PDA

View Full Version : Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

kemik
10.08.2007., 11:11
nit' imam nešto što ostavlja dlake, nit imam trosjed :raspa:

it's not my problem :D :D :D

alexxx
10.08.2007., 11:15
misliš da su jeftina ulja koja se mogu kupit na svakom čošku postupkom hladnog prešanja ekstrahirana iz biljaka?
ne pričam o mirisnim uljima, jasmin 1o kuna, nego o eteričnim uljima. :) jeftina? pa sad, cijena varira ovisno o vrsti ulja i naravno da nije ista za štajaznam bor i za ružu otto. :D ali ima i jeftinijih, da, 2o-ak kuna bočica od 1o ml. i radije ću da mi to gori u sobi nego glade. :)

Silajn
10.08.2007., 11:16
nit' imam nešto što ostavlja dlake, nit imam trosjed :raspa:

it's not my problem :D :D :D

Dobro :rofl:

kemik
10.08.2007., 11:20
2o-ak kuna bočica od 1o ml. i radije ću da mi to gori u sobi nego glade. :)

naravno, to je tvoje puno pravo, ono sto ti ja kazem je da je nacin proizvodnje za te dvije stvari vrlo, vrlo sličan i da to eterično ulje gotovo sigurno nije ništa manje "kemija" od glade-a

osobno, ne volim ni jedno ni drugo da mi smrdi po stanu, ali dec đast mi :)

alexxx
10.08.2007., 11:22
ako niš drugo, od ovog me ne boli glava ko od mirisnih svijeća, osvježivača zraka i tako dalje.

i mogu ih stavit u inhalator il pakung za kosu il ulje kojim se mažem, glade baš i ne mogu. :D i fino mi mirišu. :D

atlantis
10.08.2007., 11:31
naravno, to je tvoje puno pravo, ono sto ti ja kazem je da je nacin proizvodnje za te dvije stvari vrlo, vrlo sličan i da to eterično ulje gotovo sigurno nije ništa manje "kemija" od glade-a

ne, ti osvjezavash baygoonom :D :D :D :D

kemik
10.08.2007., 11:33
za to sam bar 100% sigurna da je prokleta kemija, da je nezdravo i da će me boljet glava :D :D :D :D

abilan
10.08.2007., 19:57
Koja je to pegla :moli:
Peglanje mi je trn u oku.. Perem ves na 800 il 600 okretaja I kad je stavim susit, susi se par dana.. Zato sto mi se neda spremat/peglat, il jednostavno zaboravim na taj ves (nije mi na vidiku :zubo:)...
I desi se da se roba presusi pa psujem I skidam sve odozgora... Em sto mrzim peglanje, em sto nikako da opeglam te majice na najjacoj pari...!
Pa si mislim kupit super peglu!.. Onu sa parnom stanicom.. Ali jos se dvoumim.. Neznam nikog tko to ima, a investicija je malo jaca...
Svaki savjet jedobrodosao :zubeki: :s

I... Odfakajte sa prijedlozima tipa smanji br.okretaja i pokupi i opeglaj ves ranije.. :cool:

Ja imam parnu stanicu Miele je marka mislim. :o Dobila sam je za pir i stvarno je odlična stvar! Muž mi mora na posao ići u košulji ili polo majici, dakle gotovo svakodnevno peglanje mi ne gine. Ali s ovom peglom zaista nije problem. Pegla je malo teža od onih običnih, ali to je i prednost jer ne treba pritiskati. Samo se jednom pređe i gotovo. A da ne govorim milina peglati lanene hlače! Samo se pritisne gumbić za paru i pređe preko nogavica i gotovo!

Eh, da, dobra večer. ovo mi je btw prvi post na ovom podforumu.

alexxx
11.08.2007., 21:35
da ja vas pitam.. znate one reklame tipa "ispod ruba vaše wc školjke žive milijuni bakterija :eek: :eek: :horor:".. zaš bi to mene recimo bilo briga? :confused: pa ne jedem iz wc školjke. jel idu one nekamo od ispod ruba wc školjke?

Natch
11.08.2007., 21:40
da ja vas pitam.. znate one reklame tipa "ispod ruba vaše wc školjke žive milijuni bakterija :eek: :eek: :horor:".. zaš bi to mene recimo bilo briga? :confused: pa ne jedem iz wc školjke. jel idu one nekamo od ispod ruba wc školjke?

ti ocito ne znas za notornu cinjenicu da vise bakterija ima na spuzvi za sudje ili dasci za meso nego na wc skoljci :kava:

bakterije se razmnozavaju tamo gdje je vlaga, al time opet dolazimo na jos jednu sklisku temu.

Ava Adore
11.08.2007., 22:09
ako niš drugo, od ovog me ne boli glava ko od mirisnih svijeća, osvježivača zraka i tako dalje.mene boli glava bas od ulja u lampici... i ne, ne stavim sto kapi :D

alexxx
11.08.2007., 22:54
ti ocito ne znas za notornu cinjenicu da vise bakterija ima na spuzvi za sudje ili dasci za meso nego na wc skoljci
nisam bakteriofob, nač, i opće ne razumijem što želiš ovime postići. :D upravo govorim da mi nije jasno zaš bi me bilo briga što mi ispod ruba wc školjke žive bakterije.

dal si ti upoznata s notornom činjenicom da bakterije žive i u jogurtu, čak, prodaju se kapsulice bakterija, u ljekarnama? :D nisu sve bakterije iste, mene samo zanima dal ikome može štetit što mu ispod ruba školjke veselo žive e.coli i druga bića. sve mi se čini da je i to dio masovne antibakterija panike, pretpostavljam da je višemanje zdrav ljudski organizam imun na "kućne" bakterije.

Markoleo
11.08.2007., 23:52
Mislim, kako bit siguran da je to sve stvarno dobro oprano i higijenski cisto?
Evo, npr.perem plocice u wc-u, ok to mogu s domestosom,ali sta nakon toga? nakon sta se osusi treba li opet proc obicnom vodom? ostaje li klor?
a kako oprat parket, mogu li tu koristit domestosa, ili samo pronto i slicno?
a tepih?
evo, ako pogledan bilo koji "jaci" proizvod pise da ubija bakterije, a nigdi ne pise da ubija viruse.
logicki gledano, neki virusi zive i par mjeseci. hvala Bogu sta smo svi zdravi u mojoj obitelji, al kako drugi koji imaju neku zaraznu osobu u obitelji, kako oni mogu biti sigurni da nece pokupit bolest kad on, npr. negdje iskrvari?
jos sam mlada, i naravno moja mater se brine vecinom o kucanstvu.
ali ona najcesce samo smoci krpu i prebrise parket, ali ja mislim da to nije dovoljno.
kako vi cistite?

u biti, ako se normalno pocisti, nema opasnosti.
jer da bi se covjek zarazi, za zarazu ili bolest treba poveci broj virusa ili bakterija.
bakterije i viruse, nalaze se svugdje oko nas, ali ih nema u dovoljnoj kolicini da mogu zaraziti covjeka.

Ollantay
12.08.2007., 10:14
Jelda? Ja nisam mogla vjerovati. Možeš čak i špricati po zraku umjesto sprejeva za osvježenje, plus ne uništava ozon:top: .

ovo cu si napraviti :) ..... samo nisam skuzila, velis za kuhinju - za ciscenje? poda? ormarica? ploha?

a imam jos jedno pitanje: u kuhinji mi stoje kuharice, imam ih podosta, i iako napa funkcionira i sve 5, na koricama knjiga se ulovila prasina i masnoca. ne previse, ali svejedno ne izgleda bas ok. ne znam cime bih to prebrisala da ne ih ne ostetim. inace, od nedavno sve nove kuharice omotam u prijanjajucu foliju, pa ih tako uspjevam zastititi, ali ove od prije nisam...... a drage su mi, a neke i rijetke, pa.....
ima netko koju pametnu?

ljubičica.split
12.08.2007., 11:51
vako..
ispod ruba wc skoljke nije dobro da plesu bakterije jer se one onda nalaze i u vodi u wc skoljkci. s tim da ta voda moze doci i kontakt s tvojim tijelom na neke nacine..eto problema..
a s druge strane, kad ti pustis vodu u wc skoljku sve se te bakterije rasprse okolo, i zavrse na tebi..cini mi se da se mogu rasprsit i nekoliko metara, uglavnom o ovome sam citala na internetu.
i zato je nuzno cistit wc skoljku, a i da se prije obuces pa tek onda pustis vodu. pogotovo u javnim wc-ima, obuci se pusti vodu i bjezi!:D

Modesti
12.08.2007., 12:54
Etiam tu mi figli (vidiš Kemik da sam i ja bistra :D ). I ti sine Brute.

Ovo mi je treća kuhinja u 10 godina i opet sam sve izinoksirala :tužni:

A i u jednu kupaonicu sam stavila tamne pločice na pod :2ka: :bonk:

a ja u dnevni tamni parket 2ka na treću:bonk:

Modesti
12.08.2007., 12:57

ja štrcam eterična primaverina ulja. Daklem napunim u štrcaljku vode, opalim unutra limun ili mandarinu i štrcam po stanu.
E sad piše na njima da imaju sertifikat da su ekološka, 100% čista, dobivena na propisni način. Dosta su i skupa .
Ta ulja se koriste i u aroma terpaiji daklem utrljavaju se i na kožu stavljaju u kupke i tako to.
Jel i na njih vrijedi ovo da su kemija ili ne.:)

username not in use
17.08.2007., 11:44
Malu pomoć lijepo molim :)

Došla sam kod jedne starije rođakinje pomoći joj očistiti stan i sad malo muku mučim s kupaonom :D . Ne znam čime da probam očistiti wc školjku, tj, ispod ruba s unutrašnje strane. Ona ima samo domestos, ali to kad stavim samo 'sklizne' dolje pa mislim da bi mi trebalo nešto tipa gel ili slično, kad stavim ispod ruba da tamo i ostane:D . Ne znam što da kupim?

McGrubi
17.08.2007., 12:14
coca cola unčikovito uništava kamenac i hrđu

bummby
17.08.2007., 13:00
6. Muž dobije neodoljivu želju za pranjem jabuka ili grožđa kad izglancaš sudoper.

A ja sam mislila da samo mene to izludi i da sam manijak kaj se tiče čišćenja :D

funnygirl33
17.08.2007., 14:15
Koja je to pegla :moli:
Peglanje mi je trn u oku.. Perem ves na 800 il 600 okretaja I kad je stavim susit, susi se par dana.. Zato sto mi se neda spremat/peglat, il jednostavno zaboravim na taj ves (nije mi na vidiku :zubo:)...
I desi se da se roba presusi pa psujem I skidam sve odozgora... Em sto mrzim peglanje, em sto nikako da opeglam te majice na najjacoj pari...!
Pa si mislim kupit super peglu!.. Onu sa parnom stanicom.. Ali jos se dvoumim.. Neznam nikog tko to ima, a investicija je malo jaca...
Svaki savjet jedobrodosao :zubeki: :s

I... Odfakajte sa prijedlozima tipa smanji br.okretaja i pokupi i opeglaj ves ranije.. :cool:

Bok, ja svoj veš perem na 1.200 okretaja i ništa mu se nije desilo :)
Inače, peglica je Tefal, 2200 Wata (a bejbe?!!!) i ima udar pare čini mi se 80 ili tako nešto...nije bila ni skupa jer je bio neki ne baš najnoviji model...uglavnom iz serije Aqua nešto...

McGrubi
17.08.2007., 18:15
ljubičica.split molaj malo
ovako: nemoj ubijati sve bakterije, nisu sve patogene (da izazivaju bolesti)
u bolnicama nastoje sve živo sterilizirati i onda su se razvile superbakterije (e kad te one dohvate samo ti dragi bog može pomoći)
umjereno, umjereno
domestos treba dobro isprati, to je jaki otrov, ako ostane na pločicama, osuši se , promaja ga digne s pločica, ti udahneš tu prašinu i eto ti belaja
ja kad perem totalku u kupatilu sve zalijem s tušom, dobro isprati

za parket nježno (pronto) da ne ostaneš bez laka na njemu :D

-inače podove (ako nisu jako zamazani) perem u vodi s 10-ak kapi ulja čajevca, koji je jak antiseptik (dezinficira) i nije otrov

viruse ne moš ubiti pranjem, oni se zakukulju i postanu "mrtvi" dok ne dođu u povoljan okoliš, viroze se prenose uglavnom kapljičnim putem (kihanje), jedino da se plastificiraš i staviš u skafander .. no vitamin C je dobra prevencija virozama

ne znam da li imaš djece, ako imaš onda trebaš znati da dom ne smije biti totalno sterilizirano mjesto jer djeca razvijaju svoj imunitet u doticaju s bakterijama i virusim, ako je dom sterilan onda djeca neće razviti imunosustav i čim provire na dječje igralište ili vrtič će se razboljevati

jasmine
18.08.2007., 22:20
sjecam se da nam je nasa pedijatrica rekla,kad smo joj doveli djete koje je pocelo puzati i stavljati rucice u usta pa je dobio proljev,da mu vise moze nastetiti previse pranja podova sa domestosom nego malo prljavstine.nemislim pri tom na neku veliku prljavstinu ali kad sam joj rekla da pod brisem svaki dan sa domestosom i naravno isperem to rekla mi je da sam poludila.do tad nisam nikad koristila domestos ali sam bila uvjerena da cu s njim osigurati dobre higijenske uvjete za djete koje puze.

tockica11
23.08.2007., 12:04
Imala sam velikih problema sa kamencem ali sada u muelleru (zagreb-city centar, varteks-trg ) imaš viacal za pranje a poslije tuširanja samo našpricaš henkelov biff i tada je 2-3 tjedna super čisto ali samo nažalost u muelleru sam to našla!!

kurjoza
23.08.2007., 12:29
Ja imam problema s kamencem na umivaoniku. Koliko god ga cistila (citaj svaki drugi dan, ako ne i svaki) gad se skuplja.

Na kadi (kuc kuc) nemam takvih problema- glatka je i sjajna nakon minimalne kolicine sanitara.

Paravan za kadu se bojim i pogledati a kamoli kupiti jer bi uz svu moju volju bio bijel nako tjedan dana.

Imate li neki savjet za trajno sprijecavanje kamenca na tom umivaoniku mozda?

terra_zg
03.09.2007., 10:22
Namjeravam pozvati nekoga za čišćenje platnom presvučene kutne garniture, pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke, kako se kreću cijene?

terra_zg
04.09.2007., 23:59
nemrem bilivit, zar svi peru svoje kutne garniture sami?! :confused:
nitko nikada nije pozvao nekoga da mu očisti koji komad tapeciranog namještaja? ... ili nitko ne želi podijeliti iskustva? :(

brar
05.09.2007., 18:54
S čime čistite svoju mikrovalnu? Gdje god sam bila, postoje razna sredstva, pjene, tekućine, ali niti jedna nije za mikrovalnu pećnicu, već običnu. Gdje ima za kupiti sredstvo za čišćenje mikrovalne, ili vi imate neki svoj recept (onaj što vam ga je dala baka npr.)?

vikica
05.09.2007., 21:23
:zubo: Baka mi recept za mikrovalku sigurno nije mogla dati !
Al vidjela sam jedan na telki..ne znam gdje sad tocno...no isproban i djeluje bez greške!

U mikrovalku stavis casu vode u kojoj je kriska limuna. Stavis sve na 5 min. Nakon toga otvoris mikrovalku, sve sa krpom pobriss, eventualno malo da jos obicnog deterdjenta stavis na krpu. i Voila!

Dok ti voda tih 5 min kipi u mikrov. otapa s parom i svu masnocu. Onda ti to samo pobrises, nema struganja i ostecivanja mikrov. :cool: A limun je samo za fini miris.

Ak je fakat prljava, kao sto je moja bila, jos jednom sve ponovis.

Majstor Fantać
06.09.2007., 09:07
Imao sam samo zadovoljstvo da mi je jedna žena došla s jednim usisavačem da mi očisti stan, ali ona je ustvari reklamirala taj usisavač i prodavala ga. Super je čistio, ali ujedno bio preskup, oko 20 000 kuna.

Što se tiče tvrtki, pogledaj li ovaj link, imaš razne vrste čišćenja i u sklopu njih popis tvrtki koji se time bave, samo klikni na njih i dobićeš podatke:

brisana reklama

krule
06.09.2007., 12:20
ja mislim da mi svaki put nakon upotrebe bacimo mikrovalnu u smece jer ima nekih kineskih po 20 kuna....pa onda kupim i rucak i mikrovalnu zajedno:zubo:

vrabac
06.09.2007., 12:31
Ja svoju samo obrišem onim vlažnim maramicama od Domestosa. Eventualno ako zaboravim pa se skori onda ovo što je vikica rekla, samo stavim malo sode bikarbone umjesto limuna u vodu. Efekt je isti, samo je aroma druga :)

elegant
06.09.2007., 12:32
:zubo: Baka mi recept za mikrovalku sigurno nije mogla dati !
Al vidjela sam jedan na telki..ne znam gdje sad tocno...no isproban i djeluje bez greške!

U mikrovalku stavis casu vode u kojoj je kriska limuna. Stavis sve na 5 min. Nakon toga otvoris mikrovalku, sve sa krpom pobriss, eventualno malo da jos obicnog deterdjenta stavis na krpu. i Voila!

Dok ti voda tih 5 min kipi u mikrov. otapa s parom i svu masnocu. Onda ti to samo pobrises, nema struganja i ostecivanja mikrov. :cool: A limun je samo za fini miris.

Ak je fakat prljava, kao sto je moja bila, jos jednom sve ponovis.

:kiss: neću ti reći kakva je moja ... mislim ... khmmmm ... mogla bi biti i malo bolja ... ovo mi taman falilo jer nisam htjela pretjerivat s nekim jakim detergentom .... :kiss: još jedna :)

d@d@
06.09.2007., 12:38
:kiss: neću ti reći kakva je moja ... mislim ... khmmmm ... mogla bi biti i malo bolja ... ovo mi taman falilo jer nisam htjela pretjerivat s nekim jakim detergentom .... :kiss: još jedna :)

Ako se jako zapeklo možeš u tu vodu dodat žlicu sode bikarbone, bolje odmašćuje.

elegant
06.09.2007., 12:45
Ako se jako zapeklo možeš u tu vodu dodat žlicu sode bikarbone, bolje odmašćuje.

ma nije tak masno, koliko je crvenih flekica od šalši raznoraznih :rolleyes: mislim da će limun biti dovoljan :D

terra_zg
06.09.2007., 13:57
Već sam pronašla nekoliko adresa i poslala par upita, ali pogledat ću i ove, hvala.

Cijena je prihvatljiva, reda veličine 400-500 hrvatskih novčića. No ponuda je više nego raznolika - kemijskog čišćenje, dubinsko pranje, dubinsko kemijsko čišćenje, kemijsko dubinsko antialergijsko čišćenje... :misli: ... sad tek ne znam što bih odabrala.

Tiare Flower
08.09.2007., 22:04
I mene zanima...kako čistite parkete da ostanu lijepi i ne postanu mat?
Ima još nekih savjeta?
Koliko često stavljate vosak?

zo-ma-to
09.09.2007., 09:06
Naime, imam sljedeći problem, između tuš kabine i kade mi silikon uvijek pocrni (s vremenom), i nema tog sredstva koje sam ja isprobala a da mi to skroz ukloni. tri puta sam mijenjela kabinu zbog toga i ponovo silikonirala sa ne znam ni ja kakvim sve ne silikonima i uvijek nakon nekog vremena isto. odvratno! s čime to mogu skroz skinuti (ili opet moram novi silikon). to je vlaga valjda, nemam pojma...

Smotani
10.09.2007., 06:31
Naime, imam sljedeći problem, između tuš kabine i kade mi silikon uvijek pocrni (s vremenom), i nema tog sredstva koje sam ja isprobala a da mi to skroz ukloni. tri puta sam mijenjela kabinu zbog toga i ponovo silikonirala sa ne znam ni ja kakvim sve ne silikonima i uvijek nakon nekog vremena isto. odvratno! s čime to mogu skroz skinuti (ili opet moram novi silikon). to je vlaga valjda, nemam pojma...

Vlaga u kombinaciji s gljivicama.
Donedavno sam i ja imao sličan problem dok nisam,po preporuci,kupio sredstvo za čišćenje.Eh,sad,ima jedna caka,na poslu sam,pa ne znam ime sredstva.
Pogledat ću kako se zove pa ću to kasnije napisati,OK?

Inače,gljivice ( i ružna boja ) nestanu,ne treba ih naknadno strugati!

Tiare Flower
10.09.2007., 10:12
Ajde napiši, i mene zanima.:)
Napiši i gdje da kupimo.

Smotani
10.09.2007., 11:47
Ajde napiši, i mene zanima.:)
Napiši i gdje da kupimo.

Ha,ja sam to kupio u Varaždinu;s obzirom da vam je lokacija Zagreb,neće puno pomoći.
Pogledat ću naziv i proizvođača,pa ako pomogne...:kiss:

zo-ma-to
10.09.2007., 12:52
Ha,ja sam to kupio u Varaždinu;s obzirom da vam je lokacija Zagreb,neće puno pomoći.
Pogledat ću naziv i proizvođača,pa ako pomogne...:kiss:

aj super bi bilo da nam daš ime tog proizvoda, meni zagreb ne pomaže jer sam iz pule, ali možda ga i tu negdje nađem. hvala ti puno!

polly
10.09.2007., 21:23
domestos s izbjeljivačem ili varikinu u šalicu, keficu za zube u ruke i trljat po fugama :D

ukoliko nisu u boji :zubo:

Smotani
11.09.2007., 06:34
domestos s izbjeljivačem ili varikinu u šalicu, keficu za zube u ruke i trljat po fugama :D

ukoliko nisu u boji :zubo:

Može i tako.
No,domestos ili varikina mogu nagristi kožu na rukama.

Ovo je jednostavnije.

Proizvod se zove "Odstranjivač plijesni" ( prijevod),u originalu "Mildew Remover".Proizvođač je "Bison" - Nizozemska ,www.bison.net
Cijena je bila oko 35 kn za pola litre u raspršivaću.

Postupak je ovakav:

Poprskati.
Poprskati nakon 10 min još jednom.
Obrisati spužvicom ili isprati.
Za silikon oko kade ili u tuš kabini ponoviti postupak.
Plijesan nestane - doslovce.
Ne treba strugati i ponovo bojiti ( za strop)

Mi smo ih tako "uništili" na stropu i oko kade još najesen,i do danas se nisu pojavile.

Izgleda da vrijedi.:top:

slafko
11.09.2007., 07:09
Naime, imam sljedeći problem, između tuš kabine i kade mi silikon uvijek pocrni (s vremenom), i nema tog sredstva koje sam ja isprobala a da mi to skroz ukloni. Probaj coca-colu. Ako je dobra za zupčasto remenje FAPova i krv crnaca na ulici, mislim da će biti dobra i za tvoje fuge. Uostalom, možeš probati nazvati HTV i pitati onog lika iz "život je lijep" ili kako već (onaj kaj uvijek mućka neke preparate umjesto da šlatari Nevenu Rendeli), da ti spravi kakav prirodni preparat za čišćenje fuga.

polly
11.09.2007., 08:30
Može i tako.
No,domestos ili varikina mogu nagristi kožu na rukama.

pa zato i piše da se trlja keficom a ne prstima :zubo:

i još jedna napomena
pazite da se ne udušite, ne raditi u zatvorenoj kupaoni i rađe malo po malo

daj ti smotani ipak napiši di si to kupio
da se ne luta po dućanima, bau centrima, poljoprivrednim apotekama,.... tak i tak dućani diljem lijepe naše imaju isti asortiman

Smotani
11.09.2007., 09:14
...
daj ti smotani ipak napiši di si to kupio
da se ne luta po dućanima, bau centrima, poljoprivrednim apotekama,.... tak i tak dućani diljem lijepe naše imaju isti asortiman

U jednom malom privatnom dućanu u Varaždinu koji prodaje keramiku i sve potrepštine koje bi mogle zatrebati u radu s keramikom...

polly
11.09.2007., 09:45
a ti se da pogledat tko je uvoznik?

po ovom kaj pišeš bilo bi dobro i za podrume, a meni baš to treba za jedan čošak jednog podrumčeka

Tiare Flower
11.09.2007., 12:13
E, smotani, baš ti hvala. Ako treba išli bumo na izlet u Varaždin po to. ;)

Smotani
11.09.2007., 12:34
a ti se da pogledat tko je uvoznik?

po ovom kaj pišeš bilo bi dobro i za podrume, a meni baš to treba za jedan čošak jednog podrumčeka

Pogledat ću.

Smotani
11.09.2007., 12:35
E, smotani, baš ti hvala. Ako treba išli bumo na izlet u Varaždin po to. ;)

Molim,nema na čemu.
Dođite u Varaždin,sad počinju Barokne večeri...

Tiare Flower
11.09.2007., 14:02
Molim,nema na čemu.
Dođite u Varaždin,sad počinju Barokne večeri...

Evo kaj vam je kultura! :top:
Em znaju kak se čisti silikon, em sviraju i pjevaju.
Vražji su ti Varaždinci, ja to uvijek govorim! ;) :) :)

girling
11.09.2007., 16:11
imam za sve vas trajno rješenje....prvo: uklonite stari silikon, skalpelom ili nečim sličnim....nakon toga nanijeti novi ali pri kupnji pripazite da je baš spec za kupatila, u startu ima u sebi nešto antiprotivno gljivicama...u EMEZETI košta mislim oko 40 kn...Tako.

zo-ma-to
11.09.2007., 20:46
hvala svima na savjetima, pokušat ću nešto od svega toga pa javim rezultate!

Smotani
12.09.2007., 06:32
Evo kaj vam je kultura! :top:
Em znaju kak se čisti silikon, em sviraju i pjevaju.
Vražji su ti Varaždinci, ja to uvijek govorim! ;) :) :)

Hvala,hvala!:kiss:

Evo,pogledao sam i uvoznika:

MADEX d.o.o.
Slavka Batušića bb
Zadar
Tel/fax 023 393939 (zgodan broj telefona!)

Nadam se da će pomoći.

maria2
14.09.2007., 13:03
S čime čistite svoju mikrovalnu? Gdje god sam bila, postoje razna sredstva, pjene, tekućine, ali niti jedna nije za mikrovalnu pećnicu, već običnu. Gdje ima za kupiti sredstvo za čišćenje mikrovalne, ili vi imate neki svoj recept (onaj što vam ga je dala baka npr.)?

ja svoju mikrovalku perem spužvicom i sredstvom za pranje suđa. naima, u nami na trgu sam kupila plastični poklopac (na odjelu plastike) specijalno za mikrovalku, tako kad nešto podgrijavam što bi moglo špricati (jer ja u svojoj ne kuham) onda stavim taj poklopac (koji izgleda kao plića zdjela). super. sve što pošprica - ostaje na tom poklopcu. potražite u nami.

sky cruiser
14.09.2007., 19:33
A da ti nisi malo zalutala s tom temom !!!:bonk:

Ivanicapeca
16.09.2007., 11:10

e da to je isto recept od onih baba u "odredu za čistoću". Ja tako perem klasičnu pećnicu. Dakle u omjeru 1:1 voda i soda bikarbona.:top:

Rock Star
23.09.2007., 13:10
Kako riješiti oderani lak na parketima? Rekli su mi da probam s voskom za autom i pudingom za isti, ali nije baš pomoglo, samo kaj sam se klizala...
Ima tko kakav savjet? Jer baš mi smetaju te ogrebotine, a stan novi, uf.

Pingvich
25.09.2007., 17:03
Hm.. ne mogu ti pomoći jer meni se jedan susjed bavi sa time, dođe sa svojim strojčekom i očisti.. Za nešto više od dva sata posla uzme 400 kn..

londres
05.11.2007., 08:35
Molim Vas da mi netko veli koliko često to treba i kolika je cijena. Naime mislim da mi zbog kamenca više skoro nema tople vode.

viess
05.11.2007., 09:47
Molim Vas da mi netko veli koliko često to treba i kolika je cijena. Naime mislim da mi zbog kamenca više skoro nema tople vode.

Servis plinskog bojlera se preporučuje jednom godišnje, ili barem svake dvije godine. Serviser treba barem ispitati izmjenjivač, ukoliko smatra da ga ne treba čistiti. Čišćenje ovisi o tipu izmjenjivača, tvrdoći vode i naravno potrošnji.
Mislim da svaki kvalitetniji servis čisti izmjenjivač barem na svakom drugom servisu.

wilson
05.11.2007., 14:51
Svake 2 godine kemijsko čišćenje, ili kako to oni vec nazivaju.
Kosta cca 400 kn.

vaci
10.11.2007., 21:23
glede ovoga, jel mi bolje kupit prozirnu staklenu tuš kabinu ili zamućenu?
naime, našla sam supet komplet - tuš kada plus kabina, al je kabina prozirna :(
koliko je teže održavat ovo bistro staklo?

drugi komplet nije loš, kabina je zamućena, al mi se ne sviđa baš ka ova prva :(

dubac
10.11.2007., 22:14
frendica ima tak prozirno staklo. Čisti ga Arf deobadom. Kaže da je izvrsno. Ima limunske kiseline.
http://i156.photobucket.com/albums/t35/duby71/katalog_235.jpg

Zvrksa
11.11.2007., 10:40
nemam iskustva sa prozirnom, ali imam sa zamućenom...i na njoj se fakat ne kuži i da ju ne opereš 2 tjedna...
dok mislim da na prozirnoj trebaš non-stop glancati s obzirom koliko kamenca ima u vodi...

Tatsha
11.11.2007., 15:04
ja imam prozirnu , a imala sam ju i u stanu prije, u OS je puuuno kamenca i jednostavno ak ne želiš biti rob treba zaboraviti kako kabina izgleda u dućanu :mig: , inače najboljim do sad se pokazao onaj plavi deterdžent protiv kamenca iz dm-a denk mit, nekih 10ak kn

shunkyman
11.11.2007., 15:25
Mi kupujemo Kolpa San - sredstvo za čišćenje (http://www.kolpasan.si/cro/dodatki/c1123/1032/o-5). Ima ga u Ferotermu (u Zg). Dosta je skup (mislim da je nekih 140kn - 1/2 litre), no osim što čisti, preventivno djeluje na skupljanje kamenca. Tako da se samo sredstvo ne troši tako često (bočica je dovoljna za malo više od 2 mjeseca).

Prije toga, dovoljno je bilo koristiti tuš kabinu jednom ili dva puta - pa da staklo izgleda kao da je od paške čipke!

shunkyman
11.11.2007., 20:56
Eh, moram se ispraviti - sredstvo koje sam naveo... nije za preventivu (to sredstvo dođe nekih 400-tinjak kuna) i stvarno je preskupo. A ovo za koje sam poslao link dođe 38kn i stvarno uspješno čisti od kamenca!

vaci
11.11.2007., 21:03
kupila danas mutno - nije preveć lipo al radim od jutra do večeri, ne želim slobodno vrime provodit ribajuć tuš kabinu :D
iako su te prozirne predivne :( i puno bi mi bolje stajale u kupaoni jer je jako mala i mislim da će je ovo mutno staklo dodatno "zatvorit" i suzit

pink5
13.11.2007., 22:10
ayax baking soda,odličan je za mikrovalnu,nije otrovan ko druga sredstva. znači bezopasan. koristim ga za sve. kupatilo,kuhinju,pločice plastiku,smo ne za drvo. blažen je:s

bubamarica
13.02.2008., 14:07
Evo ovo je moja kabina:
http://img180.imageshack.us/img180/120/tus5qb0.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=tus5qb0.jpg)
A cistim je s Anitra onom spuzvicom, reklama kada se kupatilo povecava i smanjuje.
Izvrsna stvar i za pločice. Uglavnom nasapunas i isperes. Krpica traje za dva ciscenja,a onda skines i stavis novu. Kad se povrsine osuse, budu kristalne. Ne vjerujem reklama,ali nije mi bilo druge, jer me moja kabina 100*80 i jos toliko plocica unistavalo. Evo iz prve ruke...nadam se da ce pomoci.

laella
14.02.2008., 09:34
Ja sam u Bio-bio dućanima otkrila savršen gel za čišćenje kamenca; em nije ona gadna kemija em ga rastapa k'o ludo em nije skupo. Radi na principu da se treba ostaviti par minuta da stoji, ali naočigled ga grize. Moje muke sa kamencom konačno riješene. Pogledat ću doma kako se zove, ali ionako je jedno jedino za tu svrhu u Bio-bio pa nema puno dvojbi.

sama svoj majstor
14.02.2008., 11:49
Evo da ja odgovorim kako sam se riješila muka s kamencem na prozirnoj tuš kabini.

Našla sam u Mulleru u City Centru nekakvu spužvicu za uklanjanje kamenca, firma se zove Spontex, žute je boje, stoji negdje tamo gdje su i one bijele spužvice. Totalno je bez kemije, samo se prebriše, ne mora se niti jako trljati. Cijena oko 10 kuna. Preporodila sam se od kad sam ju kupila.

To jednom tjedno, a između nakon tuširanja pobrišemo kapljice s onom metlicom za čistit prozore (tek toliko, ne baš jako temeljito), tuš kabina mi se sjaji ko nova.

lizianthus
14.02.2008., 12:36
den mikt iz DM-a :top:za otkljanjanje kamenca. jeftino i savršeno

Live
15.02.2008., 10:35
Ja već godinama čistim sa Cilitom (ne Bang) i super skida kamenac. Čula sam da su Nano proizvodi izvrsni, skupi, ali vrijede :ne zna: nisam još probala, ali budem. Evo linka http://www.elda.hr/nanomaxi/html/auti_staklo.htm

LittleMiss
16.02.2008., 17:30
ja imam nešto preventivno...... ako se ne radi o staklenoj tuš kabini nego plastičnoj ispolirajte ju politurom za auto i neko vrijeme ste na miru.... probala moja teta...

ja imam doma staklenu i svako toliko ju očistim onim gustim cifom

philemon
30.03.2008., 00:38
Imam pitanje za vas:D:
imam laminat i mene zanima kako njega prati, često ostanu crte na njemu kako vučem stolicu po podu i to jedva operem. Probala sam neko sredstvo baš za pranje laminata, ali nisu bili baš efektivni za različite mrlje...
Hvala:cerek:

Kleine
30.03.2008., 01:15
ajme, neki dan sam ulila domestos zero u skoljku i zaboravila, kad sam dosla ponovo u wc, zvala sam muza jer je smrdilo ko da se nesto zapalilo i peklo oci... jos si budem novu skoljku s tim zajebala...

sta se tice robe, od omeksivaca imam ornel onaj baby, ali ni to ne koristim uvijek jer imam susaru (:klanj ) pa nije ni potrebno, jer je roba mekana a i mirise jos duuugo.

Pegla, DeLonghi, parna stanica (ili kako vec) i nedao Bog da ju netko osim mene takne

lavandini i kade, onaj plavi mister proper, malo na spuzvicu i perem, isperem vodom. tus kabinu odrzavamo cistom tako da poslije tusiranja prebrisemo plocice i vrata s onim kao za prozore (ono gumeno) i u kadi povucem vodu s tim..

pod, voda i mrvica ajax-a 2-3x tjedno,ovisi

usisavanje - 3x dnevno :ne pitaj

kuhinja, imam neki sprej za kuhinju koji ne koristim, najcesce cif

pecnica, neka pjena, koja moze i za stednjake i lonce... nasprica se, ostavi da djeluje, NE smrdi nista a ocisti super

Dijete Cvijeća
31.03.2008., 14:56
Imam pitanje za vas:D:
imam laminat i mene zanima kako njega prati, često ostanu crte na njemu kako vučem stolicu po podu i to jedva operem. Probala sam neko sredstvo baš za pranje laminata, ali nisu bili baš efektivni za različite mrlje...
Hvala:cerek:

Ja ti sve podove perem razrijeđenm Domestosom, probaj s tim (sad imam parkete, a prije sam imala laminate - nikaj se ne ošteti, a odu i najtvrdokornije mrlje). A možeš probat i s univerzalnim Mr.Properom, meni je dobro čistil laminate.

arenx
31.03.2008., 21:58
Bože koliko vi čistite, ja sam prase prema vama.:rolleyes:

philemon
02.04.2008., 22:03
Ja ti sve podove perem razrijeđenm Domestosom, probaj s tim (sad imam parkete, a prije sam imala laminate - nikaj se ne ošteti, a odu i najtvrdokornije mrlje). A možeš probat i s univerzalnim Mr.Properom, meni je dobro čistil laminate.

Super, onda ću probati proper ili neko univerzalno slično...
Inače ona sredstva za laminate niš ne valjaju, a domestos ne podnosim baš previše.:p

zvonchi
14.04.2008., 09:46
Ovako, dragi je bez nadzora:rolleyes: prao kantu sa bojom (nakon farbanja zida) u novoj kadi...sad su mi ostale ružne crveno/roskaste mrlje po kadi...probala sam oprati sa Mr.Muscolom ali ne ide...ima li netko savjet?

I još nešto, kako oprati fuge na podnim pločicama? Naime, izgleda da su radnic gazili po njima dok su bile svježe pa se blato upilo. Ja sam mislila da će to ići bez problema dolje ali ne:eek:čim se osuše umjesto da su smeđe onesu prekrivene nekim bjelkastim slojem/prašinom/blatom tko zna...:ne zna:

Help!

Hvala

kemik
14.04.2008., 09:48
fuge prefarbaj, nemoj ih ni pokušavat čistit.

a kada? pojma nemam :ne zna:

zvonchi
14.04.2008., 10:37
A s čime da ih prefarbam? :(

hanacro
14.04.2008., 10:44

Bojom za beton :mig:

kemik
14.04.2008., 10:51

ha, bojama za fuge ;)

mijauuu
14.04.2008., 11:26
Ovako, dragi je bez nadzora:rolleyes: prao kantu sa bojom (nakon farbanja zida) u novoj kadi...sad su mi ostale ružne crveno/roskaste mrlje po kadi...probala sam oprati sa Mr.Muscolom ali ne ide...ima li netko savjet?

I još nešto, kako oprati fuge na podnim pločicama? Naime, izgleda da su radnic gazili po njima dok su bile svježe pa se blato upilo. Ja sam mislila da će to ići bez problema dolje ali ne:eek:čim se osuše umjesto da su smeđe onesu prekrivene nekim bjelkastim slojem/prašinom/blatom tko zna...:ne zna:

Help!

Hvala

Imala sam sličan problem s kadom i otišlo je sve sa Cif-om u spreju. Ostavi se minutu dvije i malo sa spužvicom istrlja. probaj...

zvonchi
14.04.2008., 11:56
hvala probat ću pa javim jeli uspjelo:top:

Icy
18.04.2008., 21:32
ako to ne upali probaj sa octom i soda bikarbonom ( kadu ) znam da je to malo cudno ali djeluje a uostalom sto imas za izgubiti sve ostalo si vec probala:smile:

Tycoon
30.06.2008., 14:39
Da li mi netko može preporučiti neku tvrtku/majstora koja se bavi čišćenjem i poliranjem zidnih i podnih mramornih pločica... Radi se o stanu

Offshore
01.07.2008., 22:25
Polir pasta i odgovarajući nastavak na brusilici kao alternativa ?

padgilla
15.07.2008., 23:53
stvarno mi ljudi nasjedamo na glupe reklame... cure a posebno majke..Domestos je izbeljivač - klor, i to u takvoj koncentraciji da predstavlja bojni otrov...nikako se ne preporučuje čistiti sa Domestosom u zatvorenoj prostorji zbog opasnosti od trovanja...to sranje sam i ja koristila jer sam mislila da ako smrdi da i čisti - vraga čista navlakuša za prosječne neznalice....

nadalje klor vam nikada neće otopiti urinski i vodeni kamenac vec ga samo izbjeljuje dok ujedno uništava površine jer je agresivno sredstvo a nedaj Bože staviti ga na pipe, parkete ili nešto slično....

za skidanje kamenca a ujedno i dezinfekciju površina korisitite kisela sredstva koja neutraliziraju kalcijev - karbonat i samim time otapaju kamenac bez oštećenja površina...

to me je naučila jedna starija gospođa kemičarka...a za probu napravite jednostavan test...

na jednoj strani kade stavite Domestos i rasporedite ga spužvicom a na drugoj strani kade stavite Sanitar (kisela baza) i rasporedite ga spužvicom - ostavite da stoje 10-tak minua i nakon toga isperite vodom..na strani na kojoj je bio Sanitar voda predivno klizi i vidi se razlika u bijeloj boji (tamo gdje se otopio kamenac) a na strani Sanitara se još uvijek zadržavaju kapljice iako je površina bijela...isti učinak ćete dobiti na pipama, lavaboima a ja ga koristim za pločice, lavabo u kuhinji, na staklu.. čak i puno manje smrdi iakotreba uvijek nakon svih sredstava za čišćenje provjetriti stan...

ljudi klor nagriza materijal s kojim dolazi u dodir a ne može otopiti kamenac jer je Domestos nastao od sredstva za izbjeljivanje rublja i to ona starinska na bazi klora - ubojica tkanina:flop:....

solar
16.07.2008., 07:53
u mojoj kući nema domestosa - to je prvoklasni otrov!

Britney Spears
16.07.2008., 09:08
Pozz ekipa!Ovo mi je super tema jerbo sam se nedavno preselila i želim kućicu održavati super čistom! :cerek:

E sad!Zanima me kako očistiti garnituru od bijele kože??Ja sam ju brisala vlažnom krpom i vlažnim maramicama,ali s obzirom da sam budala kupila sniježno bijelu, treba mi ipak nešto jače.S čime da ju čistim?

I još nešto!Kako se čisti hidromasažna kada?

marutho
16.07.2008., 10:02
na strani na kojoj je bio Sanitar voda predivno klizi i vidi se razlika u bijeloj boji (tamo gdje se otopio kamenac) a na strani Sanitara se još uvijek zadržavaju kapljice iako je površina bijela...

Zaključujem iz konteksta da se ovo drugo spominjanje Sanitara odnosi na Domestos?
Domestos je čisti otrov budući da sadrži najvećim dijelom klor.
Sjećam se jedne epizode "Reportera" u kojoj su imali dokumentarac o radnicima u tekstilnoj tvornici u Indiji koji su ručno farbali i izbjeljivali tkanine, i time se bave već generacije. Uglavnom koristili su neku kemikaliju koja je zabranjena u ostatku svijeta zbog svoje iznimne štetnosti a glavni sastojak bio je upravo klor. Svi ti radnici i njihovi preci imaju grdih zdravstvenih problema, baš najgore vrste, ne sjećam se koje su sve boleštine spominjali.
Tada sam zabranila korištenje svih sredstava koji sadrže klor. Vjerojatno, ne mogu to u potpunosti izbjeći, ali pokušavam :rolleyes:

Uglavnom, ja koristim za sve vrste čišćenja po kući, mlaku vodu i ulje čajevca. Par kapi u vodu i to je to. Kad uzmem u obzir da ne kupujem ništa drugo i ne ispadne tak skupo. I jako fino miriši.:mig:

Britney Spears
17.07.2008., 11:55
Pa nije valjda vrag da nitko ne zna kako očistiti bijelu kožnu garnituru i kako se održava hidromasažna kada?

Moja sestrična koja živi u Australiji ima kožnu garnituru i onda ju vozi jednom godišnje na održavanje i čišćenje.To mi zvuči super,ali nisam čula da takvo šta kod nas postoji...ili...??? :confused:

simba
17.07.2008., 13:30
moje frendica je čisti sa mlijekom :ne zna:

bucika
18.07.2008., 18:24
Mrzim Domestos ! :D I ne koristim ga! Kadu čistim od kamenca na način da ju posipam limunskom kiselinom (na mokru površinu) i za 10-ak minuta lagano pretrljam spužvicom (za pranje suđa). Kiselina se otopi i kamenac pa-pa :cerek: ! Jedino me muči kako da to isto napravim na wc školjki-pokušala sam napraviti gušću otopinu ali imam problema sa nanošenjem iste na onaj unutarnji rub školjke:( .

supher mali
18.07.2008., 22:36
najbolje je zivit sam i ne imat dodira s vanjskim svijetom. zatim dobro je iamt gazu na ustima i gumene rukavice na rukama. zatim najbolje se ne rodit. a kamoli imat muzjaka s kojim ces razmjenjivati osobne fluide? sve na vedeno je kemija i otrovno je koliko je i korisno... navikli smo se valjda.

lakirani parket je isto sinteticka smola.. nigdje ne pise da je zdrava

istina puno tih deterdenata se bazira na kloru, ma da je voda iz slavine isto klorirana. koliko je klor stetan ne znam. samo nemoj ga nit blizu odjece.

zeno bozja nabavi cistacicu i ne zamaraj se s tim. vazno je da je uredno i cisto... jer promjenit svijet neces. ja sjedim na plazama... koliko je samo tu ljudi sjelo prije mene pa sam jos uvjek ziv

inace s obicnim razrijedenim carlijem se moze oprati sve. vazno je rezentavanje upiranje i tamo di treba struganje... samo s vodom ne mos nista jer nasa voda ostavlja fleke... treba ti nesto na bazi sjaja

supher mali
18.07.2008., 22:38
Mrzim Domestos ! :D I ne koristim ga! Kadu čistim od kamenca na način da ju posipam limunskom kiselinom (na mokru površinu) i za 10-ak minuta lagano pretrljam spužvicom (za pranje suđa). Kiselina se otopi i kamenac pa-pa :cerek: ! Jedino me muči kako da to isto napravim na wc školjki-pokušala sam napraviti gušću otopinu ali imam problema sa nanošenjem iste na onaj unutarnji rub školjke:( .

s mini washom i specijalnim nastavcima.. vazi i za ''hidro masazne kade'' haha

supher mali
18.07.2008., 22:49
Pa nije valjda vrag da nitko ne zna kako očistiti bijelu kožnu garnituru i kako se održava hidromasažna kada?

Moja sestrična koja živi u Australiji ima kožnu garnituru i onda ju vozi jednom godišnje na održavanje i čišćenje.To mi zvuči super,ali nisam čula da takvo šta kod nas postoji...ili...??? :confused:

koza ne upija. ako je glatka? uzmi krpicu i ono za stakla i cisti je... nece joj bit nista. ako je ona brusena... onda moras kupit onaj stroj na paru za ciscenje tapeta... na ruke je mos samo na topit da upije ono sto je na njoj ali ostaju fleke

kada se na ruke cisti bez obzira sto imas duge nokte

M&N
19.07.2008., 23:18
ja isto imam kožnu ,kupila u ikei neku tekućinu za 50tak kn,al još nisam isprobala(lejzi mi),hidromasažnu nemam upravo zbog tog,a čula sam od frendica koje ju imaju da rupice čiste čačkalicama pa sretno. Ja svoju kadu čistim tamno plavim mr. muscolom i čini mi se brzo i učinkovito. Sretno....

Britney Spears
21.07.2008., 07:58
Thx na savjetima.:cerek:
Probala sam ju čistit sa mlijekom (Simba zahvali friendici) i super je!Nekako mi mekše djeluje i čisti bez puno muke! :top:

M&N kako se zove ta tekućina?Daj probaj s njom očistit pa javi kakva je! :mig:

Čula sam da hidromasažne kade čiste i sa četkicom za zube i muuka mi je već!Negdje sam pročitala (ali nemam pojma gdje) da je super ubacit tableticu koju inače koristimo za suđericu i da očisti super, ali nikako da to isprobam.

simba
22.07.2008., 06:35
Probala sam ju čistit sa mlijekom (Simba zahvali friendici) i super je!Nekako mi mekše djeluje i čisti bez puno muke! :top:

wwwiiii :D stvarno?...ajb baš mi je drago da radi :-)

ovo sa hidromasažnom bi morala probati, kada je još nova...al kad ne bude vieš....uff..muka:flop:

~loo~
22.07.2008., 08:51
Ja podove perem asepsolom razrijeđenim, nije štetan a životije mi paradiraju po kući tako da se uz njeg osjećam sigurnije :D

littlefoot78
22.07.2008., 11:13

I ja bi toooo!! :D Spužvicu samo umočiš u mlijeko i prebrišeš ili? :D

Britney Spears
22.07.2008., 13:47
I ja bi toooo!! :D Spužvicu samo umočiš u mlijeko i prebrišeš ili? :D

Upravo tako!:cerek:

Samo što sam ja mekanu krpu umočila u miljeko,ali vjerujem da je učinak isti sa spužvicom!:rofl:

littlefoot78
22.07.2008., 14:43
Hvala! :cerek: Javim kak je prošlo!

M&N
22.07.2008., 22:19
ja sam čula da ubace u wc one tabletice za zubnu protezu, pa sad...

littlefoot78
23.07.2008., 13:05
Čišćenje mlijekom je savršeno uspjelo (zahvlajujem na savjetu :cmok: ), imam samo jedan mali problem : točkica od kemijske olovke koja nikako neće otić!!! :mad: Ima li tko ideju?

Britney Spears
23.07.2008., 13:22
Čišćenje mlijekom je savršeno uspjelo (zahvlajujem na savjetu :cmok: ), imam samo jedan mali problem : točkica od kemijske olovke koja nikako neće otić!!! :mad: Ima li tko ideju?

Jel da je mlijeko super!? I ja sam oduševljena!:cerek:

Neki dan je moja nećakinja "crtala" kemijskom po garnituri, pa sam taj dio skinila sa običnim acetonom,ali sam odma brže sve to dobro prebrisala sa vlažnom krpom, ali ovoga puta bez mlijeka.:D

littlefoot78
23.07.2008., 20:55
Eh, da mi je samo znati tko je kod mene imao sat likovnog! :rolleyes: Nećeš vjerovat, probala sam čistit mlijekom za skidanje šminke, ali nije otišlo. A jesam kreativna, ha? :mig:

Budući da su se tvoji savjeti pokazali dobrima, sutra ću probat acetonom...sad sam preumorna! :)

nkadovic
27.07.2008., 07:58
Pomoc ako netko zna kako oprati plocice poslije fugiranja?Stalno ostaju neke mrlje po plocicama.
Probao sa svim i svacim i nista.
Hvala:s

Dr. Big
27.07.2008., 21:01
kakve pločice uopce imas, gres ili nesto slicno s poroznim vanjskim slojem ili ajmo rec obicne s caklinom, dakle sjajni zavrsni sloj?

kuku
28.07.2008., 08:05
Imaš za kupiti tekućinu kojom se to pere. Samo oprez, mješaš je u omjeru 1:10 i obavezno u rukavicama prati pločice. Samo pitaj u trgovinama bojama ili građ.materijalom.

cd_covers
28.07.2008., 08:55
Pomoc ako netko zna kako oprati plocice poslije fugiranja?Stalno ostaju neke mrlje po plocicama.
Probao sa svim i svacim i nista.
Hvala:s

Cement remover, imaš sigurno u MD profilu....vjerojatno i u ostalim bau centrima....

freya7
15.08.2008., 19:58
imam klasičnu ploču za kuhanje-3 plina i 1 struja
zanima me s čime čistite one "kapice crne boje"(ili kak se već to zove) kod plina?

i da li se to može kupiti novo?

imam novu ploču i sve je već nekako izgrebano, a nisam ju niti jednom čistila

hvala

gnjavež
17.08.2008., 12:41
ja ih cistim nekim vlaznim maramicama od limuna bas za pecnice, nape i sl. iz ipercoopa:)

atlantis
17.08.2008., 13:03
imam klasičnu ploču za kuhanje-3 plina i 1 struja
zanima me s čime čistite one "kapice crne boje"(ili kak se već to zove) kod plina?

i da li se to može kupiti novo?

imam novu ploču i sve je već nekako izgrebano, a nisam ju niti jednom čistila

hvala

oribam ih u sudoperu :D

ove nove cu u perilicu sibnut :D

spaljena
17.08.2008., 18:13
Curke imam tavu neka dva mjeseca i sada bi bilo vrijeme za očistiti onu masnoću što se ulovi ispod.Zna li tko čime to ide najlakše?:)

polly
17.08.2008., 18:17
tako da ju pereš nakon svakog korištenja :mig:

sorry, nis mogla odolit :zubo:
ni mi baš jasno kak ti se to može "ulovit"
no kupi "permetal", stavi tavu na novine i zašpricaj, nakon 10 min malo požuljaj spužvicom i operi
na novine jer je dosta agresivan, ako imaš osjetljivu kožu stavi rukavica

spaljena
17.08.2008., 19:05
Ma perem ju poslije svak upotrebe i pogulim s žičicom,ne onom grubom neko malo blažom ali eto ulovilo se.
Hvala,

freya7
18.08.2008., 10:17
hvala :mig:

keana
18.08.2008., 14:38
U dnevnoj sobi imam lakirani laminat i na pojedinim mjestima sam primjetila ogrebotine. Nisu duboke i nije baš zarezano, ali mi se čini kao da bi to trebalo ispolirat nečim :D

Imam neko sredstvo za pranje lakiranih površina i izgleda odlično kad samo prebrišem laminat, ali ove ogrebotinice ne idu njime. A ne bi htjela zeznut lak nekim agresivnim sredstvima.

Pa molim savjete :)

freya7
28.08.2008., 19:20
ako netko zna, koje je najbolje sredstv za čistiti silgranitni sudoper-blanco boje šampanjca??

hvala unaprijed :s

laella
28.08.2008., 20:09
Tema: Silgranitni sudoper - održavanje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=287884)

vikica
16.09.2008., 15:13
Napokon smo uzeli novi kauč, od mikrofibre.
S čime se ona čisti?

(samo nemojte spomenuti vanish, jer od njegovog intenzivnog mirisa mi se bljuje (ali doslovno :D )).

Thanx!

luce23
17.09.2008., 12:02
Nitko ne piše niš za parkete, imam vosak od Pronta koji razrijedim u vodi, no prvi put sam taj vosak stavila na parkete bez razrjeđivanja i sad se nikako ne mogu riješiti mutnog sjaja, izgleda kao da su po cijelom parketu sjajne mutne mrlje, brišem taj parket, nikako da se tog sjaja riješim, inače su mi parkete mat, ma ogulit ću i taj lak s njih ako ovako nastavim...pomozite

ta.ja
25.09.2008., 20:49
Devet mjeseci živim u svom novom stanu i cijelo to vrijeme isprobavam nova sredstva za čišćenje štednjaka, a s niti jednim nisam oduševljena. Svi obećavaju "pošpricajte štednjak i nakon 5 minuta samo prebrišite", ali nakon tih pet minuta ja i dalje moram trljati po mrljama. Molim vas, recite mi s čime vi UČINKOVITO čistite štednjak.

mayy
26.09.2008., 08:19
mr. musculo kitchen lemon. iako ponekad kad se stvrdne moram i ja malo trljati :)

Liddy
26.09.2008., 09:20
Devet mjeseci živim u svom novom stanu i cijelo to vrijeme isprobavam nova sredstva za čišćenje štednjaka, a s niti jednim nisam oduševljena. Svi obećavaju "pošpricajte štednjak i nakon 5 minuta samo prebrišite", ali nakon tih pet minuta ja i dalje moram trljati po mrljama. Molim vas, recite mi s čime vi UČINKOVITO čistite štednjak.

U lidlu imas w5 za masne mrlje, narandjasta bocica oko 10kn dodje. Ali doslovno pospricaj i mozes odmah brisati sa obicnom krpom (bez struganja), ako su ti mrlje onak "sagorjele" onda ostavi minutu dvije i opet prebrisni krpom. Otkako je lidl otvoren koristim taj w5 za masne mrlje i za kupatilo. Jeftina a odlicna marka.:top: Jedina mana je kaj mene "skakljika" za nos, ali ja sam osjetljiva na sve pa ono.

Zvrksa
28.09.2008., 09:16
ta.ja, od kojeg materijala ti je štednjak?

ta.ja
28.09.2008., 18:11
U lidlu imas w5 za masne mrlje, narandjasta bocica oko 10kn dodje. Ali doslovno pospricaj i mozes odmah brisati sa obicnom krpom (bez struganja), ako su ti mrlje onak "sagorjele" onda ostavi minutu dvije i opet prebrisni krpom. Otkako je lidl otvoren koristim taj w5 za masne mrlje i za kupatilo. Jeftina a odlicna marka.:top: Jedina mana je kaj mene "skakljika" za nos, ali ja sam osjetljiva na sve pa ono.

Zahvaljujem na odgovoru! Još samo moram pričekati da se kod nas otvori Lidl, a prema onome što piše u novinama, čini mi se da će biti sljedeći mjesec.

ta.ja
28.09.2008., 18:13
ta.ja, od kojeg materijala ti je štednjak?

Sramota, ali ne znam kako se taj materijal zove :confused:
Nije inox ni staklokeramika, već onaj klasični

Zvrksa
28.09.2008., 18:35
ja sam za inox našla nešto super, pa ak će netko imati problema s tim nek se javi

Isabella
28.09.2008., 19:00
Ajde reci jasno i glasno, mislim da mnogi bi rado čuli :)

Špranja
28.09.2008., 22:45
Emajliran?

Špranja
28.09.2008., 22:49
Emajliran?
Ja to čistim bilo kojim spray-om za kuhinju (Mr. Muscolo, Cif...) bez problema.
Ako nešto zagori najprije natopim spužvicom i Arielom i pustim da odstoji i razmoči se, pa onda ode laganim trljanjem.

pistacija
29.09.2008., 00:59
kad smo kod aluminijskih napa mene zanima cime vi to cistite - taj aluminjski dio... pokusala sam raznoraznim sredstvima al i dalje izgleda muljavo i prljavo, svaki put kad prodjem krpom (i drugim sredstvom) na njoj ostaje novi trag, fakat ruzno za vidjet :rolleyes:

pistacija
29.09.2008., 01:06
HELP :(
aluminijska napa star 5 mjeseci ... cime vi to cistite ? mislim na aluminjski dio... pokusala sam raznoraznim sredstvima al i dalje izgleda muljavo i prljavo, svaki put kad prodjem krpom (i drugim sredstvom) na njoj ostaje novi trag, fakat ruzno za vidjet :rolleyes: Tnx.

Liddy
29.09.2008., 14:44
HELP :(
aluminijska napa star 5 mjeseci ... cime vi to cistite ? mislim na aluminjski dio... pokusala sam raznoraznim sredstvima al i dalje izgleda muljavo i prljavo, svaki put kad prodjem krpom (i drugim sredstvom) na njoj ostaje novi trag, fakat ruzno za vidjet :rolleyes: Tnx.

Moja mama to normalno bilo koji sredstvom skine mrlje i ne znam kaj, a onda da ne bude "muljavo" "ispolira" s onom nekom magicnom krpom :)

simba
30.09.2008., 10:33
CILIT BANG!...ne bi vjerovali...! odlićna stvar za nape......ja sam isto probala na preporuku,,,,,nekako se sama ne bi usudila:D

*D*
30.09.2008., 12:52
Kamenac se sa svega najbolje skida otopljenom limunskom kiselinom. Tuš kabine, kade, sudoperi (inox i silgranit). Rastopite u vrućoj vodi i obilno pošpricajte, nakon 15-20 minuta isperete vodom.
Ekološki, neotrovno, nesmrdljivo. Što je veća koncentracija limunske, brže djeluje. Inače je to najučinkovitije sredstvo za silgranit sudopere. A za ono kuhalo vode dovoljna je jedna žličica limunske i 2-3 dcl vode, prokuhate i za 5 minuta isperete. Savršeno!
Inače tko ima one aparate za vodu (gdje idu oni veliki galoni), serviseri čiste sa limunskom kiselinom. 100 grama limunske rastope u 2 i pol litre vruće vode (prokuhane), naliju to unutra, otvore one pipe za toplu i hladnu vodu da otopina uđe u sistem (puste oko 2 dcl) i drugi dan isperu 2-3 puta.

Za parkete koristim Pronto i on mi je najbolji, naravno razrijedim ga, 2 čepa na kantu vode.
Za sve ostalo, kuhinjske elemente, nape, frižider, sobna vrata, L.O.C. Kitchen cleaner od Amwaya.

Zvrksa
30.09.2008., 13:57
CILIT BANG!...ne bi vjerovali...! odlićna stvar za nape......ja sam isto probala na preporuku,,,,,nekako se sama ne bi usudila:D

meni to niš ne valja...al baš niš...samo se gušim od njega, a masnoće i fleke ostaju...
ono s čim si ja čistim štednjak i napu je dm-ov tj. denkmit proizvod...sredstvo za čišćenje inoxa... stavi se samo kap-dvije na suhi papirnati ručnik i dobro se istrlja... sve ode, a onda još s jednim čistim to treba prebrisati...nema nijedne mrljice:top:

vikica
30.09.2008., 14:50
Nije prošlo ni mjesec dana od kako imamo novi kauč, i već sam ga uspjela pošarati kemijskom!:mad:

Pliiizzz, pomognite! Kako da to očistim sa kauča od mikrofibre??? :confused:

Malo sam sa magičnom krpom i vodom, al ne ide dolje.

Heeelpppp!

ta.ja
01.10.2008., 12:16
Emajliran?
Ja to čistim bilo kojim spray-om za kuhinju (Mr. Muscolo, Cif...) bez problema.
Ako nešto zagori najprije natopim spužvicom i Arielom i pustim da odstoji i razmoči se, pa onda ode laganim trljanjem.

Točno! Emajliran ...
Izluđuju me sredstva koja reklamiraju sloganom "samo pošpricaš, odstoji i obrišeš", a zapravo se ispostavi da nije tako. Nije meni problem ribati, ali ako postoji nešto što omogućava da pošpricam (ili nanesem) i jednostavno prebrišem, nema te cijene koja bi me spriječila da ga kupim!!

polly
01.10.2008., 12:59
kemijskom

ako je baš klasična kemijska (ne ova pilot čuda) onda uzmi obični alkohol iz apoteke
i trackaj dok ne ode

vikica
01.10.2008., 13:30
obični alkohol
nije to malo agresivno?

jucer sam odlucila experimentirati sa opalom, i uspjelo je! malo sam ga razmutila u vodi i lagano trljala po mrlji!:top:
otišlo je sve, nije se razmrlala boja (čega me najviše bilo strah) i nije ostalo nikakvih flekova od sapunice ili vode!
juupii!

polly
01.10.2008., 13:57
nije to malo agresivno?

ne znam kak bi kod tebe ispalo, no čistila sa tako do sada posteljinu, sic u autu, košulju i sako nakon kaj je mojoj zveri cijela kemijska u đep zataknuta iscurila i svoju kožnu jaknu koju mi je neku mulac na fsb-u u znak simpatije cijelu oslikao ružicama i ispisao porukama :mad:
sva čišćenja su prošla bez ikakvih posljedica

vikica
01.10.2008., 15:12
ok, onda je prošao sve testove :D
sad sam mrlju riješila, ali dobro je znati ak u nekoj prilici opal nebude pomogao, uzimam alkohol--i vjerojatno ne ostavlja nikakav miris kasnije-što mu je definitivno veeelikaa prednost! Mirzim miris deterđženata i sl.

pistacija
02.10.2008., 12:51
cilit bang ni meni nije pomogao na napi... probat cu sa denk mit... hvala ;)
p.s. to nisu masne mrlje nego ono otisci prsta i sl. Kako sam glanscala u vise navrata napu ( i odustala) sad imaju na njoj i tragovi od krpe... uzas :(

snupy
02.10.2008., 13:02
probaj očistiti s običnim sredstvom za pranje stakla i pobrisati papirom.
tako ja čistim i nemam problema

Zvrksa
02.10.2008., 14:22
cilit bang ni meni nije pomogao na napi... probat cu sa denk mit... hvala ;)
p.s. to nisu masne mrlje nego ono otisci prsta i sl. Kako sam glanscala u vise navrata napu ( i odustala) sad imaju na njoj i tragovi od krpe... uzas :(

ma da...i to ti ode.... stvarno super počisti...a nije skupo...mislim da je oko 10 kn, a dugo traje

ombia
02.10.2008., 15:19
Nije prošlo ni mjesec dana od kako imamo novi kauč, i već sam ga uspjela pošarati kemijskom!:mad:

Pliiizzz, pomognite! Kako da to očistim sa kauča od mikrofibre??? :confused:

Malo sam sa magičnom krpom i vodom, al ne ide dolje.

Heeelpppp!

imas u dm-u one tirkizne bocice, za razne mrlje :top:

kika11
08.10.2008., 07:20
Kako da operem vuneni tepih ?

..donata..
09.10.2008., 11:29
Kako da očistim kuhinju od medijapana mat? Sa spužvicom ne mogu jer izgrebe, a mislim da ni jedno sredstvo ne djeluje.

ombia
09.10.2008., 11:49
Kuhinjski papir i ajax za staklo?

..donata..
09.10.2008., 12:48
Kuhinjski papir i ajax za staklo?

Ne znam da li ti s tim pereš i kakvu kuhinju imaš, ali kod mene ne prolazi. Moja je svijetla i kad udari sunce svaka packa oko ručkica se vidi. Probala sam s ajaxom za masnoću, pa onda za stakla, ali jednostavno ne ide.

ombia
09.10.2008., 13:10
A da nazoves proizvodjaca i pitas?

Je, ja cistim tako, nemam djecu pa nema packi a masne mrlje tako odlaze.

INsajder702
09.10.2008., 14:12
...radi se o kauču kojeg je zapišao nesretni mačak...i to dobro zapišao...očistili smo ga pjenom za čišćenje namještaja, izribali, usisali, ali nakon dva dana još uvijek se osjeti smrad pišaline...
ima neko neakav savjet kako se riješit tog smrada (a da ne izbacivamo kauč iz stana jer smo ga ionako tek nedavno kupili!)?
hvala svima unaprijed....

Zvrksa
09.10.2008., 15:34
Kako da očistim kuhinju od medijapana mat? Sa spužvicom ne mogu jer izgrebe, a mislim da ni jedno sredstvo ne djeluje.

probaj isto s ovom spužvicom od dm-a... ja nikak nisam mogla svoju kuhinju oprati s ničim s čim sam isprobala i kad sam prvi put s njom prebrisala, otišle sve packe...

ombia
10.10.2008., 09:47
...radi se o kauču kojeg je zapišao nesretni mačak...i to dobro zapišao...očistili smo ga pjenom za čišćenje namještaja, izribali, usisali, ali nakon dva dana još uvijek se osjeti smrad pišaline...
ima neko neakav savjet kako se riješit tog smrada (a da ne izbacivamo kauč iz stana jer smo ga ionako tek nedavno kupili!)?

Imas sprejeva tipa febreze za neutralizaciju smradova ali bas za neutralizaciju mokrace imas sprej u pet shopu. Mace su inace jako ciste zivotinje i u pravilu vole svoj wc, pa je vazno otkriti zasto je macak to ucinio, da ne bi opet,

U pravilu mace zapisavaju iz osvete ili prkosa ako su previse same ili im je dosadno tj. nemaju nis za igranje, macje drvo za penjanje i slicno.

behindblueeyes
10.10.2008., 16:28
Pozdrav svima!

Postoji li neko rješenje za čišćenje salitre sa mramora?:)

..donata..
24.10.2008., 09:59
Kako perete podove, točnije pločice? Ja imam osjećaj da se najbolje operu s krpom pa na koljena, ali to mi je najgori dio kućanskih poslova. Imate kakvo jednostavnije rješenje za preporučiti?

ombia
24.10.2008., 12:16
Perem ih ovime: To je bas "gruba" krpa koja sve pocisti. Mozda da napomenem da perem svakih par dana i da zapravo perem cisti pod. Svaki dan prodjem mokrim maramicama da pokupim dlake i prasinu. Ako je bas prljavo, onda bi vejrojatno trebala metoda koju spominjes.

http://www.leifheitshop.cz/inshop/pictures/store/56510%20Picollo_L.jpg

ramscrek
25.10.2008., 07:16

Ako još nisi riješila problem, a nadam se da jesi, pokušaj po kauču obilno posipati sodu bikarbonu, kraće vrijeme ostaviti i očistiti usisavačem. Prema potrebi ponovi.
U supermarketima imaš vrećice sode bikarbone od pola kg.
Ja njom čistim srebro i odlično djeluje. Dakle:
čišćenje srebra:: u posudu stavi alufoliju i uliješ vode toliko koliko je potrebno da prekrije nakit. Ako staviš oko 15 dcl vode, dodaj jednu žlicu sode bikarbone i ostavi stajati 4-5 min. Obriši i srebro će blistati. Zatim ga prije spremanja u ladicu zamotaj u čistu alufoliju i neće ponovno pocrniti.

ramscrek
25.10.2008., 07:18
Ako staviš oko 15 dcl vode,

Ispravak: nije 15 dcl nego 2,5 dcl.
Ispričavam se!:s

somewhere in time
28.10.2008., 07:59
Pomoć! Čime se mogu skinuti mrlje od ljepila na inox napi?

Utpala
28.10.2008., 11:46
jestivim uljem

somewhere in time
31.10.2008., 07:10
Probala sam s uljem , ali nije baš išlo. Uspjela sam skinuti ljepilo rakijom!

Sedeslav
17.11.2008., 13:41
Umjesto skupih mirisa iz trgovine kupite ili sami posadite metvicu. Ona otpušta prirodni miris i cijela prostorija miriše. U iste svrhe koristi i lavanda, ružmarin i vrijesak. Probajte. (Najlakše ćete doći do sadnica u Dalmaciji ili Hercegovini.):top:

ta.ja
17.11.2008., 20:58
Moram pohvaliti sredstvo za uklanjanje masnoće sa štednjaka W5 (Lidl) - samo pošpricam, prebrišem i to je to - nema više ribanja, jeeeeeee

Liddy, hvala na preporuci

MacaKlinka
18.11.2008., 10:46
u koju tekućinu mogu staviti močiti ručkice od kuhinjskih elemenata da se istopi masnoća,a ne izgubi sjaj?

Liddy
18.11.2008., 22:05
Moram pohvaliti sredstvo za uklanjanje masnoće sa štednjaka W5 (Lidl) - samo pošpricam, prebrišem i to je to - nema više ribanja, jeeeeeee

Liddy, hvala na preporuci

Rekla sam ti ja :)
:top:

Catalyst Group
20.11.2008., 01:51
...upravo tako... premazao sam ga alkoholom i očistio, ali i dalje ima nekakav smrad...

Jel ima ko kakvu ideju kako to prikriti? Mislim, nije da se pretjerano osjeti, ali kad približim nos, fakat zaudara... heh...

Tnx!

miss bimbo
20.11.2008., 06:38
ovako imam jednu problemcinu...ne znam di da se obratim, ovo mi se cinilo najprikladnijim...majka je kupila novu kutnu garnituru od ekokoze, a meni se prije par dana sa moje koze preslikala kemijska...i sad to nece nikako dolje...probala sam sve i svasta, caK ni sredstvo za skidanje kemijske mi ne pomaze...ako ima netko neki savijet, molim vas pomozite!!!!!:)

Kayla3
21.11.2008., 12:42
Ljudi pomagajte...nova sam u svemu ovome što se tiče čiščenja i sl.
Još k tome sam idiot koji je kupila sve od namještaja (uglavnom) lakirano s čim se to najbolje čisti??
Eh da i s čim da očistim napu na kojoj ostanu tragovi prstiju?

Zvrksa
21.11.2008., 14:51
za napu sam ja već pisala, pa pročitaj malo
a lakirani namještaj je najbolje čistiti onom magičnom krpom

Rudolfa
21.11.2008., 17:53
ovako imam jednu problemcinu...ne znam di da se obratim, ovo mi se cinilo najprikladnijim...majka je kupila novu kutnu garnituru od ekokoze, a meni se prije par dana sa moje koze preslikala kemijska...i sad to nece nikako dolje...probala sam sve i svasta, caK ni sredstvo za skidanje kemijske mi ne pomaze...ako ima netko neki savijet, molim vas pomozite!!!!!:)

Alkohol 90% morao bi skinuti kemijsku olovku.

ta.ja
25.11.2008., 09:22
Rekla sam ti ja :)

Uživam u čišćenju štednjaka otkad imam onaj W5 :)

Da li možda koristiš i ostala sredstva za čišćenje iz iste kolekcije i koja preporučaš?

Hvala!:)

Isabella
25.11.2008., 10:28
Uživam u čišćenju štednjaka otkad imam onaj W5 :)

Ovaj citat podsjeća na one reklame s TV-a! Sorry! :lol::lol::lol:

Al hvala na preporuci, idem u nabavku!

ta.ja
25.11.2008., 17:13
Što ja mogu kad uistinu uživam - napokon ne moram ribati, samo pošpricam i prebrišem

ta.ja
26.11.2008., 09:04
Ovaj citat podsjeća na one reklame s TV-a!

Evo još malo reklame :rofl:, a možda i savjet (ne znam da li je do sada bilo rasprave o tome).

Sinoć suprug donesao maslinovo ulje i stavio u kuhinjski ormarić gdje i inače stoji. Ujutro se ustanem i imam što vidjeti - u sudoperu tragovi maslinovog ulja, s prednje strane ormarića kaplje ulje, po pločicama tragovi ulja. Otvorim ormarić, a kad tamo šok - boca od maslinovog ulja pukla popola, puklo dno, sve natopljeno maslinovim uljem. Nakon što me prošao bijes :mad::mad::mad:, krenem ja u čišćenje tog užasa. Cijeli ormarić sam posula krušnim mrvicama i odstranila ih kad su upile ulje. Nakon toga sam ormarić i pločice pošpricala sa W5 sredstvom za čišćenje masnoće i samo prebrisala.
Naravno, sve je čisto i nadalje uživam u čišćenju :rofl:

Hrvach
26.11.2008., 09:11
a taj W5 je sigurno neka smiješna cijena? ha?

ta.ja
26.11.2008., 10:51
Ako se ne varam 11 kn
Planiram isprobati i ostale proizvode za čišćenje iz W5 kolekcije pa ću ih preporučiti ako su dobri

ta.ja
26.11.2008., 18:10
Sve cijene sredstava za čišćenje su u Lidlu uistinu smiješne i vrte se oko 10 kn (najskuplje sam platila 13 kn, a najjeftinije 9 kn). Kupila sam cijelu kolekciju i jedva čekam da počne predblagdansko pospremanje.
Da ne bi ispalo da reklamiram Lidl, trgovina mi je užasna i da nema tih sredstava za čišćenje ne bi ni ušla unutra

polly
26.11.2008., 19:41
Da ne bi ispalo da reklamiram Lidl, trgovina mi je užasna i da nema tih sredstava za čišćenje ne bi ni ušla unutra

a onda uz put kupim i čokolade i zveri saflade :klopa:

sredstva za čišćenje su im stvarno super, a bome i deterđent za veš
meni se 7,5 kilska vešerica vrti radnim danom ujutro i navečer, a vikendom od ve do ve
pa si zamislite koja je to ušteda ako 2 litre deterđenta koštaju 25 kn, a na akcijama su po 15
a fakat super opere i ne uništava veš

i tablete za suđerice su super, meni bolje od preskupog calgona

tekućina W5 za prat prozore je savršena
nisam baš fan glancanja prozora, pa mi onda treba nešto jače, a to ječe se uvijek pjeni kak bijesni pas pa nika isprat
ovo je savršeno :cerek:

ta.ja
26.11.2008., 20:19
Kad smo prolazili po Lidlu stvarno sam vidjela nebulozno smiješne cijene praška za rublje. S obzirom da ga koristiš i zadovoljna si, molim preporuku koji točno uzimaš. Hvalaaaaa!!!!!

polly
26.11.2008., 20:29
formil tekući, pakiran je po 2 l
zeleni je za bijelo, crveni za šareno
imamo sve ručnike bijele, tj. sa tragovima šminke i moje crvene boje za kosu, te sportske bijele čarape sa stopalima u raznim nijansama zemljanih boja :D
sve se opere
ja zadovoljna kak malo prase :cerek:

uzmem i njihov omekšivač
ali ja ti sušim u sušilici di je uvijek veš puuuno mekaniji nego sušen na štriku, pa ne znam koliko je stvarno dobar
meni je OK

uzmi uz put i safalade :D
ja to inače ne jedem jer mi teško pada na tibicu, ali od njihovih mi niš nije a i jako su fine

ta.ja
26.11.2008., 20:59
formil tekući, pakiran je po 2 l
zeleni je za bijelo, crveni za šareno
imamo sve ručnike bijele, tj. sa tragovima šminke i moje crvene boje za kosu, te sportske bijele čarape sa stopalima u raznim nijansama zemljanih boja :D
sve se opere
ja zadovoljna kak malo prase :cerek:

Ovo je dovoljna preporuka.

Što se safalada tiče, ja sam od onih koji vole jesti čim više hrane koju sami doma uzgojimo (povrće, meso, voće u manjoj mjeri), tako da one neće u moju padelu :)

Kladi
26.11.2008., 21:06
i tablete za suđerice su super, meni bolje od preskupog calgona

:

baš sam htjela reć za te tablete, al si me preduhitrila! ja kupim one kaj koštaju 15 kn, a ima ih 30 kom. odlične su, ak nisu bolje - nisu ni lošije od calgona, dobro veliš!

drugo nisam probala, imam neku zalihu sredstava za čišćenje, al se brusim na sljedeću kupnju. baš dobro da se govori o tome iz Lidla.

kaj ti bijeli veš kuhaš, pereš na 95*C s tim tekućim?:confused:

@ta.ja

ova tvoja priča s uljem mi je digla kosu na glavi! priča s hepiendom, al šteta ulja!:(

polly
26.11.2008., 21:13
Što se safalada tiče, ja sam od onih koji vole jesti čim više hrane koju sami doma uzgojimo (povrće, meso, voće u manjoj mjeri), tako da one neće u moju padelu :)
a slabo bi to kod mene na 4. katu uspjevalo :zubo:
a ne bi pogodovalo ni to kaj me veći dio dana nema doma :D

kaj ti bijeli veš kuhaš, pereš na 95*C s tim tekućim?:confused:

perem na iskuhavanju bez pretpranja
mislim da moja kaže da je to 90
koristim samo tekući jer imam preslabi pritisak vode na vešerici pa bi morala dežurat kraj nje i prašak zalijevati a to mi se neda

no i to je relativno
moja mama pere s faksom i ima snježno bijeli veš na savici
ja na rudešu imam s faksom predivno sivi :rolleyes:
vjerojatno i voda ima svoju ulogu :ne zna:

a kaj se tiče tebleta za suđericu, meni su se baš calgon pokazale kao najgore
dobar mi je i somat i DM-ove i coopove,... i još neke

Kladi
26.11.2008., 21:23
i ja sam u rudešu i goooodinama kupujem fax. baš sam u zadnje vrijeme zamijetila da mi donji veš ne opere dobro:rolleyes: već sam x puta htjela kupiti neki drugi, a kak ne znam koji (te ne valja Ariel, Persil i tsl....) opet kupim fax...! al baš ću te poslušat! a da...jednom sam kupila u DM-u neki prašak (možda denk mit, ne znam), al nisam bila baš zapanjena rezultatima...:ne zna:

najbolji je bil sapun moje bake! kuhan od kostiju:D

Ilana
28.11.2008., 12:13
Kupila sam jučer taj W5 za 11 kn pa ću ga sutra isprobati na pećnici i kuhalištu :D

Ne znam jeste li već pisale o tome, ali ja sam oduševljena običnom bijelom spužvom (ima ih za kupiti u DM-u i mislim u Lidlu)
To čudo skida apsolutno sve... ja sam s tim prala nove prozore koji su pretrpili svašta za vrijeme izgradnje stana i sve je otišlo dolje :cerek:
Samo malo vode i ta spužvica - čarolija!

ombia
28.11.2008., 12:15
...upravo tako... premazao sam ga alkoholom i očistio, ali i dalje ima nekakav smrad...

Jel ima ko kakvu ideju kako to prikriti? Mislim, nije da se pretjerano osjeti, ali kad približim nos, fakat zaudara... heh...

Tnx!

Ja bih premazala narancnim uljem ili stavila one mirisaljve papire (hm ne znam gdje si i ima li to kod tebe) koji zaista umirise svaki ormar.

Kayla 3 - laikrani namjestaj obicnom mikrofaser krpicom.

ta.ja
28.11.2008., 18:43
Kupila sam jučer taj W5 za 11 kn pa ću ga sutra isprobati na pećnici i kuhalištu :D

Ne znam jeste li već pisale o tome, ali ja sam oduševljena običnom bijelom spužvom (ima ih za kupiti u DM-u i mislim u Lidlu)
To čudo skida apsolutno sve... ja sam s tim prala nove prozore koji su pretrpili svašta za vrijeme izgradnje stana i sve je otišlo dolje :cerek:
Samo malo vode i ta spužvica - čarolija!

Definiraj pobliže tu običnu bijelu spužvu - da li je to neka Denk mit spužvica, od Vilede ili nešto treće:confused:

polly
28.11.2008., 18:45
Definiraj pobliže tu običnu bijelu spužvu - da li je to neka Denk mit spužvica, od Vilede ili nešto treće:confused:

denk mit, pakirana 4 komada veličine sapuna za veš u kutiju kao što su im i one krpice za prašinu brisat

:D

Zvrksa
28.11.2008., 19:34
pisala sam ja o tome nedavno... stvarno odličan proizvod

ta.ja
29.11.2008., 11:11
denk mit, pakirana 4 komada veličine sapuna za veš u kutiju kao što su im i one krpice za prašinu brisat

Hvala :cerek:
Sigurno ću ih isprobati :)

ta.ja
04.12.2008., 09:21
Primjetila sam da mi je sezone centralnog grijanja "donesla" jako puno prašine po policama i neidentificiranih nakupina po kantunima. Jedino što sam za sada uspjela smisliti u efikasnoj borbi je dva puta na dan usisati kuću.
Da li i vi imate sličnih problema?

Liddy
04.12.2008., 10:04
Primjetila sam da mi je sezone centralnog grijanja "donesla" jako puno prašine po policama i neidentificiranih nakupina po kantunima. Jedino što sam za sada uspjela smisliti u efikasnoj borbi je dva puta na dan usisati kuću.

Da...
Meni to predstavlja veliki problem zato sto u cijelom stanu nemam niti jedan tepih i onda se svaki dan nakuplja neka "cudna" prasinu, ko nema pama (ak me kuzite) i onda mi je to tesko usisavati jer imam los nastavak za usisavanej plocica i parketa, tako da mi stalno vani stoje one vlazne maramice za podove i ona neka viledina metla pa samo to nataknem i brisem. Ali neda mi se svaki dan 70m2 tako cistiti. Pa mi recite sto vise da radim? :ne zna:

@ta.ja: ma koristim jos w5 onaj zuti za kupaonicu (ali za svaki drugi dan malo pospricam i obrisem) i nije mi bas nesto. Probala sam neki dan neku tekucinu za kamenac (za kupatila i kuhijnu, ali ne za kucne aparate) neam ni boju ni miris, a ni ne "grize" ruke ali ni ne "pere" bas nesto taj tvrdokorni kamenac, ali za ovako svaki drugi treci dan je ok.

ta.ja
04.12.2008., 10:28
@ta.ja: ma koristim jos w5 onaj zuti za kupaonicu (ali za svaki drugi dan malo pospricam i obrisem) i nije mi bas nesto. Probala sam neki dan neku tekucinu za kamenac (za kupatila i kuhijnu, ali ne za kucne aparate) neam ni boju ni miris, a ni ne "grize" ruke ali ni ne "pere" bas nesto taj tvrdokorni kamenac, ali za ovako svaki drugi treci dan je ok.

Iako sam ih kupila, nisam još potrošila ona stara sredstva za čišćenje tako da ne znam kakvi su - napisat ću recenziju :lol: kad ih isprobam

polly
04.12.2008., 11:27

aha
nema tu pomoći :tuzni: osim svakodnevnog čišćenja

meni je baš OK jer nije preagresivan i ne zgore mi ruke i plućica od njega
a dio di se lijeva voda (kada i okolne ploćice) se tak i tak čiste svaki dan par puta, svatko za sobom špricne i splahne
istina da je to ovlaš čišćenja bez glancanja, ali je sasvim dovoljno i ribanja u sklopu neke generalke nisu potrebna

ombia
04.12.2008., 14:07

Ja ne usisavam, nego prebrisem sve onim mokrim maramicama. Kad usisam i predjem maramicom - pola prasine je jos tamo. Inace najveci problem imam u jesen jer zivim do tri ogromna hrasta, i u rano proljece kad pelud uleti. :rolleyes:

Liddy pa bolje je da nemas tepih jer tepih ne mozes 100% usisati pa bi tek onda s tepiha prasina "rasla" po stanu.

Ja brisem pod svakodnevno, zbog maca. I mene. Imam dosta prostora ali kako nije zmazano nego samo kupim prasinu prodjem sve za par minuta tim maramicama. I osvjezim zrak.

A i mimo toga su mi cudne osobe koje ne pobrisu kupaonu i kuhinju svaki dan...barem onako ovlas.

Ilana
10.12.2008., 13:47
Trebam savjet u vezi pranja rublja...
Perilica je relativno nova (stara god dana), ne kupujem "jeftini" deterdžent...

Ne znam u čemu je problem, ali nisam zadovoljna kako je rublje oprano.
Npr. imam žute ručnike, operem na 60°C i oni i dalje nisu skroz žuti nego su tamni na dijelovima koji se inače najviše zaprljaju. I nisu jarko žuti kako su bili već imaju neku sivkastu nijansu (ne znam bolje objasniti).
Kada stavim na 95° popustit će boju...

Zanima me koje deterdžente koristite i na koliko stupnjeva perete šarene pamučne ručnike, krpe i sl?
Ili uvijek stavljate neko dodatno sredstvo za skidanje mrlja? :confused:

Ipanema
10.12.2008., 13:59
Trebala bi neke info o Viledi.
Jeli vrijede njene npr metle tj. podni cistaci oni sa stapom i krpom na vrhu koja pokupi sve dlake, prasinu i ino, a ti ju poslije samo operes i koristis opet i opet (premda mi to ne zvuci bas simpaticno).
Mislim, kostaju 100, 150 kn pa si mislim mozda granice sa savrsenstvom i trebam ih kupiti i ja :)

angelin1
10.12.2008., 14:22

Npr. imam žute ručnike, operem na 60°C i oni i dalje nisu skroz žuti nego su tamni na dijelovima koji se inače najviše zaprljaju. I nisu jarko žuti kako su bili već imaju neku sivkastu nijansu (ne znam bolje objasniti).

Zanima me koje deterdžente koristite i na koliko stupnjeva perete šarene pamučne ručnike, krpe i sl?

Možda je moguće da pretrpavaš perilicu? Ne znam. Ja sve ručnike (i moji su bili žuti), stavljam na 95. Sada više nisu tako žuti, značajno su izgubili boju, ali su čisti; nema tragova maskare i pudera koji su se znali naći pranjem na 60 ka i tebi.

Hrvach
10.12.2008., 15:06
Trebala bi neke info o Viledi.
Jeli vrijede njene npr metle tj. podni cistaci oni sa stapom i krpom na vrhu koja pokupi sve dlake, prasinu i ino, a ti ju poslije samo operes i koristis opet i opet (premda mi to ne zvuci bas simpaticno).
Mislim, kostaju 100, 150 kn pa si mislim mozda granice sa savrsenstvom i trebam ih kupiti i ja :)

jok, ne vrijedi meni to te love

imam onu ravnu viledu na koju nataknem antistatičku krpu, sa tim kao skupljam prašinu na brzaka kada mi se ne da usisavati
ali, to pokupi one tzv. frkafuljce (nakupine prašine koji se onak rolaju po stanu, imam parket i laminat, nemam tepiha) ali ne pokupi razne sitne mrvice koje usisivač svakako pokupi

meni je jedino rješenje svih tih problema usisivač i onda pranje poda, sa viledinim močom

beatriceL
10.12.2008., 19:19
definitivno ne vrijedi toliko novca (...ja dala...) s obzirom da postoje jeftinije varijante,nista losije npr. DM-ova

ombia
10.12.2008., 19:26

Perem na 60 obicnim praskom iz DM-a i ode sve. I boja za kosu i maskara i puder, ma sve. I boje dugo ostaju zive, bas zute rucnike imam.:) Ja bih rekla da je ipak do perilice, ne peru sve isto. Ja sam dosad promijenila tri i ni jedna nije prala isto, prva nije oprala kako treba, izlazio bi sivi ane bijeli ves, druga je previse trgala ves kod centrifuge, treca je dobra. Ali nazalost i mnogo skuplja od prve dvije.

Ilana
11.12.2008., 07:47
Angelin i Ombia, hvala na odgovorima.

Stavila bi ih na 95, ali onda ne može baš ništa drugo s njima jer bi popustili boju.
Možda stvarno pretrpavam perilicu :misli: i nadam se da nije stvar u perilici jer kupovina druge ne dolazi u obzir.

Već sam luda od toga jer želim da mi je rublje čisto i sjajno, a ono je sivkasto i nije dobro oprano.
Probat ću onaj Ariel za mrlje pa ću javiti kakvi su rezultati.

Ipanema
11.12.2008., 14:08
Hvala za odgovore o Viledi :)

Liddy
13.12.2008., 09:17
Imamo pvc stolariju (standardne bijele boje), pocela sam primjecivati da mi se na onim daskama s vanjske strane prozora pocele pojavljivati neke smedje tockice, kao da je pocelo hrđati i ne znam s cim da to pokusam maknuti, probala sam s raznoraznim proizvodima i nista, stoje i dalje te hrđe..od cega je to i kako to maknuti nemam pojam...ima netko ideju? Primjetila sam to samo na prozorima od spavace sobe i kuhinje, dok na prozoru na bolkonu nema nista, to ej vjerovatno onda od neke kise,zar ne?

dubac
13.12.2008., 09:57
Ja bih rekla da je ipak do perilice, ne peru sve isto. Ja sam dosad promijenila tri i ni jedna nije prala isto, prva nije oprala kako treba, izlazio bi sivi ane bijeli ves, druga je previse trgala ves kod centrifuge, treca je dobra. Ali nazalost i mnogo skuplja od prve dvije.

Koja marka? Tak da znam iduće godine kad planiramo kupiti novu...

charlizeos
13.12.2008., 09:57

ja tražila jučer u dm u osijeku te spužve i nisam ih nigdje mogla naći

Hrvach
13.12.2008., 10:16
te spužvice trebaju stajati tamo di je stalak sa raznim potrepštinama za pranje tipa kante, metle, krpe za razne držače i ostalo

probaj vidjeti.....iako je i taj dm malo problematičan....taman se navučeš na nešto kad ono više nema

ja ne mogu više nigdje naći pjenu za wc školjku koju su oni imali

Ilana
13.12.2008., 12:18
dubac, moja perilica je Zanussi... tako da znaš za iduću godinu :D
Upravo sam potrpala šarene ručnike (ne previše njih) na 60° sa pretpranjem i onim Arielom za mrlje... baš me zanima ishod pranja.

Liddy, ako su to na pvc stolariji male, minijaturne smeđe točkice, ja to bez problema skidam spužvicom i čarlijem i malo upornosti :D Ne vjerujem da je hrđa na plastici, hrđat može samo metal.

charlizeos, ja imam paket tih spužvica od 6 kom koji sam dobila pa već dugo nisam išla kupovati. Znam da ih je bilo u DM-u, pakirane su u kutiji po nekoliko pa možda nisi obratila pozornost.

polly
13.12.2008., 16:15
Koja marka? Tak da znam iduće godine kad planiramo kupiti novu...

ak' treba preporuka .... :)
ja sam prije dvije godine kupila perilicu i sušilicu (odvojeno) od 7,5 kila Candy
volem ih strasno :cerek:
svaki dan vrte po 2 puta, a vikendom i više

Isabella
15.12.2008., 09:49
Zahvaljujem svima koji su preporučili bijele DM-ove spužvice. Moram priznati da sam skeptično ih kupila i da su koštale možda kunu više ne bi se našle u košarici, ali sam prezadovoljna. Skinula sam sa novog sudja i čaša sve one naljepnice (s kojima inače muku mučim s odmakanjem), kao i ostatke selotejpa. Moram po nove, jer sam dvije već razdrla u komadiće! Hvala na savjetu! :)

polly
15.12.2008., 09:58
Skinula sam sa novog sudja i čaša sve one naljepnice (s kojima inače muku mučim s odmakanjem), kao i ostatke selotejpa.

to se inače super skida sa običnim jestivim uljem :D
natrackat uljem i nakon nekog vremena samo skinut
a ako se radi o nečem osjetljivijem di se ne smije niti malo trljati, u baumaksu postoji od uhu-a skidač naljepnica i ljepila, mala flašica s penzlekom

Isabella
15.12.2008., 10:22
a ako se radi o nečem osjetljivijem di se ne smije niti malo trljati, u baumaksu postoji od uhu-a skidač naljepnica i ljepila, mala flašica s penzlekom
Eto, znala sam ja da postoji efikasnije sredstvo od mojih noktiju, ali da i oni nečemu posluže:D:D:D
Hvala, polly :)

Hrvach
15.12.2008., 11:25

mrak, sutra mi se otvara baumax u zadru, odma' to idem tražiti :D

MacaKlinka
07.01.2009., 22:43
i meni je palo na pamet da pretrpavaš perilicu. Čula sam da je soda bikarbona jako dobra za održavanje bijele boje (pomiješa se s detrđentom 1:1) a i onaj Oxy prašak je dobar (provjereno).

MacaKlinka
07.01.2009., 22:47
zna li netko kako skinuti vosak sa stolnjaka?

mrs. kaby
07.01.2009., 22:53
Prekrij mrlju s papirnatom vrećicom (ili nekim drugim papirom npr. novinskim) i stavi lagano ugrijanu peglu na vrećicu. Papirnata vrećica bit će masna na mjestu gdje se uhvatio vosak, tako da za svaki slijedeći potez trebaš na mrlju staviti čisti dio vrećice.
Meni je uspjelo! :top:

Zvrksa
08.01.2009., 09:08
da... i meni uvijek uspije... ja sam već svašta zeznula voskom (s obzirom da često palim svijeće:bonk:), ali uvijek spasim tom metodom

Lei
14.01.2009., 11:59
Upomoc :moli:

trazim vec danima (Rijeka) za kupit onu strugalicu za cistit staklokeramiku i kao da su svugdje propale u zemlju

Konzum nema, kazu imali su ali dugo vec nemaju. Plodine isto. Billa isto. Merkator isto. Svi me salju u Merkur, u Merkuru zena koja vodi nabavu na sto cuda jer da ih nemaju vise i da uopce ne zna razlog zasto ih vise nema i da je pokusavala to naruciti al ne ide vec par mjeseci.

Pa di da ju nadjem? :tuzni:

Ona koju sam dobila s plocom je stara, ofucana i bas je fuj. Hocu novu.

Hrvach
14.01.2009., 12:06
gle, ta strugalica za staklokeramiku je ista kao i ona koju kupuješ kada farbaš prozor pa moraš strugati boju

pouzdano znam, odi u Merkur, ali ne na bijelu tehniku već na odjel alata, imaš ju ili samu za kupiti ili u kompletu sa skalpelima koji su ful jeftini

ona na bijeloj tehnici košta 60-tak kuna a ova dolje možda 20-tak

PLAVI GOLUB
14.01.2009., 12:16
u bilo kojoj željezari i trgovini alatima..naći ćeš za 10-tak kn,ili da uzmeš svoju staru pa potražiš žilete za nju koji su po 5kn..:raspa:

Lei
14.01.2009., 12:18
oho! super rjesenje ako ne upali da nadjem "orginal"

ne znam kakva je ta za struganje farbe, ali meni bi trebala neka koja ce biti prakticna u kuhinji - znaci da se zilet moze pokriti dok se ne koristi (da se ne porezes kad ju vadis iz ladice) i da se cijeli sklop moze rastaviti i oprati nakon upotrbe; bacit cu oko kad budem iduc put na Skurinjama, tnx

PLAVI GOLUB
14.01.2009., 12:23
ma to ti je u biti isto kao ta što si dobila uz ploču..imaš plastične i limene..i plastične imaju poklopac a limene su s mehanizmom na uvlačenje-tipo skalper.. pitaj barbete u kvartovskoj željezari..znaju oni..

Utpala
14.01.2009., 13:35
dakle, toliko sam oduševljena da moram podijeliti sa vama...
Imam malu, živu 1,5-godišnjakinju i mala mi je vodootpornim flomasterom pošarala parket.
Sve sam probala, ribala, molila, prala.... Na kraju sam našla savjet na webu: utrljala sam pastu za zube (običnu, bijelu) i isprala vodom. O'šlo !!!!

kupusichka
15.01.2009., 09:35
dakle, toliko sam oduševljena da moram podijeliti sa vama...
Imam malu, živu 1,5-godišnjakinju i mala mi je vodootpornim flomasterom pošarala parket.
Sve sam probala, ribala, molila, prala.... Na kraju sam našla savjet na webu: utrljala sam pastu za zube (običnu, bijelu) i isprala vodom. O'šlo !!!!

meni je pasta za zube spasila kadu, dječak se igra s plastičnim i gumenim igračkama u kadi, a kakav je ovo materijal novih kada (nisu emajlirane:lol:),u svakom slučaju ostali tragovi igračaka, sva je kada šarena nakon njegova kupanja.
Ja ribala svim i svačim, na kraju starom četkicom i pastom-sve otišlo.:cerek:

kupusichka
15.01.2009., 09:38

sve svjetle ručnike perem dashom-za bijelu.
Inače su sivkasti:(

otkad sredstva za pranje kupujem u mulleru, sva je roba bolja, dash i corel

tirsa
16.01.2009., 09:39
Molim savjet kako ukloniti mrlju od krvi s madraca :brukica: ?
Probala sam s Vanishem te s utrljavanjem sode bikarbone i nije pomoglo.

Molim vas...

Utpala
16.01.2009., 10:15
Za ubuduće: svježa krv ide sa HLADNOM vodom. I ne trljati i širiti fleku već uvijek samo tapkati spužvicu prema središtu mrlje.

a zasušena MOŽDA sa blagim ph neutralnim sapunom u toploj vodi.

kupusichka
16.01.2009., 11:33
Za ubuduće: svježa krv ide sa HLADNOM vodom. I ne trljati i širiti fleku već uvijek samo tapkati spužvicu prema središtu mrlje.

a zasušena MOŽDA sa blagim ph neutralnim sapunom u toploj vodi.

možda s gellseifeom od dm-a.
Sad se već sasušila pa je malo zaheb to oprat:(

ombia
16.01.2009., 16:25
Obicno naspricam necim za skidanje fleka (standardni proizvod ktz. pre wash) i bacim u masinu sve ode. U masinu bacim cim otkrijem, da se ne zasusi. Malo drugacija pravila vrijede za svilu ili namjestaj od mikrofibre.

Inace i ja bih probala sa sapunom koji kupisichka spominje, prvo natrljati i isprati u mlakoj vodi i ponoviti vise puta. Sapun sa obje strane tkanine namazati.

Ali kad je frisko naidealnije isprati u hladnoj vodi.

Kladi
16.01.2009., 17:35
Molim savjet kako ukloniti mrlju od krvi s madraca :brukica: ?
Probala sam s Vanishem te s utrljavanjem sode bikarbone i nije pomoglo.

Molim vas...

čini mi se da sam imala problem kao i ti:brukica:

ja sam ga Vanishom 2-3 puta pa još kako kaže Ombia sapunom za veš i puno ispiranja čistom vodom. do večeri ti se osuši....

tirsa
22.01.2009., 13:42
Hvala vam žene!
Naravno da mi se već taj dan sve osušilo, pa me sad nije bilo nekoliko dana i tako... Skinut ću cijelu tu navlaku s madraca pa pokušat sa svim ovdje nabrojenim.
:rolleyes:

Mijena
22.01.2009., 13:51
Nisam pročitala sve odgovore pa ako ponavljam ne zamjerite za hrpu tih dječjih "tragova" idalane su spužvice za čišćenje iz DM one se troše ali skidaju gotovo sve.

meni je pasta za zube spasila kadu, dječak se igra s plastičnim i gumenim igračkama u kadi, a kakav je ovo materijal novih kada (nisu emajlirane:lol:),u svakom slučaju ostali tragovi igračaka, sva je kada šarena nakon njegova kupanja.
Ja ribala svim i svačim, na kraju starom četkicom i pastom-sve otišlo.:cerek:

pravo pitanje je od kakvog materijala su te igračke? Pazi da ih dijete ne stavlja u usta ili da ne pije tu vodu (to je mom sinu jako gušt jer zna da ne smije a ima skoro 4 g.)

pozdrav.

renatap
02.02.2009., 18:36
FUGE U KUHINJI
sta je najbolje za ocistiti kuhinjske fuge koje su bez boje?
imam osjecaj da su malo potamnile oko ploce za kuhanje vjerojatno od masnoce pa bi voljela to rijesiti a sve ono za masnocu sto se reklamira ne pomaze

Kladi
21.02.2009., 10:22
moram vam javiti novo otkriće:D

do sada sam za suđericu koristila tablete W5 kupljene u Lidlu, 30 kom = 15 kn.

čak nešto povoljnije našla sam u Mulleru, Bliks 60 kom= 25 kn.

vrlo povoljno, a nisu ništa lošije od drugih, skupljih!:)

ta.ja
21.02.2009., 12:07
Mene je iznenadio močo iz Getroa - komplet kanta sa cjedilom i močo 16 kn. Iskreno, kupili smo taj komplet zbog kante, ali kad sam isprobala močo, ugodno sam se iznenadila. E da, u Lidlu su cijene moča (samo onaj nastavak) 8 kn. Kad se samo sjetim kolika je Viledina cijena ...

orchis
05.03.2009., 00:23
je li moguce sa zidnih tapeta skinuti masne mrlje i ostalu prljavstinu, a da se oni znatno ne ostete?? kako? :rolleyes:

orchis
05.03.2009., 15:57
kako ocistiti ormar za robu iznutra?? ako je taj ormar netko drugi koristio prije (i to izgleda netko jako prljav) i zelite sto detaljnije i dezinificirajuce ciscenje?
help

PLAVI GOLUB
05.03.2009., 16:07
isosan u apoteci..to ti je dezinfekcija za medicinu,ugostiteljstvo itd..i to lijepo pošpricaš nakon čiščenja..sretno..:D
mada ne kužim kako je netko to uspio..isprljati ormar za robu..:confused:

ombia
05.03.2009., 18:53
Tako sto nije u njemu drzao robu :ne zna: ja bih prvo oprala dobro ocjedjenom spuzvicom i nekim sredstvom tipa ajaxom i onda jos dezinficirala.

orchis
07.03.2009., 02:04
ja sam mislila nakon ciscenja prebrisati sve s octom, to mi je mama uvijek radila (da i kukce odbija), je li to dovoljna dezinfekcija?..vidjela sam negdje na forumu da je ntko brisao ormar i alkoholom..:confused:
sto se tice ciscenja, danas sam tu neku mrlju (izgleda kao masna) trljala pola sata sa Prontom u spreju (papirnatim rucnikom) i nista...i onda je dosla zena kojoj sam platila da mi ocisti kuhinju i jednim potezom ju skinila sa grubom stranom spuzve i Arfom!:eek:..i sve super..i onda mi je rekla da je i drvene okvire od prozora i vrata oprala Arfom..i unutrasnjost ormarica..i super su izgledali..e sad ne znam kojim Arfom, ali prvi put cujem da se Arfom pere drvo :confused:..da se razumjemo, ne radi se o osjetljivom drvu, ovo je unutrasnjos starog ormara, a prozori i vrata su isto stari..
e sad, ako zelim ormar oprati spuzvom i nekim sredstvom je li netko zna moze li ormar poceti smrditi jer se natopio vodom i kako to sprijeciti?..i kako oprati s nekim sredstvom bez "namakanja" u vodi jer se sredstvo mora razentati? :confused: