PDA

View Full Version : Peugeot 307 - iskustva

vlatx
06.05.2007., 19:18
Jel netko ima i kakva su mu iskustva (održavanje, popravci, servisi...).
Naime, naišao sam na 307 SW, 2.0 benzin, full oprema (osim kože), '03 godina, 65000 km. Auto super izgleda, ima svu opremu koju sam htio pa i više (panoramski krov, alu felge......). E sad, svi smo naučili na njemce koji su malo preskupi, za ovih 11 000 eura se može kupiti narodni auto, passat ili golf. E sad dajte mi neko mišljenje iz iskustva pa da si olakšam dilemu.
Unaprijed hvala.

babanghida
06.05.2007., 20:29
Poznajem nekoliko vlasnika P-307 i općenito im je stav da nikad više ne bi kupili Peugeot. Najčešći odgovor je kronična mehanička nepouzdanost, a zanimljivo, više pritužbi imaju vlasnici sa hdi motorima. Neki od kvarova nisu uopće sitnice, kao zamjena spojke, propuštanje hladnjaka, zamjena zadnjeg lonca, kvar common rail sustava, a najtragičnije je da su se desili na automobilima koji su prešli jako malo kilometara (ispod 60.000km) i bili održavani u skladu sa zahtjevima Peugeota. Intevali zamjene su 1 god / 20.000km za ulje, remen na 120.000km... Općenito održavanje je među povoljnijima, ali obzirom na kvarove ukupno nije jeftino.
Inače uzmi u obzir da je SW velik i težak autom pa je iluzorno očekivati potrošnju nižu od 10 litara sa dvolitrenim benzincem. Auto je inače dosta prostran i udoban (ako nema 17" gume), a i dojam kvalitete izrade je dosta dobar. Mislim da za taj novac možeš dobiti pouzdaniji auto te klase, možda jedino sa malo manje opreme.

marin - os
07.05.2007., 11:23
nemoj kupit peugeot, mnogi nisu zadovoljni dosta se kvari. sve je to lijepo upakirano ali nekvalitetno:flop:

ordnasg
07.05.2007., 12:16
Jel netko ima i kakva su mu iskustva (održavanje, popravci, servisi...).
Naime, naišao sam na 307 SW, 2.0 benzin, full oprema (osim kože), '03 godina, 65000 km. Auto super izgleda, ima svu opremu koju sam htio pa i više (panoramski krov, alu felge......). E sad, svi smo naučili na njemce koji su malo preskupi, za ovih 11 000 eura se može kupiti narodni auto, passat ili golf. E sad dajte mi neko mišljenje iz iskustva pa da si olakšam dilemu.
Unaprijed hvala.

Moja iskustva s P307 možeš vidjeti ovdje http://www.forum.hr/showthread.php?t=196114

Uglavnom, ja bi išao na neki drugi model...

vlatx
07.05.2007., 22:55
Hvala na ovim iscrpnim informacijama.
Peugeot definitivno više nije u igri iako izgleda super ali mi je ipak važnija sigurnost da ću se vratiti s puta:-)
Hvala još jednom.

CSV Laki start
08.05.2007., 06:43
Vidis, moj je moto; Jednom Peugeot - uvijek Peugeot!
Kupim novog, derem ga cca 4 godine i cca 120000 km u autoskoli pa opet novi. Trenutno ih imam 6, a ukupno sam ih imao 15ak. Gotovo nikad problema. Ono malo sto je bilo, bilo je u istoj ili cak manjoj mjeri nego kod narodnih kola.

bajki
08.05.2007., 07:04
Imam P307 sa 1.6 motorom, 2002 god. Prešao dosad 90000 km. Nije bilo nijednog problema. Sada imam ugrađen plin u njega i s plinom sam prešao 50000 km isto bez ikakvih problema. Večina problema je kod modela sa dizel motorom.

ordnasg
08.05.2007., 07:20
Nije mi bila namjera generalizirati i reci da 307 ne valja...ja sam sa svojim imao svakakve probleme (P307, 1.6benz, 2002.) koji živciraju i ne bi se smjeli javljati na novom automobilu...ali vecinu njih pripisujem musicavosti tog konkretnog auta i nesposobnosti servisa da ih popravi kako treba.

Ne velim da model ili proizvodjac ili francuski proizvodjaci generalno ne valjaju...osim toga u garazi imam i Citroen AX koji nije bas najkvalitetniji auto ali 100t km je napravio bez ikakvih problema, ali dok si kroz mjesec dana svaki tjedan sa 307 u servisu...onda to prilicno iritira.

floriian
30.09.2007., 09:29
vozim p307 iz 2002. 1.6, benzin, prvi vlasnik. redovno odrzavan u ovlastenom servisu (o tome malo kasnije). kilometara: cca 70000 (samo gradska voznja, godisnji odmor i malo do austrije od duzih putovanja.).

problemi?
nista gadnoga niti skupoga do sada.
u jamstvenom roku, u prvih 4mj starosti auta palila mi se signalizacija da je ugasen zracni jastuk za suvozaca. nevezano za doba dana ili zagrijanost motora ili koliko glasno radio svira, ili za polozaj saturna. jednostavno u TOKU voznje - PUFFF!
evo lampice da je zracni jastuk za suvozaca ugasen!
bio sam na servisu u auto maksimiru 3 puta i u auto paru 1, zagreb.
u am su zamijenili hrpu kablova, releje, osigurace, racunalo u stupu volana (po cjeniku taj komad elektronike kosta cca7000 kn). nisam nista platio jer je to bilo u jamstvenom roku. ali problem nisu otklonili. prilicno bahati i zivcani tadasnji sef servisa me pokusao uvjeriti, nakon 3. odlaska (tj. 4. dolaska/reklamacije) u servis da sam sam kriv jer sam ugradio neodgovarajuci komad opreme u auto (!?).
pazi sad: rijec je o AUTO RADIO UREDAJU (JVC kd-sh55)!
moje objasnjenje da se sva ugradnja svodi na ukljucenje standardnog ISO konektora od auta, u standardnu ISO uticnicu od radia nisu pomogla. ne, veli tip, taj auto radio nije na popisu peugeotove dozvoljene dodatne opreme i nije ga ugradila strucna osoba. na moje pitanje, da li on kada kupi npr. fen za kosu, trazi strucnjaka iz HEPa da mu ga ugradi ili to sam napravi nije imao pametnoga odgovora. a nije niti imao "popis dozvoljene audio opreme za p307". lose iskustvo.
zakljucak? nestrucni djelatnik ovlastenoga peugeotova servisa pokusava zbuniti korisnika prebacujuci krivnju.

uglavnom, problem sam rijesio.
problem je donekle bio u auto radio uredaju. dakako ne onako kako je bahati tip rekao. naime kaj. i auto i radio imaju "dim" funkciju (kada upalis kratka svijetla zatamni se display od radia), no auto ima samo on/off mogucnost a radio ima i mogucnost da samo malo zatamni display. odspojio sam zicu za "dim" i od tada tih problema nema. jastuk se normalno iskljucuje i ukljucuje kljucem.
to nije bio problem za koji bi optuzio peugeot, no mogu reci da je osoblje servisa nepotrebno promijenilo poprilicno dijelova. da su znali u cemu je rijec, svi bi bili sretniji.

drugi problem: skripa negdje iz prednjeg dijela, ispod motora. to je krivnja peugeota. rijec je o nekom prigusnom elementu napravljenom od gume izmedju dvije celicne ploce (4*7cm, otprilike). nakon nekog vremena, 4-6mj, od zamjene navedenoga, stvar se ponavlja. opet skripi prilikom prelaska preko npr. tramvajskih tracnica ili prilikom ubrzavanja do 4.brzine. nije skupo (cca 80kn) niti nije nista ozbiljno ali zivcira.

treci problem: rucica zmigavaca se ne vraca u sredisnji polozaj cak niti kada su kotaci potpuno izravnati. opet propust. ali nije strasno. nasao sam rjesenje za to.

cetvrti problem: lupkanje u gepeku. ma sitnica. rijesio sam i to.

dobre strane?
ne bi vjerovali ali ipak ih ima vise od losih:) :) :) :) :) .
-progresivni servo (volan mekan pri malim brzinama, tvrd pri velikim. nije to kao kod fiata sa onim "city" prekidacem - ovo je bolje.).
-abs i kocnice. super su. srecom po mene, taj dio je besprijekoran (diskovi tokareni na 40kkm; to bas i nije nesto....)
-udoban (par sati u gradskoj voznji), puno mjesta i za putnike odostraga
-ventilacija ok (koristim zamijenske filtere sa ugljenom). ima i mlaznice po podu za zadnju klupu.
-potrosnja po gradu sa klimom ljeti: 8.4 do 9.1 (prosjek iz zadnje tri godine, dvije osobe)
-potrosnja po gradu zimi, bez klime: 8.2 do 8.8 (prosjek iz zadnje tri godine, dvije osobe)
-do sada nisam imao izvan servisnih troskova (odlazim u ovlasteni servis u sisak, ovo je preporuka: idite u sisak na servis. ime servisa imate na peugeotovim web stranicama.)
-motor je tih i mirno radi (zato se i cuje ono skripanje). apsolutno nikakvih primjedbi
-kuplug i gas lagani za dozirati
-mjenjac ne zapinje i nema vibracija
-atermicko vjetrobransko staklo (je da je veliko, ali volan nije vruc od sunca). -veliki brisaci u kutevima karoserije obavljaju dobar posao
-u 5 godina zamijenjene 4 H7 zarulje (kratka svijetla), jedna stop lampa, jedna lampica u konzoli naprijed kod prekidaca ventilacije (na vw polu sam mijenjao stop lampe i pozicije tj P21/5W12V lampe svakih mjesec dana)
-limarija super (ima 12g jamstva na lim, prednji blatobrani su plasticni - sto je u redu, hauba je aluminijska)
-boja jednaka kao i kada je kupljen (metalik tamno plava)

da li bi ponovo kupio p307? kupio bi ga.
to je moj prvi francuski auto nakon 2 njemacka (vw) i jednoga talijanskog (fiat) i nisam nezadovoljan.

iskustva sa servisima u zagrebu su negativna ali auto je u redu.

malo dugacki post, ali nadam se da sam nekome pomogao.

Zek0slav
30.09.2007., 09:43
Kvragu, ovo nisam ocekivao. Da je tako los? Pa vidim da ga i taxisti upotrebljavaju sve vise i obitelji sa djecom.

Jerry mali miš
30.09.2007., 10:57
Kvragu, ovo nisam ocekivao. Da je tako los? .
Pa da, taksisti vole aute koji se kvare do jaja :D
I laki start voli loše aute u auto školi :rofl:
Ako pitaš moju sestru što misli o sušilici za veš, reći ce ti sve najgore.
A nema je :lol:
Tako ti je i sa "vozačima" nekih automobila :mig:

getriba_
30.09.2007., 11:35
kod mišljenja o peugeotima, negativna iskustva se vrlo često prenose od nekog frenda, kolege, susjeda, punice... a pozitivna iskustva najčešće pišu vozači dotičnog auta!?
vrlo česta profesionalna deformacija na forumima, nevezana samo za puga već i za sve ostale aute...wtf!?
svi svoje konje hvale, a tuđe kude...

btw... imam i ja puga i opet ću ga kupit... :p

CSV Laki start
30.09.2007., 11:56
kod mišljenja o peugeotima, negativna iskustva se vrlo često prenose od nekog frenda, kolege, susjeda, punice... a pozitivna iskustva najčešće pišu vozači dotičnog auta!?
vrlo česta profesionalna deformacija na forumima, nevezana samo za puga već i za sve ostale aute...wtf!?
Upravo tako

btw... imam i ja puga i opet ću ga kupit... :p

Imam ih i ja nekoliko i bas narucujem jos nekoliko, al isto tako kupio bih bez problema i Opela, Toyotu...... bez obzira kaj pise "Pero" na forumu
No, Peugeot mi je bar najljepsi :top:

floriian
30.09.2007., 12:21
neznam jesam li dobro shvacen:
auto ima losih strana, ali one dobre nadilaze lose!

moj p307 skripi, ali to nisu problemi zbog kojih bi nekome rekao da ne kupi peugeota. gradska voznja, koju uglavnom trpi moj auto, sigurno moze biti pokazatelj koliko su dobri motor, getriba, kocnice.

a dobri su!

Nick Fallin
30.09.2007., 21:23
Meni je više impresivno da su zamjenili x000€ dijelova radi auto radija.

Hm. Možda su doista i u pravu kad vele, nesmijete ništa stavljati, uređaj nije provjeren od strane pežoa (gledam iz perspektive njihovog poslovanja).

Trebali su iščupati radio i reći : vozite 2 tjedna pa javite da li se javlja problem.

noa26
16.12.2007., 18:13
BOK
EVO DA SKRATIM PRIČU,IMAM PEUGEOT 307 HDI HS 2003GOD, PRVI SAM VLASNIK SADA IMA 147000KM.
NIKAD DO SAD NISAM IMAO PROBLEMA,VOZI BEZPREKORNO,A JEDAN PRIJATELJ IMA NOVOG PASATA KARAVAN 2.0 TDI,06G, NA 60000KM,RIKNUO UBRIZGIVAČ NA 3 CILINDRU,ZNAM I JEDNOG SA GOLFOM 5(NIKAD NA ZALENU GRANU),A RADNI KOLEGA MI IMA ALFU 156 JTD PA MU RIKNULA TURBINA,A MOJE MISLJENJE JE DA MORAS IMAT I MALO SRIĆE KOD NOVOG( I PUSTITE PRICE NJEMAC JE NJEMAC) A STA SE TICE NEKE KVALITETE MILIM DA JAPANCI SU NEUSPOREDIVO BOLJI OD NJEMACA OPĆENITO EUROPE
ETO TOLIKO ZA SAD
LIPI POZDRAV.....:kava:

Saško
17.12.2007., 08:38
noa26 - ajde priznaj CSV da si to ti!!!

CSV Laki start
17.12.2007., 10:54
noa26 - ajde priznaj CSV da si to ti!!!

Ne.
Provjeri kod moderatora/administratora tko je taj klon.... i ciji je.
Osim toga, i da imam klona, nebi pisao velikim slovima i jos ovakve budalastine.

:kava:

Saško
18.12.2007., 08:20
Ma šalim se. Znam da jedan ozbiljan vlasnik autoškole ne bi se spuštao na tu razinu. A i nije mi toliko stalo da gnjavim moderatore za takve sitnice i remetim im sanak...

CSV Laki start
18.12.2007., 10:26
Ma šalim se. Znam da jedan ozbiljan vlasnik autoškole ne bi se spuštao na tu razinu....
:::: a nebi ni kupio 307 HDi :lol:
uzeo bi benzinca pa na plin :top:

gatto
18.12.2007., 12:56
Vidis, moj je moto; Jednom Peugeot - uvijek Peugeot!
Kupim novog, derem ga cca 4 godine i cca 120000 km u autoskoli pa opet novi.
Tebi je najbitnije da ti pouzdano radi grijac zadnjeg stakla po zimi. Kad se auto pokvari, a kandidati ga guraju, da im ne bude hladno na rukama. :D :rofl: :rofl:

Naravno, sala-mala. ;)

A sad ozbiljno. Auto je lijep i dosta prostran za svoju kategoriju, medjutim i ja sam cuo dosta prituzbi na pozudanost i to iz prve ruke od nekoliko vlasnika. Doduse, radi se o sitnicama i inim "musicama", ali su se pocele desavati prakticki dok je auto bio nov.

Caligula
18.12.2007., 13:18
I ja sam vozila novi 307 jedno 2 mj. i nisam imala apsolutno nikakvih problema. Nakon tog perioda sam ga dala sestri i od onda je non-stop u servisu. Naravno, samo zbog saobraćajki...

Laki 001
18.12.2007., 15:09
Tebi je najbitnije da ti pouzdano radi grijac zadnjeg stakla po zimi. Kad se auto pokvari, a kandidati ga guraju, da im ne bude hladno na rukama. :D :rofl: :rofl: .
Neka se nauce i gurati :lol:

A sad ozbiljno. Auto je lijep i dosta prostran za svoju kategoriju, medjutim i ja sam cuo dosta prituzbi na pozudanost i to iz prve ruke od nekoliko vlasnika. Doduse, radi se o sitnicama i inim "musicama", ali su se pocele desavati prakticki dok je auto bio nov.

Ne znam....
Nemam takvih problema....
Sad sam neki dan kupio i 207 :kava:

Eto, vidis kako izgleda moj klon :mig:

gatto
19.12.2007., 10:36
Nemam takvih problema....
Sad sam neki dan kupio i 207 :kava:

To je zato sto ti svi nickovi sadrze rijec Laki. ;)

Drzi se i dalje toga - za svaki slucaj - da ne bi pocele nepredvidjene posjete mehanicaru. :D :rofl:

Laki 001
19.12.2007., 10:55
Drzi se i dalje toga - za svaki slucaj - da ne bi pocele nepredvidjene posjete mehanicaru. :D :rofl:
Od 1999., znaci zadnjih 8 godina vozim nove Peugeote.
Ili svi ovi "znalci" o kvarovima Peugeota seru ili ja imam opake srece :ne zna:

La Havre
28.01.2008., 13:11
Peugeot 307 je već od 2001. prisutan na hrvatskom tržištu, 2002. se okrunio titulom Europskog automobila godine, a svoju popularnost je mogao ponajviše zahvaliti elegantnom, ujedno i sportskom izgledu koji ga je, posebno tada, izdvajao od ostatka konkurencije. Kako su godine prolazile na tržištu su se pojavili novi konkurenti, neki su prošli kroz redizajn, pa je tako red došao i na junaka ove priče.

Obiteljski
307-ica je na prvi pogled pripadnik Peugeotove obitelji, a kako se u ovog francuskog proizvođača u ovom, pa i u segment iznad i ispod po pitanju dizajna mnogi konkurenti mogu ugledati, to je pohvalna činjenica. Atraktivnog i elegantnog izgleda 307-ica prvenstveno podsjeća na posljednju liniju modela 407 sa kojeg su preuzeti mnogi detalji vanjštine poput mačkastih svjetala, većeg usisnika zraka, izraženijeg znaka...
Dimenzije 4211 x 1746 x 1514 mm čine ovaj automobil prihvatljivim kako gradskim tako i putničkim vozilom, jer istovremeno sugeriraju i solidnu ponudu prostora, no o tome više kasnije.
Dakle, i dalje se radi o automobilu privlačnog izgleda za koji će se mnogi kupci, ako zbog ničeg drugog onda, baš zbog toga odlučiti. Upravo je i cjelokupan dojam vanjštine takav da ne ostavlja niti najmanju sumnju da će se 307 do kraja sljedeće godine, kada se očekuje nasljednik - model 308, uspješno suprotstavljati konkurentima poput VW Golfa, Citroena C4 i sl.

Klasa više
Unutrašnjost ovog automobila ostavlja dojam unutrašnjosti nekog automobila iz višeg segmenta, rast kvalitete u odnosu na prethodni model je očit. Upotrebljeni materijali i završna obrada su solidni, a upotreba kože i dvobojna armatura značajno podižu dojam. U unutrašnjosti posebno će uživati vozač, naime vozačevo okruženje je ergonomski oblikovano, a posebno se ističe pregledna intrumentna ploča.
Ono čime se 307-ica i dalje može podičiti je zavidna ponuda prostora s kojom je i nakon pet godina prisustva na tržištu i dalje u vrhu segmenta. Ponudi prostora u kabini, u kojoj će se bez većih problema komotno prevesti i petoro putnika, priključuje se i prtljažnik kapaciteta 420 litara (sa oborenom stražnjom klupom volumen raste na 1330 litara).

Paket opreme XS između ostalog uključuje: ABS, ESP, automatsko zaključavanje u vožnji, zračne jastuke za vozača i suvozača, te dva bočna zr. jas. i dvije zrač. zavjese, putno računalo, varijabilni servo upravljač, kožom obloženo kolo upravljača i ručicu mjenjača, te naravno daljinsko centralno zaključavanje, radio sa CD-om, svjetla za maglu, alu naplatke 16'', električne podizače prednjih stakala... Testni model je bio krcat dodatnom opremom: metalik boja, kožna unutrašnjost, automatski klima uređaj, tempomat s regulatorom brzinje, električni podizači sprijeda i straga, CD izmjenjivač, ksenonska svjetla sa sustavom za pranje, 17'' alu naplaci, automatski brisači... Sva ova oprema uistinu je ponudila osjećaj vožnje u automobilu višeg segmenta od 307-ice. Nažalost takva je i cijena, no o njoj na kraju.

Dokazana motorizacija
HDi, common-rail dizelaši već su dugo na tržištu i svojim osobinama zadovoljavaju veliku većinu kupaca. Testirana 307-ica pogonjena ovim 2,0-litrenim agregatom sange 136 KS postiže maksimalnu brzinu od 202 km/h, ubrzava do 100 km/h za 9,8 sekundi i razvija maksimalni okretni moment od 320 Nm pri 2000 o/min, što bi uistinu moralo zadovoljiti kupce dizelskog kompakta. Svojom agilnošću i elastičnošću neće vas iznevjeriti ni prilikom zahtjevnijih manevara.
Potrošnja vas također neće razočarati jer je prilikom testa prosjek iznosio oko 7,5 litara, a u obzir moramo uzeti i težu novinarsku nogu na gasu.
Motor je uparen sa manualnim šest-stupanjskim mjenjačem dobro odmjerenih stupnjeva prijenosa, no nešto dužeg hoda ručice koji zatijeva kraće razdoblje privikavanja.
Klasična francuska udobnost primjetljiva je i kod ovog automobila, podvozje bi vam trebalo osigurati sigurnu vožnju prilikom normalnih uvjeta vožnje, no kod oštrijih promjena smjera primjetno je zanošenje stražnjeg kraja.

Na kraju...
Unatoč dužem stažu ovaj automobil je, posebno nakon redizajna, dovoljno svježeg izgleda, dovoljno dobre motorizacije, dovoljno dobre opreme i dovoljno dobre razine sigurnosti (4 zvjezdice na Euro NCAP testu) da nastavi tržišnu utakmicu sa sve žešćim konkurentima, ali... Testirani model je postigao, pored svih hvala i jednu veliku zamjerku. Naime, cijena ovako uistinu dobro opremljenog automobila iznosi ni više ni manje nego 26.500 eura. Što je za jedan kompakt previše. Za informaciju početni dizelaš sa 1,6-litrenim HDi agregatom košta oko16.500 eura, dok bi ovakav model, samo, sa XS paketom opreme došao 21.000 eura. Možda se isplati razmisliti o jeftinijim verzijama, no ako vas srce povuče za ovim ljepotanom sa kožom, sa ksenonskim svjetlima... nećete požaliti.

floriian
06.03.2008., 11:57
jednostavno moram to napisati:
vrlo lijep opis P307. istina je da ima ton kao da vas peugeot placa, no to ne umanjuje kvalitetu.

kumerle7
06.03.2008., 15:52
pozdrav. evo i ja tražim 307 sw, i mislim da neću odustati. ako te zanimaju ocjene nekih forumaša odi na temu 307hdi. ps nedaj da te odgovore, ovi dosadni vw-isti, što kude sve što nije vw.:lol:

pežo307
09.03.2008., 20:07
Imam P307 sa 1.6 motorom, 2002 god. Prešao dosad 90000 km. Nije bilo nijednog problema. Sada imam ugrađen plin u njega i s plinom sam prešao 50000 km isto bez ikakvih problema. Večina problema je kod modela sa dizel motorom.

i ja imam p307 1.6 iz 2002 60000km i sve pet, al ugradio nedavno plin i dok vozim na plin kazaljka goriva pada ko da vozim na benzin,heeelp
:s

sogor31
10.03.2008., 09:39
307 je imao serijsku gresku kvacila koje je rikavalo i mjenjano je na 90% 307-mica ,garancija je na novo bila 80 000 km.......pa eto kako vas dvojica stojite sa tim pitanjem???
naravno,prosjecnom hrvatu ocekujem da je to nepoznanica........

na internetu gotovo 80% ispitanika nebi vise nikad uzelo peugeot nakon iskustva sa 307,gdje je tu kvaliteta?

Laki 001
10.03.2008., 10:49
307 je imao serijsku gresku kvacila koje je rikavalo i mjenjano je na 90% 307-mica ,garancija je na novo bila 80 000 km.......pa eto kako vas dvojica stojite sa tim pitanjem???
naravno,prosjecnom hrvatu ocekujem da je to nepoznanica........
imao sam ja problem sa kuplungom na 307, tocnije sa hidraulicnim cilindrom kuplunga i to nakon samo 25 000 km. No, imao sam i sa 206 problem sa kuplungom ali tek nakon 128 000 km. O problemima sa dvomasenim zamasnjavima na Vw-u necu sada, nije tema. Sve je to lutrija.

na internetu gotovo 80% ispitanika nebi vise nikad uzelo peugeot nakon iskustva sa 307,gdje je tu kvaliteta?
naravno da sam nakon 104, 106, 106, 206, 206 i 307 kupio i 207. Sad se spremam kupiti jos po jedan 207 i 407.

bajki
10.03.2008., 13:25
Kako se manifestirao taj problem sa kvačilom?

Laki 001
10.03.2008., 13:35
Kako se manifestirao taj problem sa kvačilom?
koji problem?
Na 307, propadanjem pedale.... do pola... al je dobro kuplao/kvacio/spajao

na 206 je potpuno proklizalo kvacilo

na Vw-ima je vibriralo/treslo/lupalo kod kretanja

floriian
17.03.2008., 20:10
nisam imao nikakvih problema sa kuplungom niti jednom u 6 godina (cca 75000km).
jedino oni cudni zvukovi iz prednjeg dijela zbog onih gumenih dijelova koji ublazuju vibracije motora. ah da. i one kopce unutar zadnjih siceva koje su zveckale.
motor? za pozeljeti. i pohvale BA, tj break assistentu. mislim da mi je par puta spasio lim i farbu....

mpasini
12.05.2008., 10:18
vozim p307 iz 2002. 1.6, benzin, prvi vlasnik. redovno odrzavan u ovlastenom servisu (o tome malo kasnije). kilometara: cca 70000 (samo gradska voznja, godisnji odmor i malo do austrije od duzih putovanja.).

problemi?
u jamstvenom roku, u prvih 4mj starosti auta palila mi se signalizacija da je ugasen zracni jastuk za suvozaca. nevezano za doba dana ili zagrijanost motora ili koliko glasno radio svira, ili za polozaj saturna. jednostavno u TOKU voznje - PUFFF!
u am su zamijenili hrpu kablova, releje, osigurace, racunalo u stupu volana (po cjeniku taj komad elektronike kosta cca7000 kn). nisam nista platio jer je to bilo u jamstvenom roku. ali problem nisu otklonili. prilicno bahati i zivcani tadasnji sef servisa me pokusao uvjeriti, nakon 3. odlaska (tj. 4. dolaska/reklamacije) u servis da sam sam kriv jer sam ugradio neodgovarajuci komad opreme u auto (!?).
moje objasnjenje da se sva ugradnja svodi na ukljucenje standardnog ISO konektora od auta, u standardnu ISO uticnicu od radia nisu pomogla. ne, veli tip, taj auto radio nije na popisu peugeotove dozvoljene dodatne opreme i nije ga ugradila strucna osoba. na moje pitanje, da li on kada kupi npr. fen za kosu, trazi strucnjaka iz HEPa da mu ga ugradi ili to sam napravi nije imao pametnoga odgovora. a nije niti imao "popis dozvoljene audio opreme za p307". lose iskustvo.
zakljucak? nestrucni djelatnik ovlastenoga peugeotova servisa pokusava zbuniti korisnika prebacujuci krivnju.

problem je donekle bio u auto radio uredaju. dakako ne onako kako je bahati tip rekao. naime kaj. i auto i radio imaju "dim" funkciju (kada upalis kratka svijetla zatamni se display od radia), no auto ima samo on/off mogucnost a radio ima i mogucnost da samo malo zatamni display. odspojio sam zicu za "dim" i od tada tih problema nema. jastuk se normalno iskljucuje i ukljucuje kljucem.
to nije bio problem za koji bi optuzio peugeot, no mogu reci da je osoblje servisa nepotrebno promijenilo poprilicno dijelova. da su znali u cemu je rijec, svi bi bili sretniji.

drugi problem: skripa negdje iz prednjeg dijela, ispod motora. to je krivnja peugeota. rijec je o nekom prigusnom elementu napravljenom od gume izmedju dvije celicne ploce (4*7cm, otprilike). nakon nekog vremena, 4-6mj, od zamjene navedenoga, stvar se ponavlja. opet skripi prilikom prelaska preko npr. tramvajskih tracnica ili prilikom ubrzavanja do 4.brzine. nije skupo (cca 80kn) niti nije nista ozbiljno ali zivcira.

treci problem: rucica zmigavaca se ne vraca u sredisnji polozaj cak niti kada su kotaci potpuno izravnati. opet propust. ali nije strasno. nasao sam rjesenje za to.

dobre strane?
-progresivni servo (volan mekan pri malim brzinama, tvrd pri velikim. nije to kao kod fiata sa onim "city" prekidacem - ovo je bolje.).
-abs i kocnice. super su. srecom po mene, taj dio je besprijekoran (diskovi tokareni na 40kkm; to bas i nije nesto....)
-ventilacija ok (koristim zamijenske filtere sa ugljenom). ima i mlaznice po podu za zadnju klupu.
-potrosnja po gradu sa klimom ljeti: 8.4 do 9.1 (prosjek iz zadnje tri godine, dvije osobe)
-potrosnja po gradu zimi, bez klime: 8.2 do 8.8 (prosjek iz zadnje tri godine, dvije osobe)
-do sada nisam imao izvan servisnih troskova (odlazim u ovlasteni servis u sisak, ovo je preporuka: idite u sisak na servis. ime servisa imate na peugeotovim web stranicama.)
-motor je tih i mirno radi (zato se i cuje ono skripanje). apsolutno nikakvih primjedbi
-atermicko vjetrobransko staklo (je da je veliko, ali volan nije vruc od sunca). -veliki brisaci u kutevima karoserije obavljaju dobar posao
-u 5 godina zamijenjene 4 H7 zarulje (kratka svijetla), jedna stop lampa, jedna lampica u konzoli naprijed kod prekidaca ventilacije (na vw polu sam mijenjao stop lampe i pozicije tj P21/5W12V lampe svakih mjesec dana)
-limarija super (ima 12g jamstva na lim, prednji blatobrani su plasticni - sto je u redu, hauba je aluminijska)

to je moj prvi francuski auto nakon 2 njemacka (vw) i jednoga talijanskog (fiat) i nisam nezadovoljan.

vezano za drugi problem: kako si to rijesio? u ovlastenom servisu? ;) to cvikanje stvarno zivcira ...

Isee
11.07.2008., 18:23
Nakon 4 godine besprijekorne vožnje, redovitih servisa i pređenih samo 38 000 km nastali su veliki problemi.
Prije par mjeseci počelo je kapati ulje, prvo tu i tamo kap, da bi nakon par dana u garaži nastao dobro vidljiv flek. Odlazim odmah u servis i misleći da se radi samo o šarafu za promjenu ulja, nadao sam se da će kvar biti otklonjen brzo i uz mali trošak. Međutim, tu počinju veliki problemi za mene. Odmah mi na prijemu, bez pregleda vozila sugeriraju da je to najvjerojatnije brtva na glavi motora, jer navodno je to dosta čest kvar, zbog loše serije brtva.
I tako je i bilo...zamjenjena brtva....auto nije pod garancijom....cifra preko 3000 kuna. Nakon par dana pojavi se na komandnoj ploći upaljena lampica za ulje, poruka stop i još uz to na glavnom display-u 'oil pressure insufficient'. Jeza me prošla kad sam to vidio. Ne kužim se baš u motore, ali toliko znam da to ne sluti ništa dobro. Naručim se na servis i pokušavam to objasniti kao reklamaciju, međutim njihovo objašnjenje je kvar indikatora ulja. Da ne dužim...promijene oni indikator...platim....vozim se par dana....opet se povremeno pojavljuje poruka za pritisak ulja...ponovo u servis...popravljaju nešto oko elektronike, stavljaju novi software, uključuju - isključuju opcije u software-u...naravno to ide pod reklamaciju.....ponovo nakon par dana ista poruka - povremeno se pojavljuje. Sada je auto u servisu već 3. dan, nakon što su se savjetovali direktno sa tvornicom i provjerili sve opcije pronašli su strugotine u motoru - nešto sa radilicom nije u redu. Najvjerojatnije, kažu, tvornička greška. Sada bi trebao doći stručnjak i pregledati auto, zatim odrediti da li će to priznati kao tvorničku grešku.
Auto više nije pod garancijom...da li je neko imao sličan slućaj?
Već sam dosta savjeta sakupio od prijatelja, no svejedno svaki savjet bi mi dobro došao.
Pošto još ne znam ishod vještačenja i njihovu odluku, varijantu sa državnim inspektorijatom držim za zadnju opciju.

STINGer
11.07.2008., 18:37
Ne kužim se previše, ali ako je kvar brtve zbog loše serije onda ne vidim razloga zašto to plaćati bez obzira što je isteklo jamstvo... naravno, tko je vidio pozvati vlasnike da se problem otkloni, puno je bolje naplatiti nakon što istekne jamstvo. A da nakon promjene zaredaju svi ti kvarovi ko na traci meni prije miriše na to da su oni nešto sjebali... Uglavnom, ne daj da te maslaju. No, kao što rekoh ne kužim se pa će valjda netko pametniji moći pomoći...

@gentSMITH
11.07.2008., 18:38
zamjenjena brtva....auto nije pod garancijom....cifra preko 3000 kuna.

Kako brtva može doći 3000kn!

FIDODIDO
11.07.2008., 18:41
pa zna se da pug ima skupe dijelove...:rofl:

lampion
11.07.2008., 18:41

njima su ruke vrijednije - ipak je to cca 8 šerafa...:rolleyes:

PS: no to je njihov način da rentabilno posluju - kud bi oni stigli da sve ide pod reklamacije...

@gentSMITH
11.07.2008., 18:43
Ja mislim da su oni tebe malo smuljali, ja sam mijenjo brtvu nakon 140 000 i to su mi naplatili 70kn+ruke ako se misli na brtvu ventila deka a ako ne onda ne znam, nisam mehaničar.

Boreia Proasteia
11.07.2008., 18:43
Ti Peugeoti su daleko najnekvalitetniji europski auti. Nikad, ama baš nikad nisam od nikog čuo da je hvalio svog 3,4,5 i više g. starog Peugeota ili bilo kojeg francuza. I ja nevjerujem da ima toliko naivaca da ih stalno kupuju, a njima da prodaja raste...ja priznajem da proizvode najljepše modele, ali da nakon toliko kvarova svega i svačega kupim Peugeota zbog njegove ljepote, nema šanse...
Uopće bih bojkotirao kupnju sve dok ne sjednu za stol i kažu, "gle auti su prelijepi i preudobni ,ali kurcu ne valjaju i zbog toga nam pada prodaja i ajmo nešto poduzet glede kvalitete dijelova".
I neznam ko se uopće usudi pljuvat po talijanima i njihovoj "nepouzdanosti" nakon što se zbroje kakve greške i kvarovi francuza, ruku na srce...

Jebiga morao sam to izbacit iz sebe jer mi je neki dan frend pričao probleme u vezi njegovog Peugeota pa sad ovo i još puno topica prije toga u vezi istih auta...:)

lampion
11.07.2008., 18:50
A čuj...kad se to priča među vlasnicima, onda je mišljenje da su vlasnici cjepidlaka i da prigovaraju svakoj sitnici.

A da takvu istinu napiše neki novinar onda bi završio kao i Miljuš - auto lobi ne preza ni od čega kad je u pitanju zarada...:kava:

seljobeljo
11.07.2008., 18:50
Zvuči mi nekako poznato. Imao sam P106 s 1.0 motorom i na nekih 75.000 km mi je majstor rekao da mi se antifriz miješa s uljem jer da je pregorila brtva glave motora. Cijena popravka - sitnica, 5.000 kuna. Ovaj kvar shvatio sam vrlo osobno i auto sam prodao nakon popravka. Ipak nisam toliki gad da ga nekom podvalim. Naravno, po običaju sam krivnju svalio sam na sebe jer kao auto je imao preslab motor pa se je preveć naprezao. Inače također održavan redovno u ovlaštenim (:mad:) servisima, normalno vožen. Isto su nešto prokomentirali da ko eto brtva im je malo problem al inače su baš pouzdani.
Ma molim te lijepo, imaju problema s brtvama. Koliko to oni godina onda imaju problema s brtvama i dobavljačima brtvi. Prave nas ludima.
MOžda je problem u nama. Mi živimo u iluziji da se s istočnoeuropskom plaćom može voziti i održavati zapadnoeuropski auto. Ne može se. Oni su to izračunali. Oni točno znaju koliko će ti novaca izvući nakon što ti prodaju svoj auto kroz redovno održavanje i popravke.
Jednog dana ću imati dovoljno novaca da si kupim neki japanski auto što bih i tebi savjetovao.
Nadam se da ćeš imati dovoljno snage da se izboriš s tim lopovima. :top:

@gentSMITH
11.07.2008., 18:54
Ti Peugeoti su daleko najnekvalitetniji europski auti. Nikad, ama baš nikad nisam od nikog čuo da je hvalio svog 3,4,5 i više g.

Evo možeš to čut od mene, do svojih 140 000 km na 206 mi je prestala špricat mlaznica za pranje šajbe a i nije to jedini PUG u mome dvorištu. Reci to skoro svakom drugom autu na cesti koji je francuz (PSA, Renault), sigurno ih ima toliko zato što ne valjaju.

lampion
11.07.2008., 18:55
Ma molim te lijepo, imaju problema s brtvama. Koliko to oni godina onda imaju problema s brtvama i dobavljačima brtvi. Prave nas ludima.
MOžda je problem u nama. Mi živimo u iluziji da se s istočnoeuropskom plaćom može voziti i održavati zapadnoeuropski auto. Ne može se. Oni su to izračunali. Oni točno znaju koliko će ti novaca izvući nakon što ti prodaju svoj auto kroz redovno održavanje i popravke.
Jednog dana ću imati dovoljno novaca da si kupim neki japanski auto što bih i tebi savjetovao.
Nadam se da ćeš imati dovoljno snage da se izboriš s tim lopovima. :top:

ili to ili su auti nemjenjeni jugoistoku Europe lošije kvalitete - a proizvođač zna koja serija mu je kvalitetnija a koja lošija.

Isee
11.07.2008., 19:19
Kako brtva može doći 3000kn?

Jednostavno...Samo satnica za izmjenu brtve je oko 1600 kuna.

seljobeljo
11.07.2008., 19:35
Kad ti mijenjaju brtvu glave motora prethodno dobro operu motor s vodom pod pritiskom. Što je lijepo za vidjet. Motor izgleda kao da je izašao iz tvornice. Samo ima jedan problem. Motor se suši skoro tjedan dana, pa nebih baš planirao neka daleka putovanja s njim u tom razdoblju.
Možeš misliti kako sam se osjećao nakon što sam platio 5.000 kuna za popravak pa nakon toga još 3 do 4 puta (ne sjećam se više točno) ostao na cesti s krepanim autom koji zbog kondenzirane vode po kablovima i svjećicama nije htio upalit, radio na tri cilindra ili se gasio nasred najprometnih križanja u Zagrebu kao npr. Vukovarska - Savska. A pomahnitali vozač 13-ice ti sjedi na onoj svojoj odvratnoj trubi.

I wonder
11.07.2008., 20:36
Ja mislim da su oni tebe malo smuljali, ja sam mijenjo brtvu nakon 140 000 i to su mi naplatili 70kn+ruke ako se misli na brtvu ventila deka a ako ne onda ne znam, nisam mehaničar.

to je dihtung poklopca ventila 70 kn.
kvalitetni dihtung glave, za kojeg oni moraju dati garanciju, košta od 500 kn naviše.
njegova izmjena uključuje skidanje i postavljanje kompletne usisne grane, zupčastog remena, kanalnih remena i bog te pitaj što još.

nije prvi kojem se to dogodilo, ali ova špena u motoru nije dobar znak.

I wonder
11.07.2008., 20:50
Ti Peugeoti su daleko najnekvalitetniji europski auti. Nikad, ama baš nikad nisam od nikog čuo da je hvalio svog 3,4,5 i više g. starog Peugeota ili bilo kojeg francuza. I ja nevjerujem da ima toliko naivaca da ih stalno kupuju, a njima da prodaja raste...ja priznajem da proizvode najljepše modele, ali da nakon toliko kvarova svega i svačega kupim Peugeota zbog njegove ljepote, nema šanse...
Uopće bih bojkotirao kupnju sve dok ne sjednu za stol i kažu, "gle auti su prelijepi i preudobni ,ali kurcu ne valjaju i zbog toga nam pada prodaja i ajmo nešto poduzet glede kvalitete dijelova".
I neznam ko se uopće usudi pljuvat po talijanima i njihovoj "nepouzdanosti" nakon što se zbroje kakve greške i kvarovi francuza, ruku na srce...

momentalno vozim dva auta koja se računaju u najkvarljivije uopće.
chrysler voyager i renault scenic RX4 prve serije. jedan je kvarljivi i nepouzdani amerikanac koji ništa ne vrijedi a drugi je pun "bugova", tvorničkih grešaka i tko zna čega sve ne još.

voyager - 11 godina star sa 215 000 km, u zadnjih 75 000 otišla 2 krajnika volana, jedan elektronski modul od 50 eura, stražnji amortizeri, akumulator i kvačilo. nešto sam mijenjao, ali ne zbog kvara.
renault - 8 godina, 160 000 km, jedan krajnik, jedan dokrajnik, par akumulatora, varijator faze, stražnji amortizeri, kvačilo, jedan hardyjev zglob, 2 senzora radilice i jedna bobina.

na poslu su još dvije 306-ice 1,9 D koje imaju po 200 000 km, bez nekih kvarova, a znali su ne zamijeniti ulje po 30 000 km (dupli interval)

jedno vrijeme sam vozil peugeota 504 sa 400 000 km i još originalnom lamelom.
P 305 benzinac je zapalil nakon 4 sekunde verglanja a BMW-a 316 nismo mogli pokrenuti ni za boga, stajali su jedan pokraj drugoga 2 godine bez da ih je itko i pogledao.

kako vidiš, ima raznih iskustava

getriba_
11.07.2008., 22:22

to su napravili prije cca godinu i pol!

@Isse
mislim da si fulo servis, i da su to oni tamo nešto dobrano zahebali!

Boreia Proasteia
12.07.2008., 13:27
kako vidiš, ima raznih iskustava

Naravno da ima raznih iskustava, ali jednostavno nakon tolikih priča i stvari koje sam vidio, ja osobno ne vjerujem Peugeotu i francuzima. Mislim da moraš bit jebene sreće da te neki Pg služi godinama, a da pritom ne ulažeš konstantno u nekakve popravke...Mislim da što se tiče nekog prosjeka kvarova i nedugovječnosti su pri vrhu ili dnu tablice...kako god:)

casper77
12.07.2008., 17:06
Imam i ja Peugeot 307 (1,4, 2001. god., 118 000 km, plin ugradjen na 91 000 prošle godine) pa sad pratite listu:
- otišla servo pumpa (garancija)
- štekala bravica gepeka
- servisna akcija popravka bravice paljenja
- servisna akcija stavljanja novog softwarea rada brisača
- prohrđala zadnja suvozačka vrata na mjestu gdje nema dostupa vode, kamenčića...(promijenjena nakon tri farbanja i skoro fizičkog incidenta u Peugeotu Hrvatska)
- napuhuje se farba na haubi gdje isto nema dostupa izvana (farbana dva puta, opet se napuhuje - čude se jer je hauba aluminijska, moš' mislit, napravit ću opet piz...iju u Peugeotu Hrvatska)
- otišla bobina na 40 000 km
- otišao zadnji amortizer na 28 000 km
- lupalo je nešto u podvozju pri skretanju (popravljeno u Sloveniji....naši nisu znali)
- otišao ležaj ventilatora koji hladi mašinu na 60 000 km - zamjena ventilatora
- otišao zadnji senzor abs-a na 70 000 km
-... da nastavim ili je dosta?

I opet bih kupio Peugeota... ako imam uputnicu za Jankomir.

STINGer
12.07.2008., 17:10

Naravno, za pizdarije nije problem napraviti servisnu akciju :rofl:

to sam ja
12.07.2008., 19:19
Imam i ja Peugeot 307 (1,4, 2001. god., 118 000 km, plin ugradjen na 91 000 prošle godine) pa sad pratite listu:
- štekala bravica gepeka
- prohrđala zadnja suvozačka vrata na mjestu gdje nema dostupa vode, kamenčića...(promijenjena nakon tri farbanja i skoro fizičkog incidenta u Peugeotu Hrvatska)
- napuhuje se farba na haubi gdje isto nema dostupa izvana (farbana dva puta, opet se napuhuje - čude se jer je hauba aluminijska, moš' mislit, napravit ću opet piz...iju u Peugeotu Hrvatska)
- lupalo je nešto u podvozju pri skretanju (popravljeno u Sloveniji....naši nisu znali)

U jebote imal si ti problema.. žalim te..

johny5
12.07.2008., 19:32
- štekala bravica gepeka

Ma nisi jedini. Ima vas ko rusa. Znam jednoga koji je do 20000km promijenio pol auta. Ti si još i dobro prošao. Kupi sad poslije peugeota 307 citroena c4 pa ćeš vidit kaj se sve tamo događa, isto zanimljivo.

babanghida
14.07.2008., 08:50
He he, ljepota je prolazna...:rolleyes: Nadam se da su to naučili kupci Peugeota. P307 je katastrofa od auta, dva prijatelja su vozila (jedan još uvijek vozi) taj auto i njihova iskustva su slična tvojem. Oba su 2.0 Hdi sa 79kW i na jednom je kao i tebi riknula brtva glave motora, samo što se to njemu desilo puno naglije i u vožnji. Najtragičnije je što se nekoliko dana nakon popravka u ovlaštenom servisu sve ponovilo još jednom. Normalno, čovjek je prodao auto prvom prilikom. Na drugom je promjenjena spojka, propuštao je hladnjak, ispala cijev na turbu, problemi s elektronikom skoro pa redoviti, žarulje koje ne traju ni mjesec dana... Napominjem problemi su se javljali već nakon 2 – 3 godine i 50 – 60.000km. Što očekivati kada bude vrijeme da se nešto počne kvariti?:ne zna:

this charming man
14.07.2008., 10:00
U vrijeme kad sam trebao dobiti službeni auto u firmu je stigla 307-ica 1.4 pa su mi je nudili. Rekao sam "ne, hvala", dobio ju je kolega, a ja sam radije pričekao još par mjeseci da dođe Note 1.6.
Uglavnom u prvih par mjeseci 307 je bio nekoliko puta na servisu, auto mu je u početku trošio 14l/100km, niti jednu uzbrdicu u Rijeci ne može izvuć u 4. s upaljenom klimom (vozi se sam!), sada ima cca 14000 km, kaže da mu se potrošnja stabilizirala na 11l, te da mu svako toliko crkavaju žarulje - sve to smatra pozitivnim u odnosu na iskustva s početka.

Note sad ima 20000 km, troši 7l kombinirano, a naravno da ni žarulja nije mijenjana, prvi servis me čeka tek na 30k. Ne moram ni reći da motor sa 110ks na autu od 1100kg ni ne osjeti upaljenu klimu.

Jasno, 307 je ljepši, udobniji, modernijeg interijera, blablabla... mo'š si mislit stvari od presudnog značaja.

Isee
16.07.2008., 13:58
Upravo su me zvali iz servisa i rekli mi da ih je gospodin iz Peugeota Hrvatska, koji je pregledao moj auto, obavijestio da Peugeot Hrvatska ne priznaje moju reklamaciju, na kvar, jer je prošao garantni rok. Mene niko ništa nije pitao. Gdje je ovdje profesionalnost?

get
16.07.2008., 14:41
Upravo su me zvali iz servisa i rekli mi da ih je gospodin iz Peugeota Hrvatska, koji je pregledao moj auto, obavijestio da Peugeot Hrvatska ne priznaje moju reklamaciju, na kvar, jer je prošao garantni rok. Mene niko ništa nije pitao. Gdje je ovdje profesionalnost?

Bit će da su oni kao i ZG Holding, točnije Vodoopskrba, sa kojima sam u sporu više od 6 mjeseci. Ne možeš doći do nikoga od njih (kao da su Pentagon), nikada se nitko ne javlja, i jedini način kako komuniciram sa njima je preko faksa, kojega kada pošaljem, odgovor dobijem poštom nakon nekog dugog nerazumnog roka. I odluke donose na nevjerojatne načine.

Moj savjet ti je da ne odustaješ ako imaš i najmanje šanse. Pogotovo ako si i pravno u pravu.

Probaj saznati za neke slične slučajeve.

Jer to su znali i prije nego su krenuli gledati auto da je prošao garantni rok. Znači nešto tu ne štima.

wifi
16.07.2008., 14:43
Moj savjet ti je da ne odustaješ ako imaš i najmanje šanse. Pogotovo ako si i pravno u pravu.

Probaj saznati za neke slične slučajeve.

Jer to su znali i prije nego su krenuli gledati auto da je prošao garantni rok. Znači nešto tu ne štima.

moj savjet je da se obrati HRT-u, i da snime prilog o tom autu u emisiju "Potrosacki kod". Zadivljujuce je kako se nakon takvih i slicnih priloga odredjene stvari rijese...

get
16.07.2008., 14:47
moj savjet je da se obrati HRT-u, i da snime prilog o tom autu u emisiju "Potrosacki kod". Zadivljujuce je kako se nakon takvih i slicnih priloga odredjene stvari rijese...

:)

Može i to, ali to je Peugeot. Sjećam se prije nešto godina one afere gdje su čovjeku ukrali auto iz Peugeotovog ovlaštenog servisa.

Sada se ne sjećam baš kako je završila cijela priča, mislim da je lik dobio novog 407 (kojeg je i imao), ali tek nakon što se žalio u središte Peugeota (Peugeot Francuska).

Znam da se se ovi dosta loše ponjeli oko cijelog tog slučaja.

Neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali to je bilo relativno davno.

STINGer
16.07.2008., 15:40
Mislim da će ti ovaj link dosta pomoći u tome kako da se boriš protiv gamadi na servisu. Čovjek se je živ ubijao dok nije postigao što je htio. Ostavio je i mail pa ga kontaktiraj hortikul@zg.htnet.hr

http://www.forum.hr/showthread.php?t=311102&highlight=peugeot

btw... neću reći da si ti kriv za bilo što, ali mi se čini da si previše mlak u odnosu prema njima što su likovi jasno vidjeli i sad te maslaju kako ih je volja. Znam da nismo svi rođeni za viku, lupanje šakom o stol i šamaranje, ali ipak se radi o nečemu za što si dao svoje novce, prema tome...

Isee
16.07.2008., 15:41
Slažem se. To sam i ja odmah pomislio...Zbog čega je taj tip, iz 'Peugeot Hrvatska', uopće dolazio procijeniti štetu u servis. Mogli su mu dečki iz servisa reči u čemu je stvar, a on je komotno iz svoje fotelje mogao reči da je prošao garantni rok.
Ne mogu se oteti dojmu tolike neprofesionalnosti, usprkos tome što su se promijenili svi uvjeti u servisima obzirom na one prije desetak godina. Sada dolaziš u moderno opremljen salon za prodaju, uredno začešljane i i u odijelima prodavače, uredan servis, kao da si negdje u Europi. Tako da se i mi prema njima ponašamo uljudno i fino. Sada razmišljam kolika je to prevara. Oni sebe prikazuju Europom koliko njima koristi, koliko im treba da te obmanu. Kada tebi treba da se pokažu profesionalno kao u Europi, tada ispliva onaj sakriveni balkanizam, kojeg se svi grozimo i pokušavamo pobječi što dalje od njega.
Zamisli da se oni(PžHr) nisu udostojali mene kao vlasnika vozila nazvati i barem nešto reči, a očigledno je da su mi podvalili auto sa greškom, a ništa drugo taj tip nije ni mogao ustanoviti.

Isee
16.07.2008., 16:48
STINGer hvala, Upravo sam poslao mail na Potrošački kod. Moram to sve počet slati jer ću inače poludit u razmišljanju i isčekivanju.
Jel neko možda zna adresu centrale Peugeota u Francuskoj, i da li neko zna da li pismo mora biti na francuskom ili može na engleskom, hrvatskom?
Slijedeće će mi biti mediji. To ću sutra kad se malo saberem. Sad sam koma....

get
16.07.2008., 16:51
STINGer hvala, Upravo sam poslao mail na Potrošački kod. Moram to sve počet slati jer ću inače poludit u razmišljanju i isčekivanju.
Jel neko možda zna adresu centrale Peugeota u Francuskoj, i da li neko zna da li pismo mora biti na francuskom ili može na engleskom, hrvatskom?
Slijedeće će mi biti mediji. To ću sutra kad se malo saberem. Sad sam koma....

Moj savjet ti je da se ne uzrujavaš previše, znam da nije lako, znam po sebi, ali jednostavno probaj to riješiti hladne glave.

Čuvaj zdravlje, auta će biti.

Isee
16.07.2008., 17:08
Moj savjet ti je da se ne uzrujavaš previše, znam da nije lako, znam po sebi, ali jednostavno probaj to riješiti hladne glave.

Čuvaj zdravlje, auta će biti.
Hvala čovjeće na podršci. Ma i ja si to pokušavam tak predstavit. Ždere me to kaj imam još dvije godine kredu za taj auto, a ušao sam u kredit da zamjenim starog Hyundaia na kojem sam počeo imati troškove. Pa reko...da uzmem novi auto, bar neću prvih 5 godina imat troškove održavanja, pa bum lakše plačal taj vražji kredit, nego se vozil u starom i pobiral djelove za njim i nosil u servis da mi zašarafe.

STINGer
16.07.2008., 17:30
Ajde, ajde... iz svakog zla izađe neko dobro. Tako ti više nikad nećeš kupiti Pežo-a :D

Što se tiče pitanja, pretpostavljam da je engleski dovoljan. Jesi li pokušao kontaktirati autora onog topika?

get
16.07.2008., 17:33
Hvala čovjeće na podršci. Ma i ja si to pokušavam tak predstavit. Ždere me to kaj imam još dvije godine kredu za taj auto, a ušao sam u kredit da zamjenim starog Hyundaia na kojem sam počeo imati troškove. Pa reko...da uzmem novi auto, bar neću prvih 5 godina imat troškove održavanja, pa bum lakše plačal taj vražji kredit, nego se vozil u starom i pobiral djelove za njim i nosil u servis da mi zašarafe.

Vjerujem da te to ždere, znam da bi mene jako.
Ali, probaj pristupiti problemu smireno, sakupi što više informacija o svojim pravima, raspitaj se da li se tvornička greška priznaje i nakon garantnog roka.

Kada počneš vladati sa dovoljnom količinom informacija, moći ćeš bolje rasuđivati.

Ali da te utješim barem malo.
Kupih auto 19.05. i još ga čekam. Problem je bio što je narudžba bila odbijena, no, stvar je u tome da mi je teta koja mi je prodala auto rekla, kada sam je pitao, kada mogu očekivati auto, rekla mi je da će auto biti proizveden u 31. tjednu. Sada smo u 29. tjednu, znači zadnji tjedan u sedmom mjesecu. Auto je talijanski, a znamo što Talijanima znači osmi mjesec, mjesec za godišnje odmore.

Tako da ću biti uopće sretan ako mi sve bude zašarafljeno :)

Isee
16.07.2008., 17:38
Ajde, ajde... iz svakog zla izađe neko dobro. Tako ti više nikad nećeš kupiti Pežo-a :D

Što se tiče pitanja, pretpostavljam da je engleski dovoljan. Jesi li pokušao kontaktirati autora onog topika?

Jesam, poslao sam mail Hortu sa upitom o adresi u Francuskoj i jeziku na kojem je pisao.
Čekam odgovor i nadam se da nije na godišnjem.

Isee
16.07.2008., 17:48
Da paradoks bude još veči, i da ispadnem još veči mulac, moram reči da več par mjeseci intenzivno slinim za 308-icom, SW verzijom. Več sam počeo računati na koju foru bi mogao, kad mi ovaj kredit završi, uletiti u novi kredit. Moš si mislit. Sada ću prije kupit starog Wartburga sa 300 000 km nego Peugeot. Bar mi mašina nebude mogla krepat na 30 000km.

wifi
16.07.2008., 17:53
Da paradoks bude još veči, i da ispadnem još veči mulac, moram reči da več par mjeseci intenzivno slinim za 308-icom, SW verzijom. Več sam počeo računati na koju foru bi mogao, kad mi ovaj kredit završi, uletiti u novi kredit. Moš si mislit. Sada ću prije kupit starog Wartburga sa 300 000 km nego Peugeot. Bar mi mašina nebude mogla krepat na 30 000km.

vratices se ti ipak opet na hyundaia :cerek:
ipak si odlucia poslusat me, pa se javit Potrosackom kodu, to ti i je najpametnije... bas me zanima sto ce ti odgovorit...

Isee
16.07.2008., 18:03
vratices se ti ipak opet na hyundaia :cerek:
ipak si odlucia poslusat me, pa se javit Potrosackom kodu, to ti i je najpametnije... bas me zanima sto ce ti odgovorit...

O Hyundaiu nemam nešto posebno loše za reči...Uglavnom lopovluk u granicama normale za ove prostore. Što se tiče potrošačkog koda...mislim da se u ovoj jadnoj državi i događaju ovakvi slučajevi što te nema tko zaštititi osim ovakvih institucija van državnog aparata. Korupcija. Nemožeš se ići ni posrat u javni zahod, ako nisi prije nazvao nekog rođu da ti rezervira WC papir, da ne bi morao guzicom brisat po keramičkim pločicama.

wifi
16.07.2008., 18:15
O Hyundaiu nemam nešto posebno loše za reči...Uglavnom lopovluk u granicama normale za ove prostore. Što se tiče potrošačkog koda...mislim da se u ovoj jadnoj državi i događaju ovakvi slučajevi što te nema tko zaštititi osim ovakvih institucija van državnog aparata. Korupcija. Nemožeš se ići ni posrat u javni zahod, ako nisi prije nazvao nekog rođu da ti rezervira WC papir, da ne bi morao guzicom brisat po keramičkim pločicama.

pa pogledaj tko u ovoj drzavi rjesava sve probleme... emisije tipa Potrosacki kod, ili Istraga... da nema novina bilo bi jos i gore...

Isee
16.07.2008., 18:29
pa pogledaj tko u ovoj drzavi rjesava sve probleme... emisije tipa Potrosacki kod, ili Istraga... da nema novina bilo bi jos i gore...

Da. Vidjet ću....Ako ovo do sada ne upali, ovo sa medijima mi je slijedeći korak.

Isee
16.07.2008., 20:54
Jel neko možda zna o kojoj cifri je riječ. Koliko dođe novi motor za 307-icu benzinac. Ili možda neko zna neki link sa cijenama peugeotovih motora.

duxx
16.07.2008., 21:25
bilo bi ti najbolje da prodaš taj auto što prije jer "kvarovi još nisu ni počeli". vozio ga 7 godina i najnekvalitetniji auti ikada napravljeni. a o rezervnim djelovima da ne govorim, a neznam kak bi to sve izgledalo da je svaki puta u servisu naplačeno 3-4 sata rada. sve slagano kod kompiča u hondinom servisu sa samo malo dobre volje.

normal88
17.07.2008., 02:38
ako je peugeot ikada u svojim proglasima priznao da je takva vrsta kvara stvar serije, ili opoziva, igdje onda imas sanse, u suprotnom bas i ne

Isee
17.07.2008., 04:15
bilo bi ti najbolje da prodaš taj auto što prije jer "kvarovi još nisu ni počeli". vozio ga 7 godina i najnekvalitetniji auti ikada napravljeni. a o rezervnim djelovima da ne govorim, a neznam kak bi to sve izgledalo da je svaki puta u servisu naplačeno 3-4 sata rada. sve slagano kod kompiča u hondinom servisu sa samo malo dobre volje.

Ne mogu ga ni prodat u takvom stanju, baš da nekog generalno zeznem.
Već za par dana pojavila bi mu se poruka stop i lampica za ulje. Moram ga najprije dovesti u normalmo stanje, a u tome je problem.

tj1
17.07.2008., 17:22

imaš ti auto? kolko dugo voziš?

@gentSMITH
17.07.2008., 19:53
imaš ti auto? kolko dugo voziš?

5 godina.

tj1
18.07.2008., 08:20
onda bi trebao znat kaj se sve radi i koje sve radnje za sobom vuče mijenjanje tih dihtunga. - praktički generalka na 40000km.

Ishwar
18.07.2008., 14:54
Pa zar Peugeota na 6 godina kredita, i to baš nesretnu 307 seriju? Stisni se junački, izdrži, zakrpaj, i riješi se toga ma šta god pametnjakovići govorili o teoriji relativiteta. Kupi Švabu ili Japanca, eventualno Koreja i nemoj da te dizajn nekog Renaulta ponovo zavede.

fireman93
19.07.2008., 08:06
- štekala bravica gepeka

Ja mislim da se tu radi o tržištu za koji je namjenjeno vozilo.
Kolega ima 307, ali ga je čekao 3 mjeseca jer je naručio neku boju i šiber kojeg nije bilo na lageru, i tako dobio vozilo namjenjeno francuskom tržištu i već 4 godine se vozi bez niti jednog kvara.

Laki 001
19.07.2008., 10:05
Kolega ima 307, ali ga je čekao 3 mjeseca jer je naručio neku boju i šiber kojeg nije bilo na lageru, i tako dobio vozilo namjenjeno francuskom tržištu i već 4 godine se vozi bez niti jednog kvara.

I ja sam svoga 307, prije dvije godine narucio zbog boje... Htio sam bijelog sa puno opreme a tada to nije bilo hit kao sada. Nisam ga dugo cekao....
Evo sad ce mu pune 2 godine kako mukotrpno radi u autoskoli. Imao je do sada paljenje, gasenje, nacukavanja, trzaja, rinzola, iberturaze, loseg saltanja kao neki auti stari 20 godina.
Doduse, imao je i gresaka otklonjenih u reklamaciji; prekidac suvozackog prozora, nosac motora i vozacko sjedalo (krepalo je gore-dole) i mozda jos poneku sitnicu... Uglavnom nista sto se nije za koji sat cekanja u servisu nije uspjelo rijesiti.

@gentSMITH
19.07.2008., 10:10
Tim autima u AŠ na njihovu normalno kilometražu dodaš još toliko.

Laki 001
19.07.2008., 10:20
Tim autima u AŠ na njihovu normalno kilometražu dodaš još toliko.

a kad prodajes skines :lol:

ma lako za kilometrazu... ima puno sati rada... i puno ponavljanja radnji za koje auto i nije bas sretan :zubo:

Npr, ti ces u jednom danu imati paljenje, dva tri...
AS ce imati u jednom danu 10 planiranih paljenja i 20ak kad krepa auto :rofl:

itd itd...

No to je offtopic....

Htjedoh reci da kod Peugeota (a valjda i nekih drugih autiju) treba imati srece..
ja sam do sada imao srece jedno desetak puta... mozda jer sam kupovao najosnovnije modele ili po narudjbi... i uglavnom slabije benzince...

johny5
19.07.2008., 10:43

Ne uzet francuzića ako želiš male troškove održavanja, pogotovo ne na kredit jer onda boli glava. Ja bih na tvom mjestu prodao i kupio nešto drugo za te novce. Ak je diesel možeš dobit oko 10000eura, ak je benzinac oko 8000-8500eura i to je to. Prošla ti je garancija i tu su francuzi gadni. Bolje uzmi nešt za tih 8-10 tisuća, možda i upecaš nešto sa godinom garancije i tak.

LHM
19.07.2008., 13:08
Jooj al ga ti znaš lupnut johny 5 i ostat živ.

Generaliziraš bez ikakve osnove francuske aute,a što bi rekao moj susjed kojem su na novom golfu V 1.6 u proteklih pola godine koliko je auto star dosad promijenili podizače ventila,uljnu pumpu,ležajeve na radilici,.......

Da ne govorim koliko je imao neugodnih trenutaka sa ovlaštenim zastupnikom VW-a.

I jel sad to znači da je golf nepouzdano smeće ili da je čovjek naletio na primjerak složen u petak popodne?!

Ja bi rekao da jednostavno nije imao sreće kao i ovaj slučaj sa 307.

tj1
19.07.2008., 14:15
to se zove "montagsauto", a ne auto koji je slagan u petak popodne. :rolleyes:

frenchkey
19.07.2008., 14:27

Jebiga morao sam to izbacit iz sebe jer mi je neki dan frend pričao probleme u vezi njegovog Peugeota pa sad ovo i još puno topica prije toga u vezi istih auta...:)

Aj ne seri!
Da ti nije das auto bolji

LHM
19.07.2008., 14:30
to se zove "montagsauto", a ne auto koji je slagan u petak popodne. :rolleyes:

:D:D

frenchkey
19.07.2008., 14:31
Kad ti mijenjaju brtvu glave motora prethodno dobro operu motor s vodom pod pritiskom. Što je lijepo za vidjet. Motor izgleda kao da je izašao iz tvornice. Samo ima jedan problem. Motor se suši skoro tjedan dana, pa nebih baš planirao neka daleka putovanja s njim u tom razdoblju.
Možeš misliti kako sam se osjećao nakon što sam platio 5.000 kuna za popravak pa nakon toga još 3 do 4 puta (ne sjećam se više točno) ostao na cesti s krepanim autom koji zbog kondenzirane vode po kablovima i svjećicama nije htio upalit, radio na tri cilindra ili se gasio nasred najprometnih križanja u Zagrebu kao npr. Vukovarska - Savska. A pomahnitali vozač 13-ice ti sjedi na onoj svojoj odvratnoj trubi.

Perem motor bar 2 puta godišnje ivasolom i miniwashom, vodu oko kablova i naokolo ispušem kompresorom zraka. Vozim ga odmah, tj. pola sata kasnije. Nikada nije zatrokirao ili imao problema.
Imam ga od 2000. godine i ama baš ništa nisam promijenio izvan redovnog održavanja. U stvari od prije 10-ak dana čujem ležaj zadnji desni. Ruke i novi ležaj 250 kn kod majstora koji ujutro radi za ovlašteni servis popodne za sebe. Na satu je 197.000 km,

johny5
19.07.2008., 18:01
Jooj al ga ti znaš lupnut johny 5 i ostat živ.
Generaliziraš bez ikakve osnove francuske aute,a što bi rekao moj susjed kojem su na novom golfu V 1.6 u proteklih pola godine koliko je auto star dosad promijenili podizače ventila,uljnu pumpu,ležajeve na radilici,.......

Da ne govorim koliko je imao neugodnih trenutaka sa ovlaštenim zastupnikom VW-a.

I jel sad to znači da je golf nepouzdano smeće ili da je čovjek naletio na primjerak složen u petak popodne?!

Ja bi rekao da jednostavno nije imao sreće kao i ovaj slučaj sa 307.

Živ živ, ne vozim francuze i još sam živ. Nisam ja generalizirao makar tako ispada. Ima francuskih primjera koji su strašni i pouzdani kao toyote no jako puno ih ima ogromne probleme. Čovjek je očito naletio na francuza sa problemima i što bi on sad trebao bit sretan s činjenicom da nisu svi francuzi generalno loši a njega njegov zajebava.

Isto tako toyote su generalno jako pouzdane i sad da li bi neko tko je naletio na nepouzdanu toyotu trebao biti sretan što su toyote generalno pouzdane a njega njegov zajeba. To treba prodat i gotovo. Auto koji počne zajebavat nakon 30000km tog se treba riješit jer što će tek bit kasnije.
pa 30000km napraviš sa fićom i moguće je da ništ ne ode a ne da te nešto počne zajebavat na novom autu.
Golfovi 5 su generalno dosta kvarljivi no opet ima vrhunskih primjera i nema tu filozofije. Ako zajebava prodat ga a ne se tak vozit.
Nema tu sreće, nesreće. Svatko treba sam bit krojač svoje sreće.
Netko napravi sa citroenom c4 100000km bez problema, no svi znamo da to ne znači da su svi c4 kak se spada.
Neki auti su generalno dobri, neki loši a sve između su iznimke kojih se treba držat ili ne držat.

LHM
19.07.2008., 19:51
Ne uzet francuzića ako želiš male troškove održavanja, pogotovo ne na kredit jer onda boli glava. Ja bih na tvom mjestu prodao i kupio nešto drugo za te novce.......

Onda nemoj pisat ovakve "savjete".

bajki
21.07.2008., 13:07

Ja sam dobio model koji je bio za Njemačko tržište i za sada nakon 6 godina i 110.000 nije bilo nekih većih problema.

johny5
21.07.2008., 13:43
Ja sam dobio model koji je bio za Njemačko tržište i za sada nakon 6 godina i 110.000 nije bilo nekih većih problema.

A ima u tome istine. Al treba se izborit za model namijenjen za to tržište. Većina dobije modele za nezahtjevnija tržišta na kojima nitko neće dići veliku frku ako se pojave problemi. Nikome nije bitno šta kaže jedan hrvat protiv nekoga.

get
21.07.2008., 14:18
Vidjeh da će ovg tjedna u Potrošačkom kodu biti "da li nas mehaničari varaju".

Možda je to reakcija na ovo ??

Isee
25.07.2008., 17:28
Danas su me pozvali na sastanak u TM Vozila na nagodbu. Neću navoditi imena sudionika, ostavit ću to za blog koji pokrećem u cilju borbe protiv bahatog(čitaj: neeuropskog)ponašanja autokoncesionara ( čitaj Peugeot Hrvatska). Uglavnom, jedan je bio predstavnik Peugeota Hrvatska, a drugi TM Vozila. Sastanak je tekao u nastojanju prikazati me još većim majmunom nego što jesam. Iako mi je jedan od njih već prije telefonom pročitao njihove uvjete na koje nisam pristao, svejedno mi ih je predstavnik Peugeota Hrvatske čitao ponovo kao da sam malouman pa ih valjda nisam dobro razumio. Navodno mi idu na ruku i troškove reparacije(a ne novog motora) dijelimo na slijedeći način: TM Vozila ulažu besplatno svoj rad, a materijal potreban za popravak dijelimo fifti-fifti, Peugeot Hrvatska i ja. Sad je jasno zašto sam napisao ono 'veći majmun nego što jesam'. Još niko u životu nije tražio od mene da platim nečiju tuđu grešku. Na moje pitanje da mi obrazloži šta bi ja to trebao platiti, uporno mi je ponavljao kako rade presedan u mojem slučaju jer je prošao garantni rok i napravili su neku akciju da bi mi išli ususret....i u tome svemu ću ja dobro proći....vozilo staro već 4 godine...amortizacija...a popravim ga za samo 10 000 kuna. Ma koji kvar? Šta je uzrokovalo kvar?....(tri puta sam bio na redovitom servisu unutar 30 000 km).....kaže.....neznam ni ja šta je uzrokovalo...Pa jel to normalan kvar na toj kilometraži?.....Kaže da nije.....Pa ja samo hoću auto koji sam kupio, a to je auto kojem je na 30 000 km tek razrađen motor, zar previše očekujem da na 30 000 km ne krepa motor. On ponavlja svoje kako mi ide na ruku i da sam odlčno prošao.
Naravno, nisam više mogao slušati to omalovažavanje i aroganciju. Izašao sam.
Ljudi to je prava slika udobnosti Peugeota. Lijepo je kad ide i kad nemaš problema sa njim. I da ga popravim više ga nikada neću voziti sa takvim guštom kao prije. Drugo je kad je sve uredu. U ovakvim slučajevima ustvari vidiš da li taj auto vrijedi. Držim vam fige da vam se ovo ne dogodi. A kad vam se dogodi, vidjet ćete koja je to neprofesionalnost i izbjegavanje rješavanja problema. Nemogu vam opisati kako mi se Peugeot od jednog cool i lijepog vozila pretvorio u traktor. Kako god završilo riješit ću ga se i preostali dio života provesti u smišljanju načina kako ljudima prikazati šta im se može desiti kada kupe Peugeot. Za ljubitelje filma Matrix - prisjetite se na koji način je tamo prikazan život, e to je za mene od danas Peugeot - obmana i laž.
Iz ove gorčine uskoro nastaje blog nezadovoljnih kupaca Peugeota.

STINGer
25.07.2008., 17:37
Čekaj, čekaj... pa nećeš im valjda to platiti? Kakvo izlaženje u susret? Ne nasjedaj gamadi, pošalji pismo u Pežo Francuska i javi se nekom mediju (24 sata). Ni slučajno im nemoj plaćati!

LHM
25.07.2008., 18:05
http://www.psa-peugeot-citroen.com/en/hp1.php

Piši direktno na adresu PSA.
Nažalost ovakva bahatost nije nikakva rijetkost kod nas,znam za slučaj kod jedne druge marke auta di je sudski vještak nakon uviđaja zaključio da se radi o tvorničkoj grešci,al koncesionar se oglušio na to. Već su na sudu 2 godine.

DoBG2
25.07.2008., 18:24
Danas su me pozvali na sastanak u TM Vozila na nagodbu. Neću navoditi imena sudionika, ostavit ću to za blog koji pokrećem u cilju borbe protiv bahatog(čitaj: neeuropskog)ponašanja autokoncesionara ( čitaj Peugeot Hrvatska). Uglavnom, jedan je bio predstavnik Peugeota Hrvatska, a drugi TM Vozila. Sastanak je tekao u nastojanju prikazati me još većim majmunom nego što jesam. Iako mi je jedan od njih već prije telefonom pročitao njihove uvjete na koje nisam pristao, svejedno mi ih je predstavnik Peugeota Hrvatske čitao ponovo kao da sam malouman pa ih valjda nisam dobro razumio. Navodno mi idu na ruku i troškove reparacije(a ne novog motora) dijelimo na slijedeći način: TM Vozila ulažu besplatno svoj rad, a materijal potreban za popravak dijelimo fifti-fifti, Peugeot Hrvatska i ja. Sad je jasno zašto sam napisao ono 'veći majmun nego što jesam'. Još niko u životu nije tražio od mene da platim nečiju tuđu grešku. Na moje pitanje da mi obrazloži šta bi ja to trebao platiti, uporno mi je ponavljao kako rade presedan u mojem slučaju jer je prošao garantni rok i napravili su neku akciju da bi mi išli ususret....i u tome svemu ću ja dobro proći....vozilo staro već 4 godine...amortizacija...a popravim ga za samo 10 000 kuna. Ma koji kvar? Šta je uzrokovalo kvar?....(tri puta sam bio na redovitom servisu unutar 30 000 km).....kaže.....neznam ni ja šta je uzrokovalo...Pa jel to normalan kvar na toj kilometraži?.....Kaže da nije.....Pa ja samo hoću auto koji sam kupio, a to je auto kojem je na 30 000 km tek razrađen motor, zar previše očekujem da na 30 000 km ne krepa motor. On ponavlja svoje kako mi ide na ruku i da sam odlčno prošao.
Naravno, nisam više mogao slušati to omalovažavanje i aroganciju. Izašao sam.
Ljudi to je prava slika udobnosti Peugeota. Lijepo je kad ide i kad nemaš problema sa njim. I da ga popravim više ga nikada neću voziti sa takvim guštom kao prije. Drugo je kad je sve uredu. U ovakvim slučajevima ustvari vidiš da li taj auto vrijedi. Držim vam fige da vam se ovo ne dogodi. A kad vam se dogodi, vidjet ćete koja je to neprofesionalnost i izbjegavanje rješavanja problema. Nemogu vam opisati kako mi se Peugeot od jednog cool i lijepog vozila pretvorio u traktor. Kako god završilo riješit ću ga se i preostali dio života provesti u smišljanju načina kako ljudima prikazati šta im se može desiti kada kupe Peugeot. Za ljubitelje filma Matrix - prisjetite se na koji način je tamo prikazan život, e to je za mene od danas Peugeot - obmana i laž.
Iz ove gorčine uskoro nastaje blog nezadovoljnih kupaca Peugeota.

Citajuci ove tvoje dozivljaje, vjeruj mi, da sam se i ja iznervirao jer je nevjerovatno koliko ima bezobrazluka kod tih prodavaca.
Ja nisam nasilan ali ovakve stvari covjeka natjeraju da bude na granici da uzme pusku i sve ih pobije.

Pokusaj nekako da popravis tog Pezoa i prodaj ga i drzi se podalje od francuskih vozila. Reno i Pezo su ti drzavne firme pa po defaultu tu ima dosta fusarenja.

Sofer
25.07.2008., 18:39
moja kuma je imala p207 novi,imala je problema sa strujom,auto se zakljucavao u voznji i otkljucava,pa se ugasi sam itd....promjenila ga je uglavnom.jedan mi kolega ima p307 1.6hdi 90 ks,na 100 000km,mu nesto turbina steka,pa auto ne ide dobro.uglavnom za peugeot cujem sa dosta strana da je los.ja sam prije 5 god uzeo novi p406 2.0hdi,auto sad ima 200 000km,u cijelo to vrijeme sam samo na 140 000km promjenio lezaj na alternatoru,i progorio mi je auspuh na 170 000km,koji sam sam zavario za 20 min.....auto ide bez ikakvih problema,a kod nas se u familiji bas kola ni ne maze....jos i po njivama...jedina zamjerka je sto se po noci i za vrijeme zime sofersajba magli,ako nije upaljena klima.sve ostalo je odlicno.

Isee
25.07.2008., 20:15
Čovijek se iznenadi kojom brzinom možeš otvoriti blog.

http://www.peugeoterror.bloger.hr/

Isee
25.07.2008., 20:50
Čekaj, čekaj... pa nećeš im valjda to platiti? Kakvo izlaženje u susret? Ne nasjedaj gamadi, pošalji pismo u Pežo Francuska i javi se nekom mediju (24 sata). Ni slučajno im nemoj plaćati!

Sa Peugeotom Francuska sam već u prepiski.
Kao zadnje su mi javili da će samnom stupiti u kontakt njihov diler.
I to je bio taj kontakt...pokušaj čudnovate nagodbe.

wifi
26.07.2008., 07:39
Čovijek se iznenadi kojom brzinom možeš otvoriti blog.

http://www.peugeoterror.bloger.hr/

isee, koliko god mi je krivo sto ti se ovo sa peugeotom desava, njihova reakcija i ponasanje je za svaku osudu, i ako ce zbog toga bar jedan potencijalni kupac peugeota otic nekoj drugoj firmi ucinia si dobro djelo, a njima napravia vise stete nego da su ti taj auto doveli u red. Na cemu si sad, jer po onom sto si napisa, to je njihova finalna rijec, bar do sudjenja? Mozda da ipak pustis prilog snimljen za Potrosacki kod, jer lako je njima dok god je to zataskano, jednom kad sira javnost zna o njihovom ponasanju, stvari bi se mogle znatno prominit. U krajnjoj liniji prakticki nemas sta izgubit jer te ovako "xxxx u zdrav mozak". Da se auto doslovce raspadne nakon 30tkm :confused: Pa da ga vozis redovito na vodu umisto na ulje, toliko bi izdrza :kava:
Mislim da je tvoj novootvoreni blog hladan tus svim potencijalnim kupcima peugeota u hrvatskoj, i nadam se da ce svoje komentare i price dopisati i drugi vlasnici...

lovac luka
26.07.2008., 08:23
ako misliš da si u pravu, nadji si odvjetnika i podigni tužbu jer i za te stvari postoji rok ( ...od dana nastanka štete ili saznanja...) normalno u naknadu idu i duševne boli naknada za dodatne troškove itd...

treba ti samo dobar vještak strojar koji će potvrditi skrivene mane proizvoda itd..

ali ovo već znaš :)

Isee
26.07.2008., 08:32
isee, koliko god mi je krivo sto ti se ovo sa peugeotom desava, njihova reakcija i ponasanje je za svaku osudu, i ako ce zbog toga bar jedan potencijalni kupac peugeota otic nekoj drugoj firmi ucinia si dobro djelo, a njima napravia vise stete nego da su ti taj auto doveli u red. Na cemu si sad, jer po onom sto si napisa, to je njihova finalna rijec, bar do sudjenja? Mozda da ipak pustis prilog snimljen za Potrosacki kod, jer lako je njima dok god je to zataskano, jednom kad sira javnost zna o njihovom ponasanju, stvari bi se mogle znatno prominit. U krajnjoj liniji prakticki nemas sta izgubit jer te ovako "xxxx u zdrav mozak". Da se auto doslovce raspadne nakon 30tkm :confused: Pa da ga vozis redovito na vodu umisto na ulje, toliko bi izdrza :kava:
Mislim da je tvoj novootvoreni blog hladan tus svim potencijalnim kupcima peugeota u hrvatskoj, i nadam se da ce svoje komentare i price dopisati i drugi vlasnici...

Hvala na podršci. Potrošački kod je snimljen i čekam da mi jave da li će biti već ovog utorka. Dečki koji to snimaju su fenomenalni. Imaju toliko razumijevanja za tuđi problem i ne vidim u tome neku njihovu korist(jedino plaća koju dobivaju). Mislim da je to za svaku pohvalu.
Od ostalih aktivnosti, a ima ih mnogo, tu je prijava državnom inspektorijatu, Hrvatskoj gospodarskoj komori, naravno, dalje mediji(tek sam počeo).
Točno si rekao - nemam što izgubit. Sada imam vremena za borbu. Poslove sam obavio, usprkos tome što je u mom poslu neophodan auto (javni prevoz, taxi, rent-a-car). Što se tiče medija, očekujem prijateljicu koja radi za CNN i dolazi na ljetovanje u Hrvatsku. Već je zainteresirana za jedan polu-radni godišnji. Ako pitaš u vezi sudskog spora - za to ima vremena. Sakupljam račune, nebi vjerovao kakve savjete možeš dobit od odvjetnika....a i sve lošije se osjećam - doktor govori da su mi se pod utjecajem stresa počele pojavljivati razne posljedice. Da ne govorimo o duševnoj boli, patnji...djeca su na moru bez nas - uplaćeno ljetovanje sa vlastitim prijevozom(iako je utvrđena tvornička greška nisam dobio zamjenski auto). Uništen godišnji nama i našoj djeci.
To su samo osnovne stvari koje su poznate i njima, ima još toga o tome na sudu. Ovo sam ti napisao da se zna što sam ponudio, da ću zaustaviti sve ako mi ugrade novi motor koji bi mene došao oko 40 000 kn, a dobro je poznato koliko taj motor dođe njih(servis), a da ne govorimo za koliku svotu može prikazati u svom poslovanju Peugeot Hrvatska, koja si dozvoljava za neznatnu svotu (za njih neznatnu), ovakvu blamažu. Priznati tvorničku grešku i tražiti da ja platim dio.
Bez obzira kako će moj slućaj završiti, razmišljam o udruživanju nezadovoljnih potrošaća, iako tu već postoji 'Udruga potrošača' koja nam puno pomaže u ovakvim slućajevima. To udruživanje bi bilo u svrhu davanja podrške na terenu. Odmah bi se interveniralo. Čovjek ne bi sam išao na ovakve sastanke, već bi imao podršku uz sebe, ljudi koji su prošli slično. To bi moralo biti volonterski i svakako bi zahtjevalo dosta dobre volje. Mislim da takvih ljudi ima. Zamišljam to kao akcije Zelenih kada sprečavaju plovidbe tankera sa opasnim teretom(to mi je prvo palo na pamet).

get
26.07.2008., 08:45
Nakon 4 godine besprijekorne vožnje, redovitih servisa i pređenih samo 38 000 km nastali su veliki problemi.
Prije par mjeseci počelo je kapati ulje, prvo tu i tamo kap, da bi nakon par dana u garaži nastao dobro vidljiv flek. Odlazim odmah u servis i misleći da se radi samo o šarafu za promjenu ulja, nadao sam se da će kvar biti otklonjen brzo i uz mali trošak. Međutim, tu počinju veliki problemi za mene. Odmah mi na prijemu, bez pregleda vozila sugeriraju da je to najvjerojatnije brtva na glavi motora, jer navodno je to dosta čest kvar, zbog loše serije brtva.
I tako je i bilo...zamjenjena brtva....auto nije pod garancijom....cifra preko 3000 kuna. Nakon par dana pojavi se na komandnoj ploći upaljena lampica za ulje, poruka stop i još uz to na glavnom display-u 'oil pressure insufficient'. Jeza me prošla kad sam to vidio. Ne kužim se baš u motore, ali toliko znam da to ne sluti ništa dobro. Naručim se na servis i pokušavam to objasniti kao reklamaciju, međutim njihovo objašnjenje je kvar indikatora ulja. Da ne dužim...promijene oni indikator...platim....vozim se par dana....opet se povremeno pojavljuje poruka za pritisak ulja...ponovo u servis...popravljaju nešto oko elektronike, stavljaju novi software, uključuju - isključuju opcije u software-u...naravno to ide pod reklamaciju.....ponovo nakon par dana ista poruka - povremeno se pojavljuje. Sada je auto u servisu već 3. dan, nakon što su se savjetovali direktno sa tvornicom i provjerili sve opcije pronašli su strugotine u motoru - nešto sa radilicom nije u redu. Najvjerojatnije, kažu, tvornička greška. Sada bi trebao doći stručnjak i pregledati auto, zatim odrediti da li će to priznati kao tvorničku grešku.
Auto više nije pod garancijom...da li je neko imao sličan slućaj?
Već sam dosta savjeta sakupio od prijatelja, no svejedno svaki savjet bi mi dobro došao.
Pošto još ne znam ishod vještačenja i njihovu odluku, varijantu sa državnim inspektorijatom držim za zadnju opciju.

Ne znam baš kako funkcioniraju stvari, ali kako mogu pročitati redovito si odvozio auto u ovlašteni servis, znači oni su se brinuli da auto ispravno funkcionira. Očito je nakon njihove "izmjene brtvi" pošlo sve kvragu. Tu ih treba pritisnuti, pa valjda i servis snosi neku odgovornost. Pitanje je što su tada napravili. Ako treba traži i vještačenje, bilo što.

Čudno mi je samo što si tako miran (tih). Ja sam stalno u nekakvim sporovima za zgradu. Stalno pišem tužbe, žalbe. Borim se ZG Holdingom, točnije sa vodoopskrbom, koji žele svoj problem i kvar naplatiti od nas. Bio sam odbijen u prvom prigovoru, a onda sam nazvao, malo povisio ton da im ukažem da su idioti, da bi se ustanovilo da su najbitniju činjenicu izostavili iz razmatranja.

To su sve većinom idioti. Prvo treba ići mirno, procjeniš budalu i onda postati brutalan.

Auto je bio ispravan kada si im ga doveo u servis imaju ti ga i dovesti natrag u ispravno stanje.

Traži mehaničara koji ti je radio na autu, da i on prisustvuje na nekom sastanku (to si već trebao tražiti).

Potpuno te podržavam u ovome i poprilično sam siguran da se ovaj spor može dobiti. Angažiraj odvjetnika, pa se sa njim konzultiraj i vidi njegovu procjenu svega.

Samo budi oprezan kod traženja, nemoj odmah izlaziti sa podatkom Peugeot. Ili najbolje ako već nekog odvjetnika znaš.

Isee
26.07.2008., 09:37
Ne znam baš kako funkcioniraju stvari, ali kako mogu pročitati redovito si odvozio auto u ovlašteni servis, znači oni su se brinuli da auto ispravno funkcionira. Očito je nakon njihove "izmjene brtvi" pošlo sve kvragu. Tu ih treba pritisnuti, pa valjda i servis snosi neku odgovornost. Pitanje je što su tada napravili. Ako treba traži i vještačenje, bilo što.

Čudno mi je samo što si tako miran (tih). Ja sam stalno u nekakvim sporovima za zgradu. Stalno pišem tužbe, žalbe. Borim se ZG Holdingom, točnije sa vodoopskrbom, koji žele svoj problem i kvar naplatiti od nas. Bio sam odbijen u prvom prigovoru, a onda sam nazvao, malo povisio ton da im ukažem da su idioti, da bi se ustanovilo da su najbitniju činjenicu izostavili iz razmatranja.

To su sve većinom idioti. Prvo treba ići mirno, procjeniš budalu i onda postati brutalan.

Auto je bio ispravan kada si im ga doveo u servis imaju ti ga i dovesti natrag u ispravno stanje.

Traži mehaničara koji ti je radio na autu, da i on prisustvuje na nekom sastanku (to si već trebao tražiti).

Potpuno te podržavam u ovome i poprilično sam siguran da se ovaj spor može dobiti. Angažiraj odvjetnika, pa se sa njim konzultiraj i vidi njegovu procjenu svega.

Samo budi oprezan kod traženja, nemoj odmah izlaziti sa podatkom Peugeot. Ili najbolje ako već nekog odvjetnika znaš.

Sasvim te razumijem kako se osjećaš. Naravno da čovjek poludi u tim situacijama. Sada, kad ovo pišem, sam smiren. Jučer nisam bio. To traje od 3.6.2008. Prvo sam bio zbunjen, zatim iznenađen i vrlo brzo je to preraslo u bijes. Sada nakon više od dva i pol tjedna bez auta, razmišljam racionalno. Situacija je dosta kompleksna i ne mogu si dozvoliti ispade koji mi nebi koristili jer u takvim situacijama čovjek gubi vrijeme na nebitne stvari. Ako se kontroliraš, primjetiš kod sugovornika male znakove, koliko god on pokušavao biti kamenog lica. Naprimjer - stanovitu nervozu pokazuje motanjem neke gumice oko prsta, nekontrolirano podigne obrve na tvoje nabrajanje troškova koje imaš zbog nekorištenja proizvoda koji si pošteno platio i očekivao da ćeš ga normalno koristiti na 30 000km. Podizanje obrva znači da se toga naslušao i bahato ti daje do znanja da to nečeš dobit i da to on lako rješava.
Shvačaš. To su samo neke cake, možda trenutno nevažne, a ja ti kažem..nešto mi govori..netko je zainteresiran za njegovo mjesto.
Dosta je pritužbi na njega.

Isee
26.07.2008., 09:39
ako misliš da si u pravu, nadji si odvjetnika i podigni tužbu jer i za te stvari postoji rok ( ...od dana nastanka štete ili saznanja...) normalno u naknadu idu i duševne boli naknada za dodatne troškove itd...

treba ti samo dobar vještak strojar koji će potvrditi skrivene mane proizvoda itd..

ali ovo već znaš :)

Slijedom događanja i ta varijanta je predviđena.

DoBG2
26.07.2008., 09:56
Hvala na podršci. Potrošački kod je snimljen i čekam da mi jave da li će biti već ovog utorka. Dečki koji to snimaju su fenomenalni. Imaju toliko razumijevanja za tuđi problem i ne vidim u tome neku njihovu korist(jedino plaća koju dobivaju). Mislim da je to za svaku pohvalu.

Odlicno :)

get
26.07.2008., 10:01
Sasvim te razumijem kako se osjećaš. Naravno da čovjek poludi u tim situacijama. Sada, kad ovo pišem, sam smiren. Jučer nisam bio. To traje od 3.6.2008. Prvo sam bio zbunjen, zatim iznenađen i vrlo brzo je to preraslo u bijes. Sada nakon više od dva i pol tjedna bez auta, razmišljam racionalno. Situacija je dosta kompleksna i ne mogu si dozvoliti ispade koji mi nebi koristili jer u takvim situacijama čovjek gubi vrijeme na nebitne stvari. Ako se kontroliraš, primjetiš kod sugovornika male znakove, koliko god on pokušavao biti kamenog lica. Naprimjer - stanovitu nervozu pokazuje motanjem neke gumice oko prsta, nekontrolirano podigne obrve na tvoje nabrajanje troškova koje imaš zbog nekorištenja proizvoda koji si pošteno platio i očekivao da ćeš ga normalno koristiti na 30 000km. Podizanje obrva znači da se toga naslušao i bahato ti daje do znanja da to nečeš dobit i da to on lako rješava.
Shvačaš. To su samo neke cake, možda trenutno nevažne, a ja ti kažem..nešto mi govori..netko je zainteresiran za njegovo mjesto.
Dosta je pritužbi na njega.

Ma naravno da treba biti smiren i ne psovati i ponašati se seljački. Samo hoću reći, kada procjeniš sugovornika, ti počinješ ulaziti u njegov teren i moraš ga jače stisnuti, tako da se pomalo osjeća ugroženim i napadnutim. Da mu dođe do blentave glave da je tu druga strana u problemu ne svojom krivnjom.

Pa jebote, ako zna samo prodavati, a ne rješavati slučajeve onda je vrijeme da ga netko smijeni.

Isee
26.07.2008., 10:20
Ma naravno da treba biti smiren i ne psovati i ponašati se seljački. Samo hoću reći, kada procjeniš sugovornika, ti počinješ ulaziti u njegov teren i moraš ga jače stisnuti, tako da se pomalo osjeća ugroženim i napadnutim. Da mu dođe do blentave glave da je tu druga strana u problemu ne svojom krivnjom.

Pa jebote, ako zna samo prodavati, a ne rješavati slučajeve onda je vrijeme da ga netko smijeni.

Taj čovjek je arogantan i ne liči mi na nekoga tko je u glavi napravio gradaciju pristupa kupcu, od onog kojem je ispao šaraf jer je naletio svojom krivicom na kamen do onog kojem treba podmiriti troškove jer se radi o tvorničkoj greški motora. On pristupa isto, u cilju što boljeg prikaza financijskog poslovanja u tekućem mjesecu. Da li to dugoročno radi veliku štetu njegovoj firmi - to ne vidi.
Po kojem kriteriju biraju takve persone na takva mjesta. Vjerojatno po vezama i poznanstvima.

STINGer
26.07.2008., 11:06
Što se tiče potrošačkog koda, koliko sam shvatio oni snime prilog s tobom, pa onda kontaktiraju drugu stranu. Tada se često zna dogoditi da se neriješiv problem odjenom nekim čudom riješi... očekujem da bi se slično moglo dogoditi i kod tebe :)

neno1966
26.07.2008., 13:04
Ako sam dobro shvatio, motor je potpuno rastavljen i auto stoji u servisu?:ne zna:
Nije mi jasno kako možete pregovarati a još se ne zna točan uzrok kvara?:confused:
Ako bi se ispostavilo da je njihova krivica i da su nešto pogrešno napravili prilikom promjene brtve glave (ako bi se to moglo dokazati) onda bi oni trebali snositi svu štetu ali u protivnom ne vidim zašto bi oni snosili bilo kakvu štetu zbog kvara na 4 godine staroj kanti? :ne zna:
Pa zato i postoji garantni rok da se pokažu ev. tvorničke greške.

johny5
26.07.2008., 16:38
Ako sam dobro shvatio, motor je potpuno rastavljen i auto stoji u servisu?:ne zna:
Nije mi jasno kako možete pregovarati a još se ne zna točan uzrok kvara?:confused:
Ako bi se ispostavilo da je njihova krivica i da su nešto pogrešno napravili prilikom promjene brtve glave (ako bi se to moglo dokazati) onda bi oni trebali snositi svu štetu ali u protivnom ne vidim zašto bi oni snosili bilo kakvu štetu zbog kvara na 4 godine staroj kanti? :ne zna:

Ajde nemoj se glupirat sa tim starim kantama! Šta ti voziš?(motor, godina, model) i koje aute si vozio prije???
Čovjek je lijepo rekao da su problemi nastali nakon što su serviseri mijenjali brtvu glave. I cigan bi dao garanciju na svoj posao a ne serviseri. To nije mali kvar(ako je auto održavan redovno i to kod njih) i ako se problem dogodio odmah nakon njihovog posla oni su krivi i gotovo. Nije nikakav problem(ako mu ne budu priznali štetu) neka proda taj auto a o njima nek raspiše svuda naokolo i njima će se to izbit iz đepa. Moguće je utvrditi jesu li oni krivi ili ne samo to mora napravit netko nepristran.

techno mania
26.07.2008., 17:55
pa to ti je da naucis sta su francuska auta

Isee
26.07.2008., 19:32
Što se tiče potrošačkog koda, koliko sam shvatio oni snime prilog s tobom, pa onda kontaktiraju drugu stranu. Tada se često zna dogoditi da se neriješiv problem odjenom nekim čudom riješi... očekujem da bi se slično moglo dogoditi i kod tebe :)

Snimane potrošačkog koda pokrenulo je njihov užurbani sastanak samnom. Ali pokušavaju zadovoljiti proforme, kao ipak su pokazali dobru volju, bez obzira što su pokušali napraviti još večeg majmuna od mene. To ih ne dira. Navodno ni mediji, a ni moje komuniciranje sa Francuskom ih ne dira. A ja nemam druge nego na taj način.

Isee
26.07.2008., 19:37

Ti znači očekuješ, kada kupiš novi auto, nakon 4 godine i 30000km da ti onako ovlaš naplate jednu generalku na motoru. Hočeš reči da je to normalno?

štampara
27.07.2008., 02:16
Otiđi na taj forum pa pitaj ljude koji znaju kaj je PUG.Prvo nisi reko koji PUG,motor niti kilometražu.Koji servis i grad.Po tvome pretpostavljam da je riječ o TU5 motoru,1.6.Stvar je takva da moraš pitati ljude koji se kuže u to .Sory,ali tak je.Da PUG ne valja nebi ga toliko bilo po cestama,a i svi bi imali iskrivljenu kičmu od VW.
www.peugeotklub.hr/forum/

štampara
27.07.2008., 02:18
pa to ti je da naucis sta su francuska auta

ATI KAO ZNAŠ KAJ SU FRANCUSKA AUTA.

štampara
27.07.2008., 02:23
Ne uzet francuzića ako želiš male troškove održavanja, pogotovo ne na kredit jer onda boli glava. Ja bih na tvom mjestu prodao i kupio nešto drugo za te novce. Ak je diesel možeš dobit oko 10000eura, ak je benzinac oko 8000-8500eura i to je to. Prošla ti je garancija i tu su francuzi gadni. Bolje uzmi nešt za tih 8-10 tisuća, možda i upecaš nešto sa godinom garancije i tak.

Da uzmi nešto kaj se krade,tipa VW,AUDI,MERCEDES pa onada nemaš problema sa servisom nego sa osiguravajučom kućom.

štampara
27.07.2008., 02:33
Kako brtva može doći 3000kn?

Jednostavno...Samo satnica za izmjenu brtve je oko 1600 kuna.

Stvar je ovakva:revizija glave je vramenski 7h i 30 min,a satnica u ovlaštenom servisu je cca(ovisi o grupi)220kn.Ostalo je materijal,a to je:brtva glave,gumice ventila,brtva poklopca,brtve ispuha,simering bregaste x 2,brtvena masamalo antifriza,malo ulja i to sve bez vegete.Pa sad računaj.
Još jednom ti govorim www.peugeotklub.hr/forum/

Isee
27.07.2008., 05:42
Stvar je ovakva:revizija glave je vramenski 7h i 30 min,a satnica u ovlaštenom servisu je cca(ovisi o grupi)220kn.Ostalo je materijal,a to je:brtva glave,gumice ventila,brtva poklopca,brtve ispuha,simering bregaste x 2,brtvena masamalo antifriza,malo ulja i to sve bez vegete.Pa sad računaj.
Još jednom ti govorim www.peugeotklub.hr/forum/

Da li inače imaš običaj uletjeti u neku temu i pričati svoju priču koja nema veze sa temom ili si provokator?
Ovdje se radi o odnosu prema kupcu Peugeot vozila(neznam zašto još uvijek pišem velikim slovom).
Ljudi nisu maloumni pa neznaju da postoje ljubitelji raznih marki vozila.
Do jućer sam i ja bio obožavatelj(da si pozorno čitao temu mogao si to prčitati).
Još jednom za tebe: 'Kada doživiš ovo što sam ja, onda znaš da li si kupio auto europske kvalitete.'
Ako si provokator, uljudno te molim da napustiš ovu temu, jer ovdje se rješavaju stvari preozbiljne za tebe.
Preoručio bih ti www.peugeotklub.hr/forum/
Pristojnost mi nalaže da ti se zahvalim što si mi držao temu na vrhu dok sam ja spavao.

wifi
27.07.2008., 07:59
Od ostalih aktivnosti, a ima ih mnogo, tu je prijava državnom inspektorijatu, Hrvatskoj gospodarskoj komori, naravno, dalje mediji(tek sam počeo).

Budu li te obavjestili da ce objavit ovaj tjedan samo javi da mozemo pogledat. Krivo mi je sto su ga sad pomakli u vecernju uru, nekako je bolje bilo prije tijekom dana. Mediji su i dosad rjesavali vecinu problema i slucajeva u RH, nimalo me nebi cudilo da i sad to rijese. U konacnici oni imaju daleko vise za izgubit, a sve zbog svoje gluposti i ocite tvornicke greske.

Točno si rekao - nemam što izgubit. Sada imam vremena za borbu. Poslove sam obavio, usprkos tome što je u mom poslu neophodan auto (javni prevoz, taxi, rent-a-car). Što se tiče medija, očekujem prijateljicu koja radi za CNN i dolazi na ljetovanje u Hrvatsku. Već je zainteresirana za jedan polu-radni godišnji. Ako pitaš u vezi sudskog spora - za to ima vremena. Sakupljam račune, nebi vjerovao kakve savjete možeš dobit od odvjetnika....a i sve lošije se osjećam - doktor govori da su mi se pod utjecajem stresa počele pojavljivati razne posljedice. Da ne govorimo o duševnoj boli, patnji...djeca su na moru bez nas - uplaćeno ljetovanje sa vlastitim prijevozom(iako je utvrđena tvornička greška nisam dobio zamjenski auto). Uništen godišnji nama i našoj djeci.

Bitno je da sve troskove prikupljas, javni prijevoz, taksi, obavezno racune uzimaj i slazi. Svu dokumentaciju uredno poslozi, danas-sutra u sporu ce ti dobro doc, jer uz ovakav bezobrazluk s njihove strane, nista drugo ne zasluzuju...

To su samo osnovne stvari koje su poznate i njima, ima još toga o tome na sudu. Ovo sam ti napisao da se zna što sam ponudio, da ću zaustaviti sve ako mi ugrade novi motor koji bi mene došao oko 40 000 kn, a dobro je poznato koliko taj motor dođe njih(servis), a da ne govorimo za koliku svotu može prikazati u svom poslovanju Peugeot Hrvatska, koja si dozvoljava za neznatnu svotu (za njih neznatnu), ovakvu blamažu. Priznati tvorničku grešku i tražiti da ja platim dio.

Nazalost, ovo je realnost kod nas. I za puno manje stvari, kod nas imas problema. Npr. ima sam jedan pokusaj prevare koji sam bez ikakvog problema rjesia, ali telefonski je islo u sasvim drugom smjeru. Na JVC videokameri je otisa CCD senzor van garantnog roka, sa raznoraznim simptomima koji su uredno opisani na sluzbenom site-u u raznim verzijama diljem svijeta, ali ne i na hrvatskom. Tek istrazivanjem sam sazna da imam pravo na besplatnu zamjenu spornog cipa koji je priznat kao tvornicka greska, i na njega imas pravo zamjene bez obzira na vrijeme garancije. Tel. pozivom sa zastupnikom pocela je muljaza, da kako treba vidit sto je, da nije maticna ploca, da nije procesor, bla-bla, a na spomen CCD cipa cifra za zamjenu od 400-500kn!!! Nakon nekoliko poziva, i naknadnog dolaska u zg (dva puta, za dostavu i preuzimanje), kamera je predana, CCD cip izmjenjen BESPLATNO i opet imam ispravnu kameru. Sto je najtragicnije od svega, tvornica pokriva sve troskove zamjene, ali NE, kod nas uvik netko zeli jos usicarit koju kunu ciste zarade...
Drzava kod nas najmanje stiti potrosaca, a kod kupnje auta je potpuno nezasticen, pocevsi od trena kad je preda lovu. Tako se rokovi isporuke pomicu (bez penala sto je uobicajeno), kod kvarova se ne postuju 45 dana za utvrdjivanje i dovodjenje u ispravno stanje vozila, ne nadoknadjuju se troskovi nastali zbog gubitka vozila za vrime popravka, naplacuju se tvornicki priznate greske (citave serije vozila, ukljucujuci i p307 sa zamagljenim-zazucenim prednjim farovima) ili se vlasnici vozila ne obavjestavaju o opcoj zamjeni spornih dijelova prilikom servisa ili na telefon.

Bez obzira kako će moj slućaj završiti, razmišljam o udruživanju nezadovoljnih potrošaća, iako tu već postoji 'Udruga potrošača' koja nam puno pomaže u ovakvim slućajevima. To udruživanje bi bilo u svrhu davanja podrške na terenu. Odmah bi se interveniralo. Čovjek ne bi sam išao na ovakve sastanke, već bi imao podršku uz sebe, ljudi koji su prošli slično. To bi moralo biti volonterski i svakako bi zahtjevalo dosta dobre volje. Mislim da takvih ljudi ima. Zamišljam to kao akcije Zelenih kada sprečavaju plovidbe tankera sa opasnim teretom(to mi je prvo palo na pamet).

Mislim da bi bilo jako korisno imat ovakvu grupu podrske, s tim da u njoj obavezno bude i neki dobar odvjetnik, jer samim time se razgovor dize na malo ozbiljniju razinu. Pametno je sto si na razgovor nosia diktafon, i u svim ovakvim susretima to je doista nuzno.
Mozda se neki ne sicaju prije nekoliko godina, kad su deseci vlasnika Mercedesa iste tili zapalit isprid predstavnistva jer im zastupnik nije tia zamjenit vozila koja su masovno bila neispravna... nakon medijske hajke i ovakvih akcija, sva vozila su zamjenjena novima...

neno1966
27.07.2008., 08:10
Ajde nemoj se glupirat sa tim starim kantama! Šta ti voziš?(motor, godina, model) i koje aute si vozio prije???
Čovjek je lijepo rekao da su problemi nastali nakon što su serviseri mijenjali brtvu glave. I cigan bi dao garanciju na svoj posao a ne serviseri. To nije mali kvar(ako je auto održavan redovno i to kod njih) i ako se problem dogodio odmah nakon njihovog posla oni su krivi i gotovo. Nije nikakav problem(ako mu ne budu priznali štetu) neka proda taj auto a o njima nek raspiše svuda naokolo i njima će se to izbit iz đepa. Moguće je utvrditi jesu li oni krivi ili ne samo to mora napravit netko nepristran.
Sa "stara kanta" nisam mislio nikoga osobno uvrijediti, btw ja vozim 7 godina super staru kantu-smeće od auta :mig:. Čitao sam post još jednom od početka i ja sam shvatio da su problemi nastali prije i da se mijenjala brtva glave zbog rješavanja tih problema (po meni potpuno nepotrebno). Nisi me trebao ponavljati i ja sam napisao da ako je greška kod mijenjanja brtve da to trebaju oni snositi svu štetu.

Ti znači očekuješ, kada kupiš novi auto, nakon 4 godine i 30000km da ti onako ovlaš naplate jednu generalku na motoru. Hočeš reči da je to normalno?
Normalno svakako nije, ali ako je to izvan garantnog roka (tj. 2 garantna roka)ne vidim gdje je tu odgovornost proizvođača? :ne zna:
To bi bilo ko da se netko dođe žaliti sa 14 godina starom KIA-om...:lol:

Kao što sam već napisao, ako su napravili neku grešku kod mijenjanja brtve tebaju snositi svu odgovornost ali inače ne vidim neku njihovu odgovornost :ne zna:

Jerry mali miš
27.07.2008., 08:23
Taj čovjek je arogantan i ne liči mi na nekoga tko je u glavi napravio gradaciju pristupa kupcu.

Kak je ime tom čovjeku iz Pežoa?
Da li je to bio naš europljanin Zrino Dodig ili onaj iz Vijetnama?

Isee
27.07.2008., 08:32
Wifi, vidim da razumiješ situaciju.
Ovo sa kamerom je gotovo u potpunosti slično mom slućaju, jedino što Peugeot nije oglasio opoziv.
Za ovaj slućaj sa Mercedesima znam. Ali mislim da je to Mercedes. Tada je došao direktor Mercedesa iz Njemačke i riješili su problem. Bilo je muke, ali Mercedes je pokazao kako to radi broj 1 u Europi. Svi su dobili za klasu bolji auto u ime odštete. Uz to da napomenem opozive kojih Mercedes ima dosta, što ne znaći da je lošiji od ostalih, već pokazuje svoje odnos prema kupcu. Peugeot nema opozive, koliko ja znam, osim nekih sitnih, prema ovome što sam saznao da se dešava sa Pg 207 izgleda da nisu niti spremni na takvo nešto.
Ja sada paralelno rješavam svoj problem preko Peugeota Francuska, bez obzira što na ovom sramotnom sastanku nisu propuštali priliku da prigodom svakog mog spominjanja Peugeot Francuska, odmahnu rukom i kažu - nemaju oni ništa sa nama. Ako ništa drugo, diktafon će dobro doći kada budem sastavljao slijedeće pismo u svezi ove ponižavajuće lakrdije od sastanka sa Peugeotom Hrvatska.

Isee
27.07.2008., 08:34
Kak je ime tom čovjeku iz Pežoa?
Da li je to bio naš europljanin Zrino Dodig ili onaj iz Vijetnama?

Da, to je bio ovaj prvi.(rekoh da neću ovdje spomenuti ime)

Isee
27.07.2008., 08:50
Sa "stara kanta" nisam mislio nikoga osobno uvrijediti, btw ja vozim 7 godina super staru kantu-smeće od auta :mig:. Čitao sam post još jednom od početka i ja sam shvatio da su problemi nastali prije i da se mijenjala brtva glave zbog rješavanja tih problema (po meni potpuno nepotrebno). Nisi me trebao ponavljati i ja sam napisao da ako je greška kod mijenjanja brtve da to trebaju oni snositi svu štetu.

Normalno svakako nije, ali ako je to izvan garantnog roka (tj. 2 garantna roka)ne vidim gdje je tu odgovornost proizvođača? :ne zna:
To bi bilo ko da se netko dođe žaliti sa 14 godina starom KIA-om...:lol:

Kao što sam već napisao, ako su napravili neku grešku kod mijenjanja brtve tebaju snositi svu odgovornost ali inače ne vidim neku njihovu odgovornost :ne zna:

Zar ne shvačaš da je teško očekivati na toj kilometraži ovaj kvar, što su i sami rekli i priznali to kao tvorničku grešku, jer po njima to nema veze sa brtvom glave....da sad ne ponavljam isto što sam već napisao.
Osim garantnog roka za neki proizvod postoji i garancija dobre namjere, tj. garancija dobrog poslovanja. Naposlijetku, zar ne misliš, da sam prevaren kao kupac i uvaljen mi je auto sa greškom. Zar nisi negdje pročitao kako se to rješava u Europi? A ovo sa usporedbom auta starog 4 godine i 14 godina mislim da je neumjesno.
Ako nemožeš pomoći, uljudno bih te zamolio da mi ne stavljaš soli na ranu i odeš na neku drugu temu zadovoljavati svoje potrebe za iživljavanjem.
Bit ću toliko pristojan da ti ponudim, ako budeš ikada u ovakvoj situaciji, pomoć svojim iskustvom koje stjećem upravo na gorak način.

wifi
27.07.2008., 10:21
Wifi, vidim da razumiješ situaciju.
Ovo sa kamerom je gotovo u potpunosti slično mom slućaju, jedino što Peugeot nije oglasio opoziv.

I to predstavlja najveci problem. Ocito da je za njih to manji problem, i bas kao u tvom slucaju nadaju se da ce isti manifestirat debelo nakon isteka garancije. U tome i je poanta trikova poput Fiatovih 5g i 500.000km. Zar zaista misle da ce netko vozit po milje km u istom autu u roku 5 godina, i to u autu nize srednje klase, bolje rec nize klase? Da se takav i nadje, pa tribali bi mu nakon 5 godina dat potpuno novi auto bez da lipe plati! 30tkm je smijesna kilometraza za bilo kakvi kvar (skoro pa i zarulju fara), a kamoli otvarat motor, a to nema veze sa starosti vozila. Da si vozia na inu delta3, i nikad nisi prominia ulje, motor bi ti triba to sve izdrzat... tu se ocito radi o tvornickoj gresci, sto u eventualnom sudskom postupku moze utvrdit i sudski vjestak.

Za ovaj slućaj sa Mercedesima znam. Ali mislim da je to Mercedes. Tada je došao direktor Mercedesa iz Njemačke i riješili su problem. Bilo je muke, ali Mercedes je pokazao kako to radi broj 1 u Europi. Svi su dobili za klasu bolji auto u ime odštete. Uz to da napomenem opozive kojih Mercedes ima dosta, što ne znaći da je lošiji od ostalih, već pokazuje svoje odnos prema kupcu. Peugeot nema opozive, koliko ja znam, osim nekih sitnih, prema ovome što sam saznao da se dešava sa Pg 207 izgleda da nisu niti spremni na takvo nešto.

ima sam slican slucaj kad mi je siemensov mobitel radia probleme. gasenja, blokiranja, itd, u servisu bia ukupno 5 puta! U predzadnjem slucaju servisiranja ponudia sam da uzmu taj mob, doplatim im za noviji model, medjutim to su odbili i vratili mi isti moj mob. Zadnji put mi je puka film, zapritia im sudom po nekoliko clanaka ZOO-a, vec sutradan je na adresu stiga taj novi model, bez nadoplate, potpuno otkljucan (prethodni je bia t-mobile), namjenjen njemackom trzistu koji je i dan danas ispravan, iako ga vise ne koristim...

Ja sada paralelno rješavam svoj problem preko Peugeota Francuska, bez obzira što na ovom sramotnom sastanku nisu propuštali priliku da prigodom svakog mog spominjanja Peugeot Francuska, odmahnu rukom i kažu - nemaju oni ništa sa nama. Ako ništa drugo, diktafon će dobro doći kada budem sastavljao slijedeće pismo u svezi ove ponižavajuće lakrdije od sastanka sa Peugeotom Hrvatska.

itekako oni imaju veze, medjutim oni se u RH smatraju bogovima, pa misle da nema nikog iznad njih... Najbolja i najefikasnija borba je preko medija, jer ka sta sam reka, ako jednog covika odgovoris od ovakvog peugeota i njihovih zastupnika u RH, onda si im vec pricinia vise stete nego sto bi bilo da su se pokrili usima, stavili ti novi motor i bili sritni da se ne blate po medijima...
Posto oni govore da nemaju veze sa francuzima, bilo bi zanimljivo francuzima poslat video zapis Potrosackog koda (pitaj ako ti mogu snimit), sa prevodom... pa da vidimo hoce li im bit drago ili ih ne dira...

neno1966
27.07.2008., 10:32
Ne vidim kako se to izživljavam i ako si tako shvatio stvarno sorry, jer mi to uopće nije bila namjera.
Zanimalo me je što se stvarno desilo i htio sam sagledati obje strane.
Potpuno razumijem tvoj gnjev i svakako da to nije kvar koji se smije desiti na toj kilometraži ali opet "garancija dobre namjere" nije nešto "opipljivo" da kažeš u čl.3, stavak 4...i sve ovisi o zastupniku/proizvođaču tj. njihovim odnosom prema kupcima.
Ni slučaj sa Mercedesima koji spominješ nije prošao glatko niti se Mercedes baš ponio kao br.1 u Evropi. Sjećam se da je i neki naš pjevač, mislim da Tony Cetinski, imao problem sa autom koji se sam zapalio pa mu nisu ništa priznali. Također je prijetio da je on javna osoba, da će sve biti u novinama itd. pa ih se to nije baš dojmilo i rekli su da njima to ne smeta.

U svakom slučaju puno sreće ali ipak realno odvagni situaciju!

Jerry mali miš
27.07.2008., 10:47
Da, to je bio ovaj prvi.(rekoh da neću ovdje spomenuti ime)

Hehe, to je onaj debilcek koji skupa sa direktorem Autopara ispija privatne kave u Caffe baru Vega (kod pauka).

Btw, Osnivac Peugeota Hrvatska d.o.o. je
AUTOMOBILES PEUGEOT, Francuska, Broj iz registra: R.C.S. PARIS B 552 144 503(55B14450), Naziv registra: Trgovački sud u Parizu, Nadležno tijelo: Trgovački sud u Parizu

Funkcija - jedini osnivač d. o. o.

Toliko o tome sto oni kazu da nemaju nista sa Automobiles Peugeot Paris

Isee
27.07.2008., 10:51
Hehe, to je onaj debilcek koji skupa sa direktorem Autopara ispija privatne kave u Caffe baru Vega (kod pauka).

AUTOMOBILES PEUGEOT, Francuska, Broj iz registra: R.C.S. PARIS B 552 144 503(55B14450), Naziv registra: Trgovački sud u Parizu, Nadležno tijelo: Trgovački sud u Parizu

Hvala na ovoj informaciji...znao sam, ali ovo je samo potvrdilo.

Jerry mali miš
27.07.2008., 10:56
Hvala na ovoj informaciji...znao sam, ali ovo je samo potvrdilo.

Gle, frajer je debil na kvadrat i to znaju svi u Pežou. Pitaj se zašto ga još drže a radi u Pežou od 1999.

Ali ruku na srce znam slučajeva (i ne baš malo) gdje je taj isti Dodig rješavao reklamacije gdje brat bratu nebi.

Isee
27.07.2008., 11:08
Ne vidim kako se to izživljavam i ako si tako shvatio stvarno sorry, jer mi to uopće nije bila namjera.
Zanimalo me je što se stvarno desilo i htio sam sagledati obje strane.
Potpuno razumijem tvoj gnjev i svakako da to nije kvar koji se smije desiti na toj kilometraži ali opet "garancija dobre namjere" nije nešto "opipljivo" da kažeš u čl.3, stavak 4...i sve ovisi o zastupniku/proizvođaču tj. njihovim odnosom prema kupcima.
Ni slučaj sa Mercedesima koji spominješ nije prošao glatko niti se Mercedes baš ponio kao br.1 u Evropi. Sjećam se da je i neki naš pjevač, mislim da Tony Cetinski, imao problem sa autom koji se sam zapalio pa mu nisu ništa priznali. Također je prijetio da je on javna osoba, da će sve biti u novinama itd. pa ih se to nije baš dojmilo i rekli su da njima to ne smeta.

U svakom slučaju puno sreće ali ipak realno odvagni situaciju!

Hvala što si mi otvorio oči.

Isee
27.07.2008., 11:15
Gle, frajer je debil na kvadrat i to znaju svi u Pežou. Pitaj se zašto ga još drže a radi u Pežou od 1999.

Ali ruku na srce znam slučajeva (i ne baš malo) gdje je taj isti Dodig rješavao reklamacije gdje brat bratu nebi.

Ma gle, ne mogu čovjeka nazvat baš tako. Ali da loš dojam ostavlja, svakako.
I ne očekuješ da se neko tako ponese, a zastupa firmu sa takvim renomeom.
Vjerojatno i on ima svoje regule, jedino što ja znam da su to mogli riješiti i nikome ne bi bilo ništa. Oni tu gotovo ništa ne gube, a od mene rade majmuna.
Da ne kažem rade negativnu reklamu, jer svi mediji će im doći, ne samo pred TM, nego sada kreću i na Peugeot Hrvatska.

Jerry mali miš
27.07.2008., 11:16
Danas su me pozvali na sastanak u TM Vozila na nagodbu. Neću navoditi imena sudionika, ostavit ću to za blog koji pokrećem u cilju borbe protiv bahatog(čitaj: neeuropskog)ponašanja autokoncesionara ( čitaj Peugeot Hrvatska). Uglavnom, jedan je bio predstavnik Peugeota Hrvatska, a drugi TM Vozila.
Tu si malo pobrkao lončiće.
Peugeot Hrvatska nije koncesionar. Koncesionar je u ovoj priči TM Vozila i njima (TMu) ne možeš ništa osim im se zahvaliti na trudu. Oni naime MORAJU raditi prema odredbama ugovora o koncesiji.
Njihov čovjek (vjerojatno Stjepan Bađinec) vrlo je tolerantan i kulturan.
Zrino Dodig i Peugeot Hrvatska, druga su priča.

Navodno mi idu na ruku i troškove reparacije(a ne novog motora) dijelimo na slijedeći način: TM Vozila ulažu besplatno svoj rad, a materijal potreban za popravak dijelimo fifti-fifti, Peugeot Hrvatska i ja..
To je ono o čemu pričam.
Ukoliko je reklamacija priznata, pa makar i djelomično, troškove snosi Peugeot Hrvatska a ne TM. Znači, TM se pokazao fer a Peugeot đubretarski.

Jerry mali miš
27.07.2008., 11:18
Ma gle, ne mogu čovjeka nazvat baš tako. Ali da loš dojam ostavlja, svakako..

Gle, znam ja o njemu i njima više nego što bi smio reći.

Jerry mali miš
27.07.2008., 13:28
Malo za utjehu o drugim servisima i odnosu s kupcima;

Vw
http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=11292&st=0&p=141801&#entry141801

Opel
http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=4&t=2132

Mercedes
http://www.forum.hr/showpost.php?p=504660&postcount=79

Zubak
http://josip.purger.com/automotive/zubak/index.htm

Isee
27.07.2008., 16:32
Tu si malo pobrkao lončiće.
Peugeot Hrvatska nije koncesionar. Koncesionar je u ovoj priči TM Vozila i njima (TMu) ne možeš ništa osim im se zahvaliti na trudu. Oni naime MORAJU raditi prema odredbama ugovora o koncesiji.
Njihov čovjek (vjerojatno Stjepan Bađinec) vrlo je tolerantan i kulturan.
Zrino Dodig i Peugeot Hrvatska, druga su priča.

To je ono o čemu pričam.
Ukoliko je reklamacija priznata, pa makar i djelomično, troškove snosi Peugeot Hrvatska a ne TM. Znači, TM se pokazao fer a Peugeot đubretarski.

Primjedba je na mjestu. Znam da su TM Vozila koncesionar pod kapom Peugeota Hrvatska. Možda sam nespretno napisao pa je tako djelovalo.
Tu je i nastala mala dilema kod njih(rekli su mi), jer sam počeo rjšavati slućaj odmah sa Peugeotom Hrvatska, a to njih muči jer sam preskočio jednu štengu. Bilo je odmah jasno da TM nezna od kuda taj kvar i odmah su se obratili Peugeotu Hrvatska.
Tako sam i ja znao da moram tamo tražiti rješenje.

Isee
27.07.2008., 16:59
Malo za utjehu o drugim servisima i odnosu s kupcima;

Vw
http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=11292&st=0&p=141801&#entry141801

Opel
http://opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=4&t=2132

Mercedes
http://www.forum.hr/showpost.php?p=504660&postcount=79

Zubak
http://josip.purger.com/automotive/zubak/index.htm

Nadam se ipak da se nešto mijenja nabolje u ovoj državi. Ovi neki slučajevi su ipak iz prijašnjih godina.
Mislim, ko zna koliko bi još posjeta servisu imao da se to na kraju nije rješavalo u suradnji sa Francuskom.

štampara
27.07.2008., 23:02
Da li inače imaš običaj uletjeti u neku temu i pričati svoju priču koja nema veze sa temom ili si provokator?
Ovdje se radi o odnosu prema kupcu Peugeot vozila(neznam zašto još uvijek pišem velikim slovom).
Ljudi nisu maloumni pa neznaju da postoje ljubitelji raznih marki vozila.
Do jućer sam i ja bio obožavatelj(da si pozorno čitao temu mogao si to prčitati).
Još jednom za tebe: 'Kada doživiš ovo što sam ja, onda znaš da li si kupio auto europske kvalitete.'
Ako si provokator, uljudno te molim da napustiš ovu temu, jer ovdje se rješavaju stvari preozbiljne za tebe.
Preoručio bih ti www.peugeotklub.hr/forum/
Pristojnost mi nalaže da ti se zahvalim što si mi držao temu na vrhu dok sam ja spavao.

Ispričavam se ako sam te uvrijedio,ali vjeruj da znam kaj prolaziš jer sam dosta dugo u tom poslu.Npr.vijetnamac iz Peugeot Hrvatska reže sve,Dodiga ne zanima ništa osim njegove provizije itd.Sve sam to prošo i vjeruj kad jednom kreneš u ret sa PH pomažu samo novinari,odvjetnik i direktno pismo u francusku.Francuzi se javljaju u roku dva dana i gaze ove koje sam ti nabrojao.Do sada znam da je 2001 stranci zamjenjena 306 te da je prije mjesec dana vračena lova jednoj gospođi za 207-icu.Toliko od mene.Nadam da čemo se upoznati.

Isee
28.07.2008., 06:40
Ispričavam se ako sam te uvrijedio,ali vjeruj da znam kaj prolaziš jer sam dosta dugo u tom poslu.Npr.vijetnamac iz Peugeot Hrvatska reže sve,Dodiga ne zanima ništa osim njegove provizije itd.Sve sam to prošo i vjeruj kad jednom kreneš u ret sa PH pomažu samo novinari,odvjetnik i direktno pismo u francusku.Francuzi se javljaju u roku dva dana i gaze ove koje sam ti nabrojao.Do sada znam da je 2001 stranci zamjenjena 306 te da je prije mjesec dana vračena lova jednoj gospođi za 207-icu.Toliko od mene.Nadam da čemo se upoznati.

Upoznat ćeš me ako budeš gledao Potrošački kod. Vjeruj, nisam neka pojava.

Isee
28.07.2008., 20:12
Obavjest svima.
Postigli smo dogovor. Ništa od novog motora, ali troškove popravka pokrit će Peugeot Hrvatska i TM Vozila. Dio koji sam trebao platiti ja, preuzeo je na sebe koncesionar TM Vozila. Učinili su to jer je kvar neuobičajen na toj kilometraži i nikako ga nisam ja mogao prouzročiti, a uz to vozilo je kupljeno i redovito održavano kod njih.
Zahvaljujem svima koji su mi dali savjete i pomogli u borbi za zaštitu svojih prava. Možda nisam postigao ono što sam htio, ali život se sastoji od kompromisa, pa tako sam i ja na kraju pristao na ovaj. Neka mi oproste oni koji su očekivali više, ali u ovom trenutku, u ovoj sredini u kojoj živimo i ovo je neki uspjeh.
U nadi da ćemo u budućnosti moći na lakši način zaštititi svoja prava kao kupca,
lijepo Vas pozdravljam.

Laki 001
28.07.2008., 20:18
eto, dobro da si bar malo zadovoljan.....
Ja bas neki dan bio u TMu na servisu svoje 307 1,4 16v.
Moram priznati da su jedini Peugeotov servis s kojima se moze razgovarati i dogovarati. U Autoparu sam se morao svadjati za svoja prava iz jamstva.
Spominjanog Dodiga sam i ja imao priliku upoznati zbog auspuha na 106. Priznao mi je "tvornicku gresku" i sve je bilo OK. Tip je malo mutan i djeluje blesavo al... moze se i s njim na kraj izaci.

get
28.07.2008., 20:50
I bolje im je. Ipak je netko od mudrijih glava da bi puno više izgubili nego dobili. Što će onda biti sa potrošačkim kodom ??

Možda su i zbog toga ipak odustali od svoje gluposti.

Sretno sa novom mašinom.

MRCINA2102
28.07.2008., 21:20
Obavjest svima.
Postigli smo dogovor. Ništa od novog motora, ali troškove popravka pokrit će Peugeot Hrvatska i TM Vozila. Dio koji sam trebao platiti ja, preuzeo je na sebe koncesionar TM Vozila. Učinili su to jer je kvar neuobičajen na toj kilometraži i nikako ga nisam ja mogao prouzročiti, a uz to vozilo je kupljeno i redovito održavano kod njih.
Zahvaljujem svima koji su mi dali savjete i pomogli u borbi za zaštitu svojih prava. Možda nisam postigao ono što sam htio, ali život se sastoji od kompromisa, pa tako sam i ja na kraju pristao na ovaj. Neka mi oproste oni koji su očekivali više, ali u ovom trenutku, u ovoj sredini u kojoj živimo i ovo je neki uspjeh.
U nadi da ćemo u budućnosti moći na lakši način zaštititi svoja prava kao kupca,
lijepo Vas pozdravljam.

Čestitam na ostvarenim pravima... Imam 2 peugeota doma i ni sa jednim nisam imao većih problema... Ljudi poput tebe utiru put nama ostalima i daju nadu da ćemo možda kroz izvjesno vrijeme ipak postati "Austrija" kako si naveo u jednom od svojih postova... Vjerojatno će do tada proći puno vremena ali dobro je znati da se krećemo u pravom smjeru... Još jednom čestitam i nadam se da će te 307-ca služiti vjerno još puuuuno kilometara :top::mig:

imanideju
28.07.2008., 22:35
cestitam @Isee!!!:)

na zalost ja sam imao vrlo slicnu golgotu sa klima uredjajem, samo je trajala puuuno duze....evo link...http://www.forum.hr/showthread.php?t=280266
takodjer uspjesno okoncana!

steta je sta nas nema vise, koji se borimo za ostvarenje svojih prava, jer bi guzonje iz peugeota hr. i drugih, bili ljubazniji i znali bi od koga zive!
na kraju bi neki bili i objeseni za jaja, ako triba.....kao primjer drugima!:kava:

ljudi nikad ne odustajte od svojih prava, pogotovo ako nesto masno platite!:rolleyes::top:

wilson
29.07.2008., 00:24
Procitao sam cijelu temu i drago mi je da si uspio na kraju dobiti kakvu takvu satisfakciju, ali ostaje nerijesen "glavni " problem u cijeloj prici.
Unatoc neospornom trudu, koji si ulozio za sebe i neke buduce "zrtve" bojim se da ama bas nista se nece promijeniti.
Bar ne u dogledno vrijeme.
Mislim na odnos prema njegovom kraljevstvu-kupcu.
Ono sto bi mene kao promatraca sa strane doslovce odusevilo nakon ovoga bi bilo to-da se javi ovdje netko i napise da je zbog ovog slucaja umjesto peugeota kupio xy auto.
To bi bio korak naprijed.
Da osjete na svojoj kozi gubitak.
Bez toga cijeli ovaj slucaj ce za pet dana potonuti na dno foruma i nista se nece drasticno lose dogoditi za njih.
Za usporedbu odnosa prema kupcu:brat kupio u Njemackoj rabljeni P 406 coupe star cca godinu dana(prije 3-4 godina) .Dosao u RH na odmor. Za boravka ovdje uspio (ne sjecam se vise detaljno) ulazeci u dvoriste zakaciti donim dijelom tj. podom auta za "nosac" ograde , onaj zeljezni dio koji bude ispod ograde kao granicnik da se ograda ne otvara prema cesti, i uspio dolje nesto potrgati .
Ne sjecam se vise da li je bio u pitanju auspuh ili neki nosac necega.
Uglavnom smo to nekako improvozirali da se drzi skup s autom dok se ne vrati.
Po povratku u D , otisao u servis i rekao da je otpalo u voznji .Zamijenili novim dijelom. O svom trosku. Bez da su a rekli.
Jos je dobio zamjenski P 406 coupe za taj dan dok su njegov popravljali.
Mozda je bilo bezobrazno od njega sto je lagao , ali oni nece propasti ako to poprave, jer su nakon cca 6 mjeseci od toga prodali mu jos jednog Peugeota.
Zakljucak izvucite sami.
p.s.koliko god nas nasa vrhuska gurala silom u EU ipak smo mi Balkan.
Pa makar i zapadni ako to ljepse zvuci :(

Edit: O kvaliteti P-boxer star 1,5 godinu, km cca 25000-rasuo se katalizator i vrisnuo kuplung.
Njihov argument pa nije to nista neobicajeno !!!
Inace kupljen i odrazavan u TM-u.
One manje sitnice, poput ostajanja u ruci rucice mjenjaca prilikom saltanja, pucanja rucice tj. sajle za otvaranje vrata iznutra (dva puta u pola godine) i slicne necu ni spominjati.

xfairguy
29.07.2008., 07:42
Vidiš ti si se borio sa njima pa su popustili, a kladim se da ima masu ljudi kod kojih im to prođe, gamad vrtiti će im se to kad tad.

get
29.07.2008., 08:06
Vidiš ti si se borio sa njima pa su popustili, a kladim se da ima masu ljudi kod kojih im to prođe, gamad vrtiti će im se to kad tad.

Pa to je i žalosno u cijeloj toj priči, da moraš jako puno energije potrošiti da bi ostvario svoja prava, koja ionako imaš.

Meni u cijeloj to priči izgleda, da su oni dobili zeleno svjetlo od Peugeot Francuska za novi motor, ali da je naš poduzetnik htio barem malo na tome zaraditi.

wifi
29.07.2008., 08:09
Obavjest svima.
lijepo Vas pozdravljam.

Isee, bas mi je drago da ces napokon dobit ispravno auto! Izgleda da je ovakva borba putem medija jedina moguca protiv velikih igraca...

STINGer
29.07.2008., 09:27
Obavjest svima.
Postigli smo dogovor. Ništa od novog motora, ali troškove popravka pokrit će Peugeot Hrvatska i TM Vozila. Dio koji sam trebao platiti ja, preuzeo je na sebe koncesionar TM Vozila. Učinili su to jer je kvar neuobičajen na toj kilometraži i nikako ga nisam ja mogao prouzročiti, a uz to vozilo je kupljeno i redovito održavano kod njih

Znali su oni odmah što im je činiti, ali pošto su gamad moraju pokušati staviti novce u džep i dodatno zaraditi, a očito je da je i priuštiti čovjeku čir i par tjedana bez sna normalna stvar u nas. Ispada da tih par likova po cijele dane samo prcaju nezadovoljne mušterije i pokušavaju još na tome zaraditi.

p.s. želim ti da se što prije riješiš tog auta i uzmeš nešto normalno. uopće se ne bih začudio da i nakon tog popravka osvane još koji kvar u njihovoj režiji

morsky
29.07.2008., 10:35
Isee ,drago mi je da si uspio riješiti to sa Peugeotom. Moja žena je i prije govorila da neće Peugeota i Renaulta a meni su bili lijepi. Zadnjih mjesec dana toliko sam čuo lošeg i to najviše od vlasnika i bivših vlasnika o kvaliteti istih i "riješavanju" problema da zaista nema šanse da tako nešto kupim.
Hvala ti što si nama koji smo se možda još i nečkali u vezi tih auta vrlo dobro prikazao situaciju. Ja sam imao problem sa Will-om ,nakon udarca (blažeg) u bok dao sam ima da srede limariju. Plaćala Croatia jer nisam bio kriv a farbanje su (naravno da je sve trajalo jedno 4 puta duže nego je obečano) izveli tako da su svi kupci kad sam prodavao Corsu skužili na 5 metara da je bio udaren što mi je naravno spustilo cijenu:flop:a da ne kažem da sam kod preuzimanja noktom strugao višak farbe oko vodilica krovnih nosača na krovu. Naravno, nisam ga trebao preuzeti no, to mi je jedini auto bio pa kad nakon skoro mjesec dana vidiš auto nije ti na kraj pameti da te zavlače daljih mjesec dana:confused:Onda rekoh, nikad više Will..prije toga Rudman(uspio je izgubiti i zastupstvo za Opel zbog svoje poslovnosti):top:Reudmana neću ni spominjati...od poštenja do poslovnosti
Na kraju Toš(sa kojim nisam ni došao da faze poslovanja) jer mi na kraj pameti nije bilo kupit auto od tog čovjeka...naravno i on je popušio zastupstvo(mislim na generalno) za Suzuki
Svaka "rit dođe na šekret":cerek:

štampara
22.08.2008., 21:41
Obavjest svima.
lijepo Vas pozdravljam.

Logiraš se po drugim forumima pa sada pričaš bajke.Papak

Isee
23.08.2008., 18:04

O čemu ti to?
Objasni ovim ljudima ovdje kakva provokacija ti je na umu. Ovdje se riješio jedan problem, očigledno preozbiljan da bi ga ti shvatio. Sva sreća da ima još uvijek dobronamjernih ljudi koji su mi pomogli u rješavanju problema.
Sa svojim insinuacijama, otiđi se na neko drugo mjesto zabavljati.
Postoji niz zabavnih tema na ovom forumu.

Isee
23.08.2008., 18:09

Ako si mislio na Peugeot klub, ne vidim ništa sporno u tome.
Možda misliš da nisam smio tamo napisati o svom slućaju? Čime si se ti našao uvrijeđen u svemu ovome?
Osim toga ti si mi dao taj link.:confused:

Koji je tvoj motiv da me nazivaš pogrdnim imenom. I po čemu misliš da si otkrio Ameriku pišući ovdje kako sam ja na forumu Peugeot kluba napisao o svom slućaju, kad je to tako očigledno. Nije ni bio cilj prikrivati da je to isti slućaj.

Koju štetu ili korist od svega toga imaš ti. Molim te objasni ovim ljudima ovdje.
Sigurno će ih zanimati.

STINGer
23.08.2008., 18:37
Mene definitivno zanima

pežo307
18.10.2008., 17:11

problemi?

dobre strane?

šost je super a bio bi i bolji da se oda tajna sa riješenim žmigavcima,lupanjem u gepeku ,a kaj se tiče onih gumica u prednjem kraju to su nadam se gumice koje idu na torzionu šipku koje sam nedavno kupio

testdriver
18.10.2008., 23:30
đevojka ima peugeot 307, 1.4,2006 godina, točno sada ima 30000 km

poslje 2 dana riknula pumpa za gorivo, a isto tako nakon toga nekoliko mjeseci se osjećao miris benzina u autu,dio je bio zamjenjen u jamstvu i kod prvog servisa na 15000 km su to rješili, izgorjelo je i par prednjih žarulja i nekoliko zadnjih

pošto ga i ja nekada vozim napisat ću utiske o tom autu:
idemo prvo pohvalit auto, dakle živahan motor s obzirom da je 1.4,ide oko 180
sviđa mi se i mjenjač,kratki i precizni hodovi
dobar klima uređaj
ok svjetla i prednje maglenke
i to je to...

a sada mane:
- motor traži visoke okretaje i ima dosta veliku potrošnju u mix vožnji, grad i autoput, između 9 i 10 litara, obzirom da mi je chraysler 300 m sa 260 ks trošio oko 11 litara ovo je katastrofa za peugeot
- iznimno neudoban, dođem do zagreba i već riknem od bolova u leđima,kratka i neudobna sjedala
- onda servo upravljač, s obzirom da sam par godina vozio fiat punto mogli su i nešto naučit od talijana...kurcu ne valja, pogotovo kada npr se voziš na autoputu oko 150 i obično ti je dovoljan mali okret volana da skreneš...ali upravo je problem u tim sekundama i volan za često cuknuti u stranu što zna biti opasno pri velikim brzinama,isto tako i volan, baš ono socialno plastičan
- nepregledni retrovizori i A stup je napravljen koma,ništa ne vidiš kada skrečeš, onda prozor se djeli na dva djela što isto otežava preglednost, također i podizač prozora radi jako sporo
- vrata se također nemogu otvoriti onako fino nego maksimalno pod kutem od 45 stupnjeva, kada izlazim iz auta volim da se vrata otvaraju što više
- katastrofalne kočnice, užaš,užaš ništa ne valjaju
- onda ta velika šajba i gomila plastike ispred vozača..užaš, ne sviđaju mi se i brisači koji brišu kao u autobusa i jako se glupavo mjenjaju, pogotovo kada ih cure na benzinskama dohvate one koje peru prozore pa jadne neznaju i čupaju,hehe
- onda i čep za tankanje, baš nekako se glupo otvara ključem a problem je i to što je ključ preklopni, stilo je imao slični ključ ali malo bolje napravljen jer kada ga otvoriš ostao je fiksni, a ovaj je i dalje mlitav
- ručka za otvaranje prtljažnika, nemožeš onako ko čovjek fino otvorit neko samo povučeš, hoću tu kvaku stisnut i da se otvori
- perla crna boja osjetljiva na mrlje od insekata kada se brzo voziš na autoputu, isto tako više ne znam kako skinuti tekučinu za pranje šajbe koja se doslovno ljepi za tu boju
- preniski prednji kraj, na hr ceste razvališ pola branika
- utovar u prtljažnik

sva sreća da se često ne vozim ovim autom, nikada ga nebi kupio, užaš i ježim ga se svaki put kad ga vozim

ali....vozio sam i model 308:
- prvo rješeni su nedostaci sa preglednšču, i ugrađeni novi retrovizori :top:
- ugrađena je i puno bolja instrument tabla i auto je sada pregledniji, lakše se rukuje sa svime, sve je nekako bolje prilagođenov vozaču, mislim da su i nova sjedala,vrata se isto bolje otvaraju
- prtljažnik je zbog novih stražnih svjetala lakši za utovar stvari

Mali Hrvat
20.10.2008., 02:15

Molim te, možeš li reći kako si riješio ove probleme???

Saško
20.10.2008., 08:01
đevojka ima peugeot 307, 1.4,2006 godina, točno sada ima 30000 km

poslje 2 dana riknula pumpa za gorivo, a isto tako nakon toga nekoliko mjeseci se osjećao miris benzina u autu,dio je bio zamjenjen u jamstvu i kod prvog servisa na 15000 km su to rješili, izgorjelo je i par prednjih žarulja i nekoliko zadnjih

pošto ga i ja nekada vozim napisat ću utiske o tom autu:
idemo prvo pohvalit auto, dakle živahan motor s obzirom da je 1.4,ide oko 180
sviđa mi se i mjenjač,kratki i precizni hodovi
dobar klima uređaj
ok svjetla i prednje maglenke
i to je to...
...

Baš i nisi neki test driver, budući da većina tvrdi da je mjenjač najgori Peugeotov sklop - izrazito neprecizan i spor.

pežo307
20.10.2008., 18:25
mislim testdriveru ni ferrari nebi bio po jus-u,jet da auto nije neko savršenstvo al za tu lovu kod mene ima prolaznu ocijenu

cserer
30.12.2008., 00:16
Evo da i ja kažem svoje dojmove, jer sam vlasnik 307 1.4 8v 6/2002g. 110tkm.sa ugrađen autoplinom.
Nisam imao većih prolema sa njim, ugarantnom roku mi promjenjena rućica žmigavca.Van garancije pumpa goriva 700kn,popravak alternatora 1000kn.,promjena bravice na gepeku 300kn.,akumulator 300kn. .Sve ostalo je potrošni materijal.Ne servisiram ga u ovlašenom servisu tak da održavanje i nije tak strašno ,Veliki servis na 100tkm došao me je 3200kn.
promjenjeno je;
-remenje i zatezać
-prednji diskovi i disk ploćice
-zadnje disk ploćice
-vodena pumpa,rashladna tekućina
-svjećice za plin
-ulje i filter ulja Total 9000 5w/40w
-filter peludi
-provjera sveg ostalog

Unutrašnjost je stvarno prostrana i udobna velika sjedala koja nisam našao u nijedom autu te klase,veliki prtljažnik,dobar upravljać i držanje na cesti uvjet su bolje gume,nema se što previše oćekivat od slabašnog motora koji mi služi svrsi većinom za gradska i prigradsku vožnju S motorom nisam imao nikakvih problema i pali iz prve.Potrošnja goriva se kreće 7-9l. benzina,dok plina za 1l. više što mi se ćini ok za veličinu auto.Ne kajem se što sam ga kupio.
Tada s tom opremom i cijenom nije bilo izbora jer golf 4 je bio 2000 eura skuplji.

Silver arrow
31.01.2009., 17:42
P 307 2.0 HDi 2004g prva registracija 05/2005

Uvezen iz Francuske s 130000km
Servisna knjižica ispunjena
na 89tkm mijenjan župčasti remen

nikakvih problema do 150tkm oduševljen autom
samo pokoja žarulja riknula

tad mi je otisao kvačilo (navodno je dobro i izdrzalo jer mu je rok nekih cc 120tkm)
zamijenio cijeli set i od tad na dalje tren (165tkm) nikakvih problema

jedino sam zamijenio pločice na kočnicama i redovito mijenjanje ulja svakih 10tkm

ukratko u tom malom periou od 35tk koliko ga imam nikakvih kvarova
- kvačilo je trebalo kad tad i zamijenit (istrosilo se)
- kao i kočnice
- zamijena ulja, lampica (potrošni materijal)

van serijskih problema hvala Bogu nikakvih za sad
samo me strah da ne krenu :)

p.s. jednom mi se upalila lampca da su isključeni airbagovi za putnike na stražnjoj klupi
samo sam ključem isključio airbag i opet uključio i lampica se ugasila

P3072.0HDi
01.02.2009., 18:32
ili to ili su auti nemjenjeni jugoistoku Europe lošije kvalitete - a proizvođač zna koja serija mu je kvalitetnija a koja lošija.

zato sam ja otišao po svoj u francusku a sad koliko mi je i to neka garancija i nije al jbg nekak sam mirniji i hvala Bogu nemam ni jedan od ovih problema na koje se svi tužakaju i pljuju po "Lavu" (od 2005.g. 164000km)

Master1975
10.02.2009., 08:33
pozdrav peugeot ekipi !
ja to smeče (307 2,0 hdi) vozim 4 godine i osim tih lupkanja ,tri bip-a,lampica za zračni jastuk,izmjene zadnjeg lagera,otpadanja ukrasne kape motora,sad i grijanje šteka ujutro.jednostavno ne grije puše rošta ali dok ne stanem i ne ugasim ga na nekoliko minuta neče grijat(ne javlja se stalno ,onak povremeno da me podsjeti).otpusti sam čep od rashladne tekučine i izašlo je dosta zraka da nije to bilo malo prezategnuto ??? POMOČ SVAKE VRSTE DOBRODOŠLA ZA SVE NAVEDENE PROBLEME !!!:s

ikbleach
13.02.2009., 22:35
Uvako imam Peugeota 307 1.4 iz 2006 50000 km i sve što mogu reci za auto je da je smeče,koje ide na prodaju!!

razlozi

1.Promijena 15 žarulja
2.Otkazivanje tempomata i blokiranje na 130 kmh na autoputu(skoro život izgubio)
3.Dvo ozonska klima desna strana STALNO grije na najjače (ovo je novo prije 2 dana)
4.otišla lambda sonda (blokiralo cijeli auto) jedva se dovezao do autokuče
5.Žmigavci nekad rade nekada ne
6.Škripi nešto kada se ide u rikverc(u auto kući pojma nemaju što bi to bilo)
7.3 puta mi se ugasio auto tijekom vožnje
Eto toliko.

yoshimura-nipon
13.02.2009., 23:42
meni je fascinantno koliko samo ljudi padne na taj francuski "design"ruku na srce to je jedino kaj znaju napravit bar kak sad stvari stoje, cini mi se da nejde nabolje.Znam kad se frend neckao izmedju P-206 i Corole pa mu se Corola kao nije svidjala bezvezni dizajn kokpita,a na pugu tocno nakon isteka garancije puko zupcasti:rofl: s tim da je elektronika kroz cijelo vrijeme zajebavala.

Skrewdriver
14.02.2009., 02:51
ljudi moji ja sam kupio peugeota iako mi je ružan ko zahod, radi odličnog motora, odlične unutrašnjosti i puno opreme za nevelike novce. Auto je genijalno u svemu, al ima jednu veliku manu - getriba koju francuz neće nikad naučiti napraviti kako treba! Nakon preuzimanja vozila prvi put ubacujem u rikverc i raspadne se sinkhron! Šalatanje iznad 4500 okretaja je zvučalo kao da motornom pilom brusiš aluminij, a u rikverc mnogo puta nisam ni uspio ubaciti (tek nakon više pokušaja). Ti auti su osjetljivi na balkansku vožnju i namjenjeni su tetama koje se ionako nikad ne ce ganjati po cesti. Razbio sam ga nakon 3 mjeseca i nisam stigao reklamirati kvar. Samo mi je zbog tog žao. Zastupnici Peugeot Hrvatska su teške šupčine i svaka tužba na njih je za dobrobit čovječanstva! Poznajem dvoje ljudi koji su u sudskom sporu s njima. Tko je zainteresiran za udruženje u zajedničku tužbu ili suradnju, mogu vas spojiti, samo šaljite p.m.

ikbleach
14.02.2009., 09:13
Točno tako getribu nisam niti spominjao jer se to podrazumjeva.Standard

Svicar
14.02.2009., 09:15
ljudi moji ja sam kupio peugeota iako mi je ružan ko zahod, radi odličnog motora, odlične unutrašnjosti i puno opreme za nevelike novce. Auto je genijalno u svemu, al ima jednu veliku manu - getriba koju francuz neće nikad naučiti napraviti kako treba! Nakon preuzimanja vozila prvi put ubacujem u rikverc i raspadne se sinkhron! Šalatanje iznad 4500 okretaja je zvučalo kao da motornom pilom brusiš aluminij, a u rikverc mnogo puta nisam ni uspio ubaciti (tek nakon više pokušaja). Ti auti su osjetljivi na balkansku vožnju i namjenjeni su tetama koje se ionako nikad ne ce ganjati po cesti. Razbio sam ga nakon 3 mjeseca i nisam stigao reklamirati kvar. Samo mi je zbog tog žao. Zastupnici Peugeot Hrvatska su teške šupčine i svaka tužba na njih je za dobrobit čovječanstva! Poznajem dvoje ljudi koji su u sudskom sporu s njima. Tko je zainteresiran za udruženje u zajedničku tužbu ili suradnju, mogu vas spojiti, samo šaljite p.m.

E,da je ovo 1983-a godina, i da si kupio BMW 320i imao bi sinhronovani rikverc,ali bogami,Pezo jos nema sinhrone za rikverc:mad:,cekacemo jos 25 godna,mozda i bude,nada zadnja umire:top:

Malo sale,ali za taj rikverc nije nikakva frka,kao u auto skoli ,samo tiho ,izgovori 21,22 i onda probaj,vjeruj da pomogne.Naravno,auto se treba prvo zaustaviti,a ako se opet "sinhroni"cuju,onda je kvacilo

yoshimura-nipon
14.02.2009., 13:34
Meni se cini da su ti Peugeoti bili odlicni sve do pojave 206-ice, od tada kao da rade aute tek toliko da ih naprave i prodaju,a zive tj. zarađuju od servisa nakon toga.(danas ionako vecina zivi od servisa). Sjecam se 306,405, pogotovo 205 ne sjecam se da su ljudi imali nekih vecih problema s njima...Frend mi radi u jednom Citroenovom prodajnom salonu i kaze mi da kad ima auti dodju na njima pise Croatia II. clase sto god to znacilo,a posto Peugeot i Citroen prakticki dijele iste motore pa cak i unutrasnjosti su jako slicne mislim da je slicna stvar i s peugeotom.

Skrewdriver
14.02.2009., 14:59
E,da je ovo 1983-a godina, i da si kupio BMW 320i imao bi sinhronovani rikverc,ali bogami,Pezo jos nema sinhrone za rikverc:mad:,cekacemo jos 25 godna,mozda i bude,nada zadnja umire:top:

Malo sale,ali za taj rikverc nije nikakva frka,kao u auto skoli ,samo tiho ,izgovori 21,22 i onda probaj,vjeruj da pomogne.Naravno,auto se treba prvo zaustaviti,a ako se opet "sinhroni"cuju,onda je kvacilo

rijec je o 308 THP.

Ne nikako nema sinhrone, samo ih mjenjaju svaki put za svaku brzinu kada ideš na reklamaciju. ako misliš samo na rikverc ne znam, ali jednak je problem kod šaltanja u rikverc kao i kod šaltanja u prvu i drugu brzinu na 4000 okretaja ili ostale brzine na višim okretajima.

Meni se cini da su ti Peugeoti bili odlicni sve do pojave 206-ice, od tada kao da rade aute tek toliko da ih naprave i prodaju,a zive tj. zarađuju od servisa nakon toga.(danas ionako vecina zivi od servisa). Sjecam se 306,405, pogotovo 205 ne sjecam se da su ljudi imali nekih vecih problema s njima...Frend mi radi u jednom Citroenovom prodajnom salonu i kaze mi da kad ima auti dodju na njima pise Croatia II. clase sto god to znacilo,a posto Peugeot i Citroen prakticki dijele iste motore pa cak i unutrasnjosti su jako slicne mislim da je slicna stvar i s peugeotom.

Iako se radi o PSA, nemaju bash toliko toga zajedničkog. Prvo servis redovni je 30 000 km ili 2 godine za svaki peugeot (novi, za stare modele ne znam). Motore dijele samo diesele, tj. HDI. Benzinski motori koje peugeot prodava pod svoje su od BMW-a, koji se istovremeno prodavaju i u Mini Cooperu (1.4 Vti, 1.6 VTi, 1.6 THP, 1.6 THP GT, i ova nova modifikacija 1.6 od preko 200 ks). Ići će i u novije generacije BMW-a isključivo u 1er i 3er. Za Citroen još postoji paleta origi francuskih motora, al najvjerojatnije će ih redom zamjeniti sve ovi iz navedenog asortimana. Najveća razlika između Peugeota i Citroena je u tome što je Citroen sportski nastrojen, a Peugeot teži k udobnosti. Tim razlogom je već unutrašnjost posve različita. Ovjes, amortizeri, kočnice, sve to kod novih Peugeota (207, 308...) je njemačko, (Bosch). Citroen ima svoj ovjes. Za stare modele ne bih znao...

yoshimura-nipon
14.02.2009., 15:34
Kako god,znam samo da bi od francuza uzeo Renault. Necu si ni mislit na kaj bi licili peugeot i citroen da ih vozim ko svoj civic :rofl: ne mislim sad na izivljavanje nego jednostavno sarf a i cesto se salta preko 5000RPM he he he

Skrewdriver
14.02.2009., 15:38
Kako god,znam samo da bi od francuza uzeo Renault. Necu si ni mislit na kaj bi licili peugeot i citroen da ih vozim ko svoj civic :rofl: ne mislim sad na izivljavanje nego jednostavno sarf a i cesto se salta preko 5000RPM he he he

to je to, peugeot nije za tebe kao ni za mene. stvar vozača

Svicar
14.02.2009., 17:43
[QUOTE=Skrewdriver;18815902]rijec je o 308 THP.

Ne nikako nema sinhrone, samo ih mjenjaju svaki put za svaku brzinu kada ideš na reklamaciju. ako misliš samo na rikverc ne znam, ali jednak je problem kod šaltanja u rikverc kao i kod šaltanja u prvu i drugu brzinu na 4000 okretaja ili ostale brzine na višim okretajima.

Tu nesto smrdi oko same isporuke vozlila,valjda to netko vidi prije sretnog vlasnika,mjenjac nemoze krcati samo tako,a u rikcver ce uvijek ako kvacilo nije podeseno.A to da vrse samo tako zamjenu sinhrona,to je vec veci(misolkim vremenski)zahvat,a i sam nacin voznje utjece na te nesretne sinhrone.

Ako krci u rikverc,poderace se sve,i tu nema pomnoci,kvar je na drugom mjestu,nekad smetaju stikle,nekad maligani,nekad nesto trece,ali dobrano nesto ne stima.

p555
14.02.2009., 19:29

Čitajući ovo sve ne mogu vjerovati da se takve stvari događaju novim autima :eek: ali stvarno sam već od više ljudi čuo da se žale na novije Peugeote. Ne želim da se ovo shvati kao kritiziranje Peugeota ali evo znam što vidim u svojem susjedstvu u ulici - susjeda kuća do mene ima 307 i nikako da riješi problem sa povremenim cukanjem u vožnji, elektronikom (na kontrolnoj tabli joj je light show) i stalnim pregaranjem žarulja, dok susjed preko puta ima 206 i povremeno radi na 3 cilindra i guta benzin nenormalno (u servisu ne znaju šta je).

Mali OT: Moja baka vozi Peugeot 405 1.8 GRD iz 1992., auto ima 260000km i nikad otkad ga ima nije imala ozbiljniji kvar, redovito ga servisira i to je sve. Ona je s njim prezadovoljna, a i ja ga znam ponekad uzet i koliko god da je star super mi je. Udoban, prostran i za starog dizelaša još uvijek dobro potegne :top:

Da li to stvarno znači da su nekad auti bili bolji tko će ga znat :ne zna:

getriba_
14.02.2009., 21:28
Mali OT: Moja baka vozi Peugeot 405 1.8 GRD iz 1992., auto ima 260000km i nikad otkad ga ima nije imala ozbiljniji kvar, redovito ga servisira i to je sve. Ona je s njim prezadovoljna, a i ja ga znam ponekad uzet i koliko god da je star super mi je. Udoban, prostran i za starog dizelaša još uvijek dobro potegne :top:

Da li to stvarno znači da su nekad auti bili bolji tko će ga znat :ne zna:

i kakve koristi peugeot sad ima od tvoje bake? već 17 godina vozi isti auto... i neće (nemora) kupiti novog peugeota. Napravili su oni računicu u kojoj su minimizirali ulazne troškove da dobiju auto lošije kvalitete, orijentirali se na dizajn i marketing, i sad svakih par godina ljudima prodaju nove aute, jer sad se konačno ustalilo kod ljudi, da auti traju 4-5 godina i da se onda mora kupiti novi, jer je stari neisplativ (namjerno bezobrazno visoke cijene rezervnih dijelova)... pa neki i popuše, i opet kupe peugeota a oni koji kupe tog rabljenog taman kad počinju kvarovi, kunu sve po spisku što voze francuza... ali peugeota zaboli desno jaje za takve, kad im oni tako i onako ne ostavljaju lovu!
neplanirana je reakcija ako se odmah u početku pokvari, to im ipak nije u interesu... jer kupac novog auta je potencijalni ponovi kupac.
šta je da je, ide im prodaja s tom filozofijom... i što je najgore sve više proizvođača preuzima tu filozofiju :(

Glavni frajer kaže:
14.02.2009., 21:49
ljudi moji ja sam kupio peugeota iako mi je ružan ko zahod, radi odličnog motora, odlične unutrašnjosti i puno opreme za nevelike novce. Auto je genijalno u svemu, al ima jednu veliku manu - getriba koju francuz neće nikad naučiti napraviti kako treba! Nakon preuzimanja vozila prvi put ubacujem u rikverc i raspadne se sinkhron! Šalatanje iznad 4500 okretaja je zvučalo kao da motornom pilom brusiš aluminij, a u rikverc mnogo puta nisam ni uspio ubaciti (tek nakon više pokušaja). Ti auti su osjetljivi na balkansku vožnju i namjenjeni su tetama koje se ionako nikad ne ce ganjati po cesti. Razbio sam ga nakon 3 mjeseca i nisam stigao reklamirati kvar. Samo mi je zbog tog žao. Zastupnici Peugeot Hrvatska su teške šupčine i svaka tužba na njih je za dobrobit čovječanstva! Poznajem dvoje ljudi koji su u sudskom sporu s njima. Tko je zainteresiran za udruženje u zajedničku tužbu ili suradnju, mogu vas spojiti, samo šaljite p.m.kaj se tiče 1. tvrdnje, to ti baš i ne stoji. kada češ iduči puta biti u francuskoj, pogledaj kakve oni znaju imati ceste, i kakav je način vožnje... ;) teško da bi ti tamo neki milikerc od auta dugo držal...

2. tvrdnja stoji. i stvarno je žalosno kako loš odnos prema kupcima (znači loša post prodajna usluga) može uništiti reputaciju inače super automobila... od uvažanja citroena sa greškama tamo krajem 90tih na balkanska tržišta, pa sada do zahebavanja kupaca u servisima...

E,da je ovo 1983-a godina, i da si kupio BMW 320i imao bi sinhronovani rikverc,ali bogami,Pezo jos nema sinhrone za rikverc:mad:,cekacemo jos 25 godna,mozda i bude,nada zadnja umire:top:daj daj stari, koji to auto ima sinkron rikverc?! i šta će ti sinkornizirani rikverc?!
(ono kada se voziš u rikverc, pa čuješ kako auto "zuji" dok se voziš u rikverc, to ti je baš zato što rikverc nije sinkroniziran... kod kojeg se auta to ne čuje?! na BMW iz 1983.?! :lol: )

uostalom citroen je prvi napravio sinkroniziran mjenjač... tak da nemoj više... jednostavno nemoj...

Kako god,znam samo da bi od francuza uzeo Renault. Necu si ni mislit na kaj bi licili peugeot i citroen da ih vozim ko svoj civic :rofl: ne mislim sad na izivljavanje nego jednostavno sarf a i cesto se salta preko 5000RPM he he heznači ti si jedan od tih brijača... znam za takve...
imam jednog u svojoj blizini... japanska preciznost :lol: a u prtljažniku jezero :D alfa 33 je kvaliteta u usporedbi sa tom japanskom preciznošću ;)

yoshimura-nipon
14.02.2009., 23:21
znači ti si jedan od tih brijača... znam za takve...
imam jednog u svojoj blizini... japanska preciznost :lol: a u prtljažniku jezero :D alfa 33 je kvaliteta u usporedbi sa tom japanskom preciznošću ;)[/QUOTE]

Kakvih to brijaca daj mi malo pojasni?

Svicar
14.02.2009., 23:35
daj daj stari, koji to auto ima sinkron rikverc?! i šta će ti sinkornizirani rikverc?!
(ono kada se voziš u rikverc, pa čuješ kako auto "zuji" dok se voziš u rikverc, to ti je baš zato što rikverc nije sinkroniziran... kod kojeg se auta to ne čuje?! na BMW iz 1983.?! :lol: )

uostalom citroen je prvi napravio sinkroniziran mjenjač... tak da nemoj više... jednostavno nemoj...

)

Sto je to,pa to ti je da vozis 40km/h i samo ubacis u rikverc,nema krrrrrrrr,ne samo taj,nego svi sestocilindrasi iz tog doba.Raspitaj se,mozda ih ima jos u zivotu,pa se to moze i isporbati:D

finswimmer
20.02.2009., 13:56
Ovako, imamo 307 2.0 hdi iz 2002. Ima 117.000km i ide ko zmaj! Stvarno nema primjedbe na auto.:top: Toči i vozi. Servisiraj na vrijeme. Osim ponekad tupavih senzora, hvala bogu to mu je najveća mana. Čak su i žarulje koje su u početku pregarale češće, prestale, stari stavio neke otpornike i ledice mjesto pozicija, pa sada to sve bolje funkcionira.. Al ajmo na pitanje. Znam da je prva generacija imala masu problema i da su rijetki kao ja koji su 100% zadovoljni autom. Pitam, ko ima 307 1.6 hdi 90 ili 110ks od 2006. i 2007. Na proljeće se možda pruži prilika da uzmemo redizajn, pa me zanima od vlasnika redizajna 1.6 hdi koje su probleme imali, ako su imali.. Hvala! :s

zorhol
28.02.2009., 20:02
Čitajući ovaj forum, možda postavljem neumjesno pitanje. Naime, ponuđen mi je PUG 307 SW 2.0 HDI iz 2004. godine, prešao 130.000 u prilično dobrom stanju i sad sam u nedoumivi što da radim. Budući da je veeelika većina sudionika na ovom forumu bila prilično negativna prema ovom modelu vozila, izgleda da je najbolje zaboraviti na kupnju. BTW auto izgleda sasvim OK ali brinu me eventualni kvarovi vezani za kilometražu koju je prešao i godine. Auto je redovito održavan, ali nemam informacije što je na njemu rađeno niti je li nešto mijenjano.

Što da radim? :confused:

zorhol
28.02.2009., 20:43
Poduđen mi je i Partner 2.0 HDI iz 2007 s 73000 km. JE li to bolji izbor?

Tornado11
02.03.2009., 22:57
Peugeot dečki su pošteni moji problemi nebi stali na nekoliko stranica. To možda jesu neki auti da ih se kupi vani, kod nas dolazi "b" roba, predviđeni su za održavanje kao na zapadu, da te guze i ti trpiš sa našom plaćom nema šanse samo japanci.

vozim smeće
22.05.2009., 19:31

Baš ti hvala na informaciji, premda sam i sam došao do te spoznaje. Naime, prilikom uočavanja grešaka i na sudu časti toliko je virio ovome iz jedne stvari da je to gnjusno

ivanzd
10.12.2009., 11:56
tekućina za staklo se ljepi za haubu na pearl efektu peugeot 307 kako da to operem

Flato
10.12.2009., 13:00

Di su ti bili ti prijatelji kada si kupovao pežo? Ne želim biti zloban, ali iz vlastitog iskustva i onoga što vidim/čitam usporedio bi kupnju pežoa s ruskim ruletom.

edit: stara tema,sorry

CDRW
10.12.2009., 14:59
tekućina za staklo se ljepi za haubu na pearl efektu peugeot 307 kako da to operem

Nisi odgovorio što sam te pitao na originalnoj temi?

KAKVA JE TO TEKUĆINA????

Da ti nisi fasovao smolu sa bora?

Jerbo perla ili ne perla (pa čak i običan lak) se razlikuju samo ISPOD prozirnog sloja. Prozirni sloj (najgornji) je na SVIM bojama isti.

Silver arrow
17.01.2010., 11:04
ljudi, Peugeot ima slabosti kao i svaki drugi auto...
naravno da se čuju loše stvari, joj otišlo mi ovo, otišlo mi ono,
a kad netko vozi sad već skoro 200tkm bez ikakvih problema,
nećeš naći topik gdje netko hvali kako je upravo toliko prošao bez problema...

osobno sam u Peugeot klubu i ako postoji neki problem koji može biti, spomenuli smo ga,
sve je stvar na kakav si auto naišao a to ti se može dogoditi s bilo kojim autom svih klasa,

auto je uvezen iz francuske 2004.g. proizvodnje registriran 05, 2005.g.
dosad 198000km i nikakvih van serijskih problema nema,
redovno na servisu mijenjanje ulja svakih 10tkm
ok lampice otkazuju al to se zna da kod puga ne traje dugo,
svi ostali problemi su osobno do vozača iliti što ti je netko uvalio...

naravno mijenjao sam zubčasti dva puta, na 90tkm i na 170tkm (jer se na toj kilometrazi mijenjaju)
mijenjao sam lamelu i cijelu taj sklop kod mijenjača na 140tkm naravno jer sam ga ja spršio voznjom a i tu se negdje mijenja čak i ranije
naravno pakne se ostrošile, sad sam mijenjao diskove ipak ima skoro 200tkm

i kad sam ga uzimao bio sam skeptičan ali sad samo riječi hvale,
naravno i kod nas ima ljudi koji se javljaju s problemima,
ali onda kroz priču vidiš da tip nije ništa radio na autu godinama,

jedan kvar vodi drugome, i ako ne riješavaš na vrijeme, ode sve u *urac...

ne pljujem po nikome nego kažem,

jako je bitno i kako se sami odnosimo prema autu,..

jednostavno kakav si ti prema autu, takav će on biti prema tebi...

eto toliko, žao mi je tolikog pljuvanja po pugu a auti su stvarno odlični...
tko ima pug i ima tolike probleme dođite na peugeot-klub.hr
i opišite što vas mući, pomoć ćete sigurno dobiti...

papa štrumf
17.01.2010., 11:23
i kakve koristi peugeot sad ima od tvoje bake? već 17 godina vozi isti auto... i neće (nemora) kupiti novog peugeota. Napravili su oni računicu u kojoj su minimizirali ulazne troškove da dobiju auto lošije kvalitete, orijentirali se na dizajn i marketing, i sad svakih par godina ljudima prodaju nove aute, jer sad se konačno ustalilo kod ljudi, da auti traju 4-5 godina i da se onda mora kupiti novi, jer je stari neisplativ (namjerno bezobrazno visoke cijene rezervnih dijelova)... pa neki i popuše, i opet kupe peugeota a oni koji kupe tog rabljenog taman kad počinju kvarovi, kunu sve po spisku što voze francuza... ali peugeota zaboli desno jaje za takve, kad im oni tako i onako ne ostavljaju lovu!
neplanirana je reakcija ako se odmah u početku pokvari, to im ipak nije u interesu... jer kupac novog auta je potencijalni ponovi kupac.
šta je da je, ide im prodaja s tom filozofijom... i što je najgore sve više proizvođača preuzima tu filozofiju :(Nažalost tako je, šta će drugo, vide da ljudi kupuju i govno ako je dobro zapakirano. Zašto da onda ostali troše novac na kvalitetu kad netrebaju, mogli bi propast zbog toga. Ali nadam se da će prije propast pežo, pa možda opet bude kvaliteta bitna.

wifi
17.01.2010., 11:26
ljudi, Peugeot ima slabosti kao i svaki drugi auto...
naravno da se čuju loše stvari, joj otišlo mi ovo, otišlo mi ono,
a kad netko vozi sad već skoro 200tkm bez ikakvih problema,
nećeš naći topik gdje netko hvali kako je upravo toliko prošao bez problema...

auto je uvezen iz francuske 2004.g. proizvodnje registriran 05, 2005.g.
dosad 198000km i nikakvih van serijskih problema nema,
redovno na servisu mijenjanje ulja svakih 10tkm
ok lampice otkazuju al to se zna da kod puga ne traje dugo,
svi ostali problemi su osobno do vozača iliti što ti je netko uvalio...

nisam meritoran, ali mislim da je kljucna stavka upravo ovo podebljano... autic koji su uzea je radjen za francuze, a ne balkance... :kava:

casper77
17.01.2010., 11:46
i kad sam ga uzimao bio sam skeptičan ali sad samo riječi hvale,
naravno i kod nas ima ljudi koji se javljaju s problemima,
ali onda kroz priču vidiš da tip nije ništa radio na autu godinama,

jedan kvar vodi drugome, i ako ne riješavaš na vrijeme, ode sve u *urac...

ne pljujem po nikome nego kažem,

jako je bitno i kako se sami odnosimo prema autu,..

jednostavno kakav si ti prema autu, takav će on biti prema tebi...

eto toliko, žao mi je tolikog pljuvanja po pugu a auti su stvarno odlični...
tko ima pug i ima tolike probleme dođite na peugeot-klub.hr
i opišite što vas mući, pomoć ćete sigurno dobiti...

Ja imam 307-icu, 2001. godina, plin (od 91 000 km), 1.4, 155 000 km... nekoliko sam vec puta pisao o problemima s mojim autom. Ovo je popis kvarova na njemu pa mi odgovori, pajdo, gdje sam zanemario odrzavanje auta? I onda mi odgovori kako da budem zadovoljan s Peugeotom
- štekala bravica gepeka
- napuhuje se farba na haubi gdje isto nema dostupa izvana (farbana dva puta, opet se napuhuje - čude se jer je hauba aluminijska, moš' mislit) - promijenjeno nakon, također, skoro fizičkog incidenta u Peugeotu Hrvatska
- dva puta se palila lampica ABS-a s porukom o greški
- sad ponovno gori lampica - dijagnoza: otišao kompjuter ABS-a (cca. 6 000 kuna) - nisam mijenjao
- otišla lambda sonda (ok, možda je posljedica plina) - promijenjeno

Mijenjam ulje svakim 10 000 km, mijenjani remeni, lamela, korpa i sve kaj ide uz to na 95 000 km, kočiona tekućina svakih 40-ak tis. km tj. manje od dvije godine...

Slušam te pozorno!!!

miroslav kadlec
18.01.2010., 09:04
Je li se može donijeti zaključak, je li bolji Peugeot dizel ili benzinac? Koji je od motora najmanje podložan kvarovima?

Josip09
18.01.2010., 10:18
2.0 Hdi, po meni najbolji motor i najmanje kvarljiviji, uz tetka koji ga vozi znam još dva vlasnika, i stvarno nisu imali problema..... A i susjed ima 2.0 Hdi u Citroen Picassu 2004 godina, 140.000km bez kvara na motoru....

GDadek
26.09.2010., 14:24
Imam problem sa peugeotom 307, pa bi molio ako netko zna il se susreo s ovakvim problemom da mi pomogne...

Naime ovak, u zadnje vrijeme mi instrument ploca poludi. Cim je vani toplo samo od sebe kad otvorim vrata il otkljucam auto ili upalim grijanje u autu i cim se zgrije malo odmah mi se desava ovo kao na slici... i uopce se nevraca u normalu ako temperatura u kabini nepadne tj nebude hladnije... a sve ostalo na autu normalno funkcionira i bez tog problema i dok je taj problem... Cak se i kilometari pomaknu za onoliko koliko sam presao dok nije funkcionirala ploca.

http://slike.hr/slike/slika_10671.jpg.html

unaprijed zahvaljujem...

giga_games
26.09.2010., 14:43
Odes u servis i oni ti kažu.

...prošlo je podosta mjesecci od zadnjeg javljanja decka25

Josip09
26.09.2010., 15:04
Vozi u servis, nedaj petaljat redom po selu da svi probaju popravit. Kucam o tvrdo, nemrem se požalit, nije mi se to nikad dogodilo, općenito, neznam jesam li pogodio dobar primjerak, ali nisam imao problema sa elektronikom. Znale se pregarat lampice u osjetljenju kontrolne table, ili tako da poludi tabla, ali pssst da ne ureknem, za sada bez toga, 7 god i skoro 110.000km.

Sjećam se jedne teme o passatu kojem je isto tako poludila instrument tabla, problem je bio u nekom konektoru, tj. lošem spoju table sa kablovima, zato velim, vozi u servis da pogledaju.

GDadek
26.09.2010., 21:26
Bio sam u jednom servisu ispregledali auto i nije im jasno sta je uzrok kvara... kad su poceli nakraju nabrajati sta bi sve moglo biti i koliko to kosta cifra je bila prek 10 000 kn... a i pitanje je dali bi uspijeli rijesiti taj problem jer sesa takvim sta nisu susreli... a neda mi se baciti par tisuca kuna za nesto nisam siguran da ce mi 100% biti rijeseno... zato mi se lakse prvo ispitati dali je netko imao takvih slicnih problema i zivcirat se malo kad instrument tabla poludi... nije im nikak jasno zasto se to samo desava kad bude toplo u kabini auta... kad je hladno sve funkcionira odlicno... a i malo sam skeptican na te orginal servise... kad citam koliko se ljudi zali na njih... nije mi bas svejedno pogotovo kad odes kod njih kao ja i onda ti neznaju reci u cemu je problem a raskopaju ti pola auta...

sale75
26.09.2010., 21:29
skini kleme sa akumulatora,očisti ih i pogledaj dali igdje ima koji konektor da je labav,meni se na 75ici ista stvar dogodila,90%lampica su se palile naizmjence i kazaljka obrtaja se micala sama od sebe...problem je bio u klemi :top:

btw sad sam se sjetio necega bitnoga za tvoj slucaj,ja sam saznao da je klema tako sto mi je poznanik rekao kojemu se ista stvar dogodila na pezou 307...

antracit
26.09.2010., 22:44
Imam problem sa peugeotom 307, pa bi molio ako netko zna il se susreo s ovakvim problemom da mi pomogne...

Naime ovak, u zadnje vrijeme mi instrument ploca poludi. Cim je vani toplo samo od sebe kad otvorim vrata il otkljucam auto ili upalim grijanje u autu i cim se zgrije malo odmah mi se desava ovo kao na slici... i uopce se nevraca u normalu ako temperatura u kabini nepadne tj nebude hladnije... a sve ostalo na autu normalno funkcionira i bez tog problema i dok je taj problem... Cak se i kilometari pomaknu za onoliko koliko sam presao dok nije funkcionirala ploca.

http://slike.hr/slike/slika_10671.jpg.html

unaprijed zahvaljujem...
Kada se bolje zagledaš u kazaljke instrumenata je li koja lagano podrhtava?

GDadek
27.09.2010., 08:57
nepodrhtava ni jedna... bude kao na slici... sve padne na nulu upali se pozadina displeja i sve ove lampice te blica STOP...

Pluriel
27.09.2010., 11:22
Meni se na Citroenu desi ponekad da nakon 100 km vožnje lampice temperature motora sa dvi-tri crtice odu odjednom na maximalnih 6 u crveno.
A sva uredno, vode ima,kiler radi.
Samo stanem sastrane,skinem kleme na par sekundi,vratim nazad i sve u redu,nastavim vozit.
Probaj to!

GDadek
28.09.2010., 19:24
Probao sam skinuti kleme, ostavio pola dana... ocistio ih stavim nazad i opet ista stvar... ocito neka sitnica vjerovatno na instrumet ploci... :ne zna: za poludit...

sale75
28.09.2010., 19:27
probaj akumulator promjeniti,ista stvar se hoće dogoditi zbog slabog akumulatora(posudi od nekoga samo da vidiš hoće li riješiti problem)

GDadek
28.09.2010., 21:40
akumulator je nov, mjesec dana star... bas sam danas trazio taj problem po francuskom forumu od P307 i nitko s takvim problemom nema... :(

BB87
28.09.2010., 22:32
mislim da bi ja znao u cemu je problem (imao sam slicnih iskustava i sa VW i sa Daciama i sa Citroenima, isto se pojavljivalo)
samo mi glupo rec da me se nebi ismijalo (kao i inace) od pojedinih forumasa :rolleyes:

sale75
28.09.2010., 22:59
zajebi njih,pomozi čovjeku :mig:

BB87
29.09.2010., 00:03
mislim da je jebeni osigurac za instrument plocu :rofl:

obicno je to ustvari vise osiguraca, ono jedna serija osiguraca zaduzenih za rad ploce.. obicno se tako zablesira odjednom i da reagiraju na temperaturu.
recimo ista je prica bila sa brisacima. motor brisaca se znao iz cista mira upaliti nakon sto bi se kabina ugrijala.. kasnije se sjebo i motoric od brisaca jer je jadan radio po cjele dane i noci. naravno i letvice otsle. eto sta uradi osigurac glupi

inace obicno se ti osiguraci nalaze tamo na boku lijevo od volana skines kapu i tamo su svi osiguraci

GDadek
29.09.2010., 07:57
nema nikome ista bit glupo za reci... svaki prijedlog mi je dobro dosao i valja ga isprobati... zato velika hvala svima tko god mi da bilo kakav prijedlog... a osigurac idem probati zamjeniti :top:

iferko4
02.02.2011., 21:21
Ma nisi jedini. Ima vas ko rusa. Znam jednoga koji je do 20000km promijenio pol auta. Ti si još i dobro prošao. Kupi sad poslije peugeota 307 citroena c4 pa ćeš vidit kaj se sve tamo događa, isto zanimljivo.

c4 je dobar auto.. malo problem podvozje.. i neke sitnice.. al mora bit 1.6 hdi ili 2.o hdi... na benzincu svakom.. 1.4,16v 1.6,16v na svakom treba skidat glavu.. prođe brtva na glavi.. i kad se zamijeni onda je ok... al sa dieselom nema problema.. radio sam u citroenovom servisu!

franzjoseph
03.02.2011., 08:19
Ne znam za ostale Peugeote, ali naši prijatelji, u duši Peugeotovci, prodali krajem prošle godine svoj 106 1.4 iz 1998. sa 323.000 km. Poanta je da s tim autom nije bilo ama baš nikakvih problema, uredno održavanje i umjerena vožnja i to je to. Prije toga su imali 309 1.4 iz 1991. za kojeg vrijedi slična priča, i njega su prodali sa mali milijun prijeđenih kilometara. Sad im je stigao novi 207 1.4 VTi, pa bumo vidjeli...

marek45
03.02.2011., 20:01
c4 je dobar auto.. malo problem podvozje.. i neke sitnice..

može detaljnije ako nije problem?

arni89
11.04.2011., 19:38
pozdrav svima jel moze neko da mi kaze kako da zamijenim sijalice na board computeru jer mislim da mi ne rade dvije u lijevom i desno uglu,a vidi se na sredini da sija? hvala unaprijed pozzz

finswimmer
12.04.2011., 08:27
Ja mijenjao. Iza idu 3 komada žaruljica, ne znam sad točno kojih piše mi negdje. Trebat će ti posebno mali i zvjezdasti vrh na odvijaču. Onaj kao što se mobitel sa njim rastavlja. Ekran od boarda se skida sa armature tako da ga uhvatiš sa prednje strane za sjenilo i gurneš prema staklu kao da ćeš ga odvalit, ali polako naravno. Stavljen je samo na klik. Onda vidiš dalje što ti je za činiti, prvo koji ti alat točno treba i koje žaruljice. Moraš uzet identičnu jer ti neće ravnomjerno svijetlit. Jedna dođe možda 2-3kn. :mig:

arni89
10.05.2011., 17:30
zdravo ponovo imam jedno pitanje,na rucici mjenjaca sa strane ima kao tipka neka,na rucici pise ako je stisnes ukljucis nesto AUTO,pa ako moze neko da mi kaze za sta sluzi jer stiskao sam je ali nista nisam primjetio da se promjenilo???
hvala unaprijed :mig:

Đunđi Bunđi
10.05.2011., 17:51
zdravo ponovo imam jedno pitanje,na rucici mjenjaca sa strane ima kao tipka neka,na rucici pise ako je stisnes ukljucis nesto AUTO,pa ako moze neko da mi kaze za sta sluzi jer stiskao sam je ali nista nisam primjetio da se promjenilo???
hvala unaprijed :mig:

To je tipka za katapult sjedala... Ne stisci to ak ne zelis najebati

Josip09
10.05.2011., 20:46
pozdrav peugeot ekipi !
ja to smeče (307 2,0 hdi) vozim 4 godine i osim tih lupkanja ,tri bip-a,lampica za zračni jastuk,izmjene zadnjeg lagera,otpadanja ukrasne kape motora,sad i grijanje šteka ujutro.jednostavno ne grije puše rošta ali dok ne stanem i ne ugasim ga na nekoliko minuta neče grijat(ne javlja se stalno ,onak povremeno da me podsjeti).otpusti sam čep od rashladne tekučine i izašlo je dosta zraka da nije to bilo malo prezategnuto ??? POMOČ SVAKE VRSTE DOBRODOŠLA ZA SVE NAVEDENE PROBLEME !!!:s

Ajd molim te napravi nekog reda u postu a onda govori drugom da je smeće. Iz ovog posta se ne može ništa isčitati. Gdje i kako je auto održavan,, koliko ima km, koji su problemi. Sve je nabacano u jednu rečenicu koja nema ni repa ni glave.

Da ga bog boguje čep na rashladnoj posudi se sam nemre odšarafiti, jedino ako nešto nije ispravno, a ta neispravnost se može uzrokovati fizičkim faktorom i mušićavom glavom. Odakle je izašlo dosta zraka, posude rashladne tekučine?

Šta se podrazumijeva pod kvar tri "bip-a" ?

Šta je s lampicom zračnog jastuka, svijetli? Dali si prvi vlasnik, dali je auto bio razbijen? Čupaš li se rukom za volan kad izlaziš iz auta?