PDA

View Full Version : Narančina, odn. medicinska, bolnička dijeta

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Dancica
10.01.2012., 18:33
meni je danas prvi dan, uspjela sam izgurati ali totalno mjenjajuci jelovnik :D
dorucak : caj + 3dvopeka
rucak: sok od narance, kuhano jaje, 2dvopeka, jogurt
vecera : tunjevina, 2 dvopeka

i sad upravo jedem jabuku :)

ne mogu nikako pojesti jaje bez dvopeka, uzasno mi je... danas sam pojela puno dvopeka, vidim to sad kad je ovdje napisano, ali nemogu drugacije...
za veceru nisam mogla jaje opet, nikako ga nisam mogla smisliti, klinci traze svoje a ja ne mogu sad izmisljati pa sam si ocijedila tunjevinu iz konzerve i to pojela...
vidjet cemo hoce li biti rezultata sa ovim izmjenama...

eh da, ja rajcicu ne mogu nikako i svaki put sam je samo preskocila ili bi umjesto nje pojela zlicu-dvije salse (pelati ili rajcica sa maslinovim uljem, petrusimulom i lukom)....

naomagic
11.01.2012., 10:57
mystery neznam kako to da nisi nista skinula sa njom!?:ne zna: Bas cudno!

Ja nisam nikad jela po tom redosljedu kako pise neg bi jela sve skupa i svejedno sam skidala kile!Mislim to nema logike jer svakako se neprave pauze izmedju namirnica koje jedes i opet su skupa u zeludcu ko da si ih i jeo skupa!
A tu djetu je moj poznanik inace jako debel i seceras(mislim) dobio od doktora i skinuo je kile!Naravno nije sad dva mjeseca odjedanput bio na njoj neg dva tjedna pa pauza pa opet!Nisu mu se vratile kile za sad a proslo je vec godina i pol!

I ja sam je drzala i nije strasna toliko jedino prva dva dana su kriticna a poslje se jede i mljeveno meso i sir...

Meni je bila ok!

E da,da dodam samo u mojoj djeti stoji mljavena junetina 125 gr pa sam je ja pekla i opet sam smrsala.
Htjela sam te pitati jesi skroz vagala hranu? Koliko dugo smiješ biti na takvoj dijeti i kolika je pauza između? Ja sam rodila prije 6,5mj. pa imam višak još 15kg.

Dancica
11.01.2012., 12:36
ja pauziram a tek sam pocela :(
naime, jutros za dorucak, umjesto dvopeka pojedem jednu snitu razenog kruha sa lanenim sjemenkama (onog vakumiranog), i izbije mi takva alergijska reakcija da sam na tabletama, a u jednom trenutku sam izgledala ko pravi vanzemaljac....

sad vise neznam uopce sto da jedem. Rucak preskacem, za veceru cu mljeveno meso i zelenu salatu, ali mislim da tako nesto i ide?

i da prijavim rezultat prvog dana - 1kg :cerek:

naomagic
11.01.2012., 14:53
ja pauziram a tek sam pocela :(
naime, jutros za dorucak, umjesto dvopeka pojedem jednu snitu razenog kruha sa lanenim sjemenkama (onog vakumiranog), i izbije mi takva alergijska reakcija da sam na tabletama, a u jednom trenutku sam izgledala ko pravi vanzemaljac....

sad vise neznam uopce sto da jedem. Rucak preskacem, za veceru cu mljeveno meso i zelenu salatu, ali mislim da tako nesto i ide?

i da prijavim rezultat prvog dana - 1kg :cerek:

Nemoj preskakivat obroke,to ti nije baš zdravo! Zamijeni s nečim drugim ako ti ručak ne paše,nikako ne smiješ gladovati. Ja sam jedno vrijeme samo ručala i debljala se jer sam se za ručak prejela i nadoknadila ono što nisam pojela za doručak i večeru. Ne govorim o ovoj dijeti. Govorim općenito.

Dancica
11.01.2012., 15:01
negdje je doslo do nesporazuma... rucak sam prekocila zato jer sam jos bila poprilicno uznemirena od trcanja do doktora jutros, omamljenosti od tablete, ... jela sam dvopek i pijem caj.
Veceru, kao sto sam napisala, nastavljam dalje.....

a za svaku zdravu prehranu, pa tako i dijetalnu treba imati 3-5obroka, a ova dijeta ih i ima :
- dorucak : caj i dvopek
- medjuobrok : voce
- rucak
- vecera

mafri
12.01.2012., 06:55
Htjela sam te pitati jesi skroz vagala hranu? Koliko dugo smiješ biti na takvoj dijeti i kolika je pauza između? Ja sam rodila prije 6,5mj. pa imam višak još 15kg.

Nisam nista vagala osim mesa i sira...sve drugo sam jela i vise,dvopek i narance,cak i drugo voce...
nisam nikad jela po redosljedu kako pise nego sve skupa...mislim da to ni nema veze kad se sve i onak spoji skupa u zeludcu...:ne zna:
To mi je bas glupo,bas nevidim razlog da pojedem prvo dvopek ,pa meso,pa jaje.......
I onako se gube kile kad po kalorijama to neprelazi ni 400 kcal
Meso sam znala prepec na tavi sa rajcicom i onom rajcicom u tetrapaku...cak sam znala i luk poprzit u mesu...
Prva dva dana su teska jer se doista malo jede...
Al sam gubila kile brzo...inace discipliniranim tempom prehrane mogu jako brzo izgubit a da nedobijem brzo,al aj me natjeraj :rolleyes::503:
Cak nemoram niti da se izgladnjujem samo malo smanjit...

linazg
12.01.2012., 14:03
mafri, ne kužim sad... jel ti piješ samo ''one'' tablete ili si na ovoj dijeti? Ili jedno i drugo? Pitam zbog efikasnosti samih tableta za koje sam zaintereisrana ;)

mafri
12.01.2012., 18:04
mafri, ne kužim sad... jel ti piješ samo ''one'' tablete ili si na ovoj dijeti? Ili jedno i drugo? Pitam zbog efikasnosti samih tableta za koje sam zaintereisrana ;)

Pijem "one" tablete :D
Nisam na dijeti nikakvoj...na ovoj sam bila prije koju godinu i skinula sam dosta kila i to brzo,al mi se sad negladuje vise ovako....

linazg
12.01.2012., 19:28
Pijem "one" tablete :D
Nisam na dijeti nikakvoj...na ovoj sam bila prije koju godinu i skinula sam dosta kila i to brzo,al mi se sad negladuje vise ovako....

suosjećam :D :p

leona5
17.01.2012., 09:11
evo ja izgurala 5 dana djete -1 kg samo izgubila, po 20 dkg po danu sam skužila jer sam se vagala ujutro i navečer, s time da sam ja navečer prva 3 dana jela čokoladne bananice :cerek: jer nisam mogla izdržati loše sam se jako osjećala....ali zadnja dva dana nisam ništa slatko uopće jela, sad sam bila dva dana na normalnoj prehrani i sad opet od danas startam 5 dana sa djetom...ali mogu Vam reći da mi je sada već to potpuno normalno jesti to što djeta propisuje i da uopće nemam potrebu za slatkim ili nečim da bi nadopunila si...čak nisam ni gladna uopće ne osjećam prazninu u želucu kao prvi tjedan nadam se da bude tako cjeli tjedan i da bude nešto više kila otišlo ovaj put ...:cerek:

Malena Mu
17.01.2012., 14:26
Evo prijavljujem svoj drugi dan dijete.

Upravo rucala :) ako se to moze nazvati ruckom, jelte :)

Ja se pridrzavam rasporeda uzimanja hrane, u smislu da postujem redoslijed dnevnih obroka i tjednog redoslijeda, ali hranu uzimam istovremeno.

Npr, sinoc sam za veceru od jaja, zelene salate i rajcice napravila salatu. Danas sam za rucak namazala vrhnja po dvopeku.

Slijedeci puta kad bude na redu, napravit cu punjena jaja - jaja puniti vrhnjem npr. da razbijem monotoniju.

Nisam puno gladna, jedino mi fali nesica s mlijeko, sad pijem crnu.
I da, vec mi puna kapa narance :504:

i jos jedno, e da, dvopek i jaja malo zacinim maslinovim uljem i s malo soli, valjda to nece ponistiti cijeli ucinak dijete.

Vaganje tek u ponedjeljak, nakon vikend pauze, da me ne obeshrabre rezultati.

Malena Mu
17.01.2012., 20:08
Prosla je i vecera, jako kasno, jer uopce nisam osjecala glad...cak sam pojela samo pola kolicine mesa i to silom, da ne preskacem preporuceno.
Ali narance mi idu na zivce...popila sam samo cijedjeni sok, pa onda zlicom izdubila polovice...

drugi dan gotov...cekam treci...

HonkingAntelope
18.01.2012., 09:38
meni je 3. dan 2. tjedna, s tim da sam radila pauzu za vikend.

dakle za vikend sam jela normalnu hranu, no količinski manje nego prije dijete. i trbuh me bolio cijeli vikend, kao da sam se prežderala :confused:

ja osjetim glad tek kasno navečer, pa pojedem koji štapić ili dvopek, al osim toga nisam niti jednom prevarila :mljacko:

Lorelai-
18.01.2012., 13:28
Pozdrav ekipi...ja sam nova na forumu,ali ne nova i kad je u pitanju ova dijeta. Prije ljeta prosle godine sam s ovom dijetom skinula nekih 5kg u 10ak dana (uz dosta brljanja:)...Anyway sad sam se opet malo zapustila i danas startam. Sa 166cm sam trenutno na 62kg. Nije strasno,nisu lose rasporedjene:D ali radije bih ja nekih -6kg tako da...racunam na vasu podrsku:mig: Ima netko tko mozda starta danas??? I da sto mislite o ideji da umjesto tih naranci koristim cca 2 limuna dnevno iscijedjena u 2l vode? Tako se puno lakse natjeram da pijem dovoljno tekucine,a koliko znam ''kvaka'' je u c vitaminu kao pospjesivacu probave? I da...imate neku zamjenu za zelenu salatu? uzasno mi je bljutava tako nezacinjena-kao da travu pasem... Prosli put kad sam provodila dijetu sam je jednostavno ne-jela:D...

Malena Mu
18.01.2012., 15:31
Ja sam danas bas bas gladna :503: jos sam svojima pravila pizzu :503:

Lorelai - ja sam danas za rucak imala zelenu salatu, zacinila sam je s malo ulja i octa i po njoj prelila izmjesano kiselo vrhnje, pa mi je bilo lakse pojesti,,,
a sto se limuna tice, mislim da ga mozes slobodno iscijediti i pored narance, ne vidim da bi te ubile te kalorije viska :p

joj, kako sam gladna, jedva cekam veceru, danas cu je smazati puno ranije....

Marincica1504
20.01.2012., 09:22
Pozz svima! Moj muz i ja smo danas 5.dan na ovoj dijeti... dosta smo brljali...i pecem meso s malo ulja i sve zajedno jedemo...i jedan dan vecera(zbog feste) i sinoc kokice..i banana ili jabuka umjesto narance...ja -2kg,on-2,5...jos danas i vikend pauza....mi zadovoljni

Lorelai-
20.01.2012., 10:11
Evo ja prijavljujem treci dan dijete. Nije sjajno,ali nije ni lose. Jutros vaga pokazuje -0,5 kg. Prvi dan je protekao odlicno,ali jucer sam zbrljala s jednom palacinkom s lino ladom-tijesto i secerna bomba, bravo ja:mad: ali nema veze-bolje malo zbrljati ali nastaviti nego odustati:cerek:

petra_:)
20.01.2012., 10:32
Ja sam na ovoj dijeti od prošlog tjedna. Prošli tjedan otišlo dole 4 kg, ovaj tjedan samo 1kg :(. Ali ne odustajem! :) Samo naprijed!!

Kate+
20.01.2012., 10:34
Bok ljudi, evo ja sam smislila plan mršavljenja koji ide ovako: u svakom mjesecu izgubit max. 3-4 kile ovom dijetom i onda prestat s dijetom do sljedećeg mjeseca. Početkom siječnja sam izgubila 4 kile u 5 dana i jedna se naravno vratila isti tren, al ostale tri se nisu vratile, postala sam izbirljivija s hranom-dosta povrća i voća jedem i više se pazim mada dosta čokolade jedem-jupiii! Sad čekam da prođe mjesečnica i vraćam se narančama :)
Iz svojih ukupno 5 tjedana ove dijete (3+1 tjedan ovog ljeta) sam smislila savjete:
1. Umjesto naranče po potrebi pojest grejp, jabuku ili šljive ako ima problema s probavom.
2. Čaj ili limun u vodi konzumirat u trenucima krize.
3. Umjesto rajčica (kako su gadne u ovo doba godine), kad više ne mogu, uzet jabuku ili naranču.
4. Meso peč na jednoj od onih tava koje ne trebaju ulje, ako je mljevena svinjetina ona sama pusti više masti, govedina malo manje. Meso kupit u mesara!
5. Meni se probava poremeti pa nekad jedem te šljive ujutro, a osim toga sam počela umjesto dvopeka (koji zatvara!) radit fini svoj domaći kruh s tonom sjemenki lana, suncokreta, zobenih pahuljica, s graham i raženim brašnom...
Puse cure i pišite, podrška je lijepa stvar koja mi je pomogla prošli put. Još samo 10 kila!!!

Kate+
20.01.2012., 13:02
Ja sam na ovoj dijeti od prošlog tjedna. Prošli tjedan otišlo dole 4 kg, ovaj tjedan samo 1kg :(. Ali ne odustajem! :) Samo naprijed!!

Bravo za 5kg!!! Normalno je da prvi tjedan izgubiš više, a dalje sporije, mislim da se troši sve starija i starija mast i da joj je onda teže otopit se. Ne želim te obeshrabrit i ako osjećaš da se nećeš moć prisilit natrag na dijetu nakon pauze, nastavi, ali ovisno o tome koliko moraš izgubit, pazi da ne pretjeraš u gubljenju, nego pravi pauze, jer npr. 10 ili 15kg u mjesec dana je strašno puno i može uzrokovat gadne probleme...

20.01.2012., 13:40
Bravo za 5kg!!! Normalno je da prvi tjedan izgubiš više, a dalje sporije, mislim da se troši sve starija i starija mast i da joj je onda teže otopit se. Ne želim te obeshrabrit i ako osjećaš da se nećeš moć prisilit natrag na dijetu nakon pauze, nastavi, ali ovisno o tome koliko moraš izgubit, pazi da ne pretjeraš u gubljenju, nego pravi pauze, jer npr. 10 ili 15kg u mjesec dana je strašno puno i može uzrokovat gadne probleme...

Ja namjeravam još jedan tjedan pa onda napraviti pauzu. Tak sam si nekako isplanirala pa ne bih htjela prekidati prije. A znam da je tako normalno, kad malo uspori pa onda opet krene... al nekako je lijepo i motivirajuće kad ode koja kilica dole :cerek:

Kate+
20.01.2012., 15:04
Ja namjeravam još jedan tjedan pa onda napraviti pauzu. Tak sam si nekako isplanirala pa ne bih htjela prekidati prije. A znam da je tako normalno, kad malo uspori pa onda opet krene... al nekako je lijepo i motivirajuće kad ode koja kilica dole :cerek:

Slažem se-bravo curo držim palčeve. Ja sva blistam od sreće da nisam vratila te kile u ova dva tjedna i postala sam opreznija s hranom i nekako imam osjećaj da će mi bit lakše ponovno na dijetu, odlučila sam krenut s dijetom od nedjelje, a cilj je 2 kg!

Malena Mu
20.01.2012., 16:56
do ponedjeljka ne planiram ni primirisati narancama, pa da se i ucrvaju, necu ih taknuti!!!!!

ceka me jos vecera (nisam ni blizu gladi) i onda pauza za vikend, samo sto sad ne znam sto bih jela za vikend :confused: malo tjestenine od duruma mozda,...hmmm.

vagala sam se, izgubila sa 2 kile. Nadala sam se vecem gubitku, ali eto...Osjecam se lakse, to mi je zasad najbitnije.

ovaj tjedan se nisam puno trosila fizicki, pa cu to povecati slijedeci tjedan.Znam da nije dobro gubiti previse kilograma mjesecno, ali ja trebam promjenu sto hitnije, ili cu upasti u depresiju.

Ovaj tjedan nisam puno varala i brljala, znala sam samo koji put umjesto jednog dvopeka, pojesti dva.Ne precesto.

Probava mi je dosta usporena, jel se i vama dogadja isto?

20.01.2012., 17:02
Ja isto ponekad pojedem 2 dvopeka umjesto jednog.. Ovisi koliko sam gladna. Ali ja si to dopustim jer vježbam 3x tjedno pa se opravdavam tak :mig:
Probava mi je inače loša, ovdje mi se popravila malo a i pijem jedan čaj dobar za probavu pa i to utječe. Meni je cilj skinuti još jedno 12kg. Nakon slijedećeg tjedna radim pauzu tjedan ili dva pa opet..

Lorelai-
21.01.2012., 22:30
Ja sam danas i jucer sve zabrljala i tako sam ljuta na sebe :503: Ujutro je vaganje i idem ispocetka :durica

Malena Mu
22.01.2012., 09:49
i ja sam :D utrpala sam u sebe redom od kolaca, cokolade, kobasice...joooooj...

sutra je novi dan :rolleyes:

22.01.2012., 13:49
ne radite pauzu vikendom? ja da, doduše pokušavam ne trpati sve živo u sebe al se fino napapam :)

Malena Mu
22.01.2012., 15:44
da, ja sam na pauzi jucer i danas, pa sam pretjerala u svemu.

Kate+
23.01.2012., 07:37
I ja sam od jučer opet na dijeti. Nekako sam shvatila da bi mi lakše bilo podnijeti da ponedjeljak i početak dijete nisu isti dan. Mene je do sad kriza lovila najjače oko 4. dana (vjerojatno tad tijelo počne ozbiljno topit masti).
Naranče su mi oduvijek bile omiljeno voće, ali više nisu. Rajčice mijenjam narančama, jer ih ne mogu vidjet... Osim ove bolničke, ne znam kakvu bih dijetu uspjela izdurat jer mogu podnijet ili strogi režim ili normalnu prehranu kojom se ništa ne gubi nego održava (a očito mogu podnijet i prehranu kojom se dobiva kile hehehe).
Ja ne brljam dok sam na dijeti (2 dvopeka (tj. kruha) ili naranče umjesto jednog ne smatram brljanjem :) ), jer mi dođe žalosno pri srcu da bih opet morala na 1. dan.
Meni se isto poremetila probava, unatoč jedenju doma spravljenog raženog kruha sa sjemenkama, moguće da jadno tijelo nit nema što izbacit van. Ako postane krizno, popit ću neki prirodni čaj...

Kate+
23.01.2012., 07:43
Ja isto ponekad pojedem 2 dvopeka umjesto jednog.. Ovisi koliko sam gladna. Ali ja si to dopustim jer vježbam 3x tjedno pa se opravdavam tak :mig:
Probava mi je inače loša, ovdje mi se popravila malo a i pijem jedan čaj dobar za probavu pa i to utječe. Meni je cilj skinuti još jedno 12kg. Nakon slijedećeg tjedna radim pauzu tjedan ili dva pa opet..

Tvoj cilj je blizu mog-ja bih nekih 10kg, kroz nekoliko mjeseci...
Koji čaj za probavu piješ? Mene je grozno smučilo i nije mi pola jutra bilo dobro od onog što ga ima kupit u DM-u, a koji je s laksativnim učinkom, al onda se van izlučila tona toga, dakle bar je upalio. Sad sam probala s Ella's čajem, al on mi djeluje isključivo diuretički, čini se.

da, ja sam na pauzi jucer i danas, pa sam pretjerala u svemu.

Imate li cure problema počet jest kad ste na pauzi? Meni je prvi dan, a još i drugi bilo teško pojest i pola od količine koja je normalna. Ne znam buni li se to želudac ili mozak kojeg je strah da će skoro morat opet na dijetu ako se ne bude kontrolirao. Ova dijeta mi je zbilja utjerala strah u kosti (brutalna je!), jer se svega pridržavam bespogovorno.
Inače, osim bolničke dijete sam samo jednom bila na dijeti, prije 3-4 godine probala samo jednu prema kojoj se smije jest što god želiš prije 18h, a poslije apsolutno ništa. Ta je isto djelovala jako lijepo-7 kila u mjesec i pol tako da uopče nisam imala viška kila nakon toga, ali sam ih u roku keks i dobila natrag i kroz ove godine složila još 1-2 kile godišnje.

23.01.2012., 08:34
[QUOTE=Kate+;37765728]Tvoj cilj je blizu mog-ja bih nekih 10kg, kroz nekoliko mjeseci...
Koji čaj za probavu piješ? Mene je grozno smučilo i nije mi pola jutra bilo dobro od onog što ga ima kupit u DM-u, a koji je s laksativnim učinkom, al onda se van izlučila tona toga, dakle bar je upalio. Sad sam probala s Ella's čajem, al on mi djeluje isključivo diuretički, čini se.

Čaj je SlimX. Mislim da ga nema kod nas za kupiti...

Malena Mu
23.01.2012., 09:03
2. tjedan, 1. dan

prosli tjedan sam izgubila 2 kg, a vratila za vikend jednu ...ali za vikend nisam imala nikakvih problema s probavam, stovise :)

mislim da je ipak u pitanju da tijelo nema bas sto izbaciti iz organizma tijekom dijete.

Ovaj tjedan sam si zamislila puno fizickih aktivnosti, pa da vidimo kako ce ici do kraja tjedna.

P.S. iako sam vratila jedan kilogram, dakle ukupno izgubila samo 1 kilu, obujam u struku mi je puno manji, provjereno na frisko opranim hlacama :) pa eto bar neko zadovoljstvo

Malena Mu
23.01.2012., 09:04
Imate li cure problema počet jest kad ste na pauzi?

Bas nikakvih :504:

Kate+
23.01.2012., 09:24
Malena Mu, moguće da zbilja tijelo nema što izbacit. Trenutno sam sretna jer je probava prodjelovala nedavno :cerek:
Odlično da se struk smanjio, ja zaboravila mjerit po sebi (možda i bolje da me depra ne ulovi), al sigurno ću vidjet rezultate na odječi ako ih bude. Evo, hehe, čini mi se kao da več imam više mjesta u grudnjaku :D

Lorelai-
23.01.2012., 11:14
nakon mog neuspjesnog pokusaja prosli tjedan da vam se pridruzim u skidanju kila,evo me opet-ja i moja zasad celicna volja :D Odlucila sam si ubaciti i malo fizicke aktivnosti.skinula sam si neki video zumbe pa imam namjeru da ''zumbam'' po stanu:). Najradije bih kad bih se mogla natjerati svaki dan sto cu i pokusati-znate ono, zestoki napad na kile na svim frontama :ceka: ali nema veze,ako bude 3 puta ja cu biti zadovoljna.

Hmmm sto se tice ove probave slazem se s Malenom Mu.Mislim da u principu i nema tijelo bas tako puno za izbaciti kao inace. Mada ja nisam imala problema (kad sam nekad ranije drzala tu dijetu)-meni bi uglavnom ova jutarnja kava odradila svoje :cerek:
I da,cestitke svim curama ''u minusu'' samo tako nastavite :top:
btw mene zanima, kad ste u krizama, imate li jos neke dodatne metode motivacije (naravno osim ove ovdje zlata vrijedne podrske:mig:) tipa slika Adriane Lime na frizideru :cerek::cerek::cerek:

Kate+
23.01.2012., 11:50
Lorelai-, nemoj se puno ljutit na samu sebe, odlično je da ti to nije skršilo volju i sigurna sam da ćeš sad bit jača i odlučnija.
Meni je najveća motivacija kad pokleknem to da promislim koliko strašno bi bilo da je opet 1. dan i da su dotadašnji dani patnje upropašteni. Za sebe sam shvatila da najviše izgubim 4. dan ove dijete i onda mi se čini groznim pokleknut nakon što makar jedan dan izduram. Pomoć mi je i ova tema na forumu, kad škicnem tu i vidim kako se i drugi bore, lakše mi je i sram bi me bilo pokleknut. Recite cure ako previše piskaram po temi, al pomaže mi i ovako raspisat se i posložit malo strategiju, a nadam se da će i vama pomoć. Meni još pomaže i kad gledam druge kako jedu s guštom i kad osjetim makar od njihove hrane opojne mirise.
Što se tiče vježbanja, ne mogu se i dalje natjerat da budem redovita, al odlučila sam ne zlostavljat se baš sve odjednom, nego idem u šetnje koliko imam vremena i koliko mogu izdurat, plus u ova dva tjedna pauze od dijete sam pazila da jedem zdravo voće, povrće i meso domaće i s placa, mlijeko i mliječne proizvode s placa, mijesila sam i dalje mijesim umjesto dvopeka šareni kruh sa sjemenkama, i premda sam jela svaki dan nešto čokolade, a nekoliko puta i malo grickalica, nije se ni jedna kila prilijepila.
Primijetila sam još nešto, nakon što sam se početkom siječnja ovom dijetom odlijepila od kupovnih grickalica i općenito visokoprocesuiranih proizvoda, da mi više nisu ni ukusni nit me toliko mame. Nadam se da će potrajat!

naomagic
23.01.2012., 23:17
Evo ja u 12 dana sam smršavila 3,5 kg. Zanima me sljedeće: koliko dana smijem biti na toj dijeti i kad i koliko pravim pauzu?! Ostalo mi je još nekih 10-ak kg za skinut.

24.01.2012., 09:17
Evo ja u 12 dana sam smršavila 3,5 kg. Zanima me sljedeće: koliko dana smijem biti na toj dijeti i kad i koliko pravim pauzu?! Ostalo mi je još nekih 10-ak kg za skinut.

Znači dijeta bi trebala ići 3X5 dana, znači 5 dana pa 2 dana pauza. Nakon ta 3 tjedna, trebala bi ići malo duža pauza.

naomagic
24.01.2012., 09:38
Znači dijeta bi trebala ići 3X5 dana, znači 5 dana pa 2 dana pauza. Nakon ta 3 tjedna, trebala bi ići malo duža pauza.

Ok,hvala ti Petra! A što smijem jesti u toj dužoj pauzi da ne bi vratila kg?! Znači ta se dijeta može provoditi toliko dugo dok ne skinem sve suvišne kg?

24.01.2012., 10:22
Pa da, ali uz obavezne pauze. Ja jedem sve, samo ne previše.

Kate+
24.01.2012., 10:55
Ok,hvala ti Petra! A što smijem jesti u toj dužoj pauzi da ne bi vratila kg?! Znači ta se dijeta može provoditi toliko dugo dok ne skinem sve suvišne kg?

Petra ti je dobro odgovorila 3*5 dana, a onda dulja pauza ili možeš kao što ja planiram, 5 dana te dijete, onda 2-3 tjedna pauze, onda opet 5 dana te dijete dok ne izgubim dovoljno. Ova dijeta je dosta iscrpljujuća, pa treba pazit da se ne pretjera.
U pauzi sam jela od svega, ali zdraviju varijatnu (s placa), pazeći na količine, samo sam zadnji dan pauze za objed pojela jedan komad slavonske kobasice previše i dobro sam znala da to jedu oči, a ne trbuh. Čini mi se da sad bolje razumijem onaj trenutak kad tijelo kaže stani.
Danas mi je 3. dan 2. tjedna dijete ne računajući pauzu. Imam 5 kila manje nego 2.1. (novogodišnja odluka koje ću se držat :)). Danas sam se ulovila da čeznem za nekom lijepom hranom, ali još dva i pol dana ću uspjet izdržat do pauze!! Inače, imam osjećaj kao da bolje razmišljam od kad sam na dijeti i u pauzi umjerenoj prehrani, valjda neki evolucijski efekt preživljavanja :)

naomagic
24.01.2012., 13:53
Petra ti je dobro odgovorila 3*5 dana, a onda dulja pauza ili možeš kao što ja planiram, 5 dana te dijete, onda 2-3 tjedna pauze, onda opet 5 dana te dijete dok ne izgubim dovoljno. Ova dijeta je dosta iscrpljujuća, pa treba pazit da se ne pretjera.
U pauzi sam jela od svega, ali zdraviju varijatnu (s placa), pazeći na količine, samo sam zadnji dan pauze za objed pojela jedan komad slavonske kobasice previše i dobro sam znala da to jedu oči, a ne trbuh. Čini mi se da sad bolje razumijem onaj trenutak kad tijelo kaže stani.
Danas mi je 3. dan 2. tjedna dijete ne računajući pauzu. Imam 5 kila manje nego 2.1. (novogodišnja odluka koje ću se držat :)). Danas sam se ulovila da čeznem za nekom lijepom hranom, ali još dva i pol dana ću uspjet izdržat do pauze!! Inače, imam osjećaj kao da bolje razmišljam od kad sam na dijeti i u pauzi umjerenoj prehrani, valjda neki evolucijski efekt preživljavanja :)
Hvala i tebi Kate na odgovoru! :D Stvarno sam uporna ko bik. Sad sam na nekoj pauzi i stvarno pazim šta i koliko jedem i jedem uglavnom zdravu hranu i mislim da ću uspjeti. :D

Kate+
24.01.2012., 14:45
Hvala i tebi Kate na odgovoru! :D Stvarno sam uporna ko bik. Sad sam na nekoj pauzi i stvarno pazim šta i koliko jedem i jedem uglavnom zdravu hranu i mislim da ću uspjeti. :D

Nadam se da hoćeš!
Ova dijeta mi se čini bolje rješenje za ljude poput mene, jer je meni puno gore da svaki dan trošim malko više nego unesem i tako stalnim zakidanjem smršavim. Lakše mi je mučit se ovime i ostatak vremena pazit da jedem normalno.

Malena Mu
24.01.2012., 17:23
Na papiru na kojemu sam ja dobila ovu dijetu, pise da se kilogrami ne vracaju nakon zavrsetka dijete ukoliko se ponedjeljkom jede:

Dorucak- čaša soka od limuna bez secera
Rucak - 1 jabuka, 1 dvopek
Vecera - 1 jaje, 1 paradajz, 1 dvopek

Pauza najmanje dva tjedna.

Lorelai-
24.01.2012., 19:46
Na papiru na kojemu sam ja dobila ovu dijetu, pise da se kilogrami ne vracaju nakon zavrsetka dijete ukoliko se ponedjeljkom jede:

Dorucak- čaša soka od limuna bez secera
Rucak - 1 jabuka, 1 dvopek
Vecera - 1 jaje, 1 paradajz, 1 dvopek

Ja moram priznati da kad sam ovom dijetom skidala kilograme prije ljeta, nisam se nakon toga drzala ovog jelovnika ponedjeljkom. Meni se to nekako cini nepotrebnim jer uzalud to ako izgubis mjeru u hrani ostalih 6 dana :ne zna: Ja sam samo nekih cca dva tjedna po zavrsetku dijete pazila da ne ''navalim'' na hranu odjednom, pazila sam da imam vise manjih obroka kako bi se metabolizam malo vratio u normalu nakon ovako oskudnih obroka. I meni je to upalilo. Nakon toga sam se stvarno normalno hranila, jela kad sam gladna,jela sto mi se jelo...nista se nije vratilo. Ovaj visak od nekoliko kilograma koji sad pokusavam skinuti sam si sama kriva :D-nakupim kilograme kad bas pretjeram u jelima koja su kalorijska bombe :cerek: al dobro,zato sad malo patnje,ali isplatit ce se :mig:

Bubi001
25.01.2012., 14:35
Bok svima,

evo i ja sam prvi dan na ovoj stranici, ali 8 dan na dijeti...pratim vas vec nekoliko tijedna....dijeta mi je poznata bila sam ranije na njoj i u 4 tijedna sam bila skinula 8 kila i sad sam opet pocela i moram reci da sam prezadovoljna ovaj puta....-6 kg jutros :cerek:
za skinut imam vise nego dosta....cilj mi je do 8 mjeseca bar jos 10 kila :)
Sto se tice hrane sve mi odgovara nemam problema ni sa cine...pridrzavam se....al kad me uhvati VELIKA kriza pojedem kocku dvije cokolade ali ne vise...

Kate+
25.01.2012., 15:09
Bok svima,

evo i ja sam prvi dan na ovoj stranici, ali 8 dan na dijeti...pratim vas vec nekoliko tijedna....dijeta mi je poznata bila sam ranije na njoj i u 4 tijedna sam bila skinula 8 kila i sad sam opet pocela i moram reci da sam prezadovoljna ovaj puta....-6 kg jutros :cerek:
za skinut imam vise nego dosta....cilj mi je do 8 mjeseca bar jos 10 kila :)
Sto se tice hrane sve mi odgovara nemam problema ni sa cine...pridrzavam se....al kad me uhvati VELIKA kriza pojedem kocku dvije cokolade ali ne vise...

Bravo Bubi001.
Meni je danas 4. dan 2. tjedna i u petak počinjem s pauzom. Upravo me ulovila gadna kriza kad sam se sjetila da sam zaboravila odledit meso za večeru, a gladna sam ko vuk! Ujutro se rano dižem i onda zadnji obrok svaki dan pojedem između 4 i 5 i na večer kruljiii, al ne dam se, još malo pa pauza!

marie2
25.01.2012., 18:39
hello! :)
eto, trenutno sam na un-ki i mislim je držat do 26. veljače, a ako dotad ne postignem željene težinu krećem na bolničku. pred 2 godine sam s njom uspješno uspjela skinut 3 kile (sa 52 na 49kg na svojih 160cm visine) u 3 tjedna njene primjene. dakle, super rješenje i daje brze rezultate. također sam isprobala i grejpfrut dijetu, koja joj je slična, i isto daje dobre rezultate. pozz

Malena Mu
26.01.2012., 15:48
4.dan drugi tjedan

prosli tjedan sam na 4 danu bila pregladna, a danas sam silom pojela rucak :)

sve mi odgovara, naravno osim naranci...

dobrodoslica novim bolnicarima i onima koji ce to tek postati:mig:

26.01.2012., 18:20
meni je 4. dan uvijek najgori... i obavezno mi negdje zamiriši burek od mesa ili pizza i onda cijeli dan baš nekako teško preživim :rolleyes:. Ali inače 3. tjedan, prezadovoljna sam.. 2 i pol kile ovaj tjedan :mig:

Lorelai-
26.01.2012., 20:51
ej curke...evo da podnesem malo izvjestaja. U ponedjeljak ujutro sam se vagala 63,8 vaga pokazala; jutros 61,3 tako da...ok je. Nisam nista brljala do danas, ali nije nista strasno....valjda:rolleyes: Uglavnom vecera je u pitanju. Bila sam taaaaaaako gladna i imala sam osjecaj da ako pojedem to sto mi je po rasporedu da za sat vremena se budem slomila i zavrsila s glavom u frizideru. Pa sam uzela malo ''konkretniji'' obrok. Imala sam nekog vec pripravljenog zaledenog povrca (paprika i paradajiz bez nekig posebnih dodataka) pa sam se toga najela toga s 2 dvopeka. Kazem konkretniji jer to inace volim papati pa se ne osjecam kao da mi je netko nesto uskratio :D Ali nisam pretjerala. Nekako mislim da kalorijski nisam u nekom visku...
sutra je 5 dan. Nemam namjeru raditi pauzu dok ne dodjem na nekih 58 barem.
Kako vi napredujete? Pisite:mig:

Kate+
27.01.2012., 07:56
Bok cure, ja sam od danas na pauzi, nakon 2. tjedna. Nisam još odlučila kad nastavljam dalje, za nekih tjedan-dva.
Danas imam 5 kila manje nego 2.1., a 1-2 manje nego prije 5 dana.
Nadam se u pauzi održat ove kile! Mislila sam ipak nastavit u komadu bez pauze, ali 3. i 4. dan mi se vrtilo u glavi prije večere i na večer, pa sam odlučila malo se odmorit da kakvu boleštinu ne pokupim. Ako več sutra ne dobijem natrag kilicu, to će bit u redu za sad.

Bubi001
27.01.2012., 10:09
ej curke...i ja sam odlucila kao Lorelai- ici dokle moze bez pauze...za sad mi nije ni lose niti mi se vrati u glavi (hvala bogu)..tako sam i prosli vikend nastavila kao prvi dan.....dok imam volje neka ide...strah me ako krenem na pauzu da ce mi opet prvi dan pasti tesko....tako da guram sada ovako svaki dan.....i kile idu sada malo sporije dole, nego na pocetku..al to je ono normalno...al uglavnom idu :-)

verenna
29.01.2012., 00:51
Pozdrav cure!! Evo dugo sam se premišljala...jednom sam bila na toj dijeti (naranča-dvopek,jaje..)ali kratko ne sjećam se više jer sam cijeli život na svim mogućim dijetama:) Uglavnom. trebam skinuti nekih 5kg i trenutno sam na UN dijeti već par dana...ne znam da li mi preporučate da nastavim UN ili da idem na ovu? UN mi je malo zanimljivija jer dozvoljava širi izbor namirnica pa ne dolazim u nikakva druga iskušenja...

molim za savjet. Kakva vam je ova dijeta?

Kate+
30.01.2012., 14:38
Pozdrav cure!! Evo dugo sam se premišljala...jednom sam bila na toj dijeti (naranča-dvopek,jaje..)ali kratko ne sjećam se više jer sam cijeli život na svim mogućim dijetama:) Uglavnom. trebam skinuti nekih 5kg i trenutno sam na UN dijeti već par dana...ne znam da li mi preporučate da nastavim UN ili da idem na ovu? UN mi je malo zanimljivija jer dozvoljava širi izbor namirnica pa ne dolazim u nikakva druga iskušenja...

molim za savjet. Kakva vam je ova dijeta?

Meni se ova dijeta sviđa premda je stroga i dosta je naporno nosit na posao posudicu s ručkom i durat do večere, al prije nje sam bila samo na "dijeti" gdje jedeš što god želiš do 18h, poslije ništa, a i ta mi je bila ok.
Meni je dapače gore od kad sam u pauzi ove dijete jer se sad toliko toga nudi oko mene i moram se trudit da odolim svemu i svačemu. Dok sam bila na ovoj dijeti, mamila me jedino mogućnost da pojedem malo više kruhića ili jabuku hehe.

verenna
30.01.2012., 23:59
Kate hvala na odgovoru. Evo mene zanima sljedeće :
ja ne volim mljeveno meso i zanima me da li mogu pojesti u zamjenu za to bilo sto drugo npr. kuhano bijelo meso piletina, šnicla ili tuna, hrenovka bilo što? molim vas recite da.
da li zelenu salatu mogu zamijeniti npr. cikla,krastavci ili bilo što drugo ponekad?
može li mi neko poslati ovu dijetu molim vas jer svagdje piše drugačije? negdje piše 2 krekera negdje 4 negdje jogurt negdje vrhnje, na KOJOJ ste vi dijeti svagdje drugačiji primjer jelovnika....bojim se da ću skinuti pogrešnu pa mi pošaljite molim vas.

ja sam trenutno na un uskoro zavrsavam s jednim krugom i voljela bi se prebaciti na ovu jer kile ne idu dole.
hvala svakome ko mi odgovori na pp

verenna
31.01.2012., 00:00
Kate hvala na odgovoru. Evo mene zanima sljedeće :
ja ne volim mljeveno meso i zanima me da li mogu pojesti u zamjenu za to bilo sto drugo npr. kuhano bijelo meso piletina, šnicla ili tuna, hrenovka bilo što? molim vas recite da.
da li zelenu salatu mogu zamijeniti npr. cikla,krastavci ili bilo što drugo ponekad?
može li mi neko poslati ovu dijetu molim vas jer svagdje piše drugačije? negdje piše 2 krekera negdje 4 negdje jogurt negdje vrhnje, na KOJOJ ste vi dijeti svagdje drugačiji primjer jelovnika....bojim se da ću skinuti pogrešnu pa mi pošaljite molim vas.

ja sam trenutno na un uskoro zavrsavam s jednim krugom i voljela bi se prebaciti na ovu jer kile ne idu dole.
hvala svakome ko mi odgovori na pp

Kate+
31.01.2012., 07:23
Verenna, mislim da možeš zamijenit ovo mljeveno s piletinom ili puretinom kuhanom ili ispečeno na tavi bez ulja. Mislim da zelenu salatu ne možeš mijenjat, al zato ima širok spektar zelene salate-meni su najbolje puterica i matovilac u ovo doba, al možeš još svašta-rikulu, kristalku...
Ja sam na ovoj verziji dijete, s time da ja rajčice mijenjam s narančama, dvopek s domaćim kruhom od šarenih brašna i sa sjemenkama, a svako meso jedem mljeveno, jer nisam mogla podnijet okus u jednom komadu:

DORUČAK – svaki dan isto
1 naranča
1 šnita dvopeka
1 šalica kave ili čaja bez šećera

1. dan RUČAK
1 naranča
1 jaje
1/2 l jogurta ili kiselog mlijeka
2 dvopeka

1. dan VEČERA
2 paradajza
2 jaja
1/2 glavice salate
2 dvopeka

2. dan RUČAK
1 naranča
1 jaje
2 dvopeka

2. dan VEČERA
125 g mljevenog mesa
1 paradajz ili 1 naranča
1 dvopek

3. dan RUČAK
1 naranča
1 jaje
1 glavica salate

3. dan VEČERA
125 g steka
1 naranča
1 dvopek

4. dan RUČAK
125 g svježeg sira
1 paradajz
1 kiseli krastavac
1 dvopek

4. dan VEČERA
125 g mljevenog mesa
2 paradajza
1 jabuka
1 dvopek

5. dan RUČAK
200 g mesa ili ribe
1 paradajz
1 dvopek

5. dan VEČERA
½ kg kuhanog povrća
1 jaje
1 paradajz

ZAČINITI S OCTOM, BEZ SOLI
Nakon 5 dana dijete izgubili ste 2,5 do 5 kg. Nakon 5 dana dijeta se ponavlja od 1 do
5 i tako tri puta. Nakon 15 dana izgubili ste 15 kg i nećete ih više dobiti ukoliko
nakon dijete jedete normalno (manje), osim svakog ponedjeljka jesti sljedeće:
DORUČAK: 1 čaša soka od svježeg limuna (bez šećera)
RUČAK: 1 jabuka, 1 dvopek
VEČERA: 1 jaje, 1 paradajz, 1 dvopek
Navedene namirnice mogu se uzimate tople ili hladne. Vrlo je važno namirnice
uzimati točno ovim redoslijedom i niti jednu ne izostaviti, jer je sistem ispitan
(ukoliko se ne uzima ovim redoslijedom ili međusobno izmiješa, nema rezultata).
BEZ ALKOHOLA!

naomagic
31.01.2012., 11:18
Evo da se i ja pohvalim...kad sam krenula na dijetu imala sam 79,1kg,danas već imam 75,0kg i super se osjećam! :D Plan mi je doći do 62-63kg do ljeta, ne forsirati nagli pad kila. Imam malo usporeniji metabolizam,ali idu kg svejedno dolje,mada neki pričali da ne mogu skinuti.I super se osjećam jer sam stala u jedne trapke.Kad sam išla u rodilište imala sam 93kg curke moje...presretna sam što sam skinula tolike kg...išla sam rodit 25.6.,s porodom sam izgubila 11kg,a sve ostalo sam morala sama skidati,kako god...:D

Kate+
31.01.2012., 12:20
Evo da se i ja pohvalim...kad sam krenula na dijetu imala sam 79,1kg,danas već imam 75,0kg i super se osjećam! :D Plan mi je doći do 62-63kg do ljeta, ne forsirati nagli pad kila. Imam malo usporeniji metabolizam,ali idu kg svejedno dolje,mada neki pričali da ne mogu skinuti.I super se osjećam jer sam stala u jedne trapke.Kad sam išla u rodilište imala sam 93kg curke moje...presretna sam što sam skinula tolike kg...išla sam rodit 25.6.,s porodom sam izgubila 11kg,a sve ostalo sam morala sama skidati,kako god...:D

Bravo i za rezultate i za ustrajnost!
Podsjetila si me na jedan od mojih motiva da smršavim-prešla sam kritičnu granicu kila do kud mogu trpit, a da me fizički ne tlače i onda mi je palo na pamet što će bit kad ostanem trudna za koju godinu-kako ću te kile uspjet teglit okolo, kad sad več imam viška kao da sam trudna...

verenna
31.01.2012., 20:21
Bok cure, evo mene :D
Danas mi je 9 dan UN. Ukoliko se odlučim na vašu dijeticu dolazim k vama pa se nadam da me primate.
Ponovit ću - moram skinuti 3-5 kg. Ukoliko budem na dijeti neću uvijek jesti naranču , nekad ću zamijeniti drugim voćem. Dvopek ću pojesti samo one dane kad baš budem jako gladna. Umjesto vrhnja ču piti bezmasni jogurt. Mljeveno meso zamjenjujem kuhanom junetinom ili bijelim pilećim mesom kuhano sve u vodi ,bez začina i ulja. Paradajz ću ponekad zamijeniti krastavcem kao i zelenu salatu matovilcem i sl. pit ću puno vode i zelenog čaja. što se tiče jaja jest ću samo bjelanjak jer žutanjak ne podnosim.

velika pusa. kad odlučim dolazim.

Lorelai-
31.01.2012., 22:31
ej curke...i ja sam odlucila kao Lorelai- ici dokle moze bez pauze...za sad mi nije ni lose niti mi se vrati u glavi (hvala bogu)..tako sam i prosli vikend nastavila kao prvi dan.....dok imam volje neka ide...strah me ako krenem na pauzu da ce mi opet prvi dan pasti tesko....tako da guram sada ovako svaki dan.....i kile idu sada malo sporije dole, nego na pocetku..al to je ono normalno...al uglavnom idu :-)

eeeej curke...na kraju nista od Lorelai i ono ''bez pauze'':D. Frendica je slavila rodendan u subotu pa se i pilo navecer tako da sam ipak jel napravila pauzu i odlucila pauzirati cijeli vikend. Sa onih pocetnih 63,8 i 61,3 kg nakon 5 dana dijete vaga je nakon vikenda skocila za +1 ali ajde nisam se puno zbedirala jer evo danas, 2. dan drugog tjedna se vratila vec na 61 kg tako da je ok. A i da budem iskrena imala sam pravu gozbu za vikend:cerek: U nedjelju sam cijeli dan samo razmisljala ''sta mi se jede, sta da pojedem'' jer kao mogu jos danas jer od ponedjeljka opet :nono::nono::nono: To je ono sto mene najvise zezne u tim pauzama.
E da, imam jedno usputno pitanjce...ako bi mi netko znao objasniti: koja je fora s tim gubitkom vode??? Neovisno sad o kojoj dijeti govorimo,uvijek se taj pocetni gubitak kilograma 2,3,4...koliko vec cesto spominje ''ma to samo gubis vodu'' ? Koju vodu ako se svakodnevno unosi dovoljno tekucine u organizam?:confused:

verenna
31.01.2012., 23:36
Lorelai ukoliko si i ti od sutra na bolničkoj možemo skupa

Lorelai-
01.02.2012., 09:01
Verenna znaci ipak si se odlucila prebaciti na ovu dijetu?!
Nije meni prvi dan. Bila sam prosli tjedan pon-pet, za vikend sam radila pauzu i sad od ponedjeljka sam opet. Al nemas brige. Imas moju punu podrsku :mig:
A se tice izmjene jelovnika o kojoj govorimo, ja manje vise mogu jesti sve s meni-a s tim sto si i ja nekad mljeveno zamijenim hrenovkama ili ako mi je bas muka od kuhanih jaja onda ih malo izmutim i bacim na teflonsku tavu bez imalo ulja, vrhnje i jogurt jedem na smjene ovisi kako mi kad sto pase makar preferiram jogurt jer je puno manje kalorican... Uglavnom, bolje su i tako neke prilagodbice povremeno nego da se odustane.

verenna
01.02.2012., 13:01
Lorelai slažem se da. Meni se malo previše dosadno čini isto stalno jaja i naranče - ne želim da me ta jednolična ishrana dovede da se osjećam loše ili da posegnem za nekim slatkišem. Zato ću rađe mijenjati namirnice ali ću paziti da su u istoj skupini. Npr. voće (naranča) ću nekad zamijeniti voćem drugim, jaje ako mi ne ide ću zamijeniti eentualno sirom posnim u kalorijama jajeta. Neću jaje zamijenit voćem. eto. tako ću se voditi. neću preć kalorijske vrijednosti jer neću jest vrhnje nego nemasni jogurt. Uglavnom odlučila sam se da. tjedan dana od danas ova dijeta nakon toga vaganje. I mislim da se onda vraćam na UN.
možemo skupa. :)

Lorelai-
01.02.2012., 16:47
Verenna draga ja ti se divim na tom nevaganju. Bit ce da na ovom forumu samo ja kao manijak trcim na vagu po nekoliko puta dnevno:D uzas...kao da cu nesto propustiti :rolleyes:
btw danas sam imala ajmo reci namjerno brljanje. uhvatila me jaka prehlada tako da sam pila dosta caja s medom i limunom, pravila juhu i jela malo tjestenine jer pijem jos i nekakve tabletice. Vec me pomalo popusta tako da ako ujutro bude jos bolje, samo nastavljam dalje s 4. danom kao da se nista dogodilo nije. Ovog puta imam namjeru u cugu odraditi 10 dana pa cu vidjeti onda sto dalje (ovisno o tome sto vaga pokaze:cerek: ).
Ja moram priznati da je ovo jedina dijeta na kojoj sam ja ikad bila tako da UN nisam nikad probala. Koliko si ti Verenna skinula za ovih 9 dana koliko su ju drzala?

verenna
01.02.2012., 23:28
Ajme draga, totalno te kužim,ali ja bi naprosto pala skorz sa motivacijom da trčim na vagu. ooo..znam ja jako jako dobro što znači ujutro još poluzatvorenih očiju ko manijak trčat da vidim jel išta se pomaklo. Eto. ALi NEvaganje ima svoje zašto i zato. Prvo, nije sve u broju kila. Recimo određeni dan (pms,napuhanost i sl,kava,vrsta jela) postoje određeni faktori koji utječu da vaga pokauzje više pogotovo ako se važeš popodne i sl da ne govorim u robi. zatim, vježbanje, ako par dana vježbaš mišići su teži i na vagi ispada da si teža..a u biti bolje izgledaš kasnije to padne, ali se u međuvremenu gubi motivacija. Zato ja nastojim maximalno odgađati vaganje odnosno važem se samo na bitne dane u prelomima. vagala sam se na početku UN-a zatim sam mislila sad po završetku i onda opalit 7 dana minimalno ili 10 (kako sam bila na UN 10)bolničke i onda vaganje. To ti je moj savjet.
Znači sutra ti je 4 dan? Ne mogu ti odg koliko sam skinula u ovih dana kad se još nisam vagala eto. ali najiskrenije ovako od oka što bi se reklo, mislim da sam na istoj težini. Ali UN ti je specifična to je praktički zdrav način ishrane za cijeli život - zato se ja vraćam na UN nakon bolničke na održavanje. Jer ne želim cijeli život bit na dijeti (a un ne doivljavam kao dijetu jer nije teska, sve dozovoljava čak i slatko i sve nicega se ne odričeš a ne debljaš se) glupo je bit na ovim rigoroznim kao što je bolnička ,mučiš svoje tijelo 10 dana onda skineš kile.pa ih vratiš pa opet i tako u krug...nema smisla baš- zato ja da ne čekam toliko da izgubim na UN (mada bi ih izgubila al moram cekat bar mj dana) idem na ovu da brze padnu kile da ojačam motivaciju i onda se vraćam na UN na održavanje i ujedno zdrav način ishrane (odvajanje namirnica) uz povremeni vikend gdje cu jest normalno (Pi UH skupa kao što drugi rade koji nisu na dijeti) To je moj plan. A sad idem na ovo jer bas imam jaku volju i spremna sam, ne želim odgadjat bolničku jer se bojim da mi se kasnije ne bi dalo..da bi ostala na UN. Onda smo zajedno! :)

verenna
01.02.2012., 23:31
ne znam da li si me sve shvatila..u prethodnom postu,ako ti nesto nije jasno slobodno me sve pitaj. Čitamo se stalno. ja sam tu do daljenjeg i tebi kao potpora naravno :D

Lorelai-
02.02.2012., 01:35
Da, sutra mi je 4.dan. Evo, mogu ti reci da sam spremila vagu:angeleye: i obecavam da je ne vadim dok ne prodje 10 dana :D. A sve si upravu to sto kazes za vaganje,ali jednostavno si nisam mogla pomoci.
A sto je najbolje, prije ljeta sam ovom dijetom isto tako skidala nekoliko kilograma i to uspjesno i tad uopce nisam imala vagu nego sam se, onako, ravnala prema odjeci,prema ogledalu i bilo je skroz ok. Tek sam se u toku ljeta izvagala kod frendice i vaga je stajala na 58kg. I moram ti reci da se kg nisu vratili dok nisam pocela trpati u sebe sve i svasta za vrijeme ispitnih rokova u 9. mjesecu tako da nemam koga drugog kriviti nego sebe.
I mislim da ti je jako dobar plan da se kasnije prebacis na UN u svrhu poboljsanja metabolizma i odrzavanja kilaze. Ja sam po zavrsetku dijete pred ljeto neko vrijeme nakon dijete bas pazila da jedem manje, cesce i relativno zdrave obroke jer sam htjela da mi se organizam navikne opet na vecu kolicinu hrane i da ne dodje do jojo efekta i to se pokazalo kao jako dobra ideja.
I da, bas super sto si tu tako cesto...lakse je u tandemu:mig:
eeeee a ostale curke gdje steeee? nekako ste utihnule posljednja dva dana...
Bubbi kako napredujes?

Kate+
02.02.2012., 07:22
Hej cure, ja sam i dalje na pauzi. Nisam u tjedan dana pauze ništa dobila, jedem normalne količine svega, a uz samo 10 dana bolničke imam 5 kila manje nego prije mjesec dana! Nekako se veselim da opet krenem na bolničku, več se sad osjećam puno bolje u svom tijelu i sva sam nestrpljiva skinut još koju kilu i upast u neku od odječe manje veličine. Kad čovjeku težina ode dosta gore ili dolje, ormar izgleda zbilja smiješno-puno odječe, a samo dio paše.

verenna
02.02.2012., 13:09
Cure evo me :)

@Lorelai baš mi je drago da si spremila vagu. super. eto sad možemo krenuti. Meni je danas 1. DAN dijete. Jutros sam pojela naranču i dvopek i popila kavu. Za ručak ću oko 15h jaje ,naranča i pola jogurta. Večerat ću najdalje u 20 h. Pit ću zeleni čaj i vode. Poslala sam ti poruku oko razlika u jelovniku..mislim da nam se razlikuje VEČERA u 2. i 4. DANU. KOD mene ide večera
VEČERA 2.dan - meso,naranča,dvopek
VEČERA 4.dan - meso,naranča,dvopek
sad ne znam čije je ispravno , Kate kako je kod tebe?

@Kate - jel'da da je super taj osjećaj? joj ja isto jedva čekam ma samo da mi 2 kg odu ali najsretnija bi bila da mi odu 3. ajme mojoj sreći ne bi bilo kraja.
@Lorelai ukoliko se odlučiš na UN nakon ovog slobodno pitaj sve što te zanima i možeš i sa mnom.

Lorelai-
02.02.2012., 20:13
Kate bravo za odrzavanje kila. Bas mi je drago zbog tebe i super da si tako motivirana.
Verenna da, pogledala sam te male razlike u jelovnicima. Iskreno, preporucam ti da se ne zamaras pretjerano oko toga jer ja sam isto vidjela toliko verzija gdje varira kefir,jogurt, vrhnje; paradajiz i krastavci; krekeri i dvopeci, ali u konacnici je koncept isti. Ja sam ovu koju sam ti poslala u pm uzela kao smjernicu,ali iako u njoj pise vrhnje ja sam zapravo cesce na jogurtu, a ove paradajize najcesce ne jedem jer stvarno su mi uzasno umjetnog okusa.

E da,ja imam lose vijesti. Nisam danas nastavila s dijetom jer me jos uvijek uzasno prehlada drzi i imala sam malo temperature tako sam odlucila prekinuti pa se hraniti normalno barem jos danas i sutra dok se malo oporavim:(
Iskreno se nadam da cu u subotu vec moci krenuti iznova i planiram odraditi 10 dana pa onda ovisno o stanju odluciti sto dalje.
Ali nista mi se ne brinite, tu cu biti, pratiti vas i ohrabrivati :mig:
Verenna kakvi su dojmovi nakon prvog dana?

Tears23
02.02.2012., 23:04
Pozdrav svima, ja sam tu da dam sebi i vama motivaciju.. Nakon što sam se prošle zime jaaako udebljala krenula sam na medicinsku dijetu.. U početku sam bila skeptična ali, eto, u mjesec dana skinula sam 15 kg. Na dijetu sam krenula u 2. mjesecu kada više nisam mogla podnijeti svoj odraz u ogledalu.. Naravno, ponekad sam sagriješila, pojela komadić čokolade ili dupli dvopek, ali tada ne treba odustati nego nastaviti, čula sam čak da je to dobro za ''šokirati'' metabolizam.. Nakon toga nastavila sam jesti u normalnim količinama i eto, 11. mjesec a kile se još ne vraćaju :cerek: Sada skupljam volju da krenem opet, skinuti još tih 10-ak kila što mi je ostalo prije nego što me zima ulijeni.. I teško mi je, ali znam da sam jednom uspjela pa mogu opet. Od ponedjeljka brojim s vama :) I ne znam dali smijem, ali eto, stavljam sliku samo da vidite da se sve može i nikad nije kasno za poduzeti nešto za svoje zdravlje..

http://imageshack.us/photo/my-images/708/hahahdokaz.jpg/

ja ti se divim.klanjam ti se do poda..ljubim stope..
doslo je vrijeme da i ova ljencina poduzme nesto..nakon jako dugo muke sa svime dobila sam hrpetinu kila...grozna djeta+bolest+preveliki stres..sve je to kod mene rezultiralo povecanim pojasom za spasavanje.. :rolleyes:
i sada udahnula duboko procitala vas i rekla to je to krecem...
uglavnom jedem jako malo ali me unisti dorucak ujutro na poslu.pekara pekara i jos jedna pekara..i kada radim po cijele dane..posao je takav da ako stignem jesti jedino to signem pojesti..
tako da mislim kako cu moci izdrzati..ako ne imate svu slobodu vikati na mene i nedopustiti mi da odustanem..i meni je boljka cokolada ili pistacije :(
sve mi je tu podnosljivo..meso bas nevolim jesti ali 1 u tj dana cu valjda progutati par zalogaja...
to je to drage moje..od pon krecemo..
da li netko zna ok vjezbice npr zumbe ili slicno na netu za naci...nemam vremena trcati okolo ili ici u teretanu..hebe....ni posao...
i draga arcii svi savjeti su dobro dosli makar bili bic bozji...hvalaaaaaaaa :cerek:

sramežljivabuca
02.02.2012., 23:48
ej cure....imam pitanje...dali ste bas uvijek uzimale sve s popisa....po redu...niste nikad nista preskocile? meni se neda npr jesti kuhano meso ili zelena salata...mogu to preskočiti? :)

verenna
03.02.2012., 00:20
@Lorelai - ne birni draga najbitnije je tvoje zdravlje. Kile ćeš skinuti. Hvala na pitanju. Dan sam provela uspješno držala sam se svega , ipak sam vrhnje mijenjala za pola joguta nemasnog i nisam niti ja jela paradajze jer su užasni već kisele krastavce. zgriješila sam malenom šakom žitarica sram me ali nisam mogla odoljeti nova kutija je došla u kuću (inače samm luda za tim žitaricama svakakvih okusa) Čim kreneš na dijetu zajedno smo. Molim te jedi povrće i voće da se pripremiše ovih 2-3dana do dijete nemoj se prenajedati (ja obično prije nego krenem na dijetu dan prije više pojedem slatkog, glupača)
Jedva čekam sutra! Baš se veselim ovoj dijeti jer imam osjećaj da će mi pomoći. Pa nisam valjda jedini fenomen da ne mogu skinut kile a svi su ih skinuli na ovoj bolničkoj.

verenna
03.02.2012., 00:21
@tears23 samo hrabro! nemoj odustati evo ja sam danas krenula. Piši sve što jedeš i javljaj se ovdje

verenna
03.02.2012., 00:25
@sramežljiva - moj savjet ti je da ne preskačeš NIKAKO namirnice jer svaka ima svoju ulogu u procesu mršavljenja (meso-proteini, zelena salata pmaže u razgradnji UH i sl.) eventualno možeš možda zamijeniti mljeveno meso -pilećim kuhanim ili junetinom ili ribom..zelenu salatu -matovilcem, paradajzom, krastavcima...mada opet kažem najispravnije je da se što više držiš dijete i jedeš onim redoslijedom kako piše

verenna
03.02.2012., 12:06
CUREEEEEEE di ste ???

meni danas drugi dan !!!! Kako ide?

ljubim vas sve :****

Kate+
03.02.2012., 14:35
Cure na dijeti i u pauzi-sretnoooo i od sljedećeg tjedna sam i ja na dijeti i nekako se veselim :)

Lorelai-
03.02.2012., 20:30
Sramezljivabuca-Sto se tice namirnica mislim da ti je Verenna odlicno pojasnila. Sto se toga tice, slazem se s njom.

Tears23 ja ti imam neki zumba fitness nesto nesto...:) Ja sam skinula s neta preko torenta i to nasumicno. Kako mi je izbacilo rezultate tako sam ja izabrala jedan za skidanje i meni je super.Tocno se naziva ''Zumba Fitness-total body workout''. Probaj pa vidi. Ima ih stvarno svakakvih. Svega se da naci. Probaj si skinuti jedan/dva pa vidi kako ti pasu koreografije, ali vjeruj mi ni s jednim neces pogrijesiti jer kolikogod se te koreografije ponekad cinile ful jednostavne i piece of cake, zapravo te jako dobro mogu umoriti i natjerati te da se znojis :mig: a bilo kakva tjelovjezba je dobrodosla.

Curke sutra vam se pridruzujem. Prehlada i temperatura je zalijecena. Jedino sto imam namjeru jos narednih dana piti dosta caja s limunom i malo meda ali to ne bude pretjerano skodilo dijeti tako da sam od sutra s vama opet.

Verenna draga ne birni, nisam se prejedala ova dva/tri dana mada jako dobro znam o cemu pricas:cerek: Imala sam prije situacija kad bih se kao spremala na dijetu pa bih dan/dva prije toliko jela-i kad bih bila gladna i ne bih bila gladna:cerek: Kao da imas malog vraga u sebi koji sapuce: ''od sutra si na dijeti, zato danas jedi i ne smije nista hrane ostati u stanu'' :cerek::cerek:...e pa nije sad tako bilo ...bila sam dobra:p

pikacu
03.02.2012., 21:45
U ponedjeljak počinjem :)
Jel ima koja da mi se pridruži u svježem startu?

verenna
03.02.2012., 22:41
@pikacu - meni je 2 .dan - to je poprilično svjež start :D

verenna
03.02.2012., 22:45
Curke sutra vam se pridruzujem. Prehlada i temperatura je zalijecena. Jedino sto imam namjeru jos narednih dana piti dosta caja s limunom i malo meda ali to ne bude pretjerano skodilo dijeti tako da sam od sutra s vama opet.

Verenna draga ne birni, nisam se prejedala ova dva/tri dana mada jako dobro znam o cemu pricas:cerek: Imala sam prije situacija kad bih se kao spremala na dijetu pa bih dan/dva prije toliko jela-i kad bih bila gladna i ne bih bila gladna:cerek: Kao da imas malog vraga u sebi koji sapuce: ''od sutra si na dijeti, zato danas jedi i ne smije nista hrane ostati u stanu'' :cerek::cerek:...e pa nije sad tako bilo ...bila sam dobra:p

jeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ozdravila si <3
hahahaha ovo za malog vraga :rofl:
jedva čekam da idemo skupa, ova dva dana su mi bila bez veze kad sam sama na dijeti nemam se kome žailt.
ali znaš što draga UOPĆE NISAM GLADNA . Bojala sam se da cu uzasno bit gladna a ono ništa.

Čekam te šaljem ti puse za brz oporavak. Med i čaj mogu samo pomoć u dijeti:)

Lorelai-
04.02.2012., 11:39
evo mene... dorucak popapan:) zumba odradena :) i bas sam happy...
Eto Verenna nisi vise sama:mig: A i Kate i Pikacu nam se pridruzuju u ponedjeljak tako da ce tema biti jos zivlja nadam se... Bas super sto nisi gladna. Mislim da ti sad nadalje moze biti samo lakse sad kad se zeludac malo ''skupio'' :D Bar je meni tako. Prva dva dana sam najgladnija, a kasnije se vec naviknes.

Tears23
04.02.2012., 20:14
curkice ja evo saznala za nekaj jako dobro navodno..nezz kako se tocno zove ali u pitanju je detoksikacija uz koju mrsavis...ali nema papice..decko je u 15 dana skinuo 25 kg...i nikada se bolje nije osjecao..krvna slika sve se poboljsalo..i jos neki mi tako kazu..ujutro zlicica himalajske soli i voda...a tokom dana limunada s javorovim sirupom i cayenne papricicom..kada si gladan popis to ali moras do 8 casa popiti na dan..kaze da je prva dva dana najgore(kao i u svemu) ali kada izdrzis 3 dana samo guraj dalje jer nakon 6 dana ti se tijelo ocisti od otrova (jetra ,crijeva zeludac i tako to..krv) u 6 dana 6-10 kg ode...navodno si poletniji i vise energije imas i uopce nisi gladan..trebalo bi se do 20 dana pa onda prekid..ili po potrebi manje od 20 dana..do 40 dana ljudi mogu tako..ja cu pokusati..

verenna
04.02.2012., 21:15
tears moj savjet ti je da ne provodiš to bez nadzora liječnika

Lorelai draga kako ide?

glukagon
04.02.2012., 21:35
Hej ! :) Jel u svoj klub primate jos jednu supatnicu po kilicama? 24 godine, 183 cm i 77 kg. Trebala bih doc na kojih 70 kg, to je moja optimalna tezina. Ovih 7 viška sam skupila kroz kojih 6 mjeseci ( bilo svadbi, rođendana, blagdana, stresa zbog ispita..) Ali me ovo stanje lagano zivcira pa eto pokrenula sam se. A kako je lakše doći do cilja kad ides s drugima u istom smjeru, evo me na forumu :mig:

Lorelai-
05.02.2012., 00:04
curkice ja evo saznala za nekaj jako dobro navodno..nezz kako se tocno zove ali u pitanju je detoksikacija uz koju mrsavis...ali nema papice..decko je u 15 dana skinuo 25 kg...i nikada se bolje nije osjecao..krvna slika sve se poboljsalo..i jos neki mi tako kazu..ujutro zlicica himalajske soli i voda...a tokom dana limunada s javorovim sirupom i cayenne papricicom..kada si gladan popis to ali moras do 8 casa popiti na dan..kaze da je prva dva dana najgore(kao i u svemu) ali kada izdrzis 3 dana samo guraj dalje jer nakon 6 dana ti se tijelo ocisti od otrova (jetra ,crijeva zeludac i tako to..krv) u 6 dana 6-10 kg ode...navodno si poletniji i vise energije imas i uopce nisi gladan..trebalo bi se do 20 dana pa onda prekid..ili po potrebi manje od 20 dana..do 40 dana ljudi mogu tako..ja cu pokusati..

Citala sam dosta o ovome. Zaista se ne preporuca provođenje bez prethodne konzultacije s lijecnikom, ali nastranu to ja nisam bas neki poklonik ove dijete/ciscenja.
Ne znam jesi li naisla negdje na informaciju, ali preporuca ti se uzimanje nekog caja za ciscenje zato sto probava bude skroz usporena. I prvih nekoliko dana mozes ocekivati glavobolje kao posljedicu ne-jedenja nicega. I po zavrsetku dijete imas neki period postupnog vracanja na krutu hranu kako bi se organizam ponovno priviknuo. Jedno vrijeme sam ju razmatrala, ali u konacnici sam zakljucila da mi se ne svida bas. I uzmi u obzir da ti javorov sirup bas nije ni jeftin. Vjerujem da svaka nammirinica ima svoju ulogu u pripravi tog soka, ali mislim da je kljuc mrsavljenja tu sto nista ne jedes-DOSLOVNO; nalijevaj se vodom ili nezasladenom limunadom po cijele dane i mislim da bus dobila isti efekt.

Lorelai draga kako ide?

Ide odlicno moram priznati. Prvi dan prezivjela bez neke posebne hrana-drame :) istina, rucala sam u 19h jer su me obaveze ubile danas tako da sam od vecere samo pojela jedno jaje u pol 10 jer se nisam htjela najedati kasno. Malo su mi obroci prekasno bili,to je jedina zamjerka, ostalo sve ok. Mada ruku na srce, s obzirom da lijezem oko 2h/3h, moja vecera ni ne moze biti do 18h navecer jer bi do 3h ujutro 5 puta izvrsila napad na frizider :cerek:
Kako prođe tvoj 3. dan?

Hej ! Jel u svoj klub primate jos jednu supatnicu po kilicama? 24 godine, 183 cm i 77 kg. Trebala bih doc na kojih 70 kg, to je moja optimalna tezina. Ovih 7 viška sam skupila kroz kojih 6 mjeseci ( bilo svadbi, rođendana, blagdana, stresa zbog ispita..) Ali me ovo stanje lagano zivcira pa eto pokrenula sam se. A kako je lakše doći do cilja kad ides s drugima u istom smjeru, evo me na forumu

Naravno da te primamo. The more the merrier :) Kad pocinjes? Ili si vec danas krenula?

glukagon
05.02.2012., 08:41
Hvala na dobrodošlici Lorelai :) Krećem od sutra, budući idem nedjeljom kod tete na ručak pa ne dolazi u obzir da ne jedem što ona skuha (a iskreno, žena super kuha tako da se ni ja nebi odrekla tog ručka :) ) Za doručak sam pojela jabuku, za večeru ću jogurt i mislim da je to dobar uvod u dijetu. Odoh sad u nabavku potrebnih namirnica za prvih par dana. Bas se veselim za tjedan dana ponovno stat na vagu :)

Na ovu dijetu o kojoj gore pricate se odlučila poznanica, ugl kako je ona s normalne prehrane odjednom presla na taj rezim žena se srušila na poslu....pa sad, vjerojatno nije bezveze ako piše da se treba provoditi pod nadzorom liječnika.

Ljubav Živi
05.02.2012., 09:41
Nova sam na forumu,danas mi je 5. dan dijete . Nisam se vagala,ne znam da li danas ili da to ostavim za sutra navečer ?
Više puta sam pokušavala sa ovom dijetom,ali sam odustajala. Ovaj put sam odlučila da izdržim do kraja,drago mi je da se možemo međusobno podržavati ovdje :cerek: .
Moja sestra je izgubila oko 7 kg za 15 dana ove dijete.
Bila b ih zadovoljna kad bih i ja toliko izgubila,imam oko 10 kg viška...
Javite se... Kako kod vas ide...?

verenna
05.02.2012., 12:02
@Glukagon dobrodošla :) vjerujem da ćeš brzo istopiti tih 7 viška.
@ljubav živi nemoj ovoga puta odustati :) moj savjet ti je da se važeš ujutro natašte..ali ako si tek pet dana na dijeti možda da pričekaš ipak do kraja dijete..u tijelu se često događaju promjene s tekućinom i sl. zato pati da ti ne padne motivacije (kao nekad ako si sklona odustajanju) kao vidis vise /isto na vagi. najiskrenija preporuka -vagaj se nakon završenog ciklusa dijete

Lorelai super :D nema veze ako si malo kasnije jela ako ideš kasnije spavati :)
evo meni je danas 4 dan. odsjećam se odlično nema šanse da odustanem..možda budem primorana napraviti neku stanku nakog završenog ciklusa ali ću opet ponoviti. danas sam već doručkovala..popodne ručak malo sira ..i sve što piše. za večeru ću komadić mesa. nisam gladna i to me naprosto odusevljava na ovoj dijeti. nadam se da cu bar kilo izgubiti pa ako treba do ljeta cu ic jos 5 puta po 15 dana da ode svih 5 kila:D

pusa

Ljubav Živi
05.02.2012., 14:49
Hvala na podrsci...ali nisam mogla da odolim....vaga pokazuje 2,5 kg manje!!! :p
A 4 dana dijete,danasnji je peti...vagala se odmah nakon rucka...bas mi je drago...nadam se i daljem napretku do kraja dijete...
Želim svima uspjeh...

Lorelai-
05.02.2012., 18:06
ljubav zivi, bravo za 2,5 kg manje. Moj savjet je isto vaganje ujutro. Masa u toku dana ti moze varirati i do 2 kg. To je opce poznato, a i uzmi to kao savijet osobe koja je kad je odradivala svojih prvih 5 dana dijete se manijakalno vagala po nekoliko puta dnevno :ne zna:
Evo ja jos malo pa idem si pripraviti vecericu.
Drz'te se curke. Ljubim vas sve

verenna
05.02.2012., 20:03
ljubav bravo !!! nemoj sad počet jest nego pazi i ustraj i dalje!
lorelai pusa i tebi drži se <3
meni danas završio 4 dan uspješno. nisam gladna a pijem i puno čaja. svi koji kažu da su na ovoj dijeti gladni su me ustrašili a kod mene na kraju sve obratno. nikad nisam bila veselija jer baš suprotno prije ove dijete sam bila staaaaalnooooo gladna a sada uopće! jednostavno sam stala i sama sebe zapitala pa jel moguće da ja to nisam gladna?!??? ne mogu ni sama vjerovat svom želucu :D:D
sutra 5. dan osjećam da nisam skinula ni grama, ali ne krećem se ležim zbog temperature pa je i logično i puna sam čaja i tekućine- ništa me neće pokolebati za nastavak do 15.og dana nema šanse da prekinem dijetu pa makar samo kila otišla . Jako sam zadovoljna jer imam osjećaj da bi mogla uspjeti ako unosim tako malo kcl.

Lorelai-
05.02.2012., 21:48
evo mene...gladna k'o vuk:D hehehe...ali iskreno da vam kazem, meni glad kao glad uopce nije problem, mogu trpiti bez problema. Najgori trenuci su mi kad sam gladna i onda mi padne napamet konkretno neko jelo koje volim i koje bih bas u tom trenutku smazala. Ovo nije jedan od tih trenutaka tako da... :top: ali eto, imala sam potrebu napisati nekoliko redaka :cerek:
Verenna mozda nemas osjecaj da je nesto otislo,ali sigurna sam da nakon 5.dana bude sigurno kilogram,iako vrlo vjerojatno i vise od 1kg. A i fora je u tome sto dosta sporije ide nama skidanje nekoliko kilograma nego kad netko ima 15-20kg za skinuti. Samo treba biti uporan sto vidim ti itekako jesi :mig: A i po svim zakonima fizike i matematike kile bi morale nanize :kava:

Azra_0079
06.02.2012., 00:06
Evo mene opet :) probala sam ovu dijetu prije al zabrljam nakon treceg dana. Sada sam odlucila do kraja pa kud puklo da puklo. Odlucila sam da se ne vagam i od svega mislim da ce mi biti najgore da ne stanem na vagu svaki dan, al zelim da se prijatno iznenadim za 15 dana (nije zabranjeno mastati).

Visoka sam 161 i citav zivot sam imala 52-54 kila sto je za moju gradju bilo savrseno. Imala sam tanak struk a veliko dupe Poslije prve trudnoce i ludi doktora koji mi nisu vjerovali da imam trudnicki diabetis natukla sam 28 kila s kojima se i dan nas borim (4 god poslije). Tek pred kraj prve trudnoce su skontali da imam opasno veliki secer i primala sam inzulin do kraja. Druga trudnoca je prosla bolje, dobila sam 11 kila i sve su te kile otisle poslije poroda al oni 20 ekstra je ostalo.

Ja sam realista, i znam da nikada vise necu imati tijelo kao kad sam bila cura al bicu zadovljna ako bude priblizno

Sada imam zastrasujuci 76 kg i gadim se sama sebi :( Cak sam planirala i aktivno poceti trenirati u fitnes centru a ne samo placati clanarinu.

Nadam se da me primate u vase drustvo je potrebna mi je vasa podrska. Nisam planirala nikome govorit da sam na dijeti mada ce muz primjetiti al on mi je velika podrska i ne komentarise puno

eloisa
06.02.2012., 07:11
jutreko,
evo mene nazad. dogurala sam do strašnih 85 kila na 170 cm i danas krecem sa dijetom. sretno nam svima bilo :D

Kate+
06.02.2012., 07:24
Bok cure, lijepo da imamo novih, sad sve skupa možemo ustrajat :)
Ja sam jutros zbrljala, jer sam zaboravila onako poluotvorenih očiju da sam od danas na dijeti i tako sam od sutra... Ojoj, zbrljat i prije početka :( Al sutra je novi dan :)

Lorelai-
06.02.2012., 12:04
evo mene...ja svoje odzumbala :) oko 15h, planiram rucak... Ne vazem se i nemam namjeru dok se gubitak kilograma vizualno ne ocituje (to je u konacnici i najbitnije zar ne? )

Azra bolje je da ti suprug zna ako ti vec pruza podrsku. Uostalom imas podrsku od nas ovako ''na daljinu'', ali on ima moc da ako posrnes i posegnes npr za cokoladom da ti ju uzme iz ruku nakon kocke/dvije i sprijeci te da smazes cijelih 100g i 550kcal :D:D:D
Samo naprijed i nema odustajanja ovog puta :mig:

scoundrel
06.02.2012., 12:09
Pozdrav! :)
Pridružujem vam se, danas mi je prvi dan.
Inače, s ovom dijetom sam izgubio preko 20kg, i ništa mi se nije vratilo..jer sam pazio. No blagdani su učinili svoje, tako da se vratilo par kilica..ništa strašno. No kao i svaki put do sada, ja ću odraditi 15 dana bez pauza, i tu sam s vama da si olakšamo međusobno.
Sretno! :)

glukagon
06.02.2012., 12:22
Pozdrav :) varenna tnx na dobrodošlici ! scoundrel woow 20 kg, cestitam, znaci da ce ovih par otići ko od šale. Meni danas prvi dan i sve po pravilima, napisem ovaj post i idem ručati. Malo jesam gladna ali pijem puno čaja tako da se da izdržati! Jučer me ostavio dečko, pa sam nakon razmišljanja shvatila da je to još samo jedan razlog da skinem te kile! :)

verenna
06.02.2012., 17:41
azra - želim ti puno uspjeha. 78 kg nije zastrašujuće znam da je puno na tvoju visinu ali ima i debljih. Uspjet ćep evo imaš nas za podršku. Ništa ne brini

eloisa pozdrav i tebi i sretno javljaj sve

kate sutra je novi dan :)

lorelai draga moja <3 hvala na uvijek toplim riječima podrške

scoundrel mislim da sam već našla negdje tvoj postove ako se ne varam o tome kako si ustrajan bio

verenna
06.02.2012., 17:46
Pozdrav :) varenna tnx na dobrodošlici ! scoundrel woow 20 kg, cestitam, znaci da ce ovih par otići ko od šale. Meni danas prvi dan i sve po pravilima, napisem ovaj post i idem ručati. Malo jesam gladna ali pijem puno čaja tako da se da izdržati! Jučer me ostavio dečko, pa sam nakon razmišljanja shvatila da je to još samo jedan razlog da skinem te kile! :)

čaj je odličan za glad! ne brini za dečka žao mi je :((( nadam se da ćeš biti sretna da te to neće žalostiti dugo.

Tears23
06.02.2012., 18:55
da da meni je to stvarno super za nezz kratko ciscenje organizma ali nezz kako bih mogla toliko izdrzati bez hrane..probala bih par dana..neki ljudi su tom djetom velikog ciscenja eto i u 15 dana 25kg skinuli aliii..nezz..mislim da nije za mene to tako odmah nakon pomnog razmisljanja.kukavica sam
divim se svima vama koji su 20 kg skinuli..u kome vremenskom roku ste uspjeli skinuti toliko?
ali za sada mi je ova narandina prva i od sutra krecem,bila sam na slobodnim danima tako da nisam bas izlazila po ovoj mecavi i nisam šopingirala namirnice..drzite fige zelim natrag svoj ravni trbuscic.... ;)

Azra_0079
06.02.2012., 19:50
Verena: Ispravka nije 78 nego 76 kg heheheheh ovde svaki gram je bitan (mala sala)

Evo izgurala sam jedan dan, uopste nisam gladna al sam danas popila 3 solje zelanog caja bez secera. Mislim da bi se mogla naviknuti na caj bez zasladjivaca jer pijem kafu bez secera.

A sto se tice moga dragog, on je skontao da sam opet na nekoj dijeti al ne komentarise jer mi zivci i nisu svi na svome mijestu prvih dana :)

mrsavicaaa
07.02.2012., 07:59
Jutro curke, evo i mene k vama!!!
Danas mi je 2. dan "narančine dijete" i za sada se dobro držim, ne osjećam glad...živčeki su OK:durica
Želim smršaviti 5 kg.

Kate+
07.02.2012., 09:15
Cure divim vam se da ste ustrajne i lijepo da vam ide dobro. Ja sam se prehladila, pa sam odlučila ne spuštat si dodatno imunitet, da ne završim na bolovanju. Da znate da mi je žao da nisam na dijeti skupa s vama i nek vam to bude dodatni motiv. Utjeha mi je da sam uspjela održat kile nakon dijete. Borim se svaki dan s malim čudovištem koje mi naređuje da gricnem još malo čokolade, ili da skoknem po nešto slano itd. Puse

Lorelai-
07.02.2012., 14:54
curke moje...i decko :D ja sam sinoc da oprostite zaj... :504: pojela sam tjestenine s tunjevinom. Cimerica je kuhala i nisam joj odoljela. Uzas. A nastavila sam danas dalje. 4. je dan, ok je zasad. Trudim se ne gristi se previse. Tjesim se da me nece to previse unazaditi s obzirom da s dijetom paralelno radim i po 1h zumbe svaki drugi dan. Molim vas slozite se sa mnom jer ako ne...:504: salim se...sta vi mislite o svemu tome?

Da, Scoundrel, i mene jako zanima koliko dugo si skidao tih 20kg???

verenna
07.02.2012., 15:22
Jutro curke, evo i mene k vama!!!
Danas mi je 2. dan "narančine dijete" i za sada se dobro držim, ne osjećam glad...živčeki su OK:durica
Želim smršaviti 5 kg.

heeej i ja želim toliko! ja ponekad zgriješim što uzmem šaku žitarica baš kad mi dođe želja za slatkim :(
morat ću se i tog odreć

čitala sam da žitarice ove mussliji jako jako debljaju. da li je to istina? što znate o tome? ja sam ovisna o njima obožavam ih bilo koja marka bilo kakve mmm joooj

verenna
07.02.2012., 15:25
Kate ne odustaj, čim ozdraviš vraćaj se na dijetu!! Bori se s čudovištem :D svi ga nosimo u sebi! Želim ti brz oporavak. Ja sam bila bolesna i gripa i sve ali nisam ipak odustala. Ovaj put ne. Danas mi je 6.dan odnosno 1. ako gledamo po jelovniku . Doručovala sam i ručala. Još večera. Nisam gladna, pijem ness. Pusa :*
Lorelai jaaaao što radiš! ovaj put ti opraštam obzirom da i ja zgriješim sa pahuljicama valjda nam fali malo UH. zato ne izbjegavaj dvopek. Ne grizi se (grizi al malo :D ) vraćaj se na dijetu! Sjeti se cilja!!
ljubim

Azra_0079
07.02.2012., 16:22
Evo i vecera gotova jos samo narandzu da pojedem. Ama ima da izdrzim il me nece biti. Kate nema veze sto nisi na dijeti u ovom krugu, bar cu ja morati ponoviti jos jedan :) valja visak skinuti heheh

sramežljivabuca
07.02.2012., 16:48
e pa cure evo i mene....
sutra sam na mjesečevoj dijeti, a onda od četvrtka krećem sa ovom dijetom...
imam 78 kg...i to je mnogo na moju skromnu visinu od 157,5.....
počet ću i vježbat s Jillian Michaels....nadam se da cu uspijeti....:D
i da, smijem zamijeniti jabuke s narančom?
imam previse jabuka doma...:))

Lorelai-
07.02.2012., 17:54
Lorelai jaaaao što radiš! ovaj put ti opraštam obzirom da i ja zgriješim sa pahuljicama valjda nam fali malo UH. zato ne izbjegavaj dvopek. Ne grizi se (grizi al malo ) vraćaj se na dijetu! Sjeti se cilja!!
ljubim

Ajooooooooooooj znam, bas sam budala :503:...to je ono sto sam ja govorila. Glad kao glad meni nije toliki problem. Ja sam takva da cu lakse podnijeti npr. 3 dana bez hrane uopce nego 6 dana ove dijete a da ne okusim neka svoja omiljena jela. Ali sta je tu je. Gledam naprijed. A naprijed stoji...mjeseceva dijeta:D o Tu dolazimo do Sramezljivebuce :cerek:

sramežljivabuca e pa cure evo i mene....
sutra sam na mjesečevoj dijeti, a onda od četvrtka krećem sa ovom dijetom...
imam 78 kg...i to je mnogo na moju skromnu visinu od 157,5.....
počet ću i vježbat s Jillian Michaels....nadam se da cu uspijeti....
i da, smijem zamijeniti jabuke s narančom?
imam previse jabuka doma...)

Tako ja razmisljah da iskupim svoje grijehe preko mjeseceve dijete :cerek: Sutra mi je ionako 5.dan pa sam mislila da njega odmjesecarim i u srijedu nastavim s bolnickom od 1.dana. Draga daj mi pls reci jesi bila ti nekad ranije i jel to djeluje sta? I kako to tocno ide? Samo ne smijem nista jesti od veceras u 22:55h pa do sutra do 22:55h???

eloisa
07.02.2012., 18:50
evo javljam da je drugi dan uspješno privedem kraju. dobro, ajde, još malo... vagu izbjegavam. :cerek:

verenna
07.02.2012., 20:24
nitko meni ne odgovara za musslije :(

Lorelai-
07.02.2012., 20:36
Verenna draga, koliko ja znam musli imaju cca 350-400kcal na 100g ...sad ovisi koji su :mig:

Azra_0079
07.02.2012., 21:50
Verena sve sto je dobro i ukusno puno kalorija, pa tako i muslij. Vijerovatno ih ne bi trebala jesti dok si na ovoj dijeti al jednom se zivi :)

Ja sam u zadnje vrijeme samo kupovala bijelu cokoladu, uvijek mi je bila draga al ne treba pretjerivat. Upravo se osijecam kao pravi cokoholicar koji je na lijecenju tijela od karbohidrata :)

sramežljivabuca
08.02.2012., 13:51
Lorelai
da, od utorka 22:55, pa do srijede 22:55 nema jela...nisam bila jos nikad, i samu me zanima dali to djeluje pa isprobavam....
:)

Lorelai-
08.02.2012., 14:03
tako sam si i mislila. Sramezljivabuca kako ti ide? Ja se evo doslovno nalijevam vodom :D
Btw ja sam citala nedavno mislim isto na nekom forumu da je zena izgubila 8kg sveukupno za mjesec dana, znaci svaki put po neka cca 2kg s tim sto kaze da stvarno nije samo da ode voda jer je stala u za jedan ili cak dva manji konfekcijski broj. Pa valjda i nama bude nesto otislo. Javi veceras rezultate :mig:

Kate+
08.02.2012., 14:21
Sramežljiva buca, dobrodošla :)
Lorelai- žao mi je da si se zeznula, bravo da nastavljaš :)
U toj mjesečevoj dijeti se smije cijeli dan samo pit voda i čaj? Smije li se bar malo limuna dodat u vodu?
Ja se prije nisam nikad vagala, a sad se svakog jutra (a i večeri) važem, to se možda čini manijakalno, al meni psihički pomaže kad pogledam koliko sad imam kila (makar i dalje previše) i sjetim se što je vaga pokazala 2.1.
Cure, a i dečki (oprosti Soundrel, na tebe sam skoro zaboravila-svaka čast za uspjeh!), ustrajte, a uskoro ću i ja!

sramežljivabuca
08.02.2012., 14:29
pa ide mi ok....gladna jesam, priznajem.....ali ne odustajem....samo vodu pijem...:)
uuuuu....nadam se da cemo i mi uspijeti tako skinuti...:))
javim rezlutate, mada se nisam točno vagala sinoć....imam negdje ono 78 kg...bojim se stati na vagu uopće...:///

nezz točno sto se sve smije, ovo mi je prvi put, pa onda samo vodu pijem...a kako si uspijela od 2.1 pa do sada skinuti kg? imas neke savijete za nas....sutra počinjem sa bolničkom pa me zanima...:D

Lorelai-
08.02.2012., 14:48
Kate, zelim ti da brzo ozdravis i da nam se uskoro pridruzis :mig: Sto se tice mjeseceve, pije se voda, nezaslađen caj i mogu se piti prirodni sokovi...(iscijeđen limun, naranca...) Preporuca se i uzimanje nekih minerala u obliku sumecih tableta buduci da se zbog velikog unosa tekucine gube eloktroliti...
Ja imam bocu vode od pola litre stalno kraj sebe pa malo vodu pijem, malo limunadu (iscijedim si jedan limun na tih pola lite)...i svakih pol sata trcim na wc :cerek:

verenna
08.02.2012., 16:44
Verena sve sto je dobro i ukusno puno kalorija, pa tako i muslij. Vijerovatno ih ne bi trebala jesti dok si na ovoj dijeti al jednom se zivi :)

Ja sam u zadnje vrijeme samo kupovala bijelu cokoladu, uvijek mi je bila draga al ne treba pretjerivat. Upravo se osijecam kao pravi cokoholicar koji je na lijecenju tijela od karbohidrata :)

ista stvar i kod mene:503: baš tako kao da sam na liječenju užas.

njasa
08.02.2012., 17:42
evo prolazi mi drugi dan. jucer cak nism ni pojela sve sta sm trebala. iden sad vecerat... za sad sam zadovoljna i ne osjecam preveliku glad

scoundrel
08.02.2012., 19:43
Da, Scoundrel, i mene jako zanima koliko dugo si skidao tih 20kg???

Tih 20kg sam skidao 2,5 mjeseca. Mislim da su u pitanju bila 2 ciklusa od 15 dana, i jedan od 10. Ili možda čak 4 ciklusa, ne sjećam se više :503: S pauzama izmedju njih i više od 15 dana. No ako će te "zgriješiti" i "varati" u ovoj dijeti, onda odmah u startu vam kažem da ne računate da ćete skinuti toliko :D
A ako se namirnice ne jedu striktno onako kako je navedeno i u količinama koje su navedene, mršavljenje ide znatno sporije. I naravno svaka namirnica se mora jesti posebno, bez tog nema baš neke vajde :D Mislim ima, smršaviti ćete, ali ne onoliko koliko bi ste željeli i onoliko koliko piše ;)

Dancica
08.02.2012., 20:20
ja se nikako ne mogu odluciti da krenem opet... prosle godine sam ko od sale bila na ovoj dijet dva puta po 4 dana i skinula nekih 10kg, bez truda uistinu.. sad nikako da osjetim taj klik u glavi da sam spremna :(

uvela sam orbitrek, svaku vecer po 20-40minuta...
veceru prebacila oko 18:30...
sve obroke smanjila, kruh izbacila, ... al nista ne djeluje... ili mozda treba organizmu neko vrijeme...

svako jutro ocekujem da cu se probuditi sa klikerom, jer mi je to jedini nacin kako uspijem izdrzati ovu dijetu bez muke.....

scoundrel
08.02.2012., 21:02
ja se nikako ne mogu odluciti da krenem opet... prosle godine sam ko od sale bila na ovoj dijet dva puta po 4 dana i skinula nekih 10kg, bez truda uistinu.. sad nikako da osjetim taj klik u glavi da sam spremna :(

sve obroke smanjila, kruh izbacila, ... al nista ne djeluje... ili mozda treba organizmu neko vrijeme...

svako jutro ocekujem da cu se probuditi sa klikerom, jer mi je to jedini nacin kako uspijem izdrzati ovu dijetu bez muke.....

Ne jedi kruh, ne jedi tjesteninu, ne jedi slatko, ne pij gazirane napitke, nema alkohola, piti minimalno 3 litre vode dnevno. Od 20 min orbitreka nemaš apsolutno ništa, kao ni 20 min sobnog bicikla. Ako ne misliš sat vremena minimalno voziti ili jedno ili drugo, nemoj se onda bezveze patiti ni s 20 min ;) (naravno to kažem ako želiš mršavjeti, a ako želiš čisto rekreativno da ostaneš u formi, onda je dovoljno) I da, ne večerati nikako poslije 17h, eventualno 17:30. Jedino tako ćeš uočiti napredak, minimalni. Za sve ostalo tu je puno odricanja, puuuno manjih obroka i puno kretanja. Vjeruj mi, zadnjih 5 godina se borim s kilogramima opasno..dok nisam sam sebi rekao "dosta", nisam ništa postigao. A "dosta" sam rekao upravo na ovaj način koji sam opisao :)

verenna
08.02.2012., 23:46
Tih 20kg sam skidao 2,5 mjeseca. Mislim da su u pitanju bila 2 ciklusa od 15 dana, i jedan od 10. Ili možda čak 4 ciklusa, ne sjećam se više :503: S pauzama izmedju njih i više od 15 dana. No ako će te "zgriješiti" i "varati" u ovoj dijeti, onda odmah u startu vam kažem da ne računate da ćete skinuti toliko :D
A ako se namirnice ne jedu striktno onako kako je navedeno i u količinama koje su navedene, mršavljenje ide znatno sporije. I naravno svaka namirnica se mora jesti posebno, bez tog nema baš neke vajde :D Mislim ima, smršaviti ćete, ali ne onoliko koliko bi ste željeli i onoliko koliko piše ;)

jel mi možeš samo objasniti koliko vremenski razmak moram napravit između unošenja dviju namirnica :D npr. kad pojedem naranču nakon koliko da pojedem jaje (za ručak)? hvala :) i da li mogu da pijem sok od paradajza (nakupovala sam litre opskrbila sam se :) jer ne mogu podnest ove plastična smeća šta nude po centrima dok ljeto ne dođe da odem na plac)

verenna
08.02.2012., 23:50

molim? 10 kg u 8 dana??? kako to? ma nemoguće!
moj savjet - samo kreni ,isprintaj si dijetu i stavi papir u kuhinju iduće jutro ujutro odmah pojedi naranču kad se probudiš i skuhaj kavu dok gledaš dalje što ide ....na papiru. Ti si očito savršen kandidat za ovu dijetu kad na tebe tako djeluje dobro. Ja da sam toliko skinula ne bi ni razmisljala sekunde dal da idem!! Daj molim te podijeli s nama kako si tada jela, što kada, jesi vježbala i sl? kad si tako PUNOOOO skinula za Boga!!!

verenna
08.02.2012., 23:54
Od 20 min orbitreka nemaš apsolutno ništa, kao ni 20 min sobnog bicikla. Ako ne misliš sat vremena minimalno voziti ili jedno ili drugo, nemoj se onda bezveze patiti ni s 20 min ;)

POTPISUJEM SVAKU RIJEČ :top:

Vjeruj mi, zadnjih 5 godina se borim s kilogramima opasno..dok nisam sam sebi rekao "dosta", nisam ništa postigao. A "dosta" sam rekao upravo na ovaj način koji sam opisao :)

I JA! TOČNO TAKO! :)

Lorelai-
09.02.2012., 00:09
Ne jedi kruh, ne jedi tjesteninu, ne jedi slatko, ne pij gazirane napitke, nema alkohola, piti minimalno 3 litre vode dnevno. Od 20 min orbitreka nemaš apsolutno ništa, kao ni 20 min sobnog bicikla. Ako ne misliš sat vremena minimalno voziti ili jedno ili drugo, nemoj se onda bezveze patiti ni s 20 min ;) (naravno to kažem ako želiš mršavjeti, a ako želiš čisto rekreativno da ostaneš u formi, onda je dovoljno) I da, ne večerati nikako poslije 17h, eventualno 17:30. Jedino tako ćeš uočiti napredak, minimalni. Za sve ostalo tu je puno odricanja, puuuno manjih obroka i puno kretanja. Vjeruj mi, zadnjih 5 godina se borim s kilogramima opasno..dok nisam sam sebi rekao "dosta", nisam ništa postigao. A "dosta" sam rekao upravo na ovaj način koji sam opisao :)

Nemoj me krivo shvatiti, ali sve ovo sto si napisao nije u potpunosti tocno. Razumijem da govoris i dijelis savjete iz osobnog i ako smijem dodati, hvale vrijednog iskustva, ali neke stvari su ipak pogresne.

Voda-3l vode za ovo doba godine (znaci kad nisu ljetne vrucine) i ovu razinu aktivnosti (relativno nisku) je previse jer ce doci do nepotrebnog gubitka elektrolita (K, Na, Mg...)sto nije dobro, tako da cca 2l je sasvim dovoljno.

Bilo kakva tjelovjezba je bolja od sjedenja na kaucu tako da ne mozes reci da se bez veze pati. Istina, 20 minuta je premalo da bi doslo do topljenja masnih naslaga. Masne naslage se pocinju topiti upravo nakon 20ak min aerobnog treninga tako da je ovih 40 min koje si Dancice spomenula sasvim ok ako sad u pocetku ne mozes dulje. S tim sto naravno, sto duzi trening to bolje :mig: I da, ne znam da li znas,ali fat burn zona ti je na cca 120-130 otkucaja srca po minuti.

A sto se tice vecere, nije sve tako crno-bijelo. Ne mozes npr osobi koja lijeze u ponoc/1h reci da joj vecera ne smije biti iza 17h :ne zna: To je poprilicno individualno, ali u svakom slucaju vecera ne bi smjela biti kasnije od 4/5h sati prije spavanja.
I moja preporuka: ako je ikako moguce vjezbaj ujutro. Vec ujutro ces si ubrzati metabolizam; glikogenske rezerve su niske tako da tijelo brze poseze za energijom iz masnih stanica

P.S. Dancice, nadam se da ces uskoro ''kliknuti'' i pridruziti nam se na medicinki :mig:

Lorelai-
09.02.2012., 00:15
Verenna draga, kakvo je kod tebe stanje? Sutra 8. dan jel da? btw znam da se ne vazes, ali uocavas li kakve promjene.

Evo ja se moram pohvaliti da sam dosla na 59kg weeeeeeeeeeee :) Vec sam bila rekla da se ne budem vagala ali buduci da sam danas ubacila mjesecevu i silno me zanimalo kako ce to zavrsiti pa sam se morala izvagati.

verenna
09.02.2012., 00:17
Lorelai draga odličan post zbilja si lijepo to opisala detaljno :)

verenna
09.02.2012., 00:20
Verenna draga, kakvo je kod tebe stanje? Sutra 8. dan jel da? btw znam da se ne vazes, ali uocavas li kakve promjene.

Evo ja se moram pohvaliti da sam dosla na 59kg weeeeeeeeeeee :) Vec sam bila rekla da se ne budem vagala ali buduci da sam danas ubacila mjesecevu i silno me zanimalo kako ce to zavrsiti pa sam se morala izvagati.

jučer mi je bio 6. dan, a danas je trebao bit 7. ali kako sam jučer malo zgriješila ponavljam taj 6. (to je zapravo 1,dan ako gledamo po jelovniku) dobro je. Ne vazem se :D bojim se, nema jos promjena, jer se ne krecem kako sam bila malo bolesna ali nije dijeta za to kriva nego nekretanje. dijeti dajem puno vremena, nema veze ako ne ode u prvih 15 dana ja cu ponovit opet 15. Ja tu mjesecevu ne kuzim nula , ništa,..a sve me više intrigira kako god naletim tome... voljela bi i ja to al ne kuzim se kako kad šta :durica

ČESTITAM NA 59!!!!

verenna
09.02.2012., 00:24
DRAGA KOJI JE TEBI DAN?
i da nisam dovoljno bila glasna ČESTITAM NA 59!!!! svaka čast bravo bravo bravo :*******

Lorelai-
09.02.2012., 00:40
hahahaah hvala ti puno :* Ovog puta su mi bubnjici otpali :p

Meni ti je sutra 6. dan. Mogu ti reci da je bas divan osjecaj bio pogledati na vagu. A da, sto se tice mjeseceve dijete, meni je ovo prvi put bilo i mene je jako zanimalo na sto ce to sve liciti. Uglavnom sinoc kad sam se vagala prije pocetka vaga je pokazala 61,a veceras 59kg. Dakle, 2 kg manje. Bas budem sutra pratila hoce li skociti, tj. jel to -2 kg zato sto sam gladna cijeli bozji dan ili je fakat nesto otislo. Ali samo sutra i onda opet spremam vagu

verenna
09.02.2012., 00:44
ok. Ali tebi je 6 dan ali si ipak i prije prehlade nešto dana bila ako se nevaram to puno znači. tu mjesečevu mi moraš objasnit na pp kad budeš imala vremena

verenna
09.02.2012., 00:46
a možda si skinula zbog te mjesečeve! ajme ja ću isto onda to

verenna
09.02.2012., 01:00
i još nešto - malo me uhvati panikica kad čitam prethodne postove kako svi u 4 do 5 dana skinu 2 kg... ja ništa, ali ne dam se . Ako se zbediram ovaj put znam da ću odustat....:(

Lorelai-
09.02.2012., 01:15
i još nešto - malo me uhvati panikica kad čitam prethodne postove kako svi u 4 do 5 dana skinu 2 kg... ja ništa, ali ne dam se . Ako se zbediram ovaj put znam da ću odustat....:(

Ajme meni, luda li si... Na UNki si bila nekoliko dana i sad si tjedan dana na ovoj, nema sanse da nije nesto otislo, ne brini. Uostalom kako to mislis ti ''nista'', pa nisi se ni vagala. Uostalom...ne znam zasto uopce vodim ovaj razgovor, ne ides ides ti nikud :grli:

A mjeseceva...vidjet cu sutra stanje, ali da znas da sam ja razmisljala da to uopce nije los nacin odrzavanja kila npr. kad se postigne zeljena tezina-svaki ili svaki drugi tjedan zrtvovati taj jedan dan uooce nije neki problem. Meni niti je bilo slabo niti me glava boljela...sve :top:

Dancica
09.02.2012., 06:48
molim? 10 kg u 8 dana??? kako to? ma nemoguće!
moj savjet - samo kreni ,isprintaj si dijetu i stavi papir u kuhinju iduće jutro ujutro odmah pojedi naranču kad se probudiš i skuhaj kavu dok gledaš dalje što ide ....na papiru. Ti si očito savršen kandidat za ovu dijetu kad na tebe tako djeluje dobro. Ja da sam toliko skinula ne bi ni razmisljala sekunde dal da idem!! Daj molim te podijeli s nama kako si tada jela, što kada, jesi vježbala i sl? kad si tako PUNOOOO skinula za Boga!!!

joj, oprosti, krivo sam napisala, odn. nepotpuno... to je bilo u periodu od mjesec dana, normalna prehrana (ovo kao sto sam opisala da sada radim) u kombinaciji sa 2 puta po 4dana dijete. Bez posebnih fizickih napora u obliku vjezbanja....

Dancica
09.02.2012., 06:59
Ne jedi kruh, ne jedi tjesteninu, ne jedi slatko, ne pij gazirane napitke, nema alkohola, piti minimalno 3 litre vode dnevno.

kruh ne jedem, kao ni slatko. Gazirano i alkohol ni inace ne pijem. 3litre vode su jako previse za zimske mjesece, to potpisujem i post ispod. Ja oduvijek pijem jako puno i to je OK, uglavnom vodu i nezasladjeni caj.

Od 20 min orbitreka nemaš apsolutno ništa, kao ni 20 min sobnog bicikla. Ako ne misliš sat vremena [B]minimalno voziti ili jedno ili drugo, nemoj se onda bezveze patiti ni s 20 min ;)
prosli tjedan sam pocela sa orbitrekom, nakon jako dugo vremena i mislim da je ovih 40minuta sasvim dovoljno,iduci tjedan ili onaj iza toga mogu pojacati, nije zdravo odmah poceti od nicega pa na sat vremena.....
ovaj tjedan sam morala smanjiti malo zbog zdravstvenih poteskoca :(
i da, uvijek cu reci, a vjerujem i doktori i treneri, da je bolje raditi i 10minuta vjezbe dnevno nego se uopce ne razgibavati i ne vjezbati.

I da, ne večerati nikako poslije 17h, eventualno 17:30. Jedino tako ćeš uočiti napredak, minimalni.
ovo je jako prerano, barem za moj nacin zivota.
Ovdje se radi o promjeni, o trajnoj promjeni, a kao takvu je treba prilagoditi ritmu zivota. Nije poanta zivjeti mjesec ili dva po nekom strogom rezimu i onda nastaviti po starom. Moji obroci su sada, slobodno bi rekla, zdravo rasporedjeni : dorucak izmedju 8 i 9, rucak u 12, marenda u 15, vecera izmedju 18 i19.
Doci ce i rezultati ovakvim nacinom ali jako polako... treba puno strpljenja, zato i zelim ubaciti barem 4-5dana ove dijete, da mi da onaj potrebni poticaj rezultata, da ne posustanem.

(isprika svima sto sam skrenula sa teme naranci i mljevenog mesa :D)

Dancica
09.02.2012., 07:09

ovakve price daju svima poticaj za izdrzati ovu dijetu :)

jesi se kontrolirao kod doktora za vrijeme ovakve dijete? jel bilo kakvih posljedica na krvnoj slici? jesi pio neke vitamine ili nesto?

ja imam dvoje male djece doma (godinu i pol i tri i pol) i nikako se ne mogu zamisliti 15dana na ovoj dijeti, jer ako ja ne uzmem zalogaj njihovog rucka onda ga ni oni nece jesti, jer zasto bi oni jeli nesto sto ja ne jedem :D

scoundrel
09.02.2012., 07:21
jel mi možeš samo objasniti koliko vremenski razmak moram napravit između unošenja dviju namirnica :D npr. kad pojedem naranču nakon koliko da pojedem jaje (za ručak)? hvala :) i da li mogu da pijem sok od paradajza (nakupovala sam litre opskrbila sam se :) jer ne mogu podnest ove plastična smeća šta nude po centrima dok ljeto ne dođe da odem na plac)

Ma jedeš odmah jedno za drugim, bitno je po redu jesti, jer dok npr naranča dodje do želuca i odradi svoje, taman iza nje ide jaje itd.. Samo ne miješati..griz ovoga, griz onoga ;) I ja sam kupio pasiranu rajčicu jer ne mogu ovaj plastični jesti, užasan je!

Nemoj me krivo shvatiti, ali sve ovo sto si napisao nije u potpunosti tocno. :

Naravno da nije točno, i doktorica mi je isto rekla, a i nisam ja nikakva stručna osoba :D Samo ja sam tako najbrže dolazio do rezultata. Jer kad se držim striktno nekog pravilnika i radim onako "kako je najbolje za mene", onda rezultate nikad dočekati. Ja sam ovdje samo iznio onako kako ja radim, i onako kako sam ja najbrže došao i dolazim do rezultata. Svakako se konzultirati s liječnikom prije svega, jer nije svako od nas isti i da isto podnosi ovu dijetu ;)

ovakve price daju svima poticaj za izdrzati ovu dijetu :)

jesi se kontrolirao kod doktora za vrijeme ovakve dijete? jel bilo kakvih posljedica na krvnoj slici? jesi pio neke vitamine ili nesto?

ja imam dvoje male djece doma (godinu i pol i tri i pol) i nikako se ne mogu zamisliti 15dana na ovoj dijeti, jer ako ja ne uzmem zalogaj njihovog rucka onda ga ni oni nece jesti, jer zasto bi oni jeli nesto sto ja ne jedem :D

Mjerio sam tlak i nakon 3. ciklusa sam išao izvaditi krv, sve je u redu. Imao sam 121kg, i smršavio sam na 99 u roku od 3 mj pa sam se uplašio da nešto neće biti u redu jer je prenaglo, ali sve je ok. Pio sam samo supradyn, ali ni to više ne pijem, jer ne osjećam slabinu ni ništa, niti sam ikad, super mi je ova dijeta samo što sam konstantno gladan :D

njasa
09.02.2012., 13:29
cure da vas pitam nesto- jel zamjenite koji put koju namirnicu sa slicnom. npr zelena salata sa svjezim krastavcem, ili kiselo vrhnje sa jogurtom.
meni je treci dan, prvi dan nisam imala prepecenca pa ga nisam jela, a jucer sam pojela 10 dkg sunke umisto mesa.
danas mi je za rucak i zelena salata, ali je neman pa je preskacem....
jutros kad sam stala na vagu nije radila, crkla baterija... ccccccc....
inace ja iman jakooooo puno kila i moram smrsavit bar 30. na ovu djetu gledam ka priliku za ocistit organizam... pijem i dosta caja i vode, naravno nezasladeno.

scoundrel
09.02.2012., 13:45
cure da vas pitam nesto- jel zamjenite koji put koju namirnicu sa slicnom. npr zelena salata sa svjezim krastavcem, ili kiselo vrhnje sa jogurtom.
meni je treci dan, prvi dan nisam imala prepecenca pa ga nisam jela, a jucer sam pojela 10 dkg sunke umisto mesa.
inace ja iman jakooooo puno kila i moram smrsavit bar 30. na ovu djetu gledam ka priliku za ocistit organizam... pijem i dosta caja i vode, naravno nezasladeno.

Nemoj držati ovu dijetu ako nemaš sve potrebne namirnice, i ako preskačeš obroke. Nema ti to nekog smisla baš. Mislim, smršaviti ćeš, ali nećeš onoliko koliko bi mogla da si jela sve kako treba. Tako da ako se već "patiš" s ovom dijetom kao i mi svi, onda se pridržavaj striktno. Jer ovako ćeš se patit 15 dana pa izgubit 6 kila, a da si se pridržavala svega, izgubila bi npr 8.

Ja zel.salatu ne mogu onako suhu i bez ičega, i umjesto nje jedem krastavce (piše da može) vrhnje uopće ne jedem, nego jogurt, i to onaj light.

njasa
09.02.2012., 14:16
ne preskacem obroke cjele, nego nisam imala prepecenac pa ga nisam jela jedan dan, i danas neman salate pa ni nju nisam jela. ostalo jedem.
u principu pojeden cak i manje nego sta pise u djeti.

scoundrel
09.02.2012., 14:25
ne preskacem obroke cjele, nego nisam imala prepecenac pa ga nisam jela jedan dan, i danas neman salate pa ni nju nisam jela. ostalo jedem.
u principu pojeden cak i manje nego sta pise u djeti.

Nije ti to dobro, jer onda ne unosis u organizam dovoljno vitamina i svega sto je propisano.
Mislim, ne želim se pametariti, ali ako je par ljudi koji imaju doktorat slagalo ovu dijetu, nisu bezveze napisali slijedeće:

- Meso i kuhano povrće može se začiniti vegetom. Pljeskavice se peku na teflonskoj tavi.
- Svježu rajčicu možete zamijeniti kuhanom.
- Navedene namirnice treba uzimati u naznačenim količinama i redom kako je napisano te se obroci ne smiju preskakati. ;)

njasa
09.02.2012., 14:27
ok, hvala na informaciji :)

Lorelai-
09.02.2012., 14:32

Hey, draga... Mislim da ti nije toliko problem ako mijenjas vrhnje za jogurt ili obrnuto. Proteini su proteini- jogurt je mozda cak i bolje izbor jer ima manje masti. Uostalom imas vise verzija ove dijete-mislim, u principu se ne razlikuju puno, ali upravo se razlikuju za ove namirnice : vrhnje ili jogurt; paradajz ili krastavci ...

Jedino ne preporucujem izbacivanje zelene salate i ne bih ju bas mijenjala s krastavcem jer nisu bas slicni. Salata ti ima c vitamin i sto je bitnije ima dosta vlakana koji su pak dobri za probavu. Zato je tako bitna. I nemoj preskakati dvopeke, bit ce ti lakse (manje gladi), a i ipak ti treba neka dnevna doza ugljikohidrata kako bi normalno funkcionirala

verenna
09.02.2012., 16:36
Nemoj držati ovu dijetu ako nemaš sve potrebne namirnice, i ako preskačeš obroke. Nema ti to nekog smisla baš. Mislim, smršaviti ćeš, ali nećeš onoliko koliko bi mogla da si jela sve kako treba. Tako da ako se već "patiš" s ovom dijetom kao i mi svi, onda se pridržavaj striktno. Jer ovako ćeš se patit 15 dana pa izgubit 6 kila, a da si se pridržavala svega, izgubila bi npr 8.

Ja zel.salatu ne mogu onako suhu i bez ičega, i umjesto nje jedem krastavce (piše da može) vrhnje uopće ne jedem, nego jogurt, i to onaj light.

točno kao i ja. Zelenu nisam ni jednom pojela, samo je lud čovjek (dobro ja mogu svašta progutat za cilj al ovo je slama brate) može pojest bez jabučnog octa i ulja. AKo je budem i jela jest ću je začinjenu, ionako ocat iotapa masnoću :D ali sad je trenutno ni nemam u frižideru tako da je to sad nula. A mijenjam je kao i Scoundrel sa kiselim krastavcima. I vrhnje ne mogu baš...muka mi od masnoće te..imam ga doma, možda ga pojedem baš kad budem već polagano umirala a do tad jogurt naviše 1.5% masti

verenna
09.02.2012., 16:38
Nije ti to dobro, jer onda ne unosis u organizam dovoljno vitamina i svega sto je propisano.
Mislim, ne želim se pametariti, ali ako je par ljudi koji imaju doktorat slagalo ovu dijetu, nisu bezveze napisali slijedeće:

- Meso i kuhano povrće može se začiniti vegetom. Pljeskavice se peku na teflonskoj tavi.
- Svježu rajčicu možete zamijeniti kuhanom.
- Navedene namirnice treba uzimati u naznačenim količinama i redom kako je napisano te se obroci ne smiju preskakati. ;)

nemoj tako strogo prema nama ti jedini muški mi sve žene pa pjest ćemo te :D otjerat ćeš nas ovako debele kamo ćemo onda?:rofl:

scoundrel
09.02.2012., 16:39
nemoj tako strogo prema nama ti jedini muški mi sve žene pa pjest ćemo te :D otjerat ćeš nas ovako debele kamo ćemo onda?:rofl:

Ispričavam se, od sad samo mudro šutim :D

verenna
09.02.2012., 16:41
Hey, draga... Mislim da ti nije toliko problem ako mijenjas vrhnje za jogurt ili obrnuto. Proteini su proteini- jogurt je mozda cak i bolje izbor jer ima manje masti. Uostalom imas vise verzija ove dijete-mislim, u principu se ne razlikuju puno, ali upravo se razlikuju za ove namirnice : vrhnje ili jogurt; paradajz ili krastavci ...

oo da, i previše verzija...

Jedino ne preporucujem izbacivanje zelene salate i ne bih ju bas mijenjala s krastavcem jer nisu bas slicni. Salata ti ima c vitamin i sto je bitnije ima dosta vlakana koji su pak dobri za probavu. Zato je tako bitna. I nemoj preskakati dvopeke, bit ce ti lakse (manje gladi), a i ipak ti treba neka dnevna doza ugljikohidrata kako bi normalno funkcionirala

dvopeke je bolje ne preskakati kako ne bi dobili želju za UH - čitaj - griješit komadićem čokolade/pizze/kruha i sl.... ugljikohidratima. Ja nastojim smanjiti zbog probave jer zatvaraju...ali za one koji nemaju problema s probavom NE preskakati dvopeke/krekere

verenna
09.02.2012., 16:43
Ispričavam se, od sad samo mudro šutim :D

hahaha :) nemoj šutit nego budi blaži jako smo osjetljive kad ne jedemo bar ja :cerek:

Lorelai-
09.02.2012., 18:07

hahahahahaha :lol:

Tears23
09.02.2012., 19:58
bokili...evo prosao moj prvi dan..uh uh...imam jedno pitanje ako je netko sada tu...ove rajcice su odvratneeeee..ajmeee nezz vam opisati okus umjetnih..da li (negdje tu sam kao procitala mislim) se moze zamjeniti rajcica nekim drugim povrcem ili vocem...npr jos 1 naranda ili mrkva..ovo je uzas za jesti .
i znam da pise da treba se pridrzavati svega ali meni su ovo velike porcije danas sam 30min jela veceru samo da stane...smijem li malo smanjiti porcije..
pufaaaa

verenna
09.02.2012., 20:04
Evo meni je danas prema jelovniku za večeru meso i naranča. pojela sam kuhane piletine 2 komadića omanja ali su bila u nekoj tekućini zajedno s mahunama tako da sam pojela i tih par mahuna zajedno s valjušcima nekim malo ih je bilo :( i popila sok od naranče i grejpa nisam htjela pojest naranču niti dvopek pošto sam već zenzula sve)
sad ne znam dal da pnavljam dan pošto sam zeznula s tim mahunama!!!
Idem na bicikl od 21-22h

Lorelai-
09.02.2012., 20:15
bokili...evo prosao moj prvi dan..uh uh...imam jedno pitanje ako je netko sada tu...ove rajcice su odvratneeeee..ajmeee nezz vam opisati okus umjetnih..da li (negdje tu sam kao procitala mislim) se moze zamjeniti rajcica nekim drugim povrcem ili vocem...npr jos 1 naranda ili mrkva..ovo je uzas za jesti .
i znam da pise da treba se pridrzavati svega ali meni su ovo velike porcije danas sam 30min jela veceru samo da stane...smijem li malo smanjiti porcije..
pufaaaa

A mozda da probas sa sokom od rajcice? to bi bilo najbolje... Oko detalja, koji i gdje kupiti, ne mogu pomoci jer sam i ja kao mali seljo nekoliko postova prije prvi put cula za to :rolleyes:...ali pogledaj nekoliko postova prije,spominjalo se :mig:

Lorelai-
09.02.2012., 20:22
Evo meni je danas prema jelovniku za večeru meso i naranča. pojela sam kuhane piletine 2 komadića omanja ali su bila u nekoj tekućini zajedno s mahunama tako da sam pojela i tih par mahuna zajedno s valjušcima nekim malo ih je bilo :( i popila sok od naranče i grejpa nisam htjela pojest naranču niti dvopek pošto sam već zenzula sve)
sad ne znam dal da pnavljam dan pošto sam zeznula s tim mahunama!!!
Idem na bicikl od 21-22h

Moje pravilo je da ako malo zbrljas da samo nastavis dalje, a po meni ovo nije pretjerano. Mislim, daleko od toga da je dobro,ali boze moj...ljudi smo :mig: Ja sam za ponavljanje dana onda kad zbrljas toliko da se u potpunosti udaljis od koncepta dijete :ne zna: Dorucak i rucak si ok bila jel? mahune su povrce, ne pretjerano kaloricno...Ja kazem: samo pici dalje:top:

Tears23
09.02.2012., 20:25
A mozda da probas sa sokom od rajcice? to bi bilo najbolje... Oko detalja, koji i gdje kupiti, ne mogu pomoci jer sam i ja kao mali seljo nekoliko postova prije prvi put cula za to :rolleyes:...ali pogledaj nekoliko postova prije,spominjalo se :mig:

vidis vidis to bi mi dosta pomoglo..jer 1kg rajcice je 20kn kod nas sada a bljutava je do milog boga..evo sada kak sam procitala da se moze malo sam je na grill bacila za sutra jer radim cijeli dan pa mi treba na poslu i dorucak i rucak i vecera..stvarno je kao da zvacem gumenu igracku iz kineske kuce :p
mislila sam da cu biti gladnija,ali ok je..kljukam se cajem sta sam kupila neki u dm za mrsavljenje bez secera naravno..pop sam stavila na vrh cajne zlicice meda..to valjda smijemo to je zdravo ehheeh
i stavim u caj cimeta to skida trbusic isto..e da da i prije obroka kapsula jabucnog octa...
e ako ja sada budem uzalud gladovala hitim se s mosta :kava:

Lorelai-
09.02.2012., 20:56
vidis vidis to bi mi dosta pomoglo..jer 1kg rajcice je 20kn kod nas sada a bljutava je do milog boga..evo sada kak sam procitala da se moze malo sam je na grill bacila za sutra jer radim cijeli dan pa mi treba na poslu i dorucak i rucak i vecera..stvarno je kao da zvacem gumenu igracku iz kineske kuce :p
mislila sam da cu biti gladnija,ali ok je..kljukam se cajem sta sam kupila neki u dm za mrsavljenje bez secera naravno..pop sam stavila na vrh cajne zlicice meda..to valjda smijemo to je zdravo ehheeh
i stavim u caj cimeta to skida trbusic isto..e da da i prije obroka kapsula jabucnog octa...
e ako ja sada budem uzalud gladovala hitim se s mosta :kava:

Daaaaa i skupa je i odvratna za jesti. Ja ju isto ne jedem. A i nekako zdrava logika mi nalaze da se zapitam: sta meni moze nedostajati za efikasnost dijete iz te umjetno uzgojene i kemijkalijama napumpane rajcice??? :ne zna:
Mozda i ja probam sok.
E da, koji caj si kupila? Ja sam isto razmisljala da si uzmem. Mislim, ne zavaravam se da cini cuda nego samo malo jos da ''pogura'' probavu i sam proces mrsavljenja.

A ne brini se...ne budes uzalud gladovala. Nemoj negativnih misli :mig: Samo pretty little thoughts :D Ja ti to uvijek gledam s te neke znanstvene strane. Smanjis unos kalorija=kile moraju nanize :ne zna: Naravno nisu sve kalorije iste, a ove koje mi u ovoj dijeti unosimo su ''dobre'' tako da don't worry

Pa Boze mili, ja sam osoba koja ako je bas gladna moze pojesti 400g njoka za rucak :D I ako sam sad na ovoj dijeti nema sanse da nesto ne ode :mig: I stvarno: sa 63,8 na 59kg :cerek:

Tears23
09.02.2012., 21:05
ehehheh a ok ja sam uvijek malo jela tako da mi je i ovo puno obroka..ja se zdebljala zbog gluposti i kasnije bolesti..i sada moram to srediti dok sam zdrava ..
ja cu si malo smanjiti porcije ove valjda nece smetati jer bolje pojesti manje nego vise no sto pise zar ne ;) a ovo za rajcice si totalno u pravu..mislim da sam cak vidjela da umjesto rajcice se moze i mrkva ali tu puno stranica ima tako da nezz na kojoj tocno ..pod ovom temom..navodno imaju isti sastojak ili samo zamjeniti narandom jos jednom
a caj ti je u dm mislim 23kn ili 27kn tako nesto..plava kutijica,filteri,pise fit and slimm tako nesto..jako fini je.ja inace nikada do sada nisam pila bez secera ili meda caj hhhh bljutavo mi je..ali od danas pijem i stvarno ni ne osjetim..stavim cimeta i limuna..caj je od nekih trava svakakvih koje kao pomazu razgradnji...i jos te jabucne pilule..to sam isto u dm kupila nije mi se dalo u ljekarnu stajati..dok je na bazi bilja nije lose a malo ce pomoci bar..
EDIT ;)
IMA OD ENCIANA ZA KUPITI (OKO 90 KN ) MISLIM DA SE ZOVE VATRENA ILI TAK NEKAK NARANDA..IMA ISTO DJELOVANJE KAO JABUCNI OCAT..

Lorelai-
09.02.2012., 21:29
:eek: pa kud ces manje od ovoga ?!!!! Zanimljivo :) A dobro, ako je tebi puno smanji si, ali trudi se ne izbacivati nista nego samo smanjiti kolicinu ili opcija broj dva- mozda ono sto ti je posljednje na redu u zadanom obroku ostavis kao neki međuobrok?! Ovo sad predlazem zbog one da se metabolizam ubrzava
1.vjezbanjem
2.jesti manje i cesce da organizam ima stalno nesto za ''raditi'' :ne zna:

Tnx za caj i tablete. Sutra je moj po jelovniku 1. dan tako da sutra gibam do dm-a. Caj definitivno uzimam, za tablete budem jos vidjela. Znaci caj s cimetom je dobar? Ja isto nisam ljubitelj caja ako u njemu nema bae pola limuna i zlica meda. Mogla bih probati ovako kako ti pijes

Tears23
09.02.2012., 21:44
ma ja obozavam cimet a cimet ti je super za mrsavljenje..stvarno djeluje..skembicu skida..skuham taj caj i samo ono pola cajne zlicice na nezz pola litre ubacim...jer nesmije se opet s njime ni pretjerati..malo je zrnasto u ustima ali boze moj..hehe za ljepotu trpimo ;) ali caj je odlican..onako kao malo ima neke metvice i jos hrpa bilja..
nezz kak djeluje jos ali zbog okusa preporucam
a ovo za obroke nezz di pise 2 rajcice ja cu pojesti 1 jer evo danas sam 1 rajcicu 2 jaja i krastavac jela 30min jedva sam gutala vise heeh

Lorelai-
09.02.2012., 22:09
eee to bi meni dobro doslo jer imam dosta skembice i ona mi posljednja odlazi. Ja sa 58kg dobro izgledam i to je moja neka kilaza s tim sto sam uvijek imala malo tog spekeca pa sam htjela sad s dijetom doci jos do nekih 55kg da vidim kako ce to, tj. ja izgledati :) i hoce li skembica otici.

verenna
09.02.2012., 22:09
tears imaš soka od rajčice za kupit skoro u svakom ducanu, kao sto ima sok od naranče. nacrtana je rajčica na kutiji

verenna
09.02.2012., 22:11
lorelai - a baš mi žao što sam zgriješila, ipak nije toliko bilo mojom krivnjom da sam bila sama ne bi sigurno jela tako. danas jutros mislim nisam zgrijesila niti za rucak. kako tebi ide danas?

Lorelai-
09.02.2012., 22:29
tears imaš soka od rajčice za kupit skoro u svakom ducanu, kao sto ima sok od naranče. nacrtana je rajčica na kutiji

Cek to je onda pravi sok u tetrapaku? Ne znam zasto, ali ja sam ga zamisljala u nekoj polustaklenki na odjelu zdrave hrane.
A kakav je onda po sastavu? Mislim, ne moras mi pisati, ali po tvom dojmu nekom jel to vrijedi sta ili su same ''umjetnine'' unutra?

A znam da ti je zao...i treba ti biti :p Ali gledaj naprijed. A i gle, to brljanje ce mozda trenutno usporiti sam proces gubitka kilograma, ali nece ga stopirati ili jos vaznije neces dobiti dodatne kilograme jer je i to sto si zbrljala si zdravo zbrljala. Nisi cijeli dan zderala pizze, cokolade etc. tako nemoj biti ni prestroga prema sebi, ok?

Meni danas odlicno ide...na pauzi sam :cerek: Ali pauziram samo jedan dan. Osjetila sam da mi treba. Ali nisam se nesto prezderavala. Doruckovala pahuljice s jogurtom, rucala piletinu i pire, jela voca...jedino mi je zao sto sam pojela cijelu cokoladu:( imala sam namjeru samo red/dva da zasladim i nisam ni trepnula vec je nije bilo :D Sutra sam vec natrag...jelovnik prvog dana weeeeeeeeeee:rolleyes:

verenna
09.02.2012., 22:40
Da pravi sok kao šta imaš sok od jabuke ili naranče, a ja ne mogu vjerovat da vi za to ne znate. postoji i pasirana rajčica šta se recimo stavlja na paštu, ali meni to baš nije za pit. Taj sok je jako niskokaloričan. ma savršen, nema šećera...imaš u tetrapaku kao i ostale nacrtana je rajčica vjerojatno ima jeftinijih normalnih npr. Rauch..a ako ćeš neke skupe sigurno ih ima i u bio ducanima...

Za pire sam najgore čitala, (ti si uzela dan odmora nema sad to veze s tobom) sad kad si ga vec spomenula - da je on naj naj najgori za kile!!

Lorelai-
09.02.2012., 22:45
hahahaha ja sam mislila da cu dobiti bukvicu za ovu cokoladu kad ono-pire :)
Sta fakat? Mislim znam da krumpir spada medju malo kaloricnije povrce-koliko povrce moze biti kaloricno-ali uvijek sam nekako bila misljenja da ako ga vec jedem kuhana verzija je najbolja, a ja ga pripremam od krumpira i malomasnog mlijeka, ne stavljam maslac...hmmm...sad sam skroz zbunjena :confused:

verenna
09.02.2012., 22:50
način pripreme ti je dobar puno ima lošijih to svakako. Ma nisam ti čitala bukvicu mogla si si danas sve dozvolit - danas je pauza ej! nema veze, nego si me baš podsjetila da sam to nedavno za pire čitala koma za kile i tu nema govora, baš ogorman tekst samo o pireu koliko nije zdrav. Dok normalni kuhani krumpir nije. A za čokoladu ...hm..ja nkad nisam cijelu pojela ne znam kakav je to osjecaj :) ja bi pala u stanje šoka :D a šta je tu je 500 kcl i jebiga. idemo za ono - sutra je novi dan :)

Lorelai-
09.02.2012., 23:01
aaaaaaaaaaaa
meni na ovom forumu samo šok za šokom...Tears kaze da joj je puno hrane na ovoj dijeti, ti nisi nikad pojela cijelu cokoladu...:eek:
Ja tek sad onda shvacam koja sam ja sretnica kad je metabolizam u pitanju. Ja kad se normalno hranim jedem dosta tjestenine i kaloricne hrane, cokoladu ako jedem, pojedem je cijelu... i sve 5. Jedino ako bas pretjeram onda ovako nabacim koju kilicu.

verenna
10.02.2012., 00:54
pufaaaa

pozdrav i tebi :) koliko bi htjela skinuti kg? želim ti puno uspjeha! prvi dan i velike porcije? :D a na što točno misliš na porciju čega da bi smanjila? Ja sam već pisala za sok, pa pogledaj, dakle ja pijem sok od paradajza (kao i svaki drugi sok) jako je zdrav i nema šećera imaš ga u svakom dućanu prehrane skoro za kupiti i meni su ovi pardajzi katastorfa!

verenna
10.02.2012., 00:59
[QUOTE=Lorelai-;38042968]
E da, koji caj si kupila? Ja sam isto razmisljala da si uzmem. Mislim, ne zavaravam se da cini cuda nego samo malo jos da ''pogura'' probavu i sam proces mrsavljenja.

i mene zanima koji čaj ?

A ne brini se...ne budes uzalud gladovala. Nemoj negativnih misli :mig: Samo pretty little thoughts :D Ja ti to uvijek gledam s te neke znanstvene strane. Smanjis unos kalorija=kile moraju nanize :ne zna: Naravno nisu sve kalorije iste, a ove koje mi u ovoj dijeti unosimo su ''dobre'' tako da don't worry

ja uvijek imam neke negativne misli u zadnje vrijeme još nisam naučila kako ih se riješit. Većina govori i misli da to utječe na brzinu mršavljenja, to mi nije jasno kako i zašto, kao da kile znaju dal sam ja vesela i ne , salo je glupo :D
mislim kužim ja to sve moć pozitivnog bla bla..al kako kad glumatam onda, kad znam da ne mislim to iskreno da sam vesela kad nisam. kako da budem vesela ako ne mrsavim i ako gladujem?

verenna
10.02.2012., 01:07
ma ja obozavam cimet a cimet ti je super za mrsavljenje..stvarno djeluje..skembicu skida..skuham taj caj i samo ono pola cajne zlicice na nezz pola litre ubacim...jer nesmije se opet s njime ni pretjerati..malo je zrnasto u ustima ali boze moj..hehe za ljepotu trpimo ;) ali caj je odlican..onako kao malo ima neke metvice i jos hrpa bilja..
nezz kak djeluje jos ali zbog okusa preporucam
a ovo za obroke nezz di pise 2 rajcice ja cu pojesti 1 jer evo danas sam 1 rajcicu 2 jaja i krastavac jela 30min jedva sam gutala vise heeh

sorry sad sam vidjela za čaj. A ja mislim da ti NE TREBAŠ smanjiti porcije jer stvarno manje od ovoga se ne može razbolit ćeš se , možeš imati kontraindikacijei svašta nemoj se igrat sa zdravljem,kobna je i sama činjenica da si na dijeti (a ova je fakat redukcijska nije procesna kao UN ,Dukan i sl)a ti bi još i tu dijetu reducirala:confused: Mislim da si osjetila zasićenje ponajviše zbog tih nevaljalih plastičnih paradajza i ukoliko budeš sa sokom probala vjeruj mi da nećeš mijenjati količinu pa šta dva jaja i pol čaše jogurta ne možeš pojest? mogu shvatit za dvopek ili naranču nekad navečer još da ne ide, onda popij sok od naranče ali generalno nemoj smanjivati nešto što je malo samo po sebi

verenna
10.02.2012., 01:17
aaaaaaaaaaaa
meni na ovom forumu samo šok za šokom...Tears kaze da joj je puno hrane na ovoj dijeti, ti nisi nikad pojela cijelu cokoladu...:eek:
Ja tek sad onda shvacam koja sam ja sretnica kad je metabolizam u pitanju. Ja kad se normalno hranim jedem dosta tjestenine i kaloricne hrane, cokoladu ako jedem, pojedem je cijelu... i sve 5. Jedino ako bas pretjeram onda ovako nabacim koju kilicu.
:lol: a draga moja ne mogu lagat. ti si sretnica šta da ti kažem po svemu kako smo pričale da ja jedem kao ti ja bi imala 30 kg još gore u plusu.. mada ovo za Tears ni meni nije bas najjasnije:confused: haha, .. ja kad sebi pravim za jest fino si stavim na tanjur naranču na komadiće zatim jaje na drugi tanjur isto jaje rasjeckam na komadiće i posolim (e da, dal se smije jaje posolit??) i čašu jogurta i vidim koliko to malecko izgleda pa mi stvarno nije jasno kako se to ne može pojest...a valjda vrijedi ona da nismo svi isti..ne znam ne haha kad scoundrel pročita ovo što je tears napisala pop*** će :rofl:

verenna
10.02.2012., 13:07
pozdrav dragi i drage jutro, dan :) nema nikoga :(

doručkovala. ima li tko savjet što da radim sa hranom koja mi se nosi pod nos? pekarski proizvodi i masne juhe? pošto ne mogu objasnit da to neću jest.
idem na bicikl

ljubim vas :*

Lorelai-
10.02.2012., 14:21
pozdrav dragi i drage jutro, dan :) nema nikoga :(

doručkovala. ima li tko savjet što da radim sa hranom koja mi se nosi pod nos? pekarski proizvodi i masne juhe? pošto ne mogu objasnit da to neću jest.
idem na bicikl

ljubim vas :*

savjet: nemoj je pojesti :D Ja upravo zavrsila sa svojom zumbom i radila vjezbe...mrtva sam. Javi jesi probala ono s otkucajima srca.

Tears23
10.02.2012., 20:37
vece..evo mene riknute s posla..danas odgulila 10h uff..
drugi dan je prosao super..cudom se cudim...malo sam od dorucka koji je bio u 9h do rucka u 14h bila gladna..onak vise mi se zeludac bunio gdje je moj sendvic ujutro hehe nego sta sam zapravo ja bila gladna..
popila 1 kavu i litru i pola caja i vode(u sve sam stavljala malo limuna i cimeta)
rucak sam docekala kao ovi siromaceki u africi..skoro cijelo jaje sam progutala hehe,a u jogurt sam stavila cimeta ;) malu koricu limuna i narande samo da da malo okusa a to nemoze stetiti jer ne pojedem ;) i jakooooooooo je fin tako...
aliiii za veceru sam preskocila kinesku rajcicu :( jednostavno nemogu to zvakati..
veselim se bas i super mi je da sam zaokupirana necime jer mi je prije mj dana umro pas i sva sam jadna.. :(
iiiiiiiii drugi dan gotov a od sinoc imam 2 kg manje...;) znam da sam sve ispiskila jer sam 10 puta bila na wc danas..maratonski pi pi ;)
ali veselim se ;))
drzim svima fige

verenna
10.02.2012., 20:41
mene zanima dal smijem solit jaja kad ih skuham? zanima me kako vi jedete povrće? beu ičega? samo kuhano u vodi ili? i još nešto koliko jaje ima kalorija?
negdje sam čitala sa ima 80 , negdje 120 ne znam dal da jedem samo bjelanjak ili i zutanjak koliko znam zutanjak je jako stetan za kolesterol , opet našla sam da sam žutanjak ima oko 360 kalorija . više mi ništa nije jasno.

Tears23
10.02.2012., 20:45
mene zanima dal smijem solit jaja kad ih skuham? zanima me kako vi jedete povrće? beu ičega? samo kuhano u vodi ili? i još nešto koliko jaje ima kalorija?
negdje sam čitala sa ima 80 , negdje 120 ne znam dal da jedem samo bjelanjak ili i zutanjak koliko znam zutanjak je jako stetan za kolesterol , opet našla sam da sam žutanjak ima oko 360 kalorija . više mi ništa nije jasno.

mislim da ti savjet od mene ne znaci bas puno jer sam full nova u ovome i jos pola nisam skuzila sta smijem sta ne..ali ja stavim par zrna soli na jaje..nebih mogla drugacije..i nezz na povrce i meseko...ono samo malo da da okus
mislim pa necemo bas sada bljutavo jesti..
a vegetu nepodnosim kako sam procitala negdje da time se soli..bljaki mi je ona
za zutanjak sam i ja razmisljala jer je to dosta jaja u 5 dana pa nezz dal da jedemo samo bjelanjak iliiiii
kada su nestali svi oni koji tvrde da su po 20kg izgubili pa nemamo koga pitati

verenna
10.02.2012., 20:54
slažem se...ja to ne znam uopće. Možda neko zna :/
i još nešto - pogledajte ovo
http://www.mojadijeta.org/2011/10/narandza-dijeta.html

http://www.mojadijeta.org/2011/10/medicinska-dijeta.html

http://www.mojadijeta.org/2011/08/dijeta-15-dana.html

PA KOJA OD TIH JE NAŠA?

Tears23
10.02.2012., 21:08
slažem se...ja to ne znam uopće. Možda neko zna :/
i još nešto - pogledajte ovo
http://www.mojadijeta.org/2011/10/narandza-dijeta.html

http://www.mojadijeta.org/2011/10/medicinska-dijeta.html

http://www.mojadijeta.org/2011/08/dijeta-15-dana.html

PA KOJA OD TIH JE NAŠA?

moja je kao ova druga...al ga motaju stvarnoooo...kaj sada i kisele krastavce treba a ne svjeze..
i ono 5 dan pola kg povrca..su ludi ja nezz kak cu ja to pojesti..

scoundrel
10.02.2012., 21:47

Ja ih ne solim, sol ne valja za mršavljenje kažu :D
Povrće kupim 450 grama kraljevski mix, smrznuto povrće, mrkvice, brokule, cvjetača. A pošto je povrće 5. dan isto kad i piletina, onda za ručak skuham bijelo meso u vegeti, ostavim tu vodu od bijelog mesa, i navečer skuham to povrće u njoj. Bude fino, evo danas mi je 5. dan i baš sam se fino najeo za večeru.

verenna
10.02.2012., 22:16
moja je kao ova druga...al ga motaju stvarnoooo...kaj sada i kisele krastavce treba a ne svjeze..
i ono 5 dan pola kg povrca..su ludi ja nezz kak cu ja to pojesti..

a moja je pak kao ova treća (15 dana) :504:

verenna
10.02.2012., 22:17
@scoundrel ja zapravo ne kužim zašto sam ih i solila do sad , bas sam budala, a inače kad nisam na dijeti nikad ništa ne solim niti volim slano previše. Koja je tvoja dijeta od te tri?

verenna
10.02.2012., 22:20
ja više ne znam koja je točna dijeta :(

Lorelai-
10.02.2012., 23:07

Bolje je manje soliti ili uopce ne ako mozes. Ja solim sve jer ne mogu jesti neposoljeno.

Zutanjak ti ima 360 kcal na 100g tako da draga...smiri se!!!!
Jaje neke srednje velicine ti ima oko 80 kcal. To je podatak na koji najcesce nailazim

Lorelai-
10.02.2012., 23:11
Tears nisam nasla caj:( Ne znam jel ga mozda nisu imali u ovom dm-u ili... Hodala ja i gledala gdje pise slim and fit ili nesto slicno, trazila plavu kutijicu, cijene od 20 i nesto kuna...nista:durica
Budem sutra otisla u jedan veci dm, ovaj je bio dosta mali pa je moguce da ga nemaju. A jel mi mozes molim te napisati kako se tocno zove caj tak da ako ga ne nadem mogu pitati tetu u dm-u a da ne objasnjavam s ''plava kutijica'' :cerek:

scoundrel
11.02.2012., 00:03
@scoundrel ja zapravo ne kužim zašto sam ih i solila do sad , bas sam budala, a inače kad nisam na dijeti nikad ništa ne solim niti volim slano previše. Koja je tvoja dijeta od te tri?

Ova s prve stranice ovog foruma. Samo ja jedem jogurt umjesto vrhnja, i krastavce umjesto zelene salate. Jer ju ne mogu onako suhu jest, ima okus ko trava :D

Tears23
11.02.2012., 17:04
Tears nisam nasla caj:( Ne znam jel ga mozda nisu imali u ovom dm-u ili... Hodala ja i gledala gdje pise slim and fit ili nesto slicno, trazila plavu kutijicu, cijene od 20 i nesto kuna...nista:durica
Budem sutra otisla u jedan veci dm, ovaj je bio dosta mali pa je moguce da ga nemaju. A jel mi mozes molim te napisati kako se tocno zove caj tak da ako ga ne nadem mogu pitati tetu u dm-u a da ne objasnjavam s ''plava kutijica'' :cerek:

e ribica ovako..proizvodac je TEEKANNE pise HARMONY FOR BODY AND SOUL i ispod FIT & SLIM
plavo zelenkasta kutijica na pola je plavi cvijet a na pola goli trbuh od neke tete :D

sastojci su:biljka mate,kopriva,kudrava metvica,paprena metvica,matičnjak,list kupine,cvijet razlicka
Austrijski proizvod ;)

Tears23
11.02.2012., 17:08
eh da..nasla sam sok rajcice...gusti hahah...od podravke su jedino imali nisam jos probala jer mi je 3 dan kada se ne papa rajcica juuuuhuuuu.. ;)
ima u mercatoru..bila u ntl nisu imali..
jutros imala 2 kg manje..piskim puno heheh i puno pijem..samo neka tako nastavi jeeeej

Dancica
11.02.2012., 17:20
samo je lud čovjek (dobro ja mogu svašta progutat za cilj al ovo je slama brate) može pojest bez jabučnog octa i ulja.

nemoj tako, ja cijeli zivot sve salate jedem nezacinjene, a recimo zelenu (kristalku,putericu) pa i matovilac, najvise volim samo oprane bez icega, cak i bez limuna i maslinovog ulja, kako sam jedno vrijeme jela.
sve je stvar navike i okusa.
ja recimo ocat ne mogu ni blizu nosa....

Tears23
11.02.2012., 17:33
ja salatu radim s limunom malooooo maloooo ulja i soli..naravno dok ne djetujem :P ovako na suho nebi mogla zvakati nikako...zato sada jedem krastavce samo..sa maloooooooo soli..

Lorelai-
11.02.2012., 17:33
e ribica ovako..proizvodac je TEEKANNE pise HARMONY FOR BODY AND SOUL i ispod FIT & SLIM
plavo zelenkasta kutijica na pola je plavi cvijet a na pola goli trbuh od neke tete :D

sastojci su:biljka mate,kopriva,kudrava metvica,paprena metvica,matičnjak,list kupine,cvijet razlicka
Austrijski proizvod ;)

Evo sad vidim post...Kupila sam ga danas jeeeej:) Ipak je bilo do dm-a :D A koliko ti to puta dnevno pijes? btw uocavas li kakvo djelovanje? Naravno pod ovim ne mislim uocavas li da ti je otislo 10kg u 2 dana :cerek: Nego uocavas li djelovanje na probavu?

P.S. nije ti losa receptura s cimetom. Ja inace pijem cajeve s jako puno limuna i puno meda, a sad ne zelim bas pretjerivati s medom (a i nestalo mi je domaceg meda) tako da mi je ovo super alternativa :top:

Dancica
11.02.2012., 17:42
ja sam danas pocela prvi dan, ali bez narance.... sad skontala da nemam ni salate, pa cu malo zbrljati veceru a sutra nastaviti po pravilima :)

Tears23
11.02.2012., 17:53
Evo sad vidim post...Kupila sam ga danas jeeeej:) Ipak je bilo do dm-a :D A koliko ti to puta dnevno pijes? btw uocavas li kakvo djelovanje? Naravno pod ovim ne mislim uocavas li da ti je otislo 10kg u 2 dana :cerek: Nego uocavas li djelovanje na probavu?

P.S. nije ti losa receptura s cimetom. Ja inace pijem cajeve s jako puno limuna i puno meda, a sad ne zelim bas pretjerivati s medom (a i nestalo mi je domaceg meda) tako da mi je ovo super alternativa :top:

a pa nezz normalna mi je probava kao i sve dane hehe..pijem ga puno..ono bar litru na dan...ali ja stavim na nekih 4dcl 1 filter a ne na 2 dcl..stednja malo :D
mozda mi malo cak i uravnotezena vise..prije sam znala trcati :D bar 2-3 puta na wc sada manje :D mada mislim da je to bilo zbog viroze sta sam pokupila ;)
ja meda stavim od cajne zlicice pola..

Tears23
12.02.2012., 20:47
joj kak sam si isfrustrirana danas...one 2kg sta su u prva 2 dana otisle nema ih ali nikuda se vise nisam pomaknula.sutra mi 5 dan i nista..pijem kao deva piskim ko pas non stop..pridrzavam se svega..cak nesto i manje pojedem jer nemogu toliko..gutam odvratnu rajcicu..i :(

verenna
12.02.2012., 21:39
dal mi molim vas svako od vas moze rec tocno sto jedete i kojim redom 4. DAN - VECERA. To mi nije jasno , Ja sam do sad jela
Večera:
-12,5 dkg kuhanog mesa
-1 naranča
-1 dvopek
-1 šalica kave ili čaja bez šećera - TAKO PIŠE NA 1. STR OVOG FORUMA
NA SVIM DRUGIM SAJTOVIMA PIŠE:

- 12, 5 dkg MLJEV. MESA
- 2 PARADAJZA
- 1 JABUKA
- 1 DVOPEK

a to baš nije isto. Meni je danas taj 4 dan po jelovniku pa sam samo meso pojela jer nisam znala što bi iza toga

Lorelai-
12.02.2012., 21:56
dal mi molim vas svako od vas moze rec tocno sto jedete i kojim redom 4. DAN - VECERA. To mi nije jasno , Ja sam do sad jela
Večera:
-12,5 dkg kuhanog mesa
-1 naranča
-1 dvopek
-1 šalica kave ili čaja bez šećera - TAKO PIŠE NA 1. STR OVOG FORUMA
NA SVIM DRUGIM SAJTOVIMA PIŠE:

- 12, 5 dkg MLJEV. MESA
- 2 PARADAJZA
- 1 JABUKA
- 1 DVOPEK

a to baš nije isto. Meni je danas taj 4 dan po jelovniku pa sam samo meso pojela jer nisam znala što bi iza toga

ja ti jedem ovo drugo sto si navela... i to mi je super...ta jabuka mi tako sjedne...digne secer

scoundrel
12.02.2012., 22:11
Ja četvrti dan jedem za večeru:
Pljeskavica od mljevenog junećeg mesa pečena na teflonskoj tavi bez ulja, bez ičeg.
Dvopek
2 rajčice
1 jabuka

Meni je danas 7. dan završio, nisam stajao na vagu uopće, ali osjetim da sam smršavio :)

Lorelai-
12.02.2012., 22:42
Ja četvrti dan jedem za večeru:
Pljeskavica od mljevenog junećeg mesa pečena na teflonskoj tavi bez ulja, bez ičeg.
Dvopek
2 rajčice
1 jabuka

Meni je danas 7. dan završio, nisam stajao na vagu uopće, ali osjetim da sam smršavio :)

Da, ja isto meso ajmo reci przim :) na teflonskoj tavi bez ulja. Stavim samo malo vegete i persina.

Super za mrsavljenje :top: Ja se isto moram pohvaliti da uocavam razliku u ogledalu, u nogama najvise...weeeeeee :)

Dancica
13.02.2012., 07:04
moj cetvrti dan kaze isto ovako :
125g mljevenog mesa
2 rajcice
1 jabuka
1 dvopek

ja sam danas tek na drugom danu, buduci sam prvi dan u subotu onako zbrljala, onda sam jucer krenula opet sa prvim danom. Dorucak pak zeznem svaki dan, ne mogu voce, nikako....(pogotovo s obzirom na zimske radosti i cijelojutarnje sanjkanje sa klincima) tako da sam za dorucak pojela (kao i uvijek) malo mlijeka + musli. Rucak sam skoro po pravilima, naranca+jaje+jogurt ali sam uzela i dva dvopeka jer sam bila jako gladna a i ne mogu jaje bez icega, nikako ne mogu :(
veceru sam pojela samo malo zelene salate (samo onak oprane) + 1dvopek , jaje nisam mogla, jednostavno sam ga sa tanjura vratila u kuhinju, nikako ga nisam mogla jesti....
opet sam znaci zbrljala taj prvi dan, ali nastavljam danas sa drugim...

Bubi001
13.02.2012., 10:05
Cao curke, evo i mene, poslje mjesec dana dijete -9,80 kg :D .... meni suuuuper.....prva dva tjedna sam izdrzala bez pauze....al zadnja dva sam imala jedan rodjendan i ono zenski dani :503: .....pa sam vikende ipak pauzirala...ali sve u svemu nije lose. danas pocinjem iz pocetka i cilj mi je opet mjesec dana.....ako uspijem isto 10 kg skinuti onda cu do iza uskrsa pauzirat, malo da se organizam navikne i na normalnu hranu.....preko uskrsa se natuci kuhane sunke i kulena i onda opet na dijetu da to sve skinem :top:

Kate+
13.02.2012., 10:10
Pozdrav ljudi :) Meni se prehlada konačno smirila, nisam htjela na dijetu dok mi ne prođe, jer mi je i na poslu naporno. Dakle od sutra bih komotno mogla na ovu dijetu, ali sad sam več u očekivanju mjesečne prijateljice i čini se da od dijete još ništa. Ljutim se na samu sebe da nisam bila otpornija i odradila bar 5 dana prošli tjedan, al sad sam tu gdje sam i bar sam uspjela održat svoj manjak od 5 kila :)
Pohvale svima kako se dobro držite, šteta za mala brljanja, al važno da vjerujete u ishod :)

Dancica
13.02.2012., 10:10
Bubi , mislim da je 15dana max koliko se smije biti na ovoj dijeti? Jesi se kontrolirala kod doktora?
Mislim da uistinu, bez obzira na nase zelje i dobre rezultate, nije zdravo biti toliko dugo....

scoundrel
13.02.2012., 10:31
Bubi , mislim da je 15dana max koliko se smije biti na ovoj dijeti? Jesi se kontrolirala kod doktora?
Mislim da uistinu, bez obzira na nase zelje i dobre rezultate, nije zdravo biti toliko dugo....

Tako je. Nije niti malo zdravo biti toliko dugo. I 15 dana je previše. Sve nakon toga iscrpljuješ organizam, kile znatno sporije idu jer se metabolizam prilagodi i možeš samo izazvati kontraefekt.

Bubi001
13.02.2012., 13:17
curke lijepo sto se brinete, dobro se osijecan ovako, krvna slika mi je ok...tako da cu nastavit......znam da to nije bas preporucljivo....ali dok se dobro osijecam i dok je sve ok gurat cu dalje.....pozdrav i ljubim vas sve :kiss:

Tears23
13.02.2012., 20:18
kraj 5 dana..meni pise sada 2 dana pauze pa sve ponovno..GLADNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA SAMMMMMMMM..Ajme ove dane bilo sve super ali danas gladnaaaaaaaaaaaaaaaaa ko vuk..sve bi pojela..samo ne ono povrce hladno koje sam imala za veceru ;(

verenna
15.02.2012., 00:26
nije me bilo baš sam u gužvi krećem u novih pet dana nakon malog predaha. mislim da ću odrditi sve kako treba. Nakon toga ponovo. odlučila sam da nema vaganja do daljenjeg uopće ne želim nervozu kile mi se ne mrdaju kad se nerviram a ja se nerviram kad stanem na vagu jer uvijek isto. Zato me ni nemojte pitati jesam smršavila - jer se neću vagat :D sutra kuhana jaja jeeee:D zaboravila sam na mjesečevu! A ništa idem kad na iduću. Iskreno malo sam se opustila vraćam se u red

Dancica
15.02.2012., 07:23
nije zdravo predugo biti na ovoj dijeti jer bas kao sto je scoundrel rekao, moze se usporiti metabolizam i izazvati jaki jo-jo efekt.
vazno je prije svega promijeniti nacin prehrane, a ovu dijetu koristit samo kao poticaj, nije nikako zdravo da ovo bude nacin prehrane.

Krvna slika moze sada biti sasvim OK, al je problem sto se od toliko jaja i mesa moze pogorsati dugorocno.

Ne valja pretjerivat sa icim.

Nego da se pohvalim, evo danas cetvrti dan i 1kg je dolje. Jako malo , ocekivala sam vise, ali istina je da malo brljam, da doruckujem, kombiniram, pa je i ovo super rezultat....
jos danas i sutra a onda se vracam opet malo na normalnu prehranu (mislim povrce i sve na leso hahahahaha)

silvekica
15.02.2012., 07:40
jutrooo...

prvi put u životu sam na nekoj djeti i stvarno se držim iste..ali u 5 dana sam skinula samo 1kg...s obzirom koliko se nejede u ovoj djeti meni je to jako jako malo...šmrc...ima neko neki savjet ili komentar???btw vikend sam bila pre dobra...

Dancica
15.02.2012., 07:50
zavisi koliko imas za skinuti i uvelike zavisi o organizmu. Svaki organizam ima neku dijetu koja mu pase, treba samo naci pravu za sebe.
Ja sam prosle godine u 5dana skidala i po 3-5kg, a ove godine evo 1kg... mozda je istina sto smo stariji da je teze? ;)

silvekica
15.02.2012., 08:38
ma ok znam da je svakome drugačije ali sam već očajna..jer sam čitala postove prije nego sam krenula i bila puna elana naravno a sad...kako nejde baš tako me taj elan i popušta....a nedaj Bože da čitam kako netko krši sa slatkim i opet skida....ovo mi je drugi tjedan djete znači drugih 5 dana i ono do sada od početka 2 kg manje...užasss.

divim se svima koji su na ovoj djeti jer teško ju je držati....pa ekipo svaka čast...

silvekica
15.02.2012., 08:40
zavisi koliko imas za skinuti i uvelike zavisi o organizmu. Svaki organizam ima neku dijetu koja mu pase, treba samo naci pravu za sebe.
Ja sam prosle godine u 5dana skidala i po 3-5kg, a ove godine evo 1kg... mozda je istina sto smo stariji da je teze? ;)

:mad: onda sam prestaraaaa

Kate+
15.02.2012., 10:00
ma ok znam da je svakome drugačije ali sam već očajna..jer sam čitala postove prije nego sam krenula i bila puna elana naravno a sad...kako nejde baš tako me taj elan i popušta....a nedaj Bože da čitam kako netko krši sa slatkim i opet skida....ovo mi je drugi tjedan djete znači drugih 5 dana i ono do sada od početka 2 kg manje...užasss.

divim se svima koji su na ovoj djeti jer teško ju je držati....pa ekipo svaka čast...

Ajoj Silvekica, žao mi je da ide sporo, al i dvije kile su nešto. Uvjerena sam da sve to ovisi i o tome koliko viška imaš (čini mi se da ako imaš više viška, da brže ide), kako utječe ova dijeta na probavu (ako ti se poremetio ritam odlazaka na wc, metabolizam se usporio, trebala bi dvopek zamijenit za nešto probavljivije npr. kruh od cijelog zrna sa sjemenkama i zobenim pahuljicama), koliko dugo imaš višak, jesi li se počela manje rekreirat od kad si na dijeti (ja sam malo smanjila aktivnosti-al zbilja malo, jer sam osjećala manjak energije, pa se nisam htjela preforsirat) itd.
Napiši nam malo više podataka, odgovori na pitanja iz gornjeg odlomka, da te možemo bolje savjetovat.
Meni je isto prvi put otišlo dosta kila-okvirno 4 kile u prvih 5 dana, a nakon pauze u 5 dana 1 kila i pretpostavljam da kad opet odem na 5 dana, da neću izgubit više od 1 kile, ako i toliko, jer je to starija mast... Ja sam ovu dijetu shvatila kao poticaj da počnem brinut o normalnoj prehrani, kad sam na dijeti-malo izgubim, kad sam u pauzi-trudim se održat.

silvekica
15.02.2012., 12:50
pa ovako...Kate...

imam 32god, 98kg prije djete sad 96..višak je ziher 20kg!!!..nema što do sad nisam problala jedi ujutro samo voće..lagani ručak...kuhana večera... i ništa samo sam dobivala kile onda sam se koncentrirala na doručak i pojačala ga sa jednom kiflom izbacila večeru i kaj sam dobila...u tjedan dana 3kg!!!i tako stalno...već sam bila luda...a višak kila imam oduvjek samo što nikada nije bilo ovako...i što mi je i puko film..prije 3 god sam imala 80kg..

od frenda sam čula za ovu djetu i oduševila se pogotovo zato jer sam na njemu vidjela da funkcionira... sa probavom sam ok za sada...inače sam navikla malo jest pa mi i ovo nije strašno izdržat osim što mi fale malo kuhan stvari..za vikend sam dobra držim se svega...u smislu nije danas smak svijeta i sve mi je fino i sve moram popapati...

razlog zašto sam tu je baš taj jer mi je super kako ljudi hrabre jedni druge i kako se dijele problemi...pa eto tako sam krenula i ja i hvala Kate na pokazanoj brizi.. :)

silvekica
15.02.2012., 13:07
još jednu stvar sam zaboravila pitati tj dvije... :)

dali je poredak unosa hrane bitan? dali treba odvojeno papati ili možeš zajedno...bez obzira što sve završi na istom mjestu ali luda sam kak nejde ništa pa pomišljam na sve...i jel itko probao zamijeniti pljeskavicu sa nečim drugimm jer mi crveno meso nije baš neka sreća...

Kate+
15.02.2012., 13:18
Ovo mjesto na forumu mi je postalo utočište i jako me hrabri borba ostalih. Konačno sam zbilja krenula u borbu za svoje tijelo, da ostane zdravo. Nadam se da će i tebi pomoć ova tema i ljudi.
Čini mi se da trebaš ustrajat s ovom dijetom a u pauzama jako zdravom prehranom, s time da moraš ubrzat metabolizam-bilo bi dobro kad bi s nekim sportom, šetnjama, što ti več paše, a i pokušaj nać društvo, tako da ima netko tko će te hrabrit i motivirat. Metabolizam i bolje izlučivanje tvari pokušaj pokrenut s nekim prirodnim čajem.

pa ovako...Kate...

imam 32god, 98kg prije djete sad 96..višak je ziher 20kg!!!..nema što do sad nisam problala jedi ujutro samo voće..lagani ručak...kuhana večera... i ništa samo sam dobivala kile onda sam se koncentrirala na doručak i pojačala ga sa jednom kiflom izbacila večeru i kaj sam dobila...u tjedan dana 3kg!!!i tako stalno...već sam bila luda...a višak kila imam oduvjek samo što nikada nije bilo ovako...i što mi je i puko film..prije 3 god sam imala 80kg..

od frenda sam čula za ovu djetu i oduševila se pogotovo zato jer sam na njemu vidjela da funkcionira... sa probavom sam ok za sada...inače sam navikla malo jest pa mi i ovo nije strašno izdržat osim što mi fale malo kuhan stvari..za vikend sam dobra držim se svega...u smislu nije danas smak svijeta i sve mi je fino i sve moram popapati...

razlog zašto sam tu je baš taj jer mi je super kako ljudi hrabre jedni druge i kako se dijele problemi...pa eto tako sam krenula i ja i hvala Kate na pokazanoj brizi.. :)

Kate+
15.02.2012., 13:21

dali je poredak unosa hrane bitan? dali treba odvojeno papati ili možeš zajedno...bez obzira što sve završi na istom mjestu ali luda sam kak nejde ništa pa pomišljam na sve...i jel itko probao zamijeniti pljeskavicu sa nečim drugimm jer mi crveno meso nije baš neka sreća...

Vjerujem da treba baš tim redom, jer prvo jedeš brže probavljivu hranu, pa sporije probavljivu. Znaš kako govore da nije dobro nakon objeda pojest voće-to je zato jer voće dođe na vrh sve te hrane kojoj dulje treba da se razgradi i umjesto da se fino razgradi, fermentira na vrhu svega. Napominjem nisam stručnjak :)
Možeš pljeskavicu zamijenit piletinom ili puretinom, bar sam ja tako probala, al meni to nije ukusno.

silvekica
15.02.2012., 14:12
ah da o čajevima ni ne želim...pijem sve čajeve..najviše žuti naravno bez šečera...i kavu sam prestala piti ali sad ju popijem jednu dnevno ako mi se pije...stvarno sam ponosna na sebe jer se držim svega i nekako mi je krivo što nisam skinula nikakve kile jer da za vikend pojedem jedan normalan ručak sve bi mi se vratilo...groznoooo...

Dancica
15.02.2012., 14:22
silvekica, nisi prestara, stavise, zvuci mi da smo si taman tu negdje, ako nisi mozda i malo mladja ;)

ja mjesam namirnice jer npr ne mogu pojesti jaje ili meso bez dvopeka. redoslijed jogurta, narance,... postujem.
Drugi dan sam pojela pileci file sa teflonke, sa samo malo soli i 2"glavice" cikle. Promijenila sam redoslijed rucka i vecere jer ne bi izdrzala dan sa dvoje klinaca a da ne pojedem nesto (npr jucer smo ujutro bili narelaciji doma-vrtic, vrtic-doma, pa spavanje, pa popodne 2 i pol sata na snijegu).... tako da sam sinoc za veceru pojela samo jedno jaje i malo salate, bez jogurta, nisam mogla, jednostavno toliko je bilo posla oko klinaca da nisam stigla vise.... Danas (cetvrti dan) sam pojela mljeveno meso sa 3dvopeka i jednim komadom cikle.

zbog tog kombiniranja ne ocekujem lude rezultate ali nekakve ipak da.

silvekica
15.02.2012., 15:05
a sretno nam bilo svima.... :)

mene samo strah da ovo što ništa ne skidam može imati veze sa poremečajem hormona koji imam nakon što sam rodila dete..nemam pojma više ali nema smisla...

verenna
15.02.2012., 15:12
uspješno prolazi moj 1 dan :D opet

verenna
15.02.2012., 15:13
@silvekica da li vježbaš? možda treba dulje dana da se salo počne otapat isto je i kod mene

silvekica
15.02.2012., 15:15
ma vježba....uffff nemrem se baš pohvaliti krenem i ide 4 dana pa 7 ništa pa opet tako... :(

silvekica
15.02.2012., 15:16
nemam snage brate mili... :(

kaj ti vježbaš ....verenna?

verenna
15.02.2012., 15:24
ja se trudim pilates i bicikl meni kile ne odlaze valjda ne važem se nikako niti namjeravam. Vaga me uvijek natjera da odustanem jer uvijek pokazuje jednako ili više hahaha budem polako očajna. eto. sad samo lagano do ljeta. fino 5 dana na dijetu onda produzim ako ne ide do 15 bar zadnjih para dana jedem kao na bolničkoj samo ibacim nešto ako moram zgriješiti ne svojom voljom već pilikom ubacim krušku, povrće i sl. uglavnom kad se umorim od jelovnika samo ubacujem zdravo ne griješim sa slatkišima i sl. već voće povrće jogurti..onda opet nastavljam ponovo po jelovniku. kilama očito puno treba bar kod mene. Ne zamarm se onima šta gube 10 kg u 2 dana to je nezdravo , a i sve se vrati čim počnu jest običnu hranu. Meni je cilj izgubit kile i da se one ne vrate. Pijem puno tekućine. dok ide ide. ne mislim se vagat bar mj dana vidjet cu po robi i ostalo. treba bit pažljiv, čim se jede normalno kile se vrate tako je na svakoj dijeti zato ja nisam striktno na dijeti jer ne zelim da mi se duplo vrati ono što sam izgubila kad pojedem prvi kolač, već kombiniram ovu dijetu i zdrav način prehrane - znači par dana se striktno držim dijete a onda par dana jedem kao na dijeti plus neke zdrave namirnice...

verenna
15.02.2012., 15:31
prije kad bi bila na bilo kakavoj dijeti osjetim se lakša i onda se umorim od malo jela..ubacim neki slatkiš ili nešto drugo i hop kile duplo se vrate duplo!!! užas ma ne pada mi napamet. ja sam shvatila jednu stvar kad si na dijeti - nije bitno držat se dijete u smislu robovanja i pokleknut za par dana (pa to je normalno jer smo na dijeti svi slabi jer je dijeta nešto nenormalno našem organizmu i nesvakodnevno) najvažnije je BIT STRPLJIV I UPORAN nema veze ako se malo zgriješi bitno je nastaviti jesti zdravo, malo i u pravo vrijeme, birati namirnice ne jesti gluposti, osvijestiti to, misliti o tome što je cilj u konačnici 10,20 kg manje.. Nije bit držati i roboovati 10 -20 dana i nakon toga navalit na jelo i sve duplo vratiti. Tako ja gledam na to. Fino papam po bolničkoj držim jelovnik onoliko dana koliko se osjećam sposobno, ne mučim svoje tijelo niti um..dajem mu da bira koliko može i kad ne može više ubacim koju voćku, jogurt, meso kuhano u vodi ili povrće - iako nije na jelovniku sve je zdravo i dijetalno i pazim da ne miješam Uh i P a kruh ne jedem odavno. I čim osjetim da sam se izguštala vratim se jelovniku...nadam se da ću uspjeti skinuti kile i ne vratiti ih

scoundrel
15.02.2012., 16:45

Naravno da je jako bitno jesti svaku namirnicu zasebno. Bez toga nema baš nekog uspjeha. Kile skroz sporije idu ako jedeš npr krastavce i jogurt skupa, ili pljeskavicu i dvopek.. Vjeruj meni, imam preko 70 dana ove dijete iza sebe, probao sam stvarno sve :D Ako i najmanje zabrljaš, kile neće ići dolje onako kako bi trebale. Ići će one, samo ako brljaš idu znatno sporije, a onda ti se ne isplati patiti s ovom dijetom jer se stvarno jako malo jede. Bolje onda izbaciš kruh, slatko, tjesteninu i večeru i umjesto večere trčanje, ili sad po ovom vremenu šetnjica od sat vremena. I imat ćeš bolje rezultate nego da si na ovoj dijeti, a brljaš ili ne jedeš onako kako piše. Provjereno! ;)

verenna
15.02.2012., 21:28
kako vam ide? puse

Tears23
15.02.2012., 22:03
kako vam ide? puse

nikako draga.sutra bi mi trebao poceti 2 tjedan..a ja u 5 dana izgubila 2 kg koje su se na kraju 5 dana ponovno vratile..luda sam ko uhhh...grizem :503:
nekuzim zasto :(
mada imam osjecaj da meni niti jedna djeta ne polazi za rukom dok prvo ne posjetim doktora i vidim hormone.naime bila sam uzas bolesna i cijeli organizam mi se poremetio zato se i zdebljala...
nadam se da ce on imati nekaj pametno za mene :(

scoundrel
15.02.2012., 23:11
Ne pravite pauze, pauze tek idu nakon onoliko dana koliko ste odlučile biti na dijeti. Ne više od 15. Znači 15 dana dijete, 15 dana pauze minimalno. Ovo što vi radite 5 dana dijete pa 2 dana pauze, to ne vodi ničemu..osim ako ćeš i ta dva dana gladovati. Normalno da vam se kile vrate, jer 5 dana gladuješ, i onda ova dva dana stavljaš u sebe svega pomalo i organizam se "šokira" i samo lijepi masne naslage po sebi jer se boji gladovanja opet. Ništa s tim nećete postići. Znam da je tako deset puta lakše, ali žrtvovati se 15 dana u komadu nije problem. Izdržite, biti ćete i više nego zadovoljne, vjerujte meni ;)

Kate+
16.02.2012., 07:36
Ne pravite pauze, pauze tek idu nakon onoliko dana koliko ste odlučile biti na dijeti. Ne više od 15. Znači 15 dana dijete, 15 dana pauze minimalno. Ovo što vi radite 5 dana dijete pa 2 dana pauze, to ne vodi ničemu..osim ako ćeš i ta dva dana gladovati. Normalno da vam se kile vrate, jer 5 dana gladuješ, i onda ova dva dana stavljaš u sebe svega pomalo i organizam se "šokira" i samo lijepi masne naslage po sebi jer se boji gladovanja opet. Ništa s tim nećete postići. Znam da je tako deset puta lakše, ali žrtvovati se 15 dana u komadu nije problem. Izdržite, biti ćete i više nego zadovoljne, vjerujte meni ;)

Ne slažem se skroz s tobom, ovisi od čovjeka do čovjeka i kako mu dijeta utječe na metabolizam. Ja sam prije mjesec i pol napravila 5 dana dijete, nekih tjedan-dva pauze, opet 5 dana dijete i od tad nekoliko tjedana pauze-izgubila sam prvo 4, pa 1 kilu i na "pauzama" se hranim zdravije nego prije, ali ne jedem oskudno, nego normalne porcije i priuštim si i slatkiše i grickalice, al manje nego prije i ne svaki dan i ništa se nije vratilo.
Sto posto sam sigurna da držim ovu dijetu 15 dana, pa sam na pauzi koliko več treba, pa opet 15 dana na dijeti, da bih dosta izgubila, ali bih još brže vratila i da je puno važnije gubit po malo dijetom da se motiviraš, a počet se ostatak vremena zdravo hranit i uspostavit ponovno ravnotežu u tijelu.

Dancica
16.02.2012., 07:46
potpisala bi Kate!
ovo bi trebao biti poticaj, a ne nacin zivota!
Vazno je za sve koji zele izgubiti vise od par kg da promijene nacin zivota i da tih 10,20 ili vise kg pokusaju izgubiti tijekom perioda od 6-12mjeseci min.
Svaki gubitak veci od max 4kg mjesecno (tj. 1kg tjedno) se smatra nezdravim. A ako krenete sa stajalista oko 4kg mjesecno, to znaci da za cca 20kg trebate 5-6mjeseci - sto je jako malo vremena, samo treba biti discipliniran, a to je najteze.....
i svi mi koji smo skloni debljanju moramo trajno promijeniti nacin prehrane jer cemo inace cijeli zivot biti po dijetama....

a sad odoh na orbitrek ;)

verenna
16.02.2012., 11:06
pozdrav jutro tko je za kavicu? kako ide? Tears svakako odi kod doktora ako sumnjas na hormone ali očekuj ako mu spomeneš ovu dijetu da bi mogao biti skeptičan. Obično doktori predlažu dijete koje nama ni nisu dijete - dakle normalna ishrana više voća, na kojoj mi naravno griješimo jer nemamo jelovnik i sl. već stoput ispričana priča.. ne vjerujem da nekoliko dana ove dijete može naštetiti tvom zdravlju uzimaj vitamine preporučami b kompleks da piješ

verenna
16.02.2012., 11:07
@Danica koliko cesto vjezbas oribtrek i kada

verenna
16.02.2012., 11:10
znam da sam dosadna što vam je za večeru 5. dan
Večera:
-1/2 kg kuhanog povrće(mrkve,grašak,krumpir)
-1 kuhano jaje
-1 paradajz

ILI BEZ PARADAJZA?

igdijana
16.02.2012., 12:37
Zdravo ljudi, citam forum vec dva mjeseca i hvala na indirektnoj podrsci. 14 novembra sam krenula na dijetu, imala sam 88 kg, a danas imam 70 kg :) pomalo me strah prestati da se ne vrate kile mada sam pravila milion pauza i pazila i nije se nikad vratilo al et...

Kate+
16.02.2012., 14:39
Zdravo ljudi, citam forum vec dva mjeseca i hvala na indirektnoj podrsci. 14 novembra sam krenula na dijetu, imala sam 88 kg, a danas imam 70 kg :) pomalo me strah prestati da se ne vrate kile mada sam pravila milion pauza i pazila i nije se nikad vratilo al et...

Svaka čast, to je impresivno, mada jako brzo i nadam se da ti se nije ništa u zdravlju pokvarilo, a držim ti palčeve da se izgubljene kile ne vrate. Jesi li zadovoljna s ovom kilažom ili trebaš smršaviti još? Koliko si puta bila na dijeti i po koliko dana, a koliko su trajale pauze? Kad si na pauzi, kako se hraniš? Jesi promijenila nešto u aktivnostima i tako...

silvekica
16.02.2012., 14:41
verenna...tako i ja razmišljam što se tiče ciklusa jer nakon djete meni ide pauza pa ću si prvi put u životu raditi menu unaprijed na papiru da se držim nje isto kao i ove djete ali ravnat ću se po djeti...tako da dok ne skinem 15 kg min ne vraćam se ničem normalnom... :)

silvekica
16.02.2012., 14:44
znam da sam dosadna što vam je za večeru 5. dan
Večera:
-1/2 kg kuhanog povrće(mrkve,grašak,krumpir)
-1 kuhano jaje
-1 paradajz

ILI BEZ PARADAJZA?

meni je paradajiz tako piše... :)

ja sam luda sinoć nisam mogla pojest pljeskavicu do kraja točno pola sam pojela i to je to...mrzim to crveno meso... :504
sve mi muka kad se sjetim da ga danas imam :(

silvekica
16.02.2012., 14:48
potpisala bi Kate!
ovo bi trebao biti poticaj, a ne nacin zivota!
Vazno je za sve koji zele izgubiti vise od par kg da promijene nacin zivota i da tih 10,20 ili vise kg pokusaju izgubiti tijekom perioda od 6-12mjeseci min.
Svaki gubitak veci od max 4kg mjesecno (tj. 1kg tjedno) se smatra nezdravim. A ako krenete sa stajalista oko 4kg mjesecno, to znaci da za cca 20kg trebate 5-6mjeseci - sto je jako malo vremena, samo treba biti discipliniran, a to je najteze.....
i svi mi koji smo skloni debljanju moramo trajno promijeniti nacin prehrane jer cemo inace cijeli zivot biti po dijetama....

a sad odoh na orbitrek ;)

da slazem se da bi trebao biti poticaj...npr ja sam cijeli život jača ali sad sam pre pre debela imala sam 98,7 kg kad sam krenula i sad nakon tjedan i pol imam 94...i zadovoljna sam a prije tri dana sam bila luda jer sam gubila samo 1 kg - 1 tjedan...sada idem na 78 kg samo tako i ne stajem dok ne dođem do toga jer baš to dogodio mi se klik u glavi nakon 3 god i nema sad ni mrc od djete..u pauzi ću raditi neke varijante na ovaj raspored prehrane ali sam sigurna ako skužim da se debljam da se vraćam na čistu djetu bez kemijanja...

i da naravno pod uvjetom da ostanem zdrava...i da pijem vitamine sa strane da se ne zeznem previše... :lol:

Kate+
16.02.2012., 14:57
da slazem se da bi trebao biti poticaj...npr ja sam cijeli život jača ali sad sam pre pre debela imala sam 98,7 kg kad sam krenula i sad nakon tjedan i pol imam 94...i zadovoljna sam a prije tri dana sam bila luda jer sam gubila samo 1 kg - 1 tjedan...sada idem na 78 kg samo tako i ne stajem dok ne dođem do toga jer baš to dogodio mi se klik u glavi nakon 3 god i nema sad ni mrc od djete..u pauzi ću raditi neke varijante na ovaj raspored prehrane ali sam sigurna ako skužim da se debljam da se vraćam na čistu djetu bez kemijanja...

i da naravno pod uvjetom da ostanem zdrava...i da pijem vitamine sa strane da se ne zeznem previše... :lol:

Jupi, krenulo je :) Pazi da ne ideš prebrzo i da ne usporiš metabolizam :)

silvekica
16.02.2012., 15:11
Jupi, krenulo je :) Pazi da ne ideš prebrzo i da ne usporiš metabolizam :)

da totalnooo samm sretnaaaa....jedva čekam sutra vaganje... :)

jel ima ikakve zamijene za ovu pljeskavicu...i kako to vi radite...ja ju samo posolim i stavim granule češnjaka da ubijem kak ti miris mesa...znači nema luka unutra...

igdijana
16.02.2012., 15:44
Svaka čast, to je impresivno, mada jako brzo i nadam se da ti se nije ništa u zdravlju pokvarilo, a držim ti palčeve da se izgubljene kile ne vrate. Jesi li zadovoljna s ovom kilažom ili trebaš smršaviti još? Koliko si puta bila na dijeti i po koliko dana, a koliko su trajale pauze? Kad si na pauzi, kako se hraniš? Jesi promijenila nešto u aktivnostima i tako...

Pa kada imas vise kila viska, onda to ide pravo brzo, a iskreno ne osjecam se uopste lose, zdravlje je ok s tim da cu ovih dana da vadim krv da provjerim za svaki slucaj :)a od pocetka djete pijem one multivitamine u DM-u kupila. Sto se tice aktivnosti, apsolutno nista, 90% vremena sjedila i spremala ispite, pila kafe litrima. Nikad se nisam pridrzavala kao vi svi striktno i svaka vam cast na tome. Bila sam po 8 dana pa pauza 2-3 dana, pa onda 5 dana pa opet pauza znaci nikad u komadu nisam izdrzala. Prvih par dana sam mrljavila pravo ali nije nesto poremetilo da kg lete, s tim da sam ja vremenom izbacila salatu, rajcicu,dvopek sita jer ne podnosim to nikako. Eh sad da li cu stati ne znam visoka sam 178, i ova kilaza nije losa s tim da imam veliki problem sa viskom koze, vjerovatno jer nisam vjezbala.

verenna
16.02.2012., 17:26
meni je paradajiz tako piše... :)

ja sam luda sinoć nisam mogla pojest pljeskavicu do kraja točno pola sam pojela i to je to...mrzim to crveno meso... :504
sve mi muka kad se sjetim da ga danas imam :(

draga ja ti uopće ne jedem pljeskavicu. napravim si fino kuhanu piletinu samo čisto bijelo meso kuham u vodi s malo mrkve tek toliko da povuče od mrkve okus..ili od paradajza. Pljeskavicu ne volim. Kod mene je piletina - bijelo meso ili kuhana junetina nemasna. Čak oboje ima manje kalorija od pljeskavice !! :)

verenna
16.02.2012., 17:29
da totalnooo samm sretnaaaa....jedva čekam sutra vaganje... :)

jel ima ikakve zamijene za ovu pljeskavicu...i kako to vi radite...ja ju samo posolim i stavim granule češnjaka da ubijem kak ti miris mesa...znači nema luka unutra...

nemoj se prečesto vagati to je koma za motivaciju. vagaj se svakih 10 -15dana nikako prije! Za pljeskavicu sam ti gore odgovorila :)

verenna
16.02.2012., 17:30
Pa kada imas vise kila viska, onda to ide pravo brzo, a iskreno ne osjecam se uopste lose, zdravlje je ok s tim da cu ovih dana da vadim krv da provjerim za svaki slucaj :)a od pocetka djete pijem one multivitamine u DM-u kupila. Sto se tice aktivnosti, apsolutno nista, 90% vremena sjedila i spremala ispite, pila kafe litrima. Nikad se nisam pridrzavala kao vi svi striktno i svaka vam cast na tome. Bila sam po 8 dana pa pauza 2-3 dana, pa onda 5 dana pa opet pauza znaci nikad u komadu nisam izdrzala. Prvih par dana sam mrljavila pravo ali nije nesto poremetilo da kg lete, s tim da sam ja vremenom izbacila salatu, rajcicu,dvopek sita jer ne podnosim to nikako. Eh sad da li cu stati ne znam visoka sam 178, i ova kilaza nije losa s tim da imam veliki problem sa viskom koze, vjerovatno jer nisam vjezbala.

koliko si imala kila a koliko sada imaš kila na 178? za višak kože ti je potrebno vježbanje, joga pilates i bicikl