PDA

View Full Version : Najpovoljnije auto osiguranje

geostanko
12.08.2008., 07:00
Pitanje kao u naslovu : dakle , koje autoosiguranje je u RH najpovoljnije ( čitaj najjeftinije ! ) :rolleyes: mislim na obvezno autoosiguranje :kava: po mojim saznanjima dosad to bi bilo Jadransko :ne zna: molim sve relevantne informacije

-dominic-
12.08.2008., 07:38
HOK je najjeftinije koliko ja znam.

drakic
12.08.2008., 07:52
HOK,nekidan bio kod njih i jefitnije je za cca 200-ak kn

geostanko
12.08.2008., 08:06
HOK je najjeftinije koliko ja znam.

sorry , može puni naziv :p

iNViSiBLE FOR F
12.08.2008., 08:21
puni naziv: Hrvatska Osiguravajuca Kuca (Hrvatska Odvjetnicka Komora)!
ista cijena je i u Velebit osiguranju, Generali osiguranju, Kvarner Osiguranju i Jadransko osiguranju
Cijenu diktira RH, a sve u cemu se moze razlikovat je režijski dodatak koji određuje pojedini osiguratelj! najveca razlika medji hrvatskim osigurateljima je 4% pa si racunajte koliko kosta ona polica koja je 200 kn jeftinija!
Kod ugovaranja police AO nezgoda nije obvezan dio osiguranja i kosta od 50 na vise kuna - najcesce 96kn
Osiguranje od nezgode si provjerite sami dali treba ugovarati ili ne - po mojoj procjeni ko god ne ugovori taj je kreten!
Osiguravajte u kuci kojoj vjerujete jer to NIJE uvijek osiguranje onog koga vi lupite!!!!
Kome vjerovat je subjektivno!

geostanko
12.08.2008., 08:34
puni naziv: Hrvatska Osiguravajuca Kuca (Hrvatska Odvjetnicka Komora)!
ista cijena je i u Velebit osiguranju, Generali osiguranju, Kvarner Osiguranju i Jadransko osiguranju
Cijenu diktira RH, a sve u cemu se moze razlikovat je režijski dodatak koji određuje pojedini osiguratelj! najveca razlika medji hrvatskim osigurateljima je 4% pa si racunajte koliko kosta ona polica koja je 200 kn jeftinija!
Kod ugovaranja police AO nezgoda nije obvezan dio osiguranja i kosta od 50 na vise kuna - najcesce 96kn
Osiguranje od nezgode si provjerite sami dali treba ugovarati ili ne - po mojoj procjeni ko god ne ugovori taj je kreten!
Osiguravajte u kuci kojoj vjerujete jer to NIJE uvijek osiguranje onog koga vi lupite!!!!
Kome vjerovat je subjektivno!

hvala ti na odgovoru , u RH nažalost je bitno ( ipak ) samo koje osiguranje ima "krivac" u prometnoj nezgodi :kava: osim ako imaš kasko koje si ja ipak ne mogu ( možda ni ne želim ) priuštiti ! cijena se još može razlikovati u tome da li je osiguravatelj "trgovački" mudar pa odobrava popust za gotovinsko plaćanje - tako sam prošle godine "prekinuo" sa mojim dugogodišnjim partnerom , Croatia osiguranjem koji su si dopustili bahatost da ukinu got.popust :s za Jadransko sam prvi put čuo kad sam u nekoj selendri imao čvenk s Golf I ( ili 2 ? ) , nisam bio kriv - vozila ženska :top: bez težih posljedica
P.s.a ne vjerujem nikom jer nemam razloga vjerovati im - sigurno je samo da im ti trebaš uplatiti premiju , a kad trebaš dobiti odštetu onda to često ne ide tako lako

iNViSiBLE FOR F
12.08.2008., 09:29
hvala ti na odgovoru , u RH nažalost je bitno ( ipak ) samo koje osiguranje ima "krivac" u prometnoj nezgodi :kava: osim ako imaš kasko koje si ja ipak ne mogu ( možda ni ne želim ) priuštiti ! cijena se još može razlikovati u tome da li je osiguravatelj "trgovački" mudar pa odobrava popust za gotovinsko plaćanje - tako sam prošle godine "prekinuo" sa mojim dugogodišnjim partnerom , Croatia osiguranjem koji su si dopustili bahatost da ukinu got.popust :s za Jadransko sam prvi put čuo kad sam u nekoj selendri imao čvenk s Golf I ( ili 2 ? ) , nisam bio kriv - vozila ženska :top: bez težih posljedica
P.s.a ne vjerujem nikom jer nemam razloga vjerovati im - sigurno je samo da im ti trebaš uplatiti premiju , a kad trebaš dobiti odštetu onda to često ne ide tako lako

evo slazem se i ja sa tobom!
a sad gledaj koliko je mudar tvoj trgovac!
cjenu premije je odredila drzava i rekla da se na obrocno plačanje stavlja 3% nadoplate - to ti ima i tvoje jadransko tako jer je to uvjetovano, a to sto jadransko drzavi iza ledja daje ispod premije, to nije umjece, to je potkradanje!
zanima me sta ce bit sa isplatama steta kada dodje do manjka novca zbog premalo naplacene premije? kada budu morali platit drzavi porez na iznos koji nisu naplatili, sto ce biti sa vama kada nagodinu dodjete u jadransklo, a oni kazu, e sad vise nije ko lane jer smo lane valjali drzavu? pa ce vam ove godine biti 200 kn skuplje?!

dat cu ti prijedlog: odi u jadransko nek ti kazu koliko ti kosta osiguranje i pokusaj izvuc sto jeftinije mozes, uplati kod njih i reci koliko pise na polici da je naplaceno, a koliko si ti platio!

geostanko
12.08.2008., 10:26
evo slazem se i ja sa tobom!
a sad gledaj koliko je mudar tvoj trgovac!
cjenu premije je odredila drzava i rekla da se na obrocno plačanje stavlja 3% nadoplate - to ti ima i tvoje jadransko tako jer je to uvjetovano, a to sto jadransko drzavi iza ledja daje ispod premije, to nije umjece, to je potkradanje!
zanima me sta ce bit sa isplatama steta kada dodje do manjka novca zbog premalo naplacene premije? kada budu morali platit drzavi porez na iznos koji nisu naplatili, sto ce biti sa vama kada nagodinu dodjete u jadransklo, a oni kazu, e sad vise nije ko lane jer smo lane valjali drzavu? pa ce vam ove godine biti 200 kn skuplje?!

dat cu ti prijedlog: odi u jadransko nek ti kazu koliko ti kosta osiguranje i pokusaj izvuc sto jeftinije mozes, uplati kod njih i reci koliko pise na polici da je naplaceno, a koliko si ti platio!

prošle godine sam platio 2580kn( cca u 10-20kn ) , što je bilo 6.5% manje od cijene na polici ! mislim da je riječ o iznosu ( tj.postotku ) koji naplaćaju njima banke za kartično poslovanje ( npr.Maestro ) , kad dobiju gotovinu ne gube ništa :ne zna: i u trgovini kad kupuješ iskazana je cijena bez popusta ( nekad ) a na blagajni ti obračunaju gotovinski popust ! sumnjam da bi mogli tako otvoreno muljati - i ove godine je ista cijena

H-K
12.08.2008., 11:05
Jedini problem je što kod mene u Sunce osiguranju još malo jeftinije, a i platite onoliko koliko piše na polici, nema muljanja, čr.

iNViSiBLE FOR F
12.08.2008., 11:11
ma odakle ti to da je jeftinije kad nemas reg oznake auta ni karakteristike!
@ geostanko: vjeruje mi znam sta pricam radim u osiguranju!

H-K
12.08.2008., 11:23
Zato što radimo sa mimimalnim režijskim dodatkom tj. maržom, dok Jadransko ima 3% veću maržu.

geostanko
12.08.2008., 11:46

ma , ne sekiraj se :lol: kao što napisah - ne vjerujem nikome

yation
12.08.2008., 12:49
Mislim da su razlike realno minimalne. Meni susjed radi za jedno osiguranje, mi to riješimo tako da se čujemo telefonom tjedan prije isteka, on meni kaže svotu koja se i onako ne mjenja a ja njemu kažem da ću platit na 2 ili 3 čeka ili u gotovini ili mješovito ko zadnji put (dao mu prvu ratu u lovi a onda ostale 2 ispunio ček). I onda se našemo za par dana na kavi kod njega ili mene doma. On meni policu, ja njemu lovu i ispunim čekove s ciframa i datumom po dogovoru. I sve rješeno. I više mi znači taj komfor, nego maltretiranje i gubljenje vremena po uredima.

danijel983
12.08.2008., 14:37
Jučer registrirao, razlike su bile male a najjeftiniji je ispao Euroherc.

treo
12.08.2008., 14:41
meni je najjeftiniji bio velebit......

Freek
12.08.2008., 14:43
Jučer registrirao, razlike su bile male a najjeftiniji je ispao Euroherc.

a di si njih našo:bonk:

Tomo Yoda
12.08.2008., 15:48
a di si njih našo:bonk:

da, euroherc je uvjerljivo najgore osiguranje što se isplata tiče

drakic
12.08.2008., 17:04
osobno sam se uvjerio u to, nazalost

Tomo Yoda
12.08.2008., 18:47
osobno sam se uvjerio u to, nazalost

što su i tebe syebali?

frenda je lupio odostraga lik i sad upravo od njih pokušava dobit pare
stari od tog frenda ima iskustva pa ga ne mogu sam tak prevarit
situacija izgleda dobro za sad, ali vidjet ćemo

inače, znam hrpu ljudi kojima nisu isplatitli ili su užasno odugovlačili, ili su im znatno smanjili cifru (al to su si uglavnom ljudi sami krivi, jer ne znaju kak to ide)

drakic
12.08.2008., 19:04
prvo su zavlacili kao da nevide iz policijskog izvjesca tko je kriv pa hoce slike pa ovo pa ono, sto cuda traze. na kraju su isplatili 70% stete jer kao i brat je kriv za nesta i nedaju vise. mozda smo mogli izvuci 100% ali tko bi se ganjao s njima po sudovima i slicno... uglavnom gamad teska, najbolje bi bilo kad nitko nebi kod njih regao auto pa da nitko nema zajeb*** s njima vise.

Tatsha
12.08.2008., 19:22
mene su u euroherzu isto zavlačili, trebalo im je oko mjesec dana da odobre isplatu štete, tip nas je s boka udario, prestrojavao se bez provjeravanja i naravno pri tome pričao na mobitel, ali meni to nisu javili, onda sam sjela na telefon, pa su mi rekli da je sve odobreno, ali da nemaju moj br tekućeg da mi uplate, nakon što sam otišla/ vratila se s mora, zovem ih jer još niš nije uplaćeno, razlog- kao nisu dobili faksom moju karticu, nešto im je bio u kvaru, a naravno nisu me nazvali da mi to kažu, sjela sam lijepo u auto i do njih, da ne bi opet faks bio u "kvaru" i nakon ne previše ljubaznosti s moje strane, slijedeći dan mi je lova bila uplaćena :mig:

Ico_Zg
12.08.2008., 23:43
Pitanje kao u naslovu : dakle , koje autoosiguranje je u RH najpovoljnije ( čitaj najjeftinije ! ) :rolleyes: mislim na obvezno autoosiguranje :kava: po mojim saznanjima dosad to bi bilo Jadransko :ne zna: molim sve relevantne informacije

Uskoro mi se blizi registracija pa sam putem e-maila zatrazio ponude za AO i KO osiguranje kod par osiguravajucih kuca i dobio sljedece ponude za AO.

Cijena je za vozilo (ZG) od 55kw/75ks sa osiguranjem putnika.

http://slike.hr/slika/osiguranje1.gif (http://slike.hr)

stef_zg
13.08.2008., 07:03
prvo su zavlacili kao da nevide iz policijskog izvjesca tko je kriv pa hoce slike pa ovo pa ono, sto cuda traze. na kraju su isplatili 70% stete jer kao i brat je kriv za nesta i nedaju vise. mozda smo mogli izvuci 100% ali tko bi se ganjao s njima po sudovima i slicno... uglavnom gamad teska, najbolje bi bilo kad nitko nebi kod njih regao auto pa da nitko nema zajeb*** s njima vise.

A gle, ja sam sličan slučaj imao sa CO. Slike oni ne mogu dobit, a ti ih možeš vidjet samo kod suca za prekršaje ili eventualno na policiji mimo procedure, ako se dobro sjećam. Svako osiguranje je dobro dok se ne dogodi šteta, onda je povuci potegni, tko će prvi odustat i kolko ti hitno treba lova. Osobito ako je veći udes (šteta) i ako situacija nije kristalno čista. Takve se stvari rješavaju prek advokata nagodbom. Rijetko kad uopće dođe do suda, tada se obično useru i bez pardona prihvate zahtjev i plate. Sud bi ih više koštao.

Johnny Boy
13.08.2008., 21:29
A na čemu vi štedite, katastrofa :flop:
Većina vas gleda samo kako proći jeftinije za pišljivih 200kn. A da okrenete malo stvar i razmislite što ćete u nekom drugom osiguranju dobiti za tih 200kn? To nikome nije palo na pamet??? Sad ne bi tu pisali o nekim čekanjima isplata, zavlačenjima itd.
U biti je jednostavno, treba se odlučiti za kvalitetu ili cijenu.

geostanko
14.08.2008., 06:14
Većina vas gleda samo kako proći jeftinije za pišljivih 200kn. A da okrenete malo stvar i razmislite što ćete u nekom drugom osiguranju dobiti za tih 200kn? To nikome nije palo na pamet??? Sad ne bi tu pisali o nekim čekanjima isplata, zavlačenjima itd.

Ništa Johnny Boy , baš ništa :flop: osim možda arogancije nakon dugogodišnje vjernosti - kao meni prošle godine u CO : kad sam pitao za got.popust ( koji sam dotad godinama uredno realizirao ) službenica mi je odvratila "a nema više toga" kao da sam tražio nešto ilegalno :s ili je ona mislila da je država i to zabranila kao i dijeljenje bonusa :lol: hvala društvo svima - odoh registrirati i osigurati tutaća

stef_zg
14.08.2008., 08:28

Prema mojem iskustvu razlike u tretmanu baš i nema ;).

Što se tiče got. popusta u CO, daju 5% na gotovinu, jednokratno plaćanje debitnom ili kreditnom karticom.

Johnny Boy
14.08.2008., 08:38
Prema mojem iskustvu razlike u tretmanu baš i nema ;).

Što se tiče got. popusta u CO, daju 5% na gotovinu, jednokratno plaćanje debitnom ili kreditnom karticom.

Pa primijetio sam da se puno ljudi žali na osiguranja iz Agram grupe. Ja sam u Allianzu i par stvari sam riješio bez ikakvog problema. Istina je da plaćam nešto veću cijenu, ali dok mi nešto zatreba nikad nije bilo problema. Oni isto daju popust na plaćanje gotovinom. Imaju čak i popust ako si klijent ZABAe, tako da se i tamo može proći jeftinije.

Ico_Zg
14.08.2008., 11:16
kao meni prošle godine u CO : kad sam pitao za got.popust ( koji sam dotad godinama uredno realizirao ) službenica mi je odvratila "a nema više toga" kao da sam tražio nešto ilegalno

Gotovinski popust od 5% si dobivao na obavezno ili kasko osiguranje?

Bono_
14.08.2008., 12:36
Ja nakon dvije godine jos cekam kod Jadranskog osiguranja isplatu stete, to su svjetski prvaci u zavlacenju. Da ne kazem da je ponuda koju su ponudili smijesna.
Zato svakome onom ko uzima osiguranje od agram osiguranja mogu reci dabog da te netko pogodio sa osiguranjem iz Agram grupe, pa onda stedi tih par sto kn.

Freek
14.08.2008., 12:42
S Allinazom nije bilo problema(trenutno kod njih), imo slučaj s Triglav osiguranjem riješeno za mjesec dana bez ikakvih problema, dali fer cijenu.

Tatsha
17.08.2008., 09:50
Sad ne bi tu pisali o nekim čekanjima isplata, zavlačenjima itd.

o isplatama smo pisali u slučajevima kad je nas netko udario, a ne mi njega, ja sam do ove godine uvijek imala osiguranje u co, a ove godine smo imali nekakvo
prelamanje osiguranja, pa smo morali u generaliju, nemam pojma kakvi su oni??

Marty
11.03.2010., 09:05
Gdje je trenutno najpovoljnije osigurat auto od
obavezne auto - odgovornosti?
Znam da su cijene kod svih iste, ali
navodno neke kuće (zastupnici) nude dodatne popuste,
tipa besplatan tehnički, osiguranje osoba,
dodatni popust na policu od 200-300 kn?
Znači, ako je netko nedavno radio tehnički, ili ima informaciju,
dobro bi mi došlo.
Hvala

exfreerider
11.03.2010., 09:49
Ja sam nedavno regao Polo u eurohercu,dobio gratis tehnički to je 170kn mislim i 100kn bon za gorivo na Antunoviću

tomo88
11.03.2010., 09:59
ja u croatia os i dobil sam prvu pomoć i reflektirajući prsluk na poklon , ništ posebno ali čovjeka razveseli

gatito
11.03.2010., 10:05
nama je žena šta radi odma kraj tehničkog u splitu, izračunala najpovoljnija osiguranja od njih sedam s kojima radi. njoj odma izbaci najpovoljnije ponude s obzirom na tip auta. tako da ti je dobra ideja uletit u osiguranja kraj tehničkog di se radi s više osiguravajućih kuća. najpovoljnije je nas ispalo Velebitsko za osnovno i kasko. dobili vučnu službu i ogromne popuste. ukupno (za oba osiguranja ) nam je posušilo skoro 2500kn (nešto zbog starosti vozila 2 god, i još nešto, neznan više šta, ako te bude zanimalo mogu provjerit). tribalo je ispast skupa oko 6000kn. ispalo malo više od 3500.
p.s: ispalo bi nam i bolje ali je 1. auto na ime pa nema tog popusta

Marty
11.03.2010., 10:52
exfree, gdje si radio tehnički?
pretpostavljam, da je besplatan samo u njihovim stanicama?

suzuki
11.03.2010., 12:41
nije skroz gratis tehnički, nego dobiješ bon u vrijednosti kako je napisano (170kn), koji ti se onda odbije od ukupne cijene tehničkog.

dobro pretpostavljaš.

jane
11.03.2010., 13:48
Obavezno osiguranje: Prošao Croatiu, allianz, Kvarner još neka i najmanje mi cijenili u Generalli osiguranju. Tamo potpisao i još se oni hvale kako imaju najjeftinije kasko. Auto mi ima i kasko ali su odvojeni datumi. AO u 2 mj a Kasko imam u 11 mj (Kvarner, zbog susjeda koji je zastupnik ali budem otišao)

exfreerider
11.03.2010., 19:23
exfree, gdje si radio tehnički?
pretpostavljam, da je besplatan samo u njihovim stanicama?

Zagreb u njihovoj teh. stanici
i dobio sam kupon od vučne službe za jedno šlepanje

pazdrkan
12.03.2010., 08:23
ja sam prošao Croatia, Euroherc, jadransko, Allianz i u Kvarneru mi bili najjeftinie.....čak za oko 200 kn čini mi se

ostala nisam bio u mogučnosti posjetiti jer ih nema kod mene

Alex33
12.03.2010., 12:50
Neznam odakle si,ali u Puli većina osiguravajučih kuća daje od 100 do 200kn popusta na cijenu police za prelazak u njihovu kuću.Druge godine nemaš nikakav popust ali se možeš opet negdje prebaciti i probati ušićariti neki komercijalni popust :top:uglavnom provjereni podaci,ovo je 100% točno za Pulu,ali ako ne pitaš,nedaju ti ništa.:ne zna:

pazdrkan
12.03.2010., 12:57
evo sad sam platio policu kod kvarnera....dali su mi 100 kn popusta.....3622.45 kn samo osiguranje auta....boca.........imam samo 10% popusta

Bojankov
12.03.2010., 16:25
U danasnje vrijeme kada svaka lipa,a ne kuna dobro dode javite se sa povjerenjem,pa da osiguiramo vase ljubimce na 4 kotaca :mig:

jane
12.03.2010., 17:03
Cura ima registraciju u ovom mjesecu...

Kupila je auto u 10 mj. te je na njoj. Znači to joj je prvi auto te nema ništa popusta.

Ajde dajte nešto ponudite pa da max. uštedimo.
Nismo imali love za nešto bolje....
Reanult Clio, 40kw, benzin, 96 godina, rega je GS

EGR
12.03.2010., 18:42
evo sad sam platio policu kod kvarnera....dali su mi 100 kn popusta.....3622.45 kn samo osiguranje auta....boca.........imam samo 10% popusta

Kakav je to auto? Moj brat je nema dugo regal audija i sa 0% policom je ispalo 3200 i nekaj sitno.

Esseker1
12.03.2010., 21:16
najjeftinije=najcesce najlosije!Mislim da jedino nebi u HOK...zasada!

pazdrkan
12.03.2010., 22:07
Kakav je to auto? Moj brat je nema dugo regal audija i sa 0% policom je ispalo 3200 i nekaj sitno.

fiat bravo hgt .....10 % popusta tek :rofl:

charly2
12.03.2010., 23:04
fiat bravo hgt .....10 % popusta tek :rofl:

zdrki, al si se iskeširal :zubo: vidiš, bolje bi ti bilo da voziš GT-a tj, bocu :rofl: bar bi manje osiguranje platil :D

pazdrkan
12.03.2010., 23:23
imaš pm :top:

sve to što bi uštedio na osiguraju platio bi na turbini za gt bocu :)

charly2
13.03.2010., 09:16
imaš pm :top:

sve to što bi uštedio na osiguraju platio bi na turbini za gt bocu :)

a i to ke veliš :D. jebeš GT-a kojem nije riknula turbina :rofl:

jane
13.03.2010., 11:03
Reanult Clio, 40kw, benzin, 96 godina, rega je GS, nema ništa popusta,

Ovoliko je Allianz konfigurator izračunao:
Iznos prvog obroka:
2.199,58 HRK

I dalje se traži najjeftinije, ili neki plaćeni troškovi, gorivo... bilo šta..

moses
13.03.2010., 15:09
PS na još jednom detalju se zna uštediti: broj osiguranih putnika u vozilu - obično ti uvale osiguranje za 4 osobe, što treba procijeniti da li ima smisla. Ja to nisam uočila dok nisam vidjela da su mi isto napravili za moped, vozač plus suvozač iako je moped samo za jednu osobu.......
Ja sam najčešće sama u autu, eventualno imam suvozača. Dok ne dobijem klince ili počnem taksirati familiju, nemam namjeru to plaćati.

Ico_Zg
08.08.2010., 10:32
Jel netko uplacivao obvezno osiguranje u zadnjih par tjedan? I dalje poklanjaju bespatni tehnicki pregled i bonove za gorivo?

Alkemicharka
08.08.2010., 12:20
Jel netko uplacivao obvezno osiguranje u zadnjih par tjedan? I dalje poklanjaju bespatni tehnicki pregled i bonove za gorivo?

Koliko ja imam saznanja poklanjaju bon za tehnički ili naknadu za okoliš ako platiš policu Jadranskog osiguranja i to možeš iskoristiti samo u u onim stanicama za TP kojima počinje naziv sa EURO...., konkretno u Zagrebu EUROZAGREB 1-5, odnosno moraš tamo i napraviti tehnički pregled

Sjebek
13.09.2010., 08:14
Pozdrav svima.
Evo blizi mi se registracija a s time i obavezno osiguranje vozila.
Eto zanimaju me vaša iskustva o osiguranju, koje bi bilo najpovoljnije i koliko bi me otprilike doslo, auto ima 150 konja.
Pišite koliko je vas ispalo.

get
13.09.2010., 09:21
Mene je koštalo 1200 kuna :zubo:

johny5
13.09.2010., 09:34
Pozdrav svima.
Evo blizi mi se registracija a s time i obavezno osiguranje vozila.
Eto zanimaju me vaša iskustva o osiguranju, koje bi bilo najpovoljnije i koliko bi me otprilike doslo, auto ima 150 konja.
Pišite koliko je vas ispalo.

Koji motor imaš pod haubom?

get
13.09.2010., 09:36
Ovdje je okvirni izračun

http://www.crosig.hr/osiguranja/motorna-vozila/vrste/autoodgovornost/izracun-premije

@johny5

za osiguranje i nema veze koja je kubikaža!?

Sjebek
13.09.2010., 13:46
U autu je 2.0 motor ali to nema veze kod osiguranja, samo snaga, kubikaža igra ulogu kod cestarine.

johny5
13.09.2010., 13:52
Ovdje je okvirni izračun

http://www.crosig.hr/osiguranja/motorna-vozila/vrste/autoodgovornost/izracun-premije

@johny5

za osiguranje i nema veze koja je kubikaža!?

Da, znam da to nema veze s osiguranjem no mislio sam da ga zanima ukupna cijena registracije ako npr dosad nije registrirao neki auto.. Ako zna jedno, trebao bi valjda i drugo no ok link je tu...:top:

newwbie
13.09.2010., 14:40
U autu je 2.0 motor ali to nema veze kod osiguranja, samo snaga, kubikaža igra ulogu kod cestarine.

a ja mislio da i kubikaža ima veze kod osiguranja :)
znači gleda se samo konjaža?

get
13.09.2010., 14:52
a ja mislio da i kubikaža ima veze kod osiguranja :)
znači gleda se samo konjaža?

Što se tiče auta, da, ali gleda se bonus/malus, grad u kojem registriraš (tj. gdje je prijavljen vlasnik)

Uglavnom, baci oko na na link koji sam dao tamo gore.

get
13.09.2010., 14:59
Ovdje se može vidjeti koliko će ostatak koštati.

http://www.amksiget.hr/grupe.asp?IDGrupa=4&IDPodgrupa=33

jedino se za osiguranje prikazuje za Grad Zagreb.

štemajzl
13.09.2010., 15:36
Zato svakome onom ko uzima osiguranje od agram osiguranja mogu reci dabog da te netko pogodio sa osiguranjem iz Agram grupe, pa onda stedi tih par sto kn.
S ovim rezoniranjem se samo mogu složiti.

Razlika između najskupljeg i najjeftinijeg je koliko, 200 kn? Za te dvije pive mjesečno koje ćeš ušparati, čovjeku kojeg pogodiš (a kriv si) napraviš miljon i jedno sranje jer lovu ne vidi nikad ako uopće.

Umjesto da uzme CO ili neko slično normalno pa kad/ako već nekom razbije auto, bar ispadne gospodin jer se čovjek normalno i relativno brzo može popraviti.

mimoza40
13.10.2010., 18:40
Kakva su iskustva sa Grawe i Generalli osiguranjem?:ne zna:

zd.hr
14.10.2010., 08:27
S ovim rezoniranjem se samo mogu složiti.

Razlika između najskupljeg i najjeftinijeg je koliko, 200 kn? Za te dvije pive mjesečno koje ćeš ušparati, čovjeku kojeg pogodiš (a kriv si) napraviš miljon i jedno sranje jer lovu ne vidi nikad ako uopće.

Umjesto da uzme CO ili neko slično normalno pa kad/ako već nekom razbije auto, bar ispadne gospodin jer se čovjek normalno i relativno brzo može popraviti.

Amen. Dotična stoka me zajebava već 15 dana i naravno da ih ne zanima što ja moram na tehnički na kojem ne mogu proći jer mi je auto razbijen.I još me tip smiruje na telefon kao nema žurbe.

Flato
14.10.2010., 08:38
Ne mogu ništa drugo nego pridružiti se u pokudama za sve vezano za Agram.
Nebrojeni problemi s njima, odbijanje isplate odštete, zavlačenja,...
Iskreno, ne bi osigurao auto kod njih ni da su 50% jeftiniji, ni AO ni AK.
Sada sam u Kvarner VIG jer su bili osjetno povoljniji dok sam godinama prije toga bio u C.O. koje je ipak najzbiljnije osiguranje.
Što god da sam ikada osigurao u C.O. u slučaju štete sve je rješeno EKSPRESNO i na moje veliko zadovoljstvo. Olujna bura mi iščupa par crijepova, otkine grilje i slično, sve rješeno kroz 10ak dana.
I za kraj, Ne, ne radim u C.O. , jednostavno cijenim fer pristup.

Reći ću nešto što će možda imati negativan odjek, ali zabranio bi sve osiguravajuće kuće osim C.O., Allianza, Kvarner vig, i eventualno još pokojeg sitnijeg..

niks.st
15.10.2010., 15:02
Da sad ne otvaram novu temu zanima me gdje bi blo najpametnije uzet ful kasko osiguranje.di su najprofesionalniji.

niks.st
15.10.2010., 15:04
Da sad ne otvaram novu temu zanima me gdje bi blo najpametnije uzet ful kasko osiguranje.di su najprofesionalniji.

silhofn
16.10.2010., 03:07

praksa u hrvata je da se prvi put auto registrira u eurohercu jer oni nude bonuse od 50% ispod stola a iduce godine picis u neko bolje osiguranje. gledam ih neki dan kod stanice za tehnicki pregled. ti ljudi unutra nista ne rade.
koliku placu imaju?'

suchimir
16.10.2010., 05:35
Imam auto za koje imam onaj bonus od 50% pri registraciji i osiguranju, pa me sve skupa dođe oko 2900 kn.
Planiram prodati sadašnje auto i kupiti novo, zanima me hoću li opet imati bonus od 50% pri osiguranju, nešto se bilo govorilo da toga više nema?
Ima li načina da zadržim ili prenesem taj bonus na novo auto?

yedwy
16.10.2010., 07:58
JA sam u euroherzu kad sam pitao za popust nije bilo šanse dobit ni lipe...

ssnjoff
16.10.2010., 09:21
moj glas triglavu.

spyker22
16.10.2010., 09:41
Imam auto za koje imam onaj bonus od 50% pri registraciji i osiguranju, pa me sve skupa dođe oko 2900 kn.
Planiram prodati sadašnje auto i kupiti novo, zanima me hoću li opet imati bonus od 50% pri osiguranju, nešto se bilo govorilo da toga više nema?
Ima li načina da zadržim ili prenesem taj bonus na novo auto?
Bonus je na osobi, ne na autu. Prenosiš ga na novi auto.

get
16.10.2010., 10:02

A ni to nije sasvim točno, jer ako imaš dva vozila "ne možeš" na oba ostvarivati 50% !?

suchimir
16.10.2010., 10:45

Aj nadam se, ne želim iskeširati 2500 kn uzalud.

Alkemicharka
16.10.2010., 10:47
Aj nadam se, ne želim iskeširati 2500 kn uzalud.

Pa nemaš se šta nadati, nego je tako:rolleyes:. Kad prodaš taj auto koji imaš, prenosiš postojeći bonus na drugi i to je to:mig:

marjeta
16.10.2010., 13:16
Iz mog iskustva najbolje osiguranje je GRAWE osiguranje. Ljubazni, profesionalni. Brzo rješavaju slučajeve, samo su malo skuplji.

Horsefly
18.10.2010., 08:00
praksa u hrvata je da se prvi put auto registrira u eurohercu jer oni nude bonuse od 50% ispod stola a iduce godine picis u neko bolje osiguranje. gledam ih neki dan kod stanice za tehnicki pregled. ti ljudi unutra nista ne rade.
koliku placu imaju?'

Rade nešto kad im netko dođe. Pa neće ljude sačekivat na cesti pa uguravat u ured. Plaća? Ako im ovisi samo o tome što naprave na tehničkom, odnosno, ako ne rade i samoinicijativno, vjerojatno minimalna ili blizu toga...

White Strike
18.10.2010., 11:20
A ni to nije sasvim točno, jer ako imaš dva vozila "ne možeš" na oba ostvarivati 50% !?

istina je jer ako si dosad ostavrio jedan bonus toliko ces ih i koristit, ako kupis jos jedno vozilo poklanja ti se 25% bonusa na drugo vozilo temeljem police od prvog vozila koje je na bonus od 40 - 50%
ako i sa njime nemas stete 5 godina imat ces na svoje ime dva bonusa itd.
ovi što švercaju aute su davno poskupljali po 10 ak bonusa i stalno ih koriste, sasvim normalno i legalno!

Krijes Sedam
20.01.2011., 16:36
ja sam baš u situaciji da registiram prvi put na svoje ime, polovni auto.
* Peugeot 206
* Godina proizvodnje 2002.
* Otto motor (četiri takta), benzinski motor
* 1360 ccm radnog obujma
* Snaga 55 kW

Poslao mejl na šest osig. kuća.
Tri su mi odgovorile da je cijena 3.400 kn, a Croatia osiguranje da je cijena 2.000kn.
A sve su naravno rekle da nemam pravo na popust.

Kako cijena može biti toliko različita? :o

yedwy
20.01.2011., 17:13
A pogledaj si pažljivije ponude koje imaš vjerojatno ima neka caka zašto ti je jeftinije ili bonus ili nečeg nema što ovi ostali daju...

rocket86
20.01.2011., 17:16
jesi napisao za koje područje tražiš osiguranje, ili registraciju? mislim da se najjeftiniji od najskupljih ne mogu razlikovati više od 30%, ovo je 70% više za najskuplje:ne zna:

Krijes Sedam
20.01.2011., 17:39
jesi napisao za koje područje tražiš osiguranje, ili registraciju? mislim da se najjeftiniji od najskupljih ne mogu razlikovati više od 30%, ovo je 70% više za najskuplje:ne zna:

fora je da sam svima poslao identičan mail, sa svim podacima za auto i ZG područje.
osoba koja mi je u cro.osig. odgovarala na mejl se nije potpisala uopće niti stavila kontakt telefon, samo rekla na kojim mjestima mogu obaviti tehnički.
budem odgovorio na mejl i tražio više detalja..

Josip4
20.01.2011., 18:12
ja sam baš u situaciji da registiram prvi put na svoje ime, polovni auto.
* Peugeot 206
* Godina proizvodnje 2002.
* Otto motor (četiri takta), benzinski motor
* 1360 ccm radnog obujma
* Snaga 55 kW

Poslao mejl na šest osig. kuća.
Tri su mi odgovorile da je cijena 3.400 kn, a Croatia osiguranje da je cijena 2.000kn.
A sve su naravno rekle da nemam pravo na popust.

Kako cijena može biti toliko različita? :o

Imaš sve na temi "akcije auto osiguranja."

http://www.forum.hr/showthread.php?t=613685

bombon
21.06.2013., 14:44
molio bi informaciju, gdje je najpovoljnije(najjeftinije) obvezno i kasko osiguranje za auto koji ima 68 kw. vrijednost novoga je 1233tkn. Hvala na odgovorima!

MaliZeleni10
21.06.2013., 14:48
U Daruvaru.

goran1987
21.06.2013., 15:00
Meni je bilo najjeftinije prije par mjeseci u Croatia osiguranju. 50% kasko plus full polica posto nisam imao auto na sebi. Obiđi par osiguranja i uvijek sto su ti ponudili prethodni reci njima pa ce jos spustit, tako sam barem ja.

bombon
22.06.2013., 10:35
U Daruvaru.

a, da procitas sto sam zamolio?

Alkemicharka
23.06.2013., 11:51
a, da procitas sto sam zamolio?

Pa odgovorio ti je sasvim ispravno na tvoje pitanje gdje je najeftinije i najpovoljnije osiguranje...samo moraš registrirati auto u Daruvaru:)

rocket86
23.06.2013., 12:12
Cijene su propisane zakonom. Tvoja sposobnost koliko ćeš uspjeti spustiti kod nekoga, što je ilegalno, ali teško dokazivo.

Što se tiče malverzacija s bonusima, ne preporučujem, jer sam sam tokom provjere osiguranja na nekim usputno pokupljenim reg.oznakama došao do velikog broja auta osiguranih kod dvije kuće kojih nema u bazi HUO(prepozna broj police, ali nema detalja o toj polici)

bombon
23.06.2013., 14:58
Pa odgovorio ti je sasvim ispravno na tvoje pitanje gdje je najeftinije i najpovoljnije osiguranje...samo moraš registrirati auto u Daruvaru:)

ma, mislio sam kod kojeg osiguravatelja.

Monday Morning
23.06.2013., 16:46

Pa kod bilo kojeg u Daruvaru.

BundyBoy
23.06.2013., 17:03
hoće li nakon 01.07. biti neke promjene oko cijena auto osiguranja ?

hvala

Monday Morning
23.06.2013., 17:13
fora je da sam svima poslao identičan mail, sa svim podacima za auto i ZG područje.
osoba koja mi je u cro.osig. odgovarala na mejl se nije potpisala uopće niti stavila kontakt telefon, samo rekla na kojim mjestima mogu obaviti tehnički.
budem odgovorio na mejl i tražio više detalja..

zaboravi mailove. Kreni pehaka fino u pet, šest kuća. Oni ti službeno ne smiju dati manju cijenu. Ja sam zvao pet osiguranja, svi su mi preko tel. rekli identičnu cijenu kako i mora biti. Ali to je jer se većina poziva snima. Iako sam imao prvo osiguranje, dobio sam 10 posto. Zato, kreni pješice, zaboravi telefone i mailove.

rocket86
23.06.2013., 17:19
hoće li nakon 01.07. biti neke promjene oko cijena auto osiguranja ?

hvala
Neslužbena informacija je da bi cijene mogle ići i do 20-30% dolje. Više pretpostavka. I ne očekuje se odmah, nego kroz nekoliko mjeseci.
zaboravi mailove. Kreni pehaka fino u pet, šest kuća. Oni ti službeno ne smiju dati manju cijenu. Ja sam zvao pet osiguranja, svi su mi preko tel. rekli identičnu cijenu kako i mora biti. Ali to je jer se većina poziva snima. Iako sam imao prvo osiguranje, dobio sam 10 posto. Zato, kreni pješice, zaboravi telefone i mailove.

Upravo to. Nek odabere neki prometniji tehnički, ima na okupu 5-6 osiguravajućih kuća i nek vidi. Ja sam pokušao provjeriti jednu informaciju dobivenu od klijenta, pa je reakcija bila da o tome možemo samo uživo, inače je cijena propisana zakonom :D (Al jbg, nisam imao auto koji sam rekao da imam:tuzni:)

bikerbj
23.06.2013., 17:23
Pa kod bilo kojeg u Daruvaru.

ali to vrijedi samo ako ima DA tablice inače ništa od toga....

Alkemicharka
23.06.2013., 18:25

Da, jasno mi je...ali ne biraj osiguravatelja samo prema jeftinoći pošto uzimaš i kasko

Alkemicharka
24.06.2013., 00:45
@ bombon, možda ti ovo pomogne u odabiru

http://autoklub.jutarnji.hr/kako-odabrati-najbolju-kasko-policu-/1090254/