PDA

View Full Version : zašto islam nevalja?

Izrail
02.06.2008., 21:03
Ne znam ko je to napisao...Mislim da sam to sacuvao sa neke prošle diskusije. Ali ovo šta piše ovde o Islam vazi i za sve religiozne tipove drugih religija, koji ne mare za sustinu nego za formu za razliku od pravih vernika koji mare za sustinu. :kokice:

--------------------------------------------------------------------
Musliman ne može da mari za sustinu jer u njegovoj religiji nema sustine?
...

Eh, kada bi ovo pitanje bilo iskreno, onda bih ja na njega napisao sledeći odgovor:

Zato sto islam ljude ne navodi na borbu protiv greha (sebičnosti, sujete, telesnosti...) nego ih optereti da vode borbu na pogresnom mestu, da slepo drže pravila ponasanja, kroz koja se ljudi odreknu od zdravorazumske odgovornosti strazenja nad sobom, svojim srcem i smislom svojih postupaka koju bi prirodno imali u vecoj meri bez Kurana.

Zbog licemerstva samih religioznih zahteva musliman ne vodi borbu protiv stvarnih greha na nivou srca, već se bavi propisima svog ponasanja, sto rezultuje time da nema nikakve promene svog unutrasnjeg karaktera.

Ne postoji iskustvo duhovne borbe u kojoj Bog upisuje zapovesti u covekovo srce svojim Svetim Duhom, već je i sama svest o toj potrebi za reformom ugusena krivim (farisejskim) predstavljanjem zahteva Bozjeg zakona.

Kako nema stvarne unutrasnje reforme, nema ni oslobadjanja od uzroka krivice, pa krivica ostaje i postaje snaga licemerne relihiozne revnosti.
Posledica neciste savesti jeste Kajinov sindrom: paranoidan strah od drugoga. Zbog neciste savesti Kajin je drugima projektovao svoj karakter ubice i onda se plasio da ga drugi ne ubiju, živeci u strahu od drugih ljudi. Taj paranoidan strah kod muslimana jeste stalan izvor projekcije sopstenih zlih namera i motiva drugima, i stalan izvor sukoba. Nema potrebe da Islam uci da treba mrzeti druge, jer će necista savest i paranoidan strah sami to da proizvedu.

Kada musliman obasnjava zašto je postao musliman, on objašnjava kako je na to primoran dokazima, a ne kako je odusevljen Bozjim karakterom ljubavi odlucio da svoj zivot preda Bogu. To je kao da ti je neko pistoljem naredio da postanes vernik, pa bi onda i ti isto tako kako si bio primoran, sada druge primoravao na istu sluzbu Bogu. ...

----------------------------------------------------

dushica
02.06.2008., 21:54
Da, otprilike to jeste tako :kava:.

Izrail
02.06.2008., 21:56
eto dodah anketu pa možete i glasati :kokice:

:five:

morino
02.06.2008., 22:03
mislim katastrofa da netko ko mi se zove izrail priča o muslimanima jad i bjeda!
ljudi su takvi kakvi jesu malo preslijepo vjeruju kasne po tomu za rimokatoličkom crkvom ali sta je tu je vjere nisu za ocjenjivanje.

Izrail
02.06.2008., 22:09
ti (o)suđuješ po imenu, Morino????? :kokice:

čitaj uvod, a ne ime, i txt nije mojah, pročitaj si. :kokice:

hvala i sve naj naj i zdravlja! Izrail :kokice:

KIM_9396
02.06.2008., 22:33
Ne znam ko je to napisao...Mislim da sam to sacuvao sa neke prošle diskusije. Ali ovo šta piše ovde o Islam vazi i za sve religiozne tipove drugih religija, koji ne mare za sustinu nego za formu za razliku od pravih vernika koji mare za sustinu. :kokice:

...

Eh, kada bi ovo pitanje bilo iskreno, onda bih ja na njega napisao sledeći odgovor:

Zato sto islam ljude ne navodi na borbu protiv greha (sebičnosti, sujete, telesnosti...) nego ih optereti da vode borbu na pogresnom mestu, da slepo drže pravila ponasanja, kroz koja se ljudi odreknu od zdravorazumske odgovornosti strazenja nad sobom, svojim srcem i smislom svojih postupaka koju bi prirodno imali u vecoj meri bez Kurana.

Zbog licemerstva samih religioznih zahteva musliman ne vodi borbu protiv stvarnih greha na nivou srca, već se bavi propisima svog ponasanja, sto rezultuje time da nema nikakve promene svog unutrasnjeg karaktera.

Ne postoji iskustvo duhovne borbe u kojoj Bog upisuje zapovesti u covekovo srce svojim Svetim Duhom, već je i sama svest o toj potrebi za reformom ugusena krivim (farisejskim) predstavljanjem zahteva Bozjeg zakona.

Kako nema stvarne unutrasnje reforme, nema ni oslobadjanja od uzroka krivice, pa krivica ostaje i postaje snaga licemerne relihiozne revnosti.
Posledica neciste savesti jeste Kajinov sindrom: paranoidan strah od drugoga. Zbog neciste savesti Kajin je drugima projektovao svoj karakter ubice i onda se plasio da ga drugi ne ubiju, živeci u strahu od drugih ljudi. Taj paranoidan strah kod muslimana jeste stalan izvor projekcije sopstenih zlih namera i motiva drugima, i stalan izvor sukoba. Nema potrebe da Islam uci da treba mrzeti druge, jer će necista savest i paranoidan strah sami to da proizvedu.

Kada musliman obasnjava zašto je postao musliman, on objašnjava kako je na to primoran dokazima, a ne kako je odusevljen Bozjim karakterom ljubavi odlucio da svoj zivot preda Bogu. To je kao da ti je neko pistoljem naredio da postanes vernik, pa bi onda i ti isto tako kako si bio primoran, sada druge primoravao na istu sluzbu Bogu. ...

Ti koji si postavio ovu anketu, ni u jednom trenutku nisi objasnio ljudima sta to ne valja u Islamu. Opisivao si samo muslimane, i to samo ekstremne, i prema njima donosio sud kako Islam kao vjera ne valja. Islam je savrsena vjera, a muslimani su ljudi kao i svi ostali, skloni grijesenju. U svim narodima svijeta imamo ekstremne skupine, koje se nevjerskim i nemoralnim i nadasve brutalnim nacinima, toboze bore za svoja prava. Tako imamo organizacije poput "ETA"-e "IRA"-e, koje nisu islamske. Pa ja zbog takvih organizacija necu reci da svi krscani nevaljaju, niti da Krscanstvo kao religija ne valja. Ako kazem da odredjena vjera nevalja, to moram potkrijepiti cinjenicama. Ti to dragi prijatelju nisi ucinio.
Takodeje da ti kazem da je tacno da ne smijemo da zaboravimo 11/9, ali to je samo jedan dan. Osim toga ima misljenja da to uopste nisu uradili muslimani nego americka obavjestajna sluzba, kako bi imali valjan razlog i opravdanje pred cijelim svijetom na invaziju na Irak zbog nafte, gdje svaki dan, unazad nekoliko godina, ubijaju neduzne muslimane. Krscani ubijaju muslimane u Iraku. Pa onda sta je sa inkvizicijom? Sta je sa Hitlerom? Je li Hitler pripadao muslimanskom narodu? Sta je sa Staljinom? Musolinijem? Itd. Znaci li da bi ja zbog tih cinjenica trebao da postavim anketu: "ZASTO KRSCANSTVO NEVALJA?"

Izrail
02.06.2008., 22:42
hvala i sretno! al molim pojasni kak to da je savršena (i kak to da je sad izokret za 9/11, al ne bi o tome sad jer to nije tema.), a druge nesavršene, nije li takav i tvoj stav pridonjo ovaku Morinu gledištu:
ljudi su takvi kakvi jesu malo preslijepo vjeruju kasne po tomu za rimokatoličkom crkvom ali sta je tu je vjere nisu za ocjenjivanje.

sve naj naj i mir tebi!
sa poštovanjem ! Izrail

hajr
02.06.2008., 22:53
kako kažu nije važno šta govori već tko

Izrail
02.06.2008., 22:56
ondA si dovoljno reko, hvla ti! :kokice:

a txt ne znam ko je napiso, da si čito u vodu viđjo bi. :kokice:

neka bude mir! Izrail

sa poštivanjem!

Simpatična
02.06.2008., 23:34
svugdje ima svega
ljudi koji prave generalizacije su umobolnici
i tacka

hajr
02.06.2008., 23:35
svugdje ima svega
ljudi koji prave generalizacije su umobolnici
i tacka

svaka čast pravo simpatično

Izrail
02.06.2008., 23:37
može konkretnije, osim vređanja naravno, jer reči su takve ka bumerang, uvek ih vetar vrati u lice dotičnog. :kokice:

ko generalizira i koga si generalizirano proglasila umobolnim i tako sama u svoju rupu pala kao i tvoj podražavatelj? :kokice:

Mir i radost!

Ljubav tebi i podržaču! Izrail

orange_girl
02.06.2008., 23:38
ova bi se anketa mogla napravit za sve religije.. zašto islam? nije da favoriziram, i sama sam katolkinja, ali nema smisla

Izrail
02.06.2008., 23:48
tako i piše u uvodu, zar ne piše? :kokice:

ima li sad smisla ili joooš? :kokice:

raodst tebi! :kokice:

sa poštivanjem! izrail

Simpatična
02.06.2008., 23:48

i pacifistički nastrojeno, nadasve:top:

KObi
02.06.2008., 23:52
i pacifistički nastrojeno, nadasve:top:
Uh što se častimo, :cerek:, :mig:
.

Izrail
02.06.2008., 23:56
razgovor s jekom zatvara čovjeka u vrzlamu i čisti ga od problematike misli. :kokice:

štovanje i mir! Izrail

Aries
02.06.2008., 23:58
ova bi se anketa mogla napravit za sve religije.. zašto islam? nije da favoriziram, i sama sam katolkinja, ali nema smisla

svaka čast ovim gestom si pobrala moje simpatije :cerek:
i ovakvim izjavama si sama pokazala Isusovu tvrdnju: Ljubi bližnjeg svog kao sebe samog! :top:

Za ovakve ljude vrijedi živjeti i sa njima je moguća tolerancija suživot i svak vrsta uzajamnog poštivanja i ljubavi, a što autor može očekivati na neutemeljen vodni dio posta osim da je nažalost vrlo malo informiran o islamu kao religiji kaja pokazuje šaroliku lepezu raznih nacionalnosti i naroda.

Dijalog nije da je moguć nego mora biti u suprotnom teško nama svima na ovome planetu ali Ti ni svjestan nisi ko stoji iza objavljenih religija te zbog toga i pišeš ovakve postove a kada bih znao eh kada bih znao a dovoljno je da ćeš saznati :kava: Pazi da ne bude kasno!

veliki pozdrav za sve pacifiste nenacionaliste ljude lišene mržnje i prdrasuda :)

Simpatična
02.06.2008., 23:58
.

problem?:ne zna::ne zna::ne zna:

Izrail
03.06.2008., 00:03
veliki pozdrav za sve pacifiste nenacionaliste ljude lišene mržnje i prdrasuda :)

hvala! :kokice:

pozdrav i tebi i sve naj naj! Izrail

KObi
03.06.2008., 00:03
problem?:ne zna::ne zna::ne zna:

Nikakav, je li ti krivo? :p Šalio sam se! Ne volim da pišem ovako banalno, ali sam se pobojao da me opet pogrešno ne shvatiš, ali, eto, 'helem nejs'! :mig:

Izrail
03.06.2008., 00:05
nema veze, dobrodošao brate kobi i drago mi je da si tu! :kokice:

Selam i sa štovanjem! Izrail

sarmantan_sarlatan
03.06.2008., 06:18
ovo je analogno tome da neko otvori anketnu temu sa pitanjem
"zasto je izrail glup" i ponudi odgovore

a) zato sto je jeo hljeba kad je bio mali
b) zato sto nije jeo hljeba kad je bio mali

:rolleyes:

Halveti
03.06.2008., 06:43
ovo je analogno tome da neko otvori anketnu temu sa pitanjem
"zasto je izrail glup" i ponudi odgovore

a) zato sto je jeo hljeba kad je bio mali
b) zato sto nije jeo hljeba kad je bio mali

molim te nemoj na nacionalnoj osnovi o je/nije jeo krua.

Izrail
03.06.2008., 06:59
molim bez vređanja na osobnoj/nacijonal razini, budimo tolerantni i hladne ali aktivne glave razmotrimo činjence koje idu tome u prilog kao i takvi nespretni (nesretni) komentari koji vrve emocijama al bez imalo apologetskog duha. :kokice:

sve naj naj i zdravlja! Izrail

kokobill
03.06.2008., 07:11
Bravo Izrail, prava tema!
Dajmo se uciti na njihovim greskama, al jest kvragu, ne stima nam. Populacija nasa ( krscanska) katastrofa, a sta oni rade, drze se Bozije zapovjedi: Napucite zemlju! Jel tak? Tako ce jednoga dana osvojiti citav svijet. Cestitam, aferim.

Merhameluk njihovog poimanja je iznad nasega. Dokaz: Pazarnim danom u moj kraj dolaze profesionalni prosjaci iz Srbije i "ubijaju" dobre nadnice. To je istina.
O manama Islama ne mozemo poboljsati nasu religiju, stoga, cistimo ispred svojih vrata.

Izrail
03.06.2008., 07:16
potpno se slažem sa tobom (sobom?) al ne prepustimo sebično pdf Religiju čišćenju samo ispred svojih vrata več nek i drugi čiste svoje, ne smiješ bit tolko sebičan, a napučivanje zemlje je isto problem gdje ja aktivno sudjelujem kolko mogu i stignem, i mislim da če me ta aktivnost spasiti jer se plodovi več naziru na sve strane, hvala još jedanput. :kokice:

Vojnik Gorčin
03.06.2008., 16:22

...

pokušat ću reći nešto o shvatanjima argumenata...

Kroz svoje shvatanje i praktikovanje islama često sam se bavio pitanjem forme i suštine.
Preveliko insistiranje na formi rezultira sljepoćom u vjeri...
insistiranje na suštini rezultira lutanju u znanju...

Forma sama i suština sama su manjakave jer im nedostaje protuteža.

Teorija se realizira u praksi, a suština u formi.
možemo nekako tu ubaciti i onu opoziciju Svjetovno i profano...

Jedino spajanjem ovoga moguće je doći do istine.. to je ono što islam uči.

Ono što musliman čini, traži u svemu suštinu i smisao.

Smisao molitve nije u njegovom obavljanju(formi) nego u približavanju Bogu(suština)

da ponovim opet, jedino spoj znanja i vjere može dovesti do potpune istine i do zadovoljstva čovjeka...
to je bit islama.
tražiti samo vjeru ili tražiti samo znanje,
ili samo formu ili samo suštini,...

to je sekularistički način razmišljanja... i islam se razlikuje po tom što on nije sekularistički nego svjetovno i profano ne razdvaja nego spaja...

Allah je stvorio sve u paru...
Suština stvaranja u paru nije u razdvajanju nego u spajanju... :)

nema rusije i amerike nego samo dvije ruke što se spoje u namazu :)

Izrail
03.06.2008., 18:01
drago mi je šta si svatio i prihvatio univerzalne argumente i principe i nastojiš ih djelotvoriti u životu i forumu, retki su ljudi otvorena i poučljiva srca ka ti, neka te Milostivi i Samilosni i dalje vodi, mir tebi! :kokice:

Prconjić
03.06.2008., 21:03
Nije dobar jer se neki ljute kad im vodim jubav s muslimankon. Šta je nji samo briga ako se neka oće sexat sa mnom.

Toni I.
03.06.2008., 21:11
slažem se!!!!!!
Car si
ja isto ili još gore mišljenje imam o tome! :kava:

Izrail
03.06.2008., 21:25
ej vas dva (Prconjić i toni I.) ak se mislite svađat oko sexa s muslimankama, nađite si neki drugi topic, :kokice:

hvala na razumu i sve naj naj :kokice:

Rhaenys
03.06.2008., 21:33
Ja bih zacetnika ove teme pitala sta uopste zna o islamu. Ocito ne mnogo dok islam vidi kao religiju bez sustine i kao skup pravila kojih vjernici treba da se pridrzavaju. Odredjena pravila postoje, da, ali ne znaci da ljudi koji ih se slijepo pridrzavaju idu u raj kao sto ne znaci da oni koji ih se ne pridrzavaju i du u pakao. Prema islamu onaj ko cini dobro, steci ce dobro a onaj ko cini zlo, steci ce zlo. Ali posto Allah sve vidi i sve zna znace i cija dobra djela su iskrena a cija nisu, ko se kaje iskreno a ko se kaje iz straha od smrti, ko pomaze siromasne jer osjeca samilost prema njima a ko to cini zato sto je to propisano. Postoji jedna prica o sudnjem danu. Govori o zeni koja se pridrzavala svih pravila (klanjala pet vakata namaza, postila davala zekjat...) a Allah ju je poslao u dzehenem samo zato sto je zatvarala macku u sobi i nije je pustala van; zatim prica o prostitutki koja je stekla mjesto u dzenetu jer je dala vode zednom psu.
Ja se slazem da postoje ljudi koji s vise bave pravilima ponasanja (od kojih mnoga pravila nemaju veze sa kuranom nego su nadodata kasnije), nego sto se bave svojim unutrasnjim, duhovnim zivotom. Ali to nema veze sa islamom ni njegovom sustinom, a to bi bilo priblizavanje Bogu kroz molitvu, zahvalnost na zivotu koji nam je dan i prije svega poniznost :s (ne biti ohol i nezadovoljan- veliki grijeh)
Islam kao religija nije savrsen, ali samo zato sto ljudi nisu savrseni

Izrail
03.06.2008., 21:48
"Rhaeny" novi lik na religiji. :kokice:

dobrodošao i samo da ti velim, čitat ču šta pišeš tek kad i ako doživiš 100 postova a do tada sam te drzgačije svrstao. :kokice:

upravo zbog stalnog pojavljivanja novih i "novih" likova, stavih da bude otvarana anketa, da se viđje ko su ti toliki. :kokice:

Vojnik Gorčin
04.06.2008., 07:25
Islam kao religija nije savrsen, ali samo zato sto ljudi nisu savrseni

jest i jesu :)

ljudi su kao riječi!
neke riječi su dobre same po sebi, a neke su loše same po sebi, a postoji i treća kategorija riječi koje su dobre ili loše- ovisno od toga uz koju riječ se nalazi...

Nekad se dogodi da dobra riječ postane loša jer se previše često stavlja uz lošu...

da bi čovjek spoznao savršenost islama potrebna su mu oba oka a ne samo jedno...
ako vjeruje bez znanja ono je slijepo i uljuljkuje se u sigurnost i nemarnost srca
ako ima znanje bez vjere... opet tropa jer nema snage da izvrši ono što zna da mu treba...
to su ta dva oka :)

Hvla Bogu On mi je dao da upoznam čovjeka kojem je vjera upotpunjena i kojem su oba oka širom otvorena...

Dunj@
04.06.2008., 07:58
aha, a oni bez oba oka (slijepi) su šejtanova stvorenja ili kaj????

najsmješniji su mi baš oni koji dokazuju savršenost vjere... bilo koje...:rofl:

Dunj@
04.06.2008., 08:02
gorčine, bez dawe na ovom forumu, molim:mig:

Vojnik Gorčin
04.06.2008., 08:05
aha, a oni bez oba oka (slijepi) su šejtanova stvorenja ili kaj????

najsmješniji su mi baš oni koji dokazuju vjeru... bilo koju...:rofl:

nije slijep onaj ko nema očiju nego onaj ko ne vidi...

Dunja ovdje oči shvati kao mozak i srce....
u predjelu mozga smješen je um/nefs a u predjelu srca duh/Ruh...otprilike.. pojednostavljujem

a šejtan nema stvorenja.. tako da ti je ovo pitanje besmisleno

a Šejtani su stvorenja od vatre tj od džinskog roda a džina također ima od onih koji vjeruju i od onih koji ne vjeruju

Vojnik Gorčin
04.06.2008., 08:07
gorčine, bez dawe na ovom forumu, molim:mig:

eh znaš mene :)
i znaš sebe!

svi znamo kuda ovo vodi...
;)

orange_girl
04.06.2008., 08:42
svaka čast ovim gestom si pobrala moje simpatije :cerek:
i ovakvim izjavama si sama pokazala Isusovu tvrdnju: Ljubi bližnjeg svog kao sebe samog! :top:

Za ovakve ljude vrijedi živjeti i sa njima je moguća tolerancija suživot i svak vrsta uzajamnog poštivanja i ljubavi, a što autor može očekivati na neutemeljen vodni dio posta osim da je nažalost vrlo malo informiran o islamu kao religiji kaja pokazuje šaroliku lepezu raznih nacionalnosti i naroda.

Dijalog nije da je moguć nego mora biti u suprotnom teško nama svima na ovome planetu ali Ti ni svjestan nisi ko stoji iza objavljenih religija te zbog toga i pišeš ovakve postove a kada bih znao eh kada bih znao a dovoljno je da ćeš saznati :kava: Pazi da ne bude kasno!

drago mi je vidjet da još uvijek ima ovako finih ljudi koji ne gledaju proklete razlike :top::top:

Rhaenys
04.06.2008., 13:30
"Rhaeny" novi lik na religiji. :kokice:

dobrodošao i samo da ti velim, čitat ču šta pišeš tek kad i ako doživiš 100 postova a do tada sam te drzgačije svrstao. :kokice:

upravo zbog stalnog pojavljivanja novih i "novih" likova, stavih da bude otvarana anketa, da se viđje ko su ti toliki. :kokice:

Ma nemam ti ja vremena za forume, tako da sumnjam da cu dozivjeti 100 postova. Registrovala sam se zbog jedne sasvim druge teme ali kad sam vidjela ovaj naslov toliko sam se nanervirala da sam se morala ukljuciti. Atebi dragi Izrail preporucujem da prvo procitas Kuran i razgovaras sa mnogo muslimana, pa da tek onda raspravljas o islamu

Dunj@
04.06.2008., 14:02
i znaš sebe!

;)

ma sve ok,uvjerio si me:eek::cerek:

morino
04.06.2008., 14:07
izrail evo vidis tvoji pričaju o muslimanima a kad ja kažem nesto o židovima lock-to ti je židovski lobi.

pyrus22
04.06.2008., 14:08
zašto nebi islam ne valjo valja kao i sve druge religije.sve je stvar pojedinca ako misli da je religija(njegova)vršenje samo obreda a ne ljubav prema bogu
onda je zajebo.jer nije smisao ni jedne religije vršenje vanjskih formi nego razvijanje ljubavi prema bogu.

pyrus22
04.06.2008., 14:12
Nije dobar jer se neki ljute kad im vodim jubav s muslimankon. Šta je nji samo briga ako se neka oće sexat sa mnom.

iskreno ne prconjić da ti nešto prcaš nebi se po forumu hvalio.vodim se onom
starom ko puno priča malo radi.:D

Dunj@
04.06.2008., 14:20
Ma nemam ti ja vremena za forume, tako da sumnjam da cu dozivjeti 100 postova. Registrovala sam se zbog jedne sasvim druge teme ali kad sam vidjela ovaj naslov toliko sam se nanervirala da sam se morala ukljuciti. Atebi dragi Izrail preporucujem da prvo procitas Kuran i razgovaras sa mnogo muslimana, pa da tek onda raspravljas o islamu

a kuran je dokaz sam po sebi:Jeeeeeeeee!!!!!!

pročitala i proučila, a imam i hrvatski prijevod. ni u šta me nije uvjerio. ni kuran, ni bilo koja tzv sveta knjiga.

ima ovdje jačih i starijih experata za islam još od 2000.-te godine.

što se uopće javljaš kad nemaš vremena.. mogla si se malo vratiti unatrag po religiji i vidjela bi da je o tome već odavno raspravljano. i nitko nikog nije ni u šta uvjerio.

ali svi se vraćaju na ovaj forum. kaj misliš zakaj????:ne zna::cerek:

možeš se i sama uvjeriti. jedino na ovom forumu muslimani svih tzv pravnih škola mogu raspravljati i raspravljaju o islamskim temama i tzv njihovim dokazima... o tome od kuda suniti i šiiiti, iako i jedni i drugi priznaju jedan jedini kuran, ali ne priznaju svi iste hadise. od kuda sad to???

hadisi imaju kuransku snagu. čini se. jer znašto inače međumuslimanski ratovi? i od kuda onda talibani crpe svoju snagu.?

ma ok... samo nastavi. ja više neću...

:kava:

Dunj@
04.06.2008., 14:26
i znaš sebe!

;)

nemam pojma.,:ne zna::cerek:

pyrus22
04.06.2008., 14:26
a kuran je dokaz sam po sebi:Jeeeeeeeee!!!!!!

pročitala i proučila, a imam i hrvatski prijevod. ni u šta me nije uvjerio. ni kuran, ni bilo koja tzv sveta knjiga.

ima ovdje jačih i starijih experata za islam još od 2000.-te godine.

što se uopće javljaš kad nemaš vremena.. mogla si se malo vratiti unatrag po religiji i vidjela bi da je o tome već odavno raspravljano. i nitko nikog nije ni u šta uvjerio.

ali svi se vraćaju na ovaj forum. kaj misliš zakaj????:ne zna::cerek:

možeš se i sama uvjeriti. jedino na ovom forumu muslimani svih tzv pravnih škola mogu raspravljati i raspravljaju o islamskim temama i tzv njihovim dokazima... o tome od kuda suniti i šiiiti, iako i jedni i drugi priznaju jedan jedini kuran, ali ne priznaju svi iste hadise. od kuda sad to???

hadisi imaju kuransku snagu. čini se. jer znašto inače međumuslimanski ratovi? i od kuda onda talibani crpe svoju snagu.?

ma ok... samo nastavi. ja više neću...

:kava:

ti si zgleda svakom loncu poklopac.svaka čast na trudu

Halveti
04.06.2008., 15:38
ti si zgleda svakom loncu poklopac.svaka čast na trudu

dunja ti je stari forumski poklopac. cak i s jednim prstom dobro bode ispod pojasa.. :)

rece jedan forumas ovdje: "treba bit fin"..

kenchee
04.06.2008., 22:48

Jos ti covjek fino nacrtao to da ako sevis kravu koja ima ljudsko ime, da ne sevis insana, vec kravu, ali cini mi se da ti to ne kontas.

Helem, sta ti ja mogu.

A sto se tice odgovora na post, bez uvrede, ali malo idiotski argumenti, neko ti je fino napravio paralelu sa Hitlerom, da te podsjetim svoje arijevske stavove je isti izvlacio iz krscanstva, a da stvar bude tragicnija, cini mi se da je imao i papin blagoslov. Takodjer, antisemitizam nije plod Islama, cisto onako i to da znas.

Krstaski ratovi, hoces malo o njima i o tim pokoljima ili ako ti je malo podaleko to u historiji, mozda onda da ti navedem Srebrenicu i Stupni do ?

I onda ti meni reci kakve zakljucke da neko "neutralan" izvuce npr o krscanstvu, ako bi sudio prema krscanima. Zar ti prvi ne bi rekao sudi o vjeri kao ideji i onome sto predstavlja, a ne na osnovu njenih sljedbenika i onoga sto oni cine.

Iskren da budem, ja jesam musliman, ali da je to moje opredjeljenje zasnovano na slici vecine danasnjih muslimana, vjerovatno to ne bih bio.

Medjutim, hvala Allahu dz.s. ja sam musliman zbog Islama i njegovih vrijednosti i onoga sto predstavlja, a ne zbog njegovih sljedbenika od kojih dosta njih, zalosno ali istinito, nema nikke veze sa stvarnim Islamom pa onda ti i takvi kazete eh to je Islam.

Uzmi malo, edukuj se pa mozda uspjednes i skontati u cemu je poenta.

A evo navest cu ti par primjera o cemu govorim :

"Islamski teroristi ubili toliko i toliko civila."

Teroristi jesu, ali nisu muslimani, jer je ubiti nevinog covjeka jedan od najvecih grijeha u Islamu za kojeg nema opravdanja na kugli zemaljskoj.

"Kakva je to vjera ako joj se sljedbenici ubijaju medjusobno?"

Muslimanu je krv drugog muslimana haram, teski grijeh, i ako si musliman nemas apsolutno nikakvog opravdanja ni prava da dignes ruku na drugog muslimana tako ne mogu nikako biti muslimani oni koji ubijaju druge muslimane.

"Muslimani slijepo slijede pravila."

Da nije smijesno bilo bi zalosno, jer prvi ajet koji je objavljen u Islamu nije niti vjeruj niti pokoravaj se, vec "Uci, citaj, proucavaj ...", jer samo ako si pametan i razumom obdaren i mozes biti istinski musliman.

Helem, od mene toliko.

A Allah dz.s. najbolje zna.

)MARYAM(
05.06.2008., 05:24
Sve u svemu nisam shvatila zašto Islam kao religija "nevalja".Možda zbog terorističkih napada?U svakom narodu postoje ekstremisti.Ali to ne znači da su svi takvi.

satori@sanitarium
05.06.2008., 10:45
Sve u svemu nisam shvatila zašto Islam kao religija "nevalja".Možda zbog terorističkih napada?U svakom narodu postoje ekstremisti.Ali to ne znači da su svi takvi.

Da, u svakom narodu postoje extremisti ali samo u muslimanskim drustvima su gluposti tipa bicevanje, odsjecanje ruku i slicne gadosti jos uvjek legalne u skladu sa serijatom.

Nemoj mi pricat da je narod koji podrzava ubijanje u ime tamo nekog imaginarnog dedice normalan.

Blitz66
05.06.2008., 10:47
Zato jer je religija.

BOSNIAN#1
05.06.2008., 11:07
Da, u svakom narodu postoje extremisti ali samo u muslimanskim drustvima su gluposti tipa bicevanje, odsjecanje ruku i slicne gadosti jos uvjek legalne u skladu sa serijatom.

Nemoj mi pricat da je narod koji podrzava ubijanje u ime tamo nekog imaginarnog dedice normalan.

Hajde vjerovatno je u tvom "demokratskom" drustvu sve tako super. Cuo si za masakr u Bosni(TZ-Lipnica) od prije sedam dana, kazu sada da je malo neuracunljiv pa bi mogao dobiti i blazu kaznu posto smrtna ne postoji nazalost. Ostavio nekoliko djece bez roditelja, pa ne znam kakvu kaznu zasluzuje taj moron. Ocigledno da rehabilitacija zatvorom ne pomaze nego samo pravi pojedince jos gorim kriminalcima. Bas bi vidio ko bi poslije odsijecanja ruke za kradju nesto ukrao kasnije ili slicno. Toliko o tim kako kazes glupostima. Moli boga da se tebi i tvojima nista ne desi jer bi ti u tom slucaju glasao i za metode Dr Mengelea :D

satori@sanitarium
05.06.2008., 12:09
Hajde vjerovatno je u tvom "demokratskom" drustvu sve tako super. Cuo si za masakr u Bosni(TZ-Lipnica) od prije sedam dana, kazu sada da je malo neuracunljiv pa bi mogao dobiti i blazu kaznu posto smrtna ne postoji nazalost.

Bosna bas i nije neko demokratsko drustvo.:kava:

Ostavio nekoliko djece bez roditelja, pa ne znam kakvu kaznu zasluzuje taj moron. Ocigledno da rehabilitacija zatvorom ne pomaze nego samo pravi pojedince jos gorim kriminalcima.

Uzet mu djecu, njega kaznit visokom alimentarcijom.

Puno razumnije nego mu odsjec glavu i pustit djecu da se snalaze kako znaju.:kava:

I nemoj mi srat o rehabilitaciji. Postoje zatvori u kojima ona uspjeva a postoje i oni u kojima ne. Bila je nedavno jedna emisija na HRTu o zatvoru u jednoj skandinavskoj zemlji. Ubojice, silovatelji i slicno zive na otoku, slobodno, sami se uzdrzavaju, cak dobivaju i placu za svoj trud. Uci ih se funkcioniranju u drustvu, pomaze im se da nadu posao kada izadu i slicne stvari. Manje od 5% zatvorenika se vraca kriminalu. To je rehabilitacija, a ne ono sto mi radimo - strpaj ga u malu sobicu na par godina pa mu mozda sine.:kava:

Ili muslimanski nacin - sibanje, odsjecanje djelova tjela, kamenovanje..... Odlicna rehabilitacija:rigo:

Bas bi vidio ko bi poslije odsijecanja ruke za kradju nesto ukrao kasnije ili slicno. Toliko o tim kako kazes glupostima. Moli boga da se tebi i tvojima nista ne desi jer bi ti u tom slucaju glasao i za metode Dr Mengelea :D

Kakve koristi od takvog cojeka? Ne moze radit, javno se vidi da je bio lopov pa ga svi izbjegavaju, osjeca se ponizenim i manje vrjednim, nitko ga necee zaposlit....... Uopce me ne bi zacudilo da opet pokusa tako nesto buduci da ne zna niti ne moze nista bolje buduci da nema ruku pa ce mu sadisti poput tebe odrube glavu.:rigo:

Samo ti moli svog pedofila na nebu, ja imam pametnijeg posla.

Rufaija
05.06.2008., 12:46
Islam "ne valja" jer je suprotan laži. Nije dakle pitanje zašto Islam "ne valja", već kome Islam ne valja. Islam ne valja onima koji lažu na Boga. To je moje mišljenje o tvom pitanju, ujedno i moj odgovor.

Rufaija
05.06.2008., 12:55
Bosna bas i nije neko demokratsko drustvo.:kava: Jok eto Hrvatska je. Gledaj malo HRT.

Puno razumnije nego mu odsjec glavu i pustit djecu da se snalaze kako znaju.:kava:

Ili muslimanski nacin - sibanje, odsjecanje djelova tjela, kamenovanje..... Odlicna rehabilitacija:rigo:

Ili muslimanski način, da ti se sudi po zakonu za prekršaj, ili kršćanski način, kolateralne štete, masovne egzekucije, klanje, silovanje, itd.... Šta je bolje? Hajmo malo o ukupnoj praksi pričati.

Kakve koristi od takvog cojeka? Ne moze radit, javno se vidi da je bio lopov pa ga svi izbjegavaju, osjeca se ponizenim i manje vrjednim, nitko ga necee zaposlit....... Gdje je u tvojoj koncepciji američki (i ne samo američki) princip da se smatra da svako ko naoružan neovlašteno uđe na tvoj posjed vrši napad pa ga možeš ubiti slobodno?A opnaj ko je krao nek se osjeća onakvim kakav jeste. Ili da mu spomenik podignemo? U americi pedofilima stave tablu pred kuću "Ovdje živi pedofil", a imaju javno dostupne baze podataka da vidiš imaš li u komšiluku registrovanog pedofila.

Samo ti moli svog pedofila na nebu, ja imam pametnijeg posla. Jel ovo o 2 billion $ koje je platila KC? U laži su kratke noge.
...

Blitz66
05.06.2008., 13:06
Ili muslimanski način
Qur'an critic to be executed in Iran within days (http://www.jihadwatch.org/archives/021220.php)

Cleric calls on Mohammed cartoonist to be executed (http://www.telegraph.co.uk/news/migrationtemp/1509782/Cleric-calls-on-Mohammed-cartoonist-to-be-executed.html)

Iran executes 2 gay teenagers (http://direland.typepad.com/direland/2005/07/iran_executes_2.html)

Jeben je taj muslimanski način.

fgzcvijetic
05.06.2008., 13:07
Zamisli da si u Teheranu nekome postavio pitanje što ne valja u katoličkoj ili (njima daleko aktualnijoj) protestanskoj vjeri.

Budalaština.

Ni u jednoj vjeri ne valja činjenica da se ne drže iskonskih postulata svojih vjerovanja već raznorazne floskule izvučene iz svojih "svetih knjiga" koriste za dnevne političke i materijalne, potrebe.

satori@sanitarium
05.06.2008., 13:11
Islam "ne valja" jer je suprotan laži. Nije dakle pitanje zašto Islam "ne valja", već kome Islam ne valja. Islam ne valja onima koji lažu na Boga. To je moje mišljenje o tvom pitanju, ujedno i moj odgovor.

A kojeg to boga?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gods

satori@sanitarium
05.06.2008., 13:20
Jok eto Hrvatska je. Gledaj malo HRT.

Hrvatska je jako demokratsko drustvo.:rofl:

Telku gledam samo ako je nesto zanimljivo.

Ili muslimanski način, da ti se sudi po zakonu za prekršaj, ili kršćanski način, kolateralne štete, masovne egzekucije, klanje, silovanje, itd.... Šta je bolje? Hajmo malo o ukupnoj praksi pričati.

Da, muslimanski nacin. Netko se zakune na kuran da si ti vjestac i odrube ti glavu. Da, ajmo pricat o ukupnoj praksi.

Gdje je u tvojoj koncepciji američki (i ne samo američki) princip da se smatra da svako ko naoružan neovlašteno uđe na tvoj posjed vrši napad pa ga možeš ubiti slobodno?

Amerikanci su tak poznati po svojim pametnim zakonima da ni ne zelim pricat o tome. Samo pogledaj koliko ljudi godisnje ubiju u SAD-u a koliko u sim ostalim zapadnim zemljama zajedno pa ces vidjet da ih ludi ameri sisaju za par stotina posto.

A opnaj ko je krao nek se osjeća onakvim kakav jeste. Ili da mu spomenik podignemo?

Ili da mu damo drugu sansu, mozda je ukrao jer nije imao sta za jest? Prehranit obitelj, skolovat djecu. Nema tu crno-bjelo kako vi muslimani to volite.

U americi pedofilima stave tablu pred kuću "Ovdje živi pedofil", a imaju javno dostupne baze podataka da vidiš imaš li u komšiluku registrovanog pedofila.

Da, a iz baze se brisu nakon nekoliko godina ako ne ponove zlocin.

Za razliku od muslimanskih zemalja gdje je pedofilija dozvoljena i drustveno prihvacena.:rigo:

Jel ovo o 2 billion $ koje je platila KC? U laži su kratke noge.

O cemu ti pricas?

satori@sanitarium
05.06.2008., 13:25
Qur'an critic to be executed in Iran within days (http://www.jihadwatch.org/archives/021220.php)

Cleric calls on Mohammed cartoonist to be executed (http://www.telegraph.co.uk/news/migrationtemp/1509782/Cleric-calls-on-Mohammed-cartoonist-to-be-executed.html)

Iran executes 2 gay teenagers (http://direland.typepad.com/direland/2005/07/iran_executes_2.html)

Jeben je taj muslimanski način.

Ovo mi je najbolje:

Omar Bakri Mohammed, the radical Muslim cleric, has said the cartoonist behind caricatures of the Prophet Mohammed that have sparked outrage across the Arab world should be tried and executed under Islamic law.

:rofl:

Kojem kurcu sluzi sudenje ako je kazna preodredena.

Mora da je to ona poznata muslimanska pravda.:rolleyes:

kenchee
05.06.2008., 20:32
Da, muslimanski nacin. Netko se zakune na kuran da si ti vjestac i odrube ti glavu. Da, ajmo pricat o ukupnoj praksi.

Ili da mu damo drugu sansu, mozda je ukrao jer nije imao sta za jest? Prehranit obitelj, skolovat djecu. Nema tu crno-bjelo kako vi muslimani to volite.

Za razliku od muslimanskih zemalja gdje je pedofilija dozvoljena i drustveno prihvacena.:rigo:

Pa evo htio to ili ne htio priznati, sam si rekao ono sto je kljucno ovdje, a to je muslimanski nacin, nazalost da, ali to nije seriatski nacin, kao i kako vi muslimani to volite, a ne kako Islam zahtijeva, te naravno muslimanskih zemalja, a ne Islamskih zemalja.

Uvidjas li razliku ?

Primjera radi, kad se spominje odsijecanje ruke, jedno je sta se radi, a drugo je sta se i kako se zahtijeva seriatom i kako bi trebalo da bude, gdje u ovom tvom gore primjeru covjeka koji je ukrao, a nije imao sta za jesti i sve je to izazvano krajnjom nuzdom, seriatski propis o odsijecanju ruke nikako se ne odnosi na njega, vec sve ima uzrocno posljedicni karakter, a to je da bi se nekon odsjekla ruka zbog kradje mora biti utvrdjeno da je taj covjek imao priliku da posteno radi i zaradi i da se ispita mali milion stvari koje su njega natjerale na kradju.

Tek ukoliko se utvrdi da je doticni imao sve potaman i onda opet nesto klepio, tipa sto bi iskopao kanal ili isao na posao da zaradi cvaju kad moze da krade, e to je vec druga prica i tad ruka leti. Zalosno, ali ne postupa se tako i istina, gleda se podosta crno-bijelo, sto ponovo nije ni praksa ni propis seriata.

Sto se tice vjestica i odsijecanja glave, pa eno i u Keniji koja ima kamaru misionara i u krscanskom okruzenju su ganjali nedavno i spaljivali vjestice, treba li se sad to poistovijetiti sa vjerom ili ces reci zaostali ljudi. Ja mislim da zaostalost nema veze sa vjerom ipak.

Pedofilija, opet stvar ljudskog zaostajanja, a ne vjerskih propisa i onda kako se moze kriviti vjera sto neki iskoristavaju i izvrcu nesto sto nije vjerom propisano. Podsjetit cu te na TX i desavanja u zadnjim danima gdje su i to i incest upravo pravdali vjerskim nacelima i toga ima kamara u svim dijelovima svijeta, neovisno na vjeru, rasu i naciju.

Doduse, oko definisanja pedofilije dalo bi se diskutovati u ovisnosti od tacke gledista, da li se punoljetstvo posmatra kroz zakonske okvire, dobna granica, ili kroz vjerske okvire, fizioloska granica. Ali onda i u tome Islam nije jedini, jer se slicni propisi, haman isti, oko punoljetstva i zrelosti nalaze i u Judaizmu i Krscanstvu, jer ipak svi poticemo sa istog izvora, pa je li normalno kriviti bilo koje od 3 religije sto njeni sljedbenici izvrcu nesto sto se u vjerskim propisima ipak ne nalazi onako kako bi oni zeljeli da bude ?

Dodatak :
Sto se tice smrtne kazne, potsjecam vas na propis koji nije jedini samo u Islamu, a to je oko za oko, zub za zub. I licno sam misljenja, da svako onaj ko oduzme zivot, treba oduzeti i njegov isto tako. Naravno, ovdje ne mislim da nema izuzetaka tipa nesretnog slucaja ili cega, naravno kako rekoh ne sad sve to uzeti po defaultu, jer po meni licno, nema veceg i boljeg odvracanja od zlodjela, pogotovo tog tipa, od saznanja da ce snositi istu posljedicu kao i djelo koje je ucinio. Otisao i ubio, nije znao, sipak, kad zna da i njega slijedi isto sigurno, dobro bi onda taj lik znao dobro i lose u tome.

A navest cu ti jedan jedini mali primjer. Koliko ljudi pogine u saobracajnim zbog nekih glupih vozaca koji se nalokaju kao stoka i onda ubiju necije dijete ni krivo ni duzno iako znaju da je voznja u alkoholiziranom stanju zabranjena po svim zakonima svijeta. Kad bi se znalo da za to leti glava, jer ubistvo je ubistvo nisi trebao sjedati za volan pijan i jos si znao da ne smijes, eh pasa moj solidni sto bi ko vozio u alkoholiziranom stanju ikad vise, to je vec za pricu. Tad ti ne bi trebao zakon o 0 promila.

satori@sanitarium
05.06.2008., 20:48
Pa evo htio to ili ne htio priznati, sam si rekao ono sto je kljucno ovdje, a to je muslimanski nacin, nazalost da, ali to nije seriatski nacin, kao i kako vi muslimani to volite, a ne kako Islam zahtijeva, te naravno muslimanskih zemalja, a ne Islamskih zemalja.

Muslimanski nacin=serijatski nacin. Sta ne kuzis?

Uvidjas li razliku ?

Ne.

Primjera radi, kad se spominje odsijecanje ruke, jedno je sta se radi, a drugo je sta se i kako se zahtijeva seriatom i kako bi trebalo da bude, gdje u ovom tvom gore primjeru covjeka koji je ukrao, a nije imao sta za jesti i sve je to izazvano krajnjom nuzdom, seriatski propis o odsijecanju ruke nikako se ne odnosi na njega, vec sve ima uzrocno posljedicni karakter, a to je da bi se nekon odsjekla ruka zbog kradje mora biti utvrdjeno da je taj covjek imao priliku da posteno radi i zaradi i da se ispita mali milion stvari koje su njega natjerale na kradju.

Mozes mi rec u kojem je ajetu ili hadithima to tvoje polemiziranje?

Ja mogu samo nac odsjecanje ruku za kradu, bez iznimke.:kava:

Tek ukoliko se utvrdi da je doticni imao sve potaman i onda opet nesto klepio, tipa sto bi iskopao kanal ili isao na posao da zaradi cvaju kad moze da krade, e to je vec druga prica i tad ruka leti. Zalosno, ali ne postupa se tako i istina, gleda se podosta crno-bijelo, sto ponovo nije ni praksa ni propis seriata.

Ajet. Hadith. Daj.

Sto se tice vjestica i odsijecanja glave, pa eno i u Keniji koja ima kamaru misionara i u krscanskom okruzenju su ganjali nedavno i spaljivali vjestice, treba li se sad to poistovijetiti sa vjerom ili ces reci zaostali ljudi. Ja mislim da zaostalost nema veze sa vjerom ipak.

Oboje. I vjera i zaostalost. Bas ono cega ne fali na bliskom istoku.

Ako mislis da vjera nema veze sa zaostaloscu mogu izvuc podatke o broju vjernika medu akademskim gradanima pa ces vidjet da ima veze.

Pedofilija, opet stvar ljudskog zaostajanja, a ne vjerskih propisa i onda kako se moze kriviti vjera sto neki iskoristavaju i izvrcu nesto sto nije vjerom propisano. Podsjetit cu te na TX i desavanja u zadnjim danima gdje su i to i incest upravo pravdali vjerskim nacelima i toga ima kamara u svim dijelovima svijeta, neovisno na vjeru, rasu i naciju.

Zbilja? A koja to vjera dopusta pedofiliju osim islama?

Doduse, oko definisanja pedofilije dalo bi se diskutovati u ovisnosti od tacke gledista, da li se punoljetstvo posmatra kroz zakonske okvire, dobna granica, ili kroz vjerske okvire, fizioloska granica. Ali onda i u tome Islam nije jedini, jer se slicni propisi, haman isti, oko punoljetstva i zrelosti nalaze i u Judaizmu i Krscanstvu, jer ipak svi poticemo sa istog izvora, pa je li normalno kriviti bilo koje od 3 religije sto njeni sljedbenici izvrcu nesto sto se u vjerskim propisima ipak ne nalazi onako kako bi oni zeljeli da bude ?

Kakvo punoljetstvo? O cemu ti pricas? Kakve fizioloske granice?
Tebi je normalno da se starcek jebe sa 9 godisnjakinjom i ti bi to isao opravdavat?:rigo:

Danasnje krscanstvo i judaizam gotovo da niti nemaju poveznica sa svojim svetim knjigama, osim u bas fanaticnim sredinama koje ih doslovce interpretiraju, za razliku od muslimana koji svako slovo u kuranu smatraju nepromjenjivim i neoborivim zakonima koji dopustaju pedofiliju.

Tak da nemoj pricat gluposti. Cak i da druge vjere to rade islam uopce ne bi bio manje gadan.:kava:

satori@sanitarium
05.06.2008., 20:59
Dodatak :
Sto se tice smrtne kazne, potsjecam vas na propis koji nije jedini samo u Islamu, a to je oko za oko, zub za zub. I licno sam misljenja, da svako onaj ko oduzme zivot, treba oduzeti i njegov isto tako. Naravno, ovdje ne mislim da nema izuzetaka tipa nesretnog slucaja ili cega, naravno kako rekoh ne sad sve to uzeti po defaultu, jer po meni licno, nema veceg i boljeg odvracanja od zlodjela, pogotovo tog tipa, od saznanja da ce snositi istu posljedicu kao i djelo koje je ucinio. Otisao i ubio, nije znao, sipak, kad zna da i njega slijedi isto sigurno, dobro bi onda taj lik znao dobro i lose u tome.

Tipicno od vjernika da zagovara zub za zub.:rigo:

Sta dobiva zrtvina rodbina/prijatelji ako ubijes ubojicu? Zadovoljstinu:rofl:

Rjedak misao od jedne osobe koju bas i ne smatram pametnom:

"An eye for an eye will make the whole world blind."

A navest cu ti jedan jedini mali primjer. Koliko ljudi pogine u saobracajnim zbog nekih glupih vozaca koji se nalokaju kao stoka i onda ubiju necije dijete ni krivo ni duzno iako znaju da je voznja u alkoholiziranom stanju zabranjena po svim zakonima svijeta. Kad bi se znalo da za to leti glava, jer ubistvo je ubistvo nisi trebao sjedati za volan pijan i jos si znao da ne smijes, eh pasa moj solidni sto bi ko vozio u alkoholiziranom stanju ikad vise, to je vec za pricu. Tad ti ne bi trebao zakon o 0 promila.

Naroljane budale. Ocito se nikad nisi naroljo kad ne shvacas da vecina ljudi nisu sposobni razmisljat pod utjecajem alkohola pa bi bez obzira na posljedice sjeli za volan.

Opet, kakve koristi ako smaknes takvog covjeka?:kava:

kenchee
05.06.2008., 23:34
Naroljane budale. Ocito se nikad nisi naroljo kad ne shvacas da vecina ljudi nisu sposobni razmisljat pod utjecajem alkohola pa bi bez obzira na posljedice sjeli za volan.

Opet, kakve koristi ako smaknes takvog covjeka?

Iskreno molim Allaha dz.s. da niti jedan od nas dvojice u stvarnom zivotu ne dozivi da mu se u porodici desi bilo koji od primjera koje sam ja gore naveo, jer ja bih vjerovatno zalio sto nepostoji taj zakon "oko za oko", a nesto mi se ne cini da bi ti tog i takvog covjeka mogao da opravdas ovim gore rijecima ukoliko bi ti dijete izdahlo pod njegovim tockovima.

A korist, smakni jednog, drugi ponovo nece razmisljati i sjet ce za volan pa ce ubiti nekog, smakni i tog drugog, mozda nece treci, ali cetvrti sigurno hoce, jer kad ne bi bilo tako, prkosili bismo ljudskoj prirodi. Jedan smaknut mozda ne bi ucinio razliku, deset njih ...

Helem, meni moja vjera i moja uvjerenja, tebi tvoja i to je za mene kraj ove rasprave.

BOSNIAN#1
06.06.2008., 03:43
Zbilja? A koja to vjera dopusta pedofiliju osim islama?[/QUOTE]

Ne lupetaj gluposti, a gdje se to u islamu dozvoljava.

Danasnje krscanstvo i judaizam gotovo da niti nemaju poveznica sa svojim svetim knjigama, osim u bas fanaticnim sredinama koje ih doslovce interpretiraju, za razliku od muslimana koji svako slovo u kuranu smatraju nepromjenjivim i neoborivim zakonima koji dopustaju pedofiliju.[/QUOTE]

To si u pravu, mozda da imaju poveznice sa svetim knjigama ne bi sad placali milione u odstete na nebrojene slucajeve pedofilije u svestenickim redovima :flop:

Vidi se iz prilozenog da si ti jedan isfrustriran mladic. Mozda bi trebao ponekad izaci napolje i razgovarat sa prijateljima ako ih imas da malo kanalises te svoje frustracije a ima i topic psihologija pa brobaj tamo :kava:

satori@sanitarium
06.06.2008., 11:28
Iskreno molim Allaha dz.s. da niti jedan od nas dvojice u stvarnom zivotu ne dozivi da mu se u porodici desi bilo koji od primjera koje sam ja gore naveo, jer ja bih vjerovatno zalio sto nepostoji taj zakon "oko za oko", a nesto mi se ne cini da bi ti tog i takvog covjeka mogao da opravdas ovim gore rijecima ukoliko bi ti dijete izdahlo pod njegovim tockovima.

Nemoras ga molit, ionako te nece cut, a i da te cuje sumljam da bi ista napravio. Tip je pickica.:kava:

A korist, smakni jednog, drugi ponovo nece razmisljati i sjet ce za volan pa ce ubiti nekog, smakni i tog drugog, mozda nece treci, ali cetvrti sigurno hoce, jer kad ne bi bilo tako, prkosili bismo ljudskoj prirodi. Jedan smaknut mozda ne bi ucinio razliku, deset njih ...

To sranje "smakni jednog, dva, tri pa ce cetvrti mozda skuzit" se u praksi pokazalo da je beskorisno. Od SAD-a do kine ljudi uopce ne rade manje zlocina iako ih se tisuce smakne svake godine za raznorsne zlocine. Cjela povjest govori protiv te gluposti oko za oko ali ocito su neki ljudi nesposobni razumjet.:kava:

Statisticki gledano, u zemljama bez smrtne kazne ima manje zlocina od zemalja sa smrtnom kaznom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Death_Penalty_World_Map.png

Iz ove karte iskljucis J. Ameriku i J. Afriku, buduci da je standard gradana nizak i to se isto ocituje u stopi kriminala.

Helem, meni moja vjera i moja uvjerenja, tebi tvoja i to je za mene kraj ove rasprave.

satori@sanitarium
06.06.2008., 11:31

Hm.....muhamed je jebao devetgodisnjakinju? Mozda tu?:rofl:

To si u pravu, mozda da imaju poveznice sa svetim knjigama ne bi sad placali milione u odstete na nebrojene slucajeve pedofilije u svestenickim redovima :flop:

Ne bi oni placali nego bi vjesali i spaljivali ljude u ima kretena koji ne moze podnjet konkurenciju.:kava:

Vidi se iz prilozenog da si ti jedan isfrustriran mladic. Mozda bi trebao ponekad izaci napolje i razgovarat sa prijateljima ako ih imas da malo kanalises te svoje frustracije a ima i topic psihologija pa brobaj tamo :kava:

Bucibucibuuuuuuuuu.............. ja nemam frustracije, samo jedan odlican nacin za povremenu zabavu - podjebavanje religioznih fanatika.:cerek:

Blitz66
06.06.2008., 13:39

that the Prophet married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old, and then she remained with him for nine years

Khm.

kenchee
06.06.2008., 15:15
Bucibucibuuuuuuuuu.............. ja nemam frustracije, samo jedan odlican nacin za povremenu zabavu - podjebavanje religioznih fanatika.:cerek:

Po meni je i ovo frustracija, kad neko nema drugog nacina zabave, kad si zadnji put vidio zensko, za izlazak ne smijem da pitam ipak ili si jos uvijek na razini playstationa. :driver:

Ovdje vidim malo i egoizma posto mislis da nekog nesto kao podjebajes. Moguce da ti nisu ukazivali pretjerano paznje pa sad ovdje to nadoknadjujes. :tuctuc:

Onda tu su naznake i raznoraznih kompleksa kontriranja, vjerovatno su te puno usutkivali iz malena. Hudo dijete, neka neka, samo ti necemo ti mi nis zamjeriti, cak sta vise radosni smo ako mozemo kome pomoci da se psihicki ustabili. :cerek:

Deder ti nama jos koju gukni. De ... :top:

Ma jest, tako je, ti si nama najpametniji ... :lol:

harec
06.06.2008., 15:28
-da napomjenem ja nisam pripadnik Islamske vjeroispvesti ali
sam za: DA SE OVA TEMA ZALJUCA!!!!!!

satori@sanitarium
06.06.2008., 15:35
Po meni je i ovo frustracija, kad neko nema drugog nacina zabave, kad si zadnji put vidio zensko, za izlazak ne smijem da pitam ipak ili si jos uvijek na razini playstationa. :driver:

Po tebi je sve frustracija cim ti neko kaze neku kritiku:rigo:

Prije 5 min, FYI zadnju igru koji sam igrao je bio red alert jedinica.:kava:

Ovdje vidim malo i egoizma posto mislis da nekog nesto kao podjebajes. Moguce da ti nisu ukazivali pretjerano paznje pa sad ovdje to nadoknadjujes. :tuctuc:

Mozda, a mozda volim zajebavat fanatike poput tebe.:cerek:

Onda tu su naznake i raznoraznih kompleksa kontriranja, vjerovatno su te puno usutkivali iz malena. Hudo dijete, neka neka, samo ti necemo ti mi nis zamjeriti, cak sta vise radosni smo ako mozemo kome pomoci da se psihicki ustabili. :cerek:

Bucibucibuuuuuuu................

Deder ti nama jos koju gukni. De ... :top:

Ma jest, tako je, ti si nama najpametniji ... :lol:

Sve u svemu, samo jedan jadan ad hominem. Jadno.:kava:

satori@sanitarium
06.06.2008., 15:35
-da napomjenem ja nisam pripadnik Islamske vjeroispvesti ali
sam za: DA SE OVA TEMA ZALJUCA!!!!!!

Da napomenem, JEBE MI SE!!!!!!!!!!!!!!1

Nije ti oo islambosna da se brisu postovi koji su kriticni prema islamu.:kava:

pyrus22
06.06.2008., 15:45

Nemoj mi pricat da je narod koji podrzava ubijanje u ime tamo nekog imaginarnog dedice normalan.ako izuzmemo one na filipinima koji se zakucavaju na križ.vidim da ti je dosadilo soliti pamet na indexu.hr:D

blue bird
06.06.2008., 15:56
o izuzmemo one na filipinima koji se zakucavaju na križ

Kakve veze ima kamenovanje-bicevanje-odsijecanje ruku -atve svih vrsta sa dobrovoljnim cinom (koliko god nije normalan)...tipa sta Sije rade, samo sto jos nisam vidjela da kod Filipinaca, mama klinca pribija na kriz...no mozda grijesim...

http://www.answering-christianity.com/ashura2.jpg

ili ovo (http://www.answering-christianity.com/ashoura1111.jpg)

ili ovo (http://www.answering-christianity.com/shia1.jpg)

o my (http://www.answering-christianity.com/ashura12.gif)

ili ovo (http://www.answering-christianity.com/ashoura1011.jpg)

pyrus22
06.06.2008., 16:01
Kakve veze ima kamenovanje-bicevanje-odsijecanje ruku -atve svih vrsta sa dobrovoljnim cinom (koliko god nije normalan)...tipa sta Sije rade, samo sto jos nisam vidjela da kod Filipinaca, mama klinca pribija na kriz...no mozda grijesim...

http://www.answering-christianity.com/ashura2.jpg

ili ovo (http://www.answering-christianity.com/ashoura1111.jpg)

ili ovo (http://www.answering-christianity.com/shia1.jpg)

o my (http://www.answering-christianity.com/ashura12.gif)

ili ovo (http://www.answering-christianity.com/ashoura1011.jpg)

u redu zar je zbog par primitivaca Islam zaostala i nevaljala religija.

blue bird
06.06.2008., 16:08

Religija i napredno je oksiomoron...u proslosti se nije ni krscanstvo puno razlikovalo, od danasnjeg Islama. Bilo je brutalno i totalan brein drein. No, ipak su se prilagodili i odbacili, koliko toliko prahistorijske, necivilizirane obicaje.

pyrus22
06.06.2008., 16:30
Religija i napredno je oksiomoron...u proslosti se nije ni krscanstvo puno razlikovalo, od danasnjeg Islama. Bilo je brutalno i totalan brein drein. No, ipak su se prilagodili i odbacili, koliko toliko prahistorijske, necivilizirane obicaje.
baš svi sumnjam od kažnjavanja pa do seksualnog iskorištavanja.svugdje se može nači samo crno ako to tražiš.ipak nađe se svugdje i nešto ljepo i pametno.
netreba biti kao muha i ići na dr......A ni znanstvenici nisu baš daleko oprosti ja sam priprost momak pa možda te ne razumijem.Sve nedostatke šta vidimo u drugima na neki način su odraz nas samih.

satori@sanitarium
06.06.2008., 16:31
ako izuzmemo one na filipinima koji se zakucavaju na križ.

Dobrovoljno se zakucavaju na kriz, nitko ih ne tjera.

vidim da ti je dosadilo soliti pamet na indexu.hr:D

Vise nisam banan na forum.hr :cerek:

satori@sanitarium
06.06.2008., 16:32
baš svi sumnjam od kažnjavanja pa do seksualnog iskorištavanja.svugdje se može nači samo crno ako to tražiš.ipak nađe se svugdje i nešto ljepo i pametno..

A sta je to dobro u islamu?:rofl:

netreba biti kao muha i ići na dr......A ni znanstvenici nisu baš daleko oprosti ja sam priprost momak pa možda te ne razumijem.Sve nedostatke šta vidimo u drugima na neki način su odraz nas samih.

Znanstvenici su par svjetlosnih godina ispred religioznih idiota.

pyrus22
06.06.2008., 16:39
A sta je to dobro u islamu?:rofl:

Znanstvenici su par svjetlosnih godina ispred religioznih idiota.

jesu pogotovo ovi koji rade na naprednom oružju ili bacaju pare da bi donjeli par kamena sa marsa ili mjeseca a svakih30 sek jedno dijete umire od gladi.nisam
musliman ali sam našo puno toga što bar mene potiče i djeluje pozitivno.btw
nek si se ti vratio što više raznih mišljenja bogatiji forum.mogu samo reči dobro došo.:)

satori@sanitarium
06.06.2008., 16:51
jesu pogotovo ovi koji rade na naprednom oružju ili bacaju pare da bi donjeli par kamena sa marsa ili mjeseca a svakih30 sek jedno dijete umire od gladi.

Shvacas da je sva moderna tehnologija koju danas koristis posljedica istrazivanja koje su financirale vojske svjeta? Od tranzistora, interneta do nuklearne energije.

Lose je sto neki ljudi umiru od pothranjenosti ali ne mozemo svi imat sve niti ce posiljke hrane rjesit problem. Treba razvijat lokalnu priredu a to traje.

I svake sekunde umre netko od raka ili prebrze voznja, netko nekoga ubije ili se sami ubiju, umiru od razlicitih bolestina..... Ne primjecujem da te oni zabrinjavaju.:kava:

nisam
musliman ali sam našo puno toga što bar mene potiče i djeluje pozitivno.btw
nek si se ti vratio što više raznih mišljenja bogatiji forum.mogu samo reči dobro došo.:)

A sta si ti to nasao pozitivno u islamu. Podjeli sa nama neznalicama.:rolleyes:

Blitz66
06.06.2008., 17:08
Kad je jedan od tih primitivaca Muhamed, onda da.

KObi
06.06.2008., 17:43
Kad je jedan od tih primitivaca Muhamed, onda da.

Koja glupost, znas li ti sta je Muhamed, s.a.v.s, bio za tadasnje vrijeme?
Znas li kakvo je stanje tada bilo?
Znas li ti sta je pojam islama bio za srednji vijek? Muhamed, s.a.v.s., svakako nije bio nazadan!!!

kenchee
06.06.2008., 17:52

Pogresno baratanje cinjenicama, jer i jedno i drugi su napustili svoje vjere danas pa zato i jest tako kako jest, jer za tvoju informaciju, dok su se krscanji drzali svoje vjere nisu se kupali, je li tako, dok su muslimani imali vodovod.

Dok su se krscani drzali svoje vjere sunce je kruzilo oko zemlje, ispravi me ako grijesim, dok je u islamskom svijetu, dok su se drzali svoje vjere, napredovala nauka, kultura, umjetnost.

Dok su se krscani drzali svoje vjere ganjali su vjestice, ubijali lijecnike, spaljivali knjige, dok se u islamskom svijetu, dok su se muslimani drzali svoje vjere, za svaku naucnu knjigu davalo zlata koliko je ta knjiga teska.

Znam ja da boli i vidim to ovdje, ali i cuvena europska renesansa je nastala na temeljima islamske civilizacije, tacnije krenula je od Kordobskog hilafeta, fino uzmi historiju i pogledaj.

A sto se tice tehnologije i nauke, koliko ja znam algebru su razvili muslimani, znas to vam je kljucni dio matematike, trigonometriju takodjer, dok su u Evropi busili ljudima glavu svrdlima kad im je zlo, Ibn Sina je vrsio operativne zahvate. Mora vam biti poznat taj lik, on je inace otac medicine.

I naravno, ako cemo o npr razvoju i tehnologiji uopste, bez obzira o cemu se radi i kojoj oblasti, glavni postulat bilo cega je tzv algoritam i zanimljivo, smijem se kladiti da niko od vas nije cuo za Muhammeda ibn Musa Al-Hoverizmija, koji je u osnovi i postavio definiciju algoritma, od cijeg je nadimka evropskom transkripcijom i ostao naziv.

Kako rekoh, slazem se da su krscani napredovali ostavljajuci svoju vjeru, ali razlog muslimanskog nazadovanja je isti, jer su muslimani isto tako napustili svoju.

satori@sanitarium
06.06.2008., 18:36
Pogresno baratanje cinjenicama, jer i jedno i drugi su napustili svoje vjere danas pa zato i jest tako kako jest, jer za tvoju informaciju, dok su se krscanji drzali svoje vjere nisu se kupali, je li tako, dok su muslimani imali vodovod.

Prije krscana su rimljani imali i vodovode i bazene...... kad su krscani dosli onda su sve sjebali. Odlican primjer kako religije mogu zajebat razvloj covjecanstva.:kava:

Dok su se krscani drzali svoje vjere sunce je kruzilo oko zemlje, ispravi me ako grijesim, dok je u islamskom svijetu, dok su se drzali svoje vjere, napredovala nauka, kultura, umjetnost.

A kuran kaze da su zvjezde blize zemlji od planeta i da sluze kao raketna obrana protiv sejtana.
Vrlo znanstveno.:rofl:

BTW, nauka im se razvijala dok su pokoravali i asimilirali znanja drugih naroda, kada su prestala osvajanja pali su u istavilo koje traje do danas.

Dok su se krscani drzali svoje vjere ganjali su vjestice, ubijali lijecnike, spaljivali knjige, dok se u islamskom svijetu, dok su se muslimani drzali svoje vjere, za svaku naucnu knjigu davalo zlata koliko je ta knjiga teska.

Unistavali su sve knjige koje su govorile protiv kurana, spaljivali su djela svojih najvecih znanstvenika, ubijali neistomisljenike, odrubljivali glave vjesticama.....

Nauci povjest svoje vjere.:kava:

Znam ja da boli i vidim to ovdje, ali i cuvena europska renesansa je nastala na temeljima islamske civilizacije, tacnije krenula je od Kordobskog hilafeta, fino uzmi historiju i pogledaj.

Koji debilizam.

Odi uit povjest.

A sto se tice tehnologije i nauke, koliko ja znam algebru su razvili muslimani, znas to vam je kljucni dio matematike, trigonometriju takodjer, dok su u Evropi busili ljudima glavu svrdlima kad im je zlo, Ibn Sina je vrsio operativne zahvate. Mora vam biti poznat taj lik, on je inace otac medicine.

Algebra je bila poznata odavna, muslimani su je samo sistematizirali i malo unaprjedili, nis vise. Isto kao i sa trigonometrijom. Oboje su se potpuno razvile tek kada su dosle u europu jer muslimani nisu znali sta sa njima.:kava:

Avicena je bio covjek od znanosti isto kao i leonardo u europi. Nema to veze sa religijom. Da se rodio negdje drugdje i dalje bi bio pametan.

I naravno, ako cemo o npr razvoju i tehnologiji uopste, bez obzira o cemu se radi i kojoj oblasti, glavni postulat bilo cega je tzv algoritam i zanimljivo, smijem se kladiti da niko od vas nije cuo za Muhammeda ibn Musa Al-Hoverizmija, koji je u osnovi i postavio definiciju algoritma, od cijeg je nadimka evropskom transkripcijom i ostao naziv.

A on je to izvukao od hinduista. Ili nisi znao da se njegova knjiga zove u grubom prjevodu Racunanje sa hinduistickim brojevima sto su europljani preveli na Algoritmi de numero Indorum. Nema on nikakve veze sa danasnjim pojmom algoritam.:kava:

Kako rekoh, slazem se da su krscani napredovali ostavljajuci svoju vjeru, ali razlog muslimanskog nazadovanja je isti, jer su muslimani isto tako napustili svoju.

Da , slazem se da su ju napustili jer je nespojiva sa znanoscu. Leteci konji, zvjezde su rakete protiv sejtana, zemlja je plosnata poput saga.....

satori@sanitarium
06.06.2008., 18:36
Znas li ti sta je pojam islama bio za srednji vijek? Muhamed, s.a.v.s., svakako nije bio nazadan!!!

Cak je i tada bio nazadan u nekim stvarima a danas je u svim.:kava:

Blitz66
06.06.2008., 19:00

the Prophet married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old, and then she remained with him for nine years

Primitivac.

KObi
06.06.2008., 19:28
Cak je i tada bio nazadan u nekim stvarima a danas je u svim.:kava:

blablabla, neko ko danas nije ziv ne moze biti nazadan, a sto se tice muslimana, to ne mozes reci za sve, sve u svemu, 'valjas' gluposti

KObi
06.06.2008., 19:30
Primitivac.

bojim se da je do prevoda, a u bosanskom je prevod 'prisao', sto mislim da ne bi trebalo poistovjecivati. A ne stoji da je bio primitivac, cista glupost! Mislim da manjka znanja o historijskim cinjenicama, 'odsjek' islam!

ZANOSNI
06.06.2008., 20:18
Sta zelim reci.....vrlo kratko..u satanizmu u ime sotone napravite glupost..u ISLAMU u ime ALLAHA(BOGA)napravite podvig..mozda nekad i trag bude krvav..al je tako i u prvoj bracnoj noci...(bar nekad bilo)a ON je milostiv i oprasta ako je nevina kap potekla ljudi su gresni.SELAM

satori@sanitarium
06.06.2008., 20:40
blablabla, neko ko danas nije ziv ne moze biti nazadan, a sto se tice muslimana, to ne mozes reci za sve, sve u svemu, 'valjas' gluposti

Za danasnje pojmove je nazadan, shvacas?

satori@sanitarium
06.06.2008., 20:42
bojim se da je do prevoda, a u bosanskom je prevod 'prisao', sto mislim da ne bi trebalo poistovjecivati. A ne stoji da je bio primitivac, cista glupost! Mislim da manjka znanja o historijskim cinjenicama, 'odsjek' islam!

Uopce nije primitivno klat ljude zato sto nisu muslimani.:rolleyes:

Ili tuc zene.:rolleyes:

Ili jebat devetgodisnjakine.:rolleyes:

Ii vjerovat da su zvjezde rakete:rolleyes:

kenchee
06.06.2008., 20:42
Prije krscana su rimljani imali i vodovode i bazene...... kad su krscani dosli onda su sve sjebali. Odlican primjer kako religije mogu zajebat razvloj covjecanstva.:kava:

Pa sta ti ja rekoh, krscani kad su se zauzeli za svoju vjeru jesu unazadjivali narode rusenjem istih tamo gdje su postojali, dok su muslimani sa svojom gradili nove i tamo gdje ih nikad nije do tad bilo.

A kuran kaze da su zvjezde blize zemlji od planeta i da sluze kao raketna obrana protiv sejtana.
Vrlo znanstveno.:rofl:

Nemas pojma sta se u Kur'anu Casnom kaze, inace se ne bi ovoliko provaljivao i pokazivao koliko u osnovi nemas pojma o temi o kojoj nastojis da diskutujes. Jer da imas i trunke znanja o Kur'anu znao bi da ovakvo sto ne postoji u Njemu i da nisi ni prvi ni posljednji koji se sluzi nekim bombasticnim izmisljotinama da bi nesto pokazao, sto moze proci kod ljudi koji isto tako pojma nemaju o temi.

BTW, nauka im se razvijala dok su pokoravali i asimilirali znanja drugih naroda, kada su prestala osvajanja pali su u istavilo koje traje do danas.:rofl:

Ima i toga malim dijelom, ali postoji razlika osvojiti i unaprijediti neciju nauku sto je slucaj sa Islamom vs osvojiti i unistiti nauku drugog naroda sto je slucaj sa krscanstvom.

Unistavali su sve knjige koje su govorile protiv kurana, spaljivali su djela svojih najvecih znanstvenika, ubijali neistomisljenike, odrubljivali glave vjesticama.....

Nauci povjest svoje vjere.:kava:

Opet brkas pojmove, jer koliko ja vidim ponovo opisujes inkviziciju, a ja nisam krscanin za tvoju informaciju i povijest svoje vjere izuzetno dobro znam i poznam.

Algebra je bila poznata odavna, muslimani su je samo sistematizirali i malo unaprjedili, nis vise. Isto kao i sa trigonometrijom. Oboje su se potpuno razvile tek kada su dosle u europu jer muslimani nisu znali sta sa njima.:kava:

Vidim da nemas pojma oko razvoja matematskih znanosti. Jer jedino sto su od hindusa preuzeli to je bio dekadni brojni sistem kao osnovu dok je tek nakon toga krenuo razvoj algebre u matematskom smislu i jos pogotovo ako ti je uvodjenje 0 i negativnih brojeva malo unapredjenje, stvarno nemam onda sta sa tobom da diskutujem vise. Oko daljnjeg razvoja istih disciplina ineresuje me samo ko ih je dionio u Europu, marsovci ???

Avicena je bio covjek od znanosti isto kao i leonardo u europi. Nema to veze sa religijom. Da se rodio negdje drugdje i dalje bi bio pametan.

Sa malom razlikom sto je Ibn Sina bio poznat i priznat jos za svog vakta, zivio je na dvoru i bio stimulisan kao naucnik, dok je Leonardo tek kasnije afirmisan, a za zivota mu je visio nad glavom mac hereze i strah da se sta ne zamjeri crkvi tj. inkviziciji kao njenom ogranku.

A on je to izvukao od hinduista. Ili nisi znao da se njegova knjiga zove u grubom prjevodu Racunanje sa hinduistickim brojevima sto su europljani preveli na Algoritmi de numero Indorum. Nema on nikakve veze sa danasnjim pojmom algoritam.:kava:

Vidim da ne vladas ni tim sto potvrdjuje da nemas pojma o nauci mimo onog sto ti je baba pricala. Jer da nije tako onda bi se vise informisao pa bi saznao da je on u toj knjizi prvi uveo pojam algoritma u matematiku, nema veze sa hindusima taj dio, da je od hindusa preuzeo samo dekadni brojni sistem i na osnovu toga uveo prve temelje i principe algebre koju su kasnije i ti isti hindusi usvojili, sto ce reci brojeve imali jesu, ali algebru, u modernom smislu i kakvu je danas znamo, ne.

Da , slazem se da su ju napustili jer je nespojiva sa znanoscu. Leteci konji, zvjezde su rakete protiv sejtana, zemlja je plosnata poput saga.....

Ponovo potvrdjujes da nemas pojma o Kur'anu, a diskutujes o Njemu, jer da imas ne bi valjao ove gore nebuloze koje vec jesi naveo i ne sekiram se imas tih njih jos. Ja da bih diskutovao sa nekim o odnosu Kur'ana sa modernom znanoscu i koliko znanost tek danas nadolazi i pocinje da razumije Kur'anske ajete te uvidja da kontradiktornosti ne postoje, taj neko bi morao da ima nesto vise osim bukvara iz osnovne, tako sorry, kad se jos malo edukujes mozda i promuhabetimo jos koji put kasnije.

Ali eto, kao covjek i musliman ne mogu ti zamjeriti zbog tvog neznanja, a kako tvoje diskutovanje nije namijenjeno razmjeni misljenja i da sto naucis vec cisto lupetanju, raspravi radi rasprave, zaista ne mislim da ova tema vise zavredjuje moju paznju.

satori@sanitarium
06.06.2008., 21:08
Pa sta ti ja rekoh, krscani kad su se zauzeli za svoju vjeru jesu unazadjivali narode rusenjem istih tamo gdje su postojali, dok su muslimani sa svojom gradili nove i tamo gdje ih nikad nije do tad bilo.

Muslimani su sjebali citavu afriku, indiju, tursku...........

Nemas pojma sta se u Kur'anu Casnom kaze, inace se ne bi ovoliko provaljivao i pokazivao koliko u osnovi nemas pojma o temi o kojoj nastojis da diskutujes. Jer da imas i trunke znanja o Kur'anu znao bi da ovakvo sto ne postoji u Njemu i da nisi ni prvi ni posljednji koji se sluzi nekim bombasticnim izmisljotinama da bi nesto pokazao, sto moze proci kod ljudi koji isto tako pojma nemaju o temi.

Ma ja uopce nemam pojma.

67:5 And We have, (from of old), adorned the lowest heaven with Lamps, and We have made such (Lamps) (as) missiles to drive away Satans, and have prepared for them the Chastisement of the Blazing Fire.

Ima i toga malim dijelom, ali postoji razlika osvojiti i unaprijediti neciju nauku sto je slucaj sa Islamom vs osvojiti i unistiti nauku drugog naroda sto je slucaj sa krscanstvom.

Sta si navalio na krscanstvo? Zaostalo je kao i islam.:kava:

Opet brkas pojmove, jer koliko ja vidim ponovo opisujes inkviziciju, a ja nisam krscanin za tvoju informaciju i povijest svoje vjere izuzetno dobro znam i poznam.

Kakvu inkviziciju? Muslimani su palili knjige svojih znanstvenika jer su bile kriticne i kontradiktorne islamu.

Vidim da nemas pojma oko razvoja matematskih znanosti. Jer jedino sto su od hindusa preuzeli to je bio dekadni brojni sistem kao osnovu dok je tek nakon toga krenuo razvoj algebre u matematskom smislu i jos pogotovo ako ti je uvodjenje 0 i negativnih brojeva malo unapredjenje, stvarno nemam onda sta sa tobom da diskutujem vise. Oko daljnjeg razvoja istih disciplina ineresuje me samo ko ih je dionio u Europu, marsovci ???

Sinko, ja studiram matematiku tak da mi mozes prestat srat sa tom svojom kvazipovjescu.

Niti su muslimani uveli 0(kinezi i babilonci) niti su uveli negativne brojeve(indijci).

Prestani slusat povjest kod svog imama i kurana i predi na pravu povjest.

Sa malom razlikom sto je Ibn Sina bio poznat i priznat jos za svog vakta, zivio je na dvoru i bio stimulisan kao naucnik, dok je Leonardo tek kasnije afirmisan, a za zivota mu je visio nad glavom mac hereze i strah da se sta ne zamjeri crkvi tj. inkviziciji kao njenom ogranku.

A leonardo nije bio poznat za svog vremena?:rofl:

Koje gluposti ja slusam:rofl:

Mac hereze:rofl:

Vidim da ne vladas ni tim sto potvrdjuje da nemas pojma o nauci mimo onog sto ti je baba pricala. Jer da nije tako onda bi se vise informisao pa bi saznao da je on u toj knjizi prvi uveo pojam algoritma u matematiku, nema veze sa hindusima taj dio, da je od hindusa preuzeo samo dekadni brojni sistem i na osnovu toga uveo prve temelje i principe algebre koju su kasnije i ti isti hindusi usvojili, sto ce reci brojeve imali jesu, ali algebru, u modernom smislu i kakvu je danas znamo, ne.

A osoba koja je uvela pojam auto ga je i izmislila?:rofl:

Algoritmi kao sami su bili poznati odavno on ih je samo skupio i kategorizirao.

Ponovo potvrdjujes da nemas pojma o Kur'anu, a diskutujes o Njemu, jer da imas ne bi valjao ove gore nebuloze koje vec jesi naveo i ne sekiram se imas tih njih jos. Ja da bih diskutovao sa nekim o odnosu Kur'ana sa modernom znanoscu i koliko znanost tek danas nadolazi i pocinje da razumije Kur'anske ajete te uvidja da kontradiktornosti ne postoje, taj neko bi morao da ima nesto vise osim bukvara iz osnovne, tako sorry, kad se jos malo edukujes mozda i promuhabetimo jos koji put kasnije.

Ad humanum. Jadno.

Imas u arhivu diskusiju kuran vs znanost pa ju malo procitaj pa ces vidjet koliko sranja ima u toj knjizi.

Ali eto, kao covjek i musliman ne mogu ti zamjeriti zbog tvog neznanja, a kako tvoje diskutovanje nije namijenjeno razmjeni misljenja i da sto naucis vec cisto lupetanju, raspravi radi rasprave, zaista ne mislim da ova tema vise zavredjuje moju paznju.

Uvjek je lupetanje kod vas muslimana kada ostanete bez komentara. Nauci se vec jednom primat kritiku i mjenjat svoje misljenje.

Kobi.:kava:

Vojnik Gorčin
06.06.2008., 21:46
Muslimani su sjebali citavu afriku, indiju, tursku...........

vidi se da si matematičar nemaš pojma o historiji... pronađi nešto malo o zatočenistvu Ričarda Lavlje Srce... Čovjek se divi kako je moguće da tadašnji Arapi imaju bolnice u kojim je liječenje besplatno

Ma ja uopce nemam pojma.

67:5 And We have, (from of old), adorned the lowest heaven with Lamps, and We have made such (Lamps) (as) missiles to drive away Satans, and have prepared for them the Chastisement of the Blazing Fire.

ma nisi ti loš!

nešto je na materijalnoj razini nešto, a na duhovnoj sasvim drugo...

Recimo da je satana duhovno biće, znaš li uopće koji je njegov materijalni ekvivalent?

Kakvu inkviziciju? Muslimani su palili knjige svojih znanstvenika jer su bile kriticne i kontradiktorne islamu.

muslimani su vjerovatno palili knjige, ali to je ipak bio izuzetak koji potvrđuje pravilo da muslimani nisu palili knjige nego upravo obratno, marljivo su ih prepisivali i njima imamo zahvaliti na mnogim antičkim djelima koja su doprijela do nas...
da ne govorimo o tumačenjim islama koja su nastala pod uticajem reznih filozofija bilo grčkih bilo indijskih
Sinko, ja studiram matematiku tak da mi mozes prestat srat sa tom svojom kvazipovjescu....

vidi se vidi se! de mi reci na kojoj si godini zaglavio

Algoritmi kao sami su bili poznati odavno on ih je samo skupio i kategorizirao.

De mi reci kako su algoritmi zvali prije nego što su ih arapi skupili i kategorizirali
reci mi kako su zvali zero, kako su zvali cifru

kako se prije zvala Algebra

ovo su ti care sve arapske riječi

za jednog matematičara poprlično si neupućen u tajne i detalje svoga zanata!

satori@sanitarium
06.06.2008., 22:05
vidi se da si matematičar nemaš pojma o historiji... pronađi nešto malo o zatočenistvu Ričarda Lavlje Srce... Čovjek se divi kako je moguće da tadašnji Arapi imaju bolnice u kojim je liječenje besplatno

Sjebali su sve kulture koje su bile na tim podrucjima i nametnuli su svoju. Shvacas ili ti moram slovkat?

vma nisi ti loš!

nešto je na materijalnoj razini nešto, a na duhovnoj sasvim drugo...

Recimo da je satana duhovno biće, znaš li uopće koji je njegov materijalni ekvivalent?

Kuran govori o zvjezdama koje su blize zemlji od planeta a ti tu govoris o duhovnim ekvivalentima.

vmuslimani su vjerovatno palili knjige, ali to je ipak bio izuzetak koji potvrđuje pravilo da muslimani nisu palili knjige nego upravo obratno, marljivo su ih prepisivali i njima imamo zahvaliti na mnogim antičkim djelima koja su doprijela do nas...
da ne govorimo o tumačenjim islama koja su nastala pod uticajem reznih filozofija bilo grčkih bilo indijskih

Da, prepisivali i prosljedili. Jedino sta su radili osim 2-3 koja su imali svoje ideje cije ste knjige palili.

vvidi se vidi se! de mi reci na kojoj si godini zaglavio

Jos nisam ni na jednoj. Valjda ni necu.:kava:

vDe mi reci kako su algoritmi zvali prije nego što su ih arapi skupili i kategorizirali
reci mi kako su zvali zero, kako su zvali cifru

kako se prije zvala Algebra

ovo su ti care sve arapske riječi

za jednog matematičara poprlično si neupućen u tajne i detalje svoga zanata!

Rjeci i samo rjeci. Nazvao je i kategorizirao ono sto je bilo odavno poznato.

Kao da ja sada nazovem skup bjelih auta witoto. Nisam nista izmislio, samo sam ih imenovao. Tako je i on imenovao vec poznate stvari. Sta ne shvacas?

Aries
07.06.2008., 14:30
.

Sinko, ja studiram matematiku tak da mi mozes prestat srat sa tom svojom kvazipovjescu.:kava:

Meni je drago što ti sa muslimanima razmijenjujesš mišljenja i tako i treba i to je za svaku pohvalu. Međutim moraš znati osnovni postulat demokratske vrijednosti a to je sloboda, a definicija slobode je da ti možeš raditi što god želiš ako ne ugrožavaš mene, čim se pređe ta granica više se ne može govoriti o slobodi :)

Koliko ti shvaćaš dragocijeno Sveto Pismo Davidove Psalme i časni Kur an je uistinu Volja Sveopćeg Dobročinitelja Milostivog Samilosnog i tvoje duše...

Na mnogim mjestima Kur an počinje sa riječim O vi koji ste razumom obdareni......, a svakako samo razumni primaju pouku.......:mig:

Budući da je Uzvišeni udahnuo u tebe talent z matematiku onda se mi bazirajmo na to a duhovnost će postupno doći. Milostivi, samilosni je bio perfektan matematičar savršenih svojstava, jer u suprotnom......?

Budući da si mi jako drag želim ti nešto izdvojiti iz Kur ana, samo za tebe a matematičar si !

Riječi koje se eksplicitno spominju u Kur anu sa ekvivalentnom date riječi !
SEDAM NEBESA
STVARANJE NEBESA
(halku semavat)
7 puta
DAN
DANI
MJESEC
yevm
eyyam,
yevmeyn
365
30
12
SEDAM NEBESA
STVARANJE NEBESA
(halku semavat)
7 puta
7 puta
IZDAJA
ZLOBA
16 puta
16 puta
BILJKA
STABLO
26 puta
26 puta
7 puta

KAZNA
OPROST
117
2x117=234

RECI
REKLI SU
332 puta
332 puta

SEJTAN
MELEK
88 puta
88 puta

IMAN
BOGOHULJENJE
25 puta
25 puta

ZEKAT
BEREKET
32 puta
32 puta

LJETO-VRUcE
ZIMA-HLADNO
5 puta
5 puta
STVORIO JE VAS (^OVJEKA)
POKORNOST
16 puta
16 puta

VINO
PIJANSTVO
hamr
sekere
6 puta
6 puta

I toga ima još ... brojčana vrijednost harfova ili pak riječ (insan) čovijek 65 što je jednako ukupnom broju spominjanja faza čovijeka :), mrzi me sve pisat sad da ne bude puno :(

Molim te ti meni kao čovijeku a i sebi objasni a budući da si vrsni matematičar kako bi jedan čovijek u 7 stoljeću toliku pažnju obratio na ovakvo nešto ?

Pozdrav :)

harec
07.06.2008., 15:14
osim 2-3 koja

-vidim imas vjeliku mrznju prema Islamu/Muslimanima, tvoje pravo -tvoj problem koji se nenasledjuje i neprenosi.Izpricavam ti se jer nijesam mislio
na brisanje tekstova no na katanac.Mozda imas opravdanih Razloga za tu mrznju to neznam,no jedno je sigurno da nemoze covjek svrstati sve ljude jedne vjere ili jedne nacionalnosti u jednu losu ili dobru cjelinu/grupu,jer NISU SVI LJUDI ISTI.
-sve najbolje i dobro zdravlje!!!! harec

Aries
07.06.2008., 15:23
-vidim imas vjeliku mrznju prema Islamu/Muslimanima, tvoje pravo -tvoj problem koji se nenasledjuje i neprenosi.Izpricavam ti se jer nijesam mislio
na brisanje tekstova no na katanac.Mozda imas opravdanih Razloga za tu mrznju to neznam,no jedno je sigurno da nemoze covjek svrstati sve ljude jedne vjere ili jedne nacionalnosti u jednu losu ili dobru cjelinu/grupu,jer NISU SVI LJUDI ISTI.

Ma rodila ga majka pametnog mudrog šlifovanog, ne da tebe tvoj Aries za tisuće na ovim forumima, pa kako da bude netko loš prema tebi kad ti sam pokazuješ ništa drugo no otvorenost logiku mudrost, specifičan humor, visok stupan uljudnosti :cerek: :cerek: :cerek:

zapravo ti si prava slika prije svega dobrog čovijeka a tek onda datog svjetonazora, to zasluzuje samo pohvale ! :cerek:

Sa tobom se može ostvariti bilo koji vid diskusije jer daješ značaja sličnostima a ne razlikama a njih vežeš čistom ljubavi

hvala ! :)

azra-73
07.06.2008., 18:25
odakle je izrail prepisao onaj text s početka

satori@sanitarium
07.06.2008., 22:25
Meni je drago što ti sa muslimanima razmijenjujesš mišljenja i tako i treba i to je za svaku pohvalu. Međutim moraš znati osnovni postulat demokratske vrijednosti a to je sloboda, a definicija slobode je da ti možeš raditi što god želiš ako ne ugrožavaš mene, čim se pređe ta granica više se ne može govoriti o slobodi :)

A kako ja to tebe ugrozavam? Govoreci istinu?:rofl:

I ne volim da mi mulimani, sljedbenici jednog od najveceg robovlasnika ikada govore o slobodi. Cisto licimjerje. Pogotovo ako u to ukljucis kako postupate sa zenama.:kava:

Koliko ti shvaćaš dragocijeno Sveto Pismo Davidove Psalme i časni Kur an je uistinu Volja Sveopćeg Dobročinitelja Milostivog Samilosnog i tvoje duše...

Beep!!!!!!!
Wrong!!!!!!

Znaci ja nemam slobodnu volju koju mi je on kao dao stvorivsi me?

Odlican ti je bog, rusi sam sebe proturjecnostima.:kava:

Na mnogim mjestima Kur an počinje sa riječim O vi koji ste razumom obdareni......, a svakako samo razumni primaju pouku.......

Znaci ja sam debil? Bas se pitam ak ce ti shady dat katon i kolko ce mu trebat.:kava:

Budući da je Uzvišeni udahnuo u tebe talent z matematiku onda se mi bazirajmo na to a duhovnost će postupno doći. Milostivi, samilosni je bio perfektan matematičar savršenih svojstava, jer u suprotnom......?

Pravi matematicar bi znao da miljarde vrsta ne stanu u par stotina(recimo) metara kubnih noine arke.

Budući da si mi jako drag želim ti nešto izdvojiti iz Kur ana, samo za tebe a matematičar si !

Riječi koje se eksplicitno spominju u Kur anu sa ekvivalentnom date riječi !

A sto to potvrduje?

SEDAM NEBESA

A koja to tocno?

STVARANJE NEBESA
(halku semavat)
7 puta
DAN
DANI
MJESEC
yevm
eyyam,
yevmeyn
365
30
12
SEDAM NEBESA
STVARANJE NEBESA
(halku semavat)
7 puta
7 puta
IZDAJA
ZLOBA
16 puta
16 puta
BILJKA
STABLO
26 puta
26 puta
7 puta

OPROST
117
2x117=234

Ovo sam odavno opovrgnuo. Jednostavno skines arapsku verziju kurana i ides searchat svaku rjec koje se BTW uopce ne spominju toliko puta koliko ti tvrdis.

Cak i ako uzmes sinonime ne dobijes te brojke.

RECI
REKLI SU
332 puta
332 puta

MELEK
88 puta
88 puta

IMAN
BOGOHULJENJE
25 puta
25 puta

ZEKAT
BEREKET
32 puta
32 puta

LJETO-VRUcE
ZIMA-HLADNO
5 puta
5 puta
STVORIO JE VAS (^OVJEKA)
POKORNOST
16 puta
16 puta

VINO
PIJANSTVO
hamr
sekere
6 puta
6 puta

Pogledaj gornji upis.

Mozes mi dat stranicu sa koje si copy-pasto te gluposti? :s

I toga ima još ... brojčana vrijednost harfova ili pak riječ (insan) čovijek 65 što je jednako ukupnom broju spominjanja faza čovijeka :), mrzi me sve pisat sad da ne bude puno :(

A koje su to faze?

Za broj rjeci pogledaj gornji upis.

Molim te ti meni kao čovijeku a i sebi objasni a budući da si vrsni matematičar kako bi jedan čovijek u 7 stoljeću toliku pažnju obratio na ovakvo nešto ?

Pozdrav :)

Mislis kako su to mogli znat ljudi koji su pisali kuran nakon muhamedove smrti?
Jednostavno - nisu imali pojma niti ti imas pojma.
Da imas imalo intelektualnog kredibiliteta sam bi uzeo orginal ili prijevod kurana i u njemu pogledao da li je to tocno, a ne bit tako naivan i svakome vjerovat na rijec kako ti vjerujes tim svojim kvazipromotorima islama.

satori@sanitarium
07.06.2008., 22:28

Imam veliku mrznju sprema svima koji zapostavljaju svoj mozak u korist necega sto je iracionalno bilo to jednostavno muzenje love od budala koji vjeruju u kristalnu kuglu ili organizirana religija koja pod izlikom sirenja vjere ubije sve koji se ne slazu sa njom.

Ja ne trpam sve ljude iste nacionalnosti u istu hrpu jer bi to bilo neposteno, nitko ne odlucuje gdje se rodi. S druge strane, religiju ili odsutstvo od nje sam odabires tako da je posteno svrstavat te ljude u jednu skupinu, a kod mene je to skupina naivnih bu**la.:kava:

satori@sanitarium
07.06.2008., 22:29
Ma rodila ga majka pametnog mudrog šlifovanog, ne da tebe tvoj Aries za tisuće na ovim forumima, pa kako da bude netko loš prema tebi kad ti sam pokazuješ ništa drugo no otvorenost logiku mudrost, specifičan humor, visok stupan uljudnosti :cerek: :cerek: :cerek:

To kazes vjerniku.:rofl:

Logican:rofl:

Mudar:rofl:

zapravo ti si prava slika prije svega dobrog čovijeka a tek onda datog svjetonazora, to zasluzuje samo pohvale ! :cerek:

Steta sto ces gorit u paklu zbog toga jer tvoj premilosrdni bog kaze da se sa nevjernicima ne raspravlja, samo ih se ubija.:kava:

Sa tobom se može ostvariti bilo koji vid diskusije jer daješ značaja sličnostima a ne razlikama a njih vežeš čistom ljubavi

hvala ! :)

I smell sarcasm.:rofl:

Aries
07.06.2008., 22:56
Moj satori nista nedaješ utemeljeno argumentirano, već samo navodiš puka mišljenja i komentare a čemu to vodi i koga tvoje misli mogu prosvjetlit ?

Tvoja isfrustriranost se i ogleda u refleksiji sebe samog što rezultira deplasiranim komentarima potkrijepljenu sa bezbroj smajlića :rofl: :rofl: :rofl: umjesto sa racionalnim i utemeljenim objašnjnjima :flop:

Moras znati osnovno što se tiče Kur ana: :)

U vjeri nema prisile, pravi put se jasno razlikuje od zablude.

Prema tome po samom islamskom shvaćanju uopće ne moraš raspravljat na temu islam a kamoli prihvatati njegova učenja, To sam vrhovni zakonodavac Stvoritelj kosmosa kaže, prema tome nema potrebe da diskutiraš o Ku ranu i Uzvišenom. Živi svoj život kako god želiš to ti pravo nalaže ne samo Kur an već i nas svjetovni građanski zakon.

Molio bih te da ljubomorom na pojedine ljude ne repliciraš koji uistinu mnogo više vrijede od tebe barem prema ovim postovima...:kava:

Gradi ljubav povjerenje mir i toleranciju a ne negativne aspekte, pesimizam koji će očito najviše tebe samog zaslijepiti. :cerek:

Ma šta god da ti kažem znaj jedno, kad tad ćeš umrijeti i doći pred svog Gospodara pa makar nekad prvenstveno zbog sebe razmisli i sjeti se Kur anske A ti smirena dušo vrati se svome Gospodaru zadovoljan On sa tobom a i ti sa njim ! Bog svakako zna što se krije u krhkoj duši tvojoj i zna tvoje namjere, ne može mu ništa umaći njemu se klanja sve što je na nebesima i na zemlji. :cerek: :cerek:

Uzaludna ti je matematika kad ne znaš matematiku nad matematikama, dovoljno je da počneš od samog sebe, eh kad bih znao za šta se prodaješ, i još jednom eh kad bih znao moj dragi prijatelju :(

satori@sanitarium
07.06.2008., 23:07
Moj satori nista nedaješ utemeljeno argumentirano, već samo navodiš puka mišljenja i komentare a čemu to vodi i koga tvoje misli mogu prosvjetlit ?

Tvoja isfrustriranost se i ogleda u refleksiji sebe samog što rezultira deplasiranim komentarima potkrijepljenu sa bezbroj smajlića :rofl: umjesto sa racionalnim i utemeljenim objašnjnjima

Moras znati osnovno što se tiče Kur ana: :)

U vjeri nema prisile, pravi put se jasno razlikuje od zablude.

Prema tome po samom islamskom shvaćanju uopće ne moraš raspravljat na temu islam a kamoli prihvatati njegova učenja, To sam vrhovni zakonodavac Stvoritelj kosmosa kaže, prema tome nema potrebe da diskutiraš o Ku ranu i Uzvišenom. Živi svoj život kako god želiš to ti pravo nalaže ne samo Kur an već i nas svjetovni građanski zakon.

Molio bih te da ljubomorom na pojedine ljude ne repliciraš koji uistinu mnogo više vrijede od tebe barem prema ovim postovima...:kava:

Gradi ljubav povjerenje mir i toleranciju a ne negativne aspekte, pesimizam koji će očito najviše tebe samog zaslijepiti. :cerek:

Ma šta god da ti kažem znaj jedno, kad tad ćeš umrijeti i doći pred svog Gospodara pa makar nekad prvenstveno zbog sebe razmisli i sjeti se Kur anske A ti smirena dušo vrati se svome Gospodaru zadovoljan On sa tobom a i ti sa njim ! Bog svakako zna što se krije u krhkoj duši tvojoj i zna tvoje namjere, ne može mu ništa umaći njemu se klanja sve što je na nebesima i na zemlji. :cerek: :cerek:

Cjeli post je jedan veliki neuspjasni ad humanum. Jadno. Svjestan si nedostataka svoje vlastite vjere buduci da je ne zelis ni branit pa se izvlacis citirajuci rjeci pedofila iz kurana.

Bas zrelo.
Svojim primjerom samo dokazujes ono sto sam napisao o vjernicima - naivne bu**le.:kava:

I prestani srat o misu i toleranciji kada tvoja sveta knjiga sama kaze da ne treba biti tolerantan prema nevjernicima, oni su nedostojni zivota.:kava:

I o onom sranju da nema prisile u vjeri kada sam muhamed kaze da ubijes onoga koji promjeni vjeru.

Uzaludna ti je matematika kad ne znaš matematiku nad matematikama, dovoljno je da počneš od samog sebe, eh kad bih znao za šta se prodaješ, i još jednom eh kad bih znao moj dragi prijatelju :(

Samo je jedna matematika i u njoj ne postoji bog koji kaze da je 1=0.:kava:

Omer
07.06.2008., 23:29
Ovo je velika pouka za nas Muslimane evo ovdje se najbolje moze vidjeti kako je nekome zapecaceno srce i kako Allah upucuje na pravi put onoga koga on hoce. satori@sanitarium ovaj decko pravi primjer zalutalog covjeka, neko mu pokaze jasne dokaze iz Kurana a on kaze ma to je lazzz...to je neko prepravljao ioako i sam zna da je ISTINA ja mu predlazem da razmisli o svemu jer Allah prasta i milostiv je za one koji se pokaju. Cak i mala deca znaju da je Kuran jedina ocuvana knjiga u kojoj nije izmijenjeno niti jedno jedino slovo sto se ne moze reci za knjige iz drugih religija.
Selam Alejkum

hajr
08.06.2008., 00:03
[QUOTE=satori@sanitarium;14407499]

alo momče tebi se očito nemože ništa na lijepi način kazat već tvojim jezikom nekulture i neoštivanja. znači prijatelju prestani SRAT o ISLAMU I KUR'ANU I POSLANIKU MUHAMMAEDU i začepi ta svoja usta. Otišao si pedaleko i neznam ko te uopće pusti da pišeš te svoje gadosti. Ako imaš kakav poremećaj onda ga idi liječit u kakvoj ustanovi a ne ispucavat se na forumu.
Ako ti nevjeruješ pa nemoj ko te sili a nas ostale ostavi na miru i u miru da mjenjamo mišljenja s normalnim ljudima. TJ JASNO I GLASNO IDI SE LIJEČI

Vojnik Gorčin
08.06.2008., 08:13
Brate hajr nemoj biti pomagač šejtanu prema njemu :)

Njegov hal je težak,

mi, čini mi se, nismo dovoljno jaki da mu skinemo te halove...

Nego, Hajmo mi lijepo od Uzvišenog Boga zatražiti da mu On podari Kevser i pride jednu Fatihu

Lillahi El Fatiha!

Aries
08.06.2008., 09:46
Cjeli post je jedan veliki neuspjasni ad humanum. Jadno. Svjestan si nedostataka svoje vlastite vjere buduci da je ne zelis ni branit pa se izvlacis citirajuci rjeci pedofila iz kurana.

Bas zrelo.
Svojim primjerom samo dokazujes ono sto sam napisao o vjernicima - naivne bu**le.:kava:

I prestani srat o misu i toleranciji kada tvoja sveta knjiga sama kaze da ne treba biti tolerantan prema nevjernicima, oni su nedostojni zivota.:kava:

I o onom sranju da nema prisile u vjeri kada sam muhamed kaze da ubijes onoga koji promjeni vjeru.

Samo je jedna matematika i u njoj ne postoji bog koji kaze da je 1=0.:kava:

(Selam alejkum i Allahimanet) Mir i spas s tobom i doviđenja!

pyrus22
08.06.2008., 11:41
[QUOTE=satori@sanitarium;14386043]A sta je to dobro u islamu?:rofl:

Pogledaj sad samo kako se ovi muslimani razgovaraju i diskutiraju a kako ti.I onda
pitaš šta sam dobrog našao,puno više nego kod tebe i ostalih kvaziznanstvenika.

blue bird
08.06.2008., 15:32

Gledaj, ti mozda ovako mos s nekim nepismenim stvorom razogovarati, ali uglavnom ljudi ipak nesto znaju.

Sto se tice matematike i te nule, ona je Hinduska i zvali su je 'sunja', sto znaci prazno mjesto. Iza toga, nakon arapskih osvajanja Indijskog potkontineta, dolazi taj pojam u Bagdad i zove se 'sir', i takoder znaci - prazno mjesto. Osim toga, takoder su abilonci i stari Egipcani poznavali matematicki koncept nepoznate kvantitete i zvali su ga 'hau' ili 'aha'.

U svakom slucaju, znanje i iormacija se sirla razmijenom ideja. Islam je bio dio toga, takoder.

Sto se renesanse ('ponovno rodenje') tice, ona zapocinje u Toskani (neki vele Firenci) i znaci povratak kulturno-civilizacijskim tekovinama Grka i Rimljana. Svakako da je od osobite vaznosti, sto su Maori sacuvali grcke dokumente i donijeli ih u knjiznicu Cordobe (a takoder i arapske..Avicena (Ibn Sina).

No svakako je vazan izvor i brojna migracija Grckih ucenjaka u Italiju, nakon pada Konstantinopola, pod navalom Osmanskom carstva - gdje Medici postaju patronati i omogucuju sirenje znanja.

Kao sto se i vidi - dakle prenosi se sacuvano prije svega grcko znanje, koje je temelj upravo europske kulture i civilizacije.
Takoder, treba spomeuti, da su Arapi do tog znanja i dosli, upravo zahvaljujuci obrazovanim Grcima - kroz Babilon, gdje su prevodili na arapski jezik (tokom 8. i 9. stoljeca, Abbisad rule/Bagdatski kaliaft). Dakle, to je ona prva faza, koje je omogucila, to da se ima sta prenijeti za vrijeme renesanse.

Kao sto je upravo u Kuranu obilato prepisivano iz grckih izvora tzv. 'znanstvene cinjenice' - evo primjerice, kad se u Kuranu kaze :

Quran 96: 2 Created man, out of a mere clot of congealed blood.

...ali tromb ne moze rasti u nista...samo sto je ocito da je prepisano i uzeto od Aristotela, koji je krivo vjerovao, da se covjek zacinje muskim sjemenom, kroz zensku menstrualnu krv - sto je naravno, totalno netocno.
Tako da ta asertacija Kurana o trombu (alaqa) je totalno fals, jer apsolutno nema stadija u kojem bi se embrijo sastojao od tromba - jedino, kad slici na 'tromb' je kod pobacaja.
....kao i direktnog prepisivanja dotadasnjeg znanja o embriologiji od grckog lijecnika Galena (150. godina nase ere)...

Zatim, tvrdnja sa se spol dijeteta odreduje 40 dana, nakon zaceca:

"Hudhaifa b. Usaid reported directly from Allah’s messenger that he said: When the drop of (semen) remains in the womb for forty or fifty (days) or forty nights, the angel comes and says: My Lord, would he be male or female? And both these things are written and his deeds and actions, his death, his livelihood; these are also recorded . Then his document of destiny is rolled and there is no addition to or subtraction from it." (Sahih Muslim, Vol. 4, no. 6392)

Osim toga ima puno drugih netocnosti (sto je potpno razumljivo, obzirom na ondasnji stupanj znanja) poput ideje da su zvijezde 'stvorene' da bi se njima gadalo 'sotonu':

Quran 67: 5 And We have (from of old) adorned the lowest heaven (sky) with lamps, and We have made such (Lamps as) missiles to drive away Satans

Quran 37: 6-8 We have indeed decorated the lower heaven (sky) with beauty (in) the stars, (for beauty) and for guard against all obstinate rebellious Satans. So they should not strain their ears in the direction of the Exalted Assembly but be cast away from every side.

...da ne govorimo o tome da je prvo napravljena Zemlja i sve stvari na njoj, a tek potom Nebo (svemir):

Quran 2: 29 It is He who hath created for you all things that are on Earth; THEN He turned to the Heaven and made them into seven firmaments (Skies).

kenchee
09.06.2008., 00:27
Helem, nisam se mislio prepucavati na konfi pa sam ti bi poslao pp, ali bila je duza nego sto je to trebalo, a kako si ispucao pp prostor, evo ovdje sad sve, uz izvinjenje ako koga zahmetim previse.

Mrsko mi je bilo na konfama se prepucavati, jer sam skontao da te neke rasprave nisu konstruktivne, u svakom slucaju cijenim npr tvoje zamjerke pa nemoj zamjeriti sto cu ovim putem da napravim par replika.
Historija kao historija je podlozna raznoraznim tumacenjima pa tako i cijela prica oko algebre, nule i inih stvari i zaista mislim da to nije nesto previse produktivno s obzirom da uvijek postoje argumenti i kontraargumenti i sto je sve podlozno tumacenju kako kome u datom momentu odgovara, tako da sa jedne strane ti mozes reci da su se Arapi ponasali kao kolekcionari starih knjiga, sa druge strane meni to ne bi imalo toliko smisla, jer ako se radilo samo o kolekciji, a ne i razvoju i slicnom, kako su uopste mogli znati da npr djela grckih i rimskig filozofa nesto vrijede i tako to. Generalno gledano tako se moze u nedogled sto meni i nije nesto sa cim imam namjeru da se previse zamaram.

Onaj dio koji je meni privukao paznju su ajeti iz Kur'ana koje si naveo u engleskoj verziji i fakat kad posmatram onaj prevod onda bih ti dao za pravo, ali onaj prevod ne mogu bas previse posmatrati kao meni relevantan, jer sam imao dosta doticaja sa arapskim jezikom kroz skolovanje i poznata mi je tematika.

Naveo si primjer "aleka" i ovdje je to prevedeno kao tromb sto je totalno pogresan prevod, jer znacenje te rijeci jeste zakvačak, tacnije ono sto se zakaci, sto se pripije i visi, a to se i desava, "kacenje" muskih i zenskih polnih celija te primijanje embrija na zid materice. Arapski kao arapski je jako tezak i mimo poznavanja same rijeci, da bi se doslo do stvarnog prijevoda, onaj ko prevodi mora biti dobro upoznat i sa korijenima iste i od kojeg glagola neka imenica npr potice pa su greske i neki non sense prevodi sasvim ocekivani.

Drugi ajet koji je meni zapao za oko, jeste ovaj u kojem kazes oko stvaranja Zemlje i nebesa tek nakon toga, gdje kroz engleski prevod imas pravo na svoju tvrdnju, dok ako pogledamo arapski i tefsir tog ajeta vidjet ces da "sve" stvoreno ovdje nikako nije moglo da se prevede u bukvalnom kontekstu, vec da se jasno radi o formiranju Zemlje kao planeta i da je od tog odredjenog trenutka na Zemlji sve ostalo isto po pitanju materije i materijala na njoj, znaci ne bukvalno da je stvorena Zemlja kakvu je mi znamo sa zivim svijetom, vec da je stvorena Zemlja i sva materija na njoj i ona se i do dan danas po nauci nije mijenjala, misli se po svom sastavu i zastupljenosti elemenata i slicno.

Sad mozes reci, ok neka je ovo sve gore ovako, ali ostaje cinjenica da je stvaranje neba navedeno poslije stvaranja Zemlje i kad bi ono bio doslovan i ispravan prevod ja bih ti ponovo rekao da si u pravu. Ali ako pogledas precizniji prevod npr u bosanskom jeziku :

"On je za vas sve sto postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; On sve zna." (Al-Baqara 29.)

Vidis da u ovoj konstrukciji nebo vec postoji. Primijeti isto da je rijec nebo upotrebljena dva puta, nebo i nebesa, kao mnozina od nebo, i onda uzmi arapski tekst i vidjet ces da to nisu jedna te ista rijec kako po korijenu tako i po znacenju. Jer ispravan prijevod druge rijeci nisu nebesa, vec je njihov korijen i precizniji prevod visinski sloj i jos bitnije zasto 7 visinskih slojeva pa zbog toga sto fakat iznad Zemlje postoji 7 glavnih slojeva atmosfere i isti zaista jesu formirani tek nakon formiranja samog planeta u kasnijoj fazi njegovog razvoja.

Mislim nadam se da razumijes sta je poenta ovih gore par redaka, a to je da je arapski kao arapski izuzetan i prebogat jezik i da je jako tesko pogotovo iz prevoda davati neki kvalitetan sud pa sta vise reci u sklopu islamske zajednice cijela jedna nauka se bavi samo tim, a to je tefsir Kur'ana.

Nadam se da mi neces ovo uzeti za zlo, jer ti si naveo par primjera koji su po tebi kontradiktorni, dok ti ih ja, pogotovo sa ako se radi o prevodima mogu navesti da ti se zanebesa i iako sam i musliman i sve, znalo mi se puno puta desiti dok bih citaj bosanske prevode da se zapitam vidi, ovo nema smisla, ali onda lagano arapski pa rijecnik pa tefsir pa vidi korijene rijeci i njena izvorna tumacenja itd.

Izvini zbog ovoliko duge poruke, nadam se da te nisam cim uvrijedio, ako jesam izvini namah. Tebi sve najbolje, a ja se nadam da mi Allah dz.s. oprosti ako sam u cemu otarabio, jer On najbolje zna.

Jos jednom pozdrav i sve najbolje.

Rakhiimi
09.06.2008., 21:52
gledam rezultate glasanja i vidim sledeču:

od 14 koji se neslažeju:

3 ima manje postova od 10

2 ima manje postova od 100

2 ima manje postova od 150

mhhhhh? :kokice:

sarmantan_sarlatan
09.06.2008., 22:26
trebao si u uvodnom postu naglasiti da mogu glasati samo oni koji imaju vise postova nego ti nickova :p

Rakhiimi
09.06.2008., 22:33
ja sam pojasnio kako je moj prijanji nick ugašen, iamš da vidiš na Picknik, a sad molim ispriku za blasflemiju? :kokice:

a ti dođeš pa odeš, da se ti nečešeš tamo di te svrbi? :kokice:

sve naj naj, i moram reč da je anketa i argumentacija pokazala svoje. :kokice:

dushica
10.06.2008., 10:27
Ovo je velika pouka za nas Muslimane evo ovdje se najbolje moze vidjeti kako je nekome zapecaceno srce i kako Allah upucuje na pravi put onoga koga on hoce. satori@sanitarium ovaj decko pravi primjer zalutalog covjeka, neko mu pokaze jasne dokaze iz Kurana a on kaze ma to je lazzz...

A tebi neko pokaze jasne dokaze da je kuran ljudska tvorevina , a ti kazes ma to je lazzz...

Krkan
10.06.2008., 11:19
ne slazem se.
meni vise smeta sto neki muslimani, npr iz bih navijaju za svabe, a turci za hr...
ovi iz bih su zaboravili bitku na neretvi :(

Nepoznati
10.06.2008., 11:52
Onaj dio koji je meni privukao paznju su ajeti iz Kur'ana koje si naveo u engleskoj verziji i fakat kad posmatram onaj prevod onda bih ti dao za pravo, ali onaj prevod ne mogu bas previse posmatrati kao meni relevantan, jer sam imao dosta doticaja sa arapskim jezikom kroz skolovanje i poznata mi je tematika.

Jalovih li teoloških muljaža.
Teologija (muslimanska/kršćanska i sl. apologetika) je najjadnija disciplina prelijevanja iz šupljega u prazno.
Oni moraju, pošto poto, najnovija dostignuća i spoznaje znanosti nekako pomiriti s prastarim, totalno zastarjelim spisom, kako bi uvjerili naivne da "tu još nešto pametno ima".

Onda kopaju po stotinama mogućih značenje neke riječi, navlače što bi moglo biti, kako bi se to danas moglo isprotumačiti. Zar to nije jalov posao? Bolje bi bilo da se prihvate studiranja i prime neke od znanosti te tako daju svoj doprinos napretku, a ne pokušavati silovati znanost da bi se uklopila u nešto što je pisano prije stotina godina. :flop:

Rakhiimi
10.06.2008., 20:17
Ovo je velika pouka za nas Muslimane evo ovdje se najbolje moze vidjeti kako je nekome zapecaceno srce i kako Allah upucuje na pravi put onoga koga on hoce. [...]

hvala na ovome šta si napisao, tu se slažemo 100% i hvala šta si glasao po savjesti. :kokice:

Shady
12.06.2008., 01:20
Da vidimo glasanje.
da http://www.forum.hr/images/polls/bar2-l.gifhttp://www.forum.hr/images/polls/bar2.gifhttp://www.forum.hr/images/polls/bar2-r.gif cloud-xz (http://www.forum.hr/member.php?u=73896), Izrail (http://www.forum.hr/member.php?u=105400), madridista (http://www.forum.hr/member.php?u=107815), Matthaios (http://www.forum.hr/member.php?u=168640), Omer (http://www.forum.hr/member.php?u=162119), Prconjić (http://www.forum.hr/member.php?u=159001), Rade Kumitkata (http://www.forum.hr/member.php?u=144473), rhcp.. (http://www.forum.hr/member.php?u=155210), Toni I. (http://www.forum.hr/member.php?u=144315)
ne http://www.forum.hr/images/polls/bar3-l.gifhttp://www.forum.hr/images/polls/bar3.gifhttp://www.forum.hr/images/polls/bar3-r.gif ana117 (http://www.forum.hr/member.php?u=115690), Aries (http://www.forum.hr/member.php?u=152744), azra-73 (http://www.forum.hr/member.php?u=168585), Berac sljiva (http://www.forum.hr/member.php?u=1673), Gutaperka (http://www.forum.hr/member.php?u=155582), kenchee (http://www.forum.hr/member.php?u=144177), KObi (http://www.forum.hr/member.php?u=96453), parsifal (http://www.forum.hr/member.php?u=153), Prolaznik_ (http://www.forum.hr/member.php?u=35388), pyrus22 (http://www.forum.hr/member.php?u=133930), Rhaenys (http://www.forum.hr/member.php?u=168679), Simpatična (http://www.forum.hr/member.php?u=152542), Untouchable™ (http://www.forum.hr/member.php?u=168543), Vojnik Gorčin (http://www.forum.hr/member.php?u=4689)
nezanima me /svejedno mije http://www.forum.hr/images/polls/bar4-l.gifhttp://www.forum.hr/images/polls/bar4.gifhttp://www.forum.hr/images/polls/bar4-r.gif Amel:ze (http://www.forum.hr/member.php?u=91646), MissLestrange (http://www.forum.hr/member.php?u=127970), plavi_andeo (http://www.forum.hr/member.php?u=84817), Rakhiimi (http://www.forum.hr/member.php?u=161135), Robi (http://www.forum.hr/member.php?u=99835), VOLPE (http://www.forum.hr/member.php?u=86280)
Jedna ista osoba, sa dva nicka - Kao izrail glasao je za "da", a kao Rakhiimi glasao je za: "nezanima me /svejedno mi je"

Rakhimi,
ovo je tipično dovodjene forumaša u zabludu, pravilnik to brani. Takodjer, moraš prestati da na temama koristiš slovo y umjesto z i obratno, kao i ostalih nečitljivih znakova.. (to kao izrail nisi radio) i sada kao Rakhiimi odjednom čak sklapaš rečenice kao da piše neki albanac... rečenice su skroz nepovezane... trebaš biti konstruktivan na forumu a ne destruktivan! Nećemo to dugo tolerirati.
Temu zatvaram, jer sam daješ različite odgovore pod različitim nickovima. :mad: