PDA

View Full Version : Clostridium difficile

A zašto?
15.07.2008., 10:30
Pozdrav svima!
Molim vas ako je netko imao problema s ovom crijevnom bakterijom da napiše svoja iskustva. Naime, mom dečku je nakon uzimanja Klimicina, ova bakterija podivljala! Liječio se Medazolom 10 dana i sad mu se nakon tjedan dana opet sve vratilo. Našla sam dosta toga na netu, ali me zanima ima li netko stvarnog iskustva s ovim?! Sve skupa nije baš ugodno, a i malo nas je strah jer ne pišu baš lijepe stvari o tome....Unaprijed hvala svima!

mamali113
15.07.2008., 22:08
Gle,clostridium dificcile je bakterija koju dobiješ uzimanjem antibiotika oralno.Ista stvar se desila mom sinu prije 3 godine.Nakon krvave stolice,zadržan je u bolnici i rađena mu je kolenoskopija,uzeti su uzorci i bio je pozitivan.Ta bakterija ti u crijevima napravi kao nekakvu paučinu tj obloži ih .Pustili su ga doma i nakon tjedan dana opet je završio u bolnici ,jer su se javili isti simptomi.Medazol nije uništio tog "gada "pa je dobivao i antibitsku terapiju intervenozno svakih 8 sati i tako 10 dana.Treba napraviti dobru obradu da se vidi da li je samo "gad" ili nešto drugo.Jel mu rađena kolenoskopija? Ako nije to bi bilo jako pametno napraviti i kad se uzmu bioptati znaš na čemu si.Držim fige da bude sve ok.Pitaj što te zanima.

A zašto?
16.07.2008., 09:37
Puno hvala na odgovoru. On je primljen na zaraznu na hitnoj nakon tjedan dana mučenja jer nismo znali što da radimo, jer mu je dr. opće prakse rekao da nije ništa, da ako se proljev (koji je u početku imao, a poslje relativno normalne stolice ali s puno sluzi i sukrvice) ne smiri neka dođe ponovo. Budući da dr. taj dan nije radio otišli smo na hitnu jer je imao 10 sluzavih stolica dnevno i nismo znali što da radimo a dolazio je vikend. Kolonoskopija mu nije rađena, nego samo analiza stolice gedje je izoliran C. difficile. Nakon tjedan dana od zadnjeg Medazola, opet se ponovilo prekjučer, samo taj dan, pa je ponovo poslan na zaraznu i tamo su mu rekli da nije to opet to, da je nešto drugo, jedan drugog ispituju, nitko ne zna što je. Poslan je doma uz napomenu da ako mu bude baš jako loše i ako dobije temperaturu da dođe ponovo!? Sad više ne znam šta da radimo?
Zanima me nakon koliko vremena se Vašem sinu kod primanja antibiotika intravenozno stanje poboljšao i da li je pazio na prehranu? Jer mi se držimo dijete za akutne proljeve koju provodimo cijelo vrijeme od pojave prvih simptoma? Da li je potrebno piti probiotike?
Pozdrav!

mamali113
16.07.2008., 21:37
To ne treba zanemariti i reči nije ništa, svakako bih otišla kod gastroenterologa i ako treba napravila kolenoskopiju,može se raditi pod narkozom i nije bolno.Sin mi je bio 3 mjeseca u bolnici sa proljevom,sluzavom i krvavom stolicom i ima upalnu bolest crijeva(kolitis,chron iki ulcerozni)-nedefinirano??? a sve je počelo clos.dif,Nemoj mislit da vas plašim ali imam gorka iskustva kad se svi pogledavaju i neznaju svoj posao pogotovo u zaraznoj.Sad treba paziti što jede-lagana hrana-NIKAKO PRŽENO I POHANO,a probiotik bi bio poželjan ako mu paše da malo oporavi sluznicu crijeva.U apoteci uzmite prospekt o Acidoverusu i Bifidoverusu od Vals d.o.o.spominju i clostr.dif.
pozdrav

dengi
11.06.2010., 11:38
Znam da je već dvije god. prošlo od problema tvog tadašnjeg dečka (a možda i sadašnjeg :-)) el evo mene s identičnim problemom. Zanima me kako je sve završilo u tom slučaju i koliko dugo ti je dečko imao proljeve kad su mu se ponovo pojavili nakon tjedan dana od otpijenog Medazola? Što su mu pronašli? Jel bio na kolenoskopiji? Bilo koja informacija mi je dobro došla jer sam već mjesec dana luda od svega...

Fala

majolina_zg
03.07.2010., 11:13
Dengi, ja sam se tim i sto borila i bila sam DOSLOVNO luda od svega. Ako trebaš bilo kakav savjet ili pomoć javi se. Ja sam pronašla prave pripravke (koje mi nitko nije spominjao u bolnici, ali sam čitajući znanstvene radove vidjela da dokazano djeluju). Tako sam izbjegla ponovne hospitalizacije i kolonoskopiju koja je već bila dogovorena. Nadam se da si bolje!

dengi
08.07.2010., 15:01
Dengi, ja sam se tim i sto borila i bila sam DOSLOVNO luda od svega. Ako trebaš bilo kakav savjet ili pomoć javi se. Ja sam pronašla prave pripravke (koje mi nitko nije spominjao u bolnici, ali sam čitajući znanstvene radove vidjela da dokazano djeluju). Tako sam izbjegla ponovne hospitalizacije i kolonoskopiju koja je već bila dogovorena. Nadam se da si bolje!

Poslala sam ti poruku.
Unaprijed fala na odgovoru,
Dengi

majolina_zg
09.07.2010., 19:39
Poslala sam ti odgovor.
Pozz,
M.

iceman1987
19.03.2011., 16:43
Bok!

Molim Vas za pomoć. Naime, ja sam uzimao antibiotik od 15.12.2010-6.1.2011, znači 3 tjedna. Nakon mjesec dana(07.02.2011) od prestanka uzimanja, pojavio mi se proljev sa sluzi(3-4 na dan, uz bolove i umor u predjelu debelog crijeva i rektuma). Uglavnom, prvo sam mislio viroza. Nakon tjedan dana otišao sam liječniku, pa na infektologiju. Nakon 17 dana proljeva i sluzi, stanje je došlo do kao formiranih stolica sa sluzi i malo krvi. I onda sam rekao za antibiotik da sam uzimao 3 tjedna. 3.3.2011 su mi nađeni toxini A i B na Clostridium. Uzimao sam Medazol 14 dana. Ja nemam više proljeve, niti sluzave stolice više, ali ostao mi je još osjećaj ''slabih crijeva'', kao da nema snage u njima, a najviše me muči to što sam izgubio osjećaj za mokraćni mjehur i mokrenje, osjećaj za donji dio crijeva.. Jednostavno, kao da mi je sad to područje crijeva i mjehura pod anestezijom.. I to je sve počelo 7.2. kad i ti proljevi i to sve sa bakterijom..
Dal je to radi pretrpljene upale, pa se crijeva i sve moraju oporaviti??? Kako je Vama bilo koji ste imali probleme s tom bakterijom- za vrijeme upale i nakon terapije?? Dal Vam je trebalo vremena da se to posloži, taj osjećaj u crijevima, mokraćnom sustavu??

Hvala

leeloo27
19.03.2011., 16:54
Ajd molim te prestani stalno otvarati nove teme sa istim sadržajem.

Sluznici crijeva treba neko vrijeme da se oporavi tako da nije ništa čudno ako 2-3 tjedna nakon antibiotika još uvijek osjećaš nekakve tegobe.

Moj savjet ti je probaj piti dosta jogurta da probiotikom, možeš piti i nešto od čajeva tipa menta i izbjegavaj masnu, začinjenu i tešku hranu. Jedi uglavom juhice, kuhano, lešo...

leeloo27
19.03.2011., 17:44
Iceman malo sam googlala da vidim šta je to uopće, to je ako sam ja dobro skontala nekakva bakterija ili gljivica koja se nakoti kada se uništi normalna flora sluznice crijeva.

A šta su ti doktori rekli?

Radi na obnovi crijevne flore, znači jako puno jogurta, ne bi bilo loše da si kupiš u ljekarni tekuće probiotike pa da njih piješ (ili rpobiotike u kapsulama, al bolji su ovi tekući). I sve ovo gore što sam ti napisala, jako pazi što jedeš, nemoj ništa teško, masno, jedi kuhano i juhice.

iceman1987
19.03.2011., 17:55
Iceman malo sam googlala da vidim šta je to uopće, to je ako sam ja dobro skontala nekakva bakterija ili gljivica koja se nakoti kada se uništi normalna flora sluznice crijeva.

A šta su ti doktori rekli?

Radi na obnovi crijevne flore, znači jako puno jogurta, ne bi bilo loše da si kupiš u ljekarni tekuće probiotike pa da njih piješ (ili rpobiotike u kapsulama, al bolji su ovi tekući). I sve ovo gore što sam ti napisala, jako pazi što jedeš, nemoj ništa teško, masno, jedi kuhano i juhice.

Pa napisao sam gore, vjerojatno nisi od ljutnje pročitala post kak treba,jer sam pisao iste teme po forumu :D Uzimao sam ja Medazol 14 dana, jer on se za nju pije. I uzimao sam probiotike uz terapiju, jeo lagano. Ali još mi ije onako pravi osjećaj za crijeva i mokraćni mjehur kako bi trebalo biti. Da to je bakterija koja izaziva jaku upalu crijeva, i oblaže ih kao paučinu tim pseudomembranama. Mene zanimaju još tuđa iskustva, kako su se oporavljala crijeva i sve to.

leeloo27
19.03.2011., 18:12
Ma ja ti ponekad malo slabije kopčam, krivim sjebanu štitnjaču za to. :zubo:

A gle, crijevima ti treba jako puno dok se u potpunosti ne oporave, osobito kad se ovako naruši crijevna flora. Računaj si da će ti trebati nekih 2-3 mjeseca dok ti se u potpunosti ne vrati stanje na strao. Ja znam kad j+sjeben crijeva s nečim da me znaju i po 3 tjedna zezati i da moram jako paziti šta jedem, a gdje neće zezati kod ovakvih stvari.

Ja se nadam da će ti se javiti netko sa ovakvim iskustvim, iskreno meni je ovo tvoje prvi glas i tek kad sam ugugala sam vidjela šta je to.

iceman1987
19.03.2011., 18:30
Ma ja ti ponekad malo slabije kopčam, krivim sjebanu štitnjaču za to. :zubo:

A gle, crijevima ti treba jako puno dok se u potpunosti ne oporave, osobito kad se ovako naruši crijevna flora. Računaj si da će ti trebati nekih 2-3 mjeseca dok ti se u potpunosti ne vrati stanje na strao. Ja znam kad j+sjeben crijeva s nečim da me znaju i po 3 tjedna zezati i da moram jako paziti šta jedem, a gdje neće zezati kod ovakvih stvari.

Ja se nadam da će ti se javiti netko sa ovakvim iskustvim, iskreno meni je ovo tvoje prvi glas i tek kad sam ugugala sam vidjela šta je to.

Ma puno ljudi ti završi sa gadnim proljevima zbog antibiotika.. kužiš, prvi put u životu mi je bilo da pijem antibiotike.. A samo sam morao inhalirati kamilicu za sinuse i utopliti glavu.. I znao sam sve da oni sjebu probiotike, da naprave gadne stvari.. I još sam nazvao otorinića i pitao ga dal nije predugo tri tjedna da pijem Lekoklar- rekao je- ma ne ništ ti neće biti.. Sad si imam :(( ... užas.. inače, mlijeko, ovi probiotik jogurti, oni ti nisu baš zdravi za crijeva jer ih nadražuju.. caka je u tome da ti jogurti sadrže premalo probiotika. najbolji su u kapsulama probiotici.. Nadam se da je samo to da moram jedno vrijeme paziti da se sluznica oporavi.. ali bila ti je tema već http://www.forum.hr/showthread.php?t=358281

leeloo27
20.03.2011., 13:58
Evo ga, tema spojena sa prethodnom.

Iceman u ljekarnama ima za kupiti tekućih probiotike, za njih kažu da su bolji nego ovi u kapsulama, probaj možda s time.

I probaj možda piti nekakav čaj koji umiruje crijeva, meni menta puno pomogne kod ovakvih stvari.

Helena88
06.10.2011., 18:03
Pozdrav svima!

Evo da vam kažem svoje iskustvo od prvog simptoma...
Sve je krenulo s proljevima koji su trajali 5 dana,:503: nakon toga je uslijedila sluz sa laganom sukrvicom (dakle, ako proljev traje više od 3, ev. 4 dana, jurite doktoru)... Temperatura uvijek prisutna, od 37 do 37.7. Završila sam nakon 5 dana borbe na zaraznoj, u kojoj sam ležala puna 3 tjedna. Nakon što su otkrili da je visoka koncentracija "Queen bitch" Clostridium difficile bakterije, počela sam uzimati Medazol, 3 puta dnevno po 2 tablete. Pootrovala je pola organizma, i pokoji organ (u meni je intenzivno živila između pola godine, max. godinu dana, ne može se procijeniti koliko dugo, često sam osjećala slabinu, malaksavost i umor... Manifestirala se kroz proljeve koji su trajali par dana, ali su bili jako učestali 15-25 kroz 24 sata). Nakon što je prošlo devet dana liječenja Medazolom, novi problemi-počela sam povraćati, a stolice su se unatoč dijetlnoj prehrani nisu previše ukrutile, bile su između proljeva i polunormalne stolice. Nakon toga mijenjaju terapiju sa Vankomicinom, koji je dosta jači što se tiče liječenja,ali smanjuje proljeve, mučnine, povračanje,grčeve... Naravno, svakih par dana sam primala infuzije jer nisam mogla nadomještati izgubljenu tekućinu (izgubila sam apetit za jelo i piće,vodu), a i atrofirali su mi mišići, otišlo je i desetak kila, no srećom-infuzija me oporavila fizički i s kilama. Temperatura nije padala sva tri tjedna, najniža je bila 37, pa 37.3,sve do 37.5... U infuziju su išli i kokteli protiv mučnine, povračanja, proljeva, a oralno sam dobivala i tablete protiv žgaravice koje moram piti iduća 3 mjeseca... Kolonoskopija još nije isključena, 2 tjedna nakon izlaska iz bolnice moram na kontrolu, pa će se vidjeti još (na zaraznoj uspavljuju za kolonoskopiju ili ti daju anestetik, tako da se tamo naručite ako idete na taj pregled)... Gastroskopijom je utvrđeno da imam Gastritis, i neki GERD, te jako upaljen jednjak. GERD je uzročnik tome (C. Difficile je najverovatnije otrovala donji mišić jednjaka koji se nije stiskao, pa je sva kiselina iz želuca stalno išla u jednjak i nagrizala ga).Kroz ta gadna tri tjedna su mi 3 puta uzimali krv, stolicu, urin i pratili situaciju. Kažu da je povračanje i mučnina znak uzlazne putanje liječenja, i da samo treba izdržati, ali i nadomještavati izgubljeno. Jučer sam izašla iz bolnice nakon tri tjedna, moram paziti na prehranu, sve kuhano, ništa svježe, samo banana može biti svježa, (za one koji puše-preporučaju bar smanjiti ako ne možete stati), s obzirom da su mi atrofirali mišići, dopuštaju mi kretanje (šetnja 10min) ali s pauzama (10-15 min) i preporučaju jesti više puta po malo (6-7 obroka), izbjegavati mlijeko zbog laktoze... Izlječena sam!!!! Prošla sam BIG BOSS LEVEL. Rijetki slučajevi su da se vrati, ali liječenje mora trajati najmanje 2 tjedna... SRETNO!

hrvoje dr.
07.10.2011., 16:41
Pozdrav svima!

Evo da vam kažem svoje iskustvo od prvog simptoma...
Sve je krenulo s proljevima koji su trajali 5 dana,:503: nakon toga je uslijedila sluz sa laganom sukrvicom (dakle, ako proljev traje više od 3, ev. 4 dana, jurite doktoru)... Temperatura uvijek prisutna, od 37 do 37.7. Završila sam nakon 5 dana borbe na zaraznoj, u kojoj sam ležala puna 3 tjedna. Nakon što su otkrili da je visoka koncentracija "Queen bitch" Clostridium difficile bakterije, počela sam uzimati Medazol, 3 puta dnevno po 2 tablete. Pootrovala je pola organizma, i pokoji organ (u meni je intenzivno živila između pola godine, max. godinu dana, ne može se procijeniti koliko dugo, često sam osjećala slabinu, malaksavost i umor... Manifestirala se kroz proljeve koji su trajali par dana, ali su bili jako učestali 15-25 kroz 24 sata). Nakon što je prošlo devet dana liječenja Medazolom, novi problemi-počela sam povraćati, a stolice su se unatoč dijetlnoj prehrani nisu previše ukrutile, bile su između proljeva i polunormalne stolice. Nakon toga mijenjaju terapiju sa Vankomicinom, koji je dosta jači što se tiče liječenja,ali smanjuje proljeve, mučnine, povračanje,grčeve... Naravno, svakih par dana sam primala infuzije jer nisam mogla nadomještati izgubljenu tekućinu (izgubila sam apetit za jelo i piće,vodu), a i atrofirali su mi mišići, otišlo je i desetak kila, no srećom-infuzija me oporavila fizički i s kilama. Temperatura nije padala sva tri tjedna, najniža je bila 37, pa 37.3,sve do 37.5... U infuziju su išli i kokteli protiv mučnine, povračanja, proljeva, a oralno sam dobivala i tablete protiv žgaravice koje moram piti iduća 3 mjeseca... Kolonoskopija još nije isključena, 2 tjedna nakon izlaska iz bolnice moram na kontrolu, pa će se vidjeti još (na zaraznoj uspavljuju za kolonoskopiju ili ti daju anestetik, tako da se tamo naručite ako idete na taj pregled)... Gastroskopijom je utvrđeno da imam Gastritis, i neki GERD, te jako upaljen jednjak. GERD je uzročnik tome (C. Difficile je najverovatnije otrovala donji mišić jednjaka koji se nije stiskao, pa je sva kiselina iz želuca stalno išla u jednjak i nagrizala ga).Kroz ta gadna tri tjedna su mi 3 puta uzimali krv, stolicu, urin i pratili situaciju. Kažu da je povračanje i mučnina znak uzlazne putanje liječenja, i da samo treba izdržati, ali i nadomještavati izgubljeno. Jučer sam izašla iz bolnice nakon tri tjedna, moram paziti na prehranu, sve kuhano, ništa svježe, samo banana može biti svježa, (za one koji puše-preporučaju bar smanjiti ako ne možete stati), s obzirom da su mi atrofirali mišići, dopuštaju mi kretanje (šetnja 10min) ali s pauzama (10-15 min) i preporučaju jesti više puta po malo (6-7 obroka), izbjegavati mlijeko zbog laktoze... Izlječena sam!!!! Prošla sam BIG BOSS LEVEL. Rijetki slučajevi su da se vrati, ali liječenje mora trajati najmanje 2 tjedna... SRETNO!
Nikako nije točno.

Helena88
09.10.2011., 15:31
Nikako nije točno.

Jel bi to značilo da nisam izliječena, ili?

hrvoje dr.
09.10.2011., 15:33
Jel bi to značilo da nisam izliječena, ili?
Uzrok CDAD infekciji jesu 1.ABT
2.Boravak u bolnici -rizični čimbenik
3.Kontakt s oboljelim.
Ta kiselina je uzrok GERB-u.
Liječenje metronidazol i vankomicin.

Helena88
09.10.2011., 15:46
Uzrok CDAD infekciji jesu 1.ABT
2.Boravak u bolnici -rizični čimbenik
3.Kontakt s oboljelim.
Ta kiselina je uzrok GERB-u.

Aha, ok. Mada sam ja imala info da je kod mene to bio slučaj zbog učestalosti korištenja antibiotika.
:confused:

hrvoje dr.
09.10.2011., 15:49
Aha, ok. Mada sam ja imala info da je kod mene to bio slučaj zbog učestalosti korištenja antibiotika.
:confused:
To i jest uzrok(napisao pod br. 1.)to piše na uputama za ABT tj. pseudomembranozni kolitis.

Helena88
09.10.2011., 16:03
To i jest uzrok(napisao pod br. 1.)to piše na uputama za ABT tj. pseudomembranozni kolitis.

Ok. A što Vi kao doktor mislite o probiotiku Acidosalus Virosalus? Kažu da je dobar nakon te bolesti ( i još nekih) za poboljšanje crijevne flore.

hrvoje dr.
09.10.2011., 16:09
Ok. A što Vi kao doktor mislite o probiotiku Acidosalus Virosalus? Kažu da je dobar nakon te bolesti ( i još nekih) za poboljšanje crijevne flore.
Bilo kakav probiotik je dobar,preporučujem ga.

Helena88
09.10.2011., 16:17
Bilo kakav probiotik je dobar,preporučujem ga.

Odlično... Prehrana za oporavak, samo kuhano, juhe, lagano začinjeno, voće samo kuhano kao kompot,ili može i svježe? Mislim,uvijek jedem zdravu hranu ali si znam priuštiti nešto začinjeno,a sada mi ne pada na pamet pojesti ni frišku voćku, osim banane dok mi se probava ne vrati u normalu .

hrvoje dr.
09.10.2011., 16:21
Odlično... Prehrana za oporavak, samo kuhano, juhe, lagano začinjeno, voće samo kuhano kao kompot,ili može i svježe? Mislim,uvijek jedem zdravu hranu ali si znam priuštiti nešto začinjeno,a sada mi ne pada na pamet pojesti ni frišku voćku, osim banane dok mi se probava ne vrati u normalu .
Bolje kompot.

Helena88
09.10.2011., 16:48
Bolje kompot.

Super,hvala na savjetima!!! :)

hrvoje dr.
09.10.2011., 16:49
Super,hvala na savjetima!!! :)
Nema na čemu i drugi put.

vanelija
27.10.2012., 18:26
ZA MAJOLINU ZG:vec dugo niko nije odgovarao na ovu temu ali mene zanima koje si to pripravke majolina koristila?

i jos me zanima ako neko zan ,da li ako je klostridijum izlecen i ostali su i dalje prolivi da li je to mozda znak kolitisa koji je ova bakterija izazvala pa treba njega leciti?

hrvoje dr.
28.10.2012., 01:41
i jos me zanima ako neko zan ,da li ako je klostridijum izlecen i ostali su i dalje prolivi da li je to mozda znak kolitisa koji je ova bakterija izazvala pa treba njega leciti?
ABT/antibiotici-vankomicin i metronidazol se daju 10 dana u odg. dozi.
Proljev bi se trebao prestati na samu ABT,također je preporučljivo uzimati probiotike.
Zaključno proljev ako se pojavi nakon ABT nemora nužno značiti ponovnu infekciju C. difficile,već jednsotavno se može raditi o narušenoj crijevnoj flori.
Koja se korigira probioticima.

vanelija
29.10.2012., 08:48
a sta se radi u slucajevima ako je ta bakterija kasno izolovana pa se zarazila cela porodica?

vanelija
29.10.2012., 08:50

mozes li mi majolina rei koje si to pripravke koristila?

hrvoje dr.
30.10.2012., 18:34
a sta se radi u slucajevima ako je ta bakterija kasno izolovana pa se zarazila cela porodica?
Liječi se cijela porodica.

vanelija
30.10.2012., 21:48
Liječi se cijela porodica.

i kako onda suzbiti bakteriju ,kad verovatno postoji zariste u kuci

hrvoje dr.
04.11.2012., 12:54
i kako onda suzbiti bakteriju ,kad verovatno postoji zariste u kuci
Nije mi jasno što zapravo želite,kada se dogovorite sami sa sobom tj. smislite se.
Onda postavite konkretno pitanje i slučaj. Prvenstveno jasne i konkretne podatke.

vanelija
18.12.2012., 12:10
Nije mi jasno što zapravo želite,kada se dogovorite sami sa sobom tj. smislite se.
Onda postavite konkretno pitanje i slučaj. Prvenstveno jasne i konkretne podatke.

pa meni je izolovan c.diff.Slabo pozitivna oba toksina.To vucem tri godine,a sad sam saznala da je imam.Cerka takodje ima ceste prolive koje zaustavljamo probioticima,a druga ima sluzi u stolici.Citala sam da se ta bakterija jako lako prenosi i da je vrlo otporna posto ima spore pa se moze naci svugde u kuci.zato pitam kako bakteriju suzbiti aKO POSTOJI NEKO ZARISTE U KUCI!!!!

Info1
18.12.2012., 17:54
Zdravo svima!

Trenutno se nalazim jos uvek pod terapijom dijagnoze Clostridium difficile. Kod mene ova bakterija nikako nije dosla od uzimanja antibiotika.

Evo kako se odvijala situacija...
Jedan dan sam imala proliv sa blagom malaksaloscu tela i zamorom. Tog dana sam sama uzimala caj, dvopek i pustila da sve tece svojim tokom. Sutradan nisam imala nikakvih tegoba. Prosla su dva dana od toga i popodne krece ponovo proliv....oko 10 tecnih stolica, malaksalost i temperatura 37,4 C.
Uzela sam sama Linex, caj i dvopek misleci da ce to da mi zavrsi problem.

Treci dan sam otisla kod svog lekara i ona mi je prepisala Loperamid 3x2,Probiotik 2x1.Posto sam bila poprilicno dehidrirala, dobijem i infuziju venski, dva naredna dana i uput za Infektivno u Klinickom centru ako mi ne prodje u naredna 24 h. Medjutim, meni je proliv stao i to me je zavaralo, nazalost.
Prodje jos 3 dana i pocinju moje muke intenzivno. Krece sluz i sukrvica, zatim i cista krv sa vrlo neprijatnim, ostrim mirisom. Odlazim na Infektivno i tamo me primaju. Svi profesori, primarijusi i ostali na odeljenju vrte glavom i mrste se na Loperamid koji se nikako ne daje osim ako se zna dijagnoza.
Stolica mi se stvrdla, jako, namnozila se bakterija posteno. :504:

Tamo primam infuzije, Enterofuryl 4x1 i Probiogal 3x1. Dajem stolice svaki dan, cak i za amebe. Krvna slika odlicna osim CPR koji je uvecan. Rezultat stolice:Prva negativna, druga pozitivna Clostridium difficile:503:....ostalo nista, nema parazita.
Terapija Orvazil 3x2 i Probiogal 3x1. Danas mi je sedmi dan i osecam se bolje, stolice su kasaste ka formiranoj i to samo ujutro jedna. Kuci sam jer poznajem doktore pa me tamo vode, a ja se oporavljam u svom domu sa terapijom koju sam navela.
Danas sam bila na kontroli, odnela stolicu i porazgovarala sa Dr. koja me vodi.
Kako zivim sama a cerka i ostali treba da mi stizu za praznike pitala sam je kako oko higijene da ne bih njima nesto prenela. Ovo je ujedno i odgovor na prethodni post u vezi ukucana.
Nema bojazni da se sad moze preneti, samo PRANJE RUKU, uvek kad god treba.Ja sam ipak sve u kuci polako pobrisala asepsolom, kupatila Domestosom, a posudje u masini za pranje otkuvala. Stvari iz bolnice sam oprala i sve dezinfikovala.:p

Sto se tice ishrane ja jedem kuvano: supice, krompir, sargarepu, pirinac, belo meso pileta, plazmu keks, stapice stark, jabuke kao kompot, a od danas i teletinu sa povrcem. Ubacila sam mladi sir, kuvano zito, Brazilski orah jedan na dan, mesim sama hleb od razi i integralnog brasna. Pomalo uzimam jogurt probiotik, u svaku supu stavim MISO (prirodne bakterije iz Japana), Zasladjujem jecmenim sladom Maltexom, pijem cajeve kamilicu, nanu, crni, a posle svakoh uzimanja hrane ispiram jezik i usta sa jacom zalfijom jer mi je na jeziku grozno od Orvazila. Jedem pomalo 8 puta na dan. Pijem kiselu vodu Knjaz Milos koja izlapi (ovo svi piju na infektivnom jer sadrzi sve sastojke kao i infuzija). Jedino sto imam problem sa cigaretama jer sam pusac, ali sam ih svela na moguci min, 3 do 5 dnevno.:ne zna:

Ponovna kontrola mi je u petak i tada ce mi biti 10/ti dan terapije.
Moj savet je da u slucaju kada proliv ne prolazi nakon 3 dana, obavezno se obratiti lekaru specijalisti i to odeljanje infektologije.
Nadam se da mi se nece vratiti, a ovaj moj opsiran post da ce nekome posluziti :)

vanelija
19.12.2012., 10:54
Zdravo svima!

Trenutno se nalazim jos uvek pod terapijom dijagnoze Clostridium difficile. Kod mene ova bakterija nikako nije dosla od uzimanja antibiotika.

Evo kako se odvijala situacija...
Jedan dan sam imala proliv sa blagom malaksaloscu tela i zamorom. Tog dana sam sama uzimala caj, dvopek i pustila da sve tece svojim tokom. Sutradan nisam imala nikakvih tegoba. Prosla su dva dana od toga i popodne krece ponovo proliv....oko 10 tecnih stolica, malaksalost i temperatura 37,4 C.
Uzela sam sama Linex, caj i dvopek misleci da ce to da mi zavrsi problem.

Treci dan sam otisla kod svog lekara i ona mi je prepisala Loperamid 3x2,Probiotik 2x1.Posto sam bila poprilicno dehidrirala, dobijem i infuziju venski, dva naredna dana i uput za Infektivno u Klinickom centru ako mi ne prodje u naredna 24 h. Medjutim, meni je proliv stao i to me je zavaralo, nazalost.
Prodje jos 3 dana i pocinju moje muke intenzivno. Krece sluz i sukrvica, zatim i cista krv sa vrlo neprijatnim, ostrim mirisom. Odlazim na Infektivno i tamo me primaju. Svi profesori, primarijusi i ostali na odeljenju vrte glavom i mrste se na Loperamid koji se nikako ne daje osim ako se zna dijagnoza.
Stolica mi se stvrdla, jako, namnozila se bakterija posteno. :504:

Tamo primam infuzije, Enterofuryl 4x1 i Probiogal 3x1. Dajem stolice svaki dan, cak i za amebe. Krvna slika odlicna osim CPR koji je uvecan. Rezultat stolice:Prva negativna, druga pozitivna Clostridium difficile:503:....ostalo nista, nema parazita.
Terapija Orvazil 3x2 i Probiogal 3x1. Danas mi je sedmi dan i osecam se bolje, stolice su kasaste ka formiranoj i to samo ujutro jedna. Kuci sam jer poznajem doktore pa me tamo vode, a ja se oporavljam u svom domu sa terapijom koju sam navela.
Danas sam bila na kontroli, odnela stolicu i porazgovarala sa Dr. koja me vodi.
Kako zivim sama a cerka i ostali treba da mi stizu za praznike pitala sam je kako oko higijene da ne bih njima nesto prenela. Ovo je ujedno i odgovor na prethodni post u vezi ukucana.
Nema bojazni da se sad moze preneti, samo PRANJE RUKU, uvek kad god treba.Ja sam ipak sve u kuci polako pobrisala asepsolom, kupatila Domestosom, a posudje u masini za pranje otkuvala. Stvari iz bolnice sam oprala i sve dezinfikovala.:p

Sto se tice ishrane ja jedem kuvano: supice, krompir, sargarepu, pirinac, belo meso pileta, plazmu keks, stapice stark, jabuke kao kompot, a od danas i teletinu sa povrcem. Ubacila sam mladi sir, kuvano zito, Brazilski orah jedan na dan, mesim sama hleb od razi i integralnog brasna. Pomalo uzimam jogurt probiotik, u svaku supu stavim MISO (prirodne bakterije iz Japana), Zasladjujem jecmenim sladom Maltexom, pijem cajeve kamilicu, nanu, crni, a posle svakoh uzimanja hrane ispiram jezik i usta sa jacom zalfijom jer mi je na jeziku grozno od Orvazila. Jedem pomalo 8 puta na dan. Pijem kiselu vodu Knjaz Milos koja izlapi (ovo svi piju na infektivnom jer sadrzi sve sastojke kao i infuzija). Jedino sto imam problem sa cigaretama jer sam pusac, ali sam ih svela na moguci min, 3 do 5 dnevno.:ne zna:

Ponovna kontrola mi je u petak i tada ce mi biti 10/ti dan terapije.
Moj savet je da u slucaju kada proliv ne prolazi nakon 3 dana, obavezno se obratiti lekaru specijalisti i to odeljanje infektologije.
Nadam se da mi se nece vratiti, a ovaj moj opsiran post da ce nekome posluziti :)
meni je najgore sto to vucem vec tri godine.Pocelo je sa prolivima dve nedelje .Imala sam proliv svaki drugi dan po dve stolice.Uzimanjem probiotika(Uglavnom probiotik forte ili bulardi)meni stane proliv ,pa se posle nekoliko nedelja opet vrati i ja tako stalno u krug.Stolica onda bude i tvrda ali stalno sa sluzi,non stop krcanja u stomaku,pomeranje creva,sada i stalna malaksalost,umor i mucnina.Jedno vreme mi je bilo dobro.ali stalno imam sluzi u stolici kao da je gnoj.Kazem kad popijem probiotik meni se formira stolica i to tako bude neko vreme,pa onda opet krene meksa ili grcevi u stomaku ja opet po probiotiku i tako vec tri godine.Plasim se samo da mi je cela kuca inficirana.

Info1
20.12.2012., 00:04
@Vanelija
Najgore moguce je sto to trpite vec 3 godine. Iz kog razloga?:504:
Pa Vi ste onda potencijalni prenosilac zaraze. Clostridijum difficile se siri tako sto se prenosi prljavim rukama. Spora iste bakterije zivi nekoliko nedelja na otvorenom i koriscenjem istog kupatila tj.toaleta, postoji mogucnost sirenja na ukucane, oni na ostale na drugim mestima itd. I ja sam verovatno negde pokupila tu sporu i unela u sebe, bez obzira sto zbog samog posla koji obavljam, ruke perem konstantno. :503:

Takodje nije dobro igrati se svojim zdravljem jer dugo oboljevanje moze da prouzrokuje veoma ozbiljne probleme za creva i vise od toga. :eek:

Ono sto morate da uradite je da nosite stolicu na analizu tri dana zaredom, kako Vasu tako i svih Vasih ukucana. Rezultat dobijete nakon 5 dana i tacno cete znati sta je i ko sve od vas ima. Uz to i krvnu sliku.

To sto Vi koristite probiotike i prestane proliv je zbog toga jer istim unosite pozitivne bakterije i one u tom momentu "preovladaju" pa zbog toga to stane. Nakon prestanka koriscenja probiotika, sama creva ne sadrze svoju dobru atmosferu, odnosno preovlada "losa" bakterija i zbog toga nastaje proliv, uz njega sluz i sukrvica, a neretko i krvava stolica koja cak moze biti i formirana, ali krvava. Ovo sve treba da Vam bude najava veoma velikom problemu za Vas i Vase zdravlje, a ujedno da ste i potencijalni prenosilac zaraze. Strah, nemarnost i nada da ce proci nije opravdanje. Mislite kako na sebe tako i na sve u okolini.:facepalm:

Iako sam hospitalizovana trenutno i pijem Orvazil, a Dr. kaze da nema sanse da se sada nesto prenese, ipak sam sve ocistila u kuci jer ne znam sta sam mogla dotaknuti ili eventualno da nisam detaljno oprala ruke nakon toaleta, do trenutka dok nisam saznala o kojoj bakteriji je rec.:durica

Nadam se da ce svi koji budu procitali ovaj post porazmisliti ukoliko imaju proliv duze od 3 dana. :ne zna:

vanelija
20.12.2012., 13:56
@Vanelija
Najgore moguce je sto to trpite vec 3 godine. Iz kog razloga?:504:
Pa Vi ste onda potencijalni prenosilac zaraze. Clostridijum difficile se siri tako sto se prenosi prljavim rukama. Spora iste bakterije zivi nekoliko nedelja na otvorenom i koriscenjem istog kupatila tj.toaleta, postoji mogucnost sirenja na ukucane, oni na ostale na drugim mestima itd. I ja sam verovatno negde pokupila tu sporu i unela u sebe, bez obzira sto zbog samog posla koji obavljam, ruke perem konstantno. :503:

Takodje nije dobro igrati se svojim zdravljem jer dugo oboljevanje moze da prouzrokuje veoma ozbiljne probleme za creva i vise od toga. :eek:

Ono sto morate da uradite je da nosite stolicu na analizu tri dana zaredom, kako Vasu tako i svih Vasih ukucana. Rezultat dobijete nakon 5 dana i tacno cete znati sta je i ko sve od vas ima. Uz to i krvnu sliku.

To sto Vi koristite probiotike i prestane proliv je zbog toga jer istim unosite pozitivne bakterije i one u tom momentu "preovladaju" pa zbog toga to stane. Nakon prestanka koriscenja probiotika, sama creva ne sadrze svoju dobru atmosferu, odnosno preovlada "losa" bakterija i zbog toga nastaje proliv, uz njega sluz i sukrvica, a neretko i krvava stolica koja cak moze biti i formirana, ali krvava. Ovo sve treba da Vam bude najava veoma velikom problemu za Vas i Vase zdravlje, a ujedno da ste i potencijalni prenosilac zaraze. Strah, nemarnost i nada da ce proci nije opravdanje. Mislite kako na sebe tako i na sve u okolini.:facepalm:

Iako sam hospitalizovana trenutno i pijem Orvazil, a Dr. kaze da nema sanse da se sada nesto prenese, ipak sam sve ocistila u kuci jer ne znam sta sam mogla dotaknuti ili eventualno da nisam detaljno oprala ruke nakon toaleta, do trenutka dok nisam saznala o kojoj bakteriji je rec.:durica

Nadam se da ce svi koji budu procitali ovaj post porazmisliti ukoliko imaju proliv duze od 3 dana. :ne zna:
pa ja sam tek sad saznala da imam tu bakteriju.Niko do sad mi nije rekao da uradim analize na tu bakteriju.akrv mi je odlicna.Jedino trigliceridi i holesterol mi je snizen.A toksini na klostrtidiju oba slabo pozitivna.Ma sad i ja brisem sve sa asepsolom ali se plasim da je ima svugde.Koliko dugo ona moze preziveti u okolini?

Info1
20.12.2012., 22:00
Spore Clostridium difficile zive u spoljnim uslovima po nekoliko nedelja. Verovatno je svuda imate, ali Vam nista ne znaci dok svi ne budete pod terapijom. Kada svi budete ustanovili ko je ima, ko nema i da li imate toksine A,B (onda se leci)tek onda ima smisla za temeljnim ciscenjem. Dotle iskljucivo pranje ruku. :ne zna:

Inace ova bakterija se nalazi u zemlji, i u domacinima kao sto su creva ljudi (do 4% populacije)i zivotinja, a bebe je po rodjenju imaju i 50 %. Citala sam negde da je ovo oboljenje u porastu poslednjih godina (bas se ni ne cudim zasto, posto sam se nacitala svega i ne mogu da verujem koliko ljudi malo pridaju vaznosti higijeni tela, duha i prostora).:503:
Ove spore takodje vrlo lako prenosi i zdravstveno osoblje po domovima zdravlja i klinikama. :eek:

Ipak, previse dugo Vi imate proliv, a da se niste zamislili da tu nesto nije u redu i otisli na detaljne pretrage. Ovako ste dozvolili da Vam oboje dece bude zahvaceno, i mozda jos neki drugi.:confused:

Znaci, prvo svi na nalaze koje sam pomenula, odredjivanje terapije i temeljno ciscenje. To sto ste trazili zariste u svojoj kuci, Vi ste zariste i zato odmah preduzimajte sve sto je potrebno.

vanelija
21.12.2012., 12:11
Spore Clostridium difficile zive u spoljnim uslovima po nekoliko nedelja. Verovatno je svuda imate, ali Vam nista ne znaci dok svi ne budete pod terapijom. Kada svi budete ustanovili ko je ima, ko nema i da li imate toksine A,B (onda se leci)tek onda ima smisla za temeljnim ciscenjem. Dotle iskljucivo pranje ruku. :ne zna:

Inace ova bakterija se nalazi u zemlji, i u domacinima kao sto su creva ljudi (do 4% populacije)i zivotinja, a bebe je po rodjenju imaju i 50 %. Citala sam negde da je ovo oboljenje u porastu poslednjih godina (bas se ni ne cudim zasto, posto sam se nacitala svega i ne mogu da verujem koliko ljudi malo pridaju vaznosti higijeni tela, duha i prostora).:503:
Ove spore takodje vrlo lako prenosi i zdravstveno osoblje po domovima zdravlja i klinikama. :eek:

Ipak, previse dugo Vi imate proliv, a da se niste zamislili da tu nesto nije u redu i otisli na detaljne pretrage. Ovako ste dozvolili da Vam oboje dece bude zahvaceno, i mozda jos neki drugi.:confused:

Znaci, prvo svi na nalaze koje sam pomenula, odredjivanje terapije i temeljno ciscenje. To sto ste trazili zariste u svojoj kuci, Vi ste zariste i zato odmah preduzimajte sve sto je potrebno.
pa sad treba da idem kod gastroenterologa tek sredinom januara.Do tada ja pijem origano ulje a deci dajem bulardi.A sto se tice toga da toliko dugo trpim,mislila sam da je mozda od nervoze da imam nervozna creva,posto su mi nalazi stolice jos tada na pocetku bili negativni.cak i na klostridijum,A ISPOSTAVILO Se da je imam.Verovatno nije bila adekvatna laboratorija.Sada sam to uradila privatno i dosta je skupo.(22eura).Kako je vama sad posle terapije?

hrvoje dr.
22.12.2012., 11:36
pa meni je izolovan c.diff.Slabo pozitivna oba toksina.To vucem tri godine,a sad sam saznala da je imam.Cerka takodje ima ceste prolive koje zaustavljamo probioticima,a druga ima sluzi u stolici.Citala sam da se ta bakterija jako lako prenosi i da je vrlo otporna posto ima spore pa se moze naci svugde u kuci.zato pitam kako bakteriju suzbiti aKO POSTOJI NEKO ZARISTE U KUCI!!!!
Vi pričate o infekciji C. dificile a nemate ju dokazanu,pa ako treba i kolonoskopijom..
Ono što treba je napraviti stolicu parazitološki,bakteriološki te na C. difficile
kao i KKS,CRP,nalaze opće biokemije u svih simptomatskih ukućana.
Tek nakon toga se može razgovarati o nečem konkretnom,ako bude čega uopće bilo.

vanelija
22.12.2012., 11:42
Vi pričate o infekciji C. dificile a nemate ju dokazanu,pa ako treba i kolonoskopijom..
Ono što treba je napraviti stolicu parazitološki,bakteriološki te na C. difficile
kao i KKS,CRP,nalaze opće biokemije u svih simptomatskih ukućana.
Tek nakon toga se može razgovarati o nečem konkretnom,ako bude čega uopće bilo.

IMAM JU DOKAZANU,PA GORE SAM SPOMENULA DA MI SU OBA TOKSINA SLABO POZITIVNI.I DA SAM TEK SAD SAZNALA OD CEGA IMAM PROLIVE VEC TRI GODINE

hrvoje dr.
22.12.2012., 11:46
IMAM JU DOKAZANU,PA GORE SAM SPOMENULA DA MI SU OBA TOKSINA SLABO POZITIVNI.I DA SAM TEK SAD SAZNALA OD CEGA IMAM PROLIVE VEC TRI GODINE
Dokazano znači da su toksini poz. i postoje znakovi bolesti visoki upalni parametri
L,CRP,SE. velik br. proljevastih stolica dnevno,znakovi dehidracije gubitka tekućine npr. povišeni ureja,kreatinin,snižen K.
Kao i endoskopski dokaz.

leeloo27
22.12.2012., 13:31
Vanelija nemoj pisati velikim slovima, to se na netu smatra vikanjem, a na forumu se to kažnjava crvenim kartonom.

vanelija
22.12.2012., 18:14
Vanelija nemoj pisati velikim slovima, to se na netu smatra vikanjem, a na forumu se to kažnjava crvenim kartonom.

izvinjavam se nisam ni primetila da mi je bio ukljucen caps lock

vanelija
22.12.2012., 18:18
Dokazano znači da su toksini poz. i postoje znakovi bolesti visoki upalni parametri
L,CRP,SE. velik br. proljevastih stolica dnevno,znakovi dehidracije gubitka tekućine npr. povišeni ureja,kreatinin,snižen K.
Kao i endoskopski dokaz.

krv mi je u redu,LE su u normali ,SE mi je 8 ,Crp nisam radila.Jedino mi su trigliceridi i holesterol snizeni.Kreatinin,urea,ast, alt u normali.Jedino me brine sto gastroenterologinja radi tek u januaru,pa ne mogu da se izborim sama sa sobom od straha.Plasim se da su mi creva jako unistena

hrvoje dr.
23.12.2012., 14:47
krv mi je u redu,LE su u normali ,SE mi je 8 ,Crp nisam radila.Jedino mi su trigliceridi i holesterol snizeni.Kreatinin,urea,ast, alt u normali.Jedino me brine sto gastroenterologinja radi tek u januaru,pa ne mogu da se izborim sama sa sobom od straha.Plasim se da su mi creva jako unistena
Po meni vaše tegobe nisu uzrokovane C. difficile.
A čini mi se niti vašoj dr.,jer bi vam u protivnom dala th. metronidazolom/Medazol npr. 4x250mg

vanelija
23.12.2012., 16:59
Po meni vaše tegobe nisu uzrokovane C. difficile.
A čini mi se niti vašoj dr.,jer bi vam u protivnom dala th. metronidazolom/Medazol npr. 4x250mg

pa ja sad treba da idem sa rezultatima ,da joj pokazem da imam c.diff.Bila sam pre 2 nedelje pa mi je rekla koje analize da obavim,tako da idem sad sa nalazima.Mozete li mi doktore reci,da li je teze izleciti klostridiju koja nije tretirana antibioticima i koja u meni zivi i sa kojom se mucim vec tri godine u smislu da je izazvala vece ostecenje creva nego kod onih koji su se borili sa njom krace vreme.Ja posto nisam znala da je imam sam koristila samo probiotike i smectu za zaustavljanje proliva.I tako u krug cele tri godine .Cim je poceo proliv ja po probiotiku i evosad sam saznala sta mi je.

Info1
23.12.2012., 22:21
Nemoj da se plasis toliko i sve se da izleciti, ili zaleciti samo ako se uspostavi prava dijagnoza. :ne zna:
Evo ja sam ti primer da Clostridijum difficile nisam dobila od antibiotika(pre bolesti nisam nista osecala, a zadnji antibiotik sam popila pre 2 g. Takodje sam bila energicna i veoma dobrog zdravlja). U trenutku prijema na kliniku krvnu slika mi je bila odlicna, SE 55, sve ostalo u redu samo CPR uvecan. Takodje od 5 datih stolica, 3 za koprokulturu i 2 za amebe, sve su bile negativne osim te jedne gde je pokazalo i toksine A,B.
Takodje, lekar opste prakse nema pojma ni koja je ovo bakterija:503:, niti se nesto uzrujala kada sam joj rekla da nije smela da mi da Loperamid nakon mnogo dana proliva:durica. Cak sto vise, mislim da misli da oni na Infektivnom nemaju pojma, sto nije tacno,jer znam da u nasem klinickom centru imamo nekoliko dobrih infektologa i gastroeneropatologa, koji su gledali i mene.:)
Evo ja sam zavrsila sa Orvazilom, danas mi je drugi dan bez terapije, osim Probiogal, kojeg imam nameru uzimati jos neko vreme. Dobro se osecam, kilazu koju sam izgubila (10 kg:ne zna:)polako vracam, uz lagano privikavanje na hranu. Sve kuvano jedem, svaki drugi dan dodajem drugu namirnicu, setam pomalo i cilj mi je da umerenim putem vratim crevnu floru. Pomalo osecam napetost u predelu sa leve strane odmah ispod rebra i u predelu debelog creva. Nista preterano jer je to bio ogroman stres za nezna creva i treba polako da se unormalizuju. I dalje jedem cesto po malo, sveze voce jos ne, salate jos ne:rolleyes:
Kontrola mi je zakazana 5ti dan nakon otpusne liste, a to je sreda. Tada ce doci nalazi i ove dve stolice koju sam dala u toku terapije. Nadam se da ce ovo kod mene sve biti dobro. :)

vanelija
24.12.2012., 08:27
Nemoj da se plasis toliko i sve se da izleciti, ili zaleciti samo ako se uspostavi prava dijagnoza. :ne zna:
Evo ja sam ti primer da Clostridijum difficile nisam dobila od antibiotika(pre bolesti nisam nista osecala, a zadnji antibiotik sam popila pre 2 g. Takodje sam bila energicna i veoma dobrog zdravlja). U trenutku prijema na kliniku krvnu slika mi je bila odlicna, SE 55, sve ostalo u redu samo CPR uvecan. Takodje od 5 datih stolica, 3 za koprokulturu i 2 za amebe, sve su bile negativne osim te jedne gde je pokazalo i toksine A,B.
Takodje, lekar opste prakse nema pojma ni koja je ovo bakterija:503:, niti se nesto uzrujala kada sam joj rekla da nije smela da mi da Loperamid nakon mnogo dana proliva:durica. Cak sto vise, mislim da misli da oni na Infektivnom nemaju pojma, sto nije tacno,jer znam da u nasem klinickom centru imamo nekoliko dobrih infektologa i gastroeneropatologa, koji su gledali i mene.:)
Evo ja sam zavrsila sa Orvazilom, danas mi je drugi dan bez terapije, osim Probiogal, kojeg imam nameru uzimati jos neko vreme. Dobro se osecam, kilazu koju sam izgubila (10 kg:ne zna:)polako vracam, uz lagano privikavanje na hranu. Sve kuvano jedem, svaki drugi dan dodajem drugu namirnicu, setam pomalo i cilj mi je da umerenim putem vratim crevnu floru. Pomalo osecam napetost u predelu sa leve strane odmah ispod rebra i u predelu debelog creva. Nista preterano jer je to bio ogroman stres za nezna creva i treba polako da se unormalizuju. I dalje jedem cesto po malo, sveze voce jos ne, salate jos ne:rolleyes:
Kontrola mi je zakazana 5ti dan nakon otpusne liste, a to je sreda. Tada ce doci nalazi i ove dve stolice koju sam dala u toku terapije. Nadam se da ce ovo kod mene sve biti dobro. :)
joj vi mene tako opustite i date mi nadu.Ja sam inace panicar po prirodi i sad u ovom trenutku sve vidim crno.Ne mogu da verujem da se to meni desava,ali nadam se da ce sve biti u redu i vama takodje zelim brz oporavak.Sada imam zakazano 8 januara pa cemo videti.Do tada ja pijem probiotike i origano ulje.Zanima me da li ste prilikom terapije i dalje imali povremeno proliv i bolove ,krkljanja u crevima?

vanelija
24.12.2012., 11:32
a danas nam je Bozic pa necu da razmisljam o tome nego cu provesti veselo ova 3 dana sa najmilijima

Info1
24.12.2012., 22:27
Sretan svima vama Bozic :)
Da, krkljanje u crevima kao da se uselio vanzemaljac, krcanje konstantno:503:
Bolove i grceve ja nisam nikako imala osim jednog dana u pocetku kada me je trbuh boleo do neizdrzljivosti. Samo taj dan. Probiotik nije dovoljan da prestane proliv, njime samo unosite pozitivne bakterije i pomazete creva.
Dok ne odete kod lekara predlazem da pazite na ishranu.
Sve najbolje:)

vanelija
25.12.2012., 12:38
Sretan svima vama Bozic :)
Da, krkljanje u crevima kao da se uselio vanzemaljac, krcanje konstantno:503:
Bolove i grceve ja nisam nikako imala osim jednog dana u pocetku kada me je trbuh boleo do neizdrzljivosti. Samo taj dan. Probiotik nije dovoljan da prestane proliv, njime samo unosite pozitivne bakterije i pomazete creva.
Dok ne odete kod lekara predlazem da pazite na ishranu.
Sve najbolje:)

sta bi trebalo da jedem?I hvala mnogo.Javljam se posle 8-og

Info1
25.12.2012., 23:49
Treba da jedete kuvana jela bez zaprske....krompir, belo meso pileta, belu ribu kuvanu, sargarepu, pirinac, jogurt probiotik, mlad sir nemasan, stari hleb i to sto manje, ili dvopek, supice, MISO(imas ga u zdravoj hrani) u supi...
izbegavati: przeno, pohovano, masno, ljuto, zacinjeno, mleko i ostale mlecne proizvode, gazirano i slatkise (zamena je Maltex). Secer pospesuje razmnozavanje losih bakterija. Izbaciti sveze voce, moze u obliku kompota ili pecena jabuka.
Sto vise cajeva, nanu, kamilicu i crni caj. Kafu i cigarete izbaciti ili svesti na moguci minimum.:ne zna:

belicasmelica
07.01.2013., 14:07
Uz poštovanje svima vama kji se također borite s ovom bakterijom. Zanima me kakav ste imali odnos i podršku liječnika.
Vljela bih s vama podijeliti svoju priču.
Moje tegobe počinju u 2 mj 2012, krenem doktoru i mjesecima radim nalaze, od stolice, do hormona, štitnjača, pa srce... nema što nisu pregledali, a ja krepavam, sve je krenulo nakon 3 terapije antibioticima kao za helicobacter p. Nakon terapije kreću mučnine, povraćanja, proljevi, lupanja srca. U 7 mj proljevi se pojačavaju, a stolice ponekad više niti nema, već samo sluz s primjesama krvi, o bolovima ni neću pričati. Naručuju me za gastroskopiju i kolonoskopiju, u nalazima s želucem sve ok, u crijevima nađu nekakve točkaste promijene i dr mi kaže kako to po njemu i nije ulcerozni kolitis ali mora mi nešto upisati. Propisuje mi lijekove i stavlja na kolitis dijetu ( u tom momentu ja ionako već više ništa ni jedem zbog stalnih proljeva ) i kaže da će se to smiriti. Pijem lijekove ali pbljšanja nikakvog , proljevi se još jače pogoršavaju i dolaze do 20 dnevno. Tada me hospitaliziraju, 5 dana mi nedaju ništa na usta jesti već me hrane infuzijama, dodaju mi još lijekova ( krivih Naravno ) i rade testove svakodnevno. 5 dan stolice se penju i na do 30 dnevno, ni još neznaju što je meni, da bi 6 dan konačno došli s dijagnozom Clostridium difficile. Daju mi intravenozno medazol i već 2 dan proljevi prestaju, tada me otpuštaju iz bolnice s 49 kg na 174 cm visine ( pothranjena ) da nastavim oralno 10 dana s terapijom i pošto mi je želudac i organizam uništen, propisuju ensure plus prehranu. O medazlu i nuspojavama neću ni pričati jer bi se otegnulo ali do 9 mj 3x završavam na hitnoj zbog vrtoglavica, bolova u želucu, mućenja vida itd.
Na zadnjoj posjeti na hitnoj mi dr. govori da očito ne podnosim lijek i da prekinem terapiju 8 dan liječenja. Dakle terapija nije provedena do kraja 10-14 dana.

S vremenom mje se stanje poboljšava i do 11-12 mj sve tegobe se povlače. Tada počinjem kupiti razne viruse i stalno se razbolijevam, u 8.12 odlazim na hitnu gdje mi ustanove upalu sinusa i dr mi propisuje amoxicilin koji počnem piti i već nakon 1 dana dobijem teški proljev koji se ne zaustavlja sve do danas, dakle traje već 1 mj. ( amoxicilin prestajem odmah piti naravno )

Radim 1 test 31.12 na clostridium i negativan je. Posljednje vrijeme puno čitam o cd. na stranim int. stranicama i službenom uk udruženju. I evo što saznajem ukratko..

Največi izazivači c. diff proljeva su : amoxicillin ( koji meni propisuju iako sam obavijestila liječnicu da sam liječena od clost. diff. ), clindamycin, sve generacije cephalosporina

Ono što mene jako muči je slijedeće, a to je da ja već mj dana imam sve simptome recidiva, a i proljev nakon propisanog antibiotika, vraćam se 1000 x nazad doktrorici, i saznajem slijedeće, a to je da testovi analize stolice na cd koji se koriste kod nas u Hr, a to su EIA nisu baš pouzdani u dokazivanju infekcije. Tražim informaciju kojim testom se točno koriste a to je WAMPOLE TOX A/B QUICK CHEK, brzi test. Nakon iščitavanja tisuća znanstvenih radova, saznajem da je test u analizama efikasnosti sredina, tj 60% osjetljiv , te da može pokazivati lažno negativne rezultate.
Trenutno ponovo čekam nalaze, ali sam osobno sigurna da imam ponovo cd, jer nažalost živim s time već godinu dana i vrtim se u krug po doktorima koji često ni neznaju ništa o tom.

Također bi se osvrnula na odgovor moje gastro dr u bolnici kad sam ju pitala ( radi djece ) da li je cd zarazna ? Ona mi odgovara NE. Što je laž. 60% ljudi se zarazi po bolnicama, pogotvo hospitalizirani bolesnici, spore žive posvukud i do 6 mj ( na bilo kojim površinama ) i ne reagiraju na uobičajena sredstav za čišćenje osim na ona s klorom. Zarazno je dakle i s bolesnika na ostale, a i s osoblja na bolesnike itd.

Ono na što ja već godinu dana nailazim je neznanje i nerazumijevanje od strane liječnika. Da li netko ima istih problema poput mene ?

hrvoje dr.
07.01.2013., 19:50
Uz poštovanje svima vama kji se također borite s ovom bakterijom. Zanima me kakav ste imali odnos i podršku liječnika.
...............

Radim 1 test 31.12 na clostridium i negativan je. Posljednje vrijeme puno čitam o cd. na stranim int. stranicama i službenom uk udruženju. I evo što saznajem ukratko..

Največi izazivači c. diff proljeva su : amoxicillin ( koji meni propisuju iako sam obavijestila liječnicu da sam liječena od clost. diff. ), clindamycin, sve generacije cephalosporina

..

Također bi se osvrnula na odgovor moje gastro dr u bolnici kad sam ju pitala ( radi djece ) da li je cd zarazna ? Ona mi odgovara NE. Što je laž. 60% ljudi se zarazi po bolnicama, pogotvo hospitalizirani bolesnici, spore žive posvukud i do 6 mj ( na bilo kojim površinama ) i ne reagiraju na uobičajena sredstav za čišćenje osim na ona s klorom. Zarazno je dakle i s bolesnika na ostale, a i s osoblja na bolesnike itd.

Ono na što ja već godinu dana nailazim je neznanje i nerazumijevanje od strane liječnika. Da li netko ima istih problema poput mene ?
Malo ne realna slika koju opisujete,ali dobro
Neznam gdje ste obrađivani,ali vama prvenstveno treba infektolog.

anstic
08.01.2013., 00:42
Meni se bakterija pojavila nakon porođaja(Vinogradska) i tretmana antibioticima širokog spektra zbog povišene temperature.

Bakteriju sam prvo odležala na ginekologiji u Vinogradskoj a onda dva puta u Zaraznoj.
Vanikomicin ni Medazol nisu potpuno otklonili tegobe i bakterija se stalno vraćala(10 dana u bolnici - 3 dana doma pa opet 11 dana u bolnici - 3 dana doma, 11 dana u bolnici).

Na kraju sam se uspješno izlječila uzimanjem ulja divljeg mažurana(Origanum vulgare), oralno, tri puta na dan.
Uz to sam pila čaj od lista oraha, bez uzimanja probiotika.

Podatak o učinkovitosti terapije sam pronašla u znanstvenom radu jednog liječnika iz SAD-a koji je također neuspješno liječio bakteriju gore navedenim antibioticima.
Također je otkrio da bakteriju suzbija i ekstrakt sjemenke grejpa.

belicasmelica
08.01.2013., 14:46
E baš to ... Vinogradska bolnica.. tamo sam ju i ja vjerojatno pokupila. Tamo mi je "krasna " gastro ent. rekla kako bakterija nije zarazna, i to još ponovila 2 X, što je čista laž. Osim toga i još puuno grešaka, ordinirala mi je seldiar 3x dnevno ( loperamid ) koji je iz mojih naknadnih saznanja zabranjen propisivati osobama s cd jer može izazvati toksični megacolon, i još mi napisala na otpusno pismo da ga i daje pijem po povratku kući.
Sva sreća da sam mislila svojom glavom pa ga nisam pila, jer mi je to isto mj dana prije propisala dr na hitnoj na moru... popila jedan , nakon kojeg 4 dana nisam mogla na wc, bila sam napuhana kao balon i osjećala se zatrovano kao da ću umrijeti... sjetila sam se tog iskustva u tom momentu pa ga hvala bogu nisam pila.

Upravo sam se danas vratila iz zarazne s pregleda kod infektologa, potvrdila mi je sve moje sumnje u osjetljivost testova koji se koriste za utvrđivanje cd i rekla da još moram napraviti nalaze na 2 stvari koje još nisu napravljene , pa ako dođu negativne, propisuje mi medazol ponovo bez obzira na neg nalaz jedne stolice na cd.

Nedavno sam i ja čitala o tom ulju origana, razmišljala sam o tom, pa ako kažeš da je tebi bilo uspješno... vrijedi pokušati naravno...
Ono što sam svom postu gore napisala 100% je istina bez imalo nerealnosti... baš suprotno to je moja realnost koju sam doživjela nažalost. Ima tu još fuj detalja koje neću ni iznositi.

vanelija
08.01.2013., 17:26
Moje tegobe počinju u 2 mj 2012, krenem doktoru i mjesecima radim nalaze, od stolice, do hormona, štitnjača, pa srce... nema što nisu pregledali, a ja krepavam, sve je krenulo nakon 3 terapije antibioticima kao za helicobacter p. Nakon terapije kreću mučnine, povraćanja, proljevi, lupanja srca. U 7 mj proljevi se pojačavaju, a stolice ponekad više niti nema, već samo sluz s primjesama krvi, o bolovima ni neću pričati. Naručuju me za gastroskopiju i kolonoskopiju, u nalazima s želucem sve ok, u crijevima nađu nekakve točkaste promijene i dr mi kaže kako to po njemu i nije ulcerozni kolitis ali mora mi nešto upisati. Propisuje mi lijekove i stavlja na kolitis dijetu ( u tom momentu ja ionako već više ništa ni jedem zbog stalnih proljeva ) i kaže da će se to smiriti. Pijem lijekove ali pbljšanja nikakvog , proljevi se još jače pogoršavaju i dolaze do 20 dnevno. Tada me hospitaliziraju, 5 dana mi nedaju ništa na usta jesti već me hrane infuzijama, dodaju mi još lijekova ( krivih Naravno ) i rade testove svakodnevno. 5 dan stolice se penju i na do 30 dnevno, ni još neznaju što je meni, da bi 6 dan konačno došli s dijagnozom Clostridium difficile. Daju mi intravenozno medazol i već 2 dan proljevi prestaju, tada me otpuštaju iz bolnice s 49 kg na 174 cm visine ( pothranjena ) da nastavim oralno 10 dana s terapijom i pošto mi je želudac i organizam uništen, propisuju ensure plus prehranu. O medazlu i nuspojavama neću ni pričati jer bi se otegnulo ali do 9 mj 3x završavam na hitnoj zbog vrtoglavica, bolova u želucu, mućenja vida itd.
Na zadnjoj posjeti na hitnoj mi dr. govori da očito ne podnosim lijek i da prekinem terapiju 8 dan liječenja. Dakle terapija nije provedena do kraja 10-14 dana.

S vremenom mje se stanje poboljšava i do 11-12 mj sve tegobe se povlače. Tada počinjem kupiti razne viruse i stalno se razbolijevam, u 8.12 odlazim na hitnu gdje mi ustanove upalu sinusa i dr mi propisuje amoxicilin koji počnem piti i već nakon 1 dana dobijem teški proljev koji se ne zaustavlja sve do danas, dakle traje već 1 mj. ( amoxicilin prestajem odmah piti naravno )

Ono što mene jako muči je slijedeće, a to je da ja već mj dana imam sve simptome recidiva, a i proljev nakon propisanog antibiotika, vraćam se 1000 x nazad doktrorici, i saznajem slijedeće, a to je da testovi analize stolice na cd koji se koriste kod nas u Hr, a to su EIA nisu baš pouzdani u dokazivanju infekcije. Tražim informaciju kojim testom se točno koriste a to je WAMPOLE TOX A/B QUICK CHEK, brzi test. Nakon iščitavanja tisuća znanstvenih radova, saznajem da je test u analizama efikasnosti sredina, tj 60% osjetljiv , te da može pokazivati lažno negativne rezultate.
Trenutno ponovo čekam nalaze, ali sam osobno sigurna da imam ponovo cd, jer nažalost živim s time već godinu dana i vrtim se u krug po doktorima koji često ni neznaju ništa o tom.

pa kakve si to imala nuspojave na medazol meni je doktorica propisala vankomicin,pa cemo videti.Ja kuci sve brisem asepsolom(nadam se da on reagira na c.diff).Ja evo imam je vec trecu godinu,sad sam saznala da je imam.Meni je prvo krenulo sa prolivom ali nikad vise od dva dnevno i to svaki drugi dan,ali uz bolne grceve.Onda sam pocela da pijem probiotike pa se sve smirilo ali sluzi sam i dalje imala u svakoj stolici.Onda jedno vreme mi bude dobra stolica,pa onda kad krene meksa ja po probiotiku i ono stane.I tako vec 3 godine.Kilazu nikako ne mogu da podignem.A sluzi imam non stop u stolici,neku prazninu u stomaku kao kad si gladan.Krkljanje u crevima ,nadimanje,kiselinu u ustima,malaksalost,nekad i bolove u zelucu,Cak nekad osetim kako mi se creva pomeraju kao da mi se mrda beba u stomaku.Strasno.Sve je to za mene stresno,imam dve devojcice pa sad moraju i oni da se testiraju.Jos mi doktorka kaze da verovatno imam i neki oblik kolitisa posto je toliko dugo vucem.

Info1
14.01.2013., 22:16
Evo mene nakon tri sedmice od prestanka terapije. :)

Nakon dve kontrole kod moje Dr na Infektivnom i nalazi stolica pod terapijom su bili negativni, bila sam disciplinovana sto se tice hrane i sada mi je stanje odlicno. Prve nedelje sam se tesko kretala zbog izgubljene kilaze, ali sam setala svaki dan, polako uvodila hranu a sad sam se vec vratila na posao.:mig:

Uvela sam neki red u zivot, doruckujem sto ranije nisam radila, pijem koktel napravljen od cvekle, sargarepe, jabuke, limuna i meda (svako jutro po 2dl). Kafa smanjena, cigarete smanjene na pola.

Stolica je uredna, svako jutro po jedna normalna. Ponekad tiho i kratko mi prokrce creva i to me malo podseti na Clostridijum, ali znam da je nemam. Nadam se da ce tako i ostati.

Dr mi kaze da se moze vratiti CD, ali da kod mene ne ocekuje. Takodje mi je rekla da nije strasna ta bakterija i da se uspesno leci lekom izbora (kod mene je to bio Orvazil) ako se uspostavi dijagnoza, ali mora 10 dana minimum da se odrzi terapija (3x2, na 8h). Jeste da su tablete mucne i sto vise dani odmicu je mucnina gora, ali se uzima Renitadin. Ja sam tu mucninu prekratila hranom, jela sam 8 puta na dan po malo i dosta pila cajeva.:p

Sto se tice odnosa lekara prema ovoj bakteriji, i ovde kod nas je krajnje neozbiljan i povrsan kod lekara opste prakse. Oni cak i ne znaju sta je to. Na infektivnoj je stvar drugacija i veoma su detaljni. Trazili su mi minimum 3 stolice za Clostridium.

Evo jos jedna pomoc oko cajeva koji vrlo uspesno iskorene candidu u crevima i esherihiju coli, probajte i za ovu, ne moze da skodi.
100 g nevena, 100 g divljeg origana, 100 g majcine dusice.
Svaku posebno podelite na 21 deo. Posle napravite 21 paketic spajanjem.
Kuvati 500ml do 1l vode i dodati jednu dozu caja, poklopiti i da stoji 10 min. Procediti i piti bilo kad u toku dana. I tako tacno 21 dan.:mig:

belicasmelica
19.01.2013., 07:01
kakve si to imala nuspojeve od medazola,i kako ti je sada?

Joj oprosti što ti nisam prije odgovorila, nisam bila na forumu uopće. Trenutno sam ponovo na medazolu jer su me ocijenili kao relaps.
I stvari ponovo kreću isto kao i prije... trenutno sam popila 2 kutije ( danas 7-mi dan ) i ispočetka se situacija popravila ( kao i 1 x), ali sad ponovo kreću nuspojave i to sve žešće. TO su ovako- prvi put kad sam ga pila krenulo je s mučninama, željeznim okusom u ustima, jakim vrtoglavicama, totalna slabost, pa mi se ujednom trenutku kad sam završila na hitnoj desilo točno ovako- bilo mi je jako loše( sve navedeno gore ), odem 1x na hitnu, nafilaju me infuzijom i otpraše kući, kao sve ok. Ja se vratim ( bilo je oko 21 h navečer ) i popijem ponovo slijedeću dozu, tada krene teška mučnina i vrtoglavica, mućenje vida, na momente kao da i nevidim ništa, muž me krene voditi u auto da se vratimo nazad, tad počinjem padati i imati tešku tresavicu čitavog tijela, u hitnu me morao nositi jer nisam uopće mogla stajati sama. Tamo me zadržali čitavu noć i na kraju mi preporučili da 8 dan terapije prekinem piti medazol.
Trebalo mi je 2 mj da se polako oporavim, i početkom 12mj sve se evo vratilo.
Sad sam opet evo na medazolu jer se prvi relaps tako liječi, ali mi je rekla da ako se ne izliječim, morat će me staviti na vakomicin i hospitalizirati.

Kako je tebi ?

belicasmelica
19.01.2013., 07:11
Da se nadovežem još jednom na ono o efikasnosti EIA testova, pitala sam dr o njima i koliko su pouzdani u dokazivanju clost. i dobila potvrdu onog o čemu sam čitala, u americi čak više ni ne preporučuju Eia testove kao samostalni dokaz o prisutnosti bakterije ili ne.
Zaboravila sam navesti da i dalje već 7 dan imam temperaturu 37,2 koja se povremeno diže na 37,5, a u nekim momentima čak i padne na normalnu.

Čitala sam i neke studije am. mikrobioloških udruženja koje kažu da se polutekuće tj poluformirane stolice kod njih ni ne uzimaju kao ispravan uzorak. A sve više se piše i o neefikasnosti probiotika u terapiji. Ja već mjesecima pijem bio gia u tabletama, i čini mi se da oni samo stvar drže u relativnoj kontroli, ali ne liječe sigurno.

vanelija
22.01.2013., 10:27
Da se nadovežem još jednom na ono o efikasnosti EIA testova, pitala sam dr o njima i koliko su pouzdani u dokazivanju clost. i dobila potvrdu onog o čemu sam čitala, u americi čak više ni ne preporučuju Eia testove kao samostalni dokaz o prisutnosti bakterije ili ne.
Zaboravila sam navesti da i dalje već 7 dan imam temperaturu 37,2 koja se povremeno diže na 37,5, a u nekim momentima čak i padne na normalnu.

Čitala sam i neke studije am. mikrobioloških udruženja koje kažu da se polutekuće tj poluformirane stolice kod njih ni ne uzimaju kao ispravan uzorak. A sve više se piše i o neefikasnosti probiotika u terapiji. Ja već mjesecima pijem bio gia u tabletama, i čini mi se da oni samo stvar drže u relativnoj kontroli, ali ne liječe sigurno.

pa kakav kao kakav uzorak se uzimaju?Kako je tebi sada?Jel ti bolje.Ja sam sutra zakazala kod privatnog gastroenterologa,tj infektologa pa cemo videti.Javljam se!!!

belicasmelica
22.01.2013., 11:56
Tekući uzorak je najispravniji.
Evo ja sam danas popila medazol do kraja, ovaj put nisam imala tako snažne reakcije... a sad mi ne preostaje ništa drugo no pokušavati živjeti i pratiti situaciju, jer ako se vrati, hospitalizacija i vankomicin...

cdana
15.02.2013., 21:37
Meni se bakterija pojavila nakon porođaja(Vinogradska) i tretmana antibioticima širokog spektra zbog povišene temperature.

Bakteriju sam prvo odležala na ginekologiji u Vinogradskoj a onda dva puta u Zaraznoj.
Vanikomicin ni Medazol nisu potpuno otklonili tegobe i bakterija se stalno vraćala(10 dana u bolnici - 3 dana doma pa opet 11 dana u bolnici - 3 dana doma, 11 dana u bolnici).

Na kraju sam se uspješno izlječila uzimanjem ulja divljeg mažurana(Origanum vulgare), oralno, tri puta na dan.
Uz to sam pila čaj od lista oraha, bez uzimanja probiotika.

Podatak o učinkovitosti terapije sam pronašla u znanstvenom radu jednog liječnika iz SAD-a koji je također neuspješno liječio bakteriju gore navedenim antibioticima.
Također je otkrio da bakteriju suzbija i ekstrakt sjemenke grejpa.

pozdrav, zanima me kako si uzimala to ulje origana? mislim, kakve su ti tegobe bile prije nego si ga počela uzimati, obzirom da si navela da si se prethodna tri puta liječila u bolnici? nije te bilo frka kaj se ne liječiš antibioticima? i prošlo ti je, uspješno? si dojila u to vrijeme? čitam da se ne preporuča trudnicama,dojiljama, djeci mlađoj od 3 godine, ali tako je za većinu lijekova..
puno pitanja..

vanelija
16.02.2013., 16:24
pozdrav, zanima me kako si uzimala to ulje origana? mislim, kakve su ti tegobe bile prije nego si ga počela uzimati, obzirom da si navela da si se prethodna tri puta liječila u bolnici? nije te bilo frka kaj se ne liječiš antibioticima? i prošlo ti je, uspješno? si dojila u to vrijeme? čitam da se ne preporuča trudnicama,dojiljama, djeci mlađoj od 3 godine, ali tako je za većinu lijekova..
puno pitanja..

evo i ja pijem ulje origana posle terapije metronidazolom.Jel i tebi ustanovljena klostridija?

cdana
17.02.2013., 16:12
ej, da i ja muku mučim s klostridijom več nekoliko mjeseci.. bude bolje od vankomicina pa se brzo vrati.. užas.. zati razmatram 'alernativne'metode liječenja..

vanelija
18.02.2013., 08:19
ej, da i ja muku mučim s klostridijom več nekoliko mjeseci.. bude bolje od vankomicina pa se brzo vrati.. užas.. zati razmatram 'alernativne'metode liječenja..

ja se evo patim vec tri godine s tim sto sam nedavno saznala da je klostridija u pitanju ,imam jos i kandidu ali kazu da je kandida zbog klostridije zato sto je poremecena crevna flora,pa se kandida tu nastani.Trebalo bi da odradim i kolonoskopiju ali u bolnici rade samo do 30 cm(ne rade celog creva),a na privatno me kosta 200 eura.Kao mora da se pogleda crevo da nije mozda i ulcerozni kolitis posto dugo vucem tu bakteriju.Sve mi je to skupo i ne znam sta cu .Za sada pijem to ulje pa cemo videti.A ti kako je tebi sve pocelo?Koje si godiste?

cdana
19.02.2013., 16:28
ja se evo patim vec tri godine s tim sto sam nedavno saznala da je klostridija u pitanju ,imam jos i kandidu ali kazu da je kandida zbog klostridije zato sto je poremecena crevna flora,pa se kandida tu nastani.Trebalo bi da odradim i kolonoskopiju ali u bolnici rade samo do 30 cm(ne rade celog creva),a na privatno me kosta 200 eura.Kao mora da se pogleda crevo da nije mozda i ulcerozni kolitis posto dugo vucem tu bakteriju.Sve mi je to skupo i ne znam sta cu .Za sada pijem to ulje pa cemo videti.A ti kako je tebi sve pocelo?Koje si godiste?

meni je počelo nakon poroda, dobila tad antibiotik i tjedan dana kasnije počeli proljevi.. kolonoskopiju sam odradila, uredan nalaz, samo klostridija..imam 29 god.,inace zdrava ko dren

cdana
19.02.2013., 16:30

a kak ti je sad, nakon medazola, jel tak? samo ulje pijes? kolko ti je dana od zadnjeg medazola? i kak je to ulje, ima kakav okus, neke nuspojave?

vanelija
19.02.2013., 17:33
a kak ti je sad, nakon medazola, jel tak? samo ulje pijes? kolko ti je dana od zadnjeg medazola? i kak je to ulje, ima kakav okus, neke nuspojave?

ulje pijem 15 dana.Malo je gorko a razredjujem ga u suncokretovom ulju.Pijem ga tri put po 6 kapi posle obroka.Posle popijem casu-dve vode.Pijem origanum vulgare posto ima vise vrsta origana.Dobar je i origanum minutiflorum ali je mnogo skuplji.Pila sam origano u vise navrata i uvek mi zaustavi proliv.Nikakve nuspojave nisam imala.Jel ti mala beba?Jel dojis?Pise da se ne sme piti ako dojis zato sto pijuci origano gubis gvozdje.Koliko se meseci boris sa tom bakterijom?I posle koliko ti se vraca?Cudno mi je da ti je na kolonoskopiji sve uredno.Kad je klostridija trebalo bi se videti pseudomembrane.Pogledaj na jutjubu kako izgleda pregled creva koji je oboleo od klostridije.Unutra se jasno vide zuckaste naslage

cdana
19.02.2013., 21:58
ulje pijem 15 dana.Malo je gorko a razredjujem ga u suncokretovom ulju.Pijem ga tri put po 6 kapi posle obroka.Posle popijem casu-dve vode.Pijem origanum vulgare posto ima vise vrsta origana.Dobar je i origanum minutiflorum ali je mnogo skuplji.Pila sam origano u vise navrata i uvek mi zaustavi proliv.Nikakve nuspojave nisam imala.Jel ti mala beba?Jel dojis?Pise da se ne sme piti ako dojis zato sto pijuci origano gubis gvozdje.Koliko se meseci boris sa tom bakterijom?I posle koliko ti se vraca?Cudno mi je da ti je na kolonoskopiji sve uredno.Kad je klostridija trebalo bi se videti pseudomembrane.Pogledaj na jutjubu kako izgleda pregled creva koji je oboleo od klostridije.Unutra se jasno vide zuckaste naslage

pa dobro, to za apsorpciju željeza nije nerješivo, ionako ne piješ ulje ne znam kolko dugo. a preparate željeza mogu uzimati i prije i poslije te kure origanom, valjda.. nije nužno da nalaz na kolonoskopiji pokaže pseudomembrane, to je u težim slučajevima tako.. i meni su je radili u fazi kad sam bila pod terapijiom i dobro, bez tegoba..
meni pod vankomicinom bude ok, normalan život, par dana po prekidanju krenu tegobe opet.. češće stolice, grčevi, bolovi, sluz, krv, proljev tek kad se baš razbukta, a obično se počnem liječiti prije nego se to dogodi.. sad to već traje dobra 4 mjeseca.. taj origano mi je nekakva dodatna opcija, sviđa mi se da je nešto prirodno

Info1
21.02.2013., 23:45
Bez Medazola nece nestati bakterija. Vankomicin je pogresno da se daje pre medazola. Medazol je LEK IZBORA, i to je dobro.
Ulje kao i cajevi samo pomazu da se sredi i ubrza proces. Umesto origano ulja mozete piti i caj koji sam navela u gornjem postu. Taj caj je odlican i za candidu i esherihiju, tek da znate :)
Meni je nakon dva meseca stanje odlicno, clostridijum mi je proslost i nerado se secam. Sve zahvaljujuci odlicnoj doktorki koja je infektolog i gastroenteropatolog. Nakon brzog i efikasnog otkrivanja, njena terapija medazolom je bila odlicna.:D

vanelija
26.02.2013., 15:12
Bez Medazola nece nestati bakterija. Vankomicin je pogresno da se daje pre medazola. Medazol je LEK IZBORA, i to je dobro.
Ulje kao i cajevi samo pomazu da se sredi i ubrza proces. Umesto origano ulja mozete piti i caj koji sam navela u gornjem postu. Taj caj je odlican i za candidu i esherihiju, tek da znate :)
Meni je nakon dva meseca stanje odlicno, clostridijum mi je proslost i nerado se secam. Sve zahvaljujuci odlicnoj doktorki koja je infektolog i gastroenteropatolog. Nakon brzog i efikasnog otkrivanja, njena terapija medazolom je bila odlicna.:D

slazem se da se vankomicin ne daje pre medazola,on je za krajnji slucaj.I meni su hteli dati odmah vankomicin,ali sam otisla kod drugog gastroenterologa.

vanelija
26.02.2013., 15:14
pa dobro, to za apsorpciju željeza nije nerješivo, ionako ne piješ ulje ne znam kolko dugo. a preparate željeza mogu uzimati i prije i poslije te kure origanom, valjda.. nije nužno da nalaz na kolonoskopiji pokaže pseudomembrane, to je u težim slučajevima tako.. i meni su je radili u fazi kad sam bila pod terapijiom i dobro, bez tegoba..
meni pod vankomicinom bude ok, normalan život, par dana po prekidanju krenu tegobe opet.. češće stolice, grčevi, bolovi, sluz, krv, proljev tek kad se baš razbukta, a obično se počnem liječiti prije nego se to dogodi.. sad to već traje dobra 4 mjeseca.. taj origano mi je nekakva dodatna opcija, sviđa mi se da je nešto prirodno

nije mi jasno koliko si puta dobijala vankomicin?Jesi li lezala u bolnici?

cdana
26.02.2013., 17:48
slazem se da se vankomicin ne daje pre medazola,on je za krajnji slucaj.I meni su hteli dati odmah vankomicin,ali sam otisla kod drugog gastroenterologa.

super mi je kak ste kompetentne za određivati terapiju, pa nije da me liječio susjed s ceste. očito sam imala razloga za dobivati vankomicin, koji se mogu i nazrijeti iz prethodnih postova. ali zašto bi ja to vama objašnjavala kad sve znate..

vanelija
26.02.2013., 22:03
super mi je kak ste kompetentne za određivati terapiju, pa nije da me liječio susjed s ceste. očito sam imala razloga za dobivati vankomicin, koji se mogu i nazrijeti iz prethodnih postova. ali zašto bi ja to vama objašnjavala kad sve znate..
daleko od toga da sve znamo,stvar je u tome da klostridija postane otporna na lek,a vankomicin je najjaci lek i on se prepisuje u krajnjem slucaju kad se bakterija ne uspije suzbiti medazolom.Tako je meni objasnio gastro,posto su meni hteli odmah dati vankomicin,pa ja otisla na privatno kod drugog doktora.Jesi li probala sa bulardijem,jedna forumasica se njime izlecila onda kad joj ni vankomicin nije pomogao.Meni i bulardi odmah zaustavi proliv,ali nemam dovoljno finansija da ga duzi vremenski period pijem,samo kad me uhvati proliv.Mislim nema razloga za ljutnju,ovde smo da pomognemo svojim iskustvima i nekim znanjem koji smo kroz to iskustvo stekli.Ja i dalje ne znam da li sam izlecena ili nisam jos uvek pijem origano i nemam prolive,ali imam sluzi.Jos bi trebalo odraditi kolonoskopiju ali opet mi je malo skupo.Videcemo,vreme ce pokazati sta i kako dalje

Info1
28.02.2013., 00:11

Pa i sama kazes da ti ne vredi sa vankomicinom i da ti se vraca, sto zna svako ziv ko ima ovu bakteriju i strucno lice ce ti objasniti zbog cega:mig:. A posto je u pitanju lecenje nakon porodjaja, i dojenje se prekine kada ne moze (ako je to u pitanju, ili bilo sta oko deteta). Detetu treba zdrava majka a, ne prilecena po svaku cenu. Prva sam ga prekinula iz zdravstvenih razloga nakon 18 dana, pre 23 godine. Ni prva, ni poslednja. Mnoge zene su majke, ne znam u cemu je tvoj problem ako si vec dosla na temu i slusas one koji imaju iskustva?Pogodilo te nase pisanje, iskreni odgovori? Ili si samo nervozna sto se proliv vraca? To se moze onda razumeti, jer on zaista jeste naporan. Ne kaze se dzabe"dosadan ko proliv". I ono sto kazes, zdrava si ko dren, pa i nisi....imas clostridium difficile, a to uopste nije malo.:ne zna:

cdana
28.02.2013., 22:21
Pa i sama kazes da ti ne vredi sa vankomicinom i da ti se vraca, sto zna svako ziv ko ima ovu bakteriju i strucno lice ce ti objasniti zbog cega:mig:. A posto je u pitanju lecenje nakon porodjaja, i dojenje se prekine kada ne moze (ako je to u pitanju, ili bilo sta oko deteta). Detetu treba zdrava majka a, ne prilecena po svaku cenu. Prva sam ga prekinula iz zdravstvenih razloga nakon 18 dana, pre 23 godine. Ni prva, ni poslednja. Mnoge zene su majke, ne znam u cemu je tvoj problem ako si vec dosla na temu i slusas one koji imaju iskustva?Pogodilo te nase pisanje, iskreni odgovori? Ili si samo nervozna sto se proliv vraca? To se moze onda razumeti, jer on zaista jeste naporan. Ne kaze se dzabe"dosadan ko proliv". I ono sto kazes, zdrava si ko dren, pa i nisi....imas clostridium difficile, a to uopste nije malo.:ne zna:

1.da, ja imam clostridiju, ali to ima i određen broj ljudi koji su zdravi kliconoše, dakle ona sama po sebi ne znači bolest( u mom slučaju znači)
2.ako se počne liječenje sa vankom, onda se njime i nastavlja
3. medazol nije opcija u slučaju višestrukih recidiva, a ako je 1.linija liječenja ne znači da dovodi i do izliječenja u 100%slučajeva
4. problem s ovom bakterijom i je to što može recidivirati, jer ostane u organizmu u obliku spora, na koje antibiotici ne djeluju
5. ja sam i sama liječnica, pa se ne pravim pametna po pitanju ove teme, samo slušam što mi govore oni koji se time bave i čitam članke
6.na forumu sam jer me zanimaju iskustva drugih i ev.dodatne informacije,pomoćne metode liječenja a ne zato da mi netko preko foruma određuje terapiju
7.postoje lijekovi kompatibilni s dojenjem
itd, itd, mogla bih unedogled.. u medicini nikad nije 1+1=2