PDA

View Full Version : Osnovni komadi odjeće

Winona
03.02.2004., 11:04
iliti osnova garderobe ? Svaka dobra stilistica preporuca nekoliko solidnih i neutralnih komada odjece na koji se onda sve nadogradjuje.

Ne nuzno u crnoj boji. Moze siva ili bez ili neka vasa omiljena boja.

Zato - sto ide u vas Basic ?

Kod mene - crne hlace finije, prema dolje blago sire - bijela bluza - crna bluza na tanke bijele pruge - solidan ne premoderan kaput - jedne crne stikle ne prelude tako da idu i za ozbiljnije domjenke - jedna crna vecernja torbica - mala crna haljina - mali crni sos - i ljetni basic: bijeli kostimic.

Uz ovu podlogu mogu stvoriti bezbroj outfita.

Sto po vama MORA biti u ormaru jedne zene ?

Lali Puna
03.02.2004., 11:24
Moj basic:

traperice
crne hlače na crtu, obavezno ravne
crna košulja
crni šos do koljena
jednobojne pamučne majce (crna, bijela, bordo + barem dvije ne basic boje tipa roza i svijetlo zelena)
bijela košulja(ali nije nužno)
crna večernja majca, pamuk elastin
barem jedna deeebela dolčevita
traper jakna
svestrani kaput
tenisice
multifunkcionalne dnevne cipele koje mogu fumkcionirati i kao večernje jer ne nosim pete (obično su to mokasine, a u zadnje vrijeme balerinke)
večernja torbica+praktična dnevna torba s puno pretinaca i dosta mjesta (za posao)

S tim da je basic vrlo proširljiv(osobito kad sama sebe uvjeravam da si nešto trebam kupiti jer, eto, to mogu nositi na sve i svaka žena to treba imati)

Od basic boja koje su generalno prihvaćene ne volim i u pravilu ne nosim bež - nekak mi je bezlična....ja ju zovem bjež boja....:)

zucchera
03.02.2004., 11:28
I kod mene, crni komplet sos i pantalone, crne cipele na stiklu, sa zimu crne cizme na stiklu, par bluza bjele, crne i crne na bjele pruge. Naravno kashmir kaput elegnatna crna torba. Jeans, fine patike u raznim bojama i modela.

Winona
03.02.2004., 11:32
S tim da je basic vrlo proširljiv(osobito kad sama sebe uvjeravam da si nešto trebam kupiti jer, eto, to mogu nositi na sve i svaka žena to treba imati)

bas :D

Od stvari za "osnovu" sam zaboravila - jednostavne majce od viskoze 3/4 rukava i ladja izreza - jedna crna i jos jedna crno bijela - pasu na sve i na traper i na fine hlace...a preugodne za nosenje.

croft
03.02.2004., 11:46
Basic:
traperice,
crne hlace na tanke bijele pruge,
majice crna,bijela,duboki V dekolte,
crno-bijeli kaputic
crna biker jakna
jeans minica
smeda suknja do koljena
sal
moja d&g crno-siva torba
crne spic cizme

Sve je vecinom u crnoj i bijeloj boji :D ljeti mi je basic opet drugaciji i nije toliko dominantna crna boja.

Winona
03.02.2004., 14:33
wow 60 gledanja na topic a samo par odgovora :D

Ove koje se srame pa samo vire...ne, ovdje nema traceva, prasite dalje :D

Da li se orjentirate u kupovini tako da bas ti "basic" dijelovi budu najkvalitetniji u garderobi ? Pa se onda nadopunjuju jeftinijim komadima ?

Billi
03.02.2004., 14:38
za posao:
hlace crne, ili siroke ili trapez, stikle-gleznjace, kaput ili sako.

casual:
trapke, stikle ili kikersice, majca i koznjak.

Lali Puna
03.02.2004., 14:52
eh, da! zaboravila sam i još jedan komad bez kojeg nema basic popisa....
traper šos....u bilo kojoj varijanti.....:s :s

Winona
03.02.2004., 14:53
goldberry kaže:
eh, da! zaboravila sam i još jedan komad bez kojeg nema basic popisa....
traper šos....u bilo kojoj varijanti.....:s :s

meni isto ;) Pase i na otkacene majcice i na kosulje a moze i neki sportski sako preko....

Hannah
03.02.2004., 14:57
jedno odijelo
sako jedan casual varijanta
dobre traperice
dobar kaput
proljetno jesenska jakna
suknji nekoliko
hlače, nekoliko njih raznih krojeva
košulje - crna, bijela
majice obične ispod svega toga
čizme klasične

u biti sve mi je basic
:D

Hana_
03.02.2004., 15:20
-traperice najnormalnije bez ikakvih cuda po njima
-crna pamucna majca..bijela..zuta ...tamnozelena..:D
-sos od samta
-moja kratka samtasta jaknica i duza crna
-kickersice
-torba iz h&m -a
-ovak za svaki dan to kombiniram..
-po ljeti uglavnom to su haljinice ..sosici..kratke hlacice..crna majca bez rukava..slatke majcice..

Belinda
03.02.2004., 17:12
Mislim da bi svak zena trebala imat crveno odjelo, crvene cipelice i taskicu i crvenu malu haljinicu..naravno uz sve ovo sto ste vec navele.

Tighelia
03.02.2004., 19:24
Dnevni look:
- traperice
- blijedosivi kratki, uski balonerčić
- mala torbica od trapera
- crna dolčevita s poluvratom
- tanka bijela jaknica
- bijele kožne cipele-tenisice

Za izlaske:
- bijela bundica
- minica od trapera
- crni top bez naramenica
- čizmice na visoku petu
- mrežaste čarape

Winona
03.02.2004., 19:32
Belinda kaže:
Mislim da bi svak zena trebala imat crveno odjelo, crvene cipelice i taskicu i crvenu malu haljinicu..naravno uz sve ovo sto ste vec navele.

zasto ? Sto ako ne voli crvenu boju ?

Ja volem i ima puno crvenih stvari...najdraze mi ih je iskombinirati s crnim ili po ljeti bijelim...

Belinda
03.02.2004., 19:42
Oda si ne bu nis crveno kupila.., nisam mislila da bu me neko bukvalno uzo za rijec.

diadora
03.02.2004., 20:37
crna suknja duga
crna suknja kratka
crne hlace
traperice
minica od jeansa
majica kratkih rukava bijela, crna , svijetlo plava, tamno crvena
bijela kosulja kratkih rukava
bijela kosulja dugih rukava
crni kaput
dobra kozna borsa
ljetna pletena borsa
crne zatvorene cipele
ravne kozne sandale
kozne cizme
leprsava ljetna haljina
parfem
par nausnica - srebrnih ili bijelo zlato
dobar grudnjak i mudante koje se ne ocrtavaju
:D

Alyssa
03.02.2004., 21:44
Casual:
traperice, majice, dolcevite, kosulje, Najkice, cizme kaubojske crne ravne) i crvene Kickersice i japanke

Za malo finije:
crno odijelo
crne amjice
spicoke, niske sandale (puno njih ali neke se mogu kombinitat i sa trapkama i na nesto finije)
sosevi i crna kratka haljinica
Ma hebemu meni je sve basic :D

AFRODITA69
04.02.2004., 03:09
kozna jakna
spicerice na stiklu
crne ljepe hlace
sexy crna majca
jedna ljepa dolcevita,malo extra
cizme do koljena na petu
sexy trenirka
jedna sexy /classic haljina
sandalice sa strasom
minica
sexy lingerie
vecernja torbica............kolko jos toga ima!

lyna
04.02.2004., 07:16
traperice + gornjak
crni sako + pantalone
majce, kosulje - po potrebi, modi, ceni :)
leti - suknja koja mi je udobna (mada, otkad radim pojavile su se u ormaru i neke suknje za ostala doba.... )

Zasto nam je svima crna osnova garderobe? Da li je bilo ko probao da se preorijentise na teget, sivu, smedju, tamnozelenu cak?

sunčica
04.02.2004., 10:25
goldberry kaže:
Moj basic:

traperice
crne hlače na crtu, obavezno ravne
crna košulja
crni šos do koljena
jednobojne pamučne majce (crna, bijela, bordo + barem dvije ne basic boje tipa roza i svijetlo zelena)
bijela košulja(ali nije nužno)
crna večernja majca, pamuk elastin
barem jedna deeebela dolčevita
traper jakna
svestrani kaput
tenisice
multifunkcionalne dnevne cipele koje mogu fumkcionirati i kao večernje jer ne nosim pete (obično su to mokasine, a u zadnje vrijeme balerinke)
večernja torbica+praktična dnevna torba s puno pretinaca i dosta mjesta (za posao)

ko da sam ja pisala :top:

sad sam u potrazi za nekakvim trapkama

i strašno puno polažem na detalje :o

iggix
04.02.2004., 10:55
lyna kaže:
Zasto nam je svima crna osnova garderobe? Da li je bilo ko probao da se preorijentise na teget, sivu, smedju, tamnozelenu cak?

Meni je jedno vrijeme smedja bila basic. U biti ne ide, jer smedje ne mogu bash s svim kombinirati. Uhvatila sam sebe kako imam dva ormara - u jednom stoje stvari koje idu s smedjim, a u drugom sve ostali. Na kraju sam odustala i preshla na crni basic Crno je nekako najlakshe - ide uz sve.

