše se snađem.

Hvala unaprijed

zoky
31.08.2012., 15:01
Pozdrav,
trebao bih preporuku za boju zidova. Kuhinja i boravak su mi u istom prostoru i samo ih dijele terasna vrata na jednom zidu. Kuhinja je bordo visoki sjaj, dok su regal i kutna garnitura potpuno bijele boje. U koju bi boju ofarbali boravak, a da se slaze s kuhinjom te da ne zatamnimo previse sobu s obzirom da je kuhinja tamna. Da li ofarbati samo jedan zid u boravku ili cijeli boravak?
Unaprijed hvala

yvanna
03.09.2012., 19:42
može savjet koju dulux boju da kupim za kuhinju: diamond quide drying eggshell ili diamond matt? obje su kao perive. neću imati nigdi pločice, ni kod štednjaka niti sudopera. uzela bi jarko crvenu.
bilo bi super da se javi netko tko ima neku od te dvije boje..
zahvaljujem na odgovoru :)

svastamorac
03.09.2012., 19:56
zoky, predlažem bijelu, iako nije boja :mig:

Aoife
04.09.2012., 12:17
može savjet koju dulux boju da kupim za kuhinju: diamond quide drying eggshell ili diamond matt? obje su kao perive. neću imati nigdi pločice, ni kod štednjaka niti sudopera. uzela bi jarko crvenu.
bilo bi super da se javi netko tko ima neku od te dvije boje..
zahvaljujem na odgovoru :)

Imaš i ovu temu, možda tamo nešto saznaš

http://www.forum.hr/showthread.php?t=625562

mazzza
09.09.2012., 11:55
bok ekipa, ja sam nova ode. relativno. :D
dakle, jel imao itko nekakva iskustva s ovim paint bulletom? meni to nekako sve super izgleda u teoriji, samo neznam kako stvar funkcionira u praksi? :ne zna: nedavno sam preselila u stan koji treba opiturat od štokova, vrata, plafona, zidova, ma sve i to mi se učinilo kao brzo i efikasno riješenje. e sad, neznam jeli je, nebi tila bezveze bacat novce u slučaju da to nije tako kako oni kažu, pa bi molila ako se neko od vas u(ne)srečija s tim da udjeli kakav savjet jer ću uprotivnom :503: od svega šta me čeka.....

thx :D

c.e.z
09.09.2012., 13:29
bok ekipa, ja sam nova ode. relativno. :D
dakle, jel imao itko nekakva iskustva s ovim paint bulletom? meni to nekako sve super izgleda u teoriji, samo neznam kako stvar funkcionira u praksi? :ne zna: nedavno sam preselila u stan koji treba opiturat od štokova, vrata, plafona, zidova, ma sve i to mi se učinilo kao brzo i efikasno riješenje. e sad, neznam jeli je, nebi tila bezveze bacat novce u slučaju da to nije tako kako oni kažu, pa bi molila ako se neko od vas u(ne)srečija s tim da udjeli kakav savjet jer ću uprotivnom :503: od svega šta me čeka.....

thx :D

Moji su ga kupili kad su krecili stan ali su ga na kraju prekrecili valjcima jer im je ovako ispadalo grozno...istina da imaju dvije lijeve ali nisam čuo baš pohvale od drugih koji su došli u kontakt s bulletom... Osobno ga nisam koristio, ovako mi je draže :)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

xoyo54
28.11.2012., 21:51
Znaci ekipa ovdje imate par slika moje sadasnje sobe,namjestaja itd.
ima slika i jednog recimo stupa na plafonu koji bi se isto mogo lijepo oslikat pa vas molim za savjete.
nekako mi se svida crvena i kombinaciji sa bijelom i svijetlo sivom jer mi je to i spavaca i radne soba. tu sam cijelodnevno. znam da je crvena agresivna al eto =)
sto vi kazete s obzirom na boju namjestaja itd.
btw slike su malo losije al se vidi donekle =)
http://img849.imageshack.us/img849/2456/pictureofme51.png (http://imageshack.us/photo/my-images/849/pictureofme51.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img846.imageshack.us/img846/6052/pictureofme52.png (http://imageshack.us/photo/my-images/846/pictureofme52.png/)

http://img534.imageshack.us/img534/7305/pictureofme55.png (http://imageshack.us/photo/my-images/534/pictureofme55.png/)

http://img708.imageshack.us/img708/8161/pictureofme56.png (http://imageshack.us/photo/my-images/708/pictureofme56.png/)

free spirit
28.11.2012., 22:07
btw slike su malo losije al se vidi donekle

ovo je stvarno opaki eufemizam, jer se ne vidi ništa.

xoyo54
28.11.2012., 22:15
ovo je stvarno opaki eufemizam, jer se ne vidi ništa.

a kad sam slikala web camerom jer mi neradi fotoaparat =/

ferengic
10.12.2012., 10:43
Molim stručnu pomoć od ekipe.

