PDA

View Full Version : Sve o usisavačima

stranice : 1 2 [3] 4 5 6

umjetnik
20.02.2010., 18:56
http://online.konzum.hr/categories/60000014/products/50034959

jel netko slučajno ima ovakav usisavač, kupio bi ga za podstanarski stan?

milomoje
20.02.2010., 23:16
Sasvim solidan za podstanarstvo. Dovoljno je jak, malo bucniji ali nebitno uzimajuci u obzir koliko kosta.

gica
05.03.2010., 21:42
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/4141/usisavac-rowenta-ro3463/

Mi kupili ovaj po ovoj cijeni. Definitivno najbolji usisavač koji sam ikad imala, omjer cijene i kvalitete i više nego dobar! Nema vrećice na koje sam inače alergična nego posudu koja se nakon usisavanja isprazni i mrak. Nisam pojma imala koliko smeća imam po kući dok nisam ovime počela usisavati ( a nemam tepihe nigdje osim mali u kupaoni i prostirke koje perem uz krevete ). Moja preporuka u svakom slučaju!

... ja se dvoumim između ovog i samsunga 6780...cijena je tu negdje...s tim da ja iskreno ne kužim razliku između ciklonske tehnologije i hepa filtera...može mi to neko objasnit i reć šta je bolje s obzirom na skupljanje i zadržavanje prljavštine i alergena ili je to isto :ne zna: :o

...čitala sam ja malo temu od početka, netko je objašnjavao ciklon filter, ali u kombinaciji sa hepa filterom(a na ovom tvom piše samo ciklonska tehnologija, jel to podrazumijeva ciklon + hepa :confused:)...a na ponudama u opisu pojedinih usisavača vidim i da imaju kombinacije hepa + vrećica, a onda i nešto supernano...uglavnom sve mi se pomiješalo i sve mi je nejasno :zvrko:

gica
06.03.2010., 09:27
...sad se dvoumim između philips fc 8615(crveni) i 9071(plavi)...

...za ovaj crveni piše da ima Super Clean Air HEPA 12 i Clinic S-bag, usisnu snagu 350 i nema trio četku...

...plavi ima AirSeal HEPA , HEPA 13 i S-bag, trio četku i usisnu snagu 450...

...cijena je potpuno ista...koji da uzmem :mama: :facepalm:

gica
06.03.2010., 09:38
...mislim, ne kužim zašto ovaj plavi nije skuplji s obzirom na hepa13 i trio četku:confused:...u čemu je caka :D

Mayo
06.03.2010., 11:12
ja imam 9071, ne bih ga dala nizašto na svijetu :cerek:

gica
06.03.2010., 17:50
...znači, dobar je...daj malo pojedinosti, kako se čisti, kako se izmjenjuju posuda i vrećica, možebitne mane :ne zna:

...nego, skužila sam da 8615 ima turbo četku, kakva je to, i jel bolja trio:ne zna:

Mayo
07.03.2010., 20:54
...znači, dobar je...daj malo pojedinosti, kako se čisti, kako se izmjenjuju posuda i vrećica, možebitne mane :ne zna:

...nego, skužila sam da 8615 ima turbo četku, kakva je to, i jel bolja trio:ne zna:
A čuj, kad smo kupovali usisivač bilo nam je bitno da nije više od 1.000 kuna, da nije ogroman i da nekog vraga vuče, dakle nismo neki stručnjaci :mig:
Htjela sam prvo Electrolux, ali onda mi je ženska u dućanu rekla da Philips ima veću usisnu snagu or smtg pa smo se odlučili za ovaj.

Malen je, lagan, super vuče, vrećica se mijenja kao i kod većine modela (otvoriš, izvučeš, staviš novu), ima i onu kutijicu za mirisne granule pa onda fino miriši kad se usisava. Četka je super zbog tih dlačica sa strane pa mi super očisti kuteve prostorija. Uz njega ide i nastavak za kutove i ona mala četka za namještaj.

Meni je ovaj usisivač super.. doduše, mi nemamo doma nikakve kućne ljubimce, ali okruženi smo gradilištima pa imamo dosta prašine.. dok ne uključimo usisivač :)

Za razlike u četkama ne znam :ne zna:

gica
08.03.2010., 06:52
...nemam ni ja kućne ljubimce, tak da sam se ipak odlučila za ovaj 9071, mislim da je najbolje šta mogu dobit za te pare...skužila sam da ima neki s kojim dobiješ i turbo i trio četku, al mi je trenutno stvarno preskup...enivej, hvala:)

Mayo
08.03.2010., 17:03
Nema na čemu, vjerujem da ćeš biti zadovoljna :top:

*brazilka*
11.03.2010., 02:51
I meni je super:) ali gdje ima za kupiti filteri za njega:s

filtere možeš kupiti u philipsovom servisu: Centralni ovlašteni servis. za male kućanske aparate i aparate za osobnu njegu. SINGULI d.o.o.. Primorska 3-5, 10000 Zagreb Tel.: +385 1 3779 029.

bulthaup
11.03.2010., 07:29
Ovakav je nas malisan:

http://i39.tinypic.com/34o4tw7.jpg

jabito
11.03.2010., 08:14
a ovo naš miljenik, meni je osim snage bila važno da stane u ormar (zahvaljujući preklopnoj cijevi a ne da ga moram razmontiravati svaki put), da ima dovoljno veliku vrećicu da ne moram mijenjati prečesto i da je tihhh, e to mi je ajko bitno...

ovaj još ima turbo četku i četku za parkete

http://www.konikom.hr/p2851/usisavac-rowenta--ro-4541/product_info.html

zvonac_1
14.03.2010., 19:53
Pozdrav ekipi, Koji je po vašem mišljenju usisavač ima najjaču usisnu snagu od proizvođača?Kolko vidim prije sam se lovil za snagu motora, a nema nigde označeno u specifikacijama usisavača usisna snaga.Može preporuka do 1400-1500kn?Tnx

jabito
15.03.2010., 10:12
moj Rowenta ima 34 kPa, navodno jedino oni naznačuju tu usisnu snagu a puno ljudi uopće ne kuži u čemu je stvar i gleda samo wate, a navodno je taj Kpa bitna stvar..ja mogu samo reći da ovih 34 kPa je zbilja impozantno, zalijepi se za pod doslovno, sada moj ima 2200 W ali novi su navodno s 1400W ali s istom usisnom snagom jer su poboljšali te neke stvari i zapravo ej usisivač upsio uštediti 35 % energije (zato 1400 umjesto 2200 ali s istom usisnom snagom), ja sam kupila taj stariji model s 2200, ne znam dali već prodaju taj novi:mig:

baumax
29.03.2010., 22:24
pozdrav, kakvo misljenje imate opcenito o usisavacu bosch?
Jel neko ima iskustva s tim usisavacima?

gica
30.03.2010., 02:49
Pozdrav ekipi, Koji je po vašem mišljenju usisavač ima najjaču usisnu snagu od proizvođača?Kolko vidim prije sam se lovil za snagu motora, a nema nigde označeno u specifikacijama usisavača usisna snaga.Može preporuka do 1400-1500kn?Tnx

...pa navodno philips fc 9170 ima trenutno najjaču usisnu snagu - 500 W

...a on ti je u emezetti taman 1500 kn...

...dobar, ja jako zadovoljna :top:

jabito
01.04.2010., 12:48
500 w iliti 34kPa, moj Rowenta ima 34kPa usisne snage ali ima 69dB buke nasuprot ovome od 78dB, obzirom da ja mrzim zvuk usisivača (jednako koliko mrzim i usisavanje), meni je ovo bio predudan faktor između ova 2 usisivača

PLAVI GOLUB
01.04.2010., 12:59
ja bi usisavač ko bult..:mama:..

Kladi
01.04.2010., 21:44
Ovakav je nas malisan:

ne mislim niš loše o mališanu, al moram reći da mi je prva asocijacija bila kad sam ga ugledala - mašina za mljevenje mesa:rofl:

reci nešto više o svom mališanu....:mig:

bulthaup
03.04.2010., 21:22
ne mislim niš loše o mališanu, al moram reći da mi je prva asocijacija bila kad sam ga ugledala - mašina za mljevenje mesa:rofl:

reci nešto više o svom mališanu....:mig:

Probao sam mljeti meso, ali ne ide, inace dobro usisava.

Meni se najvise svidjela boja. Dobar za usisavanje auta u istoj boji.:mig:

PLAVI GOLUB
04.04.2010., 10:41
da li netko ima novi?140..http://2.bp.blogspot.com/_u5N0iF6tOBU/Sx5wkIzRn1I/AAAAAAAABPY/-8EqDGT2Wdw/s320/Vorwerk+Folletto+VK+140+(5).jpg..kakvi su dojmovi..naime ja imam ovaj..http://www.schivoshop.de/images/vorwerk_kobold_120.jpg ..sto godina star..i sad imam priliku dat ga u cijenu..i uzeti novi..

Siggi
08.04.2010., 12:28
500 w iliti 34kPa, moj Rowenta ima 34kPa usisne snage ali ima 69dB buke nasuprot ovome od 78dB, obzirom da ja mrzim zvuk usisivača (jednako koliko mrzim i usisavanje), meni je ovo bio predudan faktor između ova 2 usisivača

evo, nakon dvodnevnog gubljenja očiju od surfanja, i ja danas odoh po RO 4541! I meni je zvuk najjači faktor odabira- moja pesica dobiva napadaje kad uključim običan usisivač. U dvije godine - ovaj mi je treći koji kupujem ( I NADAM SE ZA DUŽE VRIJEME I POSLJEDNJI).:top::top::top:

Bam Bam
08.04.2010., 19:59
Kako se ne kužim baš u usisavače,a supruga me zadužila da kupim "neki dobar",našao sam ovaj,1300 kn,imamo dvoje male djece i usisavamo bar 2x tjedno.Ima li za te novce nešto bolje ili je to u redu.Svi usisavači bez vrećice imaju manju usisnu snagu pa sam od tih i odustao.Koliko koštaju vrećice za ovaj model,filteri ...

Bam Bam
13.04.2010., 07:45
Sve preporuke za ovaj usisavač,izuzetna snaga i lakoća usisavanja. U mercatoru gratis 4 vrećice,hepa filter,i granulice sa mirisom.1300 kn.

nailslady
13.04.2010., 17:59
Ja imam Delfino 3420 H2O,sa vodenom i hepa filtracijom,već danima razmišljam o tome da ga mjenjam za neki drugi jer smo se preselili u kucu koja nema niti jednog tepiha...savršen je za čisčenje tepiha i namještaja ali sad imam kožnu kutnu i nikakav tepih za oprati,sada bi ga dala za bilo koji drugi,samo da je manji i sa vrećicom :confused::confused::confused:

jabito
15.04.2010., 10:12
Kako se ne kužim baš u usisavače,a supruga me zadužila da kupim "neki dobar",našao sam ovaj,1300 kn,imamo dvoje male djece i usisavamo bar 2x tjedno.Ima li za te novce nešto bolje ili je to u redu.Svi usisavači bez vrećice imaju manju usisnu snagu pa sam od tih i odustao.Koliko koštaju vrećice za ovaj model,filteri ...

a da probaš pvaj? mislim po perfomasama ti je isti ali je tiši, vjeruje, punooo tiši i ima posebnu četku trokutastu..ja imam jači model ali ovo je u rangu cijene koji spominješ..vreći ti koštaju nekih 60 kn 4 komada...5 slojeva, 99,9 posto filstracije..kapacitet 3,5 l, znači za stanove od nekih 80m2 ako en misliš prečesto mijenjati, ako imaš veći stan onda možda trebaš češće prazniti vrećicu ali i to je ok...

http://www.robot.hr/mali-kucanski-aparati/usisavac-rowenta-ro-4427-silence-force-compact.html

phyto
19.04.2010., 23:03
Ima netko navedeni model štapnog usisavača?
Kako ste zadovoljni njim?

Kupio sam ga prvenstveno zbog baterije od 18V (litij-ionska) i navodne duže autonomije (produženo vrijeme usisavanja).

E sad, na stranim electroluxovim stranicama (talijanska, finska, švedska...) u specifikacijama spominju autonomiju od 30 minuta (to me najviše i privuklo), a sad vidim na hrvatskoj stranici da je vrijeme rada do potpunog pražnjenja baterije 10 minuta što u potpunosti odgovara mom iskustvu (malo je reći da sam se jako razočarao).

No nikako mi to nema smisla-slabiji modeli (ZB2901-05) koji imaju 12V NiMH bateriju navodno imaju autonomiju od 12min (podaci sa hrvatske stranice) pa čemu onda model skuplji 200kn s boljom i jačom baterijom kojem je vrijeme rada 10 minuta!?

Što sad to znači, da su na više stranih (i našoj) electrolux web-stranica navedeni pogrešni podaci ili da nama prodaju toliko lošiju robu no u zemljama europske unije?:confused:

Sve je to toliko konfuzno, a jako mi je sumnjivo što apsolutno nigdje na samom proizvodu, njegovoj ambalaži i u upustvima ti podaci ne pišu!

bulthaup
20.04.2010., 08:13
Mali usisavaci obicno imaju kratko trajenje baterije. Moja traje samo sest minuta, sto je za mala usisavanja kuhinje sasvim dovoljno.

tiburon
22.04.2010., 10:00
Ima netko navedeni model štapnog usisavača?
Kako ste zadovoljni njim?

Kupio sam ga prvenstveno zbog baterije od 18V (litij-ionska) i navodne duže autonomije (produženo vrijeme usisavanja).

E sad, na stranim electroluxovim stranicama (talijanska, finska, švedska...) u specifikacijama spominju autonomiju od 30 minuta (to me najviše i privuklo), a sad vidim na hrvatskoj stranici da je vrijeme rada do potpunog pražnjenja baterije 10 minuta što u potpunosti odgovara mom iskustvu (malo je reći da sam se jako razočarao).

No nikako mi to nema smisla-slabiji modeli (ZB2901-05) koji imaju 12V NiMH bateriju navodno imaju autonomiju od 12min (podaci sa hrvatske stranice) pa čemu onda model skuplji 200kn s boljom i jačom baterijom kojem je vrijeme rada 10 minuta!?

Što sad to znači, da su na više stranih (i našoj) electrolux web-stranica navedeni pogrešni podaci ili da nama prodaju toliko lošiju robu no u zemljama europske unije?:confused:

Sve je to toliko konfuzno, a jako mi je sumnjivo što apsolutno nigdje na samom proizvodu, njegovoj ambalaži i u upustvima ti podaci ne pišu!

:kava: nadam se da se ne radi o tom, već da je to normalno vrijeme rada..:mig:
ja imama dva philipsova, mali i štapni, služe mi za proletiti po kući, jako sam zadovoljna s njima:top:
mislim da više od tog vremena i ne mogu dati, ali im je usisna moć masu jaka:s
tako da I love this product :cerek:

Daisyduck
01.05.2010., 15:40
Ima li tko iskustva sa ovim modelom ?! Da li vrijedi toliko uložiti u usisavač, da li je bučan, bilo kakva info je dobro došla!! Hvala

Jedan od Electroluxovih bi rado imala, e sad, s vrećicom ili bez nje, šta je bolje, ekonomičnije je bez vrećice, jer nema više kupovanja 4kom po cca 60kn

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/3331/usisavac-electrolux-z8870/

kikaa
03.05.2010., 10:07
molim pomoć!
da li netko zna gdje se mogu kupiti vrećice za Karcher VC 5000 - 5999?

Aramilis73
05.05.2010., 13:52
Imam Elektroluxov Clario desetak godina i u principu bi bila zadovoljna njime, razmjerno malen, lagan i dosta dobar, ali ne dovoljno da usiše sve dlake moga psa. Dvoumim između Miele i Philipsa sa turbo četkom za dlake. Ima li tko iskustva s ovim drugim, jer je za cca 100Eura jeftiniji od Miele-a, a deklarativno je jednake snage i mogućnosti?

Daisyduck
05.05.2010., 22:44
Imam Elektroluxov Clario desetak godina i u principu bi bila zadovoljna njime, razmjerno malen, lagan i dosta dobar, ali ne dovoljno da usiše sve dlake moga psa. Dvoumim između Miele i Philipsa sa turbo četkom za dlake. Ima li tko iskustva s ovim drugim, jer je za cca 100Eura jeftiniji od Miele-a, a deklarativno je jednake snage i mogućnosti?
Miele ima previše napuhanu cijenu, rađe Philips uzmi:):mig:

baxy
05.05.2010., 22:50
Evo moram pohvaliti Miele usisivač serije S4. Kupljen je prije 3-4 godine i radi svaki dan po sat - 2 bez ikakvih problema. Između ostaloga usisao je na 10ke kilograma prašine od bušenja zidova i brušenja gleta. Danas sam se iznenadio kada sam usisavao dok je majstor bušio rupe za klime te mi se nakon 45 minuta i 2 pune vreće prašine ugasio. Mislio sam kako je gotovo pa ću ga popodne odnijet na servis jer ga nisam mogao upaliti vise. Nakon par sati idem ga očistiti da ga odnesem serviseru, ukopčam ga i radi! Kasnije sam saznao da ima sigurnosni prekidač protiv pregrijavanja. Oduševilo me, kakav drugi usisivač bi crka bez problema.
Što se tiče snage usisavanja jače od ovog teško možete uzet a da ne odlijepi parket s poda. Ja ga ni ne koristim na najjače često jer mi čupa sve tapete. U svakom slučaju i drugi put kupujem Miele, samo sa većom vrećom.

Elich San
06.05.2010., 11:06
ja imam ovaj i izuzetno sam zadovoljna, a cijena je mala
http://www.amazon.de/Samsung-SC-4350-R-Staubsauger-Stardust-Classic/dp/B0015CV2KE

TweetyTheBird!
13.05.2010., 11:00
Dali ima netko možda preporuku za usisavač, muku mučimo s pronalaskom nekog dobrog usisavača. Imamo 3 životinje u kući koje se linjaju i kuća nam je krcata dlakama od poda preko kauča do lustera...:D Usisavam svaki dan ali imam neki jadan Magnum koji mi je do dolaska životinja bio dobar ali sada je daaaleko preslab. Kirby je pretežak i kompliciran i uvijek mi MM treba pomagati nositi ga uz i niz stepenice. i sada tražim neki jak i dobar usisavač koji će sve to srediti a opet da nije preksup...:confused: neki prijedlog? :ne zna:

peroperica
13.05.2010., 14:17
rowenta Silence force RO 45241, ima turbo četku koja baš super čisti dlake od kućih ljubimaca, da ne bi bilo svak svok konja hvali, vidi tu pa sama odluči!

meni osim što je tih super kaj mu se cijev preklapa pa ne moramo razmontiravati svaki put kad spremamo i kaj ej četka trokutasta pa sve dosegne a turbo četka..nova dimenzija...

storia
15.05.2010., 12:24
evo još jedan savjet onima s kućnim ljubimcinma...imam mačke u kući i usisavanje je postalo noćna mora...kupila sam philipsov model FC 9174 animal care, 2000 W, odnosno 500 W usisne snage, još je uvijek na akciji za 1499 kn, a dobije se i poklon paket (hepa filter, vrečice i mirisne granule)...ima 2 četke, jedna je turbo za tepihe, odlično pokupi dlake, a druga je univerzalna (može se namjestiti za tepihe ili tvrde površine, ima kutne četkice pa odlično hvata prašinu po kutevima), nije jako glasan. imala sam prije model na vodu od končara, pa moulinex pa first, nikad zadovoljna.ovaj me stvarno ok.

FFE
15.05.2010., 21:46
ja imam dyson. nije los usisac, no ipak mi fali moj stari philipsov. dyson ima prednost sto nema vrecice i sam ocistis smece iz njega, ali je vrlo tezak i nekako se namucis dok ocistis s njim. obican philipsov mi je bio puno jednostavniji i laganiji.

Nova0303
01.06.2010., 08:08
Molim pomoć ako netko ima ovaj usisavač. Trebam naručiti jedan dio ali su starci
izgubili knjižicu sa dijelovima pa ne znam ni gdje ni pod kojom šifrom naručiti.
Pa eto ako netko zna nek me uputi. Thx :)

Nova0303
16.06.2010., 12:11
Molim pomoć ako netko ima ovaj usisavač. Trebam naručiti jedan dio ali su starci
izgubili knjižicu sa dijelovima pa ne znam ni gdje ni pod kojom šifrom naručiti.
Pa eto ako netko zna nek me uputi. Thx :)

Nitko? Znam samo da je servis u Splitu.

Floramia
26.06.2010., 17:53
Ne kužim kako su vam problem vrečice?
kaj vam je lakše poslije usisavanja još pol sata potrošit na pranje i čišćenje posude i sušenje?:flop:
Ja radije kupim večicu i mirna sam mjesec dana, aktivnog usisavanja. Znam i punktove gdje su vrečice jeftinije i već 10 godina imam isti usisavač.
A ako mi smrdi prašina,onda kupim one mirisne vrećice u Dm-u i sve 5!
I nije mi jasno kako vam nije puno za platit te skupe usisavače na posude i na vodu koji rade svega par godina kako treba, a s druge strane višekratna papirnata vrećica od cca. 8 kn vam je skupa?:ne zna:

zviri
27.06.2010., 22:15
Nitko? Znam samo da je servis u Splitu.

imala sam ga ja.

servisiran je u Zagrebu, nakon servisa radio mjesec dana i bacila sam ga u smeće.

nazovi Top shop, one što prodaju putem tv-a i možda dobiješ informaciju

zviri
27.06.2010., 22:22
storia i peroperica, a što sa smradom ustajalih dlaka? ne želim da mi se taj smrad širi stanom prilikom svakog usisavanja.

samo radi toga, razmišljam o ponovnoj kupovini vodenog iako sam generalno nezadovoljna njima, već su mi se 3 pokvarila (zepter, elit i rovus)

zviri
28.06.2010., 16:59
nitko ništa :-(

znate li kolika je usisna snaga u kpa usisavača miele cats&dogs?

baxy
28.06.2010., 22:16
evo ti review miele cat and dog usisavaca http://www.squidoo.com/MieleS516Cat-DogCanisterVacuumCleaner piše da ima 25kpa usisne snage

peroperica
29.06.2010., 12:58
ne znam za smrad dlaka jer nemam kućnih ljubimaca ali znamd a koristim ona mirišljva zrnca tak d amislim da se nema kaj tu usmridti, osim toga mijenjaš vrećicu redovito i nema beda, ako je set vrećica 60 kn, a ti mijenjaš 1 x mjesečno to znači da mjesečno potrošiš 15 kn što je ok za ovo kaj usisivač nudi, upsoredba s milelom hmmm je miele milele ali u row je usisna snaga ipak 34 Kpa

baxy
29.06.2010., 13:17
Nije stvar samo u usisnoj snazi, ovaj ti ima posebnu četku za skupljanje dlaka kućnih ljubimaca. Najbolje bi ti bilo ako imaš od koga posudit pa probat jer ipak se radi o skupim usisivačima.

zviri
29.06.2010., 14:11
peroperica-sorry, kako si spomenila četku za ljubimce, mislila sam da ih i ti imaš.
hvala na odgovoru.

baxy-na žalost, nemam od nikogav za posuditi.

ma ja u stanu imam jedan mali tepih u dnevnom i to je to.

ne znam, ovaj batagel vodeni, što ga sad gledam, čini mi se da ima ok usisnu snagu naspram tog miele c&d

batagel h2o monster ima 20 kpa, a val aqua ima 22 kpa usisne snage.

na kraju ću čini mi se uzeti vodeni i još neki štapni da mogu kroz popodne 2-3 puta proletiti po kući sa njim, jer ja usisavam 2-3 puta dnevno.

lion406
29.06.2010., 23:44
evo ako može isto tako mišljenje za ovaj usisavač (Samsung SC8780)....
http://www.europatrade.hr/content/hr/proizvodi/catalog_detail.aspx?GID=115&PID=627

naime prije nego sam se preselio imali smo doma Samsungov usisavač bez vrečice i zadovoljni smo s njim...naravno sad kad smo sami trebamo novi usisavač i htio bio bez vrečice opet jer mi je super kad ne moram o tome razmišljat (da li imam u rezervi ili nemam :) )....

druga stvar je što mogu dobiti dobar popust u Samsungu pa bi iskreno i to iskoristio (vjerujem da ima i boljih usisavača tog cijenovnog ranga)

koliko sam čitao u ovom topicu je taj HEPA 13 filter koji zadržava 99,9% čestica unutar usasivača što mi je također bitna stvar jer ne želim dok usisavam da mi opet iz njega leti prašina van...

uz ovaj usisavač ide i četka za parket što mi je super jer nam je cijeli stan u laminatu (wenge boja) pa mislim da će odlično doći i uzeli bi četku za poliranje (za sad nemamo tepihe, a kad dođe zima bit će neki manji u dnevnom i možda blagavaoni a za sobu bi imali staza tepihe sa strane kreveta)...

istina uz njega ide i četka za kućne ljubimce tj. za to dubinsko čišćenje od dlaka ali sad tu nemam niti jednog (imao sam 2 psa kod roditelja dok tu ne dođe novi ....u ovom slučaju Njemački ovčar koji će opet biti vani ali ćemo malo pričekat s njim)

svaki savjet je dobro došao....Hvala !!!

slronhill
30.06.2010., 00:15
evo moje iskustvo, imam dugodlakog psa kji se linja cijele godine jer je u stanu, usisavat se mora svaki dan i svejedno ima dlaka
imala sam LG i electrolux na vrečicu, pa smo kupili elektrolux accelerator 1800w sa hepa filterom i posudicom dakle bez vrećice....za nekog tko ima psa polarne dlake horror. moram usisavati svaki drugi dan zbog linjanja i nijedan dosada nije dovoljno dobar.accelerator je jak, pokupi sve za normalno kučanstvo,ali dlake malo teže.kupili smo i spec.četku za lljubimce, promašaj živi rotirajuče četke se zaglavile od dlaka iako sam svaki put počupala dlake sa četke, unutrašnja gumica se rastegnula....potrajalo za 10ak usisavanja.
imamo samo jedan jedini mali tepih u dnevnom boravku. i ne , ne mogu se riješiti tog tepiha
kod usisavača sa vrečicom, vrećica se napuni za 2 usisavanja
tako da su to ipak nije trošak od 15kn za 1x vrećica mjesečno ( ako imaš kućnog ljubimca koji se linja, u ostalim slučajevima vjerojatno je ok )

mi definitivno prelazimio na vodeni jer su ovo do sada bile promašene investicije

pistacija
30.06.2010., 00:44
Obozavam usisavati pa rekoh kad je bal nekjebal:)... i kupih elektrolux ultraone- roze boje! :cerek:

Tek sad usisivac ne ispustam iz ruku, lagan za rukovanje, na cijevi t.j. rukohvatu gumbici za rukovanje, odlicno sve pokupi i kad je smanjen na minimum, cak je i tih- ma divota :s

http://www.tunica.hr/catalog/images/Z8830T.jpg

slronhill
30.06.2010., 01:24
imam jedno pitanje

na nekim usisavačima piše usisna snaga u kPa a na nekima u W - kako onda da ih uspoređujem kad se ne koriste iste mjerne jedinice.
Usisna snaga 360 W
Usisna snaga 25 kPa

zna neko kako to preračunati

baxy
30.06.2010., 08:51
Snaga u W ti je snaga motora a snaga u kPa ti je usisna snaga tj koliki podtlak usisivač stvara, koliko jako "vuče". Veći i jači motor osim što može dati veću usisnu snagu je i robusniji i bolji za teške poslove i duži rad. Snaga motora je laka za izmjerit a usisnu snagu moraš vidit od proizvođača jer rijetko tko ima instrumente za to mjerit.

tiburon
30.06.2010., 10:47
evo moje iskustvo, imam dugodlakog psa kji se linja cijele godine jer je u stanu, usisavat se mora svaki dan i svejedno ima dlaka
imala sam LG i electrolux na vrečicu, pa smo kupili elektrolux accelerator 1800w sa hepa filterom i posudicom dakle bez vrećice....za nekog tko ima psa polarne dlake horror. moram usisavati svaki drugi dan zbog linjanja i nijedan dosada nije dovoljno dobar.accelerator je jak, pokupi sve za normalno kučanstvo,ali dlake malo teže.kupili smo i spec.četku za lljubimce, promašaj živi rotirajuče četke se zaglavile od dlaka iako sam svaki put počupala dlake sa četke, unutrašnja gumica se rastegnula....potrajalo za 10ak usisavanja.
imamo samo jedan jedini mali tepih u dnevnom boravku. i ne , ne mogu se riješiti tog tepiha
kod usisavača sa vrečicom, vrećica se napuni za 2 usisavanja
tako da su to ipak nije trošak od 15kn za 1x vrećica mjesečno ( ako imaš kućnog ljubimca koji se linja, u ostalim slučajevima vjerojatno je ok )

mi definitivno prelazimio na vodeni jer su ovo do sada bile promašene investicije

Ja ti definitivno preporučujem vodeni, za tvoje potrebe!!!:kava:
Imam vodeni Zepter, je da je malo težak, ali je pun pogodak za tvoje potrebe. Ja ga ne koristim nego po potrebi!!!:kava:

zviri
01.07.2010., 08:28
slronhill-ne znam jesi pročitala. do sad sam promijenila 4 vodena(thomas, rovus, elit i tutojebo zepter usis/čist), 3 su se pokvarila, a s mamom sam se mijenjala, ona meni tutojebo ja njoj zepter.

što reći osim da sa ni jednim nisam bila zadovoljna. da moram izdvojiti, elit je najbolji, ali svi su se pokvarili, stvarno ne znam zašto...i da, trenutno sam u potrazi, sve me svrbi taj batagel.

i cda, obožavam svog psa...ali, kad ode na drugi svijet, neće kod mene novi u stan, ne ne, bar ne ova vrsta što se linja.

fandango
01.07.2010., 19:16
i cda, obožavam svog psa...ali, kad ode na drugi svijet, neće kod mene novi u stan, ne ne, bar ne ova vrsta što se linja.

To svi kažemo, pa eto opet "nabavimo" novu životinjicu koja se isto linja... :cerek:

slronhill
03.07.2010., 01:57
heheh.... kod mene će stići i drugi za 2 godine :) doduše kratkodlaki, al se svejedno linja

ono što mene buni je što piše da je snaga motora 2000W, usisna snaga 400W.
kak da ja to usporedim sa usisavačem kojem piše snaga motora 2000W, usisna snaga 25kPa?

u trgovini mi to neznaju reći :(

ma vodeni definitivno uzimamo, al se nemrem odlučiti koji.

zepter ne dolazi u obzir, preskup mi je, frendici ne posauga sve dlake dobro, a kaže da joj koma za očistit ga. kako ga ti čistiš?

netko je pisao o ovome usisavaču pa se i ja premišljam o njemu, cijena mu je 2200 kn u Singuli trgovini.

kak Vam se čini?

http://www.delonghi.com/at_de/products/wff1800pet/

slronhill
13.07.2010., 20:20
kupila sam delongi i definitivno vrijedi svake kune.
odlično usisava dlake, ne moras prelaziti tisucu puta da bi ih usisao. super vuče, a jako je tih. lako se rastavi i super lako se očisti.
+10

zviri
13.07.2010., 22:51
imaš li neki link?

koliko košta?

lion406
14.07.2010., 00:44
kupila sam delongi i definitivno vrijedi svake kune.
odlično usisava dlake, ne moras prelaziti tisucu puta da bi ih usisao. super vuče, a jako je tih. lako se rastavi i super lako se očisti.
+10

ako može pokoji info....

vidim da ima vodeni filter (ako se ne varam), plus HEPA 13...
malo sam gledao onaj link pa mi nije sad jasno, jel ima i sa vrečicom i bez (tj. u vodu skuplja prljavštinu), i da li ima komande na cijevi tj. rukohvatu od cijevi ili ne...

uglavnom ako nije problem pokoji detalj.....

i općemito s čim bi se mogli njihovi usisavači usporedit (recimo u koju klasu spadaju) ?

slronhill
14.07.2010., 02:43
link je sa na stranici iza sa njihove sluzbene stranice. cijena 2.150,00 kn u elipsu

na ručki ima komande za pojačaj/smanji snagu i za on/off - u ručku idu aaa baterije.
usisavač ima posudu to ti je ono zeleno u linku i u to uspeš 1L vode i usisavaš. kad si gotov rastaviš ga isispaš vodu i ispereš pod vodom, ja sam isprala i filter odmah.
vrećica nema nikakvih.
posuda nema oštrih kuteva pa se lako očisti pod tušem - splahneš ju i ok je.
uz njega se dobije torbica sa svim nastavcima i sa turbo četkom koja je zakon.

pisala sam prije kako sam ju imala već, od electroluxa. ova je 10x bolja. veća je, a kako usisavač puno bolje vuče vrti se ko luda pa ne moram puno puta na istom mjestu stajat da bi izvukla dlake. i definitivno ih vuče bez moje asistencije ( do sada sam ih ja nogom skupljala na hrpicu pa onda povukla usisavačem). jedino na kraju moraš sa četke počupkat te dlake da ne ostanu al to sam i dosada radila tak da nije problem.
nisam probala još ostale četke. nadam se za vikend da budem.

sutra ću usisavat pa vam poslikam kak u stvarnosti izgleda i kak se rastavi.

e i još jedna bitna stvar. nije ogroman kao karcher i sl. usisavači već je malo veći od prosječnog usisavača npr od mog elektroluxa stvarno malo veći.

zviri
14.07.2010., 08:59
slronhill-stvarno si lijepo objasnila ;) i ne zvuči strašno naporno.

sad mi on ulazi u najuži izbor.

mislim se još i za onaj neki što se kupuje preko posrednika...ne mogu se sjetit kako se zove.

edit: ovo je taj usisavač...delfin se zove
http://www.ams.biz.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=187&Itemid=84

lion406
14.07.2010., 11:31
@slronhill hvala na dojmovima..... sad si i mene stavila u dvojbu između njega (zbog vodenog filtera) i Samsung SC8780 (jer se može kupit dodatno i četka za poliranje parketa/laminata)....

koliko sam pročitao ima HEPA filter ali ne navode da li je 11,12 ili 13 (da li zbog toga što je već u samom početku voda filter pa možda nije niti potrebno da ima HEPA 13 kao najjači filter za izlazni zrak jer na njihovim stranicama De`Longhi-a ima usisavača u kojima se navodi HEPA 13 ali nisu vodeni :ne zna: )

nema mi druge već i njega otić uživo vidjet pa donjet odluku... :mig:

slronhill
15.07.2010., 01:03
evo stavim link sa slikama.
na prvoj slici se može vidjeti usporedba veličine sa electroluxom 1800W accelerate.
posuda se samo izvuče iz usisavača nema neke posebne sklopke.
da bi maknuli poklopac i napunili vodom sa svake strane postoji kočnica-okrene se u suprotnu stranu i u posudu se može sipati voda do oznake.
ne poklopcu se nalazi filter koji ima dvije kopče kad se kliknu kučište filtera se odvaja od poklopca.
da bi oprao filter okrene se u jednu stranu te se tako odvovoji od kučista i ispere se vodom.
eh da na samom usisavaču postoji i opcija autoclean koja s onekad koristi, dobije se i spec. deterđent za to čišćenje.

na ostalim slikama se vide komande na ručki i razni nastavci koji se dobiju uz usisavač.

http://img43.imageshack.us/g/hpim1536f.jpg/

ako ima još pitanja tu sam.
svakako bi bilo dobro pogledat ga uzivo probat par puta rastavit i sastavit sa prodavačem i vidjeti jel vam treba takav usisavač i ako da da li vam bas ovaj odgovara.

meni se konačno posrećilo pa sam nasla onaj koji bas meni treba i odgovara, što ne znači da će i drugi tako misliti.
svakako smatram da mi je to bila dobra investicija.
ako nekome pomaže ovo moje iskustvo drago mi je.

mirta2
15.07.2010., 10:13
Ima li tko Lindhaus usisavač i može li se nabaviti u RH?
http://www.lindhaususa.com/

zviri
15.07.2010., 13:35
slronhill-hvala na slikama, puno si pomogla ;)

ja planiram u kupovinu za nekih 2 mjeseca pa ću te copet ugnjaviti da vidim kako si zadovoljna nakon dužeg korištenja ;)

lion406
15.07.2010., 17:27
evo i ja se priključujem....hvala @slronhill na trudu tj. slikama i pojašnjenu....moram samo skočit jedan dan i bacit još pogled u živo i tako to... :)

billy bob
16.07.2010., 22:09
Evo danas je došao moj dugo iščekivani usisavač kad ono razočarenje. Na samsungovoj stranici piše da ne koristi vrećicu a zapravo koristi, samo platnenu, piše da ima automatsko uvlačenje kabela-jedino ako pod time ne misle na stavljanje noge na gumb za uvlačenje. Vrhunac svega je što ga rekamiraju kao iznimno tihog, a ja osobno ne vidim nikakvu razliku u odnosu na moj stari saug.
O usisavanju vam još ništa nemogu pisati jer me ovo toliko ubilo u pojam da ga još nisam probala. Evo nadam se da sam nekome riješila dilemu

LedenaKocka
17.07.2010., 16:01
Ima li tko Lindhaus usisavač i može li se nabaviti u RH?
http://www.lindhaususa.com/
Moji dragi roditelji su imali lindhaus 10 godina, i onda je nepaznjom pukla plastika na njemu. Izuzev toga i dalje radi.

mirta2
18.07.2010., 09:05
Moji dragi roditelji su imali lindhaus 10 godina, i onda je nepaznjom pukla plastika na njemu. Izuzev toga i dalje radi.

