PDA

View Full Version : Frizeri i saloni za uređivanje i njegu pasa

stranice : 1 [2]

min_min
12.11.2011., 23:45
rijecki pasoljupci, gdje sredujete svoje dugodlake ljubimce?

SimpleD
13.11.2011., 16:37
a kako možeš garantirati da su "ovi"saloni ovakvi a "oni"onakvi,znači da sudjeluješ u svakom šišanju?

ne, ne sudjelujem, ali sam neke stvari vidjela! a uostalom ja sam samo podjelila svoje mišljenje i iskustvo, rođakinja mi je veterinarka, i to već godinama, pa znam ko sve dolazi s kakvim slučajevima i od kojih salona, počevši od masnica po tijelu -- ne vidi se kod npr.crnih pasa, pa do krasta i neznam čega. ja se tebi ovdje nemoram opravdavati.

SpOokey
13.11.2011., 20:29
ne, ne sudjelujem, ali sam neke stvari vidjela! a uostalom ja sam samo podjelila svoje mišljenje i iskustvo, rođakinja mi je veterinarka, i to već godinama, pa znam ko sve dolazi s kakvim slučajevima i od kojih salona, počevši od masnica po tijelu -- ne vidi se kod npr.crnih pasa, pa do krasta i neznam čega. ja se tebi ovdje nemoram opravdavati.

da kuzim tebi je teta Jožica ,čiji je salon na Bukovcu i isto tako i tvoja mama radi tamo, ako joj već radiš reklamu radi to na korektniji način , za svaki salon ima loših priča i dobrih priča, i isto tako nije svaki pas isti i to znaju tvoja teta i mama i nije lako raditi psa koji mirno stoji na stolu sam od sebe ili onoga koji se baca na sve strane i koji grize....i opet ljudi svašta pričaju da su im unakazili psa u nekom određenom salonu a ne kažu drugu stranu priče u kakvom su stanju doveli toga psa , pas koji nije zapetljan taj sigurno neće gristi sam od sebe, a onaj koji dode u jednom čvoru i još mu vlasnici imaju nebulozne zahtjeve da žele da što više dlake ostanu ,pa normalno da će biti nemiran i pokušati ugristi jer ga BOLI, samo sto to vlasnici ne shvaćaju, većina ih misli da je to lagan posao za napraviti, pa onda kad ne dobiju psa u onakvom stanju kak su si oni to zamislili odmah su krivi u salonu, NE NISU; i ne branim ja odmah sad salone nego kažem nije samo krivica od salona nekada i vlasnici ne uzmu u obzir u kakvom stanju dovedu svoga ljubimca...smatram da se jako puno salona po gradu otvorilo jer su mnogi od njih mislili da je to super posao i da je jako lagan, i u toj njihovoj samouvjerenosti onda nastanu izranjavani psi jer za ovaj posao je potrebna praksa ,jer nije svaka dlaka ista i lagana za osisati niti svaki pas voli mirno stajat na mjestu i tu onda nastanu problemi jer nisu svjesni da nije to tako lagan posao kao sto su si oni zamislili, uzmeš mašinu pa ošišaš e pa neide to baš tako

SimpleD
13.11.2011., 21:04
da kuzim tebi je teta Jožica ,čiji je salon na Bukovcu i isto tako i tvoja mama radi tamo, ako joj već radiš reklamu radi to na korektniji način , za svaki salon ima loših priča i dobrih priča, i isto tako nije svaki pas isti i to znaju tvoja teta i mama i nije lako raditi psa koji mirno stoji na stolu sam od sebe ili onoga koji se baca na sve strane i koji grize....i opet ljudi svašta pričaju da su im unakazili psa u nekom određenom salonu a ne kažu drugu stranu priče u kakvom su stanju doveli toga psa , pas koji nije zapetljan taj sigurno neće gristi sam od sebe, a onaj koji dode u jednom čvoru i još mu vlasnici imaju nebulozne zahtjeve da žele da što više dlake ostanu ,pa normalno da će biti nemiran i pokušati ugristi jer ga BOLI, samo sto to vlasnici ne shvaćaju, većina ih misli da je to lagan posao za napraviti, pa onda kad ne dobiju psa u onakvom stanju kak su si oni to zamislili odmah su krivi u salonu, NE NISU; i ne branim ja odmah sad salone nego kažem nije samo krivica od salona nekada i vlasnici ne uzmu u obzir u kakvom stanju dovedu svoga ljubimca...smatram da se jako puno salona po gradu otvorilo jer su mnogi od njih mislili da je to super posao i da je jako lagan, i u toj njihovoj samouvjerenosti onda nastanu izranjavani psi jer za ovaj posao je potrebna praksa ,jer nije svaka dlaka ista i lagana za osisati niti svaki pas voli mirno stajat na mjestu i tu onda nastanu problemi jer nisu svjesni da nije to tako lagan posao kao sto su si oni zamislili, uzmeš mašinu pa ošišaš e pa neide to baš tako

ahaaaa, da, da, a ti si ona nadobudna koja bi htjela otvoriti svoj salon pa se okolo raspituju za cijene i to? ili si ti ta koja misli da je to super-duper posao za tebe? ili sam te s nekim zamjenila?? a-a, mislim da ne!
nije ovo nikakva reklama, i moja frendica ima salon u d*****, ali ja joj psa nebijh ostavila nikad, jer zato i ima zvono za salon u koji nemožeš ući kad oćeš, da može psu skinuti brnjicu, odvezati ga, izvaditi iz boksa, da se ljudi slučajno nebi 'preplašili'...

SpOokey
13.11.2011., 21:14
dijete drago saberi se malo, u ovom poslu sam dosta dugo i znam Jožicu,i to dosta dobro, ali molim te prestani kenjat po drugim salonima bez nekog odredenog razloga, ili možda najvažnijeg razloga jer ti je Jožica teta, to što si misliš da znaš puno toga o šišanju i ponašanju pasa, nemaš pojma ....i daj mi molim te objasni gdje sam ja u teksu navela da se raspitujem o cijena i da želim otvoriti salon, nebi hvala, taj posao je jako težak ali ljudi to ne shvaćaju a pogotovo ti kaj smatraš da si pokupila svu pamet ovoga svijeta

pantera2
13.11.2011., 21:37

Čudno je a i pomalo smiješno,što se u nebo dižu saloni odnosno frizeri za koje ne bi baš rekla da imaju više živaca bavit se tim poslom,napisala sam to jer si spomenula osobu koju ja znam osobno,a i ljude koji su vodili svoje pse u taj salon,osobu koja je radila s dotičnom osobom i ne mislim da je ta osoba savršena i dobra u svom poslu (a tu ne mislim na frizure pasa niti na njihov cijenik,nego na pristup i ponašanje prema psima)

pantera2
13.11.2011., 21:52

Pa normalno,ti jadni psi ispaštaju jer ih vlasnici ne održavaju mjesecima,vjerovatno ni nemaju četku ili češalj doma,i onda traže i očekuju čuda kad ih furaju u salone,baš sam pročitala nešto kaj je netko ranije napisao,da su furali psa u dosta salona i da su svi saloni odnosno većina htjeli zguliti peseka,i naišli su na jedan salon koji je odlučio to raščešljati,"pas nam je tamo bio 3h,al je prekrasan izašao van" stvarno me zanima da li oni znaju kaj se njihovom psu radi tih 3h,da su to sati mučenja te životinje!!!nisu mi jasni ni ti vlasnici,ali ni frizeri (koji se valjda bave tim poslom,jer vole pse),pa bilo bi mi logičnije zgulit psa (između ostalog da ta koža malo i diše),a ne mučit jednu životinju!

SpOokey
13.11.2011., 21:56
Pa normalno,ti jadni psi ispaštaju jer ih vlasnici ne održavaju mjesecima,vjerovatno ni nemaju četku ili češalj doma,i onda traže i očekuju čuda kad ih furaju u salone,baš sam pročitala nešto kaj je netko ranije napisao,da su furali psa u dosta salona i da su svi saloni odnosno većina htjeli zguliti peseka,i naišli su na jedan salon koji je odlučio to raščešljati,"pas nam je tamo bio 3h,al je prekrasan izašao van" stvarno me zanima da li oni znaju kaj se njihovom psu radi tih 3h,da su to sati mučenja te životinje!!!nisu mi jasni ni ti vlasnici,ali ni frizeri (koji se valjda bave tim poslom,jer vole pse),pa bilo bi mi logičnije zgulit psa (između ostalog da ta koža malo i diše),a ne mučit jednu životinju!

da bilo bi puno humanije osisati životinju da se ona što manje muči ali opet tu su glavni faktor vlasnici koji nisu svjesni stanja u kojem dovedu ljubimca i očekuju čuda i onda ako se napravi tj ošiša psa na jako kratko da bude psu lakše , saloni ispadaju nesposobni da su namjerno ogulili psa i tako dalje, jer ljudi smatraju da njihov ljubimac može odtrpiti dva sata raščešljavanja, e baš bi njih vidjela kak bi njima bilo

pantera2
13.11.2011., 22:08
da bilo bi puno humanije osisati životinju da se ona što manje muči ali opet tu su glavni faktor vlasnici koji nisu svjesni stanja u kojem dovedu ljubimca i očekuju čuda i onda ako se napravi tj ošiša psa na jako kratko da bude psu lakše , saloni ispadaju nesposobni da su namjerno ogulili psa i tako dalje, jer ljudi smatraju da njihov ljubimac može odtrpiti dva sata raščešljavanja, e baš bi njih vidjela kak bi njima bilo

ili ih ostaviti u salonu,samo da vide kako to izgleda,da frizeri nemaju magične ruke a ni opremu,možda bi promjenili mišljenje i ne bi dopustili da se to radi njihovom psu,mislim da malo ljudi vele čarobnu "nemojte ga raščešljavati to ga boli",ahhhh mi ljudi smo idioti i radimo debile od svojih ljubimaca!

SpOokey
13.11.2011., 22:15
ili ih ostaviti u salonu,samo da vide kako to izgleda,da frizeri nemaju magične ruke a ni opremu,možda bi promjenili mišljenje i ne bi dopustili da se to radi njihovom psu,mislim da malo ljudi vele čarobnu "nemojte ga raščešljavati to ga boli",ahhhh mi ljudi smo idioti i radimo debile od svojih ljubimaca!

najbolje je kad pokazuju da oni njega jakoooo vole i da je on njihovo sunce milo a ne razmisljaju da su sebicni kad kazu da ga se raščešljava i koliko to boli psa :((

ChiliKimi
13.11.2011., 22:45
najbolje je kad pokazuju da oni njega jakoooo vole i da je on njihovo sunce milo a ne razmisljaju da su sebicni kad kazu da ga se raščešljava i koliko to boli psa :((

O čemu vas dvije pričate? Određene pasmine zahtjevaju rasčešljavanje, šišanje, trimanje. Konkretno moj se trima i ne to ne boli. Idem u salon koji mirne duše mogu preporučiti svima, prisutna sam cijelo vrijeme dok se trima.

Pobogu da li vas boli šišanje kod frizera? Ajde razmislite malo prije nego što napišete ovakve gluposti :rolleyes:

min_min
13.11.2011., 22:50

ne razumijem sto zelite reci ovime? Da pse ne bi trebalo voditi na grooming, ili sto? :confused:

edit: aha, sad razumijem, govorite da bi pse trebalo sto brze osisati tj izbrijati jer se time smanjuje mogucnost mucenja psa rascesaljavanjem... Mislim da svatko tko pristupa groomingu kao potencijalnom "mucenju" zivotinje doista i ne zna puno o pravom profesionalnom groomingu i brizi za zivotinju u tom smislu.

SpOokey
14.11.2011., 07:23
O čemu vas dvije pričate? Određene pasmine zahtjevaju rasčešljavanje, šišanje, trimanje. Konkretno moj se trima i ne to ne boli. Idem u salon koji mirne duše mogu preporučiti svima, prisutna sam cijelo vrijeme dok se trima.

Pobogu da li vas boli šišanje kod frizera? Ajde razmislite malo prije nego što napišete ovakve gluposti :rolleyes:

dotakli smo se pasmina koji mogu imati extremne slucajeve kad je pas zapetljan od glave do repa i kad vlasnici zahtjevaju da bude raščešljan, o drugim pasminama nismo ni pricali,

pantera2
15.11.2011., 07:38

čitaj napisano,ne pričamo o šišanju,negu bolesnom raščešljavanju pasa,mislim na ljude koji vode svoje pse (tipa maltezer)svakih 4-6 illi čak i više mjeseci na šišanje,s tim da između 2 šišanja nisu primili četku u ruke a kamoli počešljali tog psa i onda NE ŽELE da im je pas zguljen,nego izričito traže da se to raščešlja,i da ocito ne znaju koliko to boli i da je to -mučenje- za psa!trimanje nije bilo ni spomenuto!

pantera2
15.11.2011., 08:04
ne razumijem sto zelite reci ovime? Da pse ne bi trebalo voditi na grooming, ili sto? :confused:

edit: aha, sad razumijem, govorite da bi pse trebalo sto brze osisati tj izbrijati jer se time smanjuje mogucnost mucenja psa rascesaljavanjem... Mislim da svatko tko pristupa groomingu kao potencijalnom "mucenju" zivotinje doista i ne zna puno o pravom profesionalnom groomingu i brizi za zivotinju u tom smislu.

smiješno,napiše se jedno onda netko iz toga izvuče nešto sasvim drugo!što je to profesionalni grooming?kada ti osoba dofura svog psa u očajnom stanju i ti ga ideš raščešljati,a i sam znaš da je to i više nego zrelo za brijanje (briga za životinje)??ako imaš dugodlakog psa,kojemu se dlaka lako zapetlja,onda se brini za njega na način da mu održavaš dlaku (između ostalog)..a ponavljam mi uopće nismo pričale u osobama koji održavaju svoje pse,nego o tim drugima,koji svoje pse ne održavaju i onda ga otpeljaju svom frizeru koji napravi sve kaj može,a naravno vlasnici nisu zadovoljni ni time..mislim da se vidi da je na cesti da je čuda pesa ošišano skroz na kratko,zašto?zato što ti svi frizeri nemaju previše vremena,pa im je lakše oguliti psa,mislim da je svakom groomeru najljepše kad mu pas iz salona izađe prekrasan,a da mu izađe svaki zguljen ne bi bilo kruha od tog!!

kinks
15.11.2011., 09:07

eh,da se i ja malo ubacim.
ko kaže da raščešljavanje nije bolno taj je lud,također mislim da je raščešljavanje pasa kojima je dlaka u groznom stanju,nepotrebno,pogotovo ako su ti psi samo kućni ljubimci,ako se zguli,bože mili dlaka će narasti,a ako je vlasnicima tolko bitno da im je pas prekrasan sa dugom i raščešljanom dlakom,neka je održavaju i imat će takvog psa...koliko puta smo morali izbrijati izložbene pse,jer se dlaka toliko zapetljala da bez obzira što su bili svakih 7 dana na raščešljavanju jednostavno se nije moglo puno za napraviti,a i kad smo ga uspjeli rašč.taj pas bi imao 3 i pol dlake na sebi i šta sad skratimo ga da mu se dlaka oporavi i čekamo da naraste(najčešće se krene petljati oko god.dana starosti psa,kada mu se dlaka krene mjenjati),nema puno takvih slučajeva,al opet ima ih..i ne to rašč.ga ni malo nije bolilo:confused:...i tad bi najbolje bilo uzeti mašinicu i odmah mu maknuti tu baby dlaku!

kinks
15.11.2011., 10:32
........postoji jedna kuća,jedan pas kojeg gledam jedno 2 god.koji nema dlaku,više izgleda kao drveni oklop,svako malo im ubacim u sandučić letak salona,nadajuči se da će shavatiti da je njihovom psu potrebna pomoć,al ništa do sad,možda nemaju telefon???dođe mi da im ukradem psa skinem to čudo s njega!!!pas jedva hoda,žalosno...nemaš kom to prijaviti,jel se nema vremena za takve stvari,grozno!!

ChiliKimi
15.11.2011., 11:14
čitaj napisano,ne pričamo o šišanju,negu bolesnom raščešljavanju pasa,mislim na ljude koji vode svoje pse (tipa maltezer)svakih 4-6 illi čak i više mjeseci na šišanje,s tim da između 2 šišanja nisu primili četku u ruke a kamoli počešljali tog psa i onda NE ŽELE da im je pas zguljen,nego izričito traže da se to raščešlja,i da ocito ne znaju koliko to boli i da je to -mučenje- za psa!trimanje nije bilo ni spomenuto!

Onda ti lijepo pročitaj naslov teme. Jer čuj i trima se u tim salonima. Vi ste toliko nadrobile o xy vlasnicima, otvorite temu pa nastavite ovaj topic pustite onome čemu služi.

pantera2
15.11.2011., 11:28
Onda ti lijepo pročitaj naslov teme. Jer čuj i trima se u tim salonima. Vi ste toliko nadrobile o xy vlasnicima, otvorite temu pa nastavite ovaj topic pustite onome čemu služi.

ponovno:čitaj kaj piše i nije bitno jel se trima ili se lakiraju noktići,šiša ili čiste analne žljezde,ja sam pisala o raščešljavnju pasa!!!
a nadovezala sam se na ostale postove od ljudi kaj su pisali,pa su vjerovatno mnogi krivo shvatili o čemu se radi u ovoj temi,jer se od početka piše svašta!

anabella75
15.11.2011., 11:35
ja sam našla krasan salon gdje ne samo da se odlično pobrinu za mog psa nego su ujedno i vrelo dragocijenih informacija u vezi svega vezanog za psa.

žena je uočila da pas ima ozbiljnih problema s ušima a vet kod kojeg sam bila dan prije to nije ni vidio!:facepalm:

u svakom slučaju jako sam zadovoljna i osjećam se ko paris hilton kad ga onako lijepo dotjeraju pa se ja s njim šminkam po gradu!:rofl:

min_min
15.11.2011., 13:32
smiješno,napiše se jedno onda netko iz toga izvuče nešto sasvim drugo!što je to profesionalni grooming?kada ti osoba dofura svog psa u očajnom stanju i ti ga ideš raščešljati,a i sam znaš da je to i više nego zrelo za brijanje (briga za životinje)??ako imaš dugodlakog psa,kojemu se dlaka lako zapetlja,onda se brini za njega na način da mu održavaš dlaku (između ostalog)..a ponavljam mi uopće nismo pričale u osobama koji održavaju svoje pse,nego o tim drugima,koji svoje pse ne održavaju i onda ga otpeljaju svom frizeru koji napravi sve kaj može,a naravno vlasnici nisu zadovoljni ni time..mislim da se vidi da je na cesti da je čuda pesa ošišano skroz na kratko,zašto?zato što ti svi frizeri nemaju previše vremena,pa im je lakše oguliti psa,mislim da je svakom groomeru najljepše kad mu pas iz salona izađe prekrasan,a da mu izađe svaki zguljen ne bi bilo kruha od tog!!

profesionalni groomer koji drzi do svog salona, posla i edukacije ce u takvom slucaju upozoriti vlasika kada mu dovede psa da rascesljavanje mozda nece biti moguce. Profesionalni groomer se kontinuirano usavršava te zna svoje granice i mogucnosti te nece pribjegavati evidentnom mucenju zivotinje.
Slazem se sa tobom da ima vlasnika koji ne drze do svojih pasa a onda ocekuju od groomera nemoguce, ali skolovani, profesionalni groomer sa iskustvom ce takav slucaj i prepoznati. Eto, to sam mislila pod "profesionalnim groomingom". I tu smatram da je razlika od salona do salona te od usluge do usluge.

Dora1109
21.11.2011., 20:53
Ima li netko iskustva s frizerajem za pse KONA na Trešnjevki??

Emericzy
24.04.2012., 17:50
Imam problem. Tražim novog šišača za mog (jako dugodlakog) psa. Dobio sam kupon za veliki popust za Salon za njegu pasa Bony u Cankarevoj u Zagrebu (Črnomerec), ali bih volio čuti nešto o tom mjestu prije nego se odlučim. Ima li tko kakvih iskustava?

Tabby
24.04.2012., 21:01
Evo ja ću pohvaliti salon "BINGO" nalazi se u Sigečici. Cura je super, ima strpljenja, povoljna i zaista super... Ja 3 godine idem kod nje i svaki puta mi nahrani samojedicu sa nagradama, i baš su izgradile neki odnos. Možete biti prisutni i gledati kako radi, iako nije potrebno pesonje ju brzo zavole zbog nagrada :cerek: a ona se zaista zna nositi sa pesima. Stalno radi tako da ne muči psa, da im nije stresno, sigurno neče raspetljavati nešto što nije moguće i što bi samo stvaralo psu stres i mučenje.
Prima sve peseke, svih veličina, dugodlako, kratkodlako.

Emericzy
24.04.2012., 21:06
Problem je što sam dobio kupon baš za taj Bony. ne mogu to iskoristiti drugdje. A žao mi je ne iskoristiti.

Ipak, htio bih znati u što se upuštam.

Tabby
24.04.2012., 21:21
ukoliko pas ima svoj salon koji je stalan drži se njega a popust prodaj ili pokloni..tako bi ja...

Emericzy
25.04.2012., 13:20
ukoliko pas ima svoj salon koji je stalan drži se njega a popust prodaj ili pokloni..tako bi ja...

Nemam stalan. Nitko se do sada baš nije baš iskazao. Zato mrzim edavati pesa bilo kome.

Imam pesa s GOLEMOM dlakom; ima na njemu strašno puno posla i svi to mrze raditi i svi nešto bar sitno sjebu. Ili mi muče životinju. Zadnji put je cvilila da se čulo na ulicu. Jebeš takvog groomera. Ne dajem lovu da mi muče pesa. Jest da je izašla kao za izložbu, ali nije mi to to.

Lehane
15.05.2012., 10:44
Dizem temu samo da napisem OGROMNU pohvalu za salon "Kralj Lavova" u Sesvetama.
Rade predivni ljudi, bracni par, citavo vrijeme su mog strasljivca grlili i ljubili, meni su ponudili kavicu, mozete sjest, zapalit, citat novine...

Bilo me uzasno strah, posto nam je to prvi posjet frizeru, ali ljudi su krasni, napravili su rupe izmedju termina, da se moj divljak ne bi sreo s drugim psima, ma sve 5.

Istrimali su ga, okupali, ocistili mu usi, capnuli papke i sve to za samo 100 kn
(Pas je golden retriver)

Uglavnom, topla preporuka! Fkt kuze psihologiju pasa i postuju njihove afinitete prema odredjenim situacijama i osobama

masha01
15.05.2012., 13:38
Bas mi je drago da ti se dopadaju :cerek:

Bonkec
25.05.2012., 19:25
Bok,
Jel znate ima li u Karlovcu i gdje salon za sisanje pasa??
Hvala

lianne
13.07.2012., 12:50
Ako nekom treba sisanje na podrucju Sibenika neka mi se javi na pm :)

ally n.
18.07.2012., 14:41
jel netko mozda zna gdje se u samoboru moze osisati pesonja (maltezer) po pristojnoj cijeni (do 200kn) i da to bude kako treba (kupanje, sisanje, ciscenje uha i rezanje notkica)? nasa frizerka je trenutno na godisnjem, a sisanje nam treba. hvala :)

dini5
25.07.2012., 00:56
Kopirat cu malo lianne..
Ako nekome treba šišanje na području Rijeke neka se javi na pm :), brzo, jeftino i s dobrim pristupom i prema ljudima i prema psima! :)

bundeva
17.10.2012., 16:19
Trebat cu westija istrimati na podrucju Bjelovara, ponude?

cloudyJA
23.10.2012., 16:02
ja imam izuzetno loše iskustvo sa salonom mar marcela :flop: to je bilo nešto prestrašnp. prvo su bili užasno bezobrazni i neljubazni da uopće ne znam zašto nisam izašla van ...uglavnom ipak sam im ostavila psa,tijelo je bilo dobro ošišano a glava i brada katastrofa i za to dala 200 kn (imam maltezera kojeg je samo trebalo skratiti (ne raščešljavati i sl)) .znači daš toliko noovaca i onda još moraš prepravljati,to je katastrofa...ali ponavljam to je ništa kako su oni bezobrazni i nekulturni,taj je salon definitvno zaostao i čudi me da sa tako negativnom atmosferom i dalje opstaje :flop:

omajgad, moam se složiti, mar marcela je grozan "salon", kao prvo, tražila sam da okupaju i ošišaju moju pesicu, kad sam došla po nju, skužila sam da je uopće nisu kupali nego samo prešli s nekim prahom za suho pranje, katastrofa. bili su užasno nepristojni i sve je završilo sa izderavanjem i neugodnostima.

NITI SLUČAJNO NEMOJTE IĆI TAMO, VIDIM DA SAD IMAJU NEKE AKCIJE, NEMOJTE NASJESTI, NE VRIJEDI NIŠTA!!!

emaema
27.11.2012., 20:11
čitala sam vamo svašta, i svađe i svega :D..
ugl..
imam malu shih-tzu staru 6mj, češljam ju redovito i sve..ali joj je dlaka predugačka, počinje se već osjetit od izlazaka, prašine i ostalog, pa bi ošišala+problem ima da kad pije vodu , smoči joj se dlaka sa strane i to jako smrdi, ponekad cijela prostorija.. trudim se to obrisat, sušit..ali
mislim da će bit najbolje da ošišam..

pa evo, prošlo je dosta od kad ste pisali.. ima li kakav preporučljiv povoljan salon? ne treba mi ništa posebno, samo da mi ju ne unakazi..
inače sam na trešnjevci.

spaljeni
29.11.2012., 17:46
Ja svog Shih tzua sam već par puta šišao u Rudešu salon DA-BO! Gospođa je jako ljubazna i zna svoj posao.Mi smo bili jako zadovoljni! Sada se seli u vlastiti prostor negdje na Trešnjevku kod doma sportova!

Merlina
29.11.2012., 18:47
Tražim frizera za šišanje mog hiperaktivnog, tvrdoglavog, šišanju izuzetno nesklonog šicuića.
Probali smo 4 različita frizera. Prvi ga je šišao pažljivo i nježno no predugo (skoro sat i pol), na drugom mjestu su ga porezali, na trećem su nas zamolili onako izdaleka da ne dolazimo više jer su se dvije cure preznojile i jedva uspjele završiti, a na četvrtom su ga uz brnjicu, plastiku oko vrata i poprilično pritisnuli vlastitom kilažom, te nam preporučili da mu slijedeći puta damo sedativ prije šišanja.

Uglavnom treba mi strpljiva, dosljedna, brza (maksimum koji bi on podnio je 15-tak min šišanja) kompliciranim pesima sklona i sposobna osoba koja zna izaći na kraj sa takvim pesekom a da mu ne strga kičmu.

Znate li za takvu osobu u Zagrebu, molim javite :moli: ....

Nisam picajzla, nije mi važno dal su škare ili mašinica važno mi je da je pas ošišan brzo, nježno i bez novih frustracija.

Emericzy
29.11.2012., 19:50
Prvi ga je šišao pažljivo i nježno no predugo (skoro sat i pol).

:rofl: :lol: Predugo! Za mog pesa treba dva i pol do tri sata.

spaljeni
29.11.2012., 20:05
Moj se ukipi na stolu, čak ga ni ne veže za onu lajnu! gotov bude za cca 1 sat!

lukasplit
30.11.2012., 08:52
da li tko u Splitu drži tečaj za šišanje i kupanje kućnih ljubimaca

Merlina
30.11.2012., 09:06
treba mi netko ovakav

http://www.youtube.com/watch?v=uY5UbRJIrxI

atlantis
30.11.2012., 09:55
treba mi netko ovakav

sad ću pitati nekaj jako strašno. pazi :D

kako bi bilo da umjesto potrage za posebnim frizerom odgojiš psa

ha?

patience
30.11.2012., 10:16
Merlina, ja ti mogu preporučiti salon "Robi" u Malešnici!:mig:

Mi smo ljetos bili na prvom šišanju i išli smo tamo jer je jedan od rijetkih salona gdje dopuštaju da vlasnik ostane sa psom (barem koliko sam čula po pričama). Mene je bilo frka jer je pesonja strašljiv i ne voli nepoznate osobe, ali teta Magdalena je genijalna i sve je prošlo u najboljem redu!:) Žena zbilja zna svoj posao, smirena je i odrješita, a opet nije gruba...recimo, kad je trebalo krenuti s mašinicom, prvo ga je gladila s ugašenom, onda ju je upalila i čekala da se privikne na zvuk i tek onda krenula sa šišanjem...

I ne manje bitno, jako lijepo ga je ošišala. Iz totalnog čupavca smo dobili fancy terijera.:D

Sad je jedino pitanje koliko ti je pas problematičan...moj je naučio na češljanje, diranje i prčkanje po njemu i to bez problema dopušta poznatima. Ali ako ti je pas jedan od onih koje ni vlasnik ne može počešljati, onda baš ne znam da li postoji groomer kod kojeg neće biti problema.:ne zna:

fermina-daza
30.11.2012., 13:27
treba mi netko ovakav

ha?

Ne mora biti do odgoja. Strah od novog iskustva koje izaziva nelagodu može učiniti psa, ako ne agresivnim, onda barem obranaški raspoloženim. Govorim iz prve ruke, da ne bi morala Luna iz prve šape :D

Na njezino prvo šišanje vodila sam je veterinaru koji se bavi groomingom. On odmah krenuo električnim aparatom, povukao čvor, nju zabolilo, ona zubićima krenula zaustaviti njegovu ruku. NE UGRISTI! Zaustaviti. Na to je veterinar rekao da je treba sedirati da bi ju se uredilo. :eek: Na moje pitanje da li tako svaka dva mjeseca, koliko redovno vodim Lunu na šišanje, on je rekao da. :( Uprtih ja svoju preplašenu Lunu u naramak, hvala lijepa, koliko sam dužna i odem odlučna da sama riješim stvar. Ošišala sam je tako da ljudi nisu mogli skinuti oka s nje :eek: koliko je to strašno izgledalo :horor: :zubo:

Nije mi bilo druge nego za sljedeće šišanje tražiti novog groomera. I našla sam! :s Kada smo došle, uzela žena češalj i krenula Luni kroz dlaku. Naravno, čim je češalj zapeo za čvorić, Luna zubićima za ruku. Žena kaže, samo malo, da provjerimo. Još jednom povuče češljem, Luna opet zaustavi ruku, ali NE GRIZE. Na to žena kaže, aaaa... ti to meni samo zaustavljaš ruku. Dobar pas! I onda se obrati meni da dođem po nju za sat i pol. Luna je bila prekrasno ošišana, a ne izbrijana, kao što je to htio napraviti onaj prvi groomer, gospon veterinar, a također i neuspavana.

Sedam godina vodim Lunu k istoj groomerici, Luna i dalje nije luda za šišanjem, ali nije agresivna i nije izluđena kada dođem po nju. Dapače, dotrči po svoj zasluženi kolačić, a onda još radoznalo njuška uokolo, što preplašen ili ljutit pas sigurno ne bi radio.

Groomerica je u Vukovićevoj ulici, pa ako te zanima, pošaljem ti telefon na pp.

polly
30.11.2012., 16:14
----
Groomerica je u Vukovićevoj ulici, pa ako te zanima, pošaljem ti telefon na pp.

suzana :s
naša ljubav traje već 12 godina

što se tiče duljine šišanja, moju foksu su u salonu na glasu dvije pseče frizerke trimale 4 sata uz moju pomoć a suzana ju savršeno potrima, zmanikira i okupa za sat vremena, uz to psica voli k njoj odlazit, traume nula bodova
svi kojima sam ju preporučila i dalje tamo odlaze, a i pisala sam već po forumu
a i cijenovno je jako povoljna što isto bitno
mislim da se salon zove bingo

Merlina
30.11.2012., 18:16

ha?

Možda si u pravu, a možda i ne :ne zna:.
Pesonja ima intenzivan karakter i zamjerili su mu se frizeri.
Inače radim intenzivno sa njim, prošli klasičnu školu, a trenutno smo već duže vrijeme kod osobnog trenera kojeg vidim da i ti hvališ. Dakle, činim sve što mogu s obzirom na okolnosti, koji puta i nije sve do mene iako je tako lakše objasniti neke stvari.
Osobno ne vjerujem u opciju "neodgojeni" psi ali vjerujem u onu rijetki dobri i kvalitetni koji znaju nešto o indivudualnom pristupu.
Takve uvijek pronađem i pohvalim na ovom forumu.

fermina-daza
30.11.2012., 19:00
suzana :s
naša ljubav traje već 12 godina
....
mislim da se salon zove bingo

Salon se zove MAMBO i stvarno je bingo :D njegov pronalazak :)

polly
30.11.2012., 19:06
Salon se zove MAMBO i stvarno je bingo :D njegov pronalazak :)

kvragu, danas mi baš ne idu imena i nazivi, ovo mi nije prva provala na forumu :rofl:
al da je bingo bome je pa onda nisam niti fulala puno :D

Merlina,
probaj kod suzane, žena ima ogromno iskustvo i psi je vole

dini5
01.12.2012., 23:54
Merlina, ne znam kako i sat i pol vremena može biti predugo? Samo ako psa okupa i osuši to traje minimalno 45 minuta. Jedino ako neces da ti ga samo tako izbrije mašinicom..

Merlina
02.12.2012., 10:33
Da ga znate znali bi o čemu pričam:rofl:. Napomenuti ću da ga je četvero ljudi držalo kod jednog šišanja (ima 8 kg). Da, treba mi brzo, nježno izbrijavanje mašinicom, tek tak. Nisu mi bitni detalji, sladak mi je kako god izgleda, bitno mi je da mu se ne skuplja blato i snijeg po dlakama na šapicama i trbuhu. I to je sve, 15-20 min maksimum.
Kupamo ga sami i oko toga nemamo problema.
Ugl. hvala na preporukama :) javim kako je prošlo.

c.sunny
04.12.2012., 13:33
Zna li možda netko za kakav salon za pse na području Šestina, Zagreb?

anything but angel
25.01.2013., 11:28
Ima li tko preporuku za dobar salon za sisanje pasa u Zadru? Imamo goldena, treba mu groomanje, dakle podsisavanje vrata, dijela glave oko usiju, guze, repa i sapica, cisto da dlaka dobije formu. Naravno i kupanje prije toga - mi ga kupamo i doma sami, no htjeli bi kompletno uredjivanje. Dok smo bili u Zagrebu sisali smo ga 2 puta godisnje kod Damira Vucica koji je to savrseno radio, a sad ga vec preko godinu dana nismo sisali jer ne znamo gdje bi :ne zna:
Bili smo u salonu Vau Vau raspitati se, no zenska mi nimalo nije ulila povjerenje, prvo se cudila zasto sisamo goldena, onda je pitala kako se goldeni sisaju, najbitnije je da je znala cijenu i da ce nas njena "usluga" kostati 250kn :rolleyes:
Culi smo da jos postoji Moj lipi pas. Ima li netko s njima iskustva? I pritom me prvenstveno zanimaju iskustva sa sisanjem vecih pasa: goldena, samojeda, newfica i slicnih.
Hvala unaprijed na pomoci :)

Labradorica15
19.06.2013., 11:10
Molim preporuku dobrog frizera koji zna sa plašljivim psima na području Zaprešića.

Dora13
19.06.2013., 14:01
Jeli netko šišao svog psa u salonu 'Exotic' u Zadru? Odvela bi svoga tamo,ali neznam kako šiša. Hvala! :)

Dora13
19.06.2013., 14:07
Ima li tko preporuku za dobar salon za sisanje pasa u Zadru? Imamo goldena, treba mu groomanje, dakle podsisavanje vrata, dijela glave oko usiju, guze, repa i sapica, cisto da dlaka dobije formu. Naravno i kupanje prije toga - mi ga kupamo i doma sami, no htjeli bi kompletno uredjivanje. Dok smo bili u Zagrebu sisali smo ga 2 puta godisnje kod Damira Vucica koji je to savrseno radio, a sad ga vec preko godinu dana nismo sisali jer ne znamo gdje bi :ne zna:
Bili smo u salonu Vau Vau raspitati se, no zenska mi nimalo nije ulila povjerenje, prvo se cudila zasto sisamo goldena, onda je pitala kako se goldeni sisaju, najbitnije je da je znala cijenu i da ce nas njena "usluga" kostati 250kn :rolleyes:
Culi smo da jos postoji Moj lipi pas. Ima li netko s njima iskustva? I pritom me prvenstveno zanimaju iskustva sa sisanjem vecih pasa: goldena, samojeda, newfica i slicnih.
Hvala unaprijed na pomoci :)

Ja ti preporucavam da nikako ne ides u Vau Vau ! Puno se ljudi zalilo na njih,a i sama sam tamo odvela svog maltezera na šišanje...bila sam i u Moj lipi pas,tamo je super samo sto te naruci tek za 10-ak dana...

peggy-nely
03.07.2013., 08:13
Nedavno sam našla malog čupavog psića, vjerojatno izbačenog zbog sezone godišnjih, i zaključila da je u preočajnom stanju da ga ja sama kupam i sređujem.
Imao je dugu, crnu, zapetljanu dlaku punu čičaka i krpelja (ove druge sam mu počupala, a čičke je nemoguće uopće početi vaditi).
Uglavnom, uzela sam preko Ponude dana tretman u salonu Charlie u Zapruđu i zadovoljna sam. Dlaka je skroz ošišana, što i je najbolje i pas se preporodio, više ne smrdi.
Preporučam.

fermina-daza
03.07.2013., 09:13
Nedavno sam našla malog čupavog psića, vjerojatno izbačenog zbog sezone godišnjih, i zaključila da je u preočajnom stanju da ga ja sama kupam i sređujem.

Jesi li ga oglasila na Suzi? Ili na Radio Sljemenu? Obično se mali čupavi psići gube, rjeđe izbacuju, jer se ti mali lako udomljavaju.

Inače psima dlaka služi i za obranu od sunca, tako da paziš da nije izložen direktnom suncu. Ne znam jesi li prije imala psa, pa malčicu dociram, sorry. Imam malu čupavicu, pa otuda moja briga :)

peggy-nely
04.07.2013., 13:15
Vodila sam ga kod veterinara i nema čip, a nađen je u jednom selu kraj Velike Gorice gdje ljudi redovno bacaju pse (sestra mi živi tamo pa zna).

To je neki crni mali mješanac, nije ništa fensi- i toliko je miran i ne mrda nigdje sa moje (natkrivene) terase da čisto sumnjam kako je odlutao. Sestra mi kaže kako se 2 dana motao oko njihovog dvorišta. Imao je neku odvratnu raspadnutu ogrlicu.

Trebala sam ga slikati dok je bio čupav, sad više ne liči na sebe.

quasarr
05.07.2013., 11:06
Obzirom da sam se preselila iz Zagreba u Rijeku, nisam znala gdje da odem na šišanje sa svojim pudlekom. Ovdje na forumu sam pročitala same pohvale za salon Nesi tj, za gđicu Morenu i prije par dana sam se i sama uvjerila da je odlična.
Cijene usluga su više nego korektne (jeftinije nego u ZG), Morena odlično šiša i ima super pristup prema psima. Svidjelo mi se što mogu ostati u salonu za vrijeme šišanja, što mi je bitno dok se pudlek ne navikne na nju.

El Hafi
05.07.2013., 13:47
ima li tko iskustva sa frizerkom koja dolazi šišati u vet. ambulantu četiri šape u ivanić gradu?

imam crnu kraljevsku pudlu i trebam nekoga tko stvarno zna što radi. da znam da ce ju okupati, osušiti, kvalitetno počešljati (oni koji imaju pudlu znaju koji je to posao dovesti dlaku u potpuno rasčešljano stanje) i onda škarama oblikovati puppy clip. obzirom da je crna i sterilizirana, dlaka joj je još gušća nego prosječnim pudlama, ali je ona jako dobra (ne grize, ne rezi, ne izvlaci sape) i strpljiva (čak i čupanje dlake iz ušiju pretrpi bez da se pomakne). pokušala bih izbjeći put u zg jer joj je zlo u autu, ali ako nećemo imati izbora... :ne zna: bitno mi je i da mogu biti s njom jer smo joj mi treći dom i ima problema s ostajanjem u nepoznatom. cijenom bih išla do nekih 500 kn, preko toga bi mi bilo previše.

pliz neka informacija o ženi iz četiri šape ili preporuka za groomera koji ima iskustva s uređivanjem pudli, bilo bi idealno izložbenih. :)

vanessaella
03.10.2013., 18:23
Dragi ljudi, jel znate koji dobar salon za sisanje peseka na podrucju Spanskog ili okolice? Hvala

patience
04.10.2013., 14:04
"ROBI", tj. teta Magdalena u M.Matošeca (blizu OŠ Malešnica). Ja sam sa svojim bila samo jednom, ali svekrva već godinama frizira pudleka kod nje i prezadovoljni smo. Našeg je fenomenalno ošišala, ali više od toga mi se svidjelo što zaista zna sa psima. Pesonja se jako boji nepoznatih ljudi, uz to je hiperaktivan i nema mira sekunde, ali šišanje je prošlo bez ikakvih problema... Naravno, cijelo vrijeme sam bila u prostoriji jer mi je bilo jako važno da mogu ostati s njim, a većina frizera to ne dozvoljava.

aninari
05.10.2013., 13:00
pozdrav
ja sam završila tečaj za šišanje i uređenje pasa
uskoro ću otvoriti svoj salon za pse te dok čekam papire
šišam besplatno te sve što ide uz to.
ako kome treba neka mi pošalje privatnu poruku.

aninari
17.11.2013., 10:09
Salon za šišanje i uređenje pasa

Gornja Vežica 35

Music Freak
19.12.2013., 13:03
Sve je počelo prije nekoliko mjeseci kada sam kupio svojoj suprugi (u dogovoru s njom) preslatko štene shi-tzua. Tada je imala 3 mjeseca, dobila je ime Lena. Prije nekoliko dana je napunila 6 mjeseci, i unesla nam je puno veselja u život.
Kada smo došli u Osijek, po preporuci jednih prijatelja, otišli smo u Šapicu, trgovinu i uslužni obrt za njegu kućnih ljubimaca na dogovor oko šišanja i njegu naše male Lene. Bez okljevanja, radnica u trgovini je sredila našu bebu (nokte, šapice, lice, guzu, uši - samo osnove), i imali smo sreće da je u tom trenutku naišla vlasnica trgovine koja nam je dala puno savijeta oko hranjenja, njege psa i ispratila nas sa rečenicom "ako ikada išta trebate, evo vam moj broj mobitela, u bilo kojem trenutku dana ili noći me nazovite i pomoći ću vam". Bili smo sretni jer smo mislili da smo našli nekoga tko će nam dati sve informacije i pomoći da imamo zdravog, sretnog i njegovanog psa.
Idući put kada je bila potrebna njega psa, sve je bilo ok, druga radnica je sredila Lenu i nismo imali prigovora. Igrom prilika između drugog i trećeg šišanja smo ostali bez hrane za psa i zbog rasporeda na poslu (rad i mene i supruge u dvije smjene) smo odlučili kontaktirati vlasnicu da nam pomogne jer nismo htjeli mjenjati vrstu hrane na koju je Lena navikla da bismo izbjegli probavne probleme. I stvarno nam je pomogla, bili smo sretni i stvarno mislili da imamo sve na jednom mjestu, i osobu kojoj je stalo da dobije i zadrži stalne kupce i mušterije u svojoj radnji.

A onda, nekoliko dana poslije te usluge je došlo na red treće šišanje. Prilikom telefonskog razgovora sa vlasnicom sam se odmah naručio kasnije u tjednu za šišanje u petak u 17 sati. U petak sam sa posla samo odveo Lenu u kratku šetnju, odnio ju u stan, oprao šapice od blata i odvezao u radnju. Tamo me dočekalo prvo iznenađenje - nisam bio naručen u 17, nego u 18. Ok, ajde, pričekati ću, nije problem. Samo mi je bilo žao što sam letio tamo u 17 misleći da kasnim, nisam ručao, nisam stigao počešljati Lenu, osušiti joj šapice i sve skupa pripremiti da ju odvedem na šišanje. Ali misleći da će ju tamo srediti, nisam se previše opterećivao. Pošto su dvije radnice bile zauzete njegom i šišanjem drugih pasa (doggy rush hour I guess), vlasnica radnje je odlučila srediti Lenu. Nisam imao prigovora jer sam očekivao da kada se planira uhvatiti tog posla, da zna što radi. I gadno sam požalio. Traženo je da se psu sredi osnovno - lice, šapice, nokti, guza, uši. Prilikom početka rada, gospođa je bila jako nepristojna prema svojoj radnici, napeta i živčana (iz samo njoj znanih razloga), a kako svi znamo - pas to osjeti. Tako je Lena bila nemirna i radnica je trebala pomagati da ju se pridrži. Prvih 5 minuta rada, slušao sam predavanje o tome kako pas nije okupan (okupana je 3 dana prije), kako joj je dlaka upetljana i da uopće ne brinemo o njoj (imala je nekoliko kvrga na šapicama, prvenstveno jer zbog posla stvarno nismo imali vremena da se posvetimo njenoj dlaci kako bi trebali), da ona sad ne može ništa raditi kako treba, da joj nije jasno zašto ju oni sada ne bi okupali jer bi bilo puno lakše itd. Nismo htjeli da ju kupamo jer smo tu večer trebali ići na selo gdje se zaprlja više nego inače i nakon vikenda bi ju ionako trebali kupati.
Nakon toga kada ju je malo kao počešljala, Lena je i dalje bila nemirna i gledala u mene stalno pa sam se maknuo iza zida da se smiri da joj se može ošišati lice. Par minuta poslije sam se vratio i ostao šokiran što se u tih nekoliko minuta dogodilo. Iako to nismo tražili, dlaka na glavi ("kosa") je bila skraćena, a najgore je bilo to što joj je skratila TREPAVICE. Lena je imala (kao i većina shi-tzua) prelijepe trepavice, nekoliko centimetara dugačke. Sada su bile možda centimetar. Uši, brada i brkovi su bili skraćeni, ali potpuno neravno - objašnjenje za to je bilo da je pas u užasnom stanju i da ju se ne može nikako "napraviti onako kako bi htjela". Ostao sam šokiran prizorom tako da je ostatak tretmana brzo prošao. Ošišane su joj šape i guza. Uši i nokti nisu ni pogledani. Za sve mi je ispostavljen račun za kompletni tretman malog psa, i to duplo veći nego što je trebao biti.
Inače nisam osoba koja se voli posvađati, i nažalost, šteta koja je učinjena se sa nikakvom svađom nije mogla ispraviti. Račun sam primjetio tek kad sam došao kući jer u iznenađenju svega toga nisam ni razmišljao o tome. Još jedan razlog što sam izašao iz trgovine je usluga od prije par dana koju nam je vlasnica učinila. Idućih nekoliko sati sam kod kuće čekao da odem po suprugu na posao, da popričamo što ćemo dalje. Radno vrijeme radnje je prošlo, tako da nismo mogli otići tamo i suočiti se sa vlasnicom da pitamo što je to napravila. Ali smo imali broj mobitela, i supruga ju je nazvala. Prigovorila je na sve što je napravljeno i nije napravljeno, da bi dobila istu priču da se ništa nije moglo napraviti jer je pas bio neokupan i upetljan (a sve to se riješi sa češljanjem od 15 minuta) i da uši i nokte nije trebalo sređivati (iako je prošlo mjesec dana od zadnjeg tretmana). Na prigovor da su joj odrezane trepavice i skraćena dlaka na glavi nismo dobili odgovor jer je vlasnica postala jako defanzivna i sve što smo dobili je svađu. Razgovor nije trajao dugo, nismo dobili nikakvu ispriku niti pitanje želimo li dovesti psa na dodatni tretman stvari koje nisu napravljene i možda pokušaj da se barem poravna šišanje koje je napravljeno gore nego što bi običan amater napravio.
Nije prošlo ni 10 minuta, dok sam razgovarao, nisam vidio da sam imao poziv od nje na svom mobitelu. Nazvao sam ju, i nije se javila. A onda mi je došla sms poruka jer očito gospođa nije imala pristojnosti, niti profesionalnosti da počisti nered koji je napravila. Poruku još uvijek imam, pa ću ju prepisati.

"Sokirana sam drskim ponasanjem vase supruge i okrivljavanjem mene za njen nemar prema psu i odrzavanje dlake koje je, slozili smo se (da, slozio sam se da je upetljana jer nismo imali vremena za pošteno češljanje), jako lose jer kako vidim ona sve najbolje zna. Sami ste rekli da cete poraditi na tome da ce vise cesljati. Vidjeli ste jer ste stalno bili pored mene da je pas ugvaljan i receno vam je da sljedeci put ne ide bez kupanja i sisanja. Ja ne znam tko ovdje sebe laze i ne zeli slusati. U svakom slucaju vaseg psa vise necu raditi i potrazite novog grumera, jer netko tko je nezahvalan ne mora dobiti moju uslugu, a iskreno posluzili ste mi kao primjer da ne treba izlaziti u susret pojedincima.
S postovanjem.
Lidija iz Sapice"

Ocito je da ono sto je Lidija iz Sapice rekla prvi put "javite mi se u bilo koje doba dana ili noci ako ista trebate", nije bilo iskreno, niti sa namjerom da nam pomogne, ili da dobije vjerne korisnike.

Eto, sad znate našu priču koja će uskoro dobiti sretan kraj - Leni će narasti trepavice, narasti će joj "kosa" i ostala dlaka tako da može izgledati kako jedan prelijepi shi-tzu mora izgledati.
Našli smo "novog grumera", i jako smo zadovoljni. Gospođa koja ju je sredila, nije držala predavanje o tome kako ne održavamo dlaku svog psa, nego se uhvatila posla i detaljno ju očešljala, riješila nekoliko malih kvrga u dlaci sa strpljenjem i preciznosti. I što je najbolje, rekla nam kako se točno treba šišati lice na shi-tzu psima da im ne smeta dlaka, da ih ne bode u oči (što je u Šapici krivo šišano) i još hrpu korisnih informacija o njezi psa i shi-tzua.

Ako imate psa koji zahtjeva specifično šišanje ili njegu, dobro pripazite i ako vodite svog četveronožca u Šapicu, nikako - niti u kojem slučaju nemojte dopustiti da ga Lidija šiša. Mogli biste dobiti psa bez trepavica, brkova ili nečega trećeg.

Zoran, Mirjana i Lena

dct4
19.12.2013., 17:26
Trebali ste stvarno okupati tog psa, Lidiji bi bilo lakse tad :kava:

patience
20.12.2013., 14:24
Evo mene ponovno s preporukom, ovaj put za salon Canis Major u Pet Centru.

Prezadovoljna sam svime, i pristupom i frizuricom! Molila sam da budem s psom za vrijeme šišanja i da ne bude drugih pasa jer u takvim situacijama zna pyzditi. Nijedno ni drugo im nije praksa, ali su mi bez problema uslišili molbe.
Pesonja je dugodlak i dlaka na nogama mu je bila dosta zapetljana jer mu ih stalno perem, a nisam baš temeljito češljala. Raščešljali ga, okupali, isfenirali i ošišali. Izašla van s novim psom.:cerek:

Inače ne voli nepoznate ljude i nije naučen na toliko friziranja, ali sve je prošlo super, velikim dijelom zbog njihovog pristupa. Cura koja ga je šišala ništa nije radila na silu, na kraju se on skroz opustio...

Uglavnom, topla preporuka!:)

Emericzy
21.12.2013., 08:14
Evo mene ponovno s preporukom, ovaj put za salon Canis Major u Pet Centru.

Prezadovoljna sam svime, i pristupom i frizuricom! Molila sam da budem s psom za vrijeme šišanja i da ne bude drugih pasa jer u takvim situacijama zna pyzditi. Nijedno ni drugo im nije praksa, ali su mi bez problema uslišili molbe.
Pesonja je dugodlak i dlaka na nogama mu je bila dosta zapetljana jer mu ih stalno perem, a nisam baš temeljito češljala. Raščešljali ga, okupali, isfenirali i ošišali. Izašla van s novim psom.:cerek:

Inače ne voli nepoznate ljude i nije naučen na toliko friziranja, ali sve je prošlo super, velikim dijelom zbog njihovog pristupa. Cura koja ga je šišala ništa nije radila na silu, na kraju se on skroz opustio...

Uglavnom, topla preporuka!:)

Cijena? Koliko dugo je trajalo?

Didi
21.12.2013., 09:08
Prezadovoljna sam svime, i pristupom i frizuricom! Molila sam da budem s psom za vrijeme šišanja i da ne bude drugih pasa jer u takvim situacijama zna pyzditi. Nijedno ni drugo im nije praksa, ali su mi bez problema uslišili molbe.Nisam bila u salonu Canis Major pa ne mogu ništa reći, ali sam se s njima dopisivala. Naime, kako više nemam klasičnu kadu, nego tuš kabinu, Sitko i ja ne stanemo unutra odnosno ja se zbog šarafa u kičmi više ne mogu sagnuti da je našamponiram. Pa smo prethodne dvije godine godišnje kupanje obavljale u vrtu, usred ljeta. Ove smo godine iz nekih razloga propustile toplo vrijeme pa sam se ponadala da ćemo uhvatiti predbožićno sniženje u novootvorenom Canisu. Nažalost, odustala sam. Bili su ljubazni u korespondenciji, ali su istaknuli da im to predstavlja problem. Koji ju bili spremni riješiti tako da nas naruče na početku ili kraju radnog vremena, što je pak meni predstavljalo problem jer sam imala i drugih obveza, a posebno su naglasili i da ne treba sumnjati u njihov odnos prema psima (za što nisu imali nikakva razloga jer sam ja sam zamolila da budem uz Sitku zato što sam je do sada uvijek sama kupala pa bi joj ovo bio prvi put da to čini netko drugi), kao i da se u salonu istodobno tretira nekoliko pasa... Uostalom, evo njihovog mejla:

Prisustvo vlasnika za vrijeme tretmana je za nas veliki problem. Naime, u salonu su uglavnom 2-3 psa istovremeno. Kada bi svaki vlasnik bio prisutan ne bi mogli raditi zbog nedostatka prostora :-). Osim toga u pitanju je dinamična radna sredina s puno dlaka, vode, prašine buke i sl. Svakako je zgodno napomenuti da su psi neusporedivo mirniji bez prisustva vlasnika. Mi nemamo što skrivati, čak je u planu da se na televiziji u našoj čekaonici prenosi signal iz radnog dijela kako bi vlasnici mogli vidjeti sve što se unutra događa.

Pa sam im ljubazno zahvalila i odustala.

Cijena? Koliko dugo je trajalo?Mogu ti odgovoriti za salon u kojem sam na kraju bila. U kojem inzistiraju da vlasnik bude uz psa, u kojem se tretira jedan po jedan pas, u kojem smo se i Sit ai ja osjećale kao kod kuće. Cijena ovisi o veličini psa. Sitko je labradorica i njezino me "friziranje" koštalo 150 kn (puna cijena u Canisu iznosi 120). Koliko je trajao rezultat, bolje da ne pričam. :cerek: Mislim da smo ondje provele oko sat vremena, možda mrvicu manje, ali smo izašle jednako vesele i radosne kao da smo to obavile kod kuće. Sitkulica je čak prilično mirno podnijela i feniranje iako se inače boji usisavača i ostalih kućnih zujalica.

Salon se zove "Šapa" i nalazi se u Horvaćanskoj 166. Nekoliko dana poslije navratila sam onamo da odnesem nešto što sam im obećala donijeti i na stolu našla malenog čupavog psa koji se inače boji svega i svačega, bar tako kaže vlasnik, a koji je vrlo strpljivo sjedio i uživao u šišanju i ostaloj brizi i njezi.

Flokithedog
21.12.2013., 09:18
Može li netko preporučiti tetu ili stričeka grumera koji može urediti lajavu i ugrižljivu križanku vjerojatno terijera, tešku 10 kg? Znači, nekoga tko se ne boji hendlati živčane pse. Već su ju izbacili iz dva salona. Mala je pravi izazov. :D

Didi
21.12.2013., 12:25
Može li netko preporučiti tetu ili stričeka grumera koji može urediti lajavu i ugrižljivu križanku vjerojatno terijera, tešku 10 kg? Znači, nekoga tko se ne boji hendlati živčane pse. Već su ju izbacili iz dva salona. Mala je pravi izazov. :DPročitaj moj prethodni post pa se javi na PP za broj.

Emericzy
21.12.2013., 12:45
Cijena ovisi o veličini psa. Sitko je labradorica i njezino me "friziranje" koštalo 150 kn (puna cijena u Canisu iznosi 120). Koliko je trajao rezultat, bolje da ne pričam. :cerek: Mislim da smo ondje provele oko sat vremena, možda mrvicu manje, ali smo izašle jednako vesele i radosne kao da smo to obavile kod kuće.

Znači, za mene i bradatog collieja dva do dva i pol sata i 250-300 kuna. :(

Didi
21.12.2013., 13:18
Znači, za mene i bradatog collieja dva do dva i pol sata i 250-300 kuna. :(Bradati koli manji je od laba iako ima više dlake. Ako hoćeš broj, nazovi i pitaj. E, sad, ako baš hoćeš da i tebe okupaju, to ne znam. :cerek:

Lucile
21.12.2013., 14:10
Pozdrav, zanima me di u Osijeku mogu odvesti psa na sisanje i da mu se nokti srede? Obavezan uvjet je da vlasnik smije biti uz psa i da smo sami bez drugih pasa.

Moze kontak i na pm.

Hvala :)

patience
21.12.2013., 18:36
Didi, moram priznati da me ovo iznenadilo. Meni su rekli da im to nije praksa, ali su dopustili da budem cijelo vrijeme u prostoriji. Doduse, rezervirali su i termin samo za nas jer sam mislila da nece funkcionirati ako bude jos jedan pas unutra. Na kraju se sve oduzilo, pa su uveli i drugog psa, a da moj nije ni trepnuo. :D
I meni su rekli da planiraju staviti kamere unutra i monitor u cekaonici, da vlasnici mogu pratiti friziranje.

Komplet tretman za srednjeg psa (moj je 15 kg) je 250 kn, dobili smo popust i na kraju platili 200 kn. A bilo je stvarno puno posla jer su mu noge bas bile zapetljane, frizirali su ga skoro 2 i pol sata! :)

Cura koja ga je sisala je prije radila u V.Gorici i kaze da je sisala dosta pasa iz Cerja, pa da zna sa splasenim i ugrizljivim psima... Moj zaista ne voli nepoznate osobe i u stanju je ugristi kad je na povodniku, ali nekim cudom se u ovakvim situacijama ponasa civilizirano. :D

Sent from my Haier HW-W910 using Tapatalk

...Luciferka...
21.12.2013., 19:03
Jel postoji kakav 'frizeraj' za pse koj bi mi oprao psa za ne puno novaca?
Meni pas ne stane doma u kadu, a dobra je, voli se kupat i mirna je cijelo vrijeme.
Ja zapravo trebam nekoga ko bi psa samo oprao i malo posusio (jako kratka dlaka bez poddlake), bez rezanja noktiju, ciscenja usiju i ostalih kerefeka?
Mislim, meni je suludo za to dat 150kn kad sama to obavim za 15min, jedino kaj vise ne stane u kadu :503:

Didi
21.12.2013., 19:10
Didi, moram priznati da me ovo iznenadilo.I mene. Vjerovala sam da će, pogotovo kao novootvoreni salon, biti fleksibilniji, a pogotovo me iznenadila tvrdnja kako su psi mirniji ako im vlasnik nije prisutan, kao i činjenica da u salonu u isto vrijeme tretiraju po nekoliko pasa - prije će se pas uznemiriti, ne mora to biti u negativnom smislu, zbog prisutnosti drugog psa nego zbog prisutnosti vlasnika.

Zapravo, pravi bi potez napravio salon koji bi organizirao kabine i kade kao samoposluživanje. Onako kao što možeš sam oprati i posaugati auto. Meni osobno to bi bilo idealno.

Jel postoji kakav 'frizeraj' za pse koj bi mi oprao psa za ne puno novaca?
Meni pas ne stane doma u kadu, a dobra je, voli se kupat i mirna je cijelo vrijeme.
Ja zapravo trebam nekoga ko bi psa samo oprao i malo posusio (jako kratka dlaka bez poddlake), bez rezanja noktiju, ciscenja usiju i ostalih kerefeka?
Mislim, meni je suludo za to dat 150kn kad sama to obavim za 15min, jedino kaj vise ne stane u kadu :503:I meni bi bilo suludo da nemam šarafe u kičmi i da imam doma pravu kadu, a sigurno neću to ponoviti - ako ikako budem mogla. Kao što sam rekla, "frizura" je trajala dva dana - moja je jefitnija i traje malo dulje. :D Tješim se jedino da sam to napravila prvi, a nadam s ei posljednji put u pet godina. Važno mi je bilo da budem sa Sitkom, iako je ona mirna kao bubica, bez obzira na to što više voli plivanje od tuširanja. Na tvojem bih mjestu, ako ti nije važno da ti dopuste boravak uz psa, nazvala redom pseće salone i pitala. Canis Major trenutno ima 20% popusta.

...Luciferka...
21.12.2013., 19:39
Pa zapravo bi voljela bit uz nju cisto da imam pod kontrolom njihov nacin ophodjenja s psom :kontrolfrik:
Jos mi je ok dat pare ovako ko ti, ako fizicki nemres, naravno ne puno :)
Negdje sam ne fejsu vidjela da postoji takav prostor gdje su kade i stolovi sa fenom i ti platis npr. pol sata koristenja, al se nemrem sjetit gdje ni kak se zvalo, a to bi i meni bilo idealno -najbrze, najjeftinije i bez stresa za psa :)

Didi
21.12.2013., 20:00
Pa zapravo bi voljela bit uz nju cisto da imam pod kontrolom njihov nacin ophodjenja s psom :kontrolfrik:
Jos mi je ok dat pare ovako ko ti, ako fizicki nemres, naravno ne puno :)
Negdje sam ne fejsu vidjela da postoji takav prostor gdje su kade i stolovi sa fenom i ti platis npr. pol sata koristenja, al se nemrem sjetit gdje ni kak se zvalo, a to bi i meni bilo idealno -najbrze, najjeftinije i bez stresa za psa :)Ako se sjetiš, bit ću ti zahvalna na informaciji - nikad se ne zna kad će mi zatrebati. U međuvremenu sam pogledala na Fejsu - u salonu Kralj lavova u Sesvaetama kupanje za velike pse košta 50 kn. Sve ovisi o tome u kojem si dijelu grada - da ja iz zapadnog dijela uračunam benzin i vrijeme, ispadne mi na isto.

...Luciferka...
21.12.2013., 20:03
Ako se sjetiš, bit ću ti zahvalna na informaciji - nikad se ne zna kad će mi zatrebati. U međuvremenu sam pogledala na Fejsu - u salonu Kralj lavova u Sesvaetama kupanje za velike pse košta 50 kn. Sve ovisi o tome u kojem si dijelu grada - da ja iz zapadnog dijela uračunam benzin i vrijeme, ispadne mi na isto.

Fala na info; ja sam na istoku, taman :)
Probat cu potrazit, ak nadjem, javim

Didi
21.12.2013., 20:06
Fala na info; ja sam na istoku, taman :)
Probat cu potrazit, ak nadjem, javimHeh, ja sam našla (link (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.528236723903738.1073741825.128450843882330&type=1)), ali nije u Zagrebu, nego kraj rijeke. :(

...Luciferka...
21.12.2013., 20:23
Heh, ja sam našla (link (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.528236723903738.1073741825.128450843882330&type=1)), ali nije u Zagrebu, nego kraj rijeke. :(

To je to, sjecam se slika; jbg, nisam ni gledala di je..
Steta :(

aninari
24.12.2013., 22:04
salon za šišanje i uređivanje pasa

gornja vežica 35

primamo sve pse
pošaljite privatnu poruku za više informacija.

capoeira-zagreb
09.01.2014., 18:49
pa imate u Gajnicama za kupanje pasa! Ja sam svoje okupala u VAU VAU -u u Brazilskoj i bilo je super! Usluga mi je mrak, imas sve za kupanje, sampone svakakve, trimer, češljeve, škare za nokte i svasta nesto i tamo ti je frizerka ako ti kaj zatreba. meni je savjetovala za kojeg psa koji sampon jer imam 3 i svaki ima drugu dlaku. cijena je za pola sata 50 kn i za 1 h 85 kn, naravno da je meni trebalo 1h ha,ha,ha:rofl: sljedeci put cu poslati muza da ih kupa,a ja cu u cekaoni piti kofi:kava:

shorty
13.01.2014., 11:46
Može li mi netko preporučiti salon za pse u novom Zagrebu, a da mogu biti sa psom za vrijeme šišanja?

Da naglasim, prvi put vodim svog pudla na šišanje i ne želim da ostane istraumatiziran, jer već i sada ne voli da ga se dira po glavi i repu.

Hvala na info!

p.s. jel netko zna kako je u salonu Lajk na Laništu?

:ne zna: