PDA

View Full Version : Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kladi
15.10.2009., 18:34
Fala puno na savjetima. :)

Sad sam mirnija. :cerek:
Selimo se uskoro (nadam se :rolleyes:) u prazan stan na min. 5 godina pa bih si radila bijelu kuhinju. :cerek:
Naravno sveki i žena od svekra su prestravljene mojim odabirom boje, zbog "teškog održavanja" jelte. :cerek:

Sad imamo neku svijetlu imitaciju drva; nije teško za održavanje ali si takvu boju ne bih nikad sama kupovala / radila.
Normalno mi je jednom dnevno sve prebrisati nakon pranja suđa jer imamo psa pa sam se navikla uz njega svakodnevno usisavati i brisati. :cerek:
Jedna velika pouka i životno iskustvo: crni lakirani namještaj više nikad ni u najluđim snovima.
Svako zrno prašine se vidi. :mad:

imaš i moj blagoslov za bijelu i sjajnu kuhinju! tvrdim da je to najjednostavnije čistit.:)

ryell
16.10.2009., 09:12
pročitala cijelu temu i upravo tutnula rešetke sa špareta u mašinu za suđe. pa ćemo vidjeti :D
dve runde, i skinulo se sve. hehe. hvala.

poison5
16.10.2009., 11:12
Moja mama ima onu najjeftiniju bijelu sjajnu kuhinju od 2oookn i super je za održavanje,malo arfa tekućeg 1x tjedno,oko ručkica svaki dan prebriše sa onim za staklo i papirnatim ručnikom i sve:top:
Puno je lakše(kaže mama) za održavanje od one skupe kuhinje u trešnji koju isto ima.
Ja osobno imam fonte boje vanilije mat.To mi je još najzahvalnije za održavati.

lotus_flower
16.10.2009., 11:28
Nemam pojma di da pitam jerbo ima cca tri teme i na svakoj fifti fifti odgovara moje pitanje - moderatori najte me ucmekati. :cerek:

Pitanjce u svezi kuhinje.
Točnije; snijeg bijele kuhinje od mediapana i bez ručki; na magnet. :cerek:
Oštre ravne linije - bez ikakvih ukrasa ili oblih elemenata; strogo i do krajnjih granica jednostavno.
Takvu kuhinju želim i zapela sam ko sivonja.
Koliko je teško održavati takvu kuhinju?
Negdje sam pročitala da se elementi savršeno mogu održavati sa maramicama za bebinu guzu. :misli:

Mislim da ću vrištati ako mi još jednom netko sa dozom čistog očaja kaže kako ću krepat od održavanja bijele kuhinje pa bih molila ako je netko u posjedu iste ili nedajbože rob iste da podijeli sa mnom iskustva oko održavanja.

Mnogo hvala. :)

još ćeš najmanje problema imati s čišćenjem bijele kuhinje :mig:
trust me :mig: (vlasnica kuhinje komplet wenge boje :D)

mujsapujsa
16.10.2009., 12:38
Nemam pojma di da pitam jerbo ima cca tri teme i na svakoj fifti fifti odgovara moje pitanje - moderatori najte me ucmekati. :cerek:

Pitanjce u svezi kuhinje.
Točnije; snijeg bijele kuhinje od mediapana i bez ručki; na magnet. :cerek:
Oštre ravne linije - bez ikakvih ukrasa ili oblih elemenata; strogo i do krajnjih granica jednostavno.
Takvu kuhinju želim i zapela sam ko sivonja.
Koliko je teško održavati takvu kuhinju?
Negdje sam pročitala da se elementi savršeno mogu održavati sa maramicama za bebinu guzu. :misli:

Mislim da ću vrištati ako mi još jednom netko sa dozom čistog očaja kaže kako ću krepat od održavanja bijele kuhinje pa bih molila ako je netko u posjedu iste ili nedajbože rob iste da podijeli sa mnom iskustva oko održavanja.

Mnogo hvala. :)

Trenutno imam bijelu kuhinju od medijapana - mat sa ručkicama i čistim je raznim sredstvima niš posebno,čisti se sasvim ok i zmazanoća se uopće ne vidi,ma šta ti ljudi govorili da se na bijelom sve vidi.
E ja sam sad u pregovorima sa stolarima i nekim salonima,mijenjam kuhinju - opet bijelo,opet medijapan ali blješćeći i bez ručkica,dakle ono šta i ti želiš.To čudo od kuhinje se čisti još jednostavnije od ove šta imam sad,malo sredstva za staklo i papirnati ručnik ili čarobna krpica i malo vode.Ja inače nisam tip kojem je krpa stalno u ruci ali ovdje ti nema nekog načišćavanja.
Dakle samo naprijed i ostvaruj si želju :top:

Kris79
16.10.2009., 12:48
jos jedan :top: za bijelu kuhinju.

moja doduse nije sjajna, ali na bijelom se ne vidi ni jedna packa, dok me ovi crni elementi izluđuju.

http://img156.imageshack.us/img156/5683/kuhinja2.jpg

888osma
16.10.2009., 13:01
s čime očistiti inox napu al ne od masnoće nego od packi koje ostaju od ruku?

Vjerovali ili ne sa hulahopkama.
Stare i poderane najlonke smotamo u klupko i na suho glancamo. Koristimo za: skidanje sasušenih mrlja od masnoće sa ploćica, glancanje inoxa i fronta kuhinje te svega zamazanog.
Provjereno sredstvo za ušminkavanje, pogotovo ako vam za deset minuta dolaze gosti

ombia
16.10.2009., 13:09
@frikusha, ja imam sjajne bijele elemente bez ručkica, dva prozora u kuhinji i savršeo je za održavanje. najbolje s onim za staklo pošpricaš i nekom mekom krpom (npr. onom magičnom) obrišeš. meni super. već smo se tu uglavnom usaglasili da je svijetli sjajni mdf puno lakše održavati od tamnog. :

:top: tako. Imam bijelu visoki sjaj i nikad lakseg odrzavanja. Nikakvo ribanje samo ajax za staklo.:s Vlazne maramice ne jer su natopljene nekim njegujucim losionom i samo zamuljaju.
I manje ju cistim nego onu prije te koju su mi prodali za lakocistecu.:rolleyes:

I cijeli stan mi je u bijelom namjestaju i nis se prasina ne vidi.:cerek: :D

Dubrovcanka_25
17.10.2009., 15:11
jos jedan :top: za bijelu kuhinju.

moja doduse nije sjajna, ali na bijelom se ne vidi ni jedna packa, dok me ovi crni elementi izluđuju.

http://img156.imageshack.us/img156/5683/kuhinja2.jpg

Ja dobila na poklon ove iste posudice na magnet sto su ti na frizideru!:)
Ikea, right?
I sve se mislim sto staviti unutra,meni bi bila fobija da ce te vegete biti posvuda...jeli dobro dihta poklopac?

Kris79
17.10.2009., 15:22
Ja dobila na poklon ove iste posudice na magnet sto su ti na frizideru!:)
Ikea, right?
I sve se mislim sto staviti unutra,meni bi bila fobija da ce te vegete biti posvuda...jeli dobro dihta poklopac?

si, ikea.

nemas brige, cvrsto je zatvoreno, ne prosipa se.
ja se cak pomucim da otvorim kad mi treba.

ta.ja
17.10.2009., 20:33
Moram pohvaliti DM-ove vlažne maramice za parkete i laminate. Do sada sam kupovala samo one za pločice, a sada imaju i ove nove. Super su - imaju ugodan ali nenapadan miris i ne ostavljaju nikakve tragove po laminatu

Stare i poderane najlonke smotamo u klupko i na suho glancamo. Koristimo za: skidanje sasušenih mrlja od masnoće sa ploćica, glancanje inoxa i fronta kuhinje te svega zamazanog.
Provjereno sredstvo za ušminkavanje, pogotovo ako vam za deset minuta dolaze gosti

Kako je ova ideja s najlonkama nekome pala na pamet. Jedva čekam da isprobam na napi

Francesca
17.10.2009., 22:28
Moram pohvaliti DM-ove vlažne maramice za parkete i laminate. Do sada sam kupovala samo one za pločice, a sada imaju i ove nove. Super su - imaju ugodan ali nenapadan miris i ne ostavljaju nikakve tragove po laminatu

a kaj moraš s rukama to? ili na nekaj natakariš?
imam malo više tog parketa mamicu mu... a tamno crveni... sve se vidi, svaka prašina

Kako je ova ideja s najlonkama nekome pala na pamet. Jedva čekam da isprobam na napi

i ja isto :raspa:
moja napa je neka zahebana, svaka mrlja se vidi i nikad nije baš ono full zglancana
baš ću probat s ovim ;)

Kladi
17.10.2009., 22:41
Kako je ova ideja s najlonkama nekome pala na pamet. Jedva čekam da isprobam na napiđ

probaj s tom "kuglom" od najlonki naglancati obuću!:) nema niš boljeg od te kugle...

ryell
18.10.2009., 00:44
Taman danas u DMu kupila te njihove maramice za parkete, 15kom velikih, oko 16kn
sutra ću nataknut na onaj štil od Vilede (inače dođe krpa ona mucasta kaj se skida dolje), pa dat dragom da se zabavlja.
rezultate ćemo vidjeti :D

ta.ja
18.10.2009., 08:24
a kaj moraš s rukama to? ili na nekaj natakariš?
imam malo više tog parketa mamicu mu... a tamno crveni... sve se vidi, svaka prašina

Pred par mjeseci sam si napokon kupila to čudo za nataknuti maramice za brisanje. U kompletu sam dobila one suhe šta kupe prašinu, a ove vlažne kupujem u DM-u.

pa dat dragom da se zabavlja.

Super ti je dragi :top:
Ja svog pustim da obriše prašinu. Mrljao bi on i po podu i usisavao, ali to mu ne puštam, jer nikako da shvati da je i prostor iza vrata naš i da se i njega može očistiti :D

Rudolfa
18.10.2009., 09:39
Ma kakav je to štap?Ja imam onaj od Vilede što se maramice uštipnu,jel to to ili imaj nešto drugo?

ombia
18.10.2009., 12:43
Ima raznih modela, swiffer recimo.....
http://www.swiffer.com/en_US/home.do
Posto moram brisati podove svaki dan, mene to spasava.

ta.ja
19.10.2009., 11:07
Ma kakav je to štap?Ja imam onaj od Vilede što se maramice uštipnu,jel to to ili imaj nešto drugo?

Da upravo takav štap

Ja se nisam sjetila tog izraza da se maramice "uštipnu" :rofl:

tiliw
19.10.2009., 11:29
s čime očistiti inox napu al ne od masnoće nego od packi koje ostaju od ruku?

ja sam jedno vrijeme čistila sa specijalnim sredstvom za inox iz dm ali onda sam slučajno otkrila da se savršeno očisti kada ga pošpricam tekučinom za staklo i prebrišem ili običnim kuhinjskim papirnatim ručnikom ili onom magičnom krpom

polly
19.10.2009., 14:36
đ

probaj s tom "kuglom" od najlonki naglancati obuću!:) nema niš boljeg od te kugle...
dušu su dale za čistit auto iznutra

Da upravo takav štap
Ja se nisam sjetila tog izraza da se maramice "uštipnu" :rofl:
di ima tih za "štipanje"
mopm johnsonu je otpala donja guma
tražila sam ali ne našla, dm, mueller, razni nakupovalni centri,......
oćem baš to za štipanje da mogu štipnut ili suhe ili mokre krpice za pod

ta.ja
19.10.2009., 14:57
Ja sam svoju "štipaljku" kupila u Palmanovi, budući da u Rijeci nisam našla nigdje, a pretražila isto sve žive centre

ryell
19.10.2009., 15:25
Nalila alkoholnog octa na dno pećnice. Pa bumo vidli. :D

polly
19.10.2009., 15:48
Ja sam svoju "štipaljku" kupila u Palmanovi, budući da u Rijeci nisam našla nigdje, a pretražila isto sve žive centre

nije da ja ne bi išla u palmanovu, al' mi malo daleko :D

čak sam ljetos gledala u osterajhu, nada :tuzni:

ta.ja
19.10.2009., 19:10
Ja sam isto gledala po Trstu i nikad našla. Ovaj put nisam gledala i našla, a cijena kompleta sa 40 suhih maramica bila je beznačajnih 5 eurića. Drugi put kad budem išla ću ti kupiti

polly
20.10.2009., 08:52
Drugi put kad budem išla ću ti kupiti

joj :cerek: :kiss:

5 eura? badave
znam da sam taj svoj johnson platila poprilično, čak je i po nabavnoj cijeni bio skup

tiliw
20.10.2009., 12:50
imam electroluxovu staklenokeramičku ploču na plin

nosači posuđa ili kako se to već zove :misli: su od gusa pa na mjestima gdje mi je kapnulo malo masnoče nemogu do kraja očistit jer je taj gus kao malo hrapav

jel ima koja od vas iskustva sa čišćenjem tih držača

Kris79
20.10.2009., 13:15

nosači posuđa ili kako se to već zove :misli: su od gusa pa na mjestima gdje mi je kapnulo malo masnoče nemogu do kraja očistit jer je taj gus kao malo hrapav

nemam gusene držače nego guseni wok.
isto je hrapav i isto muku mučim da ga očistim. i imam dojam koliko god da čistim nikad nije to to.

najbolje efekte dobijem ako namočim odmah nakon kuhanja vrelom vodom, ostavim i kasnije s nečim negrebućim sastružem (imam lopaticu za hranu onu šuplju od neke gume/silikona/nešto mekano). :ne zna:

ta.ja
29.10.2009., 13:14
Za sve tete želje štapa na koji se uštipnu maramice za brisanje podova, imaju u Plodinama komplet 3 u 1 komplet sa suhim maramicama za uštipnuti :rofl: i dvije krpe koje se navlače. Cijena 60 kn.

ivanka.b
20.11.2009., 22:35
Za sve tete želje štapa na koji se uštipnu maramice za brisanje podova, imaju u Plodinama komplet 3 u 1 komplet sa suhim maramicama za uštipnuti :rofl: i dvije krpe koje se navlače. Cijena 60 kn.

Hvala na informaciji idem sutra kupit ubi me čišćenje.

mirta2
23.11.2009., 08:04

KH-7 iz Kauflanda, poslije svakog kuhanja samo prešpricam i prebrišem vlažnom čarobnom krpom cijeli štednjak. Dušu dalo i za gusnatu tavu, samo pošpricam i za par min isperem :top:.

tiliw
23.11.2009., 13:33
KH-7 iz Kauflanda, poslije svakog kuhanja samo prešpricam i prebrišem vlažnom čarobnom krpom cijeli štednjak. Dušu dalo i za gusnatu tavu, samo pošpricam i za par min isperem :top:.

hvala :s

mirta2
23.11.2009., 16:36
Ista kemija je super i za masne fleke na odjeći, samo pošpricaš 15 min prije pranja i u perilicu! A što je najbolje, nema žestok miris i ne guši poput drugih sredstava za čišćenje :top:

Satelitić
23.11.2009., 20:09
Ja sam upravo kapitulirala u borbi sa svojim dvosjedom od bijele ( :rolleyes: ) eko kože. Majku mi glupu. Mrlje od kave će zauvijek ostati žute i mrlja od kemijske će zauvijek ostati plava tamo. Ni mlijeko, ni krpa od mikronekihgluposti, ni spužvice iz DM-a nisu riješile stvar.

mrlju od kemijske pokušaj očistiti lakom za kosu(lakom baš)

dreamer~dreams
06.12.2009., 18:11
imam kuhalo za vodu koje je već staro skoro pet godina... od kamenca ga se čistilo octom, limunskom kiselinom i posebnim sredstvom za tu svrhu iz dm-a... iznutra je davno izgubilo srebrnu boju i sada je bakrenaste boje... jel to u redu i dalje koristiti ili da kupim novo?

vikica
07.12.2009., 13:25
pa svi grijači su bakreni, i ovaj u bojleru, a očito i u kuhalu :) tako da se nemaš čega bojati da je slučajno štetno za zdravlje

dreamer~dreams
07.12.2009., 14:57
hvala :)
nekako ružno izgleda pa rekoh, da pitam :)

mala_23
13.12.2009., 13:15
da li netko zna gdje se može kupiti neki produžetak (teleskopski) ili sl za pranje stakla. Cijela veranda nam je u staklu i izvana je nemoguće oprati jer smo na 1.katu!!!!

macy
14.12.2009., 14:27
procitala sam temu od do, i moram priznati da ste me zainteresirale s ovim DM-ovim maramicama za parket. Mislite li da bi mogle rijesiti i moj problem?

Naime, prije tjedan i pol dana postavili nam parket u stan-naime, igrom slucaja ispao je parket u wenge boji (koji izgleda fenomenalno), no naravno, zahtjeva itekakvo odrzavanje...

e sad, prvi put kad sam ga brisala koristila sam Pronto za parkete i onaj Viledin stap sa krpom koja se gore natakne-no ocito ta krpa nije bila dobra jer mi je ostavljala tragove (krpa je namijenjena plocicama valjda)...odmah sam kupila drugu krpu-bas za parkete(cca 100 kn :eek:) i bolja je, ne ostavlja 'crte', no...kako kasno dolazim s posla do jucer nisam niti primijetila na sto parket lici po danjem svjetlu... sav je...ma neznam kak to drukcije reci nego musav...grozno! Cime da ga probam ocistiti?

No, kad se malo spuste rolete, odmah puno bolje izgleda :lol:

pure evil
14.12.2009., 22:05
slučajno naletim na ovu temu pa me zanima di ima za kupit taj swiffer? :D

ja imam ovo od leifheit-a,jel je to ful slično?

http://www.greatergoods.com/store/images/uploads/picomop.jpg

http://www.greatergoods.com/store/images/uploads/picomop2.jpg

irenan
15.12.2009., 11:38
Ima li netko wenge radnu ploču u kuhinji? Jako mi se sviđa uz recimo magnolija viskoi sjaj fronte, ali me strah kakva bi bila ta radna ploča za održavanje? Da li bi se na njoj sve vidjelo npr. kapi vode kad se osuše i čime bi ju mogla održavati? Ima li netko iskustva sa wenge radnim pločama? S čime ih ispolirati ako se ogrebu? S čime ih prati?

pure evil
15.12.2009., 21:17
evo vidla sam danas swiffer u mulleru,100kn košta,maramice za njega 25kn

mirta2
16.12.2009., 07:31
Ima li netko wenge radnu ploču u kuhinji? Jako mi se sviđa uz recimo magnolija viskoi sjaj fronte, ali me strah kakva bi bila ta radna ploča za održavanje? Da li bi se na njoj sve vidjelo npr. kapi vode kad se osuše i čime bi ju mogla održavati? Ima li netko iskustva sa wenge radnim pločama? S čime ih ispolirati ako se ogrebu? S čime ih prati?

Iz osobnog iskustva bježim od svega tamnog, vidi se svako zrnce prašine, a o kamencu da ne pričam. Još ako je narančina kora - robija doslovno:flop:

ta.ja
20.12.2009., 16:48

Isprobala na frontama i kuhinjskim pločicama i :flop:

Možda je problem bio u tome što su moje najlonke bile nove :zubo:

adrenalin34
21.12.2009., 09:14
molim pomoć-na moj novi sivo -bijeli stolnjak izlila se ljubičasta svijeća.kako da očistim vosak ?stolnjak je pamučni

fonemf
21.12.2009., 11:25
molim pomoć-na moj novi sivo -bijeli stolnjak izlila se ljubičasta svijeća.kako da očistim vosak ?stolnjak je pamučni

probaj staviti novinski papir preko toga i onda prelaziti peglom kako bi novine upile vosak...

Isabella
21.12.2009., 11:31
Ja je imam u kupaonici i ide mi na živce :D
Sve živo se vidi na njoj, a o prašini da ne pričam, nemam pojma ni otkud sva ta prašina dolazi, ko da je magnetizirana pa je prikuplja. :rolleyes: A kapljice vode su priča za sebe... zamisli svaku kap vode da se vidi, iza svakog pranja ruku ili zubi moraš ručnikom proći po njoj, jer fleke su jedna na drugoj inače. Sad razmišljam da na nju stavim pleksiglas, bilo bi puno jednostavnije za održavanje.

Isabella
21.12.2009., 11:32

Ja hulahopke koristim za glancanje cipela.:D

plavusa123
26.12.2009., 18:48
Trebam pomoc ako je netko imao slican problem. Od silne vlage madrac su mi uhvatile gljivice. Jel postoji ikakav nacin da ih uklonim. Madrac je novi i doslo mi je plakat kad sam vidila.

Bocca della Verita
27.12.2009., 13:58

probaj staviti novinski papir preko toga i onda prelaziti peglom kako bi novine upile vosak...

radije probaj sa papirnatim ručnikom.
novine se mogu preslikati na tkaninu...

zunzara
27.12.2009., 18:27

L.O.C. od Amwaya; ja sam prezadovoljna s tim sredstvom. Savjetovala bih ti (ako ga nabaviš) da pošpricaš i ostaviš neko vrijeme, a onda probaš skinuti vosak i fleku. Trebalo bi biti dobro. Ja sam time vrlo uspješno skidala fleke- od trave, zemlje, vina, zasušene kaugume i svašta.

bambyST
26.01.2010., 16:04
kad sm kupila kuhinju s njom sam dobila i otiske prstiju majstora koji je montirao napu od inoxa, pa ih s ničim nisam mogla uklonit. Pitala tamo di sam je kupila i dobila sredstvo. Savršeno!

WURTH,saBesto Ulje za njegu površina plemenitog čelika. Očistiš inox, nasprejaš malo ulja na vatu i namažeš ga i ispoliraš čistom krpom ili papirom!

Za vas u Zagrebu dućan od iste firme je na ovoj adresi: Kovinska 4 na Jankomiru, blizu sjedišta tvrtke.
također sam od iste marke dobila sredstvo za poliranje sudopera koje brusi i mala oštećenja ili friževe.

Nećete se razočarat!

Rudolfa
26.01.2010., 21:42
Naše nape se već dugo sjaje,pročitaj si ranije postove,uštedi vrijeme i novce.

poison5
29.01.2010., 11:36
Hvala!

PLAVI GOLUB
29.01.2010., 11:43
http://forum.hr/showthread.php?t=367134&page=12

svaka željezara,supermarket..trg.centar to ima..

jedna od verzija
http://www.martor.de/fileadmin/_pb/pb000544_xxl.jpg

boxer-kai
30.01.2010., 07:29
Kako ukloniti tragove KEMIJSKE OLOVKE sa EKO KOŽE????????? :(

poison5
30.01.2010., 11:55
Lak za kosu-tako sam ja očistila,doduše pravu kožu...

boxer-kai
30.01.2010., 13:30
ne ide :(

vikica
30.01.2010., 14:23
lagano tapkati s vatom namočenom alkoholom.
nemoj trljati da se zamrljaš uokolo.

more14
30.01.2010., 15:49
Ili jednak omjer 90% alkohola i acetona, kažu da je uspješno baš za kemijsku.

Rudolfa
31.01.2010., 12:45
Uh, oprezno sa acetonom,na eko koži lako bi magao skinuti boju.Alkohol,možda pomješan sa malo mlijeka,moralo bi malo po malo ukloniti kemijsku,treba tapkati,ne trljati.

boxer-kai
31.01.2010., 14:08
Hvala svima na savjetima...sa alkoholom sam probao i trljao ko konj al NIŠTA nije sišlo... :( ubit cu se... probat cu i sa mlijekom no sumnjam

vid@zgb
01.02.2010., 15:01
S čim da očistim zidove od raznoraznih fleka i otisaka,a da ih ne farbam ponovo ..(bijele su boje)

Navodno postoji spužvica od MrPropera koja služi baš za ribanje zidova.:ne zna:

plavusa123
01.02.2010., 16:18
Kako ukloniti tragove KEMIJSKE OLOVKE sa EKO KOŽE????????? :(

Ja sam kemijsku s eko koze uklonila sa vlaznim maramicama,al je trebalo trljat i trljat:kava:

lotus_flower
01.02.2010., 16:57
S čim da očistim zidove od raznoraznih fleka i otisaka,a da ih ne farbam ponovo ..(bijele su boje)

Navodno postoji spužvica od MrPropera koja služi baš za ribanje zidova.:ne zna:

mislim da ovisi čime je zid farban ali ja većinu toga skinem s običnom spužvicom za suđe, samo malo jače protrljam.
Baš mi je neki dan bio stolar ormar ugradbeni napraviti i kako je stranice unosio u stan, zakačio je malo zid i ostalo je zaflekano. Sve sam skinula za čas i ne kuži se niti malo :mig:

vid@zgb
01.02.2010., 17:25
ma skinem i ja sa spužvicom za suđe, ali kao da mi ostane fleka po rubovima tog djela gdje sam ribala i čini mi se da i skinem sloj farbe...

a jel koristiš kakvo sredstvo na spužvici?

lotus_flower
01.02.2010., 18:13
ma skinem i ja sa spužvicom za suđe, ali kao da mi ostane fleka po rubovima tog djela gdje sam ribala i čini mi se da i skinem sloj farbe...

a jel koristiš kakvo sredstvo na spužvici?

ne, samo vodu.
ali moraš paziti da je spužvica skroz čista i nekorištena po mogućnosti. ja imam posebnu spužvicu baš za te neke stvari :D
i ja skinem malo farbe ali to se ne kuži :ne zna:

**Anchy**
01.02.2010., 18:44
Vidim da vecina hvala bijelu kuhinju, i meni je jako svidja ali MM ne zeli ni cut za to :mad:, kako je on taj koji ce je radit nasli smo se na pola puta...uglavnom kuhinja bi trebala bit crna (medijapan, ali ne sjaj) s bijelom radnom polocom. Vec sam se opekla s crnom spavacom sobom i sad me zanimaju vasa iskustva...smatram da bi trebalo bir puno manje problema s ciscenjem posto se ipak radi samo o crnim prednjicama, a ne o radnoj plohi. Ispricavam se sta sam malo skrenila s teme :)

Kris79
01.02.2010., 20:42
Vidim da vecina hvala bijelu kuhinju, i meni je jako svidja ali MM ne zeli ni cut za to :mad:, kako je on taj koji ce je radit nasli smo se na pola puta...uglavnom kuhinja bi trebala bit crna (medijapan, ali ne sjaj) s bijelom radnom polocom. Vec sam se opekla s crnom spavacom sobom i sad me zanimaju vasa iskustva...smatram da bi trebalo bir puno manje problema s ciscenjem posto se ipak radi samo o crnim prednjicama, a ne o radnoj plohi. Ispricavam se sta sam malo skrenila s teme :)

moja je crno bijela. imam samo 4 gornja crna elementa, sve ostalo bijelo. na bijelima se ne vidi ama bas nista, ni jedna packa (vece fleke naravno, ali njih vidis i uklonis) dok se na crnima vide i brazde s mojih prstiju (otvara se na tip on) :mad:

radna mi je crna, na njoj se ne vidi toliko, ali to mi isto ne ide u prilog. jer za razliku od fronti, na radnoj se drzi i hrana i kruh i svasta, ne svidja mi se sto ponekad ne vidim da je zmazano.

poanta je da ako ikad budem mijenjala ovu kuhinju, bit ce minimum crnih povrsina. pokazale su mi se kao vrlo nezahvalne.

MorganV
04.02.2010., 17:26
Moja kuhinja je crna , visoki sjaj i ne čistim je ništa više nego staru bijelu koju sam imala prije .
Malo onog sredstava za stakla , ubrus i gotovo ...
Dok recimo kad čistim Faberovu napu , inox + staklo doslovno ludim , jer packama nikad kraja , taman što prebrišem evo ih nanovo :bonk:

lania
04.02.2010., 22:17
I ja imam kuhinju visokog sjaja i brdo prozora, al otkad sam si nabavila krpu za čišćenje koja ide samo s vrućom vodom,preporodila sam se.Pere sve, sjaji se, sprječava taloženje prašine,a samo VRUĆA VODA!!! Čisti apsolutno sve površine, oduševljena sam. Frendica ju ima već 5 godina i danas čisti kao da je jučer kupljena. Al ju se ne smije prati u mašini jer deterdženti ubijaju njezina vlakna, stoga ju se nakon upotrebe samo opet ispere u vrućoj vodi. Prozori u cijeloj kući oprani za pola sata!!! Weee:)

sijandraffm
04.02.2010., 22:28
I ja imam kuhinju visokog sjaja i brdo prozora, al otkad sam si nabavila krpu za čišćenje koja ide samo s vrućom vodom,preporodila sam se.Pere sve, sjaji se, sprječava taloženje prašine,a samo VRUĆA VODA!!! Čisti apsolutno sve površine, oduševljena sam. Frendica ju ima već 5 godina i danas čisti kao da je jučer kupljena. Al ju se ne smije prati u mašini jer deterdženti ubijaju njezina vlakna, stoga ju se nakon upotrebe samo opet ispere u vrućoj vodi. Prozori u cijeloj kući oprani za pola sata!!! Weee:)

a to je koja ???
zaboravila si napisat ili neces namjerno da kazes ?:D

ta.ja
05.02.2010., 11:23
I mene zanima koja je to krpa za čišćenje

lania
05.02.2010., 12:26
Nije bilo namjerno,nego na njoj pise Krpa za ciscenje. To sam narucila preko jedne cure.Ne moze se kupiti kod nas, jer je iz Svedske, naravno kaj bi dobar proizvod i kod nas prodavali:rofl: I ja sam ju nabavila preko jedne cure koja nju pozna. Sad imam njezin kontakt,jer me moji svako malo gnjave da i njima narucujem. Platila sam ju 75 kuna, al vrijedi svake lipe. Narucit cu si jos jednu nek imam u rezervi.

PLAVI GOLUB
05.02.2010., 12:38
ne znam od kud mi to..al eto..recimo da si ti uključena u katalošku prodaju Royal sales..:raspa:

lania
05.02.2010., 13:17
Bilo bi lijepo, možda bi si nešto i zaradila, a ne ovdje pisala o savjetima za čišćenje. Samo sam htjela iznijeti svoje iskustvo, nikomu ni ne govorim da kupi. A kaj tamo ima takvih stvari? Možda je ova krpica jeftinija? Uf, baš si me pogodila s ovim, ne budem više ništa ni pisala, da spriječim da se osjećam kao...

PLAVI GOLUB
05.02.2010., 13:24
kao prodavač rojal sejlsa?..:kava:

poslikaj nam tu krpicu..da vidimo..ja bi takvu ako je dobra..koja je marka..naime uskoro ću u švedsku..pa..

lania
05.02.2010., 14:40
Poprilično si drska iako me ne poznaš. Nisam ja tu da nešto prodajem. Iskreno, fućka mi se hoće li to netko kupiti ili ne, htjela sam pomoći, a ti me napadaš kao rijetkog insekta!!! Evo sam slikala zatvorenu i otvorenu ( raskopala tetinu ), jer je moja već poprilično zmazana. I da ne zaboravim, ukoliko stigneš, kad ćeš biti u Švedskoj, imaj me na umu, možda ćeš mi uštedjeti koju kunu:D

http://i739.photobucket.com/albums/xx40/lania091/krpica002.jpg
http://i739.photobucket.com/albums/xx40/lania091/krpica001-1.jpg

lania
05.02.2010., 14:48
I da, sad lijepo odi na tu Royal sales stranicu, pa provjeri da li je riječ o istoj:kava: Ja sam to upravo učinila da vidim o čemu ti uopće blebećeš, pa isto predlažem i drugima:) LP

PLAVI GOLUB
05.02.2010., 15:08
..Frankly, my dear, I don't give a damn..:kava:

dakle..da razjasnimo..krpica je iz švedske..i nema za kupiti kod nas...?

a deklaracija na hrvatskom?..:raspa:

lania
05.02.2010., 16:25
Kao što možeš primjetiti, to nije deklaracija, nego samo upute koje je ona pisala kako bi ljudi znali primjenu, ali nek si ti samo pojela... E, to mi je darling iskreno drago:rofl:, ubuduće probaj pristupiti na manje agresivan način, jer se petljaš i napadaš, a nemaš pojma o čemu se radi, prema tome:no: smanji doživljaj!!!

PLAVI GOLUB
05.02.2010., 18:39
primi moje izvinjenje..naime od toliko reklama i samoreklama ja naprosto više ne znam kome vjerovati..eto tebi sad vjerujem..

dakle da razjasnimo..krpica je iz švedske..nema za tu kupiti..frendica ti nabavila..i šveđani su se potrudili prevesti upustva za te tvoje dve krpice..ili je ona to prevela i isprintala na naljepnice i tebi naljepila na tvoje krpice..: ona bi takvu frendicu:..: smajlić koji je ukinjen:

zašto ja nikad niš ne kužim?..:confused:

lania
06.02.2010., 12:32
Vidim ja da ti ne razumiješ, ali ne brini, sve ću ti ja potanko objasniti. Za početak, zahvalna sam frendici na toj krpi. Ovako, krpa je iz Švedske, ona ju preprodaje. Nisu Šveđani baš imali vremena, iako su imali najbolju namjeru učiniti joj uslugu:D. Dakle, inače, na takvim stvarima imaš upute na više jezika, vjerujem da si to primjetila. Njoj to uistinu nije bio problem prevesti, pa je tako i učinila. Ukoliko ti još nešto nije jasno, samo pitaj, tu sam za tebe, pusa

Rudolfa
06.02.2010., 12:32
Pa koliko ja znam o tim tzv. cudesnim krpama vecina nih se i koristi samo sa vodom.
Pred puno godina ja sam također imala tu krpu iz Švedske koja je koštala ohoho i bila je dobra ali gotovo ništa bolja od onih koje se mogu danas nabaviti u DM-u ,Mulleru i slicnim prodavaonicama i nisu baš jeftine ali ipak su povoljnije od te iz Švedske,nju mi je frendica donjela iz Slovenije jer tamo je bilo predstavništvo kataloške prodaje koja je između ostalog nudila i tu cudesnu krpu.

lania
06.02.2010., 12:54
Slažem se, ali za razliku od svih dosadašnjih, ova ima jednak učinak i nakon jako dugo vremena, a ove iz dm-a, mullera it.d. mi nisu potrajale, pa mi se ulaganje u njih dugoročno i nije baš isplatilo...Obzirom da sve površine s njom čistim, prvenstveno mi se sviđa sjaj koji postiže na staklenim površinama, kuhinja za koju više nisam znala s čim da ju čistim i crni namještaj s kojeg kad bi obrisala prašinu gladala kako se na nju isti tren lijepi novi sloj, unatoč Prontu i kojekakvim čudesima koje sam isprobala, a sad s tim nemam problema, stvarno sam zadovoljna. Ja sam probala, ali stvarno svašta, s ovim sam najzadovoljnija. Ne kažem da je to jedino što valja, vjerujem i da ima brdo drugih stvari za koje mi ni ne znamo, ali polučila je dosad najbolji efekt i stvarno sam zadovoljna.

vikica
08.02.2010., 07:55
koje vam je najbolje sredstvo za laštenje/glancanje parketa da se sjaji?

Kladi
08.02.2010., 10:22

lakiranih??

vikica
08.02.2010., 11:16
da, da.
ja imala neko sredstvo u plavoj bočici, ali potrošilo se. više ga nigdje nema za kupiti, pa moram neko drugo naći.
imam neki pronto koji se dodaje u vodu i s time se prebrišu parketi, ali ja bi baš nešto za glancanje. od ovog pronta se baš ne sjaje.

biticebolje
08.02.2010., 13:00

ovo bas i mene zanima, i da smijes stati na njega u roku od 10 minta :mad:

marcella
09.02.2010., 09:10
da, da.
ja imala neko sredstvo u plavoj bočici, ali potrošilo se. više ga nigdje nema za kupiti, pa moram neko drugo naći.
imam neki pronto koji se dodaje u vodu i s time se prebrišu parketi, ali ja bi baš nešto za glancanje. od ovog pronta se baš ne sjaje.

stari trik kod lakiranih parketa je da ih prvo opereš običnom vodom.

kad se osuše uglancaj ih krpom i čistim sredstvom za poliranje(pokapaj malo na parket ili na krpu i glancaj)-može taj Pronto koji imaš(nemoj ga miješat s vodom)
meni se onaj običan Glanzpflege iz DM-a pokazao kao odličan ,parketi se sjaje

PS.ne preporučam bosonogo hodanje poslije,naravno

vikica
09.02.2010., 09:18
Glanzpflege iz DM-a pokazao kao odličan
e, dobro to ću probati. bojim se taj pronto za mješanje s vodom stavljati direkt na parket. možda je preagresivan :ne zna:
PS.ne preporučam bosonogo hodanje poslije,naravno
hahah, da. najbolje u čarapama, sklizati se...još dodatno ih ulaštiš :mig:

gospoja
09.02.2010., 09:24
L.O.C. od Amwaya; ja sam prezadovoljna s tim sredstvom. Savjetovala bih ti (ako ga nabaviš) da pošpricaš i ostaviš neko vrijeme, a onda probaš skinuti vosak i fleku. Trebalo bi biti dobro. Ja sam time vrlo uspješno skidala fleke- od trave, zemlje, vina, zasušene kaugume i
svašta.

ne LOC nego PRE WASH..s tim ide vosak bez problema sa bilo čega

sijandraffm
09.02.2010., 10:16
znam da se s nekim odredenim mixom etericnih ulja , moze na prirodan nacin desinficirat povrsina, recimo podove i tako,.......

mislim da u to spada ulje cajevca.

zna li netko ???

vikica
09.02.2010., 12:19
da, čajevac je za dezinfekciju. ali može i bor, lavanda...
(samo što je to ulje vrlo skupo ...)

marcella
09.02.2010., 13:02
čajevac,lavanda,ružmarin,eukaliptus

ja eterična ulja volim koristiti,u posljednje vrijeme lavandu sam koristila prilikom usisavanja(nakapala sam na blazinicu za skidanje šminke 10 kapi lavande i stavila u vrećicu od usisavača)-kad usisavam cijela kuća miriši:)

Kris79
09.02.2010., 13:37
znam da se s nekim odredenim mixom etericnih ulja , moze na prirodan nacin desinficirat povrsina, recimo podove i tako,.......

mislim da u to spada ulje cajevca.

zna li netko ???

spada.

20 kapi u vodu kojom peres pod.

mozes i kombinirati 1/2 čajevca, 1/2 limun.

mozes i napraviti sredstvo za dezinfekciju ili sapun.

na 100 ml vode/alkohola (ja koristim destiliranu) po 30 kapi čajevca i limuna.
ili u bazu tekućeg sapuna (ista količina). ovaj sprej mozes za sve koristiti: površine (stol, na poslu, za ruke, nakon wc-a...)

mala8
09.02.2010., 20:45
Molim za savjet kako ukloniti takvu mrlju, otvorena kemijska (koja piše kao tanki flomaster) mi je pustila na kauču....kako to ukloniti...vansih ne pomaže...pls help, kauču nema ni 6 mjeseci... :( :( a mrlja je na naslonu za ruke...jedinom koji se ne može skinuti i oprati u perilici :cry:

PLAVI GOLUB
09.02.2010., 21:19
http://www.taf.com.cy/main/default.aspx?tabID=1&itemID=5&mid=257
http://www.ciao.de/Dr_Beckmann_Fleckenteufel__174876

sijandraffm
10.02.2010., 09:22
Hvala svima na odgovorima, puno pomoglo !!!:top:

Kris, sve cu probat !:top:

poison5
10.02.2010., 17:19
imam već 4 godine Tefalovu peglu na paru sa "obojanim dnom" i sinoć vidim prljavštinu na njoj,izgleda sam opeglala nešto crno na jače neg bi smjelo pa....što sad,kako to skinuti?

