PDA

View Full Version : Tražim liječnika, specijalista...

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

peta25
24.09.2008., 16:32
treba mi dobar jako dobar dr.opce prakse na istocnom djelu grada,dubrava sesvete i to
bitno je da se razumije u bolesti(posto bolujem od autoimune bolesTI) i da ne pametuje o necemu sto nezna i da se ne ceka pre pre dugo----

Z e t t a
24.09.2008., 22:00
Super. Hvala ti.

Sad još samo molim preporuke :)

Mopsly
25.09.2008., 08:20
Ja sam također u potrazi za dobrim stomatologom, po mogućnosti u Centru ili blizu centra.

Bitno mi je da s estetske strane radi dobro, a ne šlampavo.

Molim preoporuke, može i ovako javno i na PP.
Nisi napisala jel tražiš privatnika ili preko socijalnog ali privatni su jako dobri u zubnoj poliklinici Centar u Savskoj...:mig:

prilika
25.09.2008., 11:46
Mopsly

Kod kojeg zubara ti ideš u Savskoj? Ja sam prije išla kod dr. Vidovića, ali on tu više ne radi. Nisu mi htjeli reći gdje sada radi tako da to još uvijek nisam saznala. On mi je bio super i bila sam zadovoljna. Kada je on otišao stavili su me kod neke dr. Rakarić ili tako nekako slično se zove i inače je malo starija, ali ona mi uopće nije bila dobra. Na brzinu mi je promijenila dvije plombe prije godine dana i to sam platila 850 kuna, a i nije promjenila cjelu plombu nego samo djelove koji su se otkrhnuli.

Sada idem privatno kod jednog zubara u Draškovićevoj 23 i tamo je puno jeftinije, iako nije preko socijalnog. Sada mi radi krunicu, i cijena je ista kao i na njihovom cjeniku koji su stavili na Internetu. Plombe još nisam radila kod njih, ali piše na cjeniku na Internetu da je cijena 200 kuna, a u Savskoj sam najjeftinije plombe na četvorci ili petici plaćala 350 kn, a na šestici i po 450 kn. Za sada sam zadovoljna.

Mopsly
25.09.2008., 12:38
Ja ti u Savsku idem kod doktorice Ribarić a neki put odem i kod doktora Tafre koji ima ordinaciju na Savici i kliniku Zvijezdi...:mig:

Špranja
25.09.2008., 15:07
Možda glupo pitanje na koje svatko zna odgovor, al ja ne znam, pa molim pomoć...
Kako, kada i na koji način je moguće promijeniti ginekologa kod kojeg sam prijavljena, za nekog drugog? I još: kako saznati kod kog sam uopće prijavljena? Naime, sve preglede sam zadnjih 15-tak god. obavljala privatno, bez ikakvog kontakta sa svojim HZZO-ginekologom, tako da sam čak zaboravila njegovo prezime (i tada sam bila prijavljena samo formalno, bez da me ikad pregledavao...) Znam samo da je bio u Studentskoj poliklinici...Pretpostavljam da me on i dalje "vuče" u svojoj evidenciji, ali pretpostavljam i da bih, ako želim to mijenjati, morala sa sigurnošću znati gdje sam i kod kojeg ginekologa... Kako to saznati?

plagra
27.09.2008., 13:37
Mogu toplo preporučiti stomatološku ordinaciju dr.Hercigonja-Matković(muž i žena) na Jarunu!!Muž mi je bio(on se inače užasava zubara)na preporuku i stvarno je zadovoljan.Rade i preko HZZO...

dubac
28.09.2008., 15:08
Za saznati kod kojeg ste ginekologa/stomatologa/dr. om (obično to znamo) treba nazvati HZZO, ispostavu prema mjestu stanovanja, Lokacija Zagreb - Jukićeva, Jukićeva 12, 10000 Zagreb 01 4882-100 ili Lokacija Zagreb - Klovićeva, Klovićeva 1, 10000 Zagreb 01 2359-555 (za ostale lokacije provjerite na www.hzzo-net.hr)
imati u pripremi JMBG ili zdravstvenu iskaznicu da pročitate identifikaciju da vas mogu pronaći u bazi. No ako u zadnjih godinu dana niste mijenjali doktora, a znate kome novom bi išli, dovoljno je otići novom uzet formulare za prijavu, ispunit i odnijet u Jukićevu/Klovićevu...na formulare napišete da ne znate kod kog ste bili odnosno ostavite rubriku praznom pa opet to tamo provjere.

psychodramatic
29.09.2008., 20:33
imam jednu il' dve sumnjive vene koje bih trebala pogledat, a ne znam kod koga. dr. opće prakse sumnja na masnu ili vodenu cistu na veni (jerbo se može ta zvir napipat) :rolleyes:, a ja fala bogu umišljam da je nešta smrtonosno pa bih htjela to pogledat šta prije i podrobnije.

ima netko za preporučiti vaskularnog kirurga na području zagreba kod kojeg bih obavila pregled? i eventualno riješila tu gadost, jerbo me pomalo i plaši. kad hodam zna noga neugodno zabolit i zagrijat se, oteć ponekad u zglobu gdje se nalazi ta kuglica il' odašiljat bol pod list :ne zna:

enivejz, nije mi baš najljepše s time.

zahvaljujem.

minki1
29.09.2008., 23:17
Ima li netko iskustva s tim stomatologom i kolike su cijene njihovih usluga?Hvala

Death-of-Art
30.09.2008., 12:45
idem na kompletni pregled usne šupljine kod dr. Štimca zadnja 4 mjeseca.

preporučila bih ga svima.

nipsy
30.09.2008., 13:30
idem na kompletni pregled usne šupljine kod dr. Štimca zadnja 4 mjeseca.

preporučila bih ga svima.

koliko to plaćaš i koliko često ideš na to?

ely007
01.10.2008., 08:50
Pa ne mogu vjerovati da nitko nema baš nikakve informacije... hmmm..

gogica
01.10.2008., 11:45
Molim ako itko zna gdje u Zagrebu ima privatni imunolog ili da li uopće ima takvih jer sam ja pretražila cijeli internet i nisam našla ništa.Please help:(

tirox
01.10.2008., 13:09
Namjeravam napraviti sistematski pregled u doticnoj ustanovi pa me zanima kakva su vasa iskustva s njima i njihovim uslugama unaprijed hvala!!!:top:

piskavac
01.10.2008., 15:47
Gdje mogu izvaditi što iscrpnije krvne nalaze u ZG i da ne moram platiti više od dvjestotinjak-tristotinjak kuna. I da se mogu naručiti čim prije. Uuuuužansno mi zuuujiiiii u tintari a po krvnim nalazima kakvi se standardno vade (željezo, sedmientacija, masnoće) zdraaag sam k'o dren. Brojevi su mi takvi da kao da sam ih naručio da budu baš onakvi kako trebaju bit. Ni preniski ni previsoki.

Hvala na inf.

provokator
01.10.2008., 17:40
Namjeravam napraviti sistematski pregled u doticnoj ustanovi pa me zanima kakva su vasa iskustva s njima i njihovim uslugama unaprijed hvala!!!:top:

ne mogu vjerovati i ja sad bas trazim tko ima kakvih iskustava s tim...inace tvrtka u kojoj radim daje 500 kn a ostalo plaćam sama,pa me zanimaju i cijene njihovog sistematskog...

maja00
01.10.2008., 20:12
svima savjetujem koji traze dobrog zubara da ne odlaze u vukovar niposto kod štefanije Vilhelm--ta žena ružno jer reći al nikako ne radi,samo mami pare....novce novce novce----nikakav stručnjak nije....i mnogi se žale ---

dino_co
05.10.2008., 20:57
Molim vas preporuku za doktora/icu opce prakse u Domu zdravlja Park stara Tresnjevka.
Hvala!!

Zujoo
06.10.2008., 22:17
Slabo meni radi ova tražilica, vjerojatno je bila tema ali evo opet:
Jeli zna netko:
Gdje u Zagrebu ima kiropraktičar, koliko košta, iskustva i tako to. Reko mi trener da bi trebo leđa namjestit kako treba prije nego li počnem jačat leđne mišiće pa zato.

fijuk
07.10.2008., 14:30
Dr. Michael Šantek, Srebrnjak 6 http://www.kiropraktika.com/index.php?id=1&rid=5

argentina
09.10.2008., 14:01
kada se moze preseliti karton od jednog zubara k drugome? jel to samo 12. mj ili sada moze cijele godine?

sita
09.10.2008., 17:35
Mislim da možeš bilo kada al moraš neku molbu napisat (to ti tam daju) i dat neki razlog.

plagra
09.10.2008., 22:09
Ako u jednoj godini nisi mijenjala doktora ili zubara možeš bilo kada promijeniti zubara ili doktora-odeš kod koga želiš,on će ti dati papir(promjena zubara) koji ćeš odnijeti u Jukićevu i to je to-nedavno je to moj muž napravio-važno je samo da je cijela jedna godina prošla bez da si mijenjala zubara.

.Ditta.
09.10.2008., 23:32
Dali mi netko od ovih dobrih ljudi moze preporuchiti zubara da je okej,
jer se strasno bojim zubara i da mogu ichi preko socjalnog u njega jer sam student i krpam se kako stignem...
hvala!

plagra
10.10.2008., 09:53
Evo mogu ti ja-moj muž se isto boji zubara više od ičega na svijetu i dobili smo informaciju za stomatološku ordinaciju dr.Hercigonja-Matković na Jarunu,rade preko socijalnog i ako ti nije hitno sami ti odnesu onaj papir o promjeni zubara u Jukićevu-moj muž je oduševljen i za 2 tjedna ide ponovno a ne pamtim kad je išao zubaru u tako malom vremenskom razmaku.

.Ditta.
10.10.2008., 10:14
tx plGRA!!!!
:mig:

plagra
10.10.2008., 10:32
Nema na čemu-samo neka sve dobro prođe....

davor_72
10.10.2008., 18:28
Pozdrav svima, mozda je netko vec spomenuo a nisam pogledao (isprika unaprijed zbog toga). Da li netko moze preporuciti lijecnika opce prakse u novom zagrebu? Sadasnjom lijecnicom nisam zadovoljan pa ako imate iskustva zahvalan sam.

Rajneesh choice
10.10.2008., 21:08
Pozdrav.
Pije ni što nastavim molila bi sve dobronamjerene da se ne upustimo u moralno prepiranje dali je to ok ili ne.Vjerujem da svi imamo svoje opravdane razloge.
Da skratim :ja sam se 101% odlučila za plasticni zahtjev podizanja grudi.
No sad dolazi polemika:dali kod Dr Colića u srbiji,ili u KB duravi kod Dr.Staneca.
Zanima me ako netko (pleaseeeeeeee) zna cijene kod colica ili staneca u dubravi???
puno hvala unaprijed:)

FARGO NEW
10.10.2008., 22:20
Ne kužim se u to ali mislim da je bilo koje operacije (koje je moguće izvesti u HR) dobro raditi ovdje jer kasnije kad se (nedaj Bože) stvari i malo zakompliciraju ovdje će svi bježati od tebe kao od kuge...nemoj gledati cijenu pa ipak se radi o tebi!

kokos bijeli
10.10.2008., 22:31
Dobro ti kaze, radi u HR. I inace je dobro plasticne op. radit u bolnici, u slucaju problema veca je vjerojatnost za bolju med. pomoc.

dilligaf
10.10.2008., 22:33
I ja se slažem i dodajem,postaj nam slike prije i poslije da bacio ocjenu! :rofl:

tunafish80
13.10.2008., 07:57
Pozdrav!
Htio bi obavit pregled kod okulista više neznam ni sam gdije tako da se obraćam! Ovako ako neko ima za preporučit nekog oftamologa jer do sada sam išao u ghetaldus, a pošto sam čuo da nisu baš vjerodostojni tako da...
Uglavnom htio bi pregled za leće sa time da imam dosta velike cilindre i malo sam zabrinut za flekice u vidnom polju koje vidim pri određenom kontrastu koje imaju efekt kao da plivaju po oku malo sam čitao o tome pa ako netko ima slična iskustva.

medicinarka
14.10.2008., 16:09
Što se tiće preporućam ti privatnog ginekologa " poliklinika Nemetova" ima dva odlična ginekologa.

Dr. Miletić Tomislav i Dr. Miro Šimun Alebić

Odlični su , ja sam pacijentica već duže vrijeme i jako jako sam zadovoljna . Liječnik se posveti pacijentu i stvarno su korektni, sestra je odlična.
Radi se u jutarnjim i popodnevnim satima .
Cjena zadovoljavajuća .
Imaš i njihovu stranicu pa možeš pogledati i kontaktirati ukoliko ti se svidi.

Nemetova je stvarno najbolje što sam ikad posjetila i neću više mjenjati ginekologa.

medicinarka
14.10.2008., 16:17
Vidim da tražite oftalmologa. Opet preporučam "Polikliniku Nemetova"

dr. Sanja Perić - radi po narudžbi

odlična je stvarno, preporučam je svakome koga znam i svi koji su bili zadovoljni su i vračaju se opet.

01/ 4693-111 to ti je broj telefona poliklinike ali imaš i njihovu stranicu pa pogledaj

Rookie nineteen
14.10.2008., 23:55
gdje se radi taj test u zg-u? kolko kosta jel treba uputnica kolko se cekaju nalazi?

plagra
16.10.2008., 11:55
Ako misliš na vađenje krvi zbog moguće trudnoće,trebaš uputnicu od ginekologa i odeš u bolnicu, recimo na Sv.Duh u laboratorij i nalaz ti je gotov iza 14 h isti dan(tako sam ja napravila)-ako ideš preko HZZO..

DanchyOS
16.10.2008., 15:43
PRPIĆ-mlad, zgodan, pametan i nadasve stručan...ponekad mi žao što me zubi češće ne bole...Milina živa sjediti tamo kod njega! Ordinacija isto na nivou..ma sve 5. Sada ima novu adresu Reisnerova 45.

robert49
16.10.2008., 16:36
Evo mogu ti ja-moj muž se isto boji zubara više od ičega na svijetu i dobili smo informaciju za stomatološku ordinaciju dr.Hercigonja-Matković na Jarunu,rade preko socijalnog i ako ti nije hitno sami ti odnesu onaj papir o promjeni zubara u Jukićevu-moj muž je oduševljen i za 2 tjedna ide ponovno a ne pamtim kad je išao zubaru u tako malom vremenskom razmaku.

Plagra, možeš li mi molim te reći ako ti je muž radio kod nje keramičke navlake koliko ih je platio? Vrlo mi je bitna ta informacija. Može i na PM, hvala najljepša :)

plagra
16.10.2008., 18:23
Joj nije,on ih nije radio a i novi pacijent je tako da ti ne znam cijenu.Najbolje nazovi pa pitaj ili pošalji mail...

Rozea
17.10.2008., 11:01
Zna li netko dobrog endokrinologa u Splitu?

marica64
19.10.2008., 17:12
Ljudi šta sve radite kod dermatologa? Jel kod njega treba ići ako se hoće ukloniti neki madež?

Ideš kod svog doktora opće prakse da ti da uputnicu za pregled za Institut na Černomercu .Tamo se naručiš za pregled

ANUŠKA
20.10.2008., 19:49
Od moje kolegice je prije 6 mj. operirao tumor debelog crijeva. Nakon operacije na Sv. Duhu , poslan je na zračenje i kemo u Kliniku za tumore. Od tada počinju njihove muke. Prvo su im rekli da će ga zvati , pa ga mjesecima nisu zvali na zračenje , zatim je aparat bio u kvaru 3 puta u 2 mjeseca i na kraju mu je zdravstveno odbilo plaćati lijek-Xeloda koji jako dobro podnosi , a daje venoznu terapiju koja se teže podnosi. Osim toga nije ni jednom poslan da napravi krvnu sliku , markere( nije nikad radio) , ultrazvuk ,rendgen , CT ni išta slično, . Dakle , ne zna raste li ponovo tumor . Kad su zamolili da njegov liječnik napiše preporuku za povjerenstvo bolnice da dobije lijek , saznao je da nema svog doktora , nego da je ovaj doktor samo vodio zračenje. Sve informacije su dobivali plaćajući privatnike , prvo kirurga koji ga je naručivao da dođe privatno i naravno plati , a sad privatno kod nekog onkologa u Kačićevoj koji savjetuje puno toga (pretrage i sl. ) , ali nitko to ne želi provesti.
Moje pitanje je slijedeće. Da li je to sve normalno i što da čovjek napravi . Oni nemaju puno novaca i mogućnost da sve plaćaju.
Ja sam joj predložila da se možda preseli u drugu bolnicu , ali ne znam koju. Zna li netko kako bi oni mogli ipak dobiti taj lijek i koji je postupak? Kome se mogu obratiti i koja bolnica u Zgb. bolje radi?

maki19
22.10.2008., 14:24
hey! i meni je moja kozmeticarka njega preporucila, bila sam prije par dana kod njega.. zasad ne mogu nista reci o njemu, dao mi je neke kapsule, otopinu koju su mi morali napravit u ljekarnoj i nova derm losion za ciscenje.. to koristim tek par dana tako da cu na rezultate morat pricekat.. :) a ovako ti mogu reci da je simpatican doktorcic.. :)

* Ling *
27.10.2008., 18:42
Bi li mi mogo netko preporučit dobrog zubara u Splitu? Po mogućnosti da radi preko HZZO-a

Samo da je strpljiv, da nije bahat, prevarant i ja sam zadovoljna... Nažalost do sad nisam našla nekog takvog :( :(

hvala svima

fermina-daza
29.10.2008., 09:11
Moja bi majka trebala operirati kataraktu. Situacija još nije dramatična, ali s obzirom na ove naše liste čekanja po bolnicama, katarakta će sasvim lijepo sazrijeti dok majka dođe na red.

Može li mi tko savjetovati u koju bolnicu/kliniku poći (u Zagrebu), kojem liječniku se obratiti.

Isto tako, zna li tko radi li se ova nova metoda (fakoemulsifikacijska ekstrakcija s implantacijom leće) po našim bolnicama ili samo u privatnim klinikama.

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima! :)

Judy
29.10.2008., 14:23
Dr.Zahi Khouri je moj ginekolog i za njega imam samo riječi hvale!
Stručan , ljubazan i uvijek nasmijan liječnik!

Judy
29.10.2008., 18:00
imam pitanje koje nije direktno vezano uz temu, zanima me u koji se laboratorij za vađenje krvi može ići ako tvoj doktor nije u kvartu u kojem živiš? ja sam se preselila ali sam ostala kod starog liječnika pa me zanima da li mogu ići vaditi krv u dom zdravlja u novom kvartu u kojem živim? da budem konkretnija, da li se to gleda po mjestu stanovanja, kvartu u kojem je tvoj doktor ili nema veze i možeš doći u bilo koji labos?

Eve*
30.10.2008., 12:37
prvi spomen dr. Baste!
kakva su ti iskustva s njom??
ja sam krenula kod nje prije kojih godinu dana.. Pokušavam se riješiti ožiljaka od akni - čekam da me pošalje na laser.

jel se na laser moze ici prek hzzo-a,da se ne plati?:confused:

blue_bear6
03.11.2008., 22:41
Tko zna radno vrijeme dr. Vojinović (dermatolog) u Studentskoj Poliklinici?
Da li se kod nje mora naručiti za pregled ili se može jednostavno doći s uputnicom jedan od dana... ?? Kakva je ona?

Za svaku informaciju unaprijed zahvaljujem

pozdrav!

kolosrece1
06.11.2008., 08:02
Nedavno sam zbog preseljenja mijenjala zubara i mislim da ću to opet morati vrlo brzo.
Od specijalizantice koja radi u maminoj ordinaciji i ne zna držati instrument, a kamoli dijagnosticirati i riješiti problem do naplate za bijelu plombu od 150-350kn... :rolleyes: :mad:
Stoga molim preporuku za zubara preko HZZO-a na području Zagreba koji radi kvalitetno i nema ovakve cijene (moja dosadašnja zubarka naplaćivala mi je ev. 20-tak kn)! :confused:

prilika
06.11.2008., 10:02
Ja sam išla ove godine kod socijalnog zubara preko HZZO u Domu zdravlja i bijele plombe sam plaćala 100 kn. Tako da stvarno ne znam gdje bi se mogle dobiti plombe za manje od 100 kn. A i te bijele plombe za 100 kn ništa ne valjaju, nisu uopće dobre i neke sam morala već mijenjati i stavljati krunice. Mislim da je puno bolje naći privatnog zubara koji ima ugovor sa HZZO nego socijalnog zubara u Domu zdravlja. Ovaj moj prijašnji socijalni zubar u domu zdravlja je imao prastaru opremu, prilikom brušenja zuba curila mi je čak voda po hlačama i sva sam bila mokra, tako da su mi počeli stavljati krpe na hlače. Nije ni čudo da mi je slomila zub prilikom brušenja kada ima tako lošu opremu. Tako da sada ne idem više tamo. Sada idem kod privatnog zubara kod kojeg sam do sada radila dvije krunice. Na njihovoj Internet stranici sam vidjela cjenik u kojem piše da je bijela plomba 200 kn. Radije bi dala za plombu 200 ili 300 kn, pa da je dobra, nego da platim 100 kuna pa je moram mijenjati još iste godine.

kolosrece1
06.11.2008., 10:57
Slažem se da kvaliteta ima svoju cijenu, ali onda ću radije kod privatnika koji radi stručno i kvalitetno!
Netko da se uči na meni, u najboljem slučaju ne napravi ništa, u najgorem mi uništi zub, i još da toliko moram plaćati - to mi je nevjerojatno! :eek:
I čemu onda uopće ugovori preko HZZO-a? Logična mi je neka nadoplata, očito je to skuplje u Zg nego je bilo kod moje dosadašnje doktorice, ali ovo je čista pljačka :mad:
Pa valjda ima netko pozitivna iskustva sa zubarima u Zg koji imaju ugovor, a rade dobro i ne naplaćuju toliko? :confused: (PM)

kolosrece1
06.11.2008., 11:27
Nedavno sam zbog preseljenja morala premjestiti karton, i totalno pogriješila.
Došla u ruke specijalizantici (mamina ambulanta) koja ne zna ni držati instrument kako treba, a kamoli nešto više.. Za bijelu plombu naplaćuju 150-350 kn, o znanju, kvaliteti posla (i ostalom) bolje da ne pričam :eek:
Meni je dosadašnja dr za takve stvari naplaćivala cca 20-tak kn :s

U svakom slučaju, molim na PM preporuku za nekog dobrog zubara u Zg koji radi preko HZZO-a, i nema ovako bezobrazne cijene :mad:
Hvala

Chain
06.11.2008., 11:44
Nedavno sam zbog preseljenja morala premjestiti karton, i totalno pogriješila.
Došla u ruke specijalizantici (mamina ambulanta) koja ne zna ni držati instrument kako treba, a kamoli nešto više.. Za bijelu plombu naplaćuju 150-350 kn, o znanju, kvaliteti posla (i ostalom) bolje da ne pričam :eek:
Meni je dosadašnja dr za takve stvari naplaćivala cca 20-tak kn :s

U svakom slučaju, molim na PM preporuku za nekog dobrog zubara u Zg koji radi preko HZZO-a, i nema ovako bezobrazne cijene :mad:
Hvala

bijele plombe si radila za 20 kn? ma daj da mi je vidit i di tog ima!!!!

dragon100
06.11.2008., 12:25
Ja mislim da dobar stomatolog u Zagrebu ne postoji, jer bi se čulo za njega.

Ja sam kod Dubravka Čuvala u Jurišićevoj i mogu vam reći da se pokvario. Veća je gužva kod njega nego prije, pa je postao živčan i "brz", ali u negativnom kontekstu. Čišćenje kamenca sam molila - ma neću vas ja time zamarati (!?) i sl. sranja. Radi i preko HZZO-a i privatno, ali mi se sve manje svidja! Inače, zubni implantati se mogu raditi dijelom i preko HZZO-a (kao i naočale i ostala pomagala, ovisno o tome koliko ste prava iskoristili) ali kod njega - JOK MAJCI, TO NE POSTOJI!

I tako dalje...

Najnoviji slučaj - revizija zuba, liječenje i punjenje za tjedan dana. Čak se sestra zgrozila - kao za tjedan dana ćete zatvoriti?!?!
Uglavnom, zub je napunio lijekom, na moje "boli me" je rekao da me to ne može boljeti.....zub je preko vikenda buknuo toliko da sam natekla i mislim da će mi se upaliti i uho i grlo.....dobila sam TEMPERATURU!!!!

Mislim da je ova izjava da nema dobrog stomatologa u Zg malo pregruba. Iz vlastitog iskustva znam da ima :) ali da ih je malen broj to priznam. Vrlo često se time poslom bave ljudi koji to zapravo i ne žele (ostala im ordinacija od staraca ili sl.) pa mislim da to uvelike utiče na kvalitetu rada. Drugi problem je što stomatoli koji su sa HZZOm nemaju vremena da se posvete pravom lječenju jer uglavnom imaju oko pola sata za pacijenta (da bi bio u sklou sa fondom mislim da moraš imati skoro oko 2000 pacijenata kod sebe, a to je teško servisirati-nemojte me uzeti za riječ u vezi brojke). Naravno da postoje i dobri stomatolozi koji rade sa HZZOm ali vjerojatnije je da ćete bolje proći kod privatnika (naravno i dosta skuplje). Uglavnom da ne duljim moja je supruga stomatolog i usudio bih se reći odličan i iako nikad ne govori protiv kolega i neće, znala mi je reći koliko se iznenadila kad joj netko dođe nakon što je već bio kod nekog drugog zubara. Definitivno se slažem da većina stomatologa u ZG nije kakvi bi trebali biti, ali ipak se mogu pronaći dobri. Najčešća zabluda je da su dobri stomatolozi oni sa faksa..... ne bih se sa time složio, a time se i objašnjava kvaliteta ostalih stomatologa. Malo je onih koji ulažu u sebe samostalno.

dragon100
06.11.2008., 12:30
Nije mi bio cilj reklamirati već samo reći da se može naći stomatologa koji su dobri i gledaju na boljitak pacijenta a ne samo da zarade pare (tipa ekipa koja vadi zub i stavlja implantate - ovo me pogotovo smeta jer se time bave mnogi a uopće nisu oralni kirurzi-pa nije za bezveze specijalizacija u oralnoj kirurgiji !!!!!). Nadam se da nećete imati slučajeve poput moga gdje sam u srednjim dvadesetima zbog jednog zubara izgubio zub, a znam neke koji su i više. Zapravo sam ja dobro i prošao jer sam imao sreću upoznati suprugu koja me izmedju ostalog i naučila "pravoj" higijeni zuba (sjećam se da mi je prvi puta kad me vidjela kako perem zube rekla da sam mimoza te mi je ona kao balavcu oprala zube.... i par puta nakon toga :-)...nisam ni sanjao da čovjek može tako krvariti iz usta...i neću to sigurno nikad zaboraviti. Posvetite se svojim zubima i potražite dobrog stomatologa...znam da je to teško, čak i uz preporuku ali treba ustrajat.....većina nas misli da nam je zubar dobar jer nakon što nam popravi zub i od njega odemo ne boli pa valjda je onda dobro napravio......nažalost to nije uvijek slučaj...kao što već rekoh taj sam primjer i ja imao...tek sam nakon 2 godine, kad mi se upalio zub pored onog koji je popravljan (probušen mi je pritom zdravi zub pri dnu i umirao mi je iznutra), saznao koliko mi je zapravo bio dobar zubar...(-:

kolosrece1
06.11.2008., 14:02
bijele plombe si radila za 20 kn? ma daj da mi je vidit i di tog ima!!!!

Da, jesam :)
I ne vidim što u tome toliko košta u Zg, pogotovo obzirom na (ne)kvalitetu rada?

Chain
06.11.2008., 14:53
I ne vidim što u tome toliko košta u Zg, pogotovo obzirom na (ne)kvalitetu rada?

ili ste si jako dobri prijatelji pa ti je radila JAAAAKO veliku uslugu...
ili...lazes....
ali nitko ne moze opstat s time da naplacuje bijele plombe 20 kn jer ti ne znas kolika je nabavna cijena tog materijala. Ili je onda tebi u zub metnula nesto sto je samo bijelo pa ti to prodala pod bijelu plombu jer ti kao velika vecina laike ne znas sto je kompozit. Ali nemoguce je da tije kompozitne ispune koji idu na adhezive novije generacije naplacivala 20 kn.
A ti si mjerodavna da ocjenjujes neciju kvalitetu rada?
pa s obzirom da ti je doma toliko jeftino, tebi se onda vise isplati kupit autobusnu kartu do doma i tamo napravit 2 ili tri zuba za cisu nego kukat kako ti ovdjene vlaja.

Chain
06.11.2008., 14:58
Nije mi bio cilj reklamirati već samo reći da se može naći stomatologa koji su dobri i gledaju na boljitak pacijenta a ne samo da zarade pare (tipa ekipa koja vadi zub i stavlja implantate - ovo me pogotovo smeta jer se time bave mnogi a uopće nisu oralni kirurzi-pa nije za bezveze specijalizacija u oralnoj kirurgiji !!!!!).

ma jeli? implantologija je specijalizacija oralne kirurgije? a sta ako ti ja kazem da nije a ti samo pretpostavljas :)
...u RH NE POSTOJI specijalizacija dentalne implantologije...njome senajvise bave kirurzi i parodontolozi i proteticari...ali nakon tecajeva. Specijalizacija ne postoji. Tako da nemoj prozivat nikog jer nisi upucen.

dragon100
06.11.2008., 15:16
ma jeli? implantologija je specijalizacija oralne kirurgije? a sta ako ti ja kazem da nije a ti samo pretpostavljas :)
...u RH NE POSTOJI specijalizacija dentalne implantologije...njome senajvise bave kirurzi i parodontolozi i proteticari...ali nakon tecajeva. Specijalizacija ne postoji. Tako da nemoj prozivat nikog jer nisi upucen.

Ok majstore.....nisam upućen....samo mi je logično ako nekom umećeš nešto u meso i kost da to radi kirurg....ali u pravu si ne znam da li je implantologija dio oralne kirurgije...
:)....

FFdreamer
06.11.2008., 16:45
Pozdrav svima, imam u zadnje vrijeme popriličnih zdravstvenih problema, ali i malo stariju (ok, to i nije toliko bitno) doktoricu koja je skroz nezainteresirana za moje probleme, kada dođem k njoj imam dojam da me niti ne sluša, djedu koji je bio kod nje je poslala na krivi pregled i dobio je moždani i sl., uvijek se samo otrese na mene (još k tome imam 19 godina pa je i gora)... Ugl., odlučio sam promijeniti doktoricu. Tražim nekog doktora/dokroticu na području Zagreba (inače živim na Trešnjevci) koji je koliko toliko normalan i prvenstveno čovjek koji će svakoga saslušati, utješiti i htjeti mu pomoći. Ako netko zna ili ide kod takvog neka mi ga molim vas preporuči.

Gutaperka
06.11.2008., 17:47

4 grama kvalitetnog kompozita kod distributora stomatološke opreme i potrošnog materijala košta 300-350 kn,za postavit plombu još treba bond,onaj malo kvalitetniji košta 5 ml više od 600 kn.Tu ne računam amortizaciju instrumenata,svrdala,aparata,dezinficijens koji ide nakon svakog pacijenta,...ne računajući struju,vodu,...

Naravno postoje kompoziti od 70 kn za 4 grama i bond od 150 kn za 6 ml pa od takvih možda i može ispast plomba za 20 kn

Chain
06.11.2008., 18:06
Ok majstore.....nisam upućen....samo mi je logično ako nekom umećeš nešto u meso i kost da to radi kirurg....ali u pravu si ne znam da li je implantologija dio oralne kirurgije...
:)....

nije...dovoljno ti je otic na tecaj i imat muda radit...
amerikanci imaju specijalizaciju ako se ne caram...mi ne

ali u stomatologij ti operacije rade i parodontolozi....i ti vrlo osjetljive, estetske operacije. Tako da ne moras bit kirurg da bi radio implantate

Chain
06.11.2008., 18:09
4 grama kvalitetnog kompozita kod distributora stomatološke opreme i potrošnog materijala košta 300-350 kn,za postavit plombu još treba bond,onaj malo kvalitetniji košta 5 ml više od 600 kn.Tu ne računam amortizaciju instrumenata,svrdala,aparata,dezinficijens koji ide nakon svakog pacijenta,...ne računajući struju,vodu,...

Naravno postoje kompoziti od 70 kn za 4 grama i bond od 150 kn za 6 ml pa od takvih možda i može ispast plomba za 20 kn

naravno...ali jel ima smisla govorit o kvaliteti materijala...od adheziva do kompozita?
unatoc nedostacima koje imaju i najmoderniji adhezivi koju su kud i kamo skuplji, kako ovi mogu bit kvalitetni???

kolosrece1
06.11.2008., 21:14
Sigurno da za 20 kn nadoplate nisam dobila ne znam koju kvalitetu, ali laicki znam koliko je plomba trajala i jesam li poslije sa zubom imala problema.

Isto tako (laicki) mogu ocijeniti boli li me zub i dalje odnosno imam li i vecih problema nakon ovog strucnog zahvata :kava:, kao i kakva je zavrsna obrada plombe, da ne ulazim u detalje.

Zalosno je da forum sluzi za kojekakva prepucavanja i napade, a ne za razmjenu trazenih informacija. Gut. hvala na obja[njenju :)

Dakle, rezime je da iz vise razloga nisam zadovoljna zubarom kod kojeg sam prenijela karton i da ga zelim promijeniti pa ako netko ima informaciju u tom smislu bila bih zahvalna.

Gutaperka
06.11.2008., 22:47
naravno...ali jel ima smisla govorit o kvaliteti materijala...od adheziva do kompozita?
unatoc nedostacima koje imaju i najmoderniji adhezivi koju su kud i kamo skuplji, kako ovi mogu bit kvalitetni???

svakako da su oni skuplji materijali kvalitetniji od onih jeftinih.Poanta je u tome da su oni jeftini zastarjeli i time imaju više loših osobina u odnosu na ove novije.Čisto sumnjam da bi se za istu cijenu mogli prodavat kompoziti koji imaju 5% i 2% polimerizacijske kontrakcije.Naravno da je onaj sa 2% skuplji i kvalitetniji.A o postojanosti boje i volumena da ne govorim,o čvrstoći,...sve to podiže cijenu ali i kvalitetu pa tako i u konačnici cijenu plombe.

Da me neko pogrešno ne shvati samo želim pokazat da razlika u cijeni ima razliku i u kvaliteti.Naravno da i ovi jeftiji materijali mogu na nekim manje kritičnim mjestima opstat godinama ali tamo di je malo zahtjevnije stari materijali se ne mogu mjerit s modernim

Jujigatame
07.11.2008., 18:06
nitko ne moze opstat s time da naplacuje bijele plombe 20 kn jer ti ne znas kolika je nabavna cijena tog materijala.
Istina, al evo da nesto usput kazem - postoji caka; kad vidis profil pacijenata negdje izvan grada, npr.u nekim domovima zdravlja, jasno ce ti biti zasto tamo stomatolozi vecini svojih pacijenata ispun ne mogu naplatiti 100 kn. Ponekad cak ni 50. A da ne govorim o banalnim stvarima tipa ciscenje kamenca ili floridacija/remineralizacija koje u gradu kostaju i po 200kn.
Tu je i HZZO-ov genijalni sistem da sto vise napravis, to ti manje love ostane :rolleyes: Tako da se hranis ugl.od nekolicine "bogatijih" koji imaju novaca za kvalitetniju protetiku... I naravno da onda neces svima raditi npr.Gradiu s G-bondom, nego, ovisno o pacijentu, nesto ekonomicnije, adheziv i kompozit starije generacije, ciji set ne kosta npr.1000 kn nego 400. Jest da je ovaj potonji slabiji, ali je...ga, kolko para tolko muzike. Ako se radi lege artis, bit ce sasvim dobri.
Eto, to je moje skromno misljenje :)

Gutaperka
07.11.2008., 19:21
Istina, al evo da nesto usput kazem - postoji caka; kad vidis profil pacijenata negdje izvan grada, npr.u nekim domovima zdravlja, jasno ce ti biti zasto tamo stomatolozi vecini svojih pacijenata ispun ne mogu naplatiti 100 kn. Ponekad cak ni 50. A da ne govorim o banalnim stvarima tipa ciscenje kamenca ili floridacija/remineralizacija koje u gradu kostaju i po 200kn.
Tu je i HZZO-ov genijalni sistem da sto vise napravis, to ti manje love ostane :rolleyes: Tako da se hranis ugl.od nekolicine "bogatijih" koji imaju novaca za kvalitetniju protetiku... I naravno da onda neces svima raditi npr.Gradiu s G-bondom, nego, ovisno o pacijentu, nesto ekonomicnije, adheziv i kompozit starije generacije, ciji set ne kosta npr.1000 kn nego 400. Jest da je ovaj potonji slabiji, ali je...ga, kolko para tolko muzike. Ako se radi lege artis, bit ce sasvim dobri.
Eto, to je moje skromno misljenje :)
radio sam na selu pa znam o čemu govoriš.Tamo su ljudi većinom navikli na besplatnu stomatologiju a,barem u ovim selima oko Splita je većina ljudi mali zemljoradnici i jedva da imaju novaca za osnovne životne potrebe a kamoli za neke skuplje ispune pa je razumljivo to što pišeš.Ali takvim ionako nije toliko ni bitno jel mu ispun od Gradie i G-bonda ili Te-economa.A onima koji žele nešto kvalitetnije naravno da ćeš ponudit neki skuplji kompozit uz nadoplatu.Jer danas svaki ugovorni stomatolog ima mogućnost i privatnog rada uz cijene kao u privatnika

Chain
07.11.2008., 20:57
ma mislim da se mi medusobno jako dobro razumijemo, al je problem sto izglda da ima nekih koji unatoc potpunom nepoznavanju situacije ocekuju cijene plombi u zagrebu za 20 kn...

majke ti pa to je ko da dodes iz zagreba u milan, paris ili london, i u centru grada trazis krpicu za 50 kn...

Jujigatame
08.11.2008., 16:09
Da. Osim svega navedenog, vjerujem da kod nekih starijih ulogu jos uvijek igra i donedavni socijalisticki princip po kojem je maltene sve "besplatno"? mozda bi i to mogao biti uzrok nerealnim ocekivanjima.

Chain
08.11.2008., 16:24
Da. Osim svega navedenog, vjerujem da kod nekih starijih ulogu jos uvijek igra i donedavni socijalisticki princip po kojem je maltene sve "besplatno"? mozda bi i to mogao biti uzrok nerealnim ocekivanjima.

ja ne vidim problem u starijim pacijentima vec u kolegama stomatolozima kojima se blizi mirovina i koji nikada nisu ni imali volje previse ulagati u sebe...svaka cast iznimkama

DeathNote
09.11.2008., 13:54
Poštovanje !

Imam zdravstvenih problema vec 6-7 tjedana u vidu povisene temperature i u krvnoj slici mi se vidi upala. Naravno da me nitko u zdravstvu ne dozivljava i stalno mi samo daju druge lijekove koji ne pomazu (cefalin, sumamed, itd...).

Ukratko dosta mi je i odlucio sam za uslugu dijagnoze platiti kolko treba.

Buduci da nisam nikad bio privatno kod doktora, molim savjet gdje otici, jer ako se to nastavi ovako prije cu umrijeti nego da mi netko kaze sto mi je tocno.

GiRL
09.11.2008., 14:07
Preporučujem privatnu polikliniku Drinković, stanicu iza Kvatrića prema Ravnicama...

sdrr
09.11.2008., 14:10
Takoder imas i Sunce, osobno sam tamo vec dobro poznata, moglo bi se reci stalna klijentica. :D Zbilja profesionalno i nemam apsolutnu nikakvu prituzbu na njihov rad. Za ostale ne znam, Sunce je i meni bila preporucena...

DeathNote
09.11.2008., 14:14
Dobro. kako to ide ? Treba se najaviti? uputnica nekakva?

Ili mogu samo banuti tamo? Kolko novaca ce mi cca uzeti (ono samo da okvirno znam)

ja sam gledao onu medikol polikliniku.

sdrr
09.11.2008., 14:27
Trebas ih nazvati i obicno te mogu naruciti cak istoga dana ako ti je hitno... A novci ovise o tipu pregleda ili analize...

Vicente
09.11.2008., 18:50
Ovako htio bi obavit sistematski pregled kod nekog privatnika pa me zanima gdje ću najjeftinije/najbolje proć? Razmišljao sam o poliklinici Sunce...vidim da standardan pregled košta 2000 kn pa me zanima pošto trenutno nemam tih novaca jel mogu obavit npr.samo EKG i još neki pregled a ne cjelokupan pregled da me manje košta?

sdrr
10.11.2008., 16:08
Nazovi pa ih pitaj, oni ce to to najbolje reci.

*dalmatinka*
11.11.2008., 20:10
Na forumu vidim da dosta hvale dr. Željku Stolar koja ima privatnu stomatološku ordinaciju. Na njenoj web stranici nisu navede cijene pojedinih usluga, a kad obično nazovem neku ordinaciju odgovor je uvijek pa ne znamo, dođite pa ćemo vidjeti, i kad dođem puno se toga napriča i nabije račun.
Na njenoj stranici je navedeno:
PRVI PREGLED
• čišćenje zubi s PROPHYflexom
• pregled zubi i usne šupljine s intraoralnom kamerom
• dijagnostika s DIAGNOdentom
Zanima me ako je netko kod nje već bio da li je svo troje uključeno u taj prvi pregled i koja je cijena ili ako nije sve uključeno koliko dođe ova dijagnostika s DIAGNOdentom?

ksenija zg
12.11.2008., 11:00
Da li je netko bio kod kiropraktičara Kušec Emila u Zagrebu? Našao sam ga na netu,a neznam ništa o njemu pa ako netko zna ili ima neku dugu preporuku, bio bi zahvalan!

dianne
12.11.2008., 11:16
neke moje poznate idu kod grgića u martićevu (bar mislim da je martićeva) i jako ga hvale. ne znam broj, al valjda ima u imeniku. pa ga probaj naći. nemam puno informacija al ak ti i ovo može pomoć onda super.

windinmyheart
12.11.2008., 11:50
Da li netko ima preporuku za najbolji sistematski pregled u Zagrebu?
Ima li tko preporuku za Sunce ili neku drugu polikliniku?
Bio sam u Nemetovoj ali nisam impresioniran.
Unaprijed hvala a ja ću kad odem napisati svoje utiske.

P.S.
Prošao sam nekolicinu ovdje spominjanih dermatologa i naisprobavao se kortikosteroida na svojoj koži kao gvinejska svinjica i ništa i onda su dvoje liječnika postavili ispravnu dijagnozu (koja nema veze s kortikosteroidima):
Preporuka ovim redosljedom :dr.Nola i Dr.Stanimirović, privatne ordinacije

Gregory30
14.11.2008., 09:14
TREBA MI DOBAR DERMATOLOG PRIVATNIK, PO MOGUĆNOSTI NA TREŠNJEVCI ILI U BLIZINI..

Imam pristeve po glave, svrbi me i boli, pa ako je netko imao slicnih problema,a taj dermatolog mu je to rijesio.. dajte, help.

Trillian
14.11.2008., 13:52
TREBA MI DOBAR DERMATOLOG PRIVATNIK, PO MOGUĆNOSTI NA TREŠNJEVCI ILI U BLIZINI..

Imam pristeve po glave, svrbi me i boli, pa ako je netko imao slicnih problema,a taj dermatolog mu je to rijesio.. dajte, help.

Pa na Trešnjevci ti ej dr. Stanimirović, mislim da on slovi kao jedan od najboljih dermatologa u gradu, tako da ne moš fulat.
Adresa je Badalićeva 36, tel. sam našla na guglu da je: 01/ 3820 077.
Nadam se da nije neki stari broj.

Allexis
14.11.2008., 16:41
ja sam skroz zadovoljna s mojim dr. koje sam izabrala....iako sam dugo tražila kod koga ću ići, pogotovo stomatologa i ginekologa...neko vrijeme sam išla i na stomatološki fax :top:

dr. opće prakse --> dr. Đurđica Božičević-Radić, DZ Centar, Trg žrtava fašizma 10

stomatolog --> dr. Ljiljana Knezović, ima stomatološku ordinaciju u sklopu SD Cvjetno naselje (ima ugovor sa HZZO)

ginekolog --> dr. Tihana Mazalin, poliklinika Eljuga (privatno) i dr. Suzana Bokić, DZ Prečko (HZZO)

OSMAMA
15.11.2008., 11:09
molim da mi netko preporuči dobrog zubara u osijeku koji radi preko hzzo? da li netko zna netko nešto o Mihaljčić Nadi, dr.stom? jel možda bio u njenoj novoj ordinacijai? hvala

dr.Haring Vukovarska 16 odlican stomatolog,a ak si zensko,vilica ce ti se sama otvorit kak lik doooobro izgleda:mig::s,a ak si musko,imas ordinaciju njegove zene,isto je odlicna:s

Makyme
16.11.2008., 10:11
pozdrav. jel može netko preporučit dobrog ortopeda u zagrebu(kbc rebro, dubrava il bilo koja bolnica)? imam problema s boli u petama. poremečaj iz naslova mi je dijagnosticiran jos prije 11 godina. onda mi je ortoped iz vinkovaca kao riješenje rekao da ne trčim , igram noigomet, praktički samo da hodam i da ce s vremenom to proći. al vid vraga meni se nakon 8 godina bez boli, bol opet vratila.a što je najgore nit trčim nit išta posebno.tu i tamo odigram nogomet(ništa strašno). nakon sat dva na nogama , većinom hodanja pojavi se bol. jel ima netko možda iskustva s ovim i jel zna dali postoji riješenje za ovo? ak ne zna nitko dovoljno je da preporučite dobrog ortopeda. tnx unaprijed

Mimi74
17.11.2008., 08:01
Ovako, karton mi je kod jednog zubara koji mi je u redu kao stručnjak, iako mu je ordinacija užasno stara jer valjda nije ulagao ništa u nju zadnjih 20 godina, a kako sam se preselila, sada mi je na drugom dijelu grada (Zagreba). Htjela bih zapravo prijeći kod drugog zubara i imam jednog u blizini, ali ne znam kakav je. Pa, ako itko zna išta o dr. Ivici Mršiću, ja lijepo molim da mi javi....

Gregory30
17.11.2008., 14:35
Pa na Trešnjevci ti ej dr. Stanimirović, mislim da on slovi kao jedan od najboljih dermatologa u gradu, tako da ne moš fulat.
Adresa je Badalićeva 36, tel. sam našla na guglu da je: 01/ 3820 077.
Nadam se da nije neki stari broj.

puno hvala, zovem danas :)

nikky55
18.11.2008., 14:11
može pitanje? tu sam pročitala da neko spominje rupičaste naočale.. ne znam jel postoji neka zasebna tema vezano za to jer nisam našla.. ali zanima me ,jel netko probao to u neko skorije vrijeme.. naime znam da se ne može skinut dioptrija ali me zanima jel mi mogu pomoći da čisto zaustavim rast dioptrije jer mi je već muka da svake godine poslije ljeta moram mijenjat stakla na naočalama i leće jer mi dioptrija poraste.. od čega god to bilo..kako sam uglavnom doma sada neko vrijeme.. pa ne nosim naočale.. možda bi mi to bilo dobro da koristim dok gledam telku????? ima ko kakve informacije bila bih jako zahvalna..

prilika
19.11.2008., 07:23
Ako netko treba dobrog privatnog zubara koji nije preskup mogu ja preporučiti jednog dobrog u Zagrebu u centru grada u Draškovićevoj. Ja sam jako zadovoljna i sve u zadnjih dva mjeseca koliko idem tamo su mi dobro napravili. Tamo dolaze uglavnom mlađi ljudi, što je meni bio isto jedan od važnih pokazatelja. Nekako se do sada pokazalo da nisam bila zadovoljna kod socijalnih zubara kod kojih su dolazili uglavnom stariji ljudi jer tim zubarima nije bilo bitno da mi izliječe zub. Vjerojatno je kod starijih ljudi to ipak manje važno kada oni imaju već proteze i mostove, a ja nemam niti jedno od toga dvoje.

Oyster
19.11.2008., 10:29
fala na iscrpnom izvjestaju :kiss: al znas kak je, svi smo osjetljivi na te stvari, mnogi ipak samo prodaju maglu, a tretmani su skupi.
da ne kazem da sam cula da su neki imali i negativne reakcije (jedna cura mi je rekla da su joj izbili pritici poslije 2 tretmana laserom, ma jos sam neke price cula).
tak da je dobro da jedni drugima prenosimo svoja iskustva i savjete ;)
evo vidis kako se ispostavilo da dr. Kaliterna nije sjajan kako se izdaje, mnogi su nezadovoljni.
ma ja cu uskoro kod Matesice na prvi pregled, pa da vidimo sto ona kaze.

Snjoxi, jesi bila kod Matešice, što ti je preporučila, jesi bila na nekom tretmanu, podijeli s nama svoje iskustvo :mig:

Ja sam razmišljala o frakcijskom laseru (ablazivnom), taj nije toliko agresivan i daje najbrži oporavak od 2-5 dana, a treba napraviti 1-3 tretmana, ali kako sam pročitala loša iskustva s Kaliternom koji ima taj laser, od toga sam odustala. Otići ću na više tretmana mikrodermoabrazije dok je zima, pa ću vidjeti kakave će rezultate dati. Inaće imam prastare ožiljke od akni koje sam do sada tretirala s jednim jačim kemijskim peelingom, oporavak je trajao oko 4dana, koža je bila izgorena i oljuštila se, ali je postupak bio jako skup,a vjerojatno je trenbalo napraviti više puta. Prije 5 godina je koštao oko 1.500 kn kod Cekovićke. Nisam si zapisala, a nije ni ona na račun :eek: o kojoj se kiselini radilo i koliki je bio postotak. Nakon nekog vremena koža je bila potpuno ista kao i prije. Dakle nije bio dovoljno jak tretman, a bacati novce do kada bi postao dovoljan nije mi se dalo.

Eto tako prolazimo mi koji želimo riješiti poboljšanje kože lice, s jedne strane smo pokusni kunići, a s druge ti mogu crpsti novce dokle hoće. Mislim da je od svega najvažnije izabrati pravog stručnjaka kojemu će biti u interesu zadovoljstvo klijenta, pa nije li mu to najbolja reklama, ako ga nekome preporuči stiže mu još jedan klijent :)

Malo sam se sada raspisala, ali tu smo da si pomognemo sa savjetima i iskustvima :D

cvece
19.11.2008., 17:11
Meni je frend rekao da ce mi posudit te rupicaste jer osjecam probleme s vidom, vjerojatno mi se stvara dioptrija na jednom oku. Nisam ih probala ali on kaze da mogu pomoc.

Ovdje ima objasnjenje kako rade http://www.biorama.net/rupicaste-naocale.html
Bas me zanima jel to stvarno nekom pomoglo

Inace sam nasla neke stranice gdje tvrde da si mozes pomoc vjezbom, isto ta neka teorija da se ocni misic ojaca pa je bolje fokusiranje, ali ima i onih koji kazu da je to laz, da problemi nastaju jer se oko izduzi ili skrati pa svjetlost ne pada na pravo mjesto nego malo ispred ili iza.
Nisam sigurna jel moze ocni misic pomoc u tom slucaju...

Evo linkova na neke vjezbe
http://altmedicine.about.com/cs/illnesswellness/a/EyeExercise1.htm
http://www.visionworksusa.com/computereyestrain.htm

nikky55
20.11.2008., 13:41
Meni je frend rekao da ce mi posudit te rupicaste jer osjecam probleme s vidom, vjerojatno mi se stvara dioptrija na jednom oku. Nisam ih probala ali on kaze da mogu pomoc.

Ovdje ima objasnjenje kako rade http://www.biorama.net/rupicaste-naocale.html
Bas me zanima jel to stvarno nekom pomoglo

Inace sam nasla neke stranice gdje tvrde da si mozes pomoc vjezbom, isto ta neka teorija da se ocni misic ojaca pa je bolje fokusiranje, ali ima i onih koji kazu da je to laz, da problemi nastaju jer se oko izduzi ili skrati pa svjetlost ne pada na pravo mjesto nego malo ispred ili iza.
Nisam sigurna jel moze ocni misic pomoc u tom slucaju...

Evo linkova na neke vjezbe
http://altmedicine.about.com/cs/illnesswellness/a/EyeExercise1.htm
http://www.visionworksusa.com/computereyestrain.htm

ma ne očekujem čuda.. realna sam i svjesna da je to teško ili nemoguće.. ali želim si bar probat zaustavit rast dioptrije.. jer sama situacija da mi se svake godine pokvari i da moram mijenjat stakla me dosta puta zbedira.. dakle ako mi pomognu da održim dioptriju na konstanti ja ću biti zadovoljna..
eto ja danas to naručila.. pa ćemo vidjet.. inače.. dosta sam o tome čitala.. i kako nisam lakovjerljiva.. napravila sam si mali test.. i izradila sama te naočale od papira.. koristila ih dva tjedna.. dok gledam telku.. i eto uspjela sam opet normalno vidjeti sa svojom diotrijom.. a u 9 mj.. su mi opet bile preslabe moje naočale.. i nisam vidjela sitna slova..
kako sam dosta vremena doma.. ovo mi je idelana prilika da malo vježbam.. i bavim se svojim očima.. pa kud me odvede odvede.. bar ću reći da sam probala..

cvece
20.11.2008., 13:55
Javi rezultate!

Mozda mozes napravit domaci test, isprintaj slova razlicite velicine kao kod okulista pa se testiraj svaki tjedan

nikky55
20.11.2008., 15:55
da istina..mogla bih.. i vježbice sam si skinula.. pa ću sve po malo..svaki dan.. u svakom slučaju ne može škoditi.. :)

yazzy
21.11.2008., 11:24
Ima li tko iskustva sa doktoricom Jelenom Ević u studentskoj poliklinici? Naime dotična doktorica je nadležna za moj fakultet......Unaprijed hvala

pira
24.11.2008., 13:42
Što se tiće preporućam ti privatnog ginekologa " poliklinika Nemetova" ima dva odlična ginekologa.

Dr. Miletić Tomislav i Dr. Miro Šimun Alebić

Odlični su , ja sam pacijentica već duže vrijeme i jako jako sam zadovoljna . Liječnik se posveti pacijentu i stvarno su korektni, sestra je odlična.
Radi se u jutarnjim i popodnevnim satima .
Cjena zadovoljavajuća .
Imaš i njihovu stranicu pa možeš pogledati i kontaktirati ukoliko ti se svidi.

Nemetova je stvarno najbolje što sam ikad posjetila i neću više mjenjati ginekologa.

dr. Alebić još radi u Nemetovoj :confused:, znam da je na Vuk Vrhovcu

plagra
24.11.2008., 14:52
Ako netko slučajno zna dobru ili dobrog doktora opće prakse na zapadnom dijelu Zg...- jer ću izluditi sa svojom dr.opće prakse-ja sam sama sebi dijagnostičar(što ipak koji put ne smijem biti)i ne pamtim kad sam zadnji put dobila bilo kakav recept ili uputnicu ili lijek... kad sam bila bolesna rekla mi je da nisam starija žena i da nije ništa i neka pijem čaja puno a ja sam dušu ispustila,temp.39,4,kašalj,pluča koma,sinusi koma a ona mene pošalje doma bez ičega....To je samo 1 primjer od..A moja je otišla u penziju i sad nemam kome jer ne znam gdje bi išla...Hvala vam..

stidljiva ljubičica
29.11.2008., 18:57
Nemojte ići u onu privatnu ordinaciju u Ilici blizu hospitalije pod nazivom "estetska stomatologija", meni je samo štetu napravila, nažalost, to se nemože vratiti, ljuta sam, još zato jer mi samu štetu masno naplatila, nek se čuje i nek se zna - to je sama šminka, radije zadržite svoje zdrave zube

stidljiva ljubičica
29.11.2008., 20:28
Nemojte ići u onu privatnu ordinaciju u Ilici blizu hospitalije pod nazivom "estetska stomatologija", meni je samo štetu napravila, nažalost, to se nemože vratiti, ljuta sam, još zato jer mi samu štetu masno naplatila, nek se čuje i nek se zna - to je sama šminka, radije zadržite svoje zdrave zube

to je užas, htjeli su da mi se zubi polome samo da bi imali više posla i da bi mi mogli više naplatiti :mad:

Sanav181
29.11.2008., 23:46
ja imam zubarku u Maksimiru, zove se Sanja Huljev i preeeedobra je i iskusna! znam je ne samo kao zubarku već i kao osobu van svog posla.. žena je preeedobra.. svakome bih nju preporučila jer stvarno ima znanja i iskustva u svom poslu.. :kava:

Jere1111
30.11.2008., 14:59
Pozdrav svima, imam za izvadit tri šestice na kojem su mi ostali samo korijeni, i trebao bi otići kod oralnog kirurga, pa ako mi može netko preporučiti nekog tko stvarno zna što radi, da ima iskustva , da nije mesar, jer moja zubarica mi dala na upaljeni zub tri injekcije i nije djelovalo i pobjego sam sa stolice, ravno kući. Pa Vas molim da mi preporučite nekog dobrog u okolici Splita ili Šibenika,

Hvala

ingas
01.12.2008., 20:09
Moj suprug, gromada od čovjeka, rađe bi ušao ličkom medvjedu od 500 kg u kavez i borio se sa njim nego išao kod zubara.
moje pitanje da li ima negdje neki stomatolog u zg koji uspavljuje pacijente i da li se to uopče radi, inače nema šanse da on sjedne na onu stolicu.
puno hvala na bilo kojem odgovoru.

Jujigatame
04.12.2008., 18:02
To se radi uglavnom samo retardiranima, mozda mu bude neugodno pa se sabere.
Mislim da bi vam bilo najbolje naci stomatologa koji ima vremena i strpljenja, kod kojega bi kroz nekoliko dolazaka, bez da se ista znacajno radi (samo razgovor, objasnjavanje itd.), vas muz uspostavio pozitivniji odnos prema terapiji. Pravi pristup cini cuda. Osim toga, stomatolog mu moze preporuciti nesto za smirenje sto ce uzeti prije zahvata...
Osim toga, opca anestezija nije sala.

ingas
04.12.2008., 19:04
Hvala na odgovoru, ali evo našao je stomatologa koji uspavljuje i one koji nisu retardirani

kex_3
06.12.2008., 18:56
Bok!

Zanima me netko tko tko iskustvo sa kiropraktikom? Htio bi otići kirporaktičaru a ne znam od kuda da krenem. Pa ako ima netko neko iskustvo ili kakvu preporuku...
Ponajprije mislim na Zagreb.

hvala

Graphite
07.12.2008., 11:01
Trebao bih usluge stomatologa,ortodonta/kirurga.

Imam crne zubiće, imam krive zubiće s dva zagriza, imam sjebane čeljusne zglobove.

Bilo bi super kad bi postojala neka privatna ustanova u Varaždinu sa svih troje na okupu jer mislim da se to ne bude riješilo kako treba u par mjeseci.

Zagreb? Molim preporuke (na koljenima).

Ili za početak odličnog stomatologa u VŽ području. Jel vi znate da ja nikad neću imat bore od smijanja. Stidim se svega ispod nosa do prepona.

prilika
07.12.2008., 11:35
Odi kod oralnog kirurga u KB Dubrava (bolnica) u Zagrebu. Moraš imati uputnicu za oralnog kirurga od svog socijalnog zubara.

Za zubare u Varaždinu ne bi znala jer sam iz Zagreba, pa samo tu i idem kod zubara.

ruzy
08.12.2008., 13:44
molim preporuku dobrog socijalnog oftamologa u zagrebu :mig:

izzz
08.12.2008., 22:17
Pozdrav!
Ako netko zna išta o terapiji karijesa ozonom, molio bih bilo kakav koristan savjet. Koji stomatolozi posjeduju healozon, kolika je cijena tretmana jednog zuba, jeli potrebno ponavljati terapiju...?
Moze odgovor i na PM.
Hvala!

Irving
13.12.2008., 16:34
Hvala na odgovoru, ali evo našao je stomatologa koji uspavljuje i one koji nisu retardirani
Može informacija o kojem/kojoj stomatologu je riječ? radi li samo sedaciju ili baš opću anesteziju? Može i na pp

kalixius
14.12.2008., 01:56
Trebao bi obaviti pregled za oči (kratkovidnost) jer nisam bio već duže vrijeme,a trebao bi nove naočale i po mogućnosti leće.

Zato me zanima:

1.)Ima li koji kvalitetan i provjereni okulista u Zagrebu te koliko košta pregled? (da će obaviti detaljan posao,a ne obaviti samo test čitanja slova kao prošli put)

2.)Koliko se kreću cijene kontaktnih leća,koje su najbolje za uzeti(sport) i koliko traje prilagodba na njih?

3.)Gdje je najbolje uzeti kvalitetne i atraktivne okvire sa naočalnim lećama do nekih 800kn?

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima. :top:

plagra
14.12.2008., 11:32
Od srca vam svima hvala koji ste mi napisali na pp preporuke za dr.opće prakse-mislim da sam našla kod koga ću se prebaciti.Hvala vam svima!!:s:s:top:

kalixius
14.12.2008., 15:18
Ma sigurno netko zna...Nisu valjda svi savršenog vida. :D

gogichi2000
16.12.2008., 09:09
Pozdrav svima, ovo mi je prva poruka na ovom forumu !

Zanima me da li je netko od Vas imao iskustva sa poliklinikom Svjetlost. Jesu ona pozitivna ili negativna, te koja je oftamoloska poliklinika po Vama najbolja?

Hvala !

ivanea1
16.12.2008., 21:59
Može li neko preporučiti dobrog stomatologa u Zg, po mogućnosti blizina centra? može na pm

inari
17.12.2008., 16:15
Evo napisao sam ti ja, išao sam par puta kod njega i ok mi je lik :mig:

PAVIČIĆ ŽELJKO, prim.mr.sc.dr., dermatovenerologija Zagreb, Bartola Kašića 2 (01) 4650 586

Koja je cijena pregleda?
Kolika je općenito cijena pregleda kod bilo kojeg dermatologa, cca?

Otišao bih kod navedenog dermatologa ali ne znam jel mogu očekivati cijenu od 200 kn ili 500 kn ili tko zna šta već...

Iskustva?

elly45
17.12.2008., 16:58
EVO PREPORUKE ZA FENOMENALNOG STOMATOLOGA U CENTRU; DR.DUBRAVKO ČUVALO, JURIŠIĆEVA 21/1 JA SAM GODINAMA KOD NJEGA I IMAM SAMO RIJEČI HVALE!

Trillian
18.12.2008., 08:37
EVO PREPORUKE ZA FENOMENALNOG STOMATOLOGA U CENTRU; DR.DUBRAVKO ČUVALO, JURIŠIĆEVA 21/1 JA SAM GODINAMA KOD NJEGA I IMAM SAMO RIJEČI HVALE!

Je, i ja ga znam, nisam bila osobno kod njega, ali definitivno ga svi hvale.

prilika
18.12.2008., 08:52
To je privatan zubar ili radi i preko socijalnog i ima ugovor sa HZZO ?

Trillian
18.12.2008., 09:53
To je privatan zubar ili radi i preko socijalnog i ima ugovor sa HZZO ?

Radi i preko socijalnog.

prilika
18.12.2008., 10:05
Dobro, hvala. Ja idem sada kod privatnog zubara i zadovoljna sam, a nije niti preskup. Jedino što je sada zadnje vrijeme velika gužva, a zna se i desiti da dođe netko nenaručen i uzme moj termin, iako sam ja bila naručena baš u to vrijeme i točno sam došla. Od svog termina koji bi trebao trajati 30 minuta, ja dobijem samo 5 minuta što je jedino dovoljno da bi se probala krunica, a nije dovoljno da bi se napravila plomba na drugom zubu. Nekako mi se ne čini to baš u redu. Uz to nije se baš radilo o hitnom slučaju. Očekivala sam da će mi ovaj tjedan biti napravljena još jedna plomba prije nego što stavim krunicu slijedeći tjedan, ali nije bilo vremena za to. Tako da će se sve napraviti u ponedjeljak, a nisam sigurna hoće li biti dovoljno vremena. Pogotovo ako opet dođe netko nenaručen i uzme moj termin.

elimination
18.12.2008., 18:04
Može li neko preporučiti dobrog stomatologa u Zg, po mogućnosti blizina centra? može na pm

dr Dubravka Dvojković, Dalmatinska ulica :cerek:
Divota, ne štedi na anesteziji, ljubazna, temeljita... :s
Radi privatno i preko hzzo

Može li mi tko preporučiti dobrog ginekologa u studentskoj poliklinici?

MAJIC
18.12.2008., 19:16
Dakle osim Michaela ŠAnteka postoji i kiropraktika Deutscher,,kanadski kiroprakticar SA DIPLOMOM 6- godišnjeg studija ,,,za interesiraneimam 2 bona od po 500kn,,dakle prvi pregled i 2 namjestanja kicme u vrijednosti 500kn ,,sve to,tj obadva dajem za 400kn,,vrijednost bonova je 1000kn:) na p.p.:))

wardancer
19.12.2008., 00:16
Tražim zubara u zagrebu koji će imati razumijevanja za moje "čudne" oralnohigijenske navike, dojadilo mi je svaki put slušati kako će mi se zubi rastopiti :rolleyes: ako ih ne počnem prati zubnom pastom koja sadrži fluor...
hvala :)

elly45
19.12.2008., 23:57
Opet ću preporučiti dr. DUBRAVKO ČUVALO! On zaista ima razumijevanja za sve zubne probleme pa i za oralno-higijenske navike!

mishamu
26.12.2008., 09:16
tražim (po mogućnosti ženu) ginekologa u Osijeku, znam da su svi prebukirani ali poslje nove bi trebali primat nove pacjente, jelda?
ne privatnicu nego preko socijalnog, ako netko zna na pm nek mi javi, plizz, plizz :moli:

kismo
27.12.2008., 16:02
Bok!

trebala bi pomoć.Recite mi nekog dobrog privatnog neurologa u Zg. kod kojeg ste bili ili ste za njega culi.
Naručila bi se za pregled. Jos jedna informacija, ako znate može li se platiti karticama ( Diners...)

hvala

BeautifullyChaotic
27.12.2008., 16:09
Ja ti mogu preporučiti dr.Bočinu u Suncu. Nisam sigurna za plačanje, ali ne čeka se dugo, a doktor je odličan.

kismo
27.12.2008., 16:19
Ja ti mogu preporučiti dr.Bočinu u Suncu. Nisam sigurna za plačanje, ali ne čeka se dugo, a doktor je odličan.

Kad ste to bili? gledam na njihovu stranicu pa među neurolozima ne vidm njega. samo dr. Potkonjak i Radić.

polly
27.12.2008., 17:21
Recite mi nekog dobrog privatnog neurologa u Zg.

dr podobnik
bila kod nje i znam dosta ljudi koji su išli i svi su super zadovoljni od stručnosti do odnosa
za kartice ne znam, ali račun dobiješ bez traženja
pogledaj na netu, žena ima ordinaciju u muževoj bolnici, to ti je ono prvo privatno rodilište

BeautifullyChaotic
28.12.2008., 11:28

U ožujku... ozbiljno ne piše? :ne zna:

Flo
28.12.2008., 17:19
moze li netko preporuciti najboljeg neurokirurga na rebru?
hvala

mandyy24
29.12.2008., 12:46
Bok!ja sam se prijavila kod dr.Galović u Donjem gradu...Sad treba čekati da mi to socijalno odobri ako sam dobro shvatila...Meni ne treba pregled sada,pa me zanima da li se mora ići na pregled odmah kad se prijavi ili kad hoćemo?hvala

Tatsha
29.12.2008., 18:16
kad hoćeš :mig:

mandyy24
29.12.2008., 21:45
hvala na odgovoru:)!A što se tiče prijavljivanja kod ginekologa,ja sam se prije par dana prijavila kod dr.Galović u Donjem gradu,čujem da je ok,tako da vjerujem da primaju nove pacijente još uvijek:mig:

nanica
03.01.2009., 21:27
molim iskusnog,strpljivog i preko HZZOa stomatologa za sebe i pedijatra za sestomjesecnu bebu na podrucju splita.unaprijed zahvaljujem!

cosmicmama158
05.01.2009., 16:33
Bok forumaši ...

imate li preporuku kome ići od otorinaca za sinuse... privatni - koji?,... državni - koji i gdje?

molim za Zagreb...

ima li tko je prošao punkciju sinusa? kak je bilo?

može i preporuka za pulmologa... ako nemate otorinca...

kako uopće izgleda pregled otorinolaringologa?

HVALA unaprijed.... može i PM.

cosmicmama158
06.01.2009., 18:28
nije išlo preko drugih topica, pa ovako:

tražim dobrog otorinolaringologa u ZG (privatni ili državni)

please javite što prije... muku mučim mjesecima i sad konačno opća praksa rekao da idem ORLu, valjda slijedi pregled pa RTG... ili ko zna što...?

HVALA unaprijed.... može i PM.

(p.s. kome se dadne pisati...
ima li tko je prošao punkciju sinusa? kak je bilo?
može i preporuka za pulmologa... ako nemate otorinca...
kako uopće izgleda pregled otorinolaringologa? ...)

mel777
07.01.2009., 15:00
Jel zna netko dobrog stomatologa i liječnika opće prakse u DZ Gajnice ili DZ Vrapče? Koga bi preporučili?

Zvonki
07.01.2009., 23:01
Jednom smo sa kćerkicom koja je rođena sa kraćom desnom nogom otišli među ostalim i na Šalatu dr. Antičeviću jer smo čuli da je stručnjak ali nismo baš bili nešto posebno oduševljeni. Samo želim poručiti svim roditeljima koji će imati sličan problem da poslušaju više mišljenja. Mi smo čuli za ortopedsku bolnicu u Lovranu da je dobra i zaista nismo pogriješili. Tamo se uz običan pregled sastane konzilij od još dva tri liječnika koji također iznesu svoje mišljenje. Da ne otvaram novu temu, za sve one kojima će biti potrebne ortopedske cipelice sve pohvale Valeku u Ilici. Zaista lijepe, moderne cipelice i ugodna atmosfera.

Nova susjeda
08.01.2009., 09:26
Dragi forumaši!
Nedavno sam se doselila u Dugave i trebala bih se prebaciti kod nekog liječnika opće prakse u domu zdravlja u Dugavama. Molim Vas za preporuku liječnika - s kojim ste zadovoljni/niste zadovoljni, da li se kod nekog može eventualno telefonski naručiti itd. Susjeda mi je rekla da je neki dr. Vuk navodno ok - ima li netko iskustva s njim? Hvala unaprijed na odgovorima :s

naomi
08.01.2009., 14:40
molim nekoga da mi preporuči liječnika opće prakse kod kojeg se mogu prebaciti preko hzzo-a, po mogućnosti da se nalazi u blizini centra :moli:

također vas molim da mi preporučite nekog otorinolaringologa za pregled, može i privatnika :)

ako netko ima kakvu preporuku za mene :mig:

titanika
08.01.2009., 14:42
Zanima me da li netko ima iskustva sa dr.Žgombićem iz Dentoriuma u Rijeci!

mariola259
08.01.2009., 19:41
Trebam do doktora Kovača, ortopeda iz nove bolnice, a dugo se čeka, ćula sam da ima privatnu ambulantu, dali tko zna gdje?

fractals
08.01.2009., 22:18
Ovo mi je nova informacija da je dr. Antičević otvorio privatnu ordinaciju. Nadam se da je sada pametniji i iskusniji ! Da li bi ga preporučila i ne bi jer nemam dobrih iskustava s njim i on je razlog zbog čega ne preferiram Šalatu,kao zdravstvenu ustanovu! Što se Lovrana tiče i ja sam čula lijepih stvari,ali bome i ružnih. Iskreno na kraju krajeva teška je to odluka i mnogo čimbenika utječe na sve,a bome treba imati i sreće. Ja nisam imala pa su iza mene eto 3 operacije i čekam sljedeću i tko zna koliko još. Ali dobro promislite prije svega,zatražite više mišljenja,hvala Bogu danas se to može i ako treba platiti koji pregled isplati se. Ali bitno je ovo.....više mišljenja ....i SRETNO!!!!!

atari
09.01.2009., 08:49
pozdrav :)

zna li tko gdje je najbolje u zagrebu testirati stanje hormona? nisam to nikad radila pa nisam sigurna je li povezano s ginekologijom ili necim drugim.
hvala

Tomek100
09.01.2009., 15:39
Tražim doktoricu preko socijalnog, da je dobra osoba, uljudna, koja posvećuje pažnju pacjentu, daje uputnice kad zatrebaju, koja kad joj čovjek dođe i žali se na neku tegobu to ozbiljno shvati, a ne kao bivša doktorica moje sestre kojoj je kad god je dolazila zbog zdravstvenih problema uvijek govorila da je to viroza i da će samo od sebe proći.
Ako netko zna takvu doktoricu neka napiše njezine podatke i broj telefona ako zna, da nazovem i pitam prima li nove pacijente.
Unaprijed zahvaljujem.

man17
09.01.2009., 18:09
Dr.Brajenović-dom zdravlja Črnomerec......ja sam kod nje od početka osnovne škole..predraga žena!!!

Allexis
10.01.2009., 17:00
pozdrav :)

zna li tko gdje je najbolje u zagrebu testirati stanje hormona? nisam to nikad radila pa nisam sigurna je li povezano s ginekologijom ili necim drugim.
hvala

ja sam uvijek to radila na rebru, rezultati su gotovi za mjesec dana...kod mene se radi o spolnim hormonima pa mi je trebala uputnica od ginekologa....ako imaš uputu od dermatologa ili endokrinologa, tada ideš po uputnicu od dr. opće prakse...

može se još i u vinogradskoj (svi hormoni), u petrovoj samo spolni...

leptirica 2
12.01.2009., 07:51
sada da ne otvaram new thread da vas pitam tu..situacija je ovakva,doktorica opće prakse mi je preporučila da odem fizijatru radi toga što mi kraljžežnica ide u s,pa me zanima dali je tko od vas bio kod fizijatra,jer ja nisam nikad i koje vježbe dobiješ,i kakvu terapiju po tom pitanju..hvala unaprijed na vašim iskustvu:mig:

Poluplave okice
12.01.2009., 08:21
pozdrav! trebam ortodonta koji bi me sto prije primio. da je iz zagreba i cula sam da ih ima dobrih na klinici za stomatologiji pa ako netko zna tocno neke ortodonte molila bih ime i broj. hvala puno :mig:

Melisandra
12.01.2009., 15:07
Molim Vas ako mi iko moze preporućit dobrog zubara u Splitu?
Da li je bolje ic u privatnog zubar? Kolika je razlika u cijenama između zubara preko hzzo-a i ostalih?
Zelim da mi zube dobro popravi tako da me nije briga koliko cu platit ali cisto da znam koliko kuna da ponesem tj sta da ocekujem..
hvala!

Gutaperka
12.01.2009., 15:59
Molim Vas ako mi iko moze preporućit dobrog zubara u Splitu?
Da li je bolje ic u privatnog zubar? Kolika je razlika u cijenama između zubara preko hzzo-a i ostalih?
Zelim da mi zube dobro popravi tako da me nije briga koliko cu platit ali cisto da znam koliko kuna da ponesem tj sta da ocekujem..
hvala!

imaš pm

Xen@
12.01.2009., 17:25
valjda sam na dobrom topicu:ne zna:
dragi mi treba odstranit madež, di se to može dobro napravit, pretpostavljam u bolnici (kojoj) ili znate za nekog privatnika koji se tim bavi. Bila bi zahvalna na nekoj konkretnoj infomaciji :s:s

d.unja
13.01.2009., 10:38
Trebala bi mi pomoć u vezi odabira ginekologa. Odkad sam prvi put išla, stalno idem kod privatne. Sad bi trebala radit neke veće pretrage i postalo mi je preskupo kod privatne to radit pa trebam odabrat nekog ginekologa, možete li mi savjetovat di da odem? Po mogućnosti širi centar, ma nije ni bitno tolko, dok god nisu Sesvete ili tak nešto:)
i koja je procedura s tim? samo dodjem i upišem se ili?

NewArtist
13.01.2009., 12:54
Ja bi odličnog privatnog ginekologa na području Novog Zagreba ili barem Zagreba.. Trebam nekog stručnog ali i ugodnog. Stara mi ide kod neke ginekologice koja ju izmasakrira. Hoću nekog ko će bit ok s tim da odgovori na moja pitanja i tko će mi dat dobru dijagnostiku. Ima ko kakvih ideja? Hvala

Trillian
13.01.2009., 13:07
Trebala bi mi pomoć u vezi odabira ginekologa. Odkad sam prvi put išla, stalno idem kod privatne. Sad bi trebala radit neke veće pretrage i postalo mi je preskupo kod privatne to radit pa trebam odabrat nekog ginekologa, možete li mi savjetovat di da odem? Po mogućnosti širi centar, ma nije ni bitno tolko, dok god nisu Sesvete ili tak nešto:)
i koja je procedura s tim? samo dodjem i upišem se ili?

Odličan je dr. Franulović, spada pod Dom zdravlja Centar, ordinacija mu je na Mirogojskoj cesti. Odgovoran, drag, nježan, ma zbilja divota jedna. Samo ne znam da li još prima pacijentice, znam da je uvijek gužva. :ne zna:

crohunk24
14.01.2009., 20:44
Može pomoć oko odabira estetskih kirurga? Dilema je oko Maria Zembellija i Nina Vidasa. Help please :eek:

Whisper
14.01.2009., 21:11
:D

ovo ti je slično onome "što je bilo prije, jaje ili kokoš"
možeš otić najboljem kirurgu i da ne budeš zadovoljan/na.
ja sam se kockala:rolleyes:

crohunk24
14.01.2009., 21:23
:D

ovo ti je slično onome "što je bilo prije, jaje ili kokoš"
možeš otić najboljem kirurgu i da ne budeš zadovoljan/na.
ja sam se kockala:rolleyes:

Kako kockala? Jel znas sta o ovoj dvojici?

bjelovarcanka
15.01.2009., 20:53
da li u bjelovaru netko zna dobru psihologicu, a da nije privatnik

mirijanaj
17.01.2009., 20:22
Možda glupo pitanje na koje svatko zna odgovor, al ja ne znam, pa molim pomoć...
Kako, kada i na koji način je moguće promijeniti ginekologa kod kojeg sam prijavljena, za nekog drugog? I još: kako saznati kod kog sam uopće prijavljena? Naime, sve preglede sam zadnjih 15-tak god. obavljala privatno, bez ikakvog kontakta sa svojim HZZO-ginekologom, tako da sam čak zaboravila njegovo prezime (i tada sam bila prijavljena samo formalno, bez da me ikad pregledavao...) Znam samo da je bio u Studentskoj poliklinici...Pretpostavljam da me on i dalje "vuče" u svojoj evidenciji, ali pretpostavljam i da bih, ako želim to mijenjati, morala sa sigurnošću znati gdje sam i kod kojeg ginekologa... Kako to saznati?

odeš na socijalno i pitaš

mirijanaj
17.01.2009., 20:23
Može pomoć oko odabira estetskih kirurga? Dilema je oko Maria Zembellija i Nina Vidasa. Help please :eek:

naj bolji i prvi u Hrvatskoj od kojeg su svi ućili je dr ignjatovski

mirijanaj
17.01.2009., 20:25
Ja bi odličnog privatnog ginekologa na području Novog Zagreba ili barem Zagreba.. Trebam nekog stručnog ali i ugodnog. Stara mi ide kod neke ginekologice koja ju izmasakrira. Hoću nekog ko će bit ok s tim da odgovori na moja pitanja i tko će mi dat dobru dijagnostiku. Ima ko kakvih ideja? Hvala

reskiraj jedan dan i odi u Viroviticu tamo je jedan izuzetan izuzetan ddddr BRIJAČAK radi privatno u poliklinicifokus

mirijanaj
17.01.2009., 20:29
dali netko zna razlog zašto dr Brijačak uVirovitici neradi više ambulantno

prevarena_ri
17.01.2009., 21:17
bok! ovako, trebam otorinolaringologa u rijeci. ima li netko iskustva? također, ako netko zna cijene pregleda u poliklinikama? hvala!

prevarena_ri
18.01.2009., 12:51
Tražim otorinolaringologa u rijeci. Može i u poliklinikama ali bi u tom slučaju voljela znati i cijene pregleda :) Imam problema sa sinusima već godinama pa bi trebala stručno mišljenje.

adri_ri
18.01.2009., 15:15
Ja sam kod njih 2 puta vadila krv za šećer. Inače iz Rijeke sam. U trudnoći sa radila te testove. Bili su tako pažljivi i dragi. Predivno. Btw., cijena je bila oko 80kn. Eto nije važno koju pretragu rade, ljubazni su svejedno. Za ostale cijene ne znam.

luna_08
18.01.2009., 16:34
Ja sam pratila trudnoću tamo...oni su ti veoma profesionalni i ljubazni, ali i relativno skupi! :)

Prednost je ta što sve možeš obaviti na jednom mjestu, stvarno sve je super riješeno, doslovno ideš iz ambulante u ambulantu, od specijaliste do specijaliste- vrlo brzo bude gotovo. :top:

Ne govorim iz vlastitog iskustva, jer nisam bila na sistematskom, ali uvijek je tamo bilo masu ljudi koji ga obavljaju.
Što se tiče cijena - vjerovatno je sistematski jeftiniji nego kad bi se plaćala svaka pretraga za sebe.

Evo ja ti mogu reć cjene onoga što znam!
- ginekološki pregled + papa+uzv - 700 kn
- kompletna krvna slika i biokemija - 300 kn
- analiza mokraće + sediment - 50 kn
- mislim da je pregled liječnika specijaliste - 250 kn

Smotani2
19.01.2009., 09:10
Sistematski u poliklinici Sunce:

c/p sa njihovog maila:

STANDARDNI SISTEMATSKI PREGLED UKLJUČUJE SLJEDEĆE PREGLEDE:

1. Pregled liječnika interniste

2. EKG

3. UZV abdomena ( trbušnih organa)

4. Laboratorijske pretrage : KKS, glukoza, ureja, kreatinin, bilirubin, urati, CRP, ukupni proteini,

kolesterol, HDL-kolesterol, LDL-kolesterol, trigliceridi, AST, ALT, GGT, ALP, kalij, natrij, kalcij i fizikalno-kemijski pregled mokraće

5. RTG srca i pluća (na indikaciju)

6. Ginekološki pregled + PAPA test +UZV

7. UZV prostate i PSA (za muškarace iznad 40 godina)

8. UZV dojki (za žene do 40 godina)

9. Mamografija (za žene iznad 40 godina)

Cijena pregleda :

Muškarci 1000,00 kn

Žene 1200,00 kn

Inače, što se samog odnosa tiče, ljubazni su, susretljivi, odgovaraju na pitanja ( nisu nadrkani kao 90% doktora u našim bolnicama), sam sistematski gotov ja za 2-2,5 sati.

Za termin se mora naručiti telefonski.

A ako smijem nadodati, www.google.com je tvoj prijatelj...:mig:

malapala
19.01.2009., 15:42
tražim dobrog ortodonta u Splitu ... molim pomoć...čula sam svaša...ali najviše pohvala za Dr. Trogrlića, da li netko bio kod njega, kakve su cijene kod njega? ...

vikky
19.01.2009., 21:25
meni je zena probila venu dok sam vadila krv...jedan doktor me prakticki napao u smislu ''sto si dolazila kad su ti nalazi u redu'' :confused: - ono, koma... al tete koje su na slateru i koje naplacuju su naravno extra ljubazne...i dobro rebnu cijenu... blazeni nasi besplatni doktori :top:

Rija30
20.01.2009., 12:28
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo.
Bila sam kod njih na sistematskom pregledu u Zagrebu, na Jarunu i nisam se uopće oduševila viđenim i doživljenim.
Jedini plus je to što sve ide brzo i ženske na šalterima su jako ljubazne.
Osjećala sam se kao proizvod na pokretnoj traci....brzina i da se sve obavi što prije. Pristup doktora mi je totalno bez veze, ne gledaju te kao pacijenta, nego kao klijenta od kojeg bi čim prije uzeli lovu, razgovor sa svakim doktorom pojedinačno je trajao 3 sek, tj. nema razgovora, on ti kaže tokom pregleda što vidi na nalazima i to je to.
Najviše me zgrozila dr. ginekologica, koja je navukla rukavice za pregled, i dok sam ja čekala na onom famoznom stolcu, ona s tim istim rukavicama prima kvaku, otvara vrata i zove sestru... Nisam mogla vjerovat :eek:
Bilo je još nekoliko situacija koje su na mene djelovale odbojno tako da sam odlučila da više neću odlazit u dotičnu polikliniku, ovo mi je bio prvi i posljedniji put.
To je moje osobno mišljenje, kak se kaže, a tko voli nek izvoli!
Iako svi imamo poneka loša iskustva sa doktorima koji rade u domovima zdravlja i kliničkim bolnicama ne bi ih mijenjala za ove koji rade u spomenutoj poliklinici!
Nakon ovoga cijenim ih još više! :s

HimeraJ
20.01.2009., 15:07
Ja sam isto bila na sistematskom u Zagrebu na Jarunu..tete na šalteru iznimno ljubazne, sestre isto...

Sto se tice doktora, doktorica koja me ultrazvucno pregledavala je bila jako ljubazna i odgovarala na sva moja pitanja, dok je ginekologica bila boze sacuvaj...bila je namrgodena, dosta gruba pri pregledu i uzimanju papa testa (blazen moj ginekolog!), kod pitanja jako štura, nista nece reci konkretno nego sam sve vadila iz nje..i,da jos jedna stvar..meni je osobno bilo malo nelagodno..prilikom pregleda je sestra nekoliko puta ulazila i izlazila i ostavljala vrata otvorena..nitko nije nista vidio, ali sam se ja osjecala jako nelagodno.. :mad:
I internista je bio uzasno cudan, ali bas freak! Niti jednom me nije pogledao u oci..ili je gledao u pod ili u komp i sutio je cijelo vrijeme osim "Skinite se", a kada sam se skinula izgledao je kao da mu je neugodno...vrpoljio se i gledao u pod..stvarno cudno :ne zna:
Na kraju mi je napisao da sam pretila i da moram na dijetu i kontrolirati kolesterol..ako mi se ne smanji da moram doci na terapiju...
A loš i ukupni kolesterol mi ne prelaze granice...kontolirala sam ga, malo je pao, malo je isti...nisam isla na nikakvu dodatnu terapiju...ne idem vise tamo osim ako cu hitno morati obaviti neku pretragu...ali to je to.

ima nas svakakvih
20.01.2009., 18:19
tražim ginekologa na području Zaprešića a da nije privatnik

Sunny Flower
21.01.2009., 14:36
Ljubazno molim one koji su imali iskukstva s gore navedenom stomatoloskom klinikom da ista podijele sa mnom. Moje je, moram priznati izuzetno negativno. Mislim prije svega na prioritete koje imaju pri obavljanju posla. A kada su prioriteti izokrenuti, onda i strucnost popusti.

Gutaperka
21.01.2009., 16:17
Ljubazno molim one koji su imali iskukstva s gore navedenom stomatoloskom klinikom da ista podijele sa mnom. Moje je, moram priznati izuzetno negativno. Mislim prije svega na prioritete koje imaju pri obavljanju posla. A kada su prioriteti izokrenuti, onda i strucnost popusti.

koji su im to prioriteti? A što se tiče stručnosti mislim da su i Anić i Šlaj stručni,naravno ako ti je neko od njih dvojice radio

MeDiOkRiTeT
22.01.2009., 09:47
Ja sam bila na sistematskom i bilo je sve :top:, a pogotovo me se dojmila ginekologica. Prvo sam bila kod neke izuzetno hladne žene, a drugi put sam se (na preporuku) naručila kod dr. Jendriš i još uvijek idem kod nje.
Skupi su, to je istina :flop:, ali nakon pregleda kod Eve, jednostavno mi se sve ostalo čini toliko površno i neudobno da se nikako ne mogu natjerat otić drugdje :ne zna:, pogotovo nakon prethodnih soc. "mesara".

I, da, HimeraJ: čovjek se JEST pravilno izrazio, jerbo dijeta = režim prehrane, a ne izgladnjivanje. To je drugo što mi podrazumijevamo u "narodskom" govoru :D

ditta
22.01.2009., 10:04
Firma nas je kolektivno slala kod njih na sistematski pregled. Čini mi se da je cijena nekih 1 400,00 kn, po osobi.

Prednost je da sve ide jako brzo, ljubazni su (za taj novac i moraju :D), imaju vremena za razgovor itd. Nije mi se dopalo to što sugeriraju puno toga dodatnog, jer je to ipak na prvom mjestu biznis, pa tek onda medicina.

Ja sam kod njih slucajno otkrila ogromne ciste na jajnicima (koje su se pojavile u razmaku od neka 4 mjeseca od zadnjeg uvz) i nije mi se svidjelo što su me naručili za kontrolu, mada nisu bili sigurni šta bi mi radili sa cistama. :rolleyes: Bili su i u dilemi smiju li mi dati hormone dok sam na antikoagulansima (nakon tromboze hormoni su zabranjena stvar :nono:, to sam ja znala) itd. Uglavnom, bili su dosta nesigurni glede daljnjih postupaka ali sto posto sigurni u naredne preglede.:flop:

Lijepo sam se zahvalila i zakazala konzultaciju sa ginekologom kirurgom u bolnici. Neuporedivo je iskustvo i znanje doktora u državnim bolnicama i privatnika. Privatnici imaju samo skupe aparate, dok se ljudi u bolnicama kroz puno težu praksu dosta toga nagledaju.

U biti, ako imate mogućnost da vas firma šalje tamo na sistematski, isplati se jer se sve obavi u par sati i za takvu vrstu pregleda su praktični ("Sunce"). Kad je riječ o ozbiljnijim stvarima, više vjerujem našim stručnjacima u državnim bolnicama.

Natch
22.01.2009., 10:07
ok je jer sve pretrage mozes napraviti vrlo brzo i na jednom mjestu, osim toga osjecas se ugodno jer ti posvete vrijeme i paznju.
s druge strane, ne mozes ocekivati cudo jer tamo rade isti lijecnici kao i u drzavnim bolnicima. prednost je sto imaju bolju tehnologiju, koju bi zapravo morala imati svaka bolnica :ne zna:
sto se tice placanja, ako se netko bas zeli tamo pregledavati, isplati se uzeti godisnje dobrovoljno osiguranje. ja sam tako za 800 kuna (mislm da je sad nesto skuplje) napravila sistematski, koji ukljucuje sve laboratorijske pretrage, internistu, ginekologa, ginekoloski, ultrazvuk abdomena i ono sto mi je bilo posebno bitno, ultrazvuk dojke, koji nikako nisam uspijevala napraviti u drzavnoj bolnici jer su bile ogromne liste cekanja.
ovakve su klinike ok za sistematske preglede, ali mislim da je rjesenje ipak dignuti sistem javne zdravstvene zastite na taj nivo. naravno da je zalosno da zene moraju ici u privatnu kliniku samo zato sto bolnice nemaju 3d ultrazvuk.

morska alga
22.01.2009., 10:08
Ja sam u Suncu u Splitu radila sistematski i neke druge preglede i imam samo najbolje za reći. I osim toga do Splita imam 1,5 h vožnje.
Cijeli sistematski sam napravila sa putovanjem brže nego šta bi samo jedan jedini pregled u svom gradu.
Na polikliniku sam ušla u 08.05 i izašla u 09.50.
Svi su bili ljubazni, naručila sam se isto bez problema.

Pošto putujem, za slijedeći sistematski sam naručila sebe i mm. U 8.00 je vađenje krvi i UZV tako da to bude natašte. Idemo u grad i vraćamo se na sistematski za koji smo naručeni u 12.00.

lizianthus
22.01.2009., 10:13
bila na sistematskom, ljubazni jako al...nećete puno saznat u razgovoru s doktorima. Ginekologija bezveze- rekla bih da ni ne znaju baš previše toga ili ne žele govoriti ako im se ne plača svaka minuta i svaki odgovor, uglavnom, tamo ću ići jedino kad mi trebaju neke pretrage, recimo krvi, koje su tamo brzo gotove.

Johny
22.01.2009., 12:54
Dakle, ovo moram podijeliti sa svima. Uglavnom, kad sam bio na pregledu mladeža na Šalati, doktorica mi je rekla da se zakažem za dermatoskopiju za proljeće i dala mi broj na koji da nazovem. Ovo je tijek zakazivanja:

Petak (16.01.2009.) u 15:10
Ja: Dobar dan!
Glas: Dobar dan!
Ja: Želio bih se zakazati za dermatoskopiju.
Glas: Vidite li vi koliko je sati?!?
Ja: 15:10. Zašto?
Glas: Pa znate li vi do koliko mi radimo?!?
Ja: A gdje bih ja to mogao pročitati?
Glas: Gdje ste vidjeli ambulantu da radi nakon 15 sati?!?!?
Ja: Dobro, kada da onda nazovem?
Glas: Najbolje prije 13 sati.
Ja: Hvala lijepa i doviđenja.

Ponedjeljak (19.01.2009.) u 09:20
Glas: Žao mi je. Zakazivanje je samo utorkom, srijedom i četvrtkom.

Utorak (20.01.2009.) u 10:20
Glas: Žao mi je, ali nema nikoga tu. Za zakazivanje treba zvati nakon 13 sati!

Utorak (20.01.2009.) u 13:05
Glas: Žao mi je, ali narudžbe primamo tek nakon 28.01.! Nazovite tada.

E sad mi nije dao vrag mira i napravim ja još jedna poziv.
Utorak (20.01.2009.) u 13:05
Glas: Žao mi je, ali morate doći osobno da bi se naručili. Više ne primamo telefonske narudžbe. Najbolje dođite u ponedjeljak.
Ja: čekajte, vi mi kažete da moram doći osobno da bih se zakazao za neki termin za par mjeseci?!?
Glas: Za zakazivanje prvog pregleda morate doći osobno!

I sad, tko je tu lud? Ako ih nazovem slijedeći tjedan što bi mi onda mogli reći?
Ima li netko slična iskustva? Da li netko zna gdje se još u ZG može obaviti dermatoskopija?

druja2006
22.01.2009., 13:13
mene pak zanima ima li tko kakva iskustva sa SP Flegar u draškovićevoj? Trebala bi radit protetiku (most,vjerojatno keramika) pa me zanima kakvi su? Mislim otići kod njih jer se i zovu "poliklinika za stom.protetiku". Ili iskustva s nekim drugim protetičarima u zg? Kad se radi o protetici bitno je da to na kraju dobro izgleda i da je kvalitetno napravljeno a ne da sfušaju.

Ma`at
23.01.2009., 09:02
Bok!

Odlučila sam promijeniti liječnika OP, jer je mi je ove moje liječnice i njezinog principa mlada si - zdrava si i totalne nezainteresiranosti već stvarno dosta.

Imate li preporuke za zapadni dio Zagreba?

Hvala :W

jelena9831
23.01.2009., 22:06
Bok! Ako mi netko moze pomoci, bila bih jako zahvalna!
Naime, trebam dobrog i strpljivog zubara.. Zg, ne bitno koji dio grada.
Imam panican strah od zubara, zubarske stolice, svega vezanog za ordinacije, te mi treba neko doista njezan i pazljiv..
Nije da se ponosim time, ali znam se rasplakati kad dodjem pred ordinaciju..
Kao klinku me izmasakrirao jedan idiot, i ostavio mi fobiju za cijeli zivot...
Molim Vas, tko god ima neku preporuku, javite mi.
Hvala!

bookowska
24.01.2009., 00:30
je li itko imao iskustva s dotičnom i kakva?

provodi li kvalitetnu psihoterapiju?

čula sam svakakve priče o dotičnoj, pa me zanimaju iskustva.

Soilent
24.01.2009., 00:33
Postoji li kakav stomatolog u Zagrebu da se može otić kod njega preko vikenda u slučaju hitnog slučaja? Molim brzi odgovor...

njkdsv
24.01.2009., 20:35
Pozdrav svima! Može li mi netko preporučiti dobrog liječnika za štitnjaču na području zg?

Labinčica
25.01.2009., 17:52
Imam jedno pitanjce! Koja je po vama najbolja privatna poliklinika u Zagrebu? Mjesto gdje se može napravit bilo koja pretraga. Hvala :mig:

radionica
25.01.2009., 22:50
Postoji li kakav stomatolog u Zagrebu da se može otić kod njega preko vikenda u slučaju hitnog slučaja? Molim brzi odgovor...

Dr. Mihaela Filipčić 01-369-2226.
Kod Pitarela na Srednjacima.

Najtoplija preporuka!

Esia
25.01.2009., 23:38
I mene zanima isto.

Vjerojatno nije dovoljno razvikan da svi kod njega idu. Hm.

Margita
26.01.2009., 10:26
Molila bih preporuku za lijecnika opce prakse u domu zdravlja na Tresnjevci (kod parka). Unaprijed hvala :)

jenna5012
26.01.2009., 11:11
E, ovako .... Zanima me da li je netko bio kod dr. Šalamona na pregledu (Marulićev trg) i kakvi su dojmovi odnosno koliko ste zadovoljni/nezadovoljni :)
Naime, tražim gastroenterologa pa me zanima ...:misli:

Tursiops truncatus
26.01.2009., 15:11
Cula sam sve najbolje iz vise izvora.
Bio je nedavno i moj svekar i jako je zadovoljan pristupom, uslugom... i, nije ga jako boljelo - dr. navodno ima njeznu ruku :D

panattha
26.01.2009., 16:17
ok je.. ja ga poznajem, ali ne znam kakav je kao kirurg, nisam nikada radila operativni zahvat tog tipa.
kao osoba je super, uljudan, da se razgovarati s njim, objasni ti sve, pitas ga sta hoces... stvarno sto se toga tice je :top:

jenna5012
26.01.2009., 17:37
Cula sam sve najbolje iz vise izvora.
Bio je nedavno i moj svekar i jako je zadovoljan pristupom, uslugom... i, nije ga jako boljelo - dr. navodno ima njeznu ruku :D

Ajme, baš ti hvala! :cerek:
Jako je teško naći bilo što o njemu, čak ga se nigdje na forumu ne spominje, a razmišljam da odem kod njega pa malo provjeravam iskustva :kava:

Tursiops truncatus
27.01.2009., 08:03
Ajme, baš ti hvala! :cerek:
Jako je teško naći bilo što o njemu, čak ga se nigdje na forumu ne spominje, a razmišljam da odem kod njega pa malo provjeravam iskustva :kava:

Imas pravo - nema bas puno na internetu ni na forumu, al dobar glas (daleko) se cuje (i bez interneta) :D Najbolje da ih nazoves prvo (ak ne nadjes broj posaljem ti na pm) i otidjes sto prije ak trebas.

jenna5012
27.01.2009., 08:26
Imas pravo - nema bas puno na internetu ni na forumu, al dobar glas (daleko) se cuje (i bez interneta) :D Najbolje da ih nazoves prvo (ak ne nadjes broj posaljem ti na pm) i otidjes sto prije ak trebas.

Hvala puno, našla broj u novinama :mig:

agm
27.01.2009., 10:01
Poštovani,
Trebam napraviti program prehrane zbog medicinskih razloga, pa me zanimaju preporuke za dobrog i iskusnog nutricionistu u Splitu (Zagrebu, HR...) Treba mi nutricionist profesionalac a ne prodaja preparata za mršavljenje i slično, jer je zadnji pokušaj rješenja zdravstvenog problema u balansu hrane...
Zahvaljujem na savjetima

jed2i
28.01.2009., 00:01
ima ko preporuku za nekog dobrog i normalnog privatnog stomatologa na podrucju zagreba...i ne preskupog, jer sam bio kod jednog gdje sam plombu platio 450 kn i trajala je cca tjedan dana...

Blomberg
28.01.2009., 00:45
Ima li netko slična iskustva? Da li netko zna gdje se još u ZG može obaviti dermatoskopija?

Poznato je da se na KBC Šalata tu pretragu mora čekati mjesecima. Kad svi navale tamo i u Vinogradsku. Nisu uopće neljubazni kad im dođeš osobno i postaviš se tako da te ne mogu otpiliti.

Meni su lijepo rekli da u ZG-u dermatoloških ordinacija ima koliko god hoću i svaki dermatolog mora znati prepoznati promjene, a kod njih ću na pregled čekati 3 mjeseca. Pa mi je počela nabrajati ordinacije...

Tako da sam s istom uputnicom otišao u jedan dom zdravlja i isti dan u dermatološkoj ambulanti obavio što sam htio i kod pouzdane dr. otklonio sve sumnje na detaljnom pregledu.

njama
28.01.2009., 05:39
zizitop, si išla išla/našla nekog zubara i da si bila zadovoljna?
Hvala.

bianca
28.01.2009., 12:56
Iskustva sa Varazdinskim Suncem su takva da imam rijeci pohvale za svo ljubazno osoblje, sestre i doktore osim sestre Visnje na prijemu :mad:
toliko arogancije, neprofesionalnog pristupa pacijentima i neljubaznosti u jednoj osobi zaposlenoj na takvom radnom mjestu je tesko podnijeti :flop:
Inace svi ostali u vrlo profesionalni i ljubazni i odaju osjecaj ugodne atmosfere - steta da ona to kvari

barby12
28.01.2009., 18:00
Zna li netko gdje se u ZG-u mogu snimiti zubi (ortopan) a da je kvalitetna slika, da ju ne moram ponavljati kada ju stomatolog vidi itd...
Čula sam za neki X-dent, novi u ZG-u, Hebrangova 26. Navodno imaju 4x manje zračenja, super slike, ali košta 200kn.
Ima li netko iskustva s tim, preporuke? Nešto osim Ilice 19 jer su koomaaa!!

Ivy999
30.01.2009., 13:46
Ja bi preporučila doktoricu Maju Cekovec (Pod Zidom 10) . Ljubazna je i vrlo stručna. Meni je prepoznala što je, napravila biopsiju i potvrdila mišljenje. Neću spominjat drugu dermatologicu jer sam se izmučila s kremicama , vodicama što mi je iziritiralo kožu a uopće nije prepoznala o čemu se radi.

lijepa alma
31.01.2009., 13:17
Možete li mi preporučiti nekog specijalistu za plućne bolesti (privatni ili javni)?
Naime, dečko mi ima kronični bronhitis i sto puta godišnje ima problema (kašlje krv, bole ga pluća, teško diše i dr.). Liječnica opće prakse ga je slala slikati pluća, vaditi krv i neke testove za alergiju i kao sve normalno. Ipak mislim da nije normalno kašljati krv bez obzira na bronhitis (pogotovo s 21 god) i htjela bih stručno mišljenje. Hvala.

Ivanicapeca
31.01.2009., 13:30
Možete li mi preporučiti nekog specijalistu za plućne bolesti (privatni ili javni)?
Naime, dečko mi ima kronični bronhitis i sto puta godišnje ima problema (kašlje krv, bole ga pluća, teško diše i dr.). Liječnica opće prakse ga je slala slikati pluća, vaditi krv i neke testove za alergiju i kao sve normalno. Ipak mislim da nije normalno kašljati krv bez obzira na bronhitis (pogotovo s 21 god) i htjela bih stručno mišljenje. Hvala.

Pravac Jordanovac. To je klinika za plućne bolesti. Meni to iskašljavanje krvi baš ne djeluje ko kronični bronhitis. To se događa kod TBCa i tumora...ali to sam samo ja sa svojim laičkim spoznajama...odite na Jordanovac

Termination
31.01.2009., 13:39
Hemoptioza obično upućuje na torakalnu infekciju ili na neke teže bolesti poput embolije ili karcinoma. Može se javiti i kod bronhitisa. Mogućnost da se radi o težoj bolesti je minimalna s obzirom na godine. Svejedno napravite daljnje kliničke pretrage u Jordanovcu...

lijepa alma
31.01.2009., 15:07
Hemoptioza obično upućuje na torakalnu infekciju ili na neke teže bolesti poput embolije ili karcinoma. Može se javiti i kod bronhitisa. Mogućnost da se radi o težoj bolesti je minimalna s obzirom na godine. Svejedno napravite daljnje kliničke pretrage u Jordanovcu...

Ok, hvala vam na odgovorima.
Njemu se to već događa nekoliko godina unazad, a bronhitis je kao dobio s pet godina.
Otići ćemo tamo vidjeti jer i ako nije nešto teško (i ja sumnjam da je tumor jer su simptomi već toliko dugo), ali svejedno nije u redu i trebalo bi se to moći liječiti uz pravu dijagnozu.

Termination
31.01.2009., 15:40
Ok, hvala vam na odgovorima.
Njemu se to već događa nekoliko godina unazad, a bronhitis je kao dobio s pet godina.
Otići ćemo tamo vidjeti jer i ako nije nešto teško (i ja sumnjam da je tumor jer su simptomi već toliko dugo), ali svejedno nije u redu i trebalo bi se to moći liječiti uz pravu dijagnozu.

Treba to ispitati. Uglavnom, vjerojatnost da se radi o "opasnom" tumoru je zanemariva. To može bit simptom bronhitisa, iako recidivirajuća i kronična hemoptiza (osobito kod mladih) može ukazivati na adenom bronha, dobroćudnu neoplazmu. Vjerojatno će pulmolog tražiti bronhoskopiju i CT. Bitno je da nisu uočili nikakvu "sjenu" na rentgenu...

Žabica22
02.02.2009., 14:17
jel ima tko za preporučiti dobrog i povoljnog kirurga za operaciju ušiju?

da cijena nije preko 6 000kn, jer svi ovi koje sad za sada kontaktirala čak traže po 10 000 kn za pplusatnu operaciju odstojećih ušiju!!!:mad:

mislim da je ipak to previše za takav rutinski zahvat...

zperic98
02.02.2009., 19:56
Poštovani!

Molim da se ovdje predlože dobri liječnici i kirurzi u Splitu koje toplo preporučujete drugim bolesnicima i zdravim ljudima preventivno ubuduće.

Ne bi bilo loše da prenesete i što Vam je ostavilo dobar dojam o dotičnim liječnicima i kirurzima zbog čega ih i toplo preporučujete!!!?

Mani83
02.02.2009., 20:04
Pozdrav svima! zanima me gdje je u splitu najbolje obaviti lasersku korekciju vida? ako netko zna bila bih jako zahvalna! :)

Luyindula
03.02.2009., 09:46
Tražim stomatologa koji popravlja zube pod općom anestezijom. Iz Broda sam, ali nije problem otić i do Dubrovnika ako treba.

midsummer
05.02.2009., 03:28
e da, imam te gadne klempave usi, i to ono, imam uskoro 18 g i nisad nisam mogla povezat kosu, kosa mi je gusta i duga i ne zgodno mi je po ljetu, a usi mi cak i kroz tu gustu kosu izvire, odvratno. Odlučila sam da ih operiram, educirala se, i ne mozete vjerovat starci mi nedaju da to obavim, a ono, toliko sma puta ko mala dolazila doma placuci kako me druga djeca zajebavaju, a fakat imam emocionalne oziljke, ni trunku samopouzdanja, i svejedeno mi nedaju i ne zele platit, onak fakat ne mogu vjerovat. da li bi vi svome djetetu to dopustili to da ga to toliko psihicki ubija? :mad: ima ko savjet gdje da zaradim toliku svotu, nebi htjela preko socijalnog jer iskreno me strah da oni to ofrlje rade i htjela bi da mi to kako spada bude napravljeno posto samo 1 se to radi? cijene? doktori ? iskustva?

Lindy2008
05.02.2009., 07:53
Ako ti se nitko ne javi, jer ja neznam za uha, čula za dr.koji sve operira, u Daruvaru je. Danas baš idu dvije njemice, sutra na operaciju, jedna drugi put nos,i neke znojne žljezde(znoji se jako), a druga usta il usne. Moj zvao njega da dogovarali termine i nalaze za njih.

Možeš nazvati i pitati. tel. ti mogu dati na pp ak želiš.

shewo
05.02.2009., 12:21
pozdrav svima,

molim vas da navedete nekog doktora ili doktoricu opće prakse (privat ili javni - ako može istočni dio grada)....
čitam po forumu i već je bilo sličnih pitanja ali ne i odgovora...

hvala unaprijed

jenna5012
06.02.2009., 16:16
Zna li netko neki zdrastveni portal ne kojem se mogu postavit pitanja liječnicima?

kismo
06.02.2009., 18:32
www.cybermed.hr, www.plivazdravlje.hr,www.coolinarika.com i www.zdravljeizivot.com

Zna li netko neki zdrastveni portal ne kojem se mogu postavit pitanja liječnicima?

ŠLAPA25
07.02.2009., 19:58
Zanima me dali netko zna gdje ortoped sa šalate dr. Antičević radi privatno

Žabica22
08.02.2009., 14:36
e da, imam te gadne klempave usi, i to ono, imam uskoro 18 g i nisad nisam mogla povezat kosu, kosa mi je gusta i duga i ne zgodno mi je po ljetu, a usi mi cak i kroz tu gustu kosu izvire, odvratno. Odlučila sam da ih operiram, educirala se, i ne mozete vjerovat starci mi nedaju da to obavim, a ono, toliko sma puta ko mala dolazila doma placuci kako me druga djeca zajebavaju, a fakat imam emocionalne oziljke, ni trunku samopouzdanja, i svejedeno mi nedaju i ne zele platit, onak fakat ne mogu vjerovat. da li bi vi svome djetetu to dopustili to da ga to toliko psihicki ubija? :mad: ima ko savjet gdje da zaradim toliku svotu, nebi htjela preko socijalnog jer iskreno me strah da oni to ofrlje rade i htjela bi da mi to kako spada bude napravljeno posto samo 1 se to radi? cijene? doktori ? iskustva?

ja namjeravam kod dr.Dobrovića,6 000kn i sve uključeno u cijenu(pregledi i to)
ne znam kakav je ali ne može bit nikako lošjiji od naših doktorra u bolnicama...:mad:

razgovaraj sa starcima,objasnim im sve,rasplači se ako treba:D

kijunimi
11.02.2009., 18:14
Tražim stomatologa koji popravlja zube pod općom anestezijom. Iz Broda sam, ali nije problem otić i do Dubrovnika ako treba.

Hi,
Ja sam se bojim zubara pa nisam išao kod zubara više od 10 godina. Otkrio sam prije 6 mjeseci odličnu doktoricu u Zg. Meni je prvo radila u totalnoj anesteziji ali sad mi popravlja moje groblje od zubiju u lokalnoj. Dr. je Iva Turner ima web.

petraška
12.02.2009., 15:38
trebam hitno čišćenje zubiju i tražim privatnog stomatologa u Zagrebu kod kojeg ću čim prije moći doći na red, dio grada nebitan

tina899
12.02.2009., 16:51
Ima li tko iskustva sa Rident poliklinikom u Rijeci?Konkretno me zanima stomatološka ordinacija primarne zaštite (znači ona koja ima ugovor sa HZZOom) a ne privatna...

katarinaaa
14.02.2009., 16:32
Samo da se zna, na stranici Dr. Siber-a pise da pruza hitnu pomoc u bilo koje doba dana ili noci svojim pacjentima!! KAKVA LAZ!!!!!!!!
Moj decko jucer u petak otisao do njega da mu poprav zub, covjek mu je na brzinu stavio lijek i naravno naplatio popravak. Taj lijek je navecer ispao!! Zvali smo dr. Sibera i jucer i danas ali naravno nitko se nejavlja. Pa nek on sad trpi bolove cjeli vikend!
Najgori zubar u Osijeku!

Jos nesto, da li itko zna da li u Osijeku jos uvijek radi dezurni zubar u domu zdravlja??

LelaSt
14.02.2009., 17:16
Ponovo cu pokrenut ovu temu. Ja bi trebala na gastroskopiju, pa me interesira moze li mi tko preporuciti gdje u Split ic i koliko kosta pregled?
Hvala.

Bebika
16.02.2009., 18:37
Možete li mi preporučiti dobrog i susretljivog digestivnog kirurga u Zagrebu?

dea_agr
17.02.2009., 11:52
trebao bi do nutricioniste da malo porazgovaram s njim/njom u vezi prehrane i tako. kod kojeg da odem u zagrebu i koja je procedura? dal mi treba uputnica od doktora opce prakse ili je to sve privatno i ako da koliko se placa.

dea_agr
18.02.2009., 14:21
trebao bi preporuku nutricioniste u Zagrebu, i koja je procedura jel mi treba uputnica od doktora, dali se placa.....

panattha
18.02.2009., 17:38
pogledaj malo po netu, ima ih privatnih, a ako te dr posalje onda mislim da to moras imat bas neki poremecaj ili neku tezu dijagnozu.

Coco Vanilla
19.02.2009., 18:27
imate li još kakvu preporuku za ortopeda ili kirurga šake???

Preporučili su mi dr.Bilića sa Šalate, ali je lista čekanja za pregled nekoliko mjeseci, dok je za operaciju i po 2 godine...Toliko stvarno ne mogu čekati.

hvala

elulica
20.02.2009., 21:31
Ponovo cu pokrenut ovu temu. Ja bi trebala na gastroskopiju, pa me interesira moze li mi tko preporuciti gdje u Split ic i koliko kosta pregled?
Hvala.

ima u poliklinici kalajžić, moliških hrvata neznam broj, dr božiković, pregled košta oko 450 kuna, usput i napraviš test na onu helikobakteriju...

crohunk24
22.02.2009., 11:38
Zanima me da li netko zna za dobrog u urologa na području Rijeke koji daje dobre rezultate u liječenju kroničnog prostatitisa?! :kava: Zahvaljujem

black_marina
22.02.2009., 11:44
ja ti znam jednog dobrog privatnika u rijeci
dr.med. Marwan Naseredin
ul. Strossmayerova 13/1
051/371 - 017

Niksić
22.02.2009., 12:31
Molila bih ako netko ima iskustva sa Dental centar Omega u Zagrebu da mi da neki komentar. Trebam i vadit zub i radit most pa bi nekog tko ima strpljivosti, radi sve pod anestezijom.Svidio mi se njihova veb stranica al to nije dovoljno pa bi rado čula nekog tko ima iskustvo.
Thanks

crohunk24
23.02.2009., 09:18
Ima li netko mozda preporuku za dobrog urologa u Rijeci? :ne zna:

Svrco5
23.02.2009., 13:30
da li je netko upoznat sa poliklinikom leptir?
poliklinika je specijalizirana za bolesti štitnjače.

molim vas za odgovor ukoliko znate

black_marina
24.02.2009., 10:33
Ima li netko mozda preporuku za dobrog urologa u Rijeci? :ne zna:

ja sam ti ga napisala..... ili ne tražiš privatnika :kava:

njega nazovi naručit će te drugi dan,a ako ti je hitno odmah isti

Stella.
24.02.2009., 15:16
treba mi dobar dermatolog u zagrebu (koji provodi i mikrodermoabraziju). po mogucnosti da je provjereno, i da ste zadovoljni reultatima naravno. pomoc? :) :(

decec
03.03.2009., 08:49
i kakvi su doktori tamo, ja bih se trebao naručiti isto?

zna netko kakva je doktorica dubravka zekić bouček?? Hvala.

lenas84
05.03.2009., 06:25
Može li netko da kaže koliko košta jedan tretman kod dobrog kiropraktičara i malo opiše sve to.
Ja sam iz istre i htio bih ići kod kiropraktičara jer radim fizički posao i polako osjećam posljedice, a i inače od malena sam malo,jako malo grbav i ne stojim full uspravno pa bi da se to ispravi ako je ikako moguće i vrati sve na svoje mjesto

Ivanicapeca
05.03.2009., 07:08
Može li netko da kaže koliko košta jedan tretman kod dobrog kiropraktičara i malo opiše sve to.
Ja sam iz istre i htio bih ići kod kiropraktičara jer radim fizički posao i polako osjećam posljedice, a i inače od malena sam malo,jako malo grbav i ne stojim full uspravno pa bi da se to ispravi ako je ikako moguće i vrati sve na svoje mjesto

Stari mi bio kod neke amerikanke kod džamije. Platio je 150 kn tretman.

Mar@
05.03.2009., 09:14
Trebala bi ići na pregled kod kardiologa (Osijek), pa molim sve one koji nešto znaju da mi malo pomognu. Znači koliko se čeka na pregled u bolnici, jel znate nekog privatnika, koliko naplaćuju i sl. Uglavnom sve čega se sjetite. Doktorica me malo preplašila pa mi nije svejedno. Poprilično mi je hitno. Unaprijed zahvaljujem svima.

mousse od čokolade
05.03.2009., 10:13
Trebam hitno neku OK ginekologicu na području zagreba.. ali NE privatnika. Pa ako netko zna neku koja prima nove pacijente???

trebor
05.03.2009., 10:30
Trebala bi ići na pregled kod kardiologa (Osijek), pa molim sve one koji nešto znaju da mi malo pomognu. Znači koliko se čeka na pregled u bolnici, jel znate nekog privatnika, koliko naplaćuju i sl. Uglavnom sve čega se sjetite. Doktorica me malo preplašila pa mi nije svejedno. Poprilično mi je hitno. Unaprijed zahvaljujem svima.
Dr Đurijanček ako baš moraš ukoliko se nešto tamo nije dramatično promjenilo....Nazovi pa pitaj što i kako oko pregleda i narudžbi, najbolje ćeš se informirati.