PDA

View Full Version : Krvarenje tijekom/nakon seksa

Leylah
19.07.2007., 11:20
...dogodilo mi se jucer... kratko nakon seksualnog odnosa sam imala jedno malo krvarenje, 2 kapi na toalet papiru i prestalo je, nista vise... sto bi to moglo biti?

nisam imala neke bolove niti ikakve smetnje. Jesam bila malo suha tokom odnosa, ali ne bas pretjerano, kazem eto nije bilo bolno. Zadnja menga je bila prije nekih tjedan dana i sve ok. Jeli imao itko takvu situaciju??

zahvalna za odgovore!

pozdrrav

Torma
19.07.2007., 11:30
To krvarenje moze biti svasta i nista, stvarno najbolje da odes kod gina.. Mozda je pukla neka kapilarica, mozda imas ektopiju na vratu maternice (ako si na piluli to je dosta cesto ali nista opasno),mozda polip, a mozda je samo malo jaci spotting potaknut odnosom..
Uputi se lijepo kod gina..:D

Leylah
19.07.2007., 11:50
To krvarenje moze biti svasta i nista, stvarno najbolje da odes kod gina.. Mozda je pukla neka kapilarica, mozda imas ektopiju na vratu maternice (ako si na piluli to je dosta cesto ali nista opasno),mozda polip, a mozda je samo malo jaci spotting potaknut odnosom..
Uputi se lijepo kod gina..:D

Nekako se sve tjesim, al me strah! Jesmo malo jace ... ali opet da sam krvarila poslje toga?? to mi se nikad do sad nije dogodilo.

ne, nisam na piluli....

super, jos mi je i ginic na odmoru, sad moram kod zamjene ic... :confused:

thx Torma!

rose1985
21.07.2007., 10:19
Meni se isto dogodilo, ali bilo je jaako puno krvi, nista me nije bolilo, kasnije nije bilo nikakvih posljedica.

anelej25
13.08.2008., 21:36
hello ! Molim pomoc pod hitno....
vec zadnjih nekoliko mjeseci mi se dogodi s vremena na vrijeme da usred sexa pocnem krvariti. Cim stanem to prestane! Najgore od svega je to sto sam napravila sve moguce ginekoloske pretrage i sve mi je u redu.....

Ima li netko kakvo sl iskustvo :confused:

Ivanicapeca
14.08.2008., 07:20
vec zadnjih nekoliko mjeseci mi se dogodi s vremena na vrijeme da usred sexa pocnem krvariti. Cim stanem to prestane! Najgore od svega je to sto sam napravila sve moguce ginekoloske pretrage i sve mi je u redu.....

Jesi dovoljno vlažna tijekom odnosa? Jeli to krvarenje obilno ili je to krv u tragovima?

anelej25
14.08.2008., 17:43
jesam! Zapravo dosta kao kod npr menstruacije koja je taman tokom odnosa pocela! i onda to stane kroz pola sata kao da se iscijedi...

Ivanicapeca
14.08.2008., 18:26
jesam! Zapravo dosta kao kod npr menstruacije koja je taman tokom odnosa pocela! i onda to stane kroz pola sata kao da se iscijedi...

Hm, stvarno čudno:eek:.
Ja bih na tvome mjestu slijedeći put čim prokrvarim ravno na hitnu ginekološku, pa će se odmah vidjeti što se zapravo događa.

anelej25
14.08.2008., 18:35
Stvarno cudno... Cak su mi radili i hormone ali sve u redu... Ludim...
dok bi dosla do hitne to bi se pretvorilo u iscjedak... Ne traje to dugo i nije ono da je sve oko mene krvavo ali nije bas ni tri kapi...
Vec mi se bed sexat,nikad neznam kad ce..

Ivanicapeca
14.08.2008., 21:55
Stvarno cudno... Cak su mi radili i hormone ali sve u redu... Ludim...
dok bi dosla do hitne to bi se pretvorilo u iscjedak... Ne traje to dugo i nije ono da je sve oko mene krvavo ali nije bas ni tri kapi...
Vec mi se bed sexat,nikad neznam kad ce..

Krvarenje će se možda zaustaviti, ali će se vidjeti rana na mjestu od kojeg je krenulo.
Jesi radila UZV? Moja pretpostavka jest da imaš neki miom koji uslijed kontrakcija za vrijeme seksa počne krvariti.
Mijenjaj ginića i traži drugo mišljenje, jer krv mora od nekud krenuti, a u toj količini je nemoguće da se ne vidi od kud ide.
Kao što rekoh, za početak odi odmah na hitnu kad se opet dogodi.

Hard Candy
15.08.2008., 15:10
Napravi si CA 125 marker, oko 130 kuna u priv poliklinikama i ako je povisen mozda je kakva cista pa dodji s nalazom ginicu i inzistiraj na malo detaljnijem pregledu, slazem se da nesto je ziher, mozda endometrioza :(

Ivanicapeca
15.08.2008., 20:40
Napravi si CA 125 marker, oko 130 kuna u priv poliklinikama i ako je povisen mozda je kakva cista pa dodji s nalazom ginicu i inzistiraj na malo detaljnijem pregledu, slazem se da nesto je ziher, mozda endometrioza :(

Ne vjerujem da je endometrioza, jer da je previjala bi se od bolova kod odnosa i još pri kojem krvari.

Hard Candy
15.08.2008., 21:04
Endometrioza ne mora uopce boliti..

Ivanicapeca
16.08.2008., 21:20
Endometrioza ne mora uopce boliti..

Prvi glas:confused: Imam endicu i u svih endicom koje sam do sad kontaktirala, bolan odnos je definitivno jedan od uvijek prisutnih simptoma, posebno kad te za vrijeme odnosa "pogodi" u mjesto zahvaćeno endometriozom.

Hard Candy
16.08.2008., 21:36
Pa onda eto prvi glas.. mene nije nista bolilo, a bila je cista 5 cm..

Ivanicapeca
17.08.2008., 18:30
Pa onda eto prvi glas.. mene nije nista bolilo, a bila je cista 5 cm..

I krvarila si obilno pri odnosu?

Hard Candy
18.08.2008., 19:33
Zapravo ne, nikakvi simptomi.. tek nakon OP krvarenje u tragovima u nekim danima ciklusa..

ya rayeh
20.08.2008., 07:32
postoji mogućnost za :
- ono što je navela još jedna curka prije mene a to je miom pa zbog kontrakcija prokrvariš
- ili druga opcija je polip na cerviksu koji prokrvari iz istog razloga

definitivno treba napraviti UZ da se pogledaju i stijenke maternice.

u svakom slučaju i jedno i drugo je rješivo :)

a nekakva oskudna krvarenja u nekim danima ciklusa su moguća u vrijeme ovulacije.

eto, toliko. :)

mislim, sve te divote imam i ja pa zato pretpostavljam što je u pitanju.

fantazy
20.08.2008., 23:53
meni se to desilo prije par dana
danas sam bila kod ginekologa
kež jaka upala
kao sam zec ne vjerujem joj
dobila sam antibiotike i neke vaginalete
radila mi je i ultrazvuk nema ništa
poslije ultrazvuka isto sam prokrvarila
al nije puno
onako za dnevni uložak
al stvarno sam uplašena

fantazy
21.08.2008., 09:09
joj
zar se niko neće javiti s sličnim problemom
ja jednostavno ne vjerujem doktorici
ne mogu vjerovat da do krvarenja dolazi zbog nadražene sluznice

ya rayeh
22.08.2008., 08:08
joj
ne mogu vjerovat da do krvarenja dolazi zbog nadražene sluznice

može...možda postoji i kakva ranica koja je iziritirana pregledom pa je prokrvarila, ali to onda nije sitna ranica.

ne želim te plašiti, ali ipak traži drugo mišljenje.

btw. koji ti je dan ciklusa?

fantazy
22.08.2008., 09:46
nije vezano za ovulaciju sigurno
jer su me i tamponi iritirali za vrijeme ciklusa za koji sam zbog toga mislila da duže traje
sad si me skroz uplašila
dobila sam antibiotike i
vaginalete
da sačekam da to popijem jer mi je rekla da dođem na kontrolu ili da idem odmah kod rdrugog liječnika
imam mirenu to nisam rekla
a kod ove liječnice sam već dugo godina

fantazy
22.08.2008., 09:48
da i imam tzv. ranicu još od poroda znači 8 god.
koja je mala i nije trebalo je dirati nego samo kontrolirati

ya rayeh
22.08.2008., 10:14
ako će te umiriti da odeš kod drugog lijčnika - idi.

završi s terapijom pa vidi, možda je to najbolje.

i daj molim te, pokušaj tu paniku dovesti na neku razumnu razinu - tipa: suzbiti je do balčaka...panika sigurno ne pomaže.

drži se :top:

fantazy
22.08.2008., 10:19
da trebala bi je kontrolirati
dolazim u godine kad više neću biti tako pod konac zdrava

fantazy
01.09.2008., 08:47
izgleda da je klamidija u pitanju
sad kad sam pročitala sve simptome i lijekove koje mi je dala činimi se da je to to
sad sam završila terapiju i ne mogu do ponedjeljka na kontrolu jer je na godišnjem
poludiću

bekica
02.10.2008., 18:12
meni se takvo krvarenje desilo dva puta u dva mjeseca,ne zaredom i bila sam prije oko2tjedna na ginekoloskom pregledu i na ultrazvuku jer sam mislila da sam trudna...ali uopce se nisam sjetila to pitati nego sad sam pogledala ovaj topic pa sam malo u panici..i sad mene zanima cure moje drage dali bi se vidjelo na uz i na pregledu da nesto nije u redu bez da sam ja njemu to spomenula?

JustForFun
05.10.2008., 10:49
meni s eto dešavalo zbog jake upale

a i zbog šećera koji je bio visok

ali kad sam izregulirala šećer zbog jake upale prvestveno

anna_04
06.10.2008., 10:46
meni se isto to dogadja, isla doktoru i rekao da imam upalu,dao mi vaginalete i neke tablete.. to sam popila i nadala se da će proći, al mi se to opet desilo tijekom odnosa,pojavili su se tragovi krvi.. tijekom pregleda mi je rekao da imam malu ranicu na grliću maternice, pa me zanima dal bi možda to bio uzrok tih tragova krvi?!

otherside
06.10.2008., 10:58
tak smo cura i ja pred par mjeseci usred noći trčali na hitnu jer je prokrvarila usred sexanja - neki mladi dr je napisao dijagnozu spotting i rekao da je ozljeda mehaničke naravi i da nije niš ozbiljno (??nikad prije se ni meni ni njoj nije desilo???). poslije se nije ponavljalo, al sumnjalo se na miom i na koješta, da bi kasnije u ljeto otkrili da ima cin3, hpv visoki rizik s promjenama na grliću i da je ušlo u kanalić - a na zadnjem papi pred novu godinu NIŠTA!
sad čekamo rezultate biopsije i ne spavamo mirno...
u svakom slučaju, treba provjeriti šta je jer šta god da jest, normalno nije

ryana
09.10.2008., 02:11

meni se desilo da sam tokom odnosa prokrvarila jako , cinilo mi se da je iscurilo pol litre. prvi puta je bilo u autu sjedala,ledja,dupe,njegova majca,..sve bilo u krvi. usr... sam se skoro od straha.svasta sam pomislila cak i na izvanmatericnu trudnocu il veliko njesra s bubrezima tipa prsnuca ili otkazivanja(odjurila doma na wc i izgledalo kao da pisam krv).stvarno svasta prode kroz glavu u napadaju panike.odma sam hitnu zvala da cujem sta je.doktor reko popiti samo puno vode, i neka legnem i prestat ce.boli nije bilo nikakve.nisam ni skuzila da krvarim dok nisam posumljala da sam prevlazna . ujutro odma kod ginekologice. pazi sad komentar...rekla je da sam imala prejak orgazam(???????). ja njoj kazem da nema sanse jer ga nemam cesto. ona kaze da ga mozak i osjetila nisu "registrirali" ali tijelo je itekako.to sam dozivjela 2 puta takvo krvarenje i oba puta je upalila ta fora s vodom i mirovanjem.kasnije mi se cesto s novim partnerom znalo desiti manje krvarenje ali to je zato sto sam uska a on ima doista preveliki pa je vjerovatno to razlog.bar mislim.ginic kaze da je sve ok.

ryana
09.10.2008., 02:19
p.s. nemam nikakve miome,ciste,cin, ni sve ostalo sto se spominje-s tim je sve u redu.od 1-og dogadaja proslo je 5 god.zdravlje mi je jos uvijek u redu samo ponekad znam imati koju upalu.kontroliram se redovito.

anelej25
09.10.2008., 20:25
meni se desilo da sam tokom odnosa prokrvarila jako , cinilo mi se da je iscurilo pol litre. prvi puta je bilo u autu sjedala,ledja,dupe,njegova majca,..sve bilo u krvi. usr... sam se skoro od straha.svasta sam pomislila cak i na izvanmatericnu trudnocu il veliko njesra s bubrezima tipa prsnuca ili otkazivanja(odjurila doma na wc i izgledalo kao da pisam krv).stvarno svasta prode kroz glavu u napadaju panike.odma sam hitnu zvala da cujem sta je.doktor reko popiti samo puno vode, i neka legnem i prestat ce.boli nije bilo nikakve.nisam ni skuzila da krvarim dok nisam posumljala da sam prevlazna . ujutro odma kod ginekologice. pazi sad komentar...rekla je da sam imala prejak orgazam(???????). ja njoj kazem da nema sanse jer ga nemam cesto. ona kaze da ga mozak i osjetila nisu "registrirali" ali tijelo je itekako.to sam dozivjela 2 puta takvo krvarenje i oba puta je upalila ta fora s vodom i mirovanjem.kasnije mi se cesto s novim partnerom znalo desiti manje krvarenje ali to je zato sto sam uska a on ima doista preveliki pa je vjerovatno to razlog.bar mislim.ginic kaze da je sve ok.

Prejak orgazam??:eek: Ne vjerujem! Kaj ti nije radila nikakve pretrage? Evo ja sam sad mirna vec dva mj...makar mi krvarenje nije bilo tak bas obilno ko tvoje nikad,, Nije krvi bilo samo u tragovima ali nije bas ni pola L ! Svejedno- i jedno i drugo nije normalno!! Meni su dosli do zakljucka da je to bio stres jer da je nesto..pojavljivalo bi se svaki mj... :ne zna:

anelej25
09.10.2008., 20:32
p.s. nemam nikakve miome,ciste,cin, ni sve ostalo sto se spominje-s tim je sve u redu.od 1-og dogadaja proslo je 5 god.zdravlje mi je jos uvijek u redu samo ponekad znam imati koju upalu.kontroliram se redovito.

.... Da i ja se kontroliram redovito i isto nemem nista od navedenog!! Valjda....
Kazem valjda jer me plase sa kojekakvim pricama da neki ginici ne vide... Zasad se ne ponavlja pa sam malo mirnija

ryana
09.10.2008., 22:26
ma nikakve pretrage samo pregled da nemam kakvu ranu il ozljedu.rekla je da nije to nista strasno i onda tu pricu s orgazmom.samo se meni cini prenevjerovatno tako nesto.niti sam ikad cula za takav slucaj...

anelej25
10.10.2008., 21:10
ma nikakve pretrage samo pregled da nemam kakvu ranu il ozljedu.rekla je da nije to nista strasno i onda tu pricu s orgazmom.samo se meni cini prenevjerovatno tako nesto.niti sam ikad cula za takav slucaj...

to i je naj gore. Nalazi su svi ok a to se i dalje desava... Neznam!!:confused:

lilamer
12.10.2008., 16:42
Jedna moja susjeda je imala takvo povremeno krvarenje a to joj je bilo od kontracepcijskih tableta!

anelej25
13.10.2008., 17:45
Jedna moja susjeda je imala takvo povremeno krvarenje a to joj je bilo od kontracepcijskih tableta!

Nikad u zivotu nisam popila ni jednu kontracepcijsku tabletu!

Yelena18
14.10.2008., 16:33

i meni se to jednom desilo...mislila da je menga, stavila tampon, a kad sam ga izvadila na njemu nije bilo nista....inace imam problema s ciklusom...dobijem svaku 3. mengu...:confused:

anelej25
18.10.2008., 15:52
Čini mi se da to sve ima veze sa hormonalnim poremecajem.......

kikakm
22.10.2008., 22:45
Ne mogu vjerovat, koja luda ginicka moze reci da je obilno krvarenje posljedica prejakog orgazma? :eek:

Beeby
02.11.2008., 13:43
Meni se također događalo da prokrvarim povremeno tjekom odnosa,to je trajalo dvije godine.
Nalaz papa testa je bio uredan a onda sam napravila bris na bakterije koji baš nije bio dobar ali ništa zabrinjavajuće.
Gin mi je dao vaginalete i zabranio sex tjekom sedmodnevne terapije.Krvarenje je prestalo i već tri godine nemam nikakvih problema

mrcmrc
03.11.2008., 09:43
Čini mi se da to sve ima veze sa hormonalnim poremecajem.......

amo ovako: Krvarenje za vrijeme sexa pa da ima veze sa hormonima!!!! hellooooo!!!!!! LOgika, curo, logika.......da je hormonalni problem mislis da ne bi krvarenja bilo i kad se ne seksa!!!! zasto uvijek vecina prvo pomisli na najgore! Amo racionalizirat..... dakle trebalo bi razmislit o par stvari....ako nema seksa 10 dana i vise rodnica se suzava i misici se stiscu pa kad dragi navali i jos pri tom ludo je napaljen normalno je da dode do mehanicke ozljede medice (to ti je onaj dio izmedu rupice i guze) jer je tu koza najmeksa!! Ok?

Het
03.11.2008., 18:32
amo ovako: Krvarenje za vrijeme sexa pa da ima veze sa hormonima!!!! hellooooo!!!!!! LOgika, curo, logika.......da je hormonalni problem mislis da ne bi krvarenja bilo i kad se ne seksa!!!! zasto uvijek vecina prvo pomisli na najgore! Amo racionalizirat..... dakle trebalo bi razmislit o par stvari....ako nema seksa 10 dana i vise rodnica se suzava i misici se stiscu pa kad dragi navali i jos pri tom ludo je napaljen normalno je da dode do mehanicke ozljede medice (to ti je onaj dio izmedu rupice i guze) jer je tu koza najmeksa!! Ok?

Obuzdaj strasti i ljudima se obracaj sa malo vise postovanja. Iako je svacije misljenje cijenjeno to nikome ne daje pravo da se ostalim forumasima obracaju kao da su glupi. Takvo ponasanje nece bit tolerirano od nikoga.

Hvala na razumjevanju

anelej25
14.01.2009., 22:28

Draga djevojko... Zaista bi trebala smiriti strasti...
Ocito nisi citala dovoljno dobro temu pa ne dolazis do suvislih zakljucaka...
i Ako kod tebe postoji problem "ako nema sexa 10 dana i vise" Ne znaci da taj problem pogada i sve ostale.. Sto se tice " Medice"-radije nebih komentirala jer moglo bi ti biti vrlo neugodno!!!! :mig:

carre
24.02.2009., 19:41
cure, meni se danas prvi put u zivotu desilo da sam prokrvarila za vrijeme seksa. i naravno da me uhvatila panika.

-krv je bila kao menstrualna (medjica nije ozlijedjena :D)
-boli nije bilo
-menstruacija (obilna i bolna) je zavrsila pred 2 dana
-pocela sam piti yasmin pred tjedan dana
-pred mjesec dana sam napravila papa test i ultrazvuk i sve je ok, osim sto su mi jajnici malo policisticni (ciste nisu velike)

mislite da trebam napraviti neke briseve, za svaki slucaj? klamidija i to? preksutra idem ginicu.

amis
24.02.2009., 20:14
Zapravo ne, nikakvi simptomi.. tek nakon OP krvarenje u tragovima u nekim danima ciklusa..

Pa da,ako nemaš nikakve simptome, ali obično ako imaš simtome i jaka krvarenja onda i boli,užasno boli,povraćaš,oduzimaju se noge..........ja sam imala užasne bolove,ali sam imala i sve simptome.......Drago mi je da si prošla bez te patnje :grli:

simply_black
06.07.2009., 18:29
Dakle, nakon sinoćnjeg seksualnog odnosa sam primijetila vaginalno krvarenje. Dosad imala normalne seksualne odnose, ponekad u određenim položajima osjetim bol (pretpostavljam da je zbog dodirivanja cerviksa glavićem).

Menstruacija mi je inače redovna, prestala je u srijedu, s tim da je i ona bila drugačija, po prvi put ekstremno bolna. To mi se nije učinilo neobičnim, jer svaki put imam drugačije simptome, sem toga, imala sam stresan period, pa to opravdavala time.

Zakazala pregled kod svog ginekologa, nažalost, može me primiti tek u petak. Zadnji put bila na pregledu prije 11 mjeseci, papa nalaz bio uredan.

Ono što me najviše plaši je HPV (krvarenje se navodi kao jedan od simptoma).
Svakako idem na pregled kod ljekara, no voljela bih čuti vaše mišljenje o svemu.:(

blackeyed
02.10.2009., 23:22
Desava mi se isto zadnjih mjesec dana...Prije 1-2 godine sam imala normalan seksualni odnos i sve je bilo ok...
Sa novim partnerom uvijek kad smo intimni ostane mi trag krvi na gacicama kao pocetak menstruacije...Ne osjecam nikakvu bol. Cudno mi je sto se to ponavlja svaki put isto, nisam bila kod ginekologa jer sam mislila da je razlog jer dugo nisam imala odnos pa se vagina suzila, sad me malo strah jer ne prestaje :S

sagena
04.10.2009., 10:09
Desava mi se isto zadnjih mjesec dana...Prije 1-2 godine sam imala normalan seksualni odnos i sve je bilo ok...
Sa novim partnerom uvijek kad smo intimni ostane mi trag krvi na gacicama kao pocetak menstruacije...Ne osjecam nikakvu bol. Cudno mi je sto se to ponavlja svaki put isto, nisam bila kod ginekologa jer sam mislila da je razlog jer dugo nisam imala odnos pa se vagina suzila, sad me malo strah jer ne prestaje :S

Kod mene je razlog istome bio polip na grliću maternice. Sve dok ga nisam odstranila, poslije spolnog odnosa pojavili bi se tragovi krvi. Ponekad gotovo neprimjetan trag, čak i sat -dva nakon samog odnosa, ponekad nešto jače.
Ugl, rekao mi je gin. da to jest najčešći razlog takvog, tj. kontaktnog krvarenja.
Ostala krvarenja koja se javljaju izvan menstruacije, a neovisno o spolnom odnosu mogu biti zbog hormona ili neke upale.
Svakako otiđi ginekologu, jer samo on može reći što je u pitanju.
Ne želim te uplašiti, ali krvarenje zna biti i znak ozbiljnije bolesti, npr. raka vrata maternice...

Brinettaa
11.10.2009., 11:17
Menstruacija mi je inace uvijek uredna.I za vrijeme sexa nikada nisam imala neke bolove..niti losa iskustva..
Menstraucija mi je zavrsila prije 10 dana,i prije dva dana za vrijeme sexa sam malo prokrvarila..ali kao da je u pitanju bilo neko mehanicko ostecenje..Jer mi je partner na sekundu (nista namjerno) bio grub :( i mene zabolilo..desilo se slucajno ...I ta bol je trajala sekundu..i dalje smo nastavili normalno odnos..bez ikakve boli...
i poslije sexa..kad sam isla na wc..vidjela sam malo krvi..
i to krvarenje nije bilo jako..ali traje vec dva dana..kao lagana menstruacija..ali da napomenem nista me ne boli..
neznam sta da mislim :( dali smo nesto stvarno ostetili u neoprezu ili mi je menstraucija uranila (nekih 15 dana šta nije malo)??
Posto je danas nedjelja..ako mi ne prestane..morat cu se naruciti sutra kod ginekologa ....

sagena
11.10.2009., 11:30
Brinettaa, pročitaj moj post...:mig:

Brinettaa
15.10.2009., 09:53
..samo da napisem da mi ta "uranjena menstruacija" jos traje :( 6.dan je danas :o
Ali nadam se da je danas zadnji dan..

Melpina
15.10.2009., 10:09
sad ste malo i mene prapali. :D

ja još nisam spavala s dečkom, ali me strah prvog puta.
najviše me strah to od međice. to biće baš boli. :(

LMS
15.10.2009., 23:13
ehm, imala bi pitanje.. Ugl, spavala sam s deckom prvi put...davno. I nigdje ni trunke krvi.. Pa je onda bila malo poveca pauza kako nisam imala nikoga.. Nasla novog decka, pokusala spavat s njim.. i paf, em nismo uspjeli (poveci je) em ja prokrvarila.. po njemu i po plahtama :/ To me iznenadilo, no smirih se jer sam pomislila da mi je 'doslo na naplatu' sto nisam prvi put krvarila.. I danas probali opet, sve islo glatko, do pred kraj, kad sam ja opet (:() prokrvarila.. (opet plahte nastradale heh :cry:) Nema nekog prevelikog razloga, bolilo me nista nije.. Ginekologu nisam isla, ici cu sto prije, no interesira me dal bi se trebala brinut? :/

blackeyed
17.10.2009., 15:21
Kod mene je razlog istome bio polip na grliću maternice. Sve dok ga nisam odstranila, poslije spolnog odnosa pojavili bi se tragovi krvi. Ponekad gotovo neprimjetan trag, čak i sat -dva nakon samog odnosa, ponekad nešto jače.
Ugl, rekao mi je gin. da to jest najčešći razlog takvog, tj. kontaktnog krvarenja.
Ostala krvarenja koja se javljaju izvan menstruacije, a neovisno o spolnom odnosu mogu biti zbog hormona ili neke upale.
Svakako otiđi ginekologu, jer samo on može reći što je u pitanju.
Ne želim te uplašiti, ali krvarenje zna biti i znak ozbiljnije bolesti, npr. raka vrata maternice...

Hvala na savjetu, sad mi je sve uredu, ne pojavljuje mi se krv vise nakon sexa. Napokon sam odahnula :) Ne znam jos koji je bio pravi razlog tome, moze biti taj sto dugo nisam imala odnos pa se mozda tu nesto promjeni i suzi :S

Engelchen00012
17.10.2009., 15:52
ehm, imala bi pitanje.. Ugl, spavala sam s deckom prvi put...davno. I nigdje ni trunke krvi.. Pa je onda bila malo poveca pauza kako nisam imala nikoga.. Nasla novog decka, pokusala spavat s njim.. i paf, em nismo uspjeli (poveci je) em ja prokrvarila.. po njemu i po plahtama :/ To me iznenadilo, no smirih se jer sam pomislila da mi je 'doslo na naplatu' sto nisam prvi put krvarila.. I danas probali opet, sve islo glatko, do pred kraj, kad sam ja opet (:() prokrvarila.. (opet plahte nastradale heh :cry:) Nema nekog prevelikog razloga, bolilo me nista nije.. Ginekologu nisam isla, ici cu sto prije, no interesira me dal bi se trebala brinut? :/

Moja je frendica krvarila 3 prva puta!:rofl:

Valjda nema razloga za brigu.

rai 1201
19.10.2009., 12:26
Ja sam krvarila valjda 10 prvih puta, a bol je bila nesnosna. Preživila sam , i od 11-tog puta uživam. Sve smo različite i različito reagiramo. Ne boj se!

Brinettaa
24.10.2009., 09:55
ja sam bila kod ginekologa..sve je u redu..
ipak je bila samo uranjena mentruacija :mig:

berna
26.11.2009., 23:36

ej ja sam sa svojim deckom 3 put vodila ljubav 20-og je to bio prvi put i naravno ja krvarim vec 3 put pa dal je To normalno uzme li se u obzir da sam bila djevica prije 5 -6 dana

kawaii23
27.11.2009., 00:03
u utorak nakon odnosa decko je primjetio krv na kondomu..stavila sam ulozak i islo je par sati malo krvi kao pocetak menstruacije..ujutro vise nije bilo nista ali me boljelo skoro cijeli dan..jeli moguce da me prstima ogrebao ili nesto slicno jer par puta je slucajno malo jace...sljedeci dan me nije nimalo boljelo...dali da idem ginekologu zbog toga ili da cekam pa ako se opet dogodi onfa odem?

kawaii23
27.11.2009., 00:06
i da dodam bila sam na ultrazvuku 18.11.i sve je bilo u redu i vadila sam krv.isto sve dobro(za pilule)..a prije otprilike mjesec i pol sam imala upalu jajnika

lidija84
02.12.2009., 08:26
i da dodam bila sam na ultrazvuku 18.11.i sve je bilo u redu i vadila sam krv.isto sve dobro(za pilule)..a prije otprilike mjesec i pol sam imala upalu jajnika

A kakav je rezultat papa testa??

Katrina
02.12.2009., 10:29
ej ja sam sa svojim deckom 3 put vodila ljubav 20-og je to bio prvi put i naravno ja krvarim vec 3 put pa dal je To normalno uzme li se u obzir da sam bila djevica prije 5 -6 dana

Draga...to je potpuno normalno...ne brini....
Iz osobnog iskustva jas čak krvarila do jedno mjesec dana svaki put nakon odnosa pomalo...tako da nema brige:)
Uživa i pamet u glavu:cerek:

berna
03.12.2009., 15:30
Draga...to je potpuno normalno...ne brini....
Iz osobnog iskustva jas čak krvarila do jedno mjesec dana svaki put nakon odnosa pomalo...tako da nema brige:)
Uživa i pamet u glavu:cerek:ok Hvala Katarina sada mi je lakse al cu svejedno morat na Ginekoloski sto je sigurno je sigurno :) :cerek:

BlueMarine
04.12.2009., 23:44
joj
ne mogu vjerovat da do krvarenja dolazi zbog nadražene sluzniceovo je stara tema, ali najbolje je čini mi se otići kod privatnih ginekologa, budući vjerujem da se ipak malo više potrude, nego državni. Kao kod zubara ( iako su se zubari, apsolutno svi pokvarili, pa ni to više nije pravilo..)

napolitankaaaa
06.12.2009., 14:36
molim za pomoc!
redovito imam odnose s deckom i nakon sinocnjeg odnosa (razmak izmedu odnosa je bio 5 dana) primjetila sam malo krvi, mislila sam da je ranica u pitanju i da ce to brzo zarasti ali ujutro se pojavilo krvarenje(nije bilo kao menstrualno krvarenje) i popodne mi se javila bol u trbuhu (kao kod menstruacije)!
menstruaciju trebam dobit tek za tjedan i pol, a zadnje 2 godine dobivala sam je redovito i uvijek tocno..

nutella1
15.12.2009., 23:37
Meni se isto dogodilo, ali bilo je jaako puno krvi, nista me nije bolilo, kasnije nije bilo nikakvih posljedica.
i meni...:S....bas me strah nez sta da mislim...:S

berna
21.12.2009., 16:45
ovo je stara tema, ali najbolje je čini mi se otići kod privatnih ginekologa, budući vjerujem da se ipak malo više potrude, nego državni. Kao kod zubara ( iako su se zubari, apsolutno svi pokvarili, pa ni to više nije pravilo..)

pa nije bas istina za zubare...meni je moja izuzetno njezna jer se ja bojim zubara nisu svi isti privatnici su bolji 100% samo je banana sto za privatnike nema se para

buzzmala
21.12.2009., 22:25
uf, draga, ne moraš se brinuti. Barem nemaš neku osnovanu brigu, osim ako još dugo potraje.
ja sam prvih desetak puta krvarila, i bilo je bolno prva tri puta; znam djevojke kojima je isto tako bilo.:ne zna:

berna
22.12.2009., 15:01
uf, draga, ne moraš se brinuti. Barem nemaš neku osnovanu brigu, osim ako još dugo potraje.
ja sam prvih desetak puta krvarila, i bilo je bolno prva tri puta; znam djevojke kojima je isto tako bilo.:ne zna:istina meni je prva 3 puta bilo dosta bolno (Misici ako se ne varam) sada sve sjeda na svoje:)

crnaaaovcaaa
01.02.2010., 07:59
Vec sam se se sexala, i pukao mi je himen. Nedavno me decko prstenjacio i nakon toga sam vidjel krv na svojim gacicama??

lulinaa
07.09.2010., 23:12
neka mi netko kaze je li opasno ili nije kad se krvari nakon odnosa?..meni se to cesto događa a nisam jos isla kod ginekologa..

chocolatecookie
07.09.2010., 23:25
Odi, i neka ti napravi bris na klamidiju.

Walll-E
08.09.2010., 00:34
Molim vas da i meni pomognete savetom. Pre 8 meseci sam prestala da pijem Logest nakon 5 godina i od tad mi menstruacije traju jedva tri dana, dok su pre Logesta trajale celih 7 a za vreme 4 i bile su mnogo obilnije nego ove sada. Poslednja menstruacija mi je bila 17.8, a 1,9 sam bila kod ginekologa na redovnoj kontroli, uradjeni su mi brisevi, kolposkopija i papa test, dr je rekla da vidi malo crvenilo i da je to ranica (za koju znam od ranije), takodje mi je rekla da nije neobcino da mi menstruacija sad traje krace :confused:. Ultrazvuk mi je zakazan za 13.9. i tada cu znati rezultate svih tih testova. 4.9. sam imala peting sa deckom prvi put kad je on prstima ulazio u vaginu, nista grubo niti neuobicajeno. Od sutradan pa do danas (znaci tri dana) na gacicama imam krvavi trag, ne nesto mnogo, ne probije do odece ali ga ima... Prilicno sam zabrinuta zbog toga, pokusavam da povezem sa necim i jedino mi pada na pamet da ima veze sa ginekoloskim pregledom ili sa tim sto je decko radio (mada ne znam kakve bi veze moglo da ima...). Kod ginekologa ne mogu pre 13og jer se zakazuje pa ako imate neki savet bila bih zahvalna.

lulinaa
08.09.2010., 11:17
Odi, i neka ti napravi bris na klamidiju.

ali to mi se dogodi samo nakon malo zesceg odnosa..neda mi se kod ginekologa..izbjegnem ga kad god mogu..

Silvery
08.09.2010., 17:01
Mogu ti se stvoriti male ranice ili ozlijedice kod žešćeg seksa. Nećeš ni znati da su dolje niti će ti stvarati probleme. Ali onda moraš biti svjesna da si dolje podložnija raznim beštijama.
Ne bi smjela tako razmišljati ako imaš odnose, ginekolog se tada (posebno kod krvarenja) ne izbjegava, već traži.

manubis
17.01.2011., 08:35
nadam se da neko zna odgovor ....

sinoc odmah nakon spolnog odnosa pojavilo manje krvarenej, par kapi ciste crvene krvi...
Zadnje menstrualno krvarenje zavrsilo se sada u utorak. Pijem diane35 vec 4 godine zbog sindroma PCOS i kao kontracepciju. Ne mijenjam partnere (udata sam) ali posljednji odnos imali smo prije mjesecnice znaci prije 10tak dana.
Odnos nije bio bas grub ali eto recimo da nije bio ni pretjerano njezan.
Pri odredjenom polozaju osjetila sam manju bol, ali to moze biti i normalno zar ne???
Nisam bas bila ni previse vlazna u toku odnosa...

krv se pojavila kada sam isla obaviti nuzdu, malo me peckalo ... i kada sam se brisala vidjela sam krv na t.papiru i u wc.u

brine me sada otkud ta krv???
nikada mi se prije nije desilo (osim recimo dan prije mjesecnice ili dan poslije regularnog prestanka krvarenja ...)
jel moze biti spotting??
moguce je da sam malo nahladjena jer imam osjecaj da imam nekda potrebu cesce ici u wc

jos par puta sam sinoc isla u wc ... kao po zlu islo mi se 5x u wc dok nisam zaspala
prvi iduci put bilo je malo krvi na papiru
a jutros samo malo narandzzastkasto na dnevnom ulosku ( s tim da je to sigurno malo posljedica tj ostataka odnosa od sinoc)

kako da znam da li je hitno da se obratim svom ginekologu??

hvala
manubis

SonnyBlack
20.05.2011., 22:30
Djevojka i ja smo nedavno poceli upraznjavati seks. I uslijedila je menstruacija. Nakon sto je prosla, spavali smo, bilo je zestoko pa je nju cijeli dan kasnije sve bolilo, no tada dolazi do problema. Sutradan, pocela joj se krv javljat kao da ima menstruaciju! Zna li iko o cemu bi moglo biti rijeci? Svaka pomoc je dobrodosla...

SonnyBlack
23.05.2011., 22:32
javljam se ponovno, jer njeno krvarenje traje vec peti dan danas i jos nije prestalo... ima li iko ideju o cemu je rijec?

Sashica
24.05.2011., 22:11
Sonny, neka se javi svom ginekologu, moguće je da ima hormonalni disbalans.

biblioteka2011
03.06.2011., 19:57
Ukoliko dolazi do krvarenja tijekom i nakon seksa, vrlo je vjerojatno da postoje neke izrasline u maternici (poput polipa, jednog ili više, mioma, etkropija i sl). Iako sam redovito išla na ginekološke preglede i ultrazvuk nekoliko je godina prošlo do točne dijagnoze i to je ono što je ustvari meni jako grozno, jer da nisam brinula i išla, još bih rekla. Uglavnom me nisu shvaćali ozbiljno, a na sve se odmahivalo rukom. Srećom da nisam ostala u drugom stanju, jer bi ti polipi sigurno izazvali spontan gubitak trudnoće, ako bi se jajašce uopće uspjelo ugnijezditi. A na sve se odmahvailo, da to nije ništa.

Uglavnom, simtpomi polipa u maternici su bili, ako nekom treba:
- spotting/krvarenje u sred ciklusa i u razna vremena
- jako obilno menstrulano krvaranje, s velikim ugrušcima
- s vremenom se menstrualno krvaranje tj. "spotting" prije i poslije jako odužio tako da je osim 3-5 dana menstrucije, krvaranje trajalo još 5 dana prije i 5 poslije - TLAKA TOTALNA
- s vremenom su menstruacije postale nesnošljivo bolne, do razine povraćnja
- stvar je kulminirala jakim krvarenjem tijekom spolnog odnosa

Imala sam policistične jajnike i hormonalni disbalans, ali to nije bio uzrok nikakvog krvarenja. I to ne može biti uzrok kontinuiranog krvarenja. To može biti uzrok tu i tamo, ali tipa 2 puta godišnje, malo, dva dana. Imajte to u vidu.

Imala sam upalne procese i manje opasne spolne bolesti, ali sve je izliječeno, a krvarenje se nastavilo. Znači, nije ni to bio uzrok.

Nikakvi čajevi, pripravci, magične kugle vam ne mogu pomoći kod takvih stvari, to može samo medicina i što prije to sanirate, manja je vjerojatnost da ćete ostati neplodne ili imati posljedice koje će uzrokovati neplodnost.

Uglavnom, polipi iz maternice se mogu riješiti samo klasičnom kiretažom ili nekom super metodom u privatnoj klinici, koja košta oko 2-3.000 kuna. Polipi mogu biti i kancerogeni, što znači da u tom slučaju osoba mora ići na kemoterapiju i u smrtnoj je opasnosti. To nije često, ali je moguće.

Sve priče o hormonalnim disbalansima, spolnim bolestima i sl., po mom osobnom sudu, nemaju veze s KONTINUIRANIM krvarenjima, bez obzira jesu li ona izmedju ciklusa, tijekom spolnog odnosa ili sl. Ne dajte se otjerati i zbuniti kao ja, pa da problem rješavate 5 godina kasnije, u tko zna kojoj fazi, nego tjerajte mak na konac dok ga ne utjerate.

Meni je žalosno da je polipe na ultrazvuku na kraju otkrila ista liječnica koja me godinama gledala i svaki put govorila da je sve super i u redu. Moram priznati da joj je čak bilo malo i neugodno, jer i ona zna da nisu tamo nastali preko noći i da to što ja toliko dugo kukam oko tih krvarenja nije bilo bezveze. I da, riječ je o privatnoj praksi.

biblioteka2011
03.06.2011., 20:02
Mogu ti se stvoriti male ranice ili ozlijedice kod žešćeg seksa. Nećeš ni znati da su dolje niti će ti stvarati probleme. Ali onda moraš biti svjesna da si dolje podložnija raznim beštijama.
Ne bi smjela tako razmišljati ako imaš odnose, ginekolog se tada (posebno kod krvarenja) ne izbjegava, već traži.

I ne samo to. Ako ima polipe, miome i sl. moguće je da tijekom NORMALNOG, a ne ŽEŠĆEG seksa oštećuje tj. iritira te izrasline. Svakako bi trebalo otkloniti takve stvari. Nekad je izrasline u MATERNICI teško vidjeti na ultrazuvuku, i jako je važno da se odmah nakon menge ide na pregled, svakako prije ovulacije!

Nuria Monfort
22.06.2011., 12:06
Pozdrav svima.

Dakle, ove sam nedjelje imala vaginalni seks i pritom smo koristili kondome kao zaštitu. Meni je to bio prvi put pa sam počela krvariti, nije to bilo nikakvo obilno krvarenje, samo je ostala mrlja na dnevnom ulošku.
U ponedjeljak i utorak to više nije bila krv nego nekakav smeđi iscjedak, a danas ujutro sam primjetila da je žućkast. Ništa me ne boli, čak niti prilikom mokrenja. :s Zadnju menstruaciju imala sam 6.6. i trajala je do 10.6. tako da zasad ne bih trebala dobiti mengu.

Samo me zanima, je li normalno imati takav iscjedak? Nadam se da nemam nikakav razlog za brigu...

Nuria Monfort
22.06.2011., 22:24
Pozdrav svima.

Dakle, ove sam nedjelje imala vaginalni seks i pritom smo koristili kondome kao zaštitu. Meni je to bio prvi put pa sam počela krvariti, nije to bilo nikakvo obilno krvarenje, samo je ostala mrlja na dnevnom ulošku.
U ponedjeljak i utorak to više nije bila krv nego nekakav smeđi iscjedak, a danas ujutro sam primjetila da je žućkast. Ništa me ne boli, čak niti prilikom mokrenja. :s Zadnju menstruaciju imala sam 6.6. i trajala je do 10.6. tako da zasad ne bih trebala dobiti mengu.

Samo me zanima, je li normalno imati takav iscjedak? Nadam se da nemam nikakav razlog za brigu...

Itko? C'mon cure.. :(

nomela
31.10.2011., 21:14
Zdravo svima..
Ja stvarno ne znam da li se javljam na pravoj stranici..ali mi treba neki savjet nesto i pomoc !!
.. Stvar je u tome sto sam prije godinu dana imala 4 g vezu i prvi odnos s deckom( oboje nevini i naravno prokrvarila sam..ali veoma malo)..btw vise nismo zajedno .. Imam novog decka imali smo odnos i poslije odnosa mene pri dnu stomaka puno boli..i jos kad idem na Wc malu nuzdu..meni krv izlazi..
Sta je too..sta znaci to ..Koliko znam Himen moze biti elastican ..ali ali ali ..ja ne znam sta sad ova krv predstavlja ????:ne zna:
I NEED HELP !!

Odvijač
31.10.2011., 22:05
Mislim da je najpametnije za ovakve stvari otić ginekologu. Rekla-kazala metoda pogotovo preko foruma može bit sve samo ne pouzdana metoda. Pozdrav !

tinna951
27.11.2011., 20:43
Ovako, imala sam prvi spolni odnos nedavno, no kako bi, posto je bilo prvi puta trebala krvariti,krvi nije bilo !!Jel bi se trebala zabrinuti? Citala sam nes na netu i pise kao da ponekad se himen i ne rastrga, neznam kolko je to istinito? !!:confused:

Angie88
01.12.2011., 13:50
Ovako, imala sam prvi spolni odnos nedavno, no kako bi, posto je bilo prvi puta trebala krvariti,krvi nije bilo !!Jel bi se trebala zabrinuti? Citala sam nes na netu i pise kao da ponekad se himen i ne rastrga, neznam kolko je to istinito? !!:confused:

Nemaš razlog hza brigu :) možda ti vjerojatno himen još nije ni do kraja puknuo, meni je puknu tek negdi nakon 5-6 puta, 2-3 kapljice krvi, pa skoro da je i nije bilo... :)

Elich San
02.12.2011., 10:00
evo nažalost i mene sa problemom.
dakle da počnemo
prošli mjesec sam 15.11. zaboravila pilulu(bila je to druga pilula u drugom tjednu uzimanja) ali sam ju popila unutar 12 sati. 19.11. smo imali spolni odnos nakon kojega sam ja dobila lagano krvarenje koje je trajalo 2 dana.
sljedeću menstruaciju sam dobila tek 4 dana nakon zadnje pilule (a inače dobijem najkasnije 2. dan poslijepodne )i trajala je normalno 4 dana.
jučer smo imali odnos i ja sam ponovno dobila lagano krvarenje.:(
trebam li se zabrinuti???
nažalost ginekologu ne mogu dok ne riješim zdravsveno jer sam jučer saznala da su mi nešto sprčkali sa dopunskim tako da mi ne vrijedi, no to je druga tema.
zna li netko što bi moglo biti.
inače na trinovumu sam već petu godinu .

Elich San
02.12.2011., 19:24
nema odgovora :(
evo krvarenje je sada prestalo, nadam se da će biti bolje.

RIan@
02.12.2011., 21:24
Pozdrav, pročitala sam temu, ali vidim da ima pametnih odgovora pa bi vas htjela pitati za mišljenje.

Od ljeta pijem kontracepcijske pilule. Redovito, niti jednu nisam preskočila, niti ikad zakasnila više od 2-3h od predviđenog vremena uzimanja.
Prvi mjesec kad sam počela s uzimanjem znala sam često prokrvariti, nikad obilno, ali rekli su mi da je to normalno dok se tijelo ne navikne na hormone. I zaista, s drugom kutijom pilula sve se potpuno normaliziralo i nikakavih problema više nisam imala do sad.

Neki dan sam nakon odnosa s dečkom imala lagani iscjedak sa nekakvom malom sukrvicom. Neposredno nakon odnosa i odmah je stalo. Danas smo ponovno imali odnos i prilikom odlaska na wc imala sam opet laganu sukrvicu, a u toku dana primjetila sam da imam smeđi isjedak, kad god mokrim. Opet ništa obilno, ali prisutan je. Danas me odnos i bolio, i cijeli dan me prati taj neki osjećaj neugode.
Inače kao jedini simptom koji su mi kontracepcijske pilule donijele mogu izdvojiti vaginalnu suhoću ,definitivno osjetim razliku.
Posljednju menstruaciju imala sam 15.11., iduća će doći 12.12., taman su mi plodni dani trebali biti negdje između 25. i 30.11. Ovih dana.

Imate li ideju što bi ovo moglo biti i moram li se brinuti?
Naručit ću se drugi tjedan ginekologu svakako, ali moja i nije baš ažurna, ako ne umireš pred njom nema šanse da ću termin dobit unutar idućih mjesec dana, pa eto, svaki savjet bi dobro došao.

messica
04.12.2011., 09:21
Bok svima... Odmah da kažem, nova sam i ako nešto krivo radim neka me moderatori preusmjere...

Imam veeeliki problem i ak je netko imao nešto slično molim da mi pomogne...Dakle, Sve je krenulo s čašom vina..pa druga čaša..pa treća...pa druga boca... Krenem se mazit s dečkom, ljubit itd. i neznam kako se to desilo ugl jako sam se nabila na njega tijekom sexa i osjetila sam takvu bol da sam se otrijeznila isti tren. Odjednom vidim krv po ruci, nogama, plahti... Peklo me jaaako jako, jedva sam se nekako smirila i zaspala... Pukla mi je neka kožica iznad pice, iznutra me ništa ne boli, mogu grčit i stiskat mišiće al izvana peče ko vrag... i evo sad sam se probudila, malo me manje boli..peče me kad idem na wc i malo bolje hodam... Može mi netko reći da li je imao slični slučaj i da li moram ići ginekologu?! Hvala puuno svima :503:

Sashica
04.12.2011., 20:56
messica, očito si ozlijedila kožu, uzmi si običnu Pavlovićevu kremu u ljekarni i maži s time, ali ako ti se ne popravi za dan-dva, javi se ipak ginekologu.

messica
05.12.2011., 17:02
messica, očito si ozlijedila kožu, uzmi si običnu Pavlovićevu kremu u ljekarni i maži s time, ali ako ti se ne popravi za dan-dva, javi se ipak ginekologu.

Joj, hvala Ti puuuno na odgovoru.. Danas mi je malo bolje, mogu normalno ići na wc jedino što hodam kao da imam metlu u guzici... Misliš da bi mi ta krema pomogla? pričekat ću do sutra pa ak nebudem i dalje mogla normalno hodat bit će red ići ginekologu iako mi je bed dooo neba i nazad :/ .. Hvala puno

Sashica
05.12.2011., 20:28
Joj, hvala Ti puuuno na odgovoru.. Danas mi je malo bolje, mogu normalno ići na wc jedino što hodam kao da imam metlu u guzici... Misliš da bi mi ta krema pomogla? pričekat ću do sutra pa ak nebudem i dalje mogla normalno hodat bit će red ići ginekologu iako mi je bed dooo neba i nazad :/ .. Hvala puno

Meni je krema odlična, preporučila mi je moja ginekologica kad sam se tako bila ozlijedila pri brijanju i malo mi se upalila sluznica.

messica
05.12.2011., 21:10
Meni je krema odlična, preporučila mi je moja ginekologica kad sam se tako bila ozlijedila pri brijanju i malo mi se upalila sluznica.

ja ti malo prije otišla u ljekarnu i tražila tu kremu i kažem joj šta je bilo i zašto tražim tu kremu i ona meni kaže da nije ta krema baš za to, da će mi dat drugu i da mi plimycol i da bi mi trebala pomoći...a ja sad čitam upute i vidim da je ta krema za gljivične infekcije... i neznam hoće li mi sad to pomoći.. ugl kad sam se otuširala i pogledala si tu ranicu bila su 2 mala krvava kružića... jako mala.. nije nateknuto ni ništa... i stavila sam tu kremu vrlo malo...i sad me pecka :/ ...joj mislim da ću morat otić ginekologu :504:

Sashica
06.12.2011., 07:34
ja ti malo prije otišla u ljekarnu i tražila tu kremu i kažem joj šta je bilo i zašto tražim tu kremu i ona meni kaže da nije ta krema baš za to, da će mi dat drugu i da mi plimycol i da bi mi trebala pomoći...a ja sad čitam upute i vidim da je ta krema za gljivične infekcije... i neznam hoće li mi sad to pomoći.. ugl kad sam se otuširala i pogledala si tu ranicu bila su 2 mala krvava kružića... jako mala.. nije nateknuto ni ništa... i stavila sam tu kremu vrlo malo...i sad me pecka :/ ...joj mislim da ću morat otić ginekologu :504:

Ma šta priča ta u ljekarni? :rolleyes: Meni je moja gin rekla da neka se nedam smesti u ljekarni ako mi kažu da je to krema za bebe, da će mi to pomoći za ozlijeđenu sluznicu (naravno, samo za vanjsku upotrebu). Jer nije preporučljivo stavljati nekakve kreme koje sadrže u sebi mirise i raznu kemiju, nego baš takvu kremu kao što je Pavlovićeva. I eto, meni je odmah pomogla krema.

Ali, ako ti ovo ne prolazi, možda da ipak odeš kod ginekologa, neka ti to pogleda tamo pod onim svojim velikim svjetlom pa će ti bolje znati pomoći :)

messica
06.12.2011., 11:13
Ma šta priča ta u ljekarni? :rolleyes: Meni je moja gin rekla da neka se nedam smesti u ljekarni ako mi kažu da je to krema za bebe, da će mi to pomoći za ozlijeđenu sluznicu (naravno, samo za vanjsku upotrebu). Jer nije preporučljivo stavljati nekakve kreme koje sadrže u sebi mirise i raznu kemiju, nego baš takvu kremu kao što je Pavlovićeva. I eto, meni je odmah pomogla krema.

Ali, ako ti ovo ne prolazi, možda da ipak odeš kod ginekologa, neka ti to pogleda tamo pod onim svojim velikim svjetlom pa će ti bolje znati pomoći :)

Ne, znam...sad mi žao što nisam inzistirala na toj kremi :mad: ... A nije unutra al nije sad ni baš skroz vani...onak moram malo razmaknut i staviti ogledalo, nemogu vidjet sama tu ranicu... nezz kak bi ti opisala ... ma pričekat ću još dns, pa ak mi sutr nebude bolje - idem... Znaš šta još, kad si stisnem mjehur boli me, to mi je valjda zato što sam se jako lupila pa pretpostavljam daa zato nemogu bas dobro hodat... :confused: Hvala Ti punnooo na savjetima, uopće nezz kak se sama nisam sjetila da si odem kupit neku kremu ... e da, i stalno imam neki mali smeđi iscjedak a cura u ljekarni me pitala jel još krvarim i ja rekla da ne i onda kad sam došla kući sam skužila... :confused: :ne zna:

hrvoje dr.
06.12.2011., 11:14
Sasvim nelogično dati antimikotik,još bi razumio da vam je dala AB kremu npr.Betrion.:ne zna::kava:
Uz to da biste trebali javiti ginekologu ako potraje,možete korititi Pavlovićevu mast,ili Nevenovu.

messica
06.12.2011., 11:19
a hvala Vam puno na odgovoru.. neznam zašto mi je dala tu kremu, rekla mi je da će mi ta pomoći...a mislila sam da cura u ljekarni valjda bolje zna.. ispričavam se što sam podcjenila Sashicu :504: .. Danas ću si otići kupiti tu kremu al neznam jel sad smijem tak miješat, jučer sam koristila onu a danas ću ovu? I neznam šta se podrazumijeva unutra? nije mi ta ozljeda skroz vani, a opet nije mi ni u pi** .. nekak mi je unutar stidne usne..mali krvavi kružić...

Sashica
06.12.2011., 12:34
a hvala Vam puno na odgovoru.. neznam zašto mi je dala tu kremu, rekla mi je da će mi ta pomoći...a mislila sam da cura u ljekarni valjda bolje zna.. ispričavam se što sam podcjenila Sashicu :504: .. Danas ću si otići kupiti tu kremu al neznam jel sad smijem tak miješat, jučer sam koristila onu a danas ću ovu? I neznam šta se podrazumijeva unutra? nije mi ta ozljeda skroz vani, a opet nije mi ni u pi** .. nekak mi je unutar stidne usne..mali krvavi kružić...

Ma daj, ne brini, nisam ja ginekolog tako da slobodno preispituj moje savjete :D Ja samo iznosim svoja iskustva, ali evo i dr.Hrvoje je potvrdio.

Dakle, Pavlovićeva krema ti sigurno neće štetiti, to je vrlo blaga krema. Meni je moja ozljeda bila baš na onom dijelu odmah ispred ulaza u rodnicu. Nema veze što si jučer mazala s Plymicolom, slobodno danas namaži s Pavlovićevom (naravno, prije se operi). Pod ''unutra'' ja podrazumijevam baš rodnicu, dakle, za to bi koristila kreme koje se unose aplikatorom (za vaginalnu primjenu), a ''izvana'' je to što opisuješ, dakle na spolovilu ili stidnim usnama.

Inače, sluznica ti malo sporije zarasta jer su uvjeti vlažni, zato se nastoj uvijek oprati i dobro posušiti prije nanošenja kreme (najbolje papirom, ja se ne brišem tu ručnikom).

messica
06.12.2011., 16:05
Ma daj, ne brini, nisam ja ginekolog tako da slobodno preispituj moje savjete :D Ja samo iznosim svoja iskustva, ali evo i dr.Hrvoje je potvrdio.

Dakle, Pavlovićeva krema ti sigurno neće štetiti, to je vrlo blaga krema. Meni je moja ozljeda bila baš na onom dijelu odmah ispred ulaza u rodnicu. Nema veze što si jučer mazala s Plymicolom, slobodno danas namaži s Pavlovićevom (naravno, prije se operi). Pod ''unutra'' ja podrazumijevam baš rodnicu, dakle, za to bi koristila kreme koje se unose aplikatorom (za vaginalnu primjenu), a ''izvana'' je to što opisuješ, dakle na spolovilu ili stidnim usnama.

Inače, sluznica ti malo sporije zarasta jer su uvjeti vlažni, zato se nastoj uvijek oprati i dobro posušiti prije nanošenja kreme (najbolje papirom, ja se ne brišem tu ručnikom).

Ej, evo sad sam došla iz ljekarne i kupila sam si tu mast pavlovićevu..pa me zanima koliko često mogu nanosit?

Sashica
06.12.2011., 20:28
Možeš nekoliko puta na dan, ne možeš se predozirati :D Ja sam je mazala nakon svakog odlaska na wc, jer bi me čak i wc papir iziritirao dok mi je bila ta ranica.

I javi jel ti pomoglo :)

messica
06.12.2011., 20:56
Možeš nekoliko puta na dan, ne možeš se predozirati :D Ja sam je mazala nakon svakog odlaska na wc, jer bi me čak i wc papir iziritirao dok mi je bila ta ranica.

I javi jel ti pomoglo :)

Hoću.. hvala Ti punoo, stvarno si mi pomogla :cerek:

Malo mace
07.12.2011., 10:35
Ea. Ja nekako pucam na redovitoj bazi. Prije kojeg mjeseca je bio prvi spolni odnos i išlo je teško i trajalo je dugo dok nismo nešto postigli (ja nevina, on velik) i sada mi se često dogodi da puknem... Boli, ali brzo zarasta. Čini mi se da je riječ o površinskom pucanju kože. Kakva su iskustva? To bi trebalo prestati, jel?

messica
07.12.2011., 12:21
Ea. Ja nekako pucam na redovitoj bazi. Prije kojeg mjeseca je bio prvi spolni odnos i išlo je teško i trajalo je dugo dok nismo nešto postigli (ja nevina, on velik) i sada mi se često dogodi da puknem... Boli, ali brzo zarasta. Čini mi se da je riječ o površinskom pucanju kože. Kakva su iskustva? To bi trebalo prestati, jel?

Meni se to prvi put desilo sad, i takvu bol nikad u životu nisam osjetila... Ova krema stvarno pomaže, ne peče me ni ništa jedino što me još malo boli donji dio, valjda od udarca... Ako ti se to često događa, zašto si ne uzmeš nekakve lubrikante, bit će ti lakše i onda nebi trebalo doći do pucanja kože?

messica
07.12.2011., 22:53
više nemam male crvene mrljice krvi, već mi je na tom mjestu natečeno... neznam jel mi to prolazi ili se pogoršava :/

Sashica
08.12.2011., 07:26
Hmm, meni je moja upalica bila natečena od početka pa mi je od kreme sve prošlo.

Ali, ako tebi na početku nije bilo naotečeno, a sad je naoteklo, možda bi bilo najbolje da se ipak javiš ginekologu da to pogleda, za svaki slučaj.

messica
09.12.2011., 22:19
Hmm, meni je moja upalica bila natečena od početka pa mi je od kreme sve prošlo.

Ali, ako tebi na početku nije bilo naotečeno, a sad je naoteklo, možda bi bilo najbolje da se ipak javiš ginekologu da to pogleda, za svaki slučaj.

ej...evo da Ti javim .. Dakle, kad sam vidjela onaj dan da mi je naoteklo, zvala sam privatnu polikliniku rekla šta se dogodilo i žena mi je rekla da moram doći na pregled da mi ovako ne može nište reći...i rekla je da je pregled najmanje 300kn.. Sutradan sam se probudila, ležala cijeli dan i navečer kad sam se otuširala, vidjela sam da mi je oteklina manja tak da nisam otišla na pregled.. danas sam mogla sve normalno radit, saginjat se, hodat ležat ma sve bez da sam išta osjetila... sad sam išla vidjet ranu i otekline više nema uopće samo malo veći rez na lijevoj strani usmine... al svejedno sam se namazala s onom kremom... Tak da mislim da mi prolazi..hvala Bogu... ugl, nisam mogla ići svom ginekologu jer je on 300 km dalje od mjesta gdje ja živim, a za 2 tjedna mi dolazi "papa" pa kad budem išla po papu reći ću mu za ovo pa da me za svaki slučaju pogleda... eto... Još uvijek mi nije jasno kak mi se to dogodilo i mislim da idućih godinu dana neću spavat sa dečkom, imat ću traume za cijeli život :D , Tebi hvala puno što si mi pomogla.. Lijep pozdrav :grli:

Sashica
10.12.2011., 11:13
Ma daj, ne moraš se prestati seksati :zubo: Samo budi oprezna da ne budete pregrubi i sve će biti ok :D Drago mi je da ti je bolje :top:

ančica_15
05.01.2012., 23:28
Ovako, prvi odnos sam sa dečkom imala prije 3 tjedna .. i nakon odnosa 4 dana sam dobila menstruaciju.. Inače krvarim 5 dana, sada sam 7 .. I nakon menstruacije su mi se pojavljivala slaba krvarenja, skoro ne primjetna.. Dali je to normalno nakon prvog puta ? :S

elektrodalmacij
28.01.2012., 15:43
evo imam i ja jedno pitanje... nakon godinu dana bez sexa, sad sam s momkom počela imati redovne odnose... nakon prvoga san bila počela krvariti i otišla sam ginekologu i on mi je rekao da to nije ništa ozbiljno, nismo smjeli imati odnose tjedan dana, nakon toga dva puta je sve bilo ok, a nakon trećeg sam opet počela krvariti... ne znam da li da opet pođem ginekologu budući da je prošli put bilo sve ok, nemam nikakve ni vidljive rane ni ništa, ima li itko iskustva s tim???

Elich San
28.01.2012., 18:49
ma ne moraš ići(barem je meni tako doktor rekao)
ja sam u posljednja 2 mjeseca krvarila 6 puta a 2 nisam.
bila na pregledu, rekao da je sve o.k., jedino mi promijenio tablete.

elektrodalmacij
28.01.2012., 19:39
tablete, misliš na kontracepciju? ja ih ne smijem pit jer mi je mater imala trombozu...

Elich San
28.01.2012., 21:05
da, kontracepcijske.

mucicusu
30.01.2012., 13:46
Spavala sam s dečkom prije nekoliko dana i nije bilo nikakvog krvarenja ni ničeg sve do danas dok su se pojavile nekoliko kapi krvi. imam 19 i koristili smo zaštitu a i sam odnos je bilo dosta bolan. čitala sam po netu da to može biti zbog himena a opet i zbog trudnoće :confused: čudno mi je zašto se ta krv pojavila tek nekoliko dana poslije. jeli to nrmalno? dali je već netko imao takvog iskustva pa da mi da neki savjet :ne zna:

0merta
30.01.2012., 14:13
Meni se to desilo sad nedavno (doduše, nije u pitanju prvi seks)...ali ja sam imala i zahvat laserom prije mjesec i pol, pa je možda zbog toga. :ne zna: A trebam i dobit ovih dana, pa sam isto na iglama. Boli me taj donji dio trbuha i pecka nekako i curka mi kao da trebam dobit, a opet, brine me da nisam nešto zeznula.

micaamaca
20.02.2012., 23:06
Drage moje,sve vas pozdravljam :) ..

Kao sto mozete primjetiti ovdje sam nova..
Nakon sto procitah sve vase postove odlucih vam pisati i pitati za savjete,misljenja i sl. u nadi da cete mi barem malo pomoci .. :)

Ugl.vec duze vrijeme nisam imala decka niti spolni odnos ( 1,5 godinu )..i nakon toliko vremena upoznala sam decka i odlucila se da spavam s njim .. no naravno nije dobro proslo :mad: ..problem je bio u meni ..sve je krenulo u najboljem redu ..i kada je doslo do toga da ga "stavi u mene" jednostavno nije islo..probali smo,i opet probali ali jednostavno ja sam bila toliko "stisnuta" da nije usao .. i na koncu svega imala sam malo krvarenje .. ( ne pretjerano onako mozda kao pocetak menstruacije-lagano crvenkaste boje.. i trajalo je samo jedan mali period ( tj.oko 15-20 min).. i samo je stalo..

Nisam zeljela kod ginekologa jer mi se to prvi puta dogodilo..pa me zanima vase misljenje..A naravno ako se nastavi dogadjat morat cu otic :eek:

U nadi da ce te mi pomoci :) :)

Zavrinuta78
24.02.2012., 23:09
Puno pozdrava od jedne veoma zabrinuta djevojke.

Ponoc je a ja od brige ne mogu da spavam. Ne osjecam se dobro i nemam mira.
Ne znam da li je neko od vas mozda bio u slicnoj situaciji i kako mu se to sve zavrsilo.

33 su mi godine. Bila sam udata i poslije razvoda ni sa kim nisam imala odnose pune 4 godine. 2010 sam imala kracu vezu i ja i taj momak smo 2 puta imali odnose bez zastite. Nakon prekida veze otisla sam i uradila sve testove izmedu ostalog PAPA test i sve se pokazalo dobro. Poslije toga ni sa kim nisam imala odnose.
U rujnu mjesecu 2011 ja i taj momak smo opet poceli da se vidamo i da imamo odnose. Sve je bilo ok do prosinca kada sam ja primjetila da imam krvarenje posljie odnosa, bila sam u soku. Imali smo odnos i nesto me jako zaboljelo da bi nakon toga imala bolove i dan poslije neku cudnu "mjesecnicu"koja je trajala jedan dan.

Sva u strahu i panici otisla sam kod ginekologa koji me pregledao putem ultrazvuka i rekao da nije vidjeo nikakve promjene, sve je bilo ok. Ja sam je zamoljela da uradi PAPA test, ali ona je rekla da nema potrebe da na ultrazvuku sve izgleda ok a i da sam PAPA uradila ne tako davno te da je to nepotrebno.

Pocetkom veljace smo opet imali odnose i ja sam opet krvarila. U strahu i panici opet sam otisla kod ljekara opce prakse koji me pregledao uzeo test klamidije i PAPA i rekao da se radi o nekoj infekciji. Dao mi je neke tablete Doxyfrem i rekao da cekam nalaze PAPA. Ja sam ga otvoreno pitala da li se radi o canceru, medutim on je rekao da ne vjeruje. Sve sto citam na netu je lose, sve izgleda kao cancer. Zivim u inozemstvu i ovdje se na PAPA ceka 3-4 tjedna, ja sam van sebe. Ne mogu da spavam, jedem, koncentracija na poslu nula, pomisljam cak i da se ubijem.

Da li je od vas iko bio u slicnoj situaciji?

*SveMirac*
25.02.2012., 00:24
Da li je od vas iko bio u slicnoj situaciji?

nekad davno, bila sam klinka i jako mlada:D
i po prvi puta imala sam odnose i svaki je završavao krvarenjem..
otišla sam ginekologu i dijagnosticirana mi je upala grlića maternice.. rečeno mi je da sam kratka a on je "došao do kraja":mig:
dobila vaginalete i sve ok..:)
ne brini..vjerojatno je do toga..zašto odmah rak???:confused:
tink pink i tink positiv:cerek: sve će bit ok..

*SveMirac*
25.02.2012., 00:35
Drage moje,sve vas pozdravljam :) ..
................
Nisam zeljela kod ginekologa jer mi se to prvi puta dogodilo..pa me zanima vase misljenje..A naravno ako se nastavi dogadjat morat cu otic :eek:

U nadi da ce te mi pomoci :) :)

dobro si rekla i sam- bila si "stisnuta"
i bilo je nemoguće uć u tebe i krvarila si..
ja imam muža i samim time stalnu vezu 4 godine pa svejedno ako nisam psihički spremna, a pogotovo stisnuta biti će sranja i boliti će me i krvariti ću..
dakle tejk it izi i opusti se..ne stiskat mišiće..
znaš kako ginekologice uporno ponavljaju "mekano mekano":D
e pa nije uzalud:cerek:

Mirabai
25.02.2012., 08:41
Ne mogu da spavam, jedem, koncentracija na poslu nula, pomisljam cak i da se ubijem. Da li je od vas iko bio u slicnoj situaciji?

Joj pobogu ženo ne možeš odmah sve gledati tako crno.Još ništa nije potvrđeno,otkriveno,dijagnosticirano,a ti odmah razmišljaš o samoubojstvu.
Pokušaj se smiriti i pričekati nalaze,a do tada molim te ostavi se google dijagnoza jer ćeš se u svakom simptomu prepoznati,a to ti sada stvarno ne treba

Ivanicapeca
25.02.2012., 10:53
Zavrinuta, 99,9% nemaš rak. Da se razvije ca grlića maternice potrebno je oko 6 godina (ukoliko imaš infekciju HPV npr. koja se ne liječi). S toga da ga imaš, već bi ga odavno dijagnosticirala PAPA testom, a i samim pregledom ginekologa kod tkiva koje krvari, odokativno bi ti već rekao kako stvari stoje.
Očito se radi o nekom infektu ili se malo prežestoko seksate. Koristite lubrikante i nježnije to malo ;).

micaamaca
02.03.2012., 16:17
ja imam muža i samim time stalnu vezu 4 godine pa svejedno ako nisam psihički spremna, a pogotovo stisnuta biti će sranja i boliti će me i krvariti ću..
e pa nije uzalud:cerek:

heheh :))
ahhh ,sad mi je vec lakse :) .. inace nemam takvih problema , i samo od jednom :/ ..alii dobro :D
bitii ce sve u redu ( kao sto Ste napisali ( i psihicki treba bit spreman ))..
- e upravoo to mekano mekano :D

Hvala :cerek:

Zavrinuta78
05.03.2012., 12:17
Puno hvala na utjesnim rijecima i podrsci svima vama. Danas sam dobila rezultate PAPA testa i kazu sve je uredu, cak i taj HPV. Lijecnica mi je rekla da je kontaktiram ako opet budem imala krvarenje tijekom, uh ne znam kako da se usudim imati sex:)

Durica18
04.04.2012., 16:44
Evo moje priče: imam skoro 19 godina i prije mjesec i pol sam imala prvi odnos s dečkom koji se zapravo odnosio na kratku penetraciju jer imam vrlo nizak prag boli pa je to bilo zapravo sve što se moglo postići. Prije tjedan dana smo prvi put imali pravi odnos koji je trajao i dosta sam krvarila. Krvarenje se nastavilo još 3-4 dana kasnije i to po par kapljica dnevno. Pročitala sam po različitim forumima da je bilo djevojaka s tim "problemom". Nakon toga smo još dvaput imali odnos, jučer zadnji put, a dana osjećam lagano peckanje pri mokrenju te se pojavilo vrlo malo sekreta neugodnog mirisa. Planiram sljedeći tjedan posjetiti ginekologa, dosad mi je novac bio problem, ali me do tada zanima što bi to moglo bit, to jest što dolazi u obzir? Googleala sam simptome, ali to nikad više neću radit jer mi samo izbacuje stvari koje me samo još više isprepadaju...:(

marionbloom
04.04.2012., 17:26
Evo moje priče: imam skoro 19 godina i prije mjesec i pol sam imala prvi odnos s dečkom koji se zapravo odnosio na kratku penetraciju jer imam vrlo nizak prag boli pa je to bilo zapravo sve što se moglo postići. Prije tjedan dana smo prvi put imali pravi odnos koji je trajao i dosta sam krvarila. Krvarenje se nastavilo još 3-4 dana kasnije i to po par kapljica dnevno. Pročitala sam po različitim forumima da je bilo djevojaka s tim "problemom". Nakon toga smo još dvaput imali odnos, jučer zadnji put, a dana osjećam lagano peckanje pri mokrenju te se pojavilo vrlo malo sekreta neugodnog mirisa. Planiram sljedeći tjedan posjetiti ginekologa, dosad mi je novac bio problem, ali me do tada zanima što bi to moglo bit, to jest što dolazi u obzir? Googleala sam simptome, ali to nikad više neću radit jer mi samo izbacuje stvari koje me samo još više isprepadaju...:(

nista ne guglaj, tamo ces naci da brzo umires.:D
mislim da to nije nista.peckanje pri mokrenju moze biti upala mokracnih kanala.
uglavnom, nista strasno.
moras ginekologu, dobijes antibiotik i sve ok.

Durica18
04.04.2012., 17:45
nista ne guglaj, tamo ces naci da brzo umires.:D
mislim da to nije nista.peckanje pri mokrenju moze biti upala mokracnih kanala.
uglavnom, nista strasno.
moras ginekologu, dobijes antibiotik i sve ok.

Ja se isto tako nadam... Zaboravila sam spomenuti kako smo koristili redovno zaštitu, pogotovo zato jer sam veliki paničar, al bolje tako nego da me nije briga. U svakom slučaju, zbog te svoje panike posumnjala sam na najgore - spolne bolesti poput klamidije i slično, naravno tu mi je i google "pomogao" svojim pretpostavkama. Ali opet, zanima me može li doći do zaraze pri dodiru penisa i vanjskog dijela vagine ili tako nešto? Moram ginekologu, ali se ne mogu strpit do sljedećeg tjedna pa sam u panici...

marionbloom
04.04.2012., 17:48
u medjuvremenu dok ne odes lijecniku, mozes piti uvin H caj.(imas kupit u ljekarni i skoro svakom ducanu)
provjereno ucinkovit protiv upala mokr.kanala.

taj iscjedak je vrlo cesta pojava.
za to ces dobiti vaginalete.
nista ti ne brini, nije to nista strasno.

yumas
14.04.2012., 19:33
sve sam manje vise procitala. slicno i razlicito od moga problema.
nakon poroda (prvog) koji je bio prije cetiri mj. tijekom svakog odnosa krvarim, onako dosta. nista me ne boli niti sta osjetim. nakon odnosa, nista, odmah prestane. gin. kaze jake kontrakcije maternice, koje nastaju tijekom uzbuđenosti i dao mi lactogyn (2x2) i neke vaginalete. pokusavam cijeli dan povezati lactogyn sa tim, ali ne ide:) nigdje nista ne mogu naci.
ima li neko sa slicnim slucajem ili savjetom?
i da, na kutiji od lactogyna pise da jedna kapsula sadrzi 853 cal. je li to znaci da su te cetiri kapsule=cca 600 g cokolade????:eek: ili je to nesto drugo, nisam upoznata sa tim. skoro pa gore od ovoga gore napricanog:)

zlikica
05.05.2012., 20:17
ja sam jučer krvarila tijekom odnosa s dečkom. točnije, nakon seksa smo uočili jedno preko pola litre krvi na plahtama:S da naglasim, nije mi prvi put (aktivna 2 godine), sredina mi je ciklusa, nije bio grub seks.... nikad mi se to nije dogodilo tako da sam se sva uplašila. malo mi je olakšalo što sam tu vidjela da se nekima slična stvar dogodila.. mene su 12 sati kasnije još jajnici rasturali od boli, popila sam 2 neofena.. tako da pretpostavljam da nije ogrebano, jer mi nema smisla da me jajnici bole od ogrebotine. ići ću giniću idući tjedan, ali ako me netko može smiriti sad dok je vikend bila bi zahvalna :/

rossi79
06.05.2012., 08:59
ja sam jučer krvarila tijekom odnosa s dečkom. točnije, nakon seksa smo uočili jedno preko pola litre krvi na plahtama:S da naglasim, nije mi prvi put (aktivna 2 godine), sredina mi je ciklusa, nije bio grub seks.... nikad mi se to nije dogodilo tako da sam se sva uplašila. malo mi je olakšalo što sam tu vidjela da se nekima slična stvar dogodila.. mene su 12 sati kasnije još jajnici rasturali od boli, popila sam 2 neofena.. tako da pretpostavljam da nije ogrebano, jer mi nema smisla da me jajnici bole od ogrebotine. ići ću giniću idući tjedan, ali ako me netko može smiriti sad dok je vikend bila bi zahvalna :/

ako je sredina ciklusa u pitanju lako je moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju, a tome u prilog ide i jaka bol u jajnicima. odnos može ovulacijsko krvarenje i potaknuti i pojačati. ali opet to ne bi smjela biti tolka količina. kad odeš ginekologu pitaj ga da provjeri da nemaš tzv. ranicu na cerviksu jer to je ipak najčešći uzrok krvarenja tijekom ili nakon odnosa.

zlikica
06.05.2012., 11:11
ako je sredina ciklusa u pitanju lako je moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju, a tome u prilog ide i jaka bol u jajnicima. odnos može ovulacijsko krvarenje i potaknuti i pojačati. ali opet to ne bi smjela biti tolka količina. kad odeš ginekologu pitaj ga da provjeri da nemaš tzv. ranicu na cerviksu jer to je ipak najčešći uzrok krvarenja tijekom ili nakon odnosa.

ok, hvala, nadam se da je tako...

chocolatecookie
06.05.2012., 22:16
Odi na hitnu ili prestani lagat. :)

zlikica
23.05.2012., 21:47
bila sam na 2 pregleda i ništa. rekao je doktor da sumnja na kontracepcijske pilule jer sam već dulje vrijeme na njima, tijelo mi se promijenilo pa mi možda više ne odgovaraju. rekao je i da popijem još jednu rundu pa ćemo onda vidjeti :/

pacman1312
28.05.2012., 19:58
ovako,, moja cura je imala spolni odnos prije mene jednom,, i znaci nije vise djevica,,,nakon toga evo imala je jednom samnom i prvi put sam koristio kondom i sve super,, nakon toga,, drugi put smo se nasli i ugl prstenjacio malo i napalili se i tad smo bez kondoma,,, i tad joj je curila krv opet :S prije toga je imala mjesecnicu oko 13 dana i prestala joj je znaci nije od toga,,, inace ima malo cudnije cikluse mjesecnice no ne bitno,,, i 2 dana nakon toga smo se opet igrali i prstenjacio sam ju i nisam nista grubo dapace mene je strah da nes ne napravim i njezan sam,, ali opet je krvarila i cijela ruka mi je bila krvava,, moje pitanej je zasto krvari ? i od cega je to ?

klingonac_worf
28.05.2012., 19:59
PA zato jer nisi "nježan" nego si opet razvalio ranu koju si 2 dana prije napravio, čizs, jadna cura

pacman1312
28.05.2012., 20:03
PA zato jer nisi "nježan" nego si opet razvalio ranu koju si 2 dana prije napravio, čizs, jadna cura

vjeruj da jesam,,, i nemam niti dugacke nokte niti ista da bi mogo narpavit neku rano jer stvarno polako guram i normalno ....

kikaDali
28.05.2012., 20:03

da. napravio si joj ranicu i sad ju svaki put nadražiš i raskrvariš.
bez prstenjačenja i sl. neko vrijeme dok se to ne "zaraste"

pacman1312
28.05.2012., 20:05
da. napravio si joj ranicu i sad ju svaki put nadražiš i raskrvariš.
bez prstenjačenja i sl. neko vrijeme dok se to ne "zaraste"

oke onda,,, ali rekla mi je da je nista ne boli i da je sve noramlno

Altera
28.05.2012., 20:09
Ne, nemaš tak velikog i ne, nisi ju tak razvalio.

Žena vjerojatno ima polipe ili ciste. Nek ode ginekologu.

coconutmilk
28.05.2012., 20:14
proce ;)
neke ne krvare, neke krvare prvih deset puta
no panic :)

pacman1312
28.05.2012., 20:15
Ne, nemaš tak velikog i ne, nisi ju tak razvalio.

Žena vjerojatno ima polipe ili ciste. Nek ode ginekologu.

nisam ni mislio da jesam,, jer kazem kad smos e krenuli seksat sam skuzio da mi je krvav znaci sa prstima sam napravio nesta ako jesam ? a da ima to sta kazes onda bi i prije krvarila ?? jer nisam je ejdnom prstenjacio do sad je bilo sve oke ...

i sto sad
01.09.2012., 14:59
Sinoc sam imala spolni odnos s muskarcem, i to mi je bio prvi spolni odnos nakon 2 godine. Pri pocetku odnosa sam osjetila poprilicno ostru bol, ali je prosla nakon par minuta. Nakon sto smo zavrsili shvatila sam da lagano krvarim (na papiru kad se obrisem se vide tragovi) i da mi je to podrucje lagano osjetljivo i boli na dodir. Prosli partner je bio podosta... manji :D od ovog zadnjeg, ovaj je stvarno obdaren, a ja sam inace poprilicno uska, pa sam promislila da je to mozda zbog te pauze i razlike u velicini? I inace su mi ta dva partnera jedina koja sam imala.
Da li je to od toga ili se trebam brinuti? :eek:
I unaprijed se ispricavam ako postoji ista ili slicna tema, pokusala sam je nac ali bezuspjesno. :ne zna:

EDIT: Koristili smo kondom, i uvijek koristim kondom, bez izuzetaka.
(I ovaj put je bio drukcija marka od onog kojeg inace koristim)

LittleDreamer
01.09.2012., 15:01
pa vjerovatno je to sto si ti uska a on poprilicno sirok :D

svejedno,nije od viska da bacis oprez. mozes pitat u pdfu zdravlje i think :D

EDIT: vec su premjestili :lol:

deina
01.09.2012., 15:05
To ti je od toga sigurno , jos si imala veliku pauzu , a verovatno je i sex bio malo grublji...ja imam uvek taj problem(ne mislim na krvavljenje jer to ti je zbog pauze) svaki put me boli na pocetku jer sam preuska...ne sekiraj se...:)

Lady-xxx
05.01.2013., 23:53
Večeras sam imala spolni odnos s dečkom i nakon sexa sam prokrvarila. Zadnja mjesečnica mi je prestala prije 3 dana. Da li je moguće da je zbog toga ili može biti nešto drugo?

meh123
01.06.2013., 20:22
Pozdrav svima, bila sam djevica do jučer. Spavala sam s dečkom, dan prije mi je prestala menstruacija i bila je skroz slaba, nekoliko dana i bez ikakvih grumenova tkiva kao inače. Tijekom seksa nije došlo do neke ozljede, jasno sam osjetila da je himen puknuo i zaboljelo je, ali nije dugo trajala bol. No ono što se desilo me šokiralo i još ne vjerujem. Dakle bili smo u zahodu i cijeli zahod je bio krvav, kada sam ušla ispod tuša odmah se napunio krvlju, na podu sam našla baš dosta odbačenog krvavog tkiva, skoro pa cijela šaka toga mogla bi reći. Ne znam jel to do puknuća himena ili je riječ o zaostacima menstruacije koja je stvarno bila jako slabija nego inače i manje bolna. Užasno mi je bilo neugodno, kao pokolj je izgledalo i sada me strah da se opet ista stvar ne ponovi :/
Inače, od seksa je prošlo nekih 15ak sati, ja još malo krvarim kada odem na wc, mrvicu me boli ali to je očito zbog činjenice da je riječ o prvom seksu

cipelić
03.08.2013., 10:08
Jucer sam imala "kratki" mrvicu grublji sex nakon duzeg vremena (pauza pola godine)
Poza stojecki odostraga :P malo me zabolilo...i trajalo je kratko,kada sam cucnula primjetila sam dosta krvi na podu (otprilike 1 dcl :S)i na njegovom spolovilu, sokirali smo se,jer partner stvarno nije ni obdaren haha, i jako sam se prepala.Cijelo popodne kad bi se obrisala na wc-u imala sam krvi na papiru.
danas nista,a osjecaj mi je kao da sam imala odnos totalno suha...ne boli ali je neugodno,
Ginekologica na godisnjem do kraja 8 mj, neznam sto da radim ?!

Reuma
01.09.2013., 13:03
Pozdrav svima na ovoj temi!
Javljam se u vezi sestre koja me sad zabrinula svojim pozivom i pričom.
Na polovini je menstrualnog ciklusa,tj.redovito ima cikluse i trebala bi dobiti menstruaciju 07.09...
Problem je što je u intimnom odnosu sa stalnim partnerom 27.ili 28.08.(nisam sigurna točno za dan), nakon normalnog intimnog odnosa vaginalnog, krvarila kao da je dobila menstruaciju i on je bio krvav...a ništa je ne boli i nije je bolilo,nema svrbeža,gnjoja,iscjetka...
Tada su pauzirali i opet sinoć se isto ponovilo,samo kaže da je malo manje bilo krvi u odnosu na prije 3-4 dana unatrag,ali je ipak opet bilo normalne krvi nakon odnosa i kod brisanja...
Toliko mi je čudno,tim više što je bezbolno,a nekako računamo,ako je neka upala ili miom,cista,..to bi boljelo,jer imam iskustva sa bolnim cistama i priraslicama koje sam sama davno operirala,ali po opisu to nije ni približno ovome što mi se sada dešava sa sestrom....
Zabrinuta sam užasno,mada njoj prezentiram drugačije svoje osjećaje...
Jer krvari samo postkoitalno,vaginalno,nema boli,svrbeža...ništa....prekidaju snošaj pa isključujem i moguću neku vanmateričnu trudnoću...???? Hormonalno očito u redu, mlada je 36.godišnja žena sa jednim odraslim djetetom....
Ima li netko kakve naznake,jer kad je upišem u ginekologa,nažalost čekamo red u naše doktorice dobrih mjesec-dva dana do pregleda,..a što ako je nešto ozbiljno,i nije za čekanje po ovim čudnim i kratkim simptomima???

Svima unaprijed hvala na bilo kakvom iskustvu ili pomoći...ako se može uključiti koji ginekolog radi odgovora,bilo bi dobro.... :confused:

poluuspavanka
16.09.2013., 14:51
uglavnom u subotu sam imala odnose (s kondomom) i u nedjelju ujutro sam primjetila sukrvicu na gaćicama i kod brisanja..

mene zanima jel ijedna imala takvo iskustvo, i do čega je bilo?

gabriela00
16.09.2013., 21:29
pa mislim da nije ništa neobično. znalo mi se događati kad nisam bila dovoljno vlažna.:D:ne zna:

poluuspavanka
17.09.2013., 15:57
brine me jer traje još uvijek :(

leeloo27
17.09.2013., 16:10
Kad trebaš dobiti mengu?

poluuspavanka
17.09.2013., 17:17
26-27.9 a zadnju sam imala 1.9..

leeloo27
18.09.2013., 22:53
Jel ti traje još uvijek to krvarenje? I kakvo je uopće?

Malena992
25.10.2013., 23:28
Ćao!
Nova sam na forumu i fakat mi treba pomoć jer počinjem polako luditi,
Naime, imam 21 godinu i do nedavno sam bila djevica, odnosno do pred nekih tjedan dana. Dečko je fakat bio njezan (obdareniji je), al ipak me bolilo i krvarila sam. Sljedeci dan sam osjećala nadraženost u rodnici, al vjerojatno je to bilo zbog seksa. Taj dan smo ponovno, na početku je ponovno malo zabolilo, ful malo krvi islo (vise kao sukrvica) i to je to. Potom sam dobila menstruaciju i nismo mogli nekih 4 dana, sve do jučer.
Ponovno smo spavali skupa, opet me zabolilo na početku i kasnijeme prestalo. Kasnije sam primjetila krv na plahti, otišla sam na wc i primjetila krv na toaletnom kad sam se obrisla. Brine me što sam i danas krvarila skoro tijekom cijelog dana. Nije to neko obilo krvarenje, al opet je krvarenje. Malo prestane, pa opet počne. Jel moguće da je to zato što je on obdareniji, a ja još uvijek uža?

sancchan
28.01.2014., 23:57
da oživim temu.
izgubila sam nevinost prije pola godine, prvi put mi je bio bolan i krvav, a i sljedećih nekoliko puta nakon toga sam isto krvarila, no skroz malo, par kapi i gotovo. inače sam jaaaaako uska i pri penetraciji dečko mora jako paziti, jer me penetracija pomalo boli, čak i kad sam potpuno opuštena i uzbuđena.

znači, krvarenje se nakon tih nekoliko puta više nije javljalo. sve do danas. danas smo imali odnos i najednom je dečko primijetio krv. čak i po prestanku odnosa, krvarila sam još možda par minuta. kad sam nakon nekoliko sati došla doma i otišla na wc, zaprepastila sam se kad sam skužila da još ima onak malo krvi i da me boli dok piškim. također, boli me svaki put kad stegnem vaginalni mišić.

odnos nam nije bio ništa grublji nego inače. dečko je malo veći i širi, a ja sam kao što napomenuh jaaaako uska. zanima me može li takvo krvarenje biti čisto mehanička ozljeda, može li biti problem u pozi ili kutu penetracije? na googleu nailazim samo na stvari koje ne želim ni zamišljat. pomagajte, stvarno se brinem :(

ysera
29.01.2014., 12:58
Jesi bila kod ginekologa?

sancchan
30.01.2014., 15:37
planiram ovih dana otići. danas sam bila kod dečka i rekla mu nek mi malo pogleda dolje za slučaj da ima kakva ranica ili nešto, i zaista smo uočili na lijevoj strani kao nekakvu ogrebotinu, kao da se komadić kože malo odlijepio, ne znam kako to bolje objasniti no u svakom slučaju skužili smo da krvarenje dolazi od tamo. sad me jedino muči je li to ozljeda mehaničke naravi ili se može javiti i iz drugih razloga?

Latiosa
16.03.2014., 22:28
Pred par dana sam krvarila nakon spolnog odnosa, a jučer i danas tokom odnosa sam osjetila i bol, te sam odustala od sexa. Još imam i kvržicu na usmini, ne znam dali to ima kakve veze. Može neki savjet? Idem za 2 tj kod gineko, a želim se malo raspitati i ovdje :)

mariza_
10.04.2014., 21:14
Nisam dugo tu pisala, ali koji me se sjećaju, znaju da sam imala cin 3, prije toga dvije konizacije, papa testovi uredni pa se opet javio cin3, odlučila na histerektomiju i odstanili mi na moje traženje oba zdrava jajnika. Histerektomija su imala u 2 mjesecu 2010. Od tada imam malo problema sa spuštenim mjehurom, kako mi rekla ginekologica tako najčešće bude. Kasnije sam imala vezu 2 g je da sam se manje vlažila i koristila lubrikantii partner mi je bio nježan i nijednom nisam krvarila tijekom te 2g. Sada imam novog partnera koji nezna da sam operirana jer smo na početku veze pa mu nisam rekla:rolleyes: ..Kako je jako obdadren i bio dosta grub kod sexa valjda misli da i jako tako volim kad sam se išla oprati vidila sam krv, nije bilo puno. Neznam je me ozlijedio jer me sex i malo bolio. Da li da se zabrinem:confused: Molim Vaša iskustva sa sexom nakon histerktomije. Btw najsmješnije pitao me koristim li neku zaštitu, nisam mu rekla istinu, samo zanima trebam li se zabrinuti od kuda ta krv sada:rolleyes:

mariza_
10.04.2014., 21:25
ja sam u strahu..em imala 2010 histerektomija pa se manje vlažim a partner mi grub i obdaren i ja prokrvarila :rolleyes:

mariza_
10.04.2014., 21:32
e pa nije uzalud:cerek:sad mi malo kaše da kažem partneru istinu i da bude manje grub i onako je dosta obdaren ma me vjerovatno jer sam uska povrijedio:)