PDA

View Full Version : Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13

ombia
16.05.2011., 14:38
Cure, cime brisete radnu plohu u kuhinji?? Moja je prilicno velika i cime god da obrisem pod odredjenim svijetlom se vidi kao musavo..onako, tragovi krpe..Inace, materijal plohe je klasika, neki umjetni materijal..
I treba mi i savjet za odrzavanje podnih plocica u kuhinji...crne, mat, reljefne...al nemojte mi reci da sam se zeznula u odabiru plocica :cerek:
Hvala!!

Sredstvom za pranje prozora tipa ajax, boca na spricanje mi stoji uvijek na dohvatu. Time brisem puno toga i prozorske daske, po stolu itd.

lunna30
16.05.2011., 15:12
prebriši na kraju mikrofibra krpom ;)

za pločice ti mogu reći samo - :facepalm: k'o da nije dosta što su crne nego još i mat. pa i reljefne!

A sto cu kad su mi divne! sva sreca pa nisam neki clean freak :cerek:
Voda i malo deterdzenta za sudje i super!

Lali Puna
17.05.2011., 08:39
:ne zna: moja sveki ili plače od muke il proklinje dan kad je izabrala pločice svaki put kad ih čisti, a njezine su samo reljefne i mat, a tamnobež.

nego, s čim da s drvene daske za rezanje skinem crvene tragove od jagoda? probala s detergentom za duđe, predmnijevam da mi treba neka kemija kojom ja ne raspolažem...varikina možda?

Amarillis
17.05.2011., 09:32
:ne zna: moja sveki ili plače od muke il proklinje dan kad je izabrala pločice svaki put kad ih čisti, a njezine su samo reljefne i mat, a tamnobež.

nego, s čim da s drvene daske za rezanje skinem crvene tragove od jagoda? probala s detergentom za duđe, predmnijevam da mi treba neka kemija kojom ja ne raspolažem...varikina možda?

probaj limunovim sokom. :mig:

mandy
17.05.2011., 11:31
Cure, cime brisete radnu plohu u kuhinji?? Moja je prilicno velika i cime god da obrisem pod odredjenim svijetlom se vidi kao musavo..onako, tragovi krpe..Inace, materijal plohe je klasika, neki umjetni materijal..
I treba mi i savjet za odrzavanje podnih plocica u kuhinji...crne, mat, reljefne...al nemojte mi reci da sam se zeznula u odabiru plocica :cerek:
Hvala!!

kuhinja ili samo mokra truleksica ili sa malo Mr Musclea, ili parni čistač (on sve skine začas) i obavezno posušiti kuhinjskim ručnikom inače ostanu crte (ploča je trešnja jednobojna)

uf mat pločice ja više nikad ne bi stavila, imam ih u hodniku isto reljefne, žute i svaki dan mi prođe kroz glavu nikad više :D
inače ih usisam i prođem parnim čistačem, budu super dok se ne hoda po njima :D
prije parnog sam sve podove brisala sa vodom i malo ljubičastog froscha Universal reiniger

U kuhinji su mi crne sjajne prošarane i sa reljefnim sivim crtama i ništa se na njima ne vidi :s

Lali Puna
17.05.2011., 13:03
probaj limunovim sokom. :mig:

probat ću
u zadnje vrijeme jako puno stvari uspješno čistim limunom. što ne ode limunom, ode octom.

iako su jagode ful pustile sok na tu dasku...

Amarillis
17.05.2011., 13:27
probat ću
u zadnje vrijeme jako puno stvari uspješno čistim limunom. što ne ode limunom, ode octom.

ja si nekako mislim da ako limun skine zutilo od tamnih lakova za nokte s noktiju da bi morao i ovdje djelovati:zubo:

bulthaup
17.05.2011., 15:28

Pa ako se upilo u dasku onda nema pomoci.:)

Fi Fi
17.05.2011., 20:54
probat ću

e,ovo se i meni indentično dogodilo prije neki dan,nisam je još uspila očistit ....

ali, jagode su bile mljac :cerek::cerek:

crnka26
18.05.2011., 08:37
evo samo da kažem da sam sredila fuge na podu u kupatilu.. nikakav prašak za pecivo nije upalio već boja za beton..farbanje fuga je jedino što može vratiti bjelinu.. jučerašnji dan je bio predug al se isplatilo,sad su kao nove. :)

bulthaup
18.05.2011., 09:11
I ja bih to trebao napraviti, ali nikako da se natjeram.

Lali Puna
18.05.2011., 15:28
Pa ako se upilo u dasku onda nema pomoci.:)

a jebemu!
al torta je bila :klopa:
mislim, nije da mi to pretjerano smeta - nije da je u pitanju meso ili tako nešto..jedino kaj je daska prošarana uzorkom polovica jagoda :D

bulthaup
18.05.2011., 15:49
Kad porozna povrsina upije prljavstinu, to je onda nemoguce ocistiti.

To je jos uvijek dobro kad je daska u pitanju, sta bi da su u pitanju plocice.

Lali Puna
18.05.2011., 16:02

jagode nisu prljavština, ne bogohuli!

To je jos uvijek dobro kad je daska u pitanju, sta bi da su u pitanju plocice.

ili sudoper od silgranita :D

Moschino_girl
18.05.2011., 16:05
Ima li ko iskustva s ovim čistačem na paru ? http://www.njuskalo.hr/image-w450/ostali-kucanski-aparati/cistac-paru-slika-6899143.jpg

Aoife
18.05.2011., 16:18
De ne oftopičarite... Dosta o jagodama dok ih netko ekšuli ne očisti, ili ima za dodati nešto konstruktivno

žužika
20.05.2011., 17:10
kako se riješiti ustajalog mirisa ispod kreveta?
Naime, imam francuski krevet.. i uvukao se grozni miris koji nikako ne mogu izračiti... puno mjesta ispod, a ne mogu ništa staviti..

Lali Puna
23.05.2011., 13:11

dakle, samo da kažem da su mrlje od jagoda ošle nakon par dana uobičajenog korištenja daske i uobičajenog pranja detergentom za suđe

Naime, imam francuski krevet.. i uvukao se grozni miris koji nikako ne mogu izračiti... puno mjesta ispod, a ne mogu ništa staviti..

nikako
ili bar ja ne znam kako
ako želiš ispod kreveta držati nešto a da ne poprimi ustajali miris moraš to spremiti u one vreće na vakum

Fi Fi
23.05.2011., 20:03
dakle, samo da kažem da su mrlje od jagoda ošle nakon par dana uobičajenog korištenja daske i uobičajenog pranja detergentom za suđe

taman ovo htjedoh napisat,i meni tako,nema više ništa :top:

Angor
23.05.2011., 22:27
Amen. Limun je super opcija jer mace ne vole miris citrusa. No glavno je otkriti zasto to macak radi, ili je zreo za kastraciju ili necime kaznjava vlasnika (selidba, iznenadno duze izbivanje, novi clan obitelji bilo dvonozni ili cetveronozni itd.)
Mozes li pocetak takvog ponasanja povezati sa icime novim/drugacijim u vasim zivotima?
Nije mi se u zivotu mica nigdje popisala, moje trpe i po 15 sati i vise kad im greskom otvor wc-a okrenem prema zidu :o, ali s Butlera ima prica gdje su ljudi rezali rupe u krevetu da odstrane miris, k tome macak pred parenje ima izrazito ostru mokracu.Pozz Ombia:),Forumašica Mayalenna me k tebi uputila,nahvalila te kako mnogo znaš o kućanstvu,kaže da se sa jedne teme znate...ovakoc,sa čime da uklonim bijele mrlje od dezića na pamučnoj svijetloplavoj majici a da ne oštetim tkaninu?Hvala puno unaprijed.:):)Ako tko ima provjeren recept molim da me savjetujete.:s

mandy
26.05.2011., 08:34

probaj sa sodom bikarbonom, posuti po kutiji pa usisati nakon dan-dva

možeš dodati i koju kap eteričnog ulja u sodu pa tako staviti u kutiju

Pepica
05.06.2011., 08:02
zna li netko kako da uklonim silikon oko tuš kabine.

postoji li neko efikasno otapalo jer struganjem ide jako teško (stružem ga već dva dana i nikako da se skine)

patkiva23
05.06.2011., 11:10
pozdrav!
Molim savjet kako da uklonim miris vlage ila ladica ormara? probala sam detaljnim pranjem, mirisnim svijecama, sodom..ali nista nije pomoglo :(

klaudijak
06.06.2011., 10:16
molila bih ako neko zna kako očistiti obostrano ljepljivu traku sa drvenih stepenica, maknula ju jeseam ali ostali dijelovi ljepljivi, a razrjeđivač i tak neke ne dolazi u obzir da ne skinem lak

amelie_poulain
06.06.2011., 13:14
Žužika i Patkiva, ja sam često imala te probleme jer živim u prizemnom stanu koji ima problem vlage.

Meni su pomogla eterična ulja, posebno citronela, koja je doista intenzivna i treba paziti kada se stavlja.

Ja sam kapala na komade vate, a poslije bih uzela proso ili ječam, dobro nakapala eteričnim uljima koja mi se sviđaju, ostavila nekoliko dana u dobro zatvorenoj, plastičnoj vrećici da se prožme, a nakon toga pakirala proso ili ječam u male platnene, lanene, pamučne (npr. od starih majica) "vrećice" i ostavljala po ormarima, ladici kreveta, ladicama, ormarićima i gdje god mi je trebalo.

Kada učinak dezodoriranja oslabi, ponovim kapanje eteričnim uljima.

:)

P.S. a kao što reče Lali Puna, space bag su zakon, za sve stvari koje ipak želim da ostanu potpuno sviježe, kao oprane, strpam u space bag, vakumiram pa mi mogu stajati i u šupi ;)

amelie_poulain
06.06.2011., 13:17
Pozz Ombia:),Forumašica Mayalenna me k tebi uputila,nahvalila te kako mnogo znaš o kućanstvu,kaže da se sa jedne teme znate...ovakoc,sa čime da uklonim bijele mrlje od dezića na pamučnoj svijetloplavoj majici a da ne oštetim tkaninu?Hvala puno unaprijed.:):)Ako tko ima provjeren recept molim da me savjetujete.:s

Ja sam uspjela sa običnom morskom solju i sodom bikarbonom, napravila sam gustu pastu uz pomoć malo vode, prvo dobro utapkala, ostavila jedno kraće vrijeme da stoji te poslije trljala.

Za majice s manjim naslagama je potpuno djelovalo, a za neke, npr. od dečka, koje su bile skorene nije otišlo do kraja....

bulthaup
06.06.2011., 15:26
molila bih ako neko zna kako očistiti obostrano ljepljivu traku sa drvenih stepenica, maknula ju jeseam ali ostali dijelovi ljepljivi, a razrjeđivač i tak neke ne dolazi u obzir da ne skinem lak

Ja sam to skidao samo mokrom krpom.

dabio
07.06.2011., 08:43
molim vas za savjet... preporučite mi neki fini miris za kuću ! hvala punoooo :)

Fi Fi
07.06.2011., 12:33
molim vas za savjet... preporučite mi neki fini miris za kuću ! hvala punoooo :)

imaš ove nove sprejeve ambi pur,imaju lipih mirisa :)

crnka26
07.06.2011., 15:56
ljudi,dali se može kako izvući miris vlage iz kauča?? baš se upio u materijal.. pozz

Fi Fi
07.06.2011., 19:54
imaš ove nove sprejeve ambi pur,imaju lipih mirisa :)

kvotam samu sebe,mislila sam na glade,a ne na ambi pur :facepalm:

dabio
08.06.2011., 08:28
hvala Fi Fi :) ... još me zanima čime najbolje čistiti pećnicu?

ivkaa
08.06.2011., 09:32

Nažalost permetalom

Orleanska I.
08.06.2011., 10:18
zna li netko kako da uklonim silikon oko tuš kabine.

postoji li neko efikasno otapalo jer struganjem ide jako teško (stružem ga već dva dana i nikako da se skine)

Žiletom ili skalpelom? I mi smo tako, nismo našli jednostavniji način.

Fi Fi
08.06.2011., 21:04

ne znam ,pogledaj neka sredstva za čišćenje pećnica,imaš neko od denk mita ,dobro je,cilit bang je dobar,mr.muscolo :mig:

nema na čemu :)

klompica
09.06.2011., 07:22
Kupili smo novi tepih i ima neki gadan neugodan miris.
Mislila sam da će miris nestati nakon par dana ali nije. :ne zna:

Tepih je bijeli, zapravo onako prirodne boje vune. Miris upravo i podsjeća na ovce. :rolleyes:
Nije miris nikakvih kemikalija nego baš onako kao od seoskih životinja.

Ima li pomoći?

amelie_poulain
09.06.2011., 11:12
Nemam baš iskustva sa tepisima, posebno ne svijetlim.

Naravno, odmah nam je nešto palo na pod i ja sam sva zadovoljna uzela vanish stains neku tekućinu, napravila pjenu, spužvicom nanosila istu, trljala, usisala i mrljice su nestale!

Ali još isti dan, na tim mjestima koja su bila čišćena, pojavilo se sivilo.
Shvatila sam da se prljavština odmah hvata jer vanish nije bio ispran i jer na neki način taj dio ostaje "ljepljiv".

Ima li tko iskustva baš sa Vanishom carpet? Poprima li tepih i nakon njega sivilo?

Necromonger
10.06.2011., 01:17
Pozdrav, koliko se količinski treba stavit deterdženta u mašinu za robu? Roba koju perem uglavnom nije prljava, nego samo poprimi mirise od nošenja itd. Pretežno pamućne majice, gaće, traperice itd. Također i koji deterđent preporučate. Do sad sam prao sa ariel praškom. I pod količinski, kolko bi to bilo praška u običnoj staklenoj čaši :D? I kolko omekšivača stavit? I da li palit dodatno ispiranje? I da li se bijela roba mora uvijek prati na 90? (šugamani, kuhinjeske krpe i potkošulje, ništa drugo).

