PDA

View Full Version : Auto navigacija i karte - što kupiti?

anri
03.08.2005., 13:42
Kako i gdje se može nabaviti DVD sa kartom Hrvatske za Nissan Murano?

Svicar
03.08.2005., 19:51
Čuj,kada si tolike novce dao vjerovatno su ti oni mogli malo više pomoći.Garmin navodoo ima nešto za Hrvatsku a ostali polako kaskaju.

STINGer
03.08.2005., 20:28
Koliko sam upućen u nas nema ni jedan dvd s detaljnom kartom Hrvatske koji bi se mogao staviti u postojeći uređaj u automobilu, već samo za posebne uređaje koje prodaje Garmin i još netko...

Pitaj prijatelja Google-a što kaže, ali mislim da neće biti uspjeha

swaschta
05.08.2005., 17:55
Pioneer ima novi uređaj s DVD-om s cijelom Europom. Mislim da mu je cijena oko 16.000 Kn. Zgodna spravica. ;)

GoodOne
06.08.2005., 00:15
swaschta kaže:
Pioneer ima novi uređaj s DVD-om s cijelom Europom. Mislim da mu je cijena oko 16.000 Kn. Zgodna spravica. ;)

A zašto ne bi rađe uzeo npr. ipaq + navman za 6-7k kn? Imaš i EU i HR, možeš ga premjestiti u drugi auto, bus, vlak, avion, bicikl, čak ima i mod za pješake :).

Povrh svega imaš i ipaq... za sve i svašta :D

I ja sam čuo da za original ugrađene navigacije (još) nema HR karte.

TiM_Company
06.08.2005., 12:07
swaschta kaže:

Pioneer ima mapu za svoje uredjaje za sljedece zemlje;
Coverage Area: UK (incl. Northern Ireland), Germany, France, Italy, Benelux, Austria, Switzerland, Spain, Portugal, Denmark, Sweden, Finland, Norway, Ireland (=Dublin, Cork, Galway, Limerick and selected motorways), Czech Republic, Monaco, Liechtenstein, Andorra, San Marino,The Vatican

Ili sam ja coraf ili ovdje nema Hrvatske?!?! :eek:

GoodOne
07.08.2005., 20:58
TiM_Company kaže:
Pioneer ima mapu za svoje uredjaje za sljedece zemlje;
Coverage Area: UK (incl. Northern Ireland), Germany, France, Italy, Benelux, Austria, Switzerland, Spain, Portugal, Denmark, Sweden, Finland, Norway, Ireland (=Dublin, Cork, Galway, Limerick and selected motorways), Czech Republic, Monaco, Liechtenstein, Andorra, San Marino,The Vatican

Nisi shvatio! :)

HR kartu imaju dvije firme, mireo za navmane i garmin. Sve ostalo je, uključujući "velike" igrače i one original ugradnje bez HR.

swaschta
07.08.2005., 21:42
TiM_Company kaže:

Moja duboka isprika :s
Nisam obratio pozornost na Hrvatsku jer nije mene zanimala.

Frost
27.02.2007., 12:04
Kakvo je trenutno stanje sa satelitskom navigacijom? Ima li kakav CD-ić za Hrvatsku za Peugeotov uređaj? I jel to onda samo zg+st+ri+os ili?

mr X
27.02.2007., 18:19
a to je kao neka nova navada iskapanja starih threadova?

Jaranko
27.02.2007., 20:41
mr X sta napadas covjeka, Frost ima neki nivo kulture pa je prvo koristio opciju Search i iskoristio stari thread, a ne kao vecina tuduma, odmah udariti po gumbicu New Thread

mr X
28.02.2007., 06:03
nije napad na čovjeka nego jednostavno pitanje.
skoro sam, kao i na threadu o brisačima, napisao odgovor na post star dvije godine...
o navigaciji, međutim, postoji par svježijih, još aktualnih threadova pa ako već nije otvorena nova tema mogao se zakačiti na njih....

Frost
28.02.2007., 10:36
Nisam želio otvarati novi thread, a u nijednom starom nisam našao kakva je situacija s Peugeotovim uređajem

Thurgood
28.02.2007., 10:51
a to je kao neka nova navada iskapanja starih threadova?

nije to niš, eno čoek na Softveru odgovara na problem star 4 godine :zubo:

TryGor
28.02.2007., 12:14
Može se nabaviti i Mireo karta koja se može instalirati na pocket pc i slične uređaje, detaljnost je gotovo do kućnog broja, znači postoje gotovo sve ulice u gradovima, čak ima-što me iznenadilo i neka mala mjesta u baranji.

Postoji mod i za pješake, računa potrošnju goriva, udaljenost i ima zvučni signal.

Cijena i nije nešto previsoka, mislim da je oko 1.700,00 kn ali treba provjeriti, a ako imate nekog tko zna uhakirati onda ne košta ništa:)

Što se tiče same navigacije, postoji vam firma u Vukovaru koja radi ugradnju navigacije u vozila a opcije koje se dobiju s njihovim uređajem su neograničene, ja sam sebi ugradio i imam sve, od opcije gašenja i paljenja vozila do kontrole potrošnje goriva i identifikacije vozača preko otiska prsta i dobije se karta kompletne europe i rusije.

Kad pišem ovo o gašenju i paljenju vozila, to znači da kada se vozilo ugasi preko uređaja nema šanse da ga se upali dok uređaj ne pošalje signal kompjuteru u vozilu da ga se može upaliti što je idealna zaštita od krađe:)

Ima tu još dosta opcija koje nisam napisao.

Ako nekoga zanima ova druga opcija neka se javi.

Pozdrav!

JAKOV_ZADAR 111111
11.03.2007., 12:32
U najnovijem hondinom automobilu ugrađena je satelitska navigacija i u kompletu se dobije kompletna karta zapadne europe nema hrvatske slovenie ili bolje rečeno južne i istočne europe imali mogučnosti da se to gdje nabavi???

molim hitno odgovor...;)

Hrvoje xyz
11.03.2007., 17:15
evo za one koji imaju pristup internetu u autu , route planer . nije GPS , i samo za Hrvatsku je.

http://206.222.26.154/GElin/GelinShowRoom.html

Oggy1985
12.06.2008., 11:04
Molim pomoć, planiram kupiti auto navigaciju i odgovarajuću kartu. Pojma nemam što je dobro jer sam vidio da ima more proizvođača i cijela hrpetina različitih karata, a ne znam kakve su po kvaliteti (detalji, funkcionalnost)... što se tiče karte trebala bi imati detaljan prikaz HR + okolne zemlje, ali i ostatak europe ne bi bio na odmet (posebice Austrija, Njemačka i Skandinavija)

*vidio sam neke stare postove i forume, al informacije su obično stare barem godinu dana, pa mislim da se na tom području u godinu dana dosta toga promijenilo

Blagajnica
12.06.2008., 12:36
bilo što sa Adria routom.

8T8
12.06.2008., 12:39
Ja sam gledao i nekako mi se čini dobar izbor Garmin nuvi 250W (cca. 1600 kn) jer dolazi s kompletnom EU + AdriaRoute (cca. 800 kn) za Hrvatsku.

Oggy1985
12.06.2008., 13:17
a što je s ostalim zemljama? koliko vidim AdriaRoute pokriva Hrvatsku, Sloveniju i BIH; što je s uređajima po pitanju vidljivosti, jedostavnosti i kvalitete montaže u vozilo, trajanje baterije i/ili se mogu spojiti na onu utičnicu naprijed (12V??)... da li se istovremeno na jednom uređaju može imati više karata? nrp. ako je ova AdriaRoute tako dobra za HR, SLO i BIH da li uz nju mogu imati gore i neku kartu koja pokriva ostale zemlje koje mi trebaju?

tj1
12.06.2008., 15:47
jel se može kupit kakva navigacija sa ugrađenim kartama za 100 eura? :confused: mislim nova, i kak se uopće kreću cijene toga, koja veličina displeja je optimalna? ja imam na p990, al bi ev. i možda uzeo neku samostalnu, a nisam u toku.

crvek2
12.06.2008., 16:07
stari od frenda copio VIVAX GPS uredaj s Cardinale 2.3 kartom...nemoram ni govorit da je navodenje besprijekorno a grafika prikaza toliko dobra da nema sanse za izgubit se....

NoWa
12.06.2008., 17:03
Imam Mio (http://www.engadget.com/media/2006/02/mitac_p550.jpg) s tom tom (http://www.tomtom.com/)kartama. Odlicne karte. Putovala sam s njima vani i po RH, i mogu reći samo:top:

NoWa
12.06.2008., 17:07
da li se istovremeno na jednom uređaju može imati više karata? nrp. ako je ova AdriaRoute tako dobra za HR, SLO i BIH da li uz nju mogu imati gore i neku kartu koja pokriva ostale zemlje koje mi trebaju?
moze, ovisi kolika ti me memory card na uređaju. imam karte za rh i cijelu Europu (istok i zapad), zauzimaju negdje 2 gige

luas
12.06.2008., 19:57
Na Forumu ima milijun tema ja i dalje ne kužim baš najbolje sve to. Ne da mi se ići u HGspot i sl. da mi pokušaju nešto uvaliti.

Ali pitanja imam milijun ...

Postoje nekakve učitane karte Europe ... Je l' to znaći da će me dovesti samo do grada pa se ti misli sam ili će me dovesti do točne adrese??

Ali što je meni najbitnije ... Moli obih savjet ... Meni bi trbela neka koja pokriva Mađarsku, Austriju, Sloveniju i Italiju i da me u gradovima tih država da me dovede na točnu adresu, a ne samo do grada!!

Što da kupim, a da nije astronomski skupo???

Oggy1985
12.06.2008., 20:12
super, nije bed dokupiti veću mem. karticu ako je potrebno ;)

kolka je optimalna veličina navigacije? 4"-5"? jer vidio sam da ima od 2.6" pa sve do 5" (neki prosjek)... ima i većih, al su te preskupe a mislim i prevelike

jel može neko predložiti neki konkretan model za koji zna da je (jako) dobar?:top:

anchy005
12.06.2008., 22:33
Hej!
moja preporuka mio. imam ga već neko vrijeme i super je. Garmin nije ništa bolji osim što naplačuje "ime". sve isto imaš kod mio-a a za jeftinije novce pa čak i do 500-600 kn. Osobno imam mio c320 i super je. odličan zaslon,veliksuper navigacija,i jednostavan ima sve-radio,pamčenje mjesta i inih gluposti koje opće ne trebaju(barem meni).

ADY-A3
13.06.2008., 08:50
otiđi ti rađe do hg spota nek ti oni to pokažu.. sve će ti biti odmah jasnije..

fangs
13.06.2008., 09:10
kolka je optimalna veličina navigacije? 4"-5"? jer vidio sam da ima od 2.6" pa sve do 5" (neki prosjek)... ima i većih, al su te preskupe a mislim i prevelike

Ja mislim da je 4 - 5 nazovimo optimalno..ovo ispod mi je nekako malo (pre)malo..

Oggy1985
13.06.2008., 09:20
ok, super, dakle MIO oko 5" sa AdriaRoute + karta s ostalim zemljama koje mi trebaju...
zanima me da li navigacija sama skuži da treba koristiti drugu kartu ili se to treba prebacivati (negdje joj reći koju kartu da koristi) ili je to nešto još kompliciranije/jednostavnie?

btw, hvala svima na savjetima :top:

tony_zg
13.06.2008., 16:21
ima sad akcije nuvi 200 + adria route...:top:

fangs
13.06.2008., 18:46
ok, super, dakle MIO oko 5" sa AdriaRoute + karta s ostalim zemljama koje mi trebaju...
zanima me da li navigacija sama skuži da treba koristiti drugu kartu ili se to treba prebacivati (negdje joj reći koju kartu da koristi) ili je to nešto još kompliciranije/jednostavnie?

Ma sve oni znaju :)
Kod mene na garminu možeš sa kvačicama aktivirat karte koje hoćeš..npr. ako si trenutno samo u HR odkvačiš europu pa valjda malo brže kalkulira..isto tako ako si par dana samo van HR možeš isključit adria route, ali ja i ne osjetim baš neku razliku..zakvačiš sve pa si na miru..

pasko123456
15.06.2008., 11:16
Ja imam MyGuide 3100. Kupio ga pocetkom prosle godine za 2000 kn. Na njemu je bila karta HR i 20 i nešto zemalja Europe. (iGo2006). Uređaj sam otključao i na njemu je sada iGo2008, Cardinale 2.3, TomTom. Zašto sve ovo pišem? Kad kupujete navigaciju uzmite neku koja se može otključati, pa da možete staviti razni softwer. (iGo,TT,Cardinale itd. šta nekom paše i treba. Svatko ima svojih prednosti i mana). Sve se da skinuti sa neta od programa da najnovijih verzija karata.

Bhakti
15.06.2008., 20:16
Vivax 350 sa Cardinale kartom, lijepo se otključa i ubaci IGO8 sa kartama kakvim hoćeš....i to sve za 950 kuna:kava:

Oggy1985
16.06.2008., 11:58
nakon svih savjeta i surfanja po netu, nekako mi je za oko zapela Mio Moov serija 3xx (4.3"). Čini mi se da se za manje od 1800kn može dobiti vrlo dobra navigacija sa svim potrebnim (i još pokojim bespotrebnim :top:) elementom... ako nekoga zanima malo više zašto Mio Moov a ne npr. Garmin koji je brand nek baci pogled OVJDE (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=1056701).

Roberto
16.06.2008., 14:42
VIVAX GPS uređaj s Cardinale kartom... mislim da za tu lovu bolje nemože (950kn), prezadovoljan sam funkcionalnošču, jedino estetski dojam nije najbolji, onaj držač bi mogao biti i malo ljepše izveden, no zato ću kupiti vidio sam negdje posebni držać da ima za kupiti, pa se nadam da ću to moći namjestiti da se riješim ovog koji mi je ružan.

tom07
17.06.2008., 09:39
bok ljudi.

evo imam jedno pitanje. zanima me dal se moze na garminove uredaje stavit karta koju sam skinuo sa neta'? dal je netko probao?

na n95 sam skinuo 3 mape ( city navigator nt europe, sicg , adriaroute hr ) i to sve fino spojio sa mapsource-om i stavio u mob.

KILLERDOG
17.06.2008., 10:14
ovisi koje si karte skinuo
većinom se može samo iz iskustva adrese ti baš nezna tražiti tako da je bolje da si put napraviš na kompu pa ubaciš (normalno ako možeš );)

tom07
17.06.2008., 11:29
ovisi koje si karte skinuo
većinom se može samo iz iskustva adrese ti baš nezna tražiti tako da je bolje da si put napraviš na kompu pa ubaciš (normalno ako možeš );)
jel to bio meni odgovor?

ako je, pa vidis koje karte sam skinuo. samo me zanima dali je netko i na koji nacin ubacio to sve u uredaj.

ako se to nemoze,koji uredaj ima vec u sebi garmin city nav. europe + adriaroute?

KILLERDOG
17.06.2008., 13:06
da ,tebi ;)
isti ti je postupak (pretpostavljam) kao i kod ubacivanja na mobitel
otključaš karte na mapesorce i uplodaš ih na uređaj (nisam siguran da li postoje dvije vrste karata jedna za mobilne uređaje, a druga za gps-ove na to sam mislio )

alter ego blagajnice
17.06.2008., 13:43
Vivax 350 sa Cardinale kartom, lijepo se otključa i ubaci IGO8 sa kartama kakvim hoćeš....i to sve za 950 kuna:kava:

koliko je to tehnički jednostavno tj. koliko dugo traje postupak?

tom07
17.06.2008., 14:05
da ,tebi ;)
isti ti je postupak (pretpostavljam) kao i kod ubacivanja na mobitel
otključaš karte na mapesorce i uplodaš ih na uređaj (nisam siguran da li postoje dvije vrste karata jedna za mobilne uređaje, a druga za gps-ove na to sam mislio )
aha,skuzio kaj si mislio.

mislim da ne postoje vrste karata drukcije,vec postoji software koji vrti kartu i on je drukciji.

jer ja sam instalirao na komp city navigator nt europe , adriaroute i scg i sve ubacio u mob,a na mobu imam garmin xt mobile.

dal ima netko tu,da je kupio sam uredaj i ubacio karte u njega ovako kako ja planiram?

KILLERDOG
17.06.2008., 14:16
ja sam sam stavljao karte u uređaj (moj je imao samo europu ) zato ti i kažem
poslao sam ti pm ;)

tom07
17.06.2008., 15:53
isto tako bacio sam oko na nuvi 250w,pa mi nije jasna jedna stvar. Piše: Način korištenja: Auto,pješak,bicikl - e a meni treba za bus. dal ti killerdog to imas u svome?
ja u mobu imam pod postavke,izrada rute,kalkuliraj rute za, i onda imam: auto / motocikl, kamion,bus,hitan slučaj,taksi,isporuka,bicikl,pješak.

edit: pih,sad sam skuzio da to jedino od garmina ima nuvi 660 , šit

KILLERDOG
17.06.2008., 19:21
mislim da ima i 350
bum provjerio pa ti sutraj javim ;)

tj1
17.06.2008., 19:48
isto tako bacio sam oko na nuvi 250w,pa mi nije jasna jedna stvar. Piše: Način korištenja: Auto,pješak,bicikl - e a meni treba za bus. dal ti killerdog to imas u svome?
ja u mobu imam pod postavke,izrada rute,kalkuliraj rute za, i onda imam: auto / motocikl, kamion,bus,hitan slučaj,taksi,isporuka,bicikl,pješak.

edit: pih,sad sam skuzio da to jedino od garmina ima nuvi 660 , šit

ja imam bus i kamion u svom :top:

KILLERDOG
18.06.2008., 09:02
da i 350 ima za bus ;)

KILLERDOG
19.06.2008., 11:43
ovako imam složeno par karata u jednu, provjereno radi na nuvi350, htio bih da neko tko ima druge nuvie se javi da provjeri,potrebno 1,7GB prostora (znam puno ),nije potrebna nikakva instalacija,samo copy na karticu i deri :D
sadrži karte eu(+bugarska-rumunjska-grčka) i područja bivše juge

trenutno gledan kako da uplodam na neki torent ak nekog zanima nek mi se javi na pm s mailom pa ću mu poslati torent

_code_x_
19.06.2008., 12:32
ovako imam složeno par karata u jednu, provjereno radi na nuvi350, htio bih da neko tko ima druge nuvie se javi da provjeri,potrebno 1,7GB prostora (znam puno ),nije potrebna nikakva instalacija,samo copy na karticu i deri :D
sadrži karte eu(+bugarska-rumunjska-grčka) i područja bivše juge

trenutno gledan kako da uplodam na neki torent ak nekog zanima nek mi se javi na pm s mailom pa ću mu poslati torent

rado bih probao ali nemam toliku sd karticu

inače, izašao je adria route 2.10, jel netko probao i ima li kakvih poboljšanja?

ja je upravo skidam

alter ego blagajnice
19.06.2008., 12:56

Jel to onaj uređaj iz Peveca?
koliko je to tehnički zahtjevno?
IGO8 je program koji se skine s neta?

Bhakti
19.06.2008., 15:51
Jel to onaj uređaj iz Peveca?
koliko je to tehnički zahtjevno?
IGO8 je program koji se skine s neta?da, ali ga za vikend bude i u Konzumu po 890kuna, definitivno best buy. Za Igo treba kupiti memorijsku karticu i imati card reader da se mogu još neke stvari prebaciti s kompa i neta, uglavnom par dana sam se igrao sa tim dok nisam upogonio i IGO sa Hr kartom, tehnički bi trebala skinuti određene stvari sa linkova, raspakirati ih i prebaciti na karticu, karticu uštekaš u vivaxa i nakon paljenja na desktopu biraš Igo ili Cardinale.

KILLERDOG
19.06.2008., 17:15
rado bih probao ali nemam toliku sd karticu

inače, izašao je adria route 2.10, jel netko probao i ima li kakvih poboljšanja?

ja je upravo skidam

ni ja nisam imao, kupio u IQ za 64 kn od 2gb :D
na ovoj složenoj ima adria 2.10 i radi dobro (sad neznam koja su točno naselja dodali,ali primjetio sam puno više poi točaka )

_code_x_
19.06.2008., 18:29
na ovoj složenoj ima adria 2.10 i radi dobro (sad neznam koja su točno naselja dodali,ali primjetio sam puno više poi točaka )

ja sam im slao neke greške koje su postojale na prethodnoj verziji i sve su to lijepo ispravili, ali su za uzvrat opet dodali neke nepostojeće ceste i ulice :eek:

homosapiens
19.06.2008., 21:15
Sto se tice hrvatske karte Cardinale 2.51 je zakon

alter ego blagajnice
20.06.2008., 10:12
da, ali ga za vikend bude i u Konzumu po 890kuna, definitivno best buy. Za Igo treba kupiti memorijsku karticu i imati card reader da se mogu još neke stvari prebaciti s kompa i neta, uglavnom par dana sam se igrao sa tim dok nisam upogonio i IGO sa Hr kartom, tehnički bi trebala skinuti određene stvari sa linkova, raspakirati ih i prebaciti na karticu, karticu uštekaš u vivaxa i nakon paljenja na desktopu biraš Igo ili Cardinale.

za jednu neiskusnu plavušu to mi zvuči malo komplicirano.
pretpostavljam da bi mogao staviti linkove i opisati način rada kad kupim taj uređaj (ako kupim) :moli:

mazgov
20.06.2008., 11:33
za jednu neiskusnu plavušu to mi zvuči malo komplicirano.
pretpostavljam da bi mogao staviti linkove i opisati način rada kad kupim taj uređaj (ako kupim) :moli:

ništ se ti ne brigaj , uređaj "radi"na glasovne naredbe, ak neide izdernjaj se na njega ima da i progovori (jadan)

nalet
22.06.2008., 13:28
Kupio sam Vivax 350, pa me zanima jeli neka velika razlika u Cardinale 2.3 i Cardinale 2.51? Kako se otključava i jeli se može karta prebaciti preko usb ili se mora preko čitača kartica?

homosapiens
22.06.2008., 18:07
Kupio sam Vivax 350, pa me zanima jeli neka velika razlika u Cardinale 2.3 i Cardinale 2.51? Kako se otključava i jeli se može karta prebaciti preko usb ili se mora preko čitača kartica?
Razlika je u tome sto u novoj verziji Cardinale 2.51 imas nove ceste, rotore, raskrizja koji su se u medjuvremenu izgradili u Hr. i koji nisu ucrtani ili ispravljeni u 2.3 verziji koja je starija.

Moras ga prvo tkljucati i nabaviti iGO softver, a nakon toga radis upgrade na mireo stranicam.

Podrska i pitanja oko Vivax navigacije imas na www.gps4us.org

malutan
22.06.2008., 21:17
Po vašem mišljenju koji je bolji GPS: GARMIN Nuvi 200 ili VIVAX 350

homosapiens
23.06.2008., 09:25
Uredjaj ko uredjaj meni je to sve isto radilo bitna je karta koja je u njemu i za koje ti drzave treba!

Mozes kupit za 800kn ili za 2000kn uredjaj ali ako imas losu kartu i koja se redovito ne ispravlja tj. ne ucrtava nove prometnice onda ti nevalja ni jedna ni druga navigacija.

Oggy1985
23.06.2008., 11:32
evo, suzio sam izbor na 4 uređaja... zanima me samo koji od njih se mogu otključati i kako lako?

Garmin Nuvi 760 (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914090)
Garmin Nuvi 710 (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914088)
Mio C720T (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914098)
Mio Moov 330u (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914102)

čitao sam da se o ovoj novoj Mio Moov seriji ne zna još puno jer... je nova :p pa me zanima koliko se lako to može modificirati (i da li se uopće može); a i zanima me da li se ostali uređaji mogu otključati da se mogu sloodno dodavati razne vrste mapa... (Garmin mi se nekako više sviđa jer ima handsfree, a to bi mi bilo zgodno)

cico77
24.06.2008., 12:41
molio bih ako neko može pomoći.
Imam navigaciju Silverguide 4000 i pokušavam ubaciti IGO 2006.
Stavio sam program u uređaj, promijenio u Addons.txt da se pokrene IGO unkesto Myguide-a i dobijem Igo ikonu na zaslonu navigacije. Međutim, kad kliknem na nju dobijem poruku HardwareIderror.
Vrtio sam razne licence.db filove ali ne pomaže.
ako netko može pomoći bio bih zahvalan.

pasko123456
24.06.2008., 13:45
Ili je stvar u licenci ili imaš PDA, a ne PNA verziju iGo2006. A zašto hoćeš staviti iGo 2006 umjesto MyGuide softvera? Nema ti neke velike razlike. MyGuide softwer za tvoj uređaj je baziran na iGo2006. Moj ti je savjet da si skineš iGo 2008. Em je bolji softver em su bolje karte.

alter ego blagajnice
01.07.2008., 10:07
Po vašem mišljenju koji je bolji GPS: GARMIN Nuvi 200 ili VIVAX 350

meni je ovaj Vivax strašno ružan. :rolleyes:
jel i u praksi kao što izgleda ili je bolji?

nalet
12.07.2008., 18:39
Kupio sam Vivax 350, i moram reći da nisam baš najzadovoljniji. Pokušao sam sa Cardinale 2.3, pa sam ubacio Cardinale 2.51, ali mi odredište nikako ne pokazuje točno. Pokušao sam na par različitih lokacija u Splitu, Podstrani, Kaštelima i Zagrebu. Na kartama su ucrtane uredno sve ulice, ali ne pokaže mi točno destinaciju, dovede me 100-500 metara dalje od tražene točke, ali nikada točno sto posto. Brat mi je nedavno od prijatelja posudio neki Gps (ne znam koja marka), ali bi ga doveo točno pred vrata 5-6 metara. Ne znam šta je s Vivaxom, jeli taj problem samo kod mene ili je i kod drugih?

europe2seoul
12.07.2008., 18:50
Razlika je u tome sto u novoj verziji Cardinale 2.51 imas nove ceste, rotore, raskrizja koji su se u medjuvremenu izgradili u Hr. i koji nisu ucrtani ili ispravljeni u 2.3 verziji koja je starija.

Moras ga prvo tkljucati i nabaviti iGO softver, a nakon toga radis upgrade na mireo stranicam.

Podrska i pitanja oko Vivax navigacije imas na www.gps4us.org

Ne trebas nista otkljucati Vivax. Odes na mireo webstranice, skines upgrade bas za Vivax, odzipas to na SD karticu ubacis unutra, pricekas par minuta, kaze done i to je to. Izvadis karticu van i ponovno ga pokrenes - voila imas 2.51. Imas upute na mireo web-u kako se radi upgrade step by step.

mario_st
12.07.2008., 19:01
evo, suzio sam izbor na 4 uređaja... zanima me samo koji od njih se mogu otključati i kako lako?

Garmin Nuvi 760 (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914090)
Garmin Nuvi 710 (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914088)
Mio C720T (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914098)
Mio Moov 330u (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=3914102)

ja sam imao prije 660FM, a prije dan-dva uzeo 760 ;)
ovaj nema flip flop antenu, više je fency izvana, izbornici isto tako.
što se tiče upgradea adrie, nisam primjetio neke veće izmjene, bar ne na onim rutama koje su bile i prije s greškom.
veličina filea od v2.10 je porasla za 40% u odnosu na prethodnu, tako da sigurno ima hrpetina novo unešenih stvari

_code_x_
12.07.2008., 19:45
veličina filea od v2.10 je porasla za 40% u odnosu na prethodnu, tako da sigurno ima hrpetina novo unešenih stvari

neke od njih su, nažalost, isto pogrešne :kava:

mario_st
12.07.2008., 19:52
poslao sam im prijavu greške koja je bila nedopustiva:
izlaz s a1 na gračacu i nastavak na D1 do knina,
da je slušat navigaciju odvelo bi me na nekakav makadam prije gračaca, pitaj boga gdje :rofl:
nisam sad gledao dal je to ispravljeno :lol:

homosapiens
12.07.2008., 22:07
Ne trebas nista otkljucati Vivax. Odes na mireo webstranice, skines upgrade bas za Vivax, odzipas to na SD karticu ubacis unutra, pricekas par minuta, kaze done i to je to. Izvadis karticu van i ponovno ga pokrenes - voila imas 2.51. Imas upute na mireo web-u kako se radi upgrade step by step.
daj ne pretjeruj, mozes malo sutra napravit upgrade ako ti je uredjaj zakljucan
Znaci mora se otkljucati inace nista od besplatnog upgrade na mireovim stranicama.
Barem je kod mene bio u tome problem jer je uredjaj zakljucan, pa nisam mogao napravit upgrade, a koliko sam vidio do sada tih Vivax uredjaja svi su bili zakljucani.

Dražen DLS
12.07.2008., 22:47
Ja imam garmina 66o sa kartom adria rute i radi bez problema.

Dosta putujem i nikada me nije zaj...

Sada je nova doradnja karte adria rute 2.10

Uzmi garmina i putuješ bez ikakvog problema.

Imao sam LG-a katastrofa od karte i nemože se dograđivati.

POZDRAV

ile.ri
12.07.2008., 22:51
daj ne pretjeruj, mozes malo sutra napravit upgrade ako ti je uredjaj zakljucan
Znaci mora se otkljucati inace nista od besplatnog upgrade na mireovim stranicama.
Barem je kod mene bio u tome problem jer je uredjaj zakljucan, pa nisam mogao napravit upgrade, a koliko sam vidio do sada tih Vivax uredjaja svi su bili zakljucani.

Ne, na žalost ti si u krivu, a čovijek u pravu. Za upgrade ti ne treba otključavanje uređaja jer upgrade podrazumjeva legano kupljen sw cardinal s 2.3 na 2.5. Upgrade kod mirea je gratis. Imam vivaxa i znam što pričam. :kava: :top:

get
13.07.2008., 06:54
Pa valjda se tu misli kada kupiš navigaciju bez karte.
Naravno, ako si kupio navigaciju da ces imati besplatan upgrade.

----------------
Now playing: Crvena jabuka - Ne govori više (1996.) (http://www.foxytunes.com/artist/crvena+jabuka/track/ne+govori+vi%c5%a1e+(1996.))
via FoxyTunes (http://www.foxytunes.com/signatunes/)

homosapiens
13.07.2008., 07:04
Ne, na žalost ti si u krivu, a čovijek u pravu. Za upgrade ti ne treba otključavanje uređaja jer upgrade podrazumjeva legano kupljen sw cardinal s 2.3 na 2.5. Upgrade kod mirea je gratis. Imam vivaxa i znam što pričam. :kava: :top:
Upgrade je besplatan na mireo starnicama i to stoji, ali ja pricam o uredjaju vivax koji dolazi zakljucan.
Imam dva vivaxa i na obadva sam morao napravit unlock da bi mogao radit upgrade cardinale karte.
Ili si ti kupio vec otkljucan vivax? Ja ih do sada nisam vidio u ducanima da su otkljucani:kava:

homosapiens
13.07.2008., 07:09
[QUOTE=get;14950078]Pa valjda se tu misli kada kupiš navigaciju bez karte.

Kad kupis Vivax uredjaj dobijes ga sa cardinale kartom 2.3 ali da bi mogao napravit besplatan upgrade na na noviju verziju cardinale karte moras otkljucati sam uredjaj i da bi ti mogao citati SD kartice inace uopce ne reagira kad ubacis SD karticu u njegov utor jer je zakljucan osim ako ga vec nije netko prije tebe otkljucao.

_code_x_
13.07.2008., 09:30
da je slušat navigaciju odvelo bi me na nekakav makadam prije gračaca, pitaj boga gdje :rofl:

Ništa strašno, postojala je greška gdje te neki njihov imaginarni put vodio direktno preko pruge (ne pružnog prijelaza!)

mario_st
13.07.2008., 10:43
Ništa strašno, postojala je greška gdje te neki njihov imaginarni put vodio direktno preko pruge (ne pružnog prijelaza!)
ma nisam mislio na tu, nego nekih cca3-4km nakon što se skineš s D1 trebaš ić ravno, a tetka urla "skrenite desno".
Ja pogledam desno, kad tamo nekakvi zemljani parking na kom su kamioni.

polovice čiova i dalje nema. turist da 100ojra za kartu, a ono nema čiova :D

homosapiens
13.07.2008., 11:24
A da nisi mozda stavio opciju za pjesacko navodjenje sto mnogi znaju stavit, pa ih sa autom navede na stepenice, sporedne kaldrme i sl.

ile.ri
13.07.2008., 11:33
[QUOTE=get;14950078]Pa valjda se tu misli kada kupiš navigaciju bez karte.

Kad kupis Vivax uredjaj dobijes ga sa cardinale kartom 2.3 ali da bi mogao napravit besplatan upgrade na na noviju verziju cardinale karte moras otkljucati sam uredjaj i da bi ti mogao citati SD kartice inace uopce ne reagira kad ubacis SD karticu u njegov utor jer je zakljucan osim ako ga vec nije netko prije tebe otkljucao.

Kada imaš uređaj s v2.3 HR+MRE da bi napravio upgrade nije ti potreban otključan uređaj. Isprobaj pa ćeš vidjeti. Vrati resident flash na 2.3, zatim uzmi praznu SD, skini s mireovih stranica upgrade i raspakiraj na komp. Tada kopiraj taj raspakiran sadržaj na čisti SD i stavi ga u ugašenog vivaxa. Nakon paljenja će ti pokrenuti upgrade. :lux: :mig: Nakon što završi instalaciju ugasi uređaj i izvadi karticu. Kada upališ uređaj imaš cardinale 2.51. Pročitaj upute na mireovim stranicama pa ćeš vidjeti da piše upravo ovo što sam ti opisao. Pa zar stvarno misliš da bi mireo za upgrade svojih karata dao objašnjenje kako da otključaš uređaj. :rofl: :top:

mario_st
13.07.2008., 13:43
A da nisi mozda stavio opciju za pjesacko navodjenje sto mnogi znaju stavit, pa ih sa autom navede na stepenice, sporedne kaldrme i sl.

nope, sve sam dobro stavio :D
model 760 ima opciju snimanja traga(a to nisam vidio na 660), tako da se može snimiti i poslati na prijavu za ispravak.

alter ego blagajnice
13.07.2008., 15:33
da, ali ga za vikend bude i u Konzumu po 890kuna, definitivno best buy. Za Igo treba kupiti memorijsku karticu i imati card reader da se mogu još neke stvari prebaciti s kompa i neta, uglavnom par dana sam se igrao sa tim dok nisam upogonio i IGO sa Hr kartom, tehnički bi trebala skinuti određene stvari sa linkova, raspakirati ih i prebaciti na karticu, karticu uštekaš u vivaxa i nakon paljenja na desktopu biraš Igo ili Cardinale.

našla sam u xxxxxxx za 890kn. pošto su memorijske kartice i card reader?

alter ego blagajnice
13.07.2008., 15:36
kolega Nalet, mislim da vam je problem u prijemu signala. možda bi vam trebna vanjska antena, ali ne mogu sa sigurnošću tvrditi.

homosapiens
13.07.2008., 20:41
[QUOTE=homosapiens;14950109]

Kada imaš uređaj s v2.3 HR+MRE da bi napravio upgrade nije ti potreban otključan uređaj. Isprobaj pa ćeš vidjeti. Vrati resident flash na 2.3, zatim uzmi praznu SD, skini s mireovih stranica upgrade i raspakiraj na komp. Tada kopiraj taj raspakiran sadržaj na čisti SD i stavi ga u ugašenog vivaxa. Nakon paljenja će ti pokrenuti upgrade. :lux: :mig: Nakon što završi instalaciju ugasi uređaj i izvadi karticu. Kada upališ uređaj imaš cardinale 2.51. Pročitaj upute na mireovim stranicama pa ćeš vidjeti da piše upravo ovo što sam ti opisao. Pa zar stvarno misliš da bi mireo za upgrade svojih karata dao objašnjenje kako da otključaš uređaj. :rofl: :top:
Da kolega kontaktirao sam mireo kad nisam mogao napravit upgrade koji sam skinuo sa njihovih stranica i koji se nije mogao raspakirati na moj prvi Vivax jer uopce nije detektirao da je umetnuta SD kartica sa upgradeom i njima nije bilo jasno u cemu je problem vec se ispostavilo na kraju da u ducanima prodaju zakljucane Vivaxe, a oni to u mireo kao neznaju:rolleyes:

Imas na www.gps4us.org gdje sam pisao o tom problemu i ima podrska korisnicima Vivax uredjaja.

Jos jedno upozorenje onima koji rade upgrade preko SD citaca i SD kartica, vecina Vivax uredjaja nece detektirati SD kartice koje su SDHC znaci koje su velikog kapaciteta iznad 512MB kad radite upgrade najbolje kupiti SD karticu do 512MB:kava:

get
13.07.2008., 21:01
Neka se nitko ne uvrijedi, ali danas sam baš vidio tu Vivax navigaciju u Konzumu za 950 KN, i ja nisam vidio ružnijeg uređaja u životu. Čitao sam da nije loša ta navigacija, ali kako izgleda, to ne bi ni pod razno stavio u auto.

----------------
Now playing: Crvena jabuka - Tvojim željama vođen (2002.) (http://www.foxytunes.com/artist/crvena+jabuka/track/tvojim+%c5%beeljama+vo%c4%91en+(2002.))
via FoxyTunes (http://www.foxytunes.com/signatunes/)

ile.ri
13.07.2008., 21:55
[QUOTE=ile.ri;14952266]
Da kolega kontaktirao sam mireo kad nisam mogao napravit upgrade koji sam skinuo sa njihovih stranica i koji se nije mogao raspakirati na moj prvi Vivax jer uopce nije detektirao da je umetnuta SD kartica sa upgradeom i njima nije bilo jasno u cemu je problem vec se ispostavilo na kraju da u ducanima prodaju zakljucane Vivaxe, a oni to u mireo kao neznaju:rolleyes:

Imas na www.gps4us.org gdje sam pisao o tom problemu i ima podrska korisnicima Vivax uredjaja.

Jos jedno upozorenje onima koji rade upgrade preko SD citaca i SD kartica, vecina Vivax uredjaja nece detektirati SD kartice koje su SDHC znaci koje su velikog kapaciteta iznad 512MB kad radite upgrade najbolje kupiti SD karticu do 512MB:kava:

Ako pročitaš sa stranica gps4us vidjet ćeš da oni opisuju ovo što i ja, a i ovo sa karticom ti ne stoji. Ja u vivaxu imam karticu od 4gb (SD a ne SDHC) , a
ima primjera gdje ljudima vivax radi i sa SD 8gb. Osim toga ovo ti je copy/paste iz upgradea 2.51 downlodano s mireovih stranica.

Vivax

- sadrzaj zip datoteke raspakirati i iskopirati na bilo koju SD karticu.
- iskljuciti uredaj.
- umetnuti karticu u uredaj i ukljuciti ga.
- nakon zavrsene nadogradnje, na ekranu ce se na prikazati poruka "DONE".
- potrebno je izvaditi karticu, jer ce se u protivnom nadogradnja ponavljati.

Znači prema tome vjerojatno griješiš negdje u postupku radi čega ne možeš napraviti upgrade bez otključavanja uređaja kad tebi ne uspjeva ono što je nama svima uspijelo glatko i bez problema. :kava: :mig: :D

ile.ri
13.07.2008., 21:59
Još sam zaboravio napisati da ti je konstatacija da si zvao mireo i pitao zašto prodaju zaključan uređaj, a da se oni prave blesavi i kao da o tome ne znaju ništa toliko smiješna da se neću udostojit ni odgovoriti na to.:rofl:
Možda da nazoveš i Microsoft vezano uz njihove update... :rofl::rofl::rofl:

alter ego blagajnice
13.07.2008., 23:19
našla sam u xxxxxxx za 890kn. pošto su memorijske kartice i card reader?

pretpostavljam da je obična SD kartica u pitanju kad nitko drugi ne odgovora drugačije?

a kaj je to kard rider? :confused:

homosapiens
14.07.2008., 10:30
Još sam zaboravio napisati da ti je konstatacija da si zvao mireo i pitao zašto prodaju zaključan uređaj, a da se oni prave blesavi i kao da o tome ne znaju ništa toliko smiješna da se neću udostojit ni odgovoriti na to.:rofl:
Možda da nazoveš i Microsoft vezano uz njihove update... :rofl::rofl::rofl:
Jel ti vidis ciatati?

Tko je zvao i pitao mireo zasto prodaju zakljucan uredjaj?
Kakve veze ima mireo sa firmom koja stavlja njihove cardinale karte u Vivax zakljucane uredjaje?

Ponovno procitaj sto sam napisao

homosapiens
14.07.2008., 10:34
[QUOTE=homosapiens;14961487]

Ako pročitaš sa stranica gps4us vidjet ćeš da oni opisuju ovo što i ja, a i ovo sa karticom ti ne stoji. Ja u vivaxu imam karticu od 4gb (SD a ne SDHC) , a
ima primjera gdje ljudima vivax radi i sa SD 8gb. Osim toga ovo ti je copy/paste iz upgradea 2.51 downlodano s mireovih stranica.

Vivax

- sadrzaj zip datoteke raspakirati i iskopirati na bilo koju SD karticu.
- iskljuciti uredaj.
- umetnuti karticu u uredaj i ukljuciti ga.
- nakon zavrsene nadogradnje, na ekranu ce se na prikazati poruka "DONE".
- potrebno je izvaditi karticu, jer ce se u protivnom nadogradnja ponavljati.

Znači prema tome vjerojatno griješiš negdje u postupku radi čega ne možeš napraviti upgrade bez otključavanja uređaja kad tebi ne uspjeva ono što je nama svima uspijelo glatko i bez problema. :kava: :mig: :D

Ajd ti procitaj nekoliko tema na gps4us forumu gdje ima tocno napisani ovi problemi sto se tice upgrade karte na Vivax uredjaje.

I zar ne vidis da sam napisao da SDHC kartice ne rade u Vivax uredjaju:rolleyes:

Zasto ne grijesim u postupku nakon sto sam napravio unlock uredjaja i nakon kojeg instalacija tj. upgrade karte ide bez problema?

homosapiens
14.07.2008., 10:37
pretpostavljam da je obična SD kartica u pitanju kad nitko drugi ne odgovora drugačije?

a kaj je to kard rider? :confused:
SD kartica kosat 50kn
SD citac ako ga nemas vec u racunalu kosta 70kn
eto to ti je potrebno za radit upgrade

alter ego blagajnice
14.07.2008., 11:22
hvala, Homo.
mislim da neće biti problem.
još onaj najgori dio. moram se nagovoriti na kupnju estetski neuglednog i još k tome plastičnog uređaja.
dođe mi da kupim 200-tku, ali ne znam kako ide s njim i kartama?

ile.ri
14.07.2008., 11:50
Ajd ti procitaj nekoliko tema na gps4us forumu gdje ima tocno napisani ovi problemi sto se tice upgrade karte na Vivax uredjaje.

Ja sam već dovoljno postova pustio na gps4us i poslao malova mlađim članovima kojima je bila potrebna pomoć kao i meni kad sam tek bio registrirao. Osim toga znam i kad si se registrirao i pratio sam razvoj tvojih postova i uvjeren sam da si ti griješio.

I zar ne vidis da sam napisao da SDHC kartice ne rade u Vivax uredjaju:rolleyes:

Da ali preporučuješ SD kartice od 512 mb bez razloga iako cardinale 2.0 EU
ima 1.7 gb, što znači da već u startu ljude krivo savjetuješ.

Zasto ne grijesim u postupku nakon sto sam napravio unlock uredjaja i nakon kojeg instalacija tj. upgrade karte ide bez problema?

Ne bi ti znao odgovoriti na to pitanje jer nisam stajao kraj tebe dok si radio upgrade pa neznam gdje si griješio, ali si nešto definitivno krivo radio, i opet krivo savjetuješ ljude da moraju otključat uređaj da bi napravili upgrade iako to neki možda ne žele jer ponavljam upgrade sa 2.3 HR+MRE se može napraviti na 2.51 bez ikakvog otključavanja uređaja. :kava:
(Da bi vivax bio zvjer treba ga razumjeti, a osim tog i zahvaliti GR-u i nekolicini drugih :s )
:top: :kava:

homosapiens
15.07.2008., 22:18
Da ali preporučuješ SD kartice od 512 mb bez razloga iako cardinale 2.0 EU
ima 1.7 gb, što znači da već u startu ljude krivo savjetuješ.

Rijec je bila o karti hrvatske i upgrade na 2.51 ako se ne varam:mig:

homosapiens
15.07.2008., 22:23
Ne bi ti znao odgovoriti na to pitanje jer nisam stajao kraj tebe dok si radio upgrade pa neznam gdje si griješio, ali si nešto definitivno krivo radio, i opet krivo savjetuješ ljude da moraju otključat uređaj da bi napravili upgrade iako to neki možda ne žele jer ponavljam upgrade sa 2.3 HR+MRE se može napraviti na 2.51 bez ikakvog otključavanja uređaja. :kava:
(Da bi vivax bio zvjer treba ga razumjeti, a osim tog i zahvaliti GR-u i nekolicini drugih :s )
:top: :kava:

i ponovno prolistaj gps forum jer vidim da nisi upucen u detalje i da ima vivax uredjaja koji su zakljucani i kojima SD citac ne detektira SD kartice dok se ne napravi unlock uredjaj.
I nemoj navlacit ljude da se moze napravit upgrade karte na vivaxu jer ima ljudi koji su odustli od vivax jer im je sam upgrade pravio velike probleme i blokirao sam urdjaj.

homosapiens
15.07.2008., 22:25
Ja sam već dovoljno postova pustio na gps4us i poslao malova mlađim članovima kojima je bila potrebna pomoć kao i meni kad sam tek bio registrirao. Osim toga znam i kad si se registrirao i pratio sam razvoj tvojih postova i uvjeren sam da si ti griješio.

Zasto mi nisi onda ti pomogao na gps forumu kad tako dobro razumijes problematiku samog Vivax uredjaja?:s

Vojky
15.07.2008., 23:04
Najbolje nešto ovako: http://www.youtube.com/watch?v=_isVdeRwnus

Ziher je ziher...

ile.ri
16.07.2008., 09:39
... ... ...

Mislim da ova rasprava više nema nikakvog smisla. Ono što sam imao, ja sam napisao, a ljudi neka procijene tko je u pravu i neka poslušaju onog za koga misle da je u pravu. U svakom slučaju ako nekom treba informacija tu sam... :top:

alter ego blagajnice
20.07.2008., 15:17
moze li mi netko objasniti koja je razlika izmedju Igo8 i cardinale 2.5? :nezna:

alter ego blagajnice
21.07.2008., 11:00
Kupila sam vivax-a.
slijedim upute, ali jednu stvar ne kuzim.
recimo da sam trenutno u Splitu. htjela bi izracunati put od zagreba do verone sa stajanjem u veneziji.
cijelo vrijeme mi se ukljucuje lokacija u splitu kao polazisna tocka, a ne zagreb.
kako da to napravim?
Unaprijed hvala.

alter ego blagajnice
21.07.2008., 11:41
karticu stavila u uredjaj.
spojila sa USB kablom.
pojavljuje se poruka USB not recognized.
kad upalim uredaj i onda spojim kaze fonud new hardware i pita za instalacijski cd.
kaj da radim?

ile.ri
21.07.2008., 12:23
spojila sa USB kablom.
kad upalim uredaj i onda spojim kaze fonud new hardware i pita za instalacijski cd.
kaj da radim?

Najbolje bi bilo da odeš na gps4us i registriraš se jer gotovo na sva pitanja imaš već gotove odgovore na forumu, a ako se budemo ovdje dopisivali s obzirom na sporost komunikacije nećeš to završiti deset dana. U slučaju da negdje zapneš imaš i tamo forum gdje možeš postavit pitanje pa ćemo ti odgovorit (mislim s obzirom na iskustvo :) ) draga kolegice samo se registriraj kao blagajnica da znam da si to ti.

I.G.
22.07.2008., 14:05
spojila sa USB kablom.
kaj da radim?

Vidim, ignorirala si moju poruku na PM.........Eto, tako to biva, a jos sam ti ponudio da imas sve instalirano odmah............

alter ego blagajnice
22.07.2008., 21:32
mislim da bi ti instalirao jos neke komponente svog softvera u moj harver. :lol:
vec si mi odgovorio na drugom forumu. :ups:

I.G.
23.07.2008., 11:33
mislim da bi ti instalirao jos neke komponente svog softvera u moj harver. :lol:
vec si mi odgovorio na drugom forumu. :ups:

a vidi ti nje samouvjerene...........

Bhakti
23.07.2008., 13:31
spojila sa USB kablom.
kaj da radim?Znači ne prepoznaje ti čitać kartica, pusti ga neka instalira usb drivere iz windoza. Ribica za tebe bi bilo najbolje da ti netko skopira svoju kompletnu karticu, samo ju uštekaš u Vivaxa i sve radi. Ovako se zna dosta nagnjaviti dok to ne proradi.

I.G.
24.07.2008., 09:14
Znači ne prepoznaje ti čitać kartica, pusti ga neka instalira usb drivere iz windoza. Ribica za tebe bi bilo najbolje da ti netko skopira svoju kompletnu karticu, samo ju uštekaš u Vivaxa i sve radi. Ovako se zna dosta nagnjaviti dok to ne proradi.
To joj i ja kazem, al dobro, kaj cu joj kad nece.....Ko joj kriv

alter ego blagajnice
24.07.2008., 17:35
Hvala decki, vec su se nasli pravi kavaliri.
Posebno bi pohvalila www.gps4u.com i admina vskukana. :s
covjek je stvarno dao sve od sebe i dao mi sve sto mi je bilo potrebno.
Sada imam detaljnu RH i BIH + susjedne zemlje.
tip je stvarno pravi gentlemen.

BTW, kad sam kupila Vivax-a malo sam se bojala Vivax kvalitete i svega sto se veze uz ime Vivax.
Nakon sto mi je vskukan sredio Vivax ima zvijer od navigacije (naravno za te pare).

jedanlav
05.08.2008., 09:22
Ja sam totalni laik što se tiće navigacija. Molio bih Vas pomoć. Koji uređaj nabaviti do cca 2000,00 kn.
Da li sa iGo ili Cardinalle. Svi mi preporučuju iGo.
Molim pomoć

kowalski
05.08.2008., 10:05
evo ja ti kažem da uzmeš cardinale. imam onog vivaxa za 900kn i radi mi fantastično.naravno da sam probao i iGo i tom-tom,ali mi nisu bile toliko dobre karte (sa zadnjim updateovima) kao na cardinaleu.jednostavno nekih stvari nema.tako da,ako ti treba detaljna karta Hrvatske,onda definitivno cardinale.best buy.
a što se tiče samog uređaja...jedina zamjerka vivaxu je što mu ponekad treba oko minute da locira satelit,ali i to se rješava ugradnjom vanjske antene,ako se nekome baš toliko žuri.a sve ostali radi jednako,ako ne i bolje nego na garminima i ostalim uređajima koje sam imao prilike držati u rukama,a koji su i dvostruko skuplji od ovog navedenog.

pregledaj malo po forumu,pisalo se već o tome.

Miro7
05.08.2008., 15:43
imam i ja jedno pitanje ak nije bad... AUDI A8 2001god. bio je uvezen iz D,te tako ima navigaciju tvorničku - mislim da je riječ o navigation plus rns (TV,navigacija i audio u 1) i sad tv kanale baš i ne prima(mozda jedan ili dva), navigacije za HR nema...
Jel se može nadograditi software za HR područje i sl.? Da li itko radi,radio ili načuo za to?
Hvala

Actros1841
05.08.2008., 15:55
TV možeš zaboravit ako nije već DVB-T tuner ugrađen....jer HRT prelazi na DVB-T emitiranje te će trebat i digitlni tuner.....

Soft navigacije isto možeš zaboravit, karte za navigacijske uređaje se kupuju od samo 2 ponuđača, Navigon i Teleatlas, a ni jedan od njih još nije obuhvatio detaljno HR.....

Od ostalih rješenja koji koliko toliko imaju Sloveniju, HR, BiH su
kao prvi GARMIN.....te Adria Route, Mireo i iGo ......
Garmin radi samo uz garminov uređaj...

Adria route se može instalirat na dlanovnik ( iPaq, Dell Axim, Nuvi)
Žalosno ali istinito, prodaju skupe aute u HR a nisu stanju ili nemaju namjeru ponuditi i navigaciju za te zemlje....

Mercedes je u prvim danima nove E klase prodao za Cash više auta nego u Njemačkoj a navigacija ? kita labudova!

Ista priča sa BMW i Audi....

Navodno sad Tom Tom ima u svome Go 720 i Hrvatsku ( ali koja razina detalja neznam jer nisam imao prilike držat u rukama )

Miro7
05.08.2008., 16:04
To sam si i mislio... Nisam sam ga ja uvozio... vec je "stric zika" kupil takav ...
Znam da je ta spika s tim sustavima nego mislio sam da se naši specijalci nisu nešto dosjetili u međuvremenu...auto je uvezen 2006. i odtad taj navigation plus tak i radi- za niš ... jedino kaj šljaka je kad ubaciš obični cd pa svira...
ovo TV i navigacija jok... za ukras

Čini mi se da i dan danas nude te njemačke navigacije i audio sustave u 1 uz nadoplatu našim kupcima (prema konfiguratoru). A u biti nema karti za nas itd.

jedanlav
06.08.2008., 07:16
evo ja ti kažem da uzmeš cardinale. imam onog vivaxa za 900kn i radi mi fantastično.naravno da sam probao i iGo i tom-tom,ali mi nisu bile toliko dobre karte (sa zadnjim updateovima) kao na cardinaleu.jednostavno nekih stvari nema.tako da,ako ti treba detaljna karta Hrvatske,onda definitivno cardinale.best buy.
a što se tiče samog uređaja...jedina zamjerka vivaxu je što mu ponekad treba oko minute da locira satelit,ali i to se rješava ugradnjom vanjske antene,ako se nekome baš toliko žuri.a sve ostali radi jednako,ako ne i bolje nego na garminima i ostalim uređajima koje sam imao prilike držati u rukama,a koji su i dvostruko skuplji od ovog navedenog.

pregledaj malo po forumu,pisalo se već o tome.

Hvala na sugestiji. Tražim po forumu, pa nemrem nigdje naći postove vezane za navigaciju. Pliz pomoć

jedanlav
06.08.2008., 07:35
Auto navigacija i karte - što kupiti?

Ljudi, molim pomoć. Totalni sam laik što se navigacije tiće.
Volio bih čuti vaše mišljenje i sugestije. Što kupiti za cca. do 2.000,00 kn.

beebop
06.08.2008., 07:53
bas si namjeravam nabavit nekakav uredjaj za auto navigaciju i zapeo mi je za oko ovaj

VIVAX NAVIGATION viaGPS 350 + Cardinale 2.3 HR+MRE
http://www.diskont24.com/product.php?productid=26107&cat=0&page=1

navodno da ima mireo (Cardinale)softvare a to znaci detaljnu kartu Hrvatske sto mi je najbitnije pa me zanima dali je netko imao iskustva sa ovom igrackom i kakvi su dojmovi.

ile.ri
06.08.2008., 12:07

Za toliko novca best buy je Mio Moov 330u. Pročitaj malo recenzije i postove na raznim forumima o tom uređaju u odnosu na druge pa donesi zaključak da li vrijedi. :top:

techno mania
06.08.2008., 16:17
Vivax zakon imaju veliki izbor jednostavno imaju sve

neno1966
06.08.2008., 17:30

Za Garmina su sve karte probijene, kupiš Garmin nuvi 200 za 999 kn (ili nešto skuplji 250), praznu SD karticu za 79 kn ubaciš karte koje ti trebaju a za ostatak novca ćemo nešto pojesti i popiti! :mig:

ile.ri
06.08.2008., 17:54
Imao sam vivaxa i sve pet (kupit ću ga opet), ali za više novca rađe mio nego garmin. Ipak je karta HR kod mia kvalitetnija (mireo) nego kod garmina bile karte probijene ili ne, a mio se isto unlocka kao i vivax. :top:

jedanlav
06.08.2008., 20:07
Za toliko novca best buy je Mio Moov 330u. Pročitaj malo recenzije i postove na raznim forumima o tom uređaju u odnosu na druge pa donesi zaključak da li vrijedi. :top:

Danas mi je ponuđen GOCLEVER 3550 A s detaljnom kartom Hrvatske i Zapadne Europe, ali nema istoka za 1395,00 kn. Ne znam da li se to isplati !!!!!!!!

ile.ri
06.08.2008., 20:59
Danas mi je ponuđen GOCLEVER 3550 A s detaljnom kartom Hrvatske i Zapadne Europe, ali nema istoka za 1395,00 kn. Ne znam da li se to isplati !!!!!!!!

Ne, jer ga u HG Spotu imaš za 1.299,00 (negdije možda i jeftinije). To je izvana pljuniti vivax, samo su dugmići malo drugačiji iako su na istim pozicijama (on/off, volume, antena jack, sd utor,...). Riječ je vjerojatno o jednoj licenci, a drugom proizvođaču iz Kine. Nakon paljenja na displayu se vidi neka dupla fotka s automobilima (kod vivaxa logo vivax), a onda nakon toga diže se neki Shell vjerojatno s kartice (2 gb) koji ima dugmiće navigacija, mp3 i mislim opcije (tri su dugmića). Nakon klikanja na dugmić navigacije diže se cardinale 2.6 s označenom katom EU na početnoj mapi (kod vivaxa HR za model HR+MRE). U meniu od cardinalea ima tipka izlaz što omogućava opet povratak u Shell i pristup mp3 playeru. Odprilike to ti je to, a moje mišljenje iz prijašnjeg posta stoji i dalje :top: osim ako ne želiš manje novca potrošiti od onog što si napisao.

jedanlav
06.08.2008., 21:14
Ne, jer ga u HG Spotu imaš za 1.299,00 (negdije možda i jeftinije). To je izvana pljuniti vivax, samo su dugmići malo drugačiji iako su na istim pozicijama (on/off, volume, antena jack, sd utor,...). Riječ je vjerojatno o jednoj licenci, a drugom proizvođaču iz Kine. Nakon paljenja na displayu se vidi neka dupla fotka s automobilima (kod vivaxa logo vivax), a onda nakon toga diže se neki Shell vjerojatno s kartice (2 gb) koji ima dugmiće navigacija, mp3 i mislim opcije (tri su dugmića). Nakon klikanja na dugmić navigacije diže se cardinale 2.6 s označenom katom EU na početnoj mapi (kod vivaxa HR za model HR+MRE). U meniu od cardinalea ima tipka izlaz što omogućava opet povratak u Shell i pristup mp3 playeru. Odprilike to ti je to, a moje mišljenje iz prijašnjeg posta stoji i dalje :top: osim ako ne želiš manje novca potrošiti od onog što si napisao.

Hvala Ti. Potrošio bih ja tu lovu, nije problem, može i koja 100,00 - 200,00 kn više. Volio bih da, ako je moguće ima bluetooth i po mogučnosti ekran 4.3". Što mi preporučaš u tom slučaju, a da ima detaljne karte Hrvatske, zapadne Europe i po mogučnosti BiH, Srbije, Crne Gore. Da li iGo ili Cardinale. Ne znam zato tražim pomoć.

ile.ri
06.08.2008., 21:58
Hvala Ti. Potrošio bih ja tu lovu, nije problem, može i koja 100,00 - 200,00 kn više. Volio bih da, ako je moguće ima bluetooth i po mogučnosti ekran 4.3". Što mi preporučaš u tom slučaju, a da ima detaljne karte Hrvatske, zapadne Europe i po mogučnosti BiH, Srbije, Crne Gore. Da li iGo ili Cardinale. Ne znam zato tražim pomoć.

Mislim da za taj novac nećeš naći sve to što si nabrojao. Ono što si nabrojao osim BT ima 330u, a što se tiče iGO ili cardinale neka ti bude vodilja gdje ćeš najčešće upotrebljavat uređaj što ti je ionako nakon unlocka uređaja sporedno jer možeš imati oboje. :top:

jedanlav
06.08.2008., 22:08
Mislim da za taj novac nećeš naći sve to što si nabrojao. Ono što si nabrojao osim BT ima 330u, a što se tiče iGO ili cardinale neka ti bude vodilja gdje ćeš najčešće upotrebljavat uređaj što ti je ionako nakon unlocka uređaja sporedno jer možeš imati oboje. :top:

Zahvaljujem.Nije uvjet da mora to sve imati. Može i bez BT.
Samo još jedno pitanje. Da li svi uređaji mogu koristiti iGo i Cardinale i da li može na jednu SD karticu ili svaki na posebnu.
Pretežno ću putovati HR, SLO, A, D, H, BiH i eventualno još koja bliža zemlja spomenutim.
Unaprijed hvala na odgovoru.

ile.ri
07.08.2008., 09:40
Zahvaljujem.Nije uvjet da mora to sve imati. Može i bez BT.
Samo još jedno pitanje. Da li svi uređaji mogu koristiti iGo i Cardinale i da li može na jednu SD karticu ili svaki na posebnu.
Pretežno ću putovati HR, SLO, A, D, H, BiH i eventualno još koja bliža zemlja spomenutim.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Soory na pogrešnoj informaciji. Sve što si tražio ima mio moov 330u. Evo upravo sam je donio doma i nisam je stigao detaljno proučiti, ali vidim uz karte istočne i zapadne EU da ima i BT.
Svi PNA uređaji koji za platformu imaju WinCe od 4 pa na gore teoretski mogu nakon unlocka gurati, ne samo iGO i Cardinale nego sve aplikacije za WinCe platformu na jednoj SD kartici, ako je dovoljno velika. Može biti samo problema ako uređaj ne čita SDHC kartice koje su novije generacije, a ljudi ih kupuju zbog toga jer su jeftinijije ne znajući da stariji card readeri ne čitaju novu generaciju SD.
Poz :top:

ile.ri
07.08.2008., 20:10
Ispravka netočnih navoda: :rofl: Ima BT, ali mu ne služi za povezivanje s mobitelom da bi pričao, nego da bi se spojio preko BT na GPRS da može pretraživati bazu POI-a ili se spojit s Mio Moov.

Model 360 ima BT koji služi u obje svrhe. :top:

lion
21.09.2008., 23:15
cao super je stranica zelio bih pozdravite sve koji je posjecuju ujedno htio bih zamoliti nekoga od experata za gps karte da mi pomogne gdje mogu skinuti karte za slo hrv za gps MIO c220 jer problem je slijedeci prije mjesec dana sam kupio ovaj tip gps-a i pisalo je da ima i karte europe medjutim ima samo kartu za drzave west europe moze li mi neko pomoci dalje hvala unaprijed

Vojky
21.09.2008., 23:56
cao super je stranica zelio bih pozdravite sve koji je posjecuju ujedno htio bih zamoliti nekoga od experata za gps karte da mi pomogne gdje mogu skinuti karte za slo hrv za gps MIO c220 jer problem je slijedeci prije mjesec dana sam kupio ovaj tip gps-a i pisalo je da ima i karte europe medjutim ima samo kartu za drzave west europe moze li mi neko pomoci dalje hvala unaprijed

Na to ide Cardinale karta: http://www.mireo.hr/

Pa možeš pitati za distrubutera. Ako te zanima piratska, na ovom Forumu ćeš za to dobiti ban. :)

dodo24
25.09.2008., 13:36
Hallo!
Imam Toyotu Rav 4 X i odgovarajuću orginal navigaciju u kojoj nema Adria Rutu (Hrv. BiH, Slo) Cijela Europa mi je pokrivena, da li ima netko rješenje, (skinute karte) čekam 2 godine od Toyote rješenje i kao što vidite i dalje čekam!!!!!!

dodo24
25.09.2008., 13:51
:kava:Hallo!
Imam Toyotu Rav 4 X i odgovarajuću orginal navigaciju u kojoj nema Adria Rutu (Hrv. BiH, Slo) Cijela Europa mi je pokrivena, da li ima netko rješenje, (skinute karte) čekam 2 godine od Toyote rješenje i kao što vidite i dalje čekam!!!!!!

kerbi
25.09.2008., 14:06
Pa jel znaš šita o toj navigaciji? Tko je proizvođać? Mislim sigurno tojota ne radi sama navigacijski softver i uređaj i sl. Čisto da imaš od kud krenuti. Mislim danas večina proizvođaća ima barem donekle pokriveno ovo područje.

damirdestroyer
28.09.2008., 14:08
Jel zna itko što o toj navigaciji i gdje se mogu naći nove karte, kako raditi update i slično...

ile.ri
28.09.2008., 19:35
Jel zna itko što o toj navigaciji i gdje se mogu naći nove karte, kako raditi update i slično...

Danas sam vidio slike te navigacije. Mislim (shvati to s velikom rezervom) da je po slikama unutra sw od Tom Toma, a ako je tako onda su i vjerojatno i karte od TeleAtlasa koje uvijek prate taj sw. :ne zna:

Verona_V
02.10.2008., 12:00
Nadam se da mi neko može pomoći...
Ovak stoje stvari - ne putujem van države i ne znam kud,al sam fakat idiot superteške kategorije kad se radi o snalaženju po ulicama, nema tog mjesta di se ja ne bi mogla zgubiti i nema tog puta koji bi mogla zapamtiti ako ne prođem bar 83745984763 puta tuda. Beznadnijeg slučaja od mene stvarno nema na planeti.
Dakle, htjela bi kupiti neki uređaj, niš spešl, ne mora imati nikakve ekstra opcije, samo ono osnovno, ne mora biti ni ne znam kak veliki. Kaj se tiče karte, trebao bi mi Zagreb i Zaprešić malo detaljnije,a za ostalo me boli đon.
E sad, ne bi se htjela previše zajebavati sa otključavanjem uređaja, karti, prebacivanjem i čim sve ne pa bi bilo najjednostavnije da kupim nešto što već ima učitanu kartu,eventualno da kupim i uređaj i kartu pa prebacim prek usb-a (pretpostavljam da tak ide kad kupiš kartu na cd-u?)
Pretpostavljam da bi mi bilo najbolje da uzmem nekaj s AdriaRoute kartom za Hrvatsku,al me zanima jel bi i neka druga karta koja se nudi s uređajima bila mi dobra , s obzirom da mi treba samo za Zg i Zaprešić?
I gdje kupiti? Na stranicama od Hg spota piše za puno uređaja da nemaju trenutno na raspolaganju...

Savjeti?

kerbi
02.10.2008., 13:26
Pa najjednostavniji ti je garmin nuvi 200. Mali je nije skup a ima ga u Getrou sa Adria rute kartom za cca 1300 kn. Bilo ga je i u Pevecu po otprilike istoj cijeni (isto s kartom).

ile.ri
02.10.2008., 15:28
1. Vivax viaGPS 350 HR+MRE (850,00) Karta HR i glavni cestovni pravci EU. Znači imaš praktički samo HR. Karta koja je unutra za HR (Mireo), kvalitetetnija je po detaljnosti od AdriaRoute.
http://www.msan.hr/vivax/default.aspx?tabid=2998&newsType=ArticleView&articleId=2811

2. Mio Moov 200 (949,00) Predinstalirane karte Hrvatska,Srbija, Bosna, Slovenija, Crna Gora i glavni pravci Europe. Karta HR trenutno najbolja na tržištu, ista kao kod Vivaxa (Mireo).
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=037511

Verona_V
02.10.2008., 20:59
Kerbi - jel u svim Getroima? Pitam zato da nejdem bezveze, jer mi ni jedan nije baš blizu ,kolko znam ima na Vrbanima, u Sesvetama i na Črnomercu? Iskreno pojma nemam jel ima još negdi. To mi se čini dost jeftino, jel ima neka caka (osim kaj je mali)? Tipa ne vidi se na suncu? Jel znaš jel dobiš kaj uz to, mislim nosač za auto i to?

ile.ri - di tog ima za kupiti konkretno? Nagađam da su manje rašireni od Garmina pošto su manje razvikani?

EDIT: Sad vidim taj Mio Moov 200 ,al mu je cijena cca 1800 kn? Kak je moguće da je tolka razlika u cijeni?

Verona_V
02.10.2008., 21:10
VIVAX NAVIGATION viaGPS 350 + Cardinale 2.3 HR+MRE
Cijena: 798.00 Kn
VIVAX viaGPS 350, PND: CPU Samsung SC32442, 300 MHz, Ekran 3,5" (320x240), GPS: SIRF III, Baterija Li-Ion: 1300 mAh, Auto punjač i set za montažu na staklo Software: Cardinale 2,3 (digitalno kartografija: HR+MER)

Jel to taj? Tu sam našla :
http://online.konzum.hr/categories/5471841/products/50033405

Vidim da se to može dostavit prek Konzuma, cijena je odlična, ak je to taj i ak je fakat detaljnija karta...da naručim?

8T8
02.10.2008., 21:18
Jel to taj? Tu sam našla :
http://online.konzum.hr/categories/5471841/products/50033405

Vidim da se to može dostavit prek Konzuma, cijena je odlična, ak je to taj i ak je fakat detaljnija karta...da naručim?

To je taj. Ako ti ne treba EU, uzmi (verzija s EU je bila 1.170 kn prije dva mjeseca u Chipoteci). Softver je gotovo sigurno noviji i verzija je najvjerojatnije 2.6 (ali kutije za uređaj su "stare" :mig:).

kerbi
02.10.2008., 21:28
Kerbi - jel u svim Getroima? Pitam zato da nejdem bezveze, jer mi ni jedan nije baš blizu ,kolko znam ima na Vrbanima, u Sesvetama i na Črnomercu? Iskreno pojma nemam jel ima još negdi. To mi se čini dost jeftino, jel ima neka caka (osim kaj je mali)? Tipa ne vidi se na suncu? Jel znaš jel dobiš kaj uz to, mislim nosač za auto i to?

ile.ri - di tog ima za kupiti konkretno? Nagađam da su manje rašireni od Garmina pošto su manje razvikani?

EDIT: Sad vidim taj Mio Moov 200 ,al mu je cijena cca 1800 kn? Kak je moguće da je tolka razlika u cijeni?

Sto posto ima u Getrou na černomercu u Zagrebu, i getrou u Sisku, a ja svog kupio u Pevecu u 4. mjesecu. Ima stalak za staklo i nema problema sa suncem. Dapaće po noći mjenja boju da ne blješti u tamnu a po danu baca svjetlu.
Vivax je jeftin, al koliko čujem masa ih je zakljućana pa ih nemožeš nadograđivati, dok s Garminom možeš legalno skidati nove verzije adriarute s stranica navigo-sistema i jednostavno dograđivati (spojiš garmina kablom na komp i pokreneš file skinut sa stranica).

Verona_V
02.10.2008., 21:30
To je taj. Ako ti ne treba EU, uzmi (verzija s EU je bila 1.170 kn prije dva mjeseca u Chipoteci). Softver je gotovo sigurno noviji i verzija je najvjerojatnije 2.6 (ali kutije za uređaj su "stare" :mig:).

E super onda. Najvjerojatnije ću onda sutra naručiti. Za danas mi je navigacija prek glave :bonk: .Da mi je neko danas ujutro nakon kopanja po internetu reko da ću navečer nać navigaciju s detaljnom kartom, bez potrebe za pizdarijama s učitavanjem i još dostavom za manje od soma kuna ozbiljno bi se zabrinula za njegovo mentalno zdravlje.:rofl::lol:

Verona_V
02.10.2008., 21:44
Vivax je jeftin, al koliko čujem masa ih je zakljućana pa ih nemožeš nadograđivati, dok s Garminom možeš legalno skidati nove verzije adriarute s stranica navigo-sistema i jednostavno dograđivati (spojiš garmina kablom na komp i pokreneš file skinut sa stranica).

Ak uredno radi i ima kartu i sve kak se spada, kaj se mene tiče, može ne sam bit zaključan , neg imat i protuprovalna vrata.:rofl:

A kaj se tiče skidanja AdriaRouta, fala, ne bi. Danas sam išla skidat (da, STVARNO sam išla skidat to iako nemam nikakav uređaj) i umalo pobrah trojanca. A baš sam si kupila novi komp.

Bit ću zadovoljna sa svakom navigacijom s kojom bi bio zadovoljan prosječan penzić.Što me podsjetilo - jel problem ak se onaj vakuumski nosač skida i opet stavlja na staklo? Imam filing da će me stari žicat navigaciju kad će ić na more :lol:

ile.ri
03.10.2008., 08:51
E super onda. Najvjerojatnije ću onda sutra naručiti. Za danas mi je navigacija prek glave :bonk: .Da mi je neko danas ujutro nakon kopanja po internetu reko da ću navečer nać navigaciju s detaljnom kartom, bez potrebe za pizdarijama s učitavanjem i još dostavom za manje od soma kuna ozbiljno bi se zabrinula za njegovo mentalno zdravlje.:rofl::lol:

Ako baš ne moraš nemoj naručivati iz Konzuma jer su imali jednu potpuno lošu seriju vivaxa koja nije uopće radila ili je radila s puno problema pa nisam siguran da li im je sada sve u redu s vivaxima koji su u prodaji. Rađe prošetaj da HG spota, M Sana ili nekog trećeg. Nakon toga se registriraj na gps4us.org gdje je neslužbena podrška za vivax uređaje i na forumu pročitaj što sve taj mali neugledni uređajčić može. Iznenaditi ćeš se.

...Vivax je jeftin, al koliko čujem masa ih je zakljućana pa ih nemožeš nadograđivati...

Imaš krivu informaciju. Da si pročitao moje ranije postove vidio bi da za upgrade sw-a i karata ne treba nikakvo otključavanje uređaja kao ni za jednu drugu navigaciju.
Razmisli logično; Da li tebi treba otključati Garmina da bi napravio upgrade?
Zbog čega bi trebalo bilo koju drugu navigaciju otključati da bi se napravio legalan freevere nekog sw-a ili karata?
Da li windowswi moraju biti cracirani da bi napravio Windows Update?

Razlika između Mia, Tom Toma i Garmina u odnosu na Vivaxa je u tome da se kod njih update radi preko usb-a, a kod vivaxa preko SD-a pa je poželjno imati card reader iako može i bez njega, ali onda treba instalirati na PC free Active Synce.

kerbi
03.10.2008., 09:52
MA ok. Ja sam valjda krivo shvatio to sa zakljućavanjem. Imam iskustva samo s Garminom i Prestigio uređajem (nikad više, mrcina krepala nakom mjesec dana i nikad više normalna, il se stalno resetira ili nema satelita...).

kerbi
03.10.2008., 09:55
Ak uredno radi i ima kartu i sve kak se spada, kaj se mene tiče, može ne sam bit zaključan , neg imat i protuprovalna vrata.:rofl:

A kaj se tiče skidanja AdriaRouta, fala, ne bi. Danas sam išla skidat (da, STVARNO sam išla skidat to iako nemam nikakav uređaj) i umalo pobrah trojanca. A baš sam si kupila novi komp.

Bit ću zadovoljna sa svakom navigacijom s kojom bi bio zadovoljan prosječan penzić.Što me podsjetilo - jel problem ak se onaj vakuumski nosač skida i opet stavlja na staklo? Imam filing da će me stari žicat navigaciju kad će ić na more :lol:
Joj to ti starom i nije ideja. Većina navigacija se zna pogubit po dalmatinskim gradovima (mene garmin poslao na magistralu preko polja, a prestigio u izmišljenu ulicu).

Verona_V
03.10.2008., 10:38
Au, pas mater. Već sam naručila kad sam pročitala ovo. Al dobro,pa ima neku garanciju a i nije baš tolka lova u pitanju da si ne bi mogla oprostiti. A i imam dobar filing u vezi ovog.Uglavnom, doć će sutra između 11 i 13 pa javim dojmove.

8T8
03.10.2008., 10:45
Au, pas mater. Već sam naručila kad sam pročitala ovo. Al dobro,pa ima neku garanciju a i nije baš tolka lova u pitanju da si ne bi mogla oprostiti. A i imam dobar filing u vezi ovog.Uglavnom, doć će sutra između 11 i 13 pa javim dojmove.

Po zakonu o zaštiti potrošača, moraju ti zamijeniti u roku 14 dana ako je neispravan. Nakon toga, ako ne radi u M-San servisu ti ga promijene bez problema i komplikacija.

Verona_V
03.10.2008., 12:20
APDEJT! Zvali su me iz Konzuma. Gud njuz je da to kaj su imali je rasprodano, znači da će meni doć friška roba. Ali bed njuz je da je ta cijena bila akcijska,a ja ću pobrat neakcijsku cijenu od soma hrvatskih inćuna. E sad ,pretpostavljam da bi mi iz financijskog kuta gledanja bilo pametnije da sam onda rekla da neću,al sam si kontala kak bi onda morala ić okolo tražiti isti i ko zna jel bi ga našla i kolko bi mi vremena trebalo za to,a možda bi i tam bila isto takva cijena ,a bilo bi idealno da ga imam do ponedjeljka i tak da sam čisto zbog komfora rekla okej, furaj ga vamo.

ile.ri
03.10.2008., 14:20
APDEJT! Zvali su me iz Konzuma. Gud njuz je da to kaj su imali je rasprodano, znači da će meni doć friška roba. Ali bed njuz je da je ta cijena bila akcijska,a ja ću pobrat neakcijsku cijenu od soma hrvatskih inćuna. E sad ,pretpostavljam da bi mi iz financijskog kuta gledanja bilo pametnije da sam onda rekla da neću,al sam si kontala kak bi onda morala ić okolo tražiti isti i ko zna jel bi ga našla i kolko bi mi vremena trebalo za to,a možda bi i tam bila isto takva cijena ,a bilo bi idealno da ga imam do ponedjeljka i tak da sam čisto zbog komfora rekla okej, furaj ga vamo.

Super. Odi se sad registriraj na gps4us.org i čitaj dok navigacija ne stigne da ti se ne bi desilo isto kao 8T8 (tek se sada registrirao). Da je on ranije čitao free informacije sigurno ne bi imao onih problema. :top:

8T8
03.10.2008., 14:31
Super. Odi se sad registriraj na gps4us.org i čitaj dok navigacija ne stigne da ti se ne bi desilo isto kao 8T8 (tek se sada registrirao). Da je on ranije čitao free informacije sigurno ne bi imao onih problema. :top:

A ti si se žurio s temom Cardinale 2.7 - radoznalost :mig:

ile.ri
03.10.2008., 16:51
A ti si se žurio s temom Cardinale 2.7 - radoznalost :mig:

Takav sam kad čujem nešto novo, ali ako ti što treba tu sam ili tamo ... :D

urko1
03.10.2008., 20:38
za vivax sve pet :top::top: a za ljude na forumu gps4us.org vise od deset nemozes pogrjesit da imas ovu kombinaciju ja imam vivax vise od pol godina i nikakvih problema snjim

Verona_V
03.10.2008., 23:24

Oke evo idem,al jel mi moš bar neki hint bacit na kaj trebam obraćat pažnju?:confused:

EDIT:Moram iskreno priznati da me ta ekipa iskreno plaši.Filing je nešto između traženja članstva za supertajni klub i ''ugodnog druženja'' s gestapovcima. Zašto točno oni moraju odobriti razlog mog registriranja??Ono, ne da ih samo zanima , nego moraju baš odobriti?

Uglavnom, pošto mislim da mi to neće biti odobreno do sutra kad dolazi navigacija (ako će mi odobrit uopće?) jel mi može neko reći o čemu se uopće radi?

ship-shop
04.10.2008., 01:09
Može neka preporuka do 1500kn?

ile.ri
04.10.2008., 11:30
Oke evo idem,al jel mi moš bar neki hint bacit na kaj trebam obraćat pažnju?:confused:

EDIT:Moram iskreno priznati da me ta ekipa iskreno plaši.Filing je nešto između traženja članstva za supertajni klub i ''ugodnog druženja'' s gestapovcima. Zašto točno oni moraju odobriti razlog mog registriranja??Ono, ne da ih samo zanima , nego moraju baš odobriti?

Uglavnom, pošto mislim da mi to neće biti odobreno do sutra kad dolazi navigacija (ako će mi odobrit uopće?) jel mi može neko reći o čemu se uopće radi?

Odobrenje daje grupa admina koja na osnovu onog što zaključe iz tvoje prijave da li si možda osoba koja već u starti želi raditi sranja. Moram ti priznati da već odavno nisam bio na uljuđenijem forumu i mogu ti reći da je full ugodno tako raspravljati ili tražiti savjet bez nekog opterećenja da ćeš biti ismijan i popljuvan od ostalih članova.

Odobrenje stiže vrlo brzo najčešće u roku od par sati.

Što se tiče čitanja određene teme, moraš prvo znati što bi željela pa onda traži ili pitaj to. :top:

Verona_V
04.10.2008., 11:50
Odobrenje daje grupa admina koja na osnovu onog što zaključe iz tvoje prijave da li si možda osoba koja već u starti želi raditi sranja. Moram ti priznati da već odavno nisam bio na uljuđenijem forumu i mogu ti reći da je full ugodno tako raspravljati ili tražiti savjet bez nekog opterećenja da ćeš biti ismijan i popljuvan od ostalih članova.

Odobrenje stiže vrlo brzo najčešće u roku od par sati.

Što se tiče čitanja određene teme, moraš prvo znati što bi željela pa onda traži ili pitaj to. :top:

Aha, onda sve pet :top: A kaj se čitanja tiče, ne znam kaj hoću :rofl: :lol: . Oću reć, ti si mi reko da moram tam nekaj čitat da ne bi imala pizdarija ko neko ko se tek poslje rego - mislila sam da misliš na nekaj konkretno?:ne zna: Enivej, navigacija sam kaj nije stigla pa jel ima nekaj kaj bi po hitnom postupku trebala provjerit il nekaj (osim onog standardnog, mehanička oštećenja i to)?:ne zna:

ile.ri
04.10.2008., 12:47
Aha, onda sve pet :top: A kaj se čitanja tiče, ne znam kaj hoću :rofl: :lol: . Oću reć, ti si mi reko da moram tam nekaj čitat da ne bi imala pizdarija ko neko ko se tek poslje rego - mislila sam da misliš na nekaj konkretno?:ne zna: Enivej, navigacija sam kaj nije stigla pa jel ima nekaj kaj bi po hitnom postupku trebala provjerit il nekaj (osim onog standardnog, mehanička oštećenja i to)?:ne zna:

Nakon što ti stigne pregledaj je vizualno da nije što plomljeno kao display, stalak itd. i onda pravac u auto priključi je na punjenje i upali (prekidač on/off ti je s desne strane, ono odozgora je standby i ne treba ti). Pričekaj da uhvati signal i da ga fiksira (moraš biti pod golim nebom ili ispod šofer šajbe). Kod prvog hvatanja sinala (ttff) fiksiranje može trajati i deset minuta (mada čisto sumnjam), a znat ćeš da je ulovio ttff po signalu antenice na diplayu koji je vrlo sličan oznaci signala na mobitelu. Nakon toga stavi je u stalak odvezi se koji kilometar od kuće. Zatim klikni na meni pa na zemaljsku kuglu s povećalom i odaberi zgradu. Tada će ti se otvoriti izbornik u koju upiši svoju adresu pa nakon što je nađe klikni na go. Trebala bi te navoditi nazad do kuće. Ukoliko nisi sigurna što koji pucić znači, klik na njega duži od sekunde otvara njegovo objašnjenje. Ako ti jedna od ovih stvari koje sam ti nabrojao ne rade onda je velika vjerojatnost da si dobila jednu od navigacija iz one loše serije.

Što se tiče pizdarija to se odnosi samo ukoliko želiš prčkati po standardnom uređaju i unaprijediti ga.
U svakom slučaju nakon onog testa ispravnosti navigacije drugi korak bi ti trebao biti back up podataka (resident flasha) iz navigacije. To ti preporučujem prčkala ili ne po njoj. Često taj back up vrijedi zlata, da ne bi morala na servis i čekati navigaciju sa servisa po mjesec i duže (ukoliko ti servis priznaje garanciju). Upute kako to sve napraviti imaš na gps4us.org. Vidio sam da si se registrirala na gps4us i čitaš. :top:

Sretno :top:

Verona_V
04.10.2008., 14:47
Sjećate se onog starog profesora iz Futurame koji je uvijek uletavao sa 'gud njuz evrivan'? E pa baš to. Mali pizdek (ustvari i nije tak mali kak sam si ja to zamišljala što je naravno plus) radi dobro, nije da sam išla do neke baš teške pripizdine pa da mogu tvrditi da je neznam kakav,al sam išla skoro do Jaske i sve je bilo super. Prikazuje mi i svakakve male sporedne cestice, čak prikazuje i jedan malo duži ulaz do kuće mojih susjeda (ko neka jako kratka ćorava ulica), tam di trebam skrenuti vjerodostojno nacrta kakav je zavoj, tj pod kakvim kutom,uglavnom dost dobro navodi. Uglavnom sad je na punjenju pa još nisam ga uspjela tolko dobro proučit kolko bi htjela,al uglavnom zadovoljna sam.

Verona_V
04.10.2008., 17:35
Eh,evo zajebancije ! Piše mi 'fatal application error' pa bla bla, pa program:cardinale.exe , exeption:0xC0000005 Adress: 0011E1A0 Odo na onaj drugi forum vidit jel mi mogu tam kaj pomoć,al evo da i tu napišem. To se dešava kad hoću da mi pokaže jednu ulicu u Zaprešiću. Inače kad nekaj drugo tražim onda niš.

majstor6
04.10.2008., 18:31
kupio sam navigaciju tomtom go 730, platio je cca 3000kn, ima sve zivo i nezivo, karta je zapadne i centralne europe ukljucujuci i hrvatsku.. nisam zadovoljan kartom hrvatske, nema neke glavne ceste a o ulicama u selima da i ne govorim, zivi uzas
ljudi pomozite, dali mogu gdje skinuti kakvu noviju verziju karte ili staviti kartu od neke druge navigacije??? koje???
hvala

ile.ri
04.10.2008., 20:32
kupio sam navigaciju tomtom go 730, platio je cca 3000kn, ima sve zivo i nezivo, karta je zapadne i centralne europe ukljucujuci i hrvatsku.. nisam zadovoljan kartom hrvatske, nema neke glavne ceste a o ulicama u selima da i ne govorim, zivi uzas
ljudi pomozite, dali mogu gdje skinuti kakvu noviju verziju karte ili staviti kartu od neke druge navigacije??? koje???
hvala

Ma jel to onaj isti mastor (dva su) sa hr.rec.gps? Što se tiče Tom Tom-a vjerojatno najbolji navigacioni sw, ali karte loše, počevši od geometrije cesti, loše kategorizacije cesti, loše upisnih kordinata ... Probaj na ovom blogu (http://tomtom.bloger.hr/) pitat nekoga ili vidi na ovoj (http://www.primo.hr/TomTom/One_XL_T.aspx) stranici koja je stara stranica sada već službenog zastupnika u HR.

damirdestroyer
04.10.2008., 21:06
ovako, quadro je kompaktibilan s Sygic-om i ima Teleatlas-karte. E pa ja sam totalni laik za to kako se skidaju svježe karte i gdje pa mlim dobre duše za malu poduku. Baš mi za to treba...

ile.ri
04.10.2008., 21:42
ovako, quadro je kompaktibilan s Sygic-om i ima Teleatlas-karte. E pa ja sam totalni laik za to kako se skidaju svježe karte i gdje pa mlim dobre duše za malu poduku. Baš mi za to treba...

Na žalost TeleAtlas još nema detaljnu kartu HR. Zastupnici koji prodaju uređaje s TeleAtlasovim kartama reklamiraju detaljnu pokrivenost HR iako na TeleAtlasovim stranicama piše da je cestovna pokrivenost 40%, a pokrivenost brojevima kuća na 30%. Katu BiH uopće nema, a ostale zemlje ex Yu (Sloveniju ne računam) su još slabije od HR. Da je TA karta HR dobra bez razmišljanja bi kupio jednu od Tom Tomovih navigacija koje imaju po meni najbolji sw, ali karte su im :flop:.
Sa ovom razinom detaljnosti još nisu ozbiljna konkurencija AdriaRoute, a još manje Mireu. :ne zna: :D

majstor6
05.10.2008., 08:30
Na žalost TeleAtlas još nema detaljnu kartu HR. Zastupnici koji prodaju uređaje s TeleAtlasovim kartama reklamiraju detaljnu pokrivenost HR iako na TeleAtlasovim stranicama piše da je cestovna pokrivenost 40%, a pokrivenost brojevima kuća na 30%. Katu BiH uopće nema, a ostale zemlje ex Yu (Sloveniju ne računam) su još slabije od HR. Da je TA karta HR dobra bez razmišljanja bi kupio jednu od Tom Tomovih navigacija koje imaju po meni najbolji sw, ali karte su im :flop:.
Sa ovom razinom detaljnosti još nisu ozbiljna konkurencija AdriaRoute, a još manje Mireu. :ne zna: :D

mogu li se neke od tih karata (adriaroute ili mireo karte ili bilo koje druge bolje od teleatlasa po pitanju hrvatske) ubaciti u tomtom uređaj go 730???

ile.ri
05.10.2008., 09:37
Teoretski da, ukoliko se uređaj da otključati. Ako postoji unlock ili ga možeš napraviti, sa SD-a možeš gurati sve aplikacije namjenjene za WinCE. Naravno sve to pod uvjetom da je OS WinCE.
Prije nego bilo što ideš raditi obavezno sve backupiraj.

octavius
12.10.2008., 22:23
bok ljudovi.
imam malo pitanje.prije nego svi počnete graktat,moram samo napomenuti neke sitnice.uređaj nisam mogao birati,dobio sam ga u kompenzaciji.
radi se o Garmin nuvi 250...
pa me zanima:
1.kako je radi update
2.gdje se vidi popis karata
3.kako se vidi koja je verzija i staroist softwera
4.dal se sve to može raditi sa običnim USB kablom koji se prikopča na uređaj ili treba posebno čitać kartice

prvi puta imam ovakav uređaj u rukama pa trebam svu moguču pomoč da nešto ne zeznem.

kerbi
12.10.2008., 23:13
Bedačino jedna što ne pitaš.
Ovako update karata se radi preko stranica navigo sistema, i moguće ga je napraviti na dva legalna naćina:

1. direktno na SD karticu preko čitaća kartice ili
2. preko USB kabla (tj mini USB) kabla pomoću samog uređaja.
Uglavnom odeš na stranicu : http://www.navigo-sistem.hr/proizvod/374/4 , skineš si file s najnoviim updateom za SD karticu (ne za komp), prikljućiš uređaj ili ćitać s karticom na komp i jednostavn pokreneš taj file i pratiš upute.

E a nadogradnju softvera ti je druga prića , em su rijetki, em su bezvezni. Za to se moraš registrirati na stranice od firme garimin i tamo prijaviti svoj uređaj da bi mogao obaviti nadogradnju. Imaš o tome na stranicama Navigo-sistema:

http://www.navigo-sistem.hr/pomoc
ili jednostavno odi na garminove stranice http://www8.garmin.com/products/webupdater/howtoinstall.jsp
skini web updater, spoji uređaj s kompom i dok si spojen na net pokreni program i prati upute.
Za još pitanja, pitaj ovdje ili na poznati ti broj.:D

E da, skini si i ovo : http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=927
S tim kinom instaliraš dodatne toćke interesa, tipa one s LPG punionicama ili nešto s ovih stranica:
http://www.gps-data-team.com/poi/croatia/
http://www.poiplaza.com/index.php?p=dc&c=11

octavius
13.10.2008., 07:30
pa pital sam te,a ništa mi nisi odgovorio.

kerbi
13.10.2008., 07:36
pa pital sam te,a ništa mi nisi odgovorio.

Joj sory. Daj mi ubuduće takva opširna pitanja mailaj. Imam konstantno problema s mobitelom pa se desi da nešto ne odgovorim, ili proćitam i sl. Zbilja nije namjerno. :(

singa
22.02.2010., 09:18
Kupio bi novu navigaciju,međutim nemogu se odlučiti za marku.Do sada sam koristio igo may way dobra je u inozemstvu,kod nas nije baš.Molim za pomoć

ile.ri
22.02.2010., 10:21
Ništa nisi napisao od kriterija koji bi mogli utjecati na izbor uređaja (cijena, pokrivenost kartama, veličina displaya, TMC, svrha korištenja: autonavigacija + topo i nautika...), pa ti stoga evo općeniti odgovor: Osobno preferiram Mio uređaje (dobar omjer kvalitete i cijene). Pokušaj malo prosurfati i vidjeti što o njima pišu. Vidi da li karakteristike koje Mio ima pašu tvojim zahtjevima.

mjolnir
06.05.2010., 18:40
ukenjao sam goclevera (4384).
više se i ne sjećam; prije par mjeseci sam mrljavio sa upgrejdanjem na IGO9, uglavnom mali je crkao i uopće se ne pali, ne boota, dead. stoji odonda.
sad mi baš treba gps pa opet prtljam po njemu ali gad mali ne trza. da ga nosim u servis? tko uopće servisira goclever?

Neuson
06.05.2010., 20:45
Gledam MIO navigacije. I sad piše da dolaze s kartom za 44 europske države. Moje pitanje koliko je to kvalitetno odrađeno za područje ex yu + Austrija i Italija u odnosu na nekog Garmina s AdriaRoute-om?

ile.ri
07.05.2010., 09:03
ukenjao sam goclevera (4384).
više se i ne sjećam; prije par mjeseci sam mrljavio sa upgrejdanjem na IGO9, uglavnom mali je crkao i uopće se ne pali, ne boota, dead. stoji odonda.
sad mi baš treba gps pa opet prtljam po njemu ali gad mali ne trza. da ga nosim u servis? tko uopće servisira goclever?

Na žalost sa uređajem koji ne daje nikave znakove života ne možeš ništa napraviti. :( Probaj odnijeti u servis. U papirima od garancije ti piše tko je serviser u HR za GoClever uređaje.

Gledam MIO navigacije. I sad piše da dolaze s kartom za 44 europske države. Moje pitanje koliko je to kvalitetno odrađeno za područje ex yu + Austrija i Italija u odnosu na nekog Garmina s AdriaRoute-om?

Mio za područje istočne EU (u što spada i ex Yu) koristi karte lokalnih digitalnih kartografa, što je najbolja kombinacija. U HR se koristi Mireova karta koja glasi za najbolju i najdetaljniju. Za druge zemlje istočne EU, karte rade lokalni kartogrorafi poput Contrasta, Monolita, MMCN, Giniusmap... Odmah iza je po detaljnosti je AR 3.0, a tek onda Navteq, Tele Atlas...
U zapadnoj EU su postavljene karte Tele Atlasa koje imaju odličnu pokrivenost, a u ponekim zemljama zapadne EU imaju i 100% pokrivenost kako navode na svojim stranicama (iako ja mislim da je nemoguće doći do 100% pokivenosti).

mjolnir
07.05.2010., 09:07
Na žalost sa uređajem koji ne daje nikave znakove života ne možeš ništa napraviti. :( Probaj odnijeti u servis. U papirima od garancije ti piše tko je serviser u HR za GoClever uređaje.

mda :rolleyes: mislim da i budem. hvala anyway.

Neuson
07.05.2010., 11:16
@ile.ri

Hvala na brzom odgovoru. Onda kupujem Miju. :D

SD1973
08.09.2010., 07:33
Imam MIO MOOV M300...jel mi moze netko poslat link na PM za karte ViaGPS Black edition 3.1 sa kartama okolice...fala

jasamivan
09.09.2010., 06:26
dakle, molio bih za odgovor: imam garmin nuvi 200, i adria route, e sad. isao bih u madarsku, ali jednostavno nema tog u karti. sto trebam kupiti koju kartu za madarsku, njemacku?

Creativity
09.09.2010., 06:32
Ili ju skinuti piratsku s neta (vjerovatno će mi sad izbrisati post) ili kupi cd s kartama u kojoj imaš i Mađarsku, podijeljene su na Zapadnu, Središnju i na Adria Route koliko sam upućen...i ja na 1310 imam samo adriu ali kad mi bude trebalo više i sam mi je trgovac rekao da bez problema s neta skineš ali gubiš garanciju... ;)

ile.ri
09.09.2010., 08:31
Imam MIO MOOV M300...jel mi moze netko poslat link na PM za karte ViaGPS Black edition 3.1 sa kartama okolice...fala

dakle, molio bih za odgovor: imam garmin nuvi 200, i adria route, e sad. isao bih u madarsku, ali jednostavno nema tog u karti. sto trebam kupiti koju kartu za madarsku, njemacku?

Obojca imate PP. :mig:

xls
09.09.2010., 08:54
trebam nekoliko komada navigacije za vozila koja se iznajmljuju.

dakle, moje potrebe i zelje su:
- podrucje uporabe vecinom HR - cim bolja karta HR
- jednostavno koristenje (HR i ENG)
- cim dulja garancija
- korektna cijena

sto preporucate?

moguce i konkrene ponude (zg i okolica, placanje iskljucivo preko racuna) na PP.

zahvaljujem...

ile.ri
09.09.2010., 14:02
trebam nekoliko komada navigacije za vozila koja se iznajmljuju.

dakle, moje potrebe i zelje su:
- podrucje uporabe vecinom HR - cim bolja karta HR
- jednostavno koristenje (HR i ENG)
- cim dulja garancija
- korektna cijena

sto preporucate?

moguce i konkrene ponude (zg i okolica, placanje iskljucivo preko racuna) na PP.

zahvaljujem...

Svakako Mio ili Garmin. Ta dva branda imaju dovoljno kvalitetne uređaje da izdrže dulju eksploataciju bez kvarova sa korisnicima koji sigurno neće previše paziti na sam uređaj. Općenito svim GPS uređajima je loša strana baterija, pa je teško vjerovat da će nakon koje godine uređaj raditi kao prvog dana, ali to ne bi trebao biti preveliki problem jer se koriste u vozilu gdje postoji izvor napajanja.

Trenutno prevladava mišljenje da je karta HR od Mirea (Mio uređaji) kvalitetnija od Navigove (Garmin).

Oba branda su jednostavna za korištenje (iako bi po tom pitanju prednost dao Garminu) i dolaze sa multilanguage podrškom.

Standardna garancija je 1 godina, iako postoje varijante poput Kaufland centra gdje daju vlastitu garanciju od 3 godine na sve elektronske uređaje koje prodaju, neovisno od tvorničke garancije.
Također postoji opcija da za navigacije osiguraš preko neke osiguravateljske kuće na 5 godina.
Ja sam osigurao na 5 godina svoj LCD vrijednosti 8000,00 kn za 450,00 kn, a polica pokriva sve standardne kvarove računajući udar groma kao i naknadu u slučaju pada, ali tu sam dužan participirati neki manji iznos (mislim do 500,00kn).

Cijena ovisi od toga koji model odabereš, iako sam siguran da će ti svi izaći u susret sa popustom za kupnju više primjeraka GPS uređaja.

Da bi dobio nekakvu predodžbu o cijenama pojednih modela iskoristi http://www.nabava.net/ tražilicu.

Nadam se da će ti ove informacije koristiti... :)

slavonac dado
09.09.2010., 19:00
Bok svima!
Ne znam gdje točno trebam postaviti ovo pitanje, ali evo....zanima me hoće li raditi klasični auto punjač za gps navigaciju (imam Mio M300) i u automobilima u SAD-u ili je potreban neki adapter?

xls
10.09.2010., 07:10
Svakako Mio ili Garmin. Ta dva branda imaju dovoljno kvalitetne uređaje da izdrže dulju eksploataciju bez kvarova sa korisnicima koji sigurno neće previše paziti na sam uređaj. Općenito svim GPS uređajima je loša strana baterija, pa je teško vjerovat da će nakon koje godine uređaj raditi kao prvog dana, ali to ne bi trebao biti preveliki problem jer se koriste u vozilu gdje postoji izvor napajanja.

Trenutno prevladava mišljenje da je karta HR od Mirea (Mio uređaji) kvalitetnija od Navigove (Garmin).

Oba branda su jednostavna za korištenje (iako bi po tom pitanju prednost dao Garminu) i dolaze sa multilanguage podrškom.

Standardna garancija je 1 godina, iako postoje varijante poput Kaufland centra gdje daju vlastitu garanciju od 3 godine na sve elektronske uređaje koje prodaju, neovisno od tvorničke garancije.
Također postoji opcija da za navigacije osiguraš preko neke osiguravateljske kuće na 5 godina.
Ja sam osigurao na 5 godina svoj LCD vrijednosti 8000,00 kn za 450,00 kn, a polica pokriva sve standardne kvarove računajući udar groma kao i naknadu u slučaju pada, ali tu sam dužan participirati neki manji iznos (mislim do 500,00kn).

Cijena ovisi od toga koji model odabereš, iako sam siguran da će ti svi izaći u susret sa popustom za kupnju više primjeraka GPS uređaja.

Da bi dobio nekakvu predodžbu o cijenama pojednih modela iskoristi http://www.nabava.net/ tražilicu.

Nadam se da će ti ove informacije koristiti... :)

hvala puno, cini mi se da je za mene garmin optimalno rjesenje.

e sad, koji model i gdje kupiti?

xls
15.09.2010., 15:39
Svakako Mio ili Garmin. Ta dva branda imaju dovoljno kvalitetne uređaje da izdrže dulju eksploataciju bez kvarova sa korisnicima koji sigurno neće previše paziti na sam uređaj.

nudi mi se (za mene) povoljno:
MIO MOOV200 ADRIATIC
MIO MOOV400 ADRIATIC

da li mi je to ok?

koji izabrati (400 je skuplji cca 150 kn)?

ile.ri
15.09.2010., 17:06
nudi mi se (za mene) povoljno:
MIO MOOV200 ADRIATIC
MIO MOOV400 ADRIATIC

da li mi je to ok?

koji izabrati (400 je skuplji cca 150 kn)?

Da li imaš namjeru navigaciju nadograđivati kartama ostalih zemalja EU i da li misliš da ti je bitan veći display?

xls
15.09.2010., 20:00
Da li imaš namjeru navigaciju nadograđivati kartama ostalih zemalja EU i da li misliš da ti je bitan veći display?

mislim da ne - vozila se vecinom koriste po HR, eventualno BIH i Srbija.

koliko sam gledao, bitnija je razlika u velicini ekrana. s obzirom na razliku od cca 150 kn mislim da nije lose izabrati model 400 (to je valjda M400 sa njihovog weba?).

ile.ri
15.09.2010., 20:19
Slažem se. Ukoliko nema potrebe za nadogradnjom karta, onda oba uređaja dolaze u obzir. Prednost dajem Mio Moov-u M400 zato jer je noviji model, specifikacije kažu da ima 2GB memorije (mogu se naknadno ubaciti karte cijele EU), a 150,00kn nije prevelika razlika za veći display. :top:

stjepan008
10.10.2010., 13:23
Gdje mogu skinuti kartu za vivax viaGPS 350

ile.ri
10.10.2010., 21:25

Koju kartu?

stjepan008
11.10.2010., 19:51
Koju kartu?

srednje Europe

ile.ri
11.10.2010., 20:09
srednje Europe

Ukoliko misliš na orginalne karte, onda kontaktiraj Mireo (http://www.mireo.hr/Contact.aspx), a ukoliko nisi mislio na to (sorry nisam vidovit) onda prvo unlockaj uređaj.

Hint:
Drugi put kada postavljaš pitanje postaj više informacija. Trenutno tebi treba pomoć, a ja moram izvlačiti informacije iz tebe da bi ti mogao pomoći... to ne funkcionira. Onaj tko bi ti mogao pomoći vrlo brzo odustane. :flop:

yation
11.10.2010., 20:50
Ajde da i ja pitam, jer sam već stari konj, pa mi treba duže da skužim.
Pročitah gornje postove, pogotovo kerbyijev i iletov , pa pokušavam rezimirati.
Dakle, kupih ,preko frenda, iz švicaredske Garmin 1240 (povočljno, 800 kn), sa 22 karte, cijela zapadna evropa.
Dakle, što sad, volio bih staviti još i karte tipa adriarute, ev mađarsku još i češku. Kako? Na garminovim stranicama samo je nadogradnja. A možda i nije? Ili onako preko navigo-sistema?
pomozite!!!

ile.ri
12.10.2010., 10:19
Javi mi se na PP. Sredit ćemo ti tog Garmina po tvojim željama. :D

bili.
03.11.2010., 21:11
ima li iGO navigacija mogućnost snimanja rute pa da se vidi ukupno prijeđeni putntrajanje,visina,pri npr. planinarenju ili je namjenjen samo za auto navigaciju?

mini-me
29.03.2011., 15:19
dajte mi recite di se mogu nabaviti karte za navigaciju VIVAX 350 ?

livada2
09.04.2012., 22:12
dobio sam nekakav MIO c320. ali nema nikakvu navigaciju u sebi pa me zanima dal mogu na nju stavit navigaciju IGO koju imam na galaki mobitelu Android? ako ne da me samo uputite sto tocno moze radit na mio c320

hvala

diiba
06.06.2012., 08:28
naišao sam na http://www.lociraj-popust.com/default.aspx?q=navman&kid=-1&browse=true&.x=0&.y=0 na navigaciju Navman F45 i čini mi se da se identični uređaji (na akciji u oba dućana) razlikuju u cijeni 250 kn...Kako je to moguće? I kakav je taj uređaj? Da li bi ga se isplatilo kupit?

buhac
13.06.2012., 18:04
Jel ima netko Garmin Nuvi 3790T navigaciju, konkretno me interesira koliko ste zadovoljni?
Kupila sam ju kao poklon i ne znam ništa o tome naravno kao večina žena kupila sam je na izgled :D

buhac
14.06.2012., 22:01
Zar bas nitko :(

AnToNio06
07.01.2013., 20:11
Pozdrav forumaši. Trebao bi mali savjet. Želim kupit auto navigaciju, koja mi i nije toliko potrebna, znači koristio bi je povremeno. Limit je nekih 900 kn.
Malo sam gledao Garmin nuvi 50 sa Adria rutom. Pa sam pitao u trgovini, pa mi tip kaže da za te novce nema istočne Europe (kao što piše u jednom od prospekata) već samo Hrvatska i okolne zemlje našega balkana. Ja bi rađe da mogu ubacit i karte Europe, nikad se nezna kad će zatrebat. I sad lutam po trgovinama i u Eurotradu naletim na Navman f 45 po cijeni pristupačan od 700 kn, i on ima softwer Mireo Don't panic, sa kartama (Češka, Slovačka, Mađarska, Bugarska, Austrija, Italija, Vatikan, San Marino, Malta, Monako, Francuska, Švicarska, Njemačka, Lihtenštajn, Luxemburg, Belgija, Nizozemska.
Mireo karte: Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Srbija i Crne Gora ) I naravno meni laiku se čini ovo puno boljom opcijom, jer nudi više još k tome za manje novaca nego Garmin. Još mi čovjek veli da kod Garmina samo skuplji modeli imaju mogućnost besplatne nadogradnje karata, a jeftiniji (kao što je ovaj koji sam gledao nuvi 50, e oni nemogu besplatno nadograđivat)
Mene nekako privlači ovaj Navman f45 što po tome koje sve karte ima te cijni. E sad dal se netko susreo ili zna od nekog, koja je preciznost ili ti ga točnost podataka na tim uređajima, kako oni funkcioniraju dal imaju neke mane. Volio bi da mi savjetujete nešto da ne bacim novce, jer prvi put kupujem nešto takvog. Hvala vam, pozdrav