PDA

View Full Version : Tko je Babilon iz Otkrivenja?

Submarine
14.01.2003., 18:30
Babilonsko oholo carstvo koje je srusio Bog jer nije bilo poslusno, vec je provodilo poredak po svojim ljudskim i bezboznim zakonima.
I danas ima utjecaj ali ne u fizickom vidljivom, nego u duhovnom znacaju. Uzdize se duhovna kula i protivi se nebu...

Sto mislite tko je danas taj Babilon i gdje se nalazi.

I koji joj cilj? :)

Lame Deer
14.01.2003., 19:56
Mozda u Bangladesu :confused:

Mozda u sumi :eek:

Lame Deer
14.01.2003., 20:00
http://www.illuminatus.org/

znanac
14.01.2003., 20:03
Lame Deer kaže:
Mozda u Bangladesu :confused:

Mozda u sumi :eek:

Krivo!
Ni jedno, ni drugo, ni trece....

Babilon ipak nije neka "suma", a niti je u sumi zarasao>

I Babilon ne moze biti lociran na samo tako, jednom omanjem djelicu zemaljske kugle. Bilo bi prejednostavno, ne?

Babilonska kula je simbol oholog ljudskog uzdizanja prema Bozjim visinama.

Babilonska gradjevina je negiranje Boga, a koju danas protivnici i neprijatelji Bozji cini se, izgradjuju jos vislju nego je bila ona prethodna. I prije dovrsetka- koja bijase UNISTENA od ruke Bozje!

Povijest se samo ponavlja....
:eek:

Lame Deer
14.01.2003., 20:52
kazes: Krivo!
pa: Ruka bozja ???

Dosadan si !

I.G.N.:(.R.E.

Shady
15.01.2003., 08:13
Skoro cijeli svijet je danas Babilon... zapad, indija, kina...

ebenezer
20.01.2003., 06:15
Smatra se da ce Babilon na kraju istorije biti cijeli svijet,cijelo covjecansto,izuzev neke male grupice koja ce biti ok.To mi je i nekako logicno jer je Babilon simbol zbrke i loseg sistema a nikad veca grupa nije bila na ok strani

Gorje
20.01.2003., 12:10
ebenezer kaže:
Smatra se da ce Babilon na kraju istorije biti cijeli svijet,cijelo covjecansto,izuzev neke male grupice koja ce biti ok.To mi je i nekako logicno jer je Babilon simbol zbrke i loseg sistema a nikad veca grupa nije bila na ok strani

:)

Zar već svijet nije babilon? Zlo su proglasili za dobro. A dobro napadaju kao "zločin"???????:eek: :flop:

Submarine
20.01.2003., 15:38
To je ocito da je svijet postao Babilon, o tome i govore sveta biblijska prorocanstva. Naravno ali crkve govore i uce suprotno... treba drzati ovce u ropstvu.:s

Dosljak
20.01.2003., 21:43
Da, crkve ovore o nekim dalekim vremenima u proslosti kad su se te prorocke slike odnosile na nesto... ilimozda ce vaziti u nekoj dalekoj buducnosti.
Uglavnom ih potpuno prizemno shvacaju i bukvalno tumace.

Naravno da je onda samo mali korak do "mudrih" dilema "je li se to uopce desilo", "je li to vazno za ljude danas"... A za tim dolaze i podmetanja kako se to nista nije niti desilo. Neki tvrde kako ni kralj David nije postojao. I to cak neki Zidovi tvrde. Koliko daleko ide fanatizam...

Babilon, to je pobuna na Jehovu. A oni koji bi htjeli zvati se duhovnima i "vjernicima" a ne i pokoriti se u potpunosti autoritetu Neba, njima je u interesu da se i Babilonska povijest i prorocanstvo- banalizira i ukloni. Jer jasno govori da ne moze opstati NISTA sto se zida mimo Kristovog temelja i Bozjih zapovijedi.

ebenezer
20.01.2003., 22:21
Pa u Otkrivenju pise ko je i sta je Vavilon...Barem tu ne bi trebalo da bude dilema...

J-C
14.01.2004., 20:43
Otk.18

Nakon toga vidjeh: jedan drugi anđeo silazi s neba s moći velikom! Sva se zemlja zasvijetlila od njegova sjaja. 2 On povika iza glasa: "Pade, pade Babilon veliki - Bludnica - i postade prebivalištem zloduha, nastambom svih duhova nečistih, nastambom svih ptica nečistih mrskih 3 jer se gnjevnim vinom bluda njezina opiše narodi; s njom su bludničili svi kraljevi zemaljski, a trgovci se zemaljski obogatiše od silna raskošja njezina." Narod Božji mora bježati 4 Začujem i drugi glas s neba: "Iziđite iz nje, narode moj, da vas ne zadese zla njezina te ne budete suzajedničari grijeha njezinih! 5 Jer njezini grijesi do neba dopriješe i spomenu se Bog zločina njezinih. 6 joj milo za drago, naplatite joj dvostruko po djelima! U čašu u koju je ona natakala natočite dvostruko! 8 Stoga u isti će je dan zla zadesiti: smrt i jad i glad te će sva u ognju biti spaljena. Jer silan je Gospod, Bog, Sudac njezin!" Tužaljke nad Babilonom - Bludnicom 9 I plakat će i naricati za njom kraljevi zemlje što su s njome bludničili i raskošno živjeli kad gledali budu dim požara njezina. 10 Prestrašeni mukama njezinim, izadaleka će stajati i naricati: "Jao, jao, grade veliki, Babilone, grade silni! Kako li te u tren oka stiže osuda!" 11 I trgovci zemaljski plaču nad njom i tuguju jer im trga nitko više ne kupuje: 12 ni zlata, ni srebra, ni dragoga kamenja, ni biserja, ni tanana lana, ni grimiza, ni svile, ni skrleta: nit ikakva mirisava drveta, nit ikakva predmeta od slonove kosti, nit ikakva predmeta od skupocjena drveta, nit od mjedi, nit od željeza, nit od mramora; 13 ni cimeta, ni balzama, ni miomirisa, ni pomasti, ni tamjana, ni vina, ni ulja, ni bijeloga brašna, ni pšenice; ni goveda, ni ovaca, ni konja, ni kočija, ni roblja nit ikoje žive duše. 14 "Voće za kojim ti duša žudjela pobježe od tebe, sav raskoš i sjaj propade ti - ne, nema ga više!" 15 Trgovci što svim tim trgovahu, što ih ona obogati, izdaleka će stajati, prestrašeni mukama njezinim, plakat će i tugovati: 16 "Jao, jao, grade veliki, odjeveni nekoć u lan tanan i grimiz i skrlet, nakićeni zlatom i dragim kamenjem i biserjem! 17 U tren oka opustje toliko bogatstvo!" I svi kormilari i putnici, svi mornari i moreplovci izdaleka stoje 18 i, gledajući dim njezina požara, zapomažu: "Koji li je grad sličan gradu ovom velikom?" 19 I posuše glavu pepelom te plačući i tugujući viknuše: "Jao, jao, grada li velikoga! Dragocjenostima se njegovim obogatiše svi posjednici morskih brodova, a evo - u tren oka opustje!" 20 Veseli se nad njom, nebo, i svi sveti i apostoli i proroci jer Bog osudivši nju, vama pravo dosudi! 21 I jedan snažan anđeo uze kamen, velik poput mlinskoga kamena, i baci ga u more govoreći: "Tako će silovito biti strovaljen Babilon, grad veliki, i nikada ga više biti neće!" 22 "Glas citraša i pjevača i svirača i trubljača u tebi se više neće čuti! Obrtnik vješt kojem god umijeću u tebi se više neće naći! Klopot žrvnja u tebi se više neće čuti! 23 Svjetlost svjetiljke u tebi više neće sjati! Glas zaručnika i zaručnice u tebi se više neće čuti! Jer trgovci tvoji bijahu velikaši zemlje i čaranja tvoja zavedoše sve narode; 24 tebi se našla krv proroka i svetaca i svih zaklanih na zemlji." Pobjednička pjesma u nebu

Tko su ti 'trgovci' i kakva je roba kojom oni trguju? Zna li netko da odgovori?

Krkan
14.01.2004., 21:13
Arizona!
koridor...

J-C
15.01.2004., 09:58
Krkan kaže:
Arizona!
koridor...

Zar nije propao, čuo sam da im slabo ide u posljednje vrijeme?:)

Krkan
15.01.2004., 14:20
pa da...sve je ko iz price.