Ako treba, mašina je od electroluxa, sa gornjim punjenjem, kupljena nedavno.

ryell
10.06.2011., 01:21
Doziranje ovisi o tvrdoci vode, kolicini rublja, stupnju zmazanoce istog i naravno o vrsti deterdzenta.
Na svakom pakiranju imas tocne upute, i za prasak i za omeksivac.
Kod tebe na Kneziji je jako tvrda voda (cijeli ZG). :)
Sto se kolicine praska tice, stvarno ne znam za staklenu casu (a i ta moze biti od 2, 2.5, 3 dcl...), imam onaj plasticni dozer s oznacenim kolicinama, kupila sam ga davno, bio je u nekom prasku za ves.

Ne "mora" se prati na 90, ja recimo rucnike (nisu svi bijeli) perem na 60 a samo kuhinjske krpe bas na 90.

ombia
10.06.2011., 10:53
Pozdrav, koliko se količinski treba stavit deterdženta u mašinu za robu? Roba koju perem uglavnom nije prljava, nego samo poprimi mirise od nošenja itd. Pretežno pamućne majice, gaće, traperice itd. Također i koji deterđent preporučate. Do sad sam prao sa ariel praškom. I pod količinski, kolko bi to bilo praška u običnoj staklenoj čaši :D? I kolko omekšivača stavit? I da li palit dodatno ispiranje? I da li se bijela roba mora uvijek prati na 90? (šugamani, kuhinjeske krpe i potkošulje, ništa drugo).

Ako treba, mašina je od electroluxa, sa gornjim punjenjem, kupljena nedavno.

Ni moja roba nije prljava, fleke tretiram prije pranja i stavim minimalno upola manje praska nego na pakiranju preporucaju i onu lopticu da zapjeni. Roba i dalje blistavo bijela.
Omeksivat ne koristim.
Dodatno ispiranje ne moras staviti, smanji kolicinu deterdzenta, dodatno ispiranje bih ako si alergicar ili je roba bebina.

I ja samo kuh. krpe na 90, rucnike na manje.

dabio
10.06.2011., 22:52
zanimljiv članak http://www.coolinarika.com/magazin/clanak/savjeti-za-blistavi-dom/

pure silver
12.06.2011., 18:07
Čime ukloniti akrilnu emulziju s pločica ( polirani gres), a da se pločice ne oštete. Na zid se nanosila špricanjem i sad je tu mat i hrapavo. Ne ide dolje.

bulthaup
13.06.2011., 07:30
Ja bi to prob'o sa onim ziletima, kojima se cisti i staklo.

mandy
13.06.2011., 09:22

para...ja parnim čistačem skidam sve živo po kući :D

mandy
13.06.2011., 09:25
Nemam baš iskustva sa tepisima, posebno ne svijetlim.

Naravno, odmah nam je nešto palo na pod i ja sam sva zadovoljna uzela vanish stains neku tekućinu, napravila pjenu, spužvicom nanosila istu, trljala, usisala i mrljice su nestale!

Ali još isti dan, na tim mjestima koja su bila čišćena, pojavilo se sivilo.
Shvatila sam da se prljavština odmah hvata jer vanish nije bio ispran i jer na neki način taj dio ostaje "ljepljiv".

Ima li tko iskustva baš sa Vanishom carpet? Poprima li tepih i nakon njega sivilo?

tepihe perem tim Vanishom jer drugi mi ne skinu mrlje i kad se ispere tepih je kao nov i mirši....povremeno imam neku mrlju koju maknem pjenom al se začas vrati još gora valjda...pa sam odustala od povremenog trljanja pjenom

mihael kutina
17.06.2011., 13:59
U stanu imam garnituru od skaja, nesto izmedju zute i bijele boje.. I sada dolazi problem, dvosjed je zasaran na nekim djelovima sa plavim markerom.. Posto mi najamnina izlazi krajem mjesec, moram to ocistiti a ne znam kako!?!

Probao sam alkohol, i nekim sredstvom iz kemijske ali nista...

Molio bih pomoc..

Hvala unaprijed,
Mihael.

willysb
23.06.2011., 08:35
U stanu imam garnituru od skaja, nesto izmedju zute i bijele boje.. I sada dolazi problem, dvosjed je zasaran na nekim djelovima sa plavim markerom.. Posto mi najamnina izlazi krajem mjesec, moram to ocistiti a ne znam kako!?!

Probao sam alkohol, i nekim sredstvom iz kemijske ali nista...

Molio bih pomoc..

Hvala unaprijed,
Mihael.

probaj medicinskim benzinom on dosta toga skida .
meni kad se tako isprlja ima jedna firma u sl.brodu koja vrhunski opere kauče .
dođe u stan ako treba i samo malu fleku skinuti dođu i operu i još uz to nisu skupi.
evo njihov web ...
čak hoče i savjet dati i to besplatno.

willysb
23.06.2011., 08:41
tepihe perem tim Vanishom jer drugi mi ne skinu mrlje i kad se ispere tepih je kao nov i mirši....povremeno imam neku mrlju koju maknem pjenom al se začas vrati još gora valjda...pa sam odustala od povremenog trljanja pjenom

savjetovao sam se s, več sam naveo njihov web u drugom postu kažu da vanish i opal pasta trenutno skidaju fleku ali fleka s vremenom se vrati i to još gora .ja zovem tu firmu koja mi dođe oprati tepihe jer živim u stanu ,a tepisi budu za sat -dva suhi stoviše operu mi ih na parketu u dnevnom boravku.

soledad
24.06.2011., 21:46
čime očistiti rešetku od plinskog štednjaka? strugala nožem, ribala cifom al presporo mi je to :rolleyes: dakle zacrnjena skorena masnoća koja se taložila godinama. :rigo:
mislim da nikom prije mene nije palo na pamet oprat ju :mad:

Kladi
24.06.2011., 22:03
našpricaj je cilitom za odmašćivanje i udri žičanom četkom

Blam Blam
24.06.2011., 22:33
pitanje....
u kuhinji nakon renovacije pojavila se vlaga na zidovima i to u obilnim količinama....zidovi su mi prvo bili mokri, a sada su CRNI...pa me zanima kako bi to crnilo uklonila??? :confused: :horor:

hvala..... :):)

hopeless_ri
25.06.2011., 22:24
Pozdrav!
Možda mi netko može pomoći ... na podu u DB imam gotove lakirane hrastove parkete. Majstor koji ih je postavljao (idiot i sl.) je za sobom na dosta mjesta ostavio sasušeno ljepilo, flekice, na koje se ulovila, naravno, prašina, i to izgleda katastrofa (iako je parket lijep).
Čime očistiti to ljepilo, a da pritom ne uništim parkete?

Naravno, majstor je naj***, ali to mi nije skinulo flekice :(

Parizer sb
27.06.2011., 10:17
Pozdrav!

Ima li tko iskustva s korištenjem sredstva za čišćenje hladnjaka koje bi iz plastike izvuklo smrad (pokvarenog mesa, u ovom slučaju)? Našao sam nekoliko sredstava na netu, ali prvo da potražim preporuke. Unaprijed hvala.

ryell
27.06.2011., 10:27
Ne znam da li se još može kupiti, no mi smo uvijek koristili "Cetavlon", u apotekama ga je bilo. To poubija valjda sve moguće što postoji. :D
Inače prirodna fora za uklanjanje mirisa iz frižidera je ostaviti narezane jabuke par dana unutra, ili sodu bikarbonu, to "upije" smradove.

Fi Fi
27.06.2011., 14:15
Ne znam da li se još može kupiti, no mi smo uvijek koristili "Cetavlon", u apotekama ga je bilo. To poubija valjda sve moguće što postoji. :D
Inače prirodna fora za uklanjanje mirisa iz frižidera je ostaviti narezane jabuke par dana unutra, ili sodu bikarbonu, to "upije" smradove.

i pali :)

ryell
27.06.2011., 16:29
Pali za smrad, da, samo kaj ne pobije plijesan/bakterije/gljivice. :zubo:

petra00
27.06.2011., 17:27
Može se koristiti i alkoholni ocat za dezinfekciju, a mirisi - staviti u posudicu sodu bikarbonu i u nju nakapati ulje vanilije.:)

danijela m.
29.06.2011., 16:18
Ne znam je li ovo pravo mjesto za pitanje ima li tko iskustva s onim parnim usisavačem što se reklamira na tv-prodaji???
Slučajno sam bila prisiljena odgledati cijelu reklamu do kraja i zainteresirao me taj usisavač. ima li tko iskustva s time, molim neka se javi.
Hvala

ryell
29.06.2011., 19:44
Ima negdje na ovom istom podforumu cijela tema o parnim usisavacima, prokopaj malo ;)

anna2536
01.07.2011., 10:58
s kim čistite staklenu ploču za kuhanje.
ne uspijevam očistiti neke mrlje koje liče na dugine boje kad ih gledaš sa strane.
nadam se da kužite na kaj mislim?
ne ide ni alkoholom, ni struganjem... ni sredstvima za odmaščivanje...
čak ni ne znam od čega su nastale

hvala

Fi Fi
01.07.2011., 14:28
s kim čistite staklenu ploču za kuhanje.
ne uspijevam očistiti neke mrlje koje liče na dugine boje kad ih gledaš sa strane.
nadam se da kužite na kaj mislim?
ne ide ni alkoholom, ni struganjem... ni sredstvima za odmaščivanje...
čak ni ne znam od čega su nastale

hvala

možda ti je to od brisanja :ne zna:

mariana3
02.07.2011., 10:55
pitanje....
u kuhinji nakon renovacije pojavila se vlaga na zidovima i to u obilnim količinama....zidovi su mi prvo bili mokri, a sada su CRNI...pa me zanima kako bi to crnilo uklonila??? :confused: :horor:

hvala..... :):)

To crno su gljivice/plijesan. Potraži Ceresit: (a) odvlaživač zraka (http://www.henkel.hr/cps/rde/xchg/henkel_hrc/hs.xsl/3084_HRC_HTML.htm) + (b) Ceresit sredstvo za ukljanjanje plijesni (pakirano kao tekućina u piksli s pumpicom). Odvlaživač znam da ima u većim Konzumima, a ovo drugo sam vidjela u Kerumu, no vjerojatno ima i drugdje.
Odvlaživač s tabletama super djeluje, provjereno!

Ovdje na Forumu ima negdje topic o uklanjanju plijesni/vlaznim zidovima... potrazi ga, tamo ima dobrih savjeta za čišćenje.

Ali čudna mi je ta renovacija nakon koje se pojavila vlaga :eek: Kaj su rasturili neku cijev?

mariana3
02.07.2011., 11:03
Imam i ja pitanje: zaštopao se bio lavabo (očito zahvaljujući prijašnjim stanarima :rolleyes:), pa došao vodoinstalater, odštopao (izvukao ljigavu masu kose i koječega drugog :facepalm:), sad sve curi ko švicarska urica.

No od tada (par dana) se iz lavaboa/odvoda širi VRLO neugodan miris tj. smrad (onak, kako to inače zna smrditi iz kupaonskih odvoda) -- sipala Domestos, ocat, eterično ulje :rofl:, al ništa... privremeno bude bolje, pa onda opet - fuj.

Nije više zaštopano, voda normalno prolazi, sve pet, ali kako se riješiti tog smrada?

Help!

ombia
02.07.2011., 13:01
I meni je to bio pozdrav od bivsih stanara.:rolleyes: Na kraju se ispostavilo da je ipak ostalo nesto te prljavstine u odvodu i da tako "naceta" ali ne skroz maknuta, smrdi. Ostalo je jako malo, ali dovoljno za smrad. Frend opet odsarafio odvod, ja te cijevi oprala temeljno i od tad ne smrdi.

mariana3
02.07.2011., 13:45
I meni je to bio pozdrav od bivsih stanara.:rolleyes: Na kraju se ispostavilo da je ipak ostalo nesto te prljavstine u odvodu i da tako "naceta" ali ne skroz maknuta, smrdi. Ostalo je jako malo, ali dovoljno za smrad. Frend opet odsarafio odvod, ja te cijevi oprala temeljno i od tad ne smrdi.

Hm, da, čini mi se da ima još nekaj u samom odvodu (odmah na početku), probat ću to izvući s nekom žicom ili tako nečim (bljak)... dalje bi cijev trebala biti čista jer je to bilo sve rastavljano i čišćeno...
Fala :)

candida
05.07.2011., 08:54
Da li je netko dao kemijski očistiti garnituru od mikrofibre? Treba mi preporuka za neku ozbiljnu i dobru firmu.

smokvica13
10.07.2011., 06:19
Molim vas ako netko zna čime očistiti ljepilo sa bambus parketa???? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, ako postoji uopće nešto.:confused:

anna2536
14.07.2011., 11:51
i još jedan problemčić.
imala sam drveni ukras na umivaoniku u kupaonici i sad mi ostala smeđa flekica.
s kim da to očistim a da ne uništim sjaj umivaonika?

hvala

Sanja :o)
14.07.2011., 22:37
Nisam nigdje našla pa da pitam tu. Došli nam kupaonski ormarići-crni, iveral visoki sjaj. Uz rub kanta se vidi 'prugica' od ljepljenja kanta. Kako to očistiti? Smijem to lagano sastrugati?

Aoife
15.07.2011., 10:18
Smiješ. Probaj gumicom za brisanje olovke, time obično ide. Samo pažljivo budući da je sjaj

dodjoska-nl
24.07.2011., 14:11
Nisam nigdje našla pa da pitam tu. Došli nam kupaonski ormarići-crni, iveral visoki sjaj. Uz rub kanta se vidi 'prugica' od ljepljenja kanta. Kako to očistiti? Smijem to lagano sastrugati?

Ja bi probala sa vatom i obicnim jestivim uljem...

dodjoska-nl
24.07.2011., 14:16
Molila bih vas za pomoc!
Radili smo white wash u dnevnoj sobi..soba je povezana sa kuhinjom u joj su crne mat plocice..i imamo par fleka na tim plocicama od tog white wash-a koji je na bazi ulja..
Probala sam sa benzinom za ciscenje i terpentinom i ne ide...
Jel ima netko savjet???:s

willysb
27.07.2011., 08:35
Da li je netko dao kemijski očistiti garnituru od mikrofibre? Treba mi preporuka za neku ozbiljnu i dobru firmu.

kod mene je prana kutna garnitura od mikrofibre bijele boje . prali su mi iz sl.broda obrt za čišćenje "dunja" stavio sam i njihovu web stranicu na jednom od postova i super su oprali . najbolje je od svega prao sam u 4 mjesecu dok se još grijalo u kuci bila je oprana u 11 sati ,a suha je bila u 16 sati tako da smo mogli na njoj sjediti , prali su mi i tapacirane stolice i madrace stvarno su profesionalni i pedantni moja pohvala njima. ako si blizu sl.broda nazovi ih.
evo još jednom njihova web stranica .

