PDA

View Full Version : Bijela kosa

stranice : [1] 2

Noemi
23.05.2004., 09:05
MIslim da je zbog kose bolje ici postepeno nego naglo,da je ne spalis.U svakom slucaju odi u neki provjereni salon.
Sretno:w

Ja sam dosla mojoj frizerki s istom zeljom,a imala sam iskaniranu kosu do pola leđa i izrast od 10 cm...skoro se onesvijestila od smijeha:D

Iva
23.05.2004., 12:56
PrittPen kaže:
e sad nije topic, ali ja imam smeđu kosu i htjela bi se totalno zblajhat, onako u skoro bijelo, jel se to može isprve ili bi morala nekoliko puta??

ja kad sam se blajhala prvi puta kosa mi je ispala više narančasta. a prirodno mi je tamna dosta samo je već bila farbana. jervujem da će i tebi isto tako biti prvi puta, a drugi će ti već biti bijela.

a jesi sigurna da baš hočeš bijelu? nebi ti preporučila jer će ti poslje možda biti žao. jako oštetiš kosu, suha ti postane jako, i poslje juje teško vratit na neku normalnu boju. preporučim ti samo ako si skroz sigurna da će ti dobro stajati.

PrittPen
23.05.2004., 13:38
ma mene ti nije strah eksperimentirat, ja imam tamno smeđu kosu, i ovo sad na glavi mi je skroz sve moja prirodna boja (koju btw. obožavam) .. kosa mi je inače dosta masna , i usto je dužine do brade tako da ako i uništim ovo, za godinu dana će sve novo izrast... a to ću radit u frizera ... i neću mu dat da me spali... :D

a za vraćat u normalnu boju, ja bi onako bijelo pa sa malo izrasta, a kad mi to dosadi, ošišam se na kratko i pustim da naraste... definitivno i ako se zblajham ne najmjeravam to držat na glavi duže od godinu dana..

Samantha
23.05.2004., 14:39
ovo sad na glavi mi je skroz sve moja prirodna boja (koju btw. obožavam)

cemu onda inovacije za koje neznas dal ce ti pristajati i dal ces obozavati

definitivno i ako se zblajham ne najmjeravam to držat na glavi duže od godinu dana..

otpast ce ti i sama prije godine dana:D

Sad ozbiljno,ja imam tamno smedju kosu i pokusala sam se izblajhat da bude platinasta,nikad nisam uspjela...svi pokusaji zavrsavali su da sam izlazila iz frizera korjena narandjastog a ostatka kose zuto ko zlato...a platinasti su mi bili vrhovi koji su se morali i onako sisati jer su bili sprzeni.Sveukupan dojam :bljak:
I tako sam mjesecima svako 15 dana isla na blajhanje dok nisam shvatila da nemogu biti platinasta jer pigment dlake je jaci od hidrogena blansa...

Prefarbala sam se u moju prirodnu boju,pustila da izraste moja zdrava kosa i sad par godina se farbam 2-3 nijanse svjetlijom(boja meda)...super sam zadovoljna,farbam samo izrast,boja se ujednaci,nema razlike korjen/ostatak...izgleda prirodno i najvaznije zdrava je.

E farbam se farbama Lissap..talijanske professional use.

Iva
23.05.2004., 15:32
ovo šta kaže Samantha je istina, osim da će ti ispasti :) inače, frizeri imaju neku kremu (il šta je to već) kojom se pobija žuta boja. tako da možda pomogne. nezna, probaj. ali baš bijelu češ teško dobiti ako ti je tamna kosa sa jednim/dva blajhanja, a moram te upozoriti da se blajhati ne smiješ često jer će ti onda stvarno ispasti. ja sam svoju blajhala svaka 2 mjeseca a frizerka mi je rekla da se nebi smjelo više od 2 puta godišnje.

SaraTroroga
23.05.2004., 15:58
Ja sam cula da su Redkenovi blansevi dosta blagi.
Jedna manekenka tu kod nas je izjavila citat: U toku jedne veceri 4 puta sam blajhala kosu,da sam to uradila nekim drugim blansom a ne Redkenovim bila bih sva celava, ovako lepo je ispalo"
E sad da li je to neka namontirana reklama ili... ne znam.
Ja sam se davno farbala tako sto u redovnu farbu dodam kasikicu blansa i nije bilo lose(sem kada nam je jednom nestalo vode a ja namazala:mad: )
A i palete deluxe ima jednu farbu sa dve kesice blansa unutra i posvetljava za 4-6 tonova:W

PrittPen
24.05.2004., 18:00
a ja znam cura koje su bile prirodno tamne i zblajhale su se u bijelo - i da, frizer im je koristio to za ubijanje žutog u kosi... sad ste me neavele na razmišljanje... a samantha ako neću sad kad ću se bojat... kad osjedim... napisala sam da obožavam svoju boju utoliko šta me ne zanimaju sad pramenovi i boja meda i sl. meni je moja ljepša id toga, kad bi mijenjala, stavila bi bijelo pa kud puklo... to mi jedino kul izgleda... ... a da ja otvorim novi topic?

PrittPen
24.05.2004., 18:04
e sad već sam pisala na topicu "boja za kosu" pa please ako će moderatorica prebacit te postove vamo da ne pišem opet sve isto.

dakle - ja bi se htjela obojat onako u bijelo, ne plavo, onako žuto, nego više bijelo. prirodno imam tamnosmeđu kosu, i to mi je sad na glavi. kako to mogu postić, koliko vremena treba za to, i naravno, u frizera bi to radila, pa preporučite ako imate iskustva, nekog u zagrebu.

croft
24.05.2004., 18:12
PrittPen,ako mislis biti bijela onda obavezno frizerki.Nemoj sama svega ti :s ....ja znam jednu kojoj je kosa doslovno-izgorila,blajhala se sama.

Ja sam prije koristila samo farbe marke Keune (biserno plava) i bila sam jako zadovoljna.
Sad se farbam kod frizerke mislim da koristi Welline farbe,isto sam zadovoljna.Cesto me zene pitaju koju koristim boju za kosu.
Sad sam platinasto plava.

PrittPen
24.05.2004., 18:16
croft kaže:
PrittPen,ako mislis biti bijela onda obavezno frizerki.Nemoj sama svega ti :s ....ja znam jednu kojoj je kosa doslovno-izgorila,blajhala se sama.

don't worry, to ne bi ni luda sama išla pokušavat :)

Samantha
24.05.2004., 18:21
Stavljali su i meni nesto za ubijanje zutila,al nista nije pomoglo.

A ti probaj PrittPen...pa ako ti ne bude valjalo uvijek imas soluciju prefarbat se u smedje.

Samantha
24.05.2004., 18:22
A Croft ti si platinasta?

zasto sam te zamislila smedjom:rolleyes:

croft
24.05.2004., 18:28
Ja imam sad onak vise bijelu nego zutu kosu.:D
Imala sam prirodnu smedu kosu,i prvi put sam kod frizerke izbjelila kosu,ne znam tocno kolko je trajao taj proces,to je bilo prije 4-5 god.
Recimo par sati,2-3 koliko se sjecam :misli:....

Samo imaj na umu da izbjeljivanje jako isusi kosu,jako je vazno kosu kasnije hraniti sa kvalitetnim maskama.

PrittPen
24.05.2004., 18:33
mene zanima je li ti odmah uhvatilo bijelo ili si morala hodat okolo s nekom bojom između :D pa onda još jednom blajhat i slično. ili je sve bilo gotovo u jedno popodne?

Samantha
24.05.2004., 18:35
e ja sam isla da spojim topice,al sam nesto zeznula...ispalo je sto je ispalo...ako kiki vidi nek popravi

prvi post je trebao da bude od prittpen

croft
24.05.2004., 18:38
PrittPen kaže:
mene zanima je li ti odmah uhvatilo bijelo ili si morala hodat okolo s nekom bojom između :D pa onda još jednom blajhat i slično. ili je sve bilo gotovo u jedno popodne?

meni je odmah uspjelo,nakon toga samo sam izrast farbala

PrittPen
24.05.2004., 18:59
e cure puno hvala!!! samo još jedno pitanjce, croft, kakva je tebi prirodna smeđa - svijetla, tamna, srednja?

ako još netko ima iskustva neka napiše, i will be very grateful.... topic je sad malo zbrkan ali nema veze, valjda će se skužit problematika :D

croft
24.05.2004., 19:06
mislim srednje smeda...vjeruj mi skoro sam i zaboravila kakva mi je prirodna boja

sretno...posalji sliku kad se ofarbas ;)

Leeloo
25.05.2004., 00:04
Ja sam izblahajna u kućnoj radinosti... tamno smedja
Doduse imam jako kratku kosu.
Proces ide ovako... stavim blanš, držim 10-15 minuta, saperem, pa stavim još jednom, držim 20 minuta i bijela sam.

Kako imam jako kratku kosu veliku štetu ne mogu napraviti... izraste za mjesec dana.

Koristim afrodita balnš + hidrogen 9%

Ali bolje ti je kod frizerke to napravit.

Štrikalica
25.05.2004., 12:43
PrittPen kaže:
e cure puno hvala!!! samo još jedno pitanjce, croft, kakva je tebi prirodna smeđa - svijetla, tamna, srednja?

ako još netko ima iskustva neka napiše, i will be very grateful.... topic je sad malo zbrkan ali nema veze, valjda će se skužit problematika :D

ja ti imam ovakvo iskustvo - inače kosu farbam otprilike svaka 2-3 mjeseca u potpuno drugu boju..tako da svaka vlas ima 500 slojeva :rolleyes:

to bi značilo da sam od nove godine bila:

- crna
- crvena
- i sad sam plava

da iz crvene dođem u platinasto plavu trebala su mi dva posjeta frizeru - ali samo zato kaj mi je prvi put zajebo i tresnuo gore neku sivu kao da ublaži kričavost pa me vratio skoro pa na početno stanje :mad:

drugi put sam mu zaprijetila smrću ako to napravi i uspio se suzdržati i sad je super cool :cool:

što bi značilo da svakako napraviš kod stručne osobe, ali da ublažavanje kričavosti ne dopuštaš niti u ludilu..ako se dok je kosa mokra i čini da su ti vrhovi fluorescentno narančasti, kad ju osušiš to će dati baš cool štih..prirodniji :)

isto tako..jest da mi je kosa sama po sebi jako izdržljiva, ali kad ti napravi stručnjak 2 45minutna držanja blajha u 10 dana nisu mi uopće spalila kosu.

p.s. ovo crvenkasto što cure spominju dešava se kod cura koje u kosi imaju crvenkasti pigment..ali više je izraženo kad se farbaš običnom bojom nego blajhom..imam isti problem, ali s blajhom sam ga zatukla u korijenu :zubo:

PrittPen
26.05.2004., 17:33
opr ja... radim od ovoga svega totalni rusvaj ali nema veze... po vašem mišljenju da li bi vam takva kosa bolje stajala na blijedu ili tamnu put... ja sam inače kraljica bjeline (snjeguljica mi nije ni do koljena) ?

Iva
26.05.2004., 18:33
PrittPen kaže:
opr ja... radim od ovoga svega totalni rusvaj ali nema veze... po vašem mišljenju da li bi vam takva kosa bolje stajala na blijedu ili tamnu put... ja sam inače kraljica bjeline (snjeguljica mi nije ni do koljena) ?

hmm, a da onda nečeš izgledati nekako "prozirno" ? mislim, to ti je dobronamjerni savjet.. a vjeruj mi ja sam još bjelija nego ti :p

PrittPen
26.05.2004., 21:34
da... o tome razmišljam... blesava sam, znam :) trebala bi jednostavno otić i zblajhat se pa poslje razmišljat ( to ionako uvijek radim :D :D )

Samantha
26.05.2004., 21:38
prirodno osuncana,nista pretjerano...

Iva
26.05.2004., 21:49
PrittPen kaže:
da... o tome razmišljam... blesava sam, znam :) trebala bi jednostavno otić i zblajhat se pa poslje razmišljat ( to ionako uvijek radim :D :D )

pa ako hočeš odi! neznam zašto tražiš odobravanje! onda ti se tek neće dopasti! ovako, moj savjet ti je da to napraviš ako stvarno želiš! i naravo, ako ti nije žao kose ;)

Noemi
27.05.2004., 08:58
Ne sjećam se da sam otvorila ovaj topic:misli:

Jolly
27.05.2004., 13:10
keuene ima šampon ( 45 kn) za ubijanje žutila kod plave kose, nisam još probala, ali budem ovaj vikenda pa javim

mrkvich
11.08.2004., 15:08
prirodna boja moje kose je neka smedja,svijetlo smedja sa primjesama ko neke sive, meni osobon:rolleyes: al ju vec kojih 2 godine farbam u tamnooo smedju i sad sam se odlucila da ju vratim na prirodnu jer mi je oslabila. e sad, za iskusne, kaj preporucate...neda mi se cekat da mi cijela izraste jer ce biti :bljak: pa sam misla malo pustit izrast i onda donji dio zblajhat i rec frizerki nek to zblajhano pofarba u najslicniju boju mojoj prirodnoj. se to moze, isplati? rezultati?

mrkvich
11.08.2004., 15:15
e da, i prije par mjeseci (tocnije krajem 5og) sam radila trajnu....ne onu sitnu nek onak...lagane kovrce, vec je poprilicno popustila jer mi je kosa jaka i cvrsta,.

Iva
11.08.2004., 15:22
ti si luda ako misliš prvo blajhat pa onda farbat. ljepo ti odi frizerki, ništa sama nemoj raditi, i ona te sigurno neće blajhat, nego će te farbati sa bojom kakvu želiš. trebalo bi ti ispasti dobro, jer ja se farbam nekih godinu i pol kod frizerke svakih mjesec dana (imam jako tamnu, a farbam se na flavo-smeđu neku), i uvijek ispadne dobro, niti se boja ne ispire. ako ces prvo blajhat, boja ce ti se sigurno ispirat. nikak si nemoj tak jako unistavat kosu.

Urbana
11.08.2004., 15:28
ja imam svijetlo smedju kosu, i dugo sam se farbala u crno
naravno da mi je dosadilo ali posto mi je kosa bila duga (najduza u zivotu) bilo mi zao da je kratim a htjela sam svoju prirodnu boju kose, i onda mi je rodjak frizer blajhao nekim " de kapadjo" ili tako nekako, sto je neka blaza verzija blajha
dobila sam boju ali kosa je ipak bila ko metla, ostecena, ma fuj tako da sam se na kraju osisala
bolje da postepeno posvjetljavas kosu nekom svijetlo smedjom farbom nego da blajhas
bjalhanje :bljak:

Lali Puna
11.08.2004., 15:55
kakvo blajhanje, pobogu!

Odi fino frizerki i reci joj šta hoćeš

može se kosa posvijetlit i bez blajhanja

bmx
11.08.2004., 16:05
goldberry, pm box ti je pun jos od jucer...ocisti ga :D

Lali Puna
11.08.2004., 16:12
obrisano

charlize
11.08.2004., 16:24
a da stavis neke svjetlije pramenove? svijetlosmedje? fino ce biti dok kosa izrasta.

mrkvich
11.08.2004., 16:43
a se moze kosa posvjetliti (u mom slucaju sa tam,no smedje, skoro crne, na svijetlu) obicnim bojama, bez blajha?
znam da to uzasno unisti kosu al ne zelim cekati da mi u potpunosti izraste jer bi uzasno zgledalo, a sisanje nema sanse. pa eto zato pitam za savjete.

mrkvich
11.08.2004., 16:44
charlize kaže:
a da stavis neke svjetlije pramenove? svijetlosmedje? fino ce biti dok kosa izrasta.

ma osobno mi ne izgleda lijepo svijetli pramenovi na tamnoj kosi tako da ne bi to...

Iva
11.08.2004., 17:17
mrkvich kaže:
a se moze kosa posvjetliti (u mom slucaju sa tam,no smedje, skoro crne, na svijetlu) obicnim bojama, bez blajha?
znam da to uzasno unisti kosu al ne zelim cekati da mi u potpunosti izraste jer bi uzasno zgledalo, a sisanje nema sanse. pa eto zato pitam za savjete.
pa da! to sam ti napisala gore. ja imam jako tamnu kosu, i idem frizerki na farbanje izrasta svakih mjesec dan, i ona me sa bojom farba. ok, nutra mora staviti hidrogena da se to primi, ali boja se ne ispire uopče.

charlize
11.08.2004., 17:23
mrkvich kaže:
ma osobno mi ne izgleda lijepo svijetli pramenovi na tamnoj kosi tako da ne bi to...

ni meni na pretamnoj, al sam kasno skontala da imas skoro crnu kosu :)

evo Iva ti kaze da se bas tamna kosa moze posvjetliti farbom. nisam nikad imala takvu boju kose ali sam kod svojih prijateljica primjecivala da dosta zavisi od toga koju boju si stavljala i koliko dugo. nekima nije bilo spasa, morale su cekati da kosa izraste.

blajhanje na bilo koju kosu a narocito ofarbanu skoru crnu, ne mislim da je pametno. dobices ruznu boju i unistenu kosu.

Lali Puna
11.08.2004., 18:07
odi kod frizereke, ženo!
I reci joj da te ofarba u boju najsličniju tvojoj prirodnoj.

Ja imam prirodno tamnosmeđu kosu i farbala sam se dost dugo, bez blajha, u neku medenu, a imala sam čak i ful svijetlih pramenova, sve bez blajha.

naravno da se može.
samo treba znat smiješat boju. i stavi frizerka jači hidrogen, ali sve je bolje od blajha. uznapredovala je ta kemija bojanja kose od doba blajhanja.

Iva
11.08.2004., 19:30
ako hočeš, mogu ja pitat svoju frizerku kako se zovu boje koje ona koristi jer su meni super. na moju prije izblajhanu kosu sve boje su se ispirale, i prije godinu dana me pofarbala s tim bojama, i dan danas je boja ostala ista. :) a izrast mi farba normalno, a moja kosa je skoro pa crna, i super mi se primi.

piccola
11.08.2004., 20:56
ne kuzim zasto bi se blajhala, frizeri svasta mogu smješat da ispadne tvoja prirodna boja.
ja imam smedu kosu , inace na nju stavljma plave pramneove. jedno vrijeme me puklo pa sam tila pustit prirodnu kosu , otisla sam kod mog frizera i on mi je kosu prošarao smedim pramenovima koji su izgledali jako prirodno,
a sad sam opet stavila puno plavih pramenova, najbolje se ipak tako osjecam :cerek:

mrkvich
11.08.2004., 23:49
Iva kaže:
ako hočeš, mogu ja pitat svoju frizerku kako se zovu boje koje ona koristi jer su meni super. na moju prije izblajhanu kosu sve boje su se ispirale, i prije godinu dana me pofarbala s tim bojama, i dan danas je boja ostala ista. :) a izrast mi farba normalno, a moja kosa je skoro pa crna, i super mi se primi.

ma ne moras se muciti, nije problem.
kako nisam neki maher sto se sminke itd tice nisam znala da se tamna kosa moze posvijetlit bez blajha, samo me to zanimalo. jos cu pricekaj malo da mi izrasze koj centimetar moje prirodne boje i onda cu otic do frizerke i pitat kaj se da ucinit a da je bez blajhanja.
hvala ti!

mrkvich
11.08.2004., 23:52
piccola kaže:
ne kuzim zasto bi se blajhala, frizeri svasta mogu smješat da ispadne tvoja prirodna boja.
ja imam smedu kosu , inace na nju stavljma plave pramneove. jedno vrijeme me puklo pa sam tila pustit prirodnu kosu , otisla sam kod mog frizera i on mi je kosu prošarao smedim pramenovima koji su izgledali jako prirodno,
a sad sam opet stavila puno plavih pramenova, najbolje se ipak tako osjecam :cerek:

bash sam sad ivi rekla da nisam znala da se moze sa tamnijeg u svijetlo ici bez blajha a to me zanimalo jel.
mislila sam, posto imam tamno smedju kosu, skoro crnu, a moja prirodna je neka sivo smedja boga pitaj kakva, uglavnom svijetliiija od ove sada da ju jedino mogu vratit blajhom jer je tamnij ejace od svijetlog jel.

vrabac
12.08.2004., 08:00
Ja sam se isto farbala u crno neko vrijeme a prirodno mi je kosa recimo srednje smeđa, prema svjetlijoj... i onda kad sam se htjela vratiti svojoj prirodnoj boji, odem kod frizera (ovo je bilo prije cca 5 godina) i on me oblajha cijelu tako da sam bila skroz žuta :bljak: i onda me farbao u tu neku moju prirodnu boju (on je to zvao "dishwater blonde" :lol: ). Trajalo je cijelo popodne (nekoliko tura blajha, pa nekoliko tura boje) i naravno uništilo mi kosu tako da sam se mjesec dana nakon toga ošišala skroz na kratko :(

Što god radila, ne daj da ti naprave ovo što je ovaj napravio meni... Sad da me se pita, radije bih čekala da izraste bar toliko da je mogu ošišati (kad sam se šišala ovako i onako) a onu prelaznu fazu bi nekako preživjela. Bolje nego uništiti si i kosu i vlasište.

Štrikalica
12.08.2004., 08:05
vrabac kaže:
Ja sam se isto farbala u crno neko vrijeme a prirodno mi je kosa recimo srednje smeđa, prema svjetlijoj... i onda kad sam se htjela vratiti svojoj prirodnoj boji, odem kod frizera (ovo je bilo prije cca 5 godina) i on me oblajha cijelu tako da sam bila skroz žuta :bljak: i onda me farbao u tu neku moju prirodnu boju (on je to zvao "dishwater blonde" :lol: ). Trajalo je cijelo popodne (nekoliko tura blajha, pa nekoliko tura boje) i naravno uništilo mi kosu tako da sam se mjesec dana nakon toga ošišala skroz na kratko :(

Što god radila, ne daj da ti naprave ovo što je ovaj napravio meni... Sad da me se pita, radije bih čekala da izraste bar toliko da je mogu ošišati (kad sam se šišala ovako i onako) a onu prelaznu fazu bi nekako preživjela. Bolje nego uništiti si i kosu i vlasište.

ovo kao da sam ja pisala..gnji.. :mama:

charlize
12.08.2004., 10:54
mrkvich,

koliko ja vidim tebi sve djevojke koje kazu da ti nece trebati blajhanje imaju prirodno tamnu kosu, a ti imas farbanu. a sve koje su s farbane tamne htjele preci na svjetliju su ipak radile blajhanje.
dvije moje prijateljice su iz tamno ofarbane htjele il svoju prirodnu ili svjetliju boju, nije islo bez ono decolour farbe a to ti ko blans i rezultati nisu bili bas sjajni.
samo da kazem da budes oprezna.

Sretno.

Lali Puna
12.08.2004., 11:38
ja sam išla s farbane smeđe na farbanu medenu
i skroz se dobro primilo

jest da to nije bila farba vulgaris, ali opet nije bio blajh. a sve je bolje od blajha.

to frizerke smješaju nešto...stavi jači hidorgen, čuda...uglavnom NEEEEMOJ se blajhat!

mrkvich
12.08.2004., 22:07
:( www, jupi...znaci cekaaat da izraste...
znam da ako odem do frizera da ce oni naravno rec najskuplju varjantu...
ne zelim blajhat jer ce mi otpast te dlake na glavi kaj su mi ostale nakon svega sto sam priustila toj kosi, i n eznam kako bi reagiral blajh sa trajnom...ma:mad: ...bemu misa...

Karmela
12.08.2004., 22:33
shree_kali kaže:
ovo kao da sam ja pisala..gnji.. :mama:

---------------------------------------------------

Djevojke, da li vama vas stylist ikada kaze ne? Ja sam imala slucaj, kad mi je zena kazala moze - ali ne u mom salonu. I bas mi je drago sada, (onda sam bila ljuta) jer kad razmislim danas, kakve ideje sam ja samo imala..a zelja mi je bila da moju gustu, do pola ledja dugacku "dishwasher blond" kosu ofarbam u "infra-red" crvenu.

Karmela
12.08.2004., 22:37
mrkvich kaže:
:( www, jupi...znaci cekaaat da izraste...
znam da ako odem do frizera da ce oni naravno rec najskuplju varjantu...
ne zelim blajhat jer ce mi otpast te dlake na glavi kaj su mi ostale nakon svega sto sam priustila toj kosi, i n eznam kako bi reagiral blajh sa trajnom...ma:mad: ...bemu misa...

---------------------------------------------

zar ti nije minival posvijetlio kosu malo? I kakvu si farbu stavljala ranije? Ja nikada ne pristajem na permanentne boje za kosu. Meni frizer uvijek kombinira nekaj drugo, tako da mi ne dosadi. Osobito ako ti je kosa dugacka, permanentne farbe su dosta risky.

vrabac
13.08.2004., 08:08
Karmela kaže:
Djevojke, da li vama vas stylist ikada kaze ne? Ja sam imala slucaj, kad mi je zena kazala moze - ali ne u mom salonu. I bas mi je drago sada, (onda sam bila ljuta) jer kad razmislim danas, kakve ideje sam ja samo imala..a zelja mi je bila da moju gustu, do pola ledja dugacku "dishwasher blond" kosu ofarbam u "infra-red" crvenu. Ovaj majmun ne da mi nije rekao ne, nego mi je sam predložio ranije navedenu torturu. A ja blesava mislila valjda čovjek zna šta radi. Nije rekao unaprijed da ću dobit nekoliko tura blajha na kosu, a kad je krenuo bilo je kasno za zaustavit. Naravno da se u taj salon nikad više nisam vratila. A i išla sam tamo samo zato što mi ga je cimerica preporučila :mad:

Inače, u "mom" salonu tu u HR radi super ženskica, jes da je mali salončić i bogu iza nogu, ali meni je super jer mi ona odma kaže šta će mi valjat a šta ne i nikad mi još nije dopustila da se uništim, uza sve moje inzistiranje :D :top:

mrkvich
13.08.2004., 14:33
Karmela kaže:
zar ti nije minival posvijetlio kosu malo? I kakvu si farbu stavljala ranije? Ja nikada ne pristajem na permanentne boje za kosu. Meni frizer uvijek kombinira nekaj drugo, tako da mi ne dosadi. Osobito ako ti je kosa dugacka, permanentne farbe su dosta risky.

nije mi minival nista posvijetlio kosu...
moja prirodna ti je neka smedja, ima u sebi kao nekaj sivkasto...mama tvrdi da je boja predivna al meni je nekak...
:rolleyes: sta ja znam...nije cesta boja...farbala sam je u crvenu neko vrijeme pa me iritiralo sto se crvena nakon nekoliko pranja ispere pa postane onak, izlizana, kao narancasta pa sam presla u nesto tamnije crvenu, pa u smedje-crvenu, pa u smedju, pa skroz tamno smedju...skoro crnu.malo sam farbala sa onim bojama kaj se ispiru, pa nikak da se isperu pa sam sa trajnom pofarbala..i do sada farbala sa trajnom pa mi na pamet doslo da malo prestanem sa bojama i vratim prirodnu boju.

Leeloo
10.08.2005., 13:05
Imam litar 12% hidrogena iz moje bijelo blond faze...

Jel' postoji neki način da od njega napravim 9 postotni...?

violent_femmes9
10.08.2005., 13:43
Leeloo kaže:
Imam litar 12% hidrogena iz moje bijelo blond faze...

Jel' postoji neki način da od njega napravim 9 postotni...?

dodaj 333 ml destilirane vode u tu litru, i imat ces 9%-tnu otopinu

Leeloo
10.08.2005., 13:47
violent_femmes9 kaže:
dodaj 333 ml destilirane vode u tu litru, i imat ces 9%-tnu otopinu

Tnx :kiss:

boyana
30.09.2005., 07:16
kako se koristi? jel moram prvo posvijetliti kosu, pa je osusiti, pa onda farbati ili ga mogu pomjesati sa farbom? inace farbam se u narandzasto, a kosa mi je tamno smedja, pa bi ja to malo posvijetlila, da bude stvarno narandzasta, a ne da se nazire:-)

Yazz
01.10.2005., 10:12
ja nisam nikad sama radila sa blajhom, ali frizerka kad mi radi pramenove prvo stavi blajh, pa ispere (ne suši), pa onda stavlja preljev.

sratno :w

boyana
01.10.2005., 12:26
ja sam susila, za svaki slucaj:-) i super je ispalo, konacno mi je boja kao na kutiji. jos samo u ponedeljak da sredim vrhove:-)

Zlatorepa
21.11.2006., 18:15
Bok! Evo ja sam nova pa pozdrav svima na forumu :). Imam jedan problemcic, pa molim za pomoc.Bojim kosu u plavo, ali nikako da se rijesim crvenog pigmenta, pa boja na kraju nije plava nego narancasto zuta. Vidim da se o tome dosta ovdje pisalo i da se spominje izbjeljivac (9% - tni,6%-tni itd) ali nigdje nisam vidjela da pise kako se to tocno koristi. Da li se to mijesa sa bojom za kosu ili koristi zasebno? I koliku kolicinu toga uopce treba staviti da bi rezultat bio ok? Zato molim sve koji se u to razumijete i kome je rezultat ispao dobar da mi detaljno objasni sto trebam raditi. Ja bih si to doma napravila jer ce me frizerka oderat onak dobro. Uopce nemam iskustva s blajhom (koristim normalnu plavu boju za kosu), pa si ne bih htjela napraviti nekakvu strahotu na glavi. Zato, pomozite :confused: !!!

Rock Star
21.11.2006., 20:33
Imam isti problem, još uvijek mu nisam doskočila.

Martinka
21.11.2006., 20:53
Najbolje napravi frizerka, ali ja sam se prije sama farbala u plavo, a imam crveni pigment. Najbolje su mi bile keune nijanse, 10.7 najčešće, 9% hidrogena koji se s bojom mješa u omjeru 1:1. Nije loše prije prvog bojenja kosu izbjeliti blajhom ako je pretamna, ali to baš nije preporučljivo raditi ako ne znaš kako, zato što treba prema boji kose zamiješati smjesu i jako paziti na vrijeme djelovanja, a to jako ovisi o kosi.

Zlatorepa
21.11.2006., 21:31
Martinka, znaci kupim boju za kosu i dodam istu kolicinu hidrogena? Koliko dugo si ti to drzala na glavi? Jel ti kosa poslije bila jako ostecena? Thanks :rolleyes:

Profinjena
21.11.2006., 21:54
Zlatorepa, bitna ti je jos 1 stvar. Imala sam dugo plavu kosu, doduse, meni je radila frizerka jer se ne bih s tom bojom zezala sama. Nisam nikako zeljela da bude zuta, nego pepeljasta. A kad se obojas u plavo i cak i dobijes zeljenu nijansu, nakon nekog vremena ipak postaje zuca.
E, tome onda doskocis tako sto kosu peres Keueneovim samponom protiv zutila, sam sampon je ljubicast, poput tinte. I on ti ju odrzava u toj nijansi.

A da ne bi imala crvene pigmente, naravno, blans je nezaobilazan. Samo tu nemam adekvatan savjet, posto si nisam sama radila. Znam samo da mi je kasnije frizerka bojala samo izrast, pa mi nije blans stavljala uvijek na cijelu kosu i unistavala ju. A taj sampon protiv zutila je sve odrzavao pepeljastim.
Eto, sretno! :)

mladac
21.11.2006., 22:42
pr4ofinjena kolko se od prilike kreće cijena tog keuenovog šampona? čula sam puno o njemu i svaki put si ga mislim uzet i onda naprosto zaboravim kad odem u dm. jel ima uopće u dm-u? trebalo bi bit... no kak se u petak opet farbam tak da bi bilo dobro da ga kupim

MicaMaca
21.11.2006., 23:12
ima ga u DMu, mislim da je oko 30 kuna, zapravo ne sjecam se bas, ali sigurno nije preko 50:)
inace i ehoton u bisernoj nijansi ima isti efekt, ako ne i bolji, pitanje je samo dali vam pase takav nacin nanosenja i ucvrscivanja.

Profinjena
21.11.2006., 23:25
pr4ofinjena kolko se od prilike kreće cijena tog keuenovog šampona? čula sam puno o njemu i svaki put si ga mislim uzet i onda naprosto zaboravim kad odem u dm. jel ima uopće u dm-u? trebalo bi bit... no kak se u petak opet farbam tak da bi bilo dobro da ga kupim
Ne sjecam se vise jer sam bila plava prije 3g, ali i ja mislim da nije vise od 50kn.

Zlatorepa
22.11.2006., 13:19
Znam za taj sampon, ima ga u dm-u, onak je crna bocica i dodje cca 49 kn. bas budem probala s tim. Znaci, bas nije dobro nesto izvoditi u kucnoj radinosti. A ja bas bi, he he :zubo: Samo se bojim da nesto krivo ne izvedem i na kraju mi ispadne slama na glavi...

Zlatorepa
22.11.2006., 13:25
Mislim, ako je finta da se obicna boja pomijesa sa hidrogenom u omjeru 1:1, onda mi to ne djeluje tolko komplicirano. A kolko to treba drzati na glavi? Da li 30 ili 45 min ko i obicnu boju ili krace :confused: Inace, izvodila sam svakakve eksperimente na glavi pa zasto ne i to pokusati. Trenutno imam crvenu kosu, a u plavo je dobiti, to se zove problem, grrrr:mad:

Martinka
22.11.2006., 18:33
Martinka, znaci kupim boju za kosu i dodam istu kolicinu hidrogena? Koliko dugo si ti to drzala na glavi? Jel ti kosa poslije bila jako ostecena? Thanks :rolleyes:

Držiš to na glavi oko 45 minuta, ali i prije možeš provjeriti nijansu, kad postigneš boju kakvu želiš, onda operi kosu. Ako ti slabo djeluje možeš i dulje držati.
Kosa mi uopće nije oštećena, samo su mi vrhovi malo suhi, farbam se u plavo oko 5 godina, možda malo više.

Zlatorepa
22.11.2006., 19:40
E thanks :) . Bas sam danas bila u dm -u, ima Keune boja za kosu, neka biserno plava i izbjeljivac. I onaj suveni Silver reflex sampon koji navodno jako pomaze kod neutraliziranja tog zutila. Pa cu se opskrbit. Javim rezultate. A vidim na forumu da se puno spominje neki spray od Schwartzkopfa koji isto posvjetljuje, navodno da ga je bilo u dm -u, ali sad vise ne. Da li zna netko gdje se moze kupiti ili su ga povukli s trzista?

ulala
22.11.2006., 21:17
Ja čula da postoji jako dobar šampon (ili je to nekakva maska) za posvjetljivanje kose iz Avona. Malo prolistaj njihov katalog i provjeri dal imaju.
Iako ja baš i ne vjerujem toj kataloškoj kozmetici vrijedi probat jer nije skupa, pa mi nije žal novaca....
Pozdrav!

Zlatorepa
23.11.2006., 18:25
Imam tu masku, dosta mi je dobra. A dajte mi recite, da li ja mogu kupiti npr. boju za kosu od garniera , i onda tu boju u kremi izmijesati sa izbjeljivacem od Keunea? Treba li dodati i onaj plavi prasak koji se dobije skupa sa bojom ili je kombinacija samo boja u tubi + izbjeljivac? Keune mi ima malo premali izbor plavih nijansi, barem kolko vidim u dm -u. Znam da su pitanja malo bedasta, ali zbilja sam neznalica u tom podrucju, a ne bih htjela nesto zaribati :rolleyes:

Martinka
23.11.2006., 19:56
E thanks :) .
A vidim na forumu da se puno spominje neki spray od Schwartzkopfa koji isto posvjetljuje, navodno da ga je bilo u dm -u, ali sad vise ne. Da li zna netko gdje se moze kupiti ili su ga povukli s trzista?

Ne znam jel toga još ima za kupiti, ali meni je grozan, nešto kao hidrogen s vodom pomješan, izbjeli i kožu ako malo kapne, a kosa bude žuta.

QUOTE=Zlatorepa]Imam tu masku, dosta mi je dobra. A dajte mi recite, da li ja mogu kupiti npr. boju za kosu od garniera , i onda tu boju u kremi izmijesati sa izbjeljivacem od Keunea? Treba li dodati i onaj plavi prasak koji se dobije skupa sa bojom ili je kombinacija samo boja u tubi + izbjeljivac? Keune mi ima malo premali izbor plavih nijansi, barem kolko vidim u dm -u. Znam da su pitanja malo bedasta, ali zbilja sam neznalica u tom podrucju, a ne bih htjela nesto zaribati :rolleyes:[/QUOTE]

Slobodno možeš mješati boju i hidrogen od raznih proizvođača, ja sam uvijek koristila annyer hidrogen iz velike boce, sa svakom bojom. Keune je prije imao više nijansi u dm, ne znam zašto nema više, ali bude u drugim parfumerijama i imaju najbolje plave boje.

cap_insanio
24.11.2006., 13:56
sve dok sam bojala kosu samo jednom farbom-uvijek je bila zuta.
sad napokon imam prirodno plavu, nit ide na zuto naradzasti pigment, nit na pepeo. a opet itekako svijetla. frizerka mi radi s revlon farbom (inace je nigdje nisam nasla kupiti), mijesa neke dvije, jednu osnovnu svijetlu, i malo pepeljaste da neutralizuje taj zuti pigment(ako hoces mogu provjeriti s njom brojeve) jedno vrijeme je radila s 12%, pa mi vremenom ispalo nekako presvijetlo biserno plava, za moj ukus preumjetno, pa sad koristimo pola 9, pola 12%. kad koristi samo 9%-pretamno mi, odvuce na svijetli ljesnik nekako.
i blans vise nikada-to je nekad bilo, prije 10tak godina kad nije bio ovakav izbor farbi i preparata, sad mi je to van pameti:eek:
a prirodno sam teska brineta s onim pravim prirodnim crvenkastim odsjajem kose:D nisam mogla vjerovati da se ovakva nijansa moze izvuci na mojoj kosi, a nije ni unistena (kao nekada kad sam bila plava, ancient hystory:D ) i nakon dobrog feniranja izgleda tako mekano i paperjasto:cerek: kao da nije moja:D
imam taj sampon od avona, za plavu kosu, ne znam da li je to taj koji se gore spominje, bijelo pakovanje sa zutim sarama, i ne valja k*rcu, samo za bacit.
kosa se neda rascesljati nikako, moras pola litre conditionera stavit, a onda samo splahne i prilijepi se uz facu kad ju osusis.
dosad su mi se zuti elseve (prozirna narandzasta bocica) i schauma pokazala najbolja, nakon njih balzam uopste nije potreban, jednom mjesecno stavim samo packung neki (schauma, dove, nivea, sta vec ima u kuci)
savjet-odi ti teta-frizerki da te uljepsa, pa kasnije ako hoces, samo sama odrzavaj boju.

Zlatorepa
25.11.2006., 15:37
Thanks puno! :cerek:

alexia vespertine
27.11.2006., 14:41
htjela bih posvjetliti kosu...dja... :kukuc:

trenutno sam plava (bojana), ali moju kosu nikad nije dotakao blanš/blajh (kako ga već zovete), jerbo sam ga kategorički odbijala iz nekih razloga tipa: "oštetit će mi kosu" i sl.
eeee sad - mijenjam frizuricu i bit će kraća, onako, ispod uha, pa bi u skladu s tim malo posvjetlila trenutnu plavu (prirodno plavo-zlatno-neštonešto) jer će, naime, IMHO bolje/ljepše izgledati svjetlije plava kratka f. nego tamnije plava kratka f.
a jesam ga sad zapetljala... nisam još bila kod frizerke moje, ali idem ovih dana, čim uhvatim malo vremena, pa bih u međuvremenu htjela čuti što vi kažete na OVO SVE :rofl: i imate li kakvih iskustava... preporučite preparate, brandove blablabla...

ni ne znate kolika je moja zahvalnost :s :s :s

larazg
27.11.2006., 14:47
ja sam vjerna pramenovima sa preljevom... vec dvije godine..

ne znam da li pod tim izbjeljivanjem podrazumijevas pramenove ili fakat cistu farbu...
ja sam bila farbana po duzini cijele kose (prirodna mi je svjetlo smeđa ali bez crvenog pigmenta - ona pepeljasta).. i znam da za takvu boju blans ni ne treba..
iz tvog posta sam skuzila da je i tvoja nesto sluicno..pa.... mislim da nebu trebalo a ako bude trebalo to ce frizerka iskombinirati sa minimalnim % hydrogena (oko 6) tako da nece ti se nista ostetiti...

4ever
04.04.2007., 09:51
Imam jedan veliki problem,molim vas dajte mi savjet!
Prije tri mjeseca sam ofarbala kosu u crno i pomalo mi je dosadila ta boja pa bi ju htjela izblijediti.Još nikad nisam radila s blanšom pa se bojim da ne uništim vlasište i kosu..Kolegica mi kaže da mi je bolje otići kod frizera nego da ju sama izbljeđujem!
Što vi mislite...molim vas help..:confused:

Anadiomena
04.04.2007., 10:49
Govorim iz iskustva,dakle obavezno kod frizerke i to provjerene ,koja radi sa kvalitetnim preparatima.ako hoćeš da ti kosa ostane koliko toliko zdrava,ipak je blajhanje agresivan tretman,neka ti radi pramenove,a ne da sve blajhaš odjednom.a ti je kući dodatno njeguj i stavljaj masku za kosu nakon svakog pranja.
uglavnom ,budi JAAAKO STRPLJIVA,uporna i nedaj da te prvi rezultati obeshrabre,vjerojatno ti se boja neće sviđati ali nakon par mjeseci imaćeš na glavi boju koju želiš
sretno! :)

Ivanicapeca
04.04.2007., 10:51
Slažem se s Anadi, odi kod frizera, pod muss...znam za "neka" vrlo tragična iskustva:rolleyes:

buca_ljuca
04.04.2007., 10:52
ja sam to sama sbei znala radit cisto onako, da preko onda te izblajhane stavim neku drugu boju koja inace preko stare ne bi isla, i bilo je ok, ali jednom sam otisla frizerki i kad mi je ona to uradila...ma fantazija...

patientia
04.04.2007., 11:11
Prije 7 godina sam koristila L'Orealovu crnu boju, poslije sam htjela crvenu i 6 puta su mi stavljali blajh, a uspjeli su me izbijeliti samo do tamnosmedje :(

4ever
04.04.2007., 11:26
Govorim iz iskustva,dakle obavezno kod frizerke i to provjerene ,koja radi sa kvalitetnim preparatima.ako hoćeš da ti kosa ostane koliko toliko zdrava,ipak je blajhanje agresivan tretman,neka ti radi pramenove,a ne da sve blajhaš odjednom.a ti je kući dodatno njeguj i stavljaj masku za kosu nakon svakog pranja.
uglavnom ,budi JAAAKO STRPLJIVA,uporna i nedaj da te prvi rezultati obeshrabre,vjerojatno ti se boja neće sviđati ali nakon par mjeseci imaćeš na glavi boju koju želiš
sretno! :)

hvala..
dajte mi još savjeta svaki je dobrodošao..

mouse
04.04.2007., 11:38
Frizerka!!

Niw
04.04.2007., 11:44
Imala sam neko vrijeme izblajhanu kosu i tak sad poželila crnu. Ne moram ni reći koliko sam požalila zbog toga. Nakon nekoliko mjeseci pokušavanja bojanja s svijetlo plavom bojom (bez blajha), nikakava razlika se nije vidjela.
Onda sam odlučila riskirati i uzeti boju s blajhom. Mogu reći da me ugodno iznenadilo, jer sam postala opet plava, svijetlija za nekih 4-5 nijansi.
Iako sam ja sklona riskiranju u vezi izgleda, tebi ipak ne bih preporučila da napraviš isto, da slučajno ne ispadne drukčije.
Kod frizera je najsigurnije. Puno sreće. :kiss:

mrkvich
04.04.2007., 13:29
ja sam se dugo farbala u tamno smedje koj ebi zapravo ispalo skoro pa crno,tek nakon par pranja bi bilo tamno smedje.kad mi je dosadilo furt se farbat kupila sam blajh i doma to zmiksala i pofarbala.prvo mi je vuklo na bakrenu boju zbog crvneog pigmenta,a vrhovi di sam imala jos ostatke minivala su mi pozelenili:zubo:,pa sam par puta nabacila i boju kakva je moj aprirodna (pepeljasta) pa postupno svijetliju,pa opet kupila neku kremu/farbu z aizbjeljivanje i sad sam svijetlo smedja sa par tamnijih pramena.
no previse je to zajebancije,al ja volim eksperimentirat sa kosom pa mi nije tlaka,no odi frizerki,ipak ce ti to sve strucnije napravit.

Ponosna
04.04.2007., 18:29
Sretna si kaj još imaš kose:)

4ever
04.04.2007., 20:49
dakle večinom mi savjetujete posjet frizeru...

Anadiomena
04.04.2007., 22:51
Frizer i ipak frizer.pa javi rezulate.možda budeš ipak ugodno iznenađena sa promjenom.to im je posao ,da mijenjaju boju kose,zar ne? ;)

makica-pakica
05.04.2007., 12:26
Svakako da posjetiš frizera. Ali za blanš nisam nikako. Jak je za svaki tip kose. Ja sam plavuša, ali nijednom nisam koristila do sada blanš, niti bilo kakve izbjeljivače. A bila sam crnka neko vrijeme. Kada odeš kod frizera obavezno traži soluciju izbjegavanja blanša, mogu ti oni boju kose izmijeniti i bez njega.

mrkvich
05.04.2007., 13:22
Sretna si kaj još imaš kose:)

ja?:zubo: o da,sretna sam.to mi je i frizerka rekla kad sam joj nadrobila kaj sam sve radila.cak sam jednom u roku od mjesec dana 2 put farbala i blajhala.kaze da nemre vjerovat kak mi je kosa nakon svega tog kvalitetna ostala,al da nek malo ohladim:D

Jojo Ungh
05.04.2007., 22:03
ja?:zubo: o da,sretna sam.to mi je i frizerka rekla kad sam joj nadrobila kaj sam sve radila.cak sam jednom u roku od mjesec dana 2 put farbala i blajhala.kaze da nemre vjerovat kak mi je kosa nakon svega tog kvalitetna ostala,al da nek malo ohladim:D

I ja sam iz crne sama, u kućnoj radinosti, prelazila na svijetlo smeđe. Blanšom, naravno. Mackala kosu blanšom 3 puta u 10 dana (isto se frizerka umalo nije srušila kad sam joj rekla :eek: ), da bih na kraju dobila neki narančasti užas na glavi :rofl:

Moja se kosa ne da uništiti, što god joj radila (a radila sam joj svašta) :zubo: Al vjerujem da bi slabija kosa pootpadala u roku keks - dakle frizer saves the day (and hair) :zubo:

gica
05.04.2007., 22:09
...ja sam prije jedno mjesec dana blajhala kosu,ali pošto meni nije trebala plava nijansa nego samo mrvicu svjetlija od moje kose,čisto da mi farba bolje primi,ja sam to sama izvela s blanšom i 6 postotnim hidrogenom...držala samo 15 minuta i super je ispalo...e,i u to sam umješala skoro pola šalice maslinova ulja...
...al ni ja nisam kompetentna jer obožavam izvodit eksperimente na kosi...nije mi se dosad ništa loše s kosom desilo,šta ne znači da neće:D

4ever
06.04.2007., 23:37
I ja sam iz crne sama, u kućnoj radinosti, prelazila na svijetlo smeđe. Blanšom, naravno. Mackala kosu blanšom 3 puta u 10 dana (isto se frizerka umalo nije srušila kad sam joj rekla :eek: ), da bih na kraju dobila neki narančasti užas na glavi :rofl:

Moja se kosa ne da uništiti, što god joj radila (a radila sam joj svašta) :zubo: Al vjerujem da bi slabija kosa pootpadala u roku keks - dakle frizer saves the day (and hair) :zubo:

ayme onda si stvarno sretnica...

moja kosa je slaba i lomljiva..uzas:flop:

4ever
04.06.2007., 20:37
izbljedila sam...i mogu rec da mi je dosta otislo crne boje,,...zadovoljna sam..
ali kolko je blans uistinu opasan?jer frizerka mi ni htjela blansati kosu jer je rekla da bolje ne,jer mi je kosa prije mjesec dana bila ful-unistena...
sta vi kazete???

nisamlu
04.06.2007., 21:55
umesto blansa koristite diksonov skidac farbe koji je na biljnoj bazi!

Barbarellaa
05.06.2007., 14:26
ja sam bila smeđa i htjela sam bit plavuša. kupila sam u dm-u afroditin blajh. to se pomiješa sa 9% hidrogenom ili 12% i drži na kosi 10 min, ovisi kolko svijetlu hoćeš.

Nakon toga se prefarbaš u neku svjetlu nijansu, najbolji je loreal.

Obavezno hraniš kosu nakon toga i maskama, uljima....

devilshy_
28.06.2007., 15:09
Da ne otvaram novi topic:Imam tamno smeđu/crnu kosu i farbala sam pola kose(prema vrhovima ono dole) plavom bojom(bez blajhanja) i naravno nije mi uspjelo i boja mi je ispala neka kestenjasto smeđa....U tom istom danu sam zatim kupila neki izbjeljivač + plavu boju u kompletu od Welle....Obojala kosu i boja ispala neka užasna narančasto-žuta :( :mad:
A ja želim bijelu,platinasto plavu boju kao kod blajhanja...
Jesam budala,znam da sam se trebala blajhat i gotovo :(
I šta sad da radim?Jel pametno da ja na sve ovo stavljam blanš
Molim vas odgovor :(

nisamlu
28.06.2007., 21:49
pametno je ako zelis da hodas spaljene kose :horor:

nisamlu
28.06.2007., 21:51
uzmi garnier 100% farbu, nijansu xl1 ukoliko je proslo bar dve nedelje od zadnjeg farbanja. ona ce ti najvise posvetliti a nece ti ostetiti kosu i javi kako je proslo :)

darin
29.06.2007., 10:32
Da ne otvaram novi topic:Imam tamno smeđu/crnu kosu i farbala sam pola kose(prema vrhovima ono dole) plavom bojom(bez blajhanja) i naravno nije mi uspjelo i boja mi je ispala neka kestenjasto smeđa....U tom istom danu sam zatim kupila neki izbjeljivač + plavu boju u kompletu od Welle....Obojala kosu i boja ispala neka užasna narančasto-žuta :( :mad:

odi frizeru na preljev. jedino gdje znam da to mogu napraviti je mila ali oni nece da te bojaju osim ako nisi i sisana tamo, tako da vidi ako se zelis tamo i sisati.

pokusaj mozda bici par frizera i pitati za preljev koji ce ti sada to izvuc na bijelo. a od sad ubuduce farbanje samo kod frizera :top:

Egocentrik lady
29.06.2007., 10:51

Nemoj si željeti potpuno bijelu kosu, ne zbog izgleda nego održavanja.
Ona će ti izgledat ravnomjerno bijela samo nakon prvog izbjeljivanja, svako slijedeće će ti dati žutu boju na izrastu koja grozno izgleda, osim ako ne namjeravaš svakih 3-4 tjedna ponovno izbjeljivati izrast neko vrijeme dok ti ne otpadne kosa. A nema te blond boje koja na prirodnoj smeđoj kosi(bez obzira na nijansu) neće dati žutu nijansu-to može samo blanche.

Tu napornu fazu izbjeljivanja sam i sama prošla, s time da ja nisam željela bijelo nego srebrnasto bijelo a opet ne sijedo-to me držalo godinu dana odnosno tako dugo dok nisam shvatila da iz mjeseca u mjesec imam sve manje kose (nije mi iz tjemena otpadala već se lomila prilikom feniranja i ostajala na četki).

Danas nemam tih problema, oštećenu kosu sam ošišala i ostala je samo lijepa kosa do pola leđa. I isto imam svijetle pramenove po cijeloj glavi(guste) i tu i tamo koji tamni ali imam izvrsnu frizerku koja mi jako pazi na kosu i kod svakog ponovnog bojenja izvlači pramen po pramen i boji samo izrast a ostalo ne dira.
Uh, jesam se raspisala! :zubo:
Nadam se da sam ti pomogla, i svima onima koji su u sličnoj dilemi.;)

devilshy_
29.06.2007., 11:24
Hvala vam svima :top: ,odlučila sam se,evo,da neću pržit kosu blajhanjem...ići ću na preljev kod frizera

girly-girl
29.06.2007., 12:15
ja sam isto probala u bijelo i blajhom i farbama i ništa.. jako je teško doći do bijele.. i dugotrajno.. a i ak dobiješ, vidi ti se čim ti i milimetar naraste.. ja odustala :zubo:

Tinach
29.06.2007., 14:09
ja imam bijele pramenove na blond kosi :) svakih mjesec i pol idem i kosa mi nije ni spaljena ni ništa. neko vrijeme sam koristila keune silver,ali TO mi je jako isušivalo kosu. sad koristim, ovu niveinu liniju za plavuše i kosa je zbilja :top:

summerwind
29.06.2007., 14:46
ja sam prirodna brineta, a već nekoliko godina sam plavuša.
kad mi je kosa bila kratka blajhala sam se sama, ali sam uvijek ispala žućkasta.
od kada se farbam kod frizerke više nemam tu žutu nijansu, jer mi nakon blajha uvijek stavi preljev koji ubije to žutilo, a kosa mi nije ni suha niti oštećena.

vikii
03.07.2007., 17:16
aj mi pliz recite, tko zna, kak da to napravim sama!!
ne volim ić kod frizera, a opet da se ne userem!
što mi treba za to?! i jel se moram onda i ofarbat kad ju izblajham ili ju mogu ostavit takvu!?
i kak to onda u biti izgleda kad se recimo smeđa kosa izblajha!?!
tenkju veri mać!

anabanana
03.07.2007., 17:49
Mozes kupiti takozvani blanch. To ti je plavkasti prah, koji se u jednakom omjeru pomjesa s 9 postotnim hidrogenom. (stavis zlicicu praha, i ulijes hidrogena dok ti se sav prah u njemu ne otopi, uglavnom ti je 1:1) Pretpostavljam da bi trebalo biti u vecini drogerija (ne znam za DM, ja sam u Rijeci to nasla u Centromerkuru). I onda mozes si sve staviti, ili pramenove, sto zelis. U pocetku bi ti mogla kosa baciti na narancasto, ali s vremenom na plavo. I ovisi i koliko drzis. Za umjereni ucinak ti je od 8 - 10 minuta. Onda isperes, i normalno sa samponom i regeneratorom, kako vec radis. Nije ni skupo, oko 20,30 kuna.

Copycat
03.07.2007., 17:54
ja se ne bi baš sama usudila, sretno ti bilo...

javi kak je proišlo :)

Kristina19
03.07.2007., 17:56
ja se ne bi baš sama usudila, sretno ti bilo...

javi kak je proišlo :)

Ne želim ni pomišljat na kaj će to ličit...

Pa daj nekome da te ofarba, ženo!Pogotovo ne ovak zajebavat se s blajhom! :eek:

Mrs.Solis
03.07.2007., 17:57
Imas za kupit od L'oreala, a i od drugih proizvodjaca, (ne znam kako se tocno zove) poseban izbjeljivac koji se koristi prije farbanja.
Mislim da je to bolje od samog blajha jer nije toliko agresivan za kosu.
Nakon toga bi bilo pozeljno pofarbat se nekom nijansom plave da ti kosa dobije lijepu boju i sjaj.

Cats
03.07.2007., 17:58
Selim na Kozmetiku. Gdje vrvi od ovakvih tema. ;)

girly-girl
03.07.2007., 18:04
ne budi luda da se sama blajhaš jer ne znaš ni koliko trebaš staviti, kako napraviti ni koliko držati.. meni je kosa bila ko slama a frizerka mi je radila.. zaznut ćeš se tako.. odi rađe kod frizera, farbat se doma još nekako ok, ali blajhati sama, to nikako

Anadiomena
03.07.2007., 18:08
frizer! ako zelis ustediti tako da se sama izblajhas, vise ces potrositi dok dovedes svoju kosu ured i da dobijes boju koju zelis nego sto ces ostaviti novca u frizerskom.
uglavnom,sretno!

vikii
03.07.2007., 19:12
hvala na savjetima!!
al probat ću sama na par pramenova da se ne userem, pa ak bude dobro onda idem dalje ak ne onda-frizer!! :)

vikii
03.07.2007., 22:15
http://emilehirsch.net/tmp/imagegallery/cpg134/displayimage.php?album=6&pos=143
evo, ovakvu ja boju tražim!!!
Ak netko zna put kak da dođem točno do toga....:s

girly-girl
03.07.2007., 22:25
to možeš dobiti i sa pramenovima, nemoj se blajhati bezveze.. drugo bi bilo da oćeš bijelu kosu. ali uostalom ovo možeš dobiti i sa bojom.. a kakva ti je podloga?

vikii
03.07.2007., 22:46
pa ono nešt smeđe, kestenjasto smeđe!
a kak misliš sa pramenovima!
ne želim vuć pramenove, hoću cijelu kosu takve boje!!!
a ne mogu se sam ofarbat u tak nešt jer to ne bi ličilo ni na što, moram ju posvjetlit prvo!

girly-girl
03.07.2007., 22:50
pa ako ti napravi pramenove po cijeloj kosi onda ti je to-to.. bolje nego blajhanje

Noemi
04.07.2007., 00:38
i dalje se ne sjecam da sam otvorila ovaj topic:misli:

girly-girl
04.07.2007., 10:49
pa zar je to važno.. odcjepljen je od drugoga topica, sa početkom sa tvojim postom..

_ANDY_
04.07.2007., 12:12
jel istina da ak se stavi limunova kiselina na kosu da se kosa izblijedi?
ja sam probala i niš se nije dogodilo

girly-girl
04.07.2007., 13:39
nemam pojma meni su to govorili i za kamilicu i limun da se ne ispire pa da tak ideš na sunce.. mislim da to možda najviše na moru funkcionira.. ali malo ti, blago, posvjetli, nemoj očekivati previše

_ANDY_
04.07.2007., 20:53
da,da probala sam. bila sam prije par dana na moru i otišla ja tako na sunce i opet ništa. možda mi kosa ima previše pigmenata.l o l

dumb blond
02.10.2007., 12:47
jel itko od vas ima pozitivnih iskustva s tim? ama baš sve osobe koje ja znam, a koje su ga imale su rekle da im je apsolutno isušio kosu i da im je kosa poslije izgledala ko žvaka ili metla i da su je doslovno mogle rastezati:eek: istina, neke su ga radile u kućnoj radinosti, tako da...:ne zna:

ipak, jel postoji netko tko je uspio preživjeti taj blajh?

Egocentrik lady
02.10.2007., 12:55
jel itko od vas ima pozitivnih iskustva s tim? ...

ipak, jel postoji netko tko je uspio preživjeti taj blajh?

pa kako ne, ima nas ima poblajhanih http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/a015.gif

bilo je već dosta tema o blajhu i svim njegovim blagodatima

uglavnom - kućna radinost :nono: :zubo: i dobar frizer koji zaista brine o zdravlju kose

eto nadams eda sam pomogla, malo prolistaj unazad 2 - 3 str. ima toga još :mig:

Lola
02.10.2007., 12:56
platinium od loreala, nesto tipa blajh, koristi ga moja frizerka. ne unisti kosu, a djeluje kao blajh

sick_of_it
04.10.2007., 14:45
Farbam se, tj. prvo blajham (posvjetljujem) kosu. Jel zna netko omjer blansa i hidrogena. Imam 9% hidrogen i gele blanc of ilirije, a izgubila sam uputstvo... Jel ide jedna kutijica blansa (45g) na 120 ml hidrogena ili kako? Da nesto ne 'zakuham' pogresno i ne izgubim kosu savjetujte? :D Hitno!

Tnx!

ovchica
04.10.2007., 16:20
Dodaješ hidrogena dok ne dobiješ kremastu masu gustoće kao obična farba za kosu. Obično se miješa 1:2. Dodavaj hidrogen malo po malo i nećeš se zeznuti. Dobro je dodati i malo ulja (maslinovog, bademovog, čičkovog) da malo zaštiti kosu i vlasište (1-2 jušne žlice ulja).

Nina-01
04.10.2007., 17:04
Najiskrenije, nemoj se sama blajhati doma....Nisam skužila jel misliš raditi pramenove ili se cijela izblajhati.
Ako ćeš staviti blajh na korijen kose, može ti se desiti da ti ispadne veći dio kose i da uništiš korijen dlake. A to jeonda nepovratno.
Mislim da je potrebna velika hrabrost za blajhanje doma:eek:

Odi kod svoje kvartovske frizerke, one su jeftinije od onih u gradu, i platit ćeš oko 50 kuna njezine ruke, a ona će ti pogoditi omjer blajha i hidrogena, i dati ti savjete u vezi blajhanja.
Ako nosiš svoje preparate, onda se obično frizerkine ruke plaćaju 50 kuna.
Ipak ti je to bolje, nego uništiti kosu.
Ako radiš pramenove, onda možeš i doma, ali nikada ti ne uspiju kao kod frizera.
Meni nisu nikada uspjeli....

A za prvo posvjetljivanje kose,ako ti je tamna, 9 % hidrogena nije dosta.
Zapravo, imaš posvjetljivače, koji su laganiji , na neki način od blajha, recimo Dikson ti ima posvjetljivač, br. 12, koji se obavezno miješa sa nekom bojom (nikad se ne stavlja sam), recimo pomiješaš na najsvijetlijom plavom nijansom, mislim da je to linija br 11, a ako imaš crveni pigment, onda će ti boja uvijek ići na naranđasto, pa moraš staviti i neku pepeljasto ljubičastu nijansu, npr, br 11A, a dobro je staviti i BC od Diksona, to je antiyellowing boja. No, omjere bi ti ipak trebala dati stručna osoba.
Sretno!:)

dumb blond
04.10.2007., 20:44
hvala vam cure, baš ste me oraspoložile:D
moj najveći strah kaj se toga tiče je da će mi kosa ispasti ful bijela ili nekako abnormalno neprirodno "playboyeva zečica" plava:( sad me još samo uvjerite da ne mora to nužno tak ispasti!:p

inače, koliko okvirno košta jedan pristojni blajh i može li mi netko preporučiti jednog dobrog bjejhera u zagrebu:mig:

wondergirl21
04.10.2007., 21:13
pa ispast ce takva-to je poanta blajha. ak neces bit bijela stavi boju

dumb blond
04.10.2007., 21:29
ma ja bi onako fino platinasto plavu, kakvu ima žena na niveinoj reklami za šampon za plavu kosu di ona šnjofa suncokrete:D

scrat5645
04.10.2007., 21:35
platinium od loreala, nesto tipa blajh, koristi ga moja frizerka. ne unisti kosu, a djeluje kao blajh

Gdje ideš kod frizera?

ovchica
05.10.2007., 11:59
Možeš se sama upropastiti, a bogami može i frizer. Inače u blajh koji misliš stavljati na kožu glave nikada ne ide 12% hidrogen jer to može vrlo ružno završiti, mada to i neki frizeri rade ne bi li brže postigli rezultate.
Kako god okreneš, blajhanje je uvijek kocka, a pogotovo ako ne znaš šta radiš.
Blajh nije nužno uvijek u prahu,ima ih u kremi, u ulju itd, ali su oni ipak slabiji.
Dobro je, recimo ako imaš srednje do svijetlo smeđu boju (prirodnu, naravno) uzeti neku najsvjetliju pepeljastu nijansu, npr. 12/1 od Wellatona, pa kad smiješaš s hidrogenom koji je u kutijici dodati dvije žličice običnog blajha. I naravno žlica nekog ulja koje je dobro za kosu.To jako, jako dobro izvuče, a ne kuri kosu puno.
U biti je to rekla i Nina-01, ja sam samo stavila preparate koje možeš svuda nabaviti, a s kojima iz osobnog iskustva znam da možeš dobiti dobre rezultate.

Nina-01
05.10.2007., 13:37
Možeš se sama upropastiti, a bogami može i frizer. Inače u blajh koji misliš stavljati na kožu glave nikada ne ide 12% hidrogen jer to može vrlo ružno završiti, mada to i neki frizeri rade ne bi li brže postigli rezultate.
Kako god okreneš, blajhanje je uvijek kocka, a pogotovo ako ne znaš šta radiš.
Blajh nije nužno uvijek u prahu,ima ih u kremi, u ulju itd, ali su oni ipak slabiji.
Dobro je, recimo ako imaš srednje do svijetlo smeđu boju (prirodnu, naravno) uzeti neku najsvjetliju pepeljastu nijansu, npr. 12/1 od Wellatona, pa kad smiješaš s hidrogenom koji je u kutijici dodati dvije žličice običnog blajha. I naravno žlica nekog ulja koje je dobro za kosu.To jako, jako dobro izvuče, a ne kuri kosu puno.
U biti je to rekla i Nina-01, ja sam samo stavila preparate koje možeš svuda nabaviti, a s kojima iz osobnog iskustva znam da možeš dobiti dobre rezultate.

Uh, ja se ne bih usudila staviti na glavu i farbu i čisti blajh....
Farba sadrži amonijak, i u kombinaciji sa blajhom...:kava: atomska bomba:cerek:
Imaš na tržištu posvjetljivače.
Oni su laganiji od blajha, i ne uništavaju kosu kao blajh.
Trebalo bi na svakom pakiranju tih posvjetljivača provjeriti sastav, jer neke firme za blajh koriste naziv posvjetljivač i to prodaju kao posvjetljivač, a zapravo je običan blajh:flop:
Drži se provjerenih marki, i nećeš fulati.
Ali, nemoj se blajhati sama doma, ako se voliš, nećeš to učiniti:)

Hannuma
05.10.2007., 14:01
Uh, ja se ne bih usudila staviti na glavu i farbu i čisti blajh....
Farba sadrži amonijak, i u kombinaciji sa blajhom...:kava: atomska bomba:cerek:
Imaš na tržištu posvjetljivače.
Oni su laganiji od blajha, i ne uništavaju kosu kao blajh.
Trebalo bi na svakom pakiranju tih posvjetljivača provjeriti sastav, jer neke firme za blajh koriste naziv posvjetljivač i to prodaju kao posvjetljivač, a zapravo je običan blajh:flop:
Drži se provjerenih marki, i nećeš fulati.
Ali, nemoj se blajhati sama doma, ako se voliš, nećeš to učiniti:)

A joj Nina nemoj toliko dramatizirat molim te!:mig:
Mislim, vjerujem ti da želiš najbolje al opet...
Ja sam se doma oblajhala mali miljon puta i ništa mi nije bilo...kosa mi je bila malo suhlja, tj vrhovi i to je to.

Zapravo, bolje mi je kosa tada izgledala nego danas, kad izvlačim pramenove kod frizera, pa mi je cijeli gornji sloj suh ko barut a donji zdrav...

ovchica
05.10.2007., 15:18
Da je to takva atomska bomba, svi oko mene (uključujući i mene) bi već bili ćelavi.
Nažalost, blajh je jedino što će doista drastično posvijetliti kosu. Ako ideš samo za dvije tri nijanse svjetlije, onda možeš kemijat s farbama, ali inače ti treba blajhek.
Neke farbe koje posvijetljuju za 4-6 nijansi (keune 2000 i dr.) imaju paketiće blajha u sebi koji se onda miješaju u farbu. Oštetit će kosu, baš kao i svaka farbica, ali 99% sam sigurna da ti kosa neće eksplodirati. :)

eeennniii
05.10.2007., 15:31
nece joj eksplodirat kosa, al ce joj ispast, ispada od pramenova, a necu ni zamislit kaj bi bilo da stavi blajh na vlasiste:eek:
i farba sigurno ne osteti kosu ni priblizno ko blajh
kene 2000 vise nema, a u nju nije isao blajh vec 2 bocice hidrogena!

Hannuma
05.10.2007., 15:34
nece joj eksplodirat kosa, al ce joj ispast, ispada od pramenova, a necu ni zamislit kaj bi bilo da stavi blajh na vlasiste:eek:
i farba sigurno ne osteti kosu ni priblizno ko blajh
kene 2000 vise nema, a u nju nije isao blajh vec 2 bocice hidrogena!

E ja bi po tvome bila ćelava onda.

A ima kose da neznam di bi snjom.

Blajham se već 10 godina!

I kao što sam rekla, kosa mi je bolje izgledala kad sam je doma sama blajhala nego sad kad vučem pramenove.

U tome i je problem...šta ti zamišljaš kako bi kosa izgledala kad bi stavila blajh na vlasište..a ja sam to napravila mali miljon puta i ni đava mi nije bio! :mig:

ovchica
05.10.2007., 15:45
U keune 2000 su bile dvije majušne vrećice ljubičastog blajha, možda si pomiješala 1000 i 2000.
Nije mi žao što je nema jer me jako pekla na glavi, ne znam kaj je opće nutra bilo, dok me čisti blajh s 6% hidrgenom nikad nije pekao.
Ni ja ne stavljam blajh na vlasište jer ga više ne koristim, ali prije jesam i to mali milijun puta pa mi niš nije bilo. Ako netko ima slabu kosu, otpadat će mu i od najobičnije farbe. Kosa se ošteti, slomi i to je to. A da blajh oštećuje više od farbe, to naravno. Ako netko, na primjer, ima jako osjetljivu kožu, od čistog blajha u prahu i 6% hidrogena može dobiti kemijske opekline, što nije ni najmanje ugodno. Svako posvijetljivanje uništava kosu, zato ne treba noriti s tim.
Farba, s druge strane, sadrži kancerogene spojeve i vrlo jake alergene koje prodiru kroz kožu.
Idealno bi bilo ne koristiti ništa od toga.

Hannuma
05.10.2007., 15:52
U keune 2000 su bile dvije majušne vrećice ljubičastog blajha, možda si pomiješala 1000 i 2000.
Nije mi žao što je nema jer me jako pekla na glavi, ne znam kaj je opće nutra bilo, dok me čisti blajh s 6% hidrgenom nikad nije pekao.
Ni ja ne stavljam blajh na vlasište jer ga više ne koristim, ali prije jesam i to mali milijun puta pa mi niš nije bilo. Ako netko ima slabu kosu, otpadat će mu i od najobičnije farbe. Kosa se ošteti, slomi i to je to. A da blajh oštećuje više od farbe, to naravno. Ako netko, na primjer, ima jako osjetljivu kožu, od čistog blajha u prahu i 6% hidrogena može dobiti kemijske opekline, što nije ni najmanje ugodno. Svako posvijetljivanje uništava kosu, zato ne treba noriti s tim.
Farba, s druge strane, sadrži kancerogene spojeve i vrlo jake alergene koje prodiru kroz kožu.

Potpisujem!:top:

eeennniii
05.10.2007., 15:52
E ja bi po tvome bila ćelava onda.

A ima kose da neznam di bi snjom.

Blajham se već 10 godina!

I kao što sam rekla, kosa mi je bolje izgledala kad sam je doma sama blajhala nego sad kad vučem pramenove.

U tome i je problem...šta ti zamišljaš kako bi kosa izgledala kad bi stavila blajh na vlasište..a ja sam to napravila mali miljon puta i ni đava mi nije bio! :mig:

a ti ocito imas jaku kosu. al cura koja pita mozda nema pa mi je malo glupo da joj kazes da njoj nece nista biti jer to ne mozes znati

eeennniii
05.10.2007., 15:56
da, zamjenila sam, 2000 nisam nikad koristila
a cuj, ja imam tanku kosu i od farbe mi nije ama bas nista, kosa mi je skroz zdrava, a nekad sam stavljala 12% hidrogen. dok mi je od pramenova radenih sa blajhom otpalo pola kose(doslovno), naravno ne prvi put, nego negdje 3., 4., a radila sam ih samo na izrast

tako da cure drage sve je to vrlo, vrlo individualno

ovchica
05.10.2007., 15:57
Ako netko ima baš toliko osjetljivu kožu ( a takvih je malo i takvi ljudi znaju kakva im je koža) i ide na vlasište stavljati blajh s recimo 9 ili 12% hidrogenom, onda je budala i svejedno mu je kaj ima na glavi kad mu je iznutra prazna.

ovchica
05.10.2007., 16:04
eeenniii, baš smo postale istovremeno.
Nije sve za svakog, i meni je blajh zano izjesti kosu kada bih se malo zaigrala i blajhala po pet puta istu kosu u kratkim vrmenskim razmacima.
Ovo za pramenove ti vjerujem, zaigraju se bome i frizeri...
Znam cura koje su od frizera dolazile s kemijskim opeklinama a išle su kod kakti razvikanih frizera, užas živi.
Ako imaš nježnu kosu, bolje ju je ne mučiti.

eeennniii
05.10.2007., 17:14
eeenniii, baš smo postale istovremeno.
Nije sve za svakog, i meni je blajh zano izjesti kosu kada bih se malo zaigrala i blajhala po pet puta istu kosu u kratkim vrmenskim razmacima.
Ovo za pramenove ti vjerujem, zaigraju se bome i frizeri...
Znam cura koje su od frizera dolazile s kemijskim opeklinama a išle su kod kakti razvikanih frizera, užas živi.
Ako imaš nježnu kosu, bolje ju je ne mučiti.

da...i zato dok netko kaze radi to kod frizera to nije garancija, jer kao sto kazes i frizeri se znaju zaigrati. meni frizerka nije isprala dobro blajh od ispod i normalno da je kosa otpala. ono idem doma, probam si proc rukom kroz kosu, a ispod sve slijepljeno!:mad:

Nina-01
05.10.2007., 18:22
Niš, ja odustajem....:rolleyes:
Nek se blajha doma, a ak si zezne kosu i korijen, onda nek otvori novi topic:cerek: :kava:

Ne znamo kakvu cura ima kosu, Hana ti imaš jaku, i možeš s njom eksperimentirati, al to ne mogu svi.
Znam hrpu cura kojima se nakon blajhanja kosa prorijedila, ispadala u pramenovima...
Mislim da to nije nikome cilj.
Ja bih zabranila slobodnu prodaju blajha, jer ljudi nisu dovoljno educirani o tome.
Pramenovi se rade kod frizera iz samo jednog razloga-da se ne dira sa blajhom tjeme. U ovim novijim vremenima je to iz estetskih razloga, jer neki baš žele bit šatirani sa pramenovima, al prije je svrha blajha bila isključivo ta-da posvijetli kosu, ali da se ne ošteti tjeme.

No, ko voli....

Lola
12.10.2007., 11:59
Gdje ideš kod frizera?

etra, nova ves:s

wondergirl21
12.10.2007., 14:40
ma ja bi onako fino platinasto plavu, kakvu ima žena na niveinoj reklami za šampon za plavu kosu di ona šnjofa suncokrete:D

zena na reklami nije oblajhana nego obojana. ja imam takvu boju:cerek:

Göttspöđä
09.05.2008., 13:21
Mama i ja pričamo kako ona želi posvijetliti kosu, potamnjelih vrhova uslijed dugogodišnjeg bojanja u tamnu mahagonij nijansu no slušala sam jednu žensku kako priča da ju je njeno posvjetljavanje kose koštalo oko 200 kuna kod frizerke, i još nije neka ono, etablirana :rolleyes: to joj je u svakom slučaju puno pa molim forumašice vične ovom procesu da prokomentiraju šta i kako.

Plan je - oblajhati lagano kosu (da blanš lagano poskida tamni pigment) i onda nanijeti neku boju tipa tamni lješnjak. Zanima me:
- koliko jak hidrogen uzeti? Brand?
- preporuka za blanš (brand)?
- koliko dugo držati smjesu na vlasištu (čula sam, uz lagano češljanje, istina?), kosa je kratka i oštre prirode
- trebam li znati nešto o netoleranciji kemikalija?... Ma, u biti savjet svaki je dobrodošao :top: Nije da nemam iskustva (par puta sam radila pramenove sebi i curama, jednom sam farbala šiške u roza, prije skoro 10 godina) i otprilike poznam protokol, ali ne bih da se dovedem u situaciju da mi mama naglo oćelavi.

Zahvaljujem svima unaprijed :mig:

Una1980
09.05.2008., 13:56
svaki blajh je blajh, nema boljih ili lošijih, barem ne neke velike razlike. svi uništajvaju kosu i to je to.šta se tiče hidrogena mislim da više od 6% ne trebaš koristiti,jer blajh tako i tako ždere sve pred sobom.šta se tiče mahagonij boje, nemam pojma,jer tu boju nisam nikada imala,ali mislim da ne bi trebalo biti problema ako se ide iz mahagonij u kesten.

Göttspöđä
09.05.2008., 14:12
OK, 6% hidrogen + blanš kojeg nađem = koliko dugo da ju spaljujem? Nisam sigurna jer su joj vlasi "odebljale" od bojanja a ne bih da se kosa uništi. Znam za sebe ali ona je zeznuta...
Također, otkriveno vlasište namazano blanšom ili da ju folijom zamotam?
Nakon što ju oblajham i isperem smjesu sa glave i osušim, koliko minimalno vremena mora proći do bojanja u željenu nijansu? Da ostavim tretman maslinovim uljem? Čini mi se da bi se nakon toga boja teže primila, ali svi znamo za maslinovo... savjet!

NinaLady
09.05.2008., 16:08
ovak, ja ti nebi preporučila da se blajhaš sama doma, vjeruj mi probala sam i više nikada... ja sam ti se isto išla blajhati s tamno smeđe u plavo i radila sam ti pramenove (inače po meni je to najbolji način).... pramenovi na foliju, šišanje i frizura su me koštali 190kn, s tim da sam tad imala kosu do skoro pola leđa, a tvoju mamu bi vjerojatno puno manje došlo.... salon ti se zove Tim, nalazi se na početku tkalčićeve, kod birca Serbus.... nije neki fensi salon, ali cure super šišaju i bojaju, a stvarno su im cijene niske... ak se odluči neka traži Maju ili Veroniku

Una1980
09.05.2008., 16:22
svakako da je najbolje otiči frizeru, ali ako baš želi sama doma to raditi...
a mislim da bi i cijena na kraju ispala slična kao i doma s obzirom na to šta sve moraš kupiti od blajha, hidrogena, farbe,pa opet hidrogen za farbu...
ja sam sama doma skidala tamno smeđu boju i sada bih čak i mogla reći da je plava. bilo je ubitačno za kosu,ali ja sam sretna:D

Innocent
30.06.2008., 14:54
Imam crno ofarbanu kosu (dugu) i ja bih sad htjela imati bijelu (kao Gwen Stefani) :D
Može mi tkogod objasniti da li je to uopće moguće? I, ako jest, na koji način?
Prirodno sam svjetlo smeđa.

evelyn
30.06.2008., 15:05
Znam da najvjerojatnije ne želiš slušati kako će ti se kosa jako oštetiti,ali mislim da je nemoguće ako želiš da ti ostane kosa zdrava,,,eventualno da ideš postepeno na sve svijetliju boju,naglo ti zaista ne preporučujem...pogotovo zato jer takvu nijansu kakvu želiš je nemoguće postići bez blajha

Innocent
30.06.2008., 15:07
pa, ono, spremna sam žrtvovati dužinu...
a misliš da bih prvo morala nešto smeđe nabacit :rolleyes: mrzim smeđu boju.

recimo, ona voditeljica red carpeta mi ima ok boju, neku tamniju sivu i bijele pramenove...

tonya
30.06.2008., 15:08
Auuuu, to bi ti bilo jako teško i dugotrajno! A da kupiš periku? :cerek:
Ne, šalim se, moja je frendica (inače frizerka) to pokušavala, pa je u periodima izvlačila sve svjetlije pramenove. Imala je smeđu kosu, neku srednju nijansu, a nakon sigurno 4-5 puta dobila je željenu boju, ali samo na određenim pramenovima. Neki su ipak bili malo žući. No, kosa joj se bome uništila, iako je pazila na razmake između davanja pramenova, pa ju je nakon nekog vremena ošišala.
Tada sam i ja odustala od te ideje. Imam crvenu kosu i prvo bi mi trebalo 100 godina da uništim taj creni pigment, a mogu misliti na što bi mi kosa na kraju ličila.
:(
Ne znam, vjerojatno ima osoba koje će ti znati stručnije objasniti, ali bit će sigurno jako teško iz crne doći do bijele boje.

zajebAnna
30.06.2008., 15:17
Znam da najvjerojatnije ne želiš slušati kako će ti se kosa jako oštetiti,ali mislim da je nemoguće ako želiš da ti ostane kosa zdrava,,,eventualno da ideš postepeno na sve svijetliju boju,naglo ti zaista ne preporučujem...pogotovo zato jer takvu nijansu kakvu želiš je nemoguće postići bez blajha
moguće je bez blajha ako ide postepeno, neznam u koliko vremena to želiš postić? neznam dal sam ti ja dovoljno bijela, ustvari sigurno da jesam ja tu nisam vidjela bijelje kose a isto je išla drito iz crne i naravno bez blajha ali sa jaaako puno farbanja preljeva i svega živog

Innocent
30.06.2008., 15:20
moguće je bez blajha ako ide postepeno, neznam u koliko vremena to želiš postić? neznam dal sam ti ja dovoljno bijela, ustvari sigurno da jesam ja tu nisam vidjela bijelje kose a isto je išla drito iz crne i naravno bez blajha ali sa jaaako puno farbanja preljeva i svega živog

pa sad, kužim da se ne može odmah, ali ne bih sad ni godinu dana htjela izgledat isprano.
prije sam blajhala pramenove i ne sviđa mi se to žutilo i tekstura koju kosa dobije..

evelyn
30.06.2008., 15:20
Mislim da bi prvo trebala biti smeđa,crvena,ne znak kakva bi ti boja ispala nakon skidanja crne...iskreno si razmisli malo bolje...meni se potpuno uništila kosa prije 3 godine kada me je frizerka na svoji incijativu zblajhala,katastrofa...tek mi se sad kosa potpuno oporavila...naravno morala sam ju šišati ...Više kao biserno blond

evelyn
30.06.2008., 15:25
A Najbolje nazovi neku kvalitetnu frizerku kojoj nije samo da što više para izmuze pa ju sve pitaj...ali meni je dobra frizerka objasnila da je iz skroz ofarbane crne je bez blajhanja skoro pa nemoguće dobiti tu nijansu...možda sa proizvodima za skidanje boje,pa onda dugotrajno farbanje...ali tijekom godinu dana,a ne 2 mj.

zajebAnna
30.06.2008., 15:25
pa sad, kužim da se ne može odmah, ali ne bih sad ni godinu dana htjela izgledat isprano.
prije sam blajhala pramenove i ne sviđa mi se to žutilo i tekstura koju kosa dobije..

potpuno razumijem ali te faze ćeš morati proći, samo ne baš u toliko dugo vremna. i ovo sa blajhom, kužim šta hoće reć on uvijek vuče na žuto nakon par pranja, i zato na njega odmah moraš puknut preljev ili još bolje i dugotrajnije rješenje, farbu

zajebAnna
30.06.2008., 15:26
A Najbolje nazovi neku kvalitetnu frizerku kojoj nije samo da što više para izmuze pa ju sve pitaj...ali meni je dobra frizerka objasnila da je iz skroz ofarbane crne je bez blajhanja skoro pa nemoguće dobiti tu nijansu...možda sa proizvodima za skidanje boje,pa onda dugotrajno farbanje...ali tijekom godinu dana,a ne 2 mj.

neda mi se opet napominjat, ne idi rizerki za to isprat će ti mozak. ni slučajno ne idi frizerki

jagodica_bobica
30.06.2008., 15:27
joj nemoj, vidjela sam te kako izgledaš i lijepo ti stoji ta boja koju imaš, uništit ćeš si kosicu,a ti mi nikako nisi tip gwen stefany..tebi tamnija boja stvarno stoji..pa to mi je kao da penelope cruz postane platinasta plavuša:D
naravno, ovo je samo moje mišljenje u najboljoj namjeri:mig:

Innocent
30.06.2008., 15:27
:tuzni:
sanjala sam da imam takvu kosu, baš je bilo dobro :)
hvala na odgovorima i sugestijama

Innocent
30.06.2008., 15:29
joj nemoj, vidjela sam te kako izgledaš i lijepo ti stoji ta boja koju imaš, uništit ćeš si kosicu,a ti mi nikako nisi tip gwen stefany..tebi tamnija boja stvarno stoji..pa to mi je kao da penelope cruz postane platinasta plavuša:D
naravno, ovo je samo moje mišljenje u najboljoj namjeri:mig:

haha, tenks :p
ali ja sam užasno bijela i imam smeđe oči, totalno sam si, po boji, slična gwen, i po stilu oblačenja.
ne znam, treba mi neka promjena, već ovo furam 10 godina, crna kosa, plavi (plavi!) pramenovi

jagodica_bobica
30.06.2008., 15:36
haha, tenks :p
ali ja sam užasno bijela i imam smeđe oči, totalno sam si, po boji, slična gwen, i po stilu oblačenja.
ne znam, treba mi neka promjena, već ovo furam 10 godina, crna kosa, plavi (plavi!) pramenovi

ma kužim te, tak je i meni jednom trebala promnjena pa sam svoju, prirodno plavu kosu pofarbala u crno. to je bilo- mila majko!:eek:katastrofa..
nije ti toliko stvar ni u boji tena, boji očiju koliko ima ulogu i taj nekakav tip osobe- žene kojem pripadamo.. a ti mi se nekako baš stapaš s tamnijom bojom kose.. anjelina jolie nije tamne puti, ali joj tamna boja kose najljepše stoji.. meni je osobno(iako ne mjerim ljepotu po boji tena, kose itd) najljepši tip žena- bijela put, zelene oči i tamno smeđa kosa..one fore da na svijetlu put ne ide tamna kosa su bullshit..

Innocent
30.06.2008., 15:39
ma kužim te, tak je i meni jednom trebala promnjena pa sam svoju, prirodno plavu kosu pofarbala u crno. to je bilo- mila majko!:eek:katastrofa..
nije ti toliko stvar ni u boji tena, boji očiju koliko ima ulogu i taj nekakav tip osobe- žene kojem pripadamo.. a ti mi se nekako baš stapaš s tamnijom bojom kose.. anjelina jolie nije tamne puti, ali joj tamna boja kose najljepše stoji.. meni je osobno(iako ne mjerim ljepotu po boji tena, kose itd) najljepši tip žena- bijela put, zelene oči i tamno smeđa kosa..one fore da na svijetlu put ne ide tamna kosa su bullshit..

totalno se slažem. da je tako, nikad ne bi bilo Snjeguljice :cerek:

onda ću možda ipak samo skratit kosu i geometrizirati ju...

jagodica_bobica
30.06.2008., 15:44
totalno se slažem. da je tako, nikad ne bi bilo Snjeguljice :cerek:

onda ću možda ipak samo skratit kosu i geometrizirati ju...

snjeguljice, dobro si odlučila:D

Innocent
30.06.2008., 15:56
snjeguljice, dobro si odlučila:D

:kiss: :cerek:

HappyWorm
30.06.2008., 16:07
najbolje je kad se iz crne odmah želi plava-ni vrit ni mimo nego plava:rofl:

Una1980
30.06.2008., 16:10

ja sam krenula u 3.mj. u vraćanje na plavo iz tamno smeđe. blajhala sam se(bilo je kričavo naranđasto),onda sam stavila srednje plavu koja je uhvatila svjetlo smeđe(samo govorim,tak da znam da ne kupuješ tu nijansu) i nakon toga nekoliko puta sam se pofarbala sa keune 1517 i sad sam zadovoljna.

edit:ja se tu trudim objasniti proceduru,a ova odustala od ideja u roku od sat vremena

Una1980
30.06.2008., 16:11
neda mi se opet napominjat, ne idi rizerki za to isprat će ti mozak. ni slučajno ne idi frizerki

slažem se.oni naprave toliku dramu kada dođeš sa nekim zahtjevom da ti se čini da češ ostat čelav ako provedeš svoju ideju u djelo.:lol:

Una1980
30.06.2008., 16:22

jbg,svi smo takvi:D

Innocent
30.06.2008., 16:23
ja sam krenula u 3.mj. u vraćanje na plavo iz tamno smeđe. blajhala sam se(bilo je kričavo naranđasto),onda sam stavila srednje plavu koja je uhvatila svjetlo smeđe(samo govorim,tak da znam da ne kupuješ tu nijansu) i nakon toga nekoliko puta sam se pofarbala sa keune 1517 i sad sam zadovoljna.

edit:ja se tu trudim objasniti proceduru,a ova odustala od ideja u roku od sat vremena

aha, bum pogledala sutra...
ma, ja mrzim frizerke, uvijek mi sve krivo naprave. od 10e godine saloni me nisu vidjeli :lol:

Una1980
30.06.2008., 16:49
sad ne kužim,dal si odustala od bijele kose ili ne?:)

ovchica
30.06.2008., 21:19
Imam crno ofarbanu kosu (dugu) i ja bih sad htjela imati bijelu (kao Gwen Stefani) :D
Može mi tkogod objasniti da li je to uopće moguće? I, ako jest, na koji način?
Prirodno sam svjetlo smeđa.

Može se u bijelo kako ne, samo ćeš je izhebat ko kreten ako ti je kosa duga a vjerojatno buš dost morala odrezat.
Ako si još uvijek zainteresirana napravi ovak: uputi se do nekog dućana s frizerskom opremom i kupi skidač boje. To su ti dvije izuzetno smrdljive tekućine koje smanjuju molekule oksidativne boje pa se onda ona ispere iz kose (znači to nije blajh - nema nikakvog praha, ni hidrogena ni ničeg sličnog). Pretpostavljam da se sigurno bar šest mjeseci farbaš u crno pa će ti stoga trebati više paketa tog skidača da se sve ispere s kose. Kosa će ti biti vidno svjetlija ali neće biti oštećena.
E, kad ti se čini da si postigla boju blisku svojoj prirodnoj, lijepo uzmi malo 3% hidrogena i metni na jedan pramenčić. Ako on potamni to znači da u kosi još ima molekula crne farbe i da treba opet primijeniti skidač i tako sve dok sva farba ne izađe.
Onda lijepo pogledaš kakva ti je boja pa razmisliš s kojom plavom farbom ili blajhom ćeš dalje.

Innocent
01.07.2008., 12:47
paaa, farbam se u plavu noć već 10 godina :p
trebat ću cisternu skidača :lol:
nisam ni sto posto odustala, ni sto posto za...razmišljam, informiram se...i tako.

Innocent
01.07.2008., 12:48

ja već jesam plava :o
htjela bih biti bijela.

jagodica_bobica
01.07.2008., 13:41
ja već jesam plava :o
htjela bih biti bijela.

:eek: ahaaaaaaaaaaa:lol:

zajebAnna
01.07.2008., 13:46
Innocent jel ti se baš vidi to plavo? ja sam uvijek kupovala i farbala se sa tim plavetno crnim farbama al nekako nisam baš osim crnog primjetila taj plavi odsjaj

Innocent
01.07.2008., 13:49
pa onak...recimo, na jakom suncu, ali podebljam ja to plavim sprejem :lol:
ljubičasti ne proizvode više :tuzni:

(edit: bobica, ja bih voljela vidjet tvoje lice cijelo, imaš super usta i pogled, mora da si kjut :cerek:)

tonya
01.07.2008., 13:59
(edit: bobica, ja bih voljela vidjet tvoje lice cijelo, imaš super usta i pogled, mora da si kjut :cerek:)

OMG, pročitala sam tvoje cijelo tijelo! :lol::lol::lol: Pa rekoh, dobro.. :D

jagodica_bobica
01.07.2008., 14:02
pa onak...recimo, na jakom suncu, ali podebljam ja to plavim sprejem :lol:
ljubičasti ne proizvode više :tuzni:

sorkač, nevina djevo, ali ti nikada nisi vidjela moja usta:D, ima još jedna moja imanjakinja i prezimenjakinja koja je stavljala slike svojih očiju i usana, but it wasn't me..:mig:

Innocent
01.07.2008., 14:13
OMG, pročitala sam tvoje cijelo tijelo! :lol::lol::lol: Pa rekoh, dobro.. :D

:rofl: a jesi luda :rofl:
mada, ne bih imala ništa protiv :kava:

@jagodica, :tuzni: a to nisi ti???
a jebga sad :(
fulala sam ceo fudbal :o
onda ti je krajnje vrijeme da počneš sa lookovima, nemoj da ti dvaput moram reć

jagodica_bobica
01.07.2008., 14:23
[QUOTE=

@jagodica, :tuzni: a to nisi ti???
a jebga sad :(
fulala sam ceo fudbal :o
onda ti je krajnje vrijeme da počneš sa lookovima, nemoj da ti dvaput moram reć[/QUOTE]

jesam, ja sam jagodica, ali ne ta koju si ti vidjela.. a ko ti kriv kad ne gledaš pravu jagodu:rolleyes:
ma ja se "lookiram" ponekad, ali ne postam ovdje svoja remek djela:D jerbo- jadna i siromašna nemam digitalac, imam neki tatin mobač s bijednom kamericom i sve što uslikam je slikano s tim sranjem.. na tom mobu su boje totalno drugačije(čitaj- jadnije), faca mi je uvijek masna(stvaraju neki sjaj na točno određenim točkama lica) pa nema šanse da to pošaljem.:mad:
ja ne želim biti masna kad mogu biti fotošopirana lepotica! hoću fotić:mama:

Innocent
01.07.2008., 14:30
jesam, ja sam jagodica, ali ne ta koju si ti vidjela.. a ko ti kriv kad ne gledaš pravu jagodu:rolleyes:
ma ja se "lookiram" ponekad, ali ne postam ovdje svoja remek djela:D jerbo- jadna i siromašna nemam digitalac, imam neki tatin mobač s bijednom kamericom i sve što uslikam je slikano s tim sranjem.. na tom mobu su boje totalno drugačije(čitaj- jadnije), faca mi je uvijek masna(stvaraju neki sjaj na točno određenim točkama lica) pa nema šanse da to pošaljem.:mad:
ja ne želim biti masna kad mogu biti fotošopirana lepotica! hoću fotić:mama:

a jesi probala fotkat na dnevnom svjetlu? (razumijem patnju, sestro)

jagodica_bobica
01.07.2008., 14:35
a jesi probala fotkat na dnevnom svjetlu? (razumijem patnju, sestro)

slabo ja to vani slikam...a i one slike kakve ja naslikavam nisu baš za slikanje in public:D..
btw, sestro:D..ali kako ti razumiješ moju patnju? koliko vidjeh, tvoj fotić je mrak..

Innocent
01.07.2008., 14:48
slabo ja to vani slikam...a i one slike kakve ja naslikavam nisu baš za slikanje in public:D..
btw, sestro:D..ali kako ti razumiješ moju patnju? koliko vidjeh, tvoj fotić je mrak..
opa, miki :eek:

razumijem te, jer sam totalni Narcis i kad ne ispadnem na fotki kak sam si zamislila (ili bolje), odmah sam u bedu...mislim, grozno se osjećam. ako imaš upola toliki bed ko ja, teško ti je :o

kaj se fotkanja tiče, pa ne moraš se fotkati na ulici...staneš pokraj prozora, ili na balkon...terasu...

jagodica_bobica
01.07.2008., 14:56
opa, miki :eek:

razumijem te, jer sam totalni Narcis i kad ne ispadnem na fotki kak sam si zamislila (ili bolje), odmah sam u bedu...mislim, grozno se osjećam. ako imaš upola toliki bed ko ja, teško ti je :o

kaj se fotkanja tiče, pa ne moraš se fotkati na ulici...staneš pokraj prozora, ili na balkon...terasu...

a ne, nema većeg narcisa od mene..garantiram brojem svojih slika:lol: tati sam nabila u mjesec dana račun od 1000 i sitno kn zbog svojih slikica... lijevi profil, desni profil, blagi smiješak, široki smiješak..onda shvatih- ne smijati se nikako! i slike su krenule, račun rastao..:o
imam u kompu valjda svojih 1000 slika..a sve iste..moje lice u milijun poza..zapravo- u jednoj jedinoj pozi:onoj koja mi najbolje stoji.:rolleyes:
liječim se od ovisnosti o slikanju same sebe.. a ovisnost ko ovisnost- teško je se riješiti:D

Innocent
01.07.2008., 14:59
ah, same here :cerek: ja sam odavno prestala brojati autoportrete( đizz, kak će nas šibnut na offtopic :lol:)

jagodica_bobica
01.07.2008., 15:01
ah, same here :cerek: ja sam odavno prestala brojati autoportrete( đizz, kak će nas šibnut na offtopic :lol:)

ja zaboravila koji je uopće topic:confused: narcisoidnost?:lol:

Innocent
01.07.2008., 15:18
ja zaboravila koji je uopće topic:confused: narcisoidnost?:lol:

topic je: ajmo malo pričat o meni :cerek:

jagodica_bobica
01.07.2008., 15:40
topic je: ajmo malo pričat o meni :cerek:

ajmo..počni, ja te slušam..:zvrko:

Arabea
08.07.2008., 21:43
Ja sam iz crne prvi put odmah uspjela dobiti bijele pramenove, tj.moja frizerka. Čak me slikala prije i poslije iz zezancije, a kada je vidjela kako je uspjela, nije mogla vjerovati, sada pičim samo po pramenovima kako bih maknula crnu boju koja mi sada djeluje pepeljasto uz ove sive pramenove. Koji mi vuku na sivo-bijelo-srebrne :)

Khm, kada sada čitam vaše postove prije mog, zapitam se jesam li ja možda fulala temu? :) A onda me naslov razuvjeri :)

Adonia
08.07.2008., 21:54
i ja sam iz crne u bijelu.
I to ne prirodne crne nego farbane :ne zna:

Arabea
09.07.2008., 09:06
I ja iz farbane crne isto :) A inače sam prirodna blondača :)

Innocent
09.07.2008., 12:10
opa bato! to vas ja pitam. meni odgovara i siva, samo da nije neka topla boja, ostalo sve može :top:

tincek_'91
23.07.2009., 13:14
drage cure
meni je inace prirodna boja kose tamno smeda, i nakon 1. blajhanja s 6% hidrogena kosa mi je ispala zuta....al zato mi je frizerka odma farbala kosu sa svijetlo plavom bojom mislim da je xxl...i super je ispala nije zuta neg vise bijela...a kosa nije bila tak strasno ostecena....al meni je tjeme imalo rane jer sam se u danu blajhala i odma nakon toga farbala....pa vam preporucujem da se farbate nakon4-5 dana, :D..svaka cura moze bit plava-bijela.... ;)

4me
24.07.2009., 21:54
drage cure
meni je inace prirodna boja kose tamno smeda, i nakon 1. blajhanja s 6% hidrogena kosa mi je ispala zuta....al zato mi je frizerka odma farbala kosu sa svijetlo plavom bojom mislim da je xxl...i super je ispala nije zuta neg vise bijela...a kosa nije bila tak strasno ostecena....al meni je tjeme imalo rane jer sam se u danu blajhala i odma nakon toga farbala....pa vam preporucujem da se farbate nakon4-5 dana, :D..svaka cura moze bit plava-bijela.... ;)

koji blajh ,koji hidrogen i koja je to boja xxl ???

thx

tincek_'91
25.07.2009., 18:48
koji blajh ,koji hidrogen i koja je to boja xxl ???

thx

hm.... tocan naziv tog blajha nznm sam se sjecam da mi je frizerka reklaa da su najbolji oni u plavoj boji i pomjesas ga sa 6%hidrogena i malo stavis od 9% hidrogena, a farbu za kosu stavi
http://img217.imageshack.us/img217/552/palcolxxl10.th.jpg (http://img217.imageshack.us/i/palcolxxl10.jpg/)
hehe...ja cekam da mi naraste kosa, ...sad sam brineta :(,... pa osisam taj ofarbani dio i odem u plavo :D

tincek_'91
29.07.2009., 22:11
mene zanima...ja sam bila plava al sad sam smeda i na koji nacin da dodem opet do lijepe bijelo-plave boje kosice...osim da pricekam 1 godinu da mi naraste prirodna boje kose pa osisam farbani dio i onda blajh pa boja...molim pomoc....hvala

tincek_'91
29.07.2009., 22:15
ja kad sam se blajhala prvi puta kosa mi je ispala više narančasta. a prirodno mi je tamna dosta samo je već bila farbana. jervujem da će i tebi isto tako biti prvi puta, a drugi će ti već biti bijela.

a jesi sigurna da baš hočeš bijelu? nebi ti preporučila jer će ti poslje možda biti žao. jako oštetiš kosu, suha ti postane jako, i poslje juje teško vratit na neku normalnu boju. preporučim ti samo ako si skroz sigurna da će ti dobro stajati.

hmmm...a daj mi reci ja sam imala 3 puta blajhanu kosu i sad mi je smeda i dal opet mogu bit plava a da mi ne puca kosa...tnx:p

Grofica Raven
02.08.2009., 23:56
Hmmm Ja imam farbanu crnu kosu, no sad htjela bih samo šiške blajhat u bijelo. Već imam dosta velik izrast (inaće sam svijetlo smeđa, skoro plava), kosa mi raste ubitačno brzo i šiške šišam ofc svakih mjesec-mjesec i po, i sad ja bi htjela od prve da mi se izvuče iz tog crnog bijelo. Ali bijelo bijelo,ne platinasto plavo,baš bijelo. Jel moguće to u jednom danu, tj u jednom posjetu frizera (makar morala blajhat 5 puta) jer mi fkt nije bitno kolko će se uništit, jer ću tak ionak za mjesec, dva, tri to već sve pošišat, pa blajhat (ak će mi se dat) svoju svjetlu kosu ^^
Nebi htjela da mi šiške budu ni narančaste prvo ni žute jer sam vidila na par cura koje su tak to radile, postepeno i iskreno bilo mi je odvratno ružno. :ne zna:

E da i jel tko zna kolko bi me to koštalo :confused:

electric_barbarella
13.08.2009., 09:51
sa bijelim vam je jedini zajeb sto nakon cirka 3 do 4 tjedna, taman kad je vrijeme za farbanje izrasta, pocne zutiti
jer je blajh prirodno zut
ja se farbam kod frizera tak da ne znam kak to ide u kucnoj radinosti niti bi mi ikada palo na pamet da to sama radim
ali velim taman kad pocne zutiti vrijeme je za farbanje tak da nije tolko strasno
i boze sacuvaj farba se samo izrast, ne cijela kosa, na ostatak se stavi samo lagani bijeli (odnosno sivi) preljev
moja mama to zove svedski plava :D,
ovakva mi je kosa drito
http://i330.photobucket.com/albums/l404/i-empire12/Lady-GaGa-pictures-23.jpg
malo kraca dodushe

Lilit
15.08.2009., 20:54
genijalno :s stavis svoju sliku plizzz :zubo:
kako si dosla do toga? farbanjem ili pramenovima na pramenove?

inace koliko ja znam puno je lakse postat tako plav/bijel ako ti kosa ne vuce na zuto prirodno, ako da puno puno je teze jer koliko god blajhas i farbas taj zuti pigment izlazi van

cammyblond
27.08.2009., 12:48
Curke, evo stalno čitam vaše komentare na blond tj. bijelu kosu , kako postići, i zanima me dali je itko koristio od Keune 10.21 + 9 % razvijač.....pliz iskustva...tnx

cammyblond
27.08.2009., 12:49
e da, ova od Lady Gaga je preeeedobra..takvu bi bar približno

Una1980
27.08.2009., 14:10
Curke, evo stalno čitam vaše komentare na blond tj. bijelu kosu , kako postići, i zanima me dali je itko koristio od Keune 10.21 + 9 % razvijač.....pliz iskustva...tnx

e da, ova od Lady Gaga je preeeedobra..takvu bi bar približno

sa 10.21, nema teorije da češ dobiti tu boju. paleta keune boja od 1-10 su prirodne nijanse (dakle i 10.21 spada u tu kategoriju). posvjetljujuće su sve koje počinju sa 1000,a 1500 su izrazito posvjetljujuće. ako se ne misliš blajhati preporučam ti 1517 da ti kupiš.

cammyblond
27.08.2009., 20:10
emo me, prije neka 2 h sam obojala kosu, tj.izrast i malo po dužini provukla boje.
Ovak, izrast je nijansicu žućkast, jako malo-super mi je za prvi put s tom bojom od keune 10.21 + 12% razvijač...za tjedan dana još ću samo jednom izrast prefarbati i manje ga ostaviti da odstoji, nema potrebe duže...eto i 10.21 je dobra

mala.blonda84
13.11.2009., 13:36
ova tema je zamrla vidim .. šteta sad bi ja baš bijelu boju :D

a šta ćeš

Tinach
13.11.2009., 16:26
ja sam imala boju jako slično lady gaga, meni i prebijelo. oblajhana sam bila revlonovim blonde up blajhom- baš za postizanje bijele kose. njegovala matrixovim silver šamponom i puno njege. nažalost, ipak mi je počelo unštavati kosu pa sam prestala s time. inače mi je prirodna boja neki mahagonij

nussha
13.11.2009., 17:19
ja imam tu boju sada :cerek:
sve to radim kod frizera , takodjer s revlonovim blajhom izrast i preljev nakon toga.uvijek nakon pranja stavljam masku na kosu i za sad mi je super :D

mala.blonda84
16.11.2009., 12:26
ja imam tu boju sada :cerek:
sve to radim kod frizera , takodjer s revlonovim blajhom izrast i preljev nakon toga.uvijek nakon pranja stavljam masku na kosu i za sad mi je super :D

wow sigurno ti je mrak ..

moram reći da je i moja frizerka :cerek: jer vidim da postepeno dobivam
svijetliju boju sad mi je par tonova svjetlija i vuće na bijelu ...
možda ipak nešto postignem i bez blajha :cerek:

mala.blonda84
16.11.2009., 12:30
ja sam imala boju jako slično lady gaga, meni i prebijelo. oblajhana sam bila revlonovim blonde up blajhom- baš za postizanje bijele kose. njegovala matrixovim silver šamponom i puno njege. nažalost, ipak mi je počelo unštavati kosu pa sam prestala s time. inače mi je prirodna boja neki mahagonij

moram ti priznat da se i ja bojim blajha a moja frizerka ne želi ni čuti za to da blajham tak dugu kosu ...

:mig:

mala.blonda84
01.12.2009., 11:11
sa bijelim vam je jedini zajeb sto nakon cirka 3 do 4 tjedna, taman kad je vrijeme za farbanje izrasta, pocne zutiti
jer je blajh prirodno zut
ja se farbam kod frizera tak da ne znam kak to ide u kucnoj radinosti niti bi mi ikada palo na pamet da to sama radim
ali velim taman kad pocne zutiti vrijeme je za farbanje tak da nije tolko strasno
i boze sacuvaj farba se samo izrast, ne cijela kosa, na ostatak se stavi samo lagani bijeli (odnosno sivi) preljev
moja mama to zove svedski plava :D,
ovakva mi je kosa drito
http://i330.photobucket.com/albums/l404/i-empire12/Lady-GaGa-pictures-23.jpg
malo kraca dodushe

:)

mala.blonda84
01.12.2009., 11:12
nitko nije više lud za bijelooom kosom :D

Zhuta
01.12.2009., 15:26

Zato jer sve koje imaju ili su imale bijelu kosu znaju koja je to muka Isusova za održavat i da nakon nekog vremena takvog tretmana kosa jednostavno otkaže poslušnost.
Been there done that tako da znam kako je to.
Još uvijek sam svjetla, doduše ne bijela ( a bila sam) i idem u tamnije plavu jer više nemam živaca za dovođenje slame u red.
odustajem :ne zna:

ovchica
01.12.2009., 15:30
Slažem se. Bijelu kosu je uglavnom moguće održat samo ak imaš ful kratku kosu jer se lomi od blajha nakon nekog vremena i na kraju imaš ofucanu metlu. Ovo mi je prelijepo (to je zajebanna još davno metnula na plavoj kosi i zadivila me)
http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g2008/m04/y170196185273543.jpg

Zhuta
01.12.2009., 15:35
Ali dala bi se kladit da ivij Preinelici uopće ne treba blajh jer je prirodno svjetlija, vidi joj obrve.

ovchica
01.12.2009., 15:39
Ma ja mislim da je to ipak blajh jer mi se čini da joj je tu kosa dost suha. A i frizeri vole blajh prije neg farbu jer je brži i jeftiniji.

Una1980
01.12.2009., 17:03

nekoć sam ju imala,ali sam davno odustala:kava:
previše muke i maltretiranja....:ne zna:

mala.blonda84
02.12.2009., 07:14
nekoć sam ju imala,ali sam davno odustala:kava:
previše muke i maltretiranja....:ne zna:

Mislila sam da si još uvijek bijela ..

Nakon vaših postova i ja ću odustat više jer me strah blajha nemrem si pomoć:) ..jer imam sad lijepu pepeljasto plavu boju i zdrava mi je kosa barem tak kažu - a i duga ...

Eh mi ženske težimo extremima , ok barem ja :D

Una1980
02.12.2009., 09:59
Mislila sam da si još uvijek bijela ..

Nakon vaših postova i ja ću odustat više jer me strah blajha nemrem si pomoć:) ..jer imam sad lijepu pepeljasto plavu boju i zdrava mi je kosa barem tak kažu - a i duga ...

Eh mi ženske težimo extremima , ok barem ja :D

ja se sada farbam sa 1517 od keune. dakle plava sam,ali nisam bijela:D

ovchica
02.12.2009., 22:27
Kak se tebi koža glave navikla na keune 1517? mene pečeeeeeeeeee :(

mala.blonda84
04.12.2009., 13:19

Mačko... znam da si plava.. čitam ja PLAVU KOSU jer sam malo opsjednuta kosom :cerek: kaj buš ima nas svakakvih :) imamo sličnu boju kose ak sam uspjela skužit po sličkama :)

Blondine čitam vas ( i bjelokose također :D )

:kava:

Una1980
04.12.2009., 20:33

mene nikad nije pekla:ne zna:
a dok sam se blajhala bilo je...:eek::eek:

ovchica
05.12.2009., 10:12
mene nikad nije pekla:ne zna:
a dok sam se blajhala bilo je...:eek::eek:

Pa nemam pojma kakav sam ja to izrod onda :D Mene skoro sve te jake plave farbe peku. :(

The White Rabbit
05.12.2009., 11:09
jel vas peku diksonove? :brukica: ne usudim se...:rofl:
Mene blajh ne peče, na primjer. Ali neke farbe jesu.

tincek_'91
27.12.2009., 13:46
bok curke, evo ja cu u utorak ici u salon Nicole-nicole na blajhanje i bojanje kose, inace mi je kosa sad s velikim izrastom, a dio je farban u smede-tamno, tak da reci cu vam koliko me kostalo i koliko se isplatilo, a nadam se da iza toga cu moc sam bojat kosu keune-bojom mislim da je broj 1517 :D...

alette01
19.02.2010., 23:52
Pozdrav plavuše :D

Imam jedno pitanje..trenutno imam ovu boju kose http://img684.imageshack.us/img684/8062/picture1162.th.jpg (http://img684.imageshack.us/i/picture1162.jpg/)http://img218.imageshack.us/img218/3715/slika1fm.th.jpg (http://img218.imageshack.us/i/slika1fm.jpg/)

Frizerka mi je izvlačila pramenove no trenutno me zanima može li se takva boja postići u kućnoj radinosti i kako te koliko bi me to, bar otprilike, cjenovno koštalo?

Hvala vam svima:)

Sexy angel
23.02.2010., 19:07

pozdrav cure.i ja koristim keune 1517,i ponekad stvarno uzasno pece,jednom sam cak i proplakala zbog toga. prije sam odlazila u salon na farbanje, a sad se vec godinu dana farbam doma.i super sam zadovoljna.

ana_renata
24.02.2010., 12:30
hmmm,... blajh nije "prirodno žut"
to je izbjeljivač
nema boju
ko što ti domestos izbijeli majicu, eto :D

problem je u žutom odnosno crvenom pigmentu kose
koji ja recimo nemam
meni je prirodna smeđa al mišje smeđa
dakle ko mala nikad nisam imala onaj lijeeepi crvenkasti kestenjasti odsjaj na kosi nit bi po ljeti dobivala medene pramenove

al zato mi je lakše izblajhat kosu i, naravno, i bez ikakvih preljeva kosa može bit bijela, bez ikakvog žutila i "požućivanja"...

evo par slikica
sad mi nije napeta ta bijelo plava nego zlatno plava, takva mi je sad

ovo je kad je bila bijela
pa sad kad je više zlaćana :D sa pramenovima smeđim, boje meda itd..
(doduše uvijek sam imala pramenove)
mislim , volim petljat po kosi, to mi je hobi ;)

ovchica
25.02.2010., 09:30
pozdrav cure.i ja koristim keune 1517,i ponekad stvarno uzasno pece,jednom sam cak i proplakala zbog toga. prije sam odlazila u salon na farbanje, a sad se vec godinu dana farbam doma.i super sam zadovoljna.

Joj kad usporedim Keune sa Diksonovom i s jednom isto profesionalnom bojom kaj sam kupila u Top stilu, Keune je nježna ko povjetarac :)

ovchica
25.02.2010., 09:30
hmmm,... blajh nije "prirodno žut"
to je izbjeljivač
nema boju
ko što ti domestos izbijeli majicu, eto :D

problem je u žutom odnosno crvenom pigmentu kose
koji ja recimo nemam
meni je prirodna smeđa al mišje smeđa
dakle ko mala nikad nisam imala onaj lijeeepi crvenkasti kestenjasti odsjaj na kosi nit bi po ljeti dobivala medene pramenove

al zato mi je lakše izblajhat kosu i, naravno, i bez ikakvih preljeva kosa može bit bijela, bez ikakvog žutila i "požućivanja"...

evo par slikica
sad mi nije napeta ta bijelo plava nego zlatno plava, takva mi je sad

ovo je kad je bila bijela
pa sad kad je više zlaćana :D sa pramenovima smeđim, boje meda itd..
(doduše uvijek sam imala pramenove)
mislim , volim petljat po kosi, to mi je hobi ;)

Sviđa mi se bojica!

ivana.2302
03.06.2010., 15:22
ma dajteee.ja sam iz 3. puta dosla u bijelu

deya
04.06.2010., 13:43
Kako, i s čime, ako možeš opisati? Hvaaaala. :cerek:

I ja bih se probala održavati :) u kućnoj radinosti.

ivana.2302
04.06.2010., 22:28
Kako, i s čime, ako možeš opisati? Hvaaaala. :cerek:

I ja bih se probala održavati :) u kućnoj radinosti.

blajhani pramenovi jednom godisnje i bojala sam se s keune 1001. ;)) superr boja.i nije onako umjento blajhana :D

fat_monster
06.06.2010., 13:04
ja se blajham svakih mjesec dana...nakon blajha mi stave prelijev da mi se ubije eventualno zutilo...
kosa mude divna sjajna, ali taj sjaj malo ugasne nakon desetak dana jer kosu perem svaki dan
sad mene zanima da li ima neki prelijev za po doma koji bi stavljala recimo izmedju 2 blajhanja da mi povrati sjaj

LeeLoome
07.06.2010., 23:15
pozz ljudi..

evo malo pitanjce..dakle prije 2 tjedna svoju svjetlo smeđu kosu sam ofarbala u crnu noc :rolleyes:

posto sam se pred malo osisala na iznimno kratko, nekih par cm..sad mi naravno dolazi gust da se igram sa bojama malo :D:D

i tako ja kupila blajh i blans i danas se sama oblajhala.. no naravno to je ispalo narancasto (vrhovi) dok mi je uz samo tjeme dobilo boju koju bi i trebalo..

e sad moje pitanje je slijedece..da li mi je preporucljivo da sutra opet probam izblajahti pa nakon toga se ofarbati u srebrno sivu??

inace sam kupila afroditin blans i afroditin uljni peroksid od 6 %, drzala jedno 40-45 min i nisam dobila nikakvu reakciju, tj. losu reakciju..kosa mi nije spaljena, nemam rana na glavi, niti kakvih naznaka da bi moglo biti..:mig:

pa me eto zanima..da li onda u tom slucaju sutra mogu ponoviti postupak, a nakon toga ofarbati se u boju koju sam odabrala?? :kava:

Niw
15.07.2010., 23:28
pozz ljudi..

evo malo pitanjce..dakle prije 2 tjedna svoju svjetlo smeđu kosu sam ofarbala u crnu noc :rolleyes:

posto sam se pred malo osisala na iznimno kratko, nekih par cm..sad mi naravno dolazi gust da se igram sa bojama malo :D:D

i tako ja kupila blajh i blans i danas se sama oblajhala.. no naravno to je ispalo narancasto (vrhovi) dok mi je uz samo tjeme dobilo boju koju bi i trebalo..

e sad moje pitanje je slijedece..da li mi je preporucljivo da sutra opet probam izblajahti pa nakon toga se ofarbati u srebrno sivu??

inace sam kupila afroditin blans i afroditin uljni peroksid od 6 %, drzala jedno 40-45 min i nisam dobila nikakvu reakciju, tj. losu reakciju..kosa mi nije spaljena, nemam rana na glavi, niti kakvih naznaka da bi moglo biti..:mig:

pa me eto zanima..da li onda u tom slucaju sutra mogu ponoviti postupak, a nakon toga ofarbati se u boju koju sam odabrala?? :kava:

i sama sam bila u sličnoj situaciji, nemoj se odmah blajahati, pričekaj bar tjedan-dva dana i hrani kosu u međuvremenu.

vampire weekend
22.07.2010., 09:40
Evo i mene na ovoj temi, do neki dan sam imala duuuugu kosu, svoje prirodne boje-neka svjetlo smeđa/smeđa, s kestenjastim (pomalo crvenkastim) odsjajem i neki dan se ošišala skrozzz na kratko i ofarbala u plavo. Za farbanje sam otišla u jedan salon u kojem mi je frizer izblajhao prvo tu kratku kosicu i onda valjda stavio neki preljev-inače nemam iskustva s farbanjem i ovo mi je prvi put da sam išla na plavo (doduše, imala sam davno jedno vrijeme nekakve plave pramenove) i tako je moja kosica ispala narančasta...tj. onak žuta,a to mi je koma. Ni sama ne znam zašto sam otišla tamo (preporuke, preporuke..)i isti dan odlučila otić kod svoje frizerke (treba me kaznit za ovo kratkotrajno otkazivanje vjernosti, jer sam definitivno zaključila da mi je moja frizerka kod koje se godinama šišam naj, naj i da zna točno kaj radi) pa mi je ona na to žutilo stavila preljev. Kosa mi je dobila pepeljastiji ton i nije više onako žuta. Ipak bih voljela da bude možda za nijansicu pepeljastija kod idućeg farbanja pa tražim savjete-znači trebala bi, kad kroz koji tjedan dobijem izrast-ofarbat (ili izblajhat-kod frizerke naravno?) taj izrast, a na ostatak kose staviti preljev, jel tako? Inače imam gustu i dosta kvalitetnu kosu koju nisam ničin posebno tretirala, a sada mi je regenerator obavezan, i maska za kosu tu i tamo...Blajh jako uništava kosu-totalno sam se neugodno iznenadila kako me vlasište peckalo dok sam imala blajh na glavi. Tako da ću napravit sve da mi kosa ostane kolko-tolko kvalitetna nakov ovih farbanja...
Pročitala sam i da spominjete neki Keuneov šampon koji ubija žutilo, danas idem do dm-a potražiti to. Ima li još koji takav, neka druga marka?
Raspisala sam se, uf :)

viktorija55555
13.08.2010., 11:50
JA SAM PLAVA SKROZ MALO ŽUĆKASTA i imam ekstenzije do guze onako i želim stavit kraće i gušće ekstenzije ali bijele i oblajhat svoju kosu ali mi spaljena otprije a nisam niš radila na njoj dva mjeseca sad ne znam jeli mi pametno to da ju pobjelim?

Stela 58
21.08.2010., 02:35
Ja obožavam bijelu kosu i totalno me muči što ju nikak ne mogu dobit :S
Tj, na površini mi je bijelo-sivo, al izrast nikad nije bijel, uvijek žućkast ili pomalo narančast, a kad svežem rep il pokupim kosu rajfom sve je žuto-narančasto. To mi je odurnoooo! Samo kad kosu operem i raspustim je dobro. Evo slike... :)

Ovo je raspuštena, obična...
http://images116.fotki.com/v699/photos/8/1697248/8999288/fejskosa-vi.jpg http://images51.fotki.com/v731/photos/8/1697248/8999288/mn-vi.jpg

A ovdje imam šiške gore i može se vidjet kako nije ni blizu bijeloj-sivoj boji već neka prljavo svijetlo smeđa, xd. :D
http://images46.fotki.com/v400/photos/8/1697248/8999288/3-vi.jpg

Btw, nisam znala kak smanjiti slike, nek netko pomogne pa da znam za ubuduće :D

nala_01
09.09.2010., 21:14
Do sada sam koristila farbu Keune 1517 i boja je super, ali zelela bih da budem bela.
Da li tu boju mogu da izvucem farbom Garnier Super Blonde E0 posto sadrzi blans?
Da li je neka od vas imala iskustva?
Pls help. :confused:

MiaMao
13.09.2010., 11:07
http://img684.imageshack.us/img684/8062/picture1162.th.jpg (http://img684.imageshack.us/i/picture1162.jpg/)http://img218.imageshack.us/img218/3715/slika1fm.th.jpg (http://img218.imageshack.us/i/slika1fm.jpg/)

:s

i mene zanima kako do ovakve lijepe boje...jako je zanimljiva.

jelena.g
21.11.2010., 15:50
cure, lijepi pozdrav. Pratila sam malo vaše komentare pa evo i mog iskustva. Godinama sam se farbala u crno, i odjednom odlučila da želim postati plavuša. Obišla većinu frizerskih salona ali u svakom su mi rekli da će to potrajati, dva tri mjeseca, a ja kava jesam htjela sam istog trena ući kao crnka a izaći kao plavuša. Stoga sam odlučila obavitit to u svojoj kućnoj radinosti. Kupila blajh i regenerator, pomješala i stavila na kosu. Naravno ispala sam crvenkasto smeđa. Tri dana poslije sam se ponovno blajhala, kosa mi se dodatno posvijetlila i stavila sam odmah i neku tamno plavu pepeljastu farbu. Boja je bila ok, kosa mi nije bila uništena, samo malo suha. Htjela sam ju još dodatno posvijetlit i izvukla sam pramenove, opet blajhom i stavila na to ultra ash blond boju za kosu. Pramenovi su bili bijeli, bez onog žutog odsjaja i gusti tako da sam u roku dva tjedna od crnke ispala plavuša s prekrasnom bojom. Istina da sam se morala i ošišat, jedno 5 cm ali nije mi bilo žao a ufrizerski salon kad sam došla nisu vjerovali da sam uspjela to SAMA u DVA TJEDNA napravit.
Ali eto moguće je... Poslije sam se opet ofarbala u crno ali sad me opet vuće da postanem plavuša i eto kroz koji dan ću to i napravit :)

Slažem se da je možda bolje otići frizeru al cure samo neka onda to bude provjereni frizer, jer imam kolegicu koja se isto godinama farba u crno i otišla je u frizerski samo za nijansku posvjetlit kosu, kao tamno smeđu. Ukratko, spalili su joj kosu skroz, više nego sam si ja sama dok sam ju pobjelila. Šta su napravili - stavili joj blajh i stavili ju pod haubu na pola sata :) eto, frizerski salon....