PDA

View Full Version : Gmail

stranice : 1 [2] 3

Pedro Emanuel
10.11.2010., 09:06
Ej ja nikako da skužim.... bilo je riječi i prije o tome ali evo treba mi malo duže da shvatim.......

ako ja nekog samo blokiram za Gmail chat:

- dal on mene vidi kad sam online?
- dal mi može slati mailove?
- dali ja mogu vidjeti jeli on online?
- ....

ne znam što još.... ako ima još toga recite :top:

sanjinko
10.11.2010., 09:35
Može li mi netko pomoći?
Naime s jedne gmail adrese bi htjela prebacit kontakte i mailove na drugu mail adresu. Pri provjeri da li je to moguće, gmail kaže da je no ništa se ne desi.
Može li mi molim vas netko reći što trebam napraviti!

Hvala!

Contacts, More actions, Export..., The group/All contacts, Google CSV format, Export :)

sanjinko
10.11.2010., 09:40
Ej ja nikako da skužim.... bilo je riječi i prije o tome ali evo treba mi malo duže da shvatim.......

ako ja nekog samo blokiram za Gmail chat:

- dal on mene vidi kad sam online?
- dal mi može slati mailove?
- dali ja mogu vidjeti jeli on online?
- ....

ne znam što još.... ako ima još toga recite :top:

Blocking contacts - Google Chat Help (http://www.google.com/support/chat/bin/answer.py?answer=161879&cbid=-uwz2em89ce15&src=cb&lev=%20answer)

trula jabucica
13.11.2010., 08:53
Dakle,otprilike svakih tjedan dana mi gmail ne prihvaća lozinku za koju sam usput rečeno sigurna da ju dobro upisujem. i prilično sam sigurna da ju nitko nije mogao pogoditi jer je kombinacija broja i slova. zasto se onda dogada to da zadnjih mjesec dana redovito ne mogu uc na mail i ne prihavaca mi lozinku?? u razmaku od tjedan dana recimo... i kad napokon udem preko koda koji mi posalju na mob i idem na detalje vidim da nitko osim mene nije bio na mailu (preko ip adrese i vremena) tako da sam jos vise zbunjena!! vec mi je pun kufer i iako je gmail daleko najbolji dođe mi da idem na bilo koji drugi mail zbog ovakvih stvari. i da...razmisljala sam si...to se sve pocelo dogadat otprilike u istom trenutku kad je gmail uveo ovo da na mobitel moze poslati kod za oporavak šifre. i prilično sam uvjerena da tu uslugu naplaćuju. da li možda zbog toga mene svakih tjedan dana natjeraju da si to pošaljem jer ne mogu uć?? ne znam više luda sam... može misšljenje ili pomoć? hvala...

R1982
14.11.2010., 11:30
Stavi neku novu XY šifru, promijeni tajno pitanje i alternativnu e-mail adresu, i šifru za tu alternativnu adresu također.

P.S. Gmail je u potpunosti besplatan, tako da ne naplaćuju ništa.

trula jabucica
14.11.2010., 21:35
Stavi neku novu XY šifru, promijeni tajno pitanje i alternativnu e-mail adresu, i šifru za tu alternativnu adresu također.

P.S. Gmail je u potpunosti besplatan, tako da ne naplaćuju ništa.

napravila sam sve od navedenog kad prvi put nisam mogla uć na mail... :ne zna:

R1982
14.11.2010., 23:27
Napravi opet. Očito ti je netko skontao sve pa ti sad mrlja po inboxu.

ursula1000
15.11.2010., 13:32
Dal koristite kakav programčić za backup gmaila?

sudeći po ovom (http://www.google.com/enterprise/marketplace/viewListing?productListingId=4147159+1192777654895 1023888) ne čine mi se baš neki najbolji komentari, a očito ne radi i backup Sent mejlova :ne zna: Općenito piše na više mjesta da nije baš nešto..

Ima ko kakvo drugo rješenje? Jer Gmail mi je u neku ruku sveto otajstvo, gore mi je valjda pol života, xxxx stvari za faks, posel i ne bi rado da jednog dana popušim sve od toga :ne zna::o

sanjinko
15.11.2010., 14:11
Dal koristite kakav programčić za backup gmaila?

sudeći po ovom (http://www.google.com/enterprise/marketplace/viewListing?productListingId=4147159+1192777654895 1023888) ne čine mi se baš neki najbolji komentari, a očito ne radi i backup Sent mejlova :ne zna: Općenito piše na više mjesta da nije baš nešto..

Ima ko kakvo drugo rješenje? Jer Gmail mi je u neku ruku sveto otajstvo, gore mi je valjda pol života, xxxx stvari za faks, posel i ne bi rado da jednog dana popušim sve od toga :ne zna::o

Možda bi bilo bolje ovo: Backing up your mail with POP - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=34030) (u tu svrhu trebati će ti mail klijent (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=12103))

ursula1000
16.11.2010., 14:40
hvala sanjinko :) Probat ću se jednom pozabavit ću se malo s ovim

recro
16.11.2010., 18:52
Da li zna tko jel postoji mogućnost dobivanja izvještaja u slučaju slanja maila, dakle, kada nekom pošaljem mail da dobijem obavijest da ga je i primio?

Darkbound
16.11.2010., 19:00
A zašto ga ne bi primio?
Jednostavno stisneš "Send" i biti će poslan.

sanjinko
16.11.2010., 21:06
Da li zna tko jel postoji mogućnost dobivanja izvještaja u slučaju slanja maila, dakle, kada nekom pošaljem mail da dobijem obavijest da ga je i primio?

Ne postoji (za sada)

Read receipts in Gmail - a knol by Joshua S (http://knol.google.com/k/read-receipts-in-gmail#)

recro
16.11.2010., 23:26
Hvala sanjinko...

Ipak je Google pojam i trebao bi imati takvu opciju...Što se tiče samo send i dobit će, to stoji, ali nekad mi je stvarno hitno ili kad meni treba nešto stići, frend pošalje i čudi se kak nisam dobio, prođe vremena dok dođe, ova opcija ne bi donijela ništa loše.

šeboj
29.12.2010., 09:27
Pozdrav svima.
Pročitao sam većinu postova i nisam baš mogao pronaći svoj problem pa ćuga izložiti ovdje u nadi da će neko moći da pomogne.

Koristim Mozzilu Fireox.do prije par dana mogao sam normalno pristuoati svom mailu. Svaki put kad unosim podatke za prijavu, a mozilla me automatski pita "Želim li potvrditi promjenu spremljene lozinke za moj mail". Kliknuo sam na Mijenjaj. Nakon toga sutradan nisam mogao da pristupim svom računu ni do dana današnjeg. Promjena lozinke preko tajnog pitanja nije uspjela jer ne znam odgovor a i isteklo mi pravo na odgovore nakon više pokušaja. Drugim načinom koje google nudi s opscijom "ne mogu odgovoriti na tajno pitanje" nije mi pomogla. Također preko sms-a nije mi pomogla jer ne podržava moju zemlju, tj operatera. Ne znam šta još da radim osim da im napišem pismo pa ako neko zna kako se može riješiti problem bio bih mu zahvalan. Ako se ne može ništa onda se lijepo roknem.

Hvala!!!

bball
01.01.2011., 09:05
Pri otvaranju novog gmail računa ne prihvaća mi lozinku koj ima dovoljan broj znakova i ispravna je.
Da li se netko već susretao s tim problemom ili možda zna?

bball
01.01.2011., 09:08
Meni cijeli dan kad idem na gmail This webpage is not available:(

Provjeri da li ti je kabal od interneta spojen i da li ispravno radi,ako ti ne uspije možeš uvijek zovnuti T-com službu

fromnowhere
01.01.2011., 11:00
Pri otvaranju novog gmail računa ne prihvaća mi lozinku koj ima dovoljan broj znakova i ispravna je.
Da li se netko već susretao s tim problemom ili možda zna?

kako ne,nakon nekoliko pokušaja sam odustao,i napravio yahoo mail za 1 min

sanjinko
05.01.2011., 18:56
Pozdrav svima.
Pročitao sam većinu postova i nisam baš mogao pronaći svoj problem pa ćuga izložiti ovdje u nadi da će neko moći da pomogne.

Koristim Mozzilu Fireox.do prije par dana mogao sam normalno pristuoati svom mailu. Svaki put kad unosim podatke za prijavu, a mozilla me automatski pita "Želim li potvrditi promjenu spremljene lozinke za moj mail". Kliknuo sam na Mijenjaj. Nakon toga sutradan nisam mogao da pristupim svom računu ni do dana današnjeg. Promjena lozinke preko tajnog pitanja nije uspjela jer ne znam odgovor a i isteklo mi pravo na odgovore nakon više pokušaja. Drugim načinom koje google nudi s opscijom "ne mogu odgovoriti na tajno pitanje" nije mi pomogla. Također preko sms-a nije mi pomogla jer ne podržava moju zemlju, tj operatera. Ne znam šta još da radim osim da im napišem pismo pa ako neko zna kako se može riješiti problem bio bih mu zahvalan. Ako se ne može ništa onda se lijepo roknem.

Hvala!!!

Jesi li pokušao sa sekundarnom e-mail adresom (npr. @live.com, @yahoo.com itd.)?
To vrijedi samo ako si takvu adresu upisao prilikom kreiranja Gmail računa.
Ako nisi, jedino što ti preostaje jest da od onih kojima si već slao e-mailove zamoliš da ti kažu sa koje adrese su isti poslani. :rolleyes:

frajerck
11.01.2011., 07:24
PITANJE

Imam gmail račun zadnjih 10 godina i sad mi se deslio da sam nekako poništio zaporku, zaboravio sekundarnu adresu, a nemam pojma koji mi je odgovor na pitanje.
Kako da dođem do mailova jer imam dosta jako važnih na tom računu...
POMOOOČČČČČČČ

sanjinko
11.01.2011., 07:53
Ako nisi zaboravio i e-mail adresu, nema problema (https://www.google.com/accounts/recovery?service=mail)

BTW, "Gmail, known as Google Mail in Germany, was made available to the public by Google on 1 April 2004" (link (http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Gmail))

frajerck
11.01.2011., 09:05
Ako nisi zaboravio i e-mail adresu, nema problema (https://www.google.com/accounts/recovery?service=mail)

BTW, "Gmail, known as Google Mail in Germany, was made available to the public by Google on 1 April 2004" (link (http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Gmail))

fora jest u tome da nema više te pomočne e-mail adrese, i na pitanje neznam odgovor.
kaj da radim ???

fromnowhere
11.01.2011., 09:18
koji browser? firefox,ie ,chrome ili ?

sanjinko
11.01.2011., 09:19
"If you are a Gmail user, type your Gmail username." :mig:

To valjda znaš? :misli:

Bilobrkster
11.01.2011., 09:47
koja je ovo sad odnedavno finta da za registraciju gmail traži broj mobitela di će oni meni poslat sms za aktivaciju?! :eek:

sanjinko
11.01.2011., 10:00
Account verification via SMS or Voice Call - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=114129)

Meni se jednom prošle godine dogodilo da se ne mogu ulogirati u Gmail, zatražili su broj mobitela kojeg sam dao, ubrzo na isti dobio verification code kojeg sam ukucao, izmijenio password, nakon toga sve :top:

fromnowhere
11.01.2011., 10:22
malo pretjeruju s tim brojem mobitela
ako je kolega odredio da mu browser pamti passworde onda bi ga trebao naći u postavkam browsera
ako koristi firefox nalaze se pod :tool-options-security- saved passwords-show passwords
ako je kliknuo da ne pamti nikad onda pod exceptions iznad
ako je lupio not now onda jbg:flop:
ostale browsere ne koristim

frajerck
11.01.2011., 12:10
Account verification via SMS or Voice Call - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=114129)

Meni se jednom prošle godine dogodilo da se ne mogu ulogirati u Gmail, zatražili su broj mobitela kojeg sam dao, ubrzo na isti dobio verification code kojeg sam ukucao, izmijenio password, nakon toga sve :top:

Da i di da tu upišem svoj broj moba?
Čak sam toliko frustriran da bi im dao i broj mobitela =)

frajerck
11.01.2011., 12:16
To reset your password, type the full email address you use to sign in to your Google Account. If you are a Gmail user, type your Gmail username.

i onda mi pošalje taj password na email adresu koju više ne koristim.
Kaj sad,, neznam ni sam.

sanjinko
11.01.2011., 12:24
Da i di da tu upišem svoj broj moba?
Čak sam toliko frustriran da bi im dao i broj mobitela =)

To reset your password, type the full email address you use to sign in to your Google Account. If you are a Gmail user, type your Gmail username.

i onda mi pošalje taj password na email adresu koju više ne koristim.
Kaj sad,, neznam ni sam.

Da li još uvijek znaš svoju Gmail adresu (tipa frajerck@gmail.com)?
Nisu bitni niti sekundarna e-mail adresa niti security question.
Upiši svoje Gmail korisničko ime i dobit ćeš privremenu lozinku.

frajerck
11.01.2011., 12:30
E-pošta za ••••••@n••.hr Djelomično skriveno zbog zaštite privatnosti

Dobit ćete poruku e-pošte s vezom za poništavanje zaporke.

to sam prvo napravio, i sad nemam pojma kaj dalje. Dali mi je zaporka poništena, a očito je kad nemogu na gmail.

2 sanjinko- kud će mi poslati privremenu zaporku ako ja ne navedem di da je pošalju. U tome je problem

sanjinko
11.01.2011., 12:59
Odaberi onaj drugi "bullet", "I no longer have access to this"
Continue
slijedi upute

Bilobrkster
11.01.2011., 17:51

ma svašta, zašto bih ja uopće morao imati mobitel a osim toga, zašto bi google trebao znati moj broj mobitela? :mad:

nikol100
27.01.2011., 23:02
izbrisala sam poštu čak i iz tzv,smeča,dal mogu nekako povratiti..,konkretno? dal se može povratiti obisana pošta ?? ako može kako?

hvala na odgovoru! naravno riječ je o gmail-sandučiču.

sanjinko
28.01.2011., 07:09
@ nikol100

Nažalost, ne možeš :(

Recovering deleted messages - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=78353)

tomisličak
28.01.2011., 07:16
..laz.,uvijek mozes dobit postu koju si dobio, i onu koju si slao , pod uvjetom da onaj kome si slao i ko je tebi slao nije izbrisao ...
...samo ih zamolis da ti proslijede mailove koje su ti i inace slali ...

SinišaZgb
30.01.2011., 19:23
help!!!
gmail mi sve mailove sa t-coma stavlja u neželjenu poštu. Što napraviti? Hvala.

sanjinko
30.01.2011., 19:33
Settings, Create a new filter, From: @t-com.hr, Never send it to Spam :)

SinišaZgb
30.01.2011., 22:35
Sanjinko puno hvala....

snashica
31.01.2011., 09:39
pokusavam si otvoriti gmail racun ali me trazi broj mobitela. kad sam otvarala stari sam to obavila bez broja. zasto sada ne mogu? to je neko novo pravilo ili...?

sanjinko
31.01.2011., 09:44
http://mail.google.com/mail/signup

nigdje ne vidim da traži broj mobitela :ne zna:

snashica
31.01.2011., 10:10
i to sve napravim i kaze mi da ce mi potvrdu poslat sms ili glasovno porukom na broj a ako nemam svoj da posudit od prijateljice ili nekog drugog

sanjinko
31.01.2011., 10:40
I dalje sam :confused:
Otvorio sam gornji link, kreirao novi Gmail account i bez suvišnih zašto ušao u svoj novi Inbox
Nikakve potvrde, nikakvi zahtjevi za brojem mobitela

conception
31.01.2011., 12:40
koristim gbridge pa sam za firme pravio nekih 50ak gmail accountova. i isto tako mi se na nekim mjestima znalo događat da moram dat broj mobitela pa mi oni pošalju šesteroznamenkasti kod za verifikaciju..u takvim slučajevima se ima pravo na 15 otvaranja različitih accountova na osnovu jednog broja mobitela..
zašto se ponekad traži verifikacija ne znam,ali nemaš se što brinuti u vezi toga, vjerujem da je to neki način zaštite za njih da se ne može sa jednog mjesta otvarat milijun accountova

snashica
31.01.2011., 17:16
evo to mi izbaci

Potvrdite svoj račun
Skoro ste gotovi! Još samo trebamo potvrditi vaš račun prije nego što ga izradimo.

Potvrda korisničkog računa pomaže u vezi sa sljedećim:

* Sprječavanje neželjene pošte: Trudimo se provjeriti da stvarne osobe, a ne roboti, izrađuju račune.
* Oporavak pristupa računu: Vaše ćemo podatke koristiti za potvrdu vašeg identiteta, u slučaju da ikad izgubite pristup svom računu.
* Komunikacija: Vaše ćemo podatke koristiti da vas obavijestimo o važnim promjenama u vašem računu (primjerice, promjenama zaporke s nove lokacije).

Osim ako nam to izričito ne kažete, vaš telefonski broj nećemo nikada prodati ili podijeliti s drugim tvrtkama, niti ćemo ga koristiti za bilo koje druge svrhe izuzev ovog koraka potvrde te za oporavak zaporke i pitanja sigurnosti korisničkog računa. Drugim riječima, ne morate se brinuti da ćete od nas ikad primiti neželjene pozive ili tekstualne poruke.

Da biste saznali više, pročitajte odgovore na često postavljena pitanja.
Opcije potvrde
Tekstualna poruka
Google će na vaš mobitel poslati tekstualnu poruku s kontrolnim kodom.
Glasovni poziv
Google će na vaš telefon uputiti automatizirani glasovni poziv s kontrolnim kodom.
Država
Tvrtka za mobilnu telefoniju
Broj mobilnog telefona
Telefonski broj
Ako imate poteškoća s potvrđivanjem računa, prijavite problem.
(ne znam stavit link)

ovo mi je drugi racun jer na prvi ne mogu-zaboravila sam lozinku i sva ostala pitanja i ne znam kako da udjem u stari mail. probala sam ali mi stane na onom gdje biram jel koristim neki drugu mail adresu ili ne

nicky2009
31.01.2011., 17:45
imam problem...naime izbrisal sam si gmail račun a taj mail sam stavio u jednom forumu kao adresu za registraciju (i za ponovno slanje lozinke).

i sad neki dan se hoču prijaviti na taj forum al me neče...i napravim ja da mi ponovno pošalju lozinku a taj mail sam obrisal

šta da radim...

sanjinko
31.01.2011., 18:00
@ nicky2009

Kažeš "izbrisal"?
Canceling your Gmail address - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=8152)
Ovako kako je opisano na stranici?

nicky2009
31.01.2011., 19:24
da tako...

sanjinko
31.01.2011., 19:30
Možeš probat zatražit povrat Gmail računa, ako nije prošlo nekoliko tjedana. :rolleyes:

nicky2009
31.01.2011., 19:37
a kako da to uradim?

sanjinko
31.01.2011., 19:46
Prošvrljaj malo po Gmail helpu, počevši od gornjeg linka :)

nicky2009
31.01.2011., 20:24
ok hvala na pomoči ...budem probal nešt napraviti

JVC
04.02.2011., 03:22
imam problem...naime izbrisal sam si gmail račun a taj mail sam stavio u jednom forumu kao adresu za registraciju (i za ponovno slanje lozinke).

i sad neki dan se hoču prijaviti na taj forum al me neče...i napravim ja da mi ponovno pošalju lozinku a taj mail sam obrisal

šta da radim...
ponovo se registriraj na forum s drugim nickom i email adresom!

S0nic
13.02.2011., 17:20
ovako, molio bi pomoc, neko mi je prijatelju hakirao fecebook preko gmaila, znaci on sada pokusava vratiti gmail ali nije siguran koje mu je bilo tajno pitanje, poslao je odgovor gmailu i dao odgovor na tajno pitanje, ali oni nisu sigurno da je on sad vlasnik emaila pa su mu poslali nekih novih 15etak pitanja dali mi neko moze reći o čemu su ta pitanja posto on uopće ne shvaća ništa )) , znaći dali su to pitanja vezana za njegov account ili općenita?

sanjinko
13.02.2011., 17:47
Misliš, upao u Facebook sa Gmail adresom kojoj je promijenjena lozinka?

Ima li tvoj prijatelj tzv. recovery email address za Gmail (npr. Hotmail), kojom bi vratio Gmail?

S0nic
13.02.2011., 18:19
Misliš, upao u Facebook sa Gmail adresom kojoj je promijenjena lozinka?

Ima li tvoj prijatelj tzv. recovery email address za Gmail (npr. Hotmail), kojom bi vratio Gmail?

evo nasli smo alternativnu adresu sta sada??

sanjinko
13.02.2011., 18:28
Please enter the recovery email address you provided when creating your account. (link (https://www.google.com/accounts/ForgotPasswd?service=mail&fuOnly=1&hl=en))

S0nic
13.02.2011., 18:31
Please enter the recovery email address you provided when creating your account. (link (https://www.google.com/accounts/ForgotPasswd?service=mail&fuOnly=1&hl=en))

i onda bi na tu adresu trebao doci novi apssword ili sta vec? :)

alternativni email je također od gmail-a sad sam zvao prijatelja i da mi je adtresu

šta se tiče tajnog pitanja nista od toga ovaj je cim je hakirao email promjenio tajno pitanje , ostaje nam samo da pomocu alternativnog emaila dodjemo do nove sifre ako je to moguce

sanjinko
13.02.2011., 18:36
Naravno, preko te adrese radi se password reset za Gmail :)

S0nic
13.02.2011., 18:48
Naravno, preko te adrese radi se password reset za Gmail :)

ja sam u ovaj gore tvoj LINK upisao alternativnu email adresu ali na nju sam dobio obavijest ali ne i password u njoj?

kad sam pokusao upisati hakirani email samo me pitalo tajno pitanje ali ne i alternativnu adresu ako da pomoću alternative adrese dobijem taj novi password

sanjinko
13.02.2011., 18:54
Stigao ti je email Google Password Assistance sa Google Account Recovery adrese, zar ne?

Ispod toga piše ti "click the link below"

Otvorit će ti se Reset Password stranica na kojoj ćeš unijeti novi password i ponoviti ga još jednom

S0nic
13.02.2011., 18:58
Stigao ti je email Google Password Assistance sa Google Account Recovery adrese, zar ne?

Ispod toga piše ti "click the link below"

Otvorit će ti se Reset Password stranica na kojoj ćeš unijeti novi password i ponoviti ga još jednom

To sign in, visit the link below.

http://www.google.com/accounts/
If clicking the link above does not work, copy and paste the URL in a
new browser window instead.

Thank you for using Google.

For questions or concerns regarding your account, please visit the
Google Accounts FAQ at
http://www.google.com/support/accounts/.

This is a post-only mailing. Replies to this message are not monitored
or answered.

__________________________________________________ ___________

evo ovo sam dobio

sanjinko
13.02.2011., 19:02
I što se događa kad otvoriš donji link? Što ti piše?

S0nic
13.02.2011., 19:05
I što se događa kad otvoriš donji link? Što ti piše?

kad otvorim ovaj prvi po redu link otvori mi samo stranicu od mog gmail accounta onu naslovnicu di su kalendar , igoogle , gmail itad...

eh da iznad ovih linkova ima i ovo;

Your secondary address, ____@gmail.com, is associated with:

i onda ovdje pise nekih 5-6 email adresa koje uopće neznam samo su slicnog imena kao moja

sanjinko
13.02.2011., 19:10
kad otvorim ovaj prvi po redu link otvori mi samo stranicu od mog gmail accounta onu naslovnicu di su kalendar , igoogle , gmail itad...

Problem sa Gmail adresom ima tvoj prijatelj, a ne ti :mig:
On bi trebao napraviti sve ovo što si ti do sada napravio

S0nic
13.02.2011., 19:16
Problem sa Gmail adresom ima tvoj prijatelj, a ne ti :mig:
On bi trebao napraviti sve ovo što si ti do sada napravio

pa koja razlika on mi je dao sve passworde od alternativnog emaila ja sam se odlogirao iz svoj gmaila i poslao zahtjev na aletrnativni email koji je takodjer gmail trenutno sam logiran u alternativni email i nema razloga da ja to ne mogu uraditi

ali meni kad kliknem na onaj link koji si me pitao sta se desava otvara pocetnu stranicu od alternativnog email nema nikakvog novog passworda

sanjinko
13.02.2011., 19:19
Ok, da li ti se otvori stranica https://www.google.com/accounts/ManageAccount? :misli:

S0nic
13.02.2011., 19:23
Ok, da li ti se otvori stranica https://www.google.com/accounts/ManageAccount? :misli:

otvori mi se naslovnica od alternativnog emaila Google računi i ispod imam , Osobne postavke, Moji proizvodi (dokumenti, gmail itd...)

S0nic
13.02.2011., 19:27
meni samo nije jasno kako google zna za koji account je ovaj email alternativni , mozda je on alternativni email za 2-3 razlicite email adrese?

sanjinko
13.02.2011., 19:29
Kad je meni moj Gmail račun bio kompromitiran (znao sam email adresu, ali password nikako nije prolazio), zatražio sam od Google-a da mi na alt. email (Hotmail) pošalje stranicu za reset passworda
Ulogirao sam se u Hotmail, klik na link, otvorio stranicu i upisao novi password te još jednom i sve je bilo OK

Ne znam zašto se ovdje zakompliciralo? :ne zna:

S0nic
13.02.2011., 19:33
Kad je meni moj Gmail račun bio kompromitiran (znao sam email adresu, ali password nikako nije prolazio), zatražio sam od Google-a da mi na alt. email (Hotmail) pošalje stranicu za reset passworda
Ulogirao sam se u Hotmail, klik na link, otvorio stranicu i upisao novi password te još jednom i sve je bilo OK

Ne znam zašto se ovdje zakompliciralo? :ne zna:

mozda zato sta je alternativni email isto gmail

sanjinko
13.02.2011., 19:36
Ne bi smjelo predstavljati problem, jer jedino sa recovery email address možeš vratiti Gmail natrag u normalu bez dodatnih sigurnosnih pitanja. :mig:

S0nic
13.02.2011., 19:43
Ne bi smjelo predstavljati problem, jer jedino sa recovery email address možeš vratiti Gmail natrag u normalu bez dodatnih sigurnosnih pitanja. :mig:

meni nije samo jasno sljedece

hakiralo mi je XY@gmail.com

alternativni email je : TDR@gmail.com

ja sad upisem alternativni TDR@gmail.com u tvoj link koji si mi dao, kako gmail zna da je to alternativni email od XY@gmail.com? pa ovaj TDR@gmail.com moze biti alternativni od nekoliko emaila valjda bi me trebalo pitati od koje adrese je to alternativni email.

sanjinko
13.02.2011., 19:46
Gmail ni ne treba znati da li se taj TDR koristi kao alternativa za neke druge email adrese

Taj alternativni email možeš (ali ne moraš) upisati pri kreiranju novog Gmail računa

SBk
19.02.2011., 12:05
Ajde jedno glupo pitanje: Do sad sam uvijek bio prijavljen na gmail prilikom odlaska na google tj. kad sam otvorio google, kliknuo na gmail odmah mi je otvaralo stranicu. Zbog potrebe brisanja cookies vise nisam stalno logiran tj. uvijek me pita za password. Kad ga utipkam normalno otvara stranicu ali kako sam malo lijen neda mi se stalno utipkavati password posto zbog potrebe odlazim na account nekoliko puta dnevno. Naravno da sam kliknuo na "ostanite prijavljeni" ali nece pa nece.

sanjinko
19.02.2011., 12:37
Zašto ne aktiviraš screen saver i zaključaš display sa passwordom? :)

Use your Windows password for your screen saver password (http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Use-your-Windows-password-for-your-screen-saver-password)

SBk
20.02.2011., 01:08
S kompom se sluzim samo ja i zena pa nema potrebe. Kad stavim komp na standbay pa kasnije kad ga opet pokrenem opet trebam utipkavati nick i password za gmail, pa za forum, pa za CB, itd. Nema mi niti slika kcerke u pozadini googla ...! Nekima su to smijesni "problemi" ali me te sitnice smetaju. Do prije par dana sam bio stalno log na google ali ali me sad konstantno brise ...!

SBk
20.02.2011., 21:11
S kompom se sluzim samo ja i zena pa nema potrebe. Kad stavim komp na standbay pa kasnije kad ga opet pokrenem opet trebam utipkavati nick i password za gmail, pa za forum, pa za CB, itd. Nema mi niti slika kcerke u pozadini googla ...! Nekima su to smijesni "problemi" ali me te sitnice smetaju. Do prije par dana sam bio stalno log na google ali ali me sad konstantno brise ...!

Nasao sam problem. Google - tools - internet options - delete browsing history on exit - maknuti kvacicu.

ljuta.tockica
22.02.2011., 02:41
Mene zanima koliko se lako može hakirati gmail ako mi je lozinka na primjer jedna riječ pa razmak pa druga riječ pa još neki broj, danas dok sam bila na gmailu na dnu mi se izbacilo da je još jedna sesija otvorena i ja se odjavim iz drugih sesija i kad sam pogledala aktivnost na računu vidim neku drugu ip adresu i tako još na 2 gmail računa, ista ip.

Uglavnom još se nekoliko puta pojavljivalo da je otvorena još jedna sesija i to na svim računima. Dva sam računa obrisala odmah, bolje i to nego da mi promijeni loz il salje mailove, ovaj treci ni ne koristim pa nema veze, ali me zanima kolko nekom tko se dosta kuži u računala treba vremena za tako nešto s tim da baš nemam neku jednostavnu lozinku, isto tako tajno pitanje nema šanse da može pogodit :confused:

sanjinko
22.02.2011., 08:12
Npr. lozinka ti je "cvrči cvrčak na čvoru crne smrče" (bez navodnika); ona sadrži ukupno 5 razmaka (Spaces) koji također ulaze u "password strength".

Hakirati se može, ali rekao bih malo teže u ovom slučaju zbog višestrukog korištenja posebnih znakova (mogla je biti i neka druga kombinacija koja uključuje naša slova čćđšž)

Recimo da se e-mailu ljuta.tockica@gmail.com pristupilo s iste IP adrese unutar Web browsera, POP/IMAP e-mail klijenta, smartphone-a; to su već 3 "sessions"

Kad čitaš Gmail iz browsera, u glavnom prozoru ispod "You are currently using xxx MB (%) of your xxxx MB" stoji "Last account activity:" i Details; kad pogledaš detalje, tamo vidiš "Recent activity" i "Alert preference" koji je po defaultu uključen (meni barem)

Više o svemu "baci oko" na stranicu Last account activity - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?ctx=gmail&answer=45938&hl=en-GB) :)

UnusualMe
25.02.2011., 16:55
Postoji li kakva mogućnost vraćanja izbrisane pošte? Nekakav recovery program ili slično? :(

R1982
25.02.2011., 17:29
Ne.
Ako su mailovi izbrisani i iz Trash-a, onda je game over.

fat_monster
27.02.2011., 08:59
zasto meni jutros u gmailu nema niti jednog jedinog mejla...nista, sve izbrisano?
hvala

Yossarian
27.02.2011., 18:01
Možda su poruke arhivirane. Pogledaj pod Sva posta ili All mail.

fat_monster
27.02.2011., 18:35
Možda su poruke arhivirane. Pogledaj pod Sva posta ili All mail.

ma nisu...bila je hrpa mailova...oko 30% je bilo puno...jutros prazan...i pise 0%...promjenjena pozadinska tema
nije mi jasno kako se izbrisalo...jucer je sve bilo ok...
nekako mi ne izgleda da je netko upao i sve pobrisao...puno je bilo mejlova...
zar se to moze samo tako brzo pobrisati ako je netko i uletio?
kontakti su ostali

nela5
27.02.2011., 19:46
nemogu ući u svoj gmail... kaže da je loznika kriva a preko moba sve supp radi
koji mu je???

jolly_bravo
27.02.2011., 21:16
zasto meni jutros u gmailu nema niti jednog jedinog mejla...nista, sve izbrisano?
hvala
nisi jedini/a. i ja sam ostao bez svih mejlova, i drugi korisnici. globalni je problem. google je skužio da je u nečemu problem i radi na otlkanjanju: http://www.google.com/support/forum/p/gmail/label?lid=613f70d9ff743c86&hl=en

R1982
27.02.2011., 22:56
Kod mene još uvijek sve na broju :D

sanjinko
28.02.2011., 06:41
I kod mene "sve ofce na broju" :D

"Officials say the problem affects less than .29 percent of its Google mail user base. However, the Mountain View, Calif., company did not say how many users that means." (link (http://abclocal.go.com/kabc/story?section=news/consumer&id=7984405))

Apps Status Dashboard (http://www.google.com/appsstatus#hl=en): uz Google Mail piše "Service disruption" :eek:

fat_monster
28.02.2011., 16:56
nisi jedini/a. i ja sam ostao bez svih mejlova, i drugi korisnici. globalni je problem. google je skužio da je u nečemu problem i radi na otlkanjanju: http://www.google.com/support/forum/p/gmail/label?lid=613f70d9ff743c86&hl=en

jos uvijek nista...s tom razlikom da od jutros se ne moze niti uci u gmail...
nekako bas nisam sigurna da je samo 150 000 ljudi

sanjinko
01.03.2011., 06:38
Apps Status Dashboard (jutros oko 5h) (http://www.google.com/appsstatus#rm=1&di=1&hl=en) :ceka:

R1982
01.03.2011., 12:55
Navodno je krenuo patch, očekuje se normalizacija u tijeku dana.

sanjinko
04.03.2011., 10:38
Apps Status Dashboard (http://www.google.com/appsstatus#di=1&hl=en) pokazuje "No Issues" za sve Google aplikacije/service :)

Vama koji ste imali problema sa Gmail-om zadnjih nekoliko dana, jeste dobili natrag svu poštu? :misli:

prilika
04.03.2011., 10:41
Puno je bolji yahoo mail.

sanjinko
04.03.2011., 11:09
Puno je bolji yahoo mail.

Po čemu? :rolleyes:

mirela2211
14.03.2011., 16:17
Tukac sam za neke banalne stvari pa da pitam ovdje.Imam G mail i u njemu aktiviran chat.Zanima me da li i kako ga mogu izbrisati,mislim na chat.Ok,vidim da ima opcija " odjava iz chata" ili " nevidljiv-a" , ali svaki put kad ponovno upalim komp. chat se aktivira.Već sam gledala pod postavke,ali kažem...TUKAC sam.
Molim za pomoć jer uopće ne znam zašto sam ga aktivirala.Sada kad god nekome šaljem mail njegova adresa mi se automatski pojavi u chatu.

Petra_27
14.03.2011., 17:09
ne znam. ne znam kako ''odjavi se iz chata'' ne funkcionra :/

išla sam na postavke chata i nema ništa o brisanju.

mene pak brine buzz, htjela bi to izbrisat, isto ne znam kak :ne zna:

zubagonivincenta
14.03.2011., 17:20
mene pak brine buzz, htjela bi to izbrisat, isto ne znam kak
Klikni s desninom tipkom na ikonicu za Gmail (ona kovertica dolje desno). Klikni na "Postavke". Sasvim desno klikni na "Buzz". Kad ti se otvori prozor klikni na "Onemogući Buzz", ili biraj neku drugu opciju za "Buzz"

ursula1000
16.03.2011., 14:44
Tukac sam za neke banalne stvari pa da pitam ovdje.Imam G mail i u njemu aktiviran chat.Zanima me da li i kako ga mogu izbrisati,mislim na chat.Ok,vidim da ima opcija " odjava iz chata" ili " nevidljiv-a" , ali svaki put kad ponovno upalim komp. chat se aktivira.Već sam gledala pod postavke,ali kažem...TUKAC sam.
Molim za pomoć jer uopće ne znam zašto sam ga aktivirala.Sada kad god nekome šaljem mail njegova adresa mi se automatski pojavi u chatu.

u Gmail chatu klikni na "nevidljiva" i uvijek ćeš biti nevidljiva:)
Odnosno skroz na dnu Gmail stranice imaš sićušnim slovima opciju Isključi chat. Isključi ga :D.

Al općenito ako te neće auomatski učinit nevidljivom, možda imaš baš instaliran Google talk dodatno na kompu, a iz njega nisi odjavljena. Možeš ga unistalirati preko Control panela, ili napravi ovako da ti se ne podiže prilikom startanja kompa:

Odi na Start>Run i tu upiši msconfig
Tamo na karticu Startup, odznači google talk i spremi te postavke..Tražit će te restart kompa koji ne moraš odmah napravit. Ovak ti se chat neće dizat sam od sebe nego ga možeš sama normalno pokrenuti kad god hoćeš.

sanjinko
16.03.2011., 17:17
@ mirela2211
Chat settings, Auto-add suggested contacts, Only allow people that I've explicitly approved to chat with me and see when I'm online

@ Petra_27
Mail settings, Buzz, Do not show Google Buzz in Gmail ILI Disable Google Buzz

Cannon
21.03.2011., 15:46
Pozdrav ekipa

Prije neke tri godine sam otvorio racun na gmail-u. Tada sam imao neki problem sa logiranjem preko outlooka i jednostavno sam se prebacio na net.hr jer mi nije bilo bitno. Sada se pokajnicki zelim vratiti ponovno na gmail.. :D
E sad, predpostavljao sam da se nakon tri godine racun na gmailu automatski izbrisao (a sama adresa je neobicna, a meni zbog posla jako bitna, tako da sam siguran da je nitko u meduvremenu nije "pokupio").

Medutim, prilikom kreiranja novog racuna pise da je to korisnicko ime zauzeto.
Ok, pomislio sam da "moja" trogodisnja adresa nije izbrisana i kliknem ja "Ne mozete pristupiti svom racunu?" (kako bih dobio tajno pitanje na koje bi mi dali lozinku) napisem tamo adresu emaila, pokusam poslati, kad ono - "Nije pronađen nijedan račun s tom adresom e-pošte". Znaci da nije zauzeto :ne zna:

Zanima me jeli se i nakon kojeg vremena email adresa automatski brise?
I postoji li direktna adresa na gmailu na kojoj se mogu obratiti za pomoc jer ja je nemogu naci...?

Unaprijed hvala :s

sanjinko
21.03.2011., 16:37
@ Cannon
Pročitaj što piše na stranici Canceling your Gmail address - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=8152&cbid=-rjfvsddwfo6g&src=cb&lev=%20index)

Cannon
21.03.2011., 17:58
Ovdje su upute kako da obrisem svoju staru adresu, ali za to mi treba lozinka koju sam ja vec odavno zaboravio inace nebih imao ovaj problem.. Isto tako pise da ce mi pomoci povratiti izbrisanu adresu ako želim, ali nigdje opet nemogu naći adresu na koju im mogu poslati tu zamolbu... :lol:
Jedino bi mogao pisati na Help forumu, ali da bi to ucinio moram se ulogirati, a moj cijeli problem je u tome sto se logirati - nemogu :rofl:

sanjinko
21.03.2011., 20:04
Zanima me jeli se i nakon kojeg vremena email adresa automatski brise?
I postoji li direktna adresa na gmailu na kojoj se mogu obratiti za pomoc jer ja je nemogu naci...?

Na toj stranici lijepo piše:
"If you delete your Gmail address but wish to have it back, we work to help you recover your deleted accounts whenever possible. However, within a few weeks' time, accounts are usually no longer retrievable. Note that a successful recovery will only recover the username associated with the account."

S obzirom da je prošlo već 3 godine, sumnjam da ćeš uspjeti vratiti izbrisani account. :(

Ovdje su upute kako da obrisem svoju staru adresu, ali za to mi treba lozinka koju sam ja vec odavno zaboravio inace nebih imao ovaj problem.. Isto tako pise da ce mi pomoci povratiti izbrisanu adresu ako želim, ali nigdje opet nemogu naći adresu na koju im mogu poslati tu zamolbu... :lol:
Jedino bi mogao pisati na Help forumu, ali da bi to ucinio moram se ulogirati, a moj cijeli problem je u tome sto se logirati - nemogu :rofl:

Možeš još probati s ovim: Contact Us - Accounts Help (https://www.google.com/support/accounts/bin/request.py?ara=2&contact_type=acc_reco&ctx=acc_reco&hl=en) (klikni na "No", ispuni upitnik i pričekaj, nekakav odgovor sigurno ćeš dobiti)

brunke
21.03.2011., 22:17
Lijep pozz svima imam jedan mali problemčić.....ugl neznam zakaj više na mailu nemam opciju odabira send mail,sent mail,trash.....dali je gmail možda mijenjao opcije ili sam ja totalka mutav jer evo već dva dana se uopce ne snalazim i nemrem poslat mail.Heelllp :ne zna: :confused:

sanjinko
22.03.2011., 07:19
@ brunke
Misliš na one oznake (labels) gore lijevo ispod "Compose mail"?
Odeš u Mail settings, pod "Labels" si namjestiš Show/Hide :)

brunke
22.03.2011., 09:28
Jesam sve sam vratio kak je bilo trebao sam samo vratit na osnovni HTML ali sad sam izgubio pak mailove iz inboxa od ove godine ne kužim....nekaj sam razdrmo hahahahaha :rofl:

sanjinko
22.03.2011., 09:39
Držiš mailove u Inboxu? :eek:
Ne spremaš ih pod ostale "labels"?
Znaš što piše u Trash-u: "Who needs to delete when you have so much storage?!" :rofl:

Forumko
31.03.2011., 09:26
Zna li itko kako da sortiram poruke po pošiljatelju u Inbox-u. Malo malo pa se ubijem tražeći tu opciju, ali nikako da pronađem.
Hvala!

sanjinko
31.03.2011., 10:39
Ne postoji ta opcija (za sada) :(

Dok ju Googleri ne omoguće :ceka:, isprobaj Priority Inbox (Mail Settings) ili Nested Labels (vidi pod Labs) :)

Forumko
01.04.2011., 07:21
Hvala!
Trebalo mi je da obrišem mailove od određenih pošiljatelja na koje sam bio pretplaćen, ali su mi previše poruka slali pa sam prekinuo pretplatu, a ostale mailove bi sačuvao. Prije sam to brisao jednu po jednu poruku, ali se gubi dosta vremena tako da sam morao maknuti pretplatu na par pošiljatelja.
Vidjet ću to sa label i priority da li će mi šta pomoći. :kava:

daria25
03.04.2011., 21:46
Bok, molim pomoć. Kako blokirati na gmailu neku osobu, tj. njen mail?
hvala :)

sanjinko
03.04.2011., 21:50
Report spam I/ILI Create a filter :)

obicna
28.04.2011., 23:03
evo meni trenutno neće uć u gmail, piše sljedeće:
Vaš Gmail račun nažalost privremeno nije dostupan. Ispričavamo se zbog neugodnosti i predlažemo da pokušate ponovno za nekoliko minuta.

čekam već 10ak minuta... vrlo rijetko sam naišla na ovaj problem, jel se trebam brinut zbog ovoga? :ne zna:

sanjinko
29.04.2011., 08:24
Apps Status Dashboard (http://www.google.com/appsstatus#rm=1&di=1&hl=en) spominje problem sa Google Mail
je li situacija imalo bolja sad ujutro? :misli:
BTW, ja sam se jutros bez problema ulogirao :)

obicna
30.04.2011., 08:15
Apps Status Dashboard (http://www.google.com/appsstatus#rm=1&di=1&hl=en) spominje problem sa Google Mail
je li situacija imalo bolja sad ujutro? :misli:
BTW, ja sam se jutros bez problema ulogirao :)

e puno hvala na tom linku, od sad mogu sama pratit tamo :)
jučer je bilo sve okej, i danas, izgleda da je bilo nešto kod njih, što je jako rijetko i meni čudno pa me zato zabrinulo :ne zna:

Imam problem s Gmailom u zadnjih 10ak dana. Unesem podatke, učita mi se inbox do cca 99% i dalje ne ide. U dnu stranice prebacim na basic HTML i onda se uredno učita. Ali ja hoću standardni view. Šta mi je činiti?

sanjinko
09.05.2011., 18:31
Na kojem browseru ti se to događa? Firefox 4? Jesi se probao ulogirati u Gmail sa Chrome, Safarijem, Operom?

Na kojem browseru ti se to događa? Firefox 4? Jesi se probao ulogirati u Gmail sa Chrome, Safarijem, Operom?

Opera 11.10.

Evo sad tek probao sa Chrome i radi. Hoću da mi radi na Operi, nju preferiram. What to do?

sanjinko
10.05.2011., 07:06
Evo isprobavam na Operi 11.10 (Build 2092), Gmail view: standard, cijela stranica uspješno učitana :ne zna:

R1982
10.05.2011., 10:47
Imam problem s Gmailom u zadnjih 10ak dana. Unesem podatke, učita mi se inbox do cca 99% i dalje ne ide. U dnu stranice prebacim na basic HTML i onda se uredno učita. Ali ja hoću standardni view. Šta mi je činiti?

CTRL+F5?

Evo isprobavam na Operi 11.10 (Build 2092), Gmail view: standard, cijela stranica uspješno učitana :ne zna:

Imamo potpuno istu verziju, a i dalje mi se to dešava. :ne zna:
Mislim, mogu se logovati ja i sa Chrome-a, ali mi nije jasno u čemu je stvar.

be.redy
10.05.2011., 13:47
Imamo potpuno istu verziju, a i dalje mi se to dešava. :ne zna:
Mislim, mogu se logovati ja i sa Chrome-a, ali mi nije jasno u čemu je stvar.

I meni na novoj Operi iz nekog razloga štekaje Gmail. Stane tako na 99% i neće, pa onda refresh dok ne uspije. Malo iritira. Isto tako na Chromeu učitaje bez problema. :ne zna:

I meni na novoj Operi iz nekog razloga štekaje Gmail. Stane tako na 99% i neće, pa onda refresh dok ne uspije. Malo iritira. Isto tako na Chromeu učitaje bez problema. :ne zna:

Ali prije se to nije dešavalo. Nadajmo se da će neki update Opere riješiti problem.

be.redy
11.05.2011., 00:29
Garant je neki mali bug u pitanju, jer nema razloga zašto bi zapinjalo...

sanjinko
11.05.2011., 07:05
Evo ponovo isprobavam, uspješno se ulogiram u Gmail, jedino što dobivam je Security Issue vezano uz chatenabled.mail.google.com, dakle ništa strašno (klik na Approve)
P.S. Opera mi nije default Web browser i nemam instalirane nikakve ekstenzije

JoZoFX
11.05.2011., 18:33
do sada sam imao postavljeno da mi mailove do t-coma i sl. salje preko gmail servera no sada bi htio da koristi od t-coma.

Sta pisem u SMTP user i password.

smtp bi trebao biti mail.t-com.hr ali napisem tako i user i pass ali nece.

Zna netko kako?

Hvala

R1982
11.05.2011., 18:52
Ako se spajaš preko T-com veze, username i password ti ne trebaju jer njihov SMTP ne traži autentikaciju.

JoZoFX
11.05.2011., 19:03
Ako se spajaš preko T-com veze, username i password ti ne trebaju jer njihov SMTP ne traži autentikaciju.

To sam i ja znao ali za gmail to ne vrijedi.
Zato i trazim da mi odgovore osobe koje to imaju nastimano jer obicne postavke za thunderbird i sl. to vec znam...

R1982
11.05.2011., 20:09
Kako ne vrijedi? Gmailov server traži autentikaciju, T-comov ne. I drugi je port, ako se ne varam.

Gdje je problem?

JoZoFX
11.05.2011., 20:35
Kaze mi da moram ubaciti user i pass kako god. Jel imas ti gmail ili?

R1982
11.05.2011., 23:14
Imam, i koristio sam ga i preko pop3 i kad sam postavio neki treći SMTP sve je radilo ok i nije tražilo nikakve passworde ni usere.

Jedino ako se nešto promijenilo u zadnjih par mjeseci.

JoZoFX
11.05.2011., 23:57
Pa primam mail bez problema ali ne zelim da kada saljem da ide preko gmail servera vec preko servera od t-coma.
Sada problem je u tome da me pita smtp server user i pass...

Zna netko kako treba postaviti?

R1982
12.05.2011., 17:09
Treći put: za mail.t-com.hr moraš ISKLJUČITI autentikaciju jer ju server NE podržava.

Ali ako baš toliko jako moraš koristiti istu, stavi SMTP server roaming.t-com.hr i T-com username i pass.

mentalny
12.05.2011., 19:25
Jel moguce sa postojece adrese emaila, sve mejlove poslat nekako na novi email kojeg mislim otvorit..?

sanjinko
12.05.2011., 20:29
Misliš sa jedne Gmail adrese na drugu Gmail adresu?
"You cannot import messages from another Gmail address. If you´d like to connect two Gmail accounts permanently, you might consider setting up auto-forward." (link (http://mail.google.com/support/bin/static.py?page=guide.cs&guide=25413&topic=25415))

Ili, ako želiš sačuvati "labels": How to Migrate Email from One Gmail Account to Another - Lifehacker (http://lifehacker.com/5521065/how-to-migrate-email-from-one-gmail-account-to-another)

mentalny
12.05.2011., 20:31
hvala ;) ;)

JoZoFX
12.05.2011., 20:49
Treći put: za mail.t-com.hr moraš ISKLJUČITI autentikaciju jer ju server NE podržava.

Ali ako baš toliko jako moraš koristiti istu, stavi SMTP server roaming.t-com.hr i T-com username i pass.

Pa ajde mi lijepo kazi kako da ju iskljucim? Jedva cekam da mi kazes kako :rofl:
Reci mi di u gmailu to ugasis aj molim te? Ocito da sam ja corav.

Volim kada ljudi pametuju tako a ne kazu ti sta i kako.

Lijepo sam ti rekao da znam da se treba iskljuciti auth i to na outlooku, thunderbirdu i sl. je jednostavno napraviti....

Napisi mi gdje u gmailu to napraviti...
U ta tri posta vec si mogao napisat ako imas gmail tako postavljen.

EDIT:
Ovo sa roaming.t-com.hr i sl. ne radi niti sa SSL niti sa TLS

R1982
13.05.2011., 00:28
Port 25 SSL ne ide?

JoZoFX
13.05.2011., 09:16
Port 25 SSL ne ide?

Nazalost ne.
Couldn't reach server. Please double-check the server and port number.

JoZoFX
17.05.2011., 12:22
posto se nitko nije javio pretpostavljam da nije moguce...

Hvala svima na pomoci.

kekserica
23.05.2011., 23:41
Pozdrav!

Mozda banalno pitanje, ali...

Kako poslati jedan te isti mail na vise adresa, a da se medjusobno ne vide?

Recimo konkretno za g-mail me zanima, ali pretpostavljam da je isti princip i na drugim mailovima.

Na gmailu ima opcija dodaj skrivenu kopiju, ali u tom slucaju su te dodatne mail adrese nevidljive samo glavnoj poslanoj, ali ne i medjusobno.

Hvala.

sanjinko
24.05.2011., 17:24
@ kekserica

Sa @gmail.com adrese poslao sam jedan probni mail na @inet.hr, @live.com i @yahoo.com
sve tri adrese sam stavio u Bcc polje
nijedna od adresa ne vidi kome je sve poslana poruka sa @gmail.com

kekserica
25.05.2011., 11:12
@ kekserica

Sa @gmail.com adrese poslao sam jedan probni mail na @inet.hr, @live.com i @yahoo.com
sve tri adrese sam stavio u Bcc polje
nijedna od adresa ne vidi kome je sve poslana poruka sa @gmail.com

To je to, grijesio sam sto sam uporno stavljao jednu u glavno polje PRIMA, hvala puno :top:

Tika
26.05.2011., 09:36
Question:

Postoji li način za registraciju na gmail bez prethodnog davanja broja mobitela? Ove nove fore za otvaranje maila su izvan pameti. :rigo:

be.redy
26.05.2011., 10:25
Question:

Postoji li način za registraciju na gmail bez prethodnog davanja broja mobitela? Ove nove fore za otvaranje maila su izvan pameti. :rigo:
Daš broj telefona pa te zvrcnu i onda ti izbiflaciju authentification code.:D

Hmxhmx
26.05.2011., 11:47
Question:

Postoji li način za registraciju na gmail bez prethodnog davanja broja mobitela? Ove nove fore za otvaranje maila su izvan pameti. :rigo:Neda mi se sad ić provjeravat dali radi, ali probaj se registrirat na YouTubeu pa će ti to vrijedit i za e-mail.:ne zna:

Tika
27.05.2011., 01:08
Daš broj telefona pa te zvrcnu i onda ti izbiflaciju authentification code.:D
Not gonna happen. :nono:

Neda mi se sad ić provjeravat dali radi, ali probaj se registrirat na YouTubeu pa će ti to vrijedit i za e-mail.:ne zna:

Probat ću.

Wrbhhh
27.05.2011., 15:25
Question:

Ja sam prije tjedan dana otvorio novi gmail acc., bez ikakvog davanja broja mobitela. :misli:

-garden-
28.05.2011., 13:41
imam pitanje u vezi kalendara na gmailu.
do nedavno mi je savršeno radio, svaki put bi mi prije nekog događaja u kalendaru dan ranije poslao mail da me podsjeti, bilo da se radilo o običnom događaju za određeni dan ili o događaju koji mi se ponavlja svake godine poput rođendana. prije negdje mjesec dana prestali su mi dolaziti ti mailovi ili mi dođu prekasno.
ako netko zna kako to riješti ili ako vam se to već dogodilo i popravili ste, molim vas da mi kažete.
tnx :mig:

sanjinko
31.05.2011., 08:36
Neda mi se sad ić provjeravat dali radi, ali probaj se registrirat na YouTubeu pa će ti to vrijedit i za e-mail.:ne zna:

Nažalost, ne vrijedi; ulogiram se u YouTube sa Google account-om, na slijedećoj stranici piše:
"Get started with YouTube using your Google Account
Create a new YouTube account for this Google Account.
We just need a little more information to get you started on YouTube!"

@ -garden-

Događaje u kalendaru obično aktiviram pop-up-om (google account mi je online 24h, što na poslu što kod kuće), probao sam i slanjem e-maila, no problem :ne zna:

marijanm45
08.06.2011., 09:53
imam problem sa Gmailom, ustvari prijatelj. netko mu je preko gmaila upao na facebook i tamo radi (piše) gluposti i probleme.resetirao je naravno lozinke na facu i na gmailu i nigdje se ne može sada ulogirati,a nema na gmailu alternativnu mail adresu. kako sada da se ulogiram na gmail te da resetiram lozinku na facu?

jako je hitno, jer se pizdarije sa face gomilaju irade ozbiljne probleme

sanjinko
08.06.2011., 10:14
Mislim da ti nema druge nego ovako:
Account Recovery: Forgot your password? (https://www.google.com/accounts/recovery?service=mail)
nakon unosa korisničkog imena i CAPTCHA izraza odaberi "I no longer have access to this", ispuni podatke na slijedećoj stranici i očekuj povratnu informaciju

marijanm45
08.06.2011., 10:32
"I no longer have access to this"

ali to mi nigdje ne piše.

idem na gmail i na zaboravljena lozinka i kada upišem adresu i ona slova, imam samo "pošalji"

sanjinko
08.06.2011., 11:21
Ja si upišem samo Gmail korisničko ime, ne cijelu e-mail adresu (sa @gmail.com nastavkom), Submit

zatim ona slova, Continue

zatim između "Get a password reset link at my recovery email:" i "I no longer have access to this" odaberem ovo drugo, Continue

i otvori mi se stranica s obrascem koji treba ispuniti i poslati Google-u

Alpinac
07.07.2011., 17:52
Pokusavam da posaljem mail, ali bezuspjesno, jer mi pise da je dopslo do greske. Ovo sam dobio.

"Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 #5.1.0 Address rejected"

A u drugom mailu pise ovo:

"Your mail message to the following address(es) could not be delivered. This
is a permanent error. Please verify the addresses and try again."

"child status 100...The e-mail message could not be delivered because the user's mailfolder is full"

Zna li netko u cemu je problem?

Davero
07.07.2011., 18:21
Server primatelja e-maila obavještava te da ne može primiti e-mail jer si pogrešno ispisao adresu ili je mapa primaoca puna, pa nema mjesta za tvoj e-mail.

Probaj poslati e-mail sa nekog drugog servisa, yahoo, hotmail…
Ako dobiješ iste poruke, znat ćeš u čemu je problem.

Alpinac
07.07.2011., 18:36
Slao sam i opet dobijam isto.

sanjinko
07.07.2011., 19:08
Onda zapinje kod primatelja tj. njegovog ISP-a, a i Inbox mu je krcat.

DemianDDD
15.07.2011., 00:07
Danas iz nekoh razloga ne mogu oći na svoj privatni google accaunt (koji inače koristim za gmail, youtube, google plus). Odjavio sam se sa ovog accaunta da bi se prijavio na svoj poslovni accaunt i nakon šta sam se htio priključit ponovno neće da mi prihvati username i password :( Upisao sam onaj code koji su zatražili...ispunio neki upitnik ali još ništa mi nije došlo (na drugi mail koji sam ostavio za kontakt). Na tom accaunt mi je jako puno stavri koje nebi htio izgubiti :( ne kužim zbog kojeg razloga mi se to desilo i zašto mi google nije poslao neku obavijest :(

sanjinko
15.07.2011., 10:35
Ispunio si ovaj (https://www.google.com/support/accounts/bin/request.py?hl=en&contact_type=acc_reco&ara=2&ctx=acc_reco&rd=1) upitnik? Google bi ti trebao poslati odgovor u roku od 24 ili 48 sati, nisam potpuno siguran.

Ti zapravo nemaš problem sa korisničkim imenom ili lozinkom već sa "Enabling multiple sign-in" (http://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?hl=en&answer=181599); pokušaj na taj način

DemianDDD
15.07.2011., 18:00
Pokušao sam ali neće da mi prihvati taj privatni :) ispunija sam jučer taj upitnik. čak naveo access code, u koje vrijeme sam ga koristio, čak naveo i neke kontakte ali opet došla mi je obavijest da mi ne mogu potrvditi da sam ja vlasnik računa i da pokušam ponovo :/ bilo je neko pitanje koji je moj najbolji priajtelj iz djetinjstva...a sad ja ne znam jesam li uopće to bio ispunio pri registraciji ili sam nešto bezveze upisao :(

gnjavež
20.07.2011., 17:32
zasto me smrdljivi gugl trazi broj mobitela za kreiranje gmail racuna? prije 2 dana sam bez imakvih briga napravila jedan, danas hocu drugi i nikako, a broj im ne dam.

locco rocco
04.08.2011., 13:36
hej. neznam dal je ovo pitanje za ovaj topic, ali imam problemčić koji neznam riješit. gmail preglednik sam slučajno jako povećala stiskajući lijevi shift i onu tipkicu pograj deleta, onu sa dvije crtice, jedna gore druga dole, i sad ga neznam vratit. glupo, znam... jel ima netko da zna kako to riješit???? pleaseeeeee, nemrem uopće čitat mailove...

Buzz1984
04.08.2011., 13:40
hej. neznam dal je ovo pitanje za ovaj topic, ali imam problemčić koji neznam riješit. gmail preglednik sam slučajno jako povećala stiskajući lijevi shift i onu tipkicu pograj deleta, onu sa dvije crtice, jedna gore druga dole, i sad ga neznam vratit. glupo, znam... jel ima netko da zna kako to riješit???? pleaseeeeee, nemrem uopće čitat mailove...

probaj kombinaciju "ctrl" i "+"....

locco rocco
04.08.2011., 13:57
buzz, probala, neide... neznam kaj da radim. nemaju nikakvu opciju zooma ili postavke veličine izbornika, ne kužim..

locco rocco
04.08.2011., 14:00
jesam jesam jesam!!!!!!! hvala ti najljepša!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! spasio si damu u velikoj nevolji!!!!!!!!!!

Buzz1984
04.08.2011., 14:01
buzz, probala, neide... neznam kaj da radim. nemaju nikakvu opciju zooma ili postavke veličine izbornika, ne kužim..

koji preglednik koristis za internet, IE, Mozillu, Chrome?

jeli u svim preglednicima takav font?

Kurinka
06.08.2011., 17:55
Hej ;)
Imam jedno pitanje.. kako promijeniti sigurnosno pitanje..?
ako netko zna,molim! ;)

sanjinko
06.08.2011., 18:09
U gornjem desnom kutu Gmail prozora/kartice, pod svojim imenom i prezimenom klikni na Account settings;

pod Account overview, Security, klikni na Change recovery options;

upiši password, Verify;

Security question, Edit

:)

Kurinka
07.08.2011., 11:27
ovo mi je puno pomoglo! hvala ti! :)

Euphrasie
07.08.2011., 19:03
Ja si upišem samo Gmail korisničko ime, ne cijelu e-mail adresu (sa @gmail.com nastavkom), Submit

zatim ona slova, Continue

zatim između "Get a password reset link at my recovery email:" i "I no longer have access to this" odaberem ovo drugo, Continue

i otvori mi se stranica s obrascem koji treba ispuniti i poslati Google-u

To bi trebalo probati jer inače kad se ulogirava na gmail ide samo korisničko ime bez nastavka + lozinka

Euphrasie
07.08.2011., 19:08
Ja bih htjela zatvoriti gmail mail adresu pa ako mi netko može objasniti kako?
U biti još nisam skužila koja je razlika izmeđz gmaila i računa, jer vidim da postoje te dvije opcije za obrisati.
Ako je netko hakirao gmail jeli u isto vrijeme hakiran i račun?
I ako obrišem račun da li ću ga ponovo moći jednog dana otvoriti?

Mephisto
07.08.2011., 20:01
Ako je netko hakirao gmail jeli u isto vrijeme hakiran i račun?

Da.

I ako obrišem račun da li ću ga ponovo moći jednog dana otvoriti?

Da, ali ne s istim korisničkim imenom.

sanjinko
07.08.2011., 21:26
Ja bih htjela zatvoriti gmail mail adresu pa ako mi netko može objasniti kako?
U biti još nisam skužila koja je razlika izmeđz gmaila i računa, jer vidim da postoje te dvije opcije za obrisati.

Deleting - Gmail Help (http://mail.google.com/support/bin/topic.py?hl=en&topic=14140) :mig:

batwoman
07.08.2011., 23:04
Uvijek sam prijavljena preko svog kompa na gmail i jučer upalim komp, hoću pregledati poštu..nakon par neuspješnih pokušaja da se prijavim (iako sam do sad uvijek bila prijavljena), pisalo je da je "taj račun izbrisan":eek:..Kako? Zašto? Kak se to uopće dogodilo - ja znam slati mailove i to je sve kaj sam radila na gmailu.. poslala sam onaj upitnik za oporavak i još nisam dobila povratnu informaciju..Molim, ako mi netko može vrlo jednostavno objasniti kaj da radim ili kak da barem dođem do spremljenih e-mail adresa..:(...hvala..

Euphrasie
08.08.2011., 13:56
:confused:
Obrisala sam RAČUN ali kad otvorim početnu stranicu od google-a tamo mi gore desno stoji stara mail adresa i piše kraj toga odjavi se .
Ja sam mislila da će to bi ti obrisano zajedno s RAČUNOM. -Ali kad sam se probala uligirati na taj mail piše da nije dobro unesena lozinka i nisam se mogla ulogirati.
Kako da poovjerim da li je to sigurno sve obrisano??:ne zna:

Centrala
13.08.2011., 18:16
:confused:
Obrisala sam RAČUN ali kad otvorim početnu stranicu od google-a tamo mi gore desno stoji stara mail adresa i piše kraj toga odjavi se .
Ja sam mislila da će to bi ti obrisano zajedno s RAČUNOM. -Ali kad sam se probala uligirati na taj mail piše da nije dobro unesena lozinka i nisam se mogla ulogirati.
Kako da poovjerim da li je to sigurno sve obrisano??:ne zna:

odjavi se s tog accounta i ulogiraj se s novog(ili nekog drugog) i problem riješen.

nego, zna netko kako poslat mail svim kontaktima na onoj listi s lijeve strane u cc?

imam cca 500-600 kontakata, al ne znam kako da im pošaljem mail svima odjednom. :ne zna:

sanjinko
14.08.2011., 15:27
@ Eufrazija
Brisanje Gmail-a NIJE isto što i brisanje Google account-a

@ Centrala
klik na Compose mail, Add Cc, klik na Cc, iz padajućeg izbornika odaberi All Contacts, Select: All

Euphrasie
15.08.2011., 00:53
[QUOTE=sanjinko;35253640]@ Eufrazija
Brisanje Gmail-a NIJE isto što i brisanje Google account-a

Dali sam ja brisanjem accounta obrisala i gmail?
Mislim da mi je taj račun hakiran? Dali ta osoba koja mi je hakirala može uz pomoć mojih podataka
o npr- staroj lozinci i drugim podacima kod registracije stvarnja RAČUNA, dali može ponovo obnoviti taj račun?

Mephisto
15.08.2011., 00:58
Jesi.

ivana146
16.08.2011., 08:36
molim vas za pomoć!

slučajno sam stavila krivu godinu rođenja i oni mi zablokirali account.
moram kao slat nešto faksom u ameriku kao potvrdu da sam punoljetna.
nemam pojma šta da radim. hitno mi treba taj mejl. to mi je od firme.
molim vas za bilo kakvu pomoć :s hvala :s

ivana146
16.08.2011., 11:15
riješila sam :)

Zagi.
25.08.2011., 10:46
Ljudi! Heeelp!

Dns ujutro se probudim neko mi hakiral fejs...
Reko dobro...idem na mail da resetiram lozinku...kad ono...gle cuda...hakiral mi i mail...
I sad neznam kaj dalje...

Kad idem na fejs trazi me mail...
Kad idem na mail tamo imaju tak glupa pitanja da si nemrem pomoci i uvijek mi odgovore da nemaju dovoljno podataka i da nisu sigurni da je to moj racun...

Davero
25.08.2011., 11:01
Ljudi! Heeelp!
Kad idem na mail tamo imaju tak glupa pitanja da si nemrem pomoci...

"glupa pitanja za glupe ljude".
Da, naravno, ako si imao za facebook i e-mail iste lozinke.
Nažalost, nemam čarobnu kuglu da vidim ta glupa pitanja koja te toliko muče ...

Zagi.
25.08.2011., 11:16
"glupa pitanja za glupe ljude".
Da, naravno, ako si imao za facebook i e-mail iste lozinke.
Nažalost, nemam čarobnu kuglu da vidim ta glupa pitanja koja te toliko muče ...

S ovim glupa pitanja za glupe ljude aludiras na nest?!

Ajd ti meni reci jel pametno pitanje Kojeg datuma ste otvorili mail?! Neznam ni koje godine je to bilo a ne kojeg datuma...

Datum zadnje uspjesne prijave...jel proslo 2 tjedna od zadnjeg logina il 10 dana stvarno neznam...ne pamtim takve stvari...

Posljednja zaporka koje se sjećate* to sam im dal...i sifra je promjenjana jucer popodne...znaci ova moja je sifra koja je jos radila jucer ujutro...

Imate li kontrolni kôd? to neznam ni kaj je pa pretpostavljam da nemam...

Do pet adresa e-pošte na koje najčešće šaljete e-poštu: to sam im napisal...

Do četiri naziva vaših oznaka: to neznam kaj je...

Proizvodi usluge Google koje ste upotrebljavali s ovim računom i datum kada ste počeli upotrebljavati svaki od njih.
Niti sam ista upotrebljaval niti bi znal datume...kaj je s pitanjima...ko pamti takve datume...

sanjinko
25.08.2011., 12:00
@ Zagi.

Što se tiče FB-a, pokušaj ovako (https://www.facebook.com/recover.php) te pod trećom opcijom upiši svoje ime i prezime kako se pojavljuju na tvom FB računu kao i ime i prezime jednog od svojih FB prijatelja,

ILI (na istoj stranici) klikni na "I can't identify my account" te na slijedećoj stranici upiši "The email address where you can be reached." (valjda ti Gmail nije jedina)

Mephisto
25.08.2011., 12:55
Kad idem na mail tamo imaju tak glupa pitanja da si nemrem pomoci i uvijek mi odgovore da nemaju dovoljno podataka i da nisu sigurni da je to moj racun...

Zar nema Gmail neku recovery opciju da ti pošalju kod na mobitel?

Davero
25.08.2011., 13:06

Ima, ako ga je prethodno dodao:D :D :D
https://www.google.com/support/accounts/bin/answer.py?answer=183723

Zagi.
25.08.2011., 13:50

Tocno to...ima ak si uneso...iskreno mislim da nisam...il ak jesam onda je to davno bilo... :ne zna:

Zagi.
25.08.2011., 13:53
@ Zagi.

Što se tiče FB-a, pokušaj ovako (https://www.facebook.com/recover.php) te pod trećom opcijom upiši svoje ime i prezime kako se pojavljuju na tvom FB računu kao i ime i prezime jednog od svojih FB prijatelja,

ILI (na istoj stranici) klikni na "I can't identify my account" te na slijedećoj stranici upiši "The email address where you can be reached." (valjda ti Gmail nije jedina)
Iskreno nisam te uspio polovit...ajd malo preciznije...odem na onaj link i kaj dalje?! jer mi na tom linku veli da "send codes and login to gmail" al taj mail nemam vise...

sanjinko
25.08.2011., 15:27
Odeš na onaj link i pod "Enter your name and a friend's name." upišeš svoje ime i prezime (kako se pojavljuje u tvom FB profilu) te ime i prezime jednog od svojih FB prijatelja; potom klikneš na "Search" i slijediš korake;

druga alternativa je da na tom istom linku klikneš na "I can't identify my account" te na slijedećoj stranici pod "Your email address: The email address where you can be reached." upišeš e-mail adresu na kojoj te FB može kontaktirati (dakle NE Gmail adresu jer Gmail-u ne možeš pristupiti, možda imaš Hotmail, Yahoo ili sl.).

Zagi.
28.08.2011., 11:47
Odeš na onaj link i pod "Enter your name and a friend's name." upišeš svoje ime i prezime (kako se pojavljuje u tvom FB profilu) te ime i prezime jednog od svojih FB prijatelja; potom klikneš na "Search" i slijediš korake;

druga alternativa je da na tom istom linku klikneš na "I can't identify my account" te na slijedećoj stranici pod "Your email address: The email address where you can be reached." upišeš e-mail adresu na kojoj te FB može kontaktirati (dakle NE Gmail adresu jer Gmail-u ne možeš pristupiti, možda imaš Hotmail, Yahoo ili sl.).

Odem na I can't identify my account i trazi me da s popisa odaberem 3 prijatelja kojima ce oni poslati kodove...i ja ih kao moram nazvat u roku 24h i dobit kodove od njih i unjet ih u kucice koje su za to odredene...al kad to napravim javi mi da je isteklo vrijeme il tak nest...a upisem ih odmah...kolko mi treba da nazovem 3 frrenda i unesem kodove...cca 5 min...

lodra
12.09.2011., 20:54
Zasto se u novoj gmail poruci u tekstualnom dijelu ne moze koristiti opcija copy-paste na pr. fotografija tj. da se ne koristi attach?

sanjinko
12.09.2011., 21:03
Može, pogledaj kako (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=148408) :mig:

lodra
13.09.2011., 16:58
Može, pogledaj kako (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=148408) :mig:

Veliko hvala!

Ševa
14.09.2011., 12:37
imam ekstenziju Web Mail Notifier na Firefoxu i od prije par dana mi ne dozvoljava ni s jedne od četiri gmail adrese da uđem u njih niti izbacuje poruku da je pošta stigla.
svaki put me baci na sign IN gmail servisa, kao da nisam ulogiran ni na jedan račun !?
https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=mail&passive=true&rm=false&continue=https%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F%3 Fui%3Dhtml%26zy%3Dl&bsv=llya694le36z&ss=1&scc=1&ltmpl=default&ltmplcache=2&from=login

imam na Web Mail Notifieru i 2 Yahoo računa koji rade bez greške.

ovo nije prvi put već se to dogodi barem 3-4 puta godišnje.

inače kad se ulogiram u te račune preko oficijelnog sign up-a sejvam račun u firefox mogu ući u sve račune, no preko WM notifiera i Gmail notifiera nikako.

zna li tko o čemu se radi , hvala ?

sanjinko
14.09.2011., 13:05
Koju verziju WMN-a trenutno koristiš? Verzija 2.8 od prije nekoliko dana (navodno) "fixed gmail script" (link (http://webmailnotifier.mozdev.org/installation.html)). :ne zna:

MEP
14.09.2011., 14:12
Imao sam sličnih problema sa Gmail managerom posljednih dana, a problemi su nastali jer je google, odnosno Gmail ponešto mijenjan šta se tiče logirana (navodno će idućih dana bit još neka veća promjena, al nisan upućen pretjerano, ne zanima me toliko). Za Gmail manager je izašao neki beta fix koji je to popravio, pa proguglaj malo, možda ima nešto slično i za tvoj addon

Ševa
16.09.2011., 19:47
Koju verziju WMN-a trenutno koristiš? Verzija 2.8 od prije nekoliko dana (navodno) "fixed gmail script" (link (http://webmailnotifier.mozdev.org/installation.html)). :ne zna:

Hvala @sanjinko :top:
Odmah proradilo.

Ne znam zašto nije išao fix kao update, milu li im m*** :D

Magaivago
21.09.2011., 10:43
Kad otvorim gmail u poljima se vec nalazi moje korisnicko ime i lozinka iako sam se odjavila.probala sam se nekoliko puta odjaviti i stalno isto,a nemam ukljucenu opciju "ostati prijavljen".Pliz neka mi netko pomogne,hvala!

Koraljna
25.09.2011., 15:30
MOLIM POMOĆ!!!!
Željela bih napraviti filter za određenu email adresu, ali ne na način da mi u inboxu ona bude automatski poslana u bin i izbrisana nego na način da pošiljaocu bude odaslan BOUNCE, tj. da user vidi da se poruka od moje adrese odbila.
ANYONE? :)

sanjinko
25.09.2011., 22:05
Kad otvorim gmail u poljima se vec nalazi moje korisnicko ime i lozinka iako sam se odjavila.probala sam se nekoliko puta odjaviti i stalno isto,a nemam ukljucenu opciju "ostati prijavljen".Pliz neka mi netko pomogne,hvala!

Očisti cache i history, uključi Private Browsing (ako koristiš Firefox)

MOLIM POMOĆ!!!!
Željela bih napraviti filter za određenu email adresu, ali ne na način da mi u inboxu ona bude automatski poslana u bin i izbrisana nego na način da pošiljaocu bude odaslan BOUNCE, tj. da user vidi da se poruka od moje adrese odbila.

Mislim da je to neizvedivo, barem unutar samog Gmail servisa; moglo bi se izvesti pomoću nekih programa npr. Mailwasher Free (http://www.mailwasher.net/) :)

Koraljna
25.09.2011., 22:18
Mislim da je to neizvedivo, barem unutar samog Gmail servisa; moglo bi se izvesti pomoću nekih programa npr. Mailwasher Free (http://www.mailwasher.net/) :)
Hvala :) Hoćeš mi objasnit kako to ide? Ne treba mi za spam filter, samo želim da se dotičnom nekom baš zbounca njegova mail poruka s moje adrese...

sanjinko
26.09.2011., 08:28
Iskreno, ne bi znao kako ide jer program nisam koristio, već samo saznao (http://www.google.com/support/forum/p/gmail/thread?tid=2929150d68b855fa&hl=en) o istom; prošvrljaj po FAQ, naći ćeš kako izvesti "bounce" :)

Rogerer
26.09.2011., 13:27
MOLIM POMOĆ!!!!

u message filters staviš za tu određenu adresu 1. pravilo: "reply with template" i 2. pravilo: "delete from server" i to ti je praktički to što tražiš :mig:

to je za gmail u thunderbirdu, za ostale vjerojatno vrijedi slično :D

Koraljna
27.09.2011., 17:28
Hmdaa... Al ja ne bi instalirala neki klijent tipo Thunderbird, Mailwasher, Outlook.. ako sam dobro razumjela... Uvijek gledam mail direktno s Weba. Možda da uključim redirection na neku drugu email adresu koju ću otvorit. PITANJE: da li postoji neka email domena (hotmail nema npr..) staru dobru opciju BOUNCE?
hvala puno unaprijed.

Koraljna
27.09.2011., 21:24
Ili recimo instaliram thunderbirt, mailwasher ili tako nešto tek za svaki slučaj, pa kad dobijem mail pročitam ga na webu npr na faxu, i zatim kasnije kad sam kući uključim thunderbird koji je namješten da zbounca taj mail, tako da kad ga upalim, vidim notifikaciju ili sama namjestim bounce na tu email adresu. ima li vam to smisla?

sanjinko
29.09.2011., 09:41
Instaliraš Thunderbird (http://www.mozilla.org/en-US/thunderbird/), namjestiš POP (https://mail.google.com/support/bin/topic.py?hl=en&topic=12805) ili IMAP (https://mail.google.com/support/bin/topic.py?hl=en&topic=12806) pristup Gmail-u, potom u TB-u instaliraš mailredirect (http://mailredirect.mozdev.org/) ekstenziju;

kad dobiješ mail NE pročitaš ga na Webu već ga ostaviš nepročitanog dok kući ne otvoriš TB koji bi ga trebao "zbouncati"

Koraljna
29.09.2011., 22:57
Hvala Sanjinko!! Kontkretan savjet.
A još samo sitno pitanjce- imam li ipak načina da mail pročitam (vanity fair)? :)

Ciuc
30.09.2011., 13:54
Zasto me gmail poceo automatski logirati na youtube iako nemam otvoren youtube racun?
Npr. logiran sam na svoj gmail racun, idem na youtube i pise mi da se logiran svojom mail adresom.
To se prije nije dogadjalo.

Free like a wind
30.09.2011., 16:02
Danas sam primila važniji mail sa informacijama koje sam trebala isprintati, nakon primitka sam stisla reply i zahvalila pošiljaocu. Međutim, kad sam laptop isključila i odnjela ga da ga spojim na printer, pa ga opet uključila sa spojenim printerom, vidjela sam da je mail nekako nestao. Reply je i dalje sačuvan, no maila nema.:confused:
Ima li načina da 'povratim' mail, odnosno je li ga ponovno mogu pročitati, pa isprintati? Ima li itko ideju u čemu je štos?
Prilično mi je neugodno ponovno tražiti pošiljaoca da ponovno senda. :rolleyes:

Davero
30.09.2011., 17:55
Zasto me gmail poceo automatski logirati na youtube iako nemam otvoren youtube racun?
Npr. logiran sam na svoj gmail racun, idem na youtube i pise mi da se logiran svojom mail adresom.

To je neka njihova novost. Ako ti ne odgovara, evo ti rješenja:
http://www.google.com/support/youtube/bin/answer.py?answer=183819

Davero
30.09.2011., 17:58
Danas sam primila važniji mail sa informacijama koje sam trebala isprintati, nakon primitka sam stisla reply i zahvalila pošiljaocu. Međutim, kad sam laptop isključila i odnjela ga da ga spojim na printer, pa ga opet uključila sa spojenim printerom, vidjela sam da je mail nekako nestao. Reply je i dalje sačuvan, no maila nema.:confused:
Ima li načina da 'povratim' mail, odnosno je li ga ponovno mogu pročitati, pa isprintati? Ima li itko ideju u čemu je štos?
Prilično mi je neugodno ponovno tražiti pošiljaoca da ponovno senda. :rolleyes:

Ako emailu pristupaš preko web-a, onda pogledaj u lijevoj koloni, u izborniku "Sva pošta", možda je tu negdje.:D :D :D

Free like a wind
03.10.2011., 00:01
Ako emailu pristupaš preko web-a, onda pogledaj u lijevoj koloni, u izborniku "Sva pošta", možda je tu negdje.:D :D :D
Bilo je na 'Recent mail from'. :w

una_muchacha
06.10.2011., 01:02

Meni se to isto događa i ne sviđa mi se i tražim način kako da to isključim (paranoja na djelu). Ako netko zna molim da to podijeli s nama :cerek:

To je neka njihova novost. Ako ti ne odgovara, evo ti rješenja:
http://www.google.com/support/youtube/bin/answer.py?answer=183819

To nije rješenje :mama: Taj link samo govori kako neki postojeći YouTube account otkačit od jednog Google accounta i prikačit ga za novi. Ne spominje se što ako je ne želim nikakav YouTube imat vezan za svoj Google account (i općenito ako ne želim da me logira u ništa osim u ono u što sama izaberem, npr. mail) :503:

Ciuc
06.10.2011., 08:38
@una_muchacha
Nisam nasao rjesenje. Niti meni se ne svidja ta njihova 'novost'. Sve zele kontrolirati, nadzirati, pratiti...
Preko androida kojeg koristim su zabiljezelili sve plikacije koje sam skinuo, ali i IMEI mobitela... sve sve. Strašno. Nece naci nikakve pametne informacije od mene ali ne volim kada me tako ocigledno 'prate'.

Ako netko nadje rjesenje da gmail i youtube ne moraju NIKAKO biti povezani neka nam javi :)

Mephisto
06.10.2011., 12:28
Ja sam uspio tako što sam blokirao cookije sa accounts.youtube.com.

una_muchacha
06.10.2011., 14:40

:s :s :s
Ajme to mi uopće nije palo na pamet :504: THX, sad je OK :cerek:

Ciuc
06.10.2011., 14:48

Kako to napravit? Koristim Mozillu (ako to sto znaci)

Mephisto
06.10.2011., 14:51
Options > Privacy, tamo gdje piše Accept cookies from sites desno imaš gumb Exceptions, klikneš ga, upišeš accounts.youtube.com i klikneš gumb Block.

Ciuc
06.10.2011., 15:02
Hvala, napravio sam tako. Ali jos uvijek mi se pojavljuje mail adresa na youtube.
Dakle, logiran sam na svoj gmail racun. Odem onda pod 'postavke racuna' kliknem na youtube i vidim svoju mail adresu gore u kutu. Iako NEMAM izradjen youtube racun (nikakav video uplodan, ili da sam komentirao nesto, bla bla bla, nista).

Mephisto
06.10.2011., 15:06
Nemoj ići na postavke gmaila i tamo klikati na youtube. Znači, odlogiraj se na youtubeu i sljedeći put kad dođeš na stranicu nećeš više automatski biti logiran (bez obzira što si logiran na gmail).

Ciuc
06.10.2011., 15:12
Ok. Rjeseno. Hvala Mephisto!

prunella
06.10.2011., 23:34
Jel nekome google nakon logiranja nudio unos nekih podataka o korisniku? Mene su tražili datum rodjenja, ali u brzini sam nes krivo unjela i zblokirali mi mail.

Sad traze da im platim kako bi me odblokirali ili da im posaljem ID faksom ili mailom (dali bi mi privremeno dopustenje kako bi im to poslala), e sad... kaj da napravim?

Ste imali takav slucaj??

Mephisto
06.10.2011., 23:47
Sad traze da im platim

Jesi sigurna da je to Google? Na koji mail traže da pošalješ?

Niara
08.10.2011., 13:15
molim vas pomagajte! :zubo:
trebam otvoriti gmail account, znači novi. ali cijelo ga dopodne pokušavam napraviti i stalno mi se pokazuju neke pogreške, ili oko lozinke (piše samo da je ponovno unesem, ne piše zašto, nije prekratka niti išta slično), ili oko datuma rođenja (kaže da je format neprikladan, a radim ga po uzoru na njihovu uputu i sve, a i punoljetna sam naravno. :rolleyes: )
a moram napraviti taj account u roku danas. :rolleyes:
koristim firefox, očistila sam cookie i cacheve i ostale gluposti već, probala preko drugih preglednika..... neka mi netko pomogne xD

sanjinko
08.10.2011., 14:04
http://mail.google.com/mail/signup

Ne piše zašto jer je kod svih ISP-a praksa da se pri registraciji računa lozinka upisuje dvaput. Zat pazi da ju ispravno uneseš po drugi put.

Format datuma rođenja je mjesec/dan/godina (npr. 10/31/1950)

I onaj "word verification" ponekad ni meni ne uspije iz prve.

mjehuriic
08.10.2011., 16:31
"Mail delivery failed: returning message to sender‏ ova poruka dolazi kada pokušavam poslati mail! Zašto? (mail adresa je točna).. :503:

Mephisto
08.10.2011., 16:41
Što piše za razlog vraćanja?

mjehuriic
08.10.2011., 18:20
Što piše za razlog vraćanja?

Predpostavljam da je ovo :ne zna:..

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

xxxxx@xxxxxxx.hr
(ultimately generated from xxxxx@xxxxxx.com.hr)
SMTP error from remote mail server after RCPT TO:<xxxxxx@xxxxx.hr>:
host tmobilehr.mx1.eu.blackberry.com [178.239.87.4]:
550 #5.1.0 Address rejected xxxxx@xxxxxxxx.hr

Hrvoje Mišić
09.10.2011., 12:33
Od 1. 8. ne mogu ući u gmail,uvijek piše veza je prekinuta.Zna li netko što trebam uraditi?

sanjinko
10.10.2011., 07:26
@ mjehuriic
Šalješ li poruku direktno sa Gmail-a ili unutar kakvog programa (Outlook, Apple Mail, Thunderbird)? Možda trebaš uključiti SMTP authentication. Iz nekog razloga server primatelja odbija tvoju poruku.

@ Hrvoje
Malo više podataka ne bi škodilo. Kakvu povratnu poruku dobivaš?

mjehuriic
10.10.2011., 07:50
@ mjehuriic
Šalješ li poruku direktno sa Gmail-a ili unutar kakvog programa (Outlook, Apple Mail, Thunderbird)? Možda trebaš uključiti SMTP authentication. Iz nekog razloga server primatelja odbija tvoju poruku.

šaljem direktno s gmail-a.. a kako se to uključuje :confused: :rofl:

sanjinko
10.10.2011., 08:15
Nije potrebno uključivati jer šalješ direktno s Gmail-a, ne unutar programa.
Problem nije u Gmail-u već u T-Mobile Blackberry serveru koji iz nekog razloga blokira Gmail poruke. :ne zna:

Mephisto
10.10.2011., 18:22
Da problem možda nije povezan s ovim (http://www.index.hr/vijesti/clanak/nema-maila-msna-i-facebooka-veliki-problemi-s-blackberry-uredjajima-diljem-svijeta-pa-i-u-hrvatskoj/576511.aspx)?

silas2012
10.10.2011., 18:33
Od 1. 8. ne mogu ući u gmail,pojavi mi se natpis,piše 404 not found.Ljudi pomozite.

sanjinko
10.10.2011., 19:04
Od PRVOG KOLOVOZA? I sad post-aš o tome? :confused:

Ne sjećam se kad sam zadnji put imao poteškoća sa Gmail servisom. Status se lako provjeri ovdje (http://www.google.com/appsstatus).

silas2012
10.10.2011., 22:02
Od PRVOG KOLOVOZA? I sad post-aš o tome? :confused:

Ne sjećam se kad sam zadnji put imao poteškoća sa Gmail servisom. Status se lako provjeri ovdje (http://www.google.com/appsstatus).

Ni status ne mogu provjeriti,piše mi 404 Not Found.Možda mi treba nova verzija preglednika ?

sanjinko
11.10.2011., 08:03
Koji preglednik koristiš? U istome nemaš uključenu funkciju "auto update"?
Ili možda jednostavno imaš problema s otvaranjem pojedinih stranica?

silas2012
11.10.2011., 08:41
Koji preglednik koristiš? U istome nemaš uključenu funkciju "auto update"?
Ili možda jednostavno imaš problema s otvaranjem pojedinih stranica?

Koristim Mozilla firefox 3.6.

sanjinko
11.10.2011., 08:45
Update na FF 7 pa javi bude li problema :mig:

silas2012
11.10.2011., 09:00
Update na FF 7 pa javi bude li problema :mig:

Ovo mi je došlo nakon pokušaja da uđem u gmail:

Veza je odbijena pri pokušaju povezivanja s www.google.com.

-Ova je stranica privremeno nedostupna ili prezauzeta. Pokušajte ponovno za nekoliko trenutaka.
-Ako ne možete učitati niti jednu stranicu, provjerite mrežne postavke vašeg računala.
-Ako je vaše računalo ili mreža zaštićena vatrozidom ili proxyem, provjerite ima li Firefox dozvolu pristupiti Internetu.

sanjinko
11.10.2011., 09:13
Bilo Google, bilo Gmail, meni su stranice dostupne i ne pokazuju nikakvu zauzeće.

Da nisi možda na poslu pa je (odjednom) promijenjen port na proxy-ju?

la_leah
11.10.2011., 10:38
Dragi svi, danas ujutro mi je gmail tražio datum rođenja, nikako mi nije htio prihvatiti format (iako sam ga dobro unijela) i od tada- ništa! svaki put kad se hoću ulogirati on mi i dalje traži datum rođenja i ne dozvoljava taj format! da stvar bude čudnija, najnormalnije se prijavim s mobitela a i muž mi je ušao sa posla u račun sad maloprije bez problema, jedino meni sad s ovog kompa traži taj datum rođenja!!!! molim ako netko mi može reći što raditi, to mi je adresa za posao...
hvala od srca.

prunella
11.10.2011., 11:18
Jesi sigurna da je to Google? Na koji mail traže da pošalješ?

Hay.. ma na kraju sam im platila i odmah me odblokirali. Tako da je sigurno bio google. Inace nije mi jasno zasto se to dogodilo tj. zasto su odmah bile poduzete drasticne mjere ( ili plati ili salji ID), ne oprastaju ukoliko krivo uneses datum.

la_leah... moguce da ti se desilo isto sto i meni. Moras se odluciti, jer koliko sam ja informarana, google ce te u roku od 30 dana trajno blokirati.

Meni su dali opciju plati ili šalji svoj ID na neki mail ili broj faksa. Ja sam im platila, tako da su mi odmah propustili mail. Za ovo drugo se ceka duze...

E sad... sto pametno napraviti... ne znam. Meni je mail hitno trebao pa sam im platila...

la_leah
11.10.2011., 11:33
Pa evo sad sam se isto ponovno prijaviti i sve ok!!!!! ukucula sam datum rođenja u formatu mm/dd/gggg i sve ok!!! račun je tu, mail, sve... ma tko bi ih znao, cijelo jutro to ukucavam pa me zezaju...
hvala prunella, ali evo, srećom pa se dobro završilo po mene.

DALIBOR ŠILIĆ
11.10.2011., 14:14
Od 1. 8. ne mogu ući u gmail,pojavi mi se natpis,piše 404 not found.Ljudi pomozite.

Ako do sada već niste nadogradili neki od web preglednika spomenutih u naslovu krajnje je vrijeme da to učinite. Naravno pod uvjetom da koristite Gmail te neke druge usluge i servise ovog internetskog diva.

Google je naime na svom službenom blogu objavio da će od 1. kolovoza 2011. neke opcije Gmaila, Google Calendara, Google Talka, Google Docsa te Google Sitesa postati nedostupne korisnicima web preglednika koji ne podržavaju HTML5. U konačnici spomenute usluge postat će vlasnicima web preglednika Firefoxa u verziji 3.5, Internet Explorera u verziji 7 te Safarija u verziji 3 u potpunosti nedostupne.

http://www.gadgeterija.net/2011/06/02/od-1-8-gmail-vise-nece-raditi-u-firefoxu-3-5-internet-exploreru-7-te-safariju-3/

Hay.. ma na kraju sam im platila i odmah me odblokirali. Tako da je sigurno bio google. Inace nije mi jasno zasto se to dogodilo tj. zasto su odmah bile poduzete drasticne mjere ( ili plati ili salji ID), ne oprastaju ukoliko krivo uneses datum.

la_leah... moguce da ti se desilo isto sto i meni. Moras se odluciti, jer koliko sam ja informarana, google ce te u roku od 30 dana trajno blokirati.

Meni su dali opciju plati ili šalji svoj ID na neki mail ili broj faksa. Ja sam im platila, tako da su mi odmah propustili mail. Za ovo drugo se ceka duze...

E sad... sto pametno napraviti... ne znam. Meni je mail hitno trebao pa sam im platila...

Koliko si to platila?
Nisam znao da i to rade :confused:

Mephisto
11.10.2011., 14:37
Ja mislim da ne rade (ovo mi smrdi na neki phishing).