PDA

View Full Version : Vježbe za guzu

stranice : [1] 2 3

LeeLooo
28.07.2005., 12:32
drage žene, nisam bila sigurna gdje da ovu temu stavim, al ajd probat ću i na zdravlje zbog muških koji se više razumiju u bildanje

nego, .. mene zanima dal netko zna koje vježbe su najučinkovitije za podizanje guze, i dal je netko od vas uspio u tome:) (?)

nerazumijem se u bildanje, al dal tko zna dal je fakat moguće nabildat samo mišiće guze pa da bude veća(iz profila dakako) (?)

ja sam na neki način opsjednuta guzama i lijepa prčasta guza mi je vrhunac ljepote ženskog tijela , nikad nemre bit preprčasta...

so,želim investirat u svoju... izvuć maximum ;)

:W

LeeLooo
28.07.2005., 12:36
i da, .. zaboravih.. sportom se bavim svaki dan dva, al bed je kaj puuuuuno sjedim....... jel to fakat loše utječe na formu dupeta ili je skoro sve u genima..., naravno ako nemam špeka previše...

jer ono ak treba stajat ću:D

samo_svoja
28.07.2005., 12:38
Imaš dvije jednostavne vježbe za koje ne trebaju nikakve sprave.
Radiš čučnjeve do dubine u kojoj osjetiš stezanje mišića:

1. raširenih nogu stojiš, stopala ravno i radiš čučnjeve u 3 serije

2. raširene noge, opet stojeći stav, samo što su stopala okrenuta prema van...kao balerine..i čučanj po čučanj

A i iskorak je odlična vježba za guzne mišiće;)

LeeLooo
28.07.2005., 12:41
thx. probat ću

nego, jel tvoja prčasta ak smijem pitat...;) mislim, više me zanima ... jel pale te vježbe...

magic
28.07.2005., 12:42
LeeLooo kaže:
mislim, više me zanima ... jel pale te vježbe...

o pale, pale...onog tko stoji iza tebe i gleda te dok vjezhbash :D

kentaur
28.07.2005., 12:43
jel Looo
kao jennifer lo?
poznata po opsesiji guzom?
:D

Smart_bitch
28.07.2005., 12:44
samo_svoja kaže:
Imaš dvije jednostavne vježbe za koje ne trebaju nikakve sprave.
Radiš čučnjeve do dubine u kojoj osjetiš stezanje mišića:

1. raširenih nogu stojiš, stopala ravno i radiš čučnjeve u 3 serije

2. raširene noge, opet stojeći stav, samo što su stopala okrenuta prema van...kao balerine..i čučanj po čučanj

A i iskorak je odlična vježba za guzne mišiće;)

Eto, ja to upravo napravih sad čim sam pročitala. Ali moram pitati nešto. Osjetih da mi se stežu mišići u nogama i to listovi :confused: . Kak to utječe na dupence :)

LeeLooo
28.07.2005., 12:45
pa j lo i nema toooolko dobru. malo joj je preširoka i sjedi i ona previše :D , ima 'čoškove'... ..više me fascinira guza od one keyre,.... mmmmm... ono je remek djelo...tome težim:D

kentaur
28.07.2005., 12:47
ništa do lijepe talijanske guzice
fino, veliko, mekano, jastučić krasni

samo_svoja
28.07.2005., 12:47
Smart_bitch kaže:
Eto, ja to upravo napravih sad čim sam pročitala. Ali moram pitati nešto. Osjetih da mi se stežu mišići u nogama i to listovi :confused: . Kak to utječe na dupence :)

Znam ali vremenom buš skužila, pogotovo kada napraviš tri serije do maximuma izdržljivosti i dobiješ upalu guznih mišića. :D
I na noge djeluje, no bit je guza;)

LeeLooo
28.07.2005., 12:48
Smart_bitch kaže:

to je i meni bilo bed, htjela bi neku vježbu koja se koncentrira SAMO na dupe:D

mogla bi naručit ono s telke s elektrodama pa priključit na guzu:cool:

samo_svoja
28.07.2005., 12:50
magic kaže:
o pale, pale...onog tko stoji iza tebe i gleda te dok vjezhbash :D

Kada sam išla u teretanu koja je bila omanja, a ja dugačka, nisam mogla vježbat na spravi za dupe jer zamasima noge iza sam uvijek lupala nekoga.:o

I veli meni trener da kleknem na strunjaču, stavim lice na dlanove i nagjuzim se, te da stavim uteg u pregib koljena i to polako dižem.

Da, palilo je to okolinu. :o :D

samo_svoja
28.07.2005., 12:51
LeeLooo kaže:
to je i meni bilo bed, htjela bi neku vježbu koja se koncentrira SAMO na dupe:D

mogla bi naručit ono s telke s elektrodama pa priključit na guzu:cool:

Moraš osjetiti težište u petama. Vježbanjem toga skužiš kako prebacivati težinu da maximalno djeluje na guzu. :mig:

Little bear
28.07.2005., 12:52
Ja se zaista ispricavam, jer po sexualnoj orjentaciji nisam zensko. :) :) Ali ako si voljna poslusat moj savjet. Definitivno najbolje vjezbe za guzu su ti:

1. (Neko je to vec predlozio) Stojeci stav, stopala ravno i paralelno, i spustas se u koljenim duboko i ono sto je obavezno NE DIZAT PETE S PODA jer onda to vise nisu vjezbe za guzu

2. Po meni najbolja vjezba - ISPADI. Stanes uspravno, stopala ravno i paralelno. S jednom nogom iskoracis naprijed, što dublje mozes, i vratis se natrag. I tako s drugom. Ovo ti je vjezba super za guzu i gornji dio nogu. U pocetku nemoj pretjerivati s brojem ponavljanja. A kasnije ako ces htjet povecaj si tezinu vjezbe tak da u svakoj ruci drzis bocu od jedne litre (dakako punu) il tak nes.... :W :top:

magic
28.07.2005., 12:53
Little bear kaže:
tak da u svakoj ruci drzis bocu od jedne litre (dakako punu) il tak nes.... :W :top:

mozhe zhlahtine pa i usput pit :D

LeeLooo
28.07.2005., 12:58
kentaur kaže:
jel Looo
kao jennifer lo?
poznata po opsesiji guzom?

inače LeeLoo - lik iz petog elementa.

Little bear, nesmetaš... dapače, muškima više vjerujem što se tiče ovog.., koke nemojte se ljutit;)

Anastasia
28.07.2005., 12:59
Little bear kaže:
Ja se zaista ispricavam, jer po sexualnoj orjentaciji nisam zensko. :) :) Ali ako si voljna poslusat moj savjet. Definitivno najbolje vjezbe za guzu su ti:

1. (Neko je to vec predlozio) Stojeci stav, stopala ravno i paralelno, i spustas se u koljenim duboko i ono sto je obavezno NE DIZAT PETE S PODA jer onda to vise nisu vjezbe za guzu

2. Po meni najbolja vjezba - ISPADI. Stanes uspravno, stopala ravno i paralelno. S jednom nogom iskoracis naprijed, što dublje mozes, i vratis se natrag. I tako s drugom. Ovo ti je vjezba super za guzu i gornji dio nogu. U pocetku nemoj pretjerivati s brojem ponavljanja. A kasnije ako ces htjet povecaj si tezinu vjezbe tak da u svakoj ruci drzis bocu od jedne litre (dakako punu) il tak nes.... :W :top:

meni su zakon čučnjevi :top:
trebalo bi ih doduše, malo pojačati, šipkom na ramenima.
Nožna flexia ili vježbe na sajli za guzu su isto jako dobre vježbe, ali to ako si u teretani.
Imaš i dosta vježbi na strunjačama.
ALI - nikako nije dobro ni zdravo vježbati samo jednu skupinu mišića. Ali to valjda znaš.
Na strunjačama imaš vježbe koje se gotovo sve rade u psećem položaju, a koje žare gluteuse.
Nađem vremena pa ti ih opišem. :)

LeeLooo
28.07.2005., 13:01
Anastasia kaže:
meni su zakon čučnjevi :top:
trebalo bi ih doduše, malo pojačati, šipkom na ramenima.
Nožna flexia ili vježbe na sajli za guzu su isto jako dobre vježbe, ali to ako si u teretani.
Imaš i dosta vježbi na strunjačama.
ALI - nikako nije dobro ni zdravo vježbati samo jednu skupinu mišića. Ali to valjda znaš.
Na strunjačama imaš vježbe koje se gotovo sve rade u psećem položaju, a koje žare gluteuse.
Nađem vremena pa ti ih opišem. :)

super...

pa dobro necu ja sad manicno vjezbat cijele dane... ono, na ovo bi se više koncentrirala.. tj. htjela bi poveća opseg guze al ne i npr nogu

violent_femmes9
28.07.2005., 13:01
Little bear kaže:
Ja se zaista ispricavam, jer po sexualnoj orjentaciji nisam zensko.

:lol:

pa dobro, nije bed. 10% populacije navodno ima istu takvu orijentaciju kao ti. izadji iz ormara :D

lyna
28.07.2005., 13:03
Probaj i ovo: legnes na ledja, savijes noge u kolenima, stopala na podu, rasirena. I sad odizes guzu od poda i podizes je, koliko mozes, a pri tom i stegnes misice guze. Pa ponavljas dokle mozes. Onda iz podignutog stava skupljas i siris kolena. Onda sa skupljenim kolenima (a stopla i dalje rasirena) pomeras gore-dole,...
Imas raznih varijacija, pa probaj :)

samo_svoja
28.07.2005., 13:03
Kupiš cimetovu kremu protiv celulila Forte u deemu, namažeš se, ako ti srce dozvoljava omotaš se plast. folijom, na to biciklističke i udri u raskorake, čučnjeve i klečanja na podu . :mig:

magic
28.07.2005., 13:04
diskretno bih napomenula da guze imaju i svoju zadanu gradju koja se vjezhbama mozhe eventualno popraviti. izmjeniti ne.

Anastasia
28.07.2005., 13:04
violent_femmes9 kaže:
:lol:

pa dobro, nije bed. 10% populacije navodno ima istu takvu orijentaciju kao ti. izadji iz ormara :D

Htjela sam reagirati, ali si mislim, bio je fin... pa neću :o :D

LeeLooo
28.07.2005., 13:05
Anastasia kaže:
Htjela sam reagirati, ali si mislim, bio je fin... pa neću :o :D

... točno to:cool:

joujou
28.07.2005., 13:05
seva.. i s-faktor.... sve vjezbe ukljucuju stiskanje guze :top: :cool:

samo_svoja
28.07.2005., 13:06
Ne upotrebljavaj lift...ako živiš na nekom višem katu

Anastasia
28.07.2005., 13:07
magic kaže:
diskretno bih napomenula da guze imaju i svoju zadanu gradju koja se vjezhbama mozhe eventualno poraviti. izmjeniti ne.

Pravilnom prehranom i pristupom vježbanju, može se jako puno postići. Jako puno. Svakako da nije rješenje sjedenje i skupljanje celulita.

samo_svoja
28.07.2005., 13:10
Još nekaj...

Kada gledaš tv ili si za kompom, stavi loptu između nogu tj nadkoljenica, i steži ju nogama u serijama.

se vidi da se ja borim sa svojom? :zubo:

LeeLooo
28.07.2005., 13:11
magic kaže:
diskretno bih napomenula da guze imaju i svoju zadanu gradju koja se vjezhbama mozhe eventualno popraviti. izmjeniti ne.

ha čuj. ..mislim da mi je podloga i više nego dobra... :p

al znaš, isto mislim da su ljudi danas tolko naviknuti na sjedenje i jedenje, pa ti to promijeni tu tvoju zadanu gradju a da ni neznaš..i nevidiš.. kolko samo ljudi znam koji su skinuli samo par kg( znaci ne jako debeli) pa smo se svi iznenadili kak su zapravo građeni...i puno drukcije neg su sa 5-6 kg viska izgledali.

dakle, izgleda da tokom godina možemo pokvarit osnovnu gradu a maximum je u biti kak bi ona trebala izgledat inače...da nemamo sjedilački način života..

al, whatever , ovo je za neku drugu temu:D

Little bear
28.07.2005., 13:14
LeeLooo kaže:
super...

pa dobro necu ja sad manicno vjezbat cijele dane... ono, na ovo bi se više koncentrirala.. tj. htjela bi poveća opseg guze al ne i npr nogu

Vjeruj mi sa cucnjevima ili ispadima, ako ih radis sa opterecenjem svoga tjela ili sa dodatnim opterecenjem od najvise 5 kg, neces sjacat noge samo ces ih definirat. Noge se ne jacaju pri tako malim opterecenjima jer su "navikle" na takva opterecenja. :) Dok guza nije i zato su ti te vjezbe super (pogotovo ispadi i ona doggy style vjezba na strunjaci koju ce ti anastacia opisat). To ti je super, definiras noge a jacas guzu. :top:

LeeLooo
28.07.2005., 13:15
samo_svoja kaže:

se vidi da se ja borim sa svojom? :zubo:

ne da se vidi, smrdiš na dobru guzu:top:

violent_femmes9
28.07.2005., 13:17
LeeLooo kaže:
ha čuj. ..mislim da mi je podloga i više nego dobra... :p

al znaš, isto mislim da su ljudi danas tolko naviknuti na sjedenje i jedenje, pa ti to promijeni tu tvoju zadanu gradju a da ni neznaš..i nevidiš.. kolko samo ljudi znam koji su skinuli samo par kg( znaci ne jako debeli) pa smo se svi iznenadili kak su zapravo građeni...i puno drukcije neg su sa 5-6 kg viska izgledali.

dakle, izgleda da tokom godina možemo pokvarit osnovnu gradu a maximum je u biti kak bi ona trebala izgledat inače...da nemamo sjedilački način života..

al, whatever , ovo je za neku drugu temu:D

sad si nepravedna prema onima stvarno lijepima i zgodnima, koji takodjer imaju "sjedilacki nacin zivota", kako ga nazivas :D

a poznajem takve zene, u cetrdesetim godinama zivota, ne nave se sportom, NORMALNO jedu i izgledaju MRAK ;)

LeeLooo
28.07.2005., 13:17
Anastasia kaže:
Pravilnom prehranom i pristupom vježbanju, može se jako puno postići. Jako puno. Svakako da nije rješenje sjedenje i skupljanje celulita.

al istina je da osnovnu gradju nemreš puno uljepšat. kolko samo cura ide u teretane, nema celulit, nema viška kg, pa su im guze ravne ko daske. genetika...

LeeLooo
28.07.2005., 13:19
violent_femmes9 kaže:
sad si nepravedna prema onima stvarno lijepima i zgodnima, koji takodjer imaju "sjedilacki nacin zivota", kako ga nazivas :D

a poznajem takve zene, u cetrdesetim godinama zivota, ne nave se sportom, NORMALNO jedu i izgledaju MRAK ;)

istina, al zamisli si samo kako bi dobro izgledale da se bave sportom i stoje dok tipkaju na kompu,...:D

samo_svoja
28.07.2005., 13:20
LeeLooo kaže:
ne da se vidi, smrdiš na dobru guzu:top:

To je borba, vječita borba protiv spuštenih stropova :D

samo_svoja
28.07.2005., 13:21
LeeLooo kaže:
istina, al zamisli si samo kako bi dobro izgledale da se bave sportom i stoje dok tipkaju na kompu,...:D

Rolaj..imam frendicu kaj mnogo sjedi na poslu i doma, a ima prčastu lijepu guzu..svaki dan rola na Jarunu

Crow Jane
28.07.2005., 13:23
Viš dakle svako bi ono kaj nema. Npr, ja imam prčastu guzu s kojom zadenem u svaki jebeni čošak....:rolleyes: i to me tolko nervira :mad: jer zgleda ko da hodam naprčena. :D Dok se sjetim trauma u pubertetu i staru koja me uvjeravala da to "muški baš vole"....:rolleyes: I gle, moj dragi obožava....ja mrzim :mad: a niš ne poduzimam po pitanju vježbanja, dapače, sjedim po cijele dane i niš. Ima neko recept za ispuhavanje dupeta? :D

samo_svoja
28.07.2005., 13:26
Crow Jane kaže:
Ima neko recept za ispuhavanje dupeta? :D

Leži..ne hodaj..ne plivaj...ništa..samo lezi..ne mrdaj nogama nikako! :rolleyes: :D

Anastasia
28.07.2005., 13:28
violent_femmes9 kaže:

genetika :top:
ali to su rijetki slučajevi :)

LeeLooo
28.07.2005., 13:28
samo_svoja kaže:
Leži..ne hodaj..ne plivaj...ništa..samo lezi..ne mrdaj nogama nikako! :rolleyes: :D

Anastasia
28.07.2005., 13:31
Crow Jane kaže:
Viš dakle svako bi ono kaj nema. Npr, ja imam prčastu guzu s kojom zadenem u svaki jebeni čošak....:rolleyes: i to me tolko nervira :mad: jer zgleda ko da hodam naprčena. :D Dok se sjetim trauma u pubertetu i staru koja me uvjeravala da to "muški baš vole"....:rolleyes: I gle, moj dragi obožava....ja mrzim :mad: a niš ne poduzimam po pitanju vježbanja, dapače, sjedim po cijele dane i niš. Ima neko recept za ispuhavanje dupeta? :D

Aerobni trening
trčanje / plivanje / brzo hodanje / aerobik...

LeeLooo
28.07.2005., 13:33
Anastasia kaže:
Aerobni trening

nemojte mi tu sa receptima za ispuhivanje dupeta, još ću se zabunit pa će bit sranja:D

puffko
28.07.2005., 13:33
LeeLooo kaže:
super...

Vjezbe koje djeluju iskljucivo na guzu (gluteuse) a ne i na bedra, listove itd--ispricavam se ako ih je netko vec opisao:

- lezi potrbuske i odizi prvo lijevu pa onda desnu nogu iz kuka. Napravi cca 3 serije od 8-10 ponavljanja dnevno.

- u uspravnom polozaju osloni se jednom rukom (npr desnom :D ) o zid, i zatim iz kuka podizi ispruzenu nogu unatrag, jednu pa drugu, opet oko 3 serije od 8-10 ponavljanja. Jos bolje, stavi uteg oko skocnog zgloba da povecas opterecenje; ili ako nemas utega, stavi elasticnu traku oko oba nozna zgloba tako da je pri odizanju jedne noge rastezes.

Ova druga vjezba je posebno dobra jer je mozes raditi dok npr gledas TV, pricas na telefon i sl.

Crow Jane
28.07.2005., 13:35
Anastasia kaže:
Aerobni trening

S tim ispuhujem? :D A ja baš izbjegavam sve navedeno osim plivanja. :D

violent_femmes9
28.07.2005., 13:36
LeeLooo kaže:

hehe, o tome ti i govorim. jednostavno ne mogu izgledati bolje, sve stoji tamo gdje treba stajati. :)

Anastasia
28.07.2005., 13:37
puffko kaže:
Vjezbe koje djeluju iskljucivo na guzu (gluteuse) a ne i na bedra, listove itd--ispricavam se ako ih je netko vec opisao:

- lezi potrbuske i odizi prvo lijevu pa onda desnu nogu iz kuka. Napravi cca 3 serije od 8-10 ponavljanja dnevno.

- u uspravnom polozaju osloni se jednom rukom (npr desnom :D ) o zid, i zatim iz kuka podizi ispruzenu nogu unatrag, jednu pa drugu, opet oko 3 serije od 8-10 ponavljanja. Jos bolje, stavi uteg oko skocnog zgloba da povecas opterecenje; ili ako nemas utega, stavi elasticnu traku oko oba nozna zgloba tako da je pri odizanju jedne noge rastezes.

Ova druga vjezba je posebno dobra jer je mozes raditi dok npr gledas TV, pricas na telefon i sl.

:cerek:

a koji si ti? :cerek:
p.s. ma nisu ti utezi oko zgloba baš najbolji. meni osobno jako smetaju, i to baš na zglobove. Ako može elastična traka bilo bi puno bolje.

kemik
violent_femmes9 kaže:
hehe, o tome ti i govorim. jednostavno ne mogu izgledati bolje, sve stoji tamo gdje treba stajati. :)

kolko takvih znas? 1, 2?

LeeLooo
Crow Jane kaže:
S tim ispuhujem? :D A ja baš izbjegavam sve navedeno osim plivanja. :D
možda si zato imaš velku prdu:D ;)
i ja sam brijala da ovo samo napuhuje dupe osim plivanja

samo_svoja
28.07.2005., 13:38
puffko kaže:

Ne bih preporučila da priča na telefonu zbog disanja koje je isto vrlo bitno pri vježbanju. Dakle kada izbacuješ nogu ispuštaj i zrak, a kada ju privlačiš sebi udahni.

K tome, ako priča na phonu, a nije još u kondi, mogla bi biti zadihana..pa da ljudi ne pomisle :D

Crow Jane
28.07.2005., 13:39
LeeLooo kaže:
možda si zato imaš velku prdu:D ;)
i ja sam brijala da ovo samo napuhuje dupe osim plivanja
A bit će. Inače u životu maximalno ljenčarim uz čips, npr. :D Možda mi je i od toga? :D

LeeLooo
28.07.2005., 13:41
samo_svoja kaže:

K tome, ako priča na phonu, a nije još u kondi, mogla bi biti zadihana..pa da ljudi ne pomisle :D

ma bez brige, budem ja na orbitreku po sat vremena i pritom meljem na phone... :cool:

Anastasia
28.07.2005., 13:42
samo_svoja kaže:
Ne bih preporučila da priča na telefonu zbog disanja koje je isto vrlo bitno pri vježbanju. Dakle kada izbacuješ nogu ispuštaj i zrak, a kada ju privlačiš sebi udahni.

Ali i isto tako, treba se koncentrirat na pojedini mišić. Fućkaš trening i vježbanje ako pritom misliš na ... što ja znam... nešto drugo :D
itekako je bitan faktor koncentracije za postizanje boljih rezultata pri vježbanju :)

samo_svoja
28.07.2005., 13:44
Anastasia kaže:

Ali i isto tako, treba se koncentrirat na pojedini mišić. Fućkaš trening i vježbanje ako pritom misliš na ... što ja znam... nešto drugo :D
itekako je bitan faktor koncentracije za postizanje boljih rezultata pri vježbanju :)

Točno. Treba se skoncentrirat na težište tijela u kojem se najbolje budi traženi nam mišić.

violent_femmes9
28.07.2005., 13:46
kemik kaže:
kolko takvih znas? 1, 2?
vise

ne znam, nisam brojala, ali one su tu oko nas :lol:

sto naravno ne znaci da i one manje lijepe i manje zgodne ne trebaju pokusati ostvariti svoju zivotnu teznju da postanu komadi. :D

Anastasia
LeeLooo kaže:
ma bez brige, budem ja na orbitreku po sat vremena i pritom meljem na phone... :cool:

I što će ti to?
iscrpljuješ mišić a ne postižeš ništa.
Puno bi više napravila da koncentrirano hopsaš 30 minuta, umjerenim intenzitetom, nego ovako.
I da eventualne, preostalih 30 min. potrošiš na vježbe jačanja.

LeeLooo
joj, postale ste prestručne za mene. ja sam samo neiskusni djevojčurak željan malo guze: :klopa:

puffko
Anastasia kaže:
:cerek:

a koji si ti? :cerek:
p.s. ma nisu ti utezi oko zgloba baš najbolji. meni osobno jako smetaju, i to baš na zglobove. Ako može elastična traka bilo bi puno bolje.

Mislis koja :cerek: ?

Pa, slažem se, meni je isto malo neprirodan osjećaj imati okačen uteg o zglobu, bolje je rastezati tlaku ili npr nešto gurati (ne pada mi doduše napamet što).

Ovo što je samo-svoja rekla o disanju je točno, ali ja sam htjela reći da, kad se već ljudi toliko žale da sjede itd, ima milijun mogućnosti da se male vježbice ubace u svakodnevnicu.

Neko, naveliko publicirano, istraživanje je pokazalo da ljudi koji "fidget" tj stalno se miču, skakuću, ne mogu biti na miru, potroše dosta više energije nego ljudi koji miruju. ovo bi bilo nekakvo "fidgeting" ciljano na jednu grupu mišića.

Anastasia
28.07.2005., 13:47
samo_svoja kaže:
Točno. Treba se skoncentrirat na težište tijela u kojem se najbolje budi traženi nam mišić.

Napalila si me s ovom rečenicom!
:o

daj pazi kako se izražavaš! :o :raspa: :o

Anastasia
28.07.2005., 13:49
puffko kaže:
Mislis koja :cerek: ?

Pa, slažem se, meni je isto malo neprirodan osjećaj imati okačen uteg o zglobu, bolje je rastezati tlaku ili npr nešto gurati (ne pada mi doduše napamet što).

Ovo što je samo-svoja rekla o disanju je točno, ali ja sam htjela reći da, kad se već ljudi toliko žale da sjede itd, ima milijun mogućnosti da se male vježbice ubace u svakodnevnicu.

Neko, naveliko publicirano, istraživanje je pokazalo da ljudi koji "fidget" tj stalno se miču, skakuću, ne mogu biti na miru, potroše dosta više energije nego ljudi koji miruju. ovo bi bilo nekakvo "fidgeting" ciljano na jednu grupu mišića.

:rofl:
da. ma kad bi ljudi samo sebi zabranili lift i izbjegavali parkiravanje ispred vratiju, puno bi si pomogli :)

samo_svoja
28.07.2005., 13:50
Nego..ovo je off topic ali me zanima nešto..

Da li ste čule da preporučuju za kičmu sjedenje, ako mnogo sjedite, na onoj velikoj lopti za pilates?
Jel to koja probala doma, dok sjedi za kompom? :D

5. elementu sorry kaj sam off topic al zanima me baš...pa kada smo već tu...:mig:

Natch
28.07.2005., 13:51
guzu najbolje podize seks:top:

samo_svoja
28.07.2005., 13:51
Anastasia kaže:
Napalila si me s ovom rečenicom!
:o

daj pazi kako se izražavaš! :o :raspa: :o

To je bit u svemu...bitak...fakta...fakat :D

Anastasia
28.07.2005., 13:53
samo_svoja kaže:

Da li ste čule da preporučuju za kičmu sjedenje, ako mnogo sjedite, na onoj velikoj lopti za pilates?

5. elementu sorry kaj sam off topic al zanima me baš...pa kada smo već tu...:mig:

imam doma pilates loptu, ali ta koja je za moju visinu nije dovoljno visoka, pa sam si jako niska u odnosu na stol.
osim toga, sasvim dovoljno vježbam, ne trebam i tu pallu. :)

puffko
28.07.2005., 13:59
samo_svoja kaže:

Nisam probala ali zvuči kao nešto što bi trebalo probati...
Moje je iskustvo da ništa, ali ništa ne pomaže protiv bolnih leđa kao jačanje paravertebralne duboke muskulature--mali mišići koji povezuju kralješnicu--a to je ono što pilates radi ili nastoji raditi (ja sam ih vježbala u teretani jer tad pilates nije još bio fancy). Kad njih ojačaš i kad oni preuzmu veliki dio tereta koji inače nosi kralješnica--više bolnih leđa nema.

samo_svoja
28.07.2005., 14:00
Mda...moram si leđa zjačat :o

Natch
28.07.2005., 14:06
puffko kaže:
paravertebralne plivanje:top:

kemik
28.07.2005., 14:07
puffko kaže:
ništa ne pomaže protiv bolnih leđa kao jačanje paravertebralne duboke muskulature--mali mišići koji povezuju kralješnicu

A jel nam mozes rec koju recenicu o vjezbama za te paravertebralne misice, osim plivanja?

Crow Jane
28.07.2005., 14:09
Natch kaže:
guzu najbolje podize seks:top:

E nije nego - muške ruke prilikom sexa. :top: :D

Anastasia
28.07.2005., 14:10
puffko kaže:
Nisam probala ali zvuči kao nešto što bi trebalo probati...
Moje je iskustvo da ništa, ali ništa ne pomaže protiv bolnih leđa kao jačanje paravertebralne duboke muskulature--mali mišići koji povezuju kralješnicu--a to je ono što pilates radi ili nastoji raditi (ja sam ih vježbala u teretani jer tad pilates nije još bio fancy). Kad njih ojačaš i kad oni preuzmu veliki dio tereta koji inače nosi kralješnica--više bolnih leđa nema.

:top:

ja sam svoje leđne mišiće svojevremeno lijepo ojačala vježbanjem hasana, dakle joge.

puffko
28.07.2005., 14:24
kemik kaže:
A jel nam mozes rec koju recenicu o vjezbama za te paravertebralne misice, osim plivanja?

To nije nažalost baš tako "lako" kao gluteusi koji su veliki i površinski smješteni mišići.

Ovi su mišići mali i duboko smješteni i puno vježbi za leđa ih može prije istegnuti ili oštetiti nego ojačati.
No ipak, ako radiš u običnoj teretani standardne vježbe za leđa, ojačat ćeš i njih.

Npr--ne znam kako se ta sprava zove: imaš šipku koja se uhvati objema rukama i povlači prema dolje, mišići koji najviše rade su trapezijus (gornji dio leđa), ali i ostali mišići uz kralješnicu, osobito u vratnom i prsnom dijelu; doma možeš raditi isto s nekakvim utezima, ali je to malo nesigurnije i postoji opasnost ozljede--sigurno može pomoći.

No jako je važno biti potpuno skoncentriran na dio tijela kojim izvodiš vježbu, nastojati vježbu raditi iz leđa a ne iz npr ruku/bicepsa, ne raditi nagle pokrete, i nikako ne savijati kralješnicu unazad.

I, naravno, pilates, koji je odličan za to.

Natch
28.07.2005., 14:25
meni je najdraza vjezba kad lezim na ledjima i rasirenih nogu savijenih u koljenima podizem guzu...sa ili bez partnera:top:

violent_femmes9
28.07.2005., 14:27
Natch kaže:
meni je najdraza vjezba kad lezim na ledjima i rasirenih nogu savijenih u koljenima podizem guzu...sa ili bez partnera:top:

meni je vala draze kad nisam sama :o

samo_svoja
28.07.2005., 14:29
violent_femmes9 kaže:
meni je vala draze kad nisam sama :o

Dakako, čim je veči poticaj i serije dulje traju :D

puffko
28.07.2005., 14:32
Anastasia kaže:

ja sam svoje leđne mišiće svojevremeno lijepo ojačala vježbanjem hasana, dakle joge.

Ma zapravo nebitno što, važna je koncentracija i polagani pokret.

Natch
28.07.2005., 14:32
puffko kaže:
Ma zapravo nebitno što, važna je koncentracija i polagani pokret. evo je velika istina...:top:

cutecat
28.07.2005., 14:37
kemik kaže:

Pilates vjezbe na podu, fino ucvrscuju guzu, i isticu straznju lozu...
Imam neki DVD "PIlates for dummies", traje 30 min. i odlican je, radim te vjezbe negdje od februara, i jako sam zadovoljna rezultatima:D

Karmela
28.07.2005., 15:02
LeeLooo kaže:
i da, .. zaboravih.. sportom se bavim svaki dan dva, al bed je kaj puuuuuno sjedim....... jel to fakat loše utječe na formu dupeta ili je skoro sve u genima..., naravno ako nemam špeka previše...

jer ono ak treba stajat ću:D

Investiraj u dobre tenisice za trcanje i trci svaki dan.

Anastasia
28.07.2005., 15:02
puffko kaže:
Ovi su mišići mali i duboko smješteni i puno vježbi za leđa ih može prije istegnuti ili oštetiti nego ojačati.
No ipak, ako radiš u običnoj teretani standardne vježbe za leđa, ojačat ćeš i njih.

Npr--ne znam kako se ta sprava zove: imaš šipku koja se uhvati objema rukama i povlači prema dolje, mišići koji najviše rade su trapezijus (gornji dio leđa), ali i ostali mišići uz kralješnicu, osobito u vratnom i prsnom dijelu; doma možeš raditi isto s nekakvim utezima, ali je to malo nesigurnije i postoji opasnost ozljede--sigurno može pomoći.

No jako je važno biti potpuno skoncentriran na dio tijela kojim izvodiš vježbu, nastojati vježbu raditi iz leđa a ne iz npr ruku/bicepsa, ne raditi nagle pokrete, i nikako ne savijati kralješnicu unazad.

I, naravno, pilates, koji je odličan za to.

lat mašina ;)
šipkom ispred ili iza glave :)

dobra je u teretani i hiperesktenzija - savijanje prema dolje preko klupice. Ali jako bitan, kod svih vježbi, položaj leđa.

Na lat mašina je jako važno, kada spuštaš šipku prema dolje ispred glave, da leđa budu u položaje banane, dakle lagano u luku.
Kada vučeš šipku prema dolje iza glave, jako je bitno da leđa budu što ravnija moguće.

Koncentracija na mišiće je jako, jako važna. ;)

puffko
28.07.2005., 15:09
Anastasia kaže:
lat mašina ;)
šipkom ispred ili iza glave :)

dobra je u teretani i hiperesktenzija - savijanje prema dolje preko klupice. Ali jako bitan, kod svih vježbi, položaj leđa.

Na lat mašina je jako važno, kada spuštaš šipku prema dolje ispred glave, da leđa budu u položaje banane, dakle lagano u luku.
Kada vučeš šipku prema dolje iza glave, jako je bitno da leđa budu što ravnija moguće.

Koncentracija na mišiće je jako, jako važna. ;)

hvala :) ja te nazive ne znam, ali znam nešto anatomije, pa kombiniram sprave onako po ukusu, mix & match.

Da, dobro si opisala prednji položaj samo što će se njime više jačati prednji dio ramenog mišića--stražnji položaj je, po mom mišljenju (osjećaju ;) ), bolji za leđnu muskulaturu.

Karmela
28.07.2005., 15:11
puffko kaže:

Da, dobro si opisala prednji položaj samo što će se njime više jačati prednji dio ramenog mišića--stražnji položaj je, po mom mišljenju (osjećaju ;) ), bolji za leđnu muskulaturu.

Istog sam misljenja. Inace jako dobra sprava. :top:

Billi
28.07.2005., 16:00
curke ne bi htjela koju zbedirat, ali prcasta lijepa guza je skoro pa mission impossible ako je prate sve ostae vjezbe i dijeta i trcanje itd....
puno razlicitih vjezbi jer su sve dobre i treba ih kombinirati da potrefe misice na razlicite nacine.

kupite si od bili blenksa (onaj kaj je startao tai bo) vjezbe za guzu. to odvaljuje.
:s

Anastasia
28.07.2005., 16:05
Billi kaže:
curke ne bi htjela koju zbedirat, ali prcasta lijepa guza je skoro pa mission impossible ako je prate sve ostae vjezbe i dijeta i trcanje itd....
puno razlicitih vjezbi jer su sve dobre i treba ih kombinirati da potrefe misice na razlicite nacine.

kupite si od bili blenksa (onaj kaj je startao tai bo) vjezbe za guzu. to odvaljuje.
:s

pa to smo zaključili.
naravno da nije dovoljno vježbati samo jednu mišićnu grupu.

Anastasia
28.07.2005., 16:08
puffko kaže:
hvala :) ja te nazive ne znam, ali znam nešto anatomije, pa kombiniram sprave onako po ukusu, mix & match.

ja sada radim leđa sa lat mašinom tj. šipkom ispred glave, upravo zbog kombinacije s ramenom.
Ali lijepo osjetim i leđnu muskulaturu - probaj je napraviti poslije hiperkstenzije, dakle pregiba preko klupice - iznenadit ćeš se ;)

osim toga, nemoj zaboraviti da se moraš koncentrirat na lopatice - dakle njihovo skupljanje, a u položaju luka.
itekako se užare leđa.

sporty
29.07.2005., 09:53
iskoraci su ti super za guzu...ak znaš kaj je to i kako se izvode...
onda vježba kad si na četveronoške na podu,pa podižeš jednu nogu zrak,ali skvrčenu pod pravim kutem,ak staviš još uteg to bolje....

orga-ni-zam
29.07.2005., 11:44
Jel' netko probao one "one leptiriće", one spravice što se zalijepe na određeni dio tijela pa stišću mišiće el. impulsima ili tak neki princip? Jeli to šta valja?
Da trošim nofce na to ili ne?

LeeLooo
29.07.2005., 19:39
orga-ni-zam kaže:
Jel' netko probao one "one leptiriće", one spravice što se zalijepe na određeni dio tijela pa stišću mišiće el. impulsima ili tak neki princip? Jeli to šta valja?
Da trošim nofce na to ili ne?

mene to isto zanima...

samo_svoja
29.07.2005., 19:55
Nisam probala ali ne vjerujem da dva leptirića koja se trzaju na određenom dijelu tijela mogu imat neki veči učinak.

Najlakše je pronalazit izlike, pomoćna sredstva, samo da se ne bi pokrenuli. I kukat ;)

LeeLooo
29.07.2005., 20:24
samo_svoja kaže:
Nisam probala ali ne vjerujem da dva leptirića koja se trzaju na određenom dijelu tijela mogu imat neki veči učinak.

Najlakše je pronalazit izlike, pomoćna sredstva, samo da se ne bi pokrenuli. I kukat ;)

o ne ne ...ne izvlačim se ja ...:)

magic
29.07.2005., 20:26
samo_svoja kaže:

nit kukam, nit se pokrecem.

al vam se divim...kako vam se da :visi:

samo_svoja
29.07.2005., 20:31
magic kaže:
nit kukam, nit se pokrecem.

al vam se divim...kako vam se da :visi:

Ma išlo je onih "kukajučih":mig:

Kad je ovako vruće mogu samo plivat.:o

samo_svoja
29.07.2005., 20:35
LeeLooo kaže:
o ne ne ...ne izvlačim se ja ...:)

Imaš tam savjete i vježbe..nikakva spravica neće učiniti sama od sebe ono kaj želiš (bankrotirat ćeš na baterijama :D)

bLOODSTONE
01.08.2005., 09:10
Pa, najbolja bi bila kombinacija (što se već spominjalo) nekakav lagani aerobni trening, trčanje, npr ili vožnja biciklom..svaki drugi dan ak možeš..3-4 put tjedno npr..i onda poslije toga napraviš neke vježbice za tonus mišića. Npr. netko je spominjao isto, čučnjeve, no ne obične čučnjeve, nego do pola ih radiš..Npr. staneš u raskoračan stav, širine ramena,lagano nagneš koljena prema vrhovima stopala i spustiš se u polučučanj tako da ti potkoljenice budu fiksirane i ne prelaze ni slučajno ravninu iznad prstiju na stopalima..da si ne središ koljena, i radiš takva ponavljanja recimo 10 spuštanja u 3 serije..pa povećavaš kad osjetiš da ti je to malo..
Onda recimo, klekneš i staviš se u pozu "mačka" :D ..ako me kužiš i dižeš nogu savijenu pod pravim kutem da ti potkoljenica dođe u ravninu leđa, tako jednu nogu npr. 10 puta, pa drugu ili naizmjenično..

Na taj način ćeš ojačati ne samo guzu nego i kvadricepse..

Ok, postoje vježbe i sa elastičnom trakom, tzv. statične vježbe..ali to mi je teško za objasniti ovako :( ..
I da hodanje recimo, zakoračiš s mjesta koliko god možeš i lagano se spustiš u bokovima prema podu, onako, dok ne osjetiš neugodu..pa bez zamaha rukom, pomakneš drugu nogu naprijed i opet se spustiš, tako hodaš npr. po kući, i osjetit ćeš da ti guzni mišići rade..

I možeš hodati na dupetu :D ..da zvuči blesavo..ali pomaže. Sjedneš na pod, digneš noge iznad poda i samo pomoću guzova se pomičeš (pomogneš si zamasima rukama)..hodaš jednostavno, jedan, pa drugi..malo žulja, ali pali..

Mislim da je i ok bvježba kad se podižeš na neku uzdignutu podlogu, npr. na stolicu. Jednom nogom zakoračiš na stolicu, ali moraš pritom osjetiti da ti radi stražnja loža mišića, pa malo zastaneš na vrhu, pa se spustiš, i opet ponovi s drugom nogom, što polaganije to radiš, to će vježba imati više smisla.

I zadnja..staneš uza zid i spustiš se u čučanj, tako da ti natkoljenice budu paralelno sa podom,a noge pod kutem od 90 i tako stojiš, dok ne izdržiš..da rade kvadricp. ali radi i dupe. Da ti bude lakše staviš si iza leđa loptu i onda čak možeš raditi ona spuštanja koja sam opisala prvi put, samo sad naslonjena na loptu i zid..

Eto, nadam se da sam bila bar malo razumljiva. Vjeruj mi, od ovih vježbi, ne da će ti dupe izgledat dobro, nego fantastično.
Pitaj mog dečka, ima li nešto drugo o čem razmišlja osim o...da, guzi :D
.. to su dokazi, ne samo obećanja :D

Sretno!
I nemoj svaki dan raditi iste vježbe, nego probaj kombinirati i sa trbušnjacima i leđnjacima, nego recimo radi svaki drugi dan vježbe za guzu.

sporty
01.08.2005., 09:39
svaka čast ,vidi se ko redovito vježba:D :top: :top:

magic
01.08.2005., 11:35
cure, a da stavite svoje slike prije/poslije? bilo bi uvjerljivije :D

joujou
01.08.2005., 11:42
magic kaže:

eeeek :p

samo_svoja
01.08.2005., 11:50
magic kaže:

Ne, snimke su bolje..više se uočava fenomen "talasanja" :D

bLOODSTONE
01.08.2005., 13:56
sporty kaže:
svaka čast ,vidi se ko redovito vježba:D :top: :top:

Hehhe, fala, recimo da su te vježbe bile dio obavezne terapije nakon ozlijede koljena, pa sam dosta pohvatala i skužila da su korisne i izvan faze "oporavka" :D

Ali, bez zajebancije, te vježbe doslovno svatko, pardon, svaka :) Može raditi bar 5-10 min dnevno (izuzev trčanja), samo zahtijevaju malo motivacije. I ova zadnja 2 i pol mjeseca koliko imam pauze od treninga, samo sjedim i ležim po cijele dane i osjeti se itekako u tonusu jeli guze :) (isto motivacija za vježbanje ravna 0)
Zato, žene, guzu u ruke i vježbat! :D

gven_s
22.07.2008., 13:19
Želi povećati gluteus maximus!

Ako neko zna neke vježbe koje mogu raditi doma,dok ponovo ne počne nova sezona vježbanja u zg:mig:

Maslina
22.07.2008., 14:20
Najbolja vježba za guzu i noge mi je ujedno i najodvratnija. Ne znam kako je opisati, to je iskorak i onda čučanj, treba paziti da noga s kojom se iskorači ostane pod 90 stupnjeva i dizati se gore guznim mišićima. Postoje razne varijante i kombinacije ovog koraka, naprijed, nazad, jednom naprijed, jednom nazad, s utezima u rukama...vjerojatno ima snimak na netu. Ne znam hoće li ti to baš povećati gluteus maximus, ali će ga učvrstiti i podignuti.

Pilatus
22.07.2008., 14:29
Najbolja vježba za guzu i noge mi je ujedno i najodvratnija. Ne znam kako je opisati, to je iskorak i onda čučanj, treba paziti da noga s kojom se iskorači ostane pod 90 stupnjeva i dizati se gore guznim mišićima. Postoje razne varijante i kombinacije ovog koraka, naprijed, nazad, jednom naprijed, jednom nazad, s utezima u rukama...vjerojatno ima snimak na netu. Ne znam hoće li ti to baš povećati gluteus maximus, ali će ga učvrstiti i podignuti.
da,dobra vježba.

I da,povećat će gluteus maximus...u biti taj mišić će hipertrofirati, narasti("nabildat ćeš ga":D)...naravno ako su ostali faktori (prehrana-odmor) u redu

Još jedna odlična vježba je duboki čučanj:top:

gven_s
23.07.2008., 07:51
Hvala na odgovorima:)

Radim obje vježbe,ali očito je premali broj ponavljanja,pojačati ću tempo:top:

Još jednom hvala i ako ima još neko nešto za predložit,samo naprijed:mig:

Pilatus,faktori hrane i odmora,koje spominješ,jel možeš malo pojasnit(ili me uputi negdje na net :mig: :moli:)!

Inače nisam ljubitelj izraženih mišića na ženskom tjelu,više preferiram izdužene,vretenaste,ali na guzi mi se sviđaju malo nabildaniji:cerek:

Zli Mali Medo
23.07.2008., 08:37
Inače nisam ljubitelj izraženih mišića na ženskom tjelu,više preferiram izdužene,vretenaste,ali na guzi mi se sviđaju malo nabildaniji:cerek:

:)

Maslina
23.07.2008., 11:00
Ima još jedna dobra, ali ne znam kako da je opišem. Uglavnom, legne se na pod, a stolica se onim dijelom na kojem se sjedi privuče do dupeta. Rukama se uhvate noge od stolice da bi se postigla stabilnost. Desna noga ide na rub stolice, lijeva ide na koljeno od desne ili može ostati slobodno u zraku i onda se dižeš desnom nogom u zrak tako da se dupe i donji dio leđa odižu od zemlje. Poslije zamijeniš noge.

gven_s
24.07.2008., 07:48
Odlično,ovo još nisam radila! Hvala,probati ću!

Obično radim još one četveronoške pa noga u produžetku tijela,polagani pokreti prema gore i ista ta sa savinutim koljenom.

Vjerovatno bi efekt bio bolji kad bi stavila one utege što se ljepe oko gležnja ili možda iznad koljena:misli:

Maslina
24.07.2008., 08:15
Odlično,ovo još nisam radila! Hvala,probati ću!

Obično radim još one četveronoške pa noga u produžetku tijela,polagani pokreti prema gore i ista ta sa savinutim koljenom.

Vjerovatno bi efekt bio bolji kad bi stavila one utege što se ljepe oko gležnja ili možda iznad koljena:misli:

Znam na koje vježbe misliš, ali one mi nisu nikada bile nešto pretjerano dobre. Radi ove iskorake, tu aktiviraš mišiće cijelih nogu i boliiiiiiiiii i teško je za popizdit.
Ali i djeluje.

gven_s
24.07.2008., 08:34
Znam na koje vježbe misliš, ali one mi nisu nikada bile nešto pretjerano dobre. Radi ove iskorake, tu aktiviraš mišiće cijelih nogu i boliiiiiiiiii i teško je za popizdit.
Ali i djeluje.

Meni pričaš,krepala jučer,a i guza boli danas:mig:

Pilatus
24.07.2008., 12:30
Pilatus,faktori hrane i odmora,koje spominješ,jel možeš malo pojasnit(ili me uputi negdje na net :mig: :moli:)!

ništa posebno.povećaj unos kvalitetnih ugljikohidrata niskog GI(pretpostavljam da znaš o čemu se radi),i povećaj unos bjelančevina(proteina).
Mišić(i) trebaju od nečeg rasti,a ti im to trebaš dati ispravnom prehranom.

Naravno nemoj pretjerivati s povećanjem unosa UH i P jer ćeš stvoriti veliki kalorijski suficit(odnosno višak kalorija će ti otići u masno potkožno tkivo).

A odmor:D
Mišić raste dok se odmaraš.I samo onda,i samo dok ima od čega rasti(hrana)

Meni pričaš,krepala jučer,a i guza boli danas:mig:
Odlično. Odabrane vježbe pogađaju željene mišiće :mig:

gven_s
24.07.2008., 13:33
Sve jasno!:zubo:

Hvala još jednom!

Javim rezultate:mig:

Pilatus
24.07.2008., 13:49
Javim rezultate:mig:

Slika govori više od tisuću riječi:zubo:

Maslina
24.07.2008., 20:05

Na ovom pdf-u je nastala opća pomama za slikama :D

tvuk
24.07.2008., 21:20
Na ovom pdf-u je nastala opća pomama za slikama :D

Da samo na ovom... :D

gven_s
25.07.2008., 07:00

Pazi što pričaš mogle bi ti stići na pm:mig::D

Samo da još nađem ko će to slikat:mig:

tvuk
25.07.2008., 08:04
Što na PM? Viš da je banan... imaš topic "Slike forumaša", tam stavi :mig:

gven_s
25.07.2008., 08:46
Što na PM? Viš da je banan... imaš topic "Slike forumaša", tam stavi :mig:

Ne volim se oglašavat javno:zubo:

Pa kaj ti ne ideš s menom na rolanje:mig:,možeš se rolat iza mene:rofl:

tvuk
25.07.2008., 09:31
Ne volim se oglašavat javno:zubo:

Pa kaj ti ne ideš s menom na rolanje:mig:,možeš se rolat iza mene:rofl:

Može, al to će morat bit ubrzo jer sam od 1.8. na godišnjem, a tad će bit na bicikl i pravac more :D

gven_s
25.07.2008., 09:45
Može, al to će morat bit ubrzo jer sam od 1.8. na godišnjem, a tad će bit na bicikl i pravac more :D

Ja mogu rolat i bez tebe:D:mig:,a kaj ja mogu kaj je vrijeme:bljak:

Pilatus
28.07.2008., 12:00
Pazi što pričaš mogle bi ti stići na pm:mig::D
Da,baš me zanimaju rezultati:klopa:

Samo da još nađem ko će to slikat:mig:
digitalni fotoaparati i mobiteli(kvalitetnija kamera ofkors) imaju nešto
što se zove "samookidač":mig:

gven_s
29.07.2008., 07:08
Mogo si jučer i subotu gledat u živo:mig:
Jučer navečer bila na rolanju:D

Jel to dobro za guzu:misli:

By the way slike s mog moba imaju lošu rezoluciju:W,ne vide se detalji:zubo:

Silent assassin
02.08.2008., 13:26

Ako neko zna neke vježbe koje mogu raditi doma,dok ponovo ne počne nova sezona vježbanja u zg:mig:

Radi čučnjeve, iskorak(sa opterećenjem-može i bez), iskorak na klupu(sa opterećenjem-može i bez) i trči...

Girl_so_high
06.11.2008., 20:34
Jooooj, ja sam radila u teretani mnogo razlicitih vezbi za guzu, ali posto sam jaaako niska, postigla sam ono sto bas nisam htela!!! S obzirom da sam se ugojila, + pocela raditi vezbe, najvise cucnjeve i iskorak (da bi dobila vecu cak guzu,znaci sa tezinom,30kg) dobila sam veoma jake butine koje su se bas puno povecale!!! Tako da sam odlucila da smrsam, samo cu joggirati, + aerobik, a pred leto krecem u teretanu, opet, u cilju narawno povecanja guze! E sad, da mi opet butine ne bi toliko porasle, koje vezbe bih mogla raditi za guzu, ali da ima dobrog efekta, tj. njenog povecavanja???? Znam samo vezbu- kad se postavis u kucheci polozaj, i dizes nogu, pod uglom od 90. Ali sam cula da ta vezba i nije toliko efektivna :( Oh...zasto sam ovako komplikovana! :D Pomozite ako ikako znate, molim bez nekih zezancija, nije mi cilj ovde da se svadjam s nekim i slicno. Unapred vam hvala ;) :s

Nisam znala gde da smestim svoj post pa sam 'vamo ;) :D

kotar
07.11.2008., 08:06
sad, ljudi su ti dali super savjete za guzu, samo jedno upozorenje. Sve vjezbe koje radis, a ukljucuju savijanje koljena (odizanje na jednoj ili obje noge- cucanj, iskorak) moras biti jako oprezna da se koljeno citavo vrijeme nalazi na okomici iznad stopala, jer ces si dugorocno unistiti koljeno, a onda zbo nemogucnosti vjezbanja ce ti i guza otici u k....... Evo jos jedna vjezba za tonus guze. Legni na trbuh, ruke stavi uz tijelo, okreni dlanove na pod i osloni se na njih, brada je na podu, noge skroz ispruzene (koljena se ne smiju saviti ni u jednom trenu) i samo odizi noge od poda, uopce nije vazno da li ces ih dignuti i spustiti na isti broj ili ces ih 5 sek drzati u zraku, 5 sek odmarati, tvoj izbor.

Cactusbuba
07.11.2008., 09:35
ja preferiram ovu vježbicu koja mi se ne čini naporna niti za koljena niti za bilo što osim guze :)
gledaš tv, staneš iza stolice/stola/fotelje bilo čega na što ćeš se osloniti rukama, staneš na jednu nogu, a drugom ispruženom zamahneš prema natrag što više možeš i tako swingaš. promjeniš nogu pa ponavljaš.
jednostavno za poluditi, a djeluje :cerek:

CosmaShiva
07.11.2008., 09:39
to je ona Cindy nešto ford vježba.

_Maya_
07.11.2008., 10:21
ne znam dal je tko već spomenuo al evo meni omiljene vježbe za guzu- legneš na leđa, savineš koljena i pumpaš lagano gore sa guzom a kod spuštanja ne spustiš guzu do kraja na pod. i još jedna-primiš se za naslon stolca, desnu nogu staviš na stražnju stranu lijeve da budu pod pravim kutem (da se pete spajaju) i lagano pružiš nogu prema iza sa malo skvrčenim koljenom dok ne osjetiš da ti se guzni mišići stisnu. i onda to isto sa drugom nogom.

_Maya_
07.11.2008., 10:22
to je ona Cindy nešto ford vježba.

da.. cindy ima super vježbe za guzu :cerek:

Girl_so_high
08.11.2008., 21:04
maya prvi put cujem za tu vezbu... A vezbu sa izdizanjem guze kad lezis zovu Bridge. Takodje kad gledas tv, sem te vezbe gde odmices nogu unazad, mozes i sa strane, jer je to takodje za guzu.. Uh, upijam vae reci ko sundjer :) Moram sastaviti svoj trening kako cu sta, ali tek kad oporavim ledja, koja su mi naje*ala u teretani nedavno.... :(

_Maya_
10.11.2008., 11:53
evo našla sam na youtube-u vježbe od cindy, ta vježba za koju sam objašnjavala kak se izvodi počne na 2:40, unaprijed se ispričavam jer nisam našla filmić na engl. jeziku :D

http://http://www.youtube.com/watch?v=x1mSV8BFN6w (http://www.youtube.com/watch?v=x1mSV8BFN6w)

Cactusbuba
18.11.2008., 14:15
evo našla sam na youtube-u vježbe od cindy, ta vježba za koju sam objašnjavala kak se izvodi počne na 2:40, unaprijed se ispričavam jer nisam našla filmić na engl. jeziku :D

http://http://www.youtube.com/watch?v=x1mSV8BFN6w (http://www.youtube.com/watch?v=x1mSV8BFN6w)

meni te vježbe i ti trzajevi izgledaju malo preoštri :eek:
da li se smije tako vježbati?

_Maya_
20.11.2008., 22:34
ne trzne se jako. sama si prilagodiš intenzitet vježbe. probaj pa vidi kak ti odgovara. meni su njene vježbe odlične, baš mi odgovaraju.

Cactusbuba
23.11.2008., 13:48
ne trzne se jako. sama si prilagodiš intenzitet vježbe. probaj pa vidi kak ti odgovara. meni su njene vježbe odlične, baš mi odgovaraju.

pa i meni su super. ja sam ih radila godinama dok mi netko tu nije rekao da su to njene vježbe, ali način na koji ih ona izvodi izgleda mi malo preagresivan za zgobove, kičmu...
ja ih izvodim nježnije... osjećam mišiće kako rade...

_Maya_
23.11.2008., 23:04
da, možda ih ona radi malo pregrubo, al ti ne moraš. ja sam si isto te vježbe prilagodila sebi. sve je isto samo što ne trznem toliko.

arenx
24.11.2008., 00:13
pa i meni su super. ja sam ih radila godinama dok mi netko tu nije rekao da su to njene vježbe, ali način na koji ih ona izvodi izgleda mi malo preagresivan za zgobove, kičmu...
ja ih izvodim nježnije... osjećam mišiće kako rade...

I jel se povećala guza ? Meni je nekako došlo kao malo spljošteno po sredini jel se to može rješiti vježbama ? Sve me strah da ne može.

Cactusbuba
24.11.2008., 09:42
ne znam o kakvoj je vrsti spljoštenosti riječ, ali sigurna sam da će ti ove vježbe podići obline i predivno oblikovati guzu :mig:
ja eto često dobivam upite poznanica i frendica tipa što ja to točno radim da mi je takva :rofl:
samo deri ne može škoditi :top:

From A Nut House
22.01.2009., 00:40
da,dobra vježba.

I da,povećat će gluteus maximus...u biti taj mišić će hipertrofirati, narasti("nabildat ćeš ga":D)...naravno ako su ostali faktori (prehrana-odmor) u redu

Još jedna odlična vježba je duboki čučanj:top:

a kakva bi prehrana u tom slučaju bila idealna? :D

Georgia_6
22.01.2009., 20:45
ta vjezba je najucinkovitija, dokazano, ali jos bolje na podu :) znaci ovako: sve cetiri na pod, znaci kleknes i oslonis se na dlanove , koljena pod pravim kutem i naizmjence jednu pa drugu nogu podizez daaaaaleko iza sebe do skroz ravnog polozaja (ravno u koljenu) i istovremeno podizes glavu prema stropu, zadrzis i spustis lagano dolje.... savrsena vjezba za guzu ali i ledjne misice ;)

bambi34
19.06.2009., 21:16

najbolja vježba za guzu su role:top::top:od tog je guza čvrsta i stabilna:s:s

Milka_čokolada
20.07.2009., 20:16
Kako od malo, onako "plosnatije" guze oblikovati jednu čvrstu i zaobljenu? :D
Bicikla, čučnjevi, stepenice, što daje najbolje učinke? Ako može koji savjet bila bih vam jako zahvalna:)

GoGs
20.07.2009., 20:20
isti problem moja ženska ima. ajde, udijelite neki savjet. radi se o tzv "ravnom dupetu" kak ih vi iz milja zovete :zubo:

La Bahata
20.07.2009., 20:24
Za ubuduće: probajte prvo pročitati indeks podforuma :D

Vježbe za guzu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=360383) ;)

Milka_čokolada
20.07.2009., 20:33
Za ubuduće: probajte prvo pročitati indeks podforuma :D

Vježbe za guzu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=360383) ;)

ufff, a valjalo bi se potrudit...tnx:lux:

TincH
20.07.2009., 20:35
Iskoraci i čučnjevi s opterećenjem = ja sam prezadovoljna rezultatom :top:

ice cream girl
20.07.2009., 22:18
Iskoraci i čučnjevi s opterećenjem = ja sam prezadovoljna rezultatom :top:

Da,da! Dobitna kombinacija.Nakon koliko se tebi poceo vidit rezultat? Ja kad radim one iskorake (walking lunges) ma vec nakon 10-ak dana rezultat vidljiv samo tako.

TincH
20.07.2009., 22:19
Nakon dva mjeseca se već vidjelo. Ali da, prvi se vide već nakon 2 tjedna čak, al treba pazit i na klopu.

šećerna vata
12.10.2009., 19:38
Da,da! Dobitna kombinacija.Nakon koliko se tebi poceo vidit rezultat? Ja kad radim one iskorake (walking lunges) ma vec nakon 10-ak dana rezultat vidljiv samo tako.

A kako se rade ti iskoraci? i kolko treba bit opterećenje (to su pretpostavljam nekakve bučice..?)??

Plavi Lav
12.10.2009., 20:08
A kako se rade ti iskoraci? i kolko treba bit opterećenje (to su pretpostavljam nekakve bučice..?)??

Iskorak sa šipkom. (http://www.building-body.com/Iskorak_ili_lunges.html)

Ali radi sa bućicama(sa 2).
Držiš ruke ispružene(uz tijelo) i radiš iskorak.

Koljena ne smiju prelaziti vršak prstiju.

šećerna vata
12.10.2009., 20:40

E hvala! Krećem odmah sutra s tim..:mig:

Dolly Parton
12.10.2009., 20:51

ja to radim sa šipkom.puno je bolje nego s utezima.:ne zna:

Roza_Mona
08.11.2009., 03:25
na početku ove teme cura je napisala da želi povećati guzu. ja je ne želim povećati nego smanjiti, tj. podignuti i učvrstiti. jesu i za to ove vježbe (iskorak, i ono kad stojim nagnuta na stolicu i podižem nogu unazad) ?
koliko dnevno bih trebala raditi tih vježbi da primjetim kakve takve rezultate u idućih mjesec-dva?

huLahoop
08.11.2009., 17:46
na početku ove teme cura je napisala da želi povećati guzu. ja je ne želim povećati nego smanjiti, tj. podignuti i učvrstiti. jesu i za to ove vježbe (iskorak, i ono kad stojim nagnuta na stolicu i podižem nogu unazad) ?
koliko dnevno bih trebala raditi tih vježbi da primjetim kakve takve rezultate u idućih mjesec-dva?
bojim se da neće baš rezultati doći u mjesec- dva...

Roza_Mona
08.11.2009., 23:56
a vidim da je Tinch par postova iznad napisala "Nakon dva mjeseca se već vidjelo. Ali da, prvi se vide već nakon 2 tjedna čak, al treba pazit i na klopu."

zato pitam....

Plavi Lav
09.11.2009., 07:53
Baš me zanima kakvi su to rezultati za 2 tjedna.

poison_eLf
09.11.2009., 08:03
Baš me zanima kakvi su to rezultati za 2 tjedna.

:rofl::rofl::rofl: muskulfiberasti i vrrrlo subjektivni :zubo:

gven_s
09.11.2009., 08:46

Htjela sam učvrstiti mišić da dobijem one lukove na guzi,jer mi je guza izgledala preplosnato.

E pa ovako,vježbe koje su ti rekli su dobre,meni osobno su se najbolje pokazali duboki čučnjevi i iskorak s bučicama ili šipkom(svejedno je,kaj imaš to koristiš).
Rezultati su mi se vidjeli jako brzo,već nakon mjesec i pol,dva.
I badminton,to je zakon za guzu,uvijek me iznenadi koliko osjećam gluteus maximus poslje badmintonskog meča:)

Roza_Mona
09.11.2009., 09:32
Htjela sam učvrstiti mišić da dobijem one lukove na guzi,jer mi je guza izgledala preplosnato.

E pa ovako,vježbe koje su ti rekli su dobre,meni osobno su se najbolje pokazali duboki čučnjevi i iskorak s bučicama ili šipkom(svejedno je,kaj imaš to koristiš).
Rezultati su mi se vidjeli jako brzo,već nakon mjesec i pol,dva.
I badminton,to je zakon za guzu,uvijek me iznenadi koliko osjećam gluteus maximus poslje badmintonskog meča:)

duboki čučnjevi? kako to izgleda?

gdje kupiti šipku za iskorak? jel mogu se i utezi koristiti, od koliko kg?
hvala :)

huLahoop
09.11.2009., 09:41
sve je individualno...i ovisno u stanju u kojem se trenutno nalaziš ovisi i vremenski period koji će ti trebat da se vide rezultati...iako sam od uvijek u sportu i kad sam prestala trenirat i počela ići u teretanu aktivno,ozbiljniji i hvale vrijedni rezultate vidjeli su se tek za kojih 5-6mj....e sad šta kome znači da se "vide" rezultati to je druga stvar...eto,ja još dodajem uz gvenine vježbe i mrtvo dizanje s ravnim nogama..sretno!

Dolly Parton
09.11.2009., 13:05
...eto,ja još dodajem uz gvenine vježbe i mrtvo dizanje s ravnim nogama..sretno!

da,te tri vježbe su najbolje za guzu :s:

IcedEarth
09.11.2009., 20:38
mrtvo na ravne noge je više vježba za zadnju ložu...

TincH
10.11.2009., 09:22
Baš me zanima kakvi su to rezultati za 2 tjedna.Više idu na feeling :)
I motivirajući su, vrlo :)

Ode i nekaj vode iz organizma i tak, u svakom slučaju tjera te naprijed :top:

Dorian Gray
10.11.2009., 10:20
Mislim da su za stražnjicu najbolje vježbe duboki čučanj i iskorak. Meni su jako pomogle :)

huLahoop
10.11.2009., 11:50
mrtvo na ravne noge je više vježba za zadnju ložu...

istina ali čim se ojača zadnja loža,guza odmah bolje izgleda i bolji je prijelaz zadnja loža-guzica:D

IcedEarth
10.11.2009., 11:54
istina ali čim se ojača zadnja loža,guza odmah bolje izgleda i bolji je prijelaz zadnja loža-guzica:D

to svakako stoji

na ženskoj je lijepo vidit malo jaču zadnju ložu

huLahoop
10.11.2009., 12:01
to svakako stoji

na ženskoj je lijepo vidit malo jaču zadnju ložu

to smo već odavno zaključili...:mig:

gven_s
10.11.2009., 15:39

Mrtvo sam zaboravila spomenuti,odlična vježba:top:

Hvala za nadopunu:)

Inače brzina rezultata je individualna ovisi o intenzitetu treninga,prehrani,ciljevima,godinama,i naravno o početnom stanju stražnjice.

Špranja
20.11.2009., 11:42
Nisam inače na ovom pdf-u, al sam naletila na zanimljivu temu...:mig:

Pitanja:
1. kako se radi duboki čučanj?
2. kako se radi mrtvo dizanje s ravnim nogama?

(Mislim da je već netko pitao za čučanj, ali nije dobio odgovor...)

Hvala,
zahvalna na odgovoru...:)

IcedEarth
20.11.2009., 13:17
Nisam inače na ovom pdf-u, al sam naletila na zanimljivu temu...:mig:

Pitanja:
1. kako se radi duboki čučanj?
2. kako se radi mrtvo dizanje s ravnim nogama?

(Mislim da je već netko pitao za čučanj, ali nije dobio odgovor...)

Hvala,
zahvalna na odgovoru...:)

http://www.youtube.com/watch?v=yTQeilNzZRw

http://www.youtube.com/watch?v=QaGMe_Mb2Us

gven_s
20.11.2009., 13:21
Bilo je dosta govora o tome i na drugim temama,sad tek vidim da ovdje nema ništa:misli:

Evo jedan link na članak o čučnju,pa malo prouči:)

http://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Cucanj.aspx

Mrtvo dizanje

http://www.building-body.com/Mrtvo_dizanje_bucicama_ili_dvorucnim_utegom_na_rav ne_noge.html

Ice preduhitrio si me:)

IcedEarth
20.11.2009., 13:38
Bilo je dosta govora o tome i na drugim temama,sad tek vidim da ovdje nema ništa:misli:

Evo jedan link na članak o čučnju,pa malo prouči:)

http://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Cucanj.aspx

Mrtvo dizanje

http://www.building-body.com/Mrtvo_dizanje_bucicama_ili_dvorucnim_utegom_na_rav ne_noge.html

Ice preduhitrio si me:)

nije loš ovaj prvi link
samo ovaj powerlifterski čučanj koji demonstrira nema veze sa mozgom
da je stavija malo više kila naguta bi se parketa
stavija je šipku ravno na vrat :eek:
i previše se nagnuo prema naprjed
uglavnom tako se ne radi

powerlifterski je nešto kao ovaj sa široko postavljenim nogama, samo šta se šipka niže postavi, taman kod zadnjeg ramena, ne na trapez (dobro, to sad ovisi o 100 stvari, jel se koristi oprema, koliko je torzo dug, koliko su noge duge...)

powerlifterski je isto super jer dosta koristi zadnju ložu (puno više nego kvadriceps), zato nebi bilo loše i njega tu i tamo ubacit

ovaj čučanj sa usko postavljenim nogama mi jednostavno blesavo izgleda

a hack čučanj je jako nezgodan za izvodit, pogotovo ako imate veće dupe i ako nemate jako duge ruke...

Špranja
23.11.2009., 10:25
Iced & gven - hvala...:)
Sad ostaje još samo primit se posla... :D

snjeguljica2901
31.01.2010., 16:44
evo moje situacije...gradena sam tako da imam fino veliku guzicu na svoju kilazu i zadovoljna sam njom i ne zelim malu.ne visi mi guzica,ni puno sala ni nis,ali zelim ju ucvrstit i samo malo podignut.pocela sam prije neka dva tjedna radit cucnjeve doma i drago mi je da sam se primila toga,ali nije mi cilj ojacat bedra.da li od dubokih cucnjeva jako ojacaju bedra? il da mozda promjenim vjezbu?

IcedEarth
31.01.2010., 16:55
evo moje situacije...gradena sam tako da imam fino veliku guzicu na svoju kilazu i zadovoljna sam njom i ne zelim malu.ne visi mi guzica,ni puno sala ni nis,ali zelim ju ucvrstit i samo malo podignut.pocela sam prije neka dva tjedna radit cucnjeve doma i drago mi je da sam se primila toga,ali nije mi cilj ojacat bedra.da li od dubokih cucnjeva jako ojacaju bedra? il da mozda promjenim vjezbu?

radi čučanj sa širokim stavom i mrtvo dizanje

snjeguljica2901
01.02.2010., 10:36
hvala puno :)

pink5
03.02.2010., 22:01
a kako zaobliti guzove,tj povećati,a da ne nabijem listove. Čini mi se da čučnjevi i iskorak bildaju i noge,a to mi ne treba

dvonoga.stonoga
03.02.2010., 22:31
a kako zaobliti guzove,tj povećati,a da ne nabijem listove. Čini mi se da čučnjevi i iskorak bildaju i noge,a to mi ne treba

nije i noge vec je cucanj osnovna vjezba za noge!

samo ti radi kako je iced rekao cucanj sa sirokim stavom i ne boj se da ce ti od cucnja listovi se "nabiti"

gle kako to izgleda kad radis redovito cucnjeve :

http://img132.imageshack.us/img132/8748/14024767ad6da.jpg (http://img132.imageshack.us/i/14024767ad6da.jpg/)

pink5
03.02.2010., 23:13
A kakvi su to široki čučnjevi? Slika mi u glavi klasičnih čučnjeva sa raširenim nogama:zubo:

A fotografija..cura je previše ozbiljno shvatila čučnjeve:rofl:

Stipe23
03.02.2010., 23:17
A kakvi su to široki čučnjevi? Slika mi u glavi klasičnih čučnjeva sa raširenim nogama:zubo:

Da.

-Stipe

¤amélie¤
03.02.2010., 23:19
nije i noge vec je cucanj osnovna vjezba za noge!

samo ti radi kako je iced rekao cucanj sa sirokim stavom i ne boj se da ce ti od cucnja listovi se "nabiti"

gle kako to izgleda kad radis redovito cucnjeve :

http://img132.imageshack.us/img132/8748/14024767ad6da.jpg (http://img132.imageshack.us/i/14024767ad6da.jpg/)

:lol::lol::lol: To mi je frendica :D

(mater joj j****) :cerek:

Stipe23
03.02.2010., 23:26
Dobre ste vi neke frendice kad je po guzici prepoznaš.

-Stipe

¤amélie¤
03.02.2010., 23:30
Jebiga, nemreš ju fulati :)

MajiFlafi
04.02.2010., 08:43
http://www.building-body.com/Slobodni_cucanj.html
mogu li se ove vjezbe radit s bucicama, ne samo slobodni cucanj, nego i iskorak i ostale vjezbe tog tipa? da li bi onda ruke trebale biti uz tijelo, spustene?

dvonoga.stonoga
04.02.2010., 09:24
http://www.building-body.com/Slobodni_cucanj.html
mogu li se ove vjezbe radit s bucicama, ne samo slobodni cucanj, nego i iskorak i ostale vjezbe tog tipa? da li bi onda ruke trebale biti uz tijelo, spustene?

naravno da mozes, ruke drzis uz tijelo i radis sve isto kao i sa sipkom i pazis da su ti leđa ravna.

dvonoga.stonoga
04.02.2010., 09:25
Jebiga, nemreš ju fulati :)

pozdravi frendicu :D

ovchica
04.02.2010., 10:14
Meni su ove vježbe najviše pomogle da sredim i zaoblim guzu. Nisam je htjela smanjiti već zaobliti da dobijem nešto ovako:
http://img686.imageshack.us/img686/6783/a1c8858de5d148c1bd68ab0.jpg
Obratite pažnju na drugi link, sajt je izvrstan i informativan.
http://www.5min.com/Video/How-to-Exercise-But-and-Legs---Donkey-Kick-32265673
http://www.nowloss.com/butt-workout-for-firm-rounder-butt.htm

Čučnjeve ne mrem raditi zbrog velikih problema s koljenom pa sam se morala preorijentirati na druge stvari i jako mi je pomoglo.

Stipe23
04.02.2010., 11:19
"Druge stvari" su...?
"Veliki problemi" su...?

-Stipe

ovchica
04.02.2010., 11:39
Morala sam se preorijentirati na vježbe iz linkova a veliki problemi su posljedica osteomijelitisa iz djetinjstva radi kojeg mi je desno koljeno dosta oštećeno (hvala Bogu na izgled se ne razlikuje puno od zdravog) i radi kojeg mi je i zglob na kuku slabiji.

Inače za žene koje ne žele ravne guze, na internetu ima dosta e-knjiga koje se bave tom tematikom npr.
http://www.scribd.com/doc/19096396/Bigger-Butt-Secrets
(mislim da se na ovom sajtu treba registrirati za download knjiga). Ja imam još dosta tog materijala o guzicama i cickama na kompu pa ak nekog zanima nek se javi na PM pa ću mu poslati.
Ja sam sve lijepo poslikala kad sam počela vježbati i stavit ću slikice tu da se vidi. U rozim gaćama je slikano u 8. mjesecu a u crnim neki dan.
http://img709.imageshack.us/img709/9749/20090829104952dsc003741.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/1849/dsc00789m.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/6109/dsc00791.jpg
Puno je manje celulita, dignutija je i lijepo se odvaja na vrhu od leđa.

Good evil
04.02.2010., 12:46
ovčice, rezultati su mrak!!! :s

Svaki dan si radila vježbe? Koliko vremenski, u minutama?
Zas nema neki jutub linkić, mrzim isčitavat kako se radi vježba :mad:

Cvrčak i Mrav
04.02.2010., 13:03
čestitam draga, a sad ću si sačuvati tvoje slikice, pa kad izgubim volju da me opet vrate na trening
svaka čast

ovchica
04.02.2010., 13:06
Hvalaaa! :)
Evo ovak: radila sam 20 puta za svaki nogu donkey kicks (to je vježba u onom prvom linku kaj sam stavila, na sve četiri si ni podu i dižeš svinutu nogu gore), 3x dnevno i fire hydrants (to možeš na sve 4 dok si na podu, onak digneš nogu ko pes dok piša), možeš to i stojećki isto 20 puta za svaku nogu 3x dnevno. Ako si u boljoj formi neg kaj sam ja bila kupi si one utege za gležnjeve ili stavi mali uteg u pregib koljena dok radiš donkey kicks.
na onom drugom linku kaj sam stavila ima dosta vježbi za guzu i za cijelo tijelo sa videjima i svime.

ovchica
04.02.2010., 13:09
čestitam draga, a sad ću si sačuvati tvoje slikice, pa kad izgubim volju da me opet vrate na trening
svaka čast

Joj hvala ti! :cerek:
Inače, vježbala sam svaki drugi dan.

dvonoga.stonoga
04.02.2010., 13:10
Hvalaaa! :)
Evo ovak: radila sam 20 puta za svaki nogu donkey kicks (to je vježba u onom prvom linku kaj sam stavila, na sve četiri si ni podu i dižeš svinutu nogu gore), 3x dnevno i fire hydrants (to možeš na sve 4 dok si na podu, onak digneš nogu ko pes dok piša), možeš to i stojećki isto 20 puta za svaku nogu 3x dnevno. Ako si u boljoj formi neg kaj sam ja bila kupi si one utege za gležnjeve ili stavi mali uteg u pregib koljena dok radiš donkey kicks.
na onom drugom linku kaj sam stavila ima dosta vježbi za guzu i za cijelo tijelo sa videjima i svime.

svaka cast na rezultatima ali bilo bi pozeljno da uz opis tvoga treninga forumasima napises i o izmjeni tvoje prehrane!jer ovdje se radi prvenstveno o kombinaciji prehrane + trening

ovchica
04.02.2010., 17:28
svaka cast na rezultatima ali bilo bi pozeljno da uz opis tvoga treninga forumasima napises i o izmjeni tvoje prehrane!jer ovdje se radi prvenstveno o kombinaciji prehrane + trening

Prvo ću ti zahvaliti a onda moram priznati da nisam prehranu uopće mijenjala. Nikakvo meso ne jedem osim ribe, a i to rijetko. Slatkiše i čokoladu jedem gtovo svaki dan, ali ne nešto pretjerano. Prženo ne jedem često i jedem dosta povrća. Tak sam i prije jela ali dok nisam počela vježbat, niš nije bilo. Ne volim naručivati hranu izvana (pizze i to) nego uvijek kuham sama. :ne zna: Trudim se jesti zdravo ali čokoladu jako volim i ne želim je se odreći.

Anubisova Robinja
04.02.2010., 18:13
http://www.bodyrock.tv/2010/01/16/fat-loss-and-butt-workout/

:top: žena je odlična...,
Inače, na sajtu ima vježbi za guzu, trbuh, apsolutno sve "bolne točke" :zubo:

* drage dame, mogle bi biti zavidne, pa da vas pripremim na ono što ćete vidjeti :rofl:

ovchica
04.02.2010., 18:27
http://www.bodyrock.tv/2010/01/16/fat-loss-and-butt-workout/

:top: žena je odlična...,
Inače, na sajtu ima vježbi za guzu, trbuh, apsolutno sve "bolne točke" :zubo:

* drage dame, mogle bi biti zavidne, pa da vas pripremim na ono što ćete vidjeti :rofl:

Sve ovisi kaj hoćeš i koji ti je cilj. Meni ta ženska ima prekrasno lice ali mi se ne sviđa njezino tijelo jer mi je jako mršava. Zato odmah imam otpor prema njenom sistemu. :ne zna:
Da ovak izgleda, bome bih odmah počela vježbat :D
http://www.youtube.com/watch?v=IcTHTCEGGWU&feature=related

Anubisova Robinja
04.02.2010., 18:47
Sve ovisi kaj hoćeš i koji ti je cilj. Meni ta ženska ima prekrasno lice ali mi se ne sviđa njezino tijelo jer mi je jako mršava. Zato odmah imam otpor prema njenom sistemu. :ne zna:
Da ovak izgleda, bome bih odmah počela vježbat :D
http://www.youtube.com/watch?v=IcTHTCEGGWU&feature=related

:eek: oprosti, ali je meni to pomalo nakaradno. Nekako mi se čini (a tko sam ja da to procjenjujem :D) da misliš da ne možeš smanjiti obujam svoje stražnjice, pa ju bar želiš učvrstiti da liči na ovu gore navedene ženske :ne zna:
Manja, oblikovana guza je daleko ljepša od ove, a i crkinjama je to u genima, i sumnjam da bi takvu stražnjicu mogla postići :kava: jer za gluteuse ima jako puno posla.

Usput, žena iz mog videa je i meni premršava, ali guza je prilično fajn (podignuta, čvrsta, i posve normalne veličine) :mig:

ovchica
04.02.2010., 18:52
:eek: oprosti, ali je meni to pomalo nakaradno. Nekako mi se čini (a tko sam ja da to procjenjujem :D) da misliš da ne možeš smanjiti obujam svoje stražnjice, pa ju bar želiš učvrstiti da liči na ovu gore navedene ženske :ne zna:
Manja, oblikovana guza je daleko ljepša od ove, a i crkinjama je to u genima, i sumnjam da bi takvu stražnjicu mogla postići :kava: jer za gluteuse ima jako puno posla.

Usput, žena iz mog videa je i meni premršava, ali guza je prilično fajn (podignuta, čvrsta, i posve normalne veličine) :mig:

Ma ne.....
Ja sam bila jako mršava prija par godina i jedva nekak sam se zdebljala pa se ne bi baš vraćala, hvala lijepa :)

Anubisova Robinja
04.02.2010., 19:02
Ma ne.....
Ja sam bila jako mršava prija par godina i jedva nekak sam se zdebljala pa se ne bi baš vraćala, hvala lijepa :)

Nitko te ni ne nagovara :rofl: Samo, možeš imati manju, zategnutiju i daleko s manje celulita, a oblika kao ova tvoja "ciljana" ...nije da će te ljudi smatrati anoreksičnom :kava:

I nije da kritiziram, ali kad si već stavila slike - mogla bi poraditi i na bedrima :mig:

TheProvense
04.02.2010., 19:31
na sve četiri si ni podu i dižeš svinutu nogu gore... možeš to i stojećki isto 20 puta za svaku nogu 3x dnevno

ovo i ja radim jer sam u djetinjstvu imala problema sa patelom pa su čučnjevi prekriženi..
ovchice- super rezultati :top:

ovchica
04.02.2010., 19:50
Nitko te ni ne nagovara :rofl: Samo, možeš imati manju, zategnutiju i daleko s manje celulita, a oblika kao ova tvoja "ciljana" ...nije da će te ljudi smatrati anoreksičnom :kava:

I nije da kritiziram, ali kad si već stavila slike - mogla bi poraditi i na bedrima :mig:

Hvala ti na tvom mišljenju :mig:

ovo i ja radim jer sam u djetinjstvu imala problema sa patelom pa su čučnjevi prekriženi..
ovchice- super rezultati :top:

Hvala! :)

lilia
05.04.2010., 17:37
pozz svima!! Zanima me na koji nacin bi mogla podici guzu? ima potencijala ali bojim se da je to pomalo nemoguce zato cure molim vas pomozite

Pilatus
05.04.2010., 20:26
Ja imam prćastu guzicu :zubo:

TincH
05.04.2010., 20:48
pozz svima!! Zanima me na koji nacin bi mogla podici guzu? ima potencijala ali bojim se da je to pomalo nemoguce zato cure molim vas pomozite
Čučnjevi s opterećenjem, iskoraci.
Nije nemoguće.

lilia
06.04.2010., 10:52
Ja imam prćastu guzicu :zubo:

blago tebi...i ja biiiii

Fit_girl
11.06.2011., 08:50
mrtvo dizanje, nožni potisak, iskoraci, čučnjevi,nožni pregib, abdukcija i adukcija kukova.. kad se to sve redovno radi, guza ne da je dobra nego je predobra, naravno ako su i geni dobri.

Sopor
15.06.2011., 21:44
Ja sam otkrila i curtsy lunge... i puca fino i na vanjski dio bedra, unutarnji i srednji dio gluteusa, jako mi se sviđa, čak i više nego običan iskorak.

Evo;
http://www.youtube.com/watch?v=CHtouSNjGcw

I evo, par ovih već navedenih vježbi (standard) za guzu, sa točnim opisom - da ne ozlijedite koljena, koji tek počinju. :)

http://www.youtube.com/watch?v=VZr2hyo77-I

Rose_Belong
15.06.2011., 22:06
Ovchica rezultati su odlicni. :top:

Na prvoj slici(roze gacice)izgleda kao da si moju slikala. :)
Uf biti ces mi uzor. I ja sam se bacila na posao i to veliki. I necu odustat.

ovchica
29.06.2011., 22:17
Ovchica rezultati su odlicni. :top:

Na prvoj slici(roze gacice)izgleda kao da si moju slikala. :)
Uf biti ces mi uzor. I ja sam se bacila na posao i to veliki. I necu odustat.

Hvala! :kiss:

Inače ti se brzo počnu vidjet prvi rezultati, pogotovo ako inače ne vježbaš, meni se već nakon 3 tjedna vidjela promjena.

DeSade
30.06.2011., 16:59
http://img717.imageshack.us/img717/1849/dsc00789m.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/6109/dsc00791.jpg

:zvrko: :zvrko: :zvrko: :kiss: za tvoju guzu :D

ovchica
30.06.2011., 21:53
:zvrko: :zvrko: :zvrko: :kiss: za tvoju guzu :D

:trio: Hvala!

miss-emy21
12.08.2011., 01:38
drage žene, nisam bila sigurna gdje da ovu temu stavim, al ajd probat ću i na zdravlje zbog muških koji se više razumiju u bildanje

nego, .. mene zanima dal netko zna koje vježbe su najučinkovitije za podizanje guze, i dal je netko od vas uspio u tome:) (?)

nerazumijem se u bildanje, al dal tko zna dal je fakat moguće nabildat samo mišiće guze pa da bude veća(iz profila dakako) (?)

ja sam na neki način opsjednuta guzama i lijepa prčasta guza mi je vrhunac ljepote ženskog tijela , nikad nemre bit preprčasta...

so,želim investirat u svoju... izvuć maximum ;)

:W

Draga moja moj ti je savjet..cucnjevi i iskorak..i ima da imas super guzu..moja se podigla ali i narasla..momak me cesto zeza da imam guzu ka brazilka :cerek: to mozes raditi doma a i ne triba ti puno vrimena.. :)

Angel_blue_eyes
16.08.2011., 08:20
cure moje drage, ja više neznam koje da vježbe radim da si dignem guzu. nemogu reći da se nije oblikovala, al još uvijek malo "visi". evo moj program vježbanja, pa mi molila nekog iskusnijeg nek mi kaže kaj da izbacim ili dodam:
paralelni čučnjevi 120
duboki čučanj 80
iskorak 70
podizanje noge u pseće položaju 60
preskakanje vijače kojih 400 puta
nakon toga vožnja sobnog bicikla 30 ili 40 min i rad na steperu 20 minuta
ili umjesto bicikla i stepera trčanje 30 min
tu i tamo ubacim trbušnjake i dizanje utega od 3 kg.

molim vas recite mi jel nešto radim krivo ili kaj, stvarno bi htjela da si guzu dignem do savršenstva :))
help curke

Dumbledore69
16.08.2011., 09:16
cure moje drage, ja više neznam koje da vježbe radim da si dignem guzu. nemogu reći da se nije oblikovala, al još uvijek malo "visi". evo moj program vježbanja, pa mi molila nekog iskusnijeg nek mi kaže kaj da izbacim ili dodam:
paralelni čučnjevi 120
duboki čučanj 80
iskorak 70
podizanje noge u pseće položaju 60
preskakanje vijače kojih 400 puta
nakon toga vožnja sobnog bicikla 30 ili 40 min i rad na steperu 20 minuta
ili umjesto bicikla i stepera trčanje 30 min
tu i tamo ubacim trbušnjake i dizanje utega od 3 kg.

molim vas recite mi jel nešto radim krivo ili kaj, stvarno bi htjela da si guzu dignem do savršenstva :))
help curke

ubaci si jos penjanje na povisenje, to ti je jedna od najboljih ako ne i najbolja vjezba za guzu :D uzmes stolicu i imitiras penjanje a takoder mozes i postavit jednu nogu na stolicu i vertikalni odraz s nje prema gore pa zamjenit nogu nakon nekih desetak ponavljanja.

trcanje uz stepenice i trcanje uz brdo takoder odlicno za guzu :D

Sopor
16.08.2011., 14:21
Angel, promijeni koji dan, pa umjesto "psećeg" dizanja noge, diži je tako da stojiš... http://ljepota.covermagazin.com/?p=392 - tako ti jače rade mišići gornjeg dijela guze, tj. donjeg dijela leđa, koji ti isto potpomažu da ti se podigne guza. Ovu vježbu možeš odraditi i sa ravnom nogom, bez pogrčenja u koljenu.

I deadlift je dobar za taj dio... http://www.stylefelix.com/Content/Print.aspx?ID=1546 Treba i te mišiće ojačati, da guzu podignu... :mig:

Angel_blue_eyes
17.08.2011., 12:53
hvala vam puno curke! već ću danas ubaciti nove vježbe za dobrobit svoje guze :D

bruce80
19.08.2011., 12:28
U svim tim silnim vježbama i ponavljanjima pazite da si ne zafrknite donji dio leđa..
Kad ih jednom načneš..nikad te više neće prestati boliti i nijedan doktor ti neće pomoći..

Osobno mrtvo dizanje, čučanj i sva ta sranja koja uključuju donji dio leđa bih izbacio, radite izolacijske vježbe sa manjom kilažom..isto ćete nabiti guzu..

Sopor
19.08.2011., 13:21
Je, mrtvo treba samo ispravno odraditi, pa nema problema s leđima. Osim toga, na onom linku je jako dobro objašnjeno kako se ispravno radi mrtvo... tako da nema frke. A i za cure, ne treba velika težina... čisto da se aktiviraju ti mišići, koji se, zapravo dosta rijetko koriste... a kad ojačaju - itekako pomažu baš i u ispravonom držanju i potpornju kralježnici. :mig:
Čovjek si leđa može uništiti na puno više drugih načina, koji ne uključuju vježbanje...

bruce80
19.08.2011., 13:48
Ukoliko radiš grešku i ponavljaš tu grešku, težina ne mora biti ni bitna može ti se lako desiti da ćeš si zafrknuti leđa..
Mislim da mrtvo dizanje, čučanj i neke vježbe ne bi uopće trebali izvoditi osim ljudi kojima to treba..znači dizači utega koji moraju vježbati te pokrete..

U zadnje vrijeme sam primjetio da je popularan čučanj iz sjedećeg položaja ???
Za mene je to koma jer kao ono kreneš u čučanj, sjedneš na klupicu i onda se dižeš..kad sjedneš opuste se mišići kralježnice a da bi se dignuo moraš se malo izviti i na kraju imaš to da je velika vjerojatnost da ćeš si sjebati leđa..

Vuče me da im to kažem ali ne želim ući u raspravu..nažalost puno cura prakticira tu vježbu zbog guze..

Cure steper, orbitrek, mašina, dizanje na klupicu i ako ne nabijete guze onda stvarno ja ne znam što bi pomoglo..ostavite se čučnja, mrtvog dizanja i tih gluposti. To je savjet jednog tipa koji si je sjebao leđa i kojega već 5 god bole leđa. Sada vježbam zato jer moram i pazim kako vježbam..ali svaki dan se ustanem sa boli u leđima..

Doktori, operacije i rehabilitacije neće vam pomoći kad vam se tako nešto desi..ovo nije glas pametovanja već glas razuma..želim vam dobro..

zzziher
19.08.2011., 18:02
Ukoliko radiš grešku i ponavljaš tu grešku, težina ne mora biti ni bitna može ti se lako desiti da ćeš si zafrknuti leđa..
Mislim da mrtvo dizanje, čučanj i neke vježbe ne bi uopće trebali izvoditi osim ljudi kojima to treba..znači dizači utega koji moraju vježbati te pokrete..

U zadnje vrijeme sam primjetio da je popularan čučanj iz sjedećeg položaja ???
Za mene je to koma jer kao ono kreneš u čučanj, sjedneš na klupicu i onda se dižeš..kad sjedneš opuste se mišići kralježnice a da bi se dignuo moraš se malo izviti i na kraju imaš to da je velika vjerojatnost da ćeš si sjebati leđa..

Vuče me da im to kažem ali ne želim ući u raspravu..nažalost puno cura prakticira tu vježbu zbog guze..

Cure steper, orbitrek, mašina, dizanje na klupicu i ako ne nabijete guze onda stvarno ja ne znam što bi pomoglo..ostavite se čučnja, mrtvog dizanja i tih gluposti. To je savjet jednog tipa koji si je sjebao leđa i kojega već 5 god bole leđa. Sada vježbam zato jer moram i pazim kako vježbam..ali svaki dan se ustanem sa boli u leđima..

Doktori, operacije i rehabilitacije neće vam pomoći kad vam se tako nešto desi..ovo nije glas pametovanja već glas razuma..želim vam dobro..

Pa sam si si kriv kaj si krivo radio. To ne znaci da drugi krivo rade. Cucanj na kutiju je inace jako dobra vježba, a mislim da se podrazumijeva da ne opizdis po kutiji i da te težina ne sabije, zato radis sa kilazom koju mozes sigurno podici i spustiti. Naravno, ne opustaš se u donjem položaju.
Tvoje negativno iskustvo ne znaci da ce se drugima to dogoditi. Tak mogu ja reći da niko nikad ne radi leg curl zato jer mi se dogodila parcijalna ruptura misica bas kad sam radio na toj spravi.
Steper i orbitrek nemaju nikakve veze sa nabijanjem guzice.

bruce80
22.08.2011., 06:08
Pa sam si si kriv kaj si krivo radio. To ne znaci da drugi krivo rade. Cucanj na kutiju je inace jako dobra vježba, a mislim da se podrazumijeva da ne opizdis po kutiji i da te težina ne sabije, zato radis sa kilazom koju mozes sigurno podici i spustiti. Naravno, ne opustaš se u donjem položaju.
Tvoje negativno iskustvo ne znaci da ce se drugima to dogoditi. Tak mogu ja reći da niko nikad ne radi leg curl zato jer mi se dogodila parcijalna ruptura misica bas kad sam radio na toj spravi.
Steper i orbitrek nemaju nikakve veze sa nabijanjem guzice.

No comment...

zzziher
22.08.2011., 15:09
No comment...

Dumbledore69
22.08.2011., 23:46
U svim tim silnim vježbama i ponavljanjima pazite da si ne zafrknite donji dio leđa..
Kad ih jednom načneš..nikad te više neće prestati boliti i nijedan doktor ti neće pomoći..

Osobno mrtvo dizanje, čučanj i sva ta sranja koja uključuju donji dio leđa bih izbacio, radite izolacijske vježbe sa manjom kilažom..isto ćete nabiti guzu..

svaka vjezna je potencijalno opasna ako se radi krivo a pogotovo kompleksnije vjezbe tj vjezbe koje ukljucuju vise zglobnih sustava. Ali to nije razlog da savjetujes ljudima da ne rade te vjezbe, ono sto je ispravno je savjetovati ih da nauce tehniku a tek onda da razmisljaju o opterecenjima. To je isto kao da nekom kazes "nemoj vozit auto, moguce je da ce se slupat i poginut" !

A sto se tice cucnja na klupicu, vjezba uopce nije nelogicna nego pomaze pocetncima da savlada tu vjezbu a i naprednima donosi neke koristi. A sto se tice opustanja misica i izvijanja leda takoder treba udjelit savjet koji sam vec spomenuo.

Inace cucanj i mrtvo dizanje su osnovne vjezbe i treba ih svako radit a ne glupe izolacije koje su rekreativci pokupili od bildera!! Upravo neadekvatnom primjenom izolacijskih vjezbi mozes doprinjeti asimetriji i neravnotezi u lokomotornom sustavu!

bruce80
23.08.2011., 07:21
Kad budeš spizdio leđa onda ćeš me se sjetiti..

Ukoliko se ne baviš time profesionalno ne vidim razloga zašto bi netko radio vježbe koje uistinu su opasne i koje bi se trebale raditi tek kad već imaš izvedenu mišićnu konstituciju..

Rekreativci i ljudi koji žele izgledati fit ne bi trebali raditi te vježbe..
To je moj savjet, kako ti imaš pravo savjetovati ljudima da rade te vježbe, tako ja imam pravo ih svjetovati da im to i nije baš pametno..
Znam kako je to kad jednom načneš leđa, kad si 20 dana u krevetu i ne možeš se ustati, kakav je to foken filing.

I ta sranja o tome kako sam si sam sebi kriv..sa time si možete s proštenjem guzicu obrisati!

Dumbledore69
23.08.2011., 10:19
Kad budeš spizdio leđa onda ćeš me se sjetiti..

Ukoliko se ne baviš time profesionalno ne vidim razloga zašto bi netko radio vježbe koje uistinu su opasne i koje bi se trebale raditi tek kad već imaš izvedenu mišićnu konstituciju..

Rekreativci i ljudi koji žele izgledati fit ne bi trebali raditi te vježbe..
To je moj savjet, kako ti imaš pravo savjetovati ljudima da rade te vježbe, tako ja imam pravo ih svjetovati da im to i nije baš pametno..
Znam kako je to kad jednom načneš leđa, kad si 20 dana u krevetu i ne možeš se ustati, kakav je to foken filing.

I ta sranja o tome kako sam si sam sebi kriv..sa time si možete s proštenjem guzicu obrisati!

Naravno da mozes savjetovat sto hoces ali takoder ja mogu usmjerit paznju forumasima da lose savjetujes! Mrtvo dizanje i cucnjevi spadaju u osnovne vjezbe i kao takve bi se trebale i raditi! Pocetnik kada krene u teretanu trebao bi raditi samo osnovne vjezbe koje aktiviraju maksimalan broj misica i zglobova jer na taj nacin ravnomjerno razvijaju sve misicne skupine.

To sto ti pricas si si stvarno sam kriv i nitko drugi ti nije kriv sto radis vjezbe sa losom tehnikom i/ili prevelikom kilazom. To se dogodi kada svatko misli da je trener a da je dizanje utega macji kasalj i da se ne treba informirati ili recimo to studirati!

Osobno sam poceo radit mrtvo dizanje sa praznom sipkom i ekipa me full cudno gledala, kada sam savladao tehniku poceo sam povecavati kilaze do te granice da tehnika nije narusena ( ni u prvoj ni u zadnjoj seriji), pa sam sa prazne sipke za 4 mjeseca dosao do 130kg x 2 (s tim da je tehnika i dalje bila besprijekorna) i nikakve ozljede se nisu dale ni naslutit, dapace ojacao sam cijeli svoj lokomotorni sustav a pogotovo svoje "core" dio te me leda nis bolila ni na jednoj drugoj vjezbi (prije sam znao imat neugodan osjecaj dok sam radio military press u donjem dijelu leđa).

Ako te leđa presjeku vrlo je jasno sto se dogodilo, nisi ih drzao ravno dok si dizao uteg nego si ih zakrivio i tako napravio kompresiju kraljescima na svoje diskove i to pogotovo u lumbalnom dijelu ,a tim nacinom se mozes ozljedit i kad dizes bučice s poda za bilo koju vjezbu (vidio sam i takvih slucajeva)!

tako da nemoj savjetovat gluposti (iako imas pravo reci sto zelis)!

nemoj ovo smatrat kao neki napad na tebe jer nije samo mislim da si u zabludi i trazis krivca u svojoj ozljedi na krivom mjestu :top:

Secret
24.08.2011., 02:05
Što se osnovnih vježbi i opasnosti tiče: rameni potisak (pogotovo sa bučicama) i čučanj su jako opasne vježbe kada se radi sa velikim težinama. Treba biti jako oprezan da te potisak ne povuče ili kod čučnja da ne izgubiš ravnotežu jer je šteta nepopravljiva do kraja života, a tu je još i faktor koljena kod čučnja... :)

Mrtvo dizanje je potpuno bezopasna vježba, samo treba paziti da se striktno radi i nema nikakvog razloga da sprcaš leđa.

A što se tiče gluteus maximusa: iskorak s opterećenjem, čučanj sa šipkom, iskorak na klupu s opterećenjem, nožni potisak, podizanje noge sa opterećenjem iz dogistajla (većina teretana ima spravu za to)... Ostale BB vježbe ne utječu nešto posebno na dupence :cerek:

sur-le-fil
24.08.2011., 16:16
Koliko ja vidim u teretani, od 30-ak ljudi možda 4 radi čučanj... svi izbjegavaju te vježbe, i umjesto toga izbjegavaju uopće raditi vježbe za noge/guzu, te samo lupaju po izolacijskim vježbama za biceps/triceps.

Ja bi preporučio čučanj za sve, samo naravno uz odgovarajuću težinu. Nije sramota radit čučanj i sa praznom šipkom prvih tjedana dana.

bruce80
25.08.2011., 06:24
Teretana nije bila ta radi koje imam probleme sa leđima, teretana je možda bila jedan od okidača. Dapače nikad nisam forsirao čučanj, pogotovo ne tako jakim tempom da sam u 4 mj. došao do serije gdje sam dizao 130kg.
Ono što je dobro je HAK, ne pate leđa, možeš staviti i veću kilažu i imati ćeš bolji učinak..

Ljudi radite što god želite, to je vaše tijelo ali većina instruktora ( iskusnijih ) i vlasnika teretana će vam dati savjet da izbjegavate te vježbe.
Imao sam priliku upoznati jednog profesionalnog BB iz Slovenije koji je došao u Hrvatsku na ljetovanje tjedan dana pa je bio napravio tri treninga u jednoj od mojih bivših teretana. Frajer sve vježbe koje opterećuju lumbalni dio kralježnice radi sa pojasom. Ama baš sve..također mi je rekao da i on ima probleme sa leđima..

Dumbledore69
25.08.2011., 13:40
Teretana nije bila ta radi koje imam probleme sa leđima, teretana je možda bila jedan od okidača. Dapače nikad nisam forsirao čučanj, pogotovo ne tako jakim tempom da sam u 4 mj. došao do serije gdje sam dizao 130kg.
Ono što je dobro je HAK, ne pate leđa, možeš staviti i veću kilažu i imati ćeš bolji učinak..

Ljudi radite što god želite, to je vaše tijelo ali većina instruktora ( iskusnijih ) i vlasnika teretana će vam dati savjet da izbjegavate te vježbe.
Imao sam priliku upoznati jednog profesionalnog BB iz Slovenije koji je došao u Hrvatsku na ljetovanje tjedan dana pa je bio napravio tri treninga u jednoj od mojih bivših teretana. Frajer sve vježbe koje opterećuju lumbalni dio kralježnice radi sa pojasom. Ama baš sve..također mi je rekao da i on ima probleme sa leđima..

Odgovor na oba boldana teksta je : NECE!

Hak sigurno nema bolje ucinke od cucnja -> cucanj je kralj svih vjezbi za noge i opcenito i sigurno taj naziv nije dobio bezveze!

sto se instruktora i vlasnika teretane tice mozda ce te to savjetovat neki koji ne zele prihvatit rizik da im se netko ozljedi u teretani jer su oni nesposobni pokazat ljudim kako se pravilno radi cucanj a to su jako losi instuktori/treneri!

Sto se pojasa tice i ja sam ga koristio prevencijski kod mrtvog dizanja i kakve to veze ima s bilo cim?

jednostavno nisi u pravu, prihvati to :D :top:

bruce80
26.08.2011., 06:41
Nisi ti u pravu jer vježbe i način izvođenja ide naprijed..danas ima tako dobrih sprava koje će zamijeniti vježbe poput čučnja, veslanja u pretklonu ili pak mrtvog dizanja..to što su to stare bazične vježbe ne znači da razmišljanja i način izvođenja vježbi ne ide naprijed..

Ne postoji tip koji se bavi BB a da nema problema sa lumbalnim dijelom kralježnice..zašto?
Reci mi zašto? Ajde da te vidimo, da li je to zato jer oni rade nepravilno ili pak zato jer te vježbe uistinu opterećuju kralježnicu?

kumek
26.08.2011., 11:23
Nisi ti u pravu jer vježbe i način izvođenja ide naprijed..danas ima tako dobrih sprava koje će zamijeniti vježbe poput čučnja, veslanja u pretklonu ili pak mrtvog dizanja..to što su to stare bazične vježbe ne znači da razmišljanja i način izvođenja vježbi ne ide naprijed..

Ne postoji tip koji se bavi BB a da nema problema sa lumbalnim dijelom kralježnice..zašto?
Reci mi zašto? Ajde da te vidimo, da li je to zato jer oni rade nepravilno ili pak zato jer te vježbe uistinu opterećuju kralježnicu?

Koja sprava mijenja čučanj a da angažira gotovo 75 % mišića kao čučanj? Ili mrtvo dizanje? Svaku vježbu treba raditi pravilno. Ja osobno ne znam niti jednog BB da ne radi čučanj ili m. dizanje. Jel to znači da oni ne znaju za te sprave koje su jednako efikasne?

grogo bolger
26.08.2011., 14:15
hm, a činjenica je da 80% ljudi u dvoranama svira kurcu i mlate bicepse tricepse, ili kad mi na stalku za čučnjeve radi bicepse! instantno popizdim! :mad:

prije sam radio DL I čučanj sa velikim masama, i sve pet, par puta sam se ozlijedio pa sam sad pametniji.

Kako mi je trenutni fokus core radim DL ali na jednoj nozi i sa bućicama :D

ontopic:
za dupe (i ostalo):
-mrtvo dizanje na jednoj nozi sa nogon na ploči + bućica na strani dignute noge
-čučanj + 1/4 sa bućicaman jedna na ramenu jedna pored
-iskorak ali u natraške sa 2 bućice u rukama, s tim da je ta noga podignuta na klupicu
U sviman gornjim vježbama osim šta dejstvje dupe i noge, sa bućicama napadam core :mirko:

sorry ljudi sva literatura mi je na engleskom :D

sur-le-fil
26.08.2011., 17:01
hm, a činjenica je da 80% ljudi u dvoranama svira kurcu i mlate bicepse tricepse, ili kad mi na stalku za čučnjeve radi bicepse! instantno popizdim! :mad:

prije sam radio DL I čučanj sa velikim masama, i sve pet, par puta sam se ozlijedio pa sam sad pametniji.

Istina, to skoro sva balavurdija, pa čak i ozbiljni vježbači izbjegavaju. Nedavno je jedan bilder probao radit čučanj pa je zapeo na sitno kilograma jer mu noge nisu bile naučene na trening.

Nevjerojatno koliko ljudi podcjenjuju trening nogu.

I on-topic: Iskorak je također odlična i zahtjevna vježba za noge i stražnjicu. Ja radim sa bućicama u rukama.

Dumbledore69
27.08.2011., 09:27

svaka sprava = zatvoreni kineticki lanac = radi manje misica = manja efkasnost vjezbe! Nece nikad niti jedna sprava moci zamjenit slobodne utege!! Namjena sprava je izolacija odredenog misica i olaksavanje izvodenja nekih vjezbi rekreativcima! Disi vidio BB-a da radi na nekim fansy spravama, pogledaj malo treninga arnolad, colmana, cutlera --> sipke, bucice, tona utega i neke sprave (vecinom lat, smith, leg press i kablovi) ali svakog ces vidit da radi cucanj i mrtvo dizanje!!

Ljudi imaju problema sa leđima i to lumbalnim dijelom jer je to jedna od najslabijih tocaka u lokomotornom sustavu covjeka pa joj treba posvetit najvise paznje ali nikako je zanemarivati i ne raditi.
Svi BBi imaju problema? ajde neki dokaz ili istrazivanje? ili pak znas sve BB-e na svijetu? neces mi ga dati jer ne postoji s obzirom da je to tvoje subjektivno misljenje koje je naravno ne potkrepljeno!

jos jednom, nemoj pricat gluposti molim te!

grogo bolger
27.08.2011., 11:15
svaka sprava = zatvoreni kineticki lanac = radi manje misica = manja efkasnost vjezbe! Nece nikad niti jedna sprava moci zamjenit slobodne utege!! Namjena sprava je izolacija odredenog misica i olaksavanje izvodenja nekih vjezbi rekreativcima! Disi vidio BB-a da radi na nekim fansy spravama, pogledaj malo treninga arnolad, colmana, cutlera --> sipke, bucice, tona utega i neke sprave (vecinom lat, smith, leg press i kablovi) ali svakog ces vidit da radi cucanj i mrtvo dizanje!!

Ljudi imaju problema sa leđima i to lumbalnim dijelom jer je to jedna od najslabijih tocaka u lokomotornom sustavu covjeka pa joj treba posvetit najvise paznje ali nikako je zanemarivati i ne raditi.
Svi BBi imaju problema? ajde neki dokaz ili istrazivanje? ili pak znas sve BB-e na svijetu? neces mi ga dati jer ne postoji s obzirom da je to tvoje subjektivno misljenje koje je naravno ne potkrepljeno!

jos jednom, nemoj pricat gluposti molim te!

kume malo si isključiv jeboga, pusti i druge da kažu svoje.
elem sličnog sam mišljenja da su za rekreativce bolji slobodni utezi, ALI za nekog tko počinje i pojma nema šta i kako bolje je par mjeseci malo "mlatit" po spravama, pa kad očvrsne preći na nešta drugo :mig:

Stipe23
27.08.2011., 13:34
za nekog tko počinje i pojma nema šta i kako bolje je par mjeseci malo "mlatit" po spravama, pa kad očvrsne preći na nešta drugo :mig:

Ili smanjiti težinu s kojom radi.

-Stipe

Secret
27.08.2011., 17:30

Sve stoji od riječi do riječi, a to je i neka osnova koje se i ja pridržavam :top:
Ovo šta pričate o leđima vi kojima su leđa sprcana, malo serkate praznu slamu...
Mislim da je kod onih što misle da su si u teretani ozljedili leđa, slučaj ili da su već došli sa ozljeđenim leđima ili su loše i krivo vježbali leđa... Jaki leđni mišići ti mogu samo pomoći, ne i odmoći...
Što se tiče mrtvog dizanja, to je jedina vježba za leđa koju nikada ne radim, nekako mi ne paše radi tjelesne fizionomije, ali ima dosta alternativa...barem kad je riječ o leđima ne fali vježbi :)

Dumbledore69
28.08.2011., 01:57
Ili smanjiti težinu s kojom radi.

-Stipe

@ grogo bolger
Eto najvaznije je receno i to je poanta svega:D

Da se jos obrazlozim,svaki pocetnik moze pocet radit mrtvo dizanje i cucanj sa praznom sipkom sto je 20 kg (ukoliko je olimpijska). Svaki pocetak treniranja bi trebao postavit kvalitetne temelje daljneg napretka a to se radi bazicnim tj osnovnim vjezbama: cucanj, mrtvo dizanje, bench press, zgibovi, military press,"core" vjezbe... da sada ne nabrajam sve osnovne vjezbe--> poanta je sto te vjezbe stvaraju dobru ravnotezu u lokomotornom sustavu jer aktiviraju velik broj misica i aktiviraju neurno-misicnu vezu puno bolje nego izilacijske vjezbe. Kada napravimo dobru bazu, kasnije je mogucnost ozljeda puno manja.

sto se tice toga da sam iskljuciv, na pocetku nisam bio ali vidim da je osoba tvrdoglava i da nije u pravu! tu se jednostavno nema sto raspravljat i otkrivat toplu vodu.. Tu su u pitanju neki osnovni principi treninga koji su vise puta dokazani i obrazlozeni. Kao da ides nekom dokazivat da postoji gravitacija ili neka slicna banalnost! Forumi koliko su dobri toliko su puni nestrucnih komentara, "rekla kazala" teorija i bapskih prica tipa tjelesno vjezbanje djece usporava rast i razvoj ili bademi su dobri za skidanje trbuha i jos sto stvari koje sam procitao na forumu!

Poanta za one kojima se neda citat:
OSNOVNE VJEZBE >>> IZOLACIJSKE VJEZBE!

:top::top:

bruce80
29.08.2011., 07:00
Ok..biti ću "pametniji" pa ću reći neka svatko radi vježbe koje mu pašu za tijelo.
Osobno ne radim čučanj, radio sam ga prije ali sad više ne..ne radim veslanje u pretklonu ni mrtvo dizanje.
Sad u subotu sam napravio 3 serije iskoraka sa bučicama u rukama ( sa meni prihvatljiviom težinom ) i dobio sam toliku upalu noge i guzice da jučer nisam mogao normalno hodati po stepenicama..

Treba vježbati pametno, raznoliko i umjereno jer prvenstveno treba paziti na svoje zdravlje..

grogo bolger
29.08.2011., 08:55
probaj bulgarian split squat

http://youtu.be/tmkKqMDupLU

ali natakari bućica pa se javi :zubo:

mjesecima sam bio upaljen od ove vježbe, ono sjednem na biciklo idem se provozat nemoš boliiii :(

ali strašno dejstvno na prkno :rofl:

IvanTih
30.08.2011., 07:38
Probajte ovo, inače trener koji je ovo izmislio je poznati neurofiziolog, trener za transformacije tijela i za sportske perfomanse. Trenira sve od elitni sportaša do nas početnika.

http://www.t-nation.com/article/bodybuilding/sexy_female_training&cr

grogo bolger
30.08.2011., 09:46
Probajte ovo, inače trener koji je ovo izmislio je poznati neurofiziolog, trener za transformacije tijela i za sportske perfomanse. Trenira sve od elitni sportaša do nas početnika.

ti si ovo odradio? podijeli iskustva sa nama :mig:

IvanTih
30.08.2011., 17:45
ti si ovo odradio? podijeli iskustva sa nama :mig:

Nisam ( nisam ženskoga spola) , ali vjerujem da radi pošto tip koji je napravio ovaj program je jedan od najboljih trenera trenutno i tip osim što ima godine iskustva s dosta ljudi ima tonu znanstvenih podataka sa sobom.

ovchica
30.08.2011., 22:23

Jako zanimljivo, hvala ti! :)

Stipe23
31.08.2011., 13:42

Ovaj članak uvijek mi je djelovao "off".
Fotke em ne ilustriraju ono što tekst navodi, em su birane posve nelogično.
Fotka Britney kad je klinka, kad je u treningu i kad je bucmastija ne pokazuje baš ništa. Reći kako je izgubila hourglass figure dobivanjem nešto mišića je jednostavno pogrešno (ne znam za vas, ja vidim struk na drugoj fotki :D), a thin i thick usporedba nije da je neki groundbreaking materijal.

Ostalo je OK.

-Stipe

IvanTih
01.09.2011., 23:47
Ovaj članak uvijek mi je djelovao "off".
Fotke em ne ilustriraju ono što tekst navodi, em su birane posve nelogično.
Fotka Britney kad je klinka, kad je u treningu i kad je bucmastija ne pokazuje baš ništa. Reći kako je izgubila hourglass figure dobivanjem nešto mišića je jednostavno pogrešno (ne znam za vas, ja vidim struk na drugoj fotki :D), a thin i thick usporedba nije da je neki groundbreaking materijal.

Ostalo je OK.

-Stipe

Ali ipak to je Chad Waterbury i meni je uvijek užitak čitati njegove članke.

Secret
04.09.2011., 14:45
...ne radim veslanje u pretklonu ni mrtvo dizanje.

Veslanje u pretklonu ima najmanje 4 varijacije na temu...

moje_blago
13.02.2012., 14:02
Da li je moguće u tri mjeseca ciljanim vježbanjem (iskorak i čučnjevi) uz relativno držanje zdrave prehrane doći do dobre stražnjice...kakva je nekoć bila..recimo pred 5 godina...
I ako ima netko savjet koliko bi toga trebalo raditi svakodnevno?

Imam 167/60...i 38 godina....
Posao je sjedeći na žalost već godinama...
Pls samo korisne savjete;-)
a ako ćete vikati...ma može i to, možda me pokrene;-)

Inače se 3-4 puta tjedno rekreativno bavim plesom...

tvuk
14.02.2012., 07:54
Probaj pa javi. :)

U međuvremenu imaš ovu temu:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=360383

Vespers
14.02.2012., 07:57
Mrtvo dizanje, iskoraci naprijed s utezima i čučanj :top: Alternativa su uzbrdice, stepenice, i doma neki workout.

** Tara **
14.02.2012., 08:27
Sve što je Vespers navela! :top:

Ne boj se boli. Iskorak i čučnjevi čuda rade. Zbilja možeš imati čelično dupe od toga, predobro nešto :D

moje_blago
14.02.2012., 12:30
Mrtvo dizanje, iskoraci naprijed s utezima i čučanj :top: Alternativa su uzbrdice, stepenice, i doma neki workout.

a koliko toga???????????? bar okvirno..znam da je ipak svakom različito, ali bar za neki okvirni početak;-)

KOliko je učinkovita traka sa 15% uzbrdice, hodam otprilike 6,7 km/sat sat vremena (no ne dovoljno često na žalost).

moje_blago
14.02.2012., 12:31
Sve što je Vespers navela! :top:

Ne boj se boli. Iskorak i čučnjevi čuda rade. Zbilja možeš imati čelično dupe od toga, predobro nešto :D

ne bojim se boli, samo ne mogu ni sjesti ni ustati;-)

moje_blago
14.02.2012., 12:35
Probaj pa javi. :)

U međuvremenu imaš ovu temu:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=360383

da ti i sliku pošaljem??? ;-) poslije naravno!

hvala na linku!

p.s. već pomislih da moja guza nikog ne zanima:ne zna::D:p