PDA

View Full Version : Tražim liječnika, specijalista...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

buba-švaba
13.02.2011., 19:21
Imam problem u lijevom skočnom zglobu...na momente mi nešto preskoči i tako jako boli da šepam, a onda se smiri i mogu normalno hodati...i tako na periode. Ne znam kome se u Splitu obratiti. Molim pomoć? Hvala

Lent11
14.02.2011., 12:18
također, oni koji traže oftalmologa, izbjegavajte dr. MILANA PAVIĆA čija je ordinacija u Španskom, Slavka Batušića 17.

možda jest dobar doktor, ali meni danas nije puštao ruku ili koljeno s time da sam mu svako malo govorila da se makne, dobila sam besplatnu terapiju koja inače košta, prepotstavljam, poprilično puno; pričao mi je kako skladni brakovi postoje (uz primjer Kalembera i Ane Rucner) unatoč razlici u godinama (on 52, ja 19), govorio mi kako sam prekrasna i slične gluposti, pozvao na kavu sutra i poljubio u obraz dok sam na očima imala ono za provjeru vida tako da ga nisam mogla vidjeti.

pola sata kasnije sam došla s momkom i uz malo naguravanja i psovki zaprijetila da ću mu upropastiti ordinaciju.

Koji kreten, tuži ga!!:eek::mad::mad:. Inače je on šarlatan i prevarant, al da je perverzan...
Ček on je tebi iz čista mira počeo pričati o razlici godina, kao ti si mlada i počeo te ljubit i dirkat. Trebala si ga udarit nekim aparatom tamo i obavezno mu razbiti ordinaciju:D
Nadam se da nisi platila pregled:D
Pozdrav

iva_556
14.02.2011., 20:50
pozdrav!
tražim dobrog oftamologa u Rijeci!
molim vas preporucite mi nekog dobrog!
hvala! :D

mejan
15.02.2011., 09:59
koliko sam uspjela vidjeti,nema otvorene teme o poliklinici svjetlost. postavila sam pitanje na topicu o lecama i zdravstvenom sustavu, ali voljela bih cuti misljenje svih vas (koji mozda trenutno ne posjecujete te teme).

dakle, zanima me koliko ste zadovoljni uslugama i cijenama u poliklinici svjetlost?!
ja sve vise razmisljam otici tamo na pregled ali nisam jos 100% sigurna jer financijska situacija mi trenutno nije najbolja (vjerujem ni vecini vas), a u bolnici izgleda da me ne shvacaju bas 'ozbiljno' nego me pregledaju i posalju kuci iako ja tvrdim da nesto nije u redu.

unaprijed hvala :cerek:

mali buco
15.02.2011., 12:08
koliko sam uspjela vidjeti,nema otvorene teme o poliklinici svjetlost. postavila sam pitanje na topicu o lecama i zdravstvenom sustavu, ali voljela bih cuti misljenje svih vas (koji mozda trenutno ne posjecujete te teme).

dakle, zanima me koliko ste zadovoljni uslugama i cijenama u poliklinici svjetlost?!
ja sve vise razmisljam otici tamo na pregled ali nisam jos 100% sigurna jer financijska situacija mi trenutno nije najbolja (vjerujem ni vecini vas), a u bolnici izgleda da me ne shvacaju bas 'ozbiljno' nego me pregledaju i posalju kuci iako ja tvrdim da nesto nije u redu.

unaprijed hvala :cerek:

jako sam zadovoljna :top:
idem kod njih od 2002. i riješili su me problema s konstantnim upalama očiju :rolleyes:
u vinogradskoj i na rebru su mi rekli da pretjerujem :raspa:

e da, nosim leće već više od pol života...

mejan
15.02.2011., 20:46
u vinogradskoj i na rebru su mi rekli da pretjerujem :raspa:

slican slucaj kod mene.. hvala puno na info :kiss:

Lazy-King
15.02.2011., 20:49
Evo, ja sam hitno morao napraviti pregled, doznao sam to u zadnji cas i nazvao sam, rekao da mi je hitno i ugurala me izmedju 2 pacijenta doktorica iz navedene poliklinike, u roku 15 min sam dosao i sve obavio, platio i to normalnu cijenu, svaka im cast......radilo se o pregledu vida....

spiderfrommars
17.02.2011., 09:44
Pozdrav,
Mijenjam adresu ,tražim samo da budu normalni,da nemoram izvlačiti svaku riječ i uputnicu.
Hvala unaprijed,:)

Irenčica
17.02.2011., 10:23
Hej,ja sam nova...Da li zna netko kakvi su komentari za dr.Šimić M.u d.z.Novi Zagreb opće prakse...?????

Hannah 3
17.02.2011., 15:04
zelim s vama podijeliti svoje iskustvo s oftalmolozima, pa mozda moja preporuka nekog odvede na pravi put i strucnoj osobi.
napisat cu prvo lose iskustvo, a zatim dobro.

prije nesto vise od dva tjedna ozlijedila sam roznicu noktom.
iduci dan (ponedjeljak) otisla sam uz prethodnu najavu u privatnu oftalmolosku kliniku, jedinu za koju sam znala, a koja je vjerojatno i najpoznatija i dosta se reklamira.

tamo me primila lijecnica, za koju sam kasnije saznala da jos nije oftalmolog, nego specijalizant oftalmologije, te mi mehanicki prosirila (obradila) ozlijedu (znaci, po oku mi je kopala osoba koja je tamo tek na specijalizaciji).
bila je dosta nervozna, jer je meni bilo tesko drzati otvoreno oko (kasnije je islo, jer su mi ukapali vise anestetika) i napomenula :znate, ja vam to ne mogu napraviti kroz zatvoreno oko.

kapima mi je na duze vrijeme prosirila zjenicu i postavila meku kontaktnu lecu kao zastitu.tobrex kapi svaka 2 sata za prevenciju infekcije.

sutradan, na kontroli, u sali sam rekla sestri da je doktorica jako stroga i da sam se jucer bojala "da bu me istukla". sestra je rekla da budem bez brige, jer je doktorica veliki strucnjak, sto mi je bilo drago cuti.opet sirenje zjenice na duze vrijeme.

receno mi je da klinika ima stalno dezurstvo i ukoliko dodje do potrebe van radnog vremena, ostavi se poruka na sekretarici, dezurna sestra ju preslusa, kontaktira lijecnika i javi se pacijentu.

s obzirom da se meni u subotu oko pocelo gnojiti, a u nedjelju jos vise, nisam htjela cekati kontrolu, nego sam na sekretarici u nedjelju ostavila poruku, uz napomenu da ja ne znam procijeniti koliko je to hitno, pa procjenu prepustam njima.ipak imam u oku strano tijelo,pa mi se cinilo da bi ga pri infekciji bilo dobro ukloniti i dati kapi sireg spektra djelovanja.

nakon par sati, nazvala me sestra i najprije mi je vise puta rekla da je njihovo radno vrijeme do petka navecer i neka zapamtim taj podatak.
zatim je rekla da je zvala doktoricu i da je doktorica rekla neka jos jace kapam iste kapi pod kojima se infekcija razvila.

kad sam iduci dan dosla na kontrolu, saznavsi da me nije gledao specijalist, a u strahu za oko, zamolila sam da me dalje vodi osoba s vise iskustva, tj.druga doktorica s istog odjela.

za to sam se uspjela izboriti, iako mi nije jasno zasto u privatnoj klinici bez pitanja daju ljude u ruke specijalizantima (mislila sam da su oni tamo samo da obave neinvazivne pretrage pripreme za specijalista).
mala digresija: kad sam na veterinarskom faksu molila da mi psu injekcije ne daju studenti, nego doktorica, receno mi je da ako ne zelim da se na psu netko uci, neka odem privatno, sto razumijem i prihvacam.
klinika u kojoj sam bila je privatna klinika.

dakle, leca je uklonjena, terapija promijenjena, postavljen zavoj koji sam dobila dozvolu par sati na dan skidati.

kako me prije vikenda oko smetalo i grebalo, zamolila sam doktoricu (dakle ovu kod koje sam se prebacila,profesoricu, da me primi, kako za vikend ne bi doslo do komplikacija.

erozija je bila zacijelila, spojnica jos uvijek odrazena, zavoj ostavljen do ponedjeljka.

napominjem da sam citavo vrijeme mala osjecaj nesigurnosti, jer tamo sve ide kao na pokretnoj traci, uvijek prvo dodju specijalizanti, ne uvijek ista ekipa, a profesorica u zurbi dodje i nema puno mjesta za razgovor.

nakon iduce kontrole, mene su pocele muciti smetnje vida, a ujedno smo suprug i ja na roznici vidjeli nesto sto nam je izgledalo kao da se otvorila nova erozija, pa sam iduci dan molila da me profesorica primi.

usla je u prostoriju ljuta, potjerala sve asistente van, a suprug i ja smo ostali.
pokusala sam ju zamoliti da jo objasnim svoje tegobe, ali ona nije htjela ni cuti prije nego sto me pogleda na aparat.

zatim sam joj jedva u brzini iznijela problem, a suprug je i sam rekao da je i on vidio to radi cega dolazimo.

grubo mi je rekla da ovakvo dolazenje doktoru nije normalno i da sam se previse fokusirala na oko.
stavila je kontrast da vidi ima li erozije i odmah ga isprala lijevajuci mi u oko puno kapi, pa pogledala kroz aparat i poslala me doma, napomenuvsi da je kontrola u ponedjeljak i da me ne zeli vidjeti prije.

na putu kuci, unutar pola sata, meni se opet jako prosirila zjenica (ali se do navecer, na srecu, smanjila)
pretpostavila sam da je zena u zurbi isprala oko kapima za sirenje zjenice, ne znam kako bih to objasnila.

u svakom slucaju, odlucila sam otici drugom lijecniku, pa sam si dala truda (kamo srece da sam si dala truda i prije) i pocela pretrazivati po internetu.

odlucila sam dakle otici polikliniku "bilic vision" , na pregled i razgovor kod doktorice nadezde bilic, a na osnovu informacija koje sam o njoj i njenom iskustvu i naobrazbi dobila sa ovih stranica.

http://www.bilicvision.hr/o-nama/drsc-nadezda-bilic-drmed/

http://www.femina.hr/clanak/index/r/3/c/1657/se/zdravlje_nadezda-bilic---sve-o-laserskoj-korekciji-vida
http://www.ordinacija.hr/autori/nadezda-bilic/
http://zena.hr/clanak/ostalo_na_temu_zdravlja/u_zagrebu_otvorena_novouredena_poliklinika_bilic_v ision/4116

vec pri prvom kontaktu kroz telefonski poziv, tj. razgovoru sa sestrom osjetila sam olaksanje.
vrhunska ljubaznost, strpljenje i susretljivost.
iako nije bilo tako brzo slobodnih termina, primljena sam vec iduce jutro,prije pocetka dolaska ostalih pacijenata.

doktorica bilic me pozvala u svoju ordinaciju, gdje me pazljivo i bez zurbe saslusala, objasnila mi neke stvari u vezi mog problema, obavila kompletan oftalmoloski pregled i kontrolu vida aparatima kakve do tada nisam vidjela, neke promjene su nadjene, dalje se lijecim kontroliram kod nje.

bila sam u ordinaciji relativno dugo, tj.dovoljno da se kao uplaseni pacijent osjecam sigurno.
doktorica je (a to sam i njoj zaista iskreno rekla) jedna ugodna, topla osoba sa pravim ljudskim pristupom, sto u kombinaciji sa njenim znanjem i iskustvom meni kao pacijentu daje jedan osjecaj mirnoce pri odlasku u njenu ordinaciju.

ona ne zuri, ima jednu mirnu sigurnost covjeka s iskustvom, a opet je dovoljno oprezna i slusa pacijenta da joj nece nesto promaknuti.

pa, evo, buduci da je ovo topic na kojem se traze preporuke, ja sam se zaista osjetila ponukanom ovdje iznijeti svoje iskustvo.
mozda nekome pomogne.

Mladi pecaros
17.02.2011., 22:25
Pozdrav ljudi, dakle zanima me imate li mozda kakve informacije ili iskustva koji su najbolji plasticni kirurzi u Hrvatskoj, u pitanju je ginekomastija (smanjivanje muskih grudi) pa eto svaki savijet bi mi dobro dosao :):)

chegrtusha
18.02.2011., 00:25
svi koji traže dobrog privatnog oftalmologa u Zagrebu najtoplije preporučam da pod svaku cijenu ne idu Dr Vukasu u njegovu očnu polikliniku u Ilici

za one novce koje tamo privatno ostavite nećete dobiti ono što tražite i ono što vam treba, a imate želju za boljim i kvalitetnijim sveukupnim tretmanom!

Ja se slažem sa tobom. Nemojte ići kod dr Vukasa u njegovu očnu polikliniku. Meni taj doktor nije vidio da imam rupturu na periferiji mrežnice i rekao je da dođem na kontrolu za godinu dana. Sva sreća da sam potražila drugo mišljenje i hitno sam morala ići na laser u bolnici. Još sam preko vikenda morala mirovati, a dr Vukas nije uopće pogledao periferiju mrežnice iako sam rekla koje sam probleme sa vidom imala.

Meni je bio relativno ok. Išla sam k njemu po preporuci nakon što su mi u DZ Črnomerec, Vinogradskoj i Sv.Duhu objašnjavali da je moj problem maskara, koju tada uopće nisam koristila skoro pola godine! A oni su samo ponavljali maskara. Od svih tih kapi i masti ne samo da nisam vidjela, nego su mi oči bile još gore upaljene i bilo mi je zlo. Za bris oka nisu htjeli ni čut.

Nije mi se svidjelo što je dr.Vukas za pregled od 2-3 minute naplatio 250 kn, što su me dvije bočice kapi za oči koštale još skoro toliko, ali meni je definitivno za par dana bilo puno bolje. Otišla sam na još samo jednu kontrolu, dobila privatni recept za još jedne kapi (puuuuuuno jeftinije) i od tada problema nisam imala.

Definitivno bih opet prije išla k njemu nego u bolnicu ili dom zdravlja! :top:

prilika
18.02.2011., 07:43
Meni je najbolje na Rebru i mislim da su tamo najbolji doktori (oftalmolozi) jedino što je teško doći na red jer je duga lista čekanja, a i ima puno pacijenata iz cijele Hrvatske (ne samo mi koji smo iz Zagreba).

chegrtusha
18.02.2011., 13:53
Meni je najbolje na Rebru i mislim da su tamo najbolji doktori (oftalmolozi) jedino što je teško doći na red jer je duga lista čekanja, a i ima puno pacijenata iz cijele Hrvatske (ne samo mi koji smo iz Zagreba).

Meni dr.opće prakse nije htio ni čut za uputnicu za Rebro, jer spadam pod Vinogradsku. U Sv.Duhu me nisu htjeli primit, iako sam rekla da u Vinogradskoj nemaju rješenja i da mi je sve gore. Primili su me tek kad sam potegla vezu, a i onda su bili nadrkani. :ne zna:

prilika
19.02.2011., 14:59
chegrtusha

Ja baš spadam pod Rebro po mjestu stanovanja. Ali koliko znam svatko ima pravo potražiti stručnu pomoć tamo gdje želi i naravno ima pravo na drugo mišljenje, jedino što se trebaš ranije naručiti i sada je naručivanje isključivo osobno, ne može se više telefonski. Trebala ti je doktorica opće prakse dati uputnice za tamo gdje ti želiš. Bio je nedavno na RTL-u na vijestima neki čovjek iz Zagreba koji je trebao operaciju mrene i u Vinogradskoj su ga naručili tek za dvije godine na tu operaciju, pa je potom otišao na Sveti Duh gdje je dobio termin za operaciju već krajem ove godine. Tako da je bez problema promijenio bolnicu, bez obzira gdje spada. Sigurno ne spada istovremeno pod obje te bolnice.

chegrtusha
19.02.2011., 15:47
prilika,

sve ti je to meni jasno, al iz mojeg iskustva tako je samo u teoriji, osim ako urlaš da imaš pravo na drugo mišljenje odn. liječenje po svom izboru. Moj dr.opće prakse mi da uputnicu koju tražim tek kad izgubim živce. A na Sv. Duhu su me uvjeravali da se nastavim liječit u Vinogradskoj. Da ti ne velim da su mi se svi živi iščuđavali kak nisam zadovoljna oftamolozima u Vinogradskoj.

alma 188
19.02.2011., 18:37
dajte molim vas preporuku za zubara u Splitu ili okolici,ali da ima strpljenja jer sam paničarka šta se zubara tiče i imam dosta toga napraviti oko zubi,lp

Gutaperka
19.02.2011., 21:45
dajte molim vas preporuku za zubara u Splitu ili okolici,ali da ima strpljenja jer sam paničarka šta se zubara tiče i imam dosta toga napraviti oko zubi,lp

imaš na pm preporuku za jednog strpljivog i blagog zubara u Splitu kod kojeg se dosta pacijenata oslobodilo straha od zubara

Mladi pecaros
20.02.2011., 11:56
Pozdrav svima dakle zelio bih operirati ginekomastiju pa me zanima ima li tko ko je bio vec na operaciji ginekomastije, kakvi su rezultati i utisci ostavljeni, kojeg plasticnog kirurga izabrati. Puno bi mi znacila vasa iskustva i rezultati, hvala svima unaprijed :):)

Tourniquet_
20.02.2011., 19:49
Pozdrav, tražim zubara (muškog ili ženskog) u Zagrebu..uvjet je da ide preko Hzzo-a i da je zubar dobar, nježno popravlja zube (:D), da je okej doktor. Imam hrpu karijesa za popraviti pa tražim nekoga ko bi mi to napravio dosta bezbolno jer imam niski prag tolerancije na bol..
hvala unaprijed! :)

Hiperaktivo
22.02.2011., 17:00
Nije za mene, ali rekao sam da ću se raspitat.... Dakle trebam što HITNIJE infektologa kojega se može kontaktirati i ODMAH dogovoriti za pregled... Bilo gdje u HR ili može čak i vani... riječ je o nekakvoj sistemskoj infekciji...

malibu
22.02.2011., 21:35
Pozdrav, tražim zubara (muškog ili ženskog) u Zagrebu..uvjet je da ide preko Hzzo-a i da je zubar dobar, nježno popravlja zube (:D), da je okej doktor. Imam hrpu karijesa za popraviti pa tražim nekoga ko bi mi to napravio dosta bezbolno jer imam niski prag tolerancije na bol..
hvala unaprijed! :)

dom zdravlja kod džamije, dr anić - biondić. samo zamoliš injekciju, mislim da je to najbezbolnije

Ida Bauer
24.02.2011., 12:47
molim preporuku za pulmologa-privatno
hvala:)

MIŠICA
24.02.2011., 18:48
Pozdrav,
molim dobre duše preporuku za zubara,Novi Zagreb,privatnik. Imam veliiiikiiii strah i nepostojeći prag tolerancije na bol:(

Ida Bauer
24.02.2011., 19:03
Pozdrav,
molim dobre duše preporuku za zubara,Novi Zagreb,privatnik. Imam veliiiikiiii strah i nepostojeći prag tolerancije na bol:(

nije novi zagreb,al ako ti je to manje bitno:zubar (http://www.zagrebdental.com/hr/ordinacija/kontakt/)-nježan,pun razumijevanja,pričljiv,fakat zna kaj radi,meni ga preporučila frendica i zadovoljna sam,čistio mi kamenac i mijenjao plombu bez anestetika- pa mojoj želji,nije boljelo ni mrvu:mig:,bila sam privatno kod njega a sad me i upisao preko zdravstvenog pa ne moram više plaćati

sparina123
24.02.2011., 19:14
Nije za mene, ali rekao sam da ću se raspitat.... Dakle trebam što HITNIJE infektologa kojega se može kontaktirati i ODMAH dogovoriti za pregled... Bilo gdje u HR ili može čak i vani... riječ je o nekakvoj sistemskoj infekciji...

čula sam da je dobra poliklinika virogena u bužanovoj, ako su još na toj adresi :ne zna:

MIŠICA
24.02.2011., 19:47
nije novi zagreb,al ako ti je to manje bitno:zubar (http://www.zagrebdental.com/hr/ordinacija/kontakt/)-nježan,pun razumijevanja,pričljiv,fakat zna kaj radi,meni ga preporučila frendica i zadovoljna sam,čistio mi kamenac i mijenjao plombu bez anestetika- pa mojoj želji,nije boljelo ni mrvu:mig:,bila sam privatno kod njega a sad me i upisao preko zdravstvenog pa ne moram više plaćati

Jao, hvala ti :)ali baš mi je daleko,a nemam auto..svakako je rezerva ali Novi Zagreb valjda isto ima tako nekog, bar se nadam.

malibu
26.02.2011., 13:14

zašto privatno? nećeš naći bolje bolje pulmologe nego one na jordanovcu u zagrebu. neznam otkuda si..

Ida Bauer
26.02.2011., 18:33
zašto privatno? nećeš naći bolje bolje pulmologe nego one na jordanovcu u zagrebu. neznam otkuda si..

ne mora biti privatno,al neda mi se čekati par mjeseci:flop:,zovem na sv.duh-daju mi termin u krajem 5. mjeseca,sve me strah kako je drugdje
budem probala na jordanovcu uzeti termin..thx:)

malibu
27.02.2011., 10:26
ne mora biti privatno,al neda mi se čekati par mjeseci:flop:,zovem na sv.duh-daju mi termin u krajem 5. mjeseca,sve me strah kako je drugdje
budem probala na jordanovcu uzeti termin..thx:)

ako će biti nešto hitno, nećeš čekati, odmah će ti napraviti sve pretrage, doktor će te pregledati. ak nije hitno, onda se ni nemaš zakaj žuriti. ovisi o čemu se radi..

Makyme
27.02.2011., 10:50
pozz.
imam pitanje... trebam stomatogloga, student sam. vidim da ljudi vele da su ok zubari kod đamije. e sad pitanje, jeli mogu ikako obavit pregled i sto vec treba kod njih a da ne prebacujem karton od svog zubara. jel se može to platit il što već, da nemoram ici kuci jer prebacivanje mi se ne isplati jer nisam jos dugo vamo ?

kikiniki
27.02.2011., 19:10
Pozdrav svima,
Preporučeno mi je zbog neuroloških problema da odem na pregled kod doktorice Demarin ali nigdje ne mogu naći njenu privatnu ordinaciju. Znam da radi u KB Sestre Milosrdnice ali jako dugo se čeka na pregled a meni je hitno pa molim pomoć! Ako netko ima neke informacije gdje radi ili kako doći do nje molim da mi se javi. Hvala

amnezija
28.02.2011., 00:25
Pozz,zna ko dobrog otorinca da mi preporuči, koji bi mi ustanovio problem vezan sa čestim upalama sinusa i alergijskim rinitisom?

sylvesterr
28.02.2011., 11:36
Pozdrav, ljudi, imam neke probleme pa me zanima da li mi netko može preporučiti DOBROG urologa u Zagrebu, nema veze da li je privatnik ili nije, da me po mogućnosti može što prije primiti? Želim što prije izvršiti pregled... Hvala unaprijed!

elminster
01.03.2011., 06:41
Pozdrav.
Za vikend sam se razbolio, visoka temperatura i upaljeno grlo. Temperatura se vratila u normalu, ali je grlo jos upaljeno i mandule su jako nateknute. Otisao bih doktoru, ali moj liječnik je kod kuce, a ja radim u Zagrebu.
Moze li se negdje drugo otici da mi to pregledaju? Ili mogu li se barem u kratkom roku prebaciti kod nekog lijecnika u Zagrebu.
Puno hvala

Dinah
01.03.2011., 10:03
Možete li mi preporučiti oralnog kirurga u Rijeci ili okolici, privatnika?
Već mi je dosta čekanja i natezanja s raznim stomatolozima oko vađenja/nevađenja zuba, a želim to obaviti što prije.
Pa za koga pouzdano znate da dobro vadi kutnjake i koja je cijena zahvata?

Anastasia
01.03.2011., 12:22
Super stomatolog - dr. Trubić (kod Chipoteke)
on je meni vadio sve umnjake osim jednog, za kojeg je zvao kirurga koji je to vrlo stručno i profesionalno napravio prije 2 godine za 1000kn
ostala vađenja mislim da mi je naplatio 400 ili 450kn po umnjaku (ako se dobro sjećam)
za ostale zube i vađenja ne znam

ali ga preporučujem od srca jer je čovjek zaista jako profesionalan!

ms3
01.03.2011., 13:52
Pozdrav.
Za vikend sam se razbolio, visoka temperatura i upaljeno grlo. Temperatura se vratila u normalu, ali je grlo jos upaljeno i mandule su jako nateknute. Otisao bih doktoru, ali moj liječnik je kod kuce, a ja radim u Zagrebu.
Moze li se negdje drugo otici da mi to pregledaju? Ili mogu li se barem u kratkom roku prebaciti kod nekog lijecnika u Zagrebu.
Puno hvala

Nazovi ga da ti prepiše neki antibiotik, sad ti je e recept pa samo odeš u najbližu apoteku pa ga digneš

mali buco
01.03.2011., 14:21
a kak da mu prepiše antibiotik na neviđeno?

@elminster, ako je stvarno situacija takva da to ne možeš odbolovati bez liječnika, probaj otići na hitni prijem u zaraznu.

*jezebel*
01.03.2011., 14:40
ili zarazna ili dezurna ambulanta u domu zdravlja (ali ovo drugo samo vikendom. znam za runjaninovu i siget, za ostale domove zdravlja se treba raspitati. najbolje nazovi unaprijed da se ne vozas previse.).
ili potraziti lijecnika koji prima nove pacijente, dobijes od njega formulare, ispunis, odneses u najblizi hzzo, tamo ti rijese papire, i natrag dobijes jedan primjerak koji moras predati novom lijecniku i jedan primjerak koji moras predati starom lijecniku kad budes isao po karton, odnosno ukoliko to ne rjesavaju sami. naravno da se mozes ovdje prebaciti, ja stanujem u zagrebu, a nemam prijavljeno ni prebivaliste, ni boraviste, i uredno sam se ovdje prebacila kod drugog lijecnika. ali mislim da bez nekog valjanog razloga ne mozes mijenjati precesto, vjerojatno treba proci godinu dana od prosle promjene ili tako nesto. za rok kraci od godinu dana pitaj u hzzo-u, vjerojatno se moze izvesti tako da jednostavno kao razlog navedes promjenu adrese.
ako tu zivis i radis, najbolje da kod novog lijecnika i ostanes, nikad ne znas kad ce ti opet zatrebati.

Cain
01.03.2011., 15:42
Rident definitivno.Ima puno dobrih ali doktorica Varljen je vrh :)

Anastasia
01.03.2011., 15:44
Nakon što su mi preporučili Tomislava Tamaruta kao zubara koji uspješno liječi zube, otišao sam tamo i mogu samo pohvaliti strpljivost i uspješnost tog zubara! Preporučam ga, nećeš pogriješiti! :)

sorry, ne mogu odoljeti - ali uvijek su mi sumnjive preporuke od forumaša kojima je ta preporuka, vidi vraga, 1. post

temperana
02.03.2011., 11:31
krizner, jesi li u zadnje vrijeme pod stresom i/ili depresivan, tjeskoban?

sugarlilly
02.03.2011., 14:20
Hello, tražim doktora/doktoricu opće prakse na potezu od trga Francuske Republike do Britanca, tako nešto. Pa ako tko ima kakvu preporuku bilo bi super :-) Može i na pm

rose123
02.03.2011., 15:40

preporucam ti specijalnu bolnicu za plucne bolesti u Rockfelerovoj u Zagrebu, ceka se na red jako kratko, a doktori su zakon!

~Angelica~
03.03.2011., 14:49
Pozdrav,

Mislim da sam je već jednom spominjala. Mama i ja smo njene (http://www.so-leventic.com/) pacijentice i vrlo smo zadovoljne.
Mama je kod nje radila protetiku na cijeloj gornjoj čeljusti i zadovoljna je rezultatom.
Ja sam radila par plombica i liječenje jednog zuba i također imam samo riječi hvale. Toplo preporučam :top:

malibu
03.03.2011., 17:18
pozz.
imam pitanje... trebam stomatogloga, student sam. vidim da ljudi vele da su ok zubari kod đamije. e sad pitanje, jeli mogu ikako obavit pregled i sto vec treba kod njih a da ne prebacujem karton od svog zubara. jel se može to platit il što već, da nemoram ici kuci jer prebacivanje mi se ne isplati jer nisam jos dugo vamo ?

ne možeš platit zubaru koji ne radi privatno, odi onda kod privatnika, mogu ti preporučiti ako hoćeš

malibu
03.03.2011., 17:22
Pozz,zna ko dobrog otorinca da mi preporuči, koji bi mi ustanovio problem vezan sa čestim upalama sinusa i alergijskim rinitisom?

dr Bouček, bila sam kod nje sa sličnim problemom, super je ;) http://www.zagrebinfo.net/zagreb/opce_informacije/medicina/otorinolaringologija/zekic_boucek_dubravka_dr_spec_orl

otherkind
04.03.2011., 17:16
Moze li mi netko pomoci sa savjetom u vezi zubara, naime studentica sam i trebala bih se kod nekoga prijaviti a cimerica me je istraumatizirala pricama o zubarici s Dubrave, tako da bih stvarno bila spremna ici i na kraj grada samo da je zubar ili zubarica prijatan covjek ili zena i da dobro radi svoj posao a sto je najvaznije da ima strpljenja :) Help please :mig:

senjorita mamita
05.03.2011., 16:33
Tražim novog liječnika opće medicine, odnosno obiteljskog liječnika. Naša je otišla u penziju i došla nova hladna kučka, al doslovce (mrzim se što moram to reći). Ja sam rijetko kod liječnika, a sad neke tegobe definitivno zanemarujem jer mi je mrsko otići kod nje. Dakle ak netko ima preporuke za dobrog liječnika u velikoj gorici il u novom zagrebu nek svAKAKO da prepporuku!
Hvala!!!

mamano1
07.03.2011., 14:51
Tražim novog liječnika opće medicine, odnosno obiteljskog liječnika. Naša je otišla u penziju i došla nova hladna kučka, al doslovce (mrzim se što moram to reći). Ja sam rijetko kod liječnika, a sad neke tegobe definitivno zanemarujem jer mi je mrsko otići kod nje. Dakle ak netko ima preporuke za dobrog liječnika u velikoj gorici il u novom zagrebu nek svAKAKO da prepporuku!
Hvala!!!

ako ti nije daleko Runjaninova kod Botaničkog vrta - toplo preporučam diktoricu Snježanu Kisić

senjorita mamita
07.03.2011., 15:19
Hvala!

gallina
07.03.2011., 23:23
molim preporuku za kirurga-proktologa u splitu.može i privatnik.

malibu
08.03.2011., 12:11
Moze li mi netko pomoci sa savjetom u vezi zubara, naime studentica sam i trebala bih se kod nekoga prijaviti a cimerica me je istraumatizirala pricama o zubarici s Dubrave, tako da bih stvarno bila spremna ici i na kraj grada samo da je zubar ili zubarica prijatan covjek ili zena i da dobro radi svoj posao a sto je najvaznije da ima strpljenja :) Help please :mig:

dom zdravlja kod džamije- dr biondić ili u laginjinoj irena prica

malibu
08.03.2011., 12:15
Hello, tražim doktora/doktoricu opće prakse na potezu od trga Francuske Republike do Britanca, tako nešto. Pa ako tko ima kakvu preporuku bilo bi super :-) Može i na pm

mislim da na tom potezu nema, al blizu ti je runjaninova..netko je već napisao neku dobru doktoricu

prilika
08.03.2011., 13:32
ako ti nije daleko Runjaninova kod Botaničkog vrta - toplo preporučam diktoricu Snježanu Kisić

Mene zanima prima li ta doktorica u Runjaninovoj nove pacijente? Jel doktorica mlađa ili starija? Kakva je medicinska sestra? Mora li se dan ranije naručiti prije nego što se dođe ili se može doći bilo kada recimo po jednu uputnicu?

harambasha
08.03.2011., 18:36
@sugarlily - ima odlična dr. Lukić na Britancu tj. malo iznad, Radnički dol.

dire Dawn
08.03.2011., 20:42
trebala bih obaviti sljedeće pretrage, pa me zanima vaše mišljenje o poliklinikama i kakve su gdje cijene:
- gastroskopiju
- izdisajni test
- pregled očiju
- ginekološki pregled

sad, neznam ni sama dali da sve idem u jednu polikliniku ili u više njih. do sada sam razmatrala sunce, no i drugi prijedlozi su dobro došli :)

mamano1
09.03.2011., 08:11
Mene zanima prima li ta doktorica u Runjaninovoj nove pacijente? Jel doktorica mlađa ili starija? Kakva je medicinska sestra? Mora li se dan ranije naručiti prije nego što se dođe ili se može doći bilo kada recimo po jednu uputnicu?

Doktorica je mlađa - svojih 40-45 godina , zasigurno prima nove pacijente , meni se brat prebacio prije par mjeseci .
Doktorica radi parne dane popodne , a neparne u jutro , za uputnice ja samo nazovem telefonom pa ih dođem dignuti (ne znam kako sad to ide sa ovom e uputnicama) , a što se tiče sestre tiče hm...........od jedan do pet , dam joj slabu trojku .

mamano1
09.03.2011., 08:15
trebala bih obaviti sljedeće pretrage, pa me zanima vaše mišljenje o poliklinikama i kakve su gdje cijene:
- gastroskopiju
- izdisajni test
- pregled očiju
- ginekološki pregled

sad, neznam ni sama dali da sve idem u jednu polikliniku ili u više njih. do sada sam razmatrala sunce, no i drugi prijedlozi su dobro došli :)

imaš polikliniku Medikol , a kod njih je super što možeš napraviti medikol karticu , npr osnovnu koja košta 1000 kn i u nju ti je uračunat sistematski pregled , a onda od ti novaca ti radiš pregleda koji ti nisu uračunati u to npr - okulist .
Ako imaš karticu daju ti i 10 % popusta na preglede , sestra te vodi od vrata do vrata i sa svime si gotova za jedno dopodne

MIŠICA
09.03.2011., 08:21
Opet molim preporuku za privatnog zubara u Novom Zagrebu- veliki sam strahopiz... i ne mogu bol podnijeti (ok, postoji anestezija al svejedno... ). Svakako može i bliža okolica. zahvaljujem Idi na preporuci ali predaleko mi je.
Nadam se da vas ima iz Novog ZG. Unaprijed zahvalna.

sugarlilly
09.03.2011., 09:39
@sugarlily - ima odlična dr. Lukić na Britancu tj. malo iznad, Radnički dol.

Zahvaljujem :mig:

prilika
09.03.2011., 11:07
Doktorica je mlađa - svojih 40-45 godina , zasigurno prima nove pacijente , meni se brat prebacio prije par mjeseci .
Doktorica radi parne dane popodne , a neparne u jutro , za uputnice ja samo nazovem telefonom pa ih dođem dignuti (ne znam kako sad to ide sa ovom e uputnicama) , a što se tiče sestre tiče hm...........od jedan do pet , dam joj slabu trojku .

Hvala ti za odgovor.

dire Dawn
09.03.2011., 15:31
imaš polikliniku Medikol , a kod njih je super što možeš napraviti medikol karticu , npr osnovnu koja košta 1000 kn i u nju ti je uračunat sistematski pregled , a onda od ti novaca ti radiš pregleda koji ti nisu uračunati u to npr - okulist .
Ako imaš karticu daju ti i 10 % popusta na preglede , sestra te vodi od vrata do vrata i sa svime si gotova za jedno dopodne

jednako tako je i u Suncu, samo mislim da su popusti malo veći, ili čak isti.. :ne zna:

tina88
09.03.2011., 18:52
Pozdrav svima!

Ja sam u potrazi za privatnim oftalmologom u Zagrebu! Malo sam listala postove unatrag par mjeseci, vidim da dr. Vukas u Ilici nije baš za preporuku, kao ni neki perverznjak iz Španskog :D Netko je spomenuo polikliniku Svjetlost, kakve su tamo cijene? Moj problem je konkretno taj što mi svako malo bukne konjuktivits (kao, npr., sad :() i vrlo vjerovatno bi mi trebao bris oka :rolleyes: Inače, živim u samom centru Zg-a pa ako tko ima preporučiti kojeg dobrog oftalmologa, bila bih zahvalna :mig:

chegrtusha
10.03.2011., 00:16
Pozdrav svima!

Ja sam u potrazi za privatnim oftalmologom u Zagrebu! Malo sam listala postove unatrag par mjeseci, vidim da dr. Vukas u Ilici nije baš za preporuku, kao ni neki perverznjak iz Španskog :D Netko je spomenuo polikliniku Svjetlost, kakve su tamo cijene? Moj problem je konkretno taj što mi svako malo bukne konjuktivits (kao, npr., sad :() i vrlo vjerovatno bi mi trebao bris oka :rolleyes: Inače, živim u samom centru Zg-a pa ako tko ima preporučiti kojeg dobrog oftalmologa, bila bih zahvalna :mig:

Ja sam bila preporučila Vukasa, baš zato jer nitko drugi nije mogao riješiti moje konjuktivitise. A možda je meni bio ok jer sam mu došla po preporuci njegovih prijatelja. :ne zna: Bris oka on ne radi, ne znam za druge. Napravila sam ga u Rockfellerovoj, na uputnicu.

Lion02
10.03.2011., 10:34
Ako ima netko iskustava sa kvalitetnom, dobrom, iskrenom i nasmiješenom doktoricom ili doktorom opće medicine. Baš nemam sreće sa doktorima tj. do sada dvije doktorice stare neudate koje su agresivne, pogrešno pišu doznake, nemarne znači, uopće im nije stalo do pacijenta, boje se vlastite sijene...

Mislim siguran sam da postoji osoba koja taj posao radi kako treba !!

Hvala Vam na pomoći :)

Dugonoga
10.03.2011., 11:45
Mozete li mi preporuciti dobrog dermatologa u Zadru? Nikako nemam srece s njima, u svom gradu sam nasla jednu odlicnu doktoricu, ali ona mi je predaleko sada.

Allexis
10.03.2011., 23:30
traži se dr. Zrinka Grgić....bila je na zamjeni u DZ Centar na Trgu žrtava fašizma, ali je sad došla neka nova.....ako netko zna gdje dr. Grgić ima ordinaciju, molim informaciju :) stvarno je odlična :top:, a ova nova na zamjeni je koma :(

tina88
11.03.2011., 12:05
Molila bih ako netko zna/ima iskustva; kamo je bolje otići na bris oka- u DZ na Črnomercu ili u Runjaninovu?

Nora1709
11.03.2011., 16:03
Možete li mi preporučiti oralnog kirurga u Rijeci ili okolici, privatnika?
Već mi je dosta čekanja i natezanja s raznim stomatolozima oko vađenja/nevađenja zuba, a želim to obaviti što prije.
Pa za koga pouzdano znate da dobro vadi kutnjake i koja je cijena zahvata?
znam da tražiš privatnika, ali ako hoćeš najbolje, preporučam ti dr. Roberta Cerovića, čovjek je diplomirao i medicinu i stomatologiju, maksilofacijalni kirurg je, radi u bolnici na Sušaku, čeka se cca. mjesec dana, čak i manje, ja sam kod njega vadila osmicu i sve je savršeno prošlo. :mig:

urmyboy
12.03.2011., 11:55
http://www.youtube.com/watch?v=ER9RTz-B_JQ&feature=channel_video_title

Dinah
12.03.2011., 12:01
Super stomatolog - dr. Trubić (kod Chipoteke)

znam da tražiš privatnika, ali ako hoćeš najbolje, preporučam ti dr. Roberta Cerovića, čovjek je diplomirao i medicinu i stomatologiju, maksilofacijalni kirurg je, radi u bolnici na Sušaku,

Hvala vam! :)

Vibor123
12.03.2011., 16:45
Zna li tko cijene i načine uklanjanja? Mislim operacijom, a dobrodošli su i savjeti kućne radionice:)

mima29
12.03.2011., 19:30
nažalost ne mogu pomoći al i mene zanima odgovor na to pitanje (al nešto iz kućne radinosti :D ne bi ja operaciju) :)

Lunitunsa
12.03.2011., 19:32
Moja prijateljica je imala ogromne podocnjake . Isla je u Polikliniku Polidermu u Zagrebu. Odlicni su za sve. Ne razumijem se u taj tretman al doktor Kaliterna je jako strucan i pomogao joj je vec nakon prvog tretmana. Spasila se

drammaqirl
13.03.2011., 00:46
Lijep pozdrav! Molila bih vas da mi date kontakt nekog zubara u Zagrebu koji je dobar u svom poslu, a i da mu cijene nisu preskupe, da ne naplaćuje sve moguće. Po mogućnosti da ima opcija liječenja karijesa ozonom i izbjeljivanje laserom... Ima ih mnogo znam, al voljela bih ovako od nekog dobit preporuku... Puno hvala. :cerek:

sputnjik
13.03.2011., 09:26
Trebala bih dobrog stomatologa na području Trešnjevke, Knežije (otprilike taj dio grada:)). I da je preko hzzo.

azra222
13.03.2011., 18:37
Molim tko zna dobrog stomatologa, oralnog kirurga i ortodonta u Splitu?

Hvala!

Elektra
13.03.2011., 19:01
Tražim preporuku za neurologa u nekoj poliklinici u Zagrebu. Nije za mene, već za brata koji želi drugo mišljenje pa smo htjeli s nalazima otići nekamo privatno. :)

mukijaran
13.03.2011., 20:37
Bok, ljudi,

Trebam preporuku za neurokirurga u ZGu kojem bih odnijela mamine nalaze (kičma joj u kaši).
Čula sam da su dr Gnjidić i dr Buljat jako dobri; ima li tko kakve info o njima ili zna kako bi se kod njih moglo naručiti za pregled odnosno konzultacije?
Tnx

kikiniki
13.03.2011., 20:48
nedavno sam bila u kb Sestre Milosrdnice kod neurologa Vanja Bašić Kes i o njoj imam samo riječi pohvale kao i za dr.Vidu Demarin jako su ljubazne i stručne i šta je najvažnije žele pomoć pacijentu...
a za neurokirurga mogu preporučit dr. Josip Paladino u Rebru nisam bila kod njega al je moja sestra i kaže da je super

mukijaran
13.03.2011., 20:53
nedavno sam bila u kb Sestre Milosrdnice kod neurologa Vanja Bašić Kes i o njoj imam samo riječi pohvale kao i za dr.Vidu Demarin jako su ljubazne i stručne i šta je najvažnije žele pomoć pacijentu...
a za neurokirurga mogu preporučit dr. Josip Paladino u Rebru nisam bila kod njega al je moja sestra i kaže da je super

Hvala! :)

GSM
13.03.2011., 21:59
Hvala kikiniki, takve sam informacije upravo trazio!

sparina123
13.03.2011., 22:11
Moja prijateljica je imala ogromne podocnjake . Isla je u Polikliniku Polidermu u Zagrebu. Odlicni su za sve. Ne razumijem se u taj tretman al doktor Kaliterna je jako strucan i pomogao joj je vec nakon prvog tretmana. Spasila se

onda ti je prijateljica imala vražju sreću, o stručnosti otompotom

krizner
13.03.2011., 22:24
krizner, jesi li u zadnje vrijeme pod stresom i/ili depresivan, tjeskoban?

oprosti, sad vidim odgovor.

jesam bio, ali tek nakon sto su me poceli setati od lekara do lekara, i kad su medjusobno poceli obarati dijagnoze. tada sam shvatio da ne znaju sta rade, pa sam se uspanicio. te mi zato pad tsh hormona koji je nadjen (a koji moze izazvati subfebrilna stanja) nije indikativan. u medjuvremenu sam se smirio, ali su temperature ostale.

ali u sredu idem po poslednje rezultate sa klinike, pa cemo videti ima li kakvih promena u nalazima.

hvala u svakom slucaju :)

sparina123
13.03.2011., 22:27
Tražim preporuku za neurologa u nekoj poliklinici u Zagrebu. Nije za mene, već za brata koji želi drugo mišljenje pa smo htjeli s nalazima otići nekamo privatno. :)

ja bi osobno išla kod akademkinje vide demarin, radi u vinogradskoj, ali radi i privatno, samo se sad ne mogu sjetit ulice, moja mama je nedavno ležala u vinogradskoj zbog nekih smetnji, a i moj muž je bio kod nje na pregledu karotida prije par godina, pristupačna je, objasni sve što te zanima, jednostavna je, isto smo išli na preporuku :)

sepy
15.03.2011., 14:48
Nemoj samo da te netko slučajno uputi stomatologu Crnojević Blaženku - on ti ima ordinaciju u Trnjanskoj 37 koja se zove Crnojević Dental Studio. To ti je studio za prodavanje muda pod bubrege. Uvaljuje ti neke udlage za zube, kao biti će ti za zglob super, to ti naplati masno (izmđu 5000 i 7000 kuna). A kada dolaziš na kontrole važe te na dvije digitalne vage, kao da vidi dal ti jedan strana teža od druge. Užas! Dođeš popravit zub, i odmah ti ispriča tako uvjerljivu priču da ti uvali i tu udlagu. A zub ti također ne popravi dobro. Bježi od te ordinacije!

Ja imam posve drugačija iskustva sa spomenutom ekipom, tako da se nikako ne slažem sa tvojom konstatacijom.Mislim da nije niti korektno ako nemaš nešto lijepo o nekome kazati, nemoj nikoga niti pljuvati. Samu sebe razotkrivaš u ne baš tako lijepom svjetlu. Znaš ono : jing-jang,ili ti po domaćem : sve se vraća,sve se plaća.
Lijep pozdrav

tina88
16.03.2011., 12:06
Ima li tko iskustva s brisom oka u Zavodu za JZ Štapar?
Ispostavilo se da bris oka rade samo određene ustanove (a ne svaki dom zdravlja kako je meni doktorica rekla :rolleyes:), zvala sam ih jutros rekli su mi da dođem bilo kad ali su bili toliko nervozni a ja zbunjena da nisam pitala ni gdje (koji odjel)....

chegrtusha
16.03.2011., 19:23
Ima li tko iskustva s brisom oka u Zavodu za JZ Štapar?
Ispostavilo se da bris oka rade samo određene ustanove (a ne svaki dom zdravlja kako je meni doktorica rekla :rolleyes:), zvala sam ih jutros rekli su mi da dođem bilo kad ali su bili toliko nervozni a ja zbunjena da nisam pitala ni gdje (koji odjel)....

Najsigurnije da ih nazoveš opet, da provjeriš jel trebaš u Mirogojsku ili Rockefellerovu. Kolko se sjećam, briseve rade u Rockefellerovoj (tamo sam ja išla oba puta) a na Mirogojsku se samo predaju uzorci ako si bris radila drugdje.

tina88
16.03.2011., 19:27
Najsigurnije da ih nazoveš opet, da provjeriš jel trebaš u Mirogojsku ili Rockefellerovu. Kolko se sjećam, briseve rade u Rockefellerovoj (tamo sam ja išla oba puta) a na Mirogojsku se samo predaju uzorci ako si bris radila drugdje.

Uh, hvala ti na ovoj informaciji, budem zvala.

Centrala me spojila s laboratorijem gdje mi je jedan poprilično nadrkani tip :D reko da mogu doći kod njih a sad da li je on mislio na Mirogojsku ili Rockfellerovu :ne zna: Gdje se uopće ta Rockfellerova nalazi?

chegrtusha
16.03.2011., 19:52
Uh, hvala ti na ovoj informaciji, budem zvala.

Centrala me spojila s laboratorijem gdje mi je jedan poprilično nadrkani tip :D reko da mogu doći kod njih a sad da li je on mislio na Mirogojsku ili Rockfellerovu :ne zna: Gdje se uopće ta Rockfellerova nalazi?

Kad ideš sa Gupčeve zvijezde po Mirogojskoj odmah desna ulica, prije nego uopće dođeš do ZZJZ, tam di je Zarazna-al laboratorij je recimo preko puta Zarazne, mala šugava zgradica. Ja sam prvi put mislila da sam sigurno nešto fulala kak mi je grozno djelovalo.

I pripremi se da je dosta neugodno, nategne ti donji kapak i trlja vatiranim štapićem. Očekivala sam da će samo proć po kapku, a ova ga nije prestajala. :(

prilika
17.03.2011., 08:30
Cure pazite na higijenu oka, nemojte koristiti staru šminku za oči, radije je bacite. Ako nosite leće redovito mijenjajte otopinu u posudici za leće i problema neće niti biti. Nemojte oči dirati prljavim rukama i biti će sve u redu.

sepy
17.03.2011., 23:29
Lijep pozdrav! Molila bih vas da mi date kontakt nekog zubara u Zagrebu koji je dobar u svom poslu, a i da mu cijene nisu preskupe, da ne naplaćuje sve moguće. Po mogućnosti da ima opcija liječenja karijesa ozonom i izbjeljivanje laserom... Ima ih mnogo znam, al voljela bih ovako od nekog dobit preporuku... Puno hvala. :cerek:

Odi kod Blaža-on ti je korektan,nije skup za ono što pruža,što više mislim da je najjači u omjeru plaćeno-dobiveno u Zagrebu.
Ima sve i super je opremljen. Ugodna atmosfera.ja sam dobio preporuku za njega sa pet strana, a uvjerio sam se napokon i radi čega-super profesionalan i pun znanja - fakat za preporučit,a da se ne osramotiš.
Ima ti ordinaciju iza palače pravde. Ak te zanima brojček, pošalji mi poruku :)

hanica1
18.03.2011., 09:41
Da li znate koji je ok liječnik opće (obiteljske) medicine u Domu zdravlja Zapad, a da prima nove pacijente?

cedevita13
18.03.2011., 10:16
molim vas preporučite mi neke ...ili vaše ..ili kod kojih ste išli ili vaša djeca...
i znam da je bilo puno tema al treba mi sada hitno..
hvala !

prilika
18.03.2011., 10:45
Mene zanima koja je dobra doktorica opće medicine, po mogućnosti mlađa, u Domu zdravlja Centar u Runjaninovoj u Zagrebu i da prima nove pacijente? Imate kakvu preporuku?

hera86
18.03.2011., 13:14
definitivno preporučam dr. čević zoran ul. ivana brlić mažuranić, malešnica.
išla sam kod njega još kao malodobna, nosila fiksni aparatić.
doktor je presuper, privatnik, al kao malololjetna nisam ništa plačala.

Azaleja
18.03.2011., 15:18
Da li znate koji je ok liječnik opće (obiteljske) medicine u Domu zdravlja Zapad, a da prima nove pacijente?

Koji dio?

sepy
18.03.2011., 17:47
Odlična :top:

Potvrđujem, izvrsna dapače,poslao sam joj doista dosta frendova i svi su jako zadovoljni. Tko zna - zna. Slažem se sa ovom preporukom u potpunosti:)

sepy
18.03.2011., 17:55
e ovako..moze mi nek savjetovat nekog dobrog dermatologa u zagrebu,i tko je imao dobra iskustva s tim doktorom,
pozdravv :DDD

dr.Tudorić Mirjana-vrhunska liječnica-za preporuku-nemreš se zeznuti:mig:

sepy
18.03.2011., 17:59
molim vas preporučite mi neke ...ili vaše ..ili kod kojih ste išli ili vaša djeca...
i znam da je bilo puno tema al treba mi sada hitno..
hvala !

Najbolji ti je dr.Gulin Aleksandar-malo je skuplji ali kod njega nema reklamacija. Moji klinci su kod njega super ispravljeni
Kvalitetan,detaljan,profesionalan-rekao bih i vrlo uspješan:p

cedevita13
18.03.2011., 22:19
preporučite nekog dobro... ili vašeg ili od poznanika

hanica1
19.03.2011., 06:36
Koji dio?

U onom u Baruna Filipovića.

ombolo
19.03.2011., 21:06
dugo sam razmisljao dali mi netko moze pomoci na ovome forume pa sam nakraju odlucio okusati "srecu".Prosao sam psihijatre na salati i u KBC dubrava ali nitko od njih nije imao vremena za redovne psihoterapije a i kad bi me primili trejale bi 10-15 min.Uglavnom prestrasno i odlucio sam poslati pismo HZZO-u da ih upozorim na alarmantno stanje hrv. psihijatrije.E sada glavni problem su mi napadi panike,depresija,vjecno nezadovoljstvo,mislim da su mi napisali anksioznost dali mi xanax i zoloft i nakon 6mj. sam se poceo osijecati bolje i prestao sa ljekovima.Psihoterapiju je losa pa sam je izbjegavao i problemi su se prestankom uzimanja ljekova vratili pa sam vas mislio zamoliti dali mi mozete preporuciti PRIVATNOG PSIHIJATRA/ICU koja pozorno slusa i stalo joj je do pacijenata jer mi je pod HITNO potrebna dobra psihoterapija,iskreno mislim da je ona kljuc za uspijeh dok ljekovi privremeno odgadjaju poremecaje u psihi. UNAPRIJED HVALA.

martinčika
21.03.2011., 10:05
Molim pomoć, tražim dobrog oftalmologa , kakva iskustva su sa doktoricom u domu zdravlja vrapče. Hvala i pozdrav.

ninjaa
22.03.2011., 10:29
Stomatološka Poliklinika Kaptol

iskustva? dojmovi? cijene?
svaka informacija je dobrodošla :mig:
trebam karijes unistit :D
hvala puno na odg.

Dan_Cro
22.03.2011., 14:07
Trazim dobrog doktora/icu u Velikoj Gorici, pa ako ima netko dobre preporuke bila bih zahvalna da mi kaze....nisam inace iz Gorice pa nemam pojma tko bi bio dobaa..jedino mi je bitno da radi preko hzzo-a....

prilika
22.03.2011., 14:08
Nikad čula za tu stomatološku polikliniku na Kaptolu. To se nalazi baš na Kaptolu? Najbolje je naći privatnog zubara, koji ima i ugovor sa HZZO-m jer u tom slučaju ima i moderniju ordinaciju i bolju opremu, a cijene plombi i drugih popravka zubi su niže nego kod potpuno privatnih zubara.

Smiley2805
22.03.2011., 14:16
Pozdrav,

ima li netko za predložiti liječnika/icu opće medicine (obiteljske medicine) u zapadnom dijelu Zagreba (trešnjevka, jarun, vrbani, prečko, špansko, malešnica, gajnice, podsused...), a da:
- nije bezobrazan i arogantan, ne mrzi čitav svijet jer je doktor opće prakse
- da nije škrt na uputnicama
- da prima nove pacijente

Ako može što hitnije.
Trenutna doktorica je sve samo ne ljudsko biće (najnovija genijalnost - ponavljajuća upala mjehura je rezultat promiskuitetnog ponašanja i da je ona uvjerena da ili ja varam supruga ili on mene, ali u svakom slučaju smo promiskuitetne osobe).

hvala unaprijed.

rozi marjanica
22.03.2011., 14:27
imaš super zubaricu na remizi kaj lječi kariozne zube nekom novom tehnologijom ozonom bez brušenja i boli. Bil sam tam i oduševljen sam. Telefon ti je 3028 464.

Na tom broju je dr. Željka Stolar. meni je isto preporučena. Zhvaljujući njoj ostala sam bez svih zubi. Sve kaj mi je napravila mi ispada. nesmijem zube niti prati niti smijem s njima jesti jer mi odmah ispadnu. Svaka dva dana idem kod nje da mi ih opet lijepi lili nekaj napravi jer sam platila masnu lovu, ali se ona niti ne izvinjava. već sam puknula na živce, pa ako netko namjerava ići kod nje nek dobro promisli. Mom prijatelju je plombbirala zub prije 3 mjeseca. Jucer mu ih je peti put ljepila jer mu plomba stalno pada.

Alyssa 05
22.03.2011., 14:51
Trebao bi mi privatni hematolog u ZG za malo dijete. Trenutno nas vodi doktorica s Rebra, ali nikako nismo zadovoljni s njom pa bi otišli po drugo mišljenje.

ninjaa
22.03.2011., 16:05
Nikad čula za tu stomatološku polikliniku na Kaptolu. To se nalazi baš na Kaptolu? Najbolje je naći privatnog zubara, koji ima i ugovor sa HZZO-m jer u tom slučaju ima i moderniju ordinaciju i bolju opremu, a cijene plombi i drugih popravka zubi su niže nego kod potpuno privatnih zubara.

adresa: Nova Ves 7, kraj Kapotol centra
( zivim u blizini pa sam se povela za tim )
moze onda neka preporuka za privatnog zubara !? :top:

prilika
22.03.2011., 16:35
Poslati ću ti privatnu poruku, ako te zanima zubar u Zagrebu.

Mamica4
22.03.2011., 16:53
mene zanima gdije se u zagrebu mogu operirati umnjaci
ali da to nije vojna bolnica u dubravi...

-znam za fakultet,a dali jos netko radi preko uputnice...

ninjaa
22.03.2011., 18:56
Poslati ću ti privatnu poruku, ako te zanima zubar u Zagrebu.

da u Zagrebu, hvala :top:

nevven
23.03.2011., 09:48
Ako može što hitnije.
Trenutna doktorica je sve samo ne ljudsko biće (najnovija genijalnost - ponavljajuća upala mjehura je rezultat promiskuitetnog ponašanja i da je ona uvjerena da ili ja varam supruga ili on mene, ali u svakom slučaju smo promiskuitetne osobe).

hvala unaprijed.

Vjerojatno je teta doktorica previse House MD gledala. :)

Smiley2805
23.03.2011., 11:30
Vjerojatno je teta doktorica previse House MD gledala. :)

Nažalost, nije ni najmanje smješno kad se ti nađeš u takvom filmu i slušaš tu isfrustriranu babu kako ti govori da nek provjerim da li moj suprug ima ljubavnicu i da ona meni ne može dati njegove recepte (za alergiju) jer tko zna u kakvim smo mi odnosima i što ću ja sa njima napraviti.... :rolleyes:

cvarak13
23.03.2011., 12:41
Molio bih za preporuku, tražim kvalitetnog dermatovenerologa u Zagrebu!
Hvala unaprijed na informaciji!

drammaqirl
24.03.2011., 03:56
Zanima me zubar u Zagrebu i cijene popravka i svega što već treba, jako sam mlada a solo u zg i ne razumijem se šta treba donijet zubaru, koje dokumente, dal se plaća članstvo kako se već kaže, i sve tome slično, po mogućnosti osim dobrog zubara i neke okvirne cijene upisa i plombi, popravka i slično. JAKO MI JE HITNO. Hvala puno

sputnjik
25.03.2011., 08:38
Trebala bih preporuku za stomatologa u Zagrebu (Trešnjevka, Knežija...otprilike taj dio grada), može i privatnik, ali da ima ugovor s HZZO.
Hvala!

Smiley2805
25.03.2011., 10:13
Pozdrav,

ima li itko ikakvih iskustava sa dr. Mirjanom Gluhak-Parazajder ? radi u domu zdravlja Zagreb Zapad.

Hvala unaprijed na ikakvoj pomoći

Smiley2805
25.03.2011., 11:53
Pozdrav,

ima li itko ikakvih iskustava sa dr.Anom Palić Tokić i dr. de Marco? Obje rade u domu zdravlja Zagreb Zapad.

Hvala unaprijed na ikakvoj pomoći

malibu
25.03.2011., 16:23
Zanima me zubar u Zagrebu i cijene popravka i svega što već treba, jako sam mlada a solo u zg i ne razumijem se šta treba donijet zubaru, koje dokumente, dal se plaća članstvo kako se već kaže, i sve tome slično, po mogućnosti osim dobrog zubara i neke okvirne cijene upisa i plombi, popravka i slično. JAKO MI JE HITNO. Hvala puno

ovo je broj od moje zubarke:4604126, pa ju nazovi i pitaj sve ovo što si tu pitala. dobra je, radi u domu zdravlja u laginjinoj. sve ide na uputnicu

malibu
25.03.2011., 16:24
Molio bih za preporuku, tražim kvalitetnog dermatovenerologa u Zagrebu!
Hvala unaprijed na informaciji!

dr sokol-privatno ili otiđi u vinogradsku na uputnicu..

florjan
27.03.2011., 13:31
Pozdrav

Molio bih ako netko zna dobrog doktora za kuk u traumi u Draškovićevoj, trebalo bi otići na pregled ortopedu (preporuka fizijatra koji sumnja na kiuk) pošto se u traumi ne treba naručiti nego se samo dodje, bilo bi dobro znati kod kojeg specijaliste bi bilo najbolje na pregled.
U drugim bolnicama se jako dugo čeka na pregled a situacija je dosta kritična, već 3mj. boli noga i kuk da se ne može uopće hodati, tek nešto malo uz tabletu protiv bolova i štake

Hvala puno, svaka informacija ili sugestija je dobro došla

Pozdrav

yaTzna
27.03.2011., 19:00
Molila bih vas preporuku za kvalitetnog oftalmologa pri domovima zdravlja u Zagrebu.

Zahvaljujem :)

Danita
29.03.2011., 10:27
Da li netko ima iskustva sa doktoricama opće prakse dr. Jelena Radonić Pavlić i/ili dr. Ivanom Kelava. Obje rade u Domu zdravlja zapad - Gajnice. Molim vas vaše dojmove.

Smiley2805
30.03.2011., 11:00
Da li netko ima iskustva sa doktoricama opće prakse dr. Jelena Radonić Pavlić i/ili dr. Ivanom Kelava. Obje rade u Domu zdravlja zapad - Gajnice. Molim vas vaše dojmove.

I mene bi zanimalo za dr. Kelava.

hvala unaprijed.

Vik
31.03.2011., 19:38
Preporuka za ortopeda specijalista za koljeno, područje grada Zagreba i Rijeke.

ZubaTruba
01.04.2011., 12:01
preporuka za stomatologa: dr. Vlasta Glamuzina - radi u DZ Zagreb Centar, na Džamiji - jako ljubazna i ona i sestra, meni sve šti je radila je bilo jako dobro, ima ugovor s HZZO-om

Ookami Ren
03.04.2011., 15:47
Imam spinu bifdu vratne kraljeznice, dijagnoza je pala jos kad sam bio prvi osnove, no na zalost doktori nisu davali nikakve 'korisne' niti zadovoljavajuce odgovore niti ista pa sam zadnji put s 10 godina bil na pregledu kod dr. Anticetica.

sad (skoro 12god nakon) opet imam nekih problema zbog toga, i uzeo sam od doktorice uputnicu za ortopeda. Dr.Anticetic (kod kojeg sam bio kao mali) mi se NIMALO nije svidio jos tada, covijek pojima nema.
sada mi je moja doktorica opce prakse rekla da ga ni ona ne preferira i da je los, pa me zanima da li tu itko od vas ima iskustva s ortopedima i da li mi mozete preporucit nekog stvarno dobrog za podrucje kraljeznice?
ne bih htio kod privatnika jer za to novaca nemam :/

hvala puno ^^

sa-stilom
04.04.2011., 08:36
Molim vas za preporoke dobrog privatnok ginekologa, i ako znate otprilike koje su cijene.

malibu
05.04.2011., 10:35
Molila bih vas preporuku za kvalitetnog oftalmologa pri domovima zdravlja u Zagrebu.

na rebru su svi dobri! ja sam bila kod dr mrazovac

malibu
05.04.2011., 10:36
Molim vas za preporoke dobrog privatnok ginekologa, i ako znate otprilike koje su cijene.

http://www.vili.hr/index.asp ja sam kod dr ujević, super je! nazovi broj pa pitaj koje su cijene

malibu
05.04.2011., 10:38
Imam spinu bifdu vratne kraljeznice, dijagnoza je pala jos kad sam bio prvi osnove, no na zalost doktori nisu davali nikakve 'korisne' niti zadovoljavajuce odgovore niti ista pa sam zadnji put s 10 godina bil na pregledu kod dr. Anticetica.

sad (skoro 12god nakon) opet imam nekih problema zbog toga, i uzeo sam od doktorice uputnicu za ortopeda. Dr.Anticetic (kod kojeg sam bio kao mali) mi se NIMALO nije svidio jos tada, covijek pojima nema.
sada mi je moja doktorica opce prakse rekla da ga ni ona ne preferira i da je los, pa me zanima da li tu itko od vas ima iskustva s ortopedima i da li mi mozete preporucit nekog stvarno dobrog za podrucje kraljeznice?
ne bih htio kod privatnika jer za to novaca nemam :/

hvala puno ^^

otiđi na rebro, poznanica je tamo uspješno operirala kralježnicu, neznam kod koga al vjerujem da su tamo svi dobri!

Belzebub
05.04.2011., 11:22
Trebam dermatologa u Zg koji nije privatnik (jer iz principa nedam 300kn za pregled na koji imam pravo jer plaćam zdravstveno, a godišnje odem samo na kontrolu zubaru i ginekologu). Problem je sljedeći: prije pola godine su mi na licu (samo perioralna regija) izbili sitni vodeni prištići, sve je bilo crveno, natečeno, peckalo me i zatezalo. Opća praksa mi je dala Virolex jer je zaključila da je to kožni herpes. Nakon toga je sve još jače buknulo, ljuskalo se i užasno peklo. Onda mi je dala Belogent i Rojazol na što se brzo super smirilo. Međutim to se sada opet ponovilo (od čistog lica do kaosa u 3 dana), ali više ne reagira na spomenutu terapiju, nego se samo pojačava. Prvo je površina crvena, onda izbije kolonija sitnih površinskih prištića (veličine glavice pribadače), pa oni puknu (nikada ne pobijele, ne daju se istisnuti, iz njih iscuri prozirna tekućina) i mjesto ostane lagano natečeno (kao da su me koprive opekle), ali i dalje crveno, a kasnije se i malo ljuska.
Opća praksa me uputila u Siget dermatologu, ali se tamo naručuje za kraj svibnja i oni me upute u Vinogradsku na hitnu. Tamo me ne žele primiti jer kažu da me moraju primiti u Sigetu. Povrh svega opća praksa mi je na uputnicu stavila dijagnozu "Acne" što se nikako ne smatra hitnim. A ovo nema veze s aknama.
Inače nemam PCOS, probleme sa želucem, pokvarene zube, mandule, akne, na ništa nisam alergična. Imam 37 godina.
Ima li netko kakav savjet? Unaprijed puuuno hvala!

djevojka-broj-8
05.04.2011., 12:35
predlazen šalatu, primaju i na hitno samo trebas cekat kojih sat-dva.

ghost
06.04.2011., 01:06
Oftalmolog u Splitu

Molio bi preporuku dobrog oftalmologa u Splitu, ćorav sam podosta godina, a zadnjih 7 sam na polutvrdim lećama (trenutno stanje DO -3,25 -0,75 DCYL 180° & LO -3,5 -0,75 DCYL 180°). U ambulantu za kontakne neću, bio tamo i to predugo, triba sam bižat od tamo još odavno. dr. Grgić bi isto isključio.

envoy
09.04.2011., 11:34
Jel bio netko kod dermatologa Branke Jozić-Rogić? Čitam da je dobra, ali me interesiraju dojmovi iz prve ruke. Inače, ona navodno ima ordinaciju u Sigetu.

Azaleja
10.04.2011., 09:21
U dz Zagreb zapad-Gajevo Jarun, H.Macanovća 2 nove pacijente upisuje dr.Tamara Pavičič.

formaldehida
10.04.2011., 12:58
Kata Filipović-Ljubičić, zna li netko kakva je? Trebala bih prijeći kod nje, ali ne bih da požalim pa eto..

Imam početak paradentoze, imam 20 godina, kost mi se već povlači na svim zubima iako su zubi još u redu, tek su naznake povlačenja zubnog mesa, a zubi su mi svi zdravi, osim dva na kojima imam plombe.
Zanima me imam li popust neki na pregled i liječenje kod parodontologa budući da imam dopunsko preko faxa, i zna li netko kolike su cijene parodontoloških zahvata u Osijeku, tipa ugradnja kosti i sl. i jesu li one jeftinije ako imam dopunsko ili ih ono ne pokriva?

Hvala.

prilika
13.04.2011., 09:45
Neurolog u Zagrebu

Ima li netko preporuku za privatnog neurologa u Zagrebu? Radi se o problemima sa glavom za jednu osobu. Važno je da ima dovoljno vremena, da vidi njezine dosadašnje nalaze i kaže što i kako dalje.

Ima li netko iskustva sa neurologom u poliklinici Interneuron u Zagrebu? To je tamo u Vlaškoj. Ili ako imate za preporučiti nekog drugog dobrog privatnog neurologa. Može i u privatnoj poruci.

Unaprijed se zahvaljujem.

nyalaa
13.04.2011., 09:50
pozdrav svima
triba mi preporuka za dermatologa u splitu, ne grmuša ni kljaković....
hvala
:cerek:

prilika
13.04.2011., 11:02
Ima li netko iskustva sa Poliklinikom za neurologiju ABR i dr Petelin, doktoricom neurologije? Doktorica radi i na Rebru. Sada sam gledala upravo web stranicu od te privatne poliklinike, pa me zanima ako netko ima iskustva i ako zna kakve su cijene pregleda i neuroloških pretraga? Može i u privatnoj poruci. Ili ako imate još neku drugu preporuku za neurologa.

krizner
14.04.2011., 01:04
ne znam kako je u zagrebu, ali u klinickom centru u beogradu ne mogu da vas otpuste pre nego sto urade set osnovnim analiza. sad ja ne znam konkretno celu listu, ali otprilike bi trebalo da su ovo osnovne stvari.
-hormoni stitne zlezde
-snimak pluca
-snimak abdomena i mekih tkiva vrata
-HBV, HCV, HIV, EBV, CMV, Adeno, Influenza A i B
-jetreni enzimi
-nivo globulina (ako je povecan globulin ili se uoci rast u razmaku od mesec dana, rade se doadtne analize tipa autoimune bolesti, tumormarkeri i td.)
-na kraju se radi koksaki

i ako nista od ovoga nije, dobijete dijagnozu sindrom hronicnog umora ili 'nejasno subfebrilno stanje'.

pokusajte nesto u ovom pravcu da izdejstvujete kod svojih lekara :)

evelyna
17.04.2011., 13:10
hvala na informacijama!:)

malibu
17.04.2011., 20:08
Ima li netko iskustva sa Poliklinikom za neurologiju ABR i dr Petelin, doktoricom neurologije? Doktorica radi i na Rebru. Sada sam gledala upravo web stranicu od te privatne poliklinike, pa me zanima ako netko ima iskustva i ako zna kakve su cijene pregleda i neuroloških pretraga? Može i u privatnoj poruci. Ili ako imate još neku drugu preporuku za neurologa.

rebro, dr stipić :top:

dana69
19.04.2011., 18:12
dal netko zna dobrog dermatologa gdje se ne ceka tako dugo, imam uputnicu za pregled madeza a u vinogradskoj se ceka jako dugo(narucena za sljedecu godinu)

HelloShitty
19.04.2011., 23:26
dal netko zna dobrog dermatologa gdje se ne ceka tako dugo, imam uputnicu za pregled madeza a u vinogradskoj se ceka jako dugo(narucena za sljedecu godinu)
Nemam neko ime za preporuciti, ali mislim da ce uskoro (ili vec traje?) neka akcija besplatnog pregledanja madeza, pa ono... Drugo misljenje ne skodi, a mozda tamo dobijes i preporuku.

Usput, meni treba ORL specijalist koji ima iskustva u operaciji rekonstrukcije valvule nosa. Ako netko zna takvoga, neka mi javi! :top:

prilika
20.04.2011., 07:32
U privatnoj Poliklinici Leptir su bili besplatni pregledi madeža. Oglašavali su to u Zagreb News. Mislim da su promijenili lokaciju, sada se nalaze u Ilici kod Črnomerca.

ivchica
21.04.2011., 09:07
Pozdrav svima,

naručena sam kod prof. Radmana na Rebru zbog problema sa uvečanim limfnim čvorovima na vratu. Da li je netko bio možda kod njega, kakav je kao liječnik?

Hvala

BlueWhale
21.04.2011., 10:10
Pozdrav svima,

naručena sam kod prof. Radmana na Rebru zbog problema sa uvečanim limfnim čvorovima na vratu. Da li je netko bio možda kod njega, kakav je kao liječnik?

Hvala

Hej, dr. Radman je dobar liječnik kao i ostatak ekipe s hematologije na Rebru. U dobrim si rukama :)

ivchica
21.04.2011., 10:14
Hvala na brzom odgovrou :)

obzirom da mi je ovo prvi pregled, kak bu to otprilike izgledalo? pregled uzv-om ili?

BlueWhale
21.04.2011., 12:59
Hvala na brzom odgovrou :)

obzirom da mi je ovo prvi pregled, kak bu to otprilike izgledalo? pregled uzv-om ili?

Ovako znači: Doktor će prvo uzeti anamnezu (ispitivat će kad je i kako počelo, jesi li što bolovala, jesi imala neke simptome specifične, uzimaš li lijekove...ugl. ispitat će te što mu treba), dalje: pregledat će te, popipat će čvorove ali ne samo na vratu nego i pod pazuhom i preponama, popipat će ti trbuh, poslušat srce i pluća...UZV ne vjerujem da odma radi, ako procjeni da treba ordinirat će daljnje pretrage.

The Perkins
21.04.2011., 17:12
Tražim nekog full dobrog neurokirurga na području Zagreba! Hitnooooo!

ivchica
22.04.2011., 09:57
BlueWhale, hvala ti ;)

Zek0slav
24.04.2011., 09:25
Ja bih trebao preporuku za privatnog zubara u zgu. Otkrio sam rupu u zubu i htio bih to sanirati što prije.

sparina123
24.04.2011., 16:21
Tražim nekog full dobrog neurokirurga na području Zagreba! Hitnooooo!

predstojnik klinike u vinogradskoj prof.Rotim-neurokirurg
rebro-Paladino

Ja bih trebao preporuku za privatnog zubara u zgu. Otkrio sam rupu u zubu i htio bih to sanirati što prije.

poliklinika IMED u selskoj što se tiče trešnjevke, ako ti je blizu

rachel853
25.04.2011., 14:04
Zanime me ima li netko kakva iskustva s dr.J.Štefanac-Papić, Šlaj-Anić ili Tatjanom Knego..Ili bi slučajno nekog drugog preporučio za ortodontske usluge?? :mig:

balkanski pastuh
26.04.2011., 10:52
Tražim preporuku doktora za pregled ramena!!! Prije sam išao kod Čička i Bojanića na Šalatu, no Čičak više nije tamo....

balkanski pastuh
26.04.2011., 10:56
Zanime me ima li netko kakva iskustva s dr.J.Štefanac-Papić

Vrhunski, vrhunski ortodont... Prije desetak godina sam radio zube kod nje.. :top:

rachel853
26.04.2011., 13:16
Vrhunski, vrhunski ortodont... Prije desetak godina sam radio zube kod nje.. :top:

Hvala :)

hsfi
26.04.2011., 21:58
Ima li netko preporuku za dobrog imunologa u Zagrebu? Bilo bi super ako radi (i) privatno.. :)

mind the gap
27.04.2011., 15:34
Tražim preporuku doktora za pregled ramena!!! Prije sam išao kod Čička i Bojanića na Šalatu, no Čičak više nije tamo....

Dr Cicak ti sada radi u privatnoj poliklinici Akromion- oni su u Krapinskim toplicama, no on ti jednom tjedno- utorkom- ima ambulantu u Zagrebu, u Nemetovoj.

enca
27.04.2011., 17:06
dr.Alina Šegedin Ljubljanica 16a najbolji stomatolog u gradu!!!:top:

manekenka
27.04.2011., 17:07
tražim preporuku za dobrog stomatologa u zg-u koji ima ugovor s hzzo-om i kod kojeg još ima mjesta! hvala :)

balkanski pastuh
27.04.2011., 18:20
Dr Cicak ti sada radi u privatnoj poliklinici Akromion- oni su u Krapinskim toplicama, no on ti jednom tjedno- utorkom- ima ambulantu u Zagrebu, u Nemetovoj.

Yep, znam to, no pregled im je 500kn, a trenutno nisam pri lovi.. Išao bih konvencionalnim putem. :D

kismo
28.04.2011., 07:46
Trebala bi mi preporuka za dr. opće ili obiteljske medicine u DZ Špansko. Moram sina prebaciti, jer još malo pa više neće moći kod pedijatra.

hvala

hugoboy
30.04.2011., 11:20
Pošto selim u Zagreb, tražim preporuku za nekog dobrog liječnika opće prakse na području Trnja.
I pitanje, može li neizabrani liječnik opće prakse, dakle npr. privatnik ili liječnik kod kojeg slučajno dolazimo ako je baš hitnoća u pitanju, propisati bolovanje (budući da se izabrani nalazi u drugom gradu)???

Acid_2
01.05.2011., 11:07
Pliz..
Može mi netko preporučiti jednog od sljedećih ginekologa iz Poliklinke Eljuga u Bukovačkoj, Zg koji/koja je najbolji? prvi mi je pregled...

prof. dr.sc. Goran Grubišić, dr.med., Marija Hršak, dr. med., mr. sci. Renata Obrad-Sabljak, dr. med. i mr.sci. Tajana Klepac Pulanić, dr.med

nova_zg
02.05.2011., 09:26
Nedavno sam se doselila u Zagreb (Remete). Sada tražim dobrog (i nježnog) stomatologa. A da nije privatna ordinacija. Isto tako ginekologa.
Imate li mi kakve preporuke? Hvala unaprijed. :)

Aviva
03.05.2011., 13:42
Dobila sam uputnicu za oftalmologa i nemam pojma kome da idem. Da li mi netko moze preporuciti oftalmologa s kojim ima dobro iskustvo? Unaprijed se zahvaljujem.

Rainbow Lady
03.05.2011., 14:37
Molim, molim preporuku za dobrog stomatologa u Zagrebu. Može biti privatnik s ugovorom s HZZOom, svejedno... ali da nije preskup. Čula sam dosta pohvala za neku zubaricu u Bogovićevoj, ali zaboravih ime. Bitno mi da ne vadi odmah zub ako je neka komplikacija u pitanju i da je voljan davati injekcije. I da ima razumijevanja za dentofobe. :moli: :moli: :moli:

Silvery
03.05.2011., 18:06
A da preciziraš grad, županiju i tako to?

Hard Candy
03.05.2011., 22:38
I ja se pridružujem potrazi za stomatologom s ugovorom s HZZOm, zapadni dio grada Zagreba ili centar. Važno da ste bili NEKOLIKO puta kod njega/nje i da ste zadovoljni te da imate više od 100 postova :D Bilo bi idealno kad bi stomatolog imao noviju opremu.. Hvala na preporuci!

Rainbow Lady
04.05.2011., 11:18
A da preciziraš grad, županiju i tako to?

Pa jesam u početku posta, Zagreb. :)

Uglavnom, zvala sam nakon par preporuka ordinaciju dr. Željke Lovrić u Bogovićevoj, nahvalili su je kao "pravu" za dentofobe.
Budući da je privatnica, a ima ugovor sa HZZO-om, kako ide onda plaćanje, tj.kakve su cijene otprilike? Npr. bijele plombe i slično...?

Hvala dobrim dušama na informaciji. :)

Acid_2
04.05.2011., 15:36
Pliz..
Može mi netko preporučiti jednog od sljedećih ginekologa iz Poliklinke Eljuga u Bukovačkoj, Zg koji/koja je najbolji? prvi mi je pregled...

prof. dr.sc. Goran Grubišić, dr.med., Marija Hršak, dr. med., mr. sci. Renata Obrad-Sabljak, dr. med. i mr.sci. Tajana Klepac Pulanić, dr.med

anyone?

sparina123
04.05.2011., 20:35
pa koliko sam ja čula, u eljugi su svi dobri, e sad dal će i tebi biti ko zna, ideš i vidiš.......:)

Aviva
05.05.2011., 15:25
Zanime me ima li netko kakva iskustva s dr.J.Štefanac-Papić, Šlaj-Anić ili Tatjanom Knego..Ili bi slučajno nekog drugog preporučio za ortodontske usluge?? :mig:

O J. Stefanac Papic sam cula slijedece; ako nanjusi da imas love (a i ako nemas), nastojat ce ti primijeniti sve moguce tehnike i ortodontske zahvate, kako bi ti sto vise novca izvukla iz dzepa. Takodjer ce ti nastojati 'popraviti' sve zube koji trebaju i ne trebaju popravak (sto ne radi ona, nego njene uposlenice koje ti sama nikada ne bi izabrala, nego bi otisla nekom drugom za tu vrstu obrade). Navodno joj je ortodoncija jos i OK, ali ce te na kraju previse kostati, u usporedbi s drugima koji daju slicnu kvalitetu, ali nisu toliko pohlepni za novcima. Vrijedi se jos malo raspitati, narocito medju stomatolozima koji nemaju privatni interes u preporucivanju ortodonta.

peppa_pig
05.05.2011., 18:08
studiram u zagrebu i planiram se prebaciti tu kod ginekologa pa ako znate nekoga dobrog koji prima nove pacijente? a može preporuku i za stomatologa? :mig:

malibu
07.05.2011., 14:23
tražim preporuku za dobrog stomatologa u zg-u koji ima ugovor s hzzo-om i kod kojeg još ima mjesta! hvala :)

ja idem u laginjinu i ok mi je zubarka! mislim da ima mjesta, evo ti broj pa nazovi: 4604126

malibu
07.05.2011., 14:25
Dobila sam uputnicu za oftalmologa i nemam pojma kome da idem. Da li mi netko moze preporuciti oftalmologa s kojim ima dobro iskustvo? Unaprijed se zahvaljujem.

jesi li iz zagreba? odi na rebro kod bilokoga

tomato20
07.05.2011., 18:12
tražim preporuku za dobrog dermatolga u zagrebu može i privatni
hvala unaprijed

sparina123
07.05.2011., 19:11
tražim preporuku za dobrog dermatolga u zagrebu može i privatni
hvala unaprijed

jadranka sokol dom zdravlja ulica baruna filipovića-črnomerec
radi i privatno

kismo
08.05.2011., 08:19
jadranka sokol dom zdravlja ulica baruna filipovića-črnomerec
radi i privatno

Više ne radi u DZ Črnomerec. samo privatno.
Ali svaka pohvala za nju!

prilika
08.05.2011., 08:57

Molim te ako možeš reći ima li ovaj dr Doblanović (ordinacija u Rendićevoj u Zagrebu) i zubni rentgen pa može odmah vidjeti sliku zuba na kompjuteru i ako to ima koliko to naplaćuje. Taj uređaj je imao moj bivši privatni zubar, koji više nažalost ne radi u Zagrebu. Kakve su cijene inače? Prima li još uvijek nove pacijente dr Doblanović i preko socijalnog? Znaš možda koje su cijene recimo bijelih plombi bez socijalnog i preko socijalnog, na njihovoj web stranici nema cjenika, pa zato pitam. Možeš mi odgovoriti i u privatnoj poruci ako ne želiš ovako javno. Unaprijed hvala za odgovor.

prilika
09.05.2011., 08:11
Zna li netko dobrog privatnog zubara u Zagrebu za preporučiti na području Trnja ili Centra, da ima rentgen za snimanje zubi i da su cijene realne (ne pre visoke). Treba mi hitno.

Hard Candy
09.05.2011., 15:36
http://lauc.net/apolonija/ doktorica je odlicna, al brijem da su malo skuplji, dvoplošne plombe 400 kn, troplošne 500.. i tak :)

rachel853
09.05.2011., 17:33
O J. Stefanac Papic sam cula slijedece; ako nanjusi da imas love (a i ako nemas), nastojat ce ti primijeniti sve moguce tehnike i ortodontske zahvate, kako bi ti sto vise novca izvukla iz dzepa. Takodjer ce ti nastojati 'popraviti' sve zube koji trebaju i ne trebaju popravak (sto ne radi ona, nego njene uposlenice koje ti sama nikada ne bi izabrala, nego bi otisla nekom drugom za tu vrstu obrade). Navodno joj je ortodoncija jos i OK, ali ce te na kraju previse kostati, u usporedbi s drugima koji daju slicnu kvalitetu, ali nisu toliko pohlepni za novcima. Vrijedi se jos malo raspitati, narocito medju stomatolozima koji nemaju privatni interes u preporucivanju ortodonta.

Hvala :)

Congo
10.05.2011., 10:42
Zanima me preporuka za dr. opce prakse.
Preselio sam se u Zagrebu na Tresnjevku, jedino mi je bitno da nije daleko.

Hvala lijepo

miss shopaholic
10.05.2011., 22:18
pozdrav svima. i ja trebam preporuku. neki dobar orl, rebro/vinogradska, ne znam zapravo ni sama..može gdje god ako imate nekog za preporučiti.

čula sam za Katarinu Vukovic (rebro) da je stvarno super, a na netu dosta dobro pišu i o par iz vinogradske (Ries, Geber i Ajduk).

ima netko iskustva s gore navedenima? ili privatno nesto? hvala :)

Aviva
11.05.2011., 13:42
jesi li iz zagreba? odi na rebro kod bilokoga

Puno hvala!

vALSIMOT74
12.05.2011., 09:46
Trebao bih dobrog dječjeg zubara ili još bolje zubaricu, na području istočnog djela zagreba (najbolje Sesvete, ali nije uvijet) i da ima ugovor sa HZZO-om. Zubarica kod koje smo išli se preselila i izgubila ugovor sa HZZO-om. Unaprijed zahvaljujem.

affirmation
16.05.2011., 22:23
ljubazno molim preporuku za dobru i nježnu zubarku/zubara, a da prima pacijente preko zdrastvenog na području Zagreb - zapad. dosta je hitno. hvala.

valid_username
17.05.2011., 08:05
Pozdrav. Ranije sam bio otvorio temu za HPV jer sam sumnjao u to da imam i otišao sam do doktorice opće prakse i pogledala mi je to i dala uputnicu za dermatologa al rekla mi je da nejdem npr. na šalatu ili rebro jer cu cekat jako dugo pa da odem u ovako neke domove zdravlja. Otisao sam al me nisu htijeli primit i svi su sme slali na šalatu.

Zanima me dal je ikad netko isao tamo kod dermatologa sto sve treba za naručivanje?
ILI
Netko mi je pricao i da bi mogao otic do doma zdravlja studenata i tamo obavit pretrage pa eto ak mi itko ima sta za korisnog rec bit cu jako zahvalan.

Hvala.

cemcem
17.05.2011., 10:21
Ne znam smijem li ovako javno reklamirati svoga, ako zelis ime, pisi mi na PM.

Inace, ordinacija je jako blizu Tvornice.

Dobar dan svima,
jučer sam sina od devet godina vodila zubaru kod kojeg idemo preko zdravstvenog znači ne bi trebalo plaćati, liječio mu je zub puna tri mjeseca, odnosno jednom mjesečno nas je naručivao, s tim da mu je dva puta dao injekciju, i jučer mu je stavio plombu ja sam tražila bijelu, TO SAM SVE PLATILA 200,00 KN, jasno mi je da se bijele plombe nadoplaćuju i da se injekcije placaju po komadu je 30,00kn, ali od kud onda 200,00kn. Pa to je strašno kome se to može prijavitiili kome se žaliti?

xx23
17.05.2011., 12:17
Dobar dan svima,
jučer sam sina od devet godina vodila zubaru kod kojeg idemo preko zdravstvenog znači ne bi trebalo plaćati, liječio mu je zub puna tri mjeseca, odnosno jednom mjesečno nas je naručivao, s tim da mu je dva puta dao injekciju, i jučer mu je stavio plombu ja sam tražila bijelu, TO SAM SVE PLATILA 200,00 KN, jasno mi je da se bijele plombe nadoplaćuju i da se injekcije placaju po komadu je 30,00kn, ali od kud onda 200,00kn. Pa to je strašno kome se to može prijavitiili kome se žaliti?

HZZO-u:zubeki:

nevven
17.05.2011., 13:03
Dobar dan svima,

Samo da provjerim. Znaci 200,00 kuna? Dvije stotine? Pa dobili ste racun zar ne?

Sladonia
17.05.2011., 17:38
Molim informaciju za ginekologa (poželjno ženu) koji trenutno prima pacijente, Zagreb

indio34
17.05.2011., 21:02
Trbam savjetnika za liječenje kronične upale jetre. :(
Hvala.

lamy
18.05.2011., 00:43
dobar orl... vinogradska..

ORL vinogradska je jako dobra.

definitivno preporucam dr. Baudoin. mislim i ostali su dobri...

Hard Candy
18.05.2011., 16:20
Pozdrav. Ranije sam bio otvorio temu za HPV jer sam sumnjao u to da imam i otišao sam do doktorice opće prakse i pogledala mi je to i dala uputnicu za dermatologa al rekla mi je da nejdem npr. na šalatu ili rebro jer cu cekat jako dugo pa da odem u ovako neke domove zdravlja. Otisao sam al me nisu htijeli primit i svi su sme slali na šalatu.

Zanima me dal je ikad netko isao tamo kod dermatologa sto sve treba za naručivanje?
ILI
Netko mi je pricao i da bi mogao otic do doma zdravlja studenata i tamo obavit pretrage pa eto ak mi itko ima sta za korisnog rec bit cu jako zahvalan.

Hvala.

Odeš u dom zdravlja Vrapče ili Črnomerec - to sigurno znam, a vjerojatno i ostale, u ambulantu, predaš uputnicu i čekaš na pregled. Ne znam zašto te ne bi primili?

andrijanaa
18.05.2011., 23:59
mollim vas preporuku dobrog stomatologa u splitu. hvala.

micamacazg
19.05.2011., 09:53
preporuka gastroenterologa ako može, pokušala sam se na merkuru naručiti pa ne primaju narudžbe, rebro i dubrava se ne javljaju, faksirala sam im i uputnicu i podatke,malo mi je frka s lovom pa bi htjela na uputnicu...

sparina123
19.05.2011., 21:42
preporuka gastroenterologa ako može, pokušala sam se na merkuru naručiti pa ne primaju narudžbe, rebro i dubrava se ne javljaju, faksirala sam im i uputnicu i podatke,malo mi je frka s lovom pa bi htjela na uputnicu...

duvnjak u vinogradskoj

GSM
22.05.2011., 10:00
Pozdrav.

KB Sveti Duh je citiram "Zavod za gastroenterologiju i hepatologiju s Referentnim centrom Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi za funkcijske poremećaje gastrointestinalnog sustava".

Međutim nisam zadovoljan odgovorima vezano za jedan vrlo kompliciran slucaj poremecaja gastro-sustava.

Koji drugi odjel tj. bolnica unutar HZZO sustava prati moderne trendove, dijagnosticke i terapijske zahvate na GE sustavu?

lamy
22.05.2011., 23:18
pa rebro ima dobru gastru i dubrava isto. merkur je tako-tako...

Pipercub
23.05.2011., 16:55
Imam pitanjce:

Jel tko bio kod Dr. Primorac (zubarka) u Sesvetskom Kraljevcu?
Recimo da je radio krunice ili most, ono iskustva, cijene i sl.

Fala

Camestres
23.05.2011., 19:00
pozdravljam cijenjene forumaše :p. molio bih vas da mi preporučite urologa (ne privatno, u splitu) i da mi kažete, ako znate, do kojega datuma rade, tj. kad im počinje godišnji i koliko se treba otprilike čekati da te primi. hvala!

crna ovnica
23.05.2011., 22:34
Pa jesam u početku posta, Zagreb. :)

Uglavnom, zvala sam nakon par preporuka ordinaciju dr. Željke Lovrić u Bogovićevoj, nahvalili su je kao "pravu" za dentofobe.
Budući da je privatnica, a ima ugovor sa HZZO-om, kako ide onda plaćanje, tj.kakve su cijene otprilike? Npr. bijele plombe i slično...?

Hvala dobrim dušama na informaciji. :)

Moje iskustvo s njom je grozno - prevarantica koja mami lovu. Ali glavno da je super-extra-ljigavo ljubazna - kad god ti rade nešto što pokriva HZZO, rade to njeni pomoćnici, kad se nešto plaća - radi ona. Oprema joj je valjda iz 80ih. S obzirom na to koliko naplaćuje, trebala bi biti moderna. Stalno govori kako će javiti čim nešto bude trebalo platiti...pa čeka do zadnjeg trena kad je sve već ugrađeno da ti javi da će to to koštati 1200 kn (na drugim mjestima je 200, 300 - metalna nadogradnja konkretno) + keramička krunica 1600 (ta cijena je ok). I onda ti u oči laže da ti je sve rekla na vrijeme - a nije! E da, i još me boli zub koji su mi oni radili a ja se natežem skoro 2 god. da odem novom zubaru jer se bojim sličnih prevaranata. Jedino nije mesarica - prevarantica je.

crna ovnica
23.05.2011., 22:37
Tražim stomatologa u Zagrebu koji radi preko HZZO-a, da zna i hoće raditi kako spada (to znači i da nije mesar), da nije prevarant koji mami lovu i ne škrtari na anesteziji. Ima li takvoga?? :( Boli zub...

sparina123
23.05.2011., 23:15
ja mislim da preko HZZO-a nećeš tako lako naći kvalitetnog zubara, mislim da smo svi prisiljeni ići privatno a za to treba novaca kojih u današnje vrijeme rijetko tko ima dostatno i za najnužnije

rozinja
24.05.2011., 12:01
Molim vas preporučite mi nekog kvalitetnog zubara. Moram sredit zube i ima puno posla. Ne želim se bilo kome prepustiti u ruke. Hvala

Victoria 08
24.05.2011., 13:21
Ja isto molim preporuku za zubara u zapadnom djelu zg. :s
Samo da nije mesar,užasno se bojim zubara,čim dođem padam u nesvjest,pa nekoga tko ima strpljenja :)

filida
24.05.2011., 13:21
Toplo preporučam izbjegavanje NADE TOMIĆ, koja radi na adresi Miroševečka cesta 89A.
Nikako ne ići!
Žena je bahata, potcjenjuje pacijente. Nije navikla objašnjavati zašto šta radi i samo smišlja načine da uzme lovu.
Primjer lošeg stomatologa kojem je potrebna praksa negdje van, npr. da vidi kako se obraća i ponaša prema pacijentima!

Paraklet
24.05.2011., 13:28
Ja isto molim preporuku za zubara u zapadnom djelu zg. :s
Samo da nije mesar,užasno se bojim zubara,čim dođem padam u nesvjest,pa nekoga tko ima strpljenja :)

dr.Mislav Perić

mare001
24.05.2011., 13:53
pozdrav
Imam problema sa aknama/cirevima na ledima/straznjici..bila sam kod doktora opce praksa i dobila uputnicu da mogu otici bilo kojem dermatologu.
Sad mene zanima kamo da idem,u neku bolnicu, na Šalatu..nisam nikad nigdje bila, ja se moram narucit?

lamy
25.05.2011., 00:11
u koju god bolnicu da ides moras se narucit, salata je dobar izbor za dermu.

magic potion
25.05.2011., 09:49
Oftalmolog u Splitu. Privatno.
(da zna odrediti dioptriju:s) bilo je i takvih koji ne znaju.:rolleyes:

radij
26.05.2011., 19:48
da li netko može preporučiti nekog liječnika obiteljske med. iz doma zdravlja Laginjina, Zagreb ?

bittersweetness
26.05.2011., 23:24
Pozdrav svima,
zanima me da li je netko bio kada kod dr.med.Darko Richter u pedijatriji kbc Zagreb...naime,pokusavajuci naci savjet online naisla sam na cybermed.hr i forum s doticnim...meni je necuveno kako se on obraca ljudima,sad me zanima da li je takav i uzivo?Pa ja sam citala kako ljudi mole savjet i ostala sokirana na koji nacin on odgovara:( a bila sam i sama medu tim ljudima,i evo u soku sam i bijesna!Uvjerite se i sami,ako vec niste:
http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/pedijatrija

nevven
26.05.2011., 23:37
Pozdrav svima,
zanima me da li je netko bio kada kod dr.med.Darko Richter u pedijatriji kbc Zagreb...naime,pokusavajuci naci savjet online naisla sam na cybermed.hr i forum s doticnim...meni je necuveno kako se on obraca ljudima,sad me zanima da li je takav i uzivo?Pa ja sam citala kako ljudi mole savjet i ostala sokirana na koji nacin on odgovara:( a bila sam i sama medu tim ljudima,i evo u soku sam i bijesna!Uvjerite se i sami,ako vec niste:
http://www.cybermed.hr/forum/specijalizacije_medicina/pedijatrija

Kakav tip! Vjerojatno je pogledao previse epizoda House MD-a pa ga je zelo. :)
Nazalost pedijatrija nije moja struka da bi mogao komentirati jeli frajer genije ili troll.

bittersweetness
26.05.2011., 23:47
ma moze biti i genije ali zbilja ovako ljudima odgovarati je po meni grozno....roditelji ne pitaju iz dosade nego zbog brige,uostalom cemu onda sluzi taj forum na cybermedu,da se dobiju savjeti ili uvrede?:rolleyes:

nevven
27.05.2011., 07:27
ma moze biti i genije ali zbilja ovako ljudima odgovarati je po meni grozno....roditelji ne pitaju iz dosade nego zbog brige,uostalom cemu onda sluzi taj forum na cybermedu,da se dobiju savjeti ili uvrede?:rolleyes:

Ne opravdavam, ali ga razumijem djelomicno. Vjerujem da mu se zadnjih godina svakodnevno dogadja da mu doktori sa google diplomom dolaze u ordinaciju i sole pamet. I sam se susrecem s time u svojoj struci i iako se zbog profesionalnosti trudim biti maksimalno korektan nekad budem malo bezobrazan.

bittersweetness
27.05.2011., 07:33
ma mogu ja razumijeti to,mislim da smo svi to prosli ali treba imati neke granice i mrvicu razumijevanja..ne znam,da mi tako uzivo istrese sve i svasta ne bi mi bilo ugodno nimalo.pa zato pitam jel takav uzivo ili ovisi na koju nogu ustao

Darko7
27.05.2011., 07:38
Odlucio sam promjenit svoju lijecnicu opce prakse(razlog naveden u postu ispod),zna li netko dobru lijecnicu koja zna saslusati pacijenta,dati mu potrebne lijekove,ne podcjenjivat ga i sl?

eMeM
27.05.2011., 09:53
Prije godinu-dvije bila sam sa legicom na konzultacijama kod zubara u Varšavskoj, ali nisam zapamtila kako se prezivaju, mislim da su to dva doktora i naziv ordinacije je po njihovim prezimenima koje :ne zna: i jučer sam prošetala do Varšavske ali tamo više nema ordinacije, mislim da je to sad taj cvjetni centar :misli: gdje su se preselili ili što je s njima, svaka informacija bi dobro došla :top:

borat&bruno
27.05.2011., 14:37
http://www.implantologija.com/index.html

ivekkkk
27.05.2011., 16:13
Imam jedno možda malo glupo pitanje, ali sigurno ćete me vi koji imate iskustva s doktorima znati savjetovati.

Dijagnosticiran mi je jedan poremećaj/sindrom za kojeg sam morao platiti privatne pretrage kod specijalista jer su psihijatri "idioti" ili nestručni i nikako nisam mogao dobiti dijagnozu, osim kod tog privatnog specijalista, što me ukupno koštalo skoro 2000 kn. Sad kad sam dobio taj papir koji mi je trebao da bih mogao dobiti adekvatan lijek, trebao bih ići i na redovite kontrole, tj. tako barem piše na preporuci, kontrola za 3 tjedna. Trenutno ne radim i previše mi je izdvajati par stotina kuna svaka tri tjedna za kontrolu kod privatnika, pored kupovanja samog lijeka. U preporuci mi je propisan lijek u manjoj količini, koja bi se mogla i povećati, ovisno o mojoj reakciji na lijek.

E sad me zanima, ako si ne budem mogao priuštiti kontrolni pregled svaka 3
tjedna ili koliko već bude potrebno, hoću li svejedno moći od liječnice opće prakse dobivati recept za lijek (u istoj količini)?

I ako ne, mogu li računati na to da će mi neki drugi (socijalni) psihijatar, a 99% njih mi ne bi napravilo istu dijagnozu jer su nestručni ili se ne žele petljati u područje za koje nisu specijalizirani, biti voljan na kontroli napisati preporuku za lijek koji već uzimam, i eventualno preporučiti veću dozu, ukoliko to bude potrebno?

bittersweetness
27.05.2011., 20:43
ivekkk,meni se cini da sve ovisi na kojeg doktora naletis..mora negdje postojati neki normalan doktor a da nije privatnik,ali problem je kako ga naci :rolleyes:..a sto se tice recepata,ja sam isto bila dosta puta kod privatnika pa sa dijagnozom i preporucenom terapijom do mog doktora i dobila recept bez problema..Ne znam da li je to uobicajena praksa,mislim da je

benjii
28.05.2011., 11:44
ako bi mi mogao netko preporučiti dobrog(po mogućnosti) ženskog ginekologa u Zagrebu koji prima nove pacijente, evo nemam još ginekologa pa bi si željela nać nekog ko valja.
hvala :cerek:

lamy
29.05.2011., 19:13
tjedna ili koliko već bude potrebno, hoću li svejedno moći od liječnice opće prakse dobivati recept za lijek (u istoj količini)?

da

I ako ne, mogu li računati na to da će mi neki drugi (socijalni) psihijatar, a 99% njih mi ne bi napravilo istu dijagnozu jer su nestručni ili se ne žele petljati u područje za koje nisu specijalizirani, biti voljan na kontroli napisati preporuku za lijek koji već uzimam, i eventualno preporučiti veću dozu, ukoliko to bude potrebno?

trebao bi, ali opet mi vidimo samo jednu stranu price (ne znamo o cemu se radi uopce...)

blabla123
30.05.2011., 12:31
Pozdrav,

Ima netko za preporučiti dobrog stomatologa na području Dubrave/Maksimira, a da radi sa HZZO?
Jedini uvjet je da nije nadrkana baba u menopauzi koja se u stomatologiju kuži isto kak i striček iz obližnje mesnice.:)

Hvala, LP.

hajduk1911st
30.05.2011., 16:35
Molim vas ako ima ovdje netko tko je doktor da mi se javi privatnom porukom.Hvala.

ivekkkk
30.05.2011., 21:03

da

Nije tako, danas sam baš bio kod liječnice opće prakse i kaže da mi neće moći izdati novi recept bez kontrolnog pregleda.

trebao bi, ali opet mi vidimo samo jednu stranu price (ne znamo o cemu se radi uopce...)

Radi se o tome da se psihijatri ne žele petljati u sindrom za koji nisu specijalizirani, većina ih iste lijekove propisuje i ne žele ni čuti za ništa što izlazi iz tih okvira, pritom su potpuno nebitne nuspojave, kontraindikacije s drugim lijekovima, mogućnost stvaranja ovisnosti o lijeku i sl., ovaj lijek je bezopasan (Concerta), za razliku od lijekova koje su mi propisivali (Fevarin, Sanval). Inače novi recept za Sanval sam dobio i bez novog kontrolnog pregleda, mislim da bih dobio i za Fevarin da ga želim uzimat.

ivekkkk
30.05.2011., 21:10
ivekkk,meni se cini da sve ovisi na kojeg doktora naletis..mora negdje postojati neki normalan doktor a da nije privatnik,ali problem je kako ga naci :rolleyes:..a sto se tice recepata,ja sam isto bila dosta puta kod privatnika pa sa dijagnozom i preporucenom terapijom do mog doktora i dobila recept bez problema..Ne znam da li je to uobicajena praksa,mislim da je

A da...eto, ako netko zna nekog normalnog psihijatra neka mi javi:) Bio sam kod par njih prije nego što sam dobio ispravnu dijagnozu, i dosta njih sam zvao telefonom da bih se naručio za dijagnostički pregled, ali dosta mi je bilo čuti ih preko telefona da odustanem, najnormalniji je bio jedan koji mi je rekao da se on ne bavi tom bolešću, barem nije izmišljao gluposti.

luna555
31.05.2011., 08:55
Ako netko ima preporuku za doktora opce prakse od Remize do Cibone bila bih zahvalna.

Zelim se premjestiti od trenutacne doktorice zbog previse bisernih ispada:rofl:.

Molim preporuke na pp.

Hvala

rozinja
31.05.2011., 10:24
Ima li tko iskustva sa stomatološkom ordinacijom Dr. Martinko u Zagrebu? Vidim da su povoljni...svaki komentar je dobrodošao :)

yedwy
31.05.2011., 16:28
Nije tako, danas sam baš bio kod liječnice opće prakse i kaže da mi neće moći izdati novi recept bez kontrolnog pregleda.

Nekad je bilo pravilo (a valjda je i sad) da se nemre izdavat terapije na jedan recept za dulje od mjesec dana, ako si dobio za mjesec dana tableta, a obavezna kontrola ti je za 3 tj. logično je da ti bez kontrole neće moć dati novi recept, pogotovo ako je to svježe uveden ljek...

Radi se o tome da se psihijatri ne žele petljati u sindrom za koji nisu specijalizirani, većina ih iste lijekove propisuje i ne žele ni čuti za ništa što izlazi iz tih okvira, pritom su potpuno nebitne nuspojave, kontraindikacije s drugim lijekovima, mogućnost stvaranja ovisnosti o lijeku i sl., ovaj lijek je bezopasan (Concerta), za razliku od lijekova koje su mi propisivali (Fevarin, Sanval). Inače novi recept za Sanval sam dobio i bez novog kontrolnog pregleda, mislim da bih dobio i za Fevarin da ga želim uzimat.

A poremećaj bi bio - narkolepsija?

ivekkkk
31.05.2011., 18:54
Nekad je bilo pravilo (a valjda je i sad) da se nemre izdavat terapije na jedan recept za dulje od mjesec dana, ako si dobio za mjesec dana tableta, a obavezna kontrola ti je za 3 tj. logično je da ti bez kontrole neće moć dati novi recept, pogotovo ako je to svježe uveden ljek...

Vidi dolje.

A poremećaj bi bio - narkolepsija?

Ne, Concerta je lijek za ADHD koji mi je dijagnosticiran u privatnoj klinici, ovi razni psihijatri su mi propisali Fevarin za depresiju koju nemam i Sanval za nesanicu. Prošlo je oko dva mjeseca između izdavanja prvog i drugog recepta za Sanval, a kontrola kod liječnika koji mi je propisao Sanval mi je bila zakazana također tri tjedna nakon prvog pregleda i nisam se pojavio.

yedwy
01.06.2011., 04:30
Znam ja jako dobro za što je Ritalin registriran, zato sam te i pitao za narkolepsiju, prvo jer mi je ADHD malo preočit i nije mi jasno kako bi ga neko mogao promašit osim toga ova dva ljeka koje si dobivao bi pasala u terapiju depresije i poremećaja spavanja koji se mogu opravdano pomješat s narkolepsijom, ADHD i nema baš iste simptome koji bi se mogli pobrkat...

No dobro...

Anyway išao ili ne išao na kontrolu, u konačnici sve se svodi na to koliko se razumiješ s svojim liječnikom, jednom kad imaš specijalistički broj u kompu koji se upisuje na RS recepte HZZO teško da će pitati išta oko toga tako da ti opće praksa može pisati kolko oće, makar kontrola služi za tvoje dobro da se vidi efekt terapije, a nemora značiti niti da je ADHD prava dijagnoza ako je dolazak do iste bio tolko mukotrpan...

ivekkkk
01.06.2011., 06:09
Znam ja jako dobro za što je Ritalin registriran, zato sam te i pitao za narkolepsiju, prvo jer mi je ADHD malo preočit i nije mi jasno kako bi ga neko mogao promašit osim toga ova dva ljeka koje si dobivao bi pasala u terapiju depresije i poremećaja spavanja koji se mogu opravdano pomješat s narkolepsijom, ADHD i nema baš iste simptome koji bi se mogli pobrkat...

No dobro...

Anyway išao ili ne išao na kontrolu, u konačnici sve se svodi na to koliko se razumiješ s svojim liječnikom, jednom kad imaš specijalistički broj u kompu koji se upisuje na RS recepte HZZO teško da će pitati išta oko toga tako da ti opće praksa može pisati kolko oće, makar kontrola služi za tvoje dobro da se vidi efekt terapije, a nemora značiti niti da je ADHD prava dijagnoza ako je dolazak do iste bio tolko mukotrpan...

Joj, joj...kao da uopće ne čitaš što pišem. Poremećaj spavanja IMAM i to je dobro dijagnosticirano, depresiju nemam. A ADHD ti se inače ne dijagnosticira po tome je li očit, ali dobro da ne idem sad previše u off topic, tko je skužio skužio je. Zanimljivo kako kontrola služi za moje dobro samo kad se radi o Concerti (btw., Ritalin je zabranjen u Hrvatskoj).

ivekkkk
01.06.2011., 06:43

Kad sam uvaženog dr. med. kod kojeg sam bio na posljednjem pregledu pitao postoji li pacijent kojem bi on kao liječnik bio voljan propisati lijek za ADHD, njegov odgovor je bio - negativan(!?!!). Nije niti znao što je Concerta. Zbilja je čudno kako su psihijatri mogli "nešto pobrkat"...

mamano1
01.06.2011., 13:08
Pozdrav,

Ima netko za preporučiti dobrog stomatologa na području Dubrave/Maksimira, a da radi sa HZZO?
Jedini uvjet je da nije nadrkana baba u menopauzi koja se u stomatologiju kuži isto kak i striček iz obližnje mesnice.:)

Hvala, LP.

čula sam za neku dobru stomatologicu kod Branimirove tržnice , planiram se prebaciti kod nje , danas saznam tko je i točno gdje je

yedwy
01.06.2011., 14:33
@ivekkkk
Concerta i Ritalin su ista stvar, možda je formulacija ili doza malo drugačija (neznam detalje pojedinih preparata niti me to puno zanima) ali generički su ista stvar, a govorim za što je inače registriran kao lijek - ne govorim kod nas, ima brdo ljekova koji kod nas "netrebaju" iako ih pola svjeta koristi, a ponekad opće i nemaju alternative...

doriana gray
02.06.2011., 14:45
Tražim doktora opće prakse u zapadnom dijelu grada, koji prima nove pacijente. Može tu ili na PP.
Samo da nije dr. Ružica Živković jer od nje želim pobjeći :zubo:

iva2301
02.06.2011., 16:55
Tražim doktora opće prakse u zapadnom dijelu grada, koji prima nove pacijente. Može tu ili na PP.

Slava Posenjak Pavišić, Dom zdravlja Prečko

eh sad nisam sto posto sigurna da prima nove pacijente, ali isplati se provjeriti, dobra je doktorica (jedino što se duugo čeka na red kad vas naruči) :ne zna:

Mg.Aloisis
02.06.2011., 17:33

:lol::lol: ali zapravo nije smiješno kad se sjetim svega:facepalm:, ja sam uspijela pobjeći.

sada tražim oftalmologa, dobila sam uputnicu za specijalistički pregled i ne znam jel se i po domovima zdravlja mora naručivati ili mogu samo banuti ujutro oko pol 8 i po mogućnosti biti gotova do 12. Znam da se za bolnice mora naručivati, ali koliko se otprilike čeka na pregled?

HelloShitty
02.06.2011., 18:15
Trebam pregledati madeze pa trazim dermatologa koji ce biti zadovoljan samo s uputnicom. :)

I ako tko zna, gdje da se narucim a da to bude u skorije vrijeme? Naime, na Salati narucuju za 11. mjesec, a u Vinogradskoj za 3. mjesec sljedece godine (:confused:) !