U moj basic spada:

Crne rolke, crne carape, par suknji i hlaca (sivo, karirano, crveno ili crno), te par komada jeans (shto suknje, shto trapke).

Cipele, torbe i jakne (kaputi) mi ne spadaju pod basic - njih prilagodjavam garderobi koju imam taj dan na sebi.

Sve majice su mi uske, a tole gore uske, nogavice se shire prema dolje.

Za ljeto nemam basic. Meni je to jedino godishnje doba kad zbilja pustim mashti na volju. :)

Tihana
04.02.2004., 11:46
3 odijela - crveno, crno i sivo, pa onda imam i hlače:top:
traperice miss sixty
3 bodya
mala crna majica na kopčanje
crne samterice :cerek:
crvena majičica iz top shopa na v izrez
crni kaput
kaubojke - crne čizme i za van i dnevne
2 para špičoka, crne i bež
velika crna torba - multifunkcionalna

Winona
04.02.2004., 12:20

nekoliko godina mi je "baza" bila tamnozelena boja.

Lali Puna
04.02.2004., 12:50
Al ja baš volim crnu 'boju'....ne kupujem ju samo zato jer je praktična nego jer i volim kak izgleda....

A, obožavam i rozu...u svim nijansama....kak sm krenula još malo će mi roza postat basic!:cerek: :cerek:

Tighelia
04.02.2004., 15:09
Meni je inače bijela basic. Crno inače baš i ne nosim (osim one dvije stvari koje sam napisala - dolčevite i topića), više volim svjetlije boje.

A, obožavam i rozu...u svim nijansama....kak sm krenula još malo će mi roza postat basic!
I meni, i meni!!! :top: :W

Zenski petko
04.02.2004., 15:31
a je li smijem i ja nesto napisati?:cool:

Winona
04.02.2004., 18:02
zasto ne ?

Basic mog muza je - kvalitetne crne cipele, Nike-ice kozne, samterice crne i sive te obicne pamucne majce dugih rukava ( oval izrez, bez gumice oko zapesca) tamno zelene ili tamno plave.

I dobra kozna jakna.

Jest da je ormar pun kosulja ali to nosi samo za izlaske.

LaPerla
04.02.2004., 20:39
Radije bi o basicu moga muza jer je moj isuvise kompliciran i sastoji se od svega i svacega:)
Dakle,kod njega je SVE najkvalitetnije i najskuplje, nema mnogo kao ja ali ovo sto ima je sve za cistu desetku. Nekoliko pari italijanskih cipela od najfinije koze, 3 para tenisica, jedne zimske cizme, jedan od najljepsih Boss kaputa koje sam vidjela crna kozna jakna meksa od moje vlastite koze, i onda ide 20-tak kosulja koje kombinira za posao sa 10-tak pari hlaca sve najfinije kvalitete....dzemperi, jeans i majice za svaki dan
I naravno mali milion bijelih TShirt i boxerica.

lyna
05.02.2004., 07:16
Meni je inače bijela basic.

nekoliko godina mi je "baza" bila tamnozelena boja

Meni je jedno vrijeme smedja bila basic

E, bas mi je drago sto ima i razlicitih od crne!!!
Ja sam nesto probala sa smedjom, pa mi nije uspelo..... Ali posto sam ubedjena da mi smedje bolje stoji od crne, probacu jos koji put :)

sunčica
05.02.2004., 10:45
lyna kaže:

pa crna mi je osnov
na to "nadograđujem" druge boje kroz majice, šalove, cipele, ...

puno nosim smeđu, sviđa mi se kako mi stoji, mada je mrvicu teže kombinirat nego crnu. Druga najbolja boja za kombinacije (i za basic) je SIVA, ali ona mene malo "ubija"

i vidiš, baš bih si mogla kupit bijelo odijelo

hebemu, kak se toga ranije nisam sjetila :misli:

Tihana
05.02.2004., 12:00
i vidiš, baš bih si mogla kupit bijelo odijelo

hebemu, kak se toga ranije nisam sjetila :misli: [/B][/QUOTE]
jao jao..........ja sam si prošle godine probavala belo odelo u Image haddadu i strava mi je stajalo - avion, čisti........
i mislim hoću - neću - nisam bila baš pri parama......... i dok sam ja razmišljala, prodali moje belo odelo :mama: :mama:

Winona
05.02.2004., 20:04
bijelo odjelo ili (kostimic ) vec prema ukusu su ljeti zakon :)

Zimi mi je toga zao na ovu kisu i bljuzgu ( tako kod mene )

Ljeti onako duge hlace, vide se sami vrhovi cipela i gore ako je zaista topla vecer onaj topk koji se veze oko vrata sve bijelo i isti materijal :cool:

SuzA
06.02.2004., 08:52
Za slobodno vrijeme Leviske 525 koje kombiniram sa ravnim cipelama (crne, smede) i Levisovim patikama.
Gornji dio rolka (zimi) ili pamucne majice (proljece....).
Obavezno u svjetlim bojama, crna je iskljucena zbog psa koji ostavlja dlaku svuda.
Za posao obavezne crne hlace, gornji dio kosulja (crvena, roza, plava) ili bolja majica.Zimi rolka...Kozna jakna od Lagerfelda (muska,ali jos niko nije skuzio), dva klasicna sakoica...
Za sastanke neizbjezan komplet od Max mare, suknja, hlace i sako.Kombinira se uz sve i trajat ce dozivotno...
Svega par osnovnih stvari koje uz dodatke izgledaju uvijek nove..

diadora
07.02.2004., 18:03
lyna kaže:

E, da meni crna postane malo mracna nakon nekog vremena.
Tamno-siva radi super - imam sve vise tamno-sivih komada u ormaru u zamjenu za crne.
I tamno-plava moze biti dobra baza - ovoisi kako kome stoji, kao i teget.
Smeda i zelena mi se cine malo prekomplicirane za bazu.

croft
07.02.2004., 18:10
Zasto nam je svima crna osnova garderobe?

meni je crna boja najelegantnija i s njom mogu najbolje kombinirati druge boje...
prije mi je crna boja bila zakon,pogotovo zimi,ali sad najvise volim
bijelu,a ljeti skoro i da ne nosim crnu boju

uskasuknjica
07.02.2004., 22:10
tamno,tamno,tamno sivi kostim (schwartzgrau) kak bi bakice rekle, isto tako tamno,tamno, tamno sive ili crne carape (malo deblje za zimu, i najtanje najlonke (bez lycre) za temperature iznad nistice. bijela bluza, svileni veliki sal, ....manolice... tesko da se neki frajer ne okrene....
ljeto...lan, suknjice, lagani sako....kostim od tajlanske svile...
cujte sad ovo...casual, bad day, trkni u ducan...conversice, 501 i t-shirts...:)

Lilit
11.02.2007., 18:12
Dakle sta bi svaka zena trebala imat u ormaru a da se moze kombinirat na vise nacina i da je uvijek nosivo, znaci ne nesto sta je hit jedne sezone, a da je za finije i mogli bi rec svecanije prilike.
Osobno imam jedne cipele, jedne crne fine hlace i crni sako, te par kosuljica ali sve se to onda svodi na iste kombinacije i sta je jos gore stalno neke black&white kombinacije.
Posto ne nosim cesto fino robu nego vise sportivo htjela bi si kupit par stvari pa da ne bude svaki put pred neki dogadaj strka i trcanje po ducanima.
Savjeti dobrodosli :)

pumpkin pie
11.02.2007., 18:16
Jedne crne hlače na crtu.
Malu crnu haljinu.
Traperice.
Bijelu košulju.

Dvoje od ovog nemam :D

patrysa
11.02.2007., 18:17
po mom::zubo:
dobre i kvalitetne traperice bez previše đinđi po sebi-dakle klasične
finu bijelu košulju
nekakav multipraktik sako,boja manje bitna:zubo:
salonke,po mogučnosti crne..
..sjetit ću se još toga..:D
i da,klasika,mala crna haljinica..

Lilit
11.02.2007., 18:18
mala crna haljina je veci problem nego sta se cini, eno bas gledam onaj topic o haljinicama i malo koja mi je ljepa a bogami ni ne vidjam ih po gradu bas cesto, bilo nesto u vrijeme nove godine ali onda pak nasljokaju sve :flop:
traperice?? to mi bas i nije fino ali imam :D

patrysa
11.02.2007., 18:19
traperice su traperice,barem meni,što više -to bolje:D

kem
11.02.2007., 18:34
traperice, jednostavne, koje mogu biti i casual i mrvicu dress up
klasicni sako, ide na sve
bijela kosulja
finije hlace (crne ili s prugicama)
dobre cipele (visina pete prema ukusu nositeljice)
mala crna haljina
par jednostavnih majica (za ispod gorenavedenog sakoa)

a sad zamislite ormar u kojem vise SAMO navedene stvari... :eek: Gola i bosa.

plasibou
11.02.2007., 18:36
uh po meni je sve potrebno :D

al ugl ko kaj ste već rekle
dobre trapke
neke cipele koje idu na sve
mala crna haljina
crne hlače možda
jaknica neka
torba ( multipraktik) :D :zubo:

Katrin
11.02.2007., 18:39
Jedne crne hlače na crtu.
Malu crnu haljinu.
Traperice.
Bijelu košulju.

Dvoje od ovog nemam :D

nemam prvo dvoje

i to uopce nije tak lagano za naci. da je kvalitetno, dobro stoji i ne kosta 1000 kn. :tuzni:

Lilit
11.02.2007., 18:41
a blah i vi sve predlazete na crno, pa jel se vi sve oblacite u neku black kombinaciju za neki iole svecajniji finiji dogadjaj?

pumpkin pie
11.02.2007., 18:42
a blah i vi sve predlazete na crno, pa jel se vi sve oblacite u neku black kombinaciju za neki iole svecajniji finiji dogadjaj?

Da:D Jbg, to je najjednostavnije...

Lullabye
11.02.2007., 18:43
traperice, jednostavne, koje mogu biti i casual i mrvicu dress up
klasicni sako, ide na sve
bijela kosulja
finije hlace (crne ili s prugicama)
dobre cipele (visina pete prema ukusu nositeljice)
mala crna haljina
par jednostavnih majica (za ispod gorenavedenog sakoa)

Slažem se. :)

a sad zamislite ormar u kojem vise SAMO navedene stvari... :eek: Gola i bosa.

:eek: I za ovo se slažem :D

patrysa
11.02.2007., 18:45

ne,ne oblačim se tako:D ali ovo šta smo navele su uglavnom tih par ključnih komada koje treba imati u ormaru

kem

To je najsigurnija varijanta. Dodas neki dobar nakit i sasavu torbicu i na konju si.

Lilit
meni je postalo malo blesavo da na svim slikama s tih dogadjaja (na kojima je slikanje pod obavezno naravno) ja u nekakvom crnom sakou ili majici i kosuljici + hlace ili eventualno suknjica :/

Katrin
11.02.2007., 18:46

ne, ali crno ipak uvijek prolazi.
pocnes s crnim da imas za prvu ruku, pa onda dalje kupujues :zubo:

patrysa
11.02.2007., 18:53
meni je postalo malo blesavo da na svim slikama s tih dogadjaja (na kojima je slikanje pod obavezno naravno) ja u nekakvom crnom sakou ili majici i kosuljici + hlace ili eventualno suknjica :/

pa uvijek možeš dodati neki detalj da razbiješ tu dosadu-crveni šal,cipele druge boje,torbu,neku ludu ogrlicu ili broš,malo mašti na volju:D :top:

Lilit
11.02.2007., 21:09
ne, ali crno ipak uvijek prolazi.
pocnes s crnim da imas za prvu ruku, pa onda dalje kupujues :zubo:

ok recimo onda da za crno, crno&bijelo imam (osim te famozne haljinice)
e sad mi treba za dalje :zubo: itako cu uskoro imat svecani dogadjaj pa ce mi trebat

pa uvijek možeš dodati neki detalj da razbiješ tu dosadu-crveni šal,cipele druge boje,torbu,neku ludu ogrlicu ili broš,malo mašti na volju:D :top:

hm da mali problem je i moj smisao za kombinacije izgleda, naime na crne hlace, bijelu kosulju i crni sako meni nikako ne ide crveni sal, kad vidim na drugome super ali na sebi nikako i onda opet zavrsim u cisto b&w kombinaciji :(

patrysa
11.02.2007., 21:14
hm da mali problem je i moj smisao za kombinacije izgleda, naime na crne hlace, bijelu kosulju i crni sako meni nikako ne ide crveni sal, kad vidim na drugome super ali na sebi nikako i onda opet zavrsim u cisto b&w kombinaciji :([/QUOTE]

onda ti valjda fali hrabrosti za stavit takvo nešto,ako ti se već sviđa to na drugom,nevidim zašto i tebi nebi to dobro stajalo:mig:
probaj jednom,vidjet ćeš da će ti se svidjeti:)

kem
11.02.2007., 21:16
naime na crne hlace, bijelu kosulju i crni sako

joj, ne ovo! pa ne konobaris valjda na tim posebnim prilikama!

Lilit
11.02.2007., 21:27
@ kem

:lol:
ne konobarim, karikirala sam malo, evo zadnji put sam imala bijelu suknju, crne mrezaste carape, crno-bijelu leprsavu ko kosuljicu/majicu i crni sako

kem
11.02.2007., 21:31
@ kem

:lol:
ne konobarim, karikirala sam malo, evo zadnji put sam imala bijelu suknju, crne mrezaste carape, crno-bijelu leprsavu ko kosuljicu/majicu i crni sako

uh, dobro je. :zubo:

ambasadorica
11.02.2007., 21:32
neka haljina koja nije ni presvečana ni precasual,ne mora bit crna,samo da ju uvijek imaš pri ruci i da te ne oblije znoj ak nekaj nenadano iskrsne:eek:

crne salonke

sakoić

Lilit
11.02.2007., 21:36
ee tu carobnu haljinicu bas trazim, jos kad bi bila nosiva i u zimsko i ljetno doba to bi bilo savrseno ali treba to nac :mig:

Lali Puna
11.02.2007., 21:41
od komada koji se uglavnom nazivaju ključnima imam:

traperice
bijelu košulju(iako imam i crnu i ta mi je puno funkcionalnija neg bijela)
crnu suknju do koljena
crne hlače na crtu(neke prastare koje imam godinama, al kak ja to ne nosim mogle bi poslužiti da gori)
crni sakoić
crna i bijela 'potkošuljasta' majica (ovo je meni no.1 osnovni komad robe)
dobra bijela majica kratkih rukava
multifunkcionalnu torbu
crnu haljnicu(al nije baš klasična ni fensi, al te finije nit volim nit imam gdje nositi)
ogrlicu koja ide na sve
crnu i bijelu košuljicu kratkih malo puf rukava

no, u mom svijetu su ključni komadi dobre crne i maslinaste cargo hlače, traperice, dobar gornji dio trenirke s kapuljačom, vestica na v izrez u normalnoj i drečečoj boji, haljina-košulja, bijela, crna, roza, žuta i zelena pamučna majica na V izrez, debela vesta na kopčanje u sivoj, zelenoj il vrnoj boji i takve stvari

salonke nemam nit sam ikad imala

ambasadorica
11.02.2007., 21:42
ee tu carobnu haljinicu bas trazim, jos kad bi bila nosiva i u zimsko i ljetno doba to bi bilo savrseno ali treba to nac :mig:
ja sam ju našla:cerek:
šarena je(:eek:) ali se stvarno može nosit u bilo koje doba i za bilo koju priliku:)
čim sam ju vidla znala sam da je to to:cerek:

bez brige,nije sve tak divno,bila je skupa:zubo:

znam da ćeš i ti jednog dana naći takvu pravu ljubav:cerek: :rofl:

Lilit
11.02.2007., 21:44
@ Lali
sta je haljina-kosulja

@ ambasadorica
stavi nam slikicu :eek:

i pitanje:
sta mislite o ovim prslucima sta su se vratili u modu? ce to bit totalno :rigo: za god dana ili ce ipak ostat ko dio klasicnog odijela klasika? mislim ja itako volim nosit stvari koje nisu trenutno in nego su bile ili ce tek bit ali opet sve ima svoje granice

Lali Puna
11.02.2007., 21:46

kad se žene obuku u crno pa na to stave cipele il torbicu il šal u nekoj drečečoj boji il neku upadljivu ogrlicu meni su prva socijacija uvijek njemice. zato kaj u glavi nekak imam sliku loše obučenih njemica koje tak nabace na sve crno neki crveni sako ili crvenu torbu i cipele.
meni je to bez veze.
a najgore mi je kad žene crnu pokušavaju razbit bijelom, kad je sve jednobojno. to su točno, k'o što reče kem, konobarske kombinacije.

ako si u crnom - go all the way, nisu svi rođeni za boje. i ne moraju svi imati arsenal večernje robe, ak imaš samo crnu, što onda.

ambasadorica
11.02.2007., 21:47
@ ambasadorica
stavi nam slikicu :eek:

i pitanje:
sta mislite o ovim prslucima sta su se vratili u modu? ce to bit totalno :rigo: za god dana ili ce ipak ostat ko dio klasicnog odijela klasika? mislim ja itako volim nosit stvari koje nisu trenutno in nego su bile ili ce tek bit ali opet sve ima svoje granice
nema sliku,a nemam ni fotić (još):tuzni:
inače bi vrlo rado pohvalila se:D

pa prsluci mogu bit ok,ak su onak dobro strukirani itd:)
iako,prije dok su još bili in,meni je bilo najdraže nosit ih bez ičeg ispod (ljeti):D
iako,tad sam imala 16god:D

Lali Puna
11.02.2007., 21:51
@ Lali
sta je haljina-kosulja

meni ti je to mrak komad robe - može te izvuć u nekim finijim situacijama, možeš na posao u tome, možeš van u klub, možeš svuda. a kak ja ne robujem pravilima ja ju još nosim i na hlače i ljeti i zimi(samo stavim majicu dugih rukava ispod haljine kratkih).

to bi ti bilo nešto ovako:

http://www.neimanmarcus.com/products/mp/NMT0MY7_mp.jpg

http://www.fitzpatterns.com/Pages/FABIENNE/Fabienne_Main.jpg

http://www.sundayundies.com/images/shirtdress.JPG

http://www.wetseal.com/Product/36872411240.jpg

http://is.bluefly.com/mgen/Bluefly/prodImage.ms?productCode=2040701&width=200&height=240

ovakvu zadnju imam. i još nekoliko njih, što jednobojnih, što šarenih. mrak komad robe.

Lilit
11.02.2007., 21:58
ahaa pa imam ja jednu slicnu ko predzadnja ali je bijela s nekim karo uzorkom kao i imam jednu smedju slicniju ovoj zadnjoj ali je bas tanki materijal pa ja to samo za po ljeti i ova smedja jos i je za na finjaka ali ta bijela mi ne ide na finije cipele ali imas pravo super artikli :)

kem
11.02.2007., 21:58
@ Lali
sta je haljina-kosulja

http://img.photobucket.com/albums/v199/kem-the-green-one/burbaddinghamdress.jpg

Lali Puna
11.02.2007., 21:59
jementi kem, ta je prekrasna. al ja nemam nijednu dugih rukava, sve su kratkih pa mogu i ljeti i zimi.

ambasadorica
11.02.2007., 22:05
jementi kem, ta je prekrasna.
istina,stvarno je predivna:cerek:
oću i ja takvu:klopa:

jel znaš koja je to marka?

kem
11.02.2007., 22:13
istina,stvarno je predivna:cerek:
oću i ja takvu:klopa:

jel znaš koja je to marka?

znam. :tuzni: Burberry, nova kolekcija.
pohranila sam je u folder "haljine", nek se nadje. :zubo:

patrysa
11.02.2007., 22:15
stvarno je lijepa..

ambasadorica
11.02.2007., 22:16
Burberry, nova kolekcija.
znači niš od toga :Siromašna::tuzni:

Skattemus
11.02.2007., 22:17
crna dolcevita i dobre traperice,i po mogucnosti crna uska suknja
prva kombinacija sa dobrom ogrlicom i makeupom moze bit i sportiva i casual,ovisno jel imas stikle il tenisice a druga,jako fancy,u rangu sa malom crnom haljinom

kem
11.02.2007., 22:18
znači niš od toga :Siromašna::tuzni:

evo, na net-a-porter je prodaju za 645 eura. vidjala sam i skuplje :tjesi se:

ambasadorica
11.02.2007., 22:20
evo, na net-a-porter je prodaju za 645 eura.
:rofl: :rofl:

potražit ću nekaj slično a da takva cijena bude u kunama:zubo:

Lilit
11.02.2007., 22:25
crna uska suknja - super ideja, thx :)
sad jos to treba nac ali totalno dobro, cak nemora bit ni crna ali suknja uska do malo iznad koljena ili koljena mi se cini odlicnom idejom

plavusa
11.02.2007., 22:29
nekoliko finih strukiranih kosuljica - koje mogu ili ispod sakoa ili same na suknju/hlace (ako idu ispod sakoa onda jednostavniji kroj, eventualno finiji
materijal - ako idu nasamo onda moze neki detalj poput puf rukavica ili sl.)

fancy suknjica do koljena : ili ful uska ili visoki struk - tipa sad ovih modernih
kaj naglase fino siluetu (ovisi kako si gradjena)

duge lijepe hlace, na crtu ili bez nje, moze i tvid ili slicni materijal (samo ne one crne kao malo sjajne - vristi : seljakluk )

lijepa haljnica - u boji po izboru ali da bude prakticna za iskombinirat sa nekom
pašminom, bolerom, kratkom jaknicom... haljina ima stvarno raznoraznih - od
drapiranih, do ampire kroja.... svakome po nahođenju

par dobrih remena - crni, leopard, bež ili po izboru : kojima mozes "podignut"
svaku jednostavniju kombinaciju...

jedno lijepo "mladenacko" odijelo, koje se onda moze kombinirat sa raznim topićima (šljaštečim ovakvim onakvim, cimegod :)

mislim da je ovo cista baza stvari koji vas mogu izvuci kad zagusti ili kad nemate vremena trcat po gradu i kupovat novo...

kem
11.02.2007., 22:31
sad jos to treba nac ali totalno dobro, cak nemora bit ni crna ali suknja uska do malo iznad koljena ili koljena mi se cini odlicnom idejom

evo jos jedna crna kombinacija, bas sa suknjom (tijelo pripada Drew Barrymore :zubo: )

http://img.photobucket.com/albums/v199/kem-the-green-one/crno3.jpg

Skattemus
11.02.2007., 22:32

ja sam za 200 kn kupovala u benettonu,onak do ispod koljena,uske crne,crne sa prugama,bez...

Lilit
11.02.2007., 22:33
daklem trebala bi mi suknjica do koljena, mala crna haljina i odijelo :D za sad...

Skattemus
11.02.2007., 23:46
daklem trebala bi mi suknjica do koljena, mala crna haljina i odijelo :D za sad...

i crna dolcevita trust me:)
i par lijepih trapki

Lilit
12.02.2007., 14:15
imam dolcevite ali one deblje mozda bi trebala potrazit neku finiju, tanju...
nadam se nac nesto od toga ako jos ima zimske robe na snizenjima :zubo:

Vivianne
12.02.2007., 15:12
U jednom izdanju popodnevne "Život je lijep" izdanja, kompetentna gospođa Cvitanović je rekla da je must have svake modno osviještene žene klasično bijelo odijelo, umjesto dosadašnjeg crnog.
E, nisam kompetentna, ali se sa navedenim ne slažem. Naime, crno može proći na većini ne baš savršeno građenih žena, a bijelo na rijetko kojoj.

Ja sam još uvijek u potrazi za malom crnom haljinom. Jednom sam je dala sašiti, ali to jednostavno nije to.
Zato, nastavite sa slikicama i prijedlozima.:top:

Skattemus
12.02.2007., 15:46
imam dolcevite ali one deblje mozda bi trebala potrazit neku finiju, tanju...
nadam se nac nesto od toga ako jos ima zimske robe na snizenjima :zubo:

tally wejil - kupovala sam ih po 120 kn

Lilit
12.02.2007., 17:04
@skate thx:)

bijelo odijelo je meni nekako bzvz, crno mi je bolje a smedje/sivo/nesto trece jos bolje

Lali Puna
12.02.2007., 21:21
nekoliko finih strukiranih kosuljica - koje mogu ili ispod sakoa ili same na suknju/hlace (ako idu ispod sakoa onda jednostavniji kroj, eventualno finiji
materijal - ako idu nasamo onda moze neki detalj poput puf rukavica ili sl.)

fancy suknjica do koljena : ili ful uska ili visoki struk - tipa sad ovih modernih
kaj naglase fino siluetu (ovisi kako si gradjena)

duge lijepe hlace, na crtu ili bez nje, moze i tvid ili slicni materijal (samo ne one crne kao malo sjajne - vristi : seljakluk )

lijepa haljnica - u boji po izboru ali da bude prakticna za iskombinirat sa nekom
pašminom, bolerom, kratkom jaknicom... haljina ima stvarno raznoraznih - od
drapiranih, do ampire kroja.... svakome po nahođenju

par dobrih remena - crni, leopard, bež ili po izboru : kojima mozes "podignut"
svaku jednostavniju kombinaciju...

jedno lijepo "mladenacko" odijelo, koje se onda moze kombinirat sa raznim topićima (šljaštečim ovakvim onakvim, cimegod :)

mislim da je ovo cista baza stvari koji vas mogu izvuci kad zagusti ili kad nemate vremena trcat po gradu i kupovat novo...

nemam skoro niš od toga
moj stil je way too casual za to. odijelo nemam nijedno, a trukiranih košuljica ispod sakoa se grozim
no, svako prema ukusa

Lali Puna
12.02.2007., 21:23
i crna dolcevita trust me:)

nema šanse
ne nosim dolčevite, ali nikad nikad, pogotovo ne uske
sise mi nisu jaaako velike, ali ima ih prilično i s dolčevitama riskiram da izgledam k'o dolly parton
nema šanse - dolčevite nikako za žene sa sisama

plasibou
12.02.2007., 22:46
iam crnu dolčevitu tanku bez rukava..tj malo tek tolko pokrije vrat i super mi je to obuć ispod neke preotvorene majice..

i mislim da si ti rekla da obavezno potkošlju crnu i bijelu...agree

plavusa
13.02.2007., 09:12
nemam skoro niš od toga
moj stil je way too casual za to. odijelo nemam nijedno, a trukiranih košuljica ispod sakoa se grozim
no, svako prema ukusa

ja sam se vodila mišlju bazicnih fancy kombinacija, ono klasika
koja se treba imat u ormaru kad iskoci neki dogadjaj a nema se
vremena ni para kupovat novo...

ni ja nemam neke stvari kaj sam navela ali ih namjeravam nabavit
pa makar bila jos "premlada" za takve ozbiljnije kombinacije...
naravno da klasiku i treba znat prilagodit svojim godinama... :top:

patrysa
13.02.2007., 10:50
potpisujem plavušu:top:

Lali Puna
13.02.2007., 11:05
ja sam se vodila mišlju bazicnih fancy kombinacija, ono klasika
koja se treba imat u ormaru kad iskoci neki dogadjaj a nema se
vremena ni para kupovat novo...

ni ja nemam neke stvari kaj sam navela ali ih namjeravam nabavit
pa makar bila jos "premlada" za takve ozbiljnije kombinacije...
naravno da klasiku i treba znat prilagodit svojim godinama... :top:

ma sve pet, al ja mislim da ne treba inzistirati na nekim 'podrazumijevajućim' komadima
ja nemam odijelo niti ga mislim nabavljati, barem ne u skorije vrijeme (ne treba mi, a za fensi prigode imam i 'fensije' stvari od odijela)

treba klasiku prilagodi i svom stilu
ja bi se loše osjećala u odijelu ili hlačama na crtu i košuljici. ali da baš moram se urediti onda bi to raidje napravila tako što bi na traperice i crnu košulju dodala pete i dobru torbu i nakit.

Hannah
13.02.2007., 14:43
meni su svi komadi u mom ormaru kljucni. nema ih previse, dapace uvijek bi se nesto moglo dodati :D .

ne, nije ono tipicno zensko "nemam-sto-obuci", nego jednostavno ne volim gomilanje odjece, jer stvari iznosim i u biti za taj period (do 2 god.) mi i dosade, tako da su promjene dobrodosle i nuzne u svakom pogledu :p :)

Lilit
13.02.2007., 21:15
ja danas malo lutala ducanima i nisam nasla nista osim mozda kosuljice u naracamice (cca 500kn)
mozda idem po pogresnim ducanima?
imate kakave hints di trazit takve stvari?
pomislila sam na max&co - vidjela fora suknju za 550kn (na snizenju) ali mi je bila malo too much jednosezonska, mango kao ima finije robe ali ja u tom mangu nikad nis ne nadjem bo...

Lali Puna
13.02.2007., 21:32
image haddad? nebo? x nation zna imat...
al sad ti je ionako najgore stanje po dućanima - imaju samo ostatke ostataka s rasprodaja i tek par novih komada

Lilit
13.02.2007., 21:41
da i to je istina
imagea se nisam sjetila, thx
a nebo mi daleko :) zapravo i jesam u zg relativno cesto ali ne znamni di je

xavierkat
13.02.2007., 22:37
...svakako odi u Nebo - oni znaju imati zaista divnih "klasicnih" komada, a opet s laganim pomakom :cerek: i iako su u zadnje vrijeme cijene malo otisle gore, josh uvijek nije preskupo :) :top:

...inace, ontopic, ja imam odijelo (nazalost, samo jedno - od tvida...inace obozavam odijela i najradije bi ih imala pun ormar, ali tesko nadjem ono sto zelim :) ) i nedavno sam bash u Nebu kupila haljinu iz snova koja bi bila neka moja varijanta male crne haljine - crna, do grla zakopcana haljina kao za opatice :cerek: ali nemam ni klasicnu crnu/bijelu kosulju (bitno da imam masu kravata :rolleyes: ) ni cipele ni nista od tih stvari, i josh mi nije ustrebalo...:)

znatiželja
14.02.2007., 03:01
po ovome što se ovdje nabraja, ja nemam ni jedan 'ključan komad'. još mi i gđa. cvitanović poručuje da nisam modno osviještena. šta ću sad?

anya
15.02.2007., 12:53
Osnova su mi dobre traperice, crna i bijela dolčevita kojih imam debljih i tanjih svih dužina rukava, isto tako i košulje bijele strukirane, kratkih rukava volim nositi zimi ispod majica na v, dobar kaput zimi koji može ići skoro na sve, za prijelazno razdoblje je to neki baloner i jakna, zatim dobre čizme, cipele polusportske kao i neke finije, dobar remen, crna haljina toliko spomenuta ili crno odijelo, za posao nekoliko dobrih hlača ne preklasičnih (nikad odijelo ne nosim u kompletu (osim iznimnih situacija). To mi je onda preklasično. Suknje isto volim i imah ih dosta (ne volim preklasične i sve su mi kraće) Nabrajala sam ja toga dosta....

Lilit
15.02.2007., 15:12
meni malo i nije jasno kako vi smatrate traperice finim artiklom, mislim znam da na red carpetu to ide i za naj fensy dogadjanja ali meni koliko god ja inace vjecno u trapkama bila toliko mi je neugodno u traperica na vjecanje, bermu, krstenje i slicno...

SmthSpecial
15.02.2007., 18:25
meni malo i nije jasno kako vi smatrate traperice finim artiklom, mislim znam da na red carpetu to ide i za naj fensy dogadjanja ali meni koliko god ja inace vjecno u trapkama bila toliko mi je neugodno u traperica na vjecanje, bermu, krstenje i slicno...

pa ovisi kakve traperice. fine, tamne i skroz jednostavne, bez kojekavih kerefeka i naglasenih savova mogu biti skroz fensi

Lali Puna
15.02.2007., 19:50
meni malo i nije jasno kako vi smatrate traperice finim artiklom

pa ja nisam shvatila ovo kao temu o finim artiklima nego o basic, uvijek nosivim artiklima

Lilit
15.02.2007., 22:35
a onda sam ja krivo postavila temu jer sam ja mislila na fine artikle :o

lilu!
16.02.2007., 06:24
svijetlije traperice, tamne traperice, crne hlace, crnu dolčevitu, bijelu košulju, crnu košulju, sako koji ide uz sve, crni ŠOSEK (jebo malu crnu haljinicu nemora to svaka imat :) )

gljivek
16.02.2007., 14:58
ne mogu se ja mjeriti s vama..vecina vas je odraslih,radite itditditd...pa cu ja napisati ono sto je MENI kljucno u ormaru...

..lijepe traperice,bijela kosuljica,sakoic koji moze biti finjak ili casual,crne cipelice (salonke),udobne tenisice,lijepi kaput-koji opet moze biti finjak ali i casual, crne hlace,elegantna crna suknja...a ovo ostalo varira,nije toliko vazno.

tough_cookie
31.10.2007., 21:40
gdje bi covjek kupio klasicnu bijelu kosulju, crnu/bijelu dolcevitu, obicne crne hlace, sako, kaput? ono, cista, cista klasika bez dodataka i kerefeka. ali da je visoka kvaliteta materijala, kroja, izrade ...

edit: pitam, narafski, za zenu (mene) :D

Babydoll84
31.10.2007., 21:42
Možda Zara...

kem
31.10.2007., 21:51
Možda Zara...

Zara nije bas nesto kvalitetna. a osim crne kosulje, nisam zapazila puno klasicnih krojeva.

kod nas - koliko ja znam - dobre kosulje ima Nara camicie. ako hoces bas skroz jednostavne, DTR. dolcevite probaj naci u benettonu.
za ostalo mozda Heruc, iako su po mom misljenju debelo pretjerali s cijenama.
u nafnafu sam isto vidjela zgodnih stvari, ali neke cure su se zalile na losu izradu.
probaj i Marks&Spencer.

tough_cookie
31.10.2007., 22:26
Zara nije bas nesto kvalitetna. a osim crne kosulje, nisam zapazila puno klasicnih krojeva.

kod nas - koliko ja znam - dobre kosulje ima Nara camicie. ako hoces bas skroz jednostavne, DTR. dolcevite probaj naci u benettonu.
za ostalo mozda Heruc, iako su po mom misljenju debelo pretjerali s cijenama.
u nafnafu sam isto vidjela zgodnih stvari, ali neke cure su se zalile na losu izradu.
probaj i Marks&Spencer.

hvala, curke! :cerek:

zara me razocarala, nara camicie mi je lijepa za svecane kosulje, ne i za svakodnevne (probala bum dtr). beneton mi se isto pokvario.
u heruc sam zasla par puta u potrazi za konkretnim komadom odjece al sam prestala zalazit jer imaju grozne cijene i previse "hoh" prodavacice.
nafnaf ima zgodnih stvarcica, al nemaju basics ili bas moras naletit. prosle godine sam kupila krasnih pamucnih majica dugih rukava svih boja, sad vise nemaju ni boja ni brojeva. a i slazem se da nisu neka 100% pouzdana kvaliteta.
marks&spencers sam posjetila prije tjedan-dva s velikim ocekivanjima, al recimo, sve kosulje imaju sintetike u sebi, dolcevite uopce nisu imali, hlace isto tako. tamo sam nasla dobrih majica osnovnih, dugi i kratki rukav, isto razne boje za kombiniranje.

ima jos netko neki savjet?

Hana_
31.10.2007., 22:43
hugo boss u vlaskoj

Supika! :)
31.10.2007., 22:44
znam da ovaj ducan trpaju pod "bapske", ali ja sam u image haddadu našla nekoliko krasnih košuljica i majici... cijena je prihvatljiva (pogotovo na sniženju, a redovito im ostane svih brojeva :mig: ), a kvalitetom sam stvarno zadovoljna :)

Durga
31.10.2007., 22:55
Po meni, Esprit drži prilično klasične stvari, iako ima i sportskih. Tamo sam našla običan crni kratki kaputić na dvoredno kopčanje prošle zime. Ljetos su imali i klasične (dakle na crtu, normalnog kroja koje mogu na posao) lanene hlače, sve u svemu, čini mi se da oni imaju dosta tih "bazičnih" komade odjeće kakve ja, dosadnjača, furam.
Običnu bijelu strukiranu košuljicu (trifrtalj rukavi) sam našla u Dorothy Perkins i to po prilično normalnoj cijeni. Dolčevite nekako računam da imaju svugdje, ali nemoj u Orsayu kupit ni za Boga, ja svoju jednom obukla i rasparala se ispod pazuha, užasno je nekvaliteno (broj je bio dobar, da ne bi bilo zabune :D).
S. Oliver ti također drži klasičnije stvari, ali bio je čak topic ovdje o njihovoj nekvaliteti. Moram priznat da se ja u nju još nisam uvjerila, ali činjenica je da u njihov broj 36 stanem ja i još nekolicina ljudi. Trenutno mi više niš ne pada na pamet a da cure nisu navele.
E da, And (imaš ga u King Crossu) ti drži košulje i hlače klasičnijih krojeva (bar je držao prije kojih pet godina), pa možeš i tamo pogledat. Jesu malo poskupi, ali stvari valjadu

Brančika
31.10.2007., 22:56
al ste se razvikale sa imenima :raspa:

osobno mislim da su basics najbolje u diademi, stvarno imaju izvrstan program i kvalitetu u zadnje vrijeme.

tough_cookie
31.10.2007., 23:13
moze i imena, velika i mala. :mig:

hvatam se da pocinjem zazirati od bilo cega jeftinog jer sam se vec nabacala tone "povoljnih" komada koji su izblijedili, stisnuli se ili razvukli, rasparali, pootpadali gumbi i rasili se porubi nakon dva-tri nosenja.

nisam uvjerenja da ime i cijena automatski garantiraju kvalitetu, ali prosla sam jeftilen, povoljno, srednje i sve mi je nekak - nepouzdano. naravno da cu velik dio stvari i dalje kupovati na raznim mjestima, al ove neke komade bas hocu kupit savrsene.

Supika! :)
31.10.2007., 23:32
Zara nije bas nesto kvalitetna.

mamicu im njihovu, baš sam sam danas primijetila da mi na novoj zimskoj jakni koju sam tamo kupila koroz šavove na leđima malo viri punjenje!! :azdaja:
al ok, moj bed, trebala sam je pomno cijelu pregledati prije nego je kupim :rolleyes:

:flop:

Mish mali.
01.11.2007., 00:35
gdje bi covjek kupio klasicnu bijelu kosulju, crnu/bijelu dolcevitu, obicne crne hlace, sako, kaput? ono, cista, cista klasika bez dodataka i kerefeka. ali da je visoka kvaliteta materijala, kroja, izrade ...

edit: pitam, narafski, za zenu (mene) :D

Klasična bijela košulja? Benetton, Sisley, tu i tamo Mexx. Stvarno su modeli klasični, bez ikakvog pretjerivanja. Cijene su između 200 i 500 kuna. Naravno, ima i ostalih boja, ne samo bijela.

Crna/bijela dolčevita? S tim i ja dan danas imam problema. Zadnju sam uzela u Espritu, ali ima ih Benetton, Mango. Iako ne znam kakve su kvalitete ove iz Manga

Crne hlače? E, to ovisi..zaista. Za to moraš ići od dućana do dućana i isprobavati...jer ovako je teško...možda da pogledaš u ovim već navedenim? + eventualno S.Oliver, Image Haddad..

Sako? Isto kao i za hlače.

Kaput? Benetton (smeđa, ljubičasta, krem, bijela, crna, siva boja)

BTW, možda je smiješno što stalno spominjem Bentton i Sisley, ali cijene su im donekle razumne, a meni je, osobno, kvaliteta super. Nađem sve odmah, od džempera, dolčevita, prsluka, košulja.

Amabel
01.11.2007., 08:21
Ja sam jako lijepe i dosta kvalitetne košulje kupila u Peek&Cloppenburgu u City Centru. Kaput imam već drugi iz Benettona i jako sam zadovoljna. Pamučne majice su isto od tamo ili iz Zare. Ali ako pucas na neku dobru crnu dolcevitu (ne za svaki dan) onda se isplati izdvojiti malo više love.

marina_tha
01.11.2007., 09:20
možda marks and spencer

Bani
01.11.2007., 09:22
Nara Camice - prekrasne kosulje, imaju pamuka no stisnu se nakon odredenog broja pranja i rukavi postanu ne trofrtaljni vec dozglobovni :(
edit: leda necu ni spominjat - odjednom ustanovis da imas masnu grbu ko deva :rofl:

Babydoll84
01.11.2007., 10:56
Jel vidio možda netko košulje koje se dolje kao bodi kopčaju?

me in honey
01.11.2007., 11:10
zara basic
ja se ne mogu požaliti ni na jedan komad koji imam
honey happy :D

Vekki
01.11.2007., 11:45
sad se možda nećete složit :D al meni je za basics stvari definitivno najbolji HM.
osobito što se tiče dolčevita, majica u raznim bojama dugih i kratkih rukava i vestica na kopčanje, strašno povoljno a vrlo dobri materijali, njihove stvari mi zbilja traju, ne mogu se požalit ni na jednu. a i plus je to što svi ti veći lanci trgovina obično imaju jedan dio dućana s basic stvarima (zara, HM) pa je sve ono bazično fino na jednom mjestu :D

bo.
01.11.2007., 14:17
max&co je meni odnedavno najbolje otkrice i vidjela sam lijepe bijele kosulje, iste takve smede ful klasicne 59 eura ... a sto se tice poslovnih i ozbiljnih i jednostavnih kombinacija...moja mama svako malo dofura iz heruca strava stvari... nije bas sve tamo ekstremno skupo...

pahuljica
01.11.2007., 17:48
odgovaram za mango: imam crnu i sivu dolčevitu od prošle godine prva liga su a ove godine sam opet mislila kupit jer su mi se stvarno pokazale best buy al nisam kad sam bijelu uzela u ruku nekako mi materijal nije odgovarao ljigav je, a i šavovi nisu kao prošle godine,dakle svugdje možete pogoditi jednom a onda se drugi put razočarati

Aubrey
01.11.2007., 17:56
odgovaram za mango: imam crnu i sivu dolčevitu od prošle godine prva liga su a ove godine sam opet mislila kupit jer su mi se stvarno pokazale best buy al nisam kad sam bijelu uzela u ruku nekako mi materijal nije odgovarao ljigav je, a i šavovi nisu kao prošle godine,dakle svugdje možete pogoditi jednom a onda se drugi put razočarati

ja imam bijelu iz manga. inače nosim s veličinu ali sam ovu kupila m jer mi je s bila ful ful uska i kratka. nosila sam ju par puta i sva se razvukla. :ne zna:

Kyra
01.11.2007., 18:35
Ja isto volim te Basic stvari. U posljednje vrijeme imam nešto od H&M-a, Zare i Manga. Od potonjeg imam majice kratkih rukava, jednobojne, bez logo-a. 95%pamuk i 5% elastin. Nosila sam ih ovog ljeta i moram reći da su se dvije od četiri prilično ofucale.

Tijana
01.11.2007., 20:58
Modea ima odlične jednobojne malo strukirane košulje :top:
I još se ne peglaju jer su od mikrofibre.

kem
01.11.2007., 21:29
danas u prolasku Ilicom vidjeh jos jedan ducan s klasikom - Gerry Weber.
oni su dobri.

larazg
01.11.2007., 21:53
pletenine po meni nema bolje do benetona i nije loša arena (pula)

Bijele košulje.. (mrzim ih iz dna duše jer ih ne znam peglati).. kupujem u Nar-i i bogme imam dvije iz HM-a Nisu lose

lady a
06.11.2007., 17:39
ima li u Avenue Mall-u dućana s takvim basic stvarčicama a da nisu pretjerano skupe

pahuljica
07.11.2007., 22:00
p.s.-u vezi one crne dolčevite od prije nekoliko dana jučer mi je zapela za remen i napravila se rupa,šmrc

Kyra
10.11.2007., 16:06
Danas sam kupila dvije "basic" majice u Turbo sportu, marka Coconut.

Hannah
15.11.2007., 13:51
oni su dobri.

e to je meni totalno zacudjujuci ducan. stvari u izlogu izgledaju korektno, recimo...ali krojevi su im beznadno bapski...cudnih linija koje ne idu u prilog mladjahnijem narastaju :D

kokoshka
03.02.2009., 19:54
drage cure, molim nekoliko savjeta u vezi baze svakog ormara, odnosno odjeće koju bi svaka cura MORALA imati u svojoj garderobi.

do sad sam stvarno kupovala sve i svašta i često sam dolazila u situaciju da uz novu suknju moram kupiti i nove cipele i još štošta, jer odjeću koju imam ne mogu iskombinirati.

sad skupljam neku lovu i htjela bih si obnoviti garderobu doslovce od početka. pa me zanima što bih zaista trebala imati? možda vama zvuči glupo, ali ja stvarno o modi pojma nemam i jako loše kombiniram, zato najčešće nosim jednostavne stvari.

hvala ;)

mala angie
03.02.2009., 20:16
drage cure, molim nekoliko savjeta u vezi baze svakog ormara, odnosno odjeće koju bi svaka cura MORALA imati u svojoj garderobi.

do sad sam stvarno kupovala sve i svašta i često sam dolazila u situaciju da uz novu suknju moram kupiti i nove cipele i još štošta, jer odjeću koju imam ne mogu iskombinirati.

sad skupljam neku lovu i htjela bih si obnoviti garderobu doslovce od početka. pa me zanima što bih zaista trebala imati? možda vama zvuči glupo, ali ja stvarno o modi pojma nemam i jako loše kombiniram, zato najčešće nosim jednostavne stvari.

hvala ;)

evo, po mom mišljenju, što ja smatram osnovom!!:)
-tamne trapke, cigaret kroj
-bijela košulja
-baloner
-crne salonke
-mala kožna jakna (smeđa ili crna)
-dvije tri jednobojne dolčevite(crna,siva)
- kvalitetna velika kožna torba
-haljina koja laska figuri(nije bitno jeli A-kroja, ili skroz uska ili korzet, pa niti boja, iako je crno uvijek najbolji izbor. bitno je da stoji kao salivena)
-bijela haljina za ljeto
-dobre čizme
-pašmina ili šal
-balerinke

Mislim da je to to!!:cerek:Iao bi ja još svašta tu napisala!:lol:
ako ti loše ide s bojama za početak kupuj crno-sivo jer su te boje najlakše za kombinirat. kasnije ih možeš nadopunjat s bojama koje voliš.
raspisala sam se, a što ću kad volim pričat o robi!!:lol:

amelie.
04.02.2009., 10:34
evo, po mom mišljenju, što ja smatram osnovom!!:)
-tamne trapke, cigaret kroj
-bijela košulja
-baloner
-crne salonke
-mala kožna jakna (smeđa ili crna)
-dvije tri jednobojne dolčevite(crna,siva)
- kvalitetna velika kožna torba
-haljina koja laska figuri(nije bitno jeli A-kroja, ili skroz uska ili korzet, pa niti boja, iako je crno uvijek najbolji izbor. bitno je da stoji kao salivena)
-bijela haljina za ljeto
-dobre čizme
-pašmina ili šal
-balerinke

Mislim da je to to!!:cerek:Iao bi ja još svašta tu napisala!:lol:
ako ti loše ide s bojama za početak kupuj crno-sivo jer su te boje najlakše za kombinirat. kasnije ih možeš nadopunjat s bojama koje voliš.
raspisala sam se, a što ću kad volim pričat o robi!!:lol:

ja mislin da mozda traperice tamne, ali ravnog kroja dole.
mala crna haljina.
za ovo ostalo se vise manje slazem. ako ti treba za posao onda je ok i imat crni obicni sako.

MeDiOkRiTeT
04.02.2009., 12:27
angie :top: slažem se sa svim, izuzev dolčevita: ja, recimo, nemam nijednu, al su mi zato bitni puloveri :mig: i nedostaju tenisice/cipele :D. Ah... ali ni s tim nikad na zelenu granu... taman kad kupiš sve, odjeća postaje iznošena... pa opet sve iz početka... :rolleyes:

ira_21
04.02.2009., 20:10
extra dobre rebe
tene
shtikle s ogromnom tachinom
koznha jaketa
crna haljina
neki drama shal
top tipa potkoshulja
:mig:

mishica2
05.02.2009., 00:14
mala crna haljina
obične traperice
kardigan
majica-potkošulja u par boja
kaputić
crne štikle
velika kožna torba
minica
trenirka
tenisice
balerinke
dobar remen

čarobna
06.02.2009., 11:36

hvala ;)

po meni najbitnije cipele-crne,kožna torba-crna,jaketa-crna ili siva..znači lipo i jednostavno,šta se može kombinirat na sve..nikakve boje ja nebi za početak uzimala..prvo par klasičnih lipih komada..di prevlada crna..onda malo sive..s vrimenon ćeš skupit takve robe pa ćeš moć priuštit i neke druge boje,al i dalje pazit da idu na novu garderobu..
teži jednostavnošću..s tin nikad nemoš falit..čak i cila u crnom nikad nemožeš izgledat isto jer uvik nekakvin detaljima,npr.nakit učiniš tu robu drukčijon..i nećeš bit dosadno obučena tako,ako to misliš,jer dosta lako se da kombinirat kad imaš par osnovnih lipih komada..

kokoshka
07.02.2009., 19:06
curke, puno hvala na odgovorima! nego, malo sam zbunjena, mislim da mi je svaka napisala osnovno što treba prema svom stilu oblačenja!

@čarobna-dobri savjeti, poslušat ću ih. međutim, ja jako loše kombiniram detalje, rijetko kad nosim nakit jer nikad ne znham što s čim ide! a baš bih htjela onak zveckat malo dok hodam:mig:

inače, jako volim smeđu boju i htjela bih da mi smeđa bude bazna boja. ali smeđe i crno ne idu zajedno, jel? npr, ako imam smeđi kaput, ne može na njega crna torba? i obrnuto?

Lena Leh
07.02.2009., 20:00
oni su dobri.

Da, jedino što nemaju malih brojeva. Ništa za nas mršave i male cure/djevojke/žene. :D

Edit: Sada vidim da je post stari. :D:D

Lena Leh
07.02.2009., 20:17
curke, puno hvala na odgovorima! nego, malo sam zbunjena, mislim da mi je svaka napisala osnovno što treba prema svom stilu oblačenja!

@čarobna-dobri savjeti, poslušat ću ih. međutim, ja jako loše kombiniram detalje, rijetko kad nosim nakit jer nikad ne znham što s čim ide! a baš bih htjela onak zveckat malo dok hodam:mig:

inače, jako volim smeđu boju i htjela bih da mi smeđa bude bazna boja. ali smeđe i crno ne idu zajedno, jel? npr, ako imam smeđi kaput, ne može na njega crna torba? i obrnuto?

Pa naravno da su pisale prema svom stilu. :D Nego, da bi mogla dobiti savjet ne bi bilo na odmet znati koliko otprilike imaš godina. Nije svejedno jesi li teen, u 20-tima, 30-tima ili više. :)

Što se tiče crne i smeđe, ja to nosim zajedno. Znam da neki misle da je to nespojivo, ali ja ne vidim u tome problem. :ne zna: Zapravo, pitanje je kakav je nijanse smeđa boja. Nekada se govorilo da smeđa i plava ne idu skupa, pa je meni i to fora. Ovisi kakvi su ti afiniteti.

Kod kombiniranja boja meni se važno čini zapravo kombiniranje nijansi, znači pastelne boje s pastelnim, žarke i kričave s kričavim i svakako ne-boje (crna, bijel i siva) s bojama.
Također, važno je kombiniranje vrsta materijala, pa uzorci i sl. Ja npr. jako volim kontraste. Nekada je bilo nezamislivo spojiti neki lagani ljetni materijal s teškim zimskim, ali danas se i to često radi. Tako da kada podvučeš crtu, postoji samo jedno pravilo: sve s mjerom, tj. bez pretjerivanja. (iako, to je moje pravilo br. 1. Netko će ti možda reći drugačije :mig: ).

Komade koje bih ja izdvojila kao 'must':
- kratka kožna jakna
- trenč iliti baloner
- plave traperice
- crne klasične hlače
- mala crna haljina
- bijela košulja
- kardigan
- klasični sako
- salonke
- jahače čizme

I onda sve moguće varijacije na to sve,... boje, oblici, dezeni,.... :cerek:

*soul*mate*
07.02.2009., 20:25
Kod kombiniranja boja meni se važno čini zapravo kombiniranje nijansi, znači pastelne boje s pastelnim, žarke i kričave s kričavim i svakako ne-boje (crna, bijel i siva) s bojama.

Ja sivu kombiniram sa svime - sa žutom, ružičastom, ljubičastom...
Najdraža mi je kombinacija "senf" žuta i siva :cerek:
Tak da... u svakom pravilu postoje odstupanja :mig:

btw. ja bih u bazne odjevne predmete i dodala tuniku.
Može biti od pamuka, za svakodnevne kombinacije - recimo moja omiljena je jedna siva, iz New Yorkera, koju uvijek stegnem remenom u struku ako želim izgledati šik, a ako želim biti ležerna, onda bez.
Također su mi i cvjetne tunike must have.
Ali .. ja sam mlada, 20 god. tak da - ovisi sve i godinama :D

:

Lena Leh
07.02.2009., 20:31
Ja sivu kombiniram sa svime - sa žutom, ružičastom, ljubičastom...
Najdraža mi je kombinacija "senf" žuta i siva :cerek:
Tak da... u svakom pravilu postoje odstupanja :mig:

Ja sam to i rekla, jel? :)
Ne-boje (crna, siva i bijela) mogu se kombinirati međusobno i sa SVIM bojama. Zato ja obožavam ne-boje i imam ih najviše u ormaru. :cerek: A dodaci (šalovi, marame, nakit, torbe, kape i sl.) su mi u bojama.

čarobna
07.02.2009., 21:13

slažen se sa curon poviše da triba prvo znat koliko imaš godina..
ja san ti dala savjete ne po svom stilu oblačenja nego kako smatran da bi triba neko ko oće iznova obnovit garderobu..:mig:
smeđa ide sa crnon..al pazi na nijanse smeđe,ima ih svakakvih..
ko brani crnu torbu na smeđi kaput,i obrnuto..ide to ide..moj ti je savjet samo ne puno boja za početak..lako kasnije kupit to kad imaš već dosta klasične robe koja se da kombinirat..
a nakit,tu ti ne mogu pomoć..ja san već par godina vjerna samo nakitu sovilj pa ne znan šta se nudi po dućanima..:ne zna:..al ako ti ikad triba na neku kombinaciju savjet o nakitu samo pošalji sliku robe,vrlo rado ću dat mišljenje šta na to..ako budeš smatrala da ti triba pomoć..
samo naprid..:top:

lik iz bajke
08.02.2009., 00:04
link (http://studentcharade.blogspot.com/2009/02/ultimate-geeks-guide-to-fashion.html) na vodic kroz modu za geekove. :D

cura daje tips and tricks kako obnoviti svoju garderobu za one koji imaju pun ormar odjece a nemaju kaj obuci.
chekiraj ;)

black_man
08.02.2009., 01:05
link (http://studentcharade.blogspot.com/2009/02/ultimate-geeks-guide-to-fashion.html) na vodic kroz modu za geekove. :D

cura daje tips and tricks kako obnoviti svoju garderobu za one koji imaju pun ormar odjece a nemaju kaj obuci.
chekiraj ;)

cura ima dobru ideju,najviše novca treba potrošiti na klasiku i kvalitetu,i za to su najbolji dizajnerski outleti,
no to neće prihvatiti većina,kupovina i trošenje novca na trenutne trendove i jeftinu robu po Zari i sličnima,na kraju se svede na to da imaš hrpu robe,a nemaš što obući...
kad imaš kvalitetnu osnovu koju možeš nositi 10 godina,onda cijelo vrijeme možeš dodavati druge sitnice ovisno o trendu ili što ti se sviđa...
:top:

kokoshka
08.02.2009., 14:16
imam 25 godina, završavam faks i uskoro ću promijeniti posao, radit ću "za ozbiljno" ;)

da, ja zbilja imam pun ormar odjeće (pogledajte link u mom potpisu, prodajem ju na on line prodaji), ali međusobno je ne znam ili ne mogu iskombinirati.
što se tiče dizajnerskih outleta, ne želim to kupovati iz razloga što želim odjeću koju mogu nositi uvijek, dakle, klasiku, a ne trendovske komade koji se mijenjaju svake godine. baznu odjeću bih željela osvježiti nekim tredi komadom, nemam ništa protiv, dapače! ono što želim istaknuti je da ne želim izgledati bapski, nego isfurat neku sportsku eleganciju, da mi u odjeći bude ugodno, a opet da bude i elegantno. eto! ;)

nola
08.02.2009., 14:21
neki dan sam to nabrajala sa majkom, 45 minuta smo se vozile u autu. :D

Školjka
08.02.2009., 20:35
Kokoshka, u tvom albumu sam vidjela, npr., zgodnu crnu suknju, koju možeš kombinirati za na posao s bijelom košuljom (ili bilo kojom drugom bojom košulje) i nekom zanimljivom maramom, s dolcevitom i nekim prslučićem, s T-shirtom i sakoom, dakle na puno načina....Ispod sakoa bi ti super išao i npr. ovaj tvoj smeđi top Amadeus s čipkicom i gore ili neka zgodna ogrlica ili marama.
Ili onaj crni bolero i takve slične stvarčice možeš kombinirati na razne načine. Imaš i crnu haljinu, nabaciš na nju neku cool maramu - i što bi bolje od toga?
Jednostavno trebaš sagledati svoj ormar i pokušati nad njim zadobiti kontrolu :D, kako god da to glupo zvučalo i pokušati iskombinirati neke stvari i dodati detalje koji nedostaju. Tebi se sada vjerojatno tvoja odjeća čini kao puno raznih kuhinjskih sastojaka, a ti ne znaš ništa skuhati i spraviti od njih.
Ja bih, kada počneš raditi "zaozbiljno" uložila u dobro odijelo i dobru košulju, cipele koje će ti se slagati s odijelom, hlačama i suknjama za posao, dodatke (marame isl), neki prsluk....

black_man
10.02.2009., 02:29
Svi imamo promašaja po pitanju kupnje. Zadnje vrijeme ih imam manje jer pažljivije biram odjeću,ali se proteklih godina akumuliralo nekoliko strašnih kupnji.
Prva je bila R.Barocco sako,odlične kvalitete,ali dizajnom izvrstan za nekoga 30 godina starijeg od mene. Umjesto da kupim klasične tenisice,kupim si Pacciottice išarane crvenom i bijelom bojom koje skoro nikad nisam ni nosio. S neta si naručim majicu na pruge sa kosturskom glavom,super je kvalitete,ali nikako nije klasična i dovoljno je da je jednom obučeš i slijedeći put uopće više nije fora. A najveći promašaj su bile JC tigraste kratke hlače.
Jednako je glupo kupovati skupu i kvalitetnu odjeću sa vidljivim logoima i svakakvim uzorcima, kao i kupovati preozbiljnu odjeću u 20ima.
Ali eto da nije bilo promašaja,ne bi bilo dobre zajebancije. Evo ovako izgleda kad sve promašaje iz ormara odjednom stavite na sebe:click (http://img5.imageshack.us/my.php?image=picture004uj2.jpg). Još tužnije je zbrojiti cifru koja je na to potrošena. Šteta da sam već ima godinu dvije neke od tih stvari prodao pa se za 10 godina neću moći smijati,ali barem imam fotku još ,još se sjećam kako je cimer krepa od smijeha kad sam tako uletio u dnevnu sobu:lol:

marko356
10.02.2009., 08:29
Lolz za sliku:s:lol: jel to BYM majica? jos je imaju na raffaellu i to mislin da je svaki dan sve skuplja:D ocajna je, neki teenejđ dizajn:D

meni su osnovni komad robe rebatinke i cipele, prvo njih obucem, onda na njih kombiniram ostalo kako mi pase, obicno to traje minutu jer ne volim zajebanciju a itako mi sve u ormaru manje vise dobro stoji

najveci promasaj mi je bio Dior Homme koznjak koji sam lani uzeo, onaj uski kroj za mrsavce kakve i inace Dior ima, jbg priko neta ko bi znao, jos uzeo broj veci, pokusaj da isti navucem na sebe prosao je neslavno i jakna je poslana istim putem nazad:D
inace svaki komad robe koji kupin pomno odabirem, ne gledam nesto uzet samo zato sta je snizeno 80% tako da mi se flertovi ne dogadjaju, radje platim jenu stvar po retail cijeni kad valja i koju cu nosit nego 3 snizene stvari koje ce stajat u ormaru, na kraju ni ormari nisu jeftini bas a prolitos san ga ugradio tek:D

black_man
10.02.2009., 17:15
Lolz za sliku:s:lol: jel to BYM majica? jos je imaju na raffaellu i to mislin da je svaki dan sve skuplja:D ocajna je, neki teenejđ dizajn:D

meni su osnovni komad robe rebatinke i cipele, prvo njih obucem, onda na njih kombiniram ostalo kako mi pase, obicno to traje minutu jer ne volim zajebanciju a itako mi sve u ormaru manje vise dobro stoji

najveci promasaj mi je bio Dior Homme koznjak koji sam lani uzeo, onaj uski kroj za mrsavce kakve i inace Dior ima, jbg priko neta ko bi znao, jos uzeo broj veci, pokusaj da isti navucem na sebe prosao je neslavno i jakna je poslana istim putem nazad:D
inace svaki komad robe koji kupin pomno odabirem, ne gledam nesto uzet samo zato sta je snizeno 80% tako da mi se flertovi ne dogadjaju, radje platim jenu stvar po retail cijeni kad valja i koju cu nosit nego 3 snizene stvari koje ce stajat u ormaru, na kraju ni ormari nisu jeftini bas a prolitos san ga ugradio tek:D

Da BYM,upravo vidio da je na raffaello-network 188$ specijalna ponuda:lol:
a ja sam je tamo kupio za čini mi se 175$ po retail cijeni. Koji site:mad:
Majica je čak dobro stajala i bila ok kvalitete,ali nikako nije moj đir. To je kad padneš pod utjecaj okoline: 'Da ja trošim toliko na odjeću,imao bih 4 ormara robe,a ti kupuješ sve nešto skupo i jednobojno,uopće se ne vidi koliko je to dobro dok sam ne odjeneš..'..i tako ja odlučio kupit nešto malo upadljivije i ta je majica trebala biti fora,ali je prodana tjedan,dva nakon kupnje. Ne slušam više savjete drugih.

mala angie
10.02.2009., 20:04

super slika!!:cerek::cerek::rofl:

<Lady in Black>
13.04.2009., 10:36
Hello!!!
- crna i bijela majica na špaline
- bijela obična majica s rukavima
- bijela košulja
- crna raskošna bluza
- topli crni džemper
- crne uske rebe
- bijela duga, ljetna suknja
- rimljanke
- ultra moćne crne čizme
- dobar crni kaput
- mala torbica na kojoj ti svi zavide
- nakit, šalovi i ostale stvarčice koje podižu cijelu kombinaciju
- eh, da i mala slatka haljinica u nekoj boji (da nije sve crno ili bijelo - hihi)