PDA

View Full Version : poslije karanja nema kajanja

Ginali_D
26.07.2008., 15:18
mene zanima da li je istina da cura može zatrudnjeti samo u svojim plodnima danima? pročitala sam da se može zatrudnjeti bilo kada, makar imala mengu ili mi bilo prvi put. ljudi mi znaju reći da se ne može zatrudnjeti kod prvog spolnog odnosa. dal je to istina ili samo neznanje? :ne zna: :confused:
ugl prasnula sam se s prekinutim i sada me jako strah da ću ostat trudna. :( o neee... kako bi to bilo loše. :s
hm.. zanijela se u trenutku... :flop:
molim odgovore od ljudi koji su u potpunosti sigurni u ono što kažu. i neka me nitko ne zeza, dovoljno mi je teško. :rolleyes:
i još jedno pitanje, kada se najranije može koristiti test? dal nakon jednog dana što mi menga kasni? :confused:
pozdrav

GoGs
26.07.2008., 15:24
1. Koliko imaš godina?

2. greška ti je što si se išla prašit, a nemaš pojma o seksu. sram te bilo.

3. zatrudnit možeš i u plodnim i u neplodnim danima, pa i tokom menstruacije i prvog spolnog odnosa. Naravno, ako se ideš jarčit bez zaštite.

3. imaš razne testove, ali večina ih je mjerodavna tjedan dana nakon snošaja.

4. menga ti kasni? moguće je da imaš neredovit period jer si još mlada, a to što ti kasni uvjetuje tvoja psiha i nervoza.

5. moj savjet... obavezno posjeti ginekologa nek ti napravi papu i nek te uputi u osnovne stvari koje ti očito ne znaš.

6. nemoj se zanosit u trenutku ako ne želiš biti zanosna mlada mama.

7. razno.

:kava:

-lavica-
26.07.2008., 15:29
http://www.trudnoca.net/tekst.php?id=66&podrubrika=Ovulacija%20i%20za%C4%8De%C4%87e&rubrika=Prije%20trudno%C4%87e

i dajte djeco se nemojte jebavati ako se niste prethodno educirali o tome.

GoGs
26.07.2008., 15:31
http://www.trudnoca.net/tekst.php?id=66&podrubrika=Ovulacija%20i%20za%C4%8De%C4%87e&rubrika=Prije%20trudno%C4%87e

i dajte djeco se nemojte jebavati ako se niste prethodno educirali o tome.treba prvo znati što je menstruacija, trudnoća i ovulacija :rolleyes:

WTF
26.07.2008., 15:34
mene zanima da li je istina da cura može zatrudnjeti samo u svojim plodnima danima? pročitala sam da se može zatrudnjeti bilo kada, makar imala mengu ili mi bilo prvi put. ljudi mi znaju reći da se ne može zatrudnjeti kod prvog spolnog odnosa. dal je to istina ili samo neznanje? :ne zna: :confused:
ugl prasnula sam se s prekinutim i sada me jako strah da ću ostat trudna. :( o neee... kako bi to bilo loše. :s
hm.. zanijela se u trenutku...
molim odgovore od ljudi koji su u potpunosti sigurni u ono što kažu. i neka me nitko ne zeza, dovoljno mi je teško.
i još jedno pitanje, kada se najranije može koristiti test? dal nakon jednog dana što mi menga kasni? :confused:
pozdrav

nemogu vjerovati da u današnje vrijeme informacija ovakve teme niču svakodnevno :kava:

u svojim prvim danima sexa, tj čak i prije, glavni izvor informacija su mi bile knjige tj enciklopedije i knjiga "Što sve o sexu trebaš znati" :zubo: kaj sam dobio od staraca s nekih 14 godina i na tome sam im vječno zahvalan :s :s :s

GoGs
26.07.2008., 15:36
nemogu vjerovati da u današnje vrijeme informacija ovakve teme niču svakodnevno :kava:

u svojim prvim danima sexa, tj čak i prije, glavni izvor informacija su mi bile knjige tj enciklopedije i knjiga "Što sve o sexu trebaš znati" :zubo: kaj sam dobio od staraca s nekih 14 godina i na tome sam im vječno zahvalan :s :s :sja sam gledo puno filmova :zubo:

WTF
26.07.2008., 15:38
ja sam gledo puno filmova :zubo:

no i pogle nas sad :s :rofl:

al ovo danas, tolko informacija sa svih strana i još se postavljaju ovakvi topici :rolleyes:

-lavica-
26.07.2008., 15:39
jebate, i onda se čudimo Kozjaku i sličnim pričama..

čekam da jedan dan osvane topic :" Jebao me u nos rekavši mi da je to pička..."

:rofl:

supher mali
26.07.2008., 15:42
istina. ma svaki je sex donekle neki uzitak. znaci uzitak prvestveno samo treba pazit na bolesti na trudnocu na trosak i na mozda da postane jednom izguboljena ljubav to pa emocije na srcu stoje

jel se isplati?

a tek vrijeme utroseno s tim da zivimo samo 100g?!?

~StarPrincess~
26.07.2008., 15:43
mene zanima da li je istina....

kad je to bilo djete drago??
mislim jel juce il ima vec pa ti kasni?
ak je juce pici po daj after, ak nije drzim fige da nisi trudna :)

i daj se obrazuj na vrijeme:( :top:

Ginali_D
26.07.2008., 15:49
prije tri dana. :(
i ja se nadam da nisam.
samo da nisam...
trebam dobit za par dana. 5,6...

WTF
26.07.2008., 15:50
i ja se nadam da nisam.
samo da nisam...

kupi test pa vidi, nemaš druge sad :ne zna:

btw kolko imaš godina?

Vesper Lynd
26.07.2008., 15:50
:troll:

i inace se kaze ''poslje jebanja nema kajanja'' nekako ljepse zvuci :D

GoGs
26.07.2008., 15:52

i inace se kaze ''poslje jebanja neka kajanja'' nekako ljepse zvuci :Djebeš mi sve, ukrala si mi riječ iz usta :lol: :top:

Ginali_D
26.07.2008., 15:52
kupi test pa vidi, nemaš druge sad :ne zna:

btw kolko imaš godina?

pričekat ću da mi kasni dan, dva.
16.

WTF
26.07.2008., 15:53
i ja se nadam da nisam.
samo da nisam...
trebam dobit za par dana. 5,6...

btw velike su šanse da nećeš dobit na vrijeme zbog stresa koji sad prolaziš :kava:

Ginali_D
26.07.2008., 15:53

i inace se kaze ''poslje jebanja neka kajanja'' nekako ljepse zvuci :D

e da znaš kako me trenutno boli briga kako se kaže...

Ginali_D
26.07.2008., 15:55
btw velike su šanse da nećeš dobit na vrijeme zbog stresa koji sad prolaziš :kava:

da, znam. e užasno mi je, valjda od straha i stresa imam tako velike bolove u trbuhu. poludit ću.. :( :( :(

GoGs
26.07.2008., 15:55
e da znaš kako me trenutno boli briga kako se kaže...aham, ko i kad si se jebala. :kava:

WTF
26.07.2008., 15:56
da, znam. e užasno mi je, valjda od straha i stresa imam tako velike bolove u trbuhu. poludit ću.. :( :( :(

pa jel imaš inače bolove 5-6 dana prije menge? :kava:

Ginali_D
26.07.2008., 15:57
aham, ko i kad si se jebala. :kava:

zbilja mi ne treba tvoj sarkazam.
kao da i sama ne znam da sam pogriješila!!!!!!!!

Ginali_D
26.07.2008., 15:58
pa jel imaš inače bolove 5-6 dana prije menge? :kava:

ne. ali inače kada sam nervozna jako me boli trbuh..
već me počelo bit strah da je možda od.. znaš već. al to je nemoguće, jel da?!?!?!?!??!

WTF
26.07.2008., 15:59
ne. ali inače kada sam nervozna jako me boli trbuh..
već me počelo bit strah da je možda od.. znaš već. al to je nemoguće, jel da?!?!?!?!??!

jebemti imaš gugl, pitaj njega, bolje zna nego ja :zubo:

evo vidi http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=95

GoGs
26.07.2008., 16:00
kao da i sama ne znam da sam pogriješila!!!!!!!!treba ti netko takav ko će te natjerati da sljedeći put paziš što radiš i da se informiraš prije toga.

spavali si sa dečkom? baš me zanima jel si se prije snošaja testirala na spolno prenosive bolesti.

Ja te neću kritizirati, moraš se sama. Sad lijepo sjedi i sve nauči. Informiraj se oko svega. Tako da ti se sljedeći put to ne dogodi...

Vrlo je vjerojatno da nisi trudna, a trbuh te boli jer trebaš dobit, ali si toliko nervozna da jednostavno ne može krenuti iz tebe.

Hoćeš savjet? :mig:

Ariane
26.07.2008., 16:01
da, mozes. trk u ljekarnu, imas testove koji ti vec nakon 24 sata mogu pokazati. ili bolje, trci ginekologu pa da ti da za day after ako je proslo manje od 72 sata od kad si se jebala

ono sto ja ne razumijem:
ako si dovoljno sposobna informirati se o tome kako se sve moze zatrudniti (jesus!) NAKON sto si se jebala, zasto O ZASTO to nisi napravila PRIJE nego si se jebala.
ne napadam te. samo me iskreno zanima, jer se ovakva tema pojavi svakih par dana

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:02
kao da i sama ne znam da sam pogriješila!!!!!!!!

Svaka 2 dana iskrsne ovakva nekakva blesava tema... ono sevila sam se,dal sam trudna... ???

Kaj ti je fakat tako tesko malo pogooglat ili potrazit po forumu... naci ces 16 milijona takvih tema pa se educiraj!!!

Ginali_D
26.07.2008., 16:03
treba ti netko takav ko će te natjerati da sljedeći put paziš što radiš i da se informiraš prije toga.

spavali si sa dečkom? baš me zanima jel si se prije snošaja testirala na spolno prenosive bolesti.

Ja te neću kritizirati, moraš se sama. Sad lijepo sjedi i sve nauči. Informiraj se oko svega. Tako da ti se sljedeći put to ne dogodi...

Vrlo je vjerojatno da nisi trudna, a trbuh te boli jer trebaš dobit, ali si toliko nervozna da jednostavno ne može krenuti iz tebe.

Hoćeš savjet? :mig:

o vjeruj mi zaklela sam se na apstinenciju do 25 kad ću moć snosit posljedice i kad ću moć bit odgovornija za svoje postupke, a ne ovako sa 16... :(
a što ti si se testirala prije nego si spavala sa dečkom?
već dva dana po netu švrljam o tome.
samo da nisam trudna... ali kako da se opustim? užasno...
hoću savjet.

-lavica-
26.07.2008., 16:04
Svaka 2 dana iskrsne ovakva nekakva blesava tema... ono sevila sam se,dal sam trudna... ???

Kaj ti je fakat tako tesko malo pogooglat ili potrazit po forumu... naci ces 16 milijona takvih tema pa se educiraj!!!

ma ne. glavno da je njoj dao Bog pičku i da se jebe....

jebote, ja da sam ti mama bih te prebila k'o konja!!!!

no niti to ne bi pomoglo, očito da je pogriješila davno prije....

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:05
o vjeruj mi zaklela sam se na apstinenciju do 25 kad ću moć snosit posljedice i kad ću moć bit odgovornija za svoje postupke, a ne ovako sa 16... :(
hoću savjet.

A kakav bi ti savjet... pa nije ti tu nitko vidovit?!?!

Ariane
26.07.2008., 16:06
i jos nesto.
ako ti ciklus traje 28 dana, jebala si se prije tri a trebas dobiti za 5, uz pretpostavku da ti je ciklus redovit, vjerojatno nisi trudna.

na, drzi: http://web.mef.hr/if/alati/racunala/skripte/k_koncep.html

samo ovo molim te nemojpoceti koristiti kao metodu kontracepcije jer je to samo procjena a nije sigurno. ciklus nije stroj da se stalno vrti na isti nacin

WTF
26.07.2008., 16:06
ma ne. glavno da je njoj dao Bog pičku i da se jebe....

jebote, ja da sam ti mama bih te prebila k'o konja!!!!

no niti to ne bi pomoglo, očito da je pogriješila davno prije....

a daj no, pretjeruješ, cura je napravila grešku, ti nikad nisi zaebala? :ne zna:

-lavica-
26.07.2008., 16:07
hoću savjet.

savjet??

ja sam prvi puta spavala sa dečkom sa 17.
bila je to moja prva ozbiljna veza, 10 godina smo bili zajedno.

prvo sam pročitala sve o pičkama, kurcima, jebanju, oplodnji, trudnoći....

onda sam njega odvukla na savejtovanje u Klaićevu bolnicu gdje su nas dodatno educirali i kontracepciji i spolno prenosivim bolestima, te nam preporučili kontracepcijske tablete koje sam adekvatno počela piti.

ne mogu jebeno razumijeti da netko sa 16 godina zna koristiti pičku a ne zna mozak.

:mad::mad::mad::mad:

Ginali_D
26.07.2008., 16:07
jebemti imaš gugl, pitaj njega, bolje zna nego ja :zubo:

evo vidi http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=95

pročitala sam to već 2 puta.
jedino što mi pruža nadu je jutarnja mučnina. i ono za hranu. tako to. ali neke tamo navedene simptome imam ali to je možda od menge.
ali ipak hvala.

-lavica-
26.07.2008., 16:08
a daj no, pretjeruješ, cura je napravila grešku, ti nikad nisi zaebala? :ne zna:

naravno da jesam, griješim svakodnevno,

no ljuti me takva neodgovornost do beskraja!!!!

GoGs
26.07.2008., 16:09
hoću savjet.ja se nisam testirala, nego sam se testirao. :s

i testiram se pri svakoj promjeni partnera. :ne zna:

uglavnom, moj savjet ti je da ne paničariš, nego da odeš u ljekarnu i uzmeš plivin test, košta mislim 56 kuna... plava je kutijica, uglavnom. jako je dobar.

nakon što napraviš test, i ako ti pokaže da nisi trudna, očekuj menstruaciju u roku 24 sata, jer ćeš se automatski opustiti i osjetit ćeš olakšanje, i odmah ćeš procuriti...

Uglavnom, ne moraš apstinirat. Moja cura nije puno starija od tebe, ima 17, pa je obavila ginekološki pregled i sve ostalo. Zašto? zato što je cura pametna i pazi na sebe, na svoje zdravlje, i naravno, na zdravlje svog partneta (mene) i sve je okej.

lijepo se educiraj, slobodno se seksaj, ali seksaj se pametno. I koristi zaštitu svaki put. Ako ne piješ tablete, odjebi svakog ko bi te htio jebat bez kondoma... i nećeš imati nikad problema.

Ginekološki pregled obavezno!!!

:top:

WTF
26.07.2008., 16:10
naravno da jesam, griješim svakodnevno,

no ljuti me takva neodgovornost do beskraja!!!!

a jeb ga, zelena je, neki su odgovorni u sexu, neodgovorni u nečem drugom itd. zaebala je i sad ak nije trudna ima priliku puno naučit iz ovog cijelog sranja

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:10
Imas 16 godina i neke osnovne stvari neznas... a najbolja stvar od svega je da tek sto ste spavali zajedno, vec si prekinula s tim deckom... sa 16 godina ponavljam...

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:11
a jeb ga, zelena je, neki su odgovorni u sexu, neodgovorni u nečem drugom itd. zaebala je i sad ak nije trudna ima priliku puno naučit iz ovog cijelog sranja

Ne, vjeruj mi, takvi nikad ne nauce!

WTF
26.07.2008., 16:12
Imas 16 godina i neke osnovne stvari neznas... a najbolja stvar od svega je da tek sto ste spavali zajedno, vec si prekinula s tim deckom... sa 16 godina ponavljam...

a kaj se čudite ko pure dreku? :zubo: :rofl:

mene takve stvari uopće ne čude, očito je trend da se u sexualne odnose ide sve ranije tako da ovo nije ništa neočekivano, kladim se da u RH ima trenutačno barem 1000 cura s istim problemom :ne zna:

-lavica-
26.07.2008., 16:13

o čemu ti?
ona je neodgovorna prema svom životu....a to se ne može usporediti s ničime...

WTF
26.07.2008., 16:13

nadam se da nisi u pravu :mig:

GoGs
26.07.2008., 16:14
Ne, vjeruj mi, takvi nikad ne nauce!nauče kad se gadno opeču :mig:

WTF
26.07.2008., 16:15
o čemu ti?
ona je neodgovorna prema svom životu....a to se ne može usporediti s ničime...

da, jer ne kuži sex i rizike, hoću reć da je i to nažalost dio odrastanja, iz kojeg neki izađu ok, a neki s bebom, zvuči pojednostavljeno al tako je

ja se samo nadam da će naučiti na ovoj grešci :ne zna:

Ginali_D
26.07.2008., 16:15
ja se nisam testirala, nego sam se testirao. :s

i testiram se pri svakoj promjeni partnera. :ne zna:

uglavnom, moj savjet ti je da ne paničariš, nego da odeš u ljekarnu i uzmeš plivin test, košta mislim 56 kuna... plava je kutijica, uglavnom. jako je dobar.

nakon što napraviš test, i ako ti pokaže da nisi trudna, očekuj menstruaciju u roku 24 sata, jer ćeš se automatski opustiti i osjetit ćeš olakšanje, i odmah ćeš procuriti...

Uglavnom, ne moraš apstinirat. Moja cura nije puno starija od tebe, ima 17, pa je obavila ginekološki pregled i sve ostalo. Zašto? zato što je cura pametna i pazi na sebe, na svoje zdravlje, i naravno, na zdravlje svog partneta (mene) i sve je okej.

lijepo se educiraj, slobodno se seksaj, ali seksaj se pametno. I koristi zaštitu svaki put. Ako ne piješ tablete, odjebi svakog ko bi te htio jebat bez kondoma... i nećeš imati nikad problema.

Ginekološki pregled obavezno!!!

:top:

oke. ovakav mi je odgovor trebao. :)

WTF
26.07.2008., 16:16
nauče kad se gadno opeču :mig:

opeku :zubo:

Ginali_D
26.07.2008., 16:18

tko kaže da smo prekinuli?!
ja nisam nigdje napisala da smo prekinuli.
i njega je strah ali kao mene. njega je manje. uvjeren je da se neće ništa dogoditi. i stalno me zove da se smirim jer zbilja paničarim.

WTF
26.07.2008., 16:19
tko kaže da smo prekinuli?!
ja nisam nigdje napisala da smo prekinuli.
i njega je strah ali kao mene. njega je manje. uvjeren je da se neće ništa dogoditi. i stalno me zove da se smirim jer zbilja paničarim.

a kaj onda ovo u prvom postu znači?

prasnula sam se s prekinutim

Ariane
26.07.2008., 16:20

da nije svrsio u nju

Teta2U
26.07.2008., 16:21

to znači da nisu koristili adekvatnu zaštitu, već sistem prekinutog snošaja...:mig:

Ginali_D
26.07.2008., 16:21
da, jer ne kuži sex i rizike, hoću reć da je i to nažalost dio odrastanja, iz kojeg neki izađu ok, a neki s bebom, zvuči pojednostavljeno al tako je

ja se samo nadam da će naučiti na ovoj grešci :ne zna:

naučila sam vjeruj mi. samo da se ne dogodi sranje.
ja ne bi znala što napraviti... :( :( :(

WTF
26.07.2008., 16:24
da nije svrsio u nju

to znači da nisu koristili adekvatnu zaštitu, već sistem prekinutog snošaja...:mig:

hvala :zubo:

mirro
26.07.2008., 16:25
zanimjive stvari se ovdje dešavaju...:rofl:

Ginali_D

takvi nikad ne nauče.
wow... takvi...

Vesper Lynd

Da, ja sam po tome isto skuzila da su prekinuli... valjda prekinuli sex prije svrsavanja... jeb... :rolleyes:

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:27
takvi nikad ne nauče.
wow... takvi...

Takvi, takve... svejedno je! Bitna je bit te recenice... to si shvatila, jel da? :misli:

Teta2U
26.07.2008., 16:28
takvi nikad ne nauče.
wow... takvi...

Gle, na ovakvoj temi ćeš imati jako puno kritika. Upravo zato što su informacije tako lako dostupne, a opet očito rijetko tko se doista informira.
I istina, puno ljudi zbunjuje taj današnji trend - ajmo se jebati, tko šljivi informiranje, razmišljati ćemo poslije.
Zašto je problem informirati se, obaviti ginekološki pregled uz fini edukativni razgovor sa ginekologom prije samog sexa?

Ginali_D
26.07.2008., 16:29
Takvi, takve... svejedno je! Bitna je bit te recenice... to si shvatila, jel da? :misli:

jesam. shvatila sam.

Ariane
26.07.2008., 16:31
Zašto je problem informirati se, obaviti ginekološki pregled uz fini edukativni razgovor sa ginekologom prije samog sexa?

to se i ja pitam...
i svaki put kad mi netko kaze nesto u stilu "jebala sam se pa sad serem u gace od straha jer nisam znala da ____________ " pitam to i tu osobu.

odgovor jos nikad nisam dobila

Ginali_D
26.07.2008., 16:31
Gle, na ovakvoj temi ćeš imati jako puno kritika. Upravo zato što su informacije tako lako dostupne, a opet očito rijetko tko se doista informira.
I istina, puno ljudi zbunjuje taj današnji trend - ajmo se jebati, tko šljivi informiranje, razmišljati ćemo poslije.

ne znam...
što da ti kažem, jedini razlog koji imam je glup. a to je da nismo planirali pojebat se. ma... nemam riječi kako zbilja neki put mogu bit kreten. ma užasno...

GoGs
26.07.2008., 16:32
opeku :zubo:ja sam seljoberačina :rofl:

Ginali_D
26.07.2008., 16:33
to se i ja pitam...
i svaki put kad mi netko kaze nesto u stilu "jebala sam se pa sad serem u gace od straha jer nisam znala da ____________ " pitam to i tu osobu.

odgovor jos nikad nisam dobila

... jer nisam znala da muškarac tijekom odnosa postupno izbacuje količinski manje ali ipak dovoljno sperme za oplodnju. (razumiješ što sam htjela reć? mislila sam ako svrši izvan mene onda nema šanse da se nešto dogodi.)

šok... šok... šok...

Lake
26.07.2008., 16:34
ma čekajte, pa šta vi mislite da se dica rade ka krafne?? inače ne čitam ovaj tu forum, niti pišem po njemu, slučajno sam vidila ovu temu...
ginali_D -seksala si se prvi put, odnos je PREKINUT a mengu trebaš dobit svaki čas?? pa kako misliš da si trudna ako ti nisu plodni dani i nije svršio u tebe?? po duhu svetom???
ma dajte, netko se opet zahebaje...

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:36
I nemoj panicarit... vrlo vrlo vjerojatno nisi trudna!
Mene najvise ljuti sto sam ja isto imala 16 godina kad sam prvi put spavala s deckom, ne kazem da sam bila upucena u sve, ali mi smo se toliko pazili, koristili smo obavezno svaki put kondome,bankrotirali skoro zbog toga:mig: kasnije sam ja pocela piti pilule i nikad nismo imali neku vecu frku tako da znam iz iskustva da se takve stvari ne dogadaju slucajno!

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:37
... jer nisam znala da muškarac tijekom odnosa postupno izbacuje količinski manje ali ipak dovoljno sperme za oplodnju. (razumiješ što sam htjela reć? mislila sam ako svrši izvan mene onda nema šanse da se nešto dogodi.)

šok... šok... šok...

To je tocno, ali stvarno je nikakva mogucnost oplodnje pogotovo ako se radi o drugoj polovici ciklusa!

Violently happy
26.07.2008., 16:38
ne možeš zatrudniti kad:
1...lipe cvatu
2...muškarac voli ženu
3...je Harry sreo Sally
4..te ostave svi švaleri,kad shvatiš da si pala
5...si sam(treba ti boca vina,treba ti Severina)
6...dođu teški dani,kad odu svi jarani..

pronađi uljeza.:kava:

-lavica-
26.07.2008., 16:39
ne možeš zatrudniti kad:
1...lipe cvatu
2...muškarac voli ženu
3...je Harry sreo Sally
4..te ostave svi švaleri,kad shvatiš da si pala
5...si sam(treba ti boca vina,treba ti Severina)
6...dođu teški dani,kad odu svi jarani..

pronađi uljeza.:kava:

ma odi u kurac ludaro....:lol::lol::lol::lol:

evo strileta....sad će biti LOOOOCCKK

:crta:

Ginali_D
26.07.2008., 16:41
ma čekajte, pa šta vi mislite da se dica rade ka krafne?? inače ne čitam ovaj tu forum, niti pišem po njemu, slučajno sam vidila ovu temu...
ginali_D -seksala si se prvi put, odnos je PREKINUT a mengu trebaš dobit svaki čas?? pa kako misliš da si trudna ako ti nisu plodni dani i nije svršio u tebe?? po duhu svetom???
ma dajte, netko se opet zahebaje...

evo... koji kurac?!? i sad tko je u pravu? svatko drugačije kaže, ili je ovdje isti slučaj ko kod mene, neznanje!
i da je mala vjerojatnost da sam trudna ipak je velika!
a moguće je, jako je moguće da sam trudna!

Ariane
26.07.2008., 16:41

šok... šok... šok...

ma mene muci to da nisi imala potrebu saznati prije toga. jer u danasnje vrijeme nije da ne mozes saznati. internet je KRCAT sajovima o tome. forum je krcat temama u tom stilu.

starci ti nisu rekli? bilo ti je neugodno pitati? googlati? nisi uopce razmisljala o seksu dok se niste prasnuli?

opet, ne napadam te, samo me zanima.

Ginali_D
26.07.2008., 16:42
To je tocno, ali stvarno je nikakva mogucnost oplodnje pogotovo ako se radi o drugoj polovici ciklusa!

nadam se da si u pravu, ni ne znaš koliko..

Violently happy
26.07.2008., 16:43
evo... koji kurac?!? i sad tko je u pravu? svatko drugačije kaže, ili je ovdje isti slučaj ko kod mene, neznanje!

mogućnost je mala,ali postoji.
I zato bris sa LJES-a i :trk: giniću..svakako bi trebala,ako si seksualno aktivna.
I točka.

Glavni frajer kaže:
26.07.2008., 16:43
Ginali_D, vjerojatno nisi trudna...
Ovi tu su te izvrijeđali, uplašili i šta ti ja znam kaj...

Ima ljudi koji znaju prakticirati metodu prekidanja snošaja, ali recimo da je vjerojatnost da češ tako zatrudniti, 1 dijete na 5 sexanja...
Neda mi se sad objašnjavati zašto to nije pouzdana metoda...

Da sam na tvome mjestu ili mjestu tvog dečka, nebi mi bilo svejedno, ali ako te to tješi svoje pare stavio bi na to da nisi trudna... I čak bi mi bio dobar koeficijent... :)

Ono 1 od 5 sexanja, je neka moja procjena... Vjerojatno ima na netu malo više o svemu tome...

Ariane
26.07.2008., 16:44

ajde molim te procitaj sto sam ti napisala par postova ranije i odi na link.

mogucnost je mala. ali postoji.
a koliko god ti zvucalo nevjerojatno, postoje gore stvari od trudnoce.
postoji hepatitis
postoji hiv
postoji cjeli niz bolesti od kojih mozes ostati neplodna, dobiti rak ili umrjeti

ali to je vec neka druga tema

Ginali_D
26.07.2008., 16:45
ma mene muci to da nisi imala potrebu saznati prije toga. jer u danasnje vrijeme nije da ne mozes saznati. internet je KRCAT sajovima o tome. forum je krcat temama u tom stilu.

starci ti nisu rekli? bilo ti je neugodno pitati? googlati? nisi uopce razmisljala o seksu dok se niste prasnuli?

opet, ne napadam te, samo me zanima.

razmišljala sam o sexu, znam osnovne stvari, ali mene je šokirala činjenica o tome da muškarac tijekom odnosa izbacuje spermu... mene nije bilo strah sve dok to nisam pročitala dok sam surfala po netu... tj išla sam si računat ovulaciju za svaki slučaj. pa sam naletila na to.

Vesper Lynd
26.07.2008., 16:46
[QUOTE=Glavni frajer kaže:;15181403
Ima ljudi koji znaju prakticirati metodu prekidanja snošaja, ali recimo da je vjerojatnost da češ tako zatrudniti, 1 dijete na 5 sexanja...
[/QUOTE]

Nebi se bas slozila s ovim... onda bi zene zatrudnjele samo tako!

Glavni frajer kaže:
26.07.2008., 16:48
To što se tijekom odnosa izlučuje, i nije sperma... To bi nazvao jako jako razrijeđena, odnosno surogat sperma...

Prije da češ se navuč na forum, nego da češ ostat trudna... ;)

Glavni frajer kaže:
26.07.2008., 16:49
Nebi se bas slozila s ovim... onda bi zene zatrudnjele samo tako!Pa što žene ne zatrudnjuju samo tako... Svaka druga koja se nađe pred oltarom trudna je...

Ne podržavam tu metodu vađenja kite prije svršavanja... Da nebi mislila... ;)

Ginali_D
26.07.2008., 16:50
ajde molim te procitaj sto sam ti napisala par postova ranije i odi na link.

mogucnost je mala. ali postoji.
a koliko god ti zvucalo nevjerojatno, postoje gore stvari od trudnoce.
postoji hepatitis
postoji hiv
postoji cjeli niz bolesti od kojih mozes ostati neplodna, dobiti rak ili umrjeti

ali to je vec neka druga tema

već sam bila na toj stranici.
meni je trenutno najgora stvar trudnoća.
i opet... ne znam kako bi živjela s činjenicom da sam trudna, a kamoli da sam pobacila dijete... :( :( :(

WTF
26.07.2008., 16:52
razmišljala sam o sexu, znam osnovne stvari, ali mene je šokirala činjenica o tome da muškarac tijekom odnosa izbacuje spermu... mene nije bilo strah sve dok to nisam pročitala dok sam surfala po netu... tj išla sam si računat ovulaciju za svaki slučaj. pa sam naletila na to.

nije sperma nego predejakularna tekućina i da, može sadržavati spermu :kava:

Ginali_D
26.07.2008., 16:53
To što se tijekom odnosa izlučuje, i nije sperma... To bi nazvao jako jako razrijeđena, odnosno surogat sperma...

Prije da češ se navuč na forum, nego da češ ostat trudna... ;)

ne, ja sam pročitala na netu da tu ima dovoljno sperme za oplodnju.
i ne samo na jednoj stranici nego na njih više...
što je meni ovo trebalo...
ali gle, nije naš sex (moj i od mog dečka) trajao dugo. dal to ima ikakvog utjecaja?

Violently happy
26.07.2008., 16:56
ne, ja sam pročitala na netu da tu ima dovoljno sperme za oplodnju.
i ne samo na jednoj stranici nego na njih više...
što je meni ovo trebalo...
ali gle, nije naš sex (moj i od mog dečka) trajao dugo. dal to ima nekog utjecaja?

I ima sperme.Ponekad,kod nekih ljudi,u određenim trenucima.
Začeće na taj način nije jako često,ali nije ni za odbaciti.
I zato mislim da ne bi više trebala gubiti vrijeme tu,jer ne znam kakve više odgovore očekuješ.Najvjerojatnije nisi trudna,ali onaj mali postotak uvijek postoji.

Lijepo ti giniću,nakon toga kondomići..i sve 5.Ili se nemoj ševiti dok ne shvatiš neke stvari.Simple as that.:amen:

Nex
26.07.2008., 16:58
Da, uopce nam ne treba spolni odgoj u skolama, vidi se iz prilozenog :kava:

Lake
26.07.2008., 16:58

draga moja, da bi ostala trudna tip treba svršit u tebe u vrijeme plodnih dana ili eventualno 2 dana prije početka plodnih dana jer spermiji mogu preživit unutar ženinih reproduktivnih organa čak do 72 sata pa tada oplodit jajnu stanicu.
Koliko dana prije sljedeće menge je bio taj seks?

Ginali_D
26.07.2008., 17:01
I ima sperme.Ponekad,kod nekih ljudi,u određenim trenucima.
Začeće na taj način nije jako često,ali nije ni za odbaciti.
I zato mislim da ne bi više trebala gubiti vrijeme tu,jer ne znam kakve više odgovore očekuješ.Najvjerojatnije nisi trudna,ali onaj mali postotak uvijek postoji.

Lijepo ti giniću,nakon toga kondomići..i sve 5.Ili se nemoj ševiti dok ne shvatiš neke stvari.Simple as that.:amen:

a može se ginekologu bez prisustva roditelja??
to isto, neki kažu da se može, neki da se ne može.

WTF
26.07.2008., 17:01
Da, uopce nam ne treba spolni odgoj u skolama, vidi se iz prilozenog :kava:

ujedno se vidi i učinak vjeronauka :rofl::rofl::rofl:

Teta2U
26.07.2008., 17:02

Naravno da možeš bez roditelja otići ginekologu na pregled.
Roditelji su potrebni ako je u pitanju abortus.
Btw, i dečka si potjeraj na pregled.

Ginali_D
26.07.2008., 17:03
draga moja, da bi ostala trudna tip treba svršit u tebe u vrijeme plodnih dana ili eventualno 2 dana prije početka plodnih dana jer spermiji mogu preživit unutar ženinih reproduktivnih organa čak do 72 sata pa tada oplodit jajnu stanicu.
Koliko dana prije sljedeće menge je bio taj seks?

tjedan dana.
sada mi najviše paše ovo što si mi ti napisao/la.
e ali mene prejako boli trbuh, a nikada me ne boli prije menge, bar koliko ja pamtim, ali ovo su baš bolovi. dal je to od stresa? ma može bit od bilo čega.

NENA30
26.07.2008., 17:03
mene zanima da li je istina da cura može zatrudnjeti samo u svojim plodnima danima? :confused:pozdrav

Ako su ti ciklusi uredni i redoviti možeš izračunati kada su ti plodni,a kada neplodni dani.Seksaj se u neplodne i to je to.Kod mene pali.:D

Ginali_D
26.07.2008., 17:04

ha ha

Ginali_D
26.07.2008., 17:08
Ako su ti ciklusi uredni i redoviti možeš izračunati kada su ti plodni,a kada neplodni dani.Seksaj se u neplodne i to je to.Kod mene pali.:D

frendica mi se seksa samo u neplodne s prekinutim snošajem, a u plodnima koristi kondome.
i tako 6 mjeseci. i još uvijek nije trudna. dal je to samo sreća? mislim da će joj se odbit o glavu... :(

Nex
26.07.2008., 17:09

Pa vidi se... kako je ono islo "plodite se i mnozite i zemlju napunite"? :lol: :rofl:

Vesper Lynd
26.07.2008., 17:12
frendica mi se seksa samo u neplodne s prekinutim snošajem, a u plodnima koristi kondome.
i tako 6 mjeseci. i još uvijek nije trudna. dal je to samo sreća? mislim da će joj se odbit o glavu... :(

Nije sreca... to je biologija!

Lake
26.07.2008., 17:13
tjedan dana.
sada mi najviše paše ovo što si mi ti napisao/la.
e ali mene prejako boli trbuh, a nikada me ne boli prije menge, bar koliko ja pamtim, ali ovo su baš bolovi. dal je to od stresa? ma može bit od bilo čega.

tjedan dana prije sljedeće menge...ma nema šanse da si trudna...
A uz to nije svršio u tebe...

Ginali_D
26.07.2008., 17:15
Nije sreca... to je biologija!

nema šanse da ubuduće prakticiram prekinuti snošaj. ovo čekanje menge bi me ubilo.
ovo je mučenje!!!

Ginali_D
26.07.2008., 17:18
tjedan dana prije sljedeće menge...ma nema šanse da si trudna...
A uz to nije svršio u tebe...

uf kako se nadam da si u pravu.
jer mislim da je abortus strašna stvar i ne bi mogla živjet s tim, mislim ako napravim abortus.
ali ipak, 16 i da imam dijete. zlo mi je samo kad se sjetim te mogućnosti.
o tome sam trebala ranije razmišljati.:(

Vesper Lynd
26.07.2008., 17:19
nema šanse da ubuduće prakticiram prekinuti snošaj. ovo čekanje menge bi me ubilo.
ovo je mučenje!!!

Svaki sex ti je lutrija... ne samo onaj gdje je prekinut snosaj! Mozes koristit kondom koji pukne da ni ne primjetite, mozes piti pilule i opet se mozes pitati ovakve stvari! Nista ti nije sigurno! I opusti se, ne rade se bas djeca tako lako!

Violently happy
26.07.2008., 17:20
naravno da može.

inače,metoda plodnih i nepolodnih dana je totalno nepouzdana,čak i kad imaš mengu u dan.Jbg,nekima se dogodi da se jebu bez zaštite i sa svršavanjem pa ne ostanu trudni,ali moraš biti totana budala da se svjesno ideš tako kockati.

Ginali_D
26.07.2008., 17:25
naravno da može.

inače,metoda plodnih i nepolodnih dana je totalno nepouzdana,čak i kad imaš mengu u dan.Jbg,nekima se dogodi da se jebu bez zaštite i sa svršavanjem pa ne ostanu trudni,ali moraš biti totana budala da se svjesno ideš tako kockati.

sve se meni čini da je najbolje da ja još malo pričekam sa seksom jer ne mogu podnijet ovo čekanje i sve te rizike. ipak nisam dovoljno zrela za to, mislim psihički. :ne zna:

-lavica-
26.07.2008., 17:26
sve se meni čini da je najbolje da ja još malo pričekam sa seksom jer ne mogu podnijet ovo čekanje i sve te rizike. ipak nisam dovoljno zrela za to, mislim psihički. :ne zna:

napokon mudro zboriš...:kava:

Ginali_D
26.07.2008., 17:31
napokon mudro zboriš...:kava:

šteta što sam morala ovo naučiti na gori način.
samo da se ne pretvori u najgori. :(
jbg na greškama se uči, i na tuđim i na vlastitim.
joj samo da ne ostanem trudna...
jebena bol u trbuhu!!!! ne mogu je više trpit!!!!!!!!!!!!

Violently happy
26.07.2008., 17:32
jebena bol u trbuhu!!!! ne mogu je više trpit!!!!!!!!!!!!
bol u trbuhu?kasni ti jedan dan?
a da ti to nisi malo prehladila jajnike,i svaki čas trebaš procuriti?:mig:

Teta2U
26.07.2008., 17:33
Kažeš da inače imaš bolove u trbuhu kad te puca nervoza?
Kupi si kućni test, i riješi se nedoumica.

Ginali_D
26.07.2008., 17:36

mislim da baš i je onakva bol kao što boli kad prehladiš jajnike.
ma uskoro trebam dobit. par dana..

Ginali_D
26.07.2008., 17:36
Kažeš da inače imaš bolove u trbuhu kad te puca nervoza?
Kupi si kućni test, i riješi se nedoumica.

što nije prerano?

WTF
26.07.2008., 17:37

she's gonna blow! :eek:

:D

Vesper Lynd
26.07.2008., 17:37
što nije prerano?

Ako je trudnoca na prvu jutarnju ce ti sigurno pokazati!

Violently happy
26.07.2008., 17:39
mislim da baš i je onakva bol kao što boli kad prehladiš jajnike.
ma uskoro trebam dobit. par dana..
a ja sam mislila da ti kasni.
Ne paničarit toliko onda.

techno mania
26.07.2008., 17:40
cega se djeca nece sjetiti cuj zanijela se

nar.kO
26.07.2008., 17:41
kako nema kajanja,naravno da ima :ne zna:

Teta2U
što nije prerano?

Imaš testove za rano ukazivanje na trudnoću.
Spominjala si i neke gljivice, a sad i moguću upalu jajnika?
Ma, zajebi testove, idi ginekologu što prije na pregled. I porazgovaraj s njim o svojim sumnjama.

GoGs
a jeste curu zbedirali da se više ni seksat neće.

jebote, pa nek se seksa. nije ubila čovjeka. nek se slobodno seksa i nek uživa cura, ali nek se zaštiti i neka samo obavi ono obavezno i neće imati nikakvih problema. kondomi i udri do mile volje.

tu je počela pisat da nije psihički zrela.. pa nije, kad je toliko zbedirana ovim kašnjenjem menstruacije i zato što joj se eto, omaklo malo.

Slušaj curo... 1. dečku si dala, i sve 5. bilo lijepo i krasno. Misliš da će se dečko lijepo osjećati kad mu kažeš "e, ja sam ti dala, požalila sam, ključam pičku i nema seksa do moje dvajspete"

ono, seksaj se dalje normalno i bezbrižno, ali samo se čuvajte. koristite kondome i nema beda. Zašto ne bi uživali :)

Teta2U
26.07.2008., 17:43

jebote, pa nek se seksa. nije ubila čovjeka. nek se slobodno seksa i nek uživa cura, ali nek se zaštiti i neka samo obavi ono obavezno i neće imati nikakvih problema. kondomi i udri do mile volje.

tu je počela pisat da nije psihički zrela.. pa nije, kad je toliko zbedirana ovim kašnjenjem menstruacije i zato što joj se eto, omaklo malo.

Slušaj curo... 1. dečku si dala, i sve 5. bilo lijepo i krasno. Misliš da će se dečko lijepo osjećati kad mu kažeš "e, ja sam ti dala, požalila sam, ključam pičku i nema seksa do moje dvajspete"

ono, seksaj se dalje normalno i bezbrižno, ali samo se čuvajte. koristite kondome i nema beda. Zašto ne bi uživali :)

Ma, sexat će se ona, samo odgovornije i pametnije, pa time i više uživati, a manje razbijati glavu ovakvim i sličnim pitanjima... :mig:

Ginali_D
26.07.2008., 17:44
Imaš testove za rano ukazivanje na trudnoću.
Spominjala si i neke gljivice, a sad i moguću upalu jajnika?
Ma, zajebi testove, idi ginekologu što prije na pregled. I porazgovaraj s njim o svojim sumnjama.

kakve jebene gljivice?!?! o čemu ti?!?!?

GoGs
26.07.2008., 17:45
ma misli na vrganje, ne brini ;)

-lavica-
26.07.2008., 17:46
ja ću s ranit' majke mi

:lol: :lol: :lol:

plawka
26.07.2008., 17:47
Živela pilula za "dan posle" :s:D
Svaka cura bi je trebala imati u priručnoj apoteci :kava:

Teta2U
26.07.2008., 17:47

već sam i teme pobrkala...:eek: sorry...
ali poanta ostaje - idi ginekologu na pregled, razgovor, posavjetuj se i to je to.

Teta2U
26.07.2008., 17:48
ja ću s ranit' majke mi

:lol: :lol: :lol:

nemoj, falila bi ovdje... :D:mig:

Ginali_D
26.07.2008., 17:50

ma u pravu si. ali ipak mi je malo bed. on je sada na moru dosta dugo, pa imam dovoljno vremena da razmislim, mislim ako sve prođe u redu, što se nadam da hoće. više ne znam što da radim. bolje da ja obavim sve moguće pretrage radi moje i njegove sigurnosti. a tako i on. samo da se nisam prekasno sjetila. malo ipak je kasno, ali znate što želim reć.
a ovaj ako on neće onako kako ja želim, onda... a jebiga... gotovo je- ja se više ne zajebavam s ovakvim stvarima!!!! volim ga, ali.. više volim sebe. :p

techno mania
26.07.2008., 17:52
mala nemoj se muciti nisi trudna nemoj beze da se nerviras kad bi se tako djeca pravila ja bi imao sada stotine djece

hajde glasajte svi na temu http://www.forum.hr/showthread.php?t=361576 svi imate koristi

zelimsamoreci
26.07.2008., 18:05
ti mala stvarno nemas nekog drugog posla nego razbijati glavu glupostima?????
istina je, trebas se stitit ako ne zelis bebu, ali koji k*****+se ti brines zeno unaprijed???? jel ti menza kasni??? NE KASNI TI....PA ONDA ZENO CEKAJ PA AKO TI BUDE KASNILA VISE OD 4 DANA KUPI TEST I NE ISPITUJ LJUDE NA NETU JESI TRUDNA JER TO MOZE JEDINO GINEKOLOG I TEST ODGOVORIT
i kud si se isla uopce sexat kad ne znas ni osnove ????:eek::lol::lol::lol: strava....

zelimsamoreci
26.07.2008., 18:09

i malo previse psujes ako smijem primjetiti bolje citaj i educiraj se o necemu u sto se upustas tako mlada:rolleyes:

Ginali_D
26.07.2008., 18:16
i malo previse psujes ako smijem primjetiti

:lol:

:s

Ginali_D
26.07.2008., 18:20
ti mala stvarno nemas nekog drugog posla nego razbijati glavu glupostima?????
istina je, trebas se stitit ako ne zelis bebu, ali koji k*****+se ti brines zeno unaprijed???? jel ti menza kasni??? NE KASNI TI....PA ONDA ZENO CEKAJ PA AKO TI BUDE KASNILA VISE OD 4 DANA KUPI TEST I NE ISPITUJ LJUDE NA NETU JESI TRUDNA JER TO MOZE JEDINO GINEKOLOG I TEST ODGOVORIT
i kud si se isla uopce sexat kad ne znas ni osnove ????:eek::lol::lol::lol: strava....

normalno je da se brinem, i da paničarim.
nisam nikog ovdje pitala dal mi može reć jesam ili nisam trudna.
tražila sam od ljudi da mi daju odgovore na neka pitanja, i to je to.
kao što rekoh osnove znam.
btw hvala svima što su mi pomogli. :)

NENA30
26.07.2008., 18:23

Kod mene su ciklusi pravilni-dakle svaki mjesec nakon 28 dana ja dobijem i traje 2-3 dana.Pa po kalendaru koji imam 5 dana nakon menge su neplodni dani 6-7 dana plodni i do početka nove neplodni.
Kad su mi neplodni dani seksamo se i svršava u mene,a u plodne se seksamo sa prekidom snošaja.Bez ikakve dodatne zaštite.I funkcionira.
Ah,da;zaboravila sam reći da sam u braku pa nije bitno ako fulam.:D

scarletlemur
26.07.2008., 18:31
da, mozes. trk u ljekarnu, imas testove koji ti vec nakon 24 sata mogu pokazati.
aaaa, wrong. urinski testovi osjetljivi su na razinu beta hcg-a kojeg luči posteljica ukoliko dođe do oplodnje i implantacije a to traje puno duže od 24h:D

Teta2U
26.07.2008., 18:33
Kod mene su ciklusi pravilni-dakle svaki mjesec nakon 28 dana ja dobijem i traje 2-3 dana.Pa po kalendaru koji imam 5 dana nakon menge su neplodni dani 6-7 dana plodni i do početka nove neplodni.
Kad su mi neplodni dani seksamo se i svršava u mene,a u plodne se seksamo sa prekidom snošaja.Bez ikakve dodatne zaštite.I funkcionira.

Bitna stavka tvog posta, koju eto boldam da netko ne bi ovo prakticirao bez spremnosti na posljedice... :mig:
:D

Vesper Lynd
26.07.2008., 18:33
Živela pilula za "dan posle" :s:D
Svaka cura bi je trebala imati u priručnoj apoteci :kava:

Ovo ti je jaaaako pametna izjava... :rolleyes: Jesi koristila pilulu pa znas kako ona djeluje???

NENA30
26.07.2008., 18:55
Bitna stavka tvog posta, koju eto boldam da netko ne bi ovo prakticirao bez spremnosti na posljedice... :mig:
:D:mig:Thanks!

Prije braka sam koristila pilule,to mi je bilo najsigurnije,a kondome baš ne volim.:D

GoGs
26.07.2008., 18:58
ma u pravu si. ali ipak mi je malo bed. on je sada na moru dosta dugo, pa imam dovoljno vremena da razmislim, mislim ako sve prođe u redu, što se nadam da hoće. više ne znam što da radim. bolje da ja obavim sve moguće pretrage radi moje i njegove sigurnosti. a tako i on. samo da se nisam prekasno sjetila. malo ipak je kasno, ali znate što želim reć.
a ovaj ako on neće onako kako ja želim, onda... a jebiga... gotovo je- ja se više ne zajebavam s ovakvim stvarima!!!! volim ga, ali.. više volim sebe. :pajd jebote, jadan dečko. nemoj ga ostavljat, neg ga normalno nastavi ševit.

samo ti je potrebna kutijica kondoma (koju će on kupovati), i obavezan ginekološki pregled... i to ti je to. ginekolog će ti sve lijepo objasniti.

plawka
26.07.2008., 19:55
Ovo ti je jaaaako pametna izjava... :rolleyes: Jesi koristila pilulu pa znas kako ona djeluje???

Nisam još uvek, ali dosta mojih drugarica je, pa tako znam o tome..Tačnije 48 sati posle može se upotrebiti, i sve ok...Jedina posledica je da se sledeća mesečnica malo poremeti, zna okasniti..Nisam čula za bilo koju drugu štetnu nus pojavu..:)
Kod nas se može kupiti i bez recepta lekara..

home edition
26.07.2008., 19:56
oprosti srećo al on je na moru? pa ja ne da bi ga zadavio nego... daj ti njega dovuci u zagreb pa malo zajedno patite... ipak nisi samo ti kriva...

sad sam živčan kad sam pročito da je frajer na moru... aaaaa

-lavica-
26.07.2008., 19:56
Nisam još uvek, ali dosta mojih drugarica je, pa tako znam o tome..Tačnije 48 sati posle može se upotrebiti, i sve ok...Jedina posledica je da se sledeća mesečnica malo poremeti, zna okasniti..Nisam čula za bilo koju drugu štetnu nus pojavu..:)
Kod nas se može kupiti i bez recepta lekara..

ja popila nekoliko puta. nikakve nuspojave.

i, ne može se dobiti bez recepta.:mig:

plawka
26.07.2008., 20:04
ja popila nekoliko puta. nikakve nuspojave.

i, ne može se dobiti bez recepta.:mig:

To je baš bzv što se ne može dobiti bez recepta..

Mužomlat
26.07.2008., 21:35
nebi se smelo dobivati bez recepta ali se najćešće dobije...može se nažicat...:confused:

prehladeni_virus
26.07.2008., 23:31
a ljudi sta ste je napali moze se desiti svakome
nebitno da li je razlog alkohol,neznanje,napaljenost ili sta ti ja znam koji vec
ali moze se desit
desilo se i meni jbg nije mi bio ni prvi sex ni nista jednostavno desilo se
desavalo se i starijima i iskusnijima od mene desavalo se i mladjima i neiskusnijima
mada ruku na srce sada se sjetim redovno tog osjecaja tako da sex kada djevojka ima plodne dane i sex bez zastite izbjegavam (tako da se nemoze reci da takvi kao ona nemogu nista naucit eto npr ja jesam)

sto se tebe tice vjerovatno nisi trudna ili bolje da kazem vjerovatnoca je minimalna jer kao sto neko iznad napisa nije tek tako ni lako napraviti dijete
kasnice ti menga jer si sad nervozna,isprepadana i sta vec ne
ali vjerovatno ce biti sve ok

-Manuela-
27.07.2008., 08:54
Ne da mi se sve čitat, al ne vidin zašto je napadate, desilo see i sad je gotovo.. vjerovatno nisi trudna, al valjda si naučila lekciju za ubuduće....

Ginali_D
27.07.2008., 17:32
oprosti srećo al on je na moru? pa ja ne da bi ga zadavio nego... daj ti njega dovuci u zagreb pa malo zajedno patite... ipak nisi samo ti kriva...

sad sam živčan kad sam pročito da je frajer na moru... aaaaa

ma pusti ga. hm...
ali malo mi smeta što mu je mobitel isključen cijeli jedan dan pa tako da još uvijek nije pročitao sretnu vijest. ugl jučer navečer sam dobila, nakon nekoliko čašica tj nakon što sam se opustila i zaboravila na 'problem'.
jupiii jeee :D

Ginali_D
27.07.2008., 17:39
a ljudi sta ste je napali moze se desiti svakome
nebitno da li je razlog alkohol,neznanje,napaljenost ili sta ti ja znam koji vec
ali moze se desit
desilo se i meni jbg nije mi bio ni prvi sex ni nista jednostavno desilo se
desavalo se i starijima i iskusnijima od mene desavalo se i mladjima i neiskusnijima
mada ruku na srce sada se sjetim redovno tog osjecaja tako da sex kada djevojka ima plodne dane i sex bez zastite izbjegavam (tako da se nemoze reci da takvi kao ona nemogu nista naucit eto npr ja jesam)

sto se tebe tice vjerovatno nisi trudna ili bolje da kazem vjerovatnoca je minimalna jer kao sto neko iznad napisa nije tek tako ni lako napraviti dijete
kasnice ti menga jer si sad nervozna,isprepadana i sta vec ne
ali vjerovatno ce biti sve ok

a hvala. evo sve je u redu. dobila ja. koja sreća!! radost!!! :D:D:D

Violently happy
27.07.2008., 17:40

:zivili:

a sad pamet u glavu dalje.:mig:

nar.kO
27.07.2008., 18:06
hvala kurtzu

NENA30
27.07.2008., 18:16

:top:Sve je dobro kad se dobro svrši.:amen:

Ginali_D
27.07.2008., 18:18
:s:s
:top: :D
tako je!

prehladeni_virus
27.07.2008., 18:21
:zivili:

pamet u glavu dalje.:mig:
a dole sta uleti :D

Ginali_D
27.07.2008., 18:22
hahahah :D

m ramone
27.07.2008., 18:37
savjet??

ja sam prvi puta spavala sa dečkom sa 17.
bila je to moja prva ozbiljna veza, 10 godina smo bili zajedno.

prvo sam pročitala sve o pičkama, kurcima, jebanju, oplodnji, trudnoći....

onda sam njega odvukla na savejtovanje u Klaićevu bolnicu gdje su nas dodatno educirali i kontracepciji i spolno prenosivim bolestima, te nam preporučili kontracepcijske tablete koje sam adekvatno počela piti.

ne mogu jebeno razumijeti da netko sa 16 godina zna koristiti pičku a ne zna mozak.

:mad::mad::mad::mad:

Da i? Hoćeš medalju za to?

Frogger
27.07.2008., 18:56
Evo opet posllije jebanja nema kajanja.
Već sam jednom pitao šta se tom uzrečicom zapravo kaže i zahvalan sam onima koji su mi odgovorili, ali zapravo još nisam skužio :brukica:
Meni to zvuči poput "poslije stropoštavanja niza skale nema plakanja" :confused:
Jednostavno ne vidim u čemu je mudrost te popularne uzrečice. :misli:

GoGs
27.07.2008., 19:06
a hvala. evo sve je u redu. dobila ja. koja sreća!! radost!!! :D:D:Dneš se više seksat? :zubo:

Ginali_D
27.07.2008., 19:08
Evo opet posllije jebanja nema kajanja.
Već sam jednom pitao šta se tom uzrečicom zapravo kaže i zahvalan sam onima koji su mi odgovorili, ali zapravo još nisam skužio :brukica:
Meni to zvuči poput "poslije stropoštavanja niza skale nema plakanja" :confused:
Jednostavno ne vidim u čemu je mudrost te popularne uzrečice. :misli:

kako ne vidiš smisao tj mudrinu (ako je uopće i ima) u ovoj uzrečici?
što ne kužiš tu? :confused: :confused:

Ginali_D
27.07.2008., 19:09
neš se više seksat? :zubo:

hm... neću dok ne nabavim tablete. :mig:
to je u redu. jel da :top:

GoGs
27.07.2008., 19:13
hm... neću dok ne nabavim tablete. :mig:
to je u redu. jel da :top:seksaj se sa kondomima... i to je u redu. pitanje je jel će ti doktor dati tablete, a i pitanje je hoće li ti tablete odgovarati...

kondom je čist okej. koristite ga i nećete imati problema :mig:

Ginali_D
27.07.2008., 19:19
seksaj se sa kondomima... i to je u redu. pitanje je jel će ti doktor dati tablete, a i pitanje je hoće li ti tablete odgovarati...

kondom je čist okej. koristite ga i nećete imati problema :mig:

oke. sad ću samo pričekat da mi se dečko vrati s mora pa da malo porazgovaramo što se tiče tih stvari i tako to. ja bi htjela kondome koristit, ali ne znam kako će on na to reagirati. vidjet ćemo.

Frogger
27.07.2008., 19:23
kako ne vidiš smisao tj mudrinu (ako je uopće i ima) u ovoj uzrečici?
što ne kužiš tu? :confused: :confused:
Pa ne kužim jer sam npr imao jebanje nakog kojeg sam se pokajao, i to sasvim logično i opravdano. Ženska je bila zlobni psiho i još sam dugo nakon toga imao gorke muke s njom, a sve samo zbog tog nesretnog jebanja.

Ili npr cura postavi topic "pred par miseci sam pijana spavala s nekim nepoznatim tipom i više nemam menstruaciju, bojim se da sam trudna :cry:"
Onda slijede odgovori forumaša:
For. 1: "Poslije jebanja nema kajanja :kava:"
For. 2: "Potpis :top:"
For. 3: "Sve je rečeno. Moderator! :kava:"

A ja pročitam topic i ostanem ovako :confused:
Jednostavno ne shvaćam poruku iza te četri riči. Volija bi da neko elaborira malo tu poruku jer je očito jako mudra.

Ariane
27.07.2008., 19:29
poruka je da ako si se vec odlucio jebat, nemas sta srati nakon toga.
ti si se iso jebati sa zenskom koju nisi znao. ona je ispala sajko: tvoj problem. ako je to takav bad, nemoj se jebati s ljudima dok ih ne upoznas. sam odgovaras za svoje postupke.

tako nekako.
priglupa tvrdnja, ako se mene pita

Ginali_D
27.07.2008., 19:36
poruka je da ako si se vec odlucio jebat, nemas sta srati nakon toga.
ti si se iso jebati sa zenskom koju nisi znao. ona je ispala sajko: tvoj problem. ako je to takav bad, nemoj se jebati s ljudima dok ih ne upoznas. sam odgovaras za svoje postupke.

slažem se.

GoGs
27.07.2008., 19:50
oke. sad ću samo pričekat da mi se dečko vrati s mora pa da malo porazgovaramo što se tiče tih stvari i tako to. ja bi htjela kondome koristit, ali ne znam kako će on na to reagirati. vidjet ćemo.šta kako će reagirati? neće bez kondoma? spucaš ga odmah. :kava:

ne pita se to njega.

jebote, svi normalni ljudi koriste kondome ko se ne štiti pilulama. ili sam staromodan? :misli:

Ginali_D
27.07.2008., 19:58
šta kako će reagirati? neće bez kondoma? spucaš ga odmah. :kava:

ne pita se to njega.

jebote, svi normalni ljudi koriste kondome ko se ne štiti pilulama. ili sam staromodan? :misli:

ne želim ga ostavit zbog toga.. već ćemo nać neki kompromis, što ne?

pa imam osjećaj kao da mi neizravno govori da on neće s kondomom.
i da sam sama kriva što ne pijem tablete. hm... :flop:

GoGs
27.07.2008., 20:07
ne želim ga ostavit zbog toga.. već ćemo nać neki kompromis, što ne?

pa imam osjećaj kao da mi neizravno govori da on neće s kondomom.
i da sam sama kriva što ne pijem tablete. hm... :flop:da, mrsko mu s kondomom... a jebiga, ili kondom ili nek si nalazi neku koja pije tablete... simple as that

uglavnom, prvo kondom, onda ginekolog, papa, dogovor za kontracepciju i tako dalje... redom. :mig: :top:

i sve će biti okej.

I da... savjet: čitaj! literatura. informiraj se... i forum imaš! :top:

Ginali_D
27.07.2008., 20:15
tako je, sve će biti oke! :D

SVETAC 30
27.07.2008., 20:30

samo reci ako trebaš fulati. tvoj bivši muž. znam te ptico dok si jaje bila zato sam ja sada svetac:angel:

Ginali_D
28.07.2008., 19:31
možda je samo još uvijek panika i možda si zabrijavam gluposti, ali mislim da imam lažnu menstruaciju.
gotovo da i ne curi, svijetlija je (dosta).
jedino imam jaku bol u donjem dijelu trbuha - ali ponavljam nikada, ama baš nikada me ne boli trbuh kada imam mengu.
:(:(:(:(:(:(:(:(:(

može netko s iskustvom ili znanjem, objasniti kako izgleda lažna menstruacija?

zaboravila sam reć da sam mengu dobila 5 dana ranije. hm...

:confused:

Cika Strile
28.07.2008., 19:56
možda je samo još uvijek panika i možda si zabrijavam gluposti, ali mislim da imam lažnu menstruaciju.
jedino imam jaku bol u donjem dijelu trbuha - ali ponavljam nikada, ama baš nikada me ne boli trbuh kada imam mengu.

Upitati na Ženskom zdravlju...

Viasat2008
28.07.2008., 20:13
3. zatrudnit možeš i u plodnim i u neplodnim danima, pa i tokom menstruacije i prvog spolnog odnosa. Naravno, ako se ideš jarčit bez zaštite.

3. imaš razne testove, ali večina ih je mjerodavna tjedan dana nakon snošaja.

1) Ok, kako to točno žena može ostati trudna za vrijeme neplodnih dana? Bio bih zahvalan ako mi to možeš objasniti. Žena može zatrudniti samo i samo za vrijeme plodnih dana, a to što ih mi ne možemo točno predvidjeti i što ne možemo znati koliko dugo će živjeti spermiji u ženskom tijelu je nešto sasvim drugo. Zatrudniti za vrijeme mjesečnice (to je opet- relativno, jer neće zatrudniti ZA vrijeme menstruacije, već od spolnog odnosa koji se dogodio za vrijeme menstruacije) mogu samo one žene koje imaju iznimno kratke cikluse (21-24 dana) u kojima je produženo menstrualno krvarenje, pa se može dogoditi da se plodna sluz koja se u normalnim ciklusima pojavljuje već tijekom 9-tog dana, može pojaviti za vrijeme menstrualnog krvarenja pa stoga i predstavlja "povoljno okruženje" za spermije koji mogu sačekati dok se ne pojavi jajna stanica.

2) Testovi ne mogu biti mjerodavni tjedan dana nakon snošaja, jer se plod tada još vjerovatno ni nije ugnijezdio u stijenke maternice, dakle još nije počelo ni izlučivanje HGC hormona po kojem se prepoznaje trudnoća. Najbolje je sačekati barem 2 tjedna nakon snošaja (tada je plod već vjerovatno signalizirao organizmu da je tu i da počne sa izlučivanjem HGC-a i ima ga dostatna količina da bi se utvrdila trudnoća).

GoGs
28.07.2008., 20:23
1) Ok, kako to točno žena može ostati trudna za vrijeme neplodnih dana? Bio bih zahvalan ako mi to možeš objasniti. Žena može zatrudniti samo i samo za vrijeme plodnih dana, a to što ih mi ne možemo točno predvidjeti i što ne možemo znati koliko dugo će živjeti spermiji u ženskom tijelu je nešto sasvim drugo. Zatrudniti za vrijeme mjesečnice (to je opet- relativno, jer neće zatrudniti ZA vrijeme menstruacije, već od spolnog odnosa koji se dogodio za vrijeme menstruacije) mogu samo one žene koje imaju iznimno kratke cikluse (21-24 dana) u kojima je produženo menstrualno krvarenje, pa se može dogoditi da se plodna sluz koja se u normalnim ciklusima pojavljuje već tijekom 9-tog dana, može pojaviti za vrijeme menstrualnog krvarenja pa stoga i predstavlja "povoljno okruženje" za spermije koji mogu sačekati dok se ne pojavi jajna stanica.

2) Testovi ne mogu biti mjerodavni tjedan dana nakon snošaja, jer se plod tada još vjerovatno ni nije ugnijezdio u stijenke maternice, dakle još nije počelo ni izlučivanje HGC hormona po kojem se prepoznaje trudnoća. Najbolje je sačekati barem 2 tjedna nakon snošaja (tada je plod već vjerovatno signalizirao organizmu da je tu i da počne sa izlučivanjem HGC-a i ima ga dostatna količina da bi se utvrdila trudnoća).1. uvijek možeš pogriješiti u računici plodnih i neplodnih dana. Stoga, ukoliko pogriješi, moguće je da je još uvijek plodna, i ostane trudna

2. je je, slažem se. ALI. Današnji testovi su toliko osjetljivi da mogu pokazati mjerodavno trudnoću 72 sata nakon snošaja. tj, povišenje hormona HCG-a

ako nije tako, što onda... na medicinskim testovima (od jedne velike PLIVE) pišu priče za malu djecu i varaju ljude? :rolleyes:

nisam stručnjak, ali nisam ni blesav. :ne zna:

Ginali_D
28.07.2008., 20:23
1) Ok, kako to točno žena može ostati trudna za vrijeme neplodnih dana? Bio bih zahvalan ako mi to možeš objasniti. Žena može zatrudniti samo i samo za vrijeme plodnih dana

jeeee!
jedino mi to daje nadu. al ozbiljno.
sad dal mi je ovulacija kasnila :eek:, ne znam, ali nadam se da nije.
:(

GoGs
28.07.2008., 20:30
ne postoji 100 postotna kontracepcija.

~StarPrincess~
28.07.2008., 20:32

postoji :ne zna:

apstinencija :rofl::rofl::rofl::rofl:

Viasat2008
28.07.2008., 20:32
1. uvijek možeš pogriješiti u računici plodnih i neplodnih dana. Stoga, ukoliko pogriješi, moguće je da je još uvijek plodna, i ostane trudna

2. je je, slažem se. ALI. Današnji testovi su toliko osjetljivi da mogu pokazati mjerodavno trudnoću 72 sata nakon snošaja. tj, povišenje hormona HCG-a

ako nije tako, što onda... na medicinskim testovima (od jedne velike PLIVE) pišu priče za malu djecu i varaju ljude? :rolleyes:

nisam stručnjak, ali nisam ni blesav. :ne zna:

1) Ok, ali slažemo se da žena može ostati trudna samo taj jedan dan kada joj je ovulacija i naredna 24 sata - sve dok je jajašce živo, a jedini je problem to što ne možemo točno odrediti KADA će se dogoditi ovulacija i koliko su spermiji "živahni" i mogu li preživjeti X dana tako da izdrže sve do ovulacije?

2) Jesi li siguran da piše 72 sata nakon SNOŠAJA ili 72 sata nakon što dođe do trudnoće? Pazi, ne vidim kako i zašto bi oplođeno jajašce nakon spoja sa spermijem odmah počelo slati signale za hCG? Mislim, trudnoćom se smatra tek od onog trenutka kada se oplođeno jajašce "ugnijezdi" u stijenku maternice. Možda sam i u krivu ali ne sjećam se da sam igdje pročitao da se već tjedan dana nakon snošaja može otkriti trudnoća.

GoGs
28.07.2008., 20:34
1) Ok, ali slažemo se da žena može ostati trudna samo taj jedan dan kada joj je ovulacija i naredna 24 sata - sve dok je jajašce živo, a jedini je problem to što ne možemo točno odrediti KADA će se dogoditi ovulacija i koliko su spermiji "živahni" i mogu li preživjeti X dana tako da izdrže sve do ovulacije?

2) Jesi li siguran da piše 72 sata nakon SNOŠAJA ili 72 sata nakon što dođe do trudnoće? Pazi, ne vidim kako i zašto bi oplođeno jajašce nakon spoja sa spermijem odmah počelo slati signale za hCG? Mislim, trudnoćom se smatra tek od onog trenutka kada se oplođeno jajašce "ugnijezdi" u stijenku maternice. Možda sam i u krivu ali ne sjećam se da sam igdje pročitao da se već tjedan dana nakon snošaja može otkriti trudnoća.ja ne znam jel sam ja krivo čitao na testovima ili sam krivo razumio ljude, ali test će pokazati tjedan dana nakon snošaja. :ne zna:

GoGs
28.07.2008., 20:37
postoji :ne zna:

apstinencija :rofl::rofl::rofl::rofl:nemoj vjerovat, i onda ti netko na spavanju može štrcnut sjeme u picu, a da ni ne znaš :lol::lol:

Viasat2008
28.07.2008., 20:38
jeeee!
jedino mi to daje nadu. al ozbiljno.
sad dal mi je ovulacija kasnila :eek:, ne znam, ali nadam se da nije.
:(

Koliko su ti pravilni ciklusi? Ako su pravilni cca 6. mjeseci, onda su šanse da si trudna male, gotovo nikakve.

S druge strane, vidim gore da si dobila blago krvavi iscjedak koji se pojavi tako negdje, neposredno prije menstruacije. Može biti hrpa uzroka, jedan od njih JE i trudnoća (obično kad se oplođeno jajašce gnijezdi u tvoju maternicu onda prilikom spajanja popucaju neke krvne žilice i onda dođe do sukrvice), no može biti i puno drugih stvari, primjerice - sama nervoza je mogla dovesti do naglog pada prostegona što uzrokuje disbalans u tvojem organizmu što će eventualno sigurno rezultirati blagim krvarenjem.

Grčevi u trbuhu opet - mogu biti zbog trudnoće ili nervoze.

Vesper Lynd
28.07.2008., 20:39

Upravo tako kao je opisujes... ali nisi trudna, zabrijavas gluposti i ne kuzim kak jos nisi sama sebi dosadila!
Lagano krvarenje koje je karakteristicno u prvom tromjesecju ne dode ti prije nego tvoja planirana menstruacija!

Viasat2008
28.07.2008., 20:40
ja ne znam jel sam ja krivo čitao na testovima ili sam krivo razumio ljude, ali test će pokazati tjedan dana nakon snošaja. :ne zna:

Vidi: http://mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=intim#3 Intim plus- Plivin test na trudnoću, smatra se 99% pouzdanim, no isključivo se oslanjaju na test na izostanak mjesečnice (ili dan kada se trebala dobiti mjesečnica).

Ginali_D
28.07.2008., 20:43
Koliko su ti pravilni ciklusi? Ako su pravilni cca 6. mjeseci, onda su šanse da si trudna male, gotovo nikakve.

S druge strane, vidim gore da si dobila blago krvavi iscjedak koji se pojavi tako negdje, neposredno prije menstruacije. Može biti hrpa uzroka, jedan od njih JE i trudnoća (obično kad se oplođeno jajašce gnijezdi u tvoju maternicu onda prilikom spajanja popucaju neke krvne žilice i onda dođe do sukrvice), no može biti i puno drugih stvari, primjerice - sama nervoza je mogla dovesti do naglog pada prostegona što uzrokuje disbalans u tvojem organizmu što će eventualno sigurno rezultirati blagim krvarenjem.

Grčevi u trbuhu opet - mogu biti zbog trudnoće ili nervoze.

a nisu mi 6 mjeseci... možda 3-4mj. dal je to dovoljno?
znači moram još kolko pričekat prije nego što ću moć koristit test?

Vesper Lynd
28.07.2008., 20:45
a nisu mi 6 mjeseci... možda 3-4mj. dal je to dovoljno?
znači moram još kolko pričekat prije nego što ću moć koristit test?

Napravi test na prvu jutarnju mokracu... ako si trudna pokazat ce ti sigurno!

-lavica-
28.07.2008., 20:46
1) Ok, kako to točno žena može ostati trudna za vrijeme neplodnih dana? Bio bih zahvalan ako mi to možeš objasniti.

2) Testovi ne mogu biti mjerodavni tjedan dana nakon snošaja, jer se plod tada još vjerovatno ni nije ugnijezdio u stijenke maternice, dakle još nije počelo ni izlučivanje HGC hormona po kojem se prepoznaje trudnoća. Najbolje je sačekati barem 2 tjedna nakon snošaja (tada je plod već vjerovatno signalizirao organizmu da je tu i da počne sa izlučivanjem HGC-a i ima ga dostatna količina da bi se utvrdila trudnoća).

1.) može.
neke žene imaju više ovulacija u ciklusu a neke imaju ovluaciju 5 dana prije ili poslije menstruacije što je van plodnih dana. Ljudski organizam nije robot i zato se kaže da je brojenje neplodnih dana kao i prekidanje snošaja jako nepoudana metoda zaštite od trudnoće

2.) ispravno

Može li mi netko objasnit što ova tema i dalje radi ovdje? Zaboga, mi danima rasravljamo jel ona rudna ili nije i kada je imala ovulaciju.... :eek::eek::eek:

Viasat2008
28.07.2008., 20:46
Ovisi o tome koliko ti varira ciklus.. Ako ti zna skočiti sa 30 na 40 dana onda možda imaš problem. Ako varira od 27-31 dana, onda možeš mirno spavati.

Test za trudnoću će vjerovatno biti pozitivan odmah prvi dan izostanka menstruacije, no može biti i lažno negativan, pa ako ne dobiješ menstruaciju ni par dana kasnije, treba ponoviti test.

GoGs
28.07.2008., 20:47
Vidi: http://mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=intim#3 Intim plus- Plivin test na trudnoću, smatra se 99% pouzdanim, no isključivo se oslanjaju na test na izostanak mjesečnice (ili dan kada se trebala dobiti mjesečnica).a ako je bio taj kobni snošaj recimo 3 dana prije nego što dobije menstruaciju?

edit: ok, snašao sam se. 19 dana nakon snošaja je mjerodavan.

Ginali_D
28.07.2008., 20:47
Vidi: http://mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=intim#3 Intim plus- Plivin test na trudnoću, smatra se 99% pouzdanim, no isključivo se oslanjaju na test na izostanak mjesečnice (ili dan kada se trebala dobiti mjesečnica).

oke. puno ti hvala. :)

Viasat2008
28.07.2008., 20:52
1.) može.
neke žene imaju više ovulacija u ciklusu a neke imaju ovluaciju 5 dana prije ili poslije menstruacije što je van plodnih dana. Ljudski organizam nije robot i zato se kaže da je brojenje neplodnih dana kao i prekidanje snošaja jako nepoudana metoda zaštite od trudnoće

1) Pa sad si mi sama odgovorila da ne može :), dakle, pažljivo pročitaj moj upit - kako može žena ostati trudna za vrijeme neplodnih dana?? - NIKAKO, može samo ostati trudna za vrijeme plodnih dana (tj, ovulacije) za koji MI ne možemo točno znati kada će se dogoditi. Dakle, točno je samo to da žena može ostati u drugom stanju samo ako je spolni odnos bio neposredno prije ili za vrijeme ovulacije (cca. 3 dana prije i na sam dan ovulacije).

Ovo za višestruki broj ovulacija u jednom ciklusu sam čuo samo jednom u životu i to kad je ona neka žena iz Velike Britanije rodila dvoje djece koji su začeti u razmaku od 1 tjedna. S tim da treba napomenuti da su to liječnici proglasili "čudom" jer se smatra da žena tijekom ciklusa može imati samo JEDNU ovulaciju tijekom koje može biti oslobođeno najčešće jedno ali nekad i više jajašaca - no razmak između oslobađanja dvaju jajašaca se mjeri u satima, a ne danima.

GoGs
28.07.2008., 20:52
1.) može.

2.) ispravno

Može li mi netko objasnit što ova tema i dalje radi ovdje? Zaboga, mi danima rasravljamo jel ona rudna ili nije i kada je imala ovulaciju.... :eek::eek::eek:ne mislim da je ova rasprava nepotrebna, jer na kraju krajeva, autorica topica baš i nije previše informirana, ali koliko vidim, upija znanje... pa ipak mislim da će biti koristi od ove teme i nastavak rasprave...

slažeš se? :mig:

Viasat2008
28.07.2008., 21:10
1.) može.

Ok, moram također napisati da se ne slažem sa ovim što si napisala. S pretpostavkom da znaš da se nakon ovulacije povisuje bazalna temperatura i da tijelo počinje izlučivati hormon prostegon (čija razina doseže vrhunac negdje tjedan dana nakon ovulacije) osobno smatram (a i mislim da nije dokazano) da se ovulacija nikako ne može dogoditi 5 dana prije menstruacije jer je to naprosto šok za organizam - znači prva dva dana razina prostegona raste u nebesa , treći dan je na vrhuncu i onda naglo pada. Ne znam baš koliko bi to funkcioniralo.

Također, ne znam kako bi ovulacija mogla biti već peti dan nakon početka menstruacije, to bi značilo da ciklus traje samo 19 dana. No, ako žena ima jako kratke cikluse - npr, 21 dan onda bi ovulacija trebala biti sedmi dan, što znači da se plodna sluz pojavila već drugi ili treći dan nakon početka mjesečnice i onda je trudnoća naravno - moguća.

-lavica-
28.07.2008., 22:36
ne mislim da je ova rasprava nepotrebna, jer na kraju krajeva, autorica topica baš i nije previše informirana, ali koliko vidim, upija znanje... pa ipak mislim da će biti koristi od ove teme i nastavak rasprave...

slažeš se? :mig:

yep, no mislim da je žensko zdravlje prikladnije mjesto....:mig:

NENA30
29.07.2008., 19:40
:confused:Zar ova priča nije sretno svršila?
Ili vrijedi ona lat.Repetitio est mater studiorum.(Ponavljanje je majka mudrosti.):rofl:

SVETAC 30
29.07.2008., 20:04

TKO TO KAŽE, jajca na panj i dobar mlat pa tucaj:)

NENA30
29.07.2008., 20:29
samo reci ako trebaš fulati. tvoj bivši muž. znam te ptico dok si jaje bila zato sam ja sada svetac:angel:

Ali meni ne treba netko da fula,treba mi netko ko pogađa u sridu.:rofl:

SVETAC 30
29.07.2008., 20:44
Ali meni ne treba netko da fula,treba mi netko ko pogađa u sridu.:rofl:

tuko sam ja svaki dan ali u šuplje, a ne samo sridom:tuctuc:

Medeja...
29.07.2008., 20:48
S pretpostavkom da znaš da se nakon ovulacije povisuje bazalna temperatura i da tijelo počinje izlučivati hormon prostegon (čija razina doseže vrhunac negdje tjedan dana nakon ovulacije) osobno smatram (a i mislim da nije dokazano) da se ovulacija nikako ne može dogoditi 5 dana prije menstruacije jer je to naprosto šok za organizam - znači prva dva dana razina prostegona raste u nebesa , treći dan je na vrhuncu i onda naglo pada.

Progesteron?

OT: Ako vec reagiras sa zakasnjenjem, trebalo je da odes ginicu - ili apotekaru/ici - za "the morning after pill".
Sad sacekaj, kupi test (dva, da budes sigurnija, mada su jako precizni) i vidi.