PDA

View Full Version : Milorad Dodik zvijezda hrvatskih Srba

frch
31.05.2008., 16:54
Mesić i Bandić napustili skup SNVa (http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/snv-zavrsio-veliku-skupstinu-prihvacanjem-izjave.html)

:rofl::rofl::rofl:

LjutiBronxBomber
31.05.2008., 17:04
Lijepo su oni to sve odigrali:

Visoki casnici JNA - amnestirani

Mladic i Karadzic jos uvijek u bijegu. Niti ih tko trazi, niti ih tko spominje

Cijeli vrh HV-a na sudu, domacem ili haaskom

"Nasa" politika izrazito anti-hrvatska, uskopljena, sterilna, itd.

Predsjednik REPUBLIKE SRPSKE (utemeljena na genocidu i etnickom ciscenju!!!) docekan i prihvacen u Zagrebu!!! :zvrko: :zvrko:

HERCEG-BOSNA (utemeljena na obrani), niti postoji, niti tko usudi spomenuti kao legitimnu zelju i pravo hrvatskoga naroda. Ocito je da je sudbina koja je trebala docekati Srbe i njihovu "srpsku" u BiH, namijenjena Hrvatima!

"Nasi" mediji izrazito anti-hrvatski

U Hrvatskoj se raspravlja o ustasama, partizanima i Thompsonu, dok Srbi vijecuju u Zagrebu!!! :zvrko: :zvrko:

Paradigma je odavno poljujana. Srbi realiziraju svoje interese, a Hrvatima je opet nametnuta stigma "genocidnosti" i "zlocinstva."

frch
31.05.2008., 17:20
Glava četničke tvorevine zasnovane na genocidu GLAVNA ZVIJEZDA HRVATSKIH SRBA.. pa šta treba još reći???
Možda ponoviti Milanovićevu tvrdnju kako su se hrvatski srbi na posljednjim izborima jasno opredjelili za lijevu opciju tj. SDP

Albatros
31.05.2008., 17:36
Lijepo su oni to sve odigrali:

Visoki casnici JNA - amnestirani

Mladic i Karadzic jos uvijek u bijegu. Niti ih tko trazi, niti ih tko spominje

Cijeli vrh HV-a na sudu, domacem ili haaskom

"Nasa" politika izrazito anti-hrvatska, uskopljena, sterilna, itd.

Predsjednik REPUBLIKE SRPSKE (utemeljena na genocidu i etnickom ciscenju!!!) docekan i prihvacen u Zagrebu!!! :zvrko: :zvrko:

HERCEG-BOSNA (utemeljena na obrani), niti postoji, niti tko usudi spomenuti kao legitimnu zelju i pravo hrvatskoga naroda. Ocito je da je sudbina koja je trebala docekati Srbe i njihovu "srpsku" u BiH, namijenjena Hrvatima!

"Nasi" mediji izrazito anti-hrvatski

U Hrvatskoj se raspravlja o ustasama, partizanima i Thompsonu, dok Srbi vijecuju u Zagrebu!!! :zvrko: :zvrko:

Paradigma je odavno poljujana. Srbi realiziraju svoje interese, a Hrvatima je opet nametnuta stigma "genocidnosti" i "zlocinstva."

:top:

Inkvizitor
31.05.2008., 17:39
Dodik je doživio kažu najveće ovacije od hrvatskih Srba. To je sasvim logično jer i oni bi u Hrvatskoj ono što Srbi imaju u BiH. I ako budu imali prilike, pokušat će opet. A Hrvati ko Hrvati. Ti nemaju pamćenje.

Constatinopol
31.05.2008., 17:48
Mi Hrvati smo debili.

Čovjeku koji je sproveo u dijelo bosansku verziju republike srpske krajine dopuštamo da Srbima u Zagrebu drži govore.

Zmago je bio u pravu-u najmanju ruku smo stoka :rigo: a to nas je još i pohvalio.

LjutiBronxBomber
31.05.2008., 17:49
Mi Hrvati smo debili.

Čovjeku koji je sproveo u dijelo bosansku verziju republike srpske krajine dopuštamo da Srbima u Zagrebu drži govore.

Zmago je bio u pravu-u najmanju ruku smo stoka :rigo: a to nas je još i pohvalio.

Nismo mi Hrvati "debili." Ti i tebi sl. ste debili!

Jer pljescete i prihvacate presudu Norcu, a ovdje mi se cudis kako je Dodik i docekan i prihvacen!

DEBILI!!!!

početnik do srži
31.05.2008., 17:51
Srbe u Hrvatskoj jako smeta što bi Srbi mogli odgovarati za zlodjela! Pa meni je to nenadjebivo..Pa zašto smo mi onda strpali Norca u zatvor ( ne branim inače Norca)..Gotovina je u Haagu. Dobro, bit će on oslobođen, sigurno, ali on je u Haagu. Pa nama to možda smeta?

Dodik je dobio aplauz većei neko kod nas Thompson, i to govori u prilog teoriji da Srbi ništa nisu shvatili, ništa im nije jasno..opet bi oni VBR-ovima po nama, samo da mogu! Opet bi onbi granice mijenjali, sada valjda u Dodigu vide Slobu, šta li.

Ponovno činjenica: Srbin sa kojim za stolom jedeš i piješ i onaj kojeg pod stolom udaraš nogom, jednako ti misle.

A Stipe je kreten što je uopće došao. Nema Predsjednika Srbije, netreba ni on biti. Trebalo je poslat onog kretena iz Slovenije koji hoće mjenjati granice. Ili nisu ni rekli da Tadić neće doći, pa uvalili Dodiga da se kasnije cere Hrvatima?

Inkvizitor
31.05.2008., 17:58
Srbe u Hrvatskoj jako smeta što bi Srbi mogli odgovarati za zlodjela! Pa meni je to nenadjebivo..Pa zašto smo mi onda strpali Norca u zatvor ( ne branim inače Norca)..Gotovina je u Haagu. Dobro, bit će on oslobođen, sigurno, ali on je u Haagu. Pa nama to možda smeta?

Dodik je dobio aplauz većei neko kod nas Thompson, i to govori u prilog teoriji da Srbi ništa nisu shvatili, ništa im nije jasno..opet bi oni VBR-ovima po nama, samo da mogu! Opet bi onbi granice mijenjali, sada valjda u Dodigu vide Slobu, šta li.

?

To je samo zato što među Hrvatima postoje ljudi sa stavovima poput tebe. Da nije žalosno bilo bi smiješno.

Nisu Srbi naša najveća nesreća. Vi ste naša nesreća.

Gavran>
31.05.2008., 18:01
Dodik je doživio kažu najveće ovacije od hrvatskih Srba. To je sasvim logično jer i oni bi u Hrvatskoj ono što Srbi imaju u BiH. I ako budu imali prilike, pokušat će opet. A Hrvati ko Hrvati. Ti nemaju pamćenje.

Ne javljam se prečesto, ali sam dobio dojam da si i ti Hrvat, ako jesi Hrvat, a vjerujem da jesi, očito je da ti nisi zaboravio, zar stvarno misliš da si usamljen, hvala Bogu, ima nas poprilično koji nismo zaboravili, to što su na političkoj sceni ljudi kratkog pamčenja, ne znači da je i narod takav.

Velika večina nas pamti, i budi siguran da neće četnici nikad više vladati niti pedljem današnje Hrvatske, mogu pokušati, ali će im to biti zadnje što će uraditi.

Kexx
31.05.2008., 19:56
Ne javljam se prečesto, ali sam dobio dojam da si i ti Hrvat, ako jesi Hrvat, a vjerujem da jesi, očito je da ti nisi zaboravio, zar stvarno misliš da si usamljen, hvala Bogu, ima nas poprilično koji nismo zaboravili, to što su na političkoj sceni ljudi kratkog pamčenja, ne znači da je i narod takav.

Velika večina nas pamti, i budi siguran da neće četnici nikad više vladati niti pedljem današnje Hrvatske, mogu pokušati, ali će im to biti zadnje što će uraditi.

Ne bojim se ja Srba, nego naših diletanata, judoškudaša i moderne verzije mađarona za 21.st. koji nam vladaju već nekih 8 godina.

Albatros
31.05.2008., 20:03
- Ja se ne bojim ničega. To što je Dodig radio u SNV-u hrvatskih Srba to je samo njegov problem i SNV-a. SNV je diskreditiran, a ne RH. RH je upisala samo punte da je demokratska država. Ako SNV misli da je za njih pametno da i Nikolića zove na svoj skup, slobodno neka ga zove. Ljudi moji pušete i na hladno.

Kexx
31.05.2008., 20:07
- Ja se ne bojim ničega. To što je Dodig radio u SNV-u hrvatskih Srba to je samo njegov problem i SNV-a. SNV je diskreditiran, a ne RH. RH je upisala samo punte da je demokratska država. Ako SNV misli da je za njih pametno da i Nikolića zove na svoj skup, slobodno neka ga zove. Ljudi moji pušete i na hladno.

Nije to samo ovaj skup, kad se sve zbroji, u kumulativu to izgleda prilično loše.

početnik do srži
31.05.2008., 20:10
To je samo zato što među Hrvatima postoje ljudi sa stavovima poput tebe. Da nije žalosno bilo bi smiješno.

Nisu Srbi naša najveća nesreća. Vi ste naša nesreća.

Norac je počinio stvari koje nije trebao, to znaš i ti, i ja. Rat je rat, ali ni rat ne opravdava nečasno ponašanje. Rekla sam da mi je Norca iz nekih razloga žao, ali to što je u zatvoru nije ništa previše nelogično.

Ali, upravo zato što Hrvatska časno brani poštenje čak i tijekom rata, i sposobna je kazniti visokopozicionirane Hrvate ako su zgriješili, onda si ta Hrvatska može dozvoliti i zabranu javnog istupa tom četniku. Sramota je što je on uopće došao u Zagreb, što je govorio je još veća sramota, a prisutnost onog fikusa i blesavo ponašanja bez muda je apsolutno najveća sramota.

A ja za ovu zemlju nisam sramota. Ni ja ni moja familija.Tu si se jako prevario.

početnik do srži
31.05.2008., 20:13

Ne bojim se ni ja, al mi je nedopustivo što je taj majmun uopće došao tamo. Makar, u pravu si, samo su sebe diskreditirali.

Inkvizitor
31.05.2008., 20:14
Norac je počinio stvari koje nije trebao, to znaš i ti, i ja.

Ja ne znam, a šta ti znaš ni to ne znam. U svakom slučaju nije puno.

Inkvizitor
31.05.2008., 20:15

Sebe su diskreditirali...:rofl:

Pa da, i zločinima u ratu su četnici sebe diskreditirali, šta se to nas tiče..pa da.

Albatros
31.05.2008., 20:15
Nije to samo ovaj skup, kad se sve zbroji, u kumulativu to izgleda prilično loše.

Što je to loše ? Da nema ove svjetske energetske krize ja vidim samo svjetlo i stepenice vrlo strme. ;)

@Inkvi: Skužio sam tvoju ironiju. :D (Da ne mogu pasti niže od onoga 1990 i balvan revolucije, zatim oružana pobuna.) Ajmo ovako preformulirati stvari. Pokazali su da nisu dorasli vremenu, ili ako hoćeš nisu ništa naučili.

Pa nije pala dlaka sa glave nekome nevinome Hrvatu, ne ?

Inkvizitor
31.05.2008., 20:21
Što je to loše ? Da nema ove svjetske energetske krize ja vidim samo svjetlo i stepenice vrlo strme. ;)

@Inkvi: Skužio sam tvoju ironiju. :D (Da ne mogu pasti niže od onoga 1990 i balvan revolucije, zatim oružana pobuna.) Ajmo ovako preformulirati stvari. Pokazali su da nisu dorasli vremenu, ili ako hoćeš nisu ništa naučili.

Pa nije pala dlaka sa glave nekome nevinome Hrvatu, ne ?

Daj prestani....:rofl:

početnik do srži
31.05.2008., 20:21
Ja ne znam, a šta ti znaš ni to ne znam. U svakom slučaju nije puno.

Očito, znam puno više od tebe.:mig:

Albatros
31.05.2008., 20:30
Mi bi bili zaista lud narod opterećivati se sa Srbijom, Srbima u BIH ili Srbima u RH i njihovim politikama. Što god oni mislili, napravili to je njihov problem, a ne naš.

Mi se trebamo okrenuti sebi, daljnjoj demokratizaciji društva, ekonomskom razvoju, nacionalnoj strategiji, NATO integraciji i integraciji u EU.

Ako stalno budemo trošili energiju št orade Srbi onda smo mogli ostati u Jugoslaviji i misliti do mile volje.

Oni imaju svoju državu, mi svoju i end of story. Daljnjim građenjem države i jačanjem iste bit ćemo u mogućnosti odgovoriti svim izazovima.

Pravna država, državni tužitelj, policija samo trebaju raditi svoj posao.

To je sukus svega št omislim od Dodizima i inima i SNV-u. Neka se oni brinu za sebe, mi ćemo za sebe.

brale_st
31.05.2008., 22:04
:D
Ne kontam čemu nervoza.
Nije li baš dobro da nas naši domaći čet.. pardon, Srbi podsjete kakvi su im ciljevi, čemu teže i ko su im idoli.

Triba to s vrimena na vrime, čisto da znaš na čemu si. Meni je od danas Pupovac=Dodik pa mislin da ga na taj način triba i tretirat.

Kexx
31.05.2008., 22:20
Mi bi bili zaista lud narod opterećivati se sa Srbijom, Srbima u BIH ili Srbima u RH i njihovim politikama. Što god oni mislili, napravili to je njihov problem, a ne naš.

Mi se trebamo okrenuti sebi, daljnjoj demokratizaciji društva, ekonomskom razvoju, nacionalnoj strategiji, NATO integraciji i integraciji u EU.

Ako stalno budemo trošili energiju št orade Srbi onda smo mogli ostati u Jugoslaviji i misliti do mile volje.

Oni imaju svoju državu, mi svoju i end of story. Daljnjim građenjem države i jačanjem iste bit ćemo u mogućnosti odgovoriti svim izazovima.

Pravna država, državni tužitelj, policija samo trebaju raditi svoj posao.

To je sukus svega št omislim od Dodizima i inima i SNV-u. Neka se oni brinu za sebe, mi ćemo za sebe.

Ma da, ali brinemo li se mi za sebe?

Tražili smo da nam ga GRčka izruči, pa ga pustili.
Hoćemo li tako pustiti i Španovića? Ili kapetana Dragana?
Što se ovo događa?

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/05/31/0076006.html

Pripadnik zloglasnih Šiltova na slobodi

Dušan Maslovara, pripadnik četničke postrojbe odgovorne za strašna ubojstva i pljačke po cijeloj Banovini, kojeg je u travnju izručila Grčka, pušten je iz sisačkog zatvora.

Vijeće Županijskog suda u Sisku, na prijedlog istražnog suca toga suda, obustavilo je postupak protiv Dušana Maslovare (43) iz Gline, koji je 2006. godine uhićen u Grčkoj temeljem tjeralice.

Kako doznaje Slobodna Dalmacija, Sudsko vijeće je postupilo je po sili zakona, jer je Županijsko državno odvjetništvo odustalo od progona za ratni zločin protiv civilnog stanovništva i podnijelo istražni zahtjev za kazneno djelo oružane pobune. Za to kazneno djelo primjenjuje se Zakon o oprostu pa je sisački sud pustio Maslovaru na slobodu.
Sramota za pravosuđe
"Stotine civila ubijeno je na Banovini, a naši državni odvjetnici ne mogu naći svjedoke i dokaze za ta zlodjela. Najvažnije je da skupljaju dokaze za nova hapšenja i podizanje optužnica protiv hrvatskih branitelja, dok istodobno zločini na stratištima Hrvata ostaju neistraženi i nekažnjeni" ogorčen je umirovljeni pukovnik, ratni invalid Ivica Pandža Orkan.

Maslovara se teretilo da je tijekom rata bio je pripadnik zloglasne četničke postrojbe Šiltovi iz Gline koja je odgovorna za zločine po cijeloj Banovini, a osobito na području Gline. Zajedno sa Sinišom Martićem Šiltom i Borislavom Milašinovićem teretilo ga se da je ubio Anu Vučićević i Anu Nogić iz Ravnog Rašća. Trojka je bila osumnjičena da su nesretne žene zatvorili u kuću i ubacili unutra eksplozivnu napravu, koja ih je ubila.

Obustavom postupka protiv Maslovare, obustavljen je postupak i protiv Milašinovića i Martića Šilta, jednog od najzloglasnijih pripadnika srpskih paravojnih postrojbi, jer nema relevantnih dokaza za kazneno djelo za koje ih se teretilo, piše Slobodna Dalmacija.

Inkvizitor
31.05.2008., 22:35
Ma da, ali brinemo li se mi za sebe?

Tražili smo da nam ga GRčka izruči, pa ga pustili.
Hoćemo li tako pustiti i Španovića? Ili kapetana Dragana?
Što se ovo događa?

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/05/31/0076006.html

Pripadnik zloglasnih Šiltova na slobodi

Dušan Maslovara, pripadnik četničke postrojbe odgovorne za strašna ubojstva i pljačke po cijeloj Banovini, kojeg je u travnju izručila Grčka, pušten je iz sisačkog zatvora.

Vijeće Županijskog suda u Sisku, na prijedlog istražnog suca toga suda, obustavilo je postupak protiv Dušana Maslovare (43) iz Gline, koji je 2006. godine uhićen u Grčkoj temeljem tjeralice.

Kako doznaje Slobodna Dalmacija, Sudsko vijeće je postupilo je po sili zakona, jer je Županijsko državno odvjetništvo odustalo od progona za ratni zločin protiv civilnog stanovništva i podnijelo istražni zahtjev za kazneno djelo oružane pobune. Za to kazneno djelo primjenjuje se Zakon o oprostu pa je sisački sud pustio Maslovaru na slobodu.
Sramota za pravosuđe
"Stotine civila ubijeno je na Banovini, a naši državni odvjetnici ne mogu naći svjedoke i dokaze za ta zlodjela. Najvažnije je da skupljaju dokaze za nova hapšenja i podizanje optužnica protiv hrvatskih branitelja, dok istodobno zločini na stratištima Hrvata ostaju neistraženi i nekažnjeni" ogorčen je umirovljeni pukovnik, ratni invalid Ivica Pandža Orkan.

Maslovara se teretilo da je tijekom rata bio je pripadnik zloglasne četničke postrojbe Šiltovi iz Gline koja je odgovorna za zločine po cijeloj Banovini, a osobito na području Gline. Zajedno sa Sinišom Martićem Šiltom i Borislavom Milašinovićem teretilo ga se da je ubio Anu Vučićević i Anu Nogić iz Ravnog Rašća. Trojka je bila osumnjičena da su nesretne žene zatvorili u kuću i ubacili unutra eksplozivnu napravu, koja ih je ubila.

Obustavom postupka protiv Maslovare, obustavljen je postupak i protiv Milašinovića i Martića Šilta, jednog od najzloglasnijih pripadnika srpskih paravojnih postrojbi, jer nema relevantnih dokaza za kazneno djelo za koje ih se teretilo, piše Slobodna Dalmacija.

Direktiva je da se ne smije više suditi četničkim zločincima ma šta da su počinili.

To je jasno ko dan.

Ti Šiltovi su kasapili Hrvate gdje god su stigli. Onaj maloumni Martić se naročito iskazivao u tome.

Sve to možemo zahvaliti našim bijednim političarima koji slijepo izvršavaju naredbe iz Brisela.

Ovo je već prešlo u čisto ludilo šta se radi. Ali ništa nova kod Hrvata. Obiće im se to o glavu, njima il njihovoj djeci. Kroz generacije se to ponavlja. Nema tu lijeka.

Kexx
31.05.2008., 22:44
Direktiva je da se ne smije više suditi četničkim zločincima ma šta da su počinili.

To je jasno ko dan.

Ti Šiltovi su kasapili Hrvate gdje god su stigli. Onaj maloumni Martić se naročito iskazivao u tome.

Sve to možemo zahvaliti našim bijednim političarima koji slijepo izvršavaju naredbe iz Brisela.

Ovo je već prešlo u čisto ludilo šta se radi. Ali ništa nova kod Hrvata. Obiće im se to o glavu, njima il njihovoj djeci. Kroz generacije se to ponavlja. Nema tu lijeka.

Naredili su novo bratstvo i jedinstvo prije ulaska u EU. Suditi Hrvatima i sotonizirati DR da se Srbi bolje osjećaju, a HRvatima da se natovari grižnja savjest. Da sve bude lijepo u evropskom duhu. Svi su krivi i nitko nije kriv, zavadili nas zločesti nacionalistički vođe kojih se trebamo odreći svi, jer to niej u evropskom duhu. Koga briga što se mali narod borio za sam biološki opstanak i izborio.
Sad je jasnije zašto 900 g. nismo imali državu. Ovaj mentalitet je poguban za održat državu. Pravo čudo da smo je nekako dobili 91.g. a slučajno smo imali pravog čovjeka na pravom mjestu, inače bi bio raspašoj kao danas.
Ima li nade za demesićizaciju i desanaderizaciju?

CondoR
31.05.2008., 23:17
Vidi se da Mile Ronhil ima poklonike i u " pravim " Hrvatima.
Lako je uvidjeti da su ti tzv. " pravi " Hrvati Miletu " odslali i šalju " ovacije na kojim im mogu zavidjeti Srbi u RH. Zanimljivo da isti ti vele " A Hrvati ko Hrvati, ti nemaju pamćenja ili " Nisu Srbi naša najveća nesreća. Vi ste ( Hrvati ) naša nesreća. "

Razumljivo, kada se bude uhvaćeno u laži i kada postane nekorisno prozivanje na bazi subjektivnih osjećanja ili ti tzv. patriotizma, izađu na vidjelo dupli standardi, dupli kriteriji, dupli principi, dupla moralna ubjeđenja, koja su inače i glavna odrednica u utvrđivanju lažnih patriota ili lažnih domoljuba.

einfach
01.06.2008., 07:45

pa nebi bas rekao...kad na jedan takav skup zlocinackih organizacija dolazi ona stetocinja koja trenutno stanuje na pantovcaku, cereka se sa precednikom genocidne tvorevine iz bosne,to nema nikakve veze sa demokracijom , vec sramotom za sve nas.

todaytonight
01.06.2008., 09:14
meni se svidjelo kako je predsjednik mesic rekao - da je BiH konstanta, i da nema mijenjanja granica, da se ne gubi vrijeme oko toga, te jednom drugom zgodom, u smislu i srbima i hrvatima iz BiH - da im je SA glavni grad (a ne BG ili ZG) :top::top::top:

stvarno bi bolje bilo da vec vise ne uzbunjuju narod i da se pozabave standardom i boljitkom (svojih) ljudi!!!

dalje, ne znam zasto je bandic zapravo i bio dosao na skup u lisinski??
valjda da vidi lica hrvatskih srba kako se osjecaju "getoizirani" i segregizirani u svojoj domovini Hrvatskoj nakon (zvanicnog, svecanog itd) koncerta hrvatskog nacional-soviniste (potpirivaca MRZNJE PREMA SRBIMA) perkovica thompsona koji je bandic na dan HR branitelja HR u petak navecer 'izborio' i finacirao (sredstvima svih gradjana ZG) :eek: :flop::flop::flop:

tomi7
01.06.2008., 09:24
Meni je od danas Pupovac=Dodik pa mislin da ga na taj način triba i
tretirat.

U krivu si. Dodik je choban i pravi balkanski macho. Pupi je plachipichka.

todaytonight
01.06.2008., 09:31
meni je, po prirodi impakta na publiku, dodik = thompson

s tim da dodik, u lisinskom, po scenografiji i pratecim efektima, nije dorastao thompsonu :(

a pupavcu vjerujem da se osjeca nesretno etiketirano i 'obiljezeno' u HR - kao da nosi plocu oko vrata na kojoj MORA PISATI I STAJATI: SRBIN

početnik do srži
01.06.2008., 09:37
Vidi se da Mile Ronhil ima poklonike i u " pravim " Hrvatima.
Lako je uvidjeti da su ti tzv. " pravi " Hrvati Miletu " odslali i šalju " ovacije na kojim im mogu zavidjeti Srbi u RH. Zanimljivo da isti ti vele " A Hrvati ko Hrvati, ti nemaju pamćenja ili " Nisu Srbi naša najveća nesreća. Vi ste ( Hrvati ) naša nesreća. "
Razumljivo, kada se bude uhvaćeno u laži i kada postane nekorisno prozivanje na bazi subjektivnih osjećanja ili ti tzv. patriotizma, izađu na vidjelo dupli standardi, dupli kriteriji, dupli principi, dupla moralna ubjeđenja, koja su inače i glavna odrednica u utvrđivanju lažnih patriota ili lažnih domoljuba.

:top: I dok se mi naganjamo ko je veća Hrvatina, Srbi srbuju i spremaju nove specijalitete!

UMTS
01.06.2008., 09:39
Ne smeta mi toliko ni Dodik i njegovo preseravanje u Zagrebu, koliko mi smeta to što se digla cijela buka, i dižu se tužbe zbog par budala na Thompsonovom koncertu, a čovjek koji za dio BiH stvoren na genocidu govori da je republika i da se on osjeća kao da je to republika, te prijeti osamostaljenjem dijla države nastalog prije tek nešto više od 10 godina, slobodno priča u Zagrebu, i rijetko tko je rekao neku ružnu riječ. Po meni je puno veća sramota četnik u Lisinskom nego ustaša na trgu.

todaytonight
01.06.2008., 09:44
:top: I dok se mi naganjamo ko je veća Hrvatina, Srbi srbuju i spremaju nove specijalitete!

ja se ne bih sekirala sto 'oni' spremaju,
ja bih se radije pozabavila "specijalitetima" 'nasih'

tomi7
01.06.2008., 09:48
Ne smeta mi toliko ni Dodik i njegovo preseravanje u Zagrebu, koliko mi smeta to što se digla cijela buka, i dižu se tužbe zbog par budala na Thompsonovom koncertu, a čovjek koji za dio BiH stvoren na genocidu govori da je republika i da se on osjeća kao da je to republika, te prijeti osamostaljenjem dijla države nastalog prije tek nešto više od 10 godina, slobodno priča u Zagrebu, i rijetko tko je rekao neku ružnu riječ. Po meni je puno veća sramota četnik u Lisinskom nego ustaša na trgu.

Gdje ti zivis? Pa Dodik je ugledan gost u RH. On je Hrvatskoj PARTNER.

Milorad Dodik poručio je da je Republika Srpska spremna na suradnju sa Hrvatskom i Srpskim narodnim vijećem u rješavanju problema Srba u Hrvatskoj i ulasku u Europsku uniju.

todaytonight
01.06.2008., 09:59

mene vise brine sto ti pjevanje pjesme evo zore evo dana evo jure i bobana (http://www.youtube.com/watch?v=a5_y1uFsjk0&feature=related), te skandiranje ustaskog fasistickog pozdrava "za dom spremni" 100 000 izmanipuliranih teenagera na tom tvom thompson-bandic javnom koncertu usred ZG - nazivas "par budala"

a to sto neka (crooked) politicka licnost dodje u lisinski i "slobodno prica u Zagrebu" - vidim samo kao test i izazov za HR u smislu odraza HR tekuce politike prema Srbima u RH

tomi7
01.06.2008., 10:07
a to sto neka (crooked) politicka licnost dodje u lisinski i "slobodno prica u Zagrebu" - vidim samo kao test i izazov za HR u smislu odraza HR tekuce politike prema Srbima u RH

Mislim da stanje srpskih prava u RH nije lose. Evo, svakojake Alise iz zemlje cudesa se na hrvatskom internet prostoru dive svojim omiljenim spodobama poput Dodiga, Mladica i Karadzica. I nista im se ne dogadja. Bas kao ni prije spomenutima.

Lucky Jim
01.06.2008., 10:24
a čovjek koji za dio BiH stvoren na genocidu govori da je republika i da se on osjeća kao da je to republika, ...

Meni je zanimljivo kako se u današnje doba informacija uspijeva održavati jedna totalno kriva ideja o našem prvom susjedu.

Kod naših se "legalista" i "europejaca" uporno podržava ideja da je RS, eto, neka bijedna zabluda čobana iz Bosne i da europski princ na bijelom konju samo što nije došao i ukinuo je, što je, je li, glavni cilj i želja svih "naprednih" ljudi u Europi.

Dodik govori da je RS republika?!?! :eek: I da se on osjeća da je to republika?!
Ma ja ne mogu vjerovati.:rolleyes:

O Republici Srpskoj se u Ustavu BIH (kojeg su skrojili ti europski prinčevi i konji) govori kao o DRŽAVI, stanovnici RS, po istom tom Ustavu imaju DRŽAVLJANSTO RS (pored državljanstva BIH).

Razlog pothranjivanju iluzije da je RS, eto, neka čobanska zabludica koja samo što nije nestala kao mjehurić od sapunice, jeste suzbijanje bilo kakve ideje o hrvatskoj teritorijalnoj autonomiji u BIH, suzbijanje osjećaja da je hrvatski narod u BIH neravnopravan.
Jer, ako je to što Srbi imaju priznato već 13 godina (a faktički - 16) totalno bezvrijedno, onda Hrvati u biti nisu neravnopravni.

A točno je da Srbi u Banjaluci skoro uopće ne osjećaju postojanje države BIH, točno je da RS osjećaju u tolikoj mjeri državom da se čak ni njima ne žuri sa formalnim proglašenjem neovisnosti.
Kad Dodika pitaju što mladi u RS misle o Sarajevu, on navodi da ga, kad se vrati iz Sarajeva, njegov sin pita "Šta ima u Teheranu?".

UMTS
01.06.2008., 10:42
mene vise brine sto ti pjevanje pjesme evo zore evo dana evo jure i bobana (http://www.youtube.com/watch?v=a5_y1uFsjk0&feature=related), te skandiranje ustaskog fasistickog pozdrava "za dom spremni" 100 000 izmanipuliranih teenagera na tom tvom thompson-bandic javnom koncertu usred ZG - nazivas "par budala"

a ja ti velim da ne volim thompsona, no na nagovor cure sam išao na koncert i reći ću ti da pjesmu evo zore evo dana nije pjevalo više od 200, 300 ljudi maksimum, od 60-ak tisuća kolko ih je bilo na trgu, isto kao što je za dom spremni skandiralo sa desnicom možda tisuću ljudi. To je narod. Dodik je službena osoba koja mora paziti na svaku riječ, a cijelo srpsko vijeće je bila jedna velika farsa: negiranje srpskog napada na Hrvatsku, govorancija o neustavnosti Kosova i priče o Srpskoj kao republici koja zaslužuje samostalnost. I puno mi je veći problem da u mojoj državi "predsjednik" jedne druge "republike" osnovane na zločinu, genocidu, govori o dijelu BiH kao državi, priča o, pazi ovo, stotinama tisuća izbjeglih srba iz Hrvatske kojima država ne dopušta da se vrate (neznaš jel luđa brojka ili to da pokraj dvojezičnosti, izgradnje kuća koje su im srušene u ratu i svega mogućega oni nemaju uvjete za povratak), govori o Oluji kao planiranoj zločinačkoj akciji i da ne nabrajam dalje. A ističe tzv. "RS" kao primjer gdje se vratilo 99% ljudi. Ej, 99%, tko je tu lud?! Em što je krajnje degutantno, isto tako je i licemjerno da on spominje nekakve izbjeglice i zločine a njegovi su napravili najviše zločina i prouzročili sav rat i sva stradanja u devedesetima. I po meni je veća sramota da se takvoj službenoj osobi dopuštaju pročetnički, uvredljivi i huškaški govor u Hrvatskoj nego to kaj parsto pijanih teenagera pjeva ustaške pjesme.

UMTS
01.06.2008., 10:45
Meni je zanimljivo kako se u današnje doba informacija uspijeva održavati jedna totalno kriva ideja o našem prvom susjedu.

Kod naših se "legalista" i "europejaca" uporno podržava ideja da je RS, eto, neka bijedna zabluda čobana iz Bosne i da europski princ na bijelom konju samo što nije došao i ukinuo je, što je, je li, glavni cilj i želja svih "naprednih" ljudi u Europi.

Dodik govori da je RS republika?!?! :eek: I da se on osjeća da je to republika?!

O Republici Srpskoj se u Ustavu BIH (kojeg su skrojili ti europski prinčevi i konji) govori kao o DRŽAVI, stanovnici RS, po istom tom Ustavu imaju DRŽAVLJANSTO RS (pored državljanstva BIH).

Razlog pothranjivanju iluzije da je RS, eto, neka čobanska zabludica koja samo što nije nestala kao mjehurić od sapunice, jeste suzbijanje bilo kakve ideje o hrvatskoj teritorijalnoj autonomiji u BIH, suzbijanje osjećaja da je hrvatski narod u BIH neravnopravan.
Jer, ako je to što Srbi imaju priznato već 13 godina (a faktički - 16) totalno bezvrijedno, onda Hrvati u biti nisu neravnopravni.

A točno je da Srbi u Banjaluci skoro uopće ne osjećaju postojanje države BIH, točno je da RS osjećaju u tolikoj mjeri državom da se čak ni njima ne žuri sa formalnim proglašenjem neovisnosti.
Kad Dodika pitaju što mladi u RS misle o Sarajevu, on navodi da ga, kad se vrati iz Sarajeva, njegov sin pita "Šta ima u Teheranu?".

i reci ti sad jel to sve normalno? Da se netko pobuni, protjera desetke tisuća ljudi, pobije tisuće, razruši stotine gradova, i na kraju još bez ikakvih pravnih ili povijesnih temelja dobije skoro pa državu? I pored svega toga, imaju toliko obraza da predbacuju nama neke zločine. Ne kažem da ih nije bilo, al bi me bilo sram spominjati ih nakon svega da sam srbin.

Holy Golightly
01.06.2008., 10:52
Jim, mislim da BiH ustav u ovom kontekstu uopće nije bitan, zato sto je način uspostava tkz. "RS" upitna. Radi se itekako o tvorevini koja je nastala nakon masovnih zločina. I to sto je međunarodna zajednica - putem Daytona i ustava BiH - odobrila takav postupak je razlog da ta RS postoji u današnjim granicama.

Jer, da se pitalo Hrvate i Muslimane, Oluja bi valjda usput pokupila i tu tvorevinu.

Her0
01.06.2008., 11:14
Drago mi je da je Mesic dosao na taj skup jer su svi culi iz njegovih usta: RS je nastala na etnickom ciscenju.Jedian konstanta je BiH,rs nije konstanta.

Svaka cast Stipe!

Inkvizitor
01.06.2008., 11:19

Točno tako. RS je ugrađena u Ustav BIH. Alija je potpisao u Daytonu sa obje ruke legitimnost RS.

Tragikomično je da Dodiku zamjeraju ono što mu su mu sami gurnuli u ruke.

Mislim, ko im brani da unište RS.

Ali znaju da za to nemaju snage, niti bi im to mentori dopustili da kojim čudom imaju, pa im ostaje samo da dolaze ovdje, cvile i svoju frustraciju liječe na Hrvatima.

Vanjushka
01.06.2008., 12:41
Dodik samo koristi situaciju, Hrvatska se naguzila, bio bi budala da ignorira tu cinjenicu.

U situaciji gdje hrvatski predsjednik staje u obranu susjedne drzave, a pridruzuje se atacima na sopstvenu, samo idiot nebi pokusao izvuci neki svoj interes iz takve situacije.

Hrvatsku danas u dupe sutira ko god zeli i stigne, Dodik je samo stao u red.

Da je Hrvatska pokazala muda (a kada jeste, sjetimo se, mnogi vajni Hrvati su vristali "diktatura, hocemo slobodu, izginusmo od diktature, to je agresija na BiH") u, recimo, BiH politickoj zbilji, Dodik bi dvaput razmislio smije li u Zagrebu i pisnuti koju rijec kontra Hrvatske. Ovako, i zadnji kurd iz Turskih planina moze doci u Zagreb i izlijeciti svoje frustracije.

Ne razumijem cemu ljutnja, vi ste se naguzili gospodo Hrvati, pa sad i trpite udarce.

lider30
01.06.2008., 12:47
meni se svidjelo kako je predsjednik mesic rekao - da je BiH konstanta, i da nema mijenjanja granica, da se ne gubi vrijeme oko toga, te jednom drugom zgodom, u smislu i srbima i hrvatima iz BiH - da im je SA glavni grad (a ne BG ili ZG) :top::top::top:

stvarno bi bolje bilo da vec vise ne uzbunjuju narod i da se pozabave standardom i boljitkom (svojih) ljudi!!!

dalje, ne znam zasto je bandic zapravo i bio dosao na skup u lisinski??
valjda da vidi lica hrvatskih srba kako se osjecaju "getoizirani" i segregizirani u svojoj domovini Hrvatskoj nakon (zvanicnog, svecanog itd) koncerta hrvatskog nacional-soviniste (potpirivaca MRZNJE PREMA SRBIMA) perkovica thompsona koji je bandic na dan HR branitelja HR u petak navecer 'izborio' i finacirao (sredstvima svih gradjana ZG) :eek: :flop::flop::flop:

Samo mijena granica, konstanta je.

Znači, po tvojem polufašističkom pisanju, Kurdi više nikad neće izboriti neovisnost, Sjeverna Irska se nikad više neće vratiti matici zemlji, Škoti više nikada ne smiju proglasiti neovisnost, Katalonci i Baski ne smiju pomisliti o neovisnosti, Čečeni, Oseti i masa njih u Rusiji se ne smiju odvojiti od Rusije, iako im ovi mogu raditi što god hoće. Naravno, uz uvjet da se poštuje načelo autohtonosti.

Bosna i Hercegovina je jedna asimetrična, neprirodna tvorevina, nastala radi kompromisa, da islamizirani Slaveni imaju suvlasništvo u jednoj državi, te drugi razlog, jer se Hrvati i Srbi nisu mogli dogovoriti oko podjele.
BiH je tu samo radi BH Muslimana, ni radi čega drugog. Teritorij države je relikt Osmanlijske vladavine na ovom području.
Hrvati što su konstruktivniji u zadnjih šest/sedam godina najviše su nastradali od pokušaja dominacije Muslimana. Logična težnja Muslimana je da od BiH naprave nacionalnu državu se upravo stalno vidi kod ponašanja Muslimana u Federaciji (dominacija, preglasavanje, pod plaštom multietničnosti pokušaj asimilacije drugog konstitutivnog naroda, stalno protivljenje da trend ide ka decentralizaciji na financijskom i upravnom području u entitetu i sl.).
U navedenu svrhu je izglasano i ime Bošnjaci, koje će po meni, u budućnosti morati se preispitati, ako će se živjeti u zajedničkoj državi bez ekskluzivnih nacionalnih entiteta.
Po istom imenu jedan narod u državi stvara ekskluzivitet za područje BiH, isto kao Srbi i Republika Srpska na jednom području.

Trenutno (govorim o aktualnom momentu, ne obazirajući se na prošlost) Srbi imaju potpuno pravo čuvati RS.
A Hrvatima će se stalna konstruktivnost u BiH obiti o glavu i dalje će nestajati iz BiH.

Albatros
01.06.2008., 12:50
Dodik samo koristi situaciju, Hrvatska se naguzila, bio bi budala da ignorira tu cinjenicu.

Ne razumijem cemu ljutnja, vi ste se naguzili gospodo Hrvati, pa sad i trpite udarce.

- Malo poštovanja prema jednoj suverenoj i demokratskoj državi ti ne bi škodilo. Takav riječnik je neprimjeren pogotovo ako pišeš po forum.HR

Vanjushka
01.06.2008., 12:51

Za Mesica razumijem, on samo odradjuje GP Put za BH muslimane.

A hrvatski legalisti ionako slijepo vjeruju milom predsjedniku. Da on kaze "vi ste debili", oni bi rekli "mi smo debili".

Covjek do jucer o ustasama govorio kao o hrabrim borcima za Hrvatsku, a legalisti mu danas aplaudiraju kao iskrenom covjeku koji ustase smatra zlom po Hrvate.

Jebe lud zbunjenog.

zeljko_ri
01.06.2008., 12:54

Nitko Hrvatsku ne šutira "u dupe" pa niti Dodik.Dodik je rekao da je Srbima BIH nametnuta,isto ono što bi trebali i reći hrvatski političari u BIH u svoje ime,ali iz meni nepoznatog razloga šute...

einfach
01.06.2008., 13:19
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2008,6,1,,121522.jl

evo reakcije sa cetnickog jucerasnjeg derneka u lisinskom..i to se dogadjau srce vodece balkanske vukojebine..bravo mesicu.. evo, sto ti porucuju tvoji prijatelji..

UMTS
01.06.2008., 13:50

evo reakcije sa cetnickog jucerasnjeg derneka u lisinskom..i to se dogadjau srce vodece balkanske vukojebine..bravo mesicu.. evo, sto ti porucuju tvoji prijatelji..

Ne volim ni ja baš previše mesića, ali ne poručuju mu to njegovi prijatelji. kad on kaže za RS da je nastala na etničkom čišćenju, vjeroj mi do više vrijedi nego da je rekao Sander, Šeks ili Đapić. Kada za RS neki ljevičar kaže da je zločinačka tvorevina, onda to puno više znači puno više. I vidiš da mu nije prijatelj, čitaš, i apsolutno podržavam Mesića u njegovoj izjavi.
Jedino što me smeta je to kaj ne očekujem previše novinarskih komentara koji će osuditi tu izjavu, no bile su ih pune novine i portali nakon Thompsona.

einfach
01.06.2008., 13:59
Ne volim ni ja baš previše mesića, ali ne poručuju mu to njegovi prijatelji. kad on kaže za RS da je nastala na etničkom čišćenju, vjeroj mi do više vrijedi nego da je rekao Sander, Šeks ili Đapić. Kada za RS neki ljevičar kaže da je zločinačka tvorevina, onda to puno više znači puno više. I vidiš da mu nije prijatelj, čitaš, i apsolutno podržavam Mesića u njegovoj izjavi.
Jedino što me smeta je to kaj ne očekujem previše novinarskih komentara koji će osuditi tu izjavu, no bile su ih pune novine i portali nakon Thompsona.

koji g..c nije mesic reko to za sankom cetnickog derneka u lisinskom, vec je drobio kamenje pred mikrofonoima koje su mu postavili pred njusku u emisiji na 101jedinici.tamo je kao i uvjek drzao figu medju jajima.

sramota , da jedan takava osoba koja obnasa funkciju precednika genocidne tvorevine drzi takve lekcije usred hrvatske.

Kexx
01.06.2008., 14:07
Nejasno je zašto je uopće išao na to mjesto.
Vidljivo je da se Srbi drže skupa i da su ovi iz HR ljubomorni malo na ove iz RS. Sad su dobili podršku da nisu sami.
Jasan je i plan, ojačati srpsku zajednicu u HR ne bi li opet mogli poslužiti kao peta kolona kad se stvore uvjeti, sad ili za 100 godina.
Bh je tek prijelazno rješenje, konačni cilj je dokopati se mora.
Mi im ne trebamo pomagati da ojačaju već ih oslabiti koliko god možemo, nikakav srpski sabor niti pozitivna diskiminacija ne smije im se dozvoliti.
Svako jačanje srpske manjine u HR će Hrvatskoj u budućnosti donijeti samo probleme.

lider30
01.06.2008., 14:10

Kakvu snagu ima tip, koji je bio i komunista i proljećar i hrvatski nacionalist, pa opet komunista, pa ustaša, pa europljanin, pa politički centar, pa ljevičar.
Tip koji hvali NDH i kaže da nije bilo govora o podjeli BiH u Karađorđevu, pa onda samo poslije tri/četiri godine sve suprotno govori.
Tip, koji radi osobnog animoziteta protiv pojedinih ljudi, dijeli najtajnije državne dokumente, što je nezabilježeno u povijesti nacionalnih država.

On je lupetalo, pa ima li on savjetnika?
Po čemu on ima pravo Tuđmanu govoriti da se miješao u BiH, kad i on svakom izjavom o RS se miješa u status BiH?
Kako da u svojih 8 godina mandata, još nijednom nije posjetio sunarodnjake u BiH i nema ni trunke emocije za njih?
Kako govori da su granice nepromjenjljive, a imali smo slučaj da su prije dva/tri mjeseca se granice u Europi mijenjale. To bi on zabranio neovisnost Kurdima, Škotima, pripajanje Sjeverne Irske matici i još mnoštvo nepravednih povijesnih ugnjetavanja, koja se još nalaze u Europi? To sa granicama je mogao bolje izreći.

Koji lik...

todaytonight
01.06.2008., 14:10
pa to nema smisla ... mislim, ista meta - isto odstojanje :rolleyes:
ni makac iz doba dok je mesic bio predsjednik sfrj

kaj su onda isli delati rata, kad su sva nezadovoljstva i svi tabori isti kao i prije :eek:
... steta izginulih, steta porusenih kuca ... jedino australija i kanada profitirale - dobile na stotine tisuca vrijednih sposobnih ljudi (cijela pakracka i kninska regija, te mijesani brakovi iz bosne su ovdje)

dejtonski sporazum .. hmm .. zabole njih koga ce proglasiti, samo da se kolac dijeli u sto vise snita: sto su plemena manja - to su im rudna i druga bogatstva jeftinija, i dostupnija ... ono sto se ne potamane i ne razganjaju medjusobno, ono ce biti zadovoljno sa sakom rize (kutijom cigara i casicom sljive), i lako ce se pregovarati s malim seoskim poglavicama koji ce biti spremni dati sve za dzindjuve i ogledalca :kava:

@lider
samo ti idi na SVOJU VELIKU - pa ces izgubiti i ovo sto imas sada, mislim desit ce ti se istra, dalmacija, slavonija, pa sve do mjesnih zajednica tako , koje ce se moci slobodno udruzivati sa kurdima, tutsima, zulu i maasaima

:(

Modesti
01.06.2008., 14:11
ja se ne bih sekirala sto 'oni' spremaju,
ja bih se radije pozabavila "specijalitetima" 'nasih'

pa o tome se i radi, o tome što "tvoji" spremaju.:rolleyes:

. Kada za RS neki ljevičar kaže da je zločinačka tvorevina, onda to puno više znači puno više. I vidiš da mu nije prijatelj, čitaš, i apsolutno podržavam Mesića u njegovoj izjavi.

:rofl:
Mesić je stvarno osoba čija riječ ima težinu. I onda kada lupeta o "zemlji koju će Srbi odnjeti na opancima" i kad ustašuje tako da je i dijaspori neugodno i kad lupeta o transparentnosti.
A to da je BiH konstanta može mački o rep.Republika srpska je stvarnost.

tomi7
01.06.2008., 14:12

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik odgovorio je na izjave hrvatskog predsjednika Stipe Mesića o tome da je Republika Srpska nastala na etničkom čišćenju i poručio kako mu je "bolje da o tome šuti" jer je Hrvatska nastala na najvećem etničkom čišćenju nakon Drugog svjetskog rata, objavile su agencija SRNA i Radiotelevizija Republike Srpske.

Tragikomedija. :horor:
Komicni dio te tragikomedije je urnebesan. :lol::lol::lol::s:s:s

Grunf
01.06.2008., 14:17
Po čemu on ima pravo Tuđmanu govoriti da se miješao u BiH, kad i on svakom izjavom o RS se miješa u status BiH?

Je, to je isto. Osporavanje RS i BiH.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 14:19
Mesić im trebao ponovno poručiti da svi stati pod jedan kišobran.
Očito je da su nakon Jermićevog srbovanja usred Zagraba bez ikakva službene rekacije hrvatske vlasti, shvatili da mogu početi onako kako su počeli 1989.
Skupovi, pa mitinzi, pa balvani....
Što je najsmiješnije, ti isti Srbi koji počinju organizirati skupove sada obnašaju vlast u Hrvatskoj. Idemo dalje!!!

lider30
01.06.2008., 14:19
pa to nema smisla ... mislim, ista meta - isto odstojanje :rolleyes:
ni makac iz doba dok je mesic bio predsjednik sfrj

kaj su onda isli delati rata, kad su sva nezadovoljstva i svi tabori isti kao i prije :eek:
... steta izginulih, steta porusenih kuca ...

dejtonski sporazum .. hmm .. zabole njih koga ce proglasiti, samo da se kolac dijeli u sto vise snita: sto su plemena manja - to su im rudna i druga bogatstva jeftinija, i dostupnija ... ono sto se ne potamane i ne razganjaju medjusobno, ono ce biti zadovoljno sa sakom rize (kutijom cigara i casicom sljive), i lako ce se pregovarati s malim seoskim poglavicama koji ce biti spremni dati sve za dzindjuve i ogledalca :kava:

@lider
samo ti idi na SVOJU VELIKU - pa ces izgubiti i ovo sto imas sada, mislim desit ce ti se istra, dalmacija, slavonija, pa sve do mjesnih zajednica tako (koje ce se moci slobodno udruzivati sa kurdima, tutsima, zulu i maasaima

:(

Načelo autohtonosti. Srbi su Hrvatsku doseljavani od kraja XVI i XVII stoljeća, pa sve do kraja XX stoljeća. Nemaju oni tu pravo tražiti izmjene granica.

Reci jedan realan razlog, zbog čega bi Srbi se odrekli stečenog prava u RS? Ja sam isto protiv RS, ali realno BiH može ostati samo sa tri etničke administrativne jedinice, jer je svaka moderna multietnička država na svijetu tako napravljena i te je isto civilizacijski doseg. Belgija je 1993. godine po Ustavu nakon stalnog decentraliziranja tijekom 150 godina postala labava etnička federacija. Kanada također. Švicarska također.
Licemjerno je u kontekstu nastanka na genocidu (što se slažem za RS i zaslužuju osudu) ne spomenuti SAD, Australiju, Tursku, Veliku Britaniju, koje su slično nastale.

Po čemu ima Mesić pravo da se miješa u unutarnje stvari BiH, a drugima je dijelio packe zbog istoga?

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 14:25
Po čemu ima Mesić pravo da se miješa u unutarnje stvari BiH, a drugima je dijelio packe zbog istoga?

Ima pravo jer mu mu dolazi BiH političar u Zagreb i miješa se u unutarnje stvari RH.
Tjedna dana prije toga političar iz Srbije mu dolazi u Zagreb i miješa se u unutarnje stvari RH.

Tel Aviv
01.06.2008., 14:26
Nejasno je zašto je uopće išao na to mjesto.
Vidljivo je da se Srbi drže skupa i da su ovi iz HR ljubomorni malo na ove iz RS. Sad su dobili podršku da nisu sami.
Jasan je i plan, ojačati srpsku zajednicu u HR ne bi li opet mogli poslužiti kao peta kolona kad se stvore uvjeti, sad ili za 100 godina.
Bh je tek prijelazno rješenje, konačni cilj je dokopati se mora.
Mi im ne trebamo pomagati da ojačaju već ih oslabiti koliko god možemo, nikakav srpski sabor niti pozitivna diskiminacija ne smije im se dozvoliti.
Svako jačanje srpske manjine u HR će Hrvatskoj u budućnosti donijeti samo probleme.

Netačno.
Zašto svi vi vjerujete da mi želimo Veliku Srbiju? :ne zna:
Nama ne treba ni more, niti bilo šta od vas.
Imamo RS i ona je naš jedini i konačni cilj. Bila i ostala.

Što se tiče teme, i sami znate da srpska manjina u Hrvatskoj neće ojačati. Čemu onda te bajke?

Mi iz RS im dajemo podršku, jer je svakako Srbima u Hrvatskoj bliža Banjaluka nego Beograd (osim onima u Sremsko-baranjskoj oblasti).
Mislim da će se u dogledno vrijeme jedan broj Srba iz Hrvatske okrenuti Republici Srpskoj, što je nama svakako u interesu.

lider30
01.06.2008., 14:27
Ima pravo jer mu mu dolazi BiH političar u Zagreb i miješa se u unutarnje stvari RH.
Tjedna dana prije toga političar iz Srbije mu dolazi u Zagreb i miješa se u unutarnje stvari RH.

O.K.
Kakvog li je tek Tuđman imao pravo se miješati, jer je vršena agresija s teritorija BiH na Hrvatsku, sva logistika napada na Hrvatsku je išla preko BiH.
Onda što Mesić napada prethodnika? :ne zna:

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 14:38

O.K.
Kakvog li je tek Tuđman imao pravo se miješati, jer je vršena agresija s teritorija BiH na Hrvatsku, sva logistika napada na Hrvatsku je išla preko BiH.
Onda što Mesić napada prethodnika? :ne zna:

A što pak ti sada bauljaš?
Mesić sigurno nije napadao prethodnika zbog te R. Srpske nego zbog nečeg sasvim drugog.

Tahvil-pasa
01.06.2008., 14:41
Heh...

1.jun - Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je juče da hrvatski predsjednik Stjepan Mesić, izjavom da je Srpska nastala na etničkom čišćenje, pokušava da zamaže oči domaćoj i svjetskoj javnosti kojoj je dobro poznato da je Hrvatska nastala na najvećem etničkom čišćenju počinjenom nakon Drugog svjetskog rata.

http://www.rtrs.tv:8082/vijesti/vijest.php?id=54126

Veoma nezahvalan i nepristojan gost...najblaze receno...ali u isto vrijeme dobar prijatelj navodnih "Hrvatina".

Paradoksalno.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 14:44
Heh...

http://www.rtrs.tv:8082/vijesti/vijest.php?id=54126

Veoma nezahvalan i nepristojan gost...najblaze receno...ali u isto vrijeme dobar prijatelj navodnih "Hrvatina".

Paradoksalno.

To je osoba godine među Hrvatima u BiH. :top:

tomi7
01.06.2008., 14:48

To je bio verbalni dvoboj izmedju osobe godine medju BiH Hrvatima, te osobe desetljeca (stoljeca?) medju BiH i RH Muslimanima.

posmatrač
01.06.2008., 14:51
Evo čitam pa ne znam je li istina da je taj vaš Pupovac laktaškog kabadahiju pozdravio sa "poštovani predsjedniče republike srpske" :rofl:

Ni dodig sam sebi ne tepa u tolikoj mjeri. :D

Inkvizitor
01.06.2008., 14:53
Mesićevo smiješno lamentiranje nema nikakvu važnost. On je sam dao legitimnost tog srpskom derneku u Lisinskom. Njegovi Srbi za koje se on cijela svoja dva mandata toliko brine najveće su ovacije dali..pogađate Dodiku.

Dakle, tu nešto ne štima.

Muslimani iz BIH naravno koriste situaciju, podlo i pokvareno da animozitet prema srpskoj politici kod velikog dijela hrvatske javnosti iskoriste za svoje jačanje unutar BiH i presiju nad Hrvatima. Zamahuju šakom kao prema Srbima a sve preko hrvatskih glava, tako da ovi drugi dobiju po tamburi. Onim prvima ionako ne mogu ništa.

tomi7
01.06.2008., 14:53
Evo čitam pa ne znam je li istina da je taj vaš Pupovac laktaškog kabadahiju pozdravio sa "poštovani predsjedniče republike srpske" :rofl:

Ovo je bilo retoricko pitanje? :rofl::rofl::rofl:

lider30
01.06.2008., 14:55

Naravno, jer se jedini opire unitarizaciji i centralizaciji BiH i pokušaja da se BiH približi Aziji po mentalitetu i društvenom uređenju.

Ti isti Muslimani nakon stalnog preglasavanja i gaženja Hrvata u BiH u Federaciji, konstantno pišu hvalospjeve Mesiću.
Kojeg saveznika imaju da je to nevjerojatno.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 14:58
Nsaravno, jer se jedini opire unitarizaciji i centralizaciji BiH i pokušaja da se BiH približi Aziji po mentalitetu i društvenom uređenju.

Ti isti Muslimani nakon stalnog preglasavanja i gaženja Hrvata u BiH u Federaciji, konstatnto pišu hvalospjeve Mesiću.
Kojeg saveznika imaju da je to nevjerojatno.

Super, kad ti je Dodik tako dobar onda se nadam se ponosiš kad ti poručuje isto ono što i Jeremić. :top:

anthrax
01.06.2008., 15:02
održavanje političkih veza sa dodikom znači priznavanje takozvane republike srpske
sramota za naše političare!
..sramota je i pupovac u hrvatskoj vladi
:flop:

tomi7
01.06.2008., 15:04
Super, kad ti je Dodik tako dobar onda se nadam se ponosiš kad ti poručuje isto ono što i Jeremić. :top:

Obojici je to omogucio Mesic. :bljak:

lider30
01.06.2008., 15:04

Ne. Govorio sam s isključivog interesa Hrvata iz BiH i gledajući opću situaciju, da Srbi u Hrvatskoj više nikada neće biti značajniji politički faktor, tako da su reakcije puhanje na hladno. Psi laju, karavane prolaze.

Trenutno je prava ugroženost Hrvata u BiH i tu se trebaju tražiti rješenja. Žalosno je s ovakvom politikom Hrvatske prema BiH i ponašanjem Muslimana da mi moramo tražiti saveznike u Dodiku. Moramo podržavati ono što nam paše, jer od drugih ništa konkretno nemamo.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 15:06
Obojici je to omogucio Mesic. :bljak:

Sorry ali u Hrvatskoj odvano ne stanuje predsjednički sistem. Pa ne znam gdje su te Mesićeve ovlasti koje on omogućuje bilo što.
Sve mi se čini da im je to omogućio onaj koji je doveo bivši SDS na vlast u Hrvatskoj.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 15:08
Ne. Govorio sam s isključivog interesa Hrvata iz BiH i gledajući opću situaciju, da Srbi u Hrvatskoj više nikada neće biti značajniji politički faktor, tako da su reakcije puhanje na hladno. Psi laju, karavane prolaze.

.
Koji je interes Hrvata u BiH?
Stati na Dodikovu stranu i podržavati ga dok on sere po Hrvatskoj?
Pa super, možda se ovi doseljeni presele u njima prijateljsku Republiku Srpsku.

Inkvizitor
01.06.2008., 15:10

Trenutno je prava ugroženost Hrvata u BiH i tu se trebaju tražiti rješenja. Žalosno je s ovakvom politikom Hrvatske prema BiH i ponašanjem Muslimana da mi moramo tražiti saveznike u Dodiku. Moramo podržavati ono što nam paše, jer od drugih ništa konkretno nemamo.

Nitko ne traži saveznika u Dodiku. To je mantra pojedinih muslimana na Forumu i njihovog političkog vrha da bi prikrili svoje prljave rabote.

logično bi bilo da muslimani i Hrvati u BiH budu saveznici, kao što je to bilo logično i prije ali u situaciji gdje su Hrvati totalno obespravljeni u BiH i svodi ih se na nacionalnu manjinu a trenutno su za to najodgovorniji muslimani u BiH, od toga nema ništa.

Hrvati u BiH danas nemaju ni svoj TV kanal, stalno ih se preglasava, natura im se kao nekad Albancima na Kosovu pošteni "Albanac". Kao što ni onaj pošteni Albanac nije bio Albanac jer je imao slavenizirano prezime, tako se i ovaj naš Sejdo deklarira Bosancem a predstavlja Hrvate.

I to je cijela priča o Dodiku i tobožnjem udivljenju Hrvata. To je oksimoron sam po sebi, i ne služi ničemu osim maskiranju vlastitih ciljeva.

lider30
01.06.2008., 15:16

Etnička administrativna jedinica u BiH, da je financijski neovisna. Trenutno jedva da je Srba u Hrvatskoj 4%, ja ne znam što bi ti htio, da ih nestane totalno, da se ne čuju nikako? Pa oni su nebitni i sve ih je manje u Hrvatskoj.
Kako to da Predsjednika RH, jednostavno nikad nije našao dobre riječi za BH Hrvate a saveznik je s Muslimanima, koji nas gaze kad god mogu.
Što nam preostaje? U ratu gledamo interese RH (pa se proda Herceg Bosna), poslije rata gledamo interese RH (pa trpimo Muslimane), nekoliko stoljeća punimo Hrvatsku Hrvatima na račun naše brojnosti, pa je li red da malo mislimo na sebe, mi koji smo ostali u BiH?

posmatrač
01.06.2008., 15:21
Ovo je bilo retoricko pitanje? :rofl::rofl::rofl:

Je ....... znaš šta je meni zanimljivo - zanimljiva mi je ta nekakva srpska potreba za voždom, otišao Slobo pa su sad izgleda u Dodiku "namirisali" vožda, otud i frenetični aplauz od tih vaših Srba koji se izgleda još nisu pameti dozvali i nisu skontali da ih farbaju svi od Slobe pa evo do Dodika.

Mislio sam da je taj Pupavac malo inteligentniji insan kad on ništa bolji ni pametniji od Martića i svite kad su onomad frenetično aplaudirali Šešelju na mitinzima dok je uzvikivao kontra RH kao što to danas Mile uzvikuje.

Jedino što još uvijek ne smiju uzviknut "ovo je srbija" ... al polako, od rečenice "Hrvatska je nastala na etničkom čišćenju" do rečenice "Ovo je Srbija" malen je put.

Žalosno je s ovakvom politikom Hrvatske prema BiH i ponašanjem Muslimana da mi moramo tražiti saveznike u Dodiku.

Znaš šta je još žalosnije ... to što šurovanjem s Dodikom nećete dobiti ama baš ništa. Ni vi Hercegovci izgleda niste ništa naučili iz Bobanove promašene politike, k'o što hrvatski Srbi nisu ništa naučili iz svoje promašene politike pa sad ponovo vape za novim voždom koji će ih zaviti u crno ko i onaj prošli.

Inkvizitor
01.06.2008., 15:26
Znaš šta je još žalosnije ... to što šurovanjem s Dodikom nećete dobiti ama baš ništa. Ni vi Hercegovci izgleda niste ništa naučili iz Bobanove promašene politike, k'o što hrvatski Srbi nisu ništa naučili iz svoje promašene politike pa sad ponovo vape za novim voždom koji će ih zaviti u crno ko i onaj prošli.

Jaka ti je usporedba. Od Tashvil paše i sličnih falsifikatora bi se i nadao toj izjavi ali od tebe baš ne.

Gdje i kako se ogleda to navodno šurovanje Hercegovaca s Dodikom. U čemu je konkretizirano. Kojim političkim potezima.

Hernan Cattaneo
Etnička administrativna jedinica u BiH, da je financijski neovisna. Trenutno jedva da je Srba u Hrvatskoj 4%, ja ne znam što bi ti htio, da ih nestane totalno, da se ne čuju nikako? Pa oni su nebitni i sve ih je manje u Hrvatskoj.
Kako to da Predsjednika RH, jednostavno nikad nije našao dobre riječi za BH Hrvate a saveznik je s Muslimanima, koji nas gaze kad god mogu.
Što nam preostaje? U ratu gledamo interese RH (pa se proda Herceg Bosna), poslije rata gledamo interese RH (pa trpimo Muslimane), nekoliko stoljeća punimo Hrvatsku Hrvatima na račun naše brojnosti, pa je li red da malo mislimo na sebe, mi koji smo ostali u BiH?

Sa ovim boldanim se ne slažem.
Što se tiče donjeg dijela posta, još jedna od gomile besmilsica koje se godinama serviraju na ovom forumu gdje se skoro pa promiče teza da je Hrvatka ovisna o BiH Hrvatimas jer ispada da su samo BiH Hrvati ratovali za Hrvatsku, da su BiH Hrvati hranili Hrvatsku i da se dan danas BiH Hrvati žrtvuju za Hrvatsku.
Sorry ali to je besmislica. Sve što se ste od 1991 naovamo dali RH ( a dali ste puno) vraćeno vam je u obliku novca. Prem tome, nem smisla ponavljati te teze o žrtvi BiH Hrvata koje ti nezahvlani kvazihrvati iz Hrvatske i Purgeri sa Kozare ne znaju cijeniti.

Tahvil-pasa

Dodik bi se mogao nazvati prijateljem BH Hrvata kada bi "zaista" podrzavao ideju treceg entiteta na svim teritorijama gdje su prije rata zivjeli Hrvati.Medjutim u maniru svih Veliko-Srba on podrzava enticko ciscenje te "nudi" Hrvatima samo onu teritoriju unutar Federacije dok one prostore odakle su hrvati ili istrebljeni ili protjerani on smatra Srpskima.Naravno ako uzmemo u obzir da on nema sta Hrvatima nuditi unutar njihove vlastite drzave na cijoj su svakoj stopi oni konstitutivni.
Dodika u sustini briga za Hrvata...on samo pokusava napraviti razdor izmedju Bosnjaka i Hrvata i time indirektno ojacati pozicije svoje genocidne tvorevine.
U tome je veoma slican odredjenim "Hrvatima" kojima se zivo fucka za protjerane Hrvate i koji gledaju samo svoje uske lokalne interese pri tome zaboravljajuci da sto je jaci genocidnitet time je i dalji treci entitet.

Koliko Dodik voli Hrvata i sta misli i o njima i o HR sasvim dobro pokazuju i ove najnovije izjave.Da Dodik danas ima iza sebe JNA vjerovatno bi oruzjem postavljao pitanje bivse RSK i Hrvatskih Srba.

Al' neki to nekontaju.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 15:27
Da budem jasan. Dodik je smeće najgore vrste.

lider30
01.06.2008., 15:45
Sa ovim boldanim se ne slažem.
Što se tiče donjeg dijela posta, još jedna od gomile besmilsica koje se godinama serviraju na ovom forumu gdje se skoro pa promiče teza da je Hrvatka ovisna o BiH Hrvatimas jer ispada da su samo BiH Hrvati ratovali za Hrvatsku, da su BiH Hrvati hranili Hrvatsku i da se dan danas BiH Hrvati žrtvuju za Hrvatsku.
Sorry ali to je besmislica. Sve što se ste od 1991 naovamo dali RH ( a dali ste puno) vraćeno vam je u obliku novca. Prem tome, nem smisla ponavljati te teze o žrtvi BiH Hrvata koje ti nezahvlani kvazihrvati iz Hrvatske i Purgeri sa Kozare ne znaju cijeniti.

Slažem se s drugim dijelom, naš doprinos je kao i svih drugih Hrvata. To je O.K.
Ne mogu politike u kojem Mesić više surađuje s Muslimanima nego s BH Hrvatima.
Jel tebi to normalno?
Jel tebi normalno da traženjem kanala Hrvata na svom hrvatskom jeziku, Muslimani se u parlamentu pozivaju na ugrožavanje svog nacionalnog interesa!!!
Jel tebi O.K. da pojedini zastupnici muslimani u federalnom parlamentu pozdravljaju sa Selam?
Kakva bi nam trebala biti reakcija na stalnu tendenciju skidanja financiranja i fiskalnih prihoda županija i prijenos nadležnosti županija na entitetski nivo? (entitet 80:20 Muslimani:Hrvati).
Je li tebi normalno da se na službenoj utakmici Velež - Zrinjski u Istočnom Mostaru, služeni spiker prisutne pozdravi vjerski pozdravom?
Je li tebi normalno da u Sarajevu nema škole osnovane od institucije vlasti na hrvatskom jeziku (Sarajevo je btw. glavni grad)?
Kakav je glavni grad multietničke države, gdje je Hrvata i Srba ostalo zajedno oko 7-8%?
Kako to da su medijski slabo popraćen stratišta Hrvata u BiH osim Grabovice(Uzdol, Maljine, Miletići, Trusina, Jablanica, Bugojno, Kiseljak kod Žepča, Doljani)?
Da ne govorim o načinu skupljanja fiskalnih prihoda i sl., navodnim optužbama za segregaciju, kad pokušavaš zaštiti jezik, što sve ima za posljedicu stalno iseljavanje i sl.

Kako da se izborimo za ravnopravan status u BiH, ajde daj nam savjet. :kava:

posmatrač
01.06.2008., 15:55
Gdje i kako se ogleda to navodno šurovanje Hercegovaca s Dodikom. U čemu je konkretizirano. Kojim političkim potezima.

Ne ogleda se pajdo konkretno ni u čemu, ja sam uvijek i govorio da su, na sreću, hrvatski političari malo "pametniji" od pojedinih forumaša, pa im ne pada na pamet da idu konkretizirati nekakav savez sa Dodikom a na štetu Bosne i Bošnjaka kako to zagovara lider30. Ja sam i referirao na njegovu izjavu a ne na službenu politiku bh Hrvata, dakle, radi se o pretpostavci i tu se moram složiti sa pašom - ako kojim slučajem bh Hrvati odluče ići na savez s Dodikom i jačanje pozicija ove i ovakve tzv. rs onda će vrlo teško dobiti ono što traže i što im u krajnjem slučaju i pripada ... ravnopravnost s ostala dva naroda.

posmatrač
01.06.2008., 16:03
Kako da se izborimo za ravnopravan status u BiH, ajde daj nam savjet. :kava:

Ja ne mogu da vjerujem da si ti ubjeđen da ti Dodik može donijeti tu ravnopravnost ... ili da ga boli qurac za ravnopravnost Hrvata.

Pa vidi Broda, Dervente .... jel takvu ravnopravnost hoćeš(?) ... Dodikovu ravnopravnost na načelu - bit ćeš ti meni ravnopravan al' ćeš bit ravnopravan tamo gdje ti ja kažem da budeš a ne gdje ti imaš pravno, legalno i povjesno pravo na ravnopravnost.

Izem ti ja takvu ravnopravnost.

Sve što si naveo u postu je tačno. Hrvati su trenutno neravnopravni i treba se izboriti da se to promjeni ali ne na način koji će bar polovinu tih Hrvata ostaviti i dalje neravnopravnim. Zašto se odricati ravnopravnosti za sve, zašto od polovine bh Hrvata praviti nacionalnu manjinu kada to oni fala Bogu nisu i ne trebaju biti?

lider30
01.06.2008., 16:05
Ne ogleda se pajdo konkretno ni u čemu, ja sam uvijek i govorio da su, na sreću, hrvatski političari malo "pametniji" od pojedinih forumaša, pa im ne pada na pamet da idu konkretizirati nekakav savez sa Dodikom a na štetu Bosne i Bošnjaka kako to zagovara lider30. Ja sam i referirao na njegovu izjavu a ne na službenu politiku bh Hrvata, dakle, radi se o pretpostavci i tu se moram složiti sa pašom - ako kojim slučajem bh Hrvati odluče ići na savez s Dodikom i jačanje pozicija ove i ovakve tzv. rs onda će vrlo teško dobiti ono što traže i što im u krajnjem slučaju i pripada ... ravnopravnost s ostala dva naroda.

U hipotetskoj situaciji između "pod mus" moranja priklanjanja Muslimanima i Srbima, ja bih se priklonio Srbima, jer ne želim da mi od države netko pravi Aziju i stvara poturski mentalitet, od naroda koji smatra da mu je zlatno razdoblje za vrijeme Osmanlija.

Iako se iskreno nadam, da do takve situacije neće doći.

Inkvizitor
01.06.2008., 16:07

Nitko normalan nema iluzija da bi Dodik Hrvatima išta dobra donio. Dakle, o čemu pričamo.

On brine srpsku brigu i Hrvate koristi samo ako to jača Srbe i njihovu poziciju.

Kao što isto rade i pojedini s tvoje strane

tomi7
01.06.2008., 16:12
Nitko normalan nema iluzija da bi Dodik Hrvatima išta dobra donio. Dakle, o čemu pričamo.

On brine srpsku brigu i Hrvate koristi samo ako to jača Srbe i njihovu poziciju.

Ovo je rezime cijele price.

Michael Collins
01.06.2008., 16:19
Netačno.
Zašto svi vi vjerujete da mi želimo Veliku Srbiju? :ne zna:
Nama ne treba ni more, niti bilo šta od vas.
Imamo RS i ona je naš jedini i konačni cilj. Bila i ostala.

Što se tiče teme, i sami znate da srpska manjina u Hrvatskoj neće ojačati. Čemu onda te bajke?

Mi iz RS im dajemo podršku, jer je svakako Srbima u Hrvatskoj bliža Banjaluka nego Beograd (osim onima u Sremsko-baranjskoj oblasti).
Mislim da će se u dogledno vrijeme jedan broj Srba iz Hrvatske okrenuti Republici Srpskoj, što je nama svakako u interesu.

"Sremsko-baranjska oblast" više ne postoji, okupirane općine su vraćane u pripadajuće županjie...

Što ti točno milsiš "okrenuti" prema RS?

bollocks
01.06.2008., 16:21
ovo i mene zanima... zasto se ne bi okrenuli prema zagrebu? zar nije zagreb glavni grad njihove domovine? :ne zna:

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 16:23
Slažem se s drugim dijelom, naš doprinos je kao i svih drugih Hrvata. To je O.K.
Ne mogu politike u kojem Mesić više surađuje s Muslimanima nego s BH Hrvatima.
Jel tebi to normalno?

Kako to on surađuje sa Muslimanima i kako ta suradnje može koristiti Muslimanima kada Mesić nema nikava zakonodvane i izvršne ovalsti u RH.
Očito je da misliš da Mesić ima ovlasti kakve je imao Tuđman i da sam donose sve odluke u RH.

Jel tebi normalno da traženjem kanala Hrvata na svom hrvatskom jeziku, Muslimani se u parlamentu pozivaju na ugrožavanje svog nacionalnog interesa!!!

U BiH situaciji to je skoro normalno.

Jel tebi O.K. da pojedini zastupnici muslimani u federalnom parlamentu pozdravljaju sa Selam?

Kao što kažeš radi se o pojedincima. Pojedini zastupnici u našem saboru su uredno pred TV kamerama imali rasističe i seksističe ispade pa su i dan danas živi i zdravi.

Kakva bi nam trebala biti reakcija na stalnu tendenciju skidanja financiranja i fiskalnih prihoda županija i prijenos nadležnosti županija na entitetski nivo? (entitet 80:20 Muslimani:Hrvati).

Isto tako te mogu pitati je li normlano da bolnica u mom gradu (koja se raspada) dobije u 17 godina od države manje nego što je dobila nova bolnica u Mostaru u godinu dana?
Problem sa centarlizacijom nije ekskluziva Fedraija BiH. I u našoj državi se dešavaju ista sranja. Onaj tko nije u suglasju sa vlasti dobija k*tu u usta.

Je li tebi normalno da u Sarajevu nema škole osnovane od institucije vlasti na hrvatskom jeziku (Sarajevo je btw. glavni grad)?
Kakav je glavni grad multietničke države, gdje je Hrvata i Srba ostalo zajedno oko 7-8%?

O Sarajevu ti mogu reći ovo. Godinama sam slušao od BiH Hrvata i Srba kako je Sarajavo središte džamahirije koje je postalo u najmanju ruku kao Kabul pod talibanima.
Međutim, lani sam išao sa ženom na 5 dana u Srajavo i nisam vidio ništa od onoga što ste vi pisali. Dapače, grad me oduševio i vjerojatno ću opet ići na nekih 5-6 dana. Pričao sam sa dosta ljudi i nitko od njih mi nije djelovao kao zatucani brđanin koji ne vidi dalje od svoje džamije iako su mi mnogi od njih rekli da je danas grad manje urban nego nekad
Nisam upoznat sa situacijom u školama ali znam da sam uredno išao u katedralu i da unutra nije bilo baš prazno.

Kako da se izborimo za ravnopravan status u BiH, ajde daj nam savjet.

Više puta sam na ovom forumu pisao da sam za treći entitet ali ne znam što ima Mesić sa Daytonskim sporazumom.
BTW. Mesić je kao svaki HR političar. Patološki lažljivac, licemjer i niškoristi ali ipak nema smisla da ga se optužuje za nešto s čime nije imao veze.
Da li vama koristi promocija smeća poput Dodika? Čisto sumnjam. Proglaste ga još jednom osobom godina i ljude sa ove strane granice će vas počet gledati kao na Srbe, pa vidi da li vam to koristi.
Imao sam te sreće da sam bio u Hrvatkom dijelu BiH i to ne jednom. Taj dio je raj za ostatak Bosne, a sve kao posljedica toga što je bliži Hrvatskoj nego Sarajevu pa ne znam da li ba vama koristilo da vam se okrenemo leđa zato jer navodno cijenite tog majmuna.

Tahvil-pasa
01.06.2008., 16:28
"Sremsko-baranjska oblast" više ne postoji, okupirane općine su vraćane u pripadajuće županjie...

Vjerovato misli bas to sto je i napisao.
A teoretiziram da je mislio ili na vece iseljavanje Srba iz HR u BiH cime bi ojacali svoje pozicije u BiH ili na to da ce Hrvatski Srbi djelovati kao produzena ruka Banjaluckog dvora vojvode Mileta od Laktasa a on opet kao podredjeni vlastelin kojeg god trenutnog Vozda iz Beograda.
A tako i Dodik razmislja.

Ovim mentalitetm Srpski glavni grad je tamo gdje oni imaju vlast...granice i suverenost drzava nisu bitne...Beograd pa zatim Banjaluka kao ispostava u BiH.

Zalosno.

Michael Collins
01.06.2008., 16:29
Vjerovato misli bas to sto je i napisao.
A teoretiziram da je mislio ili na vece iseljavanje Srba iz HR u BiH cime bi ojacali svoje pozicije u BiH ili na to da ce Hrvatski Srbi djelovati kao produzena ruka Banjaluckog dvora vojvode Mileta od Laktasa a on opet kao podredjeni vlastelin kojeg god trenutnog Vozda iz Beograda.
A tako i Dodik razmislja.

Ovim mentalitetm Srpski glavni grad je tamo gdje oni imaju vlast...granice i suverenost drzava nisu bitne...Beograd pa zatim Banjaluka kao ispostava u BiH.

Zalosno.

Ni Srbija ni RS nemaju snage ugroziti Hrvatsku,a Hrvatski Srbi su preslabi da bi ponovo bili Trojanski konj Srpskom agresoru...

tomi7
01.06.2008., 16:32
Proglaste ga još jednom osobom godina i ljude sa ove strane granice će vas počet gledati kao na Srbe, pa vidi da li vam to koristi.

Taj choban je bio osoba godine medju BiH Hrvatima, a Kostunica je to bio u RH. :mig:

Saul Tigh
01.06.2008., 16:35
Gospodin Dodik je pozvan kao premijer RS, jednog od entiteta BiH. Mi to tako razumijemo i tako smo ga tretirali. Žao mi je što se skup SNV-a koristi za prepucavanja predstavnika dijela hrvatske i dijela srpske politike. Nama, Srbima u Hrvatskoj, nije naravno ništa nova da se preko naših glava i preko naših leđa prelamaju otvorena pitanja u odnosima između država i naroda, ali to nije bio smisao ni svrha održavanja skupštine SNV-a. Očekujemo da se što prije zaustavi ova vrsta slanja poruka, a ponekad i riječi koje izlaze iz okvira uobičajenog za političko komuniciranje - rekao je predsjednik Srpskog narodnog vijeća Milorad Pupovac.

Iz Jutarnjeg lista.

E pa Pupi - ako si htio imat predstavnika Srba iz BiH mogao si pozvat srpskog člana predsjedništva BiH koji valjda tamo zastupa i Srbe iz Federacije i one iz RS jer je to nivo predstavnika države - a RS nije država nego teritorijalna jedinica jedne države - pa se ne bi dogodila situacija koju se može usporediti s time da se čelnik Katalonije npr. prepucava s Berlusconijem ili Stoiber sa Medvedevim.

lider30
01.06.2008., 16:42
Kako to on surađuje sa Muslimanima i kako ta suradnje može koristiti Muslimanima kada Mesić nema nikava zakonodvane i izvršne ovalsti u RH.
Očito je da misliš da Mesić ima ovlasti kakve je imao Tuđman i da sam donose sve odluke u RH.

U BiH situaciji to je skoro normalno.

Kao što kažeš radi se o pojedincima. Pojedini zastupnici u našem saboru su uredno pred TV kamerama imali rasističe i seksističe ispade pa su i dan danas živi i zdravi.

Isto tako te mogu pitati je li normlano da bolnica u mom gradu (koja se raspada) dobije u 17 godina od države manje nego što je dobila nova bolnica u Mostaru u godinu dana?
Problem sa centarlizacijom nije ekskluziva Fedraija BiH. I u našoj državi se dešavaju ista sranja. Onaj tko nije u suglasju sa vlasti dobija k*tu u usta.

O Sarajevu ti mogu reći ovo. Godinama sam slušao od BiH Hrvata i Srba kako je Sarajavo središte džamahirije koje je postalo u najmanju ruku kao Kabul pod talibanima.
Međutim, lani sam išao sa ženom na 5 dana u Srajavo i nisam vidio ništa od onoga što ste vi pisali. Dapače, grad me oduševio i vjerojatno ću opet ići na nekih 5-6 dana. Pričao sam sa dosta ljudi i nitko od njih mi nije djelovao kao zatucani brđanin koji ne vidi dalje od svoje džamije iako su mi mnogi od njih rekli da je danas grad manje urban nego nekad
Nisam upoznat sa situacijom u školama ali znam da sam uredno išao u katedralu i da unutra nije bilo baš prazno.

Više puta sam na ovom forumu pisao da sam za treći entitet ali ne znam što ima Mesić sa Daytonskim sporazumom.
BTW. Mesić je kao svaki HR političar. Patološki lažljivac, licemjer i niškoristi ali ipak nema smisla da ga se optužuje za nešto s čime nije imao veze.
Da li vama koristi promocija smeća poput Dodika? Čisto sumnjam. Proglaste ga još jednom osobom godina i ljude sa ove strane granice će vas počet gledati kao na Srbe, pa vidi da li vam to koristi.
Imao sam te sreće da sam bio u Hrvatkom dijelu BiH i to ne jednom. Taj dio je raj za ostatak Bosne, a sve kao posljedica toga što je bliži Hrvatskoj nego Sarajevu pa ne znam da li ba vama koristilo da vam se okrenemo leđa zato jer navodno cijenite tog majmuna.

Malo relativizacije argumenata i pokušaj izvlečenja.

Nije isto prijenos nadležnosti u mutietničkoj državi, gdje je Hrvatima jedino utočište i osigurač u strukturama vlasti županije i županije u Hrvatskoj, jer u BiH ima totalno drugu dimenziju. Županija jer jedini nivo vlasti trenutno gdje crpimo konstitutivnost u operativnom dijelu, iako smo nominalno/deklarativno ravnopravni s Muslimanima i Srbima. Moji porezi odoše onima, koji jedva čekaju da je manje Hrvata u BiH.
Nije to isto i to je relativizacija problema od tebe .

Ja za Sarajevo nisam rekao da je džamahirija i tvoj odgovor nema veze s citiranim dijelom.

Mesiću bi bilo normalno da uz Sarajevo u posjetu BiH posjeti neko područje s hrvatskom većinom i da vidi kako Hrvati tamo žive.

Ti uspoređuješ nacionalističke ispade u nacionalnoj državi Hrvata (koji su slažem se teški), sa državom koja je multireligijska i multietnička po Ustavu?

A zadnje, što si rekao: Takvi kao ti mi mogu okrenuti leđa, od*ebi s tim ucjenama.

posmatrač
01.06.2008., 16:43
U hipotetskoj situaciji između "pod mus" moranja priklanjanja Muslimanima i Srbima, ja bih se priklonio Srbima, jer ne želim da mi od države netko pravi Aziju i stvara poturski mentalitet, od naroda koji smatra da mu je zlatno razdoblje za vrijeme Osmanlija.

Iako se iskreno nadam, da do takve situacije neće doći.

A zašto bi se Hrvati, kao konstitutivan narod i narod koji ima svako pravo da bude ravnopravan s drugima u BiH, priklanjali ikome? :ne zna:

I šta bi im dobroga donijelo to priklanjanje?

Slažem se, sad to pojasni lideru, on izgleda misli da je spas u Dodiku, kao i Vanja neki dan što napisa - "dok je tzv. rs bit će i Hrvata" (ili nešto u tom smislu) a Hrvata ni za lijeka u toj genocidnoj tvorevini.

Svako ko dođe i vidi će skontati da se radi o čistoj četničko-laktaškoj propagandi.

lider30
01.06.2008., 16:54
A zašto bi se Hrvati, kao konstitutivan narod i narod koji ima svako pravo da bude ravnopravan s drugima u BiH, priklanjali ikome? :ne zna:

I šta bi im dobroga donijelo to priklanjanje?

Svako ko dođe i vidi će skontati da se radi o čistoj četničko-laktaškoj Slažem se, sad to pojasni lideru, on izgleda misli da je spas u Dodiku, kao i Vanja neki dan što napisa - "dok je tzv. rs bit će i Hrvata" (ili nešto u tom smislu) a Hrvata ni za lijeka u toj genocidnoj tvorevini.

propagandi.

Bola, boli me ku*** za ta deklarativna moraliziranja, treba mi konstitutivnost u praksi i na terenu.
Interesira me stvarno da uživam konstitutivnost. Zašto djeca Hrvata u Sarajevu i po većem dijelu Bosne moraju učiti da su Osmanlije O.K. raja, danak u krvi ništa strašno, da su bili tolerantni za svoje vrijeme, da su Bošnjaci, oduvijek Bošnjaci i takva s*anja.
Zašto na svojoj službenoj TV-u moram gledati onaj hibrid od jezika, koji ne vuče ni tamo ni vamo?
Zašto od akademika u BiH čujemo da je jezik Hrvata ustašoidan i nikom ništa (Abdulah Sidran)?
Zašto moram gledati slavlja u povodu dolaska Turaka u BiH?
Zašto se glavna ulica u Sarajevu, glavnom gradu zove po Ferhad paši?
ma i masa toga...

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 17:05
Malo relativizacije argumenata i pokušaj izvlečenja.

Nije isto prijenos nadležnosti u mutietničkoj državi, gdje je Hrvatima jedino utočište i osigurač u strukturama vlasti županije i županije u Hrvatskoj, jer u BiH ima totalno drugu dimenziju. Županija jer jedini nivo vlasti trenutno gdje crpimo konstitutivnost u operativnom dijelu, iako smo nominalno/deklarativno ravnopravni s Muslimanima i Srbima. Moji porezi odoše onima, koji jedva čekaju da je manje Hrvata u BiH.

Ne kužim što ti meni želiš objasniti?
Kažeš da se predsjednik moje države na bi smio uplitati u unutarpolitička pitanja druge države, a istovremeno građane druge države opterećuješ sa unutarpolitičkim problemima svoje države?

Ja za Sarajevo nisam rekao da je džamahirija i tvoj odgovor nema veze s citiranim dijelom.

Nisam napisao da si ti to rekao nego razni BiH Hrvati i Srbi na ovom forumu.

Mesiću bi bilo normalno da uz Sarajevo u posjetu BiH posjeti neko područje s hrvatskom većinom i da vidi kako Hrvati tamo žive.

Kad čitam postove na ovom foumu ne vjerujem da bi izvukao živu glavu.
Inače, ako se na varam, trebao je doći otvoriti Dane Matice Hrvatske u Mostaru ali je u zadnji tren otkazao.

Ti uspoređuješ nacionalističke ispade u nacionalnoj državi Hrvata (koji su slažem se teški), sa državom koja je multireligijska i multietnička po Ustavu?

Rasistički i seksistički ispadi u nacionalnoj državi Hrvata su po meni puno veće sranje od pozdrava Selam u multietničkoj državi. Meni nije problem kad neki Musliman kaže Selam. Ja ne kužim u čemu je poanta. Treba li govoriti: Pomoz bog junaci ili pjevati Evo zore, evo dana?

A zadnje, što si rekao: Takvi kao ti mi mogu okrenuti leđa, od*ebi s tim ucjenama.

Gledja, ja kao ja imam odavno okrenuta leđa. Radi se o tome isplati li se vama nakon zadnjih srbovanja po Zagrebu dizati Dodika na pijedestal zbog nekakvih kratkoročnih nejasnih ciljeva ili ne.
Inkvi je ipak razuman pa shvaća da je to debilizam na n-tu. Meni nije jasno kako ti to ne možeš shvatiti.

Vanjushka
01.06.2008., 17:28
Slažem se, sad to pojasni lideru, on izgleda misli da je spas u Dodiku, kao i Vanja neki dan što napisa - "dok je tzv. rs bit će i Hrvata" (ili nešto u tom smislu) a Hrvata ni za lijeka u toj genocidnoj tvorevini..

Tebi ocito treba crtati, Dodik je trenutno manje zlo za BH Hrvate.

Ne saveznik, ne prijatelj, vec politika je pragmaticna znanost. I sukladno sa tim, BH Hrvati moraju izabrati manje zlo.

Vi ste se potrudili biti ono vece, zlo, po BH Hrvate.

Ako vas to boli, mijenjajte politiku. Ako nemate namjeru promijeniti politiku, zalim ali u BH Hrvatima nemate ni prijatelja ni saveznika. A za BH Hrvate ste isti qrac sto i Dodik.

Ja znam da ti sa svog stanovista ne vidis ono sto ja vidim, niti ti pokusavam objasniti. Ali postedi me tih ispraznih floskula o saveznistvu, o cetnicima, o ovome i onome. Hrvati zarad svog opstanka moraju birati izmedju dva zla.

Sve ovo sto vi kenjate, sto pojedini po n-ti put "placnim glasom" iznose zabrinutost za Hrvate u RS-u (u isto vrijeme u svom dvoristu su temeljito ocistili sve ostatke ostataka hrvatskog imena) to su ciste tlapnje i filozofiranje.

lider30
01.06.2008., 17:31
Ne kužim što ti meni želiš objasniti?
Kažeš da se predsjednik moje države na bi smio uplitati u unutarpolitička pitanja druge države, a istovremeno građane druge države opterećuješ sa unutarpolitičkim problemima svoje države?

Nisam napisao da si ti to rekao nego razni BiH Hrvati i Srbi na ovom forumu.

Kad čitam postove na ovom foumu ne vjerujem da bi izvukao živu glavu.
Inače, ako se na varam, trebao je doći otvoriti Dane Matice Hrvatske u Mostaru ali je u zadnji tren otkazao.

Rasistički i seksistički ispadi u nacionalnoj državi Hrvata su po meni puno veće sranje od pozdrava Selam u multietničkoj državi. Meni nije problem kad neki Musliman kaže Selam. Ja ne kužim u čemu je poanta. Treba li govoriti: Pomoz bog junaci ili pjevati Evo zore, evo dana?

Gledja, ja kao ja imam odavno okrenuta leđa. Radi se o tome isplati li se vama nakon zadnjih srbovanja po Zagrebu dizati Dodika na pijedestal zbog nekakvih kratkoročnih nejasnih ciljeva ili ne.
Inkvi je ipak razuman pa shvaća da je to debilizam na n-tu. Meni nije jasno kako ti to ne možeš shvatiti.

Ma masa gluposti, nemaš ti moć dedukcije za skužiti neke stvari. Ja pričam o krucijalnim nacionalnim problemima naroda (za koje se btw i ratuje, kao npr. Hrvatska 91'), a ti o unutarnjem uređenju jedne nacionalne države i uspoređuješ mi (stavljaš u istu ravan) te dvije stvari. Naravno da diskusija postaje relativizirajuća i ide u bezveznom pravcu. Ovo boldirano dno dna, dječije fore i mudrovanja, kad nestane argumenata, jer u svojim tekstovim nisam dao ni najmanjeg povoda da bi mogao ovo boldirano napisati.
Ostalo, što si odgovorio sve neko bježanje od citiranih dijelova, prebacivanjem na neke ostale i neke druge teme.

Cijelo vrijeme govorim, ako ostanemo na cjedilu - a ravnopravnosti unutar BiH objesi mačku o rep, nas je oko 12%, možda nas uskoro padne i na jednoznamenskasti postotak - morat ćemo se nekom prikloniti. Nažalost, to će vjerojatno biti Srbi, jer od Muslimana samo imamo dominaciju i preglasavanje. Ovi nude nešto konkretno, malo, ali sigurno. Moramo imati minimalističku opciju.
Možemo mi ovdje pričati o ovome, o onome, što je dobro, a što loše, bitno mi je konkretno i u praksi rješenja, koja će nam pomoći.
Bolje vrabac u ruci, nego golub na grani.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 17:52
Ma masa gluposti, nemaš ti moć dedukcije za skužiti neke stvari. Ja pričam o krucijalnim nacionalnim problemima naroda (za koje se btw i ratuje, kao npr. Hrvatska 91'), a ti o unutarnjem uređenju jedne nacionalne države i uspoređuješ mi (stavljaš u istu ravan) te dvije stvari.

Sorry ali u 1991 kad se ovdje ratovalo, nije bilo riječ o krucijalnim nacionalnim problemima nego o borbi za goli opstanak.
Ti najprije razluči razliku između ta dva pojma pa onda nekoga prozivaj za slabu dedukciju.

Ovo boldirano dno dna, dječije fore i mudrovanja, kad nestane argumenata, jer u svojim tekstovim nisam dao ni najmanjeg povoda da bi mogao ovo boldirano napisati.

Dok je pak tvoj argument da pojedini bošnjački zastpunici pozdravljaju sa "selam" jedan ozbiljni agrument o kojemu se svi mi u Hrvatskoj moramo zabrinuti jer Selam može dovesti u pitanje opstojnost hrvatskog naroda u BiH.
Opstojnost vam može dovesti u pitanje sve veća emigracije u Hrvatsku ali ljudi ne emigriraju u Hrvatsku jer ih muče noćne more zbog neravnopravnosti nego se ljudi idu školovati, idu raditi i idu tamo gdje im je bolji i lakši život. Uostalom svi ste državljani Hrvatske.
Tu gdje ja živim ima jako puno BiH Hrvata i svi su došli iz gore navadenih razloga osim onih koji su imali nesreću da su došli kao izbjeglice.

Cijelo vrijeme govorim, ako ostanemo na cjedilu - a ravnopravnosti unutar BiH objesi mačku o rep, nas je oko 12%, možda nas uskoro padne i na jednoznamenskasti postotak - morat ćemo se nekom prikloniti. Nažalost, to će vjerojatno biti Srbi, jer od Muslimana samo imamo dominaciju i preglasavanje.

Pa ne sumnjam da postoji određeni broj vas koji bi se odmah sada priklonio Srbima. To dovoljno govori koliko ste zaglibili u nebulozama.
Što misliš da kod Srba na bi imali preglasavanje i dominaciju? Možeš mislit kako biste bili ravnopravni u toj tvorevini.
Ipak mislim da je dole više ljudi koji razmišljaju kao Invi i koji misle da ovo gore totalni idiotizam.

lider30
01.06.2008., 18:12
Sorry ali u 1991 kad se ovdje ratovalo, nije bilo riječ o krucijalnim nacionalnim problemima nego o borbi za goli opstanak.
Ti najprije razluči razliku između ta dva pojma pa onda nekoga prozivaj za slabu dedukciju.

Dok je pak tvoj argument da pojedini bošnjački zastpunici pozdravljaju sa "selam" jedan ozbiljni agrument o kojemu se svi mi u Hrvatskoj moramo zabrinuti jer Selam može dovesti u pitanje opstojnost hrvatskog naroda u BiH.
Opstojnost vam može dovesti u pitanje sve veća emigracije u Hrvatsku ali ljudi ne emigriraju u Hrvatsku jer ih muče noćne more zbog neravnopravnosti nego se ljudi idu školovati, idu raditi i idu tamo gdje im je bolji i lakši život. Uostalom svi ste državljani Hrvatske.
Tu gdje ja živim ima jako puno BiH Hrvata i svi su došli iz gore navadenih razloga osim onih koji su imali nesreću da su došli kao izbjeglice.

Pa ne sumnjam da postoji određeni broj vas koji bi se odmah sada priklonio Srbima. To dovoljno govori koliko ste zaglibili u nebulozama.
Što misliš da kod Srba na bi imali preglasavanje i dominaciju? Možeš mislit kako biste bili ravnopravni u toj tvorevini.
Ipak mislim da je dole više ljudi koji razmišljaju kao Invi i koji misle da ovo gore totalni idiotizam.

Uvijek sam govorio, ako bude pred zid situacija, ne mislim da Dodik ima dobre namjere, znam da gleda svoj interes, ali nama Hrvatima nudi nešto konkretno.
Muslimani sve isto misle, što i Dodik i ne nude ništa. Tako da izvrćeš moje riječi u svakom postu.

Neravnopravnost Hrvata se ogleda u tomu:
Sustav izbora počiva na entitetskom glasovanju U RS su preko 90% Srbi u Federaciji su 80% Muslimani;
Izbor člana predsjedništva je na entitetskoj osnovi, tako da Muslimani mogu (i već su izabrali hrvatskog člana predsjedništva)
Mostar, kao jedini veći grad gdje Hrvati žive ima poseban status sa osiguranim nacionalnim paritetom za Muslimane, a kad je se to tražilo za Travnik, prijedlog je odbijen.
Fiskalni prihodi su većim dijelom na entitetskoj/državnoj razini sa fiksnim paritetetom između entiteta, a u unutar Federacije glavni kriterij za podjelu novca je broj stanovništva uz kriterij izgrađenosti poslovnih objekata, koji je nepravedan. U praksi to znači da županije, koje stvaraju veće dodane vrijednosti financiraju ove, koje imaju manje. Sam si rekao da je razlika u nerazvijenosti velika u Federaciji, tako da to ima nacionalnu konotaciju.
Javni mediji su na nivou entiteta, već sam rekao paritete u entitetima.
Trend od potpisivanja Dejtonskog sporazuma je prenašanje nadležnosti sa županija na entitet (i manjim dijelom na državni nivo). Taj trend je već zahvatio visoko školstvo, zdravstvo (bolnice), poljoprivredu, promet, mirovine, socijalnu politika, policija.
Vojska, vanjska politika, monetarna politika je na državnom nivou.
Što jest jest osnovne i srednje škole se još države na nižim razinama.

Hrvatska je potpisnik Dejtonskog sporazuma, koji je temelj funcioniranja susjedne države.

Grunf
01.06.2008., 18:32
Uvijek sam govorio, ako bude pred zid situacija, ne mislim da Dodik ima dobre namjere, znam da gleda svoj interes, ali nama Hrvatima nudi nešto konkretno.
Muslimani sve isto misle, što i Dodik i ne nude ništa. Tako da izvrćeš moje riječi u svakom postu.

A kaj on to konkretno nudi Hrvatima?

početnik do srži
01.06.2008., 18:37
Dakle, Dodig bez beda prozove Hrvate za najveći genocid nakon ww2, prema Predsjedniku Hrvatske se ponaša kao prema nekom svom vazalu..

Ako nakon ovoga ne uvedemo vizni sistem, onda nama ove države netreba.

lider30
01.06.2008., 18:39

Stvarnu podršku za treći entitet bez teritorija RS. Vrabac u ruci.

Grunf
01.06.2008., 18:39
Dakle, Dodig bez beda prozove Hrvate za najveći genocid nakon ww2..

E neće ići. Za Srebrenicu nisu krivi Hrvati.

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 18:42

Valjda im nudi treći entiet iako ima ga Dodik može dati itako kao što im ga ja mogu dati.
Možda bi neki Hrvati pristali i na hrvatsku županiju unutar RS.
Uskoro će početi slaviti Rašu i Ratka. :top:

lider30
01.06.2008., 18:47
Valjda im nudi treći entiet iako ima ga Dodik može dati itako kao što im ga ja mogu dati.
Možda bi neki Hrvati pristali i na hrvatsku županiju unutar RS.
Uskoro će početi slaviti Rašu i Ratka. :top:

Znam da nemaš argumenata, ne trebaš ti zbog toga etiketirati.

schmokljan
01.06.2008., 18:53
Meni samo jedna stvar nije jasna - zašto Hrvatska tog Dodika jednostavno nije protjerala?
Zamislite skup u Beogradu na kojem Hrvati takve stvari izjavljuju? Ili Banja Luci?
Ipak je ovo prvenstveno glupost, a Dodik kao da osobno želi potvrditi kako je bosanski četnik ipak vrhunac zadriglog četničkog kretenluka.

Nešto je meni drugo ovdje izuzetno zanimljivo.
Znači Pupovac sad odjednom shvaća gdje sve ovo vodi - a vodi na to da nas podsjeti da treba sumnjati u svakog Srbina već na temelju nacionalnosti. I sad to shvaća naš profesor, a jučer kad je pozivao na povlačenje tužbe nije to shvaćao.

Pa glupane jedan - šta se hrvatske građane srpske nacionalnosti ima ticati tužba protiv Srbije osim ako se oni sami ne poistovjećuju s tom zemljom? A ako se poistovjećuju - pa onda je teško očekivati da će ih ovdje društvo ikad prihvatiti.

I tako je Pupovac, fini profesor iz Zagreba, predstavnik najmanjeg dijela srpske populacije u Hrvatskoj - onog dijela koji je podržavao i zatim živio u SAO Krajini. Nije čudo da se sve više Srba deklarira kao Hrvati u ostatku Hrvatske - ako njihovi politički predstavnici predstavljaju vlastite ljude kao najgore primitivce iz Šodolovaca - onda je jasno da šutljiva većina s tim ne želi imati posla.

I to je ono fascinantno - uz svu silnu galamu raznoraznih masnih Dodika i suhih Pupovaca - Srba je iz godine u godinu sve manje u Hrvatskoj. Škole na srpskom jeziku u Vukovaru i okolici su sve praznije. SDSS potiče mlade Srbe da idu na studij u Novi Sad i Beograd te im i osigurava upis, te tim izravno potpomaže odlazak mladih Srba iz Hrvatske. Populacija Srba u Hrvatskoj je starija i od vrlo stare hrvatske - brže će i izumrijeti.

Bravo mudri srpski vođe - ostvarujete san Ante Pavelića o preostale dvije trećine - jednoj koju treba pokrstiti i jednoj koju treba protjerati.

I da ne znam koliko ste jadni i glupi pitao bih tko vas plaća, ali pošto znam jedna mi stvar samo nije jasna - pa zašto, kad ste toliko jeftini, niste prije rata izvjesili cijenu za mirni razlaz i mirna Bosna, a bogme i Hrvatska.

U biti, ispravno je pitanje, zašto SDSS provodi etničko samočišćenje i koliki su to kreteni?

P.S. Vanjuška - to što je Dodik, koji zrači primitivizmom i neljudskošću, ok BiH Hrvatima, ili nekima među njima, govori jako loše o sva tri naroda - onom koji ga bira, onom kojem je dobar i onom čiji su vođe još gori od njega po sudu drugog naroda. A najgore govori o svima njima zajedno. Dodik je razina jednog Mamića. U Hrvatskoj takvi ipak ne mogu u visoku politiku, a u BiH takvi postaju premijeri.

štancer
01.06.2008., 18:56
Ne znam kako nitko od ovih naših polupismenih političara i nervoznog Mesića nije, umjesto uopćenog djetinjastog odgovaranja jednako Jeremića kao I Dodika hladno i jasno javno konfrontirao s istinitim činjenicama o tzv. "čišćenju" pa neka se očituju.

Protuhrvatska propaganda o "genocidnosti" je vješto iskorištena od vlasti "RSK", kada su vidjeli da je sve gotovo i odlučili do kraja mučiti i u bezdan za sobom vući i vlastite civile koje su godinama maltretirali i zatupljivali, vratila se kao bumerang običnim Srbima.

Nadam se da srpsko stanovništvo u Hrvatskoj nije više tako blesavo kao što je vjerovalo Martiću, koji ih je sam na kraju potjerao za sobom u egzil, pa da im razni voždovi i podrepaši propale velikosrpske politike budu idoli ili "zvijezde".

Ne samo da najveća većina srpskih civila nisu niti vidjeli hrvatske vojnike (za razliku od Hrvata 1991 koji su itekako s kundacima tjerani van iz lažno "srpske" očišćene "Krajine", samo pogledajte Vukovar 1991), jer su već bili u kolonama... nego su i
- Planovi evakuacije civilnog stanovništva pripremani već od početka 1993
- Iz Obrovca je već početkom srpnja 1995. počelo iseljavanje stanovništva uz poticaj općinskih vlasti "RSK"
- Još veća panika nastala je kad je Hrvatska vojska zauzela Glamoč i Grahovo, kad su mnogi prešli u Republiku Srpsku ili Srbiju
- štab Civilne zaštite "RSK" je dva dana prije »Oluje« zapovjedio da valja odmah pripremiti evakuaciju materijalnih dobara, arhiva, povjerljive dokumentacije, novca, te pripremio vozila za prijevoz. Istaknuto je da se ta evakuacija ne smije obaviti istodobno s evakuacijom stanovništva.
- Gorivo za vozila podijeljeno je i civilima radi odlaska na istok.
- Odluku o pripremi evakuacije stanovništva vodstvo takozvane Krajine donijelo je 29. srpnja 1995. godine, dakle gotovo tjedan dana prije »Oluje«
- Dokazi o tome nalaze se u zaplijenjenoj dokumentaciji kninskih vlasti. Među njima se, između ostalog, nalaze i potvrde vozača autobusa iz 1994. godine da su preuzeli naftu koju će uskladištiti i koristiti isključivo za potrebe evakuacije stanovništva, a postoji i videozapis vježbe evakuacije održana između »Bljeska« i »Oluje« u jednom selu pored rijeke Mrežnice.
- Kad je 4. kolovoza 1995. zapoèela »Oluja« u Kninu se sastao Vrhovni savjet obrane RSK čiji su vodeći sudionici bili predsjednik RSK Milan Martić i zapovjednik Glavnog štaba general Mile Mrkšić. Na toj sjednici odlučeno je da se spriječi prodor Hrvatske vojske i evakuira stanovništvo s područja sjeverne Dalmacije i Like. Tada je Martić potpisao naredbu o iseljavanju iz Knina, Benkovca, Drniša, Obrovca i Gračaca, i to prema pripremljenim planovima, uz zatraženu pomoć Unprofora. Taj akt objavljen je iste večeri i odavno je u posjedu hrvatskih vlasti.

Unatoč radijskim pozivima predsjednika Franje Tuđmana da ne napuštaju svoje domove, kolonama traktora i automobila Srbi su se otputili u izbjeglištvo. I sjebali vlastitu budućnost, slijepo se držeći svog suicidalnog vodstva do kraja.

I hvala bogu da Hrvatska, za razliku od Dodikove i dalje očišćene "RS", zna što radi pa ne samo da jalovo "poziva" (to je k...), nego je i proaktivnom politikom vratila i sredila status gotovo 200 000 Srba izmanipuliranih tadašnjom antihrvatskom histerijom koja ih je nagnala u bijeg.

asusko
01.06.2008., 18:59
Stipe Mesić se mijesa u unutrasnje odnose BiH, mijesa se u odnose Srba iz RS i Srbije, pljuje po RS i jos nevidjeno laze.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mesic-uzvraca-dodiku-bezobrazan-si-i-neukusan/389157.aspx

Mesić je poručio Dodiku da bi mu bilo bolje da, umjesto Srba, u RS pozove Hrvate i Bošnjake koje su istjerali sa svojih ognjišta.

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/bih-komarica-i-dodik-pozivaju-hrvate-na-povratak-u-rs.html

BiH: Komarica i Dodik pozivaju Hrvate na povratak u RS
Sarajevo, 15.05.2008., 17:09 | Hina

Dodik je pak izjavio kako je osobno spreman otići u Hrvatsku ili bilo gdje drugdje i susresti se s prognanim Hrvatima.

"Čim dobijem poziv, rezervirat ću vrijeme za to", kazao je Dodik novinarima. Ustvrdio je kako se svima koji su zainteresirani za povratak može jamčiti puna sigurnost.

Tahvil-pasa
01.06.2008., 19:01
Zašto djeca Hrvata u Sarajevu i po većem dijelu Bosne moraju učiti da su Osmanlije O.K. raja, danak u krvi ništa strašno, da su bili tolerantni za svoje vrijeme, da su Bošnjaci, oduvijek Bošnjaci i takva s*anja.
Zašto na svojoj službenoj TV-u moram gledati onaj hibrid od jezika, koji ne vuče ni tamo ni vamo?
Zašto moram gledati slavlja u povodu dolaska Turaka u BiH?
Zašto se glavna ulica u Sarajevu, glavnom gradu zove po Ferhad paši?
ma i masa toga...

Ti prijatelju imas problem sa samim postojanjem Bosnjaka, Bosanskog jezika, historijskim istinama i Bosnjackom tradicijom i sentimentom.Zao mi je sto ti to moram saopstiti ali zivis u BiH i sa tim ces morati zivjeti sa ili bez treceg entiteta.

Ukratko...sasvim je jasno zasto podrzavas Dodika.
Potpuno ste isti.

P.S
Inace na FTV govore novo-Hrvatskim...nema tamo ni B od Bosanskog jezika.

lider30
01.06.2008., 19:03
Ti prijatelju imas problem sa samim postojanjem Bosnjaka, Bosanskog jezika, historijskim istinama i Bosnjackom tradicijom i sentimentom.Zao mi je sto ti to moram saopstiti ali zivis u BiH i sa tim ces morati zivjeti sa ili bez treceg entiteta.

Ukratko...sasvim je jasno zasto podrzavas Dodika.
Potpuno ste isti.

P.S
Inace na FTV govore novo-Hrvatskim...nema tamo ni B od Bosanskog jezika.

:top: O tomu ja pričam. Osmanlije su bošnjački sentiment.

Ne bi mi toliko smetalo s trećim entitetom i da se novčanici odvoje.

Tahvil-pasa
01.06.2008., 19:04
Ustvrdio je kako se svima koji su zainteresirani za povratak može jamčiti puna sigurnost.

Naravno...valjda je zbog toga od kraja rata pa do danas ubijeno 100-tinjak povratnika i skoro niti jedno ubistvo nije rijeseno.

Isti likovi nocu pucaju na tebe a danju prave uvidjaj.

Sta reci nego genocidna tvorevina.

:o

Hernan Cattaneo
01.06.2008., 19:05
Znam da nemaš argumenata, ne trebaš ti zbog toga etiketirati.

Istine. Nemam argumenata kojima mogu pobit uvlačenje nekih BiH Hrvata u Dodikovu stražnjicu. :top:

Tahvil-pasa
01.06.2008., 19:07
:top: O tomu ja pričam. Osmanlije su bošnjački sentiment.

Ne bi mi toliko smetalo s trećim entitetom i da se novčanici odvoje.

Nisi ti nista rekao nego si jednostavno bljuvao mrznju.

:rolleyes:

Saul Tigh
01.06.2008., 19:10
Stipe Mesić se mijesa u unutrasnje odnose BiH, mijesa se u odnose Srba iz RS i Srbije, pljuje po RS i jos nevidjeno laze.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mesic-uzvraca-dodiku-bezobrazan-si-i-neukusan/389157.aspx

Mesić je poručio Dodiku da bi mu bilo bolje da, umjesto Srba, u RS pozove Hrvate i Bošnjake koje su istjerali sa svojih ognjišta.

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/bih-komarica-i-dodik-pozivaju-hrvate-na-povratak-u-rs.html

Dodik je pak izjavio kako je osobno spreman otići u Hrvatsku ili bilo gdje drugdje i susresti se s prognanim Hrvatima.

"Čim dobijem poziv, rezervirat ću vrijeme za to", kazao je Dodik novinarima. Ustvrdio je kako se svima koji su zainteresirani za povratak može jamčiti puna sigurnost.

A Dodik se ne miješa u unutarnje stvari RH?
Tko je on? Ufurao se da je premijer nezavisne države.. :rolleyes: pa poziva hrvatske Srbe da se oslone na Srpsku
I koliko se ukupno vratilo Hrvata i ostalih nesrba u RS?

lider30
01.06.2008., 19:11
Istine. Nemam argumenata kojima mogu pobit uvlačenje nekih BiH Hrvata u Dodikovu stražnjicu. :top:

:D:D
Pa daj nešto iz svojih prethodnih postova argumentiraj. Citiraj me i suvislo odgovori, a da ne etiketiraš i izvrćeš riječi u postovima.
Svaki moj stav ću ti dodatno obrazložiti, ako ne možeš ukapirati odmah. Samo citiraj ili boldiraj određeni dio.

Nebojša Borovo
01.06.2008., 19:20
Ni Srbija ni RS nemaju snage ugroziti Hrvatsku,a Hrvatski Srbi su preslabi da bi ponovo bili Trojanski konj Srpskom agresoru...

Kako Srbin iz Knina u tom istom Kninu može biti agresor?

Anton
01.06.2008., 19:23

Isto kao i 1991.

Ah da, ti ne znaš o čemu se tada radilo.

bollocks
01.06.2008., 19:24

srbin iz knina je terorist koji se udruzio sa srbinom iz srbije, koji je pak agresor.

ako te jos nesto zanima, pitaj

Albatros
01.06.2008., 19:24

"Ne vjeruj danajcima ni kada ti darove nose !"

Ma tko je taj Dogik koji nije uopće u rangu predsjednika da se obraća takvim riječima jednom predsjedniku suverene i susjedske države ?!

Tko je to on ? Samozvani predsjednik samozvane TZV. "Republike Srpske" ? Koja je provela neviđeni GENOCID u Semberiji i podrinju. Sjećam se i sada snimaka na TV-u. To je strašno i prestrašno. U nekoliko dana Arkanovi Tigrovi i Šešeljevi Beli Orlovi su pušteni sa lanca ko paščad žedni krvi, ljudske nakaze koje su pobile na tisuće ljudi u tim krajevima !

Srebrenicu ne bih spominjao ! A da ne govorim o monstruoznoj akciji u svrhu uništavanja Bihaćke enklave !

Što se sebi dopušta taj majmun doći na teritorij RH i lajati protiv države u koju je došao, kasnije vrijeđati predsjednika !

Poručujem građanima te TZV. genocidne tvorevine "RS" samo dvije riječi:

VIZNI REŽIM

-doom
01.06.2008., 19:28
Iz Jutarnjeg lista.

E pa Pupi - ako si htio imat predstavnika Srba iz BiH mogao si pozvat srpskog člana predsjedništva BiH koji valjda tamo zastupa i Srbe iz Federacije i one iz RS jer je to nivo predstavnika države - a RS nije država nego teritorijalna jedinica jedne države - pa se ne bi dogodila situacija koju se može usporediti s time da se čelnik Katalonije npr. prepucava s Berlusconijem ili Stoiber sa Medvedevim.

Ne znam kako se uopce uz tu umjetnu tvorevinu moze upotrebljavati izraz ''premijer'' i ''republika''.Meni je to pljuska u lice.

štancer
01.06.2008., 19:33
A kako Hrvat iz Knina (znam osobno više njih, a neki su i ušli u Knin 1995), iz Hrvatske Kostajnice (gdje su bili većina), Petrinje, Slunja, Vukovara - u tim istim gradovima može biti agresor?
Znaš kako su partizani za vrijeme II svjetskog rata i nakon njega zvali ustaše ili belogardejce - KVISLINZI i petokolonaši. E to je bio Mile Martić u Hrvatskoj.
Jasno?
LAŽNO "srpska" krajina je prije protjerivanja imala unutar etnički očišćenih "granica" jednako toliko Hrvata koliko i Srba.
I u cijelo vrijeme svog postojanja nije vratili praktički niti jednog Hrvata (za razliku od Hrvatske gdje proces povratka teče tako dobro da je UNHCR zatvorio svoje urede) - dapače, Milan Martić je u vašim "krajinskim" novinama "Krajina" u zimu 1994 izjavljivao da je, citiram, fizički napravljena granica između dva naroda i time javno blagosivljao etničko čišćenje.

Ma dajte se skockajte s propalim ideologijama i živite jednom više u sadašnjosti i gledajte boljitak svih nas.
Kurč.va krajina...
:rolleyes:

Bantustanac
01.06.2008., 19:47
"Ne vjeruj danajcima ni kada ti darove nose !"

Ma tko je taj Dogik koji nije uopće u rangu predsjednika da se obraća takvim riječima jednom predsjedniku suverene i susjedske države ?!

Tko je to on ? Samozvani predsjednik samozvane TZV. "Republike Srpske" ? Koja je provela neviđeni GENOCID u Semberiji i podrinju. Sjećam se i sada snimaka na TV-u. To je strašno i prestrašno. U nekoliko dana Arkanovi Tigrovi i Šešeljevi Beli Orlovi su pušteni sa lanca ko paščad žedni krvi, ljudske nakaze koje su pobile na tisuće ljudi u tim krajevima !

Srebrenicu ne bih spominjao ! A da ne govorim o monstruoznoj akciji u svrhu uništavanja Bihaćke enklave !

Što se sebi dopušta taj majmun doći na teritorij RH i lajati protiv države u koju je došao, kasnije vrijeđati predsjednika !

Poručujem građanima te TZV. genocidne tvorevine "RS" samo dvije riječi:

VIZNI REŽIM
pa sada si upravo priznao rs kao nezavisnu drzavu. Cestitam:top:

Albatros
01.06.2008., 19:50
pa sada si upravo priznao rs kao nezavisnu drzavu. Cestitam:top:

VIZNI REŽIM sa BIH jado. S tim kad vidiš da vizu traži netko tko je Srbin iz kantona Srpska, niente viza, capsci ?

Bantustanac
01.06.2008., 19:59
VIZNI REŽIM sa BIH jado. S tim kad vidiš da vizu traži netko tko je Srbin iz kantona Srpska, niente viza, capsci ?

pa stani odluci se sa RS ili sa BiH, Gore si penio da treba uvesti za RS a sada kada uvidjas da si se zajebao sada odjednom sa BiH.

walther-P38
01.06.2008., 20:02
Jednostavno. Postaje agresor ako protjera sve svoje susjede koji nisu srbi. Upravo to su srbi učinili. Zato su kažnjeni nogom u dupe i kraj priče. :top:

Albatros
01.06.2008., 20:04
pa stani odluci se sa RS ili sa BiH, Gore si penio da treba uvesti za RS a sada kada uvidjas da si se zajebao sada odjednom sa BiH.

Šta tebi treba nacrtati da je tzv. "RS" kanton u suverenoj republici BIH ? Pročitaj još jednom sve moje postove gore. RH nema šta uopće razgovarati sa nikim iz toga kantona.

RH nema nikakvu vezu sa tom tvorevinom tzv. "RS" nego ima diplomatske odnose sa Republikom BIH, što tu nije jasno ?

I ništa se ja nisam zajebo. Vizni režim se može uspostaviti sa državom a ne sa kantonom, te se pod viznim režimom podrazumjeva uspostava sa državom BIH.

Bantustanac
01.06.2008., 20:12
Šta tebi treba nacrtati da je tzv. "RS" kanton u suverenoj republici BIH ? Pročitaj još jednom sve moje postove gore. RH nema šta uopće razgovarati sa nikim iz toga kantona.

RH nema nikakvu vezu sa tom tvorevinom tzv. "RS" nego ima diplomatske odnose sa Republikom BIH, što tu nije jasno ?

I ništa se ja nisam zajebo. Vizni režim se može uspostaviti sa državom a ne sa kantonom, te se pod viznim režimom podrazumjeva uspostava sa državom BIH.

dobro polako, ako si pogresio nije smak sveta, sledeci put se izrazavaj pazljivije:D

-doom
01.06.2008., 20:14
Republika Peščenica je ozbiljnija tvorevina.
:kava:

Albatros
01.06.2008., 20:20
dobro polako, ako si pogresio nije smak sveta, sledeci put se izrazavaj pazljivije:D

Nemam ja što paziti zna se što je tzv. "RS" a zna se što je Republika BIH, neke stvare se podrazunjevaju same od sebe.

le coq sportif
01.06.2008., 22:15
Nemam ja što paziti zna se što je tzv. "RS" a zna se što je Republika BIH, neke stvare se podrazunjevaju same od sebe.

Jedino sto se zna je da ti ne znas nista. Tzv. "RS" je prestala da bude tzv. Daytonskim sporazumom. I sada je samo Republika Srpska.

A ne postoji nikakva Republika BiH. Ukinuta u tom istom Daytonu. Ta drzava se sada zove prosto i jednostavno: Bosna i Hercegovina.

Tvrtko1995
01.06.2008., 22:46
"Ko s djecom lijeze u krevet, mora ocekivati da ce se probuditi up*san".

asusko
02.06.2008., 06:14
Jedino sto se zna je da ti ne znas nista. Tzv. "RS" je prestala da bude tzv. Daytonskim sporazumom. I sada je samo Republika Srpska.

A ne postoji nikakva Republika BiH. Ukinuta u tom istom Daytonu. Ta drzava se sada zove prosto i jednostavno: Bosna i Hercegovina.
Tako je.
Mnogi ljudi ne znaju ni osnovne stvari o RS i BiH.

CondoR
02.06.2008., 07:11
Dodik u nedostatku rezultata konstantno ispaljuje nacionalističke i separatističke izjave da bi narod imao sa čim da se zabavi dok on sprovodi posljednje velike pljačke i pustošenje manjeg bh. entiteta.

Albatros
02.06.2008., 07:12

Sad sam mnogo pametniji. A država Bosna i Hercegovina je po ustavnom uređenju monarhija i ima Sultana na čelu tako da nije republika ? RS nazivom republika se distancira od monarhizma u BIH ?

Istranin
02.06.2008., 08:23
Svi na okupu:

1) predstavnik srpske krajine Stanimirović
2) predstavnik republike srpske Dodig
3) predstavnik urbanih, kao lojalnih srba, Pupovac

... ruku pod rukom u Republici Hrvatskoj

Na slijedeći skup nek pozovu još Nikolića i idila je kompletna.

A Mesić se čudi...Ovaj čudnovati stvor se uistinu nema čemu čuditi jer je on svojom začudno čudnovatom politikom pridonio ponovnom događanju srpskog naroda.
U Hrvatskoj su ponovo na djelu "začuđeni svatovi" gusaka u magli.

tomi7
02.06.2008., 08:41
"Ko s djecom lijeze u krevet, mora ocekivati da ce se probuditi up*san".

Jedan koji to nije znao, se je jucer probudio ne popisan, nego pokakan.

porga
02.06.2008., 08:49
Svi na okupu:

A Mesić se čudi...Ovaj čudnovati stvor se uistinu nema čemu čuditi jer je on svojom začudno čudnovatom politikom pridonio ponovnom događanju srpskog naroda.
U Hrvatskoj su ponovo na djelu "začuđeni svatovi" gusaka u magli.

A za godinu dana ce izdati studiju "Buducnost Hrvatskog naroda unutar Europskih integracija" a zapravo u "celofan" zamotan tekst "Do istrage vase ili nase" version 2.0.

alenn
02.06.2008., 09:28
Mesić kaže da Dodik nije trebao sudjelovati na skupu..ako je tako zašto je onda Mesić išao na skup??..valjda je i prije skupa znao da će doći dodik...zar je toliko nesposoban da nezna ništa predvidjeti???

alenn
02.06.2008., 09:40
Da budem jasan. Dodik je smeće najgore vrste.

zanimljivo..a zašto?..zar očekuješ da on govori kako je hrvatska Oluja svijetli čin a RS nastala na genocidu?...

On ima stav...za njega logičan.

Onaj Hrvat koji dođe na skup gdje Dodik govori ..što je on?

Constatinopol
02.06.2008., 10:37
Svi na okupu:

U Hrvatskoj su ponovo na djelu "začuđeni svatovi" gusaka u magli.Mesić nije jedini odgovoran za "događanje naroda" u Lisinskom posredstvom sdss-a,naime radi se o koalicijskoj braći Sanadera i njegovog hdz-a.

7nationarmy
02.06.2008., 11:07
Ne kontam čemu nervoza.
Nije li baš dobro da nas naši domaći čet.. pardon, Srbi podsjete kakvi su im ciljevi, čemu teže i ko su im idoli.

Triba to s vrimena na vrime, čisto da znaš na čemu si. Meni je od danas Pupovac=Dodik pa mislin da ga na taj način triba i tretirat.
tocno a nije ni lose da se malo presvijetli predsjednik s bujnim obrvama spusti na zemlju. doduse njegovo spustanje moglo bi rezultirati isprikom dodiku zbog dusevnih smetnji koje je njegova opaska o rs prouzrocila :-)

srbi se nisu odmaknuli od noza ni milimetar, barem ako je suditi tko ih predvodi.

CondoR
02.06.2008., 11:53
tocno a nije ni lose da se malo presvijetli predsjednik s bujnim obrvama spusti na zemlju. doduse njegovo spustanje moglo bi rezultirati isprikom dodiku zbog dusevnih smetnji koje je njegova opaska o rs prouzrocila :-)

srbi se nisu odmaknuli od noza ni milimetar, barem ako je suditi tko ih predvodi.

Mislim da Dodik nije primjer za prosvjećivanje ( ako o istom zborimo :zubo: ) predsjednika RH. Jer Don Mesićano je civilizovan čovjek prije svega, koji je predsjednik svih građana u RH, i to je nebrojeno puta i dokazao. Vrlo transparentan, strpljiv i principjelan čovjek. Dodik je politički " debil " koji huškačkom politikom i prljavom retorikom zavodi iluzijama široke narodne mase, kojima je jedino stalo do " kruha i igara " uz prateći oružani ansambl .

tomi7
02.06.2008., 11:56
ama baš nikakve veze s temom.

dok god stranka hdz ima osiguranih 4-5 zastupnika iz inozemtva,dotle bi i sdp trebao imati osiguranih 4-5 zastupnika od glasova manjina. jedino fer.

I te kako ima veze s temom. Sam si procijenio da tih nekoliko dodatnih "manjinskih" zastupnika su po defaultu SDP-ovi i Mesicevi, a ne HDZ-ovi.

Mesić nije jedini odgovoran za "događanje naroda" u Lisinskom posredstvom sdss-a,naime radi se o koalicijskoj braći Sanadera i njegovog hdz-a.

Oni su trenutno u koaliciji s HDZ-om, ali po defaultu su SDP-ovi i Mesicevi.

alenn
02.06.2008., 11:59
Mislim da Dodik nije primjer za prosvjećivanje ( ako o istom zborimo :zubo: ) predsjednika RH. Jer Don Mesićano je civilizovan čovjek prije svega, koji je predsjednik svih građana u RH, i to je nebrojeno puta i dokazao. Vrlo transparentan, strpljiv i principjelan čovjek. Dodik je politički " debil " koji huškačkom politikom i prljavom retorikom zavodi iluzijama široke narodne mase, kojima je jedino stalo do " kruha i igara " uz prateći oružani ansambl .

Super.
Zašto onda Mesić ide na skup gdje govori: "politički " debil " koji huškačkom politikom i prljavom retorikom zavodi iluzijama široke narodne mase, kojima je jedino stalo do " kruha i igara " uz prateći oružani ansambl"???

Ili je glup ili uživa provocirati Hrvate...što drugo?

To mi odgovori pa će sve biti jasno...ali izravno bez kojekavih floskula.

BOSHNJAK
02.06.2008., 12:03
Ko Dodu vise voli velikosrbi ili Hrvati iz Hercegovine?

P.S. Htjeo sam otvoriti temu sa ovakvim naslovom u Ludoj Kuci, ali mislim da se previse tema posvecuje velikosrpskom-troentitetasu:D

tomi7
02.06.2008., 12:04
Super.
Zašto onda Mesić ide na skup gdje govori: "politički " debil " koji huškačkom politikom i prljavom retorikom zavodi iluzijama široke narodne mase, kojima je jedino stalo do " kruha i igara " uz prateći oružani ansambl"???

Nakon Dodikovih izjava u NU2 (Istuci cu te, ...) i Jeremicevog gostovanja prije par dana, samo jako glupog covjeka mogu iznenaditi nove Dodikove izjave.

alenn
02.06.2008., 12:20
Nakon Dodikovih izjava u NU2 (Istuci cu te, ...) i Jeremicevog gostovanja prije par dana, samo jako glupog covjeka mogu iznenaditi nove Dodikove izjave.

A bio je tamo i jandroković..dobro on je kao pile..što on zna o taktici i politici.

Što hoće mesić postići sa polemikom sa dodikom?...hoće uskovitlati prašinu gdje će se o njemu pričati...malo se zaželio predstave.

7nationarmy
02.06.2008., 12:38

ne bih se slozio s opisom mesica. ispricavati se agresoru u trenutku dok je protiv istog podignuta tuzba za genocid - pa to moze samo placenik.

the edge
02.06.2008., 13:08
Super.

Ili ipak treće? Možda je mislio da je pristojno odazvati se pozivu na najveći skup najveće nacionalne manjine u RH? Inače, Mesić uopće nije bio u dvorani kad je Dodik govorio. Otišao je nakon svoga govora.

the edge
02.06.2008., 13:15
ne bih se slozio s opisom mesica. ispricavati se agresoru u trenutku dok je protiv istog podignuta tuzba za genocid - pa to moze samo placenik.

Ispričao se agresoru?? Kada, gdje i kako?

7nationarmy
02.06.2008., 13:17
dosadno ti je moderatore?

the edge
02.06.2008., 13:21
dosadno ti je moderatore?

Ne volim floskule. Dakle? Ima li nečega iza tvoje vehementne tvrdnje ili je to nešto na što sam već navikao?

7nationarmy
02.06.2008., 13:30
a da me zaobidjes? nisi se pokazao ni kao interesantan ni kao zabavan sugovornik.

alenn
02.06.2008., 14:15
Zašto hrvatska ne proglasi vodstvo RS nepoželjnima u Hr budući da vode entitet nastao na genocidu?

the edge
02.06.2008., 14:46
a da me zaobidjes? nisi se pokazao ni kao interesantan ni kao zabavan sugovornik.

Bio sam prilično siguran da je u pitanju prazna priča, ali rekoh da za svaki slučaj provjerim. Ipak je to bilo suvišno.

Grunf
02.06.2008., 15:04
Za kaj je sad Mesić kriv?

alenn
02.06.2008., 15:07
Zato što sudjeluje na skupu gdje je i Dodik koji vodi RS nastalu na genocidu..

alenn
02.06.2008., 15:14
Ali Dodik sudjeluje i u polemičkim emisijama na HTV..
Npr. Tuđmanu se predbacuje teza da je ndh bila, osim nacističke saveznice, i težnja hrv. naroda za samostalnom državom...dodika, koji svoju na genocidu stvorenu poludržavu svuda promovira i prijeti svima koji je osporavaju, dovodi ga se na HTV da nas uči politici..sudjeluje na skupovima u hrvatskoj gdje i naš predsjednik...e sad ako to nije uvrnuto...

Grunf
02.06.2008., 15:17
Mesić jedini nije ostao šutjeti na Dodikove nebuloze i zato mu treba skinuti kapu. Bilo bi u redu da je i premijer nešto rekao na tu temu.

početnik do srži
02.06.2008., 15:38
Dodig je primitivac i bahata bukvetina, i od njega se ništa bolje nije ni moglo očekivati.

Ali, ja sam, očito naivno, očekivala neku konstruktivnu izjavu od strane Pupovca ili Uzelca. Šutnjom je jasno dano na znanje da se slažu sa primitivnim Dodigovim istupom. Znam da Pupovac nema jednostavnu ulogu, i diplomatski se nastoji ne zamjeriti ni Srbima ni Hrvatima. Ipak, ovo je bila situacija koju su Srbi sami stvorili, i na koju su morali reagirati smatraju li se građanima ove zemlje.

Govoriti na perfidan način da se Hrvatska brinula godinama da se Srbi u Hrvatsku ne vrate je jedno, a stavljati se iznad pravosuđa Republike Hrvatske i Haaškog tribunala je nešto sasvim drugo. Zagovarati povratak Srba je jedno, šutke podržavati novodobnog Miloševića i šamarati časnu obranu zemlje u kojoj živi i u čijoj Vladi sjedi je nešto sasvim drugo.

Nije mi jasno na kojim temeljima se dalje mogu graditi konstruktivni odnosi srpske manjine i Hrvata koji su se odveć često opekli na lažnoj srpkoj dobrohotnosti. Šutnja njihovog predstavnika u ovom trenutku za mene je zastrašujuća i ima obrise prijetnje. Srećom, prazne prijetnje ljudi nesposobnih za konstruktivno i pozitivno. Osim propasti JNA, kao da se ništa od 1991. nije promjenilo.

Jedino je Thompson sve bolji i bolji.

Apatrid
02.06.2008., 15:50
Ali Dodik sudjeluje i u polemičkim emisijama na HTV..
Npr. Tuđmanu se predbacuje teza da je ndh bila, osim nacističke saveznice, i težnja hrv. naroda za samostalnom državom...dodika, koji svoju na genocidu stvorenu poludržavu svuda promovira i prijeti svima koji je osporavaju, dovodi ga se na HTV da nas uči politici..sudjeluje na skupovima u hrvatskoj gdje i naš predsjednik...e sad ako to nije uvrnuto...

Price o RS kao genocidnoj tvorevini stoje isto onoliko koliko bi stajale floskule o Herceg-Bosni kao genocidnoj tvorevini, koju je eto kao osujetila MZ Vasingtonskim sporazumom. Hrvati u BiH ne zele zivjeti u istoj drzavi sa Muslimanima (bez nacionalnog pariteta) i zarko zele ili svoj entitet ili pripajanje Hrvatskoj. To je potpuno legitiman cilj. Sva tri naroda su konstitutivna i imaju pravo na svoj dio Bosne.

To isto zele Srbi i Dodik govori ono sto predstavnici Hrvata u BH ne smiju reci. Da se nebi zamjerili Visokom predstavniku ili ne znam kome jos.

Dakle, ciljevi vecine Srba i Hrvata u BiH se u potpunosti poklapaju. Oni vise nemaju teritorijalnih nesuglasica, niti se Hrvati zele vracati u RS niti Srbi u Herceg-Bosnu.

Problem je u tome sto je Tudjman "izdao" Hrvate u Bosni sa potpisivanjem Vasingtonskog sporazuma. Bez toga potpisa ne bi bilo nista od Oluje i rijesavanja srpskog pitanja u Hrvatskoj. To je ona ucjena MZ, ali politika je takva. Mozda je i Tudjman ocekivao da ce se Federacija pripojiti Hrvatskoj. To zna ? Ne vidim da je imao nekog izbora. Bilo mu je naredjeno od Amerike da ukine Herceg-Bosnu, a s time je zapecatio sudbinu Hrvata u toj drzavi.

Sve one politicke budale koje vjeruju u nekakvu gradjansku, multi-etnicku BiH ili gradjansku Srbiju i Hrvatsku zive u zabludi. Gradjanskih drzava na prostorima bivse YU vise nema. To je bilo nekad. Proslo, svrseno vrijeme.

Ostaju samo dva problema:

1. Makedonija (koja ce se raspasti na albanski i makedonski dio)
2. BiH, koja ce raspasti na tri dijela (hrvatski, srpski i muslimanski)

Ove dvije drzave su mogle funkcionirati jedino u sastavu Jugoslavije i nikako vise. Dodik jeste u pravu. Sarajevo je danas stvarno i postalo Teheran sa udjelom muslimana od skoro 90%. Na to je aludirao Dodik i tu jeste u pravu. No, i Banja Luka je danas ono sto nikad nije bila. Uostalom kao ni Zenica, Tuzla i Mostar.

Hernan Cattaneo
02.06.2008., 16:07
Mesić jedini nije ostao šutjeti na Dodikove nebuloze i zato mu treba skinuti kapu. Bilo bi u redu da je i premijer nešto rekao na tu temu.

A što da kaže kad mu vlast ovisi o organizatoru ovog skupa?

posmatrač
02.06.2008., 18:17
Mesić kaže da Dodik nije trebao sudjelovati na skupu..ako je tako zašto je onda Mesić išao na skup??..valjda je i prije skupa znao da će doći dodik...zar je toliko nesposoban da nezna ništa predvidjeti???

Jedini krivac tu je organizator skupa koji nije trebao ni u kom slučaju pozivati laktaškog kabadahiju na taj skup hrvatskih Srba. Mesić je gospodo i njihov Predsjednik i ima puno pravo (pa i obavezu) da bude tu. To što je organizator pozvao i primitivnog premijera neke tamo regije susjedne države je propust organizatora a ne Predsjednika RH.

Mislim da je rekao, ako je vjerovati vijestima FTV reagirao je ured premijera preko glasnogovornika Mehuna a i Sanader je rekao da će preispitati najavljeni posjet B. Luci. Ako neko nađe nešto o ovome molim da da link na to reagiranje.

Dodig je primitivac i bahata bukvetina, i od njega se ništa bolje nije ni moglo očekivati.

Ali, ja sam, očito naivno, očekivala neku konstruktivnu izjavu od strane Pupovca ili Uzelca. Šutnjom je jasno dano na znanje da se slažu sa primitivnim Dodigovim istupom.

Isto tako i Pupovac se oglasio, ispričao se Predsjedniku i rekao da će ubuduće paziti koga poziva u goste u RH ... bar tako piše index.

Price o RS kao genocidnoj tvorevini stoje isto onoliko koliko bi stajale floskule o Herceg-Bosni kao genocidnoj tvorevini, koju je eto kao osujetila MZ Vasingtonskim sporazumom.

Bože šta sve neću pročitati ovdje ... kako uopće možeš porediti to dvoje?

Stavljati znak jednakosti između hb i rs .... svašta. :rolleyes:

asusko
02.06.2008., 18:31
Price o RS kao genocidnoj tvorevini stoje isto onoliko koliko bi stajale floskule o Herceg-Bosni kao genocidnoj tvorevini, koju je eto kao osujetila MZ Vasingtonskim sporazumom. Hrvati u BiH ne zele zivjeti u istoj drzavi sa Muslimanima (bez nacionalnog pariteta) i zarko zele ili svoj entitet ili pripajanje Hrvatskoj. To je potpuno legitiman cilj. Sva tri naroda su konstitutivna i imaju pravo na svoj dio Bosne.

To isto zele Srbi i Dodik govori ono sto predstavnici Hrvata u BH ne smiju reci. Da se nebi zamjerili Visokom predstavniku ili ne znam kome jos.

Dakle, ciljevi vecine Srba i Hrvata u BiH se u potpunosti poklapaju. Oni vise nemaju teritorijalnih nesuglasica, niti se Hrvati zele vracati u RS niti Srbi u Herceg-Bosnu.

Problem je u tome sto je Tudjman "izdao" Hrvate u Bosni sa potpisivanjem Vasingtonskog sporazuma. Bez toga potpisa ne bi bilo nista od Oluje i rijesavanja srpskog pitanja u Hrvatskoj. To je ona ucjena MZ, ali politika je takva. Mozda je i Tudjman ocekivao da ce se Federacija pripojiti Hrvatskoj. To zna ? Ne vidim da je imao nekog izbora. Bilo mu je naredjeno od Amerike da ukine Herceg-Bosnu, a s time je zapecatio sudbinu Hrvata u toj drzavi.

Sve one politicke budale koje vjeruju u nekakvu gradjansku, multi-etnicku BiH ili gradjansku Srbiju i Hrvatsku zive u zabludi. Gradjanskih drzava na prostorima bivse YU vise nema. To je bilo nekad. Proslo, svrseno vrijeme.

Ove dvije drzave su mogle funkcionirati jedino u sastavu Jugoslavije i nikako vise. Dodik jeste u pravu. Sarajevo je danas stvarno i postalo Teheran sa udjelom muslimana od skoro 90%. Na to je aludirao Dodik i tu jeste u pravu. No, i Banja Luka je danas ono sto nikad nije bila. Uostalom kao ni Zenica, Tuzla i Mostar.

Odlican komentar.

predi
02.06.2008., 19:37
:s:s:s
Nema se šta dodati!

marasovac
02.06.2008., 22:12
Samo jedna opaska:
Dodik je ono socijaldemokrat, zar ne?

tomi7
03.06.2008., 08:29
Price o RS kao genocidnoj tvorevini stoje isto onoliko koliko bi stajale floskule o Herceg-Bosni kao genocidnoj tvorevini, koju je eto kao osujetila MZ Vasingtonskim sporazumom.

Postoji ogromna razlika, i to u broju ubijenih i protjeranih ljudi. Genocidna tvorevina nije floskula, nego se odnosi na tu cinjenicu.

tomi7
03.06.2008., 08:32
Jedini krivac tu je organizator skupa koji nije trebao ni u kom slučaju pozivati laktaškog kabadahiju na taj skup hrvatskih Srba. Mesić je gospodo i njihov Predsjednik i ima puno pravo (pa i obavezu) da bude tu.

Mesic se je pokazao kao teska naivcina (da ne upotrijebim neki primjereniji izraz). Na skup je trebao poslati svog izaslanika, a ne otici osobno.

Albatros
03.06.2008., 08:52

Nemoj ti kruha jest dok se Makedonija raspadne na dva ili BIH na 3 dijela. Dok je Hrvatske kanton RS neće biti nikada samostalna država, nikada.

Zašto ? Zato što muslimani nikada neće to dopustiti, a Hrvati BIH također, kako Hrvatska brani svoje nacionalne interese, svoga naroda u BIH, pa i samu Hrvatsku državu imaš jedan veliki geopolitički blok od 7 milijuna ljudi zapadno od Drine i 1 milijun Srba koji hoće samostalnu državu. To je geopolitički neodrživo. Kanton RS može biti samostalan samo ako Hrvatska to želi, ali ni tada jer nitko normalan u međunarodnoj zajednici to ne podržava.

Slična stvar je sa Makedonijom, mogu ti i to obrazložiti, ali je to druga tema.

hercegponos
03.06.2008., 09:09

Odlican komentar. Najbolji dio je kad tvrdis da se interesi poklapaju jer se Hrvati ne vracaju na svoje !!! Cetnici su poklali, zapalili, srusili sve sto je Hrvatsko u Posavini i Krajini ( djelovima gdje je zivjelo na desetine hiljada BiH Hrvata) i danas cine sve da se Hrvati koji su tu zivjeli vjekovima ne vrate i to je tebi poklapanje interesa ? Srbi su se vratili u Drvar, Grahovo , danas se sve vise vracaju u Mostar a u istom trenutku zabranjuju drugima da se vrate i tebi je to politika kojoj zavidis Dodiku ? Hrvati su gradzani BiH a ne neke Zapadne Hercegovine pa da mozes tako lako da opravdas i omalovazavas sve one zrtve u Posavini i ostalim djelovima odakle su ih cetnici istjerali i da ih prodas za neku imaginarnu kvazi- tvorevinu. Ako se Bosna i Hercegovina raspadne Hrvatima ce pripasti zapadna Hercegovina pa ako se tebi svidza kamenje ne moras da i druge tamo tjeras. A ako mislis da ti je Dodik "saveznik" i da ti zeli dobro otidzi malo u Laktase, pronosaj Hrvatsku zastavu pa ces da vidis pravu ljubav.
P.S Da li znas zbog cega Sanader planira da posjeti BL ? Grad u kome nije bilo ratnih dejstava ali su katolicke crkve srusene do temelja. Cudan nacin da se pokaze ljubav :confused:

Apatrid
03.06.2008., 09:24
Nemoj ti kruha jest dok se Makedonija raspadne na dva ili BIH na 3 dijela. Dok je Hrvatske kanton RS neće biti nikada samostalna država, nikada.

Zašto ? Zato što muslimani nikada neće to dopustiti, a Hrvati BIH također, kako Hrvatska brani svoje nacionalne interese, svoga naroda u BIH, pa i samu Hrvatsku državu imaš jedan veliki geopolitički blok od 7 milijuna ljudi zapadno od Drine i 1 milijun Srba koji hoće samostalnu državu. To je geopolitički neodrživo. Kanton RS može biti samostalan samo ako Hrvatska to želi, ali ni tada jer nitko normalan u međunarodnoj zajednici to ne podržava.

Slična stvar je sa Makedonijom, mogu ti i to obrazložiti, ali je to druga tema.

Makedonija ce se raspasti. Odnos Makedonaca i neMakedonaca u to je zemlji je 60:40, s daljnjom tendencijom opadanja Makedonske Slavenske komponente. Za nekih 20 godina Albanci bi mogli doci na 40%. Toliki udio je bio Albanaca u rocnom sastavu Makedonske vojske 2001. U Tetovu se i ne govori vise makedonski, a Skoplje je danas kao Berlin nekad. Izmedju ta dva naroda teznije su velike kao i na Kosovu i ja zaista ne vidim rjesenja osim odvajanja. Te dvije zajednice zive potpuno odvojeno jedna od druge.

A sto ce tek biti za 40 godina ako se Makedonija ne raspadne ? Treca albanska drzava na Balkanu. Bumo videli.

7nationarmy
03.06.2008., 09:34
Bio sam prilično siguran da je u pitanju prazna priča, ali rekoh da za svaki slučaj provjerim. Ipak je to bilo suvišno.
ali zato nisi razocarao s brisanjem upisa, ubuduce ipak zaobidji, kao da nema dovoljno mediokriteta ovdje.

the edge
03.06.2008., 09:37
Brisao sam jer si vrijeđao, baš kao i sada. Manjak argumenata ti to ne daje za pravo. Ako nemaš ništa za reći, onda nemoj.

7nationarmy
03.06.2008., 09:45
koga sam vrijedjao? to sto smatram konverzaciju s tobom nepotrebnom te vrijedja? sam si napisao na prosloj strani da si bio prilicno siguran da je prazna prica nakon bar 5 threadova o mesicevoj isprici - ako ti je promaklo to nije moja stvar, dakle - zaobidji.

Constatinopol
03.06.2008., 09:59
Držimo se teme: kako nam je velikosrbin Dodik usred Zagreba oklevetao državu i pobrao simpatije dijela hrvatskih Srba!

Također,nitko ne spominje da je Pupovac i službeno postao četnik-hrvatski "Dodik"! Otkud njemu pravo da naziva hrvatsku tužbu protiv SRJ nepoštenom,ne-fer!? :mad::mad::mad:

the edge
03.06.2008., 10:02
koga sam vrijedjao? to sto smatram konverzaciju s tobom nepotrebnom te vrijedja? sam si napisao na prosloj strani da si bio prilicno siguran da je prazna prica nakon bar 5 threadova o mesicevoj isprici - ako ti je promaklo to nije moja stvar, dakle - zaobidji.

Daj me nemoj provocirati. Pročitao sam cijelu temu i nema nigdje ničega. Nije ovo prvi put da te se ulovi da izmišljaš i fabriciraš stvari, pa počneš s tim izmotavanjima, "zaobiđi", "traži si sam", "negdje je pisalo" bla bla. I onda kreneš druge optuživati za trolanje, a u stvari daleko poznat kao jedan od najjačih u tome na cijelom ovom podforumu.

7nationarmy
03.06.2008., 10:05
Držimo se teme: kako nam je velikosrbin Dodik usred Zagreba oklevetao državu i pobrao simpatije dijela hrvatskih Srba!

i sto je postigao? nije pobrao ni jednu simpatiju kod ekipa koja mu vodi drzavu (bih). a inace je bas pametno ugledati se na jeremica i tadica koji pregovaraju s malim milosevicem ne bi li nekako sastavili vladu protiv radikala. s loseg na jednako lose.

Također,nitko ne spominje da je Pupovac i službeno postao četnik-hrvatski "Dodik"! Otkud njemu pravo da naziva hrvatsku tužbu protiv SRJ nepoštenom,ne-fer!? :mad::mad::mad:
i slovenci nazivaju nase granice ne-fer, pa sto? pupovac je izjavio kako ce ubuduce paziti sto ce pricati gosti na skupovima snv. taj se nece ispricati ali kao da ovo nije dovoljan znak da se ne slaze s izrecenim. bar sluzbeno.

Albatros
03.06.2008., 10:07
Makedonija ce se raspasti. Odnos Makedonaca i neMakedonaca u to je zemlji je 60:40, s daljnjom tendencijom opadanja Makedonske Slavenske komponente. Za nekih 20 godina Albanci bi mogli doci na 40%. Toliki udio je bio Albanaca u rocnom sastavu Makedonske vojske 2001. U Tetovu se i ne govori vise makedonski, a Skoplje je danas kao Berlin nekad. Izmedju ta dva naroda teznije su velike kao i na Kosovu i ja zaista ne vidim rjesenja osim odvajanja. Te dvije zajednice zive potpuno odvojeno jedna od druge.

A sto ce tek biti za 40 godina ako se Makedonija ne raspadne ? Treca albanska drzava na Balkanu. Bumo videli.

Neće se raspasti niti Makedonija niti BIH. Zašto ? Zato jer NATO i EU to neće dopustiti. Obje države su u geopolitičko - interesnom području NATO i EU. Obje države će biti članicama NATO i EU.

Integracijama i EU regijama sa većim slobodama regija, postaje besmisleno poimanje nacionalne države kao tvorevine iz 19 stoljeća.

7nationarmy
03.06.2008., 10:09
Daj me nemoj provocirati. Pročitao sam cijelu temu i nema nigdje ničega. Nije ovo prvi put da te se ulovi da izmišljaš i fabriciraš stvari, pa počneš s tim izmotavanjima, "zaobiđi", "traži si sam", "negdje je pisalo" bla bla. I onda kreneš druge optuživati za trolanje, a u stvari daleko poznat kao jedan od najjačih u tome na cijelom ovom podforumu.
spomenuh 5 threadova koji su se vodili o mesicu i njegovoj isprici. ako ti je vruce sjdni, odmori i pij puno vode a izbjegavaj ovakve pizdarije - nitko drugi se nije uhvatio moje tvrdnje za mesica, valjda neki pamte duze od zlatne ribice.

moze definicija trolla? svasta.

CondoR
03.06.2008., 10:15
Integracijama i EU regijama sa većim slobodama regija, postaje besmisleno poimanje nacionalne države kao tvorevine iz 19 stoljeća.

Zašto si siguran u ovo ?

Države se ne odriču tek tako svoje suverenosti u korist EU .

the edge
03.06.2008., 10:15
spomenuh 5 threadova koji su se vodili o mesicu i njegovoj isprici. ako ti je vruce sjdni, odmori i pij puno vode a izbjegavaj ovakve pizdarije - nitko drugi se nije uhvatio moje tvrdnje za mesica, valjda neki pamte duze od zlatne ribice.

moze definicija trolla? svasta.

Može, kako ne. Trol ti je onaj kojeg forumaš priupita da mu pojasni ili argumentira svoje tvrdnje, a ovaj mu odgovara "daj me zaobiđi", "mediokritetu", "imaš pamet zlatne ribice", "odmori i popij si vode" i slično. To je klasičan primjer.

CondoR
03.06.2008., 10:28

Kakve nebuloze.

Prvo nemaš pojma šta je genocid, drugo nemaš pojma šta je legitimnost, a pogotovo ne razumješ šta je konstitutivnost . Uslovljavanje i legitimnost su termini koje ti brkaš. Niko nema pravo da uslovljava i da kaže " ili će biti ovako ili razlaz ". Konstitutivnost naroda, znači ravnopravnost istih a to ti u prevodu znači da nijedan od konstitutivnih naroda ne može uslovljavati drugi konstitutivan narod.

7nationarmy
03.06.2008., 10:28
@ edge - aha. zanimljivo kako troll nije netko tko ignorira da mu je to pitanje odgovoreno na threadu koji se bavio mesicem i isprikom. eod.

the edge
03.06.2008., 10:40
@ edge - aha. zanimljivo kako troll nije netko tko ignorira da mu je to pitanje odgovoreno na threadu koji se bavio mesicem i isprikom. eod.

Pa što ga ne linkaš onda, nego se natežeš sa mnom već dva dana?

Albatros
03.06.2008., 10:46
Zašto si siguran u ovo ?

Države se ne odriču tek tako svoje suverenosti u korist EU .

Ljudi i danas poimaju suverenitet države bukvalno. Evo primjerice Hrvatska je promjenila preustroj vojske u skladu sa NATO, mijenja svakodnevno zakone da bi bili usklađeni sa EU zakonima.

Veliki dio suverenosti je već promijenjen, nekada i protiv naše volje.

Suverenost je upitna i ako imaš vanjske dugove, energetsku ovisnost, nepokrivanje potreba hrane u odnosu koliko proizvodiš. Po tome kriteriju nema suverene države, a da ne govorimo o vojnoj sili....

CondoR
03.06.2008., 11:58
Ljudi i danas poimaju suverenitet države bukvalno. Evo primjerice Hrvatska je promjenila preustroj vojske u skladu sa NATO, mijenja svakodnevno zakone da bi bili usklađeni sa EU zakonima.

Veliki dio suverenosti je već promijenjen, nekada i protiv naše volje.

Suverenost je upitna i ako imaš vanjske dugove, energetsku ovisnost, nepokrivanje potreba hrane u odnosu koliko proizvodiš. Po tome kriteriju nema suverene države, a da ne govorimo o vojnoj sili....

Izmjena zakona ne znači i odricanje od suverenosti. NATO je nešto sasvim drugo i u tom pogledu se država ne odriče suverenosti jer u potpunosti disponira sa članstvom i ućešćem u aktivnostima NATO-a.

Naravno da država se odriče dijela svoje suverenosti, ali pravo pitanje je u kolikoj mjeri ? Da li je to odricanje dovoljno za zaključak da više ne postoje nacionalne države ? Ipak moje mišljenje je da države i dalje zadržavaju svoju suverenost u mnogo većem obimu u odnosu na prenos iste na međ. organizacije tipa EU, UN-a i sl. Način rada i odlučivanja u EU, je dokaz za to, pa nedonošenje ustava EU, zatim samo jedan od tri stuba na kojem počiva EU je nadnacionalni itd. Inače, koliko sam upoznat V Britanija i Francuska su najveći protivnici stvaranja od EU zajednice država tipa USA.

Ovo što pišem nemoj shvatiti kao repliku :zubo: više se rado o razmjeni mišljenj. :top:

narayan001
03.06.2008., 12:00

likovi poput tebe i Mesića su mi fakat smiješni. čitam te mjesecima na forumu kako pišeš postove o nekakvoj isključivosti i gluposti Hrvata koji žive u prošlosti, bla bla, kako se moramo okrenuti Europi, surađivati sa susjedima...
a onda se čudiš u stilu "vidi šta priča ovaj Pupovac". pa ja sam ti to mogao napisati prije par godina, a ti bi me optužio u stilu "ti si isključiv Hrvat koji nije za suradnu u regiji". pravi Mesić :cerek:

Constatinopol
03.06.2008., 12:03
likovi poput tebe i Mesića su mi fakat smiješni. čitam te mjesecima na forumu kako pišeš postove o nekakvoj isključivosti i gluposti Hrvata koji žive u prošlosti, bla bla, kako se moramo okrenuti Europi, surađivati sa susjedima...
a onda se čudiš u stilu "vidi šta priča ovaj Pupovac". pa ja sam ti to mogao napisati prije par godina, a ti bi me optužio u stilu "ti si isključiv Hrvat koji nije za suradnu u regiji". pravi Mesić :cerek:Kakve nebuloze!

Mesić je odgovoran jer Sanaderov koalicijski partner srbuje :zvrko:

narayan001
03.06.2008., 12:11
Kakve nebuloze!

Mesić je odgovoran jer Sanaderov koalicijski partner srbuje :zvrko:

pa nije Pupovac srbovao nego Dodik. i tko je bio u istoj dvorani s Dodikom?
nije Sanader nego Mesić. :mig:

7nationarmy
03.06.2008., 12:34
pa nije Pupovac srbovao nego Dodik. i tko je bio u istoj dvorani s Dodikom?
nije Sanader nego Mesić. :mig:
i jandrokovic ;-)

Albatros
03.06.2008., 13:01
Drage kolege, politika je vrlo često pragmatična i umijeće mogućega.

dakalo
03.06.2008., 19:16
Vidim da se desnica raskokodakala :rofl:
Vidim da ima i pametnih koji shvacaju da je ovo samo jos jedan auto gol koji si Srbi zabijaju, a to rade jos od 90tih.
Nemojte se brinut, a Dodika potpuno podrzavam u njegovom pozivu braci Srbima da se presele u BiH.

BlackDwarf
03.06.2008., 19:24
Ovo je necuveno. Opet su poceli mitinzi Srba i iznosenje ideala njihovih voda.

narayan001
03.06.2008., 19:34
Vidim da ima i pametnih koji shvacaju da je ovo samo jos jedan auto gol koji si Srbi zabijaju, a to rade jos od 90tih.
Nemojte se brinut, a Dodika potpuno podrzavam u njegovom pozivu braci Srbima da se presele u BiH.

i ti sebe smatraš ljevičarem? a zalažeš se za humano preseljenje naroda? :rofl:

čovječe, pa ti si veći desničar od nas, a da nisi ni toga svjestan

dakalo
03.06.2008., 20:03
i ti sebe smatraš ljevičarem? a zalažeš se za humano preseljenje naroda? :rofl:

čovječe, pa ti si veći desničar od nas, a da nisi ni toga svjestan

ja sam humana ljevica :rofl:

ne smatram se ljevicom, pogotovo onom danas koju predvodi Milance, vise se smatram nekakvim centrom
koji ide na blago lijevo u nekim od gospodarskih rijesenja i socijale, a kad se radi o Srbima onda definitvno idem prema desno, prema tome +/- negdje oko centra

porga
03.06.2008., 20:50

Do koliko se igra? Mislim, koliko si jos autogolova trebaju zabiti da zavrsimo utakmicu sa njima?

Levis501
04.06.2008., 03:19
Haris Silajdžić: Republika Srpska će ukinuti sama sebe
Ponedjeljak, 02 Juni 2008 (Čitano 1329 puta)

Put ka ukidanju Republike Srpske je onaj kojim sada ide ovaj entitet jer ne poštuje konstitutivnost naroda i prava nesrpskog stanovništva, tvrdi Haris Silajdžić, predsjedavajući Predsjedništva BiH i predsjednik Stranke za BiH, u intervjuu za NN.

Silajdžić nema namjeru posjetiti susjednu Srbiju dok ova zemlja ne izruči Haškom tribunalu Ratka Mladića i ostale optužene za ratne zločine. Odnose BiH s ostalim susjednim zemljama, Hrvatskom i Crnom Gorom, smatra zadovoljavajućim.

Levis501
04.06.2008., 03:36
www.vecernji.hr pa procitajte

Levis501
04.06.2008., 03:54
Ljutiti predsjednik
– Mislim da je bezobrazno doći u tuđu državu i vladati se na ovakav način te šefu države poručivati da treba šutjeti. Dodik dobro zna da je RS nastala etničkim čišćenjem. I on dolazi u Hrvatsku pozivati Srbe neka dođu u RS. Dakle, još jedna bezobraština – poručio je Mesić.
– Ne možemo prihvatiti optužbe da je Hrvatska stvarana na principima genocidnosti. Tu je, prije svega, posrijedi zamjena teza – kazao je glasnogovornik Vlade Zlatko Mehun.

Naglasio je da za HrvatskuBiH ima iznimnu važnost i značenje.
– Podržavamo BiH kakva je stvorena, kao zemlju sastavljenu od dvaju entiteta i triju ravnopravnih naroda, i sve Dodikove izjave najoštrije osuđujemo i ne možemo se složiti s načinom kako je on to interpretirao – zaključio je Mehun. Na pitanje je li mu žao što je na skup pozvao i Dodika koji je po povratku iz Zagreba potpalio vatru, Pupovac je rekao da bi sasvim sigurno o tome vodili računa da

high_voltage
04.06.2008., 12:23
....dodik je samo još jedan bolestan um iz 90ih...

divizija
04.06.2008., 12:27
naprotiv, dodik je devedesetih bio protiv SDS i miloševića. no dodik je isto tako čovjek koji je svjestan kako jedino može politički proći među srbima, a to je čvrsta obrana interesa RS. sve drugo vodilo bi ga u političku smrt.

Zagorakis
04.06.2008., 12:37
. no dodik je isto tako čovjek koji je svjestan kako jedino može politički proći među srbima, a to je čvrsta obrana interesa RS. sve drugo vodilo bi ga u političku smrt.
Što je normalno!

I trebalo bi biti normalno i Mesiću,ali nije!

Sami smo krivi,dva puta ga izabrali!

Michael Collins
04.06.2008., 13:13
....dodik je samo još jedan bolestan um iz 90ih...

Nije, on jeste mafijaš i primitivac,ali čak i takav je prilično dobar u balkanskim razmjerima...
Od vladara RS očekujem puno manje...

Constatinopol
04.06.2008., 14:05
Po meni odličan članak o mentoru M.Pupovca i njegovog imenjaka Dodika: Tadić vuče konce! (http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/06/02/0358006.html)