PDA

View Full Version : Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

rijecanka77
07.03.2009., 10:45
Ma ne vjerujem da ce ti ormar poceti smrdjeti, pa neces ga zalijevati vodom...Prodjes vlaznom ocijedjenom krpicom i Arfom, onda sredstvo uklonis sa cistom vlaznom krpom (npr. u toploj vodi isprati) i naposljetku obrises nekom suhom krpom ili papirnatim brisacima. Eventualno bih ostavila ormar otvorenim jedno pola sata da se prozraci i to je to. Mislim da ne bi trebalo biti problema.
Sto se tice Arfa, pretpostavljam da je upotrebljavala onaj bijeli abrazivni - Vim...
A ocat. Super je za stakla, medjutim ja sam ga jednom toliko puno stavila da mi je poslije bilo toliko slabo od jakog mirisa:eek: Provjetravanje prostorije se podrazumijeva.
Alkoholom pobrisem telefone, daljinske upravljace i sl.

orchis
07.03.2009., 14:11
i jos nesto..platila sam 500 kn servisu za ciscenje da mi ocisti kuhinju i na ploci (na struju) na stednjaku mi je jos uvijek mrlja..zena kaze da je to nesto zagorilo, ali svejedno mi nije jasno kako se to ne moze ocistiti :rolleyes:...kako da to ocistim??

Eshyy
08.03.2009., 10:23
Forumaši(ce), pomoć! :moli:

Na kristalnoj vazi moje mame se uhvatio kamenac. Znate li kako da ga očistimo? :ne zna:

ombia
08.03.2009., 11:26
Ma ne vjerujem da ce ti ormar poceti smrdjeti, pa neces ga zalijevati vodom...Prodjes vlaznom ocijedjenom krpicom i Arfom, onda sredstvo uklonis sa cistom vlaznom krpom (npr. u toploj vodi isprati) i naposljetku obrises nekom suhom krpom ili papirnatim brisacima. Eventualno bih ostavila ormar otvorenim jedno pola sata da se prozraci i to je to. Mislim da ne bi trebalo biti problema.

Slazem se.

Za mrlju na ceranu, ja prvo uvijek idem onom zileticom za ceran i sredstvom za isto, sve ode, a zagorjelo mi je svasta vec :D

Vaze cistim praskom protiv kamenca istim kojeg stavljam i u masinu za kavu, ulijem, pustim vodu, odstoji sat vremena, izribam, Ne znem jel to ide za sve vaze, moje ide, ja imam staklene.

orchis
09.03.2009., 00:27
Za mrlju na ceranu, ja prvo uvijek idem onom zileticom za ceran i sredstvom za isto, sve ode.

ziletica za ceran - sta je to??:confused:..i koje sredstvo???

marinae
09.03.2009., 09:28

Na kristalnoj vazi moje mame se uhvatio kamenac. Znate li kako da ga očistimo? :ne zna:

Nalijte u nju vode i malo octa. Neka odstoji par sati ako kamenca ima puno, u zabrinjavajućim slučajevima:) ostavim preko noći i onda samo isperem. Ekološki, ne oštećuje materijal, a miris octa nestaje čim se osuši.

rijecanka77
09.03.2009., 10:37
ziletica za ceran - sta je to??:confused:..i koje sredstvo???

Pa kad kupis staklokeramicku plocu, dobijes i strugalicu kojom lagano povrsinski postruzes eventualno neke zagoretine na ploci...Ja onda operem s malo obicnog deterdzenta za sudje i nakraju namazem sa sredstvom za staklokeramiku npr. Mr Muscolo ili od Dm-a (jeftinije). I onda naglancam sa suhom krpom i ploca kao nova!
Tu strugalicu mozes i odvojeno kupiti.
Jedino nisam shvatila da li ti zapravo imas staklokeramicku plocu ili onu obicnu elektricnu?:confused:

veprica8
09.03.2009., 12:14
nakupio mi se kamenac u kuhalo za vodu trebam savijet kako da to sad ocistim??!!

iva5
09.03.2009., 13:27
ja sam se dugo gnjavila sa napom,stalno neke packe od prstiju,od krpe se vidi smjer brisanja i onda sam čula da treba utrljat malo vrlo malo svinjske masti i sjaji se....nisam dugo htjela probat,al kad jesam,neki dan,bogme ja zadovoljna,sjaji se napa,prvi put da izgleda kak treba

rijecanka77
09.03.2009., 14:29
Joooj, ne spominji napu! To je jedina stvar (pored pranja prozora) koju istinski mrzim cistiti! Sva sreca da je dijelom staklo pa se lakse cisti...a packe:eek: Tako da slijedeci put kupujem definitivo onu ugradbenu napu koja se ne vidi:D

Wisteria
09.03.2009., 23:00
nakupio mi se kamenac u kuhalo za vodu trebam savijet kako da to sad ocistim??!!

Malo vode na dno lonca, 1-2 male žličice limunske kiseline (ima je u skoro svakom "općem" dućanu ili u dm-u npr.) zagrijati do vrenja par puta i malo ostaviti da se hladi.
Kuhalo bude kao novo! :)

mujsapujsa
09.03.2009., 23:20
idući tjedan ću imati novonapravljenu kupaonicu,čime najbolje ( i najlakše) očistiti pločice iza majstora

ombia
09.03.2009., 23:38
Za kuhalo za vodu, ima u dm-u kupiti one vrecice sa praskom za otapanje kamenca. Ja limunsku ne stavljam svuda nakon sto sam time sredila jedan aparat za kavu, nitko nije od savjetodavaca ali ja eto jesam (na uputama je i pisalo, da ne smijem limunsku unutra) i mene je taj naradni lijek skupo kostao

marinae
10.03.2009., 13:26
Opet ja s octom:)
Naliti pola vode-pola octa i prokuhati par puta, po potrebi ponoviti.
Što ću, volim prirodno i ekološki.
Octom perem sudoper, sanitarije, pločice u kupaonici i kuhinji iznad štednjaka, a za prozore u kantu mlake vode 1 dl octa i fantastično se sjaje!!

Skattemus
10.03.2009., 13:39
Problem - uselili smo u stan i sve ja to polako cistim, najam je, dakle, sve je kak spada ali u wc skoljci u dijelu gdje je voda se natalozilo kamenca i stajaznam cega, neke prljavsite. Domestos zalila, nije ocistio....ima tko kakvu ideju?Probala ribati cetkom, nije povrsinska prljavstina.

ombia
10.03.2009., 13:52
Opet ja s octom:)
Naliti pola vode-pola octa i prokuhati par puta, po potrebi ponoviti.
Što ću, volim prirodno i ekološki.
Octom perem sudoper, sanitarije, pločice u kupaonici i kuhinji iznad štednjaka, a za prozore u kantu mlake vode 1 dl octa i fantastično se sjaje!!

Pa i ja volim ekoloski, ali kad sam tako zenula masinu koja je kostala par stotina eura (ocat napravio poroznim neke kablice unutra) onda moze i neekoloski, cim mi netko objasni sto je neekoloski u prahu iz dm-a :mig: a da mi cijeli stan mirisi na ocat nakon ciscenja, muka bi mi doslo. :ne zna:

No moze se i bez toga, parnim usisivacem ili rucnom verzijom istog, para na 100 stupnjeva, unisti sve i otopi bas svu prljavstinu. :)

Skattemus - ja iz principa kad se selim kupujem i novu wc skoljku jer zabrijem da je najbolje ona na kojoj se nije natalozilo tudjih bakterija ispod ruba. Mozes probati i (ne znam sto ima kod tebe za kupiti) tekucimo za ciscenje odvoda samo pazi, to su jake stvari, nalijes u wc i pustis da ostoji i ribas. I pazi da pise da ne nagriza plasticne dijelove u odvodu.

veprica8
10.03.2009., 14:03
kuhalo za vodu je ko novo stavila sam malo kvasine(ocat) i vode nema vise kamenca!!!! tnx

Skattemus
10.03.2009., 15:26
Pa i ja volim ekoloski, ali kad sam tako zenula masinu koja je kostala par stotina eura (ocat napravio poroznim neke kablice unutra) onda moze i neekoloski, cim mi netko objasni sto je neekoloski u prahu iz dm-a :mig: a da mi cijeli stan mirisi na ocat nakon ciscenja, muka bi mi doslo. :ne zna:

No moze se i bez toga, parnim usisivacem ili rucnom verzijom istog, para na 100 stupnjeva, unisti sve i otopi bas svu prljavstinu. :)

Skattemus - ja iz principa kad se selim kupujem i novu wc skoljku jer zabrijem da je najbolje ona na kojoj se nije natalozilo tudjih bakterija ispod ruba. Mozes probati i (ne znam sto ima kod tebe za kupiti) tekucimo za ciscenje odvoda samo pazi, to su jake stvari, nalijes u wc i pustis da ostoji i ribas. I pazi da pise da ne nagriza plasticne dijelove u odvodu.Mi smo ovdje privremeno jer uredujemo kucu pa mi se ne isplati al sam nadomestisirala rub vec na veliko. AL ta vrazja tekucina ce mi otic odmah u odvod, ovo je bas kamenac na razini vode gdje je u wc-u, ak me kuzis

arenx
10.03.2009., 15:38
Stavi solnu kiselinu, moglo bi pomoći.

PLAVI GOLUB
10.03.2009., 15:42
stavi bocu solne kiseline i zalij s par litara vrele vode,odmah poklopi dasku..i nakon par sati potegni vodu..to napravi dok vas nema doma..nije baš preporučljiva za cijevi..ali jednom neće napravit neku štetu..:D
oko 5 kn u konzumu..

Skattemus
10.03.2009., 15:44
Sadc u bit udav, zna li tko kak se solna zove na engleski?

ombia
10.03.2009., 15:46
Kuzim sad. Eh u tu svrhu sam jednom (moj prvi solo stan u koji nisam imala love kupiti skoljku) uzela kist i solnu kiselinu, cini i time premazala i pustila preko noci, ujutro sam samo isprala, sve omeksalo. Maltene nestalo, skoljku naravnio nije ostetilo.

A ta skoljka je bila kao zabetonirana sa kamencem :rolleyes:

E sad ja ne znam gdje to nabaviti, meni je frendica tad studirala kemiju i prosvercala deci iz labosa. :o

Moglo bi biti toga u apoteci. Uzmi 25% otopinu. Uglavnom cuti ces lagani ssssshhh, to se kamenac doslovce otapa.

Ujedno time i najstarije fuge postaju svjetlije.

Jako JAKO vazno, ne udisati to!

Evo ovo je 19% otopina ali ta je malo preslaba.

http://agora.com.hr/artikl.asp?item=solna-kiselina-1l-11&code=413&cat=ciscenje

I Labud ima istu u boci od jedne litre ali i ta je preslaba.

Znaci dok time radis, ne udisati i ako je moguce sirom otvoriti prozor. Idealno bi bilo nabaviti si za preko usta one krisuke kapice i nakon toga napravi propuh u cijelom stanu.
Eto to je bas za slucajeve kad ni jedno drugo sredstvo ne pomaze.

I pazi na odjecu, hoce napraviti rupice. :D

I da ovo nije ekoloska opcija. Ali ne cisti se time redovito nego jednom.

Neki su pokusali i sa Colom, izvadi svu vodu iz wc-a i osatvi Colu preko noci.

Ekoloska varijanta bi bila u cisti ocat namociti krpe (prethodno vodu izvuci iz wc-a) i tako bogato natopljene krpe ostaviti na tim mjestima i ujutro izribati.

I nemoj mijesati solnu kiselinu ni sa cime, mogu nastati otrovne pare...kad neka naice bezazlena sredstva skupa pomjesas.

Ako zelis prije solne jos nesto probati, stavi u ocat dosta soli i time natrljaj wc skoljku.

Ili - tableta od sudjerica, rastopi ju u kipucoj vodi i time premazi skoljku i ostavi preko noci.

ombia
10.03.2009., 15:47
Cure pisale kad i ja, eto pala je vec solna kiselina kao prijedlog (iako je vazna koncetracija iste!) inace muriatic acid.

Skattemus
10.03.2009., 15:47
Hvala ti na ovako opsirnom objasnjenju!.s

Pitanje - kak mislis da izvadim vodu iz wc-a? Mogu iz kotlica ali kak iz odvoda, pa nisam znala da se to moze?

ombia
10.03.2009., 15:50
Pa moze se, ali nije neka romanticna radnja. :D

Ja tako radim uvijek kad idem detaljno cistiti wc...ali to je par puta godisnje...

Kladi
10.03.2009., 16:20
idući tjedan ću imati novonapravljenu kupaonicu,čime najbolje ( i najlakše) očistiti pločice iza majstora

prvo čišćenje, iza majstora - samo suhom krpom!!! nikako mokrom.

tako je meni rekao moj majstor. pitaj ga:mig:

mirjanag
19.03.2009., 14:49
Bok!
Trebam malu pomoć. Imam staklokeramičku ploču za kuhanje, 3 plin 1 struja.
Zanima me kako očistiti one rešetke iznad plamenika za plin? Uhvatila mi se masnoća i prljavštvina koja se dosta vidi, a sa ničime je ne mogu skinuti.
Hvala!

Lei
19.03.2009., 14:55
Bok!
Trebam malu pomoć. Imam staklokeramičku ploču za kuhanje, 3 plin 1 struja.
Zanima me kako očistiti one rešetke iznad plamenika za plin? Uhvatila mi se masnoća i prljavštvina koja se dosta vidi, a sa ničime je ne mogu skinuti.
Hvala!

ja to sve uguram u sudjericu :ne zna:

Kladi
19.03.2009., 15:31
i ja . al ako je baš nešto pokipjelo i zapeklo se od neke masnoće onda prije našpricaj nekim odmašćivačem pa onda u perilicu. tak stavim i rešetke iz pećnice

gretel
24.03.2009., 10:20
Limunska kiselina za otapanje kamenca u kuhalu vode. Nema miris a odlično otapa kamenac, u par minuta.

Ice12
25.03.2009., 09:18
Bokić! Ljudi, trebam pomoć. Jučer mi suprug nehotice razlio varikinu po inox sudoperu (Reginox). Sad je ostao žučkasti flek po njemu i nikako da ga skinem tj. operem. Ima li pomoći ili je uništen zauvijek???:ne zna:
Thanks

PLAVI GOLUB
25.03.2009., 09:30
muža prebij na mrtvo ime..:raspa:

a sudoper probaj polirat ko luuuuda sa svinjskom masti..
sretno..

iva5
26.03.2009., 11:59
uf,nek ti kupi novi sudoper,i neće više sigurno nehotice sa varikinom.
moji su bivši podstanari vjerojatno sa varikinom il solnom kiselinom čistili pipu za umivaonik i tuš i za poludit....nikako to ne uspijevam sredit,katastrofa,mislim da ću morat kupit nove,a ni ove nisu stare...

onix
26.03.2009., 12:26
uf,nek ti kupi novi sudoper,i neće više sigurno nehotice sa varikinom.
moji su bivši podstanari vjerojatno sa varikinom il solnom kiselinom čistili pipu za umivaonik i tuš i za poludit....nikako to ne uspijevam sredit,katastrofa,mislim da ću morat kupit nove,a ni ove nisu stare...

Pipa i tuš, pretpostavljam, nisu od inoksa, za razliku od sudopera. Ja bih probala ispolirati sudoper onim sredstvom za poliranje inoksa od MrMuscola.

iva5
27.03.2009., 09:35
moguće,nisam stručnjak,uglavnom za svoj problem nisam našla rješenje,sve sam probala pa mislim da ga i nema.

onix
27.03.2009., 12:27
moguće,nisam stručnjak,uglavnom za svoj problem nisam našla rješenje,sve sam probala pa mislim da ga i nema.

Ja isto mislim da je tu jedino rješenje nova pipa.

ashley
27.03.2009., 14:46
Imate li kakav savjet kako sprijeciti daljnju koroziju u kadi oko odvoda i moze li se to uopce.? Kada je stara i pocela je mijenjat boju na tom mjestu (smede). Ima li kakvo sredstvo ili neki home made savjet?

tanita
30.03.2009., 23:11

Uli u vazu vrući ocat, (ako uliješ hladan mora odstajati).

tanita
30.03.2009., 23:13
Imate li kakav savjet kako sprijeciti daljnju koroziju u kadi oko odvoda i moze li se to uopce.? Kada je stara i pocela je mijenjat boju na tom mjestu (smede). Ima li kakvo sredstvo ili neki home made savjet?

Čula sam da se natopi mješavinom soli i limunovog soka i nakon nekog vremena izriba al, nisam probala

ashley
02.04.2009., 16:09
Čula sam da se natopi mješavinom soli i limunovog soka i nakon nekog vremena izriba al, nisam probala

Hm...cini mi se dosta agresivna metoda...nekako me strah probat da ne pogorsam situaciju...ne znam ni sama...svjedno hvala na savjetu! :mig:

zuzi666
09.04.2009., 18:37
na bijelom ugradbenom ormare, na samom rubu di se zatvara, je nastala siva crta od ruba vrata. kako da to operam? s čime? s običnim sapunom ne ide, a ne znam s čim se smije prati.

ta.ja
09.04.2009., 18:58
Možda one spužvice iz DM-a?

mujsapujsa
09.04.2009., 19:05
Možda one spužvice iz DM-a?

Ma stalno spominjete te spužvice i DM.
Ili sam ja slijepa ili ih nema u DMovima koje posjećujem,kako izgledaju,pakung?

ta.ja
09.04.2009., 19:55
Četiri spužvice, u kartonskom pakiranju zelene boje, na omotu je nacrtana neka pošarana površina, sadrži četiri bijele spužvice, cijena 16-ak kuna, stoji tamo kraj ostalih spužvica i krpica za pranje i čišćenje. Tražila sam na stranici DM-a pakiranje, ali ga nema

Rudolfa
09.04.2009., 19:58
Svijetlozelena kutija-Profissimo,smutz-radierer 4 stuk.na kutiji su žuta i crvena olovka i dječji crteži sa prednje strane ,sa stražnje slike kuhinje,stolice,drvenog poda i kade.Nalaze se tamo gdje i perilci,raznorazne spužvice i inox spirale za pranje suđa.
Spužvice su odlicne i koristim ih gotovo u svim prostorijama.

Kladi
09.04.2009., 21:08
Ma stalno spominjete te spužvice i DM.
Ili sam ja slijepa ili ih nema u DMovima koje posjećujem,kako izgledaju,pakung?

ja ih nisam našla u DM-u. pitala u dva njihova dućana prodavačice, ne razumiju me uopće....:rolleyes:

ali....našla sam ih u Mulleru, City centru:mig:

zuzi666
09.04.2009., 21:27
Svijetlozelena kutija-Profissimo,smutz-radierer 4 stuk.na kutiji su žuta i crvena olovka i dječji crteži sa prednje strane ,sa stražnje slike kuhinje,stolice,drvenog poda i kade.Nalaze se tamo gdje i perilci,raznorazne spužvice i inox spirale za pranje suđa.
Spužvice su odlicne i koristim ih gotovo u svim prostorijama.

i mogu na drvo? skinu sve? idem ih odmah sutra kupiti. :D

sve krpice :rofl: iz DMa su očito magične!

Tinkili
10.04.2009., 09:56
Te su mi spužvice prije nekoliko godina bile otkriće godine. Zapravo prvo sam kupovala viledine, a tek nakon godinu i nešto su se pojavile i u DM verziji. Savršene za čišćenje bijelih fotelja od eko kože, skinu ono "blato" koje se nakupi od sjedanja (obično od tamnih traperica ili hlača), a ni malo ne oštećuje tkaninu. Za pravu kožu ih NE savjetujem (jer sam malo zezla garnituru pokušavajući njima skinuti crtež kemijskom sa bež kožne kutne garniture), u a u skidanju kemijske mi je pomogao trik kojeg sam vidjela na "odredu za čistoću" - lak za kosu, pošpricala, pobrisala i netragom nestao crtež :s

zuzi666
10.04.2009., 10:52
spužvice su čudo Božje! :D
:s

bez teksta sam. odmah sam obavijestila sestru. i ona baš bila u DMu! :lol:

murtila
10.04.2009., 18:31
Znači da te spužvice imaju neko sredstvo u sebi,odnosno natopljene su sa nečim

Morat ću ih i ja kupiti sljedeći put kad odem u DM

Kažu da im je odličan i deterđent(tabletice)za perilicu suđa,je li ga tko koristio ?

Rudolfa
10.04.2009., 20:36
Ja koristim tablete za suđericu i isto su OK,međutim frendica mi hvali tablete iz Lidla 15 kn puno komada,i da, na forumu sam procitala da se umjesto sjajila stavi ocat,manje kemije,probala sam i to,zadovoljna sam.:top:

vikica
17.04.2009., 17:27
Mi koristimo samo DM za sudjericu! Super su tablete. A kao sjajilo ocat-ipak je zdravije, a učinak isti!

ombia
17.04.2009., 17:46
Znači da te spužvice imaju neko sredstvo u sebi,odnosno natopljene su sa nečim

Morat ću ih i ja kupiti sljedeći put kad odem u DM

Kažu da im je odličan i deterđent(tabletice)za perilicu suđa,je li ga tko koristio ?

Rade na principu mikro pilinga s time da skinu prljavstinu ali ne i ono ispod nje.

A nece redovita upotreba octa ostetiti gumene rubove masine?

Ice12
10.05.2009., 10:12
Bokić!!
Žene, cure, trebala bi pomoć… Imam dva problema s kojima ne mogu doći na kraj:
Prvi problem: kako očistiti mrlje od čaja u metalnoj termosici??? Dosta često si nosim čaj na posao,al ove mrlje od čaja me totalno izluđuju. S čim da ih skinem???

Drugi problem..ovaj vikend smo imali rodbinu u posjeti, i suprugova sestrična (mala ima 15.g.) dobila mengu i nije ništa rekla. I sad je posteljina ostala sva krvava. Sve se to več zasušilo. Probala sam oprat pod mlakom vodom, al mrlje nikako da odu. Šta da radim???

polly
10.05.2009., 10:22
Probala sam oprat pod mlakom vodom, al mrlje nikako da odu. Šta da radim???

namoći u hladnu vodu, na krv nikad prvo toplom vodom
protrljaj kad se razmoći i vlaži venišom sve dok krv reagira (lagano se zapjeni na mjestu fleke)
operi kak već pereš u mašini

Kladi
10.05.2009., 20:40
Bokić!!
Prvi problem: kako očistiti mrlje od čaja u metalnoj termosici??? Dosta često si nosim čaj na posao,al ove mrlje od čaja me totalno izluđuju. S čim da ih skinem???

ocat+soda bikarbona, a onda isprati

usput, Vanish je zakon za krv!

ta.ja
11.05.2009., 09:13
I ja ti preporučam Vanish rozi s pumpicom za mrlje. Suprug se brijao u subotu, malo porezao i naravno sve obrisao u ručnik i nije ništa rekao. A ja danas ujutro skoro dobila infarkt od sasušene krvi na ručniku. Postupak ćeš morati ponoviti par puta (ja sam mrlje našpricala 4 puta, a između špricanja nisam ništa trljala ili ispirala), samo špricaj dok ne nestanu. I mrlje od krvi odmah pod hladnu vodu (ako su još svježe) i s jedne i s druge strane tkanine pustiti da teče mlaz i voda će sve odnesti

Špranja
12.05.2009., 10:14
Pa moze se, ali nije neka romanticna radnja. :D

Ja tako radim uvijek kad idem detaljno cistiti wc...ali to je par puta godisnje...
Ajd, ombia, please - reci kako, u ovom slučaju zbilja ne inzistiram na romantici...:D

Ja pljuskam/guram/tučem vertikalno četkom za WC kojom izbacim dosta vode preko preljeva, ali ipak mi na dnu uvijek ostane sloj od 2-3 cm vode...:(

bubu 2809
12.05.2009., 10:31
Imam pitanje za osobe koje dijele dom sa kučnim ljubimcima...

Živim u stanu, imam perzijsku mačku koja pušta dlake na sve strane pogotovo nakon četkanja tepihe ne stignem usisavati koliko se brzo pune dlakom! Ima je i po policama regalima, lebdi u zraku ..

Molim Vas otkrijte mi neki trik kako održavate vaš dom čistim uz takav problem??:confused:

Unaprijed zahvalna!:top:

ta.ja
12.05.2009., 11:06
Pogledaj malo na kućnim ljubimcima - neki četkaju svoje pse i mačke s Furminatorom i jako su zadovoljni. Moj je mačak in & out tako da nemam nekih pretjeranih problema s čišćenjem kuće - redovito usisavanje rješava sve probleme i nemam tepihe u kući.
Vjerujem da će Ombia imati neki savjet, budući da su njezine mace 24 sata u kući, a znam da je pedantna pa sigurno nema dlaka po kući :five:

Ava Adore
12.05.2009., 11:10
Drugi problem..ovaj vikend smo imali rodbinu u posjeti, i suprugova sestrična (mala ima 15.g.) dobila mengu i nije ništa rekla. I sad je posteljina ostala sva krvava. Sve se to več zasušilo. Probala sam oprat pod mlakom vodom, al mrlje nikako da odu.Nemoj krv nikad s toplom, onda se mrlja dobro u zapečati u materijalu :D Uvijek s hladnom :top: Najbolje bi bilo dok je bilo friško, sad će ti biti malo teže :D I da, trebat će ti i Vanish ili nešto slično :D

bubu 2809
12.05.2009., 12:01
Furminator??:eek:

Odmah kupujem, samo da doznam gdje se može kupiti??
Bez tepiha ne mogu , a usisavam redovito svaki dan ali one plivaju po zraku , večina stana mi je u crnom staklu a maca bijelo siva-to se svaka dlaka pozna!

I odmah šaljem pp navedenoj članici :)

Hvala:mig:

bubu 2809
12.05.2009., 12:47
Još jedno pitanje...
Eko bež koža - koje preparate preporučujete za čišćenje packi, mrlja od novina i slično?

Bojim se da nebi stavila pre agresivno sredstvo i da mi nebi ispucala.... A opet trebam nešto efikasno, pošto u večini slučajeva topla voda i pamučna krpica ne pomažu....:confused:

crvenkapica33
12.05.2009., 13:08
@bubu2809 - vlažne maramice za čišćenje

kombiniram njih i sredstvo za čišćenje kože koji smo dobili uz fotelju (trosjed je bijela eko koža, a fotelja bijela koža)

Tinkili
12.05.2009., 13:19
Još jedno pitanje...
Eko bež koža - koje preparate preporučujete za čišćenje packi, mrlja od novina i slično?

Bojim se da nebi stavila pre agresivno sredstvo i da mi nebi ispucala.... A opet trebam nešto efikasno, pošto u večini slučajeva topla voda i pamučna krpica ne pomažu....:confused:

Citirat ću samu sebe od par postova ranije kad su se komentirale one bijele vileda/dm spužvice:Savršene za čišćenje bijelih fotelja od eko kože, skinu ono "blato" koje se nakupi od sjedanja (obično od tamnih traperica ili hlača), a ni malo ne oštećuje tkaninu.

Utpala
12.05.2009., 14:34
Bokić!!

limunska kiselina u vodu i prokuhaj. Skida sve.

Rudolfa
12.05.2009., 15:11
Bubu o furminatoru imaš sve na podforumu kucni ljubimci.

bubu 2809
12.05.2009., 15:22
Hvla vam curke na savjetima:grli:

Pogledat ću!:top:

Lefti
12.05.2009., 15:57
Ova tema je za mene spas, djevica sam u horoskopu i odusevila sam se ovim savjetima za eko ciscenje! :top: pogotovo jer glancam svaki dan, prije sam duboko vjerovala u domestos, izgrizlo mi je ruke i svu odjecu i tek sam onda odustala :bang:

Nazalost nemam nikakav novi savjet ili novo otkrice, ali potrudit cu se :mig:
Ali zato imam pitanje...

Nedavno sam uselila u novi stan, sve izribala ali nikako ne mogu ocistiti balkon :mad: Velike tamne plocice su u pitanju (boja betona) i majstorima je ocito kapala boja koju su oni obrisali polusuhu i to sad izgleda uzasno jer su svi tragovi ostali. Ima i jos nekih neidentificiranih mrlja, :ne zna: od cega ali cu poluditi. Dodje mi da uzmem neku kemikaliju ubojicu :mad:

Ako koja ima neki savjet, biti cu vjecno zahvalna! :s

bubu 2809
12.05.2009., 16:45
Lefti , ja sam taj problem riješila (ako misliš na one kapljice od cementa ili čega več) sa onom metalnom žicom za ribanje suđa i vodom!!Niš nisam oštetila! Probaj ...

E cure niste mi rekle s KOJIM vlažnim maramicama da čistim eko kožu??

Dali za čišćenje kokpita auta, za skidanje šminke , koje?Uz sofu nisam dobila nikakvo sredstvo za održavanje...

Inače, kupila sam prošle godine stan i stavila u njega crnu kuhinju , visokog sjaja i majstor mi je rekao da nikako ne koristim Pronto maramice jer su agresivne i da mu se več par slučaja desilo da su se ljudi žalili da su te maramice uništile boju s vremenom...:eek: Kaj velite na to?

A pošto se na crnom svaka packica pozna:cerek: crne površine čistim sa Ajaksom za staklo i papirnatim ubrusom ispoliram i stvarno je super!:top:

Lefti
12.05.2009., 17:17
Bubu, hvala na savjetu ali vec je isprobano i nista :(
Ne bojim se ja da cu ostetiti plocice, i onako nisu glatke nego malo grublje... stvar je samo u odgovarajucoj tekucini koju ne mogu naci a puno sam toga probala, tj. sve od kupovnog + metalna zica.

A sto se tice eko koze tvoje, mislim da su baby maramice najbolje. Ja imam one niveine soft&care. Ako nesto zamastis, onda uzmi maramice za skidanje sminke :top:

btw- sjetila sam se neceg! Moja teta, koja valjda ima opsesivni poremecaj ciscenja (cisti vec ocisceno i tako 100 puta) je uz stednjak stavila maramice za skidanje sminke! i svaki put nakon kuhanja opere, kaze da joj makne svu masnocu od przenja i slicno, bez ikakvih masnih ostataka bude.
Ja nisam probala (jer jos uvijek cekam svoju kuhinju:mad: ) ali budem :D

crvenkapica33
12.05.2009., 17:32
bubu, ja čistim s bejbi maramicama (bilo kojim) i onima iz dm-a za čišćenje (slične ko domestosove)

bubu 2809
12.05.2009., 20:28
bubu, ja čistim s bejbi maramicama (bilo kojim) i onima iz dm-a za čišćenje (slične ko domestosove)

Domestosove? Kaj to nije preagresivno za eko kožu'?
Znate čega me još strah ,
da nisu prenauljane, e onda sam napravila posao:lol: jer će se prašina u slojevima nakupljati na masnu kožu:rofl::eek::rofl:

crvenkapica33
12.05.2009., 20:48
ne domestosove, deemove, a kaj se tiče agresivnosti, čuj, radim to godinu dana i trosjed zgleda super :ne zna:

bubu 2809
13.05.2009., 06:44
ne domestosove, deemove, a kaj se tiče agresivnosti, čuj, radim to godinu dana i trosjed zgleda super :ne zna:

Onda super,:cerek: pitam da se ne zeznem

crvenkapica33
13.05.2009., 09:16
brisala sam neki dan i s domestosovim (nisu agresivne ko tekuće sredstvo), ali te domestosove su mi najlošije od svih tih vlažnih. bile su super u dioni jedne, ali ih već duže ne vidim u našoj lokalnoj.

a onome tko izmisli te maramice :s :s - koristimo ih za čišćenje svega (osim stakla, imaju posebne za staklo, ali nisu nešto)

Utpala
13.05.2009., 09:27
i ja ih obozavam. Za usputno brisanje čokoladnih packi moje male - savršeno.

ta.ja
13.05.2009., 09:46
Ja najviše volim vlažne za čišćenje iz DM one zelene s mirisom jabuke

Tinkili
13.05.2009., 09:51
Toliko sam postala opsjednuta maramicama da ih imam gotovo u svakoj prostoriji:

- DM-ove vlažne s mirisom jabuke i one vulgaris se nalaze po jedan paketić u kuhinji, kupaonici, hodniku
- Obične papirnate maramice DM-ove u kutiji se nalaze po kutija na svakom noćnom ormariću, u dnevnoj sobi, u kuhinji i u dječjoj sobi
- Dječje maramice se nalaze u dječjoj sobi i na trpezarijskom stolu (malac nakon ručka izgleda kao da je iz bitke izišao)
Uglavnom, kad odem u trgovinu, pola kolica bude zatrpano pakiranjima maramica :lol:

Ice12
13.05.2009., 09:58
limunska kiselina u vodu i prokuhaj. Skida sve.

Nadam se da će mi limunska kiselina pomoć, jer sam probala sa octom+sodom bikarbonom i nije otišlo skoro ništa.
Hvala svima na korisnim savjetima:D

ombia
14.05.2009., 09:31
Još jedno pitanje...

Bojim se da nebi stavila pre agresivno sredstvo i da mi nebi ispucala.... A opet trebam nešto efikasno, pošto u večini slučajeva topla voda i pamučna krpica ne pomažu....

Kao sto su ostale forumasice vec rekle, obicne baby maramice, nazalost odlicne za ciscenje a pravo sranje za djecju kozu.:rolleyes: Sorry my frensh.

Nedavno sam uselila u novi stan, sve izribala ali nikako ne mogu ocistiti balkon :mad: Velike tamne plocice su u pitanju (boja betona) i majstorima je ocito kapala boja koju su oni obrisali polusuhu i to sad izgleda uzasno jer su svi tragovi ostali. Ima i jos nekih neidentificiranih mrlja, :ne zna: od cega ali cu poluditi. Dodje mi da uzmem neku kemikaliju ubojicu

Ako koja ima neki savjet, biti cu vjecno zahvalna! :s

Spiritus. Provjereno.

Znate čega me još strah ,
da nisu prenauljane, e onda sam napravila posao:lol: jer će se prašina u slojevima nakupljati na masnu kožu:rofl::eek::rofl:

To se moze dogoditi, ali prvo uljanim mamramicama malo uglancas, malo njegujes a ostatak prebrisem obicnim suhim rucnikom. No znam cega se bojis i to mi se dogodilo.:D
Za macu sam ti pokusala odgovoriti na pm, uglavnom sa perzijskim macama i tepihom je zaista tesko odrzavanje, pogotovo kaf se tome pribroje tamne povrsine visokog sjaja. Sto mislis zasto je kod mene sve bijelo :o, salim se malo ali onaj prociscivac zraka bi mogao pomoci.

Toliko sam postala opsjednuta maramicama da ih imam gotovo u svakoj prostoriji:

- DM-ove vlažne s mirisom jabuke i one vulgaris se nalaze po jedan paketić u kuhinji, kupaonici, hodniku
:

I ja - imam jedne za radnu plocu (sa mirisom limuna a i super protiv masnih mrlja), u kupaoni mokre za ljudske guze i jedne sagrotan dezinficirajuce kad cistim grabilicu za wc, u ladici pisaceg, ma posvuda. I najbolje ocistim podove podnim mokrim maramicama, super pokupe prasinu, a pod se ne susi dugo kao kad partvisem perem.

polly
14.05.2009., 10:51
ima izvrsnih vlažnih maramica za čišćenje u coop-u
neke talijanske, paketić u plavim bojama
50 kom = 9,99 kn :s
jedino kaj imaju meni neki neodgovarajući miris pa mi pljućica malo škripe
moji doma vele da su super i da pretjerujem po običaju
kako imam dihajnih problema, u pravu su :D
vrijedi vam probat, fakat su jako dobre

Lefti
14.05.2009., 12:50
Ombia, puno hvala na odgovoru! :top:

Spiritus je ...? :ne zna:
Gdje ima za kupiti? Nisam nikad cula za to a smatrala sam se poznavateljicom svih proizvoda za glancanje :D (teorija je sad pala u vodu hehe)

Špranja
14.05.2009., 14:13
Bubu, hvala na savjetu ali vec je isprobano i nista :(
Ne bojim se ja da cu ostetiti plocice, i onako nisu glatke nego malo grublje... stvar je samo u odgovarajucoj tekucini koju ne mogu naci a puno sam toga probala, tj. sve od kupovnog + metalna zica.

:D
Ja sam cementne mrlje s pločica skinula solnom kiselinom razrijeđenom (po uputama na flaši) vodom. Žicom sam skinula površinske mrlje, ali kako su pločice na terasi rustikalne i imaju udubljenja i male rupice u strukturi, iz njih žicom to nisam uspjela skinuti. Ali je zato otopina solne kiseline skinula sve! (Nanositi/trljati starom četkicom za zube - kratko, dok ne vidiš da se otapa, pa onda sve dobro isprati čistom vodom!
Baratanje solnom kiselinom s izuzetnim oprezom, naravno!!!

Ako su kod tebe mrlje od boje, pokušaj (ako već nisi) razrjeđivačem (uljnim ili bolje - nitro).

Špranja
14.05.2009., 14:17
E cure niste mi rekle s KOJIM vlažnim maramicama da čistim eko kožu??

A imaš u dm-u i vlažne maramice za čišćenje cipela, dakle baš za kožu... (Tamo gdje su kreme za cipele...)

Ava Adore
14.05.2009., 14:19
Spiritus. Provjereno.

Jel to može i na bijelu farbu koja mi je pokapala po parketu? Farbala sam vani policu i izgleda da se nije dovoljno osušila, odnijela sam ju unutra i sad imam 3 fleke po parketu :mad:

Ava Adore
14.05.2009., 14:20
I najbolje ocistim podove podnim mokrim maramicama, super pokupe prasinu, a pod se ne susi dugo kao kad partvisem perem.A kak očistite podove s tim maramicama, pa koliko vam im treba za otprilike koliko kvadrata? :D

ombia
14.05.2009., 15:21
Ombia, puno hvala na odgovoru! :top:

Spiritus je ...? :ne zna:
Gdje ima za kupiti? Nisam nikad cula za to a smatrala sam se poznavateljicom svih proizvoda za glancanje :D (teorija je sad pala u vodu hehe)

Jako koncentirani alkohol (Spiritus Dilutus), spirit, cisti etanol itd. Ima ga obicno po baumarktovima.
Solna kiselina isto radi za neke stvari ali treba paziti, zna ostetiti neke materijale.
Spranjim savjetom sa razrjedjivacem je isto dobar.

Ava - ne znam, pokusaj prvo na malom dijelu, pa vidi...:ne zna: Problem je da onda cesto doe i podloga tj. lak.

Za maramice, ja kupim bas te za pod, znaci vece su i deblje i onda obrisem pod sa jednom stranom (brisem svaki dan pa nije prljavo, samo skupim prasinu i dlake), okrenem maramicu :D naopacke, zataknem opet za partvis i obrisem i sa drugom stranom. Za stan od 70 kvadrata bi treba tako 5 maramica, u paketu je 20 i kupujem (vani sam pa ti malo znaci) po cijeni 15 kuna paket.

polly
14.05.2009., 15:29
A kak očistite podove s tim maramicama, pa koliko vam im treba za otprilike koliko kvadrata? :D

ima dm-ovih
veličine su otprilike duplog A4 papira, debele kao 2-3 sloja kuhinjskih ručnika
koristim za brzinsko prebrisavanje podova, keramičkih i parketnih
zataknem za ono neko čistilo za podove kaj ima utore na sebe (super opis :D)

špirita se može kupit u apoteci u malim količinama

Špranja
14.05.2009., 15:55
Jel to može i na bijelu farbu koja mi je pokapala po parketu? Farbala sam vani policu i izgleda da se nije dovoljno osušila, odnijela sam ju unutra i sad imam 3 fleke po parketu :mad:
Pokušaj spiritom, ali nemoj ni slučajno razrjeđivačem! (Savjet za razrjeđivač sam dala za pločice, pa me strah da ga ne "pokupiš" i ideš razrjeđivačem na mrlje po parketima :eek:! Otopilo bi ti lak na parketima!
Možda nisi tako neiskusna i bez razloga brinem, ali za svaki slučaj... bolje upozorit...:D)

ta.ja
14.05.2009., 20:00
ima dm-ovih
veličine su otprilike duplog A4 papira, debele kao 2-3 sloja kuhinjskih ručnika
koristim za brzinsko prebrisavanje podova, keramičkih i parketnih
zataknem za ono neko čistilo za podove kaj ima utore na sebe (super opis :D)

špirita se može kupit u apoteci u malim količinama

Drago mi je da si spomenula ove podne. Ja ih kupila jednom, ali ih nisam imala na šta zataknuti. "čistilo" za podove koje imam ima džepiće na krpi pa se ona navuče na njega. I tako sam ja cijeli paket iskoristila za ručno brisanje poda :brukica: Ali da su super, jesu :top:

Rudolfa
14.05.2009., 20:52
To što Polly spominje je od Vilede,imam to sto godina i uštipnem i mokre i suhe krpe,jako volem taj štap.:top:

ombia
14.05.2009., 21:40
Ja ih zataknem na swiffer

http://www.swiffer.net/nl_NL/starterkit/images/swiffer_system_bottom.jpg

Za mokro pranje ovo, godinama vjerna tim dvjema spravicama

http://www.cleaningproductshop.co.uk/images/LeifheitPicobelloPlusMicroDuoCloseUp.jpg

http://img.okazje.info.pl/625/11503/1150327.jpg

Ava Adore
14.05.2009., 21:42
Pokušaj spiritom, ali nemoj ni slučajno razrjeđivačem! (Savjet za razrjeđivač sam dala za pločice, pa me strah da ga ne "pokupiš" i ideš razrjeđivačem na mrlje po parketima :eek:! Otopilo bi ti lak na parketima!
Možda nisi tako neiskusna i bez razloga brinem, ali za svaki slučaj... bolje upozorit...:D)Znam za razrjeđivač, thanks :D

Ne ide s nikakvim sredstvima za čišćenje, razmišljala sam probat s acetonom ali se isto ne usudim :D

polly
14.05.2009., 22:38
Ja ih zataknem na swiffer

http://www.swiffer.net/nl_NL/starterkit/images/swiffer_system_bottom.jpg

ja imam to johnsonovo
guma mu se skrzala i vrijeme je za novi, gledam mjesecima i ničeg sličnog tu nema
morala bum kupit u osterajhu, a ide mi na živce takve stvari nosat :rolleyes:

ombia
14.05.2009., 23:16
Onda si jako vrijedna.:mig: Meni se strgala drska tj. pukla u selidbi, a inace sam tesko nasla to u ducanu jer je slozeno u tu malu kutiju pa se partvis naknadno slozi.

ta.ja
15.05.2009., 10:34
ja imam to johnsonovo
guma mu se skrzala i vrijeme je za novi, gledam mjesecima i ničeg sličnog tu nema
morala bum kupit u osterajhu, a ide mi na živce takve stvari nosat :rolleyes:

Eto, odgovorila je Polly umjesto mene. Pregledala sam sve dućane i nema. Očigledno ću morati potražiti u Trstu, jer one krpice su fora stvar. Trenutno brišem pločice s močom, a za laminat koristim onaj što sam opisala da krpe imaju džepiće

more14
15.05.2009., 12:24
@Ava Adore
meni je kapnio crveni lak za nokte na bijeli šank od medijapana (znači isto lak kao i parket) i skinula sam to acetonom, ali sam ga močila u štapiće za uši i kupila malo pomalo. Bilo je dugotrajno, ali je uspjelo.

Špranja
15.05.2009., 17:36
@Ava Adore
I aceton i razrjeđivač jednako djeluju na lak za parkete: i jedno i drugo su sradstva koja koja otapaju lak! Ali, kao što je napisala more, ako su mrlje male i ako se pažljivo i postepeno čisti, možda je moguće izbjeći veća i vidljiva oštećenja laka.

Zasušene mrlje od lak-boje na parketima teško da će se skinuti ičim drugim osim tim sredstvima...
Možda bih još prije pokušala mehanički - lagano postrugati žiletom položenim horizontalno, uz pod (ako su mrlje od kapanja, pa je "deblji" sloj) - da se sloj stanji, pa onda ostatke boje pažljivo i postepeno razrjeđivačem...
U svakom slučaju - sve ovisi o tebi i tvojoj procjeni rizika da u manjoj ili većoj mjeri oštetiš lak na parketima...

ombia
15.05.2009., 20:26
Spranja taman sam isla napisati ovo za ziletu :top:

ta.ja
15.05.2009., 22:36
Čak i postoji za kupiti ta strugalica sa žiletom za čišćenje nakon građevinskih radova

Špranja
16.05.2009., 01:46
Spranja taman sam isla napisati ovo za ziletu :top:
Čitam ti misli... (kao i ono o sauganju iz WC-a :D Kad se spremaš "pljuskat"?:mig:)

ombia
16.05.2009., 10:00
Čitam ti misli... (kao i ono o sauganju iz WC-a :D Kad se spremaš "pljuskat"?:mig:)

Jesam sinoc :D, mrzi me cistiti za vikend a i imala sam goste rano na dorucku. Proslo o.k. a macori se sjatili vidjeti tu neobicnu zvucnu podlogu :D

bulthaup
16.05.2009., 11:03
Čak i postoji za kupiti ta strugalica sa žiletom za čišćenje nakon građevinskih radova

To jeste vrlo zgodna stvarcica.:)

Vukki
19.05.2009., 10:35
Bokić! Ljudi, trebam pomoć. Jučer mi suprug nehotice razlio varikinu po inox sudoperu (Reginox). Sad je ostao žučkasti flek po njemu i nikako da ga skinem tj. operem. Ima li pomoći ili je uništen zauvijek???:ne zna:
Thanks

Reginox Inox Care je pasta koju preporučuje proizvođač, a možeš je kupiti čak i u Technomaxu. Ili nazovi uvoznika. To ti je najbolje.
Možda ti se smiluju pa ti je poklone da probaš:lol:
Mislim da služi i za blago poliranje. Ja s njom čistim kuhinjsku napu.

atlantis
23.05.2009., 11:19
dva psa :D štene koje se znalo popišat povremeno i tepisi

kako ih oprat + maknut mirise a da to nije lavor, pjena, koljena, vreća od krumpira :D

hvala :)

Posl3k
23.05.2009., 12:46
dva psa :D štene koje se znalo popišat povremeno i tepisi
kako ih oprat + maknut mirise a da to nije lavor, pjena, koljena, vreća od krumpira :D

Kirby šamponirka?

Lefti
24.05.2009., 02:20
Atlantis, ne bih znala tocan odgovor samo bih savjetovala: nista na bazi amonijaka jer on privlaci! Ja sam suludo prala popiskena mjesta sa sredstvom od amonijaka i stene mi je uredno piskilo uvijek na tom mjestu, miris ga je privlacio sto sam tek kasnije saznala :rolleyes:

Utpala
24.05.2009., 17:19
dijete mi se popiškilo na kauč od tkanine (odvikavamo se od pelena, jbg...) Kako očistiti a da ne ostane rub fleke?

atlantis
26.05.2009., 10:23
Kirby šamponirka?

to je neki usisavač ili?

tepih u db mi je malo osjetljiviji pa mi nije za na njega ić nekim oštrim rotirajučim četkama ili tak nečim :(

probaop je dragi s pjenom za čistit auto i šljaka :)

srećom pa nema puno tepiha doma :zubo:

bibos1w
27.05.2009., 18:58
Sa čime očistit zavjesu koja ima masnu fleku koju je pokupila na pantima od prozora. Vešmašina nije pomogla....

ta.ja
27.05.2009., 19:21
Vjerojatno u DM-u postoji bočica čarobne tekućine koja čisti masne mrlje. Mislim da sam takve stvarčice viđala i u Plodinama. To je firma (na žalost ne znam ime) koja u malim bočicama prodaje sredstva za čišćenje razno raznih mrlja (krv, kemiska, vino, masnoće i slično)

ombia
27.05.2009., 20:09
dr.beckmann

polly
27.05.2009., 20:11
Sa čime očistit zavjesu koja ima masnu fleku koju je pokupila na pantima od prozora. Vešmašina nije pomogla....

nasaftaj čarlijem (taj je najbolji, ne perem suđe s njim ali kupim pol litre za prat veš :zubo:) ostavi par sati, istrljaj lagano, malo poplahni i ubaci u vešericu i operi uobičajeno

ta.ja
27.05.2009., 20:50
dr.beckmann

Točno :top:

polly
27.05.2009., 21:24
meni je to čudo samo od masne flekice napravilo masnu fleketinu :D
ali im je zato sredstvo za odstranit fleke od hrđe :s

Lefti
27.05.2009., 22:57
dr.beckmann

obozavam to!

slucajno sam ofarbala sarenu robu sa crvenim, svi svijetli dijelovi su ispali na fleke, grozota!
Kupila sam dr. beckmann proizvod za odstranjivanje mrlja i sve te sarene majice mi je vratio u prvobitno stanje a da se originalna boja nije promijenila ni za nijansu! :)

deedeedee
30.05.2009., 21:02
dakle, kupila sam mr. muscle za pećnicu i sad mi je to sranje uništilo cijelu pećnicu, korodirala je. :rolleyes:

ima neko nekakav savjet šta da radim s tim? :mama:

slatkica555
31.05.2009., 10:47
Uglavnom, kemijska se našla u vešmašini i pofarbala mi trenirku na kojoj je ostalo par fleka. Probala sam sa Vanishom i ništa, imate li kakvih ideja? Možda s ti dr. Beckmannom? Postoje li različite bočice od tog dr. za kemijsku, krv itd ili je sve u jednoj?

Puno hvala!

ombia
31.05.2009., 15:58
Posto se razne mrlje razlicito skidaju, logicno je da ne moze jedna bocica skinuti razne mrlje. :mig: Ima ta za kemijsku, ali ne znam kako ide ako si prije necime tretirala.:ne zna:

Rudolfa
31.05.2009., 20:44
Kemijska bi trebala otići sa alkoholom.

ta.ja
31.05.2009., 21:16
dakle, kupila sam mr. muscle za pećnicu i sad mi je to sranje uništilo cijelu pećnicu, korodirala je. :rolleyes:

ima neko nekakav savjet šta da radim s tim? :mama:

:horor:

Na koju foru se to dogodilo? Zar imaš onu pećnicu sa aqua clean sustavom (za njih piše da se ne smiju čistiti tim sredstvima) ili?

Na žalost savjeta nemam :(

slatkica555
01.06.2009., 20:49
Rudolfa....bojim se da će mi s alkoholom otići i boja. Ima li tko iskustava??

Kladi
02.06.2009., 22:25
Uglavnom, kemijska se našla u vešmašini i pofarbala mi trenirku na kojoj je ostalo par fleka.

čula sam da se tinta skida mlijekom. ali gle....ne mogu ti dati sa sigurnošću točan savjet jer nisam upamtila, a bitno je da li na opranu robu ideš kuhanim ili nekuhanim mlijekom, a kod neoprane robe obrnuto.

jednom sam gledala osobu koja je to odlično očistila i čini mi se, ali nisam sigurna da je s oprane robe tintu skidala kuhanim mlijekom. polila mlijekom pa namočenom krpicom u isto trljala.....sjećam se samo da je do kraja skinula flek.

Liddy
03.06.2009., 17:50
Uglavnom, kemijska se našla u vešmašini i pofarbala mi trenirku na kojoj je ostalo par fleka. Probala sam sa Vanishom i ništa, imate li kakvih ideja? Možda s ti dr. Beckmannom? Postoje li različite bočice od tog dr. za kemijsku, krv itd ili je sve u jednoj?

Puno hvala!

Evo upravo bilo u in magazinu...mrlje od kemijske pospricati lakom za kosu i kada se osusi onda normalno oprati u masini. E sada ne znam jel to pali s tim kada je vec oprano u masini,zapravo nemam pojma jel to ikako radi jer sam to sada vidjela na tv-u :rofl:

deedeedee
03.06.2009., 17:57
:horor:

Na koju foru se to dogodilo? Zar imaš onu pećnicu sa aqua clean sustavom (za njih piše da se ne smiju čistiti tim sredstvima) ili?

Na žalost savjeta nemam :(

nemam pojma, pećnica je normalna, samo mini verzija. :zubo: piše na bočici mr musclea da ne smije na aluminij pa brijem da je pećnica od aluminija, mada mi je i to debilno. :ne zna:

ramscrek
05.06.2009., 20:58
Zna li netko kemijsku čistionu koja čisti tepihe?
Ali samo s vlastitim pozitivnim iskustvom.
Hvala

fonemf
09.06.2009., 12:47
Upaljen mi tv i u emisiji "Dan za danom" neka zena daje savjete o ciscenju raznih stvari. Skroz zanimljivo. Steta sto nisam na vrijeme obratila pozornost.
No, evo dva savjeta za kucu:

ciscenje uljane slike > uzeti komad kruha i izvaditi sredinu. Malo ju spljostiti tj. oblikovati u grudicu i njezno dodirivati sliku: kruh pokupi neprljavstine

knjige > knjige skupljaju vlagu, ali ako se pored njih stavi komad drvenog ugljena, ugljen ce skupljati vlagu, a ne knjige.

:)

GothicRomance
10.06.2009., 09:45
s cime da ocistim uticnice? neke su mi bas vec grozno zmazane i one u kuhinji su mi ljepljive i masne. malo me strah po tome prckat vlaznom krpom :D. i moram obavezno za ubuduce kupit zastitu za uticnice da mi se to vise ne dogadja :(.

ombia
10.06.2009., 10:24
Stapicima za usi malo nalvazenim ajaxom za prozore.

GothicRomance
10.06.2009., 10:45
hvala :). probat cu onda tako.

more14
14.06.2009., 11:12
Lako ih je i skinuti, pa malo potopiš u vodu s malo domestosa i sl. Blistaju :)

Ilana
16.06.2009., 14:58
Ja isto utičnice poskidam i operem :mig:

Mene zanima sa čim čistite prednjice kuhinje? Kuhinja mi je iveral, svijetli hrast.
Ne vidi se ništa direktno na njoj jer ju obrišem svako toliko sa Mr.Muskolom za kuhinje, ali kad sunce uđe kroz prozor vide se masni flekovi koji nikako ne idu ovim mojim neinvazivnim metodama. :ne zna:

ombia
16.06.2009., 17:48
ja imam mediapan bijeli i brisem sve ajaxom za staklo...i to ne bas preredovito :D

oona
17.06.2009., 11:01
sve zamazano-masne povrsine u kuhinji i sve povrsine u kupaonici brisem onim malim mokrim maramicama od mister propra...genijalne su, narocito za one male posudice za sol i papar, napa i ploca za kuhanje od inoksa!
cudo!

preporucam i za te uticnice....kvake, ostale rucke po stanu, kompjutersku opremu, cak i tanke monitore.
usto, i antibakterijske su.

Rudolfa
17.06.2009., 13:09
Ja vlažne maramice također koristim za sve i svašta ali nisam probala od mr propera,gdje ih se može kupiti?Vlažne maramice iz Lidla mi odbojno miriše.Također tablete za suđericu od DM-a su bolje nego Lidlove.

Maddie
18.06.2009., 13:09
može li mi netko reci kako oprati pećnicu?
prljavstina je već se skorila,a resetka korodirala.

Ilana
18.06.2009., 13:59
Maddie, ja sam jednom našpricala onaj sprej (pjenu) koja stoji preko noći pa to treba samo pobrisati.
To "samobrisanje" je trajalo i trajalo toliko dugo da u moju pečnicu nikakva pjena više ne ide :nono:
A nije se ni opralo ne znam šta. Sljedeće mi je u planu probat onaj narančasti iz Lidla W5 za masnoće. Taj mi je napu očistio fenomenalno pa valjda bude i pečnicu. Ali to će još neko vrijeme pričekati :raspa:

ta.ja
18.06.2009., 14:12
Ja ponekad koristim W5 u pećnici - odnosno svaki put kad pečem piletinu. Kako piletina može zašpricati cijelu pećnicu. S nijednim drugim mesom nemam problema, ali piletina :mad:

Rudolfa
18.06.2009., 19:05
Tako zapuštenu pećnicu možeš urediti samo višekratnim ribanjem,meni su osobno Arf za roštilje i permental najbolji.

murtila
18.06.2009., 20:55

Da li to ima za kupiti u dučanima tipa Baumax ,Pevec i sl. ili negdje drugo
Baš bi mi takvo nešto trebalo

ta.ja
18.06.2009., 22:10
Sjećam se kad sam ju koristila. Suprug kupio i rekao "ženo ovo je posao za tebe, ti imaš čelične živce i možeš čačkati satima" :rofl:

Uživaj u grebuckanju :mig:

boromir
19.06.2009., 06:24
Da li to ima za kupiti u dučanima tipa Baumax ,Pevec i sl. ili negdje drugo
Baš bi mi takvo nešto trebalo

Baš jučer kupio u Pevecu. Plavi, marka Lux tool, 16 kuna.

Jolanda
19.06.2009., 08:00
Imala sam manju poplavu u stanu.I na kamenu su mi ostale fleke gdje je ležala voda. Pokušala sam oribati ali se i dalje vidi razlika tj dosta je tamniji taj dio. Da li itko zna što da napravim?

Kladi
19.06.2009., 23:18
Imala sam manju poplavu u stanu.I na kamenu su mi ostale fleke gdje je ležala voda. Pokušala sam oribati ali se i dalje vidi razlika tj dosta je tamniji taj dio. Da li itko zna što da napravim?

kakav je kamen? koliko je prošlo od tad? možda se napio vode pa sad treba vremena da ispari? je li to bila čista voda ili prljava, obojana?

jappa
21.06.2009., 13:28
Problem je sljedeci
U tus kabini je podloga od tikovine u wenge boji i sad kak se dosta koristi, gore su tragovi od kamenca. Probao sam to standardno izribati ali vidio sam da time skidam i boju s daske.

Ima li ko ideju kak to najbezbolnije ocistiti ?

Tinkili
21.06.2009., 17:20
Tragove kamenca inače skidam nekim sredstvom na bazi octa kupljenim u DM-u, blago je, miriše na jabuku, a skine kamenac vrhunski. Zelena boca, mislim da ima fotku "tuš slušalice" na boci.

freckles
22.06.2009., 17:20
Kako očistiti ljepilo sa police? Nova je, na njoj je bila naljepnica, skinula sam je i ostali su ružni tragovi ljpila... :rolleyes:

E i kad već gnjavim, da vas pitam, čime čistite pločice (zidne) u kupaoni?

ta.ja
22.06.2009., 17:47
Te etikete sa posuđa se obično skidaju sa jestivim uljem. Da li bi upalilo i na polici : ne zna:

Inače, pločice u kupaoni i sanitarije čistim sa onim sredstvom iz Lidla, neki tropik miris

pistacija
23.06.2009., 19:24
Eureka! cheer:

Konacno sam uspjela napu ocistiti ... Mjesecima se mucim ne ide i ne ide, svaki put ostane trag kojeg iduci put nemres ocistiti. Uglavnom ruzno za vidjeti. I... slucajno ugledam u elementu kuhinje Blic Arf, sredstvo za ciscenje nehrdjajuceg celika, niti znam od kad stoji niti gdje je kupljen al je znam da sam ga kupila sa namjerom da napu pokusam ocistiti . I tako skepticna ja pospricam na vlaznu spuzvicu kako i pise na upustvima, malo onak oribam, prebrisem drugom vlaznom krpom a onda suhom i gle vraga sve skoro nestalo :s :lux:

Onda postupak opet ponovih i ev napa se sija ko' nova :) :s

marinae
23.06.2009., 20:47
Tako zapuštenu pećnicu možeš urediti samo višekratnim ribanjem,meni su osobno Arf za roštilje i permental najbolji.

Malo sam lijena za čišćenje pećnice pa se nakupi svega tamo, al' taj Permetal, brate, očisti sve živo.

plavusa123
24.06.2009., 22:46
Malo sam lijena za čišćenje pećnice pa se nakupi svega tamo, al' taj Permetal, brate, očisti sve živo.

Slazem se:top:,najbolji mi je prijatelj u kuhinji:D
Samo sto jako nagriza ako se dugo ostavi i meni uzasno smrdi,s rukavicama nisam navikla cistit pa mi i ruke izgore:kava:

Kladi
24.06.2009., 23:11
blažena piroliza!:)

zuzi666
25.06.2009., 09:28
naravno, sjela sam na smolu. s crnim hlaćama. kako to očistiti? ja sam misla krenuti kao sa žvakom - smrznuti pa opeglati. kaj vi mislite? :(

Rudolfa
25.06.2009., 10:20
Smola se može skinuti jednakim omjerom alkohola i benzina,natopljena mrlja tom tekućinom treba odstajati 48 sati.

marinae
25.06.2009., 14:20
naravno, sjela sam na smolu. s crnim hlaćama. kako to očistiti? ja sam misla krenuti kao sa žvakom - smrznuti pa opeglati. kaj vi mislite? :(

I ja sam prošlo ljeto sjela ispod bora - pametno, nema što. Crne hlačice su nazad izgledale kao ježevo dupe (pardon my french).
Uglavnom, topla pegla i stari večernjak su riješili svu smolu, a hlačice nosim i danas

fonemf
25.06.2009., 14:35
Kad je u pitanju odjeća i mrlje na robi, imate topic i na Modi na kojem se vjerojatno nadje dobrih savjeta za ciscenje raznih fleka.

Mrlje, fleke & prakticni kucni savjeti (http://forum.hr/showthread.php?t=221120)

jeenny
28.06.2009., 10:32
Može li mi netko dati savjet kako da operem toster ali iznutra?

i čitala sam ovo za mirkovalke , da se stavi posuda sa limunom? na koliko minuta treba uključiti tu posudu?

freckles
28.06.2009., 10:37
Te etikete sa posuđa se obično skidaju sa jestivim uljem. Da li bi upalilo i na polici : ne zna:

Inače, pločice u kupaoni i sanitarije čistim sa onim sredstvom iz Lidla, neki tropik miris

:s:s:s Etiketa je pala! :D

Kupila sam neki W5 od limuna (lidl), kupaona blista! THX! :cerek:

pistacija
28.06.2009., 13:05
mikrovalnu je najlakse ocistiti ako je redovito cistis, makar 1x u 1 ili 2 mj :D kupim u dm-u one neke maramice za mikrovalnu , narandjasto pakiranje, cudo su, fakat lijepo ociste, lijepo mirisu po limunu , one sitne tockice od masnoce da nestanu samo malo jace pritisnem maramicom i sve se sjaji :mig:

plavusa123
28.06.2009., 20:45
mikrovalnu je najlakse ocistiti ako je redovito cistis, makar 1x u 1 ili 2 mj :D kupim u dm-u one neke maramice za mikrovalnu , narandjasto pakiranje, cudo su, fakat lijepo ociste, lijepo mirisu po limunu , one sitne tockice od masnoce da nestanu samo malo jace pritisnem maramicom i sve se sjaji :mig:

To je onda slicno kao njihov princip s limunom. Morat cu potegnit do DM-a:mig:
Naravno da je redovito cistim i perem onaj tanjur ili sta vec:) al mi je dragi malo nespretan pa bude tih tockica od masnoce. S ovim od limuna bas bude ko nova:top:

pistacija
30.06.2009., 08:07
To je onda slicno kao njihov princip s limunom. Morat cu potegnit do DM-a:mig:
Naravno da je redovito cistim i perem onaj tanjur ili sta vec:) al mi je dragi malo nespretan pa bude tih tockica od masnoce. S ovim od limuna bas bude ko nova:top:

ispricavam se, pakiranje je zute boje, bas je nacrtana mikrovalna na njemu ;)

plavusa123
30.06.2009., 21:41
Danas sam kupila Lidlove vlazne maramice za pod cistit i mogu rec da su me ugodno iznenadile za taj novac. Imaju 3 vrste,limun,naranca i jos neke plave,ja sam te uzela. Jel ko proba ove ostale. Sad ce mi se kuhinja montirat tako da ce mi ih trebat brdo. Picajzla sam i nakon ribanja volim prebrisat s maramicama,a i svaki dan nesto lickam s njima.

Hrvach
01.07.2009., 12:24
blažena piroliza!:)

e, sada mene zanima jel ta piroliza stvarno djeluje ili nam trgovci prodaju maglu?

imaš takvu pećnicu?

aj, please, potanko.....postupak.....i jel baš sve ode od pečenja?

Rudolfa
04.07.2009., 18:43

Ajde molim te,reci mi što piše na tim maramicama,svaki drugi dan sam u dm-u i nisam nikada vidjela takve maramice.Malo sam uvrnuta i želim probati sve maramice na tržištu,nije da mi je mikrovalka prljava ,ali baš bih ih isprobala.

abattoir
05.07.2009., 14:24
bok svima! može li mi netko reći kako očistiti veš mašinu? u onim utorima za prašak i omekšivač su se pojavile neke crne točkice (osobito u utoru za omekšivač), a odjeća nakon pranja ima neki čudan miris.:rolleyes: pretpostavljam da je to neka vrsta gljivica. te utore mogu očistiti s vanjeske strane, ali ne mogu doseći do kraja di mi se čini da ih ima najviše.
molim vas neki savjet jer mi se sad sve iz mašine gadi!:rolleyes: hvala unaprijed!

ombia
05.07.2009., 22:09
Svaki pretinac za prasak bi se trebao moci izvaditi. Izvadis, cetkicu za zube u ruke i peri. Da gljivice su vjerojatno. Ja to po defaltu izvadim jednom mjesecno i operem. I ono ispod pretinca i iza njega....

betta17
06.07.2009., 13:26
Svaki pretinac za prasak bi se trebao moci izvaditi. Izvadis, cetkicu za zube u ruke i peri. Da gljivice su vjerojatno. Ja to po defaltu izvadim jednom mjesecno i operem. I ono ispod pretinca i iza njega....

također.:top: i ja još razrjeđujem omekšivač s vodom pa se manje nakuplja tog taloga, inače bih mogla pretinac 2x tjedno vaditi.

abattoir
06.07.2009., 14:55

moj se ne može izvaditi jer je ulaz za robu gore (ne bočno), tako da su ti pretinci u gornjim vratima i ne mogu se izvaditi. whirlpool.:rolleyes:
već na netu tražim novu jer mislim da ovoj nema spasa. ne mogu više podnijeti da mi roba smrdi. tj. ne smrdi nego ima malo čudniji miris (ne od omekšivača). i s time da taj omekšivač odmah potroši, mislim da ne ostaje do kraja u pretincu. ah :rolleyes:
hvala svejedno, ako dobijete još kakvu ideju, molim vas javite da ne moram novu kupovati :top:

muukigirl
06.07.2009., 21:03
a da probas oprat "na prazno" s varikinom? ona pouzdano ubija sve gljivice...:)

abattoir
07.07.2009., 14:43
a da probas oprat "na prazno" s varikinom? ona pouzdano ubija sve gljivice...:)

ne znam kako se to radi? što uliješ u te utoriće i koliko dugo se treba ostaviti? jel se može umjesto s varikinom s octom? oće biti isti učinak? thanks:mig:

La_LuNa
07.07.2009., 17:31
hilfe bitte

ventili na radijatoru su na neku foru bili otvoreni, i kad je caca neki dan prepravljao grijanje i pustio vodu u sitem, iscurilo je po podu.. po debelemom tepisonu (koji ispod ima filc) ispod kojeg je ona najdeblja moguca spuzva (za pod laminat)..
smrdi, smrdi :( uzasno smrdi

muz i ja razmisljamo da uskoro stavimo laminat u sobu, no postoji li ikakvo privremeno rijesenje da se taj smrad bar malo razbije??

Atica
07.07.2009., 20:31
moj se ne može izvaditi jer je ulaz za robu gore (ne bočno), tako da su ti pretinci u gornjim vratima i ne mogu se izvaditi. whirlpool.:rolleyes:
već na netu tražim novu jer mislim da ovoj nema spasa. ne mogu više podnijeti da mi roba smrdi. tj. ne smrdi nego ima malo čudniji miris (ne od omekšivača). i s time da taj omekšivač odmah potroši, mislim da ne ostaje do kraja u pretincu. ah :rolleyes:
hvala svejedno, ako dobijete još kakvu ideju, molim vas javite da ne moram novu kupovati :top:

ja imam whirlpool s otvaranjem gore i pretince normalno skinem,sa strane pretinca imaš dva veća gumba koja pritisneš istodobno i pretinac povučeš prema gore,ma sumnjam da tvoja perilica to nema,moja je ona AA 5 kg

vikica
08.07.2009., 16:03
Nego, jel netko zna kako od-ofarbati bijeli veš u koji je zabunom uletila crvena majica :mad: ??? Ne sjećam se da su tako neki savjet imale ženske u odredu...ali...možda netko zna i bez njih :p

ta.ja
08.07.2009., 19:02
Postoje neke maramice s kojima se opere roba pa one poberu tu boju. Mislim da toga ima u DM-u, a vjerojatno i u trgovačkim centrima tamo kraj ostalih sredstava za pranje rublja

Kladi
08.07.2009., 22:56
Nego, jel netko zna kako od-ofarbati bijeli veš u koji je zabunom uletila crvena majica :mad: ??? Ne sjećam se da su tako neki savjet imale ženske u odredu...ali...možda netko zna i bez njih :p

da li su ti ostale crvene fleke na mjestima ili je sav veš postao lagano rozi?

ako je sve rozasto onda malo teže, ako su fleke - lakše. ja takve stvari ponovo stavim u mašinu na kuhanje sa nečim bijelim, plahtama, ručnicima, više toga što bi moglo povući na sebe te fleke.....normalno stavim deterdžent+vanish i cijeli postupak pranja ponovim.

maramice u dm-u postoje ali se one stavljaju prije nego se ovakva stvar dogodi, one apsorbiraju te boje iz prannja na sebe. no, znam da u dm-u postoji neko sredstvo za spašavanje obojanog veša, no ne znam kak se zove....možda zna netko drugi ili idi u dm i malo prošvrljaj, piše na ambalaži:mig:

vikica
09.07.2009., 13:16
da li su ti ostale crvene fleke na mjestima ili je sav veš postao lagano rozi?

Sve je porozilo, bez mrlja.
Probati cu staviti veš na višu temperaturu (70, ali ne mogu 90 jer se bojim da ce se stisnuti...na etiketi pise 60).

abattoir
09.07.2009., 20:05
ja imam whirlpool s otvaranjem gore i pretince normalno skinem,sa strane pretinca imaš dva veća gumba koja pritisneš istodobno i pretinac povučeš prema gore,ma sumnjam da tvoja perilica to nema,moja je ona AA 5 kg

ne ide, očito je razbijeno. a niš, stara krntija :rolleyes:

polly
11.07.2009., 18:35
ne ide, očito je razbijeno. a niš, stara krntija :rolleyes:

domestos gel izbjeljivać + kefica za zubeke + štapeki za vuheka i tufkaj i žuljaj
kad to zbaviš, ubaci kilu krupne soli + litru bijelog octa i stavi na program na kojem "iskuhava" veš
moralo bi pomoć

zvonchica12
12.07.2009., 08:46
probaj sa sagrotanom,on ubija gljivice,pospricaj i ostavi malo da djeluje pa isperi...ja ga kupujem u mulleru..

fonemf
12.07.2009., 22:32
bok svima! može li mi netko reći kako očistiti veš mašinu? u onim utorima za prašak i omekšivač su se pojavile neke crne točkice (osobito u utoru za omekšivač), a odjeća nakon pranja ima neki čudan miris.:rolleyes: pretpostavljam da je to neka vrsta gljivica. te utore mogu očistiti s vanjeske strane, ali ne mogu doseći do kraja di mi se čini da ih ima najviše.
molim vas neki savjet jer mi se sad sve iz mašine gadi!:rolleyes: hvala unaprijed!

Imas ovdje jednu temu o tome pa mozda nadjes odgovor koji bi ti pomogao.

Čišćenje veš mašine (http://www.forum.hr/showthread.php?t=204305)

Sandra October
18.07.2009., 20:40
upomoc, djetetov sladoled na sofi od bijelog platna ..trebam DOBAR servis za ciscenje.. ima netko preporuku?

Lefti
18.07.2009., 22:28

ako nije kasno, proizvod Dr.Beckmann, nesto kao color remove ili slicno. Kutija malo veca od kutije cigareta, vidjet ces na slici da li je za bijelu odjecu(izbjeljivanje), ili za sarenu robu koja je pokupila drugu boju.

Meni je nevjerojatno dobro opralo par majci- zutih sa bijelim, plavih sa sivim od crne majce koja je slucajno uletila. Originalne boje su bile odlicne, mrlje se maknule, majcama nije bilo nis!

ombia
19.07.2009., 12:09
upomoc, djetetov sladoled na sofi od bijelog platna ..trebam DOBAR servis za ciscenje.. ima netko preporuku?

Skinuti i oprati u masini? Jer u kombinaciji malog djeteta i bijele sofe se valjda kupuju perive navlake :zubo:

Sandra October
19.07.2009., 12:50
Skinuti i oprati u masini? Jer u kombinaciji malog djeteta i bijele sofe se valjda kupuju perive navlake :zubo:

ma nije moguće skinut navlaku.. :( sofa kupljena prije dolaska rza brzotrza na svijet:D help.. trebam stvarno dobre profesionalce za čišćenje sofi :( all over je

kika78
22.07.2009., 08:57
Dubinsko pranje sjedeće garniture???

trebam pomoć.. imam narančasto-zelenu kutnu garnituru koja je stara cca 4 god. i vrijeme joj je da se dobro opere. e, sad... prije tri dana bio čovjek iz jedne firme koja se bavi pranjem tog tapeciranog namještaja i oprao je. nešto je otišlo ali ona i dalje izgleda prljavo (kak bi tek izgledala da je svjetle boje :eek:) uglavnom, nisam zadovoljna..

da li znate nekoga tko stvarno dobro čisti takav namještaj?? iskustva??
hvala!

pufasta gamad
22.07.2009., 09:52
znam da vjerojatno nema pomoci, osim bojanja, ali:

prestala sam pusiti prije dva tjedna u stanu i svakog dana ga prozracujem najmanje 8 sati, ali i dalje se osjeca onaj miris nikotina. nije da se radi o godinama talozenja dima (11mjeseci).
preporucili su mi onaj osvjezivac zraka, ali to je samo kamuflaza, a i mene taj miris uzasno iritira, imam pranoju da cu se otrovat koliko mi smeta.

mislim da se ovo ne moze rijesiti prozracivanjem, posebno jer odlazim na more i moram stan zatvoriti na vise od mjesec dana, sto mogu poduzeti sad prije odlaska?
nekako imamo sjecaj da bi neki pokusaj pranja zidova (bijela obicna boja) rezultirao opcom katastrofom sto se tice mrlja i ostalog :( mislim vec u glavi imam prizor zutih traka koje bi ostale nakon mocenja :(

google mi bas nije bio prijatelj, sve samo teme o pranju zidova prije farbanja.

ima li ne tko mozda iskustva s ovim? kaj uopce mogu poduzeti sad u ovih nekoliko dana, da me nakon provratka s mora ne zapljusne krasan miris zatvorene birtije? ili kao druga opcija plinska komora ako ostavim osvjezivac zraka.

vec u glavi imam suludi plan da zidove pospricam mjesavinom etericnog ulja i vode, ali opet se bojim mrlja. :(

any tips?

bulthaup
22.07.2009., 10:18
Sve zavisi kakva ti je boja. Dobre boje se mogu prati i to je cak pozeljno prije ponovnog bojenja. Ovde postoji nesto sto se zove "sugar soap".

pufasta gamad
22.07.2009., 11:14
Sve zavisi kakva ti je boja. Dobre boje se mogu prati i to je cak pozeljno prije ponovnog bojenja. Ovde postoji nesto sto se zove "sugar soap".

boja? mislim da se radi o onoj jupol bijeloj vulgaris. krpica namocena u vodu je skida lako, zato se bojim upustati se u takve podvige.
od sam pomisli koliko stete mogu na taj nacin napraviti, dize mi se kosa na glavi.

dal' ima "sugar soap" neko komercijalno ime ili mogu to tako bukvalno traziti? ali opet, to je tek korak prije bojanja, pretpostavljam, tj. koliko sam citala.

ja vise trazim neku privremenu improvizaciju :D zasad. u desetom mjesecu sigurno uzimam valjak u ruke.

polly
22.07.2009., 11:21
znam da vjerojatno nema pomoci, osim bojanja, ali:

više su mirisa pobrale tkanine (zavjese, tepisi, dvosjedi/fotelje/kreveti,...) te drvenina (namještaj) nego zidovi :D

pufasta gamad
22.07.2009., 12:00
više su mirisa pobrale tkanine (zavjese, tepisi, dvosjedi/fotelje/kreveti,...) te drvenina (namještaj) nego zidovi :D

jesus, koliko napeto pratim ovu temu. kad mi je to glavna preokupacija zadnja dva tjedna.

zavjese su dva puta oprane.
podovi 4 puta.
sav namjestaj - kuhinja i dnevna, duplo prebrisani, jednom arfom za staklo, drugi puta prontom. stolovi su hvala bogu od stakla i metala, pa se lakse cite, takodjer detaljno oprani, pobrisani. kao i i plocice i radijatori.
stolice i kauc su od koze, kauc cistim najmanje dva puta tjedno. sad sam ih ubila od ciscenja, ali stvarno, mislim da u zivotu nisam bila u toliko intenzivnom kontaktu s kemikalijama.:D prebrisane su i sve knjige i sitnice na policama.
nema staklene, keramicke, metalne, kozne, papirnate, plasticne povrsine u tom stanu koju nisam pobrisala. :D cak i sva vrata i stokove.

tepihe nemam, ali u stanu imam janjecu i govedju kozu. one su dubinski posaugane i na balkonu su provele dva dana, ne znam da li ih smijem prati. - eto i to je pitanje.

kad su otvorena balkonska vrata, odlicno je, ali kad ih zatvorim, i dalje se osjeca, ne jako, ali dosta da me izluduje.

da nasiroko posprejam zidove onim oustom? ma to je idiotizam, ili nije :nada se:
ma imala sam i plan uzeti tu tekucinu iz osvjezivaca, razvodnjiti i pospricati po zidovima, ali me sprijecila uljasta struktura.

mislim da cu za pet minuta pristupiti zidovima sa mokrom krpom :( kud puklo da puklo.
nazvala sa frenda koji radi u prodavaonici boja i lakova za taj sapun, on zna samo za impregnaciju, nikad cuo za nesto drugo.:(

nisam valjda bila jedini idiot koji je pusio u svom stanu?
boze, koje probleme imam prije odmora.:rolleyes:

bulthaup
22.07.2009., 12:09
Sugar soap is a cleaning material, commonly composed of sodium carbonate, sodium phosphate, and sometimes sodium silicate as an abrasive; other chemicals might be added to modify the performance or preserve the product. The dry powder looks like table sugar, which gives it its name. The term is used mainly in Commonwealth countries.

Ovo je objasnjenje, ali ako ti se boja i onako skida, onda je nema smisla prati, jedino je mozes prebojiti opet.

ombia
22.07.2009., 16:01
Ovo sto opisujes zvuci kao neperiva boja. Ja sam stavila sad perivu boju u kuhinju i na njoj se vidi da je periva. :ne zna: Vise je onako plastificirana a manje barsunasta...uglavnom slabo ce sto pomoci osim novog bojanja zidova. Svojedobno sam unajmila stan bivsih pusaca :eek: uzas cisti. Vlasnik stana mi je oprostio jednu stanarinu kad se sam uvjerio kako to smrdi kad se prozori zatvore, a ja sam staru boju sastrugala i stavila novu. Sorry.

polly
22.07.2009., 16:18
kad su otvorena balkonska vrata, odlicno je, ali kad ih zatvorim, i dalje se osjeca, ne jako, ali dosta da me izluduje.

jednostavno trebaš pustit vremenu da se sve prozrači
ako si knjige prebrisala, nisi ih oprala, papir jako upija mirise i teško se vjetri
sigurno ti ni tapecirani namještaj nije sasvim opran (svi oni slojevi u umutrašnjosti)
i tako dalje
vrijeme, vrijeme,...i vrijeme :D

kad ideš na put stavi naokolo svežnjiće lavande
bilo bi super ako možeš nabaviti duhan, pravi u listovima, pa ga potrpat po ormarima

pufasta gamad
22.07.2009., 18:15
jednostavno trebaš pustit vremenu da se sve prozrači
ako si knjige prebrisala, nisi ih oprala, papir jako upija mirise i teško se vjetri
sigurno ti ni tapecirani namještaj nije sasvim opran (svi oni slojevi u umutrašnjosti)
i tako dalje
vrijeme, vrijeme,...i vrijeme :D

kad ideš na put stavi naokolo svežnjiće lavande
bilo bi super ako možeš nabaviti duhan, pravi u listovima, pa ga potrpat po ormarima

polly hvala na savjetima, sutra sivam i sipam vrecice lavande nafilane s etericnim uljima po stanu. odlicna ideja.

prvom prilikom krecem u potpuno krecenje stana, a volim to raditi pa nije bed:D

mislim da prozracivanje ne pomaze puno kad se nikotin upija u zidove, malo sam detaljnije pogledala kuteve i ako smo mi u tako malo vremena nanjeli toliko stete necu ni zamisljati kako izgledaju kuce ljudi koji godinama puse.

samo report da je operacija krpica ipak na tim kriticnim mjestima ipak bila od pomoci jer vise uopce nema tragova i mrlja koje su me plasile :mig: makar je boja korak dalje od potpuno ne-periva.

freckles
24.07.2009., 06:36
Dubinsko pranje sjedeće garniture???

trebam pomoć.. imam narančasto-zelenu kutnu garnituru koja je stara cca 4 god. i vrijeme joj je da se dobro opere. e, sad... prije tri dana bio čovjek iz jedne firme koja se bavi pranjem tog tapeciranog namještaja i oprao je. nešto je otišlo ali ona i dalje izgleda prljavo (kak bi tek izgledala da je svjetle boje :eek:) uglavnom, nisam zadovoljna..

da li znate nekoga tko stvarno dobro čisti takav namještaj?? iskustva??
hvala!
:kava:
Ovo i mene zanima...

Kris79
24.07.2009., 10:21
ako nije kasno, proizvod Dr.Beckmann, nesto kao color remove ili slicno. Kutija malo veca od kutije cigareta, vidjet ces na slici da li je za bijelu odjecu(izbjeljivanje), ili za sarenu robu koja je pokupila drugu boju.

Meni je nevjerojatno dobro opralo par majci- zutih sa bijelim, plavih sa sivim od crne majce koja je slucajno uletila. Originalne boje su bile odlicne, mrlje se maknule, majcama nije bilo nis!

a đe tog ima.

moje gaće naime iz istog razloga imaju nako šermerski roza ton :D:rolleyes:

Kris79
24.07.2009., 10:22
kako oprati unutrašnjost termosice koja je iz jednog komada, te je onaj grleni otvor preuzak da kroz njega prodje spožva nabodena na vilicu :D

Kris79
24.07.2009., 10:28
polly hvala na savjetima, sutra sivam i sipam vrecice lavande nafilane s etericnim uljima po stanu. odlicna ideja.

i ja bih ti umjesto umjetnih osvježivača savjetovala eterična ulja i aromalampicu. osim vrećica s lavandom (njih možeš u ormar - bonus tjera moljce) kombinacija cedar + naranča izvrsno ubija duhanski dim.

pali ih često, možeš se i poigrati različitim mirisima... menta je osvježavajuća i hladi ali nemoj s njom pretjerati da ti ne bude muka.

nakon krečenja, i obavljenog čišćenja pusti vremenu da učini svoje i da duhanski smrad bude zamijenjen nečim novim.

ako imaš mogućnosti i voliš cvijeće, posadi neko mirisno u tegle i postavi po kući... da preuzme dominaciju u prostoru.

Lefti
24.07.2009., 10:34
a đe tog ima.

moje gaće naime iz istog razloga imaju nako šermerski roza ton :D:rolleyes:

ja kupila u DM-u. Evo neki dan koristila za bijelu robu, upala mi crna nova svilena spavacica (:raspa:) i sva bijela roba bila tamno plava flekava, dragi se sokirao jer su unutra bile njegove dvije najdraze majce.
Ja ubacila taj prah, oprala, majce metalik bijele :cerek:

DrDolittle
27.07.2009., 09:10
Bok svima!! Imam jedan problem. Zapravo frendica ga ima. Useljavaju u novu kuću i kad su majstori postavljali ulazna vrata i popunjavali ih sa pur pjenom (valjda se to tak zove) uspjeli su i vrata zamrljati. vrata su tamno smeđa i sad imaju onak žučkaste fleke po jednom djelu. Jel možda netko zna kako to skinuti???? Unaprijed zahvalna

polly
27.07.2009., 11:00
kako oprati unutrašnjost termosice koja je iz jednog komada, te je onaj grleni otvor preuzak da kroz njega prodje spožva nabodena na vilicu :D

a kaj s onom kefom za prat flaše?

starinski recept je udrobit ljuske jajeta, ulit tople vode, usipat sode bikarbone, ostavit neko vrijeme, zatvorit i mešaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj :D

ombia
28.07.2009., 13:13

starinski recept je udrobit ljuske jajeta, ulit tople vode, usipat sode bikarbone, ostavit neko vrijeme, zatvorit i mešaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj :D

Krenula pisati ovo :top:

Kris79
28.07.2009., 13:31

:eek:

hvala! :s

Liddy
03.08.2009., 08:16
Ja malo surfala neto i naisla na sve ovo :) Valjda ce svatko naci nesto za sebe :)
http://www.howtocleanstuff.net/
http://www.re-nest.com/re-nest/cleaning/27-household-uses-for-citrus-fruit-046057
http://www.thedailygreen.com/green-homes/latest/vodka-uses-460424
Uzivajte u trazenju i citanju

romira.st
03.08.2009., 22:26
Molim pomoć, danas smo stavljali tepison (modri) i meni je iscurilo ljepilo po tepisonu...kako da očistim

Hvala

lj-ubica
05.08.2009., 12:20
Tko zna kako se čisti purpjena? POMOĆ!:s

NIKAKO! Meni je idiot montirao prozore bez zaštitne ljepenke i pur-pjena se nalijepila i na drveni okvir i na prozor....pa kad sam se žalila kako je to ostavio, rekao mi je da će doći i donijeti neko posebno sredstvo koje će to otopiti. Elem, od toga ništa nije bilo... a ja sam onda obišla sve moguće trgovine i saznala da ne postoji sredstvo koje će to očistiti. Pištolji i nestvrdnuto sredstvo se može otopiti i to otapalo kupuju majstori za održavanje alata, a stvrdnutu pur pjenu sam na kraju grubo mehanički odstranila, a zatim finim šmirgl-papirom i prebojala drvenariju.

lj-ubica
05.08.2009., 12:35
meni je to čudo samo od masne flekice napravilo masnu fleketinu :D
ali im je zato sredstvo za odstranit fleke od hrđe :s

a tek protiv crnog vina - nema ništa bolje !!!!v- ni sol, limun, bijelo vino

lj-ubica
05.08.2009., 12:52
Prekrij mrlju s papirnatom vrećicom (ili nekim drugim papirom npr. novinskim) i stavi lagano ugrijanu peglu na vrećicu. Papirnata vrećica bit će masna na mjestu gdje se uhvatio vosak, tako da za svaki slijedeći potez trebaš na mrlju staviti čisti dio vrećice.
Meni je uspjelo! :top:

opet ja - tražeći nešto - svašta sam našla....
i meni je pokapala svijeća po stolnjaku, pa sam mozgala da li da ga gurnem u zamrzivač ili da probam problem riješiti peglom.... i zeznula sam se jer sam se odlucila za peglu, a svijeće su bile parafinske... (vosak može peglom), pa se parafin topio i topio i djelomično je ušao u strukturu materijala a ja sam se umorila od peglanja, tako da sad umjesto male fleke imam veliku masnu i još mi se taj dio stolnjaka ukrutio kao da je iz varikine izašao - prema tome, oprez, ako niste sto-posto sigurni od čega su svijeće

extreme
11.08.2009., 09:13
pitanje...

imam onu gumenu podlošku u kadi (nedavno kupljena) i na jednom sam dijelu primjetila crne točkice /flekice.. pretpostavljam da bi to bile gljivice?? :ne zna:

ne da mi se sad opet kupovati novu podlošku- a ne znam kako to očistiti.. probala sam ribat sa domestosom al ne ide. nikad ranije mi se to nije pojavilo. grozno mi izgleda, al bih prije kupnje nove podloške- ipak htjela čuti ako se to da kako skinuti...

ima netko ideju?? :moli:

hvala!

muukigirl
11.08.2009., 10:29
namočiti u varikini - ubija plijesan!:top:

extreme
11.08.2009., 10:31
razrijeđenoj ili čistoj?

muukigirl
11.08.2009., 11:19
ma čistoj... samo nemoj bit u toj prostoriji (odnosno, nemoj disat :D ) i ostavi otvoren prozor!

Čupkić
12.09.2009., 22:04
Pozdrav!
Da li mi netko može pomoći?! Kako skinuti masne fleke na vratima ormara???
Naime, fleke su od Pronta. Daddy se nije mogao strpiti da se počisti sve u kući, pa je sam krenuo u akciju i lijepo posprejao sve sa Prontom, onak- direktno na drvo i sada nam ormari izgledaju kao pjegavi dalmatiner... :mad: Tamni ormari, svjetle mrlje od Pronta! grrrr... Prašak i mlaka voda ne funkcioniraju, probano već, pa molim za neki savijet....

HVALAAAAAA :D

crazyform
18.09.2009., 07:47
Pozdrav!
Da li mi netko može pomoći?! Kako skinuti masne fleke na vratima ormara???
Naime, fleke su od Pronta. Daddy se nije mogao strpiti da se počisti sve u kući, pa je sam krenuo u akciju i lijepo posprejao sve sa Prontom, onak- direktno na drvo i sada nam ormari izgledaju kao pjegavi dalmatiner... :mad: Tamni ormari, svjetle mrlje od Pronta! grrrr... Prašak i mlaka voda ne funkcioniraju, probano već, pa molim za neki savijet....

HVALAAAAAA :D
postoji ti jedno starinsko sredstvo koje se zove terpentin.ali za početak probaj s alkoholom.

jaZZmina
20.09.2009., 13:44
jooj jel ima netko iskustva s pranjem krovnih prozora izvana? kakav god štap uzela ne mogu ih dosegnuti sa svih strana kak treba i izluđuju me!

poison5
24.09.2009., 16:28
kako to riješiti??žao mi stolnjaka,lijep je i nov.

peper
25.09.2009., 08:12
kako to riješiti??žao mi stolnjaka,lijep je i nov.

Stavi ga u zamrzivač i kad se dobro smrzne, samo ju skini :top:

arna
25.09.2009., 09:58
Bok ljudi! Dogodilo mi se nekaj nevjerojatno i sad vapim za pomoć! :(

Imam novi bež dvosjed od eko kože i jučer sam ležala na njemu u crvenoj indijskoj haljini. I ostalo je crvenilo na njemu! :eek:
Ne ulazim u kvalitetu te umjetne kože, haljinu sam odmah bacila u smeće, ali molim vas ako imate ideju kako oprati to crvenilo s dvosjeda!!???!!
( Probala bravisimom, ali ništa.)
Molim vas, pomagajte!!!!

ta.ja
25.09.2009., 14:58
Jesi probala sa onim bijelim spužvicama iz DM-a?

Pročitaj malo par stranica unatrag, bila je i neka fora s mlijekom ako se ne varam

peper
27.09.2009., 19:52
Bok ljudi! Dogodilo mi se nekaj nevjerojatno i sad vapim za pomoć! :(

Imam novi bež dvosjed od eko kože i jučer sam ležala na njemu u crvenoj indijskoj haljini. I ostalo je crvenilo na njemu! :eek:
Ne ulazim u kvalitetu te umjetne kože, haljinu sam odmah bacila u smeće, ali molim vas ako imate ideju kako oprati to crvenilo s dvosjeda!!???!!
( Probala bravisimom, ali ništa.)
Molim vas, pomagajte!!!!

Danas su baš one 2 tetke iz Odreda za čistoću čistile bijelu kožnu fotelju običnim sapunom. Jako učinkovito, probaj:top:

arna
28.09.2009., 08:46
Je ljudi, fala, ali ne radi se o običnoj zmazanoći. Svoje krem kožne stolice čistim bez problema običnim vlažnim maramicama, no ovo je očito sasvim drugo. Boja jedne tkanine ušla je u drugu!
Zvala sam i dobavljača te eko kože, i proizvođača namještaja, ali oni nemaju pojma kako riješiti stvar. Moram priznati da me to čudi, jerbo mi je nelogično da se tako nešto dogodilo samo meni. :ne zna:
Sad se bojim što će biti kad sjednem u trapericama...

Hrvach
28.09.2009., 11:32
Je ljudi, fala, ali ne radi se o običnoj zmazanoći. Svoje krem kožne stolice čistim bez problema običnim vlažnim maramicama, no ovo je očito sasvim drugo. Boja jedne tkanine ušla je u drugu!
Zvala sam i dobavljača te eko kože, i proizvođača namještaja, ali oni nemaju pojma kako riješiti stvar. Moram priznati da me to čudi, jerbo mi je nelogično da se tako nešto dogodilo samo meni. :ne zna:
Sad se bojim što će biti kad sjednem u trapericama...

ne događa se samo tebi

frendica ima isto eko kožu i kaže da joj ostaje boja i od traperica....

sve je prekrila dekicama, prekrivačima, jastucima.....

suedehead
29.09.2009., 09:52
Pitanjce:

Čime čistite pleksiglas (akrilno staklo)... ja sam ga naslijedila u kuhinji koju prethodna lijena gazdarica nije nimalo održavala...masno je oko rubova i probala sam sa svim mogućim sredstvima za odmašćivanje,ali ništa.

jel ima neko sredstvo za to?

Hrvach
29.09.2009., 12:40
kupi u DM-u maramice za brisanje poda, vlažne, njihovu marku Denk mit, meni su savršene za onu masnoću na pločicama u kuhinji i na visećim elementima koje ne čistim često, ne ostaju mi mucice i ništa se na razmrljava, super su mi

Smart_bitch
29.09.2009., 17:19
Ja sam upravo kapitulirala u borbi sa svojim dvosjedom od bijele ( :rolleyes: ) eko kože. Majku mi glupu. Mrlje od kave će zauvijek ostati žute i mrlja od kemijske će zauvijek ostati plava tamo. Ni mlijeko, ni krpa od mikronekihgluposti, ni spužvice iz DM-a nisu riješile stvar.

zuzi666
10.10.2009., 12:54
opet psečje gluposti! :mad:
:cerek:

pesica se naslonila na zid. točnije popela na dvosjed koji je naslonjen na zid i spavala naslonjena na zid, a bila je masna i zmazana od ampulice protiv krpelja, buha,... i sada naravno, ostala je ful masna velika fleka. :flop: na ljubičastom zidu.

što da napravim? :ne zna:

mirta2
10.10.2009., 20:48
Pitanjce:

Čime čistite pleksiglas (akrilno staklo)... ja sam ga naslijedila u kuhinji koju prethodna lijena gazdarica nije nimalo održavala...masno je oko rubova i probala sam sa svim mogućim sredstvima za odmašćivanje,ali ništa.

jel ima neko sredstvo za to?

Probaj sa KH-7 iz Kauflanda, našpricaj i ostavi stajati 2-3 minute i pobriši mokrom krpom. Ponovi par puta jer ako je masnoća stara neće sići otprve. Ne ribaj ničim agresivnim jer ćeš izgrebati pleksi. :top:

mirta2
10.10.2009., 20:53
opet psečje gluposti! :mad:
:cerek:

pesica se naslonila na zid. točnije popela na dvosjed koji je naslonjen na zid i spavala naslonjena na zid, a bila je masna i zmazana od ampulice protiv krpelja, buha,... i sada naravno, ostala je ful masna velika fleka. :flop: na ljubičastom zidu.

što da napravim? :ne zna:
Probaj Viava sprej za masne fleke (Konzum, Metro, ima ga svuda). Našpricaj izdaleka (>30 cm) i ostavi da pobijeli pa očetkaj četkom za odjeću. Ponovi dok fleka ne izađe. Ako je periva boja poslije samo lagano pobriši zid vlažnom krpom da ukloniš bijelu prašinu od spreja.
Potvrdio Eduardo da Silva:D

Empty Space
10.10.2009., 22:57
Ja sam upravo kapitulirala u borbi sa svojim dvosjedom od bijele ( :rolleyes: ) eko kože. Majku mi glupu. Mrlje od kave će zauvijek ostati žute i mrlja od kemijske će zauvijek ostati plava tamo. Ni mlijeko, ni krpa od mikronekihgluposti, ni spužvice iz DM-a nisu riješile stvar.

Protivno svim deklaracijama na proizvodima za čišćenje, meni su takve fleke sišle (isto sa bijele eko kože) sa denk mit sredstvom za pranje stakla i denk mit vlažnim maramicama za staklene površine.:ne zna:

Smart_bitch
11.10.2009., 12:09
Hm! :confused: Čim kupim, javim rezultate.

lotus_flower
11.10.2009., 16:37
ljudi, čime čistite inox? :(

Jesen82
11.10.2009., 16:43

dragička:cerek:

ako te sudoper muči imaš od dm-a denk mit njihovo baš za inox i odlično je...

inače ja ti imam magične krpe od vilede i stalno s tim brišem sudoper (imam jedno okno i onda onaj dio koji je predvišen da sušiš suđe) jer nam je voda puna kamenca pa mi se se sve živo prima..

Tinkili
11.10.2009., 16:44

oštrija strana svijetlo zelene vileda spužvice za teflon + Arf classic + brisanje DM-ovom magičnom (onom micro nešto) krpom (ima ih u raznim bojama), rezultat, sjajno i bez packi, eventualno ako mi se ne da čekat da se inox sam od sebe osuši, obrišem kuhinjskim papirom

Napa, štednjak, prednja strana pećnice, sudoper, mikrovalka...sjajni i čisti

Jesen82
11.10.2009., 16:46
Protivno svim deklaracijama na proizvodima za čišćenje, meni su takve fleke sišle (isto sa bijele eko kože) sa denk mit sredstvom za pranje stakla i denk mit vlažnim maramicama za staklene površine.:ne zna:

moji roditelji su imali kauč od bijele eko kože... ne želim te bedirati, ali naš je igledao sve gore i gore s vremenom... počeo je siviti... ali valjda to ovisi i o kvaliteti kože...

Empty Space
11.10.2009., 21:18
moji roditelji su imali kauč od bijele eko kože... ne želim te bedirati, ali naš je igledao sve gore i gore s vremenom... počeo je siviti... ali valjda to ovisi i o kvaliteti kože...

Moj se fino drži zadnje 4 godine. Ako izdrži još toliko, ja sretna.
Što se tiče eko kože vidjela sam slučaj gdje je fotelja popucala nakon mjesec dana korištenja, tako da nemam ništa pametno reći na tu temu.

polly
12.10.2009., 11:23
...........mrlja od kemijske će zauvijek ostati plava tamo. ......

ako je baš kemijska, ne ona pilot i slična čuda punjena tintom, uzmi obični apotekarski alkohol i tapkaj
ne znam kako će se eko koža ponašati, obična reagira super
meni su kompletnu jaknu zašarali na faksu davnih godina i savršeno sam ju očistila da se niš nije primjetilo

lizianthus
12.10.2009., 12:59
s čime očistiti inox napu al ne od masnoće nego od packi koje ostaju od ruku?

mujsapujsa
13.10.2009., 08:52
Čim najbolje očistit plastičnu (bijelu) stolariju

bulthaup
13.10.2009., 11:08

Negdje sam citao da je dobro usjajiti sa baby kremom, ali nisam pokusavao.:)

peper
15.10.2009., 08:58
Čim najbolje očistit plastičnu (bijelu) stolariju

Arf, Arf. i samo Arf i spužvica, nakon toga isprati vodom i obrisati suhom krpom. Savršeno čisto.:s

Žumberak
15.10.2009., 14:31

Onom specijalnom krpicom za pranje stakla (ima u DM-u).

Smart_bitch
15.10.2009., 14:49
ako je baš kemijska, ne ona pilot i slična čuda punjena tintom, uzmi obični apotekarski alkohol i tapkaj
ne znam kako će se eko koža ponašati, obična reagira super
meni su kompletnu jaknu zašarali na faksu davnih godina i savršeno sam ju očistila da se niš nije primjetilo

Neće i neće :mama:

Ali je bar izblijedilo. :D

frikuscha
15.10.2009., 15:14
Nemam pojma di da pitam jerbo ima cca tri teme i na svakoj fifti fifti odgovara moje pitanje - moderatori najte me ucmekati. :cerek:

Pitanjce u svezi kuhinje.
Točnije; snijeg bijele kuhinje od mediapana i bez ručki; na magnet. :cerek:
Oštre ravne linije - bez ikakvih ukrasa ili oblih elemenata; strogo i do krajnjih granica jednostavno.
Takvu kuhinju želim i zapela sam ko sivonja.
Koliko je teško održavati takvu kuhinju?
Negdje sam pročitala da se elementi savršeno mogu održavati sa maramicama za bebinu guzu. :misli:

Mislim da ću vrištati ako mi još jednom netko sa dozom čistog očaja kaže kako ću krepat od održavanja bijele kuhinje pa bih molila ako je netko u posjedu iste ili nedajbože rob iste da podijeli sa mnom iskustva oko održavanja.

Mnogo hvala. :)

ryell
15.10.2009., 16:04
pročitala cijelu temu i upravo tutnula rešetke sa špareta u mašinu za suđe. pa ćemo vidjeti :D

@frikusha; kod nas je svijetlozelena (podstanari smo) i brišem ju jednom tjedno cijelu sa spužvicom namočenom u tekući deterdžent za suđe.
Fora je u tome da sve treba održavati, ovisi koliko često to misliš raditi. Ako ti je tlaka svakih par dana prebrisati SVE elemente, bježi od bijele.

crvenkapica33
15.10.2009., 16:36
@frikusha, ja imam sjajne bijele elemente bez ručkica, dva prozora u kuhinji i savršeo je za održavanje. najbolje s onim za staklo pošpricaš i nekom mekom krpom (npr. onom magičnom) obrišeš. meni super. već smo se tu uglavnom usaglasili da je svijetli sjajni mdf puno lakše održavati od tamnog.

ja inače vlažne maramice upotrebljavam za brisanje sveg živog, ali nemoj po frontama s tim ukoliko nisu baš one maramice za staklo. inače meni ostavljaju ko neki trag, vidi mi se pod svjetlom.

u svakom slučaju preporuke za sjajne bijele (svijetle) fronte. :top:

crvenkapica33
15.10.2009., 16:39
i da, da dodam, ne treba stalno sve brisati, nego na mjestima gdje rade prstići :mig:

frikuscha
15.10.2009., 16:46
Fala puno na savjetima. :)

Sad sam mirnija. :cerek:
Selimo se uskoro (nadam se :rolleyes:) u prazan stan na min. 5 godina pa bih si radila bijelu kuhinju. :cerek:
Naravno sveki i žena od svekra su prestravljene mojim odabirom boje, zbog "teškog održavanja" jelte. :cerek:

Sad imamo neku svijetlu imitaciju drva; nije teško za održavanje ali si takvu boju ne bih nikad sama kupovala / radila.
Normalno mi je jednom dnevno sve prebrisati nakon pranja suđa jer imamo psa pa sam se navikla uz njega svakodnevno usisavati i brisati. :cerek:
Jedna velika pouka i životno iskustvo: crni lakirani namještaj više nikad ni u najluđim snovima.
Svako zrno prašine se vidi. :mad:

crvenkapica33
15.10.2009., 17:09
:rofl: ja sam imala crni namještaj ne sjajni, ali je bila južna strana, ogromne stijene staklene, to je bio užas. taman kad bih došla do kraja te ogromne sobe se na početku već vidjela prašina :horor: onda sam se zaklela da bum imala bijeli namještaj :amen:

polly
15.10.2009., 17:55
Neće i neće :mama:

Ali je bar izblijedilo. :D

polako
tapkat, tapkat, tapkat,....
ta nesreća se otapa u slojevima
treba vremena i strpljenja za to :D