PDA

View Full Version : Bojenje zidova

stranice : [1] 2 3 4

dolma
20.06.2003., 19:36
neki dan sam svratila kod moje drage prijateljice ,nakon dugog perioda i vec na samom ulazu me je zagrijala neka toplina iz njenog doma.
Upitala sam je ,sta je promjenila , nesto mi je cudno lijepo ovde
(inace sam voljela ici kod nje u posjetu ima ukusa)
ona je odgovorila nista .
Odmah sam primjetila zidove njenog dnevnog boravka ofarbane u zuto krem koje daje posebnu toplinu i fenomenalna slika prirode a pored kauca velika moderna stolna lampa -fantazija .
Odusevila sam se ....
Imate li nekih ideja u koju boju obojiti na primer spavacu sobu?
Jos nesto strasno mi pristaju u spavacom roza zavjesice sa volancicima.:) :)

margarita
20.06.2003., 19:57
spavaca definitivno bijelo na modro plavo, sa sivo-srebrnim metalnim dijelom i mlijecne boje stakla krevetom i istim stolicima

roman roletne

ne volim roza a ni volancice...sorry ;)

xxGaladrielxx
20.06.2003., 22:05
ovisi jel dijelis spavacu sobu sa zenom ili muskarcem (s obzirom na pinki boju nisam sigurna)

Winona
21.06.2003., 09:24
moja spavaca je svijetlo plava, inace je sve ostalo ( krevet snjezno bijeli, ormarici nocni te ormar jako visok i sva vrata sa satiranim staklom ) snjezno bijelo. Sve gotovo asketski.

Muzicka linija, je isto plava i cudna, ( ne skuzis e odmah da je linija ).

Zaluzina je isto plava.

dolma
21.06.2003., 10:58
Nije losa plava boja u spavacoj sobi.Sta mislite o akvarijumu kao ukrasu u spavacoj sobi?Ja mislim da je to super ideja.

Winona
21.06.2003., 18:33
ideja je oke. Mi se difinitvno spremamo nabaviti ( jednog lijepog dana ) akvarij preko jednog cijelog zida ( ono dva metra sa dva ) - to je velika zelja moja partnera, jos nismo odlucili dal ce biti spavaca ili radna ili boravak.

Malo mi cudno da me ribice gledaju dok radimo jelte :o

Ima li akvarij stalno malo svjetlo, ja spavam najradje u potpunom mraku ?

gIupinickname
21.06.2003., 18:55
Stavite ga u kupaonu, iznad kade, ugradjen u zid :D

Winona
21.06.2003., 19:25
ovo je super ideja :top: ..uvaliti se u kadu i meditirati uz ribice :)

gIupinickname
21.06.2003., 22:14
Pogotovo ako se ne nalazi samo u jednom zidu nego u tri zida i formira slovo U ... tako da sa tri strane mozes gledat akvarij... ah tesko li je izrazavati se preko foruma :)

I da, ako imate pirane, pazite da se ne razbije akvarij pri kupanju hehehe.

Winona
22.06.2003., 09:59
mislim da tri zida nece ici.

Nisam bas takav ljubitelj akvarija.

Mozda da si mogu priustiti dvije prave velike kupaone. Ono 30 kvadrata jedna, onda nek jedna ima akvarija a druga bude "normalna". Ma sta god to znacilo.

Inace kaj se tice kupaone, vidjela jednu iz snova - cjelokupno uredjenje je oko 20 000 €, naravno talijanski dizajn, ali nema sta nema :s

gIupinickname
22.06.2003., 10:39
hehehe ...to je samo primjer, nemoras ti nijedan stavit :cool:
"normalna" kupaona od 30m2 ...da..stogod :rolleyes:

Pa daj nabaci linkove za tu kupaonu... nevolim kad me namame pa mi ne daju link :mad:

:cool:

mirrorball
22.06.2003., 15:44
Winona1 kaže:
Mozda da si mogu priustiti dvije prave velike kupaone. Ono 30 kvadrata jedna, onda nek jedna ima akvarija a druga bude "normalna". Ma sta god to znacilo.

...onda ti je bolje da si napraviš akvarija (veliki) i da se kupaš u njemu...skupa s ribicama:)

BTW...soba mi je pola plava a pola bijela, ali sada se selim (uskoro) i odlučih da bude pola crvena, a pola žuta (boje su mat), pa kud puklo da puklo....

asa
25.06.2003., 22:54
Žuto! Breskva! Žuto! Breskva!
To su boje za stan.
Plava - prehladna
Bijela - bolnički sterilna
Crvena - preagreisvna
Narančasta...guba...

Žuta! Breskva! Žuta! Breskva!:D

Rita
27.06.2003., 06:32
Moja spavaca je dva zida tamno zelena a dva senf zuto-zelena i imam akvarij u njoj sa zlatnim ribicama.Namjestaj je moderni minimalisticki mahagonij drvo.Krevet nam je veliki bracni visine oko metar i dvadeset.Puno svijetla prozori od zida do zida.Zelena umiruje pa mislim da je jedna od boljih boja za spavaonice.Dnevni boravak mi je boja crvene zemlje,onako vuce lagano na zuckasto i smedjkasto.Zidovi,razlicitih nijansi.

konspirator
27.06.2003., 06:57
Akvarij je jedno od najboljih dizajnerskih rješenja osvjetljenja dnevne sobe. Ali... O akvariju treba nešto i znati, treba se o njemu i brinuti itd itd. Malo sam pričao s ljudima koji se time bave, i definitivno nije samo pukneš vodu i ribice i to je to. Zato sam i odustao.
Što se tiče boja zidova preporučio bi posjet JUB galeriji kod Mercatora (naravno opet Slovenci, nemremo se mi toga sjetiti). Lijepo uređen prostor koji nema veze s našim dućanima prodaje boje u kojima ti striček u plavoj kuti baca 25 kg boje preko pulta.
Inače, ja sam za blago nijansiranu bijelu (u bilo koju nijansu, u ovisnosti kakav ugođaj želiš). Problem s nijansiranim bojama (koje nisu kupljene pripremljene) je što kad ti dijete jednom izrazi svoje umjetničke sklonosti na zidu, nema popravka tog zida jer sigurno nebuš pogodio nijansu.
Uz sve to nagledao sam se vrlo neuspješnih rješenja ljudi koji su se igrali dizajnera. Boja zida mora biti u skladu s namještajem i svim ostalim u stanu. Tu treba dobro razmisliti.

Rita
27.06.2003., 15:37
Konspirator,ono zadnje je islo mene?:D:D
Ovo s nijansama bijele i klincima mozes sprijeciti tako da kupis malo vise farbe i cuvas je za popravke ;)

Kvejki
27.06.2003., 15:42
Plava je navodno katastrofalna za spavaću sobu, ako je sudeći po feng shuiu :)
A i na stranu to, meni je to nekako prehladno. Moj cijeli stan je obojan u nekakvu jako jako svjetlu krem boju i planiram uskoro malo intervenirati po tom pitanju, dati svemu tome još više topline.

nea
28.06.2003., 05:55
vidjela sam sliku jedne banje zidovi u jako svijetlo zeleno, a pilo, wc, kada bijelo, izgleda vrlo zgodno
bas bi mogla to provat u ovom stanu i tako nije moj ;)
a mali hoce dnevnu sobu u svijetlo narancasto, meni se sve vise svidja ideja

soylent
03.07.2003., 15:45
mala i ja "smo se odlucili" u svjetlo zutu spavacu, lila-zuto kombinacija zidova u dnevnom boravku, s tim da je i sank lila, a zid do sanka zuto., "djecja" svijetlo plavo. samo da ne pristanem na mahagoni crvenu stolariju... :D

nea
04.07.2003., 14:43
nea kaže:
a mali hoce dnevnu sobu u svijetlo narancasto, meni se sve vise svidja ideja
ovo mali se odnosilo na sina, mog velikog uopce nije briga dok god zivi ko postanar

SunBlade
10.06.2005., 00:21
Ovako...trebam obojati sobu. Trenutno na zidu tj gipsanim ploćama imam tapete koje moram skinuti. Sa čime da to skinem? Kada ih skinem na koju boju da obojam sobu. Nekako bi i zidove najradije u naranđasto, ali ne znam na koju boju da strop obojam....koja bi išla uz naranđasto? Imam plave zastore pa bi bilo dobro i njih promjeniti ili da ih ostavim, a boju zidova prilagodim zastorima? Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima! Uf...sav sam se pogubio sada.:D

champ
10.06.2005., 06:06
Za skidanje tapeta postoji tekućina, pitaj u dučanu za boje.. Našpricaš po tapetama, narežeš ih na manje komade i skidaš dio po dio.. Iza toga zidove treba izgladiti, prebrustiti, ovisno o stanju u kakvome su.. A boje i ostalo, pa ne očekuješ valjda da ti ih drugi biraju..

chani
10.06.2005., 06:24
problem je sto su tapete na gips plocama, e sad to i mene zanima kako to skinuti,a da ne osteti i onaj impregnirani sloj knaufa???

Lei
10.06.2005., 07:59
SunBlade kaže:
Kada ih skinem na koju boju da obojam sobu. Nekako bi i zidove najradije u naranđasto, ali ne znam na koju boju da strop obojam....koja bi išla uz naranđasto? Imam plave zastore pa bi bilo dobro i njih promjeniti ili da ih ostavim, a boju zidova prilagodim zastorima? Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima! Uf...sav sam se pogubio sada.:D

Probaj se malo igrati sa programom na Duluxovim stranicama (http://www.dulux.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/MyProjectsLibraryControllerCmd?OP=LIST&storeId=10752&catalogId=10051&langId=-1)

bodul
10.06.2005., 21:29
Nikako nemoj skidati tapete sa aditivima za skidanje .
Nego na suho , ako ide , ako ne onda sa prskalicom li obicnom vodom malo natopi da se skine samo tapeta , a ne i gips-kartonska ploca .
Probas u jednom kantunu.
Ako ne ide , onda ih ostavis , i probas kako ide boja na to .
Ako neide onda naljepis ponovo tapete ili tapete za izravnavanje. ili rau fazer.

bodul
10.06.2005., 21:31
champ kaže:
Za skidanje tapeta postoji tekućina, pitaj u dučanu za boje.. Našpricaš po tapetama, narežeš ih na manje komade i skidaš dio po dio...
Ovo narezivanje , ni slucajno , jer ces narezati karton na gipsu i sve ce ti se namjehuriti i deformirati .

SunBlade
10.06.2005., 22:47
bodul kaže:
Nikako nemoj skidati tapete sa aditivima za skidanje .
Nego na suho , ako ide , ako ne onda sa prskalicom li obicnom vodom malo natopi da se skine samo tapeta , a ne i gips-kartonska ploca .
Probas u jednom kantunu.
Ako ne ide , onda ih ostavis , i probas kako ide boja na to .
Ako neide onda naljepis ponovo tapete ili tapete za izravnavanje. ili rau fazer.

Znači, vodu u ruke i lagano udarat? :confused:
Ma boja ne bi išla na njih nikako pošto imaju neke sitne reljefe tj. pune su okomitih izbrazdanih crta. Šta je to ..."tapete za izravnavanje. ili rau fazer. "!? :confused:

super_maca
02.06.2006., 22:46
spremamo se bojati zidove u spavacoj sobi,a ne znamo koju bismo boju odabrali.bitno nam je da boja smiruje,potice na spavanje(ja imam problema sa spavanjem)tj.da bude prikladna bas za tu sobu.znam da se preporucuje plava boja,ali me zanima koja tocno nijansa.inace ne podnasam svijetloplavu boju(onu bas svijetlu),rado bi da bude boja neba ili nesto slicno.preporucite mi nesto,pomogla bi i kakva slicica.a sta sa stropom?da i on bude plavi?inace,stan nam je totalno saren,kuhinja zuto-ljubicasta,dnevna soba crveno-zelena(al ne ko konzum:rolleyes: )tako da svi prijedlozi dolaze u obzir.al najvaznije je da smiruje.

Denys
03.06.2006., 08:52
svijetlo zelena?

xxGaladrielxx
03.06.2006., 10:01
Za spavacu - hladne boje. Mi ti imamo ovakav plavi zid (http://www.summerhillsedbergh.com/Blue%20Room%20Bed.gif). Plafon je bijeli. Osvjezili smo sobu s par naramcatih detalja i slikama. Posteljine su nam u kombinaciji tih boja. Prije smo imali i unutarnje plave roletne zbog kojih bi i danja svjetlost bila tak fino prigusena da bi te odmah pozivala na san. Sad namjeravam staviti pamucne zavjese iste boje, tek toliko da obojim vanjsku svjetlost.
ovo su ti kombinacije boja koje mi koristimo u spavacoj s tim da je ta plava dominantna (http://mexicanstyle.com/images/gallery/group_one/js_cocina_large.jpg)
evo ti zgodna skala plavih (http://www.arkle-theatre.com/Summer%202004/The%20Blue%20Room%20(RGB).jpg)
zgodna ti je i boja lavande (http://mexicanstyle.com/images/gallery/group_one/cy_blue_bedroom_large.jpg)

Dasha
03.06.2006., 10:04
Savjetujem blago -svijetlo ljubicastu..hladni ton,a plafon bijel ! Meni je to preljepo...tako djeluje smirujuce . Pogotovo u kombinaciji sa namjestajem boje drva..bilo kojeg..samo ne javor.

polly
03.06.2006., 10:30
Savjetujem blago -svijetlo ljubicastu..hladni ton,a plafon bijel ! .

tako ću uskoro ja pomaljat spavaću sobu
boja će malo vući na lila
namještaj mi je kombinacija orah-vanilija
ta vanilija je svijetlo kremasta

cure imaju tamno crveno i tamno naračansto pomaljanu sobu, namještaj bukva i svi detalji su narančasto-crveno
znam da zvuči pomalo :eek: , ali soba super izgleda
jako toplo, dobiješ volju za ušuškat se i sanjat ljetne snove :cerek:

maljali smo mi sa svjetlo zelenom i plavom, totalno fulano

Dasha
03.06.2006., 10:36
tako ću uskoro ja pomaljat spavaću sobu
boja će malo vući na lila
namještaj mi je kombinacija orah-vanilija
ta vanilija je svijetlo kremasta

cure imaju tamno crveno i tamno naračansto pomaljanu sobu, namještaj bukva i svi detalji su narančasto-crveno
znam da zvuči pomalo :eek: , ali soba super izgleda
jako toplo, dobiješ volju za ušuškat se i sanjat ljetne snove :cerek:

maljali smo mi sa svjetlo zelenom i plavom, totalno fulano

Uh..ne znam ..mene tako jake boje prave nemirnom ...uznemire me.Tocno osjetim na sebi koliki ujtecaj boje imaju na mene.I kad sam "Osjetila" energiju svijetlo lila boje..rekla sam ..TO JE TO. Otisla u trgovinu..uzela katalog,odmah prepoznala boju koju zelim,dala pituru da opitura ..i mmmm :) !

polly
03.06.2006., 10:42
ma i meni je bilo tako
3 mjeseca smo ih probali uvjerit da je to glupost
ali soba je ispala :cerek:
svi koji ju vide kažu da je nevjerojatno koliko djeluje toplo, a očekivali su nešto živčano

Dasha
03.06.2006., 10:53
Ma ovakve stvari ne treba nikog pitati.Treba sam sjest pred katalog boja i zamisljat..ne pase svima isto.Netko voli da ga boja "drmne"..netko voli da ga "opusti" . Ja sam u svojoj novoj kuci htjela ziva kupatila ..to sam htjela da kad udjem ..da bi bude sve veselo i otkaceno..tako da sam jedno postavila u boje pink,srebrno i bijelo.Kombinacija tih triju boja..a drugo suncezuti sa bijelom. Ispalo je super. Sobu sam htjela imat hlanog toga umirujuce boje ..i stavila sam hladnu lila...a dnevni boravak i kukinju ( posto su u jednom prostoru odvojeni sankovima i malim stepenicama) obojala zidove u bijelo ,a kolonu i stup u tamnije zelenu(boja tamne zelene trave) ! :) Sve ovisi o ukusu pojedinca.JA volim hladne tonove boja ukomponirane sa toplim drvenim namjestajem.Netko voli obrnuto...Netko voli sve hladno sa metalnim namjestajem..netko pak sve toplo i hrast.

Mary Bellows
03.06.2006., 15:47
moja je soba okrenuta prema jugu i puna svjetla, prvo sam namjeravala plavu/svjetlo plavu kombinaciju zidova, ali sada imam kombinaciju svijetlo narančaste boje koja je po meni puna energije.

zala
03.06.2006., 16:04
treba paziti na dominantne boje u prostoru, tako da ne ispadne papazanija ili šarenilo. zlatno pravilo glasi- nikad više od dvije boje i kombinacija je zaista čudesna.
glasam za lila-bež kombinaciju spavaće sobe- kod nas je tako i super je nježno a osvježavajuće.

ja inače obožavam prirodno- ako je dnevni boravak u drvetu mislim namještaj i ako je dominantan- zidovi ako su novi i bezprijekorni- bijela je zakon s tim da onda na zidu obavezno slika tamnijih boja da razbije bijelo
ja sama sebi napravila kombinaciju- izgleda moderno i profinjeno
oću reći sama obojala platno tamnijom kombinacijom

flakey
03.06.2006., 16:51
moja je soba isto okrenuta na jug i kombinirala sam 3 boje. na zidu nasuprot prozora koji ima najviše svjetla je pastelno nježna crena, bočni zidovi pastelno narančasti, a zid na kojem je prozor, žućkasti... tako se svijetlo lijepo rasporedi po sobi i izgleda predivno..
ako ne voliš tople boje, boja lavande je zakon...

barbarela
03.06.2006., 17:05
Dobro, možete mi preporučit koju boju na zidove ako je stolarija boje bukve (svijetle). Meni se baš ne sviđa, radije bi da je stolarija bijela plastična, al sad šta je tu je.
Nisam uopće sigurna šta bi pasalo osim bijele, a htjela bi bar neki zid u boji. Namještaj mislim stavit isto tako svjetli u kombinaciji s ne znam kojom bojom.
Molim savjet.:s

Dasha
03.06.2006., 18:44
Dobro, možete mi preporučit koju boju na zidove ako je stolarija boje bukve (svijetle). Meni se baš ne sviđa, radije bi da je stolarija bijela plastična, al sad šta je tu je.
Nisam uopće sigurna šta bi pasalo osim bijele, a htjela bi bar neki zid u boji. Namještaj mislim stavit isto tako svjetli u kombinaciji s ne znam kojom bojom.
Molim savjet.:s

Prvo napisi sto vise volis... tople ili hladne boje... lakse ti se moze sugerirati ...

barbarela
03.06.2006., 18:49
Prvo napisi sto vise volis... tople ili hladne boje... lakse ti se moze sugerirati ...