Znaš li možda gdje ili preko koga je kupljen? Sve sam pretražila ali mi se čini da se ne može nabaviti kod nas :mad:
Kako su tvoji zadovoljni njime?

LedenaKocka
18.07.2010., 11:47
Ne sjecam se vise, bilo je davno.. Znam samo da je lik koji nam je drzao prezentaciju skakao po usisavacu da dokaze da je ovaj od neke cvrste plastike.
Moji su bili super zadovoljni sa njim

anita
30.07.2010., 00:37
Treba mi novi sauger i mislim izdvojiti do cca 1000 kn.
U užem izboru su mi:

Philips 9071, još se ponegdje može dobiti i košta 1000 kn
http://www.p4c.philips.com/files/f/fc9071_01/fc9071_01_pss_aen.pdf
Minus mu je težina i buka, ali zato ima HEPA 13 i jaku usisnu snagu

Rowenta 4427, navodno se može dobiti i za 1200 kn
http://www.segar.hr/products/1006313
laganiji i tiši od Philipsa, ima bogati pribor , ali zato HEPA 12 i nije baš ljepotan

Bosch BSGL32015, 900 kn
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/8104/usisavac-bosch-bsgl32015/

Mali i lagani, ali ne znam koliko mu je učinkovita filtracija (bio filter), nema trokutastu četku, 4 vrećice + filtar = 80 kn

Što bi bio najkvalitetniji izbor? Stan čeka sauganje, a ne želim više uključiti stari Zanussi Turbo Z iako ima snagu usisa od 320W, jer mu je filtracija katastrofa. Nisam gledala Electrolux jer se jedan koji sam imala (Mondo) i nije baš iskazao što se tiče trajanja.

blalla
30.07.2010., 17:22
imam philips expresion. prilično sam zadovoljna ali.....
nadam se da ću uspjeti objasniti. naime, na četki su dva reda onih "dlačica" i jedna gumena/silikonska traka, koja dodatno skuplja, e sad taj guma je ispala i nestala u smeću, četka se jako prima za pod, jedva je uspijem odvojiti, gledala sam kupiti univerzalnu četku ali ona košta 150kn, možda je bolje kupiti novi usisavač!!:ne zna::ne zna:

LedenaKocka
03.08.2010., 06:30
Ima li tko Electrolix ZCE2200?
žVidim da je na akciji u Elipsu i Metrou, a ovaj mjesec bih trebala kupiti usisavac :)

Tinnka
03.08.2010., 11:14
trebam vašu pomoć iz iskustva:
ovaj: http://www.konikom.hr/p8353/usisavac-rowenta--rh-8548-stapni/product_info.html
ili ovaj:http://www.konikom.hr/p9228/usisavac-electrolux-zb-2903/product_info.html ili http://www.konikom.hr/p9231/usisavac-electrolux-zb-2904-x-baterijski/product_info.html
ili neki treći ali da je štapni (tj odvojivi ručni dio) i po mogućnosti na baterije (ne treba mi onaj klasični nego za usisivanje sitnica i eventualno jednog tepiha manjih dimenzija)
hvala

tiburon
03.08.2010., 11:28
Philipsov štapni usisivač je meni odličan!!!

Tinnka
03.08.2010., 12:04
da li je to ovaj
http://www.philips.hr/c/usisavaci/minivac-2-u-1-14.4-v-fc6095_01/prd/
tu piše vrijeme rada samo 11min, a vidim da kod rowente 40:Autonomija rada: do 40 min na običnim podovima, do 30 min za tepihe i tepisone
Punjiv putem utičnice
sad nisam sigurna da li je uopće rowentin na baterije a jesam plavuša
:ne zna:

tiburon
03.08.2010., 12:12
Tako jeeee:top:

tiziana
16.08.2010., 10:21
Molim za savjet. Imam dobar usisavač, ali ga moram izvući iz spremišta pa u svakoj prostoriji iznova uštekati.
Trebala bih štapni usisavač koji bi mi zamijenio metlu i metlicu (trebalo bi ih oprati nakon upotrebe pa staviti sušiti), da po potrebi usisam mrvice i slično na pločicama i parketu. Čitala sam strane forume (poput ciao.it) gdje neki hvale štapne baterijske dok drugi kažu da su im potrajali tjedan ili mjesec ili dva pa pukli ili se pokvarili. Čini mi se da nakon svake upotrebe treba isprazniti i oprati spremnik.
Mana štapnog usisavača na struju bit će da im kabel nije dulji od 8 metara, da su teži od baterijskog i da se ne može usisavati prostor ispod ormara, mada su vjerojatno iz čvršćeg materijala za slučaj da ispadnu iz ruku, kao i da imaju vrećicu koja štiti okolinu od trunja i prašine.
Vidjela sam štapne baterijske od Electroluxa (Ergorapido, koji je najskuplji), Boscha i Hoovera. Svi su ustvari ručni baterijski usisavači koji stoje na dugoj dršci.
Hvala i ugodan dan svima!

tiburon
16.08.2010., 11:07
Ponovit ću gore napisano Philipsov štapni usisivač je meni odličan!!!
http://www.philips.hr/c/usisavaci/mi...fc6095_01/prd/

jabito
16.08.2010., 12:07
ja imam štapni rowenta Air Force, pohvaljujem ! radi besprijekorno, dovoljno je jak, jači od svih čini mi se, dovoljno tih (ne naravno ka njihov Silence forcea lia ipak), sviđa mi se što je kao i u većini njihovih usisivača četka rtrokutasta pa lakše dolazim u kuteve..u glavnom , investicija se već sada jako dobro isplatila jer s malim klincem stalno imam nešto za usisati

http://www.konikom.hr/p8353/usisavac-rowenta--rh-8548-stapni/product_info.html

tiziana
16.08.2010., 13:11
Hvala puno. Žao mi je što nisam pažljivo čitala prethodne postove, ali kako Phillipsovih i Rowentinih štapnih usisavača nema tamo gdje obično tražim tehničku robu, nisam obratila pažnju.

tiburon
16.08.2010., 14:12
Nadam se da smo ti pomogli ;);)

papa štrumf
17.08.2010., 07:09
Štapni na baterije imaju 10-15 puta manju snagu od normalnog usisavača.

tiziana
17.08.2010., 07:49
Štapni na baterije imaju 10-15 puta manju snagu od normalnog usisavača.

Znam, ali su možda praktičniji od metle za svakodnevno korištenje, usisavanje mrvica i dlaka na pločicama i parketu (ne na tepihu). Samo se izvuku iz stalka i lagani su. Nužan je, naravno i dobar usisavač za temeljito usisavanje. Međutim, u nekim se zemljama (UK, sve više i Italiji) malo ili nikako ne kupuju osim ručnih, a popularni su štapni usisavači na struju.
Stoga se i ja pitam kojeg uzeti kao alternativu metli, ne i već postojećem jakom usisavaču.

tiburon
17.08.2010., 09:03
Sigurno su praktičniji od metle, npr. pogotovo za nekog ko je alergičan na prašinu.
Definitivno služi za svakodnevno usisavanje mrvica, dlaka i sl, na pločicama, parketu, a i tapetu ( površinski ).
Ja imam dva, prvi u kuću je ušao ručni Philips, a za njim štapni Philips i tu je još odličan usisavač BOSCH za dubinsko ili ti temeljito čišćenje, nabrojila sam ih iz razloga što svaki od njih ima svoju ulogu u mojoj kući.

bulthaup
17.08.2010., 09:27
I ja dosta koristim rucni mali, pogotovo za kuhinju, gdje se svaka dlaka vidi na plocicama na podu.

pure evil
17.08.2010., 17:10
Ja imam electrolux ergorapido (http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://ecx.images-amazon.com/images/I/21Tw-dpnsiL.jpg&imgrefurl=http://handheld-vacuum-cleaner.blogspot.com/2010/03/electrolux-ergorapido-cordless-vacuum.html&usg=__k40CwrUr_E94-_nqh_ceOQ5bC8U=&h=300&w=300&sz=6&hl=hr&start=61&sig2=aHciA-pqT9JNcbwcEIX7NA&tbnid=R1w-qKRwrKlwLM:&tbnh=165&tbnw=165&ei=sLJqTJW-GZi8jAeD1e2UAQ&prev=/images%3Fq%3Delectrolux%2Bergorapido%26um%3D1%26hl %3Dhr%26sa%3DN%26biw%3D1024%26bih%3D651%26tbs%3Dis ch:10,1900&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=144&vpy=337&dur=180&hovh=225&hovw=225&tx=130&ty=131&oei=orJqTO2PIJDKjAfRwdiuAQ&esq=5&page=5&ndsp=12&ved=1t:429,r:0,s:61&biw=1024&bih=651) i moram priznat da nažalost nisam zadovoljna :flop:

Stvarno sam se dugo veselila tom usisavaču i dobila sam ga od bake na poklon :cerek: , ali jako je slab i slabo ga koristim nažalost... dobro dođe kad se trebaju usisat mrvice ili tako nešto sitno, ili doslovno da se koristi tako da zamjenjuje metlu, ali za tepihe ne valja...

anita
17.08.2010., 19:59
Budući da je ova tema opet živnula, podsjećam na svoju trilemu; možda netko zna dati dobar savjet.
http://www.p4c.philips.com/files/f/f...01_pss_aen.pdf
Minus mu je težina i možda buka, ali zato ima HEPA 13 i jaku usisnu snagu

laganiji i tiši od Philipsa, ima bogati pribor , ali zato samo HEPA 12 i nije baš ljepotan

Bosch BSGL32015, 900 kn
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...sch-bsgl32015/

Već sam luda od biranja i dođe mi da ga kupim prema boji, ili samo prema težini, ili samo prema gabaritima. Čak sam već razmišljala i o onom Rowentinom štapnom čudu (uvijek me sjeti na Air force 1:)), ali usudila bih ga se kupiti tek kad bih već imala jedan pošteni klasični.-

I još dva općenita pitanja koja su mi se nametnula.
1. Koja je razlika u filtraciji između Hepa 10, 11, 12, 13? Mjeri li se to onim brojkama iza decimalnog zareza ili je razlika ipak osjetna za prosječni nos?

2. Koliko bi sauger uopće trebao imati wata ili koliku usisnu snagu da kvalitetno odradi posao na parketu i prosječnom tepihu? Čini mi se kao da proizvođači dižu snagu do neba, a pitanje je je li to doista potrebno.

zviri
17.08.2010., 20:22
ja sam sigurna da ga ne biram po izgledu nego po usisnoj snazi.

uz vodeni za jutarnje temeljito čišćenje, kupit ću i najvjerojatnije roventin štapni za popodnevno prelijetanje po stanu.

hasnfefer
17.08.2010., 20:40
Budući da je ova tema opet živnula, podsjećam na svoju trilemu; možda netko zna dati dobar savjet.

laganiji i tiši od Philipsa, ima bogati pribor , ali zato samo HEPA 12 i nije baš ljepotan

Bosch BSGL32015, 900 kn

Već sam luda od biranja i dođe mi da ga kupim prema boji, ili samo prema težini, ili samo prema gabaritima. Čak sam već razmišljala i o onom Rowentinom štapnom čudu (uvijek me sjeti na Air force 1:)), ali usudila bih ga se kupiti tek kad bih već imala jedan pošteni klasični.-

1. Koja je razlika u filtraciji između Hepa 10, 11, 12, 13? Mjeri li se to onim brojkama iza decimalnog zareza ili je razlika ipak osjetna za prosječni nos?

2. Koliko bi sauger uopće trebao imati wata ili koliku usisnu snagu da kvalitetno odradi posao na parketu i prosječnom tepihu? Čini mi se kao da proizvođači dižu snagu do neba, a pitanje je je li to doista potrebno.

Evo ti još jedan pa se muči! Karcher DS 5500! Njemački stoj od kompanije koja se bavi proizvodnjom profesionalne opreme za čišćenje! Motor mu je slabiji vjerovatno od ovih koje si ti nabrojala, ima samo 1400 W, ali tih 1400 W radi bolje nego 2000 W od konkurencije! Ima 4 stupnja filtracije, prvo ide sve kroz vodu, pa kroz zračni filter, i onda kroz HEPA filter (valjda dvostruki)! Budući da ima vodu može se kapnuti i eteričnih ulja, pa nakon usisavanja kuća miriše na što god želiš! Koliko je tih, nemam pojma, ali znam da ga ne čujem kada si pustim muziku, ima tiših svakako, ali gleda se učinak, zar ne?
Ne ostaje nikakav miris prašine kao iza usisivača sa vrećicama, ili komorama za prašinu, i prema TUV cartifikatu zaustavlja (ako se dobro sjećam 99.99 % čestica neke veličine!) Evo i slikica sa nekim shemama. Svakako ga preporučujem (http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://img.diytrade.com/cdimg/106097/3342612/0/1173753820/DS5500_Water_filter_vacuum.jpg&imgrefurl=http://www.diytrade.com/china/4/products/2148143/DS5500_Water_filter_vacuum.html&h=289&w=302&sz=18&tbnid=jT_nFzhoC2FYIM:&tbnh=111&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Dkarcher%2Bds%2B5500&usg=__YulPOzesaF3-el305rQUGgmJ9Sc=&sa=X&ei=AOVqTNXDNo2ZOMWDgI4J&ved=0CDUQ9QEwBg) jer ga već oko 4 godine koristim!

magfor1
17.08.2010., 21:43
ja preporucam vorwerk.skup je ali valja.cisti temeljito i dubinski.ima mogocnost suhog pranja tepiha i sjedecih garnitura sa posebnim praskom koji se dobije s njim.polira laminate,parkete i plocice.ja sam ga koristila za ciscenje tepiha.nedavno sam renovirala stan i stare tepihe zamjenila sa parkketom.sad vorwerk
skuplja prasinu u ostavi

papa štrumf
17.08.2010., 22:11

Bosch BSGL32015, 900 kn

2. Koliko bi sauger uopće trebao imati wata ili koliku usisnu snagu da kvalitetno odradi posao na parketu i prosječnom tepihu? Čini mi se kao da proizvođači dižu snagu do neba, a pitanje je je li to doista potrebno.Imam philipsa 9067, dobar je, ali 69 decibela je puno manje, ako uopće ima toliko manje, možda mjere na drugačiji način. Na mojem se najviše čuje usis a ne motor.

Rekao bi da u običnom domu nema osjetljive razlike između hepa 10-13, al ako ti je dom kao operacijska sala onda bi valjda bilo razlike :ne zna:

Za tepih sa turbo četkom oko 300+w treba, iako sam ja imao nekada 450w(sad se pitam kog sam ga vraga frljio na najjaču snagu pa sam se morao mučiti da pomičem četku) ali onda treba sila da se četka pomiče, ako je madrac ili debela fotelja u pitanju onda bi 500w dobro došlo. Za parket je dosta najmanja snaga, neznam koliko je to, možda oko 150w. Dobro je da ima viška snage onda motor neće morati raditi na maksimumu pa će duže trajati.

anita
18.08.2010., 16:42
Ciljana cijena bila bi do cca 1000 kuna, pa one skuplje automatski ignoriram.
Taj kerher se više ne proizvodi.
Kod mene nema jutarnjeg, pa još onda i popodnevnog čišćenja. Nemam kućnih ljubimaca, a i klinac nije više tak mali, nismo alergični. Ujutro se spremamo za vrtić/školu, posao, a popodne i nismo baš previše poletni za preletavanje te vrste. Čisti se uglavnom vikendom, uz prethodnu psihičku pripremu. Naime, čišćenje mrzim jednako kao i kuhanje, tak da se čisti onda kad se mora. Znači, jasno je, nema nikakvih operacija.
A ovo što je papa štrumf napisao za te velike vataže, to je baš ono što sam si i mislila. Sjećam se da je netko tu na forumu napisao da jedva odvoji četku od poda, pa mi je sinulo... čekaj malo, pa to bi mogao biti i problem, a ne prednost. Tak da mi sad više i nije prioritet da to bude neka izuzetna usisna snaga, tipa 450-500W. Vjerojatno je i manja dovoljna.

Vaga09
20.08.2010., 20:37
Prodajem Zepter Cleansy usisavač!

EKOLOŠKI VODENI VAKUUMSKI SUSTAV ZA ČIŠĆENJE

- sustav eko-aktivnog filtera sa 8 razina (zadržava 99,9% čestica prljavštine i prašine)
- usisava sve vrste prljavštine, mokre i suhe
- daljinski upravljač
- protok zraka u dva smjera
- filtriranje odvodnog zraka
- mnogo dodatne opreme (četkica za radijatore, joker četka, turbo četka, itd.)
- snaga 1200W

Cijena: 1.800,00 kn!

c-shadow
22.08.2010., 19:39
Imamo već par godina usisivač Miele Duoflex 2000. Radi OK, dosta je jak, vrećice su čvrste i dosta dugo traju. Tu je i mali problemčić... obično prije nego se napune do kraja zna se malo osjetiti onaj miris po prašini... Oni filteri unutra redovito se mijenjaju jer dolaze s vrećicama. A ja sam malo alergčan na kućnu prašinu pa obično počnem kihati nakon usisvanja :) Gedao sam u trgovini hepa filter za naknadno kupiti, dosta je skup pa me zanima ako netko ima na sličnom usisivaču, koliko to čudo dugo traje?

klarah
27.08.2010., 14:26
Već se tu pisalo o štapnim usisavačima, ali ako mi netko može pomoć savjetom.
naime, tražim:
štapni usisavač, da ima i kabel za struju i da je baterijski
- da nema vrećicu
- da je tih
- dovoljno jak
- ne pretežak
- što dulji kabel

u opciji su mi Rowentin, čini mi se ok, a zanima me za Phillipsov MiniVac jel on samo baterijski ili može i na struju?

Uglavnom, svaki savjet je dobrodošao :-)

zviri
27.08.2010., 15:53
evo me sa svježim informacijama.

kupila sam danas roventin štapni.

nisam oduševljena da padam u nesvjest, al čini mi se ok.

-poprilično je težak
-unaprijed se upravlja lagano, unazad malo "bježi", al možda je to i stvar navike
- pasje dlake fino usisa i povuče u kutiju
-kutija za otpatke vse brzo i lako skida i prazni
- mislim da radi samo na bateriju, ne i na punjač
- na njemu piše 18 V
- trokutasta četka meni i nije toliko praktična, al možda se opet radi o navici

eto, između njega i electroluxa, odlučila sam se za njega pa ćemo vidit.

gica
27.08.2010., 21:35
.
A ovo što je papa štrumf napisao za te velike vataže, to je baš ono što sam si i mislila. Sjećam se da je netko tu na forumu napisao da jedva odvoji četku od poda, pa mi je sinulo... čekaj malo, pa to bi mogao biti i problem, a ne prednost. Tak da mi sad više i nije prioritet da to bude neka izuzetna usisna snaga, tipa 450-500W. Vjerojatno je i manja dovoljna.

...ja imam philipsov od 500W usisne snage...zimus sam ga platila 1500 kn, sad je 1000 :p
...uglavnom, ja baš i nemam problema s odljepljivanjem četke od poda iako je uglavnom podešen na najjače :ne zna: kad usisavam pločice i parket četka je ionako podešena za tu površinu pa se ništa ne lijepi za pod, a kad usisavam tepihe, samo se krajevi tepiha odvajaju od poda što mi se dešavalo i sa starim, slabijim usisavačem...vjerujem da bi bio popriličan problem usisat neki jako tanki i maleni tepison, al to ionako ne usisavam nego samo frknem u mašinu:D

...nego, kako vi perete hepa filtere, jel ih samo namočite u vodu sa deterđentom i isperete ili ih izribate s nekom četkom:confused:

mirta2
07.09.2010., 09:03
Ima li tko HOOVER FR 7183 Freerounder - 1600 W?
http://www.candy.hr/default.aspx?id=228
Kakva su iskustva?
Dojadio mi moj teški i glomazni vodeni koji je na izdisaju pa bi uzela štapni.

mtosic
27.09.2010., 00:29
Vidim da svi spominju Rowentu Silent Air Force zbog tišine...ali da li je netko probao Phillips SilentStar?
http://www.philips.hr/c/usisavaci/silentstar-parquetcare-fc9304_01/prd/

Dvoumim se između tog modela i Rowenta 4541:
http://www.konikom.hr/p2851/usisavac-rowenta--ro-4541/product_info.html?osCsid=5ovqvamt7k4t4h9cskbnbths7 q3jtib6

Rowenta je 1700kn, a mislim da sam Phillipsa vidio za 1750.

Ywannah
01.10.2010., 08:29
Ima li netko preporuku za usisavač do max. 500, 600kn, malen, lagan, s vrećicama i da dobro skuplje mačje dlake?

Ovaj Electroluxov je na akciji u intersparu za 500kn, izgleda u redu, iako mi djeluje malo glomazno. http://corbis.hr/proizvodi/mali-kucanski-aparati/usisavaci/electrolux-usisavac-zce2200

Ili možda ovaj? http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/mali-kucanski-aparati/usisavaci/1730/usisavac-samsung-sc4135/

Ovaj Philipsov je u Konzumu na akciji za 600kn, ali ne nalazim ništa na internetu o njemu, vjerojatno je stariji model? http://online.konzum.hr/categories/60000014/products/60036564

LedenaKocka
01.10.2010., 10:52
Ja planiram uzeti http://corbis.hr/proizvodi/mali-kucanski-aparati/usisavaci/electrolux-usisavac-zce2200
Nije mi nesto glomazan, stovise kad sam ga vidjela cinio mi se manji od ostalih electroluxovih modela.

Ywannah
01.10.2010., 13:56
Ja planiram uzeti http://corbis.hr/proizvodi/mali-kucanski-aparati/usisavaci/electrolux-usisavac-zce2200
Nije mi nesto glomazan, stovise kad sam ga vidjela cinio mi se manji od ostalih electroluxovih modela.

Hoćeš li ga ubrzo kupiti pa da mi napišeš mini recenziju? :D

LedenaKocka
01.10.2010., 14:11
Obzirom na besparicu, tesko da ce to biti ovaj mjesec:D

Ywannah
01.10.2010., 14:23
Obzirom na besparicu, tesko da ce to biti ovaj mjesec:D

:D U tom slučaju ću je ja napisat tebi. Iako se još uvijek dvoumim između njega i ovog Philipsovog.

murtila
03.10.2010., 18:43
Ja imam electrolux ergorapido (http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://ecx.images-amazon.com/images/I/21Tw-dpnsiL.jpg&imgrefurl=http://handheld-vacuum-cleaner.blogspot.com/2010/03/electrolux-ergorapido-cordless-vacuum.html&usg=__k40CwrUr_E94-_nqh_ceOQ5bC8U=&h=300&w=300&sz=6&hl=hr&start=61&sig2=aHciA-pqT9JNcbwcEIX7NA&tbnid=R1w-qKRwrKlwLM:&tbnh=165&tbnw=165&ei=sLJqTJW-GZi8jAeD1e2UAQ&prev=/images%3Fq%3Delectrolux%2Bergorapido%26um%3D1%26hl %3Dhr%26sa%3DN%26biw%3D1024%26bih%3D651%26tbs%3Dis ch:10,1900&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=144&vpy=337&dur=180&hovh=225&hovw=225&tx=130&ty=131&oei=orJqTO2PIJDKjAfRwdiuAQ&esq=5&page=5&ndsp=12&ved=1t:429,r:0,s:61&biw=1024&bih=651) i moram priznat da nažalost nisam zadovoljna :flop:

Stvarno sam se dugo veselila tom usisavaču i dobila sam ga od bake na poklon :cerek: , ali jako je slab i slabo ga koristim nažalost... dobro dođe kad se trebaju usisat mrvice ili tako nešto sitno, ili doslovno da se koristi tako da zamjenjuje metlu, ali za tepihe ne valja...

Ja bi uzela štapni, baterijski (iako bi mi bilo draže da je i na struju i na baterije)
samo kao zamjenu za metlu, nemam tapeta i imam obični usisavač a i Kirbija mogu uzet kad hoću
tako da mi to što je slab i ne igra baš puno, znam da su štapni na struju (elektrolux) dosta jači od ovoga
mislim da bi mi ovakvo nešto bilo idealno za ono što meni treba, brzinsko preletavanje po stanu, više puta dnevno

samo pitanje je kojega uzeti :ne zna:
nisu baš jeftini, ustvari jako skupa metla :D

kupila sam danas roventin štapni.
nisam oduševljena da padam u nesvjest, al čini mi se ok.

-poprilično je težak
-unaprijed se upravlja lagano, unazad malo "bježi", al možda je to i stvar navike
- pasje dlake fino usisa i povuče u kutiju
-kutija za otpatke vse brzo i lako skida i prazni
- mislim da radi samo na bateriju, ne i na punjač
- na njemu piše 18 V
- trokutasta četka meni i nije toliko praktična, al možda se opet radi o navici

eto, između njega i electroluxa, odlučila sam se za njega pa ćemo vidit.

što ti se čini u ovo kratko vrijeme, jesi li zadovoljna

piše da mogu raditi i do 40 min, pa me zanima jel tako ili to samo tako piše

i piše da je punjiv putem utičnice, jel ima kabel da se može koristiti i tako
ili je samo za punjenje

Lodii
08.10.2010., 09:37
Mi smo kupili Philipsov Fc 9170 , za sad se čini ok, samo me muči , pa ako mi netko zna pomoći da li je redu da je nakon cca tri sata usisavanja ( ne bez prekida )indikator napunjenosti vrećice pokazao da vrećicu treba zamjeniti, kad sam ju izvadila ona je bila tek trećina puna( ja sam očekivala da će biti dupkom puna i da više nema u njoj mjesta ).Stvarno nisam očekivala da će te vrećice trebati mjenjati toliko često.:confused:

zviri
09.10.2010., 22:19
murtila-oprosti što se tek sad javljam

rowentinim štapnim sam nakon mjesec i nešto oduševljena!
super mi slupi dlake i mrvice raznoraznih vrsta.
punim ga valjda 1x tjedno, kad vidim da crkava.
dnevno s njim usisavam cca 5 minuta, tako da baterija stvarno dosta traje.

i dalje mislim da je težak, al oprostila sam mu

murtila
10.10.2010., 18:50
murtila-oprosti što se tek sad javljam

rowentinim štapnim sam nakon mjesec i nešto oduševljena!
super mi slupi dlake i mrvice raznoraznih vrsta.
punim ga valjda 1x tjedno, kad vidim da crkava.
dnevno s njim usisavam cca 5 minuta, tako da baterija stvarno dosta traje.

i dalje mislim da je težak, al oprostila sam mu

Hvala na odgovoru :)
meni se čini malo nezgrapan zbog te trokutaste i velike četke, radi kantuna i tako to
a to što je težak, pa ne bi mi nešto posebno smetalo jer ga i tako guram,
ili misliš da je težak za guranje :ne zna:

najbitnije mi je za skupit dlake i mrvice, a vidim da si ti zadovoljna
ipak nije baš jeftin, pa mi je bitno čuti iz prve ruke

jel radi samo na baterije ili može i preko kabela ustvari struje

zviri
11.10.2010., 10:52
može radit i dok se napaja na struju.
punjač je sličniji punjaču za mobitel

ne znam, težak je.
lako se on gura---klizi, al malo je teže sa njim upravljati jer se trokutasta četka rotira.
što se tiče usisavanja kuteva. i za to mi je super, jer on na "nosu" ima rupu kroz koju usisava, a onda slijede čutke koje rotiraju.
pogledaj četku od dolje pa ćeš skužit što pričam.

i da, po spužvastom filteru sam kapnila nekoliko kapi et. ulja tako da divno miriši.

murtila
11.10.2010., 17:01
može radit i dok se napaja na struju.
punjač je sličniji punjaču za mobitel

ne znam, težak je.
lako se on gura---klizi, al malo je teže sa njim upravljati jer se trokutasta četka rotira.
što se tiče usisavanja kuteva. i za to mi je super, jer on na "nosu" ima rupu kroz koju usisava, a onda slijede čutke koje rotiraju.
pogledaj četku od dolje pa ćeš skužit što pričam.

i da, po spužvastom filteru sam kapnila nekoliko kapi et. ulja tako da divno miriši.

Najbolje da idem u dučan vidjeti :mig:

sve si mi lijepo objasnila. i nabitnije je da si zadovoljna.
Tenks :)

Htjela bi još čuti od nekoga tko ima elektroluxa, ili neki drugi
ma postoje ti štapni i od Philipsa i Hoovera
pa možda netko da još kakvu informaciju :)

mirta2
12.10.2010., 13:16
Ima li tko HOOVER FR 7183 Freerounder - 1600 W?
http://www.candy.hr/default.aspx?id=228
Kakva su iskustva?
Dojadio mi moj teški i glomazni vodeni koji je na izdisaju pa bi uzela štapni.

opet ja:D kvotam samu sebe

zanima me ovaj uspravni, li li ga tko?

lion406
19.10.2010., 22:49
ako može vlasnici Philips.ovih usisavača koji imaju HD motore kak su zadovoljni sa njima (1250W je kao ekvivalent 2000W klasičnom usisavaču, to bi bilo kao neki uređaji A+ klase, ako se ne varam)

gledam i dvoumim se između ovog http://www.philips.hr/c/usisavaci/performer-energycare-daljinski-upravljac-fc9179_01/prd/ (Philips FC9179)
i ovog http://www.philips.hr/c/usisavaci/silentstar-parquetcare-fc9304_01/prd/ (Philips FC9304)

svaki savjet je dobro došao

i da, da li ovi usisavači koji imaju kontrole na ručki su stvarno dobro došle ili se može i bez njih (u ove dolaze u njih baterije jer rade na IR koliko sam skužio ili radio frekvenciji)

Sep
25.10.2010., 12:39
Pozdrav!

Molim za pomoć, pnosni sam vlasnik Elektrolux oxygen saugera s legendarnom rotacijskom četkom.

Sauger dela, al mi je četka prešla vrit. Nema namjeru kupovat novu jel mi je i sauger vremešan, al još dela.

Možda ju neko prodaje? Ustupa za neku manju naknadu? Poklanja u dobre ruke?:)

lion406
25.10.2010., 13:40
Evo odluka je pala...uzeli smo Philips FC 9179 !

Prvi dojmovi (jedno usisan stan), vrlo zadovoljan tj. nije jako glasan ali Bože moj jel je usisavač ili nije (da znamo da nešto i s nečim radiomo ;) ).

Sviđa mi se četka (Tri active) zbog onih četki na rubu koje jako dobro odrade posao usisavanja tj. čišćenja uz rub lajsne.

I na kraju nije mi žao što sam uzeo model sa kontrolama na samoj ručki jer ako ništa drugo bar s nogom nećemo po njemu gazit da bi ga isključili i opwet uključili.

Toliko za sad, pozz !!!

luna_lana
28.10.2010., 18:26
Ima li netko možda ovakav usisivač i sva iskustva su dobrodošla.:)
Ja hoću kupiti neki bolji usisivač na paru, a ovaj ima i parno glačalo tak da sam mislila sa ovim strojem riješiti to dvoje...
http://www.candy.hr/default.aspx?id=235

Tinnka
12.11.2010., 10:59
treba savjet, kupujem jedan baterijski pa me zanima Vaš savjet i iskustva
ovaj

http://www.konikom.hr/p9691/usisavac-hoover-fj-180-t2/product_info.html

vs

http://www.electrolux.hr/Products/%C4%8Ci%C5%A1%C4%87enje/Brzo_%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje/Ergorapido_2u1/ZB2904X

murtila
12.11.2010., 16:48
treba savjet, kupujem jedan baterijski pa me zanima Vaš savjet i iskustva
ovaj

http://www.konikom.hr/p9691/usisavac-hoover-fj-180-t2/product_info.html

vs

http://www.electrolux.hr/Products/%C4%8Ci%C5%A1%C4%87enje/Brzo_%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje/Ergorapido_2u1/ZB2904X

I mene zanimaju štapni
taj hoover nije skup, specifikacije su mu o.k.
odnosno i jedan i drugi su na 18V dok su ovi prijašnji ergorapidi na 12V
i jedan i drugi imaju jednako trajanje usisavanja ako je vjerovat onome što piše

hoover je od samih početaka sa usisavačima ali mi se čini da ga ovdje u nas baš i ne prakticiraju
a i jeftiniji je hoover....ne znam cijenu ovog ergorapida, valjda je kao i ostali 999kn
oba imaju ručni usisavač

ovo je ono što piše ali i mene zanima jel tko ima ovaj hoover

Amarillis
12.11.2010., 17:17
ja si isto nesto krajickom oka gledala taj hoover.. meni ne treba neka jaka usisna snaga buduci da imam samo tepihic ispod stola u db.. sve mi je dalje goli laminat. i nenormalno se izivciram kad se samo sjetim da moram ici usisavati i vuci onaj kabel za sobom:rolleyes: al ja nisam skuzila da se na hooveru moze odvojiti mali rucni usisavac?? ako to ima prvom prilikom ga kupujem!

anita
13.11.2010., 14:12
Ulovite priliku ako još traje! Sinoć u Technomaxu (Westgate) kupljen Philips 9081 (bijeli+limeta) s popustom od 40%
Bila su još tri modela, isto serija 9xxx, punih cijena od cca 1200 do 1600 kna. Ja sam svoj platila samo 840 kn. 2000W, hepa 13, 400W usis.

lea&maja
14.11.2010., 17:26
da li netko ima novi?140..http://2.bp.blogspot.com/_u5N0iF6tOBU/Sx5wkIzRn1I/AAAAAAAABPY/-8EqDGT2Wdw/s320/Vorwerk+Folletto+VK+140+(5).jpg..kakvi su dojmovi..naime ja imam ovaj..http://www.schivoshop.de/images/vorwerk_kobold_120.jpg ..sto godina star..i sad imam priliku dat ga u cijenu..i uzeti novi..

Možda je malo prekasno za odgovor ali moram prokomentirati novi Vorwerk! Mama ima model star 13 godina i još obavlja svoju dužnost a ja sam kupila novi (točnije suprug je kupio :) ) i nije da čišćenje može biti užitak ali sa njim je puno lakše i nije mučenje!

Amarillis
14.11.2010., 17:44
isuse, taj stari model i kod mojih doma stoji. zakom usisavac, okretan i usisavanje s njim mi je bilo bas uzitak!

da haka
18.11.2010., 11:20
zna li netko gdje ima za kupiti dijelove za Dirt Devil? konkretno ,cijev savitljivu...

legica21
09.12.2010., 22:47
jel se isplati kupiti novi rotor za quadro (http://www.inem.hr/proizvod.php?id=704) usisavač? :ne zna:

Nova0303
11.12.2010., 12:44
da li netko ima iskustva sa ovim usisavačem?
http://www.electrolux.hr/Products/%c4%8ci%c5%a1%c4%87enje/Tjedno_%c4%8di%c5%a1%c4%87enje/UltraSilencer/ZCS2000

ili preporuku šta kušiti do 1000,00 kn...i d ali sad negdje ima nekih popusta :D to mi je poklon za starce...

