PDA

View Full Version : Vožnja bez vozačke

wrestlerzg
08.08.2008., 15:14
Bok ljudi, evo ja planiram kupiti skuter 50 ccm, imam 16 god, i sada me zanima koa se vozim sa kacigom i sa registriranim motorom, znaci sa svime osim sa vozackom,koliko bi me kostala kazna? Kaj ako je ne bi mogao platiti? Sto se u najgorem slucaju moze dogoditi? Glupo mi je polagatia1 kategoriju, jer dođe 3500 kn, kao pola motora.

igor.sb
08.08.2008., 15:39
jadni ti roditelji, skuter mogu kupiti a vozacki ne mogu platiti...bravo

i kaznu ces platiti kao sto bi i vozacki platio

wrestlerzg
08.08.2008., 15:58
to cu ja sve sam financirati, a moze li mi reci netko malo vise o tome?

Eladio
08.08.2008., 16:02
sve ti pise u crnoj kronici :top:

don huan
08.08.2008., 17:49
to ti je ko u tramvaju:Voznja bez karte NAJSKUPLJA voznja
idi radije plati kategoriju pa vozi bez straha

wrestlerzg
08.08.2008., 19:35
ma ztnam,ali mene ipak zanima konkretno,koje su kazne i koliko? moze li mi se oduzeti motor zbog toga? da li moji roditelji mogu odgovarati?

don huan
08.08.2008., 19:56
ma ztnam,ali mene ipak zanima konkretno,koje su kazne i koliko? moze li mi se oduzeti motor zbog toga? da li moji roditelji mogu odgovarati?

Članak 223.

(1) U vozačku dozvolu upisuju se sve kategorije motornih i priključnih vozila kojima vozač ima pravo upravljati sukladno odredbama ovoga Zakona.
(2) Vozač ima pravo upravljati samo onim vozilima i kategorijama vozila koje su upisane u vozačkoj dozvoli.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja vozilom one kategorije koja nije upisana u njegovu vozačku dozvolu.
mislim da ti nesmiju oduzet motor ali mogu zabranit nastavak voznje...
maloljetan si,tvoji roditelji moraju odgovarat za tebe!
I daj se ne igraj s tim,autoskola nije samo zato da ti se upise kat.pa da si miran!

wasx
08.08.2008., 21:35
ha, ja sam prvi skuter vozio 2 godine bez vozačke i nikad me nisu zaustavili, samo treba bit oprezan i pametan, znat di je policija i nema problema

igor.sb
09.08.2008., 00:21
Članak 223.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja vozilom one kategorije koja nije upisana u njegovu vozačku dozvolu.
miran!

on nema nikakvu vozacku, tako da to ne vazi za njega

mislim da je za njega 5-15tkn kao i za one koji upravljaju vozilom prij stjecanja prava na polaganje tj. dobna staros

ne znam mozda i nije ako ga bas zanima nek si cita il nek nazove prometnu policiju pa nek pita

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2008/2224.htm

ZTS
09.08.2008., 04:08
sve ti pise u crnoj kronici :top: Eladio ti je sve objasnio :s:s:s

kiwi.nz
09.08.2008., 08:55
Eladio ti je sve objasnio :s:s:s
moj bratic misli da zna voziti skuter, no kada sam se otisao provozati s njim, nije vidio 4 semafora, na kojima je bilo crveno, i jedan znak, dolazak na cestu s prednosti prolaska, i tko zna koliko ih jos nije vidio(sretnik pa nije bilo nikog), non stop tjera gas do kraja (on je vozio kymco betßwin 50, a ja Yamahu YZF-R125, vozio sam iza njega i u svakom izlazu iz zavoja sam morao dati gas do kraja da bi ga stigao), jednom je izletio na bankinu (opet srecom pa je bila vrlo niska) zbog prebrzog ulaska u zavoj, jednostavno receno ne zna voziti. U autoskoli dobijes potrebno znanje pravopisnih znakova, osjecaj za brzinu i instruktor ti govori gdje si pogrijesio kada si vozio, sto ne mozes znati kada sam vozis.

Adam Kadmon
09.08.2008., 18:39
Ja sam čuo da su kazne velike i da nakon toga par godina nemaš pravo ni izaći na vozački...Ovo sam čuo za B kategoriju

autoscout
13.08.2008., 07:03

:top:

nista ti o prometu ne znas, nije poanta platit ili ne platit kaznu kad nis nisi naucio. mali poginut ces. ostavi se ti motora i primi skole!

dietrich
13.08.2008., 09:31
non stop tjera gas do kraja (on je vozio kymco betßwin 50, a ja Yamahu YZF-R125, vozio sam iza njega i u svakom izlazu iz zavoja sam morao dati gas do kraja da bi ga stigao), jednom je izletio na bankinu (opet srecom pa je bila vrlo niska) zbog prebrzog ulaska u zavoj, jednostavno receno ne zna voziti.

A kako skreće na križanju ulijevo? Baš me to zanima...

Halfdemon
13.08.2008., 10:49
Vožnja prije stjecanja prava na upravljanje- 5000-15000kn ili 60 dana zatvora

Discovery.v2
13.08.2008., 18:59
Vožnja prije stjecanja prava na upravljanje- 5000-15000kn ili 60 dana zatvora

Plus nemogućnost polaganja vozačkog jedno duže vrijeme (koliko dugo, nisam siguran).

Pa ti prijatelju moj vozi bez dozvole. ;)

bokygs
13.08.2008., 20:02
Ne kužim zašto je problem dati oko 3tkn za A1 kategoriju pa se voziti "ko čovjek",a ne voziti bez dozvole i stalno se bojati i na kraju vjerovatno nahebati:rolleyes:

robi_7
15.08.2008., 20:21
Ne kužim zašto je problem dati oko 3tkn za A1 kategoriju pa se voziti "ko čovjek",a ne voziti bez dozvole i stalno se bojati i na kraju vjerovatno nahebati:rolleyes:

istina ali nije bas 3 tkn autoskola :o
polozi pa vozi

...File...
17.08.2008., 11:19
a kakve su kazne ako vozis skuter od 250 kubika sa vozackom a1 kategorije (125 kubika).

Halfdemon
17.08.2008., 11:28
Upravljanje vozilom bez upisane odgovarajuće kategorije- 2000 kn

becca
18.08.2008., 15:25
čula sam da se moped (do 50 kubika) može voziti ako imaš položene samo testove, to mi se čini malo vjerojatno, jer ja nemam nikakav pokazatelj da sam položila testove osim knjižice koja stoji u autoškoli dok sve ne položim:confused:

trenutno polažem vozački za B kategoriju, položila sam testove, ostalo mi je par sati vožnje i to je to. . .
ja vozim skuter, znam gdje nema policije, a u slučaju da naletim na nju mala je vjerojatnost da će me zaustaviti jer vozim vrlo oprezno i u skladu s propisima. . .

svejedno, poznajem ljude koji voze bez vozačke (i auto i motor) i znam da ne znaju vozit. . . njih zanima samo gas i zato sam prva da se ljudi koji voze bez vozačke (iako sam i ja jedna od njih..) dobro kazne!

igor.sb
18.08.2008., 15:58
čula sam da se moped (do 50 kubika) može voziti ako imaš položene samo testove

ljudi svasta pricaju

:D

_code_x_
18.08.2008., 16:00
ja vozim skuter, znam gdje nema policije, a u slučaju da naletim na nju mala je vjerojatnost da će me zaustaviti jer vozim vrlo oprezno i u skladu s propisima. . .

svejedno, poznajem ljude koji voze bez vozačke (i auto i motor) i znam da ne znaju vozit. . . njih zanima samo gas i zato sam prva da se ljudi koji voze bez vozačke (iako sam i ja jedna od njih..) dobro kazne!

Kazni se!

dietrich
18.08.2008., 16:06
ljudi svasta pricaju

Nekada je bilo tako, i ne znam kada se promijenilo.
Mopedi do 50 ccm su se trajno registrirali, a upravljanje njima bilo je dozvoljeno uz potvrdu o poznavanju prometnih propisa. Kada je uvedeno da se mora imati B ili A kategorija, nemam poj'ma ali svakako je bilo nedavno.
Po meni ima smisla da se ne dozvoli upravljanje motornim vozilom bez ikakve kategorije, zato što je danas cesta puno opasnije nego prije 20 godina, automobili su brži, ima ih mnogo više, gušći je promet a ceste su veće i omogućavaju veće brzine.

Jedino bi trebalo omogućiti da se sa B kategorijom voze motori do 125 ccm ili bar skuteri bez brzina do 125 ccm, jer zaista nema nikakve razlike voziti 50 i 125. Zapravo, čak je opasnije voziti 50 ccm.

Igoreta
18.08.2008., 16:37
da te bar poslušaju :s :s

ja bih htio curi kupiti neki skuter, a problem je u tome kaj joj je 50 ccm 4T preslabo jer ima do posla jednu dionicu od cca 2 km koju mora proći po Slavnoskoj aveniji, nema drugog puta (pa ni pješke)...
2T mi je blesavo, jer troše i smrde, nije mi to za jednu finu curu koja radi u računovodstvu...
a za nekaj više mora ić polagat, samo je problem kaj mislim da ne bi tak skoro položila jer nema ama baš nikakvog iskustva u prometu na 2 kotača... (a di još da mora šaltati brzine)
za nju bi bio idealan 125 ccm 4T, al kad ga ne smije voziti....:flop:

možda kad uđemo (ako uđemo) u EU, onda bi se valjda moglo voziti na B kategoriju i do 125 ccm :ne zna:

fićo750
18.08.2008., 20:39
Bok ljudi, evo ja planiram kupiti skuter 50 ccm, imam 16 god, i sada me zanima koa se vozim sa kacigom i sa registriranim motorom, znaci sa svime osim sa vozackom,koliko bi me kostala kazna? Kaj ako je ne bi mogao platiti? Sto se u najgorem slucaju moze dogoditi? Glupo mi je polagatia1 kategoriju, jer dođe 3500 kn, kao pola motora.

glej prijatelju,neznam koliko godina imaš ali žalosno je razmišljanje koje si ovdije izrazio.
kao prvo ti si potencijalni ubica koji nezna prometne propise,i da se mene pita ja bi ti zabranio polagat vozački doživotno,da te ulove.
a vijeruj mi sa ovim pravilima danas nisi daleko,:flop:
imaš vremena još ali kad dođeš u neke godine vidit češ da smo imali pravo,puno nas,makar smo sad idioti
a kao najžalosnije neko od tvojih staraca če u čuzu umijesto balavca koji misli da je popio pamet svih,i pored toga nedaj bože da još neko nastrada pa i para če iči ko u priči vijeruj mi :flop::flop::flop:
pa ti izvoli budi car na cesti,a ni pravilo prednosti neznaš:Pop:

street-ivan
30.01.2010., 23:12
ma dajte, koje gluposti, ko od nas nije barem jedan put proba voziti bez dozvole???
ja na tvom mistu nebi ni polaga, jer ces sada dati 3500kn, pa za auto jos 4000, i onda kad budes tija jaci motor jos 2000, i onda kad napunis 24god mozes za najaci jos 1500kn, pa ti racunaj?????
triba ti 20000kn, da bi ima A i B kategoriju :mad:
jebem im mamu....

biker686
30.01.2010., 23:42
ma dajte, koje gluposti, ko od nas nije barem jedan put proba voziti bez dozvole???
ja na tvom mistu nebi ni polaga, jer ces sada dati 3500kn, pa za auto jos 4000, i onda kad budes tija jaci motor jos 2000, i onda kad napunis 24god mozes za najaci jos 1500kn, pa ti racunaj?????
triba ti 20000kn, da bi ima A i B kategoriju :mad:
jebem im mamu....

ovo je stvarno bilo nepotrebno.. nemres ljudima rec da se slobodno voze bez vozacke.. :rolleyes: vozacka je potrebna.. ne samo ak te murija zaustavi nego za osobnu sigurnost.. pa di bu klinac 16-17 godina znal kak se ponasat u prometu.. i ovak ima previse sranja u prometu a sad vidim i zakaj.. jebiga ak nemas para za vozacku nemoj ni vozit.. al hvala bogu murija je pocela radit poso kak spada pa zaustavljaju sve bez obzira kak se vozili.. nek je samo sto manje takvih u prometu! :top:

Zek0slav
30.01.2010., 23:51
Ma da, pa kaj bi placao!
Još i kaciga minimalno 1000kn. Troškovima nikad kraja.

Pusti ti ove debile kaj troše vrijeme na auto škole i novac na osiguranje. Jedino sto nama treba je životna škola! :rofl:

zacky
30.01.2010., 23:53
Može položit M kategoriju,ta je valjda i najjeftinija.
Pa čekati 24. i onda sve u paketu.

biker686
31.01.2010., 11:23
Ma da, pa kaj bi placao!
Još i kaciga minimalno 1000kn. Troškovima nikad kraja.

Pusti ti ove debile kaj troše vrijeme na auto škole i novac na osiguranje. Jedino sto nama treba je životna škola! :rofl:

ak nis drugo bar bus mlad i lijep leš! :top:

Zek0slav
31.01.2010., 13:22
Koliko lijep će ostat nakon sudara sa autom - vidjet cemo.

Ne dolazim cesto na ovaj dio foruma, ali čini mi se da ovakve teme uvijek izazovu najveću raspravu.
O cem se tu ima raspravljati?
Ako nemas vozacku ne vozis i tocka!

biker686
31.01.2010., 15:07
Koliko lijep će ostat nakon sudara sa autom - vidjet cemo.

Ne dolazim cesto na ovaj dio foruma, ali čini mi se da ovakve teme uvijek izazovu najveću raspravu.
O cem se tu ima raspravljati?
Ako nemas vozacku ne vozis i tocka!

veliki potpis! :top:

63amg
01.02.2010., 21:46
u nas u bih ti netreba dozvola za skuter do 50ccm,samo kaciga...:lol::lol::cerek:

rodorodo
04.02.2010., 21:09
Ja isto ne dolazim baš često na ovaj dio foruma ali interesantni savjeti šta ste ih dali malome.Uglavnom sve pametno. Stime ako se vozi na skuteru bez dozvole ne znači da bude odma poginuo. Sori ali i ja sam vozio svoj auto sa 16 godina svaki dan i išao u školu, obilazio cure i kafiće, bio frajer (gledajući sada, dosta maloumno i blesavo) Ali šta je tu je. Dobro sa 18 sam napravio vozačku.Hoću vam reći, da nikada u životu nisam imao saobračajku ili ogrebao auto.Posao mi je bio do prije par godina svaki tjedan 1-2 puta voziti u Njemačku, Italiju, Francusku itd...itd...Znaći kilometara kao u priči. Sve ovisi koliko mali pazi na sebe to jeste više mora paziti na druge sudionike u saobračaju da ga netko ne skine sa skutera.To prolazi neko vrijeme ali na pameti mora biti da se auto škola upiše što prije.Bolje da pita roditelje da mu polaganje kategorije potegnu na kreditnu karticu na rate.Znam da je skupo pogotovo mladim ljudima ali bez toga nebude prošao.

jonjich
21.03.2010., 08:19
e ovako da se nadovezem na ovu temu... npr. ako vozim motor za koji je potrebana A kategorija a ja nemam A kategoriju a imam A1,A2,B kategorije i pruzrocim prometnu nesrecu ili neko drugi prouzroci a ja sudjelujem dali moje osiguranje pokriva stetnu nastalu na mom motoru, ili ako sam ja prouzrocio stetu nastalu na drugom vozilu?

pcela22
21.03.2010., 17:16
e ovako da se nadovezem na ovu temu... npr. ako vozim motor za koji je potrebana A kategorija a ja nemam A kategoriju a imam A1,A2,B kategorije i pruzrocim prometnu nesrecu ili neko drugi prouzroci a ja sudjelujem dali moje osiguranje pokriva stetnu nastalu na mom motoru, ili ako sam ja prouzrocio stetu nastalu na drugom vozilu?

osiguranje koliko ja znam ti to mora pokrit,od policije ces dobit kaznu za to sta nemas vozacku za odredenu kategoriju,a ako si ti motor rega i osigura u slucaju sudara oni to moraju pokrit.

da se nadovezen na prvi upit,dok si maloljetan ti neodgovaras drzavi tako da te kaznes neces platit,oni ce ti to napisat ti ces doc na sud za prvih par neces ni odgovarat reces slucajno isa do ducana ovo ono i dat ce ti ukor,ako se to cesce bude ponavljalo onda ce ti dat dobrotvorni rad al nevjerujem da te novcano kaznit mogu jer jos si ucenik/student nemas prihoda,jos ako ti neko u obitelji neradi itd...

sad ako ti je motor regan i imas kacigu,jaketu mozda ti i progleda kroz prste pa ti nista nece ni pisat.

svaki dan je u prometu tako da osnovnu kulturu valda zna a to je motor od 50cc on ne leti da on ili drugi vozac nestignu regirat

vidis ja san tri i nesto god vozija bez vozacke po cesti i nikad nisan ima sudar,danas je iman al neman kategoriju za svoj motor tako da nemora znacit da ce se zalip odma u prvog koji dode

ja te isto savjetujen ajde polagat samo san ti ode objasnija sta te ceka

Secret
25.03.2010., 21:11
da te bar poslušaju :s :s

ja bih htio curi kupiti neki skuter, a problem je u tome kaj joj je 50 ccm 4T preslabo jer ima do posla jednu dionicu od cca 2 km koju mora proći po Slavnoskoj aveniji, nema drugog puta (pa ni pješke)...
2T mi je blesavo, jer troše i smrde, nije mi to za jednu finu curu koja radi u računovodstvu...

Hahaa koji si ti tip :p
Kupi joj Apriliu SR50 DiTech, troši dvije litre, a curica od kojih 50-ak kg bi mogla povući i 75km/h. 1254T ide oko 90 tako da :ne zna:
A to da 2T smrde, ne znam otkud ti to sad, pa nije ovo doba tomosa, više manje sve cvaje poslije 2005 imaju katalizator i troše ulja skoro ko 4t :top:

cortom
26.03.2010., 21:39
Prvo položi pa onda lagano...

mjau mjau
27.03.2010., 23:01

i odgodu polaganja do min 21. god ti je zagarantirano, pa si ti racunaj...

bokygs
28.03.2010., 12:37

Nije zagarantirano...
Mog frenda su ljetos uhvatili bez vozačke(imao je kacigu i regu) i nedavno je išao na sud.Pustili su ga i dali opomenu,al su mu rekli da ako ga opet uhvate da ide maximalna kazna i zabrana polaganja minimalno 2 godine...

EDIT:A jednog frenda su već 4-5 puta uhvatiili i samo je 2 put platio kaznu i nijednom mu nisu dali zabranu polaganja...

pcela22
28.03.2010., 18:59
sta se tice te odgode polaganja to ti ja mislin vridi sam ako si ima sudar i pokrenit ce ti za to postupak jer ovako ti je moje iskusto sa tim sranjima

polozija ima par miseci a2 a prije toga iman
40000-50000kn kazni
platija nisan niti jednu sta neznaci da necu
na sudu bija oko 5 puta samo mi ukore davalo
masu puta nisan ni osa na sud pa neznan sta se tu presudivalo
vecina kazni je dok san bija maloljetan kad san napunija 18 god pisalo mi je samo 2 puta vozacku a od 18 san se i malo opametija

na to sve meni nije dalo zabranu a prikrsija san sve sta san moga osim da san ima sudar

DIABLO III
28.03.2010., 19:27
sta se tice te odgode polaganja to ti ja mislin vridi sam ako si ima sudar i pokrenit ce ti za to postupak jer ovako ti je moje iskusto sa tim sranjima

polozija ima par miseci a2 a prije toga iman
40000-50000kn kazni
platija nisan niti jednu sta neznaci da necu
na sudu bija oko 5 puta samo mi ukore davalo
masu puta nisan ni osa na sud pa neznan sta se tu presudivalo
vecina kazni je dok san bija maloljetan kad san napunija 18 god pisalo mi je samo 2 puta vozacku a od 18 san se i malo opametija

na to sve meni nije dalo zabranu a prikrsija san sve sta san moga osim da san ima sudar

lijepo si pocel :D

Alfa KT
28.03.2010., 19:56

sta to nije ukinuto?

Igoreta
28.03.2010., 20:07
Hahaa koji si ti tip :p
Kupi joj Apriliu SR50 DiTech, troši dvije litre, a curica od kojih 50-ak kg bi mogla povući i 75km/h. 1254T ide oko 90 tako da :ne zna:
A to da 2T smrde, ne znam otkud ti to sad, pa nije ovo doba tomosa, više manje sve cvaje poslije 2005 imaju katalizator i troše ulja skoro ko 4t :top:
Joj daj odjebi s tim Ditechom...
Koliko se ljudi samo žali na to, da je to tak mrak skuter onda bi ga se i dalje prodavalo, kaj ne? A ja neznam di ti živiš, jer ja živim u gradu Zagrebu, gdje ima mnogo automobila i ostalih zagađivača zraka, stoga su moje nosnice veoma oštećene, ali kad god pored mene prođe neki cvajo to SMRDI očigledno... Istina i bog ne smrdi ko Tomos, on ima čudan smrad, ipak je od skutera prihvatljiviji, ali i dalje je to užas u usporedbi s nekim "normalnim" 4T...

A ovo o trošenju ulja neću ni komentirat... :s

Alfa KT
30.03.2010., 21:11
Joj daj odjebi s tim Ditechom...
Koliko se ljudi samo žali na to, da je to tak mrak skuter onda bi ga se i dalje prodavalo, kaj ne? A ja neznam di ti živiš, jer ja živim u gradu Zagrebu, gdje ima mnogo automobila i ostalih zagađivača zraka, stoga su moje nosnice veoma oštećene, ali kad god pored mene prođe neki cvajo to SMRDI očigledno... Istina i bog ne smrdi ko Tomos, on ima čudan smrad, ipak je od skutera prihvatljiviji, ali i dalje je to užas u usporedbi s nekim "normalnim" 4T...

A ovo o trošenju ulja neću ni komentirat... :s

potpis :top:

marquez
02.04.2010., 00:48
Ako te ulove, ić češ na sud, a tamo će ti vjerojatno 1. put oprostit...

bbbdac007
11.05.2010., 21:08
da ti cika doktor kaze ovako ako te uhvate isto ti je dali si se predo ili bjezo znaci rucica do kraja nagari ga bjezi sa ceste i ako nisu na motoru ulovit ce te nikad (ak znas vozit)...pricajte vi sta ocete ja tako prolazim od 12 godine znaci vec 7 godina...

DIABLO III
11.05.2010., 22:30
da ti cika doktor kaze ovako ako te uhvate isto ti je dali si se predo ili bjezo znaci rucica do kraja nagari ga bjezi sa ceste i ako nisu na motoru ulovit ce te nikad (ak znas vozit)...pricajte vi sta ocete ja tako prolazim od 12 godine znaci vec 7 godina...

ma bravo :tuctuc:

Alfa KT
13.05.2010., 13:02

*ebe se tebi kad vjerovatno nemas ni registriran motor,jel da imas nebi tu pricao gluposti.

katari
19.05.2010., 11:26

:rofl: pa kad te jednom maznu bit ce kume nemoj , a ovo ono

oki_doki
19.05.2010., 13:53

Cika doktor u malim sredinama to ti ne prolazi gdje svatko svakoga zna pa te onda dočekaju iz zavoja :mama:

bbbdac007
19.05.2010., 21:22
Cika doktor u malim sredinama to ti ne prolazi gdje svatko svakoga zna pa te onda dočekaju iz zavoja :mama:

Ja zivim u Zagrebu jbga:D

iPhone_Killer
23.05.2010., 16:39
moj bratic misli da zna voziti skuter, no kada sam se otisao provozati s njim, nije vidio 4 semafora, na kojima je bilo crveno, i jedan znak, dolazak na cestu s prednosti prolaska, i tko zna koliko ih jos nije vidio(sretnik pa nije bilo nikog), non stop tjera gas do kraja (on je vozio kymco betßwin 50, a ja Yamahu YZF-R125, vozio sam iza njega i u svakom izlazu iz zavoja sam morao dati gas do kraja da bi ga stigao), jednom je izletio na bankinu (opet srecom pa je bila vrlo niska) zbog prebrzog ulaska u zavoj, jednostavno receno ne zna voziti. U autoskoli dobijes potrebno znanje pravopisnih znakova, osjecaj za brzinu i instruktor ti govori gdje si pogrijesio kada si vozio, sto ne mozes znati kada sam vozis.

Hahahah pravopisni znakovi. Jel to ono kad u trokutu piše: palatalizacija: k,g,h u č,ž,š?

luka_2910
30.05.2010., 20:59
ha, ja sam prvi skuter vozio 2 godine bez vozačke i nikad me nisu zaustavili, samo treba bit oprezan i pametan, znat di je policija i nema problema

tocno to,samo pazi i sve ce biti super a i ako te ulove a imas kacigu,svjetla,reg motor i sve super eventualno te zapisu samo i to ti je kao upozorenje.mene su isto tak uloviti i samo su me zapisalli i morao sam skuter doma gurati :P

robery
30.05.2010., 21:10
dns me uhvatio na skuteru bez vozacke policajac a imo sam kacigu i regu i zapisal je ime starog i reko da ce bit prekrsajna prijava pa jel to znaci da ce doc kazna ili opomena samo...

kurtaa
02.09.2010., 17:47
tocno to,samo pazi i sve ce biti super a i ako te ulove a imas kacigu,svjetla,reg motor i sve super eventualno te zapisu samo i to ti je kao upozorenje.mene su isto tak uloviti i samo su me zapisalli i morao sam skuter doma gurati :P

Tako inače znaju reći, guraj kući da te nevidim . A inače, ako već nemaš vozačku, imaj kacigu na glavi, i po mogućnosti regan motor, i svjetla upaljena tad se već možeš nekako izvući za vozačku (cinkaš se sa policajcem ) al kad nemaš kacigu onda (zapadaš) policajcima u oko, privlačniji si onda ;)..

KILLERDOG
03.09.2010., 16:43
dns me uhvatio na skuteru bez vozacke policajac a imo sam kacigu i regu i zapisal je ime starog i reko da ce bit prekrsajna prijava pa jel to znaci da ce doc kazna ili opomena samo...

dolazi kazna

.shorty.
04.09.2010., 10:40
jutros u 2 me zaustavi drot (ja u autu), kao sve ok, ja reko da vas pitam...
i nekako sam se nadao da ce mi reci da je kazna 2000, kad ono strogo kaze 5000 za voznju bez polozenog...:(

stvarno, ali stvarno je pretjerano.
jebga, ja svog ionako prodajem...

Plavi Lav
04.09.2010., 13:17
jutros u 2 me zaustavi drot (ja u autu), kao sve ok, ja reko da vas pitam...
i nekako sam se nadao da ce mi reci da je kazna 2000, kad ono strogo kaze 5000 za voznju bez polozenog...:(

stvarno, ali stvarno je pretjerano.
jebga, ja svog ionako prodajem...

Ne vidim zašto bi bilo pretjerano.

.shorty.
04.09.2010., 18:20
raspravljali smo o tome ovdje vec.

ja npr. vozim, ali nisam polozio, i vozim puno opreznije i normalnije
od svih onih klinaca na skuterima/kroserima koji divljaju, ulijecu u skare, dosta ih poznam i imaju vozacke ...

vozim normalno (izmedu ostalog) zato sto znam, da ne smijem napraviti sranje.

Alfa KT
04.09.2010., 19:28
raspravljali smo o tome ovdje vec.

ja npr. vozim, ali nisam polozio, i vozim puno opreznije i normalnije
od svih onih klinaca na skuterima/kroserima koji divljaju, ulijecu u skare, dosta ih poznam i imaju vozacke ...

vozim normalno (izmedu ostalog) zato sto znam, da ne smijem napraviti sranje.

kakve to veze ima,bas ti klinci koji divljaju i rade gluposti budu prosli bez kazne,a ti koji si bez dozvole a vozis normalno dobijes kaznu.To je tako,nemas sta ici na cestu bez polozenog nigdje ne samo kod nas.

.shorty.
04.09.2010., 19:47
naravno, ne kazem ja da sam ja sad super pametan jer vozim bez A kategorije.
Ali kazem da ugrozavam sebe i druge puno manje nego veliki broj onih sa kategorijom... Al dobro, ovo je vec filozofija, ispravljanje krive drine...

ionako prodajem motor, ne kanim se vise voziti, iz vise razloga.

APN_Rider
04.09.2010., 20:14
Ja imam 14 godina...vozim APN godinu dana....zavolio sam ga i nema stvari koja bi se mogla desit da ga prodam osim da poginem ;)....2 puta me zaustavila policija i pustili su me...jednom sam pobjegao
kazne jesu jako stroge i dosta puta grijesim u prometu ali nemogu prestat vozit:))

mack1
04.09.2010., 21:34
Vozački nije samo naučiti upravljati motorom (autom, kamionom, autobusom,...) već i dobiti opća znanja o tome kako se ponašati u prometu i što učinit ako se dogodi neko zlo.
Osobno sam B kategoriju polagao davno, do danas prešao preko 1.000.000 km na 4 kotača, a prošle godine položio A kategoriju. Što reći - škola i ispit su mi koristili - neke stvari koje sa vremenom zaboraviš sam ponovio i danas sam bolji vozač nego prije. Isto tako, i vožnja na 2 kotača natjera te da voziš na drugi način - moraš misliti ne samo o sebi nego mnogo više o drugim sudionicima u prometu - što će oni napraviti i unaprijed znati kako reagirati - dakle - vozim opreznije i malo umjerenije nego prije.
A vožnja bez vozačke - da i ja sam ju probao, mada sa ovim što danas znam - to nikada ne bi učinio - posebice ovaj mulac koji sa 14 godina goni motor po selu, a možda i šire - živa opasnost na cesti, u zadnjih godinu dana sam samo srećom i valjda iskustvom stečenim u proteklim godinama spasio takva 2 koji su od nikuda prebrzo izletili pred mene na nekom manje prometnom putu i nisu mogli stati - jednostavno za neke stvari treba pričekati neke godine. Gdi su im roditelji?

Gurevich
05.09.2010., 09:58
Generalizirate.
Čim čujete 16 godina, nema vozačke, skuter.Odma mislite kako je to potencijalni slučaj za crnu kroniku.I stvarate sliku njega na motoru kako ga vozi na zadnjemu bez registracije i kacige naravno.Kroz uber prometnu ulicu.

I ja sam po selu vozio Tomos 14ku s 15-16 godina.Bez rege, vozačke i kacige.Eto nikad nisam slupao ili ugrozio sebe ni drugoga.Niti mi je ikad palo na pamet da divljam s njime.
Pa vozio sam i po gradu auto od staroga bez vozačke dvije godine.Opet kažem, nisam nikoga udario niti se doveo u takvu situaciju.Uvijek sam bio vezan, nikad preko 50.

Neki dan mi je jedan klinac (tipični stereotip kretena opisan gore) skoro završio na haubi.Uska ulica ja idem s mojim Yugom a on ide na mene frontalno.Kreten ga je digao na zadnji i da nisam skrenuo naglo u pločnik završio bi mi na haubi.

Tako da, nemojte generalizirati.

mack1
05.09.2010., 10:22
Možda bi se u mlađim danima i složio da ne treba generalizirati, na žalost danas znam (vidio, doživio) da većina klinaca bez ispita na tim malim motorinima divlja po seoskim cestama, a kada se ohrabre ili ako ih put nanese na glavne ceste, na isti način se ponašaju i tamo. Za njih po život opasno, a kako ih ostali sudionici u prometu nastoje izbjeći, najčešće završava onako kako je gore opisano - vozač koji ih izbjegava je ili na pločniku ili na drugoj strani ceste ili u grabi uz cestu.
Čast izuzecima.
Da se vratimo na temu - vožnja bez vozačke - nemojte molim Vas.

toconja
05.09.2010., 11:33
I ja sam sa 16. godina vozila SR 150 bez rege, papira, vozačke, i bojala sam se murje da.

A jel to znači da to i danas radim? Ne.

Zato mack1, u pravu si, nemojte. Bježala sam par puta uspješno, ali zašto kad možeš naučiti od onih koji su to radili i prestati na vrijeme.

Položi, kupi motor, odi kam hoćeš, kad hoćeš, a ne u strahu i uz to ugrožavaš druge...

Gurevich
05.09.2010., 12:59
Također se slažem s vama.Ne treba voziti bez vozačke.Ne radi policije nego radi sebe.Ja nisam masu stvari znao dok nisam položio.Ne o vožnji jer sam ih tamo vožnjom sve nadmašio nego o prometnim pravilima i ponašanju u prometu.

Ali ja kažem, jednom kreten-uvijek kreten.
Ovaj mali iz mojeg prošlog posta, mislite kad položi i postane legalan da se neće glupirati?
Ma hoće i još gore.Neće biti ograničen na ulicu i eventualno kvart u kojem živi.U kojem živim i ja.
Nego će se kada dobije vozačku glupirati po cijelom gradu.Jer ima vozačku.

Gigi06
05.09.2010., 13:12
svi ste vi u pravu i zakon je jasan po tom pitanju....ali haloooo....poznam barem jedno 100 ljudi bez vozačke a voze ili su vozili skuter....registracija i kaciga.....nemoj raditi gluposti i policija te nece dirati....a i pokušavaj izjebagavati mjesta na kojima često znaju biti......

joyamaster
07.09.2010., 15:52
za ove nadobudne koji voze bez vozacke, malo iz naseg kataloga kazni u Njemackoj. (tak da se ne bune da je kazna od 5000 kuna velika)

also:
Voznja bez polozene vozacke
Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder Geldstrafe + 6 Punkte+Sperrfrist
znaci ovako, moguc zatvor do 1 godine ili masna kazna (ovisno koji put ti je to + 6 bodova) + zabrana polaganja (ovisi o tome sto ti da sudac, ali sigurno ce dati)

Voznja bez polozene vozacke + nesmotrenost koja moze uzrokovati nesrecu
Freiheitsstrafe bis zu sechs Monaten oder Geldstrafe bis zu 180 Tagessätzen
+ 6 Punkte+ Sperrfrist
znaci, moguc zatvor do 6 mjeseci ili kazna u visini do 180 radnih dana (ako racunas da svabo radi u prosjeku za 15-20€/h onda ti je to oko 20.000-30.000 € , + 6 bodova + zabrana polaganja

e , sad uzmite jos u obzir da je njemacka jos koliko-toliko tolerantna i "jeftina" u odnosu na ostale zemlje EU kao npr. norveska, italija, austrija, svedska......

Alfa KT
07.09.2010., 19:14
za ove nadobudne koji voze bez vozacke, malo iz naseg kataloga kazni u Njemackoj. (tak da se ne bune da je kazna od 5000 kuna velika)

also:
Voznja bez polozene vozacke
Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr oder Geldstrafe + 6 Punkte+Sperrfrist
znaci ovako, moguc zatvor do 1 godine ili masna kazna (ovisno koji put ti je to + 6 bodova) + zabrana polaganja (ovisi o tome sto ti da sudac, ali sigurno ce dati)

Voznja bez polozene vozacke + nesmotrenost koja moze uzrokovati nesrecu
Freiheitsstrafe bis zu sechs Monaten oder Geldstrafe bis zu 180 Tagessätzen
+ 6 Punkte+ Sperrfrist
znaci, moguc zatvor do 6 mjeseci ili kazna u visini do 180 radnih dana (ako racunas da svabo radi u prosjeku za 15-20€/h onda ti je to oko 20.000-30.000 € , + 6 bodova + zabrana polaganja

e , sad uzmite jos u obzir da je njemacka jos koliko-toliko tolerantna i "jeftina" u odnosu na ostale zemlje EU kao npr. norveska, italija, austrija, svedska......

Slažem se sa svime,naš ZSPC bi se trebao mjenjati i to što hitnije,jel ovo šta se dešava nije normalno više,tj mi se samo trebamo orijentirati po zakonima europske unije ako ništa drugo.Onda će se valjda početi misliti mozgom prije nego što se netko upusti u vožnju bez vozačke ili slične gluposti. :rolleyes:

pcela22
07.09.2010., 23:42
ako cemo tako gledat amo pocet od pocetka od samoga polaganja.za dobit A kat treba 3 puta polagat ako bi sada racuna prvo polaganje za A1 je oko 5000kn sa satima,ljecnickim,prvom pomoci i ispitima ako ne i vise,druga dva polaganja za A2 i A kat je za SADA malo manje od 3000kn znaci 15 sati voznje i zavrsni ispit a sljedeci godina ide to gore sto znaci ja bi za A kat treba izdvojit 12000kn :s
to svako sebi nemoze priustit,rado bi je mi svi imali i nebi se zezali sa zakonon al ocito nekom treba para.
ja san za jebenu B i A2 kat prije god dana izdvojija 10500kn stim da san sve iz prve prosa,samo da padnes zavrsni ispit ti je 100 eura
drzavi koja je u banani a prosjecna placa je oko 3500kn
JEL BI JA TREBA PLATIT KAZNU PA DA MI JADRANKA I SANADER KUPUJE HELIKOPTERE I BMW,DA BRISU GUZICU SA PARAMA,DA MI JE ONI PAPAK PRESEDNIK DRZAVE,DOK DRUGI GLADUJU I NEMAJU OD CEGA ZIVIT

xPsycho
11.09.2010., 23:11
ma ako si na selu brale vozi ko ti brani koliko oces,a ako si u gradu nemoj radi kazni najvise...!

btw prodaje li ko energy?

kuyt
17.09.2010., 01:47
ma ako voziš skuter bz kacige,samo staviš kacigu i nema problema...imam nrg ali ga ne prodajem

kuyt
17.09.2010., 01:48
bez dozvole*

CroRipke
17.09.2010., 20:31
Evo upisao sam se u autoškolu za A1 kategoriju i zanima me da li bi mi policija šta radila kada bi me vidjeli ili zaustavili a ja da vozim više od 125 ccm, npr. 250 i kažem motor je od starog, moram u trgovinu ili tako nešto, a ja da imam položenu A1 i ispravan motor s papirima?

DIABLO III
17.09.2010., 21:15
Evo upisao sam se u autoškolu za A1 kategoriju i zanima me da li bi mi policija šta radila kada bi me vidjeli ili zaustavili a ja da vozim više od 125 ccm, npr. 250 i kažem motor je od starog, moram u trgovinu ili tako nešto, a ja da imam položenu A1 i ispravan motor s papirima?

a ti isto svašta pitaš :rofl:

ovisi možda ništa al je veca vjerojatnost da ces dobit kaznu

Jure Blitva
18.09.2010., 14:07
Voznja bez vozacke moze bit jako skupa. Osim ako te ne uhvate. :ne zna:

navigator1
02.10.2010., 17:40
A vidi ove policajce! Ko ' bi njima uteka?

http://www.youtube.com/watch?v=bWaq0zOaAVU

Alfa KT
02.10.2010., 22:18
A vidi ove policajce! Ko ' bi njima uteka?

http://www.youtube.com/watch?v=bWaq0zOaAVU

nitko :D

Tonii
03.10.2010., 02:16
ovaj zadnji je jebeno odvozio

IvanPivar
03.10.2010., 10:00
A jesi tupav mali,kazna ti isto dođe 3,500kn ka i vozacka..malo si razmisli...

I ja sam isto isa polagat za 16 zato sta sam bio lud za motorima..ko i danas...

archangel711
03.10.2010., 11:58
Ja bih ti opalio kaznu zabrane polaganja do 25 godine ,a tvojim starcima 50000 kn kuna zato jer te podržavaju u takvim nebulozama(ili te se možda žele riješiti)!!:bonk:

*JOHNSON*
21.10.2010., 09:10
Ima 16 godina i moze dobiti max. kaznu 100kn i sudski ukor znam to jer su mene i jos par mojih prijatelja zaustavili bez vozacke ovaj jedan nije imo registraicju ni papire i svima po 100kn i sudski ukor a za polaganje nista nisu rekli

Alfa KT
21.10.2010., 12:12
Ima 16 godina i moze dobiti max. kaznu 100kn i sudski ukor znam to jer su mene i jos par mojih prijatelja zaustavili bez vozacke ovaj jedan nije imo registraicju ni papire i svima po 100kn i sudski ukor a za polaganje nista nisu rekli
kada je to bilo tako :rolleyes:

peero
23.11.2010., 17:44
Evo ljudi pogledajte što se dogodilo jednom liku kad je vozio bez vozačke, moglo bi zanimat pokretača teme...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/neplacene-prometne-kaznepar-pitanja-pomoc/76507.aspx?jumpto=1462398&sort=asc&view=flat