PDA

View Full Version : Med i cimet

lana74
03.06.2008., 10:39
"Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava. Navodno, uz kontroliranu upotrebu, med bi mogao liječiti i dijabetičare.  Weekly World News, časopis iz Kanade, 17. siječnja 1995. je napravio popis bolesti i stanja koje med može izliječiti prema istraživanjima zapadne medicine.PROBLEM S DEBLJINOMPrije nekoliko godina u Irskoj su ispražnjene police s medom u supermarketima. Dokazano je da prije spavanja dvije žlice meda pospješuju mršavljenje. Također se preporučuje da ujutro na prazan želudac i prije spavanja navečer popije med sa praškom cimeta izmiješan u toploj vodi (ne kipućoj jer prevruća voda uništava korisne sastojke u medu). Navodno, redovito ispijanje ove tekućine ne dozvoljava debljanje čak i ako ste na visokokaloričnoj dijeti.":s

ima li itko kakvih iskustava sa gore navedenim (pogotovo po pitanju mršavljenja) ?

Endimion17
03.06.2008., 12:02
Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

maxxie
03.06.2008., 12:26
u principu ne vjerujem u te "čudotvorne" lijekove, med je izuzetno zdrav i dobar za organizam i godinama ga koristim svakodnevno, ali ne očekujem da me moze zaštiti od svih tegoba i bolesti, da neka stanja moze ublaziti i olaksati to vjerujem, ima puno vitamina i minerala i to je dokazano, a sad da spriječava debljanje unatoč visokokaloričnoj prehrani, mislim da je to ipak glupost :ne zna:

mislim da ti je jednostavnije rješenje prebaciti se na niskokaloričnu prehranu.. a i zdravije

Gutaperka
03.06.2008., 13:23
med je jako zdrav ali baš da će išta izliječit,osim prehlade,u to sumnjam

Endimion17
03.06.2008., 13:33
Med nema jako puno vitamina i minerala. To je mit. Sadrži ih u tragovima, a to nipošto nije dovoljno što se tiče vitamina.
Nije "izuzetno zdrav" kako ga se reklamira. Zdrav jest, ali da je nešto specijalno, nije. Gotovo svi sastojci su voda, saharoza, fruktoza i glukoza, a onog ostalog, zbog čega ima boju, miris i još neka svojstva, jako je malo.

Uopće ne sprječava debljanje. Dapače, pojačava. To je izuzetno koncentrirana smjesa šećera. Šećer deblja. Što drugo reći?

I ne liječi prehladu. Prehlada nema lijeka.

Gutaperka
03.06.2008., 14:08
I ne liječi prehladu. Prehlada nema lijeka.
ne liječi prehladu direktno ali znatno jača imunitet.Koristim ga godinama i vrlo dobro znam kakva mi je prehlada kad ga ne uzimam a kakva kad uzimam.Za usporedbu,kad ne uzmem onda mi ne ginu kapi za nos,simptomi prehlade su znatno teži i više dana traju.A kad uzmem onda mogu radit ispod maske bez problema i bez kapi za nos,simptomi su znatno slabiji i i takvu prehlada sa oslabljenim simptomima osjećam najviše 3-4 dana

maxxie
03.06.2008., 15:31
Med nema jako puno vitamina i minerala. To je mit. Sadrži ih u tragovima, a to nipošto nije dovoljno što se tiče vitamina.

Med ima preko 100 različitih kvatlitetnih minerala i vitamina, ali naravno da su u tragovima, negdje sam imala popis svih tvari u medu, ali ne sjećam se napamet (naravno.. :rolleyes:), a i razlikuje se zbog podneblja u kojem je nastao, ali nikako se ne moze reći da med nije dobar za zdravlje.

mafri
03.06.2008., 22:28
Da znate samo kako je to gadno za popit,taj med ,cimet i vodu!?Grozota!Vjerojatno smrsas jer te to tjera na povracanje(ako ga uspijes popit) a od gadosti nemozes vise nist jest cjeli dan!Fuj!!Grozno!

boletus satanas
03.06.2008., 22:31
ha ha ha
mafriii
pa to nije dozvoljeno na aktinsovoj dijeti

varti se u klub

Endimion17
03.06.2008., 22:56
ne liječi prehladu direktno ali znatno jača imunitet.Koristim ga godinama i vrlo dobro znam kakva mi je prehlada kad ga ne uzimam a kakva kad uzimam.Za usporedbu,kad ne uzmem onda mi ne ginu kapi za nos,simptomi prehlade su znatno teži i više dana traju.A kad uzmem onda mogu radit ispod maske bez problema i bez kapi za nos,simptomi su znatno slabiji i i takvu prehlada sa oslabljenim simptomima osjećam najviše 3-4 dana
Ne znam kakav je po pitanju imuniteta, ali nije ništa specijalno. Jest, kao namirnica je zdrav ako se uzima u normalnim količinama, no za spregu s imunitetom znam da nije neka ogromna pozitivna. No ne znam koliki je točno utjecaj i što su pokazala istraživanja.

Med ima preko 100 različitih kvatlitetnih minerala i vitamina, ali naravno da su u tragovima, negdje sam imala popis svih tvari u medu, ali ne sjećam se napamet (naravno.. :rolleyes:), a i razlikuje se zbog podneblja u kojem je nastao, ali nikako se ne moze reći da med nije dobar za zdravlje.
Ma gdje si samo izvukla "100 različitih kvalitetnih minerala i vitamina"? :zubo:
Nema šanse da ih je toliko. Vitamina ima 13, "minerali" su kolokvijalno ime za ione cinka, natrija, kalija, magnezija, kalcija, bakra, selena, kobalta, željeza, mangana, ne mogu se više sjetiti.
Sve skupa, vitamina i minerala, nema više od 30-ak.

Vitamini u tragovima su beskorisni. Treba minimalno 1 RDA, a za neke vitamine je preporučljivo i dosta više.
Elementi u tragovima su poželjni - u tragovima, dok za kalij, natrij, magnezij, željezo, itd., mora biti puno više od "tragova".

Nisam rekao da med nije dobar za zdravlje, no ako jedeš teglu dnevno, očekuj da će ti narasti guzica. To je šećer.

BOSNIAN#1
04.06.2008., 05:37
Ne znam kakav je po pitanju imuniteta, ali nije ništa specijalno. Jest, kao namirnica je zdrav ako se uzima u normalnim količinama, no za spregu s imunitetom znam da nije neka ogromna pozitivna. No ne znam koliki je točno utjecaj i što su pokazala istraživanja.

Ma gdje si samo izvukla "100 različitih kvalitetnih minerala i vitamina"? :zubo:
Nema šanse da ih je toliko. Vitamina ima 13, "minerali" su kolokvijalno ime za ione cinka, natrija, kalija, magnezija, kalcija, bakra, selena, kobalta, željeza, mangana, ne mogu se više sjetiti.
Sve skupa, vitamina i minerala, nema više od 30-ak.

Vitamini u tragovima su beskorisni. Treba minimalno 1 RDA, a za neke vitamine je preporučljivo i dosta više.
Elementi u tragovima su poželjni - u tragovima, dok za kalij, natrij, magnezij, željezo, itd., mora biti puno više od "tragova".

Nisam rekao da med nije dobar za zdravlje, no ako jedeš teglu dnevno, očekuj da će ti narasti guzica. To je šećer.

http://findarticles.com/p/articles/mi_m0815/is_2000_Nov/ai_66520151

Samo jedno od istrazivanja imas ovdje a daleko od toga da su bas otkrili na koje sve nacine med djeluje na imuni sistem i ostale blagodati vezane za njega. Mozda si ti to vec otkrio u svojoj kucnoj labaratoriji :D. Da rezimiramo bez daljnjeg pametovanja, med je zdrav, koristi se od davnina i to je to. Sve ostalo je bezvezno tipkanje i gubitak vremena. :top:

mafri
04.06.2008., 08:40
ha ha ha
mafriii
pa to nije dozvoljeno na aktinsovoj dijeti

varti se u klub

Ma to je bilo prije!Citala sam da kao zlicica meda i cimeta u toplu vodu da se rastopi pa popit ujutro na gladan stomak i navece!Ajme uzasa!Dobijes neku ljigavu smjesu jedva progutas dodje ti da se pobljujes!:lol:

boletus satanas
04.06.2008., 08:45
valjda je u tome i cilj
a med sam po sebi
meni je fin

oept ja sam čulad a trebaš prije obroka pojesti 1 žlicu meda
kao ubrzava probavu, smanjuje osjećaj gladi

ma tko će stati samo na 1 žlici

Endimion17
04.06.2008., 12:45
http://findarticles.com/p/articles/mi_m0815/is_2000_Nov/ai_66520151

Samo jedno od istrazivanja imas ovdje a daleko od toga da su bas otkrili na koje sve nacine med djeluje na imuni sistem i ostale blagodati vezane za njega. Mozda si ti to vec otkrio u svojoj kucnoj labaratoriji :D. Da rezimiramo bez daljnjeg pametovanja, med je zdrav, koristi se od davnina i to je to. Sve ostalo je bezvezno tipkanje i gubitak vremena. :top:

OK, hvala na linku. :)

A što se tiče cimeta, to je druga stvar. Nije svaki "prah cimeta" isti, a taj prašak sadrži kudikamo više tvari od meda.

mafri
04.06.2008., 13:09
:flop:valjda je u tome i cilj
a med sam po sebi
meni je fin

oept ja sam čulad a trebaš prije obroka pojesti 1 žlicu meda
kao ubrzava probavu, smanjuje osjećaj gladi

ma tko će stati samo na 1 žlici

Med je ljep i volim cimet al ovako,na ovaj nacin skupa je cista katastrofa!

Endimion17
04.06.2008., 15:26
E da, nemojte jesti previše cimeta. Makes tummy hurt. :zubo: On se samo malo pospe, malo.

mafri
04.06.2008., 15:56
Ovo je bio recept kao solja mlijeka da provrije pa se stavi cimeta mala zlicica i meda velika zlica-to kad se malo ladne onda se ubaci u vodu!Ma ruzno za pobljuvat se

Kladi
18.11.2008., 08:43
Ovo je bio recept kao solja mlijeka da provrije pa se stavi cimeta mala zlicica i meda velika zlica-to kad se malo ladne onda se ubaci u vodu!Ma ruzno za pobljuvat se

ovo nije istina! to je samo tvoj dojam. meni to uopće nije loše. treba samo naglo popit, progutat, a ne pijuckat. u tom slučaju je vjerojatno teže:mig:

Matica4
25.11.2008., 10:40
Svi se slažu da je med koristan ali postoje kod nekih dvojbe o ljekovitosti meda. Želim istaći da je znanstveno dokazanao da med i liječi. Činiti će se nevjerojatno, ali čak i dijabetes u nekim slučajevima.
Što se tiče hibernacijske dijete odnosno mršavljenja uz pomoć meda, autori tog koncepta su Mike McInnes i Stuart McInnes koji su napisali knjigu The Hibernation Diet. Radili su na ishrani sportaša i otkrili da jušna žlica meda prije spavanja utiče na mršavljenje.
Sa cimetom treba biti oprezan pogotovo ako nije cejlonski već kineski što je zbog cijene najčešći slučaj.

tomekveliki
28.11.2008., 17:20
sjajna tema glede meda (iako mi je cimet malo manje poznat)..
ima zanimljivi odgovora, no njegove informacije, ućinkovitosti, vrste itd. možete jednostavno pogledati ovdje http://hr.wikipedia.org/wiki/Med
moja sugestija korištenju meda je slijedeća..
*ujutro ga pomješati sa mlakom vodom i iscijediti u to limun (vitamin c)- dokazano je da razbuđuje te i daje ti energiju za taj dan..
*navečer pomješati ga sa toplim mlijekom -dobro je za dobar san...(i mnogo drugih stvari)
ugodnu večer..

route00
28.10.2009., 13:17
http://www.wolframalpha.com/input/?i=honey

cameron diaz
30.10.2009., 12:13
..pa dobro ja sad zaista ne znam u što bih vjerovala...
naime prošla sam već puno dijeta,akupunkturu,vježbanje,reductil..i to unazad par godina,a moje kile i dalje stoje..tj,nakon UN dijete vratilo se sve izgubljeno i to duplo..
ja zaista ne zna više što da radim..imam nekih 10 -ak kg viška i to mi je skoro sve u bokovima i stomaku...
šta da sad mislim o medu i cimetu..jedni su ZA ,jedni PROTIV..
POKUŠALA SAM POPIT I NIJE TAKO JAKO LOŠE ,MISLIM MOŽE SE PODNIJET
ima li netko iskustva s time..dali mu je to uspjelo..mislim na mršavljenje konzumirajući to dvoje zajedno...molim pomoć...

mafri
30.10.2009., 16:11
..pa dobro ja sad zaista ne znam u što bih vjerovala...
naime prošla sam već puno dijeta,akupunkturu,vježbanje,reductil..i to unazad par godina,a moje kile i dalje stoje..tj,nakon UN dijete vratilo se sve izgubljeno i to duplo..
ja zaista ne zna više što da radim..imam nekih 10 -ak kg viška i to mi je skoro sve u bokovima i stomaku...
šta da sad mislim o medu i cimetu..jedni su ZA ,jedni PROTIV..
POKUŠALA SAM POPIT I NIJE TAKO JAKO LOŠE ,MISLIM MOŽE SE PODNIJET
ima li netko iskustva s time..dali mu je to uspjelo..mislim na mršavljenje konzumirajući to dvoje zajedno...molim pomoć...

Ma cuj,ako ti to mozes popit onda pij...svako jutro.
A neces se toliko udebljat od tog...
Pij mjesec dana pa ces vidit imal rezultata...A onda javi i nama :mig:

Ronhil
03.12.2009., 19:05
Ako nekog može utješiti sljedeće ,super. ja sam iz prve ruke čula od jedne ženice koja je prakticirala ispijanje meda i cimeta ,samo navečer prije spavanja
da joj je pomoglo. To je poslije postao ritual ,tako da nije mogla otići nanati ako ne popije svoju dozu. Dake kod nje je to počelo vidno djelovati nakon cca 3 mjeseca, s time da je žena imala dobrih 10-12 kila viška. Nekako u tom periodu su se kile same počele topiti i sad izgleda SUPER: Vjerovatno je individualno to vrijeme kada se masnočice počmu topiti, ali kome taj ukus paše neka bude uporan
Ja ga osobno volim u bilo kom obliku od juhe do kolača. tu i tamo si popijem koju šalicu iako nemam (hvala Bogu) problema sa kilama. (prevencije radi -zašto ne)

nibrdari
22.01.2010., 09:07
cimet i med pijem treci tjedan. prije pocetka koristenja imala sam 83 kg, a sad imam 79!!! probava mi se konacno izregulirala i osjecam se puno bolje. toplo preporucam svima koji imaju problem s viskom kilograma jer je definitivno bolje od biko koje dijete :)

pure evil
22.01.2010., 14:44
ja pijem samo med navečer ,sad dakle moram ipak i cimet dodat :rofl:

charlizeos
22.01.2010., 15:00
cimet i med pijem treci tjedan. prije pocetka koristenja imala sam 83 kg, a sad imam 79!!! probava mi se konacno izregulirala i osjecam se puno bolje. toplo preporucam svima koji imaju problem s viskom kilograma jer je definitivno bolje od biko koje dijete :)

jel jedeš normalno kao i prije, ili si ipak malo smanjila unos hrane

poštar4
22.01.2010., 23:38
zbog meda ima manju potrebu za slatkim:kava:

mafri
24.01.2010., 19:24

A kak pijes?Jel navece ili ujutro na gladan zeludac?

pure evil
24.01.2010., 20:57
ja pijem navečer ;)

mafri
25.01.2010., 15:47
Ja cu probat cimet stavit u filter vrecicu za caj pa u kipucu vodu!

Zvjezdica86
26.01.2010., 07:13
ja sam pila tu "smjesu" jedno vrijeme i bas mi je super bilo.
volim cimet i med, i sve skupa je bilo bas :cerek::cerek:
nisma imala problema sa nekim ljigavim okusom:ne zna:

nibrdari
26.01.2010., 12:00
pijem ujutro (pol sata prije dorucka) i navecer prije spavanja. jedem normalno, kao i prije, doduse malo slabije jedem ujutro, ali zato mi je vecera glavni obrok i to izmedju pol 8 i 9...
nije bas posebno ukusno i to, al posto daje rezultate nije mi bitno :mig:

pure evil
26.01.2010., 16:33
meni je oke okus :D
nisam znala da se to treba i ujutro pit :rofl: ajmeeee u med ću se pretvorit

mafri
26.01.2010., 20:49
Ja cimet stavim u filter vrecicu i prelijem kipucom vodom,poslje dodam zlicu meda.Moze se pit.
Ja nemogu drukcije jer mi cimet mulja po ustima.A vidicu,naskodit nemoze.

dr.Mika
28.01.2010., 15:50
Jako je dobar cimet i med reguluse probavu i samim tim kilazi i sve smetnje u gastro sistemu. mozete da uzimate kako vam je lakse al najbolje djeluje u mlakoj vodi pomjesano zajedno ujutro i navece.

fairy50
04.02.2010., 19:42

Cimet i med pijem već 10-ak dana ujutro i naveče..uz zeleni čaj kojega popijem oko 2 litre dnevno izgubila sam 2 kg.sad imam 73 kg i želim doći na 65 kg..neće biti lako ali ću nastojati izdržati.napominjem da sam izbacila večeru, tj. ne jedem poslije 6..ako me uhvati glad navalim na voće..i zeleni čaj naravno:mig:

svim curama želim puno puno strpljenja, kao i sebi naravno

missm
05.02.2010., 08:53
ja sam umiješala žlicu meda+pola žličice cimeta+dvije žlice rakije :top::top:

što mislite o toj kombinaciji - jel rakija ubije sve što valja u cimetu i medu ???

Zvjezdica86
05.02.2010., 09:39
ja sam umiješala žlicu meda+pola žličice cimeta+dvije žlice rakije :top::top:

što mislite o toj kombinaciji - jel rakija ubije sve što valja u cimetu i medu ???

a ja ne kuzim cemu rakija?:eek:
pa ak je med i cimet , onda nek i ostane me i cimet.

rakiju popij kasnije samu ak ti tolko fali:ne zna:

blizanka
07.02.2010., 19:16
a ja ne kuzim cemu rakija?:eek:
pa ak je med i cimet , onda nek i ostane me i cimet.

rakiju popij kasnije samu ak ti tolko fali:ne zna:

:rofl::rofl::rofl:
možda misli napraviti medicu od koje se mršavi :mig:

missm
08.02.2010., 11:23
Čemu rakija???
višnje + šećer = sok-sirup od višanja
ako dodamo rakiju onda je to šeri

to mi je bila ideja vodilja, jer osobno volim npr. šeri ili biljne pripravke u rakiji

isto tako neusporedivo mi je bolji okus medice s cimetom nego li med s cimetom otopljen u vodi:ne zna:

nisam mislila piti takvoga što s rakijom svakodnevno kao terapiju nekakvu, ili se nadati mršavljenu, nego onak povremeno

fairy50
09.02.2010., 13:36

Jesi li smanjila unos hrane ili si smršavila od samog cimeta i meda?:confused:

fairy50
09.02.2010., 13:40
"Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava. Navodno, uz kontroliranu upotrebu, med bi mogao liječiti i dijabetičare. Weekly World News, časopis iz Kanade, 17. siječnja 1995. je napravio popis bolesti i stanja koje med može izliječiti prema istraživanjima zapadne medicine.PROBLEM S DEBLJINOMPrije nekoliko godina u Irskoj su ispražnjene police s medom u supermarketima. Dokazano je da prije spavanja dvije žlice meda pospješuju mršavljenje. Također se preporučuje da ujutro na prazan želudac i prije spavanja navečer popije med sa praškom cimeta izmiješan u toploj vodi (ne kipućoj jer prevruća voda uništava korisne sastojke u medu). Navodno, redovito ispijanje ove tekućine ne dozvoljava debljanje čak i ako ste na visokokaloričnoj dijeti.":s

ima li itko kakvih iskustava sa gore navedenim (pogotovo po pitanju mršavljenja) ?

Ja pijem cimet i med već četvrti tjedan i smršavila sam 2 kg. Ali pored toga sam uvela režim prehrane. Ne jedem poslije 6 naveče. Sad ne znam dal' mi je to pomoglo ili cimet i med:ne zna:

mafri
10.02.2010., 22:24
jel pijete navece il ujutro

fairy50
11.02.2010., 14:44
jel pijete navece il ujutro

Ja ga pijem ujutro natašte i navečer prije spavanja.

nibrdari
13.02.2010., 13:32
Jesi li smanjila unos hrane ili si smršavila od samog cimeta i meda?:confused:
nista nisam mijenjala, samo sam pila redovno cimet i med. zbilja je jako vazno piti neprekidno. jednu vecer sam preskocila i nisam osjetila nikakvu razliku, ali kad sam ostala bez meda na 2 dana sve je stalo :ne zna: sad ponovno pijem neprekidno 2 tjedna i opet kilogrami idu polako dolje :D

rrromana
18.04.2010., 10:40
ovo sa medom i cimetom me jako interesira jer imam problema i sa probavom i sa kilama. Svašta sam već čitala o tome i sad me zanima u kojem točno omjeru se to miješa i da li se treba prokuhati ili je dovoljno pomiješati u mlakoj vodi

deep in the sun
17.06.2010., 17:42
Sa cimetom treba biti oprezan pogotovo ako nije cejlonski već kineski što je zbog cijene najčešći slučaj.

nešto s kumarinom, kažu..

ima li uopće kod nas tog cejlonskog?

pljucpljuc
18.06.2010., 22:37
nešto s kumarinom, kažu..

ima li uopće kod nas tog cejlonskog?

ja sam kupila u bio&bio dućanu prije godinu dana

lipakaja_1
17.01.2011., 07:42
ejj ljudi..sorry što opet dižem ovu temu..ja tek saznala za ovo..

pijem ovo već tjedan dana..i nisam imala stolicu nikako...a trebala bi je imati više puta dnevno..zar ne??

ugl..razmišljam da prekinem ovo jer zbog svega toga imam osjećaj da se debljam...

HELP!!!!

lipakaja_1
17.01.2011., 08:02
ove još spavaju..kmeeee

pomozite..pls

lipakaja_1
17.01.2011., 09:34
očito sam bezveze digla temu..

nema nikog

chani
22.11.2011., 15:40
ejj ljudi..sorry što opet dižem ovu temu..ja tek saznala za ovo..

pijem ovo već tjedan dana..i nisam imala stolicu nikako...a trebala bi je imati više puta dnevno..zar ne??

ugl..razmišljam da prekinem ovo jer zbog svega toga imam osjećaj da se debljam...

HELP!!!!
Davno bil post,al...
Pijes bas cejlonski cimet?
Meni obicno regulira probavu.
Probaj uz to piti magnezijev klorid.On je laksativ,a ionak nam ga uvijek fali.
http://www.val-znanje.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1521:magnezijev-klorid-za-zdravlje-i-pomladivanje&catid=25:tekstovi&Itemid=201

Ti nigari kristali (magnezij klorid) su povoljni,mada je to vraski gorko za pit jer nije cista smjesa ili ako sam dobro shvatila jer u tome ima i magnezij sulfata koji daje gorcinu, a cisti klorid kila pak dođe oko 300 + kn,a ova je 20-tak kn (ne da mi se googlat za tocniji opis pa ak sam izvalila glupost ispricavam se unaprijed,to o sulfatu sam procitala u nekim komentarima teksta o magnezij kloridu ili je to bilo opet neko uvaljivanje slicnog proizvoda po skupljoj cijeni)

btw da li cimet ako se grije gubi neka svojstva tj.da li je bolje ga konzumirati u jogurtu?

Mabi
29.11.2011., 21:07
Takoder sam cula od kolegice koja je skinula sigurno nekih 10kg da je to uspjela samo tako sto je pila ovu kombinaciju meda i cimeta. Navodno nije nista izbacila iz prehrane nego je samo to pila. Prema njezinim rijecima treba biti uporan i vidjet ce se.

Na temelju toga smo svi doma na medu i cimetu zadnjih mjesec dana, ujutro i navecer medjutim nema apsolutno nikakvih pomaka...niti grama! :503:Ja sam odustala od ove kombinacije i krenula s necim drugim, moji i dalje piju.

Mislim da bi se svi mi bucmasti trebali pomiriti s cinjenicom da jednostavno treba vremena za kvalitetno mrsavljenje. Nema carobne formule/pilule/caja/kombinacije. Moze pomoci ali i dalje je sve na vama. Zakljucat usta poslije 18/19h (tj. bar 4h prije spavanja), probat sto manje papat tjestenina/kruha i slicnih stvari. Ne morate izbacit nista... Ako hoces kebab, pojedi...al iducih 5 dana nemoj kljucat po sendvicu npr.
Nemojte se izgladnjivati!!! Tijelo to pamti i vratit ce vam kad cete se najvise uzdat u njega.

DoktorXXX
29.11.2011., 23:28
Slažem se sa Mabi

kolačićka
11.12.2011., 18:01
dragi svi kako god da bilo,dali to djelovalo na mršavljenje ili na nekog okrene na debljanje ono svejedno to je iiiiiizuzetno zdrava namirnica !!!!!!i ta kombinacija.ojačat ćete imunitet samo tako ali neprestanom uporabom .samo jedan dan ako se izostavi , mora se ispočetka...ali zdravooooooooooo je za poludit i ktome još fino,,,ja se sjećam još dok sam bila klinkica i živkjeli smo na selu,svako svako svako jutro su nama djeci davali po veeeeeeeliku žlicu meda.......mmmmmmmm

kolačićka
13.12.2011., 14:41
"Smatra se da med i cimet u kombinaciji mogu izliječiti gotovo sve bez ikakvih nuspojava. Navodno, uz kontroliranu upotrebu, med bi mogao liječiti i dijabetičare.  Weekly World News, časopis iz Kanade, 17. siječnja 1995. je napravio popis bolesti i stanja koje med može izliječiti prema istraživanjima zapadne medicine.PROBLEM S DEBLJINOMPrije nekoliko godina u Irskoj su ispražnjene police s medom u supermarketima. Dokazano je da prije spavanja dvije žlice meda pospješuju mršavljenje. Također se preporučuje da ujutro na prazan želudac i prije spavanja navečer popije med sa praškom cimeta izmiješan u toploj vodi (ne kipućoj jer prevruća voda uništava korisne sastojke u medu). Navodno, redovito ispijanje ove tekućine ne dozvoljava debljanje čak i ako ste na visokokaloričnoj dijeti.":s

znaš li koji omjer vode cimeta i meda ide ?

kolačićka
13.12.2011., 16:59
Takoder sam cula od kolegice koja je skinula sigurno nekih 10kg da je to uspjela samo tako sto je pila ovu kombinaciju meda i cimeta. Navodno nije nista izbacila iz prehrane nego je samo to pila. Prema njezinim rijecima treba biti uporan i vidjet ce se.

Na temelju toga smo svi doma na medu i cimetu zadnjih mjesec dana, ujutro i navecer medjutim nema apsolutno nikakvih pomaka...niti grama! :503:Ja sam odustala od ove kombinacije i krenula s necim drugim, moji i dalje piju.

Mislim da bi se svi mi bucmasti trebali pomiriti s cinjenicom da jednostavno treba vremena za kvalitetno mrsavljenje. Nema carobne formule/pilule/caja/kombinacije. Moze pomoci ali i dalje je sve na vama. Zakljucat usta poslije 18/19h (tj. bar 4h prije spavanja), probat sto manje papat tjestenina/kruha i slicnih stvari. Ne morate izbacit nista... Ako hoces kebab, pojedi...al iducih 5 dana nemoj kljucat po sendvicu npr.

ma samo vi svejedno nastavite to pit jer bez obzira dali kile išle dole ili ne ,,,ovo ti je uuuuuužasno zdravo,samo pij,,,to ti je bomba za imunitet!!!!!!svako jutro barem...ali svako
Nemojte se izgladnjivati!!! Tijelo to pamti i vratit ce vam kad cete se najvise uzdat u njega.:mig:

kolačićka
17.12.2011., 21:57
Ja sam jedN DAN STUKLA TOLIKO TOG MEDA I CIMETA I VODE SVAKAKO I NA SVE NAČINE I -NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIŠTAAAAAAAAAAAAAAAA,,,,STOLICA NULA BODOVA NE SAMO TAJ DAN VEC JOŠ TRI DANA KASNIJE

chani
18.02.2012., 09:59
Pa napisala sam gore kod necijeg problema sa stolicom da je magnezij laksativ tj. regulira probavu...
http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/451/vitamini/Magnezij.aspx
http://www.ordinacija.hr/budi-lijepa/mrsavljenje/pobijedite-pretilost-magnezijem/
Nađi si dozu koja te "otvara", za svakog je individualno,recimo određena doza mg klorida na koju moja crijeva ne reagiraju, muz dobije odmah grceve i proljev... mada ja obicno imam reakciju na cimet, narocito kod kombinacije sa kavom i medom.

Daisy28
19.02.2012., 16:08
Gledala sam neki dan emisiju u kojoj je rečeno da se izričito mora koristiti cejlonski cimet, ne ovaj obični. Gdje se može kupiti taj cejlonski cimet u Zg?

lida
19.02.2012., 16:43
U bio i bio.

Daisy28
19.02.2012., 17:15
Hvala Lida! :) Jel znaš možda i cijenu?

flinstones
21.03.2012., 22:45
Gledala sam neki dan emisiju u kojoj je rečeno da se izričito mora koristiti cejlonski cimet, ne ovaj obični. Gdje se može kupiti taj cejlonski cimet u Zg?

U Bio&Bio negdje oko 25kn 50g

Daisy28
22.03.2012., 19:11
Hvala ti :mig:

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

anita123
02.06.2012., 19:03
znaš li koji omjer vode cimeta i meda ide ?

Bok!
Prvi puta se javljam pa vas pozdravljam ! Pročitala sam dosta vaših postova .:)
Dosta informacija o toj namirnici našla sam na navedenoj dolje adresi .Od vrste ( cejlonski dobar -sadrži manje kumarina i indonezijski sadrži više kumarina ( melje se cijela stabljika i ima intenzivniji miris , kumarin je toksična substanca ) i niza drugih informacija .
Iako je zdrava namirnica ni s njom ne treba pretjerivati .Ne više od jedne čajene žličice ili 5 g .Jedna vrećica je 10 g .Dosta korisnih savjeta i informacija možete naci na

cimet i med dijeta coolinarika forum (1.STR ),Nadam se da će ova informacija nekome pomoći !!!!!:rofl:

corinaa
18.02.2013., 23:25
Bok, evo da i ja napisem svoje iskustvo. Pijem cimet i med oko mjesec ipo, skinula sam cca 3kg. U pola decilitra tople vode (ne kipuće) umiješam 1 žlicu meda i pola žličice cimeta. To pijem samo ujutro. Uz to vježbam, pijem 2-3 zelena čaja dnevno, b activ i zobene, nastojim ne jesti puno slatkoga.

Erin5
19.02.2013., 06:34
Ne znam koliko ova kombinacija pogoduje mršavljenju pošto sam to davno bila probala ,bila uredna u pijenju ,a rezultat je bio 3 kg više :ne zna:

Erin5
19.02.2013., 06:36
Bok, evo da i ja napisem svoje iskustvo. Pijem cimet i med oko mjesec ipo, skinula sam cca 3kg. U pola decilitra tople vode (ne kipuće) umiješam 1 žlicu meda i pola žličice cimeta. To pijem samo ujutro. Uz to vježbam, pijem 2-3 zelena čaja dnevno, b activ i zobene, nastojim ne jesti puno slatkoga.
Bit će prije da si smršala zbog drugog dijela posta :p