PDA

View Full Version : Anemija, gljivice, nizak tlak, umor..

stranice : [1] 2 3 4 5

utisana
10.06.2008., 20:39
Dobro vecer svima.
Vidim da ovdje ima puno nacitanih ljudi,ljudi koji se kuze u bolesti..i lijecenje
Da li meni netko moze pomoci kakvim dobrim savjetom?
Mislila sma hraniti se makrobiotikom?Da li mi to moze pomoci?
Sve gore navedeno me vec godinama muci.
Candida..stara boljka!Nikako je izlijeciti.
Anemija-pijem zeljezo,kuham grah,ne pijem mlijeko i dalje nisko.
Tlak-100/60
Umor..kad nesto radim,obavezno moram malo odmoriti jer ne mogu dalje.Brzo se zapusem.
Imam pomanjkanje kalcija i pocetak kalcifikacije.

Da li su za sve krive gljivice?
Zahvaljujem svima unaprijed.

Nucleus
10.06.2008., 22:32
Jako teško se može dati prava dijagnoza i kad te liječnik pregleda, a kamoli ovako preko neta. Po napisanim simptomima moglo bi se raditi o poremećaju rada tiroidne žlijezde. Ne vjerujem da bi gljivice mogle uzrokovati nizak tlak.
Što tvoj liječnik veli na tvoje tegobe?

utisana
11.06.2008., 07:24
Jako teško se može dati prava dijagnoza i kad te liječnik pregleda, a kamoli ovako preko neta. Po napisanim simptomima moglo bi se raditi o poremećaju rada tiroidne žlijezde. Ne vjerujem da bi gljivice mogle uzrokovati nizak tlak.
Što tvoj liječnik veli na tvoje tegobe?

Pa ,nazalost -nista!
Gljivice,-ah to imaju svi ,nekome smeta,nekome ne smeta...nizak tlak-pa nije to nista,malo vise kave popit..itd.
Ja sam u doktore prilicno razocarana jer uopce ne traze uzrok nekih smetnji,samo prepisu tablete za bolove i to je to..
Nisu svi takvi,ali kod nas u provinciji jesu.
Negdje sam citala da te vrajze gljivice znaju stvoriti x problema-glavobolje,upale sinusa,umor,anemiju,kasalj,...i jos toga.

pa cak iako one kod mene nisu uzrocnih svih tegoba,voljela bih znati ako ima netko nekakav recept za rijesavanje,tj. eliminaciju istih.
Nekakav caj ili ...:D

utisana
11.06.2008., 10:12
GDE SE NALAZE GLJIVICE?
Najčešće ih možemo naći na zidu debelog creva u vidu kolonija micela. Dobro mesto je im i tanko crevo, gde prolaze još nepotpuno svarene hranljive materije.

U želucu, želudačna kiselina sprečava njihov razvoj. Međutim ova odbrana nije uvek zadovoljavajuća, s obzirom da puno ljudi nemaju dovoljnu količinu želudačne kiseline, kod drugih pak uzimanje sredstva protiv povećane količine želudačne kiseline stvara povoljne uslove. Izazivači mogu da se pojave i u usnoj duplji, kako smo već pomenuli, materijal za izradu proteza pruža im dobru podlugu za razvoj.

U vagini najčešće se pojavljuje Candida galabra, koja tu dospeva najverovatnije iz debelog creva. Ali i polni odnos može da bude put unošenja. Naime u puno slučajeva originalno gnezdo se nalazi u prostati muškarca. U ovakvim slučajevima pomaže ciljano lečenje.

SIMPTOMI I TERAPIJE

Candida simptomi mogu biti:
bijele naslage na jeziku i u usnoj supljini, nadrazaj na kasalj,
suvo kasljucanje, osjecaj knedle u zdrijelu, grebanje u zdrijelu, nadrazaj za iskasljavanje, otezano disanje, suvi bronhijalni kasalj, hronicno zapusen nos, hrkanje, kratkoca daha, hronicno kijanje ili kasljanje, stalne ponovljene prehlade i crvenilo grla,

nadutost, gubitak apetita, poremecaj rada crijeva, promjene stolice od tecne do tvrde, slabo varenje, smanjen apetit, pokidan jezik sa fisurama, proliv, sluzava stolica, analni svrab,

depresija, emotivna ranjivost, nervoza, zadrzavanje tecnosti, muka, glavobolja, neredovni ciklusi, gruba suva ili ispucala koza, hronicne i ceste gljivicne infekcije koze i noktiju, utrnulost, slaba memorija, vrtoglavica, nesanica, gubitak koncentracije, osecaj opijenosti, uznemirenost, psihoze, zvonjenje u usima, zapaljenje usiju, svrab u usima,

vaginalni svrab, svrab i upala vagine, cest prostatitis ili upala prostate, cest uretritis i cistitis, iritiranost besike,

slabost misica, oticanje zglobova, misicni bol, poremecaj cula mirisa, ukusa, vida i sluha, slani ili metalni ukus u ustima, zamagljen nejasan pogled.
Osobama koje pate od sistematske candidijaze smeta dim cigarete, miris gasa, farbe, izduvni gasovi, novi tepisi, rastvaraci.

Evo sta sve navode...a ja se u vecini navedenog prepoznajem:flop:

krsnik
11.06.2008., 15:59
utisana, jesi li dobila vaginalete? imaš li partnera i ako imaš je li i on prošao kroz terapiju?
candida se najbolje rješava rojazolima i medazolima. medazol oralno, a rojazol vaginalete s tim da oralno odjednom popiješ 4 tablete (partner također).
dalje, kakvo je stanje s imunitetom?! gljivice se hoće ponavljati kad je imunitet slab. :mig:
za to ti preporučujem matičnu mliječ.
što se tiče niskog tlaka, svako jutro malo domaće slaninice i bijelog luka,a poslije ručka čaša jakog crnog domaćeg vina. :D
nije naodmet niti kefir.
a što se tiče tvog liječnika, jedini komentar mi je :flop:
daj traži od njega uputnicu za ginekologa i traži da ti se iskontroliraju i hormoni i šećer.

utisana
11.06.2008., 18:40
[Ma ja sam kod ginekologa radi .....ih gljivica svaka 3 mjeseca.
Uzimala i sve moguce vaginalete i diflucan i kreme.i pila lgg,i svasta..ali ocito da nisu samo u rodnici nego po cijelom organizmu-svako toliko mi se pojave i na jeziku.A partner je napravio sve nalaze i sve o.k.

A imunitet mi nije bas za 5

Precious X
11.06.2008., 20:06
izbaci slatko strogo! u krizi, par suhih smokvi i malo badema. izbaciti kvasac (tijesta, namaze s kvascom, PIVO) koliko je moguće. Imaš u dm-u i po marketima namaze bez kvasca - čitaj deklaracije... onda, terapija... ima raznih, ne paše sve svakome...imaš homeopatski candida yeast-jako dobar, a ima i prolight u svakoj apoteci (to uz svaki obrok)... probaj tako bar mjesec dana, i potraži stručnu pomoć oko terapije, a to nije forum. kad kažem stručnu ne mislim na dogmom zadojene liječnike koji su pozavršavali fakseve sponzorirane od strane farm.kompanije, već one liječnike koji i znaju neki k.... actually (ima ih i sa faxevima, svakako, nije u faxu problem, već u glavi) vaginalete i sl. nisu riješenje. treba ti liječenje bolesti,a ne simptoma. i da, to sve je izazvala candida, a moguće su i gore stvari. sretno! :)

utisana
12.06.2008., 07:40
bolesti,a ne simptoma. i da, to sve je izazvala candida, a moguće su i gore stvari. sretno! :)[/QUOTE]

ma znam da je gadna ta kandida.
Zivcira me sto je gotovo svi lijecnici tretiraju kao normalnu stvar a ja osjecam da nije dobro..
Evo nekih 10-ak dana sam promijenila prehranu,nisam nista slatko okusila,osim voca,i nista kruha ,ni tjestenine.
Pijem lgg,jedem salatu,rizu,bademe i povrce.
Ovaj put sam odlucila istrijebiti je.

I ove homeopatske od danas kombiniram!

MoW
12.06.2008., 09:18
Budući da imaš očiti nedostatak kiseline, savjetujem ti da uzimaš bilo što što uzrokuje lakšu apsorpciju željeza iz hrane. U principu, svaka kisela hrana je dobrodošla. Dakle, ocat razrjeđen u vodi, kiselo vino, limun u čaju, od makrobiotike: umeboshi šljiva, jedna do dvije na dan. Može i kiselo mlijeko, acidofil ili jogurt, najbolje uz voće kao poseban obrok.
Dodatno: vitamin C otopljen u vodi pola grama do gram na dan. Tablete željeza uzimaj, ali jedi i dosta mesa, pogotovo crvenog dok se ne oporaviš od anemije.
Zeleno povrće, posebno špinat sirovi ili kratko na pari, blitva i kelj.
Gljivice sredi na način kako su ti prijašnji kolege savjetovali.
Sretno!

utisana
12.06.2008., 10:03
uzimaj, ali jedi i dosta mesa, pogotovo crvenog dok se ne oporaviš od anemije.
Sretno![/QUOTE]

Hvala ti Mow.
Citala sam tvoje postove o makrobiotici i skuzila da imas puno iskustva.Bas mi je drago da si se javio.
I svi ostali ,naravno!

MoW
12.06.2008., 21:56
uzimaj, ali jedi i dosta mesa, pogotovo crvenog dok se ne oporaviš od anemije.
Sretno!

Hvala ti Mow.
Citala sam tvoje postove o makrobiotici i skuzila da imas puno iskustva.Bas mi je drago da si se javio.
I svi ostali ,naravno![/QUOTE]

Nema na čemu, drago mi je ako mogu pomoći. :)

Izvještavaj nas povremeno o napretku u liječenju gljivica i ostalih simptoma. Ako liječiš s hranom, trebat će proći tjedni, pa i nekoliko mjeseci prije nego što vidiš značajno poboljšanje, ali ako je pravilno pogođena hrana, rezultati neće izostati.

utisana
16.06.2008., 11:34
U petak sam bila kod doktorice...bila je dobe volje i dala mi sve sta sam trazila:)
Uputnicu za bris gljivica u zdrijelu,zeljezo,Kalcij,hormone stitnjace(sama placam 200 kuna).Za 10 dana stizu nalazi.
U medjuvremenu sam prekinula dijetu i najela se cokolade i kolaca:rofl:
da ne bi ispalo radi dijete da nemam gljivica a na jeziku mi cijeli copor....:(
Od danas ponovno dijeta bez secera!

MoW
17.06.2008., 13:09
U petak sam bila kod doktorice...bila je dobe volje i dala mi sve sta sam trazila:)
Uputnicu za bris gljivica u zdrijelu,zeljezo,Kalcij,hormone stitnjace(sama placam 200 kuna).Za 10 dana stizu nalazi.
U medjuvremenu sam prekinula dijetu i najela se cokolade i kolaca:rofl:
da ne bi ispalo radi dijete da nemam gljivica a na jeziku mi cijeli copor....:(
Od danas ponovno dijeta bez secera!

Hmm... negdje sam jednom čitao da je najčešći uzrok nepravilne funkcije štitnjače zapravo neispravno funkcioniranje hormona nadbubrežnih žlijezda kortizola i adrenalina. Bilo bi možda dobro da si napraviš testove na te hormone.
Naime, te dvije endokrine žlijezde su jako povezane, a problem adrenalina i kortizola se rješava upravo onakvom prehranom kakvu sam savjetovao, i ovdje tebi gore kao i na temi o makrobiotici. Sve ti je to povezano, ali nisam vidio, možda mi je promaklo, da imaš probleme sa štitnjačom. Sad je sve jasnije, pogotovo ako testovi pokažu manjak adrenalina. Svakako se konzultiraj oko toga s doktoricom, ona bi morala te veze znati bolje od mene laika.

I nastoj se ne najedati čokolade i kolača. Ima finih prirodnih namirnica tipa suhog i svježeg voća koji će zadovoljiti svačiju potrebu za slatkim. Tek kad se izliječiš možeš si povremeno dozvoliti ovakve "izlete".
Naravno, ja to samo dobronamjerno govorim, nemoj mi to uzeti za zlo. :mig:

utisana
17.06.2008., 14:33
I nastoj se ne najedati čokolade i kolača. Ima finih prirodnih namirnica tipa suhog i svježeg voća koji će zadovoljiti svačiju potrebu za slatkim. Tek kad se izliječiš možeš si povremeno dozvoliti ovakve "izlete".
Naravno, ja to samo dobronamjerno govorim, nemoj mi to uzeti za zlo. :mig:[/QUOTE]

Ma koje zlo!!??
Zahvalna sam za svaku rijec koju si napisao!:top:
Ne znam da li imam problema sa stitnjacom./..?
To sam ja predlozila doktorici,da pogledamo.
Drugi tjedan stizu nalazi.

A ne jedem vise slatko,bacila sam se samo na voce,svijeze i suho.zitarice,jogurte,razeni kruh,salatu i povrce,ribu i malo mesa.

A ako nalazi budu dobri pitati cu sta je s tom nadbub. zlijezdom,ako je moguce da napravim analizu..

MoW
17.06.2008., 18:18
Ma koje zlo!!??
Zahvalna sam za svaku rijec koju si napisao!:top:
Ne znam da li imam problema sa stitnjacom./..?
To sam ja predlozila doktorici,da pogledamo.
Drugi tjedan stizu nalazi.

A ne jedem vise slatko,bacila sam se samo na voce,svijeze i suho.zitarice,jogurte,razeni kruh,salatu i povrce,ribu i malo mesa.

A ako nalazi budu dobri pitati cu sta je s tom nadbub. zlijezdom,ako je moguce da napravim analizu..

Dobro si joj predložila, samo rješenje najčešće nije u uzimanju tiroksina i ostalog koktela hormona štitnjače, osim ako nemaš jači poremećaj.
Dakle, nije pametno da na svoju ruku uzimaš hormone štitnjače. Dok ne dođu nalazi, ne bih ti to nikako preporučio. I svakako bi trebalo pogledati nadbubrežnu žlijezdu, jer iz nje mogu krenuti problemi sa štitnjačom. :)

Prehrana ok, ako se toga držiš, sve će biti pet. Samo uzmi malo više mesa, jer si u anemiji. Nemoj ga se sramiti jesti, samo ga nemoj jesti zajedno sa špinatom. To je mala tajna. Ne probavljaju se međusobno dobro. ;)

utisana
17.06.2008., 19:06
Dakle, nije pametno da na svoju ruku uzimaš hormone štitnjače. Dok ne dođu nalazi, ne bih ti to nikako preporučio. I svakako bi trebalo pogledati nadbubrežnu žlijezdu, jer iz nje mogu krenuti problemi sa štitnjačom. :)

Ne,ne bi ja sama uzimala hormone...cak ni ne znam kakve hormone...A mozda nije ni problem u stitnjaci..:ne zna:
Ali reci mi,kako se ti kuzis u sve te stvari?
Si student medicine,lijecnik,ili te samo interesira sve pomalo o organizmu covjeka?

MoW
17.06.2008., 19:40
Ne,ne bi ja sama uzimala hormone...cak ni ne znam kakve hormone...A mozda nije ni problem u stitnjaci..:ne zna:
Ali reci mi,kako se ti kuzis u sve te stvari?
Si student medicine,lijecnik,ili te samo interesira sve pomalo o organizmu covjeka?

Ja sam ti... jedna složena biljka. Blago rečeno. :cerek:

Inače sam diplomirani inženjer računarstva na FER-u po struci, ali sam i profesionalno i amaterski blisko vezan uz medicinu. I majka mi je doktorica pa sam i puno toga od nje pokupio. Srećom imam takav posao da radim na fakultetu pa imam dovoljno vremena za samostalno istraživanje.

Nutricionistika i makrobiotika su mi hobiji i to me sve jako interesira. Često se znamo i u poslu pričati o tome tko što jede, tko voli šta kuhati i čujem puno pametnih stvari i savjeta od ljudi koji ustvari nemaju veze s nutricionizmom, ali su dosta načitani. A u nama svima istraživačima je jedan takav duh, koji nam ne da mira. :)

Ne predmnijevam da znam sve, tako da uvijek kažem da se treba u doktore pouzdati. Ipak su oni završili jedan mučan šestogodišnji studij plus još stažiranje + specijalizacija.

utisana
17.06.2008., 20:19
[Nutricionistika i makrobiotika su mi hobiji i to me sve jako interesira.

I mene ta podrucja interesiraju.
Upravo sam pocela citati knjigu Makrobiotika.
Polako je gustam.

MoW
17.06.2008., 21:56
I mene ta podrucja interesiraju.
Upravo sam pocela citati knjigu Makrobiotika.
Polako je gustam.

"Makrobiotika" Michija Kushija je kao što znaš, temeljno djelo makrobiotike. Ona je po meni primarno teološko-filozofska knjiga, a manje prehrambeno-nutricionistička.
U nekim pojednostima i interpretaciji univerzalnih sila se baš i ne slažem s Kushijem, pogotovo što se tiče ograničavanja hrane na gotovo isključivo onu biljnog podrijetla. S druge strane, kad se promatra ovu neuravnoteženost svijeta koji nas okružuje, onda je potrebna ovakva, nazovimo ju drastična interpretacija prehrane da bi nas koliko-toliko uravnotežila i navela nas na razmišljanje o nama samima.

Očito je da je Kushi puno toga uzeo iz japanskih i kineskih učenja i da je na njega utjecao niz djela, pogotovo zen budizma i taoizma. To su mu na kraju krajeva i zamjerali neki Japanci, to da je previše toga otkrio zapadu i zato dugo vremena nije bio omiljen u Japanu. Danas se stvari dakako mijenjaju na bolje, iako je klasičnoj makrobiotičkoj jednostavnoj prehrani gotovo pa odzvonilo u svijetu. Ipak, zbog svoje iznimne vrijednosti u možemo to nazvati "šok makrobiotičkoj promjeni prehrane", koja zaustavlja većinu tumora, tradicionalna makrobiotička prehrana kao što je ona kakva je prikazana u Kushijevoj knjizi ima vrijedno mjesto u liječenju čovjeka od opakih bolesti.

Svakako knjiga za preporučiti. Nemoj sve uzeti doslovce, ali o svemu što kaže dobro porazmisli. Knjiga je puno duboke i drevne mudrosti jednog svijeta koji je danas skoro pa zaboravljen.

utisana
30.06.2008., 09:35
Kratko izvjesce..
Stitnjaca u redu
Secer u redu
Kalcij u redu
Folna kiselina u redu

Zeljezo 7 tj, nedostaje mi zeljeza
Ja u medjuvremenu kruh,tjesteninu,kolace,slatkise,krompir 3 tjedna nisam ni takla.
Svako jutro nataste popijem bio aktiv lgg+laktobakcile

Gljivica i dalje kao u prici
Danas nisam izdrzala i posla u apoteku po diflucan 150
Uzimam i zeljezo ferrumlek-manje mi se vrti,slabost je manja,tj. imam vise snage i energije.jos sam i nabavila neke preparate za jacanje imuniteta koje uzimam oko 2 tjedna.

Ne nosim sintetiku,higijena normalna-bez pretjerivanja sa pravim preparatima,uloske koristim samo vir od cistog pamuka pa i dalje te vrazje gljivice...

MoW
30.06.2008., 14:11
Kratko izvjesce..
Stitnjaca u redu
Secer u redu
Kalcij u redu
Folna kiselina u redu

Zeljezo 7 tj, nedostaje mi zeljeza
Ja u medjuvremenu kruh,tjesteninu,kolace,slatkise,krompir 3 tjedna nisam ni takla.
Svako jutro nataste popijem bio aktiv lgg+laktobakcile

Gljivica i dalje kao u prici
Danas nisam izdrzala i posla u apoteku po diflucan 150
Uzimam i zeljezo ferrumlek-manje mi se vrti,slabost je manja,tj. imam vise snage i energije.jos sam i nabavila neke preparate za jacanje imuniteta koje uzimam oko 2 tjedna.

Ne nosim sintetiku,higijena normalna-bez pretjerivanja sa pravim preparatima,uloske koristim samo vir od cistog pamuka pa i dalje te vrazje gljivice...

Ok, hvala na reportu. Glavno da je sa štitnjačom sve ok. :)

Koje preparate za jačanje imuniteta koristiš?

Probaj ukloniti bio aktiv i bilo koje druge "korisne" bakcile. Izbaci sve mliječne proizvode da bi bila sigurna.
Jedi više ribe i mesa, pojačaj povrće, inzistiraj na kratko parenom ili kuhanom zelenom lisnatom povrću. Ako jedeš špinat ili blitvu, kuhaj ih max. 3 minute od trenutka kad ih baciš u kipuću vodu. Kuhaj ih otklopljene da ishlapi oksalna kiselina. Vodu od kuhanja baci i povrće dobro iscijedi prije nego što ih jedeš. Jedi više češnjaka s povrćem, on djeluje protiv infekcija. Jedi puno sirovih salata dobro začinjenih octom, jabučnim ili kvasinom, limunov sok. Pojačaj konzumaciju kiselog voća da bi pojačala apsorpciju željeza u želucu.
Općenito gledajući, smanji ukupnu količinu hrane koje jedeš i jedi više ciljano kao što sam ti napisao.
Pokušaj i jesti više iz posuda od lijevanog željeza. Iako nije isto kao da jedeš željezo iz hrane, ovo posuđe izlučuje nešto željeza u hranu koja se u njima kuha.
Pozorno motri željezo da ne bi došlo do prevelikog porasta željeza ako koristiš tablete.
Najvjerojatniji razlog niske razine željeza je nedovoljna apsorpcija u želucu. To je kao što znaš teško mijenjati. Samo dugotrajna promjena prehrane na onu koja sadrži više željeza i koja ti najbolje odgovara za apsorpciju će uroditi plodom.

Dakle, dok ti se stanje ne popravi s gljivicama: nemoj jesti brašnaste proizvode, mliječne proizvode i krumpir.

Ako te zanima, konzultirat ću se s priručnikom i javim ti popis namirnica s višim udjelom željeza, a da ne bude samo ovako općenito kao što sam ti napisao.

utisana
30.06.2008., 22:08
, mliječne proizvode i krumpir.

Ako te zanima, konzultirat ću se s priručnikom i javim ti popis namirnica s višim udjelom željeza, a da ne bude samo ovako općenito kao što sam ti napisao.[/QUOTE]

Joj!MOW!!!
Hvala,..komplimenti,...svaka cast na znanju i trudu,...ne znam sta jos da napisem!
Tvoji postovi me odusevljavaju(Imas obozavateljicu:rofl:)
Ej,stvarno si pravi.
Hvala ti na svakom savjetu sadasnjem i buducem.
Poslusat cu te!
P.S.Mali kuriozitet-Zasto da izbacim i bioaktiv?
Reklamiraju ga (O.K.reklame..znam da bi rekli sve samo da prodaju)ali i lijecnici ga preporucuju:confused: za jacanje imuniteta i bas protiv gljivica.

A mlijeko inace ne pijem jer mi smrdi..

Od preparata sam uzela vitamine razne B,B6.B12,C,D,E itd.tj.sve skupa.Noni sok,neki sirup od aloe vere i taheba.

MoW
01.07.2008., 09:21
Joj!MOW!!!
Hvala,..komplimenti,...svaka cast na znanju i trudu,...ne znam sta jos da napisem!
Tvoji postovi me odusevljavaju(Imas obozavateljicu:rofl:)
Ej,stvarno si pravi.
Hvala ti na svakom savjetu sadasnjem i buducem.
Poslusat cu te!
P.S.Mali kuriozitet-Zasto da izbacim i bioaktiv?
Reklamiraju ga (O.K.reklame..znam da bi rekli sve samo da prodaju)ali i lijecnici ga preporucuju:confused: za jacanje imuniteta i bas protiv gljivica.

A mlijeko inace ne pijem jer mi smrdi..

Od preparata sam uzela vitamine razne B,B6.B12,C,D,E itd.tj.sve skupa.Noni sok,neki sirup od aloe vere i taheba.

Pokušaj za veću snagu uzeti sok od pšenice (1-1.5 dl na dan) ili ekstrakt pšenice u obliku praha (2 čajne žličice na dan). Pitaj u bio&bio za taj proizvod. Jako je bogat E vitaminom. B vitamin možeš uzimati kao B-complex iz apoteke. Naravno da ne škode ni multivitamini.
Za tahebu nisam čuo. Što je to?

Vidi, bioaktiv je inače dobar proizvod. Nemam ništa protiv LGG-a, iako ga mnogi alternativci smatraju lošim jer se izdvaja, je li, iz ljudskih crijeva. Barem je to bilo tako izvorno, negdje 80-tih. Sad ne znam kako se točno dobiva taj probiotik.
Dokazano je koristan. Ipak, ako vidiš da nema poboljšanja, zašto ga ne bi uklonila pa vidjela hoće li biti poboljšanja ili pogoršanja?
Ništa te ne košta, a osobni eksperiment je najvažniji. :)

Potražit ću ti onda najbolju hranu za željezo. :mig:

Ne moraš mi ništa posebno pisati niti hvaliti me. Osjećam da imam dužnost podijeliti svoje znanje s onima kojima je to znanje potrebno. A nutricionistiku obožavam pa mi to svakako nije teško. Uvijek i nešto korisno saznam od ljudi. :D

Jedan savjet za kraj: budući da ne konzumiraš brašnaste proizvode, a time ni kolače, ako osjećaš potrebu za slatkim, pojedi dovoljno meda i pij povremeno neki voćni sok ili sirup.

utisana
01.07.2008., 10:11
Za sok od psenice nisam upoznata..da li ga sama mogu napraviti?Da kuham psenicu pa pijem tu vodu ili?
Uzela sam zob i na uputstvima pise da se kuha i ta voda pije..

MoW
01.07.2008., 12:21
Za sok od psenice nisam upoznata..da li ga sama mogu napraviti?Da kuham psenicu pa pijem tu vodu ili?
Uzela sam zob i na uputstvima pise da se kuha i ta voda pije..

Ne isplati se gubiti toliko vremena, plina/struje i kila pšenice da bi napravila dovoljno soka. A i oni stavljaju još neke fine stvari u taj sok. Tako da, odi do bio&bio i uzmi Weizengrass saft ili Wheat germ essence. Sok je jeftiniji, ali manje koncentriran. Financijski ti dođe na isto. Jedino je prah praktičniji.

MoW
01.07.2008., 18:32
Popis prirodnih namirnica koje sadrže veće količine željeza (izvrsni, vrlo dobri i dobri izvori željeza).

Špinat - izvrstan
Blitva - izvrstan
Kurkuma (začin) - izvrstan
Bosiljak (začin) - vrlo dobar
Cimet (začin) - vrlo dobar
Rimska salata, kao i sve ostale zelene salate - vrlo dobar
Tofu sir od soje - vrlo dobar
Shiitake gljive - vrlo dobar
Mahune - vrlo dobar
Peršin, crveni grah, kelj, škampi, brokula, prokulica, šparoga, soja, masline, leća, divljač, bundevine sjemenke, sezam, celer, quinoa (žitarica), kupus, smeđi grah - dobar

utisana
01.07.2008., 21:44
Sve navedeno osim spinata volim.
A tek cimet!
Ja si na crni kruh,inace(sad ne jer pokusavam dijetu bez slatkoga)namazem maaalo maslaca,meda i posipam obilato cimetom+zeleni caj-tako izgleda moj normalni dorucak.

MoW
02.07.2008., 17:32
Sve navedeno osim spinata volim.
A tek cimet!
Ja si na crni kruh,inace(sad ne jer pokusavam dijetu bez slatkoga)namazem maaalo maslaca,meda i posipam obilato cimetom+zeleni caj-tako izgleda moj normalni dorucak.

To se čini u redu doručak, samo nedostaje bjelančevina. Umjesto čaja, popij jogurt ili ako već želiš zeleni čaj, jedi ribe ili šunke (pureće najbolje).
Med i cimet - mljac. :D

utisana
02.07.2008., 20:57
Jednom si nesto pisao o kavi...negativno.
ja volim popiti jednu kavu na dan,ako eventualno drugu onda bez kofeina.
Molim te,daj mi tvoje misljenje.
Da li bi u potpunosti trebalo izbaciti kavu?
A bez kofeina,tj,nescafe bez kofeina?I nju zaboraviti?:kava:

MoW
02.07.2008., 21:19
Jednom si nesto pisao o kavi...negativno.
ja volim popiti jednu kavu na dan,ako eventualno drugu onda bez kofeina.
Molim te,daj mi tvoje misljenje.
Da li bi u potpunosti trebalo izbaciti kavu?
A bez kofeina,tj,nescafe bez kofeina?I nju zaboraviti?:kava:

Kofein, kao i skoro svi stimulansi živčanog sustava, nije i ne može biti zdrav. S druge strane, jedna kava na dan nije nezdrava. Dapače, poboljšava ti koncentraciju, pamćenje i reakcije.
Postoji znanstvena studija koja ukazuje na to da je rizik pobačaja nešto veći kod žena koje svakodnevno konzumiraju kavu u količinama većima od šalice i pol.
Isto tako, dugotrajna konzumacija kofeina u kavi (tijekom više godina)povezana je s gubitkom dugoročnog kao i kratkoročnog pamćenja. Zanimljivo je da kava ima manji utjecaj na ljude, nego na neke životinje. Tako da učinak nije jak, ali postoji.

Kava bez kofeina ne bi trebala biti problem. Iako je upitno zašto se onda pije, ako ne radi stimulacije? Naime, nije da je to baš hranjivi napitak. :confused:

Dakle, ako hoćeš da ili ne za jednu kavu na dan - da, pogotovo ako ti treba za posao.

MissQ
03.07.2008., 16:05
Draga utisana, ne lutaj i ne natrpavaj se kojekakvim dodacima prehrani. Moj muž je imao sličan problem i uspio se izliječiti tek nedavno, otkad smo počeli slijediti savjete iz jedne knjige. Ono što ti najvjerojatnije imaš je nutritivna alergija i sistemska kandidijaza koja joj je posljedica. Pročitaj knjigu Carolee Bateson Koch "Alergija - prikrivena bolest". Da ne duljim i ne gnjavim - na tri tjedna se izbacuju najčešći alergeni mlijeko, kvasac (brašno) i jaja, uzima se češnjak protiv gljivica i parazita (ili neki dr. proizvod, imaš u knjizi), prehrambeni enzimi iz biljne baze i acido i bifido formule. Mi smo sve nabavili od Twinaba, skupo ali vrlo efikasno. Pročitaj prije toga knjigu, garant ćeš se prepoznati i znat ćeš što trebaš.... Mog muža je izliječilo.....

utisana
03.07.2008., 21:25
Draga utisana, ne lutaj i ne natrpavaj se kojekakvim dodacima prehrani. Moj muž je imao sličan problem i uspio se izliječiti tek nedavno, otkad smo počeli slijediti savjete iz jedne knjige. Ono što ti najvjerojatnije imaš je nutritivna alergija i sistemska kandidijaza koja joj je posljedica. Pročitaj knjigu Carolee Bateson Koch "Alergija - prikrivena bolest". Da ne duljim i ne gnjavim - na tri tjedna se izbacuju najčešći alergeni mlijeko, kvasac (brašno) i jaja, uzima se češnjak protiv gljivica i parazita (ili neki dr. proizvod, imaš u knjizi), prehrambeni enzimi iz biljne baze i acido i bifido formule. Mi smo sve nabavili od Twinaba, skupo ali vrlo efikasno. Pročitaj prije toga knjigu, garant ćeš se prepoznati i znat ćeš što trebaš.... Mog muža je izliječilo.....

hvala ti.Procitati cu knjigu i nadam se da ce i meni pomoci.
danas sam upravo pocela kuru sa Daktarinom jer imam gljivice i na jeziku i stvarno sam vec poludjela...

Ali ja ni inace mlijeko ne koristim jer mi smrdi oduvijek.
Kruh ne jedem 3-4 tjedna,jaja isto ne volim jer mi i ona smrde.

Stvarno ne znam sta me to tako napalo.
Ali izgleda da je bas ta moja ANEMIJA uzrok svega.Imunitet mi je pao i scepale me te dooosadne gljivice:confused:

EXORCIST XXX
13.07.2008., 21:38
Ja sam prije par godina imao sličnu situaciju. Sve sluznice su me pekle, primjetio sam crvene točkice po tijelu, koje se pretvaraju u potkožne madeže. Sve me je svrbilo, svako malo gljivice i naravno kopao po internetu i zaključio sistemska kandidijaza. Doktori su rekli nema šanse, to je puno opasnije, a i svi pregledi su bili u redu, a mene peče od očiju do dolje, a nigdje ništa. Cijelo tijelo svrbi u refulama, da više nisam znao što ću. Napravio sam dijetu od 40 dana, bez šećera, fruktoze, kvasca, octa i kiselina i svaki dan diflukan oralno (skupo, jer ti ni jedan doktor to neće prepisati). Istina je da se smirilo, ali slijedeće godine samm otkrio herpes na kutu usana, koji nisam imao nikad u životu...
Malo, pomalo, analizom, razgovorom s bliskim ljudima, a zapravo najprije u familiji, zaključio sam da ti problemi nisu gljivice nego herpes, jer je zarazno.
Imam liječnike u familiji i ova moja teorija im je kontra sveg što su naučili, pošto poznam kineske meridijane, povezao sam neke stvari i zaključak je 100% virus na živcima, a to je herpes (da ne objašnjavam predugo). Isprobao sam mnogo lijekova s interneta i jedino što je stvarno promijenilo moje zdravstveno stanje je na site www.biogetica.com HRPZ III formula, homeopatski lijek na bazi cjepiva, protiv raznih tipova herpes virusa. Stanje je bilo u terenutku (par dana) osjetno bolje. Napravio sam kuru 3 mjeseca i preporučam (bočica je 30$+poštarina) Naravno to nije sve, ti moraš najprije očistiti bubrege, pa onda jetru, ja koristim i zapper koji radi čuda. Uglavnom taj virus ti rastura cijeli sistem. Mogući simptomi (vjerojatno imaš većinu).
Svrbljenje, krvave raspucale oči, madeži i bradavice po cijelom tijelu (sve više i više), bolovi u nogama od križa dolje. Bolna desna strana vrata, vjerojatno i glavobolje česte, moguće pojačano zujanje u desnom uhu. Moguće ukliještenje išijatikusa. Povećan šećer i kolesterol. Lice nije čisto nego često bubuljičasto (kod rijetkih ne, npr mene). česte afte u ustima, te kad prođeš jezikom po unutrašnjosti sluznice, nije glatka već lagano "pikasta". Bol u zglobovima, promjenjivo, neko vrijeme mozda koljeno, zatim na stopalu ili rame ili lakat, kako kod koga. Madeži izraženiji na prsima i ispod pupka, te ispod pazuha, a ostalo sitne točkice. Uglavnom liječnici te neće znati izliječiti, a alternativci će predugo se baviti organima, energijama i sl. Ima rezona jer rastura unutarnje organe, no zašto su organi bolesni. HERPES VIRUS, koji tip imaš ti, ne znam, ali napravi virološki test na herpes, pa ćeš vidjeti. Nabavi si lijek HRPZ III, spray
Nadam se da ćeš si pomoći!

utisana
14.07.2008., 21:28
[Hvala,napraviti cu test na virus herpesa.
Ja mislim da ga nemam,bar se duboko NADAM.
Imam bolove u nogama,vratu,ramenu, ali nemam ispucane kutove usana,oci su mi O.K.,pa pretpostavljam da nije herpes jos vise se nadam da nije jer znam da je to gadna komplikacija.
Ali gljivice me peru...sad sam popapala 2 tube Daktarin gela,malo je bolje-ali nije jod kako bi trebalo.
Ovih dana sam imala dosta posla a bas sutra idem u biblioteku po knjigu koja mi je preporucena -o alergiji,
Moram reci i da svaki dan uzimam i zeljezo u tabletama,kao i u hrani i bar sto se tice umora je puuno bolje.

EXORCIST XXX
15.07.2008., 18:06
Nazalost, siguran sam da je herpes, jedino nisam siguran koji tip (ima ih oko 80), većina doktora se neće složiti, ali ja ne znam nikog tko ga nema. Herpes se može otkriti i 10-15 godina nakon okužbe, po mojim analizama unazad, mislim da je meni trebalo oko 8-10 g. Čak ni najbliži godinama nisu mogli prihvatiti tu "teoriju". Epstein barr je herpes, vodene kozice, oralni, genitalni, zoster i još dosta njih. Porazgovaraj s najbližima, pitaj ih o bolovima u vratu, krizima i zglobovima, pogledaj im kožu, gledaj ih pažljivo i uočit ćeš koliko se abnormalno svrbe (obrve, nos, usta, uho, prsa, abdomen, noge, ruke). Ako pažljivo gledaš, teško da će proći minuta, a da se negdje ne posvrbe. Sigurno su svi puni sitnih točkica (to se vidi na rukama) itd., da se ne ponavljam.
umjesto daktarina (pojeo sam ne znam koliko tuba, pa ništa) jedi propolis (baby, bez alkohola). Ja sam sve jeo iz apoteke, što se može i što preporučuju (između ostalog 3-4 g C vitamina dnevno). Uzalud, bacanje novaca. Sve to možeš čajevima. Odlična stvar za jetru je sikavica ili obični oslobod, u ljekarni se zove sylimarin. To čisti i obnavlja jetru, možeš jesti smrvljene sjemenke u čaju (malo nepraktično) ili tablete (moja mama se preporodila, a prijatelju se smanjio šećer s 16 na 4, poslije kure od 14 dana. Ali najbolje od svega homeopatski HRPZ III spray. 100% poboljšanje, obavezno probaj, jeftinije je od svih vitamina na koje si trošila novce, a ništa!
Sretno!

utisana
15.07.2008., 23:36
jucer sam bila uvjerena da nemam herpes!!!
Danas vise nisam.
U unutrasnjosti usta osjecam na nekim mjestima naboranu sluznicu(jos imam gljivice na jeziku)
Ali nemam tih tockica koje spominjes po rukama i ne svrbim se kao sto si ti primijetio kod tvojih.
Vrat me boli.ali pre ravan je,tj nema pravilan nagib.
A zglobove osjecam,prilicno,cak me bude sram jer sam jos relativno mlada..
Molim te kako onda da napravim te testove na herpes.Tj,sta da kazem doktorici?Ili ako sama platim nalaze sta da kazem u laboratoriju?Kakve testove ako ih ima 80 vrsta?Sta si ti napravio,kako si ga otkrio?

utisana
15.07.2008., 23:42
Koliko dugo bih trebala konzumirati cajeve i homeop. lijek koji si preporucio?
Citala sam o ciscenju jetre uz pomoc gorke soli,grejpa i maslin.ulja.Da li znas nesto o tome?Bi mi to pomoglo?Da li je to o.k. ili je preagresivno?

EXORCIST XXX
16.07.2008., 03:19
1. Imam sve doma i spremam se to napraviti, ali nekako se nećkam, jer sam čuo da je agresivno i ako je kamenje preveliko, moze zastopati kanale. Bolja je sikavica (obični oslobod, silimarin), ali prije jetre treba čistiti bubrege. Ja ću sigurno probati i s gorkom soli, ali najprije ovo. kažu da treba za vrijeme punog mjeseca, jer se najbolje odvaja voda.
Čaj za bubrege

SASTAV:
- preslica 15 g
- kopriva 10 g
- troskot 8 g
- kantarion 6 g
Ta količina dovoljna je jednoj osobi za tri tjedna.

PRIPREMA:

Jedan prstohvat te mješavine preliti sa 125 ml vruće vode, i ostaviti da stoji 10 min. Zatim ga procijedimo, a na talog od trava sipamo dvije šalice vruće vode i kuhamo 10 min. Zatim i taj čaj procijedimo u onaj prvi, tako da se izmiješaju.

Pijemo ga sobne temperature, i to pola šalice u jutro na tašte, pola sata prije ručka, i prije večere. Smijemo ga piti najviše tri tjedna, a terapiju smijemo ponoviti 4 puta godišnje, s time da je razmak najmanje 2 tjedna.

2. Otkrio sam tako, kad sam vidio čudan prišt, otišao sam doktoru i pitao što je to i on je odgovorio, "a ništa strašno herpes".
Ako nemaš još mnogo točkica-madeža (pogledaj se malo pažljivije), znači da si mozda tek unazad 1g. dobila virus. Da li si napravila bris tih gljivica? Ili oni na oko kažu da su to gljivice, vrlo je slično i mnogi pogriješe. Napravi test na HSV 1, HSV 2, epstein barr (to su osnovni, ne znam što sve mogu testirati), test je bio oko 80-100 kn, ali ne znam zašto ti doktorica ne bi dala uputnicu.

Ukratko, mislim da je problem u 10-om kranialnom živcu "vagus" (herpes je virus na živcima), koji je vezan na vratni mišić Rectus Capitis Lateralis i problem sa živcem izaziva tenziju u tom mišiću i obratno. Disfunkcija tog živca izaziva razne probleme: srčane aritmije i udare, grčeve u jednjaku, grlu, kašalj, dišne, želučane, crijevne probleme, promuklost i gubitak glasa itd... Ukratko idi na sistematski: pregledaj krv (šećer. kolesterol, herpes), srce, pluća za početak. Po kinezima dio bladder meridijana ide po liniji Vagusa, a većina ima problem s tim najvećim meridijanom (mjehur), znači i mjehur bi mogao biti problem. Da li imaš redovite ili ti kasne menstruacije? Da li ti se brzo masti kosa i uši? Situacija je dosta kompleksna i i nije mi još dokraja jasno kako i zašto, ali sam uvjeren da je to problem. Kopaj sama po internetu i promatraj se, no nemoj zapasti u hipohondriju, svi ti problemi se mogu riješiti, ali treba se paziti i to ne samo ti, svi!
p.s. ovo nije stručno mišljenje, ali će ti pomoći u rješavanju budućih problema i nabavi zapper, ima ga u Hrvatskoj, on će ti sigurno riješiti gljivice i većinu infekcija (ako ne i sve)
Pozdrav

EXORCIST XXX
16.07.2008., 03:23
Kava bez kofeina ne bi trebala biti problem. Iako je upitno zašto se onda pije, ako ne radi stimulacije? Naime, nije da je to baš hranjivi napitak. :confused:

Dakle, ako hoćeš da ili ne za jednu kavu na dan - da, pogotovo ako ti treba za posao.

kemijski proces dekafeinizacije kave, opasniji je nego kava s kofeinom, rađe cikoriju nego nescaffe, za zdravlje.

utisana
16.07.2008., 08:42
[Uff...ne zvuci simpaticno...
Napravila sam bris grla-rezultat candida albic.
Secer je normalan.
Hvala ti puno.
Mislim da cu imati problema naci sve te trave.(iz manjeg sam grada)
Ima mozda neki travar koji salje trave postom a da se moze naruciti preko interneta?

utisana
16.07.2008., 08:44
Mozes mi objasniti sta je taj zepper?
Nisam jos cula za to...
Mozda i gdje ga nabaviti?

utisana
16.07.2008., 08:47
Zapper..
Greska u pisanju,,,..]

utisana
16.07.2008., 08:54
[nasla sam na alternativa-za-vas
sve o zapperu,
neki forumas pise da to nema veze s vezom,jer...
Ja imam kod kuce mali biorezonantni uredjaj koji povremeno koristim.
Da li mislis da mi je to dovoljno,tj da ne idem u nove investicije?

kisha
16.07.2008., 09:24
Gljivice ti mogu biti i od pretjerane kiselosti organizma...proguglaj malo po netu koje namirnice izazivaju kiselu reakciju i pokušaj ih neko vrijeme izbjegavati kako bi ti se uspostavila lužnatost u tijelu. Ujedno, gljivice vole B-vitamin, pa ako kojim sl. piješ pivski kvasac ili B-kompleks i to može biti uzrok.
Što se tiče anemije, ako se pravilno hraniš (znači kombiniran unos namirnica koje njime obiluju, ne mislim na meso) i ipak ti je željezo nisko, onda bi trebalo provjeriti da nije problem u apsorbaciji te pregled debelog crijeva (da se vidi da ne gubiš tu negdje), e sad ne znam detalje oko tih pregleda jer nije moje iskustvo nego moje sestričen.

Inače ja ne jedem previše slatko, zapravo skoro uopće, ali ako nekad ipak pojačam, odmah mi gljivice krenu..

utisana
16.07.2008., 12:55
Ja inace,obozavam slatko!ali se suzdrzavam.Ima oko mjesec dana da ne jedem ni slatko ni kruh,ni brasno,med,marmeladu,kekse...ma nista!
I mogu rec da niti vise ne razmisljam o slatkisima ili kruhu.
Anemicna sam od djetinjstva.i ja sam rekla doktorici da mi je sumljivo zasto ne apsorbiram zeljezo,da bi bilo dobro napraviti neke pretrage...samo ona kao da oglusi kad tako nesto spomenem-valjda zbog restrikcija u zdravstvu izbjegavaju sve moguce analize:ne zna::flop:

MoW
16.07.2008., 14:10
Ja inace,obozavam slatko!ali se suzdrzavam.Ima oko mjesec dana da ne jedem ni slatko ni kruh,ni brasno,med,marmeladu,kekse...ma nista!
I mogu rec da niti vise ne razmisljam o slatkisima ili kruhu.
Anemicna sam od djetinjstva.i ja sam rekla doktorici da mi je sumljivo zasto ne apsorbiram zeljezo,da bi bilo dobro napraviti neke pretrage...samo ona kao da oglusi kad tako nesto spomenem-valjda zbog restrikcija u zdravstvu izbjegavaju sve moguce analize:ne zna::flop:

Pa nije stvar u restrikcijama. Ona bi te morala poslati negdje gdje ti želiš ići. A to je gastroenterologu da ti procijeni stanje želuca i crijeva.

EXORCIST XXX
16.07.2008., 14:55
zapper (search ultimate zapper), je najbolja investicija u moje zdravlje dosad. Ni ja ni moja familija, od kad ga imamo nismo bili bolesni duže od 1 dan. No treba se zappirati pri prvom simptomu, a ne čekati da se razvije, jer tada bukne još jače, ali se smiri i ne ponavlja se. Nakon kure 3 tjedna+ 1 tjedan pauze + 3 tjedna, koristim ga samo pri prvom simptomu prehlade, kašlja, herpesa, bilo čega i sutradan - ništa. Koža je napetija, vlažnija, bez prištića, podočnjaci nisu više tamni... da ne nabrajam
Tko kaže da ne valja, ili nije probao ili ima loš. Ultimate zapper is the best!!!

gob
16.07.2008., 15:46
Utisana,

Hvala ti na opisu simptoma Candide, ko da sam ja opisana. Nije mi palo na pamet da bi se svi ti simptomi mogli staviti u hrpu i imati samo jedan uzrok.
Pogotovo kasalj i zacepljeni nos nikad ne bih povezala sa Candidom. A niti moji lijecnici koji su u zadnjih 20 godina dolazili sa raznim dijagnozama u vezi s tim,:) ali nisu bili uspjesni u lijecenju. Sad ce biti lakse kad znam o cemu se radi.

utisana
16.07.2008., 18:56
Da,dobro je to sto znamo sta nas muci!
Ali mogu ti reci da lijecenje nije nimalo jednostavno!!kao sto vidis po svim postovima.
Mene nervira sto standardna medicina na kandidu(ili bar moja doktorica)gleda kao na neku malu smetnjicu...nista strasno...
ja se vec godinu dana gnjavim sa kandidom i nikako da dodjem na svoje...

Pitanje za kolegu Egzorcista i Mow-a i ostale...
Sad su mi prepisali diflucan 50-7 dana i 2 tube rojazol gela.
Da li ima uopce smisla da gutam te kemikalije ili da uzmem samo cajeve za ciscenje jetre i bubrega,cesnjak ,propolis i homeopatski lijek?
Ili da kombiniram jedno i drugo?

Jos nisam uspjela nabaviti knjigu o alergiji...
Pa dok je ne nabavim bih ipak nesto pokusala od gore navedenog..??

EXORCIST XXX
17.07.2008., 02:57
Ja iskreno mislim da nema. Ne znam koliko si uzimala diflucana dosad, ali ako nije pomoglo, niti neće. jedni kazu da treba 40 dana, drugi da je to ludost i smrt za jetru, i da je dosta 7 dana, ako ne pomogne, onda mozda treba traziti uzrok. Ozbiljno, probaj si nabaviti zapper, nije skup a mozda ti stvarno pomogne. Ja sam uvjeren da kroz mjesec dana svakodnevnog zappiranja, nećeš imati problema. Kombiniraj s čajevima, u krajnjem slučaju i diflucan će bolje djelovati. Gljivice treba izgladniti, NO: šećer, fruktoza, kvasac, alkohol, citrusi, ocat, mlječni proizvodi. Puno C vitamina, L lysin, tablete s acidophil bakterijama i ekstremna dijeta 40 dana + ako si extra extreme, svaki dan diflucan. No ponavljam ti, gljivice nisu tvoj problem, ako i jesu, nisu glavni, nešto ih provocira.
tu imaš link sa starog foruma, gdje je ta tema premljevena 1000 puta. svaka druga zena koju znam ima stalno problem s gljivicama, zar to nije malo čudno. Herpes izgleda skoro isto, svrbi i boli skoro isto, i kroničan je
http://www.forum.hr/archive/index.php/t-93973.html
Također izaziva alergije i dermatitise, kojima nitko ne zna uzrok...

p.s. ako vjeruješ medicini i farmaciji onda bi ti nakon 7 dana trbalo biti dosta diflucana. sistemska kandidijaza je mnogo gora i opasnija bolest, od koje se umire (medicinsko objašnjenje)
ako ne vjeruješ, onda nisu gljivice uzrok i uzalud se mučiš liječiti ih, no 40 dana ove diete, je dobro i za herpes, tako da ništa ne gubiš

utisana
17.07.2008., 08:30
[Ma vise nista ne znam...
Vidim da se stvari ne popravljaju..
Pitala jucer doktoricu da napravim nalaz na herpes,ona -ma nema ti herpesa...
Morati cu sama platiti.

Napravit cu dijetu,vec i jesam na dijeti.
Osim secera ne jedem ni mljecne proizvode-samo tu i tamo uzmem malo voca da se osvjezim,stvarno mi fali.
a izbacit cu i to!
Samo mi reci,pliz,koja je cijena zeppera?

EXORCIST XXX
17.07.2008., 09:08
Ja sam ga naručio iz SAD-a, ali ako imaš nekog elektroničara, moze ti ga napraviti, dijelovi su oko 150kn, a gotov zapper oko 400-500, pa sve do 2800. Ima raznih, ja imam ultimate zapper i on je malo bolji, ali svi rade ok. Većina mojih prijatelja ga ima. Trave mozes kupiti u obliku čaja u biljnim ljekarnama ili kod travara ili ih sama naberi. Gospina trava raste svugdje, a ni ostalo nije problem.
Doktori su vrlo čudni po pitanju tih gljivica ili herpesa. Imam doktore u familiji i znam
da su beskorisni u slučaju nekog "neozbiljnog" problema. Kirurgija - ok, dijagnostika i ostalo -nemaju pojma. Smatram ih managerima farmacutskih tvrtki.
Eto neću vas više "tlačiti" s mojom teorijom, ali problem gljivica sam doktorirao i kazem ti, to nije glavni problem. U ovoj borbi ste sami, koliko si sami pomognete, toliko ćete biti zdravi. Istrazujte, ponudio sam vam jednu teoriju problema, pa odlučite.
Pozdrav

utisana
17.07.2008., 11:11
[.
Eto neću vas više "tlačiti" s mojom teorijom, ali problem gljivica sam doktorirao i kazem ti, to nije glavni problem. U ovoj borbi ste sami, koliko si sami pomognete, toliko ćete biti zdravi. Istrazujte, ponudio sam vam jednu teoriju problema, pa odlučite.
Pozdrav[/QUOTE]

Hej,nemoj nas napustati.
Tvoje je znanje dragocijeno.
Rado procitam sve sto predlozis!!
Koja #tlaka#?
:top:

EXORCIST XXX
18.07.2008., 10:07
By the way, jesi li provjerila šećer u krvi?

utisana
18.07.2008., 12:32
Da,secer mi je normalan.
Sve o.k.

Mene je zeznula anemija-od nje mi je oslabio imunitet i razvile se gljivice..koje su dosadne kooo....

.(a sada moguc i herpes..:confused:)
Ali,evo na dijeti sam..Jedem samo povce koje inace nikako ne volim i zitarice i meso
Kad vidim voce na stolu...uf!Bas bi ga smazala..ali necu

utisana
21.07.2008., 11:02
Izvjestaj
Uzimala diflucan 50,rojazol gel i...sve po starom.Ovo je bio posljednji pokusaj sto se tice standardne medicine-ne pomaze.
u medjuvremenu sam na dijeti i VRLO VAZNO-pocela sam citati knjigu Alergije-prikrivena bolest!
Sad mi je sve puno jasnije,ali dosla sam tek na pola.Kad je procitam cijelu,napisati cu osnovne ideje.

slobodnahrv
21.07.2008., 19:51
Hello utisana, predlažem da jedeš maksimalno moguće, kvinoju (quinoa). Zapravo, neka ti to bude dijeta u kombinaciji s povrćem. Ima je za kupiti u merkatoru ili bio prodavaonicama, a što je to pogledaj na: http://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa
Pogledaj sastav sa strane na 100 g 37% željeza RDA, između ostalog.
od kad sam probao, ne jedem više rižu!

MoW
22.07.2008., 13:04
Hello utisana, predlažem da jedeš maksimalno moguće, kvinoju (quinoa). Zapravo, neka ti to bude dijeta u kombinaciji s povrćem. Ima je za kupiti u merkatoru ili bio prodavaonicama, a što je to pogledaj na: http://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa
Pogledaj sastav sa strane na 100 g 37% željeza RDA, između ostalog.
od kad sam probao, ne jedem više rižu!

utisana, ako ćeš jesti quinou, vrlo je važno da je dobro ispere, sve dok voda ne bude čista. Naime, quinoa, njezine sjemenke, presvučene su spojevima koji se zovu saponini. U doticaju s vodom, oni stvaraju pjenušavu sapunastu smolu koja utječe na okus.
Slažem se oko sastava, količina željeza u quinoi je velika, oko pet puta veća od one u integralnoj riži.

utisana
22.07.2008., 13:25
Hvala vam obojci.
Mow,posto tebe interesira prehrana,baci oko na ovu knjigu o Alergijama,vrlo je interesantna..

MoW
22.07.2008., 18:28
Hvala vam obojci.
Mow,posto tebe interesira prehrana,baci oko na ovu knjigu o Alergijama,vrlo je interesantna..

Hvala, evo naručio sam knjigu. Koliko shvaćam, ima dosta nutricionističkih informacija, posebno o interakcijama među hranom i učinku na tijelo, jel da?

utisana
22.07.2008., 20:02
Hvala, evo naručio sam knjigu. Koliko shvaćam, ima dosta nutricionističkih informacija, posebno o interakcijama među hranom i učinku na tijelo, jel da?

Da,objasnjava sve procese tijela.sto je potrebno.a sta je viska..
Lako se cita u 2 dana 200 str.
vratit cu se ponovno na najzanimljivije djelove.
Samo da nabavim ovo sto savjetuje protiv kandide i parazita.
Ako uspijem,pokusati cu opisati cijeli proces,Koga zanima morati ce pocekati..najprije dok nabavim preparate,a onda dijeta 40 dana.

MoW
22.07.2008., 21:30
Da,objasnjava sve procese tijela.sto je potrebno.a sta je viska..
Lako se cita u 2 dana 200 str.
vratit cu se ponovno na najzanimljivije djelove.
Samo da nabavim ovo sto savjetuje protiv kandide i parazita.
Ako uspijem,pokusati cu opisati cijeli proces,Koga zanima morati ce pocekati..najprije dok nabavim preparate,a onda dijeta 40 dana.

Ti se samo najprije izliječi, a ovo pojašnjavaj kad stigneš. :)

slobodnahrv
23.07.2008., 00:24
Nisam siguran da li treba prati saponine ili ne. Nije mi toliko gorko neoprano, a recimo kod biljke sikavice (oslobod) najbitniji su saponini. Oni čiste jetru, tako da ja ne perem quinou, osim radi supruge (njoj je gorko). Za parazite najbolji je zapper.

MoW
23.07.2008., 12:29
Nisam siguran da li treba prati saponine ili ne. Nije mi toliko gorko neoprano, a recimo kod biljke sikavice (oslobod) najbitniji su saponini. Oni čiste jetru, tako da ja ne perem quinou, osim radi supruge (njoj je gorko). Za parazite najbolji je zapper.

Hm... ja sam uvijek prao sve žitarice. Ima nekih tvrdnji da saponini čiste krv od kolesterola i da štite srce od srčanih bolesti. S druge strane, blago su toksični. Ja bih uvijek oprao, jer jedem inače kvalitetnu hranu. Ali recimo, kad bih se hranio lošijom hranom, onda bih ostavio barem malo.
No velim, to su ipak detalji i od male količine quinoe pripremljene ovako ili onako ne bi trebalo biti štetnih posljedica.

utisana
23.07.2008., 13:41

Ja sam lani od CaliVite nabavila Bioharmonex,isto se radi o magnetskoj rezonanci.Nema poseban program za parazite ali ima za detoksikaciju,imunitet itd..
Ne bih htjela ici u dodatne troskove...
Da li je moj Boharmonex isto dobar?Ili bi trebalo imati bas Zapper?

slobodnahrv
23.07.2008., 16:36
Ne znam, reklama izgleda OK. Jesi li ga probala koristiti bar mjesec dana redovito? Počni ga koristiti, pa ćeš vidjeti. Zapper radi, to znam!

utisana
23.07.2008., 18:37
Nisam bila tako redovita punih mjesec dana,-sad cu se popraviti...

strijelac30
23.07.2008., 21:40
Dali si cula za Darkfield ispitivanje- pokazuje stanje ne samo krvnih stanica već i plazme, a vezano za prehranu i način života svake osobe posebno.

Evo vise o toj analizi;

Pomoću živih uzoraka krvi možemo reći da li općenito pijete dovoljno vode (što je itekako važno za dobro zdravlje), da li postoji nedostatak određenih vitamina i minerala, kakve su vam sklonosti prema kardiovaskularnim oboljenjima, kakvo je stanje i kakve su mogućnosti vašeg imunološkog sistema, te da li ste pod utjecajem jakog stresa itd.
Promjene u plazmi ili stanicama, kao i promjene u njihovoj dinamici kao posljedicu nedostatnog unosa vitamina, minerala, vode, aminokiselina putem svakodnevne prehrane ili uslijed njihove slabe apsorpcije
oštećenje stanica uslijed djelovanja toksina, slobodnih radikala
sposobnost organizma da neutralizira i izluči otrove
sposobnost organizma da probavlja bjelančevine i masti
posljedice dugotrajne izloženosti djelovanju slobodnih radikala
promjene uslijed dugotrajne izloženosti organizma stresu, toksinima te prisutnost parazita
postojanje disbalansa, odnosno narušene ravnoteže u organizmu
posljedice disbioze - zna se da patogeni mikroorganizmi izazivaju bolest ukoliko uspiju naseliti crijevnu sluzokožu. Ukoliko je ravnoteža između dobrih i štetnih bakterija u crijevima narušena, to stanje nazivamo disbioza, a čimbenici koji joj doprinose su premalo vlakana u prehrani te izloženost toksinima iz okoliša. Disbioza je vrlo opasno stanje, jer doprinosi slabljenju imuniteta, omogućuje druge infekcije te vaginalne infekcije kod žena. Zanimljivo je da u tijelu jednog čovjeka obitava 20 puta više bakterija nego što imamo stanica, te više od ukupnog broja ljudi koji su do sada nastanjivali naš planet. Iz ovih se brojki daje naslutiti u čemu je važnost sprječavanja disbioze, s obzirom da je od 100 trilijuna mikroorganizama samo manji broj onih dobrih, dok štetni mikroorganizmi jedva čekaju priliku da preuzmu kontrolu.

utisana
24.07.2008., 10:05
Da,bila sam na toj analizi pred cca. 2 mjeseca.
Vidjela sam i gljivice u krvi...
I da mi fali zeljeza,da trebam vise piti vode,..to me i potaklo da napravim i laboratorijski nalaz,jer npr. iz zive kapi krvi se vidi da nedostaje zeljeza ali ne i koliko..
Dobila sam i preparate za jacanje imuniteta kao Acidophilus,Digestive enzimes,vitamine za krvnu grupu A.
Sve to konzumiram,ali jos nije dovoljno posto me kandida zgrabila malo zesce...(jezik mi je bijel ko da je snijeg:mad:)
I lijekovi koje sam dobivala tipa Diflucan i Daktarin su mi samo opteretili jetru a nis mi nisu pomogli..
Ma,sad cu ja sve to staviti na mjesto!
Dijeta + ciscenje od parazita i kandide +Acidpohilus +jacanje imnuniteta-bit cu ko nova!
Ipak,po ovoj knjizi so citam treba 4-6 tjedana za rezultate.Znaci,krajem ljeta sve ce biti:top:

utisana
27.07.2008., 18:16
Novo izvjesce

Jedem puno sirovog povrca,malo voca,sirove,proklijale zitarice,pijem vitamine i acidofil u tabletama...stanje-candida se povukla za 1/3!!!!:top:

MoW
31.07.2008., 13:55
Novo izvjesce

Jedem puno sirovog povrca,malo voca,sirove,proklijale zitarice,pijem vitamine i acidofil u tabletama...stanje-candida se povukla za 1/3!!!!:top:

Jako dobro! :top:

Evo, prošlo je četiri dana od tvojeg izvješća, ima li daljnjeg napretka?
Svakako nemoj zaboraviti na proteine, povremeno jedi ribu i meso peradi.

slobodnahrv
31.07.2008., 17:34
Bravo, nadam se da ćeš izdržati 40 dana. Nabavi si kvinoju (quinoa), ona isto ima puno proteina i aminokiselina, a lagana je hrana.

utisana
02.08.2008., 11:22
Bravo, nadam se da ćeš izdržati 40 dana. Nabavi si kvinoju (quinoa), ona isto ima puno proteina i aminokiselina, a lagana je hrana.

Hocu,hvala ti,samo da se docepam neke vece trgovine..kod nas ,malo mjesto-mala trgovinica,pa ima vrlo uzak izbor.

I hvala na podrsci,mislim da cu uspijet 40 dana.
u medjuvremenu sam jos uzela ulje od sjemenki grejfruta:mad:gorko je ko sam vrag!
To je protiv gljivica-gadno,sigurno ce sve pokrepat koliko je gorko.
Pije se 3 puta na dan po 30 kapi,postepeno.Tj. prvi dan 3 kapi pa svaki dan +6 kapi,znaci 3,9,15...sad sam na 9 i stvarno je gadno-ne znam kako cu kad dodjem na 30!Ali gljive moraju krepat!:top:
A kandida na jeziku je skoro nestala,dok genitalno -sve 5!

Ida,jos sam nabavila enzime koji pospjesuju probavu!
Ej,bit cu Zdravko Dren!!:rofl:

slobodnahrv
13.08.2008., 22:31
Kako napreduješ? Napiši malo.

utisana
14.08.2008., 21:22
Kako napreduješ? Napiši malo.

malo sam uprskala.......:(
Dosli su nam prijatelji u goste,a njima ne mogu ponuditi ovo sto ja jedem,..pa sam napravila lazanje--i kako sad da njih gledam a ja nis??:ne zna:
jela sam i ja!!
Drugi dan-rostilj-opet sam zgrijesila!
Treci dan burek!..sve ti je jasno..

Ali ipak,gljivice ne bujaju.
Dala sam stolicu na analizu i za 7 dana stizu rezultati.
U medju vremenu,ovom prehranom.skinula 6 kg,nema nikakvih pristica po licu ili ledjima,puno sam bolje raspolozena,manje umorna,imam vise energije,smirenija,..
Ali stvarno sam bila rigorozna,sad cekam da priijatelji odu doma,pa da nastavim po strogoj dijeti!

Moja prehrana je bila samo SIROVO povrce,voce i zitarice koje bih na vecer pustila u vodi i ujutro bi bacile klicu-to sam jela.Nije ukusno.ali nije ni gadno.
I rijetko malo ribe(tata je ribar)
Ako i ti zelis tako nesto probati-iskreno preporucam.

gigiONlajna
04.09.2008., 02:01
Probudih se jutros opet sa bolnim ramenom i čudnim osjećajem u kostima.
POd dojmom jučerašnjeg posjeta pozanika i njegovog ct-a ruke te rupa na kostima.Pogotvo pod dojmom slike u mojoj glavi kad je spomenuo da mu je kost mogla puknuti.
Neću moći nikoga pošteno mlatnut:) ako moja ruka tak zgleda?Ni badmiton lopticu.

KIšem opet oprezno jer me bole pluća od mojeg energičnog kihanja.
Proklinjem današnju potebu da jedem ćevape jer sam si tak napuhnuta sad.
Tako surfam netom, umjesto papirima za ispit,kao odjednom bi ja jela zdravo,utipkam "ayurevdska prehrana " jer se sjećam nešto o ravnotezhi..nečega:).
MOja potraga me dovede to čišćenja jetre, bubrega i parazita.I naravno moje slike u glavi..kako paraziti grickaju kostiI one slike ct-a sa rupama u kostima.POmislim, osjetim kako mi bash to treba.A ne ćevapi:)
Dovede me potraga i na ovu stranicu.
I čitam ...i brojim..pa ja to imam, i to , vidi vraga i ovo.
Štitnjača, vraćanje gljivica, zglobovi, željezo, niski tlak, masna koža i kosa, svrbezh, čudan okus u ustima (istina možda zbog luka:)) alergije nonstop au zadnje vrijeme sve jače i intezivnije, povremena čudna stanja šoka za vrijeme početka menstruacija.
Nikad bash nešto nisam posbno liječila osima kad bi mi alergije bila nepodnošljivo iritantne
U zadnjih par dana sam..hmm--- zabrinuta.Osjećam da nešto nije u redu.I onda vidm Vaše postove i ...wow...

NO, ova moja uvertira je zapravo zahvala.
Hvala na postovima.I informacijama.
I ne smao to, potaknuli ste me da nekaj napravim jer bih ja vjerojatno to ignorirala i bila lijena.

Imam dvije dileme.
Kak je za mene struja magično zlo biće a mislim dat braci da napravi zapper, pitanje glasi...dal je svjedno (tj. dal oboje djeluje) dal ga kupiim ili koristim handmade.
Il neći imat dilemu ak mi netko veli da ima i jeftiniji:).Sad sam u banani sa kunama a nekak imam silnu potrebu što prije počet.

Usput nakon, marketniški odličnog, poteza stvaljanja slika parazita na stranice koje reklamiraju antiparazitsku metodu tko ne bi poželio zapper.
DA i ne djeluje na parazite, djelovat će na slike u glavi:)).
Te kolko ste ga VI platili..tj.ima nekaj jeftinije od 2300kn?

DRuga je dilema dal mogu koristit Sylimarin uporedo sa čišćenjem bubrega?
BUdem čistila i jetru onom drugom metodom al ja bih manje kamenčiće izbacivala:).

Joj i da...ako ubiju parazite te zle gljivice, zar mi neće i prijateljske bakterije??TJ....koje su posljedice tog bakterijskog genocida?

gigi

gigiONlajna
04.09.2008., 11:54
jutros sam dodatno proučavala Zapper jer mi zvuchi predobro pa sam skeptična.

Nadjoh kritike , glede zappera, gđe Clark i čišćenje organizma pa me intreseira Vaše mišljenje o tome.http://http://en.wikipedia.org/wiki/Hulda_Regehr_Clark

http://http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/flushes.html
http://http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/Cancer/clark.html

no i pohvale.. http://http://www.newtreatments.org/doc.php/Energy%20Healing/42...

@ exorcistXXX..trazhila sma malo o simptomima herpesa no poneke koje si spomenuo uopće se ne spominju kao simptomi te bolesti.Kako si ti došao do zaključka o herpesu...
p.s. mene i dalje muchi kako ta sprava, ako radi to što tvrdi da mozhe, ne ubije i nama potrebne bakterije.

ocaponthas
17.09.2008., 15:21

Umor..kad nesto radim,obavezno moram malo odmoriti jer ne mogu dalje.Brzo se zapusem.

Možda je malo prekasno da ti idem odgovarati na post koji si postala tako davno, ali evo mog odgovora, nadam se da će ti pomoći... Candida može biti uzrok većine tegoba modernog čovjeka, a znaš zašto? Zato što nas kljukaju antibioticima za svaku najmanju upalicu. Antibioticima ne ubijaš samo "loše" bakterije nego i "dobre". A te "dobre" bakterije ti trebaju za održavanje normalne crijevne mikroflore (iako ne kužim zašto se to zove mikroFLORA kad to nisu biljke...). Nestankom Candide, omogućuješ crijevima bolju apsorpciju hranjivih tvari, iliti gnojiva za nas dvonošce. Sudeći po svojim simptomima - imala sam teži problem s Candidom i izliječila sam ga. Samo mislim da se možda ponovno pojavio jer opet patim od anemije, ali to je druga priča. Kako sam je se riješila? Našla sam jedan recept sa neke od pustih stranica o alternativnoj medicini i pročitala da se može riješiti pijenjem origanovog ulja, koje je strašno skupo za bočicu od mislim 10mL, dođe čak 75kn! Sad ne znam točno u kojem omjeru, ali moraš to origanovo ulje razrijediti maslinovim uljem i negdje 6 kapi tog razrijeđenog ulja moraš ukapati u 2dcL vode. To piješ od 5 do 7 dana 3x dnevno. Mislim da je bolje 7. Nakon tog tretmana unosi u organizam što više bakterija da ti se FLORA oporavi. A da, i dobro je ne jesti ugljikohidrate poput raznoraznih šećera. Nadam se da sam ti pomogla! Pozdrav!

utisana
20.09.2008., 12:39
[Nije kasno!Svaki savjet je dobrodosao.
Jos se borim s njima:mad:

Tornado
22.09.2008., 23:04
Nije kasno! Svaki savjet je dobrodošao.
Još se borim s njima:mad:
Bok,
evo da se i ja malo pridružim, iako je bilo mnogo dobrih savjeta.

Ja sam uništio "atletsko stopalo" tj. gljivice među nožnim prstima pomoću aktivirane otopine natrijevog klorita (www.miraclemineral.org).

A gljivice su definitivno bolest današnjice, jer sam shvatio da su sve terminalne i kronične bolesti (rak i tzv. autoimune) došle zahvaljujući njima, ali čak i ne toliko njima koliko neispravnoj prehrani (prerađena mrtva hrana), otrovima industrije (antibiotici, aspartam, teški metali) i energetskom padu tijela zbog stresa na koji nismo naučeni pravilno reagirati.

Sretno,

utisana
23.09.2008., 10:51
Je,ja se trudim,jedem sirovo,izbjegavam secere-svake vrste,ali...svako toliko,padnem!
zamirise mi kava,sa secerom,naravno,pa se zazelim samo malo kruha...
Nije jednostavno,desetljecima se hraniti na tradicionalan nacin,pa odjednom osvjesteno konzumirati pravu hranu.
Bolje je,pokusavam paziti na ne padam cesto,ipak sam prije SVAKI dan jela i kruha i tjesteninu i slatko i kuhano i przeno....sad je to recimo 1 put tjedno.Valjda cu uspijeti da s vremenom izbacim takvu hranu.

MoW
23.09.2008., 13:13
Je,ja se trudim,jedem sirovo,izbjegavam secere-svake vrste,ali...svako toliko,padnem!
zamirise mi kava,sa secerom,naravno,pa se zazelim samo malo kruha...
Nije jednostavno,desetljecima se hraniti na tradicionalan nacin,pa odjednom osvjesteno konzumirati pravu hranu.
Bolje je,pokusavam paziti na ne padam cesto,ipak sam prije SVAKI dan jela i kruha i tjesteninu i slatko i kuhano i przeno....sad je to recimo 1 put tjedno.Valjda cu uspijeti da s vremenom izbacim takvu hranu.

Važno je da napreduješ i da ti vidiš napredak. A sad, mali grijehovi sa strane će uzrokovati male, ne velike probleme. Mislim da je bijeli šećer osnovni problem, kava već nešto manje, kruh još manje. Ja recimo svaki dan pojedem kruha, ali malo. On mi nije osnovna hrana, kao što mi je nekoć bio, već samo malo da popuni. Prije sam recimo smazao 5 debelih kriški kruha za večeru i tri za doručak. Danas je to svedeno na dvije tanke za doručak i jedna-dvije tanke za večeru. I značajno se bolje osjećam. Kavu ne pijem, a saharozu tek vrlo rijetko, najviše jednom tjedno u nekom kolaču.

gigiONlajna
23.09.2008., 18:13
Danas sam išla malo pručavat o uzrocima alergije, pa stoga imama par pitanje.
Naime postoji :

The hygiene hypothesis has been extensively investigated by immunologists and epidemiologists and has become an important theoretical framework for the study of allergic disorders. It is used to explain the increase in allergic diseases that has been seen since industrialization, and the higher incidence of allergic diseases in more developed countries. The hygiene hypothesis has now expanded to include exposure to symbiotic bacteria and parasites as important modulators of immune system development, along with infectious agents.

IMa pobornika i protivnika.
Epidemiological data supports the hygiene hypothesis. Studies have shown that various immunological and autoimmune diseases are much less common in the developing world than the industrialized world and that immigrants to the industrialized world from the developing world increasingly develop immunological disorders in relation to the length of time since arrival in the industrialized world.[7] Longitudinal studies in the third world demonstrate an increase in immunological disorders as a country grows more affluent and, presumably, cleaner[8]. The use of antibiotics in the first year of life has been linked to asthma and other allergic diseases.[9] The use of antibacterial cleaning products has also been associated with higher incidence of asthma, as has birth by Caesarean section rather than vaginal birth.[10][11] However, the studies investigating these links showed only tenuous correlations between the factors described and the conditions they are hypothesised to cause.

Mehanizam je:
Allergic diseases are caused by inappropriate immunological responses to harmless antigens driven by a TH2-mediated immune response. Many bacteria and viruses elicit a TH1-mediated immune response, which down-regulates TH2 responses. The first proposed mechanism of action of the hygiene hypothesis stated that insufficient stimulation of the TH1 arm of the immune system lead to an overactive TH2 arm, which in turn led to allergic disease

Postoji i pool chlorine hypothesis.

Kako sam sve to pročitala te uočila da postoji i Helminthic therapy gdje se namjerno u tijelo ubacuju parazitski crvi, pitama se kako bi ona terapije koje pokušavaju ubiti parazite i gljive mogle pomoći.

Tj., ako je hipoteza točna...da do pojava alergija dolazi upravo zbog "manjak" parazita...Recent research has shown that some common parasites, such as intestinal worms (e.g. hookworms), secrete chemicals into the gut wall (and hence the bloodstream) that suppress the immune system and prevent the body from attacking the parasite.[26] This gives rise to a new slant on the hygiene hypothesis theory — that co-evolution of man and parasites has led to an immune system that only functions correctly in the presence of the parasites. Without them, the immune system becomes unbalanced and oversensitive.[27
.. kako bi dodatno ubijanje parazita moglo pomoći??

Stoga se pitam:

- dal se uništavanjem parazita čini šteta organizmu jer čini se da tijelo upravo treba "dobre" parazite (i/ili bakterije) kako bi se pokrenuo TH1
Evidence has shown that exposure to food and fecal-oral pathogens, such as hepatitis A, Toxoplasma gondii, and Helicobacter pylori (which also tend to be more prevalent in developing countries), can reduce the overall risk of atopy by more than 60%,[60] and an increased prevalence of parasitic infections has been associated with a decreased prevalence of asthma.[61] It is speculated that these infections exert their effect by critically altering TH1/TH2 regulation

-no moguće je da je uništena flora upravo posljedica alergije (a ne uzrok)

Bacteria are also implicated in preventing allergies,[1] an overreaction of the immune system to non-harmful antigens. Studies on the gut flora of infants and young children have shown that those who have or later develop allergies have different compositions of gut flora from those without allergies, with higher chances of having the harmful species C difficile and S aureus and lower prevalence of Bacteroides and Bifidobacteria.[1] One explanation is that since helpful gut flora stimulate the immune system and "train" it to respond properly to antigens, a lack of these bacteria in early life leads to an inadequately trained immune system which overreacts to antigens.[1] On the other hand, the differences in flora could be a result, not a cause, of the allergies.[1]

- moguće je da su paraziti/bakterije jdnostrukom odlukom napustiti "simbiozu"..hahah..protest zbog antibiotika:):):):)

Naše tijelo treba " dobre" (simbiotske) parazite/bakterije a ne da uništavanje istih (zapravo treba provociranje TH1).

MoW
23.09.2008., 20:37
Danas sam išla malo pručavat o uzrocima alergije, pa stoga imama par pitanje.
Naime postoji :

IMa pobornika i protivnika.

Mehanizam je:

Postoji i pool chlorine hypothesis.

Kako sam sve to pročitala te uočila da postoji i Helminthic therapy gdje se namjerno u tijelo ubacuju parazitski crvi, pitama se kako bi ona terapije koje pokušavaju ubiti parazite i gljive mogle pomoći.

Tj., ako je hipoteza točna...da do pojava alergija dolazi upravo zbog "manjak" parazita...
.. kako bi dodatno ubijanje parazita moglo pomoći??

Stoga se pitam:

- dal se uništavanjem parazita čini šteta organizmu jer čini se da tijelo upravo treba "dobre" parazite (i/ili bakterije) kako bi se pokrenuo TH1

-no moguće je da je uništena flora upravo posljedica alergije (a ne uzrok)

- moguće je da su paraziti/bakterije jdnostrukom odlukom napustiti "simbiozu"..hahah..protest zbog antibiotika:):):):)

Naše tijelo treba " dobre" (simbiotske) parazite/bakterije a ne da uništavanje istih (zapravo treba provociranje TH1).

Vidi, prvo i osnovno, alergije nema kod ljudi koji imaju zdravu probavu. Zašto, zato što su im crijevne resice nepropusne za alergenske i sve ostale makromolekule. To je tako zbog više uzroka, no glavni je taj što je zaštitni sloj IgE receptora oslabljen ili uništen. E sad, postavlja se pitanje šta uništava crijevnu floru i šta uništava našu zaštitu? Jesu li to alergeni sami po sebi? Ne, koncentracije alergena koje bi prevladale i uništile obranu zdravog crijevnog sustava su ogromne, zaista velike. Stvar je u tome da se prvo crijevna flora oslabi, i to zbog tri primarna faktora: nehigijene, nezdrave hrane i antibiotika.
Postoje i drugi malo manje bitni faktori kao što su nezdravi zrak (iz bilo kojeg izvora), gutanje kemijskih sredstava ili fizičko oštećenje crijeva nastalo ozljedom. Pa iako nezdravi zrak je vrlo loš, on ne djeluje izravno na crijevnu floru, već na pluća, pa ga ne možemo smatrati primarnim faktorom nesposobnosti crijeva.
Nehigijena povlači za sobom unošenje različitih vrsta parazita, navodno ima preko par stotina različitih nametnika u svijetu poznatih.
Nezdrava hrana, a to je ona koja stvara pretjerano acidozno stanje organizma, dovodi također do rasula. Primarno, to je denaturalizirana, prekuhana, prepržena, bilo kako termički obrađena, mrtva hrana. Nadalje, to je loše prožvakana bilo koja hrana. Konačno, to je pretjerano kisela hrana u većim količinama (razne vrste teških mesa) i rafinirani šećeri.
Uništena flora može biti samo nusprodukt nesposobnosti organizma da sagradi obranu od alergena, dakle alergeni mogu dokrajčiti obrane i uzrokovati poremećaje diljem tijela, pa i u crijevima. No, to je kasnija faza.

utisana
24.09.2008., 19:37
[QUOTE=MoW;
Helo MoW..da li imas vremena pa sastavis jedan jelovnik?Nesto na brzinu,ja stalno vrtim nekoliko nairnica pa su mi malo dosadile..a u tvoju prehranu vjerujem

MoW
25.09.2008., 09:07
[QUOTE=MoW;
Helo MoW..da li imas vremena pa sastavis jedan jelovnik?Nesto na brzinu,ja stalno vrtim nekoliko nairnica pa su mi malo dosadile..a u tvoju prehranu vjerujem

Hvala ti na povjerenju. Neću ti lagati i reći da ću ti sastaviti za tebe idealan jelovnik, jer takav ne postoji ili ga barem ja ne znam. Usput, ja pišem onakvu količinu hrane koju ja pojedem. Za većinu je to previše, pa ti smanji količinu po potrebi.

Doručak: - Dvije tanke kriške kruha, recimo suncokretov ili obični bijeli
- Naribana jedna mrkva, malo klica (bilo koje vrste, recimo kres ili pšenica), malo peršina, začiniti sokom od limuna ili malo jabučnog octa, ulje maslinovo ili hladno prešano suncokretovo
- 1 jaje ili veća kriška domaćeg sira
- voćni čaj s limunom i medom

Jutarnji međuobrok:
- 1-2 komada voća, recimo jabuka, breskva, banana, naranča, kivi

Ručak: - pileći zabatak, pečen u pećnici
- kombinirana zelena salata sa svježim krastavcima
- malo bijele riže, pirjane na luku i suncokretovom ulju
- voćni sok po izboru, najbolje domaći, uvijek bez dodanog šećera

Popodnevni međuobrok:
- stavi 24 ranije u dvije-tri čaše vode sljedeće sastojke: dvije žlice badema, žlicu i pol lana, žlicu suncokretovih, žlicu bućinih i žlicu suncokretovih sjemenki, sve sirovo. Zatim,
- dodaj nakon 24 sata jednu bananu i jednu-jednu i pol žlicu meda. Može se staviti i žlica ekstrakta pšenice, ako imaš, ali nije nužno. Dodaj još vode prema želji. Izmiksaj te sastojke u kvalitetnom mikseru da dobiješ tekućinu. Popij 3-4 dl napitka, ostatak daj ukućanima da piju.

Večera: - 1 manja cikla, sirova, oguljena, narezana na tanke kriške
- 1 kefir ili acidofil
- kriška kruha
- po želji: kriška domaćeg sira, svježi kravlji sir, dva-tri slana inćuna ili srdele, par odrezaka dimljenog lososa

Prema potrebi nakon večere: grožđe; dve-tri kockice čokolade s udjelom kakaa više od 30%, a manje od 70%; ili neko drugo voće

Najbolje ne piti puno dodatne vode uz ovaj način prehrane.

Dobar tekić. :)

P.S. Zaboravio sam napisati, jer sam mislio da se podrazumijeva, ali ipak: dugo žvači sirove salate, sve dok ne budu samljevene u potpunosti u ustima. Isto tako, poželjno je da najprije pojedeš sirovo povrće, a tek onda ostali dio obroka. Napitak od orašastih plodova, iako je tekuć, malo bućkaj po ustima da se šećeri apsorbiraju već u ustima, onda progutaj.

gigiONlajna
25.09.2008., 17:17
MOw, nije li to suprotno antikandida dijeti?

Namjernice koje se trebaju izbjegavati su pšenica (zbog glutena, tu treba izbjegavti još ječam i raž)), med (zbog fruktoze), bijelo brašna, bijela riža....itd..
LInk za anti candida diet:
http://http://www.candidadiet.com/treatment/treatment_diet.shtml

I voće (zapravo sve no meni je to odbojno jer volim voće).
Postoji voće koje ima manje saharoze ( a unutar toga postoji voće koje ima manje fruktoze).
I voće bi trebalo jesti ujutro, prije treniranja (30-60 minuta) ili nakon ( ali tada voće koje ima vishe glukoze a manj fruktoze).
POpis voća sa manje šećera:
http://http://nutrition.whatfoods.com/nutrition/diet/lh/low/269/sugars/0900/fruits-and-fruit-juices
POpis voća sa manje fruktoze:
http://nutrition.whatfoods.com/nutrition/diet/lh/low/212/fructose/0900/fruits-and-fruit-juices

Ili ja pričam o jednom a Vi o drugom:)?

MoW
25.09.2008., 19:40
MOw, nije li to suprotno antikandida dijeti?

Namjernice koje se trebaju izbjegavati su pšenica (zbog glutena, tu treba izbjegavti još ječam i raž)), med (zbog fruktoze), bijelo brašna, bijela riža....itd..
LInk za anti candida diet:
http://http://www.candidadiet.com/treatment/treatment_diet.shtml

I voće (zapravo sve no meni je to odbojno jer volim voće).
Postoji voće koje ima manje saharoze ( a unutar toga postoji voće koje ima manje fruktoze).
I voće bi trebalo jesti ujutro, prije treniranja (30-60 minuta) ili nakon ( ali tada voće koje ima vishe glukoze a manj fruktoze).
POpis voća sa manje šećera:
http://http://nutrition.whatfoods.com/nutrition/diet/lh/low/269/sugars/0900/fruits-and-fruit-juices
POpis voća sa manje fruktoze:
http://nutrition.whatfoods.com/nutrition/diet/lh/low/212/fructose/0900/fruits-and-fruit-juices

Ili ja pričam o jednom a Vi o drugom:)?

Ne moramo biti na Vi, na forumu smo. Uostalom, ja nisam baš star, imam 26 godina. :D
Ti ovdje govoriš o jednoj idealnoj dijeti, ja ne govorim o dijeti ili posebnom režimu prehrane, već o svakodnevnoj uravnoteženoj prehrani. Ako utisana želi, može ukloniti sve ovo što si navela, no ja se bojim da nitko neće ostati dugo zdrav pri mozgu na takvoj dijeti, jer je razina šećera premala. Nije prirodna. Ako se ograniče svi šećeri osim par specifičnih, moguće je da će doći do raznih deficita. Jedino, ako želi, može jesti više voća s manjim udjelom fruktoze.
Isto tako, smeđa riža je isto tako cjelovita žitarica koju propagiraju, kao i soju, koje po meni ne spadaju u prehranu koja promovira zdravlje, već u onu koja blago škodi zdravlju. Jeste li znali da izvorna mediteranska prehrana sadrži samo oko 5% dnevne potrošnje cjelovitih žitarica. 5%! To je pola šake kuhanog prosa, jedva da se nešto pojede. A danas se ljudi hrane s jaako puno žitarica, računa se preko 30% dnevne prehrane. Dakle, ako smanji unos kruha na vrlo malo, neće biti škodljivo. Može i izbaciti u potpunosti, no onda mora jesti više voća, povrća i prirodnih zaslađivača jer neće uzimati dovoljno šećera.
Za češnjak i luk se slažem, to može jesti. Nisam mogao napisati puno jelovnika, već je ovaj samo jedan mogući. Neki drugi dan može pojesti vrlo kratko kuhani kelj s češnjakom primjerice. :)

utisana
25.09.2008., 20:16
Hvala vam oboma!
Odlican jelovnik,s time da ja trebam izbaciti secere i malo prilagoditi trenutnim potrebama.
U nekih 70 dana-maaalo kruha sam jela najvise 10 puta i nekih 5 puta tjesteninu.Tako da odoljevam.Inace volim kruh,lijepo mi mirise.
Ovo zrnje+bademe uglavnom jedem za dorucak.
Dosta je zasitno,zatim jedem voce.npr.jabuke,domace(nespricano) grozdje,nase smokve, ili sirove mrkve,sirovi celerov korjen itd.
Za rucak salata sa domacim,hladnopresanim masl. uljem,limunovim sokom,mljevenim lanenovim sjemenkama,cesnjakom i lukom.Salata je zelena+rajcice+krastavci itd i neko meso,ali manju sniclu.Nekad teletinu,nekad govedinu,piletinu,..
Za medjuobroke uzimam bademe,dosta puno ih trosim,dugo zvacem.Navecer ni ne budem gladna pa ne veceram.Slatko izbjegavam,tu i tamo zgrijesim pa uzmem 2 petit beurre keksa.Pijem enzime za bolju probavu i acidofil u kapsulama.
Voce salatu i sve sirovo kao i bademe perem sa vodom u koju stavim malo 3% hidrogen,negdje sam procitala da ubija gljivice.Gljivice su na hrani prisutne ako oko njih,kad su uronjene u takvu vodu,pocnu se stvarati mali mjehurici.
Gljivice imam i dalje...:mad:...ali manje:)! a ne guta kemikalije tipa Daktarin koji je los za jetru.

MoW
26.09.2008., 10:27
Hvala vam oboma!
Odlican jelovnik,s time da ja trebam izbaciti secere i malo prilagoditi trenutnim potrebama.
U nekih 70 dana-maaalo kruha sam jela najvise 10 puta i nekih 5 puta tjesteninu.Tako da odoljevam.Inace volim kruh,lijepo mi mirise.
Ovo zrnje+bademe uglavnom jedem za dorucak.
Dosta je zasitno,zatim jedem voce.npr.jabuke,domace(nespricano) grozdje,nase smokve, ili sirove mrkve,sirovi celerov korjen itd.
Za rucak salata sa domacim,hladnopresanim masl. uljem,limunovim sokom,mljevenim lanenovim sjemenkama,cesnjakom i lukom.Salata je zelena+rajcice+krastavci itd i neko meso,ali manju sniclu.Nekad teletinu,nekad govedinu,piletinu,..
Za medjuobroke uzimam bademe,dosta puno ih trosim,dugo zvacem.Navecer ni ne budem gladna pa ne veceram.Slatko izbjegavam,tu i tamo zgrijesim pa uzmem 2 petit beurre keksa.Pijem enzime za bolju probavu i acidofil u kapsulama.
Voce salatu i sve sirovo kao i bademe perem sa vodom u koju stavim malo 3% hidrogen,negdje sam procitala da ubija gljivice.Gljivice su na hrani prisutne ako oko njih,kad su uronjene u takvu vodu,pocnu se stvarati mali mjehurici.
Gljivice imam i dalje...:mad:...ali manje:)! a ne guta kemikalije tipa Daktarin koji je los za jetru.

Ako ćeš se ovako dulje hraniti, ziher će gljivice proći. Nemaju šanse! :cerek:

Ako hoćeš da bademi budu još puniji enzima, namoći ih pa ih jedi nakon što 24 sata budu u vodi. :mig:

Koje točno enzime piješ i gdje ih nabavljaš?

utisana
26.09.2008., 13:01
Uzela sam od firme Natural
zovu se Digest Support
imaju sve ono sto pise u knjizi koju sam ti preporucila,..proteaze,cellulaze,lacteaze,amylase, sucrase,maltase.Ja uzmem samo 1 na dan prije rucka je onda i najobilnije jedem.Cijena je 90 kn 60 kapsula.Kupila u obicnoj apoteci,mozda ima negdje i jeftinije.
Nadam se da cu se rijesiti tih gadova!!malo se i bojim daljnjih,moguce tezih posljedica!
kao sto sam vec pisala,standardna medicina tretira gljivice kao neku sitnu smetnju a po literaturi koju sam ja nasla gljivice UOPCE nisu bezazlene!

MoW
26.09.2008., 19:31
Uzela sam od firme Natural
zovu se Digest Support
imaju sve ono sto pise u knjizi koju sam ti preporucila,..proteaze,cellulaze,lacteaze,amylase, sucrase,maltase.Ja uzmem samo 1 na dan prije rucka je onda i najobilnije jedem.Cijena je 90 kn 60 kapsula.Kupila u obicnoj apoteci,mozda ima negdje i jeftinije.
Nadam se da cu se rijesiti tih gadova!!malo se i bojim daljnjih,moguce tezih posljedica!
kao sto sam vec pisala,standardna medicina tretira gljivice kao neku sitnu smetnju a po literaturi koju sam ja nasla gljivice UOPCE nisu bezazlene!

Hvala ti na informaciji, potražit ću kapsule ako mi bude potrebno, srećom zasad nije. :kiss:

Tako je, ne bih se složio sa standardnom medicinom u pogledu gljivica. Treba to shvatiti ozbiljno i rješiti ih se.

EXORCIST XXX
27.09.2008., 16:57
Pozdrav svima i ispričavam se što u zadnje vrijeme nisam bio na ovom forumu. No evo neki odgovori.

Zapper koristim oko godinu dana i otkad ga imam nisam bio bolestn. Klinci iz vrtića stalno nose neke viroze, koje pokose većinu moje bliže i daljnje familije, a meni ništa. Zapravo i klincima ništa jer ih odmah zappiram, iako je to malo teže jer ne žele držati, pa izmišljam metode i igrice s elektrodama. Napravio sam 6 tjedana kuru i sad ga koristim po feeling-u ili na početak nekog simptoma ili kad sam umoran. I zapper radi 100%, da li liječi rak ne znam, ali definitivno pomaže. Većina moje familije su doktori i vrlo je teško s njima o zapperu, čak ga ni ne žele probati (mozgovi su im isprani na med faksu), tako da ovo na wikipediji može biti od nekog iz farmaceutske industrije. Zapper je jednostavno napraviti, čak ga netko u hrv radi i jeftinije nego ovi profi zapper za 2300kn Ja sam kupio na slijepo Ultimate zapper i rekao si da idem riskirati par sto eura, možda je ludilo, a možda sam popušio (dionica za moje zdravlje- a dionice su rizik). Tako da o zapperu toliko, ja imam super iskustvo.
Osim zappera preporučam promućkati suncokretovo ili sezamovo ulje (NE MASLINOVO), ujutro na tašte 15min i ispljunuti, te dobro oprati usnu šupljinu. (search dr. Karach ili Karah terapija). navodno detoksificira, pospješuje enzime i čisti od bakterija i virusa. Ja to radim već 2 tjedna i promjene koje su:
Jezik mi je prije bio bijel s naslagama, a sad je roza. Onako kako treba biti. Pušim, ali nemam više zadah iz usta po cigaretama. Desni su mi čvršće i boja im je rozija. Ne bole me zubi.(povremeno sam imao bolove u zubima, iako su svi zdravi, ali to je opet vezano uz herpes teoriju). Oči kao da su se malo uvukle u očnu duplji (uvijek su mi izgledale malo otečene) i podočnjaci se smanjuju, ali jako polako. Eto to je za sada, vjerujem u uspjeh nakon 2-3 mjeseca minimalno.

Ove teorije o gljivicama sam prožvakao i isprobao prije 5 godina, čak sam uz najluđu dijetu pio diflucan 40. dana, 4-5 g. C vitamina dnevno (koja ubistvo jetre i bubrega) i popravilo se (ali radi dijete koja opet ima veze s herpes teorijom). svi simptomi koje sam imao bili su vezani na teoriju candide. No nakon par godina, sam skužio proučavajući masu stvari i prmatrajući bližćnje i daljne, da više manje svi imaju slične simptome, no neki ne. Nakon nekog vremena i ti ljudi su počeli dobivati slične simptome. Znači mora biti neki virus. Nakon otkrića da imam herpes u kutu usana (što u 40g života nisam imao, počeo sam malo proučavati što mi se sve dešava i simptome i bla, bla bla... 100% imate herpes i to sj... cijeli organizam . Gornji dio tijela -unutarnje organe zbog vratnih živaca- bolovi u rukama i abdomenu gornjem, najprije X vratni živac Vagus, pa dolje do išijatikusa, bolovi u križu i nogama.
po kineskom Bladder i Gall Blader meridijani stradavaju, a to je put tih živaca. herpes je virus na živcima, koji je povezan s mnogo težim bolestima, pa sve do raka. Što mi se iz okoline čini vrlo prečesto kod mladih ljudi, te bolestima srca i pluća.

Nastavak slijedi, nemam više vremena. Opisat ću vam najuspješniju borbu protiv toga, a isprobao sam ih mnogo.
Pozdrav

utisana
27.09.2008., 20:53
Pozdrav svima i ispričavam se što u zadnje vrijeme nisam bio na ovom forumu. No evo neki odgovori.

iNastavak slijedi, nemam više vremena. Opisat ću vam najuspješniju borbu protiv toga, a isprobao sam ih mnogo.
Pozdrav

:)

Ja imam Bioharmonex,uglavnom ga koristim na programu #imunitet#

nadam se da djeluje kao zapper,,,,,?

EXORCIST XXX
28.09.2008., 00:14
Evo nastavak:
Moj prijedlog za rješavanje problema je:
I. očistiti debelo crijevo -(nakupine mogu biti i godinama stare)

1. promjena prehrane na način da se stimulira i olakša probava (npr ne mješati ugljikohidrati -proteini)
2. Čajevi
3. Klistir- Nisam još probao, ali prvom prilikom idem u ayurvedski centar u Zg-u na Hidrokolon terapiju. http://www.ayurveda.hr/hidrokolon.html

II Čišćenje bubrega i jetre

1. Bubrezi- čajevi
2. Jetra - silimarin (sikavica) i onda ako treba gorka sol+... http://www.blog.hr/print/?id=171774

III Nabavite si homeopatski HRPZ III formula na www.biogetica.com (to bi mozda trebalo najprije od svega), također pročekirajte tekućinu HERPIGEN. To je jedino što stvarno pomaže. Ostalo tipa Coraphor, Viraway i sl. NE POMAZE

IV Sredite si kralježnicu, ali ne kiropraktikom već kranio sakralnom terapijom http://upledger.com/content.asp?id=61&mid=2 i vježbanjem. Od vježbanja preporučujem šetnju, qigong, tai chi, aikido ili jogu, nikako neke sportove. Naglasak je na disanju povezanom s vježbanjem

V nabavite si ZAPPER

p.s. pogledajte si o navodnom lijeku i preventivi za rak, vitamin B17 (bademi i koštice od marelice) http://video.google.com/videoplay?docid=4312930190281243507

Ovo su osnovne stvari koje možete napraviti sami. Jako puno stvari može se riješiti fitoterapijom (ljekovite biljke), pa predlažem da to malo proučite.

Ovo je više manje sve što ortodoksna medicina ne priznaje, ali pomislite što sve morate kupiti u ljekarni i koliko doktora morate obići da se riješite bolova, gljivica, prištića, herpesa, kašlja, začepljenog nosa i krvavih očiju. Pa onda još je to i kronično, tako da je konstantan prihod. Da li bi farmaceutima stvarno bilo u interesu da se izliječite i da taj prihod opadne. Oni su ti koji drže medicinske fakultete, gdje ih uče koji lijek prepisati za koju bolest, a zašto je bolest nastala, to ih ne zanima. Odgovori su genetika, virus, bakterija. No zašto neki oboljevaju, a neki ne? Genetika?

POZDRAV

EXORCIST XXX
28.09.2008., 00:45
Malo o jelovniku.
Proble zbog kojeg čovjeka napadaju bolesti, tj. salab imunitet, između ostalog je i kiselost tijela. Više o tome http://www.positivaforum.com/showthread.php?t=12 , http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=kiselost___luznatost_(ph)_u_nasem_ti jelu, zato treba i pri tome napraviti neki balans. Obzirom da je 1000 teorija i principa, ja sam uzeo neki presjek i trudim se kombiniram ono što je kao dobro. Tako da
1. Ujutro na prazan želudac 15 promućkam suncokretovo ulje (za vrijeme oblačenja, sređivanja, WC-a)
2. Popijem sok od iscijeđenog grejpa ili pola limuna s malo tople vode - pomaže alkaliziranju tijela
3. nakon nekog vremena pojedem nešto (promijenjivo od dana do dana) Tuna s domaćim maslinovim uljem i kaparama i s jabučnim octom (maslinovo ulje - vitamin E) +voda ili biljni čaj
4. Među obrok bademi (B17, a i odlični su, te najzdraviji od svih oraščića) i suhe šljive (reguliraju probavu) + čaj
5. Ručak:razne juhe od povrća, miso juhe, te povrće + pira ili kvinoja, te ako jedem meso, onda s mnogo salate i povrća + voda ili riba (najdraže su mi sardele) s blitvom i maslinovo ulje
6. međuobrok bademi i šljive, ili jabuka te ponekad crna čokolada (bez čokolade bi bilo teško, a kažu da crna i nije nezdrava) + čajevi
7. večera: raženi kruh i kefir, nekad svježi sir
8. Čaj

preferiram čajeve od Koprive, melise, islandski lišaj, gospina trava, preslica, stolisnik, arnika (obično ih sam mješam, po osjećaju)

post jednom tjedno: samo kruh i voda i čajevi

Ovako nisam nikad gladan, stalno nešto pomalo jedem, nisam umoran poslije ručka, a što je najvažnije skidam salo, a povećavam mišićnu masu. Da sam rigorozniji išlo bi i brže, ali ego trip i hedonizam još nisam riješio :)

EXORCIST XXX
28.09.2008., 00:48

Ja imam Bioharmonex,uglavnom ga koristim na programu #imunitet#

nadam se da djeluje kao zapper,,,,,?

Nadam se :). Pogledajte i VITAFON, nešto slično kao zapper, ali sa zvukom

utisana
28.09.2008., 15:39
Ja sam klistir napravila sama doma..
U centrima su ti tretmani puno skuplji nego kod kuce.
Sve sam nasla ne forumu #Galaksija#
Uglavnom,uzme se oko 1 l mlake kamilice,i za 20-ak min. crijeva se ociste!
mene se nije dojmilo kao neke forumase koji su to opisivali kao cudo,..veliku promjenu itd..
Jednostavno,bilo mi je drago da su se naslage otpada izbacile i ta svjesnost me razveselila.
Na tom forumu pise sve u detalje,ako ne mozes naci..mogu opisati.

utisana
30.09.2008., 08:23
Novo izvjesce za sve one koji se muce sa gljivicama!
Ja sam ih se gotovo rijesila i to bez kemijskih medikamenata.(nemojte se trovati raznim diflucanima,nistatinima,itd..)
Naslage na jeziku su skoro sasvim nestale,ima ih jos moozda 10% a genitalno ih uopce ne osjecam(za njih sam razvila specijalne senzore!!)
Uglavnom,moja terapija je
jesti sto vise sirovo voce i povrce,bez secera,uzimam enzime i acidofil.

Jos cu sada uzeti MMS pa ce valjda prica sa gljivicama biti proslost.
Anemija je bolje,tlak je bolje jedino vrtoglavice imaju drugi uzrok a to je preravan vrat,znaci kicma nije kako treba,ali pocinjem sa laganim vjezbicama.

MoW
30.09.2008., 09:38
Evo jedan recept za finu sirovu juhicu, @utisana. Baš sam jučer spremio, bilo je baš mmmm... :cerek:
Osnovni recept je od Victorije Boutenko, ja sam ga malo modificirao.

Osnova juhe: čaša vode (3 dl), 1 stapka celera (baš stapka, eventualno listić-dva), žlica maslinovog ulja

Dodaci: žličica meda (za slatkoću), jedna banana, dva prstohvata soli, žličica i pol jabučnog octa, žličica klica rotkvice (ili nešto drugo ljutkasto)

Sve izmiksati u mikseru.

Nasjeckati peršina malo i posipati po juhi. Poslužiti. :)

Ova juha je dosta hranjiva i ima je dovoljno da je čovjek sit skoro tri sata nakon jela.

utisana
30.09.2008., 12:27
[Hvala MoW!
Zanimljivo!Isprobati cu!

Jos jedna stvar koja nije za zanemariti vezano za gljivice.

Psihicki se osjecam puno bolje,stabilnije,nema naglih dizanja i padova.konstantno sam O.K.
Da li je to vezano uz kandidu ili je stvar u tome sto ne konzumiram secere pa nema hipo ni hiperglikemije-ne znam,ali nije ni bitno.:top:

MoW
30.09.2008., 20:23
[Hvala MoW!
Zanimljivo!Isprobati cu!

Jos jedna stvar koja nije za zanemariti vezano za gljivice.

Psihicki se osjecam puno bolje,stabilnije,nema naglih dizanja i padova.konstantno sam O.K.
Da li je to vezano uz kandidu ili je stvar u tome sto ne konzumiram secere pa nema hipo ni hiperglikemije-ne znam,ali nije ni bitno.:top:

Primijećuje se, jel da? :)
Meni je to kod takve prehrane fascinantno. Nema više uspona i padova, barem nisu izražajni. Ono, mogu biti malo umoran, ali ne dugo kao prije. Stalno je jedno stanje ravnoteže i normalnog funkcioniranja.
Mislim da je i jedno i drugo u igri - i šećeri i kandida. Ali to je zbilja manje bitno, glavno je da ruuulamo! :D

Danas sam si spremio jedno fino jelo, pogađaš, opet iz miksera. Ispada da postajem ovisan o njemu. :cerek:
Dakle, ovaj put je recept sljedeći:
- Pola-tri četvrt šalice sirovih orašastih plodova (jednu do dvije vrste pomiješaš, ja sam recimo uzeo lješnjake i bademe)
- Pola-tri četvrt šalice sirovog ili kratko kuhanog zelenog povrća (uzeo sam kratko kuhanu brokulu)
- 2 žlice maslinovog ulja
- žličica meda
- malo kurkume
- malo soli
- malo papra
- jedna umeboshi šljiva
- vode tek toliko da se mikser može vrtiti, idealno ništa

Ako hoćeš manje masno, samo staviš manje ulja ili orašastih plodova, a više povrća.

Sve zmiksaš.

Dobiješ gustu smjesu koju možeš pojesti kao glavno jelo. :)

utisana
01.10.2008., 07:25
Evo,dok citam,upravo grickam ovo iz miksera.
Heljda,bucine,lanove,suncok. sjemenke,bademe i ljesnjake + malo cimeta.
To je za #dobro jutro#

isprobat cu i tvoj recept za rucak.

Inace,karakterno,sam malo melankonican tip,naginjem gledati stvari malo crnije nego sto jesu,iako volim dobro drustvo i salu...ali sad je sve svjetlije,veselije.
malo se i sama upozoravam pa si kazem,..ma daj ne cjepidlaci-lijep je dan,nebo ima fantasticnu boju,..
tjeram se da pogledam pozitivne stvari i odmah je sve veselije
osjecam se lakse,neopterecenije..
he,he:mig:

TAyurveda
01.10.2008., 17:16
Mow i Utisana... Pratim vase postove vec dugo i obozavam recepte. puno sam vec promjenila prehranu i hvala na svim receptima. Imam jedno pitanje Utisana... da li za dorucak pojedes SAMO tu mjesavinu sjemenki? jako mi je vazan dorucak i htjela bih poceti dan na pravoj nozi, ako imate razlicitih primjera dorucka... bring it on..

hvala unaprijed!

utisana
01.10.2008., 17:54
Hei,TAyurveda!

meni je prije promjene prehrane dorucak bio vrlo bitan i obilat.
Uglavnom tostirani kruh sa maslacem,medom,razni cajevi jogurt itd.
Od kada mijenjam prehranu ja uopce vise nisam gladna,da bas osjetim glad kao nekada.
malo ogladnim,pa pojedem jabuku,mrkvu,malo badema ili rajcice itd.

Moj dorucak je od tih sjemenki,ali stavim ih dosta,recimo 4 sake..prije ih ostavim u vodi da odleze preko noci.Sjemenke su prilicno zasitne i to mi je dovoljno.
Drugi dan za dorucak jedem voce,suhe sljive,celer....

Evo,danas smo imali rodjendanski rucak,i iz pristojnosti jela sam sve sto se nudilo-tjesteninu,tortu-ali ta hrana kao da je prazna,mogla bih je pojestiii 3 tanjura i natrpam se ali kao da nisam sita(a gljivice su odmah malo skocile!!Nevjerojatno!)

MoW
01.10.2008., 21:34
Mow i Utisana... Pratim vase postove vec dugo i obozavam recepte. puno sam vec promjenila prehranu i hvala na svim receptima. Imam jedno pitanje Utisana... da li za dorucak pojedes SAMO tu mjesavinu sjemenki? jako mi je vazan dorucak i htjela bih poceti dan na pravoj nozi, ako imate razlicitih primjera dorucka... bring it on..

hvala unaprijed!

Hei,TAyurveda!

meni je prije promjene prehrane dorucak bio vrlo bitan i obilat.
Uglavnom tostirani kruh sa maslacem,medom,razni cajevi jogurt itd.
Od kada mijenjam prehranu ja uopce vise nisam gladna,da bas osjetim glad kao nekada.
malo ogladnim,pa pojedem jabuku,mrkvu,malo badema ili rajcice itd.

Moj dorucak je od tih sjemenki,ali stavim ih dosta,recimo 4 sake..prije ih ostavim u vodi da odleze preko noci.Sjemenke su prilicno zasitne i to mi je dovoljno.
Drugi dan za dorucak jedem voce,suhe sljive,celer....

Evo,danas smo imali rodjendanski rucak,i iz pristojnosti jela sam sve sto se nudilo-tjesteninu,tortu-ali ta hrana kao da je prazna,mogla bih je pojestiii 3 tanjura i natrpam se ali kao da nisam sita(a gljivice su odmah malo skocile!!Nevjerojatno!)

Evo ti par primjera doručaka kakve ja jedem. Vjerojatno nisu isti kao utisanini i malo su možda više ajmo tako reći "muški", ali zdravi. Šta ćeš, taki sam. :D

1. Kriška suncokretovog kruha s ovčjim ili kozjim sirom
Ribana jedna manja mrkva
Žlica klica od rotkvica
Trećina krastavca polivena s limunovim sokom
2 jaja na oko
čaj s medom i limunom

2. Sirova manja cikla narezana na tanke kriške
Tucet badema
Žlica lana svježe smrvljena u mikseru za kavu
2 tanke kriške mješanog kukuruznog kruha s pršutom ili dimljenim lososom
1 acidofil ili kefir

3. 1 kriška kruha s maslacem, ovčjim ili kozjim sirom
1 kriška kruha s medom
šaka oraha
'sokić' od: 2 lista sirovog kelja, par listova peršina ili celera, 1 banana, 1 brekva, malo meda po želji, 1.5 čaša vode

Napomene: češnjak i luk nastojim ne jesti ujutro, iz poznatih nam razloga. :cerek:
Nastoj da ti što više toga bude iz organskog ili barem domaćeg uzgoja.

Uživaj! :)

MoW
04.10.2008., 20:56
Evo recepta za jedan smoothie koji sam si danas napravio i izvrstan je bio. Nazovite ga slobodno MoW's power juice. :cerek:

- 3 lista kelja, srednje velika, ukloniti glavnu žilu, poželjno organski uzgoj
- 1 banana
- 1 jabuka
- 2 žličice meda
- 10 polovica oraha (5 oraha)
- 1 žlica ekstrakta pšenice (Wheat germ essence)
- 2.5 čaše vode

Izmiksati u mikseru. :)

pcelicaizubic
17.10.2008., 22:49
dali je gljivica na stopalu boli na pritisak i ima iznutra puno crnih tockica kao da si se ubo na jeza?

utisana
19.10.2008., 12:45
Joj...sram me priznati!
Sve sam zeznula!
Cijeli tjedan me samo lovila zelja za najgorim(za mene_)jelima!!
Slatkoooo:eek: ufff!
Cokoladu sam slistila za 2 sekunde.
Naravno,gljivice su odmah poskocile od srece1
Sad se vracam na pocetak...:rolleyes:

MoW
19.10.2008., 20:39
Joj...sram me priznati!
Sve sam zeznula!
Cijeli tjedan me samo lovila zelja za najgorim(za mene_)jelima!!
Slatkoooo:eek: ufff!
Cokoladu sam slistila za 2 sekunde.
Naravno,gljivice su odmah poskocile od srece1
Sad se vracam na pocetak...:rolleyes:

:D

Eh, a je li znaš zašto si dobila želju za slatkim toliko?
Kod mene je to slučaj ako jedem previše slane hrane ili ako jedem previše hrane životinjskog podrijetla. Znaš, yin i yang su u stalnoj igri. Ako pretjeraš s jednim, traži se ravnoteža putem drugog. Smanji začine (posebno slano i gorko) i smanjit ćeš i potrebu za slatkim. :mig:

utisana
19.10.2008., 21:57
Shvatila.....:D

ivazgb
04.11.2008., 21:28
gdje nabaviti sve te zitarice koje spominjete?? :) namjeravam poceti jesti zdravo pa bih kupila i te zitarice :D

utisana
05.11.2008., 10:30
Moje mjesto je maleckooo..
Imamo jednu biljnu ljekarnu gdje sam kupovala,ali izgleda da se zatvara:(

Zitarice mozes naci i u vecim centrima na odjeljku zdrave hrane.Ako zivis u vecem gradu u DM ima sigurno dosta poizvoda

Gandalf 222
06.11.2008., 00:03
:D

Eh, a je li znaš zašto si dobila želju za slatkim toliko?
Kod mene je to slučaj ako jedem previše slane hrane ili ako jedem previše hrane životinjskog podrijetla. Znaš, yin i yang su u stalnoj igri. Ako pretjeraš s jednim, traži se ravnoteža putem drugog. Smanji začine (posebno slano i gorko) i smanjit ćeš i potrebu za slatkim. :mig:

Želja za slatkim povezana je s nivoom glukoze u krvi i inzulinom.Ako nema večih oscilacija i ako mozak konstantno prima potrebnu dozu šećera,tada je potreba za slatkim minimalna.Ako se konzumiraju "BRZI" ugljići,luči se puno inzulina koji povlači sav šečer u krvi i u datom trenutku mozak ostaje bez šečera=energije i signalizira da mu fali šečer. Onda ti opet trpaš slatko, opet se lući inzulin...to je začarani krug.

Sven81
16.12.2008., 19:26
Hocu,hvala ti,samo da se docepam neke vece trgovine..kod nas ,malo mjesto-mala trgovinica,pa ima vrlo uzak izbor.

I hvala na podrsci,mislim da cu uspijet 40 dana.
u medjuvremenu sam jos uzela ulje od sjemenki grejfruta:mad:gorko je ko sam vrag!
To je protiv gljivica-gadno,sigurno ce sve pokrepat koliko je gorko.
Pije se 3 puta na dan po 30 kapi,postepeno.Tj. prvi dan 3 kapi pa svaki dan +6 kapi,znaci 3,9,15...sad sam na 9 i stvarno je gadno-ne znam kako cu kad dodjem na 30!Ali gljive moraju krepat!:top:
A kandida na jeziku je skoro nestala,dok genitalno -sve 5!

Ida,jos sam nabavila enzime koji pospjesuju probavu!
Ej,bit cu Zdravko Dren!!:rofl:

a gdje se može kupiti ulje od sjemenki grejpfruta?
jel to nešto iz apoteke, koji je proizvođač u pitanju?

hvala!

utisana
17.12.2008., 16:05
a gdje se može kupiti ulje od sjemenki grejpfruta?
jel to nešto iz apoteke, koji je proizvođač u pitanju?

hvala!

http://www.alternativa-za-vas.com/ciscenje-tijela.html

Evo,tu sam narucila.

rozzz
18.12.2008., 18:12
bok ljudi!

ja imam candidu u cijelom probavnom sustavu, naravno, i ginekološki.
žene znaju šta to znači :(

alergije, malaksalost, bolovi u trbuhu, lice crveno na točkice, akne po licu i leđima (a skoro ću 40god!!), stolica neredovita, nekakva depresija, autoimune bolesti ....

doc mi prepisala ITRAC3 tablete (1 kutija=28 kapsula).
čitam vaše postove i na 100 sam muka što učiniti: piti ih ili ne?
ovo moje stanje traje već 3 godine, probala sam i te dijete, probiotike - ništa.
brisevi uporno pokazuju candidu (od jezika pa do dolje).
doc kaže da se ne zezam, da popijem ITRAC jer to neće proći samo tako.
candida je opasna, ispušta toksine, truje tijelo, uništava organe i sl.

imam velikih problema sa uzimanjem antibiotika, prije 3 god. sam popila HUMATIN za amebe i uništila želudac, jetru i izgleda izazvala sve ove probleme sa candidom. NEMOJTE NIKADA PITI TAJ HUMATIN !!

zato sam sad u strahu od tog ITRACa. a vidim da drukčije ne može.

dal' je netko pio taj antimikotik? iskustva?

pozdrav :w

utisana
19.12.2008., 13:54
[dal' je netko pio taj antimikotik? iskustva?

pozdrav :w[/QUOTE]

Ja to nisam nikad pila...mozda da pokusas ,......stvarno ne znam.
Ja sam pila diflucan skoro godinu dana 1xmjesecno.Gljivice nisu prosle,a jetru sam dobro opteretila(shvatila po tamnoj mokraci)
Ja se jos mucim s tim gadovima od gljivica...:mad:
Evo,sad sam uzela maaali komadic pizze...odmah mi je jezik postao hrapav i osjetljiv.
Inace,jedem skoro samo zitarice,salate,povrce i bademe.
Uzimam probiotik,sodu bikarbonu,zeljezo,nabavila i cesnjak u kapsulama,multivitamine,..ispirem usta Betadine otopinom,suncokretovim uljem,sodom...sve sta sam procitala.
Kratko sam uzimala MMS,ponovno cu ga uvesti,samo toliko je toga da ne uspijem vise sve pratiti.
Malo je bolje,ali nikako do izljecenja.na nekim sam forumima citala da su ljudi bili i po godinu dana na dijeti,ali cim su uzeli drugu(za nas zabranjenu)hranu-gljivice su se VRATILE!!!

kako su DOOOOOOSADNEE!

utisana
19.12.2008., 14:01
[lesti ....

doc mi prepisala ITRAC3 tablete (1 kutija=28 kapsula).
dal' je netko pio taj antimikotik? iskustva?

pozdrav :w[/QUOTE]

Evo,sad sam procitala da je taj lijek slican nistatinu.
Ja sam bila uzimala kapi nistatina ,2 tjedna,ali mi nista nije pomoglo.Tebi propisuju na 4 tjedna...stvarno ne znam sta da ti kazem..hm
Mozda se javi netko tko je to pio.

Sven81
20.12.2008., 12:06
meni je doktorica jučer prepisala Rojazol gel za jezik i
rekla mi je da si kupim Ferzym plus kapsule i kako su one super..navodno da svima kojima je to prepisala su imali izvrsne rezultate u borbi protiv gljivica.

E sad, jel neko koristio taj rojazol gel i te kapsule?
jel vam šta od toga pomoglo?

nekako mi zlokobno izgleda ta kutija sa rojazol gelom :eek: pa ako nije baš efikasna rađe ću odmah uzeti Citrofit i tako neku zdraviju varijantu nekog ulja za rješavanje bijelih naslaga na jeziku.

utisana
21.12.2008., 11:42
Ja sam isto bila uzimala Rojazol.Prepisane su mi 2 kutije.,znaci za tjedan dana.Malo je bilo smirilo,ali nije me izljecilo.
Tesko mi je reci ti-nemoj uzeti Rojazol.
Odluci sam,najbolje.Meni nije pomogao.
Ali ja se sa gljivicama gnjavim vec nekoliko godina(genutalno),pa su kod mene vjerojatno i tvrdokornije.Ako si ti friski,mozda ti i pomogne.
Mozes i ovako...2 mjeseca pazi na prehranu ,uzimaj sva ona cuda koja smo nabrojali(grejfrut. ulje,cesnjak.ispiranje usta sodom bik.,)pa ako ne prodje,uzmi Rojazol:confused:
Bas su gadne i DOSADNE!:rolleyes:

Sven81
21.12.2008., 17:48
Ja sam isto bila uzimala Rojazol.Prepisane su mi 2 kutije.,znaci za tjedan dana.Malo je bilo smirilo,ali nije me izljecilo.
Tesko mi je reci ti-nemoj uzeti Rojazol.
Odluci sam,najbolje.Meni nije pomogao.
Ali ja se sa gljivicama gnjavim vec nekoliko godina(genutalno),pa su kod mene vjerojatno i tvrdokornije.Ako si ti friski,mozda ti i pomogne.
Mozes i ovako...2 mjeseca pazi na prehranu ,uzimaj sva ona cuda koja smo nabrojali(grejfrut. ulje,cesnjak.ispiranje usta sodom bik.,)pa ako ne prodje,uzmi Rojazol:confused:
Bas su gadne i DOSADNE!:rolleyes:

hvala na savjetu:)
probat ću prvo grejpfuite i ostala čuda pa se nadam da za rojazolom neće biti potrebe.

ali stvarno su gadne te beštije, meni je jezik bijel ko snijeg i nikako da ga uspijem isčetkati sa četkicom niti bilo šta slično.
Krećem u borbu pa javim rezultate!

utisana
21.12.2008., 20:07
uspijem isčetkati sa četkicom niti bilo šta slično.
Krećem u borbu pa javim rezultate![/QUOTE]

I meni je doktorica rekla da ga cetkam-od toga mi je jezik postao preosjetljiv i bolan.
Pokusaj drzati 20 min. sodu bikarbonu,umucenu u vodi, u ustima.Djeluje isto a nije toliko agresivno da jezik poslje boli

utisana
24.12.2008., 12:49
:flop:Objavljujem kapitulaciju.\Ne znam sta se desilo.
Bili smo u trgovackom centru,vruce,zagusljivo,pojeli 1 kolac u kaffe baru.Samo jedan kolac.
Navecer-jezik potpuno bijel a pica buknula ko ziva vatra...
Morala sam uciniti nesto brzopotezno.
Doktorica me nafilala Diflucan 150 mg 1x,vaginalete i krema Canesten+Daktarin gel-2 kutije.
Morati cu sve to potrpati u sebe kako bih funkcionirala za ovaj Bozic.
U medjuvremenu i dalje jedem sve sto se preporuca.Uzimam probiotike i sve ostale pomagace...

Taman sam imala osjecaj da je sve pod kontrolom..ocitao,ne daju se gamadi tako lako unistiti...
Nemojte gubiti nadu vi koji ovo citate,necu je gubiti ni ja.
To je samo jedna izgubljena bitka,ali rat cu pobijediti ja.
Sretne blagdane zelim svima

Merlina
26.12.2008., 13:16
Novo izvjesce za sve one koji se muce sa gljivicama!
Ja sam ih se gotovo rijesila i to bez kemijskih medikamenata.(nemojte se trovati raznim diflucanima,nistatinima,itd..)
Naslage na jeziku su skoro sasvim nestale,ima ih jos moozda 10% a genitalno ih uopce ne osjecam(za njih sam razvila specijalne senzore!!)
Uglavnom,moja terapija je
jesti sto vise sirovo voce i povrce,bez secera,uzimam enzime i acidofil.

Jos cu sada uzeti MMS pa ce valjda prica sa gljivicama biti proslost.
Anemija je bolje,tlak je bolje jedino vrtoglavice imaju drugi uzrok a to je preravan vrat,znaci kicma nije kako treba,ali pocinjem sa laganim vjezbicama.

Postoji knjiga Zeleno za zdravlje gdje su navedeni recepti za miksanje voća i povrća zajedno - kao kašice. Probala sam jedno vrijeme uzimati umjesto jednog obroka takav mix npr. banana, jabuka, listovi kelja ili zelene salate i izvrsno sam se osjećala, a okus uopće nije loš kako se možda ovako čini.:)
Energiju podižem vrlo uspješnoj tabletom ginsenga na dan.:)
Također me zanima da li je netko od vas pioo beta glucan (ovdje na forumu se pisalo o njemu) u tu svrhu ? Te da li je kome pomogao kod problema sa gljivicama.

armagedonius
27.12.2008., 12:04
Kupite knjigu od dr. Papuga: Kineski ključ do zdravlja, također uzmite knjigu od dr Svoboda: Ayurveda, da malo shvatite principe bolesti i dijete. Nije za svakoga svaka dijeta. Ljudi sa hladnim sindromom deficita ne bi smjeli jesti sirovu hranu, osim evetualno đumbira i još nekog povrća vrućeg karaktera. Također Kapha osobe ne bi smjele jesti hladnu hranu, svi ovi savjeti o prehrani su lagano gađanje i isprobavanje. Neprijatelja treba napasti sa svih strana, tako da je osim prehrane bitno, očistiti jetru, bubrege, klistirati se, vježbati jogu ili qigong, piti čajeve, ići na akupunkturu ili akupresurau, probuditi protok fluida u tijelu, uništiti parazite zapperom itd...
Promijenite zapadne liječnike za istočne i potražite tzv. alternativne (ayurveda, kineska medicina). Netko mora ustanoviti zaštio je došlo do neravnoteže u vašem tijelu i što je uzrokovalo tu neravnotežu. Kod yin yang teorije nije svejedno da li je deficit ili eksces yina ili yanga, kod ayurvede koja je doša povećana vata, pita ili kapha. Sukladno tome terapija nije ista za sve ljude.
probajte ovo:

1. klistir 10-15 puta/mjesec dana - može se kupiti u apoteci oko 70tak kuna

2. zapper, prodaju ga i u hrvatskoj od 300-2000 kn (najjednostavniji je isto u redu) za čišćenje od parazita (gljivice, virusi, bakterije, crvi)

3. čišćenje bubrega - čaj:
Čaj za bubrege

SASTAV:
- preslica 15 g
- kopriva 10 g
- troskot 8 g
- kantarion 6 g
Ta količina dovoljna je jednoj osobi za tri tjedna.

PRIPREMA:

Jedan prstohvat te mješavine preliti sa 125 ml vruće vode, i ostaviti da stoji 10 min. Zatim ga procijedimo, a na talog od trava sipamo dvije šalice vruće vode i kuhamo 10 min. Zatim i taj čaj procijedimo u onaj prvi, tako da se izmiješaju.

Pijemo ga sobne temperature, i to pola šalice u jutro na tašte, pola sata prije ručka, i prije večere. Smijemo ga piti najviše tri tjedna, a terapiju smijemo ponoviti 4 puta godišnje, s time da je razmak najmanje 2 tjedna.

3. Čišćenje jetre:
tablete ili čaj od sikavice (drugi naziv obični oslobod) ili tablete- silimarin (aktivna supstanca sikavice)
hard varijanta:
Za čišćenje jetre trebate:
- 4 žličice gorke soli
- 100 ml hladno prešanog, nerafiniranog maslinovog ulja
- 2 ljubičasta grejpa, iz kojih trebate iscijediti 2/3 čaše soka
- staklenku od 0,50 lit.
- veliku slamčicu da lakše popijete napitak

za detalje http://alternativa.hr/php/article.php?action=details&ID=60

dijeta 40 dana: bez žitarica (može quinoa), kvasca, alkohola, citrusa, šećera i svega čime se hrane gljivice

vježbe: pogledajte www.papuga.si
sigurno će vam proći gljivice

utisana
27.12.2008., 23:59
[QUOTE=armagedonius;17839779]Kupite knjigu od dr. Papuga: Kineski ključ

Hvala

utisana
29.12.2008., 11:27
Gljivice,...gljivice.....
Jucer sam nasla na Talijanskim stranicama udrugu za autisticnu djecu.
Polazalo se da su autisticna djeca zarazena candidom i da je teapija protiv kandide imala uspjeha u ljecenju autizma!! sad ne znam tocan postotak oko 30% cini mi se.
pa kazu da kandida nije opasna!
I jos pise da su gljivice u zadnjih 15 godina postale veliki zdravstveni problem.
Tu sam nasla podatak da,kad kandida umire,ispusta otrove koji se manifestiraju kroz mucninu,proljev,vrtoglavicu(to imam ja) i za ublazavanje tegoba preporuca se aktivni ugljen.
Treba ga uzeti nakon jela ali 2 sata nakon lijeka,posto asorbira otrove i izbacuje iz tijela,pa bi asorbirao i lijek.
Sad sam ga uzela,vidjet cu da li ce pomoc.
I spominju da je ulje grejfruta vrlo djelotvorno,ali ga treba uzimati oko 2 mjeseca da bi imalo ucinka.

Sven81
29.12.2008., 11:43
Gljivice,...gljivice.....

I spominju da je ulje grejfruta vrlo djelotvorno,ali ga treba uzimati oko 2 mjeseca da bi imalo ucinka.

meni je danas treći dan da uzimam Citrofit ali zasad ga ne pijem nego samo grgljam 3x dnevno radi bijelih naslaga na jeziku..i bogme sad treći dan rezultati su odlični,ako se ovako nastavi niko sretniji od mene :)

inače, ulje je odvratno gorko a sad ću ga nastaviti piti umjesto samog grgljanja, radi poboljšanja imuniteta i gljivica..treba ga razrijediti u soku ili čaju, lakše se popije nego sa vodom.

utisana
29.12.2008., 13:11
[inače, ulje je odvratno gorko a sad ću ga nastaviti piti umjesto samog grgljanja, radi poboljšanja imuniteta i gljivica..treba ga razrijediti u soku ili čaju, lakše se popije nego sa vodom.[/QUOTE]

Znam,odvratno je.
Ja stavim samo par kapi vode i ulje pa to exam a poslije se napijem vode.Tako mi je puno lakse,bas mi je drago da ti je bolje.Do koliko kapi si dosao?

Sven81
30.12.2008., 09:02
Do koliko kapi si dosao?[/QUOTE]

dosad sam grgljao 5 kapi 3X dnevno a jutros sam umjesto grgljanja popio prvih 3 kapi sa sokom pa se gorčina ulja manje osjeti..sutra sam na 6 :eek:

utisana, hvala na savjetima koji su jako vrijedni!

inače, pokušavam i što manje kolača i slatkoga što je dost teško u ovo blagdansko vrijeme,ali smanjio sam to na minimum.
pijem i jedan probiotik dnevno, nisam ljubitelj toga al natjeram se nekako :kava:

utisana
30.12.2008., 10:23
[, pokušavam i što manje kolača i slatkoga što je dost teško u ovo blagdansko vrijeme,ali smanjio sam to na minimum.
pijem i jedan probiotik dnevno, nisam ljubitelj toga al natjeram se nekako :kava:[/QUOTE]

Izdrzi!Tako jacas karakter!

Ja probiotik uzimam nataste sa acidofilom.
Kolace,kruh,tjesto,krumpir-samo gledam iz daleka...
A moje gljivice jos su tu!:(
Ali vec(??) polako slabe
Ma,trijesiti cemo se mi njih vec jednog dana.

Za koji dan cu poceti sa antiparazitskim programom,mozda mi to pomogne.

Sven81
30.12.2008., 16:58
Za koji dan cu poceti sa antiparazitskim programom,mozda mi to pomogne.[/QUOTE]

ma bude pomoglo, treba i pozitivno razmišljati..kod tih vražjih gljivica je najpotrebnije imati snažnu volju i ne pokleknuti ako se problem ne riješi odmah, je očito je da se radi o dugotrajnom procesu dok se organizam ne vrati u neku svoju normalu.

Meni je povezano sa gljivicama problem i ta anemija, koju sad pokušavam rješavati a skojom oduvijek imam problema.
Koje vitamine koristite, tko šta preporučuje za anemiju?

utisana
31.12.2008., 12:48
I ja sam anemicna od kad znam za sebe.
To ti je igra bez granica..
Gljivice se hrane zeljezom,zato smo anemicni.A dobili smo gljivice jer zbog niskog zeljeza imamo slab imunitet~!

Sta je bilo prije kokos ili jaje?

Ja koristim ferrumlek tablete za zvakanje i jedem puno graha i quinoju.Uz zeljezo treba uzimati vitamin C radi bolje apsobcije zeljeza.
Kava izpire zeljezo iz organizma tako da sam je ja prestala piti pred neka 2,3 mjeseca.

Sven81
01.01.2009., 20:13
Ja koristim ferrumlek tablete za zvakanje i jedem puno graha i quinoju.Uz zeljezo treba uzimati vitamin C radi bolje apsobcije zeljeza.
Kava izpire zeljezo iz organizma tako da sam je ja prestala piti pred neka 2,3 mjeseca.[/QUOTE]

ja sam sad na drugoj kutiji ferrumleka pa idem ponovno provjeriti željezo, navodno s tim tabletama treba oprezno..njih obavezno treba rastopiti u ustima i nikako progutati, i to u kombinaciji sa C vitaminom.
quinoju nisam dosad uzimao..

utisana
01.01.2009., 22:31
Nisam vise pametna:ne zna:

Jucer u Vase zdravlje-mjesecnik,citam kako su napravili istrazivanja u vezi probiotika i sada ispada da mogu biti OPASNI a da njihovo pozitivno djelovanje nije dokazano?!?!

U vezi zeljeza...pazi da pauziras 10-15 dana prije no sto vadis krv,inace nalaz nece biti realan.
I morao bi uzimati zeljezo 2 mjeseca da se popravi krvna slika

rozzz
02.01.2009., 21:24
utisana, negdje sam procitala da si kupila MMS. kako, on-line?

šta je sa terapijom sa sodom bikarbonom, kako se to provodi?

gdje se može kupiti jeftini zapper (onaj od 300kn :p)?

ashwinikumaras
03.01.2009., 08:40
Navesti ću jedan jednostavan i jeftin preparat, koji će zasigurno gljivicama zadati velikih problema :). Tko ima problema sa gljivicama, bakterijama, slabim imunitetom, neka nabavi kurkumu. Ona se prodaje kao začin po dučanima. Uzima se 2-3 puta dnevno, po 1 čajna žličica sa 1 žličicom meda, 30 min prije obroka. U mlaku tekućinu (voda, sok, mlijeko), itd. umiješamo kurkumu i med, i zatim popijemo. To je neki osnovni prirodni preparat koji mogu uzimati svi, zato sam ga i naveo.

utisana
03.01.2009., 11:54
[QUOTE]Navesti ću jedan jednostavan i jeftin preparat, koji će zasigurno gljivicama zadati velikih problema :). Tko ima problema sa gljivicama, bakterijama, slabim imunitetom, neka nabavi kurkumu. [QUOTE]QUOTE]

Probati cu i kurkumu.

Soda bikarmona se uzima
6 dana nataste,zlicicu sode rastopis u vodi pa sporo pijes.Ja sam to radila u krevetu.Cca 20 minuta.
6 dana pauza
Pa ponovno.

Ne znam koliko je kod mene djelovalo....vjerojatno je nesto pomoglo.
Ja se sa gljivicama dugo vremena gnjavim pa ide vrlo sporo.na nekim forumima sam nasla da se ljudi ljece po godinu-2 prije no sto ih se rijese.

navigator1
03.01.2009., 13:44
Dobro vecer svima.
Vidim da ovdje ima puno nacitanih ljudi,ljudi koji se kuze u bolesti..i lijecenje
Da li meni netko moze pomoci kakvim dobrim savjetom?
Mislila sma hraniti se makrobiotikom?Da li mi to moze pomoci?
Sve gore navedeno me vec godinama muci.
Anemija-pijem zeljezo,kuham grah,ne pijem mlijeko i dalje nisko.
Tlak-100/60
Imam pomanjkanje kalcija i pocetak kalcifikacije.

Mislim da imaš probleme koje moraš odvojeno rješavati. Jedan po jedan. Imaš dobru add u Zg na Zelengaj 5. Pa se raspitaj. :kava:

ashwinikumaras
03.01.2009., 19:51
utisana- probaj kurkumu, neće ti biti žao. Ova doza koju sam naveo bi bila neka inicijalna i standardna. Ovisno o težini bolesti ona se sukladno tome može i povećati. Otiđi nakon mjesec-dva na pretrage, da vidiš ima li kakvih pomaka, vezanih uz candidu i krvnu sliku općenito.

utisana
04.01.2009., 12:26

Astrice
04.01.2009., 15:08
Zanimaju me gljivice u prizemlju odnosno mjestu odakle pišamo.

ashwinikumaras
04.01.2009., 16:06
utisana- ne znam jel to smiješak na moj post ili nije, ako jest nadam se da ćeš se tako smješkati nakon terapije kurkume :). Naravno, to je samo jedan od više prirodnih preparata koji uništavaju gljivice. Uz to možeš piti i čaj od Gospine trave. Gospinu travu samljevenu u prah, (3 čajne žličice) ostaviš preko noći u 7,5dcl hladne vode. Ujutro procijediš i čaj zagriješ do stupnja da bude mlak, nikako vruć. Piješ tri šalice dnevno. To bi bio dobar nadomjestak uz terapiju sa kurkumom.

Astrice- za vaginalne gljivice nabaviš jedno acidofilno mlijeko i u njega umiješaš dvije žličice kurkume, i sve dobro promiješaš. U tu miješavinu dobro namoćiš tampon i staviš ga u vaginu. Tampon zamijeniš dva puta dnevno, ili ga držiš preko noći.

Astrice
04.01.2009., 16:25
A to okej,al trenutno nemam ni za to kune.Di da nabavim kurkumu?

ashwinikumaras
04.01.2009., 16:28
A to okej,al trenutno nemam ni za to kune.Di da nabavim kurkumu?

Ja je nabavljam u Billi i Plodinama, košta oko 9kn, jedna bočica. Mislim da bi je trebalo biti u svim većim trgovinama.

Astrice
04.01.2009., 16:30
Okej onda ću i ja tamo prošetat. Plodine mi nisu blizu,nije ni Billa al za nju znam di je.

ashwinikumaras
04.01.2009., 17:41
Okej onda ću i ja tamo prošetat. Plodine mi nisu blizu,nije ni Billa al za nju znam di je.

E sad, pa neće ti pasti u krilo bočica kurkume :). Ako si u Zagrebu, Billa ima više trgovina po gradu, a Plodine se nalaze na Laništu, pored rukometne arene, i Billa je odmah blizu.

utisana
04.01.2009., 18:27
:)-Smjeskic je bio umjesto rijeci-PUNO HVALA!:)

Sutra idem traziti kurkumu i svakako cu je uzimati.
Trenutno uzimam antiparazit. terapiju i ima dva dana da koristim zapper.Cini se O.K.
Malo mi je tesko biti objektivna jer toliko toga koristim da vise ne znam sto pomaze.

Sto se tice gljivica na pikici....

I tu stoje svi savjeti,jer gljivica ne bude samo na jednom mjestu,vec u cijelom organizmu a ispolji se na npr. pikici ili negdje drugdje.
Peri se sa sodom bikarbonom,jedi cesnjak,izbaci slatko i ugljikohidrate,mazi se kantarionom,nosi suknju ali bez najlonki(bar u kuci jer vani je ledenoo)
I ovi savjeti gore stoje

rozzz
04.01.2009., 18:35
ima li netko da je riješio sistemsku kandidu sa antimikoticima?

meni dođe da sve pošaljem kvragu i popijem taj glupi ITRAC...
a tek onda da poradim na prehrani, dodacima, probioticima itd.

utisana
04.01.2009., 18:35
Pogledaj www.mms-aktivator.com

Molim da se ove bitne informacije proslijede dalje i time pomognemo mnogima u borbi protiv bolesti.[/QUOTE]

Jedno pitanje u vezi MMS..
Zasto ovdje preporucaju 2x6kapi na dan a drugdje sam nasla 15 kapi 3 puta na dan?Isto se pocne sa jednom kapi pa postupno povecava doza.

utisana
04.01.2009., 18:39
[QUOTE=rozzz;17971187]ima li netko da je riješio sistemsku kandidu sa antimikoticima?

Meni je bas za badnjak stanje se jako pogorsalo,pa sam uzela antimikotike da bih mogla uopce funkcionirati.
Dobila diflucan,Daktarin gel i Canesten vag.
Malo mi je smirilo,ali rijesilo problem nije.I ja polako ludim...Ima trenutaka kad ne znam sta bih.
sad vise ne uzimam antimik. vec ovo gore opisano.Pa sad,..strpljivo naprijed.

ashwinikumaras
04.01.2009., 19:09
utisana- nadam se, da će moj savjet opravdati tvoj smajlić :). U slućaju vaginalnih gljivica, slažem se, da je ulje od kantariona (gospine trave) izrazito dobrodošlo. Gospina trava kada se kombinira interno i eksterno, dosta je dobar uništavatelj gljvica.

utisana
06.01.2009., 12:49
Jucer sam nabavila kurkumu.Kod nas(mali gradic nemamo DM ili bio and bio)
malo pakovanje od 50 g kosta 27 kuna.
Iz ekoloskog je uzgoja iz Njemacke.
Evo,2 dana je uzimam i gadna je za piti,ali nema veze...bitno da pomogne protiv gljivica.

ashwinikumaras
06.01.2009., 14:26
Jucer sam nabavila kurkumu.Kod nas(mali gradic nemamo DM ili bio and bio)
malo pakovanje od 50 g kosta 27 kuna.
Iz ekoloskog je uzgoja iz Njemacke.
Evo,2 dana je uzimam i gadna je za piti,ali nema veze...bitno da pomogne protiv gljivica.

Stvarno je skupa, ali ako je EKO, može se progledati kroz prste. Jest, okus nije baš kakvog bi čovjek zavolio na prvu loptu :), ali bitno je da kemija odradi svoje. Sretno, i nadam se da će gljivicama kurkuma ostati u lošem sjećanju :).

yaho
07.01.2009., 20:50
Da li znate postoji li nešto što brzo uklanja umor i bezvoljnost? Pozdrav svima, zanimljivo vas je čitati.

EXORCIST XXX
07.01.2009., 21:53
utisana- nadam se, da će moj savjet opravdati tvoj smajlić :). U slućaju vaginalnih gljivica, slažem se, da je ulje od kantariona (gospine trave) izrazito dobrodošlo. Gospina trava kada se kombinira interno i eksterno, dosta je dobar uništavatelj gljvica.

Slažem se, ali ovo je još bolje, brže i trajnije.
herpigen spray http://www.skin-cap.net/pdf/candidiasis.pdf, bolje od svih krema i vaginaleta.
http://www.intoease.com/clst1.html

utisana
08.01.2009., 14:06
Da li znate postoji li nešto što brzo uklanja umor i bezvoljnost? Pozdrav svima, zanimljivo vas je čitati.

I ja sam znala biti dosta umorna i bezvoljna-kod mene je bila uzrok anemija i niski tlak.
provjeri zeljezo u krvi.
I svakako smanji secer jer te on dize pa poslje te spusti da ti se ne da niti disat.
A za bezvoljnost-nadji nesto sto te zaintrigira,nesto sto te cini znatizeljnim...ja sam ovo ljeto gutala stripove(dylan dog) iako odavno nisam tinejder. I serije britanske jako volim pa i kad sam najbezvoljnija poskocim kad treba pogledati Poirot-a ili nesto slicno.
I probaj sa laganim vjezbama.Tu gore negdje je navedena stranica sa dobrim vjezbama.

yaho
08.01.2009., 19:39
al baš tako kako si rekla

koal@
09.01.2009., 20:18
evo jos jedna koja muku muci s kandidom.iz mog iskustva zakljucila sam da jedino sto mi moze pomoc na duze staze je anticandida dijeta:(
e sad posto je kruh s kvascem big no no a isto tako i secer zanima me sto je s alternativama tipa da sama ispecem kruh od integralnog brasna bez kvasca a sa praskom za pecivo?mislim nije meni problem odrec se kruha, ali cini mi se da cu se ovako trebat hranit dozivotno pa onda ako moze neka alternativa dobro dode:cerek:
i recimo sto se tice secera i zasladivaca- da li se smije koristiti stevija kao zasladivac ili je i ona big no no?

utisana
10.01.2009., 10:27
zakljucila sam da jedino sto mi moze pomoc na duze staze je anticandida dijeta:(
e sad posto je kruh s kvascem big no no a isto tako i secer zanima me sto je

Za mene nije cudo da su me gljivice preplavile jer sam svaki dan! pojela 1 cijelu cokoladu i pojela svu koru od kruha.
Obozavala sam kruh.
Sad ga nisam jela oko 3 mjeseca.
Pokusala sam ga sama napraviti doma ali me se bas nije dojmio.
Od integralnog brasna,acidofila i sode bikarbone.
Nemam recept,ima ga na netu.
A ovaj recept nisam isprobala
Jednake količine punozrnog brašna i vode na sobnoj temperaturi pomiješati i ostaviti 72 sata da fermentira.
Onda umiješati malo soli i brašna da se napravi krušno tijesto.

Od tijesta odvojiti grudu veličine teniske loptice, i to će vam ubuduće zamjenivati ta početna 72 sata čekanja.
Ako ju odmah ne upotrijebite, uvijte je u pobrašnjenu alumijsku foliju i čuvajte u hladioniku.

Tijesto dakle oblikujte u kruh i ostavite dizati se.
Najmanje par sati.
Pecite na oko 180 do 200 stupnjeva, oko 45 minuta ali pazite da ne zagori (ovisno o obliku kruha).

koal@
10.01.2009., 12:01
prvo hvala na odgovoru:D
nemoj mi nista pricat-meni je kruh bio osnovna namirnica jela sam ga u tonama:o
da mi je nako reko prije dvije godine da necu jest kruh ma samo 10 dana rekla bi mu da je lud,ali eto sto se mora nije tesko.

zna li itko sto se tice ove biljke stevije da li je ona ok ili je i ona big no no?

meni u biti najteze pada sto je voce zabranjeno a ja ga obozavam.kako je zapocelo cini mi se da cu postati makrobioticarka:ne zna:

utisana
10.01.2009., 17:43
[
meni u biti najteze pada sto je voce zabranjeno a ja ga obozavam.kako je zapocelo cini mi se da cu postati makrobioticarka:ne zna:[/QUOTE]

Ja sam pocela obracati se na forumu jer sam imala misao zapoceti sa makrobiotikom-uvjerena da bi mi ona pomogla.
(procitaj postove na makrobiotici)
Tu se nasao jedan forumas,cije misljenje vrlo cijenim-a to je MoW,koji me nije odgovorio od makrobiotike ali je opisao i njezine negativne strane.pa sam odlucila da je necu prakticirati.
Od voca smijes npr. kisele jabuke,ja jedem i puno badema,ponekad brusnice.
Jos se suzdrzavam ali cu na proljece svakako poceti jesti sezonsko voce.valjda ce se do tada i ta dosada od kandide smiriti.

Neki dan sam po posljednji put bila kod doktorice...ona je rekla-sve sto postoji,mi smo vam dali.kandida nije prosla-ignorirajte je!

Znaci,doktorica je digla ruke od mene.
sad je na meni(nama)da se snalazimo i pomognemo savjetima.
Treba samo biti svjesan da se necemo rijesiti problema u par dana.ocito treba imati strpljenja.
Ovu biljku sto si gore navela ne poznajem:ne zna:

MoW
10.01.2009., 18:53
prvo hvala na odgovoru:D
nemoj mi nista pricat-meni je kruh bio osnovna namirnica jela sam ga u tonama:o
da mi je nako reko prije dvije godine da necu jest kruh ma samo 10 dana rekla bi mu da je lud,ali eto sto se mora nije tesko.

zna li itko sto se tice ove biljke stevije da li je ona ok ili je i ona big no no?

meni u biti najteze pada sto je voce zabranjeno a ja ga obozavam.kako je zapocelo cini mi se da cu postati makrobioticarka:ne zna:

Stevia je ok, u to nema nikakve sumnje. Koliko mi je poznato, ne postoji studija objavljena u stručnim časopisima koja bi obrađivala utjecaj stevije na osobe s kandidijazom, ali se pokazalo da ima pozitivan učinak na ljude s dijabetesom, što i nisu tako jako "udaljene" bolesti.
Stevia je inače biljka, no obično se ne konzumira biljka kao takva, nego se koristi ekstrakt njezinih listova imenom Rebaudioside A. On je mnogo slađi od šećera, ali nema potencijalni štetan utjecaj kakav imaju aspartam ili ciklamat.
Za dijabetičare ili za ljude s bilo kakvim narušenjem probave, stevia je optimalan izbor, bolji od saharina.
Osim Stevije, potencijalnu korist za ljude s kandidom može imati i Xylitol, koji se isto može konzumirati umjesto šećera.

Iako je voće možda zabranjeno u anti-kandida prehrani, uvijek se treba biti dovoljno pametan da se procijeni je li to nužno tako za sva voća, što ti paše, a što ne. Dakle, treba eksperimentirati s voćem, ne bi ga se trebalo posve kloniti.

Žitarice - zašto njih uopće jesti pitam se... :D
Strogo govoreći - one nam nisu potrebne da bi živjeli. Međutim, prehrana bez proizvoda od žitarica je relativno skupa i od nje smo često gladni. Moje mišljenje je da se žitarica ne bi trebalo odmah posve odricati. Isprobavaj s malim količinama kruha ako imaš potrebe za tim. Kažem: malima (kriška-dve na dan). I bez čokolade. :mig:

Navali na ribu, meso, povrće i orašaste plodove. Po izboru voća. Od mliječnih proizvoda DA samo probiotičke pripravke (acidofil, activia, kefir).

Lijepi pozdrav posebno upućujem utisani. :cerek:
utisana, drži se. Više pripazi na svakodnevne obroke, povećaj količinu povrća i za boga miloga nemoj jesti kekse, umjetne kolače, čokolade ni ostala sr* nimalo... :)

koal@
11.01.2009., 08:34
znaci stevija je ok-to mi je drago cuti.
sto se tice voca obozavam ga ali sam odlucila da cu prvih 40 dana totalno bez njega da ubijem glupu bestiju:kava:a onda pocet smojim omiljenim jabukama:cerek:
a sto se tice zitarica jedem ja svako jutro zobene ali isto ne mislim kruh prvih 40 dana.ili cu eventualno probat napravit beskvasni pa ako uspije...
buduci da sam se ja i prije zdravo hranila(izuzev koje cokolade) uvijek bi umjesto nezdravih slatkisa uzela suho voce koje sam tamanila u tonama.posto je to sad big no no prebacila sam se na orahe i bademe za grickanje.
mali problem mi je sto nisam bas ljubiteljica mesa tj ne jedem nista sem piletine pa mi cesto nedostaje ono nesto konkretno sto mi popuni zeludac(sto je inace radio kruh)
e sad sta se tice mljecnih proizvoda tu samo acidofil i acidofilno mlijeko te bioaktiv.no buduci da sireve volim a u onim razlicitim antikandida djetama pise razlicito zanima me sta tu mogu kakva je stvar sa posnim,svjezim,mocarelom,livanjskim,parmezanom,fet om,mladim-da li koji od njih mogu(ako i ne mogu tu cu sigurno varat:rofl:)?
ljudi hvala vam puno na odgovorima:cerek::s

utisana
11.01.2009., 20:41
Hello MoW!
Drago mi je da si tu:mig:

Bez brige,ne jedem kekse ni kolace...
A povrce jedem da mi je cak i mama ponosna.

Koala,ja punim zeludac kokicama(pecem ih sama i ja ih cak posipam sa cimetom i malo soli).Negdje sam procitala da su dobre jer struzu crijeva ...

koal@
12.01.2009., 18:23
Nisam znala da mogu kokice-mislila sam da se kukuruz ne preporuca,ali bas mi je drago sto to cujem.ja volem kokice:cerek:
eh da cinimi se da je netko spominjao ekstrakt kostica grejpa-gje se to moze kupiti i koliko kosta?
i ako neko zna sto se tice sireva molom info please:s

Sven81
18.01.2009., 11:13
utisana, kako napreduješ?
jesi pobila proklete beštije il se još boriš s njima :mljacko:

utisana
18.01.2009., 20:50
utisana, kako napreduješ?
jesi pobila proklete beštije il se još boriš s njima :mljacko:

Ma jos me gnjave:mad:

Izdrzala sam 25 dana bez lose hrane,i onda sam uzela ponovno komad cokolade...
Ali bar je period kad posustanem sve veci.
Kako ide tebi?
Sta ti najvise pomaze?
ja sam jos na sodi,ulju,kurkumi i imam zapper.
Grejfrut trenutno ne uzimam jer je toliko stvari da ne stignem.Njega cu svakako ubaciti za koji dan.

armagedonius
18.01.2009., 23:47
I jel zapper što pomaže pri gljivicama? Mene je jučer napala viroza, počelo peči grlo, malo nos. Jučer i danas zappiranje i... gone with the wind...
nadam se da ćeš ih uništiti, no ja bih na tvom mjestu počeo istraživati debalans qi-a u tijelu i koji ti je organ ili element problematičan. Mogu ti poslati jedan upitnik, pa malo pročekiraj.

utisana
19.01.2009., 10:27
I jel zapper što pomaže pri gljivicama? [QUOTE]Mene je jučer napala viroza, počelo peči grlo, malo nos. Jučer i danas zappiranje i... gone with the wind...
nadam se da ćeš ih uništiti, no ja bih na tvom mjestu počeo istraživati debalans qi-a u tijelu i koji ti je organ ili element problematičan. Mogu ti poslati jedan upitnik, pa malo pročekiraj.[/QUOTE

Pa valjda pomaze:confused:,nisam prehladjena,sve ok.
Gljivice su jos tu,iako pijem onaj antiparazit program...
Da,svakako mi posalji formular-ima mozda na hrvatskom?Engleski mi je jadan:D

distanthealing
19.01.2009., 10:34
Možda da i ja pokušam dati doprinos ovoj temi. Bioenergetski tretmani su se pokazali dosta djelotvorni pri takvim problemima.

Sven81
19.01.2009., 19:26
Ma jos me gnjave:mad:

Izdrzala sam 25 dana bez lose hrane,i onda sam uzela ponovno komad cokolade...
Ali bar je period kad posustanem sve veci.
Kako ide tebi?
Sta ti najvise pomaze?
ja sam jos na sodi,ulju,kurkumi i imam zapper.
Grejfrut trenutno ne uzimam jer je toliko stvari da ne stignem.Njega cu svakako ubaciti za koji dan.

ja sam napravio kuru sve do 30 kapi 3x dnevno sa grejpfrutom, ispočetka je naglo krenulo nabolje a onda je stalo..ta đubrad se neda lako istrijebiti.

sad trenutno uzimam ujutro natašte jednu kapsulu Ferzym plusa, to je probiotik za poboljšanje i održavanje rada crijeva s dodatkom probiotičkih vlakana (baobab, akacija i inulin). Sadrži i cijelu listu humanih sojeva probiotičkih bakterija, vitamin B1,B3,B6,B12, željezo i cink. To je ujedno jako dobar probiotik ukoliko ste imali kakvu terapiju antibioticima, a ja sam ju imao prošle godine i ta terapija antibioticima me dovela do toga da sada imam problema sa gljivicama i da mi je ozbiljno poremetila imunološki sustav.
Da sam znao, nikad ne bi popio antibiotik, ali prije pola godine nisam znao o njima ono što znam sada..a doktorima opće prakse je sumamed rješenje za sve.

Osim Ferzyma, pijem jedan tekući probiotik dnevno, izbacio sam slatko, brašno i slično, koliko god sam mogao..
jezik je nešto manje bijel al još uvijek se borim s tim..rojazol koristim zadnjih tjedan dana pa nema nekih većih poboljšanja..
sad ću ovih dana probati sa sodom i sa suncokretovima uljem.
Ferrum željezo sam odradio dvije kutije pa idem ponoviti krvnu sliku za tjedan dana.

razmišljam da napravim taj antiparazitni program, jel vidiš ti tu kakvih poboljšanja? Mislim da je meni nakraju taj Citrofit najviše od svega pomogao, pa možda u kombinaciji sa ovim drugim bude skroz učinkovito.

Ovaj tjedan krećem ću i sa doručkom iz miksera, a čitajući iz zanimljivih postova gdina Mow-a, takvi doručci mi se čine kao prave energetske bombe.
Nikad nisam puno mario za doručak, većinom samo neko bijelo pecivo ili krafna, croasan sa pekmezom i slični otrovi :eek:

ugl,moram i ojačat imunitet..apetit mi je jedan dan nikakav, drugi dan je bolji..
a beštije ću pobiti makar nakraju bio u zapper uključen 24/7 :usama:

utisana
19.01.2009., 19:42
[QUOTE=Sven81;18277292]
Dragi Sven!
U istoj smo kasi...
I ja sam popila 1 kutiju probiotika+kefit.I sve gore navedeno osim grejfruta.
+antiparazit program+zapper.
jezik je bijel i dalje.
Na prehranu strogo pazim ali da pred mjesecnicu ipak poludim za cokoladom!!
Isprobati cu sve sto se nudi na alternativi.Nesto mora pomoci!
Kazem ti, na nekim forumima sam nasla da su ljudi bili po 2,3 godine na strogoj anti-kandida djeti.
meni takva prehrana sve vise odgovara.Kad se samo sjetim,pa prije sam jela samo brasno!
Dorucak-kruh sa medom
Rucak-tjestenina ili krumpir sa mesom ili ribom
vecera-palacinke
a kao medjuobrok-keksi,kolaci,banane,malo voca, vrlo malo povrca..
Nije cudno da me candida napala.

utisana
19.01.2009., 19:44
Budi oprezan sa bademima.oni znaju imati puno gljivica zbog loseg skladistenja.Operi ih u vodi,dodaj malo sode bikarbone,ostavi,pa dobro isperi i osusi!Ako ne osusis moze ih napasti plijesan a onda je jos gore.

Sven81
19.01.2009., 20:08
[QUOTE=Sven81;18277292]
Dragi Sven!
U istoj smo kasi...
I ja sam popila 1 kutiju probiotika+kefit.I sve gore navedeno osim grejfruta.
+antiparazit program+zapper.
jezik je bijel i dalje.
Na prehranu strogo pazim ali da pred mjesecnicu ipak poludim za cokoladom!!
Isprobati cu sve sto se nudi na alternativi.Nesto mora pomoci!
Kazem ti, na nekim forumima sam nasla da su ljudi bili po 2,3 godine na strogoj anti-kandida djeti.
meni takva prehrana sve vise odgovara.Kad se samo sjetim,pa prije sam jela samo brasno!
Dorucak-kruh sa medom
Rucak-tjestenina ili krumpir sa mesom ili ribom
vecera-palacinke
a kao medjuobrok-keksi,kolaci,banane,malo voca, vrlo malo povrca..
Nije cudno da me candida napala.

jooj, ma pričaj mi o slatkom..nutellu sam znao jesti na žlicu, 3 kave dnevno, kekse sve - samo da imau što više čokolade u sebi :rofl:
al eto, sad nutellu moram zamijeniti listom celera i klica iz miksera:kava:
Al s druge strane, pokušavam u cijelom tom jadu gledati stvari sa vedrije stvari..ovo će me vjerojatno naučiti kvalitetnijem načinu života u budućnosti, zdravijoj prehrani..tako da dugoročno gledajući, klice, vrapci i komarci nam mogu samo pomoći da ubuduće živimo zdravije jer smo postali svjesni posljedica koje nosi loša prehrana, stres i slično..a najbolje naučiš na vlastitom iskustvu.

MoW
19.01.2009., 20:16
Bilo bi dobro imati dehidrator za orašaste plodove. Ne znam je li kod nas toga ima za kupiti, možda ti znaš, utisana?

U svakom slučaju, orašasti plodovi se mogu sušiti ako ih se ostavi u pećnici na nižim temperaturama.

utisana
20.01.2009., 09:37
U svakom slučaju, orašasti plodovi se mogu sušiti ako ih se ostavi u pećnici na nižim temperaturama.[/QUOTE]
Ne nemam tu spravicu.
I ja susim u pecnici na najnizoj temperaturi.

slavaz
20.01.2009., 12:04
evo i meni nalaz krvi pokazao anemiju...doduše blagu al ipak je anemija....
jel mi može neko pomoć i reć koji su dobri čajevi ili neki prirodni pripravci za anemiju i naravno šta je dobro papati da se popravi krvna slika ...hvala :cerek:

mad max 04
20.01.2009., 12:50
jel mi može neko pomoć i reć koji su dobri čajevi ili neki prirodni pripravci za anemiju i naravno šta je dobro papati da se popravi krvna slika ...hvala :cerek:

List koprive bi trebao pomoci.....Mozes koristiti kao caj ili u obliku tinkture. Kopriva osim sto je jedan od najboljih prirodnih lijekova protiv anemije dobra je i kod iscrpljenosti organizma i nakupljenih toksina.

slavaz
20.01.2009., 13:45
List koprive bi trebao pomoci.....Mozes koristiti kao caj ili u obliku tinkture. Kopriva osim sto je jedan od najboljih prirodnih lijekova protiv anemije dobra je i kod iscrpljenosti organizma i nakupljenih toksina.

hvala hvala :s :s

utisana
20.01.2009., 16:56
[se da ćeš ih uništiti, no ja bih na tvom mjestu počeo istraživati debalans qi-a u tijelu i koji ti je organ ili element problematičan. Mogu ti poslati jedan upitnik, pa malo pročekiraj.[/QUOTE]

Znatizeljna sam za taj upitnik koji spomonjes...imas vremena da ga posaljes??
Hvala!

MoW
21.01.2009., 09:23

Mislim da sam negdje naveo cijeli popis namirnica bogatih željezom. No recimo da osim koprive, u vrhu su i špinat, blitva, kurkuma.
I nemoj zaboraviti na crveno meso. Bilo bi dobro povremeno konzumirati meso divljači i posebno dobro: teleća jetra!

slavaz
22.01.2009., 11:03
Mislim da sam negdje naveo cijeli popis namirnica bogatih željezom. No recimo da osim koprive, u vrhu su i špinat, blitva, kurkuma.
I nemoj zaboraviti na crveno meso. Bilo bi dobro povremeno konzumirati meso divljači i posebno dobro: teleća jetra!

Hvala.....jetricu sam odma jučer jela.....i kupila sam neke sirupe u apoteci pa ćemo vidit :mig:

MoW
22.01.2009., 11:16
Hvala.....jetricu sam odma jučer jela.....i kupila sam neke sirupe u apoteci pa ćemo vidit :mig:

Nadam se da će ti pomoći s obzirom da kako veliš, anemija nije jaka. No valja uvijek uzeti u obzir da je mogući razlog anemije nedovoljno kiseline u želucu, tzv. hipoklorhidrija. To nećeš moći sama otkriti, već se to otkriva gastroskopijom. Dakle, ako ti hrana i preparati ne daj bože ne pomognu, odi i to izvidi. :)

Nucleus
23.01.2009., 00:47
Pretpostavljam da znaš koja je funkcija jetre u organizmu. Razmisli pa vidi što sve uneseš u svoj organizam kada konzumiraš jetra bilo teleća bilo koja!?

Nucleus
23.01.2009., 00:53

Preporučio bih ti da si pregledaš štitnjaču. Poremećaj rada te žlijezde vrlo je čest uzročnik anemije. Sirup Floradiks svakako uzeti u ljekrani, kao lijek i kao preventivu.

MoW
23.01.2009., 10:01
Pretpostavljam da znaš koja je funkcija jetre u organizmu. Razmisli pa vidi što sve uneseš u svoj organizam kada konzumiraš jetra bilo teleća bilo koja!?

Bez brige, nucleus da znam zašto preporučam teleću jetru. A ne bilo koju, nije svejedno. :mig:
Uostalom, benefit je puno veći od štetnosti. To me podsjeća na one koji ne jedu ribu zato jer se boje žive. Prava istina je da su te količine zanemarive u odnosu na ono dobro što se nalazi u ribi. Slično je s jetrom.

Nucleus
26.01.2009., 00:48
To me podsjeća na one koji ne jedu ribu zato jer se boje žive. Prava istina je da su te količine zanemarive u odnosu na ono dobro što se nalazi u ribi. Slično je s jetrom.
Jetra čisti krvotok od otpada i otrova. Puna je toga te teških minerala, pa kao i svi organi više šteti nego koristi ako se jede. Ako se jede meso svakako treba izbjegavati iznutrice , kožu te jesti prave stvari.
Dakle, recite NE! jetri kao obroku. :mig:

MoW
26.01.2009., 08:44
Jetra čisti krvotok od otpada i otrova. Puna je toga te teških minerala, pa kao i svi organi više šteti nego koristi ako se jede. Ako se jede meso svakako treba izbjegavati iznutrice , kožu te jesti prave stvari.
Dakle, recite NE! jetri kao obroku. :mig:

Ja bih rađe rekao NE pseudoznanosti. :mig:

http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=129

Nucleus
29.01.2009., 00:21
Ja bih rađe rekao NE pseudoznanosti. :mig:

Ahaaaa. I voda u Zagrebu, naročito u naselju zvanom Špansko je pitka i bez greške. Zrak u Kutini je ravan onome na Velebitu, Sisak ne zaostaje za tim....
Ali to nije sve za samo tri kune ispričat ćemo vam još bajki....

MoW
29.01.2009., 09:12
Ahaaaa. I voda u Zagrebu, naročito u naselju zvanom Špansko je pitka i bez greške. Zrak u Kutini je ravan onome na Velebitu, Sisak ne zaostaje za tim....
Ali to nije sve za samo tri kune ispričat ćemo vam još bajki....

Naravno da nije svejedno, to nitko ne tvrdi. Ali sad se već odmičemo od teme.

Tammy
29.01.2009., 19:04
Godinama sam koristila medazol,rojazol,geonistin,plimycol i sl. i svaki put bi mi se gljivice vraćale.Prije 20-ak dana sam počela s anti-candida dijetom i popila kapsule yeast fighters od twinlaba i pau d`arco (tahebo) da ojačam imunitet (krvna slika mi je bila dobra ali željezo na granici) i sve je bilo super do pms-a,a tada je opet počeo svrab ali ništa drugo. Neznam zbog čega. Zna li netko da li je to faza prolaska ili se opet vraćaju ili je zbog pms-a? Anti-candida dijete se strogo pridržavam,ali ne mogu ništa pojest bez kruha pa ga sama pečem od integralnog bezglutenskog brašna bez kvasca uz dodatak praška za pecivo.

utisana
29.01.2009., 19:14
Za vrijeme mjesecnice i za vrijeme pms promijeni se kiselina rodnice i ona je podloznija gljivicama,zbog hormona.
Meni su tu gljivice pod kontrolom,ali na jeziku ih jos imam unatoc dijeti,kefiru,probioticima,ulju,...itd.

Tammy
29.01.2009., 19:47
Na jeziku nemam problema.Svako jutro skuham čaj od kadulje (žalfija),I s tim tokom dana što češće mućam grlo i usnu šupljinu. To koristim i kod grlobolje i pomaže,treba više vremena nego s antibioticima ali je zdravije.

Tammy
30.01.2009., 00:30
Za vrijeme mjesecnice i za vrijeme pms promijeni se kiselina rodnice i ona je podloznija gljivicama,zbog hormona.
Meni su tu gljivice pod kontrolom,ali na jeziku ih jos imam unatoc dijeti,kefiru,probioticima,ulju,...itd.

Znam da je tad podložnija svim bolestima i osjetljivija,ali mi nije jasno zašto se opet vraćaju kad pazim na prehranu i koristim sve što ih uništava. Kako ih se trajno rješiti i napokon normalno živjeti. Čula sam za homeopatski lijek za njih,da li je itko pokušao s tim?

utisana
30.01.2009., 10:57
Ja sam pokusala sa homeopatskim lijekom,meni nije pomoglo...ali mozda tebi hoce.
Probaj,nije skup i ne steti

utisana
30.01.2009., 14:13
Vec sam negdje napisala....mazi se kantarionovim uljem-jako pomaze:)

Tammy
30.01.2009., 16:20
Vec sam negdje napisala....mazi se kantarionovim uljem-jako pomaze:)

Kantarion mi ne pomaže,pijem i čaj od njega. Zapravo izvana nemam nikakvih problema,samo unutra sirasti iscjedak kojeg se teško rješiti. I kad prestane vraća se,a ostalih siptoma nemam. Da li je itko pokušao s MMS-om.

ashwinikumaras
30.01.2009., 18:27
Kantarion mi ne pomaže,pijem i čaj od njega. Zapravo izvana nemam nikakvih problema,samo unutra sirasti iscjedak kojeg se teško rješiti. I kad prestane vraća se,a ostalih siptoma nemam. Da li je itko pokušao s MMS-om.

Probajte namočiti tampon u ulje i držati ga preko noći, za ginekološke probleme toga tipa.

Tammy
30.01.2009., 18:42
Probajte namočiti tampon u ulje i držati ga preko noći, za ginekološke probleme toga tipa.

Da ali koje ulje? Strah me unutra stavljat kupovno kantarionovo ulje,i na njemu piše da je samo za vanjsku upotrebu,a i takve stvari u trgovinama su dosta prerađene i ne baš kvalitetne. Neko vrijeme sam ih se bila rješila dijetom koje se još pridržavam,možda nisu do kraja uništene pa su samo u pms-u pokazale da ih još ima. Vidjet ću kad mi prestane oće li ih bit. Rješila sam se svih problema koje su mi one uzrokovale,valjda ću i njih.

ashwinikumaras
30.01.2009., 19:22
Da ali koje ulje? Strah me unutra stavljat kupovno kantarionovo ulje,i na njemu piše da je samo za vanjsku upotrebu,a i takve stvari u trgovinama su dosta prerađene i ne baš kvalitetne. Neko vrijeme sam ih se bila rješila dijetom koje se još pridržavam,možda nisu do kraja uništene pa su samo u pms-u pokazale da ih još ima. Vidjet ću kad mi prestane oće li ih bit. Rješila sam se svih problema koje su mi one uzrokovale,valjda ću i njih.

Moja greška, trebao sam naglasiti da mislim na domaće napravljeno ulje, od gospine trave. Ulje može biti maslinovo, sezamovo, itd. u koje se stave sviježi cvijetovi gospine trave.Ta miješavina se drži 40 dana u zatvorenoj boci, ako je moguće na suncu, s time da se svaki dan boca okrene na drugu stranu. Ako je moguće nabaviti bocu zelene boje, za tu namjenu, bilo bi dobro. Ovo bi bio neki generalni način spravljanja kantarionovog ulja. Na kraju ulje procijedimo i držimo ga u zelenoj boci, na tamnom i ne prevrućem mjestu.

Tammy
30.01.2009., 19:40
Moja greška, trebao sam naglasiti da mislim na domaće napravljeno ulje, od gospine trave. Ulje može biti maslinovo, sezamovo, itd. u koje se stave sviježi cvijetovi gospine trave.Ta miješavina se drži 40 dana u zatvorenoj boci, ako je moguće na suncu, s time da se svaki dan boca okrene na drugu stranu. Ako je moguće nabaviti bocu zelene boje, za tu namjenu, bilo bi dobro. Ovo bi bio neki generalni način spravljanja kantarionovog ulja. Na kraju ulje procijedimo i držimo ga u zelenoj boci, na tamnom i ne prevrućem mjestu.
Čitala sam o takvim stvarima u starim knjigama o bilju i lječenju biljem ali sam negdje našla da treba to zakopat u zemlju i tako držat jedno vrijeme pa onda 40 dana na suncu.I da gospinu travu treba brat kad počme cvjetat u ranu zoru prije nego se rosa digne. Ne znam zašto,navodno je tada najkvalitetnija ali nevidim u čemu je razlika.

ashwinikumaras
30.01.2009., 21:16
Čitala sam o takvim stvarima u starim knjigama o bilju i lječenju biljem ali sam negdje našla da treba to zakopat u zemlju i tako držat jedno vrijeme pa onda 40 dana na suncu.I da gospinu travu treba brat kad počme cvjetat u ranu zoru prije nego se rosa digne. Ne znam zašto,navodno je tada najkvalitetnija ali nevidim u čemu je razlika.

Da, to su stare recepture spravljanja. Svaki travar percipira metodu onako kako smatra da je najbolje. Ja ne pridajem važnost zakopavanju u zemlju, u fazi spravljanja, kada se radi o konkretno tome ulju. Iz razloga što mi treba toplina da se ulja što kvalitetnije povežu i iskoriste svi blagotovrni sastojci cvijeta. A to ne mogu dobiti u zemlji gdje je hladnije i u mraku.

Što se tiče vremena branja cvijeta gospine trave, ja sam sklon branju oko podneva, kada je sunce najsnažnije. Tako dobijem cvijet koji je maksimalno pun ulja, sa uljem koje je jako hlapivo, radi vručine. To mi je bitno radi što bolje iskoristivosti sastojka, radi kojeg je to ulje tako ljekovito, a nalazi se u ulju biljke. Kada je toplo odmah se stopi sa baznim uljem, koje također ne smije biti hladno.

Tammy
30.01.2009., 21:23
Da, to su stare recepture spravljanja. Svaki travar percipira metodu onako kako smatra da je najbolje. Ja ne pridajem važnost zakopavanju u zemlju, u fazi spravljanja, kada se radi o konkretno tome ulju. Iz razloga što mi treba toplina da se ulja što kvalitetnije povežu i iskoriste svi blagotovrni sastojci cvijeta. A to ne mogu dobiti u zemlji gdje je hladnije i u mraku.

Što se tiče vremena branja cvijeta gospine trave, ja sam sklon branju oko podneva, kada je sunce najsnažnije. Tako dobijem cvijet koji je maksimalno pun ulja, sa uljem koje je jako hlapivo, radi vručine. To mi je bitno radi što bolje iskoristivosti sastojka, radi kojeg je to ulje tako ljekovito, a nalazi se u ulju biljke. Kada je toplo odmah se stopi sa baznim uljem, koje također ne smije biti hladno.
Hvala na savjetu, pokušat ću i sama napravit ulje.

viridiana
31.01.2009., 15:12
Nisam čitala sve postove pa ne znam je li tko već napisao sljedeću informaciju, dakle:
za sve koje imaju problema s candidom - ubija je KOKOSOVO ULJE. Može se kupiti u Aromatici u malim bočicama, treba svako jutro na vrh žilčice malo uzet, može još kojiput tokom dana, nisam točno sigurna u količinu jer ja nisam nikad imala tih problema pa nisam koristila, ali frendica mi pati od toga i spasila se s tim kokosovim uljem. I naravno, jesti što manje šećera, jer šećer hrani candidu.

zdravac
31.01.2009., 23:30
Evo mali savjet,naravno ako će koga interesirati.Što se tiče kantarion ulja tj. ulja od gospine trave.Za bazno ulje je preporuka domaće maslinovo ulje,a što se tiče biljke i njenog branja to bi trebalo ići ovako.Kod branja treba pratiti mjesečev kalendar,najidealniji datum za branje gospine trave trebao bi biti 25.06.Za pripremu najkvalitetnog ulja beru se pupoljci,tj prije nego biljka procvjeta a za čajeve i tinkture bere se cvijet u cvatu.Naravno bilje se gotovo uvjek mora brati po suhom,sunčanom danu nikako za vrijeme rose ili poslije kiše.Ulje mora stajati na suncu najmanje 40 dana nakon čega se procjeđuje i filtrira.Tinktura isto tako mora stajati na suncu samo kraće,dok se biljka za čaj suši u hladovini ali na prozračnom mjestu u tankom sloju sa što manje okretanja.Osušeno bilje bilo bi dobro što prije usitniti i kvalitetno uskladištiti.Bilje koristiti u obliku čaja samo od sezone do sezone,mada može i duže ali nema potrebe kad imamo mogučnost ubrati novo.Bilje sakupljati na zapuštenim zemljištima,što dalje od gradova sa jakom industrijom i naravno što dalje od glavnih prometnica.Evo nadam se da će nekome ovi mali savjeti biti od pomoći.Lijep pozdrav svima od Udruge "Zraka sunca"

Tammy
31.01.2009., 23:43
Evo mali savjet,naravno ako će koga interesirati.Što se tiče kantarion ulja tj. ulja od gospine trave.Za bazno ulje je preporuka domaće maslinovo ulje,a što se tiče biljke i njenog branja to bi trebalo ići ovako.Kod branja treba pratiti mjesečev kalendar,najidealniji datum za branje gospine trave trebao bi biti 25.06.Za pripremu najkvalitetnog ulja beru se pupoljci,tj prije nego biljka procvjeta a za čajeve i tinkture bere se cvijet u cvatu.Naravno bilje se gotovo uvjek mora brati po suhom,sunčanom danu nikako za vrijeme rose ili poslije kiše.Ulje mora stajati na suncu najmanje 40 dana nakon čega se procjeđuje i filtrira.Tinktura isto tako mora stajati na suncu samo kraće,dok se biljka za čaj suši u hladovini ali na prozračnom mjestu u tankom sloju sa što manje okretanja.Osušeno bilje bilo bi dobro što prije usitniti i kvalitetno uskladištiti.Bilje koristiti u obliku čaja samo od sezone do sezone,mada može i duže ali nema potrebe kad imamo mogučnost ubrati novo.Bilje sakupljati na zapuštenim zemljištima,što dalje od gradova sa jakom industrijom i naravno što dalje od glavnih prometnica.Evo nadam se da će nekome ovi mali savjeti biti od pomoći.Lijep pozdrav svima od Udruge "Zraka sunca"

Za šta se koristi tinktura, da li je bolje koristit nju ili ulje? U čemu je razlika?

ashwinikumaras
01.02.2009., 00:33
Za sve zainteresirane koji bi htjeli sami raditi kantarinovo ulje, malo detaljnije informacije možete naći na: http://sites.google.com/site/dodirzdravljaclub/ljekovito-bilje-i-njegova-uporaba/kantarionovo-ulje

koal@
01.02.2009., 08:25
Godinama sam koristila medazol,rojazol,geonistin,plimycol i sl. i svaki put bi mi se gljivice vraćale.Prije 20-ak dana sam počela s anti-candida dijetom i popila kapsule yeast fighters od twinlaba i pau d`arco (tahebo) da ojačam imunitet (krvna slika mi je bila dobra ali željezo na granici) i sve je bilo super do pms-a,a tada je opet počeo svrab ali ništa drugo. Neznam zbog čega. Zna li netko da li je to faza prolaska ili se opet vraćaju ili je zbog pms-a? Anti-candida dijete se strogo pridržavam,ali ne mogu ništa pojest bez kruha pa ga sama pečem od integralnog bezglutenskog brašna bez kvasca uz dodatak praška za pecivo.

ako nije problem mozes li mi napisati recept tog kruha?
a prije sam pitala vezano za sireve koji su dopusteni u anticandidi pa ako znas...i meni se poceo opet jabljati svrab a mislim da je to zato jer sam malo poklekluna i uu dva dana pojela pola ananasa i gljive za rucak:o ali valjda bude ok

zdravac
01.02.2009., 10:42
Za šta se koristi tinktura, da li je bolje koristit nju ili ulje? U čemu je razlika?

Tinktura se radi na bazi alkohola,dok je za ulje baza maslinovo ulje.Tinktura se koristi tako da se odredjena količina razrjedjuje sa vodom i to se pije prvenstveno kod problema depresije,jačanje imuno sustava i živaca.Ulje se koristi kod opeklina,upala,služi kao bazno ulje za masažu,psorijatičnih problema vlasišta uz hairlosion,biljni šampon od melise i koprive te brezinog octa te se koristi kod ginekoloških problema,prvenstveno kod glivica tako da se tampon ili vata namoči u ulje navečer prije spavanja i ostavlja se kroz cijelu noć da djeluje,naravno uz ponavljanje do izlječenja.Naravno sve te proizvode možete nabaviti i kod nas.Lijep pozdrav od Udruge "Zraka sunca".

Tammy
01.02.2009., 16:39
ako nije problem mozes li mi napisati recept tog kruha?
a prije sam pitala vezano za sireve koji su dopusteni u anticandidi pa ako znas...i meni se poceo opet jabljati svrab a mislim da je to zato jer sam malo poklekluna i uu dva dana pojela pola ananasa i gljive za rucak:o ali valjda bude ok

Nemam neki recept po kojem radim kruh.Prilagodim količinu svojim potrebama.Otprilike uzmem oko 200g integralnog brašna (po mogućnosti bezglutenskog),i isto toliko raženog brašna od cjelovitih žitarica,a zatim dodam žličicu sezama i prašak za pecivo,nekad stavim i žlicu-dvije pšeničnih pahuljica ili zobenih,znam ubacit i jedno jaje i sve to zamjesim s toplom vodom.Možeš staviti ono što voliš (sezam,lan,bučine sjemenke,žitarice...), nema nekog posebnog recepta. Isprobaj više toga pa prilagodi svom ukusu.

Od sireva moraš izbacit zrele,pljesnive i procesirane. Možeš koristiti one s niskim sadržajem laktoze kao mozarella,emental.

Taj svrab mi je trajao sami jednu noć i nakon njega je sve bilo u redu, nadam se da će na tome i ostat.

I zaboravila sam napisat, u kruh stavim i žlicu maslinova ulja i malo soli.

utisana
04.02.2009., 00:49
,a Da li se netko od Kandidasa uspjeo rijesiti te dosade?
Ja jos-ne!

Tammy
04.02.2009., 16:04
,a Da li se netko od Kandidasa uspjeo rijesiti te dosade?
Ja jos-ne!
Ja sam se zasad rješila, već više od mjesec dana je nema, a danas počinjem s MMS-om pa se nadam da se ni neće vratit.

utisana
04.02.2009., 17:08
Cime si uspjela?.
Opisi malo ako imas vremena

Tammy
04.02.2009., 18:44
Pila sam kapsule yeast fighters.One su na biljnoj bazi i sadrže lactobacilus acidophilus, ekstrat češnjaka,tahebo,kaprilnu kiselinu ali se ne treba pridržavat hr. deklaracije na kojoj piše 1 kapsula,već američke na kojoj piše 5 kapsula odjednom sa puno vode. Uz to sam pila Pau d´arco (sami tahebo), on je za jačanje imuniteta,ja sam koristila kapsule ali ima ga i kao čaj pod nazivom tahebo.Svako jutro sam kuhala jaki čaj od kadulje i tim više puta dnevno mučala grlo. U rodnicu sam svaku večer tjedan dana stavljala češnjak,kroz koji bi samo provukla konac da ga mogu izvaditi. I uz to sve sam držala anticandida dijetu s kojom još uvijek nisam prestala a mislim da ni neću potpuno jer sam se navikla i odgovara mi takav način prehrane.
I upravo počinjem koristit MMS pa ako je nešto i ostalo valjda ću s tim uništit sve.

SadM
05.02.2009., 09:31
Pila sam kapsule yeast fighters.One su na biljnoj bazi i sadrže lactobacilus acidophilus, ekstrat češnjaka,tahebo,kaprilnu kiselinu ali se ne treba pridržavat hr. deklaracije na kojoj piše 1 kapsula,već američke na kojoj piše 5 kapsula odjednom sa puno vode. Uz to sam pila Pau d´arco (sami tahebo), on je za jačanje imuniteta,ja sam koristila kapsule ali ima ga i kao čaj pod nazivom tahebo.Svako jutro sam kuhala jaki čaj od kadulje i tim više puta dnevno mučala grlo. U rodnicu sam svaku večer tjedan dana stavljala češnjak,kroz koji bi samo provukla konac da ga mogu izvaditi. I uz to sve sam držala anticandida dijetu s kojom još uvijek nisam prestala a mislim da ni neću potpuno jer sam se navikla i odgovara mi takav način prehrane.
I upravo počinjem koristit MMS pa ako je nešto i ostalo valjda ću s tim uništit sve.

Hi,
samo da pitam, da li su ove yeast fighters tablete mozda zabranjene za upotrebu osobama koje imaju poteskoca sa jetrom? mislim da li imaju ikakav nezeljeni efekat na jetru?
ja sa gljivicama ratujem od svoje 15 godine, prije nekih 5 godina sam ih imala i na noktima, katastrofa. I tada sam pila lamisil tablete za koje su mi prvo vadili krv da vide mogu li ih podnijeti!!! sami bog zna sta su mi od jetre napravile :rolleyes: i od tada jednostavno necu da uzimam nista sto bi mi moglo naskoditi, pogotovu jetri.

utisana
05.02.2009., 10:39
Zadnjih tjedan dana sam se malo opustila pa nisam bas bila ustrajna.
Sad se opet vracam punom snagom u borbu protiv kandide.
Moj problem je taj sto krenem udarnicki,pa nakon 3-4 tjedna pocnem propustati recimo cesnjak,pa zaboravim muckati ulje ujutro.. pa se sva terapija malo razvodni.
Tako je kad imas obaveza pa ne stignes sve uskladiti.....
Kaprilnu kiselinu jos nisam probala.
Ja uzimam tinkturu kadulje pa je muckam.
Mislis da je caj bolji od tinkture?

rozzz
05.02.2009., 12:22
ja sa gljivicama ratujem od svoje 15 godine, prije nekih 5 godina sam ih imala i na noktima, katastrofa. I tada sam pila lamisil tablete za koje su mi prvo vadili krv da vide mogu li ih podnijeti!!! sami bog zna sta su mi od jetre napravile :rolleyes: i od tada jednostavno necu da uzimam nista sto bi mi moglo naskoditi, pogotovu jetri.

SadM, pogledaj temu o MMSu!

utisana
05.02.2009., 15:23
Imam jedan zub ispunjen amalgamom.Namjeravam ici to promijeniti ovih dana.
Sto mislite,moze li 1 amalgam biti uzrok pada imuniteta?

Tammy
05.02.2009., 20:26
Ja uzimam tinkturu kadulje pa je muckam.
Mislis da je caj bolji od tinkture?

Tinktura kadulje
(Tinctura salviae)

Dobar je antiseptik i zbog toga se najčešće upotrebljava kod upale krajnika, usne šupljine, upala želuca, crijeva, jetre i žuči te mokraćnih
kanala. Također pospješuje izlučivanje sluzi dišnih organa i želuca.

Ja nisam nikad koristila tinkturu pa ne mogu reći šta je bolje,možda da pitaš nekoga s teme lječenje biljem.Kadulju imam u blizini kuće pa mi je najlakše napravit čaj samo jači nego kad je za pit.

samo da pitam, da li su ove yeast fighters tablete mozda zabranjene za upotrebu osobama koje imaju poteskoca sa jetrom? mislim da li imaju ikakav nezeljeni efekat na jetru?

Neznam kako djeluju na jetru,ja nisam imala nikakvih problema s jetrom ,a u sastojcima je sve bilje pa nevjerujem da bi to moglo naškodit.

utisana
05.02.2009., 21:14
Jucer i danas sam stalno nesto muckala u ustima.
Sodu bik.,ulje kantarione,ulje grejfruta,tinkturu kadulje..nesto od toga mi je jako nadrazilo sluzokozu i sad me sve pece kao da imam afte..:(

utisana
07.02.2009., 17:29

Jucerasnji nalazi zeljeza 10,1!!!

to je za mene top!
Inace mi se kretalo od 3-7
Nisam uzimala nikakve tablete zeljeza.
Ali jedem quinou svaki 3. dan,puno badema,povrce kuhano na pari,bez mljecnih proizvoda,puno zitarica.jabuka..i izgleda da je ovakva prehrana pomogla!

ashwinikumaras
07.02.2009., 21:29
Jucerasnji nalazi zeljeza 10,1!!!

to je za mene top!
Inace mi se kretalo od 3-7
Nisam uzimala nikakve tablete zeljeza.
Ali jedem quinou svaki 3. dan,puno badema,povrce kuhano na pari,bez mljecnih proizvoda,puno zitarica.jabuka..i izgleda da je ovakva prehrana pomogla!

Inaće krvna slika se veoma dobro popravlja konzumacijom kurkume. A bogata je i sa željezom, kao i ostalim mineralima.

utisana
07.02.2009., 21:31
[da,kurkumu sam zaboravila navesti!

M Renata
11.02.2009., 09:49
[da,kurkumu sam zaboravila navesti!

Gdje si kupila kurkumu, koliko puta na dan si ju koristila i na koji način?

Hvala! Pitam zbog manjka željeza.

utisana
11.02.2009., 16:18
Kurkumu sam kupila u biljnoj ljekarni.
Ja ne zivim u Zagrebu,ali sigurno ces je negdje uspjeti naci.Okus je dosta .....:(.Mijesaj je sa zlicom meda u casi vode.
Kuhaj si quinou,nema neki poseban okus,ja je mijesam sa dinstanim jabukama,kao neki kolac ispadne.meni je to vrlo ukusno.
Izbjegavaj mlijeko,ustvari totalno ga izbaci.
Javi da li si imala uspjeha

Tammy
11.02.2009., 22:47

Kurkuma je začin ,jarkožute boje, ima je za kupit u gotovo svakoj trgovini.

ashwinikumaras
11.02.2009., 23:03

Ako si iz Zagreba, probaj pogledati u Billi i Plodinama. Osim u tim trgovinama imaš je za nabaviti u svakom osrednjem dućanu zdrave prehrane. Okvirna cijena je po dućanima oko 9kn, za bočicu od 50g.

M Renata
12.02.2009., 09:26
Ako si iz Zagreba, probaj pogledati u Billi i Plodinama. Osim u tim trgovinama imaš je za nabaviti u svakom osrednjem dućanu zdrave prehrane. Okvirna cijena je po dućanima oko 9kn, za bočicu od 50g.

Hvala na svim adresama, potražit ću. Samo još pitanje kako se uptrebaljava i koliko puta na dan?

ashwinikumaras
12.02.2009., 10:24
Hvala na svim adresama, potražit ću. Samo još pitanje kako se uptrebaljava i koliko puta na dan?

Generalni način konzumacije kurkume je sa mlakom tekućinom i medom. Tekućina može biti voda ili sok. Za neke bolesti se preporućuje i mlijeko, tipa astma. Ako je osoba bolesna, onda je preporuka da se uzima tri puta dnevno, 30min prije jela. Ako je radi preventive, onda je dovoljno uzimati dva puta dnevno. Doziranje je jedna čajna žličica, srednje puna, da nije baš ravna.

ashwinikumaras
12.02.2009., 15:41
I da odgovorim na tvoje pitanje... :). Za poboljšanje krvne slike mislim da će biti dovoljno i dva puta dnevno, uzimanje kurkume i meda, u 2dcl tekućine.

M Renata
12.02.2009., 20:50
I da odgovorim na tvoje pitanje... :). Za poboljšanje krvne slike mislim da će biti dovoljno i dva puta dnevno, uzimanje kurkume i meda, u 2dcl tekućine.

utisana
13.02.2009., 09:14
Pokusaj i kavu zaboraviti na neko vrijeme.

koal@
19.02.2009., 19:20
na kolikoj temperaturi u pecnici susis bademe?hvala:D

Tammy
19.02.2009., 19:41
Bademi se suše na niskoj temperaturi, 50°-75°, oko 10-15 min.

Tammy
19.02.2009., 22:43
Čaj protiv kandide:
30g kore hrasta
30g listova oraha
30g timijana
30g kadulje
2,5dl kipuće vode
Usitnjeno suho bilje pomiješati.
1 žlicu čajne mješavine preliti kipućom vodom.
Pokriveno ostaviti da odstoji 10 min i procijediti.
Uzimati 3 puta na dan po 1 šalicu čaja.

utisana
21.02.2009., 20:24
Koal@- nisam vidjela prije tvoje pitanje.
Kao sto ti je vec odgovoreno-na 50 stupnjeva cca.

utisana
21.02.2009., 20:27
Da li se netko od vas rijesio gljivica??
Meni su se malo smirile...ali jos ih imaaaaa:(

Tammy
22.02.2009., 21:38
Da li se netko od vas rijesio gljivica??
Meni su se malo smirile...ali jos ih imaaaaa:(

Ja sam već 2 mjeseca mirna, nadam se da se neće vratit,ali sam koristila puno toga u isto vrijeme pa ne znam šta im je stvarno pomoglo a možda je sve pomalo utjecalo. Pila sam yeast fighters, tahebo, mms, glinu, čajeve,kefir,ispirala kaduljom, na anti-candida dijeti sam još uvijek, stavljala čajevac, kantarion, češnjak, i od kada su nestale zasad se još nisu pojavile.

utisana
23.02.2009., 10:15
[QUOTE=Tammy;18983269]Ja sam već 2 mjeseca mirna, nadam se da se

Bas mi je drago za tebe da ti je dobro
..a i nama je onda nada veca.
I ja koristim sve i svasta!
Smirile se jesu ali jezik je i dalje bijel..
I ja sam na dijeti,stalno,ali smo u medjuvremenu imali 2 feste i pojela sam jednom lazanje:p,,sad sam dalje na dijeti.

Tammy
23.02.2009., 14:57
[QUOTE]

Bas mi je drago za tebe da ti je dobro
..a i nama je onda nada veca.
I ja koristim sve i svasta!
Smirile se jesu ali jezik je i dalje bijel..
I ja sam na dijeti,stalno,ali smo u medjuvremenu imali 2 feste i pojela sam jednom lazanje:p,,sad sam dalje na dijeti.

Da li si pokušala mućat usta čajem kadulje u koji se dodaju 2-3 kapi čajevca ili lavande, s tim se može i rodnica ispirat. Ja nisam imala candidu u ustima ali sam imala stalne grlobolje koje je izazivala candida i kadulja mi je pomogla u tome.

utisana
23.02.2009., 16:08
Taman sam danas kupila ulje lavande.Sad cu i to koristiti.
Ne sjecam se da li si ti pisala kako koristis kaprilnu kiselinu?Trazila sam u ljekarni ali su rekli da im nije poznata.da li znas naziv tog nekog proizvoda od ili sa kaprilnom kiselinom?
p.s. danas sam jela cokoladuuu,moram si dati malo oduska pa ponovno na strogu dijetu

Tammy
23.02.2009., 17:38
Ne sjecam se da li si ti pisala kako koristis kaprilnu kiselinu?Trazila sam u ljekarni ali su rekli da im nije poznata.da li znas naziv tog nekog proizvoda od ili sa kaprilnom kiselinom?
p.s. danas sam jela cokoladuuu,moram si dati malo oduska pa ponovno na strogu dijetu

Kaprilna kiselina je prirodna zasićena masna kiselina, najviše je ima u kozjem mlijeku. Može se naći u nekim trg.zdrave hrane a dobiva se iz kozje dlake, ja je nisam uspjela naći kao takvu pa sam koristila kapsule yeast fighters od twinlaba, u njima se nalazi i berberin koji je isto dobar za gljivice.Berberin je sastojak ljekovitog bilja, najviše ga ima u žutiki,mahoniji i kanadskom zlatnom korijenu.
Za gljivice je dobro i ulje kurkume rastvoreno u vodi.
Jedna kalifornijska travarka je izjavila da tinktura od svježe ljuske crnog oraha u koju se doda nekoliko kapi lavande i desetak kapi ulja čajevca razara canddidu bolje od ijednog lijeka koji daju liječnici za candidu.

Ako imaš gljivice na noktima dr. scholls ima proizvod fungal nail revitalizer koji sadrži kaprilnu kiselinu.(nisam probala pa neznam pomaže li)

PS.Nekad je bolje dati si malo oduška nego biti pod stresom zbog toga jer i stres pogoršava candidu.

Tammy
23.02.2009., 17:44

Kaprilna kiselina je prirodna zasićena masna kiselina, najviše je ima u kozjem mlijeku. Može se naći u nekim trg.zdrave hrane a dobiva se iz kozje dlake, ja je nisam uspjela naći kao takvu pa sam koristila kapsule yeast fighters od twinlaba, u njima se nalazi i berberin koji je isto dobar za gljivice.Berberin je sastojak ljekovitog bilja, najviše ga ima u žutiki,mahoniji i kanadskom zlatnom korijenu.
Za gljivice je dobro i ulje kurkume rastvoreno u vodi.
Jedna kalifornijska travarka je izjavila da tinktura od svježe ljuske crnog oraha u koju se doda nekoliko kapi lavande i desetak kapi ulja čajevca razara canddidu bolje od ijednog lijeka koji daju liječnici za candidu.

Ako imaš gljivice na noktima dr. scholls ima proizvod fungal nail revitalizer koji sadrži kaprilnu kiselinu.(nisam probala pa neznam pomaže li)

PS.Nekad je bolje dati si malo oduška nego biti pod stresom zbog toga jer i stres pogoršava candidu.

utisana
23.02.2009., 18:14
[PS.Nekad je bolje dati si malo oduška nego biti pod stresom zbog toga jer i stres pogoršava candidu.[/QUOTE]

je!
Hvala ti!
jos jedno pitanje..
U ljekarni mi nisu uspjeli nabaviti kvasce za raditi kefir?
Negdje si pisala da ga i ti imas namjeru sama raditi..jesi uspjela kupiti kvasce?Di?
:top:hvala xx

Tammy
23.02.2009., 19:05
Ja sam ih nabavila od jednog momka koji ih koristi pa mi ih je dao kad su mu se razmnožile. Raspitaj se i ti da li ih ima netko u tvojoj blizini. Dosta ljudi po forumima ih dijeli kad se razmnože. Jesi li pitala po biljnim ljekarnama ili ako poznaješ nekoga tko radi u mljekari, oni ih koriste. Ima više naziva kao kefir zrnca, kefir gljiva, tibetanska gljiva, tara.

ZARAJANA
23.02.2009., 22:39
Generalni način konzumacije kurkume je sa mlakom tekućinom i medom. Tekućina može biti voda ili sok. Za neke bolesti se preporućuje i mlijeko, tipa astma. Ako je osoba bolesna, onda je preporuka da se uzima tri puta dnevno, 30min prije jela. Ako je radi preventive, onda je dovoljno uzimati dva puta dnevno. Doziranje je jedna čajna žličica, srednje puna, da nije baš ravna.

Imam jednu nedoumicu:
Čitala sam (na par mjesta) da je kurkuma jedna od najjačih protuupalnih (i antikancerogenih) biljaka ali da ju je potrebno konzumirati zajedno sa crnim paprom jer tek u kombinaciji s njim ta svojstva dolaze do izražaja, a ovdje se to ne spominje :ne zna:
Ja je stavljam kao začin u variva (skupa s paprom), e sad da li se stavlja pred kraj ili je potrebno da se duže kuha, ne znam.
Meni je jako fina, daje neku punoću okusa

sinkezg
23.02.2009., 22:56
...
Ja je stavljam kao začin u variva (skupa s paprom), e sad da li se stavlja pred kraj ili je potrebno da se duže kuha, ne znam.
...

Hm, hm, moje skromno znanje o kulinarstvu mi kaže da se začini stavljaju pred kraj kuhanja tako da vjerujem da i za ovo dvoje vrijedi isto. O kurkumi stvarno ne znam ništa ali znam da za papar svakako vrijedi ovo što sam naveo tako da pretpostavljam da je isto i za kurkumu.

Gastro.hr: kurkuma (http://www.gastro.hr/index.php/hr/nutricionizam/namirnice/kurkuma)
Još od vremena Ayurvede (1900. g. Prije Krista) kurkumi su pripisivana brojna terapijska djelovanja na cijeli niz bolesti i stanja poput bolesti kože, pluća i probavnog sustava, a koristila se kao pripravak za različite bolove, rane i poremećaj rada jetre. Intenzivna znanstvena istraživanja provedena tijekom posljednjih 50 godina potvrdila su da je za većinu povoljnih djelovanja odgovoran upravo kurkumin.
Znanstvenici sa Zapada tek su nedavno prepoznali zapanjujuća terapijska svojstva kurkume. Prije tri godine, u američkom Wall Street Journal-u izašao je članak s naslovom „Čest indijski začin budi nadu“ u kojemu je navedeno kako je interes znanstvenika za kurkuminom jednostavno eksplodirao. U posljednjih pet godina objavljeno je više od 1500 znanstvenih radova koji govore o kurkuminu, a Američki nacionalni institut za zdravlje provodi četiri klinička pokusa s kurkuminom – razmatra se kao terapija za karcinom gušterače, multipli mijelom, Alzheimerovu bolest i karcinom kolorektuma.

Inače ne volim baš curry a ni žutu boju koju daje jelima.

ashwinikumaras
23.02.2009., 22:56
Imam jednu nedoumicu:
Čitala sam (na par mjesta) da je kurkuma jedna od najjačih protuupalnih (i antikancerogenih) biljaka ali da ju je potrebno konzumirati zajedno sa crnim paprom jer tek u kombinaciji s njim ta svojstva dolaze do izražaja, a ovdje se to ne spominje :ne zna:
Meni je jako fina, daje neku punoću okusa

Kurkuma se može kombinirati sa mnogo drugih biljaka. U ayurvedi se miješa i sa paprom, također, kao i sa drugim začinskim ljekovitim biljem. Ovisi što želimo tom mješavinom postići, pa tako u skladu sa našim prohtijevima i radimo te miješavine.

Ja nisam nigdje u ayurvedskim tekstovima pročitao da je potreban crni papar miješati sa kurkumom. A posebice ne u smislu da bi kurkuma bila nedjelotvorna bez njegovog prisustva u slućaju antikancerogenog djelovanja... Ona sama posjeduje spojeve koji djeluju na tumorne stanice. Tako da ne vidim razloga u dodavanju papra, kao nećega što će potaknuti te spojeve da budu aktivni...