PDA

View Full Version : Bakterija Gardnerella vaginalis

stranice : [1] 2

zbunjena*85
02.07.2008., 01:58
cure dali ste imali ( ne daj Bože) iskustva sa gadranellom? ja sam se s njom borila neko vrijeme i sad se nadam da je sve ok...koju ste terapiju i koliko vremenski koristili? čisto informativno...:rolleyes:

valneahana
02.07.2008., 08:22
cure dali ste imali ( ne daj Bože) iskustva sa gadranellom? ja sam se s njom borila neko vrijeme i sad se nadam da je sve ok...koju ste terapiju i koliko vremenski koristili? čisto informativno...:rolleyes:

nisam ju imala ali znam šta se davalo kod nje jer sam radila u gin. ordinaciji,btw. nije gadranella nego gardnerella,moj doktor je davao pacijenticama medazol antibiotik za oralnu primjenu i medazol vaginalete i nakon tih vaginaleta geonistin ili nešto drugo protiv gljivica poput plimicola,rojazola,... jer od antibiotika mogu nastati gljivice,uspješnost liječenja je visoka tj. ako se i partner liječi šanse su velike, ja se osobno nisam susrela sa ženom koja ju nije iz prvog pokušaja izliječila tako da...

Kristina19
02.07.2008., 16:08

Ja sam ju imala. Popila medazol tablete i stavljala vaginalete. Mislim da je to trajalo 10-ak dana. I nakon toga je opet bila tu... Onda opet ista terapija samo i za dečka! i onda je nestala. Ak imaš dečka, treba i njemu uvalit tablete!:mig:

ciganche
02.07.2008., 22:31
i ja isto ko i kristina19. samo što nikakvih simptoma nije bilo, samo je vidila na papi

Kristina19
03.07.2008., 08:50
i ja isto ko i kristina19. samo što nikakvih simptoma nije bilo, samo je vidila na papi

Isto tak, apsolutno nikakvih simptoma... :ne zna: Samo meni je bilo užasno loše od medazola! Vrtilo mi se za poludit.

Suey
05.07.2008., 10:55
nije gadranella:rofl: vec Gardnerella vaginalis, dajte promijenite naslov teme

valneahana
05.07.2008., 14:29
nije gadranella:rofl: vec Gardnerella vaginalis, dajte promijenite naslov teme

a napisala sam ja u svojem postu kako je ispravno ali nitko ništa:ne zna:

Het
05.07.2008., 20:54
a napisala sam ja u svojem postu kako je ispravno ali nitko ništa:ne zna:

sorry nisam vidjela, evo tema promjenjena:D

snuppi
28.08.2008., 19:33
sorry nisam vidjela, evo tema promjenjena:D

I ja ju imam.Bila na papi i došao nalaz da je to. Isto nikakvih simptoma. Da li se to vidi i na urinokulturi ? Jer meni je savršena.

valneahana
28.08.2008., 21:15
I ja ju imam.Bila na papi i došao nalaz da je to. Isto nikakvih simptoma. Da li se to vidi i na urinokulturi ? Jer meni je savršena.

u urinokulturi ju nemoraš imati znači možeš ju imati samo u vagini ili i u vagini i u uretri,urinokultura nemora pokazati bakteriju koja može postojati ali zato recimo bris uretre ju može pokazati,znači možeš ju imati u uretri a da ti to urinokultura nepokaže,to se dešava kad je mali broj koncentracije bakterija i onda se nemora pokazati u urinokulturi a bris uretre ju može izloirati

saloma
28.08.2008., 22:44
Da li je to isto sto i bakterijska vaginoza?

valneahana
29.08.2008., 10:33
Da li je to isto sto i bakterijska vaginoza?

vaginoza je upala rodnice il ti vagine koja može nastati od više bakterija

saloma
29.08.2008., 13:34
Radila sam sve moguce briseve; svi nalazi su uredni, osim sto je izoliran Enterococcus u vaginalnom i cervikalnom brisu i urinokulturi /10.000 bakt. po mml/, i pozitivan je bris na bakterijsku vaginozu, nije naznaceno koja bakterija, bris na Trichomonas je negativan.
Th, Ampicilin kapsule; da li bi trebalo uzeti jos neke vaginalete zbog te vaginoze?:confused:

valneahana
29.08.2008., 22:17
Radila sam sve moguce briseve; svi nalazi su uredni, osim sto je izoliran Enterococcus u vaginalnom i cervikalnom brisu i urinokulturi /10.000 bakt. po mml/, i pozitivan je bris na bakterijsku vaginozu, nije naznaceno koja bakterija, bris na Trichomonas je negativan.
Th, Ampicilin kapsule; da li bi trebalo uzeti jos neke vaginalete zbog te vaginoze?:confused:

možda geonistin vaginalete i nakon njih vagisan da vrate ph rodnici te nakon toga svega kad prođe mjesec dana od zadnje teapije ponoviti sve te testove koje si radila,btw. radi enteroccocussa možeš i medazol vaginalete,to neznam dali ide bez recepta

saloma
29.08.2008., 23:27
Hvala! :)

maritimeivy
30.08.2008., 10:07

Preporučila bih Gyno-Daktarin jer su mi one :top:
Inače to govorim iz vlastitog iskustva kad sam ja imala problema sa BV. Te vaginalete su i za mješanu bakterijsko-gljivičnu vag. floru.
Ne znam idu li kod tebe u ljekarnama bez recepta..kod mene se može dobiti.
Ako se inače družiš s Candidom zbog antibiotika onda svakako uzmi vaginalete. I meni je Geonistin prvi izbor ali pošto ga kod nas nema onda sam prešla na ove.
Što se tiče ovih vaginaleta za oporavak vag. flore bolje se još posavjetuj sa ginekologom. Nekim curama/ženama odgovara dok sam od nekih čula da imaju osjećaj pečenja od Vagisana npr. Meni su od Acidosalus vag. počeli bolovi u trbuhu..pa..:ne zna:

saloma
30.08.2008., 15:43
Dobila sam, pa cekam da prodje i da krenem sa terapijom. Gyno-Daktarin cu uzeti svakako zbog Candide; posle cu kod doktorice da se posavetujem za Vagisan. I posle mesec dana odradit cu briseve, valjda ce biti dobro; pozdrav svima!

snuppi
31.08.2008., 20:56
ja sam sad na terapiji medazolom, tablete i vaginalete. I još pijem Lactogyn, s kojim ću nastaviti još neko vrijeme. Da li treba poslije terapije uzeti još neke vaginalete za vraćanje ph, ili ne. Vidim da svi to spominju, a kako je meni 1. put da ih uzimam ne znam.

Kristina19
31.08.2008., 21:34
ja sam sad na terapiji medazolom, tablete i vaginalete. I još pijem Lactogyn, s kojim ću nastaviti još neko vrijeme. Da li treba poslije terapije uzeti još neke vaginalete za vraćanje ph, ili ne. Vidim da svi to spominju, a kako je meni 1. put da ih uzimam ne znam.

Ja sam još poslije koristila Rojazol vaginalete. To mi je dao ginić.

valneahana
31.08.2008., 21:48

kupi si vagisan vaginalete pa nakon medazola njih stavljaj,isto tako kupi s još jednu kutiju lactogina i pij ju nakon što popiješ antibiotik,vagisan su ti vaginalete od mliječne kiseline koja vraća ph rodnici

što se tiče rojazola on je za gljivice i kristina ga je dobila jer se često nakon antibiotika dobe gljivice pa zato da ih sprječi ili ako ih i dobi da ih odmah sanira

ako hoćeš možeš i njega kupiti ili geonistin,canasten,plimicol jer to je sve protiv gljivica,ali po mome mislim da netrebaš jer piješ lactogin ali pošto sam ja ziheraš ja sam pila lactogin i svejedno stavljala te vaginalete,ako ćeš njih stavljati onda njih stavljaš prve nakon medazola a onda nakon njih ide vagisan,to je logički jer su ovo lijekovi a vagisan nije pa on ide zadnji,tako sam ja radila i znam da se tako radi jer sam radila u gin. ordinaciji

biba_
02.09.2008., 13:00
evo ovak...ja se upravo vratila malo prije od doktorice :D..dobila medazol vaginalete i tablete i lactogyn..dragi dobil jednu kutijicu medazol tableta.
ovo drugi put da se borim s gardnerellom (prosli put prije kojih godinu dana)..ali onda sam dobila samo vaginalete..sad me zanima dal nastaviti poslje s lactogynom? i dal postoji mozda nekaj slicno tome, ali vece pakiranje (jer 60kn za 15 kapsula mi je malo prevec :ne zna:)

snuppi
02.09.2008., 18:43
Hvala na pomoći. Iako imam 29 godina, nemam pojma ništa o vaginaletama,jer ih nikad fala Bogu nisam do sad trebala.

snuppi
02.09.2008., 18:46
[Da li se sve te vaginalete stavljaju odmah jedna za drugom ili se radi pauza od nekoliko dana ?

Kristina19
02.09.2008., 21:04
[Da li se sve te vaginalete stavljaju odmah jedna za drugom ili se radi pauza od nekoliko dana ?

Ja sam sve za redom. :ne zna:

valneahana
02.09.2008., 21:10

svaku večer jednu vainaletu prije spavanja,zašto onda e zato što se one tope i da nebi odmah iscurile van zato to trebaš raditi tek kad legneš u ležećem položaju i kad znaš da se više nećeš ustajati tako da djeluju po noći a ne da ti sve odmah iscuri jer neće biti svrhe,i stavi si uložak dnevni jer sve one ujutro iscure kad se digneš,prvo si stavljaj vaginalete koje su lijek a onda kad završiš s njima možeš odmah početi s ovima za obnovu ph

snuppi
03.09.2008., 20:31
To mi je jasno, nisam mislila sve te odjednom, nego da li nakon 10 dana medazola napraviti pauzu pa onda rojazol i vagisan ili kontinuirano. Hvala, sad mi je jasno. Da li je nakon tih svih vaginaleta iziritirana rodnica ?

valneahana
03.09.2008., 21:13
To mi je jasno, nisam mislila sve te odjednom, nego da li nakon 10 dana medazola napraviti pauzu pa onda rojazol i vagisan ili kontinuirano. Hvala, sad mi je jasno. Da li je nakon tih svih vaginaleta iziritirana rodnica ?

rodnica ti neće biti iziritirana ali radi mogućnosti da dobiješ gljivice radi medazola zato nakon njega moraš stavljati rojazol,ono što mogu vaginalete napraviti je narušiti ph rodnici a to ćeš onda rješiti vagisan vaginaletama jer one tome i služe,služe da se vrati ph rodnici i da se obnovi na taj način vaginalna flora tj dobre bakterije u vagini koje nas inače štite ali njih lijekovi kojima liječimo štetne bakterije isto uništavaju i zato je potrebno kad se koriste antibiotske vaginalete ili antimikotične te kad se koriste antibiotici na usta za bilo koju a ne samo spolnu bolest stavljati za vrijeme njih(ako se paralelno ne stavlja i dolje,a ako da onda nakon njih) nešto za obnovu kao što je vagisan ili lactogin kapsule koje se piju na usta(one sadrže baš te dobre bakterije te se preporučaju piti za vrijeme antibiotske terapije)

btw samo nastavljaš niz s vaginaletama,nemoraš raditi pauzu

snuppi
04.09.2008., 20:17
[sad sam pak primjetila na unutrašnjoj strani stidne usne malu kvržicu, veličine graška. Malo boli na dodir. Šta je sad to i da li bi mogla biti reakcija na medazol ? Odnose nemam, a kod ginekologa sam bila prošli mj. i osim gardnerelle sve OK. Da li se kod gljivica to isto može pojaviti ?

valneahana
04.09.2008., 21:02
[sad sam pak primjetila na unutrašnjoj strani stidne usne malu kvržicu, veličine graška. Malo boli na dodir. Šta je sad to i da li bi mogla biti reakcija na medazol ? Odnose nemam, a kod ginekologa sam bila prošli mj. i osim gardnerelle sve OK. Da li se kod gljivica to isto može pojaviti ?

jeli ispupčena ili obnako potkožna? to ti nikako nije od medazola,možda ti se dlačica upalila tj. urasla a ako je kao bradavica može biti kondilom od hpv-a

snuppi
04.09.2008., 21:25
jeli ispupčena ili obnako potkožna? to ti nikako nije od medazola,možda ti se dlačica upalila tj. urasla a ako je kao bradavica može biti kondilom od hpv-a

ispupčena je. okrugla i tvrda na dodir. Joj nije valjda hpv. Toga se bojim ko vraga.Onako malo ko otečeno, ko hematom.

valneahana
04.09.2008., 21:30
ispupčena je. okrugla i tvrda na dodir. Joj nije valjda hpv. Toga se bojim ko vraga.

neznam hpv uzrukuje šiljaste kondilome ili ti bradavice i ravne kondilome,zavisi sve od tia hpv-a ovi šiljasti se vide golim okom a ravni ne e sad ako to tebi liči na bradavicu možda da opet odeš giniću,ili ustvari pričekaj nakon terapije jer tako onako ćeš morati na kontrolu pa onda pitaj

nemora značiti da je hpv ali ako izgleda kao bradavica ili ti fibrom(ono kaj ti recimo strije žene imaju po vratu one bradavice kaj strše ak znaš na kaj mislim) i ako je to takvog izgleda onda je najvjerovatnije hpv a ak ne izgleda tako najvjerovatnije nije,pogledaj si na ovoj stanici ima slikica od kondiloma pa usporedi i javi jel to tako

www.ginoderma.hr

Kristina19
04.09.2008., 21:30
ispupčena je. okrugla i tvrda na dodir. Joj nije valjda hpv. Toga se bojim ko vraga.Onako mlo ko otečeno, ko hematom.

Možda ti je samo ko neki potkožni prištić. Zna se desit. Ak te jako brine, stigneš sutra i kod ginića. :mig: Ili pričekaj preko vikenda. Možda je fakat samo prištić.

snuppi
04.09.2008., 21:41
Možda ti je samo ko neki potkožni prištić. Zna se desit. Ak te jako brine, stigneš sutra i kod ginića. :mig: Ili pričekaj preko vikenda. Možda je fakat samo prištić.

A ne, ne izgleda ko bradavica, ne visi sa kože, nego je potkožno, nešto iznutra. Ko prišt. Joj, daj Bože da je samo dlaka. Užasno se bojim svega toga.

valneahana
04.09.2008., 21:43
A ne, ne izgleda ko bradavica, ne visi sa kože, nego je potkožno, nešto iznutra. Ko prišt. Joj, daj Bože da je samo dlaka. Užasno se bojim svega toga.

pevo si rekla da je ispupčeno a sad da je potkožno:confused: ako je onako kao unutar kože i potkožno onda je najvjerovatnije ili dlačica urasla ili ti se malo jače upali prištić od brijanja jer drugo ni nemože biti ako je tako

Kristina19
04.09.2008., 21:45
pevo si rekla da je ispupčeno a sad da je potkožno:confused: ako je onako kao unutar kože i potkožno onda je najvjerovatnije ili dlačica urasla ili ti se malo jače upali prištić od brijanja jer drugo ni nemože biti ako je tako

Ma vjerojatno je potkožno ali je i ispupčeno :mig: Ak prođe za tjedan dana, onda nije niš strašno

snuppi
04.09.2008., 21:52
Ma vjerojatno je potkožno ali je i ispupčeno :mig: Ak prođe za tjedan dana, onda nije niš strašno

Da, i ispupčeno je, ko gnojni prišt, čir. Znači ne visi ko one šiljaste bradavice, nego je nešto iznutra, ispod kože. Baš si mislim da si nisam to iziritirala stavljanjem vaginaleta.

Kristina19
04.09.2008., 21:54
Da, i ispupčeno je, ko gnojni prišt, čir. Znači ne visi ko one šiljaste bradavice, nego je nešto iznutra, ispod kože. Baš si mislim da si nisam to iziritirala stavljanjem vaginaleta.

Ma nije ti to od vaginaleta. jednostavno ti se napravio prištić. Nemoj ga dirat. Pričekaj par dana pa vidi kak će se ponašati.

snuppi
04.09.2008., 22:13
Ma nije ti to od vaginaleta. jednostavno ti se napravio prištić. Nemoj ga dirat. Pričekaj par dana pa vidi kak će se ponašati.

ok, nadam se. Laku noć i hvala na pomoći cure.

snuppi
07.09.2008., 20:44
kupila sam rojazol i vagisan. Koliko ih je potrebno uzeti za preventivu od gljivica ? Ne valjda svih 7 ? Smije li se između imati odnose ? Da li to djeluje na nešto ?

Kristina19
07.09.2008., 20:46
kupila sam rojazol i vagisan. Koliko ih je potrebno uzeti za preventivu od gljivica ? Ne valjda svih 7 ? Smije li se između imati odnose ? Da li to djeluje na nešto ?

Ja sam potrošila svih 7 rojazola, ali nisam poslije vagisan koristila. Možda je bolje da pričekaš s odnosima bar dok rojazol ne potrošiš

snuppi
07.09.2008., 20:50
Od prvog dana medazola pijem i lactogyn, s tim da sam ga nastavila piti i dalje. Šta misliš da li mi treba onda i taj rojazol ? Da sam znala da ih je 7, kupila bi radije canesten. Njih je 3. 17 dana stavljanja vaginaleta mi je koma.

Kristina19
07.09.2008., 20:56
Od prvog dana medazola pijem i lactogyn, s tim da sam ga nastavila piti i dalje. Šta misliš da li mi treba onda i taj rojazol ? Da sam znala da ih je 7, kupila bi radije canesten. Njih je 3. 17 dana stavljanja vaginaleta mi je koma.

Ak piješ lactogyn, onda ne znam jel ima potrebe za svim ovim. Pogotovo ako nemaš nikakve naznake da bi mogla dobit gljivice. :ne zna: Eventualno stavi vagisan. A ak te kojom nesrećom napadnu gljivice, imat ćeš rojazol za svaki slučaj :mig:

snuppi
07.09.2008., 21:00
tak sam si i ja mislila. Rojazol dobro dođe ak zatreba. A vagisan se mora svih 7 potrošit ili ?

Kristina19
07.09.2008., 21:11
tak sam si i ja mislila. Rojazol dobro dođe ak zatreba. A vagisan se mora svih 7 potrošit ili ?

A gle, ak hoćeš neke koristi od toga, potroši bar 5 :mig:

Lilit
07.09.2008., 21:15
sta se gard. vag. vidi na papi? bas se vidi da se radi o toj upali a ne samo da je neka upala? mislim jel sama papa pokaze da se radi o toj upali ili papa pokaze samo upalu pa je potreban daljni test neki, bris?

valneahana
07.09.2008., 21:20
sta se gard. vag. vidi na papi? bas se vidi da se radi o toj upali a ne samo da je neka upala? mislim jel sama papa pokaze da se radi o toj upali ili papa pokaze samo upalu pa je potreban daljni test neki, bris?

da ona se vidi na papi,nije potreban nikakav dodatan bris da nu detektira,ona je jedna od svega par bakterija koju papa može izolirati,za sve druge bakterije potrbni su brisevi

na papi imaš natuknicu mikroorganizmi i pod njima imaš par bakterija među kojima je i gard. vaginalis i plus ispod toga imaš onda zacajhano upala

samo još da napomenem da pod tim mikroorgnizmima piše i klamidija ali nju papa nemora izolirati pogotovo ako je manji broj i zato jer je ona jako zeznuta ,zato za točno dokazivanje klamidije je potreban bris na nju jer papa što se nje tiče nije precizan a za gard.vaginalis je

Lilit
07.09.2008., 21:26
koje onda bakterije papa moze izolirat sve?
a sta je s kandidom?
i sta ako nadje bakteriju za koju nezna koja je tj nemoze ju izolirat sta onda pise?
sori na offtopicu ali ja zapravo nikad nisam vidjela taj papir - rez papa testa, uvijek bi mi gin prenio sta pise :rolleyes: pa me zanima sve kako to izgleda i sta moze pisat

valneahana
07.09.2008., 22:25
koje onda bakterije papa moze izolirat sve?
a sta je s kandidom?
i sta ako nadje bakteriju za koju nezna koja je tj nemoze ju izolirat sta onda pise?
sori na offtopicu ali ja zapravo nikad nisam vidjela taj papir - rez papa testa, uvijek bi mi gin prenio sta pise :rolleyes: pa me zanima sve kako to izgleda i sta moze pisat

ovako izgleda papa test:

gore na vrhu imaš natuknice tj rubrike u kojima se upisuje ime i prezime,datum rođenja i broj papa testa te prema potrebi ulica,tel,...

onda slijedi koliko si poroda imala,koliko abortusa,dali koristiš hormonalnu terapiju,datum zadnje menge,trajanje ciklusa,poed toga pišu slova V C i E, v je vagina,c je cervix i e je endocervix,to troje označava doktor a znači da je uzeo uzorak sa sva tri mjesta jer se papa tako i uzima,znači s ta tri mjesta

e onda imaš neke napomene ako dr. treba napisati,dijagnoza,....

i onda ide tumačenje papa test

prva natuknica je primjerenost uzorka i to se tiče samo doktora,tu citolog koji očitava papu doktoru napiše to jest zacajhna natuknicu dali zadovoljava za očitavanje nalaza ili ne a ako ne zašto ne ,recimo ako nije dr. dobro uzeo uzorak,ako ima krvi pa citolog nmože očitati ,ako je uzorak oskudan ako je razbijeno stakalce na kojem je uzorak,....

nakon toga ide natuknica dali ima abnormalnih stanica ili nema

nakon toga mikroorganizmi pod kojima piše bacilus vaginalis koji je dobra bakteirija u vagini i to je super

mješana flora koja je također normalna za vaginu ali ako joj se poveća broj onda izazva upalu te je potrebni liječenje tipa geonistinom

onda gljivice ili ti fungi

onda trichomonas,on ima žućkasto zelenkasti iscjedak

onda actinomyces,zatim gardnerella vaginalis,e onda klamidija za koju sam već napisala da ju nemroa detektirati

onda promjene povezane s hpv-om i promjene povezane s herpesom

znači to su te bakterije i virusne promjene koje se mogu vidjeti na stanicama(ne virusi jer za viruse je potreban poseban bris da bi se potvrdili nego se vide samo njihove posljedice tj promjene koje su oni uzrukovali na stanicama a tu isto papa nije precizan jer zna se da ako ispadne na papi recimo promjene povezane s hpv-om moraš ići na daljnji bris koji će ga potvrditi ili demantirati)

e onda ide par natuknica i tu piše onda upala pa ako ju imaš zacajhano je da ju imaš te onda još neke promjene ako ih imaš a normalne su za recimo žene koje su seksualno aktivne i tako to

s desne strane je rubrika abnormalne stanice i sad imašnatuknica od atipičnih(znači neodređenog značenja-potrebna daljnja obrada da bi se utvrdilo od čegA)

te imaš one CIN-ove koji se dijele na CIN I,II,III, CIN-ovi su inače displazije tj. neoplazije ili ti novotvorevine koje koje mogu biti maligne i prerasti u karcinom cervixa ako se ne liječe,njih najčešće u 99% slučajeva izaziva hpv

e onda ima natuknica za adenokarcinom,za invazivne lezije ,...-to je malo teško citologu odrediti ,za to je potrebna daljnja obrada ali svakako će se nešto na papi ukazati zašto će i sam citolog napisati da treba daljnja obrada ali da se oni ograde nemogu napisati točno što je kad ni oni sami to nevid jer oni vide samo izgled stanica a nevide uzrok

i onda na kraju ispod svega toga imaš mišljenje citologa kada opet napraviti pap dal za 4,6 mjesci,godinu dana,dali je potrebna daljnja obrada,kolposkopija,...

evo nadam se da je jasnije

Lilit
07.09.2008., 23:00
hvala ti, poprilicno je jasnije iako bi vjerojatno mi bilo jos jasnije da sam ikad vidjela taj papir, jel ima mozda di na netu za vidit kako izgleda sam papir ako znas?

i ako sam te dobro shvatila papa moze tocno odredit dal je upala - gljivice ili trichomonas ili gardn.?

valneahana
08.09.2008., 07:54
hvala ti, poprilicno je jasnije iako bi vjerojatno mi bilo jos jasnije da sam ikad vidjela taj papir, jel ima mozda di na netu za vidit kako izgleda sam papir ako znas?

i ako sam te dobro shvatila papa moze tocno odredit dal je upala - gljivice ili trichomonas ili gardn.?

tako je to troje može točno odrediti

evo čistog primjera kako je blo kod mene

godinama mješana flora na papa za koju sam napisala da je normalna u vagini ali meni je njezi broj uvijek bio velik i uvijek mi je bila naznaka upale,stavim vaginalete ponovim papu i opet ista stvar i tako uvijek i zahtjevam ja od svoje da mi napravi briseve kad na klamidiju,ureaplazmu,micoplazmu,aerobe,anaerobe i sve negativno osim ureaplazme,pitaj boga od kad nju imam jer sam stalno imala nalaze mješana flora plus upala i sad se tu postavlja pitanje dali je ta upala što je bila naznačena na papi zbilja rezultat mješane flore tj. njenog povećanog broja ili je rezultat upale ta ureaplazma ili opet može biti i jedno i drugo

znači ono što ginekolozi baš ne prakticiraju a trebali bi ,i tome se sad naveliko piše je to da bi se tih pet briseva koje sam nabrojala isto trebalo raditi jednom godišnje kao i papa test jer brisevi mogu otkriti sve moguće bakterije ako ih imamo dolje od ovih koje sam nabrojala do hrpe drugih koji inače spadaju pod aerobne i anaerobne bakterije, i nemora značiti ako žena ima dugi niz godina istog partnera da to nemora raditi jer dosta bakterija u vaginu mogu dospijeti iz debelog crijeva žene tokom sexa,brisanja,pranja,... znači te neke bakterije koje se nalaze u debel crijevu su normalne ali kad dospiju u vaginu tamo nisu normalne jer fiziološka flora debelog crijeva nije ista kao i fiziološka flora vagine i onda se to treba liječiti

nenam gdje bi mogla vidjeti papa test na internetu ali kad ga drugi put odeš raditi onda traži da ti pokažu nalaz pape kad bude gotov

..:sunscreen:..
11.09.2008., 13:59
ok... Ginić kaže: GV, pa dobila medazol (5 kom u jednom danu) i vaginalete Geonistin.. ali sam procurila prije nego sto sam potrošila svih 10 vaginaleta tak da to nisam sprovela do kraja..
No ono što me zanima je: moj ginekolog nije uopce spomenuo ništa osim medazola i geonistina.. a mene ta GV pati već jedno izvjesno vrijeme i stvarno je se želim riješiti.. dali se Lactogyn, Rojazol i Vagisan vaginalete mogu kupiti u slobodnoj prodaji ili mi treba recept?

Kristina19
11.09.2008., 14:09
ok... Ginić kaže: GV, pa dobila medazol (5 kom u jednom danu) i vaginalete Geonistin.. ali sam procurila prije nego sto sam potrošila svih 10 vaginaleta tak da to nisam sprovela do kraja..
No ono što me zanima je: moj ginekolog nije uopce spomenuo ništa osim medazola i geonistina.. a mene ta GV pati već jedno izvjesno vrijeme i stvarno je se želim riješiti.. dali se Lactogyn, Rojazol i Vagisan vaginalete mogu kupiti u slobodnoj prodaji ili mi treba recept?

Kak to misliš 5 u jednom danu???
Ovak, ja sam dobila medazol vaginalete i tablete! I treba ti i dečko dobit tablete da se toga 100% riješiš. Poslije medazola sam stavljala rojazol (sa svaki slučaj da ne dobijem gljivice, a za gardnerelu ti rojazol ne pomaže)

očajna
12.10.2008., 23:57
Trebam pomoć, molim vas jer sam uz to što sam očajna vjerojatno i najveća glupača u povijesti žensko-muških odnosa.Prije godinu dana dobila sam gardenellu vaginalis kada sam stupila u intimne odnose sa sadašnjim partnerom.Oboje smo uzimali medazol i infekcija je prošla. Prije šest mjeseci infekcija se vratila i ustanovila sam da me je prevario i da je ulazak druge žene u naše spolne odnose prouzročio ponovno javljanje infekcije.Ponovno sam uzimala medazol i infekcija se povukla. On nije uzimao ništa i nakon par mjeseci sam mu oprostila jer ga bezumno volim.Sada se gardenella vaginalis ponovno pojavila i to nakon dva mjeseca intimnih odnosa.On tvrdi da spava samo sa mnom ali da li je to moguće,trebam li mu vjerovati,može li se infekcija vratiti sama po sebi?Molim vas ,pomognite mi!

valneahana
13.10.2008., 07:57
Trebam pomoć, molim vas jer sam uz to što sam očajna vjerojatno i najveća glupača u povijesti žensko-muških odnosa.Prije godinu dana dobila sam gardenellu vaginalis kada sam stupila u intimne odnose sa sadašnjim partnerom.Oboje smo uzimali medazol i infekcija je prošla. Prije šest mjeseci infekcija se vratila i ustanovila sam da me je prevario i da je ulazak druge žene u naše spolne odnose prouzročio ponovno javljanje infekcije.Ponovno sam uzimala medazol i infekcija se povukla. On nije uzimao ništa i nakon par mjeseci sam mu oprostila jer ga bezumno volim.Sada se gardenella vaginalis ponovno pojavila i to nakon dva mjeseca intimnih odnosa.On tvrdi da spava samo sa mnom ali da li je to moguće,trebam li mu vjerovati,može li se infekcija vratiti sama po sebi?Molim vas ,pomognite mi!

možda te vara uistinu a možda se unatoč terapiji niste do kraja izliječili(bar netko od vas dvoje) nego recimo terapija je samo smanjila broj nje i sad je opet buknula

uostalom ako nisi bila na papi i brisevima nemožeš tvrditi da je gardnerela u pitanju samo ovako,možda sad imaš nešto drugo a možda jednostavno niste ju izliječili kako spada iz prvog pokušaja jer i to se zna desiti jer nedjeluje antibiotik svaki na svakoga isto

očajna
13.10.2008., 08:18
Hvala na savjetu, ići ću na kontrolu. Možda se nismo potpuno izliječili ali onda može li se to uopće izliječiti uspješno ili se uvijek lako vrati. To je tako deprimirajuće, postoji onda konstantna sumnja u muškarca s kojim se moraš boriti.To me jako pogađa jer ne funkcioniram tako.

LeteciMedvjedic
29.11.2008., 01:32
Bok, imam jedno kratko pitanje i nadam se da ce mi neka od vas dat odgovor koji ce me barem malo smirit :)
Ovaj tjeda bila sam kod ginekolga i uzela mi je bris na klamidiju (jos nije gotov), mikroplazme (nalaz: S-osjetljiv) i aerobe (nalaz: Gardnerella vaginalis, Kvasci)..
Kolko mi je ona divna teta kaj izdaje nalaze uspjela na brzinu rec -osim da se svojoj dokorici javim- rekla mi je da to kao nije nista strasno, ali da cemo i ja i decko morat antibiotike pit..
Pa me samo zanimalo da li je taj nalaz stvarno tako grozan kako se meni cini (ponekad znam biti hipohondar, priznaje ;) ), kako se ta infekcija prenosi i da li su moguce neke trajne posljedice nakon lijecenja?
Hvala vam unaprijed :)

valneahana
29.11.2008., 13:41
Bok, imam jedno kratko pitanje i nadam se da ce mi neka od vas dat odgovor koji ce me barem malo smirit :)
Ovaj tjeda bila sam kod ginekolga i uzela mi je bris na klamidiju (jos nije gotov), mikroplazme (nalaz: S-osjetljiv) i aerobe (nalaz: Gardnerella vaginalis, Kvasci)..
Kolko mi je ona divna teta kaj izdaje nalaze uspjela na brzinu rec -osim da se svojoj dokorici javim- rekla mi je da to kao nije nista strasno, ali da cemo i ja i decko morat antibiotike pit..
Pa me samo zanimalo da li je taj nalaz stvarno tako grozan kako se meni cini (ponekad znam biti hipohondar, priznaje ;) ), kako se ta infekcija prenosi i da li su moguce neke trajne posljedice nakon lijecenja?
Hvala vam unaprijed :)

gardnerela nije pasna poput klamidije ureaplazme ili micoplazme ali treba ju liječiti jer njoj nije mjesto dolje

istina je da ćete i ti i dečo trebati antibiotik zato ako ti ginić nenapiše sam od sebe odmah za dečka pitaj ga za recept,ako neće dati onda će dečko morati svojoj opće prakse po recept i to ti je to

nemožeš imati trjane nikakve posljedice ali treba ju maknuti od tamo gdje joj nije mjesto

ona zna imati miris po ribi:mig:

a kako se prenosi,prenosi se spolnim putem,znači netko od vas ju je imao pa je prenio drugome

LeteciMedvjedic
30.11.2008., 10:47
gardnerela nije pasna poput klamidije ureaplazme ili micoplazme ali treba ju liječiti jer njoj nije mjesto dolje

istina je da ćete i ti i dečo trebati antibiotik zato ako ti ginić nenapiše sam od sebe odmah za dečka pitaj ga za recept,ako neće dati onda će dečko morati svojoj opće prakse po recept i to ti je to

nemožeš imati trjane nikakve posljedice ali treba ju maknuti od tamo gdje joj nije mjesto

ona zna imati miris po ribi:mig:

a kako se prenosi,prenosi se spolnim putem,znači netko od vas ju je imao pa je prenio drugome

Hvala puuno! Odmah mi je lakse ak nije tak grozno! :D :s

smeliket
04.12.2008., 16:28
nisam ju imala ali znam šta se davalo kod nje jer sam radila u gin. ordinaciji,btw. nije gadranella nego gardnerella,moj doktor je davao pacijenticama medazol antibiotik za oralnu primjenu i medazol vaginalete i nakon tih vaginaleta geonistin ili nešto drugo protiv gljivica poput plimicola,rojazola,... jer od antibiotika mogu nastati gljivice,uspješnost liječenja je visoka tj. ako se i partner liječi šanse su velike, ja se osobno nisam susrela sa ženom koja ju nije iz prvog pokušaja izliječila tako da...

...ovako...lječim ju već 3 mj a nemam partnera
iskušano sve medazol i vaginalete i tablete i amoxicilin antibiotici i gle čuda opet je tu ...sad trenutno koristim dalacin kremu po koju sam morala u EU jer je ovdje nema! Danas mi je četvrti od 7 dana lječenja pa bumo videli....već sam luda !!!

valneahana
05.12.2008., 18:37
...ovako...lječim ju već 3 mj a nemam partnera
iskušano sve medazol i vaginalete i tablete i amoxicilin antibiotici i gle čuda opet je tu ...sad trenutno koristim dalacin kremu po koju sam morala u EU jer je ovdje nema! Danas mi je četvrti od 7 dana lječenja pa bumo videli....već sam luda !!!

onda je najbolje da napraviš briseve jer kad brisevi izoliraju bilo koju bakteriju pa tako i gardnerelu onda dobiješ i antibiogram na nalazima(popis antibiotika koji točno djeluju na tvojeg uzročnika) i onda nema napamet pijenja antibiotika

abondazieri
05.12.2008., 19:43
ja san se rješila ove glupe bakterije pomoću medazola i vaginaleta prije 4 mj.
nije se vraćala :nono:.... za sada

SSDM
07.12.2008., 22:12
Na jednom forumu sam citala da neke zene stave cesnjak u tanku gazu ili ga zavezu koncicem i stave tri noci u rodnicu i da se time lijece sve moguce infekcije, bakterije i gljivice. Sta mislite o tome i koliko bi to moglo biti koristno a koliko stetno?

sretna-mama
21.12.2008., 12:06
da li je to spolno prenosiva bolest?

valneahana
21.12.2008., 12:56
da li je to spolno prenosiva bolest?

to je bakterija koja se tako zove i da ona se prenosi spolnim putem

btw zna ima miris po ribi

sretna-mama
21.12.2008., 14:48
što znači da se ne može pojaviti kao posljedica stresa? ma da sam ja čitala na netu da je ona stanovnik svakog organizma te da se javlja usred stresa, promjene partnera i ostalo....

valneahana
21.12.2008., 17:13
što znači da se ne može pojaviti kao posljedica stresa? ma da sam ja čitala na netu da je ona stanovnik svakog organizma te da se javlja usred stresa, promjene partnera i ostalo....

gle ona ne spada pod fiziološku floru vagine jer da spada onda bi ona tamo bila normalna i nebi se trebala liječiti a itekako se liječi i nije normalna bakterija u vagini

e sad dali ju netko ima ili ne bilo gdje drugdje u organizmu je individulano,jer da ju ima svatko onda bi se svatko i lječio jer danas nema čovjeka koji nije pod stresom

stres može provocirati njeno razmnožavanje i tako razviti upalu rodnice njome ali nije stres taj koji će ju izazvati ako ju nemaš,nemože stres nešto izazvati ako ta bakterija ne postoji

znači ona nije normlana da ju netko ima u rodnici i nemože nju stres izazvati ako ju nemaš jer to je bakterija a bakterija mora od nekuda doći,ne dolaze bakterije od stresa već spolnim putem,nekako mora dospijeti u rodnicu a kako drugačije nego spolnim putem

freya7
22.12.2008., 21:24
i meni je izolirana...sutra kod ginekologa po terapiju :)
mislim da nije nužno spolno prenosiva....

Gardnerella vaginalis (ranije Haemophyllus vaginalis) se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza ili aminski kolpitis.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/01_gardn.asp

zanimaju me iskustva....teoriju i sama znam :)

amelie_poulain
30.12.2008., 13:43

Gardnerella vaginalis (ranije Haemophyllus vaginalis) se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza ili aminski kolpitis.

Bravo freya!!! Baš sam htjela napisati da ona itekako može biti prisutna u rodnici, sama po sebi.

I ja danas dobila pozitivan nalaz i idem kod ginekologinje na razgovor, po terapiju i plan što dalje.

freya7
31.12.2008., 15:30
Bravo freya!!! Baš sam htjela napisati da ona itekako može biti prisutna u rodnici, sama po sebi.

I ja danas dobila pozitivan nalaz i idem kod ginekologinje na razgovor, po terapiju i plan što dalje.

ja sam dobila medazol deset dana tableta i deset dana vaginalete
već sam pri kraju :)

DI LADY
13.01.2009., 09:19
POZDRAV...nova sam pa da vas pitam....pred tj.dana pomocu brisa ustanovljena mi je bakterija gardnerella...ja i muz smo dobili medazol 3 na dan,i uz to ja jos navecer stavljam " unutra" tablete medazol-vaginalete....da li postoji mogucnost da sam izgubila dijete-imala spontani radi te bakterije....i do kada cu imati iscjedak....dali ga netko ima,ili samo ja......

hvala na pomoci,malo sam prestrasena!!!

valneahana
13.01.2009., 17:44
POZDRAV...nova sam pa da vas pitam....pred tj.dana pomocu brisa ustanovljena mi je bakterija gardnerella...ja i muz smo dobili medazol 3 na dan,i uz to ja jos navecer stavljam " unutra" tablete medazol-vaginalete....da li postoji mogucnost da sam izgubila dijete-imala spontani radi te bakterije....i do kada cu imati iscjedak....dali ga netko ima,ili samo ja......

hvala na pomoci,malo sam prestrasena!!!

nisi izgubila dijete radi nje

iscjedak možda nemaš radi te bakterije nego radi toga što jednostavno imaš pojačano lučenje sluzi kao što imaju neke žene i tome nema pomoći,znači li ti je od bakterije ili ovo drugo

treće što može biti je da iscjedak imaš od ranice ili ti ektopija koji mnoge žene imaju a ginekolozi im to i nekažu jer ta ranica je u principu normalna ali onima koji ju imaju i nije baš rradi tog iscjedka pa se raspitaj imaš li to(za to je potreban pregled)

znači tri su razloga od kojih dolazi iscjedak,ili je neka infekcija ili imaš ranicu ili jednostavno imaš pojačano lučenje sluzi

DI LADY
17.01.2009., 09:00
HVALA na savjetu....tablete popila,iscjedak je prestao i nemam vise neugodnog mirisa....hvala

snjegulica
02.02.2009., 23:24
Imam bakteriju. Dobila sam SAMO vaginalete, a za dečka nisam dobila ništa. Već sam 2 god sa istim dečkom. još uz bakteriju, izostala mi je mjesečnica, ginić mi je dao neke Dubriston il tak nekak tablete koje moram piti 10 dana. Oduvijek imam neredovite cikluse, kontrolirala sam ih sa Yasminom, ali 3 mjeseca nakon prestanka uzimanja tableta opet mi izostaje mjesečnica. Ginić mi je rekao da dođem opet u travnju na novi papa test. ališto do tada? Što kada završim sa vaginaletama? Smijem li imat odnose dok koristim vaginalete? Mora li i moj partner piti tablete? i jesu li samo vaginalete dovoljne? u papa testu mi je pisalo da imam mnogo leukocita

SSDM
20.02.2009., 17:05
Imam bakteriju. Dobila sam SAMO vaginalete, a za dečka nisam dobila ništa. Već sam 2 god sa istim dečkom. još uz bakteriju, izostala mi je mjesečnica, ginić mi je dao neke Dubriston il tak nekak tablete koje moram piti 10 dana. Oduvijek imam neredovite cikluse, kontrolirala sam ih sa Yasminom, ali 3 mjeseca nakon prestanka uzimanja tableta opet mi izostaje mjesečnica. Ginić mi je rekao da dođem opet u travnju na novi papa test. ališto do tada? Što kada završim sa vaginaletama? Smijem li imat odnose dok koristim vaginalete? Mora li i moj partner piti tablete? i jesu li samo vaginalete dovoljne? u papa testu mi je pisalo da imam mnogo leukocita

Vagimalete ti vjerovatno nece biti dovoljne. Trebala si dobiti i metrozol tablete i za sebe i za partnera, ali mozda tvoj gin. zna bolje.
Sto se tice odosa mozes ih imati ali samo uz primjenu kondoma dok traje terapija.

Hvedica
20.02.2009., 17:35
Ej snjeguljica evo i ja neki dan bila kod ginića i uspostavilo se da imam tu bakteriju. Imala sam jak svrbež i čudan iscjedak,dobila sam tablete medazol za sebe i dečka pa ih sada pijemo zajedno, također sam dobila vaginalete medazol ali čekam da mi menga prođe da ih koristim.Dobila sam i plimycol kremu s kojom se mažem 2-3 dnevno i ide na bolje. Pij puno probiotika tipa bioaktiv i tako. Jako jako je važno da se liječe oba partnera istodobno. I još što je jako dobro koristiti rosalgin za čišćenje rodnice, pomaže u terapiji jako i možeš ga ja mislim kupiti bez recepta.

SSDM
21.02.2009., 09:29
Cure da li ste imale neki iscjedak i kakav je bio?

Naime ja vec dugo ( godinu) imam taj iscjedak bijelo- zuckast nema mirisa , koji se povecao kada sam pila pilule, i pri odnosu me je uzasno boljelo. Otisla sam ginicu naravno, uradio mi je bris i bila je nadjena samo kandida, dobila sam terapiju i one tabletice lactogyn. Stanje je bilo ok jedno vrijeme, nije me vise boljelo, ronica nije vise bila suha ( sto pripisujem i prestanku uzimanja pilula), ali je iscjedak ostao. Prije par dana sam otisla ginicu s namjerom da mi urade papu, ali to nije bilo moguce zbog iscjedka i upale. DObila sam upravo ovu terapiju za GV, znaci vaginalete za nespecificni vaginitis koje sadrze metronidazol, lijekove metrozol za sebe i partera. Gin. mi nije uzela bris, kaze uradit ce to ako se stanje ni poslije teraprije ne promjeni.
E sad me zanima da li iz ovog svega proizilazi da imam GV, i uopste kako sam je mogla dobiti jer imam odnose s istom osobom vec 8 godina i nikad nismo imali nikakvih problema, osim te kandide koju sam ja dobila nakon terapije jakim antibioticima ( prije par godina).

valneahana
21.02.2009., 10:50

Naime ja vec dugo ( godinu) imam taj iscjedak bijelo- zuckast nema mirisa , koji se povecao kada sam pila pilule, i pri odnosu me je uzasno boljelo. Otisla sam ginicu naravno, uradio mi je bris i bila je nadjena samo kandida, dobila sam terapiju i one tabletice lactogyn. Stanje je bilo ok jedno vrijeme, nije me vise boljelo, ronica nije vise bila suha ( sto pripisujem i prestanku uzimanja pilula), ali je iscjedak ostao. Prije par dana sam otisla ginicu s namjerom da mi urade papu, ali to nije bilo moguce zbog iscjedka i upale. DObila sam upravo ovu terapiju za GV, znaci vaginalete za nespecificni vaginitis koje sadrze metronidazol, lijekove metrozol za sebe i partera. Gin. mi nije uzela bris, kaze uradit ce to ako se stanje ni poslije teraprije ne promjeni.
E sad me zanima da li iz ovog svega proizilazi da imam GV, i uopste kako sam je mogla dobiti jer imam odnose s istom osobom vec 8 godina i nikad nismo imali nikakvih problema, osim te kandide koju sam ja dobila nakon terapije jakim antibioticima ( prije par godina).

masu bakterija nemora nužno ući prilikom sexa,mogu prodrijeti iz crijeva do vagine i tamo napraviti upalu je rmasu bakterija živi u crijevima i tamo su normalne a kad probiju barijeru dospiju u rodnicu i tamo nisu normalne i tamo naprave upalu,neke pak bakterije dospiju putem ruku,wc-a,ručnika,...

mora ti biti jasno da neke žene imaju jednostavno pojačano lučenje sluzi ili ti iscjedka i to se nemože riješiti jer je to jednostavno tako,druge su pak suhe ko barut to je jednostavno individulano,to ti govorim zato da u slučaju da iscjedak ne prestane nakon terapije ako će svi brisevi i papa biti uredni da se ne brineš,znači ako će ti sve biti uredno nakon terapije možda jednostavno imaš pojačano lučenje iscjedka

treće stvar koja može biti je da imaš ranicu ili ti ektopij na cervixu,ranica može biti prirođena,može nastati nakon čestih upala za koje nisi ni morala znati da ih imaš ili nakon poroda,ona je inače normalna stvar ako nema abnormalnih stanica na papa testu,to je promjenjen epitel koji luči svoju sluz koja u dodiru s vaginalnom remeti ph rodnice i tako nastaju upale i rodnica je onda podložljivija bakterijama i virusima i gljivicama i teže je sve izliječiti ako se ima ta ranica jer ona stalno luči tu sluz koja remeti ph i onda je to začarani krug,masu ginekologa ranicu ni ne spomnje pacijenticama jer kao što rekoh normalna je dok god nema nečeg sumnjivog na papi tipa abnormalnih stanica ali u rpincipu nije normalna kod žena kojima smeta iscjedak,znači ako nekome smeta iscjedak a zna da ima ranicu onda bi se trebala ona maknuti jer nekima iscjedak predstavlja problem a nekima ne prema tome po meni je najbolje da je se riješi,ona se ne rješava vaginaletama i lijekovima već spaljivanjem ili premazivanjem dok se n epovuče

na sljedećem pregledu pitaj dali imaš ranicu na cervixu i ako imaš onda očit od tuda taj iscjedak i podložnost upali i onda si od privatni to rješiti ako pak ju nemaš onda možda jednostavno imaš pojačano lučenje sluzi plus još sad i upalu

SSDM
21.02.2009., 14:09
Mislim da nije nista od ovoga sto si navela. Naime nikad prije nisam imala taj iscjedak, i nije nimalo normalan jer ga ima bas mnogo. Nemam ranica na maternici, sve je uredno, osim hronicne upale desnog jajnika, ali to drzim pod kontrolom.
Ocigledno je da je neka gadna upala i bacterija koja nije nikad do kraja izlijecena, samo sam zeljela znati da li taj bijelo zuti iscjedak znaci GV, posto sam citala da se po boji iscjedka moze znati o cemu se radi.
Ipak hvala na isrpnom odgovoru

Tammy
22.02.2009., 21:10

Gardnerella vaginalis se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza. Ovdje se radi prije o neugodnoj i bolnoj poremetnji normalne vaginalne flore, nego o tipičnom upalnom procesu.
Ako si imala candidu,candida ti je mogla uništit prirodnu floru i zbog toga se pojavila GV.

snjegulica
26.02.2009., 00:35
Bok! Eto prestala sam piti tablete, i potrošila sam sve vaginalete. imala sam odnose ali za sada, nikakvih promjena. Mislim da sam se riješila gv. bar se nadam. nemam viš iscjedak, niti čudan miris. iako mi je malo čudno, jer sam pod terapiom bila samo ja. postoji li neki period inkubacije il nešto slično? :ne zna:

SSDM
26.02.2009., 10:36
Bok! Eto prestala sam piti tablete, i potrošila sam sve vaginalete. imala sam odnose ali za sada, nikakvih promjena. Mislim da sam se riješila gv. bar se nadam. nemam viš iscjedak, niti čudan miris. iako mi je malo čudno, jer sam pod terapiom bila samo ja. postoji li neki period inkubacije il nešto slično? :ne zna:

Joj izvini sto te pitam, ali kakav tije bio iscjedak koje boje i kako je mirisao?

Hvedica
26.02.2009., 12:31
meni je bio rijedak, ali je stalno curio, a miris..hmm..kako da opišem ni ne znam, ali nije bio baš po ribi kako kažu da je inaće :D čudan je bio uglavnom, ali svrbež mi je jako jako gadan. evo ja popila isto tablete pa kad mi menga prođe bacam se na vaginalete. Eto preporučam svima rosalgin i da si s time ispirete rodnicu jer nakon toga osječaj je super, nema svrbeža niti iscjetka, i terapija vaginaletama je onda djelotvornija.

snjegulica
27.02.2009., 14:48
bio je mliječne boje, ali na bijelom dnevnom ulošku bio je žućkast,i imao je miris po ribi, a dok bi imala mengu miris je bio još jači. samo, nisam imala svrab. Sada ničeg više nema. :) Može li se Rosalgin kupiti u ljekarni ili mi treba recept? i je li ga pametno koristiti sada nakon što sam potrošila vaginalete? Ovako "na suho" :)

Hvedica
27.02.2009., 15:11
Da on se i kupuje bez recepta, možeš ga korstiti i tako, on ti nema nikakvih nuspojava. Mnogo njih nema sve simptome te bakterije, ali taj iscjedak je baš karakterističan, i meni je bio te boje, onako zelenkasto žućkaste.

SSDM
27.02.2009., 19:57
pa da i meni je nekako bjelakasto zuckasto, nema neki poseban miris, mozda samo nekada ako sam duze izvan kuce pa ne stignem promjeniti gacice i oprati se.
Uglavnom nakon terapije s M. tabletama i vaginaletama nakon 14 dana iscjedak se smanjio ali ne i u potpunosti prestao. Nisam imala odnose nikako ni bez ni sa kondomom i necu ih ni imati dok ne odem na ponovni pregled za desetak dana. Brine me da nije sto drugo opasnije, kao klamidija ili nesto drugo. Citala sam more toga na internetu i ne znam vise sta da mislim.

snjegulica
27.02.2009., 22:10
ssdm, ja sam napravila isto, po sam samo bila još živčanija. najbolje je slušati ginekologa. evo npr. kad je meni otkrivena gv ginić mi je dao samo M.vaginalete, nije tablete. I samo sam se lječila ja ,ne i moj partner. Kada sam pročitala koje sve tablete i kako se druge žene lječe,pomislila sam da su samo vaginalete premalo. ali izgleda da nisu bile. nisam imala odnose 10 dana dok sam koristila vagialete i nakon toga još tjedan jer sam imala mengu i sada je sve ok. i nadam se daće tako ostati. sada razmišljam koristiti Rosalgin, čisto da budem bar malo sigurnija

teodorra
24.03.2009., 14:44
imam pitanje. na papa testu piše da imam gardnerellu vaginalis. piše i koje lijekove moram uzeti. ali dok sam ja čekala da mi papa bude gotov, osjećala sam jak svrbež i posumnjala na gljivice koje sam već imala prije 4 godine, pa sam kupila canesten kremu i tri vaginalete. meni je bolje od toga, pa me sad zanima moram li kupiti ove koje su baš za tu gardnerellu ili će mi canesten pomoći? ako netko ima iskustva molim vas da me uputi, hvala :)

Kris79
24.03.2009., 14:52
imam pitanje. na papa testu piše da imam gardnerellu vaginalis. piše i koje lijekove moram uzeti. ali dok sam ja čekala da mi papa bude gotov, osjećala sam jak svrbež i posumnjala na gljivice koje sam već imala prije 4 godine, pa sam kupila canesten kremu i tri vaginalete. meni je bolje od toga, pa me sad zanima moram li kupiti ove koje su baš za tu gardnerellu ili će mi canesten pomoći? ako netko ima iskustva molim vas da me uputi, hvala :)

gardnerella je bakterija, candida je gljivica.
bakterije se ubijaju antibioticima, gljivice antimikoticima.

dakle ovim sto si uzela canesten si (mozda) rijesila gljive, ne i bakteriju.
dodatni problem je sto gardnerella uglavnom nema simptome, ali to ne znaci da ne moras odraditi terapiju.

dakle, kad potrosis canesten, napravi propisanu ti terapiju.

p.s. zasto si cekala da ti papa bude gotov? zar ti nije lijecnica odmah kod pregleda dala rezultate vaginalne flore i faune?

teodorra
24.03.2009., 14:56
ne, ginekolog mi je uzeo bris za papu i to je to. onda mi je došao papa test i piše mi to. znači, kad mi prođu gljivice, onda da to koristim?

dan-zena
24.03.2009., 14:57

99% sam sigurna da Canesten dijeluje i na gram negativne mikrobe kao što je gardnerella vaginalis, piše ti sigurno u uputama lijeka.

dan-zena
24.03.2009., 14:59
ne, ginekolog mi je uzeo bris za papu i to je to. onda mi je došao papa test i piše mi to. znači, kad mi prođu gljivice, onda da to koristim?

Kad izlječiš gljivice intimnu higijenu održavaj uz pomoć Plivasept opstetritičke kreme (20 kn ). Nevjerojatna krema koja me naprosto oduševila...:top:

teodorra
24.03.2009., 15:39
hvala vam :)

solara
27.03.2009., 07:38
Ima gardnerella simptome! Imala sam ju prije par godina više puta(nevjerni dečko, čudim se da nisam skupila još što) i uvjek mi je davao vaginalnu kremu ...e sad koju ubij me, u svakom slučaju bi pomoglo. Moja Gardnerella je imala specifičan miris i iscjedak, prepoznala bih ju i sad!

sagena
29.03.2009., 09:51
Treba li recept za Medazol ili se može kupiti?

sagena
29.03.2009., 10:01
Gardnerella vaginalis (ranije Haemophyllus vaginalis) se i u normalnim uvjetima nalazi u rodnici, kao i debelom crijevu, a kod njenog prekomjernog razmnožavanja (stres, promjena spolnog partnera, gubitak prirodne flore rodnice) nastaje bolest - bakterijska vaginoza ili aminski kolpitis. Ovdje se radi prije o neugodnoj i bolnoj poremetnji normalne vaginalne flore, nego o tipičnom upalnom procesu. Gardnerella vaginalis, kao vodeći uzročnik bakterijske vaginoze, najvjerojatnije produkcijom sukcinata omogućuje rast i razmnožavanje drugih, a najčešće 4 - 6 anaerobnih bakterijskih vrsta …Karakterističan neugodan miris iscjetka dolazi pri tome od amina kadaverina i putrescina kojeg stvaraju anaerobne bakterije. Populacija mliječno-kiselih bakterija - laktobacila je sasvim potisnuta ili se ovi prirodni stanovnici rodnice nalaze tek pojedinačno. Ovo je najčešća forma vaginalne infekcije, a osobito su pogođene mlađe žene. Bakterijska vaginoza se smatra rizičnim čimbenikom u nastanku spontanog pobačaja kao i prijevremenog poroda, drugih infekcija tijekom trudnoće, kao i komplikacija kod operativnih zahvata. Česte su udružene infekcije s gonokokom, trihomonadama i klamidijom.
Simptomi: Bolest može protjecati bez simptoma ili se očitovati oskudnim/obilnim, bjelkastim, rijetkim iscjetkom neugodnog i karakterističnog mirisa (miris ribe). U nekim slučajevima se javlja nadraženost nakon spolnog odnosa. Dijagnoza se postavlja ginekološkim pregledom pri čemu su znaci upale kao crvenilo, bolovi ili svrbež najčešće odsutni. pH vrijednost rodnice je > 4,5, a amintest pozitivan. Kod ovog testa se dodatkom 1 - 2 kapi 10% KOH na predmetno stakalce s vaginalnim iscjetkom razvija karakterističan neugodan miris ribe.
Liječenje: Lijekovi izbora su derivati 5-nitromidazola kao što su metronidazol, ornidazol i tinidazol, odnosno clindamycin. Duljina i forma terapije ovise o težini simptoma. Djelotvorna doza je 2 g metronidazola (Medazol, Fasygin, Orvagyl) što se uzima tijekom jednodnevne terapije ili podijeljeno kroz 5 dana. Vaginalete se koriste 10 dana, a klindamicinska krema (Dalacin V) tijekom 7 dana. Ova terapija selektivno djeluje na anaerobne bakterije, pri čemu nema utjecaja na laktobaciluse. U većini slučajeva nije potrebno liječiti partnera. Za vrijeme liječenja se preporučuje suzdržavanje od spolne aktivnosti ili zaštićeni spolni odnos (kondom).
Alternativne mogućnosti: Sve što narušava pH ili bakterijsku ravnotežu rodnice može prouzročiti infekciju. Otuda je u prvoj liniji potrebno obratiti pozornost na prehranu, gdje se preporučuje povećani unos fermentiranih životnih namirnica i probiotika (kiseli kupus, kiselo zelje, LGG jogurt, acidofil). Na isti način kod lakših slučajeva, u trudnoći, kao i kod čestih recidiva preporuča se jednostavno zakišeljavanje rodnice uporabom vaginalnih tableta koje sadrže vitamin C (Vagi C) ili obnavljanje prirodne vaginalne flore, u koju svrhu se koriste vaginalete Vagisan i Döderlein Med. ili izravni unos kulture mliječno-kiselih bakterija u rodnicu. Jednostavna metoda koja se pri tome može koristiti je ispiranje rodnice s otopinom mliječne kiseline (Ac. lactici) ili sirutke. U tu svrhu možete koristiti i 2 - 4 kapsule Linex ili Bactisubtil, odnosno Acidofil kaps. koje se za ovaj postupak moraju otvoriti i njihov sadržaj otopiti u 2 dl mlake vode.
Kultura mliječno-kiselih bakterija može se unijeti u rodnicu i putem običnog malog tampona namočenog u LGG jogurt. Tampon ostaviti u rodnici kroz 2 sata.

Izvor: Poliklinika Harni

MacaKlinka
29.03.2009., 23:04
Kad izlječiš gljivice intimnu higijenu održavaj uz pomoć Plivasept opstetritičke kreme (20 kn ). Nevjerojatna krema koja me naprosto oduševila...:top:

na koji način se koristi ta krema? Hvala

MacaKlinka
29.03.2009., 23:06
da li je ta bakterija može biti popraćena laganim bolom u donjem dijelu trbuha?

sagena
26.04.2009., 08:56
da li je ta bakterija može biti popraćena laganim bolom u donjem dijelu trbuha?

Ovo i mene zanima.:mig:
Anyone?

betiboop
24.05.2009., 17:27

ne, nije nuzno spolno prenosiva, evo ja sam je dobila od omeksivaca ili vanisha, ne znam tocno, najvjerojatnije od omeksivaca jer je to buknulo kad sam promjenila omeksivac i oprala gacice u njemu. gadno, gadno... tek sam pocela lijeciti

Fiffy
20.07.2009., 08:50
Evo nažalost i meni je nedavno dijagnosticirana ova šugava bakterija..

Rekla sam svojoj ginekologici da planiramo djete, a ona je rekla da imamo njezin blagoslov, no nakon brisa (Papa još nije gotov :rolleyes:) mi je to dijagnosticirano..

Otišla sam s nalazom i ona je rekla nije strašno - to je domaća bakterija :rolleyes: evo ti dvije kutije Canestena (znači po tri vaginalete i krema) - 6 dana sam stavljala vaginalete i mazala kremu - muž je također mazao kremu, i nije bilo odnosa - onda došla i menga i to je to..

Poslije opet imam blagi iscjedak - nije gust ko prije - a sad sam trenutno u razdoblju ovulacije pa mislim da je od toga :confused:

Anyway, planiramo bebu i možda se i uhvatilo :cerek: ovih par plodnih dana pa me zanima šta to znači - mogu li piti Lactogyn - kljukati se Acidofilom ili Bioaktivom i stavljati tampone umočene u navednee jogurte?

Oče li to pomoći bez nusefekata ??

Hvala Vam na odgovoru :cerek:

P.S. U nalazu mi je pisalo - KULTURA : Gardnerella vaginalis - rijetki leukociti, rijetke bakterije (jeli to znači da nije jaka upala - što bi pisalo da je jaka)

HVALA:s

ivanaberlin
20.07.2009., 13:38
Ja sam se s tom gardnerellom borila par godina, nikakva terapija nije pomagala. Ni Lactogyn, ni Vagiflor, ni ostali lijekovi kojma se ni imena više ne sjećamn, ni jogurti s bakterijama, ništa. tako me to frustriralo, da vjerojatno ni zbog frustracije nije prolazilo. inače se javlja kod povećanog stresa, smanjenog imuniteta...
anyway, u to vrijeme sam bila u Njemačkoj (znam da vam to ne pomaže puno :( )i ginekologica mi je preporučila cjepivo kojim se poboljšava vaginalna flora, odnosno ubrizgavaju se te lakto-bakterije. Zove se Gynatren, i 3 inekcije se primaju svakih 30 dana, i još jedna nakon godine dana. I mirne ste s tim bakterijama najmanje 3 godine!!!
Meni je zaista pomoglo, otada sam se preporodila.

Možda se kod nas može naći u ljekarnama koje uvoze lijekove. (Ima jedna u Zagrebu, kod Dolca). Moja iskustva s tim cjepivom su fenomenalna i svakako preporučujem.

ana:)
29.07.2009., 22:13
da li je netko koristio Multy-gyn actygel?

danas sam bila na pregledu i ginićka mi je to dala jer dojim i ne može mi dati ništa od lijekova za GV. kaže da nije jako pa bi za sada to tako riješila a ako GV podivlja da dođem pa ćemo vidjeti šta onda.

Mrs.Lovett
17.08.2009., 09:40
pozdrav, imam pitanje...papa mi je pokazao da imam dotičnu bakteriju, a u vezi sam oko 8 mj. dakle, ako se prenosi spolnim putem, a nisam je dobila ranije, proizlazi li iz tog nužno da me on vara? i je li moguća uopće ona teorija koju vidjeh na jednoj od ovih stranica da gardnerrela nastane nakon gljivica, nevezano za partnera? jer se mučim od sredine 7. mj antibioticima, e coli pa gljivice pa alergija na antibiotik. to se sve rješilo(iskreno se nadam da će tako i ostati), ali sad se pojavilo ovo...i da, znam da je najbolje da pitam njega, ali prije toga bih ipak rado znala what are my odds da mi dečko nije malo prase:)hvala

sagena
17.08.2009., 09:51
pozdrav, imam pitanje...papa mi je pokazao da imam dotičnu bakteriju, a u vezi sam oko 8 mj. dakle, ako se prenosi spolnim putem, a nisam je dobila ranije, proizlazi li iz tog nužno da me on vara? i je li moguća uopće ona teorija koju vidjeh na jednoj od ovih stranica da gardnerrela nastane nakon gljivica, nevezano za partnera? jer se mučim od sredine 7. mj antibioticima, e coli pa gljivice pa alergija na antibiotik. to se sve rješilo(iskreno se nadam da će tako i ostati), ali sad se pojavilo ovo...i da, znam da je najbolje da pitam njega, ali prije toga bih ipak rado znala what are my odds da mi dečko nije malo prase:)hvala

Mislim da gardnerela nije (nužno) spolno prenosiva bolest. Tako sam barem čitala... (kao ni gljivice, uostalom...)...

edit: da, nije, sad vidim da to i ovdje piše, ja sam zo čitala čini mi se na stranicama p.Harni...

Mrs.Lovett
19.08.2009., 14:17
eh, imam još jedno pitanje...je li, prilikom korištenja vaginaleta(medazol), normalan bijeli iscjedak, tj otkad stavih sinoć prvu vaginaletu je blijedo žut? nema neki nekarakterističan miris i nije osobito rijedak...hvala

valneahana
19.08.2009., 15:52
eh, imam još jedno pitanje...je li, prilikom korištenja vaginaleta(medazol), normalan bijeli iscjedak, tj otkad stavih sinoć prvu vaginaletu je blijedo žut? nema neki nekarakterističan miris i nije osobito rijedak...hvala

normalno je jer vaginaleta iscuri van kad se otopi,zato je se i preporuča stvaiti navečer jer navečer kad legneš najčešće ne ustaješ do jutra pa da stoji bar neko to vrijeme i djeluje a žut je jer su vaginalete žute

Fiffy
20.08.2009., 06:37
Bok,

Jučer sam bila na ginekološkom pregledu da vidim imam li još Gardnerellu.. I dođoh do ginićke - kad ono PAPA još nije gotov od 24.06.2009. :rolleyes:

No dobro, utvrđena je tada sa brisom i odmah sam dobila Canesten blabla..

Nego planiramo bebu pa me zato strah i htjela bih je iskorjeniti prije nego ostanem trudna ...

Uglavnom, jučer me je doktorica pregledala - doslovno ovako:

Posjela me na stol, i dolje mi stavila nešto nalik na malo deblju kemijsku, sagnula se i zavirila i kaže: Ma čisto ko suza!

Sad mene zanima jeli to moguće tako vidjeti i čime mi je ona to pogledala???? Ja sam mislila da će mi opet uzeti bris pa da znam koja je situacija, a ona samo tako pogledala i kad sam joj spomenula da radimo na bebi ona kaže, nema nikakvih problema - imate moj blagoslov...

Što mislite o ovome???Jeli ona mogla to tako vidjeti i čime??

Mrs.Lovett
21.08.2009., 10:30
je li koja od vas dobila gljivice zbog korištenja medazol vaginaleta? u kutiji piše da se to može dogoditi, a također mi se čini da to što uočih jesu gljivice, međutim već sam ih imala i sad je drukčije utoliko što je količina manja, nema onog tipičnog iscjetka ni mirisa...pa sam u nedoumici. i ako zaista imam tolki peh, a imale ste slična iskustva, što vam je tad ginekolog preporučio da učinite? zvat ću svoga hm, čisto me zanima. hvala

powerball
22.08.2009., 17:08
Bokic!Evo vec u par navrata visim na forumu citam iskustva i savjete pa rekoh da i ja napisem svoje iako je to sve tu negdje slicno sve istu muku mucimo..
Dakle,prvi put prije god dana sam se susrela sa tim neugodnim iscjetkom vrlo neugodnog mirisa malo trazila po netu sto bi moglo biti pa pomislila po simptomima na gardnerellu i otisla kod gin rekla joj sta je a buduci da je uvijek guzva jedva sam se ubacila da uopce dodjem do dr bez pregleda mi je rekla da nije gardnerella i dala mi geonistin vaginalete.Nakon 2 mj sam bila narucena za papu,a u nalazu lagana upala i dobim medazol vaginalete.Nakon medazola dobijem gljivice i to stvarno jaku infekciju s njima se ne moze fulati da je nesto drugo..uzasan svrbez,pecenje prilikom mokrenja i taj obilan sirasti iscjedak.Dobijem gyno daktarin i prodje sve..U 5mj na papu(inace idem svih pola godine) opet upala i opet medazol vag.Dr nisam ni vidjela kad sam dosla po terapiju neg je samo moj karton bio kod dr i dobijem recept od sestre.Njoj kazem onak sarkasticno znaci opet candida misleci da cu ih opet dobit poslije medazola a ona meni da nemam gljivice.Rekla sam joj da znam da nisu gljivice al da cu ih dobit od medazola a ona meni da to nije antibiotik nego vaginalete..Nije mi se dalo raspravljat...Dobila sam ih pa mi je dr dala mysteclin vag i diflucan tabletu i rekla da ce to sad drzat do ljeta valjda.Otisla sam na more nakon 2 tj i naravno da sam ih dobila al u blazem obliku pa sam si sama kupila canesten3 vaginalete al to nije dugo trajalo i uskoro se razbuktalo a nisam imala blizu ljekarnu na moru pa sam si stavljala tampon namocen u kantarionovo ulje i ajmo rec da se malo smirilo iako nista posebno.Vratim se u Zg gin na godisnjem do kraja mj a meni to dugo cekat a iscjedak vise nije bijeli grudicasti nego bijelkasto ljepljivi i neugodnog mirisa.Sama si kupim medazol na svoju ruku iako znam da to i nije pametno, rojazol vaginalete i jedan diflucan.Uzela sam si jos i yeast fighters.Mislim da mi se to sve skupa poremetilo od mokrog kupaceg.Zanima me jer vam na papa testu bas pise gardnerella il samo upala?Kakve simptome imate il ste imale?Jel vam se dogodilo kad da uopce nemate simptome a dobijete terapiju?Jel ima geonistina za kupiti u ljekarnama?Mislim da je bolje da sam to uzela nego medazol ak sam vec na svoju ruku al gotovo je sad.Taj neugodni miris me natjerao da ga kupim jer mi je dosta svega pa da pobijem sve zivo i gotovo..:)..nemojte samo da slusam jezikovu juhu za medazol jer cu je ionak cuti od dr..:)

carabara
05.09.2009., 19:25
bok cure, imam pitanjce. ginekolog mi je dao medazol i rojazol vaginalete pa me sad zanima kada koje trebam uzimat?? pozdrav

valneahana
06.09.2009., 07:34
bok cure, imam pitanjce. ginekolog mi je dao medazol i rojazol vaginalete pa me sad zanima kada koje trebam uzimat?? pozdrav

prvo potrošiš medazol a nakon njih rojazol:mig:

sue 1
06.09.2009., 11:58
Evo čitam postove na ovu temu iako me osobno ne muče bakterije. Inače ne mislim da se takva stanja mogu riješiti tabletama, naprotiv, tablete jedino mogu prikriti pravo stanje a zatim sve još više pogoršati. Ono što bi ja u vašem slučaju probala zovu se "Winalite love moon" higijenski ulošci. Mislim da su u Hrvatskoj tek nekoliko mjeseci a njihova posebnost je ponajprije u tome što 100% uništavaju bakterije a druge pozitivne karakteristike ovog proizvoda su npr. jačanje imuniteta, podizanje energije, odsustvo neugodnih mirisa, nevjerovatna moć upijanja (neuporediva s bilo kojim standardnim uloškom)... Pogledajte malo na internetu za još detalja. Ja svoj paket dobijam sutra pa vam mogu prenijeti dojmove. Zaboravila sam spomenuti najvažnije a to je da ovi ulošci svoju učinkovitost duguju prvenstveno negativnim ionima. E sad koliko uopće znamo o negativnim ionima i njihovim nevjerovatnim pozitivnim učincima na zdravlje, nažalost tako podcijenjenim u današnjem svijetu? Pozdrav!

Italy
07.09.2009., 17:06
Cure, molim vas pomoć..

Dakle sve sam pročitala i meni je dijagnosticirana GV međutim ja sam izgleda jedina dobila hiramicin za sebe i partnera i betadine vaginalete. Zašto? Da li je netko koristio nešto od toga za GV? Zašto meni nije prepisan medazol? Da li je hiramicin iz iste skupine lijekova kao i medazol??

Tnx...

tin@
07.09.2009., 20:17
Evo čitam postove na ovu temu iako me osobno ne muče bakterije. Inače ne mislim da se takva stanja mogu riješiti tabletama, naprotiv, tablete jedino mogu prikriti pravo stanje a zatim sve još više pogoršati. Ono što bi ja u vašem slučaju probala zovu se "Winalite love moon" higijenski ulošci. Mislim da su u Hrvatskoj tek nekoliko mjeseci a njihova posebnost je ponajprije u tome što 100% uništavaju bakterije a druge pozitivne karakteristike ovog proizvoda su npr. jačanje imuniteta, podizanje energije, odsustvo neugodnih mirisa, nevjerovatna moć upijanja (neuporediva s bilo kojim standardnim uloškom)... Pogledajte malo na internetu za još detalja. Ja svoj paket dobijam sutra pa vam mogu prenijeti dojmove. Zaboravila sam spomenuti najvažnije a to je da ovi ulošci svoju učinkovitost duguju prvenstveno negativnim ionima. E sad koliko uopće znamo o negativnim ionima i njihovim nevjerovatnim pozitivnim učincima na zdravlje, nažalost tako podcijenjenim u današnjem svijetu? Pozdrav!

Evo ja sam danas dobila svoj paket,ako koga zanima moze mi se javit.Pozdrav

valneahana
09.09.2009., 06:03
Cure, molim vas pomoć..

Dakle sve sam pročitala i meni je dijagnosticirana GV međutim ja sam izgleda jedina dobila hiramicin za sebe i partnera i betadine vaginalete. Zašto? Da li je netko koristio nešto od toga za GV? Zašto meni nije prepisan medazol? Da li je hiramicin iz iste skupine lijekova kao i medazol??

Tnx...

nije iz iste skupine kao medazol ali to ti nema veze i hiramicin i medazol su antibiotici,očito dr. zna što radi

Italy
09.09.2009., 07:26
nije iz iste skupine kao medazol ali to ti nema veze i hiramicin i medazol su antibiotici,očito dr. zna što radi

Valneahana, hvala ti na odgovoru...

SuperCow
24.09.2009., 18:44
Meni je danas ginić rekao da imam ovu bakteriju, iako sam ja mislila da je kandida- imala sam svrab i obilni iscjedak. E sad, dao mi je samo vaginalete a za partnera ništa jer koristimo kondom pa je on nije mogao dobiti, ali mene zanima zašto sam je ja dobila? Je li moguće dobiti gardnerellu od antibiotika (popila sam 8 tura antibiotika u kratkom vremenu, zadnji u subotu)?

Borjana
24.09.2009., 18:59
Meni je danas ginić rekao da imam ovu bakteriju, iako sam ja mislila da je kandida- imala sam svrab i obilni iscjedak. E sad, dao mi je samo vaginalete a za partnera ništa jer koristimo kondom pa je on nije mogao dobiti, ali mene zanima zašto sam je ja dobila? Je li moguće dobiti gardnerellu od antibiotika (popila sam 8 tura antibiotika u kratkom vremenu, zadnji u subotu)?

Nisi morala dobiti tu bakteriju, ona je naime prirodni stanovnik ondje. I čitala sam da je ona često u smjeni s gljivicama. Ne znam jesi li što uzimala protiv candide jer si imala antibiotike, no sva ta sredstva mijenjaju floru i ph pa se candida i gardnerella smjenjuju.
ta je bakterija anaerob i teško ju je izolirati, gin ju često uoči po mirisu.

nije ništa strašno, uzimaj još nešto prirodno za floru, neki probiotik.

SuperCow
24.09.2009., 20:29
Nikad nisam imala (ili barem nisam uočila) kandidu niti gardnerellu tako da ni ne znam puno o tome...Gin mi je dao i Vagisan vaginalete za poslije, i Vagisan losion jer već 4 godine koristim drugi a kaže da nakon 2 godine treba mijenjati proizvod jer se organizam navikne pa ustvari ne služi svrsi.
Vidim da neke cure nisu imale nikakve simptome, a mene baš muči taj svrab i iscjedak. Jedino mi je čudno što nema jak miris (netko je spomenuo ribu) nego nekako...metalno, kao željezo, onako nedefiniran miris. On je to skužio prema boji iscjetka jer je kod kandide valjda drugačiji...

Lucija?
14.10.2009., 15:49
cure molim Vas mišljenje, imala sam odnose dok sam koristila Medazol,vaginalete i tbl,odnosno još uvijek ih koristim. Partner nije dobio nikakvu terapiju, kažu da ne treba, u pitanju je bakterija gardnerella iliti kako se već zove, kaže gin ništa strašno. e ako to pomaže u pitanju je stalni partner..molim mišljenje za odnose za vrijeme terapije...problemi..a je...nisam mogla izdržati

Georgia_6
24.10.2009., 10:55
cure molim Vas mišljenje, imala sam odnose dok sam koristila Medazol,vaginalete i tbl,odnosno još uvijek ih koristim. Partner nije dobio nikakvu terapiju, kažu da ne treba, u pitanju je bakterija gardnerella iliti kako se već zove, kaže gin ništa strašno. e ako to pomaže u pitanju je stalni partner..molim mišljenje za odnose za vrijeme terapije...problemi..a je...nisam mogla izdržati

ginekolozi i doktori uopće savjetuju ne-imati spolne odnose tijekom terapije, al meni je moja ginićka rekla: nemoj, al ak moraš onda uz kondom :P naime, piše u uputama vaginaleta da mogu "uništiti" učinkovitost kondoma od lateksa pa... nije fora, al nebu ti valjda niš bilo :mig:

Georgia_6
24.10.2009., 10:57
curke moje, imam pitanje... u pitanju je GV i blaga gljivična upala. dobila sam Medazol (i dečko, to sam pisala već na topicu Candide) i Rojazol, danas mi je 4.dan vaginaleta i mokraća mi dosta ima miris po toj slavnoj ribi... znam da je svašta normalno tijekom terapije, ali je li i ovo? :ne zna: help, plz!

Miss Bathory
25.10.2009., 19:27
i meni na papi našli gardnerellu :(
i sad ne znam šta da radim jer apsolutno nikakvih simptoma nemam (ni ja ni dečko), a inače sam jaaaako skeptična oko većine klasičnih medicinskih preparata jer ispada da koliko dobrog donesu povuku sa sobom toliko i lošeg i stalno si u nekom začaranom krugu :rolleyes:. Dobih naravno Medazol (i dečko) i sad nikako se natjerati to piti. doslovce mi se gadi sad 10 dana antibiotika, imam filing da će mi jetra otkazati
+ što pijem yasmin :rolleyes:
+ što sam prije mj i pol popila turu sumameda radi angine
+ vitamini zbog stalnih prehlada

i da, zbog sumameda mi došla i candida pa je zaliječih femigelom (canesten mi nikad do kraja nije pomogao, a ovo je savršenstvo :cerek:) a pročitala sam na netu kao da je dobar i kao prevencija gardnerelle. rekoh to ginekologici u nadi da mi ipak neće prepisati antibiotik i samo me izignorirala :rofl:
kaj da sad radim? da ipak počnem s medazolom? ili samo dečko? ili da budem kolegijalna, mislim nije baš fer da sad samo on trpi nuspojave :D

Georgia_6
26.10.2009., 21:54
hmm... ja sam pila Medazol svega 1 dan kao jednodnevna terapija, kao i dečko, tako da ti nebih znala preporučati kaj da radiš, ali ja bih na tvome mjestu napravila što mi ginekolog kaže... popij to 10 dana, prisili se..bolje da se što prije toga riješiš i bok ... a i da napomenem, olakšaj samoj sebi i pomiri se s tim da ćeš vjerojatno uskoro opet piti, nemora značit, ali obično se Candida i sve to lako vrati nažalost pa.. ja sam prvi dan nakon saznanja o GV dobila slom živaca i pala u depru :P i shvatila da nema smisla.. ima puno gorih stvari.. eto, glavu gore, popij to 10 dana i daj Bože ti zdrava ;)

Fiffy
04.11.2009., 07:37
Ja sam isprobala i duplu dozu Canestena, i Medazol, ali ništa mi nije pomoglo - na zadnjem brisu opet GV :rolleyes:

Odlučila sam se prebaciti na "prirodne" lijekove - točnije Acidosalus koji se pije.

Javim se s rezultatima.

P.S. Ako netko možda zna za još koji prirodni probiotik ili čaj ili što već, neka se javi.

Hvala :)

Georgia_6
06.11.2009., 17:35
ajde sretno Fiffy! :)

ja imam jedno pitanje..nadam se da će mi netko ubrzo odgovoriti.. naime, pisala sam gore već o svojim glupostima na ovu temu.. e sad, prije jedno 5 dana sam dobila nalaz pape i sve je uredno, sestra me "stjerala" i rekla mi kontrola za godinu dana.. uglavnom, moje pitanje je: zašto sam dobila neposredno nakon pregleda Medazol tablete za 1 dan ako mi na papi nema ni traga ničemu.. ?? mislim, ginekolog mi je rekao samo o Candidi za koju mi je dao taj slavni Rojazol (vaginalete), ali ništa o GV. sad sam zbunjena.. jel moguće da se na papi ne vidi ništa ? meni super, ja sretna :) ali čisto me zanima jel u pravu i je li to očito bio samo preventivni korak ginekologa.

Hvala!

dođoškica
06.11.2009., 22:30
za fiffy-
meni isto prvi put nije pomogao sumamed, ali tada nisam ništa radila na dizanju imuniteta..
drugi put sam dobila vag. kremu dalacin, ali sam usput i pila lactogyn i puno jogurta i nakon toga papa uredan hvala bogu, a dr. mi je odmah na pregledu rekla da sve izgleda super čisto :s
i dalje pijem lactogyn za svaki slučaj,
sretno

lady m
10.11.2009., 17:38
Čitam vaše postove gdje navodite da je potrebno i liječenja partnera. Upravo sam se vratila od ginekologa koji mi je propisao Dalacin kremu, ali za partnera je rekao da nije potrebno liječenje...ma tko je tu lud???

dođoškica
10.11.2009., 18:06
a izgleda da svaki doktor svoju politiku vodi, meni je dala oba puta i za partnera!

ryell
11.11.2009., 00:12
GV, jedan dan šok-terapija Medazol antibioticima (oralno, oboje) i nakon toga 10 dana Medazol vaginalete.

Het
13.11.2009., 10:23
Dali se Dalacin krema i Medozol tablete koriste istovremeno ili prvo jedno pa drugo?

svesami
16.11.2009., 16:57
koriste se istovremeno.
evo i mene napala,a jesam razvlačila sa candidijazom,sve kao ma nebude se valjda gadura navukla,opet!,i eto sad treba do srijede živjeti sa ovom ribetinom!!:flop:
uzela sam canesten i vagisan,počinjem sa lactogynom pa valjda neću smrditi ko ribarnica non stop!
i po mom iskustvu,na papi obično piše upala a gv dijagnosticira dokica mam pod mikroskopom.ako mi se MM ne liječi ponovi nam se..
i uredno je dobijem kad mi se candida pojača,tj.kad me opali stres..

SuperCow
19.11.2009., 20:11
Ja sam dobila vaginalete (ne mogu se sjetiti imena, znam da sam koristila i Vagisan, a sad jel to onaj lijek ili samo ono za očuvanje stanja, :ne zna: ), i prvih tjedan dana je sve bilo dobro, i sad već desetak dana opet imam neki šugavi iscjedak :mama:
Nema svraba, peckanja, ničega što sam prije imala ali je taj iscjedak ostao, i ne smrdi, jel to možda znači da nisam izliječila do kraja? Terapiju od 10 vaginaleta sam uredno potrošila do kraja.
Ginić mi je rekao da dođem tek kad mi završi iduća menga a to će biti za cca 2 tjedna, pa da napravimo i papu...

SuperCow
19.11.2009., 20:14
koriste se istovremeno.
evo i mene napala,a jesam razvlačila sa candidijazom,sve kao ma nebude se valjda gadura navukla,opet!,i eto sad treba do srijede živjeti sa ovom ribetinom!!:flop:
uzela sam canesten i vagisan,počinjem sa lactogynom pa valjda neću smrditi ko ribarnica non stop!
i po mom iskustvu,na papi obično piše upala a gv dijagnosticira dokica mam pod mikroskopom.ako mi se MM ne liječi ponovi nam se..
i uredno je dobijem kad mi se candida pojača,tj.kad me opali stres..

Pa na papi piše ja mislim da je gardnerella. Tj., meni je ginić na pregledu rekao onako odokativno da je gv jer je iscjedak te neke sivo-bijele boje i kad sam dobila rezultate pape rekao je da je potvrđeno da je gardnerella.
Već sam tri puta radila papu s istim nalazom :(
Dobila je nakon 8. uzastopne ture antibiotika i od toga je se nikako riješiti :(

Leeloo.
08.12.2009., 18:42
eto mene prbacujem se sa candide k vama :)

bila kod ginića kaze striček gardnerella

međutim dao mi je linoladiol i medazol

ali ga nisam dobro skuzila, trebala bi 1 noc linoladiol a 2. medazol?

ili najprije jedno pa drugo, bila sam lagano šokirana kad mi je rekao rezultat, s obzirom da vec duze nemam odnose, i pazim na sve jer sam mislila da je candida...
i sad ovo

kako da koristim ovo dvoje heeeelp :(

yslp
09.12.2009., 11:22
eto mene prbacujem se sa candide k vama :)

bila kod ginića kaze striček gardnerella

međutim dao mi je linoladiol i medazol

ali ga nisam dobro skuzila, trebala bi 1 noc linoladiol a 2. medazol?

ili najprije jedno pa drugo, bila sam lagano šokirana kad mi je rekao rezultat, s obzirom da vec duze nemam odnose, i pazim na sve jer sam mislila da je candida...
i sad ovo

kako da koristim ovo dvoje heeeelp :(

Neznam, nazovi pa pitaj sestru.
A, to ti ne mora biti povezano s odnosima, ta bakterija je dio normalne vaginalne flore, ali kad joj se poveća broj treba je liječiti i dovesti u normalu.

Leeloo.
09.12.2009., 13:00
Neznam, nazovi pa pitaj sestru.
A, to ti ne mora biti povezano s odnosima, ta bakterija je dio normalne vaginalne flore, ali kad joj se poveća broj treba je liječiti i dovesti u normalu.

jesam, 2xtjedno kremu i tad napravim prekid(tu vecer) od medazola :mig:

snezana85
09.12.2009., 16:35
Zdravo, ja sam cura iz Makedonije, upravo danas sam uzela moi bris, bio je pozitivan na Gardnerella ali i trichomonas vaginalis, vec nekoliko vremena imam neke blage simptome i sad mi je ginekolog dao vaginalne tablete medazol i jos neke teblete za oralnu upotrebe i za mene i za mog partnera, ali nemogu nivno ime prepoznati na receptu. Jel neko moze da mi objasni jel ove dve infekcije su medusodno povezanih i dal mogu uzrukovati neke teske posledice, jel ne znam koliko vremena ih vec imam kako simptome nisu bile jake. Puno pozdrav svima i hvala

malena_ri24
11.12.2009., 12:51
Bok cure,
upravo stigla od ginekologice, kod kojem sam otišla zbog dosadnog iscjetka odvratnog mirisa, napravila papa, a za sada mi je dala gyno daktarin. Ovo nije prvi put da se s tim susrećem, već sam uzimala medazol, betadine, koristila canesten, plymicol...ali uvijek se vrati prokleta gljiva. doduše još mi nikada nije dala tablete za oralno korištenje, uvijek vaginalete. možda radi toga nije riješeno...ne znam...ali znam da je osjećaj da svi oko tebe znaju da imaš šugavi isjedak odvratan! da ne kažem kad navečer dođem dečku pa ga izbjegavam....

Nothing_But_You
11.12.2009., 19:40
Evo i ja danas saznala da imam GV... i budući da sam već prije čitala ovaj topic, pitam ginića triba li se i momak ličit, kaže on ne triba. Dobila sam Medazol vaginalete i u UPUTAMA piše da se oba partnera tribaju liječit istodobno.

Sad ne znan šta mi je pametno, glupo mi se ličit pa da mi on opet ping pong efektom vrati, šta da radim?

Leeloo.
11.12.2009., 21:51
Evo i ja danas saznala da imam GV... i budući da sam već prije čitala ovaj topic, pitam ginića triba li se i momak ličit, kaže on ne triba. Dobila sam Medazol vaginalete i u UPUTAMA piše da se oba partnera tribaju liječit istodobno.

Sad ne znan šta mi je pametno, glupo mi se ličit pa da mi on opet ping pong efektom vrati, šta da radim?

ja sam zbog toga ginekologa promjenila

kaze on meni kad sam imala nesto ma nije ti to nista, evo tebi kutija antibiotika, a njemu nista, otporan je on!
mislim se otporna sam i ja na tvoje gluposti :rolleyes:

mislim da se treba i on liječit, pokusaj nazvat savjetovaliste 012319596

super su, ljubazni i odgovaraju na milijon glupih pitanja :)

Nothing_But_You
11.12.2009., 22:43
ja sam zbog toga ginekologa promjenila

kaze on meni kad sam imala nesto ma nije ti to nista, evo tebi kutija antibiotika, a njemu nista, otporan je on!
mislim se otporna sam i ja na tvoje gluposti :rolleyes:

mislim da se treba i on liječit, pokusaj nazvat savjetovaliste 012319596

super su, ljubazni i odgovaraju na milijon glupih pitanja :)

ma idioti... sve mi se čini da ću i ja ovog svoga minjat :mad:

hvala na odgovoru, poslat ću ipak momka kod svoje dr. da mu ona da antibiotik, za svaki slučaj, vidim tu da se teško riješit GV i bez da ti ga momak stalno vraća :mig:

Leeloo.
12.12.2009., 10:15
ma idioti... sve mi se čini da ću i ja ovog svoga minjat :mad:

hvala na odgovoru, poslat ću ipak momka kod svoje dr. da mu ona da antibiotik, za svaki slučaj, vidim tu da se teško riješit GV i bez da ti ga momak stalno vraća :mig:

ne znam koliko je tesko, meni je prvi put da je imam( a nemam s kime napravit ping pong :D ) i gin mi je rekao da cu ovom terapijom se 100% rješit....

inace kad mi tako nesto kaze, nema greške :mig:

Antoine de Sain
06.01.2010., 15:22
cao cao .Mene zanima ja imam taj miris vec dugo,miris ribe.Nekad kroz sami iscjedak,a uvijek tokom sexa.Kad sam vadila urinokulturu nedavno imam esehriju koli,sad me zanima ako mi moze ko reci,jel mogu ce da imam i Gardnerella vaginalis,ili je taj miris od esehrije.I nervira me taj miris,ubila bih se.Ako mi moze ko dati tocan odg,hvala.I koliko sam skontala ne smijem bez kondoma??

SuperCow
07.01.2010., 01:55
cao cao .Mene zanima ja imam taj miris vec dugo,miris ribe.Nekad kroz sami iscjedak,a uvijek tokom sexa.Kad sam vadila urinokulturu nedavno imam esehriju koli,sad me zanima ako mi moze ko reci,jel mogu ce da imam i Gardnerella vaginalis,ili je taj miris od esehrije.I nervira me taj miris,ubila bih se.Ako mi moze ko dati tocan odg,hvala.I koliko sam skontala ne smijem bez kondoma??

Taj iscjedak neugodnog mirisa je karakterističan za GV i mislim da bi trebala kod ginića da te on pregleda.
Ne znam koliko e.coli ima veze s tim.

zločesta
08.01.2010., 16:20
Pozdrav cure,

evo mene od ginekologice.Kao prvo, mijenjam je 100% jer je mutava i bezobrazna. Kažem ja njoj da imam gusti iscjedak u zadnje vrijeme i da mislim da bih trebala briseve napravit, a ona meni 'e,misliš krivo, sjedi da te pregledam'..:mad: Taj pregled je trajao niti 5 sekundi, sjela je za laptop i počela tipkat neke recepte i govorit mi kako da uzimam tablete.

Ja ju pitam 'a koja je dijagnoza'...A ona ''poremećena flora, bakterijska vaginaza'...Ja stala paf...Nikad čula, prepala sam se...a ona da bi išta objasnila, ma ne! Još mi ne prepiše za dečka lijekove nego kaže da on ode u svoje doktorice..koja krava! :eek:Znate vi za neku dobru ginekologicu u zg? Ne tražim ništa specijalno, samo da zna normalno pričat s pacijentom, objasnit dijagnozu i da nije bezobrazna..uf...

I uglavnom, ja došla doma na net pogledat o čemu se radim..I hvala bogu nije ništa strašno...a kad sam čula usrala sam se! Znači tu vaginazu uzrokuje gardanella koliko sam skužila? Reći ću vam šta mi je sve prepisala..ROjazol vaginalete, Medazol tablete i jednu Diflucan...

Leeloo.
08.01.2010., 18:55
I uglavnom, ja došla doma na net pogledat o čemu se radim..I hvala bogu nije ništa strašno...a kad sam čula usrala sam se! Znači tu vaginazu uzrokuje gardanella koliko sam skužila? Reći ću vam šta mi je sve prepisala..ROjazol vaginalete, Medazol tablete i jednu Diflucan...

pa dobro te opskrbila....

nekad je ljecnicima problem propisivat puno ljekova, jer ih kontroliraju, a ovako sve daje na tvoje ime....

ne znam zasto im je problem pricat...

a za zg, ne znam mislim da na među temama na Ženskom zdarvlju ima tema sa "preporukama" :mig:

zločesta
08.01.2010., 21:48
Pozdrav cure,

evo mene od ginekologice.Kao prvo, mijenjam je 100% jer je mutava i bezobrazna. Kažem ja njoj da imam gusti iscjedak u zadnje vrijeme i da mislim da bih trebala briseve napravit, a ona meni 'e,misliš krivo, sjedi da te pregledam'..:mad: Taj pregled je trajao niti 5 sekundi, sjela je za laptop i počela tipkat neke recepte i govorit mi kako da uzimam tablete.

Ja ju pitam 'a koja je dijagnoza'...A ona ''poremećena flora, bakterijska vaginaza'...Ja stala paf...Nikad čula, prepala sam se...a ona da bi išta objasnila, ma ne! Još mi ne prepiše za dečka lijekove nego kaže da on ode u svoje doktorice..koja krava! :eek:Znate vi za neku dobru ginekologicu u zg? Ne tražim ništa specijalno, samo da zna normalno pričat s pacijentom, objasnit dijagnozu i da nije bezobrazna..uf...

E da..zaboravih pitat..kojim redom da konzumiram sve te puste tablete i vaginalete? Trebam popit jedan Diflucan...to sam popila...i 7 dana vaginalete Rojazol i Medazol tablete..da li u isto vrijeme ili?

nephthys
09.01.2010., 09:55
jel ti nisu medazol tablete a rojazol vaginalete? ja obično tako dobivam. jedna gore, jedna dolje :D
od medazola ćeš dobit gljivičnu upalu ako ju već nemaš, zato je važno da odmah s rojazolom počneš.

zločesta
09.01.2010., 11:10
jel ti nisu medazol tablete a rojazol vaginalete? ja obično tako dobivam. jedna gore, jedna dolje :D
od medazola ćeš dobit gljivičnu upalu ako ju već nemaš, zato je važno da odmah s rojazolom počneš.

Da,tako je..Medazol pijem 2 puta dnevno..a Rolazol vaginalete stavljam navečer..I oboje 7 dana..znači u isto vrijeme..hvala..:p

morsko prase
15.01.2010., 13:01
Bok svima......mene nakon 4og dana vaginaleta medazol poceo boliti donji dio trbuha....kao pritisak pred mengu......ima netko takva iskustva? :( Ne znam sto da radim, jel pametno nastaviti sa vaginaletama?..

Georgia_6
06.02.2010., 15:06
Bok svima......mene nakon 4og dana vaginaleta medazol poceo boliti donji dio trbuha....kao pritisak pred mengu......ima netko takva iskustva? :( Ne znam sto da radim, jel pametno nastaviti sa vaginaletama?..

čula sam za takve slučajeve.. možda lijek nije dobar za tebe, možda alergija na neki od sastojaka vaginaleta.. pročitaj si nuspojave.. trebala bi prestati s uzimanjem i skoknuti giniću :mig:

aurora_05
11.02.2010., 23:19
Pozdrav! Ovako, prije dan-dva poceli su mi se javljati simptomi ( pojačani iscjedak žućkaste boje koji smrdi na ribu, svrbež, crvenilo, trenutna bol u donjem dijelu trbuha ) koji upucuju na to da i ja imam ovu bakteriju, nazalost.. međutim, nisam u mogucnosti doci do svog ginekologa na pregled tako da vas molim, ako itko zna, da li imaju neke vaginalete ili krema koje se mogu kupiti u ljekarni bez recepta.. cisto za ovo prvo vrijeme dok se ne vratim doma, jer je ovako nepodnosljivo, svrbez je uzasan.. pomagajte!!!!! hvala unaprijed :)

Georgia_6
22.02.2010., 11:24
:mig:Pozdrav! Ovako, prije dan-dva poceli su mi se javljati simptomi ( pojačani iscjedak žućkaste boje koji smrdi na ribu, svrbež, crvenilo, trenutna bol u donjem dijelu trbuha ) koji upucuju na to da i ja imam ovu bakteriju, nazalost.. međutim, nisam u mogucnosti doci do svog ginekologa na pregled tako da vas molim, ako itko zna, da li imaju neke vaginalete ili krema koje se mogu kupiti u ljekarni bez recepta.. cisto za ovo prvo vrijeme dok se ne vratim doma, jer je ovako nepodnosljivo, svrbez je uzasan.. pomagajte!!!!! hvala unaprijed :)

svrbež i crvenilo su simptomi gljivica, koje se vrlo često pojavljuju istovremeno kada i GV. za GV koliko ja znam ne možeš ništa nabaviti na svoju ruku bez liječničke uputnice, ali možda sam u krivu... za gljivice možeš nabaviti u gradskoj ljekarni vaginalete i kremu , mislim da je Canesten, oko 80 kn platiš, ali provjeri. skoči na temu gljivica candida vaginalis ili vaginalete i pročačkaj tamo malo. :mig:

ps-u svakom slučaju bih ti savjetovala da što prije nekako skokneš do ginekologa ili ako imaš frendicu koja živi u mjestu gdje prebivaš i koja ima ginića pa da skokne do njega i objasni situaciju i pita za savjet čisto za ovaj trenutak dok ne dospiješ doma...

tammyy
19.04.2010., 22:05
evo još jedne žrtve...:)) dakle, išla sam privatniku, rekla mi je ginekologica medazol tablete ja i dečko, 2 x 1 - 10 dana..i otišla danas kod svoje dr po recept pa mi ona kaže da je jednako učinkovita i jednodnevna terapija, 5 tableta odjednom ili 2 ujutro, 3 navečer..onda je to znači samo 5 naspram 20 koliko bi popila u prvom slučaju pa me to malo buni...i još jedna stvar, vi sa stalnim partnerima..jeste li sve počele razmišljati o tome kako ste to dobile, nikako skužiti jel nužno vezana za nestašne partnere ili ne? inače imamo veći problem od bakterije..hvala unaprijed, nadam se da će netko imati kakav savjet

Silvery
19.04.2010., 22:25
...i još jedna stvar, vi sa stalnim partnerima..jeste li sve počele razmišljati o tome kako ste to dobile, nikako skužiti jel nužno vezana za nestašne partnere ili ne? inače imamo veći problem od bakterije..

Sve te spolne bakterije i virusi koje dobijemo ne znači uopće i nije nužno da su partneri/ce bili nestašni. Nema žene i cure koja nije barem jednom ili dva puta imala neku beštiju, osim toga monogamna i duga veza bez varanja nije nikakva garancija da nećeš imati koju beštijicu dolje. :)

tammyy
19.04.2010., 22:47
ma ok, to stoji, ali ovo je baš spolno prenosiva bolest, zato pitam, moram priznati da me malo kopkalo..ali frendica (inače farmaceut) mi kaže da stvarno nema veze, tak da ne brinem više..hvala

Silvery
19.04.2010., 22:51
Sve su to spolno prenosive beštijice, ali zaista se nemoj brinuti jer opet kad pogledaš bakterije možeš pokupiti na više načina, jednostavno dođu, ne brini :kiss:

mariwa
02.08.2010., 10:08
jel se medazol vaginalete smiju koristiti u trudnoci? koja su vasa saznanja...

frupy
02.08.2010., 11:12
Ja mislim da smiju.:mig:
Mozda da probas s dalacin kremom? Pitaj ginekologa. Ja sam ju zbog gardnerelle koristila u prvom tromjesecju trudnoce i simptomi su mi prosli vec za 2 dana.:s

defined1062
20.08.2010., 14:21
Oprostite što upadam ovako, ne znam na kojoj temi bi pitala. Išla sam radit papu i nakon pregleda sam rekla doktoru da sam primjetila nekakav iscjedak i da me zanima je li kandida. On je uzeo, pogledao i rekao da je to ''infekcija vjerojatno iz probavnog trakta, ništa opasno'' i dao mi je recept za Dalacin. Došao je nalaz pape i uredan je, sve čisto. I sad ja ne znam da li da uopće uzmem taj Dalacin, jer mislim da nema potrebe kljukat se time ako nema nikakve bolesti, malo mi agresivno djeluje. Gardnerella se vidi na papi, zar ne? Ne znam za što mi je to dao, da napomenem, nikada nisam uzimala antibiotike ni u kom obliku i nikada nisam imala infekcije. Strah me da bi konzumacijom tek moglo krenuti nagore. Zna li netko što bi to moglo biti?

Silvery
21.08.2010., 13:58
Oprostite što upadam ovako, ne znam na kojoj temi bi pitala. Išla sam radit papu i nakon pregleda sam rekla doktoru da sam primjetila nekakav iscjedak i da me zanima je li kandida. On je uzeo, pogledao i rekao da je to ''infekcija vjerojatno iz probavnog trakta, ništa opasno'' i dao mi je recept za Dalacin. Došao je nalaz pape i uredan je, sve čisto. I sad ja ne znam da li da uopće uzmem taj Dalacin, jer mislim da nema potrebe kljukat se time ako nema nikakve bolesti, malo mi agresivno djeluje. Gardnerella se vidi na papi, zar ne? Ne znam za što mi je to dao, da napomenem, nikada nisam uzimala antibiotike ni u kom obliku i nikada nisam imala infekcije. Strah me da bi konzumacijom tek moglo krenuti nagore. Zna li netko što bi to moglo biti?
Tebi papa može biti čist, a isto tako možeš imati neku od raznih bakterija. Brisevima (u tvom slučaju bris na aerobe i anaerobe) se može definitivno dokazat što točno dolje imaš. A i ginekolog je dovoljno stručan da vidi "od oka" da dolje nešto ne štima, da je neka infekcija, pa ti je dao terapiju, stoga postupi kako ti je rečeno - odmoć ti sigurno neće. :mig:

defined1062
22.08.2010., 11:45
Tebi papa može biti čist, a isto tako možeš imati neku od raznih bakterija. Brisevima (u tvom slučaju bris na aerobe i anaerobe) se može definitivno dokazat što točno dolje imaš. A i ginekolog je dovoljno stručan da vidi "od oka" da dolje nešto ne štima, da je neka infekcija, pa ti je dao terapiju, stoga postupi kako ti je rečeno - odmoć ti sigurno neće. :mig:

A da, trebala bi napravit te briseve. Al napravit ću terapiju zasad onda. Thnx :)

plasibou
12.10.2010., 17:37
evo i mene u klubu :/ :D

ugl danas saznala, ginić dao hiramycin za mene i dragog i betadine vaginalete, mada vidim da tu niko nije koristio taj hiramicin
kad sam bila na pregledu drugi dan me odma trbuh počeo bolit ko grčevi za vrijeme menge, evo još me i sad i dalje frče, a to je bilo prije tjedan dana, pa si brijem da sam to možda kod ginekologa dobila :D mislim inače sam paničar i svakakve si filmove vrtim u glavi :D
inače imam problema s probavom, mada u zadnje vrijeme je ok, i sad me to uhvatilo, pa možda je i do toga, boktepitaj
a i stalno pijem vitaktiv, to je probiotik kolko mi se čini, a i nedavno sam završila s terapijom za željezo, floradix se zove pa ko zna jel moguće i od tog da se nekaj sje****
pff ma joj :D

na prošloj papi sam imala mješanu floru i dobila sam vaginalete i ginićka rekla da dođem na pregled nakon 6 mj a ja sam eto nakon godinu dana, pa me sad zanima jel sam tu gardnerellu dobila zbog tog, mislim nikad nikakvih problema nisam imala i sad to odjednom pa opće niš ne znam
strah me ak se to vrati nakon terapije, i kak ću opće znat jel se vratilo
i kaj ak to vučem godinama, al onda opet si mislim ak je tak, kak to nisu vidli prije

Silvery
12.10.2010., 23:47
Koliko ja znam hiramicin je Doksiciklin i uglavnom se daje za te beštije.
Kad piješ nemoj odmah u ležeći položaj, popij dosta vode, a ako ti zaista škodi onda uzmi tokom jela.

Ne brini, gardnerellu ćeš iskorijenit. Betadine su dobre za dezinfekciju, mada je poslije njih dobro nešto uzeti za obnovu vaginalne flore jer one ubiju sve živo i neživo - i dobre i loše bakterije, sve pocrkava u kombinaciji s antibiotikom. Ovo je sada slikovito :D, nekad i ne uspijevaju crknut loše bakterije, ali odu dobre.

To hoće li se vratitit ili ne, ne možeš znati, a i sve smo mi različite (nekom ode iz prve, drugome iz šeste). Zato ćeš napraviti kontrolni bris (u tvom slučaju ovaj na aerobe i anaerobe) i vidjeti jeli je ima ili ne.
Ako je bude bilo, onda ćeš je i dalje liječit, a ako ne BO i kući pjevajući.

Inače, nemoj se bedirati i brinuti jer svima je nama sve bilo super do određenog trenutka. Onda krene jedna sitnica, pa druga, treća i tako....

santita
19.10.2010., 20:13
Hojla.. Ja dobila Medazol tabletice ( za njega i mene, svakom 5 ) & vaginalete, al moram prekosutra dobiti mengu. Sad ne znam da li da uopće počnem piti tablete ili ne? Da čekam da mi m prođe menga pa da počnem to sve skupa?
Jer vaginalete se ne smiju stavljati dok imam mengu, jel?
I te tablete, to svaki dan jedna ili?
Hvala na pomoći, ginićka mi nije uopće ništa rekla

leeloo27
19.10.2010., 20:21
A ovisi šta piše na uputama, jel se mogu stavljati za vrijeme menge ili ne.

Iako mislim da je najbolje pričekat dok menga prođe pa onda započeti sa terapijom.

Sashica
19.10.2010., 22:36
Da, znam da ima nekih vaginaleta na kojima baš piše da se ne prekida uzimanje za vrijeme mjesečnice, a neke se moraju prekinuti, ovisi o vrsti.

one1
04.11.2010., 13:44
evo,i ja imam tu bakterijicu..ginic mi je dao medazol tablete-5 dana i vaginalete,i tablete za decka. veli mi da ne smijem imati spolne odnose mjesec dana,i da nakon mjesec dana dođem da ponovi papa test. mengu trebam dobit za koji dan,a ginic veli da ih ne koristim dok imam mengu jer onda nema ucinka,posto se ispere..i sad ne znam dal da ih pocnem danas stavljati,pa dok dobim mengu napravim pauzu,i nakon menge nastavim,ili pocekam dok mi menga ne zavrsi pa onda pocnem uzimati?
hvala unaprijed :)

leeloo27
04.11.2010., 13:51
Pričekaj da ti menga završi i onda počni piti terapiju. Kakve koristi od terapije ako je prekineš na pola, bolje je možda se i par dana strpiti inda krenuti kako spada.

one1
04.11.2010., 14:01
a ove obicne tablete mogu odma poceti piti? bila sam danas kod ginica i pol toga sam zaboravila pitati..

leeloo27
04.11.2010., 18:16
Ma sačekaj da prođe menga onda to sve u kombinaciji pij i stavljaj. Ništa ti neće biti ako odgodiš terapiju za par dana, a sa prekidanjima i sa polovičnim uzimanjem može ti se dogoditi da ne iskorijeniš bakteriju pa da moraš opet piti.

one1
08.11.2010., 14:29
jel zna neko kolko je sigurno prakticirati oralni sex tijekom ljecenja? ginekolog zabranil sex,a oralni..hm hm..

Silvery
09.11.2010., 00:31
Isto tako izbjegavati.

any5
19.11.2010., 07:21
eto i mene na žalost u klubu ove beštije..kao isvi tražim i ja vašu pomoć..
naime uz Gardnerellu imam i Candidu i ureaplasmu 10 na četvrtu:eek::(
sve me satralo..e sad,popila Azimed 3 dana, pa stavljala vaginalnu kremu (pas mater sjetit ću se kak se zove) 7 dana, pa pauza 5 dana, pa Rojazol...u međuvremenu se ispirem isa Rosalginom i pijem Lactogyn....
ALI...meni nije ništa bolje..imam osjećaj da je još gore..užasno me peče i svrbi i više ću poluditi..imte li vi još kakav savjet:ne zna::(:(:(

kaduljica
01.12.2010., 20:46
Dizem temu..
Ovak, prije neka dva tjedna sam isla na briseve i na nalazu pise gardnerella vaginalis i kvasci :(
Onda sam zvala svog privatnog ginica i on mi je rekao da uzmem jednu terapiju Gynodaktarina. Danas odem kod soc.ginicke koja mi inace sluzi samo za uputnice i usput joj pokazem nalaze i ona se pocne snebivat zakaj mi je taj privatni dao samo Gynodaktarin al mi nece dat antibiotik.
Problem je u tome sto bi ja trebala sutra ic na novi bris a ne znam dal to uopce ima smisla ak mi se nije povuklo od terapije vaginaletama. Da idem? :ne zna:
Druga stvar koja me zanima je ova: dal ce mene kirurg odbiti za operaciju zbog te glupe gardnerelle? U sijecnju bi trebala na operaciju maternice :(

misscow
01.12.2010., 23:15
a zašto ti ona nije prepisala antibiotik na osnovu tog nalaza?
trebala je, gynodaktarin će riješiti samo kvasce, Gardnerella ostaje.
odi na bris, trebao bi biti gotov u roku 2 tjedna. napravit će i antibiogram, pa stigneš još izliječiti to prije operacije.
i drugi put malo pritisni tu svoju socijalnu ginićku da ti da terapiju koju misli da treba, glupo mi je što je uopće komentirala, a nije ništa poduzela, samo te zabrinula.
sretno!

Silvery
01.12.2010., 23:40
...i usput joj pokazem nalaze i ona se pocne snebivat zakaj mi je taj privatni dao samo Gynodaktarin al mi nece dat antibiotik.
Znaju biti tašti i prilično škrti kad im dođeš od privatnika. Gynodaktarin je za Candidu, a antibiotik se pije za Gardnerellu.
Problem je u tome sto bi ja trebala sutra ic na novi bris a ne znam dal to uopce ima smisla ak mi se nije povuklo od terapije vaginaletama. Da idem?
Dva brisa u dva tjedna je prerano. Treba proći najmanje dva tjedna (a i to je diskutabilna donja granica) od završetka terapije. Dakle, ako si bila prije dva tjedna na brisu i sad opet - nema smisla. Posebno nema nikakvog smisla ako je terapija bila samo za Candidu, a gardnerela se nije liječila. Zbog ovakvog kratkog roka postoji mogućnost lažno negativnog nalaza, a gardnerella se može "vratiti" (ili biti tu) jako brzo. Dakle, počekaj još 2 tjedna.
dal ce mene kirurg odbiti za operaciju zbog te glupe gardnerelle? U sijecnju bi trebala na operaciju maternice :(
Hoće, odbijaju i zbog drugih zahvata, a kamoli zbog toga.

kaduljica
02.12.2010., 09:46
Znaju biti tašti i prilično škrti kad im dođeš od privatnika. Gynodaktarin je za Candidu, a antibiotik se pije za Gardnerellu.

a kaj da sad napravim? jel mi može doktor opće prakse dati nekaj za gardnerellu?
jer ovu sam zvala opet danas i pitala jel mogu doć po antibiotik a ona kaže "Ne, ona se ne bi miješala u rad privatnog ginekologa" :bang:
S tim da sam sad sve sigurnija da moj privatni gin. nije ni čuo da sam mu spomenula gardnerellu, pričali smo samo prek telefona, nekak sumnjam da bi mi dao gynodaktarin za to.
joj kak sam jadna.

frupy
02.12.2010., 13:11
a kaj da sad napravim? jel mi može doktor opće prakse dati nekaj za gardnerellu?
jer ovu sam zvala opet danas i pitala jel mogu doć po antibiotik a ona kaže "Ne, ona se ne bi miješala u rad privatnog ginekologa" :bang:
S tim da sam sad sve sigurnija da moj privatni gin. nije ni čuo da sam mu spomenula gardnerellu, pričali smo samo prek telefona, nekak sumnjam da bi mi dao gynodaktarin za to.
joj kak sam jadna.

A zasto ti tvoj privatni gin ne da privatni recept npr. za dalacin kremu koja super rjesava gardnerellu?:ne zna:
Odes u apoteku s tim receptom, platis (cca 80 kn) i stvar rijesena.
Dr. opce prakse ti ne moze dati nikakve recepte i uputnice vezane za ginekoloske stvari.

misscow
02.12.2010., 16:57
antibiotik treba dati prema antibiogramu.
nisu svi sojevi jednako (ne)osjetljivi na sve antibiotike.
dakle, s nalazom pravac ginekologu, privatnom ako ti socijalna neće dati antibiotik.
a to što se ona "ne miješa" je čisti bezobrazluk. nije te ona uputila na briseve, ali je obavezna liječiti te.
i još nešto, ne mogu se recepti davati preko telefona, odi osobno tamo.

kaduljica
02.12.2010., 19:56
dakle, s nalazom pravac ginekologu, privatnom ako ti socijalna neće dati antibiotik.
a to što se ona "ne miješa" je čisti bezobrazluk. nije te ona uputila na briseve, ali je obavezna liječiti te.

e da, al meni na brisu nisu napravili antibiogram, pa sad ne znam, dal da ga ponavljam ili ne, ova koza socijalna ginićka mi nije ni jučer htjela dati uputnicu na novi bris, nego samo za klamidiju :flop: i onda se ja pitam zakaj ta baba još uvijek ima mjesta za upis novih pacijenata, a skoro nitko živ više ne prima...

frupy
02.12.2010., 20:03

Imala sam 3 puta gardnerellu i nikad mi nije radjen antibiogram.:ne zna:
Svaki put sam ju uspjesno rijesila dalacin kremom.

misscow
03.12.2010., 17:17
kaduljica, daj si truda i pronađi dobrog socijalnog ginekologa, prebaci karton.
ako nema mjesta, pitaj, moljakaj.
i za ovakve stvari se kod njega kontroliraj.
ok je i privatno, ali onda moraš i sve ostalo obaviti privatno - dakle, platiti svaki bris, svaki prepisani lijek... ako si to možeš priuštiti, ok, ali ako ne, bolje ne.
pogotovo ako imaš nekih problema (ne znam što je to s maternicom), bilo bi dobro da te prati jedan doktor, koji će biti dobro upućen u cijelu tvoju situaciju.

i ne razumijem koja je svrha brisa, ako se ne radi antibiogram :ne zna:
Gardnelella se može utvrditi i kod običnog ginekološkog pregleda, odmah na licu mjesta.
ako se već radi bris, onda se gleda i koji antibiotik najbolje djeluje.

frupy
03.12.2010., 18:04
Gardnelella se može utvrditi i kod običnog ginekološkog pregleda, odmah na licu mjesta.

Da, ona meni nije izolirana u brisu nego mi je utvrdjena na obicnom pregledu.

kaduljica
03.12.2010., 19:55
kaduljica, daj si truda i pronađi dobrog socijalnog ginekologa, prebaci karton.
ako nema mjesta, pitaj, moljakaj.
i za ovakve stvari se kod njega kontroliraj.
ok je i privatno, ali onda moraš i sve ostalo obaviti privatno - dakle, platiti svaki bris, svaki prepisani lijek... ako si to možeš priuštiti, ok, ali ako ne, bolje ne.
pogotovo ako imaš nekih problema (ne znam što je to s maternicom), bilo bi dobro da te prati jedan doktor, koji će biti dobro upućen u cijelu tvoju situaciju.

moljakam zadnjih tjedan dana, nitko me ne ferma :(
uglavnom, da rezimiram svoju povijest bolesti: prije par mjeseci mi je ginekolog u polikl.Vili dijagnosticirao uterus bicornis. kirurg u bolnici mi je naložio da izvadim hormone i napravim bris na klamidiju, mikoplazmu, anaerobe i aerobe. hormoni su mi okej (danas vadila progesteron), ali klamidiju nisu mogli izolirati zbog kvasaca, a na aerobnom brisu su našli gljivice i gardnerellu. na nalazima nema antibiograma. zašto, nemam pojma. možda ovi u rockfellerovoj to ne rade.:ne zna:

Sashica
03.12.2010., 20:16
na nalazima nema antibiograma. zašto, nemam pojma. možda ovi u rockfellerovoj to ne rade.:ne zna:

Zaista ne znam. Ali probaj drugi put odnijeti bris u Zavod za javno zdravstvo ''Andrija Štampar'' (Mirogojska), tamo ćeš sigurno imati antibiogram na nalazu. :)

kaduljica
03.12.2010., 21:01
Zaista ne znam. Ali probaj drugi put odnijeti bris u Zavod za javno zdravstvo ''Andrija Štampar'' (Mirogojska), tamo ćeš sigurno imati antibiogram na nalazu. :)

Ali ja jesam odnjela bris u hrv.zavod za javno zdravstvo, odjel za bakteriologiju koji se nalazi u rockfellerovoj, odmah kod mirogojske. Jedino da ih nazovem i pitam zakaj nema antibiograma, makar sumnjam da oni cuvaju te briseve nakon podizanja nalaza :misli:

Sashica
03.12.2010., 22:19
Ali ja jesam odnjela bris u hrv.zavod za javno zdravstvo, odjel za bakteriologiju koji se nalazi u rockfellerovoj, odmah kod mirogojske. Jedino da ih nazovem i pitam zakaj nema antibiograma, makar sumnjam da oni cuvaju te briseve nakon podizanja nalaza :misli:

Ti misliš na Hrvatski zavod za javno zdravstvo u Rockefellerovoj 7, a ja na Zavod za javno zdravstvo ''Andrija Štampar'' u Mirogojskoj 16, to su 2 različita zavoda :mig:

misscow
03.12.2010., 22:26
meni su u Rockfellerovoj radili antibiogram :ne zna: (hm, jel to tamo negdje gdje ima puno stepenica? sjećam se da mi je bilo teško penjat se sa trbuhom do zuba :cerek: ili sam sve pobrkala?)
nisu mi napravili antibiogram jedan jedini put kada sam radila briseve u Vinogradskoj.
a da probaš drugi put odnijeti u Petrovu?
čisto sumnjam da ako nisu ispisali antibiogram, da je on uopće napravljen. isto ne vjerujem da bi čuvali briseve, jedino gotove nalaze možda na kompu :ne zna:

a da kod ove socijalne okreneš taktiku, da joj dođeš ponizno, i kažeš kako si, eto, izgubila povjerenje u privatne ginekologe, i kažeš da bi se to od sad kod nje kontrolirala? nek ti pogleda nalaz i da terapiju koju misli da treba.
koliko god mi ne djeluje ok u odnosu na pacijente, ipak je dobro primjetila da je ovaj prepisao nepotpunu terapiju.
trenutno ti je najvažnije da se riješiš bakterije (i kvasaca, i da pri tom vratiš prirodni pH i prirodnu floru, nekim vaginaletama tipa vagisan, ali tek nakon terapije antibioticima).
može ti prepisati medazol na blef, bez antibiograma, jer je to najčešće učinkovito.
pa onda najranije mjesec dana nakon antibiotika (od zadnjeg dana uzimanja) treba ponoviti briseve.
tada bi nalaz briseva imala za nekih 6 tjedana, ne znam jel bi to bilo dovoljno vremena prije operacije.
ako ne, odgodit ćeš ju, ne možeš ništa drugo napraviti.

Sashica
05.12.2010., 20:59
meni su u Rockfellerovoj radili antibiogram :ne zna: (hm, jel to tamo negdje gdje ima puno stepenica? sjećam se da mi je bilo teško penjat se sa trbuhom do zuba :cerek: ili sam sve pobrkala?)
nisu mi napravili antibiogram jedan jedini put kada sam radila briseve u Vinogradskoj.

Nisam nikad radila u Rockefellerovoj pa zaista ne znam rade li antibiogram ili ne, ali ako su ga tebi napravili, a njoj ne, onda mi to nije jasno :misli:

misscow
05.12.2010., 21:44
ja uopće nisam ziher da je to bilo u Rockfellerovoj. sorry ako sam zbog toga napravila pomutnju...
znam da sam tramvajem sišla na Gupčevoj zvijezdi, i onda išla stepenicama gore, pored imunološkog zavoda, pa negdje u neku malu zgradicu, ne sjećam se više točno.
briseve sam radila milijun puta, na više mjesta, zbog jako uporne ureaplasme, a Gardnerella se pojavila nakon hrpe antibiotika, ona i Candida, čisto im fino bilo kad je sva ostala flora bila pobijena antibioticima.

ajam24
17.12.2010., 11:35
Pozdrav svima!
Jučer sam bila kod ginice i rekla mi da sam pobrala ovu beštiju, dobila vaginalete, pa još jedne, pa antibiotik (partner isto) i oralne probiotike.. e, sad, ono što me šokiralo je slijedeće. Inače pijem pilule i dok me ginica ultrazvučno pregledavala rekla mi je da mi jedan jajnik ovulira i za mi zbog ove bakterije pilule uopće ovaj mjesec nisu djelovale-kao da se uopće nismo štitili. Zbilja nisam mogla doći k sebi kad mi je to priopćila. Da li ste imali kakvih iskustava s tim? I ne znam da li bih trebala obavezno na kontrolu dok zgotovim svu terapiju? Srdačan pozdrav!

katrin8091
15.03.2011., 19:09
pišem u nadi da će neko odgovoriti na moje pitanje.. bila sam kod ginekologa, i pozitivan je nalaz na Gardnerellu vaginalis.. dao mi je medazol vaginalete i tablete. kako mi je mjesečnica kasnila počela sam korisiti vaginalete i popila sam sam tablete samo jedan dan, i dobila sam baš.. sad me zanima dal smijem prekinuti terapiju tabletama ili da nastavim piti.. vaginalete naravno nemogu koristiti sad..to sam mislila kad mjesečnica završi.

hvala

Pringles_f
03.04.2011., 16:24
pišem u nadi da će neko odgovoriti na moje pitanje.. bila sam kod ginekologa, i pozitivan je nalaz na Gardnerellu vaginalis.. dao mi je medazol vaginalete i tablete. kako mi je mjesečnica kasnila počela sam korisiti vaginalete i popila sam sam tablete samo jedan dan, i dobila sam baš.. sad me zanima dal smijem prekinuti terapiju tabletama ili da nastavim piti.. vaginalete naravno nemogu koristiti sad..to sam mislila kad mjesečnica završi.

hvala

Antibiotik nastavi normalno piti a vaginalete kad ti zavrsi menzis. Tako mi rekao doktor. I meni je to isto prepisao..e sad me zanima dal moram nakon terapije opet uzimati neke vaginalete zbog gljivica jer mi doktor nije nista rekao ni prepisao? A mislim si zna valjda on sta mi treba ali svasta sam ovdje procitala. Inace oduvijek imam problem iscjedka nebitno dal imam gljivice, bakterije ili ne. Mislim da jednostavno imam pojacano lucenje sluzi.

Indija89
05.04.2011., 16:06
A može li mi neko reći jel' ova bakterija postoji u nama kao i candida i onda ukoliko imunitet oslabi ona se pojavi (kao što je slučaj sa candidom)? Ili je čisto u pitanju spolnim putem, ja nemam nikakvu infekciju, momak da, i prenese mi je?

leeloo27
05.04.2011., 17:00
Normalna je u našoj flori i kad joj se stvore idealni uvjeti nakoti se i onda radi probleme. ALi se kao i candida može prenjeti i spolnim putem.

Indija89
05.04.2011., 19:50
Lakše se diše:mig: Hvalaa:)

Indija89
12.04.2011., 13:48
Curee, ako u nalazu urina imam dosta bakterija, i dokt.opšte prakse mi je dala tablete za infekciju urinogenitalnog trakta, ona je pod tim mislila na mokraćne kanale, mjehur, bubrege itd.. znači imam bakterijsku infekciju, da li bih ja sad smjela na svoju ruku uzeti i vaginalete koje su za bak.infekciju, kao što je medazol? Pretpostavljam da mi je ta bakterija i dole, jer imam iscjedak vodneast, žut na dnevnom ulošku, malo se čuje, i ponekad me svrbi, ne uvijek.. Jer očito candida i gljivice nisu u pitanju, valjda bi ih bilo u urinu.. :S ?

Noirin
25.10.2011., 19:29
Pozdrav curke.

evo i ja imam problema s ovom bestijom.dobila sam od svoje doktorice slijedecu terapiju:

rojazol 7 dana(vaginalete)
caneseten 3 dana
arilin rapid?! :confused:

i onda mi je prepisala linex lady kapsule za obnavljanje flore. 14 dana

medjutim nije mi ni spomenula partnera niti dala njemu ikakvu terapiju.:confused:

rossi79
26.10.2011., 07:26
vezano za linex lady... ja sam ih probala prije nekih mjesec dana i odmah sam osjetila strašno pečenje, a idući dan i krv na ulošku :eek: i naravno zovem ginekologicu i kaže mi da su se već 3 cure javile u toku dana s istim simptomima i da odmah prekinem terapiju s njima. umjesto njih uzela sam vivag i sve super.

Noirin
27.10.2011., 14:00
vezano za linex lady... ja sam ih probala prije nekih mjesec dana i odmah sam osjetila strašno pečenje, a idući dan i krv na ulošku :eek: i naravno zovem ginekologicu i kaže mi da su se već 3 cure javile u toku dana s istim simptomima i da odmah prekinem terapiju s njima. umjesto njih uzela sam vivag i sve super.

hm...probat cu pa ako nije dobro onda prestajem!:eek:

zabrinuta111
09.12.2011., 11:38
cao drage moje curee..imam jedan veliki problemm..isla sam kod ginekologa jer sam imala obilan iscjedak,neugodnog mirisa prilikom spolnog odnosa najvise.ginekolog mi je rekao da je u pitanju gardnerella..dao mi je neo pentoran forte vaginalete..koristila sam ih 7 dana,,nestao je neugodan miris ali i dalje imam obilan bjel iscjedak pri odnosu najvise al bez mirisa..jel to znak da gv nije izlijecena ili je to normalan iscjedak?

Lilit
19.03.2012., 16:29
mene zanima jel ikome od vas gin spomenuo povezanost garnerelle i hpv? i uputio vas na testiranje na hpv?

Natalie25
28.03.2012., 16:21
pozdrav cure/žene/djevojke/majke

htjela bih malo ući u ovu raspravu u svezi gardnerelle, naime papa testom mi je ustanovljena ta upala (jača) dobila sam medazol antibiotik, vaginalete i canasten tablete.

Sad to koristim već treći dan, međutim tijekom tih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, i sad mi se pojavio neki smeđi totalno isjcjedak. da li je to početak menstruaicje ili nešto drugo.

Doktorica mi je rekla da neka započnem samo sa terapijom a ako dobijem mjesečnicu da je nazovem.

Molim vas vašu pomoć da li se netko u skorije vrijeem susretao sa time svime

hvala

Lilit
28.03.2012., 18:32
vjerojatno ti je to pocetak stvari ako si stavljala vaginalete/kremu
kad koristis vaginalete ko lijek u vrijeme stvari se lijecenje prekida i nastavlja nakon stvari

Antigonay
28.03.2012., 18:38
pozdrav cure/žene/djevojke/majke

htjela bih malo ući u ovu raspravu u svezi gardnerelle, naime papa testom mi je ustanovljena ta upala (jača) dobila sam medazol antibiotik, vaginalete i canasten tablete.

Sad to koristim već treći dan, međutim tijekom tih dana sam trebala dobiti mjesečnicu, i sad mi se pojavio neki smeđi totalno isjcjedak. da li je to početak menstruaicje ili nešto drugo.

Doktorica mi je rekla da neka započnem samo sa terapijom a ako dobijem mjesečnicu da je nazovem.

Molim vas vašu pomoć da li se netko u skorije vrijeem susretao sa time svime

hvala

Upravo zavrsavam muku s tim, cesto mi se pojavi, ali je meni dr rekla da ne koristim tokom mjesecnice nego da cekam da prodje, ali tokom imanja te bakterije smedji iscjedak pojacan je normalan, mislim nuspojava. Ja sam ispila antibiotike i sad trebam vivag, mada mene zanima dal se nakon antibiotika moze canesten? jer u apoteci mi je rekla da je i to kao antibiotik, pa me to malo zbunjuje, medjutim, prosli put mi je normalno prosla nakon antibiotika i vivaga.

Lilit
28.03.2012., 19:59
canesten se da nakon antibiotika jer antibiotici pospjesuju nastanak gljivica pa se onda da canesten (ili nesto) slicno da to sprijeci
pod ovo "se da" mislim da ginekolg da tj prepise

Antigonay
28.03.2012., 21:37
A Dalacin? koji se koristi vaginalno, kao neka krema? Dal on moze dodatno nakon antibiotika umjesto vivaga ili?

Kahuna
30.03.2012., 11:43
mene zanima jel ikome od vas gin spomenuo povezanost garnerelle i hpv? i uputio vas na testiranje na hpv?

Naravno da nije.
Možeš malo pojasniti?

Lilit
30.03.2012., 19:11
Naravno da nije.
Možeš malo pojasniti?

meni je gin rekao da je gardnerella marker za hpv i da 80 ili 90% zena koje imaju nju da imaju i hpv (neznam koji postotak mi je bubnuo vise) i rekao mi je da trebam napravit test na hpv tri mjesec nakon izlijecenja od bakterije, sta i planiram eto..
prvo sam se poprilicno prepala a onda sam guglala i nigdje bas nije ta povezanost naglasena cak dapace pise da postoje slucajevi i djevica s tom bakterijom pa sam "mirnija"

gejzirica
04.04.2012., 07:41
u zadnjih godinu dana me stalno napada. ginekologica mi je svašta davala, inače je super, ali isprobava na meni stvari izjavom: Ajmo sada ovo probati. zadnje je bilo dalacin od koga sam dobila i gljivice pa sam i plymicol morala stavljati. na papi mi se ne vidi. bris mi ne predlaže i tako. ali nikad ne da i mom partneru terapiju, iako sam joj rekla da mi se odnosom vrati. prođe me malo i onda nakon seksualnog odnosa mi se vrati. samoinicijativno sam dala partneru royazol pa se on s tim maže, ali ništa. njega svrbi. i ja se izliječim jer par dana nemamo odnos i čim imamo, odmah mi se vrati. stavljala sam i češnjak, i tampon u lgg i ispirala se vodom sa uljem čajevca i ništa:( jedva dočekam kad trebam nešto staviti jer se uvijek nadam da će mi pomoći i ništa:504: pomozite?! ova dijeta mi se čini kao krajnje rješenje jer sam baš gurman i bed mi je:ne zna: ali ako nema nikakve druge opcije, onda ću morati.

Antigonay
04.04.2012., 13:42
Moras joj rec da ti propise antibiotik-pilule koje cete ti i partner koristiti 7 dana, nema drugog rjesenja

Natalie25
05.04.2012., 12:37
Upravo zavrsavam muku s tim, cesto mi se pojavi, ali je meni dr rekla da ne koristim tokom mjesecnice nego da cekam da prodje, ali tokom imanja te bakterije smedji iscjedak pojacan je normalan, mislim nuspojava. Ja sam ispila antibiotike i sad trebam vivag, mada mene zanima dal se nakon antibiotika moze canesten? jer u apoteci mi je rekla da je i to kao antibiotik, pa me to malo zbunjuje, medjutim, prosli put mi je normalno prosla nakon antibiotika i vivaga.

pozdrav,

da, taj treći dan te terapije medazolom i vaginaletama i došla je mensturacija. prekinula sam terepaiju i naručila kod ginekologa 5 dan od menstruacije. U utorak bila kod ginekologa, radila samo ultrazvuk i ponovo mi je ustanovoljeno kao da se sumnja na polip ali moram do kraja završiti terapiju sa medazolom i vaginaletama i ponovo moram na pregled. Rekao mi je ginekolog da je ta bakterija najveojatije uzrokovala to ajmo reći zadebljanje ili recimo sumnju na polip, da kad se izliječim tj. kad završim terapiju tada bi i taj tkz. polip trebao nestati, a ako slučajno ni onda ne nestane preporučuje odstranjene..ali otom potom, treba pričekati da terapija prođe, dođe prva menstruacija i onda ponovo na ultrazvuk i na pregled..

ajmeee, te vražje bakterije..

Antigonay
05.04.2012., 13:46
Da, slazem se, stalno imam muke s njima.....dal tko zna koliko uopce pomaze umakanje tampona u lgg?

Natalie25
10.04.2012., 12:22
ne znam dal pomaže umankanje tampona u lgg, ali ako nikako drugačije ne prođe, pokušat ću i sa tim, mada sam čula na par mjesta da nije bilo učinka, ali otom potom...danas mi je zadnji dan terapije, nadam se da će na slijedećem pregledu biti sve u redu :)

međugorje
30.04.2012., 20:11
Evo i ja ju opet imam, nakon nekoliko god opet mi se pojavila. Sad ne znam da li je cijelo vrijeme bila tu, pa mi ju na zadnjem pregledu nisu vidjeli ili je opet dosla. Simptoma kao ni prvi put nikakvih. Bila na redovnom pregledu i danas me zvali da je gotov papa i da je pronadena ta bakterija. Doktorica mi pripisala dalacin vaginalete 7 dana i kaze kontrola za godinu dana, da prije ne treba ?? A za partnera nista.
Da li je to ok i kakva su vasa iskustva ? Prvi put sam uzimala medazol.

međugorje
03.05.2012., 19:55
ne znam dal pomaže umankanje tampona u lgg, ali ako nikako drugačije ne prođe, pokušat ću i sa tim, mada sam čula na par mjesta da nije bilo učinka, ali otom potom...danas mi je zadnji dan terapije, nadam se da će na slijedećem pregledu biti sve u redu :)

Da li je po vama bolje uzimati medazol, vidim da vecina to uzima ili dalacin kremu ? Meni je doktorica preporucila kremu,ali to mi je skroz neprakticno za stavljanje. Prije 2 god uzimala sam medazol. Da li su dovoljne samo vaginalete ili uz to obavezno idu i tablete ?

Daisy28
06.05.2012., 10:22
Najbolja kombinacija je vaginalete + tablete + uzmi neki probiotik (u tabletama, kapsulama) zbog kandide jer je lijek jak.

međugorje
08.05.2012., 22:08
Rekla mi je dr da su dovoljne samo medazol tablete 7 dana i posto nisam imala simptome i obilne iscjetke da bakterija ocito nema puno i da nisu potrebne vaginalete. Kaze antibiotik ce ih ubiti i ne moram na ponovnu kontrolu, nego normalno nakon godinu dana. I kaze da u slucaju gardnerele nije potrebno lijeciti partnera, da je to stvar zenske mikroflore koju treba dovesti u red.

svesami
09.05.2012., 14:54
E a meni je jučer moja ginekologica savjetovala da je najprije isperem sa Rosalginom i onda koristim Dalacin. I naravno MM je dobio Medazol.
Moj problem je da još nisam uzimala Medazol oralno- il sam trudna il dojim :D, imam Candidu konstantno i kad podivlja evo ti G. Plus što sam počela koristiti Mooncup koji je ovaj put kumovao..:(

međugorje
09.05.2012., 18:22
Kako pijete medazol 400?
2x1, 7dana jel da ? Ja nikad nisam imala candidu, samo mi se gardnerela povremeno pojavi. I onda mi je lakse popiti antibiotik nego uguravati dalacin, ispirati i sve te moguce vaginalete. Ja sam pocela i prije kure antibiotika piti lactogyn i jos cu nakon antibiotika stavljati vagisan. Ili ga je bolje stavljati paralelno uz antibiotik ? Ili se to ne smije mijesat ? Help:503:

svesami
09.05.2012., 20:28
MM bi trebao piti 3 navečer, 2 ujutro. No kako on nema simptome ni obično, neće ih piti. A nemam pojma, jednom godišnje je još podnošljivo.. Probiotike pijem nakon antibiotika, sad ću uzeti Acidosalus vaginalete nakon Dalacina i to je to.

međugorje
09.05.2012., 21:45
MM bi trebao piti 3 navečer, 2 ujutro. No kako on nema simptome ni obično, neće ih piti. A nemam pojma, jednom godišnje je još podnošljivo.. Probiotike pijem nakon antibiotika, sad ću uzeti Acidosalus vaginalete nakon Dalacina i to je to

A meni se pojavila nakon 2 god opet. Rekla mi je ginekologica da za sve druge bakterije osim ove ide lijecenje i za partnera, a da za ovu bakteriju ne treba. To mi je isto rekao i prosli ginekolog prije 2 god.

Lilit
09.05.2012., 21:46
ja sam za ovu bakteriju dobila i lijecenje za partnera i nije bilo opce spomena mogucnosti bez
oboje tablete, a ja jos i vaginalete

leeloo27
09.05.2012., 21:48
Meni je legica imala ovu beštiju i morala se i ona i partner liječiti. Sjećam se da su oboje pili medazol.

Lilit
09.05.2012., 21:51
mi klindamicin a vaginalete se ne sjecam imena, krema s aplikatorom

leeloo27
09.05.2012., 21:53
U biti ovo je bakterija koja se kao i gljivice zna nakotiti i praviti gluposti (a inače je normalan stanovnik flore i faune :D), al opet može se prenijeti i spolnim putem pa je bolje da se oboje liječe. Ili barem da partner ode na bris pa da se vidi jel je pokupio pa sukladno tome da se daje terapija ili ne.

međugorje
09.05.2012., 22:24
U biti ovo je bakterija koja se kao i gljivice zna nakotiti i praviti gluposti (a inače je normalan stanovnik flore i faune :D), al opet može se prenijeti i spolnim putem pa je bolje da se oboje liječe. Ili barem da partner ode na bris pa da se vidi jel je pokupio pa sukladno tome da se daje terapija ili ne.

I ja sam to mislila, procitala isto na netu, ali doktorica kaze ne treba. I prvi put je sve bilo tako ok. Ili mozda treba kad netko ima jaku upalu, a posto ja uopce nemam ni simptoma ni iscjetka, mozda u tom mom slucaju ne treba. A nakotila mi se valjda zbog narusene flore...

svesami
10.05.2012., 10:27
Moja ginica kaže da određeni broj ginekologa niti ne smatra ovu beštiju problemom-miješana flora-neš ti problema uz grozne ginobolesti, karcinome i stvarno grozne probleme koje žene imaju. To je bio komentar na moju izjavu da sam imala liječnika koji mi je rekao da izmišljam i da će me nakon otorinca poslati psihijatru!!!! Jel da šta bi smrdila, izmišljam!!:504:
Bakterija se ispire i ispere-zato najprije Rosalgin i zato MM vjerojatno nema simptome. Kad imam pojačanu Candidu on se perucka i namaže Teutom uvijek nakon odnosa.
Činjenica je da sam je zadnji put-prije godinu dana isprala sa Rosalginom i eto, nije je bilo 12 mj., i više.

leeloo27
10.05.2012., 14:29
Moja ginica kaže da određeni broj ginekologa niti ne smatra ovu beštiju problemom-miješana flora-neš ti problema uz grozne ginobolesti, karcinome i stvarno grozne probleme koje žene imaju. To je bio komentar na moju izjavu da sam imala liječnika koji mi je rekao da izmišljam i da će me nakon otorinca poslati psihijatru!!!! Jel da šta bi smrdila, izmišljam!!:504:
Bakterija se ispire i ispere-zato najprije Rosalgin i zato MM vjerojatno nema simptome. Kad imam pojačanu Candidu on se perucka i namaže Teutom uvijek nakon odnosa.
Činjenica je da sam je zadnji put-prije godinu dana isprala sa Rosalginom i eto, nije je bilo 12 mj., i više.

:rofl:

Znam da nije smiješno, žao mi je što se smijem, al ovo mi je tragikomično. A slušaj, lako je njima pričati kad sami nemaju takvih tegoba. :mig:

I mene je moj 2-3 mjeseca uredno otpeljavao sa vaginaletama kući, govoreći mi da mi nije ništa, da je normalno da jajnik povremeno bolucka, da nije cista, a mene jajnik rasturao, imala osjećaj da će mi se svako malo rasprsnuti. A ono gle čuda, na kraju ispala upala jajnika.

Ja bi takvima rekla, može uputnica za psihijatra. Al isto tako računajte da ako odem kod nekog drugog i nešto mi se nađe da će stići i neka prijava na njegovu adresu (šteta što nam sudstvo ne funkcionira kako spada). Pa nek štede onda uputnice iako vide iz aviona da nešto ne štima.

Lilit
10.05.2012., 15:36
Moja ginica kaže da određeni broj ginekologa niti ne smatra ovu beštiju problemom-miješana flora-neš ti problema uz grozne ginobolesti, karcinome i stvarno grozne probleme koje žene imaju. To je bio komentar na moju izjavu da sam imala liječnika koji mi je rekao da izmišljam i da će me nakon otorinca poslati psihijatru!!!! .

ako si u mogucnosti promijeni gin...
meni je moj novi gin rekao da ni jedan hipohodar ne umre samo tako :lol: sta je mene odusevilo :D

svesami
10.05.2012., 22:11
ako si u mogucnosti promijeni gin...
meni je moj novi gin rekao da ni jedan hipohodar ne umre samo tako :lol: sta je mene odusevilo :D
Moja ginekologica je savršena. Ja sam se jadala na neke bivše giniće pa mi je ona pokušala objasniti tom izjavom.
Ne kužim što je sporno? :ne zna:
leeloo27 najžalosnije što čovjek nije neki seoski doktor..Taj je vidio svijeta i pacijentica! :D I zbuni ga obična Gardnerella! :D

Lilit
10.05.2012., 22:19
Moja ginekologica je savršena. Ja sam se jadala na neke bivše giniće pa mi je ona pokušala objasniti tom izjavom.
leeloo27 najžalosnije što čovjek nije neki seoski doktor..Taj je vidio svijeta i pacijentica! :D I zbuni ga obična Gardnerella! :D

a oprostila skuzila sam da je to izjave od tvoje sadanje gin a ne proslog gin :)

leeloo27
10.05.2012., 22:33

Ja ti kažem da neki i skontaju o čemu je riječ, ili barem pretpostave pa otprde pacijentice sa vaginaletama i spikom ma to je normalno.

Jer ako za neke stvari kao laik možeš skontati da nisu ok i da nije to baš tako kako oni pričaju, ne može me nitko uvjeriti da neki kao doktori to ne prepoznaju. Nije ih jednostavno briga, skinu si s vrata, ako su uporne onda se smiluju i naprave pretrage koje treba napraviti (prvenstveno briseve, toliko cicijaju za te briseve ko da im iz njihovog đepa svaki puta izbijaš novce, ja sam morala lagati da bi ižicala kontrolni bris a to bi trebalo biti pod normalno)

svesami
11.05.2012., 09:54
Žalosno je zapravo što se Gardnerella vidi odmah pod mikroskopskim razmazom!!!! Ali eto, recimo da neki ginekolozi ne gledaju cervikalni razmaz uopće. Ili ne prepoznaju ili štajaznam! Ali kad na nalazu briseva crno na bijelo dođe ime glupe izolirane beštije a ginić ti propiše Sumamed i Geonistin e onda stvarno...:mad:
Llit-poslije sam skužila i ja da je nesporazum. Naravno nakon postanja. :cerek:

leeloo27
11.05.2012., 11:46
O bože. :facepalm:

Ajd sva sreća, ovaj moj svaki puta kad uzima papu uzme i razmaže po stakalcu i gleda. Ne bi se čudila da to neki ne rade iako mislim da je to standardni postupak kad se uzima papa.

pepka
17.05.2012., 10:28
drage moje, imam jedno pitanje.

dskle na papi mi nađena gardnerella, srenja upala..
ginićka me poslala na briseve. na rezultatima nađena samo ueaplazma manja od 10 na 4. di je nestala gardnerella, sta se ne bi ona trebala naći na brisevima isto?
jel moguće da je sama nestala?
ili je moguće da su zaboravili napraviti taj bris? hm,.
razlika između pape i briseva je nekih 2 tjedna..

uglavnom pijem sumamed i dalacin kremu. valjda će to bit obje beštije?

da li mi možete preporučiti neke prirodne lijekove da ne razvijem gljivice i ojačam imunitet od antibiotika.
hvala

Natalie25
17.05.2012., 13:04
drage moje, evo da se i ja uključim, nije me bilo par tjedana

Ovaj ponedjeljak sam ponovo imala pregled, naravno nakon tereapije medazolom,vaginaletama itd itd....ponovnim brisom i pregledom na mikroskop upala se nije smanjila tako da sam ponovo dobila terapiju tablete medazol,medazol viginalete, i zadnja 3 dana canesten za rodnicu sa aplikatorom.

Moj problem je što uz tu bakteriju najverojatnije imam polip, koji se ne zna da li je nastao bakterijom tom ili sam ga već prije imala. Sad je već prošlo tri mjeseca i on se poveća, sad je već 9 mm, međutim prilikom upale nema ni govora o čišćenju, a isto tako mi ginekolog kaže da postoji mogućnost kad prođe upala da će i polip otići...tako da ponovo deset dana terapija i poslije menstruacije ponovo na pregled, pa ćemo vidjeti šta dalje...

isto tako,pošto ja uopće ne jedem mliječne proizvode, krenula sam pijući jedan lgg na dan, rekli su mi da bi mi to evenutalno isto moglo pomoći..

ne znam više, tri mjeseca se borim sa tim, a traje ko godineeeeee...užas

međugorje
17.05.2012., 20:20
drage moje, evo da se i ja uključim, nije me bilo par tjedana

Ovaj ponedjeljak sam ponovo imala pregled, naravno nakon tereapije medazolom,vaginaletama itd itd....ponovnim brisom i pregledom na mikroskop upala se nije smanjila tako da sam ponovo dobila terapiju tablete medazol,medazol viginalete, i zadnja 3 dana canesten za rodnicu sa aplikatorom.

Moj problem je što uz tu bakteriju najverojatnije imam polip, koji se ne zna da li je nastao bakterijom tom ili sam ga već prije imala. Sad je već prošlo tri mjeseca i on se poveća, sad je već 9 mm, međutim prilikom upale nema ni govora o čišćenju, a isto tako mi ginekolog kaže da postoji mogućnost kad prođe upala da će i polip otići...tako da ponovo deset dana terapija i poslije menstruacije ponovo na pregled, pa ćemo vidjeti šta dalje...

isto tako,pošto ja uopće ne jedem mliječne proizvode, krenula sam pijući jedan lgg na dan, rekli su mi da bi mi to evenutalno isto moglo pomoći..

ne znam više, tri mjeseca se borim sa tim, a traje ko godineeeeee...užas

Hm, ja nisam imala takav slucaj. Ali kod mene nije bilo nikakvih jakih upala, samo mi je nadena povecana prisutnost gardnerelle u rodnici. Prvi put sam ju rijesila medazol antibiotikom i vaginaletama, a sada, nakon 2 god kad se opet pojavila rijesila sam ju samo sa tabletama, 7 dana terapije. Kod tebe se valjda radi o tezem slucaju gdje se bas ugnijezdila i ne da se tako lako iskorijeniti. Budi uporna, obavezno si uzmi neki probiotik jer ce ti tako duga terapija jos poremetiti floru pa bi ti moglo buknuti jos nesto. Kad se god ima neka teza upala, rijetko kad prode odjednom, to zna potrajati dulje... Jedi vise jogurta, probaj onaj recept s tamponom i lgg, nesto ce vec upaliti.

Natalie25
13.06.2012., 14:43
Hm, ja nisam imala takav slucaj. Ali kod mene nije bilo nikakvih jakih upala, samo mi je nadena povecana prisutnost gardnerelle u rodnici. Prvi put sam ju rijesila medazol antibiotikom i vaginaletama, a sada, nakon 2 god kad se opet pojavila rijesila sam ju samo sa tabletama, 7 dana terapije. Kod tebe se valjda radi o tezem slucaju gdje se bas ugnijezdila i ne da se tako lako iskorijeniti. Budi uporna, obavezno si uzmi neki probiotik jer ce ti tako duga terapija jos poremetiti floru pa bi ti moglo buknuti jos nesto. Kad se god ima neka teza upala, rijetko kad prode odjednom, to zna potrajati dulje... Jedi vise jogurta, probaj onaj recept s tamponom i lgg, nesto ce vec upaliti.

hvala, probat ću sve samo da se rješim toga, sad čekam ponovo da dobijem menstruciju pa da odem kod ginekologa, pa ćemo vidjeti šta će ponovo reći :))

deja-vž
12.07.2012., 14:55
Bok cure.. Već neko vrijeme vodim rat sa bakterijskom vaginozom. nebi opet htjela ići doktorici pa me zanima da li ima u ljekarnama kakvih vaginaleta ili tableta ili kremica za rješavanje te vaginoze??! Probala sam gynofit s mliječnom kiselinom, canesten vaginalete, koristila sam medazol, nešto na g, arilin rapid i ostale ali ništa nije trajno popravilo moje stanje.. Stalno se vraća-skoro svaki mjesec.. Već sam luda...:503: Puno hvala na preporuci!! I još jedno pitanje ne vezano baš sa tom temom ali ipak ću pitati...- Mogu li kod svog obiteljskog doktora zatražiti uputnicu za testiranje na klamidiju??

Hvala cure!!!

Dorée
28.07.2012., 08:37
Šta se može nabavit za GV bez recepta?je li može vagisan?:ne zna:

nanaM
28.07.2012., 19:31
Molim pomoć.
na papa testu ustanovljena mi je gardnerella. za terapiju sam dobila - medazol tablete, dalacin kremu, canesten vaginalete.
Znači prvo uzmem tablete medazol 10 dana , pa Dalacin 7 dana pa canesten 3 dana? ili medazol i dalacin istovremeno? nikada do sada nisam uzimala ovakvu terapiju pa stvarno ne znam.
Uzimam kontracepcijske pilule yaz, da njih prekidam? zaboravila sam pitati gin?

Lilit
29.07.2012., 13:13
medazol tablete i dalcin kremu (imas aplikator pa se koristi kao vaginaleta??) uzimas skupa a kad potrosis dalacin onda ide canesten
canesten tu sluzi da od toliko lijekova (medazol, dalacin) ne dobijes jos i candidu :)

svesami
02.08.2012., 12:00
Šta se može nabavit za GV bez recepta?je li može vagisan?:ne zna:

neće ti pomoći. Uzmi Rosalgin granule i irigator. Ma što rekli o tome to je jedino učinkovito u mom slučaju. Nakon Dalacina sam je imala kao da ga nisam ni stavila i odurnu candidu koju mi je i frajer pokupio na kraju..Sad se ispirem sa Rosalginom, pijem puno vode i nadam se da sam mirna bar godinu dana...

versa_emerge
13.09.2012., 16:25
imam pitanje...dobila sam od ginekologa medazol tablete za mene i jedne za partnera...sad mene zanima zašto moj partner mora koristit ako njemu nije ništa i koristimo kondome ili to nema nikakve veze? mene i peče i boli tijekom odnosa + to imam isjedak pojačani... hvala na odgovoru, bilo kakvom!
dobila sam i rojazol i lactogyn uz to btw.

rossi79
14.09.2012., 19:38
imam pitanje...dobila sam od ginekologa medazol tablete za mene i jedne za partnera...sad mene zanima zašto moj partner mora koristit ako njemu nije ništa i koristimo kondome ili to nema nikakve veze? mene i peče i boli tijekom odnosa + to imam isjedak pojačani... hvala na odgovoru, bilo kakvom!
dobila sam i rojazol i lactogyn uz to btw.

u pravilu muškima nikad nije ništa, ali ako se ne liječe istovremeno sa ženom uglavnom dolazi do tzv. ping pong efekta odnosno samo se s infekcijom vrtite u krug. postavlja se pitanje čemu onda liječenje žene. jedina je bolja varijanta da partner napravi bakteriološki nalaz pa se iz njega može točno vidjeti ima li ili nema istu infekciju. ovako zbog tebe je bolje da popije medazol tablete.
rojazol si dobila da spriječiš divljanje gljivica koje se obično javljaju pod terapijom medazolom.

versa_emerge
14.09.2012., 22:39
u pravilu muškima nikad nije ništa, ali ako se ne liječe istovremeno sa ženom uglavnom dolazi do tzv. ping pong efekta odnosno samo se s infekcijom vrtite u krug. postavlja se pitanje čemu onda liječenje žene. jedina je bolja varijanta da partner napravi bakteriološki nalaz pa se iz njega može točno vidjeti ima li ili nema istu infekciju. ovako zbog tebe je bolje da popije medazol tablete.
rojazol si dobila da spriječiš divljanje gljivica koje se obično javljaju pod terapijom medazolom.

e hvala ti puno na odgovoru :)!! sam me još zanima da li ima kakve veze ako počnem pit prije njega jer njega trenutno nema doma pa ne možemo istovremeno počet...?

rossi79
15.09.2012., 16:21
e hvala ti puno na odgovoru :)!! sam me još zanima da li ima kakve veze ako počnem pit prije njega jer njega trenutno nema doma pa ne možemo istovremeno počet...?

nema veze, samo nemojte imati odnose do završetka terapije i jedne i druge strane.