16 "Jao, jao, grade veliki, odjeveni nekoć u lan tanan i grimiz i skrlet, nakićeni zlatom i dragim kamenjem i biserjem!
17 U tren oka opustje toliko bogatstvo!"

J-C
15.01.2004., 19:51
Krkan kaže:
pa da...sve je ko iz price.

16 "Jao, jao, grade veliki, odjeveni nekoć u lan tanan i grimiz i skrlet, nakićeni zlatom i dragim kamenjem i biserjem!
17 U tren oka opustje toliko bogatstvo!"

Pa da, ima i tu istne u tome što pričaš ali to ipak nije sve.Stvari su malo dublje i ozbiljnije. ;)

Babilon su ti sve današnje vjerske organizacije koje su otpale od Bogam, i prodaju svoje laži naivnim ljudima.

Aurora Aurea
18.01.2004., 12:52
Institucionalizovana i od Boga i naroda otudjena crkva oduvek je htela i grabila svetovnu vlast, nastojala državne strukture da učini podložnima sebi; na taj način je se lakše obračunavala i sa svojim oponentima, 'sektama' i 'jeresima'. Paganizirana ekumenska Crkva-Otpadija u 'Apokalipsi' se slika kako gospodari, jaše na Zveri, svetskoj vladi. To nam kaže da će himerička Crkva-Otpadija u poslednjem vremenu staroga sveta postati oficijelna planetarna religija koja će prigrabiti svu vlast, predstavljajući je kao od Boga datu i Bogom blagoslovenu.

Očigledno je da sve konfesije, denominacje i sekte danas dolaze u nezavidan položaj; mnogi podanici ih gledajući razuzdanost sveštenstva i zavedeni 'blagodatima' hedonističkog života napuštaju, drugi ustaju protiv laži i truleži koja vlada u njima, treći traže reforme, ... Oslabljenim verskim strujama, željnima svetovne vlasti moći, jedini način da opstanu a da se ne menjaju iznutra, je da se medjusobno ujedine. I to grotlo nakazno ujedinjenih crkava Gospod naziva Babilonom Velikom, a predstavlja ga kao nakićenu bludnicu koja jaše na Zveri, i uzdiže pehar svojih lažnih učenja prema Nebu, tražeći da Bog te laž blagoslovi, opijajući njima neprosvetljeno narodno mnoštvo.

Babilon Veliki kao svoje pseudomistično jezgro imaće pre svega New Age pokret, raskošnu bahajsku religiju, i moderne američke esene koji imitiraju nekadašnje Božije posvećenike (svete Životom), nazoreje. Babilonski New Age pokret predvodiće Lažni Prorok, prvosveštenik londonski Majtreja i rimski majstor 'Isus' koji ima u planu da zauzme papski presto. Naravno, da bi se sve to isposlovalo potrebno je da izbiju veliki lomovi, veliki haos, koji će sile Laži znati da iskoriste kako bi instalirale svetsku vladu, Zver, i svetsku religiju, Babilon Veliki. Mi smo na pragu tog haosa: duhovna prljavština povući će ekološke katastrofe i velike klimatske lomove. To će povući ekonomsko-privredni haos i u najvećim i najmoćnim zemljama koji će se preliti i na male, zavisničke države. Iz njega će se iznedriti politički i opštedruštveni haos. More naroda će se uskomešati, vetrovi Zla će dunuti, i iz bezdana tog mora naroda izbiće na površinu najgori ljudi, koje će satana postaviti kao upravljače svetu i neutemeljenom čovečanstvu. I lažne svetlonoše će sa sunčanom Zveri vladati planetom 42 meseci, 3,5 godine ili 1260 dana. Sam Babilon Veliki pašće pre Zveri, rastrzan i spaljen iznutra, pre svega od 10 roga, 10 šamana, deset sektaško-novodopskih mudraca, savetnika 7 lažnih svetlonoša, sedam Zverinih glava.

Link prema temi koja razmatra odnos Protoevandjelja i koptskih gnostičkih spisa:
http://forum.histrion.net/viewtopic.php?t=363

O militantnom i subverzivnom judeizmu:
http://forum.blic.net/viewtopic.php?p=139629

Razotkrivanje masonskih simbola:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?p=194790

O andjeoskoj hijerarhiji:
http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=5527

J-C
18.01.2004., 14:37
Aurora Aurea kaže:
I lažne svetlonoše će sa sunčanom Zveri vladati planetom 42 meseci, 3,5 godine ili 1260 dana. Sam Babilon Veliki pašće pre Zveri, rastrzan i spaljen iznutra, pre svega od 10 roga, 10 šamana, deset sektaško-novodopskih mudraca, savetnika 7 lažnih svetlonoša, sedam Zverinih glava. [/color]

Jako lijep post brate Vaso.Kad stignem budem napisao opširniji komentar.Posebno me zanima kako si došao do ovih činjenica, ja nekako mislim da je ovaj period od 42 mjeseca ili 3,5 godina već iza nas.Slažem se također s tobom da i new age spada u Babilon ali mislim da je ipak otpalo kršćanstvo još veći Babilon.

Basta
18.01.2004., 16:29
New York... Amerika...

J-C
18.01.2004., 16:45
desna ruka kaže:
New York... Amerika...

Na neki način i oni, ali u prvom planu sva proročanstva se odnose na duhovne stvari i duhovni rati između dobra i zla.Dakle, Babilon su sve one pale vjerske organizacije i sve neznabožačke religije udružene protiv Krista i Njegovih sljedbenika.:cool:

J-C
18.01.2004., 17:29
Aurora Aurea kaže:
[color=darkblue]

Babilon Veliki kao svoje pseudomistično jezgro imaće pre svega New Age pokret, raskošnu bahajsku religiju, i moderne američke esene koji imitiraju nekadašnje Božije posvećenike (svete Životom), nazoreje. Babilonski New Age pokret predvodiće Lažni Prorok, prvosveštenik londonski Majtreja

Tko je taj 'londonski Majtreja'? :eek:

Basta
18.01.2004., 17:32
Babilon je danas isto ono što je bio i prije par tisuća godina. U ovom kontekstu nema veze s religijom. Babilon je mjesto susreta naroda, na stotine jezika i običaja. Melting pot. Plus još Otkrivenje spominje da se tu mucho trguje. Plus se spominje da je Zvijer vezana uz Babilon vojno moćna i da se cijeli svijet zanio za njom. Mislim da Amerika fits like a glove.

J-C
19.01.2004., 10:31
desna ruka kaže:
Babilon je danas isto ono što je bio i prije par tisuća godina. U ovom kontekstu nema veze s religijom. Babilon je mjesto susreta naroda, na stotine jezika i običaja. Melting pot. Plus još Otkrivenje spominje da se tu mucho trguje. Plus se spominje da je Zvijer vezana uz Babilon vojno moćna i da se cijeli svijet zanio za njom. Mislim da Amerika fits like a glove.

Drevni grad Babilon koji se danas nalazi u Iraqu je simbol za sav duhovni otpad onih koji ne vjeruju u spasenje preko Krista.Bal-el znači 'vrata Božja'.Neznabožci su vjerovali da oni imaju put spasenja i otuda nazov Babilon.Međutim, samo je jedan put kojim se može spasiti a to je onaj koji je pripremio sam Bog preko svog Sina.Amerika je svakako dio tog svijeta koji ne želi da prihvati pravi put, mislim na sve religije njezinih stanovnika.

Morpheus
19.01.2004., 12:13
Ja mislim da je Babilon iz Okrivenja, "vrata bozja" ustvari onaj prorez na salteru u banci kroz koji klonovi uplacuju svoj iznos na ziro racun.:cool:

Baphomet
19.01.2004., 12:26
Morpheus kaže:
Ja mislim da je Babilon iz Okrivenja, "vrata bozja" ustvari onaj prorez...
Samo je jedno sigurno....a to je da se radi o prorezu :E

phoenix2012
19.01.2004., 12:33

Hiarcs
19.01.2004., 13:00
Neke biblijske knjige imaju dva značenja. Doslovno, koje je hrpa besmislica, i simbolično koje krije u sebi mnoge nebeske tajne.
Koga zanima o tome preporučujem knjige Emanuela Swedenborga.

"Babilon" ili "Velika bludnica" je katolička Crkva.
"Izađite iz nje moj narode da ne postanete sudionici njenog bludničenja".

Ima i drugih bludnica, nije "Velika bludnica" jedina.
Nijedna Crkva nije Kristova Crkva.

magma
19.01.2004., 13:22
J-C kaže:
Drevni grad Babilon koji se danas nalazi u Iraqu je simbol za sav duhovni otpad onih koji ne vjeruju u spasenje preko Krista.Bal-el znači 'vrata Božja'.Neznabožci su vjerovali da oni imaju put spasenja i otuda nazov Babilon.Međutim, samo je jedan put kojim se može spasiti a to je onaj koji je pripremio sam Bog preko svog Sina.Amerika je svakako dio tog svijeta koji ne želi da prihvati pravi put, mislim na sve religije njezinih stanovnika.

:top: Postoje prava i lažna vrata Božja.

magma
19.01.2004., 13:47
desna ruka kaže:
New York... Amerika...

:top: :top: Stvarni Babilon...:confused:

J-C
19.01.2004., 16:11
magma kaže:
:top: Postoje prava i lažna vrata Božja.

Naravno, Babilon predstavlja lažna vrata.

Morpheus
19.01.2004., 17:31
DOOBARRR !!!11

lažna... ili stražnja vrata...??!!!111

kojih se viš ebojiš?

:p

J-C
20.01.2004., 10:09
Hiarcs kaže:
Koga zanima o tome preporučujem knjige Emanuela Swedenborga.

"Babilon" ili "Velika bludnica" je katolička Crkva.
"Izađite iz nje moj narode da ne postanete sudionici njenog bludničenja".

Misliš, Rimokatolička?

Ima i drugih bludnica, nije "Velika bludnica" jedina.
Nijedna Crkva nije Kristova Crkva.

Kristova crkva je postojala i postojat će i nijedna vrata paklena je neće nadvladati.Kristova crkva su svi oni iskreni ljudi koji poštuju Božje zapovjedi i imaju vjeru Isusovu.

J-C
20.01.2004., 10:11
Morpheus kaže:
Ja mislim da je Babilon iz Okrivenja, "vrata bozja" ustvari onaj prorez na salteru u banci kroz koji klonovi uplacuju svoj iznos na ziro racun.:cool:

A što je sa onim šeširima u koje kupe lovu face po raznim crkvama, je li i to Babilon?

Hiarcs
20.01.2004., 13:21
Da, rimokatolička Crkva je Babilon.

A Kristova crkva su svi dobri ljudi. Ne moraju imati vjeru Isusovu, niti moraju znati za ikakve Božije zapovijedi.

Dobrih ljudi ima i među ateistima i među katolicima i Jehovinim svjedocima i muslimanima. I loših također ima u svim grupama.
Zato kriterij po kojemu je neko Kristov, nije njegova vjera i pripadnost nekoj religijskoj grupi.

"Od dvoje što žive u istoj kući i spavaju na istom krevetu jedan će biti spašen a drugi neće".

Dragutin
20.01.2004., 17:59

Vavilon veliki je carstvo krivih religija a Amerika je "lazni prorok"(Otkrivenje 16:13)

Svako dobro!:)

J-C
20.01.2004., 18:05
Hiarcs kaže:
Da, rimokatolička Crkva je Babilon.

A Kristova crkva su svi dobri ljudi. Ne moraju imati vjeru Isusovu, niti moraju znati za ikakve Božije zapovijedi.

Dobrih ljudi ima i među ateistima i među katolicima i Jehovinim svjedocima i muslimanima. I loših također ima u svim grupama.
Zato kriterij po kojemu je neko Kristov, nije njegova vjera i pripadnost nekoj religijskoj grupi.

"Od dvoje što žive u istoj kući i spavaju na istom krevetu jedan će biti spašen a drugi neće".

Sad je pitanje što ti podrazumijevaš pod tim 'dobri'.Tvoja mjerila i Božja se vjerovatno razlikuju, zato tako i pišeš.Nitko od nas nije 'dobar' kako je to Isus jednom rekao.Svi ljudi su padom u grijeh postali po prirodi zli, a 'dobri' ne mogu postati svojom silom i mudrošću, dobrim ih može samo učiniti velika Božja milost, a ona se daje samo onima koji prihvate Božje uvjete i vjeruju u nju.

Hiarcs
21.01.2004., 10:37
J-C, dobri su svi oni koji imaju ljubavi za druge ljude.

Isus je prihvatio onu Samarićanku nevjernicu, a odbacio je farizeje i pismoznance, velike vjernike. Što misliš zašto?

Nije gledao na to tko od njih koliko vjeruje i koliko slijedi zapovijedi. Jer postoji nešto što je puno vrijednije od toga. Nešto što je Samarićanka imala a farizeji nisu imali.

I sad primijeni tu priču na današnje vrijeme, pa vidi na koga podsjećaju današnji kršćani.
Jesu li to ponizni i jednostavni "samarićani" koji će ti spremno i s ljubavlju donijeti vode, ili su to bahati farizeji koji samo gledaju kako će te iscijediti.
Neka mi radimo i punimo im kasicu, a oni će nas blagoslivljati i pričati nam lijepe pričice. O ljubavi Božijoj, i milosti, i bla, bla..

I kao fol ekumenizam i tolerancija, a prvi su koji se bune i protestiraju kad se pojavi neka konkurentska vjera.

Kršćani trebaju širiti evanđelje. Ali to se ne radi tako što se priča o tome, nego se to radi tako što se to živi.

J-C
21.01.2004., 17:50
Hiarcs kaže:
J-C, dobri su svi oni koji imaju ljubavi za druge ljude.

Isus je prihvatio onu Samarićanku nevjernicu, a odbacio je farizeje i pismoznance, velike vjernike. Što misliš zašto?

Nije gledao na to tko od njih koliko vjeruje i koliko slijedi zapovijedi. Jer postoji nešto što je puno vrijednije od toga. Nešto što je Samarićanka imala a farizeji nisu imali.

I sad primijeni tu priču na današnje vrijeme, pa vidi na koga podsjećaju današnji kršćani.
Jesu li to ponizni i jednostavni "samarićani" koji će ti spremno i s ljubavlju donijeti vode, ili su to bahati farizeji koji samo gledaju kako će te iscijediti.
Neka mi radimo i punimo im kasicu, a oni će nas blagoslivljati i pričati nam lijepe pričice. O ljubavi Božijoj, i milosti, i bla, bla..

I kao fol ekumenizam i tolerancija, a prvi su koji se bune i protestiraju kad se pojavi neka konkurentska vjera.

Kršćani trebaju širiti evanđelje. Ali to se ne radi tako što se priča o tome, nego se to radi tako što se to živi.

Zato što je Samarićanka povjerovala u Isusa, i samo je Njoj Isus direktno rekao da je On Mesija.

Ja se slažem s tobom da su većina današnjih tzv. kršćana licemjeri i farizeji, zbog toga je nisam nigdje član niti jedne od njihovih crkava.Trudim se da poštujem Božju volju i širim Evanđelja. :)

Hiarcs
22.01.2004., 11:01
J-C kaže:
Trudim se da poštujem Božju volju i širim Evanđelja. :)
To je dobro.

Na nama je da se trudimo biti što bolji. Sve zavisi o tome koliko smo iskreni i odlučni u tome.

Mi jedan korak prema Bogu, i On će prema nama deset koraka.
To sam se uvjerio. Ako djelujem nesebično stvari se uvijek nekako poslože kako treba i na kraju ispadne dobro. A ako nešto muljam onda na kraju ne ispadne dobro.

J-C
24.01.2004., 13:29
Hiarcs kaže:
To je dobro.

Na nama je da se trudimo biti što bolji. Sve zavisi o tome koliko smo iskreni i odlučni u tome.

Mi jedan korak prema Bogu, i On će prema nama deset koraka.
To sam se uvjerio. Ako djelujem nesebično stvari se uvijek nekako poslože kako treba i na kraju ispadne dobro. A ako nešto muljam onda na kraju ne ispadne dobro.

Baš tako. :)

J-C
24.01.2004., 13:38
Dragutin kaže:

Vavilon veliki je carstvo krivih religija a Amerika je "lazni prorok"(Otkrivenje 16:13)

Svako dobro!:)

Lažni prorok je vjerska zajednica koja je imala najveću svjetlost pa je odbacila i koja je svojim lažnim proročanstvima zatrovala mnoge ljude.Pogodi o kome se radi?

J-C
29.02.2004., 16:30
Da vidimo, na koga se to odnosi? Jesu li to pali protestanti kao što to kažu adventisti, ili su rimokatolici, ili muslimani? Tko su ti koji su zatrovali svijet svojim lažima, otrovinim vinom?

Znamo dobro da je u Otk.14 objavljen pad svim protestantskim zajednicama koje su odbacile svjetlost o stanju mrtvih i Božjem Zakonu.Ali tko su ti koji su imali svjetlosti i pali i postali Babilon, nastamba nečistih duhova, boravište demnona? Mogu li to biti oni koji su već pali? Mogu li to biti rimokatolici kojima je opomena došla preko Luthera u 16 st. ili muslimani koji nikad nisu ni imali pravu istinu?

Pitma se pitam...:cool:

J-C
29.02.2004., 16:52
Adventistički popovi su zatrovali svijet lažnim proročanstvima da je:

-peta truba iz Otkrivenja prorok Muhamed.
-da je šeta truba Turska
-da će pored 144 000 biti i veliko mnošto da bi njihovi vjernici vjerovali da su vrata spasenja široka da se svi oni spasu.
-da je zvijer iz Otk.13 papstvo, a ne da su i oni jedna od glava na zvijeri.
-da će sedam zala biti velika ekološka katastrofa
-da će Armagedon biti svjetski rat na Bliskom istoku
-da je Otk. 18 pad protestanata i svih ostalih a ne njih

itd. itd. :flop:

Sve ove laži su pogubne za sve njihovo vjerništvo i sve ljude na zemlji.Znamo dobro da je židovski narod odbacio Isusa zato što su ih njihove vođe krivo učile proročanstvima o Mesiji.

Pa sad, promislite što će te činiti.

harec
22.05.2008., 15:38
Babilonsko oholo carstvo koje je srusio Bog jer nije bilo poslusno, vec je provodilo poredak po svojim ljudskim i bezboznim zakonima.
I danas ima utjecaj ali ne u fizickom vidljivom, nego u duhovnom znacaju. Uzdize se duhovna kula i protivi se nebu...

u SZ se opisuje doslovni grad Babilon poznat po Babil.kuli
a u NZ Otkriv.se opisuje duhovni babilon i odnosi se na krivu svjetsku religiju danas, bludnica bijana od krvi svjetih....iskreno receno ne mogu se sjetiti Bibl.stavaka gde tacno stoji to ....ali ako je potrebno potrzit cu (ovo sam naveo tek tako napamet bez otvaranja Biblijje)

blue bird
22.05.2008., 15:59

TO je samo jedan od nacina, na koji se obracunavalo i anatemiziralo sve tude - u ovom slucaju Babilon, kolijevka ljudske civilizacije (od koje ja tako cpoypastano da boli glava)...i to je cijela poanta:mig:

Oni:bad Mi:good....i tako moze posluzit da daljnje anatemiziranje...po potrebi....

kokobill
22.05.2008., 16:28
Babilon, simbol halapljivosti, gramzivljosti, jednom rjecju nedostiznosti realiteta. Sta sjutra ocekivati, ako ovako nastavimo? Ispraznost u najblazem obliku.

Niflheim
22.05.2008., 16:54
Babilon, simbol halapljivosti, gramzivljosti, jednom rjecju nedostiznosti realiteta. Sta sjutra ocekivati, ako ovako nastavimo? Ispraznost u najblazem obliku.

Svakodnevno bolnu dozu Kokobilla:kava:

ursamajor
22.05.2008., 17:29
Naravno da je onda samo mali korak do "mudrih" dilema "je li se to uopce desilo", "je li to vazno za ljude danas"... A za tim dolaze i podmetanja kako se to nista nije niti desilo. Neki tvrde kako ni kralj David nije postojao. I to cak neki Zidovi tvrde. Koliko daleko ide fanatizam...

Babilon, to je pobuna na Jehovu. A oni koji bi htjeli zvati se duhovnima i "vjernicima" a ne i pokoriti se u potpunosti autoritetu Neba, njima je u interesu da se i Babilonska povijest i prorocanstvo- banalizira i ukloni. Jer jasno govori da ne moze opstati NISTA sto se zida mimo Kristovog temelja i Bozjih zapovijedi.

babilon (bar od hammurabija) je simbol napretka i civilizacije tisuću godina prije mitskih kraljeva davida i salomona koji ako su kojim čudom i postojali (kao nekakav judejski bik koji sjedi,robin hood ili sl.) su mogli samo must svojih par jeruzalemskih ovaca ili uzet koju od okolnih dvadesetak omanjih judejskih sela u tom razdoblju,doduše možda im je golijat posudio jednu svoju veliku ovcu jer egipćanima il asircima ih sigurno nisu mogli uzet kao ni još nepostojećem kraljevstvu izraelu koji će postat značajnije kraljevstvo tek slijedeće stoljeće al još uvijek puno prije nepismenih brđana judeje i sela jeruzalema.
biblijski fanatizam počinje s joshievim jahvom tj. judejcima u sedmom stoljeću koji po prvi put pokušavaju zagospodarit palestinom nakon što se povlači asirija (al na joshiinu žalost tu je još uvijek bio zločesti faraon koji će ga sredit kod meggida slično kao npr. i one kanance iz desetog il trinaestog stoljeća) a taj jahvin fanatizam nastavljaju u našoj kršćani i muslimani.
više i nije toliko važno tko ili što je danas stari babilon jer jahve ionako već duže vrijeme ne samo što ne sipa drvlje i kamenje na nebeske kraljice već je kažu jednu digao (stvorio) i sebi.zašto i ne bi, jer dok je babilon sa visećim vrtovima ponovno veličanstveno izgrađen za nebuchadnezzara II imao je i naš jahve svoju ljubljenu koja je visila kraj njega iako mu ju je njegov kralj joshia odlučio zakonom zabranit i uništavao je spomen na jadnu božicu gdje god je stigao,al vidimo da je jahvina ipak zadnja pa makar to značilo imat sina iz divljeg braka s jednom takovom a joshia se može onako u nevjerici (u većem šoku nego od faraona) samo okretat u grobu.

Endimion17
22.05.2008., 17:41
u SZ se opisuje doslovni grad Babilon poznat po Babil.kuli
a u NZ Otkriv.se opisuje duhovni babilon i odnosi se na krivu svjetsku religiju danas, bludnica bijana od krvi svjetih....iskreno receno ne mogu se sjetiti Bibl.stavaka gde tacno stoji to ....ali ako je potrebno potrzit cu (ovo sam naveo tek tako napamet bez otvaranja Biblijje)

Zašto si se uhvatio sustavnog dizanja i po pet godina starih threadova?

Orah
22.05.2008., 17:42

Internet

harec
22.05.2008., 18:09
ponizno ti se ispicavam ali ja nijesam razumio tvoje pitanje
stoga bih te zamolio da mi objasnis ako te ne mrzi
unapijed hvala!

-po mogucnosti pomazem svuda i svakom. Harec

NASEDO99
22.05.2008., 22:35
Koliko sa ja upoznat, grad Babilon je postojao i nalazi se na području današnjeg Iraka ako se nevaram jer sam čitao o tome kako ga je Sadam htio obnoviti ali su se zidovi stalno rušili.
Što se tiče bibliskog tumačenja Babilona velikog i sličnih navoda kroz bibliju, predstavlja ljudsku zlobu i pohlepu te pokušaju da se nadmaši BOga. Cilj Babilonske kule bio je stizanje neba.
Otkrivljenje govori o padu Babilona velikog - to bi trebalo predstavljati pad ljudskog društva i krivih religija.
Činjenica je da ljudska riješenja do sada nisu dovela do značajnih pomaka u vladanju društvom.

barmen jitro
22.05.2008., 22:42

:top: tacno Shady. Kratko receno al vrlo poucno!!!!

ursamajor
22.05.2008., 22:48

i u emiratima čujem grade dosta visoku kulu :mig:

http://en.wikipedia.org/wiki/Burj_Dubai

ti bokca :misli: kolko je to minareta jedan na drugom ?

neka neka, bit će i u bosni kažu uskoro para od nafte pa će i minareti valjda biti koji metar bliže bogu.
problem je što će bit nafte i u hercegovini a oni bi tad mogli napravit gospi novo brdo i novi križ,ukupno oko 1000 m.
to će tad bit turizam pogotovo ako nekako naprave i otvorena vanjska skijališta po tom brdu usred ljeta a ne kao u dubaiu samo zatvorena.

memona
24.05.2008., 17:18

E Unija

harec
24.05.2008., 18:46
-nisam razumjeo pitanje?? izvini