PDA

View Full Version : Rat u Makedoniji 2001. godine - final solution!

stranice : [1] 2

Constatinopol
30.05.2008., 16:30
Tko je kriv za taj rat?

Tko ga je zaustavio onako brzo?

Kakve su strasti među narodima,mrze li se Makedonci i Albanci kao recimo Srbi i Hrvati ili manje?

Ajmo napokon imati jednu temu isključivo o tom ratu,a ne na svakoj temi o Kosovu i/ili Makedoniji potencirati to pitanje.

Zahvaljujem! :mig:

Black Ronin
30.05.2008., 16:35
Nebih rekao da se mrze,bio sam tamo i slažu se doduše ima tamo od frakcije do frakcije i albanaca i makedonaca, kriva je situacija na Kosovu,albanci su počeli koliko mi je poznato naravno makedonci reagirali,ko je to zaustavio pa ko drugi Alfa i Omega USA.:s

Amurski Tigar
30.05.2008., 16:38
Na balkanu (a tako je i svugdje u svijetu, samo obicno manje drasticno) se sve susjedne kulture mrze, a pogotovo na relaciji Islam-Krscanstvo.

balkanac
30.05.2008., 16:43
Nebih rekao da se mrze,bio sam tamo i slažu se doduše ima tamo od frakcije do frakcije i albanaca i makedonaca, kriva je situacija na Kosovu,albanci su počeli koliko mi je poznato naravno makedonci reagirali,ko je to zaustavio pa ko drugi Alfa i Omega USA.:s

Otkud ti to da se albanci i makedonci slazu? I zasto je kosovo problem?
Inace.. kakva je amerika alfa i omega? amerika nikad nije bila u vecem kurcu.

Honesty
30.05.2008., 17:36
Tko je kriv za taj rat?

Kakve su strasti među narodima,mrze li se Makedonci i Albanci kao recimo Srbi i Hrvati ili manje?

Konsty pozdrav .Malo kratko jer sada idem

-Dugo godisnja pogresna politika Mak.prema alb je dovela do sukoba u toj drzavi .Albanci su bili tretirani kao gradjani drugog reda .

-Rat je zaustavljen brzo jer zahtjevi koji su postavili alb.guerilci bili su veoma realni i na kraju su ispunili po Ohridskom sporazumu ,normalno uz posredovanje mz.

-U kontaktu sa alb ,iz Mak. imam utisak da mak. i alb. vise se postuju medjusobno jer svatili da nemoze izbjeci od zajednickog zivota i od neravnopravnosti i mrznje ima samo problema .

snezana mk
30.05.2008., 17:42
Konsty pozdrav .Malo kratko jer sada idem

-Dugo godisnja pogresna politika Mak.prema alb je dovela do sukoba u toj drzavi .Albanci su bili tretirani kao gradjani drugog reda .

-Rat je zaustavljen brzo jer zahtjevi koji su postavili alb.guerilci bili su veoma realni i na kraju su ispunili po Ohridskom sporazumu ,normalno uz posredovanje mz.

-U kontaktu sa alb ,iz Mak. imam utisak da mak. i alb. vise se postuju medjusobno jer svatili da nemoze izbjeci od zajednickog zivota i od neravnopravnosti i mrznje ima samo problema .

Ti neznas, ni zasto ,ni kako je poceo rat u MK,jedino sto treba da znas, je da je poceo s vojskom iz vaseg lepog Kosova i to je dovoljno,isto se odnosi i na Ohridski ugovor .

Michael Collins
30.05.2008., 17:43
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...

snezana mk
30.05.2008., 17:48
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...

Ma trebalo je jos samo malo,sati su bili u pitanju, ali sto mozes kad ih stite ovi Ameri:rolleyes:

aleksije radicevic
30.05.2008., 17:49
Tko je kriv za taj rat?

Ajmo napokon imati jednu temu isključivo o tom ratu,a ne na svakoj temi o Kosovu i/ili Makedoniji potencirati to pitanje.

Zahvaljujem! :mig:

Rat su, naravno, započeli Alabanci, u želji da sprovedu svoje iredentističke ciljeve. Zaustavila ga je efikasna akcija makedonskih snaga bezbednosti, ali (sad mogu da vam dam jednu informaciju dobijenu od obaveštajnih službi:D ) bilo je i pomoći od strane nekolicine srpskih specijalaca. Naravno, bilo je važno i pokroviteljstvo međunarodnih snaga i diplomatije.

P.S. Otkud ti to da se Srbi i Hrvati mrze?

snezana mk
30.05.2008., 17:58
Rat su, naravno, započeli Alabanci, u želji da sprovedu svoje iredentističke ciljeve. Zaustavila ga je efikasna akcija makedonskih snaga bezbednosti, ali (sad mogu da vam dam jednu informaciju dobijenu od obaveštajnih službi:D ) bilo je i pomoći od strane nekolicine srpskih specijalaca. Naravno, bilo je važno i pokroviteljstvo međunarodnih snaga i diplomatije.

Joj Aleksije, sto si spominjao srpske specijalce ,sad će da nas linčuju :D

aleksije radicevic
30.05.2008., 18:02
Joj Aleksije, sto si spominjao srpske specijalce ,sad će da nas linčuju :D

Ma prošlo je sedam godina, danas ta informacija nije opasna po bezbednost.:mig:

snezana mk
30.05.2008., 18:06
Ma prošlo je sedam godina, danas ta informacija nije opasna po bezbednost.:mig:

Nije opasna, ali ja sam mislila na ove nase kolege ovde:D

Inkvizitor
30.05.2008., 18:09
Ti neznas, ni zasto ,ni kako je poceo rat u MK,jedino sto treba da znas, je da je poceo s vojskom iz vaseg lepog Kosova i to je dovoljno,isto se odnosi i na Ohridski ugovor .

dajte ljudi..:rolleyes: malo više otvorenosti prema drugima i drugačijima, nemojte uskogrudno tako gledati. Nacionalizam je štetan, razara ljude, razara društva..

snezana mk
30.05.2008., 18:14
dajte ljudi..:rolleyes: malo više otvorenosti prema drugima i drugačijima, nemojte uskogrudno tako gledati. Nacionalizam je štetan, razara ljude, razara društva..

Daj inkvi. , ne sudi meni molim te,ne hranim se nacionalizmom.

nabrijaner
30.05.2008., 18:36
ja na cijelu stvar gledam s aspekta nacina zivota pojedinih grupa ljudi, njihovog sustava vrijednosti, stupnju obrazovanja....ne poznam skoro niti jednog albanca pa ne bih sudio, ali reci cu-pitati ovo---o cemu bih ja pricao s albancem kad bi slucajno pili pice u nekom baru? gdje su nase dodirne tocke? mislim ako izuzmemo politicka naklapanja, a tu bi naravno imali o cemu.
mislim da albanci jako odudaraju od sve i jednog drustva na balkanu, a opet balkan nije tolerantna sredina i eto ti sukoba. Albanci su se digli na oruzje slicno kao i srbi u hrvatskoj, s tim da smo mi dobili po picci, a oni su ostvarili dio svojih ciljeva borbe. Albanski mentor i sponzor su USA i kada oni izgube primat u svijetu-eto novog rata na Balkanu.
Ono sto ja mislim je da se mi mali narodi trebamo SVIM SILAMA dogovarati uz minimalno uplitanje "mentora" sa strane. Graditi povjerenje i dobre odnose ma kako to zvucalo nerealno i kao klise. Bez takvog pristupa, svaka mijena u odnosu svijetkih sila imace krvav odraz na Balkanu i to po principu "sto juznije-to tuznije". trebamo gledati dalje u buducnost.
zasto ja to pisem. zato jer jebo ti "homogene cijeline". ja sam u ratu iskusio "homogenu cijelinu" i to je bullshit. Drustvo i dom su ulice, brda, rijeke u/na/pokraj kojih si odrastao, ali jednako vazan faktor su i ljudi s kojima si rastao, zivio. Potrebna su oba faktora da covjek ima dom....sve ostalo je SRANJE.

Constatinopol
30.05.2008., 19:11
Ono sto ja mislim je da se mi mali narodi trebamo SVIM SILAMA dogovarati uz minimalno uplitanje "mentora" sa strane. Graditi povjerenje i dobre odnose ma kako to zvucalo nerealno i kao klise. Na ovakav nacin, svaka mijena u odnosu svijetkih sila imace krvav odraz na Balkanu i to po principu "sto juznije-to tuznije". trebamo gledati dalje u buducnost.
zasto ja to pisem. zato jer jebo ti "homogene cijeline". ja sam u ratu iskusio "homogenu cijelinu" i to je bullshit. Drustvo i dom su ulice, brda, rijeke u/na/pokraj kojih si odrastao, ali jednako vazan faktor su i ljudi s kojima si rastao, zivio. Potrebna su oba faktora da covjek ima dom....sve ostalo je SRANJE.Lijepo sročeno :top::top::top:

Constatinopol
30.05.2008., 19:13
Mnee je začudila nesposobnost Makedonske vojske da porazi slabije naoružane pobunjenike...To ti samo misliš da su bili slabiji,a meni se činilo da su alb.gerilci jako dobro naoružani :ne zna:

ljativ
30.05.2008., 21:51

Ta banda oligofrena sa kosova koja je pocela one pizdarije je to radila vrlo podmuklo (samo njima svojstveno), naprave pizdariju, a posle se kriju sa ostalim civilima i td.
Ma dobili su oni to sto su trazili kod s.radusa i pamtice ga jos dugooooo vremena.
Znaci jedini razlog sto te kacacke bande su fino tretirane bilo je izbegavanje civilnih zrtava

ljativ
30.05.2008., 21:55
To ti samo misliš da su bili slabiji,a meni se činilo da su alb.gerilci jako dobro naoružani :ne zna:

To su bile samo kacacke bande a ne gerilci, a to sto su bili naoruzani ne znaci da ga ne bi popusili

grand duchess
30.05.2008., 22:00
zato jer jebo ti "homogene cijeline". ja sam u ratu iskusio "homogenu cijelinu" i to je bullshit. Drustvo i dom su ulice, brda, rijeke u/na/pokraj kojih si odrastao, ali jednako vazan faktor su i ljudi s kojima si rastao, zivio. Potrebna su oba faktora da covjek ima dom....sve ostalo je SRANJE.

Istina...

Kontraktnik
30.05.2008., 22:52
Šiptari su počeli rat kao i na Kosovu 1998

To su bile samo kacacke bande a ne gerilci, a to sto su bili naoruzani ne znaci da ga ne bi popusili

Pa zar nisu jesu i to dobro

kada je makedonija u žurbi počela sa kupovinom oružja u ukraini Kondom Liza Rice je izvršila pritisak da to prestane, ali i bez toga je makedonska vojska išamarala šiptariju. Učešće je uzeo i Rudolf Šarping stari ljubitelj terorista

Ali i bez toga oni su bili gotovi da političari nisu u zadnjem trenutku sprečili napad na tanuševce na sramotu celog naroda

Easternborder II
30.05.2008., 22:57

Ja sam mu rekao.

snezana mk
31.05.2008., 00:03

kada je makedonija u žurbi počela sa kupovinom oružja u ukraini Kondom Liza Rice je izvršila pritisak da to prestane, ali i bez toga je makedonska vojska išamarala šiptariju. Učešće je uzeo i Rudolf Šarping stari ljubitelj terorista

Ali i bez toga oni su bili gotovi da političari nisu u zadnjem trenutku sprečili napad na tanuševce na sramotu celog naroda

Samo jos malo je falilo da nikad ne pomisle na V.Alb.,ali i ovako imaju uspomene ,a nazalost i mi.

Dragan1986.
01.06.2008., 11:06
Samo jos malo je falilo da nikad ne pomisle na V.Alb.,ali i ovako imaju uspomene ,a nazalost i mi.

Pa nije da branim siptare ali nnjih je u MK kolko 20, 30 40%? Koliko ja znam nisu imali ni pravo na Albnsko skolstvo itd. Ne kazem da trebaju dobiti svoju drzavu unutar MK ili entitet ali mislim da prije tog rata nisu imali nikakva prava a cinili su znacajan dio stanovnistva Mk.

Michael Collins
01.06.2008., 11:21

Rat na Kosovu je počeo ranije, kada je Srbija (ne samo Sloba, nego baš Srbija kao republika) izvršila agresivni prevrat na Kosovu, i pretvorila Albance u građane drugog reda...

ljativ
01.06.2008., 12:28
Pa nije da branim siptare ali nnjih je u MK kolko 20, 30 40%? Koliko ja znam nisu imali ni pravo na Albnsko skolstvo itd. Ne kazem da trebaju dobiti svoju drzavu unutar MK ili entitet ali mislim da prije tog rata nisu imali nikakva prava a cinili su znacajan dio stanovnistva Mk.

% je max 25, a sto se tice prava imali su ih i ranije sad su samo dobili neke modifikacije i nista vise (jer se nemoze vise od togad ati jer nema sta).
Te sitne stvari su mogli dobiti i na miran nacin, a na tom problemu se i vodio dijalog sa tada aktuelnom vlascu.
Znaci za te sitnice nikako se nije trebao voditi rat i isporusiti ionako siromasnu drzavu. Taj rat nikako nije bio za covekova prava nego za sasvim drugo koje za srecu nije uspelo.

ljativ
01.06.2008., 12:32
Rat na Kosovu je počeo ranije, kada je Srbija (ne samo Sloba, nego baš Srbija kao republika) izvršila agresivni prevrat na Kosovu, i pretvorila Albance u građane drugog reda...

Ako bas hoces da se vracas godine nanazad bar kazi da probleme sa njima je bilo i za vreme druga starog, a ako hoces da budes jos iskreniji kazi da su oni bili uzrok problema i za vreme hitlera i za vreme turaka - uvek nesto im nije po volji.

sdespot
01.06.2008., 12:47
Taj rat nikako nije bio za covekova prava nego za sasvim drugo koje za srecu nije uspelo.

Bila je to nova (kako oni kazu) Rilindja (preporod - nacionalni). Gde su pokusali sinhronizovano 2001 da u Makedoniji i Srbiji postignu to ''nesto drugo''. Kako znam? Pa recimo da su u jednom momentu na jugu Srbije pomislili da mogu osvojiti i one delove koji ne vaze za albanski kraj. Fokus na rec osvojiti :mig:

ljativ
01.06.2008., 13:04
Bila je to nova (kako oni kazu) Rilindja (preporod - nacionalni). Gde su pokusali sinhronizovano 2001 da u Makedoniji i Srbiji postignu to ''nesto drugo''. Kako znam? Pa recimo da su u jednom momentu na jugu Srbije pomislili da mogu osvojiti i one delove koji ne vaze za albanski kraj. Fokus na rec osvojiti :mig:

Ma oni se i previse nacionalno preporadjaju ali valjda ce i tome jednog dana doci kraj.
Nikako nemogu oprostiti vama Srbima sto niste resili problem kad st trebali i kad ste mogli na nacin kako valja.

sdespot
01.06.2008., 14:32
Ma oni se i previse nacionalno preporadjaju ali valjda ce i tome jednog dana doci kraj.
Nikako nemogu oprostiti vama Srbima sto niste resili problem kad st trebali i kad ste mogli na nacin kako valja.

Evo sta ta njihova rilindja obuhvata. Nagledao sam se svakakvih njihovih karata (ima ih mnogo i to zabrinjava),ali ova je bas ''lepo'' administrativno sredjena,pa nek malko i drustvo iz ''susjedstva'' vidi cega se mi ovdi s pravom bojimo

Dakle,karta ''necega drugog'' sto je i bilo parola Albanaca tokom rata u Makedoniji i juznoj Srbiji.

KARTA VELIKE ALBANIJE (http://img233.imageshack.us/img233/1162/shqiperiakt4.jpg) :flop:

Da paradoks bude veci,to je za njih granica ''etnicke Albanije'' :zvrko:

Opet kazem,cast razumnim i OK Albancima,ali ovako nesto kao i projekat velike Srbije je krajnje glupo i nerazumno sprovoditi.

snezana mk
01.06.2008., 14:50
Evo sta ta njihova rilindja obuhvata. Nagledao sam se svakakvih njihovih karata (ima ih mnogo i to zabrinjava),ali ova je bas ''lepo'' administrativno sredjena,pa nek malko i drustvo iz ''susjedstva'' vidi cega se mi ovdi s pravom bojimo

Dakle,karta ''necega drugog'' sto je i bilo parola Albanaca tokom rata u Makedoniji i juznoj Srbiji.

KARTA VELIKE ALBANIJE (http://img233.imageshack.us/img233/1162/shqiperiakt4.jpg) :flop:

Ne vidim dobro, spada li ovde i OH.:confused::rolleyes:ali ajde objasni nekome sto im je cilj kad svi padaju na njihove žalopojke ,diskriminaciju i itd..........

LuckyLuke
01.06.2008., 16:34

A ovo govori da nisto neznas....
U Makedoniji su imali osnovne i srednje skole na albanskom jeziku i od 2000 god. univerzitet na albanskom jeziku, a sacinjavali su ispod 25% stanovnistva...

Kod vas tamo gde zivis koliki je procenat potreban manjinama da bi dobili
pravo na skolovanje na svojem jeziku i dvojezicnost u institucijama...?

LuckyLuke
01.06.2008., 16:39
Ne vidim dobro, spada li ovde i OH.:confused::rolleyes:ali ajde objasni nekome sto im je cilj kad svi padaju na njihove žalopojke ,diskriminaciju i itd..........

... i Bitola, Veles, Prilep, Resen...:bonk:
Pola Crne Gore... jos malo i Dubrovnik ce uci u tu njihovu kartu... :lol::rofl:

Forca
01.06.2008., 17:31
Vidi vidi slavo-makedonci sta oni pisuju.
Ja kao albanac iz Fyrom-a , informiram vam hrvatski prijateli i ostali , da albanci su bili samo 3% zaposleni u drzavnim institucijama.
Nezaposlenost kod albanaca je bila nad 70% , iznad 200.000 iljada albanaca iz FYROM-a ima koji rade u Evropskim zemljama , golem broj ima i u Hrvatskoj .
Albanci nisu imali mogucnost da se skoluje u fakultetima na albanskom jeziku , dakle kad su se potrudili da studiraju u Skopje na slavo-makedonskom jeziku , oni mnogo tesko su zavrsili fakultete , ima mnogo od njih koji su stopirali studiranje u Skopje , su otisli u Svajcarsku , i tamu su uspeli , a u Skopje nisu mogli ? Kako je moguce ovo ?

Skoplje je bio vecinom albanski grad , megutim posle zemljotresa u 1963 , veliki broj slavo-makedonaca su dosli iz istocni deo zemlje i su napunili grad , danas albanci u Skopje cine samo 20% stanovnistva , iako pre 2 svetskok rata su bili vecinu zajedno za turcima.

Da su albanci bili maltretirani i diskriminisani to priznaju i sami slavjanski politicari , i oni izvinjavaju se za to sto su radili prije 2001. Ovo je dobro , megutim jos ima neki nacionalisticki politicari koji jos uvjek spore Ohridski Sporazum , i traze da jos uvek albanci bude proterani ka Svajcariju i Ameriku , isto kao sto su radili prije 1960 godine , kad su proterali nad 300.000 albanaca iz Bitoli , Prilep , Veles , Ohrid , Skopje , Kumanovo ........

Oni koji su bili u FYROM-u znaju kakav je polozaj albanaca , a da ne pricam kao je bio prije 2001. Kada u Tetovu iako albanci sacinu 80% stanovnistu , u policiju su bili zaposleni samo 10% albanci ....

Forca
01.06.2008., 17:45
Evo sta se desilo u 1997 u Gostivaru , gde albanci su 80% , pobarali su da mogu da upotrebu albansku zastavu , megjutim su bili ubijeni 3 ljude , stotine povredjeni u hiljadu uhapseni.
Ova je bila slika ista u svaki momenat kad albanci su trazili svojih prava , i za Tetovski univerzitet , i za zaposlenje , i za jezik...

http://www.youtube.com/watch?v=3tOM_xkDA20&feature=related

snezana mk
01.06.2008., 18:01
Ja kao albanac iz Fyrom-a , informiram vam hrvatski prijateli i ostali , da albanci su bili samo 3% zaposleni u drzavnim institucijama.
Nezaposlenost kod albanaca je bila nad 70% , iznad 200.000 iljada albanaca iz FYROM-a ima koji rade u Evropskim zemljama , golem broj ima i u Hrvatskoj .
Albanci nisu imali mogucnost da se skoluje u fakultetima na albanskom jeziku , dakle kad su se potrudili da studiraju u Skopje na slavo-makedonskom jeziku , oni mnogo tesko su zavrsili fakultete , ima mnogo od njih koji su stopirali studiranje u Skopje , su otisli u Svajcarsku , i tamu su uspeli , a u Skopje nisu mogli ? Kako je moguce ovo ?

Skoplje je bio vecinom albanski grad , megutim posle zemljotresa u 1963 , veliki broj slavo-makedonaca su dosli iz istocni deo zemlje i su napunili grad , danas albanci u Skopje cine samo 20% stanovnistva , iako pre 2 svetskok rata su bili vecinu zajedno za turcima.

Da su albanci bili maltretirani i diskriminisani to priznaju i sami slavjanski politicari , i oni izvinjavaju se za to sto su radili prije 2001. Ovo je dobro , megutim jos ima neki nacionalisticki politicari koji jos uvjek spore Ohridski Sporazum , i traze da jos uvek albanci bude proterani ka Svajcariju i Ameriku , isto kao sto su radili prije 1960 godine , kad su proterali nad 300.000 albanaca iz Bitoli , Prilep , Veles , Ohrid , Skopje , Kumanovo ........

Oni koji su bili u FYROM-u znaju kakav je polozaj albanaca , a da ne pricam kao je bio prije 2001. Kada u Tetovu iako albanci sacinu 80% stanovnistu , u policiju su bili zaposleni samo 10% albanci ....

:lol::rofl: Što sve neću da čujem od tebe,Skopje većinom alb.grad ali eto zemjotres pomutio stvari :s
Ti da doživljavaš Makedoniju kako svoju državu ćeš je tako nazivati, a ne podmuklo i ponižavajuće FIROM ,gde u snovima živiš u kosovu i albaniji :rolleyes:
Jos smo vas protjerali u Švajcariju i Ameriku :rofl:kuda vam vodi ovo dokazivanje da ste bili diskriminirani ,da dobijete plus kod hrvata :confused:pa i vase prijateljstvo je zavrseno.

Nego koliko ste vi u MK civiliz.narod ,ste danas pokazali sa gomilom incidenata u alb.područja, jedan mrtav nekoliko ranjenih,dok u mak.izb.jedinice nijedan incident.:top:

_ephervemy_
01.06.2008., 18:04

Mene čudi nesposobnost HV-a da 4 godine nije uspeo da porazi krezubavu i primitivnu vojsku RSK, od 30000 vojnika (u glavnom ljudi starijih od 40 godina).

Inače Makedonija je razbila šiptarsku pobunu, ali SAD se tu upetljao i Albanci su dobili personalnu autonomiju.

Trebaš da vidiš kako su šiptarski vojnici pukli na jugu centralne Srbije, razbežali se kao zečevi.

ljativ
01.06.2008., 21:32

Kako te nije sramota da ponizavas svoju drzavu.
Pa od takvih kako tebe nasa drzava nemoze da krene napred.
Sva sreca sto takvih kao tebe su vid u izumiranju i nema vas puno.
Pozdrav svim clanovima i simpatizerima iz DPA

ljativ
01.06.2008., 21:35
Evo sta se desilo u 1997 u Gostivaru , gde albanci su 80% , pobarali su da mogu da upotrebu albansku zastavu , megjutim su bili ubijeni 3 ljude , stotine povredjeni u hiljadu uhapseni.
Ova je bila slika ista u svaki momenat kad albanci su trazili svojih prava , i za Tetovski univerzitet , i za zaposlenje , i za jezik...

http://www.youtube.com/watch?v=3tOM_xkDA20&feature=related

Ma nije mi muka sto lazes nego mi je muka sto mislis da ti neko veruje na lazima.

Kontraktnik
01.06.2008., 22:15
Sva sreca sto takvih kao tebe su vid u izumiranju i nema vas puno.

Ma jok nema ih puno :D:p

Easternborder II
01.06.2008., 22:41
:lol::rofl: Što sve neću da čujem od tebe,Skopje većinom alb.grad ali eto zemjotres pomutio stvari :s
Ti da doživljavaš Makedoniju kako svoju državu ćeš je tako nazivati, a ne podmuklo i ponižavajuće FIROM ,gde u snovima živiš u kosovu i albaniji :rolleyes:
Jos smo vas protjerali u Švajcariju i Ameriku :rofl:kuda vam vodi ovo dokazivanje da ste bili diskriminirani ,da dobijete plus kod hrvata :confused:pa i vase prijateljstvo je zavrseno.

Nego koliko ste vi u MK civiliz.narod ,ste danas pokazali sa gomilom incidenata u alb.područja, jedan mrtav nekoliko ranjenih,dok u mak.izb.jedinice nijedan incident.:top:

Hrvati i Bošnjaci su jedini pravi Albanski prijatelji na Balkanu. Albanci su godinama diskriminirani od kom. vlasti i na Kosovu i u Makedoniji, koliko ja poznam zagrebačke Albance iz Makedonije, oni ne žele biti dio Kosova niti Albanije to su gluposti. Oni se i inače drže za sebe i boli ih k... za državu u kojoj žive. Na kraju krajeva oni su albanci koji žive u zemlji koja se zove makedonija, i opče je poznato da njih državnost ne zanima nego isključivo zajednica unutar vlastite nacije i orjentirani su isključivo sami na sebe.

snezana mk
01.06.2008., 22:46
Hrvati i Bošnjaci su jedini pravi Albanski prijatelji na Balkanu. Albanci su godinama diskriminirani od kom. vlasti i na Kosovu i u Makedoniji, koliko ja poznam zagrebačke Albance iz Makedonije, oni ne žele biti dio Kosova niti Albanije to su gluposti. Oni se i inače drže za sebe i boli ih k... za državu u kojoj žive. Na kraju krajeva oni su albanci koji žive u zemlji koja se zove makedonija, i opče je poznato da njih državnost ne zanima nego isključivo zajednica unutar vlastite nacije i orjentirani su isključivo sami na sebe.

Ovo ti je klasicna alb.drama ali ajde da je progutam,hrvati su bili pametni i iskoristili ih u ratu protiv srba dali im neke cinove ,priznali kosovo i adio ,nema tu ljubavi bar ne iskrene :rolleyes:

Easternborder II
01.06.2008., 22:57
Ovo ti je klasicna alb.drama ali ajde da je progutam,hrvati su bili pametni i iskoristili ih u ratu protiv srba dali im neke cinove ,priznali kosovo i adio ,nema tu ljubavi bar ne iskrene :rolleyes:

Ja ti mogu reći samo ono znam, a to je da su Albanci masovno dolazili u HV u dobrovoljačke brigade, znajući da je borba protiv Srba naša zajednička borba.

Nadalje poznato ti je da u Zagrebu živi priličan broj Albanaca , vjeruj mi da ih je većina izrazito kulturna, ljubazna i kao prijatelji su iznimni.
E sad ono što ja možda kod njih ne volim previše, ali to ne možeš promijeniti, jest da se oni možda malo previše drže za sebe i okrenuti su svojoj zajednici.

Što se ljubavi tiče to ti je subjektivna kategorija jer se ljubav određuje prema svakome individualno, ali da smo bili saveznici kada nam je bilo najteže i da sada imamo uzajamnih simpatija, to je istina.

O ljubavi Makedonaca i Hrvata dovoljno govori ona slika gdje majmun načelnik gl.štaba Makedonske vojske orgija sa četničkim pijanim hordama po Vukovaru.

sdespot
01.06.2008., 23:05
Ne treba se zanositi kolektivnim prijateljstvima. Narodi jedni drugima ne mogu biti ni prijatelji ni neprijatelji. Ako se uopste moze reci da su prijateljski odnosno neprijateljski a to je zbog interesa (teritorija u slucaju Balkana). Ako tako posmatras a u kontekstu sadasnjih dogadjanja u istim taborima sede manje vise priblizno

Hrvatska,Madjarska,Bugarska i Albanija,kontra tabora

Rumunija,Grcka,Srbija,Makedonija

BiH i CG ne znam gde bih po tom kljucu svrstavao.

I ovo kada pogledas opet ispadne glupo,jer se drzave iz istog tabora mogu preklapati po interesu (Grcka,Makedonija). No,srecom nije ovo Riziko :cerek:

Opet naglasavam,ljudi pojedinacno su ti koji imaju utisak o nekome,a ne predstava o nekom narodu od strane drugog naroda. Ta predstava je cesto pogresna. Na kraju krajeva,i ti si Easternborder izneo svoje vidjenje i shvatanje,koje se mozda kod drugih Hrvata razlikuje.

snezana mk
01.06.2008., 23:06
Ja ti mogu reći samo ono znam, a to je da su Albanci masovno dolazili u HV u dobrovoljačke brigade, znajući da je borba protiv Srba naša zajednička borba.

Nadalje poznato ti je da u Zagrebu živi priličan broj Albanaca , vjeruj mi da ih je većina izrazito kulturna, ljubazna i kao prijatelji su iznimni.E sad ono što ja možda kod njih ne volim previše, ali to ne možeš promijeniti, jest da se oni možda malo previše drže za sebe i okrenuti su svojoj zajednici.

Što se ljubavi tiče to ti je subjektivna kategorija jer se ljubav određuje prema svakome individualno, ali da smo bili saveznici kada nam je bilo najteže i da sada imamo uzajamnih simpatija, to je istina.

Oni su masovno dolazili, samo da bi ratovali protiv srba, a i ne treba im puno da bi ratovali:rolleyes: i to nema veze sa nekim prijateljstvom,jedino na sto vi hrvati trebate malo obratiti paznju je to sto uveliko davate drzavljanstva i putovnice nasim mak .albancima svaki drugi ih ima,cisto da ne bi i kod vas za koju godinu trazili neka "graganska prava".Shvati ovo kao dobronamjeran savjet jer znam u kojem broju odlaze kod vas.

sdespot
01.06.2008., 23:13
albancima svaki drugi ih ima,cisto da ne bi i kod vas za koju godinu trazili neka "graganska prava".Shvati ovo kao dobronamjeran savjet jer znam u kojem broju odlaze kod vas.

To drzanje Albanaca u stilu ''svi mi imamo jedan cilj'' obilo se o glavu svim susednim zemljama Albanije. Ali nisu Albanci posast koje se treba braniti. Ima tamo OK ljudi,ali masovna je pojava da su se Albanci okurazili ekspanzijom na Balkanu,a posledice toga po druge narode... pa videcemo sta ce biti.

Samo da ako se to dogodi kroz 50 godina neko od prezivelih forumasa iz HR ne pocne kukati kada to dozivi. Mada mislim da je ovo danas realna situacija,Kosovo im je zaista dato,i tu prestaje dalja prica.

grand duchess
01.06.2008., 23:14

Ovo je fenomenalno!
Ako se bilo kada i bilo gde ukaze prilika da se svet oslobodi kojeg Srbina , prikljucimo se!

50 cent
01.06.2008., 23:17
Ovo je fenomenalno!
Ako se bilo kada i bilo gde ukaze prilika da se svet oslobodi kojeg Srbina , prikljucimo se!

Cuti, digla se kuka i motika da se oslobodi velikosrpskog jarma.

grand duchess
01.06.2008., 23:20
Ali nisu Albanci posast koje se treba braniti. Ima tamo OK ljudi,ali masovna je pojava da su se Albanci okurazili ekspanzijom na Balkanu,a posledice toga po druge narode... pa videcemo sta ce biti.

Samo da ako se to dogodi kroz 50 godina neko od prezivelih forumasa iz HR ne pocne kukati kada to dozivi. Mada mislim da je ovo danas realna situacija,Kosovo im je zaista dato,i tu prestaje dalja prica.

Rekla bih da su na Kosovu u vlasti neki njihovi "radikali" i dss?

Easternborder II
01.06.2008., 23:22
Oni su masovno dolazili, samo da bi ratovali protiv srba, a i ne treba im puno da bi ratovali:rolleyes: i to nema veze sa nekim prijateljstvom,jedino na sto vi hrvati trebate malo obratiti paznju je to sto uveliko davate drzavljanstva i putovnice nasim mak .albancima svaki drugi ih ima,cisto da ne bi i kod vas za koju godinu trazili neka "graganska prava".Shvati ovo kao dobronamjeran savjet jer znam u kojem broju odlaze kod vas.

Albanci ne traže građanska prava tamo gdje im nisu ugrožena.

Hrvatska država jest iznimno susretljiva prema njihovim zahtjevima, i oni se ovdje zbilja osječaju kao u svojoj domovini

Evo u subotu smo kod mene gledali Hrvatska-mađarska , ja i prijatelji između ostalih i prijatelj Albanac , nevjerojatno je s koliko fanatizma navija za Hrvatsku i on ali i cijela rodbina. Meni je to dovoljno.

Easternborder II
01.06.2008., 23:27
Ne treba se zanositi kolektivnim prijateljstvima. Narodi jedni drugima ne mogu biti ni prijatelji ni neprijatelji. Ako se uopste moze reci da su prijateljski odnosno neprijateljski a to je zbog interesa (teritorija u slucaju Balkana). Ako tako posmatras a u kontekstu sadasnjih dogadjanja u istim taborima sede manje vise priblizno

Hrvatska,Madjarska,Bugarska i Albanija,kontra tabora

Rumunija,Grcka,Srbija,Makedonija

BiH i CG ne znam gde bih po tom kljucu svrstavao.

I ovo kada pogledas opet ispadne glupo,jer se drzave iz istog tabora mogu preklapati po interesu (Grcka,Makedonija). No,srecom nije ovo Riziko :cerek:

Opet naglasavam,ljudi pojedinacno su ti koji imaju utisak o nekome,a ne predstava o nekom narodu od strane drugog naroda. Ta predstava je cesto pogresna. Na kraju krajeva,i ti si Easternborder izneo svoje vidjenje i shvatanje,koje se mozda kod drugih Hrvata razlikuje.

Ponavljam, apsolutno se ne razlikuju po ničemu od prijatelja Hrvata, imaju i mana i prednosti, ali ono o čemu mi ovdje pričamo je njihova lojalnost državi u kojoj žive. Hrvatskoj su oni iznimno lojalni jer znaju da su tu sigurni od bilo kakvih maltretiranja bilo koje vrste, što se ne može reći za Srbiju ili Makedoniju.

50 cent
01.06.2008., 23:27
Hrvatska država jest iznimno susretljiva prema njihovim zahtjevima, i oni se ovdje zbilja osječaju kao u svojoj domovini
Evo u subotu smo kod mene gledali Hrvatska-mađarska , ja i prijatelji između ostalih i prijatelj Albanac , nevjerojatno je s koliko fanatizma navija za Hrvatsku i on ali i cijela rodbina. Meni je to dovoljno.

Niko vam ne brani da pravite drzavu sa Bosnjacima ili Albancima.

snezana mk
01.06.2008., 23:28

Zelis mi reci da su im kod nas prava bila ugrozena i zato su poceli rusiti MK,aj me ne zezaj, to je njihova klasicna prica gde god da se nalaze:rolleyes:
Hrvatska je susretljiva prema njihovim zahtevima, a kako, dali ste im skole ,zastavu kako?

Vidis kad smo kod utakmica kad su igrali HR-MK ovi nasi alb.nikad nisu navijali za MK stalno za vas , da verojatno sam ja u krivo vi se zbilja puno volite..

50 cent
01.06.2008., 23:38
Zelis mi reci da su im kod nas prava bila ugrozena i zato su poceli rusiti MK,aj me ne zezaj, to je njihova klasicna prica gde god da se nalaze:rolleyes:
..

Policajci koji su radili na Kosovu kazu da su Albanci ustali protiv Srbije najvise zbog bede u kojij su ziveli. A takve je lako manipulisati. Vecina se nikad nebi pobunila da je imala posao ili bar neku nadoknadu kao za vreme komunizma. Ali nije bbilo vise pomioci federacije, fondovi su presusili a Sr. vise nije mogla pod sankcijama ulagati.
S druge strane nije htela ili imala sluha za njihove probleme, koji su pre svega bili ekonomske prirode.

Easternborder II
01.06.2008., 23:38
Hrvatska je susretljiva prema njihovim zahtevima, a kako, dali ste im skole ,zastavu kako?

Vidis kad smo kod utakmica kad su igrali HR-MK ovi nasi alb.nikad nisu navijali za MK stalno za vas , da verojatno sam ja u krivo vi se zbilja puno volite..

Kažem ,teško je generalizirati , ali zbilja su mi draži nego Makedonci a i večini Hrvata koje poznam.

Oni ne žele svoju državu, ti to znaš, oni samo na svom prostoru traže maximalnu autonomiju jer su i inače takvi da se drže svoje etničke grupe i ne mješaju se previše sa drugim narodima, pa to ti je valjda poznato.

Škole ne mogu imati jer ih nema dovoljno, ali mislim da sa time ovdje nebi imali problema. Mi Hrvati smo takvi, da onom ko je nama pomogao kada nam je pomoč trebala, bit čemo zahvalni do groba.

Nedavno sam radio text o sprezi politike i građevnog lobija, pa sam došao do interesantnih spoznaja o poslovima koji se dodjeljuju određenim firmama. Ima zanimljivih stvari , a poanta je da ova država zna vratiti svoj dug svima koji su se za ovu državu borili.

snezana mk
01.06.2008., 23:51
Kažem ,teško je generalizirati , ali zbilja su mi draži nego Makedonci a i večini Hrvata koje poznam.

Oni ne žele svoju državu, ti to znaš, oni samo na svom prostoru traže maximalnu autonomiju jer su i inače takvi da se drže svoje etničke grupe i ne mješaju se previše sa drugim narodima, pa to ti je valjda poznato.

Škole ne mogu imati jer ih nema dovoljno, ali mislim da sa time ovdje nebi imali problema. Mi Hrvati smo takvi, da onom ko je nama pomogao kada nam je pomoč trebala, bit čemo zahvalni do groba.

Nedavno sam radio text o sprezi politike i građevnog lobija, pa sam došao do interesantnih spoznaja o poslovima koji se dodjeljuju određenim firmama. Ima zanimljivih stvari , a poanta je da ova država zna vratiti svoj dug svima koji su se za ovu državu borili.

Vec ste im vratili dug, priznali im kosovo sto jos :rolleyes:radujem se sto su vam drazi nego mi ali znas ljubav je slepa to spoznas tek kad progledas,samo da se ja i ti za jedno 15 god. ne sretnemo ovde pa da mi kazes da sam bila u pravu ,a u međuvremenu dajte im skole i jezik i zastavu,sve u znaku vaseg prijateljstva .

Mrak
02.06.2008., 00:02
@snezana mk :top:
@sdespot :top:
@ephervemy :top:
@ljativ :top:

Ja sam Hrvat i znam kakav su oni problem. Jer zivim u neposrednoj blizini sa njima (u hrvatskoj), i vjerujte mi, vecina Hrvata se zgraza na njih jer znaju tko su oni zapravo.

Makedonci bi dovrsili taj posao, da ih Ameri nisu zaustavili, i ja Makedonce u tome u potpunosti razumijem, jerbo ne bi se cudio da Albanci traze autonomiju i kod nas, sto je velika mogucnost za kojih 20-30 godina...nazalost u svakom zitu, pa tako i hrvatskom ima kukolja koji vise simpatiziraju Albance nego pripadnike svoga naroda...mislim da to sve govori o njima, ali neka, dok ih zadesi zlo, svatit ce o cemu smo mi ovdje cijelo vrijeme njima pricali.:mig:

snezana mk
02.06.2008., 00:07

Ja sam Hrvat i znam kakav su oni problem. Jer zivim u neposrednoj blizini sa njima (u hrvatskoj), i vjerujte mi, vecina Hrvata se zgraza na njih jer znaju tko su oni zapravo.

Makedonci bi dovrsili taj posao, da ih Ameri nisu zaustavili, i ja Makedonce u tome u potpunosti razumijem, jerbo ne bi se cudio da Albanci traze autonomiju i kod nas, sto je velika mogucnost za kojih 20-30 godina...nazalost u svakom zitu, pa tako i hrvatskom ima kukolja koji vise simpatiziraju Albance nego pripadnike svoga naroda...mislim da to sve govori o njima, ali neka, do ih zadesi zlo, svatit ce o cemu smo mi ovdje cijelo vrijeme njima pricali.:mig:

hvala Bogu da si ovo rekao :D da ne ispade da sam ja neki paranoik,ali stvarno vam sve najbolje zelim.
Pozdrav

balls_of_steel
02.06.2008., 00:24

Makedonci bi dovrsili taj posao, da ih Ameri nisu zaustavili, i ja Makedonce u tome u potpunosti razumijem, jerbo ne bi se cudio da Albanci traze autonomiju i kod nas, sto je velika mogucnost za kojih 20-30 godina...nazalost u svakom zitu, pa tako i hrvatskom ima kukolja koji vise simpatiziraju Albance nego pripadnike svoga naroda...mislim da to sve govori o njima, ali neka, dok ih zadesi zlo, svatit ce o cemu smo mi ovdje cijelo vrijeme njima pricali.:mig:

pa cuj...i ja zivim u neposrednoj blizini jedne albanske obitelj is kosova. ljudi imaju svoju pekaru koja btw radi odlicna peciva i kruh :D i s njima nema apsolutno nikakvih problema. nisu zatvoreni i druze se sa svima. doduse oni su katolici pa ne znam dali to utjece na ovo gore napisano.

a ovo da će trežit svoju samoupravu za 20-30 godina mi je čista paranoja.

Mrak
02.06.2008., 00:40

Ha cuj, tko je mogao prije 50 godina reci da ce Kosova postati nezavisno? NITKO...tak da ti to ne drzi vodu. A vjeruj mi, nazalost to ce se dogoditi, ako se nesto ne promjeni, jer ce SISTEMOM BROJKI doci na vlast u hrvatskoj, te moci raditi i krojiti politiku sebi po volji. ;)

balls_of_steel
02.06.2008., 00:50
Ha cuj, tko je mogao prije 50 godina reci da ce Kosova postati nezavisno? NITKO...tak da ti to ne drzi vodu. A vjeruj mi, nazalost to ce se dogoditi, ako se nesto ne promjeni, jer ce SISTEMOM BROJKI doci na vlast u hrvatskoj, te moci raditi i krojiti politiku sebi po volji. ;)

ospoređuješ babe i žabe.

kosovo-zemlja sa preko 90% albanaca

hrvatska-zemlja u kojoj su albanci samo jedna od nacionalnih manjima i koji uz to nisu teritorijalno hegemoni.

i koliko ima albanaca u HR? 1%?

nego bolje se ti brini za naše "šiptare" - srbe :D
jer oni već sad traže autonomiju :mig:

Mrak
02.06.2008., 02:27
ospoređuješ babe i žabe.

Ma, zar stvarno? Pa prije 50 godina, tako sigurno nije bilo, ali su ga onda naselili, i poceli se razmnozavati bas kako to danas rade i u hrvatskoj.

hrvatska-zemlja u kojoj su albanci samo jedna od nacionalnih manjima i koji uz to nisu teritorijalno hegemoni.

Tebi je logika "neprijatelj moga neprijatelja, je moj prijatelj", a to je sasvim pogresno. Oni ako negdje dobiju malo vise stanovnistva ce traziti svoja neka "prava", i autonomiju, pa bila to Srbija, Hrvatska, Makedonija, Crna Gora...

Ma i da je toliko (a i vise je), oni su na hrpi, na kojoj polako cine vecinu, tak da se mozes fuckati sa tim "tako ih je malo, oni nam nisu nikakva opasnost. Uostalom od 2001. se njihov broj znatno povecao, sto ilegalaca sto legalnih useljenika, od kojih 50% se ne budu nasli ni na slijedecem popisu stanovnistva.

Ja sam zivio u gradu u kojem nismo imali ama bas nikakvih problema sa Srbima, nego samo sa Albancima. A realno, Srbi su nam poslije rata postali NAJMANJA opasnost, jer su se vec jednom opekli.

matematicar
02.06.2008., 06:10
Citao sam komentare na b92 povodom incidenata na izborima u MK. 90+% ljudi manje vise ima iste stavove kao covjek koji je napisao:

1. Po poslednjem popisu u Makedoniji, priznat od medjunarodne zajednice, a i od albanskih prestavnika u Makedoniji, albanska etnicka zajednica u Makedoniji je 25,2 procenata.
2. Putokazi u Makedoniji su dvojezicni u svim gradovima, gde su Albanci vise od 20 procenata lokalnog stanovnistva. Tako da u Tetovu, Gostivaru, Skopju osim makedonski, koristi se i albanski jezik.
3. Albanska zastava je dominantna, ako ne i jedina prisutna u albanskim sredinama, a ispred zgrada lokalne samouprave se postavlja zajedno sa makedonskom zastavom.
4. Svi licni dokumenti (licna karta, pasos, izvod iz maticne knjige rodjenih) se izdaju na zahtev gradjana dvojezicno-makedonski i albanski.
To su fakti, a pausalni komentari o obespravljenim Albancima u Makedoniji i zasticenim Srbima na Kosovu, se na terenu potvrdjuju time kakvo nasilje Albanci danas sire na Izborima u Makedoniji i protiv same Albance, Makedonce i policajaca. Podivljali su nacisto!
(Nenad, Skopje, 1. jun 2008 17:16)

A evo vam pak posta jednog Albanca:

To sto se danas desilo to nikako nije samo sukoba izmedju albanskih partija jer tu je duboko umesana i policija i vlast koja koristi korumpiranog Menduha Thaqija za sukob medju albanacima.Sve sto su albanci dosad u makedoniji dobili to je postignuto silom ili pod pritiskom EU i USA i to je nazalost samo mrtvo slovo na papiru.Ohridski sporazum se stalno izbegava primeniti,a makedonske fasisoidne vlasti su cak i upotrebu zastave albanaca pokusali zabraniti.Albanaca u vojsci makedonije je oko 40% a u policiji mozda ni 5%.U drzavnim organima broj zaposlenih Albanaca nije ni vredan pomene. Albanci u makedoniji nisu nikakva manjina vec narod koji ce svoja prava kad-tad dobiti.Jedino se bojim da ce ponovo doci do sukoba koji su po meni cak neizbezni jer se makedonske vlasti ponasaju prema albancima isto kao i sve vlasti drzava u okruzenju gde zive albanci(srbija,grcka,makedonija i crna gora).
(mertur, 2. jun 2008 01:06)

Eto, jadni Albanci su okruzeni "fasistima".

Ukratko, zao mi je vas Makedonaca. Nece to sve dobro proci.:(

Mishko Pishko
02.06.2008., 06:29
prvo ono 2001 nije bio rat nego ograniceni sukob slabijeg intenziteta. U usporedbi sa Hr i Bosnom kompletni konflikt u Makedoniji je bio minoran.sve skupa 300 poginulih i 20tak nestalih na obje strane.

malo je kuca unisteno i to najvise od Makedonske vojske. I u tom malom sukobu bilo je trgovine dogovora i puno puno puskaranja gdje meci nisu nigdje zavrsili.sitne carke su se takodjer dogadjale nakon potpisivanja ohrdiskog dogovora a sve sa malim intenzitetom a nastavilo se sa intra Albanskim sukobima dviju politickih albanskih elita.

Vec godinama tamo je na sceni kontrolirani sukob vrlo niskog intenziteta koji pase svima iskljucivo radi pljacke i nesmetanog obavljanja poslova. Malo se zaplasi medjunarodna zajednica koja onda da kredite napravi ovo ili ono samo da bude mira u kuci,to stanje poguduje sivoj ekonomiji,svercu i bezakonju generalno, a SVE politicke elite i struje od toga imaju koristi jer svi imaju prste u nekom businessu.

Socijalne razlike u Skopju su nevjerovatne.Imate kvart Vodno sa kucama kakvih nema u Zagrebu i sa skupim autima parkiranim vani i s druge strane romska naselja usporediva sa slmovima Bombaja ili Nairobija ili orunule socijalisticke zgradurine sa sirotinjom u njima koji peku paprike pred zgradom i imaju vrtove a vidio sam i cak koze kokosi i ostalu zivad da drze oko zgrada.

Vecina naroda zivi na rubu siromastava ali zahvaljujuci ruralnoj proslosti i sivoj ekonomiji koju kontroliral politicka elita svi imaju neku varijantu za prezivjeti usprkos placama od 200 eura i penzijama of 50eura.

Sve je to skupa bilo i jos uvijek je polu fingirani sukob koji pase svima a svi zive jedni sa drugima i suradjuju jedni sa drugima na svim nivoima...

_ephervemy_
02.06.2008., 08:28
Albanci uglavnom žive u brdskim sirotinjskim delovima Balkana. Oni ne vide da su i njihove komšije Romi, Srbi i Makedonci takođe siromašni, nego svoje siromaštvo "pravdaju" time što su njima "ugrožena" prava i da su zato siromašni jer im Srbi i Makedonci nedaju mira.

Naravno da je priča drugačija. Ne možeš rađati desetoro dece i samo muž da ti prima bednu platu od 200E, i onda očekivati da živiš super. To ogroman broj Albanaca ne shvata.

Danas 62% Albanaca smatra da se ekonomija Kosova pogoršala od samoproglašenja nezavisnosti.

A ta priča o lojalnim Albancima u Hrvatskoj stoji. Lojalnih Albanaca je bilo i u Srbiji, čak ih je OVK odvodila u logore.
Postoji jedno zlato pravilo vezano za balkanske muslimane:
kada su u manjim grupama biće lojalni i dobri, kada su u većini - čuvaj ih se.

snezana mk
02.06.2008., 08:51
prvo ono 2001 nije bio rat nego ograniceni sukob slabijeg intenziteta. U usporedbi sa Hr i Bosnom kompletni konflikt u Makedoniji je bio minoran.sve skupa 300 poginulih i 20tak nestalih na obje strane.

malo je kuca unisteno i to najvise od Makedonske vojske. I u tom malom sukobu bilo je trgovine dogovora i puno puno puskaranja gdje meci nisu nigdje zavrsili.sitne carke su se takodjer dogadjale nakon potpisivanja ohrdiskog dogovora a sve sa malim intenzitetom a nastavilo se sa intra Albanskim sukobima dviju politickih albanskih elita.

Vec godinama tamo je na sceni kontrolirani sukob vrlo niskog intenziteta koji pase svima iskljucivo radi pljacke i nesmetanog obavljanja poslova. Malo se zaplasi medjunarodna zajednica koja onda da kredite napravi ovo ili ono samo da bude mira u kuci,to stanje poguduje sivoj ekonomiji,svercu i bezakonju generalno, a SVE politicke elite i struje od toga imaju koristi jer svi imaju prste u nekom businessu.

Socijalne razlike u Skopju su nevjerovatne.Imate kvart Vodno sa kucama kakvih nema u Zagrebu i sa skupim autima parkiranim vani i s druge strane romska naselja usporediva sa slmovima Bombaja ili Nairobija ili orunule socijalisticke zgradurine sa sirotinjom u njima koji peku paprike pred zgradom i imaju vrtove a vidio sam i cak koze kokosi i ostalu zivad da drze oko zgrada.

Vecina naroda zivi na rubu siromastava ali zahvaljujuci ruralnoj proslosti i sivoj ekonomiji koju kontroliral politicka elita svi imaju neku varijantu za prezivjeti usprkos placama od 200 eura i penzijama of 50eura.

Sve je to skupa bilo i jos uvijek je polu fingirani sukob koji pase svima a svi zive jedni sa drugima i suradjuju jedni sa drugima na svim nivoima...

Mishko previse pojednostavljas stvari dajes primjer Skoplja i uporegujes vodno sa romskih naselja:confused: ,kakva je situacija istok -zapad u MK,ima ogromne razlike i kod mak.i kod alb.,200eura u zap.je minimum dok u ist.je max.:ne zna:Na rubu siromastva zive?Nisi prosao kroz zap.mk skoro :mig:

snezana mk
02.06.2008., 09:01
ospoređuješ babe i žabe.

Neznam koliko ih imate, ali kako im dajete drzavljanstva to je neverovatno :eek:kako ih dobijaju samo, oni znaju,a koliko dolaze kod vas niste jos svesni ........

winnerica
02.06.2008., 09:19
Bok Snežana MK, daj mi objasni zbog čega ti tako jako mrziš Albance i stalno ih pljuješ?! Ima li i jedna svijetla točka ili nešto dobro od strane Albanaca (bar dobar burek i sl.), pa da tebe ne smeta?

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:22
Mishko previse pojednostavljas stvari dajes primjer Skoplja i uporegujes vodno sa romskih naselja:confused: ,kakva je situacija istok -zapad u MK,ima ogromne razlike i kod mak.i kod alb.,200eura u zap.je minimum dok u ist.je max.:ne zna:Na rubu siromastva zive?Nisi prosao kroz zap.mk skoro :mig:

jesam od propale skole u Vesalima i Vejcu i do Kocana i Prespe.Dao sam usporedbu ekstrema.

U makedoniji fali socijalna korekcija i stid i sram. Kod vas kao da su inhibicije popustile i nikog nije sramota ukrast zajebat izbore tvornicu pare bilo sto.

i svi sutite i to tolerirate.

pocnimo od saobracaja ili ti prometne kulture koja je najgora od ex YU. Niko da stane na pjesackom.svi parkiraju po ulici kao da je njihov privatni parking i nitko ne prigovara o tome.

no ovo je topic o sukobu tj kontroliranom sukobu koji rade oni kojima pase taj kaos jer mogu lovit u mutnom...

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:24
Neznam koliko ih imate, ali kako im dajete drzavljanstva to je neverovatno :eek:kako ih dobijaju samo, oni znaju,a koliko dolaze kod vas niste jos svesni ........

ne boj se mi cemo ako ih bude dosta dati i dvojezicne znakove kao Talijanima u Istri ili Cesima u Daruvaru i Skole kao srbima u podunavlju.

U Rovinju na Opcini ima i Talijanska zastava ako bude vecina albanaca meni ne smeta albanska zastava.

snezana mk
02.06.2008., 09:27
jesam od propale skole u Vesalima i Vejcu i do Kocana i Prespe.Dao sam usporedbu ekstrema.

U makedoniji fali socijalna korekcija i stid i sram. Kod vas kao da su inhibicije popustile i nikog nije sramota ukrast zajebat izbore tvornicu pare bilo sto.

i svi sutite i to tolerirate.

pocnimo od saobracaja ili ti prometne kulture koja je najgora od ex YU. Niko da stane na pjesackom.svi parkiraju po ulici kao da je njihov privatni parking i nitko ne prigovara o tome.

no ovo je topic o sukobu tj kontroliranom sukobu koji rade oni kojima pase taj kaos jer mogu lovit u mutnom...

Bio si u Vejce :eek:sto si tamo radio Mishko:D
Nisi bio zadnje dvije godine kad je borba protiv korupcije najjaca sve zivo smo uhapsili sve je po zatvorima nema mjesta u idrizovo,zato jucerasnji izbori su dali takav rezultat i ubedljivu pobedu VMRO, konacno posle 15 god narod se osvestio.

snezana mk
02.06.2008., 09:28
ne boj se mi cemo ako ih bude dosta dati i dvojezicne znakove kao Talijanima u Istri ili Cesima u Daruvaru i Skole kao srbima u podunavlju.

U Rovinju na Opcini ima i Talijanska zastava ako bude vecina albanaca meni ne smeta albanska zastava.

Sretno vam bilo:top:

_ephervemy_
02.06.2008., 09:32
Bok Snežana MK, daj mi objasni zbog čega ti tako jako mrziš Albance i stalno ih pljuješ?! Ima li i jedna svijetla točka ili nešto dobro od strane Albanaca (bar dobar burek i sl.), pa da tebe ne smeta?

Ovde se ne radi o njenoj "mržnji" prema Albancima, nego u tvojoj mržnji prema Srbima.
Zašto? Pa zato što ti smatraš da ceo svet treba da se ujedini protiv Srba, a Albanci koji su "otkinuli" 12,5% Srbije su po tebi baš zato dobri i ljutiš se na Makedonce štoi oni ne podrže separatistički orijentisane Albance. Po tebi, nema veze to što Albanci hoće trećinu Makedonije ali važno je da se Srbi unište :rolleyes:.

Snežana ne mrzi Albance, ona govori činjenicu. Činjenicu da su Albanci u Makedoniji separatistički nastrojeni.

Ti wennerice misliš da je neprijatelj tvog neprijatelja tvoj prijatelj.

snezana mk
02.06.2008., 09:33

Zbog cega ?Pa recimo da su pokusali da mi rascjepkaju drzavu i to mi je zasad najvazniji razlog,a ima i kod njih dobrih ljudi ,poznajem takve,nikad nisam rekla da nema :ne zna:

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:34
Bio si u Vejce :eek:sto si tamo radio Mishko:D
Nisi bio zadnje dvije godine kad je borba protiv korupcije najjaca sve zivo smo uhapsili sve je po zatvorima nema mjesta u idrizovo,zato jucerasnji izbori su dali takav rezultat i ubedljivu pobedu VMRO, konacno posle 15 god narod se osvestio.

bio i u selce :D i u Vratnici gdje cetnikovanje pod normalno.

a borba protiv korupcije vam je jaca.

uhapsi 2 doktora koji nemaju dobre veze i razvlaci ih po novinama.

a i ja mislim da trenutno je ovo najbolja opcija al bi moglo puno bolje.

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:36
Ovde se ne radi o njenoj "mržnji" prema Albancima, nego u tvojoj mržnji prema Srbima.
Zašto? Pa zato što ti smatraš da ceo svet treba da se ujedini protiv Srba, a Albanci koji su "otkinuli" 12,5% Srbije su po tebi baš zato dobri i ljutiš se na Makedonce štoi oni ne podrže separatistički orijentisane Albance. Po tebi, nema veze to što Albanci hoće trećinu Makedonije ali važno je da se Srbi unište :rolleyes:.

Snežana ne mrzi Albance, ona govori činjenicu. Činjenicu da su Albanci u Makedoniji separatistički nastrojeni.

a gdje ti je dokaz da su albanci separatisticki nastrojeni.

tko je pricao o podjeli makedonije pred par godina?Ali Ahmeti ili Georgijevski bivsi premijer?

_ephervemy_
02.06.2008., 09:37
Sukob u Makedoniji 2001. je bio oružani konflikt koji je izbio kada je albanska paravojna grupa Oslobodilačka nacionalna armija napala snage bezbednosti Republike Makedonije početkom 2001. godine. Sukobi su završili ohridskim sporazumom kada su dogovoreni prekid vatre i razoružanje gerilaca koga su obavile snage NATO-a.

Sukobi

Sukobi u Makedoniji počinju februara 2001. u pograničnom selu Tanuševci. Nakon dvonedeljnih okršaja albanski gerilci se spuštaju prema Tetovu. Makedonske snage 23. marta kreću u široku akciju protiv pripadnika Oslobodilačke nacionalne armije na području Tetova i nanose im poraz. Prema oceni zapadnih stručnjaka Albanci nisu bili spremni da se suprotstave makedonskoj vojsci i policiji.

28. aprila albanski gerilci su postavili zasedu i ubili osam makedonskih vojnika što izaziva revolt širom Makedonije.

Dana 4. maja između tri i četri hiljade albanskih gerilaca upada sa Kosova na makedonsku teritoriju i u prvom naletu osvajaju sedam makedonskih sela u okolini Kumanova. Armija republike Makedonije započinje ofanzivu u Kumanovskom kraju. Vode se teške borbe oko sela Slupčane, Vaksince, Lipkovo, Orizare, Otlja. Albanski teroristi pomeraju težište sukoba južnije.

Dana 9. juna započinje nova ofanziva makedonske armije na sela Matejče i Slupčane.

Dana 22. juna započinje najžešća ofanziva na Aračinovo, selo posle tri dana borbe pada u ruke makedonskih snaga.

U julu se vode sporadične borbe da bi u avgustu ponovo dobile na intenzitetu, naime 10. avgusta kosovski zaštitni korpus napada selo Raduša koje uz velike gubitke zauzimaju. S druge strane makedonske snage uspostavljaju kontrolu nad Tetovom koje je bilo sedmicama izloženo napadima Albanaca.

Makedonska armija je imala 72 mrtva vojnika, a albanski gubici nikad nisu saopšteni mada se procenjuju na oko 700-800 mrtvih.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B1%D0%B8_%D1%83_%D0%9C %D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D 0%B8_2001.

_ephervemy_
02.06.2008., 09:40

tko je pricao o podjeli makedonije pred par godina?Ali Ahmeti ili Georgijevski bivsi premijer?

Kosovo.
Oslobodilačka vojska Epira
Oslobodilačka vojska Bujanovca, Preševa i Medveđe
2006. zahtevi za Albansku autonomnu pokrajinu Kraja (Rožaje, Tuzi, Gusinje, Plav i Ulcinj) u Crnoj Gori (ukoliko Crna Gora ne izgla nezavisnost).

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:42
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B1%D0%B8_%D1%83_%D0%9C %D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D 0%B8_2001.

izvor kao wilki :rofl: da ja nesto jos dopisem a mogao bih i ti...sto da ne?

_ephervemy_
02.06.2008., 09:43
Miško, poštovidim da si ljubitelj etnički tolerantnog i razvijenog Albanskog naroda, postavio bih ti pitanje:
Zašto su odmah posle Titove smrti na Kosovu izbile demonstracije Kosova Republjik, koje su podržali i albanci u Makedoniji?

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:43
Kosovo.
Oslobodilačka vojska Epira
Oslobodilačka vojska Bujanovca, Preševa i Medveđe
2006. zahtevi za Albansku autonomnu pokrajinu Kraja (Rožaje, Tuzi, Gusinje, Plav i Ulcinj) u Crnoj Gori (ukoliko Crna Gora ne izgla nezavisnost).

ja tu ne vidim makedoniju uopce. daj ti meni neki govor nekog albanskog politicara iz makedonije koji zove na podjelu.

ja jedino znam za Xaferi georgijevski lamentiranje bez pokrica...

_ephervemy_
02.06.2008., 09:44
izvor kao wilki :rofl: da ja nesto jos dopisem a mogao bih i ti...sto da ne?

Skoro pa isti tekst: http://hr.wikipedia.org/wiki/Sukobi_u_Makedoniji_2001.

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:46
Miško, poštovidim da si ljubitelj etnički tolerantnog i razvijenog Albanskog naroda, postavio bih ti pitanje:
Zašto su odmah posle Titove smrti na Kosovu izbile demonstracije Kosova Republjik, koje su podržali i albanci u Makedoniji?

zato sto su albanci bili gradjani drugog reda u ex YU.

Jer nisu slaveni i trn u oku srpskoj hegemoniji.

ali o tome imamo drugi topic a ovaj je o ratu u makedoniji a ti pricas o nekim crnim gorama i bujanovcima.

ja sam gore napisao sto mislim o sukobu u Makedoniji. sve ukupno 300 ljudi nastradalo i isto tolko kuca par crkava i dzamija.

rezultat 1 dana rata u HR ili pola u Bosni.

_ephervemy_
02.06.2008., 09:53
ja tu ne vidim makedoniju uopce. daj ti meni neki govor nekog albanskog politicara iz makedonije koji zove na podjelu.

ja jedino znam za Xaferi georgijevski lamentiranje bez pokrica...

Riza Halimi, lider Preševske doline: Preševsku dolinu treba propojiti Kosovu.
Ibrahim Rugova: Albanska je zemlja Dardanija, od Trakije, Niša do Ulcinja i Epira.
Ne znam ime političara, ali Albanski političari u CG su 2006. najavili autonomiju Kraja, ukoliko CG ne bude nezavisna.
U Grčkom delu Epira, Albanski političari i danas traže personalnu autonomiju za Albance.
U Makedoniji je zamalo pala vlada zbog Albanaca, jer Makedonija nije htela da prizna ilegalnuašto su dobili personalnu autonomiju i konstitutivnost u Makedoniji ako žele građansku a ne etničku državu? Zašto njihovi političari podržavaju ono što su OVK i ANA izborile u Makedoniji konstitutivnost za Albance?
Zašto onda Albanski političari ne govore o tome da je OVK ilegalna formacija, ako nije ilegalna oda je legalna?

Zašto se na mitingu u Skopju skupilo nekoliko hiljada Albanaca 2001. sa parolama Ilirida?

Mishko Pishko
02.06.2008., 09:59
Riza Halimi, lider Preševske doline: Preševsku dolinu treba propojiti Kosovu.
Ibrahim Rugova: Albanska je zemlja Dardanija, od Trakije, Niša do Ulcinja i Epira.
Ne znam ime političara, ali Albanski političari u CG su 2006. najavili autonomiju Kraja, ukoliko CG ne bude nezavisna.
U Grčkom delu Epira, Albanski političari i danas traže personalnu autonomiju za Albance.
U Makedoniji je zamalo pala vlada zbog Albanaca, jer Makedonija nije htela da prizna ilegalnuašto su dobili personalnu autonomiju i konstitutivnost u Makedoniji ako žele građansku a ne etničku državu? Zašto njihovi političari podržavaju ono što su OVK i ANA izborile u Makedoniji konstitutivnost za Albance?
Zašto onda Albanski političari ne govore o tome da je OVK ilegalna formacija, ako nije ilegalna oda je legalna?

Zašto se na mitingu u Skopju skupilo nekoliko hiljada Albanaca 2001. sa parolama Ilirida?

??? vlada je pala u Makedoniji radi albanaca.Meni se cini da je Grueskom bila Klimava pa je upotrijebio koalicijske partnere za ucvrsivanje iste jer su ovi rezultati bili predvidjeni.

Ti ne vidis dalje od svog nosa.

u Makedoniji NITKO od ALBANACA ne prica o otcjepljenju. Alo DPA je sa Makedonskim Nacionalistima.

Ja ti tvrdim da je to sve lijepo upakirana kradja u Nacionalizam.

O Kosovu na ovoj temi ne zelim raspravljat jer to nije tema a ti uporno meni dokazujes nesto sto nije tema...

_ephervemy_
02.06.2008., 10:05
zato sto su albanci bili gradjani drugog reda u ex YU.
To je čista laž. Onda su i Romi i Srbi na kosovu bili građani, ne drugog, nego trećeg i četvrtog reda. Čoveče, dobili su AUTONOMNU POKRAJINU.
Kako Mađari nisu bili građani drugog reda?

To što neko neće da zarađuje pare i rađa desetoro dece, pa posle kuka kako je građanin drugog reda, je nekorisna budala.

Jer nisu slaveni i trn u oku srpskoj hegemoniji.
:rofl:
Samo što je Srbija jedina država koja nije htela da se zove Srbija i koja se nije izdvojila iz Jugoslavije. Srbija je imala najveći broj onih koji su se izjašnjavali kao Jugosloveni.
Srbija je zemlja kojoj je do pre tri godine grb bio ovaj (obrati pažnju na zvezdu): http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/SR_Serbia_coa.png
i jedva je promenjen u skupštini.
Svirala se himna Hej Sloveni.

Tu priču, tuđmanovu propagandu, o velikosrpskoj hegemoniji možeš slobodno obesiti tuđmanu na grob.

ali o tome imamo drugi topic a ovaj je o ratu u makedoniji a ti pricas o nekim crnim gorama i bujanovcima.
Ti si me pitao o separatizmu albanskome.
ja sam gore napisao sto mislim o sukobu u Makedoniji. sve ukupno 300 ljudi nastradalo i isto tolko kuca par crkava i dzamija.

rezultat 1 dana rata u HR ili pola u Bosni.

Jel ti znaš da je Hitler imao člansku kartu svoje partije br. 7?
On je bio sedmi član, pa je od toga nastalo 50000000 grobova.
Ta priča ako je skukob bio nižeg intenziteta od hrvatskog, a to po tebi znači da je beznačajan, to je jako glupo razmišljanje.

Constatinopol
02.06.2008., 10:08
Nitko i dalje ne spominje četničke i makedonske zločine nad albancima nego samo i isključivo je problem u kosovskim i makedosnkim Albancima. Ta priča kod bilo koje objektivne osobe ne drži vodu.

LuckyLuke
02.06.2008., 10:10
??? vlada je pala u Makedoniji radi albanaca.Meni se cini da je Grueskom bila Klimava pa je upotrijebio koalicijske partnere za ucvrsivanje iste jer su ovi rezultati bili predvidjeni.

u Makedoniji NITKO od ALBANACA ne prica o otcjepljenju. Alo DPA je sa Makedonskim Nacionalistima.

O Kosovu na ovoj temi ne zelim raspravljat jer to nije tema a ti uporno meni dokazujes nesto sto nije tema...

Kad si tolko informisan reci jednu nacionalisticku izjavu pretsednika VMRO Gruevskog u vezi sa albancima....
VMRO nije nacionalisticka partija.... nacionalizam je jos prisutan samo u albanske partije posebno u DUI Ahmeti.... i najvece incidente su juce napravili bas oni sa dvestotinjak naoruzanih pomagaca sa Kosova.... Ne pricaju o otcepljenju ne bi zvucalo dobro u usima MZ ali non-stop prete sa federalizacijom... a sto mislis sto bi bilo sledece....

Forca
02.06.2008., 10:11

Ihaaa , ma kakvi 700-800 ubijenih albanaca , ahahah
Se radi za oko 120 ljudi , sa svim civilima , od kojih 10 civila u selo Slupcane-Kumanovo.
Dakle u slavo-makedonsku stranu imali su oko 80 zrtva oficijalno , megutim , mi imamo dokazi da u nihovu stranu su ratovali i srbi , ukrajinci , bugari i ostali platenici.
UCK u Kumanovskom regiju su odrzili front koj je bio dug oko 40 km, i slavo-makedonska armija nikad nije udjela tamo.
Aracinovo nizu uzeli , vec slavo-makedonci su imali rok , da ako za 3 dana ne ulaze u Aracinovo , onda rat mora da se prekida , i da mora se poceti sa pregovorima , jer su videli da rat ne moze da zavrsi nikad , vec on je poceo da se prosiri , i ka okolina Skoplja , u samom gradu Tetovo vec su bili unutra pripadnici UCK-a , isto kao i del od Skopje.
Ako rat ne bi prestao , onda on bi se prosirio i u drugim delovima drzave , gde vec su bili podgotveni drugi albanci da pocne rat , i onda ne bi imao kraj , vec morao bi da se podelimo.

_ephervemy_
02.06.2008., 10:13

Uredu, po tebi legalizacija OVK i ONA od strane Albanaca je dobro.

Zašto su Albanci u Makedoniji protestvovali sa parolama:
Don't fyrom me! Call me Ilirida?
http://www.taratur.com/files/sliki-N/24.08ilirida.jpg

Imamo ovde na forumu stanovnike Makedonije koji se bolje razumeju od tebe koji si samo prošvrljao Makedonijom. I ti ljudi potvrđuju moje reči o nelojalnim Albancima.

P.S. OVK i ONA su hteli odvajanje "Iliride" od Makedonije. Ilirida (http://www.ilirida.net/) je zapadna Makedonija.

Mishko Pishko
02.06.2008., 10:14
Se radi za oko 120 ljudi , sa svim civilima , od kojih 10 civila u selo Slupcane-Kumanovo.
Dakle u slavo-makedonsku stranu imali su oko 80 zrtva oficijalno , megutim , mi imamo dokazi da u nihovu stranu su ratovali i srbi , ukrajinci , bugari i ostali platenici.
UCK u Kumanovskom regiju su odrzili front koj je bio dug oko 40 km, i slavo-makedonska armija nikad nije udjela tamo.
Aracinovo nizu uzeli , vec slavo-makedonci su imali rok , da ako za 3 dana ne ulaze u Aracinovo , onda rat mora da se prekida , i da mora se poceti sa pregovorima , jer su videli da rat ne moze da zavrsi nikad , vec on je poceo da se prosiri , i ka okolina Skoplja , u samom gradu Tetovo vec su bili unutra pripadnici UCK-a , isto kao i del od Skopje.
Ako rat ne bi prestao , onda on bi se prosirio i u drugim delovima drzave , gde vec su bili podgotveni drugi albanci da pocne rat , i onda ne bi imao kraj , vec morao bi da se podelimo.

a sve je to bilo da se DUI i svita usidri u fotelje sa SDSM i preuzme mafijaski biznis od DPA i VMRO

:D

Mishko Pishko
02.06.2008., 10:15

Imamo ovde na forumu stanovnike Makedonije koji se bolje razumeju od tebe koji si samo prošvrljao Makedonijom. I ti ljudi potvrđuju moje reči o nelojalnim Albancima.

P.S. OVK i ONA su hteli odvajanje "Iliride" od Makedonije. Ilirida (http://www.ilirida.net/) je zapadna Makedonija.
vidim ti znas vise od mene cak i kolko sam ja bio u Makedoniji.

svaka rasprava sa tobom i tvom predmijevanju tj sigurnom znanju svega zavrsava.

LuckyLuke
02.06.2008., 10:21
Nitko i dalje ne spominje četničke i makedonske zločine nad albancima nego samo i isključivo je problem u kosovskim i makedosnkim Albancima. Ta priča kod bilo koje objektivne osobe ne drži vodu.

Konflikt je bio pre 7 godina... desili su se zlocini... potpisan je Ohridski dogovor , koji je usao u Ustav Makedonije, Makedonska vlast je amnestirala sve albance koji su ucestvovali u sukobu... postali su ministri, poslanici , direktori, drzavni sluzbenici... i sto onda posle 7 godina jos imaju puske u ruke..
Za sto se sad bore? Za koja prava? ...za federalizaciju i kasnije otcepljenje djela Makedonije?

LuckyLuke
02.06.2008., 10:26

Ajde pricaj mi malo vise o Aracinovo....
Mahali ste belim zastavama... a onda je MZ vrsila pritisak da vam se obezbede autobusi sa klimom kao bi vas izvukli odande zajedno sa stranim instrukrorima....jadno i smjesno...
A i u kojem djelu Tetova i Skoplja ste bili usli....

Constatinopol
02.06.2008., 10:27
Konflikt je bio pre 7 godina... desili su se zlocini... potpisan je Ohridski dogovor , koji je usao u Ustav Makedonije, Makedonska vlast je amnestirala sve albance koji su ucestvovali u sukobu... postali su ministri, poslanici , direktori, drzavni sluzbenici... i sto onda posle 7 godina jos imaju puske u ruke..
Za sto se sad bore? Za koja prava? ...za federalizaciju i kasnije otcepljenje djela Makedonije?Zašto se sad bore?! Pa za lovu,$$$,ništa drugo. inače se ne bi borili između sebe i eventualno sa policijskim ophodnjama.

Kriminal i ništa drugo.

LuckyLuke
02.06.2008., 10:38
Zašto se sad bore?! Pa za lovu,$$$,ništa drugo. inače se ne bi borili između sebe i eventualno sa policijskim ophodnjama.

Kriminal i ništa drugo.

Kriminal... tocno...:top:

Prije dve godine je Tetovo licilo divljem zapadu puno ubijenih u sukobima bandama...
Kad je pre dve godine na vlast dosli VMRO i DPA poceli su rasciscavati te kriminalne bande koje su bile podrzane od DUI i stvar je danas puno drugacija nema vise ubistva i pucanja po ulicama... ili se bar ne razlikuje od ostalih gradova... i zadnji incidenti juce su ponovo u reziji DUI i njihovih kriminalnih bandi... i albancima je vec preko glave od straha da izadju na ulicu.. od skupljanja reketa i maltretiranja sa strane njihovih bandi i zato je juce na izborima u Tetovo odnos bio 6:1 u korist DPA...

snezana mk
02.06.2008., 11:01

Bravo, konacno si potvrdio ono sto ja ovde pricam, za sto se vodio rat 2001 i ko ga je poceo:top:

snezana mk
02.06.2008., 11:07

Ephi ,ostavi ih ,nemogu oni razumjeti ni sto je ONA,UCK,ANA ,ILIRIDA sve su to nevini alb.terorizirani sa nase i vase strane :rolleyes:

bdivizija
02.06.2008., 11:19
ku stoko zahrdala

matematicar
02.06.2008., 15:01

:rofl: ma mi to samo tripujemo.

banderas
02.06.2008., 15:36
Čestitke VMROu na uvjerljivoj pobjedi.

snezana mk
02.06.2008., 15:38
Čestitke VMROu na uvjerljivoj pobjedi.

Hvala ti banderas:top::cerek:

Easternborder II
02.06.2008., 16:24

Zašto su srbi iz BIH i HR demostrirali 90-te na SDS-ovim mitinzima?

Čudite se Albancima na Kosovu , a isto ste htjeli s "krajinom".

Na sreču Albanski,hrvatski i Bošnjački narod svoju su slobodu i suverenitet izborili , sada je red na Albance Makedonije. Njima ne treba država, oni samo žele osigurati građanska i ljudska prava

snezana mk
02.06.2008., 16:32

Na sreču Albanski,hrvatski i Bošnjački narod svoju su slobodu i suverenitet izborili , sada je red na Albance Makedonije. Njima ne treba država, oni samo žele osigurati građanska i ljudska prava

Oni svoja ljudska i graganska prava su imali i imaju(postedi me molim te ),a dokaz njihove civil. ponasanja su pokazali jucer kad su se poubijali između sebe.

sdespot
02.06.2008., 16:37

Smatras li da su ova dva pitanja (ephervemyevo i tvoje) u nekakvoj vezi? A ovo isto?

Easternborder II
02.06.2008., 16:39
Oni svoja ljudska i graganska prava su imali i imaju(postedi me molim te ),a dokaz njihove civil. ponasanja su pokazali jucer kad su se poubijali između sebe.

ne možeš se poubijati "između sebe", očito se radi o frakcijama.

Nego reci Sneška ako sve imaju u makedoniji, zašto onda ne vole tu istu državu na način na koji je ti voliš? Šta je po tebi najveći uzrok njihovog stalno nezadovoljstva?

Easternborder II
02.06.2008., 16:42
Smatras li da su ova dva pitanja (ephervemyevo i tvoje) u nekakvoj vezi? A ovo isto?

U izravnoj su vezi , i srbi i Albanci tvrde da su im ugrožena ljudska prava i građanske slobode. Pitanje je samo kome su stvarno prava ugrožena.

Sada se Srbi zgražaju nad potrebom albanaca za teritorijalnom autonomijom, a isto i danas zahtjevaju za sebe na prostoru RH. zašto?

sdespot
02.06.2008., 17:02
Sada se Srbi zgražaju nad potrebom albanaca za teritorijalnom autonomijom, a isto i danas zahtjevaju za sebe na prostoru RH. zašto?

Dobro to je istina. I pravo da ti kazem ne znam odgovor,posto su mi takvi stavovi licemerni. Da smo mirnije ziveli svi,ne bi oni danas bili ovdi u Srbiji i zlopatili se na tudjem (jer ipak su otisli iz svojih kuca). Vojvodjanski Hrvati takodje. Ovo otisli moze se tumaciti na milion nacina s pravom. Bili bismo na drugim stajalistima.

LuckyLuke
02.06.2008., 18:03

Georgijevski...a, Ahmeti se silno suprostavio takvoj ideji i uzeo puske u ruke da brani cjelovitost i unitarnost Makedonije....:bonk::bonk:

Pa evo i juce kad je trebalo da izbori prodju u najboljem redu kako bi na jesen dobili datum za pocetak pregovora sa EU, ponovo uzeo pusku u ruke i pucao na nekoliko 70 godisnjih penzionera koji su izlazili sa glasanja i na policiju koja je otisla da smiri situaciju.....
Sto mozemo kad Ahmeti toliko voli Makedoniju samo za sebe (bar jedan njezin deo) i sto ne zeli da je deli sa EU i NATO....

matematicar
02.06.2008., 18:54

tebi logika i dosljednost nisu jaca strana. znaci, po tebi je skroz ok sto su srbi (iz krajine) pokusali uraditi?
i usput receno, mitinzi, protesti sami po sebi nisu losa stvar. cak dapace, ja smatram to normalnom pojavom dokle god nije ratnohuskackog karaktera. na zalost, u hrvatskoj i bih upravu je to bilo slucaj - obradivali/pripremali/pumpali su narod za rat.

a za tvoju posljednju recenicu: :rofl::lol::rofl:.

Easternborder II
02.06.2008., 19:08
tebi logika i dosljednost nisu jaca strana. znaci, po tebi je skroz ok sto su srbi (iz krajine) pokusali uraditi?
i usput receno, mitinzi, protesti sami po sebi nisu losa stvar. cak dapace, ja smatram to normalnom pojavom dokle god nije ratnohuskackog karaktera. na zalost, u hrvatskoj i bih upravu je to bilo slucaj - obradivali/pripremali/pumpali su narod za rat.

a za tvoju posljednju recenicu: :rofl::lol::rofl:.

Kažem da Srbi nedaju albancima ono što za sebe traže. To nije moja dosljednost dovedena u pitanje nego njihova.

To su dva slična slučaja ali nikako ista, jer recimo ja sam za teritorijalnu autonomiju Albanaca u Makedoniji i CG, ali sam protiv te iste autonomije za Srbe u HR.
Nisam licemjer nego gledam koji je HR interes, a i jedno i drugo su naši interesi.

sdespot
02.06.2008., 19:26
Kako je molim te interes Hrvatske da Albanci imaju neku autonomiju Makedoniji? :nezna:

I ti se pitas sto Srbi imaju dvostruke standarde,a sam ih postavljas :rolleyes:

ljativ
02.06.2008., 19:55
Ponavljam, apsolutno se ne razlikuju po ničemu od prijatelja Hrvata, imaju i mana i prednosti, ali ono o čemu mi ovdje pričamo je njihova lojalnost državi u kojoj žive. Hrvatskoj su oni iznimno lojalni jer znaju da su tu sigurni od bilo kakvih maltretiranja bilo koje vrste, što se ne može reći za Srbiju ili Makedoniju.

Kolega evodanas sam dobre volje i poklanjam ti sve albance za dzabe, mozes sve da ih uzmes kod tebe.

ljativ
02.06.2008., 20:01
doduse oni su katolici pa ne znam dali to utjece na ovo gore napisano.

I te kako ima veze neuporediva je razlika izmedju kriscana i muslimana.
I nasi starci su tako mislili pre 20-30 god. ali kako sto mozemo da vidimo pogresili su.
Zato MOLIM Hrvate (kriscane) da ne naprave istu gresku kao mi.

ljativ
02.06.2008., 20:07

Tebi mozda nece smetati njihova ALI ce njima smetati Hrvatska u Hrvatskoj, samo ih vi prihvacajte u sto vecem broju.

ljativ
02.06.2008., 20:15
ne možeš se poubijati "između sebe", očito se radi o frakcijama.

Nego reci Sneška ako sve imaju u makedoniji, zašto onda ne vole tu istu državu na način na koji je ti voliš? Šta je po tebi najveći uzrok njihovog stalno nezadovoljstva?

Iz vrlo jednostavnog razloga i zapamti to vec jednom
Ekstremna mrznja prema kriscanstvu ili pravoslavlju (kako hoces)
SVI albanjerosi u jednu drzavu ili velika albanija.

Arian
02.06.2008., 20:28
Iz vrlo jednostavnog razloga i zapamti to vec jednom
Ekstremna mrznja prema kriscanstvu ili pravoslavlju (kako hoces)
SVI albanjerosi u jednu drzavu ili velika albanija.

Ta ti ne pali ljative,radi kriscanstva :lol: :lol: :lol:

Arian
02.06.2008., 20:31
I jos nesto za vas ljative time i zavrsavam sa vama,bolje pazi malo na grke i bugare jel posle nema ko vam pomoc vise...

Michael Collins
02.06.2008., 21:00

Mislim da je stanje gore, jer ovo zvuči kao fraza,ali i mi i Srbi smo i ista pordocia naroda-tj. slaveni,a i ista vjera-kršćani...
Dok su ovdje i drukčija vjera i porodica naroda...
Dakako nije nam to puno značilo, niti će u bližoj budućnosti,ali msili da čak i sada ima mješanih brakova kod nas nego između Albanaca i Makedonaca u najboljim danima

ljativ
02.06.2008., 21:30
Ta ti ne pali ljative,radi kriscanstva :lol: :lol: :lol:

To je istina Ariane nazalost htio bih da nije tako ali to je to

ljativ
02.06.2008., 21:33
I jos nesto za vas ljative time i zavrsavam sa vama,bolje pazi malo na grke i bugare jel posle nema ko vam pomoc vise...

Ariane u sta ste vi bolji od njih ???

dr Mebius
02.06.2008., 21:51
To su dva slična slučaja ali nikako ista, jer recimo ja sam za teritorijalnu autonomiju Albanaca u Makedoniji i CG, ali sam protiv te iste autonomije za Srbe u HR.
Nisam licemjer nego gledam koji je HR interes, a i jedno i drugo su naši interesi.

Ha...konacno smo isterali vuka na cistinu. Evo gde lezi veliki deo odgovornosti Hrvatske za protekli gradjanski rat i raspad bivse drzave. Jer su u periodu do dolaska Milosevica na vlast (sto je direktna posledica 'njihovog interesa') tajno podbadali Siptarski separatizam na kosovu jos od Titove smrti. Zajedno sa Slovencima. U vreme Ivana Stambolica, coveka izrazito liberalnog i spremnog na dijalog sa svima, zduzeni odredi Saveznog SUP-a na Kosovu su redovno bili sabotirani pre svega od hrvatskih kadrova, koji su ne jednom uhvaceni od strane DB-a kako odaju poverljive informacije Iredentistima. Kao odgovor na sve pojavio se Milosevic, pocistio Stambolica i onda smo svi otisli u pm.
Sad im je interes jos jedna siptarska drzava u Makedoniji. OK...samo da se zna. I ne, to nije licemerno...slazem se. To je podmuklo i odvratno. :rigo:
Ali dobro, utakmica sa Siptarima jos nije zvrsena. Oni ce na kraju ostati sami, a nas okolo ipak ima malo vise.

ljativ
02.06.2008., 21:55
Ha...konacno smo isterali vuka na cistinu. Evo gde lezi veliki deo odgovornosti Hrvatske za protekli gradjanski rat i raspad bivse drzave. Jer su u periodu do dolaska Milosevica na vlast (sto je direktna posledica 'njihovog interesa') tajno podbadali Siptarski separatizam na kosovu jos od Titove smrti. Zajedno sa Slovencima. U vreme Ivana Stambolica, coveka izrazito liberalnog i spremnog na dijalog sa svima, zduzeni odredi Saveznog SUP-a na Kosovu su redovno bili sabotirani pre svega od hrvatskih kadrova, koji su ne jednom uhvaceni od strane DB-a kako odaju poverljive informacije Iredentistima. Kao odgovor na sve pojavio se Milosevic, pocistio Stambolica i onda smo svi otisli u pm.
Sad im je interes jos jedna siptarska drzava u Makedoniji. OK...samo da se zna. I ne, to nije licemerno...slazem se. To je podmuklo i odvratno. :rigo:
Ali dobro, utakmica sa Siptarima jos nije zvrsena. Oni ce na kraju ostati sami, a nas okolo ipak ima malo vise.

:top:
Valjda ce i nama kriscanina doci pamet u glavu da ne vadimo oci medjusobno

Easternborder II
02.06.2008., 22:27

Pa ne možeš na temelju mog razmišljanja zaključivati opčenito o Hrvatskoj politici. Jedino opčenito razmišljanje u HR a u vezi geopolitike na Balkanu , je ono da su Srbi destabilizator Balkana a da su albanci pretežno naši prijatelji.

Srbi su i uzročnici niza ratova od 90-te na ovamo sa raznim narodima, znači ako Srbi ratuju protiv albanaca sa kojima HR nema neriješenih pitanja onda je logično da mi stanemo na stranu Albanaca,otvoreno ili sa strane.

Albanci,Hrvati i Bošnjaci danas imaju zajenički interes i ako su pametni ( a nisu baš pretjerano) ujedinit če se u zajedničkom projektu uništenja RS, stabilizacije Kosova i podrške Albancima u makedoniji da se izbore za ono što smatraju da se moraju izboriti. Po meni trebalo bi i CG istrgnuti iz ralja srbije , ali prvo se kod njih treba stvoriti osječaj jače diferencijacije u odnosu na Srbe a za to treba vremana.

Šta če biti u budučnosti, dali če albanci i u Hrvatskoj zahtijevati slične autonomije( čisto sumnjam) ,to če se rješavati kad bude, zasada su oni uz Bošnjake naša jedina garancija ravnopravne borbe sa velikosrpskom idejom.

Stvaranjem Kosova nanesen je drugi veliki poraz Srbima nakon Oluje i Maestrala, a sljedeće je rušenje RS. Kad to ostvarimo srbija je mirna idućih 100 godina. Za sada se savez sa Albancima isplati, samo tako dalje.:)

snezana mk
03.06.2008., 00:10
@Easti

Ljudska prava se ne ostvaruju oruzjem i terorom, koja su prava trazili kad su imali sva prava kao i makedonci, politicke stranke, zastupnike u Saboru, ministre, veleposlanike, samo sto nisu trazili nikakva prava, vec teritorije.

A price o zlostavljene i goloruke albanske manjine, koja se bori za svoja ljudska prava pomocu kalasnjikova to vise ne prolazi. A ako se ovo njihovo ludilo nastavi, onda imamo reprizu, ali ne iz 2001, nego reprizu" Planinske oluje ".

A zasto su nezadovoljni neznam i ja se pitam valjda sto ne zive zajedno sa svojim vjerskim bracama u Alb.i kosovu :rolleyes:

Kakve frakcije pa jucer se vodio rat za glasove,jedan mrtav, pa samo kod njih se gine za stranku.....
Nisi mi ti previse upucen u ovu problematiku,previse ih idealizujes :kava:

A etnicka manjina u Makedoniji-makedonski albanci, koja je dobila i vise nego bilo koja druga manjina na zemnjinoj kugli, opet je u akciji, ali ovaj put samoubilackoj. Makedonija nije ona iz 2001, a... vi se samo druzite, samo naprijed :top:Mozda i dođete im uzvratiti pomoć ako pokušaju otcepljenje u MK:rolleyes:

sasast
03.06.2008., 00:56
Ono sto albanci rade u Makedoniji je velika sramota i bruka ali od njih se i nije vise ocekivalo!!!!
Oni bez prolevanja krvi ne umeju da rese nista a obozavaju da se stavljaju u poziciju zrtve,mnogo su mudri i izopaceni,najveci narko dileri,organizatori prostitucije.....uzas!!!!!!:flop::flop:

winnerica
03.06.2008., 07:50
Zbog cega ?Pa recimo da su pokusali da mi rascjepkaju drzavu i to mi je zasad najvazniji razlog,a ima i kod njih dobrih ljudi ,poznajem takve,nikad nisam rekla da nema :ne zna:

ok, daj onda i neku pozitivnu osobinu :top:

winnerica
03.06.2008., 07:52

Srećo, ti si bolestan, opet nisi popio tabletice... :kava:

Easternborder II
03.06.2008., 07:54
@Easti

Ljudska prava se ne ostvaruju oruzjem i terorom, koja su prava trazili kad su imali sva prava kao i makedonci, politicke stranke, zastupnike u Saboru, ministre, veleposlanike, samo sto nisu trazili nikakva prava, vec teritorije.

A price o zlostavljene i goloruke albanske manjine, koja se bori za svoja ljudska prava pomocu kalasnjikova to vise ne prolazi. A ako se ovo njihovo ludilo nastavi, onda imamo reprizu, ali ne iz 2001, nego reprizu" Planinske oluje ".

A zasto su nezadovoljni neznam i ja se pitam valjda sto ne zive zajedno sa svojim vjerskim bracama u Alb.i kosovu :rolleyes:

Kakve frakcije pa jucer se vodio rat za glasove,jedan mrtav, pa samo kod njih se gine za stranku.....
Nisi mi ti previse upucen u ovu problematiku,previse ih idealizujes :kava:

A etnicka manjina u Makedoniji-makedonski albanci, koja je dobila i vise nego bilo koja druga manjina na zemnjinoj kugli, opet je u akciji, ali ovaj put samoubilackoj. Makedonija nije ona iz 2001, a... vi se samo druzite, samo naprijed :top:Mozda i dođete im uzvratiti pomoć ako pokušaju otcepljenje u MK:rolleyes:

Nisam siguran u ovu priču o otcjepljenju, ali problem je očito presložen i za Albance i Makedonce.
Ti znaš kako su se kreirale granice na Balkanu, previše je tu nepravda i povjesnih zabluda. Moje viđenje rješenja krize Albanske manjine sigurno ti se neče svidjeti ali je neophodno, dakle oni veliku Albaniju ne žele, u Makedoniji živjeti ne žele pa treba dakle vidjeti šta žele, po meni oni žele sudjelovati u vlasti i biti relevantan faktor u zemlji u kojoj igrom sudbine moraju živjeti sa drugim narodima.
Takvu situaciju možeš sresti u svakoj balkanskoj zemlji i nije samo problem makedonije u manjinama, a vi Makedonci isto morate prihvatiti da je to i Albanska zemlja a mislim da če to iči jako teško.

winnerica
03.06.2008., 07:54
Kolega evodanas sam dobre volje i poklanjam ti sve albance za dzabe, mozes sve da ih uzmes kod tebe.

:rofl::lol::D

winnerica
03.06.2008., 07:58
Ono sto albanci rade u Makedoniji je velika sramota i bruka ali od njih se i nije vise ocekivalo!!!!
Oni bez prolevanja krvi ne umeju da rese nista a obozavaju da se stavljaju u poziciju zrtve,mnogo su mudri i izopaceni,najveci narko dileri,organizatori prostitucije.....uzas!!!!!!:flop::flop:

Joj daj ne gnoji po livadi!!! Ovak i onak ih ne volite, kaj vas briga ak su se sami međusobno potukli?! Ak te to tak smeta odi k njima pa ih pomiri :rofl:

dr Mebius
03.06.2008., 08:48
Pa ne možeš na temelju mog razmišljanja zaključivati opčenito o Hrvatskoj politici. Jedino opčenito razmišljanje u HR a u vezi geopolitike na Balkanu , je ono da su Srbi destabilizator Balkana a da su albanci pretežno naši prijatelji.

Srbi su i uzročnici niza ratova od 90-te na ovamo sa raznim narodima, znači ako Srbi ratuju protiv albanaca sa kojima HR nema neriješenih pitanja onda je logično da mi stanemo na stranu Albanaca,otvoreno ili sa strane.

Albanci,Hrvati i Bošnjaci danas imaju zajenički interes i ako su pametni ( a nisu baš pretjerano) ujedinit če se u zajedničkom projektu uništenja RS, stabilizacije Kosova i podrške Albancima u makedoniji da se izbore za ono što smatraju da se moraju izboriti. Po meni trebalo bi i CG istrgnuti iz ralja srbije , ali prvo se kod njih treba stvoriti osječaj jače diferencijacije u odnosu na Srbe a za to treba vremana.

Šta če biti u budučnosti, dali če albanci i u Hrvatskoj zahtijevati slične autonomije( čisto sumnjam) ,to če se rješavati kad bude, zasada su oni uz Bošnjake naša jedina garancija ravnopravne borbe sa velikosrpskom idejom.

Stvaranjem Kosova nanesen je drugi veliki poraz Srbima nakon Oluje i Maestrala, a sljedeće je rušenje RS. Kad to ostvarimo srbija je mirna idućih 100 godina. Za sada se savez sa Albancima isplati, samo tako dalje.:)

Dakle, po tebi, odgovor na nekakvu veliko-srpsku ideju (za koju licno mislim da je ludost i utopija) je potsticanje veliko-albanske i veliko-hrvatske!? I tako mislis do mira na ovim prostorima!? Da nije tuzno bilo bi smesno. Stvarno ne razumem da li iko pametan veruje da se pomeranjem ravnoteze s jedne u drugu krajnost pravi balans....

A to da su Siptari Hrvatima prijatelji...cista zabluda. To je bio savez interesa protiv Srbije. Pa ne mislis valjda da je Ademi stavljao guzicu u vatru iz ljubavi prema nekom kamenjaru u Krajini? :eek:

Na kraju, koja to prava fale Albancima u Makedoniji? Konkretno, molim. Osim teritorijalne autonomije, koja bi, ako bi bila stvorena kojim slucajem, bila identicna statusu RSK.

dr Mebius
03.06.2008., 08:51
Takvu situaciju možeš sresti u svakoj balkanskoj zemlji i nije samo problem makedonije u manjinama, a vi Makedonci isto morate prihvatiti da je to i Albanska zemlja a mislim da če to iči jako teško.

Ne bas u svakoj. Neki su to resili etnickim ciscenjem i proterivanjem, pa je procenat manjine pao na zanemarljiv nivo. Zasto im ne predlozis tu varijantu, iz sopstvenog iskustva? Imaju gde da odu....mogu cak da biraju izmedju 2 drzave.

Easternborder II
03.06.2008., 09:07
Dakle, po tebi, odgovor na nekakvu veliko-srpsku ideju (za koju licno mislim da je ludost i utopija) je potsticanje veliko-albanske i veliko-hrvatske!? I tako mislis do mira na ovim prostorima!? Da nije tuzno bilo bi smesno. Stvarno ne razumem da li iko pametan veruje da se pomeranjem ravnoteze s jedne u drugu krajnost pravi balans....

A to da su Siptari Hrvatima prijatelji...cista zabluda. To je bio savez interesa protiv Srbije. Pa ne mislis valjda da je Ademi stavljao guzicu u vatru iz ljubavi prema nekom kamenjaru u Krajini? :eek:

Na kraju, koja to prava fale Albancima u Makedoniji? Konkretno, molim. Osim teritorijalne autonomije, koja bi, ako bi bila stvorena kojim slucajem, bila identicna statusu RSK.

Ja neznam točno koja to prava njima fale osim zastupljenosti u višim pravosudnim i državnim institucijama, ali ako se bune očito nešto nije u redu, i s obzirom da smo saveznici logično je da brinemo za njihove interese.

s druge strane Srbi u Hrvatskoj nisu uspjeli izboriti državu u državi jer smo ih mi vojno porazili a autonomiju nisu htjeli prihvatiti, dok Albanci u Makedoniji još uvijek nisu završili borbu za autonomiju nego im ona tek predstoji.

Moj jedini savjet Albancima je da se sa Makedoncima dogovore mirno i sigurno če imati podršku u Hrvatskoj, vojna opcija je najgore rješenje za sve a pogotovo za ALB.

Mishko Pishko
03.06.2008., 09:12
Ja neznam točno koja to prava njima fale osim zastupljenosti u višim pravosudnim i državnim institucijama, ali ako se bune očito nešto nije u redu, i s obzirom da smo saveznici logično je da brinemo za njihove interese.

s druge strane Srbi u Hrvatskoj nisu uspjeli izboriti državu u državi jer smo ih mi vojno porazili a autonomiju nisu htjeli prihvatiti, dok Albanci u Makedoniji još uvijek nisu završili borbu za autonomiju nego im ona tek predstoji.

Moj jedini savjet Albancima je da se sa Makedoncima dogovore mirno i sigurno če imati podršku u Hrvatskoj, vojna opcija je najgore rješenje za sve a pogotovo za ALB.

ali nece oni ni autonomiju.kad se zaposle svi i budu zastupljeni nema autonomija smisla. tamo opcine imaju prilicnu neovisnost od centralne vlasti.

tamo je na tapetu kontrolirani sukob jer kad je frka onda je kaos a u kaosu se lakse krade sverca trguje i prodaje.

Easternborder II
03.06.2008., 09:35
ali nece oni ni autonomiju.kad se zaposle svi i budu zastupljeni nema autonomija smisla. tamo opcine imaju prilicnu neovisnost od centralne vlasti.

tamo je na tapetu kontrolirani sukob jer kad je frka onda je kaos a u kaosu se lakse krade sverca trguje i prodaje.

To je istina ja to i govorim, oni ne žele otcjepljenje a kriminalne skupine koriste narod i jedan i drugi za stvaranje konfliktne atmosfere u kojoj se onda lovi u mutnom.

Constatinopol
03.06.2008., 10:38
oni ne žele otcjepljenje a kriminalne skupine koriste narod i jedan i drugi za stvaranje konfliktne atmosfere u kojoj se onda lovi u mutnom.:top:
Što prije makedonska država počne raditi na makedonsko-albanskom organiziranom kriminalu i korupciji,to će prije MK postati normalna država,kao i svaka druga.

Nema niti teoretske šanse da će itko,ama itko u svijetu dopustiti Albancima da cijepaju Makedoniju. Taj scenario je nemoguć. Sama Tirana nikada nije imala pretenzija prema nikome.

Makedonci-uhvatite se u koštac s organiziranim kriminalom,to vam je jedini i najveći neprijatelj.

snezana mk
03.06.2008., 10:53
Sve je to u redu, ali zadnja izjava glavnog vođe DUI(uck), Ali Ahmeti,da ukoliko VMRO ne uzme njih u vladi ,sledit će njihov pokusaj za federalizaciju zemlje :rolleyes:pa ajde ih uzmi ......

snezana mk
03.06.2008., 11:01

Rekla sam mu, iskoristili ih kao "psi rata"isto ko i nasi mak.vojnici u redovima jna,dali im cinove,priznali kosovo i "end of love story".
A meni je krajno licemjerno ovo sa kosovom,moja drzava će kad tad priznati kosovo ali ja nikad neću ovde reći srbima ako neka vam je,jer svatko normalan shvaca da način na koji je kosovo postalo drzava apsurdan:rolleyes:
a i ne možeš se sititi drugome kad možeš imati "kosovo"u svojoj državi ...........

Mishko Pishko
03.06.2008., 11:07
Sve je to u redu, ali zadnja izjava glavnog vođe DUI(uck), Ali Ahmeti,da ukoliko VMRO ne uzme njih u vladi ,sledit će njihov pokusaj za federalizaciju zemlje :rolleyes:pa ajde ih uzmi ......

tako je bilo i za prosle vlade.fazli veliu ide u sumu i tresla se brda rodio se mis.(glusec:D )

nema kriticne mase za takvo sto a pogotovo sad kad su DUI dobili 11 a dpa 10 posto.

>DUI ne moze vise prodavati demagogiju ni u Vejcu...

Mishko Pishko
03.06.2008., 11:29
evo DPA 13 mandata DUI 13 a Во Владата ќе има партија на етничките Албанци затоа што тоа е „обичајно право", рече министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во интервју за македонската и албанската редакција на Би Би Си. VMRO vec kaze da ce u novoj Vladi biti albanska partija.

sad DUI nema argument da je najjaci i da za to mora u vladi jer je jednak DPA.

a krali su glasove i jedni i drugi ovako i onak.

LuckyLuke
03.06.2008., 11:41
evo DPA 13 mandata DUI 13 a Во Владата ќе има партија на етничките Албанци затоа што тоа е „обичајно право", рече министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во интервју за македонската и албанската редакција на Би Би Си. VMRO vec kaze da ce u novoj Vladi biti albanska partija.

sad DUI nema argument da je najjaci i da za to mora u vladi jer je jednak DPA.

a krali su glasove i jedni i drugi ovako i onak.

DPA 13 + 1 od PDP(PPD)...
Sinoc je pretsednik PDP Vejseli saopstio da je postignut sporazum sa DPA da ce se ove dve partije ujediniti u jednu... i samim tim dao sve glasove koje je njegova partija osvojila na ovim izborima njih oko 13 000 cime sad DPA ima i vise poslanika i veci broj glasova albanaca na ovim izborima ne racunajuci preglasavanje u Saraj i Aracinovo koji su tradicionalno njihove sredine....
Sa ovim Ahmeti nema vise svoj adut da mora u vladu po svaku cenu jer je vecina albanaca glasala za njegovu stranku....

dr Mebius
03.06.2008., 12:09
Ovde vidim mnogi diskutuju i razglabaju o nekakvim pravima Albanaca u Mk, broju poslanika, strankama, svercu i kriminalu....kao da se radi o sasvim obicnoj drzavi negde u Evropi koja inace ima dosadnu svakodnevicu. Zasto se precutkuje cinjenica da su svi Albanci u Mk mahom NAORUZANI, da se puca skoro svaki dan, da je velika vecina njih sa dvojnim prebivalistem (drugo je na Kosovu), da im se ne zna pravi broj, da su mnogi bili u OVK, da je vecina akcija koordinisana sa vojnim strukturama OVK na Kosovu koje su jos uvek aktivne. Mislim, ovo salonsko izdrk.....nje oko politickih prava...koje licemerje.

dr Mebius
03.06.2008., 12:11

Ne znas koja im tacno prava nedostaju....A ne smeta ti sto su svi naoruzani dugim cevima i sto se puca svaki dan!?

LuckyLuke
03.06.2008., 12:40
Ovde vidim mnogi diskutuju i razglabaju o nekakvim pravima Albanaca u Mk, broju poslanika, strankama, svercu i kriminalu....kao da se radi o sasvim obicnoj drzavi negde u Evropi koja inace ima dosadnu svakodnevicu. Zasto se precutkuje cinjenica da su svi Albanci u Mk mahom NAORUZANI, da se puca skoro svaki dan, da je velika vecina njih sa dvojnim prebivalistem (drugo je na Kosovu), da im se ne zna pravi broj, da su mnogi bili u OVK, da je vecina akcija koordinisana sa vojnim strukturama OVK na Kosovu koje su jos uvek aktivne. Mislim, ovo salonsko izdrk.....nje oko politickih prava...koje licemerje.

Tocno je sve sto si napisao....
Ali ipak je jako bitno za Makedoniju koja ce Albanska partija biti u vlast... DPA je vecinom sacinjena od Albanaca koji su iz makedonije i koji osjecaju Makedoniju kao svoju drzavu i nisu tako naklonjeni kosovarima i njihovim planovima, a pogledaj DUI retko koji od njih jedva da govori Makedonski, a svi od reda znaju Srpski pa mozes shvatiti odakle su... i struktura ljudi koje vode tu partiju je sasvim suprotna od rivalske DUI... U DPA su vecinom ljudi koji su obrazovani i ugledni kako kod albance tako i kod makedonce... dok u DUI su ljudi koji su polupismeni i kojima oruzje je jedini nacin komunikacije sa vanjskim svjetom....

sasast
03.06.2008., 15:06
Joj daj ne gnoji po livadi!!! Ovak i onak ih ne volite, kaj vas briga ak su se sami međusobno potukli?! Ak te to tak smeta odi k njima pa ih pomiri :rofl:

Imas li u blizini negog psihica????Proveri!!!!:top::top:

Honesty
03.06.2008., 15:46
Vec ste im vratili dug, priznali im kosovo sto jos :rolleyes:radujem se sto su vam drazi nego mi ali znas ljubav je slepa to spoznas tek kad progledas,samo da se ja i ti za jedno 15 god. ne sretnemo ovde pa da mi kazes da sam bila u pravu ,a u međuvremenu dajte im skole i jezik i zastavu,sve u znaku vaseg prijateljstva .

Pokusavas da albance prestavljas kao da oni zive pod kirijom u Makedoniju .Zaboravljas da oni su autokton narod u tojoj drzavi i njima nije potreban neki milost od nekoga jer su u svojoj zemlji i u svojim ognjistima.
Polozaj albanaca u Hrvatskoj je sasvim razlicit i ne trijeba to izjednacavati,to znaju dobro oni koji tamo su otisli da rade i hrane svoju porodicu.Oni postuju potpuno drzavu Hrvatsku ,i bili su spremni da zivot daju boreci za slobodu Hrvatske.

Honesty
03.06.2008., 16:00

Opet kazem,cast razumnim i OK Albancima,ali ovako nesto kao i projekat velike Srbije je krajnje glupo i nerazumno sprovoditi.

Mozete ovde donesiti razlicite karte .Albanci jasno su opredeljeni .
Oni na Kosovu imaju koncensus oko toga da zele zivjeti u neovisnoj Kosovu integriranu u UE i NATO. .Sve partije na Kosovu imaju zajednicki stav oko toga ,osim nege udruzenje koje nemoze imati ni 1% podrske naroda.
I u Makedoniju smu culi programe partije koje su ucestvovale u izborima ,kako zalaze za integrisanju Makedonije u NATO i UE.Nijedan rijec nije bio o nekoj Velikoj ili etnickoj drzavi.
Projekat Velike Srbije ima podrsku vecinom gradjana u Sbiju ,i nosioci tog projekta pobijedili izbore tamo.Taj projekat je veoma opasan i uzrok mnogih ratova i ubijanja u ovim prostorima .

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%A1%D1%80% D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0

http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Serbia

http://bs.wikipedia.org/wiki/Velika_Srbija

Honesty
03.06.2008., 16:43
Tocno je sve sto si napisao....
Ali ipak je jako bitno za Makedoniju koja ce Albanska partija biti u vlast... DPA je vecinom sacinjena od Albanaca koji su iz makedonije i koji osjecaju Makedoniju kao svoju drzavu i nisu tako naklonjeni kosovarima i njihovim planovima, a pogledaj DUI retko koji od njih jedva da govori Makedonski, a svi od reda znaju Srpski pa mozes shvatiti odakle su... i struktura ljudi koje vode tu partiju je sasvim suprotna od rivalske DUI... U DPA su vecinom ljudi koji su obrazovani i ugledni kako kod albance tako i kod makedonce... dok u DUI su ljudi koji su polupismeni i kojima oruzje je jedini nacin komunikacije sa vanjskim svjetom....

Ja ne bih rekao da jedna partija ima obrazovaniji ljude a druga nema ,ima i jedna i druga i obrazovaniji i neobrazovaniji.Ali stime sto ovde kazes pokusavas ignorisati dogadjaje 2001.Tih dogadjaji imali su podrsku svi alb. naroda iz Mak.Ja nisam nijedan od njih sreo ili negde citao da oni osudili tih dogadjaj.

Ne mogu razumeti kako oni iz DUI nisu iz Mak. i znaju srbski!
Vecina albanaca nad 35 god iz ex -Yu znaju srbski ,pa i oni iz Makedonije.

I na kraju bilo bi dobro objasniti koji su nasi planovi u buducnosti?

Mishko Pishko
03.06.2008., 16:49
Ja ne bih rekao da jedna partija ima obrazovaniji ljude a druga nema ,ima i jedna i druga i obrazovaniji i neobrazovaniji.Ali stime sto ovde kazes pokusavas ignorisati dogadjaje 2001.Tih dogadjaji imali su podrsku svi alb. naroda iz Mak.Ja nisam nijedan od njih sreo ili negde citao da oni osudili tih dogadjaj.

Ne mogu razumeti kako oni iz DUI nisu iz Mak. i znaju srbski!
Vecina albanaca nad 35 god iz ex -Yu znaju srbski ,pa i oni iz Makedonije.

I na kraju bilo bi dobro objasniti koji su nasi planovi u buducnosti?

istina je da DPA ima obrazovanijih kadrova. Nazalost ni jedna ni druga nisu demokraticne partije i jaka je unutarnja hierarhija i kontrola.

Ja mislim da je zenska emancipacija u albanskom drustvu veliki korak ka demokratizaciji istog a to se lagano dogadja sad...

sve ce to sjest na svoje i kad se stereotipi izgube bit ce ok

Honesty
03.06.2008., 17:06
istina je da DPA ima obrazovanijih kadrova. Nazalost ni jedna ni druga nisu demokraticne partije i jaka je unutarnja hierarhija i kontrola.

Ja mislim da je zenska emancipacija u albanskom drustvu veliki korak ka demokratizaciji istog a to se lagano dogadja sad...

sve ce to sjest na svoje i kad se stereotipi izgube bit ce ok

Da istina je da nivo demokratije ,obrazovanja i emancipacija zena kod alb u Mak.je malo niska nego na ostalim alb djelovima,to je valda zbog loseg polozaja u toj Republici u proslosti,ali i sami alb.su krivi za to.
Promene na bolje dogadjaju u velikom brzinom pa bice bolje u buducnosti.

snezana mk
03.06.2008., 17:40
Mozete ovde donesiti razlicite karte .Albanci jasno su opredeljeni .
Oni na Kosovu imaju koncensus oko toga da zele zivjeti u neovisnoj Kosovu integriranu u UE i NATO. .Sve partije na Kosovu imaju zajednicki stav oko toga ,osim nege udruzenje koje nemoze imati ni 1% podrske naroda.
I u Makedoniju smu culi programe partije koje su ucestvovale u izborima ,kako zalaze za integrisanju Makedonije u NATO i UE.Nijedan rijec nije bio o nekoj Velikoj ili etnickoj drzavi.
Projekat Velike Srbije ima podrsku vecinom gradjana u Sbiju ,i nosioci tog projekta pobijedili izbore tamo.Taj projekat je veoma opasan i uzrok mnogih ratova i ubijanja u ovim prostorima .

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%A1%D1%80% D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0

http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Serbia

http://bs.wikipedia.org/wiki/Velika_Srbija
Potseti se:
http://i30.tinypic.com/2h7flle.jpg
Honesty, nemoj prodavati priče u kojima nitko, sem hrvata ne veruje,batali Vel.Srbiju ,nemoj pricati koji je projekat opasan kad vi isti sprovodite ,polako ali sigurno, već ste dobili dve države, samo polako .........

snezana mk
03.06.2008., 17:42
Oni postuju potpuno drzavu Hrvatsku ,i bili su spremni da zivot daju boreci za slobodu Hrvatske.

Oni su bili spremni život dati, samo da bi se borili protiv Srba ,sve drugo je farsa.

1234567
03.06.2008., 17:53

Pa vidio bi da ima malo vise Albosa,on bi trazili Zadar za neovisnu drzavu.

snezana mk
03.06.2008., 18:22
Da istina je da nivo demokratije ,obrazovanja i emancipacija zena kod alb u Mak.je malo niska nego na ostalim alb djelovima,to je valda zbog loseg polozaja u toj Republici u proslosti,ali i sami alb.su krivi za to.
Promene na bolje dogadjaju u velikom brzinom pa bice bolje u buducnosti.

Da, MK je kriva sto se alb.žena još uvjek čuva kući,što se ne obrazuje,što idu obučene samo da im se oči vide,što još udaju svoje kcerke po ugovoru,još li treba da nabrajam????
Daj budite jednom samokritični i shvatite da je problem u vama,a ne da su vam uvek drugi krivi.

Easternborder II
03.06.2008., 18:24
Pa vidio bi da ima malo vise Albosa,on bi trazili Zadar za neovisnu drzavu.

Nemoj me uvjeravati u nešto što znam, a znam na desetine zagrebačkih Albanaca, rekao sam da imam pravog prijatelja Albanca iz okolice Gostivara preko kojeg več 20-tak godina upoznajem i druge, i razumijem njihove potrebe. Oni i u ZGB drže do svoje posebnosti i osim zbog posla ili nekog iznimnog razloga ne dopuštaju nikome da uđe u njihov zatvoreni i izolirani krug.
Iako je 2008 g. i danas imaju neka klanovska obilježje koja su nekima neshvatljiva, ali ne znači da ih treba osuđivati.

Nadalje to su vrlo pošteni, vrijedni i stabilni ljudi i vole ovu državu i ovaj grad više od večine Hrvata jer u sebi imaju taj plemenski osječaj pripadnosti koji je kod djela Hrvata nekim evolucijskim procesom taj osječaj nestao.

Ajmo sada pogledati budućnost, nemoguće je da Albanci ikada poostanu večina bilo gdje ili homogena skupina prema tome nemoguća je njihova teritorijalna autonomija. Ako ikada postave zahtjev za školama, vrtićima povečanim potrebama za financiranjem iz buđeta, mislim da im treba izaći u susret maksimalno i pokazati im da su uz muslimane ipak nagrađeni kao lojalna manjina.

Easternborder II
03.06.2008., 18:27
Da MK je kriva sto se alb.žena još uvjek čuva kući,što se ne obrazuje,što idu obučene samo da im se oči vide,što još udaju svoje kcerke po ugovoru,još li treba da nabrajam????
Daj budite jednom samokritični i shvatite da je problem u vama,a ne da su vam uvek drugi krivi.

ovime pokazuješ stupanj razumijevanja za druge kulture i vjere, ti patološki mrziš Albance (razumijem ipak ste neprijatelji) do te mjere da ih i ti nesvjesno isključuješ iz Makedonske zajednice na osnovi kulturoloških razlika a frustrira te njihova želja za otcjepljenjem.

snezana mk
03.06.2008., 18:28
Easti
Aj potseti me sto su radili albanci pre nekoliko mjeseci u Puli?

snezana mk
03.06.2008., 18:30
ovime pokazuješ stupanj razumijevanja za druge kulture i vjere, ti patološki mrziš Albance (razumijem ipak ste neprijatelji) do te mjere da ih i ti nesvjesno isključuješ iz Makedonske zajednice na osnovi kulturoloških razlika a frustrira te njihova želja za otcjepljenjem.

Nisi razumijeo post,zbog čega je MK kriva sto se tiče njihove emancipacije,zar za sve smo im mi krivi?

Easternborder II
03.06.2008., 19:07
Nisi razumijeo post,zbog čega je MK kriva sto se tiče njihove emancipacije,zar za sve smo im mi krivi?

neznam kako ste došli na temu emancipacije žena ,ali ona je u Albanskoj zajednici vrlo nerazvijena i to je činjenica, to mi se kod njih ne sviđa ali u potpunosti razumijem.

ovo u Puli je zaj.... koja nema političkih konotacija, zašto to spominješ?

LuckyLuke
03.06.2008., 19:26
neznam kako ste došli na temu emancipacije žena ,ali ona je u Albanskoj zajednici vrlo nerazvijena i to je činjenica, to mi se kod njih ne sviđa ali u potpunosti razumijem.

ovo u Puli je zaj.... koja nema političkih konotacija, zašto to spominješ?

Pa onda moras priznati da imaju dobar smisao za humor odnosno zaje........:lol:

Kako bi se ti dobro nasmijao kad bi tebi dignuli auto u zrak..... retki su ljudi koji imaju takav smisao za humor....

Easternborder II
03.06.2008., 19:30
Pa onda moras priznati da imaju dobar smisao za humor odnosno zaje........:lol:

Kako bi se ti dobro nasmijao kad bi tebi dignuli auto u zrak..... retki su ljudi koji imaju takav smisao za humor....

Pa ja ti govorim cijelo vrijeme da su OK :)

Nema polit. konotacija, drugo su ovakvi obračuni koji odlaze u druge sfere koje nisu vezane za temu.

Arian
03.06.2008., 19:36
Sad tu svaki donese negativne stvari za druge ko da ih kod vas nema.

Dok se kod vas u Makedoniji ulovi pun kamion droge cije su gazde ministri,voze se auta ukradena u Spaniji (tocnije bmw x5 ciji je vlasnik Beckham) isto iz ministarstva,drugdje se ubijaju ministri i predsednici (Srbija) i kod nasih ima slucajeva da se nesto ruzno desi nismo mi nebeski narod :lol:

Honesty
03.06.2008., 19:38
Potseti se:
http://i30.tinypic.com/2h7flle.jpg
Honesty, nemoj prodavati priče u kojima nitko, sem hrvata ne veruje,batali Vel.Srbiju ,nemoj pricati koji je projekat opasan kad vi isti sprovodite ,polako ali sigurno, već ste dobili dve države, samo polako .........

Gde si ziveo u ovim zadnjim godinama?Dali tebi su malo stotinama hiljada zrtava u Ex Yu zbog ideologije Velike Srbije?
Drzava Kosova je nastala dugogodisnjem pogresne politike srbije ,i Kosova je bio deo jugoslovenske federacije koja je raspala..

Onda ako je tako kako vi kazete ,jesi poceo uciti alb. jer i tvoj grad bice u toj velikoj drzavi

snezana mk
03.06.2008., 19:44
Gde si ziveo u ovim zadnjim godinama?Dali tebi su malo stotinama hiljada zrtava u Ex Yu zbog ideologije Velike Srbije?
Drzava Kosova je nastala dugogodisnjem pogresne politike srbije ,i Kosova je bio deo jugoslovenske federacije koja je raspala..

Onda ako je tako kako vi kazete ,jesi poceo uciti alb. jer i tvoj grad bice u toj velikoj drzavi

Ja ne kažem, to vi kažete,prevedi kartu,što piše:mig:
Ohrid u Vel.Alb.:rolleyes:albanski nemam namjeru uciti nikad,ponavljam ne treba mi uopce.

Honesty
03.06.2008., 19:46
Da, MK je kriva sto se alb.žena još uvjek čuva kući,što se ne obrazuje,što idu obučene samo da im se oči vide,što još udaju svoje kcerke po ugovoru,još li treba da nabrajam????

Ovde pokasujes svoje netrpeljivost prema drugim kulturama i vjerama,ovde najbolje pokaujes svoje obrazovanje.

Ja sam bio samokritican i rekao da i alb za to su krivi ,ali drzava je ona koja je duzna da stvori uslove za skolovanje,zaposlenje ....jednako za sve.To Mak nije ucinio i sad kazete da zbog njih Evropa nas kaznjava.E pa tako ste htjeli sami odrzati alb.kao cistaci i neskolovani ,jer vas cilj je bio da za uvjek vladate nad njima .

snezana mk
03.06.2008., 19:58
Ovde pokasujes svoje netrpeljivost prema drugim kulturama i vjerama,ovde najbolje pokaujes svoje obrazovanje.

Ja sam bio samokritican i rekao da i alb za to su krivi ,ali drzava je ona koja je duzna da stvori uslove za skolovanje,zaposlenje ....jednako za sve.To Mak nije ucinio i sad kazete da zbog njih Evropa nas kaznjava.E pa tako ste htjeli sami odrzati alb.kao cistaci i neskolovani ,jer vas cilj je bio da za uvjek vladate nad njima .

Aj me Honesti ne zasmejavaj molim te,sve dok su vam drugi krivi ne možemo graditi nikakav suživot ,a o mojoj netrpeljivost mi ti ne sudi,mi ionako sa albancima živimo jedni pored drugih,paralelni i različni su to svetovi.
Moje obrazovanje i profesija je rjetka i posebna ,zato me ne vređaj,ok.

TeskoVremeZaMatore
03.06.2008., 20:47

Honesty procitao sam veliki broj prepucavanja u vezu sa situacija za vreme rata nisam broj jedan i nemam brada ali sam bio ucesnik tog rata,i ne mogu da progutam neki stvari.

Znaci da govorimo sa faktima

U 2000 godinu albanci su imalu osnovnu skolu -fakt

U 2000 albanci su imali sredno obrazovanie na albanskog jezika-fakt

u 2000 albanci su imale visoko obrazovanie(fakultetske paralelke na skoro svi fakulteta koji samo da posocim za ilustraciju na medicinski u makedoski paralelkama prosjek morao da bude 10,0 na albanski paralelkama 9,2 imalo je dosta primera na etnicki Makedonce se deklarira Albanac samo da se upise na Medicinu,govorim 93-4 prije bugarske faksove i imali su Stulov univerzitet na albanski jezik,znaci gore navedena konstatacija pada u vodu)-fakt

Kako je doslo do procenat od 25.17 je kriv nasi Branko Crvenkoski koji je dao drzavjanstva na kosovare koje srdecno smo primili u 1999 kada 400000 ljudi potrazili su spas u Makedoniju(nazalost vakva usluga vratila nam se kao bumerang posle dvije godine)

Prije pocetak rata za "borce za prava" sami Albanski politicari su davale izjave da su oni neki militanti i da treba da se deluje odlucno i da se likvidira Ali Ahmeti(sizofrenicar iz Svicarske koji ima nalaz za ovu bolest i dobija nadoknada od svicarska vlada),kada posle dva meseca uvideli su da onaj arac koji se sobira iz inostranstvo za Dardianu je prevelik da sam Ahmeti uzima oni su promenili list i od militant Ahmeti je postao borac za prava............................................. .................................................. ...I da ne duzim puno od toga Amerika umesa prsti(albansko lobi) i dobili su taj Ohridski dogovor sa kojim nema nikakve vece benificije .

Ja hocu kritiku ali objektivno jedini razlog sta je nastao rat je da se uzme taj kolac od fond za veliku albaniju i da moze da se okupira deo sa Tanusevca za slobodni protok droga,belo roblje i oruzje u Kosovo(koje pateticno teritorija koliko makedonija posmatra 2000 unproforaca) za plasmana na zapad koje poslje vase otceplenje bice jos veca(zalim onaj nealbanski deo naselenie u Kosovo doprva ceka pakao njima) nisu bili u pitanje ni obrazovanie ni uposlenje

LuckyLuke
03.06.2008., 21:25
Pa ja ti govorim cijelo vrijeme da su OK :)

Nema polit. konotacija, drugo su ovakvi obračuni koji odlaze u druge sfere koje nisu vezane za temu.

Nema politickih konotacija....
Pa pogledaj onda izjavu Pretsednika albanske zajednice na izvanrednoj sjednici po povodu ovog dogadjaja, gde ovo naziva teroristickim aktom usmjerenim na Albance i kako su oni u Istri godinama terorizirani...
"Osuđujemo ovakve terorističke akte i nadamo se da je ovo sporadičan slučaj te da će se počinitelj privesti pravdi. Događaj i prijeteće poruke možemo povezati jedino s proglašenjem neovisnog Kosova, ali ne možemo nikog osuđivati dok policija ne odradi svoj posao. U Istri živi više od 2000 Albanaca, i šokirani smo što se to dogdilo u na tako multietničkom području" - kazo je Sulejmani.

I dodao.....
"Nije nas strah jer smo godinama navikli na teroriziranje, ali se nadamo da je ovo zadnje" - kazali su na sjednici.
Link (http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=50736)

Nekako su mi ovaj tip izjava poznati, kao da sam ih cuo milijun puta kad se radi o Albancima ma gde oni bili....
Samo nisam znao da su i u Istri Albanci terorizirani i zaplasivani....:confused:

LuckyLuke
03.06.2008., 21:38

Makedonska drzava je kriva sto Albanci idu masovno glasati... lome kutije ... ubijaju se na izbore... Jel je neki cistac i nepismeni seljak Makedonac uzeo pusku u ruke i pucao po policiju... postavio kontrolni punkt na ulaz u selo i legitimirao gradjane (albanske gradjane) koji su isli glasati...
Pa imali su osnovno i srednje obrazovanje ili za glasanje je potrebno fakultet... to sto albankama u ruralnim sredinama nije dozvoljavano da se skoluju je samo krivica vasih obicaja i za to nemozes kriviti drzavu...
Jos uvjek po planinskim selima se djevojcicama dozvoljava posecivanje samo vjerskih skola po dzamijama ali ne i srednje skole....

Mishko Pishko
04.06.2008., 00:54
Makedonska drzava je kriva sto Albanci idu masovno glasati... lome kutije ... ubijaju se na izbore... Jel je neki cistac i nepismeni seljak Makedonac uzeo pusku u ruke i pucao po policiju... postavio kontrolni punkt na ulaz u selo i legitimirao gradjane (albanske gradjane) koji su isli glasati...
Pa imali su osnovno i srednje obrazovanje ili za glasanje je potrebno fakultet... to sto albankama u ruralnim sredinama nije dozvoljavano da se skoluju je samo krivica vasih obicaja i za to nemozes kriviti drzavu...
Jos uvjek po planinskim selima se djevojcicama dozvoljava posecivanje samo vjerskih skola po dzamijama ali ne i srednje skole....

pred par godina lavovi su radili isto. al je istina da u albanskim selima zene ne glasuju nego muzevi glasuju za njih.

i da sve neregularnosti su u zadnje vrijeme u albanskim selima.

u makedonskim je bugarski voz a to se ne vidi tako....:D

winnerica
04.06.2008., 10:13
Rekla sam mu, iskoristili ih kao "psi rata"isto ko i nasi mak.vojnici u redovima jna,dali im cinove,priznali kosovo i "end of love story".
A meni je krajno licemjerno ovo sa kosovom,moja drzava će kad tad priznati kosovo ali ja nikad neću ovde reći srbima ako neka vam je,jer svatko normalan shvaca da način na koji je kosovo postalo drzava apsurdan:rolleyes:
a i ne možeš se sititi drugome kad možeš imati "kosovo"u svojoj državi ...........

Gle, ti nećeš reći Srbima to za Kosovo jer vjerujem da nemaš zašto, a mi u HR imamo itekako zašto, i nek im je!

I za kraj, bilo bi mi drago kad bi oni koji se smatraju upućenima u situaciju objasnili slijedeće: zbog čega Albanaca ima toliko po svijetu - gotovo cijela Evropa, jel to zbog turizma, objesti, dosade ili im je uistinu tako lijepo bilo živjeti na Kosovu, Makedoniji, Crnoj Gori i dr. Zbog čega se svi u MKD čude kakve kuće su na zapadu MKD - pa ljudi rade u Švicarskoj, ne za 100 E mjesečno!

ljativ
04.06.2008., 20:51

Koja bre drzava treba da vodi racuna za vase zene ?
Pa vi ste ih obukli ko nindze, insistirate i galamite na veliko da se prilikom snimanja za putovnice imaju samiju na glavu (posto nisu vam nikako dozvoljavali da ih slikate u nindza stilu) i sad vam je drzava kriva.
Zene vi sami tretirate kao fabriku za decu i za kucne pomocnice i opet vam je drzava kriva.

Honesty
04.06.2008., 21:30
Koja bre drzava treba da vodi racuna za vase zene ?
Pa vi ste ih obukli ko nindze, insistirate i galamite na veliko da se prilikom snimanja za putovnice imaju samiju na glavu (posto nisu vam nikako dozvoljavali da ih slikate u nindza stilu) i sad vam je drzava kriva.
Zene vi sami tretirate kao fabriku za decu i za kucne pomocnice i opet vam je drzava kriva.

I vi kao tvoja sugradjanka nemas nikakav respekt prema drugim kulturama i vjerama.Mada i sam nosis muslimaski nik.Tesko je covjek tebe razumjeti.Tako cete dovesti vasu drzavu u propast.

Istina jeste da Mak.drzava je htjela drzati albance kao neskolovane.Da isticem samo jedan primjer :1994 Mak vlasti srusili pola zgrade Universiteta u Tetovu ,u tvom gradu ,koju zgradu gradili gradjani samodoprinoscu.

LuckyLuke
05.06.2008., 00:38
I vi kao tvoja sugradjanka nemas nikakav respekt prema drugim kulturama i vjerama.Mada i sam nosis muslimaski nik.Tesko je covjek tebe razumjeti.Tako cete dovesti vasu drzavu u propast.

Istina jeste da Mak.drzava je htjela drzati albance kao neskolovane.Da isticem samo jedan primjer :1994 Mak vlasti srusili pola zgrade Universiteta u Tetovu ,u tvom gradu ,koju zgradu gradili gradjani samodoprinoscu.

Pa sad imaju dva, pa jos uvek na glasanju idu Zoljama... ili treba im jos nekoliko pa da nauce da se na glasackom listicu treba zaokruziti broj, a ne pucati u glasace i paliti kutije....
A kultura je jedno, a obrazovanje drugo... to sto radi obicaja ne pustate zene da izlaze i da se skoluju za to je po tebi kriva drzava... Nitko vam ne brani da postujete vase obicaje, ali nemoj onda da krivite drzavu sto albanske zene nisu bile obrazovane....albanci su oduvjek imali osnovne i srednje skole na svom jeziku, a ipak je veliki procent albanki nepismeno ili polu-pismeno....

LuckyLuke
05.06.2008., 00:47
pred par godina lavovi su radili isto. al je istina da u albanskim selima zene ne glasuju nego muzevi glasuju za njih.

i da sve neregularnosti su u zadnje vrijeme u albanskim selima.

u makedonskim je bugarski voz a to se ne vidi tako....:D

Pre par godina Lavovi kao jedinica vise nisu postojali... lose si informisan... vjerojatno informacije dobijas iz komunjarskih krugova....
I Bugarski voz je isto tako komunjarska tehnika, koriscena u Brankovo vreme... ali se danas vise ne moze primenjivati....pa zato su i tako katastrofalno izgubili izbore....

50 cent
05.06.2008., 00:56

Albanci su od Srbije dobili besplatno skolstvo ali nisu hteli uciti nego su organizovali neke svoje skole po kucama i zbog toga jos vise zaostali. Sve sto vredi na Kosovu Sr. je izgradila.

nabrijaner
05.06.2008., 14:04
pa evo da jos jednom napisem ono sto su mi moduratori obrisali...
oko kosova trreba dignuti kinesko-kosovski zid i s njima nemati posla.(slican zid prave zidovi, ako se ne varam) makedonci da sto prije shvate sto se sprema i prihvate realnost te pocnu i sami praviti takav zid. ono sto bi trebali nauciti od svojih sjevernih susjeda je da je bolje da preuzmu inicijativu i traze odcjepljenje od albanaca i tako dobiju priliku da sami iscrtaju granicu jer u protivnom crtace je CIA i albanci....nerealno je ocekivati da ce albanci ici putem mira i suzivota. njihovo je vrijeme nastupilo i nemilice ga koriste na najbeskrupuloznije nacine. narod koji se ni sa kim ne mijesa bez obzira na rasu vjeru i naciju. bosnjaci su mnogo dosljedniji narod kad je vjera u pitanju pa su se opet "zaljubljivali" u kaure...

Constatinopol
05.06.2008., 14:17
Haha Srbići,kaj ste se stvarno prepali legendarnog albanskog vica da će "kurcem doći do Niša" :rofl:

nabrijaner
05.06.2008., 14:45
Haha Srbići,kaj ste se stvarno prepali legendarnog albanskog vica da će "kurcem doći do Niša" :rofl:
tako nekako. no s druge strane zamisli civilizacijske tekovine koje taj kurac prenosi...vec skoro 30 godina vape za demokracijom i zustro se bore za nju. pa jebote ima sve da cvijeta od ljudskih prava i sloboda, a ekonomija....jebes njemacku nakon drugog rata...

Constatinopol
05.06.2008., 14:55
tako nekako. no s druge strane zamisli civilizacijske tekovine koje taj kurac prenosi...vec skoro 30 godina vape za demokracijom i zustro se bore za nju. pa jebote ima sve da cvijeta od ljudskih prava i sloboda, a ekonomija....jebes njemacku nakon drugog rata...LOL :rofl: zakon im je taj kurac,trebali bi ih mi kopirati u tom jebanju. kako jednom reče cijenjena forumašica iz BIH Nordea,rat u ex yu je i započeo zbog kurca. kurac je naš najveći problem :cerek:

nabrijaner
05.06.2008., 15:07
LOL :rofl: zakon im je taj kurac,trebali bi ih mi kopirati u tom jebanju. kako jednom reče cijenjena forumašica iz BIH Nordea,rat u ex yu je i započeo zbog kurca. kurac je naš najveći problem :cerek:
cuj, ja radim. ne za ne daj boze ratovanje, vec volim djecu. dobro znam sto znaci malo veca familija ovdje na zapadu...trosak je to.
zato nikako sebi ne mogu drugcije protumaciti 10 djece kod nasih albanaca vec kao "kurcev politicki program".

snezana mk
05.06.2008., 15:28
ali sam bio ucesnik tog rata,
Znaci da govorimo sa faktima
U 2000 godinu albanci su imalu osnovnu skolu -fakt
U 2000 albanci su imali sredno obrazovanie na albanskog jezika-fakt
u 2000 albanci su imale visoko obrazovanie(fakultetske paralelke na skoro svi fakulteta koji samo da posocim za ilustraciju na medicinski u makedoski paralelkama prosjek morao da bude 10,0 na albanski paralelkama 9,2 imalo je dosta primera na etnicki Makedonce se deklarira Albanac samo da se upise na Medicinu,govorim 93-4 prije bugarske faksove i imali su Stulov univerzitet na albanski jezik,znaci gore navedena konstatacija pada u vodu)-fakt
Kako je doslo do procenat od 25.17 je kriv nasi Branko Crvenkoski koji je dao drzavjanstva na kosovare koje srdecno smo primili u 1999 kada 400000 ljudi potrazili su spas u Makedoniju(nazalost vakva usluga vratila nam se kao bumerang posle dvije godine)
Prije pocetak rata za "borce za prava" sami Albanski politicari su davale izjave da su oni neki militanti i da treba da se deluje odlucno i da se likvidira Ali Ahmeti(sizofrenicar iz Svicarske koji ima nalaz za ovu bolest i dobija nadoknada od svicarska vlada),kada posle dva meseca uvideli su da onaj arac koji se sobira iz inostranstvo za Dardianu je prevelik da sam Ahmeti uzima oni su promenili list i od militant Ahmeti je postao borac za prava............................................. .................................................. ...I da ne duzim puno od toga Amerika umesa prsti(albansko lobi) i dobili su taj Ohridski dogovor sa kojim nema nikakve vece benificije

Sve je ovo tacno,vec mnogo puta sam isto rekla,ali ne mozemo objasniti nekome tko ne zeli shvatiti:rolleyes:,Alb.u MK su 2001 bili zavedeni s idejom Vel.Alb.iako mislim da su znali da nece uspijeti, naravno da je bio u pitanju novac i sve ostalo,ali dok su se borci UCK s kosova ratovali za ideje ovi nasi su se borili za novac,koji nisu nikad dobili zato su se pojavili svakakve bande i pokusali ubiti Ahmetija.
Drzavljanstva koje smo podelili je nasa najveca greska zbog njih su potopili zap.mk,i to se nece vratiti nikad...

Nasi borci "za covekova prava"iz neke kalasnjikove proviniencije, na koje stranski pretstavnici su gledali na njih blagonaklono, zaista veruju i danas da prolaze price da cijeli arsenali oruzja su bili namjenjeni za nekakav "ramkovan ugovor"?:confused:

I ja se pitam kako da se spravimo s 20% ljudstvo koje trazi ljudska prava, a pokazuje elementarnu gragansku neposlusnost i ne postuje simbol drzave u kojoj radi i zivi.

Kalasnjikovi trebaju biti sram za civilizovane albance, a ne folkloran simbol necije tradicije.

Pozdrav do tebe i do site nasi braniteli:)

snezana mk
05.06.2008., 15:43
Moze li za promjenu da me jednom i izostavis:rolleyes:
Govorimo o emancipaciji alb.zene za koje je krivo samo i iskljucivo alb.drustvo nije im kriva MK kao drzava sto ne zele emancipovati svoje zene,i to nema veze s postivanjem ili nepostivanjem kulture i vjere alb.
Obrazovanje i osnovno i srednje i fakultete su imali, pa sto nisu ucili, gde je to greska drzave,daj ne pricaj ako ne znas kako je bilo....
A i trebas shvatiti da se fakultet ne pravi tako sto ja od danas odlucim da ce moja kuca biti fakultet ,vrsim upise studenata ,bez akreditacije bez kvalifikovanih profesora nego eto ja zelim i nista drugo me ne zanima,to je nelegalno, nigde se nemoze tako, to samo kod vas funkcionira.
Gle, ti nećeš reći Srbima to za Kosovo jer vjerujem da nemaš zašto, a mi u HR imamo itekako zašto, i nek im je!

Da,ja se necu sititi srbima ovde za kosovo nikad, jer je ovo sa kosovom veliki presedan i apsurd ,a i ne shvatam vase dvojne standarde sto se tice nastajanja drzava,i otcepljenja teritorija.

Honesty
05.06.2008., 17:26
Pa sad imaju dva, pa jos uvek na glasanju idu Zoljama... ili treba im jos nekoliko pa da nauce da se na glasackom listicu treba zaokruziti broj, a ne pucati u glasace i paliti kutije....
A kultura je jedno, a obrazovanje drugo... to sto radi obicaja ne pustate zene da izlaze i da se skoluju za to je po tebi kriva drzava... Nitko vam ne brani da postujete vase obicaje, ali nemoj onda da krivite drzavu sto albanske zene nisu bile obrazovane....albanci su oduvjek imali osnovne i srednje skole na svom jeziku, a ipak je veliki procent albanki nepismeno ili polu-pismeno....

Promene u drustvo ne dogodi za 2-3 godine,a razvoj jedne nacije je potpuno vezano sa obrazovanjem.U Mak.nisu bili obrazovani i muskarci a kamoli zene.Muskarci cim su zavrsili srednju skolu izasli po gradovima Yu da prave burek i kolace ,neki od njih izasli po pijacima da prodaju,jer zaposljenje se dogodolo po nacionalnoj osnovi.
Srednju skolu su imali na albanskom samo u nekim smerima ,sa kojima nisi mogao nadji posao.Moje rodjakinja u Skople ,zadnjih 80 godina, je zavrsio medicinu na Mak.je nije bilo na albanskom.
Tih incidenti koji su dogodili nisu dobri i ja najostrije osudjujem i tih ljudi treba dobiti zasluzenu kaznu,i stime ne treba identifikovati celi alb.narod.Ali informacije koje dolaze su po malo kontradiktorne .Kome treba verovati?Spekulise takodje da PDSH zajedno sa policijom pokushao diskreditirati BDI sa pokusajem atentatana Ali Ahmetia.BDI iako u proslim izborima je imao vise podrske od strane alb,stanovnistva VMRO je uzeo u koaliciju PDSH ,tako je doprineo u zaostravanje odnose te dvije alb.partije..

snezana mk
05.06.2008., 17:31
Promene u drustvo ne dogodi za 2-3 godine,a razvoj jedne nacije je potpuno vezano sa obrazovanjem.U Mak.nisu bili obrazovani i muskarci a kamoli zene.Muskarci cim su zavrsili srednju skolu izasli po gradovima Yu da prave burek i kolace ,neki od njih izasli po pijacima da prodaju,jer zaposljenje se dogodolo po nacionalnoj osnovi.
Srednju skolu su imali na albanskom samo u nekim smerima ,sa kojima nisi mogao nadji posao.Moje rodjakinja u Skople ,zadnjih 80 godina, je zavrsio medicinu na Mak.je nije bilo na albanskom.
Tih incidenti koji su dogodili nisu dobri i ja najostrije osudjujem i tih ljudi treba dobiti zasluzenu kaznu,i stime ne treba identifikovati celi alb.narod.Ali informacije koje dolaze su po malo kontradiktorne .Kome treba verovati?Spekulise takodje da PDSH zajedno sa policijom pokushao diskreditirati BDI sa pokusajem atentatana Ali Ahmetia.BDI iako u proslim izborima je imao vise podrske od strane alb,stanovnistva VMRO je uzeo u koaliciju PDSH ,tako je doprineo u zaostravanje odnose te dvije alb.partije..

Znas li sto je razlika između Pdsh i Bdi osim toga sto su ovi prvi obrazovaniji ?

To sto pored zastave partije i alb .zastave stavljaju i makedonsku zastavu,dok ovi drugi je gazu, zato VMRO ih nezeli uzimati u vladu, a da ne spominjem profil ljudi koji su u BDI, svi sami teroristi.

LuckyLuke
05.06.2008., 18:11

Kojom policijom Honesty...
Pa clanovi tvoje BDI su pucali u policiju koja je izasla na teren na prijavi gradjana da je na ulaz u Aracinovo postavljen kontrolni punkt na kojem su legitimirali gradjane....
A to sto je medju kriminalce ima i neki pripadnik policije to je zato sto se u zadnjih godina primaju policajci po etnickoj osnovi kako bi se ispunila kvota, a onda prednost imaju bivsi pripadnici u UCK, a ne njihova kompetentnost i strucnost... ili drugim recima trazili ste gledajte....
I to sto su bivsi sljatkari, burekdzije i prodavci na pijaci sad pucali na izbore je opet krivica drzave....?

Arian
05.06.2008., 18:15
I kad ubacis paravojnu formaciju Alfa koja je takodje bila prisutna onda je sve receno :)

LuckyLuke
05.06.2008., 18:22
I kad ubacis paravojnu formaciju Alfa koja je takodje bila prisutna onda je sve receno :)

Paravojna...?
Alfe su regularna policiska jedinica koja radi u mjesovitom sastavu...
Pitaj stanovnike u Debar sto misle o Alfama.... sami su trazili pre mjesec dana da se opet vrate jer su bande iz Albanije ponovo poceli sa pljackama u pogranicnom Debarskom regionu.... A za Tetovo etnicka struktura njihovih pripadnika je u velikoj mjeri na strani Albanaca...

Honesty
05.06.2008., 18:34
Kojom policijom Honesty...
Pa clanovi tvoje BDI su pucali u policiju koja je izasla na teren na prijavi gradjana da je na ulaz u Aracinovo postavljen kontrolni punkt na kojem su legitimirali gradjane....
A to sto je medju kriminalce ima i neki pripadnik policije to je zato sto se u zadnjih godina primaju policajci po etnickoj osnovi kako bi se ispunila kvota, a onda prednost imaju bivsi pripadnici u UCK, a ne njihova kompetentnost i strucnost... ili drugim recima trazili ste gledajte....
I to sto su bivsi sljatkari, burekdzije i prodavci na pijaci sad pucali na izbore je opet krivica drzave....?

Neznam koliko puta sam rekao da ja ne pripadam nijednoj partiji na Kosovu a kamoli da podrzavam neku u vasoj drzavi.Blo je u medijima da na Alih Ahmeti je pucao bliski saradnik Menduh Thaqia ,po tome ja smatram da PDSH ,koja je u vladi sa VMRO koja je jedna nacionalisticka partija ,je vise izazvala incidente.

Te dogadjaje ne treba vezati sa zahtjevima albanaca za bolji polozaj u toj republici .
Drzva treba osigurati mirne i demokratske izbore .Tih dogadjaji udalili Mak.iz evropski integracija.

LuckyLuke
05.06.2008., 18:48
Neznam koliko puta sam rekao da ja ne pripadam nijednoj partiji na Kosovu a kamoli da podrzavam neku u vasoj drzavi.Blo je u medijima da na Alih Ahmeti je pucao bliski saradnik Menduh Thaqia ,po tome ja smatram da PDSH ,koja je u vladi sa VMRO koja je jedna nacionalisticka partija ,je vise izazvala incidente.

Te dogadjaje ne treba vezati sa zahtjevima albanaca za bolji polozaj u toj republici .
Drzva treba osigurati mirne i demokratske izbore .Tih dogadjaji udalili Mak.iz evropski integracija.

Bliski saradnik....? clan obezbedjenja i to od onih "honorarnih" je blizak saradnik... i odma je bio uhapsen i nalazi se u pritvoru... a VMRO kao nacionalisticka partija na svim svojim mitinzima osim ekonomije i spora sa grckom ja bar nisam video nikakvu nacionalisticku izjavu... sto pak nije slucaj kod BDI...
I opet na dan izbora su bila dva glavna incidenta u kojem je imalo zrtava koji su zasjenili sve ostalo to je onaj u Aracinovu i onaj Cairu, i u oba dva su glavni "akteri" bili clanovi BDI...
Drzava je osigurala mirne izbore u 99% svoje teritorije...

Mishko Pishko
05.06.2008., 20:47
Pre par godina Lavovi kao jedinica vise nisu postojali... lose si informisan... vjerojatno informacije dobijas iz komunjarskih krugova....
I Bugarski voz je isto tako komunjarska tehnika, koriscena u Brankovo vreme... ali se danas vise ne moze primenjivati....pa zato su i tako katastrofalno izgubili izbore....

a tko je razvalio glasacku kutiu u Leshok 2002 i pucao? isti scenarij ko i sad ovi.Nisu Lavovi dosli kao formacija...ni UCK ne postoji od 2001 pa ju se stalno zaziva

a Bugarski voz :mig: pali isto ko kod albanaca da kupe cijelu glasacku komisiju pa da glasaju svi i koji jesu i koji nisu...

No mora se priznati da je u zadnjih par izbora drasticno manje neregularnosti u makedonskim podrucjima....

Mishko Pishko
05.06.2008., 20:55

gle to ti je borba za lovu.DUI je pod pritiskom jer ne moze osigurati radna mjesta svima kojima su obecali jer ne mogu uzimat pare kad nisu na vlasti.
A DUI je varao i dalje ce varat na izborima i to bezocno...

al ni DPA nije cvijece.Agim Krasniqi u Kondovo je njihov igrac i radio je gomilu sranja punio kutije.

Mislim da je glavni stvar koju se moramo zapitati kako te sve lopove izbornih rezultata nije sramota nakon kradje sjest u fotelju i svojatat mandate koji su pokradeni....

ima ti cak i jedna fotgorafija sa proslih izbora kako neki DUI aktivist puni kutiju...

i nikom nista

Mishko Pishko
05.06.2008., 20:56
Paravojna...?
Alfe su regularna policiska jedinica koja radi u mjesovitom sastavu...
Pitaj stanovnike u Debar sto misle o Alfama.... sami su trazili pre mjesec dana da se opet vrate jer su bande iz Albanije ponovo poceli sa pljackama u pogranicnom Debarskom regionu.... A za Tetovo etnicka struktura njihovih pripadnika je u velikoj mjeri na strani Albanaca...

istina.

snezana mk
05.06.2008., 21:02
a tko je razvalio glasacku kutiu u Leshok 2002 i pucao? isti scenarij ko i sad ovi.Nisu Lavovi dosli kao formacija...ni UCK ne postoji od 2001 pa ju se stalno zaziva

a Bugarski voz :mig: pali isto ko kod albanaca da kupe cijelu glasacku komisiju pa da glasaju svi i koji jesu i koji nisu...

No mora se priznati da je u zadnjih par izbora drasticno manje neregularnosti u makedonskim podrucjima....

Mishko,aj ne sporeguj nase lavove sa ovim banditima,a oni u Lesok koje spominjes su OK momci poznajem ih:)

Mishko Pishko
05.06.2008., 21:06
Sve je ovo tacno,vec mnogo puta sam isto rekla,ali ne mozemo objasniti nekome tko ne zeli shvatiti:rolleyes:,Alb.u MK su 2001 bili zavedeni s idejom Vel.Alb.iako mislim da su znali da nece uspijeti, naravno da je bio u pitanju novac i sve ostalo,ali dok su se borci UCK s kosova ratovali za ideje ovi nasi su se borili za novac,koji nisu nikad dobili zato su se pojavili svakakve bande i pokusali ubiti Ahmetija.
Drzavljanstva koje smo podelili je nasa najveca greska zbog njih su potopili zap.mk,i to se nece vratiti nikad...

Nasi borci "za covekova prava"iz neke kalasnjikove proviniencije, na koje stranski pretstavnici su gledali na njih blagonaklono, zaista veruju i danas da prolaze price da cijeli arsenali oruzja su bili namjenjeni za nekakav "ramkovan ugovor"?:confused:

I ja se pitam kako da se spravimo s 20% ljudstvo koje trazi ljudska prava, a pokazuje elementarnu gragansku neposlusnost i ne postuje simbol drzave u kojoj radi i zivi.

Kalasnjikovi trebaju biti sram za civilizovane albance, a ne folkloran simbol necije tradicije.

Pozdrav do tebe i do site nasi braniteli:)

ja mislim da je albansko drustvo trenutno malo u trazenju.

Naime prva stvar je da je tradicionalni patrijarhat na izdahu i po gradovima i vecim sredinama vise ne funkcionira.Iz dijaspore je dosla nova generacija nacionalno ne vise toliko opterecenih ljudi koji su odrasli na zapadu i napravili su pomutnju u tradicijonalnom albanskom drustvu.

U isto vrijeme drzavna represija i uopce jaka drzava koja je u ex YU tretirala albance kao nizu kastu je prestala da postoji i dogodila se neka polu anarhija.

takodjer moramo uzeti u obzir da albansko drustvo u EX Yu nije proslo kroz neko urbaniziranje nakon drugog svjetskog rata. Albanci su propustili pedeste i Elvisa i sesdesete i twist i sedamdesete i disco i novi val u osamdesetima.

oni su se jednostavno nasli iz odjednom u devedesetima direktno iz nekog ruralnog patrijarhata sa nacionalnim kao jedinim identitetom...

evo ja prvo sto sam primjetio medju albancima da nema subkulturnih skupina tipa punkeri ili darkeri ili hippies.

svi se mladi furaju na jedno neke gansta repere uglavnom...

mislim da svi mi moramo pomoci albanskom drustvu da sazrije...a najvise sami osvijesteni albanci....

Honesty navali

Mishko Pishko
05.06.2008., 21:07
Mishko,aj ne sporeguj nase lavove sa ovim banditima,a oni u Lesok koje spominjes su OK momci poznajem ih:)

meni su isti svi koji dodju na glasanje sa puskom razbiju kutiju ukradu listice i pucaju po glasackom mjestu.

ja ne vidim razliku...nemoj biti pristrana...

ljativ
05.06.2008., 21:54

Opet lopov kaze drz te lopova.
Mi nemamo respekt, a vi mnogo imate.
Tu drzavu MI ne nosimo u propas nego tvoja braca, kazimi kad je neki albanac izrazio simpatiju prema njegovoj rodjenoj drzavi Makedoniji.
To sto tvoja braca vrse etnicko ciscenje nad nealbancima u zapadnoj Makedoniji je valjda vas nacin sirenja prijateljstva i suzivota.
Moj nik je takav samo zato sto mi se svidja ona bosanska sevdalinka put putuje ljativ aga, a bas nju sam slusao kad sam se rigistrirao.
U svakom slucaju nisam veci nacionalista od tebe iako ovde pokusavas da se pretstavis kao svetac.

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:05
Tu drzavu MI ne nosimo u propas nego tvoja braca, kazimi kad je neki albanac izrazio simpatiju prema njegovoj rodjenoj drzavi Makedoniji.
To sto tvoja braca vrse etnicko ciscenje nad nealbancima u zapadnoj Makedoniji je valjda vas nacin sirenja prijateljstva i suzivota.
Moj nik je takav samo zato sto mi se svidja ona bosanska sevdalinka put putuje ljativ aga, a bas nju sam slusao kad sam se rigistrirao.
U svakom slucaju nisam veci nacionalista od tebe iako ovde pokusavas da se pretstavis kao svetac.

ne slazem se.makedonce nitko ne tjera iz zapadne makedonije.

ljativ
05.06.2008., 22:07
ne slazem se.makedonce nitko ne tjera iz zapadne makedonije.

Sad ti izgleda bolje od mene znas situaciju u Mkd

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:11
Sad ti izgleda bolje od mene znas situaciju u Mkd

znam :raspa:

ljativ
05.06.2008., 22:14
znam :raspa:

:lol:

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:16
:lol:

:kava: vjeruj mi decko

ljativ
05.06.2008., 22:18
:kava: vjeruj mi decko

Vidi hocu al nemogu ti vijerovati momcino jer nije tako

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:19
Vidi hocu al nemogu ti vijerovati momcino jer nije tako

a onda nemoj. kaj cu ti ja.al vjeruj mi znam situaciju dobro i bio sam tamo di ti nikad nisi prismrdio

LuckyLuke
05.06.2008., 22:23

E ajde reci tko.... samo potvrdjujes da nisi informisan ili da si lose informisan... sve sto se dogadjalo u 2002 je pripisivano lavovima, a bas ona dvojca koja su bila u Lesok (99,5% komunjarsko glasacko telo), a posebno onaj koji je pucao nema bas nikave veze sa lavovima.... cak sto vise je i narko zavisnik, koji je optuzen i osudjen za ubojstvo makedonca....
A UCK ne postoji ali zato postoji ONA i sad ANA......

ljativ
05.06.2008., 22:24
a onda nemoj. kaj cu ti ja.al vjeruj mi znam situaciju dobro i bio sam tamo di ti nikad nisi prismrdio

A ja se cudim sto mi u blizini smdi valjda si i tu prosao

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:25
E ajde reci tko.... samo potvrdjujes da nisi informisan ili da si lose informisan... sve sto se dogadjalo u 2002 je pripisivano lavovima, a bas ona dvojca koja su bila u Lesok (99,5% komunjarsko glasacko telo), a posebno onaj koji je pucao nema bas nikave veze sa lavovima.... cak sto vise je i narko zavisnik, koji je optuzen i osudjen za ubojstvo makedonca....
A UCK ne postoji ali zato postoji ONA i sad ANA......

ma sve su to zavisnici...daj nemoj se pravit bedast decko...a u lavovima su bile sve moralne vertikale....nemoj molim te...

LuckyLuke
05.06.2008., 22:30
ma sve su to zavisnici...daj nemoj se pravit bedast decko...a u lavovima su bile sve moralne vertikale....nemoj molim te...

A tko se pravi bedast? Mozes ti i bolje.....

Govoris o konkretnom dogadjaju i konkretnim ljudima...i fakt je da je onaj koji je pucao da nije bio ni jednog dana u lavovima... a ti kako hoces... vidim da ti nije bas puno stalo do diskusije... :kava:

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:34
A tko se pravi bedast? Mozes ti i bolje.....

Govoris o konkretnom dogadjaju i konkretnim ljudima...i fakt je da je onaj koji je pucao da nije bio ni jednog dana u lavovima... a ti kako hoces... vidim da ti nije bas puno stalo do diskusije... :kava:

pa kolko ih je bilo neregularno u lavovima?kolko ih je dovuceno iz sutke 2001?

dajte ljudi budite malo objektivni... sad radis od lavova andjele...

pristran si jako.svi makedonci imaju bijelu auru oko glave a svi albanci su vragovi...

daj molim te..jesam napisao da u zadnje vrijeme u makedonskim podrucjima nema nepravilnosti osim ovih sofisticiranih kao sto je pritisak gazde neke tvornice da radnici glasaju za njegovog pokrovitelja...

LuckyLuke
05.06.2008., 22:37
pa kolko ih je bilo neregularno u lavovima?kolko ih je dovuceno iz sutke 2001?

dajte ljudi budite malo objektivni... sad radis od lavova andjele...

pristran si jako.svi makedonci imaju bijelu auru oko glave a svi albanci su vragovi...

daj molim te..jesam napisao da u zadnje vrijeme u makedonskim podrucjima nema nepravilnosti osim ovih sofisticiranih kao sto je pritisak gazde neke tvornice da radnici glasaju za njegovog pokrovitelja...

E vidis, kad govoris o ovom slucaju njega nitko nije dovukao niti je bio neregularno... vec uopce nije bio ..... a jel su andjeli to uopce ne raspravljamo ovde... ili sam ja bedast pa sam krivo shvatio....

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:43
E vidis, kad govoris o ovom slucaju njega nitko nije dovukao niti je bio neregularno... vec uopce nije bio ..... a jel su andjeli to uopce ne raspravljamo ovde... ili sam ja bedast pa sam krivo shvatio....

slucajno su zalutali u Lesok bas i slucajno se popiknuli na glasacku kutiju i to bas tamo di je sdsm dobio vecinu...

onda je i Matoshi slucajno razbio kutiju i Leka sad u Poroju...

ljativ
05.06.2008., 22:43

Ma nisi ti krivo shvatio nego je on krivo prezentirao tjs. tendenciozno, a zasto - verujem da ti je jasno :cerek:

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:44
ja mislim da u 8 razred osnovne u makedoniji treba uvest predmet osnove glasanja i demokracije...

demokracija je ko englska trava moras ju godinama kosit i zaljevat da postane prava...

LuckyLuke
05.06.2008., 22:48
slucajno su zalutali u Lesok bas i slucajno se popiknuli na glasacku kutiju i to bas tamo di je sdsm dobio vecinu...

onda je i Matoshi slucajno razbio kutiju i Leka sad u Poroju...

Tko se sad pravi bedast....?
Kutija je razbijena i pucano je to je fakt... ali onaj koji je pucao nije nikad bio u lavovima... nemoj sad izvrdavati....
A kolika je vecina SDSM u tom selu... pa tamo nema ni 200 glasova....

ljativ
05.06.2008., 22:48
ja mislim da u 8 razred osnovne u makedoniji treba uvest predmet osnove glasanja i demokracije...

demokracija je ko englska trava moras ju godinama kosit i zaljevat da postane prava...

da u odredjenim dijelovima Makedonije

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:49
Ma nisi ti krivo shvatio nego je on krivo prezentirao tjs. tendenciozno, a zasto - verujem da ti je jasno :cerek:

kaj je njemu jasno?nis vama nije jasno decki :D

ljativ
05.06.2008., 22:50

Ma sva sreca da imamo tebe pa da nam sve lepo objasnis :lol: sta bi mi bez tebe :lol:

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:51
da u odredjenim dijelovima Makedonije

onda priznajes federalizaciju.vidis treba biti dosljedan i nepristran a ti to nisi...

ljativ
05.06.2008., 22:53
onda priznajes federalizaciju.vidis treba biti dosljedan i nepristran a ti to nisi...

A ima li neko ko je nepristran ??????

LuckyLuke
05.06.2008., 22:55

Ne, ja mislim da u Albanskim strankama trebaju korenite reforme u koje ce uci mladi i obrazovani ljudi za drugacijim shvacanjima.... sto mislis da je narod kriv... sve dok su ovi politicari na celu albanskih stranaka oni ce uvjek primenjivati iste metode.... govori se vec o smeni i u DPA i u DUI... Imer Selmani odnosno Rufi Osmani i to pod pritiskom MZ kojoj je vec preko glave...

Mishko Pishko
05.06.2008., 22:58
A ima li neko ko je nepristran ??????

ja sam nepristran

ljativ
05.06.2008., 22:59
ja sam nepristran

Jos ostaje da kazes odakle si pa da ti poverujemo

Mishko Pishko
05.06.2008., 23:00
Ne, ja mislim da u Albanskim strankama trebaju korenite reforme u koje ce uci mladi i obrazovani ljudi za drugacijim shvacanjima.... sto mislis da je narod kriv... sve dok su ovi politicari na celu albanskih stranaka oni ce uvjek primenjivati iste metode.... govori se vec o smeni i u DPA i u DUI... Imer Selmani odnosno Rufi Osmani i to pod pritiskom MZ kojoj je vec preko glave...

istina tu se slazem u potpunosti...nadam se da i ovo glasanje na nacionalnoj bazi nece jos dugo postojat i da ce ljudi uskoro glasat za program a ne za naciju ili jos gore za neku klansku pripadnost

Mishko Pishko
05.06.2008., 23:03
Jos ostaje da kazes odakle si pa da ti poverujemo

iz Zagreba.rodjen...roditelji Hrvati....nisam sunecen :D jedem kulen tako da nisam ni musliman...

slucajno znam stvari tamo al nemam nikakve rodbinske veze ni sa albancima ni sa makedoncima

LuckyLuke
05.06.2008., 23:04

A sto mi to treba biti jasno...?
Govoris o nekim stvarima na osnovu informacija koje si dobio iz izvora koji su satanizirali odredjenu grupu ljudi... pa jel je kod vas u Hr u dobrovoljce stupali samo akademski gradjani... naravno da je bilo svakakvih ljudi kad je mobilizacija vrsena preko noci... u toj formaciji je bilo i postenih obicnih ljudi...

Mishko Pishko
05.06.2008., 23:06
A sto mi to treba biti jasno...?
Govoris o nekim stvarima na osnovu informacija koje si dobio iz izvora koji su satanizirali odredjenu grupu ljudi... pa jel je kod vas u Hr u dobrovoljce stupali samo akademski gradjani... naravno da je bilo svakakvih ljudi kad je mobilizacija vrsena preko noci... u toj formaciji je bilo i postenih obicnih ljudi...

i?? naravno da je bilo skupilo se olosa...samo sam ja kriticki nastrojen prema svom olosu dok vi uzdizete jedne a razvaljujete druge kao notorne kriminalce..a istina je uvijek u sredini

LuckyLuke
05.06.2008., 23:10
i?? naravno da je bilo skupilo se olosa...samo sam ja kriticki nastrojen prema svom olosu dok vi uzdizete jedne a razvaljujete druge kao notorne kriminalce..a istina je uvijek u sredini

Al zaboravljas da su lavovi bili na strani drzave i ta jedinica je formirana odlukom pokojnog Pretsednika Trajkovskog... a ovi drugi su vecinom dosli sa kosova i i borili su se protiv drzave... to ti je ista paralela kao Hrvatski dragovoljci i Srpski Beli Orlovi...

ljativ
05.06.2008., 23:10
iz Zagreba.rodjen...roditelji Hrvati....nisam sunecen :D jedem kulen tako da nisam ni musliman...

slucajno znam stvari tamo al nemam nikakve rodbinske veze ni sa albancima ni sa makedoncima

Ok
ja pomislio da si malo posecen na neko mesto :cerek:

ljativ
05.06.2008., 23:13
Misko dali imas kakve kritike za hrvatskih domobrana i kakve su cisto me zanima tvoja nepristrasnost???

Mishko Pishko
05.06.2008., 23:17
Misko dali imas kakve kritike za hrvatskih domobrana i kakve su cisto me zanima tvoja nepristrasnost???

domobrana?mislis na one iz 2svj rata ili pricuvne postrojbe sad iz domovinskog? ne nemam nis protiv domobrana ali imam protiv ovog ustasenja po thompsonovim koncertima...

Mishko Pishko
05.06.2008., 23:19
Al zaboravljas da su lavovi bili na strani drzave i ta jedinica je formirana odlukom pokojnog Pretsednika Trajkovskog... a ovi drugi su vecinom dosli sa kosova i i borili su se protiv drzave... to ti je ista paralela kao Hrvatski dragovoljci i Srpski Beli Orlovi...

a bas i nije ista paralela...al sad idem leci nastavit cemo drugom prilikom

ljativ
05.06.2008., 23:24
domobrana?mislis na one iz 2svj rata ili pricuvne postrojbe sad iz domovinskog? ne nemam nis protiv domobrana ali imam protiv ovog ustasenja po thompsonovim koncertima...

Da budem jasniji posto nemogu da sve pravilno napisem na Hrvatski.
Mislim na rat u zadnjoj jugoslaviji.
Isto i ja nemam nista protiv lavova jer su bili na strani drzave, mada je i sa njihove strane bilo nekih nepotrebnih izleta, ali ni u kom slucaju ih nemozes uporediti sa kacackim bandama reimenovanih u uck

LuckyLuke
05.06.2008., 23:25
a bas i nije ista paralela...al sad idem leci nastavit cemo drugom prilikom

A u cemu nije ista...
Srbi su u pocetku trazili isto sto i albanci u Makedoniji.... federalizaciju ili autonomiju SAO Krajina...sa mogucnost kasnijeg pripojivanja maticnoj drzavi.... samo sto albanci nisu imali takvu moc pa se nisu mogli dokazati kao srbi... ali tamo gde su mogli kao u Drenovec kidnapirajuci i ubijajuci 12 civila u jednom danu to su i pokazali...

Michael Collins
06.06.2008., 06:46
A u cemu nije ista...
Srbi su u pocetku trazili isto sto i albanci u Makedoniji.... federalizaciju ili autonomiju SAO Krajina...sa mogucnost kasnijeg pripojivanja maticnoj drzavi.... samo sto albanci nisu imali takvu moc pa se nisu mogli dokazati kao srbi... ali tamo gde su mogli kao u Drenovec kidnapirajuci i ubijajuci 12 civila u jednom danu to su i pokazali...
Znaš koja je razlika, mi smo Srbe potpuno porazili, dok vi to s Albancima niste usojeli,iako ste od početka bili jači...

Mishko Pishko
06.06.2008., 07:43
A u cemu nije ista...

albanci nisu proglasili nikakvu SAO zapadnu Makedoniju,nisu osnovali skupstinu niti su imali predsjednika.Nisu protjerali sve Makedonce iz te tvoje autonomne pokrajine (vratnica na primjer ni taknuta),nisu bombardirali Skopje ni Ohrid a ni Tetovo teskom artiljerijom avionima.(sjeti se Vukovara)U biti u ovom sukobu albanci su srusili puno manje kuca nego Makedonske postrojbe.

Kolko je albanskih civila nestalo?8 ako se ne varam..nasli su ih u nekoj jami...ne opravdavam ovih 12 i nadam se da ce pocinioci a i zrtve biti kad tad nadjeni....

Usporedba onog puskaranja i naseg kaosa je neprimjerena i uvredljiva

jos jednom strasno ste nepristrani na forumu a u real life nitko ovakve stvari ne govori pred albancima niti oni pred makedoncima...

Mishko Pishko
06.06.2008., 07:47
Znaš koja je razlika, mi smo Srbe potpuno porazili, dok vi to s Albancima niste usojeli,iako ste od početka bili jači...

nisu.da se to razvilo u zescu gerilu nikad ih ne bi nasli po vrletima Sar planine gdje su samo albanska sela...

no bolje da je ovako zavrsilo i za jedne i za druge...minim zrtava i dogovor...

jos da se manje krade i manje vara makedonija bi mogla prosperirati pogotovo sa ovim cijenama hrane...

najbolje mi je kad Srbi zovu Makedonce paprikari posprdno a bogami evo paprika je po 30kn kila....

:mig:

snezana mk
06.06.2008., 08:04
@ Mishko
Nitko i ne uspoređuje ovo kod nas i ono što se kod vas desilo,ali ja nisam samo pristrana za lavoveveć i ponosna na njih, jer ipak to su naši branitelji ,da nisu počeli alb.gluposti ne bi bilo potrebe ni da ih ima,a struktura lavova je bila raznolika uzimajući u obzir kako su se brzo stvari odvijali,tako da je bezpredmetno raspravljati o njima,da nije bilo lavova u Te tko zna sto bi bilo.

snezana mk
06.06.2008., 08:13
nisu.da se to razvilo u zescu gerilu nikad ih ne bi nasli po vrletima Sar planine gdje su samo albanska sela...

jos da se manje krade i manje vara makedonija bi mogla prosperirati pogotovo sa ovim cijenama hrane...

najbolje mi je kad Srbi zovu Makedonce paprikari posprdno a bogami evo paprika je po 30kn kila....

Nije završeno ništa,da je ,što su pre par mjeseci radili u Brodec,što misliš zašto se ovo desilo na izborima, imali smo prilike pokazati političku zrelost,demokratske principe i nacionalni koncenzus i što se desilo, opet smo se vratili na dno ,t.e. vratili su nas, zašto, jer nekome odgovara prikazati MK kao nestabilna ,scenario se nastavlja ...

Honesty
06.06.2008., 10:24

Ja nisam nikad vredjao nekoga samo sto drugcije je obucen ili ima drugu vjeru ili kulturu.Vi stalno to radite .
Ne mozes imati simpatiju prema drzavu koja godinama tretirala kao gradjane drugog reda.

Alb ne vrse nikakvu etnicku ciscenje u Mak,daj jedan argument .

snezana mk
06.06.2008., 10:29
Alb ne vrse nikakvu etnicku ciscenje u Mak,daj jedan argument .

Gde su makedonci sto su zivjeli u Aracinovo(skopsko),Matejce i ostala kumanovska sela,jel znas?
Naravno da neznas, oni vec 7 god. zive kao raseljena lica u svojoj drzavi,zive u studentske domove u jednoj sobi, jer lokalni banditi u ta podrucja im ne dozvoljavaju nazad,zato ako ne znas, ne pricaj.

Honesty
06.06.2008., 10:40
Gde su makedonci sto su zivjeli u Aracinovo(skopsko),Matejce i ostala kumanovska sela,jel znas?
Naravno da neznas, oni vec 7 god. zive kao raseljena lica u svojoj drzavi,zive u studentske domove u jednoj sobi, jer lokalni banditi u ta podrucja im ne dozvoljavaju nazad,zato ako ne znas, ne pricaj.

Ja nisam cuo za te slucaje.Ja bi verovao da je tako ako doneses neki link da to proveris .Ali ako je tako gde je vasa drzava koja nemoze vratiti svoje stanovnike u svojim kucama .Onda zabe spomenjujes te "oluje".

LuckyLuke
06.06.2008., 10:57
albanci nisu proglasili nikakvu SAO zapadnu Makedoniju,nisu osnovali skupstinu niti su imali predsjednika.Nisu protjerali sve Makedonce iz te tvoje autonomne pokrajine (vratnica na primjer ni taknuta),nisu bombardirali Skopje ni Ohrid a ni Tetovo teskom artiljerijom avionima.(sjeti se Vukovara)U biti u ovom sukobu albanci su srusili puno manje kuca nego Makedonske postrojbe.

Kolko je albanskih civila nestalo?8 ako se ne varam..nasli su ih u nekoj jami...ne opravdavam ovih 12 i nadam se da ce pocinioci a i zrtve biti kad tad nadjeni....

Usporedba onog puskaranja i naseg kaosa je neprimjerena i uvredljiva

jos jednom strasno ste nepristrani na forumu a u real life nitko ovakve stvari ne govori pred albancima niti oni pred makedoncima...

Mishko, ne pravi se da ne razumjes o cemu govorim...

Nisu napadali Tetovo avionima jer ih nisu imali.... govorim o namerama koji su imali...
Sto mislis da su imali ono silno oruzje koje je imala Srpska JNA da ga ne bi upotrebeili....i da su imali sanse poraziti Makedonske snage da to ne bi ucinili... ne izgledas mi tako naivan kako se ovde zelis pretstaviti...

LuckyLuke
06.06.2008., 11:06

Ma bili smo jaci, ali se borbe nisu odvijale na otvorenim bojistima vec u naseljena mjesta... sto je bila i njihova taktika... kopali su rovove oko kuca i kroz sela tako da je makedonska artiljerija i avijacija tesko mogla dejstvovati jer je svaka operacija bila silno nadgledana od strane MZ.... Vi ste imali odresene ruke za djelovanje i punu podrsku MZ, dok kod nas je situacija bila obrnuta...
A za razliku izmedju razloga rata ja nevidim puno toga... i jedni i drugi su rat zapoceli za osvajanje teritorija.... izjava njihovog Komandanta Ali Ahmetija da ce se situacija u Makedoniji rjesiti tek kad Zitnica Makedonije (misli na Pelagoniju) ne bude albanska....puno govori...

LuckyLuke
06.06.2008., 11:24

Ne samo srbi vec i oni srpsko-komunisticki klonovi SDS(m) nazivaju vladu "zemjodelsku"... jer je u naredne cetiri godine predvidjela subvencije u visini od 500 mil.Eur. ...
Kod nas su paprike 6 kn..., a od ove godine hrvatski Agrokor pocinje sa otkupnim centrima i planira otkupiti vise od 50% proizvodnje pa ce valjda i kod vas malo smanjiti cjene...

Honesty
06.06.2008., 13:51
Nisu napadali Tetovo avionima jer ih nisu imali.... govorim o namerama koji su imali...
Sto mislis da su imali ono silno oruzje koje je imala Srpska JNA da ga ne bi upotrebeili....i da su imali sanse poraziti Makedonske snage da to ne bi ucinili... ne izgledas mi tako naivan kako se ovde zelis pretstaviti...

Namera je bila da ubede Mak.drzavu da trijeba promeniti ponasanje prema pola miliona njenih stanovnika,i primoriti mz da intervenisu i vrse pritisak na Mak.drzavu da mora se promeniti njena politika prema alb.To je cinjeno .Nikakva namera za koju terituriju nije bilo.Tomoze se potvrditi i sad da partija alb koja se zalaze za federalizaciju makedonije je dobila najmanje glasova.

I ja prepostavljam da mak.snage da bi su imali slobodni ruka iz mz.bi radili isto sto i srbska na Kosovu.

LuckyLuke
06.06.2008., 18:19
Namera je bila da ubede Mak.drzavu da trijeba promeniti ponasanje prema pola miliona njenih stanovnika,i primoriti mz da intervenisu i vrse pritisak na Mak.drzavu da mora se promeniti njena politika prema alb.To je cinjeno .Nikakva namera za koju terituriju nije bilo.Tomoze se potvrditi i sad da partija alb koja se zalaze za federalizaciju makedonije je dobila najmanje glasova.

I ja prepostavljam da mak.snage da bi su imali slobodni ruka iz mz.bi radili isto sto i srbska na Kosovu.

Mislis na onu Bardulja Mahmutija DUA... formirana pre mjesec dana... pa sto si ocekivao... da osvoji najvise...:rofl:
A nemoj mi ovde filozofirati o nekakvim "ubedjivanjima".... namera im je bila teritorija... i u sve komunikea kojii su pustali u medije govorili su o oslobadjanju okupirane teritorije... tek kasnije kad su videli da to ne ide su poceli govoriti o nekakvim pravima....
Da su slucajno imali ono naoruzanje koje su imali srbi u hrvatskoj... vjerujem da ga ne bi drugacije upotrebili... jer sa onim kineskim sto ste imali ste kidnapovali i ubili 12 civila iz Tetova... vezali za stup i digli u zrak ona dva civila u Motelu Brioni... ucrtavali nozevima inicijale i silovali obicne radnike na putu Tetovo-Skoplje... zapalili pola kuca u s.Lesok... digli u zrak Lesocki Manastir... iako u Lesok nije bilo ama bas niti jednog pripadnika bezbednosnih snaga... ali tu ste i najjaci...pokazivati snagu u selu sa pretezno starim ljudima... sto niste usli u Brvenicu, "Junacine".....
I sto je jos gore protestirate i sprecavate da se uhite ili da bar porodica polozi cvjece na mestu gde se to dogodilo i stradali njihovi najblizi....

Honesty
06.06.2008., 18:44
LuckyLuke ja argumentima dokumentujem da mak.snage cinile vise zlocina nad albancima:

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/aq/08.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/masakrimi3.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/vz/varrimiivalbones.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/aq/01.jpg

http://www.geocities.com/alba1org/gal/mk/luboten.html

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/aq/03.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/MuzaferSaitingaRadusha-s.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/RufatShaqiri1.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/HysamedinJusufingaNerezi15.jpg

LuckyLuke
06.06.2008., 19:08
LuckyLuke ja argumentima dokumentujem da mak.snage cinile vise zlocina nad albancima:

Sto zelis dokazati ovim slikama... da nije bilo zrtava na strani UCK da su to sve neduzni civili.... pa ajde svi znamo da je imalo puno veci broj poginulih na strani UCK... ali niti jednom nisi osudio ono kidnapovanje, silovanje i izzivljavanje nad obicnim civilima... i umalo da zaboravim tesko ranjavanje dve godisnje djevojcice u kicmu i stomak, koja se vracala kolima kuci sa svojim ocem...

TeskoVremeZaMatore
06.06.2008., 19:42

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/aq/08.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/masakrimi3.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/vz/varrimiivalbones.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/aq/01.jpg

http://www.geocities.com/alba1org/gal/mk/luboten.html

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/aq/03.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/MuzaferSaitingaRadusha-s.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/RufatShaqiri1.jpg

http://www.alb-net.com/amcc/pics/ml/HysamedinJusufingaNerezi15.jpg

pateticno ne mozi biti jake argumente haha alb-net sta ima jos neko je pisao u wikipedia neki fakt

Jak avtoritet alb-net .com

eve citaj neki "fakt" koji je plasiran na internet ,onako je digresija ama prosvetljava kakvo se sranje trpi

http://www.fitz-claridge.com/Articles/MotherTeresa.html

Sta ne postiras slike sa podmuklim zasedama u Vejce ili pak Karpalak ,benzisku pumpu nevini radnici vrzani za stub i razneseni sa eksplozivom,i ti mene postiras slike od teroriste koju su isli i sumu i borili protiv Makedonsku armiju ,a sa time protiv drzavu Makedoniju ali to moze samo u banana-drzava kao Makedonija zamisli da neko puca u Americki Vojnik u Houston i da kaze da je borac za prava i to da se prihvati takav "par excellance" nema nikud nema ni u Tunguziju ,Banglades to moze samo kod nas jebem ja ovaj prokleti Balkan koji samo istorija moze pokretati i nista vise opet sam se uhvatio na istu jadicu ali nervira me ovaj albanska politika koju igraju bar 90 % od njih.

ako hoces jos vise cesnih Albanaca koja Makedonska armija martretirala eve nasao sam link

http://images.google.com/images?hl=en&q=dead+body&btnG=Search+Images&gbv=2