PDA

View Full Version : Savjeti za čišćenje i ostali praktični savjeti za kuću

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cruela
19.08.2003., 13:32
upravo sam sredila stan i na podove stavila laminat.e sad, zanima me cime ga odrzavati,prati? pronasla sam razna sredstva ali sve je za drvo,parket,univerzalno.jel ima nesto bas za laminat?

Secundo
19.08.2003., 13:37
ezop kaže:
upravo sam sredila stan i na podove stavila laminat.e sad, zanima me cime ga odrzavati,prati? pronasla sam razna sredstva ali sve je za drvo,parket,univerzalno.jel ima nesto bas za laminat? Nema nista posebno, jer ti laminat zapravo nije drvo, vec folija. Samo usisavas prasinu i mozes vlaznom krpom obrisati (sa malo vode), i to ti je to.

LadyInRed
19.08.2003., 13:40
Ja ga perem s toplom vodom i detergentom, običnim za veš:o Jer se malo teže skidaju mrlje s laminata samo s vodom. Ali mi nakon svakog pranja, s bilo čim, ostaju oni tragovi od krpe, vještice....onako, vide se pod svjetlom. Zato ga obavezno kad je suh ulaštim običnom suhom pamučnom krpom.

praktikanti
19.08.2003., 14:03
Mislim da u vecim shopping centrima ima i sredstava za laminat. Koncentrat koji se razrijedi u 5L vode, al sad se ne sjecam kako se zove. Uglavnom, znam da je za laminat. A da je nesto posebno dobro, nije, al to je vise do laminata.

allegra
22.08.2003., 21:42
Pronto ima specijalnu tekućinu za čišćenje laminata ... ja je kupujem u Mercatoru, ali pretpostavljam da je ima u svim bolje opskrbljenim prodajnim centrima.

asa
23.08.2003., 10:36
Kak vam se dopada taj vaš laminat? Jel se podiže? Jel ulazi zrak ispod nakon nekog vremena? Jel smrdi kad sunce zapeče u njega kroz prozor?

Winona
23.08.2003., 10:39
ezop kaže:
upravo sam sredila stan i na podove stavila laminat.e sad, zanima me cime ga odrzavati,prati? pronasla sam razna sredstva ali sve je za drvo,parket,univerzalno.jel ima nesto bas za laminat?

ima posebno sredstvo. Imam ga upravo doma.

Pise za laminat, daje extra sjaj i cuva od habanja.

Malo off topic, ali laminat mi se uopce ne svidja, kad skupim novce idem na drvene podove

Winona
23.08.2003., 10:40
LadyInRed kaže:
Ja ga perem s toplom vodom i detergentom, običnim za veš:o Jer se malo teže skidaju mrlje s laminata samo s vodom. Ali mi nakon svakog pranja, s bilo čim, ostaju oni tragovi od krpe, vještice....onako, vide se pod svjetlom. Zato ga obavezno kad je suh ulaštim običnom suhom pamučnom krpom.

mozda ti tragovi ostaju ( ostajali i mom partneru :D ) jer ne isperes taj deterdzent potpuno ?

Winona
23.08.2003., 10:44
asa kaže:
Kak vam se dopada taj vaš laminat? Jel se podiže? Jel ulazi zrak ispod nakon nekog vremena? Jel smrdi kad sunce zapeče u njega kroz prozor?

meni se ne svidja jer je hladan po zimi ( sto drvo nije, cijeli zivot sam imala drvene podove ) i jer je zvuk kad hodas po njemu kao da hodas po plastici, sto zapravo i jest.

Razlog zasto se mnogi odluce za laminat - po cijeni pristupacan i lak sistem za slaganje ( moj muz ga je sam slagao )

vatrogasac mirko
23.08.2003., 10:45
ezop kaže:

Dovoljno je jednom mjesecno ga oprati i spolirati s prontom , a ostalo usisavas ili po potrebi peres s vodom i malo deterdenta .
Laminat je zahvalan kaj se odrzavanja tice , nedostatak je to sto je zimi hladan .

vatrogasac mirko
23.08.2003., 10:49
asa kaže:

za spavacu sobu je ok , za djecju , i dnevnu i td. je prehladan , ako je pravilno postavljen , ( mislim na amortizacijsku i parnopropusnu foliju , te
da ima dovoljno diletacije ) nebi se smio dizati niti smrdjeti .

Annette
24.09.2004., 16:16
Imam bijele venecijanere i primjetila sam sivkaste mrlje po njima... nije prašina,nego jednostavno su potamnili na pojedinim mjestima...

probala sam to očistiti raznima sredstvima, pa i alkoholom i acetonom:D ,ali ništa...

ako netko ima ideju kako da to očistim please help... :s
hvala

Mort
24.09.2004., 19:15
Šta je venecijaner?

:pixel:
24.09.2004., 20:56
Mort kaže:
Šta je venecijaner?

Pa PVC roleta, a šta drugo?! :B
Iako bi meni bilo logičnije da roleta bude ona sa horizontalnim prečkama, a venecijaner onaj sa vertikalnim kojih ima po poštama i bankama, nisam vidio da ih ima po kućama...
Ono, čisto da se razlikuje...

houar
25.09.2004., 11:30
Ak nisi acetonom koje je najjače otapalo probaj ih namočiti u kadi sa nekakvim domestosom i sl.Ja sam moje namočio i mlazom vode pa ribanjem onom spužvom za posuđe(sto ima gore zeleno hrapavo).mozda pomogne

Lei
27.09.2004., 09:19
:pixel: kaže:
Pa PVC roleta, a šta drugo?! :B
Iako bi meni bilo logičnije da roleta bude ona sa horizontalnim prečkama, a venecijaner onaj sa vertikalnim kojih ima po poštama i bankama, nisam vidio da ih ima po kućama...
Ono, čisto da se razlikuje...

Rolete su s vanjske strane prozora i nemaju nikakve veze sa zavjesama, zar ne? Venecijaneri su uske PVC ili aluminijske trake, horizontalno polozene.

Ono s vertikalnim trakama (platneno, ne pvc ili aluminijsko) se zove "trakaste zavjese", kupila ja prije par mjeseci za dnevni boravak i blagovaonu :)

:pixel:
27.09.2004., 20:58
Lei kaže:
Rolete su s vanjske strane prozora i nemaju nikakve veze sa zavjesama, zar ne? Venecijaneri su uske PVC ili aluminijske trake, horizontalno polozene.

Ono s vertikalnim trakama (platneno, ne pvc ili aluminijsko) se zove "trakaste zavjese", kupila ja prije par mjeseci za dnevni boravak i blagovaonu :)

Oh, hvala na prosvjetljenju! ;)
Al ja ću to ipak imenovati po svom... :B

Ona007
24.07.2006., 20:08
Jel ima netko ideju kako ochistit mrlje sa sjedalica na bijelim/krem stolicama?

Probala sa sa shamponom za tekstil i ciscenejm na paru i .. ne ide..

Izgleda nesto slicno ovome

Ona007
24.07.2006., 20:26
pa nitko ne zna :( ?

Natch
24.07.2006., 20:28
a od cega su mrlje :rolleyes: :kava:

Ona007
24.07.2006., 20:31
od djecijih ruku :D
mislim masnih
od pizza-e
paste
crvenog vina
chaja
marmelade
plus josh cijela lista

Natch
24.07.2006., 20:33
znaci masne fleke...

Natch
24.07.2006., 20:33
cuj, ja bih ih ocistila nekim sredstvom za ciscenje masnih mrlja, a onda ih obukla u neke neutralne navlake..

Ona007
24.07.2006., 20:37
cuj, ja bih ih ocistila nekim sredstvom za ciscenje masnih mrlja, a onda ih obukla u neke neutralne navlake..

jeftinije je kupit nove stolice nego ih presvuc osim ako presvlacis sam..
a ove su prilicno nove samo unishtene..
frendica mi kaze da je to presvlacenje vrlo lako..:misli:

Natch
24.07.2006., 20:38
jeftinije je kupit nove stolice nego ih presvuc osim ako presvlacis sam..
a ove su prilicno nove samo unishtene..
frendica mi kaze da je to presvlacenje vrlo lako..:misli:
ma imas one navlake koje samo zavezes...inace, navlake se stave dok su stolice jos nove, da se ne bi unistile ;)

Ona007
24.07.2006., 21:28
ma imas one navlake koje samo zavezes...inace, navlake se stave dok su stolice jos nove, da se ne bi unistile ;)

Pa imala sam navlake koje su isto bile krem :bonk: - neke iz IKEA-e ali problem je sto su ove stolice jako shiroke pa niti jedne standardne navlake ne pashu tj premale su.. :(
onda dignesh navlaku i vidi se unutra cisto a okolo prljavo..

Hmm ..izgleda da stvarno nema pomochi a bash bih ih voljela sachuvat.. tako su udobne :( i kvalitetne

A da probam s bleach-om? Ili s onim za izbjeljivanje tenisica?

Natch
24.07.2006., 21:33
nemam pojma sta se u engleskoj koristi za masne fleke.
ja koristim goldenov super 10.

Ona007
24.07.2006., 21:39
ja koristim goldenov super 10.

Ah da.. sjecam se toga.. super je
Mama je ranije znala doc s tim bocama i to mi je jednom skinulo masnu mrlju s odjela
Super ideja :top:

bodul
25.07.2006., 23:19
1. Kupis materijal za izmijenu tapecirunga .
2. Kupis klamericu.
3. skines sijedalo.
4. Postavis novi stof.
5. Vratis sijedalo.

Ona007
27.07.2006., 00:21
Ma morat cu to izgleda napravit :(
Ribala sam satima toliko da su mi prsti skoro otpali, uspjela sve ubjelit.. a danas pogledam .. nove mrlje :mad:

bodul
27.07.2006., 21:42
Znaci ipak tapeciranje.

chatou
23.03.2007., 11:42
imam novi sudoper, ali je voda (valjda) takva da se svaka kapljica vidi i nakon što operem deterdžentom i posušim krpom? izgleda očajno. kako ga očistiti/ulaštiti da se sjaji, ili barem da pristojno izgleda? ista je stvar i sa sjajnim (a la rostfrei) suđem:confused:
btw, netko je spominjao da koristi ocat, za što sve?
hvala na pomoći!

danila
23.03.2007., 18:17
Ja koristim denk mit sredstvo iz dm-a, u srebrnoj bočici od 250 ml, košta nekih 10- 15 kn :top:

zove se "edelstahlreiniger" :)

Špranja
23.03.2007., 23:41
Ja koristim bijeli ocat ... za sudoper, rostfrei suđe, za staklene zdjele, čaše...stavim na spužvicu i deterdžent i ocat, istrljam kao kod običnog pranja, isperem. Blista.

Hrvach
24.03.2007., 11:38
sa octom perem i električnu četkicu za zube, tj. kada skužim da mi tuš baš ne radi najbolje onda u onaj dio gdje ljevam vodu kada ispirem zube nalijem ocat

i bolje je
i čaše povremeno operem sa octom jer pijem donat mg koji se nikako ne može oprati normalnim deterdžentom (niti u perilici)

a osim octa imaš za kupiti sredstvo za pranje inoxa, i posuđa i sudopera i svega što je od inoxa

i pomiri se sa činjenicom da to tako mora biti inače budeš stalno kraj sudopera stajala nezadvoljna

chatou
26.03.2007., 11:44
merci na odgovorima:) , probat ću s octom. btw, napa i pećnica od inoxa? probala s onim za staklo (na starim aparatima pali, ovim novima :flop: )

NekaNovaJa
26.03.2007., 13:05
Ima to veze s vodom, ali i sa sudoperom.

Ti novi sudoperi su u većini slučajeva lošiji nego oni stari koji su se sjajili i izgledali i nakon 30 god. bolje nego ovi za godinu dana!

chatou
26.03.2007., 13:51
da, u pravu si. lim sudopera je puno lošiji+ ova (bijela) voda i eto!

oko_zeleno
26.03.2007., 14:20
Ja za otapanje kamenca koristim isključivo alkoholni ocat (kako za sudoper tako i za pipe, uključujući i one u kupaonici) i sve se sjaji :top:

Ishtar
02.04.2007., 12:43
Drage domaćice i dame, ajmo savjete - čime čistite plastičnu stolariju? Samo ja bi nešto što nije kemija pa ako netko zna kakav domaći recept, dobro bi mi došlo.
:D

toni2000
02.04.2007., 13:31
Ja nisam domacica, no mi smo jako dobro ocistili acetonom.
Ako nemas acetona, i ocat dobro dodje.

cicko1
02.04.2007., 19:00
prvo ciscenje originalnim cistilima od proizvodjaca profila a poslije vodom

toni2000
03.04.2007., 08:04
prvo ciscenje originalnim cistilima od proizvodjaca profila a poslije vodom

orginalnim cistilima na bazi acetona ili razrijedjivaca i nabijenom cijenom do besvjesti..

Ishtar
03.04.2007., 09:28
To sam siMa da, skupa su im ta oriđiđi čistila. Pokušam s octom ili nekim univerzalnim sredstvom za čišćenje pa javim rezultat. Malo mi je bed da krenem s običnim acetonom...mislim se još ću skinuti zaštitni sloj.

marit za
03.04.2007., 11:07
Sa sredstvom za čišćenje stakla i glatkih površina (mr proper, ajax i sl.) i krpicom :top:

cicko1
03.04.2007., 11:18
orginalnim cistilima na bazi acetona ili razrijedjivaca i nabijenom cijenom do besvjesti..

set za ciscenje:cistilo,vazelin za gume,ulje za okov,krpa,cijena oko 50 kn

toni2000
03.04.2007., 11:58
Gdje za 50 Kn?

odmah kupujem.

zadnji puta kad sam pitao trazili su me samo za sredstvo preko 200Kn.

cicko1
03.04.2007., 17:53
Gdje za 50 Kn?

odmah kupujem.

zadnji puta kad sam pitao trazili su me samo za sredstvo preko 200Kn.

Nabavna cijena ovakvog seta prema nama je 5 eura minus bonus plus carina i pdv a sumnjam da ostali placaju vise,pa mi djeluje malo neprofesionalno prodavati takav set po takvim cijenama klijentima kojima ste prodali prozore,druga je stvar ako je neko dosao kupiti samo set za ciscenje prozora a prozore kupio negdje drugo!

maler & CO.
09.05.2007., 23:29
Kako imam več svoju temu,o soboslikarskim radovima,nekako čitajuči teme na forumu došao sam do ideje da napravim još jednu.Onako jednostavniju sa nekim trikovima u održavanju prostora u kojem živimo.Povod tome je taj što živim u velikom stanu vjerovali ili ne samo na uličnoj strani imam 32 prozorska krila,14 vrata,114 m2 parketa itd.A sve to perem i čistim godinama sam.Tako sam na neki način diplomirao sve forme čiščenja,održavanja i naravno koristio trikove da si olakšam život.Nadam se da ima forumaša koji imaju isto nekakve šeme,koje mogu svima pomoći.

maler & CO.
10.05.2007., 00:13
-Imate li dvokrilne prozore,bolju zvučnu izolaciju napravit čete tako da vam recimo unutrašnja stakla budu deblja,a vanjska tanja,ili obrnuto.

-Guma na prozorima je puno bolje rješenje nego spužva,čak sam vidi i neke limene dodatke.

-Prozore čete najbolje oprati tako da ih prvo pređete mokrom krpom,a tek onda vodom u koju ste dodali alkoholni ocat.Ako radite sa staklosjajem trebat čete ih dobro ispolirati da ne bi ostale fleke.Svejedno da ponovno pređete vodom i octom,efekat je odličan.Naravni najbolje novinskim papirom.

-Da vam prozori i vrata ne škripe na pante nanesite industrijsku mast ili grafit sa olovke.

-Nikada ne bojajte cijelu konstrukciju za rolete,unutrašnji dio gdje roleta klizi ostavite u temeljnoj boji i našpricajte sa sredstvom za podmazivanje u spreju.

-Drvene rolete ma kako izgledale,mogu se šmirglanjem i lazurom dovesti u dobro stanje.

-Gurtnu mijenjate jednostavno,dignite roletu,uglavite ju recimo odvijačem da se ne može spustiti,odšarafite staru gurtnu,stavite novu,pa tek tada spustite roletu da ju namota.Tek tada odrežite koliko vam odgovara.

-Plastične rolete kada se ne mogu spustiti ili diči,vrlo često je problem da su pojedinačno pobjegle pa štekaju.Otvorite poklopac i pregledajte,pa ih recimo odvijačem poravnajte.Uštedili ste 200-300 kn.

-Za parkete nam nude masu proizvoda na bazi voska,a na kraju izgledaju mutno,ja ih perem prvo običnom vodom,pa nanesem sredstvo,a onda uzmem onu polirku kaj nude ko pjevca za 100 kn.I stvarno izgledaju dobro.Znam da zvuči smješno ali djeluje.

-Tepih je lijepa lijepa stvar,ali skuplja masu prašine i grinja.Postoje tapisoni puno kvalitetniji ali koštaju oko 300-400 kn m2 i gumirani su ispod.Ako vam nije neophodno nemojte ih uopće imati.

-Za miris u zraku neču reklamirati proizvode,ali postoje neki koji su puno bolji od onih pod tlako kaj na stalno nude.Jesu duplo skuplji ali mirišu puno duže.

-Nikotin če vam razvaliti sve od plastike do laka na vratima,pa pušite na određenom mjestu.

-Inox ne perite standardno,postoje posebna sredstva koja ne flekave.

-Bakrene cijevi od centralnog grijanja ako nisu farbane oksidiraju,ali možete ih očistiti onako sirove pastom za poliranje ili pastom za zube.Postanu sjajne i interesantne,naravno nakon dva mjeseca morat čete ponovno.

-Pripazite na halogenu rasvjetu,ukoliko koristite pretvarač potrošnja je manja,a ako koristite one na direktno spajanje 220v računajte si broj lampi i njihovu snagu.

-Fuge u kupaonici gdje se nakupio kamenac,najjednostavnije čete vratiti u prvobitan izgled ako po njima povučete sredstvo koje otapa kamenac,i ostavite da djeluje pa isperete spužvom.Najčešče slučaj kod tamnih fuga.

-U kuhinji je najpraktičnije imati ploču sa otvorom za otpatke od rezane hrane,ispod se navlači vreča a ima i gumirani poklopac.Ne trebate skupljati rukama,samo bacate.

-Pečnice su najgore,ako je nova redovito je održavajte,zaboravite sisteme samočiščenja,obavezno je perite nakon kuhanja,jer kad se masnoća zapeče,rade samo agresivna sredstva i špahtla.

-Oni koji žive u starim stanovima trebali bi izbjegavati solnu kiselinu za odštopavanja,jer možda niti ne znaju da su im cijevi olovne.

-Živite li u kući,možete radi svoje sigurnosti postaviti lažnu kameru,to vam je samo maska,a šatro prava.

-Nemate novaca za blindirana vrata,a htjeli bi makar malo bolju zaštitu,evo zdravoseljačke fore,znate za one tzv.mesingane kračune kaj se postavljaju vodoravno pa imaju nastavak gdje ih uglavite.Vi ga ušarafite na dnu vrata ali okomito,da kada ga spustite pada na parket,e sad na parketu izbušite rupu i on pada u parket.Ako parket nije plitak dobro drži.

-Živciraju vas reklame koje vam stavljaju u haustor,bez obzira što ste to napisali,vrlo jednostavno našarafite posudu ispred ulaza i napišite reklame.Vjerujte neče vam više ulaziti več sve ostavljati u njoj.

-Za predstavnike stanara.Ukoliko ne plačaju redovito zajedničke režije,a vi niste osoba koja bi se upuštala u rasprave.Isprintajte listu neplatiša i zalijepite
na oglasnu ploču u haustoru.Neugodnjak čuda radi.

Evo ovoga sam se trenutno sjetio.Nadam se da netko ima još toga za dodati.

elegant
10.05.2007., 07:21
[QUOTE=maler & CO.;8435563-Pečnice su najgore,ako je nova redovito je održavajte,zaboravite sisteme samočiščenja,obavezno je perite nakon kuhanja,jer kad se masnoća zapeče,rade samo agresivna sredstva i špahtla.Nadam se da netko ima još toga za dodati.[/QUOTE]

Eh tu se mogu s tobom složiti!
No ima i za to solidno rješenje koji pali u mnogo slučajeva ... sve pecite u vrećicama za pečenje!!!! Obožavam ih ... čišćenja nema :top:

maler & CO.
10.05.2007., 16:20
Eto meštre ja pojma nisam imao o tome i sad si me spasio onih pečenki za blagdane.:zubo:

Ako imaš još koji samo daj.:top:

elegant
10.05.2007., 17:16
Eto meštre ja pojma nisam imao o tome i sad si me spasio onih pečenki za blagdane.:zubo:

hehehehe zvali su me majstorica :D

zunzara
11.05.2007., 07:56
[QUOTE=maler & CO.;8435563]

"Za parkete nam nude masu proizvoda na bazi voska,a na kraju izgledaju mutno,ja ih perem prvo običnom vodom,pa nanesem sredstvo,a onda uzmem onu polirku kaj nude ko pjevca za 100 kn.I stvarno izgledaju dobro.Znam da zvuči smješno ali djeluje."

Pretpostavljam da se to odnosi na nelakirane parkete? Kakva je to polirka za 100 kn?
Parketi kod moje mame nisu lakirani (žena ne da lakirati) pa onda udri mazati i "plesati" po njima, do besvjesti.

elegant
11.05.2007., 08:58

a najbezbolniji način ribanja pečnice i zagoretina po štednjaku (vrijedi za emajlirane uključivo i plehove za pečenje, ali i za žice u rerni) je našpricati sa pjenom za rernu, otići na plac ... kavicu ... sam bez žurbe, nek se utroši sat dva, barem ... kad se dođe doma, pjenu pokupiti i ako je event kaj ostalo, lagano oribati :top:

elegant
11.05.2007., 09:00
:eek: -Živciraju vas reklame koje vam stavljaju u haustor,bez obzira što ste to napisali,vrlo jednostavno našarafite posudu ispred ulaza i napišite reklame.Vjerujte neče vam više ulaziti več sve ostavljati u njoj.

uz napomenu da nepridržavanje zamolbe povlači prijavu kod nadležne inspekcije :cool:

elegant
11.05.2007., 09:03
:zubo: -Tepih je lijepa lijepa stvar,ali skuplja masu prašine i grinja.Postoje tapisoni puno kvalitetniji ali koštaju oko 300-400 kn m2 i gumirani su ispod.Ako vam nije neophodno nemojte ih uopće imati.

ako vam ide na živce da se u sobi usprkos redovnom održavanju osjeća "miris" cigareta ili kućnih ljubimaca, postoji vrećica sa osvježivačem u granulama koja se istrese u vrećicu usisavača (pak. od 3 vrećica cca 30 kn, ali jedna je dovljna za trajanje jedne vrećice) ... bolje nego osvježivač zraka, a i dugotrajnije!

maler & CO.
11.05.2007., 12:43
:eek: -Živciraju vas reklame koje vam stavljaju u haustor,bez obzira što ste to napisali,vrlo jednostavno našarafite posudu ispred ulaza i napišite reklame.Vjerujte neče vam više ulaziti več sve ostavljati u njoj.

uz napomenu da nepridržavanje zamolbe povlači prijavu kod nadležne inspekcije :cool:

Da,a inspekcija tako revno radi svoj posao da dok uopće dođu,možeš se početi baviti recilkiranjem papira.:cool: a na kraju ništa od svega toga,ili povedi privatnu tužbu protiv nekih pedesetak firmi.

Renata
11.05.2007., 12:45
a najbezbolniji način ribanja pečnice i zagoretina po štednjaku (vrijedi za emajlirane uključivo i plehove za pečenje, ali i za žice u rerni) je našpricati sa pjenom za rernu, otići na plac ... kavicu ... sam bez žurbe, nek se utroši sat dva, barem ... kad se dođe doma, pjenu pokupiti i ako je event kaj ostalo, lagano oribati :top:

kaj je to rerna?

maler & CO.
11.05.2007., 12:48

Da nisam tu pjenu nanosio ne bi ništa rekao,otopi lakšu mast ali ne onu več debelo zapečenu,možda je dobro za grijače gdje je teže dostupno,ali kavica i nazad pa se pećnica blista.Da je bar tako,to znaju oni koji svaki dan kuhaju i peku.

putnik57
11.05.2007., 12:51
Tko zna kako se čisti purpjena? POMOĆ!:s

maler & CO.
11.05.2007., 12:54
Imaš sredstvo za čiščenje,sad ne znam kako se zove.Pitaj u trgovini građevinskog materijal.

Ipanema
11.05.2007., 12:55
kaj je to rerna?

Šparet :D

Pečnica :)

Renata
11.05.2007., 12:56

ok, sad znam:)

putnik57
11.05.2007., 12:58
Imaš sredstvo za čiščenje,sad ne znam kako se zove.Pitaj u trgovini građevinskog materijal.

To znam i ja !! Svejedno, hvala na savijetu.
Neki su mi preporučili razna otapala na bazi glicerina ili čak benzin super95 ali nede! J.... pjena

sibi
11.05.2007., 12:59
kaj je to rerna?

pećnica.

elegant
11.05.2007., 14:00

furuna :D

elegant
11.05.2007., 14:01
Da nisam tu pjenu nanosio ne bi ništa rekao,otopi lakšu mast ali ne onu več debelo zapečenu,možda je dobro za grijače gdje je teže dostupno,ali kavica i nazad pa se pećnica blista.Da je bar tako,to znaju oni koji svaki dan kuhaju i peku.

poanta je u tome da pjena stoji bar dve vure ... dok fino ne posmeđi :D

chiquita
11.05.2007., 14:02

gefufna.:zubo:

elegant
11.05.2007., 14:19
gefufna.:zubo:

also known as ror :cerek:

cd_covers
11.05.2007., 14:41
To znam i ja !! Svejedno, hvala na savijetu.
Neki su mi preporučili razna otapala na bazi glicerina ili čak benzin super95 ali nede! J.... pjena

stvrdnuta nikako osim mehanički.....za svježu postoji sredstvo....

sibi
11.05.2007., 20:42

:rofl: :rofl: :rofl:

sretnodijete
12.05.2007., 13:25
[QUOTE=maler & CO.;8435563]--Pečnice su najgore,ako je nova redovito je održavajte,zaboravite sisteme samočiščenja,obavezno je perite nakon kuhanja,jer kad se masnoća zapeče,rade samo agresivna sredstva i špahtla.

-QUOTE]

Neke domaćice fino oblože čitavu pećnicu(naravno osim otvora i grijača) alu-folijom.Pa kad se jako zašprica jednostavno ju promijene(samo treba paziti da se ne podrapa jer ako ispod nje nešto iscuri onda se i ona zapeče pa je to teško skinuti).

A prozore nikad ne glancam niti novinama niti ikakvim krpama nakon pranja-otpale bi mi ruke-dovoljno je nabaviti kvalitetnu krpu kojom se inače brišu automobili nakon pranja(one gumenaste imitacije tzv.jelenje kože)i samo pobrisat vodu.Bez tragova garantirano.

Trik za prašinu-spusti rolete(napravi polumrak) i manje će se vidjeti.:) Obožavam namještaj boje svijetle bukve-najmanje se vidi prašina.

mali008
12.05.2007., 21:58

Špaher!

maler & CO.
13.05.2007., 20:16
Umorni ste,ne želite da vas itko uznemirava,isključit čete mobitel a šef na poslu ili poznanici to če vam zamjeriti.Evo čega sam je ja dosjetio.

Zamotao sam mobitel u alu foliju,i postao nedostupan.:zubo:

maler & CO.
13.05.2007., 23:57
Neki još dobar,zna li netko???

fonemf
14.05.2007., 00:08
Umorni ste,ne želite da vas itko uznemirava,isključit čete mobitel a šef na poslu ili poznanici to če vam zamjeriti.Evo čega sam je ja dosjetio.

Zamotao sam mobitel u alu foliju,i postao nedostupan.:zubo:

wow, to funkcionira. upravo sam probala (zamotala jedan mob i nazvala se s drugog) i javlja mi da "trenutno nisam dostupna" ALI i "ili je iskljucen mobilni telefon". dakle, alu folija radi, ali dodjes na isto (jer netko moze pomisliti da si se jednostavno ugasio).
inace, za alu foliju sam cula i da se stavi na zid iza televizora pa uredjaji koji hvataju zracenje ili signal tva (ne kuzim se u to) koje nose zli tv inkasatori ne hvataju impuls pa vam ne zvone na vratima kako bi vam nepravedno naplatili posjedovanje televizora :rofl:

Stari Zeke
22.05.2007., 21:11
Evo još jedan savijet za čišćenje od zapečene masnoće: Permental (mislim da Labud proizvodi). Mrak stvar. Roštiljam na električnom roštiilju koji je nakon toga koma rasturen i zašprican. Plus toga, ne operem ga odmah nego za tjedan dana prije nego idem drugi put roštiljati. Malo špricanja s permentalom i praktički je dovoljno samo isprati zmazanoču. Isto dijeluje i na pečnicu. Mrak stvar.

Pollux
23.05.2007., 09:26
Poštovani forumaši...molim Vas da se držite teme a za probleme sa naplatom HRT usluge i sl. da posjetite podforum televizija.

Hvala

Hrvach
28.05.2007., 10:27
za čišćenje pločica, svejedno da li kuhinja ili kupaona, koristim vlažne maramice iz dm-a za pranje poda
mrak
nema nikakvog ribanja u kuhinji, lagano prebrišem i malo ono što je onak masno jače pritisnem i to je to

elegant
29.05.2007., 14:16
za pranje i glancanje prozora, ogledala i sl ... spray za staklo (meni Aiax ili Cif, ali svejedno), a poslije toga umjesto dve krpe i hrpe novina, samo obrišem papirom koji koriste praone automobila (tj. one role s benzinske) ... kupivo u Iperkopu ... rola je ogromna i traje po par mjeseci
napomena: pošto se papir ne rastvara u vodi, otpad hitati u kantu za smeće :zubo:

Hrvach
29.05.2007., 20:33
da, to za taj papir sam već čula
ali mi je bad jer nikak do Iperkopa pošto mi je Zg malo daleko

::barcode
30.05.2007., 06:59
nikak do Iperkopa pošto mi je Zg malo daleko

A koja benzinska usput? :rolleyes: :D

elegant
30.05.2007., 08:33
A koja benzinska usput? :rolleyes: :D

ma to su role koje se koriste i na benzinskoj, ali kupuju se u Ipercopu!

Hrvach
30.05.2007., 09:17
nisi ti skužila da se on/ona zeza da ih maznem na benzinskoj

elegant
30.05.2007., 09:24
nisi ti skužila da se on/ona zeza da ih maznem na benzinskoj

nađi nekog studenta, zaposli prek student servisa da pere prozore na nekoj benzinskoj pa nek mazne rolicu i eto sreće i rješenja :cool:

laella
03.06.2007., 12:35
Čime da očistim mrlje od neke jako koncentrirane masnoće na kuhinjskoj pipi i sudoperu od silgranita.
Da je na nekoj drugoj podlozi primijenila bih razrjeđivač, ali pipa i sudoper su mi još novi, pa me malo frka.
Pokušala sam ribati sa uobičajenim kuhinjskim sredstvima za pranje-ne ide. Pa sa octom-ne ide.
Kao da se radi o nekakvoj smolasto otpornoj tvorevini..

maler & CO.
03.06.2007., 14:09
Ja sam znao nitro razređivačem očistiti koji puta,i sve ok.Nemoj samo izgrebati pipe,sve na finajka krpom.

san26
31.07.2007., 14:43
dragi moji, imam lijepi novi stan, nove hrastove parkete, kak da to održavam ? ja samo usisavam i malo pobrišem sa suhom krpom. htjela bih sa nečim brisati to ? imam neko sredstvo za poliranje parket kao mlijeko ? jel da to razvodnim u vodu pa da brišem sa krpom ? inače mi ostaju fleke od tog mlijeka !

thanx unaprijed !

Imoen
31.07.2007., 19:04
Dobro pitanje. Meni bliska osoba kaže da ne čisti s tim sredstvima jer kao parketi postaju mat, bez laka, već samo briše s krpom koju namoči vodom s malo omekšivača za miris. I mene zanima savjet drugih...

new member
01.08.2007., 07:32
I ja imam nove sjajne parkete i obrišem ih cca jednom mjesečno (možda i rjeđe) s Prontom za parkete, ne znam dal je to dobro ili ne, ali parketi su još uvijek sjajni :cerek:
Uostalom, ne znam s čim bi ih drugim prebrisala, Pronta stavim 1-2 čepa na punu kantu vode pa brijem da nije jako agresivno.

Rock Star
02.08.2007., 07:13
Mene je ugodno iznenadilo neko sredstvo iz Bille, Smac se zove, 16,90 košta, jako lijepo miriši, a parketi su nakon njega prekrasni! Nije vosak, razrijedi se s vodom, odličan je!

Time parket čistim jednom-dva puta tjedno, ko i stan.

san26
02.08.2007., 11:51
probat ću onda sa tim sredstvom, thanx

san26
05.08.2007., 15:43
treba mi par dobrih savjeta za čišćenje stakla na tuš kabini !

kamenca koliko hočeš, probala sa onim sredstvom za stakla pa nije baš nešto !

savjete please !!!

ljubičica.split
05.08.2007., 17:00
Mislim, kako bit siguran da je to sve stvarno dobro oprano i higijenski cisto?
Evo, npr.perem plocice u wc-u, ok to mogu s domestosom,ali sta nakon toga? nakon sta se osusi treba li opet proc obicnom vodom? ostaje li klor?
a kako oprat parket, mogu li tu koristit domestosa, ili samo pronto i slicno?
a tepih?
evo, ako pogledan bilo koji "jaci" proizvod pise da ubija bakterije, a nigdi ne pise da ubija viruse.
logicki gledano, neki virusi zive i par mjeseci. hvala Bogu sta smo svi zdravi u mojoj obitelji, al kako drugi koji imaju neku zaraznu osobu u obitelji, kako oni mogu biti sigurni da nece pokupit bolest kad on, npr. negdje iskrvari?
jos sam mlada, i naravno moja mater se brine vecinom o kucanstvu.
ali ona najcesce samo smoci krpu i prebrise parket, ali ja mislim da to nije dovoljno.
kako vi cistite?

gdja Castro
05.08.2007., 17:02
kako vi cistite?

ja ne čistim. :D

extreme
05.08.2007., 17:10
a zašto bi ubijala viruse i bakterije u tolikoj mjeri... ???

nije zdravo živjeti ni u totalnom virus-free svijetu.

kupatilo-sanitarom ili arfom, podove ajax tekućinom,ili nekad samo običnom vodom. prozore običnom vodom.

,moja mam je tako čistila stan-i svi smo zbilja zdravi. sad tako čistim i ja i moja sestra i i dalje smo svi zdravi. moj muž također a i njen, zajedno sa djetetom.

ne treba pretjerivati.....

anibaS
05.08.2007., 17:12
Ne pronto na parket. Ja sam to urdila jednom i duuugo se jos nije moglo preko njega proci kako treba, jer se uzasno klizalo :D ili a moze neki koji je bas parketu namijenjen. Parket je najbolje samo toplom vodom u koju se ubaci malo nekog univerzalnog sredstva za ciscenej ili mozda cak malo etericnog ulja za miris ( lavande, nanadze, kako ko voli) Tepih je i meni dilema, nista bez vode i ribanja, ali eto reklamiraju i ti vanish pjenu, ali ne znam bas kako to fercera. Daj Boze da to sta valja. A ostalo klasika, Wc si i sam rekla, ali ja moram uvijek vodom sve fino isprati, usisavnaje i brisanje prasine, ulastis prontom i voila.

Ava Adore
05.08.2007., 17:15
Ima pronto za parkete :mig:

anibaS
05.08.2007., 17:19
Ma naravno, nego sam ja to podavno, mozda sam jos u srednju isla, koja to sega ispala, danima si mor'o ko po jajima tuda hodati da ne bi slucajno glavu razbio.

alexxx
05.08.2007., 17:19
evo, ako pogledan bilo koji "jaci" proizvod pise da ubija bakterije, a nigdi ne pise da ubija viruse.
a zašto ti treba nešto što ubija sve viruse i bakterije? :confused: imaš sidu? bila na kemoterapijama pa nemaš imuniteta? u čemu je kvaka?

HANYY
05.08.2007., 17:22
Evo, npr.perem plocice u wc-u, ok to mogu s domestosom,ali sta nakon toga? nakon sta se osusi treba li opet proc obicnom vodom? ostaje li klor?
a tepih?
logicki gledano, neki virusi zive i par mjeseci. hvala Bogu sta smo svi zdravi u mojoj obitelji, al kako drugi koji imaju neku zaraznu osobu u obitelji, kako oni mogu biti sigurni da nece pokupit bolest kad on, npr. negdje iskrvari?
ali ona najcesce samo smoci krpu i prebrise parket, ali ja mislim da to nije dovoljno.
kako vi cistite?

Ti nisi normalna:flop: ko normalan razmišlja na taj način popiz....ćeš:confused: kuću očisti kad ti se da i kolikoti se da a bavi se normalnijim stvarima:eek:

kisikana
05.08.2007., 17:48
Prozori - sredstvo za prozore (Ajax) i novine :D

Tepih - Vanish za tepih :D

Laminat - voda vulgaris čuda čini :D

Pločice i wc - Ajax vlažne maramice i sanitar :D

Drvenarija - Pronto vlažne maramice i sprej :D

Pećnica - ne mogu se sjetiti naziva sredstva za odmašćivanje :zubo:

Pas - pseći šampon :rofl:

Etc.

Ava Adore
05.08.2007., 17:51
Pločice i wc - Ajax vlažne maramice i sanitar :D
Pločice i wc pereš vlažnim maramicama? :confused: :confused: Pa koliko ti maramica treba za pločice? :D I kaj to je onda kao čisto? :D

kisikana
05.08.2007., 18:07
Pločice i wc pereš vlažnim maramicama? :confused: :confused: Pa koliko ti maramica treba za pločice? :D I kaj to je onda kao čisto? :D

Ne, to je za završno lickanje :cerek: , jebi ga, cura je željela znati kojim sredstvima i ja sam nabrojala :raspa:

vinova lozinka
05.08.2007., 18:10
Ne znam za skidanje kamenca, ali preventivno je izvrsna metoda imati negdje blizu ono u obliku slova "T" za pranje stakala i potegnuti po staklu (osobito ako je prozirno) svaki put nakon tuširanja.

baja
05.08.2007., 18:37
ja sam se jučer samoubila čišćenjem, ono kao generalka
kemikalije koristim samo za wc i prozore
ostalo dobro posisam i prebrišem vodom u koju dodam par kapi eteričnog ulja citronele zbog kukaca jerbo živim u prirodi
tepiha nemam
drvene podove tek sporadično usjajim prontom

virusi i bakterije ??? da razmišljam na taj način čistila bi napalmom

Billi
05.08.2007., 18:57
uz dva psa zaista ne ocekujem apotekicu. svaki dan prebrisem parkete sredstvom za sjaj, sanitarije cistim arfom 3x tjedno, isto i prasinu i bok. plocice kad mi se da, tak i prozore.

penelop@
05.08.2007., 19:28
Ja sam ugradila dezinfekcijski tunel kroz koji svatko mora proći. U kući hodamo u kirurškom odijelu s pripadajućom kapicom. Pribor za jelo iskuhavam, tu i tamo pukne neki tanjur ili čaša ali bože moj... Čisto je čisto.
Sve ostalo perem u čistom kloru. Ako tu i tamo napravim neku rupu, izbjelim parket..nema veze
A jednom tjedno zovem i CSI da mi provjere čistoću..Opreza nikad dosta :Pop: :amen:

polly
05.08.2007., 19:31
Tepih - Vanish za tepih :D

kemijska čistiona :raspa:

kad se domognem poštenih parketa s cromodenom povrh, letil bu kroz prozor :zubo:

Gorriot
05.08.2007., 19:32
Školjka: Sanitar i Domestos
Kada, bide, Lavabo iliti Lavandin/ Umivaonik :Arf i nalijem u odvod ponekad Domestos....pločice operem isto s Domestosom, a špigel sa Ajaxom za prozore : znači i prozore sa Ajaxom za prozore, ili Stellexom ili kaj je već bilo na akciji u Billi, DM-u ili već di sam kupovala.
Suđe; najdraži mi je Jar, dečkova mama ima suđericu pa su nutra All in 1 tabletice za suđe...Pod volim prat sa onim Ajaxom koji miriši po đurđicama, ako ga nemai i Čarli / Jar je dobar, a pločice isto sa Domestosom....palim se na Domestos....a sad mi u školjci visi onaj Harpic ; Sjednite gospođa....

I tak...e da...i prašinu sa vlažnom krpom na koju našpricam Ajaxa za prozore.

polly
05.08.2007., 19:32
A jednom tjedno zovem i CSI da mi provjere čistoću..Opreza nikad dosta :Pop: :amen:

sigurno i kuhinjske krpe iskuhavaš u lonsu i peglaš ih s obje strane :zubo:

penelop@
05.08.2007., 19:36
sigurno i kuhinjske krpe iskuhavaš u lonsu i peglaš ih s obje strane :zubo:

Dvaput :D

Polly, dugo te nisam susrela :kiss:

kemik
05.08.2007., 19:37
Sve ostalo perem u čistom kloru.

[štreber mode on] čisti klor je plinovit [štreber mode off]

polly
05.08.2007., 19:39
Polly, dugo te nisam susrela :kiss:

a ne stignem
perem, čistim, peglam, spremam,... još samo da uvedem odlazak na plac i kuhanje mužjaku ručka prije posla pa bum idealna žena :D

polly
05.08.2007., 19:40

jel varikina prolazi kod tebe :o

penelop@
05.08.2007., 19:42

Ae : pravi se da je znala: Postavim onaj balon oko kuće i nasprejam :D
Ukućanima dam maske :E

polly
05.08.2007., 19:45
pošpricaj nekim od onih sprejeva za čistit kupaone, istrljaj grubljom krpom i isperi
trebao bi svatko nakon tuširanja sve isprati i kad se malo pocijedi pošpricvat onim colgateovim sprejem za tuš kabine
fakat pomeža, samo kaj je to tlaka

atlantis
05.08.2007., 19:48
ja otvorim prozore dok je vjetar pa propuh odnese prasinu :D

za ostalo se furam na ekologiju :D

polly
05.08.2007., 19:51
a gle, rijetke su prilike kad se ja na ŽK mogu kurčit :raspa:

nemoj mi uzimat zabavu :D :D :D

OK

samo za tebe ajmo onda malo o lugu
nariba se veš sapun u lonac, ulije tople vode, ubace kuhinjske krpe i sve se to kuha uz miješanje bar sat vremena na laganoj vatri :D
kad se prohladi, krpe se fajn zriflaju na riflači i dobro isperu
da mi je vidjet bakteriju koja to preživi :zubo:

Chris Blue
05.08.2007., 19:53
Ja sam unajmila spremačicu jednom tjedno i :top: :D

polly
05.08.2007., 20:09
pa nemres u apoteci zivjet

1. zakon čišćenja: što češće brišeš prašinu, više je ima

molim nastaviti niz :zubo:

atlantis
05.08.2007., 20:14
1. zakon čišćenja: što češće brišeš prašinu, više je ima

molim nastaviti niz :zubo:

2. nakon sto operesh stepenice, hodnik i kuhinju odlucila je past kisa :rolleyes:

kisikana
05.08.2007., 20:16
2. nakon sto operesh stepenice, hodnik i kuhinju odlucila je past kisa :rolleyes:

3. Što češće usisavaš tepih se misteriozno povećava i površina je sve veća i veća :rofl:

alexxx
05.08.2007., 20:25
3. Što češće usisavaš tepih se misteriozno povećava i površina je sve veća i veća :rofl:
4. kad opereš prozore padne kiša. prljava.

kisikana
05.08.2007., 20:27
4. kad opereš prozore padne kiša. prljava.

5. što više peglaš to je hrpa veša veća

alexxx
05.08.2007., 20:28
broj 5 iskreno mrzim. :mad:

Skattemus
05.08.2007., 20:31
5. što više peglaš to je hrpa veša veća

6.taman kad ukljucis masinu za sudje i sjednes u miru pogledat malo tv,skuzis dve salice od kave na terasi koje si zaboravila stavit u masinu

penelop@
6. Muž dobije neodoljivu želju za pranjem jabuka ili grožđa kad izglancaš sudoper.
7. Svima proradi probava kad očistiš WC
8. Vjerojatnost da će ti dijete uzeti keks je stopostotna ako usisaš tepih. Što je tepih čupaviji to je keks mrvljiviji (OK, tu riječ sam izmislila :D )

Skattemus
6.taman kad ukljucis masinu za sudje i sjednes u miru pogledat malo tv,skuzis dve salice od kave na terasi koje si zaboravila stavit u masinu

7.upravo ocistis kupaonu i sve se sjaji a ON dodje,opere ruke i umjesto da ih obrise u rucnik,onak ih fino otrese prek ogledala i umivaonika

alexxx
05.08.2007., 20:33
nemojte me jebat da glancate sudopere. :rofl:

kisikana
05.08.2007., 20:33
9. čim uglancam laminat naići će netko sa prljavim cipelama (ili šapama) i ostaviti otiske

Skattemus
05.08.2007., 20:34

ja ne.naspricam mr muscolo za kuhinju,ostavim 5 min i isperem.fleke nestanu,sve nestane :s

polly
05.08.2007., 20:34

s vremena na vrijeme
inox (da me jebo sav inox u kuhinji i to jedno 100 puta :mad: ) i tvrda voda
glancaj :tuzni:
mora se

Skattemus
05.08.2007., 20:36
10.kad god operem kadu,on se mora tusirat bas taj cas

penelop@
05.08.2007., 20:36

Pa moraš ga oprat s nečim protiv kamenca jer je inaće katastrofa. A onda moraš i obrisat suhom krpom. TO ja zovem glancanje da ispadnem prava vridnica i domaćica :raspa:

penelop@
05.08.2007., 20:38
s vremena na vrijeme
inox (da me jebo sav inox u kuhinji i to jedno 100 puta :mad: ) i tvrda voda
glancaj :tuzni:
mora se

Etiam tu mi figli (vidiš Kemik da sam i ja bistra :D ). I ti sine Brute.

Ovo mi je treća kuhinja u 10 godina i opet sam sve izinoksirala :tužni:

A i u jednu kupaonicu sam stavila tamne pločice na pod :2ka: :bonk:

atlantis
05.08.2007., 20:40
inox u kuhinji se nasprica sanitarom, ispere i prebrise krpom koja je spremna za pranje

3 min :raspa: :D :D :D

polly
05.08.2007., 20:41
A i u jednu kupaonicu sam stavila tamne pločice na pod :2ka: :bonk:

:rofl:
mi smo imali u kući predivnu tamno plavu kupaonu :visi:
Bogu budi fala, srušili su kuću :D

kisikana
05.08.2007., 20:44

E to me ubija u pojam! Obavezno pored kreveta nađem šalicu ili tanjurić kad je perilica već počela prati suđe :mad:

kemik
05.08.2007., 20:55
wc sanitar po inoxu?

i ne izgrize ga? :confused:

(dolazi sutra kemik k atlantis, "bok atlantska, bok decko, bok pas, ajde mi se sad maknite s puta da vidim taj inox kojeg wc sanitar ne nagriza" :rofl: :rofl: :rofl: )

atlantis
05.08.2007., 20:57
kaj se sad cudish ko picek glisti, pa vec sam ti pricala o tome :D

i sad sutra moram ici ribat inox :rolajz: tak mi i treba kad imam dugu jezicinu :rolajz:

Skattemus
05.08.2007., 20:57
ma zaribajte sanitar,velim vam da mr muscolo pere bez ribanja

polly
05.08.2007., 20:59
ma zaribajte sanitar,velim vam da mr muscolo pere bez ribanja

al' duši

ma ima tih sprejeva za čistit kupaone sasvim solidnih
dok su oni WC čistaći od sanitara do anitre ipak prejaki

preveć ja imam inoxa da bi se išla igrat s time

Skattemus
05.08.2007., 20:59
E to me ubija u pojam! Obavezno pored kreveta nađem šalicu ili tanjurić kad je perilica već počela prati suđe :mad:

a jel i tebi to nakon kaj si sve poglancala i poribala i odlucis se nagradit tipa pol sata ispred tv-a ili necim slicnim?

Skattemus
05.08.2007., 21:00
al' duši

ma ima tih sprejeva za čistit kupaone sasvim solidnih
dok su oni WC čistaći od sanitara do anitre ipak prejaki

preveć ja imam inoxa da bi se išla igrat s time

ma sta dusi,ovaj fino na limun mirisi,bas samo za kuzine

kemik
05.08.2007., 21:00
ma sta dusi,ovaj fino na limun mirisi,bas samo za kuzine

da, ja isto njega koristim. ali rijetko :zubo:

Skattemus
05.08.2007., 21:07
e kad smo kod cistlinih sredstava,jel zna itko di ima za kupit tekucina za cistit jacuzzi?

kisikana
05.08.2007., 21:11
e kad smo kod cistlinih sredstava,jel zna itko di ima za kupit tekucina za cistit jacuzzi?

Što postoji posebno sredstvo za đakuzi? :confused: : seljačina : :blage veze nemam:

Skattemus
05.08.2007., 21:22
pa moraju se ocistit one rupice sta buckaju,ne znam kak se to strucno zove.
imala ja jednu bocicu,donijela iz dk al sad vise nemam
to se kada napuni da prekrije te buckalice i natoci se toga i onda se ukljuci na jedno 5 minuta da to prodje kroz sistem
to uklanja bakterije i kamenac

polly
05.08.2007., 21:24
pa moraju se ocistit one rupice sta buckaju

kod onih koji ih i prodaju
u dućanima sa špecerajem ne vidjeh

Skattemus
05.08.2007., 21:27
bit ce onda bauhaus i ostali ducani tog tipa.al fala zemske ipak.

kisikana
05.08.2007., 21:30
bit ce onda bauhaus i ostali ducani tog tipa.al fala zemske ipak.

Ak si u Zagrebu sutra odmah trk do Jankomira :D

Skattemus
05.08.2007., 21:32
e sad,odmah sutra:)

cistila sam ga jucer,sad imam mira malo,al trebat ce skoro.al nema na slavonskoj,to mi je blize?

-ana-
05.08.2007., 23:55
a jel usisavate iza ormara? i ispod kreveta? ja uvijek krevete moram micati... :mad:

Beta ženka
06.08.2007., 00:29

:horor: Stvarno strašno!
A sudopera nigdje... :E

Mislim, mene živcira kad mi ostane komad odjeće kad stavim prati veš jer mašinu i nije paktično otvarati kad se već napunila vodom, a i nije baš da mogu ručno taj komad odjeće brzo i dobro oprati kao neku posudu u sudoperu. Pod dobrom starom pipom. :confused:

Skattemus
06.08.2007., 00:31
mi smo djeca buducnosti,ne mocimo prstice,sve u strojceke
danas sam se samoj sebi smijala-ukljucila masinu za ves,masinu za sudje,masinu za masazu stopala..sam mi je falio onaj pokretni usisvac....ono kuca se sama cisti :lol

Lali Puna
06.08.2007., 08:42
7.upravo ocistis kupaonu i sve se sjaji a ON dodje,opere ruke i umjesto da ih obrise u rucnik,onak ih fino otrese prek ogledala i umivaonika

nemojte me jebat da živite s muškima koji su toliko neosjetljivi i koji toliko malo cijene vaš trud oko čišćenja (ono, čisti se ionako samo od sebe, nije to niš) da se tak ponašaju?

nego, kemik, evo ti opet prilike da podijeliš znanje - otkad nas s tv ekrana i jumbo plakata bombardiraju slike sretnih obitelji u kućama koje blistaju jer su očišćenje najnovijim ultra turbo super mega cillitom/muscolom/ajaxom/arfom/domestosom koji, u poboljšanoj verziji i s novom praktičnijom bocom, sad ubijea ne milijun nego milijun i 200.000 bakterija u milisekundi - elem, otkad nas indoktirniraju s pojmom da je sve nečisto, zmazano i zarazno e ne bi li kupovali što više njihovih sredstava za čišćenje, ja se pitam nisu li sve te kemikalije i sva ta sredstva malo ipak preagresivna?
S još više klora, još efikasniji, još više bakterija uništava, pojačano djelovanje, ove-one, bez ispiranja bla?
To ne može biti dobro...a mislim da je žene lako zaluditi tom slikom čišćeg od najčišćeg pa ne misle na to kako je to sve agresivno i štetno?
(istu stvar na prodaju s omekšivačima koji odjednom daju mekše od najmekšeg i mogu imati milijun i jedan miris...to je sve teška kemijska industrija)

Ja kupujem Frosch sredstva za čišćenje, koja su na prirodnoj bazi (ocat, limun i slično), neagresivna, biorazgradiva i manje zagađuju vode. Ne, ne dolaze u 258 mirisa, 56 vrsta pakiranja, sa špricalicom ili bez i u obliku vlažnih maramica i nemaju performanse od tisuće miljona bakterija u sekundi.
I uvjerena sam da je to pametnije i bolje.

Btw, izraz 'higijenski čisto' je besmislica, izmišljotina marketingaša proizvođača sredstava za čišćenje. Čisto je čisto, ne postoji nehigijenski čisto.;)

Kad smo već kod čišćenja - s čim se i kak čisti pećnica? I koliko često, jel poslije svake upotrebe? Jebate, to stvarno nikad nisam radila.

kemik
06.08.2007., 09:18
ja se pitam nisu li sve te kemikalije i sva ta sredstva malo ipak preagresivna? preagresivna vjerojatno nisu, kad se koriste cum grano salis i prema uputama - ako na bočici nekog sredstva piše da ga se treba razrijediti u omjeru 1:4, onda ga fakat treba razrijediti u tom omjeru, jerbo "čisto" ili sa premalo vode neće biti toliko efikasno, a i moglo bi biti preagresivno

Ja kupujem Frosch sredstva za čišćenje, koja su na prirodnoj bazi (ocat, limun i slično), neagresivna, biorazgradiva i manje zagađuju vode. Ne, ne dolaze u 258 mirisa, 56 vrsta pakiranja, sa špricalicom ili bez i u obliku vlažnih maramica i nemaju performanse od tisuće miljona bakterija u sekundi.
I uvjerena sam da je to pametnije i bolje. ja nisam. naime, ta sredstva su isto kemijska industrija - ne mislis valjda da netko cijedi limune u sredstva za ciscenje. osim toga, ocat (odnosno, octena kiselina, ocat je zapravo 9% otopina octene) nije nista manje agresivan od nekakvog prosjecnog domestosa, ako cemo posteno.

ne govorim nista protiv frosch sredstava, nikad ih nisam koristila, nisam procitala naljepnicu da vidim koji su to prirodni sastojci, nego sam opcenito skepticna prema "prirodnom, zdravom, neindustrijskom" koje se prodaje u deemu. btw, gdje ih kupujes? rado bih isprobala ako imaju nesto dobro za parket :)

Kad smo već kod čišćenja - s čim se i kak čisti pećnica? I koliko često, jel poslije svake upotrebe? Jebate, to stvarno nikad nisam radila.

sredstvima za ciscenje pecnice, rijetko :)

polly
06.08.2007., 09:21
I koliko često, jel poslije svake upotrebe?

lijeni čiste nakon svake upotrebe :zubo:
jer ti onda treba pol minute
ako čistiš nakon 10 upotreba treba ti vura i tak ti vrijeme raste

a one jena posude s poklopce, krikri i vrećice za pečenje su iz raja izašle :top:

polly
06.08.2007., 09:23
rado bih isprobala ako imaju nesto dobro za parket :)

mislim da je najbolji emsal ili tak nekaj, morala bi provjeriti
najbolja je slabo vlažna krpa, ta sva silna sredstva ostavljaju tanki film na laku i onda nakon nekog vremena parket izgleda mutno

Lali Puna
06.08.2007., 10:21
ja nisam. naime, ta sredstva su isto kemijska industrija - ne mislis valjda da netko cijedi limune u sredstva za ciscenje. osim toga, ocat (odnosno, octena kiselina, ocat je zapravo 9% otopina octene) nije nista manje agresivan od nekakvog prosjecnog domestosa, ako cemo posteno.

ne govorim nista protiv frosch sredstava, nikad ih nisam koristila, nisam procitala naljepnicu da vidim koji su to prirodni sastojci, nego sam opcenito skepticna prema "prirodnom, zdravom, neindustrijskom" koje se prodaje u deemu. btw, gdje ih kupujes? rado bih isprobala ako imaju nesto dobro za parket :)

nisam ni napisala da su prirodna, nego na prirodnoj bazi. ne mislim ja da je ocat manje agresivan od nečeg što je nastalo u laboratoriju nego ja mislim da su ta 'industrijska' sredstva za čišćenje jednostavno prekrcana kemikalijama, da su preagresivna ne bi li postigli efekt te famozne higijenske čistoće koju su oni izmislili i koju ti agresivno nameću.
ne, nemam egzaktnih argumenata zašto to mislim, jednostavno sam tak zaključila i točka :D
jednostavno neko moje razmišljanje cum grano salis.

a ovo da nisu štetna - ne mislim ni ja da će ukućani kuće u kojoj se koristi domestos pomrijeti, ali mislim da puno kemijskih sredstava za čišćenje nije dobro. isto kao i sintetička kozmetika, isto kao i ove silne ultra whitening paste za zube ili ovi pomodni omirišivači prostora i osvježivači wc-a - neće te ubit, al bolje ti je bez toga ;)
i ne želim bit ovca-potrošač, jednostavno imam stav oko nekih stvari. kajaznam, isto kao što ne pijem nikakve kave s okusom vanilije, čokolade il marcipana - kava, pobogu, treba imat okus po kavi, sve ostalo je prekenjavanje.

nalijem i ja domestos s vremena na vrijeme u wc, ali izbjegavam ta sredstva koliko god mogu i štogod mogu čistit froschom ili samo vodom i krpom - čistim tako.
u wc školjci mi ne visi nikakav device punjen sanitarom, a još manje neki u obliku patkice il brodića :rolleyes:
stan mi nije cvjetna livada ili orijentalni hram i nemam ambicija da mi miriši kao da jest.
odjeću ne sušim na havajskom otočju i nemam ambicija da mi miriši po egzotičnom cvijeću i šumu slapova.

you get the point - ja sam za to da se živi u skladu s prirodnim životnim stvarima, godišnjim dobima i svojom okolinom, a ne povodi za svakim drekom koji se može kupiti u supermarketu.

a, sad, ako boga znate, napišite mi kako se čisti pećnica, kao da sam mutava - ono, našpricaš - čime?, ostaviš da se odmasti ili ne, obrišeš - mokro, suho, šta, ispireš, ne ispireš, bla...
Ne, ne bum ju vodom čistila, it's ok ;)

Natch
06.08.2007., 10:21
ne da mi se vise cistit :rofl:

kemik
06.08.2007., 10:27
you get the point - ja sam za to da se živi u skladu s prirodnim životnim stvarima, godišnjim dobima i svojom okolinom, a ne povodi za svakim drekom koji se može kupiti u supermarketu. teoretski, to je OK. ono sto je problem je sljedece: zapadna civilizacija, u kojoj ti i ja živimo, daleko je od "naše okoline". Činjenica je da seremo u industrijski proizvod, nastao nekakvim kemijskim postupkom, koji je spojen na nekakve cijevi, a ne olaksavamo se u vrtu, čučeći pokraj nekakvog grma. I zbog toga ne smatram da je moj balončić sa sanitarom, koji stoji u mojoj školjci, mene udaljio od moje "okoline" išta više nego što si ti udaljena ;) A činjenica je da kad njega imam, imam i manje kamenca po toj keramici na koju sjednem da bih obavila nuždu, prema tome, mirisao on ili ne, svoju je funkciju obavio.

a, sad, ako boga znate, napišite mi kako se čisti pećnica, kao da sam mutava - ono, našpricaš - čime?, ostaviš da se odmasti ili ne, obrišeš - mokro, suho, šta, ispireš, ne ispireš, bla...
gle, sredstava za pranje pećnice ima bezbroj i sva imaju <> detaljne upute kako ih koristiti, baš zato što ima različitih metoda - te pjena, te se samo namaže, te ovo te ono. Kupiš nego sredstvo i pročitaš na uputi: što god da ti ovdje kažemo, možda neće imat veze s onim kaj si buš ti kupila

edit:
ne mislim ni ja da će ukućani kuće u kojoj se koristi domestos pomrijeti

Hoće, isto k'o i ukućani kuće u kojoj se pere čistom vodom ;)

alexxx
06.08.2007., 10:59
Pa moraš ga oprat s nečim protiv kamenca jer je inaće katastrofa. A onda moraš i obrisat suhom krpom. TO ja zovem glancanje da ispadnem prava vridnica i domaćica :raspa:
zagreb, a? :D

tamo meni bivša cimerica kad sam uselila pričala "i ovo ti je za ovo, ovo ti je za ovo, ovo ti je krpa s kojom brišeš sudoper da ne ostane mokar". a ja je milo gledam i mislim si aupičku kakvoj sam ja ovo psihopatkinji uselila. dok mi nije rekla o čem se radi.

nema toga kod mene. :raspa:

alexxx
06.08.2007., 11:05
a jel usisavate iza ormara? i ispod kreveta? ja uvijek krevete moram micati... :mad:ma iza kurtza a ne iza ormara.. usisam, da, jednom u sto godina kad idem tumbat sobu, sad sam baš zadovoljna kako sam je zadnji put istumbala pa mi se sve čini da neću skoro :raspa:

ispod kreveta mogu pomest ako legnem na pod. :) usput pometem i ispred kreveta i voila! :D

Lali Puna
06.08.2007., 11:17
teoretski, to je OK. ono sto je problem je sljedece: zapadna civilizacija, u kojoj ti i ja živimo, daleko je od "naše okoline". Činjenica je da seremo u industrijski proizvod, nastao nekakvim kemijskim postupkom, koji je spojen na nekakve cijevi, a ne olaksavamo se u vrtu, čučeći pokraj nekakvog grma.

ehej, malo si me prebukvalno shvatila..nisam ja mislila na back to the roots, pobogu, rekla sam u skladu s okolinom, a wc je, koliko znam, već odavno dio ljudske okoline i civilizacije.
pritom mislim da nije potrebno da taj isti wc miriši na đurđice (karikiram), ocean breeze, borovu šumu ili poljsko cvijeće jer u njemu ne uzgajam poljsko cvijeće nit je to ocean iznad kojeg puše povjetarac :D
ja ne stavljam te visuljke u wc iz principa, a kako sam doselila kod dečka on to svesrdno podržava jer je alergičar i to ga može iritirati. dovoljno je normalno čistiti wc, ak se mene pita.

funkycow
06.08.2007., 11:17
nakon godina testiranja sredstava za čišćenje (a gotovo svaki treći pms rezultirao je bankrotom i testiranjem istih) došla sam do užeg izbora:

1. za kadu koristim ajax koji je ko vim... u prahu
2. za umivaonik, sudoper, kuhinjske površinje, šparet i pećnicu, stol, blabla koristim ajax baking soda - suuuper je i sve se sjaji nakon njega. kaj se pećnice i špareta tiče, ak su masni - našpricam ga i ostavim malo da djeluje pa prebrišem/isperem i sve je ko novo.
3. za parkete - voda i koji puta onaj pronto razrijedim. a jedno 2 puta godišnje sa istim i ulaštim (ako je napadaj čišćenja jako jak)
4. školjka - domestos... probala sam i onaj neki u dvije boje al' mi se to čini preagresivno i užasno smrdi po kloru...
5. kad smo još imali tepihe - vanish...
6. prozore sa nečim za prozore i 2 krpe... obično ostaci stare plahte. čiste bolje od novina, ruke nisu crne i operu se već nekad u mašini (koja mi je jučer uspješno crkla :( )...
7. veš uglavnom ne peglam. to sam mazohistički radila neko vrijeme. sad fino složim, košulje sušim na vješalicama pa ih se treba samo lagano prepeglati.

najviše me muče moje živine. ajde, sa dlakama se još čovjek snađe. nabrzaka usisaš i to je to... ali pijesak za mace!!!:rolleyes:
kolko god da ga čistim, kolko god da je dobar - uvijek smrdi... il' samo brijem...

alexxx
06.08.2007., 11:20
jesi probala onaj mirišljiv i onaj u granulama onim simpatičnim šarenim koji se zakopa u vrt? :D

Anasib
06.08.2007., 11:21

savjete please !!!

prođi sa krpom natopljenom octom. skida kamenac.
u dućanima postoji sredstvo kojim poprskaš nakon čišćenja i ne skuplja se više toliko kamenac.

kemik
06.08.2007., 11:22
dovoljno je normalno čistiti wc, ak se mene pita.
ma, ono, naravno da je dovoljno, to cak i nije upitno. ali, ako se kamenac puno, puno sporije "lovi" po školjci (a moje je iskustvo da se zaista sporije lovi), meni je to dosta, kuzis ;) ta stvar ispunjava svoju svrhu, a cinjenica da pritom poprilicno diskretno miriši na nešto je naprosto, :misli: nuspojava :D :D

alexxx
06.08.2007., 11:24
meni je za wc super ono zeleno šta se stavi u kotlić i onda ide zelena voda van. :cerek: nisam dugo kupila, ne sjetim se, al tako lijepo izgleda :rofl:

Lali Puna
06.08.2007., 11:29
ajme, kaj i to postoji?
:neiskusna kućanica:

funkycow
06.08.2007., 11:31
aha, ona patkica... ja znam uzet plaaaavuuu :D

Miss charming
06.08.2007., 12:43
Kad je kamenac stvarno u KOMA stanju, najbolje ga skida solna kiselina. Pri tom treba jako paziti da kiselina ne dođe u dodir s metalom (okvir od vrata na tuš kabini ili pipa ili sl.) i naravno nositi rukavice i JAKO se paziti da ne dođe u dodir s kožom. Zaliti i maknuti se, ne udistai to, a nakon 5 minuta dovoljno je isprati mlazom vode.

coolgirl
06.08.2007., 12:52

savjete please !!!

kupiš cilit beng našpricaš po stklu i ljepo rastrljaš sa spužvicom.ostaviš da malo stoji i samo splahneš s vodom. ma čisto kao suza. to važi i za pipe i umivaonik.:kiss:

ljubičica.split
06.08.2007., 13:24
hm..veliki je problem sa nekim materijalima koji se lako ostecuju ili su osjetljivi pa na kraju ne znas sta napravit.

nisam ja neki freak da moram ubit sve bakterije i te sheme, nikad ni izbjeljivac ne stavljam u bijelu robu sta mnogi rade.smatram to nepotrebnim.
ali bar jednom tjedno se mora stavit neki sanitar u wc.
evo npr.svaku vecer obrisat pod u kuhinji, svaku vecer oprat sudje, jednom tjedno i usisat tepihe..plocice je glupo brisat maramicama, jer nisu ni jeftine a puno ih treba.
kazem, osnove higijene i odrzavanja moraju postojat.
znala sam jednog doktora koji radi na zaraznom odjelu i tamo, kao sta znate, ima i hepatitisa i salmonela,... po meni-najgori odjel.
i uvik me zanimalo kako oni tamo odrzavaju higijenu, kako mogu bit sigurni da se nekako ne zarazi osoba koja ce sutra doc na njihov krevet i koristit njihov wc. uh..
uglavnom, koji je najbolje sredstvo za prasinu po uredajima i drvenariji?

juliška
06.08.2007., 13:47
WC školjku perem s domestosom. Osim kada je imala jaki napad kamenca (čitaj, prst debelo uz rub) kao dušu dalo solna kiselina.
Prozore perem isključivo sa čistom vodom i malo octa unutra. Očisti stakla perfektno, čak se ne treba ni glancat. Sjaje se ko novi, a nema onih bijelih crta kad udari sunce. Pločice čistim isto sa čistom vodom i octom. Sudoper i ostale emajlirane površine također octom. Malo octa na vaticu, premažem i ostalim sat vremena. Sve silazi ko ludo. Istu stvar koristim i za čišćenje pećnice. Namažem ju octom i ostavim preko noći. Drugi dan samo mlaka voda i krpa i sve silazi, čak i zapečena masnoća - pošto ju čistim jednom u dva mjeseca. Parkete i laminate perem sa nekakvom tekućinom, nemam pojma kako se zove. A jednom mjesečno parkete ispoliram sa Polishom. Genijalna stvar. Nakon toga parket ko novi. I to je u pravilu to.
Kad perem rublje u vešmašini, koristim samo Venish za šareno rublje da mi se boje, nedajbože, umuljaju. Odvajam crni veš od svijetlijeg. Crni perem samo sa Perwollom i stvarno djeluje. To je to. Ne trošim puno love na kojekakva sredstva, kad imam ocat. To mi je rekla jedna baka i svaka joj čast na tome.

funnygirl33
06.08.2007., 14:00
Ček, ti octom uspiješ oprati i pećnicu? Mrak! Jel dobro natopiš ili samo premažeš? Mora ostati cijelu noć ili može i kraće?

boles
06.08.2007., 15:24
... probajte sa KH-7 , tekucina koja se koristi na brodovima za ciscenje svega/svacega,ima je u prodavaonicama boja/lakova,uglavnom u nekim specijaliziranim ducanima,ne u konzumu i sl.

Anastasia
06.08.2007., 16:54
a tepih?
kako vi cistite?

Ti to ozbiljno?
ti postojiš, dišeš i krećeš se, i ovo sve si napisala smrtno ozbiljno?
Joj

Mislim, nepotrebno ti je toliko se opterećivati. Pa ne bi bilo ni zdravo živjeti u potpuno sterilnom okruženju. tek bi tada postali boležljivi, i ne bi bili imuni na ništ.

Al eto, da konstruktivno doprinesem temi...
Domestos 5x - meni osobno najbolji za wc školjku
Bref power - za kadu, lavandin
prozori - ocat i voda (bez premca najbolji efekt)
namještaj - pronto (meni osobno bez premca, i to posebno onaj smeđi)
tepisone sam eliminirala i nikada više :amen:
i ne mogu se više sjetit

Maslina
06.08.2007., 19:47
Jednom tjedno (ili dvaput ako si čistunica) našpricati arf deobadom, pustiti da osdtoji po ure i onda istrljati nekom spužvom i isprati. Skida kamenac i ostatke sapuna. Ako baš hoćeš da uopće nema fleka, imaš neko sredstvo u trgovinama za tuš kabine s kojim se samo naprska svaki put poslije kupanja tako da se kamenac i prljavština i ne hvataju. Samo pazi, jako je otrovno i isparavanja tjeraju na kašlja skoro kao permetal:) .

kemik
06.08.2007., 19:48
već dosta dugo imam www.livescience.com feed u readeru, kad ono danas tema: The truth about "green" cleaning products (http://www.livescience.com/environment/070806_green_cleaners.html) :D

pa ako nekog zanima, moze procitati :)

kisikana
06.08.2007., 19:56
tepisone sam eliminirala i nikada više :amen:

Imam u dvije sobe u stanu tepison i moj komentar je :s :s .

Crno vino, proliveni sok, ma štogod, sve se ukloni bez ikakvih problema, nema Boga da ih mijenjam :s

polly
06.08.2007., 19:56
Samo pazi, jako je otrovno i isparavanja tjeraju na kašlja skoro kao permetal:) .

ma da?
meni ajax miriši, dok me permetal baca na pod
još samo kad bi moji shvatili čemu taj ajax služi :tuzni:

Maslina
06.08.2007., 20:45
Kog zanima evo recepta za prirodni dezificijens i najmirisnije sredstvo za osvježavanje zraka/čišćenje kuhinje na svijetu:
U bočicu s pumpicom (kupila u ljekarni jednu od pola litra) stavi se žlica octa (ja sam stavila jabučni, ali vjerojatno može i alkoholni), 20 kapi eteričnog ulja narandže i 20 kapi eteričnog ulja eukaliptusa i 3 deci destilirane vode. Miriše nevjerojatno dobro i prirodno i fino osvježava i čisti sudoper i kuhinju.
Treba dobro protresti prije uporabe.
Edit: eukaliptus i narandža su jefrina eterična ulja, a narandža je odlična i protiv celulita, a eukaliptus je spas za sinuse i prehladu tako da su ulja višenamjenska.

Maslina
06.08.2007., 20:52

Imaš sredstva za čišćenje pećnice. Kako se pećnica rijetko pere i puna je zagorenog ulja, ta sredstva su tek nešto manje toksična od bojnih otrova. Majke mi. Ja sam na dečkovu preporuku kupila neki Permetal i našpricala pećnicu. Uskoro smo kašljali i suzili kao da je netko pustio suzavac(doslovno osjetiš kako ti otrov ulazi u pluća:D ).Uglavnom, to našpricaš i pustiš preko noći. Ako se ujutro probudiš uopće, treba isprati s doooooosta vode. Ja sam za svaki slučaj upalila pećnicu na 200 i pustila je praznu da se grije da ubije malo taj otrov koji sam koristila. Nikad više!!! U potrazi sam za nekim prirodnijim načinom čišćenja, ako netko zna, neka javi i meni. Mislim da ima neka spika s vodom koja se stavi u vatrostalnu zdjelu, doda se ocat i onda se pećnica upali...ali ne znam kako to baš funkcionira u cjelosti.

Maslina
06.08.2007., 20:57
ma da?
meni ajax miriši, dok me permetal baca na pod
još samo kad bi moji shvatili čemu taj ajax služi :tuzni:

Možda nisam baš koristila aajx nego neki drugi. Uglavnom, u mojoj maloj kupaonici nije baš bilo fino kad sam to prskala, zato sam i odustala od toga. Ne moram baš otrovati pluća zbog tuš-kabine. Bolje je uzeti onu kabinu koja po sebi ima već nacrtane kapljice vode ili onu mutno bijelu i problem riješen:D !

Villain
06.08.2007., 20:59
a tepih?
kako vi cistite?

:s
nije ti nimalo la'ko

ljubičica.split
06.08.2007., 21:11
slusaj, zeno
Lako je meni.
imam 16 godina i jednostavno me zanima.
ako imas koji problem, ne trebas se javljat.

moje prijateljice i ja smo bas neki dan o tome raspravljale, i tila sam pitat neke stvari na koje nismo znale odgovor i na koje nam nitko nije znao odgovorit.

za ciscenje prozora neki upotrebljavaju rakiju :rolleyes: i novinski papir ..
hm..steta rakije :zubo:

Villain
06.08.2007., 21:21
nemam ja nikakvih problema, a ti se ne moras odmah paliti :rofl:
fascinantno mi je u neku ruku da se neko pita kako ocistiti ocisceno :D
meni bi bas trebao neko takav u blizini :zubo:

tilla
06.08.2007., 21:27
svaki dan posisam (jebga, živine i alergičar pod istim krovom :rolaja:), prebrišem wc sanitarom i sudoper s arfom. vidim za taj dan što je kritično, pa razmislim oću li čistit ili ne.

dec it :D

Natch
06.08.2007., 21:37
meni fakat treba jedan vrlo mali usisavac. prijedlozi?

Natch
06.08.2007., 22:26
jebmeti, pa kupila sam moco bez navoja! pa ja cu se ubit! :mad:

mujsapujsa
07.08.2007., 00:40
Prije pola godine sam izgubila tetu čistilicu i nikako poloviti konce.
Ugl. šta više čistiš više se maže.
A nakon vaših pročitanih postova sam se počela osjećati ko prase (oprosti prase),npr.glancati sudoper ne kužim zašto?!OK oprati ga (ja to octom) ali čemu sušenje kad će se za tren nutra postit voda

juliška
07.08.2007., 07:21
Ček, ti octom uspiješ oprati i pećnicu? Mrak! Jel dobro natopiš ili samo premažeš? Mora ostati cijelu noć ili može i kraće?

U pravilu samo premažem, ali ako je jako zagoreno onda natopiš. A koliko dugo da ti to stoji, ocijeni sama. Ako nije problem tako strašan, jedno sat vremena i skidaš bez muke, a ako je stravično zagoreno, onda je najbolje ostavit preko noći. Meni pali svaki put. Ne bacam novce na koje kakave deterđente, a ocat i nije tako skup. Jeftino a možeš ga upotrijebit za sve. Pametni su ti stari ljudi :amen:

Gorriot
07.08.2007., 08:38
jučer sam kuhinjske prozore oprala i na kraju zglancala onim smrdljivim alkoholom za kućnu uporabu....super zgledaju :D

Lali Puna
07.08.2007., 08:49
već dosta dugo imam www.livescience.com feed u readeru, kad ono danas tema: The truth about "green" cleaning products (http://www.livescience.com/environment/070806_green_cleaners.html) :D

pa ako nekog zanima, moze procitati :)

hvala, kem, vrlo zanimljivo

kao što rekoh -

You don't really need any chemicals to clean, said Natan, of the National Environmental Trust. "These chemicals make cleaning easier, but they don't make cleaning any better."

The largely American tendency toward germophobia has partly been fueled by advertising that promotes disinfecting cleaners that eradicate all bacteria in sight as the best way to protect your family from germs. But you don't really need to kill the bacteria, you just need to get them off your table, Natan said.

In fact, disinfectants could do more harm than good to humans.

tilla
07.08.2007., 09:27

za 300ak kn biraš kaki oćeš.
ja imam neki crveni, neki ka panasonik. sve usiše.:D

Natch
07.08.2007., 09:29
za 300ak kn biraš kaki oćeš.
ja imam neki crveni, neki ka panasonik. sve usiše.:D

nasla sam vec jedan mali metalik za 255 kuna, samo trazim jos nekog da mi ga kupi.
to tu u gradu. inace zna biti u pevecu i vecih po 300 kuna, al meni ne treba veci.

kemik
07.08.2007., 09:44
hvala, kem, vrlo zanimljivo

kemik.

kem je jedna druga forumasica, koja uglavnom po modi piše ;)

Lali Puna
07.08.2007., 10:14
ja sam to mislila kao skraćeno od kemik, zaboravila sam da kem, oprostimikem, postoji

Natch
07.08.2007., 10:18
nasla sam vec jedan mali metalik za 255 kuna, samo trazim jos nekog da mi ga kupi.
to tu u gradu. inace zna biti u pevecu i vecih po 300 kuna, al meni ne treba veci.

pricamo o usisavacima, ne ;)

sweet Irma
07.08.2007., 10:29
samo trazim jos nekog da mi ga kupi.

ja samo tražim nekog izdržljivog atletu da mi redovito čisti stan, kuha, pere veš i pegla i pred večer kada završi sa svime da još i mene obradi:cerek:

imate možda koga za preporučiti tko zadovoljava tražene kriterije?:zubo:

ljubičica.split
07.08.2007., 11:09
hm..nadi takvog muzicka !:cerek:

mrkvich
07.08.2007., 11:28
uuu ciscenjeee:cerek:
volim spremat,prat,cistit (sam ne peglat kosulje!:mad: ).jos ko mala sam znala frendici pomagat pri ciscenju kuce.
rijetko koristim kupovna sredstva.podove perem octom,a nekad zagrijanim octom u koj dodam malo soli jer je super za povrsine od keramike i porculana di se prima kamenac.parkete prebrisem vlaznom krpom,rijetko kad kupim neki pronto il kaj vec,prozore isto operem octom i vodom i obicnim novinskim papirom,a ak ima malo jacih mrlja tipa od farbe uzmem malo palente i napravim prozoru piling:zubo: i tak...:D.jos kad ne bi bilo neurednih muskih ukucana ja bi bila hepi:zubo:

san26
07.08.2007., 11:28
kupila sam jučer cilit bang za kamenac, super se očistio kamenac i sjaji se ali smrdi da boli glava ! ali stvarno je dobar !

mrkvich
07.08.2007., 11:32

imas u merkantoneu (bar je bilo).ja sam pred oko godinu dana,i vise brijem, kupila neki maleni sauger,crveni,neka niakdcula marka Fuego, 2200W za kojih 200tinjak kn vise manje i dan danas dela ko svicarska vurica,sauga ko lud.paaa baci oko tam.:)

Špranja
07.08.2007., 13:35
kupila sam jučer cilit bang za kamenac, super se očistio kamenac i sjaji se ali smrdi da boli glava ! ali stvarno je dobar !
Cilit bang je izvrstan, ali smrdi i čista je "kemija".
Bijeli (alkoholni) ocat je jednako dobar, isto očajno smrdi, ali je barem prirodan.
Solna kiselina?!? :eek: :eek: ! Za kamenac? Nemojte, ljudi! (Jedino ako nije čišćen zadnjih 10 godina...)

san26
07.08.2007., 14:52
istina za cilit bang čista kemija, ali kaj ćeš barem opere kamenac! istina uvijek je najprirodnije najbolje !

snupy
07.08.2007., 15:17
ocat savrseno uklanja kamenac!!!!!

talia
07.08.2007., 16:39
a tepih?
kako vi cistite?

Za tepihe i namjestaj je dobra masina na paru (http://www.nextag.com/carpet-steamer/search-html)
http://www.wise4living.com/khcarpet/images/carpet-steamvac.jpg

funkycow
07.08.2007., 17:03
Kog zanima evo recepta za prirodni dezificijens i najmirisnije sredstvo za osvježavanje zraka/čišćenje kuhinje na svijetu:
U bočicu s pumpicom (kupila u ljekarni jednu od pola litra) stavi se žlica octa (ja sam stavila jabučni, ali vjerojatno može i alkoholni), 20 kapi eteričnog ulja narandže i 20 kapi eteričnog ulja eukaliptusa i 3 deci destilirane vode. Miriše nevjerojatno dobro i prirodno i fino osvježava i čisti sudoper i kuhinju.
Treba dobro protresti prije uporabe.
Edit: eukaliptus i narandža su jefrina eterična ulja, a narandža je odlična i protiv celulita, a eukaliptus je spas za sinuse i prehladu tako da su ulja višenamjenska.

ovo je suuuuperrrr!!!

baš sam si danas to napravila, samo je umjesto naranče limun i odlično čisti a i super miriši :cerek:

Hrvach
07.08.2007., 17:06
najviše me muče moje živine. ajde, sa dlakama se još čovjek snađe. nabrzaka usisaš i to je to... ali pijesak za mace!!!:rolleyes:
kolko god da ga čistim, kolko god da je dobar - uvijek smrdi... il' samo brijem...

frendovi imaju macu ali ne koriste pijesak nego nekakve kristaliće
baš tako to izgleda
ak staneš na njega malo se i zdrobi
ali ništa ne smrdi
mačkin wc je u njihovoj kupaonici i nikada, baš nikada nisam osjetila nikakav miris
oni kažu da to i dulje traje nego sam pjesak

a znam kako mačke mogu opako smrdjeti jer je jedna druga frendica imala mačka koji je bio upravo strašan zbog mirisa

Maslina
07.08.2007., 19:31
ovo je suuuuperrrr!!!

baš sam si danas to napravila, samo je umjesto naranče limun i odlično čisti a i super miriši :cerek:

Jelda? Ja nisam mogla vjerovati. Možeš čak i špricati po zraku umjesto sprejeva za osvježenje, plus ne uništava ozon:top: .

funkycow
08.08.2007., 08:24
frendovi imaju macu ali ne koriste pijesak nego nekakve kristaliće
baš tako to izgleda
ak staneš na njega malo se i zdrobi
ali ništa ne smrdi
mačkin wc je u njihovoj kupaonici i nikada, baš nikada nisam osjetila nikakav miris
oni kažu da to i dulje traje nego sam pjesak

a znam kako mačke mogu opako smrdjeti jer je jedna druga frendica imala mačka koji je bio upravo strašan zbog mirisa

ma imam i ja te kristaliće i stvarno su super za razliku od nekog drugog pijeska...
ali po novom imam 2 mace... i ne smrdi kad se popiške, ali kakaju neke radioaktivne tvari valjda... to je preužasno! :zubo:

@maslina - znaaaam! već sam ti ja jednu turu toga potrošila... samo sam išla po stanu i špricala.. a moram priznati da mi se lavabo u kupaoni sjaaaajiii :cerek: ko novi ;)

amater_total
08.08.2007., 08:24
Samo vi plačajte skupe reklame. Kad je otkriven kamenac, izmišljena je i solna kiselina. Postoje blage otopine 2-6% i s njima se super lako radi. Može i bez rukavica ak baš nemaš super osjetljive ruke. Samo treba paziti na metalne dijelove i sve dobro isprati. A tek cijena?!

tilla
08.08.2007., 10:06
u dm.u za 20 kn imaš mačji pijesak. u kutiju ga baciš i brže mijenjaš jer je to i cijena skoro badava, počistim čim skužim da je bio na wc.u i ništa ne smrdi.
odličan ti je i ovaj za 100akn everclean, al ne dam tu lovu za mačje pišanje.

a koje je dobro eukaliptus ulje?
meni ovi iz dm.a su koma. boli glava doslovno od njih. napominjem da sam u provinciji :D pa nemam neki izbor.

funkycow
08.08.2007., 10:44
ma imam silikonski odličan pjesak. ovaj iz dm-a mi je koma. ne volim ga. probala i ništ.

a eukaliptus bilokoji. sam je prejak, ali kad ga razrijediš i pomiješaš sa limunekom ili narančicom... mmm...
sam špricaš i :bara:

Maslina
08.08.2007., 11:05
jel znate vi koliko ja doma imam eukaliptusa kojem je nedavno prošao rok trajanja :cerek:

Sve čemu istekne rok trajanja i ne bi baš više stavljala na kožu, iskoristiš za čišćenje kuće ili osvježavanje prostora.

Maslina
08.08.2007., 11:10
a koje je dobro eukaliptus ulje?
meni ovi iz dm.a su koma. boli glava doslovno od njih. napominjem da sam u provinciji :D pa nemam neki izbor.

Ta iz DM-a su mirisna ulja, živa kemija, izbjegavaj to. Iako mnogi po njima pljuju, ja sam koristila eterično ulje eukaliptusa iz Aromatice. Mislim da oni imaju svoje trgovinice i po provincijama:D , a imaju i internet dućan. Imaš i puno skupljih dobavljača, ali ako ćete čistiti kuću s njim, dobar je ovaj iz aromatice, mislim da košta negdje oko 30 kuna, a narandža je oko 18 kn.

Lali Puna
08.08.2007., 12:07
još nisam očistila pećnicu, tak da znate...
kupila neki arf, bum valjda danas
ja niš ne stignem, ne znam kad vi čistite
jest da se ja uvijek radije družim navečer nego čistim, al ne stignem ni ovo svaki dan po malo

tilla
08.08.2007., 13:21
Ta iz DM-a su mirisna ulja, živa kemija, izbjegavaj to. Iako mnogi po njima pljuju, ja sam koristila eterično ulje eukaliptusa iz Aromatice. Mislim da oni imaju svoje trgovinice i po provincijama:D , a imaju i internet dućan. Imaš i puno skupljih dobavljača, ali ako ćete čistiti kuću s njim, dobar je ovaj iz aromatice, mislim da košta negdje oko 30 kuna, a narandža je oko 18 kn.

eee, imamo aromaticu. ova dm. nit za wc nisu.:mad:

funkycow
08.08.2007., 16:04
eukaliptus imaš i u svakoj apotekici ;)

tilla
08.08.2007., 16:05
znam, samo kad je nešto kod mene u apoteci i troppo košta. tipa, nivea u apoteci i dm.u :mig:
rađe prošećem do dm.a, jel.

juliška
08.08.2007., 20:05
Mene zanima kako stojite s omekšivačima za rublje? Koji koristite i da li vam jako dugo rublje miriši? Ja koristim Lenor, ali miris se osjeti samo dok je veš mokar, čim se osuši i miris nestane. Moja pak kolegica koristi isti omekšivač kao ja, ali njezin se osjeti još jako dugo vremena nakon pranja. U čem problem? U doziranju, o proizvodu, sušenju, peglanju?

Skattemus
08.08.2007., 23:10
samo da prijavim da je iskocila cijev od odvoda u ves masini i poplavila kupaonu
sat vremena klecanja i skupljanja vode :mad:

Skattemus
09.08.2007., 03:55
Mene zanima kako stojite s omekšivačima za rublje? Koji koristite i da li vam jako dugo rublje miriši? Ja koristim Lenor, ali miris se osjeti samo dok je veš mokar, čim se osuši i miris nestane. Moja pak kolegica koristi isti omekšivač kao ja, ali njezin se osjeti još jako dugo vremena nakon pranja. U čem problem? U doziranju, o proizvodu, sušenju, peglanju?

isti problem kod mene.ja koristim silan doduse i super mirise ali ja sam skuzila da moj miris pobjegne jer mi oboje pusimo pa cigarete ubiju miris obleke kad ju obucem.

mene je mucilo uvijek,best frendica i ja smo imale isti parfem
ona ga stavi i mirisi cijeli dan,onak fino,ne napadno.
ja se nasmrcam i za dva sata se ne osjeti:confused:

funkycow
09.08.2007., 06:58
samo da prijavim da je iskocila cijev od odvoda u ves masini i poplavila kupaonu
sat vremena klecanja i skupljanja vode :mad:

to je izgleda zarazno ovih dana... doduše, ja ne znam kaj je mojoj, al' je kvalitetno poplavila kupaonu :)

funkycow
09.08.2007., 06:59
isti problem kod mene.ja koristim silan doduse i super mirise ali ja sam skuzila da moj miris pobjegne jer mi oboje pusimo pa cigarete ubiju miris obleke kad ju obucem.

mene je mucilo uvijek,best frendica i ja smo imale isti parfem
ona ga stavi i mirisi cijeli dan,onak fino,ne napadno.
ja se nasmrcam i za dva sata se ne osjeti:confused:

ma mislim da se osjeti miris, samo ga ne osjećaš ti koja ga imaš na sebi... privikneš se...

funkycow
09.08.2007., 08:16
prijavljujem generalku ili boljerečeno ddd stana.
jučer su pesi u maxiću izgleda prošli kroz fakin' gnijezdo krpelja. pobirali smo ih po stanu što usisavačem, što ručicama do jedno 1 navečer uz šamponiranje i četkanje cucaka. sad mi se tolko sve gadi i tolko me sve svrbi i imam feeling da plaze po meni da bum danas sveeee ddd-irala...
pfhrjdk

Lali Puna
09.08.2007., 08:48

ne zamaraj se
ja sam ionako protv te novostvorene opsjednutosti da odjeća mora mirisati na limn, jasmin, orijentalni hram, livadu u proljeće i slične idiotarije
taj omekšivać ti ionako više šteti nego koristi

prijavljujem da sam jučer očistila lavabo, wc i ogledalo u kupaoni
mili je izribao pećnicu, fajnli

alexxx
09.08.2007., 10:06
Sve čemu istekne rok trajanja i ne bi baš više stavljala na kožu, iskoristiš za čišćenje kuće ili osvježavanje prostora.
Treba dobro protresti prije uporabe.:confused:

pa i ne namjeravam ga stavit na kožu nego isprobat ovo. :D

Lali Puna
09.08.2007., 10:07
no, maslina ti je htjela reć da slobodno to isprobaš

Natch
09.08.2007., 10:22
ja imam dosta etericnog ulja od vanilije, narance i cimeta...
sta bih s tim mogla oprati? :kava: :D :dosada:

funnygirl33
09.08.2007., 10:37
Meni je od omekšivača Ornel kao najbolji, probala sam i Silan i Lenor. U osnovi, mislim da bi toga trebalo naliti litru da djeluje :) Ornel je dobar. Važno je i da se veš ne suši na direktnom suncu jer to ubija miris omekšivača, a mislim da nije dobro niti za tkaninu. Ja svoj uglavnom sušim preko noći, bar po ljetu.

Što se tiče čišćenja, ja sam isto tu dosta slaba, živim sama pa je onda to još gore - ne moraš! Skužila sam da si te stvari treba maximalno olakšati pa ti se lakše da i čitisti..

Evo primjera. Prije sam kuhinjsku ploču ribala nekom pastom MrMusculo i još nekim njihovim sredstvom, to je dosta loše išlo i trajalo je. Sad sam nabavila Ajax univerzal i super brzo i lako skida masnoću. Sad mi je ta ploča puno čišća i nije mi bad je na brzinu prebrisati jer nema ribanja i napora. Ono, čak ju rado čistim!

Drugi primjer, mikrovalnu odmah prebrišem peračom nakon upotrebe, pa ju nemam potrebe ribati.

Treći primjer, nabavila sam malo skuplju peglu, na paru, nešto hiper, triper, pa mi se više ne gadi čak niti peglati. Zašto ? Jer sve ide full lako i brzo, jednom predješ i sve ravno...a prije sam strugala starom peglom sto puta da bih nešto ispeglala....

Poanta - tražite laka rješenja dok ih ne nađete, tada će vam se DATI čistiti u startu!

Natch
09.08.2007., 10:43
vi ste sve lude :D

funnygirl33
09.08.2007., 10:48
Natch, ja imam frenda koji i danas, s 33 godine, preskače kutije od pizze i smeće po stanu. U sudoperu valjda ima živih organizama, a sudje koje koristi je plastično jer ono stakleno nije oprao odavno!

Gle, tak sam i ja živjela kad sam bila mladja, a sad volim red i čistoću i da nadjem čiste gaće složene u ormaru, kad mi trebaju :)

Inače, ovdje ima dobrih savjeta, posebno onih ekološih koji mene zanimaju. Ja isto mislim da je ocat odlična stvar, samo sam zaboravila da skida kamenac kao lud :) Ali zato imam forum da se podsjetim. Vidim da se može napraviti i super osvježivača za zrak - obećavam da ću probati čim potrošim svu ovu kemiju kaj imam doma. Počela sam shvaćati koliko me to sve košta, a za kaj? Za bezveze...Imam pronto za parkete, a uvijek ih perem običnom vodom. Bitno da sam bacila pare, jel tako? Micro glade mi je ispario jer sam imala još tri spreja pa ga nisam stigla koristit. Ambipur stoji otvoren. Kad malo razmislim ja svega imam previše,aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Od sad ima da koristim ocat i jedno univerzalno sredstvo, dosta više! Sanitar i Arf i dovidjenja.

Skattemus
09.08.2007., 17:15
prijavljujem oprane tepisone u sobi za goste i u kupaoni
nakon nalijevanja omeksivaca,praskica i ostalih pizdarija i dalje ne mirise.zasto?

funkycow
09.08.2007., 17:34
prijavljujem popravljenu vešmašinu i istrebljenu gamad :zubo: :D

a sad - kaže dotkor za vešmašinu da ima i jeftinijih a jednako dobrih sredstava protiv kamenca od kalgona.

d kveščn iz - koje? gdje?

uopće se ne kužim u to :o

Skattemus
09.08.2007., 17:48
prijavljujem fleku od lose instalirane klime na zidu
pa jebateled.majstori dolaze tek u utorak.

funky-aj provaj u de ema.tamo moja majka kupuje onaj protiv kamenca a deemov proizvod.neka sica od love a dobar.

Leonee
09.08.2007., 18:44
Treći primjer, nabavila sam malo skuplju peglu, na paru, nešto hiper, triper, pa mi se više ne gadi čak niti peglati. Zašto ? Jer sve ide full lako i brzo, jednom predješ i sve ravno...a prije sam strugala starom peglom sto puta da bih nešto ispeglala....

Koja je to pegla :moli:
Peglanje mi je trn u oku.. Perem ves na 800 il 600 okretaja I kad je stavim susit, susi se par dana.. Zato sto mi se neda spremat/peglat, il jednostavno zaboravim na taj ves (nije mi na vidiku :zubo:)...
I desi se da se roba presusi pa psujem I skidam sve odozgora... Em sto mrzim peglanje, em sto nikako da opeglam te majice na najjacoj pari...!
Pa si mislim kupit super peglu!.. Onu sa parnom stanicom.. Ali jos se dvoumim.. Neznam nikog tko to ima, a investicija je malo jaca...
Svaki savjet jedobrodosao :zubeki: :s

I... Odfakajte sa prijedlozima tipa smanji br.okretaja i pokupi i opeglaj ves ranije.. :cool:

Maslina
09.08.2007., 19:03
prijavljujem popravljenu vešmašinu i istrebljenu gamad :zubo: :D

a sad - kaže dotkor za vešmašinu da ima i jeftinijih a jednako dobrih sredstava protiv kamenca od kalgona.

d kveščn iz - koje? gdje?

uopće se ne kužim u to :o

Ja si računam da mi je isplativije uzet ganci novu mašinu od 2000 kuna nego trošit mjesečno 100 kuna na kalgon protiv kamenca koji možda djeluje, a možda i ne djeluje. Moramo paziti da ne postanemo robovi pustih sredstava za čišćenje jer ih je pola nepotrebno i izmišljeno samo da bi mi što više trošili.
Tablete da se kamenac ne nakuplja u mašini, omekšivači vode, omekšivači robe, vlažne maramice za pod, močo posebno oblikovan za kupaonicu, vlažne maramice za wc školjku, vlažni toalet papir, dnevni ulošci, noćni ulošci, popodnevni ulošci, 18 u 1 tablete za suđe..... ma daj molim te.

funkycow
09.08.2007., 19:42
Ja si računam da mi je isplativije uzet ganci novu mašinu od 2000 kuna nego trošit mjesečno 100 kuna na kalgon protiv kamenca koji možda djeluje, a možda i ne djeluje. Moramo paziti da ne postanemo robovi pustih sredstava za čišćenje jer ih je pola nepotrebno i izmišljeno samo da bi mi što više trošili.
Tablete da se kamenac ne nakuplja u mašini, omekšivači vode, omekšivači robe, vlažne maramice za pod, močo posebno oblikovan za kupaonicu, vlažne maramice za wc školjku, vlažni toalet papir, dnevni ulošci, noćni ulošci, popodnevni ulošci, 18 u 1 tablete za suđe..... ma daj molim te.

tak sam si i ja mislila i 2 godine mi nije palo na pamet da tak nekaj kupim. onda mi je frendica kaj se kuži malo više u te stvari rekla da to za vešmašine fakat nije loša stvar.
a doktor za vešmašine mi je mogel i uvalit novu al' nije. čak mi je rekel da nek ne trošim nofce na taj kalgon jer ima jednako djelotvornih a jeftinih tih... jel'... :zubo:
tak da počinjem ne bit' skeptična prema dotičnim pripravcima.

a stvarno imamo jaaako tvrdu vodu u kvartu, pa mislim da mi nebu škodilo ;)

mrkvich
09.08.2007., 21:33
a doktor za vešmašine mi je mogel i uvalit novu al' nije. čak mi je rekel da nek ne trošim nofce na taj kalgon jer ima jednako djelotvornih a jeftinih tih... jel'... :zubo:
tak da počinjem ne bit' skeptična prema dotičnim pripravcima.

a stvarno imamo jaaako tvrdu vodu u kvartu, pa mislim da mi nebu škodilo ;)

nedavno nam krepala masina,dosel majstor,promjenil grijac koj je bil krcat kamencem.pitala sam ga za taj kalgon,reko da ne bacam novac jer voda u zgu je tak i tak sva u k,a kalgon da nece nis pomoc,da ak ocu jeftiniju verziju da tu i tam ubacim soda bikarbonu iako ni to nije od neke pomoci.

Špranja
09.08.2007., 23:07
Kakve vražje "skupe reklame"? A ni cijena od par kuna za litru octa (koji stavim u spray-bocu i traje mi mjesecima) nije previsoka. Tebi je?

funkycow
10.08.2007., 07:35
nedavno nam krepala masina,dosel majstor,promjenil grijac koj je bil krcat kamencem.pitala sam ga za taj kalgon,reko da ne bacam novac jer voda u zgu je tak i tak sva u k,a kalgon da nece nis pomoc,da ak ocu jeftiniju verziju da tu i tam ubacim soda bikarbonu iako ni to nije od neke pomoci.

hmmmm :rolleyes:
a jbg, ja bum probala...

alexxx
10.08.2007., 11:01
što se tiče osvježivača zraka, kupite si aroma lampice i ulja i ne udišite tu šugavu, šugavu kemiju. :)

kemik
10.08.2007., 11:06
a ulja iz aroma lampica nisu šugava, šugava kemija? :D :D :D

misliš da su jeftina ulja koja se mogu kupit na svakom čošku postupkom hladnog prešanja ekstrahirana iz biljaka? ili su napravljena jeftinijim, dostupnijim, jednostavnijim industrijskim kemijskim putem? ;)

Silajn
10.08.2007., 11:10
Kemik, jesi li se raspitala o čišćenju dlaka s trosjeda? :kava: