PDA

View Full Version : Tomato

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

carrr_cro
07.06.2008., 15:57
pazite ovo...jucer oko 4 sata dolazi mi sms od tomata sa boraj od njihove besplatne linije ( 092 99 22 ) .... i no glasi ovako . . . ."ispricavamo se zbog poteskoca u pozivanju 3.6.2008 o omogucujemo ti besplatne pozive u Hrvatskoj 7.6. od 16h do 16h 8.6.2008 oricajmo tomato!" i sada uzmem ja mobitel zovem curu na 091 i pricam pola min pogledam stanje na racunu i potrosilo mi novce...i probam ja opet nazovem frenda na 098 i pricamo 1 min pogledam na racun i opa nema para....a sada pitanje .... vrijedi li to samo za 092 korisnike ili nas cimaju ? mislim pise u cijeloj Hrv....fala

Moby Master
13.06.2008., 09:08
tako kaže i vip,a meni skidaju isto,ma to je samo varka

aurellie
13.06.2008., 19:48
Koliko je varki potrebno da vam se upali lampica :)

RedkinG
13.06.2008., 21:30
I ja dobio...što se mene tiče nisu mi ni trebali slat obavjest. Kod mene nikakvih poteškoća tog dana nije ni bilo.

Moby Master
15.06.2008., 11:25
Ma besplatni pozivi malo morgen,danas ništa besplatno

diantos
15.06.2008., 21:48
Evo ja prekjučer dobio obavijest o besplatnim razgovorima od 15.06. u 07.30. do 16.06. u 07.30. Danas cijeli dan razgovaram sa fiksnim i svim mobilnim linijama i nisam potrošio ni lipe. Ma da sam na nekoj drugoj mreži za ove današnje razgovore bi platio najmanje 300 kuna. :)

Moby Master
16.06.2008., 07:35
Ha,čuj. Tomato je mreža u vlasništvu Vipa, Tomato najjeftiniji, a Vip najskuplji.

Callysto
24.06.2008., 08:45
hej... neda mi se sad uspoređivat na netu tarife i slična sr...

Jel je tomato jeftiniji od tele 2?

Mislim najviše na pozive, i eventualno koji sms ( manje bitno, bitni su pozivi ). I kak je pokrivenost? on ide prek Vipove mreže?

*Pupa*
24.06.2008., 09:11
da, najjeftiniji je. pokrivenost ko vipova. a zajeb što nema ništa osim poziva i sms-ova...dakle, ni mms ni bilo kakve druge podatkovne usluge...

Callysto
24.06.2008., 09:49
hvala... to mi i treba, samo pozivi i pokoji sms. treba mi za poslovni broj...

ojpi
24.06.2008., 10:00
da, najjeftiniji je. pokrivenost ko vipova. a zajeb što nema ništa osim poziva i sms-ova...dakle, ni mms ni bilo kakve druge podatkovne usluge...

Pa recimo da je jednako jeftin kao i tele2 tarifizza...
http://www.tele2.hr/tarifica.html

exAzriel
24.06.2008., 10:24
hvala... to mi i treba, samo pozivi i pokoji sms. treba mi za poslovni broj...

postoji nekakva ajmo reči poslovna opreznost...
dugo sam u privatnom poslu, i znam neke stvari.
Recimo ako mi se pojavi netko tko tvrdi da je iz ozbiljne firme sa pozivnim brojem 092, dobro bih razmislio želim li poslovati sa njim...
Isto vrijedi ako ti neda fiksni telefonski broj, mail adresa mu je ime@yahoo.com, i slične sitne pojedinosti.......

nika35
24.06.2008., 11:04
Slažem se, i ja uvijek obratim pažnju na ovakve stvari, znam kad sam slala molbe za posao da mi je ovo bilo jako važno.

Callysto
27.06.2008., 22:36
Hvala na savjetu. u pravu si!

Uskoro počinjem radit kao trener i hoću da kad mi zazvoni telefon znati da me netko od djece zove....
Imam inače simpa broj, i pun imenik, tako da si nemogu još i ove nove ubacivat unutra pa slagat posebno zvono i sl...

diantos
01.07.2008., 22:43
...dugo sam u privatnom poslu, i znam neke stvari.
Recimo ako mi se pojavi netko tko tvrdi da je iz ozbiljne firme sa pozivnim brojem 092, dobro bih razmislio želim li poslovati sa njim...

092 ima svoju svrhu - jeftini pozivi i sms. Namjenjen je onima koji nisu u mogućnosti izdvajati velike novčane iznose na razgovore i oni nemaju dodirnih točaka sa svijetom privatnog biznisa.

10aLEX
02.07.2008., 10:22
"Recimo ako mi se pojavi netko tko tvrdi da je iz ozbiljne firme sa pozivnim brojem 092, dobro bih razmislio želim li poslovati sa njim..."

Hvala bogu da za takve postoji prijenos broja pa si uzmes neki POSLOVNI/OZBILJNI t-mobile prepaid broj i prebacis ga :-)
Sada je jedino pitanje da li 092 podrzava to, ali opet imas 095 koji ima identicnu tarifu :-)

ojpi
02.07.2008., 10:39
"Recimo ako mi se pojavi netko tko tvrdi da je iz ozbiljne firme sa pozivnim brojem 092, dobro bih razmislio želim li poslovati sa njim..."

Hvala bogu da za takve postoji prijenos broja pa si uzmes neki POSLOVNI/OZBILJNI t-mobile prepaid broj i prebacis ga :-)
Sada je jedino pitanje da li 092 podrzava to, ali opet imas 095 koji ima identicnu tarifu :-)

Mislim da ne možeš prenijeti broj na tomato. Samo sa tomata na t-mobile/vip/tele2.

exAzriel
02.07.2008., 10:57
Hvala na savjetu. u pravu si!

Uskoro počinjem radit kao trener i hoću da kad mi zazvoni telefon znati da me netko od djece zove....
Imam inače simpa broj, i pun imenik, tako da si nemogu još i ove nove ubacivat unutra pa slagat posebno zvono i sl...

gledaj moje mišljenje, je da bi u tome slučaju trebao imati broj koji se lako nađe u imeniku.
Znači pretplata bilo kojeg operatera.
čuj ipak misliš raditi sa djecom, a roditelji su danas osjetljivi na djecu, a i sam znaš kaj se sve događa......
imaš jeftinih pretplata kod sva tri operatera, ipak oni tebe uglavnom zovu...

Ducks and Beavers
22.08.2008., 16:56
zna li netko o cemu se to tocno radi naime dosla mi poruka:
zelis li 50 besplatnih minuta i 50 besplatnih smsova svakog mjeseca bez ikakve naknade registriraj se na tomato.hr
dakle u cemu je kvaka?

10aLEX
22.08.2008., 19:32
zna li netko o cemu se to tocno radi naime dosla mi poruka:
zelis li 50 besplatnih minuta i 50 besplatnih smsova svakog mjeseca bez ikakve naknade registriraj se na tomato.hr
dakle u cemu je kvaka?

Prvo nije tomato.hr vec tomato.com.hr jer tomato.hr je neki ugostitelj :-)
Ako te nije netko zezao onda je valjda kvaka da zele imati registrirane korisnike kao sto npr. t-mobile daje 50kn za registraciju (iako ja na tomato.com.hr ne vidim nikakvu takvu obavijest)

aids3
23.08.2008., 11:21
ta poma je totalno glupa mreza... mislija san sa ce to bit malo bolje, al razocaranje, klijente vuku niskim cijenama, koje su opet preskupe prema onome sta pruza...

fuxy
23.08.2008., 19:48
hej... neda mi se sad uspoređivat na netu tarife i slična sr...

Mislim najviše na pozive, i eventualno koji sms ( manje bitno, bitni su pozivi ). I kak je pokrivenost? on ide prek Vipove mreže?

Pogledaj ovdje.. fino se moze i izracunat
http://www.usporedi-tarife.com

Ducks and Beavers
23.08.2008., 23:17
Prvo nije tomato.hr vec tomato.com.hr jer tomato.hr je neki ugostitelj :-)
Ako te nije netko zezao onda je valjda kvaka da zele imati registrirane korisnike kao sto npr. t-mobile daje 50kn za registraciju (iako ja na tomato.com.hr ne vidim nikakvu takvu obavijest)

nije me nitko zezao jer je to 'njihov' broj
pogledaj na www.tomato.com.hr/test
jel jos itko dobio tu poruku

10aLEX
24.08.2008., 16:56
nije me nitko zezao jer je to 'njihov' broj
pogledaj na www.tomato.com.hr/test
jel jos itko dobio tu poruku

Ako je na njihovim stranicama onda je sluzbeno! Nemas sto izgubiti, inace mislim da je malo korisnika tomata na forumu pa ne ocekuj da ce ti se netko javiti (ja takodjer ne koristim tomato)

Moby Master
25.08.2008., 20:42
Tomato je stvarno sranjska mreža. Idealna je za one kojima ne treba MMS ili GPRS(prikladna je za starije osobe). Jeftini su pozivi, tako mame korisnike ali mislim da ta mreža nije vrijedna ni tih novaca.
Inače, to je mreža u vlasništvu VIP-a i vjerojatno se isti malo obazire i ulaže u nju.

Ducks and Beavers
27.08.2008., 18:07
Tomato je stvarno sranjska mreža. Idealna je za one kojima ne treba MMS ili GPRS(prikladna je za starije osobe). Jeftini su pozivi, tako mame korisnike ali mislim da ta mreža nije vrijedna ni tih novaca.
Inače, to je mreža u vlasništvu VIP-a i vjerojatno se isti malo obazire i ulaže u nju.

ma ja sam sasvim zadovoljan MMS i GPRS mi ne trebaju a pozivi su 0.35+ uspostava poziva 0,25 prema svim mrezama i poruke od 0,25 a to je odlicno
pogledajte cijene vip-a i t-mobile-a cak je i tele 2 skuplji

Moby Master
27.08.2008., 21:27
ma ja sam sasvim zadovoljan MMS i GPRS mi ne trebaju a pozivi su 0.35+ uspostava poziva 0,25 prema svim mrezama i poruke od 0,25 a to je odlicno

Jeste da je Tele 2 skuplji u pozivima ali u porukama bome nije... ako obnoviš bon od 100 kuna.

ojpi
27.08.2008., 23:19

Tele2 tarifizza je jeftinija od tomata...

Moby Master
28.08.2008., 07:58
Tele2 tarifizza je jeftinija od tomata...

Nije jeftinija nego su cijene identične. U obe mreže je poziv 0,35 kuna + uspostava poziva 0,25 lipa, a poruka 25 lipa.

ojpi
28.08.2008., 10:37
Nije jeftinija nego su cijene identične. U obe mreže je poziv 0,35 kuna + uspostava poziva 0,25 lipa, a poruka 25 lipa.

Jeftinija je ako nadoplatiš 50kn. Onda je 0,45kn, a na tomatu je 0,47. Znači da je sveukupno tarifizza ipak bolja.

_GrGa_
03.09.2008., 20:48
0,25kn min?????
Zasto sam ja još uvjek na 098???:mad:

Sta ne postoji nikakva caka,pretplata ili tako nesto:ne zna:
zasto su toliko jeftiniji od vipa,pa to im je konkurencija u vlastitoj firmi:ne zna:

ojpi
03.09.2008., 23:37
0,25kn min?????
Zasto sam ja još uvjek na 098???:mad:

Sta ne postoji nikakva caka,pretplata ili tako nesto:ne zna:
zasto su toliko jeftiniji od vipa,pa to im je konkurencija u vlastitoj firmi:ne zna:

Nije im to nikakva konkurencija. Boje se da im korisnici ne pobjegnu na višestruko jeftiniji tele2 pa su osmislili tomato da uhvate one koji bi možda inače otišli na tele2. Zato, lijepo uzmi tele2 knock-out i deri.

10aLEX
04.09.2008., 09:50

Buduci da je VIP 100% vlasnik Tomata onda svi ti novci opet idu njima u dzep a i ono sto Ojpi kaze.

Amsteer
07.09.2008., 10:57

TELE2 ti ima istu stvar kao i VIP(tomato) samo se zove TARIFIZZA i cijena razgovora ovisi dali ubaciš prepaid bon od 50 ili 100 kn, ako ubaciš 50kn razgovaraš prema svim mrežama za 45 lipa a ako ubaciš 100kn cijena je 35 lipa.....al opet preko TARIFIZZA broja možeš samo zvati i slati poruke

tomas21
10.09.2008., 23:37
gdje mogu nac mms posesavanje od tomato na netu? radi se o lg telefonu

Sith
14.09.2008., 11:07
gdje mogu nac mms posesavanje od tomato na netu? radi se o lg telefonu

tomato ne podrzava mms, samo pozivi i sms

KokoshkaKokodak
25.09.2008., 15:10
Ja radim tamo pa ako vam treba koja inf. javite. Uglavnom ovo za 50 minuta i 50 sms-ova mjesečno je ok, caka je u tome šta su uvjeti za korištenje obavezno primanje reklamnih MMS-ova (samo primanje) i do 10 poruka na dan, što nakon nekog vremena zna ić na jetra....

Ovo šta kažete za besplatan dan... Ako vam se naplačivalo trebali ste nazvat i iiznos bi vam bio vraćen a besplatni dan produljen za 24 sata jer se znaju desit poteškoće kao i na svim mrežama!!!!

barci5555
25.09.2008., 16:10
Nije mi jasno ako tomato ne podržava MMS kako ću dobivati nekoliko desetaka poruka dnevno:ne zna::ne zna:

KokoshkaKokodak
25.09.2008., 16:11
Podržava samo primanje zasada.... No to ne znači da se u nekom skorijem vremenu neće moći i slati

KokoshkaKokodak
25.09.2008., 16:16
Gle logički, ako je tomato VIP-ov znači podržava MMS samo ga ne žele aktivirat ljudima jer je namjenjen samo za pozive i poruke.... I ovako je mreža preopterečena

KokoshkaKokodak
25.09.2008., 16:23
Da i može se prenijet broj u Tomato, ali zasad ima jako malo prodajnih mjesta gdje se to može napraviti.....

10aLEX
26.09.2008., 13:41
@KokoshakaKokodak

Mozes li mi odogovoriti na dva pitanja?

1) Koja je obracunska jedinica (60, 30, 15 sek?) za ovih besplatnih 50min.? Znam da ces pitati sto ce mi to kad je besplatno, ali nije svejedno jer da je npr. obracunska jedinica 5min. onda napravis 10 poziva u trajanju od 1-2 min. i ode cijeli iznos.

2) U vezi reklamnih poruka, sto ako mobitel ne moze primati mms-ove, vec samo sms-ove? Tamo kod prijavljivanja na tomato plus tarifu mozes staviti da ti mobitel ne prima mms-ove (pa pretpostavljam da ce ti onda samo sms-reklame slati)?

KokoshkaKokodak
26.09.2008., 14:24
1.) Tu info nemamo ni mi, ali ti obračunska jedinica ne može bit veća od 15 -30 sekundi ili 60 sekundi prvu minutu i onda nakon toga po sekundi.

2.) Uvjeti: 13. Aktivacijom tarife korisnik je suglasan svakog dana primati promotivne SMS, MMS ili e-mail poruke (u daljnjem tekstu: poruke). Poruke šalje tomato u ime oglašivača. Korisnik dnevno može primiti najviše 10 poruka. Za primanje MMS poruka, korisnik mora posjedovati telefon koji podržava MMS funkcionalnost. Korisnik tarife nema mogućnost slanja MMS poruka, već samo primanja.

KokoshkaKokodak
26.09.2008., 14:30
Ako te 4. ljudi upiše (tj tvoj br. telefona), prilikom registracije, kao osobu koja mu je preporučila tih 50 min i 50 SMS-ova ti dobivaš još 20 dodatnih SMS-ova

10aLEX
26.09.2008., 14:38
"2.) Uvjeti: 13. Aktivacijom tarife korisnik je suglasan svakog dana primati promotivne SMS, MMS ili e-mail poruke (u daljnjem tekstu: poruke). Poruke šalje tomato u ime oglašivača. Korisnik dnevno može primiti najviše 10 poruka. Za primanje MMS poruka, korisnik mora posjedovati telefon koji podržava MMS funkcionalnost. Korisnik tarife nema mogućnost slanja MMS poruka, već samo primanja."

Sve sam i ja to procitao ali me je zbunilo sto te kod registracije pita: Prima li tvoj telefon mms: da - odaber svoj modeli sa popisa da ti se posalju postavek ili ne?!?!?

KokoshkaKokodak
26.09.2008., 14:42
Pa samo radi postavki te pita

10aLEX
26.09.2008., 19:34
Pa samo radi postavki te pita

Dobro, nemam drugi telefon a ovaj nema mms pa cemo vidjeti sto ce biti. Inace pise da moram primiti makar 50% reklaminih poruka pa se nadam da ne salju samo mms-ove :-)

KokoshkaKokodak
26.09.2008., 23:08
Dobro, nemam drugi telefon a ovaj nema mms pa cemo vidjeti sto ce biti. Inace pise da moram primiti makar 50% reklaminih poruka pa se nadam da ne salju samo mms-ove :-)

Neee... bit će svega... i mailova :D

peggy bundy
01.10.2008., 21:14
evo počeo je novi mjesec... primala sam mmsove, čak sam i odgovorila na onu neku poruku. danas sam dobila poruku da držim mob upaljenim i primam te promo poruke... zašto nisam dobila svoje besplatne pare i poruke?:rolleyes:

10aLEX
02.10.2008., 13:00
evo počeo je novi mjesec... primala sam mmsove, čak sam i odgovorila na onu neku poruku. danas sam dobila poruku da držim mob upaljenim i primam te promo poruke... zašto nisam dobila svoje besplatne pare i poruke?:rolleyes:

Meni isto vise nije besplatno zvanje, ali od danas (2.10.) ali vidim po mom counteru u mobitelu da sam tek danas premasio 50 minuta poziva. Cujem da je kod drugih ista situacija.

Evo pitanja za KokoshkaKokodak sto se desava?

Platoon Leader
02.10.2008., 17:02
Meni isto vise nije besplatno zvanje, ali od danas (2.10.) ali vidim po mom counteru u mobitelu da sam tek danas premasio 50 minuta poziva. Cujem da je kod drugih ista situacija.

Uobicajene pizdarije kod vipa. Svaka usluga koja im krene je poluusluga. Na toj mrezi nikad nista ne radi kako treba od samog pocetka.

KokoshkaKokodak
06.10.2008., 17:55

Dešava se to da još niste potvrdili točnost svojih podataka te vam se free minute i SMS-ovi ne produljuju. Kad dobiješ pismo na kućnu adresu, sa šifrom, potvrdiš točnost podataka i u roku 24 sata ti se dodjele besplatni pozivi i poruke....

do tada ništa!!!!

10aLEX
07.10.2008., 10:30
Dešava se to da još niste potvrdili točnost svojih podataka te vam se free minute i SMS-ovi ne produljuju. Kad dobiješ pismo na kućnu adresu, sa šifrom, potvrdiš točnost podataka i u roku 24 sata ti se dodjele besplatni pozivi i poruke....

do tada ništa!!!!

Pisalo je da imas vremena mjesece dana za to pismo ali u svakom slucaju jucer sam dobio pismo i poslao sifru i od danas opet imam besplatne pozive (sms su cijelo vrijeme bili besplatni jer nisam ni potrosio 50 komada od aktivacija plus tarife).

katarina1106
12.10.2008., 14:55
bok,da li zna netko kako da postavim mms,aktivirala sam tomato plus tarifu i poslali su mi postavke za mms i pisalo je da su spremljene ali sta sad trebam napravit?nemogu otvorit mms poruke koje dobivam jer stalno pise da moram podesit nesto???nemogu uopce skuzit,zna li netko???hvala!!!

KokoshkaKokodak
14.10.2008., 18:55
Skužili smo da svi imaju problema s tim, tak da se nemoj ni trudit. Dobivat ćeš SMS-ove i mail-ove tak i tak

admin7
23.10.2008., 14:20
Draga , ali zašto? Zato jer mi on nudi garantirano 50 minuta besplatnih razgovora i 50 besplatnih sms poruka. da li se po vašem isplati prijeći na tomato.što mislite da li je bolji i jeftiniji od t-coma i vipa? i ja sam na tele2 da li trebam dekodirati mobitel ako mislim prijeći na tomato ili samo kupim tomato karticu i koristim tomato?

10aLEX
24.10.2008., 10:27
@admin7
Ti si ovdje sve i svasta nabacao:
"što mislite da li je bolji i jeftiniji od t-coma i vipa?"
Da jeftinij je, ali ne i od Tele2 tj. on imaju recimo jako slicne cijene (usporedjujem Tarificu od Tele2 i Tomato)!

Tomato ti je sa ovom akcijom dobar jedino ako mjesecno pricas samo 50 min. i saljes samo 50 sms-ova a nakon toga ti je isti kao i Tele2 i moras odkodirati mobitel da bi mogao koristiti Tomato u mobitelu kupljenom u Tele2.

Moja osobna preporuka ti je da uzmes Tomato i iskoristis mjesecno tih 50 min./sms a onda koristis svoj stari broj!

salviol
09.12.2008., 22:51
Htio bi samo upozoriti eventualne buduće korisnike tomato mreže neka je zaobiđu u najširem mogućem krugu. Pronađite neku drugu mrežu, ako ikako možete! Govorim iz iskustava i nemam namjeru praviti reklamu drugim operaterima.
Pametnome dosta. Uživajte! :D

chainsaw
13.12.2008., 19:57
Po meni je tomato skroz fer, bez ikakvih sranja telefoniras jeftino a koristis vipovu mrezu znaci ista kvaliteta kao i vip samo jeftinije i bez dodatnih opcija koje me ionako ne zanimaju

franco098
19.12.2008., 14:21
Kratko pitanje...ima li tomato opcije za besplatne razgovore...
nešto slično kao Vip što nudi, uz mjesečnu naknadu...

Velorien
19.12.2008., 14:28
Tomato ima jednu Tomato plus tarifu u kojoj mjesecno dobijes 50 minuta besplatnih razgovora i 50 besplatnih smsa, potpuno besplatno :D
To se financira raznoraznim reklamnim SMSovima i oke je, lako pretrpis par SMSova tipa "Totalna rasFordaja" ^_^

franco098
19.12.2008., 14:54
50 minuta mjesečno? Ma to mi je premalo :)
hvala na informaciji...

cady
21.12.2008., 19:45
imam pitanje u vezi toga, registrirala sam se i to sve super, i poslali oni meni doma na adresu taj kod šta ja trebam poslat smsom i ja ga pošaljem i vrati mi sms da kod nevalja, pogrešno unesen. i sad mi nije jasno, a ističe mi mjesec, oću i dalje tu opciju!!

Velorien
21.12.2008., 21:17
Zovi sluzbu za korisnike ili im posalji mejl, meni se isto to dogadjalo pa sam im poslao mejl te su nakon jedno dva tjedna sredili taj problem :)

cady
22.12.2008., 16:47
hvala :)

genius2007
27.12.2008., 15:05
Ista situacija. Mailom sam im poslao broj moba i onaj kod koji sam dobio poštom, pa su onda nakon 10-ak dana oni aktivirali.

Silvia_Ana_Tomas
27.12.2008., 21:20
Stvar je u tome da postoji poteškoća sa potvrdom registracije putem te lozinke koju ste dobili. Nazovi SZK neka ti oni potvrde jer ćeš na kraju biti deaktivirana iz Tomato plus tarife. Jest da ćeš platiti poziv prema SZK 1,70, ali bolje i to nego da ostaneš bez besplatnih poziva i poruka

Platoon Leader
27.12.2008., 21:49
Stvar je u tome da postoji poteškoća sa potvrdom registracije putem te lozinke koju ste dobili. Nazovi SZK neka ti oni potvrde jer ćeš na kraju biti deaktivirana iz Tomato plus tarife. Jest da ćeš platiti poziv prema SZK 1,70, ali bolje i to nego da ostaneš bez besplatnih poziva i poruka

Kakva nepotpuna informacija koju si dala, bas u stilu vipa. Pravi si poslusnik. Nece platiti poziv 1.70 kn nego 1.70 kn po minuti. To znaci da ce platiti bar 10kn ako ne i vise jer:
a) nece odmah dobiti agenta
b) agent nece odmah znati u cemu je problem
c) nece mu raditi interne aplikacije u kojima rjesava probleme
d) ostalo

Seronje i pizdeki iz vipa zaseru stvar kao i uvijek kad krece neka nova promocija ili usluga. I onda korisnik standardno mora platiti njihov diletantizam.

Kikinucha
03.01.2009., 11:50
To je istina. Evo sada sam nazvala SZK i pojelo mi je 10 kn, da mi nakraju tip kaže da mi on ne može pomoći, nego da će me neko u narednih par dana kontaktirati. Katastrofa!

Kikinucha
03.01.2009., 11:52
Da li netko zna koliko tih reklamnih poruka dođe kroz dan? Da me ne bi to izludilo!?:top:

Platoon Leader
03.01.2009., 19:05
To je istina. Evo sada sam nazvala SZK i pojelo mi je 10 kn, da mi nakraju tip kaže da mi on ne može pomoći, nego da će me neko u narednih par dana kontaktirati. Katastrofa!

Njihova SZK je leglo nesposobnjakovica. Mislim na sefove i managere. Ovi jadnici koji se javljaju su svakakvi, ali je cinjenica da nemaju puno manevarskog prostora. Kaj se tice poruka koje ti dolaze, meni dode jedna svakih par dana putem MMS-a. Zanimljivo je da su jos prije nego sto je plus tarifa krenula po tko zna koji puta pokazali svoju nesposobnost i neinteligenciju pa je zbog toga plus tarifa kasnila :rofl:

TESSA0000
08.01.2009., 13:40
Da li netko zna koliko tih reklamnih poruka dođe kroz dan? Da me ne bi to izludilo!?:top:

Ja sam stavila da mi mob. ne podrzava MMS, i u 3 mj. koliko koristim te besplatne minute i sms doslo mi je svega 10-ak poruka...
Vec 3 tjedna mi niti jedna nije dosla, tak da....
Za ove sto su priznali (:) ) da im mob. podrzava MMS, neznam, ali mislim da ni oni ne dobivaju vele tih poruka...

Inace, mislim da je to jako dobra ponuda, imam vip preplatu i koristim ju samo za zvanje na vip (imam ukljucenu opciju besplatnih razgovora za vip a i s vip friendsom i bez toga razgovaras za 0 kn bez ogranicenja) a tomato za pozive prema drugim mrezama, i sada trosim ravno 4 puta manje novaca neg prije ...

I jos mi stalno daju neke besplatne minute i poruke, i vip i tomato ...

Platoon Leader
08.01.2009., 15:24
Ja sam stavila da mi mob. ne podrzava MMS, i u 3 mj. koliko koristim te besplatne minute i sms doslo mi je svega 10-ak poruka...
Vec 3 tjedna mi niti jedna nije dosla, tak da....

Pazi samo da ti ne iskljuce tarifu. U opcim uvjetima koristenja plus tarife pise ovo: 16. Korisnik ima obvezu održavati svoj tomato račun valjanim i na taj način omogućiti primanje poruka iz članka 12. Ovih uvjeta. Ukoliko korisnik u tekućem mjesecu ne primi minimalno 50% poslanih promotivnih poruka, promotivna tomato plus tarifa će biti deaktivirana.

TESSA0000
09.01.2009., 18:24
Pazi samo da ti ne iskljuce tarifu. U opcim uvjetima koristenja plus tarife pise ovo: 16. Korisnik ima obvezu održavati svoj tomato račun valjanim i na taj način omogućiti primanje poruka iz članka 12. Ovih uvjeta. Ukoliko korisnik u tekućem mjesecu ne primi minimalno 50% poslanih promotivnih poruka, promotivna tomato plus tarifa će biti deaktivirana.

Ja održavam svoj račun valjanim, redovito obnavljam bon, i nikad ne drzim mob. izgasen tako da mi dolaze sve poruke koje su mi poslali.
Uostalom, aparat koji podrzava MMS i nije uvjet za tomato plus, pa mi nemaju sta iskljucit tarifu.

Odrzavanje računa valjanim , odnosno odrzavanja mogucnosti za dobivanjem tih poruka i mobitel koji podrzava / ne podrzava MMS su dvije potpuno razlicite kategorije.

Platoon Leader
09.01.2009., 19:30
Ja održavam svoj račun valjanim, redovito obnavljam bon, i nikad ne drzim mob. izgasen tako da mi dolaze sve poruke koje su mi poslali.
Uostalom, aparat koji podrzava MMS i nije uvjet za tomato plus, pa mi nemaju sta iskljucit tarifu.

Odrzavanje računa valjanim , odnosno odrzavanja mogucnosti za dobivanjem tih poruka i mobitel koji podrzava / ne podrzava MMS su dvije potpuno razlicite kategorije.

Jesi ti procitala drugi dio te tocke? To ti oni sve upakiraju. Evo ti jos:
17. što znači aktivno primanje promo poruka?
aktivno primanje poruka znači da svakog mjeseca moraš primiti najmanje 50% promo poruka koje su ti poslane. ukratko, drži svoj tomato račun valjanim i ne gasi mobitel!

ili

prema uvjetima korištenja tomato plus tarife, obveza svakog korisnika je imati mogućnost primanja poruka. preporučamo ti da osiguraš mogućnost primanja poruka na svom tomato broju

Ne vjerujem da ce ti ugasiti, ali ne bi me cudilo. Meni je covjek iznutra rekao da moram imati aktivno primanje MMS-a da mi ne bi iskljucili.
Prednost korisnika je to sto su oni tamo abnormalno nesposobni i sami ne znaju kako stoje stvari pa je moguce da to sto je on rekao nije tocno. A ako je onda je moguce da oni to ne prate, ne znaju pratiti, nemaju vremena pratiti...

Ali s druge strane prednost njihova je da su najveci "prikriveni" lopovi u drzavi koji su spremni na sve.

Ajujana
07.02.2009., 23:02

Meni je doslo maksimalno 2-3, a mislila sam da ce me zasipati non-stop, znalo mi se dogodit da tjedan dana nis ne dobijem uopce :D

10aLEX
09.02.2009., 10:06
@Ajujana

I meni sumnjivo malo dolazi tih reklamnih poruka i bojim se da Tomato/VIP nije nasao dovoljno firmi koje bi se ovako reklamirale i da ova tafira na duge staze im nije isplativa :(
Ali dok traje dobro je!

Ajujana
09.02.2009., 10:37
@Ajujana

I meni sumnjivo malo dolazi tih reklamnih poruka i bojim se da Tomato/VIP nije nasao dovoljno firmi koje bi se ovako reklamirale i da ova tafira na duge staze im nije isplativa :(
Ali dok traje dobro je!

Pa i nije nešto dugo trajala... ja sam dobila poruku da se od idućeg mjeseca poruke naplaćuju kao i prije, nakon što potrošim ove besplatne :confused:

Valjda onda ostaje samo onih 50 besplatnih minuta razgovora.

10aLEX
10.02.2009., 12:21
Pa i nije nešto dugo trajala... ja sam dobila poruku da se od idućeg mjeseca poruke naplaćuju kao i prije, nakon što potrošim ove besplatne :confused:
Valjda onda ostaje samo onih 50 besplatnih minuta razgovora.

Ne, nije tako! I dalje ces svaki mjesec dobivati 50 sms-ova ali ocigledno da su imali nekih prigovora ili gresaka prije pa su sad to naveli "crno na bijelo" da ne bi bilo zabune.

Ajujana
10.02.2009., 12:56
Ne, nije tako! I dalje ces svaki mjesec dobivati 50 sms-ova ali ocigledno da su imali nekih prigovora ili gresaka prije pa su sad to naveli "crno na bijelo" da ne bi bilo zabune.

Živi bili pa vidjeli što na kraju s time, jer tako im piše i na njihovoj stanici da se od ovog mjeseca ukidaju besplatne poruke :ne zna:

Platoon Leader
10.02.2009., 14:33
Živi bili pa vidjeli što na kraju s time, jer tako im piše i na njihovoj stanici da se od ovog mjeseca ukidaju besplatne poruke :ne zna:

Na njihovoj stranici je ogromna bljesteca reklama u kojoj pise: ostvarite 50 besplatnih minuta i 50 besplatnih SMS-ova.

Kad se na reklamu klikne, onda pise: od 02.02.2009. nakon potrošnje besplatnih SMS poruka iz tomato plus tarife, naplaćuje se cijena SMS poruke koju je korisnik imao prije aktivacije tomato plus tarife.

To znaci da nakon sto potrosis 50 poruka, dalje ih placas po cijeni kao da nemas nikakvu posebnu tarifu. Nigdje ne pise da ih ukidaju. Jadni oni u SZK.

Ajujana
10.02.2009., 15:01
Na njihovoj stranici je ogromna bljesteca reklama u kojoj pise: ostvarite 50 besplatnih minuta i 50 besplatnih SMS-ova

To znaci da nakon sto potrosis 50 poruka, dalje ih placas po cijeni kao da nemas nikakvu posebnu tarifu. Nigdje ne pise da ih ukidaju. Jadni oni u SZK.

Neznam čemu ovo od 2.2.2009. kad je još i prije toga vrijedilo kad potrošis besplatnih 50, naplačuje se po tarifi koju imaš. Mene je to zbunilo jer sam na početku mjeseca dobila poruku da sam potrošila bespatne poruke (a nisam ih upće ni slala...), a nakon toga su mi poslali poruku da sam dobila novih 50 poruka, pa onda ovo dalje da će se od 2.2. nakon potrošnje besplatnih ostale naplačivat... To sam sve pročitala kad sam uključivala tarifu. :kava:

Platoon Leader
10.02.2009., 19:55
Neznam čemu ovo od 2.2.2009. kad je još i prije toga vrijedilo kad potrošis besplatnih 50, naplačuje se po tarifi koju imaš.

Treba provjerit s nekim iznutra.

10aLEX
11.02.2009., 10:44
Ako cemo iskreno veci je trosak Tomato-u 50 besplatnih minuta nego 50 sms-ova pa bi prije ovo prvo ukinuli!

Um
12.05.2009., 16:46
Ova nova reklama mi je odlična (Reklama (http://www.youtube.com/watch?v=4ZjnUKVS0m8)), svaka čast, izgleda da netko ipak skida s trona mafijaške reklame od Tele2.

No zanima me, vidio sam da na kraju reklame piše da je poziv 45 lipa na minutu, no šta nije bilo jedno vrijeme, dok su se Tele2 i Tomato klali poziv za 38 ili 39 lipa?

Zar je moguće da je Tomato poskupio, a da je Tele 2 ostao na 39 lipa?

Ili nije?

btw. ovo neka bude Topic i o Tomatu općenito, iako ga ja osobno ne preferiram, valjda zato što imaju tako idiotski branding, logo i pristup, izuzev ovu novu reklamu koja je odlična.

Ovo stavljam na "Sticky" sa ostalim Operaterima...

apić
12.05.2009., 22:06
da 45lp po minuti s obračunskom jedinicom 60 sec, "stare" tarife su bile 0,35 i 0,47lp

HUNTER (CRO)
13.05.2009., 10:10
mene zanima zašto oni imaju tako bezvezne mobitele u ponudi :misli:

apić
13.05.2009., 10:51
zato što je Tomato zamišljen kao vulgaris usluga, ubaci bon, zovi i šalji poruke i ne pitaj previše:D zato su i telefoni vulgaris:D

10aLEX
13.05.2009., 13:44
da 45lp po minuti s obračunskom jedinicom 60 sec, "stare" tarife su bile 0,35 i 0,47lp

Ako se aktivira nova tarifa 0,45 gube se stare tarife i opcije pogtovo ona Tomato plus tarifa sa 50 min/sms free.

Jedino je pozitivno to sto se vise ne mora nadoplacivati 50 i 100 kn bon da bi se imalo 0,47/0,39 kn ali je obracunask jedinica povecana na 60+60.

EasyOn
21.05.2009., 16:41
Ne zaboravite da se na tih 45 lipa računa + 25 za uspostavu poziva. Znači prva minuta je 0,70, a ostatak 0,45 kn po minuti.

rexerator
28.06.2009., 21:32
ako ubacim toamto karticu u mobitel na 091 da li radi?

HUNTER (CRO)
28.06.2009., 22:08
da

zmayo
02.07.2009., 20:42
Kod svih mobilnih operatera (VIP, T-mobile, Tele 2 i tomato.) je cijena prikazana bez uspostave poziva (25 lp) - porez državi koja naplaćuje korištenje radijske frekvencije i korištenje odašiljaća.. (napravite 100 poziva i ode 25kn u zrak)...

10aLEX
03.07.2009., 10:18
Kod svih mobilnih operatera (VIP, T-mobile, Tele 2 i tomato.) je cijena prikazana bez uspostave poziva (25 lp) - porez državi koja naplaćuje korištenje radijske frekvencije i korištenje odašiljaća.. (napravite 100 poziva i ode 25kn u zrak)...

Oprosti, ali ta uspostava poziva nema nikakve veze sa porezom ili koristenjem radijske frekvencije!
Prvo zato sto postoje prepaid tarife koje nemaju tu uspostavu poziva, druga radijska frekvenicija je fiksno 10kn mjesecno i napacuje se samo pretplatnicima.
Uspostava poziva se obicno koristi kod tarifa koje imaju nisku cijenu poziva da bi te natjerali da nemas puno kratkih razgovora od npr. 15sek. i naravno da bi operater zaradio.

B.Franklin
08.07.2009., 10:48
toato je vrhunski,ja san prvo bio na tele2 pa san uzeo tomato i jeftiniji je neg tele2.
@hunter-tomato ima bezvezne mobitele u ponudi zato sta je njegov vlasnik u biti vip,pa je ono kupis vipov mob a stavis tomatovu karticu.
meni kad san uzeo karticu,otisa san svoje podatke ostavit na njihovoj web adresi da dobijen za jedan mjesec 50min poziva i 50sms-ova.pa su mi poslali pismo doma i u pismu je bio kod kojeg triban potvrdit da stalno dobivan tih 50min i 50sms.svaka cast tomato :top:

10aLEX
08.07.2009., 10:52
@B.Franklin
Samo pazi da ne izgubis tu tarifu jer je vise ne nude! Bas me zanima zasto je vise ne nude, mora da su sami sebi 'skocili u usta' sa njom! :)

Franjo Lola Tahi
13.07.2009., 12:18
toato je vrhunski,ja san prvo bio na tele2 pa san uzeo tomato i jeftiniji je neg tele2.
@hunter-tomato ima bezvezne mobitele u ponudi zato sta je njegov vlasnik u biti vip,pa je ono kupis vipov mob a stavis tomatovu karticu.
meni kad san uzeo karticu,otisa san svoje podatke ostavit na njihovoj web adresi da dobijen za jedan mjesec 50min poziva i 50sms-ova.pa su mi poslali pismo doma i u pismu je bio kod kojeg triban potvrdit da stalno dobivan tih 50min i 50sms.svaka cast tomato :top:

E, al ne samo to. Navodno žele totalno maknuti Tele2 (btw Tele2 ima totalno lošu uslugu i pokrivenost) pa Tomato za sve bonove kupljene preko njihovog webshopa (malo prosurfajte) daje extra kune. Mislim da za bon od 50 kn dobiješ 10 kn, a za bon od 100 kn dobiješ 30 kn.

a i usluga i pokrivenost je kod Tomata 50x bolja nego na Tele2. Ja osjetio na vlastitoj koži: bio sam na moru s frendom koji ima Tele2. Telefonirao je kad je imao sreće, a smijao mi se kad sam uzeo Tomato !:lol::lol::lol:

malehico_girl
13.07.2009., 18:15
a jel radi vip kartica u tomato mobitelu? :rofl::D

famozni
13.07.2009., 21:47
a jel radi vip kartica u tomato mobitelu? :rofl::D

je

Franjo Lola Tahi
23.07.2009., 10:36
Tomato na webshopu ima jeftinije mobitele nego reklamama koje reklamira, a uz to još daju i majicu "Ich bin nicht Darinka" :):):)

zavodnik64
28.07.2009., 11:15
oprostite kaj pisem u ovoj staroj temi ali ne kuzim jel mogu ja na internet ako sam u tomato mrezi i jel mogu koristiti sve opcije koje mi mobitel pruza(n85)...gprs,wlan i slicno...

zavodnik64
28.07.2009., 11:23
oprostite kaj pisem u ovoj staroj temi al jel mogu ja koristit internet i stvari koje mi pruza mob.(n85) na tomato mrezi...gps,wlan i sl....odg. mi vazno mi je...

zavodnik64
28.07.2009., 11:25
sorry na dva posta imam probleme na internetu pa nisam skuzio d aj eprvi poslan..

10aLEX
28.07.2009., 14:07
@zavodnik64
Tomato ne pruza uslugu gprs (interneta), mozes koristiti wlan koji ti nije vezan uz operatera.
Moj savjet ti je da predjes na Tele2 jer ti on pruza tu uslugu i to po cijeni 1Mb=1kn, sto bi trebalo biti ok ako ces ici povremeno (citati mail,...) na interent preko mobitela.

zavodnik64
29.07.2009., 13:59
e bas sad citam ovo za tele2 i uzeo bi si ovu knockout tarifu...Jel mi onda jeftinija cijena za cca 50 lipa svaki put kad nadoplatim bon il je to samo prvi put....i jos nes cuo sam da dost kradu u tele, kakva vi imate iskustva?

10aLEX
30.07.2009., 10:31
e bas sad citam ovo za tele2 i uzeo bi si ovu knockout tarifu...Jel mi onda jeftinija cijena za cca 50 lipa svaki put kad nadoplatim bon il je to samo prvi put....i jos nes cuo sam da dost kradu u tele, kakva vi imate iskustva?

Moras svaki mjesec uplatiti 50kn i imas pozive od 0,49kn prema svim mrezama, ako ne uplatis tih 50kn onda ce ti pozivi biti 0,99kn prema svim mrezama dok opet ne uplatis 50kn. Ja sam na prepaidu i nikakvih problema nisam imao, ne znam kako te mogu pokrasti. Bas se raspitaj te koji to tvrde na kojoj su mrezi i koliko njih "kradu" po minuti poziva ;)

EasyOn
31.07.2009., 10:14

Ma ko krade? Našli su neke nebuloze kaj je neki lik napiso i sad odma kradu :rofl: Ja imam tele2 već 3 godine i nikad nisam imal nikakvih problema...

Franjo Lola Tahi
12.08.2009., 11:50

Daj nemoj bit bedast..

Prvo: na tomatu ti je cijena UVIJEK i bez uvjeta 45 lipa, a osim toga ako kupiš bon preko webshopa dobiješ ekstra kune (ja uzimam bon od 100 kn i svaki put mi nadoplate 30 kn :s). Ako upotrijebiš jednostavnu računicu: za iste novce preko Tele2 razgovaraš 200 minuta, a preko Tomata 289 minuta : :top:

Drugo: ajd otiđi na more s Tele2 i probaj nekog nazvat. Tele2 uopće nema pokrivenost, dok ti Tomato koristi Vipnetovu mreži i sve je pokriveno 100%.

Treće: Tomato ti sad na Webshopu prodaje telefone za 119 kn (mislim da dobiš na poklon i nekakvu majicu), što je po meni super cijena za ok mob.

po meni je ovo totalno dobra ponuda, osim ako si ovisnik o mobitelima koji imaju funkcije koje ćeš upotrebljavati u 0,1% slučajeva i ako si dovoljno lud da surfaš netom preko moba i plaćaš 1 mb = 1 kn :mig:

salviol
12.08.2009., 23:25
Oprosti, ali ta uspostava poziva nema nikakve veze sa porezom ili koristenjem radijske frekvencije!
Prvo zato sto postoje prepaid tarife koje nemaju tu uspostavu poziva, druga radijska frekvenicija je fiksno 10kn mjesecno i napacuje se samo pretplatnicima.
Uspostava poziva se obicno koristi kod tarifa koje imaju nisku cijenu poziva da bi te natjerali da nemas puno kratkih razgovora od npr. 15sek. i naravno da bi operater zaradio.
nije točno - naplaćuje se i prepaid korisnicima i to kroz (u pravilu) skuplje cijene poziva, poruka i ostalih gluposti...:D
i btw tomato je loš, bez obzira na reklame kojima zabavlja mase. njihova SZK je pretežno nestručna i tupa, cijene su im u skladu s uslugama - nikakve...:rolleyes:
dobra pokrivenost i to je sve što valja

Franjo Lola Tahi
14.08.2009., 11:43
nije točno - naplaćuje se i prepaid korisnicima i to kroz (u pravilu) skuplje cijene poziva, poruka i ostalih gluposti...:D
i btw tomato je loš, bez obzira na reklame kojima zabavlja mase. njihova SZK je pretežno nestručna i tupa, cijene su im u skladu s uslugama - nikakve...:rolleyes:
dobra pokrivenost i to je sve što valja

Da se razumijemo: nisam ni za niti protiv Tomata (još jedna korporativna spika koja možda je, a možda i nije dobra za malog čovjeka), ali moram stati u obranu jer mi na živce idu paušalne izjave.

Mjere poput "loš" (loš u odnosu na što?), "reklama koja zabavlja mase" (za razliku od drugih reklama?), "njihova SZK" je nestručna i glupa" (u čemu su konkretno nestručni i glupi?) su meni nerazumljive, i po meni govore samo o tome da u nedostatku racionalnih informacija komuniciraš iracionalne emocije.

Predlažem da argumentiraš s činjenicama, ne s mišljenjima.

Mišljenje ti je ko drek: svatko ga ima i svačiji smrdi.:mig:

evo, recimo, činjenica je da kad kupim bon od 100 kuna preko weba, dobijem još 30 kuna i uz 5 lipa manju cijenu po minuti [B]razgovaram skoro 50% više preko Tomata nego preko Tele2[B](a imao sam Tele2, pa znam o čemu pričam) i zaboli me kiflica jel imaju reklame za mase, jel im je SZK "glupa" i tko je loš i tko dobar, kad ja za iste pare dobijem više i ne moram se penjat na brdo po signal kad ljetujem na Lošinju

E, to je činjenična informacija ! :top::top::top:

salviol
14.08.2009., 23:52
Da se razumijemo: nisam ni za niti protiv Tomata (još jedna korporativna spika koja možda je, a možda i nije dobra za malog čovjeka), ali moram stati u obranu jer mi na živce idu paušalne izjave.

Mjere poput "loš" (loš u odnosu na što?), "reklama koja zabavlja mase" (za razliku od drugih reklama?), "njihova SZK" je nestručna i glupa" (u čemu su konkretno nestručni i glupi?) su meni nerazumljive, i po meni govore samo o tome da u nedostatku racionalnih informacija komuniciraš iracionalne emocije.

Predlažem da argumentiraš s činjenicama, ne s mišljenjima.

Mišljenje ti je ko drek: svatko ga ima i svačiji smrdi.:mig:

evo, recimo, činjenica je da kad kupim bon od 100 kuna preko weba, dobijem još 30 kuna i uz 5 lipa manju cijenu po minuti [B]razgovaram skoro 50% više preko Tomata nego preko Tele2[B](a imao sam Tele2, pa znam o čemu pričam) i zaboli me kiflica jel imaju reklame za mase, jel im je SZK "glupa" i tko je loš i tko dobar, kad ja za iste pare dobijem više i ne moram se penjat na brdo po signal kad ljetujem na Lošinju

E, to je činjenična informacija ! :top::top::top:
Meni recimo idu na živce tipovi koji imaju ovakve odgovore poput tebe… i? :rolleyes:
A sad elaborat:
Loši su u odnosu prema VIP-u, tele2 i T-mobile-u. To je samo po sebi jasno, kako većini ljudi tako i njima samima. Uostalom oni ni ne žele niti mogu biti bolji od navedenih operatera jer nude mizerne usluge za otprilike jednaku cijenu kao i drugi (npr. Tele2).

Reklama: nije bitno zabavlja li njihova reklama mase ili ne, a još manje je bitno kako druge reklame zabavljaju iste, bitno je to da se iza simpatičnih reklama i dobre infrastrukture krije loš operater s još lošijim odnosom prema korisnicima :(

SZK: je nešto prestrašno. Random izabrane studentice koje lijepo zvuče, ali nisu od koristi. Čak nisu u stanju prenijeti poruku kolegama ili tehničkoj službi koji trebaju nastaviti rješavati slučaj. Način otklanjanja problema je savjet: probajte ugasiti mobitel i ponovo unijeti PIN, iako sam im upravo rekao kako sam tu i njoj slične metode probao… dalje mi se ne da navodit primjere. :mig:

Za kraj samo, u tomatu sam namjerno proveo više od pola godine. Svojedobno sam imao problem sa SIM karticom koja nije radila kako treba. Poslali su mi tri druge koje isto nisu radile – uopće. Na kraju sam im vraćao iste, skenirao brojeve tih kartica, računa koje sam napravio dopisujući se s preporučenim pošiljkama i koristeći posebne usluge pošte zbog „izgubljenih pošiljaka“… preko mjesec dana sam čekao da otklone problem. Namjerno sam ostao u meži samo da im ne dam za pravo, koje i nisu imali.

Kraj priče: direktorica nečega me zove i ispričava se, kartica proradila, doma mi šalju kapu, majicu, traku za ključeve, pismo ispirke… uplaćuju dodatne novce na račun, vjerojatno zbog prigovora da im je SZK skupa, jer su se tada naplaćivali pozivi prema istoj 1.70kn, daju besplatne minute, poruke… :lol:

Par mjeseci kasnije, porukom mamilicom mame na novu tarifu- prijeđem – dobijem SMS – čestitamo upravo ste deaktivirali 50min i 50 poruka besplatno mjesečno. Pizde navlakuše! Itd. itd. bilo je toga još!

Nadam se da je sad malo jasnije.

Predlažem da prvo ispitaš situaciju, pa tek onda napadneš, da se suzdržiš komentara poput: „Mišljenje ti je ko drek: svatko ga ima i svačiji smrdi.“ i da manje iznosiš konstrukcije poput „u nedostatku racionalnih informacija komuniciraš iracionalne emocije“ jer se ne slažu s „i zaboli me kiflica jel…“

Činjenične informacije… da se ne moraš penjat na brdo… ma ne da mi se više nek' te razuvjerava netko drugi…

Aj laku noć! Bez uvrede! Neš se valjda ljutit zbog iracionalnih emocija i mišljenja… :mig:

10aLEX
15.08.2009., 20:23
uz 5 lipa manju cijenu po minuti [B]razgovaram skoro 50% više preko Tomata nego preko Tele2[B](a imao sam Tele2, pa znam o čemu pričam)

Samo mala informacija za tu novu Tomato tarifu od 0,45 kn.
Kod njih je obracunska jedinica sada 1min. sto znaci da razgovarao ti 5 sek. ili 59 sek. placas isto.
Sto je dosta nepovoljnije od obracunske jedinice od 15 sek. kod Tele2, ali eto zato sluze reklame za mase i sitna slova! :D

Ženskar
16.08.2009., 16:50
E, al ne samo to. Navodno žele totalno maknuti Tele2 (btw Tele2 ima totalno lošu uslugu i pokrivenost) pa Tomato za sve bonove kupljene preko njihovog webshopa (malo prosurfajte) daje extra kune. Mislim da za bon od 50 kn dobiješ 10 kn, a za bon od 100 kn dobiješ 30 kn.

a i usluga i pokrivenost je kod Tomata 50x bolja nego na Tele2. Ja osjetio na vlastitoj koži: bio sam na moru s frendom koji ima Tele2. Telefonirao je kad je imao sreće, a smijao mi se kad sam uzeo Tomato !:lol::lol::lol:

ja kupujem bonove prek Dinersa na internetu i na T-mobileu kad kupim bon od 50kn dobim dodatnih 30 isto i sa tele2 ;)

igor999
17.08.2009., 16:20
ja kupujem bonove prek Dinersa na internetu i na T-mobileu kad kupim bon od 50kn dobim dodatnih 30 isto i sa tele2 ;)

Za Tele2 sigurno preko Dinersa ne dobiješ ništa

Franjo Lola Tahi
20.08.2009., 09:56
Meni recimo idu na živce tipovi koji imaju ovakve odgovore poput tebe… i? :rolleyes:
A sad elaborat:
Loši su u odnosu prema VIP-u, tele2 i T-mobile-u. To je samo po sebi jasno, kako većini ljudi tako i njima samima. Uostalom oni ni ne žele niti mogu biti bolji od navedenih operatera jer nude mizerne usluge za otprilike jednaku cijenu kao i drugi (npr. Tele2).

Reklama: nije bitno zabavlja li njihova reklama mase ili ne, a još manje je bitno kako druge reklame zabavljaju iste, bitno je to da se iza simpatičnih reklama i dobre infrastrukture krije loš operater s još lošijim odnosom prema korisnicima :(

SZK: je nešto prestrašno. Random izabrane studentice koje lijepo zvuče, ali nisu od koristi. Čak nisu u stanju prenijeti poruku kolegama ili tehničkoj službi koji trebaju nastaviti rješavati slučaj. Način otklanjanja problema je savjet: probajte ugasiti mobitel i ponovo unijeti PIN, iako sam im upravo rekao kako sam tu i njoj slične metode probao… dalje mi se ne da navodit primjere. :mig:

Za kraj samo, u tomatu sam namjerno proveo više od pola godine. Svojedobno sam imao problem sa SIM karticom koja nije radila kako treba. Poslali su mi tri druge koje isto nisu radile – uopće. Na kraju sam im vraćao iste, skenirao brojeve tih kartica, računa koje sam napravio dopisujući se s preporučenim pošiljkama i koristeći posebne usluge pošte zbog „izgubljenih pošiljaka“… preko mjesec dana sam čekao da otklone problem. Namjerno sam ostao u meži samo da im ne dam za pravo, koje i nisu imali.

Kraj priče: direktorica nečega me zove i ispričava se, kartica proradila, doma mi šalju kapu, majicu, traku za ključeve, pismo ispirke… uplaćuju dodatne novce na račun, vjerojatno zbog prigovora da im je SZK skupa, jer su se tada naplaćivali pozivi prema istoj 1.70kn, daju besplatne minute, poruke… :lol:

Par mjeseci kasnije, porukom mamilicom mame na novu tarifu- prijeđem – dobijem SMS – čestitamo upravo ste deaktivirali 50min i 50 poruka besplatno mjesečno. Pizde navlakuše! Itd. itd. bilo je toga još!

Nadam se da je sad malo jasnije.

Predlažem da prvo ispitaš situaciju, pa tek onda napadneš, da se suzdržiš komentara poput: „Mišljenje ti je ko drek: svatko ga ima i svačiji smrdi.“ i da manje iznosiš konstrukcije poput „u nedostatku racionalnih informacija komuniciraš iracionalne emocije“ jer se ne slažu s „i zaboli me kiflica jel…“

Činjenične informacije… da se ne moraš penjat na brdo… ma ne da mi se više nek' te razuvjerava netko drugi…

Aj laku noć! Bez uvrede! Neš se valjda ljutit zbog iracionalnih emocija i mišljenja… :mig:

Smiješni čovječe :):):) oprosti što sam te povrijedio, ali jednostavno nisi bio u pravu. pazit ću sljedeći puta da budem malo blaži da se opet ne posvađamo :)

Varlam
20.08.2009., 21:17
a jel radi vip kartica u tomato mobitelu? ...

U ovoj rubrici su u toku neke skrivene igrice ili su zaista ljudi u Hrvatskoj toliko neinformirani.

Tko je VIP ili Tomato?

Tvrtka je u 100-postotnom vlasništvu društva mobilkom austria i član je mobilkom austria grupe, koju čine mobilkom austria (Austrija), Vipnet (Hrvatska), Si.mobil (Slovenija), mobilkom liechtenstein (Lihtenštajn), Mobiltel (Bugarska), Vip mobile (Srbija), Vip operator (Makedonija) i Velcom (Bjelorusija).

Mobilkom Austrija banditi nastoje se probiti u Rusiju, no ne znam dokle su doprli.

Ako posmotrite popis zemalja biće Vam jasno tko je VIP. Ako još ne shvaćate onda dodajem - u svim zemljama (osim Slovenije) vlada anarhija, i pravi su eldorado za lupeže poput VIPnet-a.

Tko stoji iza Tomato?

TOMATO je novi prepaid brand koji ima pozivni broj 092 i nudi samo razgovore za 0,99 kuna prema svim mrežama 24 sata dnevno te slanje SMS poruka za 0,29 kuna. Neće nuditi usluge poput roaminga, melodija zvona, mobilnog e-maila itd

Tomato kreće sutra, 20. lipnja, a iza projekta stoji postojeći mobilni operater Vipnet, čiju će mrežu koristiti. Predstavljajući novi brand u restoranu Kerempuh Marijana Zagorac, marketing menadžerica tomata, kazala je kako je nova usluga na hrvatskom telekomunikacijskom tržištu namijenjena onima koji još nemaju mobilni priključak.

...

Dakle radi se o istim banditima, koji bjesomučno pljačkaju hrvatske gradjane.

Ako vas zanimaju prosječne cijene komunikacijskih usluga u svijetu hodite na www.optus.com.au

Ako vas zanima što Vam se može dogoditi ukoliko idete u VIP ili Tomato - pročitajte moje postove u susjednoj rubrici t.j. VIP rubrici.

Ovo nije T-mobile reklama ili nagovor. Npr, ja sada plaćam megabajt jednu kunu via 098, što je 10 puta više nego pod Optusom.Au. Ljudi u toj zemlji imaju 10 puta veću plaću nego Vi ili Vaš roditelji.

Zdravstvujtje!

Vaš Varlam, za 1 kunu po megabajtu.

Platoon Leader
25.08.2009., 10:22
A sad elaborat:
Loši su u odnosu prema VIP-u,
SZK: je nešto prestrašno. Random izabrane studentice koje lijepo zvuče, ali nisu od koristi. :

:misli: Zar jos uvijek postoje ljudi koji ne znaju da je Tomato isto sto i Vip, da se iste studentice javljaju kad ih zoves s Vip broja kao i s Tomato broja, da isti ljudi rade reklame, da je to ista mreza, isti sustavi na kojima se obnavljaju racuni, isti sms centar, ista zgrada, sve isto?

EasyOn
25.08.2009., 19:21
Jel neko zna di mogu kupiti spejs šatl? Prešo sam pol ZG i nema...

famozni
29.08.2009., 13:59
:misli: Zar jos uvijek postoje ljudi koji ne znaju da je Tomato isto sto i Vip, da se iste studentice javljaju kad ih zoves s Vip broja kao i s Tomato broja, da isti ljudi rade reklame, da je to ista mreza, isti sustavi na kojima se obnavljaju racuni, isti sms centar, ista zgrada, sve isto?

samo se naplacuje poziv sluzbi za korisnike u tomatu ako se ne varam, a uvijek kad nazoves moze se desit da naletis na nekog ko je novi ili nije sve savladao.. u bilo kojoj mrezi.

sanjinko
29.08.2009., 15:12
Jel neko zna di mogu kupiti spejs šatl? Prešo sam pol ZG i nema...

Baš gledam popis prodajnih mjesta u Zagrebu. Ima ih mali milijun. U kom si dijelu? Ako budeš uporan, sigurno ćeš negdje naletit na jednog. :mig:

sanjinko
29.08.2009., 15:16
samo se naplacuje poziv sluzbi za korisnike u tomatu ako se ne varam, a uvijek kad nazoves moze se desit da naletis na nekog ko je novi ili nije sve savladao.. u bilo kojoj mrezi.

Piše 'vako:

092 99 11 - služba za korisnike (prijava poteškoća pri korištenju Tomato usluge; besplatno za pozive s Tomato broja). radno vrijeme službe za korisnike je svakog dana od 08:00 od 21:00 sati.

092 99 22 - govorni automat (osnovne informacije o tomatu; besplatno za pozive s Tomato broja)

092 99 33 - informacije o Tomato uslugama (Tomato račun, promocije, cijene, prodajna mjesta, ponuda telefona, prijenos broja u Tomato; 1,00 kn/poziv za pozive s Tomato broja). dostupno svakog dana od 08:00 do 21:00 sati.

A ovo sa agentima SZK može se dogoditi baš svakome na bilo kojoj mreži. :(

famozni
29.08.2009., 21:08
sta se taj šatl ne moze na kioscima uzet?

Moby
29.08.2009., 21:27
Kiosci, poštanski uredi, super-merketi (i ini marketi), benzinske postaje... Imaš mjesta zbilja "na tone".

EasyOn
30.08.2009., 13:36
Ma prešo sam pol novog Zg i cijele Križevce, pa nema.

sanjinko
30.08.2009., 17:32
Ma prešo sam pol novog Zg i cijele Križevce, pa nema.

A-ha, dakle ograničio si se na Novi Zagreb. :D

Evo mog prijedloga: Stridon promet, Prilaz Vladislava Brajkovića (slijeva Avenue Mall-a, ako gledaš na sjever); BTW, jesi škicnuo u Mall? :misli:

kriek
02.09.2009., 21:33
Jel zna netko mozda da li se na 092 mogu primat poruke iz inozemstva, konkretno iz Engleske? Buduci da se na Tele2 ne moze, mozes slat, al primat od toma ne, a posto je ovo od VIPa kontam da bi se moglo...Ima netko iskustva?

sanjinko
02.09.2009., 21:52
Jel zna netko mozda da li se na 092 mogu primat poruke iz inozemstva, konkretno iz Engleske? Buduci da se na Tele2 ne moze, mozes slat, al primat od toma ne, a posto je ovo od VIPa kontam da bi se moglo...Ima netko iskustva?

Ako na stranici korisničke podrške http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=27044968&idnews=628350 pod točkama 17. i 18. piše slijedeće:

17. mogu li slati SMS poruke hrvatskim operaterima u inozemstvo?
da, naravno. sa svog tomato broja u Hrvatskoj, možeš slati SMS poruke bilo kojem hrvatskom broju u inozemstvu. cijena ovog SMS-a ista je kao i cijena regularne SMS poruke.

18. mogu li slati SMS poruke stranim operaterima?
da, naravno. sa svog tomato broja u Hrvatskoj možeš slati SMS poruke bilo kojem mobilnom broju u svijetu, bez obzira kojem operateru pripada.

onda možemo pretpostaviti da je omogućeno i primanje SMS poruka iz inozemstva. Ako baš hoćeš znati o toj mogućnosti za nekog stranog mobilnog operatera, posjeti njegovu Web stranicu i provjeri informaciju. :)

kriek
02.09.2009., 22:23
Hvala na pomoci, al mislim da mi nisi pomogao:) I kod Tele2 isto to pise, da se mogu slat poruke na strane brojeve, to nije sporno, mene zanima dal se mogu primat...ugl, hvala!

10aLEX
03.09.2009., 10:07
@kriek
Na zalost najsigurniji ces biti da zamolis tu osobu iz Engleske da proba poslati sms na neki vip ili tomato broj (ako ima neki tvoj prijatelj)!
I odmah da te upozorim ovo nije Tele2 greska vec tog operatera u Engleskoj, koji ocigledno nije u svoj sms server upisao +38595 prefiks pa onda ne zna kome treba prosljediti sms! :(

Hunter!
06.09.2009., 18:41
Da li je Tomato jedina mobilna mreža koja ne poskupljuje? Ako jest,onda mi se sve više sviđaju,možda se čak i prebacim :o

sanjinko
06.09.2009., 18:52
Da li je Tomato jedina mobilna mreža koja ne poskupljuje? Ako jest,onda mi se sve više sviđaju,možda se čak i prebacim :o

I meni se čini da ne poskupljuje. Obračunska jedinica iznosi 60s (ne znam kako je bilo do sada). Pozivi prema svima od 0,45 kn/min + usp.poz. 0,25 kn i SMS 0,25 kn što je zapravo isto kao kod Tele2 Tarifice, uz razliku da Tele2 zahtjeva nadoplatu bona od 50 kn mjesečno, a Tomato ne.

10aLEX
07.09.2009., 13:10

Danas je na Tomato broj dosla obavijest o promjeni opcih uvijeta, pa tko zna mozda i oni nesto spremaju. :ne zna:

sanjinko
07.09.2009., 13:30
Danas je na Tomato broj dosla obavijest o promjeni opcih uvijeta, pa tko zna mozda i oni nesto spremaju. :ne zna:

Kad klikneš na Opće uvjete poslovanja na dnu Tomato Web stranice, otvore se Opći uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. koji, pri kraju dokumenta, pišu:

Cjenovni sustav važeći od 1.10.2009. (http://static.vip.hr/portal/slike/680927_Cjeloviti%20cjenovni%20sustav%20Vipnet%20_% 2021.08.2009.pdf)

Objava izmjena Cjenovnog sustava slijedi 12.09.2009.

Dakle, čeka se subota. :rolleyes:

kriek
07.09.2009., 15:58
@kriek
Na zalost najsigurniji ces biti da zamolis tu osobu iz Engleske da proba poslati sms na neki vip ili tomato broj (ako ima neki tvoj prijatelj)!
I odmah da te upozorim ovo nije Tele2 greska vec tog operatera u Engleskoj, koji ocigledno nije u svoj sms server upisao +38595 prefiks pa onda ne zna kome treba prosljediti sms! :(

probao sam i radi, ugodno iznenadjenje!!!

Hunter!
08.09.2009., 08:19
Kad klikneš na Opće uvjete poslovanja na dnu Tomato Web stranice, otvore se Opći uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. koji, pri kraju dokumenta, pišu:

Cjenovni sustav važeći od 1.10.2009. (http://static.vip.hr/portal/slike/680927_Cjeloviti%20cjenovni%20sustav%20Vipnet%20_% 2021.08.2009.pdf)

Objava izmjena Cjenovnog sustava slijedi 12.09.2009.

Dakle, čeka se subota. :rolleyes:To je bilo i očekivano. Jednostavno je nemoguće da vipov tomato jedini ne poskupi. Baš me zanima što će objaviti u subotu. Sad će im obračunska jedinica trajati 2 minute ili tako nešto :rofl:

Yuna
11.09.2009., 15:48
kako aktiviram ovo 50 besplatnih poruka i minuta??

Yuna
14.09.2009., 11:23
Kak da aktiviram onu uslugu 50 besplatnih poziva i sms-a???

sanjinko
14.09.2009., 12:04
Kak da aktiviram onu uslugu 50 besplatnih poziva i sms-a???

Nikako. :( Tomato plus tarifa (http://tomatoplus.tomato.com.hr/mobucks/tomatoplus/default.aspx) mogla se aktivirati do 31.03.2009 (http://tomatoplus.tomato.com.hr/mobucks/tomatoplus/Terms.aspx). :flop:

Yuna
14.09.2009., 12:14
Nikako. :( Tomato plus tarifa (http://tomatoplus.tomato.com.hr/mobucks/tomatoplus/default.aspx) mogla se aktivirati do 31.03.2009 (http://tomatoplus.tomato.com.hr/mobucks/tomatoplus/Terms.aspx). :flop:

bezveze :flop:

Moby
14.09.2009., 21:26
Ja sam pobijesnio na Tomato kada su mi ukinuli Tarifu razgovori za 39 lipa.
Dobijem par dana prije obavijest da produljim tarifu "odgovarajućim bonom" ili će mi je likvidirati. I ja uzmem bon od 50kn jer su mi u kolovozu priznali toliko za produljenje, kada nakon dva dana stiže obavijest da su mi ukinuli tu tarifu jer nisam obnovio "odgovarajućim bonom". Od sada pozivi su 99 lipa.
Imam uključenu Plus opciju, a taman toliko i potrošim u mjesec dana (50 min i 50 SMS-ova) tako da se nadam da neću ni koristiti razgovore za 99 lipa.

Ovo je prebezobrazno od njih. Da sada uključim onu opciju za 45 lipa izgubio bih Plus tarifu (ili opciju, ne kužim se previše niti me zanima pretjerano).

Inače, Tomato ionako koristim kao sekundarni broj.

Apoteka
19.09.2009., 18:47
Pa, kakva je ova nova tarifa. cini se dosta isplativa

sanjinko
20.09.2009., 06:03
Pa, kakva je ova nova tarifa. cini se dosta isplativa

Ako uzmem vlastiti primjer, gdje koristim Vipme Svi moji tarifu s uključenom opcijom Vip friends 0 (mjesečna naknada 30 kn), Tomato tarifa bi mi bila isplativa samo ako bih imao 1 poziv dnevno u trajanju max. 1 minute + najviše 10 poruka dnevno (a 31 je max. broj dana u mjesecu).
U tom slučaju mjesečni trošak iznosi 99,20 kn što bi bilo za 0,55kn skuplje od moje trenutne tarife/opcije.

Inače najpovoljnija tarifa bila bi Tele2 Dorina (još samo da nađem gdje mogu kupiti paket čokoladica sa Dorina kuponom :misli:).

Apoteka
20.09.2009., 14:16
ma ja san na knock out u tele2, ali ne potrosin vise od 50-ak kuna mjesecno. samo su sad uveli nadoplatu od 100 umjesto 50 za povoljnije razgovore, a u tomata vidim nema nikakvih uvjeta...

testira bi, pa me zanima kvatileta mreze, pokrivenost i slicno

sanjinko
20.09.2009., 14:53
ma ja san na knock out u tele2, ali ne potrosin vise od 50-ak kuna mjesecno. samo su sad uveli nadoplatu od 100 umjesto 50 za povoljnije razgovore, a u tomata vidim nema nikakvih uvjeta...

testira bi, pa me zanima kvatileta mreze, pokrivenost i slicno

Tomato je ustvari Vipnet-ov brand, koristi Vipnet-ovu infrastrukturu, Vipnet je taj koji utvrđuje uvjete poslovanja, cijene itd.

U Tomato tarifi, cijena poziva iznosi 0,45kn/min + uspostava poziva 0,25kn, a SMS 0,25kn.

Za tu cijenu (i obnovu bona od 50kn) u Tele2 mreži možeš koristiti Tarificu (dobio bi doduše novi broj), ali i tarife kao što su Dorina, Maturanti.

Osim toga, obračunska jedinica na Tomato tarifi iznosi 60s, dok je kod svih Tele2 prepaid tarifa ona 15s, osim ako nije drugačije navedeno.

Apoteka
20.09.2009., 15:12
ne, u tarifici je isto 60sekundi, po novome cjeniku
ma isprobat cu tomato, svida mi se sta ne postavlja uvjete

10aLEX
21.09.2009., 14:05
@Apoteka
Ipak postoje razlike izmedju Tariffice i Tomato:

Tariffica:
obracunska jedinica 60/1 (Obračunska jedinica u Tarifici je 1 sec, nakon prve minute razgovora)
uplatom od 100kn dobijes cijenu od 0,35kn/min.

Tomato:
obracunska jedinica 60/60
ne moze biti manja cijena od 0,45kn/min.

Apoteka
21.09.2009., 14:46
nisan zna to za obracunske jedinice. ali ja ionako ne potrosin vise od 50-ak kuna misecno, tako da mi 0.35 nista ne znaci.
razlika je sto u tomato mogu ostavit isti broj

maestranza
22.09.2009., 16:47
Postoji li ikakav način da provjerim je li mi Tomato račun finalno blokiran? Naime, dobila sam prilikom jedne od promocija besplatni broj, s tim da ga nisam koristila, sad sam ga probala uključiti, kaže mi "ograničena usluga"? Pretpostavljam da je prošlo više od 270 dana, i ne bi me čudilo, ali ipak, bilo bi lijepo imati neku potvrdu mogu li recimo probati to obnoviti nekim bonom ili je s tim brojem stvarno gotovo. :D

sanjinko
22.09.2009., 17:10
Postoji li ikakav način da provjerim je li mi Tomato račun finalno blokiran? Naime, dobila sam prilikom jedne od promocija besplatni broj, s tim da ga nisam koristila, sad sam ga probala uključiti, kaže mi "ograničena usluga"? Pretpostavljam da je prošlo više od 270 dana, i ne bi me čudilo, ali ipak, bilo bi lijepo imati neku potvrdu mogu li recimo probati to obnoviti nekim bonom ili je s tim brojem stvarno gotovo. :D

Nazovi njihovu SZK na 092 99 11 (radnim danom 08-21h)

Promocija, ograničena usluga...mislim da je riječ o tome da si imala određeni vremenski rok za aktivaciju te usluge, pa kako to nisi učinila u zadanom roku, sada si "na ledu".
Nemoj nadoplaćivati račun bonom već ih kontaktiraj da ti kažu o čemu je točno riječ. Ako ti kažu da je dovoljno obnoviti bon, učini tako.

I javi kakve si sreće bila. :mig:

maestranza
22.09.2009., 17:45
Nazovi njihovu SZK na 092 99 11 (radnim danom 08-21h)

Promocija, ograničena usluga...mislim da je riječ o tome da si imala određeni vremenski rok za aktivaciju te usluge, pa kako to nisi učinila u zadanom roku, sada si "na ledu".
Nemoj nadoplaćivati račun bonom već ih kontaktiraj da ti kažu o čemu je točno riječ. Ako ti kažu da je dovoljno obnoviti bon, učini tako.

I javi kakve si sreće bila. :mig:

Aktivirala jesam tada taj broj (promocija je bila takva da se moralo odmah na licu mjesta aktivirati ;) ), nešto sam novaca s računa i trošila, samo nisam nikad nadoplaćivala. :)

Ali da, pretpostavljam da je najbolje saznati direktno, hvala! :D

simba_m
07.10.2009., 08:17
Mislim da je tomato za cijenu koju nudi sasvim OK. Meni odgovara što ne moram nadoplaćivati svaki mjesec 50 kn kao u tele 2 da bih imao povoljniju cijenu. Neki dan sam sa VIP-a zvao 098 i za 1:18 razgovora mi skine oko 5 kn. A na Tomatu me to košta 1,15 kn. Ja tu vidim svoju računicu. U biti nakon tog razgovora od 5 kn sam i popiz... i uzeo si tomato. Što se tiče SZK meni su tamo većinom svi idioti :rofl:

Apoteka
07.10.2009., 10:33
Evo vec tjedan dana iman tomato (na drugom mobitelu) i nisam jos siguran jeli se isplati pribacit broj sa tele2 knock out. pretpostavljan da ce i tele2 korigirat krizne uvjete kad kriza, amo rec, prođe...:confused:

steta je jedino sta nema roaming i internet. sad mi taman dode na tele pogledat mail za par lipa. plus sta je ostala navika da razgovore obavim sto prije, pa sad vidim da mi ostane jos 20-30 sekundi do pune minute:mig:

sanjinko
07.10.2009., 11:13
Mislim da je tomato za cijenu koju nudi sasvim OK. Meni odgovara što ne moram nadoplaćivati svaki mjesec 50 kn kao u tele 2 da bih imao povoljniju cijenu. Neki dan sam sa VIP-a zvao 098 i za 1:18 razgovora mi skine oko 5 kn. A na Tomatu me to košta 1,15 kn. Ja tu vidim svoju računicu. U biti nakon tog razgovora od 5 kn sam i popiz... i uzeo si tomato. Što se tiče SZK meni su tamo većinom svi idioti :rofl:

Cijena jest OK, ali svaki mjesec ipak nešto nadoplatiš, pa da i malo pričaš preko dana. 20 ili 50kn, svejedno, nešto ćeš staviti na račun, zar ne? :rolleyes:

Ovaj tvoj poziv od 1:18 sa Vipa na Cronet košta 3,25kn (obr.jed. 60sek, nakon toga 1sek), a na Tomatu bi te koštalo 0,84kn. :mig:

3,25kn...sve zbog vas :eek:

sanjinko
07.10.2009., 11:23
Evo vec tjedan dana iman tomato (na drugom mobitelu) i nisam jos siguran jeli se isplati pribacit broj sa tele2 knock out. pretpostavljan da ce i tele2 korigirat krizne uvjete kad kriza, amo rec, prođe...:confused:

steta je jedino sta nema roaming i internet. sad mi taman dode na tele pogledat mail za par lipa. plus sta je ostala navika da razgovore obavim sto prije, pa sad vidim da mi ostane jos 20-30 sekundi do pune minute:mig:

Ako trošiš max. 50kn mjesečno, onda Knock out ispada iz igre jer zahtjeva 100kn za razgovore prema svima za 0,49kn (premda je obr.jed. 15sek).

Tarifica je jednaka Tomatu (za 50kn razgovaraš 0,45kn + SMS 0,25kn), ali je obr.jed. 60sek.

Naravno, na sve se plaća usp.poz. 0,25kn.

simba_m
07.10.2009., 13:22
Cijena jest OK, ali svaki mjesec ipak nešto nadoplatiš, pa da i malo pričaš preko dana. 20 ili 50kn, svejedno, nešto ćeš staviti na račun, zar ne? :rolleyes:

Ovaj tvoj poziv od 1:18 sa Vipa na Cronet košta 3,25kn (obr.jed. 60sek, nakon toga 1sek), a na Tomatu bi te koštalo 0,84kn. :mig:

3,25kn...sve zbog vas :eek:

Ja sam na tarifi VIPme Send, prva minuta 3,36 kn, a obračunska jedinica je 15 sekundi što znači još 1,68 kn što je ukupno 5,04 kn. Ta tarifa je od 7-19. A na tomatu bi me koštalo 1,15 kn (obračunska jedinica 1 minuta + uspostava poziva).
Na mob mi najviše ode na onaj famozni friends broj od 0 kn pa zbog njega obnavljam račun. A za sve ostale pozive i poruke tu je tomato.

sanjinko
07.10.2009., 13:44
Ja sam na tarifi VIPme Send, prva minuta 3,36 kn, a obračunska jedinica je 15 sekundi što znači još 1,68 kn što je ukupno 5,04 kn. Ta tarifa je od 7-19. A na tomatu bi me koštalo 1,15 kn (obračunska jedinica 1 minuta + uspostava poziva).
Na mob mi najviše ode na onaj famozni friends broj od 0 kn pa zbog njega obnavljam račun. A za sve ostale pozive i poruke tu je tomato.

Nisam znao da si još uvijek na staroj tarifi. No, i nove Vipme tarife su skuplje od Tele2/Tomato.
Tele2 ima nekoliko tarifa sa OJ 15sek, mjesečno bon od 50kn, pozivi i SMS 0,29kn (Školska, Konzum); kod Dorine i Maturanti pozivi 0kn uz istu nadoplatu, SMS 0,29kn.
A sve je to jeftinije i od Tomato tarife.

Hobby
07.10.2009., 14:02
Meni je sama činjenica da je Tomato ustvari Vip dovoljan razlog da se ne upuštam u nikakve doticaje sa Tomatom.
A i očito je da je Tomato stvoren sa samo jednim ciljem - shebati Tele2.
A uostalom, meni je i vrlo bitan roaming, jer sam često u inozemstvu, pa mi za to najbolje odgovara pretplata.

Činjenica je da su svi oni pljačkaši i ako malo pogledamo unatrag, stvari su se počele "mijenjati" (i to je upitno koliko se što promijenilo) od kada je došao Tele2.
Do tada su Vip i T-Mobile zajednički pljačkali kako im se sprdnulo sa cijenama poziva preko 1 kn/minuti.

Osobno imam pretplatu na Tele2 i zadovoljna sam. Mjesečni račun mi je oko 100 kn.
Prije dolaska Tele2 u Hrvatsku nisi mogao imati pretplatu a da te ne ispadne minimalno 300 kn mjesečno račun.

Stoga, da mi sada bilo Vip, bilo T-Mobile ne znam što ponude, ne dolaze mi u obzir, ako ništa drugo, onda iz principa.
A pogotovo ne zbog 1 lipe jeftinijeg razgovora.

asg
10.10.2009., 10:32
Ovaj tomato je valjo nekad kolko čujem i vidim. Nevjerojatno kolko su dosadni postali sa porukama !!!

Jel i vi isto dobivate famoznu poruku "Rok aktivne uporabe vašeg tomato računa isteći će u narednih 7 dana. Molimo vas da obnovite račun, a ukoliko već jeste, zanemarite ovaj SMS. Tomato "

da, baš ću zanemarit tu vašu poruku svakih par dana!
a šta je najgore- imam stalno para na računu. ok.. nisam agresivna osoba al sad kad ih nazovem ima da mi više nikad ne pošalju tu poruku

Franjo Lola Tahi
12.10.2009., 15:39
sta se taj šatl ne moze na kioscima uzet?

kupi preko interneta

https://shop.tomato.com.hr

Franjo Lola Tahi
12.10.2009., 15:41
I meni se čini da ne poskupljuje. Obračunska jedinica iznosi 60s (ne znam kako je bilo do sada). Pozivi prema svima od 0,45 kn/min + usp.poz. 0,25 kn i SMS 0,25 kn što je zapravo isto kao kod Tele2 Tarifice, uz razliku da Tele2 zahtjeva nadoplatu bona od 50 kn mjesečno, a Tomato ne.

s time da ako kupiš bon prek interneta dobiješ ekstra kune

ssanjich
14.10.2009., 09:02
kako aktiviram ovo 50 besplatnih poruka i minuta??

više se ne može aktivirati :mig: prošla baka s kolačima :D

maja777
14.10.2009., 23:16
a ko ima aktivirano jel moze jos koristiti, jel ima toga il su skroz ugasili?
kae sa starim tarifama jel ih gase ili ostaju jos?

ssanjich
14.10.2009., 23:24
onaj tko ima, moze koristiti :D

barci5555
15.10.2009., 16:32
ja sam je na vrijeme aktivirao i svaki mjesec 50/50 redovito stiže...znam lika koji je to isto imal, ali je nekakvu drugu tarifu još uzel i automatski je izgubil besplatnih 50/50...zato čuvajte ko ima....a nisam dobil sve skupa 20 reklama....

emerge
13.11.2009., 16:26

Prijatelju bi li mi mogao pojasniti ovu svoju tvrdnju da se preko Tele 2 mreze ne mogu primati SMS poruke iz inozemstva,u tvom slucaju iz Engleske a eto slati se kao mogu? Kojeg je operatera koristila osoba od koje nisi mogao primati poruke ovdje na Tele 2,da li lokalnog Engleskog ili nekog naseg Hrvatskog dok se pak sama osoba slucajno zatekla u Engleskoj?
Ovo nije prvi put da cujem da kod Tele 2 ne stimaju medjunarodni kontakti, konkretno SMS korespondencija ,nesto slicno sam cuo da ne stima i za relaciju Hrvatska-Australija, mozes slati ali ne mozes primati,ili obratno,kako god.

Ja sam na VIP-u trenutno (sa prilicnom zeljom da se maknem odatle) i vrlo cesto saljem SMS-ove van granica Hrvatske (radi se o rodbini u Svicarskoj a oni su svi na tamosnjim operaterima) i nisam skoro nikad imao problema sa slanjem/primanjem,znalo se dogoditi ali rijetko, no VIP-ovi SMS-ovi su inace skupi (48 lipa) da ne govorim o pozivima van i unutar hrvatske (brrr!) pa sam u potrazi za nekim operaterom koji bi bio povoljniji u tom pogledu.Skoro sam presao na Tomato,cijene su sjajne, vec sam se skoro bio odlucio no slucajno sam naletio na ovaj podatak sa ove njihove stranice dolje,podatak koji se odnosi na cijenu SMS poruka prema medjunarodnim odredistima (tu se valjda misli i na slanje poruka korisnicima koji koriste strane operatere?) sto je meni presudno, a to je 5o lipa sto ispada jos skuplje nego kod VIP-a?! Bas sam se razocarao kad sam to ugledao uh... Sve druge stavke iz ponude su mi apsolutno odgovarale a isto tako vjerujem da ne bi bilo tehnickih problema sa slanjem/primanjem tih SMS-ova s obzirom da Tomato koristi VIP-ovu mrezu ali s obzirom da na stavku slanje/primanje SMS-poruka iz inozemstva potrosim najvise vremena i novca ova stavka sa ovom cijenom dolje na slici mi nikako ne odgovara. 50 lipa je previse. Steta ali bas steta..

http://i294.photobucket.com/albums/mm111/speccc/Tomato.jpg

spiderwoomen
13.11.2009., 16:33
a koliko ti je sms iz vipa? 89lp. svi, ali baš svi su digli sijenu sms prema inozemstvu cca 100%

emerge
13.11.2009., 17:08
Ako na stranici korisničke podrške http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=27044968&idnews=628350 pod točkama 17. i 18. piše slijedeće:

17. mogu li slati SMS poruke hrvatskim operaterima u inozemstvo?
da, naravno. sa svog tomato broja u Hrvatskoj, možeš slati SMS poruke bilo kojem hrvatskom broju u inozemstvu. cijena ovog SMS-a ista je kao i cijena regularne SMS poruke.

18. mogu li slati SMS poruke stranim operaterima?
da, naravno. sa svog tomato broja u Hrvatskoj možeš slati SMS poruke bilo kojem mobilnom broju u svijetu, bez obzira kojem operateru pripada.

onda možemo pretpostaviti da je omogućeno i primanje SMS poruka iz inozemstva. Ako baš hoćeš znati o toj mogućnosti za nekog stranog mobilnog operatera, posjeti njegovu Web stranicu i provjeri informaciju. :)

Pa zar oni u Tomatu (ovo se odnosi na sve operatere) ne bi sami trebali omoguciti takvu informaciju svojim korisnicima? Osim toga nisu sve te strane web stranica na Engleskom jeziku pa je jako tesko naci informaciju koju trazis.

emerge
13.11.2009., 17:23
@kriek

Vjerojatno je tako.Ali ako i nije greska u Tele 2 meni kao hipotetskom korisniku njihove mreze ta spoznaja nije od neke pomoci. U nacelu to znaci da koristenje njihove mreze ima defekt gledano od strane korisnika. A ako je to tako onda su svakako krivi. Jer nisu transparentni. Svakako bi to oni prvi trebali provjeriti i obavijestiti svoje korisnike koji su im uputili upit. Pa zar bi mi korisnici trebali unaprijeđivati njihove odnose sa drugim operaterima odnosno u smislu bolje korespondencije izmedju 2 operatera?

PS: ove packe ne idu tebi nego na Tele 2 naravno,ti sam si dao jednu korisnu tehnicku informaciju za koju evo ja nisam ni znao.Thanks.

spiderwoomen
13.11.2009., 17:39
sad vidim da je tomato počeo naplaćivat i poruke prema 4092 i sličnim br. stvarno su svi isti, nešto na početku kao daju, a poslije samo naplaćuju i naplaćuju. onako odokativno cijene usluga u svim mrežama od 1.10. su krešile barem 20%.

emerge
13.11.2009., 17:53
a koliko ti je sms iz vipa? 89lp. svi, ali baš svi su digli sijenu sms prema inozemstvu cca 100%

Grozno. Trebao bih ti se sad pokloniti za ovu informaciju jer nisam je bio svjestan do ovog momenta. Sad zvao VIP SZK i tamo mi rekose da se cijena sms-a prema inozemstvu promijenila od 01.Listopada i da je sad 89 lipa?! A ja se pitao kako mi se konto naglo smanjuje i zasto,nisam shvatio razlog,racunao sam ne pozivam cesto ni dugo osim sto sms-am vrlo cesto ali sms je "samo" 48 lipa pa kako onda majku mu..gdje idu pare, no sa ovih 89 lipa sve je jasno.Sad mi se ova Tomato cijena sms-a prema inozemstvu ne cini tako strasna : )) Nakon ove spoznaje 99% je sigurno da odlazim sa VIP-a a sanse da se prebacim na Tomato su rapidno porasle.Hvala jos jednom.

spiderwoomen
13.11.2009., 18:05
od 1.10. svako malo nešto se mijenja(na gore po korisnike). ne žele odjedanput mijenjat, vjerovatno psihologija. svaki tjedan trebaš pratit što se mijenja da bi bio u trendu. to ipak nije vrijedno toga truda i zajebancije. oni vjerovatno i idu na to. sjećam se kad su me dečki pitali kao koja je mreža najbolja; ja kažem trebaš završit pet fakulteta i opet nećeš skužit šta je najpovoljnije. trebaš imat barem 2 kartice da bi se mogle koristit neke mogućnosti. ali ruku na srce ovo je još uvijek bagatela u odnosu prije kad je bio sam t-mobile(ali bogami svi se lagano primiču cijenama koje su bile prije) lijep pozdrav

emerge
13.11.2009., 18:56
Moze li mi netko objasniti razlike izmedju ovih obracunskih jedinica:

1. obracunska jedinica 1 minuta.
2. obracunska jedinica 60 sekundi.
3. obracunska jedinica 15 sekundi.

emerge
13.11.2009., 19:25
Meni je sama činjenica da je Tomato ustvari Vip dovoljan razlog da se ne upuštam u nikakve doticaje sa Tomatom.
A i očito je da je Tomato stvoren sa samo jednim ciljem - shebati Tele2.
A uostalom, meni je i vrlo bitan roaming, jer sam često u inozemstvu, pa mi za to najbolje odgovara pretplata.

Činjenica je da su svi oni pljačkaši i ako malo pogledamo unatrag, stvari su se počele "mijenjati" (i to je upitno koliko se što promijenilo) od kada je došao Tele2.
Do tada su Vip i T-Mobile zajednički pljačkali kako im se sprdnulo sa cijenama poziva preko 1 kn/minuti.

Osobno imam pretplatu na Tele2 i zadovoljna sam. Mjesečni račun mi je oko 100 kn.
Prije dolaska Tele2 u Hrvatsku nisi mogao imati pretplatu a da te ne ispadne minimalno 300 kn mjesečno račun.

Stoga, da mi sada bilo Vip, bilo T-Mobile ne znam što ponude, ne dolaze mi u obzir, ako ništa drugo, onda iz principa.
A pogotovo ne zbog 1 lipe jeftinijeg razgovora.

Prije nego sam procitao ovaj tvoj post dosla mi u glavu ista misao. Danas sam u postu napisao da cu sigurno napustiti VIP jer su me cijelo vrijeme bahato pljackali svojim cijenama (doduse ja to dozvoljavao svojom inertnoscu) i da cu za inat otici u Tomato. No shvatio sam da je to bas ono sto oni zele,zato su i izmislili Tomato zbog ovakvih kao sto sam ja. Ja bih mislio,evo pobjegao sam im a u stvari nisam se makao nikud. I dalje u VIP-u. Lukavi su nema sta. Pitam danas na VIP SZK ima li Tomato veza sa VIp-om a cura kaze ne nema,oni kao samo korista nasu infrastrukturu. Mozes misliti. Shvatio sam da je bas kao sto i ti kazes Tomato smisljen kako bi se ponudila alternativa onima koji bjeze sa VIP-a a da sve ipak ostane u familiji,jer siguran sam da je upravljacka struktura u Tomato-u i VIP-u ista,isti su to ljudi a zarada ide u iste djepove. Mogao bih lako u inat tom komplotu VIP-ovog managementa otici na Tele 2 unatoc eventualnim nepovoljnijim tarifama tamo ako ih i bude. Samo iz inata.

PS: sad sa VIP-a nazvao T-comovu fiksnu mrezu samo na par sekundi i ode 2.75 kuna. Ma dosta je bilo.

emerge
13.11.2009., 19:42
Osim ako i Tele 2 nije neka VIP-ova podruznica u upravljackom smislu hehe,ali to bi vec bio ludi scenarij zavjere.

zrixy
14.11.2009., 15:24
Ja sam sa Vip-a otišla na Tele2 prije 2 mjeseca i nisam požalila. Kod Vip-a sam imala prepaid, sa uključenom vip0 opcijom. Kad sam sve sračunala, ispalo je da trošim 150kn mjesečno s tim da je 90% poziva bilo unutar Vipove mreže. Nisam puno zvala ostale mreže jer su bahato skupi. Sad sam na pretplati kod Tele2, 50kn, sa doplatom od još 49kn za opciju Zero (pozivi unutar Tele2 mreže 25lp/poziv) i mjesečno mi je račun 120-150kn, s tim da bez straha zovem sve druge mobilne i fixne mreže. :D
Sve u svemu pun pogodak! :top:

ZAGIMAN
16.11.2009., 21:06
Tomato je zakon! Prebacio sam svoj broj na Tomato i stvarno je OK! Signal i kvaliteta zvuka mi je bolja nego na Tele2, a i cijena je niža. Meni je telefon potreban samo za telefoniranje i SMS.

17.11.2009., 07:39
Ja sam sa Vip-a otišla na Tele2 prije 2 mjeseca i nisam požalila. Kod Vip-a sam imala prepaid, sa uključenom vip0 opcijom. Kad sam sve sračunala, ispalo je da trošim 150kn mjesečno s tim da je 90% poziva bilo unutar Vipove mreže. Nisam puno zvala ostale mreže jer su bahato skupi. Sad sam na pretplati kod Tele2, 50kn, sa doplatom od još 49kn za opciju Zero (pozivi unutar Tele2 mreže 25lp/poziv) i mjesečno mi je račun 120-150kn, s tim da bez straha zovem sve druge mobilne i fixne mreže. :D
:top: Drago mi je da ima ljudi koji pametno razmišljaju!

budalo
17.11.2009., 15:05

Nego, ako ti je 90% poziva bilo unutar VIP-ove mreže, gdje si našla računicu za opciju Zero ili si uspjela nagovoriti i neke svoje frendove da zbrišu na Tele2?

rigoleto
17.11.2009., 19:24
je li netko zna je li ova tarifa 0,29lipa/min vrijedi samo za nove korisnike ili ih mogu aktivirati i postojeći korisnici?

sanjinko
17.11.2009., 19:48
je li netko zna je li ova tarifa 0,29lipa/min vrijedi samo za nove korisnike ili ih mogu aktivirati i postojeći korisnici?

"Tarifu mogu uključiti Tomato korisnici koji su prvi poziv uspostavili najranije 13.11.2009." (link (http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=27045031&idnews=687645))

Dakle, vrijedi samo za nove korisnike. :(
I potrebno je svakih 30 dana nadoplatiti račun bonom od 100kn. :rolleyes:

J.F.K. 6
25.11.2009., 22:18
dragi forumasi

isplati li se zrtvovati roaming par puta godišnje prebacivanjem tele2 u tomato jer mi u tele2 ne odgovara 100 kn nadoplata jer mi je to drugi mob i dovoljno mi je manje od 50 kn za rijetke pozive i sms izvan mreze,sto znaci da mi nikako ne odgovaraju trenutni uvjeti knockout tarife,zapravo bilo koje tele2 tarife..?sad dok ne obnovim bon, pozivi mi ispadaju 99 lipa na tele2...a očigledno je da je u tomatu sad jeftinije čak i bez nadoplate stotkom...i,dal se plaća prebacivanje u tomato ?

maestranza
25.11.2009., 23:20
dragi forumasi

isplati li se zrtvovati roaming par puta godišnje prebacivanjem tele2 u tomato jer mi u tele2 ne odgovara 100 kn nadoplata jer mi je to drugi mob i dovoljno mi je manje od 50 kn za rijetke pozive i sms izvan mreze,sto znaci da mi nikako ne odgovaraju trenutni uvjeti knockout tarife,zapravo bilo koje tele2 tarife..?sad dok ne obnovim bon, pozivi mi ispadaju 99 lipa na tele2...a očigledno je da je u tomatu sad jeftinije čak i bez nadoplate stotkom...i,dal se plaća prebacivanje u tomato ?

Pa ako ti je to drugi mob, zar nemaš roaming na prvom? Prebacivanje se ne plaća, kao ni na bilo koju drugu mrežu.

26.11.2009., 07:29
dragi forumasi

Uzmi tele2 pričalicu (tarifizza) tamo sa 50kn imaš 0,45 razgovore... Ili prenesi u tomato, al tamo ti je obračunska minuta, u pričalici ti je samo prva minuta, kasnije sekunda...

sanjinko
26.11.2009., 07:49
dragi forumasi

Nisam shvatio ovaj drugi dio. Koliko "rijetko" komuniciraš izvan (Tele2) mreže? Imaš li puno kontakata na Tele2 mreži? :misli:
I koliko ti je bitan roaming? Ako nije, onda se prebaci na Tomato i pričaj/SMS-aj za 45/25/25lp (bez obvezne nadoplate računa). :)

26.11.2009., 14:04
Nisam shvatio ovaj drugi dio. Koliko "rijetko" komuniciraš izvan (Tele2) mreže? Imaš li puno kontakata na Tele2 mreži? :misli:
I koliko ti je bitan roaming? Ako nije, onda se prebaci na Tomato i pričaj/SMS-aj za 45/25/25lp (bez obvezne nadoplate računa). :)

A ne plaća se znači na Tomatu aktivacija tarife? Ja sam to tražija i nigdi nisam moga naći... Odo i ja tamo ili ću bar ženu pribaciti, jebote stavlja te bonove ko luda i onda još kupi 4-5 puta po 25... odma mi se kosa na glavi diže, umisto da rokne od 100 i bok! A na Slike i Slova je...

maestranza
26.11.2009., 14:16
A ne plaća se znači na Tomatu aktivacija tarife? Ja sam to tražija i nigdi nisam moga naći... Odo i ja tamo ili ću bar ženu pribaciti, jebote stavlja te bonove ko luda i onda još kupi 4-5 puta po 25... odma mi se kosa na glavi diže, umisto da rokne od 100 i bok! A na Slike i Slova je...

Ne plaća se aktivacija ove obične tarife za 0,45 po minuti, ali se plaća 100 kn za aktivaciju tarife od 0,25.

10.12.2009., 10:58
http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=27045035&idnews=688898 :D

Lipa akcija iz tomata, odma idem ženu pribaciti...:s

jooka
10.12.2009., 14:59
koja je situacija kad zovem sa tomata na tomato broj , dal se što naplaćuje , dal ima kakva opcija kao friend broj s kojim bi pričao posve besplatno ?

sanjinko
10.12.2009., 15:50
koja je situacija kad zovem sa tomata na tomato broj , dal se što naplaćuje , dal ima kakva opcija kao friend broj s kojim bi pričao posve besplatno ?

Bez obzira zvao ti nekoga u Tomato mreži ili bilo kojoj drugoj mobilnoj/fiksnoj mreži u RH, poziv košta 45lp (+usp.poz. 25lp) odnosno 29lp (usp.poz. 29lp). U tarifi 0.45 mjesečna nadoplata bonom nije obavezna, u tarifi 0.29 trebaš svaki mjesec nadoplatiti 100kn. Friend broj u Tomato mreži ne postoji.

Yuna
11.12.2009., 19:04
http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=27045035&idnews=688898 :D

Lipa akcija iz tomata, odma idem ženu pribaciti...:s

zanima me jel to vrijedi samo kad me zove netko iz drugih mreza ili moze i iz tomata??

charlizeos
12.12.2009., 12:19
iz tomata ne vrijedi

halo_molim
12.12.2009., 13:27
šteta šta nema pretplata sa ovom tarifom:kava:

Jahanara
12.12.2009., 14:23
bijesna sam... jučer mi naplaćivali pozive 0,45kn/min, a danas lijepo 1,00kn. razgovarala 20min i kad sam pogledala stanje računa šokiralo me! naplatili mi 20kn! gamad! u novine ću ih dat!

Krvnica
12.12.2009., 16:09
bijesna sam... jučer mi naplaćivali pozive 0,45kn/min, a danas lijepo 1,00kn. razgovarala 20min i kad sam pogledala stanje računa šokiralo me! naplatili mi 20kn! gamad! u novine ću ih dat!

Da i ja sam bijesna, jučer sam nabavila tomato broj i vidim na njihovom webu da svi novi korisnici automatski dobiju ovu tarifu 'Na tuđi račun', aj dobro, ali zašto onda kad sam poslala prazni sms na 2020 (za aktivirat tarifu 0,45) kažu 'pa vama je već aktivirana tarifa 0,45 blabla i onda kad zovem, vidim da sam i dalje na tarifi 'Na tuđi račun'?? :rolleyes:

Aj nek netko riješi ovu misteriju :(
Ne da mi se zvat ih, svašta bi im mogla izgovorit :p

ZAGIMAN
12.12.2009., 18:20
Da i ja sam bijesna, jučer sam nabavila tomato broj i vidim na njihovom webu da svi novi korisnici automatski dobiju ovu tarifu 'Na tuđi račun', aj dobro, ali zašto onda kad sam poslala prazni sms na 2020 (za aktivirat tarifu 0,45) kažu 'pa vama je već aktivirana tarifa 0,45 blabla i onda kad zovem, vidim da sam i dalje na tarifi 'Na tuđi račun'?? :rolleyes:

Aj nek netko riješi ovu misteriju :(
Ne da mi se zvat ih, svašta bi im mogla izgovorit :p

Na žalost, prikrili su informaciju u uvjete korištenja:

5. Od 9.12.2009. Tarifa "Na tuđi račun" se automatski uključuje svakom novom Korisniku nakon upostave prvog
poziva.

13. Sa Bonus tarife, Korisnik može prijeći samo na Tarifu 0.45, i to: 1-slanjem SMS poruke sadržaja
NE na broj 4111 ili pozivom na broj 0929933, ili 2-uključenjem Tarife 0.45 na način kako je
definirano Uvjetima korištenja Tarife 0.45 (sa tarife "Na tuđi račun" možete otići na tarifu 0,45 samo ako vam je stanje na računu manje ili jednako 5 kn

ZAGIMAN
12.12.2009., 18:22
Na žalost, prikrili su informaciju u uvjete korištenja:

5. Od 9.12.2009. Tarifa "Na tuđi račun" se automatski uključuje svakom novom Korisniku nakon upostave prvog
poziva.

13. Sa Bonus tarife, Korisnik može prijeći samo na Tarifu 0.45, i to: 1-slanjem SMS poruke sadržaja
NE na broj 4111 ili pozivom na broj 0929933, ili 2-uključenjem Tarife 0.45 na način kako je
definirano Uvjetima korištenja Tarife 0.45 (sa tarife "Na tuđi račun" možete otići na tarifu 0,45 samo ako vam je stanje na računu manje ili jednako 5 kn

Napomena: ako nisi novi korisnik, moraš ih nazvati da isprave grešku!!!:mad::mad::mad:

Jahanara
13.12.2009., 08:33
novi sam korisnik, aktivirala sam broj 10.12. s tim da su mi 2 dana naplaćivali pozive 0,45kn/min, a jučer bez ikakve poruke ili obavijesti 1kn po min. i ja sam kao Krvnica poslala poruku da mi se aktivira 0.45kn/min i vratili su mi poruku da mi je ta opcija već aktivirana. pričaju jedno, rade drugo.

forumash2009
13.12.2009., 22:02
novi sam korisnik, aktivirala sam broj 10.12. s tim da su mi 2 dana naplaćivali pozive 0,45kn/min, a jučer bez ikakve poruke ili obavijesti 1kn po min. i ja sam kao Krvnica poslala poruku da mi se aktivira 0.45kn/min i vratili su mi poruku da mi je ta opcija već aktivirana. pričaju jedno, rade drugo.

Meni se slično desilo. Nazvala njihovu službu (besplatno na 0929911), dali su mi neke kune i sve sredili. Narihtali mi tarifu koju sam htjela (0.45).

Jahanara
15.12.2009., 15:12
zvali su me danas,uključili su mi tarifu za 0,45kn/min i vratili mi moje kn:mig:

BundyBoy
15.12.2009., 17:13
ja sam u onoj tarifi gdje dobivam besplatne minute i sms.ove svaki mjesec
dali ja to gubim ako atkiviram ovu foru kaj dobije 1kn za svaku minutu ?

hvala

spiderwoomen
15.12.2009., 18:17
ja sam u onoj tarifi gdje dobivam besplatne minute i sms.ove svaki mjesec
dali ja to gubim ako atkiviram ovu foru kaj dobije 1kn za svaku minutu ?

hvala

gubiš te povlastice ako pređeš na bilo koju tarifu;

mravcica
25.12.2009., 19:35
a kako se uopce na tomatu pogleda na kojoj si tarifi? :confused:

aurellie
26.12.2009., 20:52
evo probali dana u kafiću malo zivkat, sa tele2 na tomato. stvarno ne radi. Jeli moguće da je to Tomato napravio, jer se malo zajebao u računici sa ovom tarifom "na tuđi račun". Ako je to istina, neznam što reć onda.

pif kolektor
26.12.2009., 23:02
E stvarno jel itko od vas zvao vasu SZK, buduci da vas se danima nemoze dobit sa tele2 mreze, vi mozete dobiti sve mreze ali vas moze dobiti samo 091 i 098, a nas sa 095 samo izbaci kao da je zauzeto cak ni poruke ne prolaze, mislim stvarno :flop: Zvao sam tele2 sluzbu i navodno je neki kvar mos' mislit :mad:

Neznam jeli to ima veze sa novom tarifom koju reklamiraju ali zbilja nisu normalni pa nemogu uopce komunicirati sa ljudima a imam ih dosta sa 092 brojem.

BassQ
27.12.2009., 12:28
Da, kaj se događa?
Imam Tele2, stari moj ima Tomato i nemrem ga nikak dobit!
Samo me izbaci, bez ikakve poruke tipa mob iskljucen, ili nedostupan, kajaznam... :ne zna:
On moze normalno zvat!

forumash2009
27.12.2009., 22:26
Katastrofa!

Sa Tele2 ne mogu dobit Tomato već 5 dana.
Sa Tomata dobijem Tele2 bez problema.
Sa Tele2 dobijem Vip bez problema. (a Tomato koristi Vip mrežu)

WTF???

Da nije Tele2 nešto blokirao prema Tomatu?

spiderwoomen
27.12.2009., 22:40
očito je tomato blokirao dol.pozive sa 095 brojeva. iz tele2 mreže brojevi koji imaju drugi predbroj(preneseni) mogu se probit prema tomatu. tomato:flop:

Gogo vertigo
28.12.2009., 00:00
Ni j anemogu nazvat tomato sa svog 095 broja sta mi uzasno tesko pada jer mi je cura 092.. Do duše od 50 pokusaja 2-3 prođu..

forumash2009
28.12.2009., 10:16
očito je tomato blokirao dol.pozive sa 095 brojeva. iz tele2 mreže brojevi koji imaju drugi predbroj(preneseni) mogu se probit prema tomatu. tomato:flop:

Ne kuzim...

Zasto bi Tomato blokirao primanje poziva iz Tele2? :ne zna:
To bi bilo glupo zbog (ne)zadovoljstva vlastitih korisnika, a financijski nema smisla.

Ili grijesim?

aurellie
28.12.2009., 10:43
Ima smisla jer se tomato preračunao sa svojom tarifom "na tuđi račun" jer se tako iz jeftinih tele2 tarifa može napunit tomato račun sa stotinama ili tisućama kuna i onda to koristit za jeftine sms-ove ili čak plaćanje parkinga gdje onda tomato mora dat lovu iz svog špaga :)

BassQ
28.12.2009., 13:44
Haha, koji FAIL... :lol:

ZAGIMAN
28.12.2009., 21:17
Pogrešno! Naime, cilj Vip-a je kratkoročni gubitak sa tom Tomato tarifom, ali dugoročno uništenje glavne konkurencije u HR - Tele2. Kao što znate (po financijskim pokazateljima) Tele2 je na koljenima i ne može još dugo izdržati igru Vip-a sa Tomatom. Svako tromjesečje Tele2 nakuplja oko 30 mil. kn gubitka, a u HR je mislim od 2006. pa si izračunajte iznos ukupnog gubitka (oko 400 mil.kn). U kuloarima se već šuška da će se Tele2 "povući" iz HR. Zaključak: zvanje sa Tele2 na Tomato blokira Tele2, pošto ih je Vip razvalio. To nije dobra vijest za nas, pošto je velika šansa (ako Tele ode) za reprizu duopola Vip+T-Scum i povećanje cijena. Inače moja ocjena za Tomato=5+

spiderwoomen
29.12.2009., 00:36
ne bih se složio, ali možda ja griješim. vjerujem da tele2 zna tko su njegovi korisnici, i oni sa predbrojem 098, 091, 095. ne prolaze koliko sam ja uspio provjerit samo pozivi sa 095. vjerujem da je zajeb prije kod tomata, nego telca.
autor je korisnik mreža; 098,095,092

forumash2009
29.12.2009., 13:10
Ima smisla jer se tomato preračunao sa svojom tarifom "na tuđi račun" jer se tako iz jeftinih tele2 tarifa može napunit tomato račun sa stotinama ili tisućama kuna i onda to koristit za jeftine sms-ove ili čak plaćanje parkinga gdje onda tomato mora dat lovu iz svog špaga :)

Davat lovu za primljene pozive ima smisla samo ako zaradis na tome.
Dal operatori (firme) zarade nesto za pozive koje njihovi korisnici prime iz neke druge mreze?

forumash2009
30.12.2009., 09:04
Ideš...

Večernji list: Vipnet Tomatom tjera Tele2 u gubitke
link (http://www.vecernji.hr/vijesti/vipnet-tomatom-tjera-tele2-gubitke-clanak-73278)

vhrkac
31.12.2009., 11:32
a jeste mislili svi nakupiti lovu na tomato racunima zvajuci se sa pricalice iz tele2......
e pa nisu ni oni tako glupi dragi moji.....
ali mi je bezveze da ja nekog sa tele2 nemogu dobiti samo sto je on tomato....mislim takve zabrane nebi smjele biti......
jer nemaju svi ukljucenu tu opciju (pricaj na tudji racun)

vhrkac
03.01.2010., 11:53
mali edit...evo i ja lijepo uzeo tomato karticu odmah napunio bon od 100kn i poslao poruku da mi aktiviraju najjeftiniju tarifu kad ono puska...ne ide...a ja lijepo nazovem tomato sluzbu za korisnike kad dobijem ovakav odgovor,,,,,
trebali ste prvo deaktivirati opciju-PRICAJ NA TUDJI RACUN.jer naime ta je tarifa odmah ukljucena kad se kupi novi broj....i da kao lijepo trebam prvo potrosit tih stokn pa onda deaktivirat tu opciju pa onda tek opet napuniti broj sa stokn te ponovno aktivirati za opciju 29lipa......
a ja fino kazem da cu preci na drugu mrezu te da zelim da mi odmah deaktiviraju tu opciju....i covjek kao nemojte se uzrujavati.....i ja kazem kako to nigdje ne pise da se mora prvo ova opcija deaktivirati ,i na kraju mi covjek kaze...ok deaktivirat cemo vam odmah.....i tako i bjese...
i tako ja dobih sms da mi je ta opcija deaktivirana te da mogu aktivirat opciju za 0.29kn....
na kraju sam jos dobio 30kn nekakav bonus jer sam nadoplatio sa 100kn bon......
na kraju 130kn na racunu,opcija 0,29kn aktivirana i mogu zvat koga hocu.....
na kraju sam ostao zadovoljan.....
dakle netreba se samo dati smesti.......:

jos jedan edit evo danas u 13.30 dobijem poruku da cu dobit dodatne kune na tomato racun i za dvije minute dodje jos 30kn na racun...sad neznam vise tko je tu lud.....darovali mi 60kn.......ja zadovoljan.....top:a jeste mislili svi nakupiti lovu na tomato racunima zvajuci se sa pricalice iz tele2......
e pa nisu ni oni tako glupi dragi moji.....
ali mi je bezveze da ja nekog sa tele2 nemogu dobiti samo sto je on tomato....mislim takve zabrane nebi smjele biti......
jer nemaju svi ukljucenu tu opciju (pricaj na tudji racun)

vhrkac
04.01.2010., 14:28
il sam ja lud ili im nesto ne stima sa mrezom...danas opet dobijem sms da ce mi dodatne kune biti dodane u roku 24 sata.ja si mislim ma ko tiu koga kad ono za pet minuta mi sjelo jos 30kn....
u tri dana sam dobio od njih 90kn...neznam dali je to neka greska ali ja sam zadovoljan...stanje na racunu mi je malo manje od 190kn.......100 sam ja nadoplatio da mogu aktivirati uslugu pricanja za 0,29kn

hvala TOMATO-u i vipu naravno haha

vhrkac
04.01.2010., 14:29
il sam ja lud ili im nesto ne stima sa mrezom...danas opet dobijem sms da ce mi dodatne kune biti dodane u roku 24 sata.ja si mislim ma ko tiu koga kad ono za pet minuta mi sjelo jos 30kn....
u tri dana sam dobio od njih 90kn...neznam dali je to neka greska ali ja sam zadovoljan...stanje na racunu mi je malo manje od 190kn.......100 sam ja nadoplatio da mogu aktivirati uslugu pricanja za 0,29kn

hvala TOMATO-u i vipu naravno haha

cayenneos
14.01.2010., 23:01
Gledam na web shopu, zar više nema ono platiš 100, a dobiješ 130?!

kozleee
19.01.2010., 15:26
prebacio sam broj s VIP-a na tomato prije mjesec i pol dana.. i stvarno sam pre zadovoljan.. nadam se da ce cijene ostati takve i dalje, čak ne moraju ici s nižim cijenama.

ZAGIMAN
21.01.2010., 18:58
Gledam na web shopu, zar više nema ono platiš 100, a dobiješ 130?!

Nema, trajalo je do 31.12.2009.

Bluzza
22.01.2010., 14:27
Pozdrav, inače sam 098, ali planiram prebacit broj u tomato. E sad, na mom 098 broju za par dana istječe 3 mjeseca otkad nisam kupila bon, pa nakon toga neću moć obavljat pozive. Ako ja podnesem zahtjev za prelazak na tomato i u međuvremenu mi istekne ova 3 mjeseca, hoće li bit kakvih problema? Ili da nadoplatim 50kn pa tek onda podnesem zahtjev?
Što se uopće dogodi s tom lovom koju imamo na računu kad 098 broj postane tomato broj? Da li ostaje na računu i može se koristit po tomato cijenama ili? :confused:

kozleee
22.01.2010., 18:33
e neznam za ono prvo pitanje, ali sto se tice s novcem na računu a u međuvremenu ti prebace broj na tomato, taj novac NE ostaje na računu... dobijes jedino za početak 10kn na tomato računu..prijenos broja ti traje jedno 7-8 dana.

Bluzza
24.01.2010., 17:10
e neznam za ono prvo pitanje, ali sto se tice s novcem na računu a u međuvremenu ti prebace broj na tomato, taj novac NE ostaje na računu... dobijes jedino za početak 10kn na tomato računu..prijenos broja ti traje jedno 7-8 dana.

A ništa, istekla su mi ova 3 mjeseca, pa neću riskirat da ne bude problema, dat ću još 50 kuna glupom te-komu :rolleyes:
Pa ću se prebacit na tomato kad ih potrošim... Hvala na odgovoru

anđeo-s-rogićima
29.01.2010., 19:58
pitanje- gdje se sve može kupit tomato broj? ili ako želim prebacit svoj postojeći broj-kome se obratim? :confused:

sanjinko
01.02.2010., 08:32
pitanje- gdje se sve može kupit tomato broj? ili ako želim prebacit svoj postojeći broj-kome se obratim? :confused:

Tomato prodajna mjesta, gdje kupiti, web shop (http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=25021481) ; prijenos broja obavljaš kod novog (budućeg) operatera

anđeo-s-rogićima
02.02.2010., 23:25
uzela sam tomato jučer kad sam i mob kupovala u vipu mi frend dao.

ali ja ne dobivam kunu na račun kad me zovu s drugih mreža :(( i razgovaram po kunu. čak ne ni 99 lp nego punu kunu... :(

spiderwoomen
02.02.2010., 23:46
pročitaj uvjete korištenja, pa će ti biti vjerovatno jasnije. svi novi korisnici su na toj opciji

10aLEX
03.02.2010., 10:50
uzela sam tomato jučer kad sam i mob kupovala u vipu mi frend dao.
ali ja ne dobivam kunu na račun kad me zovu s drugih mreža :(( i razgovaram po kunu. čak ne ni 99 lp nego punu kunu... :(

Ti novci kad te zovu se spremaju na poseban racun koji mozes aktivirati kad uplatis bon! Uglavnom procitaj uvijete na www.tomato.com.hr (kao sto je Spiderwoomen napisala).
Po meni se ta tarifa bas ne isplati bolje uzmi 0,45 ili 0,29 tarifu jer su ipak puno jefitniji pozivi.

anđeo-s-rogićima
03.02.2010., 23:12
a dajte mi još recite jel se pozivi prema službi za korisnike naplaćuju?

sanjinko
04.02.2010., 07:13
a dajte mi još recite jel se pozivi prema službi za korisnike naplaćuju?

092 99 11 - služba za korisnike (prijava poteškoća pri korištenju Tomato usluge; besplatno za pozive s Tomato broja). radno vrijeme službe za korisnike je svakog dana od 08:00 od 21:00 sati. (link (http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=27044968&idnews=628343))

Bluzza
08.02.2010., 18:31
Primila sam poruku da ako nadoplatim bon do 09.02., dobijem dodatnih 30% vrijednosti bona, i evo sad uplatila 50 kn, i nigdje ne vidim tih svojih dodatnih 15 kn :rolleyes:

Na stranici nema ništa, što bi ih sad trebala zvat??

Kako inače funkcioniraju ove njihove "akcije", je li i inače treba sto godina da sjedne lova na račun ili nikad ni ne dođe? :mad:

spiderwoomen
08.02.2010., 23:47
ta akcija je vrijedila prije( do prije 5-6 mj), poslije toga samo ako se kupuje preko onog web shopa. pošalji im mail pa ih upitaj, da ne trošiš prema szk

kozleee
09.02.2010., 00:14

4. Gdje mogu podnijeti zahtjev za prijenos broja?
Zahtjev za prijenos broja može se podnijeti na ovim prodajnim mjestima.

EVO LINK S POPISOM

http://static.vip.hr/portal/slike/689101_Tomato_POS_prijenos%20broja.xls

ZAGIMAN
11.02.2010., 17:15
Danas sam prebacio broj od mame se T-Mobile na Tele2, i eto iznenađenja. Naime, za provjeru se nazovem na Tomato, a kad ono, nema signala i linija se sama izbaci. Nazovem SZK Tele2, i djelatnica mi kaže da je greška u njihovoj mreži i da ne zna kada će se otkloniti .
Za informaciju svima koji imaju Tele2, nećete moći pozivat Tomato brojeve. Loše, jako loše za Tele2.

vhrkac
14.02.2010., 11:27
dobro jutro....to su napravili zbog one opcije,zovi na tudji racun,,,,
to se vec odavno zna
sa tele2 moras par puta pokusati zvati da te se spoji sa tomato brojem....

anđeo-s-rogićima
14.02.2010., 19:05
da... ili ak zoeš i sa vipa.. prvih par puta kaže da je mobilni telefon ugašen

je-bek
17.02.2010., 14:29
je baš

simba_m
19.02.2010., 13:58
Prebacio sam mami broj sa vipa na tomato i sad ima tu tarifu "na tuđi račun". Frend je isto sa vipa prešao na tomato i ima istu tarifu, ali htio se prebacit na onu 0,29. Nadoplati račun sa 100 kn što je uvjet da se prebaci na tu tarifu i sad se ne može prebacit jer ima više od 5 kn na računu! Ne znam jel mogu ja mamu prebacit na tarifu 0,45 ako ima više od 5 kn ili i tu vrijedi to pravilo?

Pa to je odvratno kakva sve pravila propisuju ti operateri! Stvarno odvratno!

EDIT: sad vidim da se ne može preći na drugu tarifu dok god je na računu više od 5 kn. Mater im, a nitko nije tražio da ima tu tarifu po defaultu!

sterchoi
19.02.2010., 22:27
Prebacio sam mami broj sa vipa na tomato i sad ima tu tarifu "na tuđi račun". Frend je isto sa vipa prešao na tomato i ima istu tarifu, ali htio se prebacit na onu 0,29. Nadoplati račun sa 100 kn što je uvjet da se prebaci na tu tarifu i sad se ne može prebacit jer ima više od 5 kn na računu! Ne znam jel mogu ja mamu prebacit na tarifu 0,45 ako ima više od 5 kn ili i tu vrijedi to pravilo?

Pa to je odvratno kakva sve pravila propisuju ti operateri! Stvarno odvratno!

EDIT: sad vidim da se ne može preći na drugu tarifu dok god je na računu više od 5 kn. Mater im, a nitko nije tražio da ima tu tarifu po defaultu!

mastore zato je podefoltu jer je nemožeš birat, čitati sve ne samo poglead reklamu i to je to

vhrkac
25.02.2010., 18:29
simbam-nazovi sluzbu za korisnike i rijesit ce ti to.........tako je i meni bilo
ja uzeo 31.12(zadnji dan) tomato broj odmah puknuo 100kn bon gore kad ono sipak....
e ja nebudi lijen nazovem tomato szk i oni me u roku 24 sata prebacili na tu jeftinjaru.....
i sad sam super zadovoljan
ako se vise ta opcija nemoze aktivirati opet ti ostaje da se prebacis na 0,45kn opciju
a prilikom kupnje ti je odmah
aktivirana na tudji racun tarifa-tako je svim novim korisnicima
(kao sto je netko rekao prvo se informirati pa onda u kupnju)
vip zovem sa vip-a (za o kn)
a sve ostalo tomato 0.29+uspostava
i to je to.....

simba_m
26.02.2010., 09:46
Ma znao sam ja da je po defaultu ta tarifa na tuđi račun, samo nisam znao da se mora imati manje od 5kn za prebacivanje s te tarife, a račun je odmah bio nadoplaćen čim je aktiviran. Da sam bar znao tu glupost odmah bi napravio prebacivanje, al dobro. Prebacit ću je kad potroši te novce i gotovo.

vhrkac
26.02.2010., 17:55
lijepo sam ti napisao da nazoves sluzbu za korisnike i oni ce te odmah prebaciti na zeljenu tarifu malo budes ostar i to je to......

ako neces onda cekaj da potrosis te kune sto imas(iako je to glupost al kako hoces)
ja zelim samo pomoci

i da te kune koje dobije tarifom na tudji racun bit ce ti ponistene samo da znas....
sto se prije prebacis to je bolje i jeftinije za tebe...pozz

10aLEX
26.02.2010., 19:34
Sad sam vidio novu caku kod Tomata:

Cijena SMS poruke poslane pri plaćanju usluge parkinga i javnog prijevoza iznosi 0,69 kn osim tarife Na tuđi račun u kojoj cijena iznosi 2 kn.

kozleee
01.03.2010., 22:10
Sad sam vidio novu caku kod Tomata:

Cijena SMS poruke poslane pri plaćanju usluge parkinga i javnog prijevoza iznosi 0,69 kn osim tarife Na tuđi račun u kojoj cijena iznosi 2 kn.

koliko na drugim mrežama naplaćuju?

10aLEX
02.03.2010., 09:23
koliko na drugim mrežama naplaćuju?

Pa sigurno ne 2kn jer vidis da je to specificno za tarifu "Na tudji racun" jer je u drugim tarifama u Tomatu 0.69kn!

Iskreno, ja sam mislio da svi operateri naplacuju te poruke po normalnoj cijene sms poruke, ali ocigledno da ova kriza utjece i na to! :)

anđeo-s-rogićima
04.03.2010., 23:53
Pa sigurno ne 2kn jer vidis da je to specificno za tarifu "Na tudji racun" jer je u drugim tarifama u Tomatu 0.69kn!

Iskreno, ja sam mislio da svi operateri naplacuju te poruke po normalnoj cijene sms poruke, ali ocigledno da ova kriza utjece i na to! :)

pa danas se svi izvlače na razne gluposti...

ja sam zadovoljna tomatom.. 20 kn bon traje tjedan dana :D

vaterpolo17
05.03.2010., 16:50
Neznam jel ovo pitanje već bilo postavljeno, al jeli itko zna jeli se može na mobilni facebook na tomatu???

10aLEX
06.03.2010., 11:05
Neznam jel ovo pitanje već bilo postavljeno, al jeli itko zna jeli se može na mobilni facebook na tomatu???

Ne moze, jer Tomato nema internet!