Just a Girl
29.07.2011., 07:15
s cim cistite mramorne umivaonike?

allways
29.07.2011., 11:44
Na nekoliko stranica vidjlela sam postove vezane za čišćenje kožnih/eko/skaj garnitura. Ja imam eko kožu, bež, stara 2 godine. Probala sam čistit svim i svačim, i kao što je bilo rečeno, dosta sredstava lijepo očisti, ali bude jako sklisko.

Sad čistim Charme pjenom za kožu (na kutijici je smeđe auto sjedalo). Kupila sam ga u trgovini auto djelova, skup je, oko 11 eura. Bočica mi traje oko 3 mjeseca. U istoj kolekciji su i neka krema za njegu i maramice, ali to nisam isprobala.

Razmažem pjenu (dio po dio kauča), ostavim 2-3 minute i obrišem mekanom krpicom. U prvi tren bude ljepljivo, ali kad se osuši je ok. Stvarno super očisti, ali kako ga se i dosta potroši, kad trebam samo prebrisati prašinu, koristim običan tekući sapun i toplu vodu.

Mama ima pravu kožu, crnu, već bar 15 godina. Redovno čisti tekućim sapunom i vodom, a 1-2 puta godišnje (obično kad se nekud ide na par dana) namaže nivea kremom, onom najobičnijom. Dok se vrate, koža upije kremu.

anna2536
23.08.2011., 11:10
pozdrav.

da li se laminatni podovi smiju čistiti čistačem na paru? (mislim na onaj iz TopShopa)

hvala.

BUBBLE JET
23.08.2011., 11:19
pozdrav.

da li se laminatni podovi smiju čistiti čistačem na paru? (mislim na onaj iz TopShopa)

hvala.

itekako:top:

Lali Puna
23.08.2011., 11:25
masne su mi fuge. jako masne, razbilo mi se ulje. a fuge su mi neke sjebane, upijaju tekućinu. ima li nade za njih ili samo farbanje?

BUBBLE JET
23.08.2011., 11:36
masne su mi fuge. jako masne, razbilo mi se ulje. a fuge su mi neke sjebane, upijaju tekućinu. ima li nade za njih ili samo farbanje?

razrjeđena solna kiselina, ALI PAZI, kad ju proliješ, zapjenit će se, pusti jako malo i obriši sa mokrom krpom. Boldala sam jako malo, jer ona nagrize fuge, pa da nemoraš ponovo fugirati:D

Lali Puna
23.08.2011., 11:45
zidne su u pitanju...kak da to izvedem?

klompica
23.08.2011., 11:46
Lali Puna, fuge su odlično daju očistiti sa pastom od praška za pecivo i vode.
Stavi u zdjelicu par paketića praška za pecivo i dodaj malo vode (počet će se jako pjeniti), toliko da smjesa bude polu tekuća.
Uzmi četkicu za zube i utrljaj u fuge. Nakon desetak minuta dobro operi kompletne pločice vodom i trebale bi biti ko nove - i pločice i fuge.

Meni je to znalo pomoći i kad bi se ulje upilo u pločice :top:

A sigurno neće ništa nagristi, to ne brini

Lali Puna
23.08.2011., 12:21
hvala ti, probat ću!

dugaagud
25.08.2011., 10:51
itekako:top:

A jel se smiju čistit parketi s tim na paru (iz top shopa)?

lapislazuli
25.08.2011., 10:58
Lali Puna, fuge su odlično daju očistiti sa pastom od praška za pecivo i vode.
Stavi u zdjelicu par paketića praška za pecivo i dodaj malo vode (počet će se jako pjeniti), toliko da smjesa bude polu tekuća.
Uzmi četkicu za zube i utrljaj u fuge. Nakon desetak minuta dobro operi kompletne pločice vodom i trebale bi biti ko nove - i pločice i fuge.

Meni je to znalo pomoći i kad bi se ulje upilo u pločice :top:

A sigurno neće ništa nagristi, to ne brini

umjesto praška za pecovo soda bikarbona

Sparkly
30.08.2011., 10:25
Zna li netko s čim da očistim ulje s ploče? Dakle pekli smo nešto u tavi i valjda je ostalo u njoj vode kad sam ju oprala i na to je došlo ulje i sve je počelo suludo prskat, a te fleke po ploči ne idu dolje? Šta sad? Mama će me ubit, sigurno se može nečime očistit.

J&B
07.09.2011., 10:14
trebam pomoć:
parket je stari i bez sjaja (ikako je održavan prontom), ima li još nešto naj, naj?
najjača pjena za pećnicu, koja bi bila?

hvala!!

Lali Puna
07.09.2011., 17:38
ne znam gdje da pitam pa ću tu...ima li netko ideju čime da obložim ladice? radi se o prastaroj obnovljenoj komodi, ladice su iznutra dosta prljave bile..oprala sam ih, al ne bih ribala do besvjesti (a i raspala bude se komoda :D), a budući da ću u njih stavljat stvari za bebu htjela bih ih obložiti nečim. sjećam se da je moja mama police u kuhinjskim ormarićima i ladice oblagala papirom za zamatanje ili nečim sličnim, ali sjećam se i da to nije baš bilo praktično, a i nije izgledalo lijepo nakon nekog vremena.
u kuhinjskim ladicama imam nešto iz ikee, al nije da mi se naručuje komad folije iz ikee sad.

fermina-daza
07.09.2011., 18:11
...ima li netko ideju čime da obložim ladice? radi se o prastaroj obnovljenoj komodi, ladice su iznutra dosta prljave bile..oprala sam ih, ... budući da ću u njih stavljat stvari za bebu htjela bih ih obložiti nečim.

A da uzmeš samoljepive perive tapete i njima obložiš ladice iznutra? Neće 'bježati', a moći ćeš ih i prebrisati vlažnom krpom ili čime već.

O'Zookie Mizzy
07.09.2011., 18:12
ne znam gdje da pitam pa ću tu...ima li netko ideju čime da obložim ladice? radi se o prastaroj obnovljenoj komodi, ladice su iznutra dosta prljave bile..oprala sam ih, al ne bih ribala do besvjesti (a i raspala bude se komoda :D), a budući da ću u njih stavljat stvari za bebu htjela bih ih obložiti nečim. sjećam se da je moja mama police u kuhinjskim ormarićima i ladice oblagala papirom za zamatanje ili nečim sličnim, ali sjećam se i da to nije baš bilo praktično, a i nije izgledalo lijepo nakon nekog vremena.
u kuhinjskim ladicama imam nešto iz ikee, al nije da mi se naručuje komad folije iz ikee sad.

Zar ne postoje više one neke samoljepive folije ili tapete za namještaj ili tako nešto, plastificirane koje se jako lako održavaju?

O'Zookie Mizzy
07.09.2011., 18:17
najjača pjena za pećnicu, koja bi bila?

hvala!!

pećnicu čistim sa ovim (http://www.labud.hr/proizvod_detaljno_new.php?pid=482&langid=1&status=E). naštricam i zagrijem pećnicu na 50 stupnjeva, ostavim oko pola sata da djeluje i onda samo obrišem :raspa:

ps, obavezna upotreba gumenih rukavica, vrlo je jako i nagriza kožu.

Lali Puna
07.09.2011., 19:22
A da uzmeš samoljepive perive tapete i njima obložiš ladice iznutra? Neće 'bježati', a moći ćeš ih i prebrisati vlažnom krpom ili čime već.

pitala sam MM-a (njemu je bijela tapeta inače jedno od omiljenih pomagala za kućne popravke :D), al kaže da bi to bilo komplicirano. ne znam iz kojeg razloga, možda je on mislio da bih ja obložila sve plohe..a bilo bi mi dosta i samo dno

fermina-daza
07.09.2011., 20:12
pitala sam MM-a (njemu je bijela tapeta inače jedno od omiljenih pomagala za kućne popravke :D), al kaže da bi to bilo komplicirano. ne znam iz kojeg razloga, možda je on mislio da bih ja obložila sve plohe..a bilo bi mi dosta i samo dno

Ako mu je to komplicirano, onda neka uzme kanticu (perive, eko boje) boje, valjčić i neka poboja unutrašnjost ladica (dvije ruke). Neka ne zaboravi temeljnu boju. Možda mu to bude manje komplicirano :p.

Je li mu to manje komplicirano? :D

Najjednostavnije bi bilo naći one plastične četvrtaste 'kadice' za ladice (svojevremeno sam ih vidjela u Kiki - raznih veilčina i oblika), pa se poslože tako da ispune cijelu ladicu. No, ovo je, iako najjednostavnije, najskuplje rješenje.

tiziana
07.09.2011., 20:20

Moja je mama stavljala bijeli pak-papir (kojim su se nekada omatale knjige), ja kupim neke sjajne šarene role papira u najdiskretnijoj nijansi i minimalnog uzorka (ponekad u papirnicama naletim i na jednobojne), pa to pažljivo izrežem tako da pokrije dno i malo je uzdignutog dijela sa svih strana, položim na dno ladice, pa po tim uzdignutim rubovima pričvrstim onim nevidljivim selotejpom (u zelenom pakiranju).

Lali Puna
07.09.2011., 22:08
Ako mu je to komplicirano, onda neka uzme kanticu (perive, eko boje) boje, valjčić i neka poboja unutrašnjost ladica (dvije ruke). Neka ne zaboravi temeljnu boju. Možda mu to bude manje komplicirano :p.

ma već je popravio, brusio i farbao cijelu komodu, nije da mu je teško...baš ću ga pitati u čemu je stvar

Moja je mama stavljala bijeli pak-papir (kojim su se nekada omatale knjige), ja kupim neke sjajne šarene role papira u najdiskretnijoj nijansi i minimalnog uzorka (ponekad u papirnicama naletim i na jednobojne), pa to pažljivo izrežem tako da pokrije dno i malo je uzdignutog dijela sa svih strana, položim na dno ladice, pa po tim uzdignutim rubovima pričvrstim onim nevidljivim selotejpom (u zelenom pakiranju).

jel se drapa taj papir?

ovo (http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10109491) imam iz ikee, jel ima nešto slično kod nas? to je neki plastično-gumeni materijal

tiziana
08.09.2011., 05:50
ma već je popravio, brusio i farbao cijelu komodu, nije da mu je teško...baš ću ga pitati u čemu je stvar

jel se drapa taj papir?

ovo (http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10109491) imam iz ikee, jel ima nešto slično kod nas? to je neki plastično-gumeni materijal

Ne drapa se taj papir, čvrst je. Svejedno ga mijenjam jednom na godinu, kad već stignem.
Ja bih na tvom mjestu farbala i stavljala taj papir.
Nisam kod nas vidjela ovaj materijal iz Ikee.

J&B
08.09.2011., 10:13
pećnicu čistim sa ovim (http://www.labud.hr/proizvod_detaljno_new.php?pid=482&langid=1&status=E). naštricam i zagrijem pećnicu na 50 stupnjeva, ostavim oko pola sata da djeluje i onda samo obrišem :raspa:

ps, obavezna upotreba gumenih rukavica, vrlo je jako i nagriza kožu.

ej! hvala ti puno! bacam se u potragu po dućanima ;)

lady-j
08.09.2011., 16:02
Kako ocistiti mrlju od propolisa sa plasticnog stolnjaka?

leonidas27
08.09.2011., 17:07
Komoda od bijelog sjajnog medijapana je upila rozu boju od svijeće koja je tako kao ukras stajala neko vrijeme.
Čime to izvući???
Ne pomaže: limun, alkoholni ocat, pronto u spreju za sve površine, deterdžent za suđe,...

Molim za savjet!?
Hvala

MermaidMe
11.09.2011., 07:24
pozdrav dame..

ovako, treba mi savijet ako itko zna, kako očistit zagorenu moka esepresso džezvicu? džezva ne podnosi nikakve deterdžente stoga mi treba neki prirodan recept.. ne znam dal funkcionira kao i za zaagorjele tave pošto džezva nema masnoće u sebi...

bilo kakva ideja je dobro došla..:mig:

Jelsa
11.09.2011., 07:49
Moj prijedlog:
stavi malo praška za robu i vode i tako iskuhaj.

MermaidMe
11.09.2011., 12:22
Moj prijedlog:
stavi malo praška za robu i vode i tako iskuhaj.

thx, al ne smijem.. nikakve kemikalije.. nije to obična džezva, nego ona za espresso i zove se moka (http://2.bp.blogspot.com/--RkzHMXnFGc/Tfi_8dHi6jI/AAAAAAAAADc/MsUl6EuSPRw/s1600/moka.jpg), i pošto nije moguće da se kava izlije osim ako ju dobro ne zatvoriš - izgori...

kozmetika
12.09.2011., 16:41
Komoda od bijelog sjajnog medijapana je upila rozu boju od svijeće koja je tako kao ukras stajala neko vrijeme.
Čime to izvući???
Ne pomaže: limun, alkoholni ocat, pronto u spreju za sve površine, deterdžent za suđe,...

Molim za savjet!?
Hvala

ja sam fleke od crnog vina koje se upilo u površinu namještaja lako skinula varikinom. pošpricaš, ostaviš, obrišeš. nije bio mediapan nego sjajni iveral, ali mislim da u svakom slučaju vrijedi probati.

leonidas27
12.09.2011., 20:47
ja sam fleke od crnog vina koje se upilo u površinu namještaja lako skinula varikinom. pošpricaš, ostaviš, obrišeš. nije bio mediapan nego sjajni iveral, ali mislim da u svakom slučaju vrijedi probati.

Hvala ti puno!
Baš ću probati pa javim!!!

Gerina
13.09.2011., 11:52
pozdrav dame..

ovako, treba mi savijet ako itko zna, kako očistit zagorenu moka esepresso džezvicu? džezva ne podnosi nikakve deterdžente stoga mi treba neki prirodan recept.. ne znam dal funkcionira kao i za zaagorjele tave pošto džezva nema masnoće u sebi...

bilo kakva ideja je dobro došla..:mig:

Kao i sve drugo, ulijes 3:1 ocat - voda da popliva i kuhas neko vrijeme i sve ce ocistiti, naravno kasnije isperi vodom, imam istu takvu tako da i ja cistim na taj nacin

krila leptira
13.09.2011., 13:18
Zna li netko čime bi mogla očistiti gres pločice, imaju nekakve fleke, sve što se slučajno prolije kao da se upije u njih?

Aoife
13.09.2011., 14:02
Vjerojatno imaš sloj kamenca pa to što se prolije se "upije" u kamenac - probaj prvo sredstvom protiv kamenca

krila leptira
13.09.2011., 14:38
Probat ću, javim rezultate. Hvala

luna_lana
13.09.2011., 20:22
Ima da u Schachemayeru (http://www.schachermayer.hr/), ja kupila za sve ladice u kuhinji.

Aoife
13.09.2011., 23:31
Ima da u Schachemayeru (http://www.schachermayer.hr/), ja kupila za sve ladice u kuhinji.

Ima, ali je skupo ko vrag. Ono iz ikee je puno jeftinije - vidi se razlika u kvaliteti, ali to je umetak za ladicu, koga briga...

bulthaup
14.09.2011., 10:53
Zna li netko čime bi mogla očistiti gres pločice, imaju nekakve fleke, sve što se slučajno prolije kao da se upije u njih?

Mislim da je kod tebe problem sto su plocice porozne. Moras zacepiti te pore nekim sredstvom koje se moze kupiti na istom mjestu gdje si kupila plocice.

Onda se vise nece prljati, a to sto se vec upilo, nece biti lako ocistiti.

kukulele110
15.09.2011., 08:58
čime je najbolje brisati mat parket?

kaduljica
15.09.2011., 15:01
Dobar dan :)
Jel mi moze neko preporucit neko sredstvo za ciscenje indukcije? Naime, jucer sam primjetila nekakvu mat fleku i nemam pojma s cim da je operem, s vodom nije islo dolje.

givana
16.09.2011., 19:39
Jel mi moze neko preporucit neko sredstvo za ciscenje indukcije? Naime, jucer sam primjetila nekakvu mat fleku i nemam pojma s cim da je operem, s vodom nije islo dolje.

Ja svoju ploču čistim sa sredstvom od Dr. Beckmanna i skida mi sve fleke s nje..
Kupujem ga u DM-u..

Lali Puna
16.09.2011., 19:53

sa sredstvom za stakla. sa sredstvom za staklokeramiku, ako ne ide s tim.

Sanja :o)
16.09.2011., 20:50

Ima u Bauhausu. Prozirne je boje i isto dolazi u roli pa režeš koliko ti treba.

Ima i u Pevecu, ali sam ja vidjela samo crne, čak su i bolje jer kao da se zalijepe za površinu.

la vanille
06.10.2011., 10:41
Pozdrav!
Kupili smo stan u zgradi koja je bila u izgradnji.
Keramičari su polijepili pločice, ali su ih ostavili, poprilično, zamazane fugom :503:
Eh sad, pokušali smo čistiti spužvicom za suđe i samo vodom, ali ide jako teško. Nismo se usudili koristiti nikakva sredstva za čišćenje, da ne bi oštetili pločice (koje su mat, i imaju po sebi neravnina, dakle, nisu one glatke, sjajne).
Ima li neko iskustava s tim, i naravno neki savjet.
Hvala!

BUBBLE JET
06.10.2011., 12:01
Pozdrav!
Kupili smo stan u zgradi koja je bila u izgradnji.
Keramičari su polijepili pločice, ali su ih ostavili, poprilično, zamazane fugom :503:
Eh sad, pokušali smo čistiti spužvicom za suđe i samo vodom, ali ide jako teško. Nismo se usudili koristiti nikakva sredstva za čišćenje, da ne bi oštetili pločice (koje su mat, i imaju po sebi neravnina, dakle, nisu one glatke, sjajne).
Ima li neko iskustava s tim, i naravno neki savjet.
Hvala!

varijanta 1.:
alkoholni ocat, limun i van damova fizička snaga

varijanta 2.:
razrjeđena solna kiselina, malo nek se zapjeni i obrisat mokrom krpom, prozori širom otvoreni dok se to radi, maska na nos (al stvarno, ne smrdi, al ipak je kiselina, rukavice na ruke)...

Aoife
06.10.2011., 12:13
Prema ostalim savjetima koji su već bili ovdje na temi... Ja se sjećam prijedloga da se otopi soda bikarbona u vodi i riba četkicom za zube, a ako i to ne ide, ostaje opcija da se kupi boja za beton i da se fuge ofarbaju

Solitary cat
06.10.2011., 12:41
U novom stanu, novi WC-i, nove školjke, u jednoj WC-školjki odmah se počeo stvarati crni, grozni kamenac, kojeg ni sa čim ne mogu otkloniti!!! :facepalm: Zanimljivo da se u drugom WC-u podjednako korištenom (ako ne i više) i jednako čišćenom, kamenac uopće ne stvara! Ne znam o čemu je riječ?

S čim to da otklonim? Ima li neko jako i čudotvorno sredstvo, jer ni s jednim od ovih reklamiranih sredstava za čišćenje kamenca, ni onim najjačim, ne uspijeva nimalo? :( Nije mi se to dešavalo ni u jednom prijašnjem stanu. Pomagajte!

Kyra
06.10.2011., 13:20

Moje iskustvo kaže da je najbolje ono dr.bechmann's sredstvo iz dm-a (ne ono u spreju nego u bijeloj bočici) a odnedavno ga koristim uz vileda spužvice koje su baš za staklokeramiku (isto iz dm-a). prije sam strugala onim nožićem za staklo a sad ga nisam vadila iz ormarića otkad imam tu spužvicu :s :s .

Nakon svega, malo spreja za staklo i sve :top:

Solitary cat
06.10.2011., 17:10
Zna li netko šta protiv groznog crnog kamenca (ovo što sam pitala u prethodnom postu)? :moli:

Amarillis
06.10.2011., 22:45
Zna li netko šta protiv groznog crnog kamenca (ovo što sam pitala u prethodnom postu)? :moli:

ja redovito coca colu koju gosti ne popiju izlijem u skoljku i ona fino otopi sav kamenac:D ocat je isto dobar, ali smrdi, za razliku od cole:D i pale sve vrste, od originala pa do sky kole i sl.:zubo:

la vanille
07.10.2011., 07:20
varijanta 1.:
alkoholni ocat, limun i van damova fizička snaga

varijanta 2.:
razrjeđena solna kiselina, malo nek se zapjeni i obrisat mokrom krpom, prozori širom otvoreni dok se to radi, maska na nos (al stvarno, ne smrdi, al ipak je kiselina, rukavice na ruke)...

Juče sam pokušala Vimom, ide, ali teško... :504:
Ostaje mi još da isprobam vaše savjete...
Hvala!

BUBBLE JET
07.10.2011., 07:44
Juče sam pokušala Vimom, ide, ali teško... :504:
Ostaje mi još da isprobam vaše savjete...
Hvala!

Ja ti ovo govorim iz iskustva, imam pločice terakota sa antracit fugom i "super majstor" koj mi je farbao stan, uz svu zaštitu koja je bila na pločicama, uspio je zaflekat pošteno sve pločice sa glet masom i farbom. Nije bilo druge nego na propuhu ribati sa solnom kiselinom i poslije sam premazalapločice sa nekakvom zaštitom....ma kakav je to trening bio....

Solitary cat
07.10.2011., 11:25
ja redovito coca colu koju gosti ne popiju izlijem u skoljku i ona fino otopi sav kamenac:D ocat je isto dobar, ali smrdi, za razliku od cole:D i pale sve vrste, od originala pa do sky kole i sl.:zubo:

:rofl: :rofl:

S octom sam probala i nije išlo.

Ali danas kupujem Coca-Colu. :five: Hvala! :)

fermina-daza
07.10.2011., 15:08

Kupi limunsku kiselinu (imaš pakirano po 0,5 kg za manje od 10 kn u ovim tržnim centrima, primjerice u Vrutku) i navečer je fino pospi po cijeloj školjki, a najviše naspi u rupu u kojoj je kamenac. Ostavi tako do jutra, a onda, prije nego digneš dasku, pusti vodu da ispere školjku. Onda uzmi četkicu za wc i protrljaj po kamencu i po dnu školjke.

Ja se tako riješavam kamenca, jer imam alergiju na sva sredstva za održavanje kupaonice. Čak i s limunkom kiselinom stavljam maksu na lice, ali ne trebam barem uzimati antihistaminike.

Ako slučajno ostane još poneki trag, ponovi priču sljedeću večer i školjka bi trebala blistati.

Pola kilograma limunske kiseline dostaje za tri pranja školjke i to baš ako se nakupilo kamenca.

Alkoholnim octom (+ voda 1 : 1) i eteričnim uljem čajevca ( održavam pločice i ostale sanitarije.

Solitary cat
07.10.2011., 18:50
Hvala i tebi. Problem je što je taj ružni tamni kamenac u onom pregibu, ispod ruba školjke, ne na dnu, znači teško je nešto tamo posuti pa da stoji neko vrijeme, da ne otklizi dolje niz školjku (ako me razumiješ). Ali probat ću u par puta i valjda će konačno nešto uspjeti.

Opskrbit ću se limunskom kiselinom, Coca-Colom i svime i idem u boj s kamencem... :clint:

danila
07.10.2011., 20:21
natopi vatu octom i stavi obloge po kamencu :D, ostavi preko noci, ujutro istrljaj i to je to :)

Tena33
07.10.2011., 20:42
U novom stanu, novi WC-i, nove školjke, u jednoj WC-školjki odmah se počeo stvarati crni, grozni kamenac, kojeg ni sa čim ne mogu otkloniti!!! :facepalm: Zanimljivo da se u drugom WC-u podjednako korištenom (ako ne i više) i jednako čišćenom, kamenac uopće ne stvara! Ne znam o čemu je riječ?

S čim to da otklonim? Ima li neko jako i čudotvorno sredstvo, jer ni s jednim od ovih reklamiranih sredstava za čišćenje kamenca, ni onim najjačim, ne uspijeva nimalo? :( Nije mi se to dešavalo ni u jednom prijašnjem stanu. Pomagajte!

Solitary, to ti nastaje vjerojatno zato jer ti stalno lagano curka voda iz kotlića a što se manje koristi to se više skuplja jer voda ishlapi a kamenac se veže na prethodni sloj.
Ja sam takvu stvar rješavala sa solnom kiselinom koja traži veeeliki oprez, što manje udisati ako je moguće ne disati i ni slučajno da kapne na nešto metalno (ako imaš kakav metalni dio na dasci) jer će zahrđati. To kad poliješ po školjci sve skuri, malo pustis da odstoji i nema ga više, ali ako ćeš ići na to molim te budi oprezna :mig:

ryell
08.10.2011., 10:57
Ne treba solna kiselina, ovo provjereno radi (alkoholni ocat)
natopi vatu octom i stavi obloge po kamencu :D, ostavi preko noci, ujutro istrljaj i to je to :)

vlovrec
08.10.2011., 11:47

Crni grozni kamenac ti je plijesan. Zato se i ne stvara u drugom Wc-u. Jedan je suh a drugi vlažan.
Imaš super sredstvo za pljesan, zove se Mufa killer. Košta cca35kn, to našpricaš, ostaviš malo i sve pobijeli. Inače slična stvar ti je domestos. Sa tom Muffom ja špricam i zidove a ne samo kupaonicu. Meni se po tuš kabini radi plijesan.

Solitary cat
08.10.2011., 13:30
Crni grozni kamenac ti je plijesan. Zato se i ne stvara u drugom Wc-u. Jedan je suh a drugi vlažan.
Imaš super sredstvo za pljesan, zove se Mufa killer. Košta cca35kn, to našpricaš, ostaviš malo i sve pobijeli. Inače slična stvar ti je domestos. Sa tom Muffom ja špricam i zidove a ne samo kupaonicu. Meni se po tuš kabini radi plijesan.

Plijesan? :eek: Pa otkud sad tamo plijesan, k vragu? Nigdje drugdje nemam plijesan. Sad na koncu ni ne znam je li to kamenac ili plijesan... :ne zna:

Ništa, kupit ću još i taj Mufa killer. Pa valjda će nešto od toga biti ono pravo. :mig: Javit ću.

Gdje to ima za kupiti: ima u DM-u, Mulleru?

vlovrec
08.10.2011., 14:43
Plijesan? :eek: Pa otkud sad tamo plijesan, k vragu? Nigdje drugdje nemam plijesan. Sad na koncu ni ne znam je li to kamenac ili plijesan... :ne zna:

Ništa, kupit ću još i taj Mufa killer. Pa valjda će nešto od toga biti ono pravo. :mig: Javit ću.

Gdje to ima za kupiti: ima u DM-u, Mulleru?

Ne, ja sam to nekad kupovala u Merkuru ali sad već dugo nemaju. Sad kupujem u nekom dučančiću gdje prodaju boje, lakove i takve stvari.
Mislim da sam vidjela da i Ceresit ima nešto slično, nisam probala, a i mislim da je bilo dosta skuplje od Mufe.

vlovrec
08.10.2011., 14:50
E, sad jer to kamenac ili plijesan?
Po meni je kamenac ono šta se skupi u kuhalu za vodu recimo. Ili ako pošpricaš sudoper pa ga tako ostaviš pa one bijele fleke šta ostanu. Ali to ne bi rekla da je crne boje. Znaš ono u reklami za Calgon kad onaj majstor pokazuje onu veš mašinu punu kamenca, i odlomi čak neki komad.
Kamenac ti inače jako dobro odlazi sa običnim alkoholnim octom. Malo natopiš i sve doslovno izgrize.

Solitary cat
08.10.2011., 15:00
E, sad jer to kamenac ili plijesan?
Po meni je kamenac ono šta se skupi u kuhalu za vodu recimo. Ili ako pošpricaš sudoper pa ga tako ostaviš pa one bijele fleke šta ostanu. Ali to ne bi rekla da je crne boje. Znaš ono u reklami za Calgon kad onaj majstor pokazuje onu veš mašinu punu kamenca, i odlomi čak neki komad.
Kamenac ti inače jako dobro odlazi sa običnim alkoholnim octom. Malo natopiš i sve doslovno izgrize.

Da, znam da je kamenac svijetli. A opet ne znam otkud plijesan samo tamo, jer nigdje u stanu nemam nimalo plijesni. :ne zna: Ribali smo to sa svim i svačim. I jedna žena - pospremačica kad mi je došla raditi veliko pospremanje mi je rekla "to vam je kamanac, ali ne ide s ničim dole, ja to ne mogu skinuti... pa kupite solnu kiselinu i s tim skinite, samo budite jako oprezni".

E sad, pošto ne volim solnu kiselinu, nastojala sam pokušati s nečim blažim ako može. Sad ćemo vidjeti: prvo ću probati s alkohonim octom, pa s limunskom kiselinom, ako je kamenac, trebalo bi otići. Ako ne ode, onda je valjda plijesan, pa moram kupiti neko sredstvo za plijesan, taj Muffa killer ili nešto slično.

ryell
08.10.2011., 18:15
Bijelo, zuto, sivo... = kamenac
Crno = plijesan.

Kamenac rijesis s alkoholnim octom bez problema, a plijesan ipak necim drugim. ;)

Nali
10.10.2011., 17:52
Malena mi je povratila usred noći i uhvatilo rub madraca.

Čistila domestosom (onim univerzalnim novim) dva puta, suši se na vjetru 2 dana i još smrdi ko kuga

edit: eh da, probala na spužvicu vodom i onim Bis-om --- što to tek smrdi

Pomagajte :moli:

ombia
10.10.2011., 19:10
Savjet mozes dobiti kod Mackoljubaca /Butleri, na Kucnim ljubimcima. Neki imaju hrpu iskustva jer su mice povratile na nesto, zapisale itd. Nazalost savjete nisam upamtila jer mi nisu dosad trebali.

Solitary cat
10.10.2011., 23:38
Posipala, zalijevala i ribala ono što očito ipak nije kamenac limunskom kiselinom, octom... ništa. Dakle, nije to kamenac, izgleda da je onda plijesan iako ne znam kako, otkud, zašto samo tamo, na tom jednom jedinom mjestu... :confused: :ne zna:

Inače, WC-školjka je od limunske kiseline (onog praška), stvarno čista, blistava i sjajna. :)

Dakle, idućih dana idem u dućane u lov na Mufa killer :mad: (moćno zvuči), pa ćemo vidjeti... dakle, odoh ja tražiti ovo ili nešto slilčno:

mandy
11.10.2011., 07:59
Malena mi je povratila usred noći i uhvatilo rub madraca.

Čistila domestosom (onim univerzalnim novim) dva puta, suši se na vjetru 2 dana i još smrdi ko kuga

edit: eh da, probala na spužvicu vodom i onim Bis-om --- što to tek smrdi

Pomagajte :moli:

Ja stavim dosta sode bikarbone (ako imaš eteričnog ulja možeš kapnuti 1-2 kapi ulja u sodu i pomješati) na mrlju i ostavim par sati, poslje samo usisam sodu, ne ostane miris.
Zadnji put nisam imala sode doma pa sam prošla mrlju sa parnim čistačem i iznjela madrac na sunce, nema ni mrlje ni smrada.

solitary jel ti školjka možda oštećena na tom mjestu?
Meni sve ode sa tabletama za wc iz Lidla, ubacim tabletu, mora odstajati 15-20 min i onda četkom prođem cijelu školjku, ne treba puno ribanja, sve ode i ljepo miriši poslje.

lavida
11.10.2011., 10:22
mandy, jel bi ja mogla na taj način osvježiti kauč?

imam 3 velika jastuka čije se navlake skidaju, pa njih mislim oprati, ali sjedeći dio bi nečim osvježila. Nije prljav, tj. nema nikakvih fleka, već imam neki filing da nakon ljeta i silnih vrućina i krema i svega, kauč nekako miriše po ljudskoj koži.
( Znam, luda sam)

Mogu ga tako sa sodom i par kapi eteričnog ulja posuti, pa to usisati, jel to izvlači mirise?

Solitary cat
11.10.2011., 10:44
solitary jel ti školjka možda oštećena na tom mjestu?
Meni sve ode sa tabletama za wc iz Lidla, ubacim tabletu, mora odstajati 15-20 min i onda četkom prođem cijelu školjku, ne treba puno ribanja, sve ode i ljepo miriši poslje.

Pa ne znam da je oštećena... :ne zna: mislim, ne znam od čega bi bila oštećena, nova WC-školjka i općenito nove kvalitetne sanitarije i počelo se prilično brzo na njoj to stvarati, ispod samog unutarnjeg ruba školjke (tamo gdje curi voda kad je pustiš), možda par kvadratnih cm... samo na tom mjestu.

Probat ću još s nečim protiv plijesni, valjda je onda to to. Iako ne znam kako - kupaona ima prozor, prozračuje se, ima radijator, po zimi se skroz grije... i nigdje drugdje nema plijesni ni gljivica.

Kažem, u drugoj kupaoni-WC-u, s istim sanitarijama, na identičan način čišćeno itd. - i ni traga tome, nikad se nije stvaralo. I nikad mi nije bilo jasno zašto se u toj jednoj WC-školjci stvara, a u drugoj ne.

kajperinja
11.10.2011., 10:51
Zanima me (ako netko ima vileda moco i kantu) da li se voda (kada moco pokusavamo ocijediti) kojom smo brisali pod cjedi u kantu ili u kanti ima posebna posuda (dodatna) u koju onda ide ta voda? Na slikama to bas ne mogu skuziti (mogu naravno u ducanu pogledati) pa ako netko ima...da dodjem do informacije odmah. Nije hitno/bitno ...ali me zanima, pa ako netko ima ...hvala.

pidzamica
11.10.2011., 21:04
Zna li netko čime očistiti bijela vrata po stanu...imaju mrlje na sredini od samoljepljivih traka cca 6 cm dugačke?

Ella sky
12.10.2011., 09:29
jesili probala ocat,ja sam sa stakla tako skidala ostatke samolepljive trake

Klara 32
12.10.2011., 09:47
Prilikom farbanja (ocigledno nije bilo dobro zasticeno) dosta boje je pokapalo po parketu. Ok, to sam uspjela skinuti, te tockice, i nakon toga sve prosla 2 puta sa sredstvom za ciscenje podova (stavila sam 1 čep sredstva u toplu vodu i time cistila) al i dalje ne izgleda cisto.
Da li sam fulala u necem i koje sredstvo preporucujete da parket bude ok?

Nali
12.10.2011., 10:27
Ja stavim dosta sode bikarbone (ako imaš eteričnog ulja možeš kapnuti 1-2 kapi ulja u sodu i pomješati) na mrlju i ostavim par sati, poslje samo usisam sodu, ne ostane miris.
Zadnji put nisam imala sode doma pa sam prošla mrlju sa parnim čistačem i iznjela madrac na sunce, nema ni mrlje ni smrada.

Stavila sodu i istinabog sad je malo manje ali još smrducka. Naročito poslije onoga bis-a. Sad je to neki smradomiris :503:

Ponovit ću postupak danas ....

Hvala :)

papi73
12.10.2011., 12:09
gdje kupujete te rukavice sto su dugacke, znaci, ne samo do zgloba, nego da pokriju i podlakticu?
na dnu wc skoljke mi se pocelo stvarati "ono nesto ruzno" pa bih ubacila solnu kiselinu i izribala to, a nemam te rukavice, nego samo one male sto kupis u kutiji hrpu komada :ne zna:

papi73
12.10.2011., 12:11
Zna li netko čime očistiti bijela vrata po stanu...imaju mrlje na sredini od samoljepljivih traka cca 6 cm dugačke?

i ja sam tako nesto "naslijedila"... ostaci djecjih naljepnica na vratima jedne sobe...ne ide s octom :ne zna:

Partfiš
12.10.2011., 12:15
i ja sam tako nesto "naslijedila"... ostaci djecjih naljepnica na vratima jedne sobe...ne ide s octom :ne zna:

Aceton/skidac laka s noktiju ili benzin. Benzin je losiji ali je manje agresivan i teze dobavljiv. Aceton je bolji.
Samo prvo probaj na jednom manjem dijelu da ti ne osteti boju. U pravilu nece ali...:kava:

papi73
12.10.2011., 12:25
Aceton/skidac laka s noktiju ili benzin. Benzin je losiji ali je manje agresivan i teze dobavljiv. Aceton je bolji.
Samo prvo probaj na jednom manjem dijelu da ti ne osteti boju. U pravilu nece ali...:kava:

ma moram kupiti najobicniji aceton, jer naravno da imam samo uljni koji jedva i lak sa noktiju makne :) ma i da malo ode boje, nije ni ovo vizualno bolje :) jedino nisam htjela smirglat novofarbana vrata zbog tog malog sturca... ako treba, budemo i to :)

hvala :)

mandy
13.10.2011., 07:27
mandy, jel bi ja mogla na taj način osvježiti kauč?

imam 3 velika jastuka čije se navlake skidaju, pa njih mislim oprati, ali sjedeći dio bi nečim osvježila. Nije prljav, tj. nema nikakvih fleka, već imam neki filing da nakon ljeta i silnih vrućina i krema i svega, kauč nekako miriše po ljudskoj koži.
( Znam, luda sam)

Mogu ga tako sa sodom i par kapi eteričnog ulja posuti, pa to usisati, jel to izvlači mirise?

Ja to planiram napraviti na svojoj garnituri, inače to radim sa tepisima po zimi da ih osvježim.

old_time
13.10.2011., 08:27

Industrijski alkohol.onaj roza 90%-tni:) Meni uspjelo.

bzzz
13.10.2011., 09:13
Prilikom farbanja (ocigledno nije bilo dobro zasticeno) dosta boje je pokapalo po parketu. Ok, to sam uspjela skinuti, te tockice, i nakon toga sve prosla 2 puta sa sredstvom za ciscenje podova (stavila sam 1 čep sredstva u toplu vodu i time cistila) al i dalje ne izgleda cisto.
Da li sam fulala u necem i koje sredstvo preporucujete da parket bude ok?

Predlažem baby maramice za te točkice...one su meni postale sredstvo za skoro sve :mig:

Klara 32
13.10.2011., 09:33
a koje sredstvo za parkete vam se čini najučinkovitije? pronto? domniol?

lavida
13.10.2011., 10:06
Ja to planiram napraviti na svojoj garnituri, inače to radim sa tepisima po zimi da ih osvježim.

Hvala, svakako ću probati. Gdje kupuješ sodu u većim pakiranjima?

inga27
14.10.2011., 12:50
Ljudi,jel postoji neko sredstvo za staklene površine za smanjenje prašine? imam komodu sa crnom staklenom pločom na kojoj se stalno vidi prašina i od papirnatog ubrusa isto ostaju sitne mrve. HELP!!!!:504:

Ilana
14.10.2011., 15:43
Imam sivi (materijal nije sjajni inox, ali je neki sivi metal) frižider koji sam danas išla temeljitije očistiti izvana.
Uglavnom, koristila sam onu spužvicu kao za prati suđe i izgrebala sam čitava vrata frižidera :504:
Jaaako ružno izgleda... jel postoji neki način da te ogrebotine odu ili se ne vide bar :mig:

cici1810
15.10.2011., 16:11
Industrijski alkohol.onaj roza 90%-tni:) Meni uspjelo.

I ja predlažem alkohol umjesto acetona. Aceton obično malo više odnese, pa njega upotrijebi samo ako ne ode alkoholom.

ombia
15.10.2011., 19:29
Ljudi,jel postoji neko sredstvo za staklene površine za smanjenje prašine? imam komodu sa crnom staklenom pločom na kojoj se stalno vidi prašina i od papirnatog ubrusa isto ostaju sitne mrve. HELP!!!!:504:

Nemoj brisati papirom, nego jelenjom kozom ili onim tipa "cudotvorna krpa".

sparina123
15.10.2011., 22:33
imam na jednom mjestu malo ogrebani parket,jal netko zna čime bi se to moglo popuniti, imala sam nešto od erdala kao za to ali ništ od toga, nema efekta-bapske priče

trebam nešto učinkovito, a djelotvorno
na parketu se vide kao dva reza, dal od stolica ili čega drugog ne znam, dečki tulumarili dok mene nije bilo par dana:D

tiziana
16.10.2011., 08:13
imam na jednom mjestu malo ogrebani parket,jal netko zna čime bi se to moglo popuniti, imala sam nešto od erdala kao za to ali ništ od toga, nema efekta-bapske priče

trebam nešto učinkovito, a djelotvorno
na parketu se vide kao dva reza, dal od stolica ili čega drugog ne znam, dečki tulumarili dok mene nije bilo par dana:D

Probaj namazati s uljem za restauraciju drva: Pronto, Olio restauratore. To i preporučuje restaurator drva.
Ima u Dm-u, a valjda i na drugim mjestima, u tri nijanse, svjetloj, srednjoj i tamnoj.

ombia
16.10.2011., 11:33
Imala sam i ja pruge od pomicanja namjestaja i jednu bas ogrebotinu, naravno nasred sobe. U baumarktu sam pitala za polituru drva, to sam utrljavala nekom spuzvicom kruznim pokretima dok nisu crte nestale. Nakon politure se lako razbiti na glatkom podu, oprez.

inga27
16.10.2011., 21:39
Nemoj brisati papirom, nego jelenjom kozom ili onim tipa "cudotvorna krpa".

Hm,probati ću.Thnx. :mig:

SuperSeka
18.10.2011., 09:02
Čime čistite veš mašinu? Ne mislim samo na onu posudu za prašak, već cijelu.

Imam osjećaj da bacam novce kad kupujem calgon.

Hvala

karolinko
18.10.2011., 09:16

Hvala
Ja povremeno u pretinac di ide deterđent ulijem alkoholni ocat i upalim mašinu na 90 (bjeli veš), super mi ju opere tako, i sav kamenac mi ode. Prvi put je tolko kamenca bilo da mi je po staklu od vrata sve bilo bijelo pa sam ponovila postupak... upalim ju praznu ili ubacim krpe za pod ako imam za prat! :mig:

ombia
18.10.2011., 11:00

Hvala

Rijetko octom jer mi on smrdi, pa kupim u drogeriji one bocice koje ima i za ciscenje sudjerice i ulijem to i odvrtim na prazno.

SuperSeka
18.10.2011., 11:54
Ja povremeno u pretinac di ide deterđent ulijem alkoholni ocat i upalim mašinu na 90 (bjeli veš), super mi ju opere tako, i sav kamenac mi ode. Prvi put je tolko kamenca bilo da mi je po staklu od vrata sve bilo bijelo pa sam ponovila postupak... upalim ju praznu ili ubacim krpe za pod ako imam za prat! :mig:

Koliko alkoholnog octa ulijes? Jel jako kasnije smrdi mašina?

SuperSeka
18.10.2011., 11:55
Rijetko octom jer mi on smrdi, pa kupim u drogeriji one bocice koje ima i za ciscenje sudjerice i ulijem to i odvrtim na prazno.

Uliješ u pretinac za prašak ili direktno u bubanj?

ombia
18.10.2011., 12:26
Uliješ u pretinac za prašak ili direktno u bubanj?

U bubanj.
Mali grizzly je na perilicama dao detaljne upute cini mi se za sodu i sljedila sam ih u stopu. Ali samo jednom. Dug je post bio, potrazi na perilicama rublja.:mig:

Špranja
18.10.2011., 13:54
Odlučila sam kupiti gumenu metlu i - pogriješila. Propaganda radi svoje... :ne zna:

Dakle: ako metlu mislite koristiti na isti način (za istu svrhu) kao običan "partviš", kupite njega, a ne gumenu metlu. Mete daleko bolje i temeljitije od "gumenjače"!

To sam shvatila nakon prve upotrebe: kad sam pomela sobu i kad sam na kraju svo smeće skupila na sredini sobe, na malu površinu, pa sam skupljala u još manju hrpu da sve pokupim na lopaticu, vidjela sam kako iza metle, tj. iza gumenih zubaca metle, ostaju "prugice" sitnog smeća/prašine (bez obzira na velik broj i naizmjeničan raspored zubaca metle)! Trebalo je prijeći i 5-6 puta po istom mjestu da se pokupi sve! (Ali to je onda značilo i da je soba očišćena "na prugice", samo što se to, zbog male količine sitnog smeća po velikoj površini, ne vidi prostim okom!)

Iznenađena i razočarana, odlučila sam napraviti pokus i pomela još jednom sobu običnim partvišem (kojem sam ubuduće bila namijenila sporednu ulogu - preseljenje na kat). Iznenađenje je bilo još veće, a i razočaranje: dosadni, stari, "primitivni" partviš skupio je, nakon što je posao (navodno) obavilo "moderno gumeno čudo od metle", još otprilike jednaku količinu smeća (tj. prašine, jer veće komadiće i gumena dobro skupi...)!!! :eek:

Da do kraja obasnim efekt: kad biste po podu posuli najsitniji pijesak, iza gumene bi metle, i nakon 2-3 prelaženja, ostale neočišćene "prugice" pijeska. Običan partviš mekanije dlake (ne oštre!) pokupio bi, skoro iz prve, sve!

Što se čišćenja tiče: reklamiraju kako se samo opere vodom. To je istina, ali tek nakon što dlake i mucice koje su se uvukle među zupce izvučete usisačem. A to isto radim i s partvišem, tako da... partviš i dalje ostaje No.1 u prizemlju! :D

(Inače, da netko ne bi pomislio kako sam možda kupila nekvalitetnu metlu, konkretna gumena metla koju sam kupila nije neka "no name" kineska kopija, nego original uglednog proizvođača čiji mop npr. već godinama koristim i najbolji/najspretniji mi je od svih koje sam dosad probala.)

mandy
18.10.2011., 14:55
Hvala, svakako ću probati. Gdje kupuješ sodu u većim pakiranjima?

Najveće pakiranje koje sam ja našla je 0,5 kg i dovoljno je. Ima je posvuda, Plodine, Interspar,, Metro.

papi73
18.10.2011., 18:35
opet cu ja, ponavljam pitanje :(

gdje kupujete rukavice s onim dugackim "sarama"... da dodju do lakta... pa nemrem s obicnima pozuljat dno skoljke :)

Ilana
18.10.2011., 19:31
Imam sivi (materijal nije sjajni inox, ali je neki sivi metal) frižider koji sam danas išla temeljitije očistiti izvana.
Uglavnom, koristila sam spužvicu za prati suđe i izgrebala sam čitava vrata frižidera :504:
Jaaako ružno izgleda... jel postoji neki način da te ogrebotine odu ili se ne vide bar.

Ponavljam pitanje... razmišljala sam da bi ga možda mogla ispolirati nekom polir pastom... jel zna netko koju pastu i gdje kupiti?

sparina123
18.10.2011., 21:47
ima u mulleru pasta za održavanje i čišćenje/poliranje metala, aluminija i još svačeg, zove se AKO polish, ja ju imam za svaki slučaj ako mi zatreba, nije skupa a ima je dosta, malo treba za nekaj očistit

u tubi je

Špranja
18.10.2011., 22:02
Ponavljam pitanje... razmišljala sam da bi ga možda mogla ispolirati nekom polir pastom... jel zna netko koju pastu i gdje kupiti?
Zbilja, ovog časa se poliranje čini najjednostavnijom opcijom pokušaja "spašavanja" situacije. Ja za neki drugi, još jednostavniji i jeftiniji postupak ne znam.:ne zna:

Ali: mislim da bi postupak poliranja ipak trebalo prepustiti nekome tko se time bavi profesionalno, profesionalnim alatom i profesionalnim sredstvima (odnesti vrata frižidera kod auto-lakirera?)

Bojim se da ručno poliranje pastom (koju možeš kupiti u svakom dućanu s bojama, tipa Kemoboje..) neće dati zadovoljavajuću, jednolično ispoliranu površinu - prevelika je to površina, vidjet će se tragovi raznih smjerova poliranja i spojevi površina koje je moguće ispolirati u komadu...
(Osim da te manje ispolirane površine, npr. kružnog oblika, pretvoriš u "pattern" na vratima, i odglumiš da "tako treba biti"?:D)

(Eventualno: možeš probati da ti u "kućnoj radinosti" pokuša ispolirati netko iskusan u poliranju onim nastavkom za poliranje koji se montira na bušilicu...:ne zna:)

Ako rezultati poliranja kod autolakirera ne budu dovoljno dobri, odmah na istom mjestu možeš dogovoriti lakiranje kao zadnju opciju.

mandy
19.10.2011., 12:18

Meni su klinci magnetom izgrebali frižider, nisam ništa polirala. Čistim ga stalno zbog otisaka prstiju i sa vremenom se neke linije skroz nestale.
Kad klinci narastu kupit ću novi frižider :D

bulthaup
19.10.2011., 12:36
Ja sam tako nov frizder zagrebao i onda preko ogrebotine stavio magnet. (to je bilo davno)

mandy
19.10.2011., 13:41
I ja bi tako da nisu skidali magnet tako da bi ga povukli od sredine vrata gdje je stajao pa do dna vrata pa tek onda povukli

Sad mi treba jako velik magnet da pokrijem te crte od 30-50 cm :D

Anasib
20.10.2011., 17:55
čime čistiti parket s obzirom da će mi beba propuzati svaki tren a imam kućnu macu? treba mi nešto neotrovno za obje :D a da nije samo obična voda

Ilana
21.10.2011., 19:10
Eh, probat ću sama ispolirat, odnosno natjerat muža da ispolira jer mi se čini da bi odlazak kod autolakirera bio skupa igra, a financijska situacija i nije neka.

Već mi je palo na pamet da uzmem tu spužvicu i izgrebem ga nekako "pravilno" da izgleda kao da je tako kupljen :D

A još je veća nebuloza to što je do tog dana bio prekriven hrpom magneta i slika i porukica i svega i odlučila sam to sve poskidati i baš ga temeljito očistiti i da više ne stavljamo ništa gore i onda sam ga tako uredila da sada moram staviti nešto. :lol:

Nespavalica
22.10.2011., 11:45
Bok svima! Neznam jesam li na pravom mjestu ali molim preporuku za neki močo, nemam pojma, nešto za brisanje pločica i laminata:ne zna: da ide u vodu pa se ocijedi. Do sada sam nadobudno sve to prelazila klečeći :504:ali mi je dosta toga, a da ne pričam da mi je to najomraženiji posao u kući. hvala svima
I sa očim očistiti ono što je na ploči za kuhanje kao prstenje pa je ispod toga plin, skužili ste me jel. Probala sam sa sredstvima za pečnicu ne valja, probala sa cilit bangom ne ide. Ostale su onako masne fleke od špricanja prilikom kuhanja.

ombia
22.10.2011., 16:34
Za pod, ovo

http://irecommend.ru/sites/default/files/product-images/1/LeifheitPicobelloPlusMicroDuoCloseUp.jpg

http://www.mercato.cz/fotohome/leifheit56551.jpg

http://www.shoppingkarl.at/media/catalog/product/cache/0/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/2/521258.jpg

http://vacuumfloorcare.com/ProductImages/B002PJC7RI.jpg

Medju jeftinijim sistemima ove firme, nema zemlje u koju ga ne izvoze. Spuzve se mogu opkuhati u vesmasini i traju godinama.

dugaagud
24.10.2011., 14:10
čime čistiti parket s obzirom da će mi beba propuzati svaki tren a imam kućnu macu? treba mi nešto neotrovno za obje :D a da nije samo obična voda

I mi smo imali isti problem kad je naša beba puzala,negdje pročitala i onda čistila kombinacijom tople vode i ukapano par kapi ulja od čajevca, nekad kombinacija topla voda i par kapi soka od limuna. Nije bilo problema,valjda je bilo dovoljno dezinficirano i lijepo je mirisalo.

ombia
24.10.2011., 14:22
I mi smo imali isti problem kad je naša beba puzala,negdje pročitala i onda čistila kombinacijom tople vode i ukapano par kapi ulja od čajevca, nekad kombinacija topla voda i par kapi soka od limuna. Nije bilo problema,valjda je bilo dovoljno dezinficirano i lijepo je mirisalo.

Ulje cajavca je otrovno za macke.
Limun je vec bezopasniji ali micama citrusi ful smrde pa hoce li mace biti sretne.:ne zna:

dugaagud
24.10.2011., 15:25
Ulje cajavca je otrovno za macke.Limun je vec bezopasniji ali micama citrusi ful smrde pa hoce li mace biti sretne.:ne zna:

:eek: Hvala Ombia,ajme jadne mica mace umalo ju stajala glave,dobro da si reagirala. Mi nismo imali macu pa nisam morala na to obraćati pažnju.
anasib baš ti je to zeznuto,možda sapunica od starih dobrih prirodnih sapuna :ne zna:

p.S. hvala za inf. jer namjeravamo kćeri nabaviti macu za ljubimca,ali me sad sve više strah da jadnu ne ubijemo usput

ombia
24.10.2011., 15:29
:eek: Hvala Ombia,ajme jadne mica mace umalo ju stajala glave,dobro da si reagirala. Mi nismo imali macu pa nisam morala na to obraćati pažnju.
anasib baš ti je to zeznuto,možda sapunica od starih dobrih prirodnih sapuna :ne zna:

p.S. hvala za inf. jer namjeravamo kćeri nabaviti macu za ljubimca,ali me sad sve više strah da jadnu ne ubijemo usput

Ne bi bas umrla od prvog puta. Moje su samo povracale - lizale su pod jer na njih bacim one suhe poslastice. Osim toga max. bi jedan zivot izgubile, ostane im jos.:rofl:

Nespavalica
24.10.2011., 21:20
Za pod, ovo

http://irecommend.ru/sites/default/files/product-images/1/LeifheitPicobelloPlusMicroDuoCloseUp.jpg

http://www.mercato.cz/fotohome/leifheit56551.jpg

http://www.shoppingkarl.at/media/catalog/product/cache/0/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/2/521258.jpg

http://vacuumfloorcare.com/ProductImages/B002PJC7RI.jpg

Medju jeftinijim sistemima ove firme, nema zemlje u koju ga ne izvoze. Spuzve se mogu opkuhati u vesmasini i traju godinama.

Hvala ti, sad mi pliz odaj tajnu gdje to kupiti kod nas i koliko košta? Danas sam skužila u trgovini vileda ultramax, to je slično jel, i dođe 200 kn. Čini mi se baš super i mislim da ću ga kupiti.

ombia
24.10.2011., 23:33
Hvala ti, sad mi pliz odaj tajnu gdje to kupiti kod nas i koliko košta? Danas sam skužila u trgovini vileda ultramax, to je slično jel, i dođe 200 kn. Čini mi se baš super i mislim da ću ga kupiti.

Ne znam, ne zivim u Hrvatskoj. Jedino znam da ima, tj posve sigurno je bilo nedavno. Mozda po Baumarktovima?

jtvatn10
25.10.2011., 05:46
Jer je rub unutrasnji wc-a,zabetoniran naslagama kamenca.Uz sve probano molim savjet.Koje sredstvo bi to nakon naekog vremana otopilo.Usprkos lijevanju svega i svacega vrlo tesko se dolazi do nekog rezultata. Od kamenca se uopce ne vide rupice kroz koje bi voda trebala ispirati WC skoljku.Bdava mo
je struganje uz pomoc ogledala , da bi nasla neke rupice.Molim pomoc i Hvala.

ombia
26.10.2011., 07:55
Jer je rub unutrasnji wc-a,zabetoniran naslagama kamenca.Uz sve probano molim savjet.Koje sredstvo bi to nakon naekog vremana otopilo.Usprkos lijevanju svega i svacega vrlo tesko se dolazi do nekog rezultata. Od kamenca se uopce ne vide rupice kroz koje bi voda trebala ispirati WC skoljku.Bdava mo
je struganje uz pomoc ogledala , da bi nasla neke rupice.Molim pomoc i Hvala.

Solna kiselina. Namazes, ostavis malo i samo prebrises.:cerek:

mandy
26.10.2011., 14:12

INače čistim podove parnim čistačem bez ikakvih dodataka, ali je na servisu pa sad opet po starom, koristim Frosch univerzalno sredstvo za pranje podova.

dugaagud
26.10.2011., 14:25
INače čistim podove parnim čistačem bez ikakvih dodataka, ali je na servisu pa sad opet po starom, koristim Frosch univerzalno sredstvo za pranje podova.

Kako se ponaša taj parni čistač na laminatima,ako slučajno tko zna?!
Da li puno vlaži,jeli treba poslije njega prebrisati suhom krpom:ne zna:
:dosta joj klečanja i ribanja šugavih laminata:
laminat:503:

BUBBLE JET
27.10.2011., 07:48
Kako se ponaša taj parni čistač na laminatima,ako slučajno tko zna?!
Da li puno vlaži,jeli treba poslije njega prebrisati suhom krpom:ne zna:
:dosta joj klečanja i ribanja šugavih laminata:
laminat:503:

ne treba brisanje, brzo se osuši, meni je taj parni zakon, operem brzo i brzo se osuši.

dugaagud
27.10.2011., 09:48
ne treba brisanje, brzo se osuši, meni je taj parni zakon, operem brzo i brzo se osuši.

Hvala ti na infu, razmišljam o parnom ,koji ti imaš ako nije tajna?!

mandy
27.10.2011., 10:59
Potpis na bubble...moja frendica je posudila moj da isproba na svojim laminatima i kupila je sebi isti.
Ako se držiš uputa i podove brišeš na 1 max 2 jačini (od 4) brže se suši nego kad brišem krpom. Dok pređem cijelu sobu prva polovica već bude suha.
Ja imam zeleni H2O sa top shopa

pljucpljuc
25.11.2011., 23:27
Izludio me laminat i pločice na podu u novom stanu :gaah:
prebisavam i prebrisavam, a ono uvijek izgleda prljavo i flekavo, tragovi od čišćenja
čime, šta, kako da to perem???????? Koji dodatak na metli, kakva krpa, koje sredstvo??
Isprobala sam vodu, jako blagu sapunicu, ajax i sad na kraju nešto, nemam pojma šta, nešto kao neutralno za ravne i polirane plohe i ugasila svjetlo i pobjegla ća da ne bi slučajno opet vidjela fleke....jer sanjat ću noćas taj pod

Teeja
27.11.2011., 02:13
pošto sam "nova" u svijetu čišćenja i sad sve ja radim umjesto mojih doma, zanima me kako najbolje očistiti kadu da se opet sjaji kao da je nova. Zelene je boje, ali ima po sebi očito kamenca ili nečega pa je na pojedinim mjestima bijela ili ima nekakve crte po sebi koje ne idu dolje. Također imam plijesni između pločica i oko lavandina pa bih htjela se i toga riješiti, ali bez upotrebljavanja solne kiseline ili nečeg zbog čega ću morat nosit masku (kupatilo se doslovce nalazi u sredini stana)...

pri korištenju alkoholnog octa i limuna, kolika je litraža odnosno omjer jednog i drugog s vodom, čisto da se ne zajebem :) nadam se da ćete mi pomoć i da će mi kuća konačno opet blistat kako treba.

Lali Puna
29.11.2011., 08:44
Izludio me laminat i pločice na podu u novom stanu :gaah:
prebisavam i prebrisavam, a ono uvijek izgleda prljavo i flekavo, tragovi od čišćenja

jel imaš mat pločice možda? ne znam za sredstvo, ali probaj pod brisati mikrofibra krpom, ona uglavnom ne ostavlja tragove

nego, imam glupo pitanje.
imam dva ona dozatora za sapun u kojima sam držala detergent za pranje suđa. držala, kažem, jer su ošli krvagu i jedan i drugi tojest više se ne može istisnuti detergent, ne vuče ona cjevčica. prvo sam mislila da je prvi otišao jer je neki jeftini šit, al drugi je iz ikee i nije baš najeftiniji, čistila sam ih više-manje redovito, nije da se nakupilo u cjevčici jer sam ih detaljno oprala, čak i u suđerici jednom, al ne ide i ne ide. jel ih mogu osposobit opet nekako ili je to kol'ko para-tol'ko muzike pa kupuj novi svako malo?!

martinchi
29.11.2011., 09:25
Cure pomagajte!

imam crnu mat kuhinju i problem sa čišćenjem fronti.
isprobala sam sve - od vlažnih maramica, alkohola na vatici, sredstva za stakla na papiru, suha krpa, vlažna krpa, mikrofibra, obična kuhinjska, ručnik....

sve mi to ostavlja kad se posuši tragove od brisanja, sve je zamuljano i ružno. Užasno ružno.

Što da radim? postoji li neki trik?

Hvala!

klompica
02.12.2011., 11:54
imamo bijeli lakirani stol, visoki sjaj

sinoć pozvonila starija susjeda, ušla na 10 minuta a bit će da je ruke dobro namazala kremom. u nekom trenutku se naslonina na stol i sad ostao masni otisak dlana na stolu :D :503:

s vodom se naravno ne skida. ne ide ni s dječjim vlažnim maramicama.
imam i neke vlažne maramice za čišćenje iz muellera ali piše na njima da nije preporučljivo za osjetljive lakirane površine

ima tko kakvu ideju? čime skinuti masnu mrlju a da ne oštetim lak

dalcosters
02.12.2011., 12:16
Cure pomagajte!

imam crnu mat kuhinju i problem sa čišćenjem fronti.
isprobala sam sve - od vlažnih maramica, alkohola na vatici, sredstva za stakla na papiru, suha krpa, vlažna krpa, mikrofibra, obična kuhinjska, ručnik....

sve mi to ostavlja kad se posuši tragove od brisanja, sve je zamuljano i ružno. Užasno ružno.

Što da radim? postoji li neki trik?

Hvala!

ako su ti fronte rađene u iveralu tj. od laminirane iverice (pretpostavljam da jesu) onda probaj naći Labodov Bravisimo...ja njime čistim moje fronte u boji vanilije i ne ostavlja mi tragove a čisti odlično....čistim sa običnom krpom za namještaj
mislim da taj Bravisimo drži interšpar, ali nisam sigurna

dalcosters
02.12.2011., 12:17
imamo bijeli lakirani stol, visoki sjaj

sinoć pozvonila starija susjeda, ušla na 10 minuta a bit će da je ruke dobro namazala kremom. u nekom trenutku se naslonina na stol i sad ostao masni otisak dlana na stolu :D :503:

s vodom se naravno ne skida. ne ide ni s dječjim vlažnim maramicama.
imam i neke vlažne maramice za čišćenje iz muellera ali piše na njima da nije preporučljivo za osjetljive lakirane površine

ima tko kakvu ideju? čime skinuti masnu mrlju a da ne oštetim lak

malo čarlija na krpicu i nakon toga ispoliraj sredstvom za staklo:mig:

Malena30
02.12.2011., 15:03
pozdrav svima,
trebam malu pomoć jer već pomalo ludim :503:
u kupaonici na podu imam bež pločice sa smeđim fugama, i na jednom dijelu kad mi je keramičar postavljao fuge nije dobro obrisao pločice i sad imaju smečkastu fleku, mislila sam da će se to oprati kad ću par puta oprati pod ali to neće ići dolje, a ta mi fleka sad već bode u oči. mene zanima dal postoji neka tekučina sa kojom mogu oprati tu pločicu tj. boju od fugiranja :504:

majakatarina
02.12.2011., 18:47
pozdrav svima,
trebam malu pomoć jer već pomalo ludim :503:
u kupaonici na podu imam bež pločice sa smeđim fugama, i na jednom dijelu kad mi je keramičar postavljao fuge nije dobro obrisao pločice i sad imaju smečkastu fleku, mislila sam da će se to oprati kad ću par puta oprati pod ali to neće ići dolje, a ta mi fleka sad već bode u oči. mene zanima dal postoji neka tekučina sa kojom mogu oprati tu pločicu tj. boju od fugiranja :504:

Imaš u DM-u spužvice za čišćenje fleka, probaj s time. Ja njima čistim sve što ne uspijem očistiti sa čarobnom krpom. Spužvice su zakon, Super čiste i staklene povšine (vrata od pećnice), napu, keramičku ploču na štednjaku , PVC stolariju i sl. Pakirane su, mislim 4 komada u nekakvoj svjetlozelenoj kutiji, bijele su boje. Pokušaj:bara:

katjes
04.12.2011., 17:03
trebam ideju gdje držati usisavač. nije neki glomazan, normalni obični usisavač ali nema svoje mjesto nego se nalazi u sobi koja nam je skladište. kako uskoro ta soba neće više biti skladište, i kako radimo renoviranje, ja bi da osmislimo i njegov kutak.

da se ne vidi, da ne smeta, da se lako izvuče, da ne zauzima previše mjesta...

2littlepuppets
05.12.2011., 08:07
trebam ideju gdje držati usisavač. nije neki glomazan, normalni obični usisavač ali nema svoje mjesto nego se nalazi u sobi koja nam je skladište. kako uskoro ta soba neće više biti skladište, i kako radimo renoviranje, ja bi da osmislimo i njegov kutak.

u špajzi :cerek:

martinchi
05.12.2011., 14:09
ako su ti fronte rađene u iveralu tj. od laminirane iverice (pretpostavljam da jesu) onda probaj naći Labodov Bravisimo...ja njime čistim moje fronte u boji vanilije i ne ostavlja mi tragove a čisti odlično....čistim sa običnom krpom za namještaj
mislim da taj Bravisimo drži interšpar, ali nisam sigurna

hvala puno! probat cu:)

Lali Puna
06.12.2011., 13:33

ja ga držim u ormaru, ispod obješenih jakni. doduše, to je višenamjenski ormar, nije samo odjeća u njemu, a u tom dijelu gdje je usosavač su samo jakne

katjes
07.12.2011., 13:45
špajzu nemam a (veliki) garderobni je u planu. i to je jedino mjesto koje je i meni padalo na pamet. samo, možda previše dragocjenog mjesta zauzima. najbolje između nečeg i nečeg. u neki kutak, iza nečeg,.. :p

ali nemamo baš zakutaka po stanu koji su karakteristični za manje prostore -ono kad je svaka rupa dobro iskorištena. nego su sve neke velike prostorije, ravne linije, hodnik, iz hodnika prostorije.. dosadna klasika.

isto tako močo krpa i pripadajuća ona kanta od 10l i par lavora onih s ručkama velikih isto mi idu na nerve. ne volim ih vidjet u kupaoni nikako. sad stoje ispod umivaonika, i u njima prljava roba (što mi je ružno do bola)
a kako je u planu kupaonski blok tako, srećom, više ispod neće biti mogućnosti staviti išta.

dakle, močo i kanta, lavori, usisavač.. nužni, a ružni.
ako se tko sjeti lukave ideje za skladištenje tog, nek se javi.

Lali Puna
07.12.2011., 14:27
meni metle, to za brisanje poda skupa s dugačkom cijevi od usisavača i daskom za peglanje stoje u istom tom ormaru. odmah pokraj usisavača..kad sam osmišljavala ormar predvidjela sam jedan visoki, a uski pretinac baš za te stvari
evo, kod mene je nešto slično kao na ovoj slici (http://www.matmetal-sistem.hr/frontend/images/items/30050.jpg), samo što mi s lijeve strane vise zimske jakne, a ispod je usisavač, a s desne strane nisu police nego tamo stoji daska za peglanje, metle i to. i malo je uže, naravno.

a škafovi za veš mi stoje na veš mašini, nemam nikakvo elegantnije riješenje. imam frendicu koja ima škafić za veš, tek nešto malo veći od zdjele i njoj je to, kaže, oki naravno, tak malog može spremit bilo kamo. meni u to ne bi ni pol mašine veša stalo, moji su svi veliki i stoje na veš mašini.

hanzi1010
08.12.2011., 14:30
Potpis na bubble...moja frendica je posudila moj da isproba na svojim laminatima i kupila je sebi isti.
Ako se držiš uputa i podove brišeš na 1 max 2 jačini (od 4) brže se suši nego kad brišem krpom. Dok pređem cijelu sobu prva polovica već bude suha.
Ja imam zeleni H2O sa top shopa

baš si razmišljam o tom H2O i zanima me da li dubinski čisti madrace,kauče i sl. i da li skida tvrdokorne mrlje poput onih u pećnici..

Ambrozini
08.12.2011., 19:09
Imam jedno pitanje vezano za čišćenje kupatila (valjda sam pogodio temu). :D

Kako da očistim pločice u kupatilu (obične, nisu one sa reljefima i sl.) i da one ponovo dobiju sjaj?

Radi se pločicama uz kadu, pločice u ostalom delu kupatila su sjajne ali ove uz kadu su valjda od stalnog prskanja vodom postale blago flekave, nisu to vidljive fleke već kao sloj koji je hrpav a samo ponegde ima sjaja.
Probao sam prvo običnim deteržentom i praškom, ali ne ide..pa sam uzeo neko sredstvo za čišćenje kamenca ali nije mnogo pomoglo, možda i bi da sam duže i jače trljao ali mislim dugo to traje :rolleyes:

katjes
08.12.2011., 20:05
ako je riječ samo o kamencu, meni je najbolji vinski ocat. zvijezdin jako smrdi. al kisko je podnišljiviji.

osim octa samog, za teže slučajeve odličan je i dobri stari vim u kombinaciji sa vinskim octom. reakcija bude nekakvo pjenjenje.

(isprobano na onom plastičnom podlošku nad kojim se cijedi suđe. nikako se taj par mm debeo komad nije mogao oribati dok nisam nalila to dvoje i samo ga je polomilo. komadi se počeli odvajati. fascinantno. :D)

al sigurna sam da će to sa zidnih pločica otići sve ako lagano prebrišeš spužvicom natopljenom octom.

Ambrozini
08.12.2011., 21:29
ako je riječ samo o kamencu, meni je najbolji vinski ocat. zvijezdin jako smrdi. al kisko je podnišljiviji.

osim octa samog, za teže slučajeve odličan je i dobri stari vim u kombinaciji sa vinskim octom. reakcija bude nekakvo pjenjenje.

(isprobano na onom plastičnom podlošku nad kojim se cijedi suđe. nikako se taj par mm debeo komad nije mogao oribati dok nisam nalila to dvoje i samo ga je polomilo. komadi se počeli odvajati. fascinantno. :D)

al sigurna sam da će to sa zidnih pločica otići sve ako lagano prebrišeš spužvicom natopljenom octom.

Hvala na savetu, ali ne znam šta je ocat, pa ako može objašnjenje? :)

Ja mislim da je to kamenac jer je nakon pranja ostalo hrapavo,kad dotaknem prstom osetim da pločica nije glatka celom površinom.

Anasib
08.12.2011., 21:49
kvasina, sirće :mig:

Ambrozini
08.12.2011., 21:56
ahaa sirće. imam to, probaću sutra s time da obrišem.

Fi Fi
10.12.2011., 19:49
sa čim najbolje očistit rešetke od pećnice?:503:
koje sredstvo je najbolje,da što bolje otopi ,pa da treba minimalno upirat?
smije li se alkoholnim octom,pa pustit da odstoji?

tnx :)

poison5
11.12.2011., 13:35
Permetal-definitivno najbolji za rešetke!

pero55
11.12.2011., 14:30
čime čistiti tamni tapecirani namještaj...da se uklone eventualne fleke i mirisi, a da se ne ošteti boja?
nađoh samo vanish za tepihe, ne znam koliko mi pametno s tim čistiti kauč...

Fi Fi
11.12.2011., 22:28
Permetal-definitivno najbolji za rešetke!

hvala :)

KatarinaRi
17.12.2011., 13:30
Šta se meni događa?:504:...nije dovoljno što sam donijela potpuno iracionalnu odluku da mi u kupaonici na podu budu pločice tamna imitacija drva na kojoj se apsolutno sve vidi i kupaonica stalno djeluje prljavo nego se sada više neda ni najmanje oprati. Maleni je povraćao po podu kad je imao virozu i ja sam sve to samo nabrzinu pokupila moktom krpom i ništa do jutra. Kad sam došla ujutro točno se vidjelo mjesto gdje je povrćao, svaka kap...sve ponovo oprala, ali kad se pod osuši točno se vidi fleke u obliku jel...prskanja. Oprala Domestosom ništa. Da li je moguće da su toliko porozne da su upile ispričavam se jel ono što je povratio?

klompica
19.12.2011., 08:41
KatarinaRI, da, pločice su upile i ne da se očistiti odmah, međutim s vremenom će otići (kroz tjedan - dva).
Možeš eventualno napraviti malo gušću pastu od praška za pecivo i vode i s time istrljati pločice, pa onda isprati vodom. Neće niti od toga sve otići - al može malo pomoći.
Uglavnom, peri pločice jednom dnevno običnom vodom i kroz tjedan dana to će nestati s pločica ....
I meni se to često događalo pa sam ludila od nervoze. Na kraju - kad već zaboravim na to - skužim da su sve fleke s pločica nestale

pljucpljuc
19.12.2011., 18:51
valja li šta onaj vanish prašak za pranje tepiha? ...nisam uspjela oprat sa tekućim vanishom za tepihe

ivkaa
19.12.2011., 18:55
Šta se meni događa?:504:...nije dovoljno što sam donijela potpuno iracionalnu odluku da mi u kupaonici na podu budu pločice tamna imitacija drva na kojoj se apsolutno sve vidi i kupaonica stalno djeluje prljavo nego se sada više neda ni najmanje oprati. Maleni je povraćao po podu kad je imao virozu i ja sam sve to samo nabrzinu pokupila moktom krpom i ništa do jutra. Kad sam došla ujutro točno se vidjelo mjesto gdje je povrćao, svaka kap...sve ponovo oprala, ali kad se pod osuši točno se vidi fleke u obliku jel...prskanja. Oprala Domestosom ništa. Da li je moguće da su toliko porozne da su upile ispričavam se jel ono što je povratio?

Pokušaj s varikinom ili još bolje ako u nekoga imaš za posuditi onaj čistač na
paru.On je stvarno dobar za pločice i fuge.

Siohan
20.12.2011., 10:54
Pekla sam kokice u loncu i neke su mi zagorile i zalijepile se za strane lonca. Skinula sam ih, ali ostalo je zagoreno. Ne znam kako to očisiti. Probala sam iskuhavati s deterdžentom i ribati vimom, ali to zagoreno nije otišlo. Lonac je nekakav kao rostrfrajni. Ima li neko ideju kako to efikasno očistiti?

Ribaa
20.12.2011., 13:24
Može pomoć?

Naime, u stanu imam bambusov parket (industrijski lakiran). I majstor kad ga je postavljao vjerojatno pritiskajući ga da sjedne a imao je malo ljepila na prstima, ostavio je packe prstiju po parketu, baš kako ga je stiskao. Da stvar bude gora, imamo jaaako puno svijetla u dnevnom i blagavaoni i kako pada sjaj od svijetla to se sve jako vidi.

Probala sam s toplom vodom i spužvicom istrljati, sredstvima za čišćenje parketa, ali ništa ne pomaže. Strah me nešto jače staviti da se nešto s lakom ne dogodi, al već sam luda od toga!
+uz sve to,taj parket je tako jako osjetljiv da me glava boli od njega. :503:

Ima netko neki tip? :moli:

Fi Fi
20.12.2011., 15:27
Pekla sam kokice u loncu i neke su mi zagorile i zalijepile se za strane lonca. Skinula sam ih, ali ostalo je zagoreno. Ne znam kako to očisiti. Probala sam iskuhavati s deterdžentom i ribati vimom, ali to zagoreno nije otišlo. Lonac je nekakav kao rostrfrajni. Ima li neko ideju kako to efikasno očistiti?

probaj usust sode bikarbone,znači kada voda prokuva uspi sodu i neka kuva malo,mislim da bi trebalo pomoć :mig:

ombia
20.12.2011., 16:34

Onaj sprej za cistiti pecnice, naspricas i ostavis sat vremena i oribas.

Siohan
20.12.2011., 17:42
Hvala Fi Fi i Ombia :top: javit ću je li uspjelo :mig:

Sandra October
20.12.2011., 17:49

Meni nije islo dolje nicim.pa sam odustala, oceprkala koliko je islo i koristila ju par puta za kuhanje krompira dok sam premisljala bacit ju ili ne, i nakon 2-3 kuhanja otislo..u krompirima se nije osjetilo zagoreno ni kokice:D

Siohan
20.12.2011., 22:52
Sandra O :D :D

Što je najgore, ovaj lonac nije moj, ali ostaje mi da probam to s krumpirima ako ništa drugo...

ryell
21.12.2011., 02:11
Ljetos čistila i očistila zagoreni rostfrei lonac - CocaCola + soda bikarbona, zagrijala, i ribaj miško :zubo:
Susjeda nije mogla vjerovati da je to njen lonac kad sam joj ga vratila.

Ribaa
21.12.2011., 09:08
Oukej, očistili smo Siohanin lonac, ajmo sad moj parket :D

ombia
21.12.2011., 09:28
Ljetos čistila i očistila zagoreni rostfrei lonac - CocaCola + soda bikarbona, zagrijala, i ribaj miško :zubo:
Susjeda nije mogla vjerovati da je to njen lonac kad sam joj ga vratila.

Nakon sto se isprakticirala s pecnicom sve je lako.:D

beatriz-zg
21.12.2011., 09:43
Oukej, očistili smo Siohanin lonac, ajmo sad moj parket :D

dakle, pronto, ajax, muller sredstva, dm... sve je cisto taj cas kad se opere i kad iz kuhinje ga gledas. za pola sata je kao i prije. odustajem

jedini nacin za cisti parket je da pobrises sve i odes iz kuce. :503:

ryell
21.12.2011., 13:53
Nakon sto se isprakticirala s pecnicom sve je lako.:D
Gle kak si mi to zapamtila :zubo:
Pećnica nije bila korištena 3 mjeseca (mene nije bilo doma, dragi nije ništa pekao naravno) i baš sam ju maločas otvorila i provjerila - ni traga smradu. Hvala još jednom za "recept"!

Što se parketa tiče, i ja sam odustala, samo Pronto s voskom onaj, prebrišem i ne nerviram se više. Zamuti se iako je čisto kao suza. :ne zna:

ombia
21.12.2011., 14:15
Gle kak si mi to zapamtila :zubo:
Pećnica nije bila korištena 3 mjeseca (mene nije bilo doma, dragi nije ništa pekao naravno) i baš sam ju maločas otvorila i provjerila - ni traga smradu. Hvala još jednom za "recept"!

Što se parketa tiče, i ja sam odustala, samo Pronto s voskom onaj, prebrišem i ne nerviram se više. Zamuti se iako je čisto kao suza. :ne zna:

Naravno da sam upamtila kad je opis bio za krepati od smijeha.:D

Ja sam pronto stavila neki dan, lastim sve zivo za posjet roditeljice i skoro sam se ubila na sklizavom, mozda sam stavila previse.

Ribaa
21.12.2011., 14:58
dakle, pronto, ajax, muller sredstva, dm... sve je cisto taj cas kad se opere i kad iz kuhinje ga gledas. za pola sata je kao i prije. odustajem

jedini nacin za cisti parket je da pobrises sve i odes iz kuce. :503:

E al ovog me strah-to je za uobičajeno laštenje, al kako skinuti mrlje ljepila, kaj se može s tim?

Ja sam pronto stavila neki dan, lastim sve zivo za posjet roditeljice i skoro sam se ubila na sklizavom, mozda sam stavila previse.

Joj ja sam kupila neko sredstvo za drvene površine, u spreju i mučilo me na parketu na jednom mjestu ispred kupaone, nekako je bio zamućen, i ja to fino ulaštim,al pošteno, i zaboravim reć dragom. Zvao me nakon pola sata da me pita šta izvodim jer se nekolko puta ubio skoro :))

duonesquik
22.12.2011., 07:25
Ribaa zovni parketara pa njega upitaj čime bi mogla skinuti mrlje od ljepila, on je i krivac za to! ali, bojim se, da to ničim nečeš uspiti skinuti, bar ne ovim klasičnim sredstvima, jer i ja na jednoj pločici imam malo ljepila od parketa, i evo, sedam godina je prošlo i još nisam uspjela ih skinuti, ali to samo ja vidim pod određenim svjetlom

katjes
22.12.2011., 13:39
svečano sam obećala samoj sebi da ću ubuduće više njegovati i paziti rukice.

za pranje suđa, kupaone, guljenje cikle, maslina višanja..ribanje žicom..korištenje bilokakvih sredstava za pranje..za sve bi trebala zaštititi ruke rukavicama da ne izgledam ko zadnji seljo. :facepalm:

da li su kirurške spretne za te vrste radova? npr da imam jedne za kupaonu i jedne za kuhinju (ne doslovno jedne, nego da ih ne miješam) i di da kupim paket, koliko kom ima u paketu (50, 100?)

duonesquik
22.12.2011., 16:25
svečano sam obećala samoj sebi da ću ubuduće više njegovati i paziti rukice.

za pranje suđa, kupaone, guljenje cikle, maslina višanja..ribanje žicom..korištenje bilokakvih sredstava za pranje..za sve bi trebala zaštititi ruke rukavicama da ne izgledam ko zadnji seljo. :facepalm:

da li su kirurške spretne za te vrste radova? npr da imam jedne za kupaonu i jedne za kuhinju (ne doslovno jedne, nego da ih ne miješam) i di da kupim paket, koliko kom ima u paketu (50, 100?)

ja u takvima sve radim, imas sa talkom unutra i bez talka, meni je osobno draze bez talka, ali ako ti se ruke puno znoje uzmi sa talkom, ima ih kupiti na vise mjesta, u apotekama i npr. u Kauflanda, u kutiji ima 100 kom, nakon upotrebe ja ih bacim jer kad se smoce ne mogu se ponovo navuci, btw to nisu kirurske, vec rukavice koje se koriste u svim zdravstvenim ustanovama

Ribaa
23.12.2011., 08:23
Hvala svim ana odgovorima!
Naime,s ovog pf-a sam kontaktirala jednog parketara na pm pa mi je preporučio Chromoden care sredstvo za čišćenje parketa koje se mješa s vodom (1 čep na omjer od 2,5 litre vode) i to struka preporuča za održavanje parketa (postoji i za lakirane i za mat parkete).

Ova ostala 'širokopotrošna' sredstva (tipa pronto, jon i to) imaju visoki udio voska,a rezultat je jako klizav pod, koji na kraju poprima drugu boju jer na taj vosak sjeda prašina koja se onda za njega lijepi i stvara tanki film prljavštine koji se ne moze skinuti nikako drugačije nego strojnim poliranjem i sredstvom za uklanjanje voska.

Eto tako mi je objašnjeno. Jučer sam kupila sredstvo, mislim da je litra 60 kuna, pa javim dojmove!

Ukoliko ni to ne uspije, preporučena mi je krpica i mrvica razrjeđivača i dobra volja :)

Eto, ukoliko netko ima slični problem, neka proba isto, zato sam podijelila s vama!

Aoife
23.12.2011., 09:59
A gdje se to može kupiti?

sly47
23.12.2011., 10:20
to i mene zanima :kokice:

baš sam se prepoznala u zamusanom parketu, doduše dok ja dođem s posla ionak niš od toga ne vidim al me vikend zezne :zubo:

ryell
23.12.2011., 14:45
@katjes: "kirurške" rukavice (one iz apoteke) su super za radove po doma, s tim da se ove s talkom daju i više puta koristiti (lakše se navuku na ruke). Kupiš u apoteci ili dućanu s frizerskim priborom. Mana je što su dosta kratke pa se lako smoče iznutra (npr. uđe ti voda kad pereš suđe, ispireš krpu ili slično). Ali zato ima Vileda supertankih rukavica za pranje suđa.

katjes
24.12.2011., 14:08
e hvala, našla sam i kuppila 100 kom za 53 kn u apoteci. nekako vjerujem da se mogu naći i jeftnije. :)

ryell
24.12.2011., 14:29
Sad sam se sjetila da mislim da sam ih vidjela i u Mülleru i to mislim za manje love, isto veliko pakiranje ali...znaš onda za drugi put :D

pljucpljuc
25.12.2011., 18:54
e hvala, našla sam i kuppila 100 kom za 53 kn u apoteci. nekako vjerujem da se mogu naći i jeftnije. :)

50 lipa po rukavici je uobičajeno u maloprodaji, jedino ako ćeš pitat stomića ili doktoricu da ti naruči par paketa :D

a tim da ja izbjegavam puderaste, iako se lakše navlače i mogu se skidat i stavljat ponovo, jer taj puder mi jako isušuje kožu, a i lak na noktima mi se sasuši i popuca, ruke smrde po gumi dugo. Najbolje su mi nonlatex bez pudera, još ako su s mirisom mente :D

Duga111
26.12.2011., 12:24
koji usisavač mi preporučate cijene do 700kn