PDA

View Full Version : OPREZ! Krivotvorena kozmetika na netu (forum, ebay...)

stranice : 1 2 3 4 5 [6]

mints
05.06.2010., 13:05
Baš mi je žao što ste dobile fake rumenila. A za ACW opet :flop:, za toliko se stvari naručenih od njih ispostavilo da su fake. Još jedan mali off u vezi Benefita u Sephori, koliko koštaju sjenila (http://www.benefitcosmetics.com/gp/product/B00279NKKO/sr=1-8/qid=1275739441/ref=sr_1_8/176-7067009-3251231?ie=UTF8&n=164991011&bcBrand=core)? :cerek:

mala_zg23
05.06.2010., 14:18
ne znam mislim da su rumenila oko 270 kn

Elektra
05.06.2010., 14:51
Evo, poslikala sam sve i detaljno objasnila i napisala na svom blogu pa pročitajte. Neću ovdje kopi/pejstat obzirom da je dug post. :)

Kako prepoznati lažno Benefit Coralista rumenilo (http://www.beautyaddict.net/hr/how-to-spot-a-fake-benefit-coralista-blush/)

m@non
05.06.2010., 15:15
A u qrac!
Moj Coralista je ostao u Vž i sad se moram gristi do ponedjeljka jel fejk ili nije. Uzela sam ga tu prek foruma, ak je fejk, žile ću si pregrist, jer ga obožavam i boju i konzistenciju i sve do najmanjeg detalja:(:(:(:(
I kutija nije tak sjajna ko tvoja...to me zasad drži da ne sjednem na prvi vlak:rofl::rofl: Više je onak mat, diskretno sjajna, djeluje mi baršunasto. O Bože....

Elektra
05.06.2010., 15:22
Da, diskretno je sjajna, baš onako nekako fino izgleda. Na ovome se vidi da je fejk. Al jbg, kad nikad niš od benefita nisam imala u rukama, tako da sam skužila tek kad sam vidila original u Sephori. :o

snjeguljica2901
05.06.2010., 15:32
jedino sto sam primjetila na svom thrrrobiju su ovi uglovi ambalaze,na jednom uglu isto imam ovak rupicu ko da je falilo papira :S

mala_zg23
05.06.2010., 16:40
i moja je coralista fake :( i samo bi nadodala da sam našla da je samo rumenilo nekako ko kreda kad se stavlja a ne bi takvo trebalo biti

MorianNoxa
05.06.2010., 17:56
Moj nestretni thrrrob je isto fejk.
Ne mirise na ruzu kao sto bi trebao, uglovi nisu savrseno poljepjeni i pakiranje je apsolutno mat bez ikakvog decentnog sjaja.
Takoder, oduvijek mi je bilo malo cudno sto se na mua zale da nije dovoljno pigmentiran kada moj jest, i to jako.
:(:(

Elektra, draga, jos jednom ti se ispricavam.

Thrrrob je znaci takoder s ACWa i jucer sam posala mail zeni, prilicno bijesan moram priznati. Odgovor rade ne bi prenosila u detalje jer cu se opet ras####iti, ali sve u svemu mi je rekla da su svi njihovi proizvodi 100% autenticni i da pogledam malo rivjuse njenog shopa po youtubeu.
:mad::mad::mad:

Elektra
05.06.2010., 18:01
I moj Coralista je pigmentiran :zubo:

Nego, naravno da će reć da je sve 100% original. To i Jagodica isto kaže, pa opet prodaju fejk MAC. :rolleyes: :flop:

I nemaš se šta ispričavat. Krivo mi je k'o psu da si platila oba rumenila kao da su original. I ja bih bila bijesna na tvom mjestu. :mad:

zekica21
05.06.2010., 18:14
I moj jedna cura sumnja da su joj VS sjajila s ACW fake..
moja reakcija je bila, pa zar i njihova sjajila fejkaju.. :(
ambilivbl..

nedavno sam htjela sa foruma uzeti ono Benefitovo rumenilo di je Hoola, Coralista i još jedno skupa..ali sam odustala jer je dosta lažnjaka..

btw. da vas zamolim ako neka ima Chanel hydrabase ruž da mi se javi na PP jer već duže vrijeme sumnjam da je fake pa da ga malo usporedimo..

kikibela
05.06.2010., 19:54
ovaj seller ima nešto benefita, nisam uzimala benefit od njih nego e.laudeer, sve ok nije fake, valjda je tako i sa benefitom. Inače imaju česta sniženja i ok su.http://stores.ebay.com/tropicalessencellc?ssPageName=ADME:B:SEMK:US:USR

Skura
05.06.2010., 20:54
Super review Elektra :top::top:

Dodaj još i slovo B kod Benefita - u biti unutrašnjost slova 'b' nije onako ravno otkinuta kao kod fejka...

Imam i ja fejk dr. feelgood :(

Ide u smeće sad :(

A imam i original depuffing eyes i točno se vidi razlika i u logu...

Btw, na mom dr. Feelgood piše: 'MaDe in the USA' i 'f lowless' :rofl:

Edit: uvijek sam sumnjala da je dr. fejkan, ali se nikad nisam detaljno pozabavila tim... Ali ga nisam ni koristila...

SocialButterfly
05.06.2010., 21:01
Cure, otkuda ste nabavile fejK B.? Imate kakvih info o Čipu?

Skura
05.06.2010., 21:10
Ja imam sa Cheapa okoloočnu - u usporedbi sa dr. feelgoodom jako je originalna :rofl:

Doktor je sa eBaya, naravno :(

SocialButterfly
05.06.2010., 21:19
Žao mi je Skura :grli: Al ajde, bar je Čip još OK...

zekica21
05.06.2010., 21:23
A baš čine vragu gad s tim fejkanjem..kao da netko ne bi platio i duplo da dobije kako triba stvar...
ovako više ne znaš kome virovat, ni di kupovat na netu..

Suey
06.06.2010., 10:30
Kakvo je stanje s fragrancedirect, jel tko zna? Čitala sam na ciao neki review da navodno prodaju fejk parfeme. Cijene krema su fantastične pa mi je to sumnjivo.

Kratka Kavica
06.06.2010., 11:41
Oduvijek sam tvrdila da je kozmetika iz jagode drugoklasna i čudna, drago mi je se konacno potvrdilo da se radi ili o kopijama ili o drugoklasnoj robi namjenjenoj za istocno tržište /nislim na Aziju, Kinu , Indiju, ambalaže se razlikuju od onih za Evropu)!

Slična situacija je i na Fragrance xu gdje cete dobiti dobru robu samo ako kupujete neki ne toliko razvikani brend tipa Mauboussin, Stella Candente isl..

Također pripazite na lošu kvalitetu i u nekim našim trgovinama (drogerijama) ,obratite pozornost na temperature u ducanima i dali je svjetlo konstantno upereno u proizvod (Bipa, DM, Kozmo..)

Najbolju kvalitetu sam pronašla u Mulleru i Irisu tako da toplo preporucam bilo da se radilo o kupnji kozmetike ili mirisa. Istina je da je Muller 10-15 kn skupljiji po proizvodu ali vjerujte mi, tih 10 kn želite platiti više!:)

ivuschka
06.06.2010., 11:45
zašto je roba namjenjena azijskom tržištu drugoklasna ?

Kratka Kavica
06.06.2010., 11:53
Zato jer ovisno o tržištu i cijeni proizvođač može koristiti različitu ambalažu, različite sastojke (neki sastojci nisu odobreni u svim državama radi niz razloga), sjeti se samo one nedavne afere s mlijekom u prahu u Kini.

I na kraju krajeva kad se sve zbroji i oduzme stigne nam roba na kakvu nismo navikli, a onda se pitamo dali je fejk, pokvareno, čudno ili što vec...:ne zna: :(..ali to nije to!

Skura
06.06.2010., 12:03
Gluposti :kava:

Istina je da svako tržište ima svoje zakonitosti, tako ćete whitening linije rijetko kad naći u Evropi...

Ali ovako generalizirati nije u redu.

Odgovorno i iz iskustva tvrdim da da sve što sam kupila na Jagodi je original i kvalitetno...

Istina dogodilo se da sam dobila pokvaren lip balm od L'Occitane - ali su mi vratili lovu... Uostalom on je bez konzervansa i to se moglo i kod nas dogoditi...

MAC tamo nisam kupovala, jer svi znamo kakva je situacija s MACom u Aziji :rofl:

Elektra
06.06.2010., 12:07
Oduvijek sam tvrdila da je kozmetika iz jagode drugoklasna i čudna, drago mi je se konacno potvrdilo da se radi ili o kopijama ili o drugoklasnoj robi namjenjenoj za istocno tržište /nislim na Aziju, Kinu , Indiju, ambalaže se razlikuju od onih za Evropu)!

Kakve veze ima drugoklasna roba sa ovom temom? :confused: I gdje se to točno potvrdilo o kakvoj je robi riječ na određenim webovima? :confused:

Za Jagodu i Brigitu se sigurno zna da prodaje fejk MAC kozmetiku, a za ACW da prodaje fejk benefit no to nema veze sa drugoklasnom robom.

mala_zg23
06.06.2010., 12:54
tema nije kvaliteta nego fejk.

zekica21
06.06.2010., 12:58
Koliko je moguće se naprave i prodaju fejk NYX i Victorias secret proizvodi?

mala_zg23
06.06.2010., 13:03
što i nyx rade fejk? za opi znam da rade fejk. ja sam mislila da samo skuplju kozmetiku fejkaju

zekica21
06.06.2010., 13:20
Ne znam, samo pitam ;)
nije ni opi toliko jako skup..
ovo pitam jer mi je jedna djevojka zabrinuta da ima fejk VS sjajilo sa ACW-a koje inače nije skupo..ali eto..

Elektra
06.06.2010., 13:28
Koliko je moguće se naprave i prodaju fejk NYX i Victorias secret proizvodi?

Čisto sumnjam da će netko fejkati jeftiniju kozmetiku. Ne zato jer se to ne može nego jednostavno nije isplativo zbog par $. A ako ta cura sumnja za to sjajilo, moguće da je odstajalo ili tako nešto, sumnjam nekako da je fejk. :ne zna:

zekica21
06.06.2010., 17:53
Ma da, i ja isto sumnjam da bi, jer po sastavu je sve ok,
čak sam ja sa istog mjesta uzela svoja i ista su mi kao neka koja sam vidila iz njihovih shopova po okusu, mirisu, sve..

Ali kaže da njena nisu imala one zaštitne folije i da nisu imala pozadi naziv nijanse na maloj bijeloj naljepnici.
Sestra kojoj sam poklonila neka kad sam uzimala sebi kaže da se sjeća da su imala zaštitnu foliju, ali nemaju onu malu bijelu naljepnicu s nazivom nijanse..

sidora
06.06.2010., 18:28
ja kupujem preko jagodice lauru mercier, jer je tam uvijek ima i sve ono kaj koristim. i niti jednom nisam kupila fejk. sad istinabog ne znam da li uopce fejkaju lauru, al ak fejkaju mac i nars onda vjerojatno i nju.
ali barem jagodica nije problem - mozes vratiti robu i dobijes povrat love. nemas kaj drugo.

jasmine
06.06.2010., 21:15
što se tiče fragnencedirecta od nih sam kupila do sad dosta parfema i niti jedan nije bio lažnjak.
što se tiče jagodice i od njih mi je sve došlo original iako u jednom djelu se slažem sa kratkom kavicum kad kaže da je nešto namjenjeno drugom tržištu,to je kao ona priča kod nas,jedna vrsta deterdženta ide za nas istočno tržište a druga za zapadno.ono što sam na jagodici primjetila je to da iamju jako puno nekih starih linija proizvoda koji su se prestali proizvoditi već davno i tu može nagrabusiti samo onaj koji nije upoznat s tim.bilo bi jako nepravedno reći da je jagodica isključivo za neko drugo lošije tržište,pa to je na svjetskoj razini,kupci su iz cijelego svijeta i neko ko vraća carinu i za loš proizvod sigurno neprodaje krivotvorene strari,zašto to rade sa mac kozmetikom nje mi jasno.

Suey
06.06.2010., 22:02
što se tiče fragnencedirecta od nih sam kupila do sad dosta parfema i niti jedan nije bio lažnjak.

:s

Guglala sam ih opet i ništa nisam uspjela naći, osim onog reviewa gdje je neki tip, ljut što mu paket nije došao, napisao da se šuška da prodaju fejkove.

Konkretno me zanima Elizabeth Arden kozmetika, pa nekak ne vjerujem da je fejk:confused:, piše da im je to top brand, no cijene su iznimno povoljne dok po drugim stranicama nailazim na dvostruko ili trostruko više cijene.

Lutka29
06.06.2010., 22:12
Iskreno, znalo mi se dogoditi i da mi je maskara kupljena u Irisu sumnjiva (lancome). Sad, je li fake ili pokvarena... Dok sam trazila neki swatch naletila sam na dhgate.com to je kao wholesale fake svacega, tu sam i skuzila koliko je toga zapravo fake!!! Mac, Dior, Chanel, Lancome... I onda kupite "sve po 8" sjenilo u chanel ambalazi!

Yehane
07.06.2010., 05:49
I moj Coralista je bio fake. Kupljen ovdje na forumu. Nisam nikad prije imala nijedno Benefitovo rumenilo u ruci; nije bilo šanse da skužim. Elektra, hvala na detaljnom objašnjenju na blogu - al kod mog se vidjelo iz aviona, već po samoj razlici u gornjem sloju ambalaže.
Bacila sam ga. Ne jer mi je bio loš, nego jer jednostavno nemam naviku kupovat nešto što stavljam na lice u "sve po 12 kuna", a ovo mi dođe na isto...
Baš sam razočarana. Jučer sam gledala original u Sephori, sve razmišljam da ga uzmem. Različite su nijanse, zapravo jako - a originial je znatno više koraljast, što je u biti ono što sam i htjela!

m@non
07.06.2010., 07:43
I moj je fejk:(:(
Kupljen tu na forumu:(
Ne znam da li ću ga baciti, možda i budem. Sva šteta i s njim.
Isto razmišljam da si nabavim original, budem ovih dana skoknula do Sephore ili ću zamoliti nekog od mojih tko bude išao van da mi ga uzme....

Elektra
07.06.2010., 08:31
Mene je iznenadilo koliko je pravi Coralista u biti manje pigmentiran tj. puno je blaža boja nego kod ovog mog :rofl: Tako da, ne znam dal ću ga kupiti. Ako i da, neću u Sephori kod nas već ću dragom reć da mi ga uzme kad bude išao negdje na put ili tako nešto. :)

p.s. žao mi je cure. :( Jel' ćete tražit povrat love ili?

snjeguljica2901
07.06.2010., 08:43
ja sam trazila povrat :)

m@non
07.06.2010., 09:12
Meni se ne da tražiti od koga sam ga kupila....Nekak mi je to bed....Možda ni cura nije znala da je fejk....

mala_zg23
07.06.2010., 12:55
a jel na lookfantastic prodaju fejk benefit? ima coralista za 18,80 funti

Yehane
07.06.2010., 15:42
p.s. žao mi je cure. :( Jel' ćete tražit povrat love ili?

:ne zna:
Pojma nemam. Zelenila sam ju na temi s pohvalama i pritužbama, nije mi do para - ali osjećam se k'o budala; a šta god da je bilo, reći će da nije pojma imala, naravno...:rolleyes:

chiasm
07.06.2010., 22:33
to je svima ista osoba prodala fejkove ovdje ili? dobro je znat, ja trazim ovih dana sto uzeti nabrzinu nekome na poklon pa da ne uzimam to :ne zna:

mala_zg23
08.06.2010., 07:06
znam da je jedna cura prodavala coralistu i ne znam koji još benefit a sad da li je ili nije original ne znam ali cijena je bila oko 100 kn

Yehane
08.06.2010., 07:33
znam da je jedna cura prodavala coralistu i ne znam koji još benefit a sad da li je ili nije original ne znam ali cijena je bila oko 100 kn

Yap, to je to. I upravo razmišljam da bih ipak možda trebala tražit lovu. Mislim, kuky će mi dat, al baš da vidimo...

chiasm
08.06.2010., 11:43
pa ako se sve cure oglase i sva su rumenila ista i sva fake, bolje je vratiti novce... uh, dobro da se ja kao pravnik nisam nasla u toj situaciji :rofl:

zekica21
08.06.2010., 13:35
Chi, mislim da je ista osoba.
No nedavno sam i ja htjela uzeti od jedne cure Benefit rumenilo,
i pitala sam jeli original ili fake jer sam gledala na youtube-u da postoje.
Bilo mi je sumnjivo zbog cijene, a fotka je bila s neta.
I onda sam toj curi poslala nekoliko linkova s neta kako se može prepoznati,
jer je rekla da nije njeno nego da prodaje od prijateljice rumenila.
I dalje je stavljala postove s prodajom, ali mi se nije javljala da kaže jesu li originalna i da mi proda..
A ni ja nisam htjela više da pitam, nego sam odustala za sad od Benefita..

Suey
08.06.2010., 14:08
Yap, to je to. I upravo razmišljam da bih ipak možda trebala tražit lovu. Mislim, kuky će mi dat, al baš da vidimo...

Traži lovu svakako, to je prijevara, i reci da ćeš je u protivnom zacrveniti ne samo na temi pohvale/pritužbe, nego i da ćeš na oglasima napominjati da se radi o fejku, ako će ubuduće prodavati Benefit (jer masa njih ne čita temu s pritužbama, a kupuje ovdje).

shakti
08.06.2010., 14:13

I meni je ista cura prodala fejk Benefitov '10'. Bila sam u Sephori, usporedila ga s originalom i razlika je vidljiva...:rolleyes: Stalno prodaje Benefitova rumenila. Poslala sam joj pp sa zamolbom da mi vrati novac, čisto sumnjam, ali vidjet ćemo što će odgovoriti.

Zmijica
08.06.2010., 14:21
Dobro, zašto ime ne napišete?
Da se zna.

Mada, ja sam se malo bavila istraživanjem :Sueymodeon: :D i našla koja je...
Moguće da je i nju zajebalo, al mi je sumnjivo da nikad nije svoje slike stavljala... uvijek s neta.
A prodaje stalno isto i to već dugo.

mala_zg23
08.06.2010., 14:23
zekica dobro si napravila mislim da je najsigurnije u sephoru po benefit ili na njihovim stranicama. a kako je na asosu ili lookfantastic( tamo ima sniženja na 18 funti)?

Suey
08.06.2010., 14:25
Da se zna.

Moguće da je i nju zajebalo, al mi je sumnjivo da nikad nije svoje slike stavljala... uvijek s neta.

:rofl::s, dobro, znači da nisam jedina koja je čačkala po Yehaninom profilu:D

MorianNoxa
08.06.2010., 14:26
Zmijice, mislim da ne prodaje stalno isto
nego velike kolicine istih stvari.
:mig:

Zmijica
08.06.2010., 14:28
A, ja sam rovarila po prodaji :zubo: i onda metodom eliminacije.
Pih, moderatorske ovlasti... u prednosti si :rofl:

MorianNoxa, yeah - to sam htjela reći :mig:
I nikad niti jedna vlastita slika...

Suey
08.06.2010., 14:38
Nisam:D - mislim da svi mogu ući nekom korisniku u profil i pogledati mu zadnje postove, a nemam neki obični account pa ne mogu provjeriti:D, našla sam post u kojem je zelenila curu.

Zmijica
08.06.2010., 14:50
Nisam:D - mislim da svi mogu ući nekom korisniku u profil i pogledati mu zadnje postove, a nemam neki obični account pa ne mogu provjeriti:D, našla sam post u kojem je zelenila curu.
Točno, svi mogu (sad provjerila :D)

Kako god, došle smo do iste :five: :D

mala_zg23
08.06.2010., 15:54
a prodavala je i clarins bronzer jel i to moguće fejk? ja sam bila sa sellerom se natezala jer nije htio priznati da mi je prodao fejk i na kraju sam odustala. a bio je iz uk seller i nisam ni u snu mislila da bi mogo biti fejk.

Elektra
08.06.2010., 15:57
a prodavala je i clarins bronzer jel i to moguće fejk? ja sam bila sa sellerom se natezala jer nije htio priznati da mi je prodao fejk i na kraju sam odustala. a bio je iz uk seller i nisam ni u snu mislila da bi mogo biti fejk.

Ima jako puno sellera koji će uvaliti fejk samo ako mogu. :flop:

Inače, za ACW sa saznala jučer kako je i prije prodavala fejk proizvode i bilo se otkrilo i kao, prestala s time, ali eto, vratila se dobrim starim navikama. :rolleyes:

mala_zg23
08.06.2010., 16:55
a to ti je uvijek uvijek će netko kupiti ne znajući i misleći da kupuje ono što želi a jel na asosu i lookfanstasticu prodaju fejk benefit?

chiasm
08.06.2010., 17:32
Da se zna.

i ja malo gledala jucer... najgore je sto je djevojka zavrsila pravo... :ne zna:

mala_zg23
08.06.2010., 17:38
a možda je mislila da nije fejk iako sumnjam jer je puno cura pisalo na blogovima i na yt o tome i kako prepoznati.

zekica21
08.06.2010., 19:07
pa ja sam joj poslala linkove kako se prepoznaje, ali je i dalje prodavala.. :rolleyes: tako da..:kava:

mala_zg23
08.06.2010., 19:25
a ništa najbolje ne kupovati kad se zna cijena koja nije mala ali ipak ako netko odluči kupit da ne kupi fejk

Yehane
08.06.2010., 20:23

Slobodno se bacite u rovarenje:D
Daklem, ja se premišljala, na koncu zatražila povrat novca. Zekicina info o linkovima koje je poslala me uvjerila da sam u pravu! Hvala, zekice:cerek:
Inače, da budem fer, odgovorila mi je brzo, i najavila povrat love. Poslala sam broj računa.

chiasm
08.06.2010., 20:32
:top::top::top:

Suey
08.06.2010., 20:43
Slobodno se bacite u rovarenje:D
Daklem, ja se premišljala, na koncu zatražila povrat novca. Zekicina info o linkovima koje je poslala me uvjerila da sam u pravu! Hvala, zekice:cerek:
Inače, da budem fer, odgovorila mi je brzo, i najavila povrat love. Poslala sam broj računa.

:top:

A što je rekla, da nije znala:zubo:?

Yehane
08.06.2010., 21:08
Nije znala, a i prodavala je za frendicu kojoj je donio tata :ne zna:

snjeguljica2901
08.06.2010., 21:23
zanimljivo.meni je rekla da je njenoj frendici teta donjela

chiasm
08.06.2010., 21:30
nikad ne znas, mozda teta kineskinja :rofl:

shakti
08.06.2010., 21:35

Eto, da i ja javno obznanim: i meni je odmah odgovorila i obećala povrat novca.

I meni :mig:

:rofl:

5rich
08.06.2010., 21:39

i meni :five:
ma zapravo,nije ni bitno...:D cura je fer,i oni koji to žele će dobiti povrat...

:rofl:

snjeguljica2901
08.06.2010., 21:55
hahah,moguce :D
ma bitno da se cura sad pokazala korektna i to je to

Leukothea
08.06.2010., 23:11
Gluposti :kava:

Istina je da svako tržište ima svoje zakonitosti, tako ćete whitening linije rijetko kad naći u Evropi...

Ali ovako generalizirati nije u redu.

Odgovorno i iz iskustva tvrdim da da sve što sam kupila na Jagodi je original i kvalitetno...

Istina dogodilo se da sam dobila pokvaren lip balm od L'Occitane - ali su mi vratili lovu... Uostalom on je bez konzervansa i to se moglo i kod nas dogoditi...

MAC tamo nisam kupovala, jer svi znamo kakva je situacija s MACom u Aziji :rofl:
ako su i prodavali fejk, ko zna zašto, ne vjerujem da je bilo namjerno. osim toga, imaju odličan customer service i s njima se sve da uljudno dogovoriti.

da, roba za svako tržište je drugačija.
npr Kanebo i Shiseido, sve linije za Japan su odlične, imaju hrpu stvari po niskim cijenama, toga kod nas naravno nema.
dok npr Max Factor, bez obzira što nije neki fancy brand, k nama vozi sve što već testirano na američkom tržištu i što se tamo ne proda, prepakirava se i svašta, i prolazi hr provjere.

plastika od skupog ruža može biti napravljena u kini s radioaktivnim otpadom, ali ti to ionak nebuš znala nego nosiš svoj skupi fancy ruž okolo jer, božemoj, ima hr deklaraciju i za naše tržište je (velike količine radioaktivnog otpada štetne za organizam se u provjerama obično otkriju :rofl:), karikiram :D

Osim kaj su napredniji od nas, kultura, mentalitet su drugačiji pa stoga i tržište.

zekica21
09.06.2010., 05:55
Jesam te ovo dobro skužila da je moguće da plastične ambalaže proizvoda budu radioaktivne?
đizuss, prvi put tako nešto čujem..

Yehane
09.06.2010., 06:04
Moja greška u vezi Sage O Rumenilima, zabunila sam se - nije tata u pitanju već teta...i što netko reče, bitno da je ispalo korektno i u redu...

shakti
09.06.2010., 06:35
Moja greška u vezi Sage O Rumenilima, zabunila sam se - nije tata u pitanju već teta...i što netko reče, bitno da je ispalo korektno i u redu...

Tako je, bitno da je cura na kraju ispala fer...:mig:

shakti
09.06.2010., 13:47
Sad sam vidjela da mi je dotična cura još jučer uplatila 100 kn, koliko sam joj platila rumenilo. Eto, zaista je ispala fer na kraju. :)

Zmijica
09.06.2010., 14:05
Lijepo :)

zekica21
09.06.2010., 14:27
to je baš lijepo ;)

Yehane
10.06.2010., 21:22
Po dogovoru, danas mi je vraćena lova. U mojim očima, veliki, veliki plus za curu...:top:

Orithyia
14.07.2010., 11:19
Vidjela sam na Specktri da sumnjaju na lažne Bobbi Brown highlightere (one shimmer bricks) s Jagode i lažni Too Faced Shadow Insurance sa stranice lookfantastic.com

atina27
14.07.2010., 11:35
Vidjela sam na Specktri da sumnjaju na lažne Bobbi Brown highlightere (one shimmer bricks) s Jagode i lažni Too Faced Shadow Insurance sa stranice lookfantastic.com

Mozes da ostavis link ka stranici gde si to procitala? :)

Orithyia
14.07.2010., 11:55
Evo za Too Faced (http://www.specktra.net/forum/f167/fake-shadow-insurance-167339/)

Za Jagodu ne znam ima li smisla staviti link jer taj podforum (Counterfeit MAC) mogu otvoriti samo registrirani.

Ako se registrirate (ili već jeste registrirane), odite na Counterfeit MAC, tamo je tema o lažnjacima s Jagode.

Skura
14.07.2010., 12:14
Stavi ti link, molim te :)

Uglavnom smo sve registrirane na Specktri ;)

atina27
14.07.2010., 12:16
Evo ga

http://www.specktra.net/forum/f257/strawberrynet-still-sells-fakes-162903/index3.html

Skura
14.07.2010., 12:18
Hvala :)

I nisam znala da taj topic ne mogu vidjeti neregistrirani :)

Orithyia
14.07.2010., 12:19
Ovaj Too Faced mi je jako sumnjiv, ali za Bobbi Brown ne vidim baš na slikama neku razliku. :ne zna: Ali ja nikad nisam vidjela taj Shimmer Brick uživo, pa ni ne znam kakav bi trebao biti.

edit: atina je već stavila link :D

mints
14.07.2010., 12:23
Ja vidim taj pdf i topic iako nisam ulogirana :). Nego, meni se čini da su ova dva donja Nectara korištena za razliku od prvog i fotkana su na drugačijem osvjetljenju pa se vide neke sitne razlike, što ne mora značiti da je fake.

Orithyia
14.07.2010., 12:27
Ja ga ne vidim ako nisam ulogirana. :confused:

Luda Specktra :rofl:

mints
14.07.2010., 12:39
Ok, moj zarib, sad sam vidjela da sam ulogirana :rofl: :facepalm:. Valjda ranije bila i ostala ulogirana, a zaboravila se pa... :facepalm: Sori :).

Orithyia
14.07.2010., 12:49
Ma ništa. :)

Elektra
14.07.2010., 12:54
Ja vidim taj pdf i topic iako nisam ulogirana :). Nego, meni se čini da su ova dva donja Nectara korištena za razliku od prvog i fotkana su na drugačijem osvjetljenju pa se vide neke sitne razlike, što ne mora značiti da je fake.

Ovo se i meni čini jer ne vidim uopće razliku u nijansama između prve i druge slike, dok je na 3. drugačije osvijetljenje. :ne zna:

atina27
14.07.2010., 12:58
Mislim da je ona naznacila grublje ivice koje se vide na prvoj slici, a na druge dve su lepo obradjene. :confused:

Plavooka25
26.07.2010., 21:55
Dobila sam fejkani Shu Uemura uvijač za trepavice s eBaya od ovog sellera http://myworld.ebay.com/henry_rao/

na blogu je post sa slikama

Elektra
09.09.2010., 14:19
Može pitanje?

Ovakvi setovi su fejk, jel'da? Ima li ijedan brand tipa Chanel ili Lancome a da ima ovakav set?

http://cdn3.ioffer.com/img/item/159/945/379/PL69ibCYQtnjNQq.jpg

http://www.enixs.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/m/a/mas.jpg

Iako već znam odgovor na to pitanje (99%) al' samo da provjerim. :o

Sponza ri
09.09.2010., 14:25
narafno da je fejk :kava: :D

Elektra
09.09.2010., 14:29
Znači, 100% tako nešto nema ni Lancome? :D
Naime, na nekoj nagradnoj igri sam osvojila taj set i ono, na slikama to izgleda normalno ali, kad mi je to došlo u ruke odmah sam pomislila da nije oriđiđi - za početak, prekičasto, a onda je tu hrpa drugih detalja tipa ne piše di je proizvedeno, greške kod opisa (npr. umjesto curling piše mi culing :D ) itd. :o

Elektra
09.09.2010., 16:06
Niš, javila sam toj curi da je to što sam dobila fejk 100%. Možete ovdje (http://www.google.hr/images?q=chanel%202%20in%201%20mascara%20and%20eye liner&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=1024&bih=557) vidit o čemu je riječ - dakle, svi ovi setovi maskara/tuš od MAC-a i chanel-a su fejk. Moj je isto takav ali je od Lancome-a u zlatnoj ambalaži. :D

Lutka29
11.09.2010., 22:31
Koji krasni setovi :) ma Kinezi su zakon, moraju sve nakititi da se iz aviona vidi!!! Ako je sa lookfantastic fake, to je stvarno sramota, da iz UK dolazi fake...

Suey
12.09.2010., 12:01
Niš, javila sam toj curi da je to što sam dobila fejk 100%. Možete ovdje (http://www.google.hr/images?q=chanel%202%20in%201%20mascara%20and%20eye liner&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=1024&bih=557) vidit o čemu je riječ - dakle, svi ovi setovi maskara/tuš od MAC-a i chanel-a su fejk. Moj je isto takav ali je od Lancome-a u zlatnoj ambalaži. :D

Ne znam ti baš točno reći jer u djutijima su uglavnom oni mali travel value setovi, no nijedan nije zlatni i kičasti:zubo:, maskare dolaze u kartonskoj kutijici na kojoj su nacrtane maskare, mislim da su unutra maskare u svojoj original kutijici, onda imaš setova sa svim i svačim - sjenilima, sjajilima, olovčicama, i ništa od toga nije kičasto...najbolje je otići do grada u neku parfumeriju i provjeriti:D, ali ako piše culing, mislim da nemreš fulat da je fejk:lol:

Ovako, stigao mi je 10 Benefit s HQ hair, usporedila sam s Dallasom s Jagode, oba imaju istu naljepnicu iza, s istim redoslijedom natpisa na različitim jezicima, slično mirišu, nema grešaka u slovima, jedino Dallas ima nešto grublju četkicu, ali čitala sam da to tako i mora biti; obje kutije izgledaju lijepo i kvalitetno. Dakle, zaključak: oba su origigi:D.

MalaRea
12.09.2010., 12:24
eee pa takav set je meni ciganka na placu nudila :rofl:

emanuela55
16.09.2010., 16:18
kupuje li itko od vas na ebayu stvari potrebne za geliranje noktiju, npr. šljokice, turpijice, gelove? imate li za preporučiti nekog sellera? sorry ako mjestu nije ovdje mjesto, ne znam gdje pitati :)

Marina2501
16.09.2010., 21:07
Mislim da ovdje ne znamo puno o geliranju :cerek: Tu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=534375) će bolje znati :)

~StarPrincess~
22.01.2011., 13:17
http://www.vecernji.hr/vijesti/brodom-kine-doplovili-lazni-parfemi-kozmetika-grudnjaci-clanak-242525

krasno :S
i jel bi to kao zavrsilo u trgovinama kao??

Estee Lauder
22.01.2011., 15:09
http://www.vecernji.hr/vijesti/brodom-kine-doplovili-lazni-parfemi-kozmetika-grudnjaci-clanak-242525

krasno :S
i jel bi to kao zavrsilo u trgovinama kao??

Da i meni nije jasno za koga je to bilo namjenjeno:confused: Ne izgledaju mi kao oni fejkovi na pijaci.

Lutka29
23.01.2011., 14:46
Ja sam sigurna da je to za parfumerije, jer sam kupila Lancome maskaru u Irisa (istu kao s vijesti) i bila mi je presumnjiva!! Dođe mi da skuplju kozmetiku kupujem samo vani, u nas uvijek nadu nekog potkupljivog carinika. A na istočno tržište svašta šalju to se zna :(

hellie
12.03.2011., 21:33
na deedeedeen zahtjev stavljam link za fejk ecotools kistove. nije neki novac. i kistovi su čak ok. jedino što nisu original. i sama sam kriva što nisam malo bolje slike pogledala.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250666839330&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Jojo Ungh
12.03.2011., 21:37
E ovo je vrhunac! :eek: :rolleyes: Svašta :flop:

deedeedee
12.03.2011., 21:43
tenkju, hellie.

joj, da, ne skuži se baš na prvu. :( strava. :(

hellie
12.03.2011., 21:51
ma ništa :D
čak mislim da je naknadno stavio ovu veću sliku u description di se vide kistovi malo bolje no ne mogu garantirati jer sam to kupila prije mjesec dana i još sam hrpu tih selera gledala tako da mi se sve pomiješalo. i feedback mu je bio puno bolji jer inače nikad ne kupujem od selerea koji nema bar 99,5 %.
šta sve neće krivotvoriti, pa ecotoolsići su baš jeftilen inače njima, jedino što je kod nas očajna ponuda.

Marina2501
13.03.2011., 09:45
na deedeedeen zahtjev stavljam link za fejk ecotools kistove. nije neki novac. i kistovi su čak ok. jedino što nisu original. i sama sam kriva što nisam malo bolje slike pogledala.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250666839330&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

ne mrem vjerovat da se i ecotools fejka... Al tip ima mali milijun negativnih, skoro 700! :eek:

Jojo Ungh
14.03.2011., 19:58
Moram ovo postati, baš je hilarious :D

DIOR:
http://cgi.ebay.com/NEW-CHRISTIAN-DIOR-12-COLOUR-EYESHADOW-PALETTE-MIRROR-/320669733021?pt=UK_Health_Beauty_Make_up_Cosmetics _Eye_Shadow_PP&hash=item4aa967d09d
http://www.ioffer.com/i/free-shipping-1pcs-4-6color-dior-palette-20pcs-200509870
http://www.ioffer.com/i/dior-gold-cd-makeup-eye-shadow-8-palette-178800145
http://www.ioffer.com/i/makeup-new-dior-8color-eyeshadow-palette-10pcs-197700606
http://www.ioffer.com/i/dior-12-colors-lip-gloss-180101961

CHANEL:
http://www.ioffer.com/i/wholesale-chane-eye-shadow-8-color-palette-5-pc-160125227

YSL:
http://www.ioffer.com/i/5-pc-yves-saint-laurent-4-color-eye-shadow-ysl-palette-159211689

GUCCI: :rofl:
http://www.ioffer.com/i/5-pc-gucci-4-color-eyeshadow-palette-a-set-12-pcs-159372531

LANCOME:
http://www.ioffer.com/i/wholesale-lancome-eye-shadow-8-color-palette-5-pc-165366507

MAC:
http://www.ioffer.com/i/mac-makeup-eyeshadow-180-colors-eyeshadow-palettes-195660970?source=eisi

xena
14.03.2011., 20:07
:)

najsmješniji je natpis na dnu stranice (zadnji link - za Mac):

Store Policies
Please ask, we have our own factory.lv gucci chanel coach d&g shoes sunglasses blet .............

Our own factory :rofl: gucci chanel d&g :cerek:

mademoiselle...
14.03.2011., 20:11
Ženo, ne bi vjerovala koliko se ljudi pale na taj ioffer! Moja kolegica je naručila cipele :eek: :rolleyes: Kad dođu, javim vam kakve su :cerek:

Marina2501
14.03.2011., 21:04
Ovi se ni ne trude dobro fejkati. Dovoljno je da si jednom ušao u parfumeriju i kupio labello da znaš da je ovo lažnjak. Iste ambalaže, nakelje Benefit, Lancome... i vozi :rofl:

Marvelous Soul
15.03.2011., 12:58
što kažete na ove ? :D

fejk, fejk, fejk!

http://www.mac888.com/

http://www.cosmetic1681.com/

Jojo Ungh
17.03.2011., 13:27
Prije par mjeseci kupila sam na ebayu fake MAC Viva Glam Cyndi ruž - i vidjelo se na prvi pogled da je fejk, baš je loš :D Nedavno sam na forumu konačno kupila i original pa evo par fotki :)

Lijevo je fake, desno original.

http://img849.imageshack.us/img849/4825/picture839.jpg (http://img849.imageshack.us/i/picture839.jpg/)

http://img29.imageshack.us/img29/8484/picture840i.jpg (http://img29.imageshack.us/i/picture840i.jpg/)

http://img15.imageshack.us/img15/4992/picture841t.jpg (http://img15.imageshack.us/i/picture841t.jpg/)

http://img858.imageshack.us/img858/1433/picture842.jpg (http://img858.imageshack.us/i/picture842.jpg/)

http://img232.imageshack.us/img232/2175/picture844k.jpg (http://img232.imageshack.us/i/picture844k.jpg/)

http://img228.imageshack.us/img228/1/picture846.jpg (http://img228.imageshack.us/i/picture846.jpg/)

Kao što se vidi, i ambalaža i boja se razlikuju. Tekstura fejka je kremasta i dobro pigmentirana, dok je original Lustre finisha pa je pomalo proziran.

I da, ako na Paypalu prijavite fejk kad tražite povrat novca, možete zaboraviti na lovu. Naime, traže dokaz da je nešto fejk, a kako kod nas nema MAC dućana/uvoznika, ne možete ništa dokazati :flop: I spušili ste lovu :rolleyes:

TheEmpress
17.03.2011., 13:30
Kaj se boje tiče, ljepši mi je fejk. :lol:

Jojo Ungh
17.03.2011., 13:37
I meni se sviđa boja fejka :rofl: Ali mi je original predivan, baš dnevni :cerek:

Sarajka_Mazza
17.03.2011., 14:31
I meni je fejk PUNO ljepsi :top:

Elektra
17.03.2011., 15:42
I meni je fejk ljepši :zubo: Al' smiješno mi je kako je deblji i veći :zubo:

Marina2501
17.03.2011., 16:17
I meni je fejk tu ljepši a 'real deal' pomalo bezveznjikav, ali s obzirom da imam doma 'real deal' Cyndi znam kako je to prekrasna i posebna nijansa i ja je obožavam :cerek: Jedna od rijetkih toplih nijansi koja mi stoji :top: Al fejk ruž na četvrtoj fotki odozgora izgleda ko plastična igračka :D

caterine22
20.03.2011., 21:54
http://www.cosmetics-skincare.co.uk/Mac/cat227636_574361.aspx

fejkovi??:D

Lutka29
20.03.2011., 22:18
ovaj fake benefit mi je najgori, najmanje se primjeti :(

Chocollina
20.03.2011., 22:36
Sad sam tek skužila ovo :)
Evo samo da vas obavijestim da mi je teta donijela iz Njemačke iz Douglasa MAC Viva Lady Gaga ruž i to meni i seki jer nije mogla naći St Germain i jedan sam prodala ovdje na forumu jer meni se ne sviđa da bi nakon par dana skužila da je ful čudno kako to da moj ruž ima potpis od Cindy :eek:
Dakle fejk je :eek:
Poslala sam mail u Douglas i nisu ništa odgovorili!!! :rolleyes:
Koja sramota!
Eto samo da znate...inace moja frendica ima ruž na kojem je potpis od Gage,ruževi su isti i jednaka je boja i ovaj je dugotrajan i iste teksture ali svejedno,očito da nije original...nevjerojatno :flop:
Tako da pazite curke,teta ima i račun i skenirala sam ga i slala mailom Douglasu i ništa...:rolleyes:

Pcelica Maja
21.03.2011., 09:59
Evo samo da vas obavijestim da mi je teta donijela iz Njemačke iz Douglasa MAC Viva Lady Gaga ruž i to meni i seki jer nije mogla naći St Germain i jedan sam prodala ovdje na forumu jer meni se ne sviđa da bi nakon par dana skužila da je ful čudno kako to da moj ruž ima potpis od Cindy :eek:
Koja sramota!
Eto samo da znate...inace moja frendica ima ruž na kojem je potpis od Gage,ruževi su isti i jednaka je boja i ovaj je dugotrajan i iste teksture ali svejedno,očito da nije original...nevjerojatno :flop:
Tako da pazite curke,teta ima i račun i skenirala sam ga i slala mailom Douglasu i ništa...:rolleyes:

Ne znam, meni se čini da su šanse da Douglas prodaje fejkove gotovo pa nikakve :ne zna:

Elektra
21.03.2011., 10:02
Koja sramota!

Ne kužim, di ima potpis od Cindy? Gore je Jojo stavila usporedbu pravog i fejk ruža pa pogledaj :)

Mirella
21.03.2011., 10:12
Koja sramota!

pa moguće je da su na pakiranje Cindy ruža stavili naljepnicu Gaga, serijska greška ? :ne zna:

TheEmpress
21.03.2011., 10:21
To je i meni palo na pamet, al boje baš i nisu tolko slične. :ne zna:

~Scarlet~
21.03.2011., 11:10
pa moguće je da su na pakiranje Cindy ruža stavili naljepnicu Gaga, serijska greška ? :ne zna:

I naljepnica, ali i potpis na samoj ambalaži. Inače boja je Gaga. :flop::flop::flop:

Sonja055
01.06.2011., 22:52
Ja sam narucila sebi MAC paletu nijansi preko ebaya i cekam da mi dodje ....jel hocete reci da je lazna?? ...jer nije bas jeftina :( :(

Marina2501
02.06.2011., 00:28
ako nam daš link, mislim da ćemo bit pametnije :)

lianne
02.06.2011., 10:58
sad kad ovo sve citam drago mi je da nemam trenutno love za skuplje brandove :zubo:

Suey
19.11.2011., 00:23
fragrancedirect - gotovo sam sigurna da je MAC rumenilo Fleur Power koje sam naručila od njih fejk :mad:, pa stoga oprez. Dosad je sve bilo u redu s njima, osim u ovom slučaju.

Astona
19.11.2011., 07:41
Po čemu si to skužila?

Skura
19.11.2011., 09:27
fragrancedirect - gotovo sam sigurna da je MAC rumenilo Fleur Power koje sam naručila od njih fejk :mad:, pa stoga oprez. Dosad je sve bilo u redu s njima, osim u ovom slučaju.

I ja Jasmine smo sigurne da je i sjenilo i Dainty fejk :mad::mad::mad:

Taman sam došla ovo napisati...

Suey
19.11.2011., 09:45
A f***:(

Upravo im pišem mejl :mad:!

Astona, odi na temu MAC 2

I na Specktri mi je jedna njihova forumašica (Catatonia) napisala da naljepnica izgleda totalno krivo i da misli da je fake.

Skura
19.11.2011., 09:48
Dainty je prepraškast i presvjetlucav, na mom sjenilu se vidi pot... Što je najgore ambalaža je tako dobro fejkana da po njoj nisam ni primjetila, a to je prvo što gledam. Pažnju mi je privukla naljepnica i taj pot na sjenilu... I šljoke na Jasmininom rumenilu...
Ona je imala dosad dva Daintya i odmah me zvala kad ga je otvorila...

I ja sam im poslala mail :)

Modest Mouse
19.11.2011., 09:55
Skura, taj metal je isto onako deblji nego što treba biti?
Žao mi je :( držim fige da budu razumni i vrate vam novac svima

Suey
19.11.2011., 10:01
Hm, i moj Dainty iz Bugarske je dosta praškast, no te sitne shimmer čestice se vide i na njemu, ali i na Nuance i Warm Soul. Jedino što su slova, naljepnica, znakić skroz OK,otvara se isto kao i ovi drugi originali.

Evo još jednu stvar sam primijetila - kad prolazim prstom po logu na poklopcu, ostali su glatki, jedino je ovaj Fleur Power grub, urezana su slova. A poklopac se otvori bez imalo truda, baš je labav, dok kod drugih nije tako.

Edit: Mineralize Skinfinish ima neki miris kao paleta Coastal Scents, a slova su na naljepnici različite debljine :rofl: i razmak između slova je različit.

Modest Mouse
19.11.2011., 10:11
I moj Dainty ima shimmer, ali ne i šljoke. Jas, slikaj sad kad je dan :o
Tako je i na onom Feelingu bilo kad pređeš prstom preko loga, samo se njemu poklopac nije mogao ni zatvoriti :rofl:

Suey
19.11.2011., 10:34
:rofl::rofl: prestrašno! Napisala sam im da jel znaju za to i tko im je dobavljač te da paze s time jer će doći na crnu listu na forumima i blogovima :D, što bi bilo šteta jer su dosad bili korektni. Još sam im napisala da idem uskoro na put u inozemstvo i da ću odnijet ova dva itema u MAC da mi potvrde da su fejk :D.

Skura
20.11.2011., 14:07
Skura, taj metal je isto onako deblji nego što treba biti?

Nije deblji, ali su slova isto tako ispupčena i poklopac ne nasjedne kako treba. Sad sam uspoređivala i naljepnici - piše samo London, a ne London nešto...
Fejk :(

mala_zg23
20.11.2011., 14:32
a jesu i ostali mac sa fragancea fejk?

Modest Mouse
20.11.2011., 14:40
Nije deblji, ali su slova isto tako ispupčena i poklopac ne nasjedne kako treba. Sad sam uspoređivala i naljepnici - piše samo London, a ne London nešto...
Fejk :(

:(
Još nijednoj nisu odgovorili?

a jesu i ostali mac sa fragancea fejk?

Od 3 naručena na forumu, sva 3 su fejk. Šanse da 4. ne bude su skoro pa nikakve :ne zna:

Skura
20.11.2011., 14:46
Ne... Valjda ne rade vikendom :/

lenica
27.11.2011., 16:39
moj je 4! dainty,potrudila sam se pretražiti web, ne vidim metalno dno, ne guli se kutijica, poklopac sjeda, točka kod toronto je na ok razmaku, ali praši se sve u 16, ovo mi je prvi MAC, pa ne znam kako bi original trebao izgledati, a i osjetim mac natpis na prednjoj strani poklopca pod prstima...kupljen je na fragarancedirectu, što nam je činiti?

luckygirl
19.12.2011., 00:31
Bok cure,
uhm,mene zanima je li ovo origigi? mislim,meni izgleda ko da nije,al reko da pitam iskusnije.

http://img444.imageshack.us/img444/7632/picture0005es.jpg

Acid_2
19.12.2011., 07:37
hm, paletica izgleda dost vjerno, al čudno kako je četkica vani (inače stoji unutra). pakiranje (plastično u kojem je paletica) definitivno nije original. imaš orginalni link?
bogte, sad su počeli fejkati i ovu jeftiniju kozmetiku, MAC i Dior više nisu dovoljni :rolleyes:

Suey
19.12.2011., 07:46
Eyeshadow palatte :zubo:

Ovi s fragrancea mi ništa nisu odgovorili na ono drugo pitanje gdje im je dobavljač i kako točno testiraju kozmetiku :rofl:, guglala sam ih malo i svi pišu da muljaju s odgovorima, tj. napišu odgovor, ali njime ništa ne kažu. Difno :Serek:

Mirella
19.12.2011., 09:37
A ništa cure, onda sve znate što sad trebate učiniti na Pay Palu, napišite još da ste pokušale komunicirati sa sellerom koji daje polovičen odgovore ili ne odgovara i tražite svoju lovu natrag.
velika je šansa da ćete ju dobiti jer vas se žali nekoliko, a ne samo jedna. samo ja ne bi to spominjala u žalbi da znate za ove druge :D

Biberlee
19.12.2011., 10:17
Fejk ELF? :eek:
Bože svašta.

Jeste li dobila lovu nazad za taj fake Mac?

Skura
19.12.2011., 10:25
Eyeshadow palatte :zubo:

Ovi s fragrancea mi ništa nisu odgovorili na ono drugo pitanje gdje im je dobavljač i kako točno testiraju kozmetiku :rofl:, guglala sam ih malo i svi pišu da muljaju s odgovorima, tj. napišu odgovor, ali njime ništa ne kažu. Difno :Serek:

A ništa cure, onda sve znate što sad trebate učiniti na Pay Palu, napišite još da ste pokušale komunicirati sa sellerom koji daje polovičen odgovore ili ne odgovara i tražite svoju lovu natrag.
velika je šansa da ćete ju dobiti jer vas se žali nekoliko, a ne samo jedna. samo ja ne bi to spominjala u žalbi da znate za ove druge :D

Ja sam podigla dva claima - za dvije narudžbe, moju i Jasmininu...

Sad čekam :)

luckygirl
19.12.2011., 10:38
hm, paletica izgleda dost vjerno, al čudno kako je četkica vani (inače stoji unutra). pakiranje (plastično u kojem je paletica) definitivno nije original. imaš orginalni link?
bogte, sad su počeli fejkati i ovu jeftiniju kozmetiku, MAC i Dior više nisu dovoljni :rolleyes:

Mene muci ovo palatte...hehe,samo zbog toga mi je i bilo sumnjivo.
Cura to prodaje na aukcijama,i ima hrpu takve kozmetike..
Al je li moguce da je sama paleta ok,no pakiranje fejk? :ne zna:
Mislim,ne zvucim logicno ni sama sebi,no...

ne zamjerite,nisam bas upoznata puno sa kozmetikom,
jer mi dosad nije trebala (starost me stize pa moram poceti :rofl: )

Elektra
19.12.2011., 10:52
Ja sam ovo našla za ovu elf paletu:

https://lh6.googleusercontent.com/-N5tmKRsgJ4Q/TXrWO8Q40LI/AAAAAAAAAmE/a9oCCtWhp4E/elf+es.jpg

Acid_2
19.12.2011., 16:47
na zadnje dvije slike mi paleta izgleda realno jer sam imala takvu, za smokey eyes. al nije mi jasno zašt je četkica vani kad unutra ima svoj zasebni pretinac :rofl:

ovo pakiranje nije originalno nikako. ne znam, ja ne bih kupila jer po kojoj god cijeni prodaje mislim da se ne isplati jer na njihovoj stranici ona dođe £3.50 ili 30ak kn (plus šiping).

luckygirl
19.12.2011., 19:28
Hvala na pomoci cure :)

Nikako ne cu uzimati,ne,ne..

gfosa
23.12.2011., 09:38
Kupila sam dvije kremice od 15 ml, jednu na ebayu i jednu na forumskoj burzi. Danas mi je stigla ova s ebaya i definitivno su drugačijeg pakiranja, teksture kremica i miris je isti, ali me brine pakiranje. Ukoliko netko ima takvu kod kuće javite se. Usporedba po slikama:

http://img44.imagehaven.net/img/thumbs/MGC6YCDSEK_IMG_4635.JPG (http://img44.imagehaven.net/img.php?id=MGC6YCDSEK_IMG_4635.JPG) http://img25.imagehaven.net/img/thumbs/QZT7O0E72N_IMG_4636.JPG (http://img25.imagehaven.net/img.php?id=QZT7O0E72N_IMG_4636.JPG)

http://img44.imagehaven.net/img/thumbs/IBVC8FN1CZ_IMG_4637.JPG (http://img44.imagehaven.net/img.php?id=IBVC8FN1CZ_IMG_4637.JPG) http://img24.imagehaven.net/img/thumbs/GH3VHGRTNN_IMG_4640.JPG (http://img24.imagehaven.net/img.php?id=GH3VHGRTNN_IMG_4640.JPG)

Wedding
23.12.2011., 11:10
Kupila sam dvije kremice od 15 ml, jednu na ebayu i jednu na forumskoj burzi. Danas mi je stigla ova s ebaya i definitivno su drugačijeg pakiranja, teksture kremica i miris je isti, ali me brine pakiranje. Ukoliko netko ima takvu kod kuće javite se. Usporedba po slikama:

http://img44.imagehaven.net/img/thumbs/MGC6YCDSEK_IMG_4635.JPG (http://img44.imagehaven.net/img.php?id=MGC6YCDSEK_IMG_4635.JPG) http://img25.imagehaven.net/img/thumbs/QZT7O0E72N_IMG_4636.JPG (http://img25.imagehaven.net/img.php?id=QZT7O0E72N_IMG_4636.JPG)

http://img44.imagehaven.net/img/thumbs/IBVC8FN1CZ_IMG_4637.JPG (http://img44.imagehaven.net/img.php?id=IBVC8FN1CZ_IMG_4637.JPG) http://img24.imagehaven.net/img/thumbs/GH3VHGRTNN_IMG_4640.JPG (http://img24.imagehaven.net/img.php?id=GH3VHGRTNN_IMG_4640.JPG)

Ja imam EL Hidrationist (plava kutija) i Daywear Advanced (zelena) i obje izgledaju kao ova lijeva tj nema ovako prozirnu kutiju,
evo slika sa EL stranice. znaco moje su isto ovakve:mig::
http://www.esteelauder.com/products/images/311x311/W670_311x311.jpg

gfosa
23.12.2011., 11:30
Ja imam EL Hidrationist (plava kutija) i Daywear Advanced (zelena) i obje izgledaju kao ova lijeva tj nema ovako prozirnu kutiju,
evo slika sa EL stranice. znaco moje su isto ovakve:mig::
http://www.esteelauder.com/products/images/311x311/W670_311x311.jpg

Ma nije mi dao vrag mira pa sam zastupnicima poslala upit sa slikama. Odgovor je da su moguća odstupanja pakiranja po tržištima, tako da je po njima to sve u redu ukoliko su tekstura i miris isti, a jesu.
Ta lijeva je s ebaya :ne zna:

Wedding
23.12.2011., 11:42
Ma nije mi dao vrag mira pa sam zastupnicima poslala upit sa slikama. Odgovor je da su moguća odstupanja pakiranja po tržištima, tako da je po njima to sve u redu ukoliko su tekstura i miris isti, a jesu.
Ta lijeva je s ebaya :ne zna:

ajde super:top: ... nista cudno inace se cesto US i EU trziste razlikuje pa je tako ocito i u ovom slucaju :ne zna:

gfosa
23.12.2011., 11:43
ajde super:top: ... nista cudno inace se cesto US i EU trziste razlikuje pa je tako ocito i u ovom slucaju :ne zna:

Hvala tebi na odgovoru, znam koliko ti je Estee draga :mig:

Wedding
23.12.2011., 11:49
Hvala tebi na odgovoru, znam koliko ti je Estee draga :mig:

hehe, istina, volim Estee al ne volim njihovu cijenu kod nas:rofl:.. bas pikiram nesto sa njihove US stranice pa da mi to jedna poznanica posalje u Hr jer su cijene duplo jeftinije:D

tikvicaa
10.01.2013., 01:04
Odmah se u startu ispricavam sto ovu temu 'dizem iz mrtvih' :)
Nisam ebay noob i vrlo svjesno sam se odlucila na kupnju necega sto je od starta bilo sumnjivo. Kupila sam ovo (http://www.ebay.com/itm/281032828934?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649) od sellerice koja je navodno iz SAD-a,ali sam poslije primjetila da joj je lokacija Latvia. Znaci uber popularni too faceov eye shadow primer koji u europskim Sephorama kosta oko 17 eura , americkoj 18 $, dok je na asosu nesto skuplji- 22 eura. Na ebayu kod ove sellerice eto niti 10 $ uz besplatan shipping :P
Jos jedan seller prodaje isti proizvod za oko 10 $,također free ship., lokacija SAD. 91 komad je vec prodala,ima ih jos desetak. Pregledala sam i ostale iteme koje prodaje,ugl je to bare minerals,benefit,too faced i UD., i od svega ofc prodaje velike kolicine. Za bahama mama bronzer koji prodaje sam 99% sigurna da je fejk. Ono sto me cudi je taj pozitivan feedback koji ima od toliko kupaca i samo jedan negativan na koji nije ostavila nikakav reply,a koji upozorava da su proizvodi fejk,sto i vjerujem da jesu. No ipak razlog zasto podizem ovu temu jest sumnja u meni da je ovaj nesretni primer ipak original. Nemam s cime usporediti ovaj 'fake' nazalost. Mozete li pogledati link koji sam stavila i reci sta mislite o ovoj sellerici? Ipak,ako je fejk,ne mislim to koristit jer je probably cisto smece u pitanju. Ali,zaista ima samo 2-3 sellera koji ovaj konkretno proizvod prodaju za ovako smijesnu cijenu,nema ih cijela hrpa kao sto je slucaj sa MAC-ovim proizvodima pa zato postoji jos tracak nade u meni da je proizvodi original. :)

Uzurpatorica
10.01.2013., 01:55
Odmah se u startu ispricavam sto ovu temu 'dizem iz mrtvih' :)
Nisam ebay noob i vrlo svjesno sam se odlucila na kupnju necega sto je od starta bilo sumnjivo. Kupila sam ovo (http://www.ebay.com/itm/281032828934?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649) od sellerice koja je navodno iz SAD-a,ali sam poslije primjetila da joj je lokacija Latvia. Znaci uber popularni too faceov eye shadow primer koji u europskim Sephorama kosta oko 17 eura , americkoj 18 $, dok je na asosu nesto skuplji- 22 eura. Na ebayu kod ove sellerice eto niti 10 $ uz besplatan shipping :P
Jos jedan seller prodaje isti proizvod za oko 10 $,također free ship., lokacija SAD. 91 komad je vec prodala,ima ih jos desetak. Pregledala sam i ostale iteme koje prodaje,ugl je to bare minerals,benefit,too faced i UD., i od svega ofc prodaje velike kolicine. Za bahama mama bronzer koji prodaje sam 99% sigurna da je fejk. Ono sto me cudi je taj pozitivan feedback koji ima od toliko kupaca i samo jedan negativan na koji nije ostavila nikakav reply,a koji upozorava da su proizvodi fejk,sto i vjerujem da jesu. No ipak razlog zasto podizem ovu temu jest sumnja u meni da je ovaj nesretni primer ipak original. Nemam s cime usporediti ovaj 'fake' nazalost. Mozete li pogledati link koji sam stavila i reci sta mislite o ovoj sellerici? Ipak,ako je fejk,ne mislim to koristit jer je probably cisto smece u pitanju. Ali,zaista ima samo 2-3 sellera koji ovaj konkretno proizvod prodaju za ovako smijesnu cijenu,nema ih cijela hrpa kao sto je slucaj sa MAC-ovim proizvodima pa zato postoji jos tracak nade u meni da je proizvodi original. :)

Prema ovoj jednoj slici izgleda kao original, ali možda bi se trebalo usporedit s kutijicom u kojoj je primer došao...
Stavi svoje fokte ako možeš

tikvicaa
10.01.2013., 11:37
Maloprije sam skuzila da je slika i ogroman review o proizvodu koji je kao njezin skinut sa jednog bloga. :/
Tako da ta slika nista ne znaci,a ionako su ti fejkovi usavrseni do te mjere da mozes skuzit jedino ako imas original kod sebe za usporedbu. I da,nisam se najbolje izrazila, jos uvijek nisam dobila taj item,ona ga jos nije poslala..to mi nije nista cudno jer sam ga narucila tek jucer,ali odmah nakon sta sam potvrdila uplatu se javila sumnja. Znam da to nije tema ovdje,ali ako item jos nije poslan jel postoji neka mogucnost da otkazem to sve skupa i da mi paypal vrati lovu? Mogu li na osnovi sumnje,a da proizvod jos nemam u rukama dobit refund?
Kutijica vjerojatno nece doci sa proizvodom.

muukigirl
25.10.2013., 08:15
Pretpostavljam da tu nistko nije dovoljno naivan da kupi s ove, očito fejk i još nepismene stranice:
https://www.facebook.com/pages/Prodaja-MAC-kozmetike-Zagreb/373895616046366
No vidim da svi moji na fejsu lajkaju kao blesavi pa ih upozorite da ako već hoće takve fejkove neka kupe iste ravno na ebayju za trećinu novaca koje ovi manijaci traže.

Calandre
25.10.2013., 08:42
Pretpostavljam da tu nistko nije dovoljno naivan da kupi s ove, očito fejk i još nepismene stranice:
No vidim da svi moji na fejsu lajkaju kao blesavi pa ih upozorite da ako već hoće takve fejkove neka kupe iste ravno na ebayju za trećinu novaca koje ovi manijaci traže.

Ovi prodaju fejkove koji se ni ne trude sličiti originalima :lol:

Bebilina
25.10.2013., 08:51
Ali uvijek ima naivnih koji će nasjesti, pogotovo zbog povoljne cijene.

Elbereth7
25.10.2013., 09:00
Ajme oni ovu paletu prodaju za 360 kn https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1395846_383940508375210_1851115666_n.jpg . Ja sam ju kupila za neku smješno malu cifru od par dolara. Strava :rofl:

Meravigliosa Creatura
25.10.2013., 10:43
Ali uvijek ima naivnih koji će nasjesti, pogotovo zbog povoljne cijene.

Ovo gore su sve, samo ne povoljne cijene...

bubily:)
26.10.2013., 16:58
Pa zašto im netko ne napiše da je to sve fejk?!?!

Elbereth7
26.10.2013., 18:33
Pa zašto im netko ne napiše da je to sve fejk?!?!

Vjerojatno odmah brišu takve komentare.

Prestrašno je to što oni prodaju, mislim tko bi pametan za 100 ml Coco Noira dao 400 kn, a orginal od 50 ml je preko 700. Pitaj boga što je u toj boci što oni prodaju i kakve alergijske reakcije to može izazvati :(

dragonladyx
27.10.2013., 16:42

"Mac kozmetika je vrhunska A1 Turska kopija za sve one koje stavljaju postove i one koje su upitale rečeno im je da nije original!" :rofl::rofl:

sonica
01.11.2013., 18:20
Poz da li je netko kupovao puder ysl le teint touch eclat preko e baya i da li mi moze preporuciti sellera koji prodaje original?

kleopatra_23
08.11.2013., 23:33
Poz da li je netko kupovao puder ysl le teint touch eclat preko e baya i da li mi moze preporuciti sellera koji prodaje original?
Ima ga na feelunique za kupiti, i sad je akcija 15% pa će te ispasti 30ak eura :mig:

mladunche
09.11.2013., 01:11
Benefit maskaru tražim, They're Real... Pomoć molim :)

Malasmb
09.11.2013., 07:24
Pozz,
Zna li netko kako prepoznati kopiju Diorovih parfema, ima li neka stranice gdje se moze vidjeti razlika u ambalazi ili nesto slicno.
Molim pomoc, hvala:)

kleopatra_23
09.11.2013., 11:56
Pozz,
Zna li netko kako prepoznati kopiju Diorovih parfema, ima li neka stranice gdje se moze vidjeti razlika u ambalazi ili nesto slicno.
Molim pomoc, hvala:)
Upiši u google "how to spot fake dior perfume", uvijek bude puno youtube linkova na kojima se točno može vidjeti razlika ;)

Malasmb
09.11.2013., 21:27
Upiši u google "how to spot fake dior perfume", uvijek bude puno youtube linkova na kojima se točno može vidjeti razlika ;)

Puno hvala, probat cu:)

Odissey
13.03.2014., 19:14
Naime radi se o Naked 2 paleti za koju sumnjam da nije originalna,možete li reći svoje mišljenje? Paleta je presumnjiva zbog polupraznih potova,ogledala i ostalih sitnica.

http://s11.postimg.org/r3605wo8v/Snimka_cijelog_zaslona_13_3_2014_201147_bmp.jpg (http://postimg.org/image/r3605wo8v/)

http://s22.postimg.org/s3hsv5bot/Snimka_cijelog_zaslona_13_3_2014_201150_bmp.jpg (http://postimg.org/image/s3hsv5bot/)

http://postimg.org/image/pyyeq5z0x/

Hvala.

ish-mish
13.03.2014., 19:49
net je trenutno pun tih fejkova, cijene se kreću od 5-6$ na više :(

Cura_22
13.03.2014., 21:07
net je trenutno pun tih fejkova, cijene se kreću od 5-6$ na više :(

To sam i ja primjetila:503:
Ali najgore je što se uvaljuju pod original,to me fakat frustrira.

Odissey, koliko ja vidim po slikama radi se o replici, ima više indikacija, najbolje da pogledaš na netu imaš usporedbe originala i replike.
Ovo je po mom mišljenju 100% replika.Kao što si i sama napisala, potovi nisu ispunjeni do kraja, strši metalni rub kod svakog sjenila.Škrti kinezi:lol:
Najbolji ( barem meni) indikator je cijena, ako je puno manja od originala, znam da je replika. Koja je cijena te palete? Jel to sa ebay-a?

Daruum
13.03.2014., 21:11
Ovo je kopija.
Prava paleta je puno kvalitetnije napravljena, da ne govorim o opasnostima kineske jeftine kozmetike. Strašno.
Tko god ima pravu paletu,zna uočiti razliku. Imam i Naked original i Naked 2,tako da mogu reći sa sigurnošću da je kopija.
Radije na feelunique-u kupiš original, pa si sigurna.Košta, ali vrijedi novaca ako voliš takve tonove.

anoda
14.03.2014., 08:48
Imas usporedbu ovdje (http://amytabby.blogspot.com/2013/05/fake-urban-decay-naked-2-palette.html) pa pogledaj :)

Calandre
24.03.2014., 23:18
Nadam se na nitko ne pomišlja da je ovo (http://mojekrpice.hr/items/kozmetika/1541253/primam-narudzbe)( s obzirom na design kutijica) original, ali npr za istočno tržište :lol:

Saireen
26.03.2014., 08:04
Isprika unaprijed ako je bilo govora, a vjerujem da je, ali ne mogu naći.

Tetka je naručila D&G parfem sa fragrancex, a ja sam uvjerena da je fejk. smrdi po nekim jeftinim toaletnim vodama. Kako ne znam kako miriši original, ne mogu usporediti, ali platila je nekih 160 kn 1oo ml što mi je odmah alarm.

Clarice08
26.03.2014., 08:38
Koliko vidim po toj cijeni za 100 ml na FXu se prodaju samo La Roue De La Fortune 10 i La Temperance 14.

Meni iskreno većina tih D&G parfema iz te serije s brojkama u tim generičkim bočicama ustvari smrdi :D

Inače na toj stranici su parfemi original, barem su bili svi oni koje smo ja ili moje prijateljice naručivale :ne zna:

Saireen
26.03.2014., 15:17
Moguće da onda stvarno samo smrdi. Hahaha :D