PDA

View Full Version : Anksioznost

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147

femmelatin
26.11.2009., 16:20
Peta, već smo ti više puta odgovarali na ovakva pitanja, a ja sam više puta stavila link sa simptomima anksioznosti. Jel ti ikad zaviriš u to, ili ti je samo fora 100 puta pitati istu stvar? Ukucaj u google "anxiety symptoms" ako ti se već ne da po ovoj temi tražiti pa ćeš sve naći.

surfer22
26.11.2009., 16:25
Ja sutra putujem na kongres u Španjolsku.:mig::top:

sretan put,i da sve prođe u redu,a ja sam sigurna da ti to možeš!!!!:top:

duxi9
26.11.2009., 17:38
joj dugo me ni bilo, najprije poz. antoni čestitke, zeus, dvojba,rejica, maherica ,bjutica,. magdica, sve , sve vas puno poz. i šaljem vam velike puse. anchy posebno pozdravljam , sori anchyka dobila sam tvoje poruke i budem ti se javila i bumo išle već na tu kavu::s
za sad bum vam samo rekla da sam ok. da nema više terapije :kava:nikakve i da sam bila zaglibila u ovisnost iz koje se sad ajmo reći oporavljam, jbg. izmaklo kontroli.ali sad bistrijeg uma idem u nove pobjede, huraaaaaaa:top:

duxi9
26.11.2009., 18:11
da li simptom anksioznosti može biti konstantna bol ili ti stiskanje u prsima kao da nemaš zraka i da ćes se ugušiti i da od toga nemreš zaspati?

da može biti itekako:s

Amsteer
26.11.2009., 20:55
to je normalno ako si na pocetku terapije......AD radi svoje......ali proci ce to brzo kada prođe malo vremena:top:

ma nisam na početku terapije, AD sam uzimala 6 mjeseci i zlo mi je bilo od tableta, već 4 mjeseca ih ne pijem....nisam se osjećala bolje sa AD-om ni bez njega....

lost_17
27.11.2009., 13:42
Samo se smiri. Pa što i da se srušiš? Probudit ćeš se. Znam da je grozan osjećaj, ali sad već polako paničariš, tako da moguće da sve to osjećaš i zbog psihe. Tako meni jučer bilo cijeli dan ok, i nešto su se neki ljudi počeli derati oko mene a ja kao da sam na brodu. A vodu isto zaboravi, izaći će, makar mislim da ti je to sad više neugodan osjećaj nego voda. Malo su ti se poremetile tekućine u uhu. Sve će biti ok. Skuhaj si čaj i zavali se na kauč, odmori malo, probaj si nečim odvratiti misli. Samo ne čitanjem, da se još više ne zamoriš...
A nemaš se zašto osjećati glupo... da znaš gdje sam se ja sve znala rasplakati, i to iz glupih razloga. Imaš loš dan. Imaju ga i drugi. Nema te što biti sram.

ipak sam bila na hitnoj završila. nisam mogla hodati od vrtoglavice. dobila injekcije i sada je malo bolje. ide na bolje. no dosta polako, barem me tješi da 3 dana nisam imala panični, niti ikakve strahove :)

da li simptom anksioznosti može biti konstantna bol ili ti stiskanje u prsima kao da nemaš zraka i da ćes se ugušiti i da od toga nemreš zaspati?

meni se to redovno događa :ne zna: mislim da je to od anksioznosti

dejo35
27.11.2009., 15:18
Pozdrav svima

evo me već 2 tjedna ponovno na cipralexu, stanje nije toliko gadno kao prvi put kad sam imao i panične na početku terapije, no nešto me zanima u vezi nuspojava - pijem 5mg navečer (oko 21h) i trudim se ne zaboraviti uzimati dozu u to vrijeme... E sad, ono što me zanima su zanimjlive promjene raspoloženja koje su uvijek prisutne po sljedećem uzorku: nakon što se ujutro probudim, osjećam se napeto, pere me neka drhtavica, ponekad osjetim mučninu i veći dio dana (do negdje kasnog poslijepodneva) provedem u stanju neke čudne blage dezorijentacije i blago smanjene energije i motivacije da bi se predvečer počeo osjećati fenomenalno, samo odjednom osjetim kako mi se energija vraća, mogu u 2h obaviti većinu stvari za koje nisam imao volje cijeli dan i počnu me preplavljivati isključivo pozitivne misli te se za određeno vrijeme osjećam kao "stari" ja. :)
Da li se još netko susreo s ovakvim djelovanjem cipralexa? Znam da je 2 tjedna još prekratak rok da bi AD počeo djelovati, ali eto, samo sam znatiželjan... :rolleyes:

peta25
27.11.2009., 15:41
pijem već 7 dana zoloft kada bih se trebalo počet nešto događat da vidim da li djeluje?
i da jel imao tko kakve nuspojave od njega imam nešto već danima al neznam jer od zolofta:ne zna:

Senadica
27.11.2009., 16:18
Pozdrav svima

evo me već 2 tjedna ponovno na cipralexu, stanje nije toliko gadno kao prvi put kad sam imao i panične na početku terapije, no nešto me zanima u vezi nuspojava - pijem 5mg navečer (oko 21h) i trudim se ne zaboraviti uzimati dozu u to vrijeme... E sad, ono što me zanima su zanimjlive promjene raspoloženja koje su uvijek prisutne po sljedećem uzorku: nakon što se ujutro probudim, osjećam se napeto, pere me neka drhtavica, ponekad osjetim mučninu i veći dio dana (do negdje kasnog poslijepodneva) provedem u stanju neke čudne blage dezorijentacije i blago smanjene energije i motivacije da bi se predvečer počeo osjećati fenomenalno, samo odjednom osjetim kako mi se energija vraća, mogu u 2h obaviti većinu stvari za koje nisam imao volje cijeli dan i počnu me preplavljivati isključivo pozitivne misli te se za određeno vrijeme osjećam kao "stari" ja. :)
Da li se još netko susreo s ovakvim djelovanjem cipralexa? Znam da je 2 tjedna još prekratak rok da bi AD počeo djelovati, ali eto, samo sam znatiželjan... :rolleyes:

Ja pijem velafax i raspolozenje mi se cesto tokom dana mijenja,a navecer uglavnom budem dosta bolja,cesto kao ona stara.
E sad da li je to od lijeka ili je osobina depresivno anksioznih osoba,ne znam:ne zna:..
Uglavnom jedva cekam da stalno budem raspolozena kao navece,,,

andrea20
27.11.2009., 17:59
psihijatrica mi je povisila terapiju i nakon nekoliko dana kako je pijem me poceo bolit zeludac i nemam uopce teka....jedem jako slabo...i to nasilu....zanima me dali je neko isto imao takvih tegoba zbog AD?i dali je to uzrok toga.....

plašljiva
27.11.2009., 18:29
nisam stručnjak,ali ja mislim da bi tablete trebalo izbjegavati,barem kod blažih slučajeva,često je glavni problem način razmišljanja,a na to ako se ne varam tablete ne mogu utjecati. eto,to je moje skromno mišljenje,nadam se da se nitko neće uvrijediti.

andrea20
27.11.2009., 18:39
nacin razmisljanja je jako vazan i ja bi bila najsretnija kad bi mogla bez tableta ali anksioznost i depresija su bolesti kao i svaka druga i u vecini slucajeva se nemoze i nece izlijeciti bez terapije jer stvar je u serotoninu koj nemozemo nadoknadit samo pozitivnim razmisljanjem nego terapijom.....

lost_17
27.11.2009., 19:08
nacin razmisljanja je jako vazan i ja bi bila najsretnija kad bi mogla bez tableta ali anksioznost i depresija su bolesti kao i svaka druga i u vecini slucajeva se nemoze i nece izlijeciti bez terapije jer stvar je u serotoninu koj nemozemo nadoknadit samo pozitivnim razmisljanjem nego terapijom.....

držim fige da bude što prije bolje :top: i sigurna sam da hoće :mig:

andrea20
27.11.2009., 19:31
držim fige da bude što prije bolje :top: i sigurna sam da hoće :mig:

ajde bar malo pa ide na bolje:).....ja drzim fige da nestane zauvijek iz nasih zivota:top:

lost_17
27.11.2009., 20:29
ajde bar malo pa ide na bolje:).....ja drzim fige da nestane zauvijek iz nasih zivota:top:

slažem se :top: nadam se da ćemo uspjeti :)
ja još uspijevam bez lijekova, eventualno tu i tamo koji persen, no nema učinka baš, no nema veze :mig:

andrea20
27.11.2009., 20:43
slažem se :top: nadam se da ćemo uspjeti :)
ja još uspijevam bez lijekova, eventualno tu i tamo koji persen, no nema učinka baš, no nema veze :mig:

super je dok mozes bez lijekova:top:.....ali to je tezi put,persen ti je vise na biljnoj bazi pa je blag zato nema bas ucinka.....

Senadica
27.11.2009., 21:56
psihijatrica mi je povisila terapiju i nakon nekoliko dana kako je pijem me poceo bolit zeludac i nemam uopce teka....jedem jako slabo...i to nasilu....zanima me dali je neko isto imao takvih tegoba zbog AD?i dali je to uzrok toga.....

Na pocetku uzimanja velafaxa sam potpuno izgubila tek nekih 15-20 dana.
Ali nakon toga sve se sredilo,ponovo imam monstruozne zelje za slatko.
To je nuspojava koja ce brzo proci...
Drzi se....

dejo35
27.11.2009., 22:50
Ja pijem velafax i raspolozenje mi se cesto tokom dana mijenja,a navecer uglavnom budem dosta bolja,cesto kao ona stara.
E sad da li je to od lijeka ili je osobina depresivno anksioznih osoba,ne znam:ne zna:..
Uglavnom jedva cekam da stalno budem raspolozena kao navece,,,

Da poznat mi je filing, a nadam se da se raspoloženje uravnoteži nakon nekog vremena, mrzim to konstatno iščekivanje "dobrih faza" raspoloženja :kava:

peta25
28.11.2009., 03:58
evo već 4 večer zaredom legnem spavat i nakon točno 2 sata me probudi takva vručina i preznojavanje sva mokra....izmjerim temperaturu ali nije od toga šta je to može li to biti od zolofta???? užas

thumb
28.11.2009., 09:51
evo već 4 večer zaredom legnem spavat i nakon točno 2 sata me probudi takva vručina i preznojavanje sva mokra....izmjerim temperaturu ali nije od toga šta je to može li to biti od zolofta???? užas

Vrlo vjerojatno je, to su neke od mogućih nuspojava.

peta25
28.11.2009., 11:43
Vrlo vjerojatno je, to su neke od mogućih nuspojava.

pa sta da prestanem uzimat mislim nemogu takoživit ne spavam uopče?!

femmelatin
28.11.2009., 12:03
A da pitaš onoga tko ti je lijek prepisao?!

lost_17
28.11.2009., 12:54
jel tko čitao knjigu panic away? dobila sam link za tu knjigu. poslala sam mail čovjeku da mi pošalje pa ćemo vidjeti šta je to...

BeautifullyChaotic
28.11.2009., 17:52
joj dugo me ni bilo, najprije poz. antoni čestitke, zeus, dvojba,rejica, maherica ,bjutica,. magdica, sve , sve vas puno poz. i šaljem vam velike puse. anchy posebno pozdravljam , sori anchyka dobila sam tvoje poruke i budem ti se javila i bumo išle već na tu kavu::s
za sad bum vam samo rekla da sam ok. da nema više terapije :kava:nikakve i da sam bila zaglibila u ovisnost iz koje se sad ajmo reći oporavljam, jbg. izmaklo kontroli.ali sad bistrijeg uma idem u nove pobjede, huraaaaaaa:top:

dukić :cerek::cerek::cerek::cerek: Ajme pa ti si se vratila!!! Baš mi je drago da si se javila! I da je, unatoč lošoj situaciji, krenulo na bolje, s optimizmom! Joj, kako mi je drago da si se javila...:mig:

duxi9
28.11.2009., 18:13
dukić :cerek::cerek::cerek::cerek: Ajme pa ti si se vratila!!! Baš mi je drago da si se javila! I da je, unatoč lošoj situaciji, krenulo na bolje, s optimizmom! Joj, kako mi je drago da si se javila...:mig:

:cerek::cerek:bjutica, kud god da odem , koliko god dugo da me nema, na ovaj forum se uvijek vračam , ali uvijek.
sve vas jako volimmmmmm.
Trenutno sam tak , tak , nikak valjda, ali trudim se .
Znaš , nisam poštivala pravila uzimanja benzodijazepina, pila sam sve do čega sam došla, misar helex, oksezopan , sanivale sam doslovno zlorabila , dočepala sam se i jednih na bazi morfija , ko zombi. sada se skidam sa njih , ima dva tjedna da ne pijem ništa, i možeš misliti kak sam sada.
jedan od izdajničkih znakova ovisnosti je nesposobnost svačanja ili priznavanja potrebe za ljekovima.nijekala sam taj problem i nisam htjela obratiti se nekome za pomoč.
tvrdila sam da to nije problem da mogu prestati kad hoču a ipak to nije bila istina.
a onda neš se prelomilo u meni i shvatih da unatoć nedostacima moram voljeti samu sebe.eto bjuti, počet ču ja sve to izvlačiti iz sebe i polako priznavati svoje nedostatke. pusek. :top:

ivonica777
28.11.2009., 18:16
evo jedan dan dobro drugi dan grozno! više mi je od svega muka. neda mi se imati strah da ću poluditi. sad kad se sve smirilo, kad sam prestala piti terapiju,kad sam počela pozitivno razmišljati i naučila se donekle boriti s anksioznosti uvijek se mora nešto desiti da me koči. dosta mi je živjeti u strahu. meni jako bliskoj osobi počinje suđenje, užasno se bojim,sva sam u strahu a ne moram ni pričati da je moje razmišljanje o najgorem mogućem ishodu.ubiti ovdje sam da potražim utjehu!!hahahahhaha paničnih napada onih pravih nisam imala zadnja 3 mj., ostalo je više razmišljanje koje me uzruja.dali netko ima sličan problem,da su napadi smanjeni a da i dalje razmišljate da s vama nešto nije u redu,da ćete poluditi da se svega bojite? mislim da kod mene nije rječ o depresiji jel i izlazim i sređujem se i dalje uživam,studiram i vodim donekle normalan život. neda mi se više boriti s osjećajem da mi svaki tren može pozliti i to što se događa meni bliskoj osobi jako me uzrujava. eto ekipa držite se!!!!!!!!

rejoflajt
29.11.2009., 20:48
:cerek::cerek:bjutica, kud god da odem , koliko god dugo da me nema, na ovaj forum se uvijek vračam , ali uvijek.
sve vas jako volimmmmmm.
Trenutno sam tak , tak , nikak valjda, ali trudim se .
[QUOTE]Znaš , nisam poštivala pravila uzimanja benzodijazepina, pila sam sve do čega sam došla, misar helex, oksezopan , sanivale sam doslovno zlorabila , dočepala sam se i jednih na bazi morfija

drago mi je da si nam došla, ali bilo bi mi puno draže da ti se nije događalo to što si napisala! uzmi moj primjer 12 godina lokala xanaxe, sad povremeno. dakle, može se. doduše, uz pomoć jakog ad kod mene. a ti isto nemoj na svoju ruku i skidaj se postepeno. you can leave your hat onhttp://imdoc.fr/forum/images/perso/abs0lut-nem.gif

rejoflajt
29.11.2009., 20:51
evo jedan dan dobro drugi dan grozno! više mi je od svega muka. neda mi se imati strah da ću poluditi. sad kad se sve smirilo, kad sam prestala piti terapiju,kad sam počela pozitivno razmišljati i naučila se donekle boriti s anksioznosti uvijek se mora nešto desiti da me koči. dosta mi je živjeti u strahu. meni jako bliskoj osobi počinje suđenje, užasno se bojim,sva sam u strahu a ne moram ni pričati da je moje razmišljanje o najgorem mogućem ishodu.ubiti ovdje sam da potražim utjehu!!hahahahhaha paničnih napada onih pravih nisam imala zadnja 3 mj., ostalo je više razmišljanje koje me uzruja.dali netko ima sličan problem,da su napadi smanjeni a da i dalje razmišljate da s vama nešto nije u redu,da ćete poluditi da se svega bojite? mislim da kod mene nije rječ o depresiji jel i izlazim i sređujem se i dalje uživam,studiram i vodim donekle normalan život. neda mi se više boriti s osjećajem da mi svaki tren može pozliti i to što se događa meni bliskoj osobi jako me uzrujava. eto ekipa držite se!!!!!!!!

nadam se da nisi prestala piti ad na svoju ruku!!!http://imdoc.fr/forum/images/perso/1/aasal7.gif

lost_17
29.11.2009., 22:31
jel mi može tko reći jel tu uopće pomaže šta psiholog?
danas mi je odvratno, vrtoglavice, bol u želudcu, prsima, vratnoj kralježnici... i odmah panika.
razmišljam o psihologu ako on tu uopće može šta pomoći...

thumb
30.11.2009., 01:24
Psiholog ti i ne može bogzna što pomoć no psihijatar već može jer u njegov "tretman" ulazi i razgovor, terapija(lijekovi) i radna terapija.

marinella
30.11.2009., 07:23
zanima me jel draga surfer bila kod doktora?pozdrav tebi i tvojim malim anđelima,prekrasni su!!

naravno i svima ostalima ovdje! :mig:

ja mjesec bez AD,i dalje odlično! želim svima što prije da budu bolje!

duko drago mi je da si se javila,žao mi je zbog sveg što si prošla,ama jaka si ti ,pobjedit ćeš ovisnost! ja sam isto dugo pila xanaxe bez liječničkog nadzora,skinula se bez ikakvih problema!

kako je senadica?čitala sam da ti je bolje,tako mi je drago! :jumping:
bjutica djaga? :kiss:

Senadica
30.11.2009., 08:22
zanima me jel draga surfer bila kod doktora?pozdrav tebi i tvojim malim anđelima,prekrasni su!!

duko drago mi je da si se javila,žao mi je zbog sveg što si prošla,ama jaka si ti ,pobjedit ćeš ovisnost! ja sam isto dugo pila xanaxe bez liječničkog nadzora,skinula se bez ikakvih problema!

Super,bez AD bez kriza,jako mi je drago da si uspjela,a to mi daje nadu da da se moze uspjeti izvuci kandzama depre..:cerek:
Da bolje mi je jedno 20% mislim da je dovoljno za pocetak.:)
Ne pijem xanax vec 10-15 dana,nije uvijek lako ali drzim se.
Mada postoji mogucnost da cu morati prestati piti velafax jer kako ga pijem nema menge,pa danas ce mi ginekolog pomoci rijesiti tu misteriju.
I mene zanima jel surfer bila kod psihica i jeli malo bolje?
Pozdrav draga i uzivaj...:cerek:

BeautifullyChaotic
30.11.2009., 09:25
Psiholog ti i ne može bogzna što pomoć no psihijatar već može jer u njegov "tretman" ulazi i razgovor, terapija(lijekovi) i radna terapija.

Hm... kako to da ja takvog psihijatra nikad nisam srela:ne zna:? Jedino one koji ti daju tablete i kažu vidimo se za toliko i toliko...
Iz mog iskustva, psiholog itekako pomaže. Pogotovo u suradnji s psihijatrom. Psihijatar propiše terapiju koja omogućuje da se kemija ustabili u mozgu, a s psihologom se razgovara o problemu i kako ga riješiti. Ili u mom slučaju, s psihologom sam uspjela osvjestiti samu sebe oko uzroka mojih problema i dobila savjete kako ih riješiti. Ali onda sam počela muljati kako pijem tablete i na kraju sam odustala od psihologa. Ali u tih 2 godine koliko sam išla na terapiju naučila sam uživati u sretnim mislima a nisam crnima dozvoljavala da upravljaju mojim životom. Tako da, psiholog itekako pomaže.

BeautifullyChaotic
30.11.2009., 09:27

Hej draga. Čestitam na uspjehu što se AD-a tiće. I držim fige da ti se što prije ostvari san.
Ja sam bolje. Prošli me cijeli tjedan držala depresivna epizoda, i sad mi se na trenutke javi jaka tjeskoba ali polako ide na bolje. Valjda južina popušta, barem na mene ona jako djeluje.

femmelatin
30.11.2009., 13:12
Hm... kako to da ja takvog psihijatra nikad nisam srela:ne zna:? Jedino one koji ti daju tablete i kažu vidimo se za toliko i toliko...

A nisi srela jer nisi tražila psihoterapiju. Znači, postoje psihijatri koji su "samo" psihijatri, kao i oni koji se dodatno specijalizirali za psihoterapiju. I da, to su oni koji RAZGOVARAJU s tobom, a ujedno ti mogu prepisati lijekove, ako je potrebno.

No kako nisu SVI psihijatri psihoterapeuti, tako nisu i svi pacijenti pogodni za psihoterapiju - na liječniku je da procijeni. To ovisi o dosta faktora, među kojima su volja i želja vrlo bitne. Jer psihoterapija nije šetnja parkom, niti tješenje i tapšanje po ramenima. To je prilično neugodan, težak rad na sebi, dugotrajan i praćen frustracijama, pa i sukobima s terapeutom. U principu, ne znaš dok ne kreneš - a kad kreneš, onda nema van. :rofl:

dire Dawn
30.11.2009., 13:45
nisam ovdje dugo bila pa da se malo javim :cerek:
ne, razlog nije to što mi je odjednom bilo super dobro, al eto.. guram već mjesec dana i nekako ide na bolje.. sad sam u PMS-u pa se sve "srušilo" na mene, al eto.. to je samo PMS, znam da ču za par dana biti bolje.. :)

nego, da se "pohvalim". u ovaj četvrtak (na rođendan -.-) idem na prvu terapiju.. tj razgovor.. neznam ni sama šta da očekujem :ne zna:
javim dojmove :p

inače.. shvatila sam da mi puuuno pomaže kad me nešto totalno zaokupi (koji zaključak, a? :zubo: )! evo, sad želim određene stvari za koje se moram vraški potrudit i svaki dan me to sve više i više zaokuplja.. prije spavanja si razmatram "strategije" za sutra.. razmišljam šta bi još mogla napravit, gdje šta pogledat.

BeautifullyChaotic
30.11.2009., 17:51
A nisi srela jer nisi tražila psihoterapiju. Znači, postoje psihijatri koji su "samo" psihijatri, kao i oni koji se dodatno specijalizirali za psihoterapiju. I da, to su oni koji RAZGOVARAJU s tobom, a ujedno ti mogu prepisati lijekove, ako je potrebno.

No kako nisu SVI psihijatri psihoterapeuti, tako nisu i svi pacijenti pogodni za psihoterapiju - na liječniku je da procijeni. To ovisi o dosta faktora, među kojima su volja i želja vrlo bitne. Jer psihoterapija nije šetnja parkom, niti tješenje i tapšanje po ramenima. To je prilično neugodan, težak rad na sebi, dugotrajan i praćen frustracijama, pa i sukobima s terapeutom. U principu, ne znaš dok ne kreneš - a kad kreneš, onda nema van. :rofl:

Ma meni se čini da preko socijalnog ništa od psihoterapije, eventualno kakva grupna... zato meni odgovara kombinacija s psihologom. A za povrat svih simptoma sam si sama kriva. I da, zbilja je neugodan rad na sebi. Sjećam se da sam nakon prvih par posjeta psihologu mislila da odustanem jer sam se tek tada počela osjećati odurno.

Emilie_Amy
30.11.2009., 18:59
Ja se ovdje loše snalazim, a nemam ni volje iskreno. Prvi put u 5. godini anksioznosti želim to ovako podijeliti s nekim. Ja imam ogromne probleme, koji su počeli u 1. razredu srednje škole, sad sam student 2. godine žurnalistike. Ovako, ja se plašim vjetra. Možda je to nekome smiješno, možda je glupo ili čudno, ali ja odavno ne živim normalno zbog toga.Trenutno se liječim kod psihijatra, pijem nekakve tablete (možda općepoznate, lexaurin, seroxat, propanol i ladiomil), možda ni nisu bitne...Uglavnom od njih bolje spavam, heh. Ne izlazim vani ako je vrijeme malo lošije, zatvaram se u sobu i pojačavam glasno muziku da slučajno ne bih čula vjetar. Najbolji sam student, i volim fakultet i život, ali strah me ograničava i sputava u svemu. Razmišljala sam čak i o samoubistvu, iako sam dosta religiozna osoba (doduše, tu je strah i pomogao). Moja porodica je u stalnim brigama zbog mene, sve je postalo nekako rutina, plač, bol, bolesne misli i ostalo. Ja ne želim da tako bude. Obišla sam sve nadri-ljekare na svijetu, a i ove, ali nije mi pomoglo. Sad, doktorica kod koje idem, malo mi pomaže, tako da bolje živim nego recimo prije godinu dana, kad sam se ponašala slično luđaku. E i toga me je strah, da ne poludim, strah me je svega sad...Prije nije bilo tako. Voljela bih dobit svoj život nazad. Ali, nisam baš više tako samouvjerena kao nekad prije. Pošto sam malo smotana s ovim, ne snalazim se rekoh, molila bih sve koji bi mi mogli ili željeli pomoći bilo kako, da mi kažu, pa da dam e-mail, tako mi je lakše. Život mi je ponekad stvarno pakao radi ovog, pa ako neko ima volje za pomoć...et, toliko...duga je to priča. POzdrav svima.:trk:

zeusxl
30.11.2009., 19:01
Bok. Vratio sam se iz Španjolske. Bio sam na kongresu sa 120 kolega. I naravno, na svečanoj večeri sam se složio. :(
Rukla mi je natekla,danas sam je slikao. fraktura kosti zapešća. Dobio sam longetu. danas mi nije dobar dan. :(
I kak onda da se ne bojim pada.:(

zeusxl
30.11.2009., 19:06
Ja se ovdje loše snalazim, a nemam ni volje iskreno. Prvi put u 5. godini anksioznosti želim to ovako podijeliti s nekim. Ja imam ogromne probleme, koji su počeli u 1. razredu srednje škole, sad sam student 2. godine žurnalistike. Ovako, ja se plašim vjetra. Možda je to nekome smiješno, možda je glupo ili čudno, ali ja odavno ne živim normalno zbog toga.Trenutno se liječim kod psihijatra, pijem nekakve tablete (možda općepoznate, lexaurin, seroxat, propanol i ladiomil), možda ni nisu bitne...Uglavnom od njih bolje spavam, heh. Ne izlazim vani ako je vrijeme malo lošije, zatvaram se u sobu i pojačavam glasno muziku da slučajno ne bih čula vjetar. Najbolji sam student, i volim fakultet i život, ali strah me ograničava i sputava u svemu. Razmišljala sam čak i o samoubistvu, iako sam dosta religiozna osoba (doduše, tu je strah i pomogao). Moja porodica je u stalnim brigama zbog mene, sve je postalo nekako rutina, plač, bol, bolesne misli i ostalo. Ja ne želim da tako bude. Obišla sam sve nadri-ljekare na svijetu, a i ove, ali nije mi pomoglo. Sad, doktorica kod koje idem, malo mi pomaže, tako da bolje živim nego recimo prije godinu dana, kad sam se ponašala slično luđaku. E i toga me je strah, da ne poludim, strah me je svega sad...Prije nije bilo tako. Voljela bih dobit svoj život nazad. Ali, nisam baš više tako samouvjerena kao nekad prije. Pošto sam malo smotana s ovim, ne snalazim se rekoh, molila bih sve koji bi mi mogli ili željeli pomoći bilo kako, da mi kažu, pa da dam e-mail, tako mi je lakše. Život mi je ponekad stvarno pakao radi ovog, pa ako neko ima volje za pomoć...et, toliko...duga je to priča. POzdrav svima.:trk:
Zašto bi to bilo smiješno. Imaš fobiju i anksioznost. I dobro da ideš psihijatru-Psihoterapija u kombinaciji sa AD i anksioliticima će dati rezultata.:top:
Hajde drži se. Nisi sama. Ovdje ćeš uvijek naći potporu.:mig:

BeautifullyChaotic
30.11.2009., 19:47
Bok. Vratio sam se iz Španjolske. Bio sam na kongresu sa 120 kolega. I naravno, na svečanoj večeri sam se složio. :(
Rukla mi je natekla,danas sam je slikao. fraktura kosti zapešća. Dobio sam longetu. danas mi nije dobar dan. :(

Baš sam se pitala jesi se vratio... a kaj sad, strgana ruka bude zarasla. Čemu strah? Ja sam se neki dan klanjala knjižnici pred prepunom aulom studenata. Složila se na koljena, pa na ruke i završila na nosu. Meni to simpatično, smotana sam. A ti si ko medo koji pada... kaj te nije nikakva španjolka spasila?:rolleyes:

rejoflajt
30.11.2009., 21:24

e, zeus, zeus, pa mogao si i u hrvatskoj pasti, zar si po to trebao čak u espanju otići?!evo ti jedne sličice da te malo razveseli http://imdoc.fr/forum/images/perso/arcadia83.gif

rejoflajt
30.11.2009., 21:28
welcome to da club! svatko ima nekakve strahove koje vuče ko zna otkada i zašto, zbog toga postoje psihijatri psihoterapeuti koji će iščačkati uzrok, ali moraš i ti sudjelovati. mi smo tu i za tebe!http://imdoc.fr/forum/images/perso/aufildutemps.gif

zeusxl
30.11.2009., 21:32
Baš sam se pitala jesi se vratio... a kaj sad, strgana ruka bude zarasla. Čemu strah? Ja sam se neki dan klanjala knjižnici pred prepunom aulom studenata. Složila se na koljena, pa na ruke i završila na nosu. Meni to simpatično, smotana sam. A ti si ko medo koji pada... kaj te nije nikakva španjolka spasila?:rolleyes:

Možda i bi ,da smo se uspijeli sporazumjeti. Dakjle oni su antitalent za jezike. Samo španjolski,a hvale se da su turistička zemlja.:rolleyes:

zeusxl
30.11.2009., 21:33
e, zeus, zeus, pa mogao si i u hrvatskoj pasti, zar si po to trebao čak u espanju otići?!evo ti jedne sličice da te malo razveseli http://imdoc.fr/forum/images/perso/arcadia83.gif

Slabo će me to razveseliti. Ova ima jedinicu.:lol::rofl:

rejoflajt
30.11.2009., 21:35
Slabo će me to razveseliti. Ova ima jedinicu.:lol::rofl:http://imdoc.fr/forum/images/perso/1/ayas1.gif

em te gunđavog, evo ti na ove, ta valjda ima više od jedinice!!!:lol:

zeusxl
30.11.2009., 21:45
http://imdoc.fr/forum/images/perso/1/ayas1.gif

em te gunđavog, evo ti na ove, ta valjda ima više od jedinice!!!:lol:

To se traži.:top: Nek malo promiješa.:lol::rofl:

AIDAck
30.11.2009., 21:53
http://imdoc.fr/forum/images/perso/1/ayas1.gif

em te gunđavog, evo ti na ove, ta valjda ima više od jedinice!!!:lol:bolj je da smo svi ipak dosli na Hvar:driver::misli:

rejoflajt
30.11.2009., 21:55
To se traži.:top: Nek malo promiješa.:lol::rofl:

to bi ti moja svekrva rekla- mikserca bez drugog i:rofl:

AIDAck
30.11.2009., 22:03
veliki vjetar u Sarajevu,tako da ona mlada dama koja je i vjetrofobicna mozze misliz...pa koliko vidim vi zivite sasvim normalno,doduse na tim svim lijekovima...zato ja zivim vase nocne more...o my God,please help me...ja u subotu zamalo nisam od panike pokupila drugi mozzdani ...u pola jedan odem na Polikliniku i tamo mi izmjere 200 krvni...:(

zeusxl
30.11.2009., 23:05
veliki vjetar u Sarajevu,tako da ona mlada dama koja je i vjetrofobicna mozze misliz...pa koliko vidim vi zivite sasvim normalno,doduse na tim svim lijekovima...zato ja zivim vase nocne more...o my God,please help me...ja u subotu zamalo nisam od panike pokupila drugi mozzdani ...u pola jedan odem na Polikliniku i tamo mi izmjere 200 krvni...:(

Pa kaj ne uzimaš nikakve lijekove?:eek: Pa to je prestrašno.:(

AIDAck
30.11.2009., 23:34
Pa kaj ne uzimaš nikakve lijekove?:eek: Pa to je prestrašno.:(pa uzimam...
:rolleyes:

Senadica
01.12.2009., 08:09
pa uzimam...

Sta uzimas?

dire Dawn
01.12.2009., 13:18
huh!! u četvrtak, na vlastiti rođendan inače -.-, idem na prvi razgovor.. aj kud juz a bit of a pep tok!! bojim se :(

inače... jel tak smješno što netko želi naučit pričat španjolski online? :(:(

BeautifullyChaotic
01.12.2009., 13:19
Meni je danas tako loše, ali fizički loše... ujutro je još bilo kako tako, ali posljednja dva sata boli glava, povraća mi se, vrti, steže u trbuhu... a naravno da mi vrag nije dao mira, da sam uz kavu popušila 3 cigarete... a i jedno i drugo mi uvijek naškodi, pogotovo ovih dana...:( al' bar dok mi se povraća neće me panični...

BeautifullyChaotic
01.12.2009., 13:21
huh!! u četvrtak, na vlastiti rođendan inače -.-, idem na prvi razgovor.. aj kud juz a bit of a pep tok!! bojim se :(

Ovaj četvrtak ti je rođendan?:mig: Ne može ti nikakav razgovor loše proći na rođendan. Vidjet ćeš!
A zašto bi bilo smiješno?

dire Dawn
01.12.2009., 14:13
Ovaj četvrtak ti je rođendan?:mig: Ne može ti nikakav razgovor loše proći na rođendan. Vidjet ćeš!
A zašto bi bilo smiješno?

da.. tak se veselim rođendanu :rolleyes: :(

pa nezz.. ja sam odlučila sad dok neidem na faks i dok trulim doma, bar radit nešto i kak sam oduvjek htjela pričat još jezika, odlučila sam počet sa španjolskim... i lijepo mi je krenulo, zanimljivo mi je, zapamtila sam več neke riječi.. a uopče nisam puno radila sinoć.. i baš sam se ufurala u cjelu tu spiku.. i onda sam (glupača, glupača, glupačaaa) išla reč nekim ljudima (inače, to su ljudi koji su mi potpora, najbolji..) šta radim i svi su se smijali... a nisam im rekla u isto vrijeme, več ono... kažem jednoj, ono smjeh.. idem kasnije reč drugoj, opet smjeh.. osječaj ko neki šugavi dejavu :(

BeautifullyChaotic
01.12.2009., 15:42
da.. tak se veselim rođendanu :rolleyes: :(

pa nezz.. ja sam odlučila sad dok neidem na faks i dok trulim doma, bar radit nešto i kak sam oduvjek htjela pričat još jezika, odlučila sam počet sa španjolskim... i lijepo mi je krenulo, zanimljivo mi je, zapamtila sam več neke riječi.. a uopče nisam puno radila sinoć.. i baš sam se ufurala u cjelu tu spiku.. i onda sam (glupača, glupača, glupačaaa) išla reč nekim ljudima (inače, to su ljudi koji su mi potpora, najbolji..) šta radim i svi su se smijali... a nisam im rekla u isto vrijeme, več ono... kažem jednoj, ono smjeh.. idem kasnije reč drugoj, opet smjeh.. osječaj ko neki šugavi dejavu :(

Španjolski je inače prilično lagan za naučiti, samo treba pohvatati osnove. A e-learning je jedan od najboljih oblika, čak ga i lektori na faxu preporučuju ako si početnik. Tako da, svaka čast što imaš volju i zanimanje, sigurno će ti koristiti. A za ove tvoje nemam riječi. Makar mi je to poznato, kad sam ja govorila ljudima što studiram, dobivala sam istu reakciju kao i ti na učenje preko neta. Ne daj da ti to uništi volju. :top:

rejoflajt
01.12.2009., 15:42
mislim da ove južine pužine jako gadno utječu na nas, ja samo spavam ili jedva držim oči otvorene.http://imdoc.fr/forum/images/perso/a-girl-like-me.gif

BeautifullyChaotic
01.12.2009., 15:44
mislim da ove južine pužine jako gadno utječu na nas, ja samo spavam ili jedva držim oči otvorene.http://imdoc.fr/forum/images/perso/a-girl-like-me.gif

Slažem se... ja hoću snijegaaaa... ne volim bljuzgu i zmazani grad, ali ovo je neizdrživo.

lost_17
01.12.2009., 16:55
Meni je danas tako loše, ali fizički loše... ujutro je još bilo kako tako, ali posljednja dva sata boli glava, povraća mi se, vrti, steže u trbuhu... a naravno da mi vrag nije dao mira, da sam uz kavu popušila 3 cigarete... a i jedno i drugo mi uvijek naškodi, pogotovo ovih dana...:( al' bar dok mi se povraća neće me panični...

ma to je od ove južine, ista stvar i kod mene, neki pritisak u glavi, boli stomak, vrti se, boli glava, samo lelujam negdje :confused:
bit će bolje čim zahladi sigurno :mig: a prema prognozi uskoro nas to čeka :D

BeautifullyChaotic
01.12.2009., 17:35
ma to je od ove južine, ista stvar i kod mene, neki pritisak u glavi, boli stomak, vrti se, boli glava, samo lelujam negdje :confused:
bit će bolje čim zahladi sigurno :mig: a prema prognozi uskoro nas to čeka :D

Ozbiljno:D Joj, samo da zahladi...

panika
01.12.2009., 18:27
Pozdrav, narode....
Ja sam na Zoloftu već dva i pol mjeseca, uz njega pijem Helexe (3 dnevno) i mogu reći da se osjećam znatno bolje nego na početku. Ovih dana ću se naručiti kod dr. da lagano počnem smanjivati Helekse. Normalno radim, izlazim među ljude, jedino me i dalje muči vožnja (kad sam suvozač). Valjda će i to proći. Poruka svima koji su tek počeli uzimati AD: držite se, ovo je jedan jako dugačak proces, ali vodi ka izlječenju. Mislim da nitko nije sumnjao u to više od mene, a sad vidim da su bili u pravu svi oni koji su meni isto govorili! Znam što govorim, već godinama se borim sa anks. i PA!

Veliki pozdrav svima!

zeusxl
01.12.2009., 18:44
pa uzimam...

očito krive.:(

dire Dawn
01.12.2009., 19:36
Španjolski je inače prilično lagan za naučiti, samo treba pohvatati osnove. A e-learning je jedan od najboljih oblika, čak ga i lektori na faxu preporučuju ako si početnik. Tako da, svaka čast što imaš volju i zanimanje, sigurno će ti koristiti. A za ove tvoje nemam riječi. Makar mi je to poznato, kad sam ja govorila ljudima što studiram, dobivala sam istu reakciju kao i ti na učenje preko neta. Ne daj da ti to uništi volju. :top:

hvala na pep toku :cerek:

ja sam željela počet s nečim laganijim, jer ak počnem s nečim teškim i neide mi, onda bi se samo zbedirala... ovo mi daje potreban polet :)
al planiram naučit bar još 2-3.. baš sam se ufurala :jumping:

BeautifullyChaotic
01.12.2009., 19:38
hvala na pep toku :cerek:

ja sam željela počet s nečim laganijim, jer ak počnem s nečim teškim i neide mi, onda bi se samo zbedirala... ovo mi daje potreban polet :)
al planiram naučit bar još 2-3.. baš sam se ufurala :jumping:

A to učiš preko neke stranice, ili? Ja inače dosta lako učim jezike, ali jedini koji sam učila godinama i nisam naučila bio je njemački, a baš mi žao, baš bi ga htjela znati...

lost_17
01.12.2009., 21:01

heej, nebrini se, bit će sve u redu, i bolje da kreneš na to i rješiš probleme i nastaviš tamo gdje si stala, zar ne? :mig:
i drago mi je da si našla nešto što te zanima, španjolski je zanimljiv jezik :) i uopće se nemoj zamrati na to što drugi govore, oni su samo ljubomorni :D
a i uostalnom učiš za sebe, a ne za njih, tako da samo naprijed ;)

AIDAck
01.12.2009., 21:38
Sta uzimas?therapiju

dire Dawn
01.12.2009., 23:16
A to učiš preko neke stranice, ili? Ja inače dosta lako učim jezike, ali jedini koji sam učila godinama i nisam naučila bio je njemački, a baš mi žao, baš bi ga htjela znati...

da.. ima par stvarno kvalitetnih stranica.. kolko sam skužila, španjolci pokušavaju "progurat" svoj jezik.. u stilu da ga nedovoljno ljudi zna pa nude hrpu besplatnih programa.. ta stranica na kojoj ja učim ima audio program koji je super.. čuješ kak se šta kaže, možeš stisnut pauzu ak treba.. vratit nazad na dio koji ti nije jasan.. i sve je dosta vizualno... stranica je stvarno :top::top::top::top:

njemački je i meni bio problem, dok engleski znam pričat poprilično dobro.. profesorica u srednjoj nije vjerovala koliko imam širok vokabular. jednostavno upijam riječi.. zato je bilo još i čudnije što mi njemački nije nikako išao..

heej, nebrini se, bit će sve u redu, i bolje da kreneš na to i rješiš probleme i nastaviš tamo gdje si stala, zar ne? :mig:
i drago mi je da si našla nešto što te zanima, španjolski je zanimljiv jezik :) i uopće se nemoj zamrati na to što drugi govore, oni su samo ljubomorni :D
a i uostalnom učiš za sebe, a ne za njih, tako da samo naprijed ;)

hvala :)
trudim se gledat naprijed.. i jedna od osoba koja se smijala je priznala da je ljubomorna jer je ona htjela naučit španjolski, al se nikako nije uspjela natjerat.. :zubo:

Senadica
02.12.2009., 07:59
therapiju

Ma naravno,samo cinimi se da si pisala da ne pijes AD,pa sam se pitala na kakvoj si terapiji..
poz....

marinella
02.12.2009., 10:13
a sad vidim da su bili u pravu svi oni koji su meni isto govorili! Znam što govorim, već godinama se borim sa anks. i PA!

zato sad vjerujte i meni:juče sam bila kod svog pishića i on ne može da vjeruje kako dobro izgledam,zračim,ishvalio me toliko da mi je bilo nelagodno .malčice :D

nije se prestao smješkati promatrajući me,moj nastup,radost,govor tjela! umal ga nisam izgrlila i izljubila!majke mi mile! preporučio mi sljedeći korak:jednog bebača!ja vam nisam mogla opisati kako sam bila sretna kad sam od njeg dobila potvrdu da sam toliko dobro da me vidi ubrzo kao trudnicu i majku! ama skakala bi do neba!! :jumping:

znači slušajte nas koji smo sve prošli ,nema odustajanja,ne prestat dok ne dođete do dobrog doktora i AD. sretno svima!!

BeautifullyChaotic
02.12.2009., 10:30
da.. ima par stvarno kvalitetnih stranica.. kolko sam skužila, španjolci pokušavaju "progurat" svoj jezik.. u stilu da ga nedovoljno ljudi zna pa nude hrpu besplatnih programa.. ta stranica na kojoj ja učim ima audio program koji je super.. čuješ kak se šta kaže, možeš stisnut pauzu ak treba.. vratit nazad na dio koji ti nije jasan.. i sve je dosta vizualno... stranica je stvarno :top::top::top::top:

njemački je i meni bio problem, dok engleski znam pričat poprilično dobro.. profesorica u srednjoj nije vjerovala koliko imam širok vokabular. jednostavno upijam riječi.. zato je bilo još i čudnije što mi njemački nije nikako išao..

trudim se gledat naprijed.. i jedna od osoba koja se smijala je priznala da je ljubomorna jer je ona htjela naučit španjolski, al se nikako nije uspjela natjerat.. :zubo:

Super :D Baš ću i ja malo prošvrljati. Učila sam španjolski dugo, ali mi se počeo miješati s još jednim jezikom pa bi mi dobro došlo ponavljanje. A za njemački, eh, ja engleski govorim od treće godine, učila ga uz sestru, uvijek sam ga spontano znala, valjda onda dođe do interferencije... ali meni se sad njemački miješa sa romanskim jezicima, što mi je skroz čudno.
Hehe, samo neka bude ljubomorna, još kad ga počneš govoriti samouvjereno pred njom, slatka osveta:rofl:

marinella
02.12.2009., 10:56
Super :D Baš ću i ja malo prošvrljati.

a gdje je ta stranica?i ja bi malo učila,i meni jezici lako ulaze u uši samo žao mi što nisam gledala sapunice pa bi sad znala španjolski ko i engleski što sam naučila preko santa barbare :D

BeautifullyChaotic
02.12.2009., 11:07
a gdje je ta stranica?i ja bi malo učila,i meni jezici lako ulaze u uši samo žao mi što nisam gledala sapunice pa bi sad znala španjolski ko i engleski što sam naučila preko santa barbare :D

Ne znam, ja još nisam gledala, staromodna sam pa učim još iz knjiga i cd-a, dawn uči preko neta.:D A sad je i meni dala volju...
O da, sapunice, danas ih barem ima na svim kanalima...:rofl:

C.J. Parker
02.12.2009., 12:53
Trebam malu pomoć.
Ovako kod mene se očito radi o anksioznosti i odlučila sam otić do psihijatra. Uzela termin i sad čekam. No jedna osoba mi je bacila bubu u uho da bi mi kasnije taj odlazaka kod psihića i ta dijagnoza mogla stvarati problem kod dobivanja posla, mlada sam, još se školujem. Naravno sve to je još više "sjelo" na mene.
Pa jel istina da bi mi odlasci kod psihijatra moglo utjecati kasnije na dobivanje posla?

zeusxl
02.12.2009., 13:14
Već sam mislio ovdje otvoriti neku sličnu temu. Ta osoba kao i većina ljudi u hrvatskoj su nažalost primitivni,zatucani i glupi.:mad:
Čim ideš psihijatru,odmah te proglase"ludim". U SAD je posjet psihijatru ili psihoterapeutu normalan.
Poslodavac nema uvid u tvoj zdravstveni karton,ne može ga ni imati. Podaci o tebi su strogo povjerljivi.Tvoj liječnik je obvezatan po Hipokratovoj zakletvi čuvati tvoje podatke.
dakle nitko neće znati da si ti bila kod psihića. Ako imaš novaca možeš ići privatno,pa neće ni tvoj dr ništa znati.
Ta osoba koja ti je dala takav savjet je glupa i primitivna.:mad:

C.J. Parker
02.12.2009., 13:25
Već sam mislio ovdje otvoriti neku sličnu temu. Ta osoba kao i većina ljudi u hrvatskoj su nažalost primitivni,zatucani i glupi.:mad:
Čim ideš psihijatru,odmah te proglase"ludim". U SAD je posjet psihijatru ili psihoterapeutu normalan.
Poslodavac nema uvid u tvoj zdravstveni karton,ne može ga ni imati. Podaci o tebi su strogo povjerljivi.Tvoj liječnik je obvezatan po Hipokratovoj zakletvi čuvati tvoje podatke.
dakle nitko neće znati da si ti bila kod psihića. Ako imaš novaca možeš ići privatno,pa neće ni tvoj dr ništa znati.
Ta osoba koja ti je dala takav savjet je glupa i primitivna.:mad:

Znači ako će meni trebati liječnička potvrda da mogu obavljati posao za koji se prijavim nigdje neće pisati da sam bila kod psihijatra i imala problema?

dire Dawn
02.12.2009., 14:18
Super :D Baš ću i ja malo prošvrljati. Učila sam španjolski dugo, ali mi se počeo miješati s još jednim jezikom pa bi mi dobro došlo ponavljanje. A za njemački, eh, ja engleski govorim od treće godine, učila ga uz sestru, uvijek sam ga spontano znala, valjda onda dođe do interferencije... ali meni se sad njemački miješa sa romanskim jezicima, što mi je skroz čudno.
Hehe, samo neka bude ljubomorna, još kad ga počneš govoriti samouvjereno pred njom, slatka osveta:rofl:

ovo za engleski je i samnom tako bilo.. sa 3 god sam znala brojat do deset.. i glavna "psovka" mi je bila 'ju big pig', svi su to smtrali slatkim :p

al njemački! alaaa! krenuli smo sa gramatikom i ja sam odmah počela imat problema. ja više volim naučit osnove tipa brojevi, boje, izrazi za voće/povreće.. neke standardne riječi i onda krenut na teže.. tak da imam osječaj da bar nešto znam.. da imam neki polet.. a oni odmah gramatiku :rolleyes:

držim fige.. sigurno češ nač nešto dobro.. budemo onda malo na španjolskom pričale :mig:

Quiero ir a un restaurante!! :p

(inače, kak je na španjolskom al/ a la.. ja cjelo vrijeme ubacim i a(an) kao u engleskom :zubo:)

BeautifullyChaotic
02.12.2009., 14:40
ovo za engleski je i samnom tako bilo.. sa 3 god sam znala brojat do deset.. i glavna "psovka" mi je bila 'ju big pig', svi su to smtrali slatkim :p

al njemački! alaaa! krenuli smo sa gramatikom i ja sam odmah počela imat problema. ja više volim naučit osnove tipa brojevi, boje, izrazi za voće/povreće.. neke standardne riječi i onda krenut na teže.. tak da imam osječaj da bar nešto znam.. da imam neki polet.. a oni odmah gramatiku :rolleyes:

držim fige.. sigurno češ nač nešto dobro.. budemo onda malo na španjolskom pričale :mig:

Quiero ir a un restaurante!! :p

(inače, kak je na španjolskom al/ a la.. ja cjelo vrijeme ubacim i a(an) kao u engleskom :zubo:)

Puedo ir contigo?:rofl::lol:
Mislim da ima veze s rodom... meni je bio problem pohvatati kad je a la a kad en la...:)
Da, to mi bezveze, kad se krene prvo s gramatikom...

duxi9
02.12.2009., 15:52
zato sad vjerujte i meni:juče sam bila kod svog pishića i on ne može da vjeruje kako dobro izgledam,zračim,ishvalio me toliko da mi je bilo nelagodno .malčice :D

nije se prestao smješkati promatrajući me,moj nastup,radost,govor tjela! umal ga nisam izgrlila i izljubila!majke mi mile! preporučio mi sljedeći korak:jednog bebača!ja vam nisam mogla opisati kako sam bila sretna kad sam od njeg dobila potvrdu da sam toliko dobro da me vidi ubrzo kao trudnicu i majku! ama skakala bi do neba!! :jumping:

znači slušajte nas koji smo sve prošli ,nema odustajanja,ne prestat dok ne dođete do dobrog doktora i AD. sretno svima!!

JOJ , pa daj se požuri kaj još čekaššššššš, ja da sam na tvom mjestu već bih poćela pravit bembača.
I tri godine ne bi trebala raditi:top:
aliiiiiiiiiiiiiiiii.:confused:

dire Dawn
02.12.2009., 16:05
Puedo ir contigo?:rofl::lol:
Mislim da ima veze s rodom... meni je bio problem pohvatati kad je a la a kad en la...:)
Da, to mi bezveze, kad se krene prvo s gramatikom...

Usted necesita tomar un taxi! :p

kolko sam ja za sad pohvatala 'al' ide kad je muški rod, a 'a la' kad je ženski.. ovo dalje je veeeejt tu mač za mene sad :mig:

BeautifullyChaotic
02.12.2009., 18:12
Usted necesita tomar un taxi! :p

kolko sam ja za sad pohvatala 'al' ide kad je muški rod, a 'a la' kad je ženski.. ovo dalje je veeeejt tu mač za mene sad :mig:

Mislim da si pohvatala jako puno za sada. Bravo!:mig:

BeautifullyChaotic
02.12.2009., 18:19
JOJ , pa daj se požuri kaj još čekaššššššš, ja da sam na tvom mjestu već bih poćela pravit bembača.

Kako tri godine?
I bude brzo i kod tebe :ne zna: prešao u :cheer:

peta25
02.12.2009., 19:22
Pozdrav, narode....
Ja sam na Zoloftu već dva i pol mjeseca, uz njega pijem Helexe (3 dnevno) i mogu reći da se osjećam znatno bolje nego na početku. Ovih dana ću se naručiti kod dr. da lagano počnem smanjivati Helekse. Normalno radim, izlazim među ljude, jedino me i dalje muči vožnja (kad sam suvozač). Valjda će i to proći. Poruka svima koji su tek počeli uzimati AD: držite se, ovo je jedan jako dugačak proces, ali vodi ka izlječenju. Mislim da nitko nije sumnjao u to više od mene, a sad vidim da su bili u pravu svi oni koji su meni isto govorili! Znam što govorim, već godinama se borim sa anks. i PA!

Veliki pozdrav svima!

sad ce biti 2 tj od kada uzimam Zoloft i uzasno mi je mislim da od njega imam sve moguće nuspojave koliko to može trajati dr nikako nemogu dobiti? od preznojavanja po noći do glavobolja mučnina proljeva....

dire Dawn
02.12.2009., 20:10
Mislim da si pohvatala jako puno za sada. Bravo!:mig:

leptirica020
02.12.2009., 20:12
Imam pitanje, da li se vi od antidepresiva osjećate tupo,bezvoljno,bez emocija i samo bi spavali???

josipa33
02.12.2009., 20:44
Imam pitanje, da li se vi od antidepresiva osjećate tupo,bezvoljno,bez emocija i samo bi spavali???

ja sam počela isto sa ad velafex i rivotril i mogu ti reči da se ni ja ne osječam baš najbolje, isto tako tupo bezvoljno , ošamučeno , i samo bi ležalA , NEMAM VOLJE ZA NIŠTA , DA IMAM PANIČNI POREMEČAJ , I IMAM NEKI TREMOR ČUDAN , MISLIM DA MI JE TO OD RIVOTRILA NIJE MI BAŠ LEGAO , ZA TJEDAN DANA BI TREBALA POČETI RADITI , NEZNAM KAKO ČU OVAKO NADROGSANA,MISLIM DA ČU IČI DR , DA MI PROMJENI TAJ RIVOTRIL U NEŠTO DRUGO,CIJELO TIJELO MI PODRHTAVA ALI ISTINA TEK SAM POČELA SA TERAPIJOM

josipa33
02.12.2009., 20:51

MA , DA BLAGO TEBI , A KOJI JE TO TVOJ DOKTOR ,AKO SE SMIJE ZNATI , MISLIM ZA PREPORUČITI I KOLIKO TI JE TREBALO DA SI NAĐEŠ AD KOJI TI ODGOVARA

zeusxl
02.12.2009., 21:03
Znači ako će meni trebati liječnička potvrda da mogu obavljati posao za koji se prijavim nigdje neće pisati da sam bila kod psihijatra i imala problema?

Normalno. Spec medicine rada koji ti daje svjedodžbu nema uvid u tvoje zdravstveno stanje.:mig:

andrea20
02.12.2009., 21:05
dragi moji sutra idem na magnetnu rezonancu i neznam bas kako cu to izdrzati posto sam jako klaustrofobicna i muka mi je samo kad se sjetim da me to sutra ceka...ali drzite mi fige da i to preduram.....

josipa33
02.12.2009., 21:22
a da , ja sam nova na ovom forumu ali nisam što se tiče panika, imam ih več 7 godina i bila sam ok , do prije mjesec i pol dok nisam završila na hitnoj operaciji cista na jajniku pukla , i naravno poslje toga strah i panike , jesu li me dobro operirali , komplikacije poslje operacije itd. i tako opet mi se pojvio neobjašnjivi strah. javila sam se svom psihijatru i uveo mi velafex i rivotril ,inače jako teško podnosim nuspojave , kada su mi dali prozak ,(prije mnogo godina) mislila sam da ču poletiti kao da sam na extaziju , pa su mi to ukinuli jer me izbacivao iz ravnoteže, sada se privikam na taj velavex , pa me opet hvata strah tih nuspojava i svega , nevolim osječaj nadrogiranosti , to me još više plaši , pogotovo još što sam svježe operirana , mislim neznam jeli normalano to što se preznojavam , imam mučnine itd , inače za sada idem dobrom psihijaru , bar je na glasu. a bome ni seroxat nisam dobro podnjela jer sam isto imala gadne nuspojave. tako da je mene strah piti te nove ad, ja sam onaj tip koji vjeruje starim ljekovima , što su na tržištu 10 godina, mislim što je isprobano , isprobano je. hvala na odgovoru

lost_17
02.12.2009., 21:35
dragi moji sutra idem na magnetnu rezonancu i neznam bas kako cu to izdrzati posto sam jako klaustrofobicna i muka mi je samo kad se sjetim da me to sutra ceka...ali drzite mi fige da i to preduram.....

hej, izdržat ćeš sigurno, jaka si ti cura :mig: bit će sve u redu! uz tebe sam :)

leptirica020
02.12.2009., 21:46
ja sam počela isto sa ad velafex i rivotril i mogu ti reči da se ni ja ne osječam baš najbolje, isto tako tupo bezvoljno , ošamučeno , i samo bi ležalA , NEMAM VOLJE ZA NIŠTA , DA IMAM PANIČNI POREMEČAJ , I IMAM NEKI TREMOR ČUDAN , MISLIM DA MI JE TO OD RIVOTRILA NIJE MI BAŠ LEGAO , ZA TJEDAN DANA BI TREBALA POČETI RADITI , NEZNAM KAKO ČU OVAKO NADROGSANA,MISLIM DA ČU IČI DR , DA MI PROMJENI TAJ RIVOTRIL U NEŠTO DRUGO,CIJELO TIJELO MI PODRHTAVA ALI ISTINA TEK SAM POČELA SA TERAPIJOM

ja sam bila mirzaten..bila sam tupa i samo mi se spavalo i nisam bila najbolje komunikacijsko društvo,imala sam čudan film u glavi,stvari koje su smiješne ja sam se smijala,na one koje su bile loše nisam imala emocija

josipa33
02.12.2009., 22:00
ja sam bila mirzaten..bila sam tupa i samo mi se spavalo i nisam bila najbolje komunikacijsko društvo,imala sam čudan film u glavi,stvari koje su smiješne ja sam se smijala,na one koje su bile loše nisam imala emocija

to sam i ja pila prije , i mogu ti reči i ja sam se tupo na tome osječala , ali nisam imala nikakve nuspojave ,dobro sam ga podnosila , ali možda i bolje da se ZABLOKIRAJU MALO EMOCIJE , JER OVI KOJI DIŽU TIPA PROZAK , SEROKSAT, I COAHIL , MENE JE BILO JOŠ I GORE , TEK MI SU TADA PRORADILI SVI SIMPTOMI I DOBIVALA PANIKE. OSOBNO OVO ŠTO TI PIJEŠ SADA TZV,LADOMIL MENI JE BIO NAJBOLJI. A DAJ MI RECI KAKO ČUDAN FILM IMAŠ U GLAVI , TOČNO. I POGODILA MI JE BILA DOKTORICA , REKLA JE DA BI MENE PROZAK SAM RAZBJEŠNJAVAO , DA JE TO ZA LJUDE KOJI SE NEMOGU USTATI IZ KREVETA

josipa33
02.12.2009., 22:07
E DA JOŠ JEDNO PITANJE LEPTIRICI , JELI SI JOŠ NA TIM TABLETAMA ILI TI JE PROMJENJENA TERAPIJA, U STVARI JA MISLIM DA KO NAPADAJA PANIKA , UOPČE NETREBA DIZATI LJUDE SA SEROTONINOM PREVIŠE , JER GA ONI IMAJU DA SU ZA NJIH VIŠE AD KOJI IMAJU ANKSOLITIČKO DJELOVANJE. DRUGO JE KOD DEPRESIJA. NEZNAM , BAR JA TAKO MISLIM

josipa33
02.12.2009., 22:15
JA NEŠTO POMJEŠALA SA MIRZATENOM , TO JE NEŠTO ZASPAVANJE ILI JE AD. JA SAM MISLILA DA JE TO LADIOMIL, SORRY LEPTIRICI.TEK SADA SKUŽILA DA SAM POMJEŠALA

panika
02.12.2009., 22:49
sad ce biti 2 tj od kada uzimam Zoloft i uzasno mi je mislim da od njega imam sve moguće nuspojave koliko to može trajati dr nikako nemogu dobiti? od preznojavanja po noći do glavobolja mučnina proljeva....

Isto je bilo i meni, nemoj se uopće zamarati sa simptomima, oni su prolazni i bezopasni. Vidjet ćeš, ja sam nakon 3. tjedna osjetio poboljšanje i korak po korak sve bolje i bolje. Još se borim, ali ide na bolje. Samo hrabro naprijed:top:, vidjet ćeš da će biti bolje. Na dobrom si putu!

dire Dawn
02.12.2009., 23:03

upiši si samo u google 'learning spanish online'! ova s koje ja učim je www.spanishprograms.com :zubo:

(sry što sad odgovaram, al nisam skužila tvoj post do sad :mig:)

andrea20
02.12.2009., 23:04
hej, izdržat ćeš sigurno, jaka si ti cura :mig: bit će sve u redu! uz tebe sam :)

hvala,ali sama pomisao da idem u onaj bubanj vec me plasi,panicno se toga bojim i samo o tome razmisljam.....vec vidim kako ostajem bez zraka...uzas...:(:(

lost_17
03.12.2009., 06:53
hvala,ali sama pomisao da idem u onaj bubanj vec me plasi,panicno se toga bojim i samo o tome razmisljam.....vec vidim kako ostajem bez zraka...uzas...:(:(

nećeš ostati bez zraka, samo unutra misli na nešto lijepo, zaokupi misli :mig:
sigurno nije ugodno, no proći će dobro, znaš da ti ništa neće biti, ništa neboli, i brzo će proći :mig:
tako je i mene uhvatila frka na audiologiji kada sam išla na audiogram kad me zatvorila u onu sobicu, no onda si razmišljam pa ona je tu u krajnjem slučaju, bit će sve ok...
sretno još jednom, javi kako je prošlo :mig:

Senadica
03.12.2009., 08:51
a da , ja sam nova na ovom forumu ali nisam što se tiče panika, imam ih več 7 godina i bila sam ok , do prije mjesec i pol dok nisam završila na hitnoj operaciji cista na jajniku pukla , i naravno poslje toga strah i panike , jesu li me dobro operirali , komplikacije poslje operacije itd. i tako opet mi se pojvio neobjašnjivi strah. javila sam se svom psihijatru i uveo mi velafex i rivotril ,inače jako teško podnosim nuspojave , kada su mi dali prozak ,(prije mnogo godina) mislila sam da ču poletiti kao da sam na extaziju , pa su mi to ukinuli jer me izbacivao iz ravnoteže, sada se privikam na taj velavex , pa me opet hvata strah tih nuspojava i svega , nevolim osječaj nadrogiranosti , to me još više plaši , pogotovo još što sam svježe operirana , mislim neznam jeli normalano to što se preznojavam , imam mučnine itd , inače za sada idem dobrom psihijaru , bar je na glasu. a bome ni seroxat nisam dobro podnjela jer sam isto imala gadne nuspojave. tako da je mene strah piti te nove ad, ja sam onaj tip koji vjeruje starim ljekovima , što su na tržištu 10 godina, mislim što je isprobano , isprobano je. hvala na odgovoru

Ja pijem velafax skoro dva mjeseca.
I moje nuspojave su bile mucnina i preznojavanje,ali ne brini to ce proci.
A i to da si malo tupa sa osjecajima ce se dovesti u normalu.
Drzi se ...pozdrav....

josipa33
03.12.2009., 09:52
Ja pijem velafax skoro dva mjeseca.
I moje nuspojave su bile mucnina i preznojavanje,ali ne brini to ce proci.
A i to da si malo tupa sa osjecajima ce se dovesti u normalu.
Drzi se ...pozdrav....

joj nemam pojma, jesu li se tebi od njega tresle ruke , i vrtilo u glavi , dali ja mogu piti umjesto ovog rivotrila , apaurin uz njega, neznam ali velafex mi i stvara nervozu , znači i tebi je bilo tako izpočetka , mislim umjesto ovog rivotrila piti apaurin ili lexaurin, to mi nekako bolje paše , dali mogu tražiti zamjenu umjesto ovog rivotrila , apaurin, šta bsi ti pila uz njega

marinella
03.12.2009., 10:02

čekam samo rezultat papa testa i u akciju :cerek:

netko je pitao koji je doktor radi u Mostaru za one iz hercegovine kojima nije daleko. a AD su mi hvala bogu pogođeni od prve ,oba!

GiRL
03.12.2009., 10:08
Meni bi bila jako zanimljiva neka detaljna studija o nasljednim sklonostima psihijatrijskim poremećajima, evo recimo moj tata se svojedobno liječio od anksioznog poremećaja, a ja trenutno liječim tešku depresivnu epizodu, pa ako netko ima nekih detaljnijih informacija o tome neka slobodno tipka...

Meni je u depri bilo grozno, pogotovo ubitačna kombinacija tjeskobe, apatije i suza, svaki dan, navečer bi me malo pustilo, prošla sam i pokušaj suicida jer me prvi psihijatar odmah našopao maksimalnom dozom Zolofta pa mi je serotonin toliko pao da sam podivljala skroz...sad sam kod druge liječnice koja me izvukla, sam Bog mi ju je poslao...

Kako je vama s tom anksioznošću, jel' vas isto drži cijeli dan? Moj tata nerado govori o tome, valjda mu je muka kad se sjeti, kao i meni kad se sjetim svoje kalvarije.

josipa33
03.12.2009., 12:20
joj ljudi kako sam ja jadna , operirana prije mjesec i pol dana , imam panični poremečaj , navikavam se na velafax , naravno imam nuspojave , a trebam početi raditi za tjedan dana, još moram piti kontracepciju zbog svojih cista na jajniku . kako ču ja to izdržaati, i naravno hvata me strah jeli mi dr , pogodio terapiju ili nije . kako ču ja to znati , kako ste vi skužili da vam ad paše ili ne , jer vi kažete da su nuspojave normalne, pa eto i ja se se sa njima nosim. mislim kako ču ja to izdžati . i usput da vas pitam , dali uz velavex pijem apaurin , umjesto rivotrila jer s čudno osječam na njemu ,mislim da nejdem svom dr . sada da mi zamjeni rivotril. jučer ga popila i nisam se osječala dobro od njega , dali mogu danas popiti umjesto njega apaurin , bez da idem svom dr . da mi to zamjeni sada,hvala na odgovoru.

GiRL
03.12.2009., 12:57
Josipa, ja ti nikako ne bi savjetovala da sama mijenjaš terapiju, nazovi svog liječnika i pitaj ga, da si ne napraviš još veću štetu! Držim ti fige i sretno!

josipa33
03.12.2009., 15:25
Josipa, ja ti nikako ne bi savjetovala da sama mijenjaš terapiju, nazovi svog liječnika i pitaj ga, da si ne napraviš još veću štetu! Držim ti fige i sretno!

joj , znaš mene paničara , poslje tvoga posta išla sam odmah pitati psihijara , ali nisam mogla dobiti svoga , pa pošto mi je šogorica lječnica zvala nju a ona svog frenda psihijatra pa je rekao da mogu , umjesto rivotrila , piti apaurin. kod svog mogu doči tek u četvrtak sljedeči , pa nebi izdržala taj rivotril. dobila od njega takav tremor , i uopče se nisam mogla na ništa skoncentrirati. totalno me srušio , mada ga dosta ljudi hvale

josipa33
03.12.2009., 15:28
jeli tko imao simptome , nakon što je počeo piti ad , tijelo mu mirno , a glava lebdi, i taj zamučeni vid

Senadica
03.12.2009., 15:40
joj nemam pojma, jesu li se tebi od njega tresle ruke , i vrtilo u glavi , dali ja mogu piti umjesto ovog rivotrila , apaurin uz njega, neznam ali velafex mi i stvara nervozu , znači i tebi je bilo tako izpočetka , mislim umjesto ovog rivotrila piti apaurin ili lexaurin, to mi nekako bolje paše , dali mogu tražiti zamjenu umjesto ovog rivotrila , apaurin, šta bsi ti pila uz njega

Ja sam uz velafax pila xanax po potrebi,a potrebe su bile svaki dan po dva,poslije tri nedjelje mi je uveo navece ladiomil od ,025 jako malu dozu da bolje spavam.
A neznam da li smijes tek tako mijenjati tablete,bez konsultacije lijecnika.
Ali ako ti nesto ne odgovara doktor ce ti mijenjati,meni osobno apaurin nista ne znaci a leksaurin i xanax mi odgovaraju,a sve je to individualno.
A za AD ti treba da bi znala da li ti odgovara koristiti ga bar mjesec dana,
Ja sam u depresiji deveti mjesec,ovo mi je treca terapija i mislim da mi pase.
Prije sam pila;zoloft cetiri mjeseca,i calixtu tri mjeseca i nisu mi pomogle,bilo je strasno,mislila sam da cu poluditi,da cu napraviti neku glupost i bojala se da mi ni jedan lijek nece pomoci.
Plakala sam svaki dan,ovdje tipkala svaki dan.
A imam malu kcerkicu koja je htjela svu moju paznju,stalno sam se krivila da nisam dobra mama zato sto nisam stalno nasmijana i vesela.
Ali eto sada mi je malo bolje,jos nisam dobro..mogu reci da sam bolje 30%,i nadam se napredku.
Samo ti savjetujem strpljenje,pomoci ima samo budi uporna i bori se.
Drzi se...pozdrav...

josipa33
03.12.2009., 15:42
Meni bi bila jako zanimljiva neka detaljna studija o nasljednim sklonostima psihijatrijskim poremećajima, evo recimo moj tata se svojedobno liječio od anksioznog poremećaja, a ja trenutno liječim tešku depresivnu epizodu, pa ako netko ima nekih detaljnijih informacija o tome neka slobodno tipka...

Meni je u depri bilo grozno, pogotovo ubitačna kombinacija tjeskobe, apatije i suza, svaki dan, navečer bi me malo pustilo, prošla sam i pokušaj suicida jer me prvi psihijatar odmah našopao maksimalnom dozom Zolofta pa mi je serotonin toliko pao da sam podivljala skroz...sad sam kod druge liječnice koja me izvukla, sam Bog mi ju je poslao...

Kako je vama s tom anksioznošću, jel' vas isto drži cijeli dan? Moj tata nerado govori o tome, valjda mu je muka kad se sjeti, kao i meni kad se sjetim svoje kalvarije.

pa mene to drži , najviše ujutro a navečer kada trebam zaspati isto me počinje biti strah, a šta zoloft ruši serotonin?a koje sada ad piješ?i neznam šogorica če poluditi samnom , pošto je ona dr. ja sam samo mirna kada je ona tu , kužiš da mi se nešto nedesi, i skužila sam da navečer od kada uzimam ovu terapiju , bježim tati u krevet i budim ga i kažem da pazi na mene, prije u relativno teškoj fazi , nisam smijel ostati sama , cijeli organizam mi se tresao , trnci po čitavom tijelu , trzajevi , po 5 puta na dan sam išla na hitnu sa lupanjem srca i visokim tlakom , i govorila sam da umirem , pa čudne neke vručine po tijelu i još 100 simptoma ,pa u nekim momentima mi se činilo daA MI UOPČE NEKUCA SRCE , PA SAM SI STALNO MJERILA PULS , PA TE VRTOGLAVICE , DA PADAM , BOLOVI U ZGLOBOVIMA I TD , IŠLA NA SVE PRETRAGE I NAKON TOGA POSLALI ME PSIHIJATRU. MIROVALO MI TO 7 GODINA , ZNALA SAM TO KONTROLIRati i eto sada operirana hitno i eto sve izpočetka , strah ,, panika , lupanje srca , slabost a meni ti se pomješalo i od operacije slabost i živci , tako da više nisam znala od čega mi je slabo . ali pošto je sve uredu što se tiče operacije , i krvnih nalaza, eto opet ja kod psihijatra , TAKO TO ME MOJA DOKTORICA POSLALA PONOVO

josipa33
03.12.2009., 16:03
Ja sam uz velafax pila xanax po potrebi,a potrebe su bile svaki dan po dva,poslije tri nedjelje mi je uveo navece ladiomil od ,025 jako malu dozu da bolje spavam.
A neznam da li smijes tek tako mijenjati tablete,bez konsultacije lijecnika.
Ali ako ti nesto ne odgovara doktor ce ti mijenjati,meni osobno apaurin nista ne znaci a leksaurin i xanax mi odgovaraju,a sve je to individualno.
A za AD ti treba da bi znala da li ti odgovara koristiti ga bar mjesec dana,
Ja sam u depresiji deveti mjesec,ovo mi je treca terapija i mislim da mi pase.
Prije sam pila;zoloft cetiri mjeseca,i calixtu tri mjeseca i nisu mi pomogle,bilo je strasno,mislila sam da cu poluditi,da cu napraviti neku glupost i bojala se da mi ni jedan lijek nece pomoci.
Plakala sam svaki dan,ovdje tipkala svaki dan.
A imam malu kcerkicu koja je htjela svu moju paznju,stalno sam se krivila da nisam dobra mama zato sto nisam stalno nasmijana i vesela.
Ali eto sada mi je malo bolje,jos nisam dobro..mogu reci da sam bolje 30%,i nadam se napredku.
Samo ti savjetujem strpljenje,pomoci ima samo budi uporna i bori se.
Drzi se...pozdrav... pa neznam , ja nisam bila depresivna , ja sam više u panici nego u depresiji , ali i to je muka , ja sam više nervozna. naravno da sam se konzultirala sa psihijatrom, zvala drugu psihijaricu i pitala jeli mogu , ona je i meni rekla da mogu jer mi je rivotril toliko srušio tlak , jučer

josipa33
03.12.2009., 16:05
ej senadica , to sam ti htjela reči da mi je to jučer toliko srušio tlak , da mi se sve iskrilo ispred mene , a inače imam nizak tlak, ali ja nisam toliko depresivna koliko panike imam , a

GiRL
03.12.2009., 20:23
Sad sam na Velafaxu i super mi odgovara, ali mi ga je žena uvodila postepeno, kako i treba, a ne odmah maksimalnu dozu, to se ne radi nikad!

josipa33
03.12.2009., 20:29
Sad sam na Velafaxu i super mi odgovara, ali mi ga je žena uvodila postepeno, kako i treba, a ne odmah maksimalnu dozu, to se ne radi nikad!

da znam , da se sve uvodi postepeno . kako je tebi napisala , da ga piješ i koji dozu . ja tek počela sa pola tablete , 3 dana.

GiRL
03.12.2009., 20:43
Isto sam ga pila po pola tablete 3 dana, pa zatim 2 put dnevno po 37,5 mg + Helex koji mi se sad lagano smanjuje...

Senadica
03.12.2009., 20:44
da znam , da se sve uvodi postepeno . kako je tebi napisala , da ga piješ i koji dozu . ja tek počela sa pola tablete , 3 dana.

Ja nisam samo depresivna i anksiozna sam.
A ja pijem 75 mg velafaxa ujutro i uvece,a pocinjala sam sa 37,5mg..

josipa33
03.12.2009., 21:05
Ja nisam samo depresivna i anksiozna sam.
A ja pijem 75 mg velafaxa ujutro i uvece,a pocinjala sam sa 37,5mg..

ja se sječam , kada su me nafilali maximalnom dozom prozaca , da sa, završila na hitnoj , mislila sam da ču poletjeti , izbacivao me sa jedne , na drugu stranu ulice , na hitnoj mi davali infuzije , da mi izađe što prije van iz organizma. ja sam znam da meni ništa što ima serotonina u tim ad , nepomaže dapače još više me razbješnjava organizam , a vidječu kakav je taj velafax , jeli on utječe i na adrenalin,ja mislilm da je više problem kod mene u adrenalinu , nego u serotoninu

GiRL
03.12.2009., 21:07
Velafax je najnoviji tip AD-a, tzv. četvrta generacija, utječe na serotonin, noradrenalin i dopamin, fakat mislim da novijeg AD-a nema na našem tržištu....

josipa33
03.12.2009., 21:08
Isto sam ga pila po pola tablete 3 dana, pa zatim 2 put dnevno po 37,5 mg + Helex koji mi se sad lagano smanjuje...

a daj mi reci , jesi imala vrtoglavice od njega i sa tih pola tablete i bilo ti je mučno , mene malo i nesanica muči od njega i imam preznojavanja i lagani tremor.

GiRL
03.12.2009., 21:11
Nisam imala nikakvih nuspojava od Velafaxa osim povećanja apetita (ali i to mi je OK jer sam zbog depre izgubila 7 kilograma), legao mi je savršeno i već 3. dan sam osjetila poboljšanje, mene je prije njega sjebao Zoloft koji mi je prepisao kreten, odmah dozu od 50 mg... :flop:

josipa33
03.12.2009., 21:19
Velafax je najnoviji tip AD-a, tzv. četvrta generacija, utječe na serotonin, noradrenalin i dopamin, fakat mislim da novijeg AD-a nema na našem tržištu....

da znam da je najnovija generacija, joj ponekada mislilm da mi je najbolje poluditi dokraja , ovako niti si bolestan , niti si zdrav,mislim dobiješ psihozu , nafilaju te onim antipsihoticima i niti znaju što im se desilo. i donekle ih vrate tako da budu mirni. a mi koji još imamo zdravog razuma i tih problema , borimo se sa sobom , tim ljekovima itd , ja još nisam vidjela , nijednu psihozu , koji se lječio sa tim ljekovima , da je povračao , imao proljeve ,samo te stave u neku mirnu fazu.

josipa33
03.12.2009., 21:21
Nisam imala nikakvih nuspojava od Velafaxa osim povećanja apetita (ali i to mi je OK jer sam zbog depre izgubila 7 kilograma), legao mi je savršeno i već 3. dan sam osjetila poboljšanje, mene je prije njega sjebao Zoloft koji mi je prepisao kreten, odmah dozu od 50 mg... :flop:

tebi se povečao apetit , meni se smanjio ,svakakve finese na stolu a ja nemogu da jedem i ta mučnina,ma da i šta ti se onda desilo sa zoloftom , kada ti je dao takvu dozu

dire Dawn
03.12.2009., 22:10
danas sam bila prvi put na razgovoru kod psihologa.. u jednu ruku je prošlo bolje nego što sam očekivala, a u drugu ruku lošije. mislim da sam si nesvjesno govorila da će se sve danas riješit, a kad se ništa nije maklo s mjesta.. pa ostao je gorak trag razočarenja..

al tješim se da se bar trudim sad.. bar sam krenula.. pa ćemo vidit :)

rejoflajt
03.12.2009., 22:13

ja sam depru naslijedila od mame i moram doživotno piti ad. nisam to doživjela katastrofično. puno bi bilo gore da sam bez lijeka i da ne ustajem iz kreveta.http://imdoc.fr/forum/images/perso/1/adele-henriette.gif

lost_17
03.12.2009., 22:17
evo ga opet. bar mislim da je to panični. zabolila me glava iza u području malog mozga i vrat me boli, vjerovatno od toga, i probolo me u glavi iza uha i muka mi je bilo i prije od previše čokolade :rolleyes: a i cijeli tjedan me želudac boli i imam mučnine, vjerovatno opet gastritis. i kad me to zabolilo kao da mi je bilo još više muka, i uplašila sam se i nazvala svoje, probudila ih i plačem na telefon. vidim da je njima sad isto teško. uplašili su se šta se događa jer sam samo plakala. i sad me strah , neznam ni sama čega i samo mi se plače. strah me da to nije nešto strašnije. i nikako se smiriti. i sama sam sebi više naporna i dosadna s tim. preko telefona me tata pita u čemu je problem da to rješimo,a ja jednostavno neznam. kaže ako hoću mogu prekinuti studij. a to neželim. sviđa mi. zanima me to. i već mi je dosta ovog stanja. i bilo mi je super ovih par dana. stvarno bez ikakvih problema, vozala se tramvajem svaki dan, mislila sam da će me tamo uhvatiti zbog prevelike gužve, izudarali me sa svih strana, imam čak i par masnica hehe, no sve super. vozila se i u liftu par puta u kojemu sam se zaglavila jednom prilikom. i prije bi mi se noge u odsjekle kada bi ušla i sva bi se tresla. sada ništa. sve super. jedino me uhvatio strah kada sam imala izlaganje pred grupom, ono svi bulje, a ja se sva pogubila, neznam šta treba reći, srce lupa sto na sat, no nakon što je sve ok prošlo smirilo se. i kasnije od panike ni p... a sada.... ta tjeskoba, strah, mučnina,.... neznam više :( pucam polako po šavovima :(

lost_17
03.12.2009., 22:18
danas sam bila prvi put na razgovoru kod psihologa.. u jednu ruku je prošlo bolje nego što sam očekivala, a u drugu ruku lošije. mislim da sam si nesvjesno govorila da će se sve danas riješit, a kad se ništa nije maklo s mjesta.. pa ostao je gorak trag razočarenja..

prije svega želim ti sretan rođendan uz želju da to što prije rješiš i da ti bude bolje :mig:
šta ti je rekao psiholog?

rejoflajt
03.12.2009., 22:30
evo ga opet. bar mislim da je to panični. zabolila me glava iza u području malog mozga i vrat me boli, vjerovatno od toga, i probolo me u glavi iza uha i muka mi je bilo i prije od previše čokolade :rolleyes: a i cijeli tjedan me želudac boli i imam mučnine, vjerovatno opet gastritis. i kad me to zabolilo kao da mi je bilo još više muka, i uplašila sam se i nazvala svoje, probudila ih i plačem na telefon. vidim da je njima sad isto teško. uplašili su se šta se događa jer sam samo plakala. i sad me strah , neznam ni sama čega i samo mi se plače. strah me da to nije nešto strašnije. i nikako se smiriti. i sama sam sebi više naporna i dosadna s tim. preko telefona me tata pita u čemu je problem da to rješimo,a ja jednostavno neznam. kaže ako hoću mogu prekinuti studij. a to neželim. sviđa mi. zanima me to. i već mi je dosta ovog stanja. i bilo mi je super ovih par dana. stvarno bez ikakvih problema, vozala se tramvajem svaki dan, mislila sam da će me tamo uhvatiti zbog prevelike gužve, izudarali me sa svih strana, imam čak i par masnica hehe, no sve super. vozila se i u liftu par puta u kojemu sam se zaglavila jednom prilikom. i prije bi mi se noge u odsjekle kada bi ušla i sva bi se tresla. sada ništa. sve super. jedino me uhvatio strah kada sam imala izlaganje pred grupom, ono svi bulje, a ja se sva pogubila, neznam šta treba reći, srce lupa sto na sat, no nakon što je sve ok prošlo smirilo se. i kasnije od panike ni p... a sada.... ta tjeskoba, strah, mučnina,.... neznam više :( pucam polako po šavovima :(

ideš kod psihijatra psihoterapeuta na psihoterapije? piješ kakve lijekove?

rejoflajt
03.12.2009., 22:32
kad te panični strefi nećeš razmišljati jel to panični, ovo su samo neki od simptoma tjeskobe...

http://static.howstuffworks.com/gif/panic-attack-4.jpg

lost_17
03.12.2009., 22:39
ideš kod psihijatra psihoterapeuta na psihoterapije? piješ kakve lijekove?

neidem niti kod psihijatra niti na psihoterapije... lijekove također ne pijem. jedino sam si uzela persene u ljekarni. a nekada i mislim da djeluju. kad osjetim da me hvata panika popijem i kao da prestane...

GiRL
04.12.2009., 08:48
tebi se povečao apetit , meni se smanjio ,svakakve finese na stolu a ja nemogu da jedem i ta mučnina,ma da i šta ti se onda desilo sa zoloftom , kada ti je dao takvu dozu

Draga moja, mozak mi je totalno podivljao od naglog pada serotonina i pokušala sam suicid, ma "divno" nešto...

Nabijem ja tog "psihijatra" i njemu slične na neku stvar, ova liječnica kod koje sam sad me izvukla i uvijek je mogu nazvati kad je kriza ili poslati joj SMS, ali kakvog sve šljama ima u toj tolikoj osjetljivoj grani medicine, to je za ne povjerovat'.... :flop:

josipa33
04.12.2009., 10:34
Draga moja, mozak mi je totalno podivljao od naglog pada serotonina i pokušala sam suicid, ma "divno" nešto...

Nabijem ja tog "psihijatra" i njemu slične na neku stvar, ova liječnica kod koje sam sad me izvukla i uvijek je mogu nazvati kad je kriza ili poslati joj SMS, ali kakvog sve šljama ima u toj tolikoj osjetljivoj grani medicine, to je za ne povjerovat'.... :flop:

joj meni nije dobro od ovog velafaxa , nešto mi se dešava u glavi , i takva mučnina , pa to je strašno , probudila sam se i glava lebdi i sva se tresem , šta da radim

josipa33
04.12.2009., 10:35
jeli da nastavim piti , ili da prekinem

josipa33
04.12.2009., 10:47
daraga girl , imaš pravo , baš je osjetljiva grana medicine i jako je teško

GiRL
04.12.2009., 11:04
draga josipa, svaki AD ima nuspojave, stvar je procjene tvog liječnika jesu li one veće od potencijalne koristi, zato se nemoj bojati nazvati ga i sve ga pitaj kaj te zanima, nikako nemoj sama prekidati,mogla bi imati simptome prave apstinencijske krize, nazovi liječnika ili pitaj na forumu ako te bilo kaj zanima! Čitala sam da trećina pacijenata ne odreagira na prvi propisani AD.

Sretno i javljaj kako si!

josipa33
04.12.2009., 11:19
draga josipa, svaki AD ima nuspojave, stvar je procjene tvog liječnika jesu li one veće od potencijalne koristi, zato se nemoj bojati nazvati ga i sve ga pitaj kaj te zanima, nikako nemoj sama prekidati,mogla bi imati simptome prave apstinencijske krize, nazovi liječnika ili pitaj na forumu ako te bilo kaj zanima! Čitala sam da trećina pacijenata ne odreagira na prvi propisani AD.

Sretno i javljaj kako si!

pa evo sada sam ga zvala , rekao mi je da pijem po pola tablete i da dođem kod njega , sljedeči tjedan , misliš da netrebam reagirati na te nuspojave ili

Senadica
04.12.2009., 11:34
pa evo sada sam ga zvala , rekao mi je da pijem po pola tablete i da dođem kod njega , sljedeči tjedan , misliš da netrebam reagirati na te nuspojave ili

Rekla sam ti da sam i ja imala strasne nuspojave;jaka mucnina,vrtoglavica,nesanica,gubitak apetita,drhtavica.Sve su prosle vremenom,mozda bse jos nuvijek malo vise znojim ali nije strasno.
Nuspojava koja je ostala je nemogucnost postizanja orgazma.
I imam jos jedan problem,mengu nisam nikako dobila kako pijem velafax,ali neznam da li je AD kriv.Trenutno radim neke hormonske nalaze.
U glavnom tek si pocela piti AD,strpljenja malo,i ne povisuj naglo dozu zbog nuspojava.
Ne brini sve ce biti dobro samo strpljenja...poz...

dire Dawn
04.12.2009., 11:47
prije svega želim ti sretan rođendan uz želju da to što prije rješiš i da ti bude bolje :mig:
šta ti je rekao psiholog?

hvala! i ja si to želim više od ičega :)

paa.. razgovor je bio iscrpljujuć... pričali smo o stvarima koje ja nisam smatrala bitnima 90% vremena.. svaka rečenica je dobila jedan 'zašto?'... a par puta me krivo skužila :rolleyes:

ugl.. al je indirektno rekla da sam bila u pravu da je anksioznost :cerek:
sad si razmišljam da budem psiholog. sve znam iz prve ruke :mig::mig:

josipa33
04.12.2009., 13:00
Rekla sam ti da sam i ja imala strasne nuspojave;jaka mucnina,vrtoglavica,nesanica,gubitak apetita,drhtavica.Sve su prosle vremenom,mozda bse jos nuvijek malo vise znojim ali nije strasno.
Nuspojava koja je ostala je nemogucnost postizanja orgazma.
I imam jos jedan problem,mengu nisam nikako dobila kako pijem velafax,ali neznam da li je AD kriv.Trenutno radim neke hormonske nalaze.
U glavnom tek si pocela piti AD,strpljenja malo,i ne povisuj naglo dozu zbog nuspojava.
Ne brini sve ce biti dobro samo strpljenja...poz...

sada jako plačem , čitala sam da je jedna od nuspojava gubitak menstruacije , a ja nesmijem to da mi se desi , jer sam operirala cisu na janiku koja je prsnula , i skoro zaglavila prije mjesec i pol. nesmijem ništa piti što utječe na hormone , jer ja sam pila do nedavno sulpirid i super mi je bilo na njemu , ali su mi ga ukinuli , baš zbog moje ciste. sada jako plačem , jer me muči nesanica i kada sam se digla , sve mi je bilo čudno u glavi. jako se bojim.i ljudi su mi se mutili. jer kod tebe isto tako bilo

josipa33
04.12.2009., 13:03
da rekao mi je doktor , da pijem po pola tablete , i skužila sam da mi sluznica na nosu malo nadražena.

duxi9
04.12.2009., 14:09
Kako tri godine?
I bude brzo i kod tebe :ne zna: prešao u :cheer:

ne vjerujem :ne zna::s:s

duxi9
04.12.2009., 14:11
čekam samo rezultat papa testa i u akciju :cerek:

netko je pitao koji je doktor radi u Mostaru za one iz hercegovine kojima nije daleko. a AD su mi hvala bogu pogođeni od prve ,oba!

onda budeš 4. trudnica tu na forumu, pa bumo te svi mazili i pazili:cerek::mig::top:

zeusxl
04.12.2009., 14:45
Jel možete vi pisati o nečem drugom osim o braku i trudnoćama.Fakat ste dosadni.:kava:

BeautifullyChaotic
04.12.2009., 15:44

Sretan rođendan, draga.:mig: A psiholog, rekla sam već, u početku će ti se na trenutke činiti da ti je gore, što više budeš pričala o problemima, jer ćeš sve izvlačiti na površinu. A onda će ti krenuti bolje i bolje.

BeautifullyChaotic
04.12.2009., 15:44
ne vjerujem :ne zna::s:s

:grli:

BeautifullyChaotic
04.12.2009., 15:45
Jel možete vi pisati o nečem drugom osim o braku i trudnoćama.Fakat ste dosadni.:kava:

Uf, dobro onda da nisam ja počela...:confused:
:facepalm:
Kako ruka?

dire Dawn
04.12.2009., 16:40
Sretan rođendan, draga.:mig: A psiholog, rekla sam već, u početku će ti se na trenutke činiti da ti je gore, što više budeš pričala o problemima, jer ćeš sve izvlačiti na površinu. A onda će ti krenuti bolje i bolje.

nadam se.. samo što meni problem predstavlja vožnja do zagreba svaki tjedan.. ahh.. to me baca korak nazad :ne zna:

Senadica
04.12.2009., 16:40
sada jako plačem , čitala sam da je jedna od nuspojava gubitak menstruacije , a ja nesmijem to da mi se desi , jer sam operirala cisu na janiku koja je prsnula , i skoro zaglavila prije mjesec i pol. nesmijem ništa piti što utječe na hormone , jer ja sam pila do nedavno sulpirid i super mi je bilo na njemu , ali su mi ga ukinuli , baš zbog moje ciste. sada jako plačem , jer me muči nesanica i kada sam se digla , sve mi je bilo čudno u glavi. jako se bojim.i ljudi su mi se mutili. jer kod tebe isto tako bilo

Ma oni ti svasta pisu za nuspojave,da se ograde.
Ja jos ne mislim da sam izgubila mengu zbog velafaxa,a i necu unaprijed da se nerviram,sta bude bude.
Bilo mi je dosta lose na pocetku,ali kazem ti proci ce...
Drzi se....:cerek:

BeautifullyChaotic
04.12.2009., 16:42

nadam se.. samo što meni problem predstavlja vožnja do zagreba svaki tjedan.. ahh.. to me baca korak nazad :ne zna:

Ma naviknut ćeš se... ja putujem svaki dan. Ponekad iscrpljuje, ustajem rano, ali nije strašno... glavno da si pomogneš!

dire Dawn
04.12.2009., 17:42
Ma naviknut ćeš se... ja putujem svaki dan. Ponekad iscrpljuje, ustajem rano, ali nije strašno... glavno da si pomogneš!

stvar je u tome da se panično bojim vožnje.. tj da če mi biti zlo dok se vozim.. tak da sam dva dana prije puta i dva dana poslje puta totalno u komi :flop:

BeautifullyChaotic
04.12.2009., 17:48
stvar je u tome da se panično bojim vožnje.. tj da če mi biti zlo dok se vozim.. tak da sam dva dana prije puta i dva dana poslje puta totalno u komi :flop:

A to je onda mali problem... ali budeš i to riješila s psihologom. Kreni od stvari koje su ti najveći problem, poput tog...
Meni se recimo redovito javljaju panični u vlaku ako je prevelika gužva, pogotovo ako stojim..:confused: Al' sad si nekako posložim neke kockice u glavi pa mi se to rijetko događa makar u zadnje vrijeme.... A znala sam i izbjegavati vlakove u kojima nema slobodnog mjesta...

dire Dawn
04.12.2009., 19:21
A to je onda mali problem... ali budeš i to riješila s psihologom. Kreni od stvari koje su ti najveći problem, poput tog...
Meni se recimo redovito javljaju panični u vlaku ako je prevelika gužva, pogotovo ako stojim..:confused: Al' sad si nekako posložim neke kockice u glavi pa mi se to rijetko događa makar u zadnje vrijeme.... A znala sam i izbjegavati vlakove u kojima nema slobodnog mjesta...

znam kak je to :(
ja kad redovito putujem se na neki način naviknem.. al početci su uvjek teški... :ne zna:

evo i sad mi nije dobro čim razmišljam o tome svemu.. trebala sam tražit da mi prepiše tablete za smirenje :mig:

BeautifullyChaotic
04.12.2009., 19:58
znam kak je to :(
ja kad redovito putujem se na neki način naviknem.. al početci su uvjek teški... :ne zna:

evo i sad mi nije dobro čim razmišljam o tome svemu.. trebala sam tražit da mi prepiše tablete za smirenje :mig:

Ako je tako, onda ne razmišljaj o tome. A ako misliš da bi ti to pomoglo, traži ih.

Baš sam gledala podforum Kućni ljubimci i naletjela na tvog peseka:cerek::cerek::cerek:

AIDAck
04.12.2009., 20:02
Hajde uzmi me sa sobom ,uradi mi sve sto znas...

zeusxl
04.12.2009., 20:22
Uf, dobro onda da nisam ja počela...:confused:
:facepalm:
Kako ruka?
Kako kad.Malo boli ko vrag.Moram je držati u povišenom položaju što je nemoguće. U četvrtak idem na kontrolu.:(

zeusxl
04.12.2009., 20:24
Hajde uzmi me sa sobom ,uradi mi sve sto znas...
Jer to poziv?:lol::rofl:

dire Dawn
04.12.2009., 23:19
Ako je tako, onda ne razmišljaj o tome. A ako misliš da bi ti to pomoglo, traži ih.

Baš sam gledala podforum Kućni ljubimci i naletjela na tvog peseka:cerek::cerek::cerek:

hehe, mene ima po cjelom forumu :p:p

BeautifullyChaotic
05.12.2009., 11:58
Kako kad.Malo boli ko vrag.Moram je držati u povišenom položaju što je nemoguće. U četvrtak idem na kontrolu.:(

Ajde, bar je ruka, pa možeš hodati... :p Uvijek može i gore, zar ne? A jel pišeš s njom ili s drugom?:)

rejoflajt
05.12.2009., 12:10
ljudi, ne znam jeste li si kroz psihoterapije ili bez posvijestili koliko su snovi važni. ja sam imala takve gadne more, još sad nemrem doći k sebi, ali su ustvari tako jasne kad se malo udubiš. brrrr. jedva čekam psihoterapiju da dr ispričam.http://imdoc.fr/forum/images/perso/alexpeace04.gif

BeautifullyChaotic
05.12.2009., 12:51
ljudi, ne znam jeste li si kroz psihoterapije ili bez posvijestili koliko su snovi važni. ja sam imala takve gadne more, još sad nemrem doći k sebi, ali su ustvari tako jasne kad se malo udubiš. brrrr. jedva čekam psihoterapiju da dr ispričam.http://imdoc.fr/forum/images/perso/alexpeace04.gif

Ja imam noćne more cijeli život, svaki tjedan barem jednu... budim se vrištajući... al' kako su grozne, pitam se želim li znati uopće što mi podsvijest njima pokušava reći...

Joj, lijepa pjesma iz naslova tvog posta... predobra i preistinita...
posebno onaj dio "some of them want to abuse you, some of them want to be abused"

zeusxl
05.12.2009., 17:51
Ajde, bar je ruka, pa možeš hodati... :p Uvijek može i gore, zar ne? A jel pišeš s njom ili s drugom?:)
Pišem s drugom.Najbolje bi bilo da dođem kod tebe na kućnu n jegu.:mig::cerek:

BeautifullyChaotic
05.12.2009., 18:20
Pišem s drugom.Najbolje bi bilo da dođem kod tebe na kućnu n jegu.:mig::cerek:

Od moje njege bi idući dan završio s obje u gipsu:rofl::lol:

lost_17
05.12.2009., 19:19
jel mi može netko reći kako se kreću cijene psihoterapije? :)

BeautifullyChaotic
05.12.2009., 19:44
200,300kn po satu, mislim da nema jeftinije...:confused:

andrea20
05.12.2009., 19:58
da uglavnom je toliko....ja placam 300kn

BeautifullyChaotic
05.12.2009., 20:01
da uglavnom je toliko....ja placam 300kn

Hej, kako ti je prošlo snimanje?

andrea20
05.12.2009., 20:09
Hej, kako ti je prošlo snimanje?

dobro nekako sam predurala biti unutra..ali nalazi su u redu jedino mi je rekla da imam devijaciju oba septuma nosa,to nisam ni znala jer nemam problema sa disanjem ali glavno da je sve ostalo u redu.....

BeautifullyChaotic
05.12.2009., 20:16
dobro nekako sam predurala biti unutra..ali nalazi su u redu jedino mi je rekla da imam devijaciju oba septuma nosa,to nisam ni znala jer nemam problema sa disanjem ali glavno da je sve ostalo u redu.....

Ajde baš mi je drago da si uspjela i da je ok...:)

andrea20
05.12.2009., 20:18
Ajde baš mi je drago da si uspjela i da je ok...:)

hvala:)

zeusxl
05.12.2009., 20:31
Cure, a zakaj ste vas dvije za kompom u subotu navečer?:eek:
Ja imam temp.:(

lost_17
05.12.2009., 20:33
jel se kome desilo da ima osjećaj kao da će se svaki čas desiti nešto s njim? mislim ja i mama smo pričale o ovom i rasplakale se obadvije i njoj nije bilo dobro, a ja sam od tada koma, tresem se već 20 min, imam osjećaj da imam kamenje na prsima, diže mi se kiselina, nemogu disati kako treba, povraća mi se?

josipa33
05.12.2009., 21:05
jel se kome desilo da ima osjećaj kao da će se svaki čas desiti nešto s njim? mislim ja i mama smo pričale o ovom i rasplakale se obadvije i njoj nije bilo dobro, a ja sam od tada koma, tresem se već 20 min, imam osjećaj da imam kamenje na prsima, diže mi se kiselina, nemogu disati kako treba, povraća mi se?

ja imam , stalno neki osječaj da če deseti nešto samnom i tresem se isto , i diže mi se kiselina , i mučnina , to ti je kada ti je podražen centrlani živčani sustav , a kada simpatikus radi mimo tvoje volje , podražen tvojim mislilma i strahovima , a mučnina je zbog nervusa vagusa , koji si nalazi u mozgu , i koji se nadovezuje u želudac , pa kada ti je podražen živčani sustav automatski ti je podražen i želudac ,pa nekaže se se bezveze da nervoza dolazi iz želudca, ja sam obišla sve pretrage i imam stalno pritisak u prsima od straha i kažu mi svi doktori , da je to panika , i sami ju stvaramo svojim razmišljanjima i načinom života

josipa33
05.12.2009., 21:21
i ja sam tako reagirala , pogotovo u osjetljivoj fazi ako nekom nije dobro , odmah i meni nije dobro , smetaali su me loše vjesti , na tvu , i sve što je loše. zato sada to izbjegavam čuti svaku lošu vjesti , makar bila najmanja sitnica , meni je zasmetalo i panika , treskavica i td.ali najviše mi organizam regira kada miruješ i kada ležim , pusti to , zanemaruj trnce , pritisak , treskavice , kada ti se to desi , neznam uzmi i lakiraj nokte , uzmi knjigu i čitaj ,spremaj sobu i odvuci misli od toga i vidječeš , proči če , pa kada opet počne , nemoj ležai , nego idi i šetaj , baš bori se tako da zanemaruješ simptome , i idi van u šetnju baš kada ti je najgore , tako sam ja danas , napravila , uzela tatu išetala po šumi,vjeruj mi nečeš pasti od tih vrtoglavica , nisam ni ja nikada pala , mada sam mislila da ču se sruštiti svaki čas.pusti neka organizmam odreagira šta treba i prođe , to netrebaš spriječavati , i on če se smiriti.neznam nazovi frendicu i neka ti dođe na kavu i pričaj ,meni to bar pomaže

lost_17
05.12.2009., 22:08
i ja sam tako reagirala , pogotovo u osjetljivoj fazi ako nekom nije dobro , odmah i meni nije dobro , smetaali su me loše vjesti , na tvu , i sve što je loše. zato sada to izbjegavam čuti svaku lošu vjesti , makar bila najmanja sitnica , meni je zasmetalo i panika , treskavica i td.ali najviše mi organizam regira kada miruješ i kada ležim , pusti to , zanemaruj trnce , pritisak , treskavice , kada ti se to desi , neznam uzmi i lakiraj nokte , uzmi knjigu i čitaj ,spremaj sobu i odvuci misli od toga i vidječeš , proči če , pa kada opet počne , nemoj ležai , nego idi i šetaj , baš bori se tako da zanemaruješ simptome , i idi van u šetnju baš kada ti je najgore , tako sam ja danas , napravila , uzela tatu išetala po šumi,vjeruj mi nečeš pasti od tih vrtoglavica , nisam ni ja nikada pala , mada sam mislila da ču se sruštiti svaki čas.pusti neka organizmam odreagira šta treba i prođe , to netrebaš spriječavati , i on če se smiriti.neznam nazovi frendicu i neka ti dođe na kavu i pričaj ,meni to bar pomaže

hvala na odgovoru. meni inače to netraje dugo, možda 20-ak minuta sve skupa, no sada mi je još loše dosta. imam osjećaj da ču povraćati i stalno podrigivanje, dizanje kiseline. nervozna sam užasno i sad pitanje kako ću zaspati, znam da će mi jako dugo trebati jer ovo je previše mi bilo. još sam u pms-u i užasno sam osjetljiva. i osjećam da nemam snage u rukama :confused: probala sam to što navodiš, nekada pomogne, nekada ne... ovisi sve koliko me jako uhvati

rejoflajt
05.12.2009., 22:23
hvala na odgovoru. meni inače to netraje dugo, možda 20-ak minuta sve skupa, no sada mi je još loše dosta. imam osjećaj da ču povraćati i stalno podrigivanje, dizanje kiseline. nervozna sam užasno i sad pitanje kako ću zaspati, znam da će mi jako dugo trebati jer ovo je previše mi bilo. još sam u pms-u i užasno sam osjetljiva. i osjećam da nemam snage u rukama :confused: probala sam to što navodiš, nekada pomogne, nekada ne... ovisi sve koliko me jako uhvati
popij si neki anksiolitik da se smiriš...

zeusxl
05.12.2009., 22:28
Lost_17, daj si nađi nekog i dobro se poseksaj. Mislim da ti to najviše fali.:mig:

ludonja18
06.12.2009., 03:02
Pozdrav svima. prije par mjeseci sa završio na hitnoj zbog povišenog tlaka, međutim to sam sad doveo pod kontrolu. Ali tek su onda nastupili pravi problemi. Često mi se javlja osjećaj stezanja i probadanja u prsima, nedostatak zraka, lupanje srca čitav se uznemirim umišaljam si da ću odapeti.. Bija sam kod svih doktora međutim svi nalazi su dobri. Ova me situacija sve više i više izluđuje pa ako neko ima kakav savjet bija bi jako zahvalan.

Lion02
06.12.2009., 05:50
Pozdrav svima. prije par mjeseci sa završio na hitnoj zbog povišenog tlaka, međutim to sam sad doveo pod kontrolu. Ali tek su onda nastupili pravi problemi. Često mi se javlja osjećaj stezanja i probadanja u prsima, nedostatak zraka, lupanje srca čitav se uznemirim umišaljam si da ću odapeti.. Bija sam kod svih doktora međutim svi nalazi su dobri. Ova me situacija sve više i više izluđuje pa ako neko ima kakav savjet bija bi jako zahvalan.

Najvjerojatnije famozni ansiozni poremečaj ako su ti fizički nalazi ok ! Sve sam to prošao pa dobre 4g. sam se borio protiv toga. Točnije od 18g. Dok nisam upoznao autogeni trening sa 20g. Nakon njega mnogo sam se promjenio i napokon sa 22g. prestao piti tablete. Panika se pojavljivala tu i tamo moram priznati, ali 5g. nakon toga bio sam bez tableta, spavao mirno, zabavljao se, počeo raditi... Onda kada sam imao 26g. umro je čovjek koji me naučio svemu tj. dobio je rak. Gledao sam ga kako nestaje meni pred očima. prošla je 1g. imam 27g. i uhvati me panika na poslu, ali ovaj put gadna ona od prije stara.

Nije ona otišla od mene ne ne... Pao sam u gadnu depru i s tabletama mi je trebalo 5mj. da se skuliram, a da ne spominjem da sam radio autogeni redovito pa čak 4 puta dnevno. Kada je frka onda ti klikne nešto u glavi.

Koje ja sve nisam imao simptome znojenje, halucinacije, odlazak na wc po više puta dnevno, lupanje srca kao da ih je desetak, hladne noge, ruke, migrene, glavobolje, knedla u grlu, gušenje osjećaj da ću umrijeti, svrbež, strah od ljudi, autobusa, tramvaja, nesanice,...

PANIKA ili ABNORMALNI STRAH ! Inače znate da smo rođeni sa samo dva urođena straha od iznenadne buke i padanja. Sve ostalo su nas naučili roditelji i društvo...

Ako želite alternativno kradu Vam energiju kao je to napisala Serena Alba.

Svi koji pate preporučio bih im knjigu AUTOGENI TRENING od bilo kojeg pisca meni je Gruden to odlično opisao i VELIKI IGRAČ također od Grudena. Imate mnogo knjiga od Dr. Josepha Murphya kao npr. MOĆ VAŠE PODSVIJESTI...

Imate one male žute knjige u knjižnicama također o strahu i sl.

Evo ako sam pomogao :) Slobodno me kontaktirajte ako negdje zapnete:top:

lost_17
06.12.2009., 07:11
popij si neki anksiolitik da se smiriš...

nemam ništa od anksiloitika, jedino što imam je persen forte za koji nekada bude efekta, no u većini slučajeva ne

Lost_17, daj si nađi nekog i dobro se poseksaj. Mislim da ti to najviše fali.:mig:

:cerek: a kad smo dečko i ja prekinuli :D

josipa33
06.12.2009., 10:27
lost , odi sutra svojoj doktorici , da ti da nešto od anksolitika za početak , da možeš piti kada te primi , porozagovaraj sa njom šta ti se dešava , i da te uputi dalje šta da radiš ,

baby joe
06.12.2009., 12:45
ovaaaaj....meni je psihijatar prije tri godine reka da imam panic disorder, tj. napadaj panike....dogodilo mi se jedan put i dobrano me protreslo...sad imam bebu od 4 mj, živim u koliko-toliko normalnom braku, nemogu reč da nisam srtena, pa dovoljno mi je da pogledam svoju kćer...ali još uvijek imam neku tjeskobu u sebi, pila sam zoloft i helex al sam prestala s tim jer sam bila tupilo, ko biljka (prije trudnoće). sad neznam ni sama kako da svoje stanje opišem...fali mi stara "ja" a i nefali mi, drago mi je šta sam se smirila a opet bi tila još divljat okolo, nekad me hvataju napadji plača, depresije, tjeskobe...mislin ono kako da mužu rečen šta me muči ko da njemu nije dovoljno šta ga na poslu henu u zdrav mozak...kući sam sama s bebom jer on po cili dan radi, kad je ona nervozna mene vata šiza, najradje bi izašla na balkon i vrištala koliko god mogu... heh. u glavi mi je čušpajz, više neznam ni ko sam ni šta oču, u prsima mi je prtisak stalno neki, milion misli mi kroz glavu prolazi....a u ovoj nekoj melankoliji ko da uživam, pun mi je kuki i mene i svega oko mene, postala sam jako sarkastična i ogorčena na sve.... evo opet me plač vata.... ma u p.m.više....

:(

josipa33
06.12.2009., 12:59
ovaaaaj....meni je psihijatar prije tri godine reka da imam panic disorder, tj. napadaj panike....dogodilo mi se jedan put i dobrano me protreslo...sad imam bebu od 4 mj, živim u koliko-toliko normalnom braku, nemogu reč da nisam srtena, pa dovoljno mi je da pogledam svoju kćer...ali još uvijek imam neku tjeskobu u sebi, pila sam zoloft i helex al sam prestala s tim jer sam bila tupilo, ko biljka (prije trudnoće). sad neznam ni sama kako da svoje stanje opišem...fali mi stara "ja" a i nefali mi, drago mi je šta sam se smirila a opet bi tila još divljat okolo, nekad me hvataju napadji plača, depresije, tjeskobe...mislin ono kako da mužu rečen šta me muči ko da njemu nije dovoljno šta ga na poslu henu u zdrav mozak...kući sam sama s bebom jer on po cili dan radi, kad je ona nervozna mene vata šiza, najradje bi izašla na balkon i vrištala koliko god mogu... heh. u glavi mi je čušpajz, više neznam ni ko sam ni šta oču, u prsima mi je prtisak stalno neki, milion misli mi kroz glavu prolazi....a u ovoj nekoj melankoliji ko da uživam, pun mi je kuki i mene i svega oko mene, postala sam jako sarkastična i ogorčena na sve.... evo opet me plač vata.... ma u p.m.više....

:(a šta da ti kažem , i meni kada daju neki ad , postajem tupa toliko i pošteno me stresne u glavu , neznam kako ču funkcionirati na poslu , jer sve što mi daju mene strese dobro u glavu , tako da mi mozak 100 na sat radi , šta če biti samnom , zasada mi se stalno tresu ruku , i u glavi mi nije dobro a još gore mi ja kada popoijem neki antidepresiv , osim nekog anksolitika , ali ipak idem kod psihijatra da popričam sa njim da li ima kakav tableta , koja toliko nedrogsa , jer nemogu ni ovakva bitin sa stalnim strahovima a bome ni tupilo od čovjeka , vidječu šta če mi on reči , zasada mi pomažu šetnje jako kada me uhvati kriza , i ja se brinem kako ču se iz toga izvuči

baby joe
06.12.2009., 13:05
a šta da ti kažem , i meni kada daju neki ad , postajem tupa toliko i pošteno me stresne u glavu , neznam kako ču funkcionirati na poslu , jer sve što mi daju mene strese dobro u glavu , tako da mi mozak 100 na sat radi , šta če biti samnom , zasada mi se stalno tresu ruku , i u glavi mi nije dobro a još gore mi ja kada popoijem neki antidepresiv , osim nekog anksolitika , ali ipak idem kod psihijatra da popričam sa njim da li ima kakav tableta , koja toliko nedrogsa , jer nemogu ni ovakva bitin sa stalnim strahovima a bome ni tupilo od čovjeka , vidječu šta če mi on reči , zasada mi pomažu šetnje jako kada me uhvati kriza , i ja se brinem kako ču se iz toga izvuči

ja sam bila kod psihijatra, kažem ti, unutra sam bila cilih 5 minuta i sve šta je napravija je da mi je da te tablete.....a ja nekako mislim da ovo baš i nemogu riješit sa tabletama.... i da, i meni se tresu ruke... i non stop san živčana, nervozna i ljuta...

josipa33
06.12.2009., 13:19
ja sam bila kod psihijatra, kažem ti, unutra sam bila cilih 5 minuta i sve šta je napravija je da mi je da te tablete.....a ja nekako mislim da ovo baš i nemogu riješit sa tabletama.... i da, i meni se tresu ruke... i non stop san živčana, nervozna i ljuta...

koje ti je tablete dao , i šta ti je rekao . dali je tebi postajao poseban uzrok toj tjeskobi , jesi doživjela neki šok ili je došao sam od sebe. i di si išla kod doktora

josipa33
06.12.2009., 13:31
i ja sam , stalno živčana i ljuta , više nego depresivna , i užasno mi se znoje dlanovi , najviše ujutro , pa i nečeš moči riješiti sve sa tabletama , oni če ti smanjiti simptome , tako da te neizbacuju iz takta svi ti simptomi , prvi puta kada mi se to desilo jako mi je pomogao razgovor sa obitelji i jako puno rada i šetnje i šetnje , pa sam onda počela trčati i tako se oslobađal stresa i pila vitamine bkomplekse , i to se sve smirilo i kako sam završila na hitnoj operaciji cista mi bila pukla na jajniku i to sve vratilo , val užasa od straha i smrti. i opet nemir , treskanje ruku i nogu , znojenje i opet se javljam psihijatru. prvi puta kada mi se to desilo , nisu mi dali da budem puno na bolovanju , nego su me odmah poslali raditi , psihijatar , a ja sam govorila , da nemogu da nisam spososobna i on je rekao idi raditi i nezavlači se u bolest , bilo je teško ali ipak sam išla raditi i samo me rad spasio . i eto sada sve iz početka. ponovo ljekovi , ponovo treskanje i sve ponovo , i danas idem ušetnju makar mi se tresu noge i sve to , ali nemogu baš trčati jer sam sveježe operirana. ali mi pomaže da sve kažem tati , i svojoj obitelji. neznam možda je bolje da kažeš mužu , bit če ti lakše , bar je meni tako ali ipak simptomi neprolaze bez psihijatra kojem možeš vjerovati

baby joe
06.12.2009., 13:41
koje ti je tablete dao , i šta ti je rekao . dali je tebi postajao poseban uzrok toj tjeskobi , jesi doživjela neki šok ili je došao sam od sebe. i di si išla kod doktora

ma jesam , ko dite, više sranja...a dr. je u šibeniku, u bolnici... a reka mi je da pijen tabletusine i da dođen na kontrolu za misec dana, kažem ti, prestala sam ih pit jer uopče nisam mogla funkcionirati...

a šta da mu kažem jadnome pa da zatraži rastavu, di ću onda jadna ti san :lol:

josipa33
06.12.2009., 13:59
ma jesam , ko dite, više sranja...a dr. je u šibeniku, u bolnici... a reka mi je da pijen tabletusine i da dođen na kontrolu za misec dana, kažem ti, prestala sam ih pit jer uopče nisam mogla funkcionirati...

a šta da mu kažem jadnome pa da zatraži rastavu, di ću onda jadna ti san :lol:

nekužim , zašto bi zatražio rastavu , što te muči tjeskoba , pa imala sam i ja dečka kada me baš to hvatao pa me nije ostavio zbpg mojih panika. muž da opstavi zbog napadaja panika , pa to još nisam vidjela u svojoj okolini ali vjeruj mi ima ih dosta koji to imaju , i nitko se nije rastao , zbog toga,jedino ako tebe prvo nešto drugo muči tebe pa mu neželiš reči ,što je uzrok tvoje tjeskobe , pa da on tako reagira. nekužim bvaš to , šta tvoj muž nezna da imaš napadaje panike , pa šta si skriveči pila tablete ovih mjesec dana

josipa33
06.12.2009., 14:05
drago mi je da si iz šibenika , jer je od tamo moja baka i često sam dole i rođaci su mi skoro svi dole i u primoštenu.mislim da mu netrebaš skrivati napadaje panike , a pogotovo što si sada rodila friško pa te i to pomalo streslo.ja mislim da bi trebal da mu kažeš , ja svom dečku to ispričala i nije me ostavio zbog toga , nego kada me to primilo , on mi je pomagao da dišem i da se smirim , i kada sam se tresla držao me za ruku , a ja sam mu pričala o svojim strahovima i vjeruj mi bilo mi je lakše.

baby joe
06.12.2009., 15:22
ma tablete sam pila prije trudnoće, ma rekla sam ja njemu za to, al stvarno neznam koji mi je k....zadnjih misec-dva...

andrea20
06.12.2009., 15:27
Cure, a zakaj ste vas dvije za kompom u subotu navečer?:eek:
Ja imam temp.:(

ti bar imas pravi razlog sto si za kompom.....a ja jos nisam spremna izac van subotom navecer pa se nazalost druzim s kompom:(

dire Dawn
06.12.2009., 15:35
ma tablete sam pila prije trudnoće, ma rekla sam ja njemu za to, al stvarno neznam koji mi je k....zadnjih misec-dva...

ček, ček! a da nie postporođajna depresija?

BeautifullyChaotic
06.12.2009., 16:57
ti bar imas pravi razlog sto si za kompom.....a ja jos nisam spremna izac van subotom navecer pa se nazalost druzim s kompom:(

Baš sam htjela napisati istu stvar!:mig:

andrea20
06.12.2009., 17:15
Baš sam htjela napisati istu stvar!:mig:

:)nadam se da ce doci i ta subota kada cemo izaci van i dobro se zabaviti bez ikakve tjeskobe....

BeautifullyChaotic
06.12.2009., 17:29
:)nadam se da ce doci i ta subota kada cemo izaci van i dobro se zabaviti bez ikakve tjeskobe....

Ja nisam bila vani već više od godinu dana... možda i dvije... a tako mi to fali... čak i Nove doma slavim...

andrea20
06.12.2009., 17:32
Ja nisam bila vani već više od godinu dana... možda i dvije... a tako mi to fali... čak i Nove doma slavim...

meni se cini da cu i ja opet doma provest i badnjak i novu kao i prosle godine...i to mi je tako krivo i zao......dok ce se svi moji zabavljat ja cu biti doma uz komp ili telku......:(:(:(

BeautifullyChaotic
06.12.2009., 17:37
Dobro da Zule nije online, sad bi nam rekao da smo babe :rolleyes:...
Al' zato kad se konačno ohrabrimo i izađemo, morat će nam se sklanjati s puta ljudi, jel' tak?:top:

baby joe
06.12.2009., 17:44
ček, ček! a da nie postporođajna depresija?

onda je bila i pred-porođajna depresija hahaha :D

BeautifullyChaotic
06.12.2009., 17:50

Ako izostavim brak i dijete, podsjetila si me u nekim dijelovima posta na mene... a podsjećaš me i na još jednu forumašicu, koje nešto nema na ovoj temi već neko vrijeme (zbog nje mi drago da je tako:D).

andrea20
06.12.2009., 17:50
Al' zato kad se konačno ohrabrimo i izađemo, morat će nam se sklanjati s puta ljudi, jel' tak?:top:

pa ja i jesam postala kao baba...nazalost,ali da kada izademo biti ce to pravi izlazak:top:

BeautifullyChaotic
06.12.2009., 17:57
pa ja i jesam postala kao baba...nazalost,ali da kada izademo biti ce to pravi izlazak:top:

Nema ti veće babe od mene:lol: Ja više ne idem ni na kave ako nisu u vrijeme pauze...:rofl:

C.J. Parker
06.12.2009., 18:15
Normalno. Spec medicine rada koji ti daje svjedodžbu nema uvid u tvoje zdravstveno stanje.:mig:

Hvala na odgovoru ;)

zeusxl
06.12.2009., 18:34

A da svi zajedno slavimo. Mislim da bi nakon grupnjaka,pardon nakon grupne terapije bili kao preporođeni.:lol::rofl:

Senadica
06.12.2009., 18:49
Nema ti veće babe od mene:lol: Ja više ne idem ni na kave ako nisu u vrijeme pauze...:rofl:

Imam osjecaj da ste se ti i Andrea20 bas predale.
Ja sam u braku,i majka sam a bome i mjesecima depresivna,ali sam se trudila druziti se.
Ma bila sam ja dosta i sa vama na forumu,bas sam znala biti dosadna sa svojim ispitivanjem,ali cim bi mi bilo mrvicu bolje isla bi vani.
Sada sam pocela izlaziti i navece,imam par prijateljica koje cesto izlaze,a muz nema nista protiv sretan je sto sam bolje,i cesto idem van.
I bude mi dobro,ne bas uvijek ali nedam se,ne predajem se.
A vi ste mladje i slobodne,nedajte da vas ovo stanje zarobi,probajte se malo opustiti,znam da nije lako ali borite se,i mrdnite guze...
Pozdrav.....

BeautifullyChaotic
06.12.2009., 18:59
Ja sam u braku,i majka sam a bome i mjesecima depresivna,ali sam se trudila druziti se.
Ma bila sam ja dosta i sa vama na forumu,bas sam znala biti dosadna sa svojim ispitivanjem,ali cim bi mi bilo mrvicu bolje isla bi vani.
Sada sam pocela izlaziti i navece,imam par prijateljica koje cesto izlaze,a muz nema nista protiv sretan je sto sam bolje,i cesto idem van.
A vi ste mladje i slobodne,nedajte da vas ovo stanje zarobi,probajte se malo opustiti,znam da nije lako ali borite se,i mrdnite guze...
Pozdrav.....

Ne znam kako Andrea, ali ja za sebe mogu reći da se jesam predala... otkad mi se dogodilo što mi se dogodilo prošle godine, strah me izaći da ne "krepam" nasred ulice... al' nekako se tješim da mi je to faza, da ću se već probuditi. Samo što ja prijatelje nemam nikakve, družim se s dečkom i kolegicama...:( Nekako sam se zatvorila u svoj svijet... a dečko ima socijalnu fobiju pa nam je baš zabavno zajedno.

BeautifullyChaotic
06.12.2009., 19:00
A da svi zajedno slavimo. Mislim da bi nakon grupnjaka,pardon nakon grupne terapije bili kao preporođeni.:lol::rofl:

Ho-ho-ho:mig:

andrea20
06.12.2009., 19:52
mene jedino izvlaci posao,cijeli tjedan radim pa sam okruzena ljudima u ambulanti sto je dobro a vikend provedem radeci ja i brat sredujemo stan u koj se selimo,i osjecam se dobro dok radim jer sam zaokupirana i volim raditi jer ne mislim na probleme....a ponekad se natjeram i na kavu jer me frendica nagovori guram nekako,jedino se nemogu natjerati izaci vikendom jer me je strah jos uvijek ali se nadam i da cu to uspjeti s vremenom......

marinella
07.12.2009., 07:14

i ja sam bila jako jako živčana u posljednje vrijeme (nekih tjedan,10ak dana,nije važno uopće koliko je trajalo,jer sigurno bi trajalo i duže da nisam zatražila pomoć)) i onda mi je čak dragi mužić pomogao da shvatim zašto sam takva,pa sam otišla kod svog predragog psihića,koji me uvijek uspije smiriti.uvjek ama baš uvjek nešto stoji iza toga.kod mene je bilo to što nisam bila zadovoljna na poslu pa mije vrijeme prolazilo presporo nanjem,a doma prebrzo.možete li vjerovat da je to bio uzrok?čim bi došla doma imala sam osjećaj kao da još eto malo i moram na onaj dosadni posao! to me tako živciralo da me izbacivalo iz takta!
šta sam ja radila?pa radila sam na tom da mi vrijeme doma prolazi što sporije ,al trebala sam obrnuto,radit na tome da mi na poslu bude zanimljivij,manje dosadno.sad podjednako uživam i doma i na poslu! i tako me još jednom spasio (čitaj : spasio mog muža od mojih izljeva živčanosti)moj doktor.čiča miča gotova je priča! :D

poanta:uzmi si vremena i pokušaj doznati što je uzok tvom stanju,još bi bolje bilo (ovo predlažem svima) da se poturdite pronać doktora po vašoj mjeri.ja sam bila kod tri prije svoga ,i sva tri su bila jako loša!

marinella
07.12.2009., 07:24
Pozdrav.....

kako mi je drago da si ti dobro!!

i ja sam se bila predala o kako sam se bila predala! ležala bi doma bez trunke snage sposobna sam disati i ponavljati misao: samo da me nema!! a sad me ne bi prepoznali,bila sam sjena prave marinelle! kad smo na samom dnu depresije ne čujemo nikog,ni savjet,ni kritiku pa ni podršku čak.pakao je to,Bože dragi koji pakao!!
i tad trebamo samo jedno-obratit se stručnoj pomoći.tad na red dolaze lijekovi koji će nam pomoći tek da čujemo šta nam stručna osoba ima za reći,tek onda ćemo čuti savjet i vidjeti podršku.e kad smo dobro da to sve možemo pojmiti tad na red dolaze terapije,razgovori s doktorom,nazovite ih kako hoćete.e to je ono što će nas vratiti u život,promijeniti poglede,razmišljanja,vratiti energiju,time se sami mijenjamo,ozdravljamo.
ja sam "ozdravila" tek kad mi je moj psihić rekao da tablete nisu dovoljne,da se ja trebam pokrenuti ,mijenjati.to je bilo klučno u mom konačnom skoku prema punini života!svima želim isto!

Senadica
07.12.2009., 08:31
kako mi je drago da si ti dobro!!

i ja sam se bila predala o kako sam se bila predala! ležala bi doma bez trunke snage sposobna sam disati i ponavljati misao: samo da me nema!! a sad me ne bi prepoznali,bila sam sjena prave marinelle! kad smo na samom dnu depresije ne čujemo nikog,ni savjet,ni kritiku pa ni podršku čak.pakao je to,Bože dragi koji pakao!!
i tad trebamo samo jedno-obratit se stručnoj pomoći.tad na red dolaze lijekovi koji će nam pomoći tek da čujemo šta nam stručna osoba ima za reći,tek onda ćemo čuti savjet i vidjeti podršku.e kad smo dobro da to sve možemo pojmiti tad na red dolaze terapije,razgovori s doktorom,nazovite ih kako hoćete.e to je ono što će nas vratiti u život,promijeniti poglede,razmišljanja,vratiti energiju,time se sami mijenjamo,ozdravljamo.
ja sam "ozdravila" tek kad mi je moj psihić rekao da tablete nisu dovoljne,da se ja trebam pokrenuti ,mijenjati.to je bilo klučno u mom konačnom skoku prema punini života!svima želim isto!

Jesam,hvala bogu bolje sam...bas je depresija pakao,jos kada potraje:(:flop:..
Samo mi je trenutno konstantno prisutan neki strah,u blazem obliku ali tu je uvijek.
I malo ako sam losije volje taj strah naraste u paniku;kao sada ce se sve vratiti,opet cu potonuti u depresiju..
Ali izvucem se zadnjih dvadesetak dana..e da mi se rijesiti i tog glupog straha koji me stalno posjeca na depresiju.
A valjda i to prodje sa vremenom,pa se oporavim do te mjere da se odlucim na bebu kao i ti....drzi se i pozdrav....:grli:

panika
07.12.2009., 08:53
mene jedino izvlaci posao,cijeli tjedan radim pa sam okruzena ljudima u ambulanti sto je dobro a vikend provedem radeci ja i brat sredujemo stan u koj se selimo,i osjecam se dobro dok radim jer sam zaokupirana i volim raditi jer ne mislim na probleme....a ponekad se natjeram i na kavu jer me frendica nagovori guram nekako,jedino se nemogu natjerati izaci vikendom jer me je strah jos uvijek ali se nadam i da cu to uspjeti s vremenom......

Doći će i to sa vremenom, ne brini ništa. I meni je tako bilo, bio sam subotom zarobljen doma pred kompom ili Tv-om jer sam se bojao da me ne ulovi neki napad dok sam vani sa ekipom. Malo po malo, korak po korak, počneš se osjećati mrvicu bolje (ako uzimaš neke lijekove, ja sam na Zoloftu i Heleksima). Prošlo je dva i pol mjeseca otkada ih uzimam, osjeća se napredak, ali još je dugačak put pred nama svima. Bitan je napredak, a on će doći i kod tebe, vidjet ćeš...

andrea20
07.12.2009., 09:45
Doći će i to sa vremenom, ne brini ništa. I meni je tako bilo, bio sam subotom zarobljen doma pred kompom ili Tv-om jer sam se bojao da me ne ulovi neki napad dok sam vani sa ekipom. Malo po malo, korak po korak, počneš se osjećati mrvicu bolje (ako uzimaš neke lijekove, ja sam na Zoloftu i Heleksima). Prošlo je dva i pol mjeseca otkada ih uzimam, osjeća se napredak, ali još je dugačak put pred nama svima. Bitan je napredak, a on će doći i kod tebe, vidjet ćeš...

da nadam se da ce doci.. i ja sam na lijekovima vec jako dugo,seroxat i misar i bolje mi je od njih kolko tolko,ali se uz to moramo i sami boriti svojom voljom sto isto pokusava,jedino mi je krivo sto cu novu i bozic provesti zatvorena u kuci vjerojatno,jer se bojim izaci i dok ce se svi zabavljati ja cu bit pred kompom i to me zdere jer propustam zivot koji me ceka vani,i pomalo sam ljubomorna na prijatelje jer mogu uzivati i mogu sto hoce a ja si nemogu pomoci....ali valjda ce vrijeme napravit svoje ali i kako ti kazes dugacak je put pred nama još tako da treba cekati i truditi se....bit ce bolje nadam se...

panika
07.12.2009., 10:57
da nadam se da ce doci.. i ja sam na lijekovima vec jako dugo,seroxat i misar i bolje mi je od njih kolko tolko,ali se uz to moramo i sami boriti svojom voljom sto isto pokusava,jedino mi je krivo sto cu novu i bozic provesti zatvorena u kuci vjerojatno,jer se bojim izaci i dok ce se svi zabavljati ja cu bit pred kompom i to me zdere jer propustam zivot koji me ceka vani,i pomalo sam ljubomorna na prijatelje jer mogu uzivati i mogu sto hoce a ja si nemogu pomoci....ali valjda ce vrijeme napravit svoje ali i kako ti kazes dugacak je put pred nama još tako da treba cekati i truditi se....bit ce bolje nadam se...

Znam da ti je to glupo čuti, ali šteta je ove praznike provesti sama, bez obzira na strahove. Siguran sam da možeš naći makar jednu prijateljicu ili prijatelja kraj kojih bi se mogla opustiti i osjećati ugodno. I ja sam sto puta osjetio ljutnju, gnjev kad bih gledao moju generaciju (imam 29 godina) kako uživa, izlazi, zabavlja se, a mene u to isto vrijeme muče neki glupi strahovi i napadi panike. Dug je put pred nama svima, ali sam uvjeren da smo na pravoj cesti, da se tako izrazim, hehehe-. Bit će sve u redu, vidjet ćeš.:top: Bitno je vjerovati, i u sebe i u svoga doktora i u propisanu terapiju.

plašljiva
07.12.2009., 12:25
zeusxl,ti malo-malo imaš neke asocijacije na seks,hm...:mig:

andrea20
07.12.2009., 14:05
Znam da ti je to glupo čuti, ali šteta je ove praznike provesti sama, bez obzira na strahove. Siguran sam da možeš naći makar jednu prijateljicu ili prijatelja kraj kojih bi se mogla opustiti i osjećati ugodno. I ja sam sto puta osjetio ljutnju, gnjev kad bih gledao moju generaciju (imam 29 godina) kako uživa, izlazi, zabavlja se, a mene u to isto vrijeme muče neki glupi strahovi i napadi panike. Dug je put pred nama svima, ali sam uvjeren da smo na pravoj cesti, da se tako izrazim, hehehe-. Bit će sve u redu, vidjet ćeš.:top: Bitno je vjerovati, i u sebe i u svoga doktora i u propisanu terapiju.

imam prijatelje koji su mi podrska...a pokusat cu samu sebe natjerat da izadem,makar malo koliko izdrzim...bitno je natjerati se i truditi se samo to treba primjeniti....:top:

andrea20
07.12.2009., 14:07
evo dragi moji kupila sam jednu lijepu knjigu koju mi je preporucila psihijatrica,kaze da je odlicna.....pa se sad bacam na citanje mozda mi i pomogne,vrijedi procitati......

dire Dawn
07.12.2009., 14:07

vjerovala il ne, to je ustvari i moguće. bila si u depresiji, riješila si je se.. i onda te uhvatila nakon.. ni prvi ni zadnji slućaj.. štoviše, ti si imala več veče šanse u startu da če tako biti..

OT
sinoč me bila počela hvatat panika.. inače kad me tak počne hvatat, uvjek dobijem PA nakon nekog vremena... al jučer nisam :cerek::cerek:! baš se ponosim sobom jer sam se uspjela smirit, gleat tv i čitat i provest naaajnormalnije nedjeljno veče :)

plašljiva
07.12.2009., 18:29
andrea20,kak se zove knjiga? :)

andrea20
07.12.2009., 18:32
andrea20,kak se zove knjiga? :)

osjeti strah a ipak to ucini,autor susan jeffers!:)

_Hikikomori_
07.12.2009., 19:08
Pozdrav, strahuljići! :love:

Imam pitanjce. Ove subote, po drugi put u lajftajmu, doživjela sam vrlo neobičnu i zastrašujuću senzaciju, koja je podsjećala na napadaj panike, ali se od njega i razlikovala u nekim točkama.

Izgledalo je ovako: hodala sam ulicom naoko bezbrižno, ali nisam ni primijetila da sam posve uronila u neke misli o stanovitoj osobi iz prošlosti. Poniranje samo po sebi nije bilo mračno, ni agresivno, ni turobno analitično, puka reminiscencija. Odjednom me iz razmišljanja prenuo iznenadan osjećaj da mi noge postaju kao od gume, želatine, vode ili tila, kao da počinjem lebdjeti i da ne mogu više napraviti ni korak a da se ne raspadnem, rasplinem, izađem iz tijela, kao da nestaju granice između mene i okoline, ili barem kao da se od mog fizičkog tijela odvaja ono što duhovnjaci nazivaju "astralnim". Ili kao da mi duša želi otputovati. Možda to iskustvo ne bi bilo toliko zastrašujuće da nisam bila vani, noću, u gluhoj magli, i da mi je preostalo još dvadesetak minuta do kuće. Uspaničila sam se - iako kognitivno posve svjesna da je osjećaj odurno negativan i iako sam ga i u tom trenutku mogla točno opisati i objektivno percipirati - jer sam se, tipično, bojala gubitka kontrole. ALI, niti mi je srce grozničavo kucalo, niti sam osjećala mučninu, niti sam sumanuto disala. Jedino zajedničko s PA bio je strah od ludila (govorila sam si, sve je ok, proći će, ali na afektivno-emotivnoj razini bio je čistokrvni horor). Srećom, imala sam normabele sa sobom, i čim sam čvaknula samo jedan, doslovno par sekundi kasnije senzacija je nestala.

Moj ex-doktor govorio je da se radi o psihotičnom strahu, komentirajući kako je takvo što tipično za borderline (mutne i maglovite granice između sebstva i okoline za koje sam si protumačila da se ponekad otjelešnjuju u vidu fizičkog doživljaja rastakanja ili prijetnje istim, rupa/pukotina u strukturi ličnosti, slab i drhtav ego, splitting), ali ja uistinu nisam bila u psihotičnom stanju svijesti, jer sam čitavo vrijeme bila svjesna da nešto opako nije u redu i čak i u uraganskom vrtlogu same senzacije mogla sam ju opisati do u tančine. Btw. smirio me normabel vulgaris. :confused:

Po onom što sam čitala, ispretumbavši čitav net uzduž i poprijeko i od nemila do netraga, te rujući po impresivnoj količini stručne literature, mislim da je riječ o depersonalizaciji i/ili derealizaciji. Čitala sam i da PA može obuhvatiti dotične dvije pojave.

Ima li itko od vas ideju o čemu se, kvragu, tu radi? I jeste li imali slično iskustvo? Kratkotrajno granično stanje (inicirano ili intenzivirano primišlju na personu koja me istraumatizirala) ili "obični" PA? (Dok ovo pišem, drhtim i srce mi luđački lupa, ali osjećam tek "neurotičnu" i nimalo opasnu trtu-mrtu za koju znam da će izblijedjeti i crknuti čim se prestanem uživljavati u opisani zajeb.)

_Hikikomori_
07.12.2009., 20:56
Povlačim upit. Riješit ću problem sa svojom dočkom, ovako istječe suviše energetskog naboja koji bi se trebao investirati u terapeutski proces i interakciju. :)

rejoflajt
07.12.2009., 21:00
[QUOTE=_Hikikomori_;23914110]Povlačim upit. Riješit ću problem sa svojom dočkom, ovako istječe suviše energetskog naboja koji bi se trebao investirati u terapeutski proces i interakciju. :)koliko vidim da imaš itekako pojma, ili si prošla kroz psihoterapije, i da je deperso i derealizacija.:mig:

_Hikikomori_
07.12.2009., 21:08
[QUOTE]koliko vidim da imaš itekako pojma, ili si prošla kroz psihoterapije, i da je deperso i derealizacija.:mig:

Hvala :) Nadam se da je tako, elementi disocijacijskih simptoma (dep i der :D) također nisu špansko selo za taj notorni granični (iako se mrzim poistovjećivati s dijagnozom, ali jebiga, neloše je "demona", kad je već identificiran kao kakav povampireni virus u sustavu, držati na nišanu oka svoga i naposlijetku se s njime i sprijateljiti i upregnuti ga u ovaploćenje novopečene snage koja se stidljivo iskobeljava iz kukuljice).

:):)

rejoflajt
07.12.2009., 21:42
[QUOTE=rejoflajt;23914209]

Hvala :) Nadam se da je tako, elementi disocijacijskih simptoma (dep i der :D) također nisu špansko selo za taj notorni granični (iako se mrzim poistovjećivati s dijagnozom, ali jebiga, neloše je "demona", kad je već identificiran kao kakav povampireni virus u sustavu, držati na nišanu oka svoga i naposlijetku se s njime i sprijateljiti i upregnuti ga u ovaploćenje novopečene snage koja se stidljivo iskobeljava iz kukuljice).

:):)

ajme, anksioznost ustihovljena! skidam kapu!ovaj, šeširić!:mig:

rejoflajt
07.12.2009., 21:49
slika? ([:aaliyah351:1])

rejoflajt
07.12.2009., 21:55
slika? ([:aaliyah351:1])
nešto me komp j...

peta25
08.12.2009., 09:46
pijem zoloft skoro pa 3tjedna i svaki put kada zaspem za cca 2h me probudi vručina i znoj uz to imam mučnine i glavobolje da li je to od uzimnaje zolofta i da probleme sa nesanicom ako jesu koliko to misli trajati jel sam luda a napredak neki ne vidim?!

rejoflajt
08.12.2009., 16:32

vi koje ste novije, to je uobičajeno za zuleta, tako da se ne morate bojatihttp://imdoc.fr/forum/images/perso/1/albizia6.gif

Pajoslav
08.12.2009., 17:16
Ekipo i forumaši, veseli vam pozdrav.
Nisam se javljao neko vrijeme no marljivo sam čitao svaki vaš post. Vidim, nekima je bolje, nekima isto, nekima lošije - kao i meni.
U zadnjih par dana opet me počela hvatati neka panika i nervoza cijelog tijela no javio se i neki noviji problem pa ako netko nešto zna ili je prošao kroz to, molim info.
Javlja mi se neki pulsirajući pritisak ( kao neki osječaj utrnulosti )u prsima da li nešto radio ili ležao. Pritisak je kao kada se naglo nakon dužeg vremena dignete sa stolice pa vas stisne u prsima i glavi i zamuti vam se. Takav pritisak mi se javlja u prsima, a srce uspori otkucaje i kuca jako,tj. snažno te kod svakog otkucaja osjetim taj pritisak. Nakod par sekundi se smiri i normalno otkucava dalje.
Najgore mi je jer mi se to dešava kada ležim i ništa ne radim, tj. kada tonem u san i jednostavno od toga ne mogu zaspati. Počne me hvatati panika da će mi srce stati ili nešto nije u redu kada tako aritmično kuca ( u trenutku se jako uspori - u trenutku pritiska) i takve te stvari koje mi paničari proživljavamopa se nekako skuliram i nakon nekog vremena i muke zaspem.
Inače, dok mi kaže da sam ukočen, tj. nerazgiban ( gornji dio leđa, prsa ) pa mi to može nekim djelom biti i od toga.

Hvala vam lijepo i ekipo držim vam svima palčeve da nam nadolazeća godina bude puna ZDRAVLJA i VESELJA i sa puno manje anksioznosti i panike.
Aloha

zeusxl
08.12.2009., 19:15
Pa da nisam takav nebi uopće izlazio iz kuće. Sat vremena ranije sam dobio težak PA. Srušio sam se ispred ulaznih vrata i puzao sam do kreveta. Nisam mogao govoriti. Bio sam sav oznojen od straha.:eek:

plašljiva
08.12.2009., 19:28
pajoslav,možda je tvoj problem fiziološke prirode,jesi bio kod doktora,npr.na sistematskom ili slično? a za zeusaxl,jel imaš curu? vj.bi ti bilo lakše da te netko pazi i njeguje. :mig: ja nemam dečka i znam da bi bila dosta sigurnija u sebe i opuštenija kad bi ga imala,ali problem je u glavi,prestroga sam prema sebi. moram to promijeniti,kad bih barem mogla sama. :(

Senadica
08.12.2009., 20:05
Danima sam dobro i ponadala sam se da su teski dani iza mene,kada sam se popodne pocela osjecati jadno,bas jadno,onaj poznati osjecaj nelagode..
Evo sjedim sklupcana ispred laptopa sa maramicom u ruci,tesko mi je,neznam zasto se ovo stanje vratilo kada je tako nepozeljno...
Neprijatno mi je pogledati u muza,stidim se svoje slabosti,zao mi je sto me kcerkica mora gledati ovakvu....bolje bi bilo da me nema....

rejoflajt
08.12.2009., 22:33

pih, kao da mora biti subota. i kao da mora biti vani. za početak, AKO ti dođe, odvrni muziku i pleši po sobi. nemoj si nikakve prisile stavljati. idi svojim tempom

rejoflajt
08.12.2009., 22:35
Pa da nisam takav nebi uopće izlazio iz kuće. Sat vremena ranije sam dobio težak PA. Srušio sam se ispred ulaznih vrata i puzao sam do kreveta. Nisam mogao govoriti. Bio sam sav oznojen od straha.:eek:

o, bože koje ti napade imaš, pa daj odi nekom psihijatru psihoterapeutu-MUŠKOM!!! ne zezam se...

rejoflajt
08.12.2009., 22:37
Danima sam dobro i ponadala sam se da su teski dani iza mene,kada sam se popodne pocela osjecati jadno,bas jadno,onaj poznati osjecaj nelagode..
Evo sjedim sklupcana ispred laptopa sa maramicom u ruci,tesko mi je,neznam zasto se ovo stanje vratilo kada je tako nepozeljno...
Neprijatno mi je pogledati u muza,stidim se svoje slabosti,zao mi je sto me kcerkica mora gledati ovakvu....bolje bi bilo da me nema....

liječi se, idi na psihoterapije barem 1xtjedno i bit će pomaka. ozbiljno.tako sam ja 6 godina, sad idem svaka 2 tjedna jer sam odradila veliki dio "posla", pa nije neophodno svaki tjedan.

kijaraa
08.12.2009., 22:38
ovdje sam nova i zanima me da li ima još sličnih meni ,naime ja sam udana za bivšeg narkomana hvala bogu nikad nije uzimao heroin , nisam ga tad poznavala bio je u komuni , sad je sve ok:):):):):)

rejoflajt
08.12.2009., 22:40
Ekipo i forumaši, veseli vam pozdrav.
Nisam se javljao neko vrijeme no marljivo sam čitao svaki vaš post. Vidim, nekima je bolje, nekima isto, nekima lošije - kao i meni.
U zadnjih par dana opet me počela hvatati neka panika i nervoza cijelog tijela no javio se i neki noviji problem pa ako netko nešto zna ili je prošao kroz to, molim info.
Javlja mi se neki pulsirajući pritisak ( kao neki osječaj utrnulosti )u prsima da li nešto radio ili ležao. Pritisak je kao kada se naglo nakon dužeg vremena dignete sa stolice pa vas stisne u prsima i glavi i zamuti vam se. Takav pritisak mi se javlja u prsima, a srce uspori otkucaje i kuca jako,tj. snažno te kod svakog otkucaja osjetim taj pritisak. Nakod par sekundi se smiri i normalno otkucava dalje.
Najgore mi je jer mi se to dešava kada ležim i ništa ne radim, tj. kada tonem u san i jednostavno od toga ne mogu zaspati. Počne me hvatati panika da će mi srce stati ili nešto nije u redu kada tako aritmično kuca ( u trenutku se jako uspori - u trenutku pritiska) i takve te stvari koje mi paničari proživljavamopa se nekako skuliram i nakon nekog vremena i muke zaspem.
Inače, dok mi kaže da sam ukočen, tj. nerazgiban ( gornji dio leđa, prsa ) pa mi to može nekim djelom biti i od toga.

Hvala vam lijepo i ekipo držim vam svima palčeve da nam nadolazeća godina bude puna ZDRAVLJA i VESELJA i sa puno manje anksioznosti i panike.
Aloha
prvo pretrage obaviti, idi kod opće prakse po uputnice, još malo nafriziraj da dobiješ više njih i tad ćeš znati je li tijelo ili psihosomatski

marinella
09.12.2009., 06:56

najgore u depresiji je onaj veliki teški osjećaj krivice,ti nisi ni za što kriva,bolest nisi birala,naprotiv divim ti se i svakom ko se pomakne s mjesta i odluči boriti (bilo da ima sam snage il potraži stručna pomoć) zato prestani sebe okrivljavati,il ako ti je tako teško da ne možeš ni to onda imaj si samo jednu misao u glavi:da si bolje,da je to samo prolazno stanje,brzo će biti lakše.i kad ponovno dobiješ zdrav pogled znat ćeš da ni za što nisi kriva i da je ta krivica samo posljedica bolesti.znam kako je kad osjetimo recidiv najradije bi odustali od svega,ali zapamti da recidiv nije korak nazad nego samo put kojim trebamo proći! i ja sam ih imala brdo njih,nakon svakog sam se osjećala poraženo dok nisam shvatila istinu koju sam prije napisala,molim te što prije prihvati je kao takvu i lakše ćeš disati! naravno preporučljivo je ić na psihoterapije,pogotovo u teškim trenucima.nadam se da si zadovoljna svojim doktorom!
i da si danas bolje! :mig:

zeusxl
09.12.2009., 07:29
pajoslav,možda je tvoj problem fiziološke prirode,jesi bio kod doktora,npr.na sistematskom ili slično? a za zeusaxl,jel imaš curu? vj.bi ti bilo lakše da te netko pazi i njeguje. :mig: ja nemam dečka i znam da bi bila dosta sigurnija u sebe i opuštenija kad bi ga imala,ali problem je u glavi,prestroga sam prema sebi. moram to promijeniti,kad bih barem mogla sama. :(
Ako nosiš haltere kao na slici, brzo ćeš ga naći. Ja sam odmah pao.:mig::cerek:

zeusxl
09.12.2009., 07:30
o, bože koje ti napade imaš, pa daj odi nekom psihijatru psihoterapeutu-MUŠKOM!!! ne zezam se...
Pa daj mi neko ime. Samo da nije star.:confused:

baby joe
09.12.2009., 10:04
vjerovala il ne, to je ustvari i moguće. bila si u depresiji, riješila si je se.. i onda te uhvatila nakon.. ni prvi ni zadnji slućaj.. štoviše, ti si imala več veče šanse u startu da če tako biti..

pa zapravo nemogu reć da sam je se skroz bila riješila, možda bi na dane bilo malo bolje, maknem misli od nje pa i nije tako loše, a onda me opet uvati.... i tako to ide...malo vako malo nako...

duxi9
09.12.2009., 10:31
:)Evo mene nakon nekoliko stranica opet.Kao što mi svi znamo (samo ponekad ne razumijemo).Snagom svoje volje mi možemo šta god hočemo.
:top:
Stariji forumaši na ovoj temi me poznaju i znaju kakav sam ja strahopezdec bila, plašila sam se svega i svačega, svaka malo stresnija situacija me drmala paničnim napadima.:ne zna:Nisam podnosila ništ novo , nisam izlazila nigdje, sve nepoznato me plašilo, pila sam zoloft, mirzaten, cipralex isve benzodijazepine, koje sam na kraju zlorabila, kao što sam nekoliko stranica prije i opisala.
Mislim da sam tako nastavila da bih za nekoliko mj. bila dva metara pod zemljom:cerek:
Šta se meni desilo da sam počela tako živjeti neznam ali znam da mogu i oču biti onakva kakva sam nekad bila, ne tako davno.
Neki dan sam dobila opomenu pred ootkaz
(neopravdano)rijeć je o nečijoj smicalici, ali sam se pismeno očitovalča jasno i glasno i oštro, napisala sam sve kaj mislim o tome, i tko mislim da stoji iza svega.
Prije samo nekoliko mj. da mi se to isto desilo , vjerojatno bi se nakljukala tableticama i ne bi uopče reagirala, (jer bi se bojala), sad ne , ne trošim nikakvu terapiju ne pijem nikakve tabletice, čak ni za glavobolju.
Osobno mislim da mi je mozak puno bistriji i da mogu realnije sagledat neke stvari.Osječam se ko da se poslije velikog pijanstva trijeznim:cerek:
Ima dana kad se osjećam bolje a i dana kad sam lošije ali tko ih nema, dođe mi da popijem tableticu , jednu , dve tri ali to ipak ne uradim proguram.
Ne mogu reči da više nikad ne budem trošila ad, jer su stvoreni za to da čovjeku pomognu ali probat ču svojim mozgom nadjačati to, jer mislim da čovijek treba svatiti šta ga zapravo muči i zašto mu se nešto takvoga počinje dešavati. Ništa takvoga ne dolazi samo , uvijek nešto postoji samo možda nekad nismo svjesni toga.Sve ono što te ne ubije to te ojača.ETO TOLIKO OD MENE. Pusa svima:top:

maher18
09.12.2009., 10:41
bravo!!:top::):grli:
eh, kad bi se bar neki malo potrudili kao ti. ma tupili mi do beskonačnosti: raditi na sebi, raditi na sebi, raditi na sebi, rijetko tko se zaozbiljno primi tog posla. ide se linijom manjeg otpora, u strahu da se ne razori ono malo što je od ličnosti ostalo. a misliš da bi se onda raspao u paramparčad, jer se bojiš da u sebi više nemaš ničega. a to nije istina, naprosto nije istina! može se, samo treba samodiscipline. koja često nije razvijena uslijed poremećaja. eh, to znači da je treba naučiti izgraditi i uporno provoditi! a ne nalaziti kojekakva opravdanja. sunček, jedva čekam da se izvalim pod sunčekom, tam kod tebe, na čistom zraku:)

duxi9
09.12.2009., 10:45
eh, kad bi se bar neki malo potrudili kao ti. ma tupili mi do beskonačnosti: raditi na sebi, raditi na sebi, raditi na sebi, rijetko tko se zaozbiljno primi tog posla. ide se linijom manjeg otpora, u strahu da se ne razori ono malo što je od ličnosti ostalo. a misliš da bi se onda raspao u paramparčad, jer se bojiš da u sebi više nemaš ničega. a to nije istina, naprosto nije istina! može se, samo treba samodiscipline. koja često nije razvijena uslijed poremećaja. eh, to znači da je treba naučiti izgraditi i uporno provoditi! a ne nalaziti kojekakva opravdanja. sunček, jedva čekam da se izvalim pod sunčekom, tam kod tebe, na čistom zraku:)

Maherica:top:, znaš da si uvijek dobrodošla i fala ti na ovome :top:pusa vellllliiiiiiiiikkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaa:mig:

marinella
09.12.2009., 10:56
ma tupili mi do beskonačnosti: raditi na sebi, raditi na sebi, raditi na sebi, rijetko tko se zaozbiljno primi tog posla.

netko je dobro rekao,ovdje se ne vide nit komentiraju postovi ljudi koji se bore,traže pomoć,iskoprcavaju iz pakla svaki dan,uspješno i manje uspješno,ne komentiraju se oni koji su pobjedili depresiju ,fobije,puste dijagnoze.samo se kuka o posljednjim pa,o tome kako se nema snage za dalje,kako je samo njima tako,mi nikad ništa nismo ni slično osjetili!e pa znate šta?! mi smo isto prošli i nismo se predali dok nismo osjetili da smo na pravom putu,i dalje koračamo njime al u pravom smjeru! želim vam snagu da napokon dignete dupe i počnete tražiti pomoć koju trebate od stručne osobe a ne samo od kompanjona na netu.i ja sam tu bila,divni su to ljudi al nisu školovani za ovu problematiku,koliko god izgledaju da znaju toliko toga o ovome,oni to nisu!

sorry ak sam grubo zvučala!

maher18
09.12.2009., 11:03

kaj bi grubo zvučala, pa to tupimo već godinama. ovdje se možeš opustiti, isplakati, ispsovati, izbaciti jade, steći suistomišljenike i supatnike, evenutalno dobiti savjet kamo da se obratiš po stručnu pomoć. poanta je upravo na tome: stručna pomoć!. sve ostalo je ohrabrivanje, tješenje, razglabanje. poslije se osjećamo nešto bolje, ali ne riješimo stvar. stvari se rješavaju u stvarnom životu.

zeusxl
09.12.2009., 11:26
netko je dobro rekao,ovdje se ne vide nit komentiraju postovi ljudi koji se bore,traže pomoć,iskoprcavaju iz pakla svaki dan,uspješno i manje uspješno,ne komentiraju se oni koji su pobjedili depresiju ,fobije,puste dijagnoze.samo se kuka o posljednjim pa,o tome kako se nema snage za dalje,kako je samo njima tako,mi nikad ništa nismo ni slično osjetili!e pa znate šta?! mi smo isto prošli i nismo se predali dok nismo osjetili da smo na pravom putu,i dalje koračamo njime al u pravom smjeru! želim vam snagu da napokon dignete dupe i počnete tražiti pomoć koju trebate od stručne osobe a ne samo od kompanjona na netu.i ja sam tu bila,divni su to ljudi al nisu školovani za ovu problematiku,koliko god izgledaju da znaju toliko toga o ovome,oni to nisu!

Ajde mi reci kako bi mi psihijatar mogao pomoći? Ja u njih nemam povjerenja. U stvari ja nemam u nikog više povjerenja.:(
Ovaj pdf je i namijenjen pisanju o svojim problemima. To može biti jedan vid terapije.
Pisanje o bebama,braku i inim glupostima nije mjesto na ovom pdf.
Zato postoji drugi pdf:kava:

baby joe
09.12.2009., 11:28
Ako izostavim brak i dijete, podsjetila si me u nekim dijelovima posta na mene... a podsjećaš me i na još jednu forumašicu, koje nešto nema na ovoj temi već neko vrijeme (zbog nje mi drago da je tako:D).

i meni je drago mada je neznam :D

a šta da ti kažem, svi mi se ode više-manje slično osječamo...nažalost :(

marinella
09.12.2009., 11:53
Ajde mi reci kako bi mi psihijatar mogao pomoći? Ja u njih nemam povjerenja. U stvari ja nemam u nikog više povjerenja.:(
Ovaj pdf je i namijenjen pisanju o svojim problemima. To može biti jedan vid terapije.
Pisanje o bebama,braku i inim glupostima nije mjesto na ovom pdf.
Zato postoji drugi pdf:kava:

vidim da je netko opet u lošoj fazi al ne zamjeram ja tebi ja tebe volem mnogo :grli:

brak i planiranje bebe su pokazatelj koliko sam dobro,i ti to jako dobro znaš,ako ne onda il nisi lucidan il si samo zloban?al kako reko nije važno.ne prodajem samo fore bit će dobro ,kad to kažem želim to pokrijepiti primjerima iz svog života,svojim napretkom.a odluka biti roditeljem je za mene jako velik napredak,skok od milijun koraka spram onim šta sam bila ima god.dana.al ti to sve već znaš zar ne? :mig:

marinella
09.12.2009., 11:54
i meni je drago mada je neznam :D

a šta da ti kažem, svi mi se ode više-manje slično osječamo...nažalost :(

mislim da je mislila na mene :D il nije?

BeautifullyChaotic
09.12.2009., 12:13
mislim da je mislila na mene :D il nije?

Zapravo na micumacu... samo je ona bila živčanija...:mig:
Baš mi je lijepo čitati ove tvoje optimistične postove...
Ja sam od jučer jako, jako tužna... ne depresivna, baš tužna...

andrea20
09.12.2009., 12:14
danas mi je grozan dan nakon dugo vremena osjecam se zgazeno,cak ni na posao ne idem,ponoci me uhvatila mucnina to me i probudilo i onda sam se ustala krenula u kupaonu i poceo me obljevati hladan znoj i pomislila sam sad cu past u nesvijest gotovo je a onda sam pocela povracati i jos panika ostala sam bez zraka imala sam osjecaj da cu umrijeti...uzas,a danas se osjecam tako osamuceno i umorno......:(:(:(:flop: