PDA

View Full Version : Čajevi

stranice : [1] 2

tiz
17.07.2008., 10:18
Ne znam gdje bih ovo smjestila pa sam otovrila eto novi topic :rolleyes:

Imam nekoliko pitanja, vezanih uz caj caj od koprive kojeg pijem
1.susenu koprivu sam kupila na placi jel to ok?
2. caj radim tako da zavrem 2dcl vode i njome prelijem zlicicu koprive, pustim da ostoji min pokriveno, zatim procijedim i popijem cim se ohladi toliko da ga se moze piti, no na stranicama "vasezdravlje" sam procitala da se kopriva mora prokuhat 15min inace moze ostetiti bubrege??
3. Cak pijem ujutro i popodne po 2dcl, dali je to previse?

Hvala

Maslina
19.07.2008., 19:14
Što si uzela? Listove ili korijen? Prvi put čujem za ovo kuhanje od 15 minuta. U knjizi Marije Treben za koprivu piše da se treba samo popariti i kratko ostaviti da stoji. Ja isto tako pripremam sušene listove. Nijedan biljni čaj se ne preporuča piti svakodnevno duže vremena. Nakon nekog vremena jednostavno napraviš pauzu.

tiz
20.07.2008., 15:34
Kupila sam suhu koprivu, pila sam ju mjesec dana, pa napravila pauzu od 20-tak dana, i sad ju eto opet pijem. Pijem jedan dan samo ujutro i drugi dan ujutro i popodne :confused:

Maslina
22.07.2008., 13:39
Mislim da ti od toga neće biti ništa. Osim što ćeš dosta piškiti :D

tiz
23.07.2008., 06:59
OK, to nije problem :rofl:

Mislim da ti od toga neće biti ništa. Osim što ćeš dosta piškiti :D

AurelijaB.
23.07.2008., 23:25
Ispravno praviš čaj i ne piješ ga previše.Čaja od koprive se može popiti i do 2l dnevno ali ne dulje od mjesec dana.Lijepo se pročisti krv.

ovchica
24.07.2008., 10:30
Ima čaja od koprive (list), preslice i stolisnika kupiti u apoteci Četiri lista (onoj na jarunskom placu) u paketima od pol kile i koštaju oko 20 kuna. Meni je tak isplativije jer pijem puno čajeka.

AurelijaB.
25.07.2008., 13:03
To je super cijena.
Ja obično sama berem bilje i sušim ali ako nekog bilja nema okolo, moram kupiti.Vidim da je u ljekarnama najskuplje pa kupujem na net-u.
Najpovoljnije za koprivu što sam našla je 0.5 kg po 26,00 kn.

pic
27.07.2008., 11:55
a di kupujes?

AurelijaB.
28.07.2008., 22:38
Progooglaj, ne bih željela reklamirati.Upiši eterična ulja.Oni obično prodaju i ljekovito bilje.

jasmine
31.07.2008., 15:58
a gdje kupiti i koji bijeli caj i da li on bolji od zelenog za poticanje i ubrzavanje metabolizma?

AurelijaB.
31.07.2008., 22:26
Bijeli čaj je nešto sada u modi.Kažu da je bolji od zelenog.
Ali za poticanje metabolizma ima puno drugih načina i drugih biljnih čajeva.
Evo nekoliko savjeta:

1.Čaša mlačne vode ujutro natašte.Tu naviku sačuvati za cijeli život!(Još bolje je mineralna voda bogata magnezijem.)
2.Kiselo mlijeko sa samljevenim sjemenkama lana.Nekoliko žlica lanenih sjemenki pojesti uz obrok svaki dan.
3.Šalica čaja od koprive natašte i tijekom dana nekoliko šalica istog čaja.
4.Prehrana bogata voćem i povrćem (sa puno vlakana )
5.Suhe šljive i smokve, to je već odavna poznato.

Čajeve kupovati u biljnim ljekarnama.Tamo imaju i već gotove mješavine za pospješivanje metabolizma.Ali na njih se bolje ne navikavati.

jasmine
01.08.2008., 10:47
Bijeli čaj je nešto sada u modi.Kažu da je bolji od zelenog.
Ali za poticanje metabolizma ima puno drugih načina i drugih biljnih čajeva.
Evo nekoliko savjeta:

1.Čaša mlačne vode ujutro natašte.Tu naviku sačuvati za cijeli život!(Još bolje je mineralna voda bogata magnezijem.)
2.Kiselo mlijeko sa samljevenim sjemenkama lana.Nekoliko žlica lanenih sjemenki pojesti uz obrok svaki dan.
3.Šalica čaja od koprive natašte i tijekom dana nekoliko šalica istog čaja.
4.Prehrana bogata voćem i povrćem (sa puno vlakana )
5.Suhe šljive i smokve, to je već odavna poznato.

Čajeve kupovati u biljnim ljekarnama.Tamo imaju i već gotove mješavine za pospješivanje metabolizma.Ali na njih se bolje ne navikavati.
hvala ti na odgovoru,neke stvari vec koristim i pijem svako jutro na taste vodu,pila sam i zeleni caj ali mi imaprejak okus pa sam mislila malo probati sa bijelim iako neznam kakav je on u odnosu na zeleni,al probat cu :)

anell
01.08.2008., 12:30
hvala ti na odgovoru,neke stvari vec koristim i pijem svako jutro na taste vodu,pila sam i zeleni caj ali mi imaprejak okus pa sam mislila malo probati sa bijelim iako neznam kakav je on u odnosu na zeleni,al probat cu :)

bijeli čaj ima puuuno blaži okus od zelenog. meni je super, zeleni mi nije baš nešto. imaš veliki izbor čajeva u Kući zelenog čaja, imaš njihovu stranicu i sve ljepo opisano. malo je skuplje nego filter vrećice, ali ga i treba manje.:mig:

An@1
17.09.2008., 09:51
Kupila sam suhu koprivu, pila sam ju mjesec dana, pa napravila pauzu od 20-tak dana, i sad ju eto opet pijem. Pijem jedan dan samo ujutro i drugi dan ujutro i popodne :confused:

Jel to piješ zbog neke bolesti ili tek tako?

hyperactive_anki
21.09.2008., 22:21
Je li vi vjerujete čajevima koji nam dolaze u vrećicama?
Sve mi se čini da je to samo aroma i to je to...

phyto
23.09.2008., 15:38
Je li vi vjerujete čajevima koji nam dolaze u vrećicama?
Sve mi se čini da je to samo aroma i to je to...

Ne, to je u pravilu šrot,a pored toga iznimno slabo dozirani šrot.

hyperactive_anki
23.09.2008., 16:28
i ja to mislim.
GDJE se kriju PRAVI čajevi????
(osim u vlastitom trčkaranju po proplancima)

phyto
23.09.2008., 16:32
i ja to mislim.

Ja imam dosta povjerenja u Jan Spider (Herbarium).
I Suban ima dobre čajeve,a ako trebaš zeleni i bijeli čaj zaputi se u kuću zelenog čaja.

hyperactive_anki
23.09.2008., 19:09
Sve što si naveo - gdje se može kupiti?
Nemoj mi reći da ima samo u ZG i izvan RH :D

hyperactive_anki
23.09.2008., 19:10
u kuću zelenog čaja.

pobogu što je to? :rofl::cerek:

Nefertita
23.09.2008., 21:41
Zanima me ima li neko iskustva s čajem od matičnjaka?

Kupila sam ga jučer u apoteci. Zanima me koliko ga smijem na dan popiti?

Stribor iz Cedrusa mi je savjetovao za sina 2 šalice dnevno i toga ću se pridržavati. (ima cerebralnu paralizu-tetrapareza spasticitet) Zaboravila sam pitati koliko često ga ja mogu koristiti.:rolleyes:

phyto
23.09.2008., 21:45
Sve što si naveo - gdje se može kupiti?
Nemoj mi reći da ima samo u ZG i izvan RH :D

Evo Herbarium: ovdje (http://www.herbarium.hr/default.asp?hr,herbarium-u-vasem-gradu)
Vidio sam neke njihove čajeve u Getro-u i Pevecu.

Subana obično ima u svim bolje opremljenim biljnim ljekarnama i u Bio&Bio (http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=30) dućanima.

Kuća zelenog čaja: ovdje (http://www.kucazelenogcaja.com/index.php?um=3)
Zeleni čaj u Splitu-po sredini Bosanske ulice

phyto
23.09.2008., 21:49
Zanima me ima li neko iskustva s čajem od matičnjaka?
Kupila sam ga jučer u apoteci. Zanima me koliko ga smijem na dan popiti?

Čaj se pije triput dnevno spravljen od 3g suhe droge (2 čajne žličice matičnjaka).

hyperactive_anki
23.09.2008., 21:52
Evo Herbarium: ovdje (http://www.herbarium.hr/default.asp?hr,herbarium-u-vasem-gradu)
Vidio sam neke njihove čajeve u Getro-u i Pevecu.

Subana obično ima u svim bolje opremljenim biljnim ljekarnama i u Bio&Bio (http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=30) dućanima.

Kuća zelenog čaja: ovdje (http://www.kucazelenogcaja.com/index.php?um=3)
Zeleni čaj u Splitu-po sredini Bosanske ulice

Puno ti hvala na pomoći.
Ovo "kuća zelenog čaja" me konstantno asocira na kuću letećih bodeža :lol::lol:

danas sam kupila koprivu od biofarma - je li to što valja?

Nefertita
23.09.2008., 21:53
Hvala na brzom odgovoru phyto:)

Čaj od matičnjaka mi je toliko fini da mi je žao što ga nemogu piti cijeli dan.

Nefertita
23.09.2008., 21:55
[QUOTE=danas sam kupila koprivu od biofarma - je li to što valja?[/QUOTE]

Probala sam i biofarm i suban. Moja je preporuka suban :mig:

Pera_zg
26.09.2008., 12:46
Vezano za zeleni čaj; kupujem ga u Čajoteci (zeleni čaj gunpowder, u rinfuzi) i nakon što ga popijem u šalici ostaju tamne mrlje ili ako po stolu kapnem, ista stvar. Dal netko zna da li je to normalno ili su to neke umjetne boje "ubacili" u čaj

Špičasta*
26.09.2008., 17:58
To ti je kao da pitaš ima li umjetnih boja u cikli ili borovnici. Čajem se čak može nijansirati i kosa, ja sam jedan ručni rad (čipku) pobojala čajem jer je bila bijela, a ja sam htjela onako "patiniranu" boju:D. Neke prirodne boje su čak i jače i trajnije od sintetičkih (sjeti se slikarija na zidovima pećina).:mig: Dakle, da ne duljim: čajevi imaju svoju boju, pogotovo crni.

simple mind
26.09.2008., 21:03
Vezano za zeleni čaj; kupujem ga u Čajoteci (zeleni čaj gunpowder, u rinfuzi) i nakon što ga popijem u šalici ostaju tamne mrlje ili ako po stolu kapnem, ista stvar. Dal netko zna da li je to normalno ili su to neke umjetne boje "ubacili" u čaj

a zašto bi netko ubacivao umjetne boje u čaj?! :eek:

aha, možda netko tko je u dogovoru s proizvođačem deterdženata? :lol:

nuka
26.09.2008., 21:29
Pozdrav svima, evo ja sam nova na Prirodnoj i imam jedno pitanjce: imam 100 g. čaja od korijena sladića. Šta s njim da radim?

Pera_zg
28.09.2008., 21:24
[QUOTE=simple mind;16240593]a zašto bi netko ubacivao umjetne boje u čaj?! :eek:

Pa zato da bude privlacniji potrošačima. Pa jesi ikad vidio/vidjela kad u vrucu vodu ubacis caj u vrecici npr.od brusnice. Boja iscuri istog trena, a čisto sumnjam da je to prirodna boja od brusnice, pogotovo kad se uzme u obzir da ti cajevi sadrze samo 1% ili nesto malo vise te biljke od kojeg su napravljeni.

simple mind
29.09.2008., 07:34
Pa zato da bude privlacniji potrošačima. Pa jesi ikad vidio/vidjela kad u vrucu vodu ubacis caj u vrecici npr.od brusnice. Boja iscuri istog trena, a čisto sumnjam da je to prirodna boja od brusnice, pogotovo kad se uzme u obzir da ti cajevi sadrze samo 1% ili nesto malo vise te biljke od kojeg su napravljeni.

učinilo mi se da govoriš o zelenom čaju iz čajoteke,a ne o smeću iz filter vrećica......
inače, boja iz čaja od brusnice (iz filter vrećica) najvjerojatnije potječe od šipka ili hibiskusa (ovisno o sastavu), ne mora ni ta boja biti umjetna

Merlina
29.09.2008., 09:59
Navodno je najkvalitetniji japanski zeleni čaj, kojeg opet navodno ima za kupiti u Bio i bio.

phyto
29.09.2008., 18:08
Ni u komercijalnom čaju od šipka boja ne potječe od šipka već od hibiskusa jer se pigmenti iz šipka (karotenoidi) ne mogu ekstrahirati u 10-15 minuta (kako se infuz/čaj obično spravlja)...

milenka
30.09.2008., 13:37
postoje i biljni čajevi Holyplant (JGL) u DM-u imaju i zeleni ali ne znam kakav je. Pila sam sljezov prošle zime kad sam bila bolesna.

dalmatinka007
01.12.2008., 08:30
ima li ko iskustva sa macuhicom?

pic
01.12.2008., 09:20
da, ja, vec sam napisal. katastrofa:mad:

atari
09.01.2009., 21:43
na koji točno način mogu pomiješati čaj od mačuhice i preslice, s obzirom na to da se moraju različito spravljati..? planirala sam nakon što voda zavrije dodati preslicu i pustiti je da kuha još 5min, pa ugasiti vatru, dodati mačuhicu i pustiti da sve skupa odstoji 10ak minuta. mogu li tako? i je li mi uopće pametno miješati ta dva čaja?

ispričavam se ako je negdje već bilo govora konkretno o tome, nisam uspjela naći. :kukuc:

phyto
10.01.2009., 01:11
Staviš preslicu u hladnu vodu, kuhaš dok ne zavrije i potom još 5 minuta, skineš s vatre te dodaš maćuhicu i pustiš da poklopljeno odstoji još 10-15min.

Ne vidim razloga zašto ne bi mogla miješati ta dva čaja.
S preslicom operzno ukoliko imaš teža oštećenja bubrega ili ako imaš akutnu upalu bubrega.

atari
10.01.2009., 10:44
hvala puno :)

pretpostavljam da nisu toliko bitne minorne razlike u količini, ali ako na 250ml vode stavljam jednu jušnu žlicu jedne vrste čaja, znači li to da ako miješam dva čaja, moram staviti pola žlice jednog i pola žlice drugog, ili po jednu žlicu od svakog? :confused:

phyto
10.01.2009., 14:09
Pola žlice jednog, pola drugog ili povećaš količinu vode na cca 400ml (količina vode je bitna jer u slučaju čajeva voda je jedino otapalo).

atari
10.01.2009., 15:24
ups :D danas sam popila dva puta po 250ml sa punom žlicom jednog i drugog. :hekla:

navečer nastavljam kak treba. thanks

pic
15.01.2009., 23:54
oci su mi sad uspavane, umorne..
bil sam na koncertu, sve puno dima, i to ima svoj udio valjda
al koje su stvari najbolje za njegu samih očiju?
gugl kaže vidac :) al ako postoje jos neke stvari.. da su lakse za nabavit pa si recimo sam smuckam kombinaciju od par vrsta cajeva koje si metnem u neku posudu pa po potrebi skuham i napravim oblog (il neko drugo rijesenje?)
kolko čajevi obicno imaju rok trajanja?
inace ih kupujem u ducanu koji narucuje od biovege..

Nefertita
16.01.2009., 11:58
gugl kaže vidac :) al ako postoje jos neke stvari.. da su lakse za nabavit pa si recimo sam smuckam kombinaciju od par vrsta cajeva koje si metnem u neku posudu pa po potrebi skuham i napravim oblog (il neko drugo rijesenje?)

Oblog za oči od kadulje
Za razliku od kamilice ona ne isušuje oči. Preporuča se za preumorne oči te pri upali spojnica. Takvi oblozi također djeluju protiv nastanka bora.
1/4 l vode
1 jušna žlica kadulje
Kadulju prelijte kipučom vodom i ostavite da odstoji 10min. Pažljivo ocjedite pa blazice ili tkaninu natopite i prekrijte oči.

Možda da probaš s tim čajem.

pic
16.01.2009., 19:03
thx budem probal durgi put, sad je nemam doma vise..
al kako me sad groznica pere, zima mi je a grijanje pojačano totalka + imam pidzamu i gore trenirku.. nis mi se ne da (ne smrcam, ni kasalj..)
guglam, piše čaj od maslačka, hladan, pomaze.. al ni to nemam doma grrr
dmoram se opskrbit za sljedecu uzbunu..

phyto
16.01.2009., 19:21

Od čajeva vidac i kamilica.Uvijek svježe spravljeni, a oblozi se stavljaju mlaki na zatvorene oči.

Od hidrolata kamilica i mirta cineol su odlični za umorne i nadražene oči. Blazinica se natopi hidrolatom i koristi se kao oblog na zatvorenim očima.

Silajn
17.01.2009., 07:13
Nakon dva dana pijenja čaja od korjena čička pozlilo mi je ko psu, povraćanje, proljev, čak i temperatura. Ozdravila sam za cca 12 sati.
Može li to imat ikakve veze s čajem? Naime, ja i dragi smo sve isto jeli, njemu nije bilo niš, tak da mislim da se nisam otrovala hranom, inače nemam nikakvih problema sa želucem, a čaj sam počela piti da mi se ten pročisti :ne zna:

phyto
17.01.2009., 16:06
Nakon dva dana pijenja čaja od korjena čička pozlilo mi je ko psu, povraćanje, proljev, čak i temperatura. Ozdravila sam za cca 12 sati.
Može li to imat ikakve veze s čajem? Naime, ja i dragi smo sve isto jeli, njemu nije bilo niš, tak da mislim da se nisam otrovala hranom, inače nemam nikakvih problema sa želucem, a čaj sam počela piti da mi se ten pročisti :ne zna:

Pa povraćanje i mučnina možda ako si osjetljiva na okus i miris jer je nekako generalni zaključak da je čičak jednostavno odvratan.

Al proljev se u takvo što ne uklapa, da je alergijska reakcija u pitanju možda, al vjerojatno i neki drugi simptomi bi se javili (oticanje, osip, svrbež kože...)??

Najvjerojatnije si pokupila neku virozu:ne zna:

Silajn
17.01.2009., 22:06
Najvjerojatnije si pokupila neku virozu:ne zna:

A bit će da jesam. Srećom, nije dugo trajalo :)

Usput, meni čičak uopće nije odvratan :ne zna: Maćuhica jest :zubo:

chimavizza
18.01.2009., 13:51
koliko se dugo smije piti čaj od korijena čička bez prekida? :)

Starleta
18.01.2009., 19:02
evo jedan zanimljiv članak o čičku
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1209/

možeš tu pogledato dok ti Phyto ne odgovori:top:

atari
18.01.2009., 23:47
možda je glupo pitanje, ali svejedno moram pitati :D
započela sam kuru s mješavinom preslice i mačuhice, danas je točno tjedan dana od kad sam počela.. zanima me mogu li nastaviti kuru od 3 tjedna tako da od sutra nastavim piti mješavinu preslice i čička? :angeleye:

phyto
19.01.2009., 14:15
koliko se dugo smije piti čaj od korijena čička bez prekida? :)

Mjesec dana.

phyto
19.01.2009., 14:18
možda je glupo pitanje, ali svejedno moram pitati :D
započela sam kuru s mješavinom preslice i mačuhice, danas je točno tjedan dana od kad sam počela.. zanima me mogu li nastaviti kuru od 3 tjedna tako da od sutra nastavim piti mješavinu preslice i čička? :angeleye:

U principu ne, al tko će te spriječiti.:D
Svaku kuru od 3-4 tjedna bi trebalo dovesti do kraja s biljkom kojom si kuru i započela...
Naravno, ništa nažao ti se neće dogoditi, ako nastaviš s čičkom.

atari
19.01.2009., 21:32
ah, onda dobro da je na eci peci pec u biofarmu ispala mačuhica :D :D
thanks

zapravo sam poželjela čičak, jer je on ''jači'' od mačuhice u čišćenju (barem sam tako dobila dojam), a pošto kombiniram s preslicom nekako imam grižnju savijesti da mi je to preblago sve skupa :o
(nije li?)

chimavizza
19.01.2009., 21:39
Mjesec dana.
hvala vam

đizs :confused:, ja po naputku homeopata pijem već treći mjesec bez prestanka. jel ima kakvo štetno djelovanje ako se pije tako dugo?

phyto
20.01.2009., 00:39
hvala vam

đizs :confused:, ja po naputku homeopata pijem već treći mjesec bez prestanka. jel ima kakvo štetno djelovanje ako se pije tako dugo?

Čičak se može piti duže, ako za to postoji potreba (koristi se i kod jetrenih problema, slabog apetita, kao blagi diuretik...), ali za potrebe "čišćenja" kože kura od mjesec dana (koja se može ponoviti) se smatra dovoljno dug period da čičak ostvari efekt...
Na podatke o štetnom djelovanju čička nakon duže upotrebe nisam naišao.

pic
20.01.2009., 11:20
dal kadulja i vidac, isusuju, hidratiziraju il neutrlalno? thx
(di trazit takve informacije? (a da ne upisujem u google ' kadulja isušuje' pa gledat dal ima kakvih rezultata))

+ kolko dugo se kadulja moze koristit kao vodica za usta
+ ak se mucka ona u ustima navecer, moze li se ista kadulja sljedece jutro opet upotrijebit malcice zagrijana?

phyto
20.01.2009., 18:22
dal kadulja i vidac, isusuju, hidratiziraju il neutrlalno? thx
(di trazit takve informacije? (a da ne upisujem u google ' kadulja isušuje' pa gledat dal ima kakvih rezultata))

+ kolko dugo se kadulja moze koristit kao vodica za usta

Kadulja najviše isušuje i steže poradi tanina i uopće ne preporučam čaj od kadulje na oko.
Kamilica je najugodnija...
Sve što nije izotonizirano, nema dodane ovlaživače, nije podesne ph vrijednosti može isušivati, ali neće isušiti oko, ako direktno ne kapaš u oko (što uostalom i ne smiješ) već kožu.

Kadulja se može koristiti jako dugo kao vodica za usta (često je sastojak i komercijalnih vodica za usta).

+ ak se mucka ona u ustima navecer, moze li se ista kadulja sljedece jutro opet upotrijebit malcice zagrijana?
Ne može

chimavizza
21.01.2009., 17:11
Čičak se može piti duže, ako za to postoji potreba (koristi se i kod jetrenih problema, slabog apetita, kao blagi diuretik...), ali za potrebe "čišćenja" kože kura od mjesec dana (koja se može ponoviti) se smatra dovoljno dug period da čičak ostvari efekt...
Na podatke o štetnom djelovanju čička nakon duže upotrebe nisam naišao.

hvala ti, srce si :top:

i da..meni uopće nije tako odvratan za piti....sve je stvar navike :)

7poem
22.01.2009., 08:57
koji čaj bi preporučili za jako iziritiran želudac? radi se o anesteziji od operacije!

atari
22.01.2009., 10:33
na par mjesta sam pročitala kako se kuru čajevima preporuča započeti s čičkom (prva tri tjedna) a završiti maćuhicom (zadnja tri tjedna).
a kako sam ja s foruma dobila dojam da je dovoljno izabrati ili čičak ili maćuhicu (ovisno o stanju kože), zanima me hoće li sama maćuhica (u kombinaciji s preslicom) imati dovoljni učinak, i mogu li, ako bude potrebno, nastaviti s čičkom kad završim s maćuhicom? :misli:

schnuckelina
27.01.2009., 13:11
...hej, molim vas, ne znam gdje da pitam, gdje mogu kupiti kadulju, crni slijez i jaglac? biljnim drogerijama?

ugl, inace trosim alnaturine cajeve.

phyto
27.01.2009., 13:28
Biljne ljekarne, trgovine zdrave hrane...

schnuckelina
27.01.2009., 13:29
hvala:)

Anrob
05.02.2009., 20:59
Pitanje zbog lica, prekrasnog punog kvrga i nekih definitivno nenormalnih akni uz dodatak flekova, koji čaj bi mi preporučili, koliko često i koliko dugo da ga pijem?

Pročitala sam sve za čičak, ali ipak bi voljela još jednom čuti mišljenja, nadam se da se ne ljutite!:cerek:

philemon
05.02.2009., 22:30
Pitanje zbog lica, prekrasnog punog kvrga i nekih definitivno nenormalnih akni uz dodatak flekova, koji čaj bi mi preporučili, koliko često i koliko dugo da ga pijem?

Pročitala sam sve za čičak, ali ipak bi voljela još jednom čuti mišljenja, nadam se da se ne ljutite!:cerek:

Probaj, nećeš pogriješiti.:mig: Meni je čičak dosta pomogao, vjerujem da će i tebi isto.:) Ja ga trenutačno pijem i za sada mi je ok, nadam se i daljnem poboljšanju.

Anrob
05.02.2009., 22:39
Probaj, nećeš pogriješiti.:mig: Meni je čičak dosta pomogao, vjerujem da će i tebi isto.:) Ja ga trenutačno pijem i za sada mi je ok, nadam se i daljnem poboljšanju.

Hvala! Ma luda sam više od svega da ni sama ne znam više šta da radim, a ovo mi se nekek čini ok i zdravo.
A ovak uz to možda neki čajić kao antioksidans?

philemon
05.02.2009., 23:06
Hvala! Ma luda sam više od svega da ni sama ne znam više šta da radim, a ovo mi se nekek čini ok i zdravo.
A ovak uz to možda neki čajić kao antioksidans?

Ako ti se da toliko čaja kuhati samo daj, koliko ja znam najbolji je zeleni i bijeli.:D

Anrob
05.02.2009., 23:10
Ako ti se da toliko čaja kuhati samo daj, koliko ja znam najbolji je zeleni i bijeli.:D

Za zeleni i bijeli sam i samam mislila, možda i trputac ne bi bio loš, ali imam povjerenja nekak malo više kad mi još netko to kaže!:top:

hyperactive_anki
06.02.2009., 12:51
ja više ne vjerujem nijednom čaju iz dućana. koji god on bio.

Anrob
06.02.2009., 21:12
ja više ne vjerujem nijednom čaju iz dućana. koji god on bio.

Što? Mislim kužim zašto tako misliš, ali reci gdje onda nabavljaš čajeve i kakva si točno iskustva imala s čajevima iz dućana?

hyperactive_anki
06.02.2009., 21:53
Imam osjećaj da pijem čistu aromu nečeg... najprije nas zavaravau sa imenom (tipa borovnica a unutra 1% borovnice).

Jos mi se najbolji pokazao Alnatura iz DM-a.

Inače idem u pohode Kući zelenog čaja, a jednom sam kupila od Subana ali mi se ukus nije svidio.

atari
07.02.2009., 18:19
je li se čičak spravlja tako da ga se stavi u hladnu vodu, pa onda kuha još 10min nakon što voda zavrije, ili se stavlja tek kad voda zavrije?
naišla sam na puno različitih načina spravljanja na internetu pa više ne znam koji je ispravan :confused:

zelena sara
09.02.2009., 21:54
je li se čičak spravlja tako da ga se stavi u hladnu vodu, pa onda kuha još 10min nakon što voda zavrije, ili se stavlja tek kad voda zavrije?
naišla sam na puno različitih načina spravljanja na internetu pa više ne znam koji je ispravan :confused:

imaš više puta napisano na ovom forumu prirodna kozmetika: traži čičak u podforumu

7poem
11.02.2009., 09:10
bok
ja sam se prije godinu dana zaljubila u čajeve u rinfuzi, njihov okus me je jednostavno očarao, samo njihovo pripremanje treba pretvoriti u mali ritual opuštanja i to mi je super!
vidim da svi pišete o čičku a meni je žena u ljekarni preporučila sikavicu, može li netko napisati nešto više o njemu?

Anrob
12.02.2009., 20:53
Ljudi koji caj bi mi mogo ubrzat metabolizam? Moj ne da slabo radi, moj je na godisnjem i to mi ide vec na zivce!!!!

hyperactive_anki
12.02.2009., 21:25
bok
ja sam se prije godinu dana zaljubila u čajeve u rinfuzi, njihov okus me je jednostavno očarao, samo njihovo pripremanje treba pretvoriti u mali ritual opuštanja i to mi je super!

MIslim da je ovo sjajno što kažeš.
Kad čaj postane kao meditacija.

Anrob
17.02.2009., 09:09
Hallo? Metabolizam? Čaj? Koji? Ima koga?

anell
17.02.2009., 09:54
zeleni čaj

7poem
17.02.2009., 11:43
zeleni čaj ako držimo minutu dvije razbuđuje a ako ga držimo 5min. onda umiruje i najbolje ga je popiti takvog navečer, ja zaspim ko beba!!!

LadyMA
08.03.2009., 14:59
Ok, sad sam i ja zapela na čaj :) I to za čišćenje kože, znači čičak-maćuhica.

Mislila sam ovako: dva puta dnevno čaj od čička (normalno ga napraviti, u vrelu vodu staviti čičak pa zakuhati i nek odstoji) i tako 4 tjedna. Onda bih napravila pauzu tjedan dana i ponovila sve isto s maćuhicom iz razloga da vidim koji mi bolje paše da znam za dalje.

Bi li to bilo pametno? Pročitala sam cijelu temu, ali pardon ako je ovo sve već bilo objašnjeno, možda sam preskočila. Mogu od babe s placa kupit? :D

leek
09.03.2009., 07:33
Moja baka se umivala čajem od kamilice (nakon umivanja isprala bi lice još čajem)...uvijek je imala tako fino lice!

kikina
09.03.2009., 08:31
Da li ga je netko probao? Da li je zbilja toliko učinkovit koliko ga se predstavlja? Moja prijateljica tvrdi da je pomoću njega izgubila 4 kg u 10 dana. Meni je to malo sumnjivo. Vjerujem da takve promjene u kilaži mogu nastati samo smanjenim unosom hrane i vježbom. Ali ima li on pozitivnih učinaka na imunitet, kao bijeli čaj?

Merlina
09.03.2009., 09:36
Ok, sad sam i ja zapela na čaj :) I to za čišćenje kože, znači čičak-maćuhica.

Mislila sam ovako: dva puta dnevno čaj od čička (normalno ga napraviti, u vrelu vodu staviti čičak pa zakuhati i nek odstoji) i tako 4 tjedna. Onda bih napravila pauzu tjedan dana i ponovila sve isto s maćuhicom iz razloga da vidim koji mi bolje paše da znam za dalje.

Bi li to bilo pametno? Pročitala sam cijelu temu, ali pardon ako je ovo sve već bilo objašnjeno, možda sam preskočila. Mogu od babe s placa kupit? :D

Obično ti je kura 3 tjedna 10 dana pauze pa se ponovi (ukoliko treba) još 3 tjedna.

LadyMA
09.03.2009., 12:18
Obično ti je kura 3 tjedna 10 dana pauze pa se ponovi (ukoliko treba) još 3 tjedna.

... a trebat će :) Hvala, Merlina :kiss:

Evo dobila sam čaj korijena čička te neki naputak uz njega. Jel stvarno ima veze da ga pijem 20-30 min prije obroka? Nekak mi se čini da se tu neću moći snaći :p

M Renata
09.03.2009., 12:59
Hallo? Metabolizam? Čaj? Koji? Ima koga?

Subanov čaj od imele (na pakovanju uputa i ima u svakoj ljekarnoj) pomaže u ubrzanju metabolizma i time mršavljenju. Koliko dugo piti? Phyto, molim pomoć:mig:

tinika22
09.03.2009., 13:23

Evo dobila sam čaj korijena čička te neki naputak uz njega. Jel stvarno ima veze da ga pijem 20-30 min prije obroka? Nekak mi se čini da se tu neću moći snaći :p

naputak? Ja nisam nista dobila...sta ti pise kako se konzumira...teta u apoteci mi rekla da ga jednu zlicu stavim u prokuhalu vodu i da pustim da kuha par minuta jer je korijen cicka jak pa tak treba i to je to :ne zna:
koliko puta na dan ga treba piti?

LadyMA
09.03.2009., 14:35
naputak? Ja nisam nista dobila...sta ti pise kako se konzumira...teta u apoteci mi rekla da ga jednu zlicu stavim u prokuhalu vodu i da pustim da kuha par minuta jer je korijen cicka jak pa tak treba i to je to :ne zna:
koliko puta na dan ga treba piti?

Ma možda sam se krivo izrazila, nisam ga DOBILA, nego mi ga je dala kozmetičarka, da se lakše snađem.

Kaže ovako: dvije jušne žlice kuhati 5 minuta u 250 mL vode, maknuti s vatre, ostaviti poklopljeno 10 minuta pa procijediti i piti 2-3 puta na dan, 20-30 minuta prije jela, uvijek svježe pripremljeno.:mig:

Ja se baš ne mogu pridržavati toga prije jela jer kao putujući student jedem s nogu kako god. Valjda će i bez toga raditi. Zna li tko jel to baš tak jako važno?

tinika22
09.03.2009., 14:38
ja sam odustala od te kure...a jos nisam ni pocela :lol: nego citala malo po netu i vecina je imala taj prvi kontra efekt,a to si ne mogu trenutno priustiti tako da nista od toga...

LadyMA
09.03.2009., 14:46
Pa meni se čini bolje na početku malo pretrpjeti, jer iza kiša dolazi sunce :) I to nadam se, sunce puno sjajnije nego dosad :) Ja idem u to, lice mi je znalo biti i gore, tak da mi svejedno...

Starleta
09.03.2009., 17:31

evo ti linka
tu je stribor pisao kako pripremiti i kako piti čaj od čička:mig:
Čičak (http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1209/)

phyto
09.03.2009., 17:32
Subanov čaj od imele (na pakovanju uputa i ima u svakoj ljekarnoj) pomaže u ubrzanju metabolizma i time mršavljenju. Koliko dugo piti? Phyto, molim pomoć:mig:

Nije mi poznata takva upotreba imele.
Preporuka je zeleni čaj (više na temi mršavljenje).

LadyMA
09.03.2009., 20:56
evo ti linka
tu je stribor pisao kako pripremiti i kako piti čaj od čička:mig:
Čičak (http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1209/)

Hvala ti lijepa ;) Skoro pa slično s ovim mojim. Ne mogu pogriješiti. Samo me zanima još jel to život važno piti 20 min prije obroka :/

LadyMA
09.03.2009., 21:32
I da obavijestim sve: ovaj čičak je nešto najgore što sam probala :( fuuuuuj

Ima li maćuhica sto posto isti učinak kao čičak? Da na nju prijeđem...

Mislila sam taj čičak čaj kao tonik namazati malo pa ćemo vidjeti.

M Renata
10.03.2009., 08:38
Nije mi poznata takva upotreba imele.
Preporuka je zeleni čaj (više na temi mršavljenje).

Više o koristi bijele imele u ubrzavanju metabolizma i ostalim blagodatima njene uporabe, u knjizi Marie Treben "Zdravlje iz Božje ljekarne".

Pozdrav:)

Merlina
10.03.2009., 09:14

:D, u čičku se u usporedbi sa maćuhicom, može uživati :eek:. Ukoliko ne možeš piti čaj postoji i pitkija zamjena a to je SIPF korijena čička (koji se između ostalog može nabaviti i ovdje (http://www.tigrus.hr/hrv/?id=naslovnica) ). Potrebne su ti 3 boce od 100 ml za kuru od 3 tjedna. Pije se pola sata prije jela i ima prilično blag i neutralan okus.:)

pic
10.03.2009., 09:28

da, macuhica ti je fina, imam iskustva s oboje

anell
10.03.2009., 09:48
meni je isto maćuhica bila skroz ok što se okusa tiče... ali nisam bila zadovoljna rezultatom, dapače:eek:.. ali ne želim nikog obeshrabriti, jer nismo svi isti. a možda nije bilo od nje, možda mi mješavina nije odgovarala.

damyanti
10.03.2009., 10:15
Da li je netko probao Skin Care čaj? Ima u Kući zelenog čaja. Sastojci: grahova kora, maćuhica, cvjetovi kamilice, listovi koprive, orahovo lišće, cvjetovi tratinčiće, cvjetovi nevena.

Goth Angel
10.03.2009., 17:27
ja ga imam, ali ga ne pijem redovito. :S

damyanti
10.03.2009., 19:09
Možeš malo opširnije, molim te? Kakav mu je okus? Jesi primjetila kakve promijene (dobre ili loše)? Hvala :)

Nije mi jasna ta grahova kora u sastavu, za što je to, ako netko zna?

LadyMA
10.03.2009., 21:45
:D, u čičku se u usporedbi sa maćuhicom, može uživati :eek:. Ukoliko ne možeš piti čaj postoji i pitkija zamjena a to je SIPF korijena čička (koji se između ostalog može nabaviti i ovdje (http://www.tigrus.hr/hrv/?id=naslovnica) ). Potrebne su ti 3 boce od 100 ml za kuru od 3 tjedna. Pije se pola sata prije jela i ima prilično blag i neutralan okus.:)

Pogledat ću ovo svakako, a sto posto si kupujem maćuhicu onda. Valjda nije lošija od tog razvikanog SMRDLJIVOG čička:D

da, macuhica ti je fina, imam iskustva s oboje

Dobrih iskustava? :) Podijeli, molim lijepo :D

meni je isto maćuhica bila skroz ok što se okusa tiče... ali nisam bila zadovoljna rezultatom, dapače:eek:.. ali ne želim nikog obeshrabriti, jer nismo svi isti. a možda nije bilo od nje, možda mi mješavina nije odgovarala.

Nekome zna tako biti, čula sam. Ali možda ti nisi baš problem pa nisi ni mogla vidjeti promjene, ja mislim da ću ja vidjeti, nadam se. Probat ću pa javim sve. Ti imaš jako problematično lice ili ne?
Ja prvenstveno pijem zbog lica, i tu očekujem promjene :D valjda će se pokrenuti..

Hvala cure! :mig:

phyto
10.03.2009., 22:27
Pa dokle će ovo ovako?
I više nego dovoljno je napisano o čičku i maćuhici na temi-problematična koža, uvod u prirodnu kozmetiku, normalna/mješovita i osjetljiva koža pa i na ovoj temi!
Hoće ijedna tema biti pošteđena rasprave kakvog je okusa, koliko dugo se kuha, kako se uzima, kako tko reagira...?A sve je već sto puta rečeno.
Zbilja je nekorektno da se teme ovako začetavaju.
Funkcija tražilice funkcionira sasvim dobro, a zbilja nije problem pročitati par stranica ove teme i "problematične kože" pa onda upitati ako što ostane nejasno.

P.S. LadyMA nije ovo ništa osobno-odnosi se na sve forumaše.

LadyMA
10.03.2009., 23:17
Pardon. Snaći ću se sama. Također ništa osobno. Pozdrav! ;)

philemon
10.03.2009., 23:41
Da li je netko probao Skin Care čaj? Ima u Kući zelenog čaja. Sastojci: grahova kora, maćuhica, cvjetovi kamilice, listovi koprive, orahovo lišće, cvjetovi tratinčiće, cvjetovi nevena.

Da, ja sam ga probala ali sam odustala od dugotrajnog korištenja zbog probavnih tegoba koje mi je uzrokovao.:zubo: Bacila sam ga u smeće nedavno skoro punog jer mu je istekao rok a ja ga nisam koristila.

pic
11.03.2009., 16:03
Dobrih iskustava? :) Podijeli, molim lijepo :D

ahem, ne. katastrofalnih :)

7poem
14.03.2009., 11:54
ja sam se odlučila za čaj od koprive i čestoslavice, jako je ugodnog okusa i u drugom tjednu je došlo do pogoršanja par dana al sam izdržala, ostao mi je još jedan tjedan pa vam javim rezultate

larlar
14.03.2009., 17:22
kako se točno priprema čaj od biljke vidac za piti, a kako za obloge za oči i da li držati jedan oblog ili ih treba mijenjati (prema nekim linkovima se prokuhava, a prema drugima samo odstoji) također me zanima zašto je zabranjen za trudnice i postoje li ograničenja što se tiče pijenja...hvala!

M Renata
25.03.2009., 19:25
Pozdrav!

Gdje u ZG mogu kupiti čaj od pasiflore?

phyto
25.03.2009., 19:56
kako se točno priprema čaj od biljke vidac za piti, a kako za obloge za oči i da li držati jedan oblog ili ih treba mijenjati (prema nekim linkovima se prokuhava, a prema drugima samo odstoji) također me zanima zašto je zabranjen za trudnice i postoje li ograničenja što se tiče pijenja...hvala!

Oralna upotreba (infekcije dišnih puteva):
2 čajne žličice preliti s 250ml vruće vode i pustiti da odstoji 15 min
Pije se triput dnevno.
Za trudnice i dojilje je zabranjen jer ne postoji dovoljno informacija o sigurnosti ove biljke.

Obolozi za oči:
1 čajna žličica se stavi u vruću vodu i prokuha minutu-dvije, pusti da odstoji desetak minuta, procijedi se kroz filter papir za kavu te se uvijek svježepripremljen čaj koristi kao oblog na zatvorene oči.
Koristiti sterilne gaze-svaki put novu upotrijebiti.
Sve ove mjere predostrožnosti su tu da se smanji doticaj očiju s bakterijama.

phyto
25.03.2009., 19:57
Pozdrav!

Gdje u ZG mogu kupiti čaj od pasiflore?

Čaj nigdje.
Mogu se naći standardizirani ekstrakti i SIPF.

Mamkanica
25.04.2009., 18:44
Bok strucnjaci za caj, imam tri pitanja:
1. koristim caj susenog bilja za koji u uputi pise kako treba stajati 30 min i onda ga procijedit...ja cesto zaboravim, pa on zna stajat po sat-dva, i tek ga nakon tog procjedim...jel onda on i dalje tako koristan i sluzi svrsi ili nesto gubi na svom ucinku?
2. zasto se cajevi od susenih biljaka ne smiju sladiti? Cak niti mlaki, s medom? Zasto=
3.sto je ljekovitije kog caja od koprive - list ili korijen?
UNAPRIJED HVALA na vasim odgovorima

neobična
26.04.2009., 09:32
Čitala sam da je čaj od listova maline dobro piti u trudnoći...kao priprema maternicu za porod...može se piti od samog početka i nije štetan. Isto tako i čaj od listova kupine?
Htjela bih samo to provjeriti jer sam tek na početku trudnoće (najosjetljivijem), zna li netko nešto o tome?
Isto tako zanima me koje bih čajeve trebala izbjegavati, a koji su mi korisni?
Unaprijed hvala

neobična
27.04.2009., 15:22
samo malo podižem temu...:D

Starleta
27.04.2009., 16:50
Čitala sam da je čaj od listova maline dobro piti u trudnoći...kao priprema maternicu za porod...može se piti od samog početka i nije štetan. Isto tako i čaj od listova kupine?
Htjela bih samo to provjeriti jer sam tek na početku trudnoće (najosjetljivijem), zna li netko nešto o tome?
Isto tako zanima me koje bih čajeve trebala izbjegavati, a koji su mi korisni?
Unaprijed hvala

znam da treba izbjegavati metvicu i kadulju....
drugo ne znam...

7poem
28.04.2009., 08:47
samo da javim rezultat koji je izvan svih očekivanja, čaj sam pila zbog dermatitisam i stvarno se sve povuklo, samo ni ova druga tura nije prošla bez pogoršanja ali važno je da mi je koža sad ko nova i naravno uz prirodnu njegu!:cerek:

hyperactive_anki
28.04.2009., 10:59
koji čaj?!

mory222
06.05.2009., 18:12
koji čaj?!

Mislim da je riječ o čaju od koprive i čestoslavice.

Ja sam također odlučila pokušati sa nekim čajem, jer mi više nema smisla kupovati kreme kako bi se rješila prištića, a najviše me muče crvene fleke koje ostaju nakon njih i nikako da prođu... :(

Koji bi čaj za to bio najučinkovitiji? Pretpostavljam čaj od čička ??

hyperactive_anki
06.05.2009., 18:34
ako ima netko čaj tj. neki mix čajeva za čišćenje jetre - javite :)

anell
07.05.2009., 13:46
Mislim da je riječ o čaju od koprive i čestoslavice.

Ja sam također odlučila pokušati sa nekim čajem, jer mi više nema smisla kupovati kreme kako bi se rješila prištića, a najviše me muče crvene fleke koje ostaju nakon njih i nikako da prođu... :(

Koji bi čaj za to bio najučinkovitiji? Pretpostavljam čaj od čička ??

imaš pp

mory222
07.05.2009., 14:24
Danas sam kupila korjen čička i počinjem piti. Nadam se da će biti ok....

anell
08.05.2009., 09:11
meni je od prošle godine ostalo čaja od maćuhice od Subana za 1-2 kure kojeg poklanjam. tko želi, nek mi se javi na pp.

mory222
08.05.2009., 13:06
Ajme kakav okus ima taj korjen čička, odvratnoooo.....

leek
08.05.2009., 13:20
Te flekei mene muče, crvene.
Šta bi bilo dobro protiv toga; koji čaj?
I da li bi koji bio dobar za umivanje lica...?

zelena sara
09.05.2009., 13:51
Ajme kakav okus ima taj korjen čička, odvratnoooo.....

našla sam način kako ga popiti bez beda:
hladnog, da se skroz ohladi, ali skroz i super, stisneš grlo i piješ.
mene to podsjeća na mlijeko, jer mrzim mlijeko i nikad ga ne pijem pa dok sam ko dijete morala piti na silu mlijeko uvijek bi ga tak pila-sa stisnutim grlom.
Popila bih ga nakon 2 sata kaj bi sjedila nad čašom mlijeka i suza suzu prati.

Sad čičak pijam s guštom jer ću biti baš lijepa i zdrava. hahaha:rofl::rofl:

hyperactive_anki
09.05.2009., 13:56
kako se grlo stisne/stegne? :) :D

mory222
09.05.2009., 15:47
našla sam način kako ga popiti bez beda:
hladnog, da se skroz ohladi, ali skroz i super, stisneš grlo i piješ.
mene to podsjeća na mlijeko, jer mrzim mlijeko i nikad ga ne pijem pa dok sam ko dijete morala piti na silu mlijeko uvijek bi ga tak pila-sa stisnutim grlom.
Popila bih ga nakon 2 sata kaj bi sjedila nad čašom mlijeka i suza suzu prati.

Sad čičak pijam s guštom jer ću biti baš lijepa i zdrava. hahaha:rofl::rofl:

Hhehe, morat ću i ja nekako, al stvarno je gadno, uf !!
A jesi primjetila poboljšanje ??

zelena sara
09.05.2009., 18:49
Ma sumnjam da ću vidjeti jer nemam problema sa kožom, već ću vjerovatno osjetiti kroz više energije ili kaj ja znam.
Glava me non stop boli od toga, to je dobar znak, znojim se dosta i tako...
Moj dragi pije SIPF od koprive i čička i znoji se ko prase, ali mu je stvarno bolje, no on još dodatno pije i omegu 3, ja bih isto trebala.

NinaLady
10.05.2009., 22:24
kako se grlo stisne/stegne? :) :D

Najbolje ti ej da začepiš nos i popiješ bez ikakvog problema (tako su mene u školi učili jesti makrobiotičku hranu :D)

Mene zanima dali je štetno piti litru zelenog čaja dnevno?

Nekad ga znam više piti, po ljeti oko 2,3 litre...

Jel on dobar za čišćenje organizma i ubrzavanje metabolizma? :ne zna:

Počela sam vježbati i želim malo ubrzati metabolizam i usput piti neki čaj koji bi izmeđuostalog imao neko anticelulitno djelovanje...

Možda je ovo blesavo, ali zanima me pa ak mi neko može odgovoriti bila bi jako zahvalna :)

Suzanna
14.08.2009., 15:48
Kako je najbolje pripremati čaj od čička i koliko traje kura (pijem zbog problematičnog lica; akne)?

Politi s kipućom vodom, ili staviti u hladnu vodu pa prokuhati, ili staviti u kipuću vodu pa prokuhati?

helly
02.09.2009., 15:19
gdje ima za kupiti čaj od korijena čička? znam da ima u ljekarni,i biljnim drogerijama,ali samo od 15g,ali mi je to premalo,da nemoram stalno kupovati...
i koliko košta otprilike?

helly
18.09.2009., 07:37
gdje ima za kupiti čaj od korijena čička? znam da ima u ljekarni,i biljnim drogerijama,ali samo od 15g,ali mi je to premalo,da nemoram stalno kupovati...
i koliko košta otprilike?

itko?
tražila sam po internetu i malo po gradu,ali nisam našla...
ili ako znate nekog tko ovako prodaje,pa mi pošaljite pp. :mig:

anell
21.09.2009., 08:54
itko?
tražila sam po internetu i malo po gradu,ali nisam našla...
ili ako znate nekog tko ovako prodaje,pa mi pošaljite pp. :mig:

imaš pakiranje od 0,5 kg za kupit preko web shopa tigrus, tj. mirisni dućan a to bi ti trebalo biti sasvim dovoljno za 3.-tjednu kuru čičkom (pretpostavljam da ćeš čaj za to upotrijebiti)

Laminaria
22.09.2009., 15:41
Čaj od korijena čička je odvratnog okusa. Za početak si radije kupi malo pakiranje iz obične ljekarne da vidiš da li si u stanju to progutati. Ako jesi, naručiš pola kg (mislim da u svakoj biljnoj ljekarni možeš naručiti veće pakiranje od onog u standardnoj ponudi). Ako nisi, nabavi si sipf otopinu čička.

SANDRA 001
22.09.2009., 22:45
Ako vas zanima dobar čaj, idite na stranice Facebooka, potražite Paiyouji Plus tea stranicu i razgovarajte direktno sa ženama koje ga piju, pa čete saznat, šta taj čaj sve radi! Meni tu i tako ne bi vjerovale...

pozdrav svima

Merlina
22.09.2009., 22:52
Pa daj Sandra napiši nam što taj čaj "radi":) i kak već unaprijed znaš da ti ne bi vjerovale :confused: a nekim tamo ženama bi :confused:
I da li je to hoće li ti netko vjerovati ili neće uopće bitno :confused: Bitno je ono u što ti vjeruješ i kakva su tvoja iskustva sa tim čajem a mi ćemo si ionako misliti svoje.

Balkanka
28.09.2009., 15:10
pitanje. našla sam "čaj za čišćenje" kojemu je rok prošao prije godinu dana. Je li taj čaj i dalje dobar? ne bih se htjela zezati pošto je to ipak laksativ

antonio87
28.09.2009., 16:15
pitanje. našla sam "čaj za čišćenje" kojemu je rok prošao prije godinu dana. Je li taj čaj i dalje dobar? ne bih se htjela zezati pošto je to ipak laksativ

Najvjerojatnije je sve ok.
Najgore što ti se može dogoditi jest da - ne djeluje.
Što se nalazi u tom čaju, a da to dnevni unos od 20+ grama vlakana ne može riješiti?

Irčy
29.09.2009., 07:11
Bok,
ja sam prije 5 dana počela piti čaj od čička zbog problema sa tenom. Meni je okus sasvim ok, baš je nekako lagan i navikla sam na njega. Da li je stvarno istina da se očekuje pogoršanje tena u drugom tjednu korištenja? Malo me toga strah. Inače, koristim komercijalnu kremu avene od voćnih kiselina, baš za prištiće, akne i sl., da li smijem miješati te dvije stvari? Stvarno se nadam da će mi pomoći.

antonio87
29.09.2009., 19:29
Zašto misliš da će ti čaj od čička pomoći u vezi akni?

Irčy
30.09.2009., 06:59
Svugdje na forumu se navode iskustva da je ljudima očistio ten, ali da je u početku došlo do pogoršanja.
Nadam se da će pomoći :)

Balkanka
30.09.2009., 11:04
Najvjerojatnije je sve ok.
Najgore što ti se može dogoditi jest da - ne djeluje.
Što se nalazi u tom čaju, a da to dnevni unos od 20+ grama vlakana ne može riješiti?

laksativne trave. a kad ti ni šljive ni lanene sjemenke i donat mg ne pomažu...onda..tražiš dalje

pítā
30.09.2009., 15:45
Ja sam već tolko čajeva popila u životu da mi ni jedan više nema loš okus. Sad mi je ono - čaj ko čaj. Prije sam to na slamčicu pila dok se nisam naviknula.

Trenutno pijem neku mješavinu za čišćenje jetre, litru i pol dnevno i zeleni čaj obavezno svaki dan šalicu ili dvije popijem.

Nego, mene zanima koji je čaj najbolji za umivanje osobama s problematičnom kožom? Znam da je maćuhica dobra, koji još?

Merlina
30.09.2009., 19:42
Poljska preslica je uvijek dobra.

antonio87
01.10.2009., 08:03
laksativne trave. a kad ti ni šljive ni lanene sjemenke i donat mg ne pomažu...onda..tražiš dalje

Probaj dnevno pojest oko 200-300g zobenih pahuljica (običnih, najobičnijih).
Ja ti garantiram uspjeh.
Ovako kada nabrojiš sve što ne pomaže, ja ne znam o kojoj količini šljiva se radi, da li su zobene mljevene ili ne...
Kava također opušta crijeva.

antonio87
01.10.2009., 08:12
Svugdje na forumu se navode iskustva da je ljudima očistio ten, ali da je u početku došlo do pogoršanja.
Nadam se da će pomoći :)

Ne znam... probaj pa javi, zanima me :)
Ono što ja mislim, jest da čičak može pomoći eventualno kod detoksikacije (čišćenja jetre i krvi), te na taj način osloboditi organizam od toksina i ublažiti upalne procese.
Smatram da je ta pomoć minorna.

Irčy
02.10.2009., 09:24
Ne znam... probaj pa javi, zanima me :)
Ono što ja mislim, jest da čičak može pomoći eventualno kod detoksikacije (čišćenja jetre i krvi), te na taj način osloboditi organizam od toksina i ublažiti upalne procese.
Smatram da je ta pomoć minorna.

Hoću,javit ću.I mene zanima hoće li biti od pomoći.Nakon 2-3 dana sam primijetila pogoršanje tena,zaista.Vidjet ću kako će napredovati.

ljubaznagospodja
04.10.2009., 10:35
u zadnje vrijeme umjesto hidrolata koristim čaj od stolisnika, jako je dobra podloga za kremu pa čak i ulje, super se pomiješaju.
sve skupa daje vrlo ugodan osjećaj na licu.

fleshettes
17.10.2009., 11:23
Najnovije otkriće mi je Taheebo čaj, pa da podijelim s ljudima. Ovo ljeto sam pokupila neke gljivice na plaži, bilo ih je po većem djelu leđa, i odlučila sam, prije odlaska dermatologu i već uobičajenog trackanja kremicama u trajanju od minimalno mjesec dana, probat stavljat obloge od Taheebo čaja. U roku od 5 dana sve je nestalo :eek: Namočila sam blazinice čajem, namazala leđa i ostavila malo da stoji, svaki dan jedan put.. I voila! :)

Od tad ga pijem kad se sjetim odnosno kad stignem, jer se za pripremu treba odvojiti 40ak minuta.. Pa da ne tipkam puno, evo copy paste djela teksta o čaju:

Povijesna ili tradicionalna primjena: Urodjenicki narodi u Centralnoj i Juznoj Americi koriste oguljenu koru sa Pau d`Arco drveta za lijecenja karcinoma, lupusa, zaraznih bolesti, rana i posjekotina i mnogih drugih zdravstvenih stanja. Karipski narodni iscjelitelji primjenjuju i list ovog stabla kao dodatak uz koru za lijecenje bolova u ledjima, zubobolje, spolno prenosivih bolesti i kao afrodizijak.

Djelotvorni sastojci: Lapachol i beta-lapachone (poznati skupno kao naphthaquinones) jesu dvije osnovne aktivne komponente u Taheebo proizvodima. Prema laboratorijskim istrazivanjima, oboje imaju anti-bakterijska svojstva i vise nego ketaconazole, koji je poznat kao jaki rutinski anti-baktericidni lijek. Iako te komponente isto tako imaju i anti-kancerogena svojstva, djelotvornost ovog ucinka farmaceutski estrahiranih odnosno umjetno izdvojenih ovih sastojaka je toksicna. Stoga, ekstrakt Pau d’Arco drveta ne moze momentalno biti preporucan kao tretman za karcinom. Ispitivanja na ljudima su presiromasna da potvrde ljekovitost Pau d`Arco ekstrahiranih pripravaka. (Jos uvijek sluzbeni stav medicine).

Da bi bila djelotvorna, unutrasnji sloj kore treba biti oguljen sa potpuno odraslog i razvijenog stabla. Mnogi Taheebo cajevi se nalaze na trzistu pomijesani sa nezrelom korom i cak sa beskorisnim djelovima vanjske kore koja nije djelotvorna ili nema aktivan sastavni dio dovoljan za lijecenje.

Vec smo spomenuli da oguljena kora sadrzi vazne kemijske komponente nazvane naphthoquinones. Neki su naphthoquinones korisni za borbu protiv infekcija smanjujuci upale. Ali, na zalost iz razloga da najveci dio pau d'arco proizvoda nije standardiziran, oni mogu a i ne moraju imati znacajnu kolicinu ovih djelotvornih supstanci. Neki biljni cajevi koji nose oznaku Pau d'Arco. nisu zaista i napravljeni od Tabebuia drveca. Uvijek citajte sastav da biste bili sigurni kako uzimate autentican Pau d'arco. Trazite Tabebuia avellanedae kao sastavni dio.

Nacini pripremanja i primjene caja: U staklenoj, zemljanoj ili emajliranoj posudi zakuhati litru dobro filtrirane vode, destilirane vode ili kisnice. Skinuti s vatre, staviti caj (uobicajena kolicina je 1-2 jusne zlice), te kuhati najprije 5 minuta na jakoj vatri, a zatim 20 minuta poklopljenog na laganoj (toliko da se namace pri visokoj temperaturi vode). Procijediti i ohladiti. Caj je najbolje piti na prazan zeludac, ravnomjerno rasporedjen u tijeku dana, nezasladjen ili s malo meda, tako da se prije gutanja malo zadrzi i promucka u ustima.

Navedene kolicine vrijede ako zelimo sacuvati svoje zdravlje. Ukoliko se kod Vas radi o ozbiljnijem oboljenju, pripremajte "jaci" caj... Caj u kombinaciji sa kapsulama i tinkturom daje najbolje rezultate.

Djeluje u čitavom organizmu pa ne čude zbog toga nalazi mnogih liječnika da je uspješan u liječenju anemija (slabokrvnosti), bronhitisa, astme, lupusa, svih tipova tumora i leukemija, upale vena, čira na želucu i dvanestercu, infekcija, bolova i reumatizma. Podstiče rad probavnog trakta, jetre i žući. Taheebo posjeduje supstancu QUELCHUA koja je jaki antibiotik i vrlo močna u ubijanju virusa. Taheebo posjeduje veliki postotak lako asimilirajuceg željeza, a djeluje kao diuretik i hipotenziv (snizuje krvni tlak). Ovu čarobnu biljku - Taheebo - mogu uzimati bez ikakvog straha djeca i odrasli u velikim količinama neograničeno dugo, a može se uzimati istovremeno sa drugim lijekovima ili za vrijeme neke druge terapije. Ako se uzima za vrijeme neke druge terapije, poboljšava se učinak te terapije. Taheebo je zaista impresivna biljka ..... "biljka za sve slučajeve". (Louise Tenney)

Taheebo čisti organizam od toksina, virusa, bakterija, produkata razgradnje i sličnog. Takvim učinkom omogučuje kompromitiranom imunološkom sustavu da se oporavi te u potpunosti profunkcionira i preuzme glavnu ulogu u borbi za očuvanje zdravlja.
Taheebo posjeduje specifične antibiotske i analgetske učinke, a zbog visokog sadržaja lako-asimilirajučeg željeza i brzi protuanemijski učinak. Zbog svega navedenoga sasvim je očekivano da djeluje kod tako puno poremećaja te uspješno pomaže u očuvanju čovjekova zdravlja.
Zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu na tisućama pacijenata koji su uzimali Taheebo došli smo i do novih saznanja. Tako danas znamo da sepored navedenog s Taheebom uspješno liječe i dermatitisi (neki oblici psorijaze), teške infekcije (teško zacjeljive rane), artritisi, kolitisi, girl thingylne infekcije, ciste, trombocitopenije, leukopenije, virusne infekcije (gripa), Helicobacter Pylori, a znatno se olakšavaju i stanja alergija.

Ne koristite aluminijski, lonac sa ostecenom caklinom ili obican limeni vrc ili posudu. Procijedite caj kroz komad lanene tkanine ili cijedilo za caj. Nije neophodno koristiti staklenu posudu za kuhanje, ali se savjetuje zbog sigurnosti. U svakom slucaju nemojte koristiti posudu sa ostecenim metalom koji je podlozan oksidaciji i rdjanju, jer cajevi (hrana takodjer) u dodiru sa rdjom (metalnim oksidom) stvaraju nezeljene, stetne i otrovne kemijske spojeve.

Posluzite mlak ili hladan caj. Caj mozete cuvati i u hladnjaku. Nakod sto se jednom ohladi caj nemojte podgrijavati. Ako Vam vise odgovara topao caj onda ga drzite u termos boci.

Linda Hathor
03.12.2009., 19:44
Ima netko ikakva opširnija saznanja o:

- čaju cvijeta bazge (navodno potiče mokrenje i rad bubrega)
- čaju lista imele
- ...cvijeta jaglaca
- ...korijena maslačka

i u kojoj mjeri bi pozitivno (ili pak negativno) utjecali na stanje kože i opće stanje organizma?

Hvala.

Scarlett_O_Hara
12.12.2009., 23:01
Jel netko zna gdje ima za kupiti čaj od majčine dušice? Prije je bilo u konzumu od Alkaloida ali su sad maknuli njihove čajeve. U Getro-u imaju tu marku, ali nema majčine dušice. :(

Starleta
13.12.2009., 08:30
Imaš u biljnim ljekarnama:)
mislim da ima i u dm-u:)

Scarlett_O_Hara
13.12.2009., 10:40
Možda onakav koji nije u vrećicama? Takve obično ne gledam, ali budem potražila:) Ovaj mi je baš bio super i ne znam zašto su ga povukli. Isto mi nije jasno zašto nijedan naš proizvođač nema taj čaj.:confused:
U svakom slučaju, hvala!

Starleta
13.12.2009., 12:02
ja uvijek kupujem čajeve koji nisu u filter vrečicama:)

u dm imaš za kupiti filter vrečice i u njih možeš sama staviti čaj i dalje radiš kao da je originalno tako pakiran:)

a možda u biljnoj ljekarni i imaju te u filter vrečicama, malo potraži :)

torrey
13.12.2009., 13:34
Možda onakav koji nije u vrećicama? Takve obično ne gledam, ali budem potražila:) Ovaj mi je baš bio super i ne znam zašto su ga povukli. Isto mi nije jasno zašto nijedan naš proizvođač nema taj čaj.:confused:
U svakom slučaju, hvala!

ja mislim da sam u dm-u vidjela od biofarma čaj od majčine dušice!:) i da, svakako pogledaj i po biljnim ljekarnama, kao što ti je i starleta rekla!:mig: suban bi isto možda mogao imati majčinu dušicu..

phyto
14.12.2009., 17:24
Suban i Herbarium imaju majčinu dušicu.
Ako koristite velike količine istog čaja kupite veliko pakiranje jer je:
40g majčine dušice 11kn
1000g majčine dušice 60kn

7poem
17.12.2009., 09:07
evo da si skratim vrijeme dok se moj ćaj kuha, ja također pijem taheebo i meni se sviđa taj okus po vaniliji ! što pijete od čajeva po ovim hladnim danima?

yslp
17.12.2009., 17:51
evo da si skratim vrijeme dok se moj ćaj kuha, ja također pijem taheebo i meni se sviđa taj okus po vaniliji ! što pijete od čajeva po ovim hladnim danima?

Bijeli ili zeleni čaj :mig: i to dva tri dnevno

blue~angelina
17.12.2009., 23:49
čaj koji pijem sadrži korijen i nadzemni dio maslačka, zelen pustenog dubačca, list paprene metvice, nadzemni dio kičice i podanak iđirota. može se u ljekarnama i biljnim ljekarnama kupiti kao fitosan čaj za jetru i žuč, a pospješuje izlučivanje žuči. i do sada mi je najviše pomogao. osim njega pila sam ove čajeve koje ste gore navodili. isto ima prilično gorak okus, ali nije tako loše nakon što se naviknete ;) pije se mjesec dana tri puta dnevno po jednu šalicu čaja, pa pauza od minimalno mjesec dana. nakon tih mjesec dana ponoviti ako opet krenu problemi sa aknama.

ako imate problema sa aknama zbog nekog drugog razloga, kao što su policistični jajnici, H. pylorii, plomba i sl. ne znam hoće li vam pomoći, ali bit će od pomoći onima koji reagiraju na masniju hranu.

Scarlett_O_Hara
25.12.2009., 23:21
Evo, da samu sebe dopunim, sasvim slučajno sam naišla na čaj od majčine dušice u Intersparu! U vrećicama, od Agristara, dođe oko 7,50kn. Sad sam baš happy!:cerek:

tejka.
28.12.2009., 14:01
Imate neku mješavinu za smanjenje triglicerida i za plodnost? :ne zna:

blue~angelina
28.12.2009., 16:36
kako misliš za plodnost? protiv policističnih jajnika?

Lost_in_Wonderland
31.12.2009., 10:26
pitanje vezano za čajeve koji se korista kod upale mokraćnih puteva...dakle uvin ili brusnica...koliko dugo se smiju konzumirati?

zelena sara
31.12.2009., 11:33
pitanje vezano za čajeve koji se korista kod upale mokraćnih puteva...dakle uvin ili brusnica...koliko dugo se smiju konzumirati?

3 tjedna.
ali ne idu skupa brusnica i uvin h
uz čaj uvin h koji ćeš piti više puta dnevno pije se i pola male žličice sode bikarbone da bi ti urin bio što lžnatiji.
nikavi citusi, limuni, brusnice, niti zelje niti salate kisele nemoj u to vrijeme jesti, zakiseli se urin i ne stvara se ubikinon koji tamani bakterije.
možda je drastično izbjegavati salatu u ta 3 tjedna ali kad već piješ tako gorki čaj 3 puta dnevno, onda to napraviš kak treba.

Lost_in_Wonderland
31.12.2009., 11:47
3 tjedna.
ali ne idu skupa brusnica i uvin h
uz čaj uvin h koji ćeš piti više puta dnevno pije se i pola male žličice sode bikarbone da bi ti urin bio što lžnatiji.
nikavi citusi, limuni, brusnice, niti zelje niti salate kisele nemoj u to vrijeme jesti, zakiseli se urin i ne stvara se ubikinon koji tamani bakterije.
možda je drastično izbjegavati salatu u ta 3 tjedna ali kad već piješ tako gorki čaj 3 puta dnevno, onda to napraviš kak treba.

Hvala ti!ovo je bilo korisno...znam da ne smijem kombinirati ta dva i izbjegavati kiseline. Nisam znala da ga smijem piti samo 3 tj.
Inače sam dosta osjetljiva tako da pijem u nazad 2 mjeseca uvin h svako jutro jednu šalicu...u periodima kada mi se pojavi upala 3 puta dnevno.
Sada ću napraviti pauzu...
Da li mi možda možeš preporučiti koji čaj da pijem svako jutro i da ga mogu konzumirati dulje vrijeme a da ga smijem i konzumirati sa čičkom kojeg planiram početi piti?

housewife
05.01.2010., 18:02
Je li neka od vas pila Fitosan pripravke protiv mioma? Ili ste čule nešto o tome?

housewife
07.01.2010., 12:59
Baš mi se nitko ne javlja..:( Imate li saznanja o tome smiju li se takvi čajevi piti u trudnoći?

Lost_in_Wonderland
10.01.2010., 18:27
Kakva je razlika između čaja i SIPF-a od korjena čička? ima li razlike u kvaliteti i učinku?

7poem
11.01.2010., 09:18
tražim čaj od cvjeta naranče pa ako ga nađete javite!

ivanabm
26.03.2010., 17:18

Bok tiz!!!!
Znam da je sa sa zakasnjenjem al mozda naletis opet na ovo citajuci...
Sta se koprive tice, ako neko u tvojoj familiji ima problema sa bubrezima ili, ako uzimas neku terapiju, neke ljekove ili tome sl., pripazi na koprivu.
U principu, svaki caj, al ne onaj iz kesice, je odmor za organizam i, detoksicira organizam.
Pozdrav!

ivanabm
26.03.2010., 17:37

Ja bi ti preporucila, iako s malo zakasnjenja, lavandu.
Ali, problem je taj sto problematicna koza nije samo 1 problem nego sve zajedno, od prehrane...itd.al to u nekom 2.dijelu.
S lavandom, nemoj je piti, nego ju uzavri i, ostavi tako da se ohladi ili, da se smlaci i njome svaku vecer tapkaj lice.
Nakon toga nemoj stavljat kremu. Pozdrav!

ivanabm
26.03.2010., 17:44
eh da, ti ne moras pit caj da bi tvoja koza "popila" caj...
Preko koze mi unosimo hranjive tvari u nas organizam pa tako isto mozemo nanosit i caj.

Mayalenna
14.05.2010., 22:30
Molim da mi neko kaže jel ima neke negativne značajke taj čaj čula sam da je dobar jako,molim savjet nekog fitoterapeuta,Patientia me uputila da se Phyto obratim.:)

7poem
16.05.2010., 12:19
Phyto, stvarno gdje si? Već ga duže vrijeme nema ovdje! Čaj sam pila i odličnog je okusa po vaniliji, samo nadam se da si upoznata sa pripremom tog čaja!

Floramia
11.06.2010., 20:35
i ja to mislim.

Pravi čajevi su uvijek oni gdje preko vrećice vidiš cvijet. Onima u bijelim filter vrećicama nikada više ne vjerujem-tamo su nasjeckane i grančice i svašta, a najmanje ima cvijeta. U nekima je samo aroma, a od biljke niti "b" .
Znam jedino da Biofarm ima jako kvalitetne cvjetove s hrvatskih livada koji su pakirani u prozirnim celofanskim vrećicama koje su u kutijama (ima ih u dm-u i u nekim ljekarnama).

A ako hoćeš čajeve iz planine i to iz Učke, onda imaš trgovinu Arnika(20 m od planinarskog doma na Učkoj. Mob je valjda isti i danas, xxxx, pitaj pa neka ti pošalju. Tamo sam jednom naletjela slučajno kao planinar. Meni su njihovi čajevi najjači, najukusniji, pravi prirodni i nisu skupi jer ih pakiraju samo u vrećicu pa ne plaćaš dodatne gluposti.

EDIT: zabranjeno je objavljivanje osobnih podataka.
Hvala,
phyto

girly22
03.07.2010., 11:25
da li je netko probao čaj od kombuča gljve? zanima me kako djeluje na akne prištiće i to.. :)

odeta
19.08.2010., 07:35
interesuje me za sta koristite orahov caj.ja ga koristim za kosu

*tearsinheaven
20.08.2010., 09:57
Zanima me postoji li neki čaj koji pomaže protiv alergije na pelud/ambroziju?
Čitala sam da crni čaj jača otpornost organizma, možda bi onda on bio dobar :ne zna:

7poem
20.08.2010., 11:25
upravo sam pročitala da se za alergiju koristi čaj list crnog ribiza koji regulira rad imuniteta!

*tearsinheaven
20.08.2010., 14:00
upravo sam pročitala da se za alergiju koristi čaj list crnog ribiza koji regulira rad imuniteta!

Super!
Budem ga nabavila :)

phyto
20.08.2010., 17:21
Ne buš.:D
Ako ga nađeš javi i meni, al kolko znam nema ga na našem tržištu.
Imaš mnogo efikasniji SIPF (http://www.terra-organica.hr/sipf-crni-ribiz-list-alergije-astma-reumatoidni-artritis.html) ili cca 3 puta jeftiniju tinkturu.

Ako bi ti baš čajeve možeš iskušati:
list koprive (tinktura je opet bolja)
oolong čaj

Najbolje klinički ispitana biljka za tretman alergijskog rinitisa je lopuh.
Dvije dvostruko slijepe randomizirane studije su pokazale da je ekstrakt ove biljke (standardiziran na petasin) jednako efikasan u smanjivanju simptoma kao lijekovi Letizen i Telfast.
Međutim ova biljka je vrlo opasna ukoliko se uzima dugo zbog hepatotoksičnih pirolizidinskih alkaloida; zbog toga se preporučuju isključivo ekstrakti kojima su odstranjeni alkaloidi.

Naravno da ekstrakata lopuha nema na našem tržištu (kao ni mnoštvo drugih vrlo vrijednih biljaka:flop:)....

Rozea
23.08.2010., 15:31
Gdje mogu nabavit listove breze,jel moze link za narudzbu.hvala

*tearsinheaven
24.08.2010., 08:50
Ne buš.:D
Ako ga nađeš javi i meni, al kolko znam nema ga na našem tržištu.
Imaš mnogo efikasniji SIPF (http://www.terra-organica.hr/sipf-crni-ribiz-list-alergije-astma-reumatoidni-artritis.html) ili cca 3 puta jeftiniju tinkturu.

Ako bi ti baš čajeve možeš iskušati:
list koprive (tinktura je opet bolja)
oolong čaj

Može, javim ako nađem :D

Čaj od koprive i oolong imam doma, tako da ću prvo pokušati s tim.

Šteta što se lopuha nema kod nas, ali ne čudi me to previše :flop:

Rozea
25.08.2010., 00:53
Ako neko prikuplja ljekovito bilje,ili zna nekoga tko se time bavi,nek mi se javi na pp.

sade1602
25.08.2010., 21:28
Možda je pitanje glupo, ali ipak ću ga postaviti jer me ovo baš zanima.
Ako se umjesto tri puta dnevno po jednu šalicu čaj pije jednom dnevno, ali odjednom tri šalice, tj. 6-8 dcl, hoće li učinak biti drugačiji, lošiji? Konkretno, korijen čička.

C.Mariù
27.03.2011., 20:52
Ima koga???

Može mi neki znalac o čaju reći jesu li kvalitetni suban čajevi??

Trnoviti maslačak
30.03.2011., 00:01
Čaj za koncentraciju,podizanje imuniteta????
čišćenje org je ok zeleni,to znam :)

Merlina
30.03.2011., 12:22
Ima koga???

Jesu :).

Merlina
30.03.2011., 12:24
Čaj za koncentraciju,podizanje imuniteta????
čišćenje org je ok zeleni,to znam :)

:)

Za koncentraciju i perifernu cirkulaciju ti je bolji ginko (Belupo).
Što se čajeva tiče obično se mate preporuča za ovo što ti trebaš a njega imaš u Kući zelenog čaja.

green_apple
07.04.2011., 11:09
Ima koga???

imam "evin m" čaj za regulaciju menst. ciklusa i obilnog krvarenja-odličan je :s
mama koristi "gaster" čaj za želučane tegobe i uvelike joj pomaže, imam i "diet" čaj ali ga baš ne pijem redovito-primjetila sam snažno diuretičko djelovanje kada sam ga pila..

C.Mariù
08.04.2011., 12:27
Kupila sam i ja Evin čaj :) A čaj od matičnjaka, jel dobar prije spavanja? I jel smijem čaj od nevena piti tokom cijelog ciklusa?

helly
24.04.2011., 09:04
Molim vas za preporuku nekog čaja za čišćenje jetre. Mislila sam čičak možda,njega sam prije pila zbog lica,ali je sada ok lice. A neznam koliko je uspješan za jetru samu?i također imam probleme sa crijevima,pa sam čitala da čičak pomaže i kod toga(nadutost,vjetrovi,grčevi)?

Vanya83
26.04.2011., 14:59
ja volim Zeleni!..za neke se treba dobro raspitat prije uzimanja!
:top:

crogiuan
26.04.2011., 21:11
Molim vas za preporuku nekog čaja za čišćenje jetre. Mislila sam čičak možda,njega sam prije pila zbog lica,ali je sada ok lice. A neznam koliko je uspješan za jetru samu?i također imam probleme sa crijevima,pa sam čitala da čičak pomaže i kod toga(nadutost,vjetrovi,grčevi)?

Helly, za čišćenje jetre su odlični bijeli i oolong čaj (provjereno), za čičak nemam iskustva, ali svašta se može naći na net-u, ako su izvori pouzdani: http://www.google.hr/search?source=ig&hl=hr&rlz=1G1ACAWCHRHR421&q=crvoto%C4%8Dina+jetra&aq=7&aqi=g9&aql=&oq=crvoto%C4%8Dina#hl=hr&pq=crvoto%C4%8Dina%20jetra&xhr=t&q=%C4%8Di%C4%8Dak+jetra&cp=6&pf=p&sclient=psy&rlz=1G1ACAWCHRHR421&source=hp&aq=f&aqi=&aql=&oq=%C4%8Di%C4%8Dak+jetra&pbx=1&fp=38bf62cd56f4273d

Za ove druge probleme nisam baš siguran, ako što (pouzdano) nađem javim... Sretno!

helly
27.04.2011., 07:41
Helly, za čišćenje jetre su odlični bijeli i oolong čaj (provjereno), za čičak nemam iskustva, ali svašta se može naći na net-u, ako su izvori pouzdani: http://www.google.hr/search?source=ig&hl=hr&rlz=1G1ACAWCHRHR421&q=crvoto%C4%8Dina+jetra&aq=7&aqi=g9&aql=&oq=crvoto%C4%8Dina#hl=hr&pq=crvoto%C4%8Dina%20jetra&xhr=t&q=%C4%8Di%C4%8Dak+jetra&cp=6&pf=p&sclient=psy&rlz=1G1ACAWCHRHR421&source=hp&aq=f&aqi=&aql=&oq=%C4%8Di%C4%8Dak+jetra&pbx=1&fp=38bf62cd56f4273d

Za ove druge probleme nisam baš siguran, ako što (pouzdano) nađem javim... Sretno!

Hvala :)
Mislim da ću za sada početi s čičkom, jer mi je bijeli čaj dosta skup,a oloong bi mi smetao za želudac,pretpostavljam(zeleni mi smeta-imam gastritis). Također,za želudac,našla sam sada da čičak pomaže i kod toga :nezna:, a sjemenke čička kod ovih mojih drugih tegoba! Pa ću još malo istražiti,ali svaki prijedlog je dobrodošao ;)

crogiuan
27.04.2011., 10:10
Hvala :)
Mislim da ću za sada početi s čičkom, jer mi je bijeli čaj dosta skup,a oloong bi mi smetao za želudac,pretpostavljam(zeleni mi smeta-imam gastritis). Također,za želudac,našla sam sada da čičak pomaže i kod toga :nezna:, a sjemenke čička kod ovih mojih drugih tegoba! Pa ću još malo istražiti,ali svaki prijedlog je dobrodošao ;)

Doznao sam da su rooibos/koromač dobri za grčeve, zatim (opet) bijeli za nadutost, a može (za sve skupa) i sve prisutni žuti čaj, naravno, ovisno o tome što organizam podnosi. Meni osobno nije baš "legao" zeleni čaj (a imao sam lagani gastritis - tako mi je barem gastroskopija bila pokazala), pa sam se prebacio većinom na žute čajeve, a u zadnje vrijeme sve više na bijele - najlakši su mi za želudac i "pokrivaju" najviše bolesti - jednim udarcem "ubijem" puno muha. Da kucnem u drvo, nakon postanka "čajopije" napokon više ne posjećujem redovno (barem 1x godišnje) Zarazni odjel i ne "pijem" one nesretne boce infuzija zbog stomačnih problema...

Pozdrav i svakako sretno s zdravljem, pa ma što koristila da ti pomogne (naravno, da spada u "legalna" sredstva :))!

crogiuan
27.04.2011., 20:30
Ovo je strašno ako se provede, a mi uđemo u tu EU! Nadajmo se da neće uspjeti...

"Njihov je cilj, ovim zakonom, potpuno ukloniti svu konkurenciju velikim farmaceutskim kompanijama i učiniti nas ovisnim robovima njihove otrovne kemije. Po tom će strašnom scenariju, marihuana i kamilica postati jednako kriminogene biljke!"

http://www.biosvijest.com/index.php?option=com_content&view=article&id=366%3Apeticija&catid=30%3A1&Itemid=88

patientia
27.04.2011., 20:43
Ne, njihov cilj je zabraniti prodaju proizvoda s tvrdnjama da rade nesto za sto nema dokaza da rade. Nitko nece zabraniti caj od kamilice, zabranit ce tvrdnje da taj caj lijeci sve zivo. No, ono sto bi svakako trebali zabraniti su opasne biljke poput Aristolochie clematitis kojoj je jedan "lijecnik" tradicionalne kineske "medicine" nedavno zeni koja je trazila pomoc zbog akni unistio bubrege.

crogiuan
27.04.2011., 20:46
Ne, njihov cilj je zabraniti prodaju proizvoda s tvrdnjama da rade nesto za sto nema dokaza da rade. Nitko nece zabraniti caj od kamilice, zabranit ce tvrdnje da taj caj lijeci sve zivo. No, ono sto bi svakako trebali zabraniti su opasne biljke poput Aristolochie clematitis kojoj je jedan "lijecnik" tradicionalne kineske "medicine" nedavno zeni koja je trazila pomoc zbog akni unistio bubrege.

Šteta što ovdje nema "like" za ovu poruku, navikoh se na Facebook sheme, možda i previše :D

Svakako, hvala...

crogiuan
01.05.2011., 12:09
Kamilica je out

Kvragu! Pa vi sada budite pametni :-(

U subotu je u zemljama Europske unije na snagu stupio propis kojeg je EU donijela još 2004. godine, a kojim se ograničava uporaba ljekovitog bilja. Direktiva će sigurno imati velik učinak i na Hrvatsku, koja svoje zakonodavstvo ubrzano priprema za EU.

Po Europskoj direktivi o tradicionalnim biljnim lijekovima (THMPD), tradicionalni lijekovi pripravljeni od ljekovitog bilja morat će biti registrirani, a morat će zadovoljiti sigurnosne i proizvodne standarde. Također, ljekovite biljke morat će se prodavati uz točno navedeni popis mogućih nuspojava.

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/05/01/0053006.html?pos=n1

patientia
01.05.2011., 12:15
Po Europskoj direktivi o tradicionalnim biljnim lijekovima (THMPD), tradicionalni lijekovi pripravljeni od ljekovitog bilja morat će biti registrirani, a morat će zadovoljiti sigurnosne i proizvodne standarde.[/I]

Pa ne mogu vjerovati, oni ne dopustaju prodaju biljaka koje ne zadovoljavaju sigurnosne i proizvodne standarde! Necuveno!

crogiuan
01.05.2011., 12:56
Pa ne mogu vjerovati, oni ne dopustaju prodaju biljaka koje ne zadovoljavaju sigurnosne i proizvodne standarde! Necuveno!

Komentari na članak govore sve, ovo je strašno za sve nas, žele indirektno npr. kamilicu dovesti u rang "opojnih droga" (po kaznama sigurno):

Polako ali sigurno nam oduzimaju sva prava...sad više nemamo pravo ni na zdravlje. Ako je to demokracija ja je ne zelim. U americi se više u vlastitom vrtu nesmije u uzgajati povrće jer "nije zdrastveno ispravno". U kanadi je kažnjivo ako u vrtu imate začinsko bilje...to je porobljavanje koje nam nameće farmaceutska industrija. Postajemo njihovi robovi i ovce za šišanje. vsdvds svaka čast...samo nas "zalječe" svojim kemijskim poluotrovima, oslabljuju nam imunitet da bi vrlo brzo oboljeli od nečeg drugog. Treba se protiv toga borit...nadam se da nije kasno.

cilj ove direktive je jedino i isključivo pogodovanju farmaceutskoj industriji

čovjek se sve više udaljuje od prirode sa sve težim posljedicama

Ono sto se ne moze patentirati, a lijeci, jednostavno ne smije postojati. EU ce se pobrinuti za to.

Zar ćemo umjesto umirujuće kamilice i valerijane morati gutati Normabele i Apaurine?

ne radi se o nikakvom osiguravanju kvalitete, već o namjeri da se u korijenu sreže sve veći interes za prirodnu medicinu.
ljudi očito ne shvaćaju da klasična medicina za jedini cilj ima profit i depopulaciju.
pročitajte malo što organizmu radi korištenje najobičnijih antibiotika...

patientia
01.05.2011., 13:14
Zamisli, od danas (jer u EU rade i danas) police u ducanima na kojima su nekad bili cajevi pune lijekova. A Englezi jadni uz engleski dorucak umjesto English Breakfast caja moraju pit Apaurine. Jerbo je Camellia sinensis jednako kriminogena kao marihuana.

crogiuan
01.05.2011., 13:24
Zamisli, od danas (jer u EU rade i danas) police u ducanima na kojima su nekad bili cajevi pune lijekova. A Englezi jadni uz engleski dorucak umjesto English Breakfast caja moraju pit Apaurine. Jerbo je Camellia sinensis jednako kriminogena kao marihuana.

Ovo im je na tragu jedne prošle uredbe (koja je ublažena ili ukinuta) da kokošja jaja moraju biti točno propisane veličine/težine jer kao inače nisu podobna za slobodnu prodaju/uporabu!? I sami su shvatili da je to bila teška glupost...

Oni nisu normalni, sad je li to zbog krute implementacije propisa i zakona ili se iza toga krije krupni kapital (čitaj: mito od strane farmaceuta) u konačnici nije ni važno - važno je da ćemo svi mi (nađe zdravlje, a i novčanik) patiti zbog ovih gluposti, posebno kad oni naši ulizice počnu biti "veći Pape od samog Pape" pa ovaj zakon počnu još rigoroznije sprovoditi nego u EU

Ako tko misli drugačije neka se sjeti samo uvođenja digitalne televizije u HR - mi smo, koja ono, 2. ili 3. zemlja u Europi da je to oživotvorila, a rok je bio za iduću godinu - pa se sada naši ljudi u Istri moraju zezati s talijanima koji im ne daju pratiti taj "revolucionarni" signal. Pih!

patientia
01.05.2011., 13:28
Uh, dobro da gljive nisu biljke, pa i dalje mogu nastaviti prodavati zelene pupavke.

micamaca00
02.05.2011., 14:02
evo peticije....
http://www.biosvijest.com/index.php?option=com_content&view=article&id=366%3Apeticija&catid=30%3A1&Itemid=88

phyto
04.05.2011., 14:51
Uh, dobro da gljive nisu biljke, pa i dalje mogu nastaviti prodavati zelene pupavke.

Zloćo, ne trolaj. :D

arriel
16.07.2011., 12:02
što se tiče tih čajeva od maćuhice/čička - zaslađujete li ih, ili pijete ovako? :/ :D

*tearsinheaven
21.07.2011., 21:57
što se tiče tih čajeva od maćuhice/čička - zaslađujete li ih, ili pijete ovako? :/ :D

Ja sam znala staviti mrvicu meda :mig:

L.A.
31.07.2011., 11:26
Pozdrav :)

ima li tko kakvih osobnih iskustava pri pijenju korijena cicka za akne ... ? naime ja ga osobno pijem nekih 10tak dana i stanje se pogorsalo neki kazu da je to normalna reakcija ... :ne zna:

marcca
09.09.2011., 12:04
Isto pitanje, ja bih ga htjela početi piti, ali ako ima negativan učinak, bolje neću... Zna netko nešto o tome?

Anson
12.09.2011., 13:33
kak vi pijete te čajeve? jel se uhvatite jednog pa onda samo njega pijete ili kombinirate? ja svaki dan pijem neki drugi, jedan dan stolisnik, jedan dan mješavina stolisnika-nevena-koprive, jedan dan kopriva, jedan dan zeleni, jedan dan taheebo, jedan dan matičnjak..itd. :D
jel to ok ili krivo radim?

patientia
12.09.2011., 13:42
Sve ovisi pijes li caj u terapeutske svrhe ili zato jer ti pase okus. Ako je u terapeutske svrhe, pij koliko ti je odredio lijecnik (ili fitoterapeut). Ako je zbog okusa, pij sto ti srce zeli. Dobro, nemoj bas popit toliko taheba da se otrujes. I ako uzimas neke lijekove, raspitaj se kod lijecnika u vezi interakcija.

Svaki dan pijem crni caj da dobijem barem RDA fluora, jer je kod nas gdje voda nije fluorirana to jedini nacin da ga dobijem bez dodataka. Crni dakle, litra do litra i pol, a onda kasnije pijem raznorazne - zeleni, bijeli, rooibos, ostale biljne, vocne...

Anson
12.09.2011., 13:54
nije u terapeutske svrhe :) to ja iz gušta, volim te sve prirodne iako ih pola ne znam za šta su dobri :D

koji je dobar za čišćenje organizma? i kože?

patientia
12.09.2011., 14:16
Pogledaj ovu temu: http://www.forum.hr/showthread.php?t=298645

Ima na tom podforumu preko nekoliko tema o stanjima koze, pa procitaj sto se odnosi na tebe. Opcenito, od svih sudionika bih se pouzdala jedino u ono sto pise phyto.

Anson
13.09.2011., 12:48
hvala :)

Kalliste
27.09.2011., 16:21
Evo ovako, pijem čaj od korijena čička, samo sam negdje pročitala da se čaj pije pola sata prije jela... Zanima me od nekog od iskusnijih dama, jel to nužno mora biti tako... Jer ja nekad stignem samo pojest dva obroka dnevno...

creative.girl
30.09.2011., 09:29
čaj za otvaranje apetita???

Jane Birkin
04.10.2011., 00:57
A gdje kupiti čaj od čička i kolika mu cijena?
Tnx.

diorella
11.10.2011., 19:11
http://www.suban.hr/Foto/grupe/proizvod/14/cicak_korjen.jpg

imaš npr. taj, ja sam ga kupovala u bio&bio

MajiFlafi
12.10.2011., 12:41
ima i u ljekarnama subanovih cajeva kao ovaj gore. mislim da je ovo pakiranje oko 13 kuna...

Anavi=)
25.11.2011., 22:56
gdje kupiti dobar čaj od koprive?

countrywoman
05.12.2011., 18:29
gdje kupiti dobar čaj od koprive?

ja kupila u gardenu.

navaha
29.12.2011., 21:25
jel vas ima vise kojima je pomogao cicak kod akni ili vise vas kojima je pogorsao stanje :D ?

C.Mariù
30.12.2011., 16:06
jel vas ima vise kojima je pomogao cicak kod akni ili vise vas kojima je pogorsao stanje :D ?

Meni je čičak pogoršao,,on sve izbaci na površinu kože i mačuhica isto tako. Najbolji čaj za akne mi je od nevena i kamilice.

Tajda
30.12.2011., 18:31
Jel pije ko klasastu metvicu?

navaha
01.01.2012., 17:23
aha.a jesi pila samo jedan put ili?
kazu da kad se napravi pauza od tjedan dana treba ponoviti jos jednom.

al hvala ti na odgovoru :)

C.Mariù
05.01.2012., 20:35
aha.a jesi pila samo jedan put ili?
kazu da kad se napravi pauza od tjedan dana treba ponoviti jos jednom.

al hvala ti na odgovoru :)

ako mislis na jednu kuru od 3 tjedna. Pila sam ga 3 tjedna.

navaha
07.01.2012., 19:19
ako mislis na jednu kuru od 3 tjedna. Pila sam ga 3 tjedna.

da.kazu da treba ponoviti kuru :).
a ukupno mogu biti 4 kure godisnje.
al valjda je to tako...nekome djeluje nekome ne...jer ovisi sta ih uzrokuje...

TheProvense
14.01.2012., 01:51
Najbolji čaj za akne mi je od nevena i kamilice.

kvotala sam ovo zbog kamilice..
naime, počela sam u zadnje vrijeme umivati se u ohlađenom čaju od kamilice (rinfuza) jer sam počela primjećivati da mi naša voda sve više smeta i mogu samo reći :top: lice je ljepše..nekako odmornije, elastičnije, sjajnije..
zanima me ovo pijenje čaja..mislim si ako tako djeluje izvana kako bi tek djelovalo iznutra..ako rješava akne onda vjerovatno rješava i manje probleme..pa me zanimaju kure, količine čaja, koliko puta dnevno, mjesečno, godišnje, koliko često, kada ide pauza, sve :D (zar se ne smije kamilica piti konstantno?) (i jeli uopće u pitanju sama kamilica ili kombinacija neven-kamilica?)

C.Mariù
14.01.2012., 10:19
kvotala sam ovo zbog kamilice..
naime, počela sam u zadnje vrijeme umivati se u ohlađenom čaju od kamilice (rinfuza) jer sam počela primjećivati da mi naša voda sve više smeta i mogu samo reći :top: lice je ljepše..nekako odmornije, elastičnije, sjajnije..
zanima me ovo pijenje čaja..mislim si ako tako djeluje izvana kako bi tek djelovalo iznutra..ako rješava akne onda vjerovatno rješava i manje probleme..pa me zanimaju kure, količine čaja, koliko puta dnevno, mjesečno, godišnje, koliko često, kada ide pauza, sve :D (zar se ne smije kamilica piti konstantno?) (i jeli uopće u pitanju sama kamilica ili kombinacija neven-kamilica?)

I meni isto voda iz slavine smeta užasno je tvrda i svako malo moram čistit kamenac iz filtera. Što se tiče kamilice možeš ju piti konstanstno..Ja sam dnevno pila po 2-3 šalice po nekih 2 tjedna pa bi onda tjedan dana pila neki drugi čaj. Neven se nesmije piti stalo, za vrijeme menge se treba prestat piti. Ja s neveneom znam umiti lice zbog akni.

TheProvense
14.01.2012., 11:06
I meni isto voda iz slavine smeta užasno je tvrda i svako malo moram čistit kamenac iz filtera. Što se tiče kamilice možeš ju piti konstanstno..Ja sam dnevno pila po 2-3 šalice po nekih 2 tjedna pa bi onda tjedan dana pila neki drugi čaj. Neven se nesmije piti stalo, za vrijeme menge se treba prestat piti. Ja s neveneom znam umiti lice zbog akni.

:grli: hvala ti puno na odgovoru..onda ću početi piti kamilicu 2 šalice dnevno..
ili ju kombinirati sa zelenim čajem, jedan dan jedno, drugi drugo..
hvala na informaciji za umivanje nevenom..svakako ću ga ići kupiti..
i zaista ti je pomogla kamilica kod ljepote ličeka?

nego, voljela bi znati kako se ispravno priprema čaj od kamilice..
malo sam guglala sinoć i svugdje piše drugačije..
negdje piše da se nakon što voda zavrije, nakon 5 minuta stavi žličica kamilice, poklopi i ostavi 5-10 minuta, ne više..a negdje da se ostavi oko sat vremena.. :confused:
ovi koji pišu da se ostavlja 5-10 minuta navode da ako se ostavi dulje da se svojstva čaja ubijanju, da je on tada beskoristan i moguće je povraćanje i sl..isto to navode ovi od sat vremena da ako se namače manje..i kome sad vjerovati..kako ju pripremati :ne zna:

bela87
14.01.2012., 12:05

Zašto se neven ne smije piti stalno, ni tijekom menge? Obično kažu da mu je prva osobina ublažavanje menstrualnih tegoba?

C.Mariù
14.01.2012., 14:08
:grli: hvala ti puno na odgovoru..onda ću početi piti kamilicu 2 šalice dnevno..
hvala na informaciji za umivanje nevenom..svakako ću ga ići kupiti..
i zaista ti je pomogla kamilica kod ljepote ličeka?

nego, voljela bi znati kako se ispravno priprema čaj od kamilice..
malo sam guglala sinoć i svugdje piše drugačije..
negdje piše da se nakon što voda zavrije, nakon 5 minuta stavi žličica kamilice, poklopi i ostavi 5-10 minuta, ne više..a negdje da se ostavi oko sat vremena.. :confused:
ovi koji pišu da se ostavlja 5-10 minuta navode da ako se ostavi dulje da se svojstva čaja ubijanju, da je on tada beskoristan i moguće je povraćanje i sl..isto to navode ovi od sat vremena da ako se namače manje..i kome sad vjerovati..kako ju pripremati :ne zna:

U 2dl vode stavi jednu čajnu žličicu kamilice, poklopi i pričekaj 10-15 min provjereno valja:) da kamilica mi je pomogla, samo naravno kao i kod svega treba imati vremena i biti uporan. Ako nemaš akni nemoj pretjerivati s umivanjem nevenom jer bi mogo isušit kožu. On se isto prirema kao i kamilica.

C.Mariù
14.01.2012., 14:13
Zašto se neven ne smije piti stalno, ni tijekom menge? Obično kažu da mu je prva osobina ublažavanje menstrualnih tegoba?

Ako se pije samo za vrijeme m.tegoba ne može štetit, ali ako ga piješ cijeli mjesec i za vrijeme menge posljedica može biti smanjenje plodne sluzi nakon menge.

TheProvense
23.01.2012., 20:41

Ako nemaš akni nemoj pretjerivati s umivanjem nevenom jer bi mogo isušit kožu. On se isto prirema kao i kamilica.

samo da se zahvalim forumašici C.Mariu na prijedlogu umivanja čajem od nevena..
naime, kamilicu sam pila kako sam i napisala (2 šalice dnevno) ali sam ubrzo prestala jer sam dobila zatvor od 3 dana! :brukica:
nemogu kriviti ništa drugo jer sam po pitanju probave točna k'o švicarski sat tako da mi je jedino kamilica ostala kao krivac..
ljuta na nju uzela sam neven..umivam se njime svaku večer, stavim svega kap, dvije limuna u 3 deci vode i umijem se..
ličeko je jako lijepo..nije me ništa isušilo :ne zna:
ovaj limun stavim tek toliko zbog par zaostalih ožiljaka iz prošlosti..
nakon toga hidratantni serum..
ne znam jeli zbog čaja od nevena ili zbog prokuhane vode ali lice je jako lijepo..i nije izazvalo nikakav kaos na licu :top:
išla sam u kzč i gospođica tamo mi je predložila da radije uzmem bijeli a ne zeleni čaj..pijem njega i imam isto samo riječi hvale..
ne znam jeli placebo ali koža je ljepša..
u pmsu sam i nema ni jednog prištića na vidiku :cerek:
a ono što me najviše veseli kod bijelog čaja je što mu se pripisuju etikete kao eliksir mladosti.. :w :w bore

C.Mariù
26.01.2012., 23:29
samo da se zahvalim forumašici C.Mariu na prijedlogu umivanja čajem od nevena..
naime, kamilicu sam pila kako sam i napisala (2 šalice dnevno) ali sam ubrzo prestala jer sam dobila zatvor od 3 dana! :brukica:
nemogu kriviti ništa drugo jer sam po pitanju probave točna k'o švicarski sat tako da mi je jedino kamilica ostala kao krivac..
ljuta na nju uzela sam neven..umivam se njime svaku večer, stavim svega kap, dvije limuna u 3 deci vode i umijem se..
ličeko je jako lijepo..nije me ništa isušilo :ne zna:
ovaj limun stavim tek toliko zbog par zaostalih ožiljaka iz prošlosti..
nakon toga hidratantni serum..
ne znam jeli zbog čaja od nevena ili zbog prokuhane vode ali lice je jako lijepo..i nije izazvalo nikakav kaos na licu :top:
išla sam u kzč i gospođica tamo mi je predložila da radije uzmem bijeli a ne zeleni čaj..pijem njega i imam isto samo riječi hvale..
ne znam jeli placebo ali koža je ljepša..
u pmsu sam i nema ni jednog prištića na vidiku :cerek:
a ono što me najviše veseli kod bijelog čaja je što mu se pripisuju etikete kao eliksir mladosti.. :w :w bore

Drago mi je da ti neven odgovara za umivanje :-) i žao mi je za kamilicu. Stvarno ne znam zasto ti se to dogodilo:ne zna: Dobar savjet za limun, nisam se toga sjetila. Probat cu i ja :w

NoStress
30.01.2012., 08:40
Preporuceno mi je za akne piti koprivu i umivati lice mentom...da li je to dobra kombinacija ili ima i nesto pametnije? koprivu pijem vec duze vrime sa malim pauzama ali nisam primjetila da ima ikakvog ucinka na lice...sa mentom sam umivala lice neko vrime al isto nisam vidila poboljsanje...

C.Mariù
01.02.2012., 19:14
Preporuceno mi je za akne piti koprivu i umivati lice mentom...da li je to dobra kombinacija ili ima i nesto pametnije? koprivu pijem vec duze vrime sa malim pauzama ali nisam primjetila da ima ikakvog ucinka na lice...sa mentom sam umivala lice neko vrime al isto nisam vidila poboljsanje...

Čula sam da je kopriva dobra, al nisam ju probala još. Možda da i ti probaš lice s nevenom umiti, menta ti isuši kožu a ne smiri upale, nego ih isuši pa one još više polude. Za umivanje su ti dobri: neven, kamilica i zeleni čaj. Probaj piti koprivu jedan tjedan list, drugi tjedan korjen možda bude rezultata.

Miss Opium
05.02.2012., 08:23
Najprije pozdrav svima :)
Je li postoji netko tko zna, koliko cajevi mogu doprinijeti ljepoti koze?

Cao Cao
06.02.2012., 01:56
Najprije pozdrav svima :)
Je li postoji netko tko zna, koliko cajevi mogu doprinijeti ljepoti koze?

Čajevi mogu jako puno doprinijeti ljepoti kože na dva načina:
1. znači klasičan način da piješ čaj,
2. način da mažeš kožu čajem izvana,odnosno da se kupaš u njemu.
Poznajem osobe koje nakon što skuhaju čaj,te ga popiju,ponovno taj isti čaj skuhaju te se u njemu umiju ili ga uliju u toplu vodu u kadi. Jedan te isti čaj se može 2-3 puta pripremiti. Po mome mišljenju za kožu je definitivno najbolji bijeli čaj (biljka Camellia sinensis),jel sadrži mnogo vitamina i minerala.Inače bijeli čaj još nazivaju i "Eliksir mladosti".
I savjet za kraj, kupuj čajeve u rinfuzi,a ne u filter vrečicama.
Možeš pogledat si na ovoj stranici o bijelom,ali i o ostalim čajevima:
http://www.kucazelenogcaja.com/cajevi/bijeli-cajevi/

Cao Cao
06.02.2012., 02:09

Čaj koji štiti i čisti jetru je čaj od biljke sikavice.
Moguće više pronaći ovdje: http://www.cajoteka.com.hr/ponuda.asp?show=info&ID=240

TheProvense
06.02.2012., 08:04
...Po mome mišljenju za kožu je definitivno najbolji bijeli čaj (biljka Camellia sinensis),jel sadrži mnogo vitamina i minerala.Inače bijeli čaj još nazivaju i "Eliksir mladosti".
I savjet za kraj, kupuj čajeve u rinfuzi,a ne u filter vrečicama.
Možeš pogledat si na ovoj stranici o bijelom,ali i o ostalim čajevima:
http://www.kucazelenogcaja.com/cajevi/bijeli-cajevi/

biti ću iskrena- to je najveći razlog zašto sam počela piti bijeli čaj :)
slažem se za kzč..čajevi su kvalitetni, u rinfuzi, mlada gospodična koja radi ondje više nego ljubazna..jest da je malo skuplje, ali ne žalim..
žao mi je samo što pijem jednu šalicu dnevno pošto imam nizak tlak (tako mi je gospodična preporučila)..a voljela bi popiti koju šalicu više..osjećam se odlično i koža je zaista nekako ljepša ..

tajana21
06.02.2012., 08:12
slažem se za kzč..čajevi su kvalitetni, u rinfuzi, mlada gospodična koja radi ondje više nego ljubazna..jest da je malo skuplje, ali ne žalim..
žao mi je samo što pijem jednu šalicu dnevno pošto imam nizak tlak (tako mi je gospodična preporučila)..a voljela bi popiti koju šalicu više..osjećam se odlično i koža je zaista nekako ljepša ..

Imam i ja nizak tlak i popijem dvije šalice na dan. Ne smeta mi.

Cao Cao
06.02.2012., 10:17

Ako imate problema sa tlakom možete piti Rooibos čaj,on ne sadrži teine,te nama utjecaja na tlak. A sadrži isto veliku količinu vitamina i minerala,te je jako ugodnog i blagog okusa. Rooibos čaj bi mogao biti dobra zamjena za bijeli čaj,s obzirom na probleme sa tlakom. :top:

NoStress
06.02.2012., 13:10
da li caj od koprive moze kako utjecat na tlak?ja iman nizak tlak i pijem 1l dnevno pa da ga ne bi jos time snizivala

Cao Cao
06.02.2012., 14:36
da li caj od koprive moze kako utjecat na tlak?ja iman nizak tlak i pijem 1l dnevno pa da ga ne bi jos time snizivala

Čaj od koprive snižava krvni tlak,tako da nije preporučljiv osobama koje pate od niskog tlaka,ili barem ne piti ga u veći količinama. Inače čaj od koprive je vrlo zdrav,ali osobe sa niskim krvnim tlakom bi trebale pripaziti.
Više o koprivi na ovom linku ima: http://biovrt.com/2010/04/01/kopriva-urtica-dioica/

NoStress
06.02.2012., 14:59
Čaj od koprive snižava krvni tlak,tako da nije preporučljiv osobama koje pate od niskog tlaka,ili barem ne piti ga u veći količinama. Inače čaj od koprive je vrlo zdrav,ali osobe sa niskim krvnim tlakom bi trebale pripaziti.
Više o koprivi na ovom linku ima: http://biovrt.com/2010/04/01/kopriva-urtica-dioica/

tnx...a koji bi onda bija dobar caj za akne da ga mogu pit u vecim kolicinama a da ne snizava tlak??