PDA

View Full Version : Estetska kirurgija

stranice : 1 2 3 4 [5] 6

patientia
03.11.2008., 19:51
pitala ja sad kod plastičara skoro se počeo derati :D
makar sam ja čula da se to može on je rekao drugačije :D

Pitaj doktora opce prakse, fizijatra i plasticare u nekoj normalnoj bolnici (koji nisu privatnici). Nema smisla da toliko platis zahvat koji radis iz cisto zdravstvenih razloga.

Una1980
03.11.2008., 19:52
svi hvale zambelli-a za sise.tak da ću još vidjeti dal ću se dati u ruke njemu ili glumičiću.neznam zašto po njemu svi pljuju,jer sve sise koje je on napravio meni super izgledaju(glumičić jelte:D)

girly-girl
03.11.2008., 19:53
pljuju zato jer je tip bi tip trebao raditi samo lice a radi cijelo tijelo ;)

Una1980
03.11.2008., 19:55
nema veze....ja mu svoje sise dobrovoljno dajem na uređivanje imao on dozvolu ili ne:D

jagodica_bobica
03.11.2008., 19:55
pljuju zato jer je tip bi tip trebao raditi samo lice a radi cijelo tijelo ;)

pljuju i iz nekih drugih razloga..pa tako i zato jer je u svom radu koristio materijale koju su zabranjeni..
a što se tiče izgleda silikonskih grudi, znam da se ukusi razlikuju,ali meni se niti jedne ne sviđaju..sve mi izgledaju umjetno, kao dva kokosa.

patientia
03.11.2008., 20:02
Ma to je oblik, nek stave oblik kapljice, pa ce izgledati ok.

Sun_Flower
03.11.2008., 20:32
Cijene u Barbelu su i do 2-3 puta veće od onih na webu. Kad sam ih pitala kako to pravili su se da nemaju pojma da su na webu druge cijene od onih koje su mi rekli....i koje su naravno važeće.

jagodica_bobica
03.11.2008., 20:35
Cijene u Barbelu su i do 2-3 puta veće od onih na webu. Kad sam ih pitala kako to pravili su se da nemaju pojma da su na webu druge cijene od onih koje su mi rekli....i koje su naravno važeće.

to bi značilo da je npr. povećanje grudi oko 50 tisuća kuna? čisto sumnjam...

Sun_Flower
03.11.2008., 20:37
Ne kažem da je za sve, nego za 2 zahvata koji su mene interesirala (nisu bile grudi niti nos niti liposukcija u pitanju).

zajebAnna
03.11.2008., 20:38
svi hvale zambelli-a za sise.tak da ću još vidjeti dal ću se dati u ruke njemu ili glumičiću.neznam zašto po njemu svi pljuju,jer sve sise koje je on napravio meni super izgledaju(glumičić jelte:D)

zambelli je uistinu najbolji za sise:top:

_Maya_
03.11.2008., 21:49
zambelli je uistinu najbolji za sise:top:

kako znaš? :mig:

cruella c
05.11.2008., 15:48
evo ja se opet javljam makar sam o temi podizanja sisa vec pisala na forumu.
bila sam na operaciji prije godinu dana, platila je 18 i pol tisuca kuna, sto su bile jako dobro investirane pare.mislim da je takva cijena bila i na njihovim stranicama na netu.prije 2 mj. sam bila jos na korekciji oziljka u lokalnoj anesteziji. to se nije trebalo dodatno placati.
moram rec da oziljci nakon toga jesu veliki, kruzni oko bradavice i vertikalni prema dolje, ali nakon godine dana izblijede na boju okolne koze i vide se tek ako se dobro zagledas
operirao kincl.vrlo zadovoljna

cruella c
05.11.2008., 15:53
...i da ne zaboravim, pri podizanju grudi oblikuje se i zljezdano tkivo unutra a ne samo koza izvana!

patientia
05.11.2008., 17:33
A sto je s ligamentima?

Meni bi cak pasalo da mi pocupaju sve te zlijezde, a ostave samo spek da mi grudi vise ne budu osjetljive :D

jagodica_bobica
05.11.2008., 17:44
A sto je s ligamentima?

Meni bi cak pasalo da mi pocupaju sve te zlijezde, a ostave samo spek da mi grudi vise ne budu osjetljive :D

:D..a zašto bi "čupala" sve žlijezde? ti ih znači želiš smanjiti?

patientia
05.11.2008., 17:53
Zato sto me bole. Mogu smanjit, nije problem, samo da su dignute.

jagodica_bobica
05.11.2008., 18:09
Zato sto me bole. Mogu smanjit, nije problem, samo da su dignute.

konstantno te bole ili samo prije menge?

patientia
05.11.2008., 18:15
Fibrocisticna mastopatija. Bole tu i tamo i kad ih se dira. Ne zelim da me bole kad ih se dira.

joujou
05.11.2008., 22:41
evo ja se opet javljam makar sam o temi podizanja sisa vec pisala na forumu.
bila sam na operaciji prije godinu dana, platila je 18 i pol tisuca kuna, sto su bile jako dobro investirane pare.mislim da je takva cijena bila i na njihovim stranicama na netu.prije 2 mj. sam bila jos na korekciji oziljka u lokalnoj anesteziji. to se nije trebalo dodatno placati.
moram rec da oziljci nakon toga jesu veliki, kruzni oko bradavice i vertikalni prema dolje, ali nakon godine dana izblijede na boju okolne koze i vide se tek ako se dobro zagledas
operirao kincl.vrlo zadovoljna

mozes malo, molim te, opisati i osjecaj dodira?

na zambellijevoj stranici pise da je moguce izgubiti osjecaj dodira i na godinu dana :confused:

_Maya_
06.11.2008., 00:20
mislim da je to normalno, kao i kod većine operacija. evo nevezano za estetsku kirurgiju- mama mi je prije par godina bila na operaciji bubrega i vjerojatno su joj dirnuli živac i nije osjećala desnu natkoljenicu kakvih dvije god, a ja sam operirala nos prije skoro mjesec dana i još mi je na dodir krut i ne osjećam ga. to bi trebalo kroz kakvih 6mj proći. a kamoli tek kod operacije grudi. tu ima i više živaca i tkiva tako da vjerujem da se na neko vrijeme izgubi osjećaj dodira.

joujou
06.11.2008., 11:12
bas me taj dio plasi :tuzni:

_Maya_
06.11.2008., 13:04
al to nije trajno. osjećaj bi se trebao vratiti. nekome se vrati za par mjeseci a nekome za par godina. to je rizik, al vrijedi riskirati

cruella c
06.11.2008., 15:25
meni se nije desila nikakva promjena osjeta, isto je kao prije.sretnica :)

joujou
06.11.2008., 16:09
meni se nije desila nikakva promjena osjeta, isto je kao prije.sretnica :)

bas si sretnica :top:

a kako je islo s oziljcima? kakvi su bili nakon npr. 6 mjeseci?
i koliko je bilo rezova? meni su bili pokazali jedan kruzni oko bradavice i cetiri na svaku stranu, a na zambellijevoj stranici sam vidjela kruzni + samo dva

cruella c
07.11.2008., 13:06
oziljci su: jedan kruzni oko bradavice koji se poklopi s rubom bradavice (zapravo areole) pa se ne vidi i jedan vertikalni od bradavice prema dolje. taj nakon zacijeljenja izgleda kao crta siroka par milimetara, u ravnini koze, i tesko je uocljiv, jer je iste boje kao i okolna koza.
nakon 6 mj. bio je onako, svijetlocrven i dosta vidljiv. treba ga mazati kremom za oziljke.
ovo sve ovisi o kvaliteti koze, rekao mi doktor da nekima izblijedi skroz i za manje od godinu. a vjerojatno ima i onih (mozda ljudi tamnije puti) kojima se vise vidi...

patientia
07.11.2008., 13:10
Izgleda li taj vertikalni oziljak kao strija kad prestane biti crvena/ljubicasta?

joujou
07.11.2008., 13:12
oziljci su: jedan kruzni oko bradavice koji se poklopi s rubom bradavice (zapravo areole) pa se ne vidi i jedan vertikalni od bradavice prema dolje. taj nakon zacijeljenja izgleda kao crta siroka par milimetara, u ravnini koze, i tesko je uocljiv, jer je iste boje kao i okolna koza.
nakon 6 mj. bio je onako, svijetlocrven i dosta vidljiv. treba ga mazati kremom za oziljke.
ovo sve ovisi o kvaliteti koze, rekao mi doktor da nekima izblijedi skroz i za manje od godinu. a vjerojatno ima i onih (mozda ljudi tamnije puti) kojima se vise vidi...

ovo zvuci jako dobro... znaci umjesto jednog kruznog + 4, ti imas jedan kruzni +1 :eek:

osvjezila si mi dan... mislim da cu uskoro ponovno na neki razgovor :cerek:

moze jos samo jedno pitanje? koliko te to sve skupa boljelo? neposredno poslije op, pa nakon 6 mj npr?

cruella c
07.11.2008., 15:03
ne, nije kao strija. koza kod strija je nekako stanjena, kao razvucena, a koza oziljka je jednake kvalitete kao normalna, samo vidis malu razliku u teksturi kad se pazljivo zagledas.
sto se tice boli, nije je bilo. bio je nekakav osjecaj zatezanja prvih par dana nakon operacije. i bilo je malo nezgodno stalno spavati na ledjima, u grudnjaku :)
korekcija oziljka prije 2 mjeseca (pocetna tocka vertikalnog reza je cijelo vrijeme vidljiva pa se ona korigira) bila je u lokalnoj i to mi je bilo malo traumaticno, bila sam jako napeta, vise je krvarilo nego prvi put.
taj drugi put mi ih je doktor jos malo podigao :) kad je vec bio pri nozu... :)

patientia
07.11.2008., 15:26
Ajme, spavati na ledjima :eek: Koliko dugo se to mora? Ja spavam na trbuhu :( Na ledjima mi je mucno.

Sponza ri
07.11.2008., 15:28
ja uvijek spavam na trbuhu, uvijek. i muci me kako bi s vecim :cice: spavala.. :ne zna: :D

ENA_zg
07.11.2008., 15:37
curke jer koja od vas operirala nos(iskljucivo iz zg)

zanima me odprilike cijena

trebam operirati nos i zdrastvenih razloga i usput bi ga sredila i estetski

_Maya_
07.11.2008., 16:22
cruella kod koga si operirala? baš što se tiče ožiljka na koji način ti ga je uklonio? ja imam jedan ožiljak koji bi htjela maknuti pa možda bi se to moglo napraviti na isti način kao što su tebi

_Maya_
07.11.2008., 16:23
curke jer koja od vas operirala nos(iskljucivo iz zg)

zanima me odprilike cijena

trebam operirati nos i zdrastvenih razloga i usput bi ga sredila i estetski

cijene ti se kreću od kakvih 8 000-14 000 kn, ovisi o kirurgu i zahvatu koji radi

joujou
07.11.2008., 17:06
sto se tice boli, nije je bilo. bio je nekakav osjecaj zatezanja prvih par dana nakon operacije. i bilo je malo nezgodno stalno spavati na ledjima, u grudnjaku :)
korekcija oziljka prije 2 mjeseca (pocetna tocka vertikalnog reza je cijelo vrijeme vidljiva pa se ona korigira) bila je u lokalnoj i to mi je bilo malo traumaticno, bila sam jako napeta, vise je krvarilo nego prvi put.
taj drugi put mi ih je doktor jos malo podigao :) kad je vec bio pri nozu... :)

odusevila si me :s
puno hvala na odgovorima... vec sam bila izgubila svaku nadu da cu se iakda odvaziti

cruella c
08.11.2008., 14:34
spavanje na ledjima cca 3 tjedna. i mozda na boku :)
operirao kincl, kao sta sam vec rekla. preporucujem, barem za ovo sta je radio meni.
ova korekcija oziljka, ne bih znala sta je radio, jer nisam mogla gledati u operacijsko polje, naravno. ali pretpostavljam da je izrezao oziljkasti dio i spojio zdravu za zdravu kozu, bez konca, ili barem bez vidljivog konca. sad se vidi mala crvena crtica koja ce isto nestati za par mjeseci.
ja sam jako zadovoljna svime i zao mi je sta se na to nisam odvazila prije.

anchy24
23.11.2008., 10:11
bok svima , nova sam ovdje pa prvo da vas sve pozdravim !!!! Naime ovako , zanima me ako netko ima iskustva ; da je operirao klempave uši i kod koga?? Ja idem sutra na konzultacije u Ri ..da li netko zna koliko košta pregled?Koliko sam bila zbunjena nisam ni pitala? Kakva je operacija? Oporavak i to?
Hvala svima,poosa:D:cerek:

ps DA li itko ima BILO KAKVIH iskustva kod dr Z. u Rijeci ????

LoVe
15.12.2008., 11:03
bok svima , nova sam ovdje pa prvo da vas sve pozdravim !!!! Naime ovako , zanima me ako netko ima iskustva ; da je operirao klempave uši i kod koga?? Ja idem sutra na konzultacije u Ri ..da li netko zna koliko košta pregled?Koliko sam bila zbunjena nisam ni pitala? Kakva je operacija? Oporavak i to?

Hm, dr Z.!? Nekad bio jako dobar, a sada ne vidi i ne zeli vidjeti svoje greske..... Udarac slave u glavu? :-) Mozda ti se posreci. Odi na feeling.....

crohunk24
15.01.2009., 12:34
Hm, dr Z.!? Nekad bio jako dobar, a sada ne vidi i ne zeli vidjeti svoje greske..... Udarac slave u glavu? :-) Mozda ti se posreci. Odi na feeling.....

Pozdrav ekipo! Ja planiram jedan zahvat na prsima napravit ( ginekomastija ), jel netko od vas cuo za kirurga Vidasa iz Rijeke ( Marinici tocnije )?!

mladi_luk
15.01.2009., 13:53
ne znam da li da ovo pitam ovdje. imam ožiljak na podlaktici, dužine nekih 8cm koji je jako ispupčen :eek: ne znam je li to divlje meso ili što. onako, reljefan je. kako se to rješava?? planiram naravno doktoru opće prakse, ali prvo da pitam zna li netko ovdje.

pepi svjetlić
19.01.2009., 11:24
ej.curke,malo upadam al bila sam na op. nosa i sad čitam kako je jedna cura bila nakon op. na limfnoj drenaži nosa...u kojim slučajevima se to radi,da li ima netko ko je upućen?

salom
25.01.2009., 20:43

hej!
imam isti problem kao i ti pa me zanima dal si bila na pregledu i kako je bilo? koliko ce ti kostat operacija?ili si mozda vec bila...ako jesi kako je proslo?

Rosa7
27.01.2009., 23:10
ej.curke,malo upadam al bila sam na op. nosa i sad čitam kako je jedna cura bila nakon op. na limfnoj drenaži nosa...u kojim slučajevima se to radi,da li ima netko ko je upućen?Koliko sam ja upućena to se preporuča svima nakon operacije nosa radi bržeg zacijeljivanja,oporavka,i vjerojatno još puno stvari...:kava:

chanelchance
06.02.2009., 21:12
cure ,jeli zna tko od vas nekoga ko je operirao usne ili je možda neka od vas ???

već godinama mi usne zadavaju komplekse ...

nekako su malene , i nemaju punoću ....

jel imate prijedloge za kirurga ???

Jessica Love
07.02.2009., 23:02
ne znam da li da ovo pitam ovdje. imam ožiljak na podlaktici, dužine nekih 8cm koji je jako ispupčen :eek: ne znam je li to divlje meso ili što. onako, reljefan je. kako se to rješava?? planiram naravno doktoru opće prakse, ali prvo da pitam zna li netko ovdje.

i mene ovo interesira.

dal se ožiljci, prvenstveno stariji i dublji, mogu ukloniti dermoabrazijom il nekim drugim zahvatom kod estetskog kirurga?

Korin44
19.02.2009., 12:30
Da li je netko probao punit bore Restylanom? Kakvi su rezultati i sam postupak? Da li nakon zahvata možeš odmah među ljude?

alexeja
27.02.2009., 11:27
Bog cure i zene,
zanima me ima li koja iskustva sa nekin kirurzima u zagrebu koji smanjuju grudi?Jeli zna koja za dr.Toncica ili kincla?Znate li mozda nekog drugog?Zahvaljujen na informacijama.

girly-girl
27.02.2009., 21:22
imaš ovdje cijelu temu o tome :)
http://www.forum.hr/showthread.php?t=204167&page=9

Lilly Vanilly
07.06.2009., 16:26
pozdrav svima! zanima me zna li netko da li se mogu mazati s nečim podljevi nakon operacije nosa? ono, da brže prođu... i kakva iskustva imate s Glumičićem? čula sam da je kod njega operacija nosa 1800 eura (tako mi je rekla jedna naša pjevačica)

Just a Girl
07.06.2009., 16:42
pozdrav svima! zanima me zna li netko da li se mogu mazati s nečim podljevi nakon operacije nosa? ono, da brže prođu... i kakva iskustva imate s Glumičićem? čula sam da je kod njega operacija nosa 1800 eura (tako mi je rekla jedna naša pjevačica)

ne znam nista o glumicicu. a podljeve mozes mazat gavezinom ili heparinom. meni osobno gavezin puno bolji :).

Lilly Vanilly
07.06.2009., 20:03
ne znam nista o glumicicu. a podljeve mozes mazat gavezinom ili heparinom. meni osobno gavezin puno bolji :).

hvala. :)

ptica dronta
03.07.2009., 20:04
Jel netko napravio (il se interesirao) za mini lifting, pa da može usporediti cijene estetskih kirurga u Zagrebu? Ima ko kakvih iskustava?

ptica dronta
05.07.2009., 13:18
Cijene sam u međuvremenu više manje saznala i čudi me da većina radi samo pravi lifting jer da minilifting nema smisla. Kaj nema baš nitko na Forumu ko se odvažio na takvu radikalnu akciju, pa da malo prozbori o svojim iskustvima? :ne zna:

Rosa7
09.07.2009., 17:21
pozdrav svima! zanima me zna li netko da li se mogu mazati s nečim podljevi nakon operacije nosa? ono, da brže prođu... i kakva iskustva imate s Glumičićem? čula sam da je kod njega operacija nosa 1800 eura (tako mi je rekla jedna naša pjevačica)Glumičić je meni the best,a ja sam stvarno perfekcionist preko svake mjere..ljubazan,prijatan,bila kod njega,zadovoljna sa cijelim osobljem..:)

Rosa7
09.07.2009., 17:22
hvala. :)Ma oni ti tamo sve preporuče,meni su bapanthen..:mig:

Rija_13
22.07.2009., 06:46
Glumičić je meni the best,a ja sam stvarno perfekcionist preko svake mjere..ljubazan,prijatan,bila kod njega,zadovoljna sa cijelim osobljem..:)

Slažem se! Ja sam upravo jučer operirala nos kod Glumičića. Siniša i njegovo osoblje su jako profesionalni i ljubazni i sve je proteklo u najboljem redu. Nakon operacije se probudiš vrlo lagano i prirodno te uopće nema mučnine niti si svjesna da si bila na operaciji. Sve pohvale anesteziologu!
Čak i nakon operacije ne boli jako, a naravno dobiješ i lijekove protiv bolova na recept. Jedino što smeta su tamponi i začepljenost nosa i zato jedva čekam da sutra skinem tampone!

Glumičić - the best!

Nadam se da ću zadržati to mišljenje i nakon što vidim rezultate svoje operacije

ivanovna
31.07.2009., 17:06
Ima li tko iskustva s povećanjem usana?

Preporuke ordinacija u Zagrebu, koliku su mililitražu imale i kakav je bio učinak
na usnama itd. itd.

Rosa7
31.07.2009., 23:38

Preporuke ordinacija u Zagrebu, koliku su mililitražu imale i kakav je bio učinak
na usnama itd. itd.Moje dvije drage prijateljice bile,jedna kod Ostojića,druga kod Kinčla,obje su prestrašno izgledale,išle su spasiti šta se da u Austriju kod estetskog kirurga..:(Nikako nemoj ići na stavljanje silikona u usnice ili izvrtanje,jer su poslijedice slabo popravljive,radije idi na onu popularnu metodu koju moraš svakih 6.mj ponavljati,učinak je fantastičan,nema nuspojava,komplikacija itd..preporučam Glumičića..:mig::)

patientia
01.08.2009., 06:59
Moze kontakt tog kirurga u Austriji?

Bluegirl
01.08.2009., 12:42
Ja znam jednu kirurgicu u Zg kod koje su usne sa restylanom ispale savršeno. Naravno ne može se uvijek napraviti iz svakih ustiju sve ali ona je :eek: savršenaaaa!

Rosa7
01.08.2009., 12:55
Moze kontakt tog kirurga u Austriji?Innsbruck Austrija,dr.Ninković M...:)

Rosa7
01.08.2009., 12:57
Ja znam jednu kirurgicu u Zg kod koje su usne sa restylanom ispale savršeno. Naravno ne može se uvijek napraviti iz svakih ustiju sve ali ona je :eek: savršenaaaa!Popunjavanje usnica,povećanje mi je najbolje putem injekcije,no ovi zahvati izvrtanje i stavljanje silikona zaista upropaste izgled i teško je i minimalno popraviti naknadno..:(

Bluegirl
01.08.2009., 13:04
A i mozes se predomisliti nakon 3 mjeseca :D.

patientia
02.08.2009., 08:08
Innsbruck Austrija,dr.Ninković M...:)

Thx :) Nadala sam se da je oko Graza. Buduci da se (kako sam cula) za estetske zahvate ionako ne moze dobiti povrat poreza, mislim da je bolje napraviti ih vani. Nekako imam vise povjerenja u doktore koji rade u EU.

Inace, kako se usne normalno stanjuju s godinama, pretpostavljam da cu za par desetljeca trebati nesto staviti unutra da izgledaju kao sad. Od svega sto se radi Goretex mi se cini najbolji. Trajan je. A tko zna sto ce jos izmisliti za par desetljeca :)

zivkoz
19.09.2009., 07:42
Molila bih nekoga da me rješi dileme,,,i straha
trebala bih otići na operaciju nosa,,,ja sam se odlučila za dva doktora Zambelli i Bagatin,,,i ne mogu se odlučiti kod koga otići
zato molim nekoga od vas ko je možda bio kod jednog od ta dva doktora na operaciji da mi samo da savjet ,,,osobno iskustvo i mišljenje za kojeg da se odlučim
pooomoooziitteee
Hvala

Lara 21
20.09.2009., 12:11

na usnama itd. itd.

Ja imam 3 preporuke za dr. Ostojića i Aquamid.
Odi na konzulatije, sve će ti objasnit, pogledat ćeš radove i odlučiti..
Ovako preko foruma ti niš ne vrijedi... rekla-kazala, nije valjalo, bilo je koma i sl. gluposti nemoj slušat.
Odi kod 2, 3 i koji će ti se činit najbolji, poslušaj intuiciju i to je to.

Lara 21
20.09.2009., 12:13
Popunjavanje usnica,povećanje mi je najbolje putem injekcije,no ovi zahvati izvrtanje i stavljanje silikona zaista upropaste izgled i teško je i minimalno popraviti naknadno..:(

Izvrtanje ili everzija može itekako dobro ispasti, samo što doktori nemaju baš previše iskustva s tim. Silikon se više ne stavlja i zabranjen je.

Zmijica
20.09.2009., 21:12
Molila bih nekoga da me rješi dileme,,,i straha
trebala bih otići na operaciju nosa,,,ja sam se odlučila za dva doktora Zambelli i Bagatin,,,i ne mogu se odlučiti kod koga otići

Koliko znam dr. Bagatin je umro prije par godina, ordinaciju sad vode njegovi sinovi.
On je bio genijalac, znam curu koja je kod njega operirala zecju usnu, i jedva da se vidi.
Ne znam kakvi su sinovi, relativno su mladi decki (oko 35 god).

Lala22
22.09.2009., 00:42
hajdemo djevojke malo pomoci ako moze.

sto znate o operaciji povecanja usana vlastitim masnim tkivom?iskustva?
jeli istina da se ponavljanjem postupka zadrzava po dio masnog tkiva,tako da je ponavljanjem rezultat relativno trajan?
jeli istina da se javlja asimetrija usana?
ima li jos ikakav nedostatak?

mislite li da je restylan bolji?
i da,ne zanima me osobno izvodenje popunjavanja trajnim punilom(aquamid ili sl.)

zbilja se nadam odgovorima,a ukoliko postoji jos koja tema na forumu gdje se ovo spominje bila bih vam zahvalna da mi i to pokazete..

hvala unaprijed:)
:kiss::W

patientia
22.09.2009., 08:44
Nisi razmisljala o Goretexu?
http://www.aboardcertifiedplasticsurgeonresource.com/lip_augmentation/goretex.html

honeychild
22.09.2009., 11:08
Kakav je aquamid? Ima tko iskustva s njim?

Lala22
22.09.2009., 12:35
Nisi razmisljala o Goretexu?
http://www.aboardcertifiedplasticsurgeonresource.com/lip_augmentation/goretex.html

e da ti budem iskrena o njemu znam jako malo.puno sam citala o povecanju usana ali sam se nekako najvise koncentrirala na injekcijsko punjenje. u stvari ne razumijem goretex jako dobro.koliko sam shvatila to je implatant,sinteticki napravljen?ili?
bojim se da se implatanti puno vise osijecaju pod prstima, da su usne tvrđe od njih.
prijateljica moja je radila restylan pa su usnice mrvicu tvrđe i zategnutije,kako je tek s ovim?
hm,ja sam vam malo previše ziheraski tip tako da me svega strah.prvo sto godina razmisljam pa tek onda djelujem:D

jos nesto,cini mi se da ima i nesto vise mogucih nuspojava.
znas li ti nesto vise o njemu,i ako sam u krivu slobodno me ispravi:top:
Kakav je aquamid? Ima tko iskustva s njim?

sto se njega tice znam neke kirurge da se kunu u njega,on u principu nije los,ali postoji mogucnost stvaranja grudica,pa se za to nebi odlucila ni pod razno.
zamisli koju godinu nakon stavljanja dese se grudice pa moram takva biti
:eek:
i sto naprimjer da ne budem imala novca za operacije popravka tada-(operacije popravljanja budu ultra skupe.)
hm neznam ni moze li se popraviti on:misli:

honeychild
22.09.2009., 12:55
ja sam baš čula da je aquamid dobar po tom pitanju,tj.da ne stvara grudice,a koliko znam on je polutrajan,traje oko 5 godina.Navodno daje prirodniji rezultat od restylane-a..Ja si ga planiram stavit za par mjeseci.Odlučila bi se za restylan,ali mi je puno davati svakih šest mjeseci toliku lovu:ne zna:
vidjela sam malo kako izgledaju usnice punjene aquamidom,jako lijepo:top:

patientia
22.09.2009., 13:02
Ne znam puno o Goretexu, osim da je sintetski (ista tvar kao Teflon, ali strah od Teflona je iracionalan i prenapuhan), nije reaktivan (ni otrovan), trajan je, naprave ti oblik kakav zelis, ne mice se s mjesta. No, nemam pojma stavlja li ga itko u hr. Pretpostavljam da ce mi se usne stanjiti za koje desetljece, pa cu ih htjeti povecati, a kakva je situacija sad, Goretex mi se cini najbolji.

Mozes prvo fizioloskom otopinom isprobati kako bi ti izgledale povecane usne, to prodje za par sati, a onda se odlucis za nesto trajnije.

Lala22
22.09.2009., 13:46
da,imas pravo prvo cu i staviti nesto probno da nebi bilo samoranjavanja po stanu.

mislim da sam procitala na necijoj stranici(kinčl:misli:,a mozda i ne)da rade goretex.
neznam,kad me vec njega strah necu ga ni stavljati,iako je mozda odlican.
ali znas ono kad se neceg bojis,jbg ja bi se tresla do tamo.
uvjerila samu sebe da su injekcije najbolje:rofl::D

a sto se aquamida tice,mislim da sam citala na forumu bas,ali neznam jeli bio ovaj,da su cure dobile grudice.
istina i ja sam prvo njega htjela zbog cijene,ali mislim se bolje vise placati i biti ziher.
mislim,kad skupim sve te novce jel:o

negoc,sto vi kazete na masno tkivo?:zubo:

Zmijica
22.09.2009., 14:54
Procitala sam skoro cijelu temu i nisam nis pametnija :rofl:
Moj problem su (nasljedno) otecene vrecice pod ocima.
Nije nis kriticno da ne mogu zivjet s tim ili da su mi kompleks, al dodaju mi bar 5 godina i pocele su mi se stvarat bore, ne one crow-feet u uglu oka, neg bas na granici podbuhli podocnjak-obraz.

Gledala sam fotke po Kincl-Barbel (http://www.barbel-plasticsurgery.hr/hr/glava.html) i dr. Ostojic (http://www.ordinacija-ostojic.hr/index.php?sid=9&jezik=hr), bogme mrak ispadne i pisu da je relativno jednostavna operacija.

Jel operirao itko? Bio na konzultacijama?
Razmisljam si da odem raspitat se - al kod koga?

Mopsly
22.09.2009., 16:51
Čitam vas i sad sam se zagrcnula od smijeha na spomen Gorotexa - ja imam jaknu od Gorotexa za jedrenje :D

Lara 21
22.09.2009., 18:54
Grudvice od aquamida je opisivala jedna djevojka na ana.co.yu forumu ili kako se već forum zove... To mi je glupo uopće komentirati.
Da li je pazila mazala se antibioticima i pila antibiotike nakon injekcija, to mislim da nije opisala... Važno je pridržavati se doktorovih uputa zaboga.

Konkretno dr. Ostojić je na ne znam koliko stotina djevojaka imao samo jednu kojoj se "upalilo" i to zato što je imala akne tj. zaraženu folikulu dlake (jel se tako kaže?). Tako da djevojke sa aknama i sklonosti ka herpesima zaboravite Aquamid. A vjerojatno i ostala punila.

Odite na konzultacije, doktor će vam objasniti prednosti određenog punila, ili mane, pa se odlučite.
Ja sam definitivno za Aquamid, ali računajte 2 injekcije, znači 8000kn.

Btw, ja garantiram da je trajnost Aquamida više od 5 godina hehehheheehhe

Lala22
22.09.2009., 20:55
šta da?
nikada se nisu desile grudice od aquamida?mislim ono nikada znaci 1%?

mene strah aquamida,trajan je mamu mu.

e lara,jesu ti usne tvrđe na dodir,osjeća li se ista,jesu li zategnute?
pomozi malo:moli:

Rosa7
22.09.2009., 21:41
Izvrtanje ili everzija može itekako dobro ispasti, samo što doktori nemaju baš previše iskustva s tim. Silikon se više ne stavlja i zabranjen je.Moja prijateljica bila kod dr.Ostojića,potpuno je unakažena nakon izvrtanja,radije izaberite onu opciju svakih 6.mj popunjavanje usnica..nije mala stvar unakazati si nešto što je na tako vidljivom mjestu kao što je lice..:(

Rosa7
22.09.2009., 21:43
Grudvice od aquamida je opisivala jedna djevojka na ana.co.yu forumu ili kako se već forum zove... To mi je glupo uopće komentirati.
Da li je pazila mazala se antibioticima i pila antibiotike nakon injekcija, to mislim da nije opisala... Važno je pridržavati se doktorovih uputa zaboga.

Konkretno dr. Ostojić je na ne znam koliko stotina djevojaka imao samo jednu kojoj se "upalilo" i to zato što je imala akne tj. zaraženu folikulu dlake (jel se tako kaže?). Tako da djevojke sa aknama i sklonosti ka herpesima zaboravite Aquamid. A vjerojatno i ostala punila.

Odite na konzultacije, doktor će vam objasniti prednosti određenog punila, ili mane, pa se odlučite.
Ja sam definitivno za Aquamid, ali računajte 2 injekcije, znači 8000kn.

Btw, ja garantiram da je trajnost Aquamida više od 5 godina hehehheheehheAquamid je ok,to je dobra opcija za sve koje žele imati punije usnice..:top::)

Mayalenna
22.09.2009., 21:44
Moja prijateljica bila kod dr.Ostojića,potpuno je unakažena nakon izvrtanja,radije izaberite onu opciju svakih 6.mj popunjavanje usnica..nije mala stvar unakazati si nešto što je na tako vidljivom mjestu kao što je lice..:(I moja sestra je bila na izvrtanju kod njega,takođe unakažena,išla je spašavati stvar u Austriju..:rolleyes:

Lara 21
22.09.2009., 21:46
Ma kakve grudvice... Nema ništa. Sve izgledakao i prije samo mrvu veće, tj. voluminoznije i prćastije...
Nisu usne zategnutije, ne znam kak to misliš zategnutije, jednako su mekane, nisu tvrđe na dodir, apsolutno sve, sve isto kao i prije, samo malo veće. Osjećaj prvih 3 dana je onak čudan, non stop guraš usnu prema van, kao da ti neš smeta, i nakon toga ništa... Apsolutno ništa.
Uopće mi nije žao što sam stavila Aquamid, jedino što je skup, kaj da ti velim... Za bolji dojam preporučam 2 ml, ne 1. To će ti i doktor reći sigurno.

Cure, žao mi je za loše iskustvo s izvrtanjem, to je malo sheban postupak, o njemu nisam nikad razmišljala, to je baš ono.. pravo rezanje...

Mayalenna
22.09.2009., 22:33
Ma kakve grudvice... Nema ništa. Sve izgledakao i prije samo mrvu veće, tj. voluminoznije i prćastije...
Nisu usne zategnutije, ne znam kak to misliš zategnutije, jednako su mekane, nisu tvrđe na dodir, apsolutno sve, sve isto kao i prije, samo malo veće. Osjećaj prvih 3 dana je onak čudan, non stop guraš usnu prema van, kao da ti neš smeta, i nakon toga ništa... Apsolutno ništa.
Uopće mi nije žao što sam stavila Aquamid, jedino što je skup, kaj da ti velim... Za bolji dojam preporučam 2 ml, ne 1. To će ti i doktor reći sigurno.

Cure, žao mi je za loše iskustvo s izvrtanjem, to je malo sheban postupak, o njemu nisam nikad razmišljala, to je baš ono.. pravo rezanje...Pametno si postupila,Aquamid je vrlo dobar,usnice prekrasno izgledaju.Pametno si izabrala,sigurnu opciju i bravo za tebe.:top:Žao mi je jako sestre,uspijeli su joj malo popraviti stvar,no unakažena je,od tada je u depresiji,da je bar neku drugu opciju odabrala.:(:rolleyes:

Lala22
23.09.2009., 00:38

Cure, žao mi je za loše iskustvo s izvrtanjem, to je malo sheban postupak, o njemu nisam nikad razmišljala, to je baš ono.. pravo rezanje...

aha,vidis bas mi je drago da sam to cula,i da je pozitivno.
jos cu ja i o njemu onda puno procitati i onda se odluciti.

e koliko kosta 1ml aqua?
jer je 1ml restylana 3000-3500kn,a zahvat masnim tkivom je 4000kn.samo jednom naravno ehh:D
barem po onom sto ja znam...

i jako mi je zao zbog mayalannine sestre,da je barem nesto drugo izabrala jebemu:(

Mayalenna
23.09.2009., 08:49
aha,vidis bas mi je drago da sam to cula,i da je pozitivno.
jos cu ja i o njemu onda puno procitati i onda se odluciti.

e koliko kosta 1ml aqua?
jer je 1ml restylana 3000-3500kn,a zahvat masnim tkivom je 4000kn.samo jednom naravno ehh:D
barem po onom sto ja znam...

i jako mi je zao zbog mayalannine sestre,da je barem nesto drugo izabrala jebemu:(Znam jednu curu koja je radila sa masnim tkivom,kaže da žali zbog toga jer su joj usnice nakon nekog vremena postale neskladne,nisu bile simetrične,a vidi se kad staneš izbliza da nije to to,no opet nije joj tako strašno kao kod moje sestre..:(:rolleyes:A šta ti kažem i meni je žao šta nije drugo izabrala,ali sad to mora tako prihvatiti i živjeti sa tim,nema joj druge..:ne zna::(Aquamid,Restylan nešto tako izaberi,lijepe će ti i senzualne usnice biti,sigurna sam da ćeš biti jako zadovoljna..:mig::)

Lara 21
23.09.2009., 10:30
Mayalenna, baš mi je žao za sestru :( A ovo za masno tkivo sam čula i ja, al ne znam detalje, za to se nisam nikad raspitivala. Znam da Sopek to ima, jedino mi ona pada na pamet.

Lala, cijena 1 ml je 4000kn. Odi na konzultacije, pokazat će ti slike, reći detaljnije i to je to.
Sretno!

Lala22
23.09.2009., 12:21
da vidis nisi prva koja je to rekla za masno tkivo:eek:
daj mamu mu ni ono ne valja-.-
eto sad sam tek zbunjena.
ma ja sam pricala sa kirurzima(dvojicom)i objasnjavali su mi oni,ali znas drugo je kad ti neke stvari kaze osoba koja ne zaraduje na tebi:)
a sad neznam,ona bolje da se odlucim izmedu aqua i restya?
ajajajajjja:)
cure hvala vam sto me slusate i sto mi pisete:kiss:

Mayalenna
23.09.2009., 13:32
ma ja sam pricala sa kirurzima(dvojicom)i objasnjavali su mi oni,ali znas drugo je kad ti neke stvari kaze osoba koja ne zaraduje na tebi:)
cure hvala vam sto me slusate i sto mi pisete:kiss:Najbolje i najsigurnije.:)Ne mogu ti opisati koliko se mojoj sestri život na loše promijenio,ne voli ni izaći iz kuće,depresivna je,no svi smo uz nju bili,mora naučiti živjeti sada sa tim..:ne zna::(Djevojke,izaberite najsigurniju opciju,ipak se o licu radi,ne znate ni same koliko bi vam teško bilo da vam se tako nešto dogodi,zato učite iz tuđih pogrešaka i budite pametne i naravno lijepe.Aquamid i Restylan je nešto što bih preporučila,usne zaista izgledaju vrlo privlačno,nadam se da sam vam bar malo pomogla sa savjetima..:ne zna:

Lara 21
23.09.2009., 13:42
cure hvala vam sto me slusate i sto mi pisete:kiss:

Nema na čemu!
Restylan se nekako više "kuži" da je osoba nešto radila sa usnama, sa aquamidom izgledaju puno prirodnije. Ovisi koji efekt želiš postići.
E sad istina je da se 1 špricom restylana dobije više na volumenu od 1 šprice aquamida, ali za 6 mjeseci do godinu dana taj postupak moraš ponavljat jer se apsorbira u tijelo. Zato kažem da je najbolje odmah u startu stavit 2 ml aquamida. Stavljaju ga Kinčl i Ostojić, ne znam za druge, možda..
I još jedna stvar, sa Aquamidom i dalje imaš one sitne borice na usnama, znači nema tzv. platičnog izgleda kao sa restylanom sa kojim gubiš te borice.
Eto, nadam se da sam pomogla :)

Lala22
23.09.2009., 17:12
Majalenna i Lara_21 cure hvala vam puno,stvarno ste za 5!:)
evo ja sam potpuno odustala ipak od masnog tkiva,jer je ovo vec neki put da sam cula za neravnomjernost a toga se bojim:(
aquamid mi zvuci dobro,iako sam ja strasljiva jer je to trajno.mislim sto da se neki shit desi-i moram takva biti godinama:eek::(
meni bi restylan najvise pasao,ma prezivila bi i da su malo preglatke usne,ali jbmu skup je,to je minimum 3500kn godisnje,ma ako ne i duplo:(
ma strasljiva sam ja:)
a nista,jos cu se raspitivati kod kirurga,citati i vas povremeno maltretirati,nadam se da ce nam jos netko doci s iskustvima i komentarima.
hvala jos jednom:top:

Rosa7
23.09.2009., 21:53
evo ja sam potpuno odustala ipak od masnog tkiva,jer je ovo vec neki put da sam cula za neravnomjernost a toga se bojim:(
aquamid mi zvuci dobro,iako sam ja strasljiva jer je to trajno.mislim sto da se neki shit desi-i moram takva biti godinama:eek::(
meni bi restylan najvise pasao,ma prezivila bi i da su malo preglatke usne,ali jbmu skup je,to je minimum 3500kn godisnje,ma ako ne i duplo:(
a nista,jos cu se raspitivati kod kirurga,citati i vas povremeno maltretirati,nadam se da ce nam jos netko doci s iskustvima i komentarima.
hvala jos jednom:top:Zapamti samo da oni ne govore o svojim neuspjelim zahvatima,naravno jer bi izgubili klijente..:rolleyes:Aquamid i Restylan je dobar,potpisujem što su cure rekle,no nemoj masno tkivo nikako jer bi mogla postići neželjeni efekt što bi bilo teško sakriti na tako vidljivom mjestu.:(Znam za dva takva slučaja,jednostavno im nisu senzualne,privlačne,pune usne već kvragu nejednake-krive,no nisu toliko neugledne i moram reći ružne kao neuspjela operacija izvrtanja usana..:(

Mayalenna
23.09.2009., 22:44
hvala jos jednom:top:Ne godinama,cijeli život se moraš takvu kakva jesi gledati,prihvatiti,nositi se sa pogledima,komentarima,a znaš vjerojatno kako ljudi mogu biti zločesti,sve to moja sestra prolazi,ne dao Bog nikome..:(

Lala22
23.09.2009., 22:54
Zapamti samo da oni ne govore o svojim neuspjelim zahvatima,naravno jer bi izgubili klijente..:rolleyes:Aquamid i Restylan je dobar,potpisujem što su cure rekle,no nemoj masno tkivo nikako jer bi mogla postići neželjeni efekt što bi bilo teško sakriti na tako vidljivom mjestu.:(Znam za dva takva slučaja,jednostavno im nisu senzualne,privlačne,pune usne već kvragu nejednake-krive,no nisu toliko neugledne i moram reći ružne kao neuspjela operacija izvrtanja usana..:(

ajme grozno.
nisu mi ni ti kirurzi jasni.ok kada se slucajno desi nemozes covjeka okriviti,ali kako mogu u miru ici spavati a znaju da neke mlade cure/zene/muskarci negdje placu gledajuci se u ogledalo.
a samo su se htjeli malo poljepsati i bolje osjecati.
strasno mi je to.i tuzno.
Ne godinama,cijeli život se moraš takvu kakva jesi gledati,prihvatiti,nositi se sa pogledima,komentarima,a znaš vjerojatno kako ljudi mogu biti zločesti,sve to moja sestra prolazi,ne dao Bog nikome..:(
kako mi je zao tvoje sestre jadna:(
jesu joj uspjeli spasiti ista?
sto se ubiti desilo-savovi?
ajme meni:(

Mayalenna
23.09.2009., 23:02
ajme grozno.
nisu mi ni ti kirurzi jasni.ok kada se slucajno desi nemozes covjeka okriviti,ali kako mogu u miru ici spavati a znaju da neke mlade cure/zene/muskarci negdje placu gledajuci se u ogledalo.

ajme meni:(Ma vrlo mi je teško o tome pričati,no ukratko,rez nije bio u potpunosti simetričan,nakon dva dana stvorile su se krastice,gnoj,nateklo je sve,dobila je temperaturu,negdje su joj šavovi popucali,na hitnoj su sanirali koliko toliko,no estetski je to bilo prestrašno,nakon toga je slijedila tjednima potraga za dobrim kirurgom koji bi mogao bar malo stvar sanirati,jedva da je malo uspio..:(Na mnogim mjestima,iako fakultetski obrazovana nije dobila posao,nakon nekog vremena se potpuno povukla u sebe,izgubila je i momka sa kojim je 4.godine bila..:(

Lara 21
23.09.2009., 23:08
Da li je kirurg objasnio zašto je do toga došlo? Jel snosio kakvu odgovornost?

Mayalenna
23.09.2009., 23:09
ajme grozno.

ajme meni:(A odgovor na tvoje pitanje kako mogu,mogu..:ne zna::(Sve pacijentice potpišu da shvaćaju moguće komplikacije nakon tretmana dok ih kirurg uvjerava da se ne brinu,kako im se to nije dogodilo nikada,no opet inzistiraju da potpišeš,dapače neće ništa kreniti ako ne potpišeš jer se on sa tim ograđuje govoreći kako je pacijentica bila upućena u sve..:(U njihovim galerijama slika nema primjera operacija gdje su stvar zajebali..:rolleyes:Restylan i Aquamid je po meni ako baš neko toliko hoće pune usnice najbolja opcija..

Mayalenna
23.09.2009., 23:14
Tko joj je to priredio? Da li joj je kirurg objasnio zašto je do toga došlo? Jel snosio kakvu odgovornost?Piše ti koji liječnik,dr.Ostojić,ne znam da li sam napisala,nisam sigurna jer sam uznemirena kad o tome pišem odmah mi se sve vraća.To su moguće komplikacije tog zahvata,vani smo saznali opet vrlo česta komplikacija.A što se tiče zadnjeg pitanja,nije snosio jer je kao i svaki pacijent potpisala papir sa kojim se on od svih komplikacija ograđuje..:(

Lara 21
23.09.2009., 23:17
Znam da se potpisuje papir.. ali onak, grižnja savjesti i to...
Druga stvar, dosta malo dr. želi raditi everziju, a i sam Ostojić ako se ne varam. On će uvijek preporučiti aquamid i restylan prije nego to.. Valjda zato jer zna da su komplikacije češće i teže. Ne znam šta da kažem. Žao mi je tvoje sestre jako :(

Mayalenna
23.09.2009., 23:21
Znam da se potpisuje papir.. ali onak, grižnja savjesti i to...
Druga stvar, dosta malo dr. želi raditi everziju, a i sam Ostojić ako se ne varam. On će uvijek preporučiti aquamid i restylan prije nego to.. Valjda zato jer zna da su komplikacije češće i teže. Ne znam šta da kažem. Žao mi je tvoje sestre jako :(Ma i ja bih svakome te dvije opcije preporučila,ma cure uvijek pucajte na najsigurniju opciju,pustite šta vam oni kažu,budite sebi najbitnije,poslušajte i nekog drugog osim kirurga jer ipak on hoće na vama zaraditi,od toga on živi..:rolleyes:

patientia
23.09.2009., 23:29
Zao mi je Maya :(

Do sad pojma nisam imala da se to radi, mislila sam da je popunjavanje (bilo injekcijama bilo implantatima) jedina metoda povecanja usana.

Lala22
24.09.2009., 12:59
Ma vrlo mi je teško o tome pričati,no ukratko,rez nije bio u potpunosti simetričan,nakon dva dana stvorile su se krastice,gnoj,nateklo je sve,dobila je temperaturu,negdje su joj šavovi popucali,na hitnoj su sanirali koliko toliko,no estetski je to bilo prestrašno,nakon toga je slijedila tjednima potraga za dobrim kirurgom koji bi mogao bar malo stvar sanirati,jedva da je malo uspio..:(Na mnogim mjestima,iako fakultetski obrazovana nije dobila posao,nakon nekog vremena se potpuno povukla u sebe,izgubila je i momka sa kojim je 4.godine bila..:(
naježila sam se:(
nemogu vjerovati sto joj je od zivota napravio.
i ogradio se papirom!!je*benim papirom!
nemogu vjerovati,strasno mi je ovo citati
nadam se da ti nisam postavila previse bolnih pitanja,oprosti.:(

drago mi je da barem ima sestru kao sto si ti.kad joj je vec momak bio takav,ma mislim,bolje da ne govorim sto mislim:mad:
A odgovor na tvoje pitanje kako mogu,mogu..:ne zna:Sve pacijentice potpišu da shvaćaju moguće komplikacije nakon tretmana dok ih kirurg uvjerava da se ne brinu,kako im se to nije dogodilo nikada,no opet inzistiraju da potpišeš,dapače neće ništa kreniti ako ne potpišeš jer se on sa tim ograđuje govoreći kako je pacijentica bila upućena u sve..:(U njihovim galerijama slika nema primjera operacija gdje su stvar zajebali..:rolleyes:Restylan i Aquamid je po meni ako baš neko toliko hoće pune usnice najbolja opcija..
sad sam se zamislila sto cu uopce,iskreno velika je razlika razgovarati s kirurgom,sa nekim kome je sve dobro proslo i s nekim tko je vidio kakve boli i patnje moze prouzrociti takva greska.
sigurno cu ici na najsigurnije.
ma ustvari-nista trajno nece u mene.ici cu na restylan/ili onaj juvaderm kako li se zove.uglavnom na nesto sto se u roku god. dana potpuno apsorbira.
sada vidim da mozda i nisam blesava sto se toliko bojim i toliko raspitujem.

olako mi to svacamo-malo cu se popraviti/uljepsati/naglasiti nesto.
nije bas sala to:(
Zao mi je Maya :(

Do sad pojma nisam imala da se to radi, mislila sam da je popunjavanje (bilo injekcijama bilo implantatima) jedina metoda povecanja usana.
ja sam i o tome citala.cak mi se svidjelo na prvu loptu.znas ono,nikakvi umeci,nista umjetno,samo se usna podigne.
ali nakon razmiljanja o savovima na usni-bila sam sigurna da nema sanse!
da je barem i ona bila sigurna...

Mayalenna
24.09.2009., 13:09
naježila sam se:(
nemogu vjerovati sto joj je od zivota napravio.
i ogradio se papirom!!je*benim papirom!
nemogu vjerovati,strasno mi je ovo citati
nadam se da ti nisam postavila previse bolnih pitanja,oprosti.:(

drago mi je da barem ima sestru kao sto si ti.kad joj je vec momak bio takav,ma mislim,bolje da ne govorim sto mislim:mad:

sad sam se zamislila sto cu uopce,iskreno velika je razlika razgovarati s kirurgom,sa nekim kome je sve dobro proslo i s nekim tko je vidio kakve boli i patnje moze prouzrociti takva greska.
sigurno cu ici na najsigurnije.
ma ustvari-nista trajno nece u mene.ici cu na restylan/ili onaj juvaderm kako li se zove.uglavnom na nesto sto se u roku god. dana potpuno apsorbira.
sada vidim da mozda i nisam blesava sto se toliko bojim i toliko raspitujem.

olako mi to svacamo-malo cu se popraviti/uljepsati/naglasiti nesto.
nije bas sala to:(

ja sam i o tome citala.cak mi se svidjelo na prvu loptu.znas ono,nikakvi umeci,nista umjetno,samo se usna podigne.
ali nakon razmiljanja o savovima na usni-bila sam sigurna da nema sanse!
da je barem i ona bila sigurna...Ma gledaj ja ti jednostavno ne mogu to staviti na papir,opisati ti koliko smo bili uplašeni,tužni zbog nje,no opet nikome nije bilo kao njoj teško.:(Ona se danas potpuno povukla,teško joj padaju pogledi ljudi,komentari,no mi smo uz nju,puno sa njom pričamo,pomažemo joj da to sada prihvati i živi sa tim,no teško je..:(Ja ti samo mogu ovo reći,voli sebe,cijeni sebe,budi sebi najbitnija,oni se od svih mogućih komplikacija ograđuju papirom,izaberi najsigurniju opciju,eto to ti ja mogu savjetovati!Nadam se samo da će nekome pomoći bar malo ovi savjeti,čuvajte se cure..

honeychild
24.09.2009., 15:12
Žao mi je tvoje seke maya:( Ali svatko tko se odluči na estetsku korekciju mora biti svjestan da postoji rizik.Ja sam recimo,konkretno za Ostojića čula jako puno dobrih stvari,čak sam pričala s curom koja je stavila aquamid kod njega i prezadovoljna je.Tako da i ja planiram kod njega ići.Naravno da sam svjesna da i kod aquamida postoji mogućnost komplikacija(iako vrlo mala),ali imam zdrav razum,ne planiram pretjerivati i nadam se da će sve proći u najboljem redu.

Mayalenna
24.09.2009., 22:40
Žao mi je tvoje seke maya:( Ali svatko tko se odluči na estetsku korekciju mora biti svjestan da postoji rizik.Ja sam recimo,konkretno za Ostojića čula jako puno dobrih stvari,čak sam pričala s curom koja je stavila aquamid kod njega i prezadovoljna je.Tako da i ja planiram kod njega ići.Naravno da sam svjesna da i kod aquamida postoji mogućnost komplikacija(iako vrlo mala),ali imam zdrav razum,ne planiram pretjerivati i nadam se da će sve proći u najboljem redu.Za Aquamid sam čula da je u redu od par osoba,no treba biti umjeren,navodno najsigurnije je 1ml...

Lara 21
24.09.2009., 22:45
Mayalenna, odakle si čula da je najsigurnije 1ml? Jel ima neko objašnjenje? Nekak mi se to ne čini baš istinito.
Potpuno svejedno jel imaš 1 il 2..

Mayalenna
24.09.2009., 23:08
Mayalenna, odakle si čula da je najsigurnije 1ml? Jel ima neko objašnjenje? Nekak mi se to ne čini baš istinito.
Potpuno svejedno jel imaš 1 il 2..Jedna poznanica mi je pričala kako je Aquamid stavila i 1ml jer je kako kaže najsigurnije..:ne zna::ne zna:..no taj 1ml joj je dao baš seksipilan,senzualan pečat licu,više da je stavila bi izgledalo vrlo umjetno,neprivlačno.:eek:No Aquamid je moram reći dobar izbor za sve koji žele povećati usnice..:top:

Lala22
25.09.2009., 09:03
Ma gledaj ja ti jednostavno ne mogu to staviti na papir,opisati ti koliko smo bili uplašeni,tužni zbog nje,no opet nikome nije bilo kao njoj teško.:(Ona se danas potpuno povukla,teško joj padaju pogledi ljudi,komentari,no mi smo uz nju,puno sa njom pričamo,pomažemo joj da to sada prihvati i živi sa tim,no teško je..:(Ja ti samo mogu ovo reći,voli sebe,cijeni sebe,budi sebi najbitnija,oni se od svih mogućih komplikacija ograđuju papirom,izaberi najsigurniju opciju,eto to ti ja mogu savjetovati!Nadam se samo da će nekome pomoći bar malo ovi savjeti,čuvajte se cure..
:(
no barem ima vas uz sebe pa joj je malo lakse..
i da-taj je savjet zbilja dobar, nije to sala...
Jedna poznanica mi je pričala kako je Aquamid stavila i 1ml jer je kako kaže najsigurnije..:ne zna::ne zna:..no taj 1ml joj je dao baš seksipilan,senzualan pečat licu,više da je stavila bi izgledalo vrlo umjetno,neprivlačno.:eek:No Aquamid je moram reći dobar izbor za sve koji žele povećati usnice..:top:

ma i meni dobro zvuci taj aquamid,ali sam citala po internetu i naisla na neke cure kojima su se nakon nekoliko godina pojavile kvrzice/grudice u usnama,a ne zelim zivjeti u strahu da cu se tako probudit jednog dana.
a osim restya:D postoje jos neka punila koja se apsorbiraju,no traju nesto duze-oko 12 mjeseci.mislim da je to odlicno, neznam:ne zna:

Lala22
25.09.2009., 09:09
evo pronasla sam i link,no mislim da sam jos toga nasla prije,probati cu pronaci.
ne zelim nikoga plasiti cure ali evo:
http://www.plasmetic.com/forums/botox-other-dermal-fillers/1574-aquamid-complications.html

http://www.realself.com/review/aquamid-disaster

moguce je da su sve bili nestrucni uvjeti, no moguce i da nisu...
ne kazem da se to mora desiti,naravno,nego kod nas nam kazu samo za mogucu infekciju, a za moguce granulome/grudice i ostalo nam nista ne govore.
na USA stranicama pise i to...

Mayalenna
25.09.2009., 09:39
evo pronasla sam i link,no mislim da sam jos toga nasla prije,probati cu pronaci.
ne zelim nikoga plasiti cure ali evo:
http://www.plasmetic.com/forums/botox-other-dermal-fillers/1574-aquamid-complications.html

http://www.realself.com/review/aquamid-disaster

moguce je da su sve bili nestrucni uvjeti, no moguce i da nisu...
ne kazem da se to mora desiti,naravno,nego kod nas nam kazu samo za mogucu infekciju, a za moguce granulome/grudice i ostalo nam nista ne govore.
na USA stranicama pise i to...To je sitnica šta je moja sestra prošla,no opet cure budite pametne,volite sebe,cijenite sebe,ne dajte na sebe jer vam to može ako završi loše život obilježiti.:(Trebate zato najsigurniju opciju izabrati..:mig:

Mayalenna
25.09.2009., 09:40
:(
no barem ima vas uz sebe pa joj je malo lakse..
i da-taj je savjet zbilja dobar, nije to sala...

ma i meni dobro zvuci taj aquamid,ali sam citala po internetu i naisla na neke cure kojima su se nakon nekoliko godina pojavile kvrzice/grudice u usnama,a ne zelim zivjeti u strahu da cu se tako probudit jednog dana.
a osim restya:D postoje jos neka punila koja se apsorbiraju,no traju nesto duze-oko 12 mjeseci.mislim da je to odlicno, neznam:ne zna:Restylan je ok,dosta ga hvale..:kava:

Lara 21
25.09.2009., 12:31
Mene onakvi linkovi uopće ne plaše.
Kao prvo, uopće te dvije djevojke nisu navele gdje su stavljale Aquamid tj. kod koga, u kojoj ordinaciji itd.
Vani je normalno da to radi u kozmetičkim salonima. Bože me sačuvaj.
Druga stvar, stavljanje u obraz je vrlo zahebano, jer moraš spavat sjedečki neko vrijeme. Čisto sumnjam da su se djevojke pridržavale lječnikovih uputa. O šminki da i ne govorim. Nema šminkanja par dana sigurno.
Nema grubih pokreta, ne možeš pit vodu cijeli dan npr. kad puniš usnicu, ni zube ne možeš oprat. Ne msiješ ništa radit što bi to moglo ugrozit. Treba bit strašno pažljiv. Nema grubih poljubaca.. ništa! (u početku..)

Tak da ne volim kad netko piše o svom negativnom iskustvu, a ne iznese ama baš sve detalje.
A pogotovo piše na forumu i pita za savjet umjesto da prvo ode kod svog kirurga, ako ga je uopće bilo.

I aquamid nije trajni filler, već traje od 7-10 godina kažu liječnici..

Lala22
27.09.2009., 09:19
Restylan je ok,dosta ga hvale..:kava:
da,i ja to mislim:top:
Mene onakvi linkovi uopće ne plaše.
Kao prvo, uopće te dvije djevojke nisu navele gdje su stavljale Aquamid tj. kod koga, u kojoj ordinaciji itd.
Vani je normalno da to radi u kozmetičkim salonima. Bože me sačuvaj.
Druga stvar, stavljanje u obraz je vrlo zahebano, jer moraš spavat sjedečki neko vrijeme. Čisto sumnjam da su se djevojke pridržavale lječnikovih uputa. O šminki da i ne govorim. Nema šminkanja par dana sigurno.
Nema grubih pokreta, ne možeš pit vodu cijeli dan npr. kad puniš usnicu, ni zube ne možeš oprat. Ne msiješ ništa radit što bi to moglo ugrozit. Treba bit strašno pažljiv. Nema grubih poljubaca.. ništa! (u početku..)

Tak da ne volim kad netko piše o svom negativnom iskustvu, a ne iznese ama baš sve detalje.
A pogotovo piše na forumu i pita za savjet umjesto da prvo ode kod svog kirurga, ako ga je uopće bilo.

I aquamid nije trajni filler, već traje od 7-10 godina kažu liječnici..
da to je istina,ali mislim da su neke od njih pricale i o svojim doktorima,neznam.
no istina,ne mozemo mi znati kakvi su uvjeti tu bili...
znas li ti za kakve komplikacije/grudice i sl. iz prve ruke(moze i druge:rofl:)?

Lara 21
27.09.2009., 13:59
Već sam napisala da nemam pojma ništa ni o kakvim grudvicama (info iz prve, druge i treće ruke :D)

xena01
07.01.2010., 18:18
helou svima:)!
mene zanima da li itko ima iskustva s dr Šoš?U Osijeku je taj kirurg,radi na privatnoj poliklinici za estetsku kirurgiju u OS.
znači,bilo kakva iskustva me zanimaju pa čak i informativni razgovori i konzultacije kod njega,a i operacije,bilo kakve vrste,priče od drugih koji su bilo kod njega,ma bilo što o njemu bi mi bilo od velike koristi.
hvala:)

xena01
07.01.2010., 20:48

..hej..ej:9..i ja isto razmišljam o aquamidu..to mi se čini najboljom solucijom jer je reltivno trajno,ne moram se bockat svakih par mj,a opet,super izgleda...
..samo što ja imam para samo za 1ml,a čitala sam i na drugom forumu da 1ml nije dovoljno,da trebaju bar 2ml...
..pa sam te stoga htjela pitat par stvari,nadam se d ati neće bit problem odgovorit mi:
1.kod koga si to radila?
2.koliko dana su ti usnice bile prenabubrene i koliko dugo si imala modrice?
3.jel si stavljala u obje ili samo jednu?
4.dal ti je dr savjetovao koliko si trebala u koju ili mi to same trebamo znat?
5.koliko ti je dugo rekao da će to trajat?pitam jer svugdje se spominje različito,negdje 4 godine,a negdje 7god pa do 11-15godina
6.dal se uopće i najmanje konta taj 1ml?pitam da znam jel uopće ima smisla stavljat 1ml,ili bolje da pričekam još hehehe 2god da si skupim za 2ml?
7.i dal možda imaš ikakvu slikicu svojih usana prije i poslije?ako ti nije problem stavit ih ili mi poslat na mail lara005@net.hr..al ak ti je bed sve ok,ne trebaš:)

kos1930
09.01.2010., 18:18
Ima li netko iskustva sa poliklinikom Glumičić & DŽepina?
Zanima me facelifting.
Unaprijed zahvalna za informacije

Anjaa
11.01.2010., 21:06
Hej cure, vidim da raspravljate o restylaneu, aqua.. i masnom tkivu. Ja trenutno imam 1 ml restylanea u gornjoj usnici i lijepo mi izgleda, mrvicu su vece i prirodno dosta izgleda, no vide mi se te kvrzice tj male kuglice jer je restylane tako oblikovan, to su male kuglice hijaluronske kiseline koje u sebe navlace vodu, no nakon 3-6mj se u potpunosti resorbiraju i nestanu. Tako da mi rub usnice nije bas ravan, kad ga se studiozno promatra, vec ima tih "neravnina". A sto se tice masnog tkiva, ono se daje isto kao restylane samo dublje pod kozu tj sluznicu(usne su nesto izmedju koze i sluznice tj prijelazno tkivo) i problem je sto se negdje resorbira vise, negdje manje, tako da bude tih nejednakosti, no treba se neko vrijeme pricekati i ici na popravke, tako da usnice s masnim tkivom isto mogu ispasti super, nekome nasrecu odmah sve "prihvate" a nekome ne, to ovisi do usnica, niste krivi ni vi ni kirurg. Ja se osobno spremam na to povecanje masnim tkivom jer mi se ne da svaka 3 mj na restylane...

gatito
12.02.2010., 01:09
pozz
ja kao i xena01 sam se odlučila za aquamid.
koliko traje oporavak, kod koga (bi) ste išle?

P:S:ako netko može stavit i fotku bilo bi super

ivana2801
06.03.2010., 18:20
Pozdrav,

Zanimaju me loša iskustva s Ostojićem.. Operirao mi je grudi prije godinu i nešto sitno, trebao mi je ispravit deformaciju. Nakon operacije, deformacija je ostala ista, jedino što su veće. Uzeo je 23000kn, za što?

Mayalenna
06.03.2010., 22:28
Pozdrav,

Zanimaju me loša iskustva s Ostojićem.. Operirao mi je grudi prije godinu i nešto sitno, trebao mi je ispravit deformaciju. Nakon operacije, deformacija je ostala ista, jedino što su veće. Uzeo je 23000kn, za što?Pa pročitaj zadnje postove hebemu pa ćeš vidjeti da nisi nikako jedina,cure bih savjetovala NE kirurško izvrtanje jer ćete si upropastiti lice..:(Aquamid je ok..:)A što se tiče te deformacije,ne možeš puno toga napraviti jer svi prije operacije potpisuju da shvaćaju kakve sve probleme,komplikacije mogu imati.Problem je što ne shvaćaju da svoje tijelo,lice daju u nečije ruke i više nemaju na tim kontrolu.:ne zna::(Ja sam osobno vidjela što znači kad ti jedno kirurško izvrtanje usana upropasti lice,svi te gledaju sa sažaljenjem,nastojim joj biti potpora,no malo joj to pomaže,psihićki i fizički je slomljena.Pamet u glavu cure moje,vodite računa o sebi,dobro sve preispitajte i dva puta razmislite i prespavajte jer to nije mala stvar.Tužno je gledati kako ju sa podsmijehom gledaju,rodbina,okolina,pa kruže priče..:rolleyes::(

ivana2801
07.03.2010., 21:06
Stvar je u tome da nebi od toga trebale dići ruke i prihvatit da takvi kirurzi ostanu nekažnjeni. Istina, tužiti ih se ne može, jer ih ugovor zaštičuje, ali priča u medijima ih može skuplje koštat od bilo kakve tužbe.

Mayalenna
07.03.2010., 22:01
Stvar je u tome da nebi od toga trebale dići ruke i prihvatit da takvi kirurzi ostanu nekažnjeni. Istina, tužiti ih se ne može, jer ih ugovor zaštičuje, ali priča u medijima ih može skuplje koštat od bilo kakve tužbe.Kad ti je unakaženo lice vjeruj nije ti do snimanja,ničega.:rolleyes::(

zekica21
07.03.2010., 22:44
mayalenna, vjerujem da joj nije do toga..
Zbilja sam šokirana kako netko može biti tako nemaran i neprofesionalan, i bez imalo ljudskosti i savjesti..
Ne mogu ni zamisliti kako joj je, ni kako bi to moglo izgledati kad sve pođe po zlu...

eneina
03.05.2010., 17:17
bok, svima... trebala bih savjet... imam problem koji me vec dugo muci, pa me zanima dal' itko ima kakvih iskustava na tom polju... isla bi na labioplastiku (smanjivanje malih stidnih usana), pa me zanima jeli tko bio? da cujem informacije iz prve ruke... zanima me kod koga, cijena i koliko traje oporavak..
zahvaljujem :)

NIQOR
26.07.2010., 17:54
Evo, pojavile su se prve fotografije Oscara, Spanjolca kome je napravljena potpuna transplantacija lica. Operacije su obavljene u travnju a jucer je pusten kuci.

Biste li pristali na ovakav rezultat? :ne zna:

http://vinubuzz.com/wp-content/uploads/2010/07/774-Spain_Face_Transplant.sff_.standalone.prod_affilia te.81.jpg

http://vinubuzz.com/wp-content/uploads/2010/07/t1larg.oscar_.gi_.jpg

Imran
26.07.2010., 18:06
Kao prvo, nadam se da nikad neću doć u tu situaciju.

Kao drugo, radije bi tuđe lice nego cijeli život živio kao nakaza sa unakaženim vlastitim licem.

Velociraptor
26.07.2010., 18:10
Kao drugo, radije bi tuđe lice nego cijeli život živio kao nakaza sa unakaženim vlastitim licem.

I beg to differ...

http://www.slashfilm.com/wp/wp-content/images/freddy.png

vs

http://vinubuzz.com/wp-content/uploads/2010/07/774-Spain_Face_Transplant.sff_.standalone.prod_affilia te.81.jpg

Uvijek Freddy! :D

Ne znam o ovom konkretnom slucaju, mozda je ovo tek jedan od stupnjeva u presadivanju/modeliranju lica, mozda nije gotovo... ja bas ne bi bio previse zadovoljan ako je ovo konacno stanje. Tko voli, nek izvoli

M3NT4L
26.07.2010., 19:32
I beg to differ...

http://www.slashfilm.com/wp/wp-content/images/freddy.png

vs

Uvijek Freddy! :D

Ne znam o ovom konkretnom slucaju, mozda je ovo tek jedan od stupnjeva u presadivanju/modeliranju lica, mozda nije gotovo... ja bas ne bi bio previse zadovoljan ako je ovo konacno stanje. Tko voli, nek izvoli

S ovim se uvijek možeš pojaviti na ulici, s ožiljcima od opekotina baš i ne.
Nakon fizikalne terapije će se stanje popraviti, trebao bi steći 90% funkcija lica normalnog čovjeka, ali to je dugotrajan proces.

Endimion17
26.07.2010., 20:26
Selim na Kozmetiku. "Sviđa li vam se ova faca" ne može biti osnova teme za podforum Prirodne znanosti.
Mislio sam seliti na Zdravlje, ali mislim da je Kozmetika prikladnija, jer je tema o estetici.

jagodica_bobica
26.07.2010., 20:30
Selim na Kozmetiku. "Sviđa li vam se ova faca" ne može biti osnova teme za podforum Prirodne znanosti.
Mislio sam seliti na Zdravlje, ali mislim da je Kozmetika prikladnija, jer je tema o estetici.

a ja se baš pitala kakve veze ima transplatacija lica s kozmetikom:D

Bluegirl
26.07.2010., 20:39
I ja se pitam...ali evo, mislim da je rezultat fenomenalan...bila sam prije 2 godine na jednom kongresu, gdje su predavali Francuzi, koji su presadili donji dio lica zenski, koju je izgrizao pas. E kad vidite slike prije i kasnije, onda bi znali, da je ovo savršeno. Zamislite si nekoga bez nosa, usana, ...jes da joj sad vuče usnu isto prema dole, da tu još ima posla, ali sad stvarno može u javnost.

Moram pogledati koja bolnica je radila tu operaciju.

Edit:
evo slika one francuskinje skrojalte do images (http://en.wikipedia.org/wiki/Isabelle_Dinoire), druga po redu je prije operacije, četvrta je nakon op i nakon godine dana. Pa nek mi netko kaže, koje mu je draže.

I ta tema uopće nije za kozmetiku, nego za zdravlje, jer se tu radi o iznimno složenom mikrokirurškom zahvatu.

Edit 2: evo i slike Oscara prije, pa se lako može prosuditi, koje je bolje prije (http://www.google.si/imgres?imgurl=http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/01092/face-380_1092909a.jpg&imgrefurl=http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3069413/Face-transplant-man-thanks-doctors.html%3FOTC-RSS%26ATTR%3DNews&usg=__K9zfArij1InnIWa_s91RsWZ9wZY=&h=264&w=380&sz=41&hl=sl&start=16&sig2=pwgNIEE6HwZrv8DGY0Y9lw&itbs=1&tbnid=mSSaKTTuPHwKjM:&tbnh=85&tbnw=123&prev=/images%3Fq%3Doscar%2Bface%2Btransplant%2Bbefore%26 hl%3Dsl%26sa%3DX%26prmdo%3D1%26tbs%3Disch:1&ei=8eVNTPy5AtDAsAaw4eFF)

Ali mora biti iznimno zabavno, ako im transplantat rikne :(. Znam da su onoj francuskinji jedan komad kože presadili i kod vrata, da su mogli uzimati uzorke, da li je došlo do odbacivanja, da ne pikaju pravi transplantat...to mi se činilo jako pametno :).

jagodica_bobica
26.07.2010., 20:47
I ja se pitam...ali evo, mislim da je rezultat fenomenalan...bila sam prije 2 godine na jednom kongresu, gdje su predavali Francuzi, koji su presadili donji dio lica zenski, koju je izgrizao pas. E kad vidite slike prije i kasnije, onda bi znali, da je ovo savršeno. Zamislite si nekoga bez nosa, usana, izgledala je kao da je na lubanju navučeno još malo mesa...jes da joj sad vuče usnu isto prema dole, da tu još ima posla, ali sad stvarno može u javnost.

Moram pogledati koja bolnica je radila tu operaciju.

vjerujem da je.
baš sam htjela prokomentirati da je malo nezgodno postavljeno pitanje- sviđa li vam se ovo lice? sumnjam da se ikome od nas može sviđati ovo lice,ali ovdje ne postoji nikakva fotografija lica prije operacije da se mogu davati neke usporedbe..uostalom, radi se o čovjeku koji je toliko unakažen da mu je i ovakvo lice, kakvo takvo, bolja opcija. nije ovo hir čovjeka nezadovoljnog izgledom koji se podvrgnuo estetskoj operaciji pa da mi sad raspravljamo koliko nam se sviđa uradak ili ne..

p.s. a šta ova tema radi na kozmetici?:rofl::rofl:

Bluegirl
26.07.2010., 20:51
Imas slikicu prije :D, ako su išli raditi full face transplant, znaš, da je moralo biti jako uništeno.

Jer uvijek je šansa, da transplantat rikne, pa se možeš ....

jagodica_bobica
26.07.2010., 20:59
Imas slikicu prije :D, ako su išli raditi full face transplant, znaš, da je moralo biti jako uništeno.

Jer uvijek je šansa, da transplantat rikne, pa se možeš ....

vidjela sam ja već njegove slikice:) i slažem se da je rezultat izvrstan.
i da, naježih se kad sam "otvorila" onu francuskinju. mučno mi je od pogleda na njeno lice i to ne zato što mi ju je ružno za vidjeti već iz razloga što se odmah sjetim događaja koji ju je do toga doveo pa si zamislim taj šok, bol i sve ostalo.brrrrrrrr:(
ali da, operacija je uspjela izvrsno. barem s pogleda mog laičkog oka:D

Bluegirl
26.07.2010., 21:06
vidjela sam ja već njegove slikice:) i slažem se da je rezultat izvrstan.
i da, naježih se kad sam "otvorila" onu francuskinju. mučno mi je od pogleda na njeno lice i to ne zato što mi ju je ružno za vidjeti već iz razloga što se odmah sjetim događaja koji ju je do toga doveo pa si zamislim taj šok, bol i sve ostalo.brrrrrrrr:(
ali da, operacija je uspjela izvrsno. barem s pogleda mog laičkog oka:D

Prebrzo sam čitala :D.

Pas ju je izgrizao, dok je radila samoubijstvo tabletama...rekla je, da je skužila, da nema lica tako, da si je stavila u usta cigaretu, kad se probudila, a da je ona samo padala :(. Zato je bilo nekima i sporno, da se samoubici presadjuje lice :rolleyes:. Nego kaj? Žensku pustit bez face, tak je još veća šansa, da si kaj napravi.

jagodica_bobica
26.07.2010., 21:18
Prebrzo sam čitala :D.

Pas ju je izgrizao, dok je radila samoubijstvo tabletama...rekla je, da je skužila, da nema lica tako, da si je stavila u usta cigaretu, kad se probudila, a da je ona samo padala :(. Zato je bilo nekima i sporno, da se samoubici presadjuje lice :rolleyes:. Nego kaj? Žensku pustit bez face, tak je još veća šansa, da si kaj napravi.

:eek:
pa nije mi jasno ovo da je "skužila da nema lica...."
pa šta ju nisu ti ugrizi luđački morali boljeti?!:confused:

čovječe, kakva priča..:(

a o ovima koji su ju osudili zbog pokušaja samoubojstva nemam riječi. najbolje da se svakog čovjeka koji se pokušao ubiti upiše u neku javnu knjigu i onemogući mu se ikakav vid pomoći. ma najbolje im je i hranu uskratiti, ionako im se ne živi:rolleyes:

Bluegirl
26.07.2010., 21:26
Po moje je bila još jako mamurna od tableta...neznam drugo objašnjenje...i mene je šokiralo, kad je pričala, kako je palila cigarete, a one su samo pale na pod...

Happy as usual
26.07.2010., 21:32
ajme :cry:
mrzim kad se nešto ovako loše dogodi nekome :tuzni:
a oscar se slučajno upucao u lice, mislim da sam tako negdje pročitala :(
drago mi je da im se barem nekako može pomoć :)

Animatom
13.08.2010., 10:50
Pozdrav svima od muškog posjetitelja (prilično rijetka pojava u ovoj forumskoj temi).
Namjeravam operirati neke "sitnice" na licu, kapke, podočnjake i podbradak, te me zanima neka klinika u kojoj mogu ostati tijekom cijelog vremena oporavka. Nešto poput ordinacija i hotel u jednom, tako da mogu samo jedan dan početi proces i ne izlaziti van sve dok ne budem "kao novi", koliko god to tjedana trajalo? Bilo gdje u Hrvatskoj?
Hvala unaprijed.

patientia
13.08.2010., 23:45
Kako mozemo znati da ne pomazemo kriminalcu u promjeni identiteta?

m@non
14.08.2010., 09:07
Pozdrav svima od muškog posjetitelja (prilično rijetka pojava u ovoj forumskoj temi).
Namjeravam operirati neke "sitnice" na licu, kapke, podočnjake i podbradak, te me zanima neka klinika u kojoj mogu ostati tijekom cijelog vremena oporavka. Nešto poput ordinacija i hotel u jednom, tako da mogu samo jedan dan početi proces i ne izlaziti van sve dok ne budem "kao novi", koliko god to tjedana trajalo? Bilo gdje u Hrvatskoj?
Hvala unaprijed.

Probaj Daruvar, imaju i kliniku i hotel odmah pokraj, grad je divan, nećeš požalit. Inače, živjela sam tamo i nisam ni kužila da je klinika za estetsku u blizini, tek sam skužila da ima jako puno ljudi s onim udlagama na nosu pa mi nije bilo jasno što je svima njima :rofl::rofl::rofl:

tasha0705
14.08.2010., 14:41
ne znam jesam li na pravome mjestu, vjerojatno nisam, ali nema veze- ako netko zna dermatologa, kirurga, koga god, u Osijeku illi negdje u Slavoniji, tko kolagenom, salom i sličnim povećava usne - javite mi se!Meni je već dosta mojih ne-usana - kao da ih nemam.!

patientia
14.08.2010., 15:05
botoxom povećava usne

Jel da se salis?

tasha0705
14.08.2010., 15:26
sorry, ne botoxom, mislim na kolagen, salo, štogod! Jedino ne bih silikon....

patientia
14.08.2010., 15:36
To ti sve s vremenom ode. Goretex je trajan. Kad mi se usne stanje za par desetljeca, vjerojatno cu odabrati Goretex. Nazalost, ne mogu ti preporuciti kirurga :ne zna:

tasha0705
14.08.2010., 16:12
ali, voljela bih na makar par mjeseci imati lijepe, putene usne. Nije da želim biti Angelina Jolie, samo ljepša. A kako ću tek izgledati kad ostarim, pa se još stanje?!? Ajme, ne želim ni pomišljati! Mrzim svoje usne!
Tko radi s tim Goretexom, može li se to dobiti kod dermatologa, koliko para....?

Animatom
14.08.2010., 18:15
Kako mozemo znati da ne pomazemo kriminalcu u promjeni identiteta?

He he. Ne možete. Ipak, čini mi se da kriminalci u našoj Vrloj radije mijenjaju države nego izgled. BiH, USA, etc... :)

m@non, hvala na informaciji. Nadao sam se nečemu na moru ali nema veze. Dobra prilika za vidjeti Daruvar.

Barbara Lenov
07.10.2010., 12:43
Imam 38 godina. U zadnje vrijeme su mi se prilično pojačale tzv. nazolabialne bore (bore oko usta) pa se malo raspitujem koje su mi opcije.

ČItala sam o dermalnim filerima tipa hijaluronska kiselina pa me zanima ima li tko da podijeli svoja iskustva s ovom vrstom zahvata.

Evo malo o tome:
Punjači su tvari koje mehanički ispunjavaju boru i tako ju smanjuju. Koriste se razni materijali: vlastito masno tkivo, kolagen, hijaluronska kiselina… Dio punjača, osim mehaničkog ispunjenja bora, potiče i razvoj novog kolagena, kao primjerice hijaluronska kiselina, što dodatno smanjuje bore. Nije moguće, niti je potrebno, u potpunosti ukloniti bore. Prije tretmana daje se lokalna anestezija kao kod stomatologa. Pomoću injekcija se materijal ubrizgava izravno u boru i tako ju smanjuje. Danas postoje brojni punjači koji se, osim po porijeklu, razlikuju i po duljini trajanja. Tako imamo kratkotrajne, srednje trajne i dugotrajne punjače. Problem dugotrajnih punjača je što ometaju metabolizam stanica i potiču fibrozu, tj. degenerativnu promjenu vezivnog tkiva. Za početak se koriste kratkotrajni i srednje trajni punjači koji traju 3 do 18 mjeseci te su najsigurniji. Za što bolji i dulji efekt tretmana preporučuju se povremeni tretmani održavanja jedanput godišnje svakih 1 do 3 godine. Kod dubokih bora savjetuje se koristiti punjače za duboke bore te kasnije punjače za sitne bore radi što boljih rezultata. Uglavnom koristimo punjače Esthélis ili Restilane, pored drugih punjača. Na tržište svakodnevno dolaze brojni punjači te su sve bolji daju sve dulje rezultate. Općenito nakon tretmana nije potreban oporavak.

Tu piše da nakon tretmana nije potreban oporavak. Kaj to stvarno znači? Da je odmah nakon tretmana moguće ići među ljude ili je ipak neko vrijeme na licu vidljivo da je nešto rađeno?:ne zna:

Da li se ovo može uraditi samo kod estetskih kirurga ili je moguće i u nekim boljim kozmetičkim salonima?

Barbara Lenov
15.10.2010., 14:34
Jedva sam našla svoju temu, bilo bi lijepo da mi je javljeno da je tema premještena. I nije mi jasno zakaj sam dobila Upozorenje - infraction 30 bodova??

Zar nema nikoga tko ima iskustva s dermalnim filerima?
Čitam da se to vani jako koristi i da to čak rade i kozmetički saloni.
Valjda kod nas još nije toliko zaživjelo.

eyedetox
16.10.2010., 19:11
Koliko košta blefaroplastika? :rolleyes:

nadomak smisla
22.10.2010., 08:31
Valjda kod nas još nije toliko zaživjelo.

Zaživilo je zaživilo, jer ima u ponudi praktički svake poliklinike, al slabo se očito o tom govori. Mene isto to zanima, na netu nalazim samo oprečne savjete i dojmove :rolleyes:

muukigirl
22.10.2010., 11:42
Koliko košta blefaroplastika? :rolleyes:

prosječne cijene po Europi: http://www.estetska-kirurgija.info/cijene/operacija-ocnih-kapaka-blefaroplastika

al ZBILJA ti ne treba to.:mig:

eyedetox
22.10.2010., 12:59
prosječne cijene po Europi: http://www.estetska-kirurgija.info/cijene/operacija-ocnih-kapaka-blefaroplastika

:grli: samo ti mene tješi :rolleyes::cerek:

Barbara Lenov
22.10.2010., 16:33
Zaživilo je zaživilo, jer ima u ponudi praktički svake poliklinike, al slabo se očito o tom govori. Mene isto to zanima, na netu nalazim samo oprečne savjete i dojmove :rolleyes:

Također. Zapravo bi trebalo otići na konzultacije u neku polikliniku jer svatko ima drukčiji tip kože, drukčije bore.. nekome fileri mogu izvrsno pomoći a kod nekoga nema efekta, zato valjda i oprečni dojmovi. Problem je naći savjesnog doktora koji te bude ispravno uputio a čujem da će ti većina njih napraviti bilo što samo da dignu lovu.:rolleyes:

Eh. lako je govoriti.. mojoj prijateljici je stradao neki živac (nisam zapravo sigurna kaj se točno dogodilo) i sad joj je jedan kapak spušten a drugi normalan pa razmišlja o tom zahvatu.:ne zna:

diastro
07.11.2010., 23:34
Znate li što o blefaroplastici? Čitala sam da se može dogoditi izvrtanje kapka ako se pretjera sa podizanjem, jel čuo tko za to? Koliko traje oporavak? Koji doktori su dobri za to? Bilo što? Gdje bude ožiljak i koliko se vidi poslije? ...

marrai
25.11.2010., 15:25
Imam 38 godina. U zadnje vrijeme su mi se prilično pojačale tzv. nazolabialne bore (bore oko usta) pa se malo raspitujem koje su mi opcije.

ČItala sam o dermalnim filerima tipa hijaluronska kiselina pa me zanima ima li tko da podijeli svoja iskustva s ovom vrstom zahvata.

Evo malo o tome:

Tu piše da nakon tretmana nije potreban oporavak. Kaj to stvarno znači? Da je odmah nakon tretmana moguće ići među ljude ili je ipak neko vrijeme na licu vidljivo da je nešto rađeno?:ne zna:

Da li se ovo može uraditi samo kod estetskih kirurga ili je moguće i u nekim boljim kozmetičkim salonima?

Imam ja iskustva sa derm.filerima Juvederm...tretman se isključivo radi kod estetskog kirurga,nema nuspojava osim blagog crvenila koje prođe za dan i eventualno se može pojaviti mali hematom na mjestu ubuda ako pukne žilica ali to je nemoguće predvidjeti jer ni sam lječnik ne zna da li je baš tu na mjestu aplikacije sklop tankih žilica,to je sve vrlo sitno i nakon zahvata se tretirano područje hladi tako da i to prođe za dva do tri dana...sam postupak ubrizgavanja hijaluronske kiseline je bezbolan jer se prije toga područje namaže lokanim anestetikom koji sadrži lidokain,a iglica je jako tanka pa ako netko malo i osjeti sam ubod to je kao da te komarac bocne:)
Juvederm ima različite gustoće filera jer se svako područje na licu se ne tretira istim ..npr.juvederm ultra 3 ja za nazolabijalne bore i djelove koji gube volumen,dvojka je za sitnije bore,četvorka za područje ispod očiju...(imaju svoju web stanicu gdje se možete informirati)
plus jedini je kojem je učinak do godinu dana a tome svakako pridonosi i zdrav način života. rezultat je krajnje prirodan efekt s tim da se potiče proizvodnja kolagena koji godinama opada u dermisu,tekstura je u obliku gela koji se ravnomjerno razgrađuje u tom srednjem sloju kože vežući vodu na sebe tako da sitne linije nestaju dobiva se lijep prirodan volumen...ja sam osobno to radila preventivno čim sam primjetila promjene a imala sam priliku i jako sam zadovoljna,mislim nitko to ne kuži jer nisam imala bore u pravo smislu riječi ali žene kod kojih su izražajne osobito od nosa prema usnama moraju biti svjesne da nijedna krema to neće popuniti jer je to nemoguće,molekule i sastav u kremi ne prodire u dublji sloj kože i ne može nadomjestiti izglubljeni kolagen,kreme rade samo površinski sve drugo je marketinški trik.

marrai
25.11.2010., 15:33
ne znam jesam li na pravome mjestu, vjerojatno nisam, ali nema veze- ako netko zna dermatologa, kirurga, koga god, u Osijeku illi negdje u Slavoniji, tko kolagenom, salom i sličnim povećava usne - javite mi se!Meni je već dosta mojih ne-usana - kao da ih nemam.!

Moj suprug radi sa Juvedermomu,u Os (sorry znam da je reklama:) pa ako si još uvijek zainteresirana za povećanje usnica javi se u inbox.

marrai
25.11.2010., 15:56
helou svima:)!
mene zanima da li itko ima iskustva s dr Šoš?U Osijeku je taj kirurg,radi na privatnoj poliklinici za estetsku kirurgiju u OS.
znači,bilo kakva iskustva me zanimaju pa čak i informativni razgovori i konzultacije kod njega,a i operacije,bilo kakve vrste,priče od drugih koji su bilo kod njega,ma bilo što o njemu bi mi bilo od velike koristi.
hvala:)

Imam samo pohvale za dr.Šoša,kod njega sam radila estetsku operaciju nosa i više sam nego zadooljna...od pristupa,konzultacija prije i poslije zahvata bolovi ništa a oporavak brži nego što sam i očekivala...puno ovisi o tvojim realnim očekivanjima onoga što želiš,nisu ni kirurzi mađioničari zato svakako uvijek prije treba obaviti kvalitetne konzultacije pitati sve što vas zanima(i više puta ako treba),psihički se pripremiti prije donošenja konačne odluke i slušati svoj instikt koji je najčešće daje i najispravniji odgovor da li baš to trebam napravit kod tog liječnika...slušajte taj mali glasić.bilo je i mene strah,to je normalno ali u jednom trenutku sam to prelomila i rekla si sad ili nikad,htjela sam ljepši nos i dobila ga,a rezulatat je tolko suptilan (što i treba bit) da ljudi kojima nisam rekla i ne kuže promjenu osim da super izgledam:)
konzultacije dogovori telefonski,odi tamo cijeli njegov tim je jako ljubazan i stručan sve ti objasni,uslika prije i poslije,kontrola po dogovoru,što se tiče nosa idući dan si kući,kalup se skida nakon sedam dana,meni je sve splasnulo kroz manje od mj.dana i nisam osjetila ni najmanju bol(valjda sam imala sreće),plavetnilo ispod očiju je malo potrajalo ali ništa strašno:) sve u svemu,da opet nešto idem raditi na sebi prepustila bih to dr.Šošu sa punim povjerenjem.

marrai
25.11.2010., 16:17
Valjda kod nas još nije toliko zaživjelo.[/QUOTE]

Takve treba zaobilazit u širokom luku jer kozmetičarke nisu educirane (možda vani,al'...ne bih im se dala u ruke) za primjenu dermalnih filera,botoxa pa ni lasera... osobno sam bila šokirana kad me je kozmetičarka uvjeravala da ona ima laser vrhunski,koji čini čuda...hmm,da a koji to laser gospođo Er:YAG ili..? ma nee,IPL :)

Martina1979
26.11.2010., 09:29
Pozdrav svima, namjeravam ići na povećanje usnica hijaluronskom kiselinom. Dvoumim se između Poliderme i Bagatina.
Imam dosta veliki strah zbog lošeg iskustva sa jednim našim poznatim doktorom (povećanje grudi), te bih vam bila zahvalna ako netko može dati komentar. Prirodno je sve što želim kao rezultat jer su mi usnice dosta male i tanke.

Hvala vam unaprijed svima.

Također, ne mogu da ne primjetim osjetnu razliku u cijeni između poliklinika, kod Poliderme sam naišla na najpovoljnije cijene.

marrai
26.11.2010., 13:15
Pozdrav svima, namjeravam ići na povećanje usnica hijaluronskom kiselinom. Dvoumim se između Poliderme i Bagatina.
Imam dosta veliki strah zbog lošeg iskustva sa jednim našim poznatim doktorom (povećanje grudi), te bih vam bila zahvalna ako netko može dati komentar. Prirodno je sve što želim kao rezultat jer su mi usnice dosta male i tanke.

Hvala vam unaprijed svima.

Također, ne mogu da ne primjetim osjetnu razliku u cijeni između poliklinika, kod Poliderme sam naišla na najpovoljnije cijene.

Znam cure koje su išle na neke tretmane kod Kaliterne u polidermu i nemaju uopće riječi hvale...bačen novac uzalud,demagog,pojma nema šta radi...tako one kažu a ni recenzije po forumima nisu baš pohvalne,sve je to individualno zato se jako dobro raspitaj prije donošenja odluke.pozz

aria
26.11.2010., 16:57
Ni jedno ni drugo, navodno je ostoic dobar za usne!

Martina1979
28.12.2010., 10:59
Hvala vam na preporuci, otići ću kod dr. Ostojića na konzultacije

baby-_
04.01.2011., 20:24
mene zanima dali je neko iso ili cuo za dr. žgaljardića??? i kolko dođe pregled kod njega.... hvala

Martina1979
11.01.2011., 10:02
Koliko su vam trajale otekline? I da li ste dobili masnice?

mamami
12.01.2011., 12:52
Planiram otići na punjenje usnica. O metodi ću se konzultirati sa dr. Može li se npr. u petak napraviti operacija, a u pon. normalno na posao. Radim sa strankama....

Ima li tko iskustva sa poliklinikom eljuga i edumed (dr.zdenko stanec). Za Ostojića pronalazim uglavnom dobre kritike ali sam skeptična prema tim medijski razvikanim dr-ovima. Dr. Zdenko Stanec je navodno jedan od boljih sa Rebra, a i bio je mentor mnogim plastičarima (Kinčl...).

Angor
12.01.2011., 14:29
Ni jedno ni drugo, navodno je ostoic dobar za usne!Na ovo moram reagirati za vaše dobro,otkud vam to da je on dobar za usne,jel ste pročitale zadnjih par stranica pišu ovdje neki kakvih su iskustva imali sa njim što se tiče korekcije usana,daj ne zajebavajte se sa tim,izaberite ako već toliko hoćete neku opciju koja se ponavlja svakih 06mj,jer bolje biti unakažen pola godine nego cijeli život,znam priču jedne djevojke kojoj je sjebao usne pa kad je tužna i ljuta došla da se požali izbacio ju i rekao da je trebala biti svjesna tog rizika.:mad:

Anjaa
12.01.2011., 15:21
Ja sam povecavala usne s Restilaneom, Juvadermom i Glitoneom. Svaki put sam bila zadovoljna, zaista dobijem jedan prirodni izgled, dr to lijepo stavi, a i traje mi duze nego sto kazu! Preporucujem toplo ;)

ana_renata
14.01.2011., 13:11
pozdravček!

znate li možda tko u splitu (dobro) radi sa restylaneom?
(usne su u pitanju)

i da, jeli itko možda radio povećanje usana trajnim make upom?
ja sam od toga zazirala ali sam nekidan vidila kako to izgleda u stvarnosti i fkt je prirodno :eek:

sad neznam bili s tim postigla ikakav efekt, to me muči :ne zna:
ili da budem ziher pa odem odmah na restylane

al ja bi to maaalo malo, manje od jedne ampule mislim :mig:

marrai
25.01.2011., 18:12
Ja sam povecavala usne s Restilaneom, Juvadermom i Glitoneom. Svaki put sam bila zadovoljna, zaista dobijem jedan prirodni izgled, dr to lijepo stavi, a i traje mi duze nego sto kazu! Preporucujem toplo ;)

Sve je to isto samo drugi proizvođač.

marrai
25.01.2011., 18:18
pozdravček!

al ja bi to maaalo malo, manje od jedne ampule mislim :mig:

nema tu ampula nego predviđena doza u šprici...

dolcenera6
25.01.2011., 18:51
Imam i ja iskustva sa hijaluronskom kiselinom, stavila sam po 1 ml u 1 god.Prvi put sam se bojala da će mi bit previše 2ml, al kad sam skužila da mi se pola absorbiralo kroz 6mj, dodala sam još:D i nisam požalila!
Jedini minus je šta stvarno ne traje dugo,a dosta košta...

Anjaa
25.01.2011., 20:36
Sve je to isto samo drugi proizvođač.

Da, sve je to hijaluronska ali nije ista po sastavu ;) Restylane mi se najprije resorbirao!

marrai
25.01.2011., 21:35
Da, sve je to hijaluronska ali nije iste po sastavu ;) Restylane mi se najprije resorbirao!

yep,juvederm sadrži veću koncentraciju umrežene hijalur.kis.i razlika je u tom međustaničnom povezivanju,zbog toga je rezultat sa juvedermom dugotrajniji.

medea-st
08.02.2011., 15:20
Molim za savjet...Tko je najbolji plasticni kirurg u Hrv za facelift?!? Jeli neko bio kod Klincla?

Hvala :)

Barbara Lenov
12.02.2011., 14:09
Juvederm...tretman se isključivo radi kod estetskog kirurga,nema nuspojava osim blagog crvenila koje prođe za dan i eventualno se može pojaviti mali hematom na mjestu ubuda ako pukne žilica ali to je nemoguće predvidjeti jer ni sam lječnik ne zna da li je baš tu na mjestu aplikacije sklop tankih žilica,to je sve vrlo sitno i nakon zahvata se tretirano područje hladi tako da i to prođe za dva do tri dana...

Moram priznati da je meni to trajalo malo duže, oko tjedan dana sam bila plava oko usta, ak ne i duže. Radila sam nazolabijalne.

plus jedini je kojem je učinak do godinu dana a tome svakako pridonosi i zdrav način života. rezultat je krajnje prirodan efekt s tim da se potiče proizvodnja kolagena koji godinama opada u dermisu,tekstura je u obliku gela koji se ravnomjerno razgrađuje u tom srednjem sloju kože vežući vodu na sebe tako da sitne linije nestaju dobiva se lijep prirodan volumen..

Mene sad zapravo zanima koliko to bude trajalo? Ti kažeš godinu dana, ali ove cure kaj su radile usne vele kraće od 6 mjeseci. :ne zna:
Bilo bi super kad bi godinu dana trajalo, onda to i nije tak skupo.:)

Ovo kaj veliš o proizvodnji kolagena ... ak sam dobro razumjela taj gel se apsorbira a još neko vrijeme se drži ta voda ili ? :misli: Nije mi to baš jasno.

marrai
14.02.2011., 17:47
Moram priznati da je meni to trajalo malo duže, oko tjedan dana sam bila plava oko usta, ak ne i duže. Radila sam nazolabijalne.

Sve je individualno,malo leda nako bockanja može pomoći,pa lagano masiranje (iako kod Juvederma uopće ne ostaju grudice za razliku od nekih drugih filera),a najvažnija je sigurna ruka i iskustvo lječnika.

Mene sad zapravo zanima koliko to bude trajalo? Ti kažeš godinu dana, ali ove cure kaj su radile usne vele kraće od 6 mjeseci. :ne zna:
Bilo bi super kad bi godinu dana trajalo, onda to i nije tak skupo.:)

Pouzdano mogu reći da rezultat traje do godiu dana,(ne znam s čim su te cure popunjavale usne ali sa Juvederm Ultra Smile sigurno nisu:)

Ovo kaj veliš o proizvodnji kolagena ... ak sam dobro razumjela taj gel se apsorbira a još neko vrijeme se drži ta voda ili ? :misli: Nije mi to baš jasno.

Hijaluronska kis.se već prirodno nalazi u dubljim slojevima naše kože,pomaže da bude glatka i popunjena...kolagen je protein glavni stukturni sastojak dermisa a odgovoran je za jačinu kože.Stanice fibroblasti prizvode kolagen a zdrava prehrana pomaže u održavanju normalne proizvodnje svejdno,s godinama količina kolagena propada ... e sad tu dolaze fileri u pomoć:) Molekula hijaluronske dobivena biokemijskim procesom suigurna je za upotrebu jer je stvorena od nepataloških bakterija,ubrizgava se tankom iglicom i dospjeva točno tamo gdje i treba da nadomjesti ono što s vremenom gubimo..."navlači vodu" ,održava dobru hidrataciju koža dobiva volumen a u dermisu se stimulira proizvodnja kolagena.Sve to može potrajati ako ne pušimo,zdravo se hranimo,i ne izlažemo uva/uvb zrakama bez zaštite a kažu da je šećer najveći krivac za propadanje kolagena.

marrai
14.02.2011., 17:50

Ispričavam se na mom nespretnom kvotanju:)

summertime
18.03.2011., 11:43
Zna li itko gdje u splitu mogu staviti hijaluronsku kiselinu tj.juvederm i ima li neko iskustva pa da podijeli?

mateja122
07.05.2011., 14:07
ljudi,jel zna netko gdje se moze u Osijeku staviti Juvederm? Hvala :D

zlatnariba
10.05.2011., 08:45
Zna li itko gdje u splitu mogu staviti hijaluronsku kiselinu tj.juvederm i ima li neko iskustva pa da podijeli?
Ja sam pročitala na web stranici: http://www.poliklinikabagatin.hr/novosti slijedeće (žao mi je što nisam ranije vidjela vaš post):
Suradnja se nastavlja! Doktor Bagatin u Splitu je opet 01.04.2011. U suradnji sa Antiage spa centrom Hunza iz Splita omogućili smo Vam da preglede i pojedine zahvate odradite u Splitu. Rezervirajte svoj termin odmah!
http://www.facebook.com/estetska.kirurgija
Iz Splita ste i predaleko Vam je doći na pregled u Zagreb? Nema problema, ovaj petak 06.05.2011. Dr. Tomica Bagatin dolazi k Vama u Split! Dr. Bagatin će izvoditi ove zahvate i preglede:
- injekcijska terapija bora lica hijaluronskom kiselinom- mezoterapija
- povećanje usana hijaluronskom kiselinom
- tretman botoxom
Kako bi sačuvali svoj termin, naručite se odmah! Više informacija možete naći ovdje: www.hunza.hr

Martina1979
16.05.2011., 13:18
Koliko su vam trajale otekline? I da li ste dobili masnice?

Mali rezime 5 mjeseci nakon povećanja usni Juvedermom.
Masnice sam imala samo na usnama, na obrazu i bradi manju (točno gdje je bio ubod injekcijom). Trajale su 5-7 dana.
Otekline su trajale duže. Dakle, ono što vam kažu u startu da je riječ o 4 dana - istina je. U ta 4 dana stvarno izgledate natečeno i tek nakon 4 dana možete zakamuflirani izići u svijet.
Željela bih napomenuti da potpuno splašnjavanje oteklina prestaje minimalno nakon 12 dana (recimo da sam ja sa mjesec dana izgledala potpuno prirodno). Nije riječ o jakoj natečenosti, ali svakako je ona prisutna uz osjećaj utrnutosti.

Nešto na što ja nisam naišla na internetu prije povećanja, a vrijedno je spomena: neka slova nisam mogla u samom početku jasno izgovoriti (č, ć, š...).

Također, postupak nije bezbolan. Znači ubodi u lice svakako bole, neki manje, neki dooosta više. Ne sjećam se koliko ih je točno bilo, ali više od 6 je. Nakon uboda anestezijom i osjećaja potpunog utrnuća, ništa nisam osjećala, ali osjećaj je bio nelagodan. Trajalo je mislim sve oko pola sata. Nisam mogla pričati taj cijeli dan i stvarno sam izgledala loše nakon svih tih uboda. (Bitno je da se psihički pripremite na jako natečen izgled slijedeča 3-4 dana).

Danas sam prezadovoljna, apsolutno se ne može primjetiti povećanje i usne mi izgledaju potpuno prirodno (s time da sam imala i male i tanke usne).
Ne znam da li ću ponoviti postupak, smatram da je to stvarno previše novaca za tako kratki period. Ja imam najgušći filer (drži najduže - 10-12 mjeseci) Juvederm 4, pa je i samim time oporavak malo duže potrajao.

Za sada guštam s dobivenim rezultatom.

Sretno svim osobama koje se ohrabre, nije tako strašno, ali ipak je bitno znati sve ovo (na što mene nitko nije upozorio).

Angor
21.05.2011., 20:53
http://img269.imageshack.us/img269/4939/usne2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/269/usne2.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)Kirurško izvrtanje usana,moja poznanica,užas jedan šta je prošla,nemojte nikada tu opciju izabrati.:(

marrai
26.05.2011., 18:15
ljudi,jel zna netko gdje se moze u Osijeku staviti Juvederm? Hvala :D

Znam ja... javi se u inbox za detalje,pozz

persephonne
26.05.2011., 18:51
Gdje je radila to izvrtanje? Zasto joj je cijela glava zamotana?:eek:

Angor
02.06.2011., 13:31
Gdje je radila to izvrtanje? Zasto joj je cijela glava zamotana?:eek:U Hr,pa buknilo joj je lice od upale,a oko tih usana su bile kraste,gnoj,nije mogla jesti ni prati zube 15ak dana..:flop:Šta reći o tom liječniku,ne mislim ga imenovati ni tu ni preko pp-a,monstrum je,zauvijek će imati ožiljke,užas.:flop:Ne radite na usnama ništa što je trajno,oni svi govore samo o svojim dobrim operacijama,loše kriju.A kad vas jednom sjebu,cijeli život će vas gledati svi kao nakazu jer su ljudi takvi.Moja prijatelja se jako napatila,žao mi je što nije ako je već toliko htjela usne srediti stavila nešto što traje 6 mjeseci poput restylana..:(

persephonne
04.06.2011., 18:22
grozno, samo ne shcvacam zasto ne zelis reci tko je to radio, time bi mozda pomogla da tako nesto izbjegne cura koja ce mozda ovako izabrati tog istog monstruma :eek::eek::eek::eek:

estetika
25.06.2011., 15:37
Imam ja iskustva sa derm.filerima Juvederm...tretman se isključivo radi kod estetskog kirurga,nema nuspojava osim blagog crvenila koje prođe za dan i eventualno se može pojaviti mali hematom na mjestu ubuda ako pukne žilica ali to je nemoguće predvidjeti jer ni sam lječnik ne zna da li je baš tu na mjestu aplikacije sklop tankih žilica,to je sve vrlo sitno i nakon zahvata se tretirano područje hladi tako da i to prođe za dva do tri dana...sam postupak ubrizgavanja hijaluronske kiseline je bezbolan jer se prije toga područje namaže lokanim anestetikom koji sadrži lidokain,a iglica je jako tanka pa ako netko malo i osjeti sam ubod to je kao da te komarac bocne:)
Juvederm ima različite gustoće filera jer se svako područje na licu se ne tretira istim ..npr.juvederm ultra 3 ja za nazolabijalne bore i djelove koji gube volumen,dvojka je za sitnije bore,četvorka za područje ispod očiju...(imaju svoju web stanicu gdje se možete informirati)
plus jedini je kojem je učinak do godinu dana a tome svakako pridonosi i zdrav način života. rezultat je krajnje prirodan efekt s tim da se potiče proizvodnja kolagena koji godinama opada u dermisu,tekstura je u obliku gela koji se ravnomjerno razgrađuje u tom srednjem sloju kože vežući vodu na sebe tako da sitne linije nestaju dobiva se lijep prirodan volumen...ja sam osobno to radila preventivno čim sam primjetila promjene a imala sam priliku i jako sam zadovoljna,mislim nitko to ne kuži jer nisam imala bore u pravo smislu riječi ali žene kod kojih su izražajne osobito od nosa prema usnama moraju biti svjesne da nijedna krema to neće popuniti jer je to nemoguće,molekule i sastav u kremi ne prodire u dublji sloj kože i ne može nadomjestiti izglubljeni kolagen,kreme rade samo površinski sve drugo je marketinški trik.

zašto Juvederm, a neki drugi filer?

Anjaa
05.07.2011., 21:49
Aquamid vam je puuunoi bolji, traje 4 puta duze nego hijaluronska, a malo je skuplji ;)

marrai
24.07.2011., 14:40
zašto Juvederm, a neki drugi filer?

Sa Juvedermom imam iskustva pa mogu o njemu pisati,i usput se ispravljam za Juv.4(koristi se za veća udubljenja na koži).
Na tržištu je još Juvederm Hydrate,Ultra Smile i Voluma namjenjen za oblikovanje brade,obraza i sljepočnica.
Postoji još dosta filera koji sadrže hijaluronsku/ Perlane,Restylane,Esthelis,Glytone...
Aquamid je nešto drugo,on sadrži poliakrilamid i ostaje trajno na mjestu primjene.
Prema mojim saznanjima jedino Juvederm ima potvrdu od FDA da traje 12mj,i jedini (za sad)kojemu je dodan lidokain za bezbolan postupak.

Angor
24.07.2011., 17:02
grozno, samo ne shcvacam zasto ne zelis reci tko je to radio, time bi mozda pomogla da tako nesto izbjegne cura koja ce mozda ovako izabrati tog istog monstruma :eek::eek::eek::eek:Koliko znam samo jedan u Hr radi kirurško izvrtanje usana.Eto toliko o tome,mrzim opet se svega prisjetiti.:rolleyes::(:mad:

Ruza2008987
03.08.2011., 22:51
Bilo kakav trajni nacin, pa makar on bio i sa injekcijom bilo cega, je za dobro razmisliti, a kamoli ovako invazivna tehnika kao sto je izvrtanje usana.

Rez se radi uz rub CIJELE (malo iznad i UZ pravu linije usana), cijeli taj komad se otkine i onda se rub usne uzduz cijele usne zasije na visu tocku.

Slika1 ( http://www.ordinacija-ostojic.hr/userfiles/image/OPERACIJE/USNICE/23_th.JPG)

Slika2 (http://www.ordinacija-ostojic.hr/userfiles/image/OPERACIJE/USNICE/24.JPG)

Najgora postojeca tehnika ako mene pitas. A vjerujem da ce se vecina slozit.

Ali ima zenskih koje toliko silno zele nesto napraviti, da ce zanemariti sve ostalo.

Uvijek moras dobro dobro razmislit kad radis i NAJMANJU promjenu na licu, i uvijek sa sto manje invazivnim tehnikama!!

Meni se cini da je tvoja prijatlejica toliko u glavi bila zaokupljena zamisljanjima rezultata da je najmanje razmisljala o samom zahvatu. Sad joj sigurno fale njene prirodne, zdrave usnice, vjerojatno sad tek vidi koliko su bile lijepe....

Ipak se nadam da ce za koji tjedan, kad se oporavi, to sve skupa ipak licit na nesto.

Angor
04.08.2011., 12:56
Bilo kakav trajni nacin, pa makar on bio i sa injekcijom bilo cega, je za dobro razmisliti, a kamoli ovako invazivna tehnika kao sto je izvrtanje usana.

Rez se radi uz rub CIJELE (malo iznad i UZ pravu linije usana), cijeli taj komad se otkine i onda se rub usne uzduz cijele usne zasije na visu tocku.

Slika1 ( http://www.ordinacija-ostojic.hr/userfiles/image/OPERACIJE/USNICE/23_th.JPG)

Slika2 (http://www.ordinacija-ostojic.hr/userfiles/image/OPERACIJE/USNICE/24.JPG)

Najgora postojeca tehnika ako mene pitas. A vjerujem da ce se vecina slozit.

Ali ima zenskih koje toliko silno zele nesto napraviti, da ce zanemariti sve ostalo.

Uvijek moras dobro dobro razmislit kad radis i NAJMANJU promjenu na licu, i uvijek sa sto manje invazivnim tehnikama!!

Meni se cini da je tvoja prijatlejica toliko u glavi bila zaokupljena zamisljanjima rezultata da je najmanje razmisljala o samom zahvatu. Sad joj sigurno fale njene prirodne, zdrave usnice, vjerojatno sad tek vidi koliko su bile lijepe....

Ipak se nadam da ce za koji tjedan, kad se oporavi, to sve skupa ipak licit na nesto.Ništa se tu više ne da napraviti:(,to je trajan zahvat i rezultat bila je kod nekoliko kirurga u europi,ožiljci su ogromni,samo nema više krasta,izgleda jako loše,nedostaju joj njene usnice.Savjetujem svima izbjegavajte to jer ćete si uništiti lice,izgled,ma život-ljubav,posao,sve.:(

Z e t t a
04.09.2011., 23:37
Dakle, na čelu, između očiju imam sve izraženiju okomitu boru.
Bila sam kod Glumičića koji je rekao - jedino botox,
da se fileri tu ne stavljaju.

Znate li tko to radi i može li se nešto konkretno učiniti po tom pitanju?

ovchica
05.09.2011., 08:33
Evo izvoli (inače je 760 kunica, ponavljaš svakih 6 mjeseci otprilike)
http://www.ponudadana.hr/

Z e t t a
07.09.2011., 19:32

To je post za mene ili? Jer na tom linku ne vidim odgovor na svoje pitanje.

estetika
11.09.2011., 09:38
za dermalne filere svakako preporučam polikliniku I Med i Dermalife. Imajte na umu da razno razni stomatolozi danas pokušavaju ubrizgavati dermalne filere i rezultati su katastrofalni. Žalosno je da svi žele raditi sve i misle da mogu raditi sve, pa im žene izgledaju podbuhlo i umjetno nakon tretmana.

estetika
11.09.2011., 09:48
Martina, ne znam kod koga si stavljala hijaluron, ali ovo što si opisala izgleda kao da si stavljala silikon. Naime, tretman usana hijaluronom traje najviše 10-15 minuta i obavezno ide anestezija prije toga. Nema gotovo nikakvih trauma i otekline su minimalne. Očito je nečija ruka bila mesarska! :)

estetika
11.09.2011., 09:52
Planiram otići na punjenje usnica. O metodi ću se konzultirati sa dr. Može li se npr. u petak napraviti operacija, a u pon. normalno na posao. Radim sa strankama....

Ima li tko iskustva sa poliklinikom eljuga i edumed (dr.zdenko stanec). Za Ostojića pronalazim uglavnom dobre kritike ali sam skeptična prema tim medijski razvikanim dr-ovima. Dr. Zdenko Stanec je navodno jedan od boljih sa Rebra, a i bio je mentor mnogim plastičarima (Kinčl...).

Edumed-zakon!

estetika
11.09.2011., 10:08
Sa Juvedermom imam iskustva pa mogu o njemu pisati,i usput se ispravljam za Juv.4(koristi se za veća udubljenja na koži).
Na tržištu je još Juvederm Hydrate,Ultra Smile i Voluma namjenjen za oblikovanje brade,obraza i sljepočnica.
Postoji još dosta filera koji sadrže hijaluronsku/ Perlane,Restylane,Esthelis,Glytone...
Aquamid je nešto drugo,on sadrži poliakrilamid i ostaje trajno na mjestu primjene.
Prema mojim saznanjima jedino Juvederm ima potvrdu od FDA da traje 12mj,i jedini (za sad)kojemu je dodan lidokain za bezbolan postupak.

imaš puno informacija, ali moram ti reći da su neke krive. Novi izazov za tebe da saznaš prave kako bi tvoj PR za Juvederm ovdje ipak imao neku težinu.:) ili ovdje nije važna "težina". važno je oglašavati ;)

noora
20.10.2011., 19:58
Jel ima ovdje netko tko je stavljao Juvaderm ultra smile u usnice 1 ml?

Onako da mi kaže otprilike koliko dugo to traje zapravo.. Jer sam čitala da

traje 3 mj, a dr kažu traje 5,6 mj.

I da ovisi i o tome ako je prva koja je ikad stavljana.. i sl. Čak kao moze bit 3 tjedna sam.

Pa me zanima baš netko tko je sve to iskusio onako da može baš iz prve ruke mi sve to reći.

Jer puno je to para da bi mi bilo sam tak kratko.. Svakako oću stavljati kasnije nešt trajnije ovo je sam za probu da ne bi bilo kakvih šokova kasnije.

I da,koliko se promjeni nakon 2 tjedna od prvih 5 dana? Jel se moze vidjeti koliko zapravo ce biti odmah?

Eto,to je otprilike to. Pa bi zamolila neku dobru dušicu da mi udjeli koju informaciju :)

gyioia
21.10.2011., 13:00
da li je netko bio u edumedu? iskustva?

bella27
26.10.2011., 11:03
Ja sam punila usne 1cc restylana u Edumedu. Radila mi je doktorica Stanec. Sve najbolje mogu reci! Mozes vidjet moje usne su na Edumed stranici 2 i 3 slika. To je bilo prije 2 godine, sad bi stavila nesto trajnije. Razmisljam izmedju Aquamida ili Juvederma. :))

novabbb
26.10.2011., 12:01
Ja sam punila usne 1cc restylana u Edumedu. Radila mi je doktorica Stanec. Sve najbolje mogu reci! Mozes vidjet moje usne su na Edumed stranici 2 i 3 slika. To je bilo prije 2 godine, sad bi stavila nesto trajnije. Razmisljam izmedju Aquamida ili Juvederma. :))

Na ovim slikama mi puno ljepše izgledaju usta prije punjenja.

marrai
27.10.2011., 22:24
imaš puno informacija, ali moram ti reći da su neke krive. Novi izazov za tebe da saznaš prave kako bi tvoj PR za Juvederm ovdje ipak imao neku težinu.:) ili ovdje nije važna "težina". važno je oglašavati ;)

Koje su to "krive" informacije? argumentiraj mi molim te ako imaš neku zamjerku...ovdje se ne radi o PR-u nego osobnom iskustvu sa navedenim filerom kao i drugih ljudi koji su ga koristili,za razliku od tvojih postova gdje jasno navodiš poliklinike u svrhu oglašavanja a bez ikakvih konkretnih primjera zašto su baš te najbolje. Nemam ništa protiv izdvajanja pojedinaca(liječnika ili poliklinike) ali to bi trebalo podkrijepiti malo jačim izjavama od "zakon" i sl.

A sad može i reklama:) svi zainteresirani sa područja Osijeka,okolice,uže i šire neka se slobodno privatnom porukom jave u vezi svih info.za JUVÉDERM.

marrai
28.10.2011., 17:59
Dakle, na čelu, između očiju imam sve izraženiju okomitu boru.
Bila sam kod Glumičića koji je rekao - jedino botox,
da se fileri tu ne stavljaju.

Znate li tko to radi i može li se nešto konkretno učiniti po tom pitanju?

Naravno da se stavljaju,haha koji lik pa mogao je reći kad si već otišla po savjet... botox da, u slučaju ako prečesto radiš istu mimiku kojom se bora produbljuje i treba blokirat "taj tvoj rad mrštenja":)
filer-popunit će ju istog trena i nećeš dobit zategnut izgled kao kod botox-a ...uglavnom ništa od toga nije trajno.

Andrijana1312
05.11.2011., 10:51
Jeli ima netko iskustva sa poliklinikom Dr. MM? Kod njih sam prije par mjeseci ubrizgavala restylane u usne i rezultat je bio odličan, usne su izgledale punije,ali ful prirodno (s lijeve strane sam osjećala grudicu, ali nije bila vidljiva). Sada opet idem kod njih na dodatno ubrizgavanje gornje usne i okomite bore između očiju. Čak sam razmišljala u usne staviti Aquamid, al me je malo frka. Ak je prvi put izgledalo dobro s restylanom, ne znači da će tako ispasti i s aquamidom, a povratka nema... :).
Jeli netko bio kod njih, i kakva su mu iskustva? Thanks

Nina Tara
07.11.2011., 11:12
Jeli ima netko iskustva sa poliklinikom Dr. MM? Kod njih sam prije par mjeseci ubrizgavala restylane u usne i rezultat je bio odličan, usne su izgledale punije,ali ful prirodno (s lijeve strane sam osjećala grudicu, ali nije bila vidljiva). Sada opet idem kod njih na dodatno ubrizgavanje gornje usne i okomite bore između očiju. Čak sam razmišljala u usne staviti Aquamid, al me je malo frka. Ak je prvi put izgledalo dobro s restylanom, ne znači da će tako ispasti i s aquamidom, a povratka nema... :).
Jeli netko bio kod njih, i kakva su mu iskustva? Thanks

hejj ja si razmisljam dali da odem na povecanje gornje usne u tu polikliniku sa resylanom ,koliko ml su tebi ubrizgali ja bi 1 ml a neznam dali ce se to ista vidjeti ?

ShadeofPale
07.11.2011., 13:25
ja sam radila restylane prije godinu dana...rezultat je bio odličan ali jedva 3 mjeseca je trajalo. sada razmišljam o juvedermu. tko je u zg najbolji za ubrizgavanje juvederma?

Nina Tara
07.11.2011., 13:58
ja sam radila restylane prije godinu dana...rezultat je bio odličan ali jedva 3 mjeseca je trajalo. sada razmišljam o juvedermu. tko je u zg najbolji za ubrizgavanje juvederma?
e akoliko su ti ubrizgali dali si samo gornju ili i donju

Lilly blue
08.11.2011., 09:44

je li netko ovi isprobao. opet imaju akciju pa razmišljam da uzmem...
molim savjet nekog sa iskustvom. uzela bi za bore

Andrijana1312
11.11.2011., 15:16
hejj ja si razmisljam dali da odem na povecanje gornje usne u tu polikliniku sa resylanom ,koliko ml su tebi ubrizgali ja bi 1 ml a neznam dali ce se to ista vidjeti ?
Ubrizgala sam 1 ml u gornju usnu i to je sasvim dovoljno, jedino što je rezultat kratkotrajan, 2-3 mjeseca. Iako, negdje sam čitala da se kod prvog ubrizgavanja najbrže razgrađuje, a da naknadna ubrizgavanja nešto sporije razgrađuju. Ako misliš to raditi, onda ti preporučam pred vikend. Ja sam slijedeći dan nakon ubrizgavanja otišla na posao, izgledala sam ko idiot. Usne su mi bile fakat jako natečene (Severina je bila mala beba spram mene), mislila sam da više nikad neću izaći iz kuće, živi očaj. Treći dan su mi usne bile savršene, lijepo (ne pretjerano) popunjene, ful prirodno.

ShadeofPale
17.11.2011., 11:16
Prvi put sam stavila 0,5 restylana...i bilo je dovoljno. evo jutros sam stavila 0,5 juvederma i rezultat je bolji nego s restylanom, malo je više natečeno, ali sam postupak nije niti mrvicu bolio.
Stavljam uvijek samo u gornju usnu, cisto da ju malo istaknem, za neke jače rezultate trebala bi duplo veća količina od one koju ja koristim.

(d)evil
20.11.2011., 09:52
moze se staviti tako mala
kolicina? nije min 1ml?

Calandre
20.11.2011., 10:58
Upadam u temu ali ponešto znam o tome. Neću sad o proizvođačima i proizvodima nego o onom tko vam obavlja zahvat.
Najbitnije je da ima dobru tehniku i iskustvo a jednako bitno je da ima iste estetske kriterije kao i vi sami.
Osim toga, netko je spominjao stomatologe. Njihova ruka je puno istreniranija na detalje i na sitne zahvate, naravno, ako je dobar stomatolog. Mnogi su stomatolozi napustili svoj posao i rade isključivo fillere (npr. u Srbiji je Resylanu najbolji promet napravila stomatologinja koja više niti ne radi kao stomatolog - radi isključivo fillere).
Ima mesara i među jednima i drugima.
Moja frendica je išla kod jedne razvikane dermatologinje (u ZGB) i napravila joj je ona "leptir" usta (gornja usna, ubrizgano lijevo i desno ali ne i u sredinu i ne u donju usnu) i bila je očajna. Srećom pa je restilan bio u pitanju pa se već dobro razgradio ali moj je zaključak da ta žena mrtve veze nema.
Kada bih išla na fillere (nikad se ne bih odlučila na trajne) išla bih kod dobrog estetskog kirurga, dobro mu objasnila što želim da sluuučajno ne ispadnem kao većina koje hodaju po Zgb = punjene lignje look.
I MED mogu preporučiti jer znam koju edukaciju i iskustvo su prošli (Dr. Milenović) a znam da imaju i visoke estetske kriterije.
Za Osijek mogu dati preporuku na PP.

Calandre
20.11.2011., 11:05
A za botox koji je Glumičić preporučio: mislim da je dao dobru preporuku jer se radilo o čelu. Filler bi popunio boru ali ne bi isključio mimiku. Botoxom bi se umrtvio mišić i bora bi se sama izgladila. Naravno, sporije nego fillerom, jer filler bi ju odmah popunio ali je botox dugotrajniji rezultat za čelo.

(d)evil
20.11.2011., 12:13
moze malo vise o iskustvu dr. milenovica i edukaciji?
ta klinika je nedavno otvorena pa ce svaka informacija dobro doci ;)

Calandre
20.11.2011., 12:34
Može, naravno. Klinika je otvorena nedavno ali su to sve liječnici s izvrsnom edukacijom i iskustvom.
Dr. Milenović je specijalist maksilofacijalne kirurgije (dakle, česljusti, glave i vrata) a završava i subspecijalizaciju iz plastične i rekonstruktivne kirurgije glave i vrata (možda je i gotov sa subspecijalizacijom, nisam ziher).
Radi u KBC Dubrava godinama kao kirurg, educira se po svijetu, stalno je na tečajevima koje organiziraju najbolji plastičari u USA i dr. Radi i pionirske poduhvate koji kod nas još nisu nikada izvedeni: dječaku koji se rodio bez uha "uzgojio" je uho.
A i docent je na stomatološkom fakultetu. Ako se dobro sjećam, bio je izvrstan student. Uguglaj malo ;)
Ako bih se ikom prepustila u ruke (noževe i igle bolje reći :D ) onda bi to bio on.

Calandre
20.11.2011., 12:41
I da: neće sigurno napraviti karikaturu od tebe. Ima mjere, zna posao, ima ukusa.

marrai
20.11.2011., 12:55
kao većina koje hodaju po Zgb = punjene lignje look.

:rofl:

(d)evil
20.11.2011., 13:29
Može, naravno. Klinika je otvorena nedavno ali su to sve liječnici s izvrsnom edukacijom i iskustvom.
Dr. Milenović je specijalist maksilofacijalne kirurgije (dakle, česljusti, glave i vrata) a završava i subspecijalizaciju iz plastične i rekonstruktivne kirurgije glave i vrata (možda je i gotov sa subspecijalizacijom, nisam ziher).
Radi u KBC Dubrava godinama kao kirurg, educira se po svijetu, stalno je na tečajevima koje organiziraju najbolji plastičari u USA i dr. Radi i pionirske poduhvate koji kod nas još nisu nikada izvedeni: dječaku koji se rodio bez uha "uzgojio" je uho.
A i docent je na stomatološkom fakultetu. Ako se dobro sjećam, bio je izvrstan student. Uguglaj malo ;)
Ako bih se ikom prepustila u ruke (noževe i igle bolje reći :D ) onda bi to bio on.

to sve znam, nije problem googlati ali i dalje ne znam zasto bi on bio najbolji za usne posto sam sigurna da aquamid/juvederm/restylan ne ubrizgavaju na maksilofacijalnom odjelu kbd ;)
tamo se ipak bave ozbiljnim problemima (tumori glave i vrata).
molim da se ovo ne shvati kao provokacija jer doista nije, citala sam clanak u novinama
gdje je pisao o restylanu i doktor djeluje vrlo ozbiljno ( a i zgodan je ;))
ono sto mene zanima je broj- koliko puta je on to napravio.
vecina hvali ostojica i kod njega idu masovno...
nije li bolji izbor netko tko je isti zahvat napravio puno puta prije...?

Calandre
20.11.2011., 13:50
Mislim da je dovoljan podatak da ga je tvrtka Restylane odabrala kao svojeg edukatora za HR. Dovoljno?

Ostojića (Duje Ostojić?) su svojevremeno rastezali po medijima jer se vucarao po sudu radi ozbiljnih optužbi dok se radilo sa silikonima. Ubrizgavao je silikona koliko bi pacijentica tražila a ne koliko bi to zdrav razum dozvoljavao. I da, zabranjene supstance je ubrizgavao evo ti link pa pogleč malo ;)
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20041216/temedana01.asp

Sjećam ga se iz tih intervjua, tip je kompletna budaletina. Ne znam tko mu dade ikakvu licencu.
A i likom mi ne ulijeva ni malo povjerenja.

edit: ne tvrdim da je dr.Milenović "najbolji" nego da ja vjerujem u njegovu edukaciju i iskustvo. Ubrizgao je sigurno više Restilana od amatera Ostojića (kad već spominješ Ostojića). Ovo je moje mišljenje, sjećam se Ostojića iz tih intervjua i za mene je takav posao kakav je on radio diletantizam i amaterizam. Na koncu, ona jadnica Mileusnićka si je život uzela jer ju je ovaj unakazio.

Calandre
20.11.2011., 13:59
Još da dodam: većina estetskih kirurga kod nas uopće nisu adekvatno edukacirani za zahvate koje rade.

marrai
20.11.2011., 18:49
Mislim da je dovoljan podatak da ga je tvrtka Restylane odabrala kao svojeg edukatora za HR. Dovoljno?

Restylane nije tvrtka nego proizvod Q-Med-a.

marrai
20.11.2011., 19:05
Sjećam ga se iz tih intervjua, tip je kompletna budaletina. Ne znam tko mu dade ikakvu licencu.
.

Dr.Ostojić nema licencu ali mu zakon ne brani da radi
to što radi. Popis licenciranih plastičnih kirurga i specijalizanata plastične kirurgije u RH se može naći na stranicama HDPREK-a.

Calandre
20.11.2011., 19:27
Restylane nije tvrtka nego proizvod Q-Med-a.

Naravno, točno. Htjela sam pojednostaviti. Ali nebitno za ovo što pišemo, a pišemo o liječnicima.
Kao što sam i napisala - nisam htjela o proizvodima, oni su manje više svi slične kvalitete, bitno je kako ih se "ugrađuje".

Calandre
20.11.2011., 19:31
Dr.Ostojić nema licencu ali mu zakon ne brani da radi
to što radi. Popis licenciranih plastičnih kirurga i specijalizanata plastične kirurgije u RH se može naći na stranicama HDPREK-a.

Točno, zakoni su nam puni rupa.
Pitanje je više bilo retoričko, možda sam trebala napisati "tko mu ne uze mogućnost da radi to što radi".

Lilly blue
20.11.2011., 19:43
Točno, zakoni su nam puni rupa.
Pitanje je više bilo retoričko, možda sam trebala napisati "tko mu ne uze mogućnost da radi to što radi".

znaš li kako radi dr. Ante Munitić?

Martina1979
26.11.2011., 22:13
Masnice sam imala samo na usnama, na obrazu i bradi manju (točno gdje je bio ubod injekcijom). Trajale su 5-7 dana.
Otekline su trajale duže. Dakle, ono što vam kažu u startu da je riječ o 4 dana - istina je. U ta 4 dana stvarno izgledate natečeno i tek nakon 4 dana možete zakamuflirani izići u svijet.
Željela bih napomenuti da potpuno splašnjavanje oteklina prestaje minimalno nakon 12 dana (recimo da sam ja sa mjesec dana izgledala potpuno prirodno). Nije riječ o jakoj natečenosti, ali svakako je ona prisutna uz osjećaj utrnutosti.

Nešto na što ja nisam naišla na internetu prije povećanja, a vrijedno je spomena: neka slova nisam mogla u samom početku jasno izgovoriti (č, ć, š...).

Također, postupak nije bezbolan. Znači ubodi u lice svakako bole, neki manje, neki dooosta više. Ne sjećam se koliko ih je točno bilo, ali više od 6 je. Nakon uboda anestezijom i osjećaja potpunog utrnuća, ništa nisam osjećala, ali osjećaj je bio nelagodan. Trajalo je mislim sve oko pola sata. Nisam mogla pričati taj cijeli dan i stvarno sam izgledala loše nakon svih tih uboda. (Bitno je da se psihički pripremite na jako natečen izgled slijedeča 3-4 dana).

Danas sam prezadovoljna, apsolutno se ne može primjetiti povećanje i usne mi izgledaju potpuno prirodno (s time da sam imala i male i tanke usne).
Ne znam da li ću ponoviti postupak, smatram da je to stvarno previše novaca za tako kratki period. Ja imam najgušći filer (drži najduže - 10-12 mjeseci) Juvederm 4, pa je i samim time oporavak malo duže potrajao.

Za sada guštam s dobivenim rezultatom.

Sretno svim osobama koje se ohrabre, nije tako strašno, ali ipak je bitno znati sve ovo (na što mene nitko nije upozorio).

Budući da me dosta vas kontaktiralo na pp oko istog: povećanje sam radila kod Ostojića

Angor
27.11.2011., 09:10
Još da dodam: većina estetskih kirurga kod nas uopće nisu adekvatno edukacirani za zahvate koje rade.Pogledaj sve tu postove o njemu:(,imaš o kirurškom izvrtanju,nije on nikako "dobar" za to,ima tu i koja slika,ne sudite po onim slikama koje stavljaju u galeriju,sa neuspješnim zahvatima se ne hvale već te izbace iz ordinacije.:kava:

marrai
27.11.2011., 12:35

Ma ovo se ne događa nigdje osim kad Ostojića! izvini,morala sam.
Sve cure koje su u Osijeku radile sa Juv.usne nikad nisu imale ni jednu modricu na usni,a kamoli bradi i obrazima..,lagana oteklina splasne za dan-dva.
U pravilu se ne preporuča radit usne sa 4.nego 3.ili Ultra smile.
On je tebi radio veliko povećanje,nagdje dublje je nabio iglu i došlo je do prsnuća žilica zbog kojih se onda masnica proširila na bradu i obraze.
Bitno je da si zadovoljna,ovo pišem zbog cura koje će to jednog dana
željeti napraviti da znaju kako su za dva dana na poslu bez masnica i oteklina
i ne pričam napamet,jer sam radila nešto drugo na licu i nisam imala nijedan
hematom. Sve je do liječnika,što je moguće preciznijeg uboda i filera namjenjenog za određeni dio na licu.

anakonda
30.11.2011., 18:45
dal je netko mozda fillerima popunjavao bore oko ociju? iskustva?

Tajda
01.12.2011., 11:22
ok, a šta je sa operacijom nosa? sad sam gledala stranicu HDPREK-a i onih doktora koji su mi u užem izboru (uglavnom svi poznati privatnici) nema na popisu licenciranih plastičara :eek:

Calandre
01.12.2011., 13:37
znaš li kako radi dr. Ante Munitić?

Ne znam :ne zna:

Calandre
01.12.2011., 13:38
Pogledaj sve tu postove o njemu:(,imaš o kirurškom izvrtanju,nije on nikako "dobar" za to,ima tu i koja slika,ne sudite po onim slikama koje stavljaju u galeriju,sa neuspješnim zahvatima se ne hvale već te izbace iz ordinacije.:kava:

Nisam shvatila na koga se tvoj komentar odnosi? Na kojeg liječnika?
Ostojića ili?

Calandre
01.12.2011., 13:40
dal je netko mozda fillerima popunjavao bore oko ociju? iskustva?

Ovo je navodno najzahtjevnije područje za popunjavanje pa budi oprezna ako želiš popunjavati bore oko očiju :)

rzm
01.12.2011., 14:18
Da li itko ima iskustva sa trajnim silikonima za grudi?
Koja je to firma?
Znam da se vani već dugoooo sa njima radi, no ne znam kod koga bi kod nas išla, molim preporuke u ZG.
Ja imam vrlo male grudi, pa se dvoumim što i kako napraviti, ići u bolniji zahvat ispod mišića ili samo ispod kože.
Evo molim iskustva i preporuke.

Angor
01.12.2011., 14:40
Nisam shvatila na koga se tvoj komentar odnosi? Na kojeg liječnika?
Ostojića ili?Šta ti nije jasno:confused:,jedino on radi taj zahvat,pisalo je još par forumašica o kirurškom izvrtanju usana koje je on radio njihovim sestrama,prijateljicama itd,ima i slika,jesus ljudi prije nego se na nešto odlučite dajte se informirajte:eek:poslije je kasno,pročitajte sve da si ne sjebete lice:(,ipak je to lice koje vam svi gledaju,pogledaj unazad sve pa zaključi sama.:kava:

Angor
01.12.2011., 14:41
Sve cure koje su u Osijeku radile sa Juv.usne nikad nisu imale ni jednu modricu na usni,a kamoli bradi i obrazima..,lagana oteklina splasne za dan-dva.
On je tebi radio veliko povećanje,nagdje dublje je nabio iglu i došlo je do prsnuća žilica zbog kojih se onda masnica proširila na bradu i obraze.
hematom. Sve je do liječnika,što je moguće preciznijeg uboda i filera namjenjenog za određeni dio na licu.Klasika,sjebe nekog,a kad se žalite ili ne dao Bog tužite izbaci vas iz ordinacije.:rolleyes:

Martina1979
01.12.2011., 15:02
hematom. Sve je do liječnika,što je moguće preciznijeg uboda i filera namjenjenog za određeni dio na licu.

Nema uopće problema...zato i jesam napisala tko mi je radio usne...ja sam bila očito nedovoljno informirana.

Molim te koga preporučuješ u Zagrebu? Ako je problem ovdje, može i na pp...hvala ti puno.

marrai
01.12.2011., 15:16
Nema uopće problema...zato i jesam napisala tko mi je radio usne...ja sam bila očito nedovoljno informirana.

Molim te koga preporučuješ u Zagrebu? Ako je problem ovdje, može i na pp...hvala ti puno.

Ako želiš Juvederm onda dr.Ivana Nola(poliklinika Nola) jer znam da je ovlaštena
edukatorica za primjenu botoksa i Juv.filera.

Mogu ti se još raspitati za nekog drugog,pa ti javim. nema na čemu:)

marrai
01.12.2011., 15:27
Ovo je navodno najzahtjevnije područje za popunjavanje pa budi oprezna ako želiš popunjavati bore oko očiju :)

Ma jok,gledala sam. Te borice oko očiju se popune za manje od 10.min.
ide se plitko iglicom da nema čak ni crvenila,možete odmah
poslije na kavu:)
Tehnički je zahtjevnije popunit brazdu ispod podočnjaka.

anakonda
01.12.2011., 21:54
ma da? ne kuzim, sta moze poci po zlu? ili mozda nakon popunjavanja nema efekta? :confused:
Ma jok,gledala sam. Te borice oko očiju se popune za manje od 10.min.
ide se plitko iglicom da nema čak ni crvenila,možete odmah
poslije na kavu:)
Tehnički je zahtjevnije popunit brazdu ispod podočnjaka.
ja bas imam duboke bore oko ociju, one smijalice, i htjela bi ih popuniti. jel imas nekog za preporuciti u zagrebu? to sad navodno rade i oftalmolozi masovno, nudi se na onim stranicama s grupnim popustima :ne zna: htjela bi se malo raspitat prije nego se odlucim na taj zahvat.

marrai
01.12.2011., 22:29
ja bas imam duboke bore oko ociju, one smijalice, i htjela bi ih popuniti. jel imas nekog za preporuciti u zagrebu? to sad navodno rade i oftalmolozi masovno, nudi se na onim stranicama s grupnim popustima :ne zna: htjela bi se malo raspitat prije nego se odlucim na taj zahvat.

Raspitaj se za dr.Nikolu Milojevića,i dr.Nola (spomenula sam već zašto baš ona) njih dvoje su što se Zagreba tiče
sigrurno među boljima na području anti-aging medicine.

Calandre
01.12.2011., 22:55
Šta ti nije jasno:confused:,jedino on radi taj zahvat,pisalo je još par forumašica o kirurškom izvrtanju usana koje je on radio njihovim sestrama,prijateljicama itd,ima i slika,jesus ljudi prije nego se na nešto odlučite dajte se informirajte:eek:poslije je kasno,pročitajte sve da si ne sjebete lice:(,ipak je to lice koje vam svi gledaju,pogledaj unazad sve pa zaključi sama.:kava:

aha, i mislila sam da se odnosi na njega. Kao što rekoh - od sveg što sam čitala o njemu i gledala na TV-u o njegovim uratcima a nisam stručnjak mogu samo zaključiti - tip je potpuni diletant. Ne bih kod njega ni da sam na teškim drogama.

Sunnyday:)
02.12.2011., 19:20
[QUOTE=rzm;36983495]Da li itko ima iskustva sa trajnim silikonima za grudi?
Koja je to firma?
Znam da se vani već dugoooo sa njima radi, no ne znam kod koga bi kod nas išla, molim preporuke u ZG.
Ja imam vrlo male grudi, pa se dvoumim što i kako napraviti, ići u bolniji zahvat ispod mišića ili samo ispod kože.
Evo molim iskustva i preporuke.[/QUOTE
To pitanje postavi na ovoj temi :)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=241763

coala
12.12.2011., 21:43
Nisam čitala ranije postove, ali me zanima zna li netko za nekakvog dr. Karla (ne znam prezime) koji radi kao plastičar u KBC Dubrava?

kakozašto?!
27.12.2011., 18:32
Naravno da se stavljaju,haha koji lik pa mogao je reći kad si već otišla po savjet... botox da, u slučaju ako prečesto radiš istu mimiku kojom se bora produbljuje i treba blokirat "taj tvoj rad mrštenja":)
filer-popunit će ju istog trena i nećeš dobit zategnut izgled kao kod botox-a ...uglavnom ništa od toga nije trajno.

Molim te,ako mi možeš poslati na PP informacije za Osijek:)?

marrai
28.12.2011., 12:24
Molim te,ako mi možeš poslati na PP informacije za Osijek:)?

Zadovoljstvo mi je da ti mogu pomoći savjetom i svima drugima.
U novootvorenoj Poliklinici Zeus-Vinkovci možete obaviti besplatne konzultacije
u vezi botoxa,povećanja usana,popunjavanja bora i ostalih tretmana iz anti-age medicine a pored svega što se nudi otvoren je i prvi kamp za mršavljenje u Hr.
U sklopu poliklinike je i High Care centar njemačkog brenda Weyergans.

Lola 27
16.01.2012., 20:54
Malo čitamove vaše postove i ako želite da vam se napravi kako treba odite u inozenstvo.Moja prijateljica je pred dve godine na netu našla doktora Rey koji ima ordinaciju na Beverly Hillsu i kojeg je vidjela na tv.Našla je njegovu stranicu na netu poslala meil rekla od kud je itd poslao joj je info .Htijela je povećat grudi ,napravit rinoplastiju tj operaciju nosa i uklonit podočnjake.Uglavnom sve skupa ju je došlo 30 tisuća kn ,avionska karta ,operacije ,postoperatvivni pregled itd.Ona je super zadovoljna sa njime kaže da je jako profesionalan suosjećajan sve objasni itd.Znam da je Amerika daleko ali za tu sumu ja bih otišla tamo ako bi željela neku operaciju napravit.Tu kod nas valja sam Dr Zambeli a on je dosta skup.