Frendovi i ja ofarbali smo moj podstanarski stan. Koristili smo PRO MARK bijelu boju za unutarnje zidove. Znam da nije neka kvaliteta, ali je po cijeni prolazila.
Sve izgleda OK osim jednog zida u dnevnoj sobi koji izgleda katastrofalno. Ne znam zbog čega. al' na jedno 3 m2 zid izgleda flekavo, onak sivo, k'o da je struktura zida nakon farbanja drukčija, grublja. Kako god popravljali nismo uspjeli. Čak se i bolje vidi. Probali smo vodoravno, okomito ukoso, ništ. Da'l je možda boja bila pregusta pa je to od valjka (ne mislim na one rubove valjka)? Interesantno, iz drugog kuta se skoro uopće ne vidi. Al se najviše vidi baš kad ulaziš...

I kaj da sad napravim. Da to pošmirglam i probam ponovno, s puno rjeđom bojom?
Šmirglat baš i ne bi htel, bojim se da gazdi ne zaprašim dvosjed i fotelju... :ne zna:

Svaki savjet je dobrodošao...

zoya85
20.04.2013., 17:46
Molim savjet.

Planiramo obojiti jedan zid sobe u zagasito crvenu, svijetliju bordo boju, najbliže ovome...
http://i33.tinypic.com/chxqq.jpg

Uglavnom smo sami svoji majstori pa kombiniramo boje. Da li netko zna koje boje treba kupiti da se dobije ovakva nijansa?
Probali smo kod prodavača, ali nekako su nesigurni.:ne zna: Neki tvrde da se treba kombinirati roza i crvena, dok drugi predlažu smeđu i crvenu.:confused:
Hvala.

bubica1
20.04.2013., 17:55
kupite gotovu vec nijansiranu boju
ovakvu nijansu je meni se cini nemoguce dobiti iz bijele sa klasicnim tonerima

zoya85
20.04.2013., 17:58
kupite gotovu vec nijansiranu boju
ovakvu nijansu je meni se cini nemoguce dobiti iz bijele sa klasicnim tonerima
Hvala na savjetu. Ne da mi se previše eksprimentirati sa bojama, jer nerijetko su nam znali savjetovati neke boje za određenu nijansu (npr. grašak zelenu), da bi na kraju ispala primjerice sivkasto zelena.
Potražit ću takvu gotovu, kvalitetnu boju.

Lelany
20.04.2013., 21:30
Definitivno trebate kupiti već nijansiranu boju. :top:

Samo jedan savjet. Kad budete birali nijansu prema ponuđenim ton kartama računaj da na većoj površini sve boje djeluju tamnije nego na manjim površinama. Znači kad izabereš boju koja ti se sviđa, bolje je uzeti za nijansu svjetliju jer će na zidu djelovati intenzivnije. :mig:

Utpala
21.04.2013., 07:42
Hvala na savjetu. Ne da mi se previše eksprimentirati sa bojama, jer nerijetko su nam znali savjetovati neke boje za određenu nijansu (npr. grašak zelenu), da bi na kraju ispala primjerice sivkasto zelena.

Ovakvu boju ja imam i kupili smo gotovu nijansiranu. Na žalost nemam nigdje pri ruci šifru boje, Heliosove su, nisu Dulux.

Xanthe
21.04.2013., 08:03
Ima i Swing Color, uz Dulux u Bauhausu.

Elektra
22.04.2013., 11:50

U Bauhausu imaju izvrstan izbor. Mi smo baš nedavno kupili neku zelenkastu nijansu (Persian green u ovoj (http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Shades_of_green) tablici zelenkastih nijansi) i mislim da ćemo to ovaj vikend napokon maljati. Baš me zanima kakva će ispasti na zidu. :)

BUBBLE JET
22.04.2013., 13:28
Pitanjce:D
imam žute zidove u db i jedan naranđasti, a ja bi to sad u bijelo. Da li ima neki specijalni postupak tipa brušenja zidova, premaza itd ili samo mogu premazati sa bijelom bojom?

Kladi
22.04.2013., 21:35
Pitanjce:D
imam žute zidove u db i jedan naranđasti, a ja bi to sad u bijelo. Da li ima neki specijalni postupak tipa brušenja zidova, premaza itd ili samo mogu premazati sa bijelom bojom?može se, možda će trebati 2 puta prijeći

Aoife
23.04.2013., 08:54
može se, možda će trebati 2 puta prijeći

2 puta će trebati sigurno, ali možda će trebati i 3-4 puta