PDA

View Full Version : Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13]

nebo56
26.08.2013., 13:47
Pa ovdje sam pod čišćenjem mislila na uobičajeno održavanje kože, ne na skidanje fleka i tako nešto. Pa naravno da će koža biti masna. Pusti da malo upije i višak otkloni suhom krpom.

mujazin
26.08.2013., 16:27
pozdrav, preselio sam se u kuću gdje je u sobi odvratan, stari prljav tepison. van ga ne mogu iznijeti jer je zaljepljen za pod pa od miniwasha ništa. tako da mi treba savjet kako i s čim ga najučinkovitije oprati? razmišljao sam o kemijskom čiščenju, ali je 20 kn po kvadratu a tepison ima 20 kvadrata a trenutno nemam tolko love jer sam dao za ostale stvari u stanu. pa vas molim savjet kako i čime ga je najbolje oprati a da ga netrebam nositi van?
unapriejd zavljajuem

Mrs D
26.08.2013., 22:15
pozdrav! malo sam pretraživala temu ali nisam naišla na odgovor pa vas molim pomoć..kutna nam ima naslone za ruke i donji dio od eko kože..ovaj dio na dnu - tamo gdje dođu stopala - :) ima već malo ogrebotina, sitnih oštećenja koja se vide jer je crna..kako to sanirati? imate li kakav proizvod za preporučiti da se ta oštećenja ne vide? hvala!

deep in the sun
26.08.2013., 23:05
čitala sam, ali nisam probala da se stavlja ulje čajevca http://www.etericnaulja.net/etericna-ulja/cajevac-biljka-ulje-cajevca-melaleuca-alternifolia-tea-tree-oil-gdje-kupiti-cijena-primjena-gljivice-oshadhi-pranarom.html

ne bilo kakvo....maslinovo, sojino ni suncokretovo:D

tnx, da, čajevčevo ulje za dezinfekciju (i miris, onima kojima to lipo mirši) al navodno treba ukapat i maslinovog ili suncokretovog mrcu za održavanje praketa tj za to da ga ocat ne ukoka.

ombia
27.08.2013., 09:10
Pazite ako imate kucne ljubimce, ulje cajevca je za njih otrovno.

pas-garo
27.08.2013., 19:52
pozdrav!
kako se efikasno riješiti smrada iz tepiha? PONOVNO smo imali poplavu u stanu (nije prošlo ni 2 mjeseca od prve poplave). nakon prve poplave smo kupili nove tepihe, no sada više nemamo 5000kn za ponovnu kupnju novih tepiha.

Beppinna
27.08.2013., 21:11
Ovo mi nije jasno. Vačjda namazati s maslinovim + eteričnim nakon čišćenja?

JEr nisam još čula da s maslinovim uljem možeš očistit garnituru?

Ja sam je mislila s vlažnim maramicama baš očistiti pa na kraju s kremom nekom premzati. Samo me muči da ne bude masna?

Što da je čistim i od čega? Od prašine? To rješavam suhom krpom.

Baš mi se sviđa taj recept, hvala Nebo 56. Imaš pravo, mlijeko zna ući u one rubove, pa se onda bijeliti dok koža ne upije. Ovo sa maslinovim uljem i eteričnim uljem moram isprobati, to će dobro nahraniti kožu.

Beppinna
28.08.2013., 11:49
pozdrav, preselio sam se u kuću gdje je u sobi odvratan, stari prljav tepison. van ga ne mogu iznijeti jer je zaljepljen za pod pa od miniwasha ništa. tako da mi treba savjet kako i s čim ga najučinkovitije oprati? razmišljao sam o kemijskom čiščenju, ali je 20 kn po kvadratu a tepison ima 20 kvadrata a trenutno nemam tolko love jer sam dao za ostale stvari u stanu. pa vas molim savjet kako i čime ga je najbolje oprati a da ga netrebam nositi van?
unapriejd zavljajuem

Bojim se da tu nema spasa. Tepison mora van. Ne daj bože male djece to ti je ko stvoreno za alergiju.

Bubinjo
28.08.2013., 17:34
Kako su već naveli za laminat ima poseban premaz za zaštitu "Pronto" može se dodati u vodu kod pranja ili nanijeti na laminat.
Neznam zašto perete laminat sa sredstvima za pranje tanjura ili nečim sličnim kada onda ostaju tragovi po laminatu.

Namazala sam laminat sa sredstvom za drva "Pronto" jer nije bilo onog za laminat i nakon usisavanja perem čistom vodom ili kako sam gore navela.

Laminat mi je u apartmanu i svake godine prije sezone stavljam tu zaštitu "Pronto" cjelo ljeto brišem tako već 10 godina.
Naravno da e vidi kada je nešto prljavo na laminatu ili kada moj pas dođe prljav pa legne ali vlažna krpa i prebrišem.

Naravno treba brisati za vlažnom krpom ne skroz mokrom.

Nije mi posebno hladan jer ne hodam bosa po kući već ljeti i zimi imam šlape na nogama a to što odzvanja ovisi o kvaliteti i kako je postavljem.

ombia
28.08.2013., 20:51
Nahodala sam se po laminatu jer je oko mene popularan, ali nisam naisla jos koji zvuci normalno ili je na dodir ugodan, to je imitacija parketa i nikad ne moze biti uz rame istome. Isto perem sredstvima za laminat, ali nazalost on s ezbog toga ne pretvara u labuda.:(

Bubinjo
28.08.2013., 21:16
Izgleda da sam jedina tu koja je zadovoljna sa svojim laminatom, jeftinija verzija u sobama a skuplja u boravku i sobama za turiste.
Pri hodanju se ne osjeti nikakvo škripanje niti neugoda koju sam drugdje osjetila.
Lako ga čistim.
Parketi su lijepi kada su također bolje kvalitete i kada su suhi u protivnom ono odvajanje jednog od drugoga nije nikako lijepo.
Nakon proteka od nekih 10 godina intenzivnog korišćenja mora se brusiti pa ako je kvalitetan onda je to opet lijepo a ako ne onda rupe opet ostaju.
Parket se također mora održavat bio on lakiran ili ne.

ombia
28.08.2013., 21:51
Izgleda da sam jedina tu koja je zadovoljna sa svojim laminatom, jeftinija verzija u sobama a skuplja u boravku i sobama za turiste.
Pri hodanju se ne osjeti nikakvo škripanje niti neugoda koju sam drugdje osjetila.
Lako ga čistim.
Parketi su lijepi kada su također bolje kvalitete i kada su suhi u protivnom ono odvajanje jednog od drugoga nije nikako lijepo.
Nakon proteka od nekih 10 godina intenzivnog korišćenja mora se brusiti pa ako je kvalitetan onda je to opet lijepo a ako ne onda rupe opet ostaju.
Parket se također mora održavat bio on lakiran ili ne.

Pa da, s tim da parket prebrusis i prelakiras i traje jos 10 godina. Minimalno. A laminat? Sto napravis kad se razdere?
K tome zna se i on razdvojiti kad procuri grijanje i slicno.
Moj ne skripi, ali je ogavno hladan i bucan i meni ruzan, skup je bio, al nisam ja postavljala ni odlucivala. E sad naravno da ima i bucnijeg nego ovaj sto imam ja, ali ja to uvijek usporedim s pravim drvetom i tu laminat uvijek izvuce deblji kraj.

Bubinjo
29.08.2013., 08:14
Pa kog vraga si ga stavljala?
Tebi to ne valja i gotovo, nije ti niti lijep, što si takvog izabrala?
Svojeg sam sama birala i kada netko dođe kod mene i pita "kako ti je lijep taj pod gdje si to kupila?" e onda mi je drago a tada objasnim da je to laminat kojega sam ja namazala ali ne zato da bude sjajan već da bude glatki kako bi ga lakše čistila a ujedno se ne vide spojevi.
Kada nešto procuri ako ne stoji dugo prebrišem i gotovo a ako budem imala poplavu (već sam imala kada mi je pukao sigurnosni ventil za vodu) e onda ću promijeniti laminat.

Već sam rekla ovoga imam više od 10 godina i još nije bilo nikakve štete, živim na moru primam turiste i ništa se ne pozna na njemu.
Slikat ću ovih dana i pokazati.

Ali što nije poznata ona: "Sto ljudi sto ćudi"
Treba prihvatiti da nekome nešto odgovara a nekome ne.
Ne govorim da je nešto bolje ili nije već da meni odgovara kako je i zadovoljna sam a parket sam vidjela kod moe rodbine i ne sviđa mi se i to je to.

ombia
29.08.2013., 08:52
Pa kog vraga si ga stavljala?
Tebi to ne valja i gotovo, nije ti niti lijep, što si takvog izabrala?

Već sam rekla ovoga imam više od 10 godina i još nije bilo nikakve štete, živim na moru primam turiste i ništa se ne pozna na njemu.
Slikat ću ovih dana i pokazati.
to.

Lijepo sam napisala da ga nisam ni stavljala ni birala, rentam stan. Koji se renovirao prije nego sam uselila. Naravno da se radi o individualnim ukusima, no komentirala sam da ne odzvanja i kako je postavljen. Recimo bacis plasticnu lopticu na bilo koji laminat i parket i jasna je razlika.

mujazin
29.08.2013., 16:14
Bojim se da tu nema spasa. Tepison mora van. Ne daj bože male djece to ti je ko stvoreno za alergiju.
ipak cu platiti kemijsko tako da ga ne vadim van. 330 kn za 22 kvadrata tepisona

Beppinna
30.08.2013., 00:08
ipak cu platiti kemijsko tako da ga ne vadim van. 330 kn za 22 kvadrata tepisona

Ti napravi kako ti hoćeš, ali ja bih radije ga iščupala i za te novce kupila bilo kakav linoleum ili nešto jeftino, bilo što, a da nema mirisa. Jer bojim se da će ti kemijsko čišćenje riješiti stvar samo privremeno.

beatriz-zg
30.08.2013., 18:50
I ja ne bih čistila za 50 eura. Ima na akciji laminata za 40kn po kvadratu. Pa taman da ga sama postavljam. Ja ne bih mogla zivjeti sa spoznajom tko sve zivi u tom tepihu... bljak... i da idem bosa po tome i spavam u toj sobi... Neke stvari se jednostavno ne mogu ocistiti.

Bubinjo
30.08.2013., 20:17
U slučaju da stavljate laminat nemojte ostavit taj tepih ispod, vadite to van!
Ovo zato što mnogi stavljaju laminat preko tepiha - tepisona jer je tako lakše.
Znači sve što je bilo u tepihu ostalo je u toj prostoriji.

B l j a k!

freakonleash
01.09.2013., 18:28
Pozdrav kako da operem jastuk koji nije od perja, dali ga mogu ubaciti u mašinu, na koliko stupnjeva?

Beppinna
01.09.2013., 20:15
Pozdrav kako da operem jastuk koji nije od perja, dali ga mogu ubaciti u mašinu, na koliko stupnjeva?

Naravno da možeš. Jedino vidim problem u tome da je sad malo zahladilo jer to moraš raditi u srpnju kad je +40. Jastuk ti se mora osušiti za jedan, najviše dva dana, inače će ti se upljesniviti. Mislim da ti je dosta 40-50'C, m a l o deterdženta i m a l o omekšivača.
Jedan put sam svu posteljinu, jorgane i štep deke dala na kemijsko, masno platila i kada sam donijela doma bili su prljaviji nego prije. Onda sam rekla ili pranje ili smeće i uvalila ih u kadu. Izgazila nogama, isprala deterdžent u 5-6 voda, između dobro ocijedila i bili su odlično oprani. I sad stalno tako radim. Samo to se mora raditi kad se na prognozi vidi 5 dana zaredom samo sunce i blizu +40.

ombia
01.09.2013., 21:19

Osim ako nije tempur ili memorijska pjena, mozes. Vjerojatno pise i na iteketi. Ja ih perem stalno i susim u susilici. Sa teniskom lopticom.

freakonleash
01.09.2013., 22:30
Osim ako nije tempur ili memorijska pjena, mozes. Vjerojatno pise i na iteketi. Ja ih perem stalno i susim u susilici. Sa teniskom lopticom.

na kolikoj temperaturi ?

kity1973
04.09.2013., 09:24
Ja sam se prije par dana pozdravila sa svojim no name parnim čistačem i sada sam u fazi kupovine novog. Ima li netko iskustvo sa Shark Steam Pocket Mopom iz Top shopa ili ima preporuku za čistača s kojim je zadovoljan?

alveolina
04.09.2013., 13:05
s čime mogu malo osvježiti i očistiti svoju kutnu od mikrofibre?

freakonleash
07.09.2013., 11:34
Pozdrav, se čime mogu oprat trosjed neznam točno koji je materijal, ali sam siguran da nije koža :D.

cici1810
07.09.2013., 21:14
Ako imaš neku mrlju, imaš one sprayeve za čišćenje tkanina, mogu biti kao za auto sjedala, ali možeš time i na trosjed, a trenutno je u Lidlu na akciji njihova pjena za takvo čišćenje ona marka W5 i košta samo 14.99 (ima svašta za čišćenje ovaj tjedan na akciji http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-31A2CD59-45E82A0C/lidl_hr/hs.xsl/35534.htm)

A što se tiče čišćenja i osvježavanja kutne garniture, ja to obično usisam. Onda složim malo tople vode, par kapi domestosa ili varikine (onak, malo da ne smrdi po kloru - u tak maloj koncentraciji neće izbijeliti tkaninu), a može se dodati i malo nekog mirisnog sredstva za čišćenje ili par kapi eteričnog ulja.

I onda uzmem neku krpu ili spužvu, umočim u otopinu i ocijedim, i s time detaljno prebrišem cijelu površinu garniture. Moja je od nekog štofa na sjedištima, a nasloni su mikrofibra. A to s domestosom radim jer smo mi na taj način dezinficirali madrace u dječjem odmaralištu između dviju smjena. Mi smo stavljali izosan, a to je praškasto sredstvo koje sadrži klor (mislim da se može koristiti i u bazenima). Pa si ja na taj način očistim svoju garnituru. Mi znamo u DB jesti, pa zna biti mrvica, ili komadića čokolade, pa ti dođu gosti i sjede u istoj odjeći u kojoj sjede u npr. tramvaju, klupici u parku i sl..
Pa si ja to volim povremeno dezinficirati, a kak obrišeš, s tim povučeš i sitnu prašinu (moj usisavač je mala beba...)

freakonleash
08.09.2013., 11:47
Hvala na odgovoru :), koliko vidim trebao bih kupiti ovu pjenu za čiščenje tepiha jer i sa njom mogu čistiti i presvlake od sintetičkih i prirodnih vlakana na stranicama lidl-a.

Većina mrlja je od prašine i nekakve masti jer otac radi dosta u garaži pa mi u radnoj robi sjedne na kauč.

katjes
08.09.2013., 13:08
domestosom dezinficirati?! pa zar ne postoji (a postoji) pogodnije sredstvo za to!? u dječjem odmaralištu madrace domestosom (okej bez obzira koliko mala koncentracija mi se kosa digla na glavi :eek: zato jer meni bude zlo od domestosa (glavobolja, mučnina), pa to je otrov koji se treba obilno isprati.

Plivasept ima onaj rozi i plavi. jedan se ispire, a drugi ne. -to je šta se tiče dezinfekcije. za mrlje i zaprljanja pak nemam savjeta.

cici1810
08.09.2013., 14:35
Nismo u odmaralištu dezinficirali domestosom, ja doma nekad stavim malo domestosa. Tamo smo koristili izosan. On se u malim koncentracijama koristi u bazenima. Pa ako se u niskim koncentracijama moze staviti u bazen u kojem se kupaš i u vodovodnu vodu, ne vidim zašto time ne bi obrisao namještaj. A ako netko nema izosan, većina kućanstava ima doma domestos ili nešto poput njega, što sadrži klor. Pa umjesto kupovanja izosana može kapnuti malo toga...

Plivasept je isto ok ideja...

anira
10.09.2013., 15:54
Pozdrav! Guglala sam al nije bilo uspješno, pa da pitam vas, kako perete reljefno staklo? Imam dvoja vrata u kući koja imaju reljefno staklo, i užasno su muljava od silnih pokusaja pranja. Kupila sam i parni cistac nedavno pa pokušala i s njim al kao da u necem grijesim jer iako silaze neke naslage staklo i dalje djeluje muljavo i neoprano :/ Može savjet ako neko ima iskustva s time?

City
10.09.2013., 17:45
Probaj alkoholom oprati - ne bi smjelo više biti muljavo.

katjes
11.09.2013., 12:24
a alkoholnim octem (razrijeđenim u omjeru 1:5, 1:10, čisto zbog smrada iako može i čistim, neće ništa biti) ? što ne bi time se zarant zasjajilo nakon što otopi nakupljeni kamenac od osušene (i prljave) vode.

anira
11.09.2013., 15:03
Hvala vam, probat cu tako pa javim kako je proslo :)

mary_1
17.09.2013., 15:07
Da li netko zna s čim je najbolje čistiti i brisati papirne lampe i lustere iz Ikee?!
:ne zna:

alveolina
17.09.2013., 15:09
Da li netko zna s čim je najbolje čistiti i brisati papirne lampe i lustere iz Ikee?!
:ne zna:

mokrom krpicom?tj. vlažnom tek toliko da pokupi prašinu.obično na ikeinoj stranici pišu kako se nešto održava.

mary_1
25.09.2013., 17:04
mokrom krpicom?tj. vlažnom tek toliko da pokupi prašinu.obično na ikeinoj stranici pišu kako se nešto održava.

Hvala ti, probat ću.. :rofl:

Teeja
26.09.2013., 10:50
Kako biste me savjetovali da očistim kadu koja je dugo neodržavana?

Norii Blue
03.10.2013., 17:46
Čime je najbolje čistiti (brisati?) radni stol od bukve? Ne govorimo o konkretnim mrljama

beatriz-zg
04.10.2013., 08:06

Što znači neodržavana? Da ima kamenca stargo godinu dana ili ju nitko nije oprao od 1987. pa je gnjila i odurna?

Beppinna
04.10.2013., 09:17

Od čega je kada? Plastična ili gusnata ili?
Ako je jako zapuštena, teško da će biti efekta bez solne kiseline. Ali s njom treba biti jako oprezan da ne bi ostao bez kade.

Teeja
04.10.2013., 11:51
emajlirana kada, ma nema toliko kamenca koliko jednostavno nije očišćena jako dugo. mislila sam napunit je vodom i nešto ubacit pa da se toča nekoliko sati. samo što ubaciti i kako dobro istrljati?

Vwovac
04.10.2013., 15:05
emajlirana kada, ma nema toliko kamenca koliko jednostavno nije očišćena jako dugo. mislila sam napunit je vodom i nešto ubacit pa da se toča nekoliko sati. samo što ubaciti i kako dobro istrljati?

A nešto na bazi aktivnog klora-ako su gljivice u pitanju?
Jel crna,smeđa ??:confused:

Teeja
04.10.2013., 17:02
zelena :zubo:

Beppinna
11.10.2013., 20:29
zelena :zubo:

Sori, ali čini mi se da tu pomaže samo teška artiljerija: solna kiselina. Ali ako nisi s njom nikad radio dobro pazi: obavezno rukavice i nemoj da ti kapne na odjeću ili pločice oko kade.
Ja mislim da je nema smisla natapati jer je i pozelenila od previše vode. Btw, nikad nisam vidjela zelenu kadu!

cici1810
11.10.2013., 23:05
Čuj, ja bih krenula s nečim lakšim.
Moja seka je jednu kadu koja je imala ružne smećkaste naslage lamenca potpuno pčistila s običnim alkoholnim octom.

Meni smeta miris octa, pa ja za čišćenje po doma koristim pet žlica limunske kiseline na pola litre vode. Super skida sav kamenac, a kod tebe se svašta nalovilo na te naslage kamenca. Pa ako skineš kamenac, trebale bi otići i naslage. Složiš znači oko tridideset jušnih žlica limunske kiseline u tri litre vode i time zaliješ kadu. Ja obično nosim rukavice jer imam osjetljivu kožu. Ili složiš više u tom istom omjeru.

A ako baš ne bude išlo, omda uzmo kaj jače.

Beppinna
12.10.2013., 01:10
Čuj, ja bih krenula s nečim lakšim.
Moja seka je jednu kadu koja je imala ružne smećkaste naslage lamenca potpuno pčistila s običnim alkoholnim octom.

Meni smeta miris octa, pa ja za čišćenje po doma koristim pet žlica limunske kiseline na pola litre vode. Super skida sav kamenac, a kod tebe se svašta nalovilo na te naslage kamenca. Pa ako skineš kamenac, trebale bi otići i naslage. Složiš znači oko tridideset jušnih žlica limunske kiseline u tri litre vode i time zaliješ kadu. Ja obično nosim rukavice jer imam osjetljivu kožu. Ili složiš više u tom istom omjeru.

A ako baš ne bude išlo, omda uzmo kaj jače.

Ja svoju kadu čistim isključivo sa razrijeđenim octom (9dcl vode + 1 dcl octa) i super se očisti i sjaji. Jedino je grozan taj miris octa. Zanima me tih 5 žlica limunske kiseline da li su to 5 velikih jušnih žlica ili malih kavenih žličica?

mandy
14.10.2013., 07:43
Kad se doda soda bikarbona u mješavinu octa i vode te neko eterično ulje miris octa e puno blaži.
Inače ga ni ja ne podnosim.

cici1810
14.10.2013., 19:29
Ja stavljam vrhom pune jušne žlice. To je moja mješavina koju sam napravila odokativnom metodom isto baš zato jer nisam mogla podnijeti miris octa. Probala sam jednom s manje limunske kad mi je bila na kraju, ali imala sam feeling da nije dosta jaka. Ovako s 5 žlica na pola litre vode skida sav kamenac, s tim čistim sudoper, cjedilo, lavabo, kadu i pipe i plocice... jedino ja imam osjetljivu kožu pa za svaki slučaj stavim rukavice. Ali ja sam poseban slučaj jer od običnog paradajza ili naranče dobijem alergiju po prstima.

Ovo s octom i sodom bikarbonom je jednom objašnjavao netko tko se kuži u kemiju. Naime ocat je kiselina, a soda bikarbona je lužina. Ako ih pomiješaš, onda oni međusobno reagiraju (dosta se zapjene), ali u toj reakciji nastaju neki drugi spojevi koji onda ne mogu očistiti taj kamenac. S lužinom neutraliziraš octenu kiselinu. Tako da ja ipak to ne bih koristila. Ako se to napravi kao gušća pasta, onda eventualno možeš koristiti kao blago abrazivno sredstvo.

Teeja
15.10.2013., 10:39
Sori, ali čini mi se da tu pomaže samo teška artiljerija: solna kiselina. Ali ako nisi s njom nikad radio dobro pazi: obavezno rukavice i nemoj da ti kapne na odjeću ili pločice oko kade.
Ja mislim da je nema smisla natapati jer je i pozelenila od previše vode. Btw, nikad nisam vidjela zelenu kadu!

joj krivo sam se izrazila :rofl: :eek: kada je zelene boje općenito, sama od sebe, a prljavština je kombinacija smeđe i crne. samo to ne ide dolje sa klasičnim sredstvima, a žao mi koristiti solnu da ne bi izgubila boju kade.

inače ne mogu smislit više miris tog octa, jednom sam povratila čisteći :o

cici1810
15.10.2013., 19:10
Probaj s limunskom. Ona ima malo mirisa, ali daleko blaži od octa i puno manje neugodan.

castella
15.10.2013., 21:23

Istu kadu imam, samo bijelu, probala sam ama baš SVE i jedino solna kiselina pomaže.

cici1810
16.10.2013., 18:03
Castella, ti jesi probala sve, ali ona nije. Ja nikad ne bih kretala najjačim oružjem na prvu loptu...

castella
17.10.2013., 20:49
U pravu si, neka onda prvo proba neka blaža sredstva za čišćenje :) Ako ništa ne upali, uvijek joj ostaje solna kiselina :D

petra00
18.10.2013., 22:29
JA sam na nagovor jedne gazdarice, nakon njenih bivših stanara (muških samaca), uništila kadu i špinu sonom kiselinom.
Špina se prošarala, a kada izgubila sjaj.
Mogla sam i u hitnoj završiti od isparavanja.
Mama mi je rekla di mi je pamet od sone može školjka puknuti.
Sad ne znam je li današnja sona kiselina drugačija, nego ona prije 15 god?
Nikad to više nisam upotrjebila.

Najbolji i bezbolniji način je alkoholni ocat, soda bikarbona i sol kuhinjska.. Napraviti sa vodom da odstoji u kadi ili mješavinu špricati u više navrata. Ako se pravi za sprej ostaviti da napravi reakciju nekoj posudi, stvara se pjena.

Ili jednostavno čistim alkoholnim octom premazivati dok sve ne spadne, a hoće ako kada nije oštećena i promjenila boju. Tad jedino mjenjati kadu.

charmed84
19.10.2013., 22:00
Koliko god se proizvođač "kune" da se ne grebe, samo kaj sam malo sa mekom stranom spužvice potegla, grebe se kao luda ta inox ploča za kuhanje (stara samo 4 mjeseca). Ono kaj sam na netu našla da pomaže iziskuje šmirgle i kojekakve zezancije, da li itko zna kako se možda "jednostavnije" može ovo riješiti. A ove fleke ispod je inox promijenio boju nakon kaj je smjesa od palačinki ostala. Mislim da nikad neću više inox kupovati...:503:

http://i40.tinypic.com/2ecovfs.jpg

cici1810
19.10.2013., 23:35
Ja sam slično malo izbrusila inox sudoper, i od tada ga ribam s onim mekim spužvicama za teflon, imaju plastična vlakna na onoj grubljoj strani, sve ode, a ne ostavljaju tragove.
Zašto nisi kupila indukciju... to je prekrasno za odrzavanje.

cici1810
19.10.2013., 23:46
Najbolji i bezbolniji način je alkoholni ocat, soda bikarbona i sol kuhinjska.. Napraviti sa vodom da odstoji u kadi ili mješavinu špricati u više navrata. Ako se pravi za sprej ostaviti da napravi reakciju nekoj posudi, stvara se pjena.

Ili jednostavno čistim alkoholnim octom premazivati dok sve ne spadne, a hoće ako kada nije oštećena i promjenila boju. Tad jedino mjenjati kadu.

Sodu i ocat ne treba miješati. Svako za sebe je odlično sredstvo, ali njihovo miješanje nema previše smisla.
Ocat otapa kamenac jer octena kiselina reagira s kalcijevim karbonatom. Ako ocat pomiješate sa sodom, onda soda reagira s octom jer je ona lužina i u reakciji nastaje nekakva sol i voda i CO2. Ako neutraliziraš sav ocat, onda ti otopina octa i sode više ne može otapati kamenac. Ako se stavi premalo sode, onda će ostati dio octa koji neće biti neutraliziran. S druge strane kristalići sode i one soli koja nastane su blagi abraziv pa sei trljanjem time može skinuti malo zaprljanja.
Ali ocat+soda nemaju poantu.

Osim toga većini ocat ima jako neugodan miris... Limunska kiselina ne smrdi skoro nikako. Tj imaneki svoj miris, ali vrlo blag i ne tako rezak i kiseo kao ocat.

petra00
20.10.2013., 01:49
Pa tako kažu bakice iz odreda za čistoću:ne zna:

cici1810
20.10.2013., 19:05
Bakice nisu kemicarke. Ucinak miksa je lošiji nego kada koristiš svako posebno. Ako ćemo pravo, i s vodom i upornim trljanjem ćeš neke stvari očistiti. Kiselina je za otapanje kamenca, soda neutralizira mirise, oboje omekšavaju vodu svako za sebe, a ako ih miksaš spajaju se i ne stignu raditi nešto drugo što tebi treba.

rayna
20.10.2013., 19:30
a kako da skinem naljepnice s pvc stolarije koje su na njoj bile zaljepljene dosta dugo? skine se jedan sloj, ali još jedan, prozirni ostaje i ide jedino noktom milimetar po milimetar

Kladi
20.10.2013., 21:16
a kako da skinem naljepnice s pvc stolarije koje su na njoj bile zaljepljene dosta dugo? skine se jedan sloj, ali još jedan, prozirni ostaje i ide jedino noktom milimetar po milimetaruljem, alkoholom ili acetonom

bilaboja32
21.10.2013., 12:31
a kako da skinem naljepnice s pvc stolarije koje su na njoj bile zaljepljene dosta dugo? skine se jedan sloj, ali još jedan, prozirni ostaje i ide jedino noktom milimetar po milimetar

Imala sam isti problem, riješila ga Cillit bangom za kamenac

anela
21.10.2013., 13:16
U kupaonici imam kupaonički blok (kolpa san) i slavinu koju ne mogu očistit.
u biti mogu, očistim je nekim sredstvom, poglancam posušim i sjaji se. ali neka je netko oprao ruke kapljica vode bilo na umivaoniku ili slavini odma ostane fleka, na kraju dana sve to izgleda kao da mjesecima nitko nije čistija taj zahod!!!

ne želim postat rob da svaki put posli pranja ruku moran to glancat.

ima li neko rješenje za to ili kupiti novi umivaonik i špinu?
a ni ovi nisu bome bili jeftini i dokaz su da skupo ne znači da je kvalitetno.

drugo, sve kvake po kući su neke inox matirane. nisam ih uspila očistit i izglancat niti kad su tek postavljenje, da ne spominjem kakve su sada. koje sredstvo koristiti da skidanje tih mrlja i fleka od ruku?

mandy
21.10.2013., 14:27

parni čistač ili fen

anela mislim da ne postoji pipa na kojoj se ne vidi.
Ja imam krpicu od mikrofibre pokraj umivaonika i sa njom pobrišem pipu ako se smoči, a smoči se samo kad djeca peru ruke, ali i oni znaju već i sami posuše.
Na sudoperu imam bijelu i ne vidi se ali osjetim pod rukama, isto je posušim svaki put kad završim sa korištenjem sudopera.

rayna
21.10.2013., 17:03
probala sam ulje, čarli, špahtlicom pa sam malo zgulila. taj cilit, jel to nešto u šprici ili boci?

bilaboja32
21.10.2013., 20:36
taj cilit, jel to nešto u šprici ili boci?
u šprici, s narančastim ventilom (na boci piše "snažno sredstvo za čišćenje prljavštine i vodenog kamenca")

Teeja
21.10.2013., 21:42
Klik na sliku (http://mmc.bolha.com/0/image/152514/153920/STARA-FOTELJA_5211d877bccfd.jpg)

Znači, imam dvije fotelje slične kao sa slike, na taj tip i mislim da su od istog materijala. Kako je to najbolje očistiti, a da ne ide na kemijsko/dubinsko pranje :)

petra00
21.10.2013., 23:57
u biti mogu, očistim je nekim sredstvom, poglancam posušim i sjaji se. ali neka je netko oprao ruke kapljica vode bilo na umivaoniku ili slavini odma ostane fleka, na kraju dana sve to izgleda kao da mjesecima nitko nije čistija taj zahod!!!

drugo, sve kvake po kući su neke inox matirane. nisam ih uspila očistit i izglancat niti kad su tek postavljenje, da ne spominjem kakve su sada. koje sredstvo koristiti da skidanje tih mrlja i fleka od ruku?

Na slavini se mora vidjeti, obrisat je kod svakog pranja ruku.

Najbolje čišćenje umivaonika i wc školjke se obavi sa deterdžentom za suđe ili praškastim deterdžentom za robu. Ima i jedan sperej protiv kamenca od DM-a, ima lijep miris.

Gremblina
22.10.2013., 06:20
Pozdrav!

Trebam savjet vezano za kutnu.
Svaki jastuk i spužva za sjedenje je u zasebnoj navlaci koju mogu skinuti. E ja sam sad došla na ideju da to skinem i operem u perilici. Al me nekako strah da se ne zgužva jako, ne skupi i sl. Jel tko radio? I na koji program staviti u perilicu?

Kutna je nešto poput ovoga:
http://i43.tinypic.com/25rjsjl.jpg

mandy
22.10.2013., 09:33
Ja svoje najnormlanije perem na 40, stavim na program za osjetljive stvari

MarLov
22.10.2013., 17:09
Ja svoje nikad jos nisam oprala, rekli su mi da ih samo na kemijsko mogu dat, ali isto samo suho pranje:ne zna:, jer da bi se stisnule. Prijateljica je svoje znala oprat pa bi ih poslije tesko namjestila jer bi se stisle:ne zna:

*mrtva_hladna*
24.10.2013., 21:22

Ja za ciscenje koristim 3 stvari a to su prasak za ves, sredstvo za ciscenje stakla i Ajax crveni za keramicne podove, Laminat (za parket ne) i vrata.
Sanitarije probaj ocistit sa praskom za ves. Kadu, wc skoljku, umivaonik, plocice cistim sa praskom :top:

Sto se tice vrata i kvaka, raznih povrsina njih probaj ocistit sa ovim Ajaxomhttp://img.coopathome.ch/produkte/ganzgross/front/33/3372692xun.jpg. Za malo teze mrlje kao te na kvakama i vratima kapni par kapi direktno na spuzvicu.

Ajde sretno

poison5
26.10.2013., 07:37
Pozdrav!
Molim savjet s čime očistiti rukave majice od pamuka od brisanja čela?Na rukavima su mrlje kako se brisalo čelo od znoja,i to mi ničim ne ide dole,probala sam sredstvom protiv mrlja,doduše ne odmah već nakon običnog pranja.Čak sam 1x i prešla sa peglom sa unutrašnje strane jer nisam vidjela da je ostala fleka,pa je to valjda fiksiralo....u pitanju su radne majice žute boje,thx....

Xanthe
26.10.2013., 12:56
Možda nešto od ovoga? Za ovu grupu hrđa/dezodorans...?

http://www.openpr.de/images/articles/l/4/l42395311_g.jpg

poison5
27.10.2013., 19:33
Hvala Xante,vidiš nisam se sjetila specijaliziranog dr.Beckmana,probala sam samo sa univerzalnim za mrlje....

Teeja
28.10.2013., 19:27
joj to i meni treba :cerek: di se to može kupit?

KraljicaSparoga
28.10.2013., 20:37
Mene zanima kako oprat deku od merino vune??

katjes
30.10.2013., 09:15
ajd da probam dokučiti što mi nikad nije bilo jasno.
skoro svaki omekšivač je zapravo koncentrat i evo na ornelu piše 1:4. veli da za 4-5kila rublja ide (ovisno koliko jak miris želimo) jedan čep odnosno 35ml i jedan i pol čep što bi bilo 55ml.
što je onda sa onim navodom da je to zapravo koncentrat?
prvo u drugu bocu razrijediti a onda se držati uputa?

mislim, jest banalno pitanje, većina (upitanih) ljudi vele da naspu kolko stane, nikakvo razrjeđivanje..al me baš zanima. osim toga, imam problema sa suhom kožom sklonom dermatitisima pa bih htjela umjereno koristiti. (a veš mi smrdi ako ne stavim baš ništa)

beatriz-zg
30.10.2013., 09:58
http://web.extension.illinois.edu/stain/

Beppinna
03.11.2013., 11:48
Koji omekšivač bio da bio, uvijek stavljam 2/3 čepa, odnosno do crtice max u posudi za doziranje. Nikakvo rijeđenje.
Inače alergičari bi nažalost trebali potpuno izbjegavati svaki omekšivač.

muukigirl
03.11.2013., 13:35
Ima tko ideju s cime da skinem lak za parkete sa stakla?

ryell
04.11.2013., 02:38
Aceton, razrjedjivac (probaj, staklu nece nista biti). Ili probaj s onom strugalicom

mago-zg
04.11.2013., 14:52
kupi Well Done sredstvo za odstranjenje masnoći i tvrdokornih mrlja,otapa gotovo sve!ima u većim trgovačkim centrima.:)

.Mene zanima dal tko zna kako da očistim svijetlu garnituru od microfibre?Nisam u vellikom gradu i kod mene nema onih koji ti dolaze u kuću očistiti :/ima tko kakav drugi savjet.Čitala sam da voda i sapun samo pogoršavaju mrlje i istina je to.Živcira me to sve.garnitura je u super stanju,samo me te mrlje idu na živce.heelp.zahvaljujem od srca.:)

pa di ima kupit tog well done odstranjivača masnoća?? na netu samo piše da je firma mađarska, ali nigdje ne stoji uvoznik i gdje se može kupiti... please help

muukigirl
04.11.2013., 16:26
Aceton, razrjedjivac (probaj, staklu nece nista biti). Ili probaj s onom strugalicom

zvala sam parketara, kaze sa onom strugalicom za staklokeramiku.. :zubo:

plavileptir1
15.11.2013., 22:09
Pozdrav svim forumašima, imam pitanje i molim Vas da mi pomognete ako netko ima iskustva, imala sam promociju proizvoda tvrtke Raypath, čistači od poda do stropa nano tehnologije, odlučila sam se kupiti, ostavila sam akontaciju i ostatak moram platiti kad dobim master card, interesira me dal ima tko iskustva s tim krpicama ili nema, dal stvarno traju 10 godina, mene su oduševile, u Hrv su 3 godine navodno pa me zanima iskustva tih žena koje imaju, dal stvarno toliko dugo traju jer im je cijena visoka. Ako stvarno imaju istu funkciju toliko dugo onda se isplati kupiti a ako ne onda se ne isplati. Molim vas da mi javite jer još kartica nije provučena :) .

Xanthe
16.11.2013., 07:48
Ako je to ovo http://www.forum.hr/showpost.php?p=46193207&postcount=9156 , moj komentar je isto :facepalm:.

nebo56
16.11.2013., 07:54
Kupila te krpice moja prijateljica, zapravo mislim da je kupio njezin muž jer mu se svidjela prezenterica. Prijateljica prijavila i mene za prezentaciju. Ajd, pristala sam. Žena ima tri seta krpa i jednu kao antibakterijsku. Priča lako što čisti bez deterđenata nego nakon toga sve je mikrobiološki čisto. prezentaciju sam izdržala, bila sam nevjerojatno pristojana, ali krpe ne bih nikada kupila.

yebra
17.11.2013., 11:27
ja imam taj sistem čišćenja i prezadovoljna sam...kupila sam veći set po cijeni od 6.300 za gotovinu (neki popust za istu). Mene je oduševila prezentacija a poslušala sam iskustvo svoje prijateljice koja ih koristi nekih godinu dana.Od 7.mj. otkad sam ih kupila u Dm-u kupujem samo prašak za pranje veša.
Za sve ostalo u kućanstvu što se tiče pranja i čišćenja koristim samo te krpe i vodu. Posebno me oduševilo što ne moram više kupovati smrdljivi Domestos u kupaoni te Permetal za pećnicu,obrišem mokrom krpom i pustim da se osuši.
Moje ml.dijete koje je alergično i osjetljivo na svako zrnce prašine sad više ne šmrca i ne kašlje dok se čisti nešto po kući.
To je razlog zašto bi to preporučila svakoj obitelji gdje ima problema s alergijama.Osim toga moram reći da su proivodi baš praktični i puno brže čistim nego klasičnim načinom kako sam to radila ranije.
Eh da ,slažem se da nije imalo jeftino, kad ih je frendica kupila isto je bilo :eek:
Pitala sam je da li je normalna... i istina je ,što se više koriste čiste sve bolje i bolje, meni nije žao ni lipe :)

plavileptir1
17.11.2013., 19:02
Još uvijek nisam odlučila, nisam sigurna, skupo je ali ako je stvarno toliko dobro onda nije skupo, 120kn mjesečno nije puno odvojit za zdravlje jer ova kemija koju koristimo nas definitivno ubija a da ne pričam našu dijecu, a te novce svejedno potrošimo na kemijska sredstva, ali me zanima dal ima tko iskustva da to traje stvarno toliko dugo, oni pričaju o 10 godina, tko mi daje garanciju za to, to me muči, da ja znam da je to stvarno tako trajno nebi ni sekunde razmišljala. Vele da su u Hrvatskoj godinu i pol, dal je netko kupio prije godinu i pol i dal su one stvarno u funkciji nakon toliko vremena kao i prvog dana? Ako ima netko iskustva molim mišljenje, iskustvo, svaki savjet dobro dođe!

yebra
18.11.2013., 14:03
Još uvijek nisam odlučila, nisam sigurna, skupo je ali ako je stvarno toliko dobro onda nije skupo, 120kn mjesečno nije puno odvojit za zdravlje jer ova kemija koju koristimo nas definitivno ubija a da ne pričam našu dijecu, a te novce svejedno potrošimo na kemijska sredstva, ali me zanima dal ima tko iskustva da to traje stvarno toliko dugo, oni pričaju o 10 godina, tko mi daje garanciju za to, to me muči, da ja znam da je to stvarno tako trajno nebi ni sekunde razmišljala. Vele da su u Hrvatskoj godinu i pol, dal je netko kupio prije godinu i pol i dal su one stvarno u funkciji nakon toliko vremena kao i prvog dana? Ako ima netko iskustva molim mišljenje, iskustvo, svaki savjet dobro dođe!

a gle, godinama sam mjesečno ostavljala brdo love za različitu kemiju ,nikad mi nitko nije dao jamstvo... ni za jedan otrov od proizvoda(Arf,Super jon,Domestos,Fornett,Permetal,Pur,Jar,Mr Muscolo,itd)
ovdje imaš 2 god.jamstva ako ti se nesto uništi normalnom upotrebom ,u priručniku ti stoji kako se održavaju... osim toga putem tog donacijskog broja ubuduće uvijek možeš bilo što iz njihove ponude kupiti pi nižoj cijeni

pustinjska-ruža
23.11.2013., 12:49
Vjerojatno nitko nije tako glup da mu se to dogodi no pitanje je sljedeće:
Kako očistiti rastopljenu vrećicu za zamrzavanje sa strujne ploče na šporetu?

Naime - dok mi je vrećica sa hranom stajala na ploči, zabunom sam upalila pogrešnu i vrećica se rastopila po ploči (onoj staroj, ne ovoj novoj staklenoj koju bi lako očistila) u tankom sloju. :504:

Ljudi, molim vas, pomagajte jer nemam novaca za novi šporet, a već imam jednu ploču koja ne radi.

Svaka ideja je dobrodošla :ne zna:

cici1810
23.11.2013., 21:01
A da probaš ponovo lagano zagrijati i onda dok se ponovo samo lagano zagrije, dok je toplo probati oribati s vlažnom spužvicm i malo sredstva za čišćenje?

johnny00
28.12.2013., 10:43
Pozdrav svim forumašima, imam pitanje i molim Vas da mi pomognete ako netko ima iskustva, imala sam promociju proizvoda tvrtke Raypath, čistači od poda do stropa nano tehnologije, odlučila sam se kupiti, ostavila sam akontaciju i ostatak moram platiti kad dobim master card, interesira me dal ima tko iskustva s tim krpicama ili nema, dal stvarno traju 10 godina, mene su oduševile, u Hrv su 3 godine navodno pa me zanima iskustva tih žena koje imaju, dal stvarno toliko dugo traju jer im je cijena visoka. Ako stvarno imaju istu funkciju toliko dugo onda se isplati kupiti a ako ne onda se ne isplati. Molim vas da mi javite jer još kartica nije provučena :) .

i mi smo imali promociju i dobili smo na poklon onu malu krpicu za ciscenje lica al ja s njom cistim sve drugo osim face ( dobrih 5 mjeseci :D ) :rolleyes::D naravno i mi smo na vagi bi kupili pa bar mali set il ne , il one rukavice iz top shopa za 120 kn al ne znam dal su dobre :ne zna:

albanikus
15.01.2014., 23:44
Imam novu kuhinju od lakiranog bijelog medijapana. Nisam stavio na vreme aspirator i sigurno zbog pare prilikom kuhanja, bijela boja je pocela da blijedi i nekako promijeni nijansu. Dali se to moze ocistiti ili polirati necim pa da ima isti sjaj i bijelinu kao prije? Hvala unaprijed!

Fi Fi
15.01.2014., 23:47
Imam novu kuhinju od lakiranog bijelog medijapana. Nisam stavio na vreme aspirator i sigurno zbog pare prilikom kuhanja, bijela boja je pocela da blijedi i nekako promijeni nijansu. Dali se to moze ocistiti ili polirati necim pa da ima isti sjaj i bijelinu kao prije? Hvala unaprijed!

ne vjerujem da se može polirat,mislim jedino ponovno na lakiranje.
kako je to počela blijedit :confused:
pa koliko je kuhinja u upotrebi da fronte "blijede" tako brzo?

albanikus
16.01.2014., 13:37
ne vjerujem da se može polirat,mislim jedino ponovno na lakiranje.
kako je to počela blijedit :confused:
pa koliko je kuhinja u upotrebi da fronte "blijede" tako brzo?

Fi Fi, kuhinja je u upotrebi vec 4 mjeseci a proizvodjac je MATIS, cini mi se iz Srbije. Ja pretpostavljam da je to doslo zbog pare i sada cela medijapan plocica-deo iznad ploce za kuhanje ima ravnomjernu boju slonovace ili krem bijelu boju. To moze vidjeti samo oni koji imaju "ostro' oko, inace na prvi pogled izgleda bijela. Bojim se da menjanje boje zbog topline pare je tesko popravljivo :503: ?!?! Pozdrav !

minival
01.02.2014., 21:30
i mi smo imali promociju i dobili smo na poklon onu malu krpicu za ciscenje lica al ja s njom cistim sve drugo osim face ( dobrih 5 mjeseci :D ) :rolleyes::D naravno i mi smo na vagi bi kupili pa bar mali set il ne , il one rukavice iz top shopa za 120 kn al ne znam dal su dobre :ne zna:

prije mjesec dana i ja sam imala promociju u stanu i bila sam oduševljena efektom nakon čišćenja.

kupila sam osnovni set, malo je skuplje ali...vrijedi te pare!!!

malčica
02.02.2014., 22:56
prije mjesec dana i ja sam imala promociju u stanu i bila sam oduševljena efektom nakon čišćenja.

kupila sam osnovni set, malo je skuplje ali...vrijedi te pare!!!

Kako si zaključila da vrijede tolike novce, nakon samo mjesec dana korištenja? Al doista kako znaš :ne zna:

Kako se ja razumijem u te stvarčice, potrebno je određeno vrijeme korištenja da sagledaš učinkovitost etc. i dovedeš sve to u vezu s cijenom.

Ja sam odbila samu promociju.
Toliki novci za krpe (pa nazvali ih ne znam kako opasno stručnim nazivljem) kojima ću opet JA čistit vlastitim rukama :rolleyes: :nono:
Tako da mi se činila nepravednom sama ideja da pustim nekog da žonglira u mojoj kući s tim krpama. Možda predrasude, al ne vjerujem, ne nisu.

I one "čarobne" krpe od mikrovlakana, u početku su se prodavale isljučivo putem prezentacija i koštale su masne pare, da bi za koju godinicu ih mogli kupit na svakom ćošku, gotovo badava.

edit:
sad sam tek pročitala
Ako je to ovo http://www.forum.hr/showpost.php?p=46193207&postcount=9156 , moj komentar je isto :facepalm:.

Sve je dozlaboga za 100x :facepalm:, al ovaj dio: Navodno, što ih više koristiš imaju bolju učinkovitost :rolleyes:
Da mi je znat kako to objašnjavaju na prezentacijama? Onako, protokom vremena ulažeš sve više fizičke snage da opravdaš investiciju il što :nemam pojma:

kokoshka
18.02.2014., 21:58
Curke, moze preporuka za neki set za čišćenje? U stanu imam većinom parket, izuzev pločica u kuhinji i kupaoni. Gledam viledu i lifeheit, dva razlicita seta i ne znam sto je bolje/ucinkovitije/funkcionalnije:

Vileda:
http://international.vileda.com/com/products/show/2554/2012
http://international.vileda.com/com/products/show/2553/2012
Lifeheit:
http://www.leifheit.de/en/product/details/clean-twist-mop.html
http://www.leifheit.de/en/product/details/clean-twist-extra-soft-m.html

inace nisam sklona ovim resastim krpama jer mislim da mi samo razmašu prašinu okolo 8ako ne usisam prije), a s ovom ravnom krpom mogu fino i pomest usput ako mi se ne da usisavat :D

petra00
19.02.2014., 02:41
Te ravne krpe su ti odlične, pogotovo ako su kvalitetne. Na tu spravicu možeš staviti i suhu krpu da posušiš pod.

Aerin
04.03.2014., 00:49
Cure poslat cu vam i pp ali ako vidite jel mozete napisati iskustva nakon par mjeseci koristenja tih krpica? Frendica me zvala i prvo sam joj rekla da nema sanse, a onda sam razmislila podjelila na 36mj i zapalila se.

Trudna sam i trenutno mi je muka cistiti tuš kadu, špine, ogledala, pećnicu.. Sve izbjegavam jer mi smrdi, a o pranju poda da ne pricam i potezanju kante s 5l vode po stanu..

Taj veliki set je oko 6.000,00 kn, a mali? Što uopće mali sadrži? Nestrpljiva sam do prezentacije..

Aerin
04.03.2014., 01:32
Curke, moze preporuka za neki set za čišćenje? U stanu imam većinom parket, izuzev pločica u kuhinji i kupaoni. Gledam viledu i lifeheit, dva razlicita seta i ne znam sto je bolje/ucinkovitije/funkcionalnije:

Vileda:

http://international.vileda.com/com/products/show/2554/2012

http://international.vileda.com/com/products/show/2553/2012

Lifeheit:

http://www.leifheit.de/en/product/details/clean-twist-mop.html

http://www.leifheit.de/en/product/details/clean-twist-extra-soft-m.html

inace nisam sklona ovim resastim krpama jer mislim da mi samo razmašu prašinu okolo 8ako ne usisam prije), a s ovom ravnom krpom mogu fino i pomest usput ako mi se ne da usisavat :D

Viledu kupi onu ravnu, imam ja i super je. Imam 2 krpe, klasicnu i za plocice (nemam parket) i perem ih u ves masini na 60 sa drugim krpama za pod/prasinu.

Leifheit sam imala i ne bi vise kupila, vileda mi je puno zgodnija. Leifheit sam odmah puknula nesto jer nisam bas njezna, doduse i na viledi mi je nesto kvrcnulo ali radi bez problema. Kod leifheita mi se ta krpa za pod pocela cufati.

U glavnom ova ravna s kantom od vilede ti je zakon, a ove glupe sa resicama nemoj niti gledati jer realno uvijek postoji neki komadic koji nisi usisala ;) pogotovo u kupaoni i onda s njom samo razmases, a s ravnom pokupis ;)

Aerin
04.03.2014., 01:37
E da da li sa tim nano krpama cistite i staklokeramicku plocu?

ombia
04.03.2014., 16:51
Ako si trudna, hormoni ti divljaju i nije vrijeme za racionalne odluke.:D
Krpe za 6000 kuna i dalje ne dezinficiraju, a to ces itekako trebati kad beba dodje u kucu.

Svi koji su se javili sa pozitivnim iskustvima su se uglavnom samo radi toga i registrirali, a slucajno bas te krpe i prodaju, pa ti vidi.

Aerin
04.03.2014., 17:55
Ombia ali kazu da i dezinficiraju krpe. To da netko ima par postova je istina..
Naravno nisam jos imala niti prezentaciju tako da ispitujem teren ;) i cekam da sa javi netko tko ih je kupio a naravno da ih ne prodaje :)

Xanthe
04.03.2014., 19:01
Ombia ali kazu da i dezinficiraju krpe.

Na kojem principu dezinficiraju?
Moram predložiti da ih u labu kupimo . :rofl:

Aerin
04.03.2014., 19:42
A ne znam :( s tim srebrom kao.. Nisam jos cula tetu kak prezentira, samo sto mi je frendica rekla..

Aerin
04.03.2014., 20:00
Ja isto ne vjerujem ne dizinficiranju kuhinje.. Wc školjku i dasku i onako moras sa Sanitarom dezinficirat :)

Eto..sad i ja vjerujem da ove gore prodaju te krpice :D

malčica
05.03.2014., 23:38
A ne znam :( s tim srebrom kao.. Nisam jos cula tetu kak prezentira, samo sto mi je frendica rekla..

Ovako objašnjavaju, skraćena verzija: nano srebro je prirodni pobjednik kontra bakterija, virusa, gljivica.

Zbog konkurencije i profita proizvođača klasičnih sredstava, pa i medicinske industrije, nije u široj upotrebi, pa se mora distribuirati na ovakav način. :rolleyes:

Guglaj nano srebro ako ti se da, mislim da će ti bit jasnije ;).

I kao štedi novac :rofl: (ovo mi je jača stvar, kad te uvjeravaju da kapneš 3-6000), vrijeme i prirodu.

Aerin
06.03.2014., 12:08
Ovako objašnjavaju, skraćena verzija: nano srebro je prirodni pobjednik kontra bakterija, virusa, gljivica.

Zbog konkurencije i profita proizvođača klasičnih sredstava, pa i medicinske industrije, nije u široj upotrebi, pa se mora distribuirati na ovakav način. :rolleyes:

I kao štedi novac :rofl: (ovo mi je jača stvar, kad te uvjeravaju da kapneš 3-6000), vrijeme i prirodu.

Da sve je to super..ma nije ni cijena strasna al ajde vidjet cemo. Javim se nakon prezentacije :mig:

Aerin
06.03.2014., 13:08

Da sve je to super..znam da srebro dezinficira..ma nije ni cijena strasna kad podjelis sve na 10g i ako stvarno ne moras kupovat nista osim sredstva za skoljku.. al ajde vidjet cemo. Javim se nakon prezentacije :mig:

yebra
06.03.2014., 15:04
Cure poslat cu vam i pp ali ako vidite jel mozete napisati iskustva nakon par mjeseci koristenja tih krpica? Frendica me zvala i prvo sam joj rekla da nema sanse, a onda sam razmislila podjelila na 36mj i zapalila se.

Trudna sam i trenutno mi je muka cistiti tuš kadu, špine, ogledala, pećnicu.. Sve izbjegavam jer mi smrdi, a o pranju poda da ne pricam i potezanju kante s 5l vode po stanu..

Taj veliki set je oko 6.000,00 kn, a mali? Što uopće mali sadrži? Nestrpljiva sam do prezentacije..
Evo jos jednog pozitivnog iskustva,zamisli cak od jedne koja je visila na forumu puno prije nego je cula za tu firmu,o mom iskustvu mozes procitati cini mi se str.prije a ako te zanima vise posalji pp...i zamisli ne prodajem to :mig:

ombia
06.03.2014., 18:52
Gle :D. Da je to tako dobro sredstvo onda bi proizvoda na toj bazi bilo po BIO ducanima, kao sto prodaju ljudskice orasastih plodova za pranje vesa itd.
Na nazalost, nismo na nekom ozbiljnijem forumu pa da ti se pojasni kakva je ovo navlakusa.
Da srebro dezinficira, ali ne u krpi 10 godina.

Postavite ovo pitanje na prirodoslovnom podforumu kako bi vam objasnili gdje je zajeb.

kokoshka
06.03.2014., 19:07
Viledu kupi onu ravnu, imam ja i super je. Imam 2 krpe, klasicnu i za plocice (nemam parket) i perem ih u ves masini na 60 sa drugim krpama za pod/prasinu.

Leifheit sam imala i ne bi vise kupila, vileda mi je puno zgodnija. Leifheit sam odmah puknula nesto jer nisam bas njezna, doduse i na viledi mi je nesto kvrcnulo ali radi bez problema. Kod leifheita mi se ta krpa za pod pocela cufati.

U glavnom ova ravna s kantom od vilede ti je zakon, a ove glupe sa resicama nemoj niti gledati jer realno uvijek postoji neki komadic koji nisi usisala ;) pogotovo u kupaoni i onda s njom samo razmases, a s ravnom pokupis ;)

Uzela sam viledu na kraju,tj.samo sam kupila novu krpu,a planiram si kupit onu kantu njihovu jos s ruckicom za cijedenje sto se nogom pritisne.

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

MarLov
06.03.2014., 19:15
Teško da bi bilo po dućanima, k'o bi to ni pogledao na polici kad bi samo cijenu vidio, a bez da te neko sat vremena uvjerava u djelotvornost tog nečeg, uštedu i :blabla:
Ništa ja ne vjerujem u te prodaje putem prezentacija:rofl:
Al' ima ljudi kod kojih to prolazi, moj svekar npr., nema šta nemaju, od Walkmax cipela, deka, madraca, magneta, čistača na paru...:D
Meni su poklonili za NG neki silikonski poklopac, kaže žena da ih je naručila 8 za poklanjat. Ja poslije vidim na TV-u da to košta 99,00 bladi kuna:eek:
Bolje da mi je njih dala:503:

tercijarni dodatak
22.03.2014., 20:13
pozz ekipa, treba mi savjet s cim oprat stare lonce na selu, na kojima se kuhalo iznad vatre, a stoje vec 20ak godina neupotrebljavani i zapusteni u prasini

Xanthe
22.03.2014., 22:02
Probaj s ovim http://www.saponia.hr/__upload__/pictures/n_n_arfgrill.jpg

old_time
23.03.2014., 12:22
Ovaj Arf je odličan,ali prije njega napravi pastu od pepela i vode i njome uporno ribaj.Vidjet ćeš kako se otapa to crnilo od loženja.Tako ja čistim staklo od kaminske peći i sve ode dole.Nakon toga još Arf i trebalo bi biti Ok.

mativa2007
25.03.2014., 12:39
Ugl...kupuje se nova sofa,želja mi je bijela-naravno sa perivom navlakom.Ali me strah kako će to funkcionirati sa 2 manje djece,doduše djeca jedu samo za kuh.stolom.....ili bolje da uzmem tamniju,da ne bi bila presvlaka vječno na pranju....što mislite?Ima li tko doma takvu,da podijeli iskustvo?

Xanthe
25.03.2014., 16:15
Bijela :mama:

Najveća pogreška je što nisam uzela bijelu nego pijesak-bijelu ili kako god se to zvalo, jer mi se činilo dugo čekati bijelu izvedbu.
U 3 godine kauč je dvaput opran i čovjek iz servisa mi je rekao da je ta i bijela, boja koju najlakše očiste.
Moja nije štof tkanina, nego je glatka.
Značajnih mrlja nije bilo, osim tamnih rubova od traperica i hlača.

mativa2007
25.03.2014., 18:40
Eh,kad sam vidjela prvu ikonicu-mislila sam da ćeš me odgovarati od te ideje...thx na odg...ako čovjek sa servisa tako kaže-onda je tako...

anela
16.04.2014., 09:39
iti iveral mat bijela boja??
glatka površina (ne narančina kora hrapava površina)

imam jednu kliznu stijenku koja odvaja dvije prostorije (stavili smo ovu zimu radi uštede u grijanju)

iako ta klizna stijena ima ručkice ali uporno tko je god otvara/zatvara samo nasloni dlan na drvo i tako povlači.

svi osim mene :)

osim tih otisaka od dlanova i prstiju od samog početka tj otkad je stvljena pod određenim kutem ja vidim neke sjajne flekice, kad gledam od ispred sve glatko i lipo, i iz drugog kuta. ali pod jednim kutem se to vidi.

probala sam sa prontom u spreju, pronto tekući, sa vlažnim maramicama za namještaj, sa ajax-om za čišćenje prozora...
koristim kuhinjski papir,nikakve spužvice ni išta šta ima abrazivnu površinu.

ajde te masne otiske otklonim dok opet neko ne zapacka.

ali te flekice nikako...pitala sam di smo kupili kliznu stijenku rekli su mi da sam to ja uništila sa nepropisnim čišćenjem :(

ryell
16.04.2014., 10:39
probaj s glatkom spužvicom (ne abrazivnom) i deterdžentom za suđe.

anela
16.04.2014., 10:43
probaj s glatkom spužvicom (ne abrazivnom) i deterdžentom za suđe.

Jesam i to...rarijedila sam ga u toploj vodi i koristila onu spužvicu od mikrovlakana...otkloni masne fleke ali te neke flekice koje očito samo ja vidim NE.
pod prstom je sve glatko znači nisu nikakvi friževi i slično

katjes
16.04.2014., 11:29
doma nemam nikakve domestoese ni sanitare. koristim sodu i ocat. na fugama u kadi di je najvlažnije pojavilo se ono crno. pretpostavljam da to ide sa domestosom, to su gljivice, što li?

ali, osim domestosom, ima li još što s čim bi mogla skinuti? pemetal za pećnice? :zubo:

anela
16.04.2014., 11:57
Mislim da je permetal više za skidanje masnoća, nemoj me uzet za rič ali mislim da je.

Ni ja isto ne koristim domestose i tako jaka sredstva.

meni je za wc odličan arf deobad.

ali ako su ti već nastale gljivice probaj deobad naprska pa da malo odstoji i onda isprat.
a ako ne bude išlo onda probaj sa domestosom.

a meni ja zadnji red pločica tj spoj kade i njih silikoniran, neki sanitar silikon navodno baš za vlagu pogodan.
fala bogu još uvik nemam problema sa održavanjem.

Aerin
16.04.2014., 13:28
doma nemam nikakve domestoese ni sanitare. koristim sodu i ocat. na fugama u kadi di je najvlažnije pojavilo se ono crno. pretpostavljam da to ide sa domestosom, to su gljivice, što li?

ali, osim domestosom, ima li još što s čim bi mogla skinuti? pemetal za pećnice? :zubo:

http://www.sanmagazin.com/dom/item/1667-kako-ukloniti-plijesan

Evo ovdje nekih savjeta. Mene domestos trenutno ubija (ma uvijek me ubija ali sad sam trudna) ima i neki izbjeljivač na bazi kisika koji ne smrdi pa probaj njega kupit ako ne ode.

ryell
16.04.2014., 18:11
Nekako mi se cini da su gljive i plijesan otporne na kisik. Pa onda i sredstva na bazi istog. :zubo: ima po bau-centrima stvarcica za ubijanje gljiva i plijesni ali sve je to isti drek kao domestos (citaj: varikina). To ih u svakom slucaju pobije. Radije istrpit malo smrada klora i isprati vodom nego zivjeti s kolonijama gljiva i plijesni :ne zna:

Ili pocupaj taj sav silikon van, dezinficiraj posteno i povuci novi silikon (sanitarni, ima ih i s fungicidnim djelovanjem).

City
16.04.2014., 18:21
Probaj ovim otrovom. Sve skida. :zubo:
www.saponia.hr/proizvodi-za-domacinstvo/pranje-i-njega-rublja/bis

Samo se nadam da ga nitko ne koristi kao osvježivač. Ubija! :D

Kladi
16.04.2014., 22:52
domestos bi trebao to spržiti.
ja sam nešto iz nekih razloga u zadnje vrijeme malo zapustila red i čistoću oko kade i baš sam ciljano išla kupiti ono što sad reklamiraju da jako dobro i jednostavno čisti kamenac, a valjda i ostalo.
ovo: http://www.bmstores.co.uk/products/cillit-bang-active-foam-600ml-268656

i moram reći da je čišćenje bilo lako i uspješno.

city, "ovo" za čišćenje???:confused:

malčica
16.04.2014., 23:12
/cut/

city, "ovo" za čišćenje???:confused:
Ne bih se čudila da ubija glijve i plijesan, svi ti mirisi su čisti otrov.

Ja mrave tamanim razrijeđenim sredstvima za čišćenje tipa Mr Proper i sl.
Taman posla da prskam nečim drugim. Ubija ih u roku od keks, a poslije miriši koliko toliko normalno.

pakos
16.04.2014., 23:32
Pa neki osvježivači su na bazi alkohola, ne znam za BIS, a sa alkoholom se može puno toga očistiti.

City
16.04.2014., 23:54
Pa neki osvježivači su na bazi alkohola, ne znam za BIS, a sa alkoholom se može puno toga očistiti.

Ja sam za tu "funkciju" Bisa prvi put čuo na forumu, probao i uvjerio se. :D
Ma luđi je od alkohola, iako mu je baza. Ima tu neke tajne jače kemije. :zubo:

Aerin
17.04.2014., 09:05
Ma dajte me nemojte zezat za BIS? Idem odmah naspricat rubove tus kade.. Ugusit cu sw od njega, stoji mi u špajzi jer smo wc u kafiću s tim špricali

City
17.04.2014., 09:26
Da se razumijemo, nisam ga probao na svim površinama, tako da ne znam šta sve uklanja.
Jedino ga nemojte koristiti na sjajnoj plastici. Toliko je agresivan da skida sjaj. :rofl:

Iako to ne ovisi o svim sjajnim plastikama.
Nedavno sam opazio nekakvo crno "oštećenje", neku malo deblju crtu na plastičnom sjajnom stoliću s poklopcem - nije mi bilo jasno odakle se to tamo stvorilo.
Uzeo Bis i riješio problem. :D

Prije par tjedana u ured mi je dostavljena bijela mat plastična barska stolica.
Imala je lagano prljave otiske prstiju na donjem dijelu (friško došla iz skladišta bez kutije).
Nije išlo vodom, ali je potpuno otišlo Bisom. Eto ga. :D

jerry16
17.04.2014., 10:12
plijesan iz silikona izvlači varikina,ali na način da se naprska i pusti da stoji i ponavlja se postupak dok potpuno ne pobijeli....

ovaj bis moja sveki obožava :rolleyes: njoj to prekrasno miriše :503:

City
17.04.2014., 11:09
ovaj bis moja sveki obožava :rolleyes: njoj to prekrasno miriše :503:

Nadam se da njime ne šprica zavjese i veš. :D

Teeja
17.04.2014., 12:37
Ajme, ja spricam zavjese :-o sad ste me sjebali haha

City
17.04.2014., 15:22
Pa špricaj ti, nisu valjda bez razloga napisali da je osvježivač. :D

Samo meni je taj miris prejak, pa ga koristim, kao što sam rekao, za uklanjanje mrlja s površina koje ne mogu ukloniti vodom ili nekim drugim sredstvom. :D

I super je za uklanjanje mrlja sa sjajnog iverala. :D

Teeja
17.04.2014., 18:29
špricnem lagano i miriše cijeli dan :zubo:

lukarak
19.05.2014., 10:44
Ima netko iskustva s poliranjem frizidera? Iznajmili smo stan, i jednostavno mi je tuzno kako su se neki bivsi podstanari odnosili prema stvarima, pa bi htio malo osvjeziti izgled inace odlicnog stana. Vecinu njihovih steta smo sanirali (potrgane plafonjere?!?!, strgana polica u ormaru, da ne pricamo da za usisivac nisu nikad culi, a kamenac i gljivice su im fetish). Odvratno kakvi sve ljudi postoje, tocno se vidi da im je gust lupat s tudjim stvarima i radit stetu.

Uglavnom, vrata velikog lijepog dvokompresorskog metalnog frizidera izgledaju kao da ih je netko VIMom prao. To se sigurno moze ispolirati, samo je pitanje s cim :) Znam da se oni tanjuri za kotlovinu poliraju s pastom i necim rotirajucim, pa mozda probati s tim?

Hvala na svakoj pomoci.

ryell
19.05.2014., 11:02
Purol pasta, krpica i rukice. :D

Teeja
19.05.2014., 19:07
Kako oprat pastu za zube s crne majice? Vec sam je stavila u hladnu vodu pa u masinu, ali nije pomoglo :-/

PajamasNinja
21.05.2014., 10:33
...ali nisam dobila odgovor kako popraviti nastalu stetu!
Kupili smo stol od nordijskog bora, svijetlo sivo bijelkasta boja, koji nije lakiran.
Receno nam je da ga samo nauljimo transparentnim uljem za namjestaj kako bi mu napravili barijeru ukoliko se nesto prolije po njemu.
Mi smo to naivno i ucinili.
Ono sto se desilo je to da je stol je pozutio, svi cvorovi su dobili neku smedje crvenkastu boju. Uglavnom ne lici na ono sto smo htjeli i kupili.
Postoji li nacin da ga vratimo u prvobitno stanje?
Hvala vam svima na pomoci!!!

mali_cox
21.05.2014., 10:48
brušenjem gornjeg sloja drveta? :ne zna:

PajamasNinja
21.05.2014., 11:14
Sta ne postoji neki premaz koji bi anulirao poslejdice ovog ulja, ada se ne mora posegnuti za brus papirom?

ryell
22.05.2014., 17:13
Kozni kauc, svijetlozuta boja. Na njega je nekakav letak "pustio boju". S cim da to probam skinuti? Sapunom ne ide, trljanjem ne ide.

old_time
22.05.2014., 17:57
[QUOTE=ryell;50150182]Kozni kauc, svijetlozuta boja. Na njega je nekakav letak "pustio boju". S cim da to probam skinuti? Sapunom ne ide, trljanjem ne ide.[/QUOTE

Probaj sa sredstvom za stakla,ili 90 postotnim alkoholom,onaj rozi,ali prvo probaj negdje otraga da vidiš da ne bi došle neke promjene na koži.

melissa21
23.05.2014., 10:53
Pozdrav! Evo da se ja malo ubacim u temu.. :) Imam jedno prilično glupo pitanje.. Mene zanima,može li se močo oprati u perilici? S obzirom da ima onaj plastični dio.. bi li to moglo oštetit perilicu..? :O

MarLov
23.05.2014., 17:27
Moja kolegica pere u mašini. Ja nisam probala, nije mi palo na pamet, ali kaže ona - ako može ona posudica za tekući deterdžent, zašto ne bi mogao i taj plastični dio:D

pakos
23.05.2014., 20:04
Ja močo redovno perem u mašini, ali ja svašta perem u mašini :zubo:, ponekad stavim u ove (http://img1.buyincoins.com/gallery/clothes-wash-bag-big-01.jpg) vrećice a često i bez.

melissa21
24.05.2014., 13:48
Ja močo redovno perem u mašini, ali ja svašta perem u mašini :zubo:, ponekad stavim u ove (http://img1.buyincoins.com/gallery/clothes-wash-bag-big-01.jpg) vrećice a često i bez.

Onda dobro.. i ja ću probati.. jer čemu bacati prljavi močo ako ga možeš iskuhati.. bacit ću ga kad se istroši..:mig: vrijedi probat.. :) hvala na savjetima.. :mig:

ryell
25.05.2014., 02:22
[QUOTE=ryell;50150182]

Probaj sa sredstvom za stakla,ili 90 postotnim alkoholom,onaj rozi,ali prvo probaj negdje otraga da vidiš da ne bi došle neke promjene na koži.

Nista :(
Sapun, profi sapun, sapun za fleke, 70% alkohol, 90% alkohol, aceton, sintetski razrjedjivac, nitro razrjedjivac... Nista.
Fleka stoji barem pola godine, vjerojatno se toliko duboko uvuklo da jedino preostaje pofarbati ili pretapecirati.

Xanthe
25.05.2014., 09:03
A s ovim?

Samo se malo smoči, minimalno.

https://www.dm.de/linkableblob/de_homepage/11152/data/bild-profissimo-schmutzradierer-data.png?v=1352197761000

Forla
25.05.2014., 09:52
Ne vidim sliku koju je Xanthe stavila no po opisu bi rekla da se radi o Vileda bijelim krpicama.
Ja bi svakako pokusala s njima;)

Xanthe
25.05.2014., 13:11
https://www.dm.de/linkableblob/de_homepage/11152/data/bild-profissimo-schmutzradierer-data.png?v=1352197761000

Pitstop
25.05.2014., 13:49
Kozni kauc, svijetlozuta boja. Na njega je nekakav letak "pustio boju". S cim da to probam skinuti? Sapunom ne ide, trljanjem ne ide.

Evo da i ja nekome pomognem. 14 godina sam imala žutu kožu!
Detergentom za sudje i čistom spuzvom. Izliti u neku posudu detergenta i staviti jako malo vode, to zajedno dobro zapjeniti, može i miješanjem ili drugom spužvom. Uzeti čistu i suhu spužvu, kuhinjsku (ne s one abrazivne strane, mada sam ja i s njome) nanijeniti na fleku puno pjene/sapunice i nakon par minuta mekano istrljati sa tom suhom spužvom. Nakon toga treba naravno isprati sapunicu mlakom vodom i posušiti. Za to sam uvijek koristila pamučnu pelenu za male bebe.
Nadam se da će pomoći, jer meni jest!

Aerin
25.05.2014., 14:35
Onda dobro.. i ja ću probati.. jer čemu bacati prljavi močo ako ga možeš iskuhati.. bacit ću ga kad se istroši..:mig: vrijedi probat.. :) hvala na savjetima.. :mig:

Zato ja imam onaj ravni od vilede i svaki puta operem tu krpu :mig: imam 2 i mjenjam :) nikad vise ne bi kupila močo :zubo:

pakos
25.05.2014., 19:12
Ja imam i jedan i drugi i onaj džoger sa spužvom, skupljam pribor za čišćenje :zubo: Močo mi je bolji za počistiti fleke ili pokupiti kad se nešto polije, onaj ravan mi je za generalno čišćenje ili brisanje.

Aerin
25.05.2014., 23:18
Ja imam i jedan i drugi i onaj džoger sa spužvom, skupljam pribor za čišćenje :zubo: Močo mi je bolji za počistiti fleke ili pokupiti kad se nešto polije, onaj ravan mi je za generalno čišćenje ili brisanje.

Da, to je istina :D ja pak skupljam tekuće detergente i omekšivače :lol:

ryell
26.05.2014., 00:23
Zaboravila sam navesti - i dm "carobne spuzvice" sam isprobala, nista, kao da sa zrakom trljam.

Probat cemo jos i ovako s deterdzentom za sudje, hvala za savjet.

GALAXY mini
27.05.2014., 18:28
Nije me nitko dozivio na "Parketima" pa da probam ovdje-s cim vi cistite parkete?
Imam lamel parket, nedavno pobrusen i prefarban vodenim mat lakom-kako da ga odrzavam a da cim duze ostane u trenutnoj nijansi i stanju? Trenutno ga nakon usisavanja predjem sa jako iscjedenom vlaznom krpom,no mislim da to nije bas najoptimalnije..dal postoji neko sredstvo koje ne ostecuje lak,cisti zmazanocu i ne ostavlja onaj skliski trag?

kikej
18.06.2014., 00:50
Trebam neki dobar mop koji ima sistem za cijeđenje, ne kao močo, nego neki mehanizam u drsci za pranje plocica i parketa? Hval!

pakos
18.06.2014., 09:19
ja imam Vileda Ultramat (http://www.youtube.com/watch?v=wBcAc-6pZaE) i ok mi je. A naravno da ću morat provat i ovaj (http://www.youtube.com/watch?v=1Dkds6nKadg) malo drugačiji sistem i ovo (http://www.youtube.com/watch?v=yrdkOYdiFE4) zbog reklame (http://www.youtube.com/watch?v=KfLn-Ym1h1k) :zubo:
možda bi ti odgovarao sistem sa spužvom (http://www.vileda.com.au/upload/0006/9467/Super_Squeeze_Mop_oop_detail.jpg?1310653507).

MarLov
18.06.2014., 17:28
http://www.youtube.com/watch?v=yrdkOYdiFE4

A, to je ta kojom su moje kolegice oduševljene!

Ma. To je za nekakve hitnoće, nije mi to za pravo pranje podova:ne zna:

pakos
18.06.2014., 21:53
Donji dio (krpa) je isti kao kod drugih sistema, dakle razlika je samo u ovom zabavnom špricanju koje svakako nije nimalo neophodno ali ja to moram imati u svojoj kolekciji :raspa:

stopalica
18.06.2014., 22:43
ovako ja imam od marke Leifheit već nekih 8 god i prezadovoljna sam, ima spremnik za vodu, tj. detergent od 1 l i na njega odgovaraju one magične krpe. uglavnom odličan za brza pospremanja i ne najavljene goste

kikej
18.06.2014., 23:53
ja imam Vileda Ultramat (http://www.youtube.com/watch?v=wBcAc-6pZaE) i ok mi je. A naravno da ću morat provat i ovaj (http://www.youtube.com/watch?v=1Dkds6nKadg) malo drugačiji sistem i ovo (http://www.youtube.com/watch?v=yrdkOYdiFE4) zbog reklame (http://www.youtube.com/watch?v=KfLn-Ym1h1k) :zubo:
možda bi ti odgovarao sistem sa spužvom (http://www.vileda.com.au/upload/0006/9467/Super_Squeeze_Mop_oop_detail.jpg?1310653507).

Hvala, stvarno si mi sve opcije slozila!:-))

romanticna
19.06.2014., 09:33
Čime očistiti ringove od lijevanog željeza (valjda je od tog)?
Ove točke od masnoće? Probala sam malo s čarlijem, ali nisam uspjela, kod sljedećeg kuhanja se pogoršalo, a strah me to "izribati" da ne oštetim.
P.S. Zanemarite prašinu

http://img.tapatalk.com/d/14/06/19/sa5ebuse.jpg

ryell
19.06.2014., 12:26
U mašinu za suđe (ako ju imaš). S moba ne vidim fotku ali ja ih tako perem

romanticna
19.06.2014., 15:17
I ringove i "paukove"?

ryell
20.06.2014., 02:34
Ja tutnem sve skupa :ne zna: ako je bas gadno masno, operem dvaput zaredom.
Moj stari se pak kune u prokuhavanje ringova u vrucoj vodi s tabletom za sudje (tbl za masinu), nisam isprobala pa ne znam.

vikica
02.07.2014., 08:59
Kad ti majstori ostave stan u kaosu::503:

Kako i s čime očistiti mrlje na laminatu od boje za drvo (na bazi vode)?
Vece kapljice sam pažljivo sastrugala špahtlicom, ali ostale su crtice i mrljice.

Kako očistiti mrlje od mase za ravnanje zidova (sory ne znam kako se to zove) na mramoru? Da li smijem uzati čeličnu četku i strugati? Ili ima neki aparat za brušenje?

ryell
02.07.2014., 13:37
Gletmasa se zove to za ravnanje zidova. Skini spahtlom koliko ide, pa mokrom krpom malo razmoci i spuzvicom za sudje postruzi.

A ove mrlje, zovi te "majstore" koji su zakenjali laminat i nek ga ociste.

tihi05
03.07.2014., 15:25
Kako si zaključila da vrijede tolike novce, nakon samo mjesec dana korištenja? Al doista kako znaš :ne zna:

Kako se ja razumijem u te stvarčice, potrebno je određeno vrijeme korištenja da sagledaš učinkovitost etc. i dovedeš sve to u vezu s cijenom.

Ja sam odbila samu promociju.
Toliki novci za krpe (pa nazvali ih ne znam kako opasno stručnim nazivljem) kojima ću opet JA čistit vlastitim rukama :rolleyes: :nono:
Tako da mi se činila nepravednom sama ideja da pustim nekog da žonglira u mojoj kući s tim krpama. Možda predrasude, al ne vjerujem, ne nisu.

I one "čarobne" krpe od mikrovlakana, u početku su se prodavale isljučivo putem prezentacija i koštale su masne pare, da bi za koju godinicu ih mogli kupit na svakom ćošku, gotovo badava.

edit:
sad sam tek pročitala

Sve je dozlaboga za 100x :facepalm:, al ovaj dio: Navodno, što ih više koristiš imaju bolju učinkovitost :rolleyes:
Da mi je znat kako to objašnjavaju na prezentacijama? Onako, protokom vremena ulažeš sve više fizičke snage da opravdaš investiciju il što :nemam pojma:

i ja sam im reko da je netko pametan ali nisam ni ja luuuud !!
Ciste krpe ako trljas njima itd... trgovacka parazitska posla !! Van iz mog dvorista gamad parazitska...naravno najmanje to ide jadne zene ili cure koje prezentiraju i samo zele neku mrvicu od provizije tu zaraditi za sebe ,,,njih mi i zao cak !!

SINA 78
09.07.2014., 17:09
Ima li netko sa iskustvom tko je kupio set za čiščenje preko prezentacija sa nano srebrom radi se o mopu te krpama za čiščenje običnom vodom bez upotrebe kemijskih sredstava cjena za veliki set oko 7000 kn a mali oko 3000 kn
Dali to koristite i dali se to isplati uzimati.

NEŠTO BOLJE U ŽIVOTU NISAM VIDJELA I VRIJEDI SVEKE LIPE!!!

button mushroom
18.07.2014., 13:03
Bok. :)
Imam problem s madracem i mrljama na njemu.
Naime, pred koji tjedan je u mojoj sobi spavala rodica (nebitno, no da naglasim da ja nisam ovakav zamazanac :o ), i nakon što sam došla kući, mijenjam posteljinu i imam što i vidjet - osušena mrlja menstrualne krvi na madracu! :503:
Nema čime nisam probala ribati, namakati madrac, natapala Vanishom za mrlje, Arfom, Domestosom, deterdžentima u gelu, deterdžentima u pasti, onima u prahu... ne spada. Ima li itko ideju kako da to očistim? Ili da jednostavno kupim novi madrac?
Bljak mi je spavati na tome, bilo bi mi bljak i da je moja, a kamoli tuđa. :(

old_time
18.07.2014., 17:07
Bok. :)
Imam problem s madracem i mrljama na njemu.
Naime, pred koji tjedan je u mojoj sobi spavala rodica (nebitno, no da naglasim da ja nisam ovakav zamazanac :o ), i nakon što sam došla kući, mijenjam posteljinu i imam što i vidjet - osušena mrlja menstrualne krvi na madracu! :503:
Nema čime nisam probala ribati, namakati madrac, natapala Vanishom za mrlje, Arfom, Domestosom, deterdžentima u gelu, deterdžentima u pasti, onima u prahu... ne spada. Ima li itko ideju kako da to očistim? Ili da jednostavno kupim novi madrac?
Bljak mi je spavati na tome, bilo bi mi bljak i da je moja, a kamoli tuđa. :(
Pa meni je isto bljak,ali ako si ga već toliko izribala...Ja neznam tvoj madrac kakav je,ali kada smo mi kupovali naš(hespo) rečeno nam je da ga svakih par mjeseci okrenemo,ali u svim smjerovima(glava/noge i gornja ploha/donja ploha),tako da se naš malo malo vrti,pa prije nego ideš u tu investiciju bolje ga okreni...

nastasja00
18.07.2014., 18:50
Zna li neko kako "pokrpati" dvije rupice na bijeloj kožnoj garnituri? Nisu velike, cca 2 mm, ali će se proširiti. Natsale su kao posljedica nekih nitni na hlačama.

button mushroom
18.07.2014., 20:32
Pa meni je isto bljak,ali ako si ga već toliko izribala...Ja neznam tvoj madrac kakav je,ali kada smo mi kupovali naš(hespo) rečeno nam je da ga svakih par mjeseci okrenemo,ali u svim smjerovima(glava/noge i gornja ploha/donja ploha),tako da se naš malo malo vrti,pa prije nego ideš u tu investiciju bolje ga okreni...

Hvala ti.
No druga strana madraca mi je iscufana i počeli su šavovi pucati pa sam ga zato i okrenula na ovu stranu. Inače, ima mu nekoliko godina. Ali ono, bio je čist ak ništa. Tako da, sutra idem da si kupim neku navlaku za madrac malo deblju, jer su mi sve plahte prozirne, pa se to vidi kroz njih i ružno je. Dok ne uselim s dragim pa si onda kupimo svoj madrac, da ne kupujem bezveze novi za ovaj manji krevet. :D
Da je barem rekla kad je tek primijetila, možda bi se i stiglo očistiti. :503:

old_time
19.07.2014., 21:57
Hvala ti.
No druga strana madraca mi je iscufana i počeli su šavovi pucati pa sam ga zato i okrenula na ovu stranu. Inače, ima mu nekoliko godina. Ali ono, bio je čist ak ništa. Tako da, sutra idem da si kupim neku navlaku za madrac malo deblju, jer su mi sve plahte prozirne, pa se to vidi kroz njih i ružno je. Dok ne uselim s dragim pa si onda kupimo svoj madrac, da ne kupujem bezveze novi za ovaj manji krevet. :D
Da je barem rekla kad je tek primijetila, možda bi se i stiglo očistiti. :503:
Da,da je bar rekla... Ili uzmeš onaj nadmadrac od 3 cm kao što reklamira Top shop...

Orlandica
20.07.2014., 09:23
I ja sam se odmah sjetila nadmadraca, tim više što se razmišlja i o kupnji novog madraca, ako je ovaj star s nadmadracem će možda bit i udobnije.

Aerin
20.07.2014., 10:47
Ja bi kupila štep deku i bitno ti je da UVIJEK imaš štep deku jer je lakše oprat nju nego madrac. Ja sam svoju zakrvarila 2-3 puta u ovih 6god jbg desi se..

Nadmadrac ne bi kupila ako ces ubzo kupiti novi madrac, jer je nadmadrac nekih 1.000kn.
Ja imam novi madrac i isto ga okrećemo, platili smo ga malo više od 6.000 kn ali mogu mu prati navlaku ;) tako da si i to gledaj kad budes kupovala novi.
Inače krv ide dole s HLADNOM slanom vodom al ne znam kako ces to izvest na madracu.

muukigirl
20.07.2014., 12:45
Ima u Mulleru za kupiti malih bocica odstranjivaca mrlja, jedno 10ak vrsta za 10ak vrsta mrlja, ima i za krv... koristila sam iz te linije za uklanjanje zvaka i uspjelo je bez ostecenje tkanine. Dr. Beckmann su, mislim.

Kladi
20.07.2014., 19:10
Inače krv ide dole s HLADNOM slanom vodom al ne znam kako ces to izvest na madracu. meni je to uspjelo i to jako dobro s vanishem.
istina, nekoliko puta.
svaki put mokrom spužvicom popila bi dio, pa opet vanish, pa izvući spužvicom i tak jedno 4-5 puta.
izvukla gotovo sasvim!

i ja mislim da je bolje uzet štep-deku, opet će se javiti problem pranja nadmadraca:D

old_time
21.07.2014., 15:48
button mushroom-evo nešto prikladno za tebe,ako nisi već kupila,a ne samo za tebe ,mislim da ću si i ja naručiti.Doduše meni se navlaka od madraca skida ,pa ju mogu prati,ali ovo je lakše... :-)
Neznam kojih ti je dimenzija madrac,ali tu ima raznih,pa... Zarulaj negdje malo više od pola stranice,navlake za madrac : http://www.vivre.hr/c-3667/slatki_snovi

Ps: cijene su od 90 - 119 kn ,ovisno o dimenzijama.

Vesper Arlene
22.07.2014., 05:33
Pozdrav svima,
Može pomoć?

Imala sam jednu nezgodu u kuhinji nedavno. Zaboravila sam na svinjsku mast koja se grijala na tavi. Prvo se 'zapušilo' potom zapalilo. :brukica:
'Požar' je ugašen, tavu sam uspjela spasiti i sve je kao prije - osim stropa. Sad vidim da se stvorio nekakav masni smeđe-crni talog točno iznad mjesta gdje je štednjak. Boja stropa je krem s nekim 'štihom' od stajanja stoga me strah eksperimentirati jer ne želim da se kasnije vidi. No ne želim da ta mrlja ostane.

Svaki savjet je dobrodošao. :)

Xanthe
22.07.2014., 08:30
Možda i postoji lakši način, ali moja mama je nakon sličnog požara s uljem par puta to strugala, gletala i farbala, ali bi se vratilo. Treći put je do cigle stučeno i sve nanovo, sad je ok.

Vesper Arlene
22.07.2014., 13:50
Možda i postoji lakši način, ali moja mama je nakon sličnog požara s uljem par puta to strugala, gletala i farbala, ali bi se vratilo. Treći put je do cigle stučeno i sve nanovo, sad je ok.

Aj :(
Nadam se da postoji lakši način. Mrlja nije velika samo je problem što izgleda 'raspršeno'. Ako znaš na što mislim.
Ovako bih trebala prebojati cijeli strop da se razlika ne vidi, a stan nije moj.
Svejedno hvala :) Bar otprilike znam.

Aerin
23.07.2014., 18:43
Dobila sam kompletic za bebu, prljavo bijele boje i poflekana je s puderom mislim. S cime da to skinem?
Vanish, ariel? Prala bi s tekucim jer ima i crvenih detalja.
Hvala..

old_time
24.07.2014., 17:10
Dobila sam kompletic za bebu, prljavo bijele boje i poflekana je s puderom mislim. S cime da to skinem?
Vanish, ariel? Prala bi s tekucim jer ima i crvenih detalja.
Hvala..
Šta puder za lice ili puder za bebe? Ugl. ja fleke koje nisu baš stare odmah istrljam sa deterđentom za suđe,isperem i onda stavim prati u perilicu i ode sve,e sad ,pazi samo koliko je boja postojana jer deterđent za suđe hoće malo izbljediti taj trljani dio ako boja nije 'čvrsta' .

Aerin
24.07.2014., 17:50
Puder za lice je..mama nije vidila kad je kupovala i bas na sredini majčice.
Nemam pojma meni nekad moj puder ne ode a ovo ne bi s praškom prala.. Uhh valjda ce otic, to nam je za izlazak iz bolnice :)

Vesper Arlene
24.07.2014., 17:53
Javljam da je mrlja uspješno očišćena :lux:
Vidi se da je boja malo neujednačena na tom dijelu, no nije strašno. Najzagoreniji dio sam skinula s tekućinom za pranje kočnica i krpicom. :)To je malo izblijedilo boju, no nije strašno. Ostatak sa suhom spužvom (chem sponge ili tako nekako) i krpicom od mikrofibre. Ta chem sponge je skoro sve skinula i nije oštetila boju.

Aerin,
Fleku od pudera koja nije svježa bi ja natopila otopinom deterdženta za suđe ili sa super10 (ako ga slučajno imaš) i ostavila da malo odstoji. Protrljaš malo samo pri ispiranju da ne ode boja, a da skine. Vanish mi nije pomogao, ariel za mrlje ošteti boju :ne zna:

MarLov
24.07.2014., 17:57
Ni meni puder s dvije majice nije otišao:ne zna:
Jest da nisam probala s det. za suđe, nego s tekućim za robu... Ću probat i to.

E, kad sam već tu...
Jedna bijela majica mi je u košu, izgleda, ulovila neke žutkaste fleke, možda od nekog drugog vlažnog komada:ne zna:
Kako da to skinem? Da probam s varekinom? Nisam koristila varekinu ni ne znam otkad:misli:

old_time
24.07.2014., 19:30

E, kad sam već tu...
Jedna bijela majica mi je u košu, izgleda, ulovila neke žutkaste fleke, možda od nekog drugog vlažnog komada:ne zna:
Kako da to skinem? Da probam s varekinom? Nisam koristila varekinu ni ne znam otkad:misli:
Slobodno stavi u varikinu,naravno ako je bijela.Sve će ti ići dole.Samo dobro isperi pislije jer varikina hoće oslabiti vlakna i onda se roba lako potrga.Sjećaš se da sam Enje roloe oprala u otopini varikine i ko nove su....bile...Šta nije moja mama neki dan zamotala skakavca u jedan i kako ga je sprešala ostala flekača i sad jovo nanovo.

MarLov
24.07.2014., 20:55
Eeee, dobro si me sjetila:five:

Skinula sam roloe s balkona i puni su takvih flekica:D
To su oni veliki, neprozirni, od 140 cm. Pitam se, pitam, kako da ih operem, ne stanu mi u kadu:misli:

Ovo s majicom ću probat:mig:

old_time
24.07.2014., 21:48
Eeee, dobro si me sjetila:five:

Skinula sam roloe s balkona i puni su takvih flekica:D
To su oni veliki, neprozirni, od 140 cm. Pitam se, pitam, kako da ih operem, ne stanu mi u kadu:misli:

Ovo s majicom ću probat:mig:
Onda,onda...ih nekako smoči i razrijedi si varikinu u neku špricaljku i pošpricaj ju.Rastegni ju nekako na terasi,samo dok budeš špricala stavi si maskicu na usta da ne udišeš to i pusti da stoji.E onda biš to nekako morala isprati makar uspravno sa tušem.

Orlandica
25.07.2014., 09:55

E, kad sam već tu...

Može u varikinu, a može i u Vanish. Meni je prije par godina ostala jedna jedina bijela majica u vešmašini kad sam išla na more (do danas mi je misterij kako se to dogodilo) i nakon 3 tjedna bila sva puna gljivica :rigo: Natapala se u Vanishu cijelu noć, al nije do kraja otišlo pa sam ostavila 24 sata, oprala u mašini i izašla kao nova. Što je najbolje, ima sivi rub koji nimalo nije izblijedio i evo je i dan danas nosim i nijedne fleke nema :D
Btw, kupila sam nedavno onaj neki Vanish power gel (https://www.google.hr/search?q=vanish+power+gel&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=5RrSU7jINIH17AaP-4DQBA&ved=0CBgQsAQ&biw=1366&bih=611#facrc=_&imgdii=_&imgrc=z-MxoIwQZMoXmM%253A%3BBtQ5ZlV3JpNNVM%3Bhttps%253A%25 2F%252Fstatic.allyouneed.com%252Fproductpictures%2 52Fc8%252Flarge%252F36774%252F40526%252F1%252FVani sh-Powergel-Vorwasch-Gel-200-ml.jpg%3Bhttps%253A%252F%252Fwww.allyouneed.com%25 2Fcat%252FDrogerie%252FVanish%252BPowergel%252BVor wasch-Gel%252C%252B200%252Bml%253Fcatid%253D4940%2526art id%253D25849%3B350%3B370), natrljam na mrlju kad stavljam u pranje i zasad sve skida (uglavnom fleke od dohrane), a nije mi oštetilo boju :top:

alanis
26.07.2014., 06:46
Jedno pitanje... uselila u novi podstanarski stan. Kad sam micala namještaj ostali su tragovi grebanja po parketu...no, otkrila sam da su zapravo samo skinuli debeli crni sloj prljavštine sa parketa. Ispod je sjajni parket...a cijela soba je prepuna tih crnih, mat ljepljivih mrlja.

Kako je grebanje skinulo taj sloj...zanima me na koji (manje invanzivni način) skinuti tu ljepljivu debelu prljavštinu?

Orlandica
26.07.2014., 09:22
Ja bi za početak probala da li se i koliko skida pranjem, uzela bi onu četku za tepihe ili neku sličnu s drškom i ribala. Ako je masno, detergent za suđe bi mogao dobar posao napravit.