Ne znam ni sama.Pločice su svjetlo krem s nekim sivim crticama, a parketi svjetli hrastovi. Više me zanima da to bude u tonu.
Zapravo ne bi ništa plavo ni žuto.To nisu moje boje.
Eto, ako mi možete pomoć.

Dasha
03.06.2006., 19:16
Ne znam ni sama.Pločice su svjetlo krem s nekim sivim crticama, a parketi svjetli hrastovi. Više me zanima da to bude u tonu.
Zapravo ne bi ništa plavo ni žuto.To nisu moje boje.
Eto, ako mi možete pomoć.

Plocice-parketi? To je cini mi se nesto kao povezana kuhinja i dnevni boravak ..tako nesto ja imam ..ali dosta je prostrano i svijetlo ...i ja sam jednu kolonu i stup( imam stup u jednom dijelu kuhinje) obojala u tamnije zeleni ton .. ali hladno zeleni (ako razumis :),a sve ostalo je bijelo..ma tesko je opisat tonove boja ...dobit ces u trgovini paletu boja ...i sad npr.zelenih boja ima 30-tak :). Pa biraj sto ti se svidi :).NIJE LAKOOO ! Ali trebas znat koju boju zelis..jer ako niti to ne znas..doci ces tamo ..i zbunit se do kraja :) !
JA ne volim da se u takvim prostorima svi zidovi obojaju u razno razne boje.Volim bijelu razbit sa nekakvom kontrom..eto ,ja sam ubacila tamniju zelenu :)-meni se svidja ! A mozes i ubacit lila boju .svidja mi se u kombinaciji sa hrast parketom ...ALI NE SVE ZIDOVE. Ma meni to nije drago..nekako me "gusi" :) ! Ipak bijelina otvara ..i uz bjelinu mozes kombinirat svakojake slike i okvire,zavjese ...ma sveee .

barbarela
03.06.2006., 19:20
Plocice-parketi? To je cini mi se nesto kao povezana kuhinja i dnevni boravak ..tako nesto ja imam ..ali dosta je prostrano i svijetlo ...i ja sam jednu kolonu i stup( imam stup u jednom dijelu kuhinje) obojala u tamnije zeleni ton .. ali hladno zeleni (ako razumis :),a sve ostalo je bijelo..ma tesko je opisat tonove boja ...dobit ces u trgovini paletu boja ...i sad npr.zelenih boja ima 30-tak :). Pa biraj sto ti se svidi :).NIJE LAKOOO ! Ali trebas znat koju boju zelis..jer ako niti to ne znas..doci ces tamo ..i zbunit se do kraja :) !
JA ne volim da se u takvim prostorima svi zidovi obojaju u razno razne boje.Volim bijelu razbit sa nekakvom kontrom..eto ,ja sam ubacila tamniju zelenu :)-meni se svidja ! A mozes i ubacit lila boju .svidja mi se u kombinaciji sa hrast parketom ...ALI NE SVE ZIDOVE. Ma meni to nije drago..nekako me "gusi" :) ! Ipak bijelina otvara ..i uz bjelinu mozes kombinirat svakojake slike i okvire,zavjese ...ma sveee .

joj, nisam mislila da će izabrat boje biti tako teško.:confused:
mislim da ću pričekat da izaberem neki namještaj pa pokušat uskladit nešto s njim:misli:

xxGaladrielxx
03.06.2006., 21:01
u ovoj bi spavala ko mala beba u bilo koje doba dana (http://www.jmbarchitects.com/images/portfolio/Res/Mexican/WS_Bedroom_250x320.jpg) :)

Dasha
03.06.2006., 21:09
u ovoj bi spavala ko mala beba u bilo koje doba dana (http://www.jmbarchitects.com/images/portfolio/Res/Mexican/WS_Bedroom_250x320.jpg) :)

:) ...

may@
05.06.2006., 12:38
imam i ja pitanje za boju spavace sobe:
namjestaj mi je svijetlo, svijetlo smedji sa srebrnim elementima.
razmisljala sam o plavoj, zelenoj ili lila, ali ne znam koje boje bi pasale bas zbog tih srebrnih dijelova.

matalan
11.06.2006., 19:58
Uredujmo stan ,treba nam sve od namjestaja ,soba ,kuhinja ..sve .
Gdje ima nesto zgodno ali ne bas jako skupo,onako normalno.

Einherjer
12.06.2006., 07:52
Ove tamno-plave sobe su i meni prekrasne, samo treba paziti jako. Najbolje, za pocetnika sam-svoj-majstora je uzeti gotove boje, recimo duralex.

Cimerica i ja smo htjele tako tamno plavu sobu, ali smo svakako htjele i zastediti na materijalu :zubo: tako da je soba ispala bazen-plave boje. Ogavno. Udjes unutra i OSJETIS miris klora, tako je to djelovalo.

Poslije sam se ja odselila a cima prefarbala sobu u toplo-zeleno. Tad je vec puno bolje izgledalo (bar sto se boje tice, tehnika je nije najbolje isla, pa je s te strane opet ispalo, ehm, ne bas sjajno - ali nadam se da nece procitati ovo).

Moja soba je sad njezno-hladne-lavanda boje. Ta mi je boja inace prekrasna, ali na zidu nekako nije bas ono pravo. Zapravo prilicno otuzna. Da mi se sad opet da preguravati namjestaj (kao sto mi se ne da :zubo: ), zidovi bi dobili tople boje. Kao sto je netko napisao, narancasto-tamno crvena kombinacija ili slicno. Tako je moj brat pofarbao i izgleda odlicno. Cisto ti dodje gust probuditi se u tako toploj i ugodnoj sobi.

chani
12.06.2006., 09:07
crvena je meni odlicna za spavacu, ugodno se osjecam ;-)
svijetlo ljubicasta je vise otuzna boja, daje nekakav maglicasti dojam,
meni se nije svidjela u spavacoj,marelica mi je tak tak bila, neutralna ko da imam bijelu itd.

Urica
20.06.2006., 10:25
Izvinjavam se ukoliko je bila tema, ali ne mogu nikako da je nadjem.
Naime, uskoro ocekujemo prinovu, jednu malu curicu :cerek: i dosli smo na ideju da uredimo djeciju sobu, bez obzira sto beba u pocetku nece spavati u njoj.

Imamo jako puno ideja, ali bismo ipak htjeli da vidimo i neke primjere oslikanih soba.
Bili bismo vam zahvalni ukoliko biste nam dali neke linkove, ili mozda slike ukoliko ih imate.

gven_s
20.06.2006., 16:54
Mojim klincima je soba žuta,a s obzirom da su oboje dečki i da ne paze baš na čistoču ruku kada ih prislanjaju na zidove,ja sam na zidove otisnula dlanove u raznim bojama i smjerovima.Nije zahtjevno,ne vide se toliko njihove rukice,a svi koji su vidjeli kak izgleda su bili oduševljeni.Jednostavno na ruke navučeš kirurške rukavice umočiš ih u boju i otisneš na zidove(znam da nije romantično,ali je praktično i nemožeš pogriješiti).

LAY`z`ASS Boar
20.06.2006., 16:58
Ako imas doma komp mogu ti detaljno opisati kako možeš naprivi šablone za likove iz crtiča na jako lagan način. uzmeš tu žablonu i možeš i sa autolakom u spreju napraviti sve:D:D

lbucar
20.06.2006., 18:41
Ako imas doma komp mogu ti detaljno opisati kako možeš naprivi šablone za likove iz crtiča na jako lagan način. uzmeš tu žablonu i možeš i sa autolakom u spreju napraviti sve:D:D

A kad jednog dana budete ponovo ličili sobu, spominjt ćete onog koji vas je naveo na "igru" s auto lakom. :mad:

BTW Bila je tema o tome, potraži malo bilo je dobrih savjeta.

sunce
21.06.2006., 08:04
znam odlicnog oslikavaca djecjih soba, frajer koristi vodene boje a crta razne likove iz crtica i sl, pa drvo prek cijelog zida kojem dio krosnje prelazi na strop itd.
ak si zainteresirana javi da ti posaljem njegov broj

Leffe_77
21.08.2006., 15:49
.... u dnevnom boravku (koji bi trebao biti i blagovaonica), 5mx3,5m.
Soba je u potkrovlju, sa malom kosinom na zapadnoj strani, prozor na juznoj strani (dimenzije prozora 1.4x0.8), vrata su nasuprot prozora. :confused:

Silajn
21.08.2006., 19:10
Pa, koje boje su tebi ugodne? :)

Kakav je strop? Kakav je namještaj, stilski, bojom? Što misliš da bi boja trebala napraviti u tom prostoru (proširiti ga, utopliti...)? Što misliš o tome da koristiš više boja, ili bijelu + neku boju?

Daj malo materijala, pa će biti prijedloga :)

Leffe_77
21.08.2006., 20:16
Sto mislis pod time "kakav je strop?"
Svi zidovi su cvrsti, tj. od betona.
Namjestaj ce se naknadno uzimati, tako da se prilagodi prostoriji.
Naravno da bi boje trebale utopliti prostor i prosiriti ga vizualno.
Svi prijedlozi su dobro dosli, u jednoj ili vise boja.
Hvala!

Simba-OS
22.08.2006., 17:39
Koja god boja bila, neka to bude pastelna, ako želiš ugođaj topline i prostornosti. Sve ostalo ti je od ukusa: da li žuta (pa prema narančastoj), zelena (pa prema tirkiznoj)...oker je također zahvalna boja....
ljubičasto i varijacije na temu ne bih predložio, više odgovara u spavaće prostorije.

moorhen
13.10.2006., 16:20
Molim pomoć (prijedloge) cijenjenih forumaša o boji zidova u stanu.
Naime, kupujem stan u novogradnji koji će biti useljiv krajem ove godine i investitor nam je dao mogućnost odabira boje zidova.
Sada ja i moja odabranica ne možemo odlučiti koja boja u koju sobu.

Ukoliko imate kakvih ideja il nešto šta se vama svidja bio bih zahvalan da vaše prijedloge i mišljenja iznesete i tako nam pomognete u konačnoj odluci. Hvala!

Natch
13.10.2006., 16:25
zuta u hodnik, narancasto-breskva za kuhinju, zeleno-plavo-ljubicasta za spavacu, zuto-crvena za dnevni (ili bijelo-tirkizno plava) :cerek:

darkNess(ie)
13.10.2006., 17:26
u hodnik bijela ili neka svijetla da poveća prostor....u dnevnu sobu na onaj zid na koji će doć kauč stavi boju koja će ti biti kao boja regala, a ostale zidove bijela... u spavaću stavi jedan zid crveni..a ostale bijelo :zubo:

shipka
13.10.2006., 17:55
U spavaću navodno mora hladna mirna boja. Ako planiraš spavat u njoj :zubo:

Zmijica
13.10.2006., 19:33
Crveni zid u spavacoj poboljsava seksualni zivot.
A ometa spavanje.
Pa ti vidi sto ti je vaznije :mig:

Moorhen, to ti je krajnje individualno i nema tu bas savjeta.
Generalno: ako su sobe male, svjetlije boje, najbolje bijela ili nest tipa svijetlozeleno, svijetloplavo, svijetlo zuto... get the point?
Ak su velike, mozes se i igrat s bojama. Zelena, plava, ljubicasta umiruju, crvena, narancasta, zuta "nabrijavaju".
Bijela se najlakse odrzava.
Moj je stan u bijelom, jer mi je lakse akcente davat namjestajem i mijenjat prekrivace na krevetu nego farbat zidove.
Osim kuhinje koja je boje lososa :cerek:

shipka
13.10.2006., 19:40
A ometa spavanje.
U spavaćoj mi je važnije spavanje, u crveno ću obojiti kuhinjski pod, zidove u dnevnoj, kadu, stol i slično :D

darkNess(ie)
14.10.2006., 08:12
u crveno ću obojiti kuhinjski pod, zidove u dnevnoj, kadu, stol i slično :D

:lol: :s

vikica
14.10.2006., 09:50
A ometa spavanje.

... to ti je krajnje individualno i nema tu bas savjeta. ...

Mi u spavacoj imamo crveni zid i prukgu 1m preko drugog zida (kao neki dekor)..i nemamo problema sa spavanjem, a i sex life cini mi se da je isti (bez obzira na boje). Radna je u oker-zutoj, a dnevna u lavanda-lila. hodnik je, za sad bijeli, al planiramo staviti neku jacu boju..nekako mi se cini da boje na ulazu daju jaci osjecaj topline doma..hm...
Naravno, to je sve individualno! Stavi boje koje su ti lijepe, i ne pretjeruj sa njima-dakle, ostavi bar 2 zida ( u sobi) u bijeloj boji.
Moj savjet je: oboji prvo 1 zid sa željenom bojom, pa vidi kako ti se svidja.

Lela
14.10.2006., 13:05
Svjetlo žuta, ružičasta i boja marelice su po meni najbolji izbor.

dinida
18.10.2006., 21:23
Mi planiramo svjetlo zelenu u spavacu,svjetlo ljubicastu dnevna + blagavaona svjetlo zutu.
Nije nam stan prevelik tak da mislimo da ce te svjetle nijanse pomoci u optickom povecanju,jer tamnije boje dosta zatvaraju prostor!
Kad smo vec kod boja,jel ima ko iskustva sa Dulux bojom?

moorhen
20.10.2006., 04:58
Bili u Bauhausu jucer i odabrali boje (dulux) za zidove i buduci da investitor (dao nam mogucnost odabira boja po nasim zeljama) ima ugovor sa karbonom svratili i tamo. i na nas upit o dulux bojama tip nam kaze da je cuo za njih i da su kao lak boja ispod koje zidovi ne disu.
Upravo izabrali boje u Bauhausu a potom tip veli da zidovi ne disu. Sad smo zbunjeni i nismo sigurni koje boje izabrati i dal tip govori istinu.

bucek
25.10.2006., 11:43
Kod mene blagovaona i dnevna u vanilija žutoj boji,kuhinja nešto između roze i naranđaste,hodnici sivi a 2 sobe svijetlo (dječje)plavo.
Jako mi je lijepo i kombinacija kad je jedan zid tamno crveni a drugi npr.smeđi.

artemide
25.10.2006., 12:46
dulux boje doista 'ne dišu' ali u usporedbi sa ostalim proizvođačima( Jupol, Chromos, Kemoboja, Svjetlost itd.) imaju jako velik izbor nijansi (za izbirljive). Ali i više koštaju. A sada catch - u 'Bauhausu' imaju vlastitu liniju boja pod nazivom Swingcolor koje 'dišu' daleko su jeftinije a tajna ispo pulta je : nađeš na duluxovoj ton karti nijansu, oni šifru unesu u Swingcolor aparat i od swingcolor baza i tonera ti slože dulux nijansu koja diše. Probala. Jedino je problem što se neke nijanse ne mogu dobiti no to će ti odmah reći pa možeš izabrati sličnu...Kako dulux boje ne 'dišu' nisu preporučljive za vlažne prostore - kupaonice i kuhinje (zbog isparavanja pri kuhanju) , pa za to imaju posebnu liniju proizvoda. Web page : dulux.co.uk (prava uživancija, inspiracije i on-line isprobavanje boja na slikicama prostorija) a ima ih hrvatska stranica sa mouse painterom (starija verzija uk stranice). Enjoy!

bagerman
25.10.2006., 13:32
evo mojeg predloga za boje u stanu....
samo mogu ti ga dati ako voziš hondu i kenjaš u gaju

Naime, kupujem stan u novogradnji koji će biti useljiv krajem ove godine i investitor nam je dao mogućnost odabira boje zidova.

Ukoliko imate kakvih ideja il nešto šta se vama svidja bio bih zahvalan da vaše prijedloge i mišljenja iznesete i tako nam pomognete u konačnoj odluci. Hvala!

moorhen
25.10.2006., 15:08
evo mojeg predloga za boje u stanu....
samo mogu ti ga dati ako voziš hondu i kenjaš u gaju

da, vozim hondu :rofl:
Sa PREDLOG-om kasnis rodjo, boje smo vec izabrali :D

turinjo
04.11.2006., 12:31
Bili u Bauhausu jucer i odabrali boje (dulux) za zidove i buduci da investitor (dao nam mogucnost odabira boja po nasim zeljama) ima ugovor sa karbonom svratili i tamo. i na nas upit o dulux bojama tip nam kaze da je cuo za njih i da su kao lak boja ispod koje zidovi ne disu.
Upravo izabrali boje u Bauhausu a potom tip veli da zidovi ne disu. Sad smo zbunjeni i nismo sigurni koje boje izabrati i dal tip govori istinu.

Mislim da svaki trgovac želi prvenstveno prodati svoj proizvod, pa ne bira ni sredstva ni laži do svoga cilja.
"Zidovi dišu" je jedan obični Slovenski marketinški trik. Mislim na Jupol.
Dulux boje po sastavu su "akrilatne boje". One dišu. Da boja ne diše kondezirala bi se vlaga na zidovima.
Boje koje su po svom sastavu uljane( mislim na starinske boje u kuhinjama i u portunima obojanima do pola sa jednom bojom) ne dišu. To je stara tehnologija boja koja u modernom svijetu ne prolazi.

turinjo
04.11.2006., 12:38

Ako se ne možete odlučiti za nijansu, "Dulux" je ubacio Novi proizvod na tržište. Zove se Colour samples . Pakiranje je 0,25/ml. Izaberete boju, obojate m2. Ako vam boja odgovara na zidu, kupite ostatak.

Beetlejuice
05.11.2006., 16:08
Prvo namjestaj, a onda farbaj. Inace ces poludit trazeci nesto u odredjenoj boji. :bonk:

Mr_Orang3
07.11.2006., 18:21
Jel ima u ZG neka ozbiljnija firma koja se bavi bojanjem zidova nesto zahtjevnijih klijenata? :) Naime htio bih obojit zidove nesto drugacije od klasicnog cijeli zid jedna boja. Nesto s prugama... ili sl. Da oni daju savjet kako se i sta moze, a ja kazem ...e to!

night_train
07.11.2006., 18:36
Evo ja bas cekam s nacrtom pravog malera koji mi nece soliti pamet da horizontalne pruge (sirine 1.5 cm) na tamnom zidu nije moguce izvesti...
A sto se tice savjeta.. Probaj radje pitat nekog tko je graficke struke, dizajner (tehnickiji orjentiran) pa skicirate zajedno na papiru sto i kako. Meni su horizontalice pale napamet kad sam gledala neke casopise pa sam kinula uzorak s nekog kofera :) .
..Kad imas ono sto zelis dogovaras s majstorom! Majstori vole onu ''pa moderno je...'' ...

kurjoza
08.11.2006., 07:42
I ja bi tako nesto htjela, javite ako tko naide na takvog malera!

I koje su cijene usluga po m2?

xxGaladrielxx
08.11.2006., 11:53
nasi kuhinjski zidovi su nekaj poput ovog (http://www.wagner-group.com/portal/pics/spraytech/products/WallMagic/Colorwash_room_scene.jpg) - ColorWash tehnika. Radila nam jedna izvrsna malerica/forumasica :cerek:
Neke od tehnika imate tu (http://www.watercolorwalls.com/howtotips-currystripes.cfm), bas kombinacija pruga i ColorWash tehnike.
Manje-vise na svim stranicama o toj tehnici ce te pronaci navod o "neophodnim alatima" koji se kao takvi kupuju gotovi (ima ih cak i nas Bauhaus). Moje misljenje: nepotrebno bacanje novaca koje je bolje uloziti u dobrog malera. No, problem je kaj ce te tesko naci malera koji ima stiha i petlje za upustanje u te vode. Trebate kreativca koji jako dobro zna produkt mjesanja odredjenih boja (na nasem su zidu koristene 3 boje; Silajn, ispravi me ak grijesim :cerek:)

night_train
09.11.2006., 12:37
... prugice...:kava:

night_train
09.11.2006., 12:52
http://i13.tinypic.com/48cl6ky.jpg

night_train
09.11.2006., 12:54
http://i13.tinypic.com/451bnle.jpg

:kava:

salvador2
09.11.2006., 12:58
A ometa spavanje.
ALARM! ALARM!

Dezinformacija!

Situacija je potpuno obrnuta. :rofl: :rofl:

shipka
09.11.2006., 19:35
http://i13.tinypic.com/451bnle.jpg

:kava:
Jebemu sve kako mi se ovo sviđža! Muška elegancija! O svega ti...

baboom
11.11.2006., 21:30
Ja čula da crvena prejaka da ljudi znaju postat depresivni, a u kuhinji gladni!
A najradije bi je i u spavaćoj i u kuhinji. Imam sad jedan zid u spavaćoj boje ciklame pa ću sad pokušat taj zid prebojat u neku crvenkastu. Ako mi simptomi neće pasat opet ćemo farbat.

Oluja77
13.11.2006., 06:14
Vidim da je veliko zanimanje za boje evo vam link od moje kuće pa pogledajte boje.
Da ja se bavim bojanjem zidova u puno boja (6 god iskustva), odlučio sam se samo za to jer mi je dosta baba koje kad ih pitam u koju boju, kažu "Pa sinek u belu, je kaj drugo zmišlavlat". Pa ako kome treba moja usluga (ZG i okolica Samobor) slobodno se javi.
http://www.crozilla-nekretnine.com/s/5_2519_0/bestovje_nova_i_moderna.htm

Nerea
13.11.2006., 06:23
daklem spavache sobe su u onako...lila-plavkastoj boji, wc u dosta njakoj kremzelenoj, dnevni i kuhinja su bijelakava-bež, s tim da je jedan zid u dnevnom opituran u masnu tamnu vishnja boju

khm ..ovako bash i ne zvuchi prekrasno al svima se svidja...:D

Tanj@
13.11.2006., 06:26
Vidim da je veliko zanimanje za boje evo vam link od moje kuće pa pogledajte boje.
Da ja se bavim bojanjem zidova u puno boja (6 god iskustva), odlučio sam se samo za to jer mi je dosta baba koje kad ih pitam u koju boju, kažu "Pa sinek u belu, je kaj drugo zmišlavlat". Pa ako kome treba moja usluga (ZG i okolica Samobor) slobodno se javi.

:eek: Fakat treba imat jaja ofarbat cijeli prostor tako!!?? :s

Oluja77
13.11.2006., 06:33
Mladi smo i otkačeni. Nakon nekog vremena ti postane normalno, pa kad dođeš kod nekoga tko ima samo bijelo čudom se čudiš.

Tanj@
13.11.2006., 06:38
Mladi smo i otkačeni. Nakon nekog vremena ti postane normalno, pa kad dođeš kod nekoga tko ima samo bijelo čudom se čudiš.

Ma svaka cast, ali mislim da bi mi nakon par mjeseci boravka u tom prostoru dopizdilo.

Zmijica
13.11.2006., 18:28

Kuca je prva liga! Super izgleda.
Kuhinja narancasto-svjetloplava mi je :s
Al fakat treba imat oko za slozit ove kombinacije.

xxGaladrielxx
13.11.2006., 21:36
Ma svaka cast, ali mislim da bi mi nakon par mjeseci boravka u tom prostoru dopizdilo.
a vidis, meni je bas kontra. depresivnom me delaju bijeli ili pastelni zidovi.

mayy
13.11.2006., 22:04
oluja, koja kul kuća. definitivno te imam na umu kad se preselim u neki stan iznad razine zemlje :D
do tada uglavnom bijelo, nakon mnogih eksperimenata pokazalo se najbolje. još imam u planu neke gluposti eventualno, neke geometrijske detalje u boji ili slično, ali u boljim uvjetima razmislila bih o ovako posebnim stvarima, a drago mi je naročito kad vidim da ima majstora koji mi u tome mogu pomoći

agnessa
06.03.2007., 17:32
Možda će se nekome činiti smiješnim ova tema ali mene zanima par stvari u vezi nje. Naime, imam želju ofarbati/okrečiti zidove (4 g nisu farbani) i to ovaj put sama. Ne želim zvati malere u stan. Zanima me što mi sve točno treba osim farbe i valjaka za to? Nisam sigurna jesam li dobro negdje (na)čula da ima boja koje su već pripremljene tj. ne treba ih razrjeđivati vodom..Jeli to točno? Kakva su vaša iskustva s time, radite li to sami ili ipak zovete "stručne" ljude za to? Naime, nemam nikakvih plijesni ni fleka ...želim samo osvježiti prostor pa nisam sigurna trebam li se u to upuštati sama ili ipak ne? Što savjetujete? Hvala na korisnim savjetima i ispričavam se ako je ova tema već bila (ja je nisam uspjela naći).:)

BUFFET
06.03.2007., 18:06
Super krečko :) i kanta boje za zidove

agnessa
06.03.2007., 18:14
Super krečko :) i kanta boje za zidove

Prijateljica s posla ima taj "krečko" i kaže da je to takav shit kakav nije u životu vidjela....kaže da to ne valja i da je završio u kontejneru...dakle to otpada..:flop:

Yazz
06.03.2007., 18:29
ja sam sama :mirko: krečila:
1. dn. boravak - sa običnim valjkom, kantom i mrežicom za cijeđenje valjka
2. sp. sobu - sa krečkom

krečko mi je super :cerek:

boju ti smiksaju u bauhausu, samo je za super krečko trebaš razrijedit još malo da ti prolazi kroz "pore" :D

treba ti i ona žuta krep traka da obljepiš sve utičnice, rub poda i sl. i obavezno si kupi neki set za rubove - ne znam kako da ti objasnim, kao neka lopatica ajmo reć (rek'o bi moj tata mistrija :zubo: ) sa tankom spužvicom - time radiš rub zida prema plafonu ako su ti zidovi u boji, a plafon bijeli i sve ti ispadne lijepo ravno i uredno.
to je neki set, mislm da košta oko 20 kn u bauhausu, ima dva nastavka kockasta - tj. lopatica - i jedan trokutasti.

bonus savjet: kad završiš nikako nemoj nositi super krečko u autopraonu da ti ga isperu, jer će ti ga uništit :zubo: :brukica:

baboom
07.03.2007., 12:35
Ovako...

ako su zidovi u komi (ljušti se boja i sl.) treba ih strugat, možda ne u potpunosti, ali barem oko tog područja. Zatim se to fino zagleta s glet masom, ako nisi picajzla možeš i sa špahtlom, ali moguće da će se vidjet razlika u odnosu na ostatak zida koji nije pogletan jer nije dovoljno ravan ili pun rupica. Pogletani dio prijeđeš sa šmirgl papirom da u kloniš crte koje su nastale od nepravilnog nanošenja.
Prije samog farbanja obavezno operi zid sa spužvom ili kakvom starom krpom, nama je voda bila čisto ok iako imaš i posebnih sapuna za to (kalijev sapun). Ako ti se zidovi truse najbolje ih je cijele pogletati, ali ne sa špahtlom jer će to bit gadna muka, za veće površine treba ti gletilica.
Pik traka je super stvar jer s njom smanjuješ opseg čišćenja kasnije. Imaš različitih širina, a mislim da ti je srednja sasvim dobra za saštitu štokova, lajsni, itd. Samo nemoj je ostaviti da dugo stoji jer je nama kad smo je skidali oljuštila i dio boje. To se odnosi i na zidove jer smo stropove ostavili bijele. Sad to krpamo.
Valjak s kupi što čvršći da nemaš osjećaj da se savija kad ga stisneš na zid, za strop ga samo natakni na drkšku od metle i razvlači čim više boju po zidovima. Inače nama su najbolji valjci s nitima kao od vune. Kupi si i mali valjak super dođe za manje površine i rubove, koje mislim da je bolje prvo pobojati.
Za nanos boje na valjak smo koristili kist jer se tako manje cijedi boja, a nanese se sasvim dovoljno. Kad ti je dosta, prije pauze obavezno isperi valjke i kist pod vodom.
Što se tiče dodavanje vode u boju, mi je dodamo malo i sa nekim štapom promiješamo, puno lakše se razmazuje kad nije jako gusta.
Za zaštitu si kupi najlon, onaj tanki stavi u dva sloja jer su nama sitne kapljice probile do namještaja, a za pod kupi deblji na metre, širina mu je 3m ti biraš kolika ti treba đužina ili stavi kartone po podu.

Puno sreće i dobra zabava!

Ovo je napisano prema iskustvu i naravno da ne znamo još puno toga pa ako se nekome da neka nas ispravi, nadopuni ili pouči novim trikovima!:D

laella
07.03.2007., 16:22
Ja baš danas farbam/treniram na komadu zida koji dolazi iza ormara. Boju su mi zamiješali u Bauhausu (Dulux), a svu ostalu 'aparaturu' sam posudila od frenda (ima onaj starinski čupavi valjak, bit će to sasvim ok). Imam i žute trakice i najlon i mali kist za rubove...nadam se da ću uspjeti savladati tehniku...mislim, gledala sam to toliko puta, valjda ću znati..

agnessa
07.03.2007., 19:19
Baš ste dragi.....hvala vam svima....no zidovi mi se ne truse i zdravi su pa ne bi trebalo biti problema....

laella
08.03.2007., 13:30
Eto, ja sam super zadovoljna svojim prvim farbanjem :) .
Sve je lijepo, ravnomjerno, a samo sam jednom prešla zidove, jer mi je bilo malo farbe...tu sam se jedino valjda malo zeznula - kupila sam 1l, tamo piše da je to dosta za 1 premaz 17m2, a zidovi koje sam farbala su ukupno cca 9m2...izgleda da je 'čupavi' valjak popio previše farbe..jer sam miješala vodu:farbu u omjeru 1:10 - upravo onako kako je pisalo

elegant
14.03.2007., 08:48
zanima me da li je netko farbao latex bojama? kako na zidu izgleda sjajna boja (onako kao "masna"?!); da li se nanose kompliciranije (da ne velim, da li treba biti pedantniji) nego obično farba?

thnx

oko_zeleno
14.03.2007., 11:28
zanima me da li je netko farbao latex bojama? kako na zidu izgleda sjajna boja (onako kao "masna"?!); da li se nanose kompliciranije (da ne velim, da li treba biti pedantniji) nego obično farba?

thnx

Mi smo doma farbali jedan zid u ugradbenom ormaru sa latex bojom ali mat i moram priznati da je farbanje bila čista pjesma :top: Naime, namučili smo se sto puta manje nego sa farbanjem zida običnom farbom u boji!

elegant
14.03.2007., 12:42
Mi smo doma farbali jedan zid u ugradbenom ormaru sa latex bojom ali mat i moram priznati da je farbanje bila čista pjesma :top: Naime, namučili smo se sto puta manje nego sa farbanjem zida običnom farbom u boji!

super, to me veseli ;) jedino da mi je jos znati kako izgleda ta sjajna varijanta .. ja bi u kupaoni voljela pofarbati zid u to; plocice samo na zid uz kadu, ugradbeni ormar sa umivaonikom, a preostali zid i uz vrata u neku zgodnu nijansu :rofl:

baboom
15.03.2007., 17:39
super, to me veseli ;) jedino da mi je jos znati kako izgleda ta sjajna varijanta .. ja bi u kupaoni voljela pofarbati zid u to; plocice samo na zid uz kadu, ugradbeni ormar sa umivaonikom, a preostali zid i uz vrata u neku zgodnu nijansu :rofl:

Latex boja je super za nanošenje, odlično se razmazuje i još k tome je vodoperiva, što mi puno znači s obzirom da imam psa koji uleti u stan i nakon šetnje po kiši obavezno se onako fino strese da sve šprica. Sad lijepo vlažnu krpiciu u ruke i nema više ni traga točkicama. Samo riječi hvale!:D

Baš smo uzeli sjajnu varijantu i jako nam se sviđa, izgleda kao neka fina glazura. Moja preporuka ti je da čim više gletom izravnaš površinu jer se svijetlost po toj boji super širi na ravnoj podlozi, a neki su mi rekli da ima se čini kako neravnine (sitne rupice) dolaze do iz izražaja-mene to toliko ne bode u oči. :eek: :zubo:

Jedino što nama nikada nisu pogodili traženu boju kada smo tražili miješanje :mad: pa smo je sami naknadno još mixali.:top:

NoWa
15.03.2007., 18:35

thnxako je to ona dulux boja, jesa ja.
boja ostaje savršeno na zidu, ne štrca i kasnije se može prat:s
imaš ju kupiti u bauhausu i miješaju ti je ispred tebe.

kupi široki valjak, srednji valjak, valjak za uglove, kistove za detalje (oko radijatora).
kupi kantu i ono sito za cijeđenje boje. dršku za valjak.
imaš za kupit radni mantil za 18 kuna da ne isprljaš odjeću te gro najlona za prekriti pod i eventualno namještaj ako ga imaš.
treba ti traka za izoliranje štekera, rubova, rubnika dolje na parketima.

glet masa za punjenje nekih rupica i ravanjanje nepravilnosti te špatula (mislim d au zagrebu kažu špahtla) za to izravnat.

ljestve ti možda trebaju, al to posudi.

elegant
15.03.2007., 19:26
ako je to ona dulux boja, jesa ja.
boja ostaje savršeno na zidu, ne štrca i kasnije se može prat:s
imaš ju kupiti u bauhausu i miješaju ti je ispred tebe.

kupi široki valjak, srednji valjak, valjak za uglove, kistove za detalje (oko radijatora).
kupi kantu i ono sito za cijeđenje boje. dršku za valjak.
imaš za kupit radni mantil za 18 kuna da ne isprljaš odjeću te gro najlona za prekriti pod i eventualno namještaj ako ga imaš.
treba ti traka za izoliranje štekera, rubova, rubnika dolje na parketima.

glet masa za punjenje nekih rupica i ravanjanje nepravilnosti te špatula (mislim d au zagrebu kažu špahtla) za to izravnat.

ljestve ti možda trebaju, al to posudi.

hvala svima :s ja čekam dovršenje novogradnje, pa ću ako je potrebno kupiti farbu sama, pa neka se profići time pozabave ... nadam se samo da ne budu zabrljali ... bit ću dosadan nadzor, ak je potrebno :p

chani
16.03.2007., 09:30
Latex boja je super za nanošenje, odlično se razmazuje i još k tome je vodoperiva, što mi puno znači s obzirom da imam psa koji uleti u stan i nakon šetnje po kiši obavezno se onako fino strese da sve šprica. Sad lijepo vlažnu krpiciu u ruke i nema više ni traga točkicama. Samo riječi hvale!:D

Baš smo uzeli sjajnu varijantu i jako nam se sviđa, izgleda kao neka fina glazura. Moja preporuka ti je da čim više gletom izravnaš površinu jer se svijetlost po toj boji super širi na ravnoj podlozi, a neki su mi rekli da ima se čini kako neravnine (sitne rupice) dolaze do iz izražaja-mene to toliko ne bode u oči. :eek: :zubo:

Jedino što nama nikada nisu pogodili traženu boju kada smo tražili miješanje :mad: pa smo je sami naknadno još mixali.:top:
Ne sjecam se vise,
ali zar nije potrebno staviti i impregnaciju prije te vodoperive?

manc
16.03.2007., 09:49
Kaj se treba napravit da se zid koji je prefarban vodoperivom farbom, moze opet frabat s "normalnom"?

chani
16.03.2007., 20:42
Kaj se treba napravit da se zid koji je prefarban vodoperivom farbom, moze opet frabat s "normalnom"?

odgovorit cu ti kontrapitanjem,
kako se boja za zid prima recimo na lakirane stokove vrata kad ih ne zastitis?

baboom
18.03.2007., 00:02
Ne sjecam se vise,
ali zar nije potrebno staviti i impregnaciju prije te vodoperive?

Vidiš taj savjet nismo uopće niti dobili, a planirali smo impregnirat radi nekih drugih stvari. No pošto je dragi bio bez nadzora jednostavno je zaboravio. Ipak sve je ispalo super! Već sam ih i prala... prljavština pa-pa, a boja niti mrdac! Doduše taj zid je zadnji put bio prefarban s fasadnom bojom (zbog psa) pa je možda caka u tome?!:)

agnessa
19.03.2007., 18:29
Bila sam u Bauhausu......1kg Dulux boje je 100kn......da sve pofarbam tom bojom trebam više od 1000kn.....dulux za sada kod mene ne dolazi u obzir.....idem na jeftinije varijante.

chani
20.03.2007., 09:48
Bila sam u Bauhausu......1kg Dulux boje je 100kn......da sve pofarbam tom bojom trebam više od 1000kn.....dulux za sada kod mene ne dolazi u obzir.....idem na jeftinije varijante.
Heh,meni su jucer provalili da nema vise jupola ispod 150 kn u jednom ducanu, sad sam nasla za 125 kn preko neta,
ali sipol mi je recimo drazi jer ima vec onu fungicid impregnaciju u sebi 114,00 kn

a da ne pricam o cijenama teranila,
u bauhausu je oko 48 kn vreca, a u nasickoj boje i lakove oko 61 kn,
a Ileglet nemrem najti da je veliko pakiranje ...

manc
20.03.2007., 11:03
odgovorit cu ti kontrapitanjem,
kako se boja za zid prima recimo na lakirane stokove vrata kad ih ne zastitis?

Savrseno :zubo:

k2k0
22.03.2007., 16:45
to iz Bauhausa je dosta za nekih 12m2.
i meni su uspjeli smiksat krivu nijansu. sad kemijam sam....

Madame Hooch
22.03.2007., 19:18
Baš ste dragi.....hvala vam svima....no zidovi mi se ne truse i zdravi su pa ne bi trebalo biti problema....
u takvim slućajevima, kad treba samo jedan sloj, mi doma smo uvijek farbali prskalicom http://thisoldhouse.typepad.com/hardwareaisle/images/2366278_1.jpg

ako se u stanu puši, zidove treba prethodno i oprati - obična voda sa nešto soli (10 dag na 10 l vode) - običnim partvišom ; pustiti da se osuše i drugi dan se baca boja
ako se ne puši dovoljno ik je samo dobro pomesti (opet običnim partvišem) ili usisati dlakavom četkom

nego, jel netko ima friških iskustava - kolko majstori naplačuju po m2 i jel je bila uključena i čistačica ??

chani
22.03.2007., 21:33
dosta naplacuju,zavisno jel idu blagi tonovi ili jaki tonovi i svaki koji drzi do svoje reputacije pocisti iza sebe ...

Špranja
24.03.2007., 00:01
...ako se ne puši dovoljno...
:rofl:

baboom
24.03.2007., 00:04
totalni off....

ali :lol:

Madame Hooch
24.03.2007., 14:42
samo se vi zajebavajte oko nedostatka jednog zareza, ak vam je to kick

ali, nitko još nije odgovorio na pitanje - kolko košta m2 maljanja kod profesionalaca ili profesionalnih fušera u ZG - cijene sada (vansezona) , cijene ljeti (full sezona) ...ajde se tu isprsite :top:

chani
24.03.2007., 21:31
s obzirom na toplu zimu, cijelo vrijeme ti je sezona...
zadnja dojava je 12 kn pa na vise
zavisno o materijalu,podlozi, tonovima i sl.

google rezultati;

c/p sa jedne stranice
1.1. Bojenje zidova i stropova disperzivnom bojom , dvokratno , s potrebnim predradnjama ( kitanje manjih oštećenja , struganje starih naslaga boja do max 20 % ukupne površine ) .

za 1 m2 = 12,00 kn

1.1.1 Bojenje zidova i stropova kvalitetnim dulux bojama , dvokratno , s potrebnim predradnjama, u tonu po izboru investitora
za 1 m2 = 18,00 kn

1.2. Bojanje novo ožbukanih površina disp. bojom , 2X bojom , 1X akril impregnacijom , s potrebnim predradnjama ( šeranje , te krpanje majnih oštećenja ) .
za 1 m2 = 14,50 kn

1.3. Bojenje zidova stropova izrađenih od gips kartona , 1x akril podloga , te
2x disp. boja , s potrebnim predradnjama .
Za 1 m2 = 12,50 kn

mislim da ti na te cijene ide jos pdv
------------------------------
c/p sa druge stranice;

Struganje stare boje sa zidova i stropova. 5

Nanošenje impregnacije na zidove i stropove.2

Gletanje novoožbukanih ili ostruganih podloga (glet masom).14

Dvokratno bojanje zidova i stropova disperzivnom bojom.12

Dvokratno bojanje na postojeću boju uz prethodno kitanje manjih oštećenja i pukotina.15

Izoliranje vodenih mrlja. 15

Bojanje pročelja fasadnim bojama. U cijenu je uključeno impregniranje i nanošenje boje u dva sloja po uputi proizvođača 40
itd.

Cijene su izražene bez PDV-a
U cijenu uračunat trošak materijala.

NoWa
24.03.2007., 21:40
Bila sam u Bauhausu......1kg Dulux boje je 100kn......da sve pofarbam tom bojom trebam više od 1000kn.....dulux za sada kod mene ne dolazi u obzir.....idem na jeftinije varijante.duluxom sam obojala samo jedan zid.crveni:cerek:

ostalo obicnom jupol bojom.

chani
24.03.2007., 22:09
ako se u stanu puši, zidove treba prethodno i oprati - obična voda sa nešto soli (10 dag na 10 l vode) - običnim partvišom ; pustiti da se osuše i drugi dan se baca boja
ako se ne puši dovoljno ik je samo dobro pomesti (opet običnim partvišem) ili usisati dlakavom četkom

mislim da ti se taj princip pranja zidova rijetko kad primjenjuje u zadnje vrijeme,
postoje oni antinikotinski premazi , impregnacije i sl.
a danasnje boje znaju dosta toga prekriti ... :confused:

nowa
ja imam par zidova crvenih ,nesto u spavacoj i jedan u dnevnom boravku ;-)
sa jub acrylom crvenim,smrdil je dost dugo ...

Madame Hooch
25.03.2007., 09:12
mislim da ti se taj princip pranja zidova rijetko kad primjenjuje u zadnje vrijeme,
postoje oni antinikotinski premazi , impregnacije i sl.
a danasnje boje znaju dosta toga prekriti ... :confused:

...

to je bil samo prijedlog za začetnicu topica koja misli sve sama obaviti i hoće uštedjeti

Hvala ti (u ime svih) na detaljnom izlistu troškova - ljudi često misle da će jeftino proči ako sve naprave sami, a ne uračunavaju u to vlastito vrijeme, rad, razna dodatna sredstva i alate osim same boje
Recimo - "frekventni" dio mojeg stana (kuhinja, dnevna soba, hodnik) imaju 100m2 zidne i stropne površine - sa cijenom od 12Kn kod fušera (PDV se znači ne obračunava); sve gotovo u jednom danu i još počiste za sobom, svako je isplativije nego se danima sama igrati s tim (osim ako je to nekome posebni gušt ili ventil za stres; ali znam 10 boljih načina kako iskoristiti slobodne dane)

chani
25.03.2007., 09:43
nema na cemu, minuta posla sa google.com trazenjem cjenika :)

cd_covers
26.03.2007., 08:37
to je bil samo prijedlog za začetnicu topica koja misli sve sama obaviti i hoće uštedjeti

Hvala ti (u ime svih) na detaljnom izlistu troškova - ljudi često misle da će jeftino proči ako sve naprave sami, a ne uračunavaju u to vlastito vrijeme, rad, razna dodatna sredstva i alate osim same boje
Recimo - "frekventni" dio mojeg stana (kuhinja, dnevna soba, hodnik) imaju 100m2 zidne i stropne površine - sa cijenom od 12Kn kod fušera (PDV se znači ne obračunava); sve gotovo u jednom danu i još počiste za sobom, svako je isplativije nego se danima sama igrati s tim (osim ako je to nekome posebni gušt ili ventil za stres; ali znam 10 boljih načina kako iskoristiti slobodne dane)

pa stvarno moraš biti poseban tip da se sa 100m2 igraš danima.....i jedan dan je previše samo za farbanje.....
a tih 1200 kuna za jedan dan što se sam potrudiš...mislim da se isplati...jedino ako možeš na neki drugi lakši način zaraditi isto toliko ili više novaca za taj jedan dan...
a alat....jednom kupiš i imaš....i još se dobro debelo isplati.....

druga je stvar da ako imaš novaca i ne da ti se raditi nego voliš npr. šetati po parku, pa platiš majstore....ok, amo ne treba pričati da je to ustvari povoljnije jer to nije istina...

pogotovo što ovi majstori po 12kn uglavnom baš i nisu nešto...(bar ovi koje ja znam)

Pozdrav,
Tomislav

chani
26.03.2007., 08:43
ok, ja joj najdem decke koji ce joj za 12 kn po kvadratu bez racuna
(tako znaju i vece firme radit) pokrecit stan u bijelo,
a ti dojdi i procijeni da li su dobro to napravili,
ako ne valja nek krece ponovno na svoj trosak materijala,
sa tim da ces doci vidjeti podlogu prije kakva je bila krecenja te naravno poslije,
znaci samo krecenje ...

tek tolko da prosiris poznavanje deckiju koji rade takve stvari i po 12 kn kvalitetno ...

ukoliko je madame hooch voljna za takav eksperiment?

a sto se tice tih 100 kvadrata u jedan dan ,se slazem da je gotovo,
ako je sve sa zidom OK ...

i isplati se kupiti valjak, valjcic, penzl i poigrati se sa farbanjem,
ali po meni jedino ak nejde u jake boje koje su skupe i same po sebi problematicne za pofarbati da su bez flekova i sl. komplikacija ...

cd_covers
26.03.2007., 09:32
ok, ja joj najdem decke koji ce joj za 12 kn po kvadratu bez racuna
(tako znaju i vece firme radit) pokrecit stan u bijelo,
a ti dojdi i procijeni da li su dobro to napravili,
ako ne valja nek krece ponovno na svoj trosak materijala,
sa tim da ces doci vidjeti podlogu prije kakva je bila krecenja te naravno poslije,
znaci samo krecenje ...

farbanje u bijelo - nemožeš fulati, ja sam platio farbanje većim dijelom u bijelo i to je valjda bio najbedastije potrošen novac...(ali stvarno nisam imao vremena niti živaca više)

tek tolko da prosiris poznavanje deckiju koji rade takve stvari i po 12 kn kvalitetno ...

hvala, ali meni je sve pofarbano i od sada nadalje SSM....

a sto se tice tih 100 kvadrata u jedan dan ,se slazem da je gotovo,
ako je sve sa zidom OK ...

točno to...ovdje se ne govori o gletanju i sl...manji popravci naravno nisu neki problem

i isplati se kupiti valjak, valjcic, penzl i poigrati se sa farbanjem,
ali po meni jedino ak nejde u jake boje koje su skupe i same po sebi problematicne za pofarbati da su bez flekova i sl. komplikacija ...

Imam više valjaka, penzla i svega..samo treba raditi...
Ja kad sam radio krajem prošle godine sam stavljao dobru farbu....po meni puno bolju od Duluxa, i jako sam zadovoljan, i istina je da čim je jača boja potencijalno su veći problemi, ali niti majstorima ne ide sve 100%...meni je rekao čovjek da on nije baš previše oduševljen sa Duluxom, da mu se znalo događati da boja nevalja....fleke izlaze a bez nekog razloga....kao da pigmenti nisu dobri.....(stari, smrznuti, ko će ga znati...)
sad ako se tebi dogodi tako nešto automatski misliš da si zajebao, a možda je problem u farbi....(imam i nešto malo Dulux-a na hodniku)

Pozdrav,
Tomislav

Madame Hooch
26.03.2007., 09:43
napisala sam negdje gore - ak je to nekom gušt ili stress relief - ko voli nek izvoli

meni se to stvarno neda; vuć namještaj, pokrivat ga novinama ili najlonom, pola dana provesti sa glavom izvrnutom prema gore, igrati se sa valjcima, četkama, prati to posle .... nije to za mene :o ...nekak si mislim : valjda sam zato išla u takvu školu da nebi morala raditi fizičke poslove

a da se uštedi kamara para na sve u vlastitom aranžmanu - nije istina, bar ne iz moje perspektive

chani
26.03.2007., 09:45
farbanje u bijelo - nemožeš fulati, ja sam platio farbanje većim dijelom u bijelo i to je valjda bio najbedastije potrošen novac...(ali stvarno nisam imao vremena niti živaca više)

mozes fulat, curki, ruzna mustra (kad se recimo farba po prvi put),
neki ne znaju dobro besnajdrati pa rubovi sa vremenom brzo kao "posive" ak ne skuzis ih odmah,
neki rade sobu cijeli dan LOL itd.

navela sam vise "primjerom" farbanje u bijelo jer je to cijena za farbanje u bijelo, cim ide ton,cijena je gore...

meni je rekao čovjek da on nije baš previše oduševljen sa Duluxom, da mu se znalo događati da boja nevalja....fleke izlaze a bez nekog razloga....kao da pigmenti nisu dobri.....

npr. crveni dulux je prerijedak i ne bi ga trebalo razrjedjivati, teze odmah pokriva i sl.
tamnoplavi dulux je recimo gust i moras ga mrvicu razrijedit jer ga je tesko nanositi,
a puno problema rijesi se sa farbanjem prve ruke sa obicnom farbom,
pa onda dulux u boji ako je vjerovati recepturi mestara koje znam ...
a i jednostavno mu vjerujem kad kaze da treba znat radit sa tamnnim bojama ...

a moguce je da im farbe i premrznu na skladistu te gube svojstva...

vuć namještaj, pokrivat ga novinama ili najlonom,
obicno se tak docekaju majstori,namjestaj na sredinu,
oni zastite ostalo i operu poslije sebe ...

btw nije nekima to ispusni ventil nego potreba,
jer radije potrose lovu za majstora za neke druge sitnice...

cd_covers
26.03.2007., 10:04
napisala sam negdje gore - ak je to nekom gušt ili stress relief - ko voli nek izvoli

pa ne vjerujem da je baš gušt....ali 1200kn(zapeo sam za tu cifru, ali što možeš) za jedan dan posla....svašta se da kupiti za 1200kn

meni se to stvarno neda; vuć namještaj, pokrivat ga novinama ili najlonom, pola dana provesti sa glavom izvrnutom prema gore, igrati se sa valjcima, četkama, prati to posle .... nije to za mene :o ...nekak si mislim : valjda sam zato išla u takvu školu da nebi morala raditi fizičke poslove

išao sam ja u školu...i to prilično dobru...pa opet mi nije ispod časti raditi....poštujem činjenicu da to nije za svakoga, ali ne vidim što je toliko loše po tebi napraviti nešto fizički.....a i sumnjam da zarađuješ više od 1200kn po danu na poslu da možeš reći da ti se farbanje ne isplati(temeljeno na nekim od prije pročitanim postovima)
btw. za 12kn majstori farbaju zidove a ne nose namještaj vamo tamo, ne miču tepihe i sl. to se drugačije dogovara, ne po kvadratu (tak je meni majstor pričao)

a da se uštedi kamara para na sve u vlastitom aranžmanu - nije istina, bar ne iz moje perspektive

ništa nije crno bijelo, ne uštedi se na svemu i sve sam ne možeš raditi, ali dosta stvari možeš, isplati se...dobro dođe malo promjene od svakodnevnog posla i uglavnom si zadovoljan kad vidiš da si nešto sam napravio..to je sasvim drugi osjećaj nego platiti nekome za isti posao....

chani
26.03.2007., 10:13
btw. za 12kn majstori farbaju zidove
a ne nose namještaj vamo tamo, ne miču tepihe i sl. to se drugačije dogovara, ne po kvadratu
tocno ...

cd_covers
26.03.2007., 10:13
npr. crveni dulux je prerijedak i ne bi ga trebalo razrjedjivati, teze odmah pokriva i sl.
tamnoplavi dulux je recimo gust i moras ga mrvicu razrijedit jer ga je tesko nanositi,
a puno problema rijesi se sa farbanjem prve ruke sa obicnom farbom,
pa onda dulux u boji ako je vjerovati recepturi mestara koje znam ...
a i jednostavno mu vjerujem kad kaze da treba znat radit sa tamnnim bojama ...

ne znam detalje vezano uz crvenu i plavu dulux..ništa takvoga nemam niti ću imati, ali znam za pripremu podloge jer je kod mene išlo ovako...
impregnacija, gletanje 2x, impregnacija, farbanje toniranim jupolom 1x, farbanje farbom u boji (Oikos polusjaj) 2x....

btw nije nekima to ispusni ventil nego potreba,
jer radije potrose lovu za majstora za neke druge sitnice...

možda ne bi to nazvao potreba, ali za 1200kn ja radje kupim dvoje tenisice sebi npr. koje nosim dugo vremena....a siguran sam da mogu dobro napraviti, samo se treba potruditi

chani
26.03.2007., 10:16
možda ne bi to nazvao potreba, ali za 1200kn ja radje kupim dvoje tenisice sebi npr. koje nosim dugo vremena....a siguran sam da mogu dobro napraviti, samo se treba potruditi

ok, kako bi tko vec nazvao,
netko radije plati rezije za 2 mjeseca il tak nesto,
nema love za majstora,a zeli si ofriskati prostor jer recimo mu zena treba rodit il takav neki banalan razlog ...

Madame Hooch
26.03.2007., 10:36
pa ne vjerujem da je baš gušt....ali 1200kn(zapeo sam za tu cifru, ali što možeš) za jedan dan posla....svašta se da kupiti za 1200kn
...

ma nemoj tak - pa ne uštediš svih 1200KN - kaj ti boja, valjci, četke ...padnu s neba ?? a velim, niko ne uračunava svoj rad, a i taj košta ...a ak pozoveš ekipu da ti pomogne: ajde, pofeštali ste si, ali ste i pojeli i popili
i na kraju - ak nekaj radiš prek k**ca, uglavnom ti ispadne packavo, a meni se maljati jednostavno neće, eto

cd_covers
26.03.2007., 11:47
ma nemoj tak - pa ne uštediš svih 1200KN - kaj ti boja, valjci, četke ...padnu s neba ?? a velim, niko ne uračunava svoj rad, a i taj košta ...a ak pozoveš ekipu da ti pomogne: ajde, pofeštali ste si, ali ste i pojeli i popili
i na kraju - ak nekaj radiš prek k**ca, uglavnom ti ispadne packavo, a meni se maljati jednostavno neće, eto

pa farba košta 120-200kn max. (bijela)..valjke i kistove imam.....svoj rad računaš i to je onaj novac koji si uštedila umjesto da si majstora platila...
a i napisao sam ti da taj pristup da ti majstori sve naprave košta PUNO više od 12kn x 100m2 tako da ušteda je puno veća od tih 1000kn.

ne kažem ja da je SSM pristup za svakoga (zbog različitih razloga nije), ali sam htio napisati da tvoja raečenica

svako je isplativije nego se danima sama igrati s tim

nije istina, tj. da da nije isplativije nego možda samo lakše.....(ali računaj da ti trebaš raditi na poslu više od jednog dana za taj novac, to je ono što tebi stalno bježi iz jednadžbe...taj novac ti neće doći sam od sebe dok ti šetaš po parku npr.)

poštujem činjenicu da ti se ne da raditi nego da voliš npr. šetati po parku, ali to ne znači da je to isplativo....to samo znači da TEBI taj iznos od xy kn u tom trenutku znači manje nego tvoje slobodno vrijeme koje bi uložila u to farbanje ili da jednostavno nemaš vremena ili ti vrijeme treba za nešto drugo...

Pozdrav,
Tomislav

yamadado
24.04.2007., 12:03
Kak farbate ćoškove ako su zidovi u drugačijim bojama, probao sam lijepiti onu pik traku ali je boja loša pa je nakon skiidanja pik trake s njom otišla i boja:)

ima ko praktičniji savjet?

farbam neku ljubičastu na bijelu, sa kojom su pofarbali majstori, vjerovatno je bijela lošija kad se tak lako odljepi sapik trakom, ili je to normalno?

neka traka koja se ne ljepi tako jako?
ili uzet neku tanku ploču i uz nju farbat sa kistom?

dajte vaša iskustva!!!

3MalaAnđela
24.04.2007., 18:20
Molim vas ako netko ima preporuku ili kakvu informaciju...

Trebam (što prije) gletanje (1 sloj) i farbanje (2 sloja) stubišta u obiteljskoj kući sa 4 etaže. Zidova ima oko 150m2 (bar mislim...) i treba srediti malo više oko dvoja vrata. Kuća je obnavljana pa je stubište samo ugrubo pogletano. Dobili smo ponudu za 4500kn sa materijalom, a meni se to čini puuuuuuunooooo.....
Prije godinu dana je jedan majstor došao i ponudio da će to napraviti za 2000kn, al se onda nešto odužilo s drugim radovima, a u međuvremenu je taj broj koji sam imala isključen...

maler & CO.
24.04.2007., 21:21
Bože dragi svašta na ovome topicu.:flop:

majstortomo
24.04.2007., 21:35
Molim vas ako netko ima preporuku ili kakvu informaciju...

Trebam (što prije) gletanje (1 sloj) i farbanje (2 sloja) stubišta u obiteljskoj kući sa 4 etaže. Zidova ima oko 150m2 (bar mislim...) i treba srediti malo više oko dvoja vrata. Kuća je obnavljana pa je stubište samo ugrubo pogletano. Dobili smo ponudu za 4500kn sa materijalom, a meni se to čini puuuuuuunooooo.....
Prije godinu dana je jedan majstor došao i ponudio da će to napraviti za 2000kn, al se onda nešto odužilo s drugim radovima, a u međuvremenu je taj broj koji sam imala isključen...

gle mislim da ti nije puno rekao jer to je stubište puno zaj. a i cijena dletanje+ farbanje oko25 kn/m2 il više pitaj maleraCOO on ti je te struke

maler & CO.
24.04.2007., 21:44

hvala, ali meni je sve pofarbano i od sada nadalje SSM....

točno to...ovdje se ne govori o gletanju i sl...manji popravci naravno nisu neki problem

Imam više valjaka, penzla i svega..samo treba raditi...
Ja kad sam radio krajem prošle godine sam stavljao dobru farbu....po meni puno bolju od Duluxa, i jako sam zadovoljan, i istina je da čim je jača boja potencijalno su veći problemi, ali niti majstorima ne ide sve 100%...meni je rekao čovjek da on nije baš previše oduševljen sa Duluxom, da mu se znalo događati da boja nevalja....fleke izlaze a bez nekog razloga....kao da pigmenti nisu dobri.....(stari, smrznuti, ko će ga znati...)
sad ako se tebi dogodi tako nešto automatski misliš da si zajebao, a možda je problem u farbi....(imam i nešto malo Dulux-a na hodniku)

Pozdrav,
Tomislav

Mislim ovo je banana,a priču ti je prodao tip koji ne zna raditi s akrilnim bojama.Dulux je više puta nagrađivana boja,na svjetskoj razini,a to kaj likovi potroše tri puta više boje od potrebne i šta im fleke izlaze,nema veze sa tom bojom.Pričaš o bijeloj boji kao najmanjem problemu,a ni to nije istina,volio bih vidjeti strukturu ssm zidova.Ionako o svemu tome pišem na svojo temi o soboslikarima.Pa je koji puta posjeti i postavi neko pitanje,sigurno češ dobiti odgovor.Pozdrav

maler & CO.
24.04.2007., 21:46
gle mislim da ti nije puno rekao jer to je stubište puno zaj. a i cijena dletanje+ farbanje oko25 kn/m2 il više pitaj maleraCOO on ti je te struke

Ma treba to vidjeti,znaš kaj je stubište i koji su to problemi,ljudi misle da se to računa ko normalni zid neke sobe.Neču tu razvlačiti temu o kojoj ionako pišem na ssm-u.Pozdrav tomo.

3MalaAnđela
25.04.2007., 13:22
Bože dragi svašta na ovome topicu.:flop:

Nadam se da nije išlo mene :rolleyes:
Hvala na informacijama

cd_covers
25.04.2007., 14:02
Mislim ovo je banana,a priču ti je prodao tip koji ne zna raditi s akrilnim bojama.Dulux je više puta nagrađivana boja,na svjetskoj razini,a to kaj likovi potroše tri puta više boje od potrebne i šta im fleke izlaze,nema veze sa tom bojom.

Ne znam kakve veze ima ovaj tvoj odgovor sa mojim postom, ali dobro....farbao mi je isti tip samo stubište sa Duluxom (imao sam viška farbe od nekog drugog prostora koji sam radio i ispalo je sasvim dobro)...
što si ti apsolutno siguran da se sva boja pravlino skladišti....baviš se malerijom a odbijaš mogućnost da se nešto boje smrzne negdje recimo i onda prodaje takva boja koja je po svojstvim lošija od one pravilno skladištene...a kaže mi čovjek da je imao takve slučajeve par puta...

boju sam sam kupio u dućanu, zadovoljniji sam nego sa Duluxom, ljepše mi izgleda jer Dulux u hrv nema u ponudi ono što ima vani..a to što oni kod nas ne prodaju upravo to sam ja htio....polusjaj i sjaj verziju farbe...
po čemu me je tu majstor zeznuo....kupio Dulux ili kupio Oikos....čovjek je bio u Italiji na edukaciji za farbanje sa Oikos bojom i predviđene količine prema specifikaciji su mu bile sasvim dovoljne da napavi posao....

Pričaš o bijeloj boji kao najmanjem problemu,a ni to nije istina,volio bih vidjeti strukturu ssm zidova.Ionako o svemu tome pišem na svojo temi o soboslikarima.Pa je koji puta posjeti i postavi neko pitanje,sigurno češ dobiti odgovor.Pozdrav

P.S.
Čitam forum malo duže od tebe i sasvim slučajno tu temu pa nema potrebe da me upućuješ što i kako da čitam...
Ajde reci sa stručnog pogleda zar nije lakše pofarbati bijele zidove nego one u boji....po meni je....
Ako hoćeš vidjeti zidove za koji mjesec ću imati potrebu za gletanjem potkrovlja u knaufu pa te mogu kontaktirati.....pa gledaj onda....nisam zadovoljan s dijelom gletanja koje su mi napravili pa ih ne mislim ponovo angažirati...

Pozdrav,
Tomislav

cd_covers
25.04.2007., 14:10
za malera.....

ako može informacija koliko je cijena gletanja knaufa uključivo spojeve kuteve i cijele ploče završno te farbanje Dulux ili Oikos bojom...bez materijala, samo posao...

bitno mi je da se nakon gletanja NE VIDE spojevi.....čak niti pod nekom kritičnijom rasvjetom...

ako je problem ovdje može i na pm

unaprijed hvala,

Pozdrav,
Tomislav

maler & CO.
25.04.2007., 15:51
Oprosti nije bilo tako kako si napisao,rekao si da je majstor rekao da možda nisu dobri pigmenti,da mu fleke izlaze,a pod možda da je bila smrznuta i ko če ga znati.Jesi kad vidio smrznutu boju i kako ona izgleda???Što se tiče tečaja u Italiji,mogu ti reči ovako,tri godine obilazio sam sajmove tipa našega velesajma po cijeloj europi,kako sam u koju državu došao farbao sam s njihovim bojama,u Italiji mi je bilo sjedište firme u kojoj sam radio,pa ti to može reči koliko mi je različitoga materijal prošlo kroz ruke.Vjerujem da je i imenovana boja dobra,ali preferiram najviše dulux jer mi ispada najbliže ton karti.Također istina je da nemaju sve proizvode ali postoji polumat,mat i sjajna,ako nema u Bauhausu ima kod nekoga od ostalih manjih nabavljača,ukoliko nisi siguran nazovi u zastupništvo adrie i pitaj za neki proizvod a oni če ti reči tko ga ima u Zagrebu,tako ja radim.Slično su mi jednom rekli u Kemoboji kao da im ljudi dolaze tražiti drugu boju jer ova nije dobra,a kako je to moguče kad ja kažem da nisam imao nikakvih problema,a pofarbao sam u godinu dana,da sad ne gledam u knjigu,sigurno 6000 kvadrata.Majstori mi znaju večinom spominjati crvenu,ali ipak neke stvari ne mogu reči,čisto radi svojega posla.Što se tiče ovoga o cijenama i poslu,Chani je napisala približno točno,vi ste naveli da vam se čini kako majstori koji naplačuju 12 kn m2 s materijalom i nisu nešto,ali to je
relativno najčešča cijena,ima čak i nižih,govorim o standardnoj bijeloj boji.Zašto govorim o duluxu,zato jer je cijena ista za bilo koju nijansu,Caparol,Kemoboja i ostali če u večini slučajeva imati različite cijene za pojedinu nijansu,a da ne kažem skuplju.Time pucam i na financije koje ipak nešto znače,relativno laku izradu kalkulacije potrošnje itd.Što se tiče vašega posla,ništa vam ne mogu reči sa sigurnošču,dok se posao ne vidi,ljudi me zovu
da im na neviđeno diktiram cijene,a to sam par puta napravio i više ne.Niti ja želim da se netko povede za mojim kalkulacijama,niti da ih onda prenosi nekome drugome majstoru koji vam je došao napraviti ponudu,čisto iz kolegijalnosti prema ljudima koji se bave ovim poslom.Meni se to desilo par puta,ono priča o metru kvadratnom,a posla prije te cijene hrpa.Nadam se da me razumijete,tko može znati kako su spojevi izvučeni i dal treba jedna ruka za ono što vi na kraju želite.Pretpostavljam što savršenije obrađenu podlogu.
Što se tiče bijele boje,crte po zidovima,struktura loše zamiješane boje,filanje više puta fleka koje neče nestati,slabo pokrivanje,ima tu toga dosta.Nadam se da ste sada shvatili o čemu pričam,malo sam se popalio na one pigmente,brijem na taj posao maksimalno i rijetko da sam zadovoljan sam sa sobom,jer uvijek na kraju kažem da sam mogao i bolje.Eto toliko,ukoliko trebaš još neki savjet a ja ili netko drugi može ti ga dati,napiši to na toj temi o soboslikarima,čisto da se forum ne guši u deset istih tema,a i meni je nezgodno skakati malo tu malo tamo,zato sam te uputio.Vidiš i sam da se neke teme pojave po par puta na jednoj dve strane.Pozdrav.

nanydado
18.07.2007., 15:53
pozdrav svima koji ste spremni mi pomoci i svima koji ste samo u prolazu...
gdje da pocnem..
trebam ideju za boju zidova namjeravam totalno preurediti stan da izgleda pomalo,otaceno,zivim sa deckom mladi smo pa shvatila sam da gomilam previse stvari tako da namjeravam totalno sve promjeniti aliproblem su zidovi..koju boju..zapravo koje boje jer trenutno zidovi su blijedo plavi..
a stan nema bas neku prirodnu svijetlost tako da ne bih bas neke hladne boje...
evo par slika pa ako vam padne koja zamisao ideja isl..pomozite mi ..
trazila sam dosta po internetu,gledala razne slike itd..ali nista mi nije bas palo na pamet jer stan je mali nemam bas puno mjesta za razbacivanje bojama..pa tako da zelim nesto unikatno..a opet originalno..
sve ideje,prijedlozi su dobrodosle..pusa svima..

http://img482.imageshack.us/img482/1584/img0521jy0.jpghttp://img528.imageshack.us/img528/9161/img0503yk8.jpg
http://img74.imageshack.us/img74/6963/img0519lt7.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/7176/img0518xw9.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/741/img0510fd1.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/6508/img0507xw5.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/2747/img0508je7.jpg
http://img74.imageshack.us/img74/3255/img0509md7.jpg

Dudo89
07.08.2007., 11:00
bok svima,
trebam pomoc oko odabira boje zidova u spavacoj sobi, znam da je bila takva tema ali nije mi bas bila od pomoci, pa vas molim da mi pomognete :)
ovako, namjestaj bi bio ovakav http://www.elektrometal-porec.com/baza/drvni-centar/upload/Image/Wood-Wenge12_m.jpg i htio bi nekako uskladit boju zidova, zapravo trebale bi bit dvije boje koje se slazu, vidio sam da bi bez isla dobro uz boju namjestaja ali problem mi je druga boja, tu bi vi trebali neki svoj prijedlog ubacit :zubo:
i da jos ako nije problem, posto radim u dvije boje zidove htio bi ih nekako efektno rasporedit, nebi htio da samo cijeli zid bude jedna boja, a drugi druga, to mi je prejednostavno, dijagonale sam vec imao pa ih nebi ponovo, nego nesto sto bi bilo "moderno" i efektno (tipa nekih linija i sl.), pa ako imate kakav prijedlog pucajte :cool:

hvala unaprijed ;)

atlantis
07.08.2007., 11:29
ajmo ispocetka ;)

raspored i velicina namjestaja (izgled), velicina prostorija, velicina prozora, strana svijeta, boja podnih obloga

i tvoja da boja, te tvoja ne boja

Dudo89
07.08.2007., 11:59
e ovako, idemo onda ispocetka :zubo:

nacrtao sam tlocrt sobe na brzinu pa da znas otprilike, soba je 4,80 x 4,20 m, krevet je 200 x 140 cm, prozori su prilicno veliki i ima puno svjetla, radni stol je 140 x 70 cm, ormar 350 x 55 cm, pod je parket (neznam kako da odredim boju :confused: , ali postoji mogucnost da ce preko njega ic svjetliji laminat) i to je to. vidio sam da bež boja dobro pase uz boju namjestaja ali htio bi to u dvije boje, uglavnom htio bi da su toplije boje, ali prihvacam sve kombinacije pa ce mi se valjda nesto svidjet, neznam ni sam sto bi tocno, kad vidim znat cu :D i kao sto sam reko, trebam nesto neobicno ali upadljivo kako iskombinirat te boje na zidu. nadam se da ce bit nesto od toga :top:

coolgirl
07.08.2007., 13:59
e ovako, idemo onda ispocetka :zubo:

nacrtao sam tlocrt sobe na brzinu pa da znas otprilike, soba je 4,80 x 4,20 m, krevet je 200 x 140 cm, prozori su prilicno veliki i ima puno svjetla, radni stol je 140 x 70 cm, ormar 350 x 55 cm, pod je parket (neznam kako da odredim boju :confused: , ali postoji mogucnost da ce preko njega ic svjetliji laminat) i to je to. vidio sam da bež boja dobro pase uz boju namjestaja ali htio bi to u dvije boje, uglavnom htio bi da su toplije boje, ali prihvacam sve kombinacije pa ce mi se valjda nesto svidjet, neznam ni sam sto bi tocno, kad vidim znat cu :D i kao sto sam reko, trebam nesto neobicno ali upadljivo kako iskombinirat te boje na zidu. nadam se da ce bit nesto od toga :top:

predlažem da ti podloga za zidove bude u boji pjeska. iznad kreveta možeš nacrtat krugove od malih do velikih koji prolaze jedan kroz drugog. njih obojiš u baby žutu, blaog narančastu i crvenu. to če podić prostor.

atlantis
07.08.2007., 14:33
okej... onda ovako to je radno spavaca soba?

prozori su na kojoj strani svijeta?

jel ti u neko doba dana direktno tuce sunce?

ima puno toga da se dobro obojaju zidovi...

npr.

tamni zid nasuprot prozoru koji je na zapad
svijetli ako je prostor tamni pa ti treba svjetlosti

ako je namjestaj tamni onda zid iza treba biti svijetli

wenge je gotovo crno, jel?... ne znam kakav ti je radni stol i jel namjestaj modernisticki i sto ti volish ali mozesh ici s

pijesak/bordo
siva/tamno crvena
sivozelena/naramcasta

ili ako nisi klasicar
zelena/ljubicasta
zuta/ljubicasta
zuta/maslinastozelena

ima sto stvari koje utjecu na izbor boje... al za to treba biti u stanu, vidjeti namjestaj i onda slagati sve... ovo je napamet i namjestaj na zidu s krivom bojom moze unistiti sav trud

kemik
07.08.2007., 15:03
...

gle, dudo, plati atlantis ćevape i nek ti odabere boje.

nebuš se zajebal, vjeruj mi ;)

atlantis
07.08.2007., 18:49
koji si ti pimp :D :D

kemik
07.08.2007., 18:52
koji si ti pimp :D :D

manager, draga, manager :zdravkomamić: :petnaestposto:

reci to kaj hoćeš, ali to je moja najiskrenija preporuka, to znaš ;)

Dudo89
07.08.2007., 18:56
da, to je radno spavaca soba, tj. mjesto gdje provodim najvise vremena ako sam doma, prozori su na juznoj strani i cijeli dan ima dosta svjetlosti i da, namjestaj je modernisticki

namjestaj na zidu s krivom bojom moze unistiti sav trud

jasno mi je to i zato sam tu i pitam nekog ko zna te stvari :zubo:

atlantis puno puno ti hvala na pomoci, svidja mi se kombinacija boje pijeska i bordo. mislim da ce prevladavati boja pijeska i htio bi napraviti neke dijelove u bordo, kao bordure, ali pojma nemam kako bi i sta bi :confused:

atlantis vec si mi puno pomogla :top: , jos samo ako imas kakvu ideju ili neke linkove sa slikama za to :D

pozdrav

atlantis
07.08.2007., 19:53
das mi sliku sobe? svi zidovi, ravno slikani?

(mozesh mi se javiti na PM ako hocesh)

Miss charming
08.08.2007., 12:44
Uz takav tamni namještaj neka ti jedna boja zida bude u boji parketa (laminata), a druga pastelna kiwi zelena ili nešto sl....

selmasel
08.08.2007., 20:06
http://images.google.ba/imgres?imgurl=http://nekretnine.rs.sr/slike_web/e-sistem/e-sistem125_SlCla_Paola_u1.jpg&imgrefurl=http://nekretnine.rs.sr/index.php%3Foption%3Dcom_slsec%26firmaid%3D10%26po slovnicaid%3D5%26slsection%3D7&h=300&w=500&sz=23&hl=bs&start=3&tbnid=u1xTevROb6VwzM:&tbnh=78&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dspavace%2Bsobe%26gbv%3D2%26svnum%3D10 %26hl%3Dbs%26sa%3DG
http://www.bedroom-info.com/UserFiles/Image/1_UP.jpg
http://z.about.com/d/hotels/1/0/W/a/master_bedroom.jpg
http://www.desadesign.com/_images/photos/tuscan_oaks/Bedroom-with-fireplace.jpg

Ovo je samo par ideja. Ali najlake, odes na google upises bedroom ili slicno i trazis slike :)

Naime, za spavacu, po mom misljenju najbolje je izabrati neku crvenu, bordo boju, jer probudjuje strast :) I mislim da bi bilo dobro da uzmes npr bez boju za sve zidove, a detalje (linijem krugove, cvijece...) uraditi u bordo boji iznad ili ispred kreveta. ... Ali, imas i taj problem da tu spavacu koristis kao radnu sobu, a za takav okolis mislim da je najbolje korisiti neku zelenu boju, jer odmara oci... Ali u principu, tu je sve stvar ukusa, jer uz wenge boju namjestaja praktici mozes kombinovati vecinu boja s palete.

POkusat cu naci jos primjera pa ti postaviti linkove.

sidora
09.08.2007., 10:40
atlantis ova ideja odnosno kombinacija boja ti je izvrsna!
di si to naucila? meni nikad ne bi ni palo na pamet slozit nekaj tako.
mogu ja sada reci di mi je svjetlo i kak sam mislila da mi izgleda dnevna soba? :)))

atlantis
09.08.2007., 11:11
struka mi je vazana za boje :)

mozesh mi na mail iz profila poslati slike ili detaljno objasniti pa mogu i tebi pokusati sloziti neshto :)

kurjoza
09.08.2007., 11:21
Jel te mogu i ja davit -please.

Nije o bojama sobe nego kupaone.

Kupaona je mini, boja zidnih plocica je bež sa malo tamnijim sarama po sebi (nesto alla prirodni kamen), na visini od metra je mozaik smede boje (visine 40 cm), fuge su boje vanilije. Kada, umivaonik, bojler i radijator su bijeli.

Mene zanima koja bi bila nabolja boja ormarica za ispod umivaonika i boja okvira ogledala -da li boja najslicnija boji plocica ili bijela.

Thanks!

atlantis
09.08.2007., 12:38
smijem ja nekaj objasniti prvo ;)

meni bez sa malo tamnijim sharama nishta ne znaci jer ako ne znam tocnu nijansu mogu izabrati totalno krivu nijansu k tome i usrat stvar :zubo: a onda chete se svi ljutiti na mene ;)

frendici smo za 40 kvadrata dva sata birali boje da bi ih uskladili a vi bi da vam preko neta to radim :)

mislim, nije meni bed, al moglo bi ruzno ispasti :)

za pocetak, idite na duluxove stranice i oznacite mi boje koje su vam vec u prostoriji (bez, smedja, vanilija) te velicinu i raspored osvjetljenja (idealna bi bila i slika pride)... ja onda mogu pokusat savjetovat koje boje da kombinirate, al ne zelim odgovarati za krivu nijansu ;)

jel moze tak? ;)

edit - svakao napisite jednu boju koju mrzite i jednu koju volite :zubo:

sidora
09.08.2007., 15:14
atlantis sori ali mogu ti se javiti na pm?
meni osobno ovo o cemu ti govoris i sto radis je vrlo ozbiljna stvar koja iziskuje mnogo vremena, rada, truda, razgovora i susreta.
tak da nema smisla da ti ja sada posaljem neke osnovne informacije kad ne budes imala cjelovitu sliku..
thnx!

atlantis
09.08.2007., 18:55
slobodno se javite :)

kemik
09.08.2007., 20:40
frendici smo za 40 kvadrata dva sata birali boje da bi ih uskladili a vi bi da vam preko neta to radim :)

i tih dva sata je bilo i više nego korisno utrošenih, rekla bih :)

meni je atlantis birala boje i jest da je trajalo, da nije bilo jednostavno, ali je moj dnevni boravak živnuo u tim bojama koje smo skupa odabrale (atlantis, da se nisi usudila reć da si ih sama odabrala i da sam ja samo smetala :rolleyes: )

ako nekog zanima kak je to ispalo, nek se javi na peem, dobil bu link na slike :)

*minii*
15.08.2007., 15:05
Imam pitanje..... nakon 20godina napokon ću imat svoju sobu, i zanima me vaše mišljenje.... zidove bi obojila u boju lavande..... a strop bi ostavila bijel, ali dalje neznam.....

atlantis
15.08.2007., 15:50
ovo sto si ti stavila NIJE boja lavande ;)

pakleni_patuljak
23.08.2007., 10:19
moram se nabrzihen odlučit za boju zidova u dnevnoj/kuhinji, ali i ostatku stana...

e sad. na podu će bit relativno svjetli bambus parket, a namještaj je kombinacije wenge/bež.
koja boja na zidove?
osim toga, kako se radi o potkrovlju, a stropovi su nepravilno izrezani u kapelica stilu, možda bi se dalo i poigrati malo s bojama.
al ipak... za prvu ruku?

colorblind
23.08.2007., 13:37
ja bi neku lijepu svijetlo zelenu ili žutu vanilija...
ja sam se drznula pa u db stavila neku između roze, ciklame i ljubičaste... i totalno sam zadovoljna, a namještaj mi je wenghe, a pod bež...
samo nemoj staviti sve zidove u prostoriji u istu boju, jer ne ispada baš nešto, iz iskustva.

pakleni_patuljak
23.08.2007., 14:12
vanilija, ha?
bojm se da ne bude sve previše jednolično...

zeleno?
jel se mogu zamislit u zelenom stanu?
khmmm..

il da te poslušam?
mislim, nick ti baš i ne uljeva neko povjerenje... :D

Mrs.M
23.08.2007., 16:46
krem zelen ili krem lila, ak staviš vaniliju bit će ti možda jednolično (neznam kaj voliš), ako se ipak odlučiš za vaniliju prostor osvježi jastucima,prekrivačima ili zastorima u zelenkastoj, bordo , naranđastoj...koja ti se sviđa, al da je jača . Ili staviš krem bijele zastore i usku traku sa strane u jačoj boji -ako je taj tavanski prostor mračniji - ak nije i ak je veči onda bubni cijeli zastor u jačoj boji...

colorblind
24.08.2007., 19:46
da nije mi nik baš utješan... hih...

ja sam npr u hodnik stavila full jaku žutu, jer nema od nigdje svjetlost, osim ako su otvorena vrata. naravno i tamo je namještaj wenghe i na podu su te neke (debilne) bež pločice, ali ta žuta u kombinaciji sa wenghe je mrak...
možeš staviti malo tamniju žutu, na naranđastu i ne bi bilo jednolično, ali svakako treba sa detaljima to sve ublažiti. jastuci i zastori, ovo šta kaže Mrs. M.
Kakva ti je stolarija?? Koje boje?

pakleni_patuljak
24.08.2007., 21:08
nikakvi zastori.
ne volem.
a i nisu potrebni.

prostorija je veličine 4x8 metara, nema prozora, ima taj 'kreativni' strop i 3 metra jednog od kraćih zidova je u staklenoj stijeni (dvostruka klizna stijena) koja služi kao izlaz na balkon.

neće biti previše namještaja, ništa neće biti glomazno i visoko (osim jbg. kuhinje), a eventualnu sterilnost će razbiti jedan mural u dijelu prostorije di će biti dnevni boravak.
međutim, bez obzira na mural, boje zidova moram izabrati...

cura mi voli zeleno, ali ja sam ipak malo skeptičan prema toj boji. pogotovo u dnevnoj di ću biti najviše vremena. u spavaćoj bi je već mogao podnijeti...

žuto, narančasto, bijelo, kajsija, ... :boli me glava:

Mrs.M
25.08.2007., 16:01
krem bijelo ili svjetla vanilija u dne.s ,a u spav. tutnite onda zelenu, valda necete neku tamnu:eek: :eek:

laella
25.08.2007., 16:34
za wenge/bež možda ovakve dvije boje:
Orange Tropics na lijevom zidu iz ove kombinacije
http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=orange_tropics
i Sunkissed Yellow na prozorskom zidu iz ove kombinacije
http://www.dulux.co.uk/servlet/GetTheLookHandler?folder=diningroom004

Imam ih u stanu i savršene su (kod mene preovladava bež/orah kombinacija, ali to je tu negdje)

Vera Pavladoljska
25.08.2007., 23:39
nikakvi zastori.
ne volem.
a i nisu potrebni.

prostorija je veličine 4x8 metara, nema prozora, ima taj 'kreativni' strop i 3 metra jednog od kraćih zidova je u staklenoj stijeni (dvostruka klizna stijena) koja služi kao izlaz na balkon.

neće biti previše namještaja, ništa neće biti glomazno i visoko (osim jbg. kuhinje), a eventualnu sterilnost će razbiti jedan mural u dijelu prostorije di će biti dnevni boravak.
međutim, bez obzira na mural, boje zidova moram izabrati...

cura mi voli zeleno, ali ja sam ipak malo skeptičan prema toj boji. pogotovo u dnevnoj di ću biti najviše vremena. u spavaćoj bi je već mogao podnijeti...

žuto, narančasto, bijelo, kajsija, ... :boli me glava:

Kvragu i cura, ignoriraj ju :zubo:

Jesi razmišljao o svakom zidu posebno...ali ne onako cajkaški i kičasto napadno nego laki prijelazi sa zagasito smećkaste (bijela kava) pa prijelaz na zagasitu vaniliju pa na boju kajsije, ali ne on jeftinjara kajsije :D što ti izaziva migrene....:D

Ali i mural je u igri, pa s obzirom na njegovo uklapanje ne bi bilo loše razmisliti o jednoj nijansi...da ne ispadne cirkuska šatra...
I ne zastore, nikako na tako mali prostor....( i ja ih ne podnosim), još i potkrovlje, zastori NIKAKO, eventualno se mozes opet pograti bojama recimo kvalitetnih venecijanera...:)

vanesa
26.08.2007., 11:25
Namještaj u dnevnom boravku i kuhinji nam je u kombinaciji beiege i wenge, a zidovi su obojani u svijetle pastelne boje, skoro pa bijele. Kombinaciju beiege i wenge u dnevnom sam razbila s crvenim detaljima (jastuci, vaza i sl...), budući da se nismo usudili jedan čitav zid obojat u crveno (to bismo napravili da imamo neki zid manje površine, ali to nemamo). Sada nam je još ostao hodnik gdje mislimo stavit jedan niski ormarić (slično kao one moderne niske garniture za dnevni) i poviše toga veliko moderno ogledalo. I sad se nikako ne možemo odlučit za boju zidova u hodniku. Naime, ja bi zid gdje dolazi ogledalo obojala u bordo crveno,(ostale zidove nešto skroz svijetlo neutralno) ali ne mogu nikako zamislit kako će to crveno izgledat s obzirom da se ipak radi o hodniku koji nije baš velik. ja mislim da bi moglo bit dobro, jer površina tog zida nije velika (u sredini ogledalo, a na oba kraja zida su vrata (u prljavo bijeloj boji)), tako da bi crveno bilo samo između i iznad ogledala i vrata. Vrlo sam neodlučna, pa bi me zanimalo nečije mišljenje?

elegant
28.08.2007., 06:48
moram se nabrzihen odlučit za boju zidova u dnevnoj/kuhinji, ali i ostatku stana...

e sad. na podu će bit relativno svjetli bambus parket, a namještaj je kombinacije wenge/bež.
koja boja na zidove?
osim toga, kako se radi o potkrovlju, a stropovi su nepravilno izrezani u kapelica stilu, možda bi se dalo i poigrati malo s bojama.
al ipak... za prvu ruku?

dosta slika interijera koje su sa tim bojama namještaja, a pogotovo kuh/blag/dnev soba ima zidove u srednjim tonovima maslinaste ... dulux ima odličnih tonova na tu temu i osobno mislim isto tako pofarbati sličan prostor; n o, da bi sam sa sobom lakše riješio dilemu, na webu Dulux imaš nešto kako online painter ... odabereš vrstu prostora najsličnijeg svojem (ok, nije idealno, ali služi svrsi), postaviš svoje postojeće boje stolarije i namještaja, pa farbaš zidove iz dulux palete boja. Meni pomoglo, nadam se da će i tebi :D

evo link:

http://www.icipaints.co.uk/colours/duluxtrade/mousepainter/create_new.jsp

sunce moje
28.08.2007., 09:20
Ja obožavam boje u stanu. U dnevnom boravku imam jedan zid u tamno smeđoj, ostali su bijeli. U spavačoj su dva zida nešto između ciklam i trula višnja, dosta tamno, al super izgleda jer ima puno svjetla i bijeli namještaj. Prije sam se uvjek bojala tamnih nijansi, al mislim da je fora u tome da ne zatvorite cijelu sobu u tu nijansu i da naravno ima dosta svjetla. Ja sam tako zadovoljna da bi sve živo farbala. E da, i zelena super izgleda u dnevnom boravku. Čak i oni maslinasti tonovi, naravno ne treba pofarbati sve od poda do stropa

elegant
28.08.2007., 09:36
Ja obožavam boje u stanu. U dnevnom boravku imam jedan zid u tamno smeđoj, ostali su bijeli. U spavačoj su dva zida nešto između ciklam i trula višnja, dosta tamno, al super izgleda jer ima puno svjetla i bijeli namještaj. Prije sam se uvjek bojala tamnih nijansi, al mislim da je fora u tome da ne zatvorite cijelu sobu u tu nijansu i da naravno ima dosta svjetla. Ja sam tako zadovoljna da bi sve živo farbala. E da, i zelena super izgleda u dnevnom boravku. Čak i oni maslinasti tonovi, naravno ne treba pofarbati sve od poda do stropa

ili kombinirati različite jačine iste boje ... recimo tamo gdje je svijetli namještaj ... na kuhinjskom zidu, npr ... uzeti malo tamniju nijansu boje, a na ostalim, praznim kuhinjskim zidovima malo tamniju ... i sl ... kuhinja u jednoj nijansi, blagavaona koji ton iste boje različita itd itd .... uzmi onaj program i zabavljaj se, vrlo je praktično i lako!

nana666
29.08.2007., 10:54

koja boja na zidove?

Mi smo baš uredili stan (tj. još ga uređujemo )a kuhinja, dnevni i blagavaonica su nam u komadu. Cijela kombinacija je wenge-vanilija, kuhinja je wenge, stolice u blagavaonici vanilija uz stakleni stol, regal u dnevnom je wenge-vanilija a kutna je wenge sa vanilija bojom jastuka. E sad - mi smo pola zida u blagavaoni i od šanka zid (dijeli kuhinju od dnevnog boravka) ofarbali u lila boju i mogu ti reći da se super uklopila sa ovom wenge-vanilija kombinacijom.:top:

Evo ovo ti je otprilike naša nijansa:
http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=sugared_lilac

ex lex
09.09.2007., 12:35
Ljuudi pomagajte. U spavacoj sobi mi je namjestaj boje izbjeljenog hrasta. Preko cijelog zida mi ja americki plakar bez (z je sa kvacicom) boje. Nasuprot tog zida mi je otvor za balkon. Zidovi su mi sad bijeli. Sad mi je sve nekako previse svijetlo. Soba je mala. Ja sam konto jedan zid obojiti u tamno crvenu ,a drugi u smedju. Ima li jos neko kakav prijedlog. Hvala!

Tiare Flower
09.09.2007., 12:44
Ako je soba mala, nemoj baš tamno crveno i smeđe, to bi bilo pretamno za mali prostor. Ali daj neku malo jaču boju za kontrast "anemičnoj" bež...neka bude neka živa boja: npr. jaka narančasta? Ili onako boja breskve, ali ne sasvim blijeda nego malo jača?
Lijepi kontrast na svijetli, bež namještaj može biti i neka dobra nijansa zelene (možda da malo baca na tirkizno)...pa jaka boja lavande npr... Ovisi i kakve ćeš zastore staviti, i kakvo je svjetlo u sobi, tj. jel soba na jug ili sjever itd.
I stavi uvijek neku posteljinu jače, življe boje, a ne neku blijedu.

ex lex
09.09.2007., 15:15
balkonska vrata (dupla) su okrenuta prema jugu. Puno je svijetla.

Tiare Flower
09.09.2007., 18:22
balkonska vrata (dupla) su okrenuta prema jugu. Puno je svijetla.

Hm, onda možda ne bih žarko narančastu, niti ništa pretoplo.
Možda neka tirkizna ili ljubičasta (lavanda) ili neka zgodna živa i svježa nijansa zelene? Kupi si koji časopis za uređenje stana, znaju imat jako lijepih slika različito obojanih sobica, pa će ti nešto past na pamet.

hanacro
10.09.2007., 12:24
Stepenište mi je dosta usko ( cca 1,30 cm ) i nema prozora. Nešto malo prirodnog svijetla dolazi kroz staklena vrata ulaza u kuću ( s donje stranej ) i ulaza u dnevni boravak ( s gornje strane ). Gazišta su od kulira kamena, sivo-crno-bijelo ( stara gradnja :o ). Mislila sam se poigrati malo ogledalima da to sve malo optički proširim al sam odustala....a i ne bi baš da je sve u bijeloj boji. Lijevi zid sam uz pomoć glet mase izvela " hrapavo " sa nekim nedefiniranim i nepravilnim ornamentima i nije loše....ali kaj sad sa bojama? Da napravim npr. taj hrapavi zid bijelo a lijevi s malo srebrnog pigmenta....pa na to uz pomoć naljepnica, izvesti nekakve koncentrične kružnice, bordo - naranđasto, da malo razbije visinu. Inače u dnevnom boravku i blagavaoni ( sve jedan veliki prostoj od cca 50 m2 ) imam dva suprotna zida u nekakvoj tamno crvenoj boj, ostalo je bijelo, a namještaj mi je svijetlo sivi....Na koje bi vi boje išli? :s

reader
10.09.2007., 13:01
Boja vanilije. I tu i tamo koje veliko ogledalo; ne obljepiti cijele zidove.

elegant
11.09.2007., 07:02
Stepenište mi je dosta usko ( cca 1,30 cm ) i nema prozora. Nešto malo prirodnog svijetla dolazi kroz staklena vrata ulaza u kuću ( s donje stranej ) i ulaza u dnevni boravak ( s gornje strane ). Gazišta su od kulira kamena, sivo-crno-bijelo ( stara gradnja :o ). Mislila sam se poigrati malo ogledalima da to sve malo optički proširim al sam odustala....a i ne bi baš da je sve u bijeloj boji. Lijevi zid sam uz pomoć glet mase izvela " hrapavo " sa nekim nedefiniranim i nepravilnim ornamentima i nije loše....ali kaj sad sa bojama? Da napravim npr. taj hrapavi zid bijelo a lijevi s malo srebrnog pigmenta....pa na to uz pomoć naljepnica, izvesti nekakve koncentrične kružnice, bordo - naranđasto, da malo razbije visinu. Inače u dnevnom boravku i blagavaoni ( sve jedan veliki prostoj od cca 50 m2 ) imam dva suprotna zida u nekakvoj tamno crvenoj boj, ostalo je bijelo, a namještaj mi je svijetlo sivi....Na koje bi vi boje išli? :s

u takvim uskim prostorima, jedno od boljih rješenje je postavljanje podne halogene rasvjete ... uz rubove zida, po cijeloj dužini; postaviti ogledalo na kraju hodnika (naravno, ako je to moguće), a na taj zid koji namjeravaš obojati ne bi bio loš izbor jedna od onih zidnih slika iz mebla - odaberi neku sa svijetlom podlogom i to će biti ok ... ako se mene pita :rolleyes: i da, zid hrapavi bijelo pofarbati :D

hanacro
11.09.2007., 07:52
u takvim uskim prostorima, jedno od boljih rješenje je postavljanje podne halogene rasvjete ... uz rubove zida, po cijeloj dužini; postaviti ogledalo na kraju hodnika (naravno, ako je to moguće), a na taj zid koji namjeravaš obojati ne bi bio loš izbor jedna od onih zidnih slika iz mebla - odaberi neku sa svijetlom podlogom i to će biti ok ... ako se mene pita :rolleyes: i da, zid hrapavi bijelo pofarbati :D

Sviđa mi se idea sa rasvjetlom :top: Mislim da bi odlično izgledala u tom prostoru. Još samo da odem do Melba pogledat te njihove sličice. Hvala ti.

elegant
11.09.2007., 08:39
Sviđa mi se idea sa rasvjetlom :top: Mislim da bi odlično izgledala u tom prostoru. Još samo da odem do Melba pogledat te njihove sličice. Hvala ti.

drago mi je ... evo ti link pa bar ovdje pogledaj slikice, da imaš orjentacionu predodžbu ;)

www.meblo.hr ili točnije

http://isite46.isite.com.hr/default.asp?ru=1&gl=200707100000002&sid=&jezik=1

mama leone
11.09.2007., 15:41

Super ti je kuća! Šteta što ne radiš u Splitu - odmah bi te angažirala za svoj stan!:top:

reader
12.09.2007., 12:45
Ovo višebojno bojanje zidova mi je prešareno. Osim one fore u sobi sa kompjuterom, one pruge u boji ciklame...to je jako lijepo.

Upravo farbam sobu u lijepu zeleno-žutu nijansu (Neopol plus AGY 070, pa možda neko zna). U dilemi sam da li da ostavim plafon bijel, ili da i njega ofarbam u jako svijetlu nijansu zelene boje?
Problem je taj što plafon farbam običnim jupolom, a ne ovim farbama, tako da se toner koji sam kupio za pomiješati s jupolom ne slaže sa bojom farbe za zidove. Dakle, u pitanju su različite nijanse zelene.
Ne znam šta je pametnije, da li da zamiješam malo zelene i da mi plafon bude zelenkast, ali drugačije zelen nego zidovi, ili da ga jednostavno ostavim da bude bijel?

vikica
13.09.2007., 15:05
Ostavi bijelo. Bijeli plafon daje dodatno visinu sobi, i djeluje prozračnije.
Ja bi na tvom mjestu ostavila i plafon i barem 1 zid (onaj suprotno od prozora) u bojeloj boji.

Pa mislim da ću ipak i ostaviti bijelo. A i nemam vremena da čekam mišljenja ostalih, u velikoj sam žurbi :)

chemical brother
15.09.2007., 10:05

Brrrr. U ovakvom vrtlogu boja, prugica, cvjetića i ukrasa osjećao bih se kao Moira Orfei. Jeste li bili naduvani kad ste to radili?;)

fonemf
15.09.2007., 10:22

meni se sviđa samo slika 8, one roze crte (http://www.crozilla-nekretnine.com/images/estate/web/3/9/g.9419.jpg) (ne zbog boje nego zbog crta).
ostalo mi je too much, mada vjerujem da je vama veselo u životu i to mi je kul :cerek:

Ja sam upravo, još jednu sobu ofarbao u zeleno. I da, plafon jeste ostao bijel i izgleda dobro :)
Što se tiče boja za farbanje, uvijek koristim Chromosove Neopol Plus, koje su sjajne i svima ih preporučujem.

mrrrnjao
15.09.2007., 18:18
zanima me koliko je pametno bojati zidove u sobi koja: gleda na sjever, tj gleda na dvorište okruženo blokovima zgrada (neznam kak to opisati, ali poanta je da nema puno svjetla), koja je vrlo duga, a relativno uska (širina 2,70m, dužina 5,50m).
volim ljubičastu boju i namjeravala sam sobu urediti u ljubičastim tonovima, pa me zanima izvedivost toga i u kakvim kombinacijama. je li pametno kombinirati razne tonove ljubičaste ili ljubičastu kombinirati s još nekom bojom? ili ostaviti bijelo-zbog svjetla? (ovo mi je najmanje draga kombinacija)

mimimimi
15.09.2007., 19:44
spavaću sobu, dužine 5 m, širine 2,40 pregrađujemo zidom, iza kojega ćemo napraviti malu garderobu. sam krevet će biti prislonjen uz taj zid...
naravno, time (pregrađivanjem) će soba biti znatno manja, ali i pravilnijeg oblika...

u koju boju ofarbati taj zid, da ipak dobijemo vizualno veći prostor?
ili staviti neku fora tapetu? (trenutno sam u fazi obožavanja tapeta :) )

soba je na južnoj strani...ima mali balkončić...i orahov parket na podu...

prijedlozi?

laella
15.09.2007., 21:58
zanima me koliko je pametno bojati zidove u sobi koja: gleda na sjever, tj gleda na dvorište okruženo blokovima zgrada (neznam kak to opisati, ali poanta je da nema puno svjetla), koja je vrlo duga, a relativno uska (širina 2,70m, dužina 5,50m).
volim ljubičastu boju i namjeravala sam sobu urediti u ljubičastim tonovima, pa me zanima izvedivost toga i u kakvim kombinacijama. je li pametno kombinirati razne tonove ljubičaste ili ljubičastu kombinirati s još nekom bojom? ili ostaviti bijelo-zbog svjetla? (ovo mi je najmanje draga kombinacija)
Mislim da bi u tvojoj situaciji (uska dugačka soba + sjever + malo svjetla + okružena zgradama) ljubičasta boja dodatno 'zatvorila' sobu. Ovisno o tome želiš li postići 1.topliji, otvoreniji dojam ili 2. smireniji, hladniji, predlažem ti ovakve 2 kombinacije:
1. nešto kao ovo: Lilac Cloud http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=lilac_cloud u kombinaciji ili s bijelom, ili s kontrastnom Spring Breeze3, ili harmonizirajućom Rose Trillac3
2a ili ovo: Blue Babe http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=blue_babe sa Lavender Blossom3 ili sa bijelom
2b ili Lavender Blossom3 http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=lavender_blossom_3 sa Sweet Sundae3 ili sa bijelom
Ono što bih ti svakako savjetovala kod bojanja je slijedeće: tamnijom bojom obojati 5metarske zidove na način da se oboji sredina zida do negdje 0,5m ili čak 1m do ruba sa bočnim zidovima sa svake strane. Te rubove obojati u svjetliju boju bočnih zidova. Na taj način će se vizualno mali bočni zidovi 'proširiti'

laella
15.09.2007., 22:20
u koju boju ofarbati taj zid, da ipak dobijemo vizualno veći prostor?
Ovo me malo zbunjuje: u kom smislu želite povećavati prostor? Pregrađivanjem ste postigli idealnije mjere sobe, sad želite farbati samo jedan zid. Npr. ako taj zid ofarbate u tamniju boju, a ostalo ostavite bijelo, soba bi dobila na 'dubini', tamo gdje je taj tamniji zid. A tu 'dubinu' ste upravo pregrađivanjem željeli izgubiti.

ili staviti neku fora tapetu? (trenutno sam u fazi obožavanja tapeta :) )
Tapete koje sam ja prije pola godine gledala u Meblu su stvarno fora.
Imaju jedne super, jednobojne (neutralna boja, super bi se slagala s orahovim parketom) sa teksturom zgužvanog papira ili nečeg sličnog. Možda takve.
A evo našla sam link na sive, boja na koju ja mislim je neka zagasito svijetlo smeđa:
http://www.meblo.hr/Slike/2006/06/29/7663782.JPG

Eh, da, ja bih ove 'pruge' postavljala horizontalno, da se dobije efekt željenog povećanja prostora.

soba je na južnoj strani...ima mali balkončić...i orahov parket na podu...
Ova 'konstelacija' bi mene tako vukla na lijepu toplu živu narandžastu, ALI, kako se radi o spavaćoj sobi, gdje je poželjna tendencija smirivanja i (posebno zbog južne orjentacije) ohlađivanja dojma, odaberite nešto smirenije, ovisno o tome kakve boje volite i kakav namještaj imate

mimimimi
15.09.2007., 22:44
joj da..ja zbunjeno pišem...
iako pregrađujemo sobu, ipak još uvijek ostaje taj duguljasti izgled sobe, jer smo uhvatili samo nekih 70-80 cm sobe...(nije se moglo više)...

mrak su ove tapete..

ja sam obožavateljica ljubičaste boje..ali kako sam kuhinju napravila bijelo ljubičastu, i nabavila kauč boje lavande......bilo bi malo too much...

što se namještaja tiče..nemamo još ništa..tek useljavamo u stan...

mrrrnjao
16.09.2007., 09:38
Mislim da bi u tvojoj situaciji (uska dugačka soba + sjever + malo svjetla + okružena zgradama) ljubičasta boja dodatno 'zatvorila' sobu. Ovisno o tome želiš li postići 1.topliji, otvoreniji dojam ili 2. smireniji, hladniji, predlažem ti ovakve 2 kombinacije:
1. nešto kao ovo: Lilac Cloud http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=lilac_cloud u kombinaciji ili s bijelom, ili s kontrastnom Spring Breeze3, ili harmonizirajućom Rose Trillac3
2a ili ovo: Blue Babe http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=blue_babe sa Lavender Blossom3 ili sa bijelom
2b ili Lavender Blossom3 http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=lavender_blossom_3 sa Sweet Sundae3 ili sa bijelom
Ono što bih ti svakako savjetovala kod bojanja je slijedeće: tamnijom bojom obojati 5metarske zidove na način da se oboji sredina zida do negdje 0,5m ili čak 1m do ruba sa bočnim zidovima sa svake strane. Te rubove obojati u svjetliju boju bočnih zidova. Na taj način će se vizualno mali bočni zidovi 'proširiti'

sviđaju mi se tvoji prijedlozi, ovaj lavender i lilac, pošto nemam jednostavna 4 zida, probala sam u paintu napraviti približnu skicu kak soba izgleda. tu kako se vidi imaju 2 udubljenja, jedno iza vrata koje ostaje slobodno (jel bi i tu došla svijetla boja?), a jedno sa 1metarskim udubljenjem će postat veeeeliki ugradbeni ormar (1,60*1,00).

sad će slika:

http://img452.imageshack.us/img452/9648/sobasc8.jpg (http://imageshack.us)

malo sam istraživala po duluxu i našla ovu kombinaciju http://www.dulux.co.uk/inspiration/latest_trends/capri_mystique.jsp
nemrem si doduše predočit izgled toga u mojoj sobi...kak se vama čini?

vikica
16.09.2007., 12:11
malo sam istraživala po duluxu i našla ovu kombinaciju http://www.dulux.co.uk/inspiration/latest_trends/capri_mystique.jsp

Super je boja! Ako soba gleda na sjever, boje s nekim crvenkastim tonovima u sebi ce je uciniti toplijom. dakle, lila-ruzicasta (ili kako li se zove ta boja) :top:

Lavander i blue, nikako jer imaju neke sivkatste (plave) tonove i cine sobu "hladnijom. Ove boje su idealne za neke prostore s puno svjetla i na suncanoj strane.

mmeli
16.09.2007., 16:26
hej,dobila sam novu sobu,mala je (3X3.5m),tamna (prozor gleda na sjever) ali slatka....i ja bih vaš savjet kako da je obojim da izgleda veselije i svjetlije s tim da unutra ide veliki ljubičasti ormar i sivi plišani krevet....
ne volim bijelu boju,niti one baby rozne ili plave....

mislila sam je popuniti s crno bijelim fotkama i neki zid oslikati riječima pjesama....:cerek:

laella
16.09.2007., 17:24
sviđaju mi se tvoji prijedlozi, ovaj lavender i lilac, pošto nemam jednostavna 4 zida, probala sam u paintu napraviti približnu skicu kak soba izgleda. tu kako se vidi imaju 2 udubljenja, jedno iza vrata koje ostaje slobodno (jel bi i tu došla svijetla boja?), a jedno sa 1metarskim udubljenjem će postat veeeeliki ugradbeni ormar (1,60*1,00).

sad će slika:

http://img452.imageshack.us/img452/9648/sobasc8.jpg (http://imageshack.us)

Super ti je ova boja za tvoju sjevernu sobu, dakle, odlučila si se za topliju varijantu :top: . E sad, kako su zidovi malo izlomljeni, ono što bi se meni činilo zgodno kod bojanja je slijedeće:
1. veliki nelomljeni 5metarski zid u ovu odabranu boju, onom metodom kako sam ti gore napisala
2. kod bojanja suprotnog lomljenog zida, bitno je da ti je dio tog zida prema vratima svjetliji od onog drugog dijela zida koji je kod prozora, da bi ih vizualno približila. Ono što bih ja je slijedeće: dio zida prema prozoru bih obojala u istu boju kao veliki zid, s tim da bih prema spoju sa bočnim zidom na kojem je prozor ostavila jednaku 'traku' kao što su trake na velikom zidu u svjetlijoj boji bočnog zida. Na drugoj strani tog zida prema samom lomu, ne bi bilo takve trake, dakle, bojalo bi se do kraja, tj. do crte loma.
3. sve preostale zidove, pa i ficlek prema ugradbenom ormaru, u svjetliju boju bočnih zidova
4. bilo bi idealno kad bi ugradbeni ormar bio (barem većim dijelom, ako ne sav) u toj svijetlijoj boji, da dodatno ne razbija pokušaj vizualnog 'pomjeranja' zidova bojama
5. ovo 'svjetlija' boja može biti i bijela, ali sam uvjerena da bi se mogla naći neka zgodna svijetla nijansa jednako tople boje, koja bi se dobro slagala s ovom tvojom.

Ako sam bila konfuzna na tvom crtežu ću ti označiti što sam točno mislila i poslati ti na PP, ali sad nažalost ne stignem.

malady
05.10.2007., 10:45
Dakle,soba mi je u potkrovlju i namještaj mi je drven i htjela bih obojati sobu al sad više ne znam u koju boju. Soba mi je dosta velika al upravo zbog tog smeđeg potkrovlja ne bi mogla trpiti nikakve tamne boje,pa mi se nekako čini da bi uz sav taj drveni namještaj jedino pasala boja breskve al tu boju baš i ne volim pa ima li tko kakav prijedlog? :s

Jatza
05.10.2007., 10:50
neka zeleno žuta nijansa? ili svijetlo plava?

elegant
05.10.2007., 10:55
Dakle,soba mi je u potkrovlju i namještaj mi je drven i htjela bih obojati sobu al sad više ne znam u koju boju. Soba mi je dosta velika al upravo zbog tog smeđeg potkrovlja ne bi mogla trpiti nikakve tamne boje,pa mi se nekako čini da bi uz sav taj drveni namještaj jedino pasala boja breskve al tu boju baš i ne volim pa ima li tko kakav prijedlog? :s

vrlo dobra je i neka nijansa vanilije ... ne prenapadan ton, naravno ... ali time što naginje na žutu boju stvara vrlo lijep dojam svjetla i svježine u prostoru, a mislim da bi isto tako bilo dobro probati sa nekim tonom zelene ...

probaj se igrati na ovom linku ... odabereš tip prostorije, nađeš tip sličan tvom, uneseš boje namještaja i farbaš :D

http://www.icipaints.co.uk/colours/duluxtrade/mousepainter/create_new.jsp

crna pantera
05.10.2007., 11:03
Elegant stranica je super....ovo mjesanje boja mi je super...
taman u svojoj glavi mogu zamisliti sve...ah masta

elegant
05.10.2007., 11:06
Elegant stranica je super....ovo mjesanje boja mi je super...
taman u svojoj glavi mogu zamisliti sve...ah masta

hehehehe znam kako je .... i ja se povremeno zaigram :cerek:

Jezreel
05.10.2007., 11:12
ja imam škuri namještaj u sobi i prije sam ju mislila farbat u plavo ali onda bi mi bila ko da kiša pada cijeli dan. i baš sam ju jučer farbala u narančasto (ne cijelu, samo 2 zida) i ispalo je super. izgleda toplo i živo.. i svjetlo i wow. cijelo jutro sam u sobi i samo ju gledam! :cerek:

malady
05.10.2007., 12:12
Elegant,predobra stranica :s

elegant
05.10.2007., 12:16
Elegant,predobra stranica :s

kad sam ju otkrila ... danima sam farbala :cerek:

atlantis
05.10.2007., 16:45
postoji topic o bojama zidova, pogledati malo prije nego se novi topic otvara ;)

Snjeguljica*
11.10.2007., 17:22
moja soba je bila narancasta, a sad je plava i sad puuuno bolje izgleda

quin·tes·sence
11.10.2007., 18:17
A zakaj se uvijek treba farbat zid da se "pofarba" stan? Nema mi vece umjetnosti nego kad netko uskladi boje kroz namjestaj, slike, rasvjetu, podne obloge, ogledala, dostupno svjetlo i dodatnu opremu (jastuci, zavjese, ukrasi itd.) da bi sve to zajedno predstavljalo neki opci stil ili bar imalo utjecaj nekog stila.
Tako me naprimjer boje u kuci od oluja77 podsjecaju na Marrakesh, samo sto je namjestaj sasvim nekog drugog stila i zbog toga gledano kao cjelina, iskreno, ne stima!
Ovo je vrlo cesta pojava kod nas. Mislim da kao nacija uopce nemamo smisla za uredenje interijera. Uvijek pretjeramo s necim i ne mozemo pronaci vlastiti identitet (kroz uredenje stana).

elegant
12.10.2007., 08:57
A zakaj se uvijek treba farbat zid da se "pofarba" stan?

call me stupid, ali o čemu ti pričaš?!

Farbanje zidova je aktivnost koje je u stambenom prostoru neophodna, a da bi se dobio željeni dojam prostora i da bi se stvorio osnovni dojam željenog prostora i otvorila mogućnost stvaranja krajnjeg dojma dodavanjem detalja.
Ako ti to znaš drugačije ... svaka čast ...

quin·tes·sence
12.10.2007., 10:04
call me stupid, ali o čemu ti pričaš?!

Farbanje zidova je aktivnost koje je u stambenom prostoru neophodna, a da bi se dobio željeni dojam prostora i da bi se stvorio osnovni dojam željenog prostora i otvorila mogućnost stvaranja krajnjeg dojma dodavanjem detalja.
Ako ti to znaš drugačije ... svaka čast ...

Objasnila sam o cemu pricam... da nije neophodno potrebno uvijek i u svakoj situaciji postici zeljene dojmove koje spomionjes kroz farbanje zidova. Oni mogu ostati neutralni (bijeli, krem), a rezultat se moze postici ostalim stvarima koje navodim u gornjem postu.
Ne pokusavam pametovat, nego govorim da postoji drugi nacin kako da se ubace boje u prostoriju. Valjda nije viska! :ne zna:

charlyse
13.10.2007., 15:30
Pozz ljudi...:W
Htjela bi sobu ofarbati tako da 2 nasuprotna zida budu narančasta, a 2 zelena.Namještaj je boja trešnje. Koristila bi blaže boje, što mislite o kombinaciji:mig:

fonemf
13.10.2007., 16:06
Pozz ljudi...:W
Htjela bi sobu ofarbati tako da 2 nasuprotna zida budu narančasta, a 2 zelena.Namještaj je boja trešnje. Koristila bi blaže boje, što mislite o kombinaciji:mig:

cini mi se kao pretjerano. previse boja za jednu prostoriju: zeleno, narancasto, tresnja... too much. razmisli bolje, neovisno o bojama, kako je to u prostoriji, jer boje si same po sebi odgovaraju...

charlyse
13.10.2007., 17:42
cini mi se kao pretjerano. previse boja za jednu prostoriju: zeleno, narancasto, tresnja... too much. razmisli bolje, neovisno o bojama, kako je to u prostoriji, jer boje si same po sebi odgovaraju...

Do sada je bila samo narančasta i super je bilo. A koje 2 boje mi pašu uz trešnjin namještaj...:confused:

quin·tes·sence
13.10.2007., 20:23
Narancasta boja nikako ne pase sa bojom tresnje. Zeleno je suprotno od crvene, dakle neka sivkasto zelena boja bi se dobro uklopila. Boja kadulje ili spoj zelene i zlatne.

Ava Adore
13.10.2007., 20:29
Dobila sam užasnu želju pofarbat spavaću sobu :D Inače mi je ljubičasta najdraža boja, ali nisam sigurna kako funkcionira u spavaćoj sobi, ne želim da u njoj napetost i živčanost :D

Kakva su vaša iskustva, koju boju za spavaću preporučate? Želim da izgleda toplo i ugodno :cerek:

A ljubičasta baš nije topla boja... Možda blijedo žuta? :confused: Ormari u sobi, krevet, stolić, fotelja i stolica su smeđi (krevet onako crvenkasto smeđi, možda je to boja trešnje... zapravo sve ima takvu neku nijansu smeđe crvenu :D )

elegant
13.10.2007., 20:53
Do sada je bila samo narančasta i super je bilo. A koje 2 boje mi pašu uz trešnjin namještaj...:confused:

definitivno bež i ne pretamna nijansa vinsko crvene (neka srednja, malo zagasita varijanta) ... u zelenkaste i tamnosmeđe detalje o sobi

atlantis
13.10.2007., 21:12
Dobila sam užasnu želju pofarbat spavaću sobu :D Inače mi je ljubičasta najdraža boja, ali nisam sigurna kako funkcionira u spavaćoj sobi, ne želim da u njoj napetost i živčanost :D

Kakva su vaša iskustva, koju boju za spavaću preporučate? Želim da izgleda toplo i ugodno :cerek:

A ljubičasta baš nije topla boja... Možda blijedo žuta? :confused: Ormari u sobi, krevet, stolić, fotelja i stolica su smeđi (krevet onako crvenkasto smeđi, možda je to boja trešnje... zapravo sve ima takvu neku nijansu smeđe crvenu :D )

crno i crveno, eventualno razbiti sivom

da pase uz zakovice i lance :zubo:

Ava Adore
13.10.2007., 21:21
crno i crveno, eventualno razbiti sivom

da pase uz zakovice i lance :zubo:pa ubit će me :rofl: doći će sad pa ću mu predložiti :D krevet još nemamo onaj :mig: samo sobu za njega :D

da njega imamo, soba bi sigurno bila crna... s crvenim ili ljubičastim :D

al ne paše uz crno i crveno taj namještaj... ili da ga izbacim i ostavim samo krevet :confused: :rofl:

charlyse
13.10.2007., 23:05
Narancasta boja nikako ne pase sa bojom tresnje. Zeleno je suprotno od crvene, dakle neka sivkasto zelena boja bi se dobro uklopila. Boja kadulje ili spoj zelene i zlatne.

http://i23.tinypic.com/ixfcdx.jpg
Evo sličice da predočite boju namještaja, meni se narančasta super slagala s trešnjom:confused:
hvala vam svima na savjetima.:mig:

quin·tes·sence
13.10.2007., 23:59
http://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/sage_green_tonal_154.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/ixfcdx.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/forest_lake_4_tonal_154.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/ixfcdx.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/forest_lake_3_harm1_154.jpg

Mislila sam na ovako nesto.

Jezreel
14.10.2007., 08:13
ova prva maslinasto zelena boja mi je super. i paše uz taj namještaj

atlantis
14.10.2007., 10:03
http://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/sage_green_tonal_154.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/ixfcdx.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/forest_lake_4_tonal_154.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/ixfcdx.jpghttp://i212.photobucket.com/albums/cc119/damikaja/forest_lake_3_harm1_154.jpg

gdje je tu naramcasta? :confused:

quin·tes·sence
14.10.2007., 10:40
gdje je tu naramcasta? :confused:

Nema je, posto sam rekla da meni narancasta ne ide uz tresnja namjestaj!

charlyse
14.10.2007., 11:44

Hvala ti što si se potrudila, zelena je super, točno ova nijansa, ne mora biti u 2 boje!!! :kiss:

atlantis
14.10.2007., 11:53

aaaaaa

sorry :o

elegant
14.10.2007., 14:43

prva ... definitivno

shljokica*
28.10.2007., 01:48
pomoć tribam malu.
zidovi su mi rozi-onako intenzivno, lipa boja.
namjestaj bili.
kakve da stavljam lustere i deku, jastucice za pod i sl?
neman ideju, mislim bilo bi bezveze da sad bude sve presreno pa da nabacan sveg pomalo.

cortaderia
28.10.2007., 12:21
Smeđe! Pogotovo svjetljije nijanse (boja bijele kave, kave, čokolade).

crvenkapica33
28.10.2007., 13:24
baš htjela napisati - čokolada - ne dorina :zubo: nego boja čokolade

shljokica*
28.10.2007., 13:55
ame neznan nikad nisan voljela puno smeđu :D mozda da proban ipak..

mimimimi
28.10.2007., 13:59
maslinasto zelena. siva. i sve nijanse istih...

lun@
30.10.2007., 09:21
bog svima!
i ja bi bojala zidove! :cerek:
dnevni i kuhinja su jedna prostorija i tamo je namjestaj plavo-bijeli. dakle, plava kuhinja, plavi kauc, bijeli ormar, bijela polica. sto da radim sa zidovima? do sada je sve bilo bijelo...
drugo je spavaca soba. kako bi izgledala u narancastom? je li to prejaka boja za spavacu? mislila sam bijeli krevet i narandasti ormar i ne znam kakve zidove...
hvala!

elegant
30.10.2007., 09:22
bog svima!
i ja bi bojala zidove! :cerek:
dnevni i kuhinja su jedna prostorija i tamo je namjestaj plavo-bijeli. dakle, plava kuhinja, plavi kauc, bijeli ormar, bijela polica. sto da radim sa zidovima? do sada je sve bilo bijelo...
drugo je spavaca soba. kako bi izgledala u narancastom? je li to prejaka boja za spavacu? mislila sam bijeli krevet i narandasti ormar i ne znam kakve zidove...
hvala!

i tebi ko i onima prije tebe ... dat je link za to rješenje ... prilistaj malo ovaj topic

bubymir
05.11.2007., 20:13
koja marka boja mi je dobra za neke živahne boje, poput crvene ili narančaste. općenito

dor_
07.12.2007., 09:54
dvoumin se o boji spavače sobe koja je ujedno i radna soba, strop ide u klasično bijelo, a za zidove su mi sad četri izbora, svijetli tonovi žute, naranđaste, zelene ili plave. koja boja bi bila pogodnija za takav prostor, savijeti dobrodošli :)

sandrag
07.12.2007., 13:03
Evo nadam se da će ti ovo malo pomoći:

Topli i hladni tonovi boja
Tople boje su: crvena, svijetlo-narančasta, zagasito-žuta, oker.
Hladne boje su: plava, plavozelena, tirkizna.

Tople boje općenito ostavljaju takav dojam kao da je u nekoj prostoriji temperatura nekoliko stupnjeva veća nego je to slučaj s hladnim bojama. Ukoliko imate dvojbe o bojama najbolje je pitati stručnjake za to područje.

Tople je boje u prostorijama dobro koristiti koje se nalaze sa sjeverne strane stana ili općenito u hladnijim krajevima. Ove boje i inače djeluju pozitivno i ohrabrujuće, i to tjelesno i mentalno na naš organizam dok npr. u stanu sjedeći obavljamo određene aktivnosti.
Boje: oker, sijena i tamnosmeđa boja djeluju vrlo toplo, „tiho“ i umirujuće. Ove je boje moguće koristiti gotovo svugdje u stanu.Plava je boja vrlo hladna i čista. U malim, uskim i niskim prostorijama koristi se kako bi se stekao dojam da je prostorija veća i šira.Plavozelena boja djeluje čvrsto i budi osjećaj „zajedništva“ i snažnija je od plave.

Tirkizna boja djeluje hladno stvarajući određenu distancu. Rezultira pojavom hladne ali vrlo osobne klime u sobi.
Zelena boja ima umirujuće djelovanje. Ona stvara osjećaj ravnoteže, mira, sigurnosti i zaštićenosti.

Ostale boje kao što su purpurna ili ljubičasta djeluju svečano i pogodne su za prostorije za doček. U dnevnim prostorijama na dulje vrijeme mogu izazvati sakralno raspoloženje.

Blago-zelena, nježno ljubičasta i ružičasta boja djeluju ublažavajuće i stvaraju osjećaj opuštenosti i smirenosti.Boje kao što su crna, bijela i siva predstavljaju idealnu kombinaciju. Doduše previše crne i sive boje može izazvati težak, tmuran i sumoran osjećaj u nama.No odabirom odgovarajućih kombinacija boja stan možemo pretvoriti u pravu oazu za odmor i opuštanje. Za ugodan osjećaj ipak nije dovoljna samo ugodna nego i zdrava klima u stambenim prostorijama.

simplemind
07.12.2007., 14:26
a možda i ovo:
http://66.102.9.104/search?q=cache:bBV_PhLxcMwJ:www.trigon.hr/portal/main.asp%3Faid%3D263+boje+za+spava%C4%87u+sobu&hl=hr&ct=clnk&cd=1&gl=hr

white_yellow_pink
07.12.2007., 19:36
dvoumin se o boji spavače sobe koja je ujedno i radna soba, strop ide u klasično bijelo, a za zidove su mi sad četri izbora, svijetli tonovi žute, naranđaste, zelene ili plave. koja boja bi bila pogodnija za takav prostor, savijeti dobrodošli :)

ako je već u pitanju i radni prostor-savjetovala bih ti žutu (neku nježnu varijantu) jer ta boja navodno potiče mentalne aktivnosti.

mogla bi i kombinirat ovako- ona strana tj. onaj zid na kojem ti je radni stol obojat u intenzivniju žutu a ostatak gdje je spavaonica pozicionirana u nježniju žutu.pritom paziti na sveukupni sklad.
da se vjeruj mi-svaki interijer se da u više vrlo kvalitetnih varijanata obradit.:mig:

a zašto bi strop bijelo? niski stropovi ha?