PDA

View Full Version : Sve o ravnanju i metodama ravnanja kose

stranice : [1] 2

lavender_brown
28.01.2007., 18:52
Postoji li neki salon u Zagrebu gdje rade baš "Yuko" tj. trajno japansko ravnanje kose?

Noemi
28.01.2007., 21:24
moze malo opsirnije:)

patrysa
28.01.2007., 21:25
da,i mene zanima šta je to!

Mish mali.
28.01.2007., 21:27
Zvuči savršeno...

No da čujem malo više o tome? :)

plasibou
28.01.2007., 21:28
bilo nekaj sitno na nekom topicu
kemija neka blabla
al nije sad pretrajno nešto..na 2-3 godine navodno
bu se neko već javio ko zna malo više

girly-girl
28.01.2007., 21:33
http://www.merchantamerica.com/japanese_hair_straightening/

ovo se spominlo i na temi za ravnanje tj peglanje kose, pa možete i tam pogledati..
meni isto izgleda savršeno

lavender_brown
28.01.2007., 21:55
http://www.merchantamerica.com/japanese_hair_straightening/

ovo se spominlo i na temi za ravnanje tj peglanje kose, pa možete i tam pogledati..
meni isto izgleda savršeno

Ali meni treba konkretna informacija, GDJE toga ima u Zagrebu?! :confused:

emergence
28.01.2007., 22:06
nigdje ženo.

pa nije to ovo amer'ka

girly-girl
28.01.2007., 22:07
znam, ali na žalost ne znam da li se to uopće radi kod nas.. traži na netu na cijenicima frizerskih salona, ili šalji mailove i zovi.. a ovaj link sam stavila najviše zbog cura koje ne znaju što je to.. sorry..
i mene zanima, ak saznaš javi

AFRODITA69
28.01.2007., 22:35
to je nacin ravnanja kose koji uopce ne unistava kosu.rezultati koje sam ja vidla na frendicama je vise nego super.za srednju duzinu kose(dakle do ramena) kosta 250$
traje par sati-proces-a kosa ti je ravna 2 godine(iliti dok ne izrastu nove kovrce)...ja sam htjela kceri napraviti ali kazu da nije dobro do 12-e...mada znam neke koji su klinkama ravnali sa 8..
uglavnom,dobra ali jako skupa stvar.

patrysa
28.01.2007., 23:17
znači da će kod nas doći za cca.10 godina ko i sve ostalo:flop: :mad:

ninana23
29.01.2007., 09:45
što se mene tiče ne mora nikada ni doći :)

joujou
29.01.2007., 11:35
najbolja stvar koja mi se po pitanju frizure dogodila :cerek: :s

girly-girl
29.01.2007., 17:24
slažem se, ali pitanje je kako će to naši raditi kad se i pojavi?

amber
29.01.2007., 19:27
zelim ovo

Ava Adore
29.01.2007., 19:55
najbolja stvar koja mi se po pitanju frizure dogodila :cerek: :sA di si se šišala :cerek: U Japanu jel :( :D

joujou
30.01.2007., 14:03
A di si se šišala :cerek: U Japanu jel :( :D

da bar :zubo:

u londonu, nije to sisanje nego ravnanje.. napokon je ravna bez peglanja :cerek:

SmthSpecial
30.01.2007., 14:05

u londonu, nije to sisanje nego ravnanje.. napokon je ravna bez peglanja :cerek:

FU :zubo: ocu i ja too :cerek:

reggie
30.01.2007., 14:14
ehe, i ja ću stat u red za to :zubo:

evo nađoh proceduru u koracima.klik (http://handbag.com/galleries/gallery/style_trends/hair_trends/yukosystem/MemberID=1/)

nacy_vu
12.08.2007., 20:07
Zanima me jel ima tko iskustva s tim, čime se to radi, koliko traje, cijena i sl.

Verona_V
12.08.2007., 20:21
Neš ti se pisalo o tome na sredstvima za ravnanje,uglavnom rekli su da im se to čini kao bad idea jer se stavljaju jake kemikalije a radi se isključivo na nikad farbanu kosu,a malo tko danas ima takvu.

amelie7
13.08.2007., 06:23
Ja sam razmišljala o tome ali frizerka mi je rekla da je to bezveze bačen novac i uništavanje kose jer ti tak i tak raste opet kovrčava kosa, ili kakvu već imaš

malehico_girl
13.08.2007., 18:24
meni kosa nije ni ravna ni kovrčava...užasno je gusta i jaka i ne izlazim na kraj sa njom...stalno je moram fenirat i ravnat četkama...peglu više ne koristim jer sam si uništila kosu...

i mene zanima to sa trajnim ravnanjem kose jer mi je kosa na gornjem djelu ravna a prema vrhovima je neka sva ljeva,kovrčava,jedan dio ode sim,jedan tam...

pošto se nisam farbala već dost dugo i imam prirodnu boju kose,šta mislite,jel bi mogla to stavit?? i kosa mi je užasno gusta pa se ne bojim da će se jako oštetit...
:)

emergence
13.08.2007., 18:28
dosta agresivan tretman...caka je u tome kaj ti kosa raste i samim tim nemres imati trajno ravnu kosu...

meg
13.08.2007., 20:11
aaaaaaaaa, ja sam se već zasrala da ti emergence želiš ravnati svoje lokne... fijuuu, pao mi kamen sa srca, divne su ti te tvoje loknice.... :cerek:

emergence
14.08.2007., 10:28
aaaaaaaaa, ja sam se već zasrala da ti emergence želiš ravnati svoje lokne... fijuuu, pao mi kamen sa srca, divne su ti te tvoje loknice.... :cerek:

nemoj brigati :kiss: volim ja svoju mozart frizuricu i nebum ju ravnala:zubo:

KAELA
19.08.2007., 05:57
trajno ravnanje više nije toliko štetno kao prije i ne uništava kosu tako jako. problem je jedino što kad kosa raste, izrast je kovrčav i to onda nikak ne zgleda.

JK 1
19.08.2007., 18:07
Meni je frizerka rekla da se za to ravnanje kupi kemikalija koja košta 50 kn i fiksir. Nije li to malo jeftino? Ili je to zapravo to o čemu pričate?

meni se od pola dužine počinje uvijati i nemam farbanu, mislite li da bi to bio dobar potez?

Muffet
03.10.2007., 18:34
Zanima me jel ima tko iskustva s tim, čime se to radi, koliko traje, cijena i sl.

malo kasno palim ali... better late then never!
ravnala, ne bih NIKAKO preporucila...
radi se tak da ti na kosu stavi kemikaliju koja stoji cca sat i pol, a za to vrijeme ti frizerka ceslja kosu. to cupa za poludit jer ti ta kemikalija slijepi kosu. doslo mi da :trk:
meni je kosa nakon toga bila katastrofa- cupava non stop, ko kad svjeze oprana izadjes na van a vani kisa... cekala 2 god da mi naraste donekle.
sve u svemu :flop: :flop: :flop: :flop: :flop:

Muffet
03.10.2007., 18:34
a cijena oko 200kn

joujou
03.10.2007., 18:35
ja imam izravnatu kosu, i molim bez bedastoca... ista stvar kao i dobro ili lose napravljen minival :mig:
ovisi koliko je kvalitetno napravljeno
dapace, kemikalije koje se koriste su manje stetne za kosu od onih koje se koriste za minivale

crna pantera x
03.10.2007., 21:05
ja imam izravnatu kosu, i molim bez bedastoca... ista stvar kao i dobro ili lose napravljen minival :mig:
ovisi koliko je kvalitetno napravljeno
dapace, kemikalije koje se koriste su manje stetne za kosu od onih koje se koriste za minivale

Tu se koriste manje više iste kemikalije kao i za minival, ali je postupak rada drugačiji

Muffet
03.10.2007., 22:12
nisu bedastoce- ja samo iznosim svoja iskustva, a bilo je kvalitetno napravljeno, just for the record... mozda moja kosa jednostavno na to krivo reagira!

joujou
04.10.2007., 14:04
Tu se koriste manje više iste kemikalije kao i za minival, ali je postupak rada drugačiji

krasno :rolleyes:
ne bi mi niti palo na pamet kuriti kosu ovdje kemikalijama koje neka frizerka slaze kako joj padne na pamet :flop:

crna pantera x
04.10.2007., 20:36
krasno :rolleyes:
ne bi mi niti palo na pamet kuriti kosu ovdje kemikalijama koje neka frizerka slaze kako joj padne na pamet :flop:

Pa frizerke ne slažu same kemikaliju, one ih kupe već složene...:rolleyes:

I ima za prirodnu kosu, za farbanu, i za jako istretiranu kosu...

A ovo za ravnanje kose to nije čista tekuća kemikalija nego prah (koji je izgledom sličan blajhu, ali nije blajh) koji se mješa s tekućom kemikalijom ovisno o tipu kose...

Egocentrik lady
05.10.2007., 08:15
meni je to totalno bezveze jer nemoš nikad trajno izravnat kosu

joujou
05.10.2007., 12:56
meni je to totalno bezveze jer nemoš nikad trajno izravnat kosu

to nije istina... cak i afro kosa se moze izravnati :rolleyes:

joujou
05.10.2007., 12:57
Pa frizerke ne slažu same kemikaliju, one ih kupe već složene...:rolleyes:

I ima za prirodnu kosu, za farbanu, i za jako istretiranu kosu...

A ovo za ravnanje kose to nije čista tekuća kemikalija nego prah (koji je izgledom sličan blajhu, ali nije blajh) koji se mješa s tekućom kemikalijom ovisno o tipu kose...

samo me jos zivo zanima gdje ju kupe :D
za prah nisam nikad cula, znaci ipak nesto same mjesaju? :mig:

http://www.yuko-london.com/ evo, pa koga zanima

crna pantera x
06.10.2007., 10:04
samo me jos zivo zanima gdje ju kupe :D
za prah nisam nikad cula, znaci ipak nesto same mjesaju? :mig:

http://www.yuko-london.com/ evo, pa koga zanima

Kao i sve ostale stvari koje se koriste u frizerskim salonima... Od dobavljača tj. trgovačkih putnika za frizerske salone tipa firmi keune, loreal, martix, framesi...

I neznam zašto s nekim riječima i postovima stavljaš frizere u najniži rang? :mad:

I da neke stvari se ipak mješaju u salonima, a to su sve profesionalne stvari koje su isključivo za frizerske salone a ne za kućne radinosti.

eeennniii
06.10.2007., 19:08
da i ne mogu se kupit u ducanima, eventualno u estetic uvemi ponesto

joujou
07.10.2007., 21:31
I neznam zašto s nekim riječima i postovima stavljaš frizere u najniži rang? :mad:

I da neke stvari se ipak mješaju u salonima, a to su sve profesionalne stvari koje su isključivo za frizerske salone a ne za kućne radinosti.

u nizi rang od koga ili cega? :)
frizeri koji pale kosu su mi pomalo mrski :ne zna:

crna pantera x
07.10.2007., 23:04
Pa od ostalih zanimanja... :kava:

I ne pale svi frizeri kosu, i nisu svi frizeri isti, i nemožeš uspoređivat frizere koji su školu završili prije 30-tak godina i njihov način rada i usavršavanja, i one koji su školu završili prije 5, 10, 15, godina i njihovo usavršavanje.

pomidorka
27.10.2007., 20:02
Ja sam razmišljala o tome ali frizerka mi je rekla da je to bezveze bačen novac i uništavanje kose jer ti tak i tak raste opet kovrčava kosa, ili kakvu već imaš

kao i sa bojanjem

Gipsyqueen
28.10.2007., 10:16
Kao i sve ostale stvari koje se koriste u frizerskim salonima... Od dobavljača tj. trgovačkih putnika za frizerske salone tipa firmi keune, loreal, martix, framesi...

Moja mama je nabavljala gotovu kemikaliju za ravnanje, iako je protiv toga. Ja sam ju jednom izdavila pa mi je ravnala unutarnji dio kose koji mi je jako kovrčav (kao afro). Bilo je to ok neko vrijeme, ali onda je opet kosa ludovala po svom. Poslije mi to više nije palo na pamet i navikla sam se na svoje kovrče. Općenito mi mama nikad nije radila ništa na glavi s jakim kemikalijama i mnoge je odbila nakon što bi došli s bizarnim idejama. Npr. mnoge dođu pofarbane u crno i hoće skidanje boje kao da je to igrarija. Za upropaštenu kosu su si mnoge cure same krive, tu frizer ne može gotovo ništa napraviti. Moja mama je trebala 2 godine rada i brdo skupih preparata da bi spasila kosu jednoj curi kojoj je kosa upropaštena nakon lošeg skidanja boje. Nisu svi frizeri isti, ali činjenica je da su mnogi nezainteresirani, ne educiraju se i ne informiraju. Tako je i u mnogim drugim profesijama, ništa novo.

tisina
28.10.2007., 16:24
Trajno ispravljane koje sam ja ucila i sa kojim preparatima sam radila su sledeci.
Iz MilAna upitanju je Lisap Italija
Sve zavisi kako ti kovrdjzva kosa koja je lokna upitanju.,
Dal ti je kosa farbana ili prirodna ili bjalhana sve to ima svoije neke tokove ...

Ovo su prosizvodi koji su radjeni na biljnoj bazi...Trajno ispravaljnje tarje tri do cetiri mjeseca..

D ate napomenem kad se odlucis vremenski tok dok ti s ekosa ipsravlja traje tri do certri sata gdje moras sjedati mirno da ne pomjeras glavu jer bi kosa bila krivo ispravljena...

http://www.lisapitalia.com/english/sito/salone/ondulazione04.html

JK 1
29.10.2007., 10:16
Išla sam na trajno ravnanje. Ništa mi nije uništilo kosu. Držala mi je na glavi 25 minuta uz konstantno češljanje. Naravno da se moram isfenirati da bi to bilo ono, ali puno bolja mi je kosa nego prije, ne kuštra se, teža je i fino pada. Zadovoljna sam.

may@_plava
29.10.2007., 13:27
Trajno ispravljane koje sam ja ucila i sa kojim

http://www.lisapitalia.com/english/sito/salone/ondulazione04.html

zanima me dali bi mi neka od vas mogla reci dali to ima kupiti u dm-a u splitu:D

ne mora bit bas taj proizvod nego bilo koji

unaprid puno hvala. :)

may@_plava
29.10.2007., 19:35
nije vrag da nitko ne zna. :(

crna pantera x
03.11.2007., 22:35
To ti samo ima kupit kod trgovačkih putnika koji dolaze u salon, a nešto ima i u dućanu frizerske opreme. Koliko sam čula u Splitu se otvorija Top stil za frizere, neznam di...

Ali moj savjet ti je da to nikako ne ideš radit sama doma :eek:

*Ena*
05.03.2008., 09:21
Koliko često peglate kosu i čini li vam se da je oštećana od istoga?

ja svaki drugi dan i čini se da se malo stanjila

ali jedna sam od onih koja smatra da pegla stvara ovisnost :D

frutabel
05.03.2008., 09:26
ja ne peglam svoju često, možda jednom mjesečno, nekad ni to, ali moja seka često pegla kosu i stvarno joj se kvaliteta kose pokvarila, bila joj je istanjena i vrhovi ispucali, onda sam joj ja kupila onaj oil nutritive šampon kuru i kosa joj sad puno bolje izgleda.

Fashion Barbie
05.03.2008., 09:29
evo bas ju sad peglam:D

*Ena*
05.03.2008., 09:31
evo bas ju sad peglam:D

i ja svoju :rofl:

grohl
05.03.2008., 10:36
me too

enigma
05.03.2008., 10:56
perem kosu 2-3 puta tjedno a tada je i opeglam :D, i ne, nije mi uopce ostecena.

*Ena*
05.03.2008., 10:59
perem kosu 2-3 puta tjedno a tada je i opeglam :D, i ne, nije mi uopce ostecena.

jel to bilo ironično,ili? :D

enigma
05.03.2008., 11:02
to je bio odgovor na tvoje pitanje i nije bilo ironicno. ;)

kokoshka
05.03.2008., 11:39
ja ju peglam svaki dan. iam super peglu i ne primjećujem da mi se oštetila.

magic women
05.03.2008., 15:29
peglam je 2 puta tjedno! prije sam imala običaj peglat je svaki dan ili svako drugi i kosa mi je se bila dosta oštetila! sad kadkad je ne peglam po tri tjedna...
i da pegla definitivno stvara ovisnost:eek:

shakti
05.03.2008., 15:53
3 puta tjedno ju cijelu ispeglam, a svaki dan prijeđem samo malo na dijelovima oko lica ako je potrebno. nije mi se oštetila jer imam kvalitetnu peglu i koristim kvalitetne proizvode kojima se redovito trackam, pa je kosa još uvijek ok...

Pacificgirl
05.03.2008., 16:20
Ja sam se peglala svaka tri dana, koristila kvalitetne proizvode ali opet se malo oštetila,posebno vrhovi...Sad sam kupila Rowenta Brush Activ i tako nastojim kosu poštediti pegle, ovo joj valjda manje šteti, manje je prži...:misli:

kokoshka
05.03.2008., 18:43
ajme meni....curke, može pomoć? kad je večć krenulo o peglanju....

ujutro sam uzasno zurila i ostavila sam ju ustekanu u struju...:bonk::bonk:

tak je gorila sat vremena bezveze...onda je počelo neš smrdit po spaljevini i to je probudilo mamu..i došla vidit kaj se događa...ištekala peglu i ohladila ju...

e, sad, imam remingtonovu peglu, s keramičkim pločicama, koje su inače glatke na dodir, sad su onak, malo hrapave...kao da su istrošene...khm...nije strašno, al osjeti se razlika između glatkog i hrapavog dijela.

smijem li i dalje peglat kosu s tim? ili, da baš ne kupujem novu peglu, jel mogu samo te pločice zamijenit?

bedacha
05.03.2008., 18:52
Ja se baš popeglala... :) kosu perem svaka 2-3 dana i svaki put je peglam... nije mi se još uništila, čak se i frizerka čudila da mi je kosa u tak dobrom stanju s obzirom koliko je peglam...

Una1980
05.03.2008., 21:45
ja ju peglam svaki dan. iam super peglu i ne primjećujem da mi se oštetila.

koju peglu imas?

kokoshka
05.03.2008., 22:28
remington...iako mi je sad vjerojatno pregorila, pročitaj par postova gore što sam napisala...:(

amelie7
06.03.2008., 10:27
ajoj. imam i ja remingtonku. lijepo ti pise u uputstvima. Koliko je ono dozvoljeno max je drzati upaljenu? pola sata ili 45 min? mislim da pola sata. Sada vidis zasto to pise. Mogu ti samo reci da mi je jako zao.
Ali sad imas priliku kupiti jos bolju! :mig:

shakti
06.03.2008., 10:38
remington...iako mi je sad vjerojatno pregorila, pročitaj par postova gore što sam napisala...:(

hm, meni se slična stvar desila sa vidal sasoon peglom, nisam ju ostavila uključenu, nego mi je s vremenom na mjestima postala tako hrapavija i pokrovni sloj se izlizao, ja sam ju i dalje koristila, a onda skužila da mi taj izlizani dio baš 'prži' kosu...bacila sam je i kupila remingtonku koja je duplo bolja.
ne znam, čudi me da ti je tako pregorila...s obzirom da se taj površinski sloj izlizao, više ti neće štititi kosu kao prije...ja bi ti savjetovala da kupiš novu jer će ti ova sigurno s vremenom oštetiti kosu...:ne zna:

bubibuuu
06.03.2008., 10:59
hm, meni se slična stvar desila sa vidal sasoon peglom, nisam ju ostavila uključenu, nego mi je s vremenom na mjestima postala tako hrapavija i pokrovni sloj se izlizao, ja sam ju i dalje koristila, a onda skužila da mi taj izlizani dio baš 'prži' kosu...bacila sam je i kupila remingtonku koja je duplo bolja.
ne znam, čudi me da ti je tako pregorila...s obzirom da se taj površinski sloj izlizao, više ti neće štititi kosu kao prije...ja bi ti savjetovala da kupiš novu jer će ti ova sigurno s vremenom oštetiti kosu...:ne zna:

koliko para? :)

joujou
06.03.2008., 11:03
prakticne su pegle koje se same iskljuce nakon sat vremena :mig:

inace, koliko ce pegla ostetiti kosu ovisi o kosi, pegli i zastitnim sredstvima koja se koriste
ja sam svojednobno dugu kosu do pola ledja peglala svaki dan dvije godine i nimalo nije bila ostecena.. kvalitetna sredstva za zastitu ce ju sigurno zastititi

*Ena*
06.03.2008., 11:20
vi koji mislite da znate za dobra zaštitna sredstva koja se mogu kupiti u RH,,napišite molim vas :moli:

Samantha
06.03.2008., 11:54

moja se gasi sama nakon 15 min nekoristenja

Samantha
06.03.2008., 11:54
vi koji mislite da znate za dobra zaštitna sredstva koja se mogu kupiti u RH,,napišite molim vas :moli:

osis swarzkopf

joujou
06.03.2008., 12:05
moja se gasi sama nakon 15 min nekoristenja

sjecas se da ja imam neku staru kramu :zubo:

_Mia_ =)
06.03.2008., 12:07
ja peglam negdje 2 puta tjedno, nekad i manje jel imam prirodno dosta ravnu kosu ali mi je ljepša kad je ispeglam... prije sam je peglala skoro svaki dan, barem malo, i primijetila sam da mi se kosa ful oštetila, vrhovi su mi bili katastrofa :(
kosa mi je bila nekako grublja, ne znam...
i onda mi je frizerka rekla da moram smanjit sa peglom, ošišala mi je te vrhove ispucale...
sad mi je kosa predobra, mekana, sjajna...ma baš se vidi razlika, a i brže mi raste. puštala sam kosu, al pošto mi je bila oštećena, nije mogla rasti tolko...
sad mi je dužina super... :)

Samantha
06.03.2008., 12:25
sjecas se da ja imam neku staru kramu :zubo:

haha zato te palim da je promijenis:mig::D

jucer sam citala neku listu najboljih proizvoda u svijetu,od strane nekog casopisa il tako nesto

naj pegla neka...Linea Pro c2 digital red

ova (http://linea-pro.com/product-info.php?product-id71.html)

joujou
06.03.2008., 12:35

jucer sam citala neku listu najboljih proizvoda u svijetu,od strane nekog casopisa il tako nesto

do cetvrtog mjeseca kad cu moci nesto naruciti, promijenit ce se lista najboljih jos sigurno nekoliko puta :zubo:

Una1980
06.03.2008., 12:40

ja imam philipsovu isto sa keramičkim pločama i peglam se svaki drugi dan kada operm kosu i isto mi nije ništa u znatno lošijem stanju.sve isto.

Una1980
06.03.2008., 12:41

ali je preskupa!moraš dići kredu da je kupiš

joujou
06.03.2008., 12:42
ja imam philipsovu isto sa keramičkim pločama i peglam se svaki drugi dan kada operm kosu i isto mi nije ništa u znatno lošijem stanju.sve isto.

definitivno pomaze i ako kosa nije farbana

kokoshka
06.03.2008., 15:35
@SAMANTHA-koju peglu imaš?
ja sam sad zvala svoju frizerku i rekla mi je da, ako mi je pegla tako dugo gorila, a pločice su postale hrapave, da je to prvi znak da pločice nisu keramičke. halo? pa piše u specifikacijama pegle da ima keramičke pločice, wtf??? uglavnom, idem u kupovinu nove, pa me baš zanima kakva je to koja se sama isključuje...meni bi ta dobro došla, često sam senilna...:cerek:

Samantha
06.03.2008., 15:41
Moja je GHD mk4

Cesto proizvodjaci napisu keramicke ploce,a to nisu..vec samo keramicki premaz...
Moja prijateljica kupila babyliss keramicku,nakon nekog vremena izlizao se onaj keramicki sloj..ispod ostao metal.

Kako prepoznati pravu keramicku plocu...ne znam.Al potrazit cu malo po netu

kokoshka
06.03.2008., 15:50
nisam čula za tu peglu...
ta moja remingtonka je stara oko 3 godine i doista mi je bila odlična! ni kad sam dugu kosu imala, nije mi ju oštetila.
niš, idem na topic o sredstvima za ravnanje pogledat kkaj su cure pisale kaj imaju...

lollatutu
06.03.2008., 15:54
Ja imam valovitu kosu..No ne peglam je nikakvim posebnim aparatima.
Imam jaako debelu okruglu četku za kosu ili kefu ili kak se to već zove:zubo: i jako dobar fen sa nastavkom za peglanje, tako da si peglam ko tete frizerke i fenomenalno je..
Nisam probala nikakve aparate, a imam i prirodno vrlo gustu kosu, tako da sumnjam da bi mi puno oštetilo..
Ne znam, koje su vaše preporuke za aparate za ravnanje kose, a koji se mogu kupiti u Hrvatskoj(dakle, pls, bez onih ebay, kupila u Aus/Usa i inim forama:D )?

bossy_kt
06.03.2008., 15:56
hmmh..ja isto imam remington i sve je s njom oke, zna mi biti upaljena i duze od sat vremena, i sad mi nije jasno, vidim da pisete..da imam max. vrijeme kolko moze bit upaljena, nisam to ni znala!?? Kak samo pola sata, 45 min, kad meni treba da svoju kosu opeglam 40ak min, i onda ju ostavim upaljenu, dok se nasminkam i to :mig: i onda na kraju jos samo malo popravim, finishiram :mig: i to je onak peglam 3x mjesecno cca. E sad nek meni neko pomogne jer ne mogu nac uputstva..sta stvarno ne smje duze biti uklj. od 45min?

Una1980
06.03.2008., 20:13
Moja je GHD mk4

Cesto proizvodjaci napisu keramicke ploce,a to nisu..vec samo keramicki premaz...
Moja prijateljica kupila babyliss keramicku,nakon nekog vremena izlizao se onaj keramicki sloj..ispod ostao metal.

Kako prepoznati pravu keramicku plocu...ne znam.Al potrazit cu malo po netu

ja svoju imam vec skoro 2 godine i stalno ju koristim.ploče su mi ko nove,ništa im nije.:top:kupi si tu od philipsa,stvarno je super.

untitled_
06.03.2008., 20:21
ja peglam negdje 2 puta tjedno, nekad i manje jel imam prirodno dosta ravnu kosu ali mi je ljepša kad je ispeglam... prije sam je peglala skoro svaki dan, barem malo, i primijetila sam da mi se kosa ful oštetila, vrhovi su mi bili katastrofa :(
kosa mi je bila nekako grublja, ne znam...
i onda mi je frizerka rekla da moram smanjit sa peglom, ošišala mi je te vrhove ispucale...
sad mi je kosa predobra, mekana, sjajna...ma baš se vidi razlika, a i brže mi raste. puštala sam kosu, al pošto mi je bila oštećena, nije mogla rasti tolko...
sad mi je dužina super... :)

haha ... ti se šališ?! pa kakve veze ima peglanje sa brzinom rasta?:confused:

untitled_
06.03.2008., 20:30
ja sam ju prije peglala svaki put kad bi ju oprala, tj svaki drugi dan, i to bez milosti!
a imam prirodno sjajnu i tanku kosu..

nakon nekog vremena bila je užasno oštečena da nisam mogla ništa s njom a da izgleda normalno...:(
tj. izgledala je kao metla! (da vam dočaram)

i onda sam jednog dana, kad sam "malo" poživčanila uzela škare i odrezala ju drastično, skoro pa na kratko!
sad ju puštam, a nikako da naraste... http://www.pic4ever.com/images/weep[1].gif

a peglu sakrivam sama od sebe! :D

Coco Vanilla
06.03.2008., 20:30
subotom,kad idem van..

Una1980
06.03.2008., 21:09
ja sam ju prije preglala svaki put kad bi ju oprala, tj svaki drugi dan, i to bez milosti!
a imam prirodno sjajnu i tanku kosu..

nakon nekog vremena bila je užasno oštečena da nisam mogla ništa s njom a da izgleda normalno...:(
tj. izgledala je kao metla! (da vam dočaram)

i onda sam jednog dana, kad sam "malo" poživčanila uzela škare i odrezala ju drastično, skoro pa na kratko!
sad ju puštam, a nikako da naraste... http://www.pic4ever.com/images/weep[1].gif

a peglu sakrivam sama od sebe! :D

i ja bi ju trebala sakriti ali jednostavno ne mogu,ona mene stalno zove!!!i ja si tu ne mogu pomoći.:ne zna:

nacy_vu
07.03.2008., 02:12
Meni je frizerka uvijek peglala s remingtonkom i kosa bi mi uvijek bila ravna sve dok je ne operem, bez obzira na vremenske uvjete (a kosa mi je inače nemoguća, dovoljno je malo vlage u zraku da se skroz nakovrča) i onda sam kupila philipsovu i moram je peglati svaki dan, iako joj ni to baš ne pomaže... Sad ne znam je li problem u meni i mom peglanju ili ta pegla stvarno ne valja...

zajebAnna
07.03.2008., 12:33
peglam po potrebi.. nekada svaki dan :D nekada jednom tjedno, ali ovisna sam o pegli i baš kako je netko napisao, sama pegla me zove.. imam ravnu kosu ali kada se ispegla ipak bolje izgleda, sjajnije a i boja dođe do izražaja.. :cerek:

shakti
07.03.2008., 12:40
koliko para? :)

Ja sam svoju platila oko 280kn prošle godine na nekoj akciji u nami, frendica kupila neki dan za 450 kn. pogledaj si u nami, oni znaju često imat sniženja, al cijene su tu negdje od 450 d0 800 kn.

_Mia_ =)
07.03.2008., 17:53
haha ... ti se šališ?! pa kakve veze ima peglanje sa brzinom rasta?:confused:

pa ne znam, tak mi je rekla frizerka, da su mi se vrhovi od pegle ful rascvjetali i ispucali, da ih trebam skratit... sad su mi kao zdravi vrhovi pa kosa može rast normalno :ne zna::kava:

kokoshka
07.03.2008., 19:13
pa ne znam, tak mi je rekla frizerka, da su mi se vrhovi od pegle ful rascvjetali i ispucali, da ih trebam skratit... sad su mi kao zdravi vrhovi pa kosa može rast normalno :ne zna::kava:

istina. meni je rekla frizerka da kosa puno brže raste kad je zdrava. ako je oštećena i osušena, kosa mnogo energije i hranjivih tvari troši na oporavak pa sporije raste.

joujou
07.03.2008., 19:22
istina. meni je rekla frizerka da kosa puno brže raste kad je zdrava. ako je oštećena i osušena, kosa mnogo energije i hranjivih tvari troši na oporavak pa sporije raste.

kosa je ziva samo u korjenu, jednom kad izraste ne trosi se vise nikakva energija u oporavak , brzina rasta nema nikakve veza sa stanjem kose
sjecam se kad je patientia to objasnjavala

untitled_
07.03.2008., 20:19
kosa je ziva samo u korjenu, jednom kad izraste ne trosi se vise nikakva energija u oporavak , brzina rasta nema nikakve veza sa stanjem kose

:top:

kokoshka
07.03.2008., 20:25

neam pojma, meni je tak frizerka objasnila...:confused:

nacy_vu
08.03.2008., 20:36
neam pojma, meni je tak frizerka objasnila...:confused:

Ima neke logike u tome, meni kosa uopće ne raste, a nisam se jaaako dugo šišala...

nika007
08.03.2008., 20:41
jednom ili nijednom godišnje :D

inače mi je kosa poluvalovita i dovoljno je (ako želim skroz ravnu)
da ju pri sušenju izravnam četkom.

untitled_
08.03.2008., 23:08
jednom ili nijednom godišnje :D

inače mi je kosa poluvalovita i dovoljno je (ako želim skroz ravnu)
da ju pri sušenju izravnam četkom.

život nije fer... http://www.pic4ever.com/images/164.gif

zna_što_želi
10.03.2008., 09:52
Peglanje? Znam da kosa ful lijepo izgleda kad je ispeglana, ali isto tako i kada je isfenirana...
Jedno vrijeme sam kosu intenzivno peglala i kosa mi se nekako bila stanjila, uz lice su mi oni tanki pramenčići čak i "izgorjeli", vrhovi ti očajno ispucaju, kosa ti više ne liči na ništa ako je ne peglaš svaki dan...
Sada kosu više ne peglam..blago je valovita (što mi se sviđa), poslije svakog pranja kose, pokušam "nekako" isfenirati kosu iako to ne mogu kao frizerka, ali samo malo da mi kosa dobije punocu u vrhovima... Peglam se samo za "posebne" prigode, znači jako, jako, jako rijetko...

marina44
10.03.2008., 15:02
ja sam prije nekoliko dana kupila philips peglu...i peglam se svaki drugi dan.naravno, zasad je sve ok...kosa mi je dobra..i frizerka mi je preporučila matrix tekućinu za peglanje kose..u biti svaki pramen prije peglanja se treba našpricat..navodno duže drži i kosa ne gori tak jako...košta 119kn..

Una1980
10.03.2008., 15:26
ja sam prije nekoliko dana kupila philips peglu...i peglam se svaki drugi dan.naravno, zasad je sve ok...kosa mi je dobra..i frizerka mi je preporučila matrix tekućinu za peglanje kose..u biti svaki pramen prije peglanja se treba našpricat..navodno duže drži i kosa ne gori tak jako...košta 119kn..

gdje ima toga za kupiti?

nika007
10.03.2008., 16:22
život nije fer... http://www.pic4ever.com/images/164.gifti si vjerojatno jedna od onih koje imaju kovrčavu kosu, a htjele bi ravnu? :zubo:

tangos
10.03.2008., 18:31
kada got operem kosu,znači svaka 2-3 dana

untitled_
10.03.2008., 19:15
ti si vjerojatno jedna od onih koje imaju kovrčavu kosu, a htjele bi ravnu? :zubo:

a ma nisam! :)

ravna je u blagim valovima i vrhovi se kovrčaju, sve u svemu bzvz izgleda...
a kad ju ispeglam, (što potraje), ravna bude nekih sat vremena...http://www.pic4ever.com/images/184.gif

TweetyZD
11.03.2008., 16:54
Inače imam dosta ravnu kosu,pa sam si krajem prošle godine dala minival.Sada mi te kovrče pomalo idu na živce pa se peglam bar jednom u tjedan dana. Pokušavam ju što manje peglat jer ipak imam na njoj sve one kemikalije od minivala..al bar nemam ni trunke farbe..pa je još uvijek poprilično zdrava. Ja zadovoljna..kad ju operem kovrčava je,a kad hoću da bude ravna speglam ju.:ne zna: Sve u jednom paketu:D

marina44
11.03.2008., 17:48
gdje ima toga za kupiti?

tu u osijeku ima u matrixovoj trgovini...inče ta marka se koristi u samo u salonima...tak da ne vjerujem baš da ima u dm-u ili tak negdje!

nika007
11.03.2008., 19:37
a kad ju ispeglam, (što potraje), ravna bude nekih sat vremena...http://www.pic4ever.com/images/184.gifneznam dal' koristiš nešto od preparata i što?
ali ova dva proizvoda od Revlona su ti sigurno dobra i učinkovita :top:

http://i3.tinypic.com/645lcht.jpg http://i15.tinypic.com/62ififn.jpg

Revlon lisse hair: balzam za izravnavanje kose, a ujedno i kontrolira kovrčavu i valovitu kosu (150ml)
Revlon quick: stilizirajući sprej s toplinskom zaštitom (200ml)

kosa ti sigurno bude duže ravna, a i revlon quick ti štiti kosu od toplinskih i mehaničkih oštećenja. :mig:

Zbunjevita :)
11.03.2008., 22:08
Ja je ne mogu speglat pa da ga jebeš. Onda se radije uhvattim figara :D
Kosa mi je ravna jedino kad mi ju frizerka izvuče na četku. Ja kad si doma sama peglom ravnam kosu ona se već nakon desetak min uvije na vrhovima čak i kad koristm one nove niveine proizvode :ne zna:

change*
12.03.2008., 01:37
Ja imam kovrčavu kosu, ali otkad sam otkrila najdražu stvarčicu zvanu pegla više se ni ne sijećam kak izgledam kovrčava..:)
Puštam kosu već dugo, tj ne dam nikom da ne šiša(!!) malo mi je ispucala na vrhovima, ali da mi ispuca i cijela nikad se ne bi odrekla svoje peglice(imam Remington trenutno):D
prije sam se mučila ravnati kosu četkom i fenom pa peglom, ali sad skratim vrijeme, muku, trud s Rowentom-rotirajućom četkom:s, pa sad više ni bez nje ne bi mogla..:cerek: stavim malo kreme za ravnanje i kosa mi ispadne i bolje nego u frizerskom- cijela mi kosa bude predivno ravna, jedino mi vrhovi budu malo uvijeni, pa njih nekad popeglam a nekat ostavim takav friz..

ps-jedna tajna za meku kosu-slučajno sam otkrila jednu kremu-tj više je fluidna, piše Smoothing cream- za ravnanje i sjaj, žuta je bočica od Alfaparf i kupila je na trgu u iris. na njoj piše da kosa postaje mekana, al povjerovala sam tek kad sam je probala-stavila na vlažnu kosu i osušila rowentom..kosa mi je bila ko "bebina guza"-preeeedivno mekana:cerek:

slavaz
12.03.2008., 08:15
Ja imam kovrčavu kosu, ali otkad sam otkrila najdražu stvarčicu zvanu pegla više se ni ne sijećam kak izgledam kovrčava..:)
Puštam kosu već dugo, tj ne dam nikom da ne šiša(!!) malo mi je ispucala na vrhovima, ali da mi ispuca i cijela nikad se ne bi odrekla svoje peglice(imam Remington trenutno):D
prije sam se mučila ravnati kosu četkom i fenom pa peglom, ali sad skratim vrijeme, muku, trud s Rowentom-rotirajućom četkom:s, pa sad više ni bez nje ne bi mogla..:cerek: stavim malo kreme za ravnanje i kosa mi ispadne i bolje nego u frizerskom- cijela mi kosa bude predivno ravna, jedino mi vrhovi budu malo uvijeni, pa njih nekad popeglam a nekat ostavim takav friz..

ps-jedna tajna za meku kosu-slučajno sam otkrila jednu kremu-tj više je fluidna, piše Smoothing cream- za ravnanje i sjaj, žuta je bočica od Alfaparf i kupila je na trgu u iris. na njoj piše da kosa postaje mekana, al povjerovala sam tek kad sam je probala-stavila na vlažnu kosu i osušila rowentom..kosa mi je bila ko "bebina guza"-preeeedivno mekana:cerek:

reci mi jesi li zadovoljna sa Rowentinom četkom za feniranje..ja ima peglu al najbolje mi kosa izgleda kad je frizerka isfenira...ja to sa običnim četkama nikako ne mogu izvest :mad:
da li bude kosa lipo isfenirana nakon tretmana sa ovom četkom jer ozbiljno razmišljam da je kupim ...

i koliko košta ova krema za kosu ;)

hvala, hvala :cerek:

Zbunjevita :)
12.03.2008., 10:13
reci mi jesi li zadovoljna sa Rowentinom četkom za feniranje..ja ima peglu al najbolje mi kosa izgleda kad je frizerka isfenira...ja to sa običnim četkama nikako ne mogu izvest :mad:
da li bude kosa lipo isfenirana nakon tretmana sa ovom četkom jer ozbiljno razmišljam da je kupim ...

hvala, hvala :cerek:

Vjeruj ni, bude predivna!! Nisam još naišla na nekoga tko je nezadovoljan njome. Vrijedi svake kune. Od kad je imam koristim je nakon gotovo svakog pranja kose.
Samo nemoj očekivat da ćeš s njome , ako imaš valovitu kosu, uspjeti u potpunosti ukrotiti vrhove.

change*
12.03.2008., 19:23

I meni naravno najbolje izgleda kad mi je frizerka lijepo izvuče četkom, za razliku od "homemade" izvlačenja na četku i peglanjem do boli-tada bi mi uvijek ispala ravno ali nekako suha, a i prošlo bi mi pola dana na izvlačenje, sušenje i peglanje zbog dužine kose(malo je kraća od polovice leđa)(jer "malo" je zeznuto koordinirati kada držiš četku te izvijaš pramen s jednom rukom a sušiš fenom s drugom, pa dobiješ upalu mišića itd-barem ja jesam:)).
Onda sam otkrila Rowentu(točnije "ukrala" je mami:D) i baš kao što Zbunjevita kaže- kosa mi bude p r e d i v n a!! i da, to je točno da ti kosa bude ravna ali vrhovi ti obično ispadnu točno onakvi kao onoj ženskoj na Rowentinoj kutiji ili na reklami za Rowentu ako si gledala- vrh ti bude malo uvijen a ne skroz ravan.
ali meni je prvenstveno bitno, pošto sam totalno kovrčava, a još imam dugu i gustu kosu(grivu) da nemoram nakon svakog pranja potrošit pola dana kući ili lovu za frizera da bi izravnala svoje kovrče, nego samo operem kosu, stavim malo kreme za ravnanje i pramen po pramen osušim rowentom i ispadne mi ravna i glatka kao prirodna a uvijene krajeve kao što sam napisala- nekad ostavim a nekad samo brzinski prođem donji dio kose peglom i to se odmah ispravi! Eto otkad mi ju je mama otkrila moj je život puuuno ljepši:cerek:
eh da, krema je oko 60-ak kn:mig:
eto nadam se da sam malo pomogla,ak te još što zanima pitaj..ja sam toliko toga isprobala na svojoj dragoj kosici da mi ju je žao ponekad što sve mora trpit zbog mojih hireva:D

slavaz
13.03.2008., 08:16
I meni naravno najbolje izgleda kad mi je frizerka lijepo izvuče četkom, za razliku od "homemade" izvlačenja na četku i peglanjem do boli-tada bi mi uvijek ispala ravno ali nekako suha, a i prošlo bi mi pola dana na izvlačenje, sušenje i peglanje zbog dužine kose(malo je kraća od polovice leđa)(jer "malo" je zeznuto koordinirati kada držiš četku te izvijaš pramen s jednom rukom a sušiš fenom s drugom, pa dobiješ upalu mišića itd-barem ja jesam:)).
Onda sam otkrila Rowentu(točnije "ukrala" je mami:D) i baš kao što Zbunjevita kaže- kosa mi bude p r e d i v n a!! i da, to je točno da ti kosa bude ravna ali vrhovi ti obično ispadnu točno onakvi kao onoj ženskoj na Rowentinoj kutiji ili na reklami za Rowentu ako si gledala- vrh ti bude malo uvijen a ne skroz ravan.
ali meni je prvenstveno bitno, pošto sam totalno kovrčava, a još imam dugu i gustu kosu(grivu) da nemoram nakon svakog pranja potrošit pola dana kući ili lovu za frizera da bi izravnala svoje kovrče, nego samo operem kosu, stavim malo kreme za ravnanje i pramen po pramen osušim rowentom i ispadne mi ravna i glatka kao prirodna a uvijene krajeve kao što sam napisala- nekad ostavim a nekad samo brzinski prođem donji dio kose peglom i to se odmah ispravi! Eto otkad mi ju je mama otkrila moj je život puuuno ljepši:cerek:
eh da, krema je oko 60-ak kn:mig:
eto nadam se da sam malo pomogla,ak te još što zanima pitaj..ja sam toliko toga isprobala na svojoj dragoj kosici da mi ju je žao ponekad što sve mora trpit zbog mojih hireva:D

ajme super super...:jumping:

meni će bit još i lakše jer imam više ravnu kosu nego ricavu...al kad je osušim cila je metlasta i bez oblika i zato mi treba oblikovanje...i jednostavno ne mogu u jednoj ruci držat tešku ogromnu četku a u drugoj fen...
meni je čak i draže da mi krajevi malo budu uvijeni prema naprid tako da po svemu sudeći rowenta četka je savršeno rješenje za mene :top:

znači iza pranja staviš malo kreme za ravnanje kose i odma krećeš na uvijanje pramen po pramen ili prvo malo prosušiš kosu kao i frizerka???
:cerek:

mala 1982
13.03.2008., 12:01
neznam dal' koristiš nešto od preparata i što?
ali ova dva proizvoda od Revlona su ti sigurno dobra i učinkovita :top:

http://i3.tinypic.com/645lcht.jpg http://i15.tinypic.com/62ififn.jpg

Revlon lisse hair: balzam za izravnavanje kose, a ujedno i kontrolira kovrčavu i valovitu kosu (150ml)
Revlon quick: stilizirajući sprej s toplinskom zaštitom (200ml)

kosa ti sigurno bude duže ravna, a i revlon quick ti štiti kosu od toplinskih i mehaničkih oštećenja. :mig:

uh,to moram kupiti!!!nadam se samo da je jako dobro jel sam se peglam svaki drugi dan kada operem kosu!!!

mala 1982
14.03.2008., 22:05

i ja sam danas kupila to od alfe i jedva cekam sutra da isprobam,nadam se da ce mi biti ok.:top:

mala 1982
17.03.2008., 11:53
kupila ja to od alfe i nista ne valja,kosa je suha poslije toga za poludit,ne znam ja kakvu ti imas kosu ali meni nije ok

...mala huliganka...
18.03.2008., 11:47
...ja peglam svaki dan...
jbg...užasna je kad neopeglam...nije ni kovrčava ni ravna nego nešto između...
:ne zna:
jedino kad idem posljepodne u školu pa kad je ujutro operem nepeglam....onda bude kovrčava...

Minou
18.03.2008., 12:46
Malo popeglam kad operem kosu, a to je 2-3 puta tjedno obično. I tu se radi o peglanju nabrzaka.. dakle nije da provedem dugo vremena peglajući sve jer mi to i ne treba ovak nego samo malo poravnam dijelove oko lica... jer oni znaju bezveze izgledat bez tog -_- , i nešto sitno iza ak bezveze stoji. Ovak cijelu kosu precizno peglam nešto rjeđe, kvaliteta kose mi nije nešto drastično opala... i ne primjećujem neka oštećenja koja se i inače ne bi dogodila jer mi kosa i onak nije prekvalitetna... ali zato je njegujem.. pa se skrpam nekak :D

mandy
18.03.2008., 23:49
bar jedanput tjedno...još nisam ovisnica (kosu perem 2-3 puta tjedno) :)

AlfOmg
21.03.2008., 15:02
ajme meni....curke, može pomoć? kad je večć krenulo o peglanju....

ujutro sam uzasno zurila i ostavila sam ju ustekanu u struju...:bonk::bonk:

tak je gorila sat vremena bezveze...onda je počelo neš smrdit po spaljevini i to je probudilo mamu..i došla vidit kaj se događa...ištekala peglu i ohladila ju...

e, sad, imam remingtonovu peglu, s keramičkim pločicama, koje su inače glatke na dodir, sad su onak, malo hrapave...kao da su istrošene...khm...nije strašno, al osjeti se razlika između glatkog i hrapavog dijela.

smijem li i dalje peglat kosu s tim? ili, da baš ne kupujem novu peglu, jel mogu samo te pločice zamijenit?

Uništile su ti se keramičke pločice, a ne cijela pegla...tako da...uputi se u grad i traži nove pločice, a ako baš nigdje ne nađeš kupuj novu peglu ili otvori novi topic: GDJE DA KUPIM NOVE KERAMIČKE PLOČICE ZA PEGLU? ;)

Mrs.Jovi
22.03.2008., 17:44
ja sam svoju prije peglala skoro svaki dan, al evo malo pomalo se mirim sa svojom lagano kovrčavom kosom..sad ju peglam jedan put tjedno, ako i tad..to ono kad idem vanka, il jednostavno kad mi se da..

živile kovrče :D

Tamara::.
26.03.2008., 18:04
Eh, potpisujem za ovisnicu o pegli :) Peglam je kad i perem, cirka svaki drugi dan već 2 godine...
...naravno, kosa bez pegle mi izgleda strašno...al koristim serume za zaštitu...

mala 1982
27.03.2008., 20:32
Eh, potpisujem za ovisnicu o pegli :) Peglam je kad i perem, cirka svaki drugi dan već 2 godine...
...naravno, kosa bez pegle mi izgleda strašno...al koristim serume za zaštitu...

isto tako i ja.perem kosu svaki drugi dan i bez pegle moj zivot ne bi imao smisla!!!!!!!!!!:)

mya_7920
30.03.2008., 16:04
U zadnje vrijeme sam isto tako peglala kosu svaki put kad bih je oprala. Vrhovi su mi katastrofa, ni šišanje ih nije spasilo, pa sam se odlučila peglati samo vikendom :cerek:

duchessa
30.03.2008., 17:18

inace, koliko ce pegla ostetiti kosu ovisi o kosi, pegli i zastitnim sredstvima koja se koriste
ja sam svojednobno dugu kosu do pola ledja peglala svaki dan dvije godine i nimalo nije bila ostecena.. kvalitetna sredstva za zastitu ce ju sigurno zastititi

Što koristiš za zaštitu od peglanja?

joujou
30.03.2008., 18:17
Što koristiš za zaštitu od peglanja?

toni&guy i lee stafford proizvode, te keune 'straight & style' koji je vise pomoc pri peglanju nego zastita

duchessa
05.04.2008., 16:31
toni&guy i lee stafford proizvode, te keune 'straight & style' koji je vise pomoc pri peglanju nego zastita

Tnx na odgovoru..:)

np7636
31.07.2008., 21:57
Jučer sam odlučila da ču se početi peglati. Iznenada, nakon jučerašnjeg posjeta frizersakom salonu, odnosno kada me frizerka ispeglala da bi me "preciznije" ošišala( i zdrpila 180 kn). Iznenalida sam se promjeni,na bolje.Išla sam kupiti peglu u Merkur(649kn-Remington), neku najbolju, te sam kupila još jedan proizvod od Kerastina koji se stavlja na mokru kosu prije peglanja, koji na toplinu počinje reagirati i ostavlja zaštitni sloj.
Šta mislite?koliko se često peglate?

p.s. čitala sam da se smije peglati jednom mjesečno(?!):rolleyes:

tante mante
01.08.2008., 02:35
peglam svaki dan,nekad i po nekoliko puta dnevno kosu,ali ujutro obavezno

HappyWorm
01.08.2008., 08:37
odustala sam od peglanja jer mi je farbanje+pegla skroz naštetilo i da pegla ti jako uništava, mislim da je u mom slučaju naštetila više ona jer farbu dobro kosa podnosi. i da najbolje bi bilo 1-2 puta mjesečno:mig:to je ne može skurit:p

Ziki
01.08.2008., 08:45
Ja se peglam skoro svaki drugi dan, al prije koristim TiGijev Heat defender za zaštitu. :mig:

zajebAnna
01.08.2008., 11:39
i meni je odličan tigi heat defender, i jako često peglam

anam1391
01.08.2008., 12:19
ja peglam 2-3 puta tjedno, ovisi dal mi se da. ne koristim nikakvu zaštitu i uništi mi kosu, al dobro

Hannah 3
02.08.2008., 23:53
odustala sam od peglanja jer mi je farbanje+pegla skroz naštetilo i da pegla ti jako uništava, mislim da je u mom slučaju naštetila više ona jer farbu dobro kosa podnosi. i da najbolje bi bilo 1-2 puta mjesečno:mig:to je ne može skurit:p

happy,ja mislim da ti farbanje samo po sebi nije uopce nastetilo.znas kak sam ja ofarbana-farba,(plus na to tanki pramenovi s blajhom par puta na godinu),kosa mi je u dovoljno zdravom stanju da mogu pustit da se samo na zraku osusi.obicno kad je skoro sasvim suha,malo sirokom cetkom posusim (ne vrucim)fenom na ravno. jednom kad sam bila na pramicima,zeni pored mene su izvlacili na cetku i dizala se para,ili dim,sto li vec,i ja velim-nemoj mi slucajno tak susit kasnije,a ona veli-ma kakvi-10 takvih susenja na tvoju kosu i bila bi ovisna o cetki,unistila bi ti se kosa.znam,super izgleda kad je popeglano,ja bi najradije isto tak imala stalno,al je.. ga,mislim da ipak steti.

kse
03.08.2008., 10:33
ja sam si kupila četku koja izgleda kao pegla i njome na ravno sušim kosu...bolja mi je od moje pegle koja je turbo vruća i toliko jako spali kosu da to nije normalno...:(
tak da sam si nabavila ovo za feniranje na ravno i zadovoljna sam...svejedno,prije feniranja,stavim onaj neki nivea za ravnanje i zaštitu kose,u redu je...

samy_=D
03.08.2008., 10:35
peglanje nije bas dobro za kosu.....peglam se 1 mjesecno ako bas moram....

Arlene B.
03.08.2008., 13:53
Peglam se svaki dan,znam da nije dobro za kosu,ali kosa mi je katastrofa ako se ne peglam. Ošišana sam slojevito i to mi je bila greška jer mi svaki pramen ide na svoju stranu, pa se baš moram peglati. Sad čekam da mi kosa malo naraste da se odem ravno ošišati i da moje muke po kosi napokon završe.

It is just me
03.08.2008., 13:57
ajme ja san se prije(dok san imala siske i "kleopatra" frizuru)stalnooooo peglala:rolleyes::bonk: i onda san skuzila da nije dobro tako puno bla bla i onda san se pocela manje peglat,jedno vrime san skroz stala a sada kad mi se pegla pokrvarila uopce se ne peglam i dobro mi je furan valovitu kosu ionako bi se meni uvik zaricala ili nesto unatoc pegli....ali cim pocme jesen nabavit cu novu ehehe:lol::bonk::raspa::no:

Una1980
04.08.2008., 17:41
peglam svaki ili svaki drugi dan

elpidika
05.08.2008., 12:54

koliko dođe i gdje ste ga kupile

np7636
09.08.2008., 20:05
Pa,curke, hvala na savjetima.Zanm jako puno cura kojima slatko stoji valovita kosa, ali moja...Svaka dlaka na jednu stranu, i oš kad se nakovrča...
btw.JOŠ nisma primjetila neke promjene na kosi,nadam se da ni neću

xAnnax
09.08.2008., 22:39
ja imam Rowenta peglu i peglam se jedanput tjedno i to samo zato jer je moja frizerka (bivša) mentalno retardirana... idem otvorit temu o tome XD

SgtHartmann
09.08.2008., 22:55
Kao muskarac mislim da kosa PUNO bolje izgleda kad je speglana i to jako puno bolje i jos da je plava ma prava poslastica.Ne bi valjda sve te silne renomirane firme proizvodile toliko tih "pegli" da to nije tako dobro:top::top:

Malina
09.08.2008., 23:45
Kao muskarac mislim da kosa PUNO bolje izgleda kad je speglana i to jako puno bolje i jos da je plava ma prava poslastica.Ne bi valjda sve te silne renomirane firme proizvodile toliko tih "pegli" da to nije tako dobro:top::top:

:bonk::bang:

OT Pegla je vrlo stetna za kosu,al se moze podnijeti jednom do dva puta mjesecno,za izuzetne prilike,ja sam se jedno vrijeme peglala svaki dan,a onda sam primjetila po vrhovima da skodi:ne zna:

Anavi=)
11.08.2008., 21:38
hm.. ja bih rekla da mislim da je sve to od kose, do kose... jer ja se peglam često..nekoliko puta tjedno... a ne koristim nist konkretno kao zaštita od peglanja... mislim koristim masku i sprej za raščešljavanje, ali nemaju posebnu zastitu.. i kosa mi nije ni malo se oštetila, al i šišam se svaki mjesec ili dva.. tako da.. sve je to individualno..=)

Egocentrik lady
12.08.2008., 11:43
Jučer sam odlučila da ču se početi peglati. Iznenada, nakon jučerašnjeg posjeta frizersakom salonu, odnosno kada me frizerka ispeglala da bi me "preciznije" ošišala( i zdrpila 180 kn). Iznenalida sam se promjeni,na bolje.Išla sam kupiti peglu u Merkur(649kn-Remington), neku najbolju, te sam kupila još jedan proizvod od Kerastina koji se stavlja na mokru kosu prije peglanja, koji na toplinu počinje reagirati i ostavlja zaštitni sloj.
Šta mislite?koliko se često peglate?

p.s. čitala sam da se smije peglati jednom mjesečno(?!):rolleyes:

ja se peglam često, a feniram konstantno 2-3 dana ovisno o pranju kose i pegla mi kosu oštećuje minimalno

kakva je to pegla koju si ti kupila? može neka slika? je li samo za ravnanje ili ima i nastavaka? ja bih svoju sada mijenjala i rado bih izdvojila veću sumu novaca za kvalitetnu peglu

Živkitis
12.08.2008., 13:01

:troll:

ZajebAnna,jel fino mirise Heat defender?Koliko si ga platila?

Lampa
12.08.2008., 16:03
Jaooo.. meni lijepo izgleda kada je ravna i ispeglana ali meni je problem što se za sat vremena kod vrhova skovrča..pa kada sam to peglala spalila sam vrhove, užas živi..i morala sam rezati oko 4 prsta kose :( .. pa ja ti savjetujem da kosu ne peglaš prečesto i ok to sa korištenjem zaštita nekome pali nekom ne..

Egocentrik lady
13.08.2008., 12:14
Posten post koji se rado cita.Uzoran forumas.Nema uvreda ni ponizavanja ni osudjivanja.SVAKA CAST.Pitanje jedno.Zasto je to toliko stetno za kosu?

zbog puno stupnjeva na koje se pegla zagrijava a u dodiru je direktno sa kosom, mislim :mig:

iako kažem, nisam primjetila neke veliko oštećenje a često ju koristim, a kad ne koristim peglu onda figaro a isti mi je kuki jer i jedno i drugo "pali" kosu, samo je efekat drugačiji

kažem, meni ne šteti pretjerano, čak mi i paše valjda je to i do kose :ne zna:

flamme
13.08.2008., 21:12
Pegla je zlo!

Barem za moju kosu...:ne zna:
Ne kužim kako netko može peglat 5x na dan a da ju ne ošteti nimalo, kakvu to kosu imate?! :( :mad:

Janis Jo
14.08.2008., 10:20
Da, peglam jer volim ravnu kosu a moja je kovrčava! Nisam baš zadovoljna s peglom (od Philipsa) a činila mi se odlična kad sam ju kupila. Ima brdo dodataka ali ništa ne valjaju.
Dobro pegla je još ok, nego je moja kosa kovrčava pa je i zbog toga. Teško ju je ukrotit, :rolleyes: nije samo pegla kriva!
Sad se peglam malo rijeđe, ljeti mi se ne da fenirat pa znam ostavit i kovrčavo (šta mi se po zimi nikad ne desi) jer me vrućina ubija.
Ali i redovito sam peglala a nije mi se ništa uništila kosa! :cerek:

Egocentrik lady
14.08.2008., 11:46
Da, peglam jer volim ravnu kosu a moja je kovrčava! Nisam baš zadovoljna s peglom (od Philipsa) a činila mi se odlična kad sam ju kupila. Ima brdo dodataka ali ništa ne valjaju.
Dobro pegla je još ok, nego je moja kosa kovrčava pa je i zbog toga. Teško ju je ukrotit, :rolleyes: nije samo pegla kriva!
Sad se peglam malo rijeđe, ljeti mi se ne da fenirat pa znam ostavit i kovrčavo (šta mi se po zimi nikad ne desi) jer me vrućina ubija.
Ali i redovito sam peglala a nije mi se ništa uništila kosa! :cerek:

prije nego je peglaš da li je izvlačiš sa četkom, mislim feniraš?

puno cura samo posuši i popegla, ja je prvo isfeniram četkom i onda opeglam :mig:

Janis Jo
15.08.2008., 01:42
prije nego je peglaš da li je izvlačiš sa četkom, mislim feniraš?

puno cura samo posuši i popegla, ja je prvo isfeniram četkom i onda opeglam :mig:

Ne, i ja ju obavezno isfeniram prije! :mig:

Kako sam rekla, kosa mi je kovrčava i ne bi imalo nikakvog učinka da kosu prije ne izravnam sa četkom. Onda još ispeglam i bude lijepo onda! :)

To mogu radit cure kojim je kosa ravna i možda tanka, moja je gusta dosta.

GothicRomance
17.08.2008., 14:59
cure gdje u zagrebu ima za kupit taj tigijev heat defender? trazila sam ga u nekim irisima jer je netko rekao da tamo ima pa nisam nasla :(. pa vas molim da mi kazete gdje to kupujete i koja je cijena otprilike. hvala :mig:

**ThE_gIrL**
17.08.2008., 22:42
pegla je pravi pakao za kosu.:D

Marcellina
17.08.2008., 23:08
cure gdje u zagrebu ima za kupit taj tigijev heat defender? trazila sam ga u nekim irisima jer je netko rekao da tamo ima pa nisam nasla :(. pa vas molim da mi kazete gdje to kupujete i koja je cijena otprilike. hvala :mig:

Iris kod Britanca ima. Ne sjećam se točno cijene 100 i nešto kn, nije preko 200

Ali meni on ne pomaže nešto, mislim ja stavim uvijek nešto za zaštitu ali ne znam kakva bi ta zaštita trebala bit da bi spasila kosu od 200 stupnjeva.
To mi je čisto onako na bazi da se utješim -ajde bar sam nešto stavila, ali mislim da joj nema pomoći. :D

pjevačica
18.08.2008., 01:54
haj.....
i ja sam se opeglala par puta onako bezveze.....
izgleda lijepo al peglanje je toliko GLUPO.
cure daj shvatite to....
MUŠKI se ne pale na opeglane i sa 3 dlake na glavi. MUŠKI vam vole KOSURINU.
ako je ko gledao miss universe nijedna nije bial opeglana....jer je ljepota u pravoj velikoj kosi....
pegla i šteti naravno....
ako pitaš bilo kojeg dečka....sigurno će mu bit bolja i seksi cura koja ima kose jer je to jako seksi a ne neka koja je poglanjem dobila samo 3 dlake na glavi.....bezveze je to...
zato...budite lavice i svi će se okretat za vama....jer je kosa predivan adut...100 %...za mnom se svaki dan okreću.....
a ove OPEGLANE za mene spadaju u one cure koje su UNIFORMIRANE skupa sa pola grada....točno znam....
bijele trapke,štikle,ispeglana kosa sa šiškicama koje su stepenasto ošišane i neki fensi sakoić i jaknica do struka i ogromna torba....ma užas....svi isti....fuj.....a da izađeš van sa punnnooo kose bez pegle....tek će onda ljudi reć da i preezgodna....
zato cure...probudite pravu žensku u sebi......:):p:rolleyes:

Živkitis
18.08.2008., 02:35
haj.....
cure daj shvatite to....
ako je ko gledao miss universe nijedna nije bial opeglana....jer je ljepota u pravoj velikoj kosi....
ako pitaš bilo kojeg dečka....sigurno će mu bit bolja i seksi cura koja ima kose jer je to jako seksi a ne neka koja je poglanjem dobila samo 3 dlake na glavi.....bezveze je to...
zato...budite lavice i svi će se okretat za vama....jer je kosa predivan adut...100 %...za mnom se svaki dan okreću.....
a ove OPEGLANE za mene spadaju u one cure koje su UNIFORMIRANE skupa sa pola grada....točno znam....
bijele trapke,štikle,ispeglana kosa sa šiškicama koje su stepenasto ošišane i neki fensi sakoić i jaknica do struka i ogromna torba....ma užas....svi isti....fuj.....a da izađeš van sa punnnooo kose bez pegle....tek će onda ljudi reć da i preezgodna....

Svidja mi se nacin izlaganja :rolleyes: :kava:

Janis Jo
18.08.2008., 02:47
Ja obožavam ravnu kosu! :cerek: Al moja je svejedno dosta gusta...

Egocentrik lady
18.08.2008., 08:02
haj.....
cure daj shvatite to....

:eek: dakle cure sa prekrasnom ravnom sjajnom kosom trkom do frizera na trajnu da budete prave lavice :top:

zajebAnna
18.08.2008., 09:08
haj.....
cure daj shvatite to....

malo žešći troll
ljudi će reć kad izađeš van sa puuunooo kose bez pegle da si prezgodna? prije će reć da si zapuštena i raščupana jer ako nisi znala one sa miss universe, njihove frizure se dobivaju vrućim uvijačima, figarom i sličnim preparatima koji itekako uništavaju kosu jednako kao pegla. i sama kosa te ne može učiniti ni zgodnom ni seksi jer tu je bitna kompletna osoba, držanje, stav, cjelokupni izgled..

Egocentrik lady
18.08.2008., 09:30
malo žešći troll
ljudi će reć kad izađeš van sa puuunooo kose bez pegle da si prezgodna? prije će reć da si zapuštena i raščupana jer ako nisi znala one sa miss universe, njihove frizure se dobivaju vrućim uvijačima, figarom i sličnim preparatima koji itekako uništavaju kosu jednako kao pegla. i sama kosa te ne može učiniti ni zgodnom ni seksi jer tu je bitna kompletna osoba, držanje, stav, cjelokupni izgled..

potpis, samo mi se nije to sve dalo pisat jer bojim se da ne bih bila shvaćena :mig:

GothicRomance
18.08.2008., 09:33
Iris kod Britanca ima. Ne sjećam se točno cijene 100 i nešto kn, nije preko 200

Ali meni on ne pomaže nešto, mislim ja stavim uvijek nešto za zaštitu ali ne znam kakva bi ta zaštita trebala bit da bi spasila kosu od 200 stupnjeva.
To mi je čisto onako na bazi da se utješim -ajde bar sam nešto stavila, ali mislim da joj nema pomoći. :D

hvala ti :). budem pogledala tamo.

chichita
18.08.2008., 10:45
Ja se peglam skoro svaki drugi dan, al prije koristim TiGijev Heat defender za zaštitu. :mig:

jel vam ne masti kosu i jel ga stavljate na cijelu ili samo vhove? ja sam ih par isprobala i dosta su mastili kosu da sam mogla prati svaki drugi dan...

Ziki
18.08.2008., 11:50
jel vam ne masti kosu i jel ga stavljate na cijelu ili samo vhove? ja sam ih par isprobala i dosta su mastili kosu da sam mogla prati svaki drugi dan...

Hm, da više na vrhove, ne baš po korijenu kose, jer ako se stavi puno, može se zamastiti. Ali, poslije peglanja je kosa opet super i nije masna.
Ja sam zadovoljna. :cerek::cerek: i kosa diiivno miriši:s

reader
18.08.2008., 13:54
Glede peglanja, ja sam uvijek za NE. Mislim da to previše oštećuje kosu.

SweetHeart
18.08.2008., 15:24
haj.....
cure daj shvatite to....

da, ja se sigurno peglam jer se svi drugi peglaju. :o
imam kovrčavu kosu koja se stalno petlja i isušuje tako da joj pegla ne šteti previše. ionak dok sam raščešljavala svoju kovrčavu kosu, vrhovi su joj pucali sam tak.
ajde da pitam, što je još dobro OSIM tigi heat defendera? :)

Malina
18.08.2008., 17:36
haj.....
cure daj shvatite to....

Donekle bih se i mogla sloziti s tobom,medjutim,
jesli li razmisljala da se SVE cure ne sredjuju,peglaju,sminkaju,iskljucivo zbog muskaraca...

Ja prava,ako se peglam radim to za svoj gust,jer mi je tad los dan,pa ga sitnicama pokusavam poboljsati.
Prestanimo stavljati na pravo mjesto "musko misljenje i vidjenje nas samih" ako se vec peglamo peglajmo se za sebe...pegla jeste stetna za kosu,to smo zakljucili,sad je na svakoj da sama odluci hoce li se peglati il ne.

Una1980
18.08.2008., 17:45
jesli li razmisljala da se SVE cure ne sredjuju,peglaju,sminkaju,iskljucivo zbog muskaraca...

Ja prava,ako se peglam radim to za svoj gust,jer mi je tad los dan,pa ga sitnicama pokusavam poboljsati.
Prestanimo stavljati na pravo mjesto "musko misljenje i vidjenje nas samih" ako se vec peglamo peglajmo se za sebe...pegla jeste stetna za kosu,to smo zakljucili,sad je na svakoj da sama odluci hoce li se peglati il ne.

glas razuma:)

SweetHeart
18.08.2008., 18:07
...
ja ne shvaćam... kaj god da radim, radim isključivo zbog sebe, zbog sebe se farbam, peglam, uređujem, dotjerujem... bitno mi je da sam si lijepa zbog sebe! :)
nije mi ni palo na pamet peglat se zbog muškaraca. isto, ko da si čupam dlake zbog drugih. :D
(@Malina, da me ne shvatiš krivo, kvotala sam te jer se slažem :cerek:)

Malina
18.08.2008., 19:16
ja ne shvaćam... kaj god da radim, radim isključivo zbog sebe, zbog sebe se farbam, peglam, uređujem, dotjerujem... bitno mi je da sam si lijepa zbog sebe! :)
nije mi ni palo na pamet peglat se zbog muškaraca. isto, ko da si čupam dlake zbog drugih. :D

Shvatam :cerek:

deedeedee
18.08.2008., 19:22
mene je baš nedavno frizerka opeglala (po prvi put u životu). i moram priznati da mi se nije baš svidilo. osim što mi je fenirala kosu, svaki pramen je izvukla 4 puta peglom. :eek:
doduše, svidila mi se ravna kosa. :cerek:

pa sam ćopila seki neku Remingtonku i probala peglat kosu na 130 stupnjeva. kao, manje ne može. ali non stop sam imala filing da će mi kosa otpast. :D
tako da ja ipak glasam za NE. :D

Una1980
18.08.2008., 19:56
kak 130 stupnjeva? ja imama isto remingtonku i najmanja temperatura na kojoj pegla je 160. možda zato jer je moja kao profi?:misli:
ja peglam na 180:D

deedeedee
18.08.2008., 20:03
nemam pojma, najmanje kolko ova sekina može je 130. veće od toga se nisam usudila. :D

Una1980
18.08.2008., 20:04
moja ide do 230:rofl: nisam isprobala:D

Malina
18.08.2008., 21:10
moja ide do 230:rofl: nisam isprobala:D

JA svoju kad dotaknem mokrom rukom cuje se ono ccssss:D ne bih ispeglala s njom kosu nema sanse.

deedeedee
18.08.2008., 22:35
oš prodat? :D
još se dvoumim bi li peglala. :D

Malina
19.08.2008., 00:20
oš prodat? :D
još se dvoumim bi li peglala. :D

AKo zelis:D
Samo sam ja u Boosni,pa mislim da ima problema s uplatom:D:D

GothicRomance
19.08.2008., 12:45
kupila sam si tigijev heat defender i ajme kako to divno mirisi :cerek:. najradije bih se cijela spricala s njim i snjofala ga po cijele dane :D. nisam ga jos isprobala na kosi, al nadam se da ce bit od njega neke koristi (mislim s obzirom na cijenu bolje im je da bude :D)

reader
19.08.2008., 13:33

...bit će da ti cijeli dan svaki dan hodaš ispeglana, namirisana, našminkana?!
Ono, i na godišnjem si samo zbog sebe SVAKI dan non stop skockana!?:eek:

Ja mislim da, premda smo sebi na prvom mjestu i sebi želimo izgledati cakum-pakum, svakako ulogu u tome ima i socijalizacija i nastojanje neodskakanja od sredine u kojoj živimo i krećemo se!
Ono, koliko god sam sebi zgodna u trenerci, neću sigurno u njoj ići u kazalište...Ipak se nastojim prilagoditi i situaciji i drugim ljudima!

SweetHeart
19.08.2008., 14:46

ma kaj ti je. kad sam doma, doma sam, al obučena sam tak da se dobro osjećam. a dobro se osjećam i u trenirci. :D
krivo si me shvatila... velim da kad se uređujem, uređujem se za sebe... a i inače se rijetko šminkam. :mig:

Malina
19.08.2008., 14:49

Ja mislim da, premda smo sebi na prvom mjestu i sebi želimo izgledati cakum-pakum, svakako ulogu u tome ima i socijalizacija i nastojanje neodskakanja od sredine u kojoj živimo i krećemo se!
Ono, koliko god sam sebi zgodna u trenerci, neću sigurno u njoj ići u kazalište...Ipak se nastojim prilagoditi i situaciji i drugim ljudima!

Ja ne shvatam sta si htjela reci ovim postom.:ne zna:
A sto se tice kazalista,kao i skole,psola,postoji nesto sto se zove kodeks oblacenja.:mig:

SweetHeart
19.08.2008., 14:51
Ja ne shvatam sta si htjela reci ovim postom.:ne zna:

dobro, nisam jedina. :D

Nagra
19.08.2008., 16:27
Prirodno imam valovitu kosu sto mi se jako ne svida pa uvijek ravnam... najcesce izvlačim na cetku... ponekad koristim peglu al ne precesto...al da budem iskrena uopce ne vidim neku razliku u frizuri kad izvucem na cetku i kad ispeglam :confused: hocu rec, kad koristim peglu nije mi nista puno vise ravnija nego kad na cetku izvucem... sad ne znam jel pegla ne valja il ja ne znam time baratati :D

Cindy_Lou
19.08.2008., 23:28
Peglam se skoro svaki dan već godinu i pol, ne koristim nikakve posebne proizvode za zaštitu od topline, ali kosa mi nije oštećena :)

Egocentrik lady
20.08.2008., 08:51

a ja mislim da ej ova tema otišla u skroz krivom smjeru :ne zna:

iako sma već izrazila mišljenje, ponavljam :top: ja sam za peglanje, ali i za preparate za njegu prije smaog peglanja

l0la_
17.09.2008., 14:24
http://en.wikipedia.org/wiki/Relaxer

Budući da sve više frizerskih salona u Zagrebu i ostatku Hrvatske nudi tu uslugu (google :D),
zanima me je li tko bio na tome i kakvi su mu/joj dojmovi?

girly-girl
17.09.2008., 19:35
uh, to mene zanima :D vidjela sam da rade u nicole nicole ali sam zaboravila pitati
samo i uz to, koliko sam vidjela treba se fenirati..

piccola
17.09.2008., 21:56
znam jednu curu koja je to napravila prije par godina, inace zivi u americi. kosa joj je nakon toga bila skroz unistena. neznam jesu li danas usavrsili to ravnanje i jeli manje ostecuje kosu al ovo je bilo katastrofa

girly-girl
17.09.2008., 23:00
pa naravno kad se radi kemikalijama kao i minival

NinaLady
18.09.2008., 07:39
onda to nebi smjelo ići na farbanui ili blajhanu kosu...

Varla
18.09.2008., 09:48
to je za kosu manje-vise ista stvar kao da idete radit trajnu. i isto tako, ako se napravi dobro, kosa ce bit lijepa i ravna, a ako frizerka ne zna sto radi, unistit ce vam kosu.

Vesper Lynd
13.10.2008., 12:32

Idem uskoro u London pa sam mislila usput otici na to ravnanje kose!
Dali se sjecas u kojem si salonu bila, koliko si platila i dali si zadovoljna?
Dali je moguce kasnije za neku priliku ipak nakovrcati kosu?
Predlaze se da se napravi to ravnanje kose kako bi kosa bila svilenkasta i sjajna, dali je doista tako sjajna kao sto govore?

joujou
13.10.2008., 13:12
Idem uskoro u London pa sam mislila usput otici na to ravnanje kose!
Dali se sjecas u kojem si salonu bila, koliko si platila i dali si zadovoljna?
Dali je moguce kasnije za neku priliku ipak nakovrcati kosu?
Predlaze se da se napravi to ravnanje kose kako bi kosa bila svilenkasta i sjajna, dali je doista tako sjajna kao sto govore?

evo ga (http://www.allinlondon.co.uk/directory/1178/17732.php) :cerek:

platila sam oko 300 funti, no to se racuna prema duzini kose... doslovno ju mjere u centimetrima i onda odrede cijenu
bila sam prezadovoljna, rezultat je bio fantastican
samo moja kosa je prirodno ravna, pa ne znam kako je ispalo drugima ali navodno moze izravnati i afro kosu :ne zna:

za naknadno kovrcanje, ne znam... nisam nikad pokusala
ali ne vjerujem jer ako bi kosu bila raspustila iz repa, ili pundje u roku od pola minute bi se opet izravnala :cerek:

kosa mi je bila sjajna, ali sjajna mi je i inace s obzirom da ju uopce ne farbam

to je isto jedan od uvjeta, preporuka je da kosa nije farbana i da nemas pramenove

girly-girl
13.10.2008., 14:28
odlično, znači niš za mene onda. inače ima reklama da u nicole nicole rade, ali sam zaboravila pitati prošli put

joujou
13.10.2008., 15:35
odlično, znači niš za mene onda. inače ima reklama da u nicole nicole rade, ali sam zaboravila pitati prošli put

stvarno :confused:

imas neki link?

girly-girl
13.10.2008., 15:39
http://www.nicole-nicole.hr/akcijedogad.asp#nogo

evo ovdje na kraju piše ali ne može se kliknuti na to, tj bar ja ne mogu :)
najbolje nazvati i pitati :)

joujou
13.10.2008., 15:42
http://www.nicole-nicole.hr/akcijedogad.asp#nogo

evo ovdje na kraju piše ali ne može se kliknuti na to, tj bar ja ne mogu :)
najbolje nazvati i pitati :)

ma da... ali nije to to :zubo:

to radi vecina frizera, razlika je neusporediva... probala sam i nista mi nije pomoglo

girly-girl
13.10.2008., 15:43
a nije to to? što je onda ovo? nemam pojma?

joujou
13.10.2008., 16:06
a nije to to? što je onda ovo? nemam pojma?

ne mogu tvrditi jer ne znam sto tamo tocno rade.... ali ono sto smjesaju nasi frizeri je nekakva masa koju drzis (na neispeglanoj, mokroj kosi) 20-40 min i to je to

rezultat nije bas nekakav... kosa se izravna, ali nije otporna na vanjske uvjete, znoj, vjetar
isto kao kad ti ju frizerka izvuce na cetku, otprilike je takav efekt... na prvi pogled ok, ali nista znacajno

ovo trajno ravnanje iz teme je prillicno velik zahvat koji traje pet sati i efekt mu traje dok kosa ne izraste
kosa je poslije toga svilenkasta, vlaga, kisa, znoj, vjetar ju ne mogu nakovrcati

TincH
13.10.2008., 16:10
Kako izgleda taj zahvat?
I kosa je pretpostavljam ravna sve dok ne naraste opet?

joujou
13.10.2008., 16:18
Kako izgleda taj zahvat?
I kosa je pretpostavljam ravna sve dok ne naraste opet?

da, sve dok ne izraste

prvo ju ispeglaju, pa stave kemikaliju (cca 40 min s tim da ja i inace imam ravnu kosu... drugima valjda drzi i duze), pa operu
pa opet peglaju, pa kemikalija (opet 40), pa peru
i finalno peglanje

samo sto su ta peglanja vrlo detaljna i dugotrajna... bas kao da hoce spaliti kosu, nateze ju i pegla od samog korjena uz przenje tjemena :D

nakon 5 sati si vec blago suicidalan :D

nadalje iduca tri dana nema pranja kose, nema izlaska na kisu/vjetar, nema sesira/kapa, nema spavanja, nema ukosnica i kosa ti smrdi po trulim jajima :top:

Ava Adore
13.10.2008., 16:23
A zašto si ravnala ravnu kosu? :D

Na kiši ti se nakovrča ili kaj?

joujou
13.10.2008., 16:25
A zašto si ravnala ravnu kosu? :D

Na kiši ti se nakovrča ili kaj?

vrhovi bi mi se uvili od vlage, magle, znoja
a bas patim na to da mi bude savrseno ravna

Vesper Lynd
13.10.2008., 16:54
evo ga (http://www.allinlondon.co.uk/directory/1178/17732.php) :cerek:

Hvala ti na odgovoru! :)

Imam dugu kosu, ne farbam je niti imam pramenove, kosa mi je skoro ravna, ali mi se nakovrca ako je vrijeme vlazno, pada kisa, ili ako je ne isfeniram dobro, vrhovi mi se onako lagano nakovrcaju i to me izluduje zato bi toliko htijela ici na to ravnanje kose!
Kosa mi nije sjajna, iako koristim sve moguce maske, neznam dali negdje grijesim, ali kosa mi nema sjaja, a ja bi jako voljela da mogu imati sjajnu kosu!
Najvise volim kad mi je kosa ravna, ali za jednu svecanu priliku (vjencanje) bi mozda htijela nakovrcati kosu pa neznam dali bi takva frizura uspjela!

Vesper Lynd
13.10.2008., 16:57
a bas patim na to da mi bude savrseno ravna

I meni isto, samo vrhovi, ali to me strasno zivcira i ja strasno patim da imam tako ravnu kosu bilo da je vani suho, mokro, vlazno ili kisovito... zato toliko zelim skroz ravnu kosu jer cijeli zivot muku mucim sa svim mogucim samponima,preparatima,fenovima i peglama za kosu!

Vesper Lynd
13.10.2008., 16:59
kosa je poslije toga svilenkasta, vlaga, kisa, znoj, vjetar ju ne mogu nakovrcati

A kako je sa vrhovima? Dali vrhovi brze ispucaju? Dali je kosa nakon toga jos tanja i krhka pa jos lakse puca?

joujou
13.10.2008., 17:00
Hvala ti na odgovoru! :)

Imam dugu kosu, ne farbam je niti imam pramenove, kosa mi je skoro ravna, ali mi se nakovrca ako je vrijeme vlazno, pada kisa, ili ako je ne isfeniram dobro, vrhovi mi se onako lagano nakovrcaju i to me izluduje zato bi toliko htijela ici na to ravnanje kose!
Kosa mi nije sjajna, iako koristim sve moguce maske, neznam dali negdje grijesim, ali kosa mi nema sjaja, a ja bi jako voljela da mogu imati sjajnu kosu!
Najvise volim kad mi je kosa ravna, ali za jednu svecanu priliku (vjencanje) bi mozda htijela nakovrcati kosu pa neznam dali bi takva frizura uspjela!

onda je ovo idealna stvar za tvoju kosu :top:

i bez brige, ne unistava ju kao npr. minival

joujou
13.10.2008., 17:01
A kako je sa vrhovima? Dali vrhovi brze ispucaju? Dali je kosa nakon toga jos tanja i krhka pa jos lakse puca?

ne, uopce... puno vecu stetu joj radi obicna pegla

Vesper Lynd
13.10.2008., 17:47
ne, uopce... puno vecu stetu joj radi obicna pegla

Ajme super, jedva cekam, toliko sam nesretna zbog te svoje nedefinirane kose, niti je ravna niti je kovrcava tako da cu biti presretna kad to napravim! :)

Gipsyqueen
13.10.2008., 17:51
Damn, kosa mora biti nebojana i bez pramenova. Daklem zasad ništa od tog yuko ravnjanja.:mama:

Ja sam probala ono ravnanje koje se radi u raznim salonima u HR. Meni je stavljan Keune proizvod za ravnanje. Isto se nanosi, češlja, nanosi, češlja... Taj postupak je isto dosta dugo trajao, miris je užasan, a nije me baš zadovoljilo.:zubo:
Ok, kosu je bilo lakše isfenirati na ravno, ali sama po sebi je bila daleko od ravnog.

girly-girl
13.10.2008., 17:52
jou jou koliko si ti to plaćala?

Gipsyqueen
13.10.2008., 17:54
Mislim da je rekla oko 300 funti.

joujou
13.10.2008., 17:58
Damn, kosa mora biti nebojana i bez pramenova. Daklem zasad ništa od tog yuko ravnjanja.:mama:

mozda sam ja malo pretjerala s tim... nisam bas sigurna da se s ofarbanom kosom to 100% ne moze raditi, mozda je to samo preporuka :ne zna:
mene taj dio nije niti previse zanimao
samo se sjecam da me frizerka par puta pitala je li kosa farbana i morala sam ispuniti formular sa detaljima o kosi

najbolje bi bilo nazvati ih ili im mail poslati, da ne sirim dezinformacije :zubo:

joujou
13.10.2008., 18:02
jou jou koliko si ti to plaćala?

oko 300... par funti manje
za kosu do pola ledja

girly-girl
13.10.2008., 18:08
uf mucho :D ali dobro netko toliko plati ekstenzije

joujou
13.10.2008., 18:12
uf mucho :D ali dobro netko toliko plati ekstenzije

da... mucho je, ali vrijedi

kad mi frizerka siske izravna onom nekom mjesavinom, to kosta samo 150 kn ali opet je bacen novac :ne zna:

girly-girl
13.10.2008., 18:18
ma ti sve znaš, moraš me uputiti :D :s

Hannah 3
13.10.2008., 21:07
http://www.hairstraighteners.me.uk/yuko.html
eto link,sve objasnjeno

TincH
13.10.2008., 21:54
a bas patim na to da mi bude savrseno ravnaSlično je i samnom, onako se sva napuše i izgleda neuredno. A imam neku dulju verziju kleopatra frizure sada, i htjela bi ju odrezat do brade. Međutim, s ovom metlom na glavi me čeka samo gro sati peglanja. I sad ju peglam, i sušim na max, da bi ličila na nekaj..
No, ja se i farbam :rolleyes:

joujou
14.10.2008., 10:25
http://www.hairstraighteners.me.uk/yuko.html
eto link,sve objasnjeno

prema ovome samo izblajhana i afro kosa ispadaju iz igre :top:
i

poison7
15.10.2008., 17:38
zna li netko dobar salon gdje posteno :) rade trajno ravnanje kose :)?

haley james
21.10.2008., 21:26
što je bolje, tj. što je gore za kosu? što će joj manje štetiti?

lightblue
24.10.2008., 08:45
i jedno i drugo opako šteti.svakodnevno peglanje dovodi do totalnog isušivanja,a jedna trajna,pretpostavljam da bi ju ravnala...šteti kao deset farbanja.
sve te maltretacije su pogubnije za plavu farbanu kosu.

haley james
25.10.2008., 16:45
nisam mislila na trajno ravnanje nego kovrčanje..a kosa mi nije farbana..

lightblue
30.10.2008., 11:23
sorry,krivo sam te skužila.mislila sam da je u oba tretmana riječ o ravnanju.
puno ovisi o kvaliteti kose.minival je najljepši na skroz prirodnoj kosi,to je činjenica,ali ako ti se neće svidjeti,opet ćeš ju maltretirat ravnanjem i doći ćeš u fazu da ćeš se morat ošišati..
inače,jačina agresije na kosu s minivalom jednaka je agresiji od 10 farbanja(kvalitetnom bojom)

Lukrecya
15.06.2009., 02:08
ja sam isto jedna od ovisnici o pegli. jednostavno ne mogu bez pegle.prvu peglu sam kupila sam 18 godina, i peglala sam kosu svaki dan,godinu dana, i onda se uništila, postala je suha i beživotna i morala sam na šišanje. ova pegla koju sad imam je rowenta,ali nije mi neka,uopće ne ispegla kosu kako treba.vrhovi uvijek ostanu uvinuti koliko god peglala.i uvijek se za pola sata uvrne sve :rolleyes:

inače imam prirodno kovrčavu kosu,i mrzim kovrče,jer svako jutro kad se probudim,jedna strana kose mi je ravna,a druga kovrčava,pa popizdim i opalim po pegli,a to nije dobro.masovno mi kosa opada,pa sad rijetko kad peglam. opeglam jedino kad baš ne mogu izdržati. inače svi prijatelji, dečko i roditelji mi viču da ne peglam kosu,jer ljepše izgleda kovrčava.

što se tiče trajnog ravnanja, pitala sam u frizerskom salonu i rekli su da to rade,ali da trenutno nemaju te kemikalije za ravnanje,pa bi si trebala naručiti. znači sveukupno ravnanje s kemikalijom bi me izašlo oko 200 kn. ali mi je frizerka rekla da to bolje ne radim, jer će mi se kosa jako isušiti (a već je prilično isušena od silnog peglanja) i da ću se morati šišati da spasim kosu. zato cure, najbolje je što rjeđe peglati, ukoliko ne želite ostati ćelave :mig:

D.Thomas
21.07.2009., 18:42
Zna li mozda neko moze li se trajno ravnanje kose napraviti u Splitu i ako da, di???

Miss.Heftner
21.07.2009., 23:42
Da , i sta kada kovrce pocnu izbijati na vidjelo dana :D
MIsliim ono .. Do pola kovrcavao , od pola ravno :D
KAk se to rijesava ? :ne zna:

joujou
22.07.2009., 09:19
ponovljenim postupkom :mig:

tincek_'91
24.07.2009., 18:59
hm naci na kraju koji shamponi regeneratori i kreme su dobri i djelotvorni, za ravnu kosu...tnx

Corinna
17.10.2009., 10:58
joujou imam jedno pitanje za tebe :mig:

Dali kad odem na Yuko, tretman ravnanja kose (planiram sljedeci mjesec do Londona) dali nakon toga ako pozelim mogu napraviti kovrce i dali ce mi one drzati tih nekoliko sati ako mi trebaju za neku priliku? Ili je kosu nemoguce nakon toga nakovrcati?

Corinna
17.10.2009., 11:01
I da, dali je potrebna neka posebna njega nakon toga, maske, pakunzi?

joujou
17.10.2009., 13:53
joujou imam jedno pitanje za tebe :mig:

Dali kad odem na Yuko, tretman ravnanja kose (planiram sljedeci mjesec do Londona) dali nakon toga ako pozelim mogu napraviti kovrce i dali ce mi one drzati tih nekoliko sati ako mi trebaju za neku priliku? Ili je kosu nemoguce nakon toga nakovrcati?

bojim se da nece... nisam nikad probala, ali znam da se kosa poslije bilo cega (cvrsti konjski rep, cvrsta pundja) vrlo brzo vrati u prvobitno stanje

mozda ih mozes probati zabetonirati s puno laka, ali iskreno sumnjam da to moze duze trajati

sto se njege tice, nista posebno regenerator i maske jednako kao i bez yuko-a :ne zna:
taj tretman ne unistava kosu kao klasican minival pa ne moras brinuti da ce ti vrhovi poslije biti spaljeni

Corinna
17.10.2009., 23:53
bojim se da nece... nisam nikad probala, ali znam da se kosa poslije bilo cega (cvrsti konjski rep, cvrsta pundja) vrlo brzo vrati u prvobitno stanje

mozda ih mozes probati zabetonirati s puno laka, ali iskreno sumnjam da to moze duze trajati

sto se njege tice, nista posebno regenerator i maske jednako kao i bez yuko-a :ne zna:
taj tretman ne unistava kosu kao klasican minival pa ne moras brinuti da ce ti vrhovi poslije biti spaljeni

Hvala ti joujou na informaciji.

A dali kosa nakon toga ima volumen, ili je bas ono zagladena uz glavu :D

joujou
18.10.2009., 13:19
Hvala ti joujou na informaciji.

A dali kosa nakon toga ima volumen, ili je bas ono zagladena uz glavu :D

prvhin tjedan-dva je malo spljostena jer ju se pegla od samog tjemena, poslije bude sve ok

obavezno se naruci sto ranije da ne bi imala problema s terminom :top:
prvi put dolazis na konzultacije a tek drugi put ti rade frizuru

Corinna
19.10.2009., 21:26
prvhin tjedan-dva je malo spljostena jer ju se pegla od samog tjemena, poslije bude sve ok

obavezno se naruci sto ranije da ne bi imala problema s terminom :top:
prvi put dolazis na konzultacije a tek drugi put ti rade frizuru

Ajoj, a sta ti ne rade to odmah :confused:

A dali te mogu nakon konzultacija naruciti drugi dan ili za dan dva ili te naruce dosta poslije konzultacija?

Koliko je prije najbolje za se naruciti? 3-4 tjedna ili duze?

Malo me sad iznenadilo da prvo moras na konzultacije, a tek kasnije na tretman, mislila sam to moze u isto vrijeme obaviti.

joujou
20.10.2009., 12:18
Ajoj, a sta ti ne rade to odmah :confused:

A dali te mogu nakon konzultacija naruciti drugi dan ili za dan dva ili te naruce dosta poslije konzultacija?

Koliko je prije najbolje za se naruciti? 3-4 tjedna ili duze?

Malo me sad iznenadilo da prvo moras na konzultacije, a tek kasnije na tretman, mislila sam to moze u isto vrijeme obaviti.

mene su prvi put narucili prvo na konzultacije pa slijedeci dan na ravnanje, poslije vise ne moras na konzultacije jer cuvaju tvoje podatke

koliko se treba unaprijed najaviti ovisi i o sreci :zubo:... meni jednom nije bilo dosta niti mjesec dana, a drugi put je bilo dovoljno samo tjedan dana unaprijed
uglavnom nazovi sto prije mozes... mozda se preko telefona uspijes dogovoriti da preskocis konzultacije (opisi im stanje kose, izmjeri ju metrom da im znas reci koliko jke duga i sl.... mozda upali :ne zna:)

plus je da su u medjuvremenu poboljsali formulu pa tretman vise ne traje 5 sati nego 3-4 i kosu prvi put nakon tretmana mozes oprati nakon 24 sata umjesto nakon 3 dana kao sto je to prije bilo :top:

gizmach
02.04.2010., 20:04
Bok svima,
znam da je vec bilo razgovora o ovoj temi, ali nije bilo konkretnih odogovora, a netko možda zna odgovor. Zanima me da li i (ako da) gdje se u Hrvatskoj može napraviti Japansko ravnanje kose (Yuko).
Puno hvala.

joujou
04.04.2010., 19:31
nigdje u hr

enigm@21
04.04.2010., 20:22
da nazalost zasad nema yuko ravnanja kod nas..
zna li netko kakvo je to ravnanje kose koje se radi u friz.salonu nicole nicole? cini mi se da to nije tipicno ravnanje kao u drugim salonima:ne zna:

piromankaaa
04.04.2010., 22:13
i mene zanima trajno ravnanje kose :zubo:
ako netko zna di se radi + cijene odprilike....

gizmach
05.04.2010., 16:10
zna li netko kakvo je to ravnanje kose koje se radi u friz.salonu nicole nicole? cini mi se da to nije tipicno ravnanje kao u drugim salonima:ne zna:

ono sto je meni frizerka rekla je da vecina salona koja radi ravnanje kose (nije spominjala japansko) spale kosu, tako da treba biti oprezan s tim

dljilja
18.05.2010., 13:33

Mene isto ovo zanima,to trajno ravnanje u salonu nicole nicole...jel netko bio?? :)

dljilja
19.05.2010., 11:52
Baš nitko nije bio na ravnanju kod Nicole?? :(

dljilja
31.05.2010., 10:00
Evo ja sam bila u Nicole Nicole na onom glat ravnanju kose.... nisam se htjela javljat dok ne operem kosu da vidim kako će to sve kasnije bit... I evo drugi put sam ju oprala i sve je super! :D :D Kosa mi nije oštečena, lijepa je, glatka i ravna... Ja sam imala ostatke minivala na kosi, tako da mi ovo puno pomaže jer nema više stajanja pred ogledalom 2 sata... :s
Eto,ja preporučujem svima, na temelju vlastitog iskustva :mig:

tobleronica
31.05.2010., 10:18
Evo ja sam bila u Nicole Nicole na onom glat ravnanju kose.... nisam se htjela javljat dok ne operem kosu da vidim kako će to sve kasnije bit... I evo drugi put sam ju oprala i sve je super! :D :D Kosa mi nije oštečena, lijepa je, glatka i ravna... Ja sam imala ostatke minivala na kosi, tako da mi ovo puno pomaže jer nema više stajanja pred ogledalom 2 sata... :s
Eto,ja preporučujem svima, na temelju vlastitog iskustva :mig:

A sa čime su ti radili? Ja sam planirala ovih dana mnogo toga uraditi na glavi i uradit ću sve što sam planirala osim ispravljanja jer se moj frizer ubezobrazio (privatnik je, radi u stanu pa vjerovatno zato, može mu se), digao mi cijenu a ja se ne dam zajebavati. Pa ću skupiti koju paru i uskoro - za mjesec do dva otići i na ispravljanje. Ovaj frizer radi sa nekim gelom/smjesom koja se na glavi drži 10-ak min i ne oštećuje kosu previše, samo krajeve koji se na kraju moraju podšišati. Tako je bar rekao.
I zanima me kakva ti je kosa bila? Kod mene je valovita ali je dlaka tanka i mekana a usti vrijeme je dosta ispucala i znam da ju već dugo običnom peglom ne mogu ni ispeglati, mrtva. :(

dljilja
31.05.2010., 10:43
A sa čime su ti radili? Ja sam planirala ovih dana mnogo toga uraditi na glavi i uradit ću sve što sam planirala osim ispravljanja jer se moj frizer ubezobrazio (privatnik je, radi u stanu pa vjerovatno zato, može mu se), digao mi cijenu a ja se ne dam zajebavati. Pa ću skupiti koju paru i uskoro - za mjesec do dva otići i na ispravljanje. Ovaj frizer radi sa nekim gelom/smjesom koja se na glavi drži 10-ak min i ne oštećuje kosu previše, samo krajeve koji se na kraju moraju podšišati. Tako je bar rekao.
I zanima me kakva ti je kosa bila? Kod mene je valovita ali je dlaka tanka i mekana a usti vrijeme je dosta ispucala i znam da ju već dugo običnom peglom ne mogu ni ispeglati, mrtva. :(

Radili su mi tom nekakvom kremom koja se drži na glavi 15min,pa ispiranje pa fiksator oko 10min, pa ispiranje,i to je to... :kava:
Ovo ti ne oštećuje kosu,skroz je blaga ta krema i mekana mi je kosa još uvijek :D

Meni ti je kosa inače bila ravna,ali se uvijek malo frkala na sve strane... pa sam dala minival,i bilo je super dok nije izrasto do pol,a onda katastrofa - ravnanje po 2 sata :horor:
Vjerojatno ju nemožeš ispeglat jer ti je na krajevima dosta oštečena pa se neda ništa s njom napravit... al to češ popravit kad ju skratiš :top:
E sad cure kojima je kosa prirodno kovrčava - ja to nikako nebi preporučila,jer čitala sam da kovrčave cure koje su to radile nisu bile nikako zadovoljne jer im je bilo koma kad im je njihova kosa počela izrastat :eek: (što mi je i logično)!