PLAVI GOLUB
10.02.2010., 19:24
ja znam..:zubo:

dakle kod nas imaš..plodine,mercator i veći centri..ovo..http://www.tv-shop.tv/Sredstvo-za-ciscenje-pegli-26-176-prod.htm
mda,ja kupujem u Italiji,neku žnj marku,i puuuuno mi je bolji od ovog..a i skužila sam da ovisi i o dnu pegle..uglavnom..po dnu vruće pegle natrljaš ovaj stick i odmah po nekoj staroj krpi počneš trljati,ili po novinama(njih spominju u upustvima)..sretno..

EDIT::p..:ljuta jer je ova pokušava zbacit s trona::Aoife..nije dobro za zdravlje biti ljubomoran::nevini pogled:

Aoife
10.02.2010., 19:30
Ma o čemu ti pričaš Spomenka? :zubo:
Ovo na slici je ljepljivi valjak za skidanje mucica i dlakica s odjeće...
To znam čak i ja :zubo:

Edit: kad napraviš edit.. onda se vidi u koliko sati je napravljen.. džaba se sad izvlačit

marcella
14.02.2010., 16:35
e pa meni je peglu (i to hladnu ) skroz očistio cilit bang

lucica
14.02.2010., 19:56
te strugalice imate jeftine u ofertissimi

ryell
15.02.2010., 10:35
Onome tko je izmislio alkoholni ocat želim sve najbolje. :D

Nekidan sam se bacila u čišćenje kamenca. Počela sam s kuhalom za vodu, i onim vrećicama iz dm-a baš za tu namjenu.
Skinulo je veliki dio, ali svejedno su ostale tvrde naslage.
Onda sam se sjetila octa ;) pola sata je odstajalo, bez grijanja i ičega, i sišlo je SVE.
Pa sam prešla na kamenac s mačjih posuda za vodu (inox i plastika). Cillit Bang koji, kao, ubija kamenac - ništa.
Alkoholni ocat, odstajalo pola sata - SVE je sišlo dolje.
Jest da cijela kuhinja nakon toga zaudara, ali isplati se :D

polly
15.02.2010., 10:39
Molim za savjet kako ukloniti takvu mrlju, otvorena kemijska (koja piše kao tanki flomaster) mi je pustila na kauču....kako to ukloniti...vansih ne pomaže...pls help, kauču nema ni 6 mjeseci... :( :( a mrlja je na naslonu za ruke...jedinom koji se ne može skinuti i oprati u perilici :cry:

obični alkohol, onaj iz apoteke
ako je stvarno kemijska, ako je flomaster vjerojatno niš od toga

Hrvach
15.02.2010., 10:56
Onome tko je izmislio alkoholni ocat želim sve najbolje. :D

Nekidan sam se bacila u čišćenje kamenca. Počela sam s kuhalom za vodu, i onim vrećicama iz dm-a baš za tu namjenu.
Skinulo je veliki dio, ali svejedno su ostale tvrde naslage.
Onda sam se sjetila octa ;) pola sata je odstajalo, bez grijanja i ičega, i sišlo je SVE.
Pa sam prešla na kamenac s mačjih posuda za vodu (inox i plastika). Cillit Bang koji, kao, ubija kamenac - ništa.
Alkoholni ocat, odstajalo pola sata - SVE je sišlo dolje.
Jest da cijela kuhinja nakon toga zaudara, ali isplati se :D

ja i tuš kabinu i kadu čistim sa alkoholnim octom (5 litara 12 kn u kauflandu :))
jedini mi je problem što nije gusto pa mi iscuri brzo sa okomitih pločica ali definitivno se riješavam svega sa njim
u odvod stavim sodu bikarbonu i zalijem sa octom, mrak :D

PLAVI GOLUB
16.02.2010., 13:19
samo da pohvalim,moje novo otkriće..:cerek:
vernel omekšivač u kristalima..http://4.bp.blogspot.com/_fSR-riVD5MQ/SXBr5pWTbAI/AAAAAAAAAb4/Tw2JgWHlqns/s400/vernel+cristalli.jpg

upravo izvadila robu iz mašine,prala sam s ovim rozim..mmmm..roba miriši..cijelo kupatilo miriši..:cerek:

mislim da ga nema još u našim trgovinama,bar ga ja nisam vidila..ja sam ga kupila u Trstu..al vjerujem da će uskoro i donas..to je Henkel..mda i kad dođe do nas,bit će ono češko sra**..eventualno u mileru..:ne zna:

crazyform
18.02.2010., 08:01
je,ima ga u mileru-pol kile 30,00kn

PLAVI GOLUB
18.02.2010., 13:38
ja sam ga platila oko 4 eur..al toga se stavi jako malo..i zamjena je za omekšivač..koji zapravo ni ne volim..:ne zna:..i dalje preporučam:zubo:

lotus_flower
20.02.2010., 12:18
vjerojatno glupo pitanje - ali to ne šteti mašini i ide normalno u svaku? :zubo:

PLAVI GOLUB
20.02.2010., 16:34
ma nije blesavo..inače bi mi bilo..al kad sam vidila kako je mami rikla AEG mašina za suđe..(jer nije stavila calgonit tablete nego neke druge..:eek:)..gle to je zamjena za omekšivač..i piše da se ne stavlja na osjetljivu robu..mda..stvarno roba miriši..i nisam razmišljala o tome da li smije u moju mašinu..:zubo:

boxer-kai
20.02.2010., 18:09
A jel omekšava veš ?

PLAVI GOLUB
20.02.2010., 18:15
omekšava:misli:..valjda da..kad je zamjena za njega:zubo:..ja sušim sve u sušilici..pa mi je meko sa i bez..

DAZA
20.02.2010., 19:28
Danas sam vidjela u Mulleru da imaju i tekući Vernel od litre, nekih 15 kn.

ta.ja
20.02.2010., 19:29

:eek: čistiti mačje posude za vodu sa cilitom :horor:

Što se octa tiče, u uputama nekih uređaja piše da se čiste s octom (npr. onaj štapić za kamenac u pegli ili grijač kuhala na paru)

ryell
20.02.2010., 23:04
:eek: čistiti mačje posude za vodu sa cilitom :horor:

Da, čistiti mačje posude za vodu s cillitom ili bilo kojim drugim sredstvom za skidanje kamenca. prije sam to radila samo cillitom (nije se skupilo ovak puno kamenca), i gle vraga, 7-8 godina prošlo a mačketine još žive. :D
Samo treba dobro i obilno isprati vodom poslije i to je to.

boxer-kai
21.02.2010., 10:24
PA ocat nije otrov... i psi se peru u kombinaciji vode i octa i ni jedan šampon nece ukloniti miris da ne kazem smrad sa psa koliko ta kombinacija i vjerovali ili ne ocat se na psu ne osjeti, a pas ne smrdi :mig:

PLAVI GOLUB
21.02.2010., 11:57
Danas sam vidjela u Mulleru da imaju i tekući Vernel od litre, nekih 15 kn.

vernel ko vernel..omekšivač ko omekšivač..ja sam naglasak stavila na kristale..dakle zrnca..ono..nije tekućina..:zubo:

PLAVI GOLUB
21.02.2010., 11:58
PA ocat nije otrov... i psi se peru u kombinaciji vode i octa i ni jedan šampon nece ukloniti miris da ne kazem smrad sa psa koliko ta kombinacija i vjerovali ili ne ocat se na psu ne osjeti, a pas ne smrdi :mig:

bokser malo smo off,ali koliko je otpr. odnos vode i octa kad kupaš zvijer?

polly
21.02.2010., 13:06

ja zvijer orifljam, ožmikam i onda ju istrljam sa krpicom (iznošena potkošulja) koju sam prvo namočila i žmiknula pa bogato natopila jabučnim octom

trpi tretman 9 godina i živa je , zdrava i zajebana :D

PLAVI GOLUB
21.02.2010., 14:27
sad znam jednu više..tenks polly..:cerek:..:razmišlja di da nađe iznošenu potkošulju..:zubo::

mala8
21.02.2010., 17:27
http://www.taf.com.cy/main/default.aspx?tabID=1&itemID=5&mid=257
http://www.ciao.de/Dr_Beckmann_Fleckenteufel__174876

obični alkohol, onaj iz apoteke
ako je stvarno kemijska, ako je flomaster vjerojatno niš od toga

:tuzni: ništa nije pomoglo.... :cry: morat ću preć na plan B....sašit navlaku :rolleyes: u tamnoj boji :(

DAZA
21.02.2010., 19:24
..dakle zrnca..ono..nije tekućina..:zubo:

Daj pojasni još malo :zubo: mislim da nisam shvatila :zblajhanaplavuša:
Za ovo s octom i pesekom nisam znala...treba probat :top:

PLAVI GOLUB
21.02.2010., 21:08
razumijem te..: prirodnaplavuša:

repriza:..:zubo:

http://forum.hr/showpost.php?p=25091802&postcount=857

Merly$
22.02.2010., 15:22
HI,potpuno sam nova na forumu ali neke stvari me dovode do ludila pa stvarno trebam pomoć! Živim u kućici od 300+ kvadrata i ne podnosim nered.Konkretan problem(tj. jedan od problema)je hrastov parket extra klasa bajcan u mahagoni boju i lakiran lakom na vodenoj bazi!(skuuuupim lakom!).Zbog izrazito loše izvedbe parket je konstantno MUSAV!Dakle ,prilikom čišćenja sa Prontom ili sličnim sredstvima držim se uputstva ali uvijek je isti problem-nikad nije čisto bez tragova!
Ima li neko iskustva sa mašinskim poliranjem ili neku drugu ideju kako da ne poludim od parketa???:mad:

PLAVI GOLUB
22.02.2010., 21:38
:Serek:

lotus_flower
22.02.2010., 21:42
HI,potpuno sam nova na forumu ali neke stvari me dovode do ludila pa stvarno trebam pomoć! Živim u kućici od 300+ kvadrata i ne podnosim nered.Konkretan problem(tj. jedan od problema)je hrastov parket extra klasa bajcan u mahagoni boju i lakiran lakom na vodenoj bazi!(skuuuupim lakom!).Zbog izrazito loše izvedbe parket je konstantno MUSAV!Dakle ,prilikom čišćenja sa Prontom ili sličnim sredstvima držim se uputstva ali uvijek je isti problem-nikad nije čisto bez tragova!
Ima li neko iskustva sa mašinskim poliranjem ili neku drugu ideju kako da ne poludim od parketa???:mad:

ma neka si ti nama dočarala problem :cerek::cerek:

sijandraffm
22.02.2010., 22:43
ma neka si ti nama dočarala problem :cerek::cerek:

ha ha ha:rofl:

Smart_bitch
23.02.2010., 08:38
Upomoć. Jučer mi je, iz određenog razloga koji nema smisla navoditi, zagorila palenta dok se kuhala u loncu. To ne ide dolje. Ostale su po dnu crne nakupine koje nemrem skinuti ni metalnom spužvicom. Kaj da radim?

boxer-kai
23.02.2010., 09:24
U 1L vode stavim 1dcl jabucnog octa!
BTW- Jel zna netko kako ukloniti mahovinu s krova?

Kris79
23.02.2010., 10:21
Upomoć. Jučer mi je, iz određenog razloga koji nema smisla navoditi, zagorila palenta dok se kuhala u loncu. To ne ide dolje. Ostale su po dnu crne nakupine koje nemrem skinuti ni metalnom spužvicom. Kaj da radim?

od čega je posuđe?

Utpala
23.02.2010., 10:35

Stavi kuhati limunsku kiselinu u vodi u tom loncu. Kad provrije voda, pusti da krčka, pa operi lonac.

Smart_bitch
23.02.2010., 11:22
od čega je posuđe?

Od...kaj ja znam, metalno je. :D

Kris79
23.02.2010., 11:54
Od...kaj ja znam, metalno je. :D

i ja sam kad su me pitali kakav auto zelim rekla - ljubicasti :D

zasto pitam? zato jer me svojedobno ex cimerica pitala s cim da odstrani zagoreno iz lonca iz spartaka koji skupa s kompletom od njih 5 kosta 20 kn. rekla sam joj da odstrani lonac, a ne zagoreno.

no, oko vrijednih inox zdjela se vrijedi potruditi.

ja bi koristila sodu bikarbonu. napravi pastu 1:1 i namoci to zagoreno. kasnije 'sastruži'. soda je lagano abrazivna.

Smart_bitch
23.02.2010., 12:05
Ne, ovo je neki fensi lonac, na poklon sam ga dobila, i žao mi ga je ko pesa.

Bocca della Verita
23.02.2010., 14:32
ja bi pokušala onim žiletom za struganje staklokeramičke ploče

Smart_bitch
23.02.2010., 20:47
ja bi pokušala onim žiletom za struganje staklokeramičke ploče

Okej, ovo nije prošlo. :D

Sutra ću probati sa sodom, a onda sa limunskom.

Utpala
24.02.2010., 18:47
ja sam probala i sodu i limunsku - limunska je bolja :-)

polly
25.02.2010., 09:01
Okej, ovo nije prošlo. :D

Sutra ću probati sa sodom, a onda sa limunskom.

prvo namoči vodom na sat dva
onda pošpricaj permetalom, sam pazi da ne špricaš naokolo jer je taj vrag jako agresivan pa da nešto ne ošteti, ja takve stvari radim na novinama nakon jednog zajeba :D
nakon 10 min postrugaj onom čeličnom žicom
pa ponovi postupak po potrebi
moralo bi otić

Lurgee
07.04.2010., 15:07
Ne znam kamo bih s ovom temom, pa je tu stavljam (nema eksterijera, sorry admine :)

Problem je sljedeći: nema dugo da sam doselila u stan u kojem su godinama bili studenti koji očito i nisu puno marili za izgled balkona. Zato je dotični danas prekrasno posran (betonski je, btw) i nemam pojma s čime bi ga sad oprala (čekala sam da zatopli). Frendica mi možda može od nekih poznatih posudit mini wash, ali kakve kemikalije da uzmem uz to? Ili jel postoji neka firma koja baš to profi čisti (kakva sve zanimanja postoje ne bi se čudila? Ima tko iskustva?

Našla sam na netu neke što čiste sa suhim ledom, ali svi rade samo s velikim tvrtkama (tipa Pliva), a mene u 50 kvadrata ko šiša :(

Stvarno ću izludit s tim beštijama, i razračunat ću se s njima poslije, no prvo trebam počistit ta govna ASAP (pogotovo jer mi mali sad kad je zatoplilo stalno ide na balkon i naslanja se po njemu, pa ruke zaboravi oprat, pa se ja ježim - nisam čistunka, al golubovi, brrr)! Help!

Kris79
07.04.2010., 15:34
Ne znam kamo bih s ovom temom, pa je tu stavljam (nema eksterijera, sorry admine :)

Problem je sljedeći: nema dugo da sam doselila u stan u kojem su godinama bili studenti koji očito i nisu puno marili za izgled balkona. Zato je dotični danas prekrasno posran (betonski je, btw) i nemam pojma s čime bi ga sad oprala (čekala sam da zatopli). Frendica mi možda može od nekih poznatih posudit mini wash, ali kakve kemikalije da uzmem uz to? Ili jel postoji neka firma koja baš to profi čisti (kakva sve zanimanja postoje ne bi se čudila? Ima tko iskustva?

Našla sam na netu neke što čiste sa suhim ledom, ali svi rade samo s velikim tvrtkama (tipa Pliva), a mene u 50 kvadrata ko šiša :(

Stvarno ću izludit s tim beštijama, i razračunat ću se s njima poslije, no prvo trebam počistit ta govna ASAP (pogotovo jer mi mali sad kad je zatoplilo stalno ide na balkon i naslanja se po njemu, pa ruke zaboravi oprat, pa se ja ježim - nisam čistunka, al golubovi, brrr)! Help!

suosjećam.
ja sam bila u istoj situaciji... kad sam se uselila u prethodni stan.

obukla trenerku i maicu koju sam kasnije bacila. najrpije sam na suho strugala. potom zakuhala desetke litri vode i izlila po balkonu.
potom opet vrela voda + domestos. nekoliko puta.
i na kraju cista voda.

prala sam ga jos par puta dok nisam bila kolko toliko sigurna da je vecina tog otisla, ali nikad se nisam usudila opusteno sjediti na tom balkonu...

ne znam kako je kod tebe, prije mene su se na njemu othranile 3 generacije malih ptica, tako da.. mozes zamisliti na sto je to licilo.

kad to napravis, obavezno ga zastiti nekom mrezom, golubovi se vracaju tamo gdje im je bilo dobro.

PLAVI GOLUB
07.04.2010., 19:58
bez brige cure..javljam rođacima..nećemo vam više smetati..:uvrijeđena:

sijandraffm
07.04.2010., 23:22
smart_bitch

mozda si lonac vec bacila, ali ja sam prije par dana isprobala odlican recept za zagorenu palentu u loncu: stavi kuhati prasak za rublje u njemu i pusti tako malo da kuha :flop:
ja sve lonce tako oprala i uglancala i stvarno skida sve zagoreno !!!:top::s

coco zoe
08.04.2010., 01:58

Problem je sljedeći: nema dugo da sam doselila u stan u kojem su godinama bili studenti koji očito i nisu puno marili za izgled balkona. Zato je dotični danas prekrasno posran (betonski je, btw) i nemam pojma s čime bi ga sad oprala...

Lurgee, i ja imam mali betonski balkon na kojem se borim oko vlasničkih prava s golubima, tak da znam u kakvim si g..., mislim kaši.

Kod mene je postupak sljedeći: kirurške rukavice, jednokratna plastična posuda, spužvica za pranje suđa te kombinacija tople sapunice (deterdžent za suđe) u kombinaciji s mr. proper kitchen dezinfekcijskim. Pod fino na mokro izribam, obrišem kuhinjskim salvetama i ostavim da se suši. Sav pribor, naravno, leti u smeće, a vreća sa smećem odmah van iz stana (zvuči paranoično, al lakše mi je kad vidim da i Kris radi slično :mig:) Ogradu (metalnu) posebno dezinficiram properom/alkoholom. Balkon je poslije kao nov.

Sad planiramo objesit neki cd da plaši golubove jer je toplije i više ćemo bit na balkonu. A negdje sam pročitala i da gamad ne voli miris sapuna, kanim njime naribat sve metalne dijelove pa da vidimo...

Kris79
08.04.2010., 08:38
Sad planiramo objesit neki cd da plaši golubove jer je toplije i više ćemo bit na balkonu. A negdje sam pročitala i da gamad ne voli miris sapuna, kanim njime naribat sve metalne dijelove pa da vidimo...

kod mene cd-ovi nisu palili.
živine bi se sjele na to i ljuljale ko papige... to im doslo ko dodatna zabava.
samo mreža oko cijelog balkona. estetski nije neka sreća, ali bar imas autonomiju.

Smart_bitch
08.04.2010., 11:20
smart_bitch

mozda si lonac vec bacila, ali ja sam prije par dana isprobala odlican recept za zagorenu palentu u loncu: stavi kuhati prasak za rublje u njemu i pusti tako malo da kuha :flop:
ja sve lonce tako oprala i uglancala i stvarno skida sve zagoreno !!!:top::s

Ne, nisam bacila, upalila je limunska kiselina, ali sam zaboravila javit. :brukica:

Ali pamtim i ovo. :top:

coco zoe
08.04.2010., 22:29
kod mene cd-ovi nisu palili.
živine bi se sjele na to i ljuljale ko papige... to im doslo ko dodatna zabava.
samo mreža oko cijelog balkona. estetski nije neka sreća, ali bar imas autonomiju.

Kod staraca od mog dragog na neku foru pale. :ne zna: Ja bum im dala šansu...

Al ovo da je tvojim golubovima to došlo ko lunapark mi je baš :rofl: (ne zlurado :mig:).

dsam
16.04.2010., 17:19
Upomoć!

Slučajno je Čarlino za namještaj dospio na kožnu garnituru. Trenutno nema vidljivih znakova, nisam htio čistiti mokrom krpom jer navodno ne valja za kožu.

Možda netko ima savjet što najbolje napraviti?

Hvala!

Megich
16.04.2010., 17:39
Upomoć!

Slučajno je Čarlino za namještaj dospio na kožnu garnituru. Trenutno nema vidljivih znakova, nisam htio čistiti mokrom krpom jer navodno ne valja za kožu.

Možda netko ima savjet što najbolje napraviti?

Hvala!

Ako nema vidljivih znakova, u cemu je onda problem :ne zna:

Nece biti nista kozi ako je pobrises sa vlaznom krpom.

Temu mozete zatvoriti :closed:

Jellle
17.04.2010., 10:52
usmrdio mi se frižider :mad: od ribe tj. srdela koje su se trebale usmrditi jer mi usmrđene trebaju (ne pitajte ) ali su mi se previše usmrdile i cijeli friž je poprimio taj oduran smrad. Kad ga otvorim samo što se ne srušim.
Stavila sam octa u šalicu i unutra. za to sam čula da on izvlaži neugodan miris.
Ima li još tko kakav savjet?

Utpala
17.04.2010., 16:53
soda bikarbona (da, da, za sve je) isto izvlači miris.
I kava. Uvijek kad kupim kavu, otvorenu praznu vrećicu od kave tutnem na par dana u friđ.

Alkoholnim octom samo čistim iznutra.

herra
17.04.2010., 22:09
prije svega isprika ako je pitanje vec bilo, prosla sam nekoliko stranica unatrag ali kako mi je veza slaba, do prekosutra bi mi otvaralo sve stranice :/ ... da vas pitam, imam wenge namjestaj u stanu, i s cime god da ga cistim vide se fleke, ne samo packe kada je prljav, nego i kada ga ocistim vide se potezi kako sam brisala sa krpom, probala sam i sa prontom, i onim jeftinijim iz dm'a, carli ili tako nekako, i s nekim amway sprejem za namjestaj, cak sam dobila savjet da promijesam vodu i ocat, ili stakloper i ocat, i ni to nije pomoglo, stvarno ne znam sta da radim......

dublin
18.04.2010., 16:58
ja wenge (imala prije u stanu), sad imam orha...sve isključivo čistim vlažnom krpom, i to onom kao nekom mikrofibrom...nikakva sranja ne koristim..i nema musa, fleka...bijelih crta...ničeg.....
zapravo sav namještaj prebrišem samo vlažnom krpom, bez ikakvih kemikalija...
podovi imam gotov parket..pa se koristim ponekad onim ajax floral fiesta, cist radi mirisa, inače isto voda vulgaris..
jednina kemikalija je neki sanitar za wc školjku...
tuš, lavabo i sl sranja perem pur pril za suđe....
ajax prozori...
prije sam imala kemikaliju za svako sranje u kući posebno, sad sam maximum smanjila potrošnju istih, i znate šta..čisto je...

herra
18.04.2010., 19:59
thx, dublin, probat cu, jos mi samo to preostaje, vlazna krpa, iako me brine kamenac kojeg u ovoj mojoj vodi ima too much :(

Francesca
18.04.2010., 21:46
herra isti problem sam ja imala na ormaru - kak god operem vide se tragovi
Dublinka je dobro rekla voda, samo ja poslije vlažne krpe odmah pređem i suhom - od toga ti sigurno neće ostati kamenac ;)

dublin
19.04.2010., 08:50
pa ja krpu skroz ižmikam da je samo malo vlažna..
kod wenge je meni bio zajeba ak sam namazala sa nekim pronto ili sl sranjem ..onda si si prst stisnuo ostala je fleka, i uskoro je bilo sve prljavo...tj ispackano...

ni vlažne maramice mi se nisu pokazale najsretnije rješenje za tamni namještaj...

sly47
19.04.2010., 09:07
ja uzmem sredstvo za staklo i papirnate ručnike i pošpricam i pobrišem... i super :D

bulthaup
19.04.2010., 09:23
Papir je zakon, ja tako i auto cistim.

Bocca della Verita
19.04.2010., 22:15
mislim da nije poata u "wenge".
treba naglasiti dali se radi o furniru ili iveralu
furnir je drvo, iveral je plastika, sredstav za čišćenje nikako ne mogu biti ista ;)

herra
19.04.2010., 23:00
fala na pomoci :cerek:, javim rezultate..
p.s. boca de l... jel moze koji tip & trick za iveral, ako mi ovo zadnje ne upali:ne zna:

Bocca della Verita
19.04.2010., 23:39
iveral se, po mom iskustvu , najbolje čisti microfibrom i tekučinom za stakla ;)

Francesca
20.04.2010., 10:27
mislim da nije poata u "wenge".
treba naglasiti dali se radi o furniru ili iveralu
furnir je drvo, iveral je plastika, sredstav za čišćenje nikako ne mogu biti ista ;)

Nije poanta ali i je jer se na svjetlijim bojama ne vide muce ni tragovi ;)

Kris79
20.04.2010., 12:44
sto se wengea tice - nikad vise. upravo iz prasina - razloga. imam komodu u spavacoj... dok s krpom dodjem do kraja, tamo di sam pocela vec ima novi sloj prasine (ima valjda i na drugom namjestaju, ali se ne vidi).

do sad sam probaa svasta od vlaznih vileda krpica (ono sto se obicno u sudoperu koristi), preko pronta, maramica za prasinu... sto cuda - sve gore od goreg. imam dojam da se na te kemikalije prasina jos vise lovi.

ova mikrofibra koju spominjete, kakva bi to tocno krpica bila?

Bocca della Verita
20.04.2010., 12:45
Nije poanta ali i je jer se na svjetlijim bojama ne vide muce ni tragovi ;)

kakve to veze ima??:ne zna:
ne možeš na jednak način tretirati furnir i iveral...bio on wenge, crni, smeđi, ljubičasti....

Aoife
20.04.2010., 12:53
Naravno da ima veze - jer tamni namještaj moraš čistiti svaki dan ako si picajzla, a svijetli puno rjeđe. Ovi "tragovi krpe" koje herra spominje ne bi ostali na svijetlom namještaju, jednostavno zato što se ne bi vidjeli.

Btw. ja tretiram jednako furnir, lak i iveral :kava:

Bocca della Verita
20.04.2010., 13:05
ne valja po furniru puno kemikalijama

Aoife
20.04.2010., 13:13
Sve ih čistim samo vlažnom krpom - eventualno nekad ovim sredstvom za stakla :kava:

Lefti
20.04.2010., 13:56
Mozda kasnim ali da se ubacim... sto se tice frizidera, cistim ga s Dr.Beckmann proizvodom za frizidere - em ocisti em makne sve neugodne mirise! odusevljena od kad sam to nasla :)

http://picnicb.ciao.com/de/33075511.jpg

A sto se tice ciscenja namjestaja, mislim da je veca poanta s kakvom krpicom se cisti nego s kojim proizvodom. Imam doma jedno 10ak krpica - od "magicnih", jelenjih, obicnih, tvrdih, tankih, carobnih... i neke ostavljaju vidljive tragove, neke izglancaju (a sredstva i potezi rukom uvijek isti!)

dublin
20.04.2010., 14:17
ja imam neko vrijeme krpe od tupervera...
i pogotovo ona za staklo mi mrak...
samo s vlažnom prebrišem staklo i nema tragova, muca...fleka ničega...

e sad...navodno je loše ako te sve magične i ine krpe peremo, i npr stavimo omekšivać...to kao ubija svojstva tih krpa...

mandy
20.04.2010., 17:40
prije svega isprika ako je pitanje vec bilo, prosla sam nekoliko stranica unatrag ali kako mi je veza slaba, do prekosutra bi mi otvaralo sve stranice :/ ... da vas pitam, imam wenge namjestaj u stanu, i s cime god da ga cistim vide se fleke, ne samo packe kada je prljav, nego i kada ga ocistim vide se potezi kako sam brisala sa krpom, probala sam i sa prontom, i onim jeftinijim iz dm'a, carli ili tako nekako, i s nekim amway sprejem za namjestaj, cak sam dobila savjet da promijesam vodu i ocat, ili stakloper i ocat, i ni to nije pomoglo, stvarno ne znam sta da radim......

meni krpa od mikrofibre sa malo našpricanog čarlina za namještaj sve mrlje makne i da ljepi sjaj

herra
21.04.2010., 20:16
jucer sam spz na zivce, ali na kraju sam dosla do rezultata :), pocelo je tako da sam arf tekucinu za stakla naspricala i brisala sa magicnom krpom, koja magije nije ni vidjela :D, iliti je, jer su se se svi pokreti moje ruke fino vidjeli, nesto strasno, grrr, ppz ja, uhvatim se glitz spuzve i jara za sudje i udri, nakon toga s mokrom truleks krpom, da skinem sapunicu i na kraju balade o wenge namjestaju, obrisala sve sa starom pamucnom majicom, iz manga .), i ok je, zadovoljna sam, napokon..... i naravno, ubi me taj wenge, bilo da je iveral ili furnir, vjerujem da je ovo prvi i zadnji wenge, nema smisla, kako kaze kris, nisi ni dosao do kraja regala na pocetku se vec vidi prasina, a lijepo sam htjela svijetli :).... hvala vam svima na savjetima

i da, mandy, meni su od carlina i pronta, onog sa spricom, i onog u spreju ostajale fleke, tocno se vidjelo kako sam krpom prelazila, ne znam zasto..

Kris79
22.04.2010., 08:41
@herra...

ja sam dosla do zakljucka da nema pomoci doli cesce brisati.
ja svoje komode i krevet ne perem deterđentima, nije to prljavo, samo turbo prasnjavo...

budem li ikad mijenjala spavacu sobu, dajem rijec da ce biti bijela... :s

Mirella
22.04.2010., 08:53
Ako mislite da je teško čistiti wenge namještaj, zamislite kako jw samo čistiti namještaj od lakiranog mahagonija. :D :rofl: naime odrasla sam uz takav namještaj i cijelu ranu mladost provela u glancanju istoga, tako da sam se još tada zarekla da ću u svom stanu imati samo svijetli namještaj, nelakirani i držim se toga. prije dvije godine sam skoro pokleknula pred ljubičastom lakiranom kuhinjom, srećom došla sam na vrijeme k sebi.
Uglavnom meni je tamni namještaj lijep za gledanje - kod nekog drugog. :mig:

Došla sam u stvari napisati ako će ikome zatrebati da se crta od kemijske olovke s kožne garniture (prava koža) jako jednostavno očisti lakom za kosu. Prešpricati tu mrlju lakom za kosu i suhom čistom krpicom istrljati i gotovo. Najbolje se čisti ako je mrlja nova, no ukoliko je stara možda će se morati ponoviti čišćenje 2 puta. Provjereno, radi ! :mig:

herra
22.04.2010., 13:45
@herra...

ja sam dosla do zakljucka da nema pomoci doli cesce brisati.
ja svoje komode i krevet ne perem deterđentima, nije to prljavo, samo turbo prasnjavo...

budem li ikad mijenjala spavacu sobu, dajem rijec da ce biti bijela... :s

hehe, moja spavaca je bijela u kombinaciji sa tresnjom, bar sam negdje uspjela ispostovati svoje zelje, i s njom nemam problema, samo suha krpa, i voila... a sta se tice dnevne, jao, stvarno ne znam koliko cesce, ja prasinu obrisem 1 dnevno, znam, znam, bolesnik, ali sta cu, jace je od mene.. mene su brinule packe koje nisu prasina nego bas ono packe :) ali ajde sada je ok, bas me zanima sljedeci otisak prstiju:rofl:.....

i, da, jel koja koristi vanish sapun za mrlje? ja sam za sada jakooo zadovoljna:top:

mandy
24.04.2010., 17:38
Ja ga koristila na moru jer nismo imali perilicu i skinuo bi sve mrlje...doma ne koristim ništa posebno za mrlje...sve ode u pranju

Žbla
25.04.2010., 08:56
Bilo je svojedobno u pevecu krpa po 10 komada pakovano za prašinu. Žute su boje bile i pod rukom su kao papirnate, ali su imale u sebi neku tekućinu, nisu mokre bile nego neko kao ulje ili tako nešto.. I to je do sada što sam probao naaajbolje za prašinu. Ne moči se u vodu, samo se prebriše prašina i sve pokupi, a jedna krpa traje mjesec dana. To sam si stavio u auto, po stanu namještaj čistim s tim, tehniku... Sve na što se može uhvatiti prašina!
I stvarno sam zadovoljan, ali je sad problem što ne znam jel to u pevecu ima u ovakvom stanju... A nigdje dalje nisam vidio to.. :top:

lotus_flower
25.04.2010., 12:22
jucer sam spz na zivce, ali na kraju sam dosla do rezultata :), pocelo je tako da sam arf tekucinu za stakla naspricala i brisala sa magicnom krpom, koja magije nije ni vidjela :D, iliti je, jer su se se svi pokreti moje ruke fino vidjeli, nesto strasno, grrr, ppz ja, uhvatim se glitz spuzve i jara za sudje i udri, nakon toga s mokrom truleks krpom, da skinem sapunicu i na kraju balade o wenge namjestaju, obrisala sve sa starom pamucnom majicom, iz manga .), i ok je, zadovoljna sam, napokon..... i naravno, ubi me taj wenge, bilo da je iveral ili furnir, vjerujem da je ovo prvi i zadnji wenge, nema smisla, kako kaze kris, nisi ni dosao do kraja regala na pocetku se vec vidi prasina, a lijepo sam htjela svijetli :).... hvala vam svima na savjetima

i da, mandy, meni su od carlina i pronta, onog sa spricom, i onog u spreju ostajale fleke, tocno se vidjelo kako sam krpom prelazila, ne znam zasto..

meni je cijeli stan u wenge i sve površine prolazim s čarlinom s pčelinjim voskom - predobra stvar. :top:
No kvaka je u tome da ga redovito sprejaš i onda ti se s vremenom napravi film na namještaju i tad bude ok, prašina se onda odbija. I meni se na početku flekalo, ali onda staviš malo više i dobro glancaš. Tako par puta i kasnije kad se taj film napravi samo s jednim špricom prolaziš i bude super. :mig:

Meni su svi ispili mozak s wenge namještajem i prašinom, da ću provesti dane i dane u brisanju prašine...na kraju se kod mene manje prašina vidi nego kod frendice koja ima sav svjetli namještaj. :)

Kris79
25.04.2010., 17:02
prolazim s čarlinom s pčelinjim voskom - predobra stvar. :top:

jednom mi je svekrva cijeli regal u DB obrisala s tim - kao divna stvar za namjestaj.

mislila sam da cu ju ubiti :mad:
em se vidio svaki otisak prsta, em se prasina doslovce lijepila :ne zna:

mozda sam mu trebala dati drugu sansu :D

herra
25.04.2010., 21:58
mene je carlino ubio, istina je da se stvorio taj neki film, ali meni se upravo zbog tog filma, bar ja tako mislim, vidjele sve packe, ako ne uhvatis za rucku, mozes se slikati, vide se prste... ne znam, ja sam davala sanse nekoliko puta, stovise, 2 boce su dobile sansu :lol:, mozda je stvar u meni:ne zna:, hm.. mozda je trebalo energicnije po tom regalu, ili s nekom drugom krpom:eek:, hbg, ali definitivno sljedeci regal je svijetle boje, pa kud puklo:D

lotus_flower
25.04.2010., 23:50
mene je carlino ubio, istina je da se stvorio taj neki film, ali meni se upravo zbog tog filma, bar ja tako mislim, vidjele sve packe, ako ne uhvatis za rucku, mozes se slikati, vide se prste... ne znam, ja sam davala sanse nekoliko puta, stovise, 2 boce su dobile sansu :lol:, mozda je stvar u meni:ne zna:, hm.. mozda je trebalo energicnije po tom regalu, ili s nekom drugom krpom:eek:, hbg, ali definitivno sljedeci regal je svijetle boje, pa kud puklo:D

mislim da ovisi i koji je materijal, tj koji mu je finiš valjda.
npr na regalu mi se packe nikako ne vide dok se na stolu baš vide - jedno i drugo wenge iveral samo jedno ima malo grublju teksturu :ne zna:

teta violeta
28.04.2010., 22:32
Moja kuhinja je crna , visoki sjaj i ne čistim je ništa više nego staru bijelu koju sam imala prije .
Malo onog sredstava za stakla , ubrus i gotovo ...
Dok recimo kad čistim Faberovu napu , inox + staklo doslovno ludim , jer packama nikad kraja , taman što prebrišem evo ih nanovo :bonk:

evo budući sam se tek uključila u forum čitam malo ove vaše savjete...
ja i mm smo odnedavno uselili u svoj novi stan...
još je sve novo i neizgrebano i iskreno trudila bi se da neko duže vrijeme ako je moguće tako i ostane...
napravila sam do sada par grešaka pa sam zgrebala veš mašinu pokušavajući skinuti jednu fleku od laka za nokte acetonom po plastici....ne radite to nikada....
onda sam pokušala sa ulaznih vrata stana onom zelenom stranom spužvice očistiti fleku i zgrebala vrata....bila sam ljuta na sebe i te spužvice naprosto ne mogu vidjeti....
i onda sam otkrila magičnu krpu...moram priznat da je to najbolje što sam do sada koristila za čišćenje....
fenomenalna je za staklokeramičke ploče, za napu....najprije sam jednu dobila na poklon i koristila ju u kupaonici, a onda sam si nabavila jednu za kuhinju...
sviđa mi se što ništa ne zgrebe i sve se poslije sjaji...super je i za održavanje fronti kuhinja s visokim sjajem....skida sve....ja sam prezadovoljna

any201
29.04.2010., 20:27
Evo i mene.Odlučila sma da mi je dosta kupovanja raznoraznih sredstava za čišćenje pa sma pomješala 1 dl ocata sa 4 dl vode u to stavila sok jednog limuna zbog mirisa octa i krenula u čišćenje kupaonice.Oprala sma time tuš kabinu i umivaonik i otišao je sav kamenac.I još sam oprala i stakla time.Ostala su tako glatka bez ijedne mucice. E i jučer sma očistila četku za kosu pjenom za brijanje.rezultat odličan.Stavial kremu ostavila pola sata i isprala.Četka je kao iz dućana.

suzi86
05.05.2010., 14:39
Evo i mene.Odlučila sma da mi je dosta kupovanja raznoraznih sredstava za čišćenje pa sma pomješala 1 dl ocata sa 4 dl vode u to stavila sok jednog limuna zbog mirisa octa i krenula u čišćenje kupaonice.Oprala sma time tuš kabinu i umivaonik i otišao je sav kamenac....

Po prirodi sam "čistunac"i u traženju najboljeg posegnula sam ,kao i ti,za octom...s jednom malom razlikom...mješavina octa,soda bikarbone i limunovog soka:top:...kombinacija je mrak za čišćenje wc-a i kupaone...čisti,dezinficira i sve se sjaji...
Za sniježno bijelo rublje,umjesto Veniša koristim W5.Kupujem ga u Lidlu s tom razlikom da je 3x jeftiniji i još toliko bolji...Pošto imam bež kutnu garnituru(da sam znala,nikada:horor:),moram je redovno održavati.Isprobavajući sva živa na tržištu postojeća sredstva uključujući i Veniš,došla sam do spoznaje da jedino W5 učinkovito otklanja mrlje od svega....Savršen je...

lotus_flower
06.05.2010., 11:03
onda sam pokušala sa ulaznih vrata stana onom zelenom stranom spužvice očistiti fleku i zgrebala vrata....bila sam ljuta na sebe i te spužvice naprosto ne mogu vidjeti....

ovako sam i ja izgrebala novo ogledalo u kupaoni kad sam s tom grubom stranom spužvice išla skinuti naljepnicu s cijenom :rolleyes:
Pop*zdila sam, mrzim te spužvice odonda a iako se ogrebotina ne kuži osim ako ne upereš prstom gdje je, mene svaki put kad uđem u kupaonu bode u oči :mad::rolleyes:
Tješim se, ionako smo imali u planu uzeti novi kupaonski blok...sad jedva čekam :D

coco zoe
07.05.2010., 01:32
ovako sam i ja izgrebala novo ogledalo u kupaoni kad sam s tom grubom stranom spužvice išla skinuti naljepnicu s cijenom :rolleyes:

Te naljepnice s cijenom su priča za sebe. Kod većine dućana imaju ljepilo koje skoro pa bi izdržalo atomsku katastrofu.. Naskidala sam se kile i kile tih naljepnica kad smo se useljavali, uglavnom sa suđa. S vaticom i benzinom možete lako skinuti sve tragove ljepila.

suzi86
07.05.2010., 13:01
Te naljepnice s cijenom su priča za sebe. Kod većine dućana imaju ljepilo koje skoro pa bi izdržalo atomsku katastrofu.. Naskidala sam se kile i kile tih naljepnica kad smo se useljavali, uglavnom sa suđa. S vaticom i benzinom možete lako skinuti sve tragove ljepila.

Kod zaljepljenih etiketa dobro ih namočite običnim mlijekom...malo ostavite stajati...skidaju se bez muke...Ako je potrebno,postupak ponoviti!:top:

Kris79
07.05.2010., 13:28
Kod zaljepljenih etiketa dobro ih namočite običnim mlijekom...malo ostavite stajati...skidaju se bez muke...Ako je potrebno,postupak ponoviti!:top:

etikete s boca i staklenki sasvim dobro skidam obicnom vrelom vodom. zatvorim sudoper, ubacim unutra to sto ima etiketu, zalijem uzavrelom vodom i pustim da se namoci. skine se samo.

any201
08.05.2010., 11:57
Mama je prije par mjeseci od nekog čovjeka kupila neko univerzalno sredstvo za čišćenje. Super je, malo sam posudila i napokon skinula one ružne otiske sa kuhinjskih ormarića, sa ormara,(mat su i svaki otisak prsta s e poznaje)...Pločice su od njega glatke kao nove i dobar je čak i za podove. I sve lijepo osvježi jer miriši po limunu. Suzi 86, a Vi koristite taj w5 kao prašak? Znam da moja mama ima neki w5 za kožu, ali nisma znala da ih ima više vrsta.

suzi86
09.05.2010., 19:54
Mama je prije par mjeseci od nekog čovjeka kupila neko univerzalno sredstvo za čišćenje. Super je, malo sam posudila i napokon skinula one ružne otiske sa kuhinjskih ormarića, sa ormara,(mat su i svaki otisak prsta s e poznaje)...Pločice su od njega glatke kao nove i dobar je čak i za podove. I sve lijepo osvježi jer miriši po limunu. Suzi 86, a Vi koristite taj w5 kao prašak? Znam da moja mama ima neki w5 za kožu, ali nisma znala da ih ima više vrsta.

W5 Lidlov je brend i postoji ga za svakojake namjene,od sredstava za kupaone do gore navedenog,kojeg koristim kao dodatak prašku za bijelo rublje...Odličan je i razrijeđen s vodom kao sredstvo za skidanje i najtvrdokornijih mrlja...u što sam se uvjerila kada mi je gost po bež stolici prolio kavu,a i po prolivenom crnom vinu...Fleku od vina ni sa čime nisam uspjela skinuti dok nisam pokušala s W5.Pun pogodak!....Od svih njihovih sredstava nisu uputne samo tablete za perilicu suđa:flop:...ostale su mi flekice po čašama pa sam ih morala baciti jer su izgledale zmazano...

Leptiric
11.05.2010., 11:50
Po prirodi sam "čistunac"i u traženju najboljeg posegnula sam ,kao i ti,za octom...s jednom malom razlikom...mješavina octa,soda bikarbone i limunovog soka:top:...kombinacija je mrak za čišćenje wc-a i kupaone...čisti,dezinficira i sve se sjaji...

jel koristite vinski ili alkoholni ocat? ili je svejedno? :ne zna:

Dashiki
11.05.2010., 11:58
alkoholni

Leptiric
11.05.2010., 12:13
hvala...

Dashiki
11.05.2010., 13:56
Najjednostavnije ti je pomiješati alkoholni ocat i sol pa time natrljati predmete obložene kamencem. Ili ih potopiti u mješavinu ako nisu montirani na nekaj.

WhatToDo
11.05.2010., 19:18
Ja bih samo da napomenem još jedno fantastično ''sredstvo'' za skidanje kamenca: LIMUNTOS. Znate ono u malim kesicama kaj se koristi za zimnicu ;)

any201
11.05.2010., 20:08
ja koristim obični jabučni ocat i isto je odličan još sa eteričnim uljem da nema neugodnih mirisa.Odlična kombinacija

Yin&Yang
11.05.2010., 22:11
Čime očistiti pećnicu koja se nije čistila valjda godinama:mad:? Znam za ona sredstva za čišćenje pećnice, vrijedi li to išta? Meni se to čini ko čisti otrov, toliko smrdi. Ima li kakvo bolje a zdravije rješenje?

suzi86
12.05.2010., 09:45
Čime očistiti pećnicu koja se nije čistila valjda godinama:mad:? Znam za ona sredstva za čišćenje pećnice, vrijedi li to išta? Meni se to čini ko čisti otrov, toliko smrdi. Ima li kakvo bolje a zdravije rješenje?

Pećnicu zagrij na kojih 100 stupnjeva te u nju stavi protvan u koji si ulila mješavinu octa,soli,vode i limunovog soka...neka lagano prokuha....još vruće,skinuti nečistoću...obaveznozaštiti ruke gumenim rukavicama...
Ako je potrebno,postupak ponovi...
Pećnica se sjaji poput nove!:bara:

Ima li netko savjet kako očistiti balkonske podne pločice (od cigle!)?Hvala!

Dashiki
12.05.2010., 14:04

Permetal, obavezno rukavice. Odlično je i za kuhinjske pločice, korpuse elemenata.

Dashiki
12.05.2010., 14:05
Ima li netko savjet kako očistiti balkonske podne pločice (od cigle!)?Hvala![/QUOTE]

Cigla ili klinker?

dublin
12.05.2010., 14:47
a čime glancate sudopere od siligranita?
ja konkreno imam krem...
e sad, redovno ga čistim i sve...ali nekako u zadnje vrijeme imam osjećaj ko da je na njemu neki film...onak...ko zmazanoće..

ima možda kakvo profi sredstvo?
al opet da mi ga ne ubije, onda će mm ubit mene :rolleyes:

Boa Vista
12.05.2010., 14:51
Ja bih samo da napomenem još jedno fantastično ''sredstvo'' za skidanje kamenca: LIMUNTOS. Znate ono u malim kesicama kaj se koristi za zimnicu ;)
Misliš limunska kiselina?

Aoife
12.05.2010., 15:07
Meni uopće nisu jasni ovi savjeti za skidanje kamenca :ne zna:
Mislim ama baš svako sredstvo iz dućana "protiv kamenca" dobro skida kamenac - čemu izmišljati toplu vodu :ne zna:

Dashiki
12.05.2010., 15:10
:) Slažem se , ali ljudi su možda ekološki osviješteni.

muukigirl
12.05.2010., 15:35
s čime skinuti fleke od laka (majstori, gotta love them) za parkete na pločicama (mat, hrapave, fino upile fleke)? probale smo s razrjeđivačem, ali ne ide baš.. ima nešto jače? :D

suzi86
12.05.2010., 15:51
Ima li netko savjet kako očistiti balkonske podne pločice (od cigle!)?Hvala!

Cigla ili klinker?[/QUOTE]

Baš cigla!

suzi86
12.05.2010., 15:58
Mislim ama baš svako sredstvo iz dućana "protiv kamenca" dobro skida kamenac - čemu izmišljati toplu vodu :ne zna:

Sva ta sredstva su izuzetno nagrizajuća i škodljiva...štetimo prvenstveno samima sebi a potom i prirodi...na koncu,ja sam u prijašnjem stanu slavinu "udesila"cilitom za kamenac:horor:...sad imam kvalitetne sve slavine i izbjegavam agresivna sredstva u velikom luku...
Nakon tretiranja octom sve se neizrecivo sjaji,a miris ocra brzo se izgubi.

lotus_flower
12.05.2010., 16:55
Nakon tretiranja octom sve se neizrecivo sjaji,a miris ocra brzo se izgubi.

e a vidiš, ja išla čistiti octom jednom, muž se vratio nakon par sati s posla i skoro se ispovraćao od smrada kad je ušao u stan :rolleyes:

Dashiki
12.05.2010., 17:01
Baš cigla![/QUOTE]

Mi imamo u pečenjari pod od cigle, peremo vručom vodom i praškom za veš, često se zamasti kad se vadi ražanj, pa prašak to najbolje otopi. Kak ti pereš?

suzi86
12.05.2010., 19:19
Baš cigla!

Mi imamo u pečenjari pod od cigle, peremo vručom vodom i praškom za veš, često se zamasti kad se vadi ražanj, pa prašak to najbolje otopi. Kak ti pereš?[/QUOTE]

Uz sređivanje i namještanje kompletnog stana,preostale su mi samo te balkonske podne pločice koje su na mjestima ni sama neznam od čega flekave,,,već sam luda od ribanja...Dok su mokre izgledaju savršeno,a kada se osuše:vidiga:,,,kao da nisu oprane 20godina.
Probat ću i s tvojim savjetom:s

xantippa
12.05.2010., 19:34
Imam jedan problem. Imam tenisice koje su bijelo-zelene, a to bijelo je djelomično od gume, djelomično od kože. Ne znam s čime bih istrljala to bijelo da se barem djelomično očisti kako treba. Probala sam ih prati u perilici, nije pomoglo...
:ne zna:

any201
12.05.2010., 21:35

Evo ja u kući imam 4 kupaonice i dok sma ih znala izribati otišlo mi je pola sanitara u jednom čišćenju.Trošila sma novce bezveze,a sad ovako čistim ekološki,a opet se sve sjaji. I nisu baš sva sredstva dobra, neka su preagresivna.Evo stanari prije nas očistili slavinu solnom kiselinom, ne znam gdje im je bila pamet.Sad je cijeli jedan dio slavine oksidiran, morat ćemo to zamijenit. A šta se tiče ćišćenja permentalom.Pa to je živi otrov.Izbjegavam njegvu upotrebu.Koristila sma ga samo jendom kada nisma mogla skinuti dugotajno nakupljanu nečistoću sa nape pa je on sve očistio.

any201
12.05.2010., 21:37
e a vidiš, ja išla čistiti octom jednom, muž se vratio nakon par sati s posla i skoro se ispovraćao od smrada kad je ušao u stan :rolleyes:

Trebaš staviti onda malo nekog eteričnohg ulja.Ja koristim naranču ili sok od limuna i baš lijepo miriši.I razrijedi otopinu octa vodom pa se miris neće ni osjetiti

Aoife
12.05.2010., 21:43
Meni jedna ta boca protiv kamenca traje godinu dana. Btw. ocat je isto kiselina i isto nagriza - baš me zanima koliko u odnosu na kupovna sredstva. Mislim da se tu više radi o tome koliko je kvalitetan metal (osim u ekstremnim slučajevima npr. solne kiseline).
Inače toliko ne podnosim ocat da ne samo da ga ne jedem, nego ne mogu jesti ni ako je netko pored mene previše "začinio". Ne želim ni imati u kući tu gnjusnu tvar. A kamoli politi kupaonicu time.

Dashiki
13.05.2010., 09:21
Suzi, to je glazirana cigla? Probaj poslije pranja namazati prontom za namještaj.

dublin
13.05.2010., 14:02
sudoper od siligranita...enibodi???

any201
14.05.2010., 12:27
Sredstvo protiv kamenca Vam traje godinu dana? Pa kako? Morate mi odati tajnu. Ja sma znala jedno sredstvo potrošiti za 3-4 čišćenja kupaonica.

Aoife
14.05.2010., 13:09
Ja imam 1 kupaonicu :kava:
Jednom tjedno time operem lavabo i 2 pipe, jednom mjesečno kadu i jednom u 6 mjeseci dio pločica oko kade i lavaboa. Stvarno nemam potrebu ništa drugo prati sredstvom protiv kamenca :ne zna:

Fuljana
14.05.2010., 16:19
ljudi pomagajte... imam neki svijetli krem tepih u hodniku, tj. dva. sutra idem čistiti sive fleke, ne primijete se toliko jer ih inače istrljam s deterđentom namočenim u vodi, četkom.. ali to ne pomaže i sad sve češće i češće zamjećujem te neke sive fleke. što da radim? :mama:

any201
14.05.2010., 20:03
Kaj ne pomaže wanish? Znam da mama stalno sa tim tepihe pere i da joj svi fleki otiđu. Možda bi pomogao i onaj w5 iz lidla. Nisam ga probala,ali kažu da je dobar

Fuljana
14.05.2010., 20:40
skupo mi to, čini mi se.
koliko dođe?
jel treba isprati?
jel treba stavit ručnik dolje da upije fleke?

any201
14.05.2010., 22:25
Ako mislite na wanish mama tepih pere vani , stavi wanish i poslije ga ispere.Pa ima ga za više puta,a mislim da košta nekih 30-40 kn ako s ene varam.A ovaj w5 mislim da je jeftiniji. A Suzana je rekla da ona s anjime pere garnituru pa mislim da bi bio dobar i za tepih.

Fuljana
14.05.2010., 22:31
fala any :top:

sijandraffm
14.05.2010., 23:24
evo budući sam se tek uključila u forum čitam malo ove vaše savjete...
ja i mm smo odnedavno uselili u svoj novi stan...
još je sve novo i neizgrebano i iskreno trudila bi se da neko duže vrijeme ako je moguće tako i ostane...
napravila sam do sada par grešaka pa sam zgrebala veš mašinu pokušavajući skinuti jednu fleku od laka za nokte acetonom po plastici....ne radite to nikada....
i onda sam otkrila magičnu krpu...moram priznat da je to najbolje što sam do sada koristila za čišćenje....
fenomenalna je za staklokeramičke ploče, za napu....najprije sam jednu dobila na poklon i koristila ju u kupaonici, a onda sam si nabavila jednu za kuhinju...
sviđa mi se što ništa ne zgrebe i sve se poslije sjaji...super je i za održavanje fronti kuhinja s visokim sjajem....skida sve....ja sam prezadovoljna

koju magicnu ???

onu od vilede, mekanu ???

Fi Fi
14.05.2010., 23:29
Evo,mogu ti ja odgovrit,jer i sama koristim tu magičnu krpu :mig:.
Imaš od dm-a njihova marka,zapakirane su ti po dvije,različitih su boja,mekane su na dodir i stvarno su fenomenalne.

Uzmi,nećeš pogriješit :cerek:

sijandraffm
14.05.2010., 23:39
Evo,mogu ti ja odgovrit,jer i sama koristim tu magičnu krpu :mig:.
Imaš od dm-a njihova marka,zapakirane su ti po dvije,različitih su boja,mekane su na dodir i stvarno su fenomenalne.

Uzmi,nećeš pogriješit :cerek:

aha, jesu to one od mikrovvlakna za 20ak kuna ???

Fi Fi
14.05.2010., 23:42
aha, jesu to one od mikrovvlakna za 20ak kuna ???

mislim da jesu,pretežno su zapakirane u dvije različite boje,ako misliš na te,onda je to to.
Odlične su,samo ih dobro ocidi kada nešto brišeš,stvarno su zakon.
Navukla sam dosta prija na njih,nigdje više bez čarobnica:rofl:

sijandraffm
14.05.2010., 23:50
mislim da jesu,pretežno su zapakirane u dvije različite boje,ako misliš na te,onda je to to.
Odlične su,samo ih dobro ocidi kada nešto brišeš,stvarno su zakon.
Navukla sam dosta prija na njih,nigdje više bez čarobnica:rofl:

hvala !:)

suzi86
15.05.2010., 11:59
skupo mi to, čini mi se.
koliko dođe?
jel treba isprati?
jel treba stavit ručnik dolje da upije fleke?

Duplo jeftiniji!
Oko 25kn!:five:
Ne treba ispirati,razblaži s vodom!
Nikakav ručnik!

Fi Fi
15.05.2010., 19:05
hvala !:)

nema na čemu :)

WhatToDo
17.05.2010., 21:03
Misliš limunska kiselina?

Ma da, limunska kiselina u prahu...

any201
25.05.2010., 20:08
Kako točno izgledaju te "čarobne" krpe? Ja danas kupila u dm, dvije su u paketu, nekih desetak kuna,ali ne izgledaju mi da su to te.Sad newznam dal sam uzela krive?

gugolina
28.05.2010., 08:12
Kakve krpe za brisanje suđa imate? Trebala bih krpe za suđe koje dobro upijaju. Ima li tko takve krpe i gdje ste ih kupili?

Hvala!

chiquita
28.05.2010., 14:15
ja konkreno imam krem...
e sad, redovno ga čistim i sve...ali nekako u zadnje vrijeme imam osjećaj ko da je na njemu neki film...onak...ko zmazanoće..

vidim da ti nitko nije odgovorio pa ću ja.
imaš blancov jel?
i moj je takav. ja ga čistim sa baš njegovim sredstvom za čišćenjem koji izgleda kao arf, onak mlječno ali nije abrazivno. i to ga fino osvježi i očisti.

moja je i pipa od silgranita. da vidiš tog veselja od čišćenja. :zubo:

extreme
30.05.2010., 19:12
e trebam pomoć...
jučer mi zabunom uletila zelena krpa na pranje sa bijelim vešom na 90.
i naravno- sve poprimilo onak lagano zelenkastu boju..
niš, odmah ja upalim mašinu opet ,-ništa, opet zeleno. onda ubacim praška gomilu, sode bikarbone, octa- sve žive gamadi koje sam našla u stanu- opet ništa.
onda odem u dm, kupim bijeli domestos za izbjeljivanje, neki prašak za skupljanje boje na vešu koji se obojao i bijeli perwol.
sve utrpala- opet NIŠTA!!
jel ima pomoći?
unutra su mi bile lanene hlače za koje mi je najviše žao, sve ostalo može proći i zelenkasto!
al, ima li nade za lanene hlače???

Bocca della Verita
30.05.2010., 19:36
pokušaj samo njih namočiti u tom domestosu. razrijeđenom, naravno ;)

extreme
30.05.2010., 19:38
pokušaj samo njih namočiti u tom domestosu. razrijeđenom, naravno ;)

a probat ću, šta ću drugo, stvarno sam očajna.. a nove su, trudničke- obukla ih jednom :(
nadam se da ih domestos neće uništit :ne zna:

Bocca della Verita
30.05.2010., 20:32
ma neće.
ja sam ofarbala u rozo muževe bermude :zubo:
namočila ih u tom domestosu razrijeđenom u toploj vodi...boja je naočigled nestajala

suzi86
30.05.2010., 20:38
a probat ću, šta ću drugo, stvarno sam očajna.. a nove su, trudničke- obukla ih jednom :(
nadam se da ih domestos neće uništit :ne zna:

Meni se isto desilo s ružičastim ručnikom(tamnijim)u bijelom rublju...sve ispalo roza boje,a najgore sinove gaćice i potkošulje:D...Kupila W5 u Lidlu ...nakon 3 opkuhavanja u perilici uz dodatak 2mjerice W5--sve je snježno bijelo:s...

Pokušaj s njim...ni slučajno ne koristi varikinu jer će ti rublje ispasti zaprano žućkasto!!!!!!!

laella
30.05.2010., 21:23
ja konkreno imam krem...

vidim da ti nitko nije odgovorio pa ću ja.
imaš blancov jel?
i moj je takav. ja ga čistim sa baš njegovim sredstvom za čišćenjem koji izgleda kao arf, onak mlječno ali nije abrazivno. i to ga fino osvježi i očisti.

moja je i pipa od silgranita. da vidiš tog veselja od čišćenja. :zubo:

Ima cijela tema o održavanju silgranitnih sudopera :mig:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=287884

murtila
31.05.2010., 01:12
koju magicnu ???

ne znam na koju se mislilo ali kad ja spomenem magičnu uvijek mislim na one original od Royala
odnosno koje su bile prije svih tih,
i imaš posebnu za stakla.....dosta su skuplje od ovih dm-ovih i ostalih
ali su zato odlične, a bome traju i traju :s
a te viledine su mi bezvezne, mislim ništa posebno kao i sve druge krpe
i te original...naravno da ne ide nikakvo sredstvo na njih...obična voda i voala

@extreme

nove, lanene gače na 90 :confused:

ali nema veze.....dogodilo se i meni da mi upadne nešto tamo gdje ne smije :D
i ako mi nije nešto toliko bitno, sljedeće normalno pranje mi vrati na staro

a postoje i ona sredstva, prašak ili tako nešto od DR Bekcmana, ili nekoga tako....i baš za te stvari, kad ti boja pusti
i to sam bila probala....meni bilo ok, ali je ipak bila u pitanju roba u bojama
a kad je bijela roba...mislim da je lakše jer postoji i taj domestos koji je odličan

extreme
31.05.2010., 07:58
ma neće.
ja sam ofarbala u rozo muževe bermude :zubo:
namočila ih u tom domestosu razrijeđenom u toploj vodi...boja je naočigled nestajala

jbg- kod mene nije pomoglo.. :visi:
eno, sad sam ih izvukla iz domestosa- jednako zelene psmater:mad:, opet ubacila u mašinu da se operu... al čisto sumnjam da će nešto izać...
možda najbolje da ih ofarbam..
:facepalm:

extreme
31.05.2010., 07:59
@extreme

nove, lanene gače na 90 :confused:

da, otprilike je i moj muž tako reagirao :facepalm:
al ja sve lanene perem na 90 već godinama, ništa im nije- a volim da su jako bijele :D
bed, je jbg, što su ove ispale zelene:bonk:

Dashiki
01.06.2010., 13:24
Lanene gače? Kaj to postoji? Meni bi to zdrapalo cijelu guzicu.

teta violeta
01.06.2010., 15:58
koju magicnu ???

ja ti imam "onu" magičnu krpu iz švedske...
te su ti se prodavale kod nas prije nekih 20 godina...pa su onda nestale..

sada ih nema na našem tržištu, ja sam tražila mjesecima nekoga tko bi to prodavao...i uspjela sam naći .....
inače meni je ova originalna bolja od svih tih iz dm-a...istina je da košta dosta, ali se definitivno isplati....mislim da ću ju imati godinama...

Hrvach
01.06.2010., 16:22
Lanene gače? Kaj to postoji? Meni bi to zdrapalo cijelu guzicu.

to ti je u dijalektu - Dalmatinci za hlače kažu ''gaće''

ono što su nama gaćice (donji veš) njima su mudantice

Artlover
02.06.2010., 23:28
Zna li tko kako bih mogao ukloniti (sada već sasušene) mrlje u knjizi, koje su se stvorile pošto je vrpca za obilježavanje, umočena u baricu koju je ispustio kivi, povukla ovaj sok i njime okvasila sredine bar stotinjak strana?
Sada to jako ružno izgleda, naročito vrpca, ali nju bih možda nekako i očistio. Međutim, kako izvući svijetlosmeđi sasušeni sok iz papira?
Jedino je dobro što lezija nije zahvatila slova, već samo onaj bijeli dio pri sredini.
Može li neki kemičar tu pomoći?
Bojim se samo da ne bude potreban alkemičar:s

murtila
09.06.2010., 11:30
ja ti imam "onu" magičnu krpu iz švedske...
te su ti se prodavale kod nas prije nekih 20 godina...pa su onda nestale..

sada ih nema na našem tržištu, ja sam tražila mjesecima nekoga tko bi to prodavao...i uspjela sam naći .....
inače meni je ova originalna bolja od svih tih iz dm-a...istina je da košta dosta, ali se definitivno isplati....mislim da ću ju imati godinama...

Da, evo sam baš sad pogledala na svoju magičnu i stvarno je iz Švedske, oćito sam zaboravila
i ja je koristim od prije nekih 15 god.
prodaju se i dan danas ali moraš znati tko prodaje RSI proizvode
ja ih znam dosta, čak sam i ja neko vrijeme prodavala,davno davno
ali nije to za mene...tlačit ljude...aj kupi :rolleyes:
a i stvarno mi traju dosta, imam jednu od prije dosta godina al imam i novu :cerek:

teta violeta
09.06.2010., 13:43
Da, evo sam baš sad pogledala na svoju magičnu i stvarno je iz Švedske, oćito sam zaboravila
i ja je koristim od prije nekih 15 god.
prodaju se i dan danas ali moraš znati tko prodaje RSI proizvode
ja ih znam dosta, čak sam i ja neko vrijeme prodavala,davno davno
ali nije to za mene...tlačit ljude...aj kupi :rolleyes:
a i stvarno mi traju dosta, imam jednu od prije dosta godina al imam i novu :cerek:

Onda ipak nemamo iste, moja je K.B.M. proizvođača...
Najprije sam jednu dobila na poklon, a onda sam tražila da kupim i drugu...Nakraju sam našla preko jedne žene što prodaje...ali sad se ta firma udružila s nekom iz Novog Zelanda tako da je ova druga krpa proizvođača EURO CLOTH, ali iste su potpuno...sad kad imam mogu ih usporediti..
Meni je mrak kako u par poteza očisti staklo keramičku ploču...imam ploču sa 4 plina, pa kad sam prije čistila papirom i arfom za stakla uvijek su mi ostajale mucice, a sad dva poteza mokrom i dva poteza suhom i gotovo...
Najbolje mi je što je i moj muž oduševljen s tom krpom...a kad se muškarci oduševe sa sredstima za čišćenje onda su stvarno dobra...

Ove od vilede i slične po 20 kuna nisu ni blizu ovoj pravoj magičnoj krpi...al i košta...ali evo ako ti kažeš da imaš već 15 godina onda se tješim da će se isplatiti

any201
17.06.2010., 06:39
Sad bi ja tu krpu ako je tako dobra nije mi žao dati novce za nju. Preko koga ste vi nabavile svoje?

dublin
17.06.2010., 07:20
hvala cure :mig: