PDA

View Full Version : program za prženje - koji je najbolji?

st2l
29.07.2008., 16:54
Imam problema sa Nero-vim programom (imam nero 8), skoro svaki drugi put mi uništi DVD i već mi je dosta toga. Starije verzije nisu bile tako loše.
Zanima me postoji li još koji program za prženje koji je odličan, a da nije Nero?
Ako imate kakav prijedlog napišite.

Bamby
29.07.2008., 21:43
Imam problema sa Nero-vim programom (imam nero 8), skoro svaki drugi put mi uništi DVD i već mi je dosta toga. Starije verzije nisu bile tako loše.
Zanima me postoji li još koji program za prženje koji je odličan, a da nije Nero?

Ja imam Neru i još mi niti jednom nije uništio cd/dvd (možda je do pržilice ili medija koje koristiš). Dobra free alternativa ti je CDBurnerXP.

Firestarter '87.
29.07.2008., 21:48
Pa stavi stariji Nero ak misliš da novi zeza (iako sumnjam da je Nero kriv). Ovisi i koje medije koristiš, kolko ti je stara pržilica, u kakvom je stanju... Otvori ju, laser malo počisti (nakupi se svakakvih (s)tvari po njemu ak se često ne koristi). Probaj posudit pržilicu od nekog (to bar svi danas imaju) pa vidi dal i ona "skuri" medije. Ja bi tak napravio. :ne zna:

Ringostarr
29.07.2008., 22:59

ima ti jedan odličan nudisticericio burn 0.8 67 .92:kava:

Jokun
30.07.2008., 03:08
Nero 7.5.9.0 lite verzija :kava:

Thurgood
30.07.2008., 08:09
http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Data-CD-DVD-Burning/Ashampoo-Burning-Studio-Free.shtml

malen, odličan, jednostavan, besplatan. kakav Nero... :rolleyes:

Fosna
30.07.2008., 09:34
ima takvih 1915185162565 tema. Ali kad ste ljeni onda ste ljeni. Imaš ashmpoo burning, DVD shrink ....
DVD Shrink? Za przenje? Cega?

st2l
30.07.2008., 09:39
Pržilicu sam nedavno čistila, jer mi je prestala funkcionirat neko vrijeme. Opet je proradila bez problema, a sad opet problemi. Sve se bojim da nije u pržilici stvar (stara je već 3 godine, koliko i laptop). Imam laptop (HP nx6125), a za njih (laptope) pržilice baš nisu jeftine, a i sumnjam da se ova moja stara da izvadit i zamijenit novom, a eksterne pržilice nisu baš praktične uz laptop.

Thermit
30.07.2008., 10:04
DVD Shrink? Za przenje? Cega?

Pomfrita! :lol:

Tha_Turtle
30.07.2008., 11:12
CDBurnerXP, burnatonce,..

osjecanka
30.07.2008., 14:59
Vrati se na neru i to najbolje 6. Pokusala sam s novijim verzijama i na kraju se vratila na sesticu.

duffy5
30.07.2008., 15:14
Vrati se na neru i to najbolje 6. Pokusala sam s novijim verzijama i na kraju se vratila na sesticu.

da i ja koristim 6-cu ... najbolji je, odnosno najpouzdaniji.
Ja ti koristim zadnju verziju 6-tice (Nero-6.6.1.4) i nemam niskakvih problema

Thurgood
30.07.2008., 15:41
blago vama kad vam je najbolje rješenje krekirani softver iz 2006-e godine :o

osjecanka
30.07.2008., 18:23
Nemam krekirani, vec original koji sam dobila kad sam kupovala przilicu!

st2l
30.07.2008., 22:54
Hvala na savjetima!
Za prženje DVD-a (Filmova, igrica, PS2 igrica, glazbe, raznih podataka i slično) -> ovo se odnosi na one koji su pitali za prženje čega?

No22
30.07.2008., 23:19
Prassi ONES

Thurgood
31.07.2008., 07:04
Nemam krekirani, vec original koji sam dobila kad sam kupovala przilicu!

svaka čast, jedna od rijetkih. no svejedno, potroši tih 5-6 megabajta prometa pa vidi Ashampoo :)

win32
31.07.2008., 08:24
Pržilicu sam nedavno čistila, jer mi je prestala funkcionirat neko vrijeme. Opet je proradila bez problema, a sad opet problemi. Sve se bojim da nije u pržilici stvar (stara je već 3 godine, koliko i laptop). Imam laptop (HP nx6125), a za njih (laptope) pržilice baš nisu jeftine, a i sumnjam da se ova moja stara da izvadit i zamijenit novom, a eksterne pržilice nisu baš praktične uz laptop.

Cistila si przilicu!? Kako? :kava:

Blitz66
31.07.2008., 09:14
ImgBurn - http://www.imgburn.com/

Besplatan, ni trunku bloata (2mb file size, postoji i portable verzija)

st2l
31.07.2008., 11:28
Cistila si przilicu!? Kako? :kava:

Dala sam frendu da mi očisti laser i ostatak pržilice od prašine i neko vrijeme je opet funkcionirala, al sad opet problemi.

duffy5
31.07.2008., 12:11
Dala sam frendu da mi očisti laser i ostatak pržilice od prašine i neko vrijeme je opet funkcionirala, al sad opet problemi.

Eh onda je vec starinska neka? Cisti malo sobu imati ces manje prasine :D

U biti evo imam svoju przilicu 3 god i radi bez problema ... nesto tu ne stima kad te tak zeza cesto ...:ne zna:

win32
31.07.2008., 20:42
da i ja koristim 6-cu ... najbolji je, odnosno najpouzdaniji.
Ja ti koristim zadnju verziju 6-tice (Nero-6.6.1.4) i nemam niskakvih problema

Mislim da ako koristis Vistu ne mozes instalirati 6-icu...bar ne ide verzije 6.6.0.6...u to sam 100% siguran, jer i meni je taj Nero jos najbolji, ali na Vistu ga nisam mogao staviti.
No, Vistu vise nemam...pa sam opet na 6-ici....po meni daleko najbolji Nero.

st2l
02.08.2008., 13:35
Imam XP Home. Rješila sam svoj problem, stavila sam stariju verziju Nero-a 6.6.1.15 i sad više nemam problema, sve radi super!
Thanx svima na pomoći i savjetima! :)

alexmahone4
06.08.2008., 18:20

ovo je moje misljene ja mislim da ga przilica zajebava trebao bih je prominiti ak ne onda pokusaj stviti nero 6 ak ne to imas ovako alkohol 120,any dvd,dvd shrink itd

Pali_andjeo
07.08.2008., 12:46
Ashampoo Burning Studio 6 FREE.....besplatan a meni puno bolji od nere :mig:

Thurgood
07.08.2008., 15:41
i ne samo tebi :)

radi sve što treba a i više... čak i čist solidno ripa sa automatskim povlačenjem ID tagova :top:

eva_cro
07.08.2008., 16:35
Ja koristim Nero i zapravo bilo je nekad malo problema, al samo nekoliko puta, al tu sam vjerojatno ja nešto zaribala.. =)

Mokro suhi brijac
07.08.2008., 17:09
Ja sam prije tjedan dana instalirao nero 8 i pri prvom przenju mi je unistio dvd,proklet bio :mama:

aj-vi-ou
10.08.2008., 09:55
nero6:top:

Smile07
12.08.2008., 14:39
nero je jedan od boljih!!Ali za igrice nekad se koristi i Alcohol 120%!

Smarter_child
12.08.2008., 15:12
meni se cini da je ashampoo burning studio8 jako pogođen!

Whitesnake
17.08.2008., 10:08
meni se cini da je ashampoo burning studio8 jako pogođen!

Slažem se, i ja ga koristim već neko vrijeme i radi kao friteza!
Nero 8 je spor i ogroman, mislim da će u idućoj verziji nera, Nero izaći kao OS za sebe jer idu u krajnosti. Ljudima traba program za snimanje, stoga neznam kako tu spada integrirani antivirus i ostale gluposti?! Ionako ESET rulezz glede toga.
Nero imam instaliran samo zbog dvd shrinka, koji ne prepoznaje lite verziju, zato imam full. Ashampoo (iliti šampon) je baš zakon!

Expensive_boy
18.08.2008., 11:11
Najbolji je Nero 8. Imam ga već 1 godinu( možda manje) i nikad mi nije uništio DVD niti Cd.
Njega najviše koristim.
Dobar mi je i DVD Shrink 3.2.

jajoglavac
18.08.2008., 18:49
nero6:top:

:top:

OpticaLL
18.08.2008., 22:29
nero, samo kod instaliranja iskljucite sve sto bi on htio uz program za przenje instalirati i sve ste rijesili.. :lol:

Pali_andjeo
21.08.2008., 17:50
Nero je komercijala i prevelik je,ima puno boljih alternativa

Smarter_child
21.08.2008., 19:20
najbolje ti je (ako ces program koji zaista ima sve(i ono sta ne treba) ,ali je tezi za koristenje) nero 7 ili 8! a ako ces program koji je jako jednostavan i ima sve sta treba imati onda ashampoo burning studio 8(kojeg ja koristim)

jaqen h'ghar
31.08.2008., 13:57
a koji program od tih svih ima podrsku za vistu i da je iole oke?? ono, cisto da zna prziti i po mogucnosti nesto dvd shrinka, da i smanji malo neke dvdove i ine stvari... :) mislim, na visti ludoj mi nis ne radi, popizdicu, a moram ju jos neko vrijeme imati jer ne znam, xp mi je u rodnom gradu i tamo se ne vracam neko vrijeme, dammit... :(

JoWaN
01.09.2008., 00:12

I Nero 7 ti moze unistit DVD kod przenja, ako se brzina ne namjesti na manje.
Mislim da sedmica automatsi stavlja 16x speed, pa je bolje smanjit na cca ispod 10.

Tako bi moglo funkcionirat i kod osmice vjerovatno:mig:
btw osmicu sam imao demo, i vratio na sedmicu, jer mi je puno bolja.

jaqen h'ghar
03.09.2008., 09:51
i skino si ja taj vaš šampon, i spržim ja dvd(čak mi i na visti radi, jelte), i dvd prazan, nis nema na njemu, al se nemre dalje prziti... :( kako?? zaaaaastoooo??? a u pizdu materinu, nis mi nejde od ruke, demn... gluuuupa viiiiista, mrzim ju mrzim ju mrzim ju! :(

Thurgood
03.09.2008., 10:30
da nije problem u korisniku? :kava:

Gustavo
03.09.2008., 11:37
ImgBurn - http://www.imgburn.com/

Besplatan, ni trunku bloata (2mb file size, postoji i portable verzija)

Dobar,uz njega imam još par ovdje spomenutih.

JoWaN
03.09.2008., 18:27
Nero je komercijala i prevelik je,ima puno boljih alternativa

Naprimjer?
Koji ti koristis?

itreius
03.09.2008., 18:34
Naprimjer?
BurnAware (http://www.burnaware.com/)
CDBurnerXp (http://cdburnerxp.se/)
ImgBurn (http://www.imgburn.com/)
InfraRecorder (http://infrarecorder.sourceforge.net/)

Pali_andjeo
03.09.2008., 19:11
Naprimjer?
Koji ti koristis?

Ashampoo Burning Studio 6 FREE (http://www.recenzije.hr/softwer/softwer/ashampoo-burning-studio-6-free/)

Ne samo da je ovaj besplatan,nego je puno lakši i brži za korištenje :mig:....s tim da mi nijedan dvd i cd nije uništio :top:

Ne mučite se s nerom bzvz :kava:

JoWaN
03.09.2008., 22:05
Ashampoo Burning Studio 6 FREE (http://www.recenzije.hr/softwer/softwer/ashampoo-burning-studio-6-free/)

Ne samo da je ovaj besplatan,nego je puno lakši i brži za korištenje :mig:....s tim da mi nijedan dvd i cd nije uništio :top:

Ne mučite se s nerom bzvz :kava:

Dobro, al ja Nero koristim vec dosta dugo, tako da sam se na njega naviknuo.

A jel moze ovaj tvoj recode DVD od cca 8GB (koji je btw DL DVD), prebacit na standardnih 4.7GB?

Thurgood
04.09.2008., 06:50
imaš DVDShrink pa shrinkaj prije snimanja :ne zna:

priča se o programima za prženje. ovaj je besplatan program koji je 5,58MB za skinuti i zauzima 30MB na disku kad se instalira. jel se mora još pojašnjavati? neće rekodirati i neće kuhati kavu, samo kvalitetno snima, brzo se diže i ultra je jednostavan za korištenje :kava:

Trebor01
04.09.2008., 12:27
i skino si ja taj vaš šampon, i spržim ja dvd(čak mi i na visti radi, jelte), i dvd prazan, nis nema na njemu, al se nemre dalje prziti... :( kako?? zaaaaastoooo??? a u pizdu materinu, nis mi nejde od ruke, demn... gluuuupa viiiiista, mrzim ju mrzim ju mrzim ju! :(

Meni se to često dešava kod ashampooa i za razliku od tebe imam XP. Zato sam se ponovno vratio Neri, jer kod njega mi se to nijednom nije desilo. Zbog toga mi je ashampoo potpuno nepouzdan program za prženje :flop:

izbojan
04.09.2008., 13:23
i ne samo tebi :)

radi sve što treba a i više... čak i čist solidno ripa sa automatskim povlačenjem ID tagova :top:

da, ali ne ripa u mp3

JoWaN
04.09.2008., 22:22
imaš DVDShrink pa shrinkaj prije snimanja :ne zna:

priča se o programima za prženje. ovaj je besplatan program koji je 5,58MB za skinuti i zauzima 30MB na disku kad se instalira. jel se mora još pojašnjavati? neće rekodirati i neće kuhati kavu, samo kvalitetno snima, brzo se diže i ultra je jednostavan za korištenje :kava:

Meni nema potrebe za DVDShrinkom (ako se to odnosilo na mene)

Ja sam zadovoljan s Nero 7 (ni 8 nije los) jest da sedmica ima oko 300MB, al ima dosta funkcija.

Pali_andjeo
04.09.2008., 22:36
Dobro, al ja Nero koristim vec dosta dugo, tako da sam se na njega naviknuo.

A jel moze ovaj tvoj recode DVD od cca 8GB (koji je btw DL DVD), prebacit na standardnih 4.7GB?

a s kojom opcijom možeš to u neru?

JoWaN
04.09.2008., 23:46
a s kojom opcijom možeš to u neru?

S tom istom.
Pise Recode DVD-Video. (to imas medju opcijama za DVD-e)
Nero je full jednostavan.:mig:

Hamza_Mujanovic
05.05.2009., 21:55
Takodje imam problema sa Nerom.desava se kada nesto prebacujem sa Desktopa na CD/DVD da do samog kraja djeluje da je sve u redu,cak pise i da je iskopirano 100%,ali se tada u prozoru na kraju pojave dvije do tri stavke sa nekim crvenim znakom i pojavi se neka poruka o gresci i od snimanja nema nista.Takodje poslednje DVD-ove koje sam kupio imaju oznaku DVD+R,ali ih kod mene disk E uopste ne prepoznaje,ali prepoznaje one DVD-ove koje sam ranije kupio i koje imaju istu oznaku,ali ni na njih ne mogu nista snimiti,jer se desava isto sto sam vec naveo.Takodje sam nekad davno negdje na stranicama Interneta procitao da postoje sledeci CD-ovi odnosno DVD-ovi:

-DVD+R
-DVD+RW
-CD+R
-CD+RW
i ne sjecam se da li to sve postoji i sa oznakom "-"(npr DVD-R,DVD-RW itd)
Ne znam da li i ovo ima uticaja na snimanje niti kako da saznam koji mi CD odnosno DVD treba.
Zamolio bih ako je neko imao slican problem da mi pomogne u vezi toga.

Bassconnect
06.05.2009., 08:42
Imam Neru 9 i super radi a radili su mi super i Nero 5, 6, 7, 8.

Vi što volite besplatne pržače samo se pravite važni :rofl:

Kad već volite besplatno što ne kupujete legalne Windowse, a i u windowsima imate solidnu pržilicu, pa si pržite :D

Max.
06.05.2009., 17:41
NERO!!!:top:

STaLE
18.05.2009., 22:23
Nero šestica je kralj, a ako želiš dobru alternativu imaš Clone DVD
što se tiče uništenih dvdova, provjeri jel ti pržilica u dobrom stanji i jesu li mediji, nije software jedini faktor koji može zakazati

STaLE
18.05.2009., 22:25
Kad već volite besplatno što ne kupujete legalne Windowse, a i u windowsima imate solidnu pržilicu, pa si pržite :D

Pa ne kupuju ih jer vole besplatno :lol:

Petra003
05.07.2010., 06:14
jel sad meni neko može pomoć:čotam sve ovo i nisam našla odgovor za sebe,
moja pržilica mi sad radi full probleme,neče pržit,a imam ashampoo,imala sam i neru pa nije htio i totalno mi je to sad u banani!Kaj da radim neče ni na cd ni na dvd pržit!!!
MOOOLIM VAS POMOĆ!!!!!:confused::ne zna::confused::ne zna::ne zna:
tnx

Fosna
05.07.2010., 09:13
Moraš napisati koje greške javlja softver za prženje, ovak ti nitko ne može pomoći...problem je samo sa prženjem ili i kod čitanja?

Frog&Cat
05.07.2010., 14:00
Ja bih nekaj pitala vezano za Nera.

Ako želim napraviti DVD sa video snimkama, a pri tome želim i da imam naslove ili barem sadržaj DVD-a na ekranu, ima li na čina da se to uradi u nekom kratkom roku. Koristila sam Nero Vision, ali to traje li ga traje i krava bi se otelila prije no snimiti jedan DVD.

Ajde sada neke savjete na sunce .... jer trebala bih pobacati sva videa na DVD-e i napraviti read na HD jer se nagomilalalo puno toga, a nemam namjeru raditi neki backup.

Vi koji se kužite u prženje (makar to bio i samo pomfrit) please, help me ... što je važno kod Nera da se ubrza proces ili nešto što to može napraviti.

hvala vam dečki !!! ma i cure ...

Fosna
05.07.2010., 16:38
Trajanje konverzije ovisi o formatu videa koji konvertiraš u DVD kao i o hardveru na kojem to radiš...koliko treba kravici da oteli jedan film? :D

Isprobaj i ImTOO DivX to DVD Converter ili ConvertXtoDVD (pretpostavljam da divxe konvertiraš), makar nisam primjetio da je Vision spor...

dale1970
07.07.2010., 10:21
Ima jedan program koji rijetko se spominje za prženje i više od toga , a možda je najboji ROXIO:)

mosorka
09.09.2010., 10:34
Imam XP Home. Rješila sam svoj problem, stavila sam stariju verziju Nero-a 6.6.1.15 i sad više nemam problema, sve radi super!
Thanx svima na pomoći i savjetima! :)

Vidjela sam da znas raditi sa nerom, dali bi imala vremena mi pomoci pokazati kako da radim sa nerom? Htjela bih snimljeni dvd, koji sam sama snimala preko camere a foto radnja mi je sadrzaj presnimila na dvd, i sada bih htjela neke sekvence presnimiti na novi dvd, a neznam kako. Pomozi!!:s:s

Mr.Monden
09.09.2010., 18:32
Burn 4 Free (http://www.burn4free.com/)

Samo big dodao ovaj program na listu besplatnih kvalitetnih pržača :D