Mačuhica
11.12.2010., 14:10
Pozdrav svima, da li netko ima usisavač Miele Baby Care!? Zanima me kakav je, koiko košta i gdje se može kupiti? Hvala...:)

Nova0303
15.12.2010., 16:50
da li netko ima iskustva sa ovim usisavačem?
http://www.electrolux.hr/Products/%c4%8ci%c5%a1%c4%87enje/Tjedno_%c4%8di%c5%a1%c4%87enje/UltraSilencer/ZCS2000

ili preporuku šta kupiti do 1000,00 kn...i da li sad negdje ima nekih popusta :D to mi je poklon za starce...

itko? bilo kakav prijedlog,savjet?

Jellle
17.12.2010., 09:08
meni je sad totalno žao što si nisam kupila štapni usisavač. ne znam di mi je bila pamet i kupila ovaj klasični. definitivno je puno jednostavnije kada ga ne moraš za sobom tegliti.

luna_lana
17.12.2010., 11:49
meni je sad totalno žao što si nisam kupila štapni usisavač. ne znam di mi je bila pamet i kupila ovaj klasični. definitivno je puno jednostavnije kada ga ne moraš za sobom tegliti.

Koji štapni usisivač je dobar, meni treba neki dobar, jaki, te također razmišljam o štapnom.
Jesu li oni jednako dobri kao ovi klasični? :confused:

Jelsa
18.12.2010., 07:31
Koji štapni usisivač je dobar, meni treba neki dobar, jaki, te također razmišljam o štapnom.
Jesu li oni jednako dobri kao ovi klasični? :confused:

I mene ovo zanima.
Da li tih štapnih ima tako jakih da skoro usisaju onoga tko usisava?:cerek:

luna_lana
18.12.2010., 08:48
Ja sam gledala ova dva modela...

Elektrolux Ergorapido 2 u 1 http://http://www.electrolux.hr/Products/%c4%8ci%c5%a1%c4%87enje/Brzo_%c4%8di%c5%a1%c4%87enje/Ergorapido_2u1/ZB2902 (http://www.electrolux.hr/Products/%c4%8ci%c5%a1%c4%87enje/Brzo_%c4%8di%c5%a1%c4%87enje/Ergorapido_2u1/ZB2902)

Miele http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/pranje-i-ciscenje/usisavaci/miele-usisavac-s-164_-_CX0008332A?tab=pod

Ima li netko iskustva sa nekim od ova dva štapna usisivača?

žemskica
01.01.2011., 22:32
Ima li tko kakav savjet? Naime biram između 3 usisavača:
Hoover FJ180R2 Freejet
Philips FC6161/02
Electrolux ZB2904X
Sva 3 imaju 18V. Koliko sam vidjela na netu najjeftiniji je Hooverov (800kn), pa Philipsov (1000kn) i najsuplji je Electroluxov (1300kn). (Cijene su samo orjentacijske.)
Da li itko ima ili zna nekog tko ima ima Philipsov ili Hooverov usisavač. Ne znam da li vrijedi Electroluxov toliko više. On je 500kn skuplji od Hooverovog.

belica
11.01.2011., 10:41
mi smo danas napokon narucili ovaj (http://www.miele.de/de/haushalt/produkte/42621_35310.htm) usisivac. usisivac je premium edition pa uz njega dobivamo 6 razlicitih produzetaka:top:.

bubaspara
20.01.2011., 22:08
Kopiram svoj post na ovu temu.........

http://www.forum.hr/showpost.php?p=31187577&postcount=1

Stvarno bih bila zahvalna nekome da mi odgovori........ova akcija u PRIMI za unirapido valjda traje još kratko, a za BOSCH također........- koji da kupim????????????

songs.marana
21.01.2011., 09:21
Ovako ...ja sam jedan nezadovoljni kupac i nebi nikome preporucila HOOVER jer ja imam stemavaway koji je prosle godine kostao 4000kn ...dva puta u godini dana je bio na popravku ....i neki dan je pukla ručka od usisivaca...Esad to je za sve usisavač al eto ja sam samo usisavala po stanu ......Zali boze novaca a da nekazem da sam se svaki put borila sa njime ...bas je nespretan i tezak samo te umori ....jer zbog temperature ima debelo i tesko crijevo a ruckica obicna plastika i od tezine je pukla ....jedan dan ostala samo u ruci....tako da ako imate u vidu neki drugi gledajte i na to da ima i lagano crijevo za usisavanje ...jer ce te pozaliti kao i jaaaa.....halooo 4000 pa trebao bi trajati 20 god i da sam skoro radi .....:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Elle Vk
21.01.2011., 15:48
Ja imam Electrolux ergorpido i savršen je. Zezamo se da nam je to najbolji prijatelj. Lagan je, odlično usisava, osvijetli svaki kut i nema šanse da nešto propustiš. Ručni usisivač samo izvadiš ako nešto treba brzo pokupiti. Ima nekoliko nastavaka, lako se isprazni (hvala Bogu nema više vrećica), možeš ga naslonti gdje hoćeš. Toliko je lijep da može stajatu u kutu dnevnog boravka. Ja imam boju antique steel, ali svi su lijepi. Dvoumila sam se zbog cijene, ali za ovaj sam već čula da je dobar od prijatelja pa nisam htjela riskirati. Vidjela sam u emmezeti akciju, mislim da su bili oko 800 kn.

bubaspara
23.01.2011., 13:31
Evo samo da javim, kupila sam baterijski BOSCH MOVE 3 2u1:top:, i stvarno sam prezadovoljna s prvim čišćenjem svojih cca 100 kvadrata parketa (tepiha ni nemamo)..........platila sam ga 90 eura, još kad si oduzmem 15 eur mwst, ispade me 75 eur...:rofl:...mislim da je idealna stvar za one sa malo većim stanom kad treba vijugati po prostorijama ili još k tome ako imate dvoetažni...nema kabla:s

petruljko
23.01.2011., 13:57
Ima li tko kakav savjet? Naime biram između 3 usisavača:
Hoover FJ180R2 Freejet
Philips FC6161/02
Electrolux ZB2904X
Sva 3 imaju 18V. Koliko sam vidjela na netu najjeftiniji je Hooverov (800kn), pa Philipsov (1000kn) i najsuplji je Electroluxov (1300kn). (Cijene su samo orjentacijske.)
Da li itko ima ili zna nekog tko ima ima Philipsov ili Hooverov usisavač. Ne znam da li vrijedi Electroluxov toliko više. On je 500kn skuplji od Hooverovog.

ja sam kupila Hoover prije mjesec dana i zadovoljna sam.platila sam ga 700kn u emmezeti.ima rotacijsku četku koja puno znači kad se usisavaju tepisi.samo je problem što imam dugu kosu pa se jako zapetljaju oko četke tako da treba često čistiti.mislim da štapni usisavač ne može u potpunosti zamjeniti veliki usisavač ali ja sam se preporodila otkad ga imam.ja sam se isto dvoumila između ta 3 i rowente koja nije 2u1. Phillips na kraju nisam kupila jer 16,8V a 300kn skuplji, a za Electrolux mi je bio preskup.Nadam se da sam barem malo pomogla.pozz

ryana
24.01.2011., 00:26
ima li itko iskustva s takvim aparatom i gdje bi ga se eventualno moglo kupiti ili naruciti online?

http://img821.imageshack.us/img821/7981/wwwdirtdevil6.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/3976/wwwdirtdevil4.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/5808/wwwdirtdevil2.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/6995/wwwdirtdevil1.jpg
http://img338.imageshack.us/img338/1921/wwwdirtdevil.jpg
http://img829.imageshack.us/img829/6360/innotecbroomvac1.jpg

ryana
24.01.2011., 00:35
zna li netko gdje ima za kupiti dijelove za Dirt Devil? konkretno ,cijev savitljivu...

gdje se kupuju dirt devil proizvodi?jel imaju oni kakav svoj ducan?oni imaju metle sto usisavaju a to si jakoo zeliim:D

ryana
24.01.2011., 00:58
molim pomoć!
da li netko zna gdje se mogu kupiti vrećice za Karcher VC 5000 - 5999?

ovo je stranica kad trebas vrecice ili dodatne djelove za vecinu marki usisavaca

http://menalux.electrolux.hr/node50.aspx

katica zlatica
26.01.2011., 13:29
ja sam kupila Hoover prije mjesec dana i zadovoljna sam.platila sam ga 700kn u emmezeti.ima rotacijsku četku koja puno znači kad se usisavaju tepisi.samo je problem što imam dugu kosu pa se jako zapetljaju oko četke tako da treba često čistiti.mislim da štapni usisavač ne može u potpunosti zamjeniti veliki usisavač ali ja sam se preporodila otkad ga imam.ja sam se isto dvoumila između ta 3 i rowente koja nije 2u1. Phillips na kraju nisam kupila jer 16,8V a 300kn skuplji, a za Electrolux mi je bio preskup.Nadam se da sam barem malo pomogla.pozz
Bok,
Prijavljujem da sam prije 3 mjeseca kupila rowentin štapni usisivač (na baterije). Bio je dosta skup (oko 1200kn). Skroz sam zadovoljna njime, i u potpunosti je zamijenio obični usisivač. Bez problema usisam stan od 150 m2 i stubište (živim u kući, pa ima dosta prljavštine, unese se i zemlje,...). Također s njim usisavam i tepihe bez ikakvih problema. Filter se lako očisti - skroz je plastičan pa netreba čekati da se osuši, već ga samo malo prebrisati. Također je spremnik za prljavštinu dovoljno velik. Mogu reći da mi je super, i puno mi je olakšao čišćenje :cerek:

charlizeos
06.02.2011., 11:10
molim preporuku za neki usisavač do 400 kn, ako se uopće može naći išta dobro za te novce

patkiva23
12.03.2011., 11:56
pozz :mig:

troumim se izmedu ovih usisavaca:

http://www.philips.hr/c/usisavaci/performer-animalcare-fc9174_01/prd/

http://www.konikom.hr/p10152/usisavac-rowenta-ro-4627/product_info.html

može iskustva i razlike ovih usisavaca?

Rudolfa
12.03.2011., 21:54
Moj vorwerk ima već blizu 20 godina,htjela bih ga zamjeniti jer mi je težak i neki djelovi su se izlizali.
Što bi mu bila dostojna zamjena a da nije jako skupo i teško i da može usisavati mačje dlake?

rados-v
15.03.2011., 20:02
Zanima me da li netko ima iskustva s usisivačem gorenje VCK2203RCYIII ?
Čini mi se ok za 890 kn.

http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/usisavaci?c=249023

frkalo
16.03.2011., 11:37
trebam dobar usisivac, da je jak, da bas vuce :D
ja ne grebe po parketu, moj grebe :rolleyes:
da dobro usisava macije dlake
i da je do 700kn :)
postoji li nesto takvo??

plavusa123
16.03.2011., 12:33
ja ti imam ovaj,mislim da je bio oko 700 kn

http://www.hoover.hr/default.aspx?id=61
i dobije se obicna cetka za tepihe i cetka s mekim dlacicama za parkete i laminate i odlicna je. Vuce kao lud,nakon njega ne trebam ni brisat pod svaki put.:top:

kupujemprodajem
16.03.2011., 16:35
Pozdrav svima ,

ako netko ima od mojih par odabira ili da mi preporuči usisiv. do 900 kn..

Samsung VCC6780V3R
ROWENTA 3463
DELFIN Tip 3430 - Vortex
LG usisivač V-C6820NHT
HOOVER TS 2050 Sensory - 2000 W ( vidim da je plavuša danas odgovorila za Hoover .. :- ) )

Pogotovo me zanima ako netko ima Delfin Vortex usisivač i da li se uopće isplati kupiti delfina ili rađe ići na provjerenu i poznatiju marku

Hvala

frkalo
16.03.2011., 20:55
ja ti imam ovaj,mislim da je bio oko 700 kn

http://www.hoover.hr/default.aspx?id=61
i dobije se obicna cetka za tepihe i cetka s mekim dlacicama za parkete i laminate i odlicna je. Vuce kao lud,nakon njega ne trebam ni brisat pod svaki put.:top:

di ima ovaj za kupit ?

plavusa123
17.03.2011., 16:23
Ja sam mog u Mercatora kupila al i Konikom ih ima.

zlocka
20.03.2011., 19:00
za božić smo uselili u stan, podstanari smo i u stanu je jedan očajan tepih.
u početku sam ga koliko toliko uspjela usisati sa vodenim usisavačem, a kad su mi stigli psi nakon useljenja, usisavam klečeći i ribajući po sat vremena. jednostavno sam prestala i ostavila dragom da usisava.
noooo nikad tepih nije čist, ni usisan. dlake uopće ne odlaze.
posudili smo usisavač od šogorice, http://salveo.hr/usisava.html i to je stvarno čudo. četka vibrira i usisa sve od najmanje dlake i mrvice.
uzeli bi taj usisavač jer smo ga sami isprobali (usisali tepih, trosjed i madrac) inaće ne bi vjerovali, košta cca 3000kn. no kako nam osijek nije usput možda ima nešto toliko dobro po zagrebačkim dućanima?
htjeli bi štapni jer imamo malu ostavu i klasični zauzimaju previše mjesta, da ima tu vibrirajuću četku (turbo?) za dubinsko čišćenje, a i da možemo platiti na otplatu...

Sandra7777
29.03.2011., 12:31
:confused:
E ekipa, krepao mi usisavač i došlo je vrijeme da si novi nabavim sve puno prašine doma :) Ne znam točno koji usisavač da uzmem. Ima li netko iskustva sa usisavačima s hepa filterom?
Ovaj tu

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci-i-pribor/ELX-ZJM6820/ (http://www.elipso.hr/mali-kucanski/usisavaci-i-pribor/ELX-ZJM6820/?utm_source=forum.hr&utm_medium=post&utm_campaign=usisavaci-forum.hr)
mi je lijep po dizajnu i cijena mi je ok ali... filterima naviknuta sam na stare usisavače s vrećicama i nisam u toku s tehnologijom ... Any ideas ? :) tnx

hera86
29.03.2011., 14:41
ha ha ha... e oaj,,, ja kupila nedavno na sniženju 700 kn, hoover usisivač,
super je zasad,,, vuče ko lud, ima simpa vrečice, lako se mjenjaju, 2000w...

Aztec
08.04.2011., 17:29
Evo i mene ovdje. :D :rofl: Treba mi neki studentski usisavac... al kad vec moram dat svoju lovu... :D

Bas vidjeh u Konzumu ovaj? Samo nema taj HEPA filter? :ne zna:

http://online.konzum.hr/categories/60000014/products/60000833

Ima li nesto sl. cjenovnog ranga s tim filterom...

latica_1000
18.04.2011., 15:06
Pozdrav ljudi!
Tražim mali mini usisavač sa svim mogućim nastavcima.
Konkretno trebam za usisavanje opreme u glazenom studiju. Čula sam da postoje
baš usisavači specijalizirani za usisavanje tehničke opreme, ali nemam pojma ni marku ni di ima za kupit..
Pa evo ako znate, bring it on!
Hvala poz!

Trigg
19.05.2011., 09:02
Ima li tko iskustva sa usisivačem Zanussi Zans710 sa hepa filterom?

http://www.home-vacuum-cleaners.com/vacuums/manufacturers/pos/zanussi_zans_710

vaiors
26.06.2011., 22:31
trebam dobar usisivac, da je jak, da bas vuce :D
ja ne grebe po parketu, moj grebe :rolleyes:
da dobro usisava macije dlake
i da je do 700kn :)
postoji li nesto takvo??

Postoji ali je skuplji. Fenomenalan usisivac.

http://www.dyson.com/store/product.asp?product=DC25-ANIMAL&tab=accessories

DarkoG
04.08.2011., 07:33
Šta kažete na ovaj Dirt Devil usisavač?
http://lidl.hr/static_content/lidl_hr/images/HR/HR_58928_01_b.jpg
http://lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-F22DDF84-B2F8D1EE/lidl_hr/hs.xsl/index_21519.htm

Za 444kn se čini super, samo prvi put čujem za ovu marku... :ne zna:
Sve preporuke dobrodošle! :top:

Novak13
20.08.2011., 11:40
za božić smo uselili u stan, podstanari smo i u stanu je jedan očajan tepih.
u početku sam ga koliko toliko uspjela usisati sa vodenim usisavačem, a kad su mi stigli psi nakon useljenja, usisavam klečeći i ribajući po sat vremena. jednostavno sam prestala i ostavila dragom da usisava.
noooo nikad tepih nije čist, ni usisan. dlake uopće ne odlaze.
posudili smo usisavač od šogorice, http://salveo.hr/usisava.html i to je stvarno čudo. četka vibrira i usisa sve od najmanje dlake i mrvice.
uzeli bi taj usisavač jer smo ga sami isprobali (usisali tepih, trosjed i madrac) inaće ne bi vjerovali, košta cca 3000kn. no kako nam osijek nije usput možda ima nešto toliko dobro po zagrebačkim dućanima?
htjeli bi štapni jer imamo malu ostavu i klasični zauzimaju previše mjesta, da ima tu vibrirajuću četku (turbo?) za dubinsko čišćenje, a i da možemo platiti na otplatu...

mislim da ja sad za keš 2999, a oni ti šalju robu na kućnu adresu tako da ne moraš za Osijek....

tutlek
28.08.2011., 11:26
Postoji ali je skuplji. Fenomenalan usisivac.

http://www.dyson.com/store/product.asp?product=DC25-ANIMAL&tab=accessories

I gdje ga kupiti?
Najbliži distributer Dysona je u SLoveniji, a nemaju ovaj DC25...
imaš li ti kakvu ideju tj. znaš li da se to može negdje u blizini kupiti ili samo stavljaš link kao eto postoji negdje nešto dobro :)

orhideja4
28.08.2011., 11:38
http://lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-F22DDF84-B2F8D1EE/lidl_hr/hs.xsl/index_21519.htm

Ima ga moja mama i odličan joj je.

Ja imam Electrolux Cyclone 1800w bio na akciji u elipsu 799kn i prepresavršen je

Blackie
28.08.2011., 11:48
topla preporuka svima koji tek grade kuću ili opremaju veće stanove: ugradite centralni usisavač!

:s :s :s

Aoife
28.08.2011., 12:04
A što ti je to :confused: :ne zna:

Fi Fi
28.08.2011., 12:56
topla preporuka svima koji tek grade kuću ili opremaju veće stanove: ugradite centralni usisavač!

:s :s :s

da,super stvar.mi smo ga mislili uzet kada smo radili kuću,ali je dosta skup ,a imali smo mali miljon potrebnijih troškova,tako da sam od tog odustala,iako da nismo, bi ga ugradila obavezno.:top:
dobra stvar :top:

A što ti je to :confused: :ne zna:

evo link,da ne objašnjavam,ovako ćeš najbolje svatit :mig:

http://www.centralni-usisavac.com/

marcons
13.09.2011., 16:43
Ako je netko zapazio, ima li gdje kakva sniženja usisavača, sa HEPA 12 ili 13 filterom...možete i preporučiti kojeg uzeti...hvala.

skurinjac
18.09.2011., 08:06
Poštovani,

ako može preporuka za usisavač do 1.000,00 kn, uvjet je da je bez vrećice.

S poštovanjem,

skurinjac

bubiluna
16.10.2011., 17:38
Ako je netko zapazio, ima li gdje kakva sniženja usisavača, sa HEPA 12 ili 13 filterom...možete i preporučiti kojeg uzeti...hvala.

Ako nije već kasno, Philips usisivači su na nekoj akciji do 30 posto popusta još neko vrijeme.
Imala sam prije philipsov i bila sam više nego zadovoljna, ali otkad imamo u stanu psa i macu htjela bih neki gdje ne moram kupovati te zamjenske vrećice, a one platnene mi se gade svako malo prazniti. Gledam one bez vrećica, ali u pravilu im je manja snaga motora pa nisam sigurna koliko su ta čuda učinkovita.

Sad koristim neki samsungov koji je kombinacija platnene vrećice i plastičnog spremnika i nije toliko loš, ali problem je što dobro vuče dok je vrećica prazna, a čim se malo napuni i usisna snaga mu jako slabi.

Znači, vi koji imate ljubimce u stanu i usisavate minimum jednom dnevno što preporučujete, a da ne košta preko 2 keke kn?

VingTsun
20.10.2011., 17:56
Moram kupiti usisavač pa sam gledao Zanussi-jeve.Kakva su iskustva s tom markom?
Pozz i hvala u naprijed!

mimir
13.11.2011., 14:07
Treba mi neki usisavač do 300 kn pa vas molim da mi malo pomognete oko kupnje.Dakle,što je best buy tog cjenovnog ranga.

ruby
14.11.2011., 17:15
trebam neki ne preveliki usisavač, nebi one štapne jer su slabi navodno.
nego neki klasični
gledam između elite apollo 2200 u metrou za 350kn http://www.pevec.hr/proizvodi/bijela-tehnika-mali-kucanski-aparati/mali-kucanski-aparati/usisavaci/usisavac-apollo-2200-2567/
ili
Dirt Devil M2881 Centrino u emmezeti za 449 kn
uglavnom ne igra mi 100kn gore dolje ako je koji puno bolji
isto tako uzeo bi i neki mali ručni onaj pa molim preporuke do nekih 250-300kn

gringo.
14.11.2011., 20:06
vidi ovu *Kombinaciju* (http://www.njuskalo.hr/usisavaci/kirby-bez-filozofije-oglas-3782652) :angeleye:

mojaobitelj
15.11.2011., 09:12
sigurno sam na krivom mjestu ali pokušat ću pa ako sam fulala brišite-ima li netko ispravan usisivač za prodat a da nije preskup?moj je crko davno i sve me boli od metlice i lopatice.bitno je da radi i da ne košta previše jer još bi na cijenu išla i poštarina pa je pitanje koliko se isplati.poz

gringo.
16.11.2011., 11:12
sigurno sam na krivom mjestu ali ...

:rolleyes: jesi.

Vjerujem da ćeš odmah naći što tražiš na nekom oglasniku.
Evo na njuškalu npr. imaš svih vrsta i boja, sa opisom i slikom, već od 30kn na gore.
Poštarina ti je od 30 do 70 kn, cca.
Tako da samo trebaš izabrati koj ti se sviđa i naručiti.

...e onda se vrati ovamo da podijeliš iskustvo i tad si na pravom mjestu. :mig:

p.s.
ja preporučam dirt devil bez vrećice za 100 - 200 kn.

andiandella
16.11.2011., 13:38
Evo ja imam Hoover VMA 5860 Steamway, za 3400kn usisavac na paru koji sam kupila mami za 4300 kn da joj pomogne pri kucanskim poslovima no ona nikako da se navikne na noviju tehnologiju i nikako da ga koristi. Ja sam joj pomogla par puta pokazati ali ona i dalje po starom tako da mi je to onda steta da stoji pa sam ga dala na oglas ako nekoga zanima. Ima sve moguce nastavke za ciscenje na paru od prozora, parketa, laminata, kupaone, pegle itd. Usisavac je odlican za nekoga kome treba pomoc u kuci, ja imam stan od 30m2 i nemam sto cistiti s njim da bi si ga ostavila.
Karakteristike: snaga 2300 W non -stop steam 24h pritisak 5 bara neograničeno korištenje pare posebna funkcija za parket funkcija pranja vodom sistem filtriranja: voda+hydrofilt+HEPA kompletan pribor za usisavanje i parno čišćenje parno glačalo

daca2
19.11.2011., 21:34
Da li netko zna gdje se mogu kupiti vrećice za usisavač Elektrolux Z 1990??:ne zna:

daca2
21.11.2011., 16:55
Da li netko zna gdje se mogu kupiti vrećice za usisavač Elektrolux Z 1990??:ne zna:
Pronađeno i kupljeno!:)

suzy..
21.11.2011., 18:10

Molim vas za pomoć. Hitno je. Zna li netko gdje se mogu kupiti vrećice za usisavač Dirt Devil ? Unaprijed puuuuuno hvala!

gringo.
22.11.2011., 07:55
Molim vas za pomoć. Hitno je. Zna li netko gdje se mogu kupiti vrećice za usisavač Dirt Devil ? Unaprijed puuuuuno hvala!

zezaš ili si stvarno... :rolleyes:

To je usisavač bez vrećica. :D

TomC
22.11.2011., 09:43
Pozdrav svima...malo pod dojmom Rainbow demonstracije odlučio sam itražiti tržište usisvača sa vodenim filtriranjem. Primjećujem da se i veliki proizvođači (npr. Rowenta) lagano uključuju u borbu za kupce usisvača sa vodenim filtriranjem. U toj masi primjetih jedan koji mi je zapeo za oko. Dobri strai gorenje, osim klasičnih lavora na kotačima, u ponudi ima čak dva modela usiavača sa vodenim filtriranjem koji mi se čini veoma zanimljivim iz dva razloga:
1. na tržištu je prisutna druga generacija istog (znači i dalje se razvijaju)
2.usisvača ima sve prednosti normalnog (veličinu, jednostavnost uporabe, ...)

http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/usisavaci?c=305631

Zanima me ima li iko iskustva s tim usivačem?

gringo.
22.11.2011., 10:23
...:rolleyes:

Nemam Rainbow usisavač, ali ga imaju moja dva kućna prijatelja (zbog koji sam slušao nebuloze prezentatora) i iskreno su mi rekli da su se zahebali ko nikad u životu jer da usisavač ne vrijedi te pare. A pogotovo kad su isprobali Končar HYDRA (http://www.koncar-ka.hr/images/Usisavaci/Hydra_300dpi.jpg) koji košta 1300 kn.
http://www.koncar-ka.hr/Hydra.htm
Nije da ga hvalim jer i on ima neke nedostatke, ali liku je pao mrak na oči jer je i "Končar" napravio isto kao i Rainbow. :(

:rolleyes:

Karcher DS 5500, ili 5600, vodeni filter, dodatni filter, i hepa filter. Ako imaš volju u vodu kapnuti malo eteričnih ulja cijela kuća miriše. Ima ih u Bauhausu, i Metrou, a kada smo mi prije 5 godina kupovali koštao je oko 2000 kn, sada je vjerovatno jeftiniji.

...i kad već istražuješ vodenu filtraciju, nemoj da ti promakne >>> rainbow vodena filtracija (http://www.youtube.com/watch?v=RveYYGg6hzU) :facepalm:
Svakom ko ima imalo osnova fizike, jasno je da vodena filtracija NE POSTOJI.
Još kad uzmemo u obzir kombimaciju vode i struje. :D
Nedo bog da vam se usisavač slučajno prevrne dok radi. :mig:

što se mirisa tiće...
eno ima u DMu neke granule za pousisat u vrećicu, isto miriše cijela kuća.

TomC
24.11.2011., 18:49
...:
...i kad već istražuješ vodenu filtraciju, nemoj da ti promakne >>> rainbow vodena filtracija (http://www.youtube.com/watch?v=RveYYGg6hzU) :

uhhhh šteta kaj nisam vidio taj link prije nego mi je došao striček iz Rainbowa....

gringo.
28.11.2011., 09:33
Šuti, dobro je.
Zamisli tek da si ga kupio, pa onda vidio link. :D

micek-jerry
28.11.2011., 14:02
Imama malo dijete i 2 dugodlaka mačka
:cerek:

Molim preporuku za dobar i jak štapni usisavač koji NIJE na baterije, i nema vrečice, nešto do oko 1000 kn :mig:
Hvala!

soul 80
29.11.2011., 07:45
d. devila smo imali godinu dana super je radio i onda odjednom stao:ne zna:tako da bas i ne preporučujem a i mislim da vrijedi ona stara:"koliko para toliko muzike":p

gringo.
29.11.2011., 12:49
Imama malo dijete i 2 dugodlaka mačka
:cerek:
Molim preporuku za dobar i jak štapni usisavač koji NIJE na baterije, i nema vrečice, nešto do oko 1000 kn :mig:
Hvala!

Ja imam drukčije (pozitivno) iskustvo sa dirt devilom bez vrečice.
Eno radi 2,5 godine odlično i bez problema.
Preporučio bih ga svakome za te pare (500kn).
ali...
moraš imati u vidu da nikakav štapni usisavač, koliko god jak, NIKAD neće očistiti tepih, kvalitetno kao usisavač sa rotirajučom četkom, za tepihe.
pogotovo ako su u pitanju mačje dlake.

ali...
ne možeš vjerovati... postoji idealna, povoljna kombinacija >>> ko stvorena za tebe. (http://www.njuskalo.hr/usisavaci/kirby-bez-filozofije-oglas-3782652) :mig:
...ako nije već ošla. :rolleyes:

također preporučam, jer sam i sam tamo kupio jednu kombinaciju - sve 5.

sleepless
10.12.2011., 21:47
dvoumim/troumim se oko ovoga - što mislite?

http://www.technomarket.hr/products/09068590/electrolux-zb-2902

http://www.technomarket.hr/products/09113147/gorenje-vck-144-r

http://www.technomarket.hr/products/09091764/philips-fc6161-04

gringo.
11.12.2011., 15:47
... što mislite?

Svejedno ti je, sva tri su igracke i sigurno ne mogu obaviti ozbiljan posao.
Uzmi onaj koj ti je najljepsi, jer niti jedan nije praktican i snazan.
To su usisavaci za pokupiti mrvice po plocicama ili laminatu.
Nemaju sta traziti na tepisima, madracima, zidovima, stropovima, pored ili ispod ormara ili kreveta.

Ne znam za kakvo igranje ti treba takav usisavac, ali zgodan je ovaj baterijski elx (http://www.technomarket.hr/products/09068590/electrolux-zb-2902) jer se moze rastaviti u mali rucni.
Mana mu je sto je baterijski pa vjerojatno nis ne vuce. :)

Ovaj gorenje (http://www.technomarket.hr/products/09113147/gorenje-vck-144-r) izgleda nezgrapno ali pise da je najjaci. :D
Kad vidis da pise snaga usisa u Wattima, mozes se samo slatko nasmijati.
U watima se izrazava snaga motora, odnosno potrosnja energije, a ne protok zraka (usisna snaga).

Sta ja znam, :rolleyes: kupi ovaj philips (http://www.technomarket.hr/products/09091764/philips-fc6161-04)
Pise: Ljepo ga punite, 7 sati... i onda usisavate 15tak minuta... :lol:

...ti kazem, ovdje je samo pitanje... koji ti je najljepsi ? :mig:

sleepless
11.12.2011., 16:28
... što mislite?

To su usisavaci za pokupiti mrvice po plocicama ili laminatu.
Nemaju sta traziti na tepisima, madracima, zidovima, stropovima, pored ili ispod ormara ili kreveta.

pa za to mi i treba, ne da mi se vući i razvlačiti ove druge za malo prašine. :hrk:tepiha ionako nemam, a za ove veće stvari tipa madraca, zidova i sl. (što vrlo "nadobudno" čistim svake prijestupne zaletila bi se do mojih posuditi malo bolju stvarčicu.

tnx na analizi:)

gringo.
11.12.2011., 18:02
...ti najbolje znas sta ti treba (mozda),
samo nema bas smisla da potrosis 1000 kn za to.
Tisuca su vec novci za koje mozes svasta kupiti.

Kupi si onaj disk s loptom, koj sam skuplja prasinu, npr

...kad vec pricamo o igrackama. :)

xls
11.12.2011., 22:26
pa za to mi i treba, ne da mi se vući i razvlačiti ove druge za malo prašine. :hrk:tepiha ionako nemam, a za ove veće stvari tipa madraca, zidova i sl. (što vrlo "nadobudno" čistim svake prijestupne zaletila bi se do mojih posuditi malo bolju stvarčicu.

tnx na analizi:)

kupio sam takav electrolux nedavno - kao sto je gringo napisao, uporabna vrijednost i nije neka. mislio sam ga koristiti kao "pomocni" usisavac, no i za to je preslab (nemam tepihe, vec samo parket, kamen i keramika). veci stan se ne moze usisati s jednim "punjenjem". :503:

par dana nakon kupnje tog, kupio sam novi "pravi" usisavac...
:lol:

sleepless
14.12.2011., 20:25
mislio sam ga koristiti kao "pomocni" usisavac, no i za to je preslab (nemam tepihe, vec samo parket, kamen i keramika). veci stan se ne moze usisati s jednim "punjenjem". :503:

par dana nakon kupnje tog, kupio sam novi "pravi" usisavac...
:lol:

to mi već daje misliti. steta da je tako slab. baš mi se svidio. budem onda još razmislila.

gringo.
15.12.2011., 09:10
ma čekaj... zar nisi >>> vidjela ovo. (http://www.njuskalo.hr/usisavaci/kirby-bez-filozofije-oglas-3782652)
Pa dodaj još 500kn na ono šta si mislila potrošiti na glupost i imaš mali jaki za tvoje potrebe, a nećeš se više nikad morati zaletavati do tvojih posuđivati "malo" bolju stvarčicu.
Možda će se oni zaletavati kod tebe ubuduće... :mig:
za 500kn razlike i kvalitetu koju dobivam za te novce, ne bih se puno razmišljao.

marina3
15.12.2011., 11:15
meni su preporučili ovaj koji je pogodan za tepihe i tko ima dlakave ljubimce u kući mada ih ja nemam

http://www.achetezfacile.com/philips-studio-energycare-super-parquet-fc-9088-01-comparer-les-prix-430068.html

gringo.
16.12.2011., 12:43
meni su preporučili > ovaj (http://www.achetezfacile.com/philips-studio-energycare-super-parquet-fc-9088-01-comparer-les-prix-430068.html) koji je pogodan za tepihe i tko ima dlakave ljubimce u kući mada ih ja nemam

Ko god da ti je to preporučio, il ne zna šta priča ili te laže.

Ko god tvrdi da je usisavač sa crijevom i štapom dobar za tepihe i dlakave ljubimce nema pojma o usisavačima i sistemu rada istih.
Kvalitetan usisavač za tepihe mora imati glavu sa rotirajučom četkom na tijelu usisavača, što bliže usisu, sa što večom usisnom rupom.
Znaći ne štapni, ne cijevni, nego usisavač za tepihe (koj nema crijeva ni štapa).
Spojiti glavu sa četkom na štap, pa na crijevo je totalna glupost te duplo smanjivanje usisne snage koja je kod tepiha i te kako važna.
Svaki takav usisavač se može nazvati, u najmanju ruku, "neozbiljan". :mig:

BTW:
Pa lijepo ti piše ime usisavača: Philips Studio EnergyCare Super " Parquet "
Moquette= tepih/tepison
Parquet = parket

.

marina3
17.12.2011., 20:58
ispričavam se u pitanju je ovaj tek sam sad vidjela da sam stavila krivi link
http://www.onyougo.com/philips-fc8918-energycare-animal-care-fc891801-vacuum-cleaners_pi243912

hasnfefer
17.12.2011., 21:02
...i kad već istražuješ vodenu filtraciju, nemoj da ti promakne >>> rainbow vodena filtracija (http://www.youtube.com/watch?v=RveYYGg6hzU) :facepalm:
Svakom ko ima imalo osnova fizike, jasno je da vodena filtracija NE POSTOJI.
Još kad uzmemo u obzir kombimaciju vode i struje. :D
Nedo bog da vam se usisavač slučajno prevrne dok radi. :mig:

što se mirisa tiće...
eno ima u DMu neke granule za pousisat u vrećicu, isto miriše cijela kuća.

Link ne radi :ne zna:
usisivač je fantastičan, a testiran je na prevrtanje, posuda ima dihtung, pa voda ne može samo tako izaći van posude.
I dalje svakako preporučujem taj karcher. Ako vam to nije dobro, uvijek možete kupiti flex-ov s 47. Nema vrećicu, samo filter, i sustav za automatsko čišćenje filtera.

Enbeovka
18.12.2011., 09:29
Trebam vase mišljenje,
pokvario mi se usisavač, a trenutno sam sa lovom jako,jako slaba i jedino što mi je blizu i u mogućnosti sam kupiti je eka akcija po ovim centrima ili ducanima.
E sad, vidjela sam u Konzumu jedan koji je (ispricavam se na mom zdravo-seljačkom objasnjenju) bez vrecice, nego sa spremnikom za prasinu, nista ne znam previse o njima, osim sto sam malo guglala.
OVaj koji se pokvario bio je na vodu i obožavala sam ga!
E sad...ime ovom iz Konzuma je Sinbo usisavač SVC 3459,
pa jel imate kakvo mišljenje o njemu, usisavačima sa tim spremnikom za prasinu ili opcenito neku akciju za koju ste culi ::)

Hvala unaprijed :)

gringo.
19.12.2011., 08:31
ispričavam se u pitanju je ovaj tek sam sad vidjela da sam stavila krivi link
http://www.onyougo.com/philips-fc8918-energycare-animal-care-fc891801-vacuum-cleaners_pi243912

I ovaj ima crijevo i štap.
Krivi ili pravi link, isto vrijedi - "neozbiljan"
pročitaj odgovor. :mig:

gringo.
19.12.2011., 08:36
Trebam vase mišljenje,
pokvario mi se usisavač, a trenutno sam sa lovom jako,jako slaba i jedino što mi je blizu i u mogućnosti sam kupiti je eka akcija po ovim centrima ili ducanima.
E sad...ime ovom iz Konzuma je Sinbo usisavač SVC 3459,
pa jel imate kakvo mišljenje o njemu, usisavačima sa tim spremnikom za prasinu ili opcenito neku akciju za koju ste culi ::)

Hvala unaprijed :)

"Korisnici nalaze da je SINBO SVC-3416 teško koristiti.Nalaze da je krhak., Ali oni su vrlo podijeljeni po tom pitanju.
U prosjeku, korisnici su zadovoljni s učinkovitosti, Ali oni imaju vrlo različita mišljenja. Daju lošu ocjenu za vrijednost za novac..."
Evo > nekih mišljenja (http://vacuum-cleaner.hr.diplotop.com/pregled/SINBO/SVC-3416)

...kupi ga, šta te briga ?
Bolje je loše potrošiti 300 kuna, nego 1300. :mig:

bronz
19.12.2011., 09:29
Kome treba usisavač za borbu protiv alergija; prašinje, grinja, dlaka sa 100 postotnim filtriranjem svakako preporučujem ovaj sexy samsungov usisavač sa vodenim filtriranjem. Model vcd 9420.
http://www.samsung.com/hr/consumer/home-appliances/vacuum-cleaners/others/VCD9420S31/BOL
http://www.samsung.com/hr/system/consumer/product/2010/05/07/vcd9420s31bol/01_large.jpg
Za 899 kn koliko dođe u Samsungovom dućanu u Arena Centru ili u Wastegatu u Zaprešiću mislim da nema bolje kupovine za te novce, ja ga kupio jučer i mogu reći da je odličan.
BTW imam doma i skupi Eureco koji je nekad plaćen 2000 DEM.
http://www.njuskalo.hr/image-w450/usisavaci/turbo-usisivac-eureco-slika-10452799.jpg
Napričane su čude o tom usisavaču ali ako je vrećica već na 1/3 osjeti se prašina da izlazi van kroz filtere. Tako da se tvrdnjam o 99,0 % postotnom filtriranju nebih baš složio.
Inače dodatna turbo četka za Samsung dođe 50 kn. Glavni filter u njemu je voda i to u dvije komore sa ciklonskom tehnologijom postoje još dva hepa filtera koja su periva a i sumnjam da se budu ikad zaprljala jer sva prašina ostaje u vodi u prvoj komori, druga je čista na oko, ali tu se talože zaostale čestice. Snaga je 1600 W a snaga usisa je 200 W što je jače od Gorenja koji u svom vodenom usisavaču ima 1900W i 190W snagu usisa.
Jedina mana mu je šta ima samo on/off nema regulaciju snage, no dječiji aspirator Ariana i to podnosi tako da nije bed. :mig:
Uglavnom za 900 kn zrak koji izlazi je čist kao planinski sa malo eteričnog ulja :D
Za one kojima ne treba vodeno filtriranje a traže usisavač bez vrečice sa perivim filterima tu je kompaktni model od samsunga 4360 koji košta 550 kn. Turbo četka za njega košta isto 50 kn. Ima regulaciju snage na ručki, 1800 W / 360 W snaga usisa. Definitivno best buy u tom cjenovnom razredu. Evo to sam zaključio poslije potrage i proučavanja svih marki, gledao sam Electrolux, Philips, Rowentu i zaključio da je Samsung najbolja kupovina. Jamstvo je 2 godine.
http://www.samsung.com/hr/system/consumer/product/2010/04/01/vcc4360h3wbol/SC4360_large01_525x330.jpg
http://www.samsung.com/hr/consumer/home-appliances/vacuum-cleaners/bagless-type/VCC4360H3W/BOL

fjakone
21.12.2011., 21:16
kupujem usisivač sa vrećicama do/oko1500kn, snage=2000+ W

ako je tko uzeo u zadnje vrijeme nešto slicno pa da može preporuciti što kupiti, što ne....

hvala

gringo.
21.12.2011., 23:45
kupujem usisivač sa vrećicama do/oko1500kn, snage=2000+ W
ako je tko uzeo u zadnje vrijeme nešto slicno pa da može preporuciti što kupiti, što ne....
hvala

A ono naj bitnije... za sta ti treba ? :rolleyes:

fjakone
23.12.2011., 22:21
eh vec kupio, e sad jesam li pogrijesio vidit cu vremenom
rowenta ro4627 1517,00 sa akcijom 911,87 (robot)
http://img210.imageshack.us/img210/2771/imagethumb600.jpg
taj isti u konikoma/technomarketa 1.399,99 kn -150kn popusta=1250 kn

DraMaRi
26.12.2011., 22:52
U metrou je pocela neka akcija s kuponima na electrolux usisavace.. Dvoumim se između maximus zxm7010 i titan ztf7640.
Prvi je s vrecicom, drugi sa spremnikom. do sada sam imala samo usisavace s vrecicama tako da nisam bas upoznata s ovim drugim. ima li netko nekakvo iskustvo s nekim od ova dva. koji bi preporucili..?
dolje je slika sa specifikacijama..

http://img684.imageshack.us/img684/3999/luxletaknew.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/684/luxletaknew.jpg/)

gringo.
27.12.2011., 23:02
Uzmi ovaj sa spremnikom.
Klasicni usisavaci s vrecicom imaju problem sa vrecicom.
Naime cim se vrecica malo napuni usisavac ima slabije performanse, a motor se prlja, slabo hladi i pregrijava. To traje do zamjene vrecice, a optimalan rad traje samo dok je nova vrecica potpuno prazna. Cim se malo napuni, pocinje muka.
Ovaj spremnik ces cesce prazniti, usisavac ce bolje raditi i neces morati kupovati vrecice.
Sto se tice ucinka... isto ti je za oba. Oba su samo fancy. :mig:

& 4U
04.01.2012., 15:37
molim pomoć, je li za ovaj usisavač treba filter novi kupiti, tj. dal on ima zamjenjiv filter http://www.samsung.com/hr/consumer/home-appliances/vacuum-cleaners/bagless-type/VCC8423V3U/BOL-support, ako da, gdje ja to mogu kupiti u centru ili širem centru zagreba ?

gringo.
05.01.2012., 10:02
Pa spusti malo pogled.
Ispod slike usisavaca ti je >> Link sa uputstvima (http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_HR&CttFileID=809375&CDCttType=UM&ModelType=N&ModelName=SC8423&VPath=UM/200805/20080501140629437_DJ68-00321L.pdf) istog.
Vjerujem da tamo pise kako s filterom. :mig:

bubiluna
07.01.2012., 19:00
Evo i mene s jednom dilemom.:)

Kupujem štapni baterijski usisivač. Naravno, zadžati ću i ovaj klasični, a ovoga bih koristila na dnevnoj bazi za brzinsko usisavanje kad mi se neda vaditi onaj veliki.

E sad, dvoumim se između elektrolux ergorapido http://www.electrolux.hr/Products/%C4%8Ci%C5%A1%C4%87enje/Brzo_%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje/Ergorapido_2u1/ZB2924http://

i gorenje http://http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/usisavaci?c=334960

Cijena je za ergorapido u metrou 604 kn za popust od 40%, a gorenje je u elipsu negdje 800 kn. Ono što me dovodi u dlemu je jačina baterije koja ide u prilog gorenju jer je nešto jača: 14 naspram 12 V, ali mi se ovaj elektroluxov čini puno lakši, mobilniji i lakši za rukovanje.

Kakve su vaše preporuke i iskustva?

bubiluna
07.01.2012., 19:03
Sory, vidim da linkovi ne rade.
Ne znam gdje sam zbrčkala:504:
Uglavnom, nadam se da se i bez linkova dade skužiti ono što me zanima:mig:

Ponovni pokušaj:
http://www.electrolux.hr/Products/%C4%8Ci%C5%A1%C4%87enje/Brzo_%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje/Ergorapido_2u1/ZB2924 i

http://www.gorenje.hr/mali_kucanski_aparati/usisavaci-i-parni-cistaci/usisavaci?c=334960

Super, sad radi!

Dakle što mislite, koji je bolji?

gringo.
07.01.2012., 21:16
gorenje :top:

bubiluna
07.01.2012., 21:47
gorenje :top:

Možeš li mi reći da li zbog jačine baterije ili ima još i neku drugu prednost koju sam previdjela?

5k3t4r
08.01.2012., 22:44
vrisnuo nam stari samsung 6313. radio je 10 g. pa bi možda opet uzeli samsunga i dilema je s vrečicom il bez.
kolko wata treba bit jak, 1400, 1600, preko 2000.
uglavnom imamo parkete, pločice i tepison u dječjoj.
koji su vaši prijedlozi.
vidim da po trgovinama ima dost dirt devila po malim cijenama.
kakvi su oni u odnosu na samsung. hvala

gringo.
08.01.2012., 22:55
Jaci su od samsunga. Bez vrecica. Preporucam. :mig:
Watti nisu vazni, vazan je sistem usisa.
Watti su samo potrosnja.

gringo.
08.01.2012., 23:09
Možeš li mi reći da li zbog jačine baterije ili ima još i neku drugu prednost koju sam previdjela?

Zbog baterije.
Zujat ce tri minute vise i vuci ce malo jace prve dvije minute.
Nema prednosti, ti usisavaci su cisto bacanje para.
Sluzbeni talijanski naziv za takve je "scopa electrica" (elektricna metla)
To sto mozes s njim, mozes i sa obicnom metlom, i to bolje i brze. :mig:

5k3t4r
09.01.2012., 21:12
Jaci su od samsunga. Bez vrecica. Preporucam. :mig:
Watti nisu vazni, vazan je sistem usisa.
Watti su samo potrosnja.

http://corbis.hr/proizvodi/usporedi/?products=14832,14828,14833

zapeo sam za ove electroluxe. sviđaju nam se. jel se isplati to uzeti il ima u tom rangu cijena neš bolje?
zašto im je najnoviji usisavač ultraone s vrečicom ak su ovi bez praktičniji.
zbunjen sam. po pričanju žene koja je uzela najnoviji bez vrečice, razočarala se i kaže da bolje vuču ovi s vrečicom.
jel ima ko iskustva sa oba sistema?

lavida
09.01.2012., 21:35
Nema prednosti, ti usisavaci su cisto bacanje para.
Sluzbeni talijanski naziv za takve je "scopa electrica" (elektricna metla)
To sto mozes s njim, mozes i sa obicnom metlom, i to bolje i brze. :mig:

Ne bi se uopće složila s tobom. Baterijski Boschov usisavač imam već par mjeseci i ne bi ga mijenjala. Ovako dnevno usišem bar jednom, oko stola kad gosti odu, kad prospem kavu, brašno...ima odvojiv manji usisavač na koji se doda dio pa mogu proći i kuteve i teško dostupna mjesta. A da ne pričam o uštedi vremena, jer cijelu kuću prođem bez da moram vući usisavač, kabel, crijevo...

S tim da ja u kući uopće nemam tepiha, osim i kupaoni i wc-u.

Puno je bolje a i brže nego sa metlom, a bogami i češće usišeš. Ja bi ga svakako preporučila, klasični sam spakirala i dala mami.

Elle Vk
09.01.2012., 23:07
Ergorapido je naš najbolji prijatelj. Klasični usisivač nam uopće ne treba (nemamo ga više)!
Nama je obični savršen (Antique Steel), ali imaš narančasti koji je još jači od ostalih modela i nešto malo skuplji (18V).

Šefica prstena
10.01.2012., 09:26
Može mala pomoč. Odlučila sam uzeti parni čistač. Gledala onaj u Top shopu, u međuvremenu vidjela u Interšparu Iskrin za 400,00 kn. Može preporuka, mišljenje...???

gringo.
10.01.2012., 10:41
http://corbis.hr/proizvodi/usporedi/?products=14832,14828,14833

zapeo sam za ove electroluxe. sviđaju nam se. jel se isplati to uzeti il ima u tom rangu cijena neš bolje?

Imaš na njuškalu polovni Kirby već od 1200kn.
Ako treba napraviš servis i on je praktično novi.
Bolje od toga ne može. (jedino jeftinije)

zašto im je najnoviji usisavač ultraone s vrečicom ak su ovi bez praktičniji.
zbunjen sam. po pričanju žene koja je uzela najnoviji bez vrečice, razočarala se i kaže da bolje vuču ovi s vrečicom.
jel ima ko iskustva sa oba sistema?
Da, ja.
Obrati pažnju na sistem usisa.
Ako usisavač vuče "kroz" vrećicu - to je loše.
Ako vuče na sistem turbine ili centrifuge - to je dobro.
Drugim riječima, ne bi trebao kupovati usisavač s vrećicom koj vuče kroz vrećicu i taj isti zrak koristi za hlađenje motora.
U takvim slučajevima (a to je večina klasičnih usisavača), usisavač radi lošije ćim se vrećica malo napuni.
Već 10% pune vrećice znatno smanjuje usisnu snagu i hlađenje motora.
Kod takvih je samo prvih 5 minuta, na praznu vrećicu, optimalan rad.
Sve kasnije je oslabljen usis i muka za motor.
Trebaš kupiti usisavač koj "gura" u vrećicu.
Ako kupiš bez vrećice, onda češ tu posudu češće prazniti i usisavač će uvijek raditi optimalno.
Ponavljam: watti nisu važni, važan je sistem usisa.

BTW: Koji je to usisavač "po pričanju žene koja je uzela najnoviji bez vrečice".
Ako je bez vrećice ne znači da je odličan. Ima i njih dobrih i loših, jačih i slabijih, jeftinih i skupih.
DirtDevil, npr. je jedan od dobrih i dovoljno jak.

Šefica prstena
13.01.2012., 08:08
Može mala pomoč. Odlučila sam uzeti parni čistač. Gledala onaj u Top shopu, u međuvremenu vidjela u Interšparu Iskrin za 400,00 kn. Može preporuka, mišljenje...???

Netko? Nešto? Bilo što?

runjavi
13.01.2012., 09:17

Da, ja.
Drugim riječima, ne bi trebao kupovati usisavač s vrećicom koj vuče kroz vrećicu i taj isti zrak koristi za hlađenje motora.
U takvim slučajevima (a to je večina klasičnih usisavača), usisavač radi lošije ćim se vrećica malo napuni.
Već 10% pune vrećice znatno smanjuje usisnu snagu i hlađenje motora.
Kod takvih je samo prvih 5 minuta, na praznu vrećicu, optimalan rad.
Sve kasnije je oslabljen usis i muka za motor.
Trebaš kupiti usisavač koj "gura" u vrećicu.
Ako kupiš bez vrećice, onda češ tu posudu češće prazniti i usisavač će uvijek raditi optimalno.

BTW: Koji je to usisavač "po pričanju žene koja je uzela najnoviji bez vrečice".
Ako je bez vrećice ne znači da je odličan. Ima i njih dobrih i loših, jačih i slabijih, jeftinih i skupih.
DirtDevil, npr. je jedan od dobrih i dovoljno jak.

U Intersparu je na akciji usisavač Simpex Zyklon 2200w,ima li netko iskustva s tom markom usisavača

gringo.
13.01.2012., 11:15
U Intersparu je na akciji usisavač Simpex Zyklon 2200w,ima li netko iskustva s tom markom usisavača

To su jeftinije varijante (čitaj kopije) dirt devila ili dysona.
Usisavači na centrifugalni sistem bez vrečice.
Kupi ga, šta ?
Za 50€, nije neka greda. Radit će sigurno, a koliko dugo - ne zna se.
Sistem usisa je ok, nema vrećice, nije skup, malo previše troši, ali...
i da posluži par godina, za te pare, nije neka frka.
Računaj da na madracima nemaš šta tražiti s njim, a tepihe i tepisone čisti samo "prividno", ali to ionako vrijedi za večinu štapnih usisavača.
U tim slučajevima, bolje potrošiti manje nego više novaca jer i za skuplji štapni vrijedi isto.
Zaključak: Kupi ga !
Ako ima koji na isti sistem, a jeftiniji - kupi njega. :mig:

murtila
26.01.2012., 15:26
Meni treba štapni na baterije koji će zamjeniti metlu...nemam tapeta pa mi je to dovoljno za ono što mi treba....
gledala sam malo ovdje još prije godinu dana, i još ga nisam uzela ali ovih dana hoću :napokon;
sad se i u tome valjda nešto promjenilo...tada su bili od 9 i 12 v , a sad ima i od 18 i čak neki i od 24 v
po tome bi ovi od 24 trebali biti najbolji
naravno da bi htjela da ima i onaj mali ručni uz to
muči me što neki imaju jako mali spremnik...od 300ml do 900 ml

sad sam još više zbunjena...
jel ima neko preporuku nekog dobrog

tanveer
28.01.2012., 01:39

sori, tek sad sam u potrazi za novim usisavačem vidjela ovaj upit. ja imam sličan parni čistač...

prvih par puta što sam ga koristila mislila sam kak je baš zgodan, ali sad vidim da mi preko godinu dana stoji nekorišten. dugo mu treba da se zagrije, preko pola sata; kratko vrijeme je baš jako vruć, pa onda moraš za to vrijeme čekati nad njim da postigne temperaturu, i ne čisti to baš kao ono na reklami... moraš kupovati destiliranu vodu za njega. moraš prat krpice kojima čistiš pod u mašini - što se meni mrvicu gadi, radije to ne radim tamo gdje perem vlastito rublje.

što će reć - nije baš najpraktičnija stvar koju imam. impulsna kupnja jer sam osjetljiva na kemikalije, pa sam mislila da će ovo riješit problem - ali nije :( ne bih to preporučila, iskreno. puno brže možeš pousisavati podove pa ih obrisati vlažnim krpicama koje se bacaju u smeće (kao na swiffa dršku), a ušteda struje i vremena sigurno pokriva trošak tih krpica.

ok. može li tko preporučiti nepreglomazni usisavač za cca 100 kvadrata stana, 2/3 parketi i 1/3 tepisi? cijena nije ključni faktor. rado bih da nije jako bučan i da nije jako težak. nema kućnih ljubimaca, ali ima kose :503: i osjetljivih na prašinu...

dosta mi je i traženja odgovarajućih vrećica, pa bih rado prešla na novi sistem...

btw, bi li netko mogao ukratko opisati način pražnjenja ovih spremnika? na stranicama proizvođača taj se proces nekako totalno izbjegava

bubiluna
28.01.2012., 22:32
Meni treba štapni na baterije koji će zamjeniti metlu...nemam tapeta pa mi je to dovoljno za ono što mi treba....
gledala sam malo ovdje još prije godinu dana, i još ga nisam uzela ali ovih dana hoću :napokon;
sad se i u tome valjda nešto promjenilo...tada su bili od 9 i 12 v , a sad ima i od 18 i čak neki i od 24 v
po tome bi ovi od 24 trebali biti najbolji
naravno da bi htjela da ima i onaj mali ručni uz to
muči me što neki imaju jako mali spremnik...od 300ml do 900 ml

sad sam još više zbunjena...
jel ima neko preporuku nekog dobrog

Evo, i ja sam nedavno postavila slično pitanje na topicu.

Na kraju sam kupila ergorapido od elektroluxa koji me je u metroa s bonus naljepnicama došao 600 kn, dok je isti takav u elipsa 1000kn.

Moj je ovaj crveni http://www.electrolux.hr/Inspiration/Helping-you-choose/Lifestyle-guides/Ergorapido-Special-Edition/

U sebi ima i onaj ručni koji je jako dobar za očistiti stol, elemente, namještaj...uglavnom praktična stvar

Ima 12V i ja sam za sad prezadovoljna. Pokupi dosta dobro s tim da za temeljitija čišćenja ipak koristim onaj klasični.

gringo.
29.01.2012., 01:10
sori, tek sad sam u potrazi za novim usisavačem

ok. može li tko preporučiti nepreglomazni usisavač za cca 100 kvadrata stana, 2/3 parketi i 1/3 tepisi? cijena nije ključni faktor. rado bih da nije jako bučan i da nije jako težak. nema kućnih ljubimaca, ali ima kose :503: i osjetljivih na prašinu...
dosta mi je i traženja odgovarajućih vrećica, pa bih rado prešla na novi sistem...
btw, bi li netko mogao ukratko opisati način pražnjenja ovih spremnika? na stranicama proizvođača taj se proces nekako totalno izbjegava
Vrlo jednostavno,
Umjesto vrecice imas pristupacnu posudu sa filterom i ruckom (dirt devil).
poslje upotrebe, skines posudu, istreses je u dvoristu i vratis je na mjesto. Filter pousises po potrebi. Glatke podove smo rijesili.
E sad...
Ne mozes imati kvalitetno ociscene tepihe i usisavac koj "nije jako bučan i da nije jako težak", ako ima kose i osjetljivih na prašinu, onda tepihe treba kvalitetno rijesiti, a to moze samo snazan, bucan, tezak i kvalitetan stroj.
Tihi i lagani su samo zavaravanje. Tepihe treba "isklofati".
Za sve treba imati pravi alat.
Zaboravi usisavace na vodu i na baterije. :mig:

Vec sam preporucao, ne znam dal je jos aktualno, al >>> to je to, sto trebas. (http://www.njuskalo.hr/usisavaci/kirby-bez-filozofije-oglas-3782652)

zgdust
29.01.2012., 01:16
Gringo, imaš li iskustva sa Sebom? Konkretno, ovima koje prodaje Interlux (http://www.interlux.hr/X/default.asp). Treba mi za čišćenje tepiha. Hvala.

gringo.
29.01.2012., 01:26
Nemam sa sebom, al imam sa eurekom i vorwekom, a cini mi se vrlo slicnim.
Koliko kosta ?

gringo.
29.01.2012., 01:33
Konkretno, ovima koje prodaje Interlux (http://www.interlux.hr/X/default.asp).
...uglavnom, ukratko... :( katastrofa.
I da ti ga poklone, nis od njega.
Ako oces ciste tepihe, kupi si polovnog kirbyja, neces pozaliti.
...biga, to ti je tako, sve drugo je pricam ti pricu. :)

zgdust
29.01.2012., 01:34
600 preko oglasnika. Čini se dobrom prilikom. Hvala u svakom slučaju jer sam zahvaljujući tvojim prijašnjim postovima shvatio što treba tražiti.:)

zgdust
29.01.2012., 01:35
...uglavnom, ukratko... :( katastrofa.
I da ti ga poklone, nis od njega.

Ček ček, otkud sad ovaj nagli zaokret? Na temelju čega zaključuješ da je katastrofa?

gringo.
29.01.2012., 01:42
Na temelju usisnog sistema kroz vrecicu i nepotrebnih automatskih regulacija te prevelikog broja filtera, a najvise zbog velike slicnosti sa eurekom i vorwekom, plus jos iskompliciranosti. Sve to iz iskustva sa doticnima i ogromnom broju kvadrata ociscenih tepiha. :mig:

zgdust
29.01.2012., 01:46
Dosta se hvalio Vorwerk pa sam izvukao krivi zaključak. Ha dobro, primljeno na znanje. Isprobat ću i vidjeti. Ne tražim savršenstvo, pogotovo ne za tu lovu.

gringo.
29.01.2012., 01:51
Hvalio se da se skupo proda, kao i svi.
To sto kazes, najbolje probaj, ako imas prilike.
Bez price i prodavaca, samo ti, stroj i tepih.

tanveer
29.01.2012., 01:55
poslje upotrebe, skines posudu, istreses je u dvoristu i vratis je na mjesto. Filter pousises po potrebi. ...

Vec sam preporucao, ne znam dal je jos aktualno, al >>> to je to, sto trebas. (http://www.njuskalo.hr/usisavaci/kirby-bez-filozofije-oglas-3782652)

hvala, ali imam par potpitanja. zivim u zgradi u gradu - ovo s istresanjem u dvoriste si bio slikovit? kako pousišeš filter, ako ti je usisavac rastavljen?

ovaj oglas nije vise aktivan (a i ne bih uzimala kirby, nemam ga gdje drzati, malo je prevelik)

i da, svakako ne govorim o necemu na baterije

snobb
29.01.2012., 11:13
ja imam vorwerk..to mi je drugi,sad sam uzela novu liniju..ne znam od kud to pljuvanje po njemu???jedan od najboljih je sigurno.inače su mi usisivači kao neki fetiš,i uvijek isprobavam kod prijatelja,u centrima..itd..tako da ne znam čemu pljuvanje?
imala sam i kirby,dok sam imala tepisone u poslovnom prostoru..zakon je za oprati tepihe,ali za svakodnevno usisavanje je jako nezgrapan..
sad imam pločice,i usisavamo s karcherom,i on mi je ok,bez vrećica je samo filter,koji mjenjamo svakih 3-4mj,i košta 100 tinjak kn..
ergorapido mi je prekrasan..i poželjela sam bijeli..ali kad sam ga isprobala,to mi nije to:(..mada se još uvijek suzdržavam od kupnje..jer mi je prelijepi:zubo:

gringo.
29.01.2012., 11:26
- Nemas dvoriste - imas najlonsku vrecicu. :mig:
Stavis je u vrecu - okrenes - pricekas da se slegne - izvadis iz vrecice.
- skines filter, stavis rezervni, pousises prljavi. (filter ne kosta puno)
- Neaktivan je, al ne znaci da je prodan, mozda - provjeri.
Za te novce se svakako isplati.
Dobjes ovaj mali za svakodnevnu upotrebu i kirby za povremeno dubinsko ciscenje tepiha i madraca.
Ako je potreba za kvalitetnim ciscenjem tepiha, nema ti druge.
Ne mozes napraviti dobar posao ako nemas dobar alat.
Vec ces ga smjestiti negdje, pa nije auto, nego usisavac. :mig:

tanveer
29.01.2012., 12:35
- Nemas dvoriste - imas najlonsku vrecicu. :mig:
Stavis je u vrecu - okrenes - pricekas da se slegne - izvadis iz vrecice.
- skines filter, stavis rezervni, pousises prljavi. (filter ne kosta puno)
- Neaktivan je, al ne znaci da je prodan, mozda - provjeri.
Za te novce se svakako isplati.
Dobjes ovaj mali za svakodnevnu upotrebu i kirby za povremeno dubinsko ciscenje tepiha i madraca.
Ako je potreba za kvalitetnim ciscenjem tepiha, nema ti druge.
Ne mozes napraviti dobar posao ako nemas dobar alat.
Vec ces ga smjestiti negdje, pa nije auto, nego usisavac. :mig:

hvala, ali doista bih trebala nesto izmedju tih dviju jacina i velicina. imam razloge za to, a ne bih sad detaljno objasnjavala - vjeruj mi na rijec, molim te :)
svakotjedno dubinsko ciscenje tepiha kirbyem mi ipak nije neophodno, dosad sam zivjela s manjim cijevnim Philipsovim usisavacem, sasvim dobro cisti i i motor mu je jos uvijek ok, samo je sve teze pronaci vrecice za njega i raspala mi se glavna cetka, a nema rezerve, zato zelim kupiti novi

gringo.
29.01.2012., 19:30
svakotjedno dubinsko ciscenje tepiha kirbyem mi ipak nije neophodno, dosad sam zivjela s manjim cijevnim Philipsovim usisavacem, sasvim dobro cisti...
mislim da bi ti jednom mjesecno, dobro doslo, ali
...ne moras ti uopce cistiti, neki ljudi nemaju nikakav usisavac.

Kupi onda jedan "lijepi", koj ti se svidja i pase po velicini, da nije skuplji od 500kn.
...kad vec nije bitna funkcionalnost i rezultat. :mig:

tanveer
29.01.2012., 22:21

Kupi onda jedan "lijepi", koj ti se svidja i pase po velicini, da nije skuplji od 500kn.

? zasto tako? nije valjda to tvoj oglas? bez obzira na to, zar si ne mozes zamisliti da neki drugi aparat funkcionira?

ni u jednom trenutku nisam spominjala izgled usisavaca, a naglasila sam i da mi cijena nije presudna. moze li tko preporuciti aparat?

murtila
30.01.2012., 01:59
imala sam i kirby,dok sam imala tepisone u poslovnom prostoru..zakon je za oprati tepihe,ali za svakodnevno usisavanje je jako nezgrapan..
sad imam pločice,i usisavamo s karcherom,i on mi je ok,bez vrećica je samo filter,koji mjenjamo svakih 3-4mj,i košta 100 tinjak kn..
ergorapido mi je prekrasan..i poželjela sam bijeli..ali kad sam ga isprobala,to mi nije to:(..mada se još uvijek suzdržavam od kupnje..jer mi je prelijepi:zubo:

kirby je zakon ...za tapete, usisavanje i pranje..pa jogije, kauče i tako to...mislim moš s njim i pituravat i tko ima dvor ...i tu služi...ali je nezgodan za svakodnevno korištenje, i stvarno nepotreban, a uz to i preskup...ja sam naučila na njega i brzo sve promjenim što mi treba...ali sve to je dovoljno 2-3 puta godišnje...
a onaj tko nema tapete...on mu nema smisla...ma ima za ovo ostalo, ali ne svakodnevno
a treba imat i mjesta za držat i njega i sve one njegove dodatke
znam dosta njih što su ga imali pa im je stajao bezveze a imali manji za svaki dan

Evo, i ja sam nedavno postavila slično pitanje na topicu.
Na kraju sam kupila ergorapido od elektroluxa koji me je u metroa s bonus naljepnicama došao 600 kn, dok je isti takav u elipsa 1000kn.

Moj je ovaj crveni http://www.electrolux.hr/Inspiration/Helping-you-choose/Lifestyle-guides/Ergorapido-Special-Edition/
U sebi ima i onaj ručni koji je jako dobar za očistiti stol, elemente, namještaj...uglavnom praktična stvar
Ima 12V i ja sam za sad prezadovoljna. Pokupi dosta dobro s tim da za temeljitija čišćenja ipak koristim onaj klasični.

znam da ima neka akcija u metro za oko 600 kn..inače čudno mi je da su oni uopće na akciji jer im se nikad ne smanjuje cijena...
gledam ovaj od njihov ali od 18 v ZB904B i ZB904C...oba su na 18v i imaju Lion bateriju, a i punjenje piše 4 sata, za razliku od ovih prije kojima piše 16 sati i na 12 v, a i baterija je ona druga

ma ne znam kakvi su od Gorenja...u elipsa je cijena 800 kn model VCK144S
karakteristike mi izgledaju ok a on je na 14,4 v

jedino su na 24v Rowentini, mnogi kažu da su zadovoljni, i karakteristke su mu odlične ali nema onaj mali ručni usisavač, a skuplji je od svih...a meni bi i to igralo, mislim taj ručni...kad već kupujem nek se nađe i to

pa Hoover ...isto ne loš (po onome što sam pročitala) i nije skup 800kn
a hoover je ipak nekad davno bio poznat za usisavače...mislim da je on neka preteća kirbija...ali ne znam baš nekoga tko ga ima

najviše mi je da mi se četka ne zapetljaje stalno od kose

.

tako je:mig: mnogi su znali uspoređivat koliko kirbi ima...pa kao postoje ovi obični koji imaju jaču snagu:rofl:
i ne bi shvaćali to što ti kažeš...pogotovo tada prije nekih 14 god
da to nije bitno kod kirbija jer radi na drugčijem principu

ne mogu vjerovat da samo toliko košta...moj (ustavri nije moj ali kao da i je) ima onu tamno sivu vreću, (ovo desno) i onaj donji dio ispod vreće je isto tamno siv
ne znam jesu ovo neki noviji, pa su u bijeloj boji, ali svejedno mi je čudna ta cijena..ok, možda mu je četka otišla pa treba nova, i nema dodatnih dijelova, ali opet je to jeftino..i izgleda da je u jako dobrom stanju

gringo.
30.01.2012., 08:53
kirby je zakon ...za tapete, usisavanje i pranje..pa jogije, kauče i tako to...mislim moš s njim i pituravat i tko ima dvor ...i tu služi...ali je nezgodan za svakodnevno korištenje, i stvarno nepotreban, a uz to i preskup...ja sam naučila na njega i brzo sve promjenim što mi treba...ali sve to je dovoljno 2-3 puta godišnje...
a onaj tko nema tapete...on mu nema smisla...ma ima za ovo ostalo, ali ne svakodnevno
A šta sam ja rekao nego: " Za te novce se svakako isplati.
Dobjes ovaj mali za svakodnevnu upotrebu i kirby za povremeno dubinsko ciscenje tepiha i madraca."

ne mogu vjerovat da samo toliko košta...moj (ustavri nije moj ali kao da i je) ima onu tamno sivu vreću, (ovo desno) i onaj donji dio ispod vreće je isto tamno siv
ne znam jesu ovo neki noviji, pa su u bijeloj boji, ali svejedno mi je čudna ta cijena..ok, možda mu je četka otišla pa treba nova, i nema dodatnih dijelova, ali opet je to jeftino..i izgleda da je u jako dobrom stanju

Čuj... krizna vremena. Ljudima je bitniji kruh i mlijeko, nego čist tepih.
Inače, uopče nije bitna godina proizvodnje, boja ili model kirbyja. Svi su oni isti, imaju iste djelove i uvjek se mogu "renovirati" da budu kao novi.
to je "vječni" stroj koji, ako je ispravan, radi jednako, bio stari ili novi.
ali dosta sad o tome...
Ja sam objasnio, preporučio najbolju i najpovoljniju kombinaciju, ima mogućnost, pa nek radi šta želi.
Sve što govorim, govorim iz iskustva.
Čistio sam i očistio dovoljno hotela i apartmana, sa svakakvim strojevima da znam šta pričam.
Zaključak:
- Želite li kvalitetne rezultate, poslušajte moje savjete.
- ako vam kvaliteta čistoče nije bitna, onda kupite koji vam je najljepši, ali nemojte potrošiti više od 500 kn, jer nema smisla. :mig:

gringo.
30.01.2012., 09:11
zar si ne mozes zamisliti da neki drugi aparat funkcionira?

Nemam ja šta zamišljati. Ja želim čisto, a ne zamišljati da je čisto.
Previše sam ja toga probao, ispitao i kilometara tepiha očistio, tako da točno znam šta govorim.
Ti si možeš kupiti neki vorwerk ili neki philips, pa zamišljaj kako čistiš dok trljaš u prazno sa njime i trošiš struju bezveze. :mig:

Ne možeš sagraditi kuću sa ispitivačem za struju.
Treba ti pravi alat, ma koliko velik, bučan ili nezgrapan bio.
To je jednostavno tako i nikako drukčije. Probaj to shvatiti ženska glavo. :D

Aoife
30.01.2012., 10:55
gringo, ima nas na tisuće koji čistimo kuću najobičnijim usisavačem i taj nam je više nego dovoljno dobar za naše potrebe, bez obzira na to koliko možda negdje na svijetu postoji i neki bolji usisavač - probaj to shvatiti muška glavo :mig:
Nemaju svi iste potrebe...

alphaman
30.01.2012., 11:13
Ok ovak :)

Tražim usisavač koji usisava prašinu u vodu i onda se to samo izlije u wc. Mrzim ove zrak-filter usisavače koji mi samo rasprše prašinu po stanu.

Isto tako, bitno mi je da su rezervni dijelovi (koji god to bili) lako dobavljivi i jeftini.

Bilo bi dobro da ima mogućnost puhanja (napuhivanje madraca).

Usisavač bi se koristio u stanu, laminat+pločice+tepih.

Imate li preporuku za nešto takvo, a da nije skupo.

gringo.
30.01.2012., 11:32
gringo, ima nas na tisuće koji čistimo kuću najobičnijim usisavačem i taj nam je više nego dovoljno dobar za naše potrebe, bez obzira na to koliko možda negdje na svijetu postoji i neki bolji usisavač - probaj to shvatiti muška glavo :mig:
Nemaju svi iste potrebe...

Malo pažnje molim, već sam odgovorio na takvu provokaciju. :mig:

svakom po njegovoj potrebi, ženska glavo.