PDA

View Full Version : Staklokeramička ploča

stranice : [1] 2

Lavica
26.01.2004., 15:14
Ljudi moji i tako sam i ja kupila tu pločicu (2 pl. + 2 stru.) i sva oduševljena ja nju svako malo idem gledati i mislim si stvarno super stvarčica kad skuzim danas da sam ju već malkice na kolima od struje ko ogrebala i tako ja odem na stranicu gorenja da vidim kak se treba ponasati prema tom osjetljivom biću i znate kaj saznam? Da se na nju smiju stavljati samo rajngle sa ravnim dnom.
Mislim stvarno glupost kaj da uzmen rašpu i gotovo sve svoje rajnglice izrašpam radi gospodičn? ( e neće ići!)
Ljudi jel su stvarno sve te staklokeramičke ploče tak osjetljive ili je samo moja?

kumek
26.01.2004., 15:26
Mi imamo plin na bocu i nekaj smo si mislili oko te ploče ali:

1. Skupa je
2. Troši struju ko blesava
3. Ako postoji plin to je puno isplativije nego struja
4. Ako ima plin onda je bolje uzeti samo plin jer onaj jedan ili dva ringa sa strujom ne koristimo, osim ako nema plina. Ako nema plina bolje da imamo rešo sa strane dok ne nabavimo plin, a ne pljunuti toliku lovicu. U novoj hiži je gradski plin, pa se držimo iste logike.

Zaključak: Kupili smo ploču samo na plin i to ne staklokeramičku.
A da je staklokeramička ljepša, to je točno.

FridaS
26.01.2004., 15:35
Zanima me kako izgleda kad ti na takvu ploču iskipi nešto (npr. mlijeko)... I zapeče se ... :confused:

Javi kad se desi ;)

Winona
26.01.2004., 16:18
kad mlijeko iskipi i zapece se onda se uzme strugalica ( vrsta zilete posebno za tu plocu, ne moze ostetiti povrsinu ali otkloni zapeceno kosta nekih 3,00 € ) + takve ploce se ciste posebnom tekucinom za ceran. U obicnom carliju ne ode a ne smiju se cistiti necim agresivnim tipa domestos.

Tekucina nekih 300 ml bocica traje jako dugo, nekoliko mjeseci.

Prednost te ploce je - stedi energiju, jako brzo se ugrije ( u sekundi) i jako brzo se ohladi.

Uz to vecina ploca ima opciju da se onaj oznaceni oblik ( velicina gdje su grijaci ) poveca, ovisno o tome ako bi recimo nesto zagrijali u limu za pecenje...

Imam averziju na plin u kuci pa to i nije bila opcija o kojoj sam razmisljala.

Ako se odrzava takva ploca traje dugo, evo kod mene vec treca godina jos nema tragova

Ne znam za gorenje ( moja ploca je electrolux kao i svi aparati ostali - ugradbena kuhinja ) ali mogu rajngle raznih vrsti.

Ja recimo koristim i wok od gusnatog tvrdog i grubog metala i sve pet.

chiquita
26.01.2004., 19:16
daklem, i ja sam svojevremno htjela to čudo tehnike u svojoj kuhinji ali su me svi odgovarali od toga ali ja ne budi lijena obilazila trgovine i guštala se...
tako jedne subote odoh u gramat i gleduckam tu staklokeramičku ploču i uočim jednu koja ima i plinske grijače na kojima stoji ona rešetkica kao i na normalnim kuhalima odnosno pločama i meni neki crv u guzici neda mira i ja to malo nadignem, vratim nazad i pomaknem, vrlo, vrlo malo, bez pritiska i uspjela sam ogrebati tu staklokeramičku površinu.
to mi je bilo dovoljno da se pozdravim s tim.
a i nije mi jasno kaj ak staviš malo teži lonac pa nema šanse da lonac bar za mm ne pomakne tu rešetkicu i ne ogrebe ploču.
daj mi zdravoseljački šporet i ja mirna.:D

Lavica
26.01.2004., 20:21
Ali moja na nogicama od nosača ima neku gumu pa ne grebe.

iwoa
26.01.2004., 21:00
Moze se cistiti i sa onom spiralom od rostfraja, takodjer bez ogrebotina, a nikako ne s onim grubim dijelom spuzvice za pranje lonaca etc.

Lei
27.01.2004., 08:13
Ja sam se ful palila na onu staklokeramicku od Gorenja koja ima upravljanje na senzore, nema gumbica. Ali plin je plin, i to jos gradski, pa smo na kraju uzeli 3 plin + 1 struja, na staklokeramici. Nemam pojma kako radi, stoji zapakirana i ceka ugradnju negdje krajem veljace. :D

Uh, bas sam bila korisna, nema sto :bonk:

Winona
27.01.2004., 09:07
moze neki link kako izgleda ta ceran ploca a jos s nekim resetkama itd :confused: Pojma nemam kako to izgleda.Hvala

Lei
27.01.2004., 09:19
Winona kaže:
moze neki link kako izgleda ta ceran ploca a jos s nekim resetkama itd :confused: Pojma nemam kako to izgleda.Hvala

nisam pronasla nista od gorenja, pa evo jedna od Whirlpoola (http://www.whirlpool.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?langId=-1002&storeId=10054&catalogId=10001&spg=WPHOBSBIGASWITHTOPCONTROLS&pF=WPHOBS&rm=WPCooking&partNumber=sku-WPBundleBean_ProdPage&pR=sku-product_id_857830115010)

Winona
27.01.2004., 09:42
hvala :)

Ja to zaista dosad nisam vidjela, ovdje po ducanima ima samo obicnih ceran ploca a nisam sigurna da bi ovo s linka netko ovdje i kupovao.

slicno ovome (http://www.electrolux.de/node679.asp?prodid=14003)

gdje se velicina ringa podeseava ovisno o potrebi tj. onaj unutarnji gori uvijek a veci samo ako treba... za protve i slicno

djidjimidji
27.01.2004., 09:52
Lavica kaže:
Ljudi moji i tako sam i ja kupila tu pločicu (2 pl. + 2 stru.) i sva oduševljena ja nju svako malo idem gledati i mislim si stvarno super stvarčica kad skuzim danas da sam ju već malkice na kolima od struje ko ogrebala i tako ja odem na stranicu gorenja da vidim kak se treba ponasati prema tom osjetljivom biću i znate kaj saznam? Da se na nju smiju stavljati samo rajngle sa ravnim dnom.
Mislim stvarno glupost kaj da uzmen rašpu i gotovo sve svoje rajnglice izrašpam radi gospodičn? ( e neće ići!)
Ljudi jel su stvarno sve te staklokeramičke ploče tak osjetljive ili je samo moja?
e moja Lavica, kako mi se čini, tebi još nitko nije odgovorio :( čudni ljudi.
dakle, sve su staklokeramičke ploče takve. posude moraju imati ravno dno i najbolje je kad kupuješ posuđe da pogledaš ispod jesu li adekvatne za staklokeramiku (ima oznaka za to, primijetit ćeš). ovo pak ne znači da dno mora biti bez i najmanje neravnine, ali ne smiješ koristiti stožasto posuđe (tipa one kineske tave za povrće) i ne smije ti lonac biti puno manji od površine koja se ugrije (najbolje je da je jednak kao ugrijana površina). u suprotnom mogu se pojaviti pukotine.

ja imam staklokeramiku, gorenje, 4 puta struja, i jako sam zadovoljan. lonac se jednoliko zagrijava, hrana se ljepše kuha, posuđe se lako pere, nemam po kuhinji piknjice od plina... a obzirom da prije nisam imao kuhinju te sam sve posuđe kupovao novo - nije mi bio problem s ravnim dnom ili đezvicama (koje na takvom kuhalu možeš zaboraviti)...
kuham već više od jedne godine i nemam nikakvi oštećenja niti prigovora na kvalitetu proizvoda. ha, možda sam po prirodi malo pažljiviji... ne znam :D

Winona
27.01.2004., 10:16
eh dji - cudni ljudi, ja sam lavici odgovorila jos jucer ali tko bi to citao ne ? ;)

U istom postu sam napisala da korstim wok, gusnati, hrapavi i da koristim i posude neravnog dna i da jos nema ni jedne ogrebotine.

I nema pukotina ako je lonac manji od ugrijane povrsine - nego je to samo uludo trosenje energije a i to ne kod svih ploca , neke se automatski ugase ( jer je grijac spiralni) ako nema lonca na njemu. Tj prilagode se velicini lonca ( moja recimo a nije bila nis posebno skupa ploca )

Dzezvu imam i koristim, dakle opet ne stima.

Kuham vec trecu godinu a i po prirodi sam pazljivija.;) :D

Lavica
27.01.2004., 10:30
Hvala djidjimidji :)

margarita
27.01.2004., 17:24
Lavice,

mi imamo stkleno/keramicku plocu - stara je oko 7 godina al nema ni jedne ogrebotine

kuhamo sve zivo, spustamo vruce i hladno na nju, ne trebaju nam posebni lonci,

s ciscenjem nema problema, sve ode vodom i deterzdentom za sudje, ako sto pokipi bitno je da odmah obrises koliko moze a onda uzmes spuzvicu za pranje sudja i malo deterdzenta i sa grubljom stranom lagano protrljas i sve ode a nema ogrebotina

ima i posebna emulzija za cistiti i sjajiti te ploce ali mi to koristimo mozda dva puta godisnje - cisto zato sto je imamo (dobili davno uz taj stednjak - eto trajenam vec 7 godina hehehe) - ali inace nema potrebe

to mi je od sad najjednostavniji stednjak za odrzavati a imala sam svakakve i na struju i na plin

T@nja
27.01.2004., 17:28
Lei kaže:
Ja sam se ful palila na onu staklokeramicku od Gorenja koja ima upravljanje na senzore, nema gumbica.

Tu mi imamo. Poslije perilice, to je nesto najbolje sto se moze imati :)

telk
19.02.2004., 14:18
Imam štednjak Gorenje s staklokeramičkom pločom već 3 godine i ploča je ko nova i danas.
Gorenje kao i večina proizvođača ne proizvodi staklokeramičke ploče već ih ugrađuje tuđe u svoje štednjake.
Kod mene je CERAN® by SCHOTT i mislim da je večina ploča od ovog proizvođača.

Za održavanje koristim mali strugač ( za skidanje farbe sa stakla ,
izgleda kao žilet sa drškom) kojim se sastružu zagorele nečistoće.
Zatim običnom spužvicom i detrđentom za suđe prebrišem i
na kraju namažem sredstvom za održavanje ploče.

Sredstvo je iz DM-a baš specijalno za staklokeramičke ploče (cca 20 kn). Sredstvo ostavlja određni film koji 'Štiti' ploču.

Link od CERAN ploča:
http://www.schott.com/whitegoods/english/products/ceran/

Blueberry
20.02.2004., 08:13
Ja imam staklokeramičku ploču od boscha, tri plina jedna struja. Iznad plina su one metalne "mrežice" na gumama.
Ploča se super čisti običnim deterdžentom za suđe, ali ju čistim redovito.
Ono što mene smeta je što se svaka točkica na njoj vidi. Prekrasno izgleda, crna i sjajna, ali nakon bilo kakvog kuhanja, briši i rifljaj.
Imam je oko godinu dana i nigdje nije ogrebana. Kuham i u woku, i običnim rajnglama, tavama... sve pet!

Lavica
20.02.2004., 11:52
Evo nakon nekog vremena ja i moja pločica smo se bolje upoznale :)
Sad se javio novi problem! :(
Na gumbima za regulaciju plina i struje oni brojići se skidaju ko ludi, za mjesec dana nebu valjda bilo ni jednog brojčeka :mama:
E sad se ja pitam ma kako si to gorenje može dopustiti da prodaje tako nekvalitetne gumbe.
Čak sam razmišljala da si kupim nove gumbiće za čvršće pričvršenim brojevima.

djidjimidji
20.02.2004., 12:01
Lavica kaže:
Evo nakon nekog vremena ja i moja pločica smo se bolje upoznale :)
Sad se javio novi problem! :(
Na gumbima za regulaciju plina i struje oni brojići se skidaju ko ludi, za mjesec dana nebu valjda bilo ni jednog brojčeka :mama:
E sad se ja pitam ma kako si to gorenje može dopustiti da prodaje tako nekvalitetne gumbe.
Čak sam razmišljala da si kupim nove gumbiće za čvršće pričvršenim brojevima.

a di su ti gumbići? na ploči ili su zajedno s pećnicom. naime, ja imam i pećnicu gorenje tak da su mi gumbići na pećnici, a ploča je ravna bez gumbića.... i niš mi se ne skida od tih brojeva... mislim, pa kaj radiš s njima? kaj se od dodira skidaju??? ludilo! :eek:

inače, negdje sam pročitao (a možda griješim) da kao sredstva za pranje suđa nisu dobra za ploču. ja ju operem običnom vodom i onda specijalnim sredstvom.... i super je... btw - imam samo struju!

Lavica
20.02.2004., 12:21
Moji gumbići su ti gore na ploči. I kad perem ploču možda i dodirnem koji gumbić, ali svejedno mislim da se ne bi trebali tako lako skidat.
Čak sam probal s noktom malkice zagrebat i tak sam i skinula jesnu 0. KATASTROFA!

Winona
21.02.2004., 16:53
inace, negdje sam procitao (a možda griješim) da kao sredstva za pranje suda nisu dobra za plocu. ja ju operem obicnom vodom i onda specijalnim sredstvom.... i super je... btw - imam samo struju!

dobro si procitao.;) Nama pri dostavi rekli ( dobili i prvu bocicu sredstva za ciscenje, da samo time)

Ne cini mi se prakticno imati gumbe gore na ploci - bilos to da peces, odmah ih pospricas, masnoca i sve se lovi na njih.

Ja imam u skopu pecnice.

azuro
04.03.2004., 12:32
hmm... ja sam upravo kupio ploču od gorenja ect 68 chl ili tako nekako.... kad je ugradim javim kako će ispasti :-)

Lei
04.03.2004., 12:34
Ja sam na svojoj jutros prvi put kuhala, dorucak :-) Joj kako je krasna :cerek: I ono sredstvo za cisnjenje (20 kn, Metro) ju odlicno ocisti, drugi ostavljaju fleke :(

azuro
20.04.2004., 13:45
eto prošli su i prvi tjednu kuhanja.... dojmovi su pozitivni:W

Skura
10.09.2007., 11:39
Sinoc sam uspjela izgrebat svoju ploču onim nožićem - ne pitajte kako :zubo:

I sad je moje pitanje: postoji li mogućnost da se rasprsne dok budem kuhala :eek: :confused:

Joules
10.09.2007., 12:31
sogorici zaflekala candy ili elektrolux (meni se svidja jer nema "sarafa" nego ima "touch" gumbe... ):confused: plocu tako da sam na vrucu plocu stavila mokru posudu i tako nekoliko puta dok nisam skuzila... ostane bijelo... ja sebi protumacila kamenac... :confused: (meni se svidja jer nema "sarafa" nego ima "touch" gumbe... )

Renata
10.09.2007., 12:45

a kakva je to rajngla koja nema ravno dno?
ako je i na "V" oblik, ima jedan dio ravni.
ne kužim, moje sve rajngle su sa više-manje ravnim dnom.
imam i ja staklokeramičku ploču, kuham na struju. i jedino me smeta kaj ju ne mogu savršeno očistiti niti sa specijalnim sredstvima, onaj dio gdje se žice griju ispod, uvijek je jedan krug fleke koji nejde dole sa ničim!
ali s obzirom da je crna, to se malo vidi, i baš mi je lijepa i zadovoljna sam.
kad uselim u kuću, namjeravam imati isto staklokeramičku, samo na plin!

Luda bejbi
10.09.2007., 16:04
A jel neko zna razliku izmedju staklokeramickih i indukcijskih ploca? :misli:
Mislim, izgledaju isto...

vikica
10.09.2007., 16:57
A ploče od kaljenog stakla? Jel su isti problemi s čišćenjema kao staklokeramiku, i jesu li od kaljenog tako osjetljive?

mimimimi
10.09.2007., 20:35
meni je čovjek objašnjavao da ne postoji staklokeramička ploča na plin, nego je sve više manje vatrostalno staklo...(ili neka c opcija koje se ne sjećam.. :o ) )
i da nije neke pretjerane kvalitete...
zato smo se odlučili na dobri stari inox...

mek djevrek
10.09.2007., 22:20

obicna staklo keramicka ploca ima ispod samog stakla infracrvene grijace,dakle grijaci griju ispod stakla usiju se na crveno i to je to.
mos kuhat u svakom posudju i nema frke.

indukcijske ploce imaju naravno isto staklo kao i obicne ploce, samo nemaju klasicne grijace, vec se elektromagnetskim valovima potice zagrijavanje u samoj posudi za kuhanje. kod ovih ploca onog casa kad ugasic struju prestane i zagrijavanje u posudi. e na tim plocama nemres kuhat u posudju koje sadrzi aluminij, vec samo zeljezno posudje inox i dr.nema zeptera i ostalog posudja koje ima oo debelo sendvic dno, jer u njemu u nekom sloju ima aluminija pa se nece nist zagrijat. inace ove ploce puno brze ugriju vodu u loncu od bilo koje druge (cca 4x brze).;)

mek djevrek
10.09.2007., 22:22
meni je čovjek objašnjavao da ne postoji staklokeramička ploča na plin, nego je sve više manje vatrostalno staklo...(ili neka c opcija koje se ne sjećam.. :o ) )
i da nije neke pretjerane kvalitete...
zato smo se odlučili na dobri stari inox...

ja isto volim inox. cini mi se da se lakse odrzava od stakla, a ako ga zgrebes mos ga ispolirat pa je ko nov, sto sa staklom ne i de.

Luda bejbi
11.09.2007., 15:24
obicna staklo keramicka ploca ima ispod samog stakla infracrvene grijace,dakle grijaci griju ispod stakla usiju se na crveno i to je to.
mos kuhat u svakom posudju i nema frke.

indukcijske ploce imaju naravno isto staklo kao i obicne ploce, samo nemaju klasicne grijace, vec se elektromagnetskim valovima potice zagrijavanje u samoj posudi za kuhanje. kod ovih ploca onog casa kad ugasic struju prestane i zagrijavanje u posudi. e na tim plocama nemres kuhat u posudju koje sadrzi aluminij, vec samo zeljezno posudje inox i dr.nema zeptera i ostalog posudja koje ima oo debelo sendvic dno, jer u njemu u nekom sloju ima aluminija pa se nece nist zagrijat. inace ove ploce puno brze ugriju vodu u loncu od bilo koje druge (cca 4x brze).;)

:s Hvala!!! Sad znam sta cu izabrati... :top:

2911
13.09.2007., 11:59
Moja je staklokeramička, ali još ju nisam spojila:brukica: (tek sam se preselila u stan) tak da ne znam dal je fakat tak osjetiljiva. Mislim, našla sam na netu upute i jebote, po njima, najbolje da ju imam za ukras:p

tzac
13.09.2007., 15:03
Moja je staklokeramička, ali još ju nisam spojila:brukica: (tek sam se preselila u stan) tak da ne znam dal je fakat tak osjetiljiva. Mislim, našla sam na netu upute i jebote, po njima, najbolje da ju imam za ukras:p

Ma samo naprijed, navali na kuhanje bez straha. Takve ploče su super, moja i nakon 3 godine ko nova, a trpi i punicu i ženu i kćer, a bogme i moju malenkost. Kuhamo i kavu, dakle na maloj đezvi, sve 5. Čišćenje kao što je rečeno, ako ima zapečenog, prvo s nožićem za čišćenje stakla, onda s nekim sredstvom za čišćenje staklokeramike ( DM, Metro i sl. ) a za super glanc, poprskaš nešto za čišćenje stakla, pa papirom posušiš. I naravno da ne treba ovo raditi svaki dan, osim ako uvijek ne želiš visoki sjaj.

Tiare Flower
14.09.2007., 23:43
Čišćenje kao što je rečeno, ako ima zapečenog, prvo s nožićem za čišćenje stakla, onda s nekim sredstvom za čišćenje staklokeramike ( DM, Metro i sl. ) a za super glanc, poprskaš nešto za čišćenje stakla, pa papirom posušiš. I naravno da ne treba ovo raditi svaki dan, osim ako uvijek ne želiš visoki sjaj.

Kakav je to nožić za čišćenje stakla i gdje se može kupiti?

tzac
15.09.2007., 02:43
Kakav je to nožić za čišćenje stakla i gdje se može kupiti?

Imaš ga za kupiti u dućanima s bojama i lakovima. Obično se koristi za skidanje pošpricane boje ili ljepila sa stakla, a izgleda nešto slično kao britvica za brijanje i košta par kuna

nešto slično ovome ali na rubu ima čelični nožić

http://www.mareta-prom.hr/images/ciscenje/3357_v.jpg

Tiare Flower
15.09.2007., 15:23
Imaš ga za kupiti u dućanima s bojama i lakovima. Obično se koristi za skidanje pošpricane boje ili ljepila sa stakla, a izgleda nešto slično kao britvica za brijanje i košta par kuna

nešto slično ovome ali na rubu ima čelični nožić

http://www.mareta-prom.hr/images/ciscenje/3357_v.jpg

Hvala ti.

Da, vidjela sam to kod majstora (kod malera) - imali su to za skidanje pošpricane boje, kao što kažeš.

Grinch_zg
15.09.2007., 21:03
Hvala ti.

Da, vidjela sam to kod majstora (kod malera) - imali su to za skidanje pošpricane boje, kao što kažeš.

Muller-city center One, imaš kupiti čistilicu i rezervne "žilete" za nju. Sredstvo, preporuka Cera Clean od Reckitt Benckiser.

štemajzl
07.11.2007., 11:30
Kupili smo Zanussi ploču 4x struja s touch komandama. Ugrađena je, ali kako se još nismo uselili u stan, ploču sam isprobao samo nabrzinu.

... I primijetio sljedeće. Kad npr. jedno od grijaćih mjesta namjestim na recimo 6, ono se zacrveni, počne grijati, ali nakon par sekundi se ugasi, a na komandama ostane svjetliti 6.

E, a sad pitanje - da li je to normalno (jer možda ima senzor pa ne grije dok nema lonca) ili nešto izbacuje pa je to posao za servisera? Jel neko imao sličnih problema?

crazyform
07.11.2007., 12:46
Kupili smo Zanussi ploču 4x struja s touch komandama. Ugrađena je, ali kako se još nismo uselili u stan, ploču sam isprobao samo nabrzinu.

... I primijetio sljedeće. Kad npr. jedno od grijaćih mjesta namjestim na recimo 6, ono se zacrveni, počne grijati, ali nakon par sekundi se ugasi, a na komandama ostane svjetliti 6.

E, a sad pitanje - da li je to normalno (jer možda ima senzor pa ne grije dok nema lonca) ili nešto izbacuje pa je to posao za servisera? Jel neko imao sličnih problema?

to je posve normalno,bar je tak na mojoj(ariston).obično ti imaju 2 brza kuhala i dva spora.to što si ti upalio vjerojatno si upalio brzo grijače mjesto.

crazyform
07.11.2007., 12:47

to je posve normalno,bar je tak na mojoj(ariston).obično ti imaju 2 brza kuhala i dva spora.vjerojatno si upalio brzo grijače mjesto.

štemajzl
07.11.2007., 13:02
Probavao sam na različitima. Nadam se da je stvarno tako.

U svakom slučaju, hvala na pomoći.

Jatza
07.11.2007., 21:52
Mislim da sam negdje pročitala da prvo treba staviti posudu na grijaće mjesto pa uključiti... možda zato. Ja imam tri na plin i jedno na stuju pa ga rijetko koristim... :ne zna:

hator
08.11.2007., 13:42
ja nadobudna kupila domino staklokeramičku ploču jer mi veća ne treba i to končarevu jer mi je ta bila kao lijepa. i već mi prisjelo jer nisam imala pojma da imaju svije vrste ploča , sa termostatom , i bez termostata. naravno da sam ja izabrala onu sa termostatom i kad kuham ona se non-stop gasi , prvo sam mislila da ne valja , zvala servis , oni danas došli i onda mojoj staroj reklida je sa pločom sve u redu ali ima taj glupi termostat. sad meni nije jasno koliko će mi trebati da pored takvog sranja skuham ručak a da ne riknem od gladi?:confused:

crazyform
08.11.2007., 20:31
ja nadobudna kupila domino staklokeramičku ploču jer mi veća ne treba i to končarevu jer mi je ta bila kao lijepa. i već mi prisjelo jer nisam imala pojma da imaju svije vrste ploča , sa termostatom , i bez termostata. naravno da sam ja izabrala onu sa termostatom i kad kuham ona se non-stop gasi , prvo sam mislila da ne valja , zvala servis , oni danas došli i onda mojoj staroj reklida je sa pločom sve u redu ali ima taj glupi termostat. sad meni nije jasno koliko će mi trebati da pored takvog sranja skuham ručak a da ne riknem od gladi?:confused:
i moja se pali i gasi.a brže mi se skuha nego na plinu.

štemajzl
08.11.2007., 20:54
Hvala, ljudi. Izgleda da nisam takav pehist, bar po ovom pitanju.

vikica
10.11.2007., 16:49
uzela sam sredstvo za staklokeramiku (ceran), očistila danas svoju ploču (od kaljenog stakla), ali sve je mrljavo od toga! :rolleyes:
moram sa papirnatim ubrusom glancati da bi dobila sjajnu površinu!
zar se to i vama događa? :eek:

zlatna
06.01.2008., 19:12

jel ima netko novih dojmova i savjeta o staklokeramickim plocama?

ime firme ?

kome su se izbrisale komande?

jel se lako unistavaju,izgrebu?

sa kojima ste zadovoljni? :)

štemajzl
06.01.2008., 19:18
uzela sam sredstvo za staklokeramiku (ceran), očistila danas svoju ploču (od kaljenog stakla), ali sve je mrljavo od toga! :rolleyes:
moram sa papirnatim ubrusom glancati da bi dobila sjajnu površinu!
zar se to i vama događa? :eek:

Na DenkMit sredstvu iz DMa to je dio uputa. Sredstvo na mokru krpu, istrljati i nakon toga papirnatim ubrusom obrisati.

vikica
07.01.2008., 17:47
Na DenkMit sredstvu iz DMa to je dio uputa. Sredstvo na mokru krpu, istrljati i nakon toga papirnatim ubrusom obrisati.
:) Ma ja odustala od tog sredstva. Perem samo sa sapunicom i vodom, i onda pobrisem. Posto perem svaki dan plocu, ne da mi se puno "picajzlit". Ak je neka mrljica ili se ne sjaji: uzmem malo octa na krpu i prebrisem; i sve se sjaji! :top:

dejank
07.01.2008., 22:05
Ja sam u DM-u kupio baš neku spužvicu za ceran od vilede, ima čak i logo schot-a na omotu. Spužvica je žuta s plavom stranicom za grebanje, a veličine je kao ona tanka viledina zelena za suđe. S tm da je u pakiranu jedna. Strava. Oribao sam s njom nešto što je bilo kipilo. Ima jednu stranicu za ribanje, a druga je za glancanje :top: Odlična stvar. To svakako kupite!!!

Annnete
08.01.2008., 13:56
Ja sam u DM-u kupio baš neku spužvicu za ceran od vilede, ima čak i logo schot-a na omotu. Spužvica je žuta s plavom stranicom za grebanje, a veličine je kao ona tanka viledina zelena za suđe. S tm da je u pakiranu jedna. Strava. Oribao sam s njom nešto što je bilo kipilo. Ima jednu stranicu za ribanje, a druga je za glancanje :top: Odlična stvar. To svakako kupite!!!

Upravo sam je kupila, al malo me strah da mi ne osteti plocu, abrazivni dio na spuzvici mi izgleda kao na svakoj drugoj :ne zna:

dejank
08.01.2008., 15:18
Upravo sam je kupila, al malo me strah da mi ne osteti plocu, abrazivni dio na spuzvici mi izgleda kao na svakoj drugoj :ne zna:

Pa probaj na nekom ćoškiću. Pa ne bi valjda schot stavljao svoj logo, ako to ne valja. Siguran sam da su oni to dobro iztestirali. A i ja sam. Bez straha ribaj, pa usjaji s finijim krajem. :top:

zlatna
08.01.2008., 16:40
jel moze firma vasih ploca please ..please .. please :s

pokusavam naci bilo kakvu dobru preporuku od ljudi koji zapravo upotrebljavaju svoju plocu i zadovoljni su njome .. a nisu prodavaci u ducanu :D

vikica
08.01.2008., 16:48
Ja imam canady, moja je na plin (nije staklokeramika, nego kaljeno staklo, pa je mozda malo jača,bolja? ne zna, ne kuzim razliku!). super sam zadovoljna. iako je perem s onom spuzvom za sudje i sa djelom za ribanje nema niti jedne ogrebotine. slikice kod gumbica za paljenje su ispod stakla, pa se ne mogu pobrisati. sve u svemu, na svaki detalj se pazilo, i ja jos nisam nasla manu! osim sto je stalno moram prati!:)

SuperSeka
08.01.2008., 18:43
http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=514&zadetek=0
Dal ima mozda netko ovakvu plocu i ako da kakva je?

vikica
09.01.2008., 10:17
http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=514&zadetek=0
Dal ima mozda netko ovakvu plocu i ako da kakva je?
Uuuu! Totalno je lijepa! Ja bi ti savjetovala da je odes vidjeti uzivo i samo pripazis na detalje oko gumbica (slikica za plamenik, i izradu samih gumbica tj. koliko ce ih tesko biti odrzavati).

A ploca je super!(bar izgledom, i sumnjam da moze biti nekvalitetna) :top:

Annnete
09.01.2008., 11:39
jel moze firma vasih ploca please ..please .. please :s

pokusavam naci bilo kakvu dobru preporuku od ljudi koji zapravo upotrebljavaju svoju plocu i zadovoljni su njome .. a nisu prodavaci u ducanu :D

ja imam gorenjevu i to ovu:

http://www.gorenje.hr/16940?aid=12672

super sam zadovoljna.

SuperSeka
09.01.2008., 11:47
Uuuu! Totalno je lijepa! Ja bi ti savjetovala da je odes vidjeti uzivo i samo pripazis na detalje oko gumbica (slikica za plamenik, i izradu samih gumbica tj. koliko ce ih tesko biti odrzavati).

A ploca je super!(bar izgledom, i sumnjam da moze biti nekvalitetna) :top:

Hvala na podrsci! 100% je kupujem. Vidjela sam ju uzivo i izgleda jos ljepse:D

gfosa
09.01.2008., 19:00
@superseka ja imam tu ploču već godinu dana. Super je! Gumbići za paljenje se lijepo mogu skinuti kao i nosači plamenika pa se ploča može lijepo očistiti. Preporučam!

EMISTIL
09.01.2008., 19:23
jel ima netko novih dojmova i savjeta o staklokeramickim plocama?

ime firme ?

kome su se izbrisale komande?

jel se lako unistavaju,izgrebu?

sa kojima ste zadovoljni? :)

savjet
staklok.. ali samo plinska

ovo ti je iz iskustva belive me jer svaki put kad se vratim k mušteriji
čujem ono -pa ja sam mislil da je to brže i jače ali štaš kad ljudi vole
fency
nema do plina!!

štemajzl
09.01.2008., 20:49
Pretjeruješ.

Ja kao zakleti plinaš sam bio izuzetno skeptičan prema zanussi ploči 4x struja. Sve se skuha vrlo brzo, reativno brzo se i ohladi, a jedino što zahtijeva malo prilagođavanja su manje jačine grijanja.

Bez obrzira na sve, ploča je zakon i mogu je preporučiti.

dejank
10.01.2008., 07:34
najbolje je pola-pola. Ako nema struje, plin je tu i obrnuto. A manje su šanse da ostanše bez ručka zbog nestanka jednog i drugog u isto vrijeme. :top: I meni to sasvim O.K. izgleda, ta pola-pola. Ja imam samostojeći štednjak gorenje sa staklo-keramičkom pločom plin-struja. I za ugradnju bi isto uzeo.

dejank
10.01.2008., 07:35

Jesi očistila ploču sa spužvicom?

Annnete
10.01.2008., 07:50

jesam, savršena je :)
pokipilo mi mliko :rofl: i ocistila sam bez strugalice za minutu. odlicna je spuzva :top:

vikica
10.01.2008., 09:04
najbolje je pola-pola. .
Ajd mi reci kad je tebi nestalo plina??? Vjerojatno nikada. Jos struja ponekad nestane. meni su ta pola-pola rjesenja bezvezna. Nikad na prosloj peci (koja je bila pol-pol) nisam koristila struju! Ali bas nikad!

znaci, mozemo svi u dm po tu spuzvicu! :top:

Jatza
10.01.2008., 10:13
Ajd mi reci kad je tebi nestalo plina???

Pa recimo ak' zgrada nema plin, neg' koristiš bocu...
Ja imam 3 plina i 1 struju koja dobro dođe kad ti nestane plina, obično nedjeljom dok kuham ručak... :D )

Inače, za savršeni sjaj ploču prebrišem sa sredstvom za prozore... :top:

dejank
11.01.2008., 21:12
Ajd mi reci kad je tebi nestalo plina??? Vjerojatno nikada. Jos struja ponekad nestane. meni su ta pola-pola rjesenja bezvezna. Nikad na prosloj peci (koja je bila pol-pol) nisam koristila struju! Ali bas nikad!

znaci, mozemo svi u dm po tu spuzvicu! :top:

Vrlo često dok sam živio sa svojima. Recimo mama pravi ručak i u pola kuhanja nestane plina u boci. I sad da nemaš struje, ostavi ručak i trči po plin. A naravno da ne postoji svuda plinska mreža, pa ljudi koriste plin iz boce. Pa vjerujem da se često događa u vrlo bitnom trenutku :D

Rekao sam da je spužvica odlična :top:

zlatna
17.01.2008., 17:45
savjet
staklok.. ali samo plinska

ovo ti je iz iskustva belive me jer svaki put kad se vratim k mušteriji
čujem ono -pa ja sam mislil da je to brže i jače ali štaš kad ljudi vole
fency
nema do plina!!

ma mora biti strujna .. plina nece biti :( nemojte me sada ubiti u pojam :ne zna:

ne smeta mi da sporo grije, samo mi je bitno da se ne kvari.. da se ne izbrisu oni krugovi .. da se ne izriba od posudja i tako ..

anarita
18.01.2008., 11:17
ma mora biti strujna .. plina nece biti :( nemojte me sada ubiti u pojam :ne zna:

ne smeta mi da sporo grije, samo mi je bitno da se ne kvari.. da se ne izbrisu oni krugovi .. da se ne izriba od posudja i tako ..

U jednoj kuhinji kuham na plin, nikada na struju, jer mi je tako nekako kuhinja koncipirana.

U drugoj kuhinji kuham isključivo na struju (staklokeramika), a plina niti nemam, jer kao prvo u zgradi nema plina, a pošto je kuhinja manja od ove prve, nije mi se dalo gubiti prostor za plinsku bocu.

Isprva sam se bojala kako će se ponašati staklokeramika i kako ću sve to pohvatati, jer sam do tad kuhala isključivo na plin, i, mogu ti reći da mi nema ama baš nikakve razlike.

Ne razumijem što to sporo grije kod staklokeramike, jer meni se odmah zagrije, nakon 1-2 sek., krugovi mi se nisu izbrisali i ne znam što bi trebala raditi po njima da se izbrišu, a i puno mi je jednostavnije čistiti tu ploču nego onu plinsku. Upravo zbog tog čišćenja i održavanja sam tražila i onu ploču što ima komande na dodir, ali naravo s mogućnošću zaključavanja.

zlatna
20.01.2008., 13:26
U jednoj kuhinji kuham na plin, nikada na struju, jer mi je tako nekako kuhinja koncipirana.

U drugoj kuhinji kuham isključivo na struju (staklokeramika), a plina niti nemam, jer kao prvo u zgradi nema plina, a pošto je kuhinja manja od ove prve, nije mi se dalo gubiti prostor za plinsku bocu.

Isprva sam se bojala kako će se ponašati staklokeramika i kako ću sve to pohvatati, jer sam do tad kuhala isključivo na plin, i, mogu ti reći da mi nema ama baš nikakve razlike.

Ne razumijem što to sporo grije kod staklokeramike, jer meni se odmah zagrije, nakon 1-2 sek., krugovi mi se nisu izbrisali i ne znam što bi trebala raditi po njima da se izbrišu, a i puno mi je jednostavnije čistiti tu ploču nego onu plinsku. Upravo zbog tog čišćenja i održavanja sam tražila i onu ploču što ima komande na dodir, ali naravo s mogućnošću zaključavanja.

a ploca je cija?

pitam jer je netko spomenuo da se ljuste krugovi .. da mu se ne zagrijavaju ringovi itd .. i to na Miele ploci :eek: pa se mislim kakve su tek druge

anarita
20.01.2008., 16:42
obje ploče su gorenje i nikada problema niti s jednom od njih u ovih 3-4 godine koliko ih koristim

nakon kuhanja redovito očistim ploče, makar samo sa spužvicom i vodom ako ne i sapunicom, a recimo svaki drugi dan ih premažem onom tekućinom za čišćenje i sjaj staklokeramike, možda je i u tome stvar, a i ne volim kad mi nešto stoji zamazano

belize
25.10.2008., 13:22
gorenje ili whirlpool..

setnjica
25.10.2008., 13:35
Za razliku od Whirlpool perilice :mad::mad: ploča se pokazala sasvim :top:

Mislim da na Gorenje imaš 5 god. garancije, a i Bosch ima neku akciju garancije 5 g., mislim do 1.12.

Svakako uzeti u obzir:)

elegant
25.10.2008., 13:37
gorenje ili whirlpool..

whirpool ... sve 5 :top:

ako mogu, slo mi na ignore (iako priznajem da hladnjake rade najbolje!) :zubo:

Ciklama
25.10.2008., 13:44
Ja bi whirlpool ploču isto koja s ei kod mene za razliku od perilice i hladnjaka :mad::mad::mad::mad: pokazala :top:

PLAVI GOLUB
25.10.2008., 14:24
ja sam s candy prezadovoljna..:kava:

rearview
31.10.2008., 19:13
gorenje ili whirlpool..

ja imam whirlpool, doduše tek 4 mjeseca, ali jako sam zadovoljna

b'elana
02.11.2008., 18:27
Imam dvije godine Gorenje 2+2, ništa se nije izbrisalo ni izgrebalo, a nismo baš neki posebno pažljivi kuhari :D
Čistimo je ISKLJUČIVO strugalicom,papirnim ručnicima i bilo kojim sredstvom za staklokeramiku. Ona mala bočica traje valjda pola godine....
Mislim da je trik u tome da se stavi zaista samo par kapi sredstva inače se samo mulja po ploči. Svašta nam je kipilo, ploča je još uvijek kao prvog dana - sjajna i glatka.

nety
25.03.2009., 08:22
Imam jedno pitanje Ja sma nova u s tom plocom nikadprije nisma imala a sticajem okolnosti sad zivim tamo di se s tim moram stalno koristiti ta strugalica n ostecuje ? I gdje se kupi to sredstvo za ciscenje ?
Jeli to ona strugalica sto se koristi za skidanje naljepnica sa stakla?:eek:

cilla
25.03.2009., 09:13
strugalica se dobije zajedno sa pločom, a ne znam gdje ih se ima osim toga za kupiti.

a sredstvo ja kupujem u dm, i to ono njihovo denk mit i meni odgovara

PLAVI GOLUB
25.03.2009., 09:19
je to je takva strugalica..
i ja koristim MR.muscolo..(naslikana ti je c.ploča na njemu,siva bočica)..namažeš extra prljavu ili kakvu god ploču s tim,pomoću papirnatog ručnika..pustiš malo da odstoji..sa strugalicom očistiš ako se nešto zalijepilo..i onda opet papirnatim r.obrišeš i ispoliraš..i to ti je ujedno zaštitni sloj za nju..
ja nikad nisam koristila ni spužvu ni vodu..samo tako..i ko nova je..:cerek:

Kladi
25.03.2009., 09:50
strugalica se dobije zajedno sa pločom, a ne znam gdje ih se ima osim toga za kupiti.

a sredstvo ja kupujem u dm, i to ono njihovo denk mit i meni odgovara

ja vidjela u trgovinama bijelom tehnikom Elipso!

ombia
25.03.2009., 09:56
ja nikad nisam koristila ni spužvu ni vodu..samo tako..i ko nova je..:cerek:

Zanimljiva obrada. Hm...ja nanesem spuzvicom, spuzvicom isperem i ulastim kuh. krpom, lanenom.

Slabe sam pomoci kod mene toga ima u svakom ducanu, strugalice stoje u odjelu sredstava za ciscenje odmah do bocice za staklokeramiku.

akafi
25.03.2009., 15:54
Imam iz mulera sredstvo od johnsona za staklokeramiku(to mi se činilonajsuvislije) , svako veče ga nanesemi istrljam s papirnatim ručnikom, drugim obrišem višak. spužvu koristim samo tamo gdje mi je ma lo nešto kapnulo jer mi inače sve zamulja, a od ovg sredstva baš dobije neki sloj koji se lako održava.

iva5
25.03.2009., 18:00
ja sam uzela neko sredstvo od dr.beckman,u billi 25 kn,koristim već 5mjeseci svakodnevno i još ga imam.ploča strujna puno je zahvalnija za održavanje od plinske,i ne bih više uzimala ništa drugo već staklokeramičku strujnu na dodir(zasad sam tog mišljenja).a bila sam skeptična al ipak sam ju uzela i to najjeftiniju koja je bila- končarevu,staklo shot i zadovoljna sam,meni nije sporo kuhanje.....uglavnom kad za koju god budem selila i ostavila ovu staklokeramičku samo ću pazit da ima ima neki obrub jer me to sada smeta što moja nema.bilo bi zgodnije za čistit.

murtila
25.03.2009., 18:53
Ja sam uzela Gorenje i to sa brušenim rubom jer su me izludili da će se ispod ovih koje
imaju obrub(inox ili sl)uvijek skupljati mrvice.
Tek sam je par puta koristila jer još nije cijeli stan sređen pa i ne stojim tu,ali je cijelo vrijeme pazim i gledam
Nisam još uzela nikakvo sredstvo(moram što prije),a strugalicu sam dobila sa njom

http://i44.tinypic.com/2zz00mh.jpg

Da li mogu pomaknuti lonac ili sl sa vruće ploče na drugu koja nije vruča ili na bilo koje drugo mjesto na ploči
Jer svi govore može puknit zbog ovoga ili onoga,pa me strah(iako ne vjerujem ali eto pitam da ne bi poslije bilo-nisam znala

cilla
25.03.2009., 20:06
dobar izbor ploče murtila :top:

inače moja
http://img264.imageshack.us/img264/6245/hpim1734.th.jpg (http://img264.imageshack.us/my.php?image=hpim1734.jpg)

sada se koristi oko godinu dana, i bez problema stavljam vruće lonce sa jednog ringa na drugi
čak i iz pećnice stavljam protvane na nju i ne vidim da joj se išta desilo
tako da ne brini :)

ombia
26.03.2009., 00:12
Ja sam uzela Gorenje i to sa brušenim rubom jer su me izludili da će se ispod ovih koje
imaju obrub(inox ili sl)uvijek skupljati mrvice.

Da li mogu pomaknuti lonac ili sl sa vruće ploče na drugu koja nije vruča ili na bilo koje drugo mjesto na ploči
Jer svi govore može puknit zbog ovoga ili onoga,pa me strah(iako ne vjerujem ali eto pitam da ne bi poslije bilo-nisam znala

To su ti dobro rekli, naime moja je bila sa rubom, nikad vise. :flop:

Lonac naravno mozes pomaknuti, ja i gusnati wok potezem po tome i nisam bas pazljiva a ploca ko nova godinama, nedavno ju i prodala.

Kyra
26.03.2009., 10:49
Uletavam i ispričavam se.

Dakle, ništa od inox ruba već brušeni rub? Ili obrnuto? :zubo:

iva5
26.03.2009., 11:52
a sad...ja nemam nikakav rub (ono ploča bez posebno obrađenog ruba,ne znam jel se to zove brušeni rub) i nisam zadovoljna,mislila sam bilo bi bolje sa rubom kad ono ovdje čitam inox rub out.
ajd nek se netko upućen raspiše o tom rubu jer ni meni više nije jasno....
ustvari,najvjerojatnije da je svejedno rub se čistit mora kakav god da je.. samo meni smeta što smo kad se ploča stavila morali predhodno stavit neku crnu traku koja se polagano počela topit i ide iz tog ruba pa me to živcira,al to opet nema veze sa staklokeramičkom već valjda nismo dobro nalijepili.

onix
26.03.2009., 12:23
Ja imam brušeni rub, takva ploča mi je ljepša i zadovoljna sam time. Logično je da je jednostavnije za čišćenje kad nema okvira. Crna traka je vjerojatno brtva i pretpostavljam da se stavlja pod sve ugradbene ploče. Moja se ne topi i ne radi probleme, bar koliko ja vidim :D.

Što se tiče osjetljivosti staklokeramičke ploče i pucanja, na moju je sletio poklopac vatrostalne posude - ravno na rub, s visine 30-40 cm i preživjela je. I isto ne pazim kud pomičem vruće lonce. Doduše, ja nemam puno prostora, budući da je moja 3+1.

cilla
26.03.2009., 12:42
kao što se vidi na slici malo gore više, ja nemam nikakv dodatni rub jer se i meni tako više svidjela
i zavuče se malo prljavštine ispod, ali to sa vremena na vrijeme bez problema očistim

ispod ja ne vidim nikakvu traku koja se odljepljuje :confused:

ja sam sa svojom zadovoljna

bulthaup
26.03.2009., 13:25
Kod mene je u istom nivou sa radnom plocom, pa se nista ne moze zavuci.

murtila
26.03.2009., 16:16
@Cilla
Ista nam je ploča:cerek: i nadam se da ću i ja biti zadovoljna
I meni je brušeni rub draži ali mi ispod ruba kao da ima mjesta(jer su pri montriranju vjerovatno trebali malo jače pritisnuti
da bolje legne)
Pa me strah ako se nešto prolije,da ne ide od ispod ploče
Koliko vidim na slici,i tvoja ima taj brušeni rub

@iva5,
I ja sam mislila da nemam nikakvu traku ali mi je MM sad rekao da imamo (i vjerovatno je svi imaju ali se ne vidi)
Ta traka je kao neka kit traka na koju ploča nasjedne(na tako nešto se i sudoper montira)
Ne bi se smijela topit jer to znači da je došla u dodir sa toplinomi a to ne valja
Nemaju sve ploče taj brušeni rub ili inox.Možda je tvoja ravno odsječena(ima i takvih koje se meni ne sviđaju)
Brušeni rub je ukoso sjećen i to lijepo izgleda.Neke ploče ga imaju na sve četiri strane a neke na samo dvije,a tako je i sa inox rubom

dady81
26.03.2009., 19:26
@Cilla
Ista nam je ploča:cerek: i nadam se da ću i ja biti zadovoljna
I meni je brušeni rub draži ali mi ispod ruba kao da ima mjesta(jer su pri montriranju vjerovatno trebali malo jače pritisnuti
da bolje legne)
Pa me strah ako se nešto prolije,da ne ide od ispod ploče
Koliko vidim na slici,i tvoja ima taj brušeni rub

@iva5,
I ja sam mislila da nemam nikakvu traku ali mi je MM sad rekao da imamo (i vjerovatno je svi imaju ali se ne vidi)
Ta traka je kao neka kit traka na koju ploča nasjedne(na tako nešto se i sudoper montira)
Ne bi se smijela topit jer to znači da je došla u dodir sa toplinomi a to ne valja
Nemaju sve ploče taj brušeni rub ili inox.Možda je tvoja ravno odsječena(ima i takvih koje se meni ne sviđaju)
Brušeni rub je ukoso sjećen i to lijepo izgleda.Neke ploče ga imaju na sve četiri strane a neke na samo dvije,a tako je i sa inox rubom

Imamo identicnu plocu,muz je u pravu ima ispod traku ,zato i je malo podignuta i nemoze do kraja sjesti na radnu plocu,iako bi i meni logicije bilo da skroz do kraja legne,ovako ima uvijek malo mrvica i ostalog ispod tog ruba

cilla
26.03.2009., 20:49
@murtila

zato sam i stavila sliku svoje kad sam vidjela tvoju :cerek:
a vidim sad da i daddy ima istu

i nije skroz na radnoj plohi, i istina je da mrvice i prljavština uđu ispod, ali ja to očistim sa tankim nožićem pa nema nikakvih problema.
do sada mi ništa nije iskpilo tako da ne znam dal uđe ispod, ali bi me u tom slučaju više mučilo kako bi to uopće utjecalo na radnu plohu da nešto iskipi po njoj pa kad kuham tako nešto onda i pripazim
ipak su za takve situacije najbolji oni samostojeći štednjaci jer ništ ne može iskipiti izvan

ja nisam htjela onu sa inox rubom jer mi se činilo da bi taj rub trebalo glancati a ja za to nisam, uvrh glave mi je inox pećnica
a i ova mi je izgledala ljepše

za traku zaista ne znam jer su je postavljali stolari, ja sa tim nisam imala ništa :)

dady81
26.03.2009., 21:18
@murtila

za traku zaista ne znam jer su je postavljali stolari, ja sa tim nisam imala ništa :)

Meni je vec bila na ploci traka,iako sam kod Ariston ploca vidio da je sam moras lijepiti...

iva5
27.03.2009., 09:12
e sad kad mi je murtila lijepo objasnila,moja je ona ravno odsječena...jer kao što sam već navela nisam puno gledala ploče već odmah uzela najjeftiniju koju sam našla u pevecu- končarevu jer ju planiram ostavit u ovom stanu podstanarima kad preselim u veći.al zadovoljna sam ,osim s tim rubom...al nije ni to strašno.....crnu traku smo lijepili sami pa valjda nismo nešt dobro...riješit ću to već.

rijecanka77
27.03.2009., 09:48
Ja imam staklokeramicku plocu sa inox rubom i nemam pojma o kakvim mrvicama pricate (a kamoli glancanju inox ruba?). Potpuno prianja uz radnu plocu. Meni je moja bolja nego ova od Gorenja (ima moja mama identicnu) cije ste fotke postali gore....dapace, ako mi se slucajno nesto prolije, ne ide dalje. A ova od Gorenja ispod ima neki luft i sve necistoce mogu otici ispod. To mi se ne svidja.

ombia
27.03.2009., 16:07
Mislim na ovo, meni u taj rub sa unutrasnej strane, dakle dio ruba do ploce a pogotovo u cetiri kuta udju stalno mrvice i prljavstina

http://michael-puls.de/bilder/ceran.jpg a ovako je bolje

http://www.spanien-ferienwohnung.com/Bilder/Kueche2.jpg

murtila
27.03.2009., 16:39
I meni je horor baš zbog toga lufta ali u stvari mislim da ne može dalje
od tih par milimetara baš zbog te trake na koju legne ploča(ali ipak i par mm mi je puno)

@znam da si mislila na taj rub a ne vanjski,a meni je sad problem vanjski kod ove sa brušenim rubom

Nikad na zelenu granu....

rijecanka77
27.03.2009., 17:29
@ombia

Imam ovu prvu situaciju, koja se tebi ne svidja. Medjutim, ja sam zadovoljna i nemam nikakvih problema sa prljavstinom u kutevima jer nema nimalo lufta. Mozda ovisi od ploce do ploce:ne zna:

ombia
27.03.2009., 18:45
Mozda :ne zna:, gle nema kod mene lufta pa da ide ispod okvira nego zabija se u kut, kuzis...da je okvir obli valjda se ne bi zabijalo, valjda sam sad pojasnila :ne zna:

murtila
28.03.2009., 15:42
http://www.spanien-ferienwohnung.com/Bilder/Kueche2.jpg

Čija je to ploča?Baš mi se sviđa,i čini mi se da baš lijepo leži ,da nema lufta

A najviše mi se sviđa ova lijeva strane ploče jer je krug dosta veći od uobičajenih,
baš za velike teče
ili se to meni samo čini? :ne zna:

icebug
29.03.2009., 19:47

Jedan majstor kaj radi kuhinje mi je preporučio da pri kupnji ploče obratim pozornost da NEMA staklene rubove, već da ima metalno ojačanje okolo.
Naime, tamo je staklo jako tanko i nek ga udariš sa zdjelom ili nečim, tamo pukne i onda se pukotina krene širit dalje, a onda možeš opet u dućan po novu ploču :(

d.

ombia
29.03.2009., 20:17

A najviše mi se sviđa ova lijeva strane ploče jer je krug dosta veći od uobičajenih,
baš za velike teče
ili se to meni samo čini? :ne zna:

Ne znam cija je, nasla sam na netu. Jer u svoju novu kuhinju i stan jos ne mogu uci.

I dobro ti se cini, za velike posude je onaj krug, recimo ja sam tako htjela da kad u vatrostalnoj zapecem nesto da mogu drzati na toplom gore dok gosti ne dodju i da stane cijela vatrostalna.

onix
30.03.2009., 07:54
...

Pa koliko ti to imaš lufta ispod ploče ako bi se to vidjelo na ovakvoj slici? Kod mene je to oko pola milimetra :confused:. Možda ti nešto nije dobro stavljeno?

murtila
01.04.2009., 14:49
Pa koliko ti to imaš lufta ispod ploče ako bi se to vidjelo na ovakvoj slici? Kod mene je to oko pola milimetra :confused:. Možda ti nešto nije dobro stavljeno?

I kod mene je toliki luft,ne može ni vrh noža ući ispod,ali papir mogu zavući i čini mi se
da ide i od ispod trake,
A to znači da bi mi mogla i bilo koja tekučina otići ispod,
ma ne znam ni sama
A na onoj slici mi je tako izgledalo:ne zna:
U svakom slučaju sa lijeve strane ima više lufta nego na desnoj

tena1806
12.04.2009., 17:10
Isprika ako se ovakvo pitanje već pojavilo - imam problem s staklenokeramickom plocom - stavila sam iz pećnice toplu vatrostalnu posudu na jedan dio ploče i kad sam maknula posudu na jednoj od ploča su se pojavile bijele mrlje - pokusala sam to maknuti vodom, deterdzentom koristeci papirnate ubruse - kao da su se mrlje smanjile, al jos uvijek su jako vidljive. Bilo bi me briga da to nisam napravila u stanu od firme... Buduci da nisam dugo u stanu nisam sigurna je li to bilo i prije il sam ja to napravila - bilo bi super kad bi mi netko dao savjet kako da to maknem da ne moram sefu objasnjavat kako sam mu uspjela spalit stednjak:ne zna:

iva5
13.04.2009., 15:13
i meni su se koji put znale pojavit mrljice neke al odu sa strugačem treba biti uporniji,nekad ne očistim od 1. al poslije ode.inače koristim samo strugač i sredstvo od dr .beckmanna iz bille

martina tom
15.04.2009., 07:44
Znači ok je ta ploča? ja sam čula da nekad popuca kad nešto na vruću iskipi, recimo. meni su najljepše one cijele glatke, sve na struju. al nisam sigurna jesu li i dobre pa možda bi bila bolja kombinacija plina i struje za svaki slučaj ak nečega nestane. a i uvijek sam mislila da je račun za struju puno skuplji od plina ako imaš i pećnicu na struju i sve?

murtila
16.04.2009., 11:59
Svoju staklokeramičku ploču sam koristila svega desetak puta do sada i imala
sam i ja te bijele mrlje koje nisu mogle obničnim pranjem nestati(poneka i jest)
ali sam i ja kupila sredstvo dr.Beckmanna :s pa je sve to lijepo otišlo

Ja zadovoljna

iva5
20.04.2009., 08:46
ja svoju koristim svakodnevno 5mj.i ne,ne popuca ništa kad iskipi nešto vruče,pa to je ploča za kuhanje i to se podrazumijeva.Održavanje mi je lakše sa samo struja nego struja+plin.A na račun za struju ne bi se žalila,nije velik.kuham svaki dan za 3-članu obitelj,doduše sarmu i grah rijetko i nemam velik račun.svakako preporučujem!

štemajzl
20.04.2009., 11:54
Znači ok je ta ploča?
Je
ja sam čula da nekad popuca kad nešto na vruću iskipi, recimo.
Ja nisam.
meni su najljepše one cijele glatke, sve na struju.
I meni. Evo moje (http://www.zanussi.com.hr/node64.aspx?productid=3511&QPProducts=9909,3503,3510,9910,8427,8428,8429,8430 ,8431,9911,8432,8426,8433). Održavanje je milina.
al nisam sigurna jesu li i dobre pa možda bi bila bolja kombinacija plina i struje za svaki slučaj ak nečega nestane.
Ak nečeg nestane na par sati ili zauvijek? :D Za hitne slučajeve imam mikrovalku. Lapo-lapo mi je glupo, a još gluplje mi je imati jedan plamen na drugi energent koji ionako nikad nećeš koristiti pa samo smeta.

mare21
20.04.2009., 12:53
Evo i moje:
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbena_kuhalista_i_upravljacke_ploce?c=635641

http://www.gorenje.hr/imagelib/products-details/d5ca3ab28b591ab2ddf0d399726a0ab4__0.jpg

Te bijele mrlje sam primjetila da se naprave kad je posuda odozdola mokra.
Koristim je već treću godinu i savršena je za održavanje.

Tink
18.05.2009., 17:33
Ja imam plocu od elektrolux-a,pola je plin , tek smo je ugradili.Vidjela sam navece kada sam se nagela na plocu da nesto izvadim iz visece da ona kontrolna lampica kao svijetli, to je ona sto gori kada je ploca vruca.
Jel to normalno da se nazire crveno, to kao da gori:confused:

Jesu vama majstori lijepli plocu silikonom kada su je ugradjivali ili su je samo ubacili u radnu plocu.

DannyCrane
19.05.2009., 20:35
Zanima me ima li netko ima iskustva s bijelim staklokeramičkim pločama?
Izgledaju prekrasno!

strila
05.06.2009., 10:55
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbena_kuhalista_i_upravljacke_ploce?c=695067

Ovo je moja od jučer "pokojna" ploča.Dragome je ispala šalica na rub ploče i popucala je na pola.Pomiješani su mi osjećaji....s jedne strane mi je drago što se to dogodilo, a s druge nije jer je to nepredviđeni trošak.Mislim da ću ovaj put kupiti neku od inoxa jer me ova izludila.Mogla bih cijeli dan provesti sa krpicom i strugalicom u ruci a da nisam zadovoljna kako je očišćena.Nije imala onaj obrub pa su sve mrvice i masnoca upadale između nje i radne ploče (valjda nije dobro stavljena),a crna traka ispod ploče se sva izmrvila.Evo ovo je moje iskustvo s staklokermaičkom pločom.

ombia
05.06.2009., 11:20
Mora da je pogodio bas slabo mjesto, naime meni je vec svasta palo an staru plocu, ono i lonac i salica, uzas vec sam sto puta sa strahom otvarala oci i zamisljala puknutu plocu, o.k. par puta je dobila ogrebotine od tih udaraca ali pukla nije, a ovo je vec treca ploca gorenje za koju cujem da je pukla od salice...:ne zna:

girly22
02.10.2009., 09:40
mene brine jedna stvar kod te ploče, pročitala sam u uputstvima da nemogu kuhat kavu na ploči u maloj đezvici, jer kao dno đezvice mora biti iste veličine kao i nacrtani krug na ploči.....pa kaj da kavu kuham u tavici??? :rofl:
ni najmanji nacrtani krug na ploči nije tak mali ko đezvica.... u suprotnom kao to nije dobro za ploču i može se pokvariti........... kak vi kuhate kavu?:ne zna:

Kladi
02.10.2009., 15:27
.....pa kaj da kavu kuham u tavici??? :rofl:

u loncu! :zubo:

bulthaup
02.10.2009., 15:45
u loncu! :zubo:

Kafa iz lonca je najbolja.:mig:

girly22
03.10.2009., 09:01
a jeste zločesti... :D dajte neko pametno rješenje

Kladi
03.10.2009., 12:12
a jeste zločesti... :D dajte neko pametno rješenje

zločesti, ha? a da sam ti rekla idi kupi mali običan rešo pa kuhaj u đezvi...kakva bi onda bila?:rolleyes:

ja se naravno, šalim:mig:no....vjeruj, nisam znala da na el.staklokeramiku ne smije ići manja posuda! ja naime, imam 3+1 i ovu struju gotovo nikad ne koristim, al dobro je da sad to znam!:)

nego, da riješimo tvoj problem....ako postoje tavice koje imaju naglo suženje u vis - to bi mogla koristiti kao đezvu. ili ako imaš đezvu koja ima naglo proširenje prema dnu (kao tava)....to bi ti isto bilo rješenje.:rofl:

sorry...šaljiva sam skroz u zadnje vrijeme, :ne zna:kaj mi je. i hiperaktivna sam.....pomaži!:D

girly22
03.10.2009., 17:09
:D mislim da ću kupit neku velku đezvu i kuhat kavu za cijeli kat, nema mi druge... ;)

anguis
20.03.2010., 17:21
Roditelji su pred nekih godinu dana kupili Končar štednjak sa staklokeramičkom pločom.Već nakon par mjeseci na 2 ploče se počela pojavljivati fleka, kao da je odozdo izgorila ploča.Zvali smo servis i uvjeravali su nas da je to prljavo, međutim unatoč glancanju 3 puta dnevno, te fleke stoje i još se povećavaju.Ima li itko iskustva s time?Svi kažu da de ne treba opterećivati ali kad daš skoro 5000kn za štednjak, očekuješ da će i izgledati tako.

Zahvaljujem!

azzie83
20.03.2010., 17:57
Ljudi s čime vi čistite svoju staklokeramičku ploču? Naime moja se redovito poslije ručka zaprlja tako da ju non stop čistim. Imam onu struglaicu sa žiletom, imam Mr Muscolo, imam ono neko posebno sredstvo za čišćenje takvih ploča. Ali tu masnoću nikako da očistim do kraja. Samo strugalica pomaže ali s njom baš treba jako strugati. Ima li neko neki trik?

anguis
21.03.2010., 22:59
Roditelji su pred nekih godinu dana kupili Končar štednjak sa staklokeramičkom pločom.Već nakon par mjeseci na 2 ploče se počela pojavljivati fleka, kao da je odozdo izgorila ploča.Zvali smo servis i uvjeravali su nas da je to prljavo, međutim unatoč glancanju 3 puta dnevno, te fleke stoje i još se povećavaju.Ima li itko iskustva s time?Svi kažu da de ne treba opterećivati ali kad daš skoro 5000kn za štednjak, očekuješ da će i izgledati tako.

Zahvaljujem!

štemajzl
23.03.2010., 08:54
Ljudi s čime vi čistite svoju staklokeramičku ploču? Naime moja se redovito poslije ručka zaprlja tako da ju non stop čistim. Imam onu struglaicu sa žiletom, imam Mr Muscolo, imam ono neko posebno sredstvo za čišćenje takvih ploča. Ali tu masnoću nikako da očistim do kraja. Samo strugalica pomaže ali s njom baš treba jako strugati. Ima li neko neki trik?
1. strugalica
2. mokra krpa
3. denkmit sredstvo za keramičke ploče - od ovoga odustajem i tražim novu marku jer su promijenili formulu; stara formula je bila bijela tekućina u srebrnoj bočici i stvarno je bila super; nova formula je zelena tekućina u crnoj bočici i ne sviđa mi se to što sadrži prah/pijesak (nešto slično VIMu), a ni efekt čišćenja uopće nije na razini starog sredstva

MorganV
26.03.2010., 09:39

1. Strugalica ...ali jako rijetko prije ovo pod 2 i 3 dolje
2. DM sredstvo za ploče ili Cif vim tekući
3. Sredstvo za stakla sa alkoholom i ubrusi

mandy
26.03.2010., 12:31
čišćenje ja nemogu doć sebi od lakoće čišćenja staklokeramike nakon inoxa plinskog...čistim poslje ručka, navečer većinom ne koristim ploču

- strugalica (upotrebljena jedančut u 6 mj)
- Sidol sredstvo za čišćenje ( http://www.sidol.de/produkt/ceran_stahl/uebersicht) mislim da nekih 50 kn košta, u 6 mj fali možda 1/5, čistim svaki dan
- truleksica
- papirnati ručnici

Namočim trulexicu, ostavim je da bude malo vlažnija tj ne ocjedim do kraja, stavim mrvicu sredstva za čišćenje na trulexicu, dobro pobrišem ploču, okrenem krpu i sa drugom stranom još jedanput prijeđem i posušim papirnatim ručnicima..sve traje ni minutu...

Sredstvo super otopi masnoću, papir je uglanca..čak ni ujutro nema prašine na njoj..
Nakon čišćenja inoxa plinskog meni je ovo zanemariv posao :s :s :s a zadovoljava mene picajzlu :D

ako malcu kuham griz ili nešto sl navečer samo pobrišem ako je negdje ostao neki trag mokrom trulexicom i opet posušim papirom..

slavonka123
21.04.2010., 21:18
Koja je razlika između staklokeramičke ploče i ploče na kaljenom staklu?

sijandraffm
22.04.2010., 10:21
čišćenje ja nemogu doć sebi od lakoće čišćenja staklokeramike nakon inoxa plinskog...čistim poslje ručka, navečer većinom ne koristim ploču

- strugalica (upotrebljena jedančut u 6 mj)
- Sidol sredstvo za čišćenje ( http://www.sidol.de/produkt/ceran_stahl/uebersicht) mislim da nekih 50 kn košta, u 6 mj fali možda 1/5, čistim svaki dan
- truleksica
- papirnati ručnici

Namočim trulexicu, ostavim je da bude malo vlažnija tj ne ocjedim do kraja, stavim mrvicu sredstva za čišćenje na trulexicu, dobro pobrišem ploču, okrenem krpu i sa drugom stranom još jedanput prijeđem i posušim papirnatim ručnicima..sve traje ni minutu...

Sredstvo super otopi masnoću, papir je uglanca..čak ni ujutro nema prašine na njoj..
Nakon čišćenja inoxa plinskog meni je ovo zanemariv posao :s :s :s a zadovoljava mene picajzlu :D

ako malcu kuham griz ili nešto sl navečer samo pobrišem ako je negdje ostao neki trag mokrom trulexicom i opet posušim papirom..

mandy

gdije ima ovaj sidol, ja nisam vidila u Hr ?!

i sto je trulexica ???:confused:

mandy
24.04.2010., 17:41
Sidol ja našla u Mulleru...
trulexica - tako ja zovem onu tanku spužvastu krpu za kuhinju...nekad je baš bio proizvođač Trulex http://www.gthemija.com/galerija/albums/strana%203%20zelena/thumb_TrulexKrpe.jpg

al ja stalno kupujem DM-ove http://imagesb.ciao.com/ide/images/products/normal/789/Profissimo_Schwammtuch__2512789.jpg piše na njima Schwamm tuch, nemam pojma što to znači :)

mandy
24.04.2010., 17:42
Koja je razlika između staklokeramičke ploče i ploče na kaljenom staklu?

Ja prvi put čujem za ploču za kuhanje od kaljenog stakla...:ne zna:

murtila
25.04.2010., 17:26
1. strugalica
2. mokra krpa
3. denkmit sredstvo za keramičke ploče - od ovoga odustajem i tražim novu marku jer su promijenili formulu; stara formula je bila bijela tekućina u srebrnoj bočici i stvarno je bila super; nova formula je zelena tekućina u crnoj bočici i ne sviđa mi se to što sadrži prah/pijesak (nešto slično VIMu), a ni efekt čišćenja uopće nije na razini starog sredstva

Potpuno isti princip, samo još pod
4.papirnatim ubrusom prebrišem
ali mi je puno jednostavnije bilo očistiti obične one ploče
šta su prije svi imali odnosno štednjak i ploča u komadu, iako na te stare bi popucali rubovi pa me to nerviralo ali arf i krpa i gotovo
a ove nove staklokeramike......ponekad me izlude

Ponekad koristim umjesto sredstva za ploče, sredstvo za stakla, ali to je kad nešto malo koristim ploču

sa strugalicom sam se izpraksirala i dobro mi skine i dođe mi kao odmor za živce
i slažem se za ovo sredstvo od denkmita u crnoj bočici, lošije je i ne sviđa mi se radi tog mrvljenja

viking dr.
25.04.2010., 21:43

negdje sam pročitao da dok je još vruća ploča posipaš je sa solju i pustiš je da se ohladi i poslije postružeš.
možda upali:ne zna:

Hannuma
26.04.2010., 09:29
Ekipa, di ste nabavili tu strugalicu za staklokeramičku ploču? U DM-u nemaju... :ne zna:

miss_djurdja
26.04.2010., 15:03
Pa strugalica se dobije uz ploču!!!

onix
26.04.2010., 16:28
Ekipa, di ste nabavili tu strugalicu za staklokeramičku ploču? U DM-u nemaju... :ne zna:

Ja sam svoju isto dobila uz ploču, tako da nisam kupovala, ali netko je negdje napisao da ih ima u dućanima s bojama i lakovima. Probaj u Bau-nešto.

mandy
26.04.2010., 18:25

U Mulleru ih ima za 19 kn i 19 kn je još paket od 5 ili 6 dodatnih žileta..
Ja dosad samo jedanput koristila žilet (imam staklokeramičku ploču 7 mjeseci), ostalo sve ode sa Sidolom

extravaganza_sb
10.05.2010., 22:45
Pozdrav ljudi,
imam jedno pitanje u vezi staklokeramičke ploče od Gorenja, konkretno se radi o modelu EC620C. Da li netko zna da li postoji neki određeni konektor sa kojim se navedena ploča spaja na mrežu (na struju), jer se u paketu s pločom ne dobije nikakav konektor niti išta piše o njemu u uputama? Muški konektor (koji je na kraju kabela koji vode iz ploče) na samoj ploči postoji, ali di da ga uštekam?!

Samo mi nemojte reći da moram kupiti i gorenjsku kuhinju, jer je ona s određenim konektorima već pripremljena za taj aparat :rofl:
Inače on izgleda poput onog euro konektora u automobilima, znači 20-ak žica spojene u jedan plastični muški "jack". Nego sutra ga uslikam u trgovini pa stavim kao prilog u ovaj thread da me lakše razumijete što pričam...

Molio bi Vas bilo kakav odgovor, jer imam ponudu za taj aparat koja se poprilično isplati, a i meni i mojoj boljoj polovici :raspa: se poprilično sviđa, e sad jedino me brine taj "jack" jer ga nema u paketu s pločom :misli:

Evo i link za nju, iako na njihovoj stranici niš konkretno ne piše (ima jedino shema sa dimnzijama za ugradnju aparata pod prilozima)
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/prethodni-modeli?c=665855

Unaprijed hvala!

poz

brzi
11.05.2010., 08:37
uslikaj taj konektor, da vidimo o čemu se radi...

miko10
11.05.2010., 13:08
Pozdrav ljudi,
imam jedno pitanje u vezi staklokeramičke ploče od Gorenja, konkretno se radi o modelu EC620C. Da li netko zna da li postoji neki određeni konektor sa kojim se navedena ploča spaja na mrežu (na struju), jer se u paketu s pločom ne dobije nikakav konektor niti išta piše o njemu u uputama? Muški konektor (koji je na kraju kabela koji vode iz ploče) na samoj ploči postoji, ali di da ga uštekam?!

Samo mi nemojte reći da moram kupiti i gorenjsku kuhinju, jer je ona s određenim konektorima već pripremljena za taj aparat :rofl:
Inače on izgleda poput onog euro konektora u automobilima, znači 20-ak žica spojene u jedan plastični muški "jack". Nego sutra ga uslikam u trgovini pa stavim kao prilog u ovaj thread da me lakše razumijete što pričam...

Molio bi Vas bilo kakav odgovor, jer imam ponudu za taj aparat koja se poprilično isplati, a i meni i mojoj boljoj polovici :raspa: se poprilično sviđa, e sad jedino me brine taj "jack" jer ga nema u paketu s pločom :misli:

Evo i link za nju, iako na njihovoj stranici niš konkretno ne piše (ima jedino shema sa dimnzijama za ugradnju aparata pod prilozima)
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/prethodni-modeli?c=665855

Unaprijed hvala!

poz

Riječ je o ploči koja je vezana za pećnicu Gorenje koja na sebi ima komande za ploču. U tome je caka. Tako da niš od toga osim ako želiš kupiti i pećnicu. U tom slučaju moraš gledati pećnice koje počinju sa slovom U. Ali samo od Gorenja. Pošto je Gorenje to izbacilo iz proizvodnje nisam siguran da ćeš baš naći pećnicu negdje, ali ...

extravaganza_sb
11.05.2010., 18:32
Riječ je o ploči koja je vezana za pećnicu Gorenje koja na sebi ima komande za ploču. U tome je caka. Tako da niš od toga osim ako želiš kupiti i pećnicu. U tom slučaju moraš gledati pećnice koje počinju sa slovom U. Ali samo od Gorenja. Pošto je Gorenje to izbacilo iz proizvodnje nisam siguran da ćeš baš naći pećnicu negdje, ali ...

Ima u ponudi i ugradbena pećnica U799B, moram još samo pogledati kak izgleda. Ako nije loša, nije uopće važno što je stariji model, jer ipak je best buy zato što je na rasprodaji trenutno :)

Hvala miko10 na korisnoj informaciji!

Pozdrav

deacon
22.07.2010., 13:36
Lijep pozdrav!!

Molim pomoć... nakon udara groma na ploči za kuhanje svijetli samo slovo F.
Električar nije imao pojma (nije se usudio ni izvadit ploču).

Možda postoji kakvi "reset" ili što, struje ima ali ne radi ništa...
U uputstvima nije opisano šta to predstavlja...

Model: NKN 645 G

http://www.roomfashion.de/shop/product_info.php?info=p11326_NKN645G14.html&XTCsid=b45ec7332971944eaa27eaf7c60ad76f

Maya_78
22.07.2010., 20:18
da li netko ima iksustva s ovim kompletom:

http://www.miele.hr/index.php?page=product&id=5215

bordercollie
26.07.2010., 14:38
Lijep pozdrav!!

Molim pomoć... nakon udara groma na ploči za kuhanje svijetli samo slovo F.
Električar nije imao pojma (nije se usudio ni izvadit ploču).

Možda postoji kakvi "reset" ili što, struje ima ali ne radi ništa...
U uputstvima nije opisano šta to predstavlja...

Model: NKN 645 G

http://www.roomfashion.de/shop/product_info.php?info=p11326_NKN645G14.html&XTCsid=b45ec7332971944eaa27eaf7c60ad76f

F obično označava "failure" - iliti "greška","kvar".
ponekad znači i fuse (osigurač).
Teško je servisirati na daljinu.
Pretpostavljam da će ploča ipak morati van, kako bi se servisirala.
Kod udara groma obično reagira svojevrsna nadstrujna zaštita u kombinaciji često sa osiguračem.
U lošijoj verziji (zastita nije reagirala dovoljno brzo), moglo je doći do dodatnih oštećenja(raznih).
E sada, ne vjerujem da je oštećena sama grijača ploča ili neki sličan energetski snažan dio, već sam uvjeren da je potrebno zamjeniti neki od zaštitnih dijelova (osigurač, varistor, transil i sl.).Nekakav reset nije ni potreban, ali rastavljanje svakako jest.
Ako se odlučite tim putem, rado ću pomoći ali su mi svakako potrebne fotografije rastavljenog, kako bih mogao ukazati na dijelove koje je potrebno provjeriti.
Ukoliko se ne osijećate "serviserski" raspoloženi ne upuštajte se u to kako šteta ne bi bila i veća, već potražite drugog servisera.

ishtvanna
02.08.2010., 17:57
Pitanjce - ovak. Imam indukcijsku od Candyja već godinu dana, i ploča je fantastična.
Osim kaj sam danas skužila da sam je uspjela pošteno izgrebat - mislim, nije niš duboko, nego više mikroogrebotine...

Sad, da li postoji način da se to malo uglanca? Znam da se ne može izliječiti, ali da li ova sredstva kaj se koriste za čišćenje pomažu da se to barem malo, kaj ja znam, popuni?

I koje bi vi sredstvo preporučili? Vidim da je netko napisao da ovaj iz DM-a i nije baš koristan...

moody_blue
26.11.2010., 10:25
ako može kratko i brzinsko pitanje za nasumične čitače ovog PDF-a:

kupili smo novu Gorenje staklokeramičku ploču, međutim kada ju je monter ugradio u novu kuhinju, otkrili smo da ploča ne prianja u potpunosti uz radnu plohu već po dijagonali "puše" na dva kraja, odnosno blago je odignuta što bi značilo da bismo morali iznimno paziti da ne okrhnemo krajeve naglim pokretima ili stavljanjem bilo čega težeg.
e sad, pošto je ploča nova, a bilo nam je čudno da je tako neravna, odnijeli smo je u servis, međutim stav njihovih servisera je da je to sasvim normalno za ploče od staklokeramike i da se ploča, s vremenom i s korištenjem (širenjem zbog topline), priljubi uz radnu površinu te su nam je vratili natrag.

e sad, samo me kratko zanima je li itko drugi imao slično iskustvo s novokupljenom pločom ili bar čuo za ovakav "nedostatak" staklokeramičkih ploča?! cijenila bih hitan odgovor, dok još imamo vremena reagirati u Gorenje servisu.

unaprijed hvala! :)

sijandraffm
26.11.2010., 13:29
ako može kratko i brzinsko pitanje za nasumične čitače ovog PDF-a:

kupili smo novu Gorenje staklokeramičku ploču, međutim kada ju je monter ugradio u novu kuhinju, otkrili smo da ploča ne prianja u potpunosti uz radnu plohu .............

:confused:
moja je bila iz pocetka ravna i priljubljena na plocu:ne zna:
i cisto sumljam da bi trebalo biti tako kako ti oni kazu,...nikad cula......:confused:

ja sam se sa servisom od gorenja mogla skoro oko svega dogovorit i cine mi se dosta kulantni, tako da bi ti savijetovala da svakako trazis drugu plocu.
ili mozda nazovi neki ducan, koji prodavaju tehnicku robu pa pitaj jel to zaista tako....

moody_blue
26.11.2010., 13:41
hvala ti na odgovoru - nas u servisu uvjeravaju da je to normalno (s tim da se nisu pokazali baš profesionalni u pristupu).

pa smo rekli da ćemo doći u njihov prodajni salon da nam pokažu na licu mjesta još par takvih ploča koje nisu skroz priljubljene nego "zjape" kao naša.. pa da vidimo... :mig:

ako još netko ima slično iskustvo, molim da se javi! :D

sijandraffm
26.11.2010., 13:43
hvala ti na odgovoru - nas u servisu uvjeravaju da je to normalno (s tim da se nisu pokazali baš profesionalni u pristupu).

pa smo rekli da ćemo doći u njihov prodajni salon da nam pokažu na licu mjesta još par takvih ploča koje nisu skroz priljubljene nego "zjape" kao naša.. pa da vidimo... :mig:
.......

:D:top:
i sto su na to rekli ???

moody_blue
26.11.2010., 13:46
a da može.. baš me živo interesira... :rofl:

sijandraffm
26.11.2010., 13:54
aha...neznam, nisam strucnjak, pa nebi zeljela savijetovat nesto pogresno, ali to mi zvuci skroz glupo.....pa di se ona moze naknadno toliko savijat da se preljubi uz plocu:lol:....mislim...:rolleyes: nemogu vijerovat:ne zna:

moody_blue
26.11.2010., 14:03
i meni to zvuči totalno nebulozno, ali eto, da se ne pravim pametna računam bolje provjeriti je li itko imao slično iskustvo (pa bar da mi bude lakše)...
povrh svega, kupili smo skuplju indukcijsku ploču tako da to nije ni malo novaca, a da bi ona bila ovako neravna... :rolleyes:

sijandraffm
26.11.2010., 14:05
i meni to zvuči totalno nebulozno, ali eto, da se ne pravim pametna računam bolje provjeriti je li itko imao slično iskustvo (pa bar da mi bude lakše)...
povrh svega, kupili smo skuplju indukcijsku ploču tako da to nije ni malo novaca, a da bi ona bila ovako neravna... :rolleyes:

ja bi na tvome mijestu trazila zamijenu, bez obzira sto oni tvrde....

bulthaup
26.11.2010., 14:24
ja bi na tvome mijestu trazila zamijenu, bez obzira sto oni tvrde....

I ja sam to htio reci.:)

moody_blue
26.11.2010., 16:18
pa tražili smo, samo što oni tvrde da je ploča apsolutno u redu i vratili su nam je natrag, ništa od zamjene! :ne zna:

p.s. barem dok im eventualno ne dokažemo da ovakvo stanje nije "prirodno stanje!" ploče!

bulthaup
26.11.2010., 16:31
pa tražili smo, samo što oni tvrde da je ploča apsolutno u redu i vratili su nam je natrag, ništa od zamjene! :ne zna:

p.s. barem dok im eventualno ne dokažemo da ovakvo stanje nije "prirodno stanje!" ploče!

Pa ploca ja ocigledno kriva, zar to nije dovoljan razlog da je zamjene.:)

Francesca
26.11.2010., 17:35
ma samo budite bezobrazni, na kraju krajeva recite da niste zadovoljni proizvodom i da tražite povrat novca - da vidiš kak će ti brzo zamjeniti za novu i ispravnu

Kladi
26.11.2010., 18:07
ma samo budite bezobrazni, na kraju krajeva recite da niste zadovoljni proizvodom i da tražite povrat novca - da vidiš kak će ti brzo zamjeniti za novu i ispravnu

tako bi i ja postupila.

moody_blue
26.11.2010., 21:37
da, samo stvar je u tome što ploču nismo kupili direktno u Gorenje salonu, već su nas u trgovini gdje je kupljena uputili na njih kao ovlašteni servis.
a povrat novca ne možemo tražiti jer je od trenutka kupnje do trena kad smo ploču tek ugradili u kuhinju i skužili da je kriva prošlo previše vremena... :(

znači, preostaje nam to rješavati isključivo preko servisa. :ne zna:

Kladi
26.11.2010., 21:42
@moody.....dobro bi bilo imati pismeni trag o svemu tome. jeste li vi s njima kontaktirali isključivo telefonom, osobno ili možda i pismeno? kad biste mogli dobiti pismeni odgovor od servisa i pratiti što ti se događa s pločom (curi li nešto ispod nje, napuknuće...što li već) pa ako uočavate da vam čini neku štetu - servirati taj njihov odgovor.....hm?

bulthaup
27.11.2010., 13:06
Ma treba im samo sto vise dosadjivati.

moody_blue
27.11.2010., 16:02
komunicirali smo uglavnom telefonski, s tim da smo nakon neprofesionalnog "tretmana" uputili i pismeni prigovor servisnom centru te opisali detaljno o čemu se radi.

kako zasad stvari stoje, trebali bismo dakle otiću u njihov salon i osobno se uvjeriti da naša ploča nije jedina takva.. :ne zna:

Elle Vk
27.11.2010., 19:22
Zanima me ima li netko ima iskustva s bijelim staklokeramičkim pločama?
Izgledaju prekrasno!

To i mene zanima.

sijandraffm
27.11.2010., 20:46
To i mene zanima.

imam ja bijelu.
nesto bolje u zivotu nisam kupila. cudo za odrzavanje:s:top::top::top:

ivkaa
27.11.2010., 21:21
imam ja bijelu.

Molim te možeš li napisati koje marke

sijandraffm
27.11.2010., 21:29
Molim te možeš li napisati koje marke

gorenje , model simplicity:top:

sijandraffm
27.11.2010., 21:31
evo ova

http://img219.imageshack.us/img219/69/simp.png (http://img219.imageshack.us/i/simp.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

FFE
29.11.2010., 18:27
ova bijela ploca je bas odlicna. :top: nisam niti znala da ima bijelih. bogme, ja imam novi stednjak s crnom, na senzore se pali i gasi, nekaj odlicnoga, i za rukovanje, i za odrzavanje. opcenito sam veliki ljubitelj tih elektricnih stednjaka s staklokeramickim plocama. :top:

Elle Vk
18.12.2010., 19:01
imam ja bijelu.

Zanima me koliko joj treba da se zagrije. Da li si dobila strugalicu za čišćenje s njom?

sijandraffm
19.12.2010., 18:12
Zanima me koliko joj treba da se zagrije. Da li si dobila strugalicu za čišćenje s njom?

pa, nevijerujem da boja ploce ima veze sa brzinom zagrijavanja:ne zna:nisam primijetila da se grije sporije ili brze od crne:ne zna:
jesam dobila strugalicu, ali to imas kupit za petnestak kuna.

Elle Vk
20.12.2010., 22:20
...pa, nevijerujem da boja ploce ima veze sa brzinom zagrijavanja:ne zna:nisam primijetila da se grije sporije ili brze od crne:ne zna:
jesam dobila strugalicu, ali to imas kupit za petnestak kuna.[/QUOTE]

Nisam ni mislila da boja ima veze s tim. Zanima me taj konkretan model simplicity (ali ne indukcijska), jer se neki modeli ugriju za par sekundi, a nekima treba puno više.

bulthaup
20.12.2010., 22:28
Crna boja se brze zagrije. (na suncu:rofl:)

nehaj007
29.06.2011., 15:18
Ajde da pitam kupio sam novi gorenje s ker pločom EC735B, vidim da se spominje da se može čistit ploču s krpicama za staklo, ima li tko iskustva s krpicama s domestosom, jel to preagresivno možda?

sagem
11.08.2011., 21:34
Ajde da pitam kupio sam novi gorenje s ker pločom EC735B, vidim da se spominje da se može čistit ploču s krpicama za staklo, ima li tko iskustva s krpicama s domestosom, jel to preagresivno možda?

Kupujem staklokeramicku plocu, na sto treba paziti?

Kakvo posude ide na to, bilo koje? Ravno dno mora biti ili ?

Marke koje dolaze u obzir, one najeftinijeu Pevecu od 1900kn moze li proci?

Hvala na pomoci

11i:)
20.08.2011., 13:07
Ima li tko iskustva s ovom bloomberg-ovom pločom za kuhanje:
http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/ugradbene-ploce/BL-GCN23423X/

Hvala!

niika89
21.09.2011., 13:01
dal netko ima iskustva o ciscenju boschove ploce za kuhanje?

evo slikica

http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/12337/slika-1/#slika

molim za pomoc ja sam vec luda :503:
HVALA

LondonCalling
13.10.2011., 21:09
Ima li tko iskustva s ovom bloomberg-ovom pločom za kuhanje:
http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/ugradbene-ploce/BL-GCN23423X/

Hvala!

I mene ovo isto zanima! :) Cijena je odlična, izgled ok, ima dodatak za wok, marka pouzdana... Za te novce čini se odlična kupovina :confused:

Kladi
13.10.2011., 21:58
I mene ovo isto zanima! :) Cijena je odlična, izgled ok, ima dodatak za wok, marka pouzdana... Za te novce čini se odlična kupovina :confused:

imam ju ja ali je 3+1, mislim da je to nebitno.
što te zanima? ok je, imam je 3 godine, treba je svaki dan očistit, cijela je i sve je u redu...:ne zna:

e da...možda je jedina moja primjedba na ovo najmanje kuhalo...ono, baš je malo, teško da će nešto zakuhati, ali za lagano kipljenje je :top:

bulthaup
14.10.2011., 11:11
imam ju ja ali je 3+1, mislim da je to nebitno.
što te zanima? ok je, imam je 3 godine, treba je svaki dan očistit, cijela je i sve je u redu...:ne zna:

e da...možda je jedina moja primjedba na ovo najmanje kuhalo...ono, baš je malo, teško da će nešto zakuhati, ali za lagano kipljenje je :top:

Hajde vazno je da je bar za nesto dobro. :zubo:

Yorkshire
14.10.2011., 11:45
dal netko ima iskustva o ciscenju boschove ploce za kuhanje?

evo slikica

http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/12337/slika-1/#slika

molim za pomoc ja sam vec luda :503:
HVALA

Što te točno muči?
Sve se ploče isto čiste. U principu sve to donje staklo imaju isto, a razlika je u gornjem dijelu za kuhanje, to stavlja pojedini proizvođač svoje.

LondonCalling
14.10.2011., 13:52
Kladi, hvala na odgovoru! Zanimalo me baš to što si i napisala... Ovo malo kuhalo je 1000W, pa me brine da li je to dovoljno za recimo zakuhati vodu za kavu nabrzinu :) I ta opcija za wok, tj. jači plamenik, čini se ok.
Nisam nikada imala ništa u tom crnom staklu pa me zanimalo koliko je osjetljivo, izgrebe li se lako i sl.
I još nešto (sad, koliko je to bitno :ne zna:) esteski, ta mi ploča i nije nešto lijepa - imala sam ideju uzeti ploču koja ima držače samo iznad plamenika, kao ova npr. http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/ugradbeni-uredaji/ugradbene-ploce-za-kuhanje/13612/ugradbena-ploca-whirlpool-akm403nb/ ali su mi rekli da je sigurnije uzeti držače koji pokrivaju cijelu ploču... U smislu, ispadne ti neki lonac na sredinu i kvrc -ode ploča. Jesu li u pravu? :confused:

Kladi
14.10.2011., 22:22
Kladi, hvala na odgovoru! Zanimalo me baš to što si i napisala... Ovo malo kuhalo je 1000W, pa me brine da li je to dovoljno za recimo zakuhati vodu za kavu nabrzinu :) I ta opcija za wok, tj. jači plamenik, čini se ok.
Nisam nikada imala ništa u tom crnom staklu pa me zanimalo koliko je osjetljivo, izgrebe li se lako i sl.
I još nešto (sad, koliko je to bitno :ne zna:) esteski, ta mi ploča i nije nešto lijepa - imala sam ideju uzeti ploču koja ima držače samo iznad plamenika, kao ova npr. http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/ugradbeni-uredaji/ugradbene-ploce-za-kuhanje/13612/ugradbena-ploca-whirlpool-akm403nb/ ali su mi rekli da je sigurnije uzeti držače koji pokrivaju cijelu ploču... U smislu, ispadne ti neki lonac na sredinu i kvrc -ode ploča. Jesu li u pravu? :confused:

iskreno....ovo malo nije za na brzinu. ili stavim na veći ili baš kad želim na brzinu onda u kuhalu za vodu ugrijem i ulijem u đezvu pa na plin:D al to je baš za hitne situacije...

a ovo posljednje...jesu, u pravu su. ovo je uistinu stabilno, na to mi je pažnju skrenula kuma koja ima ove diskretne držače sa linka.....baš je rekla da kad stavi neku višu posudu, lonac... da mora jako paziti jer se lako prevrne.

eto...rekla sam ti što znam, a ti odluči.
sretno!:)

Kladi
14.10.2011., 22:29
Što te točno muči?
Sve se ploče isto čiste. U principu sve to donje staklo imaju isto, a razlika je u gornjem dijelu za kuhanje, to stavlja pojedini proizvođač svoje.

ove boschove uistinu i jesu drugačije od svih ostalih, imaju široko gusnato područje oko plamenika i meni se to nikako ne sviđa upravo zbog čišćenja. ne, nije isto, na slici to nije dovoljno jasno vidljivo :mig:

niika89
15.10.2011., 07:25
Što te točno muči?

Bas kao sto je kladi napisala, imaju imaju široko gusnato područje oko plamenika ko je nemoguce ocistit, tj. cijela ploca je problem, nikako nemoze biti onako lijepo neg je stalno ko packe, oko plamenika ostaje sve sta je npr. kapnulo, pospricalo od ulja i to nemogu s nicim skinut... ja sam vec luda, pec mi izgleda koda ju pobrisem s vremena na vrijeme i to povrsno krpicom, a nije istina naraibam je se po 1,5 h a opet nema pomaka :( Bas sam ju jucer prala i stvarno sam razocarana kako izgleda nakon tolko mucenja

missglamorazzi
29.10.2011., 17:54
niika ja imam isto sličan problem s boschovom pločom,samo što je moja skroz samo staklokeramička,bez ovih ko plamenika.dečko je par puta stavio oprano suđe koje nije dovoljno obrisao direkt i sad su nastali oko krugova ko produženi bijeli,samo što ti nisu površinski.i više ne znam s kime da ih skinem.pop**** ću jer izgleda ko da je cijelo vrijeme flekava,a isto ko glupača ribam svako malo u nadi da će nestat :503::503::503: ima već i par ogrebotina(istina bog da nismo nešto pretjerano tetošili tu retardiranu ploču,ali nismo ni vukli posuđe).i sad me zanima da li bi možda se mogli ti tragovi van izvući s OCTEM ?!??!? :confused: jer meni to ozgleda ko kamenac da je ispod.pa molim nekog stručnog za te gnjavaže da mi odgovori :mig:
p.s priznajem da sam bila totalno glupa što sam dragom dala da on izabere u kuhinji ploču :facepalm: jer on nikad ne čisti,a meni ostavlja to. -.-

niika89
29.10.2011., 18:08
niika ja imam isto sličan problem s boschovom pločom,samo što je moja skroz samo staklokeramička,bez ovih ko plamenika.dečko je par puta stavio oprano suđe koje nije dovoljno obrisao direkt i sad su nastali oko krugova ko produženi bijeli,samo što ti nisu površinski.i više ne znam s kime da ih skinem.pop**** ću jer izgleda ko da je cijelo vrijeme flekava,a isto ko glupača ribam svako malo u nadi da će nestat :503::503::503: ima već i par ogrebotina(istina bog da nismo nešto pretjerano tetošili tu retardiranu ploču,ali nismo ni vukli posuđe).i sad me zanima da li bi možda se mogli ti tragovi van izvući s OCTEM ?!??!? :confused: jer meni to ozgleda ko kamenac da je ispod.pa molim nekog stručnog za te gnjavaže da mi odgovori :mig:
p.s priznajem da sam bila totalno glupa što sam dragom dala da on izabere u kuhinji ploču :facepalm: jer on nikad ne čisti,a meni ostavlja to. -.-

joj katastrofa, neznam kaj bi ti rekla za ocat jer ja sam to probala i meni nista nije sislo i k tome je smrduckalo... nemam pojma ja sam vise luda... :504::504::504:

missglamorazzi
29.10.2011., 18:46
ma živciraju me ti krugovi...neda se sa ničim skinut,a nekako me octa strah(da nebi neko sranje bilo,kajjaznam) najrađe bi ja zalijala s octem pa nek stoji preko noći,ali kaj ako se nešt uništi pa neće radit? a nikaj,čekat ću nekog da mi kaže dal da stavljam il ne,pa kasnije njega kriviti ako ne bude dobro.ma nebi ja ni uzimala boschove,ali su nam s kuhinjom ispali dosta jeftini,a nismo nešto para imali -.-
e da niika što se tiče tog mirisa kasnije,jel se osjetio kad se ploča zagrijavala ,ono je li baš gadno onda smrdilo ili je par dana samo ploča,kad se i nije,da mi nebi cijeli stan imao po octu tjednima kasnije :D

niika89
29.10.2011., 19:47
ma živciraju me ti krugovi...neda se sa ničim skinut,a nekako me octa strah(da nebi neko sranje bilo,kajjaznam) najrađe bi ja zalijala s octem pa nek stoji preko noći,ali kaj ako se nešt uništi pa neće radit? a nikaj,čekat ću nekog da mi kaže dal da stavljam il ne,pa kasnije njega kriviti ako ne bude dobro.ma nebi ja ni uzimala boschove,ali su nam s kuhinjom ispali dosta jeftini,a nismo nešto para imali -.-
e da niika što se tiče tog mirisa kasnije,jel se osjetio kad se ploča zagrijavala ,ono je li baš gadno onda smrdilo ili je par dana samo ploča,kad se i nije,da mi nebi cijeli stan imao po octu tjednima kasnije :D

nije dugo, brzo je to isparilo... ma manje od pol dana, al ja nisam zalija i ostavila da stoji nego samo obrisala jer mi isto bilo strah da nesto nezajebem :D

ugl. i ja cekam nekog pametnijeg od mene koji ce mi reci kako oprat i izglancat tu vraziju plocu...:503:

Kladi
29.10.2011., 23:18
alkoholni ocat neće napraviti nikakva oštećenja, toga se ne morate bojati!
zdraviji je od bilo kojeg sredstva za čišćenje. miris nije ugodan, ali brzo se izvjetri

missglamorazzi
30.10.2011., 02:39
kladi,a da li će šta to pomoći?mislim,iz iskustva ako znaš?? jer ja mislim da ću se klanjat svim bogovima da to upali da me više dragi me pita svako malo:a kaj je to s našom pločom za kuhanje?kao svaki put zaboravi pa pita ponovo :rolleyes:

Kladi
30.10.2011., 18:32
čuj...probaj, kažem ti da naškodit neće.
ocat se koristi za čišćenje doma. ugrijan otapa kamenac sa pipa, pločica, školjke, odlično usjaji stakla i inox posuđe.

ugrij ga i natapkaj tu ploču vaticom umočenom u ocat ili lagano, lagano prelij.
ali alkoholni ocat! :mig:

missglamorazzi
30.10.2011., 19:04
napravim u utorak navečer pa javim rezultate.tnx kladi!

missglamorazzi
13.11.2011., 12:03
trackala s octem tjedan dana,NIŠTA!! :503::503::503: osim kaj nam stan smrdi.

Kladi
13.11.2011., 18:37
:(
hmmm....a jesi probala s onim sredstvom baš za staklokeramiku?
tražim unatrag čime se to uopće zaprljalo...uništilo...
nekim izbjeljivačem???:ne zna:

onix
14.11.2011., 16:51
trackala s octem tjedan dana,NIŠTA!! :503::503::503: osim kaj nam stan smrdi.

Ne čudi me, ni kamenac ni ocat ne mogu proći kroz staklo, tako da sumnjam da je stvar u kamencu. Koliko sam shvatila, ploča je glatka, samo se boja promijenila? Sigurno je uzrok vlažno suđe? Prije bih rekla da se tu zagrijalo nešto što nije trebalo, i da je došlo do nekakve reakcije sa staklom:(. Ako je tako, bojim se da nema pomoći. Jeste li pitali u ovlaštenom servisu?

Elle Vk
14.11.2011., 20:17
U uputama moje piše da se mora paziti da suđe ne bude vlažno jer mogu nastati ti tragovi. Meni je voda proključala i malo je prekipjelo, također je ostao trag. Uspjela sam nakon puno muke i isprobavanja raznih sredstava sastrugat strugalicom (u nekoliko navrata, vrlo pažljivo i polako).

bulthaup
14.11.2011., 22:28
U uputama moje piše da se mora paziti da suđe ne bude vlažno jer mogu nastati ti tragovi. Meni je voda proključala i malo je prekipjelo, također je ostao trag. Uspjela sam nakon puno muke i isprobavanja raznih sredstava sastrugat strugalicom (u nekoliko navrata, vrlo pažljivo i polako).

Pa ako se serpa izvadi iz frizidera, na njoj ce se sigurno kondenzovati voda.

Znaci ne smijes je staviti direkno na plocu.

Bogu hvala na indukciji, koja nema tih problema.

Pollux
24.01.2012., 20:25
Planiramo kupiti staklokeramičku ploču na struju pa imamo nekoliko modela koji nam se sviđaju:
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/ugradbeni-uredaji/ugradbene-ploce-za-kuhanje/2138/electrolux-ehs60021x/
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/ugradbeni-uredaji/ugradbene-ploce-za-kuhanje/11478/ugradbena-ploca-samsung-c61r2aast/
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/ugradbeni-uredaji/ugradbene-ploce-za-kuhanje/7128/ugradbena-ploca-samsung-c61r2cast/

Jel tko zna odgovore na ova pitanja:

Koliko struje troše (jesu li A klasa) ili u Watt-ima možda?
Što znači ovaj prošireni dio (na ovom trećem linku)?
Koliko se brzo zagriju? I koliko recimo voda brzzo zakuha u ovom srednje veličine (ako tko ima iskustva)?

Hvala :)

bulthaup
25.01.2012., 10:05
Jesi li razmisljao o indukcionoj ploci? Ona trosi manje od staklokeramicke i vrlo se brzo zagrijava, a i hladi.

Pollux
27.01.2012., 07:58
Pa to nas malo ograničava u posuđu pa nam nije toliko interesantno... provjerio sam potrošnju ovih i u Watt-ima i to su velike brojke... (ukupno 6800 W za standardnu ploču ako je sve uključeno - sve 4) e sada... koliko su one efikasne (staklokeramičke) koliko se brzo zagrijavaju na maksimum. Ima li tko iskustava da želi podjeliti... :)

bulthaup
30.01.2012., 14:38
Ma sudje se lako promjeni. Otidji kod nekoga ko ima indukcionu plocu i prijatno ces se iznenaditi.

fasinain
30.01.2012., 15:01
Pa to nas malo ograničava u posuđu pa nam nije toliko interesantno... provjerio sam potrošnju ovih i u Watt-ima i to su velike brojke... (ukupno 6800 W za standardnu ploču ako je sve uključeno - sve 4) e sada... koliko su one efikasne (staklokeramičke) koliko se brzo zagrijavaju na maksimum. Ima li tko iskustava da želi podjeliti... :)

sve koje ja znam da imaju obicnu staklokeramcku, kad dodu kod mene na kavu i kad vide kako se voda brzo zagrije na njoj pocnu smisljat planove kako da se rijese svoje ploce :zubo:

jedna prijateljica je komentirala plocu od druge: Kad dolazim kod nje na kavu moram joj javiti pola sata ranije da stavi vodu kuvati :D

ako ti je bas toliko stalo do tvog posuda imas kupiti kombinirane indukcijske ploce, pola obicna struja pola indukcija.

Kladi
30.01.2012., 15:37
mk uz staklokeramičko kuhanje na plin ima i ovo: http://www.beckreisen.com/hr/_image/products/indukcni.jpg

DANIELA30
06.02.2012., 13:37
Ne znam kako da ubacim sliku, da mi date savjet za jednu ugradbenu ploču, marke gorenje ORAito, na kaljenom staklu, bijela ima sva 4 plinska plamenika. Ako netko približno zna o kojoj ploči pričam molim vas za mišljenje. Hvala unaprijed!

fasinain
06.02.2012., 14:40
mislis marke gorenje? :zubo:

kako ne bi znali za tu plocu? :zubo: mislim svi znamo kako izgleda... ali ne znam ko je ima sa foruma

City
06.02.2012., 15:54
Čim ima paukove, bježi od toga, a pogotovo ako puno kuhaš. :zubo:

free spirit
06.02.2012., 16:11
ja imam tu bijelu od gorenja s 4 plina, i paucima naravno. ali nisam još počela kuhati na njoj, zasad ju samo gledam u nedovršenom stanu.
city zašto misliš da od toga treba bježati? na moru imam sličnu varijantu (samo jeftinu končarevu) i skroz mi je to ok. lakše operem te pauke, nego cijeli gusani raster.

City
06.02.2012., 16:31
ja imam tu bijelu od gorenja s 4 plina, i paucima naravno. ali nisam još počela kuhati na njoj, zasad ju samo gledam u nedovršenom stanu.
city zašto misliš da od toga treba bježati? na moru imam sličnu varijantu (samo jeftinu končarevu) i skroz mi je to ok. lakše operem te pauke, nego cijeli gusani raster.

Ja nažalost isto imam te paukove i ne voljem ih čistiti. :visi:

Modesti
06.02.2012., 17:29
ja imam bijelu staklokeramičku ploču od gorenja i jako sam zadovoljna
u staroj kuhinji sam imala crnu i nju je bilo nemoguće očistiti kako spada

inače meni najbolje čiščenje za ploču ikada je mercatorovo , dakle njihova robna marka

DANIELA30
06.02.2012., 17:41
mislis marke gorenje? :zubo:

kako ne bi znali za tu plocu? :zubo: mislim svi znamo kako izgleda... ali ne znam ko je ima sa foruma

Ne znam čemu ovaj zubo što se smije, samo sam pitala za savjet i opisala je pošto ne mogu staviti sliku.

fasinain
06.02.2012., 17:42
da post bude malo veseliji :kava:

lavida
08.02.2012., 19:36
ima ja bijelu plinsku ora ito, sa paucima :D
super se održava jer je bijela i niš se na njoj ne vidi, puno zahvalnija od crne ploče
a pauke bacim u mašinu :kava:

idealnije od ovog može bit samo bijela ploča, kombinacija plina i indukcije, takve nažalost nije bilo kad sam ja kupovala

DANIELA30
09.02.2012., 11:17
ima ja bijelu plinsku ora ito, sa paucima :D
super se održava jer je bijela i niš se na njoj ne vidi, puno zahvalnija od crne ploče
a pauke bacim u mašinu :kava:

idealnije od ovog može bit samo bijela ploča, kombinacija plina i indukcije, takve nažalost nije bilo kad sam ja kupovala

Hvala lijepo na odgovoru. Daj mi reci jel nezgodno na tim "paukovima" kuhati, koliko sam čitala ljudi pišu da je dosta nestabilno.:ne zna:

lavida
09.02.2012., 11:50
Hvala lijepo na odgovoru. Daj mi reci jel nezgodno na tim "paukovima" kuhati, koliko sam čitala ljudi pišu da je dosta nestabilno.:ne zna:

ma kakvi nestabilno

ti pauci se nataknu na onaj krug ( imaju ispod 2 rupice, a ti krugovi ispupčenja), to ih drži
pauk na svakoj nožici :D ima i gumicu da ne klizi i struže po staklu

ako se negdje kuha, onda je to kod nas, i nisam nikada s tim imala problema

DANIELA30
10.02.2012., 19:43
ma kakvi nestabilno

ti pauci se nataknu na onaj krug ( imaju ispod 2 rupice, a ti krugovi ispupčenja), to ih drži

ako se negdje kuha, onda je to kod nas, i nisam nikada s tim imala problema

Još jednom hvala, sad mi je lakše jer sam je kupila, a od nikog nisam čula iskustva jer ne znam nikoga tko ju ima:):mig:

Kladi
10.02.2012., 20:41
ma kakvi nestabilno

ako se negdje kuha, onda je to kod nas, i nisam nikada s tim imala problemanisu pauci nestabilni nego lonci na njima. ja ih nemam, ali tako mi je rečeno

onix
10.02.2012., 21:08

Ja nemam nikakvih problema s paucima. Nestabilni mogu biti samo za nešto što može propasti između njihovih nogu:D, a takvo malo suđe nemam. Pere ih perilica, tako da me ni pranje ne muči.

Aoife
11.02.2012., 08:50
nisu pauci nestabilni nego lonci na njima. ja ih nemam, ali tako mi je rečeno

Ja ih imam i nije baš ništa nestabilno. Možda bi bilo da stavim najveći lonac na najmanji plamenik, ali to ionako ne radim...

Barbssss
18.04.2012., 22:18
Pozdrav svima!
Molim savjet...
ima li netko možda kakvih iskustava sa ovakvom pločom: http://www.tehnopolis.hr/product.asp?code=104367

ili možda ima netko Bosch ovakvu:
http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-ploca-bosch-ppp616b91e&code=658214

http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-ploca-bosch-ppp616b81e&code=658218

kod prve je nosač posuđa od lijevanog željeza, a kod druge čelični držač posuđa? jel to jako bitna stvar ili nije?

Burgija
23.04.2012., 18:57
Što mislite o ovoj kombinaciji 2+2 na staklokeramici i koja su vaša iskustva sa electrolux-om?
http://www.electrolux.hr/Products/Kuhanje/Plo%C4%8De/Kombinirane_plo%C4%8De/EHM60132K
Plin je gradski i postoji plinska instalacija.

anyzena
20.05.2012., 22:23
Molim za pomoć i savjet koju ploču kupiti... dvoumim se između ove dvije http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-ploca-bosch-ppp616b91e&code=658214 i http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-ploca-whirlpool-akm-403-nb&code=104343

Nisam do sad imala plin, pa ne znam što je bolje - "mreža" ili "paukov"i. Pročitala sam cijelu temu i vidim da se zagovara mreža, ali se pak ljudi žale na Boschove ploče što se čišćenja tiče. Svaki savjet je dobro došao, hvala!

ombia
21.05.2012., 08:27
Oboje je lose za ciscenje. kad tome dodas gumbe na ploci koje isto onda moras svaki put cistiti dobijes pakao.:D
Da su barem touch gumbi pa se onda nema sto ni cistiti.

anyzena
21.05.2012., 08:57
Znam... još i ti ispupčeni gumbi! Ali na svima plinskima koje sam gledala su takvi gumbi... što ću kad mora ići plinska. Bila bi najsretnija da je ravna kao i do sad, ali nemam izbora. I razmišljam se već mjesec dana i nikako se odlučit. Moram je naručiti kroz 2 dana, a nemam pojma koju :503:

Pomozite! Ima li netko preporuku za dobru plinsku?

Aoife
21.05.2012., 11:10
Molim za pomoć i savjet koju ploču kupiti... dvoumim se između ove dvije http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-ploca-bosch-ppp616b91e&code=658214 i http://www.tehnopolis.hr/product.asp?product=ugradbena-ploca-whirlpool-akm-403-nb&code=104343

Nisam do sad imala plin, pa ne znam što je bolje - "mreža" ili "paukov"i. Pročitala sam cijelu temu i vidim da se zagovara mreža, ali se pak ljudi žale na Boschove ploče što se čišćenja tiče. Svaki savjet je dobro došao, hvala!

Od nekoga tko je imao obadvoje - paukovi su puno bolji za čišćenje od mreže.
Kad se sjetim ribanja te mreže u kadi :horor:, i još nikad ne ispadne potpuno čisto, ima previše tih spojeva u koje se zavuče masnoća

A sad sa paukovima nemam nikakvih problema... Zapravo mi uopće nije teško čistiti tu ploču :ne zna:

sensation1
21.05.2012., 11:52
I ja sam se dvoumila izmedju te Boschove s mrezom i ipak se odlucila za neki model od Gorenja iz linije ORA radi paukova. Vidjet cemo kako ce se cistiti, ali dobila sam preporuke za tu plocu, iako nisam fan Gorenja

anyzena
21.05.2012., 15:09
I ja sam se dvoumila izmedju te Boschove s mrezom i ipak se odlucila za neki model od Gorenja iz linije ORA radi paukova. Vidjet cemo kako ce se cistiti, ali dobila sam preporuke za tu plocu, iako nisam fan Gorenja

Pretpostavljam da je ova? http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbene_ploce_za_kuhanje?c=261290

Ova vjerojatno nije jer vidim da nije iz linije ORA ITO? http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbene_ploce_za_kuhanje?c=242964

Koja je uopće razlika između staklokeramičke i ploče na kaljenom staklu? Ništa, onda i ja uzmimam neku s paucima... barem sam jedan problem riješila :)

sensation1
21.05.2012., 16:53
Ova prva. Razliku ne znam, nisam ni obracala paznju na to jer sam paralelno birala sve aparate pa mi se sve izmijesalo i cijene i funkcije i estetika. Nadam se da nije ogromna razlika jer su aparati naruceni i nema promjene

anyzena
21.05.2012., 21:17
I ja ću na kraju uzeti tu... nisam ni ja neki fan gorenja ali mi se ova učinila najboljom od ovih plinskih. Strah me mreže i čišćenja, nadam se da će s ovom biti manje muke. Ako netko ima neki pametan savjet molim da se javi :) Naručujem u srijedu pa još ima vremena za predomišljaj. I hvala svima koji su se javili :cerek:

sensation1
22.05.2012., 07:55
Ova od Gorenja ima pauke od lijevanog zeljeza, djeluju stabilnije i cvrsce od npr.one Whirpoolove ili slicne Candyjeve ciji pauci su celicni. Meni je to bi odlucujuci faktor, a o vrsti ploce, staklokeramika ili kaljeno staklo nisam razmisljala. Nadam se da nisam fulala:)

anyzena
22.05.2012., 11:21
Evo ja sam malo pokušala doznati koja je bolja, ali nigdje ne nalazim odgovora koja je uopće razlika između staklokeramičke i one od kaljenog stakla :ne zna:

anyzena
23.05.2012., 15:35
Sad se pak dvoumim dal da uzmem bijelu plinsku ploču? Ako mi netko može reći da li je Gorenje ORA ITO bijela s paucima baš bijela bijela ili je malo žućkasta? Imam bijelu kuhinju od lakiranog medijapana pa me strah da boja ne odudara... bijela Boschova koju sam gledala nije bijela nego baš nekakva žućkasta...

Vidjela sam da gorenje ima i još neku bijelu Karim Rashid i lijepo izgleda na slici, ali nisam nigdje pročitala da je netko ima... Pa ako netko takav ipak postoji molim za par riječi o njoj :)

Vilica20
14.06.2012., 12:38
Da li netko možda zna gdje bi se mogao kupiti onaj inox okvir koji ide oko ploče da prljavština ne ulazi ispod? :ne zna:
Jednom sam pitala u nekoj prodavaonici međutim rekli su da nemaju posebno za kupiti, ti okviri dolaze samo u sklopu određenih modela ploča za kuhanje.

bulthaup
14.06.2012., 14:20
Dobro su ti rekli. :)

zoky
14.06.2012., 20:19
ljudi vrlo kratko i jasno :

ova ploča:

http://www.electrolux.hr/Products/Kuhanje/Ploče/Kombinirane_ploče/EHT60335K

ili ova:

http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbene_ploce_za_kuhanje?c=261290

i ukratko zašto

Aoife
15.06.2012., 13:43
Ja sam jedno 25 godina živjela uz ploču 3 plina + 1 struja, i kad sam kupovala novu ploču prvo sam gledala takve - a onda sam shvatila da to nema smisla. Jer u tih 25 godina se niti jednom nije desilo da je nestalo plina (pričam o zagrebačkoj gradskoj plinari), taj četvrti ring se nikad nije koristio, i bilo bi puno korisnije da je tamo stajao još jedan iskoristivi ring za plin.
S druge strane, moja sadašnja ploča ima ove "paukove" u stilu / materijalu ove prve electrolux ploče, i to mi se pokazalo dosta zahvalnim za održavanje. Za ovaj drugi tip "paukova" ne znam kakvi su u smislu održavanja

Faca5
29.06.2012., 13:04
Što se tiče čišćenja ploče... imao sam par tvrdokornih zapečenih mrlja :zubo: koje nisu nikakvim običnim sredstvom za čišćenje i protiv masnoća išle dolje.

Kupio ovo u Mülleru (mislim za 20 ili 30kn) i otišlo je za 5 sekundi. :top:

http://i47.tinypic.com/2iivf9c.jpg

hele83
01.07.2012., 10:08
Staklokeramika 3+1, bijala ili crna?? Pomažite

sijandraffm
02.07.2012., 07:36
Staklokeramika 3+1, bijala ili crna?? Pomažite

ja imala i crnu i bijelu, i sto se tice odrzavamja, ja kazem definitivno bijela!!!
:mig:

hele83
02.07.2012., 07:47
Imam i ja doma crnu i ubi me prašina. Šta se tiče samog čišćenja nema nikakvih problema. Ali svaka mrva prašine se vidi na njoj. Zato mi se bijela čini idealna. Samo me mučilo da nije preosjetljiva.

sijandraffm
02.07.2012., 08:08
Imam i ja doma crnu i ubi me prašina. Šta se tiče samog čišćenja nema nikakvih problema. Ali svaka mrva prašine se vidi na njoj. Zato mi se bijela čini idealna. Samo me mučilo da nije preosjetljiva.

nije preosijetljiva.
nemoze biti zahvalnija. ja sam vise od zadovoljna sa svojom bijelom. lako se cisti, nema oni crta od ciscenja koje mi je imala crna, i zbog kojih sam je brisala do nesvijesti dok bi nestale.

tomios
11.07.2012., 23:28
Pozz.

Susjeda me zamolila da pitam...ima Indesit staklokeramiku. Problem je, dok je ploca ugasena, donji desni rub je stalno topal, onako mlak. Iznad toga se nalaze touch kontrole. Da li bi to zagrijavanje upucivalo na neki trafo ispod koji se grije ili nesto drugo?

bulthaup
12.07.2012., 08:23
Moguce, transformatori su uvijek topli.

dona868
08.08.2012., 15:40
Ja svoju plocu koristim nekih 5 dana, odnosno samo kola, jer plin mi jos nije prikljucen. Inace su dva plin dva kola i na moju zalost kola su se vec izgrebala :(.....sad se pitam da li je to uopste moguce...na kolima su one male sitne linijice kao dlaka tanke...od ciscenja nije garant jer kad cistim cistim i ovaj dio gdje je plin a tu nije nista izgrebano. Pretpostavljam da je od sudja.......ploca je kupljena u Gorenju....ne znam ima li smisla da trazim